PDA

Tüm Versiyonu Göster : Öyle Bir Geçer Zaman Ki (Arşiv 6)

Sayfalar : 1 2 [3] 4 5

narima
16-12-10, 23:41
merhabalar

evın yanması gerekır.cunku carolıne.gelecek ıkramıye ıle evı dekore ettırecek:img-hyste
fakat meteye ne olacak.polıse vurdu evı gasp ettı.ınsallah hapıse falan gırmez.eger polısler yakalamaya calısırsa bu cocuk nereye gıdecek.

bu arada hangı eve tasınacaklar bunlar.o ınsaat halındekı eve tasınırlar herhalde.camı .kapısı yok.ama kıra vermeyecekler.hemen bır cam.kapı bulmaları lazım.

ınsallah carolıne.alının sonu olur.veya gıtselerdı hollandaya ama ekber belası var.

HAMUŞ
16-12-10, 23:43
Merhaba Öyle Bir Geçer Zaman Ki ailesi,
Evet bende sizin gibi yeni ve çok kısa olan fargmanı gördüm...
Az önce bir arkadaşla bazı tespitlerde bulunarak bir düşünceye kapıldık...

Bizce yangından Ali Akarsu sağ çıkacak...
Sanırım Mete yangında ya yaralanacak yada ölecek ve diziden ayrılacak...
Ve oğlunun evde onun yüzünden yanışı yada ağır yaralanması bir şekilde kötüde olsa babası olmasından dolayı onu çok etkilyecek...

Cemile ve kardeşleri perişan olacak...
Aile çok ağır bir hüzün yaşaıyacak...
Tabi bu tespit arkadaşımla aldığımız bir düşüncedir...
Düşüncemiz yanlışda olabilir...
Ama benim gönlümden geçer Mete'nin ölmemesi...
Büyük bir adam olması ve babasından böyle bir şekilde öç almasıdır....

Sevgilerimle.....

*peri*
16-12-10, 23:48
Merhabalar ..
Frakmanı bende izledim hiç bişey anlamadım :bilmimMete deli gibi gülüyordu.:icon_sorr:icon_sorr
Umarım Mete ölmez çok üzülürüm ölürse.:img-cray::img-cray:

narima
16-12-10, 23:57
merhabalar

ne meteye nede alı kaptana bır sey olmaz.sadece ev harabeye donecek.ve yanacak.
ama metenın bası derde gırecek mutlaka.cunku alı kaptan olmasa bıle carolıne veya polısler sıkayette bulunacaklardır.ama hapıse gırmesın .cok uzulurum.

butun aıle perısan olacak.mete .aylın.berrın.cemıle ve osman yenı bır hayata baslayacaklar.ve cok zorlanacaklar.

matemanya
16-12-10, 23:59
tabi ki meteye bişey olmayacak....hatta kimbilir neler olacak ...Ali keptına yine çok kızacağız bence bu bölüm yani...zaten her bölüm dozajını artırıyo...

Bu bölümdede ...."domuzluklarından yapıyolar "dedi....ben şok oldum yani bu kadarda değil dedim .....ders falan unuttum ...aliye başladım sövmeye

BeReniBo_1905
17-12-10, 00:07
Kanal dye sinir oluyorum hatta gıcık oluyorum oda yetmezmiş gibi bide SİNİR oluyorum..
Her hafta böle ya şimdi salıya kadar bu fragmanla oyanlıcaklar bizi hayır madem veriyosunuz adam gibi bizi aydınlatacak birşey gösterin yok illede meraktan çatlatma sinirden patlatma..

Fragmandan ne anlıcam olması gerekenleri gördüm izledim her haliyle olması gerekeni verdinizya aman saolun varolun..!!

Ya allah aşkına metenin öleceğini kim söledi nerden duydunuz ya bunu dizinin en önemli karakterimi ölücek güldürmeyin..:img-hyste
Hepimizde biliyoruzki eer dizinin çok sıkı takipçisiyseniz metenin ilerde çok büyük müzisyen olacağını biliyoruz ama tabi bu kafayla bu psikolojiyle orası nasıl bilmem ama dizinin 5 yıl süreceğini varsayarsak ki öle biliyorum en az 2 ve 3 sezonda olur bu çünkü şimdi mümkün deil belkide bu durumdan onu inci hocası kurtarıcak ve müzikle onu ayağa kaldıracak..

Mete ölmez merak etmeyin..;)

Şimdi yazıları okurken farkediyorum ben ne ahmetçi ne berrinciyim üstelik berrini çok seven ben nedense şuan nefret ediyorum o dereceye getirmiş bnm için sadece tamamen "Hakancıyım" hakanı seviyorum hatta çok seviyorum bnm için dizideki 3 önemli kişiden biri (Mete Osman ve Hakan)..
Konunun siyasi tarafıylada alakalı deilim çünkü ben inanın dizide nasıl bir siyasilik var onuda anlamış deilim kafamıda hiç bulandırmıyorum bunun için ben olaya hakan tarafından bakan birisiyim illede bi gruba bir siyasi görüşü savınmak zorunda deil bunu dile getirmek zorundada deil evet baskıcı bir baba ve ona hakim olacağını düşünen bir baba ama zamanla hakanın patlayacağını düşünüyorum ve BEKLİYORUM..
Neise şimdi okurken herkes Aminanın ahmete olan duygularını eleştirmiş olabilir farklı görüştür zaten formalite evliliktir..
Ama düşünüyorum şimdi ahmet berrine diyorki köprüdeyken ben seni seviyorum günün birinde başka birisine aşık olacağımı düşünmemiştim..ee tamam buda normal peki Amina günün birinde oda başkasına aşık olacağını düşünmüşmüdür bu başka biriside olabilir ahmette olabilir belki berrin olmasaydı ahmette onu severdi..Yani tek taraflı düşünmek biraz abes geliyor bana yinede saygı duyuyorum düşüncelere ama Amina için olaya bakınca demekki oda günün birinde ahmete ilgi duyacağını düşünmeden bu formalite evliliği yapmış..;)
yani ahmet sadece kendisi için bakmasın olaya o kızında bir kalbi var..!!

lavinya
17-12-10, 00:17
Bölümün zat-ı şahanesi: http://www.ressim.net/6/upload/7c11ac73.gif (http://www.ressim.net/6/upload/7c11ac73.gif)Ahmeetttttttttttttt! Öhöm... öhöm.. Neyse.

En iyi kombinasyonu : Ahmet'in bırak dağınık kalsın modundaki saçları ve üstünden dökülen pijalamaları...

Adam anasının evinde pijama giyiyor yahuu. Beslenir ki bu. Sonra da.http://www.ressim.net/6/upload/906958cc.gifEvet, elimde değildi bu manzara karşısında zevkten zibilyon köşe oldum hakim bey, doğrudur.

En iyi bağırış/çağırışı: Efenim, elemanımız bağırıyor bağırmasına. Lakin mahçubiyet, masumiyet ve ufak çaplı asabiyet yüklenince bu bağırışa,
genç kız kalpçiğim dayanamıyor ve haliyle mest oluyor, yazık!

En çok "höhhh" lenileni : Berrin, nam-ı diğer road runner. Run Berrin run http://www.ressim.net/6/upload/e4b8172b.gif Da nereye...Evladım du bi sakin ol. İçindeki kızgınlığı koşarak mı atıyon nedir, ter atar gibin anlamadım ki. Otomatiğe bağlamış zaar.

O değil, olan onun peşinden koşan yarı tombik Ahmetçiğime oluyor. Yazık yavrum tıkanıp kalıyor kızın peşinden koşarkene. Bunlar her bozuştuklarında Berrin hep koşacaksa işimiz iş vallahi de... Bir de bi'gün bakmışız ki adam çöp gibi kalmış koşmaktan, gitmiş öndeki göbecikhttp://www.ressim.net/6/upload/92513302.gif Ih-ıhh olabilemez.

En bi' ormantik üçlüsü: Ahmet-Saman sarısı yapraklar-Tahta köprü..http://www.ressim.net/6/upload/9c3f37a6.gif

Evet Berrin'i yok sayıyorum, çok mu aleni oldu http://www.ressim.net/6/upload/bacfee9d.gif

Crysgül iç ses: Berrinnnn, dur, gitmeeeeeeeee! http://www.ressim.net/6/upload/0d417f1e.gif

Korku dolu anları: Handiyse Amina'nın Ahmet'in goynuna gireceği anlar...

Oyyy oyy oyy evlerden, yataklardan ırak. Hayır yani, gerçekten Amina bi' aksiyonda bulunacak ve Ahmet'i yatağa atacak diye çok korktum. Öyle ki sahneleri izlerken nefesim kesildi, kalbim ha durdu ha duracak...Dın dın... Dın...dın...Dın dın...

En bi' sevimlisi : Ahmet-Berrin Fazla da söze hacet yok sanırım....

Alt ve üst dudağa ayrı ayrı yerleştirilen 2 adet busede bu hoşluk kapsamında...

El Netice ve dahi Beklenti: Efendim, bunlar bir süre daha böyle öpüş- kokuş devam etsinler... Bunlar dediğim tabiki de Ahmet-Berrin. İlla ki bir süre sonra yatış dönemine geçecekler Erken olmasın, sonrağıma pat diye ben Berrin'in elinde babasını bilmeyen bi göççük Aaamet görmek istemiyorum. Ben istemiyorum yaa kesin Berrin yarından tezi yok hamile de kalır :img-beee:

Hayır Ahmet'in Berrin'i öperken ki tutkusuna şahit oldum, oradan sezdim... :img-hyste
Süpeeeeer En'ler.:good:(:img-hyste)
Çok keyifle bir okudum. Çok teşekkürler.:love05:
Hakikaten Berrin az biraz daha kaçmaya koşmaya devam etse Ahmet bir beş kilo verir ve tam kıvamında olur.:img-grin2
Her ne olursa olsun EN sevimlisi Ahmet-Berrin ve ve Soner-Aylin.:img-in_lo:img-in_lo

Pelin_tekin arkadaşım sen bu küçük Ahmet'i herhalde nikah dışı yapacaksın. Amina gitsede nikah hala duruyor. Amina olmadığı için Ahmet boşanamaz ve sonucunda Berrin'le resmen evlenemez. Ama Berrin evlenmeden çocuk yapsa bir şey olmaz. Baksana Ali Kaptan sevgilisini getirdi, mahalle bir şey demedi, ailesini sokağa attı mahalle bir şey demedi. Sanki yıl 1967 değil 2010 gibi davrandılar. Berrin evlenmeden hamile kalsa yine kimse bir şey demez. Mahalle baskısıda neymiş, kim görmüş ÖBGZ'de.
:img-yes::img-yes:
Evlilik dışı yaşayanlar, kaçanlar, hamile kalanlar o mahalleye taşınsınlar.:img-hyste Maşallah çok modern bir mahalle.:img-tomat
Fragmanı izledim ev yanıyor. Mete yavrum ruh ve sinir hastanesine gidecek kıvama gelmiş.:img-cray:

pelin_tekin
17-12-10, 00:41
fragmanı izlemedim ama burda okuduğum kadarıyla izlemeyede pek gerek yokmuş zaten biliyodum böle yapıcaklarını artık uzun fragmanda vermiyolar tabi nasılsa reytin tavan:img-hysteneyse belki set fotolarını getirir babası hayrınada bakıp bişeyler anlamaya çalışırız:img-cray:
ya buarada geçen haftalarda habire tüyo getiriliyodu(bende dahil) bu hafta kimseden çıt çıkmıyo :bilmim

Despire_ER
17-12-10, 01:28
fragmanı izlemedim ama burda okuduğum kadarıyla izlemeyede pek gerek yokmuş zaten biliyodum böle yapıcaklarını artık uzun fragmanda vermiyolar tabi nasılsa reytin tavan:img-hysteneyse belki set fotolarını getirir babası hayrınada bakıp bişeyler anlamaya çalışırız:img-cray:
ya buarada geçen haftalarda habire tüyo getiriliyodu(bende dahil) bu hafta kimseden çıt çıkmıyo :bilmim
Aslında tüyo var ama artık paylaşmama kararı aldım.Çünkü zilerken zevki kaçıyor..
Mesela Ali Ahmet.2e vurdu 2 hafta önceki bölümde o sahneyi bildiğim için şaşırmadım ama bilmeseydim çok şaşırırdım.Diziyi merak ve heyecanla izlemek için Tüyo almıyorum.:img-yes:
**
Kanal dye bende sinir oluoyrum..Bazen 3 fragman yayınlar bazen 1...
Yrın bence bir fragman daha yayınlamalı..

*beso
17-12-10, 02:49
Ya şimdi ben dizinin müptelası değilim, sadece arada denk geliyorum, zaten bi kere izlemeye kalktım bütün pskolojim yerle bir oldu, hayat bir garipleşti felan..:)

Ama demeden geçemeyeceğim Mete arkadaşım sen nesin ya, nasıl bir canlsın sen Aras yada:) İtü uçak mühendisliği & hergeçen zaman mükemmele yaklaşan bir oyunculuk..Sana buradan kucak dolusu öpücüklerve başarılar umarım sende kendini bozmazsın da hep daha ilerilerde bir grafik çizersin canım burdan da sesleniyim dedim:) Birde geçen izlediğim bölümde camdan içeri dalıp da ortalığı yıkışın var ya böyle ağzım açık izledim.Uzun zamandır bir dizide cidden bu kadar rolünde tavan yapan bir canlıya rastlamamıştım:good:Keza bir önceki bölüm herkezin dilinde bir son sahne.Bende netten izledim tabi meraktan..Bravoo,bravoo diyorum başka da bişey diyemiyorum..Ama Mete için çok üzülüyoum o ayrı..Çok sorunlu, asi ve aslında tek istediği babasından birazcık olsun sevgi, anlayış, ilgi..:img-cray:

Sırf Aras değil aslında bu dizide oynayan bütün oyuncular çok iyi iş çıkarıyorlar bence,tek sorun çok psiklojik drama ya bu dizi..Bütün bir bölümü izleyen arkadaşlara yanlarına birer çikolata almalarını tavsiye ediyorum:)

Birde bir lafım daha olcak yahu Soner kardeşim daha önce yaptıklarını bilemiyorum ama sanırım Aylin'e ilgi göstermişsin o da sana aşık olmuş,birde bir ara yardım ettiydin kıza onu görmüştüm.Evet kardeşine(galiba kardeşiydi) böyle bir fedakarlığı düşünmen gerçekten çok güzel ama Aylin'e de yazık değil mi valla yıkldı kızcağız:img-cray:Gerçi annesiyle öyle konuştuğu için kendisine baya bi kızmıştım ama o geri dönüşü, annesinin kızıcak zannedip ona sarılması, bütün ailedeki o mutluluk ve yeniden birleşme pırıltıları çok güzeldi..
'' +Sana bişey yapmadı değil mi o adam?
- Yapmadı desem yalan..İçimde bişeyleri kırdı ama bende kırdım.Bikaç tabak, kadeh, şişe..Gücüm o kadarına yetti'':img-cray::img-cray:

Ve cümlemi metemin lafıyla bitirirmeyi borç bilirim..
'' Er yada geç adalet yerini bulur '' :good:

skycmost
17-12-10, 05:15
bi adam bu kadar mı güzel içer, bu kadar güzel mi bakar... sıradan bi tlvzyn dizisindeki sahnelerden çok başka geldi bana bu sahneler. ve tabi nights in white satin ne kadar da yakışmış.. bayıldım, ne diyebilirim..

dvrm
17-12-10, 08:32
Fragman bölüm hakkında çok fazla bilgi vermiyor.Ama ben bundan hiç şikayetçi değilim çünkü neredeyse bölümün tamamının 1. ve 2. fragmanlarla verildiği dizileri pek sevmiyorum doğrusu heyecanımı kaybediyorum.ÖBGZ tam da istediğim gibi az ve bilgisiz bir fragman veriyor.

Meteyi o alevlerin arasından Alinin kurtarmasını çok istiyorum.Ömründe ilk defa çocukları için ama en çok da Mete için birşeyler yaparken onu korurken görmek istiyorum.

hamso
17-12-10, 11:10
Oncelikle bir konuya aciklik getirmek isterim,daha oncede yazdigim gibi,

"Osman seri katil olur" sozu sadece sakadan ibaret,gercek degil.

Ozellikle son bolumde komsularin olaylara tepkisi daha dogrusu tepkisiz

halleri gercekten dikkat cekiciydi ama eger Carolin ve Ali o mahallede

otururlarsa,bir arkadas, "Esnaf onlara satis yapmasin" diye yazmis,

(Ismini hatirlayamadim,kusuruma bakmasin.) cok da guzel dusunmus,hatta

komsular,selam verirken bile tavirlarini gostermeliler diye dusunuyorum.

Ahmet'in annesinin kendine guvenir tavirlari,olaylara yaklasimi ve guzel

fizigi diziye hosluk katiyor,ayrica Ahmet'teki ozguvenin nereden

geldigini de acikliyor.

Hakan ise,bu denli dar goruslu ve son derece kaba bir babaya sahip

oldugu icin gercekten sanssiz,bu durum ilerde,Hakan'in yanlis kararlar

almasina neden olabilir.

Dizide kullanilan muzikler gercekten cok guzel ve ozenle

secilmis,kiyafetler,sac,makyaj tam da o yillarin ozelligini yansitiyor,hatta

sac renkleri bile.

Her ne kadar agir dram olsa da Oyle Bir Gecer Zaman Ki,diger dram

agirlikli olan dizilere kalitesiyle fark atiyor,cekimler,sahne gecisleri ve

replikler cok basarili,butun bunlara oyuncularimizin gosterdikleri muhtesem

performanslari da eklenince ortaya boylesine kaliteli bir is cikiyor.

Bence bu senenin iki tane kaliteli isi var,bir tanesi Oyle Bir Gecer Zaman

Ki,digeri ise Turkan,her ikiside tum ovguleri hakediyorlar.

Emegi gecen herkese tesekkurler.

lavinya
17-12-10, 11:17
Sevgili Hamso, size katılıyorum.:img-yes:
Dram dozu fazlasıyla veriliyor. Bu da seyirci kayıp ettirecek hale gelebilir. Buna rağmen ben bu diziyi çok beğeniyle izliyorum.
Komşuluk ilişkilerine lütfen ağırlık versinler ve bir de şiddet azalsın. Mete konusu fazla abartılıyor. Bu kadarına gerek yok.
Bunlara dikkat edilirse bu dizi 3 sezon reytinglerde 1. olur.

Türkan ve ÖBGZ bu senenin en kaliteli dizileri.:img-yes:

bbasalan
17-12-10, 11:58
Bana görede dram dozu gayet ayarında sofa
Ne babalar var Ali gibi evlatlarını sevgiden mahrum eden, onları her açıdan ihmal eden ve sonunda kendisi ile ilgilenilmediği zamanda (Ali hastalanınca bakılmadı diye tepki koymuştu değil mi?) yüzlerine bela okuyup geleceğine dair beddua salan. :img-yes:

O yüzden ben çocukların davranışlarını özellikle Mete'nin hareketlerini hiç abartı bulmuyor ve yadırgamıyorum. 30 yaşında değil ki sakin ve anlayışlı olsun. Mete Liseye giden ergenlik çağında bir genç, kendisinin ve aile bireylerinin babadan dayak yemeleri, okul problemleri, ailesinin dağılması, berbat karaktersiz bir baba profili, evden atılmaları, mahalleye konu komşuya rezil olma durumuda var işin içinde ... bunları kaldırmak kolay mı ... Mete'nin sakin olduğu anlarda vardı yok değil ki. :img-yes:

Kendi oğlunuzu veya erkek kardeşinizi bi kırın bakalım o bile nasıl hırçınlaşıyor veya tavır alıyor, ee Mete'nin yaşadığı şeyler basit yenir yutulur şeyler değil ki güne gülerek başlayıp laylaylom geçirip, babasına hiç tepki vermesin.

O dönemde babaya bu kadar itaatsizlik olmaz deniyorda valla Ali (http://img74.imageshack.us/img74/4004/btn1so4.gif) gibi bir babanın yaptıkları (annesinin üstüne başka kadın getirme, dayak, sevgi göstermeme, boşanma, evden atma v.s.) karşısında taş olsa çatlar be yahu. ;)

Onunda her çocuk gibi sevgi ve şevkate ihtiyacı var. :img-heh:
Hoş belki her baba sevgi ve şevkati gösteremeyebilir ama dayak atıp kolunu kırıyım mı diyecek hatta sırtında mandolin kıracak kadar insanlık dışı bir canavar da olmasın değil mi? http://img364.imageshack.us/img364/234/nonoto9.gif

Zeytinlikte ki evi nafaka paraları ile anne yaptıracakmış. :D
Bu soğukta dışarıda kaldılar, kimin yanına sığınacaklar. http://img165.imageshack.us/img165/4894/1boohoogx0.gif
http://img128.imageshack.us/img128/3702/diablo1cq2.gif Aliii gel yamacıma bir Mete de ben olıyım http://img300.imageshack.us/img300/5236/fouetab2.gif
Cemile iyi toparlayıp dayanıyor.http://img68.imageshack.us/img68/580/hug1mh6.gif

hamso
17-12-10, 12:03
Sevgili Hamso, size katılıyorum.:img-yes:
Dram dozu fazlasıyla veriliyor. Bu da seyirci kayıp ettirecek hale gelebilir. Buna rağmen ben bu diziyi çok beğeniyle izliyorum.
Komşuluk ilişkilerine lütfen ağırlık versinler ve bir de şiddet azalsın. Mete konusu fazla abartılıyor. Bu kadarına gerek yok.
Bunlara dikkat edilirse bu dizi 3 sezon reytinglerde 1. olur.

Türkan ve ÖBGZ bu senenin en kaliteli dizileri.:img-yes:

Sanirim hikayenin gercekliligi ve devami icin ilk bolumler dram agirlikli

isleniyor ama ilerleyen bolumlerde cok daha farkli olacagini dusunuyorum.

En azindan Mete'nin icindeki ofkeyi muzige yonelerek

dizginleyecegini umit ediyorum.

Soner-Aylin ve Murat cephesi cok farkli gelisti,bizler az cok ne sekilde

olacagini biliyorduk ama bilmeyen seyirci icin Soner-Aylin konusmasi tam

bir sok oldu,bence bu cephede senaristler seyirciyi epeyce sasirtmayi

basardilar.Ayni sekilde Ahmet ve Berrin iliskisinde de farkli gelismeler

olmasini bekliyorum.

Ali'nin mutlaka gencligine inilmeli hatta evliliginde yasadiklarina.(Elbette

yaptigi yanlislari telafi edemez.)

Ailenin bu hale gelmesinde tek tarafli dusunmemek gerekir,elbette hatanin

buyugu Ali'de bunun tartismasi dahi yok ama cocuklarin ya da

Cemile'nin ya da cevrenin ya da ailenin hic mi hatasi yok?

Cemile,gordugumuz kadari ile cok iyi bir anne,fedakar,duzgun bir insan

ama evlilik,ozellikle de cocuk yetistirmek cok baska bir sey, iki insaninda iyi

olmasi ya da kotu olmasi onlarin dogru davranacaklari ya da hic yanlis

yapmayacaklari anlamina gelmiyor,sonucta hepimiz insaniz,zaaflarimiz var

ve hata yapmaya meyilliyiz,bu hatalardan ya da yanlis davranislardan ilk

once de maalesef cocuklar etkileniyorlar.

Cemile'nin elinden gelenin en iyisini yapmaya calistigina yurekten

inaniyorum ama ya farkinda olmadan yaptigimiz yanlislar? Iyi olmak

ne yazikki bunlari engelleyemiyor,egitim,ekonomik sartlar,hayatin

zorluklari maalesef kara bulut gibi uzerimize cokuyor,iste o zaman saglikli

dusunemiyoruz,ya da saglikli davranamiyoruz.

Bazen buyuklerin bilmeden yaptigi kucucuk bir hata cocuklarda tamir

edilmesi guc izler birakiyor.

Gecen bolum,Aylin'in Soner'le bulusmaya giderken annesine sarfettigi,bir

cogumuzun tasvip etmedigi sozler, Cemile'nin okul onunde,Aylin'i

arkadaslarina rezil etmesinin bir intikami ya da icindeki hirsi bosaltmasinin

bir yolu neden olmasin.

Mete'nin ise bu denli ofke dolu olmasinin en buyuk nedeni, babasi ile olan

iliskisi diyoruz,bunun yani sira Mete'nin ofkesinin altinda,babasi ile olan

iliskisinden ayri okuldaki egitimcilerin,hatta bizzat okul mudurunun yanlis

davranislarinin da yattigi bir gercektir.

bbasalan
17-12-10, 12:10
Komşuların seyirci kalıp araya girmemeleri tuhaftı, gerçi polisler devrede olduğu için girmemiş olabilirler. Daha önceki bir çok kapı önündeki atışmada/aile kavgasında esnaf Ali ile çocukların arasına girmeye çalışmışlar hatta birisinde aileyi bakkala bile çekmişlerdi. :img-wink:

Onlara bişi demiyorumda asıl amcaya (http://img125.imageshack.us/img125/7373/ipyj3.gif) çok sinir oldum, insan utanır bee gider kardeşine bir iki laf söyler, ayıp oluyor der annemizde burada içlerinde der, ne bileyim annesine destek çıkar veya o eve girer onların yanında olur. Ama pasif pısırık karısının sözünden çıkmayan kabiliyetsiz bir amca profili var işte.
Amcayı odun diye sobaya atsan yanmaz kütük işte kütük. http://img373.imageshack.us/img373/2006/9276la4.gif

lavinya
17-12-10, 12:19
Çocuklar babalarına karşı her ne hata yaparlarsa yapsınlar sonuçta Ali onları öyle kapı dışarı atmayacaktı.
Üstelik o evde Ali'yi herşeye rağmen 4 kişi sıcak karşıladığı halde. Sadece Mete ve Berrin olmaması gerektiği gibi karşıladı.
Ali sanki böyle bir şeyi bekliyormuş gibi yaşlı annesini, gençecik kızını, küçücük oğlunu ve ona yardım eden boşanma aşamasındaki eşini cezalandırdı.
Bunlar için Ali'nin geçmişine bakamam. Ali gerçek anlamda kötü bir eş, kötü bir baba, kötü bir evlat.
Sadece uçkurunun derdinde.:img-tomatBunun başka bir açıklaması olamaz. Yakında Caroline'nin kapısı başında bilet keseceği günlerde belki kendisi geçmişte yaptıklarına bir gözatar.

hamso
17-12-10, 12:27
Komşuların seyirci kalıp araya girmemeleri tuhaftı, gerçi polisler devrede olduğu için girmemiş olabilirler. Daha önceki bir çok kapı önündeki atışmada/aile kavgasında esnaf Ali ile çocukların arasına girmeye çalışmışlar hatta birisinde aileyi bakkala bile çekmişlerdi. :img-wink:

Onlara bişi demiyorumda asıl amcaya (http://img125.imageshack.us/img125/7373/ipyj3.gif) çok sinir oldum, insan utanır bee gider kardeşine bir iki laf söyler, ayıp oluyor der annemizde burada içlerinde der, ne bileyim annesine destek çıkar veya o eve girer onların yanında olur. Ama pasif pısırık karısının sözünden çıkmayan kabiliyetsiz bir amca profili var işte.
Amcayı odun diye sobaya atsan yanmaz kütük işte kütük. http://img373.imageshack.us/img373/2006/9276la4.gif

Amca,en tehlikeli insan turu.

Iyi insani ya da kotu insani bilirsiniz ona gore davranirsiniz ki ben bir insanin

sadece iyi ya da sadece kotu oldugunu dusunmuyorum.

Iyi ve kotu arasinda ince bir cizginin oldugunu dusunursek zaman zaman

ikisinin de baskin etkileri gozukur ama Amca icin durumun farkli oldugunu

dusunuyorum,onda ciddi anlamda karakter bozuklugu var,bu tur insanlar

surekli kilik degistirir,isine geldigi gibi davranir,en kotusu de kolaylikla yalan

soyler,kendinden baska kimseyi dusunmez.

Hasefe Hanim,bastan beri iki ogluna farkli davraniyor,gerci Kemal'in de

annesine saygili davrandigi soylenemez.

Çocuklar babalarına karşı her ne hata yaparlarsa yapsınlar sonuçta Ali onları öyle kapı dışarı atmayacaktı.
Üstelik o evde Ali'yi herşeye rağmen 4 kişi sıcak karşıladığı halde. Sadece Mete ve Berrin olmaması gerektiği gibi karşıladı.
Ali sanki böyle bir şeyi bekliyormuş gibi yaşlı annesini, gençecik kızını, küçücük oğlunu ve ona yardım eden boşanma aşamasındaki eşini cezalandırdı.
Bunlar için Ali'nin geçmişine bakamam. Ali gerçek anlamda kötü bir eş, kötü bir baba, kötü bir evlat.
Sadece uçkurunun derdinde.:img-tomatBunun başka bir açıklaması olamaz. Yakında Caroline'nin kapısı başında bilet keseceği günlerde belki kendisi geçmişte yaptıklarına bir gözatar.

Elbette Ali'nin gecmisinde yasadiklari onun cocuklarina yaptiklarini makul

gostermez,hele de son yaptigi davranisin affi yok ama bu karakterin

celiskili davranislari var,ben o yuzden gecmisini merak ediyorum,hatalarini

affetmek ya da onu gozumde aklamak gibi bir derdim yok,hele de son bolum

yaptiklarini hepimiz dehsetle izledik,benim soylemeye calistigim baska bir

sey,mesela Ali,bir bolum oncesi,kacirilan kizini merak edip ustelik

hasta haliyle kahve koselerinde sabaha kadar bekliyor,ertesi bolum

ayni Ali cocuklarini evden kovuyor,bu ikisi arasinda ciddi celiski var.

Sonuc olarak,her ne sekilde olursa olsun zaten

Ali'nin cocuklarini sokaga atmasinin hic bir mantikli aciklamasi olamaz.

crysania
17-12-10, 13:16
METE, METE ve METE... Evet beğenmeyenler de mevcut haliyle lakin neden bu çocuk bu kadar seviliyor? En azından neden en son performansı bu kadar sevildi? Kısa da olsa bu noktaya parnak basacağım, müsadenizle http://www.ressim.net/6/upload/03acc1d8.gif

O kadar düz karakterlere, ne ağladığı ne güldüğü belli olan tiplere alışmışız ki ekran karşısında artık çığrından çıkan tipler gördüğümüzde mest oluyoruz. Belki şu son zamanların "gerçekçilik" mevhumun çok bahsedilmesine sebep olan şey bu...

Ağlaması iki dudak büzüştürmeden öteye gitmeyen, gülmesi ise poz verir gibi olan güzide karakterler arz-ı endam ediyor ekranda yıllar yılı...Dizilerde hep alışkınız uçların işlenmesine... Biri ya salt kötüdür ya da salt iyi. Bu yüzden karakterlerde ya mütemadiyen mutlucuk poz verirler ya da çatık kaş dolanırlar...Ya da ya da hep aynı romantik tiradlar. Duygusal geçişleri görmek mömkün değil...Eminim anladınız ne demek istediğimi :kahve

Mesela ağaç tepesinde bir adet Mete hoşuma gitmişti benim.http://www.ressim.net/6/upload/976bd08d.gif Aynı anda çocuğun yüzünde hüznü, mahçubiyeti, utancı, sevgiyi ve dahi sonrasında kızgınlığı görmek mümkündü...

Son sahnede de Mete tam manasıyla raydan çıkmış bir "ergen"di. Resmen travma halindeydi. Ağlaması, gülmesi... Uçlar arasında gidip geliyordu.

Ve o sahneyi beğenilir kılan bence aynı anda yüzünden hem babasına dair öfkesinin okunması hem de onun tarafından sevilmiyor oluşun onda nasıl ruhsal yaralar açtığının görülmesidir...Mete'nin siyah ya da beyaz değil tam manasıyla bir "gri" olmasıdır. Yani o sahneyi beğenmek için illa ki "teenage fan girl" olmaya gerek yoktur...:whistle2

Vallahi şu yaşıma rağmen bu gözler aile arasında yaşanan akıllara zarar o kadar çok şey gördü ki ne Ali'nin yaptıkları ne de çocukların buna karşı tavırları bana ütopik geliyor ne yalan söyliyeyim...

ÖBGZK ziyadesiyle dramdan beslenen bir dizi. O yüzden çoğu sahnenin "ver dramı, ver gözyaşını" mantalitesiyle yazılmış olması açıkçası bana normal geliyor. Neticede reytingin ve paranın gözüne vurmak için bir yerlerden kana kana beslenmek gerekiyor...:img-yes: Neyse...

Tabi bana da rahatsızlık veren kimi noktalar oluyor lakin bu dramın ağırlığından ziyade sahnenin canlandırılışındaki sorundan kaynaklanıyor. Bazen yüksek ses ve sallantılı çekim, yaşanan olaylardan kopmama sebebiyet veriyor.

Ve ne yalan söyliyeyim fazla gürültüyü sevmiyorum..:whistle2. O yüzden maaile sahnelerinden ziyade sadece tek bir karakterin olduğu sahneleri ya da ikili sahneleri daha çok seviyorum... Şahsen mevzu bahis hüzünlenmekse ben buralarda daha çok hüzünleniyorum :865323

Misal halen Cemile'nin ilk bölümde yatakta kendisine yüz vermeyen kocası dolayısıyla ağlayışı ve akabinde kendini mutfağa atışı beni en çok hüzünlendiren sahnedir. Bu diziyi sevmemin sebebi de zaten bu incelikli sahnelerdir... :img-bye2:

mor kedi
17-12-10, 14:04
evin yanması iyi oldu. çünkü ne ali yede meteye bir şey olacak..
caroline yar olmadı ya..fakat alinin iyi günlerii bu çünkü carolin çalımaya başladıyınca.. çevresindeki paralı erkekleri görünce..
ekberin şantajı ile onlarla bilrikte olacaktır.. o ekberden kurtulmak için istanbula kapak atmak isteyen biri..
ali onun can simidi sayılır..
fakat zaman onuda bu karardan vazgeçirecek. ki o zaman sürünen ali yi büyük keyifle izleyeceğim..

narima
17-12-10, 14:20
merhabalar
sımdı sevgılı olan berrın ve ahmetın ılıskısı hakan ve aytenı nasıl etkıleyecek.onlara deklare edeceklermı.yoksa aıleden sakladıkları gıbı onlagelıp yardım etmek ısterlerse aıle nasıl davranacak.onlardandamı saklayacaklar.
ormanda yururlerken ahmet ben sana yardım edebılırım ev tasınmasında dedı.
buyuk bır ıhtımalle sevgılısıne yardım etmek ıcın orada olacaktır.eeee pekı hakan ve sonerde gelmek ısterlerse aıle ve daha dogrusu cemıle ve hasefe bu ıse nasıl davranıs gosterecek .
su anda en ıyı gozuken hakan.cemıle.hakanı baska turlu yanıyor.ahmet ve soner kızları ıcın offsayt.ama hakan ıyı nıyetlı ve arkadaslarına yardım ıcın orada olacak gıbı gozukecek.ve butun tesekkurlerı hakan alacak gıbı

sellyn-mc
17-12-10, 14:27
fragmanın açıklayıcı olmadığını söylemişsiniz. ama bence böylesi daha iyi. eğer fragmanda o bölümden başka bi sahne gösterseler karakterlerin yüz ifadelerinden falan anlaşılır meteye bişey olup olmadığı. zaten büyük ihtimal bu bölüm hastane de ya da hapiste geçer. fragmanı hazırlayan kişileri bu haftalık affedelim bence :)

HAMUŞ
17-12-10, 14:50
Meteyi o alevlerin arasından Alinin kurtarmasını çok istiyorum.Ömründe ilk defa çocukları için ama en çok da Mete için birşeyler yaparken onu korurken görmek istiyorum.

Merhaba Öyle Bir Geçer Zaman Ki ailesi,
arkadaşım dvrm duygularına sonuna kadar katılıyorum...

İnşallah düşündügümüz gibi bir sahne olurda Ali Akarsu da ilk kez baba oldgunu hatırlar....
Gerçi annelik doğuştan bir bayana verilmiş duygudur...
Ama babalık doğuştan erkeğe verilmez ,sonradan öğrenilen bir duyğudur...
Ali Akarsu bu zaman kadar babalık duygusunu öğrenememiş...

İnşallah bu sahneden sonra kendisinin sevgilenden önce bir baba olduğunu ve o evde 4 tane canının canı olduğunu hatırlar...
Sevgilerimle....

rhonda
17-12-10, 15:01
Bu bölüm fragman ve özetin pek açıklayıcı olmaması çok normal.Bu hafta işlenen konu nedeniyle biraz hoşgörü göstermeliyiz bence de:img-wink:

Ama bir fragman daha çıksa fena da olmaz hani:)

Neyse bu haftaki özette çıkmış,gerçi haberler bölümündeydi Kanal D'nin sitesinde ama sanırım özetimiz de bu:img-blush

Öyle Bir Geçer Zaman Ki"de yine nefesler tutulacak. Mete'nin benzin döktüğü ahşap ev, cayır cayır yanacak. Ali ve Mete evin içinde mahsur kalacak. Çaresiz Cemile, oğlunu kurtarmak için kendini alevlerin içine atacak.

Fragmanda gördüğümüz şeylerden bir farkı yok:kahve

Akarsu ailesinin hayatını derinden etkileyecek felaketin haberi çok kısa sürede Ahmet, Soner ve Hakan’ın da kulağına ulaşacak.

Ortalık yangından çok bu üç isim yüzünden karışacak anlaşılan.:img-hyste

Hakan yardım etmeye çalışır ama babasının engeliyle karşılaşır gibi geliyor bana.:img-wink:
Soner'in yardım isteğini de Aylin ve Akarsu ailesinin diğer üyeleri istemezler.:kahveBen Soner'in saman altından,aileye belli etmeden yardım edeceğini düşünüyorum:img-yes::)
Ama bu kötü durumu kullanıp teklifini yenilerse işte o zaman büyük şok yaşarım:kahve

Ahmet,Berrin'e ve aileye en yakın olacak isim Ahmet olacaktır.Her türlü işe koşucaktır bu bölüm:img-wink:

Acaba Ali ve Mete evden sağ çıkacak mı? Cemile kendini koruyabilecek mi?

Bu da sorulur mu?O evden sağ çıkamayacakalar tabii ki:img-hyste

emrecankaya86
17-12-10, 15:15
Özet, dediğiniz gibi tatmin edici değil.Ben, Ahmet karakterinin dizideki görünme süresini hesapladım-birileri bunun için kahkahalarla bana gülebilir gülmek serbest, tam 20 dakika görünmüş son bölümde. Yani, Ahmet karakteri genelde 10 dkdan fazla görünmezken, merkezde olmadığı bu bölümde bile 20 dk göründüyse, bu bizim başarımızdır, elbette ki Tolga'nın da muhteşem oyunculuğunu unutmamalı:))

pelin_tekin
17-12-10, 15:30
Özet, dediğiniz gibi tatmin edici değil.Ben, Ahmet karakterinin dizideki görünme süresini hesapladım-birileri bunun için kahkahalarla bana gülebilir gülmek serbest, tam 20 dakika görünmüş son bölümde. Yani, Ahmet karakteri genelde 10 dkdan fazla görünmezken, merkezde olmadığı bu bölümde bile 20 dk göründüyse, bu bizim başarımızdır, elbette ki Tolga'nın da muhteşem oyunculuğunu unutmamalı:))

ilk bölümlerde çok görünmüyodu cemile hapse girdiğinde karakoldayken bide avukata falan gittiği dönemde baya görünmüştü ne olduysa orda oldu heralde çok sevildi ahmet karakteri (ne yalan söyliyim ilk iki bölümde çok ilgimi çekmemişti sonradan nasıl kaçırmışım ben bunu ya dedim heralde ilk iki bölümü hep yarım yamalak izlediğimden oldu) bide berrin başrollerden biri olduğu için onun sevdiğide baya görünmeye başladı bununda etkisi var ama ben en çok berrinin kurtarıldığı bölümü sevdim çünkü en çok ozaman göründü:happy0064ahh bide bırak dağınık kalsın saçların modundaydı oyüzden:good:

cerensb
17-12-10, 15:31
Ali,bir bolum oncesi,kacirilan kizini merak edip ustelik

hasta haliyle kahve koselerinde sabaha kadar bekliyor,ertesi bolum

ayni Ali cocuklarini evden kovuyor,bu ikisi arasinda ciddi celiski var.

Sonuc olarak,her ne sekilde olursa olsun zaten

Ali'nin cocuklarini sokaga atmasinin hic bir mantikli aciklamasi olamaz.

çok haklısın canım.

Ali bazen bir adım atıyor yada kendince atmaya çalışıyor, çocuklarından karşılık olarak nefret görüncede sanki kendisi suçsuzmuş gibi kızıp, önceki yaptıklarının daha beterini yapıyor. oysaki sabretse, onların nefretine sevgiyle karşılık vermeye çalışsa herşey çok farklı olacak ama....

hll97
17-12-10, 15:36
cemile kendini ateşe atıyor..

Mete ve Ali, evden sağ çıkacak mı?

17.12.2010 12:20:17 "Öyle Bir Geçer Zaman Ki"de yine nefesler tutulacak. Mete'nin benzin döktüğü ahşap ev, cayır cayır yanacak. Ali ve Mete evin içinde mahsur kalacak. Çaresiz Cemile, oğlunu kurtarmak için kendini alevlerin içine atacak. Akarsu ailesinin hayatını derinden etkileyecek felaketin haberi çok kısa sürede AHMET,SONER VE HAKANIN KULAĞINA ULAŞACAK.

Dikkat Ahmette diyo demekki bu bölümde Ahmette olacak..Tabiisi ilk berrinin yanına ahmet sonra hakan gider çou zmn öle oluyo ztn öle olsun ilk hakan gitmesin..=)=)

sude9
17-12-10, 15:53
.

Ahmet'in annesinin kendine guvenir tavirlari,olaylara yaklasimi ve guzel

fizigi diziye hosluk katiyor,ayrica Ahmet'teki ozguvenin nereden

geldigini de acikliyor.

Hakan ise,bu denli dar goruslu ve son derece kaba bir babaya sahip

oldugu icin gercekten sanssiz,bu durum ilerde,Hakan'in yanlis kararlar

almasina neden olabilir.

.

bu dizide ki annelerin hepsi çok hoş ,çok güzel,

hasefe..cemile..ahmet'in annesi

güzide aileyi es geçiyorum..onlar numunelik:img-hyste

lakin gel gör ki babalar korku-dehşet filmlerinde ki gibi..ali az geliyormuş gibi bir de hakan'ın babası..erkek ve baba olsam isyan ederdim..protesto ederdim..her bişeyi ederdim:img-hyste:img-hyste

babaların bu denli vahşi ve ürkünç olduğu dizi de baba sıfatını gerçekten hakeden babalar görmek gerektiğini düşünüyorum..şahsen bizzat kendim olarak:img-hyste

soner var hoş babalıktan fazlasını yapıyor ama olmaz..olabilemez..:img-in_lo

baba gibi baba lazım diziye:img-yes:

öte yandan ben tam aksine hakan'ın babası hakan'ın içinde ki cevheri çıkaracak diye düşünüyorum..ki var o cevher kendini gösteriyor..ama hep perde arkasında tüller arasından selam çakıyor sadece..hakan'ın isyan bayrağı çekeceğini..bunun zor ve meşakkatli bir süreç içinde geçeceği..yer yer hatalara da meyledeceği ama sonunda babaya haddini bildirip özgürlüğünü çarpıcı biçimde ilan edeceğini düşünüyorum..

senarist'e duyrulur..bak düşünüyorum dedim..ayrıca istiyorum..ona göre:img-hyste

pelin_tekin
17-12-10, 15:58
cemile kendini ateşe atıyor..

Mete ve Ali, evden sağ çıkacak mı?

17.12.2010 12:20:17 "Öyle Bir Geçer Zaman Ki"de yine nefesler tutulacak. Mete'nin benzin döktüğü ahşap ev, cayır cayır yanacak. Ali ve Mete evin içinde mahsur kalacak. Çaresiz Cemile, oğlunu kurtarmak için kendini alevlerin içine atacak. Akarsu ailesinin hayatını derinden etkileyecek felaketin haberi çok kısa sürede AHMET,SONER VE HAKANIN KULAĞINA ULAŞACAK.

Dikkat Ahmette diyo demekki bu bölümde Ahmette olacak..Tabiisi ilk berrinin yanına ahmet sonra hakan gider çou zmn öle oluyo ztn öle olsun ilk hakan gitmesin..=)=)

ahmet kesin orda olacak çünkü geçen haftalarda tolga 14ü çekiyoruz diyodu osırada unkapanı-zeyrek te zor sahneler çektiğini söylemişti unkapanı-zeyrek de berrinlerin evinin orası oluyo:img-yes:

narima
17-12-10, 16:06

MERHABALAR

Ben bu konuda bıraz fazla bılgı sahıbıyım.cunku fılm sektorunde ve helekı kurgu bolumunde calısan bır kuzene sahıbım.
sıstem soyle calısıyor yapımcı tarafında.
1-reytıng ler cok onemlı.
2-ama her oyuncuyu seyırcı seyretmek ıstemıyor ve kanal degıstırıyor.mesela ben carolıne ve soner cıktıgında kanalı degıstırmesemde seyretmıyorum.ama ıstemedıgı oyuncuyu gormesın dıye kanal degıstıren var.
ve yapımcı reytınglere bakarken hangı oyuncuyu daha fazla ekranda gostermem lazım kıstasını buradan ayarlıyor

ve anlasılıyorkı ahmet-berrın askı ınsanlara daha sıcak gelmeye basladı ama hakanı sevmedı.ve dıkkat hakan sahnelerı cok ama cok azaldı

narima
17-12-10, 16:26
ahmet kesin orda olacak çünkü geçen haftalarda tolga 14ü çekiyoruz diyodu osırada unkapanı-zeyrek te zor sahneler çektiğini söylemişti unkapanı-zeyrek de berrinlerin evinin orası oluyo:img-yes:

merhabalar

zaten etık olarak ve berrının sevgılısı olarak ahmetın orada olması gerekır.
ama dıgerlerı yardım ederken orada olacaklarmı yoksa sadece hayalet yardımcı olarakmı kalacaklar.
soner.aylının tepkısınden korktugu ıcın mahallelı gıbı yardımm edecegını dusunuyorum.ama hakan konusunda bır yorum yapamıyorum.

poyrazbr
17-12-10, 16:34
Ne yaptın Mete?

İntenet alemi "Mete" fırtınasıyla sallandı

http://televizyongazetesi.com/ne-yaptin-mete_6_31570

narima
17-12-10, 16:45
merhabalar

dızımızı seyreden.seyretmeyen herkes mete akarsu.yu konusuyor.
gelecegın goksel arsoyu veya kadır ınanırı yetıstırıyor bu dızı dıyorlar.
mehmet gunsur.benım gıbı dusunuyor.oskarlık oyun sergıleyen mete akarsu.

hll97
17-12-10, 16:50
MERHABALAR

Ben bu konuda bıraz fazla bılgı sahıbıyım.cunku fılm sektorunde ve helekı kurgu bolumunde calısan bır kuzene sahıbım.
sıstem soyle calısıyor yapımcı tarafında.
1-reytıng ler cok onemlı.
2-ama her oyuncuyu seyırcı seyretmek ıstemıyor ve kanal degıstırıyor.mesela ben carolıne ve soner cıktıgında kanalı degıstırmesemde seyretmıyorum.ama ıstemedıgı oyuncuyu gormesın dıye kanal degıstıren var.
ve yapımcı reytınglere bakarken hangı oyuncuyu daha fazla ekranda gostermem lazım kıstasını buradan ayarlıyor

ve anlasılıyorkı ahmet-berrın askı ınsanlara daha sıcak gelmeye basladı ama hakanı sevmedı.ve dıkkat hakan sahnelerı cok ama cok azaldı

gerçekten baya biliyomuşsun vede ztn hakan bni ilgilendirmez bnce bu böle devam etsin ahmet ve ahmet v berrin sahnelerini bayağı bi devam etsin galiba çoğunluk(herkez deil çoğunluk diyorum)ahmet ve berrin aşkını istiyor..okuduğum yorumlara göre..

çağla ismailyk
17-12-10, 17:51
özeti okudum şimdi...
sağ çıkacaklarmı bence evet... ama olaylar nasıl gelişecek merak konusu özette pek bişey yazmıyor ahmet belki kuratarabilir diye düşündüm özeti okurken...
aklımdan birde şu geçti...ev yandığına göre kalacak bir yerleri olmayacak zeytinlideki evleride inşaat halinde gördük geçen bölüm... aylin ailesini taoplayıp sonerlerin evine gidebilir... sırf bu yüzden muratla evlenmeyi seçebilir...

emrecankaya86
17-12-10, 17:58
Benim aklıma parlak bir fikir geldi: Bence Ali'yi Ahmet kurtaracak, böylece Ali'nin Ahmet'e olan öfkesi ve önyargısı biraz azalacak. En azından Ahmet'e yangının içine dalıp ikisini de kurtarmak yakışırdı, ama senaryo gereği böyle bir şey olmayacağı kesin. Ben senarist olsam, Ali'yi Ahmet'in kurtarmasını sağlardım:)Böylece Ahmet, Ali'den de tam puan alır ve aşk sınavını geçerdi:)

pelin_tekin
17-12-10, 18:05
Benim aklıma parlak bir fikir geldi: Bence Ali'yi Ahmet kurtaracak, böylece Ali'nin Ahmet'e olan öfkesi ve önyargısı biraz azalacak. En azından Ahmet'e yangının içine dalıp ikisini de kurtarmak yakışırdı, ama senaryo gereği böyle bir şey olmayacağı kesin. Ben senarist olsam, Ali'yi Ahmet'in kurtarmasını sağlardım:)Böylece Ahmet, Ali'den de tam puan alır ve aşk sınavını geçerdi:)

canım ağzından bal damlıyo ne iyi olurdu ama pek mümkün görünmüyo ahmet duyana kadar yetişene kadar meteyle ali kaptan iç organları bile kalmaz:img-hyste

prisoner_386
17-12-10, 18:07

Canım ortada gerçek bir baba olsaydı bu dediklerine amenna derdik de ortada insan bile olamamış birisi mevcut:img-yes:.Ahmet Ali nin gözüne girse ne olur girmese ne kaybeder:tvizleyen...

Ahmet süpermen mi oldu da haberimiz yok:img-hyste.Boşverelim Ali cayır cayır yansın,Mete yi de Cemile kurtarıyormuş;Ahmet in canı kendine kalsın:img-pipe1.Daha Berrin ile karpuz kesecekler:love04:

narima
17-12-10, 18:09

merhabalar
ama alının ne dusundugu cokta onemlı degıl cemıle ve aılesı ıcın
esas ahmetın.cemıle uzerınde calısması gerekır.cunku yenı hayatlarında alı kaptan yok ama cemıle.kızının kendı yasadıgı travmalşarı yasamasını asla ıstemez.
bırde ahmetın.amınadan nasıl bosanacagını ogrenmesı gerekır.veya nasıl bosayacagını ogrenmesı gerekır.sanırım bu noktada meshur avukatımızın rolu artacak.ben avukatı .cemıleye yaptım bılyorsunuz.once ahmetı kurtarsın sonra cemılenın kalbını kurtarır:happy0064:img-hyste

xeno
17-12-10, 18:15
bence hem cemileyi hem de mete yi ali kurtaracak yangından....ali özünde kötü biri değil...

hll97
17-12-10, 18:25
Canım ortada gerçek bir baba olsaydı bu dediklerine amenna derdik de ortada insan bile olamamış birisi mevcut:img-yes:.Ahmet Ali nin gözüne girse ne olur girmese ne kaybeder:tvizleyen...

Ahmet süpermen mi oldu da haberimiz yok:img-hyste.Boşverelim Ali cayır cayır yansın,Mete yi de Cemile kurtarıyormuş;Ahmet in canı kendine kalsın:img-pipe1.Daha Berrin ile karpuz kesecekler:love04:

dediklerinin hepsine katılıyorum oo daha karpuz kescekler evlencekler çoluk çocuğa karışcaklar daha çok iş var.ewt alinin gözüne girsede girmesede bişi olmaz çünkü aliyi kimse kale almıyor vede aliyi kurtaracağını sanmam son bölmü yumruk atmıştı ona ama ahmet kinci deil.insan olduu için yaparsa yapar ama ztn ahmet olayı duyup oraya gidene kadar ali ve mete allahın rahmetine kavuşur...gerçi mete ve ali kesin kurtulurda nasıl kurtulurlar orasını bilemem meteyi cemile kurtarcak aliyi bilmiom..

pelin_tekin
17-12-10, 18:30
merhabalar
ama alının ne dusundugu cokta onemlı degıl cemıle ve aılesı ıcın
esas ahmetın.cemıle uzerınde calısması gerekır.cunku yenı hayatlarında alı kaptan yok ama cemıle.kızının kendı yasadıgı travmalşarı yasamasını asla ıstemez.
bırde ahmetın.amınadan nasıl bosanacagını ogrenmesı gerekır.veya nasıl bosayacagını ogrenmesı gerekır.sanırım bu noktada meshur avukatımızın rolu artacak.ben avukatı .cemıleye yaptım bılyorsunuz.once ahmetı kurtarsın sonra cemılenın kalbını kurtarır:happy0064:img-hyste
:img-hystebende avukatla cemileyi aynı karede gördüğüm ilk andan beri hep söylüyorum hatta annem dalga geçiyo yok artık diye ama bence çok yakışıyolar hem böylelikle cemilede bir devrimciye gitmiş olur:happy0064:happy0064berrinlerle takılırlar:img-hyste:img-hyste

jixues
17-12-10, 19:09
"Akarsu ailesinin hayatını derinden etkileyecek felaketin haberi çok kısa sürede AHMET,SONER VE HAKANIN KULAĞINA ULAŞACAK."
İnanamıyotrum ya. Hakan yine dahil olacak olaylara. Hakan nasıl da aşık oldu Berrin'e böyle delicesine ve çaresizcesine ? Kız istemiyor neler neler dedi. Yeter Hakan ya, yeter. Sen tek daha güzelsin. Keşke Ayten'le olsa. :img-hyste

serap23
17-12-10, 19:56
"Akarsu ailesinin hayatını derinden etkileyecek felaketin haberi çok kısa sürede AHMET,SONER VE HAKANIN KULAĞINA ULAŞACAK."
İnanamıyotrum ya. Hakan yine dahil olacak olaylara. Hakan nasıl da aşık oldu Berrin'e böyle delicesine ve çaresizcesine ? Kız istemiyor neler neler dedi. Yeter Hakan ya, yeter. Sen tek daha güzelsin. Keşke Ayten'le olsa. :img-hyste

babasını gördükten sonra kızmakta istemiyorum artık hakana ama
rahat bıraksın artık berrini
fırsat kollamasın
ve evet ayten çok hoş bi kız keşke onu sevse:img-wink:
ahmetçiğimle ve berrinle uğraşmasa

bu arada kanal d nin yılbaşı klibi çok güzel olmuş
sonsuz aşk yazısından sonra ahmetle berrini gösteriyorlar:img-in_lo

narima
17-12-10, 20:01
babasını gördükten sonra kızmakta istemiyorum artık hakana ama
rahat bıraksın artık berrini
fırsat kollamasın
ve evet ayten çok hoş bi kız keşke onu sevse:img-wink:
ahmetçiğimle ve berrinle uğraşmasa

bu arada kanal d nin yılbaşı klibi çok güzel olmuş
sonsuz aşk yazısından sonra ahmetle berrini gösteriyorlar:img-in_lo

evet yılbası klıbınde sonsuz aşk.ta ahmet ıle berrını gosterdı
buda demektırkı onların askı buyuk ama sancılı olacak.
bence bu askın sınavını 3.kısı ıle degılde sıyası acıdan vermelerı ahmetın kımlıgıne daha cok uyacaktır

pelin_tekin
17-12-10, 20:09
yılbaşı klibi oldukça güzeldi özellikle ahmetle berrinin amfideki hali çok güzeldi:img-in_lo
ve bu hakanın artık her fırsatta berrinin yanında bitmesi artık sıkmaya başladı ilk başlarda seviyodum hakanı karşılıksız sevgisi hoşuma gidiyodu ama artık baydı yeter artsuz ık bir insan kendini bukadar gurursuz yapamaz aşık olursun elinde olmaz eyvallah ama ben bu kadar gurursuz olunmasını anlayamıyorum aşkı bilmiyo da değilim öyle havadan atıp tutmuyorum bende karşılıksız aşk yaşadım azçok anlıyorum ama bana abartı geliyo ya birini bulsunlar onada yada berrini arkadaşı olarak falan sevmeye başlasın cidden sıktı(ayten olmaz o cengizle olsun:img-in_lo

rozee_95
17-12-10, 20:25
fragmani gordum .

gercekten cok etikleyci bir fragman
polisler tutmus kapiyi acicaklarina , ucude kapiyi tutuyor cemilede acin kapiyi cekilsinler diye bir seyler yapmak istiyor ama basaramiyor
herkesin aglmasi , cemilenin "cikarin oglumu ' demesi cok etikleyci
bir ara carolin "aliiiiiii" diye bagriyor
ve sonunda metenin yuzu gozleri dolmus halde "sevemedik birbirimizi"
bagirmadan sakin sakin soylemesi bir baska guzel geliyor kulaga pek alisik olmadigmiz icin olabilir .

bu bolum ve fragmana bakinca daha iyi anladim ki mete babasini cok sevmis ondan hep sevgi beklemis her cocuk gibi berrin , aylin , osman gibi degil berrin zaten umrunda degildi aylin her istedigni aliyordu ve osman o sevgiyi , ilgiyi goruyordu ama mete sadece babasindan sevgi istedi pahli bir saat degil her baba-ogul gibi konusmak , eglenmek ve sevilmek istedi ama hic bir zaman hisetmedi , goremedi o sevgiyi mete yarali bir cocuk bu yuzden bu kadar kavga ediyor aslinda oyle yaparak saklaniyor diye dusunuyorum nekadar aci cektigni sakliyor , mete yarali onu yaraliyanda babasi ve o yara hic bir zaman iylesemez sonradan aralari iyi olsa bile mete hic bir zaman bunu unutamaz o yeri dolduramaz o yarayi ilestiremez .

gamze_elif
17-12-10, 20:40
Anasayfadan fragmanı izledim.
Bu sefer fragmanı farklı hazırlamışlar.Yani ben bir sezon finali sonrasındaki fragmanı izler gibi hissettim :)
Çok etkileyici bir fragman olmuş tüylerim ürperdi.
Her ne kadar gelecek bölüm için pek bir şey hatta belkide hiç bir şey olmasa da ben çok beğendim.
Mete'nin orada ki performansını kaç kez olsa izlerim gerçekten müthişti.:img-wink:

GÜLÇEM
17-12-10, 20:53
fragman çok iyi olmuş :good:

görüldüğü kadarıyla ev bayağa bir hasara uğrayacak nasıl çıkacaklar içinden bakalım :bilmim

simgeysldmr
17-12-10, 21:10
Özet gelmiş :happy0064
Ahmet ve Hakan'ı anladık da Soner'e ne oluyorsa.:img-hyste Aylin'e yaptığı kabalıktan,terbiyesizlikten de mi utanmıyor anlamıyorum doğrusu. :icon_whis

Tahminim odur ki Ahmet'in desteği sayesinde en azından manevi olarak biraz da olsa toparlanacaklar.. :img-in_lo
Yalnız şu Hakan da sıkmaya başladı artık. :kahve Kesin yine Ahmet'le aralarında tatsız diyaloglar geçecek.
Kız seni sevmiyor,bunu anla artık! Gurur da mı olmaz bir insan evladında?
Aslında Hakan'ı seviyorum ama bu gurursuzluğu beni öldürecek gibi. :icon_whis

skycmost
17-12-10, 21:28
Ya lütfen soner bir an önce aylinin gönlünü alsın, kendini ona anlatsın, af dilesin.. muratla ancak ve ancak kardeş arkadaş olsun aylin... muratın bu kadar ısrarlı ve takıntılı hali hiç sempatik değil zaten, görsün anlasın gerçekleri umarım en kısa zamanda
yok mu yeni bölümden aylin soner tüyosuuuu :(

jixues
17-12-10, 21:37
Öncelikle iyi akşamlar herkese. Haftaiçi çok yoğun bir ders programım olduğu için ancak şimdi yorum yapabileceğim bölüme. Yukarıda özet yorumu yapmıştım, şimdi bölüm yorumu yapacağım. Bu ne saçmalık demeyin.

Efendim, bölüm güzel güzel başladı ama kafam çok karışık. Çorba bir yorum olacak, kusura bakmayınız.

* Aylin'i çok seviyorum. Gerçi Farah Zeynep'ten de kaynaklanıyor. İlk olarak okulda Cemile onu ve Soner'i gördüğünde "Sonunda." dedim. Aylin'in annesini ezip de Soner'le buluşmaya gitmesi hiç hoş değildi ki ya. O anne orada merak eder, ne yapıyorsun Aylin derler adama. Neyse gitti bir kere. Soner Bey'imiz Aylin'den hoşlanıyor belli bence ama, Aylin'i çok büyük hayalkırıklığına uğrattı. Aylin'in hayal kırıklıkları, bayılması güzeldi. Ama takıyı geri vermeseydi iyiydi. Ne olacak ki, ben olsam o utansın benimle oynadı derdim. Bir de zaten zengin adama onun için basit bir takıyı verme peşine mi düşeceğim ? (Gurursuz muyum ? Hayır, adam zaten zengin, benden sonraki oynayacağı kıza başka takım alsın derdim.) Neyse. Murat faktörü var arada ama bölümler geldikçe yorumlarız zaten.

* Berrin, Aylin Soner'le buluşmaya gitmek isterken ne yapıyordu yahu ? Cemile'ye "Anne bırak." demeler ? Abla Berrin, yanlış yaptı bence. Aylin'e de sadece ev konusuyla ilgili kal da konuşalım demesi de yanlıştı. Aylin'e "Aylin... Soner'le ilgili ve görüşmenizle ilgili kötü bir şey demedim ama, annemiz bu durumdayken, kaç yıllık evimizden kovulmuşken nasıl onu bırakıp, bizi bırakıp gitmek istersin ? Annemi düşün, bu gece gitme. Soner seni anlayacaktır." mesela.

* Berrin-Ahmet çok güzeldi ya. Tadı damağımda kaldı. Neyse daha çok izleyeceğiz zaten. Tek başına da Hakan'ı izlemek istiyorum ama maalesef ki o tek başına değil 3. kişi olarak hikayemizin içinde. BerrinAhmet +Hakan sevgisi.

* Amina'daki cesarete hasta oldum. Kendi kendime "Ah, biraz örnek al Amina'yı, cesaretli ol." dedim. :img-hyste :img-hyste :img-hyste :img-hyste Amina'nın gitmeyeceğini sezinledim. Ama o gururludur da ya. Berrin varken 3. kişi olarak dolanacak mı ortada ?

* Cemile'nin tokadı en beğendiğim sahnesiydi. Fragmanda da harika.

* Osman çok tatlı. Ahmet'le sahnesi ve Berrin'le sahnesi en en güzeliydi.

* Mete, adamımsın ya. Ben Mete'nin evi yakacağını tüyolardan zaten biliyordum, ama harika yansıtıldı.

* Ali'ye sinir oluyorum, Erkan Petekkaya'ya bayılıyorum. Harika oyunculuk. Buradan sesleniyorum : TEBRİK EDERİM SİZİ VE TÜM EKİBİ.

* Yorumum uzun oldu ama iyi akşamlar.

Editbüdüt : En güzel kardeş ilişkisi Mete&Aylin bence. Osman da sanki Berrin'le daha yakın.

CaqLæ.~
17-12-10, 21:39
"Cemile’nin ana yüreği bu dehşeti izlemeye daha fazla dayanamaz, tüm engellemelere rağmen cayır cayır yanan evin içine kendini atar."

Ya ben gerçekten korkmaya başladım ya .
Ya Mete'ye birşey olurda Ali evden sapasağlam çıkarsa ?
Kafam allak,bullak .. :/
Mete ölmesin ! :(

gizem_90
17-12-10, 22:00
O nasil bir fragman ya, çok çok etkileyici, diger bölüm fragmanlarindan farkli yapmislar. Ev tamamen yanıyor :icon_sorr

özet de gelmis, Ahmet, Soner, Hakan'inda yangindan haberleri oluyor, onlar mi kurtaracaklar ? :icon_whis
cemile de eve giriyormus, mete'ye birsey olmasin lütfen :icon_sorr

pelin35
17-12-10, 22:18
fragmandan anladığım kadarıyla ali ilk kez baba olduğunu hatırlayacak sanırım gerçi hiç böyle bir beklentim yok ama...

hala mete yi getirdiği durumdan başkasını düşünemiyorum.... :img-cray::img-cray:

-emila-
17-12-10, 22:52
Merhabalar
Son 4-5 bölümdür diziyi hiç kaçırmadan izliyorum.

Kesinlikle demeliyim ki dizide (carolin hariç) sevmediğim karakter yok.

Geçen bölümün finalinde resmen bakakaldım.Mete'yi oynayan oyuncuyu tebrik etmek gerekir.
özetti okuyunca endişeniyorum.Acaba meteye bir şey mi olacak?

Ali garip bir karakter.Sanki insani duygularını en derine gömmüş gibi.Fakat sadece onun için en kötü zamanlarda ortaya çıkıyor ve de bu yüzden kızamıyorum da

Osman yerim onu.şirinliğinin yanında bir de o yeteneği yok mu gelde beni ye diyor resmen.

Ahmet'i de Hakan'ı da pek seviyorum.

Dizinin en sevdiğim yanı karakterlerdeki derinlik.Tam yerine oturmuş ve birbirinden tamamen farklı karakterler.Her karakterin nasıl davranacağı belli ve de açıkcası pek şaşırtmıyor yaptıkları.Bunu yapabilmek bile harika

dilara-1905
17-12-10, 23:29
Yorum yapmaya yeni fırsat bulabildim. İzlediğim en güzel bölümlerdendi kesinlikle! Mükemmeldi...

Mete! Haykırış sahnesi... Çok etkilendim ya,çekim de oyunculuk da harikaydı. Oscarlık oyuncusun Aras. :good:
Zaten bu dizinin her sahnesi bana sinema filmi tadında geliyor. Bunda oyunculuklar,çekim ve senaryo etkili tabii.
Ve beni ikinci etkileyen kişi Aylin. Sonunda sır çözüldü. Soner de seviyor Aylini ama arada hasta kardeşi var. O şarkı ve Aylinin ruh gibi yürüyüşü sonerin içişi yıktı beni. Çok güzel sahneydi. Alinin ağlayıp etrafı dağıtması, eve dönüşü...''Ne bakıyorsunuz be?! Evet köpek gibi döndüm işte, tükürdüğümü yaladım beni azarlamicak mısın anne?!'' Annesiyle sarılışı... :img-cray:
Bi tane bile kötü oyuncu olmaz mı bir dizide. Yok işte arkadaş yok... Hepsi harika,hepsi insanın içinde hissettiriyor yaşananları.
Ahmet ve Berin çok tatlılardı tabii bir de yardım sever Osmaann(: :img-in_lo
Sonunda tam anlamıyla sevgili olmalarına sevindim. Ama Berrin artık Ahmetten kaçmasın mümkünse artık çok gözüme batmaya başladı ne zaman baksam Berin koşuyor arkasından açıklama yapma çabasında bir Ahmet. Neyse Berrin duymak istediklerini duydu. Bu kovalamaca bitmiştir heralde.(:
Ali! ailene ne yaptığın çocuklarını delirtme noktasına getirdiğin umarım artık dank etmiştir kafana! Bakışlarından ve ''Gel oğlum'' diye Meteyi çekişinden sanki bir şeyleri anlamış gibiydi ama Ali bu, her şey beklenir diyorum o yüzden bölümü izlemeden konuşmicam..
Ah Mete.. Önceki bölüm dediği gibi ''Bu Dünya serseri'' gerçekten de Metenin sevgiden başka bir şeyle yok ki işi...
Sözleri çok sarstı beni ya. Mükemmeldi.
''Ölümde buluşucaz Ali kaptaan! Birbirimizi deliler gibi sevseydikte sonumuz bu olmicak mıydı? Neden sevmedin beni baba?!!!'' :img-cray::img-cray:
-Sevemedik birbirimizi ... :img-cray:
Alinin korkusundan zevk alıp attığı kahkahalar... çıldırttın sonunda Ali, oğluna ne yaptığını gör artık!
Fragmanda Cemilenin çırpınışları da çok fenaydı. Eve girmeye çalışıyor saırım.. Fragmanın son sahnesi yine tüylerimi diken diken etti... Metenin isli yüzü alevlerin arasında bakışı ve ''Sevemedik birbirimizi...''
Böyle bir dizi olamaz!...

didou_didem
17-12-10, 23:46
bölüm muhteşemdi yineee...ahmetle berrin'e bayıldım...bütün bölüm onların sahnelerini bekledim diyebilirim..çok tatlılardı,çok güzellerdi..yeni bölümde neler olacak yangın sahnesinde ahmet'le berrin'i çok merak ediyorum..
Aras muhteşemdi..değme oyunculara taş çıkartır performansı ile yeminle..bütün bölüm zaten muhteşemdi son sahnede daha da aştı kendini...

Despire_ER
18-12-10, 00:09
2.Fragmanı bugün vermelerini bekledim ama Kanald vermedi..
Kanal D'den nefret ediyorum..Bazen 3 Fragman veriyor bazen 1..Aslında bu hafta 3 fragman vermeliydi..
**
14.bölümde çok ağlayacağız..Cemile yakıcak bizi.:img-cray:
Özet ve Bölüm resimleri gelmiş..
Cemile,Osman,Hasefe,berrin,Aylin sokakta kalmış hepsinin cadde de oturuduğu resim var Berrinin üstünde batteniye var ama METE aralarında yok..galiba içeri tıktılar..
:img-cray:

*Esra_Yalın*
18-12-10, 00:12
**

14.bölümde çok ağlayacağız..Cemile yakıcak bizi.:img-cray:
Özet ve Bölüm resimleri gelmiş..
Cemile,Osman,Hasefe,berrin,Aylin sokakta kalmış hepsinin cadde de oturuduğu resim var Berrinin üstünde batteniye var ama METE aralarında yok..galiba içeri tıktılar..

:img-cray:

zaten metenin içeri atılcağı belliydi özette hakan ahmet sonaer geliyor diyor yardım edicekler ama bence yine süheyla'da kalcakalr bazı arkadaşalr ahmett kalır yazmışlar keşke kalsalar ama bence süheylada kalırlar

Despire_ER
18-12-10, 00:28
zaten metenin içeri atılcağı belliydi özette hakan ahmet sonaer geliyor diyor yardım edicekler ama bence yine süheyla'da kalcakalr bazı arkadaşalr ahmett kalır yazmışlar keşke kalsalar ama bence süheylada kalırlar
Ahmette kalma ihtimalleri yok.Ahmet daha nerde kalacağını bilmiyor,Akarsu Ailesini nasıl onda kalsın..
Ahmet kesin imzaknsız Siyasi durumu var..
Süheylada kalırlar..
Yada o İnşaat evine dönerler:bilmim

trueblue
18-12-10, 00:48
Ahmette kalma ihtimalleri yok.Ahmet daha nerde kalacağını bilmiyor,Akarsu Ailesini nasıl onda kalsın..

Ahmet kesin imzaknsız Siyasi durumu var..
Süheylada kalırlar..

Yada o İnşaat evine dönerler:bilmim

Bir gece Süheyla'da kalırlar sonra iş Soner'e düşer kesin. Hel bu felaketten sonra Aylin Soner'e ailemi güvenceye al, Murat'la evleneyim diyebilir. Aylin ve ailesi için fedakarlık olurmu ama kendisisde ailesiyle o inşaat halindeki evde yaşamak zorunda ya da sokakta kalacak.

serap23
18-12-10, 01:12
ahmetin annesinin evinde de kalabilirler
çokta kibar bir kadın zaten
evinde misafir etmeyi kabul eder

hakan babasından korkacağı için evine getiremez

sonere zaten gitmezler

ahmet olmazsa komşularında kalırlar

barbii
18-12-10, 02:03
Uzun zamandır izlediğim en iyi dizinin en iyi bölümlerinden biriydi kesinlikle.

Son sahnenin kaç gün geçmesine rağmen hala etkisindeyim .
Bir ailenin başına daha ne kadar kötü şeyler gelebilir ya da bir baba daha ne kadar vicdansız ve kalpsiz olabilir merak ediyorum .Tüm aile fertleri evin kapısını açmamak için zorlarken arkada Osman'ın bakışları yine içimi acıttı.:icon_sorr

Zaten Mete'nin ağzından dökülen 'Neden beni sevmedin baba! ' aslında herşeyin özeti,neden bu hale geldiğinin nedeni. Çok etkileyici bir sahneydi.

Soner-Aylin için çok birşey hissetmiyordum ama son bölümdeki sahneleri beni çok etkiledi. Soner'den zaten bu teklifi bekliyordum ama anlaşılan Soner çoktan aşık olmuş bile . Aylin 'in tekliften sonraki isyanı , yere çökmesi ,evdeki halleri çook etkileyiciydi. Onun içinde ayrı bir zor süreç bekliyor. SonerAylin sahnesinde çalan şarkı çok hoştu .

O şarkının tam adını bilen varsa, söyleyebilirse çok mutlu olurum . ?

Ve Ahmet Berrin .

En sonunda ya .! Ahmet'ten gelen itiraf ne kadar güzeldi öyle . :img-in_lo
Aşık olucağımı hesaba katmamıştım , seni çok seviyorum ...
Gerçekten o kadar naif , o kadar özelki yaşadıkları .
Birbirlerine bakışları , dokunuşları .
İlk bölümden itibaren , ilk karşılaştıkları andan itibaren , bu aşkın çok özel olucağını hissetmiştim ki öyle de olma yolunda ilerliyor.
Bu kadar zor şartlarda , birbirlerine sevgileri daha da büyüyecektir , eminim ...

++Fragman gerçekten çok etkileyiciydi .
Asıl ağır dram bundan sonra başlıyor gerçekten de.

İyi yorumlar .

jixues
18-12-10, 02:11
Fragmanı kaç kez izledim ama akşam üzeri yine Tv'de çıktı. Ağladım kendimi tutamyorum ya. O şarkı, o olaylar, o karakterler... Bitirdi beni. Ben mi çok etkileniyorum yoksa gerçekten etkileyici mi ? Bence gerçekten etkileyici ama her seferinde de ağlanır mı demeden edemiyorum.

tuunas
18-12-10, 02:26
Hala uzun yorum yapamadım vaktim olmadı, ama forumu bir "Ya Mete ölürse" korkusu sardığını görüyorum.
Yok ben buna kesinlikle ihtimal vermiyorum, Mete dahil hiçbir karakteri -Amina'yı bile- elden çıkarmayı düşündüklerini sanmıyorum.
Peki ne olacak derseniz, Mete'ye bir şey olacak ama o bir şey fiziksel değil psikolojik tedavi gerektiren bir şey olacak bence. Hapse değil akıl hastanesine yatırılacak bence Mete. Fragmandan sonra bunu daha kuvvetli düşünür oldum, zaten bu bölümde obsesif bir şekilde oyuncak araba ile oynayışı, annesine ağır ağır, çok derin anlamlar içeren bir cevap vermesi, Aylin Soner'e giderken sadece bakması, durmadan adaletten bahsedişi, ve son sahnedeki iyice dengesini yitirmiş hareketleri akıl hastanesi ihtimalini daha da güçlendiriyor. Fragman ve özette de Mete'nin ölüme ne kadar kayıtsız kaldığını ve hissizleştiğini görüyoruz..
Tedaviden sonra Mete'nin hayatının seyri değişecektir, müzik yapmaya başlayacaktır(müzisyenlerin hatırı sayılır bir kısmının hayatlarının bir dönemi Mete gibi dramlardan geçtiğini, hatta tedavi gördüğünü hatırlatmak isterim) ve derin yaralarını müzikle iyileştirirken üne kavuşacaktır belki de.
Bunlar geliyor aklıma şimdilik Mete ile ilgili. Ve anladım ki dizinin en sevdiğim karakteri o..

kv_fan
18-12-10, 02:27
Acaba en sonunda Alinin akli basina mi geliyor?
Meteyi atesden koruduguna göre...

jixues
18-12-10, 02:37

Ee tabi ölüme o kadar yakınken oğlu olduğu gelir aklına. Ali'nin aklının başına gelmesine daha çok var bence. Şok oldu Ali, Mete'nin kibriti yakacağını hiç düşünmüyordu. Direkt Mete gel dedi. Hem söylediklerinden de etkilenmişti. Olaylar düzelsin her şey eskisi gibi (!) olacaktır.

gzn
18-12-10, 02:49
fragman çok iyi,izlerken bile bir garip oldum..

arkadaşlar son bölümde çalan aslı fransızca fakat dizide ingilizcesini dinlediğimiz şarkının ismi ne acaba??

Kadir Kavri
18-12-10, 02:58

Zannetmiyorum.? Ali Kaptan Kalp Krizi Geçirdikten Sonra,Cemile'den,Kendisini Affetmesini İstemişti.? Cemile,Affetmişti,Lakin Sonra Değişen Birşey Oldu'mu,Hayır.?

jixues
18-12-10, 03:08
Yatmadan arşivlerimi inceleyeyim demiştim. En çok Mete&Aylin sahnelerine takıldım kaldım. En sevdiğim kardeşlik ilişkisi. :img-in_lo Dizi bize Aras Bulut İynemli'yi ve Farah Zeynep Abdullah'ı kattı. Ne diyeyim, süperler ya.

kv_fan
18-12-10, 04:09
Ee tabi ölüme o kadar yakınken oğlu olduğu gelir aklına. Ali'nin aklının başına gelmesine daha çok var bence. Şok oldu Ali, Mete'nin kibriti yakacağını hiç düşünmüyordu. Direkt Mete gel dedi. Hem söylediklerinden de etkilenmişti. Olaylar düzelsin her şey eskisi gibi (!) olacaktır.

Evet o da dogru. Alinin ölümle ikinci kez burun buruna gelisi.
Ilkindeki firsati kullanamadi. Bu seferkinide kacirir. Kurtulduktan sonra kesin Meteyi suclar. Ama o kadar laftan sonra artik...

narima
18-12-10, 12:45
merhabalar

bıraz once kanald magazınde bızım dızı hakkında tuyolar bolumunde spıker soyle bır replık sundu.
alı kaptan yaptıklarının cezasını fazlasıyla cekecek
sanıyorum ılk ozettekı tuyolar gerceklesmeye baslayacak.yanı alı kaptanın dramını yasayacagız.
soylekı:carolıne hanım gelen ıkramıyeyı sonuna kadar harcayacak ve para bıttıgı ıcınde sevgılısı tarafından terkedılecek veya ekbere yem edecek.
fakat aıle .bır sekılde ınsaatı bıtırecek ve orada yasayacaklar.ama alı kaptanın oturacak evı bıle olmayacak.dıye dusunuyorum

desire25
18-12-10, 13:12
merhabalar

bıraz once kanald magazınde bızım dızı hakkında tuyolar bolumunde spıker soyle bır replık sundu.
sanıyorum ılk ozettekı tuyolar gerceklesmeye baslayacak.yanı alı kaptanın dramını yasayacagız.
soylekı:carolıne hanım gelen ıkramıyeyı sonuna kadar harcayacak ve para bıttıgı ıcınde sevgılısı tarafından terkedılecek veya ekbere yem edecek.
fakat aıle .bır sekılde ınsaatı bıtırecek ve orada yasayacaklar.ama alı kaptanın oturacak evı bıle olmayacak.dıye dusunuyorum

Narimacım,ben de bölüm yorumumda böyle yorumlamıştım zaten..Ama kendi adıma Ali ile ilgili hissedeceğim şey dram değil keyif olur..:icon_whis Şuan da böyle hissediyorum bilemiyorum yani..

narima
18-12-10, 13:17
merhabalar
aslında hıcbırımızızn babasının ve annesının alı kaptan gıbı olmadıgından cok kızgınız.
ama alı kaptanın aılesıne nasıl bu kadar kızgın olabılecegını ve atın sunları dısarı deyecek kadar nefretı nereden cıkıyor anlamıyorum.
aslında erkan beyın .kenan beyın programında osman ıcın benden beter olacak dıye saka yollu soylemesının arkasına baktıgımızda alı kaptanında boyle bır aılede yasamıs olmasının gercegı olabılır.

bız hala alı kaptanın aılesının nasıl bır aıle oldugunu bılmıyoruz.osman gıbı bır aıledemı yasadı.hasefe hanım .bzıe hıcbır ıpucu vermıyor.cok ıyı bır kadın.daha dogrusu cemıle gıbı bır anne.ama babasını bılmıyoruz.belkıde alı ve agbısının bu kadar acımasız olamsının arkasında kotu bır baba var.

cunku arabanın on tekerlegı nereye gıderse arka tekerlekte oraya gıder

Gizli Özne
18-12-10, 13:21
merhabalar
aslında hıcbırımızızn babasının ve annesının alı kaptan gıbı olmadıgından cok kızgınız.
ama alı kaptanın aılesıne nasıl bu kadar kızgın olabılecegını ve atın sunları dısarı deyecek kadar nefretı nereden cıkıyor anlamıyorum.
aslında erkan beyın .kenan beyın programında osman ıcın benden beter olacak dıye saka yollu soylemesının arkasına baktıgımızda alı kaptanında boyle bır aılede yasamıs olmasının gercegı olabılır.

bız hala alı kaptanın aılesının nasıl bır aıle oldugunu bılmıyoruz.osman gıbı bır aıledemı yasadı.hasefe hanım .bzıe hıcbır ıpucu vermıyor.cok ıyı bır kadın.daha dogrusu cemıle gıbı bır anne.ama babasını bılmıyoruz.belkıde alı ve agbısının bu kadar acımasız olamsının arkasında kotu bır baba var.

cunku arabanın on tekerlegı nereye gıderse arka tekerlekte oraya gıder

Aslında çok mantıklı hangı baba böyle bırşey yapar hemde söz vermışken .
Ali Kaptan , çok acımasız bu acımasızlıgın bır geçmişi olmalı ..

Tuyo ne kadar dogru bılmıyorum ama Carolının o adamadan çekecegı var :D

desire25
18-12-10, 13:32
Şükür ediyorum Allahıma öyle bir Babam olmadığı için,Rahmetli babamla bir kez daha gurur duyuyorum..( Özledim zaten :( )

Ya bir de şöyle düşünelim..Ali'nin ailesi nasıldı? diye sorduğumuzda cevap olarak "bak böyle bir aileden bu kadar iyi birisi çıkmış"demek daha güzel olmazmıydı?

Evet yetiştiğimiz aile ortamının psikolojisi çok çok önemli,ama insan hayatın içinde birazda kendini geliştirmeli.Kaldı ki Ali Kaptan çokça yer gezmiş,görmüş donanımlı birisi..Ama bu ona hiç birşey katmamış..

Bazıları baba olmayı her hakka sahip olmakla karıştırıyorlar..Onların doğruları doğru olsun,onların söyledikleri kabul görsün,onların kurallarıyla yaşansın,onların istediği gibi yensin,içilsin,giyilsin,gezilsin...

Tamam baba olarak haklara saygılıyımda gerçek baba evladı birşey yapmışsa bunun doğru yada yanlış olduğunu konuşarak,anlatarak,tecrübelerini yansıtarak söyleyebilmeli..

Ben Ali'nin ailesi değil de Cemile ile nasıl uzaklaştığını merak ediyorum..Ve hep mi böyleymiş? Mete'nin söylediğinden yola çıkarsak (sevmeme meselesi) çok yazık derim.!

Ali önce baba değil adam olmalı.!ADAM.!

tuunas
18-12-10, 13:40
arkadaslar fragmanda calan muzigin ismini bilen varmi tesekkurler

My Name is Tom şarkının adı.

Cemileler'e o evi bile yar etmez bence Carolin, çok çaresiz kalırlarsa o eve bile oturmaya kalkışabilir. Ben bu ev meselesinin eninde sonunda Aylin'in Murat'la evlenmesiyle çözüleceğini düşünüyorum maalesef.

pelin_tekin
18-12-10, 13:42
merhabalar

inşallah beterden beter olur boynu altında kalasıca ''the deyyus ali'':img-hyste
şaka bi yana ali kaptanın dramından (eğer gerçekten olursa) büyük keyif alacağım:happy0064

lavinya
18-12-10, 13:50
Cemileler'e o evi bile yar etmez bence Carolin, çok çaresiz kalırlarsa o eve bile oturmaya kalkışabilir. Ben bu ev meselesinin eninde sonunda Aylin'in Murat'la evlenmesiyle çözüleceğini düşünüyorum maalesef.

Bende sizin gibi düşünüyorum.:icon_sorr Ev meselesi için Aylin Soner'in teklifini kabul edecek.

Sevgili desire25, bende öyle bir baba ve öyle bir eşe sahip olmadığım için Allahıma binlerce şükür ediyorum.

CaqLæ.~
18-12-10, 14:02
Teoriler çok güzel arkadaşlar , teşekkürler :kahve
Annem şom ağzı başladı bence Mete ölür diye ! Of anne ya aklıma soktun , çıkmıyor :img-cray:
Ali yaptıklarını çok kötü ödeyecek , bunu aşağı yukarı herkes tahmin edebilir ..
Fragman'da bile Mete'yi korudu , düşünebiliyor musunuz ? Bunu Ali yaptı !
Carolin zaten , Ali'nin bütün ikramiyesini yiyecek sonra Ekber'in kollarına ..
O zaman görecek Ali el mi yaman , bey mi yaman ..
İyi , keyifli ve seviyeli yorumlar ..:good:

desire25
18-12-10, 14:13

Canım bu ihtimali hiç düşünmemiştim.Gerçekleşmesi çok yüksek bir olasılık..Cemile ve çocuklar zaten o evden çıkarılacaktı..Mete evi yaktığı için Ali'nin de yine bitinin kanlanacağını düşünürsek,Caroline den alacağı gazla birlikte "zeytinlikte ben oturacağım"demesi çok olası bir durum..

Ve bu durumda Aylin devreye girer..Aylin'in ta en başından ailesi için bu teklifi kabul edeceğini düşündüm her nedense..Üstelikte bencil olmasına rağmen..Sonuçta 6 kişi kime,ne kadar sığınabilir ki..Bir çıkış yolu arayacaklar o da Aylin'den gelecek..

Lavinyacığım,baba konusunda çok şanslıydım..Ama eş için henüz erken..( 2 aylık evli olunca:))

lavinya
18-12-10, 14:16
Teoriler çok güzel arkadaşlar , teşekkürler :kahve
Annem şom ağzı başladı bence Mete ölür diye ! Of anne ya aklıma soktun , çıkmıyor :img-cray:

Mete'nin öleceğini hiç sanmıyorum.
Bence Mete hemen akıl hastanesine kapatılacak.:icon_sorr
Ali ne demeli sana bilemiyorum.:img-tomat Kaç kişinin hayatını zevki sefan için yok ettin.:img-cray:

CaqLæ.~
18-12-10, 14:19
Ali ne demeli sana bilemiyorum.:img-tomat Kaç kişinin hayatını zevki sefan için yok ettin.:img-cray:

Olan Osman'ıma olacak , katil olacak :img-cray:
Off off :img-cray:

lavinya
18-12-10, 14:27
Olan Osman'ıma olacak , katil olacak :img-cray:
Off off :img-cray:
yok canım Osman'da katil olmayacakmış.
Orada Erkan Bey latife yapmış.:img-grin2

Şimdi Ali'ye ne olacak(çokta umrumdu ya ama işte yine de merak:img-hyste), Caroline yi Ali mi İranlı mı öldürecek, Cemile ye ne olacak, Berrin-Ahmet aşkına ne olacak, Aylin-Soner aşkına ne olacak, Mete ne olacak ve en önemlisi Osman ne olacak. Hepsinin cevaplarını almak için benim ne olacağımı çok iyi biliyorum. Ekrana yapışacağım.:icon_lol

İnsan müsvettesi yenge ve amcanın birde Mesude'nin de sonunu merak etmiyor değilim hani.:whistle2

desire25
18-12-10, 14:34

Bir "Mete'nin ölmesi"korkusudur sürüp gidiyor..Dizide bu kadar reyting alan,sevilen bir oyuncuyu öldürmek akıl işi değil zaten..

Yine Tuunas arkadaşımız yorumlamış..Önce hastane,sona müzisyenlik..Bu teori bana çok yakın geldi..Zaten hastane kesin..

Bazı insanlar derler ya "cık cık cık..yaptığı çok kötü birşey,babasına sahip çıkmalıydı,ne olursa olsun.."valla hiç de öyle kolay olmuyor bazı şeyler..Bizler böyle şeyler yaşamasak bile buyurun bu diziyle resmen yaşıyoruz..Bunca yaşanan şey ve çocuklarda ki o derin izler asla silinmez..

Bir arkadaşımın babası bu kadar olmasada zamanında çok yanlışlar yapmış..Baya oldu babasını kaybedeli..Ben babamı kaybedince "babanla ilgili hiç kötü bir anın varmı?"demişti bana.."yok..hemde hiç yok"dedim..O babasını hatırladığında maalesef hatırlamak istemese bile hatırlıyor kötü anlarını..Ve buna rağmen özlüyor babasını..

Aslında biz evlatlar sevgiye her zaman aç ve açığız..Yeter ki o sevgiyi hissedelim..Sevgi o kadar kolay paylaşabilen bir şey ki ve bizler onu paylaşmayı öyle zorlaştırıyoruz ki..Nedense duygularımızı göstermek garip bir zorluk teşkil ediyor içimizde..

Mete de hiç hissetmemiş işte..Babası gelmiş Amerika'dan saat getirmiş..Bu yani..Ama gerçekten kucak açıp paylaşmamış neler yaşadığını,gerçekten özlemle sarılmamış belki,sevmişsede bunu kendi içinde oluşturduğu gereksiz despotluğu ve tabulları yüzünden göstermemiş..Yaklaşmamış,yakınlaşmamış..Çocuklarla da mesafeleri çığ gibi büyümüş..

Ki o 4 çocuk da aslında çok iyi..Ama derinlerinde öyle yaralar açmışlar ki,bir tarafları hep buz gibi..Özelliklede Mete ve Berrin'in..

Ali konusunda "artık akıllanır"diyebileceğimi düşünmüyorum.En azından henüz düşünmüyorum..Herşeyi yapabilecek kapasiteye sahip..

Merak ettiğim ne olacak da "dank.!" edecek Ali...:bilmim

serap23
18-12-10, 14:37
doğru olmadığı belli olduğu halde bazı şeyler ısrarla niye yazılıyor
anlamıyorum:img-wink:

erkan beyin şaka yaptığı belliyken hala osman katil mi olacak deniyor mesela
ya da mete ölecek mi deniyor
ölmeyeceği ilerde müzikle uğraşacağı falan biliniyorken niye soruluyor ki hala

pelin_tekin
18-12-10, 15:10
doğru olmadığı belli olduğu halde bazı şeyler ısrarla niye yazılıyor
anlamıyorum:img-wink:

erkan beyin şaka yaptığı belliyken hala osman katil mi olacak deniyor mesela
ya da mete ölecek mi deniyor
ölmeyeceği ilerde müzikle uğraşacağı falan biliniyorken niye soruluyor ki hala

:img-hystebunu paylaşmazsam çatlarım geçen bölüm aminanın ahmete yaptığı teklif sırasında aklıma ulvi geldi (sevo bi alt duduş versene):img-hyste
buarada son bölümlerde berrin çok bakımsız görünüyo ilk bölümlerde parlıyodu kız resmen yüzüne bir gram bişey sürmüyolar kızın heralde :img-beee:

jixues
18-12-10, 15:23
Günaydınlar. (Aslında öğlen aydınlar.)
Yine Mete ölecek mi konusu. Yahu ne ölmesi ? Baş rollerden biri oluyor kendisi. Bence bu soru da en az Ali ölecek mi kadar saçma bir soru.
İkinci konu ise Osman konusu. Seri katil olacakmışmış. :img-hyste Şakaydı bu sadece şaka. Kiminle konuşsam "Ay Osman seri katil olacakmış biliyomusuuuğn ?!" tepkisi alıyorum. Diyorum o şakasına söylenmişti biliyorum. Cevap : "Yok yok Osman seri katil olucakmııığğğğş." Ne denebilir daha ?

Ayfer*
18-12-10, 15:36
Gecikmeli olarak yorumumu yapmak istiyorum, öncelikle belirtmeliyim ki şu 13 bölüm içinde izlediğim en güzel bölümdü ! Özellikle Aras Bulut İğnemli ve Farah Zeynep Abdullah döktürdüler . :img-in_lo

Aylin çok dik başlı inatçı bir kız , dediğim dedik . Şu durumda da bu asiliğini anlıyorum hakta veriyorum yine de giderken , '' Ben yaşamayacağım sizinle bana evlenme teklifi edecek Soner zaten gidiyorum '' tavrı çok kırıcıydı !

Soner 'den Murat 'la alakalı bir teklif hepimiz bekliyorduk zaten ama bana hep 'Murat sana aşık Aylin ve hasta bu yüzden arkadaşlık et yanında ol ona yakın ol lütfen ' gibi bir cümle kuracağını düşünüyordum . Birden ' Muratla evlen ! ' diyince şaşırdım hele hele ' Evlenirsen o çok beğendiğin çiftlik evi , tarlalar işte yatlar katlar senin olacak ' yaklaşımı ile teklifini sunması Aylin 'i paramparça etti gerçi kendisini de etti ama bunu bu şekilde dile getirmemeliydi kesinlikle ! Ben hep Aylin Soner 'e aşık değil henüz diye düşünüyordum parasından ona yakın olmasından gizeminden etkileniyor diyordum ama şu son 2 bölümde gördük ki Aylin Soner 'e , Soner Aylin 'e aşık . :img-wink: Ama bu aşk ikisine de çok acı çektireceğe benziyor masada Aylin 'in kalkıp ' dokunma bana , kimse dokunmasın ! '' demesi yolda çaresizce yürüyüşü Soner 'in restorant 'ı kapatması , Süleyman ( Süleymandı değil mi ? ) ile konuşması beni bitirdi ve çok üzdü hele de Aylin 'in eve gelip '' Tükürdüğünü yaladın döndün desenize '' demesi ve annesi ile sarılışı çok duygusaldı ! Farah harika oynamış , ve tabi eşyaları toplarken Soner 'in ceketini atmak için alıp dayanamayıp koklaması vs . :icon_sorr Eninde sonunda hiç istemesem de çok büyük ihtimalle ailesi için belki de Soner 'ede yakın olmak için teklifi kabul edecektir .

Osman ne tatlıydı öyle Ahmet 'e yardım ederken , Berrinle sahnesinde de çok şirindi . Ahmet & Berrin bu bölüm çok güzeldi, nihayet Ahmet 'tende itiraf geldi ' Bir gün birine aşık olabileceğim aklıma gelmemişti ! ' :img-in_lo Çok güzeldi çok .

Amina 'ya gelirsek , hakkında hep iyi niyetli düşünmeye çalıştım ama bu bölüm beni çileden çıkarttı , ne içten pazarlıklı kızmış odasına ,yatağına kadar girdi hele hele '' Yanıma gel , koynuna al beni '' falan demesi :img-hyste Ahmet 'in Ben Berrini seviyorum oda biliyor demesinden sonra Evli olduğunu da biliyor ? demesi zaten tam yüzsüzlüktü ! Tutturmuş son gecem bana bir anı ver falan . Ahmet haddini bildirdi neyseki , '' Bunun bir formalite olduğunu ama benim için hiçbirşey ifade etmediğinide biliyor '' :good: Amina nasıl geri döner ne yapar, eder bilmiyorum ama bu kadar çabuk pes edeceğini sanmıyorum , yine de madem gidiyor neden boşanmıyorsunuz ki demedim de değil .

Hakan 'ın halinede üzüldüm , o nasıl bir babadır ! Hakan 'ın neden böyle olduğu çok açık ama ben ileride isyan edeceğini düşünüyorum . Berrin 'ide rahat bıraksa, vazgeçse çok iyi olacak . O da mutlu olsun herkeste . :img-yes:

ve Mete ! bu bölüm dağıttı beni resmen . :icon_sorr İnci Hoca 'nın gidişi , evdeki olaylar , baba sevgisizliği onu iyice uçuruma sürükledi . Son sahnede hele , Aras bir alkışı hak ettti kesinlikle ! Psikolojik sorunlar yaşayıp iyice deliren bir çocuğu o kadar iyi yansıttı ki bir ağlayıp bir gülmesi '' Bizi neden sevmedin baba , sevgi ile nefret arasında ne kadar ince bir çizgi var '' diyişi ! Tüm aile olanlardan hasar görüyor ama Mete, bu olanlar onu çökertti .

Son olarak Carolin & Ali ! ve bu olanları dışardan film gibi izleyip hiçbirşey yapmayan topluluk , soruyorum siz nasıl insanlarsınız ? siz insan mısınız ? Carolin 'in Cemilelere bakıp gülmesi , Mesude 'nin '' izleyecek miyiz babaa '' diyişi Kemal çocuklara yardım etmeye gidecekken Neriman 'ın '' Hayır hayır sakın şimdi bizide içeri alırlar falan '' diyip durdurması Ali 'nin polislerden '' Çıkartın evimden bunları '' emri verip Mete 'yi polise vurduğu için zorla alırlarken sadece izlemesi ! Ne diyebilirim ki eminim bunların cezasını fena çekecek Ali ama boşuna , boşuna ! Beter olur inşallah hayvan herif . :kahve

+ Cemile 'nin tokadı şahaneydi .

Fragman beni bir kez daha kahretti , ne olacak bu ailenin hali !
Soner , Hakan , Ahmet duyuyormuş bu olanları , Hakan birşeyler yapmak ister babası engel olur diye düşünüyorum pek birşey yapabileceğini zannetmiyorum yani , Ahmet yardıma koşar , Soner koşmak istesede yapamaz yapmak istesede izin vermezler büyük ihtimalle kendini gizleyerek yardım edecektir oda Cemile 'lere ama eğer gidip bu olay üstüne teklifini tekrarlarsa beni gerçekten hayal kırıklığına uğratır , gerçi o kadarına ,Aylin'i bu kadar üzmeye dayanabileceğini zannetmiyorum ama . :icon_sorr belli de olmaz .

narima
18-12-10, 15:38
MERHABALAR

Aynı hatayı kanald magazınde yaptı.evlerı yanan alı ve mete dızıdenmı ayrılıyor:img-hyste:img-hyste:img-hyste:img-hyste:img-hyste
allahım dedım ya bu kadar aptalca bır kelıme olurmu ama magazıncıler bunlar hersey beklenır.

ıkı basrol oyuncusu 13 bolumde mı ayrılacaklar dızıden.bu dızı 3 yıl devam etmeyecekmıydı dıye sorarlar adama:img-tomat

kımle konussam metenın dun aksamkı performansını konusuyor.gercekten gelecegın buyuk oyuncusu olacak.ınsallah

:img-tomatcemıle.sanırım alı ıle metenın kurtulusu olacak.resımlerde kaldırımda oturan cemıle ve cocuklar var.ama mete eksık.cemılenın suratı kapkara olmus.ama dıgerlerı korkularından buzusmusler.

bazı sanatcılarımıza makyaj ozellıkle yapmıyorlar.cunku onlar ancak bu sekılde cok acıklı bır dram yasadıkları bellı olsun dıye

pelin_tekin
18-12-10, 16:05
bazı sanatcılarımıza makyaj ozellıkle yapmıyorlar.cunku onlar ancak bu sekılde cok acıklı bır dram yasadıkları bellı olsun dıye

bence de makyaj yapılmamalı acı çekiyo görünmeleri için zaten ful makyaj ağlayıp zırlayanlar hiç inandırıcı değil bisürü örnekleri var diğer dizilerde.benim kastettiğim misal ayline ev haliyle bile hafif makyaj yapılıyo ne bilim bi fondoten sürüyolar dudaklarını renklendiriyolar falan son birkaç bölüme kadar berrinde öyleydi ama buaralar çok solgun ve bakımsız görünüyo saçı başı giyim kuşamıda aynı şekilde.
mesela cemile hapse düştüğü zaman mahkemede önünde bile daha iyi görünüyodu:img-yes:

Pluie neige
18-12-10, 16:13
Merhabalar

onumuzdeki bolum acaba ne olucak mete'yle ali'ye insallah su ali'ye ...
bu dizi cok guzel :img-in_lo
su polislerde bi kapiyi acamadi gitti insallah cemile acar
ama mete girdigi pencereden cikabilir diye dusunuyorum
ama ali'yi bilmem

gzn
18-12-10, 17:25
arkadaşlar duyduğuma göre,

kimse ölmüyor yangında.ancak mete hapse giriyor,orda feci bir dayak yiyor daha da psikopat oluyor

narima
18-12-10, 17:34

kimse ölmüyor yangında.ancak mete hapse giriyor,orda feci bir dayak yiyor daha da psikopat oluyor

aslında esas psıkopat olacak kısı mete.
zaten potansıyel sınır krızlerı gecıren bır cocuk hapıshanede daha da fazla olacak
hapıse gırmesının sebebıde kamu malına zarar vermek ve polıse vurmak.
anneden sonra metenın hapıse gırmesı cok kotu oldu.
bu noktada avukat yıne devreye gırecek.bu avukatın .cemıleye yaptıgımı bılıyorsunuz.ıste avukat yıne ekranlara gelecek

CaqLæ.~
18-12-10, 17:58
aslında esas psıkopat olacak kısı mete.
zaten potansıyel sınır krızlerı gecıren bır cocuk hapıshanede daha da fazla olacak
hapıse gırmesının sebebıde kamu malına zarar vermek ve polıse vurmak.
anneden sonra metenın hapıse gırmesı cok kotu oldu.
bu noktada avukat yıne devreye gırecek.bu avukatın .cemıleye yaptıgımı bılıyorsunuz.ıste avukat yıne ekranlara gelecek

Tam herşey düzeldi , herşey yolunda diyoruz.
Yine bir olumsuzluk.
Sevinçlerimiz hep kursağımızda kaldı.Berrin&Ahmet'e sevinecekken.Mete ve Aylin olayları ..:img-cray:Polis olayı da zaten iyice moral bozdu.:img-polic
Bu hapis olayında Ali gene Ali'liğini yapacak bence.O bırakın baba olmayı , önce adam olmayı öğrenmeli.
İyi Yorumlar.

KaNoLa
18-12-10, 18:25
böyle bir baba profili
baba demek bile çok kötü aslın da
mete böyle yapmak ta sonun akadar haklı

özge_bella
18-12-10, 19:53

Mete'ye kıyamam ben ya çocuğun başına gelmeyen kalmadı hastaneye yatırmaları gerekiyor aslında Mete'nin psikolojisi iyice bozuldu, ama hep Ali'nin yüzünden, çocuklarına etmediği eziyet kalmadı. halbuki onların tek istediği şey SEVGİYDİ ama Ali çocuklarına sevgiyi çok gördü.

narima
18-12-10, 19:58
Mete'ye kıyamam ben ya çocuğun başına gelmeyen kalmadı hastaneye yatırmaları gerekiyor aslında Mete'nin psikolojisi iyice bozuldu, ama hep Ali'nin yüzünden, çocuklarına etmediği eziyet kalmadı. halbuki onların tek istediği şey SEVGİYDİ ama Ali çocuklarına sevgiyi çok gördü.

evet haklısınız
hapıshane yerıne hastaneye yatırılması gerekırdı.
onun psıkolojık tedavıye ıhtıyacı var.aslında onun sevgıye ıhtıyacı var.
annesının sevgısıne ıhtıyacı var.hapıshanede ıyıce cıgırından cıkacak
ama ınsallah muzısyen olarak o hapısten cıkacak

Despire_ER
18-12-10, 20:04
ÖBGZK Ailesi Herkese Hayırlı akşamlar..
Bugun D Magazinde Emir Berke Zincidi vardı..Çok kısa bir konuşma yapmışlar Hatırladıklarımla yuvarlak cevaplarla röpörtajı yazam..

Önce adının Emir olduğunu falan süley..Ardından muabir Emire Birsürü hayranı olduğunu söylüyor Emirde biliyorum,çok güzel,iyi gibi şeyler söylüyor.
Ardından muabir üyor istiyor oda aynen şöyle dey''Bilmiyorum,İzleyince görürsünüz,çok güzel şeyler olucak''dey..

Aras'ın performansınıda herkes beğenmiş ama şuna takıldım..Bugun 2.Sayfayı izliyordum..Biri katılmış ve Metenin sahnesinden bahsediyorlardı önce diziyi çok övdü ama sonra Metenin o sahnesinin saçma olduğunu söyledi..İstese Ali ona 2 vurup çıkarbilirmiş orda..Önceden bu konuya değindik ama tekrar değinmek istiyorum..
Psikolojisi bozuk insana gücünü yettiremezsin öyle kişilerle çok karşılaştım..Ne yapacaklarını bilemzler.Bizim okulda bile var,okulun camlarını falan kırdı hatta.
Mete'ye adavranışlarını anlam verebiliyorum..Ali ise Meteden korktuğu için değil Psikolojisinin bozulduğunu bildiği için ellemedi.Çünkü Ali okumuş biri..

selena98
18-12-10, 20:06
off nasil bir bolumdu öylee ???

ali kaptani bi kasik suda boasiim geldi!!

meteee, naptin sen :( insallah bir sey olmaz...

evde yandi simdi, ali kaptanda disarda kaldi!

belki hem ali ve carolin hemde cemile ve cocuklar birlikte o tamirde olan evde kalir!! :O
olmaz heralde.... ?

emrecankaya86
18-12-10, 20:14
Ben şunu anladım, eğer Ahmet ev yanarken orada olmasaydı, Tolga, twitterında " Unkapanı ve Zeyrek'te zor sahneler." demezdi. Kendisinin katılmadığı sahneler için yorum yapması saçma olacağından, ev yanarken Ahmet'in oraya varacağını anladım ben:)
Umarım teorim doğru çıkar ve Ali gıcığını Ahmet kurtarır:) Cemile'nin Mete'yi kurtaracağını söylüyor herkes. Bence Ali oradayken Cemile'nin yalnızca Mete'yi kurtarması pek doğru olmaz. Nefret de etse, Ali onun eski kocası. Yani yalnızca Mete'yi kurtarıp Ali için" Yanarsa yansın." demesi Cemile'ye yakışmaz. Zaten itfaiye yangını söndürüyor, fotoğraflara bakarsak. Bu felaketin aileyi nasıl etkileyeceği belli: Mete 15 yaşında olduğu için ıslahevine girecek, cezaevine değil. Ayrıca mala zarar verirken Mete'nin akıl sağlığının yerinde olmadığı yani bilinçli olmadığı belli. Bunlar, suçu değil, cezayı ortadan kaldıran nedenlerdir. Mete ayrıca ıslahevinde oranın ağası olur. Herkes ondan korkar bana göre:)

simgeysldmr
18-12-10, 20:19
Mete hapiste mi ?
Bu çok kötü ama. Mete orda iyice kafayı yer. :img-hyste

Magazini maalesef izleyemedim ya. Emir konuşmuş. :img-in_lo
Aras'ın oyunculuğu mükemmeldi. Her zaman olduğu gibi. Bu çocuk ilk bölümden beri böyle zaten. Ama salı günü zirvedeydi. :img-in_lo
Kıskananlar çatlasın diyorum. O sahneye de saçma diyorlarsa söylenecek fazla birşey yok. :kahve

narima
18-12-10, 20:44
merhabalar

metenın hapısten cıkması alı kaptana kalırsa ıste o zaman yandık keten helvam.
mete.hapıse gırer ve alı kaptanda oh nasılmıs babaya boyle davranmak der ve carolıne ıle ceker gıder.

vay cemılenın halıne.onları ınsaata goturmek ıcın araba lazım.o arabayı ahmetmı getırecek.ben zannetmıyorum.en azından o aksam degılde ertesı gun haber ulasır.eger soner aranmassa aylın tarafından okula gıdıp herseyı ogrenebılır.
ama ahmet ıle hakanın bu haberı ogrenebılmesı ıcın berrının.aytene ulasması gerekır.cunku kendısı ayaklıgazete.com:img-hyste

hll97
18-12-10, 22:09
merhabalar

metenın hapısten cıkması alı kaptana kalırsa ıste o zaman yandık keten helvam.
mete.hapıse gırer ve alı kaptanda oh nasılmıs babaya boyle davranmak der ve carolıne ıle ceker gıder.

vay cemılenın halıne.onları ınsaata goturmek ıcın araba lazım.o arabayı ahmetmı getırecek.ben zannetmıyorum.en azından o aksam degılde ertesı gun haber ulasır.eger soner aranmassa aylın tarafından okula gıdıp herseyı ogrenebılır.
ama ahmet ıle hakanın bu haberı ogrenebılmesı ıcın berrının.aytene ulasması gerekır.cunku kendısı ayaklıgazete.com:img-hyste

bencede ama ahmete ulaşmasının bi yolu daha var annesi vasıtasıyla.çünkü annesi gazeteyle ilgileniyo galiba orda müdüre.bunun için annesine yangın haberi ulaşır.ordanda ahmet yanında olur.ahmet daha önce berrinlerin evine gittiği için adresin orası olduğunu anlayı berrinlerin yanına gider ama hakan nasıl öğrenir bilemwem sonerde bi yerden öğrenir ama ahmet annesi vasıtasıyla öğrenir gibime geliyor..ayaklıgazete.com güzel espri:D:img-hyste

jixues
18-12-10, 22:41
Dizimizin son sahnesine saçma demişler. Ben de bu tartışmayı yaptım arkadaşlarımla. Dediler ki Ali çok güçlüymüş, Mete'yi durdurabilirmiş. Saçma, saçmalıktı o sahne dediler hatta. Kesinlikle katılmıyorum. Daha önce yazmıştım vurgulamakta fayda var. Birincisi Ali orada Mete'nin niye beni sevemedin baba sözlerinden çok etkilendi. Psikolojisi değişti. İkincisi Mete'nin böyle bir şey yapacağını hiç düşünmedi. Mete kibriti çıkardığında olayı kavradı. Üçüncüsü ise Aras ve Erkan Bey bu sahnede zirvedeydi.

pelin35
18-12-10, 22:47
eğer mete hapishaneye girerse onu kaydebederiz... oysa inci onu kazanmak için neler yapmıştı.. onca olumsuzluğa rağmen neredeyse başarıyordu... ama olmadı kendisinin de dediği gibi sevmeyi, hoşgörülü olmayı başaramadılar...

eğer bu da olursa mete yi kaybederler.... mete o kadar naif, o kadar narin ki... incinmeye o kadar müsaitti ki... ahhh ali ahhhh bir çocuk hele de o yaştaki bir çocuk en babasına ihtiyacı olduğu anda neden bu kabadayı uzak durmalar... içindeki sevgisizliğe inanmak istemiyorum ama neden yalnız bıraktın sen çocuğunu neden bıraktın...

mete umarım tedavi edilir hapishaneye girmek yerine...

*Esra_Yalın*
18-12-10, 23:34
aras ve emir berkenin açıklamalarını prgramın yayınalndığı kanalın internet sitesinde izleyebilirsiniz daha eklenmemiş ama yarın eklenir üzülmeyin izleyemedim diye :) ama emir berke çok tatlıydı muhabir tüyo almak istiyor oda izleyin gördün sizi çok güzel bölümler bekliyor diyor muhabir seni çok seviyorlar diyor oda biliyorum evet diyor :) (çok mütevazi )aras kızalrın yoğun ilgisi karşısında ne yapıyorsun deyince muhabir utandı biraz kaçmak yokama şapka falan takıyorum dedi yanında sercan da vardı o da tatlıydı :)

matemanya
18-12-10, 23:59
mete hapise girecek olabilir yani ....zaten o carolinden herşey beklenir....kışkırtmıştır aliyi kesin tüüüü rezil kadın ....alçaldıkça alçalıyor yani....daha ne kadar dibe inecek merak ediyorum....zaten ben bu diziyi ...o Ali kaptan şer...sizinin sonunu görmek için izliyorum.......

öleceksiiiinnn ALİ KAPTAAAAANNNN

angel**
19-12-10, 00:17

cocugun basina gelmedik kalmadi zaten iyice psikolojisi bozuldu..
ali sana ne demeli artik bu nasil bir babadir ..mete hapise girerse ali yine bir sey yapmayip carolinle ceker gider

Diyarbekirli
19-12-10, 00:52
Sevgiler ve saygilar herkese:img-wink:

Yorumlar da mette hapise girer yada akil hastanesine diye yazilmis,bence tahminim Mette her ikisine de gitmeyecek
Hapis olmamasi lazim cunku Mette nin yasi kucuk:img-yes:
Cocuk islah bolumune alinmasi lazim Polise karsi geldigi icin ve evi bilerek yaktigi icin ama agir tahrik olmasinin da etkisi ile ceza alacagini zanetmem cunku sonucda aile icindeki problemler ve polis ile kapiya dayanan bir baba ve ergenlik caginda olan oglunun karsi gelmesinden kaynaklanan olaylar.
Bakalim neler olur o donemde sartlar nasildi veya cocuk islah bolumu varmiydi bilmiyorum ama tahmin yaptigim halde bende merak ediyorum:bilmim

Akil hastanesi olmamasi lazim cunku Mette deli degil ama yasadigi sorunlardan dolayi psikolojisi bozuldu ve psikolojik tedavi edilebilir,simdiki sartlarda cocuk islah bolumlerinde psikologlar var onlarin yardimlari ile o bunalim devresi atlatiliyor buna depresyonda deniliyor ve bireylerin en cok hosuna giden alanlarda yogunlastirlimasi lazim,Mette burda kendini muzige verebilir (tuyoda muzizyen olacak denildi ona dayanarak yazdim)ve yasadigi o yogun agresif ve sinirli halerine yani bunalim donemlerine yardimci olur diye dusunuyorum.
Duygularini ve ruhunu muzik ile tedavi edebilir....

Bu bolum ile ilgili tahminim de Ali yi Mette kurtaracak diyorum o ateslerin ortasinda o yasadigi soktan siyrilip babasina yardim edebilir diyorum Ali ile beraber disari cikabilirler ama bunu Ali de yapabilir.
Mette yi disari cikarir ama Ali nin rahatsizligi,o dumanlar etkileyebilirmi??? ve o andaki hali Mette nin karsisinda yasadigi sokun etkisi ile sok ve saskinlik yasiyordu Ali kaptan.
yorumlarda karsi gelebiliniyor yani Mette yi durdurabilirdi diye yazildi ama Ali kaptan saskinlik yasiyordu oglunu oyle gorunce:img-yes:
cunku Ali kaptan uzun yol kaptani tayfalarinda mutlaka psikolojik rahatsizliklar olmustur ve oglunu da oyle gorunce ne yapacagini sasirirmis bir haldeydi bakalim :bilmim
ama baba ogul orda birbirlerine yardim ederek disari cikacaklarini tahmin ediyorum bakalim:bilmim

pelin_tekin
19-12-10, 02:06
Ben şunu anladım, eğer Ahmet ev yanarken orada olmasaydı, Tolga, twitterında " Unkapanı ve Zeyrek'te zor sahneler." demezdi. Kendisinin katılmadığı sahneler için yorum yapması saçma olacağından, ev yanarken Ahmet'in oraya varacağını anladım ben:)
Umarım teorim doğru çıkar ve Ali gıcığını Ahmet kurtarır:) Cemile'nin Mete'yi kurtaracağını söylüyor herkes. Bence Ali oradayken Cemile'nin yalnızca Mete'yi kurtarması pek doğru olmaz. Nefret de etse, Ali onun eski kocası. Yani yalnızca Mete'yi kurtarıp Ali için" Yanarsa yansın." demesi Cemile'ye yakışmaz. Zaten itfaiye yangını söndürüyor, fotoğraflara bakarsak. Bu felaketin aileyi nasıl etkileyeceği belli: Mete 15 yaşında olduğu için ıslahevine girecek, cezaevine değil. Ayrıca mala zarar verirken Mete'nin akıl sağlığının yerinde olmadığı yani bilinçli olmadığı belli. Bunlar, suçu değil, cezayı ortadan kaldıran nedenlerdir. Mete ayrıca ıslahevinde oranın ağası olur. Herkes ondan korkar bana göre:)
tolga o twitti attığında 14ü çekiyoruz demişti zaten bencede ahmet bişekilde olayın içinde olacak artık nasıl olur orasını bilemem:icon_whis
bu arada mete hapse girmesin istiyorum ama muhtemelen girecek tek sevineceğim nokta avukatı bir daha görme ihtimalimiz :img-yes: malum cemileyle olsun istiyorum ne güzel olurdu:img-in_loartık ali cemileyede çemkirirdi anarşik oldun diye:img-hyste

CileK_KiZ
19-12-10, 03:35
merhaba arkadaslar,
simdi diziyi tekrar izleme firsatim oldu, her defasinda oldugu gibi yine beni cok etkiledi bu bölüm, o kadar muhtesem oyunculuklar sergiledilerki, yogunluk olarak aylinle mete,
ali yüzünden aile ne bicim darma duman oldu,
herkezi yikib gecdi, insanda hicmi vicdan olmaz diyorum, biz bile bazen sogukdan donan, kanadi kirilmis bi kusu iyilesdirmeye calisiriz insafimiz olur, onun kendi cani kendi parcasindan olan evatlarini hic düsünmeden sklmadan sokaga atabiliyor, hic mi acimiyor, öyle soguk kanli atdirabiliyor, sen babaligini yapdindamiki cocuklarindan sevgi bekler olmussun, beni düsünmeyeni ben hic düsünmem havalari falan ..
metenin ruhsal bunalima girmesi gayetde normal, böyle bir babada insanin ruh sagligi ne kadar iyi olabilirki ..
son sahne beni gercekden cok etkiledi, gözlerim doldu sahneyi izlerken,
sevemedik birbirimizi :img-cray:..
oradan bir sekilde sag cikicaklar ama nasil olucak cok merak ediyorum, forumda tartisiliyor akil hastanesi hapisanemi olur diye ..
bilemiyorum ama aliden hersey beklenir ..
adalet ona kaldiysa vay halimize, hapise bile düsse mete hic bir sey yapmaz, carolinide alir oturur evinde rahat rahat..
acaba bundan sonra neler olucak, cemile ve ailesi nerede kalicak, meteye ne olucak ..
bu diziyi bambaska bir keyifle izliyorum her bölümüyle ..
tahminim su ki ali öylesine beter olucak ki, zaten hasta, yaptiklarina pisman olucak ama is isden cokdan gecmis olucak, belkide yataklara düsücek, carolinde isyan edicek ona bakmakdan kim bilir ...
ona hic üzülesim gelmiyor acikcasi ..
aylin icinde zorlu bir dönem olucak, sevdigi adamdan bunlari duymak en cok onu yaraladi, acaba ailesi icin kendisini feda edib, teklifi kabulmu edicek, yoksa duygularina yenik düsüb, red mi edicek ..

nefes kesen bir bölüm daha bizi bekliyor arkadslar, hepimize iyi seyiler simdiden :img-wink:.

Büşra1320
19-12-10, 15:13
Uzun fragman artık cıksa cok iyi olacak bence.
Kanal d hep böyle yapar zaten izlenen dizilerinin fragmanlarını hep eksik verir.MAAlesef dizimizde de böyle oldu.
Kısacık fragmandan bisey anlamasam bile etkili bir fragman olduğu kesin...:img-yes:
Aras'ın Ayca Bingöl'ün ve Erkan Petekkaya'nın oyunculuğu zaten tadından yenmez :img-wink:

jixues
19-12-10, 15:23
Uzun fragman artık cıksa cok iyi olacak bence.

Bence bu hafta çıkmayacak. Çıksaydı çıkardı. Fragmanda bile bölümün sonundan görüntüler var. Hiçbir ipucu vermek istemiyorlar.

Earth ~
19-12-10, 16:00
Ben geldim! Nihayet fırsatını buldum, 2 haftadır yoktum, umarım unutmamışsınızdır beni :)

14. Bölüm Yorumum

Önceliklee çiftim Ahmet&Berrin :love05: : O ne tatlılıktı öyle yaa... Nihayet Ahmet gerçekleri söyledi. O elele tutuşmalar, öpücük! :img-blush Bundan sonra hersey daha güzel olacak umarım.

Mete :img-cray:: Ne yaptın sen? :img-cray: Hepimizi helak ettin televizyon başında. Sevemedik birbirimizi! Mahvetti beni, harikaydı gerçekten.

Ayrıca Aylin'in sahneleri, Aylin sokakta yururken çalan sarkı ve Osman'ın Ahmet ve Berrin'e yardım etmesi harikaydı. Bölüm muhteşemdi kısaca...

Iyi yorumlar. :)

MissCansu
19-12-10, 17:08
Carolin'in eğer mahalleye yerleşirse, ki evden bi eser kalırsa:icon_whis
Mahallenin Carolin'i asla ve asla kabul edeceğini düşünmüyorum.
Çünküü, bu hafta ki mahalleninin sert bakışlarını gördüm-k.
Yerleşse bile, kimse tarafından kabul edilmeyecektir ve daima Ali kaptan'ın metresi olarak görülecektir.

CAROLİN'e; DEFOL SEN:kahve

özge_bella
19-12-10, 18:41
bu Osman çok tatlı bir çocuk, Berrin ablasına Ahmet'in notunu verirken ki hali çok şekerdi avucunun içindeki kağıdı ablasına verirken "içinde yazı var" demesi sonra "sevindin mi?" demesi ve gülümsemesi çok şekerdi. "bu kalp seni unutur mu" dizisinde de Ali karakterini oynarkenki annesinin adı Cemile'di buradada Cemile ve o dizide dönem dizisiydi.

Despire_ER
19-12-10, 18:44
bu Osman çok tatlı bir çocuk, Berrin ablasına Ahmet'in notunu verirken ki hali çok şekerdi avucunun içindeki kağıdı ablasına verirken "içinde yazı var" demesi sonra "sevindin mi?" demesi ve gülümsemesi çok şekerdi. "bu kalp seni unutur mu" dizisinde de Ali karakterini oynarkenki annesinin adı Cemile'di buradada Cemile ve o dizide dönem dizisiydi.
Evet..:img-yes:
Kardeşinin adı Geceydi..Oda güzel diziyidi ben yıldızı çok severdim..
Ama çok kalitesiz ve Özensiz bir yapımdı büyük hatalar(Özellikle yaş sorunu)
MissCansu:Ben Mahallelinin bu işe karışacağını zannetmiyorum.Zaten o dönemde karışmazlardı..

Pluie neige
19-12-10, 19:29
Merhabalar

Herkes gibi bende yeni fragmani bekliyorum her halde
bolumun tekrarini izledim bu bolum ve her bolum gibi cok etkiliyiciydi
cok begendim
Guzel bir bolum bizi bekliyor
Hemen sali olsun yaa :happy0064

MissCansu
19-12-10, 19:48
Evet..:img-yes:

Kardeşinin adı Geceydi..Oda güzel diziyidi ben yıldızı çok severdim..
Ama çok kalitesiz ve Özensiz bir yapımdı büyük hatalar(Özellikle yaş sorunu)
MissCansu:Ben Mahallelinin bu işe karışacağını zannetmiyorum.Zaten o dönemde karışmazlardı..

Karışmazlardı diyosunuz ama dikkat ederseniz, Mahalleli, Carolin'e kötü kötü bakışlarla ona bakmışlardı.
Ali kaptan'a iki çift sözleri vardır; sonuçta Mahalleli, Cemile ve çocuklardan yana Ali kaptandan asla değil.
Carolin'i kötüleyecekleri ve hiçbir zaman istemeyeceklerini düşünüyorum.
Bu bundan ibaret.:img-wink:

Pluie neige
19-12-10, 20:45
Eger Ali kaptan'la Carolin(e) o evi yaptirik yerlesiceklerse onlari hic biri kabul etmez... Insallah herkes Caroline kotu davranirlar'da tasinirlar :happy0064

Onlari kabul etse etse Ali kaptan'nin kardesi'yle karisi kabul eder :img-hyste

(ESRA)
19-12-10, 21:32
eğer mete hapishaneye girerse onu kaydebederiz... oysa inci onu kazanmak için neler yapmıştı.. onca olumsuzluğa rağmen neredeyse başarıyordu... ama olmadı kendisinin de dediği gibi sevmeyi, hoşgörülü olmayı başaramadılar...

eğer bu da olursa mete yi kaybederler.... mete o kadar naif, o kadar narin ki... incinmeye o kadar müsaitti ki... ahhh ali ahhhh bir çocuk hele de o yaştaki bir çocuk en babasına ihtiyacı olduğu anda neden bu kabadayı uzak durmalar... içindeki sevgisizliğe inanmak istemiyorum ama neden yalnız bıraktın sen çocuğunu neden bıraktın...

mete umarım tedavi edilir hapishaneye girmek yerine...

Mete bence hapse girecek.Bu bölüm tekrarını izledim,bu ihtimal direkt aklıma geldi.
Mete hapse girerse ne olur?Bir kere Cemile gibi hemen kurtulamaz.Çünkü polislerin yanında eve girdi,adam(!) öldürmeye teşebbüs etti,ayrıca polise de vurdu...
Ama ben hapse giren Mete'yi kaldıramam.Mete senelerce hapiste kalırsa...Kötü olur ya.

O evden sağ çıkacakları kesin bir kere.E o zaman Mete ya hapse girecek ya da tedavi görecek.Bence tedavi görmeli.Çünkü o çocuk gerçekten normal değil.Ben dizinin başından beri bunu söylüyorum.En ufak bir şeye aşırı seviniyor/üzülüyor.Sağlıklı bir şekilde düşünemiyor.Gerçi o ailenin hepsinin ayrı ayrı tedaviye ihtiyacı var.En azından bir doktor desteğine...Ama Mete acil tedavi ettirilmeli.Bu kadar iyi bir insanın bu denli şiddete meyilli olması normal değil bence.Çoğunda haklı olabilir ama şiddetin haklısı haksızı olmaz değil mi?

Zaten geçen bölümün o muhteşem son sahnesinde Mete'nin ruh halini gördük hepimiz.Gülmek ve ağlamak arasında gidip gelen psikolojisini...:img-cray:

Cesulimu
19-12-10, 21:41
14.Bölüm Fragmanı
İzledim şimdi 13.Bölüm'ün son sahnesini gösteriyor ve bir ağıt gibi bir müzik çalıyorlar Mete'nin "sevgiyle nefret arasında ne kadar ince bir çizgi var dimi baba?" lafı ile başlıyor Ali Meteee diyor ilk evvel sonra koruma ile karışık galiba "gel oğlum" diyor Mete gülmeye başlıyor Cemile ana yüreği ile kendini ateşlerin önüne atıyor "açın kapıyı" "açın şu kapıyı "oğlumu çıkarıınn" diye bağrıyor feryat figan ediyor :img-cray:zavalım Cemile "Kimseye etmem şikayet"i Ali kaptan bence Cemile söylebilir sen değil. Caroline hanım "Aliiğğğ" diye ağlıyor. Merak etme .....karısı Hasefe annem ne kadar haklı o senin Aliiğğğ'ne birşey olmaz kötülere birşeyler olmaz 35071 Aylin ve Berrin "Meteee" diye ağlıyorlardı Fragmanın sonunda Mete üzgün bir bakışla "sevemedik birbirimizi" :img-cray:diyerek bitiyor

Mete: sevgiyle nefret arasında ne kadar ince bir çizgi var dimi baba? he
Ali: Meteee
Mete: birazdan ölümde buluşucaz Ali kaptaaan, ölümde buluşucaaz
Ali: yapma Meteee
(Mete gülmeye başlar)
Cemile: açın kapıyı
Ali: Metee
Cemile: açın şu kapıyı
Berrin: Meteee
Aylin: Meteee
Caroline: Aliiğğğ
Cemile: oğlumu çıkarıınn
Mete: sevemedik birbirimizi:img-cray:

hll97
19-12-10, 21:42
Eger Ali kaptan'la Carolin(e) o evi yaptirik yerlesiceklerse onlari hic biri kabul etmez... Insallah herkes Caroline kotu davranirlar'da tasinirlar :happy0064

Onlari kabul etse etse Ali kaptan'nin kardesi'yle karisi kabul eder :img-hyste

yok artık nörimanda carolini istemiyo ya o yüzden onlarda kabul etmez artık ztn carolinde siz solucan insan değil demişti ya yüzden onlardanda hayır gelmez....aman iyi oldu yorgan gitti kavga bitti(burdaki yorgan ev oluyo..yorgan biraz büyük ama neyse:D:D)

Despire_ER
19-12-10, 22:12
Karışmazlardı diyosunuz ama dikkat ederseniz, Mahalleli, Carolin'e kötü kötü bakışlarla ona bakmışlardı.
Ali kaptan'a iki çift sözleri vardır; sonuçta Mahalleli, Cemile ve çocuklardan yana Ali kaptandan asla değil.
Carolin'i kötüleyecekleri ve hiçbir zaman istemeyeceklerini düşünüyorum.
Bu bundan ibaret.:img-wink:
İnşallah dediğiniz gibi olur...
**
Mete hapse girse çok durmaz..Çoçuk çünkü..Psikolojiside bozuk ve sonuçta birinide öldrümedi..[/U] Fazla kalmaz çıkar bir şekilde..

MissCansu
19-12-10, 22:20
Mete eğer hapse girerse çocuk daha çok psikopata bağlar. Çünkü, Gülmek ve ağlamak ile arasında kalan bir psikolojik durum yaşıyor. O küçücük, hücre kadar yerde, daha çok psikolojik sorunlar yaşar. Hapse girmesinden değil de, bir hastaneye yatmalı. Zira, dediğim gibi o küçücük hücre gibi yer de daha çok psikolojik sorunlar yaşar.:img-wink:
Ama ne yazık ki, Polise yumruk atmaktan dolayı mete hapse girecek.:img-cray:

Cesulimu
19-12-10, 22:27

**
Mete hapse girse çok durmaz..Çoçuk çünkü..Psikolojiside bozuk ve sonuçta birinide öldrümedi..[/U] Fazla kalmaz çıkar bir şekilde..

Merve yıl "1967" idi o zamanlar böyle yok çocuk polisi yok "taş atan çocuklar" kanunu yoktu bunlar şimdi var (!) hiç gelmeyecek Avrupa Birliği uyum yasaları için. Mete evet sonuçta birinide öldrümedi..ama niyet etti o zamanlar niyet etmek bile fiilen işlemek gibi idi (örnek. Deniz Gezmiş ve arkadaşları) cinayet işlemedikleri halde. Suçları idam oldu o zamanlar suç ve ceza böyle işleniyordu şimdi uyum yasaları için Çoçuk çünkü.. Diyorlar şimdi çocuk psikolojisi için. Çocuk polisi ve çocuk mahkemeleri var. Örnek:Cem Garipoğlu işte bu mahkemede yargılanıyor "taş atan çocuklar" kanunu yasası ile ama 1967 yılında bu özellikler bu şeyler yoktu...

melikeeeee
19-12-10, 22:30
bu bölüm mete neydi ya öyle.kendini çok geliştirdi son zamanlarda bir insan ancak bu kadar güzel oynar bir rolü.osmanıma diyecek hiç birşey yok zaten aliden herzaman nefret ettim hala nefret ediyorum. bide adamım diye geziniyor ortalarda.neyse hemen salı olsada doya doya izlesek.

theuniverse
19-12-10, 22:34
öyle bir geçer zaman ki ... :img-in_lo

bugüne kadar izlediğim dizilerden en güzellerinden ilk 3 ' tedir kesinlikle . bu nasıl bir dramadır , senaristine helal olsun , her hafta bizi ağlatıyor ama hakkatli sahnelerle , hakkatli repliklerle , herşeyiyle harika bir dizi . kesinlikle herkese tavsiye ederim izlemeleri için . zaten izlenmeyecek gibi değil . okulumda her gün konuşuluyuor , bir bakıyorum herkes birbirine anlatıyor , ama hakediyor bu dizi beğenilmeyi . :img-yes: izlediğim en güzel dönem dizisi . :good:

MissCansu
19-12-10, 22:37

**

İsmim cansu, sanırım seninki de merve:img-wink: memnun oldum.
Şimdi, O zamanın polisi, bu zamanın ki kadar iyi niyetli değil. Gerektiğin de iyi, gerektiğin de de kötü değil. Kısacası, o zaman ki polisler kötüymüş. Mete hapse girdiğin de çok durar mı bilemiyorum. Belki, yaşı küçük olduğu için şartlı tahliye falan olur mu bilemiyorum ki o zamanlar şartlı tahliye var mı o konuda pek bi bilgim yok açıkçası.:icon_whis Senin dediğin gibi Mete 15 yaşında bir çocuk. Ama, o zaman ki polisler çocuk mocuk demeden sırtına copla vurdular .. Çok durur mu bilemiyorum, Mete bir polise yumruk attığı için (işte burada kelimelerim tükeniyor..):img-cray:

Despire_ER
19-12-10, 22:38
Merve yıl "1967" idi o zamanlar böyle yok çocuk polisi yok "taş atan çocuklar" kanunu yoktu bunlar şimdi var (!) hiç gelmeyecek Avrupa Birliği uyum yasaları için. Mete evet sonuçta birinide öldrümedi..ama niyet etti o zamanlar niyet etmek bile fiilen işlemek gibi idi (örnek. Deniz Gezmiş ve arkadaşları) cinayet işlemedikleri halde. Suçları idam oldu o zamanlar suç ve ceza böyle işleniyordu şimdi uyum yasaları için Çoçuk çünkü.. Diyorlar şimdi çocuk psikolojisi için. Çocuk polisi ve çocuk mahkemeleri var. Örnek:Cem Garipoğlu işte bu mahkemede yargılanıyor "taş atan çocuklar" kanunu yasası ile ama 1967 yılında bu özellikler bu şeyler yoktu...
Olamasa bil Mete illada çıkıcak ordan..Artık kimin yardımıyla bilinmez..Belkide Ali çıkartacak..
Hem içerde olanları kimse bilmiyor Ali yangının yanlışlıkta çıktığını söyleyebilir.

MissCansu
19-12-10, 22:45
Olamasa bil Mete illada çıkıcak ordan..Artık kimin yardımıyla bilinmez..Belkide Ali çıkartacak..

Hem içerde olanları kimse bilmiyor Ali yangının yanlışlıkta çıktığını söyleyebilir.

Ali' mi söyleyecek?:icon_whis Mete'ye olsa olsa Soner yardım edebilir. Sonuçta, Cemile'ye o yardım etmişti.. Benim aklıma olsa olsa SONER geldi. başka kim yardım edebilir ki? Sonuçta, Ahmet,Soner duymuş bu olayı.:img-yes:

Cesulimu
19-12-10, 22:46

Mete tabii ki çıkıcak ordan.. Ama bu kesinlikle Soner'in yardımı ile çıkartacak.. Ali yangının yanlışlıkta çıktığını söyleyemez çünkü yalnışlıkla çıkan bir yangın değil ortada polis'in benzin bidonu var. yani bilinçli kundaklama kibritle çıkan yalnışlıkla çıkan bir yangın olamaz. Onun için işte Aylin'in Soner'in teklifini kabul etmesine yani "Murat ile evlenmesine." bir neden olucak Aylin'in Soner'in teklifini onun için kabul edicek Mete'yi hapisten çıkartmak için

Ali' mi söyleyecek?:icon_whis Mete'ye olsa olsa Soner yardım edebilir. Sonuçta, Cemile'ye o yardım etmişti.. Benim aklıma olsa olsa SONER geldi. başka kim yardım edebilir ki? Sonuçta, Ahmet,Soner duymuş bu olayı.:img-yes:
Çok doğru söyledin. Sevgili MissCansu;
Bende yorumumda zaten bunu belirtim Mete'ye olsa olsa Soner yardım edebilir. Aynen dediğin gibi Sonuçta, Cemile'ye o yardım etmişti.. Çam yarması amca ve Ali dururken Soner yardım etmişti Cemile'ye o iki kabadayı kadını dövdürmüştü Süleyman'a. aynen öyle olucaktır ve Aylin onun için Soner'e "murat ile evlenme" teklifini kabul edicek. Mete'yi kurtarsın diye

Nazli-T
19-12-10, 22:48
Diziyii ilk kez izledim .. Ve o son sahneye bayildim ..:good:
Cok guzel, yerinde bir oyunculuk sergilemis karakterlerimiiz ..
Helee Aras Bulut Iynemli, oyuncuumuz ..:good:

Bir baska favori sahneem ise : Aylin kizimizin krizii idii..:good:
Kiz mutlu mesut, sevdigi adamdan evlenme teklifi beklerken ..
Adam : " Kardesim ile evlenmeni istiyorum, karsiliginda buyuk bir miktar para alacaksin " ..
Aylin ile beraber bende sokaa girdim ..:blink: :blink:
Ilk kez boyle bir evlenme teklifi gordum ve duydum hayatimda ..
Adami yuuhlarkeen .. 1kac gun sonraa arkadasimdaan : butun bilgileri edindim ..
(ilk bolum itibariyle bakmadigimdan oldu butun bunlar, cook pismaniim ..)

Bu hikayee, senaryo beni bayaa etkiledi..:img-yes:
Farkli, degisik bir kurgu .. Her karakterin bir hikayesi var ..
1-2 sahne ile beni cezb etmeyi basardi ..:good:
Bundan sonra diziye bakmayi dusunuyorum, bakalim bizleri neler
bekliyor olacak ..

Mete tabii ki çıkıcak ordan.. Ama bu kesinlikle Soner'in yardımı ile çıkartacak.. Ali yangının yanlışlıkta çıktığını söyleyemez çünkü yalnışlıkla çıkan bir yangın değil ortada polis'in benzin bidonu var. yani bilinçli kundaklama kibritle çıkan yalnışlıkla çıkan bir yangın olamaz. Onun için işte Aylin'in Soner'in teklifini kabul etmesine yani "Murat ile evlenmesine." bir neden olucak Aylin'in Soner'in teklifini onun için kabul edicek Mete'yi hapisten çıkartmak için

Bende yorumumda zaten bunu belirtim Mete'ye olsa olsa Soner yardım edebilir. Aynen dediğin gibi Sonuçta, Cemile'ye o yardım etmişti.. Çam yarması amca ve Ali dururken Soner yardım etmişti Cemile'ye o iki kabadayı kadını dövdürmüştü Süleyman'a. aynen öyle olucaktır ve Aylin onun için Soner'e "murat ile evlenme" teklifini kabul edicek. Mete'yi kurtarsın diye

Bencede Aylin kizimiz : o evlilik teklifini kabul edecektiir ..
Kendisini ve ailesini kurtarmak icin, umidi ile o teklifi kabul edebilir ..
Bir nevi fedakarliik yapacaktir ailesi icin ..
Ama sonradan pisman olur mu derseniz : kesinlikle olacaktiir ..

narima
19-12-10, 22:55

merhabalar...

bak bu dogru olabılır.alı kaptan.mete.yı kurtarabılır.cemıle ısteyebılır.ne kadarda nefret etse bıle sonucta ortak cocukları.alıden baskası kurtaramaz.
soner.ahmet ve hakan.meteyı kurtaramazlar.ama berrının tasınmasına yardımcı olabılırler.veya ınsaatın bıtmesıne yardımcı olabılırler

MissCansu
19-12-10, 23:02

Aylin hem Mete'yi kurtaracak, hem de ailesini kurtarmak için Murat'la evlenecektir ve ben de sizin gibi düşünüyorum. Sonuçta Soner'de seviyor değil mi onu hala? Evet seviyor fakat kendine inandıramıyor. Sonuçta, Aylin Murat'la evlendiğin de işte Soner o zaman Aylin'i ne kadar sevdiğini anlayacak.:img-wink:

Bu arada bana Cansu diyebilirsiniz.:img-wink:

Cesulimu
19-12-10, 23:05
İşte onun için : o evlilik teklifini kabul edicek ailesini kurtarmak için özellikle şuan Mete'yi kurtarmak için, ümüdi ile o teklifi kabul edicek
Evet fedakârlık yapmak için çünkü Soner'in eli kolu çok uzun :img-hyste örneğini Cemile hapiste iken gösterdiler ne Ahmet ne Hakan yapabilir bu iyliği hele Hakan hiç yapmaz bakan babasını gördük "görüşmeyeceksin o kızla" diye osmanlı tokadını çaktı Hakan'a Mete'ye şuan bir tek Soner yardım edebilir..

Aylin hem Mete'yi kurtaracak, hem de ailesini kurtarmak için Murat'la evlenecektir ve ben de sizin gibi düşünüyorum. Sonuçta Soner'de seviyor değil mi onu hala? Evet seviyor fakat kendine inandıramıyor. Sonuçta, Aylin Murat'la evlendiğin de işte Soner o zaman Aylin'i ne kadar sevdiğini anlayacak.:img-wink:

Bu arada bana Cansu diyebilirsiniz.:img-wink:
Evet bencede Aylin hem Mete'yi kurtaracak, hem de ailesini onlara yeni bir ev alır kesin Soner Cemile'ye ve kardeşlerine ev alıcaktır. İşte Aylin'de hem Mete'yii hem de ailesini kurtamak için annesini ve kardeşlerini "Murat ile evlecekti" sağolasın benim gibi düşündüğün için. Evet seviyor evet işte o Aylin'in sofrayı yıktığında Sülayman'a dediklerinden belli açık ayan herşey kendine inandıramıyor bende senin gibi düşünüyorum. Bencede Aylin Murat ile evlendiğinde Soner o zaman anlayacak Aylin'i ne kadar sevdiğini. :img-wink:

Oldu sende bana Ceyda diyebilirsin. :img-wink:

CaqLæ.~
19-12-10, 23:16
Benim teorilerim şunlar ;
Soner hem Aylin'den özür dileyecek , hem de Mete'yi parasıyla kurataracak.Böylece Aylin'i biraz yumuşatıcak.
Ali'nin yapacağı şimdiden belli, ki zaten Mete de polis'e vurduğu için gidicek.Ali'nin de canına minnet zaten !
Keyifli Yorumlar .. :kahve

Nazli-T
19-12-10, 23:19
İşte onun için : o evlilik teklifini kabul edicek ailesini kurtarmak için özellikle şuan Mete'yi kurtarmak için, ümüdi ile o teklifi kabul edicek
Evet fedakârlık yapmak için çünkü Soner'in eli kolu çok uzun :img-hyste örneğini Cemile hapiste iken gösterdiler ne Ahmet ne Hakan yapabilir bu iyliği hele Hakan hiç yapmaz bakan babasını gördük "görüşmeyeceksin o kızla" diye osmanlı tokadını çaktı Hakan'a Mete'ye şuan bir tek Soner yardım edebilir..

- Belkide hiic Sonere ihtiyac kalmayacak ..
Yani Ali Kaptaan sikayetci olmazsa kapaniir konuu .. (Pek sanmiyorum ama ..)
- Belkide Aylin, Sonerden yardim istemedeen, Soner ataga gececek :
Bir nebzee Ayline kendisini affettirebilmek icin, gozune tekrar girebilmek icin .. Olasi bir ihtimal gibi geldii ..

Cesulimu
19-12-10, 23:31
- Belkide hiic Sonere ihtiyac kalmayacak ..
Yani Ali Kaptaan sikayetci olmazsa kapaniir konuu .. (Pek sanmiyorum ama ..)
- Belkide Aylin, Sonerden yardim istemedeen, Soner ataga gececek :
Bir nebzee Ayline kendisini affettirebilmek icin, gozune tekrar girebilmek icin .. Olasi bir ihtimal gibi geldii ..

1. Ali şikayetini geri almaz Ali'nin yapacağı şimdiden belli, ki zaten Mete de polis'e vurduğu için gidicek.Ali'nin de canına minnet olucak... !
2. Hadi diyelim Ali efendi şikayetini geri aldı almazya alsa bile olay kamu mahkemesine döner. Gene Soner'e ihtiyac kalır .. kamu davası açılmasına kararı verilebileler işte
Kesinlikle Aylin, Sonerden yardim istemedeen, Soner ataga gececektir :
Ama Soner bu yardımı ettikten sonra dolaylıda olsa Aylin'e baskı yapıcaktır "Murat ile evlensin diye" yani açıkça baskı yapmıyacaktır psikolojik baskı kuracaktır Cemile, ve Mete'ye yaptıkları iylik içinde Aylin bu baskıya yenilicektir onun için o " Kardesim ile evlenmeni istiyorum, karsiliginda buyuk bir miktar para alacaksin " ..
lafı olucak Aylin Murat ile evlenecek, karşılığında hem Mete'yi hapisten kurtaracak, hemde büyük bir miktar para alacak belki Cemile'lere bir ev alınıcaktır Cemile, Osman, Berrin, Mete ve Hasefe anne yaşasınlar diye . İşte Aylin onun için evlenecek Murat ile felçli bile olsa sırf Mete'yi ve ailesini kurtarmak için..

Nazli-T
19-12-10, 23:40
1. Ali şikayetini geri almaz Ali'nin yapacağı şimdiden belli, ki zaten Mete de polis'e vurduğu için gidicek.Ali'nin de canına minnet olucak... !
2. Hadi diyelim Ali efendi şikayetini geri aldı almazya alsa bile olay kamu mahkemesine döner. Gene Soner'e ihtiyac kalır .. kamu davası açılmasına kararı verilebileler işte
Kesinlikle Aylin, Sonerden yardim istemedeen, Soner ataga gececektir :
Ama Soner bu yardımı ettikten sonra dolaylıda olsa Aylin'e baskı yapıcaktır "Murat ile evlensin diye" yani açıkça baskı yapmıyacaktır psikolojik baskı kuracaktır Cemile, ve Mete'ye yaptıkları iylik içinde Aylin bu baskıya yenilicektir onun için o " Kardesim ile evlenmeni istiyorum, karsiliginda buyuk bir miktar para alacaksin " ..
lafı olucak Aylin Murat ile evlenecek, karşılığında hem Mete'yi hapisten kurtaracak, hemde büyük bir miktar para alacak belki Cemile'lere bir ev alınıcaktır Cemile, Osman, Berrin, Mete ve Hasefe anne yaşasınlar diye . İşte Aylin onun için evlenecek Murat ile felçli bile olsa sırf Mete'yi ve ailesini kurtarmak için..

Eveet, eveet dediginiz gibi.. Kesinlikle Sonere ihtiyac duyulacaktiir ..
Yanii bu Murat & Aylin evliligi gerceklesebilmesi ve o karakterlerin dizide yer almalari icin ..
Bir sekilde bu iki karakterin Aylinee yaklasmalari lazim ..
Ki burda da Soner icin buyuuk bir firsat gibii gorunuyoor ..
(Aylinin etrafinda donmesi laziim )

bitanem_61
20-12-10, 00:01
Herkese iyi akşamlar

diziyi pek takip edemiyorum ara sıra bakıyroum işimden dolayı ama neler olduğunu biliyordum tekrar fragman derken her şey öğreniliyor ama bu hafta hiç birini yapamadım, sadece bir kare gördüm o yüzden anlamadığım bir yer var cevaplarsanız sevinirim

aylin gece eve dönüyordu üzerinde sonerdi zannedersem onun aldığı kıyafetle ve ağlıyordu, acaba ne oldu da ağladı merak etttim cevap verirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler

(ESRA)
20-12-10, 00:07

Öncelikle ÖBGZK ailesine hoş geldin:)Diziyi keşfetmene sevindim.
Aylin bence de bu teklifi kabul edecek.Ailesini mi kurtarmak için kendini mi bilemem ama kabul edecek.:kahve
Bu iş nereye gidecek bilmiyorum vallahi.Aylin Soner'e aşık,Soner Aylin'e,Murat Aylin'e aşık.Soner Aylin'in Murat ile evlenmesini istiyor.:bilmim

*Esra_Yalın*
20-12-10, 00:08
[aylin gece eve dönüyordu üzerinde sonerdi zannedersem onun aldığı kıyafetle ve ağlıyordu, acaba ne oldu da ağladı merak etttim cevap verirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler[/QUOTE]

sonerin kendisine evlenme teklifi edeceğini düşündü ama soner kardeşini hasta olduğunu aylini sevdiğini ve onunla evlenmesini istediğini söyledi soner oda sonerdne teklif beklediği içni ağladı

Nazli-T
20-12-10, 00:22
Öncelikle ÖBGZK ailesine hoş geldin:)Diziyi keşfetmene sevindim.
Aylin bence de bu teklifi kabul edecek.Ailesini mi kurtarmak için kendini mi bilemem ama kabul edecek.:kahve
Bu iş nereye gidecek bilmiyorum vallahi.Aylin Soner'e aşık,Soner Aylin'e,Murat Aylin'e aşık.Soner Aylin'in Murat ile evlenmesini istiyor.:bilmim

Tskrlr, hosbulduuk .. :)
Benim anlam veremedigiim Soner boyle birseye nasil izin veriyor ?
Yani nasil oluyoda sevdigi kadini baska biriyle paylasmaya niyetleniyoor, bu kardesi bile olsa, kabul edilemez ..
Farkinda degil, hem kendisini uzecek, hem Aylini, hem Kardesini ..
Aylin & Murat evliliginden sonra, cok mu mutlu olacaklarini dusunuyoor ?

Birdee Muraat, Sonerin Aylini sevdigini biliyor mu ? Veyaa Aylinin Soneri ?
Bilmiyordur heralde ..

Cesulimu
20-12-10, 00:41
Eveet, eveet dediginiz gibi.. Kesinlikle Sonere ihtiyac duyulacaktiir ..
Yanii bu Murat & Aylin evliligi gerceklesebilmesi ve o karakterlerin dizide yer almalari icin ..
Bir sekilde bu iki karakterin Aylinee yaklasmalari lazim ..
Ki burda da Soner icin buyuuk bir firsat gibii gorunuyoor ..
(Aylinin etrafinda donmesi laziim )
İşte Murat & Aylin evliligi gerceklesebilmesi bu yangın olması lazımdı Aylin'in Murat ile evlenmesi ile Aylin hem Mete'yi hapisten veya Kamu Mahkemelerinden kurtaracak, hemde sokakta kalan babaannesi, annesi ve kardeşlerini kurtaracaktır, Evet bir şekilde bu iki karakterin Ayline yaklaşmaları lazim .. Şekli işte Mete'nin evi kundaklaması oldu. Eskiden eski TCK (Türk Ceza Kanunları) suça karşı ceza yoktu. Şimdi (!) AB uyum yasaları için suça karşı ceza diyor. Çocuk polisi ve çocuk mahkemeleri var. Çocuk psikolojisi için. "1967" yılında böyle özellikler yoktu.Çocuk psikolojisi diye birşey düşünmezlerdi. Aynen bu olay Soner için büyük bir fırsat... Kesinlikle katılıyorum yorumuza.

< péri >
20-12-10, 00:43
Tskrlr, hosbulduuk .. :)
Benim anlam veremedigiim Soner boyle birseye nasil izin veriyor ?
Yani nasil oluyoda sevdigi kadini baska biriyle paylasmaya niyetleniyoor, bu kardesi bile olsa, kabul edilemez ..
Farkinda degil, hem kendisini uzecek, hem Aylini, hem Kardesini ..
Aylin & Murat evliliginden sonra, cok mu mutlu olacaklarini dusunuyoor ?

Birdee Muraat, Sonerin Aylini sevdigini biliyor mu ? Veyaa Aylinin Soneri ?
Bilmiyordur heralde ..

canım soner zaten ilk baştan kardeşi için kızla görüşmeye başlamıştı..;)

ama çok yanlış bir yol denedi bence.. tamam kardeşin için böyle bir şey isteyeceksin iyi ama neden kızı yemeklere falan götürüp kendine aşık ediyorsun ki..:img-tomat

hem zaten aşık olabileceğini oda tahmin edememişti aylinle görüştükçe sevmeye başladı işte..
ama kardeşi için aşkını kalbine gömmeye çalışıyor şuanda..:icon_whis
aylin büyük ihtimalle ailesine yardım etmesi için teklifi kabul edecek bu şekilde ikisi de aşk acısı çekecekler..:kahve

murat birbirlerini sevdiklerini bilmiyor.. zaten anlayacağını da sanmam kızı o kadar seviyo ki gözü başka bişey görmez..:icon_whis
hem sonerde öğrenmemesi için elinden geleni yapcaktır..:img-wink:

TuqBaa
20-12-10, 00:43
metenin babasını yakmaya çalışmadan öceki sahneleri çok duygusaldı niye sevmedin beni :bilmim
hele ondan sonraki feryatlar yyeni bölümde ne olacak çok merak ediyorum umarım ölmezler ve mete babasında çektirdiklerine karşı bedelini ağır ödetir..

< péri >
20-12-10, 00:57
metenin babasını yakmaya çalışmadan öceki sahneleri çok duygusaldı niye sevmedin beni :bilmim
hele ondan sonraki feryatlar yyeni bölümde ne olacak çok merak ediyorum umarım ölmezler ve mete babasında çektirdiklerine karşı bedelini ağır ödetir..

yaa zaten mete bu bölümde süperdi, çoğu insanı kendine hayran bıraktı..:img-blush
babasından istediği tek şey sevgiydi ama o adam baba olmanın yanından bile geçmiyor..:img-tomat
fragmanda insanın tüylerini diken diken ediyor arkadan çalan müzik de çok hoşuma gitti benim..:img-wink:
ölmezler ama mete hapse falan girmez inş..:icon_whis
gerçi soner yardım edebilir ama yinede orda görmek istemem onu..:kahve

Nazli-T
20-12-10, 01:02
canım soner zaten ilk baştan kardeşi için kızla görüşmeye başlamıştı..;)

ama çok yanlış bir yol denedi bence.. tamam kardeşin için böyle bir şey isteyeceksin iyi ama neden kızı yemeklere falan götürüp kendine aşık ediyorsun ki..:img-tomat

hem zaten aşık olabileceğini oda tahmin edememişti aylinle görüştükçe sevmeye başladı işte..
ama kardeşi için aşkını kalbine gömmeye çalışıyor şuanda..:icon_whis
aylin büyük ihtimalle ailesine yardım etmesi için teklifi kabul edecek bu şekilde ikisi de aşk acısı çekecekler..:kahve

murat birbirlerini sevdiklerini bilmiyor.. zaten anlayacağını da sanmam kızı o kadar seviyo ki gözü başka bişey görmez..:icon_whis
hem sonerde öğrenmemesi için elinden geleni yapcaktır..:img-wink:

Soner aslinda Aylini sonradan sevmeye basladi yanii ..
Ee simdi de pisman boyle birseye kalkistigi icin, kendisininde asiik olma ihtimalini dusunemedigi icin ..
Is isten gecmis Soner bey zoor unutur Aylini, hele de o evlilik gerceklesirsee .. Sonerin vaay halinee ..

Bayaa karisiik bir hikayee..
Ben diziyii ilk bastan izlesem daha iyi olacak ..

MELİKEM
20-12-10, 01:51
soner aylini sevdi ve oda acı çekti ama bir taraf onun için daha ağır basıyor .aylin belki kabul edebilir ailesi için ama cemile o evde yaşarmı bilmiyorum meteye gelince dizideki favorim 1 mete favorim 2 osman mükemmeller nassıl ağlattı beni oson sahnede tekrar tekrar izledim salıyı iple çekiyorum mükemmel bir aile dizisi acı hayat desek daha ii...

< péri >
20-12-10, 02:10
Soner aslinda Aylini sonradan sevmeye basladi yanii ..
Ee simdi de pisman boyle birseye kalkistigi icin, kendisininde asiik olma ihtimalini dusunemedigi icin ..
Is isten gecmis Soner bey zoor unutur Aylini, hele de o evlilik gerceklesirsee .. Sonerin vaay halinee ..

Bayaa karisiik bir hikayee..
Ben diziyii ilk bastan izlesem daha iyi olacak ..

evet ilk başta kardeşi için yaklaştı ama sonradan o da sevdi aylini..:img-wink:
ve bu işin içinde kardeşi olduğu için birşey yapamıyor soner çünkü onun mutlu olmasını istiyor..:icon_whis
evlilik olursa dediğim gibi ikisi de aşk acısı çekecekler ve murat öğrenirse oda çok üzülecek..:kahve
bende birkaç bölümdür bakıyorum aslında ama konusunu falan biliyodum.. keşke en baştan baksaydım diyorum şimdi ama tekrardan izlemek için de hiç vaktim yok.. :(

skycmost
20-12-10, 03:00
aylin eğer zor durumda kaldığı için sonerin teklifini kabul ederse önce kendinden, sonra sonerden de murattan da nefret eder...
ancak belki zaman içinde aylin sonerin neden böyle davrandığını anlamaya başlar ve aralarında murata rağmen birşey olabilir.
merak ediyorum 3 sezonluk bu dizide sonerle aylinin öpüştüğünü ne zaman görücez,:love05: yoksa hiç mi göremiycez :icon_sorr

Kadir Kavri
20-12-10, 09:23
Mete'nin,Hapise Gireceği Belli,Sonuçta,Görevli Mermurların,İşlerini Yapmalarını Engellemek,Görevi Mermura,Saldırmak,Devletin Aracına Zarar Vermek Ve,Yangın Çıkarmak Suçundan Yargılanacaktır.? Ali Kaptan,Şikayetini Alsa Bile Olay,Kamu Davasına Dönüşeceği İçin.? Mete'nin,Hapisten Çıkması Zor.? Eğer,Aylin,Soner'e,Gidip,Murat İle Evlenirim,Lakin Bir Şartım Var,Mete'yi,Hapisten Çıkar Derse.? Soner'in,Yardımı İle Hapisten Çıkabilir,Ancak.?

pelin_tekin
20-12-10, 10:24
arkadaşlar bir hayran sayfasında berrinle ahmetin elele fotoğrafları vardı sanırım okuldalardı öyle anlaşılıyodu hakanda vardı yanlarında ama bişeyler olmuş gibi telaşlılardı gördüm hemen gelip yetiştirim dedim resim eklemeyi beceremiyorum da resimler bölümümne :img-tomatberrin&ahmet sevenlere duyurulur:img-in_lo

narima
20-12-10, 12:56
arkadaşlar bir hayran sayfasında berrinle ahmetin elele fotoğrafları vardı sanırım okuldalardı öyle anlaşılıyodu hakanda vardı yanlarında ama bişeyler olmuş gibi telaşlılardı gördüm hemen gelip yetiştirim dedim resim eklemeyi beceremiyorum da resimler bölümümne :img-tomatberrin&ahmet sevenlere duyurulur:img-in_lo

canımcım
paylastıgın bılgı ıcın cok sagol.hakanın yanında elele dolasıyorlarsa
demekkı hakan bey.bu ılıskıye ses cıkartmıyor ve babasını dınlıyor demekkı.
buda demek oluyorkı sevdıgım kımınle mutlu ıse bende onunla mutlu olurum.
bu ne buyukluk hakan bey.vallahı senden beklemezdım derler adama

serap23
20-12-10, 13:13
canımcım

resimlerin birinde okuldalar üçüde aynı masada önlerinde de kitap açık
ders çalışır gibiler:img-wink:
hakan umarım bu olgunlukta davranır
öyleymiş gibi görünüp arkadan iş çevirmez inşallah

pelin_tekin
20-12-10, 13:15
canımcım
rica edrim canım ne demek:img-wink:
ama bence hakan mutlaka bişeyler yapıyodur çünkü resimlerde ahmet biraz sinirli görünüyo :img-yes:ben direkt hakana yordum valla:img-tomat

narima
20-12-10, 13:46
resimlerin birinde okuldalar üçüde aynı masada önlerinde de kitap açık
ders çalışır gibiler:img-wink:
hakan umarım bu olgunlukta davranır
öyleymiş gibi görünüp arkadan iş çevirmez inşallah

hakan ıs cevırebılır
ama yaptıgı ıslerden sonra basına neler geldıgınıde gordu.once resulden okkalı bır dayak ondan sonrada babasındacn yedıkı.babasının verdıgı ımkanları gerı tepecek yureklı degıl.o arabalar.elbıseler.para baba tarafından verılıyor.gerı tepemez.ama berrını uzaktan sevebılır.bence ayten ıle bırlıkte olsun.

özge_bella
20-12-10, 13:53
hakan ıs cevırebılır
ama yaptıgı ıslerden sonra basına neler geldıgınıde gordu.once resulden okkalı bır dayak ondan sonrada babasındacn yedıkı.babasının verdıgı ımkanları gerı tepecek yureklı degıl.o arabalar.elbıseler.para baba tarafından verılıyor.gerı tepemez.ama berrını uzaktan sevebılır.bence ayten ıle bırlıkte olsun.
bencede Hakan'la Ayten birlikte olsun ikisi birbirlerine çok yakışırlar. Ayten'de çok sevimli bir kız. ama bu istediğimiz öyle kolay olmaz Hakan Berrin'den kolay kolay vazgeçmez, bence Hakan'nın vardır bir numarası.

Pluie neige
20-12-10, 14:48
bencede Hakan'la Ayten birlikte olsun ikisi birbirlerine çok yakışırlar. Ayten'de çok sevimli bir kız. ama bu istediğimiz öyle kolay olmaz Hakan Berrin'den kolay kolay vazgeçmez, bence Hakan'nın vardır bir numarası.

Merhabalar

Evet bencede birlikte olmalari daha iyi hem Berrin icin hem de ahmat icin ama bu cok zor gibi gozukyor . Bunlarin olmasi icin kim bilir kac bolum bekleriz ...
belkide sadece ruyamizda goruruz...:icon_sorr

MuraTubam
20-12-10, 15:19
http://www.milliyet.com.tr/anket/yilin_eni2010.asp

yılın en iyi dizisi için oylar öyle bir geçer zamankiye :img-wink:

lbektas
20-12-10, 15:27
:img-cray:METE VE ALİ hakkında pek bir yorum yapamıyacağım ama SIRF ali KAPTAN ACI ÇEKECEKSE METENİn ölmesini isterim yangında ama ALİ kaptanın duygularına carolin kaçmış o yüzden gencecik çocuğu telef etmiyelim boşu boşuna ALİ kaptan bu vijdanı carolinden sonra gelir yani adamın palans ayarı bozuk kargadan başka kuş tanımam diyor.....

Gelelim AHMET BERRİN aşkına bir kere senarist AHMET karakterini yaratırken hata yaptı bunu kabullenmeli , AHMET idealleri peşinde gezen bu idealer doğrultusunda mücadele veren bir sosyalist ,hatta mücahit bir nevi bu idealleri dogrultusunda bir evlilik yapmış lider vasfında üstelik ,tamam dizinin ilk bölümlerinde AHMETİN tavrı yani olması gereken doğru yansıtıldı AHMET ne demişti BERRİNE benimle olmaz ,başka önceliklerim var ama senarist ahmeti savunduğu idealleri AHMET BERRİN aşkını doğru yansıta bilmesi ve izleyiciye kabul ettirebilmesi adına ahmeti sütten çıkma ak kaşık ,ideallerinide gecici gençlik hevesi yaptılar oysa heyhat oo ben aşığım tek idolim berrin artık deyip ayrılamaz o ayrılmak istese başına tek kurşunla faili mechuller arasına karışır suçlusuda resul olur mutlaka olmasada oldururlar...

HAKAN BERRİN, aslında babasının hakanı berrin konusunda uyarması sanki hakan ve berrin ilişkisi olacak ve babası karşı gelecek izlenimini doğurdu, hakan babasının politik konumu sebebiyle bazı engellemelere maruz kalmış siyasi bir görüşü olmamasının ana sebebi bu zaten,berrin hakanla olamaz tıpkı babasının karakterini taşıyan bir kişilik,güçten GÜÇLÜ görünen insanlardan hoşlanıyor hoşlanıyor .....

Nazli-T
20-12-10, 15:32
aylin eğer zor durumda kaldığı için sonerin teklifini kabul ederse önce kendinden, sonra sonerden de murattan da nefret eder...
ancak belki zaman içinde aylin sonerin neden böyle davrandığını anlamaya başlar ve aralarında murata rağmen birşey olabilir.
merak ediyorum 3 sezonluk bu dizide sonerle aylinin öpüştüğünü ne zaman görücez,:love05: yoksa hiç mi göremiycez :icon_sorr

Aylin zoor durumda kaldigi icin bu teklifi kabul edecek, yoksa bunun kabul edilir tarafi yook ki..
Soneri sevip, herhalde kardesiyle gule oynaya evlenmeyecektir..
Ailesi icin, belkide kendisini kurtarmak icin o seffillikten kabul edecektiir ..

Amaa tabi Sonere karsi nefret baslayabilir, ve Murata karsi da acima duygusuyla beraber sevgii olusabilir ..
Sonucta Muratin bu olaylardan haberi yook, yani Aylinin Sonerin istegi uzerine evleneceginden .. ( Yoksa var mi ? )
Soner kardesine ihanet etmez : yani evlilik gerceklesirse Aylinle olasi durumu olmaz insalllah ..
Bencee Soner ask acisi ile kivranacak, Aylinde tabii ama o belli etmeyecektir Sonere ..

emrecankaya86
20-12-10, 15:33
Arkadaşlar sayfa kapanmadan yazayım dedim, ben facebookta Tolga Güleç'in fan sayfasına bakınca 6-7 tane fotoğraf gördüm yeni bölüme ilişkin. Ahmet ile Berrin elele fakülteye gelmişlerdi. Hakan da onların yanındaydı ve Ahmet biraz sinirli görünüyordu. Sanırım Hakan yine bir densizlik yapacak. Bu, Hakan'ın yapacağı ne ilk ne de son densizlik olacak:)

pelin_tekin
20-12-10, 18:30
yok ya hakana başkasını bulsunlar:good:aytenle cengiz olsun:img-yes: bence çok daha güzel olur:happy0064:happy0064

hll97
20-12-10, 19:14
yok ya hakana başkasını bulsunlar:good:aytenle cengiz olsun:img-yes: bence çok daha güzel olur:happy0064:happy0064
katılıyorum aytenle cengiz olsun.hakan olmasın..daha iyi olurr:happy0064

pelin_tekin
20-12-10, 19:40
katılıyorum aytenle cengiz olsun.hakan olmasın..daha iyi olurr:happy0064
dimi onuda devrimciye everelim:img-hystecemileyide avukata yaptıkmı süper işte tadından yenmez:img-hyste

Rocco Şekeri
20-12-10, 19:52
Olamaz o nasıl bi bölümdü lanet olsun zangır zangır titredim.Soner aylini seviyo bunu anladık süleyman dedi cünkü her iki kosulda hem sevinip hem üzülüceksiniz tam olarak böyle demedi ama ben öyle anladım O ev igrencti berbat .Ali allahın cezası geber pis.ik.Ay mahvoldum ellerim halen titriyo.Heleki o titreme Soner Aylin sahnesinde geldi ah soner o nasıl içki icmek öyleee heleki yere cöküsü 8: neyse trajediye geri dönelim Carolinee sür.tk nasılda ali iceride olunca bagırdı Sinirlerim bozuldu sinir derken aklıma murat geldi gıcık oldum ona aslında bisey yapmadı ama olsun gıcık oldum gecen bölümki sevgim kurudu.Amine o nasıl fantezi güzelim kahkahadan ölüyodum resmen.Heleki aylinle süleyman sahneleri biraz tuhaftı ya süleyman baya üzüldü kıza belliydi nasılda attı o esyaları.kıyafeti cıkarıcaktı utanmasa

benim kardesim hasta eger onunla evlenirsen ciftilik araziler ve 1 milyon senin olucak ama murat sağken paraya elini süremessin o öldükten sonra ne yaparsan yap

Soner o nasıl teklif yaa aylin az bile yaptı ben o sarabı kafandan asagı döker yüzünü tırmalardım kıyamam ya sana neyse

Cemilenin ayline sarılma sahnesi süperdi cok dygulandım

Berrin cok gıcık yaaa ama ahmetin aşk haykırısı güzeldi bu dizide ask haykırısları güzel oluyo hakanında güzeldi sonerinde güzel olur ins
Hakana cok üzüldüm adama bak cocugun ya pis.lk neler dedi yok kisiligin yokms yok söylesin böyle yapıcam seni al bi tarafına töbve tbve yaaa

Mete son sahnede kafayı yeme noktasına geldi.Deli gücü gercekligini kanıtladı insanın gözü dönünce neler neler yapıyoo bi yerde ali gibi
"ne yapmıyım ne ne "dedi gözümden kacmadı hasefe hanımın haykırısı yaktı benii o mesude varya o gıcık ben demistim ama o cemileye yumurtlar diye kuyruk acısı var tabii
hele o nöriğğğğğmannnn kemal yardım edeyim diyo o napıyo ya gıcık sey carolinede metenin halini gördü halen orda apt.l apt.l duruyo zaten bisey yapamazdı yaa Zaten Meteyle Aylin beni mahvetti.Zatenn sonerin bi adamın kafasını tutması cok manyaktı ya önüne diyo bidee birinin seni görüpte önüne denmesi mümkün mü acaba

Gizem bak dedigimiz cıktı.Parti olayı düsündügümüz gibiymiss

Aminaa hadii kış kışş güzelim ve mümkünse geceleri makyaj yapta uyu yavrum 8: göz zevkimiz var insanız sonucta herkes sen gibi deil

Bu haftanın en iyi oyuncuları kesinlikle Mete ve Aylindi bence birde Soner o cıldırmalar süperr

Bi ekleme yapmak istiyorum :Ekbexxxx sana İstanbul yolu göründü kuzucum biletini ben alırım Caroline'nin biletide birlikte keseriz

kubitik
20-12-10, 20:32
dimi onuda devrimciye everelim:img-hystecemileyide avukata yaptıkmı süper işte tadından yenmez:img-hyste

:D çok iyi düşünmüşsün cemile ve avukat çok iyi olur :happy0064 aslında hakanında bi devrimciyle olması çok iyi olurdu, berrini anlardı o zmn ve iyi bir hakan, berrine mükemmel bir dost, bi dert ortağı olurdu.. tabi onda böyle bi baba varken biraz zor o iş :)

narima
20-12-10, 21:34
resımlerı ekleyemıyorum nedense
ama ahmet.cok sınırlı ve berrının elınden tutmus bır yere cekıstırıyor.evet okuldalar.her ıkısıde cok asabıler.ve endıselıler.
sonrasında ve ya oncesınde hakan .ahmet ve berrın aynı masada oturuyorlar okulun kantınınde

serap23
21-12-10, 00:49
resımlerı ekleyemıyorum nedense
ama ahmet.cok sınırlı ve berrının elınden tutmus bır yere cekıstırıyor.evet okuldalar.her ıkısıde cok asabıler.ve endıselıler.
sonrasında ve ya oncesınde hakan .ahmet ve berrın aynı masada oturuyorlar okulun kantınınde

hakan berrin ve ahmetin aynı masada oturdukları resim diziden değilmiş
resmi çeken kişi yazmış:img-wink:

narima
21-12-10, 01:07

ahanda bellı
aksı takdırde dızıdekı ahmet ıle hakan bır arada olunca kıvılcımlar cıkıyor
cunku her ıkısının ortAK noktası berrın akarsu.ıkısıde aynı kısıye asık olduklarını bılıyorlar.
onların kavgaları benım hosuma gıdıyor.yınede alı akarsunun yaptıklarının yanında karpuz kavun gıbı kalıyor.bal-şeker

Cesulimu
21-12-10, 02:42
Mete'nin,Hapise Gireceği Belli,Sonuçta,Görevli Mermurların,İşlerini Yapmalarını Engellemek,Görevi Mermura,Saldırmak,Devletin Aracına Zarar Vermek Ve,Yangın Çıkarmak Suçundan Yargılanacaktır.? Ali Kaptan,Şikayetini Alsa Bile Olay,Kamu Davasına Dönüşeceği İçin.? Mete'nin,Hapisten Çıkması Zor.? Eğer,Aylin,Soner'e,Gidip,Murat İle Evlenirim,Lakin Bir Şartım Var,Mete'yi,Hapisten Çıkar Derse.? Soner'in,Yardımı İle Hapisten Çıkabilir,Ancak.?
Sevgili Kadir Kavri;
Aynen öyle bu sebeblerden ötürü Mete'nin,Hapise Gireceği Belli, ,Görevli Mermurların,İşlerini Yapmalarını Engellemek,Görevi Mermura,Saldırmak, Yani "Polise Mukavemet" suçu Devletin Aracına Zarar Vermek Ve,Yangın Çıkarmak Ev Kundaklamak Suçundan Yargılanacaktır. Aynen bende Yorumumda Bunu Söyledim . Aynen öyle Ali Kaptan,Şikayetini Alsa Almaz ya Hadi Aldı Diyelim İnsafa geldi Ala Bile Olay,Kamu Davasına Dönüşecektir. Ve dediğiniz gibi . Mete'nin,Hapisten Çıkması Zor. Bencede,Aylin,Soner'e,Gidip,Murat İle Evlenirim,Lakin Bir Şartım Var,Mete'yi,Hapisten Çıkar Derse.? Soner'in,Yardımı İle Hapisten Çıkabilir,Ancak. Mete 35084 Çok doğru dediniz bence senaryo'da öyle olucaktır. Mete'yi Soner'in,Yardımı İle Hapisten Çıkabilicekler ve Soner bence Cemile'lere evde alıcak onları sokaktan kurtaracak onun için Aylin'de felçi Murat ile evlenmeye razı olucak sırf Mete ve ailesi için annesi, kardeşleri ve babaannesi için maalesef :icon_conf ve işte bu sebeb ile bir insanın ailesi için ne fedakârlık yapabiliceğini göreceğiz :img-black bu sana benden Ali kaptan senin gibi baba müsvetleri sayesinde işte bir kız ailesini sokaktan kurtarmak için böyle bir evliliğe bile razı olucak...

Kadir Kavri
21-12-10, 03:09
Sevgili Kadir Kavri;
Aynen öyle bu sebeblerden ötürü Mete'nin,Hapise Gireceği Belli, ,Görevli Mermurların,İşlerini Yapmalarını Engellemek,Görevi Mermura,Saldırmak, Yani "Polise Mukavemet" suçu Devletin Aracına Zarar Vermek Ve,Yangın Çıkarmak Ev Kundaklamak Suçundan Yargılanacaktır. Aynen bende Yorumumda Bunu Söyledim . Aynen öyle Ali Kaptan,Şikayetini Alsa Almaz ya Hadi Aldı Diyelim İnsafa geldi Ala Bile Olay,Kamu Davasına Dönüşecektir. Ve dediğiniz gibi . Mete'nin,Hapisten Çıkması Zor. Bencede,Aylin,Soner'e,Gidip,Murat İle Evlenirim,Lakin Bir Şartım Var,Mete'yi,Hapisten Çıkar Derse.? Soner'in,Yardımı İle Hapisten Çıkabilir,Ancak. Mete 35084 Çok doğru dediniz bence senaryo'da öyle olucaktır. Mete'yi Soner'in,Yardımı İle Hapisten Çıkabilicekler ve Soner bence Cemile'lere evde alıcak onları sokaktan kurtaracak onun için Aylin'de felçi Murat ile evlenmeye razı olucak sırf Mete ve ailesi için annesi, kardeşleri ve babaannesi için maalesef :icon_conf ve işte bu sebeb ile bir insanın ailesi için ne fedakârlık yapabiliceğini göreceğiz :img-black bu sana benden Ali kaptan senin gibi baba müsvetleri sayesinde işte bir kız ailesini sokaktan kurtarmak için böyle bir evliliğe bile razı olucak...

Amcaları Kemal Ve Yengeleri Neriman,Biraz İnsaflı Olsa İdi,Gerçi,Geçen Bölümde Kemal,Yardım Edeyim'mi,Demişti.? Pek Tanımadıkları,Kişilerden Yardım Dilenmezlerdi.? Hem Mete'nin,Hapisten Kısa Bir Sürede Çıkması,Hemde Bir Şekilde,Aylin - Soner - Murat,Senaryosunun,Devamı İçin,Böyle Olacağını Düşünüyorum.?

Despire_ER
21-12-10, 03:16

Kesinlike AYTENCENGİZ olmalı bu çifti bekliyorum ve olycak.Olmazsada olucak:img-hyste.Olmama ihtimali yok..
Hakan'a başka biri gelsin ama ben kadroya sonradan girenle sinir oluyorum genelde dizinin akışı bozuluyor..:img-yes:
Avukatla Cemile olsun bende çok istyorum..Ali de kıskansın..:kahve

Cesulimu
21-12-10, 03:27
Amcaları Kemal Ve Yengeleri Neriman,Biraz İnsaflı Olsa İdi,Gerçi,Geçen Bölümde Kemal,Yardım Edeyim'mi,Demişti.? Pek Tanımadıkları,Kişilerden Yardım Dilenmezlerdi.? Hem Mete'nin,Hapisten Kısa Bir Sürede Çıkması,Hemde Bir Şekilde,Aylin - Soner - Murat,Senaryosunun,Devamı İçin,Böyle Olacağını Düşünüyorum.?
Sevgili Kadir Kavri;
İnsaf ve Neriman bek yanyana olunca pek bir paradoks (çelişkili) oluveriyor nedense :img-hyste Cemile hapiste iken çocukları Öz babaları olucakAli sokağa atınca birde onlar neler yaptı Küçük Osman iki kaşık Neriman'ın yemeğini boğazına giricek gibi yedi korkaka korka İbrahim Tatlıses Caney caney türküsünde Neriman - Kemal için çok güzel bir sözü var İyi günün dostu dar güne hane kötü güne hane
bunların yaptıklarına güzel türkçemizde bir söz var akrabanın akrabaya akrep etmez ettiğini :img-yes: SeyrettimGeçen BölümKemal'in,Yardım Edeyim'mi,Demesini ama ne demişler geçti borun pazarı sür eşeği niğde'ye yani geçmiş ola bu yardım ediyim'mi deyişleri kusura bakmasınlar inandırıcı değil 35087 komik geldi Bende öyle, Hem Mete'nin,Hapisten Kısa Bir Sürede Çıkması,Hemde Bir Şekilde,Aylin - Soner - Murat,Senaryosunun,Devamı İçin,Böyle Olacağını Düşünüyorum. Sizin gibi 35088

Kadir Kavri
21-12-10, 03:36
Sevgili Kadir Kavri;
İnsaf ve Neriman bek yanyana olunca pek bir paradoks (çelişkili) oluveriyor nedense :img-hyste Cemile hapiste iken çocukları Öz babaları olucakAli sokağa atınca birde onlar neler yaptı Küçük Osman iki kaşık Neriman'ın yemeğini boğazına giricek gibi yedi korkaka korka İbrahim Tatlıses Caney caney türküsünde Neriman - Kemal için çok güzel bir sözü var İyi günün dostu dar güne hane kötü güne hane
bunların yaptıklarına güzel türkçemizde bir söz var akrabanın akrabaya akrep etmez ettiğini :img-yes: SeyrettimGeçen BölümKemal'in,Yardım Edeyim'mi,Demesini ama ne demişler geçti borun pazarı sür eşeği niğde'ye yani geçmiş ola bu yardım ediyim'mi deyişleri kusura bakmasınlar inandırıcı değil 35087 komik geldi Bende öyle, Hem Mete'nin,Hapisten Kısa Bir Sürede Çıkması,Hemde Bir Şekilde,Aylin - Soner - Murat,Senaryosunun,Devamı İçin,Böyle Olacağını Düşünüyorum. Sizin gibi 35088

Kemal Ve Neriman Karakterlerini,Bir Kenara Bıraktığımızda.? Mahalle Sakinlerinin,Olaylara Sessiz Kalması Bana Pek Mantıklı Gelmiyor.? O Yıllarda,Mahallede,Saygı Duyulan,Herkese Sözünü Geçirebilen,Ömer Baba Gibi,Kişilerin Olaylara Müdahale Eder.? Lakin Dizimizde Mahalle Halkının,Olaylara Sadece İzleyici Kalmasını Ben Pek Doğru Bulmadığımı Söylemek İsterim.?

sekerperi96
21-12-10, 08:22
Belki duyanlarınız vardır geçenlerde Cine5'teki bir programda Öyle Bir Geçer zman Ki'yle ilgili haber yapmışlardı. Herkesle ilgili bir şeyler söylemişlerdi ama bnm aklımda bir şey kaldı. Bu Soner-Aylincileri ilgilendiricek bir haber kaldı:
Söylediklerine göre(ne kdr doğru bilmiyorum) Soner-Aylin ilişkisi öyle Berrin-ahmet gibi uzun ve gerçek bir ilişki olmuycakmış Soner'in asıl amacı aylin'i kendine yapmak olmadığı için onunla pek ilgilenmiycekmiş.

pelin_tekin
21-12-10, 09:05
onu daha resmi ilk gördüğümde anlamıştım:img-yes:hakandan öyle bir olgunluk mümkün değil:img-tomatbide çekim gibi görünmüyodu berrin birine:img-tomat bakıp gülümsüyodu:img-yes:diğer resimlerde ahmet sinirli berrinde şaşkın ahmet çekiştiriyo gibi kesin hakan ters bi laf etti evli olmasıyla alakalı:img-tomatberrine de evli erkekle nasıl birlikte olursun falan demiştir:img-beee::img-black
gerçi resimler yanıltıcı olabiliyo geçen hafta berrin soğuk duruyo dedik ama maşallah gayet sırıtıyodu:img-hyste ayrıca o açıdan çekim yoktu hiç dizide heralde fotolaarı montajlamadan önce çekiyolar:icon_whis

nur33
21-12-10, 09:51
Şu aile bir nefes alsın artık!

Salı akşamları Kanal D’de yayınlanan ‘Öyle Bir Geçer Zaman Ki’ dizisindeki felaketler izleyicide gözyaşı bırakmadı Erol Taş, Ali Kaptan’ın yanında hiç kalır
Di-li geçmiş zaman kullandığım için çok üzgünüm ama ‘Öyle Bir Geçer Zaman Ki’yi izlemek benim için bir eziyete dönüşmeye başladı. Kemalettin Tuğcu romanlarıyla büyüdüm, metanetli de sayılırım ama bu kadar seri felaketin artık benim için bile kabul edilir tarafı kalmadı. .........................Yazının tamamı : http://cadde.milliyet.com.tr/2010/12/21/YazarDetay/1328785/Su_aile_bir_nefes_alsin_artik_
.

miss alakurt
21-12-10, 10:46
yeni fragmanı gördüm
bu dizi her bölümde seyirciyi biraz daha kendisine bağlıyor
özellikle aylin ve mete sahnelerine bayılıyorum
günümüz dizilerinden çok farklı ve bence buda onu daha etkileyici kılıyor. :)

aynurhay
21-12-10, 10:55
Çocukların kötü şeyler yapmalarını,kötü hayatları olmasını istemiyorum ben.Çünkü Ali'nin bu duruma üzüleceği yerde ohlanacağını düşünüyorum.Ali ve Karolin'in sürünüşlerini izlemek istiyorum ama biliyorum tabi bir karma felsefesi yaşanacaksa dizi de finale doğru olacak ancak .

Sabır sabır ya sabır.http://i1012.hizliresim.com/2010/12/21/1146.gif

gül_mavi
21-12-10, 11:36
Dizinin son bölümünde Mete ve Ali Kaptan alevler arasında kalmıştı...

Geçen hafta yangın sahnesiyle bölüm finali yapan
?Öyle Bir Geçer Zaman ki?de heyecan, Mete ve Ali Kaptan?ın alevler içindeki görüntüleriyle bu akşam kaldığı yerden devam ediyor.
http://televizyongazetesi.com/oyle-bir-gecer-zaman-ki-den-nefesleri-kesecek-bolum_6_31714

CaqLæ.~
21-12-10, 11:41
bir başlığı daha devirdiiik .
yeni başlık hayırlı olsuun :img-in_lo
Yeni bir başlık sanırım ( tam anlayamadım ama ) dizimize eleştiri yapılmış :S
http://blog.milliyet.com.tr/_Oyle_bir_gecer_zaman_a_agliyoruz/Blog/?BlogNo=280257

Despire_ER
21-12-10, 11:57
Yeni başlığımız hayırlı olsun:happy0064
Dizimize çok az kaldı..
Bu bölüm inşallah Bol BerrinAhmetli olur..
Osmanda dizinin Temeli ama çok az görünüyor atık sahneleri çoğalsın..
2.Fragmanı halen vermediler bu saatten sonra zaten vermezler:bilmim

asidemirim
21-12-10, 12:49
Bugün ki bölümü heyecanla bekliyorum.:good:
Mete'nin haykırışları halen kullağımda neden sevmedim beni deyişi :img-cray:
Ali'nin yaptıkları ,çocuklarını evden çıkartıp aynı zamanda daha tamamlanmamış üstelik o kadar borcu olan evi Cemile yarısını senin üstüne yaptım demek.
Hiç acıma duygun yok mu senin be adam!!! diyorum(z) ekran karşısında.
Oyunculuklar ,yaşananların gerçekçi olarak yansıtılması buna etkendir tabii
Cemileye,çocuklarına,annesine çektirdiği acılar elbette kapına dayanacak.
Bakalım o zaman çok sevdiğin Caroline yanında olacak mı?
O günü yerlerde süründüğünü tabiri caizse görmek istiyorum.
Gün olur devran döner nasılsa:img-yes:

Cesulimu
21-12-10, 13:57
Kadir Kavri (http://www.dizifilm.com/forum/member.php?u=210312) ; Kemal Ve Neriman Karakterlerini,Bir Kenara Bıraktığımızda.? Mahalle Sakinlerinin,Olaylara Sessiz Kalması Bana Pek Mantıklı Gelmiyor.? O Yıllarda,Mahallede,Saygı Duyulan,Herkese Sözünü Geçirebilen,Ömer Baba Gibi,Kişilerin Olaylara Müdahale Eder.? Lakin Dizimizde Mahalle Halkının,Olaylara Sadece İzleyici Kalmasını Ben Pek Doğru Bulmadığımı Söylemek İsterim.?

Eve çok haklısınız tabii ki Kadir Kavri (http://www.dizifilm.com/forum/member.php?u=210312). O (!) artık öyle diyorum (!) mahalle sakinleri olucak insanları bu felaketlere sessiz kalması banada pek mantıklı gelmiyor
pek bir absürd, pek bir yavan kalıyor o zamanlar için abes, saçma, o zamanlar için uyumsuz bir olay hâlâ öyleyedir. Evet o yllarda,mahallede, saygı duyulan,herkese sözünü geçirebilen,Ömer baba gibi,kişilerin olaylara müdahale eder. Ali kaptan gibi kişilerede iki okkalı laf söyler Ali Kaptan’ın gbi babaların Erol Taş'lık yapmalarına izin vermezlerdi (örnek: çocuklarını sokağa attıp'da eve aşığını getirmeler) Bende öyle bende mahalle halkının,olaylara sadece izleyici kalmasını bende pek doğru bulmuyorum. Çok haklısınız...

pelin_tekin
21-12-10, 14:17
berrinle ahmetin elele olan fotolarının sahneleri bu bölüme ait değilmiş:icon_sorrbidahaki bölümdeymiş bi hafta daha merak edicez:img-cray:

Earth ~
21-12-10, 19:00
Bir başlığın daha sonuna geldik. Hayırlı olsuun! :)
Berrin ve Ahmet'in elele sahenleri için 1 bölüm daha da mı bekleyeceğiz? :bilmim
Cesulimu, çok güldürdünüz beni, Erol Taşlık? :img-hyste
Yeni bölüm gelsin artık...

pnshy_bkc
21-12-10, 19:25
önceden berrini seviyodum artık aylini seviyorum. aldığı tepki her insanda şok etkisi yaratır.. ama aylin bu teklifi kabul edicek bencede

mete naptın oğlum sen? o benzinin litresi şuan kaç para haberin varmı? :D

Cey0}
21-12-10, 19:50
Mete ve Ali'yi öldüremeyeceklerine göre o yangından kurtulacaklar ama nasıl ?
Gerçekten merak ediyorum.

Bazı yerlerde de Mete'nin akıl sağlığını kaybedeceğine dair dedikodular var.Umarım böyle bir şey söz konusu değildir.
Mete gibi bir karakteri böyle ucuz bir senaryo gereği harcamazlar diye tahmin ediyorum ama insan ya olursa diye düşünmeden edemiyor.

Ayrıca Hürriyet'te dizinin bu bölümü ile ilgili bir de spoiler yayınlanmış.
Yazıldı mı bilmiyorum ama Hürriyet'te yazılana göre

Cemile dayanamayacak ve Mete'yi kurtarmak için eve girecekmiş.

narima
21-12-10, 19:59
berrinle ahmetin elele olan fotolarının sahneleri bu bölüme ait değilmiş:icon_sorrbidahaki bölümdeymiş bi hafta daha merak edicez:img-cray:
ne yapalım bır hafta daha beklerız
ama onlar sevgılı
ve berrın.sevgılısının yanında olmasını ısteyecektır.ve berrınler ev tasırken ahmette gelecektır yardıma.
ınsallah amına ıle nıkah ısını bu hafta acıklıga kavustururlar.
cemıle.metenın hayatını kurtarırken eskı kocasınında hayatını kurtaracak.eeeee pekı alı kaptan.mutesekkır olacakmı.bence alı kaptan yıne kendısını haklı cıkartıp .cemıleden bır suru seyler ısteyecek.
bunun basındada osman akarsu.nun velayetı olacak.

serap23
21-12-10, 20:08
ne yapalım bır hafta daha beklerız
ama onlar sevgılı
ve berrın.sevgılısının yanında olmasını ısteyecektır.ve berrınler ev tasırken ahmette gelecektır yardıma.
ınsallah amına ıle nıkah ısını bu hafta acıklıga kavusutururlar.

bu nikah işi ortada kaldığına göre ya amina geri dönecek
ya da bir süre sonra öldü haberi gelecek
yoksa böyle boşanmadan niye gisin ki
üstelik temelli gittiği özellikle vurgulandı boşanıp öyle gitmeliydi

skycmost
21-12-10, 20:11
ya delircem sonerle aylin hiçbi zaman berrinle ahmet gibi olamıycak mı demişler? şu cine5teki bi programdan bahsetmiş bi arkadaş diziyi konu almış bi bölümünde. nedir o program, tam olarak ne denmiş?? :img-fie:

*PapatyaM*
21-12-10, 20:14

Bir süre sonra öldü haberi gelmez bence..

Yani, Amina bosu bosuna girmedi, ve sonrada cikmadi diziden, öyle degilmi.. Bir karakteri böyle kisa süreligine oynatmazlar bence dizide.. Herseyin bir nedeni vardir, Berrin'e ve Ahmet'e hic bir zarari olmadi???? ne anladik??:bilmim Senaristlerin amaci bu bence!

Bir kac bölüm icin mi bu karakter, hatta AHMET'in KARISI olarak girdi bu diziye? Ahmet... en önemli karakterlerden biri.. Ve onun karisi olarak girdi diziye..

Sanmiyorum.. Bence bu Amina ilerde geri dönecektir, ve birseyler yapacaktir:img-wink: Artik kara kedi olarak geri mi döner bilmiyorum.

Ama Ahmetten yardim/birseyin karsiligini isteyebilir, cunku Amina 2/3 kere Ahmet'in hayatini kurtardi.. Bunu unutmayalim!...:bilmim

narima
21-12-10, 20:15

merhabalar
bak bu bana daha normal geldı.kendısının arkasına bakmadan gıttıgını gorduk.ya bosanma kagıdı teskılat tarafından ahmete ıletılecek yada oldu haberı gelecek.oldu haberı gelmesın.klıse olmasın.fakat amınanın teskılata ters dusup ulkeye donebılecegını zannetmıyorum.cok asık.ama ıstenmedıgı zamanda aslanlar gıbı ayrılmayı bıldı....

selin_bg
21-12-10, 21:36
Uzun süredir bu başlığa girmiyorum ama bunu yazmadan edemiycm
Aylin Soner'in teklifini kabul edicek
Çünkü hem Sonere kızgın hem kalbi kırık hem de ailesi evsiz
Hem ailesi hem kendi için yapıcak bunu

MeRvİsHh
21-12-10, 22:18
Uzun süredir bu başlığa girmiyorum ama bunu yazmadan edemiycm
Aylin Soner'in teklifini kabul edicek
Çünkü hem Sonere kızgın hem kalbi kırık hem de ailesi evsiz
Hem ailesi hem kendi için yapıcak bunu

Bu akşam olanlardan sonra katılıyorum sana.Ayrıca ben de Aylin'in yerinde olsam aynı şeyi yapardım ailem için. :icon_whis

narima
21-12-10, 22:20
ya delircem sonerle aylin hiçbi zaman berrinle ahmet gibi olamıycak mı demişler? şu cine5teki bi programdan bahsetmiş bi arkadaş diziyi konu almış bi bölümünde. nedir o program, tam olarak ne denmiş?? :img-fie:

ben onu duymadım
ama mantıken ve aradakı durum farkından buyuk ve sonsuz ask olması mumkun degıl gıbı ....
ama soner.aylını cok sevecek ama sessız sevecek.cunku aylın.sonerın teklıfını bır sekılde kabul edecek ama sonerden hep nefret edecek.
sonerın teklıfını ıstemeyerekte olsa kabul edecek.çcunku aılenın durumu her gecen gun daha berbatlasıyor.hele bu aksamdan sonra yasanan korku herkese yeter.ben carolıne allah ne bılıyorsa onu yhapsın dıyorum.yok ona allah ekberı gondersın azraıl yerıne:img-hyste:img-hyste

kursunirenkler
21-12-10, 22:52
böyle baba olmaz olsun
Aylin bencede Sonerin teklifini kabul edicek
Mete kndini iyice kaybetti artık nasıl toparlanıcak yazık ya o yaşta psikolojisi ne hale geldi Osmanımada yazık yavrum nasılda bakıyor öyle
neyse dizi başladı yorumlara sonra devam

CaqLæ.~
21-12-10, 23:21
Aaaayy reklam girdi .. Off
Ya bu Ali nasıl birisi yaa ? Duygusuz,ruhsuz insan demeye dilim varmıyor !
Mete'yi İnci kurtardı çok şükür.Aylin'de buldu şuan durumlar iyi .:img-in_lo Cemile otel'e gitti orada hiç iyi şeyler olmayacak gibime geliyor...:img-cray:
~
Bu repliğe gülmekten öldüm :img-hyste
Aylin:Eee senin işler nasıl gidiyor ?
Berrin:Ne işleri ?
Aylin: DEVLET SU İŞLERİ
:happy0064(Bu dram'da bile bizi güldürebiliyorlar )

medsul
21-12-10, 23:24
" Öyle Bir Geçer Zamanki " son yılların muhtemelen En iyi yapımı...
Replikleri senaryosu ve özellikle müzikleri ile muhteşem bir yapım....:good:
Ammaa velakin senaristlerin tabiri caizse senaryonun etinden suyundan canından kanından havasından yararlanıp daha fazla dram dram yaratmak için hiçbir fırsatı kacırmamaları sinirlerimi fazlasi ile bozuyor..zira bu dizinin en son ihtiyaçı olan şey bu....:kahve

trabzon_kizi
21-12-10, 23:41
Iyi aksamlar,

bu basliga ilk kez yaziyorum. Gecen gün tesadüfen ÖBGZ'inin tekrar bölümüne baktim. Ondan önce hic bakmamistim. Kücük Osman'in adini cok duydum ama, bir kac karakteride biliyordum.

Cok basarili bir proje. Ayrica bütün oyuncular ve özellikle Erkan Petekkaya.

Yani ben nasil anlatacagimi bilmiyorum. Nasil bir babadir bu, elin kadinini almis koluna cocuklarina neler yapiyor. Birde kendi annesi de onlarla. Böyle kayin validenin alnindan öp, bas taci yap.

Osman beni o kadar etkiledi ki bunu dememe gerek yok sanirim. Siz burda ne zamandir yorum yapan fanlarsiniz. Yani cok tuhaf oldum, o kücücük bakislar, canim benim ya, cok tatli bir cocuk. Dizi'ye bakmak icin actim kanali ama bakamiyorum, Osman'i görünce bir baska oluyor icim.

Bunlari paylasmak istedim burda, dizinin basliginda. Belki alistiririm kendimi ve baka bilirim.

Size iyi paylasimlar dilerim. Sevgilerimle

justinhenin
21-12-10, 23:56
allahh li boyunn devrilsinn de demicem sana bunu bile hafif kalırr sanaaaa
kahretsin seni carolini ve evini emiiii

ciyerlerin yansın emiiii
cemileye ve onlara bun yaptınyaaa yazıklar olsun sana

angels18
22-12-10, 00:04
Ali'yi seyrederken sinir katsayım tavan yapıyor bu nedir böyle ne biçim bir baba özellikle şu lafa sinir oluyorum ''çocuklarını düzgün yetişdirseydin ozaman'' ne demek bu ya o çocukları cemile tek başına mı dünyaya getirdi ee tabi Ali efendi çocuklar büyürken yanında değildi ki ama bu kadar da nankör olunmaz ya ekranın içine girip Ali'yi öldürmek istiyorum hiç kimseden bu kadar nefret etmemiştim hiç mi vicdan yok diye düşünüyorum çocuklar Alininde çocukları bu nasıl bir öfke ve nefrettir yarabbim biraz merhamet istiyorum Aliye lütfen senaristler çocuklarına bu kadar kötü davranmasın :img-cray:

angels18
22-12-10, 00:17
ne ne ne yanlış mı duydum ne diyorsun Ali Efendi ne demek seninle kalacak carolin cadısıyla aynı yerde mi büyüyecek olmaz olsun böyle bir baba ya

Never*
22-12-10, 00:21
yemin ediyorum öldürürüm ben bu adamı. erkan petekkaya ve wilma elles gözüme görünmesinler yok rolmüş oymuş buymuş demeden saçlarına yapışasım var. hey allahım yaa... bir behzat ç bir bu dizi beni sosyal hayattan koparacak neredeyse dava açıciim:img-wink:

ayrıca ben hakancıyım arkadaş seviyorum bu adamı. izlemekten de inanılmaz zevk alıyorum keşke sahneleri artsa dicem ama forum ahmetçi gördüğüm kadarıyla pek destek çıkan olmayacak:img-blush

CaqLæ.~
22-12-10, 00:21
Yaa bu adam haddini x656546545 aştı !
Bu seferde Osman'ı istiyor !
Gerçekten televizyon ekranına zarar gelecek diye korkuyorum .
Osman'ı vermiycekler ! (İnşallah) :img-cray:

lavinya
22-12-10, 00:22
Ali tam bir şeyleri farkediyor derken daha büyük darbe ile karşılarına çıkıyor.
Osman'a karşın Mete.:img-fie::img-fie::img-fear2:img-fear2

DuYuGuSaL
22-12-10, 00:23
Ahmetin Cemileden cekiceg var..ee tabi evlilik meselesinin icyuzunu bilmiyor.
AB cok tatliydi <3
Meteye ne oldu??
Incinin o Gicik nisanlisini oldurmek istiyorum!

Despire_ER
22-12-10, 00:24
Aylin'in seslendirmesi değişmiş.:img-tomat Ben bunu hiç sevmedim. Eski seslendirmeyi istiyorum.

Ali tam bir şeyleri farkediyor derken daha büyük darbe ile karşılarına çıkıyor.
Osman'a karşın Mete.:img-fie::img-fie::img-fear2:img-fear2
Canım Sesli çekim yapıyorlar Dubloj yok herkesin kendi sesi..
Harika bölüm şimdi reklam girdi yorumu birazdan yazıcam..

narima
merhabalar

hıc merak etmeyın.gun gelır devran doner.alı kaptanında surunecegı gunler var.
yazık.adamın kalabılecegı ve gıdecegı bır yerı yoktu.ama cemıleler hemen suheylaya gıttıler.ve ertesı gun ahmet ve arkadasları yardıma geldıler.adam acınacak halde.ama kuyruk dık hala.

osmanın.alıye gıdecegı bellıydı.ıc ses ne dıyordu.anneme hep hasret kaldım.dıyordu..

yardımı kabul edılecek kısının ahmet olacagı bellıydı.ıse nasıl gırısecegını bılıyor.mahallelıyı kaptı pesıne.ama cemıle.yumusamayacak.cunku kızının kendı cektıklerını ceksın ıstemez.cunku devrım nıkahını anlamaz kadıncagız.

sonerın yardımını kabul etmeyeceklerını bılıyoırdum.ama hakan ne pısırık cıktı.gazetelerı gorunce pıstı.belanın ortasına dustu

*Esra_Yalın*
[QUOTE=lavinya;14662374]Aylin'in seslendirmesi değişmiş.:img-tomat Ben bunu hiç sevmedim. Eski seslendirmeyi istiyorum.

sesli çekim yapılıyor emir berke wilma elles dahil kimse dublaj yapmıyor yapamıyorlar yani çünkü sesli çekim tolgaya sercana sordum sesli çekmi dublaj istesekte yapamayız dedi

matemanya
22-12-10, 00:26
süper bir bölümdü...

yorum daha sonra gelecek başlık sakinleşsin ):)

ama şunu söylim ....maalesef cemile kabul edecektir......

kalemera
22-12-10, 00:26
Osman Alinin yanında büyürse o çocuk tabikide katil olur şaşırmamak lazım...

Ali şahsiyet(siz)i bi anneye yapabilecek en büyük kötülüklerden birini yaptı
resmen ikisinden birini seç dedi

trueblue
22-12-10, 00:27
Deniz Gezmiş diye diye bu yürüyüşü Deniz organize ediyor dedirttik sonunda buna da şükür.

Bu ne biçim mahalle diye diye, sonunda mahalleli Cemile’nin evini tamir için yardıma geldi. Ahmet ve tayfası gelmese yine akıllarına gelmezlermiş ya.

İnci, işe yaramaz nişanlısı ile köprüleri attı. Mete bir işe yaramış oldu böylece.

Herkes çok yardımcı oldu. Hayret bir durum.Ters gidebilecek her şey, ters gidecektir ilkesini ilk kez tepetaklak etti senarist.

Ali’nin aklı iki kulağının arasından aşağı doğru inip gitmiş. Ali’nin şantajla Osman’ı Cemile’den ayırmak istemesine YUH diyorum. Bu adam baba ise eksik olsun. Ali karakteri gibi insanlara acıyan acınacak duruma düşer. Aynı Cemile gibi. Kime acıdığına çok dikkat etmek gerek.

Hakan yemek düşünmüş, para teklif etti. Hayret bir şey.

Amina, Safiye, Soraya adı her neyse Leyla Halid olacak anlaşılan. Leyla Halid'e bayağıda benziyor Amina özellikle gözlerine bakarsanız. Uçak kaçırmalarla gündeme gelmiş bir Filistin Kurtuluş Örgütü üyesidir. Halen hayatta ve aktif siyasettedir.

whisne
22-12-10, 00:28
Ben de daha saf saf nafakaya karsılık şikayetini geri alacak diyorum.
Adam vicdansızlıkta sınır tanımıyorum ki.
Yahu Osman için Mete'yi, bi oglu için ötekini sattı.
Ya Cemile hangisini seçecek?
İkisini de bırakmaz. bırakmamalı.
Birşeyler olacak ama ne?

lavinya
22-12-10, 00:30
Komşuları nihayet uykularından uyandırdık. Allah razı olsun.
Yine de komşulukları zayıf kaldı.
Ahmet ve Hakan onlardan çok daha düşünceliler.

asslli
22-12-10, 00:31
Yok yaa ben de bu ali düşüm düşüm düşünüyor aklı başına geliyor.İçinde azıcık insanlık,babalık kalmıştır diyodum.Ama nerdeeee.Yine şeytanlık peşindeymiş.Yeter yahuu bu adam ne derse oluyor.Cemile de onu nafakayla tehdit etsin.Offf Ali ye dicek söz yok artık.Düşmanımın başına vermesin bunun gibi bela:img-tomat

kino
22-12-10, 00:34
Karar Cemile'ye kalmamalı. Mete buna izin vermemeli. En iyisi Mete'nin kendisinin polislere teslim olması ama maalesef böyle olmayacak gibi görünüyor.

CaqLæ.~
22-12-10, 00:35
Bölüm bitti.
Baştan sona tamamıyla sadece bir yerde güldüğüm oldu yaa:img-cray:
Hala şoktayım .Ne yazacağımı bilemiyorum.
Ağlamamak için kendimi zor tuttum.
Çok güzel bir bölümdü yine (her zaman ki gibii ):img-in_lo
Uzun yorumumu yarın yazacağım .
Keyifli yorumlar ....:kahve

*Esra_Yalın*
22-12-10, 00:36
bu arada inci hoca da meteyi seviyor bence =) geçen bölüde sözlüsünü görünce ne yakışıklı adam dedim öyle ama sinir herifin tekiymiş sevmiyorum artık onu :( giti hemen şikayet etti ayrıca bütün ekibi bir arada görme fırsatımızda oldu herkes bir arada resul kötü ama onlarda olsaydı iyi olurdu ama çok saçma olurdu ne işleri vardı belki hakanın tekip etme durumu olabilirdi =) hakanın babasınıda görmek isterdim kötü bir karakteri cankandırsada çok iyi bir oyuncu adam kıbrıs-istanbul arası gidip geliyor bu dizi için

cNs1
22-12-10, 00:36
Ben de daha saf saf nafakaya karsılık şikayetini geri alacak diyorum.

Aynen bende ilk öyle sandım :kahve
Ne diyim ki daha ne yapabilir bilmiyorum! Bir anneye tercih yap Mete mi Osman mı ? Elma felan seçtiriyor sanki.

Bu arada o Osman'ın halleri nedir öyle :img-in_lo
Kabus gibi bir babası var ama o masaldan gelmiş sanki :blush:
Zaten aklım almıyor öyle bir çoçuk Ali'nin genlerini nasıl taşır diye.

edit:Ahmet ve arkadaşlarının orda olması çok iyi oldu bence.Hakan'ı çok merak etmiştim napcak diye polisler geldiğinde hiç şaşırtmadı beni.

lavinya
22-12-10, 00:38
Karar Cemile'ye kalmamalı. Mete buna izin vermemeli. En iyisi Mete'nin kendisinin polislere teslim olması ama maalesef böyle olmayacak gibi görünüyor.
Evet.:img-yes:
Mete polislere teslim olsun, Soner Mete'yi kurtarıp Caroline ve Ali'yi kodese attırsın, Sülo da Caroline'yi bir güzel hapiste dövsün sonra Ali'yi dövsün, Onlar çıkıp Cemile'nin elini ayağını öpsünler:happy0064

hanimavii
22-12-10, 00:40
cemilenin dediği gibi alinin gözleri kör olmuş.yanlız gözleri değil vicdanıda..o çocuklar senin çocukların bu kadar acımasızllık olmaz..

mete kendisi teslim olacak bence osmanı hayattta vermezler..vermesinler zaten..
bu kadar dram ağır geliyor izlemicem diyorum ama dayanamıyorum..etkisine giriyorum bir anda..

kaptan jack
22-12-10, 00:41
Osman katil olacak demişlerdi de inanmamıştım.Çocuk katilde olur psikopatta olur,Ali ve Caroline'nin yanında.İş burada Mete'ye düşüyor teslim olmalı,olmak zorunda.

GÜLÇEM
22-12-10, 00:41
mete konuşulanları duysaydı cemileye böyle bir kararı bırakmaz polise teslim olurdu bence :img-yes: hey allahım ben de sanıyorum ki ali insafa geldi biraz da gidip şikayetini alacak son dakikada ama adamda insan ne gezer :img-tomat

inci hoca :good: bu bölümün asıl kahramanı sensin

amina cephesinde de olaylar bitecek gibi değil ??? :bilmim

osman seni carolinein ellerine nasıl veririz be çocuğum :img-cray:

sahteprenses35
22-12-10, 00:42
Osmanı vermeyiz ali kaptan!!!!!!!!!!!!!!!

diyerek giriş yapmak istiyorum...mete osmana zarar gelmemedi için direk teslim olucak bence....

yaa bu bölüm kalbim durucak sandım ben...her seferinde her bölümde bu nasıl bir bölüm diyorum...
izlerken kalbim yoruluyor...
şuan duygularımı kenara atıp öncelikle bütün ekibi tebrik ediyorum..bu nasıl bir yapım...DVD seri olarak kesinlikle çıkmalı.bu konuya destek verirseniz sevinirim.

herkeze iyi yorumlar

Despire_ER
22-12-10, 00:43
Bölüm harikaydı tek keimeyler..Bayıldım yarın yazılım var ama ben gene izledim..
Harikaydı.Bu nasıl bölüm bu nasıl dizidir yav..
Komşular hakkında yanılmışım.Buna sevindim.Kemal ise gönlü fayanmıyor anladık ama insan cemilelre geçmiş olsun der...:kahve
Cemilenin yangının içne dalması..Alinin yüzsüzce çıkması falan çok etkileyiciyidi...Mete Annesine acıdığı için çıktı ordan.Dışarı atlayıp esnafların üstüne su dökmeleri:happy0064
Tahmin ettiğimiz gibi Süheylada kaldı:happy0064
Bu arada Ayça Bingöl harika:happy0064Çook başarılı
Mete de dayak yiye yiye tipi kaydı...Bu nedir ya yazık.
Ben İnciye gideceğini tahmin ediyordum.İnci çok iyi ama O sevgilisi tam bir PİS..
İnci Hoca ise Meteyi sevmey sadece ona acıyor..İyib biri çünkü..Sevmiyor Meteyi...

Sabaha kadar nasılda elindeki kelepçeyi kırmaya çalıştı çok güzeldi..:img-cray:
Yeni eve taşınmaları çok güzeldi..Ahmete tahmin ettiğim şekilde haber gitti.Berrinin Ahmet gelince ki halleri çok güzeldi..:img-in_lo.Ben çok şaşırdım Arkadaşlarını toplarak gelmesi..Çok güzeldi Hakan gelmesin diye çok istemiştim ama geldi..Ahmet çok tatlı.Cemilede sevdi Ahmeti ama Berrinin Carolin durmuna düşmesini istemiyorGerçeği öğrenince bu aşka izin verir..
Cengizimde geldi..Osman ona çivi uzattı.Cengizi görmek güzeldi:happy0064
Evi herp beraber topladılar sonunda Ahmetin onlara karşı gelmesi çok güzel.Hanaın tırsak halleride komikti:img-tomat
Çok güzeldi ya El birliğiyle evi toparlayacaklar.Ali bu mutluluğu bozamyacak dedim..Orda Polisler Ahmetlerin üstüne gelirken ben 'Ali bee yetiş diye bağırıyordum'':img-hyste:img-hyste
Ali geldiğinde Cemileyle konuşmak istediğind eben hemen anladmım Osmanı isteyeceğini..
Devamı sonra

sahteprenses35
22-12-10, 00:44
ayrıca söylemek istediğim bir cümle daha var...sahteler görüntü muhteşem...özellikle o son osman metenin karanlıktaki arkdan görüntüleri...karpostal gibilerdi...bayıldım:img-in_lo

trueblue
22-12-10, 00:45
ali senden nefret ediyorum bu kadar aşağılık bir insan olamaz mete eslim olmalı gerekirse osman annesinin yanında kalmalı

Aynen bende ilk öyle sandım :kahve
Ne diyim ki daha ne yapabilir bilmiyorum! Bir anneye tercih yap Mete mi Osman mı ? Elma felan seçtiriyor sanki.

Bu arada o Osman'ın halleri nedir öyle :img-in_lo
Kabus gibi bir babası var ama o masaldan gelmiş sanki :blush:
Zaten aklım almıyor öyle bir çoçuk Ali'nin genlerini nasıl taşır diye.

Evet.:img-yes:
Mete polislere teslim olsun, Soner Mete'yi kurtarıp Caroline ve Ali'yi kodese attırsın, Sülo da Caroline'yi bir güzel hapiste dövsün sonra Ali'yi dövsün, Onlar çıkıp Cemile'nin elini ayağını öpsünler:happy0064

Cemile'nin dururmu 40 katır mı 40 satır mı hali. Cemile daha 15 yaşındaki Mete hapise düşmesin diye Osman'ı vermeyi kabul edecek. Hiç bir anne o yaştaki oğlunun hapise düşüp, sonra ne hale geleceğini düşünmeden edemez. Cemile, Osman'ın Ali'nin yanında iyi olacağını ona iyi bakacaklarını düşünecektir. Kötünün iyisi diye Osman'ı vermeyi kabul edecektir. Başka çaresi yok.

asslli
22-12-10, 00:46
Offf offf offf ki ne offff.Bir evlat babasına soruyor beni niye sevmedin baba niye?Ve bunu ilk kez de değil ikinciye soruyor.Ama sevgili iskele babası bunu bir kez bile düşünmüyor aklına bile gelmiyor.Yazıık yaa yazıık.O dalıp gitmelerde bir kere Mete aklına gelsin bu sözleri Ali'nin kulaklarında çınlasın istedim,pişman olsun istedim.Tam tam bir şeytan ruhu yok,vicdanı yok.Supernatural daki ruhsuz Sam gibi.O en azından mantık kullanıyor.Bu ali denen mahlukatta mantık da yok.

cemillover
22-12-10, 00:48
yani küfür haznemi genişlettim bu bölüm.
önce ali,sonra caroline,sonra o amca bozuntusu,sonra inci hocanın çok afedersiniz alinin hoca versiyonu olan hıyar nişanlısı,sonra polis,sonra ali,o oteldeki görevli,mesude,neriman,sonra ali,sonra yine caroline sonra o badem bıyıklılar,sonra o faşist polis:img-tomat:img-tomat:img-tomat
valla ne geldiyse saydım,saydık ailecek o saydığım isimlere:img-hyste
tüm aileyi küfür etrafında birleştirdi dizi.
şimdi sona göre mete teslim olacak,osman annesinden ayrılmasın diye ve ilerde soner yardım edecek mete içerden çıksın diye bu 1.ihtimal
ya da osmanı verecekler hem o harabe içinde sefil olmasın diye hem de mete kurtulsun diye bu da 2.ihtimal
:bilmimama mete teslim olacak ki o kuzu ana kokusundan ayrılmasın diye bu en büyük ihtimal bence
osmana yanayım derken mete beni dağladı.
ahhh inci hoca sen hakikaten adın gibi incisin,bir tanesin ya
al şu meteyi hem bak hem büyüt hem de sev ya yaş farkı varsa ne olcak aşkın yaşı olmaz ya:img-hyste
ahmetim bir diğer tanem seni seni seni seni ne çok seviyorum ben,ne çok ne çok ne çok seviyorum ben ya
devrimci her yerde devrimci yalnız kale gibi dikildiler ya ezenin önüne de o sahnede deniz gezmişlerle ilgili bir hatıra canlandı gözümde,zamanında hastanede olay çıkarmışlar denizler durumu olmayanı hastane geri gönderiyo diye o hikaye geldi aklıma.
sonerin içi dışı yanıyo aylin su serpmiyo yüreğine kor babam kor ama mecbur kabul edecek o teklifi
birde o kardeşin dediklerinden anladığım çocuk aylinle iyileşecek,sonerle aylin aynı evde gizli sevdalık çekecek:img-wink:
hakana çok güldüm ben bu akşam ya "yine olayın içine düştük":img-hyste yavrum hem ahmet önce davranıyo diye söyleniyo hem de ahmet kaya gibi orda polise dikilirken sap gibi kenarda bekliyo komik bu çocuk harbiden komik:img-hyste:img-hyste:img-hystehakanın berinin neden hep ahmet demesini anlayamamasının bir ömür boyu süreceğini anladım.hakan anlamadı ama ben anladım:img-hyste
sanırım bizim sürmeli abla geri gelecek:icon_whisahmet kardeş boşanamayacak ve berrinle aralarına nikah defteri girecek:icon_whis
çemile sen de durup dinlemeden ahmeti haşladın ya sana ne diim bilmem ki
bak ahmete laf edene çok pis kızıyorum ,babam bile olsa kaldıramam o yüzden bu akşam sana puanım doguhzzz çemile otur:img-hyste
caroline mibarek cia ajanı gibi hatun,aliyi fişteklediği yetmedi,polisi de fiştekledi.
ebe hasife nine u oğulların hep kılıbık ya:img-hyste
bu arada bölümde en sevdiğim yer eskileri yad eden o insandan duvardı meteyi korumak adına bir de çemilenin çemçüğe geçirdiği laftı "avrupada herşey var da erkek kalmamış galiba:img-hyste"
mete bence ahmetlere katılsın,devrimci olsun ya
ahmet seni seviyorum,sana uzanan eller kırılsın,diller sussun.
bir de şu mahalleden kimse şu ali ile caroline e bi tükrük atmadı ya
umudum o balıkçı amcada,çakıyı sapladı,belki bir ihtimal aliye laf eder yoksa boşaltsın o barakayı,kessin aforizmalı konuşmaları,bilgin balıkçı haklının yanında olur,eli uçkurunda dünyayı yıkanların değil
ali sen de o metenin tırnağının ucu olamazsın,mete bir evlat olarak sana 10000 beden büyük gelir

lavinya
22-12-10, 00:49
Cemile'nin dururmu 40 katır mı 40 satır mı hali. Cemile daha 15 yaşındaki Mete hapise düşmesin diye Osman'ı vermeyi kabul edecek. Hiç bir anne o yaştaki oğlunun hapise düşüp, sonra ne hale geleceğini düşünmeden edemez. Cemile, Osman'ın Ali'nin yanında iyi olacağını ona iyi bakacaklarını düşünecektir. Kötünün iyisi diye Osman'ı vermeyi kabul edecektir. Başka çaresi yok.
Cemile'ye karar bırakılırsa(bir tek Mete engel olur) Osman'ı veriri. Oğlunun hapiste yatmasına ana kalbi dayanamaz.
Esasında karar sadece Cemile'nin. Osman bir süre Caroline'nin aşağılamalarına mahrum kalacağa benziyor.:icon_sorr

alp92
22-12-10, 00:50
amina'nın hikayesi sanırım şu yönde ilerliyor:

Leyla Halid (http://tr.wikipedia.org/wiki/Leyla_Halid)

DuYuGuSaL
22-12-10, 00:50
Ali&Carolin sizin Allah belanizi versin.
Cemileye sabir diliyorum..nasi bi sorudur bu ya? Osmanmi Metemi?
onun yerinde degilim iyiki.

Bu arada Ahmetede afrin diyorum :D daha *** bekliyoruz bu harakteleri ondan..Hep Hakanmi kahraman olacak??
Ahmetin Meteyi korumasi,Cemileye hakli oldugu halde saygisini bozmamasi.
bolum superdi :)

prisoner_386
22-12-10, 00:53
Bölümün bana göre en dikkat çekici sahnesi Ahmet ve grubunun etten duvarıydı:img-pipe1..Çok gerçekçiydi,çok hoştu:img-in_lo..Hukuk öğrencisi ya bizim kahraman (:img-in_lo) hemen el attı olaya..Herkeslere bir Ahmet diyorum:img-eat:..Berrin şanslı hatunsun vesselam..Bu bölümde sırıtma sınırlarını zorladın,hey aşk sen neler kadirsin be:img-angel

Bölüm çok yoğundu,çok duygu yüklüydü:icon_sorr..Mete harikaydı,yalnız başlardaki polislere karşı gelme sahnesi abartılı gibi göründü bana:img-yes:.Diğer kısımlar hoştu,oyunculuklar on numaraydı:good:..

gül87
22-12-10, 00:53
Bölümü baştan sona soluksuz izledim önceki bölümlerde zaman zaman sıkıldığım oluyordu :img-yes:bazı sahneleri abartı buluyordum bu bölüm benim için tam oturmuş bir bölümdü zamanın nasıl geçtiğini anlamadım:good:yangın sahnesi kaliteydi müzikler şahane oyunculuklar için diyecek söz bulamiyorum herkes çok başarılı özellikle Mete oynayanın performansı mükkemeldi :img-yes:

narima
22-12-10, 00:54
merhabalar

amına.yı gosterdıler.fılıstıne vardı.buyuk adamla konusurken masadakı ucak maketıne korku ıle baktı.yoksa amınaya ucakmı kacırtacaklar.sonrada 11 eylul olayları gıbı ucak ılemı patlatacaaklar.anlamadım.

ama amına gerı donmeyecek gıbı gelıyor bana.

trueblue
22-12-10, 00:55
Osman bir süre Caroline'nin aşağılamalarına mahrum kalacağa benziyor.:icon_sorr

Osman'ın aşağılanacağını pek sanmıyorum. Ama Osman, Caroline'nin için görecek, onu çözecektir eminim ki. Ali'nin göremediği her şeyi Osman görecektir. Hatta Caroline'nin, Ali'yi aldattığınıda Osman görecektir. Sonra bunu saklamsı için Caroline Osman'ı zorlayabilir. :img-cray::img-cray:

CaqLæ.~
22-12-10, 00:55
Mete kendi başının çaresine bakar , ama Osman korumasız hiç bir şeyden habersiz , saf.:img-cray:
Seçimini Osman'dan yapmalı Cemile kesinlikle.
Çünkü bu Mete . Sağı solu belli olmaz ( bilirsiniz ) :img-wink:

gercek14
22-12-10, 00:57
İnci hoca Metenin elindeki kelepçeyi kesince Mete bişeyler sayıkladı İnci hocada güldü....Mete ne dedi anlayan biri varsa yazarsa sevinirim...

*Esra_Yalın*
bence osmanı vericekler ali'ye öyle bir duyum almıştım bazı arkadaşlard ayazmıştı zaten o ev tadilat olacak osmanda onlarla yaşayacak diye her ne kadar metenin hapise girmesini istemesemde osmanında o kadınla ve o psikopat babayla aynı evde kalmasını istemem

selena98
Allahim boyle bir sey olamaz!! Ali Ali!!! Seni bi elime gecirsemm!
Valla aglamaktan gozlerim sisti :(
osmaniim napacak simdi, cemile ne karar verecek??
Mete nin kessin planlari var, oyle osmana bakinca tamam dedim simdi bir sey yapacak mete..

Of bu dizi harikaa otesi, muzigi ayri, oyuncular harika, hersey baska, ve coook gercekci, insanin ici titriyor, tuleri diken diken oluyor, aglamaktan gozleri sisiyor..
Off ben daha ne diyim??

Son sahne muhtesemdi, ahmet ve arkadaslarin yardim etmesi, nasilda polislerin onunde durdular :) muzigi zaten 1 numara..

Fragmani merakla bekliyorum..

DuYuGuSaL
22-12-10, 00:58
secim yapmamali...o zaman dizinin buyusu bouzulur.Gercek bi anne secim yapamaz.
Bende sasirdim kaldim..ALi ben sana ne diyim evi basina yiksan daha iyi.boyle secim olurmu? :(

Hala ben bile secemiyorum..

Ogullarimidan birini ya hapis yada Caroline vericem?

Hapismi? Carolinmi?

ama ben olsam Osmani vermem..cunku Alinin ne kadar yalanci biri oldugunu Cemile zaten gordu.Evde oturmaniza izin vericem dedi atti.Nafaka vericem dedi vermiyor.
Osman alip Meteyide sikayet eder bana gore.
o zaman Cemile hem Mete hem Osmandan olur.Vermesin.
Bunu secim olarak soylemiyorum.Mantikli dusunurse Osmani vermez..
cunku verse bile Metenin hapise girecegi 90% garanti.
Aliye guvnnmek aptalliktir.

kaçınkurası
22-12-10, 00:58
amina'nın hikayesi sanırım şu yönde ilerliyor:

Leyla Halid (http://tr.wikipedia.org/wiki/Leyla_Halid)

Kesinlikle haklısın. O uçağı boşuna göstermediler...