PDA

Tüm Versiyonu Göster : Dila Hanım (Arşiv 1)

Sayfalar : [1] 2 3 4 5

kelebek99
07-04-12, 17:55
Gold Film’in patronu Faruk Turgut, doğum sonrası fazla kilolarından hemen kurtulan Tuba Büyüküstün’e 1977 yılında Orhan Aksoy tarafından çekilen film versiyonunda Türkan Şoray’ın hayat verdiği ‘Dila Hanım’ rolünü önerdi. Diziyi çok beğenen Büyüküstün için yapımcı Turgut pek çok imkânı da seferber etmeye hazır olduğunu söyledi.
Çekimlerinin Bodrum’da yapılması planlanan dizi için Turgut, Büyüküstün’ün ikizlerin rahat edeceği mekâna kadar her şeyi düşündüklerini iletti. Büyüküstün eşi Onur Saylak’ın da rol alacağı dizi için bir süre düşündü. Ancak daha sonra “Benim için önce ikizlerim, ardından iş” cevabını verdi. Büyüküstün’ün bu kararından sonra Faruk Turgut da dizi için yeni bir Dila Hanım arayışına girdi.

Kaynak: Dizifilm

duru_haticem
25-04-12, 12:38
önümüzdeki sezonun en bomba dizisinin ilk yorumu benden olsun.

bence bu role türkiye sınırları içerisinde türkan şoray'dan sonra yakışabilecek bir oyuncu vardı onu da buldular ve başrol yaptılar.cast sorumlusunu alkışlıyorum,harika bir tercih.

şimdi iş başrol erkek oyuncuyu bulmakta.benim tercihim mehmet akif alakurt'dan yana.aklımızda karadağlı rıza olarak böyle kadir inanır gibi yakışıklı bir abimiz yer etmiş onun içinde bu role öyle yeni yetme bir oglan yakışmaz.şöyle bastıgı yeri titretecek,karizmatik biri olması şart yoksa al yazmalım'ın düştügü hataya düşer.aslında bu rol için kenan en uygun adaymış ama talihimize küselim başka projesi var..

lakin, birkaç ay önce okudugum yurtdışında modellik yapan bir arkadaş var o ve benzeri birisi getirilecekse hiç boşuna heveslenmeyelim,kapalım dükkanı çıkalım.başrollerin tanınmış ve iyi oyuncular olması şart.no name olacak sa bile tiyatro ve sinema kökenli olmalı.sanırım o arkadaş zaten akerte edilmiş ama böyle zorlama bir yakışıklı(!) gerçekten dizinin kalitesini düşürür.

kamakam
25-04-12, 13:51
Fahriye hos bayan ama hic Turkana benzetmiyor.Ve birde Turakin rolunu yapan illede Turkanami benzemeli.Gold yapimda sanmiyorumki son diziden sonra Fahriyeyle calismak istesin

dawson'S creek
25-04-12, 14:18
Fahriye hos bayan ama hic Turkana benzetmiyor.Ve birde Turakin rolunu yapan illede Turkanami benzemeli.Gold yapimda sanmiyorumki son diziden sonra Fahriyeyle calismak istesin

ben türkan şoraya benzediği için demedim bu fahriyeye haksızlık olur
gerek türkan şoraya benzerliği
gerek oyunculuk kabiliyetiyle dedim
her bakımdan o role uygun
dila hanım böyle asaletli duruşu bakışı falan
şimdi seçilen kız tipolojik olarak o role uyduramadım
benim fikrim sadece bu
ben fahriye olsun isterim özel ilgim ve sevgimden değil
ama
fahriye o role daha bir oturuyor kafamda

bide gold daha çalışmak istemez demişsin
onada pek katılmıyorum
geçen sezon iffeti vermiştiler
fahriye reddetti
gold tamam o zaman yalancı baharda oyna dedi
oda tutmadı çünkü vasat altı bir diziydi
çalışak istemeseydi iffetten sonra peşini bırakırdı

ama benim için dila hanım çok sevdiğim dizi
umarım hakeden birine verilir rol

funda57
25-04-12, 16:19
Hatice Sendil almis rolu imzalamis...
Fahriye evcen ne alaka amlamadim Kesin degilmiydi
Hatice Sendil in oynayacagi ?

Hatice Sendil kesinse güzel olur
Duru bir Güzelligi var.

dawson'S creek
25-04-12, 16:24
Hatice Sendil almis rolu imzalamis...
Fahriye evcen ne alaka amlamadim Kesin degilmiydi
Hatice Sendil in oynayacagi ?

Hatice Sendil kesinse güzel olur
Duru bir Güzelligi var.

kesin değilmiş
tubaya verilmiş rol
o almayıncada hatice düşünülüyor
öyle bir imza falan olmamış

Gulden
25-04-12, 16:25
Evet Fundacim Haticenin Dila Hanim olacagi kesin. yapimciyla anlasmislar yukardaki haberdede yaziyor :)

cast devam ediyor Karadagli Rizayi ariyorlar, no name biri gitmez bence. taninmis oyunculugunu ispatlamis oyuncular olmali bu dizide. Filmin agarligini kadiracak oyuncular olmali. benimde aklimda Mehmet Akif var Tolgahan Sayisman olmasini çok isterim (LD bu sezon bitiyormu hiçbir fikrim yok) Cansel Elçinde olabilir aslinda. karizmatik oyuncu bol bakalim kim olacak.

-

filmin konusu az çok biliniyor, Dila Hanim Kocasinin intikamini almaya yemin eder ve Rizanin pesine düser ama Rizanin kim oldugunu bilmiyordur. Riza Dilaya asik olur ve kimligini gizler...

konu klise olsada çok iyi islenebilir bence.

alo
25-04-12, 16:33
Bir Türkan Şoray Filminin diziside çöpe gidecek gibi,insanların ortaya attığı isimlere bakıyorum da ,içim acıdı,ilk düşünülen isimler Mehmet Aslantuğ- Berhüzar Korel bir derece olabilirdi ama çekim yeri gene göreme olması şartıyla...o isimlerle anlaşma sağlanmayınca durum yatacak gibi bugünkü gazetelerden birinde erkan petekkaya adı geçiyordu...kadın oyuncu bu diziyi götürücek ama üzgünüm anlaşma sağlanan ,sağlanacak olan isimlerden hiçbir bu işi kurtaramaz al yazmalım da baştan demiştik,bunda da naçizane fikrimizi söylüyor...bergüzar korel'in kabul etmemesi zaten bunu gösteriyor,belki ürgüp bergüzar korel'in hızma (kurtlar vadisi-ırak) ,sürmeli gözleri mehmet aslantuğun aşık bakışları ile rating toplayabilirdi ,insanlar ekmek yemesi için tutması çok çok iyi olur ama durum zor gözüküyor...

duru_haticem
25-04-12, 16:38
dila HATİCE ŞENDİL bu neyin dayatması anlayamadım.
artı,son derece de uygun bu rol için, tipolojik olarak da uygun(bkz:türkçenin katli) bütün herşey için de uygun.başrol oyuncusu belli bir dizi için yok şu olsaymış yok bu olsaymış diye gereksiz muhabbetlerinde bence anlamı yok.
lütfen daha bismillah demeden kimse kimsenin huzurunu kaçırmasın.

olay kapandı beyler,dagılabilirsiniz:img-hi:

başrol erkek için de aklıma bir isim daha geldi Devrim Nas.heyy bizim kzılar nerdesiniz yahu burada kendi kendime mi konuşuyorum.

Necati&Hatice
25-04-12, 16:39
Oyunculukdan Ziyade Senaryo Önemli.! Senaryo Güçlü Olamadıktan Sonra İsterse Dünyanın En İyi Oyuncuları Oynasın Farketmez.!

Ha Böyle Diziler En Fazla 15 - 20 Bölümlük Olmalıdır.

Gulden
25-04-12, 16:52
ilk dört resim "toy" hali diyelim :) ama son resim daha geçen senenin ürunüdür. kömür kara gözler, ve sürmesi tam yerinde. hizmayida taktimi bence görüntü açisindan hiç bir kusur yok.

Oyunculuk bakimindanda, kendini yeterince ispat etmis bir oyuncudur Hatice, birkaç ufak sahne izlemeniz yeterli bence. Izlemedende yorum yapmak haksizlik :) Dila Hanim için bence en dogru seçim. (ha Bergüzar kabul etse oda sahane bir seçim olurda ama kabul etmemis malesef.)

-

Senaryo ve Kanal önemli bence. henüz hangi kanalda belli degil.

NATY&FACU
25-04-12, 17:26
Hatice Şendil "Dila Hanım" karakteri için bence doğru bir seçim olmuş. Oyunculuğunu "Karadağlar" dizisinde izlemiş ve beğenmiştim. Dizinin kanalı umarım sağlam bir kanal olurda bu dizide başlamadan yalan olan dizlerden olmaz.

Herkese iyi yorumlar.

deniz devrim
25-04-12, 17:49
hatice şendil rol için son derece doğru bir karar :img-wink:
hem oyunculuk hem güzellik açısından
neyse hemen tartışmayla başlamayalım foruma bence role çok uygun doğru bir karar vermişler:img-wink:

onur saylakda karadağlı rızanın kardeşi rolüyle oynayacak tv gazetesi yazmıştı karadağlı rıza ve diğer roller düşünülüyor

benim için en önemlisi senaryo ve kanal
umarım kanal star olmaz mesela :icon_whis

alo
25-04-12, 20:04
herkes başarılı olsun,bu başarı yurtdışında memleketin tanıtımı için,sektörün gelişmesi için muhteşem birşeydir,ancak bunun için cast'ın çok çok iyi olması gerekiyor...iyi oyuncu olabilirler ama her rolün altından kalkmak mümkün değildir,maalesef bergüzar korel kabul etmemiş bu saatten sonra konuşmanın pek bir anlamı yok,keşke kabul etseydi kafadan 5-6 ülkede ratingi var,ürgüpte başlayacak bir çekim turizm için çok güzel olurdu,diziyi sakız gibi uzatmadan çekselerdi tekrar belirtiyorum ismi geçen oyuncular başka rollerde başarılı olabilirler ama dila hanımın yüzü ve özellikle gözlerinin çok güzel olması gerekiyordu,başı örtülü bir dila hanımın alnının geniş yüz hatlarının belirgin olması başarı için önemlidir ancak bunun için artık çok genç..inşallah onca emeğe iyi şeyler ortaya çıkar,...

antivirüs
26-04-12, 13:07
Sanırım Dila Hanım için HATİCE ŞENDİL'den daha uygun birini bulamazlardı:img-wink:Hatice Şendil dila hanım için birebir bu karekterin hatice şendil'e çok yakışacağından hiç şüpem yok:img-in_lo

Umarım yapımcı Hatice Şendil'in yanına yakışacak bir oyuncu bulur :img-wink:Özellikle karadağlı rıza karekterini kaldırabilecek biri (benim favorim kenan imirzalıoğlu inşallah o olur karadağlı rıza:img-in_lo

deren1970
26-04-12, 13:15
Herkese Merhabalar

DİLA HANIM olarak Hatice Hanımla anlaşma yapılsa da ben Mehmet Aslantuğ'u Karadağ'lı Rıza Bey olarak Hatice hanımı da Dila hanım olarak pek yakıştıramadım, kendi görüşüm tabi:img-yes:

Fikirlerimizi paylaşabildiğimize göre keşke olsa diyerek KARADAĞ'lı Rıza olarak Engin Akyürek ya da Kenan İmirzalıoğlu'nu düşündüm:good:. Dila hanım olaraksa Tuba Büyüküstün bir ara aklıma geldi ama Dila hanımı düşünüce yok sert mizaçlı olmazdı ama BİRCE AKALAY pekala Dila Hanım'ı oynayabilirde hem de çok güzel karakterin üstesinden gelirdi:good:

Yine de diziye şimdiden başarılar, umarım uzun soluklu filmin verdiği tadı veren bir dizi olur

Edit: Kocadağ diye yazmışım özür, uyarılarınızla Karadağ diye değiştirdim. teşekkürler:img-wink:

alo
26-04-12, 14:08
rıza karadağlı duygularını gözlerine ve sesine muhteşem aktaran bir karakter,şu anda buna yapan 2-3 erkek oyuncu var onların arasında kenan yok çünkü ezel'de aşk sahnelerinde ne kadar başarısız olduğu ratinglerde ortaya çıktı,cansu dere'nin karşısında mehmet akif gayet güzel aşk rolünü kıvırmıştı,kenan vurdulu kırdılı sahnelerde çok başarılı ama romantik ve duygusal sahnelerden uzak dursun..

nurdi
26-04-12, 15:20
Merhabalar.

Diziyi çok sevdiğim Onur Saylak'a rağmen pek izleyeceğimi sanmıyorum.Pek tarzım değil ama yine de başlarda bakarım Onur hatırına biraz.

Tartışmaları okudum.Erkek oyuncu konusunda söyleyeceklerim var.Onur Saylak Rıza'nın kardeşini oynayacağına göre,Rıza'yı oynayacak oyuncunun Onur'dan büyük,en azından büyük gösteren biri olması gerekiyor.Üstelik orijinal hikayede(Necati Cumalı),Dila 20'li,Rıza 40'lı yaşlardadır.Zaten teklifin ilk gittiği isim olan Mehmet Aslantuğ düşünülünce ne demek istediğim daha iyi anlaşılır sanırım.Burada sayılan bazı isimlerin Onur'un ağabeyi olabileceklerini düşünüyor musunuz gerçekten?

Erkan Petekkaya,Fikret Kuşkan,Nejat İşler gibi isimler düşünülmeli derim ben...

Ayrıca Hatice Şendil'i beğenirim ama tek isim olarak bir dizinin reytingini taşıyacağını sanmıyorum(Karadağlar'daki Erdal Özyağcılar faktörünü unutmayalım.Dizinin çoğu reytingi onundu!).Erkek oyuncu daha fazla reyting getirecek bir isim olmalı o nedenle...

Dizinin tutma ihtimalini zayıf görmekle birlikte reytingi olan bir erkek oyuncu seçilirse belki biraz şansı olur!

Faruk bey yine geçen yılki hatasını yapıyor.Seyirci bilindik temalar değil yenilik ve yaratıcı fikirler arıyor dizilerde uzun zamandır.

Şansı bol yolu açık olsun dizinin,ne denir başka?!

Gulden
26-04-12, 15:23
ürgüpte başlayacak bir çekim turizm için çok güzel olurdu

ürgüpte degil, aslinde çekimlerin nerede baslayacagida kesin degil, Bodrum dendi sonra Adana. çekimlerin nerde olacagi belli degil, ama sonradan Istanbul'a tasinacagini düsünüyorum.
Filmde Dila Rizanin pesinden Istanbula geliyordu, diziyide uzatmak için büyük bir Istanbul macerasi olur sanirim (:

Necati&Hatice
26-04-12, 15:26
Merhabalar.

Diziyi çok sevdiğim Onur Saylak'a rağmen pek izleyeceğimi sanmıyorum.Pek tarzım değil ama yine de başlarda bakarım Onur hatırına biraz.

Tartışmaları okudum.Erkek oyuncu konusunda söyleyeceklerim var.Onur Saylak Rıza'nın kardeşini oynayacağına göre,Rıza'yı oynayacak oyuncunun Onur'dan büyük,en azından büyük gösteren biri olması gerekiyor.Üstelik orijinal hikayede(Necati Cumalı),Dila 20'li,Rıza 40'lı yaşlardadır.Zaten teklifin ilk gittiği isim olan Mehmet Aslantuğ düşünülünce ne demek istediğim daha iyi anlaşılır sanırım.Burada sayılan bazı isimlerin Onur'un ağabeyi olabileceklerini düşünüyor musunuz gerçekten?

Erkan Petekkaya,Fikret Kuşkan,Nejat İşler gibi isimler düşünülmeli derim ben...

Ayrıca Hatice Şendil'i beğenirim ama tek isim olarak bir dizinin reytingini taşıyacağını sanmıyorum(Karadağlar'daki Erdal Özyağcılar faktörünü unutmayalım.Dizinin çoğu reytingi onundu!).Erkek oyuncu daha fazla reyting getirecek bir isim olmalı o nedenle...

Dizinin tutma ihtimalini zayıf görmekle birlikte reytingi olan bir erkek oyuncu seçilirse belki biraz şansı olur!

Faruk bey yine geçen yılki hatasını yapıyor.Seyirci bilindik temalar değil yenilik ve yaratıcı fikirler arıyor dizilerde uzun zamandır.

Şansı bol yolu açık olsun dizinin,ne denir başka?!

Bu Konuda Sizinle Aynı Fikirdeyim... Birde Senaryo Önemli.Senaryo Bende Dizinin Tutma İhtimalini Zayıf Görüyorum.Çünkü Böyle Diziler Daha Önce Yapıldı İzlendi.İzleyici Artık Daha Yeni Birşey İstiyor.?

NATY&FACU
26-04-12, 17:01
Erkan Petekkaya ÖBGZK'den ayrılmayacağım demişti. Karar değiştirdilermi bilinmez ama benim bildiğim durum buydu.

Dedikoducu çocukta sağdan soldan duyduğu şeyi gerçekmiş gibi yayınlasın anca. Bakalım Erkan Petekkaya cephesinden nasıl bir açıklama gelecek.

Gerçi ben Erkan ve Hatice'yi kafamda oturtamadım.:img-beee:

deren1970
26-04-12, 17:20
Erkan Petekkaya ÖBGZK'den ayrılmayacağım demişti. Karar değiştirdilermi bilinmez ama benim bildiğim durum buydu.

Dedikoducu çocukta sağdan soldan duyduğu şeyi gerçekmiş gibi yayınlasın anca. Bakalım Erkan Petekkaya cephesinden nasıl bir açıklama gelecek.

Bilemiyorum OYUNCULAR ne düşünüyor ama bir proje bitmeden hopp başka projeye geçiş neyin nesi allah aşkına:icon_whis

Mesela bir oyuncu atıyorum BAY X karakterinde evimize konuk olurken bir kaç ay sonra aynı oyuncunun can verdiği BAY Y karekteri kendi adıma hiç inandırıcı olmuyor. Bir oyuncu bir işinden sonra bana göre biraz ara vermeli

Erken bey ve Hatice hanım partnerliğine gelince ben de ablacığım kafamdfa oturtamadım. Bu durumda

BAKAK GÖREK:)

pusat_yusuf
26-04-12, 17:34
Ben 15-20 gün önceydi sanırım DİLA HANIMI tv filminde sonuna denk gelmiştim ve demiştimki madem dizi yapacaklar bu rol tam BERGÜZAR KORELE göre.Ama malesef kabul etmemiş.HATİCE ŞENDİL,yeni DİLA HANIM olmuş.
ERKAN PETEKKAYA da erkek başrol olmuş..
Yıl 2012..Hikayeler yine aynı.Yukarıda birisi yazmış..Hakikaten farklı şeyler izlemek istiyoruz diye.Cidden öyle.
Gold Yapım,İFFETTE yaptıkları hatalardan ders alarak bu dizide temkinli olmalı bence.

Gulden
26-04-12, 18:00

Dedikoducucocugun tweet'inide bana Zerosum yolladi Minecim. Sagdan soldan degil kesin diye beni azicik deli etti.
Erkan Petekkaya yeni diziyle anlanssa bile bunu simdi aciklamalari obgzk seyircisi icin haksizlik. Sezon sonunu herkes biliyor simdi. Bende ayrilmayacagini duymustum, hatta sinema filminden bahsetmisti sanirim.

Erkan ve Hatice yi bende oturtamadim Minecim. :img-beee: senaryodan once basrollerin uyumu onemli kimyalari tutmazsa dizinin seyir zevki kalmaz ki ? (bakiniz afk senaryo berbat ama cagazal sahane)

kamakam
26-04-12, 18:02
Gold yapimin dogru durust bir is cikaracagina inanmiyorum .Belki onumuzdeki sezon sadece 1 dizi yapsa olabilir kaliteli bir is ciksin.Hanimin ciftligi tarzinda mesela

Hatice Sendili begeniyorum,bence bu role uygun bir oyuncu.Daha once Berguzar ve Tubaya teklif edilmisti,ikiside begendigim oyuncu ama kabul etmemisler.Bakalim nasil bir dizi olacak.Karadagli Rza rolune acikcasi Fikret Kuskani yakistiriyorum

Necati&Hatice
26-04-12, 18:03
Erkan Bey'in,Öyle Bir Geçer Zaman'ki,Dizisinden Ayrılacağı Yeni Bir Durum Değil'ki.? Bilinen Bir Durumdu.

Hatice Hanım,Oynasın Veya Oynamasın Senaryo Güçlü Olmazsa Değişsen Birşey Olmaz...

Bu Arada Benim Partner Adayım Necati Şaşmaz:img-hyste:img-hyste:img-hyste...

haticee_
26-04-12, 18:14
Erkan beyi tvde 1 hafda önce gördüm sezon finalinden sonra hemen tatile gidicegini başlamaya yakinda dönücegini devam edicegini söylemişdi!
Ben açikcasi istemiyorum haticeyle ikisini ne biliyim valla agliycam:img-bye2:
Gülden agliycam bak cidden:img-cray::img-cray:o kadar bekledik bumuydu keske su balerin olayina geri dönebilsek ya of ya!

deniz devrim
26-04-12, 22:00
oww başlık bir günde çok hareketlenmiş :icon_whis

-erkan petekkaya mı hayır olmasın ya yanlışlık olmasın çünkü ben erkan petekkayaya teklif gittiğini yanlız kabul etmediğini internet sitelerinde yazmışlardı umarım doğrudur hasta oldum yemin ediyorum :hasta
yani elbette başarılı oyuncu ama öbgz den sonra karadağlı rıza rolüne yakıştıramadım malesef

-kanal meselesi star kesinlikle olmasın mesela kesinlikle yeni dizi tutturamıyor :img-tomat
bizim gibi bir ömür yetmez severleri nasıl üzdüler ne kadar başarılı oyuncuları olan bir yapımdı üstelik :img-tomat daha saymadığım kaç dizisi bu sene
oluyorsa ya kanal d yada show tv olsun :img-wink:

- birde tabiki senaryosu umarım senaristleri iyi seçerler ve düzgün bir senaryosu olur iffette yaptıkları yanlışa düşmezler zaten bildiğim kadarıyla iffetin senaristleri değiştirdiler lakin artık olan olmuştu
şu an o dizinin biraz izlenirliği varsa bunun sebebi deniz çakırdır ibrahim çelikkoldur zuhal olcaydır ve diğer oyunculardır ama onlar ne yaparsa yapsın oyuncunun eline gelen tex iyi olmadıktan sonra :calis

- onur saylak kesinlikle çok beğendiğim bir oyuncu
dizilerinden bir tek asiyi biraz izlemişliğim var ama sonbahar filmini izledim ve çok beğendim :img-wink:
zaten o filmi izleyip onur saylakı beğenmeyen olacağını pek sanmıyorum :img-wink:
kardeş rolünede iyi oynayacaktır

-yeni dila hanım yani hatice şendil bir arkadaş yazmış haticenin başlığa türkiyede bu rol oynayacak iki üç kadın vardır onlardan birinide seçmişler :img-wink::img-wink:
hem görüntü açısından hem oyunculuk açısından karadağları izleyen varsa beni daha iyi anlayacaktır :img-wink:

-evet bakalım yeni sezonda neler gösterecek ve son söz umarım erkan petekkaya değildir :icon_whiskaradağlı rıza
benim aklımda bir isim var oda:img-blush
timuçin esen
gurbet kadınında ağa gibi bi r rol oynadı ve çok başarılıydı umarım ona teklif gider oda kabul eder

--Burçin---
26-04-12, 22:11
Yönetmen : Faruk Teber

İffet/Hanımın Çiftliği/Annem/Hatırla Sevgili/Kırık Kanatlar/Bütün Çocuklarım dizilerini yazmış.Biyografisi iyi yani :icon_whis

Bu arada Karadağlı Rıza için orta yaşlı hatta 40'lı yaşlarında bir oyuncu seçilecektir muhtemelen.O nedenle Erkan Petekkaya seçilebilecek en iyi isim :icon_whis

Yalnız filmi izleyen varsa Karadağlı'nın kardeşi var mıdır karakteri nasıldır anlatabilir mi aception :icon_whis:whistle2

Gulden
26-04-12, 22:28
Karadagli riza neden orta yasli biri oluyor ? ozaman Dila Hanimda 35-40 yasinda biri olsun. en azinda yas farkini gözümüze sokup seyir zevkimizi düsürmesinler.
Erkan Petekkaya iyi oyuncu buna lafim sözüm yok ama ortadada siddetli uyumsuzluk var Haticeyle.

Kanal'in Star olmasi zaten rezalet. dizinin utacagi varsada tutmaz. Iffet'i zar zor iffoyla Cemilin uyumu kurtardi. içim karardi resmen.

Erkan Petekkaya Dilanin ölen esini oynayiversede ara yolu bulsak diyorum :img-blush:img-hyste

-

--Burçin--- Rizanin kardesi yoktu filmde sadece yakin bir adami vardi (yasli bir tip)

Necati&Hatice
26-04-12, 23:26
Doğmamış Bir Çocuğa Don Biçiyor Gibi Olmasında... Eğer Bu Proje Gerçekleşecekse 10 - 15 Bölümlük Olmalı...

Daha Fazlası Zarar...

kreys
27-04-12, 08:15
Bilmem Farkındamısınız Ama Startv

ne showa ne atv ne kanal D benzer hepsini ezer geçer

sebebi hem yayin politikasi acayip hikayeler tut dizi sürelerine hemde sampiyonlar ligi maçlarinin yayinlanmasi herkezi star ekranlarina kilitliyor

dizi yaparken normalde

kanald star show atv 1-0 onde baslio

bazı arkadaslar çocukca yorum yapmis arkadaslar kurtlar vadisi fatma gül oldugu gün kalbim 4 mevsim baslamasi hataydi bence kvp persembe alsa dila hanım sali günü yayinlasa aylik sıralamada star birinci kanal olur

TNT gibi rezil bir kanald Kvp harcanmasi gerçekten vasat

bu arada star tv dogus yayin grubunda bildigim kadariyla ntv cnbce e2 kral tv gibi kanallari var

diger kanallara göre daha zengin bir grup

Star Tv Olmasi Dizi İçin Çok iyi olmus Gold Film İffet Dizisi Tuttu Bu Dizi %99 Tutar Ama Baslatma Tarihi Çok Önemli

Bu arada en kötü reytingleri olan kanal Fox Tv Dir günlük dizileri hariç lale devri ve yer gök ask disinda ilk 30a giren dizileri yok fox tv ve atv olmasi beni ziyadesiyle sevindirdi

ya kanal d ya star olacakti star oldu hayirli olsun

deniz devrim
27-04-12, 10:01
ben starda başlmasını kesinlikle istemiyorum halada istemiyorum bu sene yeni sezon dizileri diye başlattılar olmadı yeni star diye diğerlerini bitirip ikinci yeni dizi furyası yaptılar

sırf bu sezon bile bitenleri ay tutulması anneler ve kızları bir ömür yetmez koyu kırmızı tek başımıza kalbim dört mevsimde ne olacak bilinmiyor :icon_whis

dahasıda varsa beni bilgilendirebilir
starın izlenilenleri muhteşem yüzyıl iffet ve fazla olmasada bir çocuk sevdim iffet hariç diğerleri başka kanallarrda başlayıp tutulmuş ondan sonra stara geçmiş yapımlar :whistle2
ben o yüzden starı istemedim halada istemiyorum:icon_whis

mariaa puder
27-04-12, 11:19
Dila Hanım, Türkan Şoray-Kadir İnanır ikilisinin bence en düzgün, en içe dokunan, en baba filmidir. Herkes koyu bir İlyas-Asiye'ci olduğundan Selvi Boylum Al Yazmalım, Dila Hanım'a oranla daha öne çıkmış bir film olsa bile bence Dila Hanım kurgu ve hikaye olarak daha inandırıcıdır.

Sevdiğim, çok sevdiğim bir film olan Dila Hanım'ın gönül ister ki diziye çevrilip, batırmasın, mahvetmesin, büyüsünü bozmasın yapımcı Faruk Turgut. İlla yapılacaksa da bence her şeyden öte başarılı bir senarist ekibi bulsun çünkü bir yapım için senaryo her şeydir. Öyle Bir Geçer Zaman ki'nin başına gelen malum, ilk sezon efsaneye oynayan yapım şimdi izleyici bulmak için türlü entrikaya giriyor. Nedeni ise basit, senaryo tutarsızlığı ve inandırıcılığını yitiren, tekrara düşen hikaye.

İşte Dila Hanım en azından bir sezonu garantilemek istiyorsa senaristi ya da senarist ekibi sağlam olmalı.

Senaryo kadar etkili bir diğer etken ise, partner uyumu. Bazılarına sığ bir düşünce gibi gelebilir bu durum ama halkımız malesef göz zevkine hitap eden, izlerken yakıştırabileceği çiftler arıyor dizilerde. Örneğin, Hazal Kaya ve Çağatay Ulusoy, Merve Boluğur ve Burak Özçivit, Beren Saat ve Kıvanç Tatlıtuğ vs vs. Evet bu çiftler, kim ne derse desin ekranlarda elektirikleri ile hikayenin falsolarına rağmen izleyici çekebilmişlerdir.

İşte, bir dizide bana göre ''uyum'' çok önemlidir. O iki kişi ister tutkulu ister masum bir aşk anlatsın fark etmez, birbirlerinin yanına yakışmak önemlidir. Çok başarılı bazı oyuncular birbirleriyle çift olmayı başaramamışlardır, çünkü elektirikleri tutmamış, kimyaları uymamıştır.

O yüzden Dila Hanım ve Rıza Karadağlı karakterlerini canlandıran oyuncular ne olursa olsun kemikal uyuma sahip olmalı, başarılı birer oyuncu olmalıdır.

Benim aklıma Rıza Karadağlı denilince aklıma gelen ilk ve tek isim Mehmet Aslantuğ'dur şüphesiz. Duru oyunculuğu, harika sesi, endamı boyu posu ile girdiği Rıza Karadağlı kalıbını tam doldurur.:img-blush

Bayan oyuncu olarak ise şu anki projesini takip etmediğimden Melisa Sözen ne durumda bilmiyorum ama Melisa Sözen'in o iri siyah gözleriyle, yine Mehmet Aslantuğ gibi duru oyunculuğuyla harika bir Dila Hanım olacağına inanıyorum.

Amma velakin Dila Hanım için Hatice Şendil düşünülmüş, hatta onaylanmış sanırım. Karadağlar'ı arada sırada izlerdim ama bazı sahnelerde hoş bir elektriği vardı, duruş olarak güzel bir hanım. Oyunculuğunu ise pek bilmiyorum ve yorum yapmak haksızlık olur o yüzden hakkında hayırlısı olsun.
Lakin erkek oyuncu konusunda Erkan Petekkaya konusunda pek emin değilim. Sonuçta iki senedir Türkiye'nin yüzde sekseninin izlediği popüler bir dizide kemik bir karakteri canlandırıyordu. Araya biraz mesafe girmeden Ali Kaptan'dan sıyrılıp da Rıza Karadağlı olması bence halka inandırıcı gelemeyebilir. O yüzden Erkan Petekkaya için şu an olumsuz bir yaklaşımım var. Hatta üstte bir üye belirtmiş, Timuçin Esen de güzel ve hoş bir fikir aslında. Yaş olarak da bence altından kalkabilir oyun gücüyle.:img-blush

Diğer oyunculardan sadece Onur Saylak belli olmuş sanırım. İyidir iyi.

Fazla konuştum biliyorum ama Dila Hanım sevdiğim bir eserdir o yüzden madem dizisi çekilecek mantıklı ve düzgün bir şekilde uyarlansın istiyor gönül.

alo
27-04-12, 11:51
kullanıcı maria puder adını kullanıyorsa aşk'tan çok iyi anlıyor demektir,melisa sözen çok çok iyi bir oyuncu o narin ses tonu herşeyi anlatır ancak başrol kadın oyunculuğunu yüklenmesi zor oluyor,erkan petekkaya aaa.. ne yapmış diye 3-4 bölüm kadınlar tarafından izlenir o sırada izleyiciyi bağlayabilirlerse ne ala tıpkı fatmagül gibi..dizi ilk 10-15 bölümün ekmeğini yiyor..yoksa komedi dizisi haline döndü...baştan dila hanım için çok çok iyi düşünülmüştü mehmet aslantuğ ve bergüzar korel ama gold yapım yönetmen ve senaryo ekibi değiştirmek konusunda rekorlar kırmış olabilir takip ettiğim kadarı ile...hatice şendil iyi bir oyuncu olabilir ama dila hanımın gözlerinin çok çok güzel olması gerekiyor,boya ile büyütülmüş olmamasında fayda var..açıkçası Türkan şoray filmlerini dizi falan yapmasınlar,olmuyor..aslında olmayacak bir şey ama halit ergenç-bergüzar korel çifti için gerçekten dila hanım yeni bir iş olabilirdi garanti başlamadan 10 ülkeye satılabilirdi... malum hayal gücü...

duygu ve nizar
27-04-12, 13:25
Merhabalar.:img-wink:
Dila Hanım...
Ben başlığı görünce yazmak istedim.
Eski Filmlerin Eskide kalması bence daha iyi.Çünkü biz bu filmi Türkan Şoray ve Kadir İnanır'dan izledik.Ama yapımcılar böyle bir projeyi hayata geçirmeye karar vermişler.Hayırlısı olsun diyelim.Ama hangi oyuncu olursa olsun insanların zihninde hep Türkan Şoray ve Kadir İnanır kadar iyi değiller.bu da bu projeyi oynuycak oyunculara bence büyük haksızlık.Tamam Türkan Şoray ve Kadir İnanır Efsaneleşmiş Oyunculardır.Ben ikisinide çok severim.Ama bu projede oynuycak oyunculara da büyük haksızlık yapılıcak kaanatindeyim.:icon_sorr
Bu arada haberi bende okudum.Kadir Bey'in rolünü Erkan Petekkaya'nın canlandırılacağı haberi yapılmış.Yalan!Çünkü şu an ki oynadığı diziye başlamadan önce Erkan Bey'e bu proje gelmiş ve teklifi kabul etmemiş.Haberi de şuydu;
Erkan Petekkaya, İnanır’ın canlandırdığı ’Karadağlı Rıza’ karakterinden vazgeçme nedenini ise şöyle açıkladı: "İşe izleyici
açısından baktığımda; Kadir İanır ve Türkan Şoray’la efsaneleşmiş bir projede yer almak hayalcilik olacaktı. Kadir İnanır’ın unutulmaz performanslarından birinin uyarlamasında, ben bile ondan başkasını görmek istemem. Bu filmi yeniden efsaneleştirmeye çalışmak bana doğru gelmedi." Oyuncu, şu sıra başka bir projeyi değerlendirdiğini belirtti.
bu haber erkan petekkaya öyle bir gecer zamanki dizisinden önce ona teklif edilen proje.
Sizi aydınlatmak istedim.:img-wink:
Herkese İyi Yorumlar Arkadaşlar.:img-wink:

miss alakurt
27-04-12, 15:56
Filmi izlemedim hiç ama içinde Kadir İnanır ve Türkan Şoray varsa zaten mükemmeldir o proje.
Oyuncularına karşı bir hayranlığım bulunmasa da Hatice Şendil sempatisi duydum nedense,kendisini daha önce izlememiş olmama rağmen bi sempatik geldi.

Diziyi izlemeyi aşırı derecede istiyorum,umarım filmine yakışır bir şey olur.

Gulden
27-04-12, 16:17
Kanal konusunda bir anlasmazlik var sanirim, Star Tv istedigi kadar zengin, güçlü bir kanal olsun aldigi reytingler ortada. Tabiiki projesinin arkasinda duran bir kanal buna sözüm yok. Dizileri batana kadar yayinda oluyor, Aksamdan Sabaha yayindan kaldirma karari almiyor. (Bakiniz Atv) Reytingi düsük diye reklamini azaltmiyor (Bakiniz Show tv) . Fox tv hakkinda bilgim yok malesef bati frekansi yok bu kanalin ve ben izleyemiyorum.
Star'in dizileri bir bir yayindan kaldirildi, Star büyük bir yasam mücadelesi verse bile.
Söylemeden edemeyecegim, görüntü kaliteside hosuma giden bir kanal. renkleri bana daha canli geliyor (en azindan show'a bakarak)
kanal yorumu yapmak istemezdim ama Starin avantajlari olsa bile dizilerini tutma zorlugu var. Starda baslayipta devam eden bir Iffet var sanirim. bçs ve my baska kanalardan geldi.
sözün özü Star çok riskli yeni baslayacak bir dizi için.

dizinin gününe gelirsek bu sezon bitecek dizilere göre gün belirlenmeli. (mesela afk bittikten sonra cuma günlerine yeni bir rakip aranacaktir :icon_whis)

-

Cast'a gelirsek, ben Haticenin kara gözlerinin Türkan Soray kadar güzel oldugu kanaatindeyim. makyajli veya degil, simsiyah gözleriyle bence bakislari duygu dolu.
Gel Gelelim Erkan beyle uyumuna, aradaki yas farki benim seyir zevkimi bozar. Oyunculuk babindan birbirlerine çok iyi pas verebilecek oyuncular ama Türk Seyircisi göz zevkine çok önem veren bir seyirci. gözü tutmazsa malesef izlemez. Görsellige önem verilmeli.

duygu ve nizar Erkan bey eger oynamayacaksa (haberin kaynagini rica ediyorum birkez daha:img-blush) daha genç bir oyuncunun bulunmasi taraftariyim. tabiiki yeni yetme biri olmamali, genç ama olgun birçok oyuncumuz var.
Mehmet Akif Alakurt, Cansel Elçin, Timuçin Esen, Nejat Isler, Burak Hakki vs vs...

-

Eski Filmlerin Dizilesmesi benimde hosuma gitmeyen birsey, özgünlük yenilik ariyoruz ama Yeni özgün bir senaryo diye bize eski filmlerin karmasi bir cooktail hazirlamalarinida istemeyiz demi ? (bakiniz afk; yesilçamdan alinmamis olay kalmadi) Dila Hanim gerçekci ve inandirici bir hikaye. Dizilesmesini güzel islerlerse bence senaryosu güzel olabilir.

duru_haticem
27-04-12, 20:40
çok seviyoruz demi,dogmamış bebege don biçmeyi:img-yes:
yok şu oyuncu olursa tutmaz,yok bu kanal olursa tutmaz,bla bla bla...
birincisi star'da niye dizi tutmasın?iyiyse.
yok şu tutmadı yok bu tutmadı,hayır o saydıgınız diziler zaten fragmanından bile belliydi türk izleyicisinin sevmeyecegi işler oldugu.isterse bütün kanallar ortak yayınla versin yine izlenmezdi.
ikincisi erkan peterkkaya(zannetmem oynasın) ama diyelim ki oynadı adamın kabul edin veya etmeyin bir kitlesi var.bir tanesi de benim başım da hatta.adam şimdiye kadar onlarca duygusal/sert adam rolüne girdi(bkz:beyaz gelincik) iki günde unutur herkes ali kaptanı.ha diyorsanız hatice şendil ile uyumu fena.ama şimdi dünya güzellerim,bu rol için daha iyisinni de bulamazsınız.bizim orta yaş karizması robert downey jr'larimiz yada johanny depp'lerimiz yok.eldekiler bunlar,mehmet aslantug begenmediniz mi erkan petekkaya.o da olmadı ona benzer bir isim olacak bu rol böyle adamların rolü,yirmilik modellerin degil.
bir de ne vardı özgür senaryo mu?dila hanım senaryosu şu an yayınlanan dizilerin topundan daha özgün ona bakarsanız.hepsi birbirinin aynı..hayır dila hanım yapmayıp da yerine lost gibi birşey yapacaksak pek ala hemen dila hanımı alalım ordan, önüne set çekmesin.

o degil de umarım ezgi mola ve mert fırat dizinin kadrosuna dahil olur.

Blue Mo0N
27-04-12, 20:50
yok şu tutmadı yok bu tutmadı,hayır o saydıgınız diziler zaten fragmanından bile belliydi türk izleyicisinin sevmeyecegi işler oldugu.isterse bütün kanallar ortak yayınla versin yine izlenmezdi.
ikincisi erkan peterkkaya(zannetmem oynasın) ama diyelim ki oynadı adamın kabul edin veya etmeyin bir kitlesi var.bir tanesi de benim başım da hatta.adam şimdiye kadar onlarca duygusal/sert adam rolüne girdi(bkz:beyaz gelincik) iki günde unutur herkes ali kaptanı.ha diyorsanız hatice şendil ile uyumu fena.ama şimdi dünya güzellerim,bu rol için daha iyisinni de bulamazsınız.bizim orta yaş karizması robert downey jr'larimiz yada johanny depp'lerimiz yok.eldekiler bunlar,mehmet aslantug begenmediniz mi erkan petekkaya.o da olmadı ona benzer bir isim olacak bu rol böyle adamların rolü,yirmilik modellerin degil.
bir de ne vardı özgür senaryo mu?dila hanım senaryosu şu an yayınlanan dizilerin topundan daha özgün ona bakarsanız.hepsi birbirinin aynı..hayır dila hanım yapmayıp da yerine lost gibi birşey yapacaksak pek ala hemen dila hanımı alalım ordan, önüne set çekmesin.

aynen katiliyorum :img-wink:
bunca yorumdan sonunda birisi dogru dürüst birseyler yazdi

cogu yorumu zaten hayretle okudum ...
sanki dizi baslamis gibi sanki birkac bölümü izlemis gibi
dizinin kaderi simdiden belirlenmis gülmedim desem yalan olur :img-hyste
( baska dizilerin örnek verilmesini de anlamiyorum , o dizinin yapimcisi yönetmeni senaristi baska bu dizinin yapimcisi senarist baska ne alaka? )
biri olmadi diye bu da o da su da olmayacak diye birsey mi var ya?

bir kere dila hanim icin ismi gecenlerin hepsi saglam oyuncular.

dediklerinin hepsine katiliyorum , en cok da sanki su anda ekranda özgün olan cok dizi var sanki. bir romandan veya filmden uyarlama olmayan dizilerde zaten hep birbirlerine benziyor bu neyin elestirisi anlamadim ki :img-wink:

o zaman dizi izlemesin kimse. öyle ya da böyle onlarca yüzlerce dizi cekiliyor hepsinin de her zaman cok farkli cok müthis farkli bir öykü kim bekliyor hala sasiyorum.

bir de dila hanim filminde karadagli riza karakterinin yasi belli ... ee anlamadim niye bazilari sasiriyor bu rol icin ismi gecenlere ...

uzun lafin kisasi diziyi merakla bekliyorum.

teldi
27-04-12, 21:04
al yazmalım ilk başlayacağı zaman etmeyin eylemeyin demiş biriyim bunada aynı şeyi diyeceğim bunun nedeni tek bir şeydir 21. yy dünyası dila hanımı anlamaz senaristlerde ve diziyi sündürmek dila hanımı dila hanım yapan bütün doneleri yok edecektir dila hanım bir filmdir uzarsa dizi formuna girerse sıkar yokki bir senarıst bunun üstesinden gelsin en sevilen uyarlamalar bile 2. sezonuyla rahmet okutur ilk haline diğerlerini bilmem ama sırf bu ruh için bile uyarlamaların çokda iyi neticelenmediği efsane diye bildiğimiz değerlerin ruhları bedenlerinden ayrıldığı ve ekrana boş bedenler olarak yansıtıldığını gördüm başta verdiğim örnek bunun en bilindik ve en iyi örneği oluyor

deniz devrim
28-04-12, 01:32
al yazmalım ilk başlayacağı zaman etmeyin eylemeyin demiş biriyim bunada aynı şeyi diyeceğim bunun nedeni tek bir şeydir 21. yy dünyası dila hanımı anlamaz senaristlerde ve diziyi sündürmek dila hanımı dila hanım yapan bütün doneleri yok edecektir dila hanım bir filmdir uzarsa dizi formuna girerse sıkar yokki bir senarıst bunun üstesinden gelsin en sevilen uyarlamalar bile 2. sezonuyla rahmet okutur ilk haline diğerlerini bilmem ama sırf bu ruh için bile uyarlamaların çokda iyi neticelenmediği efsane diye bildiğimiz değerlerin ruhları bedenlerinden ayrıldığı ve ekrana boş bedenler olarak yansıtıldığını gördüm başta verdiğim örnek bunun en bilindik ve en iyi örneği oluyor

işte bu yoruma katılıyorum :img-wink::img-wink:,
bu filmler o döneme uygun olarak iki saat olarak çekiliyor oysa burda diziler en az bir sezon şeklinde düşünülüyor ve uzatmak için kouda olmayan kahramanlar ekleniyor ana konudan sapmalar oluyor:img-wink:

yau neden bahsedion

atv son dizisi vasat al yazmalım vasat çocuklar duymasin vasat kimi kandiriyoruz arkadaslar

kanald 4 dizi harcadi starda 4 dizisi show tv dizi harcama rekoru kırdı karadaglar vs vs

dizi konsepti seyirciyi etkilemesi lazım

en kötü kanal atv dir bunlarin arasinda sonra show sonra fox

en iyi kanal D Star yapio bu dizi isini

yeni star yoneitmi süper 35 Dakikalık Acayip hikayeler projesini getirdi yabancı dizilere taş çıkartır böyle projeler görmek türkiyede gurur verici ilklerin kanalı star kanal D bence

show atv fox hep taklit yapar

show acunu çıkarın bakim show die kanal kaliyormu :)))))
benim anlatmak istediğimle senin dediğin çok farklı o yüzden hangi kanalı izlemek iistiyorsan onu izle :icon_whis
diğer dizilerle karşılaştırma yapanda benim bunu starın yeni başlayan bir çok dizisinin kaliteli yapımlar olanların bile tutmaması bunun için o dizide karşılaştırmalar yaptım yoksa dizinin başlamadan bu dizilere çok benzediği için değil :whistle2

Lakin erkek oyuncu konusunda Erkan Petekkaya konusunda pek emin değilim. Sonuçta iki senedir Türkiye'nin yüzde sekseninin izlediği popüler bir dizide kemik bir karakteri canlandırıyordu. Araya biraz mesafe girmeden Ali Kaptan'dan sıyrılıp da Rıza Karadağlı olması bence halka inandırıcı gelemeyebilir. O yüzden Erkan Petekkaya için şu an olumsuz bir yaklaşımım var.
evet erkan petekkaya başarısız bir oyuncu olmasından değil birden bire ali kaptandan sonra bu role girecek olması karadağlı rızaya nasıl dönüşecek olması
yoksa şu anda türkiyedeki en iyi erkek oyunculardan arasında ali kaptanı sevdiriyor daha ne olsun :img-wink:
ki malesef bende uyum konusuna takılanlardan biriyim türkan şoray kadir inanır uyumsuzdu ben mi hatırlamıyorum :whistle2
ne yapayım klasik türk dizi izleyicisiyim :img-hyste
ki erkan petekkaya sezin akbaşoğullarıyla ayça varlıerle ayça bingölle çok uyumlu :img-wink::img-wink:
ama haticeyle uyumsuzlar
hem zaten boşuna tartışıyoruz erkan petekkaya dizide olmayacak kabul etmediğini açıklamış

suzi67
29-04-12, 01:45
öncelikle herkese iyi geceler dilerken bu basligi actigi icin sevgli kelebek 99 a tesekkür ediyorum

arkadaslar kanallar hakkinda görüslerinizi bildirmissiniz ama bu her kanal icin gecerli dizilerin reyting kurbani olup olmmamasi

bir dizi tutar yada tutmaz bence bunun kanalla ilgisi yok ayrica eski bir filmden diziye uyarlama bence hic fena degil tabi bu benim nacizane fikrim
birde erkan bey bu rolü kabul etmemis diye duydum ve sizlerin önerdigi oyuncular tabiki cok degerli

Mehmet Akif Alakurt, Cansel Elçin, Timuçin Esen, Nejat Isler, Burak Hakki[vsvs

ama ben diyorumki degerli oyuncu baris bagci harika sestonu muhtesem oyunculugu ayni zamanda sadece bakislar ile bile rolünün hakkini fazlasi ile verecek bir oyuncu

tekrar iyi geceler diliyorum

duru_haticem
30-04-12, 15:07
nete bakarsanız rolü erkan petekkaya almış ama ben büyük haber siteleri veya dizifilm yazmadığı müddetçe hiçbir habere inanmıyorum.

eger belirsizlik sürüyorsa,benim de tercihim mehmet akif alakurt'dan yana(yada barış kılıç) ama rol için fazla genç(ler).orta yaşlı birini arıyorlar anladıgım kadarıyla.

Gulden
30-04-12, 20:43

evet çok seviyoz :img-in_lo

tamam her dediginde haklisin (:img-beee:) ama gönül istiyorki böyle bir projeyi batirmasinlar. isi garantiye alsinlar, herseyin en güzeli olsun.

Erkan Petekkayanin kitlesi malum, bencede reyting getirecek bir oyuncu. sözüm buna degildi baska birseyeydi zaten. neyse biyiklarini kesip jilet gibi giyinirse belki :img-blush

ama kanal'a gelirsek ben hakliyim, Star riskli hiçte kusura bakma.

nete bakarsanız rolü erkan petekkaya almış ama ben büyük haber siteleri veya dizifilm yazmadığı müddetçe hiçbir habere inanmıyorum.

eger belirsizlik sürüyorsa,benim de tercihim mehmet akif alakurt'dan yana(yada barış kılıç) ama rol için fazla genç(ler).orta yaşlı birini arıyorlar anladıgım kadarıyla.

nette zaten birtek Habertürk yazari ruhsan'in yazisi var. herkes kaynak olarak onu gösteriyor.

Baris Kiliç mi ? bizim kaptan Zeus :img-in_lo ben onu daha önce nasil düsünemedim yahu. kendisi okadarda genç degil (ama yinede tas bakiniz; N: üff heykele gel Zeus bu bee) tip olarak role uygun bir isim. kitlesinide sagladi, bence sen bu 40 kere söyleme ritüeline geç :img-hyste hatta dur yardim edeyim.

duru_haticem
30-04-12, 22:54
nette zaten birtek Habertürk yazari ruhsan'in yazisi var. herkes kaynak olarak onu gösteriyor.

Baris Kiliç mi ? bizim kaptan Zeus :img-in_lo ben onu daha önce nasil düsünemedim yahu. kendisi okadarda genç degil (ama yinede tas bakiniz; N: üff heykele gel Zeus bu bee) tip olarak role uygun bir isim. kitlesinide sagladi, bence sen bu 40 kere söyleme ritüeline geç :img-hyste hatta dur yardim edeyim.

ben bile sırf o adam için,afk'ya birkaç bölüm tahammül edebildim o derece bir karizmaya sahip kendileri..
oyunculuk için aynı şeyi söyleyemeyecem ama karizmatik ve yakışıklı.biraz da rol için tarz değiştirirse kırklarında oldugunu yeme ihtimalimiz var:icon_whis hayır,ben zaten her türlü yerim orası ayrı:img-eat:olur,olur valla o olsun.buradan yetkili mercilere sesleniyorum,karadağlı rıza olarak barış kılıç istiyoruz.bu konuda ısrarcıyız,gerekirse eylem bile yaparız.gülden,ikimizden bir kamu oyu baskısı çıkarsa ben bir dahaki sene iptalim kuzu..hatice ve zeus aynı kadrajda düşüncesi bile şahane.

Gulden
01-05-12, 01:39
ben bile sırf o adam için,afk'ya birkaç bölüm tahammül edebildim o derece bir karizmaya sahip kendileri..
oyunculuk için aynı şeyi söyleyemeyecem ama karizmatik ve yakışıklı.biraz da rol için tarz değiştirirse kırklarında oldugunu yeme ihtimalimiz var:icon_whis hayır,ben zaten her türlü yerim orası ayrı:img-eat:olur,olur valla o olsun.buradan yetkili mercilere sesleniyorum,karadağlı rıza olarak barış kılıç istiyoruz.bu konuda ısrarcıyız,gerekirse eylem bile yaparız.gülden,ikimizden bir kamu oyu baskısı çıkarsa ben bir dahaki sene iptalim kuzu..hatice ve zeus aynı kadrajda düşüncesi bile şahane.
oyunculuk degilde aglama sahnelerinde baya basarisiz kendileri. yazin kendini gelistirir merak etme. Zaten Rizada fazla aglayan bir tip degil, no problem bence.
ikimiz+Lütfiye (sirf Zeusu ekarte etmek için destek verir) kamu baskisi uygular bu isi hallediriz evvelallah

bende sesleniyorum yetkili merciler Baris Kiliç son derece uygun bir isimdir. göz önünde bulundurun please.

kadraji düsündüm ve bence it's okay =D

Be$ikta$
07-05-12, 19:51
yeni haberler var mi diziden ? cast hala devam ediyor sanirim. umarim karakterlere yakisan oyuncular seçilir.

Hatice Sendil Dila Hanim icin bicilmis kaftan, Erkan beyin oynayacagi ise kesin degilmis sanirim ?

duygu ve nizar
07-05-12, 22:20
Merhabalar.:img-wink:
Dizinin Başrol Kadın Oyuncusu Belli Olmuş Hatice Şendil'miş.
Dizinin Başrol Erkek Oyuncusu Daha Belli Olmamış.(Kesin Olan Birşey Var Arkadaşlar Erkan Petekkaya yok.:img-wink: )
Erkan Petekkaya'nın Reyting rekorları kıran bir diziyi bırakıpta daha başlamamış bir diziyi hemde reyting olaylarını bile bile böyle bir risk almaz Erkan Bey.:img-wink:
Dizinin Erkek Oyuncusu Umarım İyi Bir Oyuncu Olur.:img-wink:
Diziye Onur Saylak'ın katılmasına da sevindim.:img-wink: İyi Bir Oyuncudur Kendisi.:img-wink:

duruada
08-05-12, 12:35
sadece bir öneri temenni ya da arzu değil.
ben diyorum ki sedat mert oynasın rıza beyi.o kim tanımıyoruz deyip önyargı ile yaklaşmayın.ben de tanımyordum reyting kurbanı kalbim 4 mevsimde tanıdım kendisini sonra da oynadığı karaketle zıt kutupta olduğu fetih 1453 te izledim kendisini.her rolün altından kalkabiliyor.kendisine mutlaka şans tanınmalı.yetenekli olduğunu düşünen pek çok erkek oyuncudan çok daha iyi yapıyor işini.

deniz devrim
09-05-12, 21:36
bir çok kişi buraya erkek oyuncu için öneriler getiriyor getirilen isimlerin çoğu çok iyi :img-wink::img-wink:
sanırım hala erkek oyuncu arayışının nedeni erkan petekkayanın oynamayacağım şeklinde röpü
bende bu role timuçin esen,mehmet akif alakurt ve engin akyürekin :img-in_loçok yakışacağanı düşünüyorum çünkü onlarda bir zaman ağa rolünü farklı dizilerde çok başarılı şekilde canlandırdılar :img-wink:
mehmet akif alakurt sılada,timuçin esen gurbet kadınında ,engin akyürek ise bir bulut olsam da bu tür rollerde oynadılar ve çok da başarılıydılar :img-wink:
bu yüzden bu isimler benim düşüncelerim belki çok farklı bir isim canlandıracakdır karadağlı rızayı ama no name ilk işi dila hanım olan bir oyuncu olmasın :whistle2
bu arada birde erol taşın oynadığı kiralık katil rolü olacak onu kim oynayacak çok merak ediyorum erkek oyuncudan çok onu merak ediyorum şimdi
bakalım nasıl olacak :img-wink:

bu arada filmin al yazmalım gibi olacağını sanmıyorum
iyi forumlar herkese

Hakikatehli
10-05-12, 04:46
Rıza Karakteri Yaşça Büyük Birisi Olmayacak'mı.? O Zaman Bu Saydığınız İsimlerden Sadece Erkan Petekkaya Uyuyor.

Tabi Yaş İtibariyle Baktığımızda Rıza Karakterine Mehmet Aslantuğ,Mahir Günşıray,Olgun Şimşek,Fikret Kuşkan,Necati Şaşmaz,Gibi İsimler Uyuyor...

haticee_
10-05-12, 05:52
Bariş kiliç olursa süper olur bence
hatice bariş uyumlu olur yaşi biraz var ama
taş izletir kendini erken filan olursa boşuna tutmasini beklemeyelim.:icon_sorr

cristof
10-05-12, 10:05
önerilen aktörler arasında timuçin esenin isminin geçtiğini görüyorum.sırf bu yüzden yazıyorum.timuçin esen bu dizide oynarda ben bu diziyi sırf bu nedenle izlerim.
rıza karakteri çok yönlü....bir yandan ağa,,,bir yandan şehirli ,kadınlarn gözdesi bir çapkın...bir yandan köyde hanımağanın gönlünü çelen masum yzülü bir değirmenci,,,,bir diğer yandan da bir kadının güçlü bir kadının en büyük düşmanı olan bir adam...daha sayılacak çok şey var....kadir inanır zamanında bütün bu perspektifleri o kadar güzel harmanlayıp sundu ki,bu rolü her kim alırsa kariyerine müthiş bir deneyim ekleyecektir...ama tümuçin bey dizi sektöründen elini eteğini çekeli yıllar oldu...o kendini şarkılarına ve sinamaya veriyor....

minikirem
10-05-12, 12:42
Rıza karakterine hafif bir oyuncu olmaz vurdupunu devirebilen bir karakter olmalı ki benim aklıma erken petekkaya ibrahim çelikkol ve serhan yavaş geliyo ikisi de bir dizide oynadığı için bence en mantıklı seçim serhan yavaş olur çok ta yakışır bence

alo
10-05-12, 13:20
komedi dizisi çekilmiyor,Dila hanım filmi dizi haline getiriliyor,kendi sesini bile kullanamayan, yüzünde zerre ifade olmayan baktığınız anda uzun adam başka bir elektrik vermeyen insanların isimleri yapımcı için birşeyler ifade ettiğini zannetmiyorum,3-4 yıl dizi oynamış falan önemli değil oyuncu olacak....

suzi67
10-05-12, 13:34
komedi dizisi çekilmiyor,Dila hanım filmi dizi haline getiriliyor,kendi sesini bile kullanamayan, yüzünde zerre ifade olmayan baktığınız anda uzun adam başka bir elektrik vermeyen insanların isimleri yapımcı için birşeyler ifade ettiğini zannetmiyorum,3-4 yıl dizi oynamış falan önemli değil oyuncu olacak....

evet bence de öyle pyuncu olacak ben hala sözümün arkasindayim ses tonu harika olmakla beaber sesinide cok iyi kullanan mükemmel ötesi oyunculuguyla tiyatro kökenli bu rolünde fazlasi ile basaracagina emin oldugum oyuncu BARIS BAGCI diyorum

minikirem
10-05-12, 13:36
herkesin fikri kendine saygı duyuyorum ama kime istinaden söylediğinizi anlamadım kendi sesiyle oynamayan bir sürü oyuncu varçok ta başarılılar komedidizis çekilmediğini elbette biliyorum saydığım isimlerin hepsi kendini kanıtlamış oyunculardır serhan yavaş için söylüyorsanız başarılı olmasaydı bu kadar çok ödül amzadı dizileri bu kadar çok izlenmezdi bence

suzi67
10-05-12, 13:43
herkesin fikri kendine saygı duyuyorum ama kime istinaden söylediğinizi anlamadım kendi sesiyle oynamayan bir sürü oyuncu varçok ta başarılılar komedidizis çekilmediğini elbette biliyorum saydığım isimlerin hepsi kendini kanıtlamış oyunculardır serhan yavaş için söylüyorsanız başarılı olmasaydı bu kadar çok ödül amzadı dizileri bu kadar çok izlenmezdi bence

kesinlikle öyle bir imada bulunmadim ayrica ben serhan yavas i denilen oyuncuyu tanimiyorum tanimadigim bir oyuncu hakkinda hic birsey yazmam mümkün degil

birde zahten sayfada diger arkadaslarin yazdigi oyuncularda oldukca iyi oyuncular ve sizin icin serhan yavas neyse benim icin de BARIS BAGCI öyledir

minikirem
10-05-12, 13:48
ne kadar katılırsınız bilmem ama oyuncu önerirken eski rollerinde etkisi oluyor bence örneğin beyaz gelincikteki ömer rolü bence erkan petekkaya için bir referanstır ama bence boşa konuşuyoruz yapımcı kimi seçerse onu izliycez ama dila hanımı iyi seçmişler

alo
10-05-12, 14:53
Bilindiği üzere bu memlekette herkes ödül dağıtıyor,ana okul, kolejler, belediyeler, gazeteler, magazin siteleri,üniversiteler,hayvanları koruma derneği,taksi ve minibüs dernekleri v.s yani ödül almayan kimse kalmaz..o yüzden onları geçin...takım tutar gibi oyuncu tutulmaz ,herkes her rolü oynayamaz (görüldüğü üzere al yazmalım komediye dönüşmüştür...) isim verdiğiniz fanatik olduğunuz oyuncuları tanımak için bende google giriyorum ismi yazıyorum ,sonra da bu çocuklarda bir gün büyüyecek ve...ya ben nasıl oyuncuya hayranmışım diye akıllarından geçecek barı..,serha..,sed.. bunları vallahi milletçe tanımamız biraz zor ,yapımcı böyle bir rolü bunlara vermesi imkansız gibi hayal gücüdür,oyunculukta hatır gönül olmaz,ben seviyorum kimseyi ilgilendirmez olmaz ,onca insan o işten ekmek yiyecek ,onlarca dizi yayından kalktı devam edenler içinde 2 dizi var yüksek ratingle işi götüren onların başrol oyuncularına bakarsınız adamlar figüran pozisyonunda değiller gerçekçi olmakta fayda vardır....

Gulden
10-05-12, 15:31
Rizanin profilini istedigimiz kadar çizelim, yapimci ister Kadir Inanirin fotokopyasini çikarir ister ona hiç mi hiç benzemeyen çizdigimiz profille ilgisi alakasi olmayan bir oyuncuyu bulur. Tamamen cast ekibinin elinde.

önerilen isimlerin hepsi birbirrinden saygin oyuncular.

yapimcin al yazmalimdaki hatayi tekrarlamayacagi gayet net,Bergüzar Korel, Hatice Sendil, Erkan Petekkaya, Mehmet Aslantug gibi oyuncularin isimlerinin geçmesi bunun kanitir.

ali1617
16-05-12, 14:28
dila hanım disine başrol oyuncu olarak bana göre furkan palalı
diyer bayan oyun ise ya beren saat yada sedef avcı olmalı
beren saatı ikna olamsa sedef avcyı secmeli ben ikisinede yakıştır
dım orele uygun oyuncular secilmeli

semaltan
22-05-12, 15:01
Bence Berguzar Korel super olur, bir senedirde ekranda yok, yuzunu eskitmedi.
2 basrol de iyi olmazsa seyredilmiyor maalesef. Aslinda rol tam Sanem Celik e gore; ama Kudret Sabanci yuzunden kadini yargisiz infaz ettiler.

zorASK
22-05-12, 18:53
Başlıgı görünce yazmak geldii..

Ne güzeldirrr dila hanım insan izle ızle bıkmaz valla bayılırım o turkan sorayın maskulen aynı zamanda naif kadınlıgına gözümün önüne geldii sımdı : )

Gönül isterdi ki Bergüzar korel i izleyelim dıla hanım dye ama kabul etmemıs galıba.
Nasıl yazarlarsa yazsınlar yeter ki batırmasınlar bıkac bolum sonra komedı ızlemeyelım ınsallah neyse ılk bolumden kendını bellı eder bence.

cristof
24-05-12, 18:56
eğer erkan bey dizide rıza karakterini oynayacaksa yeni sezon favori izileerim arasında bu dizide olacaktır.çünkü erkan bey beyaz gelincik ve sonbaharda oynadığı karakterlerle gönlüme taht kurmuş biri.onu izlemeye doyamıyordum.aşık adamı o kadar gerçekçi ifade ediyor ki....şu anki projesi reyting rekorları kırmasına rağmen izleyenlerine saygım sonsuz ama ali kaptanı hiççç ama hiç sevememiştim....onu izlemeyi çok özledim....

ZELİŞ K.
30-05-12, 10:29
Dila hanım Türkan Şoray'ın en sevdiğim filmlerindendir hoş tüm filmlerine bayılırım Kadir İnanır ile muhteşem bir uyum sergilemişlerdir.Umarım bu dizi selvi boylum al yazmalım gibi bir fiyaskoya dönüşmez. Benim favorim ise Mehmet Akif Alakurt "Sıla" dizisinde harika bir Boran ağa olmuştu. Hatice Şendil'e bir türlü Dila hanım karakterini yakıştıramıyorum Tuba Büyüküstün yada Bergüzar Korel harika olurdu.(bence tabi)

hewal
30-05-12, 10:35
Kim oynarsa oynasın Türkan Şoray ve Kadir İnanır ikilisinin oynadığı hiç bir dizi bekleneni karşılamaz. Al Yazmalım dizisindeki başrol oyuncuları başka bir dizide müthiş bir keyifle izlenebilirdi. Her ikisininde ekran elektriği çok iyi ama Kadir İnanır-Türkan Şoray ikilisinin büyüsü her kim olursa olsun siler süpürür. Burada bahsi geçen pek çok isimde buna dahil. Oyuncular için büyük talihsizlik sinema tarihimizin bu efsane çiftinin oynadığı herhangi bir karakteri oynamak.

(EDAHARUN)
03-06-12, 16:05
zaten yesilçam denince aklima ilk gelen isimiler turkan soray, kadir inanir,
en sevdigim filmler o iki efsane olan oyuncunlarin filmleridir:img-wink:
kimse kadir inanir'in turkan soray'in yerini dolduramaz kimse onlarin yerini alamaz zaten..

riza karakterine erkan petekkaya düsünülmüs bence kadir inanir'in oyanadigi riza karakterine erkan bey cuk oturuyor..:good:
ben eskide de çok duymustum erkan petekkayayi kadir inanira benzettiklerini gerçektende oyunculugu onun yolunda devam ediyor
sert,maço karakterleri erkan abi güzel oynuyor,
yürüyüsü durusu biraz kadir inanir havasi var sanki bende çok benzetirim bu yuzden erkan petakkaya çok iyi seçim olmus..:good:

tuba büyüküstün'e teklif gitmis ama kabul etmemis keske o olsaymis eminim guzel olurdu hem tubamin atin üzerinde durusu, asilligi bambaska bu dizide de o havasini yine görürdük ama malesef teklifi kabul etmemis..:icon_sorr

hatice sendil ben dila hanim rolüne fazla yakistiramadim sevenlerine saygim sonsuz..
kesin dila hanimi hatice oynayacaksa ne deyim hayirlisi olsun artik..

ben dila hanim için kafam da daha çok birce akalay'i yakistiriyordum bu ikinci sezon da kendi dizisinde ayrilacak belki diyorlar ayrilmasini hiç istemem ama eger ayrilirsa neden dila hanim o olmasin diyorum burnunda hizmasiyla atin üzerinde durusu hiç düsünemiyorum inatci,dik basli,burnu havada,sert karakter rolleri birceye inanilmaz çok yakisiyor muhtesem oynuyor kendisinide çok sevdiriyor...:img-wink:
kesinlikle birce akalay dila hanim karakterine cuk otururdu ama seçim yapimciya kalmis tabi..

Gulden
03-06-12, 18:59
dizinin çekimlerine Adanada baslanacakmis.
bir ara bodrum falan denmisti ama son karar Adana.

kaçınkurası
04-06-12, 13:12
selamlar,,,

Ben de nacizhane fikrimi beyan etmek istedim :)

Oyuncular konusunda benim düşüncem:

Serhan Yavaş ve Bergüzar Korel

olursa çokta güzel olur.. tadından yenmez...

Zaten konusu , kurgusu gayet aşikar bi dizi.. Ancak oyuncular tutarsa izlenir.. Yoksa şansı düşük malesef.. Halk artık yenilik, bilinmezlik , farklılık arıyor çünkü...Aksi şekline ancak oyunculara göre karar veriliyor...

arolf
04-06-12, 21:22
Bergüzar Korel redd etti

Haticeyide bu role yakıştırıyorum.O da esmer güzellerimizden.Erkek oyuncu bence Kenan Ece olsun

Gulden
04-06-12, 23:14
Hatice at binmeye devam ediyor dizi icin :) Dila Hanimimiz Cok güclü bir Hanim Aga olacaga benzer arkadaslar. Austos sonu gibi baslar yayin hayatina diye dusunuyorum.

M.Akif Alakurt'u bende riza rolüne cok yakistiriyorum.

tugce_6
06-06-12, 17:10
Bergüzar Korel redd etti

Haticeyide bu role yakıştırıyorum.O da esmer güzellerimizden.Erkek oyuncu bence Kenan Ece olsun

kenan ece bencede cok ıyı olur guzel olur hem yakışırlarr:))) aslında nurgul yeşilcay dıye duşunmuştum ılk başta ama kendısı başka dızıde:( :))

Gizli Özne
19-06-12, 00:01
Hatıce dızı ıcın At bınmeye baslamıs kendısı acık acık dızının ısmını
yazıp o yuzden at bındıgını tweettrıda acıklamıs bulunmaktadır .:img-eat:

gece yürüyüşü
20-06-12, 17:28
karadağlı rıza erkan petekkaya...
erkan twitterda açıkladı dizinin çekimlerine ağustos ayında adanada başlanıyormuş...

kaçınkurası
20-06-12, 18:14
karadağlı rıza erkan petekkaya...
erkan twitterda açıkladı dizinin çekimlerine ağustos ayında adanada başlanıyormuş...

Adana-erkan petekkaya-ağalık-zenginlik vs...Verdiği GÖRÜNTÜ AÇISINDAN Beyaz gelincik'ten ne farkı olaacak?

Erkan bey'in oyunculuğunu çok beğeniyorum... Ama Ali kaptan'dan sonra hemen hemde 1-2 ay içinde bu rol yadırganabilir bence...

Ben halaaaa serhan yavaş diyorum ısrarla.. Ama boşa tabi...

*sma*
20-06-12, 23:15
Bu dizinin oyuncuları zaten belli geçmiş sayfalarda yazmıştım.Milliyet Tv ekinde karakterlere kadar kimin kimi oynayacağı belli.Dila Hanım için Tuba Büyüküstün'e teklif gitti ama kendisi red etti ve rol Hatice Şendil'in :)

kardelen1975
21-06-12, 09:27
tebrik ediyorum yapimciyi böyle bi kasti bi araya getirdigi icin
türkan soray ve kadir inaniri ancak bu iki oyuncu oynardi
erkan ve hatice müthis uyum:img-wink:
al yazmalimin yapimcisinin hatasina düsmediler
neydi o öyle bas rol oyunculari azicik sürükleyip seyirciyi pesine takmali
maalesef al yazmalim oyuncularinin öyle karizmalari yok tu
insaallah senaryo da güzel olur nefessiz izlerim :img-blush

Gizli Özne
23-06-12, 00:37
Erkan Petekkayanın olmasına bır sevındım anlayamazsınız cuk oldu .:img-eat:
Sımdı Hatıce 'de zaten hıc degınmıycem dıger oyuncularda dogruysa dızımız harıka oyucularla kaplı olacak ..

Hayırlısı olsun ..:img-in_lo

JADE2010
27-06-12, 13:09
Yapimci ve kanal pek hosuma gitmedi maalesef ama bana gore bunlar unemli olsada en unemli iki sey senaryo ve basroldeki esas kizla esas oglan ..senaryo dillerim iyi yaziliir ve bir sezunluk olur ki

kaldi bas rolde isimler Erkan bey bence Turkiye sinirlarindaki en iyi 10 erkek oyuncumuz arasinda kolayca yer alir (digerleri:img-tomatvalahi her firsatta haklarini verecem; Fikret Kuskan, Ilker Aksum, Yigit Ozsener, Baris Falay, Mete horuzoglu , Engin Akyurek,Timucin Esen, Mehmet Aslanug , Nejat Isler ),,ve secim cok dogru Riza beyin baya renkli bir karakterdi ve Erkan bey bunun hic kuskusuz basariyla ekrana yansitir bence. kaldiki adam sadece sevdigi kadinin sacini kuklamasiyla bile bana askinin en guzel halini ekrandan hissetirmis nadir oyunculardan(bkmz:beyza gelincik)..Ali kapatani efsanelestirmeside onun ne kadar iyi bir oyuncu oldugunun kantiit

peki bu kadar guclu oyuncunun yaninda Hatice Hanim secimini begendimi hayir begenmedim ama belkide onun gibi star olmamasi basari getirir zira iki starin oynadigi karakterler bazen inandirci degil malum Ego:icon_whisHaticeye bu yuzden sans veriyorum hem guzel hem oyunculugu yeterli olabilir(bizim unlu esas kizlarimizin oyunculuklari ortada:icon_whis)hemde kaprisi ve kurali yoksa iste bekledim ask dizisi

seyirci yeni seyler istiyormu emin degilm bazi degisik diziler reyting alsada bazilari almadi birazda sans isi ama bundan eminimki seyirci her zaman ekranda iki uyumlu ciftin tutkulu askini izlemek ister ..ben sahsen gecen seneyi inandirici bir ask dizisinin izlemeden kapattim bu sene firtinalar estirecek asik bir cift izlemek isterim inshalah Erkan beyle Hatice hanim bize bunu sunarlar..

inshalah Gold yapim yine 10 diziyi ayni anda cekip hepsini kaldirmaz adam aklii iki dizi ceksinler onlara yeter bence.

cerensb
03-07-12, 10:43
eğer erkan bey dizide rıza karakterini oynayacaksa yeni sezon favori izileerim arasında bu dizide olacaktır.çünkü erkan bey beyaz gelincik ve sonbaharda oynadığı karakterlerle gönlüme taht kurmuş biri.onu izlemeye doyamıyordum.aşık adamı o kadar gerçekçi ifade ediyor ki....şu anki projesi reyting rekorları kırmasına rağmen izleyenlerine saygım sonsuz ama ali kaptanı hiççç ama hiç sevememiştim....onu izlemeyi çok özledim....

bende:img-wink: kimbilir belkide bu yeni dizide eski arkadaşlar bir araya geliriz ne dersin:img-wink:

öncelikle hayırlı uğurlu olsun. başarılar diliyorum....

Erkan beyi Ali kaptan olarak hiçbir zaman benimseyemeyen biri olarak bende yeni projesini sabırsızlıkla bekliyorum. eminim çok ama çok başarılı olacaktır. aşık adam rolünü en güzel canlandıran oyuncularımızdan biridir Erkan bey. her ne kadar ben beğenmesemde; Ali kaptan rolüyle güzel bir çıkış yakaladı. Dila hanım projesindede yolu her daim açık olsun....

Hatice Şendil pek takip ettiğim bir oyuncu değil, ama severim kendisini. yinede Bergüzar Korel, yada Tuba Büyüküstün olsaydı daha mı iyi olurdu acaba?

startv de yayınlanacak diye duydum eğer doğruysa kanal seçimi hiç iyi değil maalesef. starın dizilerinin reytingleri iyi olmuyor nedense. keşke kanald olsaydı.....

dizinin çekimlerinin Adana'da olması banada beyaz gelinciği hatırlattı, inşallah onun gibi güzel bir proje olur...

şimdiden tüm ekibe kolay gelsin....

Gulden
03-07-12, 17:17
çekimlerin Austos'ta Adana'da baslayacagini dün gece Erkan bey ucankus programinda açikladi.
teaser'ü önceden çekseler keske dizinin tanitimi önemli.

Hakikatehli
04-07-12, 15:14
Hiç Değilse Birkaç Teaser Çekip Yayınlanması Lazım idi... Bence Bu Konuda Hataları İleride Dizinin Erken Final Yapmasına Neden Olabilir.? Umarım Böyle Birşey Olmaz Diye Düşünüyorum...

deniz devrim
06-07-12, 12:27
çekimlerin Austos'ta Adana'da baslayacagini dün gece Erkan bey ucankus programinda açikladi.
teaser'ü önceden çekseler keske dizinin tanitimi önemli.

keşke çekim yeri olarak adanayı değil başka bir yeri kullanasalardı adana erkan petekkaya şerif sezer bana direkta beyaz gelinciği anımsatıyor çünkü:)

ilk başlarda erkan petekkaya çok karşı çıktım ama sanırım bu biraz hala erkan beyin üzerindeki ali kaptan imajıyla ilgiliydi ama onu atacaktır büyük ihtimal üzerinden :img-wink:iyi bir oyuncu daha öncede yazmıştım
hem bıyıklar falan gidince haticeyle daha uyumlu olacaklardır
son olarak beni düşündüren şey kanal :icon_sorrumarım iyi reytingli olur
bencede teaseri önceden çekselermiş tanıtım önemli
iyi yorumlar herkese

Gulden
06-07-12, 15:00
keşke çekim yeri olarak adanayı değil başka bir yeri kullanasalardı adana erkan petekkaya şerif sezer bana direkta beyaz gelinciği anımsatıyor çünkü:)

ilk başlarda erkan petekkaya çok karşı çıktım ama sanırım bu biraz hala erkan beyin üzerindeki ali kaptan imajıyla ilgiliydi ama onu atacaktır büyük ihtimal üzerinden :img-wink:iyi bir oyuncu daha öncede yazmıştım
hem bıyıklar falan gidince haticeyle daha uyumlu olacaklardır
son olarak beni düşündüren şey kanal :icon_sorrumarım iyi reytingli olur
bencede teaseri önceden çekselermiş tanıtım önemli
iyi yorumlar herkese
Adanada çekilen bir çok dizi var, sayfalarin birindede hanimin çiftiligindeki ev kullanilacakmis deniyordu. mekan pek orijinal degil. Dekorasyonlari degistirip yenilik kazandiracaklarini düsünüyorum.

çekimler austostaysa tanitim bir ay sürecektir. Dizi Eylülden önce baslamaz.

Diyarbekirli
09-07-12, 01:22
Selam efem:img-wink:
Sayfaya emek veren herkese tesekurler calismalar harika:happy0064
Dila hanim dizisi icin Erkan Petekkaya"ya ve butun ekibe basarilar diyorum :calis

Umarim iyi bir senaryo olur diyecegim ama Dila hanim filmin de benim seyretmek istemedigim her sey var malesef ama Erkan Petekkaya"ya hayranligim var ne olacak simdi,isim zor dermisim:img-hyste

Omrumun yarisini insan haklari icin mucadele edince ve ozellikle de agalik sistemi coksun, esitlik olsun, insan haklari olsun, demisken bu hikayede aga ve adamlari var:img-blushve silah dan nefret eden ve en onemlisi tecavuz olayi varken bu dizi nasil seyredilir???
Bu hikayede olaylar belli nasil bir senaryo yazilacak merak ediyorum????

Necati Cumali hikayelerini begendigim degerli bir yazar:happy0064
Makedonya 1900 adli kitabin dan alinan Dila hanim hikayesini muthis bir atmosfer ile yazmis ve tanimadan asik oldugu adamin daha sonra kocasinin katili oldugunu ogrenir ve Dila hanim guclu bir kadin ama asik olur ve ask o sihirli duygu:img-in_lo

Intikamdan ve oldurmekten vazgecirir ama bedeli de olum olur o vazgecer ama etrafindakiler vazgecmez veeeee buda bize STOKHOLM SENDROMU dedigimiz hikayenin bir benzerini daha seyretirecek...
Senaristler de neden yaraticilik yok anlamiyorum gunumuz de oyle cok hikayeler varki neden gecmisdeki hikayeler diye sormak isterdim.....

Ekibe basarilar diliyorum umarim emeklerinin karsiligini alirlar ve en cok istedigim de tecavuz olayi olmasin filmdeki gibi ve Riza bey Dila hanimin kocasini oldurmus olmasin diyecegim ama konu bu:img-blush

Bakalim neler seyredecegiz????

Erkan Petekkaya"ya hayranim ,umarim bu dizi de iyi bir senaryo olur, malesef ki bazi senaristlerin senaryolari berbat olunca hayran oldugum oyuncuya ragmen diziyi seyredemiyorum:img-wink:

Umarim iyi bir senaryo ve iyi bir ekip ile dizi begendigimiz diziler arasina girer bakalim sanslari bol olsun ama dedigim gibi konu belli:icon_sorr

Saygilar efem bol yorumlar ...

Gulden
05-08-12, 14:17
2 agustosta 9 gün sonra DH'nin set'i baslayacak denmis bir haberde.
11 agustosta sanirim ilk kez motor denecek.

yakut_deniz
05-08-12, 16:13
Dizinin başlığı açılmış bile.
Erkan Petekkaya & Hatice Şendil...
Erkan Petekkaya'yı çok ama çok seviyorum. Hatta birçok kişi nefret etse Ali Kaptanı dahi çok seviyorum Erkan Beyin oyunculuğunun tartışmaya açık olduğunu bile düşünmüyorum gerçekten en başarılı oyunculardan biri . Hatice Şendil'in ise daha önce hiçbir projesini izlemedim yani kendisi ve oyunculuğu hakkında hiçbir fikrim yok :icon_whis Yani nasıl olur bilemiyorum. Dila Hanım ise birden fazla hem de her seferinde severek izlediğim Türk Filmleri arasında yer alıyor. Ben Kadir Beyin rolüyle Erkan Petekkaya'yı her yönden özdeştirdim daha görmeden özümde harika bir resim canlanıyor :img-in_lo Ama yine de Ali kaptan benim için her zaman daha özel ve daha değerli Öyle Bir Geçer Zaman Ki efsanesi bence çünkü. Dizi bu sezon mutlaka izleyeceğim yapımlar arasında yer alacak eğer Huzur Sokağı ile yada geçen sezondan izlediğim bir yapımla karşı karşıya gelmez ise :img-wink:

Gulden
05-08-12, 16:31
bloomerg ht'deki programi izledim,
yapimci Dila Hanim için çok özen gösterdigini bir çok kez söyledi. castin en küçügünden en büyügüne kadar herseyi ayrintili bir sekilde düsündüklerini anlatti.
Türkan Soray'in Hatice'nin dila'yi canlandiracagindan habersiz "karadaglarda bir kiz vardi o iyi oynar dila hanim'i ' dedigini anlatti sunucu.
Yapimcida Erkan Petekkaya için Riza canlandiracak 4-5 oyuncudan biri dedi.

Adanada küçük bir sehir kurduklarinida ekledi sunucu köprüler, evler dedi, seti büyük bir alana kurmuslar sanirim.

osmanesma
11-08-12, 14:43
Dila hanım eylül ayında mi yayın hayatına girecek diğer dizilerle beraber keşke daha erken girseydi eylül ayında diğer dizilerin karşısında çok faazla şansı olmayabilir diye düşünüyorum ben

karakabuk
13-08-12, 12:57
Türkan-Kadir uyumunu yakalayabilecek oyuncular yok Türkiye'de... Kim oynarsa oynasın hep kıyaslanacak ve yetersiz bulunacaklardır.

Yine de Erkan Petekkaya ve Hatice Şendil olabilecek en iyi seçimler. Tek dezavantajları daha önce oynadıkları rollerle ilgili olarak seyircide bıraktıkları güçlü etki olabilir. Ama bu etkiyi birkaç haftada silebilecek kadar oyunculukları güçlü her ikisinin de.

Bir Adana dizisi daha... Adana'da çekilen ne çok dizi var son birkaç yıldır. Dizi - film konusu yaratmakta da toprakları gibi bereketli anlaşılan Çukurova...

Bell seni kutluyorum. Çalışmaların harika.:happy0064:happy0064

Dila Hanım izlenmeye değer bir dizi olacak gibi görünüyor. Hem Erkan hem de Hatice sevdiğim oyuncular, rollerinin hakkını vereceklerini düşünüyorum.

Elbette Türkan Şoray-Kadir İnanır ikilisi hep hatırlanacak Dila Hanım ve Selvi Boylum-Al Yazmalım ile. Bu ikisi kadar uyumlu çift görmedim diyebilirim. Ama kıyaslamayı da doğru bulmuyorum.

Bu arada Adana'da ne çok dizi çekiliyor yahu? Ne bereketli topraklarmış...

sondakika
18-08-12, 05:52
işi zor yapımlardan.. iddea falan demesine bakılmasın..ne iddeası.. aslında bu durum hollywood içine düştüğ durumla aynı.. öyle dizi enflasyonu olduki tabiri caizce içine ettiler herşeyin.. millet yalılardan sıkıldı zengin tiplerin aşkllarındanda.. o sebeble hollywood gibi eskileri indir raflardan.. nereye kadar?

yazılacak saçmalıklar bitince geriye eskilerin efsanevi filimlerini yada romanlarını oynatmak kaldı.. bu kafalara, medet oldu geçmiş.. medet oldu mazi..bu eserde bunlardan... hatta tükeniş öyle ki karaoglan gibi çizgi karakterlerinin bile filimleri yapılıyor..

al yazmalım ne kadar tuttuysa buda bu kadar tutacaktır. zira cortoon uyarlamalarının hollywoodda kabak tadı vermesi gibi bu eski demode filim uyarlamalarınında kabak tadı verdiği kanaatindeyim...

ha aşkı memnu nasıl tuttu.. bu soru yaprak dökümü içinde söylenebilir. galiba roman ve geçmişin tozlu raflarında yerini almış demode eselerin günümüzce uylarlamarını ilklerindiler... malı götürende bunlar oldu.sonradan gelenler nal toplamaya başladılar..

hekimoglu64
20-08-12, 15:20
işi zor yapımlardan.. iddea falan demesine bakılmasın..ne iddeası.. aslında bu durum hollywood içine düştüğ durumla aynı.. öyle dizi enflasyonu olduki tabiri caizce içine ettiler herşeyin.. millet yalılardan sıkıldı zengin tiplerin aşkllarındanda.. o sebeble hollywood gibi eskileri indir raflardan.. nereye kadar?

yazılacak saçmalıklar bitince geriye eskilerin efsanevi filimlerini yada romanlarını oynatmak kaldı.. bu kafalara, medet oldu geçmiş.. medet oldu mazi..bu eserde bunlardan... hatta tükeniş öyle ki karaoglan gibi çizgi karakterlerinin bile filimleri yapılıyor..

al yazmalım ne kadar tuttuysa buda bu kadar tutacaktır. zira cortoon uyarlamalarının hollywoodda kabak tadı vermesi gibi bu eski demode filim uyarlamalarınında kabak tadı verdiği kanaatindeyim...

ha aşkı memnu nasıl tuttu.. bu soru yaprak dökümü içinde söylenebilir. galiba roman ve geçmişin tozlu raflarında yerini almış demode eselerin günümüzce uylarlamarını ilklerindiler... malı götürende bunlar oldu.sonradan gelenler nal toplamaya başladılar..

Öncelikle herkesin ramazan bayrami mübarek olsun,
kurban bende yazdiklarina katiliyorum ve nacize iki üc bir seylerde ben yazayim...baslamamis bir diziye ön yargi yapma gibi bir derdim yok zaten öyle biri degilim haksiz elestiri yapmakdan kacinmaya calisirim her zaman...neyse sadece genel olarak yorum yapmama gerekirse dila hanim yanilmiyorsam 77 yapimi...Türkan hanim la kadir abi nin rol aldigi? her neyse aradan gecmis 35 yil ve 35 yil öncesinde Türkiye cok farkliydi...afalar,babalar vb...herkes cirit attigi dönemlerdi...ama simdi gelmisiz 2012 ye hala dila hanimlar var mi ki acaba? üstelik böyle intikam alacak derecesine? simdi egri oturalim dogru konusalim agalar hanim agalar kalmadi artik...tamam bitmedi de doguda bu agalik ama eskisi gibi artik degil...artik her yerde polis,jandarma vb...yani 77 yilindaki dila hanim gibi sahsi fikrimce olamaz...kimse yanlis anlamasin ayni zamanda hatta ne demek istedigimide anlatmaya calistigimida düsünpyorum yani beni anladiginizi...al yazmalim in zaten ilk fragmani daha teasi yayinlanir yayinlanmaz sadece teaser i göre fikrimi belirtmisdim tutmaz bu is demisdim...ve tutmadi zoraki sadece bir sezon ilerlerdi dizi...dila hanim a gelince daha teasirini görmedim önce bir izleyeyim ondan sonra teasrli ilgili fikrimi bir kez daha yazmaya gelicem izninizle...ama 77 yilindaki dila hanimla kiyaslarsak bende erken final yapacagini düsünenlerdenim...neyse...ve günüde sanirim persembe günüymüs? hmmm bir kere günü nü star cok yanlis bir güne secmis cünkü o gün bu sezon her sezonundan farkli ve iple beklenilen bir kurtlar vadisi pusu var 10.yili oldugu icin...kanal d nin ise vedasi var...bilemiyorum artik zaman gösterecek diyerek iyi yorumlar diliyorum herkese...

Seninki(:::)
20-08-12, 17:38
Selam.

Basliga ilk defa yaziyorum, cok sevinmistim diziyi duydugumda. Hatice Sendil & Erkan Petekkaya, ilk baslarda uyum konusunda sorun olurmu diye dusunmedim degil, ama resimleden gorunuyor ki cok yakisiyorlar:img-in_lo Ayni zamanda iki oyuncunun karakterleri layikiyla, hakkini vererek canlandiracagindan suphem yok:img-blush Tek sorun kanal diye dusunsemde, eger tanitimlari iyi yapilirsa ve yayin donemi suresince iyi reklam yapilirsa, diziye sahip cikarsa, hicbir sorun olmaz. Inshallah uzun soluklu ve kaliteli bir is olur:img-wink:

Bu arada persembe olmasina sevindim, o gun izlenecek birsey yok. Vadi sorun olmaz artik okadar etkisi yok zaten. Veda dizisiyle ilgili bilgim pek yok ancak tabi oda yeni bir dizi olarak rakip olacaktir, burda is yine kanala dusuyor!

Tum ekibe basarilar diliyorum, ve sabirsizlikla ilk bolumu bekliyorum:img-eat:

Allaha emanet olun...

Edit: Bu arada diger dizinin basligina baktim. Mehmet bey disinda oyuncu kadrosunu begenmedim, ayrica pek izlenecek bir dizi olacagini dusunmuyorum. Dila Hanim dizisine sonsuz guveniyorum, oyuncu kadrosuyla bile fatacak yapimlardan:happy0064

vadikızı
20-08-12, 19:30
Selam herkese hayırlı bayramlar
diziyi merakla bekliyorum haticem olurda izlenmezmi
dila hanım filmini defalarca izledim çok sevdiğim bir
filmdir bakalım dizisi nasıl olacak merakla bekliyorum

Gizli Özne
20-08-12, 23:44
kurtlar Vadısı ,mematısız pert bır dızı ondan tırsmıyorum acıkcası abartılmıs gereksız uzaltılmıs bır dızıden baska bırsey ıfade etmıyor benım ıcın .
Veda , ise guzel bır yapım 'a benzıyor ama suan saatler on planda ama sımdı Erkan petekkayanın oyle bır gecer zaman kı dızısınden cok takıpcısı oldugundan hatıcenın Karadaglarda bende patlama olur gıbı gelıyor bana hıc suphesız.

ben dızımızın konseptını cok begendım , acıkcası Hatıce Sendıle kucuk bır sohbette bulundum oda dızıye ve ekıbıne cok guvendgını o yuzden gecen sezon ekranda olmadıgını belırttı .:img-eat:

21-08-12, 19:49
Fragmanı gördüm müziği bile yetti be :))

Selam.

Fragmanimi gordun gercekten:happy0064 Oyuncularinda bulundugu bir fragmanmi, yoksa sadece bir tanitimmi yayinlandi cok merak ettim? Kacirdigima inanamiyorum. Haber verdigin icin cok tesekkurler. Ben ekran basina kacar:img-hyste

Allaha emanet...

sevgi_-
21-08-12, 19:56
Merhaba. Fragmani bende izledim, hatta nete dusmus arkadaslar. Kisa bir tanitim fragmani olmus, tabi Dila hanim muzigi esliginde bu bile yetti cerkain arkadasimizin dedigi gibi:img-in_lo Hatice yani Dila at uzerinde, ama karanlik ve etrafinda dumanlar var. Dila hanim yazisi ve uzerinde Erkan Petekkaya ve Hatice Sendil isimleri yazilmis. Dis ses, Dila hanim Eylulde basliyor diyor, okadar. Iyi yorumlar.

21-08-12, 20:03
Selam, fragmani izledim hemen damladim...

Fragman kisa ve oz olmus, daha cok tanitim diyelim, basrol oyuncularini tanitmis oluyor enazindan. Muzigine hayranim zaten Dila Hanimin, fragmanda kullanilmasi cok guzel olmus. Dis ses cok heyecan yaptirdi be:img-hyste Haticeme at binmek yakisiyor, darisi Erkan beyide at uzerinde gormeye inshallah. Az kaldi baslamasina, heyecanla bekliyorum. Tum ekibe basarilar diliyorum.

Edit: Ayrica kucuk bir rica, Necip beyin oldugu bir fragman yayinlanirsa cok sevinicem, cok begeniyorum kendisini super oyuncu:img-wink:

Bu arada haber veren ve fragmani anlatan arkadaslarimiza tesekkurler:img-blush

...

Gulden
21-08-12, 21:28
Dila Hanim Eylül'de geliyor

"müzigi bile yetti" ye katiliyorum. kisacik bir tanitim olmus (24 saniyeyle ne anlayacaz yahu) , ama erkan bey twitter'da maç arasinda daha uzun'u gelebilir yazmis ? maç bitti ben mi kaçirdim ?

heyecanlandim bak simdi

Blue Mo0N
21-08-12, 21:34
fragman cok kisa ama buna ragmen cok etkileyiciydi bence özellikle müzik harikaydi.

buna fragman degil de ''Ön Tanitim'' diyebiliriz bence :img-wink:

tanitim fragmani cok yakinda cikacaktir zaten starin diger yeni dizilerinin de fragmanlar cikmis hepsi 20 saniye bir tek muhtesem yüzyilin 1 dakikaydi galiba ...

oyunculari görecegimiz yeni fragmani sabirsizlikla bekliyorum

vadikızı
21-08-12, 22:49
az önce tanıtımı izledim ve çok hoşuma gitti merakla
bekliyorum bakalım nasıl bir dizi olacak modern bir dila
hanım izleyecez herhalde 12 eylülü iple çekmeye başladık

sevgi_-
21-08-12, 23:09

Canim yanlis bilgin var galiba. Dizimiz 12 eylulde baslamiyor, o tarih MY icin yayin tarihi. Kesin bir tarih yok. Guldeninde dedigi gibi, hem yapimci hemde kanal tarafindan tarih aciklanmadikca inanmayalim bence:img-wink: Fragman bugun ciktigina gore, bu hafta resimlerde gelebilir. Ozellikle setten resimleri cok merak ediyorum, tum oyunculari soyle bir gorelim degilmi. Iyi yorumlar.

Gulden
21-08-12, 23:11

12 eylül MY'in fragmanindan. Videoyu yanlis kesmisim.
DH icin "dila hanim eylülde geliyor" dendi sadece. Günü kesinlesmemis henüz.

cok da umrumda
22-08-12, 00:13
fragmanı fenerbahçe maçı arasında izledim eski üziği kulanmışlar. güzel etkileyici olmuş sanırım bu bir ilk daha iyi olacağını tahmin ediyorum. bakalım nasıl bişey geliyor hatice ve erkan petek kaya yakışacaklardır

antivirüs
22-08-12, 17:10
Fragmanı gördüm,izledim,beğendimGerçi beğenilmeyecek gibi değil hani:img-wink:Fragmandan çok atın üstündeki güzel ve arka fonda verilen müzik mutteşemdi inşallah dizide'de sık sık duyarız bu güzel müziği,Hatice'yi tekrar at üzerinde görmek beni çok heyecanlandırdı özlemişim onu atın üzerinde rüzgarın etkisiyle dalgalanan saçlarını:img-in_lo

Dizi eylülde cuma günü yayınlanacakmış ayın kaçında yayınlanacak hangi saatte:icon_whis

Oyuncu kadrosuna bi göz attımda sevdiğim oyuncular var hepside çok başarılı ünlü oyuncular şimdiden bütün oyuncularımıza başarılar dilerim.

sevgi_-
22-08-12, 17:33
Merhaba. Ellerine saglik calismalar cok guzel arkadaslar. IY dizisinde pece takmisti Hatice, Dila hanimdada esarp takacak. Tanitim fragmaninda dikkat ederseniz basinda beyaz bir esarp var:img-in_lo
Umarim yeni fragman hemencecik cikar, diger oyuncularida cok merak ediyorum. Merak etigim bukadar erken havaalani sahnesi ne icin cekildi? Galiba bizim dusundugumuz sahne degil, ona daha cok var.

Bolum resimlerini bekliyorum DUYURULUR! Iyi yorumlar.

22-08-12, 18:03
Fragmanda kullanılan tabii ki filmin orijinal müziği ve Cahit Berkay'a ait. Umarım Cahit Berkay'a da hakkı veriliyordur.

Selam.

Evet fragmanda orijinal muzik kullaniliyor, dizidede kullanilacak. Cikan ilk haberlerden birinde filme ait tum telif haklarinin satin alindigini soylemislerdi. Yapimcimiz herseyi dusunmus....

2 hafta sonra bomba gibi geliyor Dila Hanim dizisi:happy0064 Ilk tanitimi cok begendim, buyuk merak uyandirdi, merakla ilk bolum tanitimini bekliyorum bende tabi resimlerle birlikte...

Dizinin yolu acik olsun, bol ratingli uzun zoluklu olmasi dilegiyle. Emeklerinin karsiligini ekipce alirlar inshallah:img-wink: Tum ekibe basarilar diliyorum.

Allaha emanet!

hekimoglu64
22-08-12, 18:03
fragman cikinca birdaha yorum yapmaya gelirim demisdim:) ama hic bir sey belli olmuyor...o yüzden 2.teaser i bekliyorum...yorum yapmak icin...
sadece müzigi begendim simdilik birde o gizemli havayi...

bu arada bu dizide günümüzde mi gececek yoksa 70 li yillarda mi?

son olarak can nergis varmis kadroda ben bundan yeni haber oluyorum:img-hyste
her seye ragmende izledigim basarili oyuncu...burada da iyi oyunculuk cikaracagina eminim...

nnurr
22-08-12, 18:18
ve beklenen diziden ilk teaser geldi çok gizemli olmuş ve ben çok beğendim çünkü merakım giderek arttı :img-in_lo
ee başlasında izleyelim biran önce :img-wink:
ali dizi dönem dizisi değil şimdiki zamana uyarlanacak :img-wink:

sevgi_-
22-08-12, 20:39
Sanırım terkettiğim şu sosyal platformlara sırf bu dizi için geri döndüm.
Heyecanla bekliyorum, 2. fragmanı bekliyorum ama Dila ve Rıza'nın uyumları fena olacak buna eminim. :)

Merhaba. Aramiza hosgeldin, bu dizi icin sosyal platformlara donulmicek gibi degilki. Umarim guzel vakit gecirirsin, uzun zaman birlikte oluruz, dizimiz uzun soluklu olur umarim.
Dunden beri fragmani kac defa izledim bilemezsiniz. Televizyonda izlemek ayri bir keyif, cok ilgi cekici ve merak uyandirici bir tanitim fragmani olmus. Resimde ikilinin uyumu ortaya koyulmus. Rizanin Dilaya bakisi:img-in_lo belinden tutmus galiba Dilayi offf. 2. fragman haftaya cikar diye dusunuyorum, ilk basta izleyiciyi bu tanitima alistirip ilk bolum heyecanini vermek icin tum oyuncularin olacagi bir fragman yayinlarlar. Uyumlari gercekten fena olacak, hemde nasil:img-eat: Iyi yorumlar.

eLektr_ist
22-08-12, 20:48
Merhaba. Aramiza hosgeldin, bu dizi icin sosyal platformlara donulmicek gibi degilki. Umarim guzel vakit gecirirsin, uzun zaman birlikte oluruz, dizimiz uzun soluklu olur umarim.
Dunden beri fragmani kac defa izledim bilemezsiniz. Televizyonda izlemek ayri bir keyif, cok ilgi cekici ve merak uyandirici bir tanitim fragmani olmus. Resimde ikilinin uyumu ortaya koyulmus. Rizanin Dilaya bakisi:img-in_lo belinden tutmus galiba Dilayi offf. 2. fragman haftaya cikar diye dusunuyorum, ilk basta izleyiciyi bu tanitima alistirip ilk bolum heyecanini vermek icin tum oyuncularin olacagi bir fragman yayinlarlar. Uyumlari gercekten fena olacak, hemde nasil:img-eat: Iyi yorumlar.

Hoşbulduk yine yine yeniden. Haklısın, kendimi tutamadım bir E.P. hayranı olarak ve burda bulunmalıyım tekrardan dedim.
Umuyorum uzun soluklu olacak, eskiden Star'a karşı bir önyargım vardı kanal olarak ama artık dizileri tutuyor, kıvama geldi kanal.
Fragmanı ilk defa az evvel gördüm ama o müzik beni mest etti diyebilirim ciddi ciddi. Meşhur Erkan Petekkaya bakışını biliyoruz ve ciddi ciddi hayalgücüm ile kafamda bir şeyler netleşiyor sanırım.
Ama çok fena merak ediyorum. Eylül çabucak gelse. :img-blush

NATY&FACU
22-08-12, 20:55
İyi akşamlar Dila Hanım ailesi. Fragmanı izledim. Kısa bir fragman olmuş ama müziği yetti. Gerçekten çok etkileyici bir müzik.

Erkan Petekkaya yılların oyuncusudur ve ben onu her rolünde hayranlıkla izlerim. Hatice Şendil'de Gülhayat karakteriyle gönlümüze taht kurmuştur. Gelen resimlere bakılınca aradaki yaş farkı göze batmıyor ve güzel bir uyum var.

Umarım uzun ömürlü ve başarılı bir dizi olur. Eserin orjinaline sadık kalınan bir yapım olması dileğiyle, iyi forumlar.

sevgi_-
22-08-12, 20:56
Hoşbulduk yine yine yeniden. Haklısın, kendimi tutamadım bir E.P. hayranı olarak ve burda bulunmalıyım tekrardan dedim.
Umuyorum uzun soluklu olacak, eskiden Star'a karşı bir önyargım vardı kanal olarak ama artık dizileri tutuyor, kıvama geldi kanal.
Fragmanı ilk defa az evvel gördüm ama o müzik beni mest etti diyebilirim ciddi ciddi. Meşhur Erkan Petekkaya bakışını biliyoruz ve ciddi ciddi hayalgücüm ile kafamda bir şeyler netleşiyor sanırım.
Ama çok fena merak ediyorum. Eylül çabucak gelse. :img-blush

EP hayranligi herkeste var gibi birsey. Oyunculuguna sapka cikartilir gercekten. Resimde benimde ilgimi ceken ilk sey Erkan beyin bakisi, resimde bile o hissi verebilmis ya:img-in_lo Stara karsi benim sahsen hala bir onyargim var, ama dedigin gibi artik dizileri tutuyor, bunun sebebi iyi reklam yapmalari ve yapimlarinin arkasinda durmalari. Ama bizim dizimizin buna ihtiyaci olmicak diye dusunuyorum. Eylule az kaldi canim, 2 hafta sonra dizimiz yayinda olacak bence. Sadece yayingununu merak ediyorum, umarim Star dizimizi dogru gune ve saate koyar.

Umarım uzun ömürlü ve başarılı bir dizi olur. Eserin orjinaline sadık kalınan bir yapım olması dileğiyle, iyi forumlar.

Hosgeldin, guzel yorumun icin tesekkurler hepsine katiliyorum. Ozellikle su kismi:
Bende oyle umuyorum. Benimde sahsen en cok onem verdigim konu bu. Simdi ne olursa olsun, oyuncular, yapim falan iyi olabilir, ancak yillarin unutulmaz efsane filmi Dila Hanim burda cekilen. Esere sadik kalmak zorundalar(!) bence. Iyi yorumlar.

CcC58lokumCcC
22-08-12, 21:42
Hatice için bile izlenir bu dizi. Aslında eski türk filmleri ve romanların dizi haline getirilmesine çok karşıyım ama ne bileyim Haticeyi şöle bir Dıla hanım olarak düşünüyorumda cidden sevindim remake yapılmasına. Zaten maşallah Hatice kızımıdada Türkan Şoray endamı var cuk diye oturmuş. Kısacık fragmanda bile etkiledi.

Erkanı tartışmaya gerek yok. Adam yıllarını vermiş oyunculuğa. Umarım uzun soluklu olur. Bu arada günü belli oldumu ?

AK1981
22-08-12, 22:11
yeni sezonda en cok merak ettigim dizilerden birisidir... erkan petekkayayi cok severim... bu dizinin adanada cekilmeside birazda beyaz gelincigi bana hatirlatti... o dizide erkani cok begenmistim... ama ÖGBZ dizisini hic seyretmedim gecmiste gelisen diziler ilgimi cekmiyor nedense...

hatice sendile cok güzel uyum saglicaklar... bu zaten resimlerden belli... insallah basarili bir dizi olur... meraklar icersinde bekliyorum :)

hangi gün yayinlanacagi belli mi acaba?

22-08-12, 22:14
Bir haberde persembe, diger haberdede cuma demisler:whistle2 En iyisi tarihin ve saatin verilecegi tanitimi beklemek. Yani daha kesin birsey yok arkadaslar. Persembemi iyi, yoksa cumami bilemedim simdi. Sizce?

...

pusat_yusuf, dedigine katiliyorum, muzigi cok etkileyici. Gecen gun Dila Hanimi tekrar izledimde, muzigi bu filmi DH yapan en buyuk etkenlerden biri. Kisa bir tanitimda olsa, cok iyi yapmislar muzigi kullanmakla, bu izleyicinin dikkatini cekecektir...

Gulden
22-08-12, 22:25
Özet aydinlatici olmus. Dila şehirden gelmis bir gelin esinin ve ailesinin adetlerine karsi cikacak sanirim. Kayin biraderi kötü bir karakter olacak peki kayinpederi ? Engin senkal'i babacan karakterlerle hatirlariz, Dilayi koruyup kollayan biri olmasini istiyorum.

Yapimci cahit berkay'da eserin tellif haklarini satin almis. Orijinaline sadik kalinmasi cok guzel olmus.
O muzik esliginde Dila ve Riza'nin zeybek oynadigi bir tanitim hayal ettimde, filmdeki son sahne gibi (: üff yemede yaninda yat.

Oyuncularin hepsi özenle secilmis rollerine. Birbirleriyle uyumlarida guzel. yeni resimdeki o bakislar muthis.
Riza : lütfen
Dila : yapamam
Bakismalardan bu replikleri algiladim ben.

vadikızı
22-08-12, 22:48
Özet için teşekkürler elifim açıklayacı bir özet
olmuş bencede hatice bu rolda süper olacak
eminim merakla heyecanla bekliyoruz:img-wink:

eLektr_ist
22-08-12, 22:53
Bir haberde persembe, diger haberdede cuma demisler:whistle2 En iyisi tarihin ve saatin verilecegi tanitimi beklemek. Yani daha kesin birsey yok arkadaslar. Persembemi iyi, yoksa cumami bilemedim simdi. Sizce?

Sanırım ben de günlerde ikilemde kaldım. :-) İnşallah gününde bizim işlerimiz felan olmaz. Olsa bile sanırım dayanamam, bilgisayardan izlerim yine. :img-blush

semra.yy
23-08-12, 01:07
Dila Hanım, enn sevdiğim Yeşilçam ikilisinin enn sevdiğim filmlerinden biri..
Umuyorum, Selvi Boylum Al Yazmalım'ın yeni versiyonunun yaşattığı gibi bir hüsran yaşatmaz.
Rıza Bey rolünde EP'den daha iyisini düşünemiyorum...ama...
Dila Hanım rolünde Hatice Şendil'i halâ oturtamadım( ilk bölümler çekilmeye başlanıp tanıtımlar döndü ben halâ oturtamıyorum :) )
Güzelliği tartışılmaz... yer aldığı yapımları takip etmedim ama hakkında iyi yorumlar yapıldığına ve Dila Hanım gibi bir role layık görüldüğüne göre ,oyunculuğu da kötü değildir herhalde... bütün bunlara rağmen...HŞ bana bişey ifade etmiyor:img-blush
Dila Hanım'ı Dila Hanım yapan şey Türkan Şoray ve Kadir İnanır'ın mükemmel uyumuydu bence.. aralarındaki o tarifsiz uyum yer aldıkları tüm yapımları özel kılmıştır... İzleyip göreceğiz o uyum yakalanmış mı yakalanamamış mı??

Ne diyelim ...yolu açık olsun Dila Hanım'ın.

karakabuk
23-08-12, 10:16
Dila Hanım, enn sevdiğim Yeşilçam ikilisinin enn sevdiğim filmlerinden biri..
Umuyorum, Selvi Boylum Al Yazmalım'ın yeni versiyonundaki gibi hüsran yaşatmaz.
Rıza Bey rolünde EP'den daha iyisini düşünemiyorum...ama...
Dila Hanım rolünde Hatice Şendil'i halâ oturtamadım( ilk bölümler çekilmeye başlanıp tanıtımlar döndü ben halâ oturtamadım :) )
Güzelliği tartışılmaz... yer aldığı yapımları takip etmedim ama hakkında iyi yorumlar yapıldığına ve Dila Hanım gibi bir role layık görüldüğüne göre ,oyunculuğu da kötü değildir herhalde... bütün bunlara rağmen...HŞ bana bişey ifade etmiyor:img-blush
Dila Hanım'ı Dila yapan şey Türkan Şoray ve Kadir İnanır'ın mükemmel uyumuydu bence.. aralarındaki o tarifsiz uyum yer aldıkları tüm yapımları özel kılmıştır... İzleyip göreceğiz o uyum yakalanmış mı yakalanamamış mı??

Ne diyelim ...yolu açık olsun Dila Hanım'ın.

Türkan Şoray-Kadir İnanır ikilisinin inanılmaz bir elektriği var. Seyirciye de hemen geçiyor, gerçekten oynadıkları tüm filmler sadece bu uyum için bile izlenebilir.

Erkan Petekkaya ve Hatice Şendil'de de benzer bir uyum bekliyorum. Bence birbirlerine çok yakışıyorlar. Duruşları da bu rollere çok uygun. Erkan Petekkaya tam bu rollerin adamı zaten, aslında her rolün altından kalkabilecek kadar iyi bir oyuncu. Haticenin de asil bir havası var. Ne bileyim çekici ve ulaşılmaz görünebiliyor isteyince. Ben bu dizinin çok sevilerek izleneceğine inanıyorum.

Fragman elbette müziği başta olmak üzere kısacık süresine rağmen çok etkileyiciydi. Fragmanı izleyince dizinin tutacağına ve uzun soluklu olacağına inancım arttı.

eylul
23-08-12, 13:40
Herkese hayırlı gunler dilerim.
Bu sezon merakla bekledigim bir dizi Dila hanım.

Fragman inanılmaz etkileyici.
Super..

Bu diziyi bırakmadan izleyeceğim gibi bir his var içimde.
Zaten Erkan Petekkaya....super kahraman duayen benim için.

Hatice Şendil.Çok güzel kadın.Ben Kurtlar Vadisindeki tipini çok beğenmiştim.
Zarif ve duru bir güzellikti.
Vadide oyunculuğunu özellikle sonlara dogru superlestirmişti.

Ben vadiden sonra Karadaglardaki tipini ve o karakteri sevmemistim.
Saçlarının rengini ve daha kilolu halini sevmemistim ama şimdi ata binerkenki resimlerini görünce...

O zarif ve asil güzellik geri gelmiş..

Çok yakışıklı bir adam ve cok güzel bir kadın.
Konu güzel.
Müzik güzel.
Oyuncular super...

Pazartesi yada Cuma günü yayınlanmasını dileri
.

sevgi_-
23-08-12, 14:27
Merhaba. Owh hayir ya, iskencemi bu:img-beee: Acun beyin programlari neden 3 gun olmak zorundaki, kaldiki Cuma gunune koymalari kadar mantiksiz birsey yok. 2 gun neye yetmiyor. Zaten o programlarin ozeti, yeni bolumu falan derken enaz 3,5 saat aliyor, buda butun gece demek. Ardindan dizi falanda yayinlanmaz.
Star tv cuma gunune yarisma yerine dizi koymali bence: Dila Hanimi:img-in_lo
Olmazsa ya pazartesi yada persembe olacaktir, eger oyle olursa persembe daha uygun gibi geldi. Bilemedim simdi. Umarim kanal dogru gun ve saat secimi yapar. Yeni baslayan bir dizi icin bu cok onemli, ve tabi istikrarli olmalari.
Iyi yorumlar.

Blue Mo0N
23-08-12, 14:35
acun'un programlari cumartesi-pazar ve pazartesi !
cuma günü program yapmiyor acun ...

dila hanim büyük ihtimalle cuma günü yayinlanir bence
cünkü persembe star'in baska bir dizisi baslayacakmis..

bence cuma zaten en uygun gün.
cünkü feriha'siz bir adini feriha koydum, ve bir de gecen sezon cok güldüremeyen yalan dünya dizisi var.

yani cuma günü bence en iyisi :img-wink:

23-08-12, 14:44
Pazartesi yada Cuma günü yayınlanmasını dileri.

Star tv cuma gunune yarisma yerine dizi koymali bence: Dila Hanimi:img-in_lo

dila hanim büyük ihtimalle cuma günü yayinlanir bence
cünkü persembe star'in baska bir dizisi baslayacakmis..

bence cuma zaten en uygun gün.
cünkü feriha'siz bir adini feriha koydum, ve bir de gecen sezon cok güldüremeyen yalan dünya dizisi var.

yani cuma günü bence en iyisi :img-wink:

Selam:img-wink:

Sizlere katiliyorum. Suanda en uygun gun olarak cuma gunu gorunuyor, karsisindaki rakipleri cok guclu degil bence. Diger gunler daha yogun ve zorlu olur zaten. Acun beyinde programlarini cuma yayinlamadigi icin sevindim:img-hyste

Keske tanitim resimleri, ve yeni bir fragman ciksa:img-eat: Ilk tanitim fragmani cok guzel ve ilgi cekici, bunun uzerine patlatacaksin oyuncularin oldugu yeni bir tanitim fragmanini, yine ayni muzik esligine:calisHatta Guldeninde dedigi gibi Riza&Dila'nin zeybek sahnesini tanitim icin kullansalar tadindan yenmez:img-in_lo Haydi hayirlisi, yolu acik olsun dizimizin...

Allaha emanet!

Blue Mo0N
23-08-12, 15:17
bu arada yeni fragman da gelsin artik cok merak ediyorum
ikinci fragmanda sadece dila hanim ve riza olsun!

cok az kaldi diziye :happy0064

dizinin diger oyunculari da cok iyi isimler.
can nergis'i ''herseye ragmen'' dizisinden taniyorum
serif sezer ve engin senkan zaten usta isimler.

daha kimler var acaba

ve yine söylüyorum dizi kesinlikle cuma günü olmali ve bence cuma günü de olacak :img-wink:

karakabuk
23-08-12, 18:08

Sizlere katiliyorum. Suanda en uygun gun olarak cuma gunu gorunuyor, karsisindaki rakipleri cok guclu degil bence. Diger gunler daha yogun ve zorlu olur zaten. Acun beyinde programlarini cuma yayinlamadigi icin sevindim:img-hyste

Keske tanitim resimleri, ve yeni bir fragman ciksa:img-eat: Ilk tanitim fragmani cok guzel ve ilgi cekici, bunun uzerine patlatacaksin oyuncularin oldugu yeni bir tanitim fragmanini, yine ayni muzik esligine:calisHatta Guldeninde dedigi gibi Riza&Dila'nin zeybek sahnesini tanitim icin kullansalar tadindan yenmez:img-in_lo Haydi hayirlisi, yolu acik olsun dizimizin...

Allaha emanet!

Zeybek sahnesi filmde final sahnesi değil miydi, ben mi yanlış hatırlıyorum?

Bu arada Acunun cumaları olmamasına ben de sevindim. Yanlış okumuşum demek ki internette. Cuma uygun bir gün gibi ama AFK izleyicisi ile bu dizinin hedef kitlesi çakışır gibi geldi bana. Perşembe daha mı uygun sanki.

23-08-12, 18:11
Zeybek sahnesi filmde final sahnesi değil miydi, ben mi yanlış hatırlıyorum?

Bu arada Acunun cumaları olmamasına ben de sevindim. Yanlış okumuşum demek ki internette. Cuma uygun bir gün gibi ama AFK izleyicisi ile bu dizinin hedef kitlesi çakışır gibi geldi bana. Perşembe daha mı uygun sanki.

Vallah gunle ilgili konusmak simdilik faydasiz gibi geliyor, aciklansin ondan sonra bakariz canim:img-wink: Tabi ben cumayi tercih ederim, ama persembede olsa herturlu izlerim, izlenir diye dusunuyorum...

Zeybek sahnesi finalde evet, ancak tanitim amacli olabilir. Dila Hanim filmi zeybek sahnesiyle unludur, bu izleyiciyi cekmek icin iyi bir reklam olmus olur diye dedim:img-blush

Allaha emanet!

sevgi_-
23-08-12, 19:33
Merhaba. Oyuncu resimleri gelmis keske tum oyuncularin resimleri gelse. Hatice cok guzel cikmis, cok havali tam bir hanimaga havasi yakalamis. Burnundaki hizmasini, boynundaki salla tamamlamislar. Gunumuze uyarlanmis olsa bile, o hava cok iyi yakalanmis:img-wink: Erkan beyde cok karizmatik cikmis, zeybek sahnesi cekilmis anlasilan, ancak bu finaldeki final sahnesi degil herhalde. Birde yayin gunu ve saati aciklansa harika olacak. Merakla bekliyoruz. Iyi yorumlar.

ezzel.53
23-08-12, 22:49
Vallah gunle ilgili konusmak simdilik faydasiz gibi geliyor, aciklansin ondan sonra bakariz canim:img-wink: Tabi ben cumayi tercih ederim, ama persembede olsa herturlu izlerim, izlenir diye dusunuyorum...

Zeybek sahnesi finalde evet, ancak tanitim amacli olabilir. Dila Hanim filmi zeybek sahnesiyle unludur, bu izleyiciyi cekmek icin iyi bir reklam olmus olur diye dedim:img-blush

Allaha emanet!

hayır zeybek final sahnesinden değil birinci bölümünde oynanacak zeybek sahnesi final sahnesinde karadağlı rızayla dila hanım karşılıklı oynuyorlar bir düğünde

#göçebe#
23-08-12, 22:55
erkan petekkaya yerine kadir inanırla yeniden çekebilirlermiş yahu:) aralarında pek fazla yaş farkı yok ve görüntüde de öyle genç görünmüyor hatta beyaz saçları gözaltı torlabaları vs oldukça amca erkan petekkaya..

hikaye yeniden çekiliyor madem daha genç birileriyle olmalıydı..

kötü bir cast..
bir klasikten daha bişiy çıkaramıycaklar belli ki..

Diyarbekirli
23-08-12, 23:12
BÖLÜM DETAYI

Kendi adaletini kendi sağlayan, sözü kanun yerine geçen ağaların ve beylerin hüküm sürdüğü Sarıgöl’de, bu düzene tek başına karşı koymaya çalışan, ölen eşinin ardından adalet arayan genç, şehirli Dila’nın ve imkansız aşkı Rıza Bey’in hikayesi....

'Dila Hanım' Eylül'de Star'da!

kaynak: Star Tv

Bolum detay"ni paylastigin icin tesekurler ve ellerine saglik:happy0064
Bu kisa ozet harika:happy0064:happy0064
Agalara ve beylere karsi baskaldiran bir kadin:happy0064
Duzene karsi cikan bir kadin:happy0064
Adalet arayan bir kadin:happy0064
Imkansiz bir ask:img-wink:

Erkeklerin golgesinden siyrilarak,icinde bulundugu haksiz konumu kabullenmeyen,
Dila hanim harika olur seyredilmesi keyifli olur:img-wink:

Umarim silahlarin ve sidettin az oldugu bir dizi seyrederiz bakalim???

Toplumumuz da gercek hayatta her alan da gorulen esitsizlige karsi,
dizi de olsa bir kadinin adalet aramasi bulundugu duzene karsi cikmasi ve mucadele etmesini seyretmek keyifli olur:865323

Erkan Petekkaya hayrani olarak bu dizinin senaryosunu merak ediyorum iyi bir senaryo,
ve EP nin ve Serif Sezer"in sapka cikartan oyunculugunu ve diger emektar oyunculari seyretmek keyifli olur:happy0064
Hatice Sendil malesef daha once hic seyretmedim ama fotolarda harika gorunuyor ve uyum guzel yollari acik ,
sanslari bol olsun:happy0064

Saygilar efem bol yorumlar:img-wink:

sevgi_-
24-08-12, 00:01
Dila Hanım cuma günü olarak duyuruluyor.

Merhaba. Galiba en uygun gun cuma gercekten, umarim dogrudur. Hem rakipler acisindan, hem dizi bollugu acisinda. Mashallah diger gunler hinca hinc dolu:icon_whis
Bu arada arkadaslar hepinizin eline emegine saglik, calismalariniz cok guzel olmus, ayrica diger arkadaslarada guzel yorumlari icin tesekkurler. Bence Erkan beyde, Hatice hanimda rollerine cuk oturmus, bu iki karakteri en iyi bu iki basarili oyuncu canlandirabilirdi zaten. Hayirlisi, dizinin yolu acik olsun. Iyi yorumlar.

sevgi_-
24-08-12, 00:24
Mukemmel bir poz olmus sloganida " herkes ask ister ama onlat imkansizi sectiler " buna benzer birseydi :))):img-in_lo:img-blush

Yok oyle degil canim: 'Her ask zordu, onlar imkansizi secti' Seninki az degisik olmus:img-hyste
Cok merak ediyorum, acaba Dilanin esi ilk bolumdemi olecek? Can Nergis belkide dizide flashbacklerle bizimle olur, bu diziye ayri bir hava katar. Ayrica, Dila Rizanin onun kocasinin katili oldugunu bildigi haldemi onunla ask yasicak. Yoksa oyunmu oynicak, Rizadan intikam almak icin? 'onlar imkansizi secti...' demisler. Isin icinden cikamiyorum:calisSenaryoyu cok merak ediyorum, Dila hanimla tipatip ayni olmaz tabi, ama umarim ayni cizgilerde gider. Bu arada calismalarin cok guzel, ellerine saglik. Iyi yorumlar.

Gizli Özne
24-08-12, 01:10
Yok oyle degil canim: 'Her ask zordu, onlar imkansizi secti' Seninki az degisik olmus:img-hyste
Cok merak ediyorum, acaba Dilanin esi ilk bolumdemi olecek? Can Nergis belkide dizide flashbacklerle bizimle olur, bu diziye ayri bir hava katar. Ayrica, Dila Rizanin onun kocasinin katili oldugunu bildigi haldemi onunla ask yasicak. Yoksa oyunmu oynicak, Rizadan intikam almak icin? 'onlar imkansizi secti...' demisler. Isin icinden cikamiyorum:calisSenaryoyu cok merak ediyorum, Dila hanimla tipatip ayni olmaz tabi, ama umarim ayni cizgilerde gider. Bu arada calismalarin cok guzel, ellerine saglik. Iyi yorumlar.

Sagol canim , bende fazlaca merak ediyorum ama sir gibi sanki su kirmizi pantolonlu oldugu ustu gorunce sehirli oldugunu anlad baslada birsey bilmiyorum :) + olarak baya degistiisim lafi :)))

He birde hatirlatmada bulunayim Haticr bu diziyi Karadaglar bittikden sonra kabul etmis yani konustugumuz da o yuzdm gecen sezon ekranda degildim dedi bu proje icin yani 1 ay once Tuba ile berguzar haberide yalan yani . gecen sezom kabul etmis iyiki de etmis .

kreys
24-08-12, 10:29
Yapım Gold Film

Yönetmen Onur Tan Kurtlar Vadisinin eski yönetmenlerinden

dizi birinciligi kesin gibi özeti ikinci sıraya yerlesir .

Caglar1990
24-08-12, 10:58
BÖLÜM DETAYI

Kendi adaletini kendi sağlayan, sözü kanun yerine geçen ağaların ve beylerin hüküm sürdüğü Sarıgöl’de, bu düzene tek başına karşı koymaya çalışan, ölen eşinin ardından adalet arayan genç, şehirli Dila’nın ve imkansız aşkı Rıza Bey’in hikayesi....

'Dila Hanım' Eylül'de Star'da!

kaynak: Star Tv

Yıl 2012 Türkiye'de Artık Ağa - Bey Kavramı Kalmadı... Herkes Ekmeğinin Peşinde Keşke Dönem Dizisi Olarak Anlatılsaydı.! Bu Haliyle Uzun Ömürlü Olacağını Düşünmüyorum.?

sevgi_-
24-08-12, 12:14
Merhaba. Kotu adamda tam kotu olmus ha. Necip Memiliye zaten hayrandim, bu diziyle birlikte dahada hayran kalicam. Cok karizmatik gorunuyor. Erkan beyin resmide tablo gibi cikmis, Riza&Dilayi her bolum atin uzerinde gorucez anlasilan. Ve o muhtesem gulusuyle Dila:img-in_lo Gunes yuzlum, bu nasil bir guzelliktir. Turkan Sorayin guzelligi tartisilmaz, benim icinde Haticenin guzeligi tartisilmaz, iste buyuzden onlar Dilaya yakisan iki isim. Resimler geldikce heyecan buyuyor. Merakla Eylulu bekliyoruz.

Bu arada cok da umrumda, ben tam tersi bu dizinin uzun soluklu olacagi kanaatindeyim. kreys, demekki yonetmen degismis ilk baslarda Faruk Teber olarak geciyordu. Neyse hayirlisi, Onur Tan'da basarili bir yonetmen:img-wink:
Iyi yorumlar.

AK1981
24-08-12, 15:40
dila hanim dizisinden cok umutluyum ben - hatice sendilin oyunculugunu izlemek bugüne kadar bana nasip olmadi ama erkan petekkayayi taaa beyaz gelincik zamanindan beri cok severim... fotograflardanda anlasildigi gibi ikisi cok güzel uyum saglayacaklar... senaryo cekim kurguda güzel olursa bence kesinlikle favori dizilerden birisi olacaktir...

tüm ekibe basarilar dilerim!!!

seven neyapmaz
24-08-12, 15:50
diziyle alakam yok ama cuma olmasına sevinen bir çok insandan biriyim ve tek dileğim reytinglerde birince gelmesi, bol başarılı olması,cuma günü 1. olması, iyi seyirler sizlere

24-08-12, 21:20
Selam.

Guzel dilekleriniz icin tesekkurler arkadaslar, bu arada basliga hosgeldiniz:img-wink: Bugun diziden yeni bir haber alamadik, pek bir durgun gecti, resimler disinda. Aslicim resimler icin tesekkurler, sonunda Necip beyi gordum ya rahatladim:img-eat:

Demek cuma gunu diye geciyor sevindim, cunku en dogru gun 'cuma'. Kanali bu kararindan dolayi kutluyorum, sahsen en dogru gun olacagi kanaatindeyim. Persembede olabilirdi, ama o gununde listesi uzadikca uzuyor yeni dizilerle birlikte. Cuma gunu dizimiz icin en hayirlisi olacak inshallah. Simdiden herkese iyi seyirler...

Yeni tanitim, resimler ve tum oyuncularin aciklanmasini istiyoruz, kanal duysun sesimizi:calis

Allaha emanet!

eLektr_ist
24-08-12, 22:31
Onu bunu bilmiyorum ama ben çok heyecanlıyım sanırım. Çok merak ediyorum diziyi. Pek böyle sabırsızlanmam ama çok sabırsızlanıyorum. =)

sevgi_-
24-08-12, 23:23
Iyi aksamlar. Yarin haftasonu, malum Startv'nin magazin programi cikiyor sabahlari cumartesi ve pazar gunu. Kanal dizinin setine gidebilir, umarim yanilmam. Yarin ekran basinda olucam, dizimizle ilgili yeni goruntuler verecek olsalar kacirmak istemem. Ayrica guzel yorumlar ve calismalar icin sagolun. Vallah elektr_ist arkadasim, bende cok sabirsizlaniyorum bu dizi icin, super olacak:img-wink: Iyi yorumlar.

26-08-12, 16:52
yeni sezon açilisini 12 eylülden itibaren yapacaklarmis. MY'nin ardindan tüm yenilikler ortaya çikacakmis.

Selam...

Evet oyle gorunuyor, buyuk acilis MY ile yapilacak. Kanal eger akillica davranirsa, MY dizisi arasinda DH tanitimlarini bol bol yayinlar, reklam olur:img-wink: Ayrica dun aksam kanalin sitesine girdigimde, bir ara fotograflar diye bir baslik vardi Dila Hanim kisminda, uzerine basinca hata verdi, ve sonrasinda baslik kaldirilmisti. Dilegim o ki dizinin baslamasiyla oyle bir baslik acilir, ve bizler her hafta ozetle birlikte yeni resimler goruruz. Tipki diger yeni dizisi olan AR icin yaptigi gibi...

Magazinde dizimizle ilgili birsey yoktu, enazindan dun icin konusuyorum elektr_ist arkadasim:img-blush Dizimizin yayintarihini ogrenseydik, yayin tarihine yakin magazin programlarinda cikacagindan suphem yok:img-wink:

Arkadaslar resim ve calismalariniz icin tesekkurler, elinize emeginize saglik hepsi cok guzel. Kanalin reklam tanitiminda kullandigi bu son resimdede anlasiliyorki, dizimizde galiba boyle mistik sahneler izlicez, ozellikle Riza&Dilanin sahneleri icin cok guzel olur:img-in_lo Baksaniza tanitim fragmanindada geceyarisi ve dumanlar kullanilmis ve cok gizemli bir hava yakalanmis. Basarili bir yonetmene sahip olmak guzel birsey...

Dizimizi gecen her gun daha buyuk bir heyecanla bekler oldum. Yolu acik olsun, bol ratingli uzun soluklu olur inshallah. Bu arada hala cuma gunu yayinlanmasi gerektigi konusunda israrliyim PT1'de tabiki:calis

Allaha emanet!

eLektr_ist
26-08-12, 16:59
Selam...

Evet oyle gorunuyor, buyuk acilis MY ile yapilacak. Kanal eger akillica davranirsa, MY dizisi arasinda DH tanitimlarini bol bol yayinlar, reklam olur:img-wink: Ayrica dun aksam kanalin sitesine girdigimde, bir ara fotograflar diye bir baslik vardi Dila Hanim kisminda, uzerine basinca hata verdi, ve sonrasinda baslik kaldirilmisti. Dilegim o ki dizinin baslamasiyla oyle bir baslik acilir, ve bizler her hafta ozetle birlikte yeni resimler goruruz. Tipki diger yeni dizisi olan AR icin yaptigi gibi...

Magazinde dizimizle ilgili birsey yoktu, enazindan dun icin konusuyorum elektr_ist arkadasim:img-blush Dizimizin yayintarihini ogrenseydik, yayin tarihine yakin magazin programlarinda cikacagindan suphem yok:img-wink:

Arkadaslar resim ve calismalariniz icin tesekkurler, elinize emeginize saglik hepsi cok guzel. Kanalin reklam tanitiminda kullandigi bu son resimdede anlasiliyorki, dizimizde galiba boyle mistik sahneler izlicez, ozellikle Riza&Dilanin sahneleri icin cok guzel olur:img-in_lo Baksaniza tanitim fragmanindada geceyarisi ve dumanlar kullanilmis ve cok gizemli bir hava yakalanmis. Basarili bir yonetmene sahip olmak guzel birsey...

Dizimizi gecen her gun daha buyuk bir heyecanla bekler oldum. Yolu acik olsun, bol ratingli uzun soluklu olur inshallah. Bu arada hala cuma gunu yayinlanmasi gerektigi konusunda israrliyim PT1'de tabiki:calis

Allaha emanet!

Haklısınız tabii.
Bu arada dizi müziklerini kim yapıyor ? Ancak burdan takip edebiliyorum arada.
Şu fragmandan sonra aklıma ilk gelen isim yine Kıraç-Garbiyeli geldi. İnşallah öyledir. :)

26-08-12, 17:07
Haklısınız tabii.
Bu arada dizi müziklerini kim yapıyor ? Ancak burdan takip edebiliyorum arada.
Şu fragmandan sonra aklıma ilk gelen isim yine Kıraç-Garbiyeli geldi. İnşallah öyledir. :)

Dizinin oyunculari, yonetmen, yapimci ve senaristi disinda hicbir bilgimiz yok. Ve basrol oyuncularin 2 tane tanitim resmi var okadar. Bende cok merak ediyorum dizimizin muzigini kimin yapacagini, ama bilgi yok:calis Tanitimda kullanilan Dila Hanim muzigi 'Cahit Berkaya' ait, ki bildigim kadariyla kendisine telif haklari odenmis, ama dizi muziklerini o yapmicaktir. Kirac-Garbiyeli bu konuda basarili(her nekadar kiracin tarzini sanatci olarak begenmesemde dizi muzigi isinde basarilidir). Eminim yapimci ve teknik ekip en dogru secimi yapacaktir bu konuda, sonucta bir dizinin tutmasi icin muzigide cok buyuk bir etken, izleyiciyi etkilemesi gerekmekte:img-wink: Hayirlisi...

Allaha emanet!

eLektr_ist
26-08-12, 18:20
Dizinin oyunculari, yonetmen, yapimci ve senaristi disinda hicbir bilgimiz yok. Ve basrol oyuncularin 2 tane tanitim resmi var okadar. Bende cok merak ediyorum dizimizin muzigini kimin yapacagini, ama bilgi yok:calis Tanitimda kullanilan Dila Hanim muzigi 'Cahit Berkaya' ait, ki bildigim kadariyla kendisine telif haklari odenmis, ama dizi muziklerini o yapmicaktir. Kirac-Garbiyeli bu konuda basarili(her nekadar kiracin tarzini sanatci olarak begenmesemde dizi muzigi isinde basarilidir). Eminim yapimci ve teknik ekip en dogru secimi yapacaktir bu konuda, sonucta bir dizinin tutmasi icin muzigide cok buyuk bir etken, izleyiciyi etkilemesi gerekmekte:img-wink: Hayirlisi...

Allaha emanet!

Kıraç'ın dizi müzikleri konusunda, normal olarak müzikte başarılı olduğunu düşünüyorum. Zaten Erkan Petekkaya'nın dizilerinin müzikleri de genelde Kıraç'ındı.
Beyaz Gelincik - Sessiz Fırtına - Son Bahar :love01:
Bu sefer de Kıraç'ın müziklerinin cuk oturacağı kanısındayım. :img-blush

Antivirüs, ellerine sağlık. :img-wink:
Aynen, Allah'a emanetsiniz. :img-blush

27-08-12, 14:09
Selam...

Bende merak etmeye basladim, Startv belliki daha yeni yayin donemi icin planlama yapmamis, enazindan yeni diziler icin gun ve saat belirlememis. Inshallah dogru gun ve saat secimi yapar kanal Dila Hanim dizisi icin, 'cuma PT1' en dogru karar olur bence:img-wink:

Canli enstruman kayitlari alinmis dun, bu sayede ekibin bu konudada nekadar ozenli oldugunu ogrenmis olduk. Zaten tanitimdaki Dila Hanim muzigi cok guzel olmus, diziye ait diger muziklerde eminim cok guzel olacaktir:img-blush

Edit: Mazlum Cimen, Hanimin Ciftligi dizisinin muzigini yapmistir(ve tabi baska dizi ve filmlerin muziginide). Belliki dizimizin muziklerinide kendisi yapacak. Odullu ve basarili bir muzisyendir kendisi, sevindim:happy0064

Acaba bu hafta yeni tanitim fragmani cikarmi? Yada resimler? 2 gundur pek bir sessiz bizim ekip...

Iyi yorumlar herkese. Allaha emanet!

eyy
27-08-12, 16:22
Gerçekten çok merak ediyorum şuan başlıcak olan dizilerden en merak ettigim dila hanım starda olması iyi olmuş. umarım ikinci saat filan yayınlanmaz salı olsa süper olur korkum yok ezer geçer bence:)
erken petekkaya zaten mükemmel bir oyuncu hatice şendilide çok begeniyorum çok asil bir güzelligi var:)

Adk selin
27-08-12, 17:18
Konusu çok güzel izlenmeye deger bir dizi olacak ama umarım digerleri gibi asıl hikayenin dısına çıkılmaz merakla bekliyorum cuma da güzel bir gün:img-wink:

Blue Mo0N
27-08-12, 17:28
yayin tarihi belli olmus demek cok sevindim.
en dogru gün secilmis bence :img-wink:

dizinin saati 20.00 olacaktir muhtemelen cünkü ikinci kusakta cuma aksamlari artik behzat c. olacakmis

dizinin müziklerini yapan mazlum cimen - saki cimen'mis
hanimin ciftligi'nin jenerik müzigini cok begeniyordum müzikleri yapanlarda cok iyi isimler :happy0064

geriye ne kaldi? yeni fragmanlar ve dizinin baslamasi!

hadi hayirlisi :img-wink:

27-08-12, 18:09
Gerçekten çok merak ediyorum şuan başlıcak olan dizilerden en merak ettigim dila hanım starda olması iyi olmuş. umarım ikinci saat filan yayınlanmaz salı olsa süper olur korkum yok ezer geçer bence:)
erken petekkaya zaten mükemmel bir oyuncu hatice şendilide çok begeniyorum çok asil bir güzelligi var:)

Selam, basliga hosgeldin. Vallah bizlerde senin gibi merakla bekliyoruz diziyi, gercekten EP ve HS uyumunu izlemek zevkli olacak. Benimde buyuk merakla bekledigim dizilerden biri(digeri Karadayi:img-wink:) Buyuk ihtimal PT1'de yayinlanacak, yani 20:00 canim...

Cuma diziler için iyi bir gün:) İsabet olmuş da AFK ile çakışacak sanırım. Hedef kitlesi aynı grup olabilirdi. Seyirci ikiye bölünecek bence cuma günü. Saati yazılmamış. Umarım 2. kuşak olur, 10'dan sonra başlar.

2. kusak olacagini sanmam canim, Startv cuma 2.kusaga Behzat C.'yi koymus galiba. Hayirlisi...

Konusu çok güzel izlenmeye deger bir dizi olacak ama umarım digerleri gibi asıl hikayenin dısına çıkılmaz merakla bekliyorum cuma da güzel bir gün:img-wink:

Sende basligimiza hosgeldin canim. Hikayenin disina cikilmaz diye umuyorum bende. Tabiki eklentiler olacaktir, ama ana hikaye ve dizideki askla birlikte tam bir Dila Hanim izlicez eminim:img-eat:

yayin tarihi belli olmus demek cok sevindim.
en dogru gün secilmis bence :img-wink:
dizinin saati 20.00 olacaktir muhtemelen cünkü ikinci kusakta cuma aksamlari artik behzat c. olacakmis
dizinin müziklerini yapan mazlum cimen - saki cimen'mis
hanimin ciftligi'nin jenerik müzigini cok begeniyordum müzikleri yapanlarda cok iyi isimler :happy0064

Bencede yayin gunu ve saat olarak en dogru secim yapilmis. BC'nin dizinin ardindan yayinlanacak olmasi, dizimiz icin bir arti olacaktir seyirci acisindan. Ayrica muzik konusunda bende M&S Cimen ikilisinin cok guzel isler cikardigini bilerek dizimiz icinde cok guzel muzikler hazirlicaklari dusuncesindeyim:img-wink:

...

fatma-1721, haber icin tesekkurler. Ekledigin icin eline emegine saglik:img-blush

Dizimiz icin herseyin hayirlisi. Inshallah bol ratingli, uzun soluklu olur dizimiz...

Allaha emanet!

Gulden
27-08-12, 18:17
14 Eylül Cuma :img-wink:

hayirli olsun öncelikle. Cuma en yüksek ihtimal'di zaten, afk'yla çakisacak benim için. Napalim Emir'i netten izleriz.
Cuma aksamlari sorunsuz zirveyi zorlar Dila Hanim.

yayin saati 20.00 arkadaslar. daha önceki haberlerin birinde dizinin pt1'de yayina girecegi yaziyordu zaten. hem Behzat ç'de var.

Gizli Özne
27-08-12, 18:26
Oktay Gursoy 'da Dila hanim 'da .
Dizimiz 14 Eylul 'de 4 gozle bekliyoruz cok heyecanliyiz Hatice cok yogun sanirim Twit atmiyor :)) Cok heyecanli .

sevgi_-
27-08-12, 18:32
Oktay Gursoy 'da Dila hanim 'da .
Dizimiz 12 Eylul 'de 4 gozle bekliyoruz cok heyecanliyiz Hatice cok yogun sanirim Twit atmiyor :)) Cok heyecanli .

Merhaba.
Dogrusu 14 Eylul, senin yazdigin my yayin tarihi. '14 Eylul Cuma, Dila hanim 1. bolumu'!
Iyi yorumlar.

Blue Mo0N
27-08-12, 21:51
yeni tanitim cikmis :happy0064:happy0064

tek kelimeyle MUHTESEM!

o ne oyunculutur arkadas,
erkan bey ve hatice hanim döktürmüs :img-in_lo

bu iki karakter icin cok dogru secim yapilmis bunu fragmandan anladim.

hatice'nin daha önce 2 dizisini izlemistim ama bu sefer tek bir fragmanla bile onu cok begendim.

erkan bey zaten artik müthis oyunculugu biliniyor ama riza rolü de ayri bir yakismis ...

eyy
27-08-12, 21:55
cuma demek ferihayı izlemiyorum zaten geçerde süphem yok
ama YD izliyorum ben ama dila hanıma bakıcamm:)

Gulden
27-08-12, 22:24
off :img-in_lo

iste zeybek sahnem !
iste oyunculuk !

Erkan Bey'in zeynek oynamasini çok istiyordum. Rizanin bu halini tanitimda görmek süper iyi geldi.
Hatice :img-in_lo beyaz tülü, pirlanta hizmasi, Atinin üzerindeki heybetiyle herseyiyle müthisti. Silahi dogrulttugunda gözlerinin dolmasina bittim.

tek kelimeyle sahaneydi. heyecanim kat be kat artti.

not : yine kim verdi bu kiza tabancayi :img-beee: hiç acimadan mihliyo alin onu alin onu :img-hyste

fatma-1721
27-08-12, 22:33
Yeni fragman müthis :good:
Haber veren arkadaslara cok tesekkürler :love01:
Aga efendi dila hanim´i elinde silahla görüyor ve gögsünü gere gere oyununa devam ediyor ... gibi görünüyor fragmanda :icon_whis, eger cidden öyleyse bu sahneyi sabirsizlikla bekliyorum :happy0064

27-08-12, 22:36
not : yine kim verdi bu kiza tabancayi :img-beee: hiç acimadan mihliyo alin onu alin onu :img-hyste

Iste bu benimde aklima geldi, daha unutmadik vadideki keskin nisanciligini, nede yakisiyor eline silah:img-eat: Ama merak etme, burdaki gorevi vurmamak. Ama Rizada sagolsun, vur diye kizi kiskirtiyor canim:img-hyste

Ne sahne olmus ama, biz sadece kisaltilmisini izliyoruz suanda, kim bilir oncesinde ve sonrasinda ne olacak. Riza filmde tecavuz etmisti Dilaya, ve Dila bunun sonrasinda silah cekmisti ona. Bu sahne sadece tanitim amacli olabilir, olmalida, cunku bu sahne filmin sonlarina aitti. Bu arada bu tecavuz olayinida hic konusmadik:icon_sorr Korkuyom ben ya. Ilgimi ceken detay, yine filmdeki gibi konuklarin sirti Dilaya donuk durumda, kiz orda vursa bile kim vurduya gider Riza:img-hyste

Ama bu fragmanla birlikte gorduk ki, Erkan&Hatice uyumlu bir cift olmuslar. Yanyana olduklari sahnelerde daha acik gorulecektir bu. Yanliz bizim hayirsiz kayinbiraderi goremedik. Necip Memiliyi cok merak ediyorum, yeni tipini gormustuk, bakalim nasil bir karakter cikartacak karsimiza:img-wink:

Neyse yeni bir tanitim daha cikar elbet, tum oyuncularin oldugu. Kim dayanacak 14 Eylule kadar, fena heyecan sardi...

Yeni fragman müthis :good:
Haber veren arkadaslara cok tesekkürler :love01:
Aga efendi dila hanim´i elinde silahla görüyor ve gögsünü gere gere oyununa devam ediyor ... gibi görünüyor fragmanda :icon_whis, eger cidden öyleyse bu sahneyi sabirsizlikla bekliyorum :happy0064

Buyuk ihtimal oyle, filmde oldugu gibi. Yanliz filmi izlerkende kendi kendime demistim, keske vursaydi orda diye, tecavuz bu kolay degil bunu yapan sevdigin olsa bile:img-beee: Bende ayni sabirsizlikla bekliyorum vallah...

Allaha emanet!

teldi
27-08-12, 22:44
beğenenlere diyeceğim söz yok ben fikrimi beyan etmek istiyorum dila hanımın yanına yakılaşamamış evet güzel bir kadın ve hoş bir adam var ama bundun ibaret haticeyi karadağlarda beğenirdim erkana tek kelime edemem çok beğendiğim bir oyuncu ama dila hanım ve karadağlı rıza olmaları sırf şu fragmanda bile mümkün görünmüyor kaldıki rıza ve dila titireyerek içleri dolarak çekmişlerken o sahneyi iki yoncununda bu kadar kasılmaları beni itti belki ismin ağırlığı nedendir buna dedimya rüştünü ispatlamış oyuncular bunlar ama dila hanıma dokunmayacaklardı izleyeceklere iyi seyirler ama keşke efsaneme bulaşmasalardı herşey para değil

ipek ongun
27-08-12, 22:48
yeni fragmanı gördüm bayıldımm:img-in_lohaticeme bir kez daha aşık oldum.çok asil hatun,hatunun dibi dibi.erkan beyde harika görünüyordu yeni imaj çok yakışmış,çok yakışıklı çok fit görünüyordu.bu ikili tutar benden söylemesi.ama diger karekterlerde tanıtılmalı bir an evvel çünkü artık dizileri sadece başroller degil yan karekterlerde sırtlıyor.bir an evvel başlasın eylül de ne yahh tarih verin kardeşim:img-tomat

laFee
27-08-12, 22:49
Yeni fragman harikaydı. Bu sezonun büyük bir merakla bekleyeceğim dizilerin sırasında 1 numarayı aldı bile. Oyuncular karakterlere anca bu kadar cuk diye oturabilir. Erkan Petekkaya ve Hatice Şendil iyi bir iş çıkaracaklar eminim, zaten çokta yakışmışlar. Hadi bakalım uzun soluklu bir dizi olması dileğiyle...

nehiirr
27-08-12, 22:52
Fragmanı gerçekten çok beğendim.

Kadir İnanır ve Türkan Şoray'ın efsaneleşmiş Zeybek sahnesinden olması da ayrı bir güzel olmuştu. Bu filmi ve bu sahneyi defalarca ağzı açık, gözleri yaşlı izlemiş biri olarak, yine aynı duyguları bana hissettiren Erkan ve Hatice'yi de ayrıca tebrik ederim.
Çok yakışmışlar. Oyunculuklarını da konuşturacaklar belli oldu.

Gulden
27-08-12, 23:01
beğenenlere diyeceğim söz yok ben fikrimi beyan etmek istiyorum dila hanımın yanına yakılaşamamış evet güzel bir kadın ve hoş bir adam var ama bundun ibaret haticeyi karadağlarda beğenirdim erkana tek kelime edemem çok beğendiğim bir oyuncu ama dila hanım ve karadağlı rıza olmaları sırf şu fragmanda bile mümkün görünmüyor kaldıki rıza ve dila titireyerek içleri dolarak çekmişlerken o sahneyi iki yoncununda bu kadar kasılmaları beni itti belki ismin ağırlığı nedendir buna dedimya rüştünü ispatlamış oyuncular bunlar ama dila hanıma dokunmayacaklardı izleyeceklere iyi seyirler ama keşke efsaneme bulaşmasalardı herşey para değil
tabiiki fikrinizi beyan edebilirsiniz.
Ayni düsüncedeydim Haberi ilk okudugumda. Al yazmalimi gördük sonuçta. Ama aslinda dizisinin olmasi Al Yazmalimi Efsane Film listemden çikarmadi. Sadece Dizideki oyunculara bir ön yargi beslemeye basladim.
sözün özü Film Orda yine kaliyor, Dizisi olmus olmamis aslinda fark etmiyor (benim adima bu böyle)

yeni fragmanı gördüm bayıldımm:img-in_lohaticeme bir kez daha aşık oldum.çok asil hatun,hatunun dibi dibi.erkan beyde harika görünüyordu yeni imaj çok yakışmış,çok yakışıklı çok fit görünüyordu.bu ikili tutar benden söylemesi.ama diger karekterlerde tanıtılmalı bir an evvel çünkü artık dizileri sadece başroller degil yan karekterlerde sırtlıyor.bir an evvel başlasın eylül de ne yahh tarih verin kardeşim:img-tomat
Bienvenue diyorum öncelikle :love01:
birkaç hafta Önceki konusmamizi sil hafizanda. dediklerimi unut. onlarin hepsi ön yargiymis meger. sözüne geldim, büyük sözü dinlemek lazimmis anladim. Affet !

Tarih'i reple yolladim ama yineliyim;

14 Eylül Cuma AKsami saat 20.00'da Star Tv ekranlarinda Dila Hanim'i izleyecegiz
Yeni fragman harikaydı. Bu sezonun büyük bir merakla bekleyeceğim dizilerin sırasında 1 numarayı aldı bile. Oyuncular karakterlere anca bu kadar cuk diye oturabilir. Erkan Petekkaya ve Hatice Şendil iyi bir iş çıkaracaklar eminim, zaten çokta yakışmışlar. Hadi bakalım uzun soluklu bir dizi olması dileğiyle...
Tanitimi bende çok begendim, Oyuncular isin altindan kalkmis bencede. Sezonun en iddiali yapimlari arasinda zirvede.

-

sevgi_-
27-08-12, 23:05
Guzel yorumlariniz ve resimler icin tesekkurler. Basligimiza yeni gelen arkadaslarimiz teldi, laFee ve teldi hosgelmis. teldi arkadasim, sahsen dedigine katilmiyorum, tabi bilemeyiz simdiden ama bunun icin diziyi beklemek ve izleyip oyle yorum yapmak daha uygun bana gore. Tabi gorusune saygiliyim, yorumlarini herzaman bekleriz:img-wink:

Yeni tanitim yayinlanali daha kac dakika oldu, ama ben kac defa izledigimi bilemiyorum. Kendimi kaybettim heyecandan. Tabi tum detaylarada dikkat ediyorum, her karesine baktim, ve her bakisimda tekrar hayran kaliyorum bu sahneye, cok guzel olmus. Oyuncularda cok guzel yasatmis sahneyi, alkisliyorum kendilerini:happy0064
Darisi yeni ve tum kadronun bulundugu tanitima. Yakinda bolum resimlerimizde gelir, ve tabi teknik ekiple ilgili bilgilerde gelebilir.
Iyi yorumlar.

justinhenin
27-08-12, 23:35
erkan petekkaya işte budur adam muhteşem oynuyor yahu herşeyin veriyor
haticeyide çok severim
erkana hayran kaldım hele oynamasınası heyt be oyunculuk dedigin budur
güzel olcak dila hanım bayay akışmışlar haticeyle

laFee
28-08-12, 00:04
Guzel yorumlariniz ve resimler icin tesekkurler. Basligimiza yeni gelen arkadaslarimiz teldi, laFee ve teldi hosgelmis. teldi arkadasim, sahsen dedigine katilmiyorum, tabi bilemeyiz simdiden ama bunun icin diziyi beklemek ve izleyip oyle yorum yapmak daha uygun bana gore. Tabi gorusune saygiliyim, yorumlarini herzaman bekleriz:img-wink:

Yeni tanitim yayinlanali daha kac dakika oldu, ama ben kac defa izledigimi bilemiyorum. Kendimi kaybettim heyecandan. Tabi tum detaylarada dikkat ediyorum, her karesine baktim, ve her bakisimda tekrar hayran kaliyorum bu sahneye, cok guzel olmus. Oyuncularda cok guzel yasatmis sahneyi, alkisliyorum kendilerini:happy0064
Darisi yeni ve tum kadronun bulundugu tanitima. Yakinda bolum resimlerimizde gelir, ve tabi teknik ekiple ilgili bilgilerde gelebilir.
Iyi yorumlar.

Ayni düsüncedeydim Haberi ilk okudugumda. Al yazmalimi gördük sonuçta. Ama aslinda dizisinin olmasi Al Yazmalimi Efsane Film listemden çikarmadi. Sadece Dizideki oyunculara bir ön yargi beslemeye basladim.
sözün özü Film Orda yine kaliyor, Dizisi olmus olmamis aslinda fark etmiyor (benim adima bu böyle)

Tanitimi bende çok begendim, Oyuncular isin altindan kalkmis bencede. Sezonun en iddiali yapimlari arasinda zirvede.

Hepinize teşekkür ederim hoşbulduk. :)

Bende bu dizinin sonununda Al Yazmalım gibi biteceğini sanmıyorum. Orada ne kadar yapım kaliteli olursa olsun, senaryo ve oyuncular filmine göre çok pasif ve yetersiz kalmıştı, buda diziyi etkiledi haliyle. Burada ise hem yapım hem de oyuncuların katkısı çok büyük bana kalırsa. Tanıtımdaki zeybek sahnesi en az filmindeki kadar heyecanlandırabildi beni çünkü. Özellikle Erkan Petekkaya nasıl iyi bir oyuncudur ki daha 2 ay önce canlandırdığı Ali Kaptan karakterinden hemen sıyrılıp Rıza Bey rolüne çoktan kaptırmış bile kendini, tabi Hatice Şendil'in performansını da unutmamak gerek her oyuncunun harcı değildir Türkan Şoray'in oynadığı bir karaktere bürünebilmek ,oda bunun üstünden fazlaca kalkacak gibi.

mıstık
28-08-12, 00:10
bu yıl atv ve star ın yılı olacak belli kanal d nin tanıtımını izledim heyecanla beklediğim bir oyuncu ya da dizi göremedim eski yapımların dışında yani kuzey güney ve öbgz kaldı ellerinde ama öbgz de oyuncular yaşlanınca tadı kalmamış başka bir dizi olmuş sanki.

Herneyse en çok dizi starda var sanırım sonra atv iki kanal bu yıl yarışır diyorum ben yapımları çok iddialı...

vadikızı
28-08-12, 00:28
dizinn tanıtımın bir kaç kez izledim hatice dilan hanım
rolünde süper olacak bunu çok iyi anladım merakla
bekliyorum erkan petekkayala uyumları süper ya bayıldım
şimdien

Kaa
28-08-12, 01:39
bugun fragmani gordum atli bi kiz veen son hatice sendil ve erkan petekkaya yazinca havalara uctum yaaa:happy0064
insallah guzel hayirli bi uyum olurlar:img-wink:

aliyeaynalar
28-08-12, 02:23
Cuma olması bayağa isabet olmuş :img-in_lo
Hem dizim yoktu - ki hoş geçen sezon 1 erkek 1 kadın vardı onu vermeyecek gibi star :icon_sorr

Hemde perşembe olsaydı diğer izlediğim kötü yol'la çakışacakdı :( :)

AK1981
28-08-12, 10:28
cuma aksamlari yayinlanmasina cok sevindim... cok uygun bir gün oldugunu düsünüyorum... bu diziye cok cok basarilar diliyorum... hatice sendili izleme imkanim olmamisti bugüne kadar ama erkan petekkayayi cok begenirim... aralarinda uyum oldugu zaten gelen resimlerden shoplardan belli oluyor... tekrar basarilar diliyorum ekrana kilitlenecegimden emin olabilirsiniz :) :)

CcC58lokumCcC
28-08-12, 11:32
Hatice Şendil ne kadar harıka birşeysin sen ya ? Endamı, güzelliği gercekten bir numara. Çok beğendim. Asalet akıyor resmen damarlarında. Dila karekteri için başka bir isim düşünülmezdi heralde.

Ali kaptandan eser yok. Oyunculuğu yanı sıra başka bir ışığı var bu rolde. Hatice ilede çok aşırı derecede yakışmış.

berdem
28-08-12, 11:39
Dila Hanımın günü belli olmuş..Cuma çok isabetli olmuş:happy0064:img-hysteinşallah izleyeceğim yeni başlayacak diğer diziye denk gelmez..Yeni sezonda sonsuz başarılar..:img-wink:

28-08-12, 11:59
Selam...

Oncelikle basligimiza guzel yorumlariyla katkida bulunan arkadaslarimiza tesekkurler, hosgeldiniz, sizi burda herzaman gormek dilegiyle:img-wink: Ane-an, guzel calismalarin icin tesekkurler canim, emegine saglik:img-blush

Yeni tanitim buyuk ilgi gormus anladigim kadariyle, hem burda, hem tum sosyal medyada bu dizimiz icin artidir. Guzel ve merak uyandirici bir tanitim olmus, tabi bunda oyuncularimizin basarili oyunculuguda etkili. Rollerini basariyla tasiyacaklarindan suphem yok. Uyumlari konusundada yanilmamisim, cok yakismis Erkan bey& Hatice hanim:img-in_lo Ask sahnelerini izlemek icin sabirsizlikla bekliyorum...

Kadrodaki diger isimler: Engin Senkan, Serif Sezer, Necip Memili(:img-eat:) ve Can Nergisi' de cok merak ediyorum. Bu hafta yeni bir tanitim cikmaz artik, ancak oyuncularin tanitim resimleri eklenebilir bana gore:img-wink:

deniz devrim
28-08-12, 12:36
selamlar başlık epey ilerlemiş yeni resimler fragmanlar gelmiş çok beğendim :img-eat::img-eat:
gerçekten sezonun en iddialı dizilerinden birisi olacak :img-wink::img-wink:
hatice ve erkan uyumlu olurlar mı diye düşündüm ama yeni fragmanda çok iyi göründüler gözüme dizi cuma günü olacakmış aslında perşembe daha uyguın bir gün gibi gelmişti bana tam işler güçler öncesi dila hanım :img-wink:ama olsun cumada iyi bir gün
son olarak gerçekten bu dizinin tek sorunu kadir inanır türkan şoray karşılaştırmaları olacak başkada sorunu olmayacak gibi merakla bekliyorum

edittir ankette birinci olmuşlar :img-wink:

antivirüs
28-08-12, 12:50
İŞteee Tanıtım fragmanı diye ben buna derim:happy0064:happy0064 Saatlerce başa sarıp sarıp izlerim hiç sıkılmam hele müziğe bayıldım :img-in_lo

O kadar güzeldiki yazıcak yorum bile bulamıyorum bölümleri izlerken ne yapıcaz hiç bilmiyorum:)

Hatice'den ASALETakıyo,duruşu,bakışı,o saçları,kaşları atın üstündeki rüzgarın kızı bu rol Hatice'ye çok yakışmış çok beğendim:img-blush

Erkan için söylenecek bişey yok zaten çok başarılı:img-wink:

İki hafta sonra cuma akşamı bulaşacağız Dila Hanım'la:happy0064Çok heyecanlıyım çokda meraklıyım!

Selmi
28-08-12, 13:15
Nihayet Erkan Petekkaya'lı Dila Hanım'ın yayın günü belli olmuş çok sevindim.

Hayırlı uğurlu olsun...

Erkan Petekkaya'nın olduğu bütün projeler benim için çok önemlidir ve izlenilir.

Erkan beye ve ekibe hayırlı uğurlu olsun...

*peri*
28-08-12, 14:48
Ana sayfada tanıtımı gördüm çok beğendim Erkan beyi çok beğeniyorum Haticeyide öyle diziyi beğenirsem izlemeyi düşünüyorum .:img-wink:
Tüm ekibe başarılar diliyorum .:img-blush

cristof
28-08-12, 15:13
hırsız polis,
sonbahardan sonra beni en çok heyecanlandıran proje...
erkan petekkaya ve yoğun aşkını izleyiciye yansıtan muhteşem adam....
fragmanı bile tüylerimi diken diken etmeye yetti
eski proje tekrarlarını izlemeyi çok tercih etmesem bile erkan petekkkaya için izlemeye değer diyorum.
dilerim eski forum arkadaşlarımla burda tekrar buluşup kaliteli şekilde yorumlaşırız....

iesc
28-08-12, 15:26
Erkan Petekkaya ve Hatice Şendil seçimleri gerçekten müthiş olmuş. Yapımcıyı kutlamak lazım gerçekten, bu dizi için oyuncu seçimi ancak bu kadar başarılı olurdu heralde. Erkan Petekkaya zaten kendini fazlasıyla kanıtladı ama Hatice Şendil de her proje de daha da kendini geliştiriyor. Güzelliğiyle, zarafetiyle giderek ülkenin en önemli kadın oyuncusu olma yolunda ilerliyor.

Dizinin gün seçimi de çok doğru. Cuma günü tüm kanalların şansı biribirine yakın ve Dila Hanım'ın başarılı olma ihtimali çok yüksek.

Caglar1990
28-08-12, 16:04
Erkan Petekkaya'dan Bir Kadir İnanır Hatice Şendil'den Bir Türkan Şoray Perfomansını Beklemek Güç. Her Sahnesi Dila Hanım Filmi İle Karşılaştırabilir Ve Buda Bence Diziyi Etkileyebilir.

Gizemy
28-08-12, 18:48
Bu dizi yürür giderr:img-wink:
Fragmana bayıldım .Ne kadar da uymuşlar öyleeee.Hatice Şendil de Erkan Petekkaya da çok doğru seçim olmuşş.
Cuma akşamlarıı anlaşılan ben kanal kanal gezeceğim:img-hyste

Kaa
28-08-12, 18:57
allahim bayildim fragmana ben zaten bayilirim boyle zor asklara intikam falan guzel oluyo erkani cok seviyorum ali kaptan beni biraz nefret etirdi ama ayni zamnda sevdirdide ama daha onceki projelerini sverek takip etmistim hayirlisi insallah

eren1
28-08-12, 19:18
fragmanı yeni tv de gördüm. maalasef beklediğim gibi olmamış filimin son sahnesi direk kopyalamışlar(türkan şoray atın üstünde deildi) üstelik komedi filimlerinde eski türk filimlerinde alay etme için yapılan direk kopyalama sistemiyle yapmışlar.

ayrıca hatice şendilin başörtüsü çok komik olmuş taytın üstüne başörtü :) başörtüsü başörtüsü olsa bu nasıl sanat yönetmenliğinidir nasıl bir beceridir hiç anlamadım. ayrıca filimde kadir inanırla f türkan şorayın yaş farkı yoktu burda yaş farkı ciddi olarak sırırtıyor. ortada yanlış tercih var.

son olarak bildik filimlerin yeni den uyarlamasının pek şansı olmuor maalesef. bu dizinin işi çok zor

x-buse-x
28-08-12, 20:05
Diziyi heyecanla bekleyin bir digerinizde benimm (:
Erkan Petekkaya'yi herzaman cok begenmisimdir, ozellikle Beyaz Gelincik'de
sergiledigi oyunculukla kesinlikle bir numaraydi! :img-in_lo
OBGZ dizisinde pek izlemedim onu, cunku onu daha kocaman cocuklarin babasi olarak gormek icin cok genc buluyordum! birden bire kendini buyuk yasda bir adam haline getirdi o karekterle!
Diziden ayrilarak bence en isabetli karari verdi. Simdi yeniden kendisine yakisir bir karekter ile donuyor! cok cok mutlu oldum duyunca, heleki partneride Hatice Sendil denilince, tamamdir bir is dedim (:
Zaten Hatice'ye lafim yok, kadindaki guzellik anlatilmaz derece! Dila Hanim icinde cok iyi olmus bence. Ben Nurgul Yesilcay'inda bu karekterde iyi duracagini dusunmusdum ama yinede Hatice'yi duyunca hic uzulmedim! :img-in_lo

vadikızı
28-08-12, 20:35
fragmanı yeni tv de gördüm. maalasef beklediğim gibi olmamış filimin son sahnesi direk kopyalamışlar(türkan şoray atın üstünde deildi) üstelik komedi filimlerinde eski türk filimlerinde alay etme için yapılan direk kopyalama sistemiyle yapmışlar.

ayrıca hatice şendilin başörtüsü çok komik olmuş taytın üstüne başörtü :) başörtüsü başörtüsü olsa bu nasıl sanat yönetmenliğinidir nasıl bir beceridir hiç anlamadım. ayrıca filimde kadir inanırla f türkan şorayın yaş farkı yoktu burda yaş farkı ciddi olarak sırırtıyor. ortada yanlış tercih var.

son olarak bildik filimlerin yeni den uyarlamasının pek şansı olmuor maalesef. bu dizinin işi çok zor

Filmin son sahnesi değil filmin başıydı o sahne film öyle başlıyordu
dila hanım kadir inanırın oynadığı karakterin adını unuttum şimdi
onu vuruyordu film öyle başlıyordu galiba yanlış hatırlıyorsun filmin
sonunda ikiside vuruluyordu

ipek ongun
28-08-12, 20:45

başörtüsünü bazı kadınlar kapanmak için kullanır bazıları süs için..çogu hiristiyan kadında süs için veya saçlarını korumak için başörtüsü takarlar.ve eminim sanat yönetmeni bunu biliyordur.
ikinci olarak orjinal dila hanım romanında dila hanım ve karadaglı rıza arasında çok büyük yaş farkı vardır.hatta filmde de öyle bir yaş farkı oluşsun diye kadir inanır'ın sçları beyaza boyanmıştır.

başlıkları verdik şimdi haberlere geçiyoruz.öyle bir modda söyledimki kendimi haber spikeri gibi hissettim:icon_whis

Ateş
28-08-12, 20:53
Merhaba arkadaşlar...

Yeşilçam ve Türkan Şoray tutkunu olarak merakımdan izledim fragmanı ve net olarak beğenmedim...

Zira fragmandaki sahne Dila Hanım filminin en etkileyici sahnelerinden birisi. Kadir İnanır ın bakışları ile can aldığı sahne ne yazık ki Erkan Petekkaya nın bakışlarında son bulmuş. Sevenlerinden özür dileyerek söylüyorum ama duyguyu geçirememiş... Açıp filmin fragmana konulan sahnesini izlerseniz eminim ne demek istediğimi sizde anlayacaksınız...

Ayrıyeten madem kopyala-yapıştır yapmışlar keşke Dila Hanım o koskoca atın üzerinde değilde filminde ki gibi yürüyerek gelseymiş. Zira Dila Hanım a üzüldüğümüz sahnelerden biridir aşkından kocasının katilini vuramayıp sessiz sedasız silahı yere atıp boynu bükük gittiği yer. Dizideki Dila Hanım atın üzerinde ne kadar yavaş gidebilir ya da o sahneyi ne kadar yansıtabilir bilemiyorum. Malumunuz bir deh dedi mi zaten at uçup gidecek hangi ara silahı atacak da üzülecek?...

Bu arada yorumumu tartışma çıkarmak için yapmadım sadece içimde kalacağına forumda kalsın ve fikrim budur diyerek yaptım. Ben eski ve belleklerde yer etmiş filmlerinin dizi yapılıp heba edilmesinden yana değilim fakat yine de oyuncuların sevenleri ve verilen emek için umarım tutar diyorum her ne kadar içim gitsede...

poyrazbr
28-08-12, 21:08
sevgili erkan petekkayayı yıllardır takip ederim.ama ben her zaman objektifimdir.zaten baştan bir kopyalama dizisine karşıydım.tabiki kendi kararıdır.ama sanırım tatil rehavetinden bilemiyorum bakışları oldukça donuktu.belkide ilk bölüm diye olabilir.yavaşça oturabilir.kadın oyuncuya diyecek lafım yok kusura bakmayın yorum yok.hayırlısı olsun diyelim.

eren1
28-08-12, 21:15
başörtüsünü bazı kadınlar kapanmak için kullanır bazıları süs için..çogu hiristiyan kadında süs için veya saçlarını korumak için başörtüsü takarlar.ve eminim sanat yönetmeni bunu biliyordur.
ikinci olarak orjinal dila hanım romanında dila hanım ve karadaglı rıza arasında çok büyük yaş farkı vardır.hatta filmde de öyle bir yaş farkı oluşsun diye kadir inanır'ın sçları beyaza boyanmıştır.

başlıkları verdik şimdi haberlere geçiyoruz.öyle bir modda söyledimki kendimi haber spikeri gibi hissettim:icon_whis

hayır yanlış biliyorsun hiristiyanlarda başörtüsünü dini amaçlı takarlar rahibeleri unuturak yazmışsın sanırım. ayrıca dizi adanda ve köyde yaşayan hanım agasından bahsediyoruz. Hatice şendilin şehirdeki hatunlar gibi süs için başörtüsü baglanması8 şehirde de böyle dandik baglayana raslamadım ) hem romana hemen adanaya aykırı. ayrıca tayt üzerine başörtüsü sanatsal olarakta gözleri tırmalıyor . kısacası nerden baksanız o başörtsü olmamış.

filimdeki kadir inanırın şaçlarına düşen aklara gelirsek :D türkan şorayın yaşını unutuyorsun sanırım türkan şoray 20lerinde değildi filmi çekerken. yani yaş farkı sırıtmıyordu .aşkları inandırıcıydı. burda yaş farkı sırıtıyor

ayrıca bende yazacaktım ama fanlardan korktum :D Ateş arkadaş yazmış erkan petekkaya malasef kadir inanırın oyunculuğunun yanından geçememiş. filimde kadir iananır silahı görür ve aşk dolu bakışlarla oynamaya devam eder gözleriyle bize ölüm sevdiğimden gelecekse ona da razıyım der gibiydi. ama burda erkan petekkaya ölmekten kokkar gibi anlamsız bakışlar fırlatmış. erkan pettekayaya salladık maden bu gazla Hatice Şendille de salayalım :img-hyste maalesef Hatice Şendilde yanlış bakışlar atmış. onunda gözlerinde aşk göremedim nefret eder gibi bakıyor ama türkan şoray aşkıyla töre arasında kalmış çaresiz aşk bakışları vardı. burda o da yok maalesef.

eylul
28-08-12, 21:27
Herkese hayırlı akşamlar dilerim.

Fragmanı seyrettim.Çok beğendim.

Her nağmeyi her sanatçı nasıl kendi yorumu ile söylüyorsa her oyuncu da tabiki kendi yorumunu icra edecektir.

Dila hanımın elinde silah,Rıza kollarını öyle bir açıyor ki ölümüm yeterki senin elinden olsun razıyım ey sevgilim der gibi hissettim ben.
Çok beğendim.
Başörtüsüz bir Dila hanımı tercih ederdim açıkçası.

Hatice Şendil vadinin özellikle son bölümünde çok duygusal oynamıştı.
Bu diziye iyi konsantre olduğunu ve gene duyguları iyi aktaracağına inanıyorum.

Birde dilerim pazar gunleri tekrarı olur.

ezzel.53
28-08-12, 21:41
dila hanım filim olarak izlemiştik şimdi dizi verisyonu olarak izleyecek belkim onun için ufak tefek değişilikler yapabilirler ayrıca fragramları izledim dila hanım karadağlı rızaya nefretle bakıyor diyorsunuz ama dizinin ilk bölümü dila hanımın nefretini izleceğiz ilerleyen bölümlerde ise yavaş ona aşık olacak elinde olmasa bile karadağlı rızaya gelince sizler erkan petekkayayı kadir inanır aşk dolu bakışları yoktu hatırlarsanız dila hanımda karadağlı rıza ilkkin dila hanımı tanımıyordu sonra tanıdı onu ve son olarak erkan petekkaya zaten kendisi söyledi kadir inanırın başarlı bir oyuncu olduğu için kadir abinin oyunculuğuna benim oyunculuğum hafife alınır demişti medyayı takip ederseniz görüsünüz

wife
28-08-12, 21:59
Dizi izledikten sonra devam edip etmemekte karar vereceğim...bu dizide beklentilerimi normal bir dizinin çok daha üzerinde tutacağım bir gerçek. senaryo,çekimler vede oyuncuların başarısına göre benden çok büyük övgülerde alabilir, çok fazla acımasız eleştiride.. Yeni sezonda tutmasını vede zevkle izlediğim diziler arasında olması için tüm ekibe başarılar diliyorum..

eylul
28-08-12, 22:03
Sevgili Ezzel.53
Erkan bey belirttiğiniz ifadesinde bence alçak gönüllük etmiş.
Kadir bey elbet bir duayen ana Erkan beyde özellikle
Rıza kaptan ile duayenler kulubune bence girdi.
Her ikisinin de yerleri ayrı ayrı gönüllerde yüce yerlerde.
Kadir bey süperdir elbette ama Erkan bey de vallahi hiç de hafif olmaz :))

Ama bu mütevaziliği gözümdeki değerini daha da yüceltti ne yalan söyleyeyim.

teldi
28-08-12, 22:26
Filmin son sahnesi değil filmin başıydı o sahne film öyle başlıyordu
dila hanım kadir inanırın oynadığı karakterin adını unuttum şimdi
onu vuruyordu film öyle başlıyordu galiba yanlış hatırlıyorsun filmin
sonunda ikiside vuruluyordu

bu sahne dizini en etkili iki sahnesindin biri ve filmin sonu değil osnuna yakın bir yerinde hayat bulur evet dila rızayı vurdurur gene kendisi değil erol taşa vurdurur ama tanımadığı için aynı zamanda hayatını bile kurtarır bu sahne dilanın rızayı tandığı ve malesef tecavüzüne maruz kaldıktan sonra<bidee bu var bakalım napıcaklar> rıza kaçar ve onunu peşine düşer ve o sahnete dila tam bir hanım ağa gibidir döpiyesi beyaz yazması pırıl pırl parlayan hızmasıyla onu bulur kimseye görünmeden hele birde rızanın onu farketmesi var off sırf dila onu görmedi diye çıkıp oynar burdayım diye bak karşındayım diye fragmandaki gibi zaten oynayan adamın karşısına çıkmazkadir buyur der sırtını döner dila dayanamaz döner gider her sahnesi öyle işlemişki valla dialogları yazın deseniz yazarım

aliyeaynalar
28-08-12, 22:34
Başörtüsü neden bu kadar yadırganıyor aklım almıyor doğrusu.
illa başörtüsü takıyor diye üzerine pardesü tarzı şeyler mi giymesi lazım yani ?

Gayet şık ve modern olmuş..

önemli olan örtüyü takıp
başka yerlerini açmaması usturuplu giyinmesidir..

masal1996
28-08-12, 22:40
illa başörtüsü takıyor diye üzerine pardesü tarzı şeyler mi giymesi lazım yani ?

önemli olan örtüyü takıp

sana hiçbir şekilde katılmıyorum.
başörtü modern bir tarz deil . islamın şartlarına uygun olarak ve örtünmeyi tam anlamıyla yaşamaktır.başka yerlerde açmaması usturuplu giymesi tabiki lazım ama sadece başörtüsü takmak örtünmek değildir.vücut hatlarımızında belli olmaması için pardesü hatta daha kapalı şeyler giyilmelidir.

vadikızı
28-08-12, 22:41
bu sahne dizini en etkili iki sahnesindin biri ve filmin sonu değil osnuna yakın bir yerinde hayat bulur evet dila rızayı vurdurur gene kendisi değil erol taşa vurdurur ama tanımadığı için aynı zamanda hayatını bile kurtarır bu sahne dilanın rızayı tandığı ve malesef tecavüzüne maruz kaldıktan sonra<bidee bu var bakalım napıcaklar> rıza kaçar ve onunu peşine düşer ve o sahnete dila tam bir hanım ağa gibidir döpiyesi beyaz yazması pırıl pırl parlayan hızmasıyla onu bulur kimseye görünmeden hele birde rızanın onu farketmesi var off sırf dila onu görmedi diye çıkıp oynar burdayım diye bak karşındayım diye fragmandaki gibi zaten oynayan adamın karşısına çıkmazkadir buyur der sırtını döner dila dayanamaz döner gider her sahnesi öyle işlemişki valla dialogları yazın deseniz yazarım

Hımm yanlış hatırlıyormuşum vurduğunu biliyordumda yanlış hatırlamışım
sağol düzeltme için evet dila hanım tam bir hanımağaydı ya filmi çok
seviyorum ben diziyide çok merak ediyorum haticenin canladırdığı dila
hanım modern hali olacak valla yazsan ne iyi olur

teldi
28-08-12, 22:46
Hımm yanlış hatırlıyormuşum vurduğunu biliyordumda yanlış hatırlamışım
sağol düzeltme için evet dila hanım tam bir hanımağaydı ya filmi çok
seviyorum ben diziyide çok merak ediyorum haticenin canladırdığı dila
hanım modern hali olacak valla yazsan ne iyi olur

ah ah 1. seni gördüm yandım dilam, rıza
2. katilim rıza ,dila ağlayarak
3. tarhana çorbası istiyorum ,rıza iç çekerek
4. çal ,rızadan ve zaten ölürler
ama ben bunu izleyemem o yüzden eskileri yadederim sizlerle başka türlüsü mümkün değil

eren1
28-08-12, 22:55

önemli olan örtüyü takıp

yanlış anladınız kimse başörtüsüne karşı değil Hatice şendil tayt giymiş . taytın üstüne başörtsü takması komik kaçmış dedim. hem dizi günümüzde çekilecekse o yaşta kimse öyle yarım yamalak başörtüsü kulanmıyor. filim çekildiği dönemlere ait o başörtü günümüze getirlmesi yanlış olmuş. artık hanımagalar "şehirli avratlar" gibi giyiniyor :img-hyste

ayrıca atla dört nala gelen birinin başındaki o başörtü nasıl mutazaman kalır bu ayrı komedi :img-hyste

ipek ongun
28-08-12, 23:19
hayır yanlış biliyorsun hiristiyanlarda başörtüsünü dini amaçlı takarlar rahibeleri unuturak yazmışsın sanırım. ayrıca dizi adanda ve köyde yaşayan hanım agasından bahsediyoruz. Hatice şendilin şehirdeki hatunlar gibi süs için başörtüsü baglanması8 şehirde de böyle dandik baglayana raslamadım ) hem romana hemen adanaya aykırı. ayrıca tayt üzerine başörtüsü sanatsal olarakta gözleri tırmalıyor . kısacası nerden baksanız o başörtsü olmamış.

filimdeki kadir inanırın şaçlarına düşen aklara gelirsek :D türkan şorayın yaşını unutuyorsun sanırım türkan şoray 20lerinde değildi filmi çekerken. yani yaş farkı sırıtmıyordu .aşkları inandırıcıydı. burda yaş farkı sırıtıyor

ayrıca bende yazacaktım ama fanlardan korktum :D Ateş arkadaş yazmış erkan petekkaya malasef kadir inanırın oyunculuğunun yanından geçememiş. filimde kadir iananır silahı görür ve aşk dolu bakışlarla oynamaya devam eder gözleriyle bize ölüm sevdiğimden gelecekse ona da razıyım der gibiydi. ama burda erkan petekkaya ölmekten kokkar gibi anlamsız bakışlar fırlatmış. erkan pettekayaya salladık maden bu gazla Hatice Şendille de salayalım :img-hyste maalesef Hatice Şendilde yanlış bakışlar atmış. onunda gözlerinde aşk göremedim nefret eder gibi bakıyor ama türkan şoray aşkıyla töre arasında kalmış çaresiz aşk bakışları vardı. burda o da yok maalesef.

ben yanlış bilmiyorum size oturup rahibelerden de söz etmiyorum süs amaçlı bir bir eşarbı bu kadar sorun haline getirilmesine de anlam veremiyorum.
aliyeaynalar ,katılıyorum gayet şık ve modern durmuş zaten amaçda bu.artı etekle mi at binecekti kadın allah aşkına?her şeyin bir raconu var,at binerken tayt giyilir.rehibeler ne yapar onu bilmiyorum ama;)

28-08-12, 23:29
yanlış anladınız kimse başörtüsüne karşı değil Hatice şendil tayt giymiş . taytın üstüne başörtsü takması komik kaçmış dedim. hem dizi günümüzde çekilecekse o yaşta kimse öyle yarım yamalak başörtüsü kulanmıyor. filim çekildiği dönemlere ait o başörtü günümüze getirlmesi yanlış olmuş. artık hanımagalar "şehirli avratlar" gibi giyiniyor :img-hyste

ayrıca atla dört nala gelen birinin başındaki o başörtü nasıl mutazaman kalır bu ayrı komedi :img-hyste

Selam...

Evet komedi, ancak komedi olan, sadece bu fragmani izlemis olup bironceki tanitimda 4 nala gelen Dilanin basortusunun nasil ucustugunu gormeden bu yorumlari yapmaniz. Ki kadin asil, zaten igneyle falan yapmamiski basortusunu, bir el hareketiyle sararsin basina:whistle2 Akil var mantik var. Ayrica dort nala girmiyor ki sahneye farkindaysaniz, ve oyuncu resimlerinde goruluyor ki o otru basindan ucmus, boynuna sarilivermis...

Ki burdaki basortusu degil, buda ayri komedi ki bunu anlayamamissiniz. Dila zaten sehirli bir kiz, set resimlerine bakarsaniz zaten normalde esarp takan bir kiz degil dizide, sadece kocasini kaybetmis ve nasil bir mantiktir bilemiyorum ama cok gorulen mezarlik basinda sacinin yarisi ortada sozde ortunme konusu gerceklesmistir. Her dizide eyvallah denilir bunada burdami goze batti anlamadim sahsen:whistle2 Bilmem anlatabildimmi arkadasim. Bu arada 'o yasta kimse' diye basladiginiz cumleyle ilgili ciddi olamazsiniz, yada hic rastlamamissiniz oylelerine:img-hyste Ki bunun icinde eve kapanip hic sokaga cikmamis olmaniz lagzim. Ki yanlis anlasilmasin, buda onlarin tercihidir, saygi duyariz...

aliyeaynalar ,katılıyorum gayet şık ve modern durmuş zaten amaçda bu.artı etekle mi at binecekti kadın allah aşkına?her şeyin bir raconu var,at binerken tayt giyilir.rehibeler ne yapar onu bilmiyorum ama;)

Aliyeye bende katiliyorum, cok dogru bir yorumda bulunmus. Son dedigine yorum yok:865323

teldi arkadasim, tekrar bizlere o guzel sahneleri hatirlatigin icin tesekkurler:img-blush

selcuk0857
28-08-12, 23:36
filmde oraya atla gelmiyordu dila.rıza bey'in evini atla basıyor ve atla evin içine giriyordu.dizide en merak ettiğim sahnelerden olacak ve bence dizide tecavüz olmaz rıza olduğunu bilmeden olabilir.aksi halde bir de nasıl tecavüzcüsüne aşık olur tartışmaları başlar.

aliyeaynalar
28-08-12, 23:36
Adım özlem arkadaşlar :)
benimle aynı fikirde olunması çok güzel - ki

kapanabilirde,
ister süs amaçlı, ister inançları doğrultusunda

üsturuplu giyindikden sonra
başını kapatıp (inançları ile) başka yerlerini açmıyorsa tamamdır..

28-08-12, 23:45
filmde oraya atla gelmiyordu dila.rıza bey'in evini atla basıyor ve atla evin içine giriyordu.dizide en merak ettiğim sahnelerden olacak ve bence dizide tecavüz olmaz rıza olduğunu bilmeden olabilir.aksi halde bir de nasıl tecavüzcüsüne aşık olur tartışmaları başlar.

Isminiz Selcuk galiba, dizinin birebir ayni olmasinida beklememeliyiz bence, ozamanda tipatip ayni cekmisler diye elestiriye tutulurlar. Elbette farkli sahneler olacak, ve eklentiler olacaktir, dizi sonucta uzun soluklu olmasi icin bu gerekli, film gibi olamaz ama genel cizgilerde ayni gidecektir hikayesi. Haklisin tecavuz konusunda, bende olmasini istemezdim, ancak o sahnede filme aitti ve olacaktir. Ama burda katilmadigim sey su, Dila&Riza oncesinden birbirlerine asik olmustu, tecavuz sahnesi sonradan gerceklesti. Yani tecavuzcusune asik olmuyor, sevdigi tarafindan tecavuze ugruyor:icon_sorr

Adım özlem arkadaşlar :)
benimle aynı fikirde olunması çok güzel - ki

kapanabilirde,
ister süs amaçlı, ister inançları doğrultusunda

üsturuplu giyindikden sonra
başını kapatıp (inançları ile) başka yerlerini açmıyorsa tamamdır..

Tanistigimiza memnun oldum Ozlem:img-wink: Ki kapanabilirde dedigin gibi, bu kendi tercihidir. Gunumuzde usturuplu giyinme konusu tartismaya acik olmus neyazikki, kimisi aciktir, basini ortmez ama giyimi usturupludur ve hayran kalirsin. Kimisi orttuludur ama inancin gerektirdigi farzlar dogrultusunda giyinmez. Okadar ince bir cizgiki bu, ama tabi bu isi dosdogru yapanda var...

Ama bunu burda tartismak bile yersiz, cunku bahsi gecen basortusu bile degil burda, sal atmis basina okadar :)

Allaha emanet!

selcuk0857
28-08-12, 23:45
Kocasını öldüren adamla aşk yaşadıktan sonra
tcvzcüsü ile aşk yaşasa kaç yazar...

vede tcvzcüsü ile aşk yaşayan konulu temalı çok dizi oldu...

böyle şeyler dizilerde olduğu için
dizi bilincinde olduğu için çoğunluk kınamaz.
çoğunluk kınamaz mı?bence kınamayacak ve tepki göstermeyecek bir azınlık olacak.70'lerde 80'lerde filmi çekilmiş kınayan insanlar bu filmleri seyretmiş ama dizisi çekilince sanki konusunu bilmiyorlarmış gibi tepki gösteriyorlar.o zaman filmine de tepki göster dimi?

28-08-12, 23:54
Kocasını öldüren adamla aşk yaşadıktan sonra
tcvzcüsü ile aşk yaşasa kaç yazar...

vede tcvzcüsü ile aşk yaşayan konulu temalı çok dizi oldu...

böyle şeyler dizilerde olduğu için
dizi bilincinde olduğu için çoğunluk kınamaz.

Aslinda dedigin gibi, Dila kocasinin katiline asik olan bir kadin. Bu daha agir birsey(bu durumda, ki tecavuz konusu anlatigim gibi asktan once yasanmiyor). Izleyiciye aski hissetirebilirlerse, ne kocasinin katili olmasi sorun olur nede tecavuzcu olmasi. Ki icimde oyle bir his varki, sanki 'Dila'nin kocasinin katilinin Riza olmadigi' gibi bir senaryo yazilabilir. Umarim oyle olmaz tabi, filmde nasilsa dizidede oyle olmali...

çoğunluk kınamaz mı?bence kınamayacak ve tepki göstermeyecek bir azınlık olacak.70'lerde 80'lerde filmi çekilmiş kınayan insanlar bu filmleri seyretmiş ama dizisi çekilince sanki konusunu bilmiyorlarmış gibi tepki gösteriyorlar.o zaman filmine de tepki göster dimi?

Kinanirmi bilmiyorum gercekten, sonucta izleyici Iffet filmi ve dizisindede bunu kabullenmedimi. Yani enazindan izledi. Zamaninda tepki gosterip gostermediklerini bilmem, ama banada garip geliyor dedigin. Yeri geldiginde film efsanedir(ki oyledir kesinlikle yanlis anlasilmasin filme elestirim yok sahsen) ama diger taraftanda filmde islenen konular dizide olunca, tepki uzerine tepki, sacma buluyorum sahsen:whistle2

Neyse dizinin baslamasini bekleyip hep birlikte izlicez artik. Inshallah bol ratingli uzun soluklu olur dizimiz, senaryosu saglam, kaliteli bir yapim olur:img-wink:

Iyi yorumlar hepinize. Allaha emanet!

nehiirr
28-08-12, 23:59

Ama şimdi siz Kadir İnanır ve Türkan Şoray gibi iki dev isimden bahsediyorsunuz. İsterseniz dünyanın gelmiş geçmiş en iyi oyuncusunu koyun biz Türkler için durum değişmez. Hiç kimse bu efsane ikilinin yerini tutamaz.
Ben fragmanı çok beğenmiş biri olarak izlerken asla orjinaliyle kıyaslamadım, kıyaslamam.. Çünkü gerek yok bu beyhude bir çırpınıştan öteye gitmez. Ben bize sunulanla ilgileniyorum.
Ayrıca dediklerinize de katılmıyorum. Hatice de, Erkan da bence bütün duyguları hissettirdiler. Hatice'nin gözleri dolarak tetiği tutması bakışlarında ki nefret, aşk, çaresizlik... Erkan'nın kalbine dokunduğu elini öpmesi, eğilmesi, gel vur dermiş gibi kollarını açması... Gözlerinde de korku yoktu adam resmen gülüyordu yani.. Ölümüm senin elinden olsun der gibi bir tipi vardı.
Dediğim gibi ben kendi adıma bize hissettirilmek istenen duyguları aldım..

Başörtüye gelince, Dila Hanım bildiğim kadarıyla dönem dizisi değil ve Dila şehirli bir kadın yani şalvar giyip çarıkla gezmesini gerektirecek bir durum yok.

Erkanla Hatice'yi çok yakıştıran bir ben miyim acaba ? Hatice Şendil zaten olgun bir kadın, Erkan Petekkaya da Ali Kaptan bıyıklarını kesince sorun kalmamış bence. :whistle2

Sonuç olarak ben 1977'deki Dila Hanım'ı beklemiyorum. Tam aksine ana konudan sapmamak koşuluyla ufak tefek yapılan değişiklikler ,uyarlamalar benim hoşuma bile gidebilir.

eren1
29-08-12, 00:08
Selam...

Evet komedi, ancak komedi olan, sadece bu fragmani izlemis olup bironceki tanitimda 4 nala gelen Dilanin basortusunun nasil ucustugunu gormeden bu yorumlari yapmaniz. Ki kadin asil, zaten igneyle falan yapmamiski basortusunu, bir el hareketiyle sararsin basina:whistle2 Akil var mantik var. Ayrica dort nala girmiyor ki sahneye farkindaysaniz, ve oyuncu resimlerinde goruluyor ki o otru basindan ucmus, boynuna sarilivermis...
diğer fragman ben eleştirmedim ki o fragmanı örnek veriyorsunuz. sanırım atla gelen dila hanım yan evden gelmedi filmi izlediyseniz dila hanımın çifliiği uzakta yani dila hanım dört nala gelmiştir. başörtüsü kulanan yakınız olsaydı o dört nala gelen atın üstüne gelen birinin öyle yarım yamalak takılmış başörtüsü yerinden durmaz istediğin kadar ignele durmaz. düzeltmeye kalkasanız o kadar muntaz baglamanız için iki elinizi kkulanacaksınz ve ayna lazım..

Ki burdaki basortusu degil, buda ayri komedi ki bunu anlayamamissiniz. Dila zaten sehirli bir kiz, set resimlerine bakarsaniz zaten normalde esarp takan bir kiz degil dizide, sadece kocasini kaybetmis ve nasil bir mantiktir bilemiyorum ama cok gorulen mezarlik basinda sacinin yarisi ortada sozde ortunme konusu gerceklesmistir. Her dizide eyvallah denilir bunada burdami goze batti anlamadim sahsen:whistle2 Bilmem anlatabildimmi arkadasim. Bu arada 'o yasta kimse' diye basladiginiz cumleyle ilgili ciddi olamazsiniz, yada hic rastlamamissiniz oylelerine:img-hyste Ki bunun icinde eve kapanip hic sokaga cikmamis olmaniz lagzim. Ki yanlis anlasilmasin, buda onlarin tercihidir, saygi duyariz...
şehirli bir kızsa o başörtüsü neyin nesi yahu. ata taytla binerse( bu şehirli adetidir) üstüne başörtüsü kulanmazsın ya o ya o tercih edilmeliydi o başörtüsünün sebebi belli filme gönderme yapmak için yapılmış. ayrıca her dizide yapılan hata burdada yapılması bunun dogru oldugunu göstermez. yarım yamalak başörtüsü artık sokakta kulanılmıyor sadece cenazede "elit" kadınlar kulanıyor okadar. sokakta o yaşta bir kadın yarım yamalak başörtüsü kulanmıyor. sokaga çıksarsan görürsün umarım :img-hyste

29-08-12, 00:14
Erkanla Hatice'yi çok yakıştıran bir ben miyim acaba ? Hatice Şendil zaten olgun bir kadın, Erkan Petekkaya da Ali Kaptan bıyıklarını kesince sorun kalmamış bence. :whistle2

Sonuç olarak ben 1977'deki Dila Hanım'ı beklemiyorum. Tam aksine ana konudan sapmamak koşuluyla ufak tefek yapılan değişiklikler ,uyarlamalar benim hoşuma bile gidebilir.

Yanliz degilsin canim:img-wink: Erkan&Haticeyi cogu kisi anladigim kadariyle yakistirmis zaten. Elbette yakistirmayan olabilir, ama dedigin gibi Hatice zaten cok olgun biri ve bunu kendide herzaman soyler. Asaleti ve durusuyla bunu oyunculugunada yansitir, cokta yakisiyor. Buyuzdende Dila hanim icin en dogru secim bence. Ki Erkan beyde yasli degilki:img-blush Ama filmdede hatirlarsaniz, Riza yas olarak buyuktu ve saclari beyazlamisti...

Konusundan sapacagini sanmam, o sakilde diger uyarlama dizilerden farki kalmaz bunu yeterince elestirmis biriyim sahsen. Ufak tefek olacaktir tabi degisiklikler dedigin gibi, ama bu diziye guzel katkilar saglar diye dusunuyorum...

Allaha emanet!

mıstık
29-08-12, 00:16
Dizinin uyarlama olduğuna falan takılmıyorum ben Erkan ile Hatice yakışmış ikisi de çok iyi oyuncu yazsınlar senaryo bu dizi her türlü gider.

Dila Hanım a fazla takılı kalmasınlar..

29-08-12, 00:25
Dizinin uyarlama olduğuna falan takılmıyorum ben Erkan ile Hatice yakışmış ikisi de çok iyi oyuncu yazsınlar senaryo bu dizi her türlü gider.

Dila Hanım a fazla takılı kalmasınlar..

Sana katiliyorum canim:img-wink:

Sorunda orda iste takili kaliniyor, ki zaten bekleniyordu bu. Hep bir kiyaslama olacak ve bu yukle oyuncular ve ekip bu isi yapmak zorunda kalacaklar. Ki uyarlama oldugu bilindigi halde, ve sahneler tipatip cekilmicegi bilindigi halde ve dizinin 1 bolumunun suresinin filmin tamamiyla denk oldugunu bildigi halde bu oluyor ve olacak. Film tekrar cekilmiyor oysaki, dizisi yapiliyor bunu anlamak gerek. Yapimcida, senaristde cok iyi biliyor bunlari, ve bu isi yinede yapiyorlar helal olsun. Allah yardimcilari olsun...

Allaha emanet!

...

Edit: eren1-
Yanliz nedir bu ispatlama mecburiyeti anlamiyorum, ki bende gozleri goren ve cok gezen bir insanim, siz nerde ve nasil yasamaktasiniz bilmem ama gormemeniz ilginc, keske gercekten oyle olsa tabi. Yinede ispatlama mecburiyeti hissetsem bende gidip sizin icin resim cekerdim(HD:img-hyste). Var var, hic supheniz olmasin yani. Ve kucuk bir soru, merak ettim. Diziyi herkesten once, hatta birkac bolumunu izledinizde bizmi bilmiyoruz. Daha baslamamis bir dizide, bu konuda ne anlatilmaya calisilmis nerden biliyorsunuz, yada ne amaclanmis basindaki salla acaba diye. Komik yani hihi. Sanirim yorumlarimda yeterince acik oldum, fazlasi gereksizdir.

Edit2: Bu arada kanal dizinin 14 Eylulde baslicagini kendide duyurmus sitesinde. Artik kesinlesmistir gunu, kaldi saati.

ceren durul
29-08-12, 00:42
Ben bu fragman dan birsey anlamadim :img-hyste
Erkan ve Hatice nin uyumlarina su an icin oldu diyebiliyorum.
Yas farki olarak beni alakadar etmiyor, önemli olan uyumdur (bkz. Esma ve Selim:img-in_lo).

Film deki Dila ile dizideki farkli olacak, fakat su an ki fragmanda gördügüm kadarini söyleyebilirim. Duygular ayni olmasi gerekiyor.
At ile gelmesi sacma kacmis. Görsel effekt olsun diye, zengin görünsün diye Dila at ile geliyor.
Hatice nin yüzünde daha co nefreti görebiliyorum. Ikilemde kalmis bir karakter degil, tam tersine, nefretinden gözü kararmis bir kadin.
Film de ise böyle degildi. Silahi mecburiyet den dogrultup, sevdigi adama bakakalmisti Dila. Gözleri dolmustu. Dogrultma sebebi aslinda o saat den sonra sadece mecburiyet di. Nefret kalmamisti. Sevdigiydi karsisindaki olan.
O an Riza onun icin, hicbir kötü sifat tasimiyordu.

Riza ise, eger yanlis isem düzeltin, Dila yi görüp zeybek oynamiyor muydu?
Dizide ise tam tersi, Riza arkasini döndügünde Dila yi görüyor ve tam anlamiyla, soke oluyor. "Bunun burda ne isi var" der gibiydi Erkan bey :img-hyste
Sonra biraz kendini toparlayip devam ediyor ...
Ama Kadir Inanir bambaska bir duygu veriyor. Sevdigi kadindan ölüme oynaya oynaya gitmek isteyen bir adam. Oraya cikip, bir nevi kendini Dila ya göstermek ister gibiydi. Hatta her sirtini döndügünde azcik basini yana cevirip üzgün üzgün bakiyordu, bekliyordu ki tetigi ceksin.
Ama burda korkak, ukala bir adam var. Sevgiden cok "Gel beni vurrrrrrrr, yiyosaaa" :img-hyste ... Ben öyle hissettim.

Basörtüsü olarak algilamiyorum. Ne o zamanlar, ne de simdikini.
Daha cok süs, tarz meselesi olmus- gibime geldi.
Tayt'in üstüne o beyaz sal karizma olmus :whistle2
Zaten örtü olarak algilasaydim, tayt degilde, daha örtüye "yakisir" bir giyisi beklerdim :img-wink:

Ilk bölüm daha iyi anlasilir, uyumlari ve karakterlerin oturup oturmamasini.
Benim merakim, dizi nasil ilerleyecek. Kac bölüm sürecek?
Hani insan ne kadar uzatabilir ki?

Eski zamanda mi cekiliyor diycem, tayt var :img-hyste, yani bu modern bir Dila Hanim. O zaman benim acimdan biraz mantiksizlik var.
Dila Hanimgilin Interneti yok mu? Rizayi hic mi görmemis, kocasi hic mi göstermemis. Hani adam taninmis biride.
Ayni sekilde Dila Hanimi sonradan taniyan Riza ...

29-08-12, 00:51
Yas farki olarak beni alakadar etmiyor, önemli olan uyumdur (bkz. Esma ve Selim:img-in_lo).

Film deki Dila ile dizideki farkli olacak, fakat su an ki fragmanda gördügüm kadarini söyleyebilirim. Duygular ayni olmasi gerekiyor.
At ile gelmesi sacma kacmis. Görsel effekt olsun diye, zengin görünsün diye Dila at ile geliyor.
Hatice nin yüzünde daha co nefreti görebiliyorum. Ikilemde kalmis bir karakter degil, tam tersine, nefretinden gözü kararmis bir kadin.
Film de ise böyle degildi. Silahi mecburiyet den dogrultup, sevdigi adama bakakalmisti Dila. Gözleri dolmustu. Dogrultma sebebi aslinda o saat den sonra sadece mecburiyet di. Nefret kalmamisti. Sevdigiydi karsisindaki olan.

Dizide ise tam tersi, Riza arkasini döndügünde Dila yi görüyor ve tam anlamiyla, soke oluyor. "Bunun burda ne isi var" der gibiydi Erkan bey :img-hyste
Ama Kadir Inanir bambaska bir duygu veriyor. Sevdigi kadindan ölüme oynaya oynaya gitmek isteyen bir adam. Oraya cikip, bir nevi kendini Dila ya göstermek ister gibiydi. Hatta her sirtini döndügünde azcik basini yana cevirip üzgün üzgün bakiyordu, bekliyordu ki tetigi ceksin.
Ama burda korkak, ukala bir adam var. Sevgiden cok "Gel beni vurrrrrrrr, yiyosaaa" :img-hyste ... Ben öyle hissettim.

Zaten örtü olarak algilasaydim, tayt degilde, daha örtüye "yakisir" bir giyisi beklerdim :img-wink:

Eski zamanda mi cekiliyor diycem, tayt var :img-hyste, yani bu modern bir Dila Hanim. O zaman benim acimdan biraz mantiksizlik var.
Dila Hanimgilin Interneti yok mu? Rizayi hic mi görmemis, kocasi hic mi göstermemis. Hani adam taninmis biride.

:img-hyste Guzel yorum olmus, bayagi guldum okurken. Ki farkli goruslerede herzaman acigiz zaten, ama elestirmek var elestirmek var...

Dizi zaten modern zamanda cekilen bir dizi olacak, bu aciklandi ve set resimlerinden gorunuyor, ayrica ozette yazildigi gibi, Dila sehirli genc bir kadin. Evet basindaki sal gercekten yakismis bence:img-wink:

He iste, internet. Hadi diyelim Riza koylu, belki cekmiyor:img-beee: Dila nasil olurda internetten arastirmamis. Belki faceden tanisirlardi, daha gunumuze yakisir bir ask izlerdik:img-hyste Tabi bu isin sakasi, ama elbet senaryoda buna mantikli bir aciklama vardir. Ozette imkansiz asklari diye geciyor, kocasinin katili oldugunu bile bile asik oluyor Dila Rizaya galiba. Rizanin Dilayi tanimamasi dogal gibi, cunku Dila aslinda sehirde yasayan biridir ve evli bir kadindir...

Birde ben okadar emin degilim, o zeybek sahnesinin dizinin sonlarinda olacagindan. Ilk basta tanitim amacli bu sahne cekilmistir diyorum, ama dizi ilk baslarda hizli gidip, o kismindan sonra asklarinida anlatabilir:calis Hic birsey bilmiyoruz, kisacik ozette yazilanlar disinda, iste buda insani dusunduruyor...

Iyi yorumlar arkadaslar. Allaha emanet!

Tevion
29-08-12, 02:20
Ben fragmanı çok beğenmiş biri olarak izlerken asla orjinaliyle kıyaslamadım, kıyaslamam.. Çünkü gerek yok bu beyhude bir çırpınıştan öteye gitmez. Ben bize sunulanla ilgileniyorum.
Ayrıca dediklerinize de katılmıyorum. Hatice de, Erkan da bence bütün duyguları hissettirdiler. Hatice'nin gözleri dolarak tetiği tutması bakışlarında ki nefret, aşk, çaresizlik... Erkan'nın kalbine dokunduğu elini öpmesi, eğilmesi, gel vur dermiş gibi kollarını açması... Gözlerinde de korku yoktu adam resmen gülüyordu yani.. Ölümüm senin elinden olsun der gibi bir tipi vardı.
Dediğim gibi ben kendi adıma bize hissettirilmek istenen duyguları aldım..
2. fragmani görünce bende bir iki söz yazmak istedim. En bastan belirteyim: Bir erkek olarak yaziyorum. Escinsel de degilim, yani Kadir Inanir'a bir asIkligim falan yok. :)

Erkan Petekkaya'nin oyunculuguna lafim yok... kendisini Köpek dizisinden beri zevkle izliyorum ve cok iyi buluyorum. Ve Dila Hanim'a Kadir abinin rolünü oynayabilecek en iyi secim oldugunu düsünüyorum.

Ama bu 2. fragman... bence orijinal filmi cok hatirlatiyor, gereginden cok. Yani kiyaslamamak benim icin mümkün degil.
Ama Kadir abinin o zamanki hali ile bugünün hicbir erkek oyuncusu kiyaslanamaz bana göre. Adam zirvedeydi... ne yaparsa basarili, ne oynarsa herkes hayran kaliyordu. Ve bunun özgüveni o zamanin filmlerinde her karade belli oluyor. Bence Kadir abinin en etkileyici tarafi - eskiden ve halen de öyle - bir yüz ifadesinde bir cok seyi göstermesi. Kizdigi zaman bile gözerlinin gülmesi, güldügü zaman ufak bir alayli etkisi, duygu dolu bakinca bile kendine güvenmesi vs. vs.
Ve bunlarin hepsi o Zeybek sahnesinde en güzel sekilde belli oluyor. Aslinda oyunu pek de beceremese bile o dedigim özgüveni ile sahneye hakim oluyor... bunun üstüne tabii bir de Türkan Soray var... ve orijial müzik. O filmden, o sahneden etkilenmemek bana göre imkansiz. Ve o sahnenin benim gibi o filmler ile büyümüs insanlarin zihinlerine kazinmis olmasi da cabasi.

O yüzden 2. fragman bani biraz hayal kirikligi yasatti. Cünkü ayni etkiyi göstermesi bence mümkün degil. Yine de hemen hemen ayni sahne olmasi dedigim gibi adeta kiyaslamaya davet ediyor. Ve bu kiyasda birinci gelmesi söz konusu olamaz.

Umuyorum ki diziye yeni seyler katarlar ve sadece filmi yeniden cekmezler. Aksi takdirde filmin gölgesinden cikamazlar ve hep kiyas kurbani olurlar.

kerimedt
29-08-12, 09:41
Dila Hanım'ı izlemedim, bilmiyorum. Bu dizi hakkında da tam bir fikrim yok. Ama biraz önce 2. fragmanı izleyince etkilendiğimi söylemem gerekiyor. Elimde olmadan Beyaz Gelincik dizisini izler gibi mutlu oldum. Erkan Petekkaya ve Hatice Şendil'in uyumunu merak etmiştim, uyumlu olduklarına kanaat getirdim. Bu diziye bir şans verip izlemeye karar verdim.

nehiirr
29-08-12, 11:36
2. fragmani görünce bende bir iki söz yazmak istedim. En bastan belirteyim: Bir erkek olarak yaziyorum. Escinsel de degilim, yani Kadir Inanir'a bir asIkligim falan yok. :)

Erkan Petekkaya'nin oyunculuguna lafim yok... kendisini Köpek dizisinden beri zevkle izliyorum ve cok iyi buluyorum. Ve Dila Hanim'a Kadir abinin rolünü oynayabilecek en iyi secim oldugunu düsünüyorum.

Ama bu 2. fragman... bence orijinal filmi cok hatirlatiyor, gereginden cok. Yani kiyaslamamak benim icin mümkün degil.
Ama Kadir abinin o zamanki hali ile bugünün hicbir erkek oyuncusu kiyaslanamaz bana göre. Adam zirvedeydi... ne yaparsa basarili, ne oynarsa herkes hayran kaliyordu. Ve bunun özgüveni o zamanin filmlerinde her karade belli oluyor. Bence Kadir abinin en etkileyici tarafi - eskiden ve halen de öyle - bir yüz ifadesinde bir cok seyi göstermesi. Kizdigi zaman bile gözerlinin gülmesi, güldügü zaman ufak bir alayli etkisi, duygu dolu bakinca bile kendine güvenmesi vs. vs.
Ve bunlarin hepsi o Zeybek sahnesinde en güzel sekilde belli oluyor. Aslinda oyunu pek de beceremese bile o dedigim özgüveni ile sahneye hakim oluyor... bunun üstüne tabii bir de Türkan Soray var... ve orijial müzik. O filmden, o sahneden etkilenmemek bana göre imkansiz. Ve o sahnenin benim gibi o filmler ile büyümüs insanlarin zihinlerine kazinmis olmasi da cabasi.

O yüzden 2. fragman bani biraz hayal kirikligi yasatti. Cünkü ayni etkiyi göstermesi bence mümkün degil. Yine de hemen hemen ayni sahne olmasi dedigim gibi adeta kiyaslamaya davet ediyor. Ve bu kiyasda birinci gelmesi söz konusu olamaz.

Umuyorum ki diziye yeni seyler katarlar ve sadece filmi yeniden cekmezler. Aksi takdirde filmin gölgesinden cikamazlar ve hep kiyas kurbani olurlar.

Dediklerinize kesinlikle katılıyorum. Kadir İnanır ve Türkan Şoray'ın anlamı hepimiz için çok büyük.. İkisi de bir bakışlarıyla içimizi titreten insanlar.
Erkan Petekkaya yıllarını oyunculuğa vermiş bir adam.. Şu an piyasa da ben oyuncuyum diye geçinen bir çok kişi kendisinin eline su bile dökemez. Ama bence Kadir İnanırla karşılaştırmak da doğru değil. Sadece Erkan Petekkaya değil günümüzde ki hiç bir oyuncu onun tahtını alamaz. Zaten kimsede de böyle bir istek olduğunu düşünmüyorum. Çünkü bizim için Kadir İnanır ne ifade ediyorsa, onlar bu işin içinde olduklarından belki on kat fazlasını ifade ediyor.
Yani yeni Dilamızı ve Rızamızı eskiyle kıyaslamanın bize hiç bir getirisi olmaz. Bence tek başına değerlendirmeliyiz diziyi izlerken..

Zeybek sahnesi filminde de en can alıcı yerdi. Fragmanın da o sahneden olması Dila Hanım'ın büyüsünü bozmamak amacıyla yapıldığını düşünüyorum..
Çünkü Dila Hanım deyince akla ilk zeybek geliyor. Zaten filmin, dizi olacağını duyduğum da acaba Zeybek sahnesi olur mu olursa nasıl olur diye düşünmüştüm.. Tabii ki eskisinin verdiği etkiyi tam anlamıyla veremedi, vermesini de beklemiyordum ama hiç olmazsa bize hatırlattı Dila Hanım'ı, orda bir duygu vardı, bir konu vardı. Yeni sezon için bir çok dizi yapıldı ve şuan bu dizilerin fragmanları verildi yada veriliyor yavaş yavaş. İçlerinde o kadar boş ve anlamsız olanlar var ki konuyu anlamak, oyuncularının kim olduğunu görmek mümkün değil.. Böyle anlamsız fragmanların yanında Dila Hanım'ın ki tamamen konuyu özetlemiş, anlaşılır ve etkili olmuş.

Dediğiniz gibi benim isteğim de bu 1977'de ki Dila Hanım'ın gölgesinde kalmaması.. Yapımda bu durumu farketmiş olacak ki dönem yapmayıp günümüze uyarlamışlar zaten.

sevgi_-
29-08-12, 11:46
Merhaba. Ay ay ay, yeni resimler gelmis:happy0064 Hepside cok guzel, ekleyen arkadasimiz sagolsun. Dilanin asaletine bakarmisiniz mashallah. Rizanin zeybek sahnesi kare kare cekilmis, karizma adam vesselam. Umarim en kisa zamanda diger karakterlerinde resimleri eklenir, ve bizler daha detayli bir ozet sahibi oluruz. Bu sekilde hicbir tahminde bulunamiyoruz ve durmadan filmle bir kiyaslama durumu oluyor haliyle. Hayirlisi. Iyi yorumlar.

Lal_derin
29-08-12, 11:48

tesadüfen tanıtımı izledim başlığa bakarken yorumunuzu gördüm ve tam anlamıyla katılıyorum. sahne aynı çekilirse tabi ki kıyaslanacak ki ben dila hanım filmini çok severim. yeni eski duygu ifadeleri konusunda çok haklı yazmışsınız kadir inanırın yüzünde sevdiğinin elinden ölüme giden adam ifadesi burada kendine "karşında bekliyorum gel de vur bakalım"a bırakmış. türkan şorayın yüzündeki karmaşa hatice şendilde saf nefret olarak görünüyor..

kötü demiyorum ama filmle aynı sahne olunca ister istemez herşey kıyaslanıyor. keşke tanıtımı bu kadar kült bir sahne üzerinden yapmasaydılar.

sevgi_-
29-08-12, 11:58
Dediğiniz gibi benim isteğim de bu 1977'de ki Dila Hanım'ın gölgesinde kalmaması.. Yapımda bu durumu farketmiş olacak ki dönem yapmayıp günümüze uyarlamışlar zaten.

Merhaba, katiliyorum size. Golgede kalip kalmamasi izleyiciye kalmis birseydir, eger izleyicide bizim gibi dusunurse boyle bir durum olmaz, yani oyle umuyorum. Donem dizisi olmasini istedim acikcasi, ama en dogru kadar belliki gunumuze uyarlanmis olmasidir, bu enazindan izleyicinin kafasinda illaki filmle kiyaslama sorununu hafifletecektir. Umuyorum ki dizinin yolu acik olur, ve ekip emeginin karsiligini alir.

tesadüfen tanıtımı izledim başlığa bakarken yorumunuzu gördüm ve tam anlamıyla katılıyorum. sahne aynı çekilirse tabi ki kıyaslanacak ki ben dila hanım filmini çok severim. yeni eski duygu ifadeleri konusunda çok haklı yazmışsınız kadir inanırın yüzünde sevdiğinin elinden ölüme giden adam ifadesi burada kendine "karşında bekliyorum gel de vur bakalım"a bırakmış. türkan şorayın yüzündeki karmaşa hatice şendilde saf nefret olarak görünüyor..

kötü demiyorum ama filmle aynı sahne olunca ister istemez herşey kıyaslanıyor. keşke tanıtımı bu kadar kült bir sahne üzerinden yapmasaydılar.

Merhaba oncelikle, yorumunuz icin tesekkurler.
Dediklerinizde kendinizce haklisiniz, saygi duyarim. Ancak ben dogru duygulari aldim izlerken. Yani sadece nefret yoktu, yada sadece gel vur diyen bir adamda yoktu. Dilanin gozlerinin dolmasi sadece nefretinden olamaz, ama bilmiyorum iste, kocasinin katilinimi vuruyor(ilk bolum sonucta) yada sevdiginimi orda? Rizanin Dilanin gozlerinin icine bakmasi bile, ona olan sevgisindendir ki, insan sevdiginin gozunun icine baka baka vuramaz. Burdada sevgi boyle anlatilmis, oyle hissetim. Ki filmde yanlis degilsem, Riza sirtini donuyordu Dilaya vurmasi icin, ki bu vurma demek gibi birseydir, sirtindan vurmazdi Dila cunku biliyordu. Sahne birebir cekilmemis aslinda, ama izleyiciye Dila Hanim hissini vermek icin, ve tabi diziye ilgi toplamak icin boyle kult bir sahneyi cekmek biryerde dogru bir karar. Ben sahsen oyuncularin basarili olduguna inaniyorum, kiyaslamayida tercih etmiyorum diger bazi arkadaslarim gibi, ama kiyaslama olacakmi olacak tabi. Bunada herzaman acigiz. Oyunculara ve tum ekibe basarilar diliyorum, ama basarili olacaklarindan suphemde yok:img-wink: Iyi yorumlar.

eren1
29-08-12, 12:06
ayrıca Erkan petekkayanın zeybek oyununu pek dolduramadıgını düşünüyorum. kadir inanırdaki o heybet yoktu. ayrıca adana yöresinde de zeybek oynadıgını görmek beni sevindirdi türkiye baya kaynamış sanırım :img-hyste

diziyi hem adanaya alacaksınız hemde zeybek oynatacaksınız :D fragmadaki bu kadar hatayı görünce insan isyan ediyor. ne o başörtüsünün durumu 8 dört nala gidipte başörtüsünde bir gram kaymanın olmaması nede tayt üstüne aşörtüsü) ne o zeyebk oynamak ne de bakışlar maalesef filmi çok gerisinde kalmış. keşke daha özenli çekilseydi fragman. bu kadardar ufak bir sahnede bu kadar olmamışlık bence dizi için iyiye işaret değil

cerensb
29-08-12, 12:13
herkese merhabalar...

dizinin yayın günü belli olmuş. cuma fena bir gün değil aslında. inşallah iyi olur. aslında bu dizi ile ilgili beni endişelendiren en önemli şey starda yayınlanacak olması. malum starın dizileri fazla reyting almıyor....

ben Kadir İnanır'dan pek hoşlanmam, filmide doğru düzgün izlemedim, ama az çok konusunu biliyorum elbet, birde zeybek sahnesini izlemişliğim var. Erkan beyde malum, bakışlarını konuşturabilen, mimik ustası olan ender oyuncularımızdan, bu nedenle ben gayet mutlu mesut bir şekilde izlemeye başlayacağım. filme ilgili herhangi bir kıyaslama yapmak istemiyorum, yapılmasınıda doğru bulmuyorum açıkçası.

inşallah uzun soluklu, güzel reytingli bir dizi olur. tüm ekibe bir kez daha başarılar dilerim.

29-08-12, 12:18
Selam...

Gunaydin herkese. Sabah sabah guzel resimlerle baslamak ne guzel birsey. NATY&FACU arkadasimiza tesekkurler. Kanal sonunda isyanimi duydu, tek sorun hala kayinbiraderimiz Necip Memiliyi gorememis olmak. Neyse. Hatice cok guzel cikmis resimlerde, galiba tum bu sahneler ilk bolume ait sahneler olacak ve ardarda gelecek. Yani uzak ciftliginden cikip dortnala gelende, heybetiyle Rizayi vurmak icin asil asil ortama girende ayni gun ayni Dila. O nasil asil ve zarif bir durustur, mashallah:img-in_lo Hatice at korkusunu yenmis, yasadigi o talihsiz kazadan sonra. Simdi Erkan beyede zeybek yakismis yani, adam full karizma. Cift olarak bu sene en uyumlu cift secilebilirler bence:img-eat:

Kanalda artik gunu kesinlestirdigine gore, 14 Eylul Cuma aksami, 20:00'da Dila hanim basliyor! Ardindanda Behzat C. yaninlanacakmis, ne guzel butun gun stardayiz:img-wink:

Dizimizin yolu acik olsun, bol ratingli, uzun soluklu olsun inshallah. Hepinize iyi yorumlar diliyorum:img-blush

Cerencim, guzel yorumun ve sosyal grup hatirlatman icin tesekkurler. Ayrica diger arkadaslarimizada guzel yorumlari ve katkilari icin tesekkurler. Herzaman bekleriz...

Allaha emanet!

Gulden
29-08-12, 12:48
Merhabalar,

yorumlari hizli hizli okudum elestirilerin bazilarini tutarsiz buldum;

Nefret'le Bakan bir Dila Hanim oldugu söylenmis. Film'de Dila Riza'ya degil degirmenci Yusuf'a asik olmustu. Yusuf'un gerçek kimligini Ögrendiginde onu vurmaya gitmisti (verdigi sözü tutmak zorundaydi) Vurmak için tüfegini çektiginde Riza ona tecavüz etmisti. (daha öncesinde biz birbirimizin olmaliyiz gibi sözler etmisti). Dilanin nefreti ikiye katlanmisti sonrasinda. Hem Kocasinin katiliydi hemde onu 'kirletmisti'. Bu yüzden tekrar onu vurmak için evine gitmisti ve o sahne bizim fragmandaki sahnemis.
Dila Silahini çekince Riza oynamaya basliyor, Dilanin Nefret dolu bakislari bir anda çaresizlige dönüyor. Sevdigine her ne olursa olsun kiyamiyor ve dönüyor.

Hatice'de ben o bakislari hissettim. Basta çok kararli bir sekilde, sert bakislarla silahini çekiyor ama Rizaya sonradan kiyamayip gözleri doluyor.

Film'den bagimsiz bir dizi olamaz, ama kiyas yapilamayacak kadarda degisik isler olacaktir. Türkan Soray&Kadir Inanir çiftinin aynindan asla bulamayiz. Kimse ben Türkan Soray'in tahtina talibim veya Kadir Inanirin tahtina talibim diyemez. Her Oyuncu kendi tuzunu biberini katar isine, baskasindan çalinti mimikler bakislar yapamaz. Buda zaten özel olmanin formülüdür.

Basörtüsü takan Dila Hanim, onun basörtüsü olduguna karar getirmek bence uygun degil. sadece ' Tül ', süs amaçli veya Türkan Soray'in filmdeki kostümünü animsatmasi için takilmis bir detay. Ki Filmde ilk izledigimde neden beyaz diye kendime sormustum. O gün intikamini alacakti ve "basi ak" gezecekti artik diye düsünmüstüm. Ayni seyi Dizideki Dila içinde düsündüm.
neden uçmadi sorusuna gelirsek , igne diye birsey var arkadaslar. Bir Kadin'in etrafindaki o aksesuarlari tutan koruyan okadar sey varki Kadinlarin nekadar özel varliklar oldugunu bir kez daha yineliyor.

tayt'a gelirsek, at üzerinde baska ne giysin ki ? hem okadarda Tayt gibi durmuyor siyak pantolon olarak görmüstüm ben fragmanda. tayt diye kinamak neyin nesi.
Ayrica Dila Modern bir kadin olacak dizide, Dizi Güncel bir yapim eski kiyafetler beklemeyelim.

-

çalismalar resimler için herkeze tesekkürler ellerinize saglik.

deniz devrim
29-08-12, 13:06
Merhabalar,

yorumlari hizli hizli okudum elestirilerin bazilarini tutarsiz buldum;

Nefret'le Bakan bir Dila Hanim oldugu söylenmis. Film'de Dila Riza'ya degil degirmenci Yusuf'a asik olmustu. Yusuf'un gerçek kimligini Ögrendiginde onu vurmaya gitmisti (verdigi sözü tutmak zorundaydi) Vurmak için tüfegini çektiginde Riza ona tecavüz etmisti. (daha öncesinde biz birbirimizin olmaliyiz gibi sözler etmisti). Dilanin nefreti ikiye katlanmisti sonrasinda. Hem Kocasinin katiliydi hemde onu 'kirletmisti'. Bu yüzden tekrar onu vurmak için evine gitmisti ve o sahne bizim fragmandaki sahnemis.
Dila Silahini çekince Riza oynamaya basliyor, Dilanin Nefret dolu bakislari bir anda çaresizlige dönüyor. Sevdigine her ne olursa olsun kiyamiyor ve dönüyor.

Hatice'de ben o bakislari hissettim. Basta çok kararli bir sekilde, sert bakislarla silahini çekiyor ama Rizaya sonradan kiyamayip gözleri doluyor.

Film'den bagimsiz bir dizi olamaz, ama kiyas yapilamayacak kadarda degisik isler olacaktir. Türkan Soray&Kadir Inanir çiftinin aynindan asla bulamayiz. Kimse ben Türkan Soray'in tahtina talibim veya Kadir Inanirin tahtina talibim diyemez. Her Oyuncu kendi tuzunu biberini katar isine, baskasindan çalinti mimikler bakislar yapamaz. Buda zaten özel olmanin formülüdür.

Basörtüsü takan Dila Hanim, onun basörtüsü olduguna karar getirmek bence uygun degil. sadece ' Tül ', süs amaçli veya Türkan Soray'in filmdeki kostümünü animsatmasi için takilmis bir detay. Ki Filmde ilk izledigimde neden beyaz diye kendime sormustum. O gün intikamini alacakti ve "basi ak" gezecekti artik diye düsünmüstüm. Ayni seyi Dizideki Dila içinde düsündüm.
neden uçmadi sorusuna gelirsek , igne diye birsey var arkadaslar. Bir Kadin'in etrafindaki o aksesuarlari tutan koruyan okadar sey varki Kadinlarin nekadar özel varliklar oldugunu bir kez daha yineliyor.

tayt'a gelirsek, at üzerinde baska ne giysin ki ? hem okadarda Tayt gibi durmuyor siyak pantolon olarak görmüstüm ben fragmanda. tayt diye kinamak neyin nesi.
Ayrica Dila Modern bir kadin olacak dizide, Dizi Güncel bir yapim eski kiyafetler beklemeyelim.

-

çalismalar resimler için herkeze tesekkürler ellerinize saglik.

eline sağlık canım gerçekten çok güzel bir yorum olmuş :img-wink:
biz zaten hatice türkanın tahtını alacak erkan kadirin gibi bir şeyi kimse söylemiyor kimseninde böyle bir iddiası yok
onlar bambaşka bir çiftti ve hepimizin hafızasında yer ettiler ama dila hanımı uyarlama film olduğu için bu kadar eleştirmesi bana abartı geliyor şuan tvde yer alan projelerden hangileri özgün hikayesi
bu dizi filmi vardı diye mi bu kadar eleştiriliyor çoğu dizinin konusu ya bir filmin konusu ya kitabın yada yabancı bir dizinin
çok kendine özgü bir iki dizi varsa oda nerdeyse diğer dizilerin konusuyla aynı:whistle2

başörtüsü yorumlar hakkında pek konuşmak istemiyorum çünkü yoruma ve tartışmaya çok açık bir konu ki burada dila saçını örtünmek için değil şal amaçlı kullanıyor
bazı kadınlarda öyle kullanıyor ve filme baktım dila hanımında takış şekli aynen öyle bundan bir on sene kadar önce sanırım asmalı konakın dizisi varkende sümbül sultan vardı mesela onunda saçında bu tür şallar vardı
ve bu şekilde kullanıyorlardı
ki filmdeki dilada zamanına göre modern bir tarzı var mesela döpiyesi var üstünde neyse bu konuda yorum yapmak istemiyordum ama yaptım:)
çünkü bahsettiğimiz konu başörtüsü değil

Ateş
29-08-12, 13:38
Başörtüsü konusuna bende değinmicem zira güzel durmuş ve Türkan Şoray da o tarz takıyordu sadece saçı daha derli topluydu. Fakat her ne kadar dizide ki Dila Hanım modern olsa da keşke Türkan Şoray ın giyindiği tarzda giydirselermiş zira bir Hanım Ağa ve ağırlığı olması lazım. Türkan Şoray ın giydiği kıyafetler bu tanıma yakışan kıyafetlerdi ve onlarla atada binebiliyordu...

Ayrıyeten Dila Hanım ile bütünleşmiş bir aksesuar olan hızma takardı Türkan Şoray Hatice de göremedim. Umarım takmıştır...

Her ne kadar diziyi izleyemecek olsam da madem uyarlanacak en azından en iyi şekilde uyarlanmasını tercih ederim...

Gulden
29-08-12, 14:14
eline sağlık canım gerçekten çok güzel bir yorum olmuş :img-wink:
biz zaten hatice türkanın tahtını alacak erkan kadirin gibi bir şeyi kimse söylemiyor kimseninde böyle bir iddiası yok
onlar bambaşka bir çiftti ve hepimizin hafızasında yer ettiler ama dila hanımı uyarlama film olduğu için bu kadar eleştirmesi bana abartı geliyor şuan tvde yer alan projelerden hangileri özgün hikayesi
bu dizi filmi vardı diye mi bu kadar eleştiriliyor çoğu dizinin konusu ya bir filmin konusu ya kitabın yada yabancı bir dizinin
çok kendine özgü bir iki dizi varsa oda nerdeyse diğer dizilerin konusuyla aynı:whistle2

başörtüsü yorumlar hakkında pek konuşmak istemiyorum çünkü yoruma ve tartışmaya çok açık bir konu ki burada dila saçını örtünmek için değil şal amaçlı kullanıyor
bazı kadınlarda öyle kullanıyor ve filme baktım dila hanımında takış şekli aynen öyle bundan bir on sene kadar önce sanırım asmalı konakın dizisi varkende sümbül sultan vardı mesela onunda saçında bu tür şallar vardı
ve bu şekilde kullanıyorlardı
ki filmdeki dilada zamanına göre modern bir tarzı var mesela döpiyesi var üstünde neyse bu konuda yorum yapmak istemiyordum ama yaptım:)
çünkü bahsettiğimiz konu başörtüsü değil

tesekkür ederim (:

özgün senaryoyu kim kaybetmiste biz bulacagiz ? "l'yliade et l'odyssée" den (çeviricide " İlyada ve Odyssey " diye yaziyor tam emin degilim) sonra tüm hikayeler ayni. Entrikayi a'dan z'ye yazmislar ve tüm hikayeler bu siir'lerden esinlenip yazilmis yillarca. hala bugün o entrikalarin izlerini tasiyoruz. Film'den uyarlanmayip ayni hikayeyi bize baska karakterlerle yeni diye 'kaktirsalardi' daha mi iyiydi ? intikamin binbirtürlü halleri var dünyanin neresinde olursa olsun hangi zamanda olursa olsun ayni seyleri baska baska duygularda bize yasatabilirler. okadar ön yargiya gerek yok, yenilik diye birsey aslinda pek yok eskiyi yeni gibi göstermek var.Dedigin gibi çogu dizinin konusu ayni.Karakterler ve duygular farkli sadece.

Ayrica kimsenin baska birinin yerini doldurma gibi bir amacininda oldugunu sanmiyorum. O oyuncudan bu oyuncu olmaz demekte yanlis zaten o oyuncu bu oyuncu olmak istemiyor. Herkez kendi çizgisinde.

-

Ateş Dizideki Dilaninda hizmasi var. Filmdede önemli bir aksesuardi zaten. bu detayi atlamamalarina çok sevindim.

myyy
30-08-12, 10:37
Arkadaşlar merhaba ben Selin :love01:
Fragmanlar beni çok etkiledi.. Kesinlikle izleyeceğim Dila Hanım'ı :)
Erkan Petekkaya&Hatice Şendil uyumu süper yalnız :img-in_lo
Bu dizi kaçmaz :img-eat:
Gelecek yıl ben de burdayım :)

rhett-butler8/1
30-08-12, 11:43
fragmanı izledikten sonra Dila Hanımı açıp izleme isteği uyandı yeniden.
Şu bi gerçek ki 1965-1980 arası Yeşilçama ait hangi film uyarlanırsa uyarlansın aynı etkiyi vermesi mümkün değil.
Ne o dönem şimdiki dönem nede o dönemin oyuncuları bugünün oyuncularına eş değer.
Türkan Şoray ve Kadir İnanır olmak zor değil çok zor.
1.bölümü izleyeceğim bakalım uyarlamaları nasıl olmuş.

Gizli Özne
30-08-12, 11:45
3 gundur yokum baya seyler olmus .:icon_whis
Fragmanı ızledım ama muzıgı benı altust ettı acıkcası , fragmanı acıp muzıgın dınlıyorum full:img-hyste

++++++++++++

Hatice ile Erkan 'nın uyumu harıka olmus hıc tereddutum olmamaıstı zaten hatıce bu rol ıcın 1 sene bekledı guzelde oldu acıkcası .

basortude cok yakısmıs ama bana kalırsa da beyaz olmasaymıs sıyah fılan olsa yerıydı kımı yerleder adetten boyle takmak ama tabıkı gercek ortunmek boyle degıl ıkısını karıstırıp konu dısına cıkmak baslıgı saptırır acıkcası .

Bu arada daha ılk fragmanda ask olmaz suan nefretle bakacak tabı bı durun bır sabredelım :D

3.Fragman cıksın ıstemıyorum acıkcası heyecanı kacsın ıstemıyorum heyecanla Eylul'un 14 unu bekleyelım hayırlısıyla .. Iyı forumlar

haramikedi
30-08-12, 12:01
Bence Dila Hanım'ın eli silahlı sahnesini çekmek ve sunmak için acele etmişler. Erkan Bey de, Hatice Hanım da birlikte bölümler paylaşıp hikayeye girince, belli bir temel üzerine oynasalardı çok daha yoğun duygularla çekilirdi bu en önemli sahne. İzleyici açısından da aynısı geçerli.

cakocakmak11
30-08-12, 12:19
Bence Dila Hanım'ın eli silahlı sahnesini çekmek ve sunmak için acele etmişler. Erkan Bey de, Hatice Hanım da birlikte bölümler paylaşıp hikayeye girince, belli bir temel üzerine oynasalardı çok daha yoğun duygularla çekilirdi bu en önemli sahne. İzleyici açısından da aynısı geçerli.

Zaten O Bölüm Geldiğinde Baştan Çekeceklerdir ;) Bu Sadece Kısa Bir Tanıtım İçin Çekilmiş

Ayrıca Erkan Petekkaya Bıyıkları Kesince 10 Yaş Gençleşmiş Ya Çok İyi Olmuş
Çok İyi Bir Oyuncu Bu Rolün Altından Hakkıyla Kalkacaktır

queenn
30-08-12, 13:41
Herkese merhaba;
Dizinin tanıtımlarını gördüm. Öncelikle şunu belirtmek istiyorum Hatice'ye bayıldım.
Dila hanım benim için fenomendir. Al yazmalım ve Dila hanım filmlerini kaç kere izlemisimdir sayısını bilmem. Guzel islenirse çok guzel olacağını düşünüyorum. Umarım sonu "al yazmalım" uyarlaması gibi olmaz.

Oyunculara gelecek olursam dizide konu itibarı ile en buyuk is hatice şendil'e düşecek. Bu rolun altından kalkacagina hiç şüphem yok zira kendisi çok basarili bir oyuncudur zaten.
Erkan petekkaya'da bu rol icin cuk olmuş zaten kendisi müthiş bir oyuncudur her türlü rolün altından ziyadesiyle kalkabilcek bir yetenektir.
Aralarındaki uyumda guzel olmuş bakalım nasıl olacak.

Keyifli yorumlar....

Gizli Özne
30-08-12, 15:33
Set calisani var bir tane ondan aldim diger attigim resimleridr onun profilinden aldim .
queen katiliyorum .

Suan sadece senaryo problemi var umarim guzel bir senaryo olur cunku haticenin karadaglar senaryo kurbani ayni sekilde Al yazmalimda oyle .

Sonunda ikiside olecek Allahik gene hatice olecek bir dizide cildircam .

ipek ongun
30-08-12, 15:57
Herkese merhaba;
Dizinin tanıtımlarını gördüm. Öncelikle şunu belirtmek istiyorum Hatice'ye bayıldım.
Dila hanım benim için fenomendir. Al yazmalım ve Dila hanım filmlerini kaç kere izlemisimdir sayısını bilmem. Guzel islenirse çok guzel olacağını düşünüyorum. Umarım sonu "al yazmalım" uyarlaması gibi olmaz.

Oyunculara gelecek olursam dizide konu itibarı ile en buyuk is hatice şendil'e düşecek. Bu rolun altından kalkacagina hiç şüphem yok zira kendisi çok basarili bir oyuncudur zaten.
Erkan petekkaya'da bu rol icin cuk olmuş zaten kendisi müthiş bir oyuncudur her türlü rolün altından ziyadesiyle kalkabilcek bir yetenektir.
Aralarındaki uyumda guzel olmuş bakalım nasıl olacak.

Keyifli yorumlar....

nilay hoşgeldin başlıga gerçi biz dila'yı yorumlamaya suskunlar başlıgında başlamıştık.sanırım ben en son dila'yı gurura alıyordum:img-hyste:img-hyste

hatice rolünü buldu bence o yüzden de çok şık durdu.hatta türkan şoray bile takdir etmiş,başarılı bir seçim oldugunu söylemiş.al yazmalım gibi olmaz zaten bir kere roller dedigin gibi cuk oturdu bir de arada bazı arkadaşlar eleştirmiş bu durumu ama ben aksine memnun oldum orjinele sadık kalınmış.sonuçta bu bir roman uyarlaması oradaki sahnlerin alınması ve o dokunun tutması çok önemli.ama temennimiz o yönde umarım al yazmalım gibi olmaz.senariste çok büyük görev düşüyor bundan sonrasında.

NATY&FACU
30-08-12, 23:02
Herkese iyi akşamlar. Dizinin fragmanlarını izledim. Müzik alıp götürdü. Hatice Şendil gerçekten Dila Hanım rolüne cuk oturmuş. Bu rol için seçilebilecek en uygun seçimi yapmışlar.

Erkan Petekkaya'nın rol için ilk adı geçtiğinde bir çok arkadaşın acabaları vardı. Ama gelen fragmanlarla bütün o endişeler geride kaldı.

Hatice için Erkan Petekkaya ile oynamak bence çok büyük bir avantaj. Karşısında yılların oyuncusu var, her anlamda ona birşeyler katacaktır. Karşılıklı sahnelerde ona geniş bir oyun alanı sunacaktır.

Daha kapsamlı bir tanıtım bekliyorum. İçimden bir ses bu projeyle Hatice'nin yıldızının dahada parlayacağını söylüyor.:img-blush

miss alakurt
31-08-12, 01:16
Fragmanı bugün izledim müziği hoşuma gitti başta.
Hatice Şendil çok yakışmış role Erkan Petekkaya ile de iyi olmuşlar izlerken keyif vereceklerini düşünüyorum.Erkan Petekkaya zaten usta bir oyuncu Hatice Şendil'i izlememiştim daha önce ama güzel ve çok da kibar birine benziyor bence izleyebilme fırsatım olursa izlerim kesinlikle.:img-wink:

Killer50
31-08-12, 02:53
Efeniim uzun zamandir foruma girip iki kelam edebilmeyi bekliyordum.

Sayfaya ilk yorumum ama set resimlerinden tutun haberler fragmanlara kadar hepsini tek tek takip ediyorum. :)

HSFC olarak Dila Hanimi 4 gözle bekliyorduk. 2.tanitim fragmanindan sonrada anladim ki HS ve EP mükemmel bir ikili olmuslar.

14 eylülü sabirsizlikla bekliyorum.

Bu arada aslinin kopyasi olmus diye elestiren arkadaslar, sizde karar versin aslina bagli mi kalsin yoksa al yazmalim gibi rezalet bi sekilde mi bitsin?

karakabuk
31-08-12, 14:22
Hatice resimlerde ve tanıtımda pek bir mesafeli, soğuk, tepeden bakan biri gibi duruyor. Ama aynı zamanda karizmatik. Sanki dizi boyunca hiç gülmeyecek gibi :img-hyste:img-hyste

Gulden
31-08-12, 14:28
Hatice resimlerde ve tanıtımda pek bir mesafeli, soğuk, tepeden bakan biri gibi duruyor. Ama aynı zamanda karizmatik. Sanki dizi boyunca hiç gülmeyecek gibi :img-hyste:img-hyste

Sorma ya banada öyle geldi, dizinin ilk bölümünde itibaren karalara bürünecek gibi. Kocasi öldükten sonra mutlu olmasi beklenemez.
Mesafe olayida Rizanin kocasinin katili olmasindan kaynaklaniyordur.
neyse Riza ters-ferihacilik yapinca (yani zengin olupta kendini fakir gösterince) Dila daha sempatik davranir "Yusuf"a.

Can Nergis flashback sahnelerindemi diziye dahil olacak yoksa ilk bölümün baslarinda Dila ve Kocasinin hayatini izleyecekmiyiz çok merak ediyorum.

Diyarbekirli
31-08-12, 22:49
Merhabalar efem:img-wink:

Fragmani seyrederken EP hayrani olarak performans boyle olur dedim ve bakislar da kaldim ne cok duyguyu yansitiyor bir kac saniyelik tanitim da ve Zeybek de oynarmis hemde mimklerini ve bakislarini harika yansitarak:happy0064
Erkan Petekkaya harikasin be adam :happy0064

Hatice Sendil hizmasiyla basindaki esarbi ile ve o atin uzerinde ki durusu ile harika performans sergilemis kutliyorum:happy0064

At,avrat,silah :img-wink:

Yurduma ozgu bu uc kelime,tanitim da yer almis:img-wink:
Dila hanim dizini seyredecegiz bakalim umarim senaristler yaratici olurlar ve senaryoyu merak ediyorum:img-wink:
Umarim Dila hanimin kocasini olduren Riza olmaz ve filmde ki gibi tcv olmaz bu iki konuyu merak edenlerdenim dermisim:img-wink:

Saygilar efem bol yorumlar:img-wink:

gelincik1992
01-09-12, 14:57
Diziyi bende merakla bekliyorum. Aslindan kopsun istemem ama sonu degisirsede fena olmaz, yoksa cok aglatir bu dizi:icon_sorr. Erkan Petekkayanin bir cok dizisini izledim, Hatice Sendilin ise ilk defa bir dizisini izlegecegim. Ama uyumlari güzel. Yinede onun yerinde Sezin Akbasogullari olsa nasil olurdu diye düsünmedende edemedim :img-in_lo. Al Yazmalimin yeni versionunu izlememistim ama bence cast calismasi Dila Hanimda daha basarili olmus. :happy0064

sevgi_-
01-09-12, 16:14
Merhaba. Demek birdiger oyuncumuzda Oktay Gursoy. Cok yakisikliymis ya:img-in_lo Dizide hangi karakteri canlandiracak acaba, cok merak ettim?
Belliki filmin disindada yeni karakterler olacak dizide. Kadromuz gittikce gucleniyor. Umarim dizimiz hakketigi degeri ve tabi daha fazlasini alir. Ratinglerde 1. gelir, uzun soluklu olur inshallah. Daha 2 haftasi var baslamasina. Sabirsizlikla bekliyorum. Bu arada baslikta emegi gecen herkese tesekkurler. Iyi yorumlar.

queenn
01-09-12, 17:55
Tanıtım sürekli dönuyor Erkan Petekkaya kuşkusuz cok iyi bir oyuncu. Uyumda guzel olmuş daha öncede belirtmistim zaten ama aklıma o sahnede dans eden Kenan Imirzalioglu olsa nasıl olurdu diye gelmiyor desem yalan olur.sofa Kenan bu role iyi gitmezmiydi?

antivirüs
01-09-12, 18:04
Resimler geldikçe benim diziye olan merakım yine artıyo,Beyazlar içindeki melek (hatice şendil) bu kadar mı güzel olur onun için diyecek bişey bulamıyorum çok güzel yüzü ve fiziği var! keşke boydan bi görebilseydik onu o güzel gelinlikle :)

Ben flashback diye düşünüyorum,dila'nın sık sık aklına gelen merhum kocası ve anıları:img-wink:

Groll
01-09-12, 21:39
Başlayacağı gün bir gelse fragmanlar gösterilince daha da meraklanıyorum.Filmi izlememiştim.
Ayrıca flashback konusuna ben de katılıyorum.Flashback olabilir.