PDA

Tüm Versiyonu Göster : Çıplak Gerçek (Star Tv)

NATY&FACU
18-05-12, 19:24
Dizinin Konusu:
On sekiz yaşındaki bir genç kızın kaybolmasından sonra yaşananlar...

Olaylar genç kızın sırra kadem basmasından sonra ailesinin polisten yardım istemesiyle başlıyor. Kayıplar konusunda uzman olan başarılı başkomiser Galip, genç kızın ailesinin başvurusu üzerine hemen araştırmayı başlatır. Kızın ailesi başta olmak üzere, bütün çevresi ve son günlerde kızı görmüş olan herkes, tek tek emniyete getirilerek sorgulanır. Araştırma derinleştikçe sürprizler de birbirini kovalar ve herkesi şaşırtan gerçekler ortaya çıkar.

Oyuncular:
Yetkin Dikiciler, Derya Alabora, Mustafa Uğurlu, İdil Fırat, Cem Bender, Erdem Akakçe.

Star TV'nin büyük sansasyon yaratacak dizi projesi açığa çıktı!

Star TV'ye bağlı Star Yapım'ın çektiği "Çıplak Gerçek" adlı bir dizi aynı isimli İsrail dizisinden uyarlandı.
Star TV'ye bağlı Star Yapım, "Çıplak Gerçek" adlı 45 dakikalık bir dizi çekiyor.
Yönetmenliğini Ümit Ünal'ın üstlendiği, 16 bölüm sürecek dizide başlıca rolleri Yetkin Dikinciler, Derya Alabora, Mustafa Uğurlu, İdil Fırat, Cem Bender ve Erdem Akakçe paylaşacak.
18 yaşındaki bir genç kızın kaybolmasından sonra yaşananları konu alan dizinin çekimlerine yakında başlanacak.
Orijinal adı "The Naked Truth" olan ve İsrail yapımı bir dizi olan "Çıplak Gerçek"in Amerika adaptasyon hakları ise HBO'ya ait.

Dizifilm

onur29
21-06-12, 01:18
Son karede Tolga Tekin'i görünce acayip sevindim. Kadro muazzam. Konu klişe gibi görünsede sırf bu oyuncular için izlenir.

nuro
21-06-12, 16:30
Kadroda Yetkin Dikinciler adını okuyunca yazmak istedim.Onu izlemek için sabırsızlanıyorum.Cem Bender ve Tolga Tekin için de ayrıca sevindim.Fragmanı izlemekle beraber tam anlamamıştım.Fakat yine mi uyarlama.

Kaybolan genç kızı kim oynuyor belli değil mi?
45 dk olması sevindirici.Bekliyoruz..

omayra73
04-07-12, 17:47
Birinci Bölüm Özeti

Hazal evinden 3 gün önce çıkıp kaybolmuş, 18 yaşında bir genç kızdır . Anne ve babası boşanmış olduklarından Hazal’ın kaybolduğunun farkına çok geç varırlar. Hazal’ın annesi Mine kızının kaybolduğunu bildirmek için kocası Harun ile beraber kayıp şahıslar bürosuna başvurur. Çok geçmeden eski kocası, Hazal’ın babası Korhan da onlara katılır. Böylece ailedeki karmaşık ilişkiler zincirinin çözülmeye başladığı soruşturma başlamış olur.

Soruşturmanın başında kendi evindeki hayatı tam bir karmaşa olan komiser Galip vardır. Kızı Galip’i arayıp annesinin tekrar tuhaflaştığını söylediğinde Galip için iş ve ev arasında bölüneceği bir zaman başlamıştır.

Hazal gizemli genç bir kız. Kaybolmadan önce görünümünde çok ciddi değişiklikler yapmış. Uzun saçlarını kestirip bir kısmını da maviye boyamış, kulağını birçok kez deldirip burnuna da piercing yaptırmıştır. Bu değişiklikler 1 hafta önce gerçekleşmiştir. Nedenini ise kimse bilmemektedir. Soruşturma ilerledikçe ortaya şaşırtıcı ve beklenmedik süprizler çıkacaktır.

Galip aileyi sorgu odasına alır ve Hazal’ın sosyal çevresindeki insanları önem sırasına koyacakları bir liste hazırlamalarını ister.

Ask_Korsani
04-07-12, 22:08
vallah ben bu yapimcilari anlamiyorum.. seyiriyi ne zannediyorlar.. bundan birkac sene önce bi "Kizim Nerede?" vakkasi atlatmis olarak, ki bana göre cekim kalitesi cok iyidi, ayni diziyi tekrar basa sarip önümüze sunmanin alemi ne..bu kadarmi senaryo tikanikligi yasaniyor bu ülkede??

dodudee
07-07-12, 13:39
Kadrosu başarılı dizinin. Fragmanı da hoşuma gitti. Derya Alabora ve Yetkin Dikinciler için birinci bölümünü izlemeyi düşünüyorum.

NATY&FACU
07-07-12, 21:12
Çıplak Gerçek’in Gözü Sosyal Ağlarda

Malumunuz yaz dizileri yayına girer girmez yaz izleyicisi de yorumlara başladı. Sosyal ağlar, sözlükler ve kimi sohbetler içinde yaz dizileri yer alır oldu. Yaz sezonuna en hızlı giren kanal ise yine malumunuz Star tv...

Kaynak ve Devamı:
http://www.televizyongazetesi.com/ciplak-gercek%E2%80%99in-gozu-sosyal-aglarda_7_55399

nuro
08-07-12, 15:45
Sina Koloğlu dizi hakkında bir yazı yazmış.Başlık ilginç.İlk bölümü izlemedim ama böyle bir şey mümkün olabilir mi?

http://cadde.milliyet.com.tr/2012/07/08/YazarDetay/1564138/ciplak-gercek-hazal-aslinda-hic-yok

forgetmenot
08-07-12, 23:54
'Çıplak Gerçek' dizisi bu gece başladı.Oyunculuklar çok temiz,çok minimal(Bilhassa Yetkin beyin değişimi sürprizli)Senaryosu çok iyi yazılmış bir adaptasyon.Derli toplu seçilmiş,emek harcanmış,popüler isimlerden bilinçli olarak uzak durularak seçilmiş cast'ıyla başarılı olacağı belli bir dizi.Daha ilk bölümlerden beni etkiledi.Ülkemizdeki kültürel değerleri,insan ilişkilerini,toplum hayatını iyi etüd etmiş,anlamış,mesleğinde başarılı olduğunu tahmin ettiğim kişiler tarafından,özentiye asla kaçmadan,temiz bir Türkçeyle(çok saygınlık uyandırıyor)kaleme alınmış.Diziye emeği geçen herkesi samimiyetle kutluyorum.Devamı da güzel gelir inşallah.

burçinn
09-07-12, 09:05
Ben de beğendim ilk bölümleri...Yetkin Dikinciler zaten direkt ilgimi çekti onun dışında gazetede gördüğüm konusuyla ilgili haber de etkili oldu dün diziye bakmamda...Bence de özenli bir dizi...Yalnız 45 dk çok az değil mi?1 hafta bekleyip sadece 45 dakika mı izleyeceğiz?Bari haftada 2 kere olsaydı:)Gerçi sürelerin uzun olması bir yerden sonra kaliteyi düşürmeye başlıyor...
Yetkin Dikinciler,Derya Alabora,Yetkin Dikinciler'in eşini canlandıran oyuncu ve kızı...Bir de ressam:) Oyunculukları çok doğal ve durumlara uygundu...
"O anne bende de olsa ben de evden kaçarım" ...Doğru tespit, ağzımdan kaptı lafı ismini unuttuğum karakter:img-blush
Karakterlerin ismini şu anda hatırlayamadığım için oyuncu ismiyle karışık yapayım yorumumu...Yetkin Dikinciler Hazal'ın arkadaşı tam önemli birşey anlatırken öyle bir ara verdi ki kız anlatacaklarını anlatamadı doğru dürüst...Annenin kocasında da sanki birşeyler var gibi gözüküyor ama o şekilde izlenim yaratmak için de yapılıyor olabilir...Derya kilit noktalardan biri olacak herhalde ama şimdilik ortada yok.Bu arada komiserin evi ve işi arasında ikiye ayrılmasından (Yetkin Dikinciler de çaresizliği ve üzüntüyü çok güzel yansıttı) çok etkilendim...Kesinlikle eşine çok önem veriyor,işin en önemli yerinde bile öncelik onda ama tabi şimdiye kadar neler yaşandı da kadın o hale geldi bilmiyoruz.Ama dün izlediğim komiser kötü niyetli olarak eşine zarar verecek ya da onu ihmal edecek biri değil...Arkadaşını çapkınlık konusunda terslemesi de iyiydi bu arada:img-wink:Ciddi,güvenilir,duygusal...

ggül
09-07-12, 09:23
Sina Koloğlu dizi hakkında bir yazı yazmış.Başlık ilginç.İlk bölümü izlemedim ama böyle bir şey mümkün olabilir mi?

:img-wink:evet başlık ilginç başlığı ilk görünce böylesi bir durum akla geliyor ama yaptığı şarkıdan arkadaşına banzemesinden falan anlıyoruz ki kanlı canlı yaşıyor
sosyal medya dediğimiz bu durum a fazla bağlı olması yani ha var ha yok olması ailesiyle yemek bile yememesi durumunu tamamen yok olarak alamayız
'Çıplak Gerçek' dizisi bu gece başladı.Oyunculuklar çok temiz,çok minimal(Bilhassa Yetkin beyin değişimi sürprizli)Senaryosu çok iyi yazılmış bir adaptasyon.Derli toplu seçilmiş,emek harcanmış,popüler isimlerden bilinçli olarak uzak durularak seçilmiş cast'ıyla başarılı olacağı belli bir dizi.Daha ilk bölümlerden beni etkiledi.Ülkemizdeki kültürel değerleri,insan ilişkilerini,toplum hayatını iyi etüd etmiş,anlamış,mesleğinde başarılı olduğunu tahmin ettiğim kişiler tarafından,özentiye asla kaçmadan,temiz bir Türkçeyle(çok saygınlık uyandırıyor)kaleme alınmış.Diziye emeği geçen herkesi samimiyetle kutluyorum.Devamı da güzel gelir inşallah.
çok güzel bir yorum katılıyorum :img-wink:

__________________________________________________ _______

derya alabora mustafa uğurlu o problemli o anlaşılmaz çifti öyle güzel
canlandırdılar ki tebrik ediyorum alkışlıyorum mustafa uğurlu farkını da özlemişim doğrusu
bizde böyledir ya çocuğa bir şey oldumu hep anne suçlanır aynen bu durum birebir anlatıldı

korhan yani üvey baba ya sinir oldum ki hemde nasıl
yetkin dikinciler harikaydı yerine göre gayet yumuşak sakin ve seven bir erkek ti ve yerine göre ciddi ciddi amir di ...

erdem akakçe yine öyle

dizinin havası beni sardı umarım aynı kalitede devam eder....:img-wink:

ipekaziz
09-07-12, 09:45
beğendim

şaşırdım..sarsıldım da biraz...

hiç bilmiyordum iki bölüm arka arkaya olacağını..sahiden hoş bir sürpriz oldu..hem de az reklam iyi geldi

oyuncular hepsi birbirinden çok sevdiğim kişiler

Yetkin Dikiciler, Derya Alabora..Mustafa Uğurlu....hele Cem Bender'i hiç beklemiyordum

Aaaa...aaaaa bu da varmış...aaaaaa O da oynuyormuş aaaaa ne kısaymış...aaaa bir bölüm daha mı falan filan derken kendimi diziye kaptırmış oldum

kısacası : beğendim....olmuş...güzel olmuş... (ben otoriteyim yaa o bakımdan:img-wink:)

kreys
09-07-12, 10:26
d prodiksyon sonra star kendi sirketini kurmus star yapım

ilk projesi başarılı ayrica dizi açılışı yani pilot bölümü basarılı buldum

Şüpheliler Annesi,Üvey Babası,Kızın Arkadası,Ve Kızın Eski,Sevgilileri

Baş Şüpheli Kızın Annesi Çok Fazla Tedirgin...

2.Bölüm gerçekten iyidi özellikle süresi çok iyiydi

total tüm kisiler reytingleri

10 ÇIPLAK GERÇEK - FARKLI BOLUM STAR TV 2,42 9,67

A/B Grubu Reytingleri

4 ÇIPLAK GERÇEK STAR TV 21:56:16 22:42:38 00:46:22 2,90 11,27

Star Tv Yavas Yavas dizi sürelerini kısaltmaya ve basariyi tam anlamıyla yakalamaya yakın

46 dakikalık bölümle ilk program sıralamasinda ab bölümünde 4 total bölümünde 10.cu olmak ayri bir basarı

Sitesi'de Güzel Olmus H:B:O bu tarz diziler yayınlıyor basarılı gidiyor Tebrikler Star Tv Gelecek Bölümleri Merakla Bekliyorum

burçinn
09-07-12, 11:50
d prodiksyon sonra star kendi sirketini kurmus star yapım

ilk projesi başarılı ayrica dizi açılışı yani pilot bölümü basarılı buldum

Şüpheliler Annesi,Üvey Babası,Kızın Arkadası,Ve Kızın Eski,Sevgilileri

Baş Şüpheli Kızın Annesi Çok Fazla Tedirgin...

2.Bölüm gerçekten iyidi özellikle süresi çok iyiydi

total tüm kisiler reytingleri

10 ÇIPLAK GERÇEK - FARKLI BOLUM STAR TV 2,42 9,67

A/B Grubu Reytingleri

4 ÇIPLAK GERÇEK STAR TV 21:56:16 22:42:38 00:46:22 2,90 11,27

Star Tv Yavas Yavas dizi sürelerini kısaltmaya ve basariyi tam anlamıyla yakalamaya yakın

46 dakikalık bölümle ilk program sıralamasinda ab bölümünde 4 total bölümünde 10.cu olmak ayri bir basarı

Sitesi'de Güzel Olmus H:B:O bu tarz diziler yayınlıyor basarılı gidiyor Tebrikler Star Tv Gelecek Bölümleri Merakla Bekliyorum
Annesinde de beni şüphelendiren öyle aşırı koruyucu izlenim veren(gerçi bir taraftan da rahat tavırları da var bazı konularda) bir kadının her nolursa olsun her zaman babasında fazladan kalacağını haber veren kızını ancak Derya aradığında hatırlamasıydı...Sadece o anda fark etmesi ve kızın evin yakınlarından arabaya binmesi ilginçti...Ama yanında çanta varmış belki Hazal annesinin çıkmasını bekledi,bazı eşyalar alıp gitti...Bir yandan da kavga etmişler olağan zamanki gibi bir iletişim kurmamış olmaları biraz daha normalleştirilmiş sanki...Bazı anneler çocuklarını hep görmek istedikleri gibi görüyorlar,birçok sorunu farkında değiller ya da onları kabul etmek istemiyorlar...Kızının değişimini,intihar girişimini,yaşadıklarını hafife alması ve bunlara bahaneler uydurması da bunu gösteriyor bence...Anne de şüpheliler arasında ama yine de benim için biraz daha düşük bir olasılık suçluluğu...Daha değişik birşeyler çıkacak gibi...Gerçi genel olarak ailenin yaşadıkları kızda oldukça etkili bir travma yaratmıştır...
Ve Mustafa Uğurlu'yu unutmuşum ya kesinlikle eski karı-kocanın yaşadıkları,duyguları süper verilmişti...Bence hala birbirlerini seviyorlar:img-wink:Özellikle adamın "Benden nefret ettin, o nefret üstüme yapıştı" demesi ve kadının tedirginleşip ona sarılması çok güzeldi:img-wink:

EDİT:Bu arada annenin sanki çok vicdan azabı çektiği bir durum da var gibi...Belki de bunun bazı şeyleri bu kadar ısrarla reddetmesinde bir etkisi vardır...

besa_1903
09-07-12, 13:49
herkese merhaba...
oyuncu kadrosunu görünce izlemeye karar vermiştim diziyi,çünkü her biri benim inanılmaz sevdiğim,beğendiğim ve işlerini ellerimden geldiğince takip ettiğim çok özel oyuncular.:img-wink:

iyi ki de izlemişim,çok başarılı bir iş çıkarmışlar,nasıl bitti farketmedim bile,herşey dört dörtlüktü:img-wink:
mustafa uğurlu,derya alabora,yetkin dikinciler,erdem akakçe,cem bender ve kısa süre gözükse de idil fırat,hepsi çok iyiydi:img-wink:
hazal'ın bilgisayardan neleri çıkacak acaba,üvey babası çok panikledisofa

galip ile karısının sorunu nedir,tuna neden o hale geldi acaba?ama galip'in tuna'yı çok sevdiği belliydi:img-in_lo

edit:bildiğim kadarıyla dizi 16 bölümlük ve 16 bölüm de çekilmiş.

dodudee
10-07-12, 14:48
Dün izledim yayınlanan iki bölümü. Bence Kızım Nerede? dizisinden çok farklı bir dizi. Hazal bir defa sadece anlatılanlara ve görüntülerine göre görebildiğimiz bir karakter. Varla yok arası bir şey yani. Bu hoşuma gitti aslında ama biraz flashbacklerle de güzel bir hava katılabilirdi diziye. 45 dakika da bence dizi için gayet iyi olmuş. Artık kısa dizilerin bizim ülkemizde de yayınlanması beni sevindiriyor. 120 - 160 dakikalık dizilerden artık bıkmıştık.

Mustafa Uğur ve Derya Alabora oyunculuklarıyla harikalardı. Aslında tüm ekip başarılı seçilmiş de benim uzun zamandır görmediğim bir ikili oldukları için asıl övgüyü onların hak ettiğini düşünüyorum.

Tuna'nın geçmişine üçüncü bölümde biraz inerler umarım. Merak ettim bu kadın ne oldu da böyle depresyona girdi? Ne yaşadı?

Almıla Uluer'de dizide oynuyormuş sanırım Derya o olacak. Üçüncü bölümde kendisini görmeyi sabırsızlıkla bekliyorum.

real madrid
10-07-12, 18:10
Güzel dizi.. :] Umarım bu şekilde devam eder..

NATY&FACU
10-07-12, 22:38
“Çıplak Gerçek”e Övgü Geldi
Sabah gazetesi televizyon eleştirmeni Yüksel Aytuğ, Star TV’nin “Çıplak Gerçek” dizisiyle ilgili övgü dolu bir yazı kaleme aldı.

“Önce dilimi ısırayım, sonra söyleyeyim: Çıplak Gerçek dizisi olmuştur, tamamdır ve izlenir.
Artık biliyorsunuz, diziler konusundaki öngörülerim pek tutmuyor.

Kaynak ve Devamı:

http://www2.dizifilm.com/haberdetay.asp?newsid=212270

siyah-beyaz
11-07-12, 08:54
Ben cok begendim.Bir diziye benzedigi soyleniyor onu izlemedigim icin bilemiyecegim...Oyuncular mukemmel....Gerci benim de begendigim diziler pek uzun omurlu olmazlar ama hayirlisi....

mustifb
11-07-12, 13:32
Kızım Nerede dizisinin sadece 2 bölümünü izlemiştim. Bunun hepsini izlemeyi planlıyorum, zaten 16 bölüm sürecek. Umarım tüm bölümler bir iç mekanda geçmez, çünkü İsrail serisi biraz aksiyon doluymuş duyduğum kadarı ile... İlk kez 45 dakikalık dizi yaptık, çok da güzel oldu. Tüm ekibi tebrik ediyorum, hiçbir oyuncu sırıtmıyor. Senarist ve Yönetmenin de aynı kişi olması çok iyi olmuş.

burçinn
12-07-12, 15:30
Çok az baktım diğer diziye,yani konu itibariyle (kaybolan kız,anne,komiserler falan) benziyor ama öteki açılardan bu dizi çok daha iyi geldi bana ilk iki bölüm izlediğim kadarıyla...
Herşey,tüm verilmesi gereken duygular oyuncular ve yönetmen tarafından gayet güzel yansıtıldı,ince ince işlendi bana göre...
İçine çekiyor izlerken...Daha yeni başlamasına rağmen yeni bölümü merakla bekliyorum:)

burçinn
12-07-12, 15:31
Kızım Nerede dizisinin sadece 2 bölümünü izlemiştim. Bunun hepsini izlemeyi planlıyorum, zaten 16 bölüm sürecek. Umarım tüm bölümler bir iç mekanda geçmez, çünkü İsrail serisi biraz aksiyon doluymuş duyduğum kadarı ile... İlk kez 45 dakikalık dizi yaptık, çok da güzel oldu. Tüm ekibi tebrik ediyorum, hiçbir oyuncu sırıtmıyor. Senarist ve Yönetmenin de aynı kişi olması çok iyi olmuş.
Bir de Bir Kadın Bir Erkek var 40 dakika...O da çok iyi:img-wink:
Gerçi o haftada 2 kere yayınlanıyor...

onur29
13-07-12, 02:30
Merakla beklediğim bir diziydi. Bugün izleyebildim. Bölümün 40 dakika olması çok iyi, sünmeden, uzamadan, sıkmadan bitiyor bölüm. İlk bölüm itibariyle kısa bile geldi diyebilirim. Oyuncular muazzam. Kadrodaki neredeyse tüm oyuncuları çok beğenirim. Özellikle Derya Alabora harikaydı. Hazal'a ne olduğuyla ilgili şimdiden fikir yürütmek zor tabi ancak ilk bölümde izleyicinin Harun'dan şüphelenmesi, işgillenmesi hedeflenmiş gibi geldi bana. Senarist ve Yönetmenin aynı kişi olması dizi için çok büyük bir avantaj. Birde Tolga Tekin'i de bir an evvel izlemek içn sabırsızlanıyorum.

NATY&FACU
13-07-12, 12:12
Çıplak Gerçek 3. Bölüm

Hazal’ın (Beste Kökdemir) kayıp öyküsü iyice dallanıp budaklanıyor ve çevresini de içine alan bir girdaba dönüşüyor. Hazal’ın arkadaşı Naime’nin (Nazlı Bulum) verdiği bilgiler bu kayboluştaki sır perdesini aralamak için yol haritası olmaya başlar. Ailenin sorgusu ise devam etmektedir. Korhan (Mustafa Uğurlu) ve Mine (Derya Alabora) arasında geçen son tartışmadan sonra Galip (Yetkin Dikinciler) ikisinin sorgusunun ayrı yerlerde yapılmasına karar verir. Yapılan ayrı sorgulama ailenin özel hayatı da tamamen gözler önüne serecektir. Öte yandan Harun (Cem Bender) gönülsüz de olsa mecburen Hazal’ın kullandığı bilgisayarı emniyete getirir. 15 Temmuz Pazar Akşamı Saat 22.00'de Star TV'de

Muzurellam
14-07-12, 03:15
Böyle bir projeden haberim yoktu Tv'de rast gele izledim,basını izleyemedim ama Yetkin Dikicileri görünce izlemek istedim.Biraz karmaşık gelse de 1. bölüm biraz ilgimi çekti ama repliklerin gereksizce uzatılmış olduğunu düşündüm kızı kayıp kadın hiç olmayacak şeyleri uzata uzata anlattı çok sinir bozucuydu bu bence,ayrıca çok yavaş bir şekilde ilerliyorlardı.Bir kız kaybolmuş ve 3 gündür haber alınamıyor bu yavaşlık aşırı geldi bana yoksa normal olanı böyle de diğer dizilerde mi bunu hızlı tutuyorlar?
Her neyse olaylar biraz daha seri bir hal alsa daha keyifli olacağını düşünüyorum.
Kız ne halden ne hale gelmiş,ilk fotoğraftaki masumluğuna güzelliğine bayıldım nasıl sapıtıyorlar anlamıyorum bende 16 yaşındayım aklımdan geçmez böyle saçmalıklar -,- yeni nesil böyle olmasaydı keşke ama böyleleri de var işte ve onların adına ben üzülüyorum.

2. bölümü denk gelirsem izlerim büyük ihtimalle ama merak da ediyorum.

burçinn
14-07-12, 12:00
Böyle bir projeden haberim yoktu Tv'de rast gele izledim,basını izleyemedim ama Yetkin Dikicileri görünce izlemek istedim.Biraz karmaşık gelse de 1. bölüm biraz ilgimi çekti ama repliklerin gereksizce uzatılmış olduğunu düşündüm kızı kayıp kadın hiç olmayacak şeyleri uzata uzata anlattı çok sinir bozucuydu bu bence,ayrıca çok yavaş bir şekilde ilerliyorlardı.Bir kız kaybolmuş ve 3 gündür haber alınamıyor bu yavaşlık aşırı geldi bana yoksa normal olanı böyle de diğer dizilerde mi bunu hızlı tutuyorlar?
Her neyse olaylar biraz daha seri bir hal alsa daha keyifli olacağını düşünüyorum.
Kız ne halden ne hale gelmiş,ilk fotoğraftaki masumluğuna güzelliğine bayıldım nasıl sapıtıyorlar anlamıyorum bende 16 yaşındayım aklımdan geçmez böyle saçmalıklar -,- yeni nesil böyle olmasaydı keşke ama böyleleri de var işte ve onların adına ben üzülüyorum.

2. bölümü denk gelirsem izlerim büyük ihtimalle ama merak da ediyorum.Bir yazarın da yorumunda vardı aslında Hazal'ın fiziksel olarak kayboluşundan öte daha çok ruhsal olarak ne değişimler yaşadığına yoğunlaşmışlar...Ordan bir sonuca varmaya çalışıyorlar.Benim bu açıdan hoşuma gitti hatta beni daha çok etkiledi:img-wink:İlk iki bölüm birlikte verilmişti normalde 40 dakikaymış...

esra-19
14-07-12, 14:47
dün gece rastgele izledm bu diziyi ve bayıldm süper ötesiydi..biraz ifade alınırken uzattılar ama güzeldi yine de..üvey babasının kesinlikle ilgisi var die düşünüyorum kayboluşyla..16 bölüm sürecek olmasıda ayrı bi güzel bnce fazla uzatılmicak..sıkı takipçisiyim bundan sonra :img-wink:

burçinn
16-07-12, 09:28
Üvey babada(Harun sanırım) sıradan şeyler var bence...Saklamak istediği şeylerin Hazal'ın kaybolmasıyla direkt ilgisi olduğunu sanmıyorum,onu önplana çıkartmaya çalışıyorlar sanki...Hazal'ın duruma bakılırsa onunla anlaşamamış olması da bana doğal geliyor.Bu arada Harun eşiyle beraber olduğu görüntüleri kaydetmiş sanırım bilgisayara:img-blush
Bu bölümde Galip'in eşi çok az göründü,keşke bir uyansaydı da konuşma geçseydi aralarında diye bekledim.
Galip Naime'ye güvenmiyor ama onun sorgulanması bu kadar önemliyken neden ona gereken önemi vermedi anlayamadım.Önce aileye odaklandı fakat Naime en azından somut olarak onlardan daha fazlasını biliyor olabilir.
Derya hala çıkmadı ortaya.Onun sanki bu sorunda önemli bir payı var.
Hazal'ın annesi nasıl savunma yaparsa yapsın kocası komadayken onun en yakın arkadaşıyla,ortağıyla onu aldatması kişiliğinin oldukça bozuk olduğunu gösteriyor.Yalnız kalmış,yok bilmem nasılmış.Ama Koray hala seviyor onu yine de...Onun da yaptıklarını göreceğiz yine de nolursa olsun bu şekilde savunma yapan insanlara üzülemiyor,hak veremiyorum.Hazal normalde bile sorun yaşayabileceği bir insanı bir de annesiyle yatakta yakaladıktan sonra kesinlikle sevemezdi.Harun'la olan olayı bu yüzden anormal gelmedi bana.
Yanlış görmediysem fragmanda Naime'ye kendi ayağınla mı geldin diye soruyorlardı.Hazal'ı sevmiyor,kıskanıyor ve ona gıcık oluyor.

NATY&FACU
18-07-12, 12:00
"Çıplak Gerçek" Tiyatro Oyunu Gibi
Sabah gazetesi yazarı Yüksel Aytuğ, tek bir mekanda geçen “Çıplak Gerçek” dizisinin tiyatro oyunu gibi yazıldığını söyledi.

“Geçen hafta yazmıştım, 'Çıplak Gerçek dizisinde insanı çeken tuhaf bir şey var' diye... Bu hafta da gözümü ekrandan alamadım.
Aslında tüm dizi tek bir mekanda geçiyor. Neredeyse hiç dış çekim yok.
Kaynak ve Devamı:
http://www2.dizifilm.com/haberdetay.asp?newsid=212361

NATY&FACU
20-07-12, 15:04
Çıplak Gerçek 4. Bölüm

Soruşturma derinleşdikçe kirli çamaşırlarda tek tek ortaya dökülüyor. Sıra Hazal’ın son görüştüğü arkadaşlarında... Hazal’ın rehber hocası Nedim sorguya alınır. Nedim, Hazal ve ailesiyle ilgili çok önemli bilgiler paylaşıyor. Hazal’ın üvey babası Harun, tavırları ve söyledikleriyle şüpheleri üzerine çekiyor. Zamanın geçmesi ve Hazal’dan hiçbir haber alınamaması sinirleri gitgide geriyor. Hazal’ın babası Korhan ise duygusal olarak çöküşler yaşıyor. Diğer yandan Hazal’ın eski sevgilisi Deniz’de sorguda. Avukat babasıyla sorguya gelmesi şüpheleri üzerine çeker. Hazal’ın bilgisayarındaki Deniz’le chat konuşmaları olayı başka bir boyuta taşıyor. 22 Temmuz Pazar Akşamı Saat 23.00'te Star Tv'de

burçinn
21-07-12, 11:01
Seyirci sadakati en yüksek olan yaz dizisiymiş.Ama umarım 4.bölüm 3.bölüm gibi olmaz çünkü ilk iki bölüme göre durgun bir bölüm izledik geçen hafta.
Olayları biraz daha hızlandırsalar iyi olur:img-wink:

EsLemNur
21-07-12, 14:25
Kızım Nerede dizisine çok benziyor.
Ben üvey babadan şüphelendim bakalım ilerde neler olacak.

cassamdean
23-07-12, 14:51
şahsen bu diziyi tuttum özellikle de 45 dakika olması daha da güzel olmuş.. sonunda normal uzunlukta bi dizi izledik yani.. üstelik dizide senaryo ve kurguda iyi.. hem bu dizi örnek olurda diğer dizilerde 45 dakikaya döner die umuyorum..

yasemin busem
25-07-12, 05:47
En sonunda Kanıt`a rakip bir dizi çıktı.Çıplak Gerçek benim ilgiyle izlediğim üçüncü polisiye dizisi.Bende üvey babadan şüpheleniyorum.Tabi birde rehber hocasından bu ikisinde de bir işler var çok merak etim açıkcası dizi nereye gidecek sonu ne olacak.

NATY&FACU
26-07-12, 00:50
Çıplak Gerçek'in gizemli kadını Hazal eşcinsel mi?

Çıplak Gerçek geçtiğimiz hafta 4. bölümüyle ekrana geldi. Bölüm sonunda kayıp Hazal’ın yakın arkadaşı Naime ile olan ilişkisi yeni bir boyut kazandı. Hazal’ın rehber öğretmeni Hazal hakkında gizledikleri üzerinden Naime’yle sohbet ederken imalı bir laf etti... “Sizin aranızdakiler ortaya çıkarsa yanarsın” özetindeki bu konuşma 5. bölüm fragmanındaki “Hazal ile Naime arasında daha ileri bir ilişki var mıydı” sorusu ve Naime’nin “Arkadaştan da öteydik” sözleriyle perçinlendi.

Kaynak ve Devamı:
http://televizyongazetesi.com/ciplak-gercekin-gizemli-kadini-hazal-escinsel-mi_6_56368

burçinn
26-07-12, 08:40
Hazal'dan her türlü ilişkiyi bekliyorum şu anda şaşırmadım Naime olayına...Doğru çıkabilir.Ya da Naime ona aşık,Hazal'ı da erkeklerden o yüzden kıskanıyor olabilir.
Bu bölüm en çok Gaip'le eşi arasındaki konuşmaları beğendim.Bir ara sen kafayı yedine getirtmese iyi olacaktı ama durumu çok iyi toparladı.Çok sabırlı eşine karşı ve onu çok seviyor belli ki:img-wink:

NATY&FACU
26-07-12, 15:56
Çıplak Gerçek 5. Bölüm

Hazal’ın bilgisayarından yeni görüntülere ulaşılmış,Deniz’le Hazal arasındaki chat görüntüleri polisin dikkatini çekmiştir.Bu görüntüler Deniz’in sorgusunu derinleştirmiştir. Harun-Korhan-Mine arasındaki aile içi anlaşmazlık ve iletişimsizlik devam eder.Hatta aile bireyleri Hazal’ın kayboluşuyla ilgili birbirlerini suçlamaya başlarlar. Naime ve Hazal arasındaki arkadaşlığın boyutu polisler tarafından farklı açılardan incelenmeye başlanır. 29 Temmuz Pazar Akşamı Saat 22.30'da Star Tv'de

burçinn
27-07-12, 01:00
Çıplak Gerçek 5. Bölüm

Hazal’ın bilgisayarından yeni görüntülere ulaşılmış,Deniz’le Hazal arasındaki chat görüntüleri polisin dikkatini çekmiştir.Bu görüntüler Deniz’in sorgusunu derinleştirmiştir. Harun-Korhan-Mine arasındaki aile içi anlaşmazlık ve iletişimsizlik devam eder.Hatta aile bireyleri Hazal’ın kayboluşuyla ilgili birbirlerini suçlamaya başlarlar. Naime ve Hazal arasındaki arkadaşlığın boyutu polisler tarafından farklı açılardan incelenmeye başlanır. 29 Temmuz Pazar Akşamı Saat 22.30'da Star Tv'de
Birbirlerini suçlamaya başlarlar derken?Zaten 4 bölümdür birbirlerini yiyorlar senin yüzünden diye:img-hyste

aSk_YaKar
28-07-12, 22:35
Ilk bölümden itibaren izliyorum, ama buraya yazmaya ancak firsat
bulabildim. Dizinin süresi 45 dakika cok iyi. Uzamadan bitiyor olmasi cok
güzel. Oyuncular harika. Yetkin Dikinciler icin izlemeye basladim, ama
bütün oyunculuklari cok begendim diyebilirim.
Hazal'a gelecek olursak, ilk bölümden itibaren Harun'dan süphelenir oldum.
Mine'nin her seferinde korkulacak bir seymi var sorusunda susup kalmasi,
süphemi daha da arttirir oldu. Bakalim, yarinki bölümü merakla bekliyorum.

dawson'S creek
29-07-12, 22:12
bu diizi 40 dakka sürüyor bu çok süper
reytingleri kötü ama süresi ve saati dolayısıyla bu 90 dakkalık dizi reytingiyle bir tutmak haksızlık olur

fakat dizide eleştirilcek bir yan var heralde ilk 40 dakkalık dizi olmasına veriyorum bun
çünkü yabancı diziler gibi yapılmaya çalışılmış
ama yabancı dizilerde 40 dakka dolu dolu vehızlı bir şekilde bir bölüm tamamlanır
bu diziyi izlerken sanki 90 dakkalık dizinin alk 40 dakkasını izliyorum
bir şey oluyor sahneler uzun replikler uzun
40 dakkalık dizi öyle olmaz o kadar bakışma bilr olmaz

meyve4
30-07-12, 01:36
ilk defa yazıyorum ama birinci bölümden beri seyrediyorum
bu bölüm ben sanki hiç bir ilerleme göremedim:icon_whis
deniz'in üzerinde fazla duruldu onun dışında bence bir şey olmadı
dizinin 45 dakika olması iyi keşke bütün diziler öyle olsa doyamıyoruz ama senaryo akıcı oluyor
ayrıca 16 bölüm sürecekmiş bu çok iyi uzatılmaz saçma sapan yerlere götürülmez
galip'in karısı da keşke polisliğe geri dönse:icon_sorr
bir de bu bölüm yeni bir aşk doğdu hadi hayırlısı...:img-in_lo

bakirca
30-07-12, 22:17
bu diizi 40 dakka sürüyor bu çok süper
reytingleri kötü ama süresi ve saati dolayısıyla bu 90 dakkalık dizi reytingiyle bir tutmak haksızlık olur

fakat dizide eleştirilcek bir yan var heralde ilk 40 dakkalık dizi olmasına veriyorum bun
çünkü yabancı diziler gibi yapılmaya çalışılmış
ama yabancı dizilerde 40 dakka dolu dolu vehızlı bir şekilde bir bölüm tamamlanır
bu diziyi izlerken sanki 90 dakkalık dizinin alk 40 dakkasını izliyorum
bir şey oluyor sahneler uzun replikler uzun
40 dakkalık dizi öyle olmaz o kadar bakışma bilr olmaz

Aynı fikirdeyim. Hemen arkasından yabancı dizi izleyince daha iyi anlıyor insan. Aslında konu, karakterler oldukça iyi ve merak uyandırıcı. Oyuncular çok iyi seçilmiş. Ancak çok yavaş akıyor dizi. Belki biraz daha farklı kurgulansa yani ileride hikayeye dahil olacak bir sürü karakter var onların bazıları bir yandan hikayeye dahil olmuş olsa ve seyirciye Hazal'ın başına ne geldi ve kimin yüzünden geldi sorusuna cevap aratsa daha ilgi çekici olabilir. Şu an yapılan bizim de Galip gibi düşünmemizi sağlamak. Tüm şüpheleri Deniz üzerine topladılar ama biliyoruz ki başka şeyler çıkacak. Bu da ileride ters köşe olma ihtimalini azaltıyor. Önümüzdeki haftayı merakla bekletecek bir olay örgüsü yok maalesef. Sadece oyuncular var şu an için izlemeye değer:img-wink:

Herşeye rağmen kanalı tebrik etmek lazım. Oyuncular, yapımcılar set işçileri, herkes konuşuyor ve çalışma şartlarından şikayetçi. Ama değişen birşey yok. Kanalın yaptığı ilk adımı atmak oldu bu anlamda bence. Ha her 40 dakikalık dizi iyi olacak diye birşey yok ama televizyonculuğa yeni bir anlayış(yurt dışında çoktan beridir var olan bir sistem aslında ama bizim için yeni:img-wink:)getirilmesi bakımından önemli. Umarım bir kaç dizi tutar da eski sistemin ve alışkanlıkların altında ezilip vazgeçmek durumunda kalmazlar...

NATY&FACU
02-08-12, 12:02
Çıplak Gerçek 6. Bölüm

Soruşturmada olaylar gitgide karmaşıklaşmaya başlamıştır.Yapılan sorgular ve şüpheler sonucu Deniz tutuklanır. Hazal’ın soruşturması devam ederken soruşturmayı yürüten polislerin hayatı da karmaşık olmaya başlar. Hamile polis Simge'nin bebeğinin babası ile arasındaki sorunlar gün yüzüne çıkar. Başka bir taraftan Galip ve Tuna arasındaki gerilim de artmaktadır. Tuna, Galip'in odasında geçirdiği süre zarfında geçmişteki deneyimlerinden faydalanarak Hazal soruşturmasıyla ilgili önemli akıl yürütmelerinde bulunur. Bu defa da Hazal'ın üvey kardeşi Burak sorguya alınır. Onun anlattıkları ise soruşturmaya yeni boyutlar kazandıracaktır. 5 Ağustos Pazar Akşamı Saat 23.00'te Star Tv'de

NATY&FACU
09-08-12, 19:02
Çıplak Gerçek 7. ve 8. Bölüm

Soruşturma gittikçe karmaşık bir hal alır... Burak’ın Galip’le olan sorgusu olayları iyice karmaşık hale getirir. Burak Hazal’ın kaybolması ile ilgili Mine ve Harun’u suçlar. Ayrıca Hazal ve Harun’la ilgili anlattıkları da soruşturmayı bambaşka bir boyuta taşır. Galip, Hazal’ın okul arkadaşlarını da sorguya alır. Hazal’ın cep telefonundan ailesine ve arkadaşlarına gelen msj kafaları karıştırmıştır. 12 Ağustos Pazar Akşamı Saat 23.00'te Star Tv'de

Kleberson
24-08-12, 01:15
yakinda bitecek olan dizilerden
bunu bilmemek mümkün degil
apacik ortada
kanal star tv

meyve4
24-08-12, 01:27
yakinda bitecek olan dizilerden
bunu bilmemek mümkün degil
apacik ortada
kanal star tv

zaten toplam 16 bölüm sürecek
neden her sayfada kavga çıkarmaya çalışıyorsunuz anlamadım

NATY&FACU
24-08-12, 12:34
Çıplak Gerçek 9. ve 10. Bölüm

Hazal’dan gelen mesaj herkesin kafasında soru işareti bırakmıştır.Bu mesaj Hazal’a ulaşmak için çok önemli bir gelişmedir.Başka bir taraftan Hazal’ın arkadaşının bıraktığı not kafaların daha da karışmasına neden olur. Burak’ın babasıyla olan sürtüşmesi artarak devam ederken, Burak’ın Galip’e vermiş olduğu yeni delil bütün gözlerin Harun’a çevrilmesine neden olur.Emniyete çağırılan her tanık ve ortaya çıkan her yeni bilgi Hazal’ın kayboluşundaki gizemi daha da arttırmaktadır. 26 Ağustos Pazar Günü 23.00'te Star Tv'de

dFKto
27-08-12, 00:20
Bu dizi epeyce iyi. Ama galiba çok izleyen yok. Ne zaman kaliteli işler hakkettiği ilgiyi gördü ki.

ilkay_33
27-08-12, 13:43
takip etmeye çalıştığım bir dizi
umarım bir sonuca varmadan final olmaz
hazalın akıbetini epeyce merak ediyorum

nuro
27-08-12, 14:52
9 ve 10u izledik.Çok tartışılan kavgalara sebep olan fotografı nihayet bizler de gördük.Harun amma laf etti bir fotograf için.Gelincik tarlasında Hazal ve Harun.Arka plandaki gelincik tarlasının sonradan eklenmiş olabileceğini düşündüm.Hazal yetenekli kız her şeyi yapabilirdi.Yeni gelen Solmaz'ın ağzından aile içi tacizi duyduğumda ise Hazal'ın odasında bir görüntünün olabileceğini düşündüm,neyseki öyle bir şey çıkmadı.

Galip'in kendi hatıralarından yola çıkıp fotograftaki ayrıntıyı yakalaması hoştu.Aynı şeyi Brenda'da yapıyor,The Closer.

Tüm gözler Harun'a çevrildi,Adam her ne kadar suçlu psikoloji içindeyse,sürekli kavgalar çıkartıp dursa da bir yandan suçsuz olduuğunu düşünüyorum.Ama baya da korku içindeydi bölüm boyu.Burak'ın Hazal'a sormam lazım demesi Hazal'la bir şekilde-telefon yada mesajla-görüştüğünü gösteriyor.

Solmaz haklı,ifadesi alınan veya bir şekilde gözden kaçırılan şüphelilerin tekrar sorgulanması lazım.Galip ağırkanlı gitse de adım adım gidiyordu.Bir de arkadaşının yazdığı Naime'ye dikkat edin notu var.

Hazal'ın kliplerini oturup izleyen,bir ipucu bulmaya çalışan Zihni çok sevimli.Şahika'ya olan aşkı da öyle.

Kayıp Şahıslar bürosuna gelen küçük çocuğun hikayesi çok dokundu bana.Yakınları annesini kaybettik deyince çocuk annesini bulmak için büroya geliyor ve gerçek anlaşılıyor..

Harun bir konuda haklı olabilir:bu kız bizimle oyun oynuyor.Galip de haklı bir konuda:bu kız çok zeki,gerçekten kaybolmak istemiş olabilir,bu olayı planlamış olabilir.

Hala bir yol kat edilemedi.Hazal'ın sonunu gittikçe merak ediyorum.

nurgül_7
27-08-12, 15:29
Bir ara sürekli bu diziyi düşünüyorduk.
-Bence Hazal cinayetler işledi.
-Bence Hazal üvey kardeşiyle de yattı.
...
Yemek yerken, dolaşırken, bambaşka şeylerden bahsederken bile bu diziye takıktık kardeşimle.:img-hyste

İdil Fırat süper. Şüphesiz en iyi oynayan O dizide. Tuna kesinlikle göreve geri dönmeli. Bana kalırsa olayı bir tek o çözebilir.
Yetkin Dikinciler'i severim; ama bu dizide ne kendisini beğenebildim ne de canlandırdığı karakteri.

Ayrıca bu bölümde Solmaz'a olan tavır da neydi öyle. Uzattıkça uzattı Erkin. Yok komiserime söyleyelim, Galip komiserimi bekleyelim bla bla blaaa bla. Solmaz da komiser, aynı yetkileri var. ki kadın çok bile sabretti. Ben olacaktım onun yerinde nasıl haşlardım onları.

Resmi de o kadar abarttılar ki, sandım ki öpüşme resmi.

Lal_derin
27-08-12, 15:42
nihayet meshuuuur fotografi gorebildik valla bu bolumde goremeseydik iyice asabiyet yapacaktim:) simdi bu foto bu kadar dile dolaninca ben de birsey sandim. tabi ki ikisinin o halde olmasi da yeteri kadar korkunc ama opusme fotosu gibi birsey dusunmustum ben de.

dizide oyunculuklar harika ama senaryoda sıkıntı var bence tum bolum son derece duragan ilerliyor. finale bir bomba sakliyorlar heyecan yaratan bu. cok daha tempolu ilerleyebilir ama bu tarz yapimlar devam etse keske. en begendigim oyunculuk uvey babaya ait valla. adami izlerken her turlu duygusunu cok iyi alabiliyorum kendisinin sahnelerini izlemek doyurucu geliyor bana.

miss alakurt
27-08-12, 15:54
Diziyi epeydir izlemiyordum dün akşam denk geldim yarım yamalak izlediğim için tam anlamıyla yorum yapamayacağım isimleri de tam iyi bilmiyorum ama:
Şu karakolda habire duran kız mavi saçlı olan hani o bir çok şey biliyor ama neden saklıyor ki saklıyor bir de polis karakolunda Hazal bulunsun diye bekliyor parça pinçik izlediğim için bana mı öyle saçma geldi anlamadım.
Fotoğrafı görünce abartılması normal ama bu kadar fazla abartılıp bir çırpıda shop olduğu anlaşılması da biraz tuhaf daha önce aklın nerdeydi diye sormak durumunda kalırım tabi shop profesyonel olunca anlaşılması imkansız olabilir inceleme yapılmadığı taktir de ama ne biliyim tak diye shop olduğunu anlaması garip geldi sadece.
Dizinin yayın süresi ve 2 bölümü peş peşe vermeleri güzel.
CNBC-e dizilerini hatırlatıyor bana keşke hepsi böyle olsa dizilerin.:img-wink: Haftaya kaçırmamayı planlıyorum fragman çok dikkatimi çekti.

ilkay_33
27-08-12, 16:23
fotoğraf konusunda yanılmıyorsam uzmanlar inceleme yapıyor
photoshop mu yoksa değil mi diye
ama galip bir anda çözüverdi fotoya çok dikkatli bakmadım ama nasıl çözdü nasıl anladı merak ediyorum

ben de nedense hazalın kendi kendine kaybolduğunu düşünüyorum
yani sanki birileri tarafından kaçırılmış değil gibi

meyve4
28-08-12, 01:18
bölümü daha doğrusu bölümleri daha yeni izleyebildim
fotoğrafı gördük sonunda
bende herkes gibi öpüşme bekliyordum
ama bu da samimi tabi
galip'in fotoğrafın fotoshop olduğunu nasıl anladığını çözemedim

ben Harun'un suçlu olduğunu düşünmüyorum
ya hiç beklenmedik biri çıkacak ya da Hazal kendi kaçmış olacak

bu arada bölümler sanki ağırdan gidiyor
bombayı finale saklıyorlar herhalde
6 bölüm kaldı her hafta keşke ikişer ikişer gitse
neyse haftaya keman hocası geliyor
onda da mutlaka bir şeyler çıkar

teldi
28-08-12, 11:59
bence üvey anneye dikkat edeilm çok iyi görünüyor ama bence hazalla ilgili bir derdi var anne ve babasının birleşmesini isteyen bir kız var ve üvey anne bu durumdan rahatsız gibi benim oyun üvey anneye

nuro
28-08-12, 12:02
Galip eşiyle gittiği bir tatili hatırladı.Yoldan geçerken onlar da bir gelincik tarlasını görmüşler,beğenip durmuşlar.Keşke yanımızda fotograf makinesi olsaydı demişler.Aynı şey bu malum fotografta da geçerli.Koca tarlada yalnızca ikisi,fotograf makinesini koyacak bir yer de yok,ee etraftan geçen tek bir insan da yok,haliyle fotograf sahte.

Yeni bölüm fragmanı gerçekten heyecanlı.Nedim'de de bir şeyler gizli galiba.Naime(mavi saçlı kız) bence Nedim'e aşık.

Lal_derin
28-08-12, 12:18
bence üvey anneye dikkat edeilm çok iyi görünüyor ama bence hazalla ilgili bir derdi var anne ve babasının birleşmesini isteyen bir kız var ve üvey anne bu durumdan rahatsız gibi benim oyun üvey anneye

ben de tam onu yazmak icin girmistim. tum oklari uvey babaya cevirdiler ama olay uvey annede bence. cok iyi, cok sessiz.. hazal bile melek diye bahsediyor. en sonunda olay inda kopacak bence.

bakirca
28-08-12, 13:30
Galip eşiyle gittiği bir tatili hatırladı.Yoldan geçerken onlar da bir gelincik tarlasını görmüşler,beğenip durmuşlar.Keşke yanımızda fotograf makinesi olsaydı demişler.Aynı şey bu malum fotografta da geçerli.Koca tarlada yalnızca ikisi,fotograf makinesini koyacak bir yer de yok,ee etraftan geçen tek bir insan da yok,haliyle fotograf sahte.

Yeni bölüm fragmanı gerçekten heyecanlı.Nedim'de de bir şeyler gizli galiba.Naime(mavi saçlı kız) bence Nedim'e aşık.

Galip fotoğrafın tarihinden sahte olduğunu anladı bence. Yanlış hatırlamıyorsam Kasım 2009 tarihliydi fotoğraf. Yani gelinciklerin o tarihte açmış olması imkansız. Bunu hatırlamasına kendi gittikleri tatil yardımcı oldu eyvallah da bunlar nasıl polis anlamadım. Ya biz Amerikanya işlerinden çok alışkınız o yüzden ben yadırgadım ya da cidden yadırganacak birşey. Ellerine üzerinde tarihi olan bir fotoğraf geçiyor. Ne Galip ne de Solmaz anne ve üvey babayı sorgularken Hazal'ın o tarihte nerde olduğunu hatırlayıp hatırlamadıklarını sormuyor. Eee sorsalar zaten orda düşecek jeton ve konu uzamayacak di mi? belki de Hazal'ın saçları bile o tarihte değişik. Tarih ve mekan anneye ve üvey babaya sorulacak ilk sorularken sorulmuyor. Brenda'ya yaklaşmak için bizimkilerin çok ekmek yemesi lazım zaten de neyse çok eleştirmek istemiyorum. Eleştirdiğim yönleri olsa da önümüze konan iş bu ekran kirliliği içinde parlıyor yine de.

Oyuncuların hepsi çok iyi ama Cem Bender Harun karakteriyle hepsinden bir adım öne çıktı nazarımda izlediğimiz bu 10 bölümde.

nuro
28-08-12, 13:45
Yazdıklarında çok haklısın bakırca.Ben de tarihe dikkat etmedim.Ayrıca dediğin gibi Hazal'ın o tarihte nerde olduğu pekala sorulabilirdi.Dizi ağır gidiyor ama oyunculuklar o kadar iyi ki bu durumu görmezden gelebiliyoruz.Brenda kadar olamadıkları çok belli.İlk önce sorulacak soruları son dakikada bile zor soruyorlar.Yorumun için teşekkürler.

KristalPeri
29-08-12, 03:01
Dizi hakkında pek fazla yorum yok yazayım dedim bir tane.
Esrarengiz dizileri hep sevmişimdir ama bu dizi pek hoşuma gitmedi. Esrarengizden çok entrika dizisi gibi sanki. Ama emek var. Kızın videoları, karakol çekimleri filan baya emek sarfetmişler. Yooları açık olsun.

NATY&FACU
31-08-12, 14:27
Çıplak Gerçek 11. ve 12. Bölüm

Soruşturma Hazal’ı tanıyan kişilerin sorgulanmasıyla,her tanıdığın sorgusunda kafada soru işaretleri bırakarak ve Hazal’ın kayboluşunu daha da karmaşıklaştırarak devam etmektedir. Hazal’ın keman hocası da sorguya alınır.Keman hocasının eşiyle olan dialoğu kafaları karıştırır.Aynı şekilde Nedim’in eşi de emniyete gelir.Soruşturma onların ilişkisini de etkilemiştir. Hazal’a ait olduğu düşünülen kanlı ve bir teki bulunan ayakkabı emniyetin hareketlenmesine neden olur. 2 Eylül Pazar Günü Saat 23.00'de Star Tv'de

nuro
03-09-12, 01:38
Hala bir arpa boyu yol gidilemedi dizide.Tam bir şeyler açığa çıkacak diyerek izliyorsunuz yine bir şey yok.Ama oyunculuklar çok iyi gerçekten.Geçen hafta Cem Bender,bu hafta İdil Fırat'ı çok beğendim.

Naime Nedim'le Hazal'ın ilişkisini biliyormuş.Garibim o da Nedim'e aşık sanki.Peki Hazal bu ilişkiye nasıl bakıyor,onun açısından hiçbir şey bilmiyoruz.Nedim'in karısı da her şeyin farkında,çocuklar var diye ses etmedi.Nedim heralde daha fazla dayanamıcak ve her şeyi anlatacak fragman yanıltmacası değilse.

Solmaz'a bu bölüm sinir oldum Tuna'ya davranışlarından ötürü.Galip'in yaptığı belki yanlış bir şey ama kadın bu olayda pekala yardımcı olabilir.Belki o çözecek kimbiilir.

Lal_derin
03-09-12, 01:59
2 tane adam, ikisinin de yaşı büyük, ikisi de hazala aşık ve evliler ve iki adamın karısı da buna gayet saygı duyup kabulleniyorlar. ha demiyorum ki yok böyle durumlar evet çoğu zaman kadınlar "kocam eninde sonunda bana dönecek" diyip sabrediyorlar ama aynı bölüm iki kadının da aynı tepkiyi vermesi saçma gelmedi değil. ikisi de tamam bunu aşabiliriz modunda kocalarına sahip çıkıyorlar ki aşık oldukları kız 17 yaşında. en azından biri çıngar çıkarsaydı ya da bir tanesinin haberi olmasaydı çok mu lazımdı..

diziyi severek izliyorum ama gerçekten çok durağan. şaşırtıcı şeyleri sona bırakıp bir sonraki hafta için heyecan yaratmakla olmuyor bence. başladığından beri gerçekten ilerlemedi hiç konu. aynı şeylerin etrafından dönüp duruyor dizi. oyunculuklar çok başarılı ama problem senaryoda.. hazal'a ne olduğunu gerçekten merak ediyorum. bu denli hayranlık duyulan, zekası övüle övüle bitirilemeyen bu kız nerede ne oldu merak etmemek elde değil.

ayrıca evet galip'in yaşadığı çok zor adamın yapacağı birşey de yok ama ortada son derece profesyonel olmayan bir durum var. adam kendi özel sorunlarından kafasını kaldırıp işine yoğunlaşamıyor ki bir türlü. ilk başlarda son derece antipatik bulduğum solmaz'ın yolu daha mantıklı görünüyor gözüme.. ayrıca yine söylüyorum olay üvey annede patlak verecek bence:)

Ayfer*
03-09-12, 02:20
Adam akıllı oturup izlediğim bir dizi değil. Ama şans herhalde, tekrarlarına, bölümlerine denk gelmişimdir, sabahta tekrarını gördüm örneğin. Bu bölümü izleyemedim.. Güzel bir yapım. Severim bu tip işleri. Oyuncular çok başarılı özellikle. Zaten izleyipte, ne oldu Hazal 'a diye merak etmeyen olamaz sanırım. :865323 Tüm şüpheler, kanıtlar üvey babada toparlanıyor, o yüzden de ondan bir şey çıkacağını düşünmüyorum. Ben de olay annede patlak verebilir diyorum. Bakalım. Tüm ekibe ise bravo. Bazen durağan da geçse, katılıyorum durağan olduğuna, kaliteli bir iş.

bella_
03-09-12, 13:26
bana sanki hazal hamile kalmis gibi geldi.
sadece bir ihtimal, olabilir belki...

1. nedimle konusurken " aldirmiyorum" dedi ( burda cocugu aldirmicam diye kastetmis olabilir)
2. psychologun nedime gösterdigi videoda görüyoruzki hazal bir erkege diyor: " bir sorunumuz var" ve " senin söyledigin cözüm degil" diye , belki de adam cocugu aldirman gerekiyor demistir

ayni videoda hazal "hicbir erkek beni alatamaz " diyor bence hazalin hamile kalmis olma ihtimalli gayet yüksek. eger bu ihtimal dogruysa akla cocugun babasi kim diye geliyor...iste bu soru tartisilir

Lal_derin
03-09-12, 13:30
bana sanki hazal hamile kalmis gibi geldi.
sadece bir ihtimal, olabilir belki...

1. nedimle konusurken " aldirmiyorum" dedi ( burda cocugu aldirmicam diye kastetmis olabilir)
2. psychologun nedime gösterdigi videoda görüyoruzki hazal bir erkege diyor: " bir sorunumuz var" ve " senin söyledigin cözüm degil" diye , belki de adam cocugu aldirman gerekiyor demistir

ayni videoda hazal "hicbir erkek beni alatamaz " diyor bence hazalin hamile kalmis olma ihtimalli gayet yüksek. eger bu ihtimal dogruysa akla cocugun babasi kim diye geliyor...iste bu soru tartisilir

hazal muhtemelen hamile ve çocuğun babası da rehberlik öğretmeni. keman öğretmeni telefonla konuşurken duymuş kayıtlara göre de o saatte rehberlikçisiyle konuşuyor. adamın da zaten ödü patlıyor birşeyler ortaya çıkacak diye.

bella_
03-09-12, 13:40
hazal muhtemelen hamile ve çocuğun babası da rehberlik öğretmeni. keman öğretmeni telefonla konuşurken duymuş kayıtlara göre de o saatte rehberlikçisiyle konuşuyor. adamın da zaten ödü patlıyor birşeyler ortaya çıkacak diye.

evet rehberlik ögretmeni olabilir. aklima zaten simdilik iki aday geliyor, ya rehber ögretmeni yada üvey babasi. bilmiyorum belkide rehber ögretmeni kariyeri icin endiseleniyor...belkide bu cocugun babasiyla daha tanismadik...ama her kimse bu adam herseyi geride birakip hazala gitmiyor, bu durumda hazali delirtiyor

nuro
03-09-12, 13:48
Aldırmıyorum sözünden iki anlam çıkıyor.Ya hamile çocuğu aldırmak istemediğini söylüyor.Ya da karşı tarafın dediklerine aldırmadığını söylüyor.Nedim en güçlü adayım şu an benim.Keman hocasının üzerine az daha gidilseydi bir şeyler öğrenilebilirdi.Spor ayakkabı teki bulundu bakalım bu kanıtı adam gibi inceleyip bir sonuca varabilecekler mi?

meyve4
04-09-12, 00:03
bu hafta bence diğerlerine göre daha hareketliydi
ben hazalın hamile olduğunu düşünüyorum
Nedimdenmiş gibi gösteriliyor ama olmayabilir
Naime'nin dediğine göre nedim hazala buralardan kaçalım demiş
o zaman birlikte kaçarlardı

Naime'nin de hazala karşı farklı duygular beslediğini düşünüyorum
Hazal bana bakmaz falan dedi

Hazal Antonyo'nun arkadaşının evinde kalmış
ama sonra gitmiş burada Hazal kaçmış gibi gösteriliyor
ama farklı bir hikaye çıkabilir

bir daha ki bölümde bir de hırsız olayı çıktı
o ne alaka hiç bir bağ kuramadım

bu diziye ait kesin bir şey konuşamıyorum

ayrıca galip'in yaşadığı durum çok zor
umarım bir an önce tuna iyileşir

nuro
04-09-12, 16:47
13-14.bölüm özeti
alıntı

Hazal’a ait olan kanlı ayakkabının bulunması Hazal’ın kaybolmasından öte, zarar görmüş olabileceği olasılığını güçlendirir. Bu durum ailesinin panik olmasına neden olur. Keman hocasının anlattığı ev de kafaları karıştırır ve karısıyla arasındaki gerilimi arttırır.
Sorgulanan jinekoloğun Hazal’ın hamile olabileceği şüphelerini söylemesi polisler dahil Hazal’ı tanıyan herkesi şoke eder.Olayların gitgide içinden çıkılamaz bir hal alması herkesin sakladığı gerçekleri artık anlatması durumunu mecburi kılmaya başlamıştır.

ilkay_33
05-09-12, 12:13
ben de herkes gibi hazalın hamile olduğunu düşünüyorum
ama rehberlikçiden olmadığını düşünüyorum
o adamda bir korku var evet ama bu mesleğini kaybetmeyle ilgili olabilir
antonioda birşeyler var
o evde kan falan olabileceğini tahmin ediyorum
hazala aşık olduğumu söyledim kabul etmedi dedi
adam hırs yapıp kızı kaçırmış olabilir

ama dizi gerçekten yavaş ilerliyor
biraz hız ve heyecan lazım

NATY&FACU
05-09-12, 17:17
http://s4d3.turboimagehost.com/t1/13126173_2611_5330_05092012_1.jpg (http://www.turboimagehost.com/p/13126173/2611_5330_05092012_1.jpg.html) http://s4d3.turboimagehost.com/t1/13126175_2611_5330_05092012_2.jpg (http://www.turboimagehost.com/p/13126175/2611_5330_05092012_2.jpg.html) http://s4d3.turboimagehost.com/t1/13126177_2611_5330_05092012_3.jpg (http://www.turboimagehost.com/p/13126177/2611_5330_05092012_3.jpg.html) http://s4d3.turboimagehost.com/t1/13126180_2611_5330_05092012_4.jpg (http://www.turboimagehost.com/p/13126180/2611_5330_05092012_4.jpg.html)

nuro
11-09-12, 00:39
Finale 2 bölüm kala birkaç gerçek su yüzüne çıktı,gerçi bizler biliyorduk ama..
Hazal 1 yıl önce hamile kalmış (şimdi yine hamile)ve bunu hiç sevmediği üvey babasına anlatmış o da yardım etmiş.Doktoru sevdiği birinden dedi bir de.Kim ola ki..yoksa ikinci hamileliği mi sevdiği birindendi?

Kanlı ayakkabı teki ve bulunduğu yer,bulan kişi..her şey o kadar birbirine girdi ki çözmek imkansızlaştı nerdeyse.Galip'in bir iki ufak ayrıntıyı yakalaması iyi oluyor arada.Böylelikle Selim'in anlattığı hikaye anlamsızlaştı.Telefonun sesini duymuş motor üstünde,bulmuş filan.ee o zaman hangisi doğru,nezarette anlattığı hikaye de pek doğru değildi sanki.

Öncelikle..Şu keman hocasının arkadaşının evinde yaşananlar.Hazal orda biriyle kavga ediyor,durum o kadar ciddi ki ayakkabısı bir şekilde kan oluyor.(Hamilelik olayının doğru olduğunu düşünürsek düşük filan mı yaptı)Hocanın karısı tek ayakkabı bulduğunu söyledi ama kavga ettiği her kimse ayakkabıyı da mı götürdü yanında?Kız bulduğu ayakkabı tekini çöpe atıyor onu polis memurları buluyor..Bir de Selim var şehirden uzakta mezarlıkta Hazal'ı gördüğünü söylüyor,inanılmaz hikayeler anlatıyor hangisine inansam bilemedim.Selim'in orda ayakkabı tekini bulması da garip.Bir şeyler sakladığı kesin.

Nedim'den de bir gelişme göremedik,her şeyi anlatıcam deyip hiçbir şey söylemedi.Karısının tavırlarını beğenmiyorum,hala onunla birlikte olması anlaşılmaz bir durum.

Bütün bu parça parça şeyler finalde bağlanıcak ama nasıl.Ya çok kolay bir bağlantı var arada bizim göremediğimiz ya da..ya dasını bilemiyorum..

Yalnız Korhan için çok üzüldüm bu bölüm.Herkes Hazal'ı bulabilmek için bir şeyler yaptı,polisler herkesi sorguladı tüm hayatlar alt üst oldu.En çok Korhan'a üzüldüm,adam ne hale geldi..Oyuncu Cem Bender harika oynuyor bu arada..

Edit:Bir de şu mesarım var mesajı aklıma takıldı.Böyle bir mesaj yazıldıysa kaybolan kanlı ayakkabı tekinin de mezarlıkta bulunması hayli manidar.Galip kızın ölmüş olabileceğinden bahsetti,şu an benim de aklıma yattı.Hazal ölmüş olabiilir.

NATY&FACU
14-09-12, 12:11
Çıplak Gerçek 15. ve 16. Bölüm (FİNAL)

Hazal’ın kayboluşundaki sır perdesi kalkmak üzeredir. Artık gerçekler dışında hiçbir çıkış yolu kalmamıştır.Gerçekler anlatıldıkça Hazal’ın kafası gibi karmakarışık olan hayatındaki gerçeklerde tüm çıplaklığıyla ortaya çıkar.Fiziksel olarak kayıp olan Hazal’ın onu tanıyan herkesin anlattığı gerçeklerle aslında ruhsal olarak da kayıp olduğu anlaşılır.Fakat herkesin merak ettiği tek bir soru vardır, Hazal nerededir? 16 Eylül Pazar Günü Saat 23:15'te Star Tv'de

ilkay_33
14-09-12, 12:48
Hazalın bile isteye saklandığını düşünüyorum
hamileyse eğer bu bebeğin babası her kimse ? ondan kaçıyor olabilir
özettede söylenmiş ruhsal olarak kayıpmış aslında
ve kimse bunun farkında değildi
hazalın kayboluşu etrafına karşı bir sitem de olabilir

suzi67
14-09-12, 18:21
Çıplak Gerçek" Veda Ediyor

Türkiye’nin 45 dakikalık dizisi "Çıplak Gerçek", final bölümü ile ekrana geliyor.

Haberin fotoğrafları
http://imgz.vol.io/dizifilm/imgsdisk/2012/07/10/100720121016538912484_2.jpg
Etiketler
Çıplak Gerçek (http://www2.dizifilm.com/arsivara.asp?kelime=Çıplak Gerçek)

14.09.2012 Cuma - 15:55

Türkiye’nin 45 dakikalık dizisi Çıplak Gerçek, final bölümü ile ekrana geliyor.
Ümit Ünal’ın yönettiği, başrollerinde Yetkin Dikinciler,Derya Alabora, İdil Fırat, Beste Kökdemir ve Mustafa Uğurlu’nun yer aldığı dizi, final bölümüyle bu akşam Star’da
18 yaşındaki Hazal’ın esrarengiz biçimde ortadan kayboluşunun

ardındaki gerçekleri, haftalardır soluksuz biçimde izleyen Çıplak Gerçek seyircisi, final bölümüyle tüm sorularına cevap bulacak.

Lal_derin
17-09-12, 01:29
hazal ölmüş..
"hazal süperdir, acayip zekidir"i o kadar çok vurguladılar ki ben harika bir plan bekliyordum ama bu hayal kırıklığı oldu benim için..

dizi fikir olarak iyiydi ama senaryo korkunç ağırdı. naime ve nedimim karısının itiraf sahnesinde patlayabilirdim, luzumsuz uzatılmış bir sahneydi buna artı olarak bir de nedimin itirafı var tabii..

nuro
17-09-12, 14:58
Hazal'ın öldüğünü tahmin etmiştim.Galip'e hak verdim Hazal'ı bizler kaybettik,Naime,Meral,Nedim,ailesi...herkesin bir şekilde kıyısından köşesinden ölümünde payı vardı.

Önce Nedim aşırı doz alarak intihara kalkıştı,onun öncesinde bombayı patlattı."Hazal benden hamile kaldı." Kaç bölümdür saçma sapan ayrıntılarda boğuldu,sıkıştı polis ve Hazal'ı tanıyanlar.

Naime ve Meral'in olayın yaşandığı ana gidip herşeyi art arda tekrardan yaşayarak anlattığı sahneler müthişti.Oyuncular çok iyiydi.Naime en sevdiği arkadaşının ölümüne sebep olmuş,en acı da bu onun açısından.Hazal kalkıp gitti deyip kendini avutmaya çalışması da cabası.Döndüğünde Hazal yoktu tabi..Meral kocasının Hazal'ı öldürdüğüne o kadar inanmış ki yerde yatan bedenini görünce ordan kaldırmak istemiş.Sonrasında Selim yapmış napdıysa.İşgüzar diğer sevgili de tüm kanıtlarda birlikte evi toplamış.Her şey Hazal'ın aleyhine işlemiş.İnşaata atıldığında yaşıyor olması da çok üzücü..

Ağır ilerleyen hikayede harika oyunculuklar izledik,farklı bir yapımdı.GEriye Tuna yatağında niye yoktu,nereye gitti,Galip şimdi ne yapacak soruları kaldı.Herkes darmadağın.Hamile olan memura noldu,bir daha gösterilmedi?

Bir de bilgisayar kayıtlarından Hazal'ı tanıtan seven Zihni var.Hazal'ın o son resmini görmek istemediğini onu kliplerinde olduğu gibi hatırlamak istediğini söyledi.Hak verdim.

angelstone505
21-09-12, 04:17
bizler başarılı şeyleri hep zor anlıyoruz ,bundan alınıcak bir şey yok:love01: ,tüm oyuncuları kocaman alkışlıyorum ,ne tanıdığım var nede bir şey:icon_whisson zamanlarda beğenerek annemle izlediğimiz Bahar Dalları isimli diziden sonraki ikinci dizi :happy0064:happy0064:happy0064 hikaye ,çekim ve oyunculuk dersi ve heycanla izledik ....hemde yayın saatine rağmen:icon_whis