PDA

Tüm Versiyonu Göster : Huzur Sokağı (Arşiv 1)

Sayfalar : 1 2 [3] 4 5

baranelif
27-08-12, 10:54
huzur sokağı bu cıma ilk bölümüyle ekranda olacak
dört gözle bekliyorum toplam fıragmanları 80000 tıklanmış helal
işllah güzel gelir reytingleri bakalım nasıl olacak dizimiz bakalım ogun dizmizn karşısnda kim var
star tv benzemez kimse sana var
sow tv hiç bişey yok
fox tv dinle sevgilim
kanal d ben bilmem eşim bilir var
yani tek rakibim huzur sokağı hahahaha:happy0064:img-hyste
reytinglerde seyircide kendini gösterse tamamdır iş

HtCeee
28-08-12, 13:24
atv'nin yayın akışında cuma günü için 19.00 ana haber bülteni 23.40 hayat devam ediyor var..yani ana haber sonrası 2 saatlik zaman diliminde şuan bişey yok.. bu saate kadar yazılması gerekiyordu bence...

haberde yazıldıgı gibi çarşamba akşamı yayınlamayı düşünüyorsa bence yanlış karar...dizinin (roman) konusu ne kadar farklıysa bunu başörtüsü ve yeşim salkım ile kocası arasında yaşanıcak 'yasak aşk' konuları ile farklı şekilde gündeme getirselerde muhteşem yüzyıl ve kuzey güney arasında zorlanır.. muhteşem yüzyıl'ın özeti kuzey güney'in genel bölümünü geçtigini düşünürsek ve bu seneki konuların daha güçlü oldugunu huzur sokagı için bence dogru gün olmaz... cuma gayet iyiydi ama tabi burda tek söz sahibi yapım şirketi yada kanal :)..bakalım görücez ne yapıcaklar

set resimleri için teşekkürler..kutsi dizi sayesinde bayaa renkli giyinmeye başladı :D

haruneda1
28-08-12, 13:30
selin demiratari hic sevmememe ragmen diziyi sabirsizlikla bekliyorum cünkü kutsiye bayiliyorum :happy0064
aslinda yani nebileyim selin cirkin felan degil ama bana göre cok soguk birde kutsinin yanina yakistiramadim onu :img-in_lo
ama dizi güzele benziyor hem belkide dizide begenirim bu ikiliyi kimbilir :img-wink:

Muzurellam
29-08-12, 03:16
Kitapta Şükran Bilal'le değil Bilal'in bir dr arkadaşı ile evlenmişti dizide değiştirmişler sanırım.

Filmde Bilal Şükran ile evleniyormuş filmden alınmış orası ama keşke Şükran yine o Bilal'in doktor arkadaşıyla evlenseydi adını tam hatırlamadım ama.

miss alakurt
29-08-12, 18:01
Medıne ve NURANNN fotoğraflar için teşekkürler,başlasa da izlesek diyorum yine ve yine.Uyumlarını sevdiğim çiftimizin her bir fotoğraf karesi yıldırım hızıyla izleme şevki uyandırıyor bende.:img-in_lo
Ankette oylarımız tabi ki dizimize.:img-wink:

NURANNN
29-08-12, 18:57
miss alakurt rica ederim :)

Bu arada ben çarşamba günün o kadar kötü olacağını düşünmüyorum sonuçta her kesimin dizi anlayışı farklı evet çarşamba 2 diziye ait ama illa ki 1. veya 2. olması gerekmiyor ilk 5 te olması yeterli ekranda kalması için gayette iyi bir oran ilk 5. Şu da var ki her sezon o diziler 1 numara olacak diye bir kaide de yok. Sonuçta insanlar sıkılıp ya da beğenmeyip başka dizilere yönelebilirler. Ki Huzur sokağı merakla beklenen bir dizi günün çok da önemli olduğunu düşünmüyorum o yüzden izlemek isteyen her halukarda izleyecektir. Tabi ki bunlar benim düşüncelerim.

baranelif
29-08-12, 20:28
atv ne yapamaya calışıyor 2 haftadır cuma cuma diyor
yayınlamıyor bu haftada yok yazıklar olsun dizimiz
için iyi oluyorda ama beklemekten sıkıldım yeter yav
bir karar versin artık hayat devam ediyor carşamba
günboyu yapsın huzur sokağı cuma günboyu bizim olsun

Kaa
29-08-12, 22:53
huzur sokagi muzigi cok guzel
kutsiyi severim ve basarilar diliyorum insallah guzel rating getirir
ama carsamaba olmasi kotuymus gercekten
set rsimlerigelmis ne kadar gicik olurum uzun boylu bayanlarin topuklu giymesi ustune

EsLemNur
29-08-12, 23:25
Filmde Bilal Şükran ile evleniyormuş filmden alınmış orası ama keşke Şükran yine o Bilal'in doktor arkadaşıyla evlenseydi adını tam hatırlamadım ama.

Dr adı Sanırım Nazım 'dı.Evet böle olabilirdi.Yada Sinem Öztürk Feyza olsaydı.Ben Kutsi ile Selin'i pek yakıştıramadım yada Selin'i Feyza içinde pek uygun bulmadım gibi.

Muzurellam
30-08-12, 13:51
Dr adı Sanırım Nazım 'dı.Evet böle olabilirdi.Yada Sinem Öztürk Feyza olsaydı.Ben Kutsi ile Selin'i pek yakıştıramadım yada Selin'i Feyza içinde pek uygun bulmadım gibi.

Aaa evet Nazım. :)
Bende Selin'i pek sevmem yani sevmem demeyeyim az biraz severim ama biraz soğuk gibi geliyor bana ama ön yargılı olmak istemiyorum twitlerini takip ettiğim kadar hemencik kaynaşmışlar sıcak bir set ortamı olmuş bu bölümlere de yansıyacaktır Kutsi ile daha iyi gerçekçi sahneler çıkarabilirler o yüzden diye düşünüyorum.

gamzeli.dilara
31-08-12, 00:15
merabalar başlık baya ilerlemiş herkese
teşekkürler atv'nin yayın akışına bakıyorum huzur sokağı yok
ama garip olan bişey var 19:00 -02:45 arasındaki yayın akışını göstermiyorlar
nasıl şey anlamadım bakalım beklicez ve görcez :((

cullen1
31-08-12, 01:59
Dizinin yayın tarihini bekliyorum ama neden kanaldan hiç ses seda çıkmıyor merak ediyorum en azından elimize bir tarih verin de biz de saf saf beklemeyelim.Kedinin ciğere baktığı misal derler bizde onun hesap yayın tarihi bekliyoruz.
Başlamasını merakla beklediğim bir proje umarım izlerken beklediğime değmiş derim. :)

caglyan
31-08-12, 17:07
Herkese merhaba

uzun süredir okyum başlığı takip ediyordum ama yorum yazamıyordum tatildeyim.Eklenen

resimler çalışmalar harika süpersiniz ;)) dizimi her hafta heycan ile bekliyorum ama hayal

kırıklığı yaşıyorum bu haftada yokmuş :(( çarşamba falan diyorlar o doğru mu ya çarşamba

olursa benim izlemem çok zor umarım cumada karar kılarlar :) herkese iyi yorumlar :))

NURANNN
31-08-12, 21:21
Şimdi ATV'de fragmanı gördüm Huzur Sokağı 7 EYLÜL CUMA akşamı saat 20.00 da Atv' de başlıyor dedi.
Oyuncu Seray Kaya'da twit olarak saati ve tarihi attı şimdi.

medıne
31-08-12, 21:35
7 Eylül müü?
1.bölüm reytingleri kötü gelirse hiç şaşırmam..
Aynı gün AFK sezonun startını veriyor..Herkes meraktanda olsa AFK yi izler..
Çarşamba olmamasına sevindim en azından..

HtCeee
31-08-12, 22:41
Cuma olması özellikle çarşamba günü olmasından çok iyi.. afk'yi izlemeyi bırakanlar oldugu gibi izleyecek,merakla bekleyen yine belli bi kesim var.. bu hafta pek önemli degil.
yani dizi ilk bölüm izleyiciyi ne kadar çekerse iyi..ama 2 .hafta yani 14 eylül'de star da 'dila hanım ' başlıyor.. benim ailemde ,çevremde bile o diziyi merakla bekleyenler var..
yani cuma günü huzur sokagı'nın kendini iyi tanıtıp seyirciyi kapması lazımm. hadi bakalımm artık tarih degişmezde biran önce başlar..

sesli fragmanda pazartesiden sonra çıkmaya başlar bence..

esra2
31-08-12, 23:17
Bir afk zede olarak bubdiziyi merakla bekliyorum...

Tanitimlari beni cok etkiledi, cuma gunku yerimi artik huzur sokagi ile dolduracagim kutsiyi zaten basarili buluyorum selinide severim...

Insllh uzun soluklu bir dizi olur...

Afk ilk bolumu izlensede huzur sokagi ilk ucte yer bulur diye umit ediyorum 2. Bolumden sonrada raytingin 1inci sirasi bizde olur insllh:)))

miss alakurt
01-09-12, 01:34
Şimdi ATV'de fragmanı gördüm Huzur Sokağı 7 EYLÜL CUMA akşamı saat 20.00 da Atv' de başlıyor dedi.
Oyuncu Seray Kaya'da twit olarak saati ve tarihi attı şimdi.

Haber için teşekkürler sonunda kesin bir yayın tarihi çıktı çok sevindim AFK'yi izlemiyordum epeydir zaten ki bundan sonra da izlemem Cuma günü olması benim için çok iyi oldu çok sevindim kendi adıma umarım reytingleri de iyi gelir dizimizin illa 1. olacak diye bir şey yok kan kaybedip yayından kaldırmamaları için gereken reytingi alsa yeter bana göre ama umarım iyi sonuçlar alırız.
Oh be sonunda diyorum valla.:img-hyste

ferideercan
01-09-12, 10:01
Bence cuma günü biraz tehlikeli bir gün hafta sonu yayınlasalar çok daha iyi olur gibime geliyor Adını Feriha Koydumun reytingleri belli sonuçta umarım dizimiz iyi bir reyting alır ve uzun soluklu bir dizi olur:)

Groll
01-09-12, 12:59
Cuma rakiplerinden en güçlüsü zaten AFK-EY.Ama belli olmaz ilk bölümde seyirciyi tatmin etmişse seyirci izlemeye devam eder.Tanıntımları sık sık yapılmalı.Umarım uzun ömürlü olur.

ferideercan
01-09-12, 16:34
Huzur Sokağı'nın müzikleri Mustafa Ceceli'ye ait olacakmış:)

Jenerik Müziği : Mustafa Ceceli - Gizli'ymiş:) çok güzel bir parça ve anlamlı...

NURANNN
01-09-12, 16:43
Huzur Sokağı'nın müzikleri Mustafa Ceceli'ye ait olacakmış:)

Jenerik Müziği : Mustafa Ceceli - Gizli'ymiş:) çok güzel bir parça ve anlamlı...

Eğer fondaki müzik jenerikse ben gizliyle alakasını kuramadım.
Ama yok fondaki sadece tanıtım içinse onu bilemem.

celiktepe
01-09-12, 18:51
kitabını okumuş çok beğenmiştim.
umarım kitaba sadık kalır ve çok güzel bir senaryoya oturtabilirler.
ben şimdiden bu dizinin tutacağını düşünüyorum. böyle bir dizinin yapılmasına çok sevindim... bekliyorum....

NURANNN
01-09-12, 19:07
Medine resimler için saol canım.
Az önce Mustafa Ceceli twitte bir hayranının Huzur Sokağı müzikleri size mi ait sorusuna dizinin müzikleri bana ait değil yanıtını verdi.

medıne
01-09-12, 19:34
Hımmmmm demek Mustafa Ceceli'ye ait değilmiş..Birinci ağızdan duymak iyi oldu=)
Bir hafta kaldı bütün sorular cevaplanacak..
Kutsi kendi sesiyle mi yoksa dublaj mı kullanıcak? Dublajsa kim? Umut Tabak'tan başkası çok garip olur..
Dizi müzikleri kime ait? Kutsi'ye olursa büyük bi zevkle dinlerim (z) ki daha önceden film müzikleride yapmıştı =)

Son 1 hafta ha gayret :)

gizem_kutsi
01-09-12, 21:51
Hımmmmm demek Mustafa Ceceli'ye ait değilmiş..Birinci ağızdan duymak iyi oldu=)
Bir hafta kaldı bütün sorular cevaplanacak..
Kutsi kendi sesiyle mi yoksa dublaj mı kullanıcak? Dublajsa kim? Umut Tabak'tan başkası çok garip olur..
Dizi müzikleri kime ait? Kutsi'ye olursa büyük bi zevkle dinlerim (z) ki daha önceden film müzikleride yapmıştı =)

Son 1 hafta ha gayret :)

Keşke sesli bir fragman çıksa ya... :icon_whis
Kutsi'nin dublaj yapıp yapmadığını çok merak ediyorum, inşallah dublaj yapmaz...:img-in_lo
Neyse son 1 hafta kaldı sabredicez artık :)

cagatayciyase
01-09-12, 22:03
bir sarkisin sen izliyorumda
reklamlarda dizimizin fragmanlari veriyolardi 3-4 kere verdiler böyle devam giderse atv dizimizin arkasinda durarsa dizimiz tutar ayrica cuma iyimi oldu kötümü oldu ilk bölümü izliyecegim eger begenirsem her hafta izliyecegim afkde var onuda artik bilgden izlicem ben dizinin tutacagindan eminim eger senaryoya agirlik verilirse dizi ilk 1 olur diye tahmin ediyorum ilk bölümü seyirci meraktan izliyecekler ama sonrasini bilemem dedigim gibi dizi tutacak diyorum yanliz dila hanimda var korkuyorum ben 1 olmasa bile ilk 3-2 iyidir bea yalan dünyadan korkmuyorum aynen böyle olur reyting siralamasi huzur sokagi 1 olur ikinci haftasi dila hanim 2 afk emirin yolu 3 olur diye tahmin ediyorum her neyse fragmanlari ben cok begendim tvde farkli fragman vardi ama artik sesli fragman gelse diyorum

cagatayciyase
01-09-12, 22:24
yanliz unutmadan bisey daha söyliyecegim dizinin tutma nedenide fon muzigidir nezaman fragmanlara baksam o mühtis fonmuzigi beni benden aliyor cok basarilli olmus ben o duyguyu hissetim oyuncularda cok iyi hikayede cok iyi artik 7 eylül gelsin catlicam

eren1
02-09-12, 22:00
bence bu dizi tutat. atv bu ara farklı işlere imza atmaya başladı. klasik dizilerden artık millet sıkıldı farklı işlere miletin ilgisi artıyor. özelikle muhafazakar bir romanın ses getireceğine inancım yüksek umarım senaryoda çok iyi olur

nurgül_7
02-09-12, 23:36
Sinem Öztürk'e çok yakıştırdım başörtüyü, gerçekten güzel olmuş. İlk bölümünü izleyeceğim, bakalım devam eder miyim.

selin-ji
03-09-12, 03:47
Huzurumdan sokağımdan Selin'den bir kaç hafta uzak kaldımm..

AFK ile HS karşı karşıya rating mücadelesi verilecek demiş haberde.
Emirin yolu nereye kadar ? Güzel 4 /4 bir partnerle nereye kadar ?
ama şu bir gerçek ki Çağatayın fanları Hazal'dan daha çok bir insan araba kullanırken arkasından çığlık atar mı ya ?

Çok karışık bir durum ama toplumumuzca benimsencek bir dizimiz var.
önceki sayfalara baktımda aşk-ı memnu ile kıyaslanmış.. da aşkı memnu çok farklı bir diziydi evet fazlasıyla cinsellik öndeydi zaten bundan yıllar önce çekilmiş aşkı memnu'da açıktı.
Ama kitabını okumadım ne yalan söyleyeyim.

Zaten roman,klasik sevmediğimden kaybediyorum.

Herneyse Cuma günü bomba günnnn :happy0064
Çok merak ediyorum inşallah ard arda verirler :)

peloshe
03-09-12, 15:03
Yayın tarihinin belli olmasına çok sevindim sonunda bu sefer GERÇEKTEN izleyebileceğiz.Kutsi'yi çok özledim ekranlarda görmeyi hasretimi gidereceğim inşallah.:img-in_lo
Umarım etkileyici bir 1. bölüm olur izleyiciyi kendisine çeker,her ne kadar büyük ilgi görse de rakipleri dişli olacak.:img-wink:
Sayılı gün çabuk geçer.:happy0064
7 Eylül Akşamı Huzur Sokağı Akşamı.:calis

HtCeee
03-09-12, 17:49
Atv'nin yayın akışına girdiginizde hem tüm gün akışında hemde ekranın sağ kısmında yarım yazan akışında 7 eylül cuma 21.50 huzur sokağı 1.bölüm yazıyor...
sabah yayın akışında 20:00 de yerli dizi yazıyordu..
öğleden sonra degiştirmişler.. fragmana denk gelmedim tvde ama sizler 20.00 de yazıyor diyorsunuz..

cuma akşamı star tvde 21.30 da dünya kupası eleme maçımız var ..bu sebeple kanal karar veremiyor olabilir.hani önemli maç herkez onu izler diye..yarından sonra daha netleştirirler herhalde yayın akışında da..

caglyan
03-09-12, 18:35
Herkese merhaba

Nuran , Hatice Abla bilgi için teşekkürlerde eğer bu cuma da dizi yayınlanmazsa

insanın hevesi kaçar aman ben kaç haftadır bekliyordum diye başka dizilere kayılabilir

mazallah umarım atv bu hafta verir diziyi ya ben çokı merak ediyorum ve herkes de merak

ediyordur tabi bakalım neler olacak

eda97eda
03-09-12, 18:54
Şu 3 gün geçmek bilmeyecek

Sinem ve Kutsi sahneleri görmek için sabırsızlanıyorum

Acaba dizi nasıl olacak?

Filmi güzel gibiydi

hepsini izlemedim ama harika etki bıraktı

NURANNN
03-09-12, 20:20
Sesli fragman çıktı az önce
Selin Demiratar kendi sesiyle,Kutsi'yi yine Doktorlar'da seslendiren Umut Tabak seslendiriyor.
Fragman çok iyi olmuş ama kısa biraz :)

gizem_kutsi
03-09-12, 20:25
Sesli fragman çıktı az önce
Selin Demiratar kendi sesiyle,Kutsi'yi yine Doktorlar'da seslendiren Umut Tabak seslendiriyor.
Fragman çok iyi olmuş ama kısa biraz :)

Keşke Umut Tabak seslendirmeseydi ya,şimdi aklımıza yine Levent gelicek. :icon_whis
Ama dediğin gibi fragman çok iyi :)

selin-ji
03-09-12, 20:30
Keşke Umut Tabak seslendirmeseydi ya,şimdi aklımıza yine Levent gelicek. :icon_whis
Ama dediğib gibi fragman çok iyi :)

Umut Tabak'ın çok güzel sesi var bence dublaj kullanmakla iyi yapmışlar.
Bu ses Kutsi'ye işlenmiş bana göre sanki kutsinin sesiymiş gibi.
Belkide kendi seçimidir :img-wink:

Fragmanı daha göremedim New york'ta 5 Minare var aralarda inşallah çıkar.

gizem_kutsi
03-09-12, 20:34
Karakterde çok karizmatik durmuş bence :)
kendi sesi olsaydı çok iyi olurdu ama bu ses çok karizma :D

Bende çok seviyorum Umut Tabağın sesini ama dediğim gibi aklıma hep Levent gelecek.
Neyse zamanla alışırım heralde :)

selin-ji
03-09-12, 21:09
Ben asla Pes Etmem! Heyyt be! senin o soğuk ama cezbedici sesine hayran..

Yalnız anlayamadığım bi konu feyzanın arkasından sopalarla gelen adamlarda neyin nesi?
bir diğer anlamadığım konu ise Kerim kim ya? Hani Selimdi o ?

Selin'e hayran kaldım ya o kadar güzel ki..

Fragmanın nete düşmesini bekliyorum gif yapazaaaam :dance:

caglyan
03-09-12, 21:14
fragmanı çok beğendim Kutsi abi olanüstüydü. Umut tabak seslendirmesi güzel olmuş en

azından bilindik ses yadırgamayacağız bana fragmanı izlerken sanki bir ara doktor leventi

izliyormusum gibi oldu ama çok iyi Kutsi abi role cuk oturmus derler ya aynen öyle karizmas

konuşturdu resmen diziyi heycanla bekliyorummm

ceren durul
03-09-12, 23:06
Bir fragmandan böyle mi heyecan duyar insan.
Ilk bölüm icin, konu cabuk ilerlemesi beni üzecek.
Hemen idda olayina girmeseler ...

Yoksa Selin cok disi bir karakter olacak.
Kutsi yi yani Bilal i malesef kitap daki gibi islemeyecekler.
Tamam dizi bu, elbet konusacak vs. kizlarla. Ama Feyza ile konusmasinda her zaman ince bir cizgi bekliyorum, olmasi gerekli. Hissetmemiz gerekli.
Sevseler bile birbirlerine, en azindan Bilal mesafeli olmali.

Fragman i begendim. Kisa öz, net, güzel, carpici.

Dini konu hakkindada birsey diyor Feyza. Anlasilan, her bakimdan fikre parmak basilacak.
Hadi diyorum.
Gelll cumaaaa, mi diyorum artik nedir :happy0064:happy0064:happy0064

selin-ji
04-09-12, 02:35
Bir fragmandan böyle mi heyecan duyar insan.
Ilk bölüm icin, konu cabuk ilerlemesi beni üzecek.
Hemen idda olayina girmeseler ...

Yoksa Selin cok disi bir karakter olacak.
Kutsi yi yani Bilal i malesef kitap daki gibi islemeyecekler.
Tamam dizi bu, elbet konusacak vs. kizlarla. Ama Feyza ile konusmasinda her zaman ince bir cizgi bekliyorum, olmasi gerekli. Hissetmemiz gerekli.
Sevseler bile birbirlerine, en azindan Bilal mesafeli olmali.

Fragman i begendim. Kisa öz, net, güzel, carpici.

Dini konu hakkindada birsey diyor Feyza. Anlasilan, her bakimdan fikre parmak basilacak.
Hadi diyorum.
Gelll cumaaaa, mi diyorum artik nedir :happy0064:happy0064:happy0064

Din tek sizin elinizde mi ? aslında din bir tek sizin elinizde mi? olsa daha iyi olurdu bide selin orayı hızlı söyleyince biraz karışık olmuş :)
Ama tahmin ediyorum ki bu söz bilalin hoşuna gidicek feyza hakkında ne yanlış düşünmüşüm dedirtecek.

Fragmanda selinin oynama şekline bayıldım ya:img-in_lo
bana O Kadın filmindeki halini hatırlattı.

Salı gününede ayak bastık..

Turk66
04-09-12, 06:51
evet ben de izledim fragmani. Ama Umut Tabak olmasin yaaaa. Aklima hep Polat Alemdar geliyor. Iki diziye nasil bakacagim boyle, ufff. Tuhaf bir duygu olacak. Keske Kutsi kendi sesini kullansaydi.

Bu arada Feyza orada: "Din sizin tekelinizde mi" diyor :), sizin elinizde degil yani hehe

dimpled kutsi
04-09-12, 08:43
fragman fragman fragman ...
Bilal'in tavırları kıyafetleri hal ve hareketleri herzamanki gibi müthişti framanı izledikten sonra cumaya kadar nasıl dayanacağım/z bilmiyorum :img-in_lo:img-in_lo
içimde umut tabağı seslendirmeyeceğine dair bir umudum vardı ama kısmet değilmiş...

(inş.) Türk Televizyon Tarihinin Yeni Efsanesini izlemek azıcık daha sabretmemiz gerekiyor :)

sudemnaz
04-09-12, 09:49
Cuma'ya kadar kitabı bitirmeye çalışacağım... Bilal ve Feyza'yı okurken gözümde oyuncular canlanıyor...
Fragmanda Bilal'in annesi hayal ettiğim gibi değil, belki bunun için erken bir yorum olacak ama öyle!

Diziyi merakla bekliyorum, ekrandaki birçok diziden farklı olacak, inşallah hakkı verilir... Kitabı büyük bi heyecanla okuyorum rüyalarıma da giriyor...
Feyza çok güçlü, zeki bir karakter, umarım onun mücadelesini okumak kadar keyifli olur izlemek...
Ve Bilal Kutsi'nin doğru bir seçim olduğunu düşünüyorum, açıkçası kendi sesini kullanmayışına da sevindim, o sese aşına olduğumdandır belki de :)
Dizide ne kadar kitaba uyulur bilemiyorum ama hassasiyetlere önem vermeli, karakterlerin özellikleri, tutum davranışları kitaba zıt düşmezse sevinirim...

İyi seyirler...
Huzur Sokağı'nın yolu açık, reytingi bol olsun...

baranelif
04-09-12, 10:03
Ediyor'un yayın günü çarşamba günü olarak belirlendi ve Muhteşem Yüzyıl ve Kuzey Güney'e rakip oldu.

atv'nin yüksek reytingle başlayan ama daha sonra düşüşe geçen dizisi Hayat Devam Ediyor geçen sezon Cuma akşamı yayınlanıyordu.

Cuma günleri Huzur Sokağı dizisinin yayınlanmasına karar verilmesi üzerine, Hayat Devam Ediyor çarşamba gününe alındı. Dizi bu kararla birlikte Muhteşem Yüzyıl ve Kuzey Güney'e rakip oldu.

Hayat Devam Ediyor Yeni Sezonuyla 12 Eylül Çarşamba 20.00`de atv`de
cuma günü artık bizim gün boy haberiniz olsun bu hafta böle olmaz ama gelecek haftadan
itibaren 21 00 yeni bölümleri görrüz oleyyyyyy :img-hyste

NURANNN
04-09-12, 10:09
Az önce sosyal medyada bir A haberin profilinde gördüm.Bugün 19:15'te Bi Sormak Lazım programının konukları Huzur Sokağı dizisinden Kutsi, Selin Demiratar ve Sinem Öztürk olacak.

Diye yazıyordu. Yavaş yavaş programlar başladı :)

baranelif
04-09-12, 11:25
seslifıragmanı izledikten sonra anladımki muhteşembir
dizi bekliyor bizi harika bişey olmuş ertlenmesi süper olmuş
bol bol reklam yaptı tanıtm yani totalda 1 abd 2 olacak göreceksiniz
demedi demeyin muhtleşem bir şekilde geliyor

mrv_bsr
04-09-12, 11:47
Şuan kitabı okuyorum..
Aklıma tek takılan soru Bilal-Şükran ve Feyza'nın evlenip evlenmeyeceği..
Yani dizide Dr.Nazım,Selim ve Hacer olucak mı acaba..?

fracture
04-09-12, 13:12
Herkese merhaba,

Kitap tek bir doğru ve tek bir yanlış üzerinden gidiyordu. Yoruma açık gözükmesine rağmen, siz doğruyu bulmada zorlanmıyordunuz. Aslında çok da tartışılması gereken bir durum yoktu bana kalırsa.

Filmin ise kitapla çok da bağdaştığı söylenemezdi. Orada da o zamanın filmlerinin mantığına uygun olarak bir oyun daha doğrusu bir iddia söz konusuydu. :whistle2

Dizi olarak nasıl olur bilemem izlemeden, fakat iki tarafı da harmanladıkları kesin. Böylesine hassas bir dönemde işleri de zor.:whistle2 Sonuçta bu bir iş. Hemen bir mesaj verme gayretinde olacaklarını sanmıyorum. Dizi olarak insanların çıkarması gerekenler olacaktır elbet. O yüzden dizi olarak bakmakta fayda var öncelikle.

Kitaptan ve filmden bağımsız olarak birçok olay örgüsü gerçekleşecektir. Fakat kitaptan çok filmi baz aldıklarını düşünüyorum. Günümüze uygun her türlü izleyiciyi çekecek de ilginç bir konuları var aslında. Bu yüzden tv için mantıklı bir iş.

Diziyi izlemeyi düşünüyorum açıkçası. Kitabın dışında daha çok yoruma açık olmasını da isterim. Özellikle karakterlerin kendi doğruları ve yanlışlarının çarpışması güzel olacaktır. Tabii bunu başarabilirlerse.

Kitaba göre, Feyza ile Bilal birbirlerini ilk görüşte seven iki genç insandı. Öyle iddia ile başlayıp sonradan Feyza'nın Bilal'ı tanıyarak sevme gibi bir durumu olmadı filmdeki gibi.

Aralarında düşünülmesi gereken konu fikirlerinin uyuşmazlığı idi. Feyza köprüyü geçene kadar ayıya dayı derim misali ,Bilal'ı kendine benzeteceğini düşünüyordu. Evlendikten sonra Bilal'ın sofuluğunun biteceğinin derdindeydi.Evlenene kadar, Feyza Bilal'ın istediği gibi biri olacaktı. Bilal ise Feyza'nın küçük oyunu yüzünden gerçekten ona uygun biri olduğunu düşünüyordu.

Fakat Feyza'nın dadısı bu yalan dünyayı bozuyordu bir akşam. Sadece dadı değil,roman boyunca bu iki insanın hayatlarını değiştirecek insanlar da oluyordu. Kısacası kendilerini bir türlü ifade edemiyorlar,başkalarının düşünceleriyle de boğuşuyorlardı. Tabii kitap günümüz koşullarından uzak bir zamana göre yazılmıştı. Roman sadece Feyza'nın kendine bir yol çizmesine yarıyordu. Aşktan çıkarılabilecek bir yol da yoktu bana kalırsa. İkisi de kendini hırpalamıştı.

Şükran hikayenin etkin bir kahramanı bile değil. Bilal ile herhangi bir durumu da olmadı. Fakat dizide öyle olmayacak sanırım. Hatta anne-kız ilginç bir takım eylemlerde bulunacaklar gibi. Bu da bizim günümüz dizi mantığını oluşturacak sanırım. Yeni karakterler de var. Zaten ellerinde bayağı genişletecekleri de hikaye mevcut. Kolay gelsin, derim.

Kadronun hiçbir dizisini izlemedim. Bu yönden sıkıntım var fakat önceliğim konu olacağı için şu an çok önemsemiyorum. Olmamış demiyorum izlemeden. Her ne kadar kitapta anlatıldığı gibi fiziki anlamda Feyza'ya benzemese de Selin hanım, bu karaktere cuk oturduğunu da düşünüyorum açıkçası. Bilal'ın sesi çok güzeldi. Çok da güzel ezan okurdu. Kitabın küçük detaylarından biriydi. Dublajı duyunca sanırım bundan yoksun kalacağız gibi geldi. Kutsiyi kendi sesiyle izlemek isterdim doğrusu.

Kitapla bağdaşmasını istediğim tek husus, Huzur Sokağıdır. Yok böyle bir sokak...Çok ütopik belki de.:865323 Hani hep hayallerimizi süsleyen bir türlü mevcut hayatta bulamadığımız bu yüzden de ekranlarda gördüğümüz an bizi heyecanlandıran pembe dünyanın erkek ya da kadın karakterleri vardır ya. İşte bana kalırsa bu hikayenin de karakterlerden bağımsız başrolü Huzur Sokağıdır. Böyle bir sokak pembe dünyanın merkezindedir fakat grileştikçe de insanını kaybetmektedir. Bence bu daha da ibret verici bir hikayedir. :whistle2 Yazarın en başarılı olduğu kısım da burasıydı bence.

Şimdiden yolu açık olsun...

miss alakurt
04-09-12, 14:43
Sesli fragman çıkmış ben daha yeni fark ettim.:img-hyste
Allah'ım ya uyum,kimya şimdiden gönlümü çeldi bir de o sesleri duyunca,yan yana görünce falan eridim bittim resmen Feyza & Bilal'e.:img-in_lo
Şükran'ın annesi ne fesat.:img-beee: Meydanı boş mu bırakıcakmış da bilmem ne sanane be sanane.:img-tomat
Neyse şimdiden kadını topa tutmıyım.:img-hyste
Çok heycan yaptım.:img-hyste

selin-ji
04-09-12, 15:00
Şükran'ın annesi ne fesat.:img-beee: Meydanı boş mu bırakıcakmış da bilmem ne sanane be sanane.:img-tomat
Neyse şimdiden kadını topa tutmıyım.:img-hyste

Olsun canım Şükran kimseye rakip olmazmış Fragmanda öyle diyordu.
E aileler anlaşmış püpüpü maşallah demiş Ondan fişekliyor kızını niye fişekliyor ki sen kızına güvenmiyormusun ? güvenmeyen kadın fişekleri "meydanı boş bırakma diye."
Neyse izleyip görecezz.

e.erdim
04-09-12, 15:19
Kitabını yıllar evvel okumuştum ve özellikle Bilalin o derin aşkından çok etkilenmiştim.O dönemin ruhu,inançları,aşkı şimdi yansıtılabilirmi aynı etkiyi verirmi şüpheliyim ama böyle bir dizinin yapılıyor olması bile gayet güzel.Cesaretlerinden dolayı ekibi ve oyuncuları kutlamalı.

fatma-1721
04-09-12, 17:16
Huzur Sokağı'nda kim kimdir?

BİLAL (Kutsi) Kendi halinde insanların yaşadığı bir sokakta doğup büyümüş, vicdanlı, iyiliksever, azimli, sabırlı, ağırbaşlı ve çalışkan bir delikanlı. Babasını küçük yaşta kaybettiği için annesinin ve kız kardeşinin sorumluluğunu üstlenmiş. Üniversitede okuyor, geceleri taksicilik yaparak evin geçimini sağlıyor. Şükran’ın ona duyduğu büyük aşkın farkında.

FEYZA (Selin Demiratar) İstanbul’un tanınmış zenginlerinden Necmettin Bey’in kızı… Modern değerlerle büyütülmüş, özgüveni yüksek, özgür, inatçı ve biraz da şımarık bir kız. Annesini küçük yaşta kaybetmiş. Vaktinin çoğunu arkadaşlarıyla geçiriyor, gezmeyi ve eğlenmeyi çok seviyor. Aslında sevgi dolu, merhametli, vicdanlı, düşünceli bir ruhu var. Hiç âşık olmamış.

ŞÜKRAN (Sinem Öztürk) Bilal ile aynı sokakta doğup büyümüş, kendi halinde, çekingen, kırılgan bir genç kız. Hasan ile Saadet’in tek evladı. Çocukları çok seviyor, anaokulu öğretmenliği yapıyor. İçinde Bilal’e karşı yıllardır besleyip büyüttüğü güçlü bir aşk var.

SAADET (Güven Hokna) Şükran’ın annesi. Kızı ile gurur duyuyor. Bilal’in hem kişiliğini, hem ailesini çok beğeniyor, biricik kızı için en uygun damat adayı olduğunu düşünüyor. Tek isteği kızıyla Bilal’i biran önce baş göz etmek.

EMEL (Yeşim Salkım) Feyza’nın üvey annesi. Hırslı ve tehlikeli bir kadın. Feyza ile yıldızı hiç barışmıyor. Kocasının şirketinde çalışan Kerim ile yasak bir ilişki içinde. Kocasını etkisi altına almış, onu sürekli yönlendiriyor. Şirket yönetiminde arka planda söz sahibi.

KERİM (Hakan Eratik) Emel’in sevgilisi. Zeki ve hırslı bir adam. Kibirli ve küstah bir tarafı var. Emel’den aldığı taktikler sayesinde çalıştığı Necmettin Bey’in şirketinde yüksek mevkilere ulaşmış. Necmettin Bey’in güvenini kazanmış, sağ kolu haline gelmiş.

HASAN (Gökhan Mete) Şükran’ın babası. Ailesine bağlı, sabırlı, paylaşmayı seven biri. Bütün mahallede sevilen bir adam. Bilal’i oğlu gibi seviyor.

KEVSER (Nilgün Kasapbaşoğlu) Bilal’in annesi. Oğluna çok düşkün. Bir de kız evladı var. İkisinin de iyi birer insan olarak yetişmesi için elinden geleni yapıyor. Şükran’ı gelini olarak benimsemiş.

Atv´nin internet sayfasinda diziye dair ayrintilar yer almaya basladi, "cuma 20.00 " de diye de düzeltildi.

selin-ji
04-09-12, 17:23
Pardonda bu hikayede Selim kim ? ben taktım bu selime çünkü hem selinin 2. partneri olacak hemde merak ediyorum.
Kumarbaz,burnu dik, pisliğe bulaşmış biriydi filminde ben dizide böyle birini görmüyorum.

atv'nin resmi sitesinde Hakan.E (Selim) olarak geçiyordu.
Kerim hangi ara oldu ? zaten yeşim salkımla yine sevgili olarak oynamasalardı hatrım kalırdı.

Karakterler gün yüzüne çıktı çok şükür.

fatma-1721
04-09-12, 17:30
Pardonda bu hikayede Selim kim ? ben taktım bu selime çünkü hem selinin 2. partneri olacak hemde merak ediyorum.
Kumarbaz,burnu dik, pisliğe bulaşmış biriydi filminde ben dizide böyle birini görmüyorum.

atv'nin resmi sitesinde Hakan.E (Selim) olarak geçiyordu.
Kerim hangi ara oldu ? zaten yeşim salkımla yine sevgili olarak oynamasalardı hatrım kalırdı.

Karakterler gün yüzüne çıktı çok şükür.

Afedersin eklerken dikkat etmedim...simdi tekrar baktim da ,atv´de Huzur Sokağı'nda kim kimdir? kisminda Kerim , Dizi kadrosu´nda da Selim olarak geciyor... ikisi de ayni kisi , dizideki karakter adini yanlis yazmislar .

selin-ji
04-09-12, 17:33
Afedersin eklerken dikkat etmedim...simdi tekrar baktim da ,atv´de Huzur Sokağı'nda kim kimdir? kisminda Kerim , Dizi kadrosu´nda da Selim olarak geciyor... ikisi de ayni kisi , dizideki karakter adini yanlis yazmislar .

E ozaman gene bir saçmalık var :)
siz kitabı okumuş birisiniz kitapta üvey annesiyle aşk mı yaşıyordu selim?

ben filmini izledim sadece başlarda feyzada hoşlanıyordu son anda evlenme teklifi ediyordu kumar yüzünden varını yoğunu kaybediyordu feyzadanda Hilal diye kızı oluyordu.

Anlayacağımız senaristler hayal güçlerinide katıcak.:img-wink:

BURCAK001
04-09-12, 17:35
Selim karakteri sonradan çıkacak heralde ortaya yada Necmettin bey kızını çok güvendiği Kerim'e verecek...
Hakan Eratik'in röportajında ona önce Bilal için teklif geldiini ancak Kerim'i seçtiğini söylemişti...
Bilal zaten hoş olmazdı onda sanırım..

HUZUR SOKAĞI 1 BÖLÜM

“Aşkın iğnesiyle dikilen dikiş, kıyamete kadar sökülmez imiş…”Yepyeni bir dizi atv ekranlarında izleyicisi ile buluşmak için gün sayıyor. Ünlü yazar Şule Yüksel Şenler’in aynı adlı eserinden esinlenerek çekilen dizi, herkesin büyük özlem duyduğu huzurlu bir semtin aynı mahallesinde yaşayan birbirine zıt iki kişinin yaşadığı dramatik ve ibret verici aşk hikâyesini ekrana getirecek. Bambaşka dünyaların insanları olan Feyza ve Bilal’in ölümsüz aşkını anlatacak olan dizide Feyza’yı Selin Demiratar, Bilal’i ise Kutsi canlandırıyor. Dizinin diğer oyuncuları ise; Güven Hokna, Sinem Öztürk, Gökhan Mete, Nilgün Kasapbaşoğlu, Yeşim Salkım, Suavi Eren, Hakan Eratik, Toygun Ateş, Fatma Karanfil, Fevza Çıpa, Halef Tiken, Toygun Ateş, Fatoş Sılan, Belgin Erdoğan, Ülkü Taşkın, Gülşah Buzlu. HUZUR SOKAĞI, çok yakında atv’de…

selin-ji
04-09-12, 17:40
Selim karakteri sonradan çıkacak heralde ortaya yada Necmettin bey kızını çok güvendiği Kerim'e verecek...
Hakan Eratik'in röportajında ona önce Bilal için teklif geldiini ancak Kerim'i seçtiğini söylemişti...
Bilal zaten hoş olmazdı onda sanırım..

Zaten Hakan.E aman ben aşk adamıyım masumum tarzında bi yüz ifadesi yok ki
Bence Kutsi tam oturmuş. kutside birazdaha aşk adamı bakışı var.

Hakanda asarım keserim döverim kötüyüm ben kötüyüm tipi var.:img-hyste
Ama yasak ilişki olayı bana saçma geldi.

fatma-1721
04-09-12, 17:41
E ozaman gene bir saçmalık var :)
siz kitabı okumuş birisiniz kitapta üvey annesiyle aşk mı yaşıyordu selim?

ben filmini izledim sadece başlarda feyzada hoşlanıyordu son anda evlenme teklifi ediyordu kumar yüzünden varını yoğunu kaybediyordu feyzadanda Hilal diye kızı oluyordu.

Anlayacağımız senaristler hayal güçlerinide katıcak.:img-wink:

Senaryoda romandan sapmalar olacaktir ki bu da onlardan sadece bir tanesi, ama izlemeyi en az istedigim sahnelerin bunlar olacagina da simdiden eminim :img-beee:

gizem_kutsi
04-09-12, 18:25
Selim karakterini Paşhan Yılmazel oynayacak.
Hakan Eratikse Kerimi oynayacak :)

Turk66
04-09-12, 19:56
yahu benim anlamadigim neden kitabtan bu kadar sapmalar oluyor ki??? Yok yasak askmis suymus buymus. Biktik bunlardan ya. Hangi diziyi acarsan ac hepsinde illaki yasak ask var. Valla biktim artik ben bundan ya.
Önünde fistik gibi kitap var, kitaba göre yap senaryoyu.

legend34
04-09-12, 20:17
Dizi çok güzel olacağa benziyor,oyuncularda çok kaliteli.en izlenesi dizilerden biri:)
Kitabınıda okumuştum,harika bir roman.

ffatma12
05-09-12, 01:36
diziyi izlemeye vaktimolur mu bilemiyorum ama güzel bir iş olucağa benziyor.
cesur ve farklı.
fragmanda iyiydi.
başarılar diliyorum.

Nurcan_
05-09-12, 10:25
Arkadaslar bu arada cuma günü milli mac var Hollanda Türkiye macı ve Star'da yayınlanacak şimdi reklamını gördüm...

ATV neden tam bu cuma başlatıyor anlamıyorum çünkü milli mac cok ilgi çekecek ve seyirci bölünecek.... Keske bir hafta önce başlasaydı dizi neyse umarım ATV dizinin tekrarını hemen pesinden verir.

Sesli fragmanı izledim ve diziyi merakla bekliyorum ama milli macda var bıde önemli bir mac neyseki mac 21.30da

Herkese iyi yorumlar :D

çağla ismailyk
05-09-12, 10:53
az kaldı dizimize..
napacağım bilemiyorum.. bir yanda afkey, diğer yanda huzur sokağı..
çarpışmalı bir cuma günü izleyeceğiz birde dila hanım var tabi..
yolu açık olsun uzun ömürlü olsun. :img-in_lo

NURANNN
05-09-12, 12:01
‘Türkan Şoray ve İzzet Günay halefleri Selin Demiratar ve Kutsi’ye başarılar diledi: Bizim film çok ses getirmişti. Gençler de çok yetenekli. Dizi versiyonu da beğenilecektir.
atv'nin yeni dizisi 'Huzur Sokağı'nda Selin Demiratar'ın canlandırdığı 'Feyza' karakterini, 42 yıl önceki film versiyonu 'Birleşen Yollar'da, Türkan Şoray oynamıştı. Şoray "Filmimiz beğenilmişti. 'Huzur Sokağı' dizisi de aynı ilgiyi görecektir. Kadroda yetenekli genç oyuncular var" dedi.

FİLM SES GETİRMİŞTİ
Dizide Kutsi'nin canlandırdığı 'Bilal' karakterini 1970'te perdeye taşıyan İzzet Günay ise "Filmimiz çok ses getirmişti. Dizi de başarılı olacaktır. Çok genç ve yetenekli oyuncular var. Rolün üstesinden gelirler" dedi. Oyuncu fazla dizi izlemediğini ama 'Huzur Sokağı'nı takip edeceğini söyledi.

ŞORAY ÇOK MÜTEVAZI BİRİ
Yeni 'Feyza' Selin Demiratar, Touch İstanbul'a konuştu: "Daha önce de 'Acı Hayat'ta Türkan Şoray'ın canlandırdığı 'Nermin'i oynamış ve çok keyif almıştım. Şoray güzelliğinin yanı sıra çok da mütevazı biri."

http://www.sabah.com.tr/Gunaydin/Magazin/2012/09/05/filmi-begenildi-dizi-de-tutar

cagatayciyase
05-09-12, 15:37
ben diziyi acayip bi sekilde merak ediyorum
sesli fragmanina denk geldim cok güzel bi fragman
artik 7 eylül gelmeli nasil yapacam bilemiyorum bi yandan huzur sokagi bi yandan afk-ey artik böyle yapacagim tabiki huzur sokagini izliyecegim afk-ey onuda netten izlerim artik
bu dizi ses getirecek reyting patlamasi yasancak simdiden söylüyorum sesli fragman cok güzeldi herkez izlemeli bence beni bi heycan sardi 7 eylül cuma gelmeli artik simdiden bol bol reytingli olsun dizimiz

eren1
05-09-12, 16:20
Fragmanın seslisini de izlemdim ama kulanılan dilin rahatsız verici oldugunu hisettim. feyzanın "din sizin telkelinde mi" dedi bu ayrımcı bir dil keşke din sadece senin tekelinde mi dese dah iyi olurdu ayrıca burdaki "tekelinde" ki kelimeside senaristin muhafazkar camiadan gelmediğinin göstergesi. burda kulanılacak kelime tek müslüman sen(siz) misin yada dah muhafazakarı dek dindar sen (siz) mi olmalıydı. bu yüzden ben dizinin beklenen muhafazakar bakışı yansıtamıyacagını düşünüyorum.

ayrıca kutsinin kendi sesi yerine dublajla konuşup selin demiratarın kendi sesiyle konuşması olmamış keşke ikiside kendi sesiyle konuşsaydı daha inandırıcı olurdu.

vadikızı
05-09-12, 17:05
fragmanı izledim bugün güzel bir dizi olacak seline
bayıldım karakter çok yakışmış ona bence yalnız
kıyafetlerine dikkat etse iyi olacak diye düşünüyorum
merakla diziyi bekliyorum

suzi67
05-09-12, 17:46
Huzur Sokağı 1. Bölüm

Huzur Sokağı’nın akıllı, cesur ve fedakâr delikanlısı Bilal, bambaşka bir dünyada yaşayan, geleneksel aile yapısından uzak büyümüş ve yalnızlık boşluğuna düşmüş Feyza ile karşılaşır. Birlikte büyüdüğü ve bütün çevresinin kendisine yakıştırdığı Şükran’a karşı duygusal bir bağ kuramayan Bilal, Feyza ile tanışınca iyice kararsız kalır. Feyza’nın hayatında ise bambaşka sorunlar vardır. Üvey annesinin babasına ve ailesine karşı oynadığı oyunlardan habersiz olan Feyza, içindeki manevi boşluğun savurmasıyla kendini yabancısı olduğu bir dünyanın içinde bulur. Yıllardır Bilal’e âşık olan Şükran ise Feyza’nın ortaya çıkması üzerine duygularını sorgulamaya başlar. 7 Eylül Cuma Günü Saat 20.00'de Atv'de

eren1
05-09-12, 19:52
Huzur Sokağı 1. Bölüm

Huzur Sokağı’nın akıllı, cesur ve fedakâr delikanlısı Bilal, bambaşka bir dünyada yaşayan, geleneksel aile yapısından uzak büyümüş ve yalnızlık boşluğuna düşmüş Feyza ile karşılaşır. Birlikte büyüdüğü ve bütün çevresinin kendisine yakıştırdığı Şükran’a karşı duygusal bir bağ kuramayan Bilal, Feyza ile tanışınca iyice kararsız kalır. Feyza’nın hayatında ise bambaşka sorunlar vardır. Üvey annesinin babasına ve ailesine karşı oynadığı oyunlardan habersiz olan Feyza, içindeki manevi boşluğun savurmasıyla kendini yabancısı olduğu bir dünyanın içinde bulur. Yıllardır Bilal’e âşık olan Şükran ise Feyza’nın ortaya çıkması üzerine duygularını sorgulamaya başlar. 7 Eylül Cuma Günü Saat 20.00'de Atv'de

başka bir tabir kulanacaktım ama romanın remen mahvetmişler bu ne ya resmen klasik aşk dizisi bunun aynısı zengin ortamda yaşayan geç jön annesinin ona uygun gördüğü zengin züppe kızı begenmez varoşlardan bir kızla evlenir. bu dizinin bu klasik hikayeden en farkı var.

ceren durul
05-09-12, 22:07
Sinem hanimin dedigini anlamadim. Ne demek görüntü kirliligi? :img-beee:

Fragman muhtesem, ama özet icin ayni sözleri sarf edemiyecegim malesef.

eren1'in yazdigi gibi, diger zengin kiz fakir olan klasiklerinden farki nedir?
Biri bir fark desin? Farkliliklar anlatilmaya cesaret edilmemis.
Feyzanin nerde üvey annesi vardi?
Hani her yerden entrika kokuyor? Eger romani mahf ederlerse, Sule hanim'in sessiz kalacagini sanmiyorum.
Hani konu belli, kitab'in ana fikri belli, yazarin hayati belli.
Cesaret etmissin madem dizi olarak cekmeye, o zaman tam arkasinda durup ana fikrinden sapmayacaksin.
Morelim bozuldu desem.

sessizlik__
05-09-12, 22:20
Özetten anlaşıldığı üzere hikaye tamamen romanın dışına sapmış durumda şimdiden hadi hayırlı olsun böyle olmasını hiç istememiştim ama oldu izleyip göreceğiz artık birde Feyza normalde bilalin farklılığına hayran oluyor sonra aşık oluyordu fragmanda gördüğüm üzere feyza bilali kendine hırs edinip iddia üzerine Bilale oynuyor resmen şimdiden roman tabiri caizse ayvayı yemiş bakalım sonrasında daha neler gelecek başına:img-wink:

caglyan
05-09-12, 22:20
Sinem hanimin dedigini anlamadim. Ne demek görüntü kirliligi? :img-beee:

Fragman muhtesem, ama özet icin ayni sözleri sarf edemiyecegim malesef.

eren1'in yazdigi gibi, diger zengin kiz fakir olan klasiklerinden farki nedir?
Biri bir fark desin? Farkliliklar anlatilmaya cesaret edilmemis.
Feyzanin nerde üvey annesi vardi?
Hani her yerden entrika kokuyor? Eger romani mahf ederlerse, Sule hanim'in sessiz kalacagini sanmiyorum.
Hani konu belli, kitab'in ana fikri belli, yazarin hayati belli.
Cesaret etmissin madem dizi olarak cekmeye, o zaman tam arkasinda durup ana fikrinden sapmayacaksin.
Morelim bozuldu desem.

merhaba :) Sinem hanımın görüntü kirliliği derken ben programı baştan aşağıya izledim .Sinem hanım baş örtüsü bana yakışmaz görüntü kirliliği olur dedi ama basın bunu çekmiş baş örtüsü görüntü kirliliği diye yazmışlar aslında o kendini kas etmişti.Ama çok tepki gördü.Söylem gereksinimi duydum bende :)))

tuugbaa
05-09-12, 22:53
Bir yanlış anlaşılma buralara kadar nasıl gelebiliyor anlamıyorum.. İnsanlar dedikodu yapmaya ne kadar meraklılar. Programı bende izledim ve Sinem Öztürk'ün yanlış birşey dediğini duymadım.. O sadece kendini örnek gösterdi Başörtülü insanlara laf etmedi ki.. Daha dizi başlamadan böyle konuşmalar bence çok gereksiz..

selin-ji
06-09-12, 00:14
REsimler için Teşekkürler..
ATV'nin tanıtımı çıktımı ? yada çıkartıcak mı ? çıkartmayı düşünüyorlar mı?
İnşallah çekerler de Bizimkileri görürük :img-meeti

Sinem hanımda olan haberi ben gayet iyi anladım.
Kısaca demiş ki ; bana başörtü yakışmaz taktığım zaman bende görüntü kirliliği olur.
yani bu gazeticilerde leb demeden fıstığı hiç anlamıyorlar.

ceren durul
06-09-12, 00:50
merhaba :) Sinem hanımın görüntü kirliliği derken ben programı baştan aşağıya izledim .Sinem hanım baş örtüsü bana yakışmaz görüntü kirliliği olur dedi ama basın bunu çekmiş baş örtüsü görüntü kirliliği diye yazmışlar aslında o kendini kas etmişti.Ama çok tepki gördü.Söylem gereksinimi duydum bende :)))

Programi seyretmedim, o yüzden "haber" ile yetinedim.
Aciklaman icin tesekürler. Bende bir an sasirdim, noluyoruz diye.

sudemnaz
06-09-12, 01:19
Kitabı bitirdim... Çok güzel bir kitaptı ne kadar olur bilemiyorum ama kitaptaki tadı umarım yakalar...
Tabii bire bir aynı olması zor ama doğal ve samimi olsun...
Fragmanlardan gördüğüm kadarıyla Şükran'ın eşarbı daha iyi bağlanabilirdi biraz üstüngörü buldum... Yazmak istedim.

Cuma gelse de izlesek.

hekimoglu64
06-09-12, 02:12
Sinem Öztürk: Başörtüsü görüntü kirliliği
Huzur Sokağı dizisinde başörtülü "Şükran" karakterini canlandıran Sinem Öztürk, başörtüsü için "görüntü kirliliği" tanımlaması yaptı.

Huzur Sokağı dizisinde başörtülü "Şükran" karakterini canlandıran Sinem Öztürk, başörtüsü için "görüntü kirliliği" tanımlaması yaptı.

Yeni yayın döneminin en iddialı dizileri arasında gösterilen ATV'de yayınlanacak olan "Huzur Sokağı" dizisinin başrol oyuncusu Sinem Öztürk, başörtüsü için "sette görüntü kirliliği oluştururum diye endişe ettim" dedi.

ATV'nin haber kanalı A Haber'de yayınlanan "Sormak Lazım" programına katılan dizi oyuncularından Sinem Öztürk'ün başörtüsü ile ilgili sözleri çok tartışılacak.

Program moderatörünün başörtüsü ile ilgili sorusuna başörtülü karakteri canlandıran Öztürk, "İlk başlarda çok korkuyordum. Sette görüntü kirliliği yaratmayayım diye. Ancak yakıştı diye güzel tepkiler alınca motive oldum." dedi.

Sinem Öztürk'ün bu sözlerine stüdyodaki diğer konukların kahkaha ile karşılık vermesi de dikkat çekti.

http://www.platinhaber.com/sinem-ozturk-basortusu-goruntu-kirliligi-63348h.htm

Görüntü kirliligi mi? Sinem hanim niye görüntü kirliligi olsun? bas örtüye gelene kadar görüntü kirliligi olan o kadar cok sey var ki :img-wink:ohooo hooo...siz rahat olun ...bas örtüsü size cok yakismis gercekten:img-in_lo:img-wink:

edit: evet cuma günü mac var bakalim n olacak?

caglyan
06-09-12, 08:51
Programi seyretmedim, o yüzden "haber" ile yetinedim.
Aciklaman icin tesekürler. Bende bir an sasirdim, noluyoruz diye.

Rica ederim yanlış olan bir şeyi düzeltmek lazım öyle demek istemedi ama nasıl yazıldı üzüldüm ben onun adına nelere çektiler bir sürü tepki gördü

gizem_kutsi
06-09-12, 19:37
Oyuncularımızın Avi'lerini yaptım..

Paşhan Yılmazel gerçekten selim rolündemi olacak ?
Beğenirim aslında oyunculuğunu ama seline çok toy ya :/
Nası bir Cast direktörü varsa artık..?

Cnm çook güzel olmuş,ellerine sağlık :img-wink:
Evet selim rolünü o oynayacak. Tweet olarak yazmıştı :)
Ben kendisini çok severim,gözlük falan takacak zaten Seline de yakışır bence :)

medıne
06-09-12, 20:21
Bugün setteydim..
Çok samimi bir ekipti..Çok iyi anlaşıyorlar=)
Ben genellikle Kutsi ile sohbet ettim makyaj esnasında oyuncuların yarısı ordaydı..
Sinemin şu çarpıtılan sözleri konuşuluyordu..Bende türbanlı olduğum için Kutsi benimde fikrimi söylememi istedi ve arkadaşlarına beni tanıttı, fikrimi söyledim..

Resim çekemedim maalesef sadece Kutsi ile çekilebildik..Çok yoğunlardı..Yeniden gidecem Kutsi ile sözleştik..O zaman İnşAllah güzel kareler alabilirm..Makyajda oldukları için çekmedim makinayı Kutsi görünce Çıkarma silahı şimdi bekle :D' dedi..Bu nedenle çekemedim =)

miss alakurt
07-09-12, 12:54
Bekledik bekledik sonunda başlıyor akşam çabuk gelsin diye saatleri sayıyorum.:img-blush
Lütfen güzel bir 1. bölüm olsun reytingimiz de iyi gelsin inşallah.
(Ben şimdiden dualara başladım ama neyse:img-hyste )

Selin & Kutsi nasıl heyecanlandırıyorsunuz beni bi bilseniz.:img-in_lo

Başlığa eklenen her şey çok güzel emeklerinize sağlık Huzur Sokağı sakinleri.:img-blush

turkumm
07-09-12, 14:47
Çervem de dizinin isminden Huzur Sokağı değil de doktor levent'in yeni dizisi olarak bahsediliyor:img-hysteÇevrem deki çoğu kişi de merakla bu diziyi bekliyor başta annem olmak üzere:img-hyste
Kutsi'nin daha doğrusu doktor levent'in etkisi büyük:img-hysteBen de merala bekliyorum Selin ve Kutsi'nin uyumu müthiş olmuş:img-in_loCuma bir çok dizi var ama ben huzur sokağının zirveye oynayacağını düşünüyorum...Biran önce akşam olsa da izlesek..

umarım güzel bir bölüm olur ve bol reytingli olur:img-wink:

BURCAK001
07-09-12, 15:51
Bugün HUZURlu bir gün...
Oda kapısını kapatıp izlemeyi düşünüyorum.
Zira komşumuz eşiyle yemek yemeye gidecekmiş, çocuğu bize bırakacakmış.

Teyzemle kuzen bir olmuş ya elektrik giderse...

Bir terslik olsun herkesi keserim.. :fighting2:fighting2

“Huzur Sokağı”nda Neler Olacak?

“Huzur Sokağı”, ekran yolculuğuna bu akşam başlıyor...

Herkesin büyük özlem duyduğu huzurlu bir semtin aynı mahallesinde yaşayan birbirine zıt iki kişinin yaşadığı dramatik ve ibret verici aşk hikâyesini konu alan, sezonun merakla beklenen yapımlarından “Huzur Sokağı”, ekran yolculuğuna bu akşam başlıyor. Şule Yüksel Şenler'in aynı adlı romanından uyarlanan dizinin başrollerini Selin Demiratar, Kutsi, Sinem Öztürk, Yeşim Salkım ve Hakan Eratik paylaşıyor. Senaryosunu Funda Çetin'in kaleme aldığı dizinin ilk bölümünün özeti şöyle:Huzur Sokağı’nın akıllı, cesur ve fedakâr delikanlısı Bilal, bambaşka bir dünyada yaşayan, geleneksel aile yapısından uzak büyümüş ve yalnızlık boşluğuna düşmüş Feyza ile karşılaşır. Birlikte büyüdüğü ve bütün çevresinin kendisine yakıştırdığı Şükran’a karşı duygusal bir bağ kuramayan Bilal, Feyza ile tanışınca iyice kararsız kalır. Feyza’nın hayatında ise bambaşka sorunlar vardır. Üvey annesinin babasına ve ailesine karşı oynadığı oyunlardan habersiz olan Feyza, içindeki manevi boşluğun savurmasıyla kendini yabancısı olduğu bir dünyanın içinde bulur. Yıllardır Bilal’e âşık olan Şükran ise Feyza’nın ortaya çıkması üzerine duygularını sorgulamaya başlar...

caglyan
07-09-12, 16:34
herkese merhaba

bugün beklenen an geldi çattı bu gün Huzur Sokağı ben çok heycanlıyım .Kutsiyi tekrar

ekranlarda görmek mükemmel olacak ama şu akşam maçın olması canımı sıkıyor.Evde

kuzenlerim var ve maç delileri umarım o saatte kadar dizi biter dizi bitmezsede büyük

bir kavga başlar :))

sessizlik__
07-09-12, 20:20
Bilalin kız kardeşi yoktu kitapta burada var, Feyzanın annesi üvey değildi burada üvey, kızlarını yamamaya çalışan ev sahipleri yoktu burada var, Feyza romanda okumuyordu burada aynı okuldalar yani işin özü roman başlı başına şimdiden değişmiş durumda haa birde Feyza Bilal için iddiaya girmiyordu burada giriyor

sudemnaz
07-09-12, 20:28
Kitabın bire bir olmasını beklemiyordum tamam ama Şükran'ın annesinin halini hiç beğenmedim o sokak sakinleri gözümde öyle değil öyle de olmamalı...
Şükran'ın yemek masasında gözlerini Bilal'e dikmesi de bi tuhaf yani bu anne kız şimdilik beni hayal kırıklığına uğrattı.

Bilal'i sevdim...

Galiba dizide kitaptan çok çekilen filmin yolundan gidiyorlar...
Şükran'ın annesi gitmiş Bilal'in annesine söyledikleri ne saçma
:(

afk2005
07-09-12, 20:56
Kitabını okumadım dizinin.Nasıl uyarlamışlar kitaba göre bılmıyorumda haliyle ama benım hoşuma gitti bu dizi.

Şuanda sinir olduğum tip Şükranın annesı oldu.E Genelde bu kadın böyle karakterlerde oynuyor zaten.Kızını yamamaya çalışması sinir bozucu bir durum.Sankı yangından mal kaçırıyorlar Bilalınde dediği gibi. Şükran karışma dedikçe o deşiyorda deşiyor.

Gene Şükranın annesı ve diğer bayanların sankı açık olanlar namussuzmuş gibi nitelendirmelerinden rahasız oldum.Bu kızlar şeytanı pabuçu ters giydirir senın oğlun bilmez kiminle birlikte oldu bundan önce gibi söylemler rahatsız edıcı sankı Bilal 10 yaşında çocukmuş gibi.

Feyzanın oyunu ortaya çıkıyor tabıkı yaptığını tasvip etmıyorum özellıkle Camiye gidipte Orada ibadet edılırken kendısının Bilalin peşinde olması Bilale kendısını gösterme çabalarıda yanlışlar arasında. Şimdi oyunu ortaya çıkınca zaten Bilalin kolay kolay suratına bakıcağını sanmıyorum.Ama Bilal zaten Feyza'ya karşı birşeyler hissetmeye başladı bile.Ama Şükran ne olucak..

Şimdilik bu kadar dizinin başınıda kaçırdım artık onada netten bakıcam maç olması kötü oldu..

carmichael
07-09-12, 20:59
Huzur sokağı bence iyi bir başlangıç yaptı inşallah reytinglerde beklenen başarıyı gösterir.:img-wink:Kitabı okumuş olan biri olarak konunun dışına çıkılmış olması beni biraz rahatsız etti.Dilerim iler ki bölümlerde aynı tadı alırız, hatta daha güzel bölümler bizi bekliyor olur.Hayırlı akşamlar..

miss alakurt
07-09-12, 21:01
Dizinin görüntü kalitesi beğenilmiş ben canlı yayın akışından izliyorum ve berbat maalesef ama neyse.:icon_whis
Neyse Selin Demiratar'ı özlemişim ekranda görmeyi Kutsi ile yan yana sevdim ama nedense Selin'in sesi biraz soğuk geldi bu sefer bana.:icon_sorr
Niye böyle oldu anlamadım.
İzlediğim kadarıyla iyi bir bölüm oldu iyi bir reyting getirecektir diye umuyorum.Şükran'ın annesi Saadet hanıma hiç yakıştıramadım o kadar fesatlığı Şükran'ın da aklını çeliyor.:img-beee:
Kitaba göre gitselerdi keşke ama filme göre gidiyorlar.:img-beee:
İlk bölümdür fazla didiklemeyeceğim.
Kutsi :img-in_lo
Çok seviyoremm bu adamı.:img-blush

nurgül_7
07-09-12, 21:04
Gene Şükranın annesı ve diğer bayanların sankı açık olanlar namussuzmuş gibi nitelendirmelerinden rahasız oldum.Bu kızlar şeytanı pabuçu ters giydirir senın oğlun bilmez kiminle birlikte oldu bundan önce gibi söylemler rahatsız edıcı sankı Bilal 10 yaşında çocukmuş gibi.

Bu tavırlarrı bana STV deki sırlar dünyası tarzı diizileri hatırlattı.:icon_whis Parayla imanın kimde olduğu belli olmazmış:icon_whis İman kalp işidir. Kimin ne denli Rabb'e yakın olduğu bilinmez.

Şükran Bilalin nesini seviyor anlamış değilim. Bir ben mi sevmedim şu Bilali. :icon_whis Şükranın anası ayrı alem zaten, mis gibi kızı var yamamaya uğraşıyor.

Romanı internette araştırdım çok iyii yorumlar olmasına rağmen bana çok mantıklı gelen kötü bir eleştiri gördüm.
Ayrıca Şule Hanım romanının dizi olacağını tv'den görmüş. Nasıl olabilir ki böyle bir şey? telif konusu falan konuşulmuyor mu hiç:icon_whis

Merga
07-09-12, 21:08
Selin ve Kutsi gerçekten çok ciciler diziyi çok sevdim ilk kez toplumdaki dini konulara değinildi bir dizide reytinglerde iyi olacaktır dizinin şu anda bence rakibi yok bu kadroyla da ömrü uzun olur umarım. Ama Feyza'nın üvey annesi pek hoşuma gitmedi hele babasının yanında çalışan o eleman hadi bakalım yeni güzel bir dizimiz başladı hayırlı olsun :)

medıne
07-09-12, 21:15
Dizi 2 sezon sürecekmiş oyuncular daha önceden katıldıkları programda öyle demişlerdi..

Şuanda tekrarı izliyorum..

Bir ara düşündüm Kutsi olmasa izlermiydim diye..Bi süre düşündüm ve evet dedim kendime izlerdim..Bazı yerler soğuk geldi ama kendini toparladı..
Şu Feyza'ya araba çarpacaktı ya Bilal kurtardı düştüler falan..O sahne diziye hiç gitmedi..Gereksiz bir sahneydi bence..Başka şekilde yansıtılabilirdi..Farklı bi dizi olsaydı okey ama Huzur Sokağı'na olmadı o sahne..Bence öyle yani..:icon_whis

dimpled kutsi
07-09-12, 21:15
Sonunda 1. bölümü izledik
Uzun zaman sonra Kutsi görmek özellikle Bilal karakteri ile görmek çok güzel araya hiç reklam almadan izlemek ayrı güzel her hareketi her tavrı bakışı duruşu herşeyiyle Bilal ''kusursuz''du
takside gençlerle yaptığı kitap muhabbeti annesi ile arasındaki diyaloglar ve dahası ...
Ah Bilal ahh ilk bölümden herkesin kalbini kazanmayı başardı :img-in_lo:img-in_lo
Şükranın ise masum utaganç tavırları kıyafetleri çok güzeldi ve çok tatlıydı
inşallah hak ettiğimiz reytingleri alırız=)

sanemxx
07-09-12, 21:17
ben selin demiratarı çok beğendim.çok iyi oyunculuk sergiledi.hiç bir sahnede yapmacıklık görmedim.çok doğaldı.kutsi de selin kadar olmasa da iyiydi.

selin-ji
07-09-12, 21:17
Jenerik Bir çocuk Sevdim'in tıpkısının aynısı ama çok çok farklı.
Leyla'ya bi eşya'da ben fırlatmak istiyorum :img-beee:
Sanmıyordum bu kadar çabuk iddanın ortaya çıkacağını ben 2.bölümde falan sanıyordum.

Dizi çok güzeldi hele Hande Yener'in şarkısında selin hoplayıp zıpladı ya o kadar şirindi ki :img-in_lo

Bilalin Feyza'dan sırf iddia yüzünden nefret ediceğini sanmıyorum. Kızı herdefasında kurtarıyor.

Gelelim Şüko'nun annesi Sado'ya hiç mi hiç sevmedim fitne ficur başın kapalı ama kalbi hiç temiz değil :img-beee:
habire fişekleyip duruyorsun sanki kızın evde kaldıda alan yokmuş gibi.
Meydanı boş bırakmaya gerek yok Feyza zaten güzel bi kız:img-in_lo

(Bilal Feyza taksi'de)
Bilal- Bi sus ya! nerden aldım seni taksiye.:img-hyste
(o sahneye çalışma yapmasssam çatlarım.)

(Feyza ayşe sultanla camiye giderken)
Feyza- Hiç gitmedim öyle ortamlara
Ayşe-Ortammış tövbe tövbee! :img-hyste

Yeşim salkımı daha önce oyunculuğunu hiç görmedim ama bence şarkıcılığı bırakıp oyunculuk yapsın ben şahsen beğendim. :img-wink:

Aklımdakini söylüyorum bence dizide Paşhan olmayacak Feyzanın ileri ki bölümlerde kocası Kerim olucak Feyzanın annesi dahada çok kıskanıcak.
bide babası ölürmüş yasak ilişkiyi duyunca. (adnan ziyagil stayla):img-hyste

Feyzanın arkadaşlarını çok sevdim özellikle sarışını çok hoş çok saf duruyor.

Şükran yani Sinem hanım çok az gözüktü.
Bu arada başörtü bağlamalarına bayıldım gerdan bölümünde böyle kat kat duruyor eşarp çok güzel.

Rating iyi gelicek ben inanıyorum.

sinir oldum
07-09-12, 21:20
Bu dizideki anne ve üvey annelerin hiç birini sevmedim. Hepsi farklı boyutta gıcık.:img-hyste:img-hyste:img-hyste
Feyza iddia diye başladı ama aslında Bilalden etkilendi. Bilal ise ilk gördüğünde etkilenmişti ama kendisine uygun olmadığını düşündüğü için oralı olmadı.
Ah Feyza yandın sen sonu çok kötü bitti. Bakalım bu durumdan nasıl sıyrılacak Feyza.

Dini konuların işlenmesi elbetteki olmalı. Çoğunluğu müslüman olan bir ülkede yaşıyoruz. Ama bu konuları işlerken çok dikkatli olunması gerektiği kanaatindeyim. Dini öcü gibi açık kadınları da ahlaksız gibi göstermek asla kabul edilemez. Bundan dolayı bu dizi çoğu insanın bam teline dokunacak diye endişe etmiyorum desem yalan olur.
Genel itibarı ile izlenilebilir olduğunu düşünüyorum yani ben sevdim.

sudemnaz
07-09-12, 21:23
Diziyi tekrar izliyorum...
Beğendim. Beğenmediğim şeyler; Şükran'ın annesi ve Bilal'in kardeşi olmamış olmamış... Hele Şükran'ın annesi o sokağa hiç uymamış.

Bilal'in annesini de böyle hayal etmiyordum...

İddia olayı yerine keşke dadı kitaptaki gibi gidip Bilalle konuşsaydı, arkadaşı bulaştırmasalardı filmdeki gibi.

medıne
07-09-12, 21:25
Dizi çok güzeldi hele Hande Yener'in şarkısında selin hoplayıp zıpladı ya o kadar şirindi ki :img-in_lo

O Hande Yener'in şarkısındaki danslarına çok güldüm:img-hyste çok yakışmış:img-hyste

Tweet...da TT oldu defalarca dizi reytingler iyi gelecek iyi gelecek..

Tam Türk ailelerini anlatan bir dizi bence..Bilal'in annesinin telefonla ilgili söyledikleri mesela aynı annem =) Telefonu fazla yanında taşıma hastalık yapıyor.. Gerçek ailelerden alıntılar çok var.. =)

Bu arada belirtmeden geçemeyecem müzikler çok güzel =)

cagatayciyase
07-09-12, 21:28
ben diziyi cok ama cok begendim hele oyuncular cok cok iyiydi kutsiyi sinemi cok özlemisim ben dizinin reytingleri iyi geleceginden eminim ben cok begendim umarim böyle devam ederler cizgini bozmadan ben cok ama cok begendim reytinglerde iyi geleceginden eminim simdiden begenilmis bile dilerim dizimizin ömrü uzun olur karakterler tam yerine oturmus kutsiyi cok ama cok begendim ona bu roll cok yakismis aynisi sinem icinde gecerli dememe gerek yok sanirim basörtü cok yakismis selinede bu karakter cok yakismis ama simdiden söylüyorum feyza bilale asik olacak simdiden oynuyor ama bilale asik olacak simdilik kisa yorum yapiyorum

caglyan
07-09-12, 21:29
herkese iyi akşamlar

Huzur sokağının öncelikle müziklerini çok beğendim harikaydı .Kutsi olanüstüydü.Çok

beğendim .Doktor Leventten sonra böyle bir karakterde olması onun için güzel :))

selin-ji
07-09-12, 21:30
O Hande Yener'in şarkısındaki danslarına çok güldüm:img-hyste çok yakışmış:img-hyste

Tweet...da TT oldu defalarca dizi reytingler iyi gelecek iyi gelecek..

Tam Türk ailelerini anlatan bir dizi bence..Bilal'in annesinin telefonla ilgili söyledikleri mesela aynı annem =) Telefonu fazla yanında taşıma hastalık yapıyor.. Gerçek ailelerden alıntılar çok var.. =)

Bu arada belirtmeden geçemeyecem müzikler çok güzel =)

Mustafa Ceceli Farkı :img-hi:
İftar sahnesi o kadar sıcaktı ki bilalin çikolata dağıtan amcanın elindekilerini taşıması.
herkesin birbirine Selamün Aleyküm diye selamlaması ben istemsiz bir şekilde tebessüm ettim o sahnelerde .
öyle bir mahalle bulmak gerçekten çok zor.

Benim anlamadığım konu kızlar arabayla niye huzur sokağına geldiler ?
hani feyzalara pizza yemeye gidiyorlar dı?

cagatayciyase
ha unutmadan o bilalalin annesinin basörtü takmasi ne öyle sac bas ortada hic olmamis eger kapali olacaksa dogru düzgün kapali olmali aynisi sükran icinde gecerli genc kiz ama nasil basörtü takildigini bilmiyor

sudemnaz
Feyza'lar Huzur Sokağına taşınmayacaklar mı? karşılıklı camlarda birbirlerine bakmayacaklar mı?

Galiba kitapta olanları unutmak en iyisi...

medıne
07-09-12, 21:31
sudemnaz evet bende öyle bir karşılaşma bekliyorum camdan bakışmalar..Bilal'in kulağında Feyza'nın sesi..Sahilde kayalıklardaki konuşmalar..Onları bende bekliyordum ama olmadı..
Mustafa Ceceli Farkı :img-hi:
İftar sahnesi o kadar sıcaktı ki bilalin çikolata dağıtan amcanın elindekilerini taşıması.
herkesin birbirine Selamün Aleyküm diye selamlaması ben istemsiz bir şekilde tebessüm ettim o sahnelerde .
öyle bir mahalle bulmak gerçekten çok zor.

Benim anlamadığım konu kızlar arabayla niye huzur sokağına geldiler ?
hani feyzalara pizza yemeye gidiyorlar dı?

Mustafa Ceceli yapmıyormuş müzikleri öyle demişti..:icon_whis
Huzur Sokağı'na geldiler çünkü Feyza'nın evleri Huzur Sokağı'na çok yakın

selin-ji
07-09-12, 21:33
ha unutmadan o bilalalin annesinin basörtü takmasi ne öyle sac bas ortada hic olmamis eger kapali olacaksa dogru düzgün kapali olmali aynisi sükran icinde gecerli genc kiz ama nasil basörtü takildigini bilmiyor

Evde herkes hava almak ister saç bu terler yani .:img-wink:

Sudemnaz arkadaşım filmde'de feyza huzur sokağında oturuyordu hatta türkan şoray bir o yana bir bu yana saçlarını savurup duruyordu balkonda aradada bilale bakıyordu.
Herhalde o sokakta büyük çaplı bir ev bulamadılar.
çünkü feyzaların evi gerçekten büyük .

Medine cim.

Ben MC diye biliyorum.

eğer huzur sokağına yakın da oturuyorlarsa ara sokaklardan geçmek çok zor olsa gerek araba için.:img-hyste

NURANNN
07-09-12, 21:34
Süperdi süperdi süperdi ilk olarak Bilal muhteşemdi zaten.
Selin Demiratar da hakkını vermiş karakterin.
Bilalin kardeşini ve Şükranın annesine bende sevmedim abisine göre kardeşi fazla kaçmış. Neyse diğer karakterlerde çok yerindeydi.Jenerik müzik de aralardaki müzikte çok iyiydi. Gerçekten çok iyi bir iş çıkmış :)

seven neyapmaz
07-09-12, 21:35
dizinin görüntü kalitesi güzeldi, selin hiç yapmacık durmamış ama bazı kişiler, özellikle iki arkadaşı bazı sahnelerde çok yapmacıklardı, müzikler güzeldi ama ben daha güzel bekliyordum, bir de gereksiz sahnelerde uyumsuz müzikler kullanılmış, mesela bilalin kardeşinin bi sahnesinde önemli bir şey olacakmış gibi ,ritimlerin arttığı bi müzik çalıyor ya da buna benzer, tam yerinde kullanılmayan müzikler vardı,bu düzeltilse daha iyi olur, bilale biraz daha genç gösterecek makyaj yapılabilir, sanki yaşını fazla gösteriyordu,bir de yeşim salkım kötü kadın rolünü çok iyi yapıyor

eren1
07-09-12, 21:36
daha önce yazmıştım senarist bek muhafazakar camiaayı bilmiyor çok kötü anlattı muhafakar insaları çok yapmacıktı. ayrıca itinayla roman mahfedilmiş aşırı klışeler doldurulmş diziye bravo yani. buna ragmen dizi büyük ihtimal tutacaktır ama olan roman olmuş yazık.

drartemis
07-09-12, 21:37
drartemis, medıne+, nafo, sinir oldum, cagatayciyase, Okan16, selin-ji, sudemnaz, nurgül_7, arzummmmm, fracture, ayeri, büsra003, ilkay_33, saHra_, _SiNeM_, esmerve, sila_sevenler

Dizi çok beğendim Selin'e karşı önyargı falan kalmadı bnde :img-hyste bazı yaptıkları çok şekerdi (camideki hali, dansı :img-hyste )
Oyuncularla karakter eşleştirmesi de cuk oturmuş bnce ;) Güven Hokna ile Bilal'in annesini canlandıran kadınları başka bir şekilde hayal edemiyorum sevmiyorum o tipleri ama olsun :)
O ilk baştaki Bilal'in Feyza'nın üstüne düştüğü an baştan koptum yaaaaaa :img-in_lo
Dizinin resimlerini kim çekecek ?

cagatayciyase
07-09-12, 21:39
Evde herkes hava almak ister saç bu terler yani .:img-wink:

Sudemnaz arkadaşım filmde'de feyza huzur sokağında oturuyordu hatta türkan şoray bir o yana bir bu yana saçlarını savurup duruyordu balkonda aradada bilale bakıyordu.
Herhalde o sokakta büyük çaplı bir ev bulamadılar.
çünkü feyzaların evi gerçekten büyük .

Medine cim.

Ben MC diye biliyorum.

eğer huzur sokağına yakın da oturuyorlarsa ara sokaklardan geçmek çok zor olsa gerek araba için.:img-hyste

canim sonucta kapali olacaksan tam kapali olacaksin sac bas ortadaydi olmadi ama ben yinede begendim diziyi feyza yandi yandi:img-hyste bilal cok kötü bakiyordu ben bu leylayi öldürürüm he al sana iste simdi bilal feyzaya baya baya kizacak feyza oyun oynadi ama asik oldu kiz:img-hyste sükranda bilale abayi yakmis hani:img-hyste saka bi yana dizi cok farkli ben begendim

sudemnaz
07-09-12, 21:39
sudemnaz evet bende öyle bir karşılaşma bekliyorum camdan bakışmalar..Bilal'in kulağında Feyza'nın sesi..Sahilde kayalıklardaki konuşmalar..Onları bende bekliyordum ama olmadı..

Benim için hayal kırıklığı oldu bir de biraz acele ettiler iddia işi çok çabuk ortaya çıktı bence...

selin-ji şimdi olmasa da Feyza Huzur Sokağına taşınmalı...
Türkan Şoraylı filmi de izledim :)
film için kısa zamana çok şey sığdırmak sıkıntı ama dizide zaman bol umarım en iyi şekilde değerlendirilir.
Müzik ve çekim kalitesine bayıldım... emeği geçenlere teşekkürler.

seven neyapmaz
07-09-12, 21:40
evet romanla dizi arasında o kadar çok fark varki, saymakla bitmez, bayağı uzaklaşılmış ama bunda biraz zorunlu kalınmış olabilir, çünkü herkes biliyor ki romanla birebir aynı olamazdı, insanlar bu diziyi bile bu haliyle o kadar eleştirirken, tam olarak roman uyarlaması yapılsa, bilmiyorum demekki hala o seviyeye gelemedik ama bazı sahnelerde olmasa da olurdu, bilalin feyzanın üstüne düşmesi gibi

sila_sevenler
07-09-12, 21:41
Fragmanlarindan bende merak uyandiran bir diziydi.ilk bolumunun yayinlanmasinida merakla bekliyordum.bugunde nihayet ilk bolumunu izleyebildim ve begendim umarim uzun omurlu bir dizi olur.goze batan bir iki ayrinti vardi ama yinede guzeldi.selin demiratar devamli takip ettigim bir oyuncu degil ama kendisini daha onceki projelerinden biliyorum bu dizidede begendim kutsiylede yakistirdim kendisini.o kadar sacmalayan projeler varki ekranda dizi diye izlettirilen bizlere umarim HUZUR SOKAGI guzel bir cizgide sacmalayanlardan olmadan guzelce yoluna devam eder.izlemeyi dusunuyorum sonuna kadar bu diziyi.....bol reytingli bolumler emegi gecenlerin ellerine saglik...........

seven neyapmaz
07-09-12, 21:42
gerçekten ben çok şaırdım, bir bölümde iddiaya girdiler ve hemen ortaya çıktı, üstelik bu bir dizi, bu ne hız yahu, çok merak ediyorum diğer bölümlerde ne yapacaklar

medıne
07-09-12, 21:42
evet romanla dizi arasında o kadar çok fark varki, saymakla bitmez, bayağı uzaklaşılmış ama bunda biraz zorunlu kalınmış olabilir, çünkü herkes biliyor ki romanla birebir aynı olamazdı, insanlar bu diziyi bile bu haliyle o kadar eleştirirken, tam olarak roman uyarlaması yapılsa, bilmiyorum demekki hala o seviyeye gelemedik ama bazı sahnelerde olmasa da olurdu, bilalin feyzanın üstüne düşmesi gibi

evet evet evet o düşme sahnesi hiç yakışmadı diziye..Bilal'e yakışmadı..
Bu diziyi bu halde tehlike olarak gördüler birde tam olsaydı o zaman ne derlerdi bilemiyorum...

İddia çok saçma olmuş ama ya ben hep camdan bakışmaları falan hayal ettim..İçimde kaldı bak o sahne..

büsra003
07-09-12, 21:43
selamlar... bende diziyi sabırsızlıkla bekleyenlerdendim..romanı henüz okuyamadım neyazıkki..ama özettini yorumlarını okuduğum kadarıyla tam bir dini romanmış..

bunu düşünerekten bazı kısımlarını beğenmedim bülümün..

bölümden önce oyunculardan basedeyim biraz.

açıkçası Selin hanımın diğer dizilerinde beğenememiştim.. ama bu dizide Çok hoşuma gitti.. buna sevindim çünkü beğenmeyerek izlemeyi istemezdim..

Kutsi bi harika zaten.. oyunculuğunu çok beğeniyorum ve Bilal rolü cuk oturmuş..

mahalleli yaşlı amcalarım çok tatlılar..

feyzanın üvey annesi ve Kerem gerçek hayatta evliler zaten..kötü role yakışmışlar bence..

Bilalin anneside çok tatlı.

Şükranıda beğendim.. Şükranın annesi tam gıcık..ama hakkını yemeyelim rolünü tm yapıyor...

neyse genel itibariyle oyuncular tam yerinde..çok beğendim

gelelim bölüm yorunmuna..

romanı okumadım özetini okuduğumdan yola çıkaraktan pek benzeşmemiş romanla dizi. bu çok üzücü gerçekten böyle olmasını istemezdim..

bi kere Şükranın annesi hiç olmamış yani o rolde bir anne tahmin etmezdim.. hem kapalı olan bayanları bi yerde yanlış gösteriyor...

mahalledeki kadınların başörtüsünü bağlama şekillerini beğenmedim.. tam tesettürlü bir mahalle sonuçta orası...

bilalin kardeşi hiiç ama hiiç olmamış.. o anne , abi böyle bir kardeş nasıl yetiştirmişler hayret doğrusu. yani islamiyeti bilen neyin nasıl olmasını bizzat bilen bir aile çocuğunda neden bunu uygulamaz anlamadım..

feyzanın ilerdeki hallerini merak ediyorum..

Kutsi&Selin uyumunu beğendim...

diziyi izleyeceğim ...

müziğinde Bir Çocuk Sevdim tınısı aldım.. biran hüzünlenmedim desem yalan olur...

neyse herkese iyi yorumlar....

arzummmmm
07-09-12, 21:44
Diziye bayıldım, artık cuma günlerini iple çekicem :img-eat:
Selin&Kutsi çok hoştular, uyumları harika:img-in_lo
Sempozyum ve cami sahneleri çok güzeldi.
Feyza'nın camideki o halleri yanlış olsada çok tatlıydı, aşağı sarkması, acele etmesi falan :img-hyste
Ve birde müzik dinlerken ki dansı çok şekerdi :icon_whis
Herşey yerindeydi sadece Bilal'in kardeşi gereksizdi bence, diziye uymamış sanki.
Fragmanı bekledim ama koymamışlar, merakla bekliyorummm (:
Bu arada iddia kısmının ilk bölümden ortaya çıkacağını bende beklemiyordum, erken olmuş.

sema65
07-09-12, 21:47
Güven hn.tam rolünü bulmuş yine:happy0064Bu devirde kaldımı acaba böyle kız anaları:img-hysteGenel olarak dizi fena değildi ama ileriki haftalarda diğer kanalların dizileride başlayacak olmasından dolayı şansı nasıl olacak bakacağız:icon_sorrDin ana teması olduğu için bence çok hassas işlenmeli konu.Kafası açık kızların ahlaksız gibi gösterilemesinden rahatsız oldum mesela.Kitabını okumadım okuyan arkadaşlara paylaşmışları için teşekkürler Yeşim Salkım'da rolüne cuk oturmuş bu arada:happy0064Başarılı bir performans gösterdi tebrik ediyorum kendisini.Diziye başarılar diliyorum yolu açık olur inşallah.

afk2005
07-09-12, 21:49
Bu tavırlarrı bana STV deki sırlar dünyası tarzı diizileri hatırlattı.:icon_whis Parayla imanın kimde olduğu belli olmazmış:icon_whis İman kalp işidir. Kimin ne denli Rabb'e yakın olduğu bilinmez.

Şükran Bilalin nesini seviyor anlamış değilim. Bir ben mi sevmedim şu Bilali. :icon_whis Şükranın anası ayrı alem zaten, mis gibi kızı var yamamaya uğraşıyor.

Romanı internette araştırdım çok iyii yorumlar olmasına rağmen bana çok mantıklı gelen kötü bir eleştiri gördüm.
Ayrıca Şule Hanım romanının dizi olacağını tv'den görmüş. Nasıl olabilir ki böyle bir şey? telif konusu falan konuşulmuyor mu hiç:icon_whis

STV'deki programlarda dini dizileri ele alıyordu.Yanı bana garip geldi .Dediğiniz gibi bende yazıcaktım bunu yorumuma yazmadım İmanla Paranın kimde olduğu bellı olmazmış.Öyle bır dıle getırdılerkı açık kişileri sankı Namussuz insanlarmış gibi bir görüntü oluştu..Gene söylüyorum romanını okumadım onun üzerinden işlenmediğini yazıyor kimi arkadaşlar.

Bilal ve Şükran küçüklükten berı sanırım bırlıkte büyüdüler.(Dizinin başını izleyemedım) Şükranın annesı Babasına derken anladığım kadarıyla birlikte büyüdükleri hem devamlı Şükranın Bilali görmesı bu aşktan ziyade takıntıda olabılır aslında.Sonuçta Dindar bir ailenin kızı gibi gözüküyor Şükran Yanı erkek arkadaşı olmamış belkıde o mahalleden bile tek başına çıkmamıştır.Bilal devamlı etrafında görmekte Şükranın Bilale karşı ilgisini attırır.Bu Arada Bilal sanırım istemıyor Şükranı ve baskı üzerine Şükranı kabul etmiş gibi oluyor.

Belkıde romanın sahibi telif hakkı almıştır bilemeyizki.Birde Romana göre işlemeyincede sanırım telif hakkı ödenmıyor.

medıne
Bu arada fragmanlarda Bilal ellerini havaya kaldırmış Feyza'nın bilekliğini görüyor..
O sahne yoktu..Başka sahne çekmişler..O sahneyi merak ediyordum ama kısmet değilmiş..

0oElifo0
Diziyi izliyorum şuan.
Çok beğendim güzel bir enerji var.
Umarım uzun soluklu olur.Oyuncular zaten kaliteli ve tecrübeli.

seven neyapmaz
07-09-12, 21:50
iddianın bir bölümde ortaya çıkması ,diğer bölümlerde bol olaylı günler geçireceğiz demektir, birde aynı okuldalar falan ,galiba feyza kendini affettirmek için çok uğraşacak ,yani kısacası ilk bölümde başlayan romanla aradaki farklar, gittikçe artacak, ancak sonu benzerse benzer, bu iş artık romandan çıkmış bence,hele o üvey anne ve şükranın annesinin ipleri ben elime alacağım demesi, bol entrikalı günler geliyor , olayyyyyylar olayyyylar yani

NURANNN
07-09-12, 21:52
Romanla bire bir gitmesi zaten imkansızdı her romandan uyarlama gibi bu da değişik sahneler senaryolara ulaşacak. Ama hem karakterler karakterleri oynayan oyuncular çok iyiler. Bence başarılı bir iş olmuş olmaya da devam edecek.
Medine evet bende o sahneyi kaçırdım sandım şimdi tekrar izliyorum o sahne yok bilekliği aldı saatinden çıkardı. O kadar.

afk2005
07-09-12, 21:52
gerçekten ben çok şaırdım, bir bölümde iddiaya girdiler ve hemen ortaya çıktı, üstelik bu bir dizi, bu ne hız yahu, çok merak ediyorum diğer bölümlerde ne yapacaklar

Aslında ortaya çıkması daha ıyı oldu.Zaten Bilal Feyzaya birşeyler ılk görüşten berı hıssedıyor Feyzanında sankı bazı duyguları var gıbı ama kendıne ıtıraf edemıyor bana öyle bır ızlenım verdıler. Şimdi ise olaylar başlıyacak asıl.Birde Feyza Bilallerın mahallede oturmuyormuydu. Yada daha taşınmadımı taşınacakmı bilen bir arkadaş varmı Romanı okuyan orada nasıl bu durum.

sessizlik__
07-09-12, 21:54
kitapla alakası yoktu kitaptaki feyza yoktu en başında nasıl bşrde değişim olmayacak kitaba sadık kalınacak denildi inanamıyorum kitabın neresine sadık kalınmıştı ben göremedim de ? Hani huzur sokağında karşılaşıyordu Bilalle feyza hani camdan cama bakışıyorlardı nerede bunlar birtek kitaba uygun bekir amca vardı mahallede çocukları sevindiren kitapta kızını bilale yamamaya çalışan ev sahipleri yoktu bilallerin kendi eviydi.. Feyzanın üvey annesi yoktu öz annesi vardı Feyza evden fazla dışarı çıkmayan bir kızdı Bilali gördüğünde heyecandan ölmek üzere olan bir feyzaydı Feyza bilal için tavlarım diye iddiaya girmedi kitapta, şunu söyleyebilirim ki kitabı okumuş hayran olmuş birisi olarak bölüm hayal kırıklığıydı bol bol entirika vardı ama kitaptan bağımsız düşünüldüğünde ise mükemmel ilerledi diyebilirim tabii muhafazakar kesimin tutumu konusundaki yansıtmaları saymazsak çünkü çok alakasız bir yaklaşım olmuş...

selin-ji
07-09-12, 21:56
Bilalin kardeşi Rezzan'ın başına birşey gelmesse iyidir.
tanımadığı etmediği daha görüşmediği bir adamla msn'de görüşmeler falan
telefonlaşmalar cilveleşmeler.
Tamam genç kız sevgilisi olması doğal seçe seçe beğene beğene olur bu işler ama dikkat olmalı.
umarım başına kötü birşey gelmez.

seven neyapmaz
07-09-12, 21:57
Aslında ortaya çıkması daha ıyı oldu.Zaten Bilal Feyzaya birşeyler ılk görüşten berı hıssedıyor Feyzanında sankı bazı duyguları var gıbı ama kendıne ıtıraf edemıyor bana öyle bır ızlenım verdıler. Şimdi ise olaylar başlıyacak asıl.Birde Feyza Bilallerın mahallede oturmuyormuydu. Yada daha taşınmadımı taşınacakmı bilen bir arkadaş varmı Romanı okuyan orada nasıl bu durum.

merhabaaaaa,romanda mahalleye sonradan taşınıyor feyzalar ama burda zaten aynı mahallede oturuyor oldular, feyza bence iftarda etkilendi bilalden, aslında doğru biraz da iyi oldu,süründürüp durmaktan iyidir, ya 30 bölüm bilali kandırsaydı ne yapardık, doğru dedin bak

xxMecnuNxx
07-09-12, 21:58
Diziyi Kutsi ve Cuma gecelerimi afk denilen diziden kurtarmak için izledim.

Yani başta bende öyle sanıyordum ama dizi biraz ilerlediğinde hikaye kaptı götürdü beni ilk söylemek istediğim Bilal gibi erkekler kaldımı -bir erkek olarak :img-hyste - Kutsi çok iyiydi yine herzaman ki gibi. Selin hanımıda beğendim açıkcası dizinin kitabını okumadım hikayeyi bilmiyorum o yüzden ama Bilal bu iddaa için Feyzadan vazgeçermi bilemem bu kadar çabuk aşık olduysa :img-hyste

Öte yandan işin plancı programcı koca kadın ile Necmettin beyi kandıran bir aldatma birliği var dizinin sevilmemesi gereken yanları bence ki Şükranın annesi nasıl bir kadındır öyle ya başında baş örtüsü var ama içinde yok yok ::img-hyste

Dizi güzel kendini sevdirdi İyi reyting alacağına inanıyorum ve Kutsi Doktorlardan sonra yine aynı seslendirme ile karşımızda sanırım Doktorları ailemizden çok gördüğümüzden bozmayalım o etkiyi dediler :img-hyste

sudemnaz
07-09-12, 22:00
Kitapta Zeynep diye bir karakter vardı onun başına gelenler Bilal'in kardeşinin başına da geliyor olmasın...
Birden öyle düşündüm, çünkü oradan bir olay patlak verecek...
Neyse Bilal'in kardeşini sevmedim....

Diziden en büyük beklentim o sokaktaki samimiyet, buna dokunmasınlar lütfen ve öyle bir ailenin içinde de Saadet hanıma yer yok!!! olmamış hem de hiç olmamış.

medıne
07-09-12, 22:03
Kitapta Zeynep diye bir karakter vardı onun başına gelenler Bilal'in kardeşinin başına da geliyor olmasın...

Aaa evet Zeynep bak o aklıma hiç gelmedi..
Bilal'in kayıtta tanıştığı yardım ettiği kız sonra intihar etmişti galiba..
Kardeşinin başına gelirse Bilal'e ne yaparlar merak ettim şimdi..

selin-ji
07-09-12, 22:03

Diziden en büyük beklentim o sokaktaki samimiyet, buna dokunmasınlar lütfen ve öyle bir ailenin içinde de Saadet hanıma yer yok!!! olmamış hem de hiç olmamış.

Bence başına bir şey gelicek çünkü tanıtım fragmanında annesinin kucağında ağlıyordu.
aman aman yatak olayı olmasında en kötüsü o.
Saadet hanım sinir bozucu gerçekten. Ama gerçek hayatta öyle anneler var ille tanıdık olsun ille kendi köyünden kendi bildiğini alsında için rahatlasın diyen anne çooook.
Şükrana kalsa kimse almayacak onu kız gerçekten kasıldım kasılacak hiçbir adım yok.

AK1981
07-09-12, 22:06
bugün ilk bölümdü seyrettim... yani simdi öyle anli sanli kapildigimi söyleyemem ama konu biraz farkli geldi bana... bilalik dindar olmazsi ve bunun bir dizide islenmesi ne yalan söyleyim ilginc geldi bana...yanlis anlasilmasin dindar örtülü bes vakit namazinda olan birisi degilim ama böyle degerlere bir sekilde sahip cikilmasi hosuma gidiyor... oruc tutmalari birlikte iftar yemeginde oturmalari cok hos olmus...

feyza ve arkadaslari yaptigi oyunu aslinda bugüne kadar sadece erkekler arasinda oldugunu biliyordum - ama demekki kadinlar arasindada olurmus... kliseyi kisacasi bu konuda ters döndürdüler...

kutsiyi doktorlarda levent rolünde begenirdim, ne bileyim kirk yasinda bir adamin üniversiteye gitmesi olmamis gibi geldi bana... keske kutsiyi daha farkli bir rol bicseydiler yasina uygun... ama tabiki o ilerlemis yasinda üni ye gitmesininde sebebleri ortada...

yani genel olarak izlenebilenecek bir dizi, bilal ve feyza arasinda uyumu ben yakalayamadim acikcasi ama belki ilerleyen bölümlerde fikrimi degistirebilirm...

takipteyim :)

Lilas
07-09-12, 22:07
Basini kacirlmista olsam izleyebildim diziyi...
Kutsi rolune cuk diye oturmus selindz feyza rolune uymus...
Sukranin annesi cok fenaya ama guven hokna ya sapka cikarilir...
Sukran iqe dusunceli gizelde olsa cok pasif bir karakter cizilmis...
Kitabi okumadigomdan bilmiyorum ilk bolumde olsa olaylar hizli mi geliqti ne ?
Devamini simdidzn merak ediyorum nasil isleyecekler acaba?

Groll
07-09-12, 22:19
Öncelikle konuya şurdan başlamak istiyorum.Bazılarının Selin Demiratar'a karşı önyargısı vardı.
Ama ilk bölümü görünce o yargı görüyorum ki geçmiş.Bence Bilal ve Feyza yakışıyorlar.
Ayrıca bence de ilk bölümde yalanın ortaya çıkması iyi oldu.Çünkü diğer türlü klasik.Ona yalan
söylerken gerçekten aşık olur falan.Kitabı okumadım.Bu yüzden kitapla uyumlumu bilmiyorum.Ama kitabı okumamış biri olarak ilk bölüm güzeldi.İlerleyen bölümler de neler olacak ben de çok merak ediyorum.Ve Bilal'in kardeşi yanlış şeyler yapacak besbelli ki.

baranelif
07-09-12, 22:29
harika bir dizi olmu harika bir bölm izledim bütün oyuncular
cup diye oturmuş valla helal olsun tiwitiri sallamış helal
kutsi selin demiratar cok uyumlu cift olmuş
benden söylemesi:img-wink:

İFAKAT
07-09-12, 22:35
İyi Geceler

öncelikle romanın eski basımını okumuş ve sinema filmini izlemiş biri olarak DİZİYİ ÇOK BEĞENDİM...

ÖNCELİKLE FEYZA KARAKTERİ ROLÜN HAKKINI FAZLASIYLA VERDİ GECENİN EN ÖNEMLİ YILDIZIYDI.

BİLAL ZATEN efendiliğiyle yaşamıyla kendisine hayran kaldım....

ROMAN İKİ CİLT 2 GÜNDE OKUMUŞTUM FAKAT BU ROMAN yazıldıktan hemen hemen YARIM YÜZYIL sonra hayata geçirilip dizi haline getiriliyor tabiki ufak tefek farklar olacaktır. ÖNEMLİ OLAN ROMANIN ÖZÜ BOZULMADAN EKRANA YANSIMASI. :img-blush

BENCE dizinin özünden sapmadığı sürece iyi bir yere geleceğini düşünüyorum...

nurgül_7
07-09-12, 22:36
Twitterda ratladığım yorumların çoğu açıkların kötü gösterildiği kanaatindeydi:icon_whis
Milletin damarına basmadan, yanlış anlamalara yol açmadan anlatmalılar hikayeyi.:whistle2 Ayrıca pek çok kişi de romandan sapmanın fazla olduğundan yakınmış.

saHra_
07-09-12, 22:40
Herkese merhaba,
Bayadir dizilerden forumlardan uzak kalan biri olarak saniyorumki bu dizi beni foruma geri döndürdü.
Kitabini birzamanlar okumustum ama okadar zaman gectiki üzerinden.. ortaokuldamiydim neydim.. sadece genel bi konusu kalmis aklimda onun disinda hicbir ayrintiyi hatirlamiyorum ama diziyi genel olarak cok begendim.
Kitapla pek uyumlu olmadigini söyleyen arkadaslar olmus ama kitaba nekadar uyumlu kalinabilirki? Kitaba uyumlu kalsalar dizi 1 sezon bile sürmez.. hatta feyzayla bilali hic izleyemeyiz cünkü yanlis hatirlamiyorsam Feyzayla Bilal hicbirzaman kavusamayacaklar.. Bilal kitabi sonuna kadar Feyzanin askiyla yasayacak.. sonunda da kavusamadan Feyza ölecek.. ben böyle bir dizi izlemek istedigimden pek emin degilim acikcasi.. :)
Yani kitabin biraz dsina cikilmasinda sahsen ben hicbir sorun görmüyorum.. zaten bu tip kitap uyarlamalarinda kitabin genel konusu ele alinir ve belli basli önemli kisimlari.. onun disinda hersey elbetteki senaristlerin hayal dünyasina kalmis.. uyarlama demek bire bir alim demek deildirki..

Selin`i ben severim, begenirimde.. bu dizide de oldukca iyi buldum. Kutsi`de zaten seytan tüyü var.. ben bu adami anlamadim yani bakiyorum öyle ahim sahim bi yakisikliligida yok ama gerek doktorlarda gerek bu dizide oynadigi rollere cok yakisiyor.. helede asik bir erkegi son derece iyi oynuyor.. cok begeniyorum. Diziyi izlemeye karar vermemde etkisi cok. Selin`le de cok yakistilar.. Bence Feyzayla Bilal oldular walla:)

Ama kitaptaki hikaye geregi bizi yine TV karsisinda kivrandiracak,sinir krizleri gecirtecek bir dizi olacagi kesin.. anlasilan bu sezonda TV karsisinda sac bas yolucaz :fighting2 hadi hayirlisi..

İFAKAT
07-09-12, 22:46
AÇIKCASI ŞİMDİDEN BÖYLESİ GÜZEL BİR AŞK HİKAYESİNİN SONUNDA MUTLULUK OLMALI DİYE DÜŞÜNÜYORUM.

ÖNEMLİ OLAN ZATEN dizideki ANA ATMOSFERİN romanla uyuşmasıdır. Birebir bir uyarlama olsa dizi değil sinema filmi olurdu. :img-blush:img-blush

Feyza ne kadar samimi içten rolunü canlandırdı hala bölümün etkisinden kurtulamadım.:img-in_lo

Ayşe Sultanda çok cici bir teyze.:img-in_lo

selin-ji
07-09-12, 22:46
Twitterda ratladığım yorumların çoğu açıkların kötü gösterildiği kanaatindeydi:icon_whis
Milletin damarına basmadan, yanlış anlamalara yol açmadan anlatmalılar hikayeyi.:whistle2 Ayrıca pek çok kişi de romandan sapmanın fazla olduğundan yakınmış.

Bazı milletin kafası hep o yöne doğru uçuyor da ondan.
Böyle bir yargılama yok dizide aileler,anneler mahalle hep aynı düzene aynı insanlara aynı kurallara alışmış yabancı birilerini görünce ve kendi kılık kıyafetlerinden farklı birini görünce şaşırmaları kaşlarını çatmaları çok normal.

He gelelim Bilalin annesi kevser hanımın dediği kızlar- şeytan ilişkisine.
yukarıda dediğim gibi kendisinden farklı insanlar görünce bi çekimserlik bi kötü gözle bakış geliyor meydana.

Vallahi ben anlamadım başörtüsü olan insan diyor ki " bu dizi kapalıları kötülüyor" başı açık olan insan diyorki " bu dizi açıkları kötülüyor"
Ben nedesem acep :icon_whis

selin-ji
07-09-12, 22:50
Bu konu gittikçe hassaslaşılan bir konu. arada çok ince bir çizgi var. onun için senaryoyu yazmak, toparlamak çok önemli.:whistle2

Hasas bir konuyu twit alemi veya sanal alemde çizgisinden kaydıran çok insan var.:img-wink:
Yani Senarist bunu tek başına yazmıyor ki
baksanıza dizide Mevlanın sözlerinden bahsediyor elbet bir din araştırması yapan insanlar ortaya katıyordur bildiklerini.

ScHuLee
07-09-12, 22:53
Diziyi çok beğendim ama kitabı okumuş biri olarak herkesin beklediği gibi daha farklı sahneler beklerdim bende camdan cama bakışmalar olsun istemiştim olmadı :( bilal mükemmel kutsi çok oturmuş bu role bakalım ratingler nasıl gelcek inşallah uzun ömürlü olur..

fracture
07-09-12, 22:55
Kitap yaklaşık kırk yıl önce yazılmıştı. O zamanlar böyle telefon da yoktu bilgisayar da. Oradaki aşk da o zamana göre en naif temalarla kaleme alınmıştı. Kitap boyunca bir kez konuşmuştu Bilal ile Feyza;ona da konuşmak denirse:865323

Romanda tartışmaya açık hiçbir şey yokken,dizide tartışmaya münasip iki karakter var. :whistle2 Bir de o yönden bakmak gerek.

Zaten oyunla iddiala yürütülecek bir durum değil. Kimse karışmasın bu iki gence. Kendi fikirlerini kendilerince çarpıştırsınlar. Fakat insanlar öyle değil ne yazık ki...

Huzur Sokağı gibi bir sokak yok demiştim romanı okurken... Çok pembeydi herşey. Senaristin bu yönden gerçekçi birşeyler yazması iyi olmuş. Kendi grileştirmiş. Fakat yine Bekir Amcalar(Romanda Hayri dedeydi sanırım) vardı:whistle2 Benim çocukluğumda da bizim caddede vardı Bekir amcalar...

Günümüze ve özellikle tvye göre mantıklı bir iş. Roman ve kitaptan öte, dizi olduğunu unutmamak gerek.

saHra_
07-09-12, 22:58
Bazı milletin kafası hep o yöne doğru uçuyor da ondan.
Böyle bir yargılama yok dizide aileler,anneler mahalle hep aynı düzene aynı insanlara aynı kurallara alışmış yabancı birilerini görünce ve kendi kılık kıyafetlerinden farklı birini görünce şaşırmaları kaşlarını çatmaları çok normal.

He gelelim Bilalin annesi kevser hanımın dediği kızlar- şeytan ilişkisine.
yukarıda dediğim gibi kendisinden farklı insanlar görünce bi çekimserlik bi kötü gözle bakış geliyor meydana.

Vallahi ben anlamadım başörtüsü olan insan diyor ki " bu dizi kapalıları kötülüyor" başı açık olan insan diyorki " bu dizi açıkları kötülüyor"
Ben nedesem acep :icon_whis

Aynen katiliyorum..
Ayrica bu yorumlarin cogu dizi baslamadan önce medyanin diziyle ilgili yaptigi haberlerden kaynaklaniyor.. insanlarda haliyle dizinin kapali-acik kesimleri nasil tanitacagini görmek icin oturdular dizinin basina.. ya alt tarafi birbirinden farkli hayat tarzlari olan insanlarin hayatlarini anlatan bir dizi bu.. bizim insanlarimizin dizileri ve icinde gecen olaylari neden bukadar ciddiye aldiklarini bir türlü anlayamiyorum ben. Dünyada cesit cesit insan var.. birkac karakterle kimse kapalilari yada aciklari bu sekilde degerlendirecek degil.. acik yada kapali her kesimde türlü türlü insanlar var. Bizde bu karakterlerden bazilarini izliyoruz iste.. TV de oynayan herseyi kendimizle bagdastirmak gibi kötü bi huyumuz var milletce.. yani elbetteki dizilerimizde kültürümüze,degerlerimizede yer veriliyor ama öyle her izledigimiz karakter bir kesimi yada bir düsüncedeki insanlarin tümünü ifade edecek degil ki.. kimsenin böyle bir msj verdigini zannetmiyorum ben. Bu tamamen izleyicilerin kendi bakis acilari bence...

selin-ji
07-09-12, 23:03
Aynen katiliyorum..
Ayrica bu yorumlarin cogu dizi baslamadan önce medyanin diziyle ilgili yaptigi haberlerden kaynaklaniyor.. insanlarda haliyle dizinin kapali-acik kesimleri nasil tanitacagini görmek icin oturdular dizinin basina.. ya alt tarafi birbirinden farkli hayat tarzlari olan insanlarin hayatlarini anlatan bir dizi bu.. bizim insanlarimizin dizileri ve icinde gecen olaylari neden bukadar ciddiye aldiklarini bir türlü anlayamiyorum ben. Dünyada cesit cesit insan var.. birkac karakterle kimse kapalilari yada aciklari bu sekilde degerlendirecek degil.. acik yada kapali her kesimde türlü türlü insanlar var. Bizde bu karakterlerden bazilarini izliyoruz iste.. TV de oynayan herseyi kendimizle bagdastirmak gibi kötü bi huyumuz var milletce.. yani elbetteki dizilerimizde kültürümüze,degerlerimizede yer veriliyor ama öyle her izledigimiz karakter bir kesimi yada bir düsüncedeki insanlarin tümünü ifade edecek degil ki.. kimsenin böyle bir msj verdigini zannetmiyorum ben. Bu tamamen izleyicilerin kendi bakis acilari bence...

Bende anlamıyorum ki milletin birsürü derdi var tutturmuşlar açık-kapalı ayrımı.
nekadar saçma bir tartışma içine girdiklerinin farklarında değiller bu tartışma içerisinde yapılan bütün herşey zarar görüyor. (dizimiz gibi)
Dizide Necmettin amcacım ne demişti Herkes kendinden mesuldur.:img-wink:

essinnnti
07-09-12, 23:20
merhaba.

huzur sokağı ilk bölüm için güzeldi. kitabı okuumadığım için ne kadar sadık kalındı bilmiyorum. ama kitaba göre gidilmesi taraftarıyım.

kutsi. :img-in_lo yine mükemmeldi. ama keşke kendi sesiyle oynasaydı. doktorların son sezonun ilk bölümlerinde kendi sesiyle oynamış ve yadırganmıştı. ama orda ilk 2 sezon seslendirme olmuştu. burda başka dizi ve başka karekterde. keşke kendi sesini duyabilseydik. :icon_sorr

selin demir atar a, karşı ön yargılıydım. nedeni de kutsiyle uyuşup uyuşmayacağıydı. ama performansı iyiydi. feyza ve bilal in uyumunuda zamanla göreceğiz.

şükran hanım hanımcık bir kız. lakin annesini sevmedim. yahu kız annesi bu kadar al kızımı, al kızımı modunda olur mu. biraz ağırdan all, biraz naza çek. tamam damat on numara anladıkta yani :img-in_lo bir geri dur dimi. :img-beee:

umarım herşey yolunda gider huzur sokağı için. bizde doya doya izleriz. :img-wink:

eren1
07-09-12, 23:41
diziye yönelik okadar çok eleştiri yapılabilirki nerden başlasak bilemiyorum .. ilk sahneden başlayıp devamını getirim artık. mesela bilal ve arkadaşlarına dini konular anlatan ak sakallı amcanın önündeki kitaplar nietzshe, aflerd adler ,eramus, ve felsefelnin ilkeri. ben hiçbir dini adamının önünde bu kitapların oldugunu görmedim :img-hyste hatta bunlar içinde nietzshenin felsfesi islamla örtüşen şeyler olsada (nietzshenin hiristaylıga eleştirisini ancak islam alimi yapabilir) nietzshe islam aliminlerine göre çok boş şeyler söylemiştir kimse nietzshe yi takmaz yani :img-hyste . alfered adlerin islamla yada dinle alakası olmayan biri onun ne işi var hiç anlamadım :img-hyste

daha sesli fragman varken demiştim dizinin senaristi muhafazakar(dindar) çevreye yakın biri değil diye dizide de gördük pek dindar kesimi bilmiyor ve çok zorlama şeyler yapmış. hele mevlana üzerinden bilali tanmlamak çok yüzeysel kalmış. türkiyede islami camiada mevlana çok az okunur çünkü mevlanın uslubu günümüze pek uymuyor. türkiyede dindar kesim kendi cemaatin kitaplarını okur genelde hatta komşu cemaatlerin kitaplarının kapagını bile açmazlar :img-hyste

neyse zaten dizilerde mevlana aşk üzerinde söyledikleri bir iki cümleyle geçiştirilir bir daha mevlanayı zaten dizide göreceğimizi de pek sanmıyorum. ama keşke dizi daha gerçekçi olsaydı ve islami kesimi daha iyi yansıtabilirdi.

esra2
07-09-12, 23:42
huzur sokagi tek kelime ile superdi..

ne kitabi okudum nede filmini izledim ve cok cok etkilendim..

herkes rolune yakismisti, kaliteli bir proje koymuslar ortaya, butun ekibin yuregine saglik!

MuraTubam
07-09-12, 23:46
diziyi tekrarlarından izledim gayet güzeldi oyuncular rollerine çok güzel oturmuş başarılı bi dizi olacağa benziyor acaba bilal anlayacak mı feyzanın böyle bi iddaya girdiklerini merak ediyorum

_RobSten_
08-09-12, 00:00
Öncelikle bu dizinin ne kitabını okudum ne de filmini izledim.Ama şunu söylemem gerekir ki bence dizi çok başarılı olmuş.Oyuncular olsun mekan olsun bence çok hoş.

Kutsi ye gelince;:img-in_lo Ben bu dizide kendi sesini kullanır diye düşünmüştüm ama yanılmışım.Ama olsun her ne kadar seslendirme olsa da adam işinin hakkını veriyor bence gayet güzel oynamış Bilal rolünü.Feyzayla ilk başta yakışmadıklarını düşünmüştüm bende ama diziyi izleyince bu fikrim değişti hatta çok beğendim ikisini de. :img-wink:

Şükran karakteri hanım hanım bir kızı anlatıyor,ama ben annesini hiç beğenmedim huy olarak.Ne öyle illa Bilalle evlendircek sanki Bilalden başkası yokmuş gibi :icon_whis Her şeye rağmen bence çok güzel oynuyor rolünü Sinem Öztürk:icon_whis

Her şeyi beğendim ben umarım tutulan bir dizi olur herkesin eline sağlık :img-wink:

BURCAK001
08-09-12, 00:00
On numara bir dizi bence...
Emeği geçen oyunculara, ekibe teşekkürler...
Afedersiniz ama milletin bacağını görmekten sıkılmıştık.. Bu dizi tam bir aile dizisi...

Yalnız çok dikkatli olmaları lazım..
Ülkenin içinde bulunduğu durum bile çok hassas iken, başı açıklar ve başı kapalı olanlar...
Tam toparlayamadım ama siyasi olaylara çekmek isteyenler olacaktır..
Din işi hassas konu malum..
Şimdiden başı açık olanlar için kötü şeyler söylenirse vay halimize..

Şükran'ın anası mübarek bildiğin mikser.. Boyuna kızının aklını karıştırıyor...
Sanki kızı evde kalmış, çok çirkin, Bilal'e yamıyor..

Bilal'in anası böyle kadınlar şeytanın pabucunu ters giydirir lafının cezasını kızından bulacak gibi... Sanki kötü birşey gelecek kızın başına gibi izlenim aldım..

Bana sanki Selim diye biri olmayacak gibi geldi... Feyza'nın kocası Kerim olabilir. Feyza'nın ailesinin sonu falan... Çok açık vermek istemiyorum. Henüz okumayan var malum..

Kitapta Feyza'nın erkek kardeşi vardı.. Acaba dizide olacak mı dedim? Oldu :D

Ve son olarak Bilal'imm :img-in_lo

sanemxx
08-09-12, 00:04
ben selini çok beğendim.şimdiye kadar daha soğuk karakterler oynamasına karşın bu dizideki performansı çok doğaldı.dans edişi falan.sahnelerinde hiç yapmacıklık göremedim.bayanların kapalılık şeklini de beğendim.saçlarının görülmemesi bone takmaları, bence güzel bir ayrıntı.
sinemi de beğendim.diğer oyuncularda iyiydi.

rumeysab
08-09-12, 00:23
Çok güzel bi bölümdü çok beğendim Sinem Öztürk harikaydı çok tatlıydı özlemişim onu :love01: bu arada ilk defa cevap yazdı :img-in_lo

http://e1209.hizliresim.com/11/8/cskmh.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

Selin Demiratar'ı çok semapatik buldum Adanalı'da biraz soğuk ama orda da seviyordum gene burda daha da geliştirmiş kendini harika olmuş Feyza Çıpa'da tatlıydı
Bölüm yorumuna gelince Şükran'a kıyamam ya Bilal'i çok seviyor aileside istiyor ama Bilal Feyza'ya aşık olucak bence onlarda yakışıyor kararsız kaldım hani :img-blush Leyla mıdır nedir gıcık ikidebir benim Bilal diyip durdu nerden onunsa :img-beee: açıkcası ilk bölüme göre ben sevdim ısındım hemen diziye :love01:

Adk selin
08-09-12, 00:31
:img-wink:Merhaba ... Ben dizinin basını yakalayamadim dışardaydim ama geri kalan bir saatini ya da daha fazlasını izledim ve beğendim gercekten bu kadar iyi olacağını tahmin etmiyordum kutsiyi tekrar görmek cok güzeldi hemde farklı bir rolde gercekten herkesin rolü cok yakışmış guzel hikayeler çıkacak gibi beğendim dilerim cok iyi reytingler alır dila hanimda başlayacak muhtemelen o birinci gelir ve huzur sokağı en az ikinci ya da üçüncü olmalı güzel senaryo ve farklı seyler anlatılıyor cok sevindim hemen hemen herkeste beğenmiş dediğim gibi bol reytingler dilerim çünkü reyting alan ama hiç haketmeyen rakipleri var:img-beee:
İyi seyirler keyifli yorumlar :img-wink:

selin-ji
08-09-12, 00:48
:img-wink:Merhaba ... Ben dizinin basını yakalayamadim dışardaydim ama geri kalan bir saatini ya da daha fazlasını izledim ve beğendim gercekten bu kadar iyi olacağını tahmin etmiyordum kutsiyi tekrar görmek cok güzeldi hemde farklı bir rolde gercekten herkesin rolü cok yakışmış guzel hikayeler çıkacak gibi beğendim dilerim cok iyi reytingler alır dila hanimda başlayacak muhtemelen o birinci gelir ve huzur sokağı en az ikinci ya da üçüncü olmalı güzel senaryo ve farklı seyler anlatılıyor cok sevindim hemen hemen herkeste beğenmiş dediğim gibi bol reytingler dilerim çünkü reyting alan ama hiç haketmeyen rakipleri var:img-beee:
İyi seyirler keyifli yorumlar :img-wink:

Böyle her lafa atlıyormuş gibi oluyorum ama napim duramıyorum.

Öncellikle şunu söylemeliyim ki din adamı herşeyi okur.
Felsefe-Bilim-Din bunlar çarpışan zıt konulardır felsefe ve bilime göre din olmamaktadır.
Din'i öğrenmek isteyen araştırır okur ve bilir.
Kuran-ı bitirdikten sonra diğer indirilen Zebur,Tevrat,İncil kitaplarınıda okur.
Yani demek istediğim HOCA olmak isteyen herşeyi okur.
ve Dç. Ünvanını alır

ben selini çok beğendim.şimdiye kadar daha soğuk karakterler oynamasına karşın bu dizideki performansı çok doğaldı.dans edişi falan.sahnelerinde hiç yapmacıklık göremedim.bayanların kapalılık şeklini de beğendim.saçlarının görülmemesi bone takmaları, bence güzel bir ayrıntı.
sinemi de beğendim.diğer oyuncularda iyiydi.

Adanalı'da polisti sanemcim Polisler aynasızdır.:img-hyste
soğuk olması normaldi o zamanlar herkes eleştirdi selini ama dinletememiştim.:img-hyste

cagatayciyase
08-09-12, 01:13
kisa yorum yapmisdim simdi detayli yorum yapacam

ben diziyi genel anlamda begendim farkliydi dedigim gibi oyuncular cok cok iyiydi feyzanin oynadigi sahnede begendim ben güzel oynuyordu ama o bardaki sahneler hic olmamis ben böyle sahneleri sevmiyorum dogru degil kötü örnek yanliz feyzanin fazla icmesi ve kenndini bilalin taxsisinde bulmasi ordaki hareketleri beni güldürmedi degil yani dogal oynuyordu selin demiratar cok fazla icti yani bu kizin böyle olmasi sizcede normal degilmi? yani ne bilim sanki böyle degilmis gibi azlinda farkli biri sasirtiyor beni bilali kenndine asik etmek icin oyunlar oynadi hata leylayla idasina girdi ama sonra noldu leyla sacaklisi bozdu herseyi ama ne yaziki anaktari oraya atigi an bilalin bakisi hic normal degildi dedigim gibi feyza bilale asik olacak birde dikkatimi bisey cekdi sayin senaristler bas örtü konusuna gelince malesef karakterlerin basörtü takmalari hic iyi degil iyi degil derken yani dogru basörtü takilmiyor gözüme batmadi degil hele bilalin annesinin saci basi ortadaydi kapali olan insan dinine düskün olan insan saci tam kapanir önü acik olmaz ben acikcasi rahatsiz oldum bundan belki oyuncu terliyor ediyor ama inandirici olmak lagzim kapaliysan tam kapanirsin o basörtü hic olmamis aynisi sükran icinde gecerli kiz genc kiz ama nasil basörtü takildigini bilmiyor gibime geldi yani o tarz takanlar cogunlukla yasli olanlar takiyor daha dogrusu yasca büyük olan insanlarimiz takiyor ben daha güzel beklerdim sükranin basörtü takmasini ben saadece dadinin basörtü takmasini begendim ama önü acikdi bu detay gözümden kacmadi degil madem dinine düskünler dogru düzgün basörtü taksinlar sanirim sükranin annesi daha bi gercekci basörtü takiyor ben begendim ama o kadina bi türlü kanim isinmadi yanliz bi detay daha var o kadin feyzanin öz annesi degil yani üvey annesimi?pek anliyamadimda dadiyla daha iyi feyza dadiyla iyi anlasiyor demeki öncelerde bisey olmuski feyza böyle sanirim ilerliyen bölümlerde ögrenecegiz feyza böyle degildi gibime geliyor taxsideki o halleri felan ama paliya patliyacak bilal ögrendiginde sanirim ögreniyor hata yoksa banami öyle geldi her neyse bitane daha vardi kapali kiz merveydi galiba adi? oda bilali seviyor hani fikrimi degistirdim o kiz daha iyi basörtü takiyor takma sekli :img-wink: yanliz arkadas ne kauvgaci cikdi bunlar ha :img-hysteokulda kauvga cikiyor ama yetkili yok ne sacmaydi mantik hatasi vardi yanliz feyzadan korkulur masallah camiye bile giti ama o basörtü bile degildi en azindan dadisi onu uyarabilirdi habire saci aciliyordu bilalin su kardesini hic sevmedim resmen umursamaz tip masallah elinden telefon hic gitmiyor:img-hyste harbiden simarik tip onunda basi belada olacak simdiden söylim ayrica feyzanin babasinin karisi ikinci evlilik yapti sanirim o kadinida hic sevmedim vay be asigi var birde bu kadin kezinlikle feyzanin babasinin parasi icin evlendi yoksa adama bakmaz maglum adam yasca büyük dilerim karakterlerin basini iyi kapatirlar cünkü cidden hic inandirici gelmiyor dedigim gibi bilalin annesinin saci bas acikdi tam kapanik degildi dedigim gibi merve ve sükranin annesinin bas örtü takmasini begendim ben

dilerim reytingler iyi gelir cünkü cidden harika bi dizi muzikleride öyle ben cok cok begendim sanirim hep yaziyorum ama begenmemek elde degil ben diyorum bu dizi 2 olmusdur nedeni afk-ey merakla izlendigi icin 1 olmusdur ama haftaya sirve huzur sokagi :img-wink: dilerim dizimizin ömrü uzun olur

haruneda1
08-09-12, 03:32
bende diziyi genel olarak begendim:happy0064
hatta daha da güzel olucak diye düsünüyorum ilerliyen bölümlerde :img-wink:
oyuncularida cok begendim iyi oynadilar kutsiye zaten bayiliyorum sirf kutsi icin izledim diziyi ama selinide begendim bu rolde aslinda sevmem cok soguk bulurum selini ama bu dizide nasil olduysa oldu hosuma gitti :icon_whis
acikcasi sinem öztürkü cok ama cok uyuz buldum hic ve hic sevmedim bu dizide arka siradakilerde yine begenirdim ama bu dizide acayip gicik aldim kendizinden :img-beee:benim simdi diziyle alakali birtek sorunum var oda kutsiyle selini cok birbirlerine yakistiramadim ama zamanla alisicami düsünüyorum :img-in_lo
neyse simdilik bukadar insallah raitingleri iyi olur dizinin :img-wink:

dilekce
08-09-12, 08:50
Ben en çok Güven Hokna yı beğendim. Yaprak dökümünde ki annenin başı kapalı hali gibiydi. Kaşı gözü oynatmalar. Lafları sokmalar falan. Orta halli bir aile senin benim gibi aile ne isteyebilir ki, kızlarını kültürlü, dürüst, ahlaklı, okumuş, ha artısıyla namzında niyazında biriylr evlendirmek ister. Eee o zaman annne neden kaçırsın ki Bilal gibi birini:)
İlk bölüm filmin neredeyse yarısını işledi. Sanki çabuk gelişti biraz, gerçi araya başka ne sıkıştırabilirlerdi ki o da var.
Feyza için düşünüyorum da acaba başka bir oyuncu olabilir miydi, aklımdan geçen bir iki kişi var ya lakin onlarda başka dizilerdeler. Selin için endişeli gibiyim, Şu an ki uçarı halinin daha sonra olgun bir hanım haline dönüşebilme ihtimalindeyim. HErhalde altından kalkabilir.
Kutsi Bilal e göre biraz daha olgun kaçmış, HA oyunculuk için beğeni sözkonusu olabilir ama bana göre biraz daha genç biri olabilirdi. Zamanla alışabilirim..
Feyzanın arkadaşları ne itici öyle, Bu ortamların kızları hep mi böyle soğuk itici tiplerdir yahu? İzlerken sıkıldım hani, mümkünse fazla görmeyelim. kanal değiştirme zorunluluğu hissettim ama bölmemek için izledim,Çünkü konunun tam ortasındalar:)
Yeşim Salkım kötü karakter olmasına rağmen onu izlerken keyif aldım, Keza Hakan Eratik te öyle.
Şükran karakterinin mimikleri bakışlarıyla oynaması ne kadar başarılı ise de tv kanalına verdiği o konuşmaları o kadar başarısızdı. Anlatmak istediğini yanlış kelimelerle anlattı belki ama keşke o konuya hiç girmeseydi. Neyse beni dizide ki karakteri ilgilendiriyor.
Genel anlamda merak uyandırıyor, Hani öyle rating patlaması yaşanmayacağı kesinde, orta halden altta kalmayacak derece bir rating bekliyorum, her halukarda ben bu diziye erken finalle veda etmek istemem. Aslında çok bizden, bana göre yarım Türkiye insanı kadar gerçek bir dizi. Her ne kadar kitaptan alıntı olsa bile.
Tüm kadroya başarılar..

90hayat
08-09-12, 09:07
dizi gerçekten harika daha önceden romanını da okumuştum bu yüzden izlemek istedim ve çok beğendim karakterler falan hepsi romandan fırlamış gibi.

suzi67
08-09-12, 09:52
tüm huzur sokagi basligindakiforumdaslara ve miafir olarak girenlere günaydin diyerek yorumuma basliyorum

ben romani okumasim amaTS ve IG nin oynadigi film B Y lari defalarca izledim

gelelim dizimizin ilk bölümüne güzeldi diyebilirim hatta filminden dahada güzeldi

ee buda normal cünkü film kisa sürüyor ama dizi öylemi her hafta 90 dakika ama islenicek konu oldukca cok hemde daha ilk bölümden

iddia olayi 1. bölümde tamamlandi bakalim bundan sonrasi nasil olucak

yaa ben bu sükran in annesi saadet hanima sasiriyorum kizinizorla istemeye cagiriyor pes yani o naasil bir kiz annesi kizinin onurunu gururunu hic düsünmüyor

bir digeride feyza ninüvey annesi ya sen nasil bir annesin asigi ile konusurken birde cocugu geldi onacikisiyor en kötüsüde cocugunu dis doktoruna ayse seni

doktora götürsün diyor ve konusmaya devam ediyor yani adikcasi kadin insanlik kusuru diyorum haa bu arada sakin yanlis anlasilmasin benim oyuncularin kisilikleine lafim yok ben sadece karakterleri elestiriyorum

ilkbahar yaz
08-09-12, 11:28
öncelikle ben bu dizinin ilk sinema filmini izlemişindir ve hala arada izlerim....

genelde dizilerden çok ben o eski,tek binada,veya tek bi mahallede geçen konulardan oluşan;ama içimizden olan şu kimsenin sevmediğini söylerek övündüğü yeşilçam filmlerini genelde severim,arada akşamları kapatıp tv'yi bu eskileri izlerim...

neyse konuyu uzatmayım;bi akşam işten eve gittiğimde koltuğun üstünde bi kitap buldum,kardeşime bi arkadaşı '''senin için bu kitapimuhakkak okumanı istiyorum demiş'''

tabi kitabı sanırım üç akşamda bitirdim ben,kardeşime gelen kitap bi anda sardı beni;konusu çok güzel.

feyza'dan çok bilal;bilal'den çok feyza.....

bi adamın hayattaki anlayışının insanü duygularını inancıyla örtüştürmüşigeniş görebilen ve sevgiyi aşkı,anlayışı;tadışı ve yaşayışı deruni bir algı.....

günümüzde nerede kaybettik biz bunları,nasıl kaybettik.....ve nasıl tekrar buluruz........?

çok zor ve çok güzel değerler........

bunu yansıtabilirler----mi???? ben de kredisi var şuan.

ilk bölümü beğendim,filimle,romanın harmanı gibi olmuş....

izlerkende aaaaa,yokkk bu şuna uymamış,hayır buda aslında böyle olmalıymış diyerek bakmıyorum....

proje güzel bi proje,kanalda iyi konumda bi kanal...oyuncular için bişey demiyorum;(şimdilik)beğendim....özellikle feyza ve şükranı:img-in_lo

önceliğim feyza:img-in_lo

ilk bölüm itibariyle;bilal'in,feyza ile başlayıp,şekil alan hayatların startı bence güzel verildi,devamının da güzel olması temennisi ile....

BAŞLIK HAYIRLI VEDE UĞURLU OLSUN....

türkan şoray ve izzet günay=bi an onları izliyor gibi oldum dün akşam....

cerenn**
08-09-12, 11:29
Diziyi Kutsi için izleyecektim ama konusuda çekti beni içine , ayrıca Selin'e demekki bu tarz roller verilmesi lazım kendini gösterebildi sonunda ben diziyi çok sevdim.Roman'ı okumadığım için bir yorum yapamam ama gayet güzeldi ilk bölüme göre.Sadece açık insanların kötü yansıtıldığı konusuna katılıyorum ama romandaki hikaye bu sanırım o yüzden birşey demeyeceğim.Tek istediğim Kutsi'ye dublaj yapmasınlar ben onu kendi sesiyle izlemek istiyorum harika bir sesi var.

Bu arada reytingler harika gelmiş, maç olmasa demekki 2.yiz gerçi yeni başlayacak diziler var ama olsun Huzur Sokağı sevildi.
Dizinin resimleri eklenince hemen çalışma yapacağım, Kutsiyi çok özlemişim. :img-in_lo
Oyunculuğu bu dizide tavan yapacak birde kendi sesini kullandırsalar yumuğum.

Feyza & Bilal çifti favorim şu anda. :love01:

baranelif
08-09-12, 11:44
Okan Bayülgen ne diyor; hayat sokakta, sokağa çık! ATV’nin yeni dizisi Huzur Sokağı’nı kastetmiyordu herhalde çünkü pek onun yaşam tarifine göre bir sokak değil bu...

Aslında daha çok dizinin misyonundan, sosyal mesajlarından bahsetmek istiyordum ama en nihayetinde bu bir ’seyirlik’ olduğundan, ilk bölümün seyirci gözüyle değerlendirmesini yapmak en doğrusu olacak.

Diziyi sesli çekip, sesi uymayanları dublajla yamama hadisesi bildiğin kulak tırmalıyor. Leyla ile Mecnun gibi dizilerde de bölüm oyuncularına yapıyorlar bazen çaresizlikten ama burada bildiğin kargaşa hakim. Ses işçiliği yerlerde sürünürken görüntüler fazla pastel, sulu boya tadında. Diziyi ATV’nin HD yayınında izledim, bundan kaynaklanabilir mi bilemiyorum? Belki de sorun makyajlarda!

Müzik kurgusu enteresan... Başı açık ’kötü’ karakterlerin sahnelerinde ya derin bir sessizlik ya da tedirgin edici tınılar mevcutken kapalı ve huzurlu insanlarımızın olduğu sahnelerde huşuyla yükselen bir müzikal yerleştirme tercih edilmiş.

Gelelim Bilal (Kudsi) ve Feyza (Selin Demiratar) karakterinin aşkına... Yoksa Clark Kent ve Lois Lane’ mi demeliydim! Feyza ne zaman dara düşse Bilal oracıkta imdadına yetişiyor. Abartılı bir tesadüfler silsilesi. Ha bir de o üniversitedeki karşıt görüşlü öğrencilerin kavga sahnesindeki kepazelik neydi öyle! Lise piyesi mi bu?

Huzur Sokağı sayesinde öğrendiğim şeylerden biri de iftar sofrasına güneş neredeyse tepedeyken oturmanın şart olduğu! Biz baba ocağında da, kendi evimizde de 10 bilemedin 15 dakika önce otururuz bu sofraya ama huzur taşan bir sokakta normal şeyler tabi bunlar.

Bu dizi de devamlılık hatalarından nasibini alıyor. Feyza arkadaşlarını da alıp babasının şirketine gittiğinde kot pantolonla girip mini etekle çıkıyor. Zaten Feyza’nın tiplemeden öteye geçemeyen kankaları Yeşilçam zamanlarında dondurulup bu dizide çözülmüş gibiler.

Dizide abartısız, özdeşleşme yaratacak kabiliyette bir oyunculuk bulmak mümkün değil. Kartona çizilmiş gibi tüm karakterler. En çok da Hakan Eratik’in abartılı ‘kötü adam’ performansından rahatsız oldum. Engin Koç’la, Eray Özbal arasında gidip geliyor. Geçiniz!

Ne diyelim, ortada bir başarı ya da sansasyon yok. Aslında ben bu diziye en ağır tepkinin muhafazakar seyirciden geleceğini düşünüyorum. Onlar kendi yaşam tarzlarını yücelten bir TV olayı için ekran karşısına geçtiler ancak karşılarında yine kimin eli, kimin cebinde bir olay örgüsüyle yürüyen baştan savma bir yapım var. Her zaman gördüğümüz kadar bacak, hiç görmediğimiz kadar türban… Hepsi bu!

Üzgünüm ama bu basit aşk üçgenleriyle ulusal TV’de İslam devrimi falan yapılamaz, herkes rahat olsun. Romanın tüm söylemi fon yapılıp naftalinli bir aşk hikayesi öne çekilmiş. 30 yıl önce terkedilmiş "iddiasına adam tavlama" klişesiyle nereye kadar? İlk bölümden anladığım tek şey şu oldu; herkes Bilal’in peşinde, Bilal huzurun peşinde! Huzur Sokağından kasıt buysa eğer…

ATV’ye de geçmiş olsun. Bu dizi tutmaz ama romanın fanatiklerinin ki, onların hepsini sıradan TV izleyicisi sanmayın, ısrarı yüzünden devam eder. Eder mi acaba?
atv biraz suclu 3 hafta önce yayınlanacaktı şim di reytingler tavan yapacaktı akılsız atv yinede hayırlısı olsun haftaya kıran kırana gececek
bence emirin yolu dila hanım huzur sokağı
1 dila hanım 2 huzur sokağı 3 emirin yolu olur bence haftaya reytinglerde

çağla ismailyk
08-09-12, 11:53
dün afkey i izledim..
şimdi açtım huzur sokağını izliyorum.. jeneriği çok beğendim.. müzikler falan çok hoş olmuş.. taksi sahnesi güzeldi.. kutsinin oynayışa diyecek söz yok..

reytinglerde güzel gelmiş.. hayırlı olsun :happy0064

afk2005
08-09-12, 12:18
merhabaaaaa,romanda mahalleye sonradan taşınıyor feyzalar ama burda zaten aynı mahallede oturuyor oldular, feyza bence iftarda etkilendi bilalden, aslında doğru biraz da iyi oldu,süründürüp durmaktan iyidir, ya 30 bölüm bilali kandırsaydı ne yapardık, doğru dedin bak

Merhaba Canım.
Ben kitabını okumadığım için bana durum vahim gelmedi.Şimdi gene aynı yerlede oturuyorlar ama öyle kitaptakı gibi daha yakın degıller sanırım bırbırlerıne. Bu halıylede güzel olmuş dizi. Feyza ilk gödürğünden beridir etkilenmiş hanı sarhoş olduğunda Bilal arabanın altında kalmaktan kurtarıp üzerine düştüğünde hemen o sahneyı Flasbackle hatırlatma yapmışlar. Nitekim ıkısıde etkilendi birbirinden.Uzatmamalarıda iyi olmuş Feyza şimdi Bilalin gönlünü almaya çalışacaktır.Zaten bellıkı Feyza çok yanlız biir etrafında arkadaşları yle bir hayatı olmasına rağmen içinde bulunduğu bu ortamdan mutlu değil

eren1
08-09-12, 12:25
Diziyi sesli çekip, sesi uymayanları dublajla yamama hadisesi bildiğin kulak tırmalıyor. Leyla ile Mecnun gibi dizilerde de bölüm oyuncularına yapıyorlar bazen çaresizlikten ama burada bildiğin kargaşa hakim. Ses işçiliği yerlerde sürünürken görüntüler fazla pastel, sulu boya tadında. Diziyi ATV’nin HD yayınında izledim, bundan kaynaklanabilir mi bilemiyorum? Belki de sorun makyajlarda!
bu yorumu yapn nasıl izlemiş :img-hyste idizi sesli çeilmemiş ses kargaşasası olması imkansız. ikinci dizinin rekleri oynamış ve fazla blurlanmış görüntüler yani photoshoplamılar pastalik bu bluerlamada kaynaklı

Huzur Sokağı sayesinde öğrendiğim şeylerden biri de iftar sofrasına güneş neredeyse tepedeyken oturmanın şart olduğu! Biz baba ocağında da, kendi evimizde de 10 bilemedin 15 dakika önce otururuz bu sofraya ama huzur taşan bir sokakta normal şeyler tabi bunlar.

sanırım yazar toplu iftarlara pek katılmamış. toplu iftara kimse 15 dakia önceden gelemez gelemez sofranın hazırlanılması zaten bir iki saat sürer ayrıca ifarlar sadece yemek yenmez sohbet hasbial mekanlarıdır yaşlılar önceden gelir ve sohbet muhabet , meşk ederler. umarım bunu yazan toplu bir iftara katılır :img-hyste

Bu dizi de devamlılık hatalarından nasibini alıyor. Feyza arkadaşlarını da alıp babasının şirketine gittiğinde kot pantolonla girip mini etekle çıkıyor. Zaten Feyza’nın tiplemeden öteye geçemeyen kankaları Yeşilçam zamanlarında dondurulup bu dizide çözülmüş gibiler.

yazar diziyi tam izlemediği ortaya çıkıyor feyzanın babasına gitme sebebi alışveriş. babasının mekanından kot pantonlanla çıkmıyor alışveriş sonrası mini etekle çıkıyor yazar dikat etmemiş elindeki alışveriş torbalarına

atv biraz suclu 3 hafta önce yayınlanacaktı şim di reytingler tavan yapacaktı akılsız atv yinede hayırlısı olsun haftaya kıran kırana gececek
bence emirin yolu dila hanım huzur sokağı
1 dila hanım 2 huzur sokağı 3 emirin yolu olur bence haftaya reytinglerde
atv diziyi 3 hafta önce başlatamazdı bayram arası girip dizinin bütünlüğü bozulacaktı. onun için en uygun vakit dündü dogru zamanda başladı. zaten yazın yüksek reyting amak pek faydalı değil genelde yazın yüksek reytingli diziler kışın dagılır

gizem_kutsi
08-09-12, 12:35
Merhaba.. :img-wink:

Diziye tek kelimeyle ba-yıl-dım! :img-in_lo
Güzel olacağını tahmin ediyordum ama beklediğimin üstündeydi.
Emek veren herkese teşekkürler. :happy0064

Bölüm yorumuma gelirsek;

KUTSİ. :img-in_lo
Sen nasıl bir adamsın ya? Levent'i unutamam diyordum ama Bilal'i daha çok sevdim ben... :img-in_lo
Naifliği,sevecenliği,merhameti kısaca herşeyiyle sevdim ben Bilal'i.

Selin Demiratar'ı genelde soğuk bulurdum ama dizideki performansı gayet iyiydi. Özelliklede taksi ve dans etme sahnesinde. :)

Sinem Öztürk'e de bayıldım. Başörtüsü çok yakışmış.

Kitapta Feyza & Bilal aşkı olsa da ben dizide Şükranın saf ve temiz aşkından yanayım..:img-in_lo

Reytingler gayet iyi bence. AFK'nın daha çok izleneceği belli bir şeydi zaten. haftaya zorlu bir hafta olacak,her kanalın bir dizisi var haftaya. :icon_whis

Ve şu repliği yazmadan edemicem;

Feyza:Her müşteriyi kucağında eve taşımıyorsun heralde.
Bilal: Her müşteride takside sızıp kalmıyor zaten. :img-hyste

İyi Yorumlar :img-wink:

afk2005
08-09-12, 12:45
İlk bölüme göre gayette güzel reytingler almış izlerken yeniden heyecanlanabildiğim bir dizi bulduğum için mutluyum ve huzur sokağında huzurluyum...

Feyza ile Bilal çok tatlı oldu birbirlerine iftar sofrasındaki sonrasındaki halleri beni etkiledi ... kitabı okumuş biri olarak çok umduğumu bulmasamda kitaptan bağımsız düşündüğümde çok güzel bir bölüm olduğunu özünde kitaba sadık kalındığını söyleyebilirm:img-blush

Haftaya 3 dizi kapışacak.Afk-Dila Hanım-Huzur Sokağı bakalım haftaya reytıngler ne gelıcek açıkcası merak edıyorum.Umarım güzel bir Reytıngı gelır.

Ben çok beğendim diziyi + avanatajım kitabı okumamak sanırım yoksa bende kıyaslayabılırdım ama mutlaka kitap dışına çıkmalarıda gerekıyor zaten kitaptan alınrtı olan dizilerin hiç biri kitaba tam olarak uygun işlemiyorlar zaten.

Feyza ve Bilali bende çok beğendim yakıştırdımda.Açıkcası akıbetlerını merak edıyorum bakalım neler olucak bu cephede .

KaNoLa
08-09-12, 12:45
Huzur sokağını beğendim.Beklediğimin çok daha üstünde
bir başlangıç yaptı,çok iyi bir başlangıç..

gelelim karakterlere

kutsi:tek kelimeyle harika bir oyunculuk çıkarmış,özellikle konuşma yaptığı sahnelerde çokta güzel bir ses tonuna sahip,döktürdü tam anlamıyla

selin demiratar:Ben bu kızdan pek haz almazdım,acı hayatta bir dakka durmazdı gözyaşları ordan bir antipatim vardı,ama dün akşam ki sahnelerde
çok başarılıydı..çokta güzel göründü gözüme..

Sinem öztürk:aşk acısı çeken bir kızı gayet iyi bir olgunlukta canlandırıyor..yalnız annesine acaip sinir oldum.

prenses69
08-09-12, 12:53
Dün oturdum ve Huzur Sokağını izledim büyük bir merakla.
Genelinde beğendim diziyi,diğer dizilerden farklı bir havası var oldukça.
Feyza karakterini sevdim,böyle cool bir havası var tabiri caizse .
Selin Demiratar'da rolünün hakkını çok iyi vermiş.Kutsi'ye ise denicek laf yok.
Ama ben Şükran karakterine bayıldım en çok :img-in_lo O kadar temiz bir yüreği ve aşkı var ki.
Annesi Feyza hakkında konuşurken,sus anne ayıp diyor ne kadar kendi canı yansada. . .
Kesinlikle çok güzel bir karakter Şükran.Sinem hanımda karaktere cuk oturmuş.

Cami sahnesinde Feyza'yı hayretle izledim açık söylemek gerekirse. . .
Hatta izlerken anneme 'başın açık diye süslüsün diye insan dininden bu kadar bir haber olur mu ya ' dedim birazda isyanla.
Annem ise ''ailesinde görmemiş bilmemiş,nasıl olucaktı '' dedi.
Annem haklı :) Bir insanın anne ve babasının yaşam tarzı ister istemez çocuğu da etkiliyor.
Ama dadısı gayet tatlı bir kadın,keşke Feyza biraz dadısından kapabilseymiş bir şeyler din konusunda.
Burda demek istediğim insanları yargılamak değil asla ! Ama en azından camiye gidildiğinde dinle aran pek olmasada saygı göstericeksin :img-wink:

Yine mağlum cami sahnesinde Şükran'ın annesi Feyza'yı gölgede bıraktı nerdeyse..
Kızın arkasından konuşmadığı laf kalmadı daha çok günahını aldı kıızın ne diyim.

İlk bölüm güzeldi gayet takip etmeye çalışıcam derslerimin arasında diziyi.
Ama biraz grii karakterlerde sokulmalı bence ,başı açık süslü ama gayet dinine bağlı insan karakterleri falan mesela :)

miss alakurt
08-09-12, 12:58
Reytinglerimiz güzel gelmiş haftaya yerini koruyabilir mi bilmiyorum ama umarum korur romanı okuduğumdan benim için birazcık hayal kırıklığı oldu ama dizimi hemen silip atacak değilim genel olarak iyi bir başlangıç yaptılar...
Oyunculuklarımız zaten iyiydi.
Levent'den sonra Bilal bana biraz garip geldi tam alışamadım :img-hyste ama Kutsi onun da hakkını veriyor.
Dün tam anlamıyla bir yorum yapmamıştım.
Feyza'nın dans ve cami sahnesine kesinlikle bayıldım.:img-hyste
Muzurluk çok yakışıyor ona,üvey anneye gıcık oldum.:img-beee: lakin oyunculuk iyiydi.:img-wink: Fragman çıkmadı daha diye biliyorum ne zaman verirler acaba?:whistle2
2. bölümcüğümüzü merakla bekliyorum.:img-blush

sessizlik__
08-09-12, 12:59
Haftaya 3 dizi kapışacak.Afk-Dila Hanım-Huzur Sokağı bakalım haftaya reytıngler ne gelıcek açıkcası merak edıyorum.Umarım güzel bir Reytıngı gelır.

Ben çok beğendim diziyi + avanatajım kitabı okumamak sanırım yoksa bende kıyaslayabılırdım ama mutlaka kitap dışına çıkmalarıda gerekıyor zaten kitaptan alınrtı olan dizilerin hiç biri kitaba tam olarak uygun işlemiyorlar zaten.

Feyza ve Bilali bende çok beğendim yakıştırdımda.Açıkcası akıbetlerını merak edıyorum bakalım neler olucak bu cephede .

umarım iyi gelir böyle bir dizinin yok olup gitmesini istemem..

kesinlikle kitabı okumuş olsaydın karşılaştırma yapardın ben ister istemez karşılaştırma yapıyorum mesela kitapta feyzalarla bilallerin evi karşı karşıyaydı ve onlar birbirlerini izlerlerdi camdan cama :img-in_lo şimdi sadece aynı sokaktalar hepsi bu ilk kitaba sadık kalınacak dendiğinde bu detaylarıda beklemiştim ama olmadı detayların arasında en güzeli bekir amca o tam anlamıyla işlenmiş dizide:img-wink:

çok sevimli bir çift oldular kesinlikle daha neler göreceğiz acaba:img-in_lo

esra2
08-09-12, 13:10
raytingler super.;

ben ilk bese girmesini istiyordum maca ragmen 4. olmus..egerki mac olmasaymis 2. siraya yerlesecekmisiz

afk zaten kan kaybeder, diger kanallarin dizileri haftaya teker teker basliyacak ama benim tek temenim huzur sokagi yerini korusun hep ikincilikte oynasin yada ilk ucten dusmesin.

sabirsizlikla 2.bolumu bekliyorum

Nurcan_
08-09-12, 13:20
Ben diziyi genel olarak cok beğendim bazı sahnelerde gözüme batti ama genel olarak cok başarılı buldum.
Ayrıca dizinin konusu cesaret ister çünkü denge cok önemli.
Bilal karakteri gercekten kutsiye cok yakışmış.Ben dizide yer alan oyuncuları cok beğendim roller hepsine cok uymuş.
Şükranın annesi biraz fena kizlarin iftara gelmesiyle birkikte hemen huzursuz oldu ve ilerde neler olabilir anladi ve kutsinin annesini uyardi. Bu karaktere dikkat diyorum ama oyunculuk superdi Güven Hokka farki diyorum... Şükran annesi benzemiyor ben duruşunu beğendim Bilal'de şükranlar evlenmeye hayır demedi tabi feyzayla birlikte bence bu kararı değişebilir...

İddanın ilk bölümde ortaya çıkmasını beklemiyordum ama bence iyi olmuş yoksa kaç bolum bunun ortaya çıkmasını bekliyecektik... Asıl hikaye bundan sonra başlayacak gibi geldi bana bakalım Bilal bu olayın karşısında nasıl bir tepki verecek???

Dizinin yolu açık olsun sonuclarda gelmiş bence gayet iyi bir oran yakalamis dizi. umarım ATV dizinin arkasında durur ve bolca tekrarını verir. Biraz sabırlı olsa ATV bu dizi cok gundem değiştirir...

çeşm-inaz
08-09-12, 14:30
Kitabı okuyan biri olarak ister istemez kıyaslama yaptım.Dizideki feyza karakteri evet olmuştu ama bilal karakteri bana kitaptaki bilal'den daha cüretkar geldi.Zira kitaptaki bilal'le dizideki kurtarma sahnesindeki bilal'i düşünürsek cidden fazla iddalı.Kutsi'yi performans olarak beğendim. Selin Demiaratar'da,sanırım Feyza rolüyle şeytanın bacağını kırdı.:) Kendisine karşı açıkçası ben de biraz önyargılıydım ama feyza karakterini sırtladı diyebilirim.
Müziklere gelince; ben, şahsen müzikleri vasat buldum.:icon_sorr Daha iyi olabilirdi.bir de Suavi Eren'e bu dublaj hiç ama hiç olmamış.:img-blush keşke kendi sesini kullansaymış.
bu arada ben Recep Tayyip Erdoğan ile Emine Erdoğan dizi hakkında ne düşünüyorlar çok merak ediyorum doğrusu.Zira Şule Yüksel Şenler Hanımefendinin Erdoğan Ailesi üzerindeki ehemmiyetleri malum.:img-wink:

medıne
08-09-12, 14:33
Kızlar ben çekeceğim ama henüz diziyi indiremedim indirdikten sonra çekip ekleyeceğim. bu gün yüklemeye çelışacagım

Teşekkür ederim canım büyük bi dertten kurtardın beni =)) Gönül rahatlığıyla ders çalışabilirim :love01:

Şunuda belirtmeden geçemeyecem.Ben bir dizide ilk kez ezan sesi duydum..Çok garip ve mutlu etti beni bu..=)

tsli_çoruh
08-09-12, 15:08
dizideki karakterlere karsi hiç bir hayranligim simdiye kadar olmamistir ama ne yalan söyliim
izlerken çok heycanlandim simdilik güzel ilerliyo hikaye :) umarim böyle devam eder
hangisini izliyecegimi sasirdim bir yandan güzel yeni bir dizi diger yandan afkde zeynepp :img-in_loAslinda ferihasiz izlenmez ama sirf zeynep için katlandik bi seferligine

ümmühan_EAFC
08-09-12, 18:50
ben çok beğendim diziyi zaten güzel olacağı konusunda bir kuşkum yoktu reytingleride güzel gelmiş ama ben çok daha olur diye beklerdim
tekrarları sayesinde atar dahada reytingleri 3-4 bölümden sonra belli olur kesin izleyici kitlesi bol şans diliyorum kendilerini

selin-ji
08-09-12, 18:53
ben çok beğendim diziyi zaten güzel olacağı konusunda bir kuşkum yoktu reytingleride güzel gelmiş ama ben çok daha olur diye beklerdim
tekrarları sayesinde atar dahada reytingleri 3-4 bölümden sonra belli olur kesin izleyici kitlesi bol şans diliyorum kendilerini

Ben şuna adım gibi eminim ki millet AFK'yi hazaldan geri kalan birşey var mı diye izledi. yanlış mıyım ????
hea birde vücut görmek isteyen fanlar için :img-eat:

Birinci sezonunda düşük düzeyde geçinen insanları aşağılayan bir diziyi uzattılar babam uzattılar 2 kez yüzük taktırdılar.
neyse artık maç olmasaydı 2. hak bizimdi.

Maç izleyenleride hiç anlamam sanki oouuooaaww diye bağırınca futbolcular para veriyor.:img-hyste

Hernekadar sözlüklerde dizimizi eleştirselerde kulağımın arkasına atıyorum.
bulduda ediyorlar tarzında yorumlar dı... yok eski mahalle tadında değilmiş yok ayrımcılıkmış bla blaa.

AFKFerihaEmir
08-09-12, 19:37
Selin Demiratarı yeniden ekranlarda görmek güzeldi. Keşke Kutsi kendi sesini kullansaydı, bir ara doktorları seyreder gibi oldum. Ama bazı arkadaşların söylediği gibi, dublaj sorunumu ne vardı, gerçekten rahatsız ediciydi. Umarım gelecek bölümlerde bunlara daha çok dikkat ederler.

Feyzanın dadısı çok tatlı bir kadın, aralarındaki bağ çok güzel. Annesine ne olduğunu yakında öğreniriz, babasıda pek sağlam pabuca benzemiyor. Feyzanın arkadaşarıyla olan ilk sahnede diğer kızlar çok sönük kaldı. Arkadaşlıklarına arkadaşlık denilmez, sanki düsmanlar. Birisiyle güzel bir arkadaşlık kursa güzel olur. Halasıylada çok güzel anlaşıyor.

Birde üniversitedeki kavga neydi, sokak kavgasına benzetmisler. Üniversite mi, yoksa çetelerin buluştuğu yer mi belli değil. Buna bir zahmet bir açıklık getirsinler.

Henüz kitabı okumadım, ama özetini okudum ve ilgimi çekti. Umarım güzel bir şekilde devam ederler.

dawson'S creek
08-09-12, 20:20
ilk bölüm çok güzeldi
ilk defa böyle bir dizide büyük kast var genelde stv yapardı
bu yönden o büyük ustalarıda tebrik etmek isterim
güzel yazılmış güzel oynanmış
reytingler umduğumdan güzel geldi
demek ki ilerisi daha iyi olucak

afk meraktan izlendi
maç genelde hepsin geçer bir daha maç girmemesi dileğiyle
bunlara rağmen reytinglerde 2 ve 4 te
ve tt olmuş bunlar büyük artı

ilerisi daha güzel olucak
afk giderek düşücek
bizimki tekrarlarla farkedilicek
zaten bu diziyi izliycek bir kitle var
azımsancak bir kitle değil
öyle bir kitleki stv yi bile ilk beşe sokan kitle
e bide büyük kanla ötürü diğer kitlede izliycek
ilk 15 bölüm garanti

-Busra-
08-09-12, 21:00
Şuanda Suskunlar'dan sonraki favori dizim. Ben çok beğendiğimi söylemek istiyorum öncelikle, belki bir takım eksiklikler vardı ama çok normal...
Oyuncuların da rolleri tam oturmuş, ilk bölüm olmasına rağmen iyiydi :)

Hmmm, bir de bu gidişle Kutsi hayranı olacakmışım gibi geliyor, favori karakterimdir kendileri :)

pnshy_bkc
08-09-12, 21:30
diziyi beğendim. hatta kusur bulamadım. Selin role tam oturmuş. rol olarakta güzellik olarakta beğendiğim bi kadın zaten

konu olarak çok tartışmaya neden olabilir. ilk defa farklı görüşte insanları biraraya getirdiler. umarım kadın çekişmesi yapıcaz diye bi tarafı lekelemezler

Feyzanın çabaları çok hoşuma gitti :D Bilali görmek için koşuşturması komik halleri herkesin başına gelmiştir heralde :D Kutsi hayranı değilim ama dün bütün gece rüyamda Kutsiyi gördüm

CIabla
08-09-12, 21:53
merhabalar
ben dün bölümün ortalarina denk geldim
cok begendim bu diziyi dizideki sicak hava beni cekti
bende kutsi hayrani degilim ama hayran olunmicak gibi degil
dün gercekten cok iyiydi ben sirf onun icin bile izlemeyi düsünüyorum
selin genelde bana hep itici geliyor bilmiyorum
bu kiza hic bi dizisinde kanim kaynamadi
güzel bir bayan ama ben rol olarakda feyzanin tavirlari hosuma gitmedi
sükrana esarp cok yakismis onu oynayan bayana
kutsiyle aralarindaki uyumu sevdim ben ne kadarda bilal feyza olucaksada
ben sükranci olucam gibi bilemiyorum:img-blush

esra2
09-09-12, 00:14
2. baslik acilmis hayirli ugurlu olsun nice basliklara..

2. tntiminda en kisa zamanda cikmasi umuduyla..

calismalar oldukca guzel bende bila feyzayi yakistirdim..

sukrana uzuldum, yazik kizcaz iftarini bile acamadi :...

ümmühan_EAFC
09-09-12, 12:28
Ben şuna adım gibi eminim ki millet AFK'yi hazaldan geri kalan birşey var mı diye izledi. yanlış mıyım ????
hea birde vücut görmek isteyen fanlar için :img-eat:

Birinci sezonunda düşük düzeyde geçinen insanları aşağılayan bir diziyi uzattılar babam uzattılar 2 kez yüzük taktırdılar.
neyse artık maç olmasaydı 2. hak bizimdi.

Maç izleyenleride hiç anlamam sanki oouuooaaww diye bağırınca futbolcular para veriyor.:img-hyste

Hernekadar sözlüklerde dizimizi eleştirselerde kulağımın arkasına atıyorum.
bulduda ediyorlar tarzında yorumlar dı... yok eski mahalle tadında değilmiş yok ayrımcılıkmış bla blaa.

yorumlarını çok beğendim bende aynen senin gibi düşünüyorum :)
AFK İKİNCİ BÖLÜMDE Ciddi bir reyting kaybedecektir ve ikinci hafta maçta olmadığı içn bizim dizimizin reytingi inşallah tavan yapacaktır çünkü bunu hak eden bir dizi

sözlük yorumlarına gelince isteyen istediğini söyleyebilir ama bi gerçek var ki bu dizi belki bi çok insanın hayatına yön verecek ben kitabını orta okulda okumuştum okadar sürükleyici ve etkileyiciydiki 4 5 günde bitirmiştim (benki yaprak dökümü gibi bir kitabı iki kere elime alıp 30 40 sayfa okuduktan sonra bırakmış bi insanım çok sevmem öyle kitap okumayı ama bu kitap beni daha o yaşta bağlamıştı kendisine)

Benim en çok merak ettiğim şey kitapta ben gençlik hem orta yaş hemde yaşlılık halleri anlatılıyo özellikle yaşlılıklarını çok merak ediyorum.
bide en üzücü tarafı biz mutlu bi son izleyemeyeceğiz (gerçi çocuklarının aşkı anlatılacak ama bu ikiliyi el ele göremeyeceğiz)

selin-ji
09-09-12, 16:55
Dizinin tutup tutmayacağını şimdiden konuşmak çok anlamsız dedikleriniz ters teperse...
Şimdilik dizimiz böyle iyi bırakın bu derecede kalsın 4 olmakta iyidir 2 olmakta iyidir.
15miş 14 buçuk şeyr miş ben anlamam çıkmayacak diye birşeyde yok.
Bana kalırsa Pazartesi olmalıydı zaten huzur sokağının tekrarı pazartesi günü
ozaman ki ratinglere bakıcam.
Ben cuma olsun hiç istemedim çünkü iki sevdiğim dizi çakışıyordu Beni tek güldüren dizi Yalan dünya idi.

yorumlarını çok beğendim bende aynen senin gibi düşünüyorum :)
AFK İKİNCİ BÖLÜMDE Ciddi bir reyting kaybedecektir ve ikinci hafta maçta olmadığı içn bizim dizimizin reytingi inşallah tavan yapacaktır çünkü bunu hak eden bir dizi

bu arada AFK olayının hazal yüzünden olduğunu nereden biliyorum çünkü bende bir zamanlar İdil için adanalı rezaletini çekiyordum "ay şimdi öldü acaba mezarı gözükürmü ? ay hatırlarmı? ay hortlarmı? diye hatta geri dönermi diyede umut ediyordum.
Ölen bir karakterin seyirci piskolojisini yaşayan biriyim. :img-hyste

Bu arada teşekkür ederim canım seninle Lise Defteri başlığından konuşuyorduk zaten. :img-wink:

Baranelif arkadaşım diğer başlık kilitliydi alıntılayamadım yazdıklarını.
Diğer başlıkta övüyordun tutar diyordun ne olduda birde olumsuz eleştiri yapıverdin ? neyse ben fikrine saygı duyarım.:bilmim
Görüntü kalitesine bile suluboyalı demişsin.
Bırak suluboyalı şoplu moplu olsun Ülkemizde HD görüntünün dadını çıkaralım.

Nurancığım resim'e bende bayıldımm
Çalışma yapan herkesin ellerine sağlık.:love01:

ümmühan_EAFC
09-09-12, 18:04
Bu arada teşekkür ederim canım seninle Lise Defteri başlığından konuşuyorduk zaten. :img-wink:
.:love01:

hatırlamadım :icon_whis ama kesin öyledir çünkü o lise defterinin bağımlısıydım
artık bu dizi başlığında konuşucaz gibi görünüyo çünkü böyle giderse ben bu dizinin bağımlısı olur çıkarım

bu arada dizinin iyi gitmeyeceğini düşünenleri anlamıyorum ne uyduruk diziler nasıl reytingler alıyo emirin yolunu bende izlemeyi düşündüm yani ilk bölümü huzur sokağı olduğu için izlemedim halbuki ferihayı bile doğru düzgün izleyen biri değildim sırf konuyu nereye bağlıycaklar diye düşündüğüm için merak ettim benim gibi düşünüpte izleyen çok insan olduğunu düşünüyorum ben

selin-ji
09-09-12, 18:14
Sevindim..:love01:
Diziden bol ne varki Kanallarımızda daha birsürü dizi yayına girecekmiş.

Daha dizi yayınlanmadan birsürü eleştiri oldu kitaba bağlı kalırlarmı kalmazlar mı diye.
Şuanda hiçbir senaristin kitaplarımıza bağlı kaldığını zannetmiyorum.
Kötü Yol dizisinde Reşat'la Nuran kitapta çok mu şakalaşıyordu ?
ozamanlar " ufak at da civcivler yesin" deniyormuydu? " ayy şu tipe bak tipe hamile kadın rüyasında görse çocuğunu düşürür" diyormuydu?

Millet böyle ufak da olsa hataları es geçerken hangi bağlılıktan bahsediyor ben anlamıyorum?
Ana sayfada ki haberi okudum şimdi TVyazarı eleştirmişmi yoksa destekmi vermiş hiç anlamadığım bir yazıydı.
Hayırlı uğurlu olsun Eşarp reklamıda olduk :img-tomat
bu arada eleştiren kişi oyuncuların ismini 4444 kere okumalı ondan sonra eleştiri yapmalı SibelDemiratar değil SelinDemiratar:img-wink:

NURANNN
09-09-12, 19:41
dizide ki bir çelişkiye deyineceğim feyza bilalae din sizin tekelinde mi dediğinde bilal şunları demeliydi: ramazada zil zurna sarhoş olup (sonra iftar davetini oruç (farzı terketmiş) tutumuyoruz diye geri çeviirince camiye gelmen ki terahvi namazı farz değil sünnet bir namaz insan şaşırıyor . ama bilal bunlardan şüpelenmiyor kem küm ediyor normal bilal kıvamıda biri feyzanın bir oıyun çevirdiğini hemen anlar senarist fazla düşünmede ve dindarlıgı bilmene bir kurmaca kurunca böyle oluyor işte ne yaparsın :))))))))) burda senarist feyzaya din sizin tekelinde mi lafından ziyaede dadım getirdi teravih namazına beni de dindar olmamı ister bende sevdiğimden kıraram dememliydi bu daha inandırıcı olurdu

Benim anlamadığım siz durup durup dizinin bir yerinden bir şey çıkarıyorsunuz saygıda duyuyorum düşüncelerinize fakat okuduğum kadarıyla bir aşağılama çabasına girmişsiniz diziyi dizi 4 4lük olmaya bilir de bahsettiğiniz şeylere bir siz dikkat ettiniz anlaşılan kimse bunlara takmadı ve herkes diziyi çok beğendi sadece eleştirmek ve kötü yorumlar yapmak için yazacaksanız bence diziyi izleyip sinirlerinizi bozmayın.
Buna da cevap yazmayacaktım ama son bir kaç sayfa da habire diziye çattığınızı farkettim duramadım açık söylemeliyim. Kumanda pilli bir alet izlemek istemeyen çok güzel bir şekilde kanal değiştirebilir.

azisim
09-09-12, 21:43
Diziye romanini okumus biri olarak önyargili yaklasmak istemem ama romanin icindeki konularin cogu saptirilmis..Yani romani uygun kalinmamis..

AMAAAAAA.....Romani okumamis farzederek yorum yaparsam
Diziyi cok begendim..
Müzikleri olsun sahnelerin gecisleri olsun..Gayet güzel..

Ve güzel bir baslangic bana göre,umarim reytingleri de süpeeeer olur..
Zira son bölümüne kadar izleyecegim diziyi..Hemde keyifle...

Bu arada kutsi ile selin coook yakismis..

dawson'S creek
09-09-12, 22:03
ben kutsiyi biraz yaşlı buldum oyunculuğundada bir gelişme yok mimik yapıyormu bilmiyorum
yada yüzüne sürülen makyaj etkisi
ama bana hiç mimikleri cezbetmiyor

kaç yıldır bu piyasada bir gelişme yok

ama selin için tam tersi
çok geliştimiş
tam bir üniversiteli hareketleri
hali tavrı
diksiyonu
çok çok iyi bir oyuncu olmuş
bravo

karakter olarak kutside selinde olmuş
yakışmada yakışmışlar
ama kutsi oyunculuk olarak biraz zayıf kalmış

NURANNN
09-09-12, 22:08
sanırım yazınıza 4. sayfadaki yazdıgım yazı cevap olacaktır :)))) hep olumsuzluk yazmıyorum ama olumlu buldugum da bu kadar ben ne yapayım :)))))

İkisinin uyumlu olduğunu söylediğiniz için sağolun ama olumluluktan ziyade gerçek olan bir şey zaten ben sizin diziye tutumunuzdan bahsediyorum her neyse sizinle sürekli bu konuda yazışacak değilim başlıkta sinir bozmayın yeter. Bu da son cevabımdır. Diziyi bu başlıkta ki herkes beğendi sizin diziyi bolca eleştirmeniz bunu değiştirmeyecek sadece sinir bozucu olduğunu söylemek zorundayım.

Groll
09-09-12, 22:31
Ben diziyi beğendim.Bence dizi tutar.Müziklerine değinmek istiyorum.Müzikleri gayet güzel.Denildiği gibi sahne geçişleri de hoşuma gitti.Bence cuma gününün yeni bir fenomen dizisi olacak.

Viennetta
09-09-12, 23:32
Merhaba Huzur Sokagi fan uyeleri,

Dizinin ilk bolumunu izledim, begendim.. Guzel bir yapim olmus.

Yalniz. sasirdim kimse bu konuyla ilgili birsey yazmamisda.
Bir dizide gercekcilik cok onemlidir...
Sukran karakterini oynayan oyuncu Sinem Ozturk ´Turban goruntu kirliligi yaratir diye korktum´ gibi bir aciklama yapmis.

Bir insan bunu dusunur. begenilmezdi diye korktum bari desin. Herne olursa olsun. Bu bircok Turbanli hanimlar icin hakaret olarak algilanir.
Bir oyuncu dusunduklerini kendisine saklasin, ozellikle bu dizideki karakteri etkileyecek sekilde bir konu ise. Sinem Ozturku kiniyorum ve sukran karakteri benim icin bitti gibi birsey oldu....
turban dusmani bir oyuncu, turbanli bir bayani oynuyor. SIFIR inandiricilik

sevgiyolu
10-09-12, 01:17
Bu dizi zamandında sinema olarak gösterilmişti konu aynı....

Lise yıllarıma denk gelir..
İzzet Günay ve Türkan Şoray oynamıştı..

İsim olarak farklı geçmişti..

selin-ji
10-09-12, 12:58
dogru kimse hesap soramaz ama bilal sorurdurdular işet . senarist bilalin kişiliğini bozdu işte :)))))) üstelik şakın bir ifadeyle seni camide gördüm dedi. normalde bilal gibi biri bunu da sormamalıydı. hayatta herşey insnaın başına geliyor

Belkide meraktan sordu? hani insan "acaba o mu? " diye kafasında bir beyin fırtınası yapar ya bilalde onu yaşamıştır senaristin gözünde.
belkide Feyzanın olduğundan emin olsaydı yanına gidicekti ama feyza önden önden gitti yetişmekte zorlandı.

cemillover
10-09-12, 13:31
ben bu diziyi haftasonu tv'de gördüm,kitap uyarlamasıymış,kitabın yazarının geçmişi ve de kitabın içeriğini bilince insan merak ediyor;hangi kafa ile bu kitabı diziye uyarlamaya kalktılar ve nasıl ilerde o kitabı diziye yansıtacaklar?zira kitapta açık kadınlara yaftalama yapılmasından,şeriat istemine kadar herşey var
dizide bunu nasıl verecekler acaba???

editt:bu kitapta şöyle de bir hikayecik vardı: bir adam "açık" karısı ile (başında örtü yok demek istiyor) bir halıcıya gider. bir kaç halı sorar, sonra duvardaki camekanda asılı halıyı beğenip almak ister. dükkan sahibi "efendim satılık değil, teşhir için o." der. adam ısrar eder: "fiyatı neyse vereceğim. teşhir edilen malı satmak zorundasınız" der. bunun üzerine dükkan sahibi: "öyle mi efendim? acaba karınız kaç lira?" der. adam öfkelenir, "sen ne demek istiyorsun" gibilerinden. dükkan sahibi de: "siz demediniz mi teşhir edilen her mal satılıktır" diye der.
bunu nasıl uyarlayacaklar acaba???????:whistle2

gizem_kutsi
10-09-12, 17:36
ben kutsiyi biraz yaşlı buldum oyunculuğundada bir gelişme yok mimik yapıyormu bilmiyorum
yada yüzüne sürülen makyaj etkisi
ama bana hiç mimikleri cezbetmiyor

kaç yıldır bu piyasada bir gelişme yok

ama selin için tam tersi
çok geliştimiş
tam bir üniversiteli hareketleri
hali tavrı
diksiyonu
çok çok iyi bir oyuncu olmuş
bravo

karakter olarak kutside selinde olmuş
yakışmada yakışmışlar
ama kutsi oyunculuk olarak biraz zayıf kalmış

Pardon????
Kutsi kendini geliştirmedi mi?
Yapmayın gayet iyi oyunculuğu..
Doktorlar'ın ilk bölümlerine bakın bir de Huzur Sokağına anlayacaksınız.
Oyunculuğu hiç ilerlemedi demek Kutsi'ye çok büyük haksızlık olur. Bu role bürünmek için gece gündüz çalışan birisine bunları söylemenin ne kadar yanlış olduğunu söylememe bile gerek yok. :icon_whis

Kutsi, Bilal karakterinin hakkını fazlasıyla vermiş. Bence siz insanları eleştirmeden önce bir daha izleyin.

caglyan
10-09-12, 18:05
herkese merhaba

herkesin fikri düşüncesi farklı tabi huzur sokağı ile bile yazarların bir kısmı tamam diyorsa

bir kısmı eleştiriyor.Zevkler ve renkler tartışılmaz elbet.Ama Kutsinin oyuncluluğunun kötü

olduğunu düşünmüyorum.sosyal paylasım sitesindeki yorumlara bir bakın isterseniz .Çoğu

kişi beğeniyor.Gizeminde dediği gibi doktorların bir ilk bölümüne bakın bir de sonraki

bölümlerde nasıl oynadığı izleyin bence. Kutsi çok genç tıfıl biri değil tabi ki ama o kadar da

yaşlı değil bence ! yapımcılar uygun görmüş o da kabul etmiş .Kutsi de bir gelişme yok

falan bunlar hiç hoş yorumlar değil bence kutsiye büyük haksızlık !!!

medıne
10-09-12, 18:48
Kutsi'nin oyunculuğunda bir gelişme yok mu?
Anlamadım bizim Kutsi'den bahsediyoruz demi..Yo yani ben başka Kutsi tanımıyorumda..
Herkes farklı düşünebilir fakat şunları eklemek isterim ;
Doktorlar'ın 1.bölümünü izleyin derim sizlere.Gelişmeyi görebilirsiniz =). Eğitim almış birçok oyuncudan daha iyi ki asıl mesleği müzisyenlik olmasına rağmen çok iyi..
Üniv.öğrencisine göre yaşlı..Evet bencede üniv. öğrencisine göre Kutsi olmaz ama dizide duydunuz mu bilmiyorum Bilal üniv.geç başlamış.Babası öldüğü için evin geçimiyle uğraşmış öyle üniv.girmiş..Bu yüzden yaşı gayet iyi =)
Mimiklerine gelince bunu 1.bölümden hemen yargılamak bence biraz erken zira diğer dizilerine bakarsanız mimikleri gayet iyi =)..
Ha siz fanlarısınız tabikide kusur kabul etmezsiniz diyebilirsiniz..
Hayır, Kutsi eğer yanlış bişey yaparsa yada yaptığı bişeyi beğenmezsek belirtiyoruz ki bunu 'yüzüne' karşıda söyledim..Ben çok eleştririm..Tabi eleştrmeye değer bişe varsa ;)

Uzun lafın kısası oyunculuğunda bi gelişme yok diyebilmek için oyunculuk kariyerini tam olarak izleyip gözden geçirmeniz gerekir =)

Bu akşam yine tekrar var Atv delirtir insanı milleti bıktırmasa iyi:img-tomat

medıne
10-09-12, 18:59
Bir şeyi ancak bu kadar iyi anlatabilirdin arkadaşım :)))
çok güzel tercüman oldun bizlere :))

Ben sadece doğruları söyledim kuzum =) Olan bu yani ne eksik ne fazla diyecemde eksik var ben şimdi yazmaya başlasam bilirsin saatler alır özet geçtim diyelim ;)Bu arada rica ederim canım her zaman ;)

İleriki bölümlerde daha iyi anlaşılacaktır Kutsi'nin oyunculuğu=)
Makyaja evet çok fazla makyaj yapılıyor oyunculara..Setteyken makyaj sırasında yanlarındaydım sürdükçe sürüyorlar Maş.:img-hyste

BURCAK001
10-09-12, 20:35
Bu dizi başlamadan önce Selin'den şüpheliydim.
Acı Hayat dizisinde durgun rolü vardı. Birde Adanalı...
Ama bir arkadaşın dediği gibi polisler aynasız oldukları için :img-hyste
Bu dizide kendini ispat etti bence...
Önce hoppa kız, sonra ağır başlı bir hanıma dönüşecek...

Oyuncular hepsi şanslı bu dizide...
Genç, olgun ve yaşlı hallerini göreceğiz...

Kutsi konusuna gelirsek.. (can damarım :D)
Kendisini zaten oyuncu olarak görmüyor. Kendisine oyuncu derse bu işin eğitimini almış kişilere haksızlık olacağını düşünüyor..
Mütevazi abim benim.. :img-in_lo
Ama şöyle bir gerçek var.
Bu işin eğitimini aldığı halde oyunculuğu başaramayan kişiler var.
Kutsi onlara bin basar...

Medine bir daha denk gelirsen makyöze söyle.. Adamın suratını kırış kırış etmesin.. Badanaya gerek yok.. :img-hyste

ceren durul
10-09-12, 20:40
Yorumum.

Merakla bekledigim, her hafta ertelenip duran dizim basladi :happy0064

Sunu direk belirtmek isterim. Daha dün seyredebildim, malesef.
Ama olsun.
Selin olmus mu? Tam olmus :img-wink: Öyle böyle degil. Feyza var karsimda.
Kitap'daki delilik, bencilligi, güzelligiyle ve disiligiyle olmus.
Kitap daki gibi, yatagina uzanip Bilal i düsünmesi ...
Olmus. Inanmiyorum ama olmus. :icon_whis
Aci Hayat ve Adanali dizisini seyretmedim dogru düzgün, ama fragman daki aglak veya buz gibi ifade sayesinde diziye gicik oluyordum. Simdi ise sevimlilik gelmis.
Kendini muhtesem bir sekilde gelistirmis.

Müzik ile dans edip, birseyler bulmasi ve dadisinin elinden tutup mutlu mutlu camii ye kosmasi, Bilal i gördügündeki sevinc, sonra kazandim ifadesi ile sinsi bir bakis. Ne demeli?

Neyse. Feyta karakteri bu zamana uyarlama olarak uymus.

Ilk bastaki sohbet deki kitaplar ... Tamam. Insan mecburen herseyi okuyacak.
Ama acik acik diyelim, dini kitap koymaya cekindiler, burasi o kadar belli ki.
Simdi isim anmak istemiyorum, bunu koysan, dizi sunun destekcisi diyecekler, sunu koysan onun ... Bunlarda gitmis direk, Ataistleri koymuslar :icon_whis
Enteresan secim. Özellikle Nietzsche :img-wink:

Bilal karakteri olmamis. Neden mi?
Kutsi'de tarz ve tip olarak Bilal görüyorum. Ama karakter olarak, senarist cok zayif kalmis. Ince detaylara dikkat etselermis, hic fena olmazmis.
Kitap daki Bilal, bir kizla konusmayi birakin, gözünün icine bakmazdi, ama burda Feyzaya Seni camii de mi gördüm derken, kiza bi yaklasti, hoooop orda dur bakalim dedim.
Sonra o Feyzanin arkadasinin ismi neydi, Bilal'e hayran olan, ona el vermeler ...
Sükran ile Huzur Sokagin da adi cikacak Bilal'inde böyle davranacak?
Hani kitap da tanidigim Bilal bambaska ... Naif. Düsünceli. Kisaca anlatmak gerekirse, simdiki bakis acisi ile, asiri dindar.
Böyle selam vermeler. Hatta romandaki Bilal olsa, asla Feyza'ya parayi kendi vermezdi. O basi örtülü bayan'dan rica ederdi (kadinin adini bilmiyorum), onunla iletirdi.

Birde, lütfen, tamam sempozyomdur anladik. Ama Mevlanayi konusacaklar sa illa ki, hani Mevlana yi konusmayi mesele haline getirmeden diyorum, konu ask mi olacak?
Sacmalik burda baslar benim acimdan. Hani dini bir sempozyom yapacaksan, simdiki zaman ve yasam tarzini elestir, anlat ... Bundada o ince cizgiyi bir senarist icin koruyabilirsin.
Lakin, senarist in dini bilgisinin fazla olmadigi kanaatindeyim, ki kim oldugunu bilmiyorum.

Dadisi, Bilal'in annesi olmus.
Sükran olmamis. Tamam Bilal'i seviyor. Anladik. Hani kitap daki karakteri Bilal'e asik et, kabul edelim. Ama bari dini üsüllere göre, kitabin cizigine göre yap.
Hani Sükranin anneside sözde cok dindar bir bayan, ama yani, kizini direk Bilal'in yanina oturtuyor ki, burda biz erkekler ile ayni sofraya iftar da oturmadik bir kez olsun.
Kadinli kizli oturdu bütün mahalli. Bari Bir bölümde sirf kadinlar, digerindede erkekler yapin. Yok hani, bunlara dikkat edilsin.
Sükran, Bilal'i görmek icin herseyi yapti. Kendini göstermek ister gibi.

Bilal deseniz, Sükran umrunda bile degil. Derdi sadece okumak.
Öyle Feyzadan da asiri etkilenmedi, ilk görüste. Hani Mevlana hakkinda soru soruldugunda, gülümsedi ve Kutsinin yüz ifadesi tatli tatli gülümseyerek, yine mi Feyza hanim dan baska birsey degildi.
Öyle etkilenme görmedim. Camii de gördügündede sasirdi.

Ve en önemlisi, Bilal asla Feyzayi hemen tanimadan davet etmez.
Uzaktan seyrederdi ... Burdaki Bilal daha mi modern? olmus oluyor?
Yok Bilal'i degistirdigimiz de, kitap kalmaz ortaya.
Bilal ile basladi kitap. Huzur sokagindaki karsi apartmandaki bir kizin gözlerine bakarak basladi. Ne fazlasi ile, ne aziyla.

Burda yardim amacalida olsa, kizin üstüne atliyor, Bilal'de tik yok.

:img-wink:

Genel anlamda güzel dizi.
Ama yukarda elestirdigim noktalara dikkat edilirse eger, muhtesem olacak.
Ufak ayrintilar kitabi yapandir, yoksa cizigisinden gecildikten sonra, Huzur Sokaginin anlami kalmaz.

Acaba, Kutsinin sesi güzel, hic dizide ezan okuttururlar mi? Cok merak ediyorum. Feyza hidayete ermeden önce, Bilal i duymustu sanki, sabah ezanini Bilal okuyor sanmisti. Böyle bir sahne gerceklestirebilirlerse ... Vay canina diyorum

pnshy_bkc
10-09-12, 21:58
Bu arada diğer başlıkta bi yorum okumuştum Feyzanın okulda krem rengi şortu varken (alışverişe çıktığını söylemeden önce babasının şirketine gittikleri zaman) altında kot üstünde renkli bluz vardı bu bir mantık hatası demişti biri.

Bilal Feyzayı kavgadan çıkardığında şort vardı. sonra cafede kızlarla konuşuyodu eve gidip üstümü değiştiriyim sonrada babamın şirketine gidelim kredi kartı limiti doldu dedi. evi hiç göstermeden direk şirkete gittiklerini gösterdiler. bize gösterilmedi ama eve gidip üstünü değiştirdi Feyza

BURCAK001
10-09-12, 23:46
Huzur Sokağı 2. fragmanı tekrar arasında çıktı. Sessiz fragman... Feyza'nın başı kapalıydı ama hidayete ermiş biçimde değil. Sanırım mezarlık gibi biryer... Ağlıyordu. Bilal takside onu görüyor. Dadı merdivenden yukarı çıkıyor. Şok oluyor. Sonra yatakta yatıyor Feyza'ya sarılmış oda üzgün..
Feyza araba kullanırken Şükran ve Bilal'i görüyor. Başörtü hala kafada...
Saadet'te ağlıyor. Şükran geliyor. Onunda gözünde yaş. Kerim Emel'in boynuna kolye takıyor.
Bir sahnede Bilal kardeşine sarılıyor. Kardeşide üzgün...
Birde son sahne Bilal ve ailesi oturuyor. Bilal takım elbiseli.. Şükran ve ailesi geliyor.

Çok karışıktı. Bu arada anlattıklarım sırayla değil.. Hangi sahne aklıma geldiyse onu yazdım :D

Çarşamba günü tekrar varmış. O zamanda sesli çıkar heralde... :icon_whis

baranelif
11-09-12, 10:07
Ben atv’deki Huzur Sokağı’nı “türbanlı dizi” olarak tanımlayınca, hatta bu dizinin geçen yıl Tuna Kirmetçi’nin başlattığı “Büyük kanallardaki dizilerde neden türbanlı karakter yok” tartışmasının bir ürünü olduğunu söyleyince itirazlar yükselmişti.
Diziye haksızlık yapıyorsun... Bu yapımı sadece “türbanlı dizi” olarak tanımlamak doğru değil demişlerdi...
Günlerdir grubun gazetesi Sabah’a bakıyorum, dizinin sadece türbanlı karakterleri anlatılıyor. Gerçek hayatta türban (http://www.internetara.com/?a=turban) takmaya başlayan dizi (http://www.internetara.com/?a=dizi) oyuncuları eski mankenlerle yapılan röportajlara yer veriliyor.
Yani sadece ben değil, Sabah da Huzur Sokağı’nın “türbanlı dizi” olduğunu söylüyor.
Not: Bu arada ekranda türbanlı diziye itirazım yok... Türbanlı dizi (http://www.internetara.com/?a=dizi) de olur başka hayatları anlatan dizi (http://www.internetara.com/?a=dizi) de. Sadece işin adını koymak için elinizi bu kadar korkak alıştırmayın

baranelif
11-09-12, 10:09
Sabah gazetesi tv eleştirmeni Yüksel Aytuğ, atv ekranlarında yayınlanan Huzur Sokağı dizisinden bir temennisini köşesine taşıdı.

Aytuğ, "Umarım bu dizi, giderek birbirinden kopartılmaya, 'ötekileştirilmeye' çalışılan bu toplumun farklı sınıf ve hayat görüşünden insanlarının 'huzur içinde' bir arada yaşamalarına hizmet eder ve yine umarım ki, Huzur Sokağı bazı muhafazakâr kanallarda örneklerine rastladığımız şekilde örtünmeyenlerin tümünün şeytan olarak resmedildiği 'bölücü' dizilerden olmaz!.." diyor...

Aytuğ, bu aralar Türkiye'nin 'huzura' çok ihtiyacı olduğunu belirtti.

baranelif
11-09-12, 10:14
İlk bölümden itibaren büyük beğeni toplayan Huzur Sokağı dizisinde “Şükran” karakterini canlandıran Sinem Öztürk, oyunculuğuyla tam not aldı.
Çekimlerin başladığı günlerde başörtüsü takmakta zorlandığını dile getiren oyuncu, “İlk zamanlarda başörtüsünü tek basıma düzgün bağlayamıyordum,mutlaka birilerinden yardımalmam gerekiyordu. Fakat zaman geçtikçe alıştım şimdi kendim takıyorum” açıklamasında bulundu.
Dizide bir anaokulu öğretmenini canlandıran ve rolu gereği başörtüsü takan başarılı oyuncu, “Başörtüsü taktığımanda Şükran olduğumu hissediyorum” açıklamasında bulundu.
BİRÇOK KİŞİ ÖRNEK ALDI
Dizinin büyük ilgi görmesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren oyuncu şunları söyledi: “Romanı okuyanlar karakterlerini öyle benimsemişler ki çocuklarına Bilal-Feyza isimlerini vermis. Birçok insanın hayatına ışık olmuş. Umarım dizi de roman kadar beğenilir. Çünkü sıcak bir hikayemiz var” dedi.

afk2005
11-09-12, 12:38
Fragmanı şimdi izleyebıldım Maşallah bu bölüm bayanlar ağlıyor.
Sanırım Feyzanın evlerınde çalışan bayan işten kovuluyor.
Merdıvenın başında gördüğü şeyide Feyzanın üvey annesı ve sevgilisine bağlıyorum
Kadın gördüğü şey karşısında epeyce şaşırıyor.
Feyza Bilalin peşinde dolanıyor.Affettırmek için sanırım kendını.
Güzel bir bölüm olucak bellı.

seven neyapmaz
11-09-12, 13:32
fragman ana sayfada var izlemeyenler için ama benim anlamadığım yer, demekki bilal feyzayı affetmiş, son sahneye bakın, bilalin takım elbiseli olduğu yerde evlerinde feyzada var

medıne
11-09-12, 19:31
Bu sahnenin tepki alacağını tahmin etmiştim..
Sinem'in sözleri nasılda çarpıtılıp yayınlanmış..Ben yerinde olsam dava açarım..Hakaret gibi yansıtmışlar..Yazık çok yazık...

medıne
11-09-12, 19:58
Aferim atv aferim sana devam et bu yolda emin ol dizinin retyingleri çok iyi olur.
Buna şaşırmadım..Fakat başka bi güne koysalardı daha iyiydi..

Karamsar olmak istemiyorum ama erken veda edebiliriz gibime geliyor...:icon_whis

2.Kuşakta yeni dizi mi olur yahu:img-tomat

baranelif
11-09-12, 20:04
türkiyede büyük kanallarda özel kanllarda ilkez türbanlı oyuncular
oynayan bir dizi cıktı ondan yediremiyorlar kendilerine
hemen başladılar saldırmaya yok bilmem ne sacma sapan asılsız haberler yapıyorlar yalan atv bundan böyle cuma 20 00 yayınlanacak
hayat devam ediyor haftaya carşamba günü 20 00 yayınlanacak
bunlar ancak kendileri kandırmaya calışırlar hemen siz de isyan etmeye kalkmayın benden söylemesi:img-wink: bütün sitelerde behsat c karşılaştırmaya kalkmışlar daha ilk bölümden bir ksusur arıyorlardı onu malesef buldular saldır babam saldır atv a haberde huzur skoğından bahsetti cok eömenli dizidir dedicok şey beliyor atv diziden bu cuma işllah reyting ikeye katlatda ozaman görrüler:img-hyste

azisim
11-09-12, 20:09
ikinci fragmanda ilgi cekici ne yaparlarsa yapsinlar diziyi begenen bence seyretmeye israrli bir sekilde devam etmeli..

Bu dizi bence süpeeer bir dizi ve oyunculerida rollerinin hakkini veriyorlar..

Aslinda muhtesem yüzyilada bir sürü elestiri geldi ama yinede devam etti..

Alsinda tek sart reyting ..reytingler iyi gelirse dizimiz devam eder..Sonun akadar izleyicisi olacagim ne olursa olsun..

seven neyapmaz
11-09-12, 21:32
bence kanal tarafından kesin açıklama olmadan eleştirmeyelim, çünkü bu aralar o kadar çok dizi varki ,ne olacağı hiç belli değil, kanalların da kafası karışık, bir sürü yeni dizi başlıyor, herkes ne zaman yapsam daha çok reyting alırım derdinde, bizim düşündüğümüzü onlar bizden çok düşünüyorlar elbette, bu yüzden hangi dizinin ne zaman yayınlarnırsa daha fazla reyting alacağı hiç belli olmaz, bilemeyiz, biraz şans meselesi, gelecek cuma dila hanım da başlıyor, bana kalırsa 2. kuşakta reytingi daha fazla bile olabilir ama dediğim gibi hiç bir şeyi önceden bilmeyiz

Nurcan_
11-09-12, 22:58
En korktuğum buydu atvnin dizinin arkasında durmayıp ya günüyle yada saatiyle oynaması.
Bu atvnin eli ayağa durmuyor illa birsey yapacak bırak dizi devam etsin diğer kanallarin dizileri degisikliklere gitsin. ATV daha 2. Veya 3.bölümde saatiyle oynuyor.Buna ne gerek var anlamıyorum dizi bı 10bolum yayınlansin seyircide neyi izlicegini karar versin. Suan cogu seyirci yeni dizilerini arıyor ve bir kitle oluşması icin biraz zamana ihtiyac var.

Dizi bastan beri 2.kusakda yerini alicakdiysa niçin önce 1.kusakda yayinladin! Zaten bir sürü yeni dizi var ve bu tip degisiklikler hem seyircinin aklini karıştırabilir hemde riskli bir hareket sonucta herkes netten haber almıyor
Neyse umarım bu degisiklik diziye olumlu etkiler...

miss alakurt
11-09-12, 23:26
Of ya inanamıyorum nasıl 2.kuşağa alırlar..Hayat Devam Ediyor 2. kuşakta olsaydı çok sinir oldum Atv'ye.
Yeni başlamış bir diziye yapılır mı bu.

Çıkan şu habere gelirsek diziyi nasıl batırsak çabalarındalar oyuncuların sözleri olmadık yerlere çekiliyor saçmalığa bak. :P
O cami sahnesinde de Feyza karakteri için son derece normal bir şey görüyorum...Kızın dinle alakası yok imanı zayıf hiçbir bilgisi yok ki öyle davranıyor...Doğru deyip alkışlamıyorum ama fazla ön yargılı olmuş yazan kişi.:img-beee:

Turk66
12-09-12, 06:49
Allah askina ne entrikasi?! Güzelim diziyi mahvettiler, Ask-i Memnu, Yaprak Dökümü vs gibi dizilerden hic bir farki kalmadi. Benim anlamadigim bizim millet bu kadar mi entrikaya merakli ki senaristler de bu yüzden böyle yaziyorlar?
Artik bu kliselesmis hikayelerden/senaryolardan biktim, her zaman ayni hikaye. Yok o kocasini aldatir, biri fitne/fesatlik yapar, herkes o fitne yapana inanir, ama en sonunda gercek ortaya cikar, herkes pisman olur. Her dizide böyle bu.
Birazcik kitaba bagli kalsalardi keske...
Yanlis mi düsünüyorum arkadaslar?

baranelif
12-09-12, 10:59
Aytuğ, "Umarım bu dizi, giderek birbirinden kopartılmaya, 'ötekileştirilmeye' çalışılan bu toplumun farklı sınıf ve hayat görüşünden insanlarının 'huzur içinde' bir arada yaşamalarına hizmet eder ve yine umarım ki, Huzur Sokağı bazı muhafazakâr kanallarda örneklerine rastladığımız şekilde örtünmeyenlerin tümünün şeytan olarak resmedildiği 'bölücü' dizilerden olmaz!.." diyor...
Aytuğ, bu aralar Türkiye'nin 'huzura' çok ihtiyacı olduğunu belirtti.
kaynak sabah gazatesi
2 3 gündür sürekli huzur sokağı dizisi gündem gittikçe şidetleniyor
habire haber habire eleştiri yok saati değişti yok kıyaslama yok
bu sahnesi yok bilmem ne habire haber yapıyorlar
iyi yapıyorlarda dizimize işllah zarar vermezler
dizi ilk bölümden cevremdekiler cok kişi beyenmiş 2 bölümünü dört gözle bekliyorlar 2 bölüm reytinglerde patlama olursa kesinlikle saati degişmez patlama olmasa saati degişebilir kanımca ihtimalı var:img-wink:
bakalım herşeyin ilacı zaman

dawson'S creek
12-09-12, 12:18
saçmalanmış hayat devam ediyoru öne çekerek bu dizi ilk bölmüyle çok beğenildi ve feriha ile rakip olabilecek işken o saate koymuşlar yuh artık
pazartesi bile daha uygun ama geç saat olmamalı
hayat devam ediyor da büyük bir reyting kaybetmişken yerinden etmemeleride saçmalık

selin-ji
12-09-12, 15:50
Diziyi izlemeye başlayınca şoke oldum. Bu kadarını beklemiyordum. Daha çok Samanyolu TV’de görmeye alışık olduğumuz bir dizi. Bütün başı açıklar “şeytan”, bütün başı kapalılar “melek”. Tek bir istisna yok. Hani inandırıcılık adına başı açıklar arasına yarım iyi, en azından nötr bir karakter bile yok. İstisnasız hepsi içki bağımlısı, istisnasız hepsi kötülük peşinde, istisnasız hepsi sevgi, şefkat nedir bilmiyor, istisnasız hepsi para pul peşinde, istisnasız hepsi dinsiz, imansız, istisnasız hepsi saygısız, kaba ve küstah ama en önemlisi: Mutsuz...

Ya bütün insanlar akıllı bir bunu yazan eleştirmen salak yada bütün insanlar salak bir o kişi akıllı.

Dizide Başıkapalı açık ayrımı yok! ben bu kişinin yazısına acayip sinirlendim.!
ayrıca farketmeden Şule hanımın romanınada hakaret ediyor haberi bile yok.
Şule hanım ne yazdıysa o! Feyza uçuk kaçık bir karakterse bilalde muhafazakar birisiyse ee sorun ne ozaman?

Ayrıcada "Açıklar içki bağımlısı sevgi şefkat bilmiyor kötülük peşinde"
diye bi kavram mı var?
Dizide ki sarışın kız bar sahnesinde ne demişti hatırlayan var mı ?
"Bana rahat bir hayat yaşattırsında gerisi önemli değil"
Bunu diyen bir kız nasıl dinden uzak kalmasın söylesin bana ?

Barda içki içip bir erkeğin hayatını garantiye aldırması ne derece iyilik sever olabilir ki ?
Ha birde barda sabahlaması..
Bizim annelerimiz o zaman fazla eski toprak o yüzden geç saatlere izin vermiyolar tüh tüh ozaman anneler birer şeytan.:img-eat:

Bende açık biriyim bende gezen tozan biriyim ama nası yaratıldığımı ve yaratılırken verilen farzları unutmayan bir kişiyim.
ama bunları unutan o kadar çok fani var ki ben bile şaşırıyorum arkadaşlarım aracılığıyla tanıştığım insanlara ki kendisi Medya ortamında o da büyük ihtimal şaşırmış bir insandır. (bunları yazdığına göre pek sanmıyorum ama...)

Muhafazakâr olanların ise istisnasız hepsi iyilik peşinde, istisnasız hepsi kibar, hepsi şefkatli, kıçına kadar mini etekliye bile saygılı, istisnasız hepsi rind, hepsi sabırlı, hepsi kadirşinas, hepsi vefalı, hepsi parada pulda gözü olmayan ve en önemlisi: Mutlu.

Hayır efendim hiç de öyle bir şey yok! Her ailenin kendine göre bir derdi vardır.! Dışarıya mutlu gözükür.
Saadet çok mu iyi biri ? hem kızını yamamaya çalışıyor hemde dedikodu yapıyor camide.
Ayrıca eğer ki insanları kapalı-açık diye eleştirirsek ohoooo ozaman bütün dünya saf olur.
He oldu ozaman şu insan açık ben onunla takılmayayım çok e kötü kaka o !
he o kapalı ben ona bütün hayatımı,derdimi paylaşayım da rahatlayayım o benim en iyi kankim.

İnsanın içini hiç kimse bilemez kimin iyi kimin kötü olucağı hele ki hiç bilinmez.
bu tür ayrımlara kanan,baskı yapan insanların vah haline.. çok cahiller! medeniyetten fazla uzaklar!

Dizideki saadet hanım başı kapalı kocası sabah namazına kalkıp camiye giden insan ama ne diyor?

"ben bu konuda kocama bile güvenmem" (aldatma,asılma)
Yani oymuş şuymuş diye adlandırmak çok saçma.
Bu ayrımı yapanıda Çok kınıyorum!

2012-1970 arası ne mi değişti?
ohhooo saymakla bitmez ama durun örnek vereyim önceden artist olmak çok ayıplanırmış şimdi herkes oyuncu!:img-wink:

ama ekip elinden geldiğince huzur sokağını kitaptaki gibi yansıtmaya çalışıyor.

Daha çok şey yazarım ama haddimi aşarım diye korkuyorum.
Eleştirmen,yazar bile bu ayrımı yapıp başka şeyleri karıştırıyorsa....

Bu arada dizi hakkında bir hatayı söyleyeceğim.
Okulda başörtü yasak değilmiydi ? Merve (gülşah buzlu) dizide başörtüsüyle okuldan çıkıyordu da ondan.
(gerçi çıkış saatinde istediğini yap önemli değil.) ama meraktan soruyorum.

baranelif
12-09-12, 17:25
huzur sokağı eleştirin eleştirdiniz kadar yine izlemekten vazgecmeyecegiz
nerdeyse bütün ulasal gazateler haber yapmış
dizi hakında aşırı eleştiri almış sadece yüksel beyden almış olumlu
oda nasihat ederek tabi:img-hyste bakalım cuma günü nasıl yansıyacak
reytinglerde olumlu yoksa olumsuz işllah artar atv bunu görmüşki 5 tekararını veriyor hatta ilk kuşaktta afferim atv ye haydi hayırlısı

NURANNN
12-09-12, 18:04
Ben artık bu saçma ayrımlara ve haberlere takmamaya başladım. Onlar ne kadar eleştiri yaparsa dizi o kadar çok izleniyor. Anasayfa da 2.bölüm fragmanı 16.000 ne yakın izlenmiş bu ne demek sadece yazarlar ve bazı gazeteler,bazı insanlar bozulmuş diziye. Daha doğrusu işlerine gelmemiş. Dizi de ikisinin ayrımı yok sadece anlatılmaya çalışılan bir aşk hikayesi var ama insanlar o tarafından değilde öbür tarafından sırf bakmaya çalıştıkları için idrak edemiyorlar. Konuşup durabilirler reytingler iyi geldiği sürece de konuşulmaya devam edecek belli ki ama sorun değil her şeye rağmen bu dizi izlenecek.

Kleberson
12-09-12, 19:12
ilk bölümü seyrettim basindan sonuna kadar

bu dizideki tek elestirdigim nokta suki acik insanlari yerden yere vurmuslar
yok alkol yok bilmem ne yani basi acik insan yerin dibine girmis sokulmus desek daha dogru olur

yani bu dizide tek dogru kapali insanlar olarak gösterilmis
halbuki ben hayatimda kapali insanlarinda seytan oldugunu
ikili oynuyanlari gördüm

ama bu dizide onlar kusursuz gibi gösterilmis
ve mahalelerindeki bütün insanlarin iyi oldugu gösterilmis
hicmi yok bir kötü iclerinde ne kadar tuhaf

basi aciklarda dünyanin en kötü insanlari tabi tabi bizde yuttuk

kisacasi bu dizide oynuyanlari ve bu diziyi yapanlari elestiriyorum
samanyolu veya kanal 7 gibi diziler yapsa
bu kadar tuhafima gitmezdi ama atv gibi büyük bi kanalin bunlari yapmasi
üzücü

atv kanalindada calisan binlerce basi acik bayan vardir hicmi agrilarina gitmez acaba

not : diziyi seyretmemin nedeni atv gibi bi kanalda görünce sasirdim bir izleyim dedim iki tarafida esitmi tutacaklarmi diye,birde ne göriyim ne esit tutmasi acik basli insanlari yerden yere vurmuslar

bumu büyük kanal gülüyorum bu duruma :img-hyste

selin-ji
12-09-12, 21:46
Ben artık bu saçma ayrımlara ve haberlere takmamaya başladım. Onlar ne kadar eleştiri yaparsa dizi o kadar çok izleniyor. Anasayfa da 2.bölüm fragmanı 16.000 ne yakın izlenmiş bu ne demek sadece yazarlar ve bazı gazeteler,bazı insanlar bozulmuş diziye. Daha doğrusu işlerine gelmemiş. Dizi de ikisinin ayrımı yok sadece anlatılmaya çalışılan bir aşk hikayesi var ama insanlar o tarafından değilde öbür tarafından sırf bakmaya çalıştıkları için idrak edemiyorlar. Konuşup durabilirler reytingler iyi geldiği sürece de konuşulmaya devam edecek belli ki ama sorun değil her şeye rağmen bu dizi izlenecek.

Aman canım tikkat çekmek için yer arıyorlar.:img-hyste
Ben çok güzel sözler duyuyorum bu dizi hakkında hatta okadar benimsemişler ki
erkek arkadaşlarım " bir erkek için iddia'ya giriliyorsa ben kızlardan korkarım artık" diyodu.
Kimisi öyle komuşuluk,öyle bir sokak kalmadı ki.. keşke olsa diyordu.
Dizinin ertesi günü baktım herkes Feyzanın bluzleri tarzında renk renk giyinmişler saçlarını maşalamışlar.
Sahilde kordonda yürürken hep gözüme bu tarz giyinen kızlar takıldı.

Keşke her erkekte bilal gibi karakterli olsa..:img-angel

TurkeyStyler
12-09-12, 21:58
pazartesi dizinin tekrarina rastladim, birkac dakika izliyeyim dedim. bölümün sonunu getirmisim. cok güzel bir dizi olmus, kadrosuyla, konusuyla, müzikleriyle, görüntüsüyle... herseyiyle kaliteli bir is cikmis ortaya. tüm ekibi tebrik ederim :img-wink:
bazi elestirileri nedense hic samimi ve gercekci bulmuyorum. sanki elestirmek icin eöestirmisler. cok fazla abartiliyor. hosuma gitmeyen yanlari oldu dizinin tabiiki, sunu daha degisik yapabilirlerdi dedigim oldu, ama bircok gazeteci tarafindan dizinin yerden yere vurulmasina anlam veremiyorum, gülüp geciyorum sadece.

Umarim dizi basarili sonuclar alir ve uzun soluklu olur, bunu hak ediyor...

İFAKAT
12-09-12, 22:03
Herşey iyi hoşta neden eleştirmeye herkes odaklandı.:calis:calis

İSTEYEN İZLESİN İSTEMEYENDE KUMANDA ELİNDE NE YAPACAĞINI BENDEN DAHA İYİ BİLİR.:whistle2:whistle2:whistle2

ANLAMADIĞIM BİR DİĞER NOKTADA NEDEN MİLLET BU DİZİYİ BEYENMEYE ODAKLANMIŞTA ARADIĞINI BULAMAMIŞ. :whistle2:whistle2:whistle2 Rarip dizi çok eleştirmeye bile gerek yok yol açık. :whistle2:whistle2:whistle2

BEN ikinci bölümü merakla bekliyorum... Şimdiden feyza ve bilalin sahneleri için heyecanlanmaya başladım bile.

baranelif
12-09-12, 22:17
Geçtiğimiz Cuma akşamı atv ekranlarında izleyicisiyle buluşan ve ilk bölümüyle reytinglerde en üst sıralara yerleşen HUZUR SOKAĞI’nda Yeşim Salkım ve Hakan Eratik çifti yasak aşk yaşayan iki sevgili olarak karşımıza çıktı.
Dizide yasak aşk yaşayan iki sevgiliyi canlandırmanın kolay olmadığını söyleyen Yeşim Salkım, “Sette büyük bir kalabalık size bakıyor. Yakınlaşma sahnelerini canlandırmak hiç kolay değil. Ama sette iki profesyonel gibi davranıyoruz, çok fazla yan yana gelmiyoruz.” dedi.
Hakan Eratik ise, “Sette evli olduğumuzu unutuyoruz, karı-koca Yeşim ve Hakan gidiyor, birer iş arkadaşına dönüşüyoruz. Set ortamında çok fazla birlikte olmuyoruz. Rolümüze odaklanıyoruz.” diye konuştu

seven neyapmaz
12-09-12, 22:26
benim hiççççç umrumda değil eleştiriler, demekki insanlar nasıl görmek istiyorsa öyle bakıyor, diğer yorumumda da dediğim gibi ,ne kadar çok eleştiri o kadar çok reyting demek, bu diğer dizilerde çıkan sonuç, insanların ne dediğinin benim için bi anlamı yok, benim düşüncemi değiştirmedikleri sürece, sanki türkiye kaliteli diziyle mi dolu, diğer dizilerde kadınları aşağılayan o kadar sahneler varken de bu tepkiler veriliyor mu,üstelik ben hiç bir ayrım görmedim, aksine şükranın annesi kapalı olmasına rağmen fettan bi kadın ama nedense kapalılar melek gibi gösterilmiş demişler, acaba bunu görmediler mi, ayrım yapmak isteyen ayrı görür

fracture
13-09-12, 12:43
Yeni bölüm fragmanına bakarsak :whistle2

Feyza ve arkadaşının konuşması,

"Sen şimdi bu çocuktan hoşlanıyor musun?"
"Saçmalama ne hoşlanması. Onu parçalara ayırmak istiyorum.":img-hyste
"Büyük aşklar nefretle başlar sözünü duymuş muydun hiç?"
"Yalnız bir inat meselesi bu!"

Bilal Feyza'ya haddini bildirmiş sanırım. Ve böyle yapmaya da devam ediyor. Feyza da bunun altında kalmıyor gibi.

Bilal durumu az çok çakmış şekilde,masadan hemen kalkmış gitmiş. Tabii Leyla da kıskançlık tavan:

"Yalnız en heyecanlı yerinde gidiyorsun Bilal!" :img-hyste:img-hyste

Feyza ve Bilal cephesi gergin...Bilal'ın sözleri ağır:

"Benim ölçüm tek! Kendini bilmek!"

Bir de kız isteme gibi yanlış bir anlaşılma var. Şükran'ın iyice umutlanmasına neden oluyor elbet.Ve bunların ortasında Feyza'nın konumu.

Bence diziyi, romanı düşünerek bir hidayet dizisi olarak izlemek yanlış. Hatta tüm eleştirilerin ve romanın aksine dizinin farklı ilerlemesini isteyenlerdenim. Burada birçok doğru ve yanlışın bulunduğu bir hikaye var. Bunu senaristin iyi kullanması gerek. Hele romandan daha farklı bir Bilal karakteri görmek daha avantajlı.

Dizide hiçbir şekilde bir taraf tutma durumu görmedim. Herkes kendi tarafını görmüş gibi geldi diziyi izlerken:img-hyste Bildiğiniz yeşilçam hikayeleriyle süslü unutulmuş bir klişe dizi aslında. Sadece imkansızlık ifadesi fikir çatışmalarıyla örtülü. Ki bence de irdelenecek bir durum.

Enigmatic Eyes
13-09-12, 17:56
Dün aksam dizinin tekrarina denk geldim, izleme firsatim oldu. :img-eat:
Bence cok guzel bir dizi olmus, hemen sardi beni :)
Insallah uzun ömürlü olur.

ferideercan
13-09-12, 17:56
Gerçekten ben anlamıyorum arkadaşlar kaç gündür sabrediyorum ama artı yeter...

Nedir bu milletin huzur sokağı ile alıp veremediği anlamış değilim açıkcası herkez tuturmuş açık insanlar kötü kapalılar ise iyi yok böyle bir şey neden bunu anlamakta bu kadar zorluk çekiyorlar dizi yayınlanalı daha 1 hafta anca oldu ammada gündemi meşgul etti.

Diziyi 2-3 bölüm izleyin bakalım neler olacak bir görelim demi ama yooo kim bekler o kadar yazacak bir şey bulmayan yorumcular saldırıyorlar huzur sokağına ama hepsi ağzının payını alacaklar. bakalım ben o zaman göreceğim onları.....

caglyan
13-09-12, 18:05
Herkese merhaba başlığı takip ediyorum ama bayadır yorum yazmıyorum.
Dizi hakkında her gün yeni bir haber çıkıyor bunların bazıları iyi yönde bazıları kötü köşe yazarları köşelerine taşıyor.Gündemde olan biz dizi sizde biliyorsunuz ki farklı bir iş büyük kanalda yapılan ilk kapalı dizisi .Bu yüzden köşe yazarlarına olsun haber sitelerine bir çok haber çıkıyor her şeyi güzel inceliyorlar bakıyorlar .Aslında onlarda bir kısımda haklılar işlerini yapıyorlar.Tabi bu kadar eleştirmeleri hoş değil ama farklı olunca bazıları yerin dibene katmaya çalışır bazıları yükseltmeye beğeniler ve zevkler farklı umarım bu eleştiriler son bulur.Eğer böyle büyük kanallarda bu tarz dizilerde olsaydı bu kadar göze batmazdı eleştirilmezdi.Ama ilk ve büyük kanalda tek olunca işin rengi değişiyor.Herkes sarıyor diziye
O yüzden herkesin kararı fikri düşüncesi kendine izlemek isteyen izler istemeyen kanalı değiştirir bakmaz aslında olay bu kadar basit bu kadar büyütülmenin bir anlamı yok bence bu benim düşüncelerim .

Enigmatic Eyes
13-09-12, 18:09
Elestirileri normal buluyorum ben, muhafazakar ve modern toplumun bu kadar keskin cizgilerle ayrilmasi rahatsiz etmis olabilir ama dizide kapalilarin melek, aciklarin seytan gosterildigi elestirisi dogru degil. Bircok yorumda da belirtilmis, Sukran'in annesi zorla kizini yamamaya calisiyor hem de iyi bir karakter degil, kapali. Acik olanlarin da hepsi kotu degil. Dikkatli izlenildigi zaman gayet anlasilabilir.

Ayrica simdiye kadar hep sol gorusu yucelten diziler yapildi. Sayamadigimiz kadar cok dizi var. Ama bi tane ulusal kanallarda yayinlanan muhafazakar dizi hatirlamiyorum. Bi tane de boyle dizi olsun ne olmus yani? :img-blush

NURANNN
13-09-12, 19:57
Bugün bir arkadaşımla setteydik tüm gün çekimler tüm hızıyla devam ediyor yoğun bir biçimde herkes oyuncu arkadaşlarından ve set ortamından gayet memnun :)

sessizlik__
13-09-12, 20:01
Dizinin özeti çıktımı acaba ?
İddia olayıyla ilgili bir iki kelime var mı çok merak ettim doğrusu birde Feyzanın kendini nasıl affettirebileceğini

Enigmatic Eyes
13-09-12, 20:39
KVP'nin her reklam arasinda dizinin fragmanini veriyorlar nerdeyse :happy0064
Daha da artacak reytingler insallah.

* Ozet cikmisti yanilmiyorsam onceki sayfalarda olabilir.

selin-ji
13-09-12, 22:38
Kayıp Şehir'den hiç umudum yok gerçi ne olacağını bilemeyizde bana sanki konusu Uçurumun kopyası gibi geliyor.. bildiğin şehir hikayeleri fragmanları beni sarmadı kaldı ki uçurum gibi asla yapamazlar!

Dila Hanım'da Erkan Petekkayının büyük payı var derece alıcağına inanıyorum.
Emirin yolundan tad alameyrum artık fragmanında bile fücut var :img-eat:

Ya ben gene huzurumu izleyeceğim o kesinde.
benim huzurum bidene :img-in_lo
Eleştirilere selinin Twit yazısıyla cevap vericiğim.
Ne Aklım böyle birseyi kabul ediyor ne de midem...

ffatma12
14-09-12, 03:37
Arkadaşlar öncelikle diziyi izlemiyordum geçen haftaki ilk bölümü izlememiştim daha doğrusu ama bu 1 haftadırbaktım eleştiriler bol bol medyada dedim izliyim az önce izledim(biliyorum saat gecenin 4 ü ama izledim işte:)

İzledikten sonra eleştirilerin çok boş olduğu kanaatine vardım.dikkatli izlendiği takdirde anlaşılır.Bi kere her kapalı iyi gösterilmemiş.geçri kapalı insan hani amacı iyilik etmek olur genelde bu bağlamda iyi gösterilirsede bi suç bulamıyorum.ama şükran ın annesi...ne sinir bir kadındır.hiç sevmedim.bilal in annesiyle konuşmaları yaptıkları hiç hoş değil.
gelelim açıkların durumuna...
yani içiyorlar ki içki içende baya var açık giyiniyorlar ee abartı göremedim.
belkiilk bölüm ya bundan dolayı bu tarz yorumlar olması doğaldır.

gelelim bölüm ve karakter yorumuma;
öncelikle bilal için kutsi yaşlı kalmış sonuçta üniversiteye gidiyor her ne kadar geçde olsa başlandı desede bu adam en fazla kaç yaşında ki?
he yinede kutsi iyidir zaten.
bilal ise normal bi karakter geldi.yani tuhaflığı yok.okuluna giden evine bakan.normal biri.

şükran ise temiz kalpli,kırılgan aslında mutlu da değil bilal i çok seviyor belli ama bilal in de onda gözü yok buda belli.ana sınıfı öğretmeniymiş.

feyza ise açıkcası ilk bölüm dizide ön plandaydı.sonuçta bu dizide şükran ve ikisi esas bayan.ama biraz daha ön plandaydı.aslında oda normal biri.arkadaşlarına uyan...şimdilik karakterlerle alamadığım yok.

bilal in kardeşi ne salak bişey öyle.
internette tanışmış telefonda konuşmuş.
ben size diyim bu kız oyuna düşüp tecavüze de uğrar her şey olur malumumuz türk dizilerinde tecavüz konusu artık iyice var belki huzur sokağıda bundan nasibini alır.ama yolu yol değil.

ama dizide en sevmediğim şey oyunculuklar.gerçekten hiç iyi bulmuyorum oyunculukları feyzanın arkadaşları mahalledekiler falan inanın diziden soğutabilirler...
repliklerde çok basitti.hani bi kelime bi sonraki sahnede yine kullanılabiliyor daha farklı replikler bekliyorum.

feyza nın cami ye gitmesi tuhaf oldu bende bekliyorum bu kızın aklına ne fikir geldi diye arabaya binerken şala takıldı gözüm çaktım bişeyler.(yalnız bilal in feyza yı camide gördüğündeki surat ifadesi çok iyiydi:img-hyste)kızım madem gidiyorsun bari bi dua etseydin en azından tavlıyım şu çocuğu diye...

taksiye binen bir çiftin bilemediği soruyu bilmesş olayıda iyiydi...

izlemeye devam edicem en azından biraz daha para kazanmak için uzatılan ve batırılan; karakterin vücut şovuyla(fragmanlarda dahi:img-wink:) reyting kazanmaya çalışan AFK Emirin Yolundansa Huzur Sokağını izlemeyi tercih ederim.:img-wink:

yalnız sormak istediğim bişey var dizi sanırım eski yılları anlatıyor okuldaki çatışmadan ben bunu anladım.yinede kıyafetler yemekler ortam falan 2012 gibi.bi fikri olan var mı hangi yılın anlatıldığı konusunda????????????????

hepinize iyi seyirler iyi yorumlar.:calis

baranelif
14-09-12, 09:46
Habertürk TV'de yayınlanan Pelin Çift ile Haber Hattı programının konuğu Vatan yazarı Mutlu Tönbekici'ydi.

Son günlerin tartışılan dizisi Ş. Yüksel Şenler'in romanından uyarlanan Huzur Sokağı dizisi Mutlu Tönbekici ve Esra Elönü tarafından eleştirildi.

Dizi karakterlerinin başörtülü ve başörtüsüz olarak farklı özellikler taşıdığını iddia eden Tönbekici, "Benim izlediğim bölümde başı açık olan kişiler tüm olumsuz özellikleri taşıyor. Bir tane iyi kişi yok başı açık kızlar arasında. Tüm örtülü karakterlere olumlu özellikler atfedilmiş" dedi. Libya'daki ABD elçiliğine yapılan roketatarlı saldırıya dikkat çeken Tönbekici, "Dizilerde türbanlılar öpüşemez, sevişemez, kötülük yapamaz. Bu ne? Libya'da ABD elçiliğine yapılan saldırıda gördük. Müslümanlar hiç de hoşgörülü değil'' dedi.
öyle görüyorki bütün işi gücü bırakmış porogramlarda dizmiz tartışıyor
my beter oldu iyi oldu habire haber olumsuz bügn cok izlenecek gibime geliyor cünkü halen şidetli şekelide tartışılıyor işllah birinci olur

Sevdasi
14-09-12, 13:41
Lise 2.sınıfta kitabını okumuştum.Hatta kitabı bana Edebiyat dersine stajyer olarak gelen üniversite son sınıf öğrencilerinden bir öğretmen adayı hediye etmişti.22 yıl önce…

Şimdi dizisini izlemeye başladık.Genel anlamda şimdilik fena değil.Bilal çok ideal bir erkek adayı.Muhafazakar,iyi niyetli ve dindar.Dindar olma kısmı ile çok ilgilenmiyorum.İyi niyetli,iyi insan ve iyi ahlaklı olması benim için daha önemli.Feyza’nın üvey annesini çok sinirli buldum.Herkese bağırıyor.Evdeki kadına,çocuğuna sürekli kızgın bir tavırla yaklaşıyor.Kocasını Feyza’ya karşı dolduruyor.Kocasını boynuzluyor.Sevgilisi var.Gene mutlu değil kadın.:img-hyste

Yeşim Salkım’ın agresifliğini biraz yumuşatmalılar.Yoksa kendini izleyiciye karşı irite ediyor.Makyajı ve saçını düzeltseler iyi olur.Saçlar karmakarışık,makyaj amatörce, sanki evden sokağa çıkmak için yapılmış makyaj gibi.

agneswinner
14-09-12, 15:05
bu dizide oynamayı kabul eden oyuncuyu da , yeniden yazımında yol alan senaristi de... onaylayan kanalı da.
ve olayları bu kadar iğrenç ve dejenere yansıtabilen yönetmeni de.
çekilin ya siz piyasadan. valla çekilin.
yoksa çekilecek dert değilsiniz.
insanların kutsal saydığı şeyleri bile kirlettiniz, normal olan şeyleri de anormalleştirdiniz. kendi küçük beyinlerinizde.
izleyen arkadaşlara saygım sonsuz ama gerçekten bu tarz bir yapım o samanyolu tv ya da kanal 7'de yayınlananlardan bile kötü.

selin-ji
14-09-12, 15:27
Millet ayrımcı değilim diyorda bu tartışmalar ne peki ?
vallahi birbirlerini yemek için yer arıyorlar dengesizler sizemi kalmış başörtü-açık ayrımı?
bi insan açık veya kapalı olamaz mı ? ee Zaten geçmişimiz çarşafla geliyor neyin kafasındalar ben anlamıyorum ki ?
Bence diziyi izlemesinler mümkünse başka diziyi eleştirsinler yok öyle canım al cukkayı sus payı! ee bizim dizinin suçu ne ? çok yazık çok yazık acıyorum şu medya ortamına. :865323

"Bu ne? Libya'da ABD elçiliğine yapılan saldırıda gördük. Müslümanlar hiç de hoşgörülü değil'' dedi.

Gideceğin tek yer havaalanı bye

gizem_kutsi
14-09-12, 16:53
bu dizide oynamayı kabul eden oyuncuyu da , yeniden yazımında yol alan senaristi de... onaylayan kanalı da.
ve olayları bu kadar iğrenç ve dejenere yansıtabilen yönetmeni de.
çekilin ya siz piyasadan. valla çekilin.
yoksa çekilecek dert değilsiniz.
insanların kutsal saydığı şeyleri bile kirlettiniz, normal olan şeyleri de anormalleştirdiniz. kendi küçük beyinlerinizde.
izleyen arkadaşlara saygım sonsuz ama gerçekten bu tarz bir yapım o samanyolu tv ya da kanal 7'de yayınlananlardan bile kötü.

Siz kim oluyorsunuz da insanları böyle terbiyesizce eleştiriyorsunuz?
Beğenmiyorsan izlemezsin olur biter!
Kimse size zorla izlettirmiyor.
Yeter artık,sıktınız gerçekten!

Böyle terbiyesiz yorumlar yapacaksanız başlığa gelmeyin lütfen..:icon_whis
Bizimde moralimizi,huzurumuzu bozmayın!

Daha ilk bölümden taktınız diziye. Bir sabredin 5-6 bölüm izleyin sonra eleştirin!
Eleştirinin de bir boyutu,sınırı var!

Ne demişler; Gereksiz eleştiri,gizli hayranlıktır!

NURANNN
14-09-12, 18:31
Şu başığa girip saçma sapan yorumlar yapan arkadaşlara söylemek istediğim tek şey mümkünse dizinin başlığının yanından bile geçmeyin çünkü izleyenlerin sinirlerini zıplatmaktan başka bir işe yaramıyorsunuz afedersiniz. Daha önce de söylemiştim kumanda pilli bir alet mümkünse kullanın !!!