PDA

Tüm Versiyonu Göster : Doksanlar (Atv)

Esire
07-12-12, 12:38
TRT 1’in sevilen dizisi “Seksenler”in yapımcısı Mint Yapım'dan şimdi de “Doksanlar” dizisi geliyor. Yeni dizi “Doksanlar”ın ilk tanıtım fragmanı yayınlandı

http://g1212.hizliresim.com/14/7/gnlls.png (http://bit.ly/c25MCx)

Ünlü yapımcı Birol Güven, 'Sokakta oynayan son çocukların dizisi' dediği “Doksanlar”ın çok yakında ekranlarda olacağını söyledi. “Doksanlar”ın tanıtımı özel televizyonların hayatımıza girmesiyle başlıyor, “Doksanlar”ın yıllarda ortalığı kasıp kavuran yerli pop fırtınası ile devam ediyor.

Dizifilm
http://www2.dizifilm.com/haberdetay.asp?newsid=214757

Esire
07-12-12, 13:23
Sonunda başlık kabul gördü...

doksanlar çocukluğum...
hele 1990 ve 1996 arası muhteşemdi..

çok şeyler yaşandı ..ülkede..

çoçuk olaraksa harika yıllardı...

öyle güzel şarkılar.. şarkıcılar.. anlamlı diziler..oyunlar..:happy0064

herşey bambaşka bir güzeliğe sahipti..

Burhan Altitop
07-12-12, 13:31
vaybe benim yillarim
en güzel yillardi
ne güzel sarkilar programlar
diziler vardi
simdiki gibi berbat degildi
bütün yillar arasinda bence en iyisi doksanlardi
zaten bunu herkes diyor
merakla bekliyorum
seksenleri artik izlemiyorum
bunu izlerim

baranelif
07-12-12, 14:16
90 lar bakalım nasıl olacak oyuncularıkim merak ediyom işllah
kanal atv olur bakalım nasıl bir yapım olacak haydi hayırlısı

GÜLÇEM
07-12-12, 16:09
Seksenler malum yaşamadığım için izlemediğim bir dizi ama doksanları duyduğum an...

:happy0064 müziklerinden, dizilerinden, sokaklarındaki oyunlarına kadar sevdiğim yıllar

Gerçekten de sokaklarda oynamış son çocukların dizisi olacak

Oyuncuları merak ediyorum ama her türlü izleyeceğim kesinlikle

EkinTeksoy.
07-12-12, 16:41
Doksanları merakla bekliyorum,en güzel dönem bence de.
Seksenler çok güzel fakat yaşamadığım için çok ortak olamıyorum diziye,bu doksanlar da kendi ve çevremdekilerin dönemini göreceğim,umarım yakında görürüz ekranlarda.

Neslihan17
07-12-12, 17:59
Sokakta oynayan son çocukların dizisi :)

Tanıtım çok güzel. 90'ların dizi yapılmasına çok sevindim. 80'ler dizisinden sonra ve 90'lara olan ilgiden sonra bu hamleyi bekliyordum.

Ben de 90'ları doya doya yaşayan çocuklardan biriyim. Tornetlerle, sapanlarla, yakar toplarla, aterilerle büyüyen nesildenim :)

Bu yüzden tanıtımı görünce işte benim dizim dedim :) Acaba kim oynayacak, nasıl bir dizi olacak. Tanıtım evet ilgi çekici ama nasıl bir şey olacağını merak ettim. Eğer güzel olursa dizinin müdavimleri arasında olabilirim :)

justinhenin
07-12-12, 19:17
merakal beklemekteyim sokakta oynayan bir çocuk olarak doksanalr hakaten çok güzeldi

olacak gibi oyuncu kadrosunuda merak ediyorum

Esire
07-12-12, 19:22
doksanlarda çocuk olmak başkaydı..
her oyunu oynadık..
okula başladık..
okul da başladığmız oyunları mahalleye taşırdık. sokağımıza..

öyle güzel şarkılar vardı ki..
tom ve jerry izleyen son çocuklar....
şirinler bizimle tarih oldu..

seven neyapmaz
07-12-12, 19:32
vayyy be doksanlar , benim çocukluğum ama ne acayip bir şeyse ben seksenleri de hatırlıyorum:)( doğmadan öncesi nasıl oluyorsa),neyse asıl doksanların daha çok ilgi göreceğini düşünüyorum,çünkü seksenler bayağı yüksek reyting alıyor, doksanlar kesimi bence daha kalabalıktır, insan fragmanı izlerken bi tuhaf oluyor, duygulanıyor, beğendim güzel olmuş, şarkıcılar, tarkanın o eski halleri falan,kıl oldum abi şarkısı, kenan doğulunun uzun saçlı halleri, çelik, sonra tayfun falan vardı kayboldu, marimarlar, rosalindalar,kirli yüz, cesur ve güzel, okuldan gelince anneler onları izler, sende mecburen oturur izlersin

Che1907
07-12-12, 19:38
bende güzel bir çocukluk geçirdiğimi düşünüyorum.
Sabahın 5.30 unda servisin aldığı, seksek ve futbol oynamaktan evin içine girmediğim, her yaz yazlığımızda arkadaşlarımızla piknik yaptığımız, pokemon taşları yüzünden sınıfça ceza yediğimiz, gerçekten sempatik dönemlerdi.

Bir o kadar da ülkenin yaşadığı acılar var, 99 depremi, 90-94 arası yaşanan kara lekeler, ekonomik krizler...
Seksenleri izlemiyordum,ama Doksanlar daha ilgi çekici bir yapım olabilir. Beklediğim atmosferi sağlarsa tabi...

Esire
07-12-12, 19:47
erkekler futbolcu albümleri yaparlardı...
takım albümleri..

son jetonlu telefon külubeleri..

iettlerde bilet kullanılırdı.. minik kağıt parçaları :img-wink:

leblebi tozu. :img-wink: yerdik..topaç vardı kısa ama ikinci yarı yoktu galiba..:img-beee:

biz doksanlarda çocuktuk.. bizden büyük ablalar abiler vardır .. daha iyi hatırlayan..:happy0064şarkıları onlara sorun...

rumeysad
07-12-12, 21:57
Doksanlar demek pokemon demek, tasolar, ateri oyunları demek. çocukluğumuz demek. bu sayfadaki çoğu kişi gibi bende doksanlardanım. 90 doğumluyum aslında :). Merakla bekleyeceğim bu yapımı. Seksenler gerçekten çok iyiydi ama izlerken anılarımız canlanmıyordu anne ve babalarımız gibi. şimdi doksanlarla 'aaa bu da vardı' 'ayyy'. deyip cocukluğumuz aklımıza gelecek. bakalım. oyuncuları merakla bekliyorum.

G_didem
08-12-12, 01:11
İşte bu! Doksanlar çocuğu olarak Seksenler'i bile bayıla bayıla izliyorken bu dizi muhtemelen vazgeçilmezlerimden olucaktır. Eski olan her şeye şiddetle özlem duyuyorum; o zamanlara ait anılarımı bir dizi olarak her hafta izlemek gerçekten şahane olucak. Detaylar bir an önce belli olsun, şimdiden çok heyecanlandım:img-wink:

asimelek93
08-12-12, 01:55
90lar mi!!

lannnnn!!! gozlerim doldu bi 93lu olarak lafi bile gecince.
offf mukemmel bir cocuklugum vardi. ya anlatilmaz ki... yasayamayan anlayamaz ki...
sayfa sayfa yazsamda yetmez buraya.

aslinda bu kadar guzel bir konsepti ele alacaklar diye hem seviniyorum hem uzuluyorum.
cok hassas bir konu cunku bu..90lar..

simdiye kadar 50ler, 60lar, 70ler
ve hatta son olarak 80ler uzerine cok dizi ceildi
ama bu ilk olacak..v
ve yapilacaksa gercekten hakki verilmeli...
yoksa bulasmayin ne olur.

aliyeaynalar
08-12-12, 02:38
Seksenler dizisini büyük heycanla
Merakla beklemişdim..

Onunda tanıtımı bu dizi gibiydi :img-wink:

ama maalesef Seksenler koskoca bir hayal kırıklığı oldu :icon_sorr
Beğenemedim beklentilerimin çok altında çıktı :icon_sorr

Doksanlar bilmiyorum :calis

Bu dizidede hayal kırıklığı yaşamak istemiyorum ! :((
Umarım yaşamam..

ve bu dizi için istediğim tek şey,

Oral Özer'de bu dizide rol alsın :img-in_lo

Başta olmasın Allah korusun diyordum
ama tanıtım fragmanını görünce ne biliym yani bilemedim.. :img-blush

Defneci
08-12-12, 12:01
Fragman çok güzel =)
Ben ozaman tabiki daha doğmamışkennn:img-hyste:img-hyste
ben 96 doğumluyum en son 99 da 4 yaşımdaydım :img-hyste
Çok merak ediyorum benim doğuduğum sene neler oldu nasıl dı
Seksenler çok güzel bir dizi hher hafta ailecek izliyoruzz gülmektende ölüyoruz
Eminimki Doksanlar da çok güzel bir dizi olacak
Hemen başlasın bu arada hangi kanalda?

asimelek93
08-12-12, 12:08
uzun zaman sonra ilk defa bir dizi icin bu kadar heyecanlaniyorum :')
icim icime sigmiyor.

özge_bella
08-12-12, 12:35
"sokakta oynayan son çocukların dizisi" doğru gerçekten de 90'lı yıllarda çocuk olmuş biri olarak sokağa çıkıpta oyun oynardık şimdiki 2000 model çocuklar bizim oynadığımız oyunları bilmiyorlar hepsi bilgisayar çocuğu:img-hyste
o zamanları düşünüyorum da bir çoğumuzun sokakta oynadığı oyunlar;
yerden yüksek, ortada sıçan, dansa davet, seksek, ip atlama sonra arkadaşlarımı eve çağırırdım oyuncaklarımla evcilik oynardık. doktorculuk, kuaförcülük tarzı oyunlarımız çok olurdu şimdikiler ise bu oyunları bilgisayarda oynuyorlar...
okulda tahtaya çıkıp Yonca Evcimik şarkıları söyleyip O'nun gibi dans etmeye çalışırdım.:img-hyste tetrisi elimden düşürmez, sabahtan akşama kadar mario oynardım, sonra hayatımıza sanal bebek girdi onunla yatar onunla kalkardım... 90'lı yılları düşündüğümde aklıma gelenler; Barış Manço, Kerim Tekin (ilk aşkımdı öldüğünde ne ağlamıştım) Barış Manço'nunda, Kerim Tekin'ninde mekanları cennet olsun. sonra bizimkiler, süper baba vs. izlerdik, capri-sun içer sonra üstüne zıplayıp patlatırdık,:img-hyste hugoyu izlemeye bayılırdık...
şöyle 90'lı yıllarda başka neler vardı diye google görsellere bir baktımda çocukken oynadığım oyuncaklarımı görünce mazi gözümün önünde canlandı...

MENEKŞE
08-12-12, 12:47
ayyy bu sene ilk kez bir dizi için heyecanlanıyorum :img-eat:
90'lar demek çocukluğum demek,
bir daha asla göremeyeceğim, hatırladıkça özlem duyduğum ve bir o kadar da gurur duyduğum dönemlerim demek,

TRT'yi uzun zamandır izlemiyorum, eğer bu dizi orada olursa evde TRT açılacak :img-in_lo
dizisinin olması bir yana burada aynı dönemleri paylaştığım kişilerin mesajlarını okuyup o anları yaşamak ayrı bir keyif :love01:

asfaltların tebeşirle çizilen şekillerden geçilmediği yıllar...
paten kaymak :img-in_lo
en büyük teknolojimizin ataride mario oynamak olması :happy0064
seçme şansım olsaydı yine o zamanlarda çocuk olmak isterdim :img-blush

"oo makarina" dansıııııı :happy0064:happy0064

Defneci
08-12-12, 12:47
Neyseki ben tamam tam ortazamanda doğdum ama yinede 2000 lerin başlarında hala 90ların etkii olduğundan ben sokakta oynama tadını tattım

Evcilikti,sek sek ti,ip atlamaydıı ben hepsini yaşadım arkadaşlarımla gün yapardık annem patates kızartır verirdi bize bizde evcilik işte oynardık

Tabi bizden önce doğan abiler ablalar ozamanların oyunlarını çok oynadığın hatırlıyorum küçükken bizimlede oynardı ben iişte onun çocuğu olurdum felan :img-hyste

Bu zamanları yaşadığıma o kadar çok seviyorum ki =)

Yonca Evcimik meselesinide yaptık biz hep "bandıra bandıra ye beni" sonra "haydi eller havaya " sınıftada sokaklarda hep oynadık

Şanslıyım dimi =)

cemotara
08-12-12, 12:56
Kesinlikle bu diziyi izleyeceğim...:img-wink:
Doksanlar benim çocukluğumdu ve harika bir çocukluk geçirmiştim...:happy0064
Kesinlikle son sokak çocukluğuydu o yıllar ve ben bu diziyi izlerken çocukluğum aklıma gelecek...

Gerçekten çocukluğumuz sokaklarda geçmişti...
Mahalle içinde futbol oynamalar,dokuz kiremit oyunu,Kaçma,saklanbaç,körebe ve daha neler neler...:happy0064
Tasolar,bilyeler...Şimdi yazarken bile duygulandım...

Bir erkek olarak mahalle aralarında seksek te oynadım ip atlamacada...
Bir oyun daha vardı adı aklıma gelmedi şimdi o da ip oyunuydu...
Karşılıklı ipleri bacaklarımıza geçirirdik ve diğeri en aşağıdan başlayıp oynardı...:img-wink:

Maalesef artık şimdiki çocuklar beton yığınlarına tıkandılar ve tek eğlenceleri parka gitmek...Sokaklarda artık oyun oynanmıyor...Hele de bu oyunların çoğunu bilmiyorlardır bile...:icon_whis

MENEKŞE
08-12-12, 13:08
"Çılgın Bediş", "Bücür Cadı", "Küçük Besleme", "Üvey Baba", "Çarli",

"Power Rangers", "Şeker Kız Candy", "Şirinler", "Tom ve Jerry", "Bugs Bunny", "Richie Rich", "Scooby Doo", "Casper", "Heidi", "Taş Devri", "Ten Ten", "Red Kit", "Temel Reis"
o zamanların çizgi filmleri bile başkaydı,
şimdikiler hiçbir öğretici, mesaj niteliği taşımayan görüntülerden farklı değil :whistle2

Star'da yayınlanan güzellik yarışmalarını izler, kendimizi hayal ederdik,
Kral Tv'deki kliplerde sıradaki şarkı kimin olsun yarışması yapardık,
o zamanlar şarkıcıların konuk olduğu show programları meşhurdu, bizler de şarkıcı olur birbirimize konuk olurduk, :)

"Köşe Kapmaca", "Saklambaç", "Kör Ebe", "Dansa Davet", "Yakan Top"....
ve daha nicesi :happy0064
akşam yemeği zamanı sokakları "anne" sesleri inletirdi "hadi yemeğee!" diye ve kazanan her daim sokakta koşuştururken eldeki ekmek arası peynir, zeytinler olurdu :love01:

o zamanlar gerçekten çocuk olurduk, ellerimizi çocuk eli yapan topraktı, klavye değil :whistle2
şimdiki çocukların ne olduğundan bihaber olduğu "solucan" ların anatomisini az çıkarmadık :img-hyste:img-hyste

Esire
08-12-12, 14:04
kızlar olarak sanal bebek beslerdik..
dayım ilk cem telefonu takoz gibi bir şeydi..

şimdi en üst model cep telefonu alanlar neki.. o zaman o takoz telefonu olanın havası 1500 dü..
benden büyükler hep öyle derdi..

özge_bella
08-12-12, 14:51
80'ler dizisini biliyorum ama pek fazla izlemediğim için (yanlışım varsa düzeltin.) 80'ler dizisinde bildiğim kadarıyla çocuk oyuncular yok. isterim ki 90'lar dizisinde çocuk oyuncular olsun, o yıllarda çocuk olan bir nesil olarak dizide çocukluğumuzdaki oyuncaklarımızı, oyunlarımızı, izlediğimiz çizgifilmleri, dizileri, dinlediğimiz o dönemin meşhur şarkılarını, okuduğumuz kitapları görmek güzel olacaktır...

kızlar olarak sanal bebek beslerdik..

sanal bebeği yedirir içirir, uyutur oynatır, büyütürdük. kız çocuklarının arasında o dönemde çığ gibi büyümüş oyuncaktı. öğretmen kızdığı için okula götürmezdim ablama, anneme tembih eder "yemini, suyunu verin" derdim. :img-hyste

G_didem
08-12-12, 14:54

"Power Rangers", "Şeker Kız Candy", "Şirinler", "Tom ve Jerry", "Bugs Bunny", "Richie Rich", "Scooby Doo", "Casper", "Heidi", "Taş Devri", "Ten Ten", "Red Kit", "Temel Reis"
şimdikiler hiçbir öğretici, mesaj niteliği taşımayan görüntülerden farklı değil :whistle2

o zamanlar şarkıcıların konuk olduğu show programları meşhurdu, bizler de şarkıcı olur birbirimize konuk olurduk, :)

akşam yemeği zamanı sokakları "anne" sesleri inletirdi "hadi yemeğee!" diye ve kazanan her daim sokakta koşuştururken eldeki ekmek arası peynir, zeytinler olurdu :love01:

o zamanlar gerçekten çocuk olurduk, ellerimizi çocuk eli yapan topraktı, klavye değil :whistle2
şimdiki çocukların ne olduğundan bihaber olduğu "solucan" ların anatomisini az çıkarmadık :img-hyste:img-hyste

Yazılanları okuyunca bile tüylerim ürperiyor, duygulanıyorum. Umarım şahane bir yapım olur çünkü malzeme çok, buraları bile okusalar yeter:img-wink:

Hangimiz kendimize power rangers'daki ranger ların yerine koymuyorduk ki? Ben pembe rangerdım, kardeşim ve kuzenlerimde diğerleriydi:) Deli gibi izlerdik haftaiçi her gün, sonra çocukların gelişimine, psikolojisine zararlı muhabbeti yüzünden bi ara yayından kaldırılmıştı da topluca yasa girdiydik:img-hyste Asıl psikolojimiz öyle bozulmuştu:img-hyste

Kral tv de sevdiğimiz şarkıyı klibi saatlerce beklemek... Hey gidi varmıydı o zaman istediğimizi istediğimiz anda açıp bulup tekrar tekrar izlemek, cık.. Saatlerce istediğimiz klip çıksın diye kanal başından ayrılmazdık, sıradaki klip senin sıradaki benim muhabbetleri olmazsa olmazdı.

Hele de kasetlere seslerimizi kaydedip, sonra da o sesleri dinlerken deli gibi gülmeler.. Off off bu sayfalarda daha neler yazılır kim bilirr, bu dizi şu başlama işini çok uzatmasın, elini çabuk tutsun, oyuncu kadrosunda kimler olucak özellikle merak ediyorum:happy0064

Esire
08-12-12, 15:17
sanal bebeği yedirir içirir, uyutur oynatır, büyütürdük. kız çocuklarının arasında o dönemde çığ gibi büyümüş oyuncaktı. öğretmen kızdığı için okula götürmezdim ablama, anneme tembih eder "yemini, suyunu verin" derdim. :img-hyste
bizim sınıftaki kızlar bebeğimizi kimsye emanet etmez..

yanımızdan ayırmazdık..

erkeklerde bizi ispiyonlar öğretmen toplardı..
önlem için aynı renkte olan defter etileri yapıştırırdık.

bu arada şu defter etiketlerinden var mı hala..

bizim zamanızdakiler çok güzeldi bütün çizgi film kahramanlarının vardı.. birbirimizinkine imrenirdik..
defter kaplardık sene başında kırtasiyelere girilmezdi..:img-hystedefter kağıtlarının bütün renklerini asarlardı..

edit: birde şarkıcıların karpostalları çok moda idi..ilkokul ve liselerde arşiv yapan öğrencilerin sayısı az değildi..

MENEKŞE
08-12-12, 15:30
Yazılanları okuyunca bile tüylerim ürperiyor, duygulanıyorum. Umarım şahane bir yapım olur çünkü malzeme çok, buraları bile okusalar yeter:img-wink:

Hangimiz kendimize power rangers'daki ranger ların yerine koymuyorduk ki? Ben pembe rangerdım, kardeşim ve kuzenlerimde diğerleriydi:) Deli gibi izlerdik haftaiçi her gün, sonra çocukların gelişimine, psikolojisine zararlı muhabbeti yüzünden bi ara yayından kaldırılmıştı da topluca yasa girdiydik:img-hyste Asıl psikolojimiz öyle bozulmuştu:img-hyste

Kral tv de sevdiğimiz şarkıyı klibi saatlerce beklemek... Hey gidi varmıydı o zaman istediğimizi istediğimiz anda açıp bulup tekrar tekrar izlemek, cık.. Saatlerce istediğimiz klip çıksın diye kanal başından ayrılmazdık, sıradaki klip senin sıradaki benim muhabbetleri olmazsa olmazdı.

Hele de kasetlere seslerimizi kaydedip, sonra da o sesleri dinlerken deli gibi gülmeler.. Off off bu sayfalarda daha neler yazılır kim bilirr, bu dizi şu başlama işini çok uzatmasın, elini çabuk tutsun, oyuncu kadrosunda kimler olucak özellikle merak ediyorum:happy0064

ayhh aynen aynen :love01:

ben Sarı'ydım, en sevdiğim renk sarıydı :)

ilk 20 ya da ilk 10 şarkı yayınlanırken hep bizim şarkımız 1. olsun isterdik, bir de çok beğendiklerimizi elde kalem kağıtla bekler, yetişebildiğimiz kadarını yazar, şarkı sözlerini ezberlerdik :img-hyste

aa bir de meşhur doğum günü partilerimiz olurdu, eskiden annelerle gidilirdi doğum günlerine, anneler bir yerde çocuklar bir yerde toplanırdı ve tabii "mezdeke" eşliğinde göbek atmalar :dance::dance::img-hyste:img-hyste

m_sena
08-12-12, 15:35
ayhh aynen aynen :love01:

ben Sarı'ydım, en sevdiğim renk sarıydı :)

ilk 20 ya da ilk 10 şarkı yayınlanırken hep bizim şarkımız 1. olsun isterdik, bir de çok beğendiklerimizi elde kalem kağıtla bekler, yetişebildiğimiz kadarını yazar, şarkı sözlerini ezberlerdik :img-hyste

aa bir de meşhur doğum günü partilerimiz olurdu, eskiden annelerle gidilirdi doğum günlerine, anneler bir yerde çocuklar bir yerde toplanırdı ve tabii "mezdeke" eşliğinde göbek atmalar :dance::dance::img-hyste:img-hyste

:img-in_lo:img-in_lo:img-in_lo
gözlerim dolu dolu oldu duygulandıysam demekki:icon_sorr

elde kağıt kalemle şarkı bekleme sahnelerim gözümün önüne geldi de cümleleri bölüşürdük kuzenimle, ilk cümleyi ben yazarım ikinciyi sen diye bu sayede şarkı sözlerini kaçırmamaya çalışırdıkk:img-hyste

ahhhhh bide sinek arabalarının peşinden deli gibi koşmalarımız ve o kokuyu ciğerlerimize ciğerlerimize çekişlerimiz vardıı:img-hyste

tabi bide tüpçü kamyonunun arkasına tutunup sokağın başına kadar gitmelerimizzz:img-hyste

ne güzel yıllarmış, ne özel anılarmışş şimdi herbi çocuğun elinde bilgisayarı ...
artık oyun kültürü denen kavram da kalmadı. biz ufacık şeylerle mutlu olurduk şimdiki çocukların durumlarına üzülüyorumm

MENEKŞE
08-12-12, 15:45
:img-in_lo:img-in_lo:img-in_lo
gözlerim dolu dolu oldu duygulandıysam demekki:icon_sorr

elde kağıt kalemle şarkı bekleme sahnelerim gözümün önüne geldi de cümleleri bölüşürdük kuzenimle, ilk cümleyi ben yazarım ikinciyi sen diye bu sayede şarkı sözlerini kaçırmamaya çalışırdıkk:img-hyste

ahhhhh bide sinek arabalarının peşinden deli gibi koşmalarımız ve o kokuyu ciğerlerimize ciğerlerimize çekişlerimiz vardıı:img-hyste

tabi bide tüpçü kamyonunun arkasına tutunup sokağın başına kadar gitmelerimizzz:img-hyste

ne güzel yıllarmış, ne özel anılarmışş şimdi herbi çocuğun elinde bilgisayarı ...
artık oyun kültürü denen kavram da kalmadı. biz ufacık şeylerle mutlu olurduk şimdiki çocukların durumlarına üzülüyorumm

her mesajda yeni bir şeyler hatırlıyorumm :img-in_lo:img-in_lo
evet evet sinek ilacı arabalarının dumanının içinde kaybolmak isterdik, koşardık peşinden, anneler acil alarm verir duşa sokup, yoğurt yedirirdi, o zamanlar sayesinde daha cesur, kendine güvenen bireyler olduk bence,

Cornetto, Magnum demek bizim için aşırı lüks dondurma demekti, çocukken 1-2 kez yemişimdir :img-hyste Max demek bedava çıkma heyecanı demekti :img-in_lo

elimizi toprağa düşünmeden sokabilmek, ilaç dumanının içinde kaybolmak,
şimdiki çocuklar böcek görse ne olduğunu bilemeyecek durumda, Güneşle haşır neşirliğimiz sayesinde daha dirençli bir nesiliz şimdiki çocukların bünyesinde radyasyondan başka bir şey yok :icon_sorr en tehlikeli oyuncağımız boncuk atan silahlardı, şimdi radyasyon silahlarına maruz kalıyolar :img-beee:

bizim için kalemli tahtalar lüksken şimdi akıllı tahtalar var :img-beee: bizim mavi önlüklerimiz içinde şirinliklerimiz varken şimdi kıyafet serbestliği :img-beee:

atari kasetlerinin yenisi çıktıkça değişmeli olarak paylaşmalarımız, tasolarımız :img-in_lo bilgisayar hayatımıza yeni yeni girerken tek bildiğimiz şey sesimizi kaydedip şarkı söylemek ve paintle resim çizmek :img-hyste:img-hyste

şimdi tw..., f... olmayanı dövüyolar galiba:img-beee:

mıstık
08-12-12, 15:48

Menekşeee buldum seni :img-hyste

Valla çok güzel yazmışsın ne günlerdi.Kesinlikle bu diziyi izleyeceğim..

İnşallah oyuncuları da iyi olur..

Yorumlaşırız yine burada..;)

aglamakelebek
08-12-12, 16:29
Bende 90'larda hatırladıklarım, Commodore 64 oyunları, Video kasetlerle, nejat uygurun ve benzeri tiyatro oyunlarını alıp izlerdik.. sonra dizi dünyasından Eduardo, maria, (bunu tam hatırlamadım uzun saçlı sarışın bir kızdı) Mavi Ay, Yalan rüzgarı dizileri vardı ve hastasıydık.. Bu dizilerin oyuncularının olduğu okul klasörlerimiz vardı.. Çantaları evde bırakıp, klasörle okula gidenlerin yıllarıydı 90'lar..

kamely
08-12-12, 17:03
Neyseki ben tamam tam ortazamanda doğdum ama yinede 2000 lerin başlarında hala 90ların etkii olduğundan ben sokakta oynama tadını tattım

Evcilikti,sek sek ti,ip atlamaydıı ben hepsini yaşadım arkadaşlarımla gün yapardık annem patates kızartır verirdi bize bizde evcilik işte oynardık

Tabi bizden önce doğan abiler ablalar ozamanların oyunlarını çok oynadığın hatırlıyorum küçükken bizimlede oynardı ben iişte onun çocuğu olurdum felan :img-hyste

Bu zamanları yaşadığıma o kadar çok seviyorum ki =)

Yonca Evcimik meselesinide yaptık biz hep "bandıra bandıra ye beni" sonra "haydi eller havaya " sınıftada sokaklarda hep oynadık

Şanslıyım dimi =)

Bende senin gibi 90'ların son 3,4 yılını yaşayan 2000'lerde de devam ettiren nesildenim arkadaşım :)
Aynı şekilde 90'ları doya doya yaşadım o döneme ait hiç bir şeyi unutmam seksekler,yılan çizer su kapağıyla oynardık, ip atlardık, piknik yapardık, böyle eline aldığında hemencik kırılan bebeklerimiz vardı şimdiki gibi değildi :img-beee: tasolarımız vardı kız olmama rağmen erkek oyunlarına pek bir ilgiliydim futbol, ateri,tato felan :img-hyste Yonca Evcimik, Kenan Doğulu Tarkan'la az coşmadık ahh Kral Tv nerde şimdi o heycan :icon_sorr
Sabah kalkar kalkmaz sokağa koşardım sanki sözleşmiş gibi arkadaşlarla hep aynı yerde toplanırdık kahvaltıya bile zor giderdik eve sonra soluğu yine sokakta alırdık bulduğumuz güzel yeşil yeşil çimenlikleri olan mesken tuttuğumuz yerlerimiz vardı ''çim çim çimenlik'' oynardık (şimdi oralarda beton yığınları var gökdelenleri var her geçtiğimde yüreğim sızlıyor :img-tomat)sonradan anneden gizli evden ayıkladığımız meyve sebze kahvaltılık ekmek ne varsa piknik poşetinden çıkarıp (şimdi ki marka poşetler pardon kortanlar değildi :img-tomat) hep birlikte karnımızı deyururduk sonra saklambaç,sekiz taş gibi oyunlarımızı oyanardık taki hava kararana dek yine de girmezdik içeri annemin bolkanda nasıl yırtındığını hala hatırlıyorum :img-hyste günde 3 kez kıyafet değiştirirdik kıyafetlerimizin en çokta dizleri yırtılırdı :) hep düşerdim ben dizlerimin hiç yarasız olmadığını hatırlamıyorum hep kabuk bağlardı ve ben o kabuklarını koparır tekrar kanatırdım :D
Annemin pembe dizileri benim de Çılgın Bediş'im vardı aaa Çarli vardı birde :icon_lol Sokaktan arda kalan zamanlarda izlerdik...Koro halinde söylediğimiz şarkılarımız vardı ''Yaşa Mustafa Kemal Paşa Yaşa Adın yazılacak Mücevver Taşa'' :) değerlerimizi, geleneklerimizi, göreneklerimizi, atamızı bilirdik şimdikiler gibi zibidi değildik. Ailemizin sözünden çıkmazdık sadece kendi sokağımızda oyanardık. Misafirliklerimiz vardı yol boyunca bir arkadaş bulup orda da oyunlarımıza devam edebilecek miyiz diye kafamızdan geçirirdik :)

O dönemleri tekrar yaşayabilmek için neyimi vermezdim ki şu an çok kötü oldum :icon_sorr:icon_sorr Yazacağım o kadar çok şey var ki daha devam edemiyorum o günleri hatırlayıp hüzünleniyorum :icon_sorr

~Sinem~
08-12-12, 17:35
Başlaması için en heyecanlandığım dizilerden biri ''Doksanlar''
Ah o günler diyesi geliyor insanın.
O zamanlar gerçekten bambaşkaydı.
Dizide de denildiği gibi ; Sokakta Oynayan Son Çocukların Dizisi.
Biran önce başlasa :)

haticee_
08-12-12, 17:35
dizinin konusu ne arkadaşlar tam olarak?
doksanlardaki diziler mi?

Stnty
08-12-12, 17:50
Ben 90'ların sonuna yetişmeme rağmen yazılan her şeyi az buçuk hatırlıyorum, belli ki 90'ların 2000'lere etkisi çok büyük olmuş.
Klasörler, kartpostallar, tasolar, okulda oynanan ip oyunları ve daha bir çok şey.
Biz o zamanlar arkadaşlarımız dışarıya çıksın da bizde çıkalım diye camdan yollarını gözlerken, şimdiki çocuklar burunlarının dibindeki tabletlerden ötesini göremiyor.
Yitirdiğimiz o kadar güzel şeyler var ki hakikaten üzülüyorum.

Sinem90
08-12-12, 21:22
Seksenler başladığından beri aklımdan geçirirdim keşke Birol Güven 90'lara da dizi yapsa diye. İçime doğmuş herhalde. :) Beklediğim bir şeydi aslında. Ama umarım Seksenler'deki gibi dizinin başına günümüzden sahneler koymak gibi bir hata yapmaz bu dizide. Yine kadronun sempatik oyunculardan oluşturulacağını umuyorum. Merakla bekliyorum tam da 90'da doğmuş biri olarak. :)

Maria Elena
08-12-12, 21:49
Bu sezon beklediğim ikinci dizi olacak sanırım bu. Doksanlar çocuğu olarak, bizim de dizimizin çekilip, bizi de anlatacak olmalarına çok sevindim. Birol Güven kalemini sevdiğim bir yazar, senarist olmasa bile en azından o dönemleri tekrar tekrar yaşamak için izleyeceğim kesinlikle.:)
O bu değil de Çarli falan vardı yahu, neler izlemişiz biz.:img-hyste Hey gidi günler! Tasolarımız, atarilerimiz, akşamlara kadar sokaklarda oynayıp annelerimizin akşam yemeğine bağırarak çağırmaları(:img-hyste), Tarkan'ın 'Kıl Oldum Abi'si eşliğinde müzik zevkimiz, pilli bebeklerimiz, lahana bebeklerimiz (benim favorim lahana bebeklerdi, hatırlayan var mı bilmiyorum, başlığa yazılmamış:img-blush), Capri-Sunlarımız, leblebi şekerlerimiz, yüksek belli kotlarımız, perma saçlı annelerimiz, ablalarımız, Şeker Kız Candy izleyişimiz ve ilk aşkımızın Terry olması:img-eat:, Richie Rich ve Hayalet Avcıları...Ohh be, ne varsa bizim dönemimizde varmış yahu! Seksenler evet, hoş falan ama Doksanlar kadar renkli, cümbüşlü, heyecanlı, eğlenceli değil hiçbir dönem, bence.:img-in_lo

onur29
08-12-12, 21:57
Uzun zamandır ilk defa bir diziyi bu kadar sabırsızlıkla bekliyorum. Seksenler dizisi başlarken Mint Yapım'ın Doksanlar dizisini de çekeceğine dair sinyaller verilmişti. Heyecanla bekliyordum. Hatta bir ara ümidi kesmiştim, ama şimdi başlıyor. Gerçekten de sokakta büyüyen son nesildik biz. Evlere hapsolmamış, teknoloji anlayışı, tetris, sanal bebek ve atariden ibaret olan, henüz bilgisayar bebeleri haline gelmemiş son nesildik. Her hafta sonu arkadaşlarla takas edilen atari kasetlerini hatırladım şu an. Özellikle dizide o dönemin sokak kültürüne değinilmesini çok istiyorum.

Öte yandan 90'ların başında tekrar ateşlenen Pop Müzik piyasası, özel kanallarla başlayan dizi furyası, dönemin çizgi filmleri, kıyafetleri hepsine değinileceğine eminim. Sonuçta Seksenler gibi başarılı bir örnek var ortada. Kötü bir çıkacağını düşünmüyorum. Kadroda iyi olursa oldukça keyifli ve izlenilesi bir iş çıkacaktır ortaya.

Defneci
08-12-12, 23:48
Bende senin gibi 90'ların son 3,4 yılını yaşayan 2000'lerde de devam ettiren nesildenim arkadaşım :)
Aynı şekilde 90'ları doya doya yaşadım o döneme ait hiç bir şeyi unutmam seksekler,yılan çizer su kapağıyla oynardık, ip atlardık, piknik yapardık, böyle eline aldığında hemencik kırılan bebeklerimiz vardı şimdiki gibi değildi :img-beee: tasolarımız vardı kız olmama rağmen erkek oyunlarına pek bir ilgiliydim futbol, ateri,tato felan :img-hyste Yonca Evcimik, Kenan Doğulu Tarkan'la az coşmadık ahh Kral Tv nerde şimdi o heycan :icon_sorr
Sabah kalkar kalkmaz sokağa koşardım sanki sözleşmiş gibi arkadaşlarla hep aynı yerde toplanırdık kahvaltıya bile zor giderdik eve sonra soluğu yine sokakta alırdık bulduğumuz güzel yeşil yeşil çimenlikleri olan mesken tuttuğumuz yerlerimiz vardı ''çim çim çimenlik'' oynardık (şimdi oralarda beton yığınları var gökdelenleri var her geçtiğimde yüreğim sızlıyor :img-tomat)sonradan anneden gizli evden ayıkladığımız meyve sebze kahvaltılık ekmek ne varsa piknik poşetinden çıkarıp (şimdi ki marka poşetler pardon kortanlar değildi :img-tomat) hep birlikte karnımızı deyururduk sonra saklambaç,sekiz taş gibi oyunlarımızı oyanardık taki hava kararana dek yine de girmezdik içeri annemin bolkanda nasıl yırtındığını hala hatırlıyorum :img-hyste günde 3 kez kıyafet değiştirirdik kıyafetlerimizin en çokta dizleri yırtılırdı :) hep düşerdim ben dizlerimin hiç yarasız olmadığını hatırlamıyorum hep kabuk bağlardı ve ben o kabuklarını koparır tekrar kanatırdım :D
Annemin pembe dizileri benim de Çılgın Bediş'im vardı aaa Çarli vardı birde :icon_lol Sokaktan arda kalan zamanlarda izlerdik...Koro halinde söylediğimiz şarkılarımız vardı ''Yaşa Mustafa Kemal Paşa Yaşa Adın yazılacak Mücevver Taşa'' :) değerlerimizi, geleneklerimizi, göreneklerimizi, atamızı bilirdik şimdikiler gibi zibidi değildik. Ailemizin sözünden çıkmazdık sadece kendi sokağımızda oyanardık. Misafirliklerimiz vardı yol boyunca bir arkadaş bulup orda da oyunlarımıza devam edebilecek miyiz diye kafamızdan geçirirdik :)

O dönemleri tekrar yaşayabilmek için neyimi vermezdim ki şu an çok kötü oldum :icon_sorr:icon_sorr Yazacağım o kadar çok şey var ki daha devam edemiyorum o günleri hatırlayıp hüzünleniyorum :icon_sorr
Ay ne guzel bahsetmissin
Ben bu dansa daveti cok severdim ayağımın altı 36 cok komikti
ben bir ara surekli kolumun uzerine duser incitirdim
hey gidi hey
kucuk tencere oyuncaklarimla evcilik
bahsettikce aciliyorum bide dizi baslayinca :)

aliyeaynalar
08-12-12, 23:59
---
Müzikleriyle

Onun arabası var Güzelmi güzel :))
Oynama şıkıdım şıkıdım :)
Esmer sevdim Herkes hayran :)

Daha nicesi...

Yaa dizileri

Kara melek,
Küçük onurun dizisi Acı günler
Kaygısızlar
Baskül Ailesi.
Örümcek
Aynalı Tahir

Nicesi :))

---------

Birol güven tanınmadık yüzler oynatacakmış dizide,

Sakın haa Böyle bir hata yapmasın :img-beee:

Bu diziye Tiyatro kökenli oyuncular yakışır...

Madem doksanlar dizisini yapıyor Kolları sıvadı
Kesenin ağzını açsın,

Tiyatro kökenli, Popüler oyuncuları dizisinden oynatsın..

Cimrilik yapmasın yani :img-wink:

Masus tanınmadık yüzleri seçiyor
çünkü bölüm başına az maaş alsınlar diye :img-beee:

Ne kadar fesatım dimi :img-hyste

seven neyapmaz
09-12-12, 00:40

power rangers, hep okuldan gelince kardeşimle tv başına geçerdik, o beyazdı ben de pembe, kardeşim beyazın dövüş tekniklerini denerdi üstümüzde, sonra şeker kız candy, aşkım terrry,ahh ne güzel çocuktun sen terry, sesine bittiğim, saçını sevdiğim:img-hyste:img-hystegerçek hayatta hayal ettiğim:img-hysteaçaydım kollarımı gitme diyeydim:img-hysteacıların çocuğu candy:img-hyste:img-hyste sonra aslan kral başlardı, kardeşime ateri alınmıştı da, arkadaşları hep bize toplanırdı bu yüzden:img-hyste:img-hystecipslerden sürekli taso çıkmasını beklerdik:img-hyste

Bedarr
09-12-12, 00:55
Bence bir dizi tutu diye hemen benzeri çekmek bana saçma geliyor ve aynı yapımcı aynı kanal

Bana aç gözlüluk geliyorlar okadar emek veriyorlar oycunlar vs. Planlar yapıyorlar sonra niye tutmadı diye sitem ediyorlar

Seyirciler nasıl beklenti varki resmen günde 3 tane dizi koyacaklar ayrıca mint önce dizilerindeki diyaloglar biraz genişletsin sonra yeni dizi işine girsin cok gereksiz TRT bazı diziler kalkacak ınsanlarda hep bir kanal izleyemezler insanlar galiba böyle bir amaçları var galiba anlayamıyorum

pusat_yusuf
09-12-12, 11:25
Fikir iyi güzelde sitcom mu olacak?Sitcom ortamını sevmiyorum bir nevi dönem işi buda üstünden 20 yıl geçmiş.Sitcom pek inandırıcı olmuyor.
Evet sokaklarda saklambaç,istop,dokuztaş oynayan son nesildik.Tasolar,pokemonlar,güzel şarkılar,klipler,EN GÜZEL DİZİLER...
En güzel komşuluk ilişkileri,mahalle ortamı...Bunlar sitcomda pek olacak iş değil..
Umarım NORMAL ÇEKİM olur..

Esire
09-12-12, 11:34
bence bir sokak yada bir plato kurulmalı..

1990 larda bütün çcouklar sokaklarda idi..

bize sokak yetmez biz caddelere çıkar..

sokak içinde kavga bile çıkardı..
futbol misket.. ip atlayan kızlar..

dokuz taş oynayanlar..

biz sokaktan çok mahellece oynadırdık..

hele körbeyi en az 10 kişi olurdu bir takımda

çizgi saattinde ancak sokaklar sakin olurdu..

sabahtan akşam karalığın kadar dışardaydık..

sabahçı ve öğrenci arkadaşları ile oynar hafta sonu ise mahallece pikniğe gidilirdi..

suzi67
09-12-12, 11:44
tüm doksanlar basligina merhabalar

asim biraz ileri oldugu icin ben seksenleride doksanlarida yasadim seksenler tam gencilge adim attigim yillardi

doksanlar ise benim yasamima baskalik katan anne oldugum yillardir

doksanlarda 2 3 kez anne oldum oyillar bence bambask idi

doksanlarda yeniyeni canak antenler cikmisti

birde yurt disinda yasayinca bu anten isine cok sevinmistim

gerci dizi baslasada isimden dolayi ancak netten takip edebilecegim ama olsun tv kadar tat vermesede sonucta izliyebilecegim

herkese güzel bir pazar günü dilerken iyi yforumlar bol yorumlar

melek_lavinya
09-12-12, 15:36
Seksenler izlerken keşke Birol Güven 90'lara da dizi yapsa diye düşünenlerdenim
90'ların son yıllarını yaşamış biri olarak yazılanları az çok hatırlıyorum
Çarli,Küçük Besleme,Üvey Baba,Bücür Cadı helede Çılgın Bediş hiç kaçırmadan izlerdim:img-hyste
Bir demet tiyatro
Barış Manço İle 7'den 77'ye
sokak oyunları dışında evde ateri oynardık
Susam Sokağı,Tom ve Jerry,Ten Ten,Red Kit,Casper vs.
top 20 de şarkı tutardık
özlemişim...
Sokakta Oynayan Son Çocukların Dizisi
sabırsızlıkla bekliyorum:img-wink:

hayaldunyam_ctf
09-12-12, 16:01
küçük bir ilçede büyüdüm.sokakların nasıl neşeli olduğunu tahmin edersiniz.
eğer oyun oynama yaşındaysa herkes arkadaştı mesela.
üstelik sadece oyunlardan konuşurduk, arada sırada da ödevler vs.
oyun oynarken birisi oyun bozan olurdu bazen.
"oynamıyorum ben ya.konuşmuyorum da sizle."
"konuşmazsan konuşma.bir daha seninle oynamıycaz."
böyle atışarak geçen birkaç dakikanın ardından "saklambaç oynayalım mı?"
der birisi.ve az önce söylenen her şey bir daha hatırlanmamak üzere unutulmuştur
çocuk olmak güzeldi o zamanlar.her şey bir oyun aracı haline getirilebilirdi.
mesela yollara döşenecek taşları yığardı bir köşeye belediye.
ev yapardık o taşlardan, komşuculuk oynardık.
sonra bebeğime elbise dikmeye çalışırdım.ama ne diksem beğenirdim de :)
oyunun en güzel yerinde ezan okulunca yüzümüz hemen asılırdı.
bilirdik ki eve gitmemiz gerek.
sonra okul çıkış saatime denk geldiği için eve koşturarak gitme sebebi olan çizgi filmler.
sahi ne güzeldi o çizgi filmler.hala rastlayınca zevkle izliyorum.
hiç unutmam çanak anten yeni yeni yayılıyor.bizim ki hala eski antenlerdendi.
doğru düzgün çekmezdi bile bazen.
köye gitmiştik.dönüşte babamın aldığı çanak anten ne kadar şaşırtmıştı.
güzel zamanlardı vesselam.umarım seksenler dizisinde yakalanan gerçeklik
ve sıcaklık yakalanır da her hafta severek izleriz.

sude1
09-12-12, 22:30
slm 90 lı yıllarının çocukları :happy0064bende onlardan biriyim ve tanıtımı görünce içimde tatlı bir burukluk oldu nerde eski günler dedim bir anda::))
biz şanslı yılların çocuklarıydık akşam okuldan geldikmi kendimizi sokaklara bırakırdık o zamanlar sokaklar güvenliydi şimdi imkansız ben kendi çocugumu hava kararınca sokaga çıkaramam.birol güven işini gerçektende iyi biliyor seyirciyi televizyona nasıl çekecegini biliyor ben şimdiden diziyi büyük bir heyecanla bekliyorum inş hayal kırıklıgına ugramam...

MelikeEmiroglu
10-12-12, 17:04
91'li olduğumdan 90'lar benim için özel, gece dışarda oynanan saklambaçlar, yakalama oyunları... Ben küçük olduğumdan beni sıçandan sayıyorlardı.:)

Abimin biriktirmiş olduğu tasoları bilyeleri gizlice alır bende oynadım.

Ablamla bahçede, kapılarda evcilik oynaydık. Ne yalan söyleyim ablam biryeri o kadar güzel düzenledi ki kıskanırdım onu ama yine de çok seviyorum :)

Sonra ablamla ve abimle oynadığımız toprak oyunu yani topraktan sandalye, yatak, masa, çocuk, meyve tabağı,pasta,kurabilye yapardık.

Tabii en çokta toprak oyunlarını özleyeceğim...

Sonra tv'de izlediğim, şirinler, seker kız candy -en sevdiğim çizgifilm- Sonra diziler olarak Bizimkiler, Çicek Taksi, Ruhsar,Mahallenin muhtarı, Çarli, Cılgın bediş.. ve daha neler neler..

Tv de izlediğimiz klipler Tarkan, Yonca Evcimik, Atilla Taş gibi

aycn
10-12-12, 17:40
bence doksanlar

aboneyim abone biletleri cebimde ballı lokma tatlısı aman hadi hayırlısı
oynama şıkıdım şıkıdım
onun arabası var güzel mi güzel
benimle oynama söyledim sana
yaşandı bitti saygısızca aldatmanın tadına varınca
izel çelik ercanın grup şarkıları özledim dönmelisin bitmesin bu rüya
çeliğin kendi şarkıları ateşteyim yaman sevda hercai gibi
yonca evcimik kendine gel sen kendine kendine gel

dizilerden de

bana bir masal anlat baba süper baba
baba evi
mahallenin muhtarları
böyle mi olacaktı

ve daha aklıma gelmeyen biçok güzel dizi bence güzel bi dizi olacak 90 lar

mervin
11-12-12, 17:57
bu diziyi çok merak ediyorum benim çocuklugumun geçtigi yıllar çok güzeldi herşey gerçekten sokakta geçirdik çocuklugumuzu oyun oynamaya doyamayan sokaktan içeri girmeyen çocuklardık mahalle cadde çocuk sesleriyle inlerdi birde şunu hiç unutmam teyzeler ablalar ah kıymetini bilin bizler bunu yaşamadık yada büyüyünce böyle olmayacak derlerdi gerçekten çocuk gibi davrandık ve çocuk olduk o yıllar çok başka anlatılmaz yaşanır

tv de çok seçenek yoktu çok kanalda yoktu ama çok eglenceli programlar vardı yinede bizleri evlerimize sokan susam sokagı vazgeçilmezimizdi he.man ve betmen o tarz çizgi filmler vardı şirinler unutulur mu ah ah

brezilya dizilerinin yaygın oldugu ve çok fazla şuan izlenen türk dizileri gibi heyecanla beklendigi ve üzerine komşuların tartışıp konuştugu zamanlardı

türk dizilerini unutmamak gerek bizimkiler ve mahallenin muhtarları dizileri vardı bizimkiler pazar akşamlarının vazgeçilmezlerindendi

hafta sonları yarışma olarak evet hayır erkan yolaçın sundugu program vardı hala o sesi kulaklarımdadır duydunuz zilin sesini diye ...hey gidi günler heyyy
çok küçük olmama ragmen çok şeyler hatırlıyorum 90'ların başını ve dizide sanırım seksenler gibi 90'ların ilk başından başlayıp anlatacaklar

ve pop şarkıcılar tarkan,kenan dogulu, serdar ortaç bu tarz sanatçıların şarkılarıyla kasıp kavurdugu yıllardı tarkanın kıl oldum abi şarkısı,serdar ortaçın karabiberim,kenan dogulunun yaparım bilirsin düşündükçe neler neler çıkar ortaya

umarım gerçekten beklendigi gibi bir iş çıkar keyifle yad ederek izleriz o yılları anarız

chaylack
18-12-12, 21:55
Sokakta Oynayan Son Çocukların Dizisi vuhuu slogan çok şahane tanıtımıda izledim ve inanılmaz duygulandım o dönem ilkokula yeni başlamştımilk özel tvnin yayına başladığı günü hatırladım ne heyecanlıydı sokakta oynardık arabalar rahat veriyordu o zaman btün oyunları oynamıştık süper baba,bizimkiler vs müzikler deseniz ayrı fazla yazamayorum forumu gezerken görünce acayip heycanlandım uzun zamandır iki üç dizi var izldiğim ama gelip yorum yapmışlığım yok ama içim ısındı diziye tanıtımındaki anlatım şekline yolu açık olsun tüm 90ların çocklarına selam olsun dizinin yolu açık olsun merakla beklenmekte;)

ilya
29-12-12, 20:12
Fragmanına denk geldim de gördüm.İçim nasılda tuhaf oldu.Çocukluktan ergenliğe geçiş..Seksenlerde doğup Doksanlar da büyümek..of of..
Doksanlar demek, beştaş oynamak,istop,yakartop oynamak demek,sabah erken kalkıp ninja kaplumbağaları ve susam sokağını izlemek demek.
Okuldan döndükten sonra evde alelacele yemek yedikten sonra arkadaşlarınla toplaşıp sokakta ip atlamak, bisikletle yarışmak demek.Hugo'yu izlemek,leblebi tozu yemek,mey-buz hüpletmek demektir Doksanlar.Bigbabol sakızını nefesin yettiğince şişirip ortasına parmak atarak patlatmak demek.

Carteel bir numara en büyüük,cehennemden çıkan çılgın türk..cartel tişörtleri üstümüzde:))
Tarkan'ın Mustafa Sandal'ın ilk şöhret olduğu zamanlar.Yoncimik..çılgın bedişi kaçırmazdım.:img-hyste Akşamları Olacak O kadar,Süper Baba,Erkan Yolaç evet-hayır yarışması..o zamanlar mp3 diye bir şey de yoktu.Wolkman yeni çıkmıştı ve harçlığımı biriktirip wolkman almıştım.Sonrada gelsin kasetler..

Oya-Bora dansı yapmaktı Doksanlar.:icon_sorr

Bir taraftanda o yıllar belkide ülkenin en karanlık yıllarıydı.Öte yandan da çocukluğun ve gençliğin en steril yaşandığı dönemler saf ve her şeyden bihaber bir nesil bıraktı ardında..

funda57
30-12-12, 14:32
Merhabalar ben Funda benide araniza alirsiniz umarim :img-wink:

bende Doksanlar cocugu sayilirim 1995 de dogdum
ama hep bu güzel nostaji film oyunlar ve sarkilarla büyüdüm gercekten
Eskiler gibisi yok hepside Efsane ve unutulmazlar !

Almanyada yasamamiza ragmen cok büyüdük biz bunlarla
Babamla parklarda gezinip Baris Manco dan " Gülpembe , ve Daglar Daglar i söylermisim " :img-hyste benim ismimide Ferdi Tayfurun bir filminden secmisler :icon_whis

yani Kisacasi Ailem beni Baris Manco,Kazim Kayuncu,Orhan Gencebay,Ferdi Tayfur ve Efsane abim Kemal Sunal ile büyüttüler :love01:
cidden o zamanin Filmleri Dizileri sarkilari arabalari sokaklari gibisi yoktu...
Almanyadaki Türk komsularimizin cocuklariyla aksama kadar sokaktan cikmazdik gercektende slogan cok iyi oturmus...

Sokakta Oynayan son Cocuklarin Hikayesi ! :icon_sorr

LAZCAKIR-KIZ
31-12-12, 14:19
87 liyim ve bu diziyi kesinlikle izleyecegim. Yersiz duygusallik degil bizim ki artik oturan yasimizin verdigi bir duygu olarak görüyorum doksanlara olan özlemimizi.

Erhan Okur
03-01-13, 03:21
Zamanında Street Fighter'ı tek jetonla bitiren biri olarak büyük bir heyecan ve merakla beklemekteyim bu diziyi. :) 'Sokakta oynayan son çocukların dizisi' sloganı da bence cuk oturmuş. ;)

esmer_-ezel
05-01-13, 17:03
herkese merhaba bende doksanlar çocuğuyum benıde alır mısınız aranıza ben 91 ocak doğumluyum dizinin başlayacağını duyunca çok sevındım SOKAKLARDA OYNAYAN SON ÇOCUKLARIN DİZİSİ slogan tam bıze göre :img-hyste:img-hyste
ne olurdu sankı hep çocuk kalsaydım da hep doksanları yaşasaydım özledim:icon_sorr
güzel bir dizi olacak buyuk bir merakla beklıyorum:img-in_lo

funda57
05-01-13, 17:49
Dizinin Tanitimini nereden izleyebilirim? henüz izleyemedim
ama duydugum Slogana bayildim kesinlikle izleyecegim bir dizi olacak :img-wink:

en yakin zamanda haberler aliriz umarim
Oyuncular kim nasil karakterler var gibi dizinin yayin tarihide belli
degildir tabi ondan.

angels18
07-01-13, 02:09
90 lı yılların çocuğu olarak burnumda tüten o günleri ekrandan izlemek o kadar keyifli olacak ki 80leri bile bu kadar keyifli izlerken 90lar hatıralarla birlikte olup keyifle izlemek olacak çok sevindim ben bu habere

miss alakurt
07-01-13, 02:39
90'lı yılların sonunda doğan birisi olarak o yılların nasıl olduğuna dair pek bir fikir sahibi değilim sadece anlatılanları,kulaktan dolma şeyleri biliyorum diyebilirim ama merak ediyorum gerçekten. O yılların yaşayışı,eğlencesi,hüznü ayrı bir dolu ayrı bir sıcaktır diye düşünüyorum zira günümüzde olanlar malum.
Çok sıcak bir dizi bekliyorum ve oyuncu kadrosunun da iyi olmasını çok isterim.Saçmalıklara yer vermeden (günümüz dizilerine benzetmeden) o zamanki diziler göz önüne alınırsa izlenmesi çok keyifli bir iş çıkacaktır ortaya diye düşünüyorum.
Yolu açık olsun.

mehmetlover
09-01-13, 04:05
ben de 90lı yılların gençlerinden olduğum için bu diziyi merakla bekliyorum aynı zaman da koyu bir seksenler izleyicisi olarak umarım onun gibi sıcak eğlenceli düşündüren entirika ve acıtasyon olmadan keyifle izleyeceğimiz bir dizi olur

sahika_87
12-01-13, 00:14
seksenler sonuna doğru doğdum ve o diziye bayılıyorum ama doksanlar çocuğu olduğum diziyi merakla bekliyorum o sahneleri gördüğümüzde insanın aklına pek çok şey geliyor çünkü:)

funda57
12-01-13, 00:15
Ikinci Fragmani gördüm ve cok beyendim...müzigi olsun
konusulanlar sahneler olsun cok etkiledi biran önce baslasin istiyorum :img-wink:

Oyuncu kadrosu halla aciklanmadimi
belli degilmi ?...öyleyse yayin tarihide belli degildir :icon_whis

mervin
12-01-13, 18:38
fragmanı izledim gerçekten etkileyici olmuş bir tarafta siyaset açısından çok yogun geçen bir gündem bir tarafta ilk televizyon kanallarının teker teker doguşu ve diziler bizimkiler, susam sokagı vazgeçilmeler tabiki bunlar ve yabancı diziler

merak ediyorum gerçekten nasıl olacak o zamanları yaşamış biri olarak nasıl yansıtacaklar ekrana ve kanal belli olmadı sanırım seksenler trt de doksanlar da büyük kanalların birinde olsun isterim

yaya39
12-01-13, 18:44
fragmanı izledim gerçekten etkileyici olmuş bir tarafta siyaset açısından çok yogun geçen bir gündem bir tarafta ilk televizyon kanallarının teker teker doguşu ve diziler bizimkiler, susam sokagı vazgeçilmeler tabiki bunlar ve yabancı diziler

merak ediyorum gerçekten nasıl olacak o zamanları yaşamış biri olarak nasıl yansıtacaklar ekrana ve kanal belli olmadı sanırım seksenler trt de doksanlar da büyük kanalların birinde olsun isterim

mint yapım trt ye kapağı attı bi kere doksanları büyük kanallarda yapmaya casaret edemezler sbt ratinglerine göre seksenler 10 rating alıyo gözüküyo böyle bi şey mümkün mü değil. o yüzden doksanlar da trt de olucaktır ve sbt ölçüp onu da 10 rating çıkartır.

songülkıvanç
12-01-13, 23:18
mint yapım trt ye kapağı attı bi kere doksanları büyük kanallarda yapmaya casaret edemezler sbt ratinglerine göre seksenler 10 rating alıyo gözüküyo böyle bi şey mümkün mü değil. o yüzden doksanlar da trt de olucaktır ve sbt ölçüp onu da 10 rating çıkartır.

Bazıları nedense kendini bir şekilde kandırmaya çalışıyor. Neye inanmak istiyorsa ona inanıyor bir dışarı çıkıp da bakmak yerine. Siz Seksenler ile aynı günde yayınlanan diğer reytingli dizilerin reytinglerinin şişirildiğini düşünmek yerine neden Seksenler dizisine saldırmayı seçiyorsunuz!!! Ayrıca hiçbir zaman resmi olsun olmasın bu kadar az denekli ve tüm illeri kapsamayan sistemler gerçek izlenmeyi vermez. Sonuçta ne bakımdan neye inandığınız da ilginç!!!Hangi çevrede yaşıyorsunuz bilmiyorum ama bir dışarı çıksanız 7'den 77'ye çalışandan öğrencisine herkesin bu diziden bahsettiğini ve çoğunun seyrettiğini görürsünüz. Bir dizinin izlenmesi magazin basınının çok yazmasıyla mı alakalıdır! mesela ben de aynı gün yayınlanan diğer dizileri kimin izlediğini merak etmişimdir çünkü şahsen kendi çevremde izleyene rastlamadım. En dizi seçmeyip önüne gelen diziyi seyreden tanıdığım bile o günü boş geçiyordu seksenler yokken. Ben de totaldeki azlığı anlamıyorum normalde %20'lerin bile üzerinde olduğuna inandığım bir dizi Türkiye genelinde doğruya doğru hatta çoğunun, siz Türk insanının ne tip diziler izlediğini sanıyorsunuz ki!!!İşte komedi ve saçmalıklar olsa da mümkün olduğunca güzellikleri anlatan bir dizi ama maalesef bazıları kirli hayatları izlemekten hoşlanıyor ilginç olan asıl bu!

Ben şahsen seksenlerin TRT'de olmasından memnunum, hatta sevilmesinden dolayı başka kanallara geçmesinden de korkmuştum malum hemen kirletiyorlar diğerleri son yıllarda. TRT şu anda kaliteli işler yapmaya çalışıyor ve izlenmeyi hakediyor, umarım doksanlar da TRT'de olur.

gemigemi
12-01-13, 23:42
90larda çocukluğumuzun bir kısmı geçti.büyük ihtimalle bu dizide çocuklar üzerinden ilerleyecektir.sokakta oynayan son çocukların dizisi denilmiş.evet misketler,tasolar,saklanbaçlar,kağıtlar,seksek oyunları,her bulduğun şeyi oyuncak yapıp oynama dönemleri oralarda kaldı.bu dizidede yer verirler umarım.bekliyoruz

yaya39
13-01-13, 14:31
Bazıları nedense kendini bir şekilde kandırmaya çalışıyor. Neye inanmak istiyorsa ona inanıyor bir dışarı çıkıp da bakmak yerine. Siz Seksenler ile aynı günde yayınlanan diğer reytingli dizilerin reytinglerinin şişirildiğini düşünmek yerine neden Seksenler dizisine saldırmayı seçiyorsunuz!!! Ayrıca hiçbir zaman resmi olsun olmasın bu kadar az denekli ve tüm illeri kapsamayan sistemler gerçek izlenmeyi vermez. Sonuçta ne bakımdan neye inandığınız da ilginç!!!Hangi çevrede yaşıyorsunuz bilmiyorum ama bir dışarı çıksanız 7'den 77'ye çalışandan öğrencisine herkesin bu diziden bahsettiğini ve çoğunun seyrettiğini görürsünüz. Bir dizinin izlenmesi magazin basınının çok yazmasıyla mı alakalıdır! mesela ben de aynı gün yayınlanan diğer dizileri kimin izlediğini merak etmişimdir çünkü şahsen kendi çevremde izleyene rastlamadım. En dizi seçmeyip önüne gelen diziyi seyreden tanıdığım bile o günü boş geçiyordu seksenler yokken. Ben de totaldeki azlığı anlamıyorum normalde %20'lerin bile üzerinde olduğuna inandığım bir dizi Türkiye genelinde doğruya doğru hatta çoğunun, siz Türk insanının ne tip diziler izlediğini sanıyorsunuz ki!!!İşte komedi ve saçmalıklar olsa da mümkün olduğunca güzellikleri anlatan bir dizi ama maalesef bazıları kirli hayatları izlemekten hoşlanıyor ilginç olan asıl bu!

Ben şahsen seksenlerin TRT'de olmasından memnunum, hatta sevilmesinden dolayı başka kanallara geçmesinden de korkmuştum malum hemen kirletiyorlar diğerleri son yıllarda. TRT şu anda kaliteli işler yapmaya çalışıyor ve izlenmeyi hakediyor, umarım doksanlar da TRT'de olur.

dikkat ederseniz ben seksenler dizisinin içeriği ile ilgili bir şey söylemedim. bir arkadaşımızın bu dizi de mi trt de yayınlanacak major kanallarda yayınlansın demesi üzerine yorum yaptım. ben de mesela papatyamı başından sonuna izledim. hatta seksenlerle papatyamın senaristi aynı kişi ve eminim ki güzel bir hikaye çıkartıyordur ama benim sözüm iki de bir mint yapımın sbt ratingleri üzerinden konuşarak hava atması. sektörde şu an trt dışındaki hiçbir kanal ve hiçbir reklam veren sbt ratinglerine itibar etmiyor. sebebi de sbt ölçümlerini trtnin bir yan kuruluşunun yapması yani trt kendi şitketine kendi ratingini ölçtürüyor ve 10 rating çıkıyo. bi komedi dizisini salı günü tns de 10 rating çıkması imkansız. bakalım çocuklar duymasın tekrar başlıyormuş atv de o tns de 10 rating alsın da görelim.

ayrıca seksenler gibi bir proje hala yayındayken doksanların başlaması bana pek hoş gelmedi açıkçası bunu da belirtmek isterim.

mervin
14-01-13, 18:06

doksanların trt de olması yada olmaması önemli degil sonuçta çekiliyor ve yayınlanacak dizi ama ben bu dizinin daha büyük kanallarda olmasını daha çok kitleye hitap etmesini istedigim için yazdım sonuçta bilinen çok izlenen kanallardaki diziler daha ses getiriyor benim düşüncem buydu bunları yazarken ve izlemeden asla karar vermem bu dizi bu kadar reyting alır yada alamaz diyemem belki gerçekten seksenler dizisi kadar bile izlenmez belkide daha çok izlenir orasını şuan için tahmin edemeyiz ama doksanlar dizisi seksenler dizisine göre daha hareketli daha degişik olacaktır benim düşüncem

şu ibareyide göremedigim için başka kanallarda olsun istedim seksenler dizisinden sonra trt için doksanlar dizisi çekiliyor kanalın adının geçmemesinden dolayı başka kanal olabilir düşüncesindeyim

evet reyting sıkıntıları dogarsa diger kanallar çok fazla şans vermezler bu diziye ama bence degişik hikayeler de aranıyor o kanallarda sonuçta sıkıldı artık izleyicide bir aşk üçkeni izlemekten hep aynı dizi hikayelerinden diye düşünüyorum

trt gerçektende benimde bir kaç yıldır dizileriyle dikkatimi çeken bir kanal
doksanlı yıllarda altarnatifler o kadar çok fazla degilken tabiki trt vazgeçilmez kanaldı bizim için ama özel kanalların çogalmasıyla artık pek fazla ragbet görmeyen kanallarımızdan olmuştu bir aralar ama bende trt de yayınlanan dizileri daha kaliteli buluyorum ve izliyorumda son yıllarda

ben tartışma amaçlı yazmadım düşüncelerimi ama farklı açılardan tabiki düşünceler olacaktır herkes aynı düşünmek zorunda degildir farklı düşüncelere saygım var

StoneBaby
15-01-13, 17:24
Bizim cocukluk yillarindan dolayi olsa gerek baya bir ilgimi cekti teaser.
Gercekten güze bir özet olarak yayinlamislar. Hey gidi günler dedirten cinsten. Sabirla bekliyorum. Oyuncu kadrosu belli degil sanirim daha ama güvenim tam.
Eminim güzel bir cast sececekler. Simdiden yollari acik olsun.
Iyi yorumlar...

vankedisi
21-01-13, 18:27
doksanlar benim tam da aklımın kestiği çocukluk yıllarıma rast geliyor.bence oyuncu kadrosunu seçerken yedi numara dizisinde oynayan oyuncuları görseler çok iyi olur yaaa:)

Fenerbahcelikiz
26-01-13, 22:07
Ben bu Diziyi cok merak ediyorum yea, ve umuyorum ki Seksenler gibi cok basarili bir kadro ile vizyona girer (:
'Sokakta oynayan son çocukların dizisi'
Hele Dizinin bu cümlesi benim cok hosuma gidiyor ve merakimi dahada uyandiriyor yea :icon_whis

dvrm
27-01-13, 01:30
Doksanların tanımı benimde çok dikkatimi çekti. 90'larda çocuk olmuş biri olarak, bu dizide çocukluğumu ve hatıralarımı bulacağımı biliyorum. Umarım Seksenler'de olduğu gibi çok başarılı bir oyuncu kadrosu diziyi sırtlar...

Işıklı spor ayakkabıları, Bandıra Bandıra Ye Beni, Sanal Bebekler, Atari solanları... offfff ne çok anı ne çok güzel ayrıntı var 90'larda...

Esire
27-01-13, 16:49
doksanlarda çocukluk başka bir şey..
büyükler için elbet öyle değildi.

lakin çocuk olmak heralde en şanslı nesil bizdik.

güven içinde sokakta oynar.. birsürü oyun icat eder.. onlarca çizgi film... şarkılar.. diziler..hel aile ve mahalle dizileri vardı ki herkes müftelası idi..

NATY&FACU
08-03-13, 14:45
Dizi ile ilgili ilk haberler benden olsun. Derya Şensoy ve Ferhan Şensoy ile anlaşılmış. (Derya Baykal ve Ferhan Şensoy'un kızları)

Kanal olarak TRT 1 düşünülüyormuş.

NATY&FACU
12-03-13, 11:37
“Doksanlar”a Hangi Ünlü Oyuncu Katıldı?

Esra Dermancıoğlu, yapımcılığını Birol Güven'in üstlendiği 'Doksanlar' dizisinde oynayacak. Birol Güven haberi Twitter hesabı üzerinden duyurdu. Güven, daha önce de Derya Baykal ve Ferhan Şensoy'un kızları Derya Şensoy ve Ferhan Şensoy ile anlaştıklarını açıklamıştı

Dizifilm Anasayfa

baranelif
17-03-13, 14:42
'Sokakta oynayan son çocukların dizisi' sloganıyla ilk tanıtımları yayınlanan dizi için Darıca'da mahalle şeklinde dev bir plato da kuruluyor. Cast çalışmalarının da sürdüğü dizi için Ferhan Şensoy - Derya Baykal’ın kızları Ferhan Şensoy ile Derya Şensoy, Deniz Oral ve Esra Dermancıoğlu ile anlaşıldı.

Hazırlıkların tamamlanmasının ardından yakında çekimlerine başlanacak olan “Doksanlar” dizisinin ATV'de ekrana gelmesi planlanıyor.
kanyak dizifilim
atv baya atağa gecti bütün kanallarda bakalım kim galip gelecek
ilk fıragman 105 000 tıklanmış 2 fıragman 25000 tıklanmış demkki cok büyük iş yapacak atv hangi güne koyacak bunları anlamadım

Kemal Sunal
22-03-13, 11:29
TRT de yayınlanmasını isterim.Çocukluk yıllarımın dizisi geliyor 90'lar ..atv reyting kaygısı olduğu için yayıondan kaldırır

JackandFinn
22-03-13, 12:35
Ahh o doksanlar .. keske hic buymeseydimm :icon_sorr
Ne guzeldi o yillar,aksama kadar disarda oynardik, sorumluluk yoktu,
bi kac oyuncakla idare ederdik ve kiymetini bilirdik, sinav sitresi yoktu, en onemlisi ozamanlar komsuluk ölmemisti :love01:

Diziyi sabirsizlikla bekliyorum, trt1 de yayinlanacak diye cok sevinmistim..Atv oldu, hayirlisi olsun, ins reytinglere kurban gitmez .. :865323

elanur_67
29-03-13, 02:56
Diziyi merakla bekliyorum. Cocuklugumun anlatilacagi dizi. Bence bizler cocuklugunu doyasiya yasayabilen son cocuklardik! Hersey cok daha güzeldi. Dizi bizleri cocuklugumuza geri götürecek. Unuttugumuz bircok seyi bizlere hatirlatacak.
Bir kac dizisi haric Birol Güven dizilerini genelde begenirim. Seksenler gibi 90'larinda cok kaliteli güzel bi is olacagindan eminim.
Sabirsizlikla baslayacagini günü bekliyorum.

lala habib
30-03-13, 19:38
Bu diziyi merakla bekleyenlerdenim.Benimde cocuglugumun yillarini anlatacak dizi.Guzel yillardi.Ne zaman baslayacak bilmiyorum ama keske yaz aylarinda baslasa,zaten o zaman izlenilecek birsey olmayacak.Bence Seksenler gibi yuksek reyting alacak

NATY&FACU
03-04-13, 14:15
Ümit Erdim “Doksanlar”la Anlaştı
Ümit Erdim, yapımcılığını Birol Güven'in üstlendiği “Doksanlar” dizisinde oynayacak.

Birol Güven, daha önce Derya Baykal ve Ferhan Şensoy'un kızları Derya Şensoy ve Ferhan Şensoy ile anlaştığını twitter hesabından duyurmuştu. Esra Dermancıoğlu ve Deniz Oral ile anlaştığını da açıklayan Güven, son olarak da Ümit Erdim’le anlaştığını twitter hesabından duyurdu.

Dizifilm Anasayfa

baranelif
03-04-13, 16:40
dizimizin oyuncuları altta resimleeri koydum diyer oyuncularda acıklanır
en kısa zamanda işallah keşke can nergis yasuf cim gibi oyuncularda katılsa diziye süper olur valla ferha şensoy kızları karşılık oynasalar süper olacak
ayça varlıer erol gedik gülcan aslan şeyma burcu gül emel cölgecen bu yazdığım oyuncular arasında bir kaç isim katılmasını isterim cünkü doksanlar dizisine cok yakışırlar valla:img-wink:birde belçim erdoğanda olmasını isterim
bakalım diyer oyuncular kim olacak dizimizde atv hafta içi yapacak gibi görünüyor

aliyeaynalar
08-04-13, 22:38
Aman Allahııımm :img-in_lo
Kadro süper ötesiii :img-in_lo

yok yok,
Bu dizi güzel olacak kesinlikleee :img-in_lo

ahh birde Atalay yerine oral olsaydı keşke
Hoş yeni dizisinde ön planda olmayacak gibi oda ama :img-in_lo

Seksenler koskoca bir hayal kırıklığıydı
ama bu dizi :img-in_lo

Lakin atvde olması :icon_sorr
Esas bu dizi Trtde olacaktı :(

Esire
24-04-13, 10:10
bu dizide çocuk oyuncular önemli.

bütün kadroyu birol bey yığacak hangisinden çocuklara sıra gelecek..

90 larda biz ön planda idik...biz oyun oynarken annelerimizde mahallemizdeki buluna boş alanlarda örtü serer nakış örerlerdi...

oooh bunlar 90 nları unutmuş..

birde umarım her bölüm tarkan...mustafa.ajlan ve kerim tekin çalarlar...makarana...bunlar ihmal edilmesin...

atari salonları için 90 dan başlayanacağı için erken 2-3 sezonda açılır heralde..
biz mahelle ye 94 açılmıştı..

edit:mint yani birol güvenin bütün oyuncularını bütün dizilerine taşımasına sinir oluyorum... o kadar da başarılı oyuncular değil....

bakınız;seksenlerin ana castı ne kadar başarılı oyunculardan oluşturdu..diziyi sevdirdi..sonra gene oyuncuları (mint) diziyi izleyenleri boğuyor..

baranelif
25-04-13, 17:30
Yeni sezonda ATV ekranlarında yayınlanacak

baranelif
07-05-13, 14:39
okuma calışmaları başlamış acelya hanımda alınmış hayırlsısı olsun
oyuncu alımları bitti galiba bir kaç resim

baranelif
08-05-13, 14:04
“Doksanlar”ın Çekimleri Başlıyor
Birol Güven’in, yakında atv’de yayınlanmaya başlayacak olan yeni dizisi “Doksanlar” için hazırlıklara başlandı.
ATV'de ekrana gelecek “Doksanlar” dizisi için toplantılar başladı. Birol Güven oyuncularla buluşarak dizinin ilk okuma ve kostüm provalarını gerçekleştirdi. Dizinin ilk bölüm senaryosu üzerinde çalışan oyuncular, yeni dizi için dans provası yaptılar. “Doksanlar” dizisinin çekileceği Darıca'daki dev platonun da yapımı tamamlandı. Dizinin çekimlerine önümüzdeki günlerde başlanacak.

Başrollerinde Ümit Erdim, Esra Dermancıoğlu, Atalay Uluışık, Ferhan Şensoy, Derya Şensoy, Renan Bilek, Arif Ekin, Beste Bereket, Gamze Özalan, Pelin Öztekin'in rol alacağı diziye Gecekondu isimli programla ünlenen Erkan Köse ile Açeyla Akkoyun da katıldı.
kayanak dizifilim

baranelif
13-05-13, 15:01
atv tanıtımlara şimdiden başlamalı büyük ihtimal ramazanda dizimiz başlayacakcekimler yakında başlayacagına göre oyuncu secimleri daha doğrusu alımları bitti dizi seney çok ses getireçeğinden eminim günü çarşamba olabilir doksanlar seksenler gibi trend olaçakmı

jojom
15-05-13, 01:19
Ah doksanlar ah yaşım 22 ama ne güzeldi o zamanlar dışarda oynardık saklanbaç körebe yakantop futbol herşey vardı dışardan eve gelmezdik annelerimiz derdi akşam ezanı okununca eve gel diye biz yine gitmezdik balkondan bağırdı eve gel diye sonra sokağa çıkardı annelerimiz eve sokmak için ne güzeldi ya kesinlikle unutamam o zamanları

Slogan herşeyi açıklıyor..

Sokakta oynayan son çocukların dizisi diye.. Şimdiki çocuklar pc başından kalmıyorlar şimdi sokaklarda böyle oyunlar oynanmıyor.. Biz eve girmiyoruz diye dayak yiyorduk şimdiki çocuklar evden dışarı çıkmıyorlar diye dayak diyorlar :D

bu diziyi kesinlikle izleyeceğim

baranelif
15-05-13, 14:39
Seyirciden gelen yoğun talep üzerine yaz döneminde “90’lar” dizisinin başlayacağını müjdeleyen Güven, “90’lar dizisinde yine sıradan insanı anlatacağız. ‘80’ler’ dizisinde 12 Eylül’ün mahalleye olan etkisini konu almıştık şimdi Turgut Özal’ın mahalleye olan etkisini konu alacağız. Yine sıradan insanların öyküsünü anlatacağız” dedi.
kayanak dizifilim ramazanda ozaman ekranda olur hayırlısı olsun

funda57
17-05-13, 23:43
Oyuncular Resimler paylasip duruyorlar...
Seksenler gibi sicak bir ekip olamaycak galiba biraz izledikten sonra görecegiz artik hayirlisi olsun.

aliyeaynalar
18-05-13, 00:08
Oyuncular Resimler paylasip duruyorlar...
Seksenler gibi sicak bir ekip olamaycak galiba biraz izledikten sonra görecegiz artik hayirlisi olsun.

bence tam tersi 80'lerden daha sıcak olmuşlar ;)
80'ler benim için koskoca hayal kırıklığı olmuşdu
90'lar ise tam tersi....

80'lerin ilk bölümlerinde sevil sahnelerini kestiğim için söylüyorum
çiyak sarımsı renkler... sofa
Kendini beğendirme çabaları, dizimizi izleyin ödül kazanırsınlar filan..
bayağa antipatimi kazandı yani sofa

Diziye dönecek olursak
Harika fotolar
mükemmel sıcak oyuncular :img-wink:

set fotolarında çocukluğum aklıma geldi
sulugözlülüğüm çıkacaktı yani :img-hyste

Dip Not : Dizide çocuk karakterlerde olacakmı
yani herald :img-wink:
kaynak, Açelya akkoyun

baranelif
18-05-13, 16:29
al size çekim resimleri heyacanlı bütün oyuncular yakında çokar
tanıtım fıragmanı temuzda başlar galiba haydi hayırlısı olsun şimdiden

baranelif
18-05-13, 17:29
iki tane fıragman cıkmış bir yıl çalışması ne işler yapmışlar o 90 lı evler ne emekler harçamışlar inanamadım gözlerime cok büyük ses getireceğinden eminim
oyuncu seçimi harika hele o harketleri gülmekten öldüm
izleminizi tafsiye ediyorum
hele mintin doksanlar çekilen kilibi harika tıklanma rekoru kıracak
dört gözle bekleyecem diziy iki atv almış diziyi günü cuma günü olsun

elanur_67
19-05-13, 16:24
Merhaba arkadaslar burda konusu gecti mi bilmiyorum ama birsey sormak istiyorum.
Hande Soral da Doksanlar icin görüsmeye gitmisti, Birol Güven fotograf paylasmisti. Oyuncularin paylastigi fotolarda da falan yok kendisi. Acaba anlasamadilar mi? Yani dizide olmayacak mi? Bilen var mi acaba?

baranelif
20-05-13, 15:39
al size doksanların ev içi resimler

Lapss
20-05-13, 17:20
Tanıtım filmini izledim beğendim müthiş olmuş ama kanal konusunda aynı şeyi söyleyeceğimi zannetmiyorum.!!! Keşke TRT1 ' de yayınlansaydı... Umarım sürekli günü değiştirilmez...

aliyeaynalar
20-05-13, 21:17
Tanıtım filmini izledim beğendim müthiş olmuş ama kanal konusunda aynı şeyi söyleyeceğimi zannetmiyorum.!!! Keşke TRT1 ' de yayınlansaydı... Umarım sürekli günü değiştirilmez...

çarşamba gibi bir güne koyuyorlar
ve reyting bekliyorlar zor reyting alır :img-beee:

cumartesi vardı pazartesi vardı Mint dizilerinin olmadığı gün
ama neden çarşamba olacak işmi bu :img-beee:
güçlü rakipler, hangi birini sayayım ki :icon_sorr

o sebeple büyük ihtimalle kötü reyting alacağı için
zırt pırt gün değişecek yazık olacak canım diziye :icon_sorr

bende şans olsaydı zaten :icon_sorr

funda57
20-05-13, 21:44
Birol Güven Doksanlar sizleri cok aglatacak gibi bir tweet paylasmis...
Ekip resimleride bayaga renkli bir yandan güldürürkende bayaga hüzün olacak sanirim...acaba Gurbetci Karakterlerde yer alacakmi en cok bunu merak ediyorum :icon_whis

Kanalin bende Trt1 Olmasini isterdim.

baranelif
22-05-13, 15:18
fıragmanlar yayınladıktan sosyal medya cok büyük yankı yapmış
70000 bin kişi tıklamış sadece bir fıragmanı 3 günde böyle devam ederse rekora kavuşacak günü çarşamba diyorlar şayet çarşmba olursa küzey güne finali my sezon finalinden sonra yayınlanır kanımca haydi hayrilisi

baranelif
22-05-13, 15:36
Atv’nin yeni dizisi Doksanlar,çok yakında izleyici ile buluşacak!

Eskileri anımsatacak ve sizleri duygusal anlar yaşatacak olan Doksanlar dizisinin kadrosunda önemli isimler yer alıyor.

Hande Soral
Gamze Özalan
Şebnem Bozoklu
Esra Dermancıoğlu
Ferhan Şensoy
Derya Şensoy
Deniz Oral
Ümit Erdim
Atalay Uluışık
Beste Bereket
Arif Erkin
Pelin Öztekin

Merakla beklenilen Doksanlar dizisi çok yakında izleyici ile buluşacak.

pusat_yusuf
25-05-13, 13:34
Herkes gibi bende merakla bekliyorum..DOKSANLAR bizim çocukluk yıllarımız,birçok zaman kırıntısI..Bizim kuşak geçmişine dönecek bu diziyle...Kadroda mükemmel oyuncular var.Gamze Gözalan da geri dönmüş setlere.Esra Dermancıoğlu da komedi yönünü gösterecek..Yazın başlar heralde dizi..Güzel olacağına eminim..:))

shut up
27-05-13, 17:36
80'lerden sonra 90'lar kapıda demek :icon_whis
80'leri pek izlemedim arada bakmıştım
ama 90'lar daha yakın olduğu için 90'lar sanki daha sıcak geldi bana.
bekleyelim bakalım nasıl bir iş çıkmış ortaya.
şimdiden hayırlı olsun ekibe.

çağla ismailyk
27-05-13, 17:50
Seksenler yaşamadığımız için çok az şeyi biliyorduk o yıllarla ilgili ama DOKSANLAR dizisi gerçekten muhteşem bir dizi olacağa benziyor.. yukarda bir arkadaş yazmış sokakata oynayan son çocuklardık hepimiz.. Çok güzel bir zamanda geçirdik çocukluğumuzu.. keşke byümeden kalabilseydik..

Zevkel izleyeceğim :img-wink:

dvrm
28-05-13, 14:06
Doksanları büyük bir sabırsızlıkla bekliyorum. Benim çocukluğum doksanlarda geçti o kadar çok anım var ki, Seksenler'de çok güzel bir iş. Ama onu seyrederken sürekli gerçekten böyle miydi, bunu mu giyerdiniz, bu ne demek diye evdekilere soruyordum. Ama Doksanlar tam anlamıyla benim dönemim, kendimden çok şey bulacağıma eminim...

kvkylleri
29-05-13, 21:10
90larda insanlar daha mı şişmandı onu anlayamadım bol bol kilolu tipler var dizide biranda bana 90lı yıllarda yayınlanan baskül ailesini hatırlattı acaba oraya bir gönderme mi var? Gerçi aerobik merakı insanlarda o yıllarda başlamıştı diyet lafı yeni yeni popüler olmaya başladığı yıllar acaba birol güven bize onu mu ima etmeye çalışıyor yoksa sırf komiklik olsun diye mi katmış o unsurları?

shut up
29-05-13, 22:02
acaba o dönemdeki bazı ufak detayları görecekmiyiz :icon_whis
mesela tipitip sakız vardı :D
tasolar çok meşhurdu.
kasetler vardı o zamanlar teyp.e durmadan takılır bandını düzeltirdik sonra:)
dizide mutlaka mahalle çocukları olacaktır.
hayal ediyorum mahallede taso, istop, yakar top, 9 taş oynayanları, ip atlayanları.
belki bunlar 80'lere de denk geliyor olabilir tam emin değilim. ben çocukken oynuyordum.
ya ben bunları hayal ettikçe diziyi çok merak etmeye başladım desem :img-pilot

çağla ismailyk
30-05-13, 15:02
acaba o dönemdeki bazı ufak detayları görecekmiyiz :icon_whis
mesela tipitip sakız vardı :D
tasolar çok meşhurdu.
kasetler vardı o zamanlar teyp.e durmadan takılır bandını düzeltirdik sonra:)
dizide mutlaka mahalle çocukları olacaktır.
hayal ediyorum mahallede taso, istop, yakar top, 9 taş oynayanları, ip atlayanları.
belki bunlar 80'lere de denk geliyor olabilir tam emin değilim. ben çocukken oynuyordum.
ya ben bunları hayal ettikçe diziyi çok merak etmeye başladım desem :img-pilot

doksanlara ait diye biliyorum söylediğin herşey.. seksenler ve doksanlarda oynanan oyunlardı hepsi.. benimde çocukluğum doksanlara dayanıyor ve bende oynuyordum bunların hepsini.. hatta sen yazarken gözümde canlandı.. o zamanın çizgi flimleri bile bir başkaydı.. herşeyin bir anlamı vardı.. şimdi bakıyorumda gerçekten çok güzel bir çocukluk geçirmişiz.. ve böyle bir diziylede geçmişimizi hatırlamaya devam edeceğiz.. :img-wink:

!PELİN!
31-05-13, 15:06
Bu diziyi büyük bir merakla bekliyorum bir doksanlar çocuğu olarak fragmanları bile beni şimdiden etkiledi gerçekten sokaktan eve girmeyen bir çocuktum çocukluğuma dair hatırladığım en önemli iki şey bir ateri birde taso o dönemin popüler oyunları umarım beklediğime değer dizi

Gizem Leyla
03-06-13, 18:02
Doksanları seksenlerden daha çok merak ediyorum... Seksenleri o acı olaylarla hatırlamak istemediğim için izlememiştim diziyi... Güzel oyuncularla ve renkli konularla dizi izlenmelik kılınırsa neden olmasın... Farklı kanalda yayınlanacağı için ekip kendine güveniyor belli... Zaten Süleyman'ı hemen kapmışlar dönem dizisi arkasından dönem dizisi nasıl olacak bilemiyorum... Ekibe başarılar diliyorum umarım yapan da memnun olur izleyen de...

dvrm
04-06-13, 08:23
Emimin Doksanlara ait çok daha fazla detay bulacağız. Çünkü doksanlar hem çok daha yakın bir dönem olduğu için insanların hafızasında olan bir dönem hem de o döneme ait çok fazla metaforlar bulabilirler.

Allı güllü pantolonların üzerine giyilen bol tişörtler yanıp sönen ışıklı spor ayakkabılar ile ne hava atardık.

esmer_-ezel
04-06-13, 21:48
diziyi çok merak edıyorumm kendı çocukluğumun hatıralarını görecek olmak sonuçta mahalle çocukları olacaktır elbet duşununce
istop oynarken ,dokuz tas oynarken,yakartop ,yakalanbaç ayyy süperr yaaa bıran önce başlasın ayrıca ufak ayrıntılarada dıkkat edılsın taso olsun gazoz kapagı sonra özel sakızlarımız sulugöz sonra leblebı tozları
ayyy bıran önce başlasın o anları tekarar gormek ıstıyorum masumlugumuzu tekrar yaşamak ıstıyorum
bız bılmezdık eylem falan nedır bız bılmezdık bılgısayardı tv ydı bız hep oynardık hep koştururduk okuldan gelınce sırf gıyınmek zaman almasın dıye önluğumuzun altına gıydıgımız badılerrrr gelır gelmez onlugu kapıdan atıp sokağa fırlamak sonra akşama kadar gırmemek hatta geceye acıkınca elımızde salçalı ekmeklerımız oynamaya devammmm:img-blush
ve tum mahallenın çocukları arkadaştı aşağı mahalle yukarı mahallle hepsı ve hep bırlıkte eglencenın keyfıne varmak
bunları görecegım ıçın çok heyecanlıyım bıran önce başlasın:img-in_lo:img-in_lo:img-in_lo:img-in_lo

baranelif
05-06-13, 15:43
yeni fıragman cıktı doksanlar sokakta oynayan cocukların dizisi
hakan pekerin eski şarkısı eşliğinde çalıyordu güzel bir fıragmandı
sıcak bir dizi bekliyor bizi atv sitesinde bulabilirsiniz

SuDev
06-07-13, 17:22
:img-in_lo
http://tnypic.net/7rul0.jpg

http://tnypic.net/juuzr.jpg

NATY&FACU
06-07-13, 19:56
Doksanlar 1. Bölüm

1990 yılının yaz aylarında başlayan hikaye, bir kaç yıl önce birbirlerine küsmüş olan Bekir ve Nuri adında iki kardeşi konu alır. Bu iki kardeşin eşleri de bu küslükten dolayı birbirleriyle konuşmamaktadır. Gün geçtikçe küslüğün şiddeti artıyor, iki kardeş birbirlerinin yüzlerini bile görmek istemiyordur. Nuri’nin büyük oğlu Mustafa’nın nişanına Bekir’in gidip gitmeyeceği mahallede büyük merak konusudur... Öte yandan sosyal medyanın, arkadaşlık sitelerinin, cep telefonlarının olmadığı o günlerde gençlerin gündemini oluşturan en önemli şey, yine kuşkusuz aşklardır... 26 Haziran Çarşamba Saat 20:00'de atv'de

Doksanlar 2. Bölüm

1990 yılının et boykotu mahalleye damgasını vurur. Et fiyatlarının pahalılığından şikayetçi olan insanlar, fiyatlar düşene kadar et yememeye karar verirken, mangal yapan Nuri ve gizli gizli et yemeye çalışanlar komik görüntülere sahne olur. Tuğba, Mustafa’nın annesi Şükran’ın beğendiği nişan elbisesini değiştirmek ister, ancak Mustafa’nın annesini ikna edememesi üzerine çiftimiz ayrılır. Sözlüsü ve annesi arasında kalan Mustafa’nın acilen her iki tarafı da yumuşatacak bir şeyler yapması gerekmektedir. Öte yandan yıllar önce çeyizci Süheyla’yı kızı Aysel’le birlikte terk eden zengin iş adamı Orhan mahalleye taşınmaya karar verir. Süheyla, Orhan’ı kızı Aysel’den uzak tutmaya çalışırken, mahalleli için bu zengin adam merak konusudur. 3 Temmuz Çarşamba Günü Saat 20:00'de atv'de

mehmetlover
06-07-13, 20:12
çok güzel bir dizi ben beğendim hele özlemdi sanırım gözlüklü kıza ve aşık olduğu çocuk onun adı da atilaydı sanırım çok tatlılar onlara bayıldım bir de emreyle aşık olduğu kızı adını hatırlayamadım ve mustafa tuba ikilisini sevdim şarkılar da bir harika aşkın nur yengi şarkılarını çalmaları ayrı sevdirdi diziyi bana çünkü aşkın nur yenginin şarkılarını çok severim emin karakteri komik ama bazı sahneler de yersiz ve terbiyesizce konuşuyor o yüzden pek ısınamadım aileler de güzel seçilmiş bakalım neler olacak

melek_lavinya
06-07-13, 20:58
merakla beklediğim bir diziydi şuan için ne çok iyi ne çok kötü diyebilirim
ortadan gidiyor dizi
karakterler henüz oturmamış ama sorun değil seksenlerde de başta öyleydi zamanla herşey yerine oturacaktır diye umuyorum
dizideki karakterlere yeni özellikler getirip biraz daha zenginleştirilebilir
şu bakkalla yanında bir adam var adını hatırlamıyorum ama sürekli
-bunlar nereden buluyor parayı...
-sen işin sonuna bak...
şeklindeki diyalogları sıktı beni,her dizide karakterlerin pelesenk haline gelen replikleri var ama aynı bölüm içinde defalarca aynı şeyleri duymakta fenalık getirdi bana umarım böyle devam etmez
birde platoyu çok beğenmedim seksenlerin platosu daha iyidi bu saatten sonra plato değişmez ama renklerle oynarlarsa daha iyi gözükebilir
gelelim dizinin aşklarına şimdilik Emre&Merve(kız daha az mimik kullanmaya çalışıp kendini paralamasa daha iyi olur) ve Özlem&Atilla beğendiğim çiftler arasında:img-wink:

nisanur123
07-07-13, 23:50
Diziyi izlemeyi düşünmüyodum her ne kadar doksanların son 4 yılını yaşamış olsamda çok ilgimi çekmez sandım.Geçen hafta 2. bölümüne denk geldim denk gedliğim sahnede gözlüklü kızın mavi gözlü çocukla telefonda kobnuştuğu sahneydi.elindeki bez parçası dedemin küçükken bana akide şekeri koyup verdiği bez parçasıydı.O an ilgimi çekti izledim çokta beğendim.ama Gizemli kız ve bakkalın oğlunu çok sevimli buldum.Sonra 1. bölümüde izledim çok hoşuma gitti dizi buundan sonrada izlicem :)
ÇOcukluğuma dönerim :)
3. bölüm fragmanında gözlüklü kızın yalanı ortaya çıkıyo gibi gözüküyo ama sanmıyorum bence orda başka bi durum var neyse hayırlısı olsun dizimiz umarım bölüm resmi çekebileno lur :)

onur29
08-07-13, 00:20
Uzun zamandır sabırsızlıkla beklediğim bir diziydi. Seksenler'in başarısından sonra Doksanlar'ın da en az Seksenler kadar başarılı olacağını düşünmüştüm. Evet kötü olduğunu söyleyemem ama sanki biraz aceleye gelmiş gibi. Ya da beklentim fazla olduğu için istediğim tadı alamadım henüz. Dekor, kostümler, aksesuarlar yine detaylı bir çalışma süreci olduğunu belli ediyor, ama en çok eksikliğini hissettiğim şey çocukların azlığı. Yani sokakta oynayan son çocukların dizisi olarak lanse edilen bir dizide o dönemin sokak oyunlarına biraz daha fazla yer verilmeli diye düşünüyorum. Ayrıca kadro her ne kadar iyi olsa da karakterler henüz oturmamış gibi. Şimdilik sadece Emin, Şükran ve adını hatırlamadığım Ümit Erdim'in canlandırdığı karakter beni güldürüyor. Bakkal ve Emin'in sahneleri daha 2. bölümden sıkmaya başladı. Bu büyük bir sorun. Çünkü sürekli aynı tarz replikler dönüyor. Öte yandan liseli gençlerin gönül ilişkilerine ilk bölümden gereksiz ve fazla yer ayrılmış. Bu da izlerken hoşlanmadığım şeylerden biri. Dizinin en hoşuma giden yanı ise dönemin müziklerinin güzel seçilmiş olması ve güzel sahnelerde kullanılması. Öte yandan ilgimi çeken bir çift yok henüz ama Emini ile Mahallenin Feminist'inden güzel sahneler ortaya çıkabilir gibi geliyor.

Lapss
08-07-13, 02:50
Ne Yazık ki, 80'ler dizisinin altında kaldığını belirtmek isterim.Senaryo hızlı bir şekilde yazılmış arkadaşların dediği gibi ilk bölümde liseli öğrencilerin aşıklarının işlenmesi bencede bir hatta idi. Bakkal ile Emin'in,sürekli birbirine benzeyen sahneleri olması hakikatten insanı izlerken sıkılıyor.? Yaz dönemi için belki ekranların vazgeçilmez dizisi olabilir ancak yeni yayın dönemi için aynı söyleyemem birde bu senaryo ile gidilirse yeni yayın döneminde 90'lar dizisinin işi bence çok zor olabilir diye düşünüyorum...

NATY&FACU
08-07-13, 23:45
Doksanlar 3. Bölüm

1990 yılında maaşlarını düşük bulan çöpçüler greve başlar ve uzun süre toplanmayan çöpler, mahallede büyük bir çöp yığını oluşmasına sebep olur. Biriken çöp yığınları için mahallelinin ne çözüm bulacağı ise merak konusudur. Öte yandan Bekir ve Nuri küs kardeşlerin barışmaları, başta babaları Mustafa Bey olmak üzere herkesin en büyük isteğiyken, Mustafa Bey onları barıştırmanın bir yolunu bulur. Mustafa Bey’in, küs kardeşleri barıştırma operasyonu işe yarayacak mıdır? Şükran ve Nuri, Tuğba ve Mustafa’nın evlenince oturması için yan daireyi hazırlarken, Tuğba kayınvalidesi Şükran’la aynı binada oturmak istemiyordur. Bin bir yalan Mustafa’nın bu duruma bulacağı çözüm ise işleri daha da çıkmaza sokar. 10 Temmuz Çarşamba Günü Saat 21:00'de atv'de

shut up
12-07-13, 19:29
beklentim çok yüksekti belki de bu yüzden bilmiyorum ama ben fazla beğenmedim. şöyle ki müptela olmuş bir şekilde değil, denk geldiği sürece izlemeyi tercih edebilirim. ilk bölümü izledim ve birbirine aşık olmuş ya da aşk yaşayan çok çift var. sanki tema aşkmış gibi izledim. her atlanan kare aşk konusunu barındırıyordu. o yüzden bana basit geldi.

Esire
17-07-13, 14:03
Sokakta oynayan Son çocukların dizisi;

çocuklardan başka herkes başrolde mübarek..

biz sokakta yani sokak dediğim koskaca bir mahelle...

bir sokak sokağın bir arsa da..
ya da evlerimizin yanındaki meydanlarda çocukluğumuzu geçirdirirdik.

sabahcı öğlenci olmak üzere okulan giden bizler..

haftaa sonları sokağa sığmaz..

biz oynacağız siz oynamayacaksınız diye kavga eder..
sonra herkes çete olur .. istediği kimse ile istediği oyunu oynardı...

birleri grup dokuz taş.. birleri grup sek sek.. birleri grup saklambaç.. 4-5 giden kızlar ip atlar.. ortada sıçan oynar... erkekler ise futbol maçı yapar..

futbol topu ipe gelir.. kızlar erkekler laf dalaşı yapardı oyunu bozdunuz diye..

biz ne güzel çocukluk yaşadık.. ben şahsen o zamanın 13-18 yaşı ile muhatap olmazdım..
çünkü onların dünyası başkaydı.. onlar pop dünyasında - şarkıcı kartları biriktirirlerdi..
pembe dizi izlerdi.. ee burda ne yapmış fuul mahalle deki esnaf geyik peşinde..

ful gençlik dizisi aşk dizisi.. o slogan hiç uyuşmayan bir konu...
90 'slarda son temiz aşklar olsaydı bari slagon..
ben çok şey bekledim.. ben 92 yılında ilk ookula başladım.. o atmosfer ile dizinin atmosferi uyuşmamış..
dekora bir şey demiyeceğim.. olmuş olmamış..zaten eski kipleri iki tanesi izleyen biri yeni nesil bile aradaki farkı görürür..

edit.:benim erkek arkadaşım çok afacandı.. bütün çocuklara kök söküktürdü..

onu oynatmayın oyunlarını bozar.kavga eder.. her gün mahalleden şikayet gelir.. akşamda o konuşurdu gündemi o belirlerdi. her yeri yara içinde onun peşinde koştururduk.. ve üstelik tek bizim mahalle değil diğer mahallelere de giderdi.. ara ki bulasın..:865323

Lapss
18-07-13, 04:35
Dün yayınlanan 4.bölüme söyle bir baktım değişen hiçbirşey olmamış senaryoda bundan sonrada senaryonun değişeceğini düşünmüyorum... Esire ' nin, dediğine katılıyorum dizinin sloganı " Sokakta Oynayan Son Çocukların Dizisi " ama diziye bakıyorsun sokakta oynayan çocuklar dizide sanki figüran gibi...

purna
18-07-13, 12:30
derya baykalın kızı çok yapmacık bır kere o hıc olmamış dızıye hıc sevmıyordum sımdı ıse hıc hıc c sevmemeye basladım çok yapmacık bır halı var

ve kıyafetler o kıyafetler ne oyle çok abartılı ya af buyrun palyonco kıyafetlerı gıbı hepsı

Rosallix
18-07-13, 18:27
Esire nickli arkadas cok guzel demis. Gercekten de. Sokakta oynayan son cocuklarin dizisi ama sokakta cocuklari flash hiziyla gosterip geciyorlar. Doksanlarin tamamini cocuk olarak gecirdim. Ilkokulum, ortaokulum doksanlarda gecti benim yani 6-13 yas araligi. Dolu dolu yasadim her yilini. Hala da kardeslerimle oturup konustugumuzda cogu zaman o gunlere donus yapariz. Guleriz egleniriz. Ozlemle sevgiyle anariz o zamanlari.

Bizler hele ki yazin, karne tatilinden sonra mumkunati yok eve girmezdik. Gecenin bir yarilarina kadar sokaklardaydik. Bazen annem terlikle kovalar zorla eve sokardi. Bazi gunlerde de aksam namazi okundugunda eve girmek zorundaydik. Herkesin annesi camdan kapidan bagirirdi hadi oglum hadi kizim iceri gir artik diye. Yuzumuz gozumuz toprak olurdu, cok terlerdik, deli gibi su icerdik. Arada bir eve ugrar annemin yaptigi ekmek arasi yumurtayi yerdik ayila bayila. Topla cok oynardik. Bunu abim aldi bunu babam aldi laflari doner dururdu. O kadar cok oyun vardi ki. Yakar top oynardik mesela hatta anneler, ablalar abilerde karisirlardi aramiza. Usta usta saatin cak, ac kapiyi bezirgan basi, canak comlek patladi, ip atlamaca, sek sek, istop, korebe, yakalamacilik, mendil kapmaca. Bizim oyunlarimizin ardi arkasi kesilmezdi.

Topumuzu kesmek isteyen cok olurdu onu dizide islediler bir iki ama cok havada kaldi be. Top dedigin cami cerceveyi kirmadi mi olur mu? Kirilmali o cam cervece. 90larda cocuk olup cam kirmayan cocuk cocuk degildir! Ya da topu komsunun balkonuna kacip, utana sIkila topunu geri istememis cocuk 90lar cocugu degildir. Top balkona kacardi kavga ederdik sen iste yok sen iste diye. Gicik komsuya cattiysan o topu sittin sene geri goremezdin. Otururduk sokak basina sarki soylemece oynardik. Araya dans figurleri de karistirirdik. Kosardik dag bayir. Yere duserdik kanamayan tarafimiz kalmazdi. Her tarafimiz cizik icinde olurdu. Agaclara tirmanirdik, elma erik dut, kiraz Allah ne verdiyse toplardik. Agaclardan da dusmuslugumuz vardir. Biziklet surerdik ya da komsudan gizli bisikletine binmeye calisirdik. Bakkallar hep ugrak yerimizdi. Hergun gider mutlaka sakiz alirdik. Icinden dovmeler cikardi, kolumuza yapistirirdik. Bilyelerimiz vardi renk renk, irili ufakli sadece erkeklere de ozgu degildi kizlarda oynardi. Biriktirirdik oyunda kazandiklarimizi. Cipslerin icinden kartlar cikardi. Gazeteler maket verirlerdi alip yapardik. Ya da meydan laurousse vardi o zamanlar kupon biriktirdi anneler babalar cocuklarina almak icin.

Biz paylasmayi, biz beraber oynamayi en iyi bilen cocuklardik. Yerli mali haftalarimiz olurdu okulda. Daha okuldan eve gelirken yakamizi cikarmaya baslardik. Topluca bahcede dersimizi yapardik. Arkadas disarda oynamaya ciksin diye annesine binbir dil dokerdik.

Bambaska yillardi, tekti cok guzeldi. 90larda cocuk olmak bir ayricalikti. Ben bu diziden tum bu yukarda anlattiklarimi gormeyi bekliyordum. Gercekten de buyuk bir sabirsizlikla bekliyordum. Ki beklentim cok yuksekti ama hayalkirikligina ugradim. Izledim izlemesine ama bir sonraki bolumu izleyecegimi sanmiyorum. Cunku doksanlari dibine kadar yasamis birisi olarak kendimi dizide bulamiyorum. Hersey ask, hersey liseliler degildi ki. Tamam ask anlatacaksin anladik ama bu kadar askla bogma bizi.

Ben bu diziye ask icin bakmiyorum. Ask dram zaten diger dizilerde bolca isleniyor. Bu benim dizim olmaliydi. Maalesef ki Birol Guven cok basarisiz bir senaryo cikartti ortaya. Hicbir sekilde tatmin olamadim. Arada yayinladigi bir iki sarkiyla da aklimi celemez benim. Hayir sadece yukarda yazdiklarimi islese adama birkac bolum malzeme cikar. Bana ne ergenlerin asklarindan. Sakiz gibi uzattikca uzatiyorlar. Ask islemesin demiyorum ama buyugunu kucugunu harmanlayip bir senaryo cikartmasi gerekiyordu. O her cumlenin sonuna isin sonuna bak sen diyen bakkalci cok itici gercekten. Ferhan Sensoy'un kizi ise neresinden konusuyor bilmiyorum! Sanki burnu tikali da o ses baska yerden cikiyor. Ayrica zerre oyunculuk yok berbat. Birtek ozlem ve emin'i sevdim o kadar.

Doksanlar basli basina bir hazine aslinda. Neler neler cikar dogru yazilsa. Ama iste ona guclu bir kalem lazim!!

Son olarak bir arkadas kiyafete laf etmis. O donemin kiyafetleri, sac ve makyaji o sekildeydi arkadasim. Votkali elbiseler bol bol modadaydi. Abartili makyaj yapilirdi, saclar kabartilirdi.

Lapss
19-07-13, 05:33
Rosallix, yorumunu okuduktan sonra söyle bir geçmişse doğru gittim... 90'larda biz başka idik. Neredeyse eve girmezdik çünkü oynayacağımız birçok yeşil alan var idi.Şimdi ne yazık'ki,sadece ikematgah ettiğim çevrede 3 park dışında tek yeşil alan diyeceğim yer Mezarlık kaldı... O zaman şimdi'ki,gibi sahte arkadaşlıkla yok idi. ( Gerçi hak yememek lazım şimdide azda olsa gerçek arkadaşlıklar var) Hatırlıyorum gecelerin geç saattlere kadar dışarda oyun oynadık,sohbet ederdik arkadaşlarımızla mahallemizin bakkalı biz eve gidene açık dururdu. Şimdi bırakın geceleyin mahallede dolaşmayı gündüzleyin bile mahallede dolaşırken insan tedirgin oluyor... 90'lı yıllar hakikatten çocukların sokakta oynadığı son dönem idi. Maalesef dizide bu hava oluşmadığını düşünüyorum...

Esire
19-07-13, 11:03
mesela bir aile daha olmalıydı..
afacan çocukları olan..

bizim mahalle de vardı ki başta kardeşim sürekli didiştiği bir arkadaşı vardı..

annem annesi arkadaştı ..annemler çimenlerde otururken. onlar kavga çıkartır.. annemler onların peşinde..

olmadı beni yardıma çağrırdı.. bir küçük kardeşimle gider kardeşimle çocuğu arasını düzeltir.. iki dakka yine aynılar..
çok güzel günlerdi..

ne hikayeler var şu 90 larda..

ama işte senarist fazla gençlik dizi yapmış..heralde yazanlar 90 larda ya ergen yada gençti..

çünkü bizi yaşıtlarımız..yani 85---90 doğanlar çocukluğunu değil... abla ve abilerini izliyor.. ne anladık biz bu işten..

shut up
19-07-13, 15:51
evet yaa dizi başlamadan önce tanıtımlarda "Sokakta Oynayan Son Çocukların Dizisi" diye söz etmişlerdi demi. bu açıdan düşünmemeiştim valla.
ben bırak sokakta oynayan çocuğu çocuk bile göremiyorum dizide desem yeri. tema resmen aşk. bu da ister istemez beni düşünmeye zorladı ozamanlar aşk mı meşhurdu diye :D birine aşık olmaya korkardık bee annemiz duyacak diye :) neden bu kadar aşk sokulmuş diziye anlam veremedim bir türlü. üstelik çok farklı şekillerde çok güzel hikayeler yaratılabilirdi. dizide kullanılan müzikler sahneye de hiç uyumlu gelmedi bana şahsen. deya baykanl'ın kızı evet oyunculuk düşük. pekiştirmesi lazım. ezbere konuşuyor ve ses tonu kulak tırmalıyor.
dizide çoğu oyuncuyu ben yeni görüyorum ama bunların oyunculuklarını görmezden gelebilirim sonuçta oyuncu olmak için bir yerden başlamak gerekiyor ve oynamadan da oyunculuk ilerlemez. bunları görmezden gelmek için de dizinin izlenir olması gerekiyor.
ne yalan söyleyim ilk bölümden beri izlemedim içimden gelmedi. keşke her kareye aşkı sıkıştırmasalardı. ben bile daha güzel hikayeler yaratırdım her aileye yazık olmuş.:icon_sorr

yakamoz14
21-07-13, 04:48
Arkadaşlar daha önce bu başlığa girmiştim ama yorum yapmamıştım sanırım diziyi pek sevmemişsiniz ama sonuçta herkesin kendi düşüncesi bişey diyemem...
ben diziyi sevdim açıkçası ama bazı oyuncular kendilerini geliştirmeli.Kıyafetler daha özenli olmalı.
ben en çok özlem karakterine takıldım açıkçası..Çünkü özlem ve atillayı birrbirine uyduramadım açıkçası yani tmm ati yakışıklı ama özleme göre değil en azından özlemin aşkını sevgisini hak etmiyo..bence emreyle daha çok yakışıyolar hem emre özlemi deli gibide seviyo..yaa düüşünsenize evleri yanyana birbirleriyle görüşmek için fırsat kollarlar sıkıştıklarında ne biliyim birbirlerini korurlar haaayyy ne kadar gzl olur.Ayrıca bu akşamki tekrarda dikkat ettimde emreyle özlem dans ederken emre ne kadar mutluydu cnm yhaaa çok yakışıyolar..
bide özlem gerçekten çok gzl bi kız ama lütfen saçına ve kıyafetlerine daha özen gösterin en azından hfif maşa falan yapın tmm düz de gzl ama arada farklılıkların olması bence dha gzl olur daha dikkat çekici olur diye düşünüyorum bilemem sizlerde bana katılır mısınız...

nisanur123
21-07-13, 13:43
Arkadaşlar daha önce bu başlığa girmiştim ama yorum yapmamıştım sanırım diziyi pek sevmemişsiniz ama sonuçta herkesin kendi düşüncesi bişey diyemem...
ben diziyi sevdim açıkçası ama bazı oyuncular kendilerini geliştirmeli.Kıyafetler daha özenli olmalı.
ben en çok özlem karakterine takıldım açıkçası..Çünkü özlem ve atillayı birrbirine uyduramadım açıkçası yani tmm ati yakışıklı ama özleme göre değil en azından özlemin aşkını sevgisini hak etmiyo..bence emreyle daha çok yakışıyolar hem emre özlemi deli gibide seviyo..yaa düüşünsenize evleri yanyana birbirleriyle görüşmek için fırsat kollarlar sıkıştıklarında ne biliyim birbirlerini korurlar haaayyy ne kadar gzl olur.Ayrıca bu akşamki tekrarda dikkat ettimde emreyle özlem dans ederken emre ne kadar mutluydu cnm yhaaa çok yakışıyolar..
bide özlem gerçekten çok gzl bi kız ama lütfen saçına ve kıyafetlerine daha özen gösterin en azından hfif maşa falan yapın tmm düz de gzl ama arada farklılıkların olması bence dha gzl olur daha dikkat çekici olur diye düşünüyorum bilemem sizlerde bana katılır mısınız...
Yanlız Emre ve Özlem kuzen dizide onlar bişey yaşamayamaz ki?
Bende aslında diziyi beğendim daha öncede yazmıştım ama ben belkide çok beklentim olmadığı için beğndim neticede izlerken sıkmıyo boğmuyo :)

yakamoz14
21-07-13, 15:39
Yanlız Emre ve Özlem kuzen dizide onlar bişey yaşamayamaz ki?
Bende aslında diziyi beğendim daha öncede yazmıştım ama ben belkide çok beklentim olmadığı için beğndim neticede izlerken sıkmıyo boğmuyo :)
Evet biliyorum emreyle kuzenler ama ne biliyim ben onları daha bi yakıştırdım atilladansa..
ya sonuçta aşk bu ne zaman nerde olucağı bilinmiyo ...
ewet dizi sıkmıyo insanı boğmuyo kıyafetlere ve saça dikkat gösterseler özlemde bence dahada gzl olabilir yani..

GoodMood
25-07-13, 14:52
Doksanlar dizisinin daha tanıtımları yayınlanırken ben çok da ümitli değildim, ilk bölümü de izlemedim zaten sonra başka bir bölümde telefonda konuşan kızla çocuğu gördüm -daha dünkü bölümde isimlerinin Özlem ve Atilla olduğunu öğrendiğim kızla çocuğu :D- onlar dikkatimi çekti bi bakıyım dedim. İzleyince dizi olarak baktığımızda çok da kötü olmadığını gördüm ama aynı şeyleri tekrar tekrar yazmaya gerek yok dün doksanları izlerken bir ara bu dizi doksanları mı yoksa günümüzü mü anlatıyor diye düşündüm. bu bile doksanları yansıtamadığının göstergesi.. Ve geçen sayfalarda biri yazmıştı bir yaz dizisi diye aynen katılıyorum yaz için güzel bir dizi ama böyle devam ederse yaz dizisi olarak kalacağı aşikar her ne kadar dünkü bölümü reytingde 1. olmuş olsa da..

En gıcık olduğum husus -hadi çocukları falan göstermiyosunuz anladık da- doksanları her izlediğimde gördüğüm tek şeyin 'aşk' olması. doksanlarda genç olmadığımdan bu kadar aşık var mıydı etrafta bilemiyorum. :img-hyste Ama doksanları izlerken her sahnede birinin birinin sevgilisi olma durumlarından gına geliyor bana.. Atilla ile Özlem dikkatimi çektiği için diziyi izlemeye başladım belki ama her dizide zaten bir iki çift olur, bu dizide ben daha karakterlerin isimlerini bilmiyorum ama hepsi birine aşık o kesin :img-hyste -1. bölümü izlemedim ama son sahnesine rastlamıştım yağmur yağıyordu muhtemelen aşk acısı çeken bir grup insan oturup ağlaşıyordu- en azından çift işlerine bu kadar girmeden önce bir izin verselerdi de karakterleri tanısaydık, daha makbule geçerdi..

Dünkü bölüm diğerlerine kıyasla daha iyiydi bence en azından 90larda kaldığını söyleyebileceğimiz bir şeyi işlediler 'dayanışma' günümüzde hayat şartları mı dersiniz ne dersiniz kapı komşumuz aç yatsa çoğumuzun ruhu duymaz muhtemelen.. doksanlardaki komşuluk ilişkilerini işlesinler bari çocukları geçtik :whistle2 Atilla ile Özlem zaten umrumda olan tek çift diyebilirim onlara gelirsek dün Özlem bir ara yakalancak gibi oldu ama daha çok erken olduğu için bir yerden sıyrılacağını tahmin etmedim değil, Atilla gizemli kızın Özlem olabileceğini düşününce Özlem'e kızdı ama sonra telefon geldiğini öğrenince biraz bozuldu gibime geldi :img-blush bilmiyorum ben mi abarttım ama neyse..

armagan_60
25-07-13, 16:09
dizi güzel fakat bazen dizi doksanlar mı yoksa günümüz mü karıştırıyorum doksanları teknolojik bakımdan yansıtamıyorlar meselea merdaneli makinadan oto makinaya geçmeyi gösterebilirler geçenlerde emrenin odasıydı sanırım joistikli ateri vardı ama ilk çıkan ateriler kara kutu ateri olması lazım biraz hızlı giriş yapmışlar dizinin tek dezavantajı ilk kurulan özel kanal star tv olduğu için tek kanaldan çift çoklu kanala geçmeyi işliyemediler atvnin kuruluşu 1993 atv dizileri için 3 sene beklemek lazım dizidedik öğretmen çok yalnız kalmış ona bir konu bulmaz lazım ve dizide aile sıcaklığı yok tüm ailelerde sorun var en azından sorunlu olmayan bir aile daha gelmelidir dizi 5 haftadır birinci ama kışın şansı çok az dizi hafta sonları yayınlansa bile karşısında acu var bekleyip görmek lazım

SeMa 1907
26-07-13, 00:19
bayılıyorum bu diziye bakkalla Emin'in konuşmaları öldürüyor beni hele bu haftaki masal diyalogları beni benden aldı atilla ile özlem'de favori çiftim çok tatlılar

Lapss
26-07-13, 03:31
Önce'ki gün yeni bölümünü izleyemedim biraz evvel yeni bölüme söyle bir göz attım... Açıkçası değişen hiçbirşey yok.! Atilla kendisini arayanın Özlem olduğunu öğrenmeyecek ama içine kuşku düştü bu kuşku nereye kadar gidecek Atilla herşeyi öğrendikten sonra n'olacak.? Bu bölümün benim için en önemli sahnesi sanırım Yalçın Menteş'in,oynayacağı karakterin geleceğini ima edilmesi oldu...

mehmetlover
26-07-13, 05:03
çalan şarkılarıyla genç ve usta oyuncularırla hikayeleriyle güzel gidiyor dizi mesutu da sevmeye başladım cengiz kurtoğlu şarkısıyla aysele bakışmaları çok güzel ama mesut çok kıskanç tamam seven insan kısıkanırda bbu kadar abartılmasa ayselin okumak istememesi ve annesinin zorlaması da kötü okusun istiyor haklı olarakta kız istemiyorsa zorlada olmaz aysel de mesut istemiyor diyemi istemiyor yoksa gerççekten istemediği için mi onu da anlamadım ya eğer mesut istemiyor diyeyse yazık gerçekten tuba ve mustafayı seviyorum da tuba mustafayı gerçekten seviyormu yoksa zengin olduğu için evleniyor ondan emin değilim istediği bir şey olmayınca çok kolay yüzüğü atabiliyor atila ve özleme bayılıyorum zaten keşke atilla anlamıştı ne güzel biraz daha akılılık edip özlemin de bir arkadaşını yerine geçireceğini aklına getirebilseydi ama heyecan yaratmak için kolay kolay ortaya çıkartmayacaklar sanırım bölümün konusu çok güzeldi dayanışma keşke şimdi de yle olsa herkes birinin birinin kuyusunu kazmaya çalışıyor artık maalesef emin ve feiminist kız adını unttum onlar da harikalar

SelcanKC
29-07-13, 18:49
nisanur123 paylasmalarin gerçekten çok guzel!!
bende en kisa zamanda paylasmak isterim..
Doksanlar dizisinii son 2 bolumdur takip ediyorum... ilk bolmlerden takip etmeyi istemistim ama olmadi :s
Neyse ailemide alistirdim artik her çarsamba Doksanlar a donus yapiyoruz :D :)
Son olarak, Anil Altinoz u çok sevdim ♥ O cicimeyi de :* ♥ :img-in_lo

Lapss
01-08-13, 05:35
Biraz evvel yeni bölümü söyle bir izleyeverdim değişen birşey yok bence. Dedenin,her bölüm sürekli oğullarını barıştırmaya çalışmasından bence vazgeçmeli elbette bir baba evlatlarının küs olmasını istemez ama her bölüm barıştırma senaryosuda olmuyor bence diye düşünüyorum...

Mesut Yar, köşesinde 80'ler dizisinde oynayan oyuncularının 90'lar dizisinde görülmesinin iyi olabileceği fikrini ortaya atmış. Bence mantıklı bir senaryo hem böylelikle diziye bir ivme kazandırabilir diye düşünüyorum...

ufuk_fb
03-08-13, 23:51
bu diziyi her bölüm izledikçe seviyorum
özellikle cengiz kurtoğlu şarkılarıyla bağdaştımı müthiş oluyor ...
90 larda aşk da başkadır hani ...

hexa
04-08-13, 23:47
ben diziyi beğendim açıkçası özellikle emin le nuri nin sahneler baya eğlenceli:Dfeminiki de unutmayayım:Dyalnız çocukların sahneleri biraz daha çoğaltılmalı bence doksanlarda bir hiç eve girmezdik neredeyse annemiz zorla eve sokardı ama dizide sokaklarda tek tük çocuklar geziyo onlarda bisiklete biniyo veya top oynuyo o kadar buna biraz özen gösterseler daha çok sevicem:)cimcime yi bende çok sevdim:)

Lapss
05-08-13, 05:47
hexa, bizimde anlatmak istediğimiz bu zaten 90'lı yıllar çocukların sokakta gerçek manada oynadıkları son yıllardır ve dizi bu sloganla başlamasına rağmen dizide çocuklar figürasyon rolünü görüyorlar...

NATY&FACU
27-08-13, 16:20
Doksanlar 4. Bölüm
Mustafa ve Tuğba’nın nişan günü gelip çatmış, herkes nişan gecesi için hazırlık telaşına başlamıştır. Mustafa’nın babası Nuri ile küs olan amca Bekir’in, nişana gelip gelmeyeceği ise son ana kadar büyük merak konusudur... İki oğlunun küs olmasından son derece mutsuz olan Mustafa Dede, Bekir’in Mustafa’nın nişanına gitmesi için elinden geleni yaparken, Bekir’in son anda yapacağı bir sürpriz herkesi şaşkına çevirir... Öte yandan Tuğba’nın nişan elbisesini değiştirdiğinden haberi olmayan Mustafa’nın annesi Şükran, Tuğba’yı kendi seçtiği nişanlık içinde görmeyince küplere biner. Bin bir yalan Mustafa için bu nişan çok zor geçecek gibidir... 17 Temmuz Çarşamba Günü Saat 21:00'de atv'de

Doksanlar 5. Bölüm
1990 yılındaki ekonomik sıkıntılardan nasibini alan Çeyizci Süheyla, kirayı ödeyemeyince ev sahibi onu dükkandan çıkarmak ister. Bunun üzerine mahallenin duyarlı sakini Bekir, Süheyla’dan gizli bir yardım kampanyası düzenler. Tüm mahalle kendi aralarında para toplayacak ve Süheyla’nın borcunu ödeyecektir. Öte yandan Mustafa ve Tuğba’nın nişanında yaşanan elbise krizi üzerine şimdi de takı krizi patlak verir! Tuğba, kayınvalidesi Şükran’ın taktığı takıyı yardım kampanyasına verir, ancak Şükran’ın bundan haberi yoktur. Bekir’in, yeğeni Mustafa’nın nişanına gelmesi akıllara abisi Nuri ile barışmış olduğunu getirir. Bu konuda son derece inatçı olan küs kardeşleri barıştırmak yine Mustafa Dede’ye düşer... 24 Temmuz Çarşamba Günü Saat 21:00'de atv'de

Doksanlar 6. Bölüm
1990 yılının su sıkıntısından mahallemiz de nasibi almış, mahalle sakinleri susuzluktan perişan olur. Bunun üzerine protesto başlatmak isteyen Bekir, tüm mahalle sakinlerini organize eder. Bekir’in organize ettiği protestodan habersiz, mahalleye milletvekilini davet Nuri ise, vekil için muhteşem bir karşılama töreni planlar. Vekilin gelmesine yakın Nuri ve ailesi mahalledeki yerini almışken, tüm mahalleli de protesto için vekilin gelmesini bekler. Vekil geldiğinde ortalık karışır, bu protesto gösterisi Nuri ve Bekir’in küslüğüne de tuz biber olur… 31 Temmuz Çarşamba Günü Saat 21:00'de atv'de

Doksanlar Mahallesinde Hırsız Dadanıyor ! (7. Bölüm)
Mahalleye dadanan bir hırsız tüm sakinlerin huzurunu kaçırırken, Bakkal
Lütfü’nün bakkalının soyulması bardağı taşıran son damla olur. Hırsızın,
Lütfü’nün bakkalını soyması üzerine mahalleli toplanır ve hırsız yakalama timi kurar!
Kurulan hırsız yakalama timinden her gün biri, mahallede nöbet tutacak ve
hırsız gelince onu yakalayacaktır. Öte yandan Nuri, taze nişanlı oğlu binbir
yalan Mustafa’nın, herkesten gizli Şaşkınbakkal’da bir ev döşediğini
öğrenince ortalık karışır!
Her gece eve geç gelmeye başlayan Bekir, başta eşi Sevinç olmak üzere
ailenin diğer fertlerini de telaşlandırırken, Bekir’in geceleri ne yaptığı merak
konusudur. Gizemli kız olarak aşık olduğu çocuk Atilla’yla telefonda konuşan
Özlem ise tüm gerçekleri anlattığı bir kaseti Atilla’ya verir!

Doksanlar 8. Bölüm
1990 yılında Irak ordusu Kuveyt’e girmiş, bütün dünyanın gözleri önünde yıllarca sürecek bir savaşın ayak sesleri duyulmaya başlamıştı. O sesler mahallenin sokaklarında bile yankılanıyordu neredeyse... Mahalle sakinlerinin merak ettiği bir soru vardı; iyice yaklaşan bu savaşa Türkiye de girecek miydi? Öte yandan savaşla birlikte gelen ekonomik kriz tüm orta halli aileleri etkilemiş, Bekir ek iş olarak taksi şoförlüğü yapmaya başlamıştır. Bekir’in, ekonomik sıkıntı çektiği için taksi şoförlüğü yaptığını öğrenen abisi Nuri ise, Bekir ve ailesine maddi yardımda bulunmaya karar verir. Bakkal Lütfü’nün oğlu Atilla yaşadığı toplumda yeterince özgür olmadığını düşünüp, yurt dışına gitmeyi planlar. Bunu öğrenen Özlem’in tepkisi merak konusudur… 14 Ağustos Çarşamba Günü Saat 20:00'de atv'de

Doksanlar 9. Bölüm
Ek iş olarak taksi şoförlüğü yapan Bekir’in eve gelmemesi başta ailesine olmak üzere, mahalleliye de panik yaşatır. Bekir’in, kaçırıldığını düşünen mahalleli, arabasından hiç inmeyen gizemli şahıs CTV İsmail’den şüphelenir… CTV İsmail’in peşine düşen mahallelinin, İsmail’i arabasından indirme çabaları komik görüntülere sahne olurken, CTV İsmail’in kim olduğu merak konusudur… Öte yandan gizemli kız olarak Atilla’yla telefonda konuşan Özlem köşeye sıkışır! Atilla, Özlem ile telefonda konuştuğu gizemli kızı tanıştırmak ister. Özlem için çember daralmıştır. 21 Ağustos Çarşamba Günü Saat 20:00'de atv'de

Doksanlar 10. Bölüm
Arazi mafyası, Nuri’nin arazisini almak ister. Arazi mafyasına kafa tutan Nuri, arazisini vermek istemeyince ortalık karışır! Nuri’nin peşine mafya adamları takılınca mahalleli de bu durumdan son derece tedirgin olur. Gün geçtikçe aldığı tehditlerin dozu artan Nuri’nin imdadına küs olduğu kardeşi Bekir yetişir! Tuğba, nişanlısı Mustafa’nın kendi işini kurması için ısrar ederken, Melahat ve Şükran’ın aerobik yarışı komik görüntülere sahne olur. Öte yandan gizemli kızın verdiği şiirle şarkı yarışmasına katılacak olan Atilla, şiirin gerçek sahibinin Özlem olduğunu anlayacak mıdır? 28 Ağustos Çarşamba Günü Saat 20:00'de atv'de

NATY&FACU
10-09-13, 15:57
Doksanlar 11. Bölüm
Doksanlar mahallesinin kırtasiyeci Rasim abisi, uzun süredir tedavi gördüğü hastaneden çıkar ve mahalleye geri döner! Mahalleli, Rasim abiyi heyecanla beklerken, Rasim abinin gelişi mahallede büyük bir sevinç yaratır! Öte yandan Bakkal Lütfü, oldukça para harcayarak dükkanına tadilat yaptırmıştır. Emin’in Feminist Deniz’e araba kullanmayı öğretirken, bakkal dükkanının içine arabayla girmesiyle yaşanan talihsizlik Lütfü’yü çok üzecektir! Atilla ve Özlem’in büyük bir heyecanla beklediği şarkı yarışması günü gelip çatmıştır. Ancak Atilla, gizemli kız gelmezse yarışmaya katılmayacağını söyler. Özlem zor bir kararla karşı karşıyadır 4 Eylül Çarşamba Günü Saat 20:00'de atv'de

Doksanlar 12. Bölüm
Uzun bir süredir Gizemli Kız olarak Atilla’yla telefondan konuşan Özlem bu sefer yakayı ele verir! Atilla Gizemli Kızın mahalleden biri olduğunu anlar ve bu işin peşine düşünce Özlem ile karşı karşıya gelir! Mahalleli, Sakal’ın sırrını çözmeye çok yaklaşmıştır. Sakal ve Bakkal Lütfü arasındaki iş birliği merak konusudur! Tuğba’nın baskılarına dayanamayan Mustafa yine başına dert açacak büyük bir yalan söylemiştir! Öte yandan Mustafa Dede’nin artık Nuri’lerin evinde kalacak olması Papatya Şükran’ın hiç hoşuna gitmez. 11 Eylül Çarşamba Günü Saat 20:00'de atv'de...

NATY&FACU
16-09-13, 13:12
Doksanlar 13. Bölüm

Uzun zamandır Gizemli Kız olarak telefonda Atilla ile konuşan Özlem’in foyası ortaya çıkmış, Atilla tüm gerçeği öğrenmiştir! Bu gerçekle sarsılan Atilla’nın intikamı gecikmeyecektir! Nuri, Mustafa’ya tüm parasını marka yatırmasını söylerken, Mustafa Rusya’dan gelen kayınçosu Necmettin’in aklına uyar ve paraları marka yatırmaz! Söylediği yalanlar yüzünden dertli olan Mustafa’nın başına yepyeni bir bela açılır! Şükran için son derece önemli bir misafir, Sevinç’le tanışmak isteyince, küs olan eltiler bir araya gelmek zorunda kalır! Öte yandan Sakal’ın sırrı mahallede merak konusuyken, mahalleden birinin ona bilgi sızdırdığı ortaya çıkar! 18 Eylül Çarşamba Günü Saat 20:00'de atv'de...

esmer_-ezel
16-09-13, 18:48
diziyi ara ara taklıp etsem de sevdım ama bırazdaha sokaklar on planda olmalı aşk değil:img-beee:
cimcime nın oyunu orataya çıkması kötü oldu artık zor affedılır gibi karsı bir atak da geldı üstelık
neyse bakalım ne olacak bekleyıp görecegiz
bakalım cımcıme ne zmaan affedılecek:whistle2

NATY&FACU
23-09-13, 16:20
Doksanlar 14. Bölüm

Kayınçosu Necmettin yüzünden, babası Nuri’ye para kaybettiren Mustafa evden kovulmuştur. Para kaybettiği için oldukça kızgın olan Nuri’nin gözü Mustafa’yı görmek istemezken, Mustafa, amcası Bekir’in evine yerleşir! Mustafa’nın evden kovulduğunu öğrenen Tuğba’nın tepkisi merak konusuyken, Mustafa babasına kendini affettirmeye çalışır. Öte yandan Mustafa dedeye sürpriz doğum günü partisi düzenlenir. İki aile bu doğum günü partisinde bir araya gelecek, Mustafa’ya da babasıyla barışmak için gün doğacaktır... Atilla ise Özlem’e oyun oynamaya devam etmektedir. Bu durum Özlem’i oldukça sinir ediyordur. Özlem, Neşe ve Aysel, “Gizemli Kız”ın Dilara olmadığını Atilla’ya kanıtlamaya çalışır. 25 Eylül Çarşamba Günü Saat 20:00'de atv'de...

Esire
30-09-13, 00:10
ya siz hiç barış mançunun proğramını izlendiğini gördünüz mü..(çok popülerdi trt en çok izlenen proğramdı.)
peki şirinler.
tom ve jeri. tazmanya canavarı biz deli olur.
bu çzigi filmlere.

pazar sabahları çzgi film için erken kalkardım. ben ara ara bakıyorum bir kere rastlamadım rastlayan varmı.
90 yılı tamam ama hiç tanıdık bir şey görmedm.
ancak mahallenin kazıkları geyik peşinde.

ne biçim mahalle anlamadım..

NATY&FACU
30-09-13, 17:22
15. Bölüm Özeti
Uzun zamandır Bakkal Lütfü ve Sakal arasındaki büyük sırrın peşinde olan Emin amacına ulaşır! Sırla birlikte defineye de ortak olan Emin, Lütfü'yü bu sefer köşeye sıkıştırır! Nuri, daha rahat koşullara yaşayabilmesi için memur kardeşi Bekir'e gizli torpil yaptırır. Bu torpille işinde yükselen Bekir, bu işin arkasında abisi Nuri'nin olduğundan habersizdir. Öte yandan Özlem'in gizemli kız oluğunu öğrendiğinden beri intikam oyunu oynayan Atilla, bu sefer Dilara'nın gazabına uğrar! Dilara tüm gerçekleri Özlem'e anlatır. Özlem ve Atilla için artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır!

NATY&FACU
07-10-13, 19:30
16.Bölüm Özeti:
Nuri ve Şükran’ın düğünden sonra Altınoluk’a yerleşeceğini zanneden Melahat Hanım, Tuğba’yı da ikna edip en kısa zamanda düğün yapmak ister! Düğün işinin aceleye gelmesini istemeyen Nuri ve Şükran’ı ikna etmek ise her zamanki gibi Mustafa’ya düşer!
Bin bir yalan Mustafa, düğün hazırlıklarını hızlandırmak için öyle bir yalan söyler ki, bu sefer işin içinden çıkması oldukça zordur. Öte yandan kına gecesi için hazırlıklar başlar ve mahallede dillere destan bir kına gecesi tertiplenir.
Nuri’nin yazıhaneye aldığı bilgisayar mahallenin en önemli olayı haline gelirken, ilk defa bilgisayarla tanışan doksanlar mahallesi komik görüntülere sahne olur.

NATY&FACU
14-10-13, 20:18
17. Bölüm
Mustafa ve Tuğba'nın düğün hazırlıkları tam gaz devam ederken, Mustafa için dansözlü bir bekarlığa veda partisi düzenlenir. Tuğba için ise Halil'in kafesinde büyük bir kına gecesi organize edilir!
Doksanlar mahallesi Mustafa'nın bekarlığa veda partisi ve Tuğba'nın dillere destan kına gecesinde buluşunca ortaya birbirinden eğlenceli görüntüler çıkar!
Öte yandan Tuğba'yla bir an önce evlenebilmek için büyük bir yalan söyleyen Mustafa için çember daralmıştır!

mehmetlover
14-10-13, 21:54
ben bu dizi de en çok özlem atilla ikilisini seviyorum ama sahneleri nerdeyse hiç yok gibi umarım daha çok olur özlem iyi yaptı atillaya bence oyunu fazla abartmıştı mustafanın yalanlarını da çok aşırı buluyorum insan bu kadar yalanı nasıl söyler ama o arada kalıyor ne yapsın tuba da mustafayı seviyor mu sevmiyor mu belli değil en ufak bir şey de yüzüğü çıkarıp fırlatıyor ne biçim sevgi anlamadım en gıcık olduğum karakter de emin espirileri fazla geliyor bana saygısız komedi yapmak isterken çok itlci bir karakter yapmışlar bir de tubannın annesinin de dırmadan oğlum iyi ki doğrmuşum seni demesi de ayrı bir sinir bozuyor ayrıca iki üç haftadır mesut karakteri ortada yok neden acaba bunlar dışında herşey güzel ben o yıllar da özlem yaşlarında olduğum için izlerken o yıllara gidiyorum kesinlikle

NATY&FACU
16-10-13, 14:44
“Seksenler” ve “Doksanlar” Bayramda İki Bölüm Yayınlayacak
TRT 1’de yayınlanan “Seksenler” ve atv’de yayınlanan “Doksanlar” dizileri bayramda iki yeni bölümle ekranda olacak.

Önümüzdeki hafta Kurban Bayramı tatili nedeniyle Karadayı, Çalıkuşu, Kaçak, A.Ş.K, Merhamet, İntikam gibi birçok dizinin yeni bölümü ekranda olmayacak.
Yapımcılığını Birol Güven'in yaptığı "Seksenler" ve "Doksanlar" dizileri bayram tatili boyunca iki yeni bölüm yayınlayacak.
“Seksenler” Salı ve Cuma akşamları, “Doksanlar” ise Çarşamba ve Pazar akşamları yayınlanacak.

Dizifilm Anasayfa

~~rozerin~~
17-10-13, 20:36
Ah Atilla ah!!
http://i1222.photobucket.com/albums/dd484/Rzrn/ozlematlla1_zps3fec1fdf.gif (http://s1222.photobucket.com/user/Rzrn/media/ozlematlla1_zps3fec1fdf.gif.html) http://i1222.photobucket.com/albums/dd484/Rzrn/ozlematlla2_zpsf7e2049d.gif (http://s1222.photobucket.com/user/Rzrn/media/ozlematlla2_zpsf7e2049d.gif.html)
http://i1222.photobucket.com/albums/dd484/Rzrn/ozlematlla3_zpsd72ad1f2.gif (http://s1222.photobucket.com/user/Rzrn/media/ozlematlla3_zpsd72ad1f2.gif.html) http://i1222.photobucket.com/albums/dd484/Rzrn/ozlematlla4_zpsd005f47a.gif (http://s1222.photobucket.com/user/Rzrn/media/ozlematlla4_zpsd005f47a.gif.html)
http://i1222.photobucket.com/albums/dd484/Rzrn/ozlematlla5_zps3a5a3228.gif (http://s1222.photobucket.com/user/Rzrn/media/ozlematlla5_zps3a5a3228.gif.html) http://i1222.photobucket.com/albums/dd484/Rzrn/ozlematlla6_zps6c78bb4d.gif (http://s1222.photobucket.com/user/Rzrn/media/ozlematlla6_zps6c78bb4d.gif.html)

#
http://i1222.photobucket.com/albums/dd484/Rzrn/ozlematlla7_zps8d9c1fc4.gif (http://s1222.photobucket.com/user/Rzrn/media/ozlematlla7_zps8d9c1fc4.gif.html)
http://i1222.photobucket.com/albums/dd484/Rzrn/ozlematlla8_zps923dda5f.gif (http://s1222.photobucket.com/user/Rzrn/media/ozlematlla8_zps923dda5f.gif.html)
:img-in_lo

NATY&FACU
18-10-13, 18:00
18.Bölüm

Mustafa ve Tuğba’nın düğün günü gelip çatmıştır. Tüm mahalle, gelini kız evinden çıkarmaya gider ve duygusal anlar yaşanır. Mustafa ve Tuğba sonunda birbirlerine kavuşacak, dillere destan bir düğün yapılacaktır! Düğünün en önemli sürprizi ise Arif Susam’dır!

Düğüne konuk sanatçı olarak gelen Arif Susam, davetlilere birbirinden güzel dakikalar yaşatırken, büyük yalanı ortaya çıkan Mustafa’nın ne yapacağı ve düğünde yaşanacaklar merak konusudur!

arzu_serhat
22-10-13, 22:51
Daha iki bölüm falan oldu tam olarak izleyeli,diziyi beğendim.
Gerçi beni çeken tek şey Atilla&Özlem oldu. :img-in_lo
Önceden de hikayeye az çok hakimdim fragmanlar falan ama tam anlamıyla bilmiyorum tabii.
Doksanlar'da da çocuk olmadın sonlarına yetiştim öyle eleştirecek kadar hem bilgim yok,hem de diziye hakim değilim.
Atilla ve Özlem'in olduğu sahneleri arıyorum internetten de pek bulamadım :icon_whis
Fragman çıkmış yeni bi müzik hocası geliyo anladığım kadarıyla -bayağı bi yakışıklı :D- Atilla çok kıskanacak belli.
Atilla'yla Özlem'in dans etmesini çok isterdim düğünde,Özlem gururlu bayağı gurur yapıyor bence yapmalı da. Sonunu biliyoruz şimdilik bu kadar gurur kafi :img-wink:
Bir de ''dini nikah''ı göstermeleri çok iyi oldu,takdir edilecek cinsten.

NATY&FACU
24-10-13, 13:34
“Doksanlar”ın Yayın Günü Değişti
Atv’de yayınlanan Mint Yapım imzalı “Doksanlar” dizisinin yayın günü değişti.

Çarşamba günleri ekrana gelen, Renan Bilek, Ümit Erdim ve Esra Dermancıoğlu'nun başrollerinde oynadığı “Doksanlar” artık Pazar günleri yayınlanacak. “Doksanlar” yeni bölümüyle Pazar günü saat: 20:00’de atv’de.

Dizifilm Anasayfa

aliyeaynalar
24-10-13, 16:01
Daha iki bölüm falan oldu tam olarak izleyeli,diziyi beğendim.
Gerçi beni çeken tek şey Atilla&Özlem oldu. :img-in_lo
Önceden de hikayeye az çok hakimdim fragmanlar falan ama tam anlamıyla bilmiyorum tabii.
Doksanlar'da da çocuk olmadın sonlarına yetiştim öyle eleştirecek kadar hem bilgim yok,hem de diziye hakim değilim.
Atilla ve Özlem'in olduğu sahneleri arıyorum internetten de pek bulamadım :icon_whis
Fragman çıkmış yeni bi müzik hocası geliyo anladığım kadarıyla -bayağı bi yakışıklı :D- Atilla çok kıskanacak belli.
Atilla'yla Özlem'in dans etmesini çok isterdim düğünde,Özlem gururlu bayağı gurur yapıyor bence yapmalı da. Sonunu biliyoruz şimdilik bu kadar gurur kafi :img-wink:
Bir de ''dini nikah''ı göstermeleri çok iyi oldu,takdir edilecek cinsten.

90'lar şahane ötesi bir dizi :img-eat:
evet dini nikahlar olmaz genelde dizilerde, gerçekden iyce güzel ayrıntı :img-eat:

vede reytingleri düzelmişken,
4.olmuşken,
Diziyi başka güne almak neyin kafası sofa

atv' diziyi bu kadarmı gözden çıkardı sofa

yaa bari cumartesi gününe alın
pazar günü başka dizim var,
pazarda izleyemem. sofa

Anlaşıldı bu diziyi indirip izlemek benim kaderim olmuş :icon_sorr

mehmetlover
24-10-13, 16:38
harika bir bölümdü yani şimdiye kadar ki en güzel bölümdü diyebiliriim o da sanırım sevdiğim karakterlerin sahneleri çoğalmasından attila ve özlemle başlamak istiyorum ah atilla ah hala aşık değilim diye kendini kandırıyor ama öğretmen gelince nasıl kıskandı umarım öğretmen özlemle ilgilenir de atiila da daha çok kıskançlıktan çatlar o zaman anlar aşık mı değil mi gerçi ben öğretmeni pek sevmedim kendini beğenmiş ukkala bir tip bence ama gelmesi atilla ve özlem için iyi olacak gibi gelelim sevdiğim ikinci çifte mesıut ve aysel ben mesuta kızamıyorum çünkü kendi okumamış sevdiği kız okursa onu kaydeceğinden korktu ve belki de ezileceğinden korktu onun için onun tarafından bakılrsa biraz da haklı bence bir düşünsenize ayselin annesi kızı okuyunca onu okumamış şöförlük yapan birine yakıştıracakmı isteyecek mi tabi ki hayır şimdi bile atillanın arkadaşını beğenmişti kızına arkadaş olsun istemişti tamam ayselin okumasına engeel olması yanlıştı ama dediğim gibi korkutuğu içindi zaten atilla konuşunca yanlış yaptığını da anladı mustafayla tuba da çok komikti bu evdeki hallerine çok güldüm

arzu_serhat
24-10-13, 17:13
Dini nikah ilk defa bi dizide gösterildi diye biliyorum ben.
Eleştirenler de olmuş hem de yersiz,neyse meyve veren ağaç taşlanır diyorum ben :img-wink:

Dediğim gibi diziye tam hakim değildim ama bu bölüm tam olarak otutturdum her şeyi.
Çoğu kişi bu bölümden memnun kalmış en iyi bölümdü,gençlere ağırlık verildi istediğim gibi oldu vb yorumlar gördüm sosyal medyada. Ama ben gene de izlerken sıkıldım en çok da Emin'i tamam bi çok esprisi iyiydi ama kabak tadı verenlerde vardı.
Mesut&Aysel aşkı da çok güzel. Mesut biraz kıskanıyor içten içe kızıyor korkuyor. Bence haklı da bu duygularında sonuna kadar.Güzel bi biçimde Ati sayesinde çözüldü ne de olsa :D
Geleliim Atilla ve Özlem'e:img-in_lo Beni böyle hikayeler çok çekiyor nedense. Ah Atilla ah bi ben aşığım diyemedin ya :img-beee: Masmavi gözlerinle Özlem'e o bakışın yok mu? Ben eriyorum televizyon karşısında :img-in_lo
Yeni gelen hoca Özlem&Atilla için gelmiş belli. Ati nasıl da kıskandı hemen ortalıkta bi şey yokken :D
Ama kıskanmak da haklı da,oldukça yakışıklı ve cool :D Tam hayal ettiğim gibi. Umarım Özlem'le yakından ilgilenir.

Gün değişikliği konusunda tereddütlerim yok aslında. Bayram haftasında Pazar günü yayınlandığı zaman ratinglerde 6. veya 7. olmuştu sanırım. Biraz reklamla ve hikayeyi izleyenlerin istediğine doğru çekerek gene eski yerine gelebilir diye düşünüyorum. Zaten hep böyle oluyor yeni dizi gelince tutmuş diziler gözden çıkartılıyor :icon_whis Birol Güven'in de pek gözden çıkaracağını düşünmüyorum ben.

NATY&FACU
28-10-13, 13:45
19. Bölüm
Nuri ve Şükran Azerbaycan'a ziyarete gitmeye hazırlanırken, Melahat de Nuri'lerin evine yerleşmenin hazırlıklarını yapmaktadır. Yine büyük bir yalan söyleyen Mustafa, işin içinden nasıl çıkacağını kara düşünmektedir. Son anlarını Tuğba'yla baş başa geçirmek ister ama bir türlü başaramaz. Emin yüzünden polis tarafından gözaltına alınan Nuri ise Emin'den intikam olarak tazminat davası açar. Olayı öğrenen Emin büyük bir şok yaşar.
Gönüllü dershanenin yakışıklı hocası Görkem'i kıskanan Atilla ondan kurtulmanın yollarını arar. Özlem'in Atilla'ya büyük bir sürprizi vardır. Nuri'ler Azerbaycan'dan dönünce Mustafa'nın yalanı ortaya çıkar. Mustafa'yı çok zor günler beklemektedir.

arzu_serhat
28-10-13, 18:43
Fragmanı izledim,özet de çıkmış fotoğraflar da var.
Ama bi tane Özlem&Ati'ye ait bi şey yok :img-beee:
Özetteki şu cümle hariç:
''Gönüllü dershanenin yakışıklı hocası Görkem'i kıskanan Atilla ondan kurtulmanın yollarını arar. Özlem'in Atilla'ya büyük bir sürprizi vardır.''
Ati'nin kıskanacağı belliydi zaten de Özlem'in sürprizi ney acaba çok merak ettim :icon_whis
Görkem(gerçek adı Ali Yasin Özegemen'miş) umarım kalıcı olur dizide ben çok sevdim şahsen :img-wink: :img-hyste

funda57
31-10-13, 15:21
Doksanlar Seksenler dizisinden daha neseli ama iki dizide cok güzel.
Özellikle Özlem ve Atilla ikilisini cok sevdim ben .

Dizide beyenmedigim sadece tek sey var o da sloganiyla alakadar olmamasi...

" Sokakta oynayan son cocuklarin dizisi "

peki nerde bu sokak oyunlari ? ... bi iki Saniye ip atlayan cocuk gösteriyorlar bitti dizinin özelligini gösterdikleri yok bunu anlamis degilim.:icon_whis

aliyeaynalar
31-10-13, 18:22
90'lar şahane ama
Aynı şeyi 80'ler için söyleyemeyeceğim :icon_whis

düşünün bende 80'lerde doğdum ama
80'li yıllarda doğduma lanet ettim o dizi yüzünden sofa

şahane'nin tam tersi yani :icon_whis
------------------------------
Dizi yorumuna gelecek olursak,
Çocukları o kadar takmıyorum.
Gösterebildiği kadar gösteriyor :img-wink:

ama o sokağın o ambiansı
şahaneliği :img-in_lo
1 karesinin bile sıkmaması :img-eat:

Bir tek günü'nü sevmiyorum
oda diğer dizimle çakıştığı için

o yüzden ister istemez indirip izliyorum:865323

vede Reytingler çoşmuş, Hakediyordaaa helal olsunn :happy0064
son 2 haftadır böyle :img-in_lo
o yüzden başka güne alınırsa reytingleri etkileyecekse alınmasın derim..:img-wink:

Ceren°Burak
31-10-13, 20:44
Bayiliyorum bu Diziye :img-in_lo

Ama artik Emin'in o uzuun ve Bayat Sahnelerini kisaltsalar iyi olucak.
Ömrümde gördügüm en sacma en dayanilmaz Karakter Emin. Sanki Basrol, Dizinin 4'de 2si Emin'e ait.
Kanal degistirmek zorunda kaliyorum her ciktiginda.

Gereksiz Emin Sahneleri yerine daha fazla genclere yogunlasabilirler.
Her Bölüm bi 5 dakika anca Özlem ve Atillayi gösteriyorlar ... ki benim izleme sebebim onlar :img-in_lo

90'lar da Rock Grup kurup Album cikarmak cok yaygindi, seslerini duyurmak icin cogunun Bar'lar la sözlesmesi vardi yada haftada 1 Canli Müzik yaparlardi herhangi bi Mekan da .... Atilla icin de böyle bisey düsünebilirler.
Ben Anil'i dinlemeye bayiliyorum :img-in_lo

arzu_serhat
01-11-13, 16:02
Valla sizin de dediğiniz gibi Doksanlar'ın sloganının ''Sokakta oynayan son çocukların dizisi'' olmasına rağmen sokakta oynayan son çocukları pek bi görmememiz büyük bi çelişki :icon_whis Ama Doksanlar denilince de akla bir sürü şey geliyor; defineler,dersane konusu,rock müzik grubu kurma, en önemlisi aşkları ve binlerce..Birol Güven'de hepsini bi arada ele almaya çalışıyor ama olması mümkün değil :icon_whis

Geçen bölümde de dedim bu bölümde de aynı şeyi diyeceğim,Emin çok fazla sıkmıyor mu :whistle2 Tamam yerinde esprileri var ama dizinin yarısı Emin'le kaplı nerdeyse. Diziyi izlerken bi Atilla&Özlem,bi Mesut&Aysel,bi aşk bi gençlerin sahnesi çıksın diye,bi dersane sahnesi olsun diye ne kadar çok sabırsızlanıyorum Allah bilir.Şu define bulunsa da gençlerin önü daha fazla açılsa. Bu bölümde de dersane sahnesi olmaması yani Görkem hocanın olmaması çok sinir bozucuydu :img-beee: Umarım bi dahaki bölümde görürüz,zira ben eksikliğini çok falza hissettim de :img-hyste
Atilla&Özlem bu dizide beni çeken en önemli şey:img-in_lo Atilla yavaş yavaş kıskanmaya başladı,Görkem hoca gelse belki de itiraf edecek her şeyi. Bak yine Görkem hocaya bağladım konuyu,ama bağlanılmayacak gibi değil ki :img-hyste Özlem'de artık çok mu uzattı sanki,Atilla umrumda değil diyo ama bal gibi umrunda işte. Atilla'nın onu kıskandığını duyunca nasıl da hoşuna gitti :img-in_lo Bi de özette Özlem'in Atilla'ya bi sürprizi vardır gibi bi cümle vardı yanlış hatırlamıyosam.E bi sürpriz falan göremedim ben :icon_whis Derste çizdiği karikatür-alay etmesi gibi bi şey miydi sürprizi? Ama cidden sürpriz oldu çok güzel çizdi ve Atilla'da bayağı kırıldı bu işe :img-hyste
Ben bi de dizi de okul sahnelerinin artmasını istiyorum.Ders işlenişi,hocalar,öğrenciler vs... O zamanlar nasıldı merak ediyorum okul hayatı.

Birol Güven sosyal medyadaki hesabına da yazmış son 3 haftadır ratingler çok güzel eliyor diye. Hakediyorsunuz ama Emin-Mustafa sahnelerini azaltıp gençlerin sahnesini arttırdığınız zaman bakın görün daha ne kadar artacak ratingleri. Bi oyuncu da gün değişikliği olmayacak gibi bi şey yazmıştı hesabına.Umarım olmaz ratingler çok güzel gidiyor çünkü.Başka gün mü yok sanki yeni başlayacak dizi için..

Bu arada aranızda imza falan yapabilen varsa Özlem&Atilla imzası yapabilir mi lütfen ? :img-in_lo Şimdiden teşekkürler ve keyifli yorumlar..:love01:

Esire
01-11-13, 19:50
arkadaşlar sitenin durumundan beri forumu takip etmiyorum..
Hiç bölümlerde barış mançu nun proğramı verildi mi..
ya da şirinler çizgi filmi..

yoksa hala geyikle mi geçiyor bölümler..

Burhan Altitop
02-11-13, 02:39
80li yillarda dogmak 80li yillardansin anlamina gelmez cünkü 80li yillarda dogan bir cocuk cocuklugunu 90li yillarda yasar bunu neden söylüyorum arkadasin biri yazmis 80li yillarda dogdugunu ve 90li olmak isterdim gibi bir cümle söylemis ama 80li yillarda dogan bir cocuk zaten cocuklugu 90li yillarda gectigi icin zaten 90lidir

diziye dönecek olursak cok güzel bir dizi bana cocuklugumu hatirlatti mesela gökhanin elinde olan o futbolcu kartlari benim elimdede vardi o günler aklima geldi biraz garip oldum hüzünlendim tekrar o yillara gitmek istedim meger ne güzel yillarmis teknolojinin fazla olmadigi hatta hic olmadigi dönemler,simdi herseye kolayca sahip olabiliyoruz,disarda oynayan son cocuklar cümlesi bence dogru simdide oynuyanlar mutlaka vardir tabi ama aslinda onu anlatmak istemiyor anlatmak istedigi sey okadar fazla cocuk kalmadi demek istiyor cünkü cocuklar artik leptopta bilgisayarda oyunlar oynuyorlar hatta elinde telefonla bile oynayanlar var hayat degisti ve degismeyede devam ediyor bu diziye ilk seyrettigimde ilk 2 bölümü fazla begenmemistim ama tabiki seyretmeye devam ettim sonra sonra cok begendim ,acelya akkoyunun oynadigi karekteri ve kizini nedense pek sevemedim aslinda acelya akkoyunuda severim ama rolünü sevmedim kizi rölünde oynuyan kizin ses tonu ve oyunculugunu hic begenmedim sonra bi sevgilisi var münübüscü onuda pek sevemedim bunlar fazla görünmesse dizide iyi olur bunlarin haricinde diger rollerde oynuyan arkadaslari izlemek güzel. özlem atilla konusuna gelirsek bana göre hatali özlemdir neden atilla kendini suclu hissediyor anlamis degilim bana göre oyunu baslatan özlemdir cocugu kandirdi sevdigi icin acilamadigi icin yapsada bunu yinede suclu özlemdi,yani bu sefer atilla bir oyun yapti diye neden bu kadar suclu hissederki kendini atilla ,yada neden özlem bu kadar uzattiki sonucta kendide onu kandirdi üstelik son bölümde birde fotografini cizerek alay etti senariste burdan duyrulur biran önce atillanin ataga gecip özleme haddini bildirmesini istiyorum yada ne biliyim soguk davransin artik belki akli basina gelir kizin
dizide en sevdigim karekterler yada izlemeyi sevdigim karekterler emin lütfü nuri ve kücük oglu gökhan atilla ve sükran digerleride idare eder ama bunlar favorim

NATY&FACU
04-11-13, 14:39
Doksanlar 20. Bölüm

Söylediği yalanlar yüzünden başına gelmeyen kalmayan Mustafa, kendini affettirmek için bir büyük yalan daha söyler! Nuri ve Şükran’a, Tuğba’nın hamile olduğunu söyleyen Mustafa’yı birbirinden zor günler beklemektedir! Torun heyecanıyla, Mustafa’ya olan kızgınlıklarını unutan Nuri ve Şükran, büyük bir yalanın içinde olduklarından habersizdir! Öte yandan, Çeyizci Süheyla ve mahallenin zengini Orhan arasındaki sırrı öğrenen Sevinç’in tepkisi merak konusudur! 6 Kasım Çarşamba Günü Saat 20:00'de atv'de...

arzu_serhat
04-11-13, 18:03
Çarşamba günü başlayacak diye haber yapılan Bugünün Saraylısı Cumartesi günü ekranlara gelecekmiş,kesinmiş :happy0064
Bu haber benim için çok iyi oldu doğrusu :D
Zaten Doksanlar son haftalarda çok büyük bi ivme kazandı,gün değişikliği yapmak büyük hata olurdu:img-wink:

arzu_serhat
09-11-13, 20:53
Ahh be Atilla,bi söyleyemedin ''seviyorum,aşığım'' diye :icon_sorr
Özlem de sevmiyorum sevmiyorum diyo bal gibi seviyo işte!

Sosyal medyada Renan Bilek'e birisi ''Özlem'le Atilla'nın durumunu babası öğrenince ne yapacak?'' diye sormuş,Renan Bilek'te 22.bölümü bekleyin demiş.
Zaten her bölüm iki sahneleri oluyor biri klipli klibin başında yer alıyor sahneleri gerisi eski sahnelerden oluşuyor :img-beee:

Emin'i öyle çok sevmiyorum ama bu bölüm o sakallı adam için dediği şey çok kötüydü,çok yanlıştı. Her şey o bakkalın başına kaldı. O bakkalcı da Atilla'nın babası mı değil mi belli değil,Emin'le oğlundan daha çok ilgileniyor.Atilla'ya işe yaramaz gözüyle bakıyor,anca''git saçını kestir,şu küpeyi çıkar'' demeyi biliyor :img-beee:

Neyse Atilla ve Özlem için izlemeye değer:img-in_lo

sakowcik
10-11-13, 22:25
Diziyi ilk annemle izliyodum yani ara sıra işte. Sadece konusunu filan biliyodum. Sonra koptum iyice. Sonra fragmanda Özlem'in sırrının ortaya çıktığını gördü hikaye beni yeniden kendine çekti izlemeye başladım. Sadece Özlem&Atilla için. Ama izleyine Emin'in düşük çenesi, Mustafa'nın yalanları derken hikaye iyice sıkmaya başladı. Dediğiniz gibi çok az Özlem&Atilla (diğer çiftelerin de) sahneleri oluyo çoğu da klip. Sadece netten izliyorum artık. Sadece sevdiğim sahneleri izliyorum. Keşke şu Emin'in sahneleri azalsa bi.

Özlem&Atilla'ya gelince. Aşklarını çok sevdim. Karşılıksız aşklara ayrı bi zaafım var niyese. Atilla seviyo Özlem'i ama bi kendine bile itiraf edemedi gitti. Bazen acıyorum bazen de aklıma bu geliyo kızıyorum kendilerine. Bi sahneleri vardı Atilla konuşuyodu kendisi de cevaplıyodu. O sahneye bayılmıştım. Bi de geçen bölüm son sahne. İçim gitmişti - "Hayatta eç çok sevdiğim 2 insan karşı karşıya şarkı söylüyorlar hem de sözlerini benim yazdığım şarkıyı." Repliği pek tutturamamış olabilirim ama hoşuma gitmişti işte.
Benden bu kadar. Yine gelicem bekleyin beni :img-tomat

Fts88
10-11-13, 23:27
Doksanları bende özlem-atilla için izliyorum aşkları çok güzel saf ve temiz ama sahneleri çok az o yüzden denk gelirse izliyorum artık diziniin çoğu yerleri boş geliyor bana özellikle eminin sahneleri gereksiz yere uzatılıyor azalması lazım..

Özlem-Atilla:img-in_lo:img-in_lo
http://imageshack.us/a/img802/4466/7tp6.jpg

NATY&FACU
11-11-13, 14:38
Doksanlar 21. Bölüm

Babasına kendini affettirmek için Tuğba’nın hamile olduğu yalanını söyleyen Mustafa, Şükran ve Nuri Tuğba’yı doktora götürmek isteyince köşeye sıkışır! Uzun bir süredir kendini Özlem’e affettirmeye çalışan Atilla bu defa yaşayacağı hayal kırıklığından habersizdir! Özlem ile arası bozuk olduğu için kaset çıkarmaktan vazgeçen Atilla, bütün bunlar yetmezmiş gibi Matematik hocası Görkem yüzünden bir yıkım daha yaşar! Mustafa dedenin son zamanlardaki esrarengiz hareketleri ailede ve mahallede büyük merak konusudur! Öte yandan define sırrına Necmettin’in de dahil olması yeni olayların habercisidir! 13 Kasım Çarşamba Günü Saat 20:00'de atv'de...

NATY&FACU
18-11-13, 12:49
22. Bölüm Özeti
Atilla'nın albüm çıkarma hayali, Özlem'in ufak bir imzasına bağlıydı... Özlem, sözleri kendisine ait olan şarkı için imza atmak üzere Atilla ile karşı karşıya geldiğinde, yaşanacaklardan habersizdi!
Tuğba'nın hamile olduğunu zanneden Şükran ve Nuri, Tuğba'yı doktora götürmek için plan yaparken, Mustafa dedenin esrarengiz şekilde ortadan kaybolması ortalığı karıştırır!
Soğuk havaların başlamasıyla, Bekir ve ailesinde soba mı katalitik mi tartışması başlar. Aile uzlaşamayınca oylamaya gider. Öte yandan Necmettin, define haritasını yanlış yorumlayınca, Lütfü ve Emin'in başını büyük bir belaya sokar!

arzu_serhat
18-11-13, 22:55
15.bölümdü sanırım Atilla'yla Özlem'in iç seslerinden karşılıklı konuştukları bi sahne var.Bir de o sahneyle Burak Kut-Bebeğim şarkısına klip yapılmış izleme de yanında yat:img-in_lo Ahh be Özlem ve Atilla siz olmasaydınız izlermiydim bu diziyi bilmem:img-in_lo

Atilla:Biliyorum,kızgınsın bana.Affetmen için ne yapmam lazım sana?
Özlem:Sevmek suçsa en büyük cezayı sen verdin bana.
Atilla:Bilsem yapar mıydım? Kıyar mıydım sana?
Özlem:Boşver,unut gitsin.En büyük dersi verdin sen bana.
Atilla:Özlem,''binlerce kez pişman oldum'' desem inanır mısın buna?
Özlem:Çok geç artık,her şey bitti.Şimdi gerçekten çok uzaklardasın bana. :icon_sorr

~~~

Fragmanlarda bu ikilinin daha doğrusu gençlerin olmamasına yönelik bayağı eleştiri vardı,bu bölüm için ikinci bi fragman çıkarmışlar başında Özlem&Atilla sahnesi olan.Buna da şükür diyelim:icon_whis

arzu_serhat
23-11-13, 14:45
23. Bölüm Özeti
Doksanlar Mahallesi’nde Beklenmedik Gelişme!
Mahallede yankılanan bir selada, Emin’in adının geçmesi üzerine tüm mahallede yas havası yaşanır! Emin’in cenazesi için toplananları büyük bir sürpriz beklemektedir!
Öte yandan arkadaşları, Özlem ve Atilla’yı buluşturmak için gizli bir plan yapar. Atilla ve Özlem’in buluşma anında yaşanacaklar merak konusudur!
Hamilelik ve tapu yalanlarının ortaya çıkmasından korkan Mustafa, bunun üzerine Tuğba’dan alacağı bir haberle şoka girer!

NATY&FACU
02-12-13, 12:45
24. Bölüm Özeti
Bebek müjdesine Tuğba ve Mustafa'nın ailesi çok sevinmiştir. Gergin Melahat, kızı hamile olduğu için Tuğba ve Mustafa'nın evine yerleşmeye karar verir.
Bütün bunlar yetmiyormuş gibi Tuğba ve Mustafa'nın evine girmeye çalışan bir hırsız tüm mahalleyi ayağa kaldırır. Mahalleye polis gelir. Hırsız herkesin yakından tanıdığı biri çıkınca ortalık karışır.
Öte yandan en son yaşadıkları gerginlikten sonra küs olan Atilla ve Özlem mahallede karşılaşmamak için çaba gösterir. Ancak Bekir ve Sevinç, Bakkal Lütfü ve Atilla'yı akşam yemeğine davet edince, bu Özlem'e büyük bir sürpriz olur.

arzu_serhat
09-12-13, 00:29
Doksanlar 25. Bölüm Özeti
Nuri Kalp Krizi Geçiriyor!
Hiç beklenmedik bir anda kalp krizi geçiren Nuri, tüm sevenlerini telaşlandırır. Mahalleye giren bir ambulans mahalleliyi ayağa kaldırırken, Nuri'nin durumu merak konusudur!
Kalp krizi geçiren Nuri'yi çok zor günler beklemektedir! Öte yandan bu durumu Mustafa Dededen saklamak her zamanki gibi Nuri'nin kardeşi Bekir ve ailesine
düşer.
Özlem ve Atilla'yı bir araya getirmeye çalışan arkadaşları yine büyük bir plan yapar. Özlem'i kıskanan Atilla'nın tüm mahallenin ortasında Görkem hocayı dövmesi,
görenleri şaşkına uğratır!
Sokakta Oynayan Son Çocukların Dizisi "Doksanlar" Her Çarşamba 20:00'da Atv'de!

Özlem ve Atilla aşkı başlasın artık lütfeeenn :865323
Sırf onlar için izliyorum diziyi.
Dizide o kadar çok karakter var ki onlara sıra gelene kadarr ooooo :img-beee:
İki ileri bi geri ilerliyorlar resmen.
Ama geçen bölümün sonu güzeldi; ''Bu şarkı da cimcimeye gelsin'' :img-in_lo
Bu haftaki bölümün fragmanı da çok güzel Atilla Görkem hocaya dalıyor:img-hyste
Umarım güzel şeyler izlerim kendi adıma.:icon_whis

arzu_serhat
12-12-13, 17:01
Mustafa'nın yalanlarından kurtulduk derken kaynanasının çenesi başladı.
Valla gına geldi artık,yeter.
Diziyi zorla izliyorum resmen yapacak bi şey bulamadığımdan sırf zaman geçirmek için yani.
Özlem&Atilla faktörü de var tabii.

Emin'de çok sıkıyor.Artık diziyi televizyondan takip eder miyim bilmem.Belki denk geldikçe.Ama Özlem&Atilla'yı takip edeceğim o kesin.

Bütün bölüm şu sahneyi bekledim bölüm resimlerinde vardı ama bölümde yoktu.Demek ki bi dahaki bölümde çıkacak;

arzu_serhat
15-12-13, 22:09
Doksanlar 26. Bölüm Özeti

Küslüğün Sırrı Çözülüyor!

Nuri ve Bekir kardeşlerin zamanında neden küstükleri son derece merak konusudur. Herkes bunun peşine düşer ve sonunda küslüğün sırrı çözülür! Nuri ve Bekir'in neden küstüğünü öğrenen herkes şoka uğrarken, Mustafa Dede'nin mustakbel eşi Perihan Hanımın nasıl biri olduğu ailenin gündemini oluşturur.

Öte yandan bir anlık sinirine yenik düşüp Görkem'i döven Atilla, Özlem'i kıskandığını itiraf eder! Sakal Cezmi'yi dövdüğü için, özür dilemesi gereken Emin'e, başta Feminik Deniz olmak üzere herkes baskı yapar, ancak Emin buna hiç niyetli değildir.

nisanur123
20-12-13, 17:09
Dizimiz güzel sıcak samimi falan ama hava da kalan sahneler ve eşit dağıtılmayan paylar atmosferi bozuyor.Özlem&Atilla uyumlu ve mükemmel bi ikili oldu.Aslında başından beri güzel ve önemsenerek işleniyolar özellikle son bölüm itiraf sahnesi şahaneydi :)
Ama bi bölüm var bi bölüm yoklar.Öte yandan Emin eşit dağıtıldığında keyif veriyo ama bölümü kapladığında sıkıcı oluyor.Neyse Atilla&Özleme dair gelişme güzel oldu sahnede güzeldi umarım bu bölüm o sahne unutulmaz ve bol bol güzel aşk sahneleri izleriz :img-wink:
http://s5.**************/us6l9rogz/Ads_z_27.png (http://**************/image/us6l9rogz/) http://s5.**************/n24eidbj7/Ads_z_26.png (http://**************/image/n24eidbj7/) http://s5.**************/fnf2pzpnn/Ads_z_2_horz.jpg (http://**************/image/fnf2pzpnn/) http://s5.**************/65fbpy3z7/Ads_zll.png (http://**************/image/65fbpy3z7/) http://s5.**************/jautw1xur/Ads_z_Kopya.png (http://**************/image/jautw1xur/) http://s5.**************/pptusq4kj/Ads_kz.png (http://**************/image/pptusq4kj/) http://s5.**************/sqjw0qun7/Ads_z_19.png (http://**************/image/sqjw0qun7/) http://s5.**************/rs3iyghb7/Ads_z_17.png (http://**************/image/rs3iyghb7/) http://s5.**************/hadh2pggz/Ads_z_27.png (http://**************/image/hadh2pggz/) http://s5.**************/xb62foecj/Ads_z_22.png (http://**************/image/xb62foecj/) http://s5.**************/bde6zmopv/Ads_z_21.png (http://**************/image/bde6zmopv/) http://s5.**************/emsm63ctf/Ads_z_26.png (http://**************/image/emsm63ctf/) http://s5.**************/lskd8jlwj/Ads_zjhfjk.png (http://**************/image/lskd8jlwj/)http://s5.**************/w3wq17dlv/Ads_zgkgk.png (http://**************/image/w3wq17dlv/) http://s5.**************/l5lgj0p0j/Ads_zpp.png (http://**************/image/l5lgj0p0j/) http://s5.**************/fjz1eyobn/Ads_zkmgjgh.png (http://**************/image/fjz1eyobn/) http://s5.**************/k753gqboj/Ads_zl_2.png (http://**************/image/k753gqboj/) http://s5.**************/gdg8lbjqb/bnmbm.png (http://**************/image/gdg8lbjqb/)

NATY&FACU
22-12-13, 23:19
27. Bölüm
Doksanlar'da Beklenen Buluşma Yaşanıyor!
Evlenmek istediğini ailesine açıklayan Mustafa Dede, bu sefer de müstakbel eşini ailesiyle tanıştırmaya getirir. Nuri ve Bekir'in ailesi, Perihan Hanım'la bir akşam yemeğinde buluşur. Enteresan bir kadın olan Perihan Hanım ile yaşanacaklar merak konusudur!
Nuri'nin esrarengiz davranışları ve gizli gizli bir kadınla görüşmesi üzerine Şükran kıskançlık krizlerine girer. Öte yandan Özlem'i kıskandığını itiraf eden Atilla, hiç beklemediği bir tepki ile karşı karşıya kalır.
Çeyizci Süheyla, Orhan'la evlenmek istediğini Aysel'e söyler. Aysel, annesinin evlilik haberiyle şoka uğrar. Aysel, Orhan'ın gerçek babası olduğundan habersizdir!

NATY&FACU
06-01-14, 16:24
29. Bölüm
Yılbaşı piyangosunda büyük ikramiye Emin’e çıkıyor! Artık çok zengin olan Emin’i nasıl bir hayat bekliyor? Büyük ikramiyenin Emin’e çıkmasına, mahalleli nasıl bir tepki verecek?
Öte yandan yılbaşı gecesi Özlem’e büyük bir itirafta bulunan Atilla, bundan sonra başına geleceklerden habersizdir. Atilla’dan duyduğu itiraf karşısında çok mutlu olan Özlem’i birbirinden heyecanlı günler beklemektedir.
Evlenmeye karar veren Süheyla ve Orhan’ın büyük sırrını Aysel’den saklamak gün geçtikçe daha zor hale gelir. Bekir’lerin evinde Süheyla’nın isteme töreni gerçekleşir.

ZeReNa
10-01-14, 23:28
Bu dızıde bı eksıklık var, adını koyamıyorum ama Seksenler'ın yanına yaklasamıyor bır sekılde...

aliyeaynalar
11-01-14, 00:33
Bu dızıde bı eksıklık var, adını koyamıyorum ama Seksenler'ın yanına yaklasamıyor bır sekılde...

Haklısın,
80'lerin yanına yaklaşamayacak kadar kaliteli ve harika bir dizi :img-wink:
vede yaklaşmasında mümkünse.. :img-wink:

vede hala şaşırıyorum,
90lar gibi şahese bir diziyi yaratan yapımcının
80'ler gibi bi hayal kırıklığınıda yapması :icon_whissofa:img-tomat

arzu_serhat
11-01-14, 19:22
Az önce baktım malum video sitesine Özlem ve Atilla'yla ilgili bi video koymuşlar Özlem sevdiğini söylüyor Atilla'ya ama Atilla hiçbi şey demeden bi kızın elini tutup gidiyor.Hayal gibi gerçek olması imkansız bence :img-wink: Çünkü ne Atilla öyle bi şey yapar onu geçtim Özlem Atilla'nın karşısına geçip ''seni seviyorum'' bile diyemez.Ama artık sıktı bunların aşkı da.Mustafa'nın yalanları baydı dedik o bitti bunların aşkı çıkmaza sürüklendi.Tamam onlar için izliyorum falan ama bi ileri iki geri gidiyorlar resmen.Birol Güven Seksenler'de Ergun'la Nazlı aşkını harcadı Doksanlar'da da Özlem'le Atilla'yı harcayacak belli.

Gizem Leyla
11-01-14, 19:57

Katılıyorum, Seksenler >Doksanlar diyorum ben de...

arzu_serhat
13-01-14, 19:02
30.Bölüm Özeti

Doksanlar'da Aşk Başkadır!
Atilla’nın aşkını itiraf etmesine karşılık Özlem de harekete geçmek ister! Özlem, Atilla’nın yanına gittiğinde onu başka bir kızla el ele görünce ne yapacaktır!
Öte yandan Tuncay ailesinin sahip olduğu tarlalardan bir tanesi değerlenince Nuri çok keyiflenir. Nuri, babasının tarlayı satıp Perihan Hanıma ev almak istediğinden habersizdir.
Mustafa Dede tarlayı satması için Emin’e vekalet verince ortalık daha da karışır! Mustafa Tuğba cephesinde ise büyük bir “yemek” krizi yaşanır!

Kemal Sunal
13-01-14, 23:20
Geçen hafta kadın şarkıcı şarkı söylüyordu.Arka seslerden hatta dans ediyorlardı. O şarkıcının ve şarkının adı neydi.29. bölümdü haralde Yazarsanız sevinirimDoksanlkar en güzel dizi.

NATY&FACU
21-01-14, 13:30
31. Bölüm Özeti:
Babasının tarlayı satmasına engel olan Nuri, Perihan Hanım ve babasını bir süre kendi evlerinde misafir etmeyi teklif ederken, babasının yıldırım nikahıyla evleneceğinden habersizdir.
Perihan Hanım’la aynı evde yaşamak istemeyen Şükran, nikah haberiyle yıkılır. Şükran ortadan kaybolunca herkes panikler.
Bakkal Lütfü’nün dükkanı kapatıp memlekete dönmek istemesiyle Emin perişan olur. Öte yandan Özlem-Atilla aşkı ne duruma gelecek merak konusudur.

NATY&FACU
31-01-14, 21:36
32. Bölüm
Emin Albüm Çıkartıyor!

İş arayan Emin, Nuri'nin inşaatında çalışmaya başlar. İnşaatta birbirinden komik olaylar yaşanırken, Emin ve bir Plakçının karşılaşması birbirinden hareketli günlerin habercisidir.

Plakçı, Emin'e albüm yapmayı teklif eder. Emin albüm yapmak için stüdyoya girer. Emin, kendisini bekleyen kötü sürprizden habersizdir.

Öte yandan Mustafa Dedeyle evlenip Nuri'lerin evineyerleşen Perihan Hanım, Şükran'ın huzurunu kaçırmaya başlamıştır. Atilla'nın kız arkadaşı Duygu ve Özlem'in büyük buluşması ve konuştukları merak konusudur.
Sokakta Oynayan Son Çocukların Dizisi "Doksanlar" Her Çarşamba Atv'de!

arzu_serhat
06-02-14, 19:42
Doksanlar'ın günü değişmiş,artık Pazar olmuş.
İyi mi olur kötü mü olur bilmiyorum:icon_whis
İzlemeyi bıraktım zaten artık Atilla ve Özlem içinde çekemiyorum hikayeyi.
O kadar saçmalıklar,eksiklikler var ki. Aile dizisi deyip geçemiyorum da.
Belki Atilla ve Özlem ne olmuş bi ara açar izlerim.

arzu_serhat
12-02-14, 19:04
Doksanlar 33. Bölüm Özeti 16 Şubat Pazar 20:00

Özlem Atilla Aşkında Şok Gelişme!
Albüm çalışmalarına başlayan Atilla büyük bir sürpriz yaşar! Bekir, Atilla ve grubunun kız solist aradığını öğrenince, Özlem’i Atilla’ların yanına götürür. Birbirleriyle karşılaşmak istemeyen Atilla ve Özlem, kendi aşk şarkılarında düet yapacaklarından habersizdir.
Öte yandan Emin, mahallenin kadınlarına büyük bir iş fırsatı sunar. Emin ve kadınların iş ortaklığı birbirinden komik olayların habercisidir.
Amerikada doğum yapmak isteyen Tuğba’yı kötü bir sürpriz beklemektedir. Hiçbir şey planlandığı gibi olmaz!

arzu_serhat
17-02-14, 17:05
Doksanlar 34. Bölüm Özeti 19 Şubat Çarşamba 20:00
Necmettin, Emin ve Mustafa doksanlar döneminin en revaçta işi olan muz ithalatını yapmaya başlarlar. Necmettin, Emin ve Mustafa’nın muz ithalatı işine girmesi, şimdilik mahalledeki ve ailedeki herkesten gizlidir.
Nuri kendi işi için Tuğba’nın düğünde takılan altınlarını rica ederken, Mustafa’nın altınları muz ithalatı için sermaye yaptığından habersizdir!
Öte yandan Emin yüzünden dolandırılan mahallenin kadınları, birlik olup Emin’den intikam almaya kalkışınca birbirinden komik olaylar yaşanır. Çıkan yangında evde kapalı kalan Özlem’in kurtarıcısı ise, Atilla olacaktır…

GİZO
20-02-14, 21:02
Başlığa kimse yorum yapmıyor mu acaba ? doksanlar güzel bir dizi olmasına rağmen düşük reytingleri haketmiyor bence.Bu arada dün akşam ki yangın sahnesi heyecanlıydı belki bu sayede atilla ile özlem arasında bir şeylerin adı konulur da izleriz bizde bu aşkı.

arzu_serhat
20-02-14, 21:58
Başlığa kimse yorum yapmıyor mu acaba ? doksanlar güzel bir dizi olmasına rağmen düşük reytingleri haketmiyor bence.Bu arada dün akşam ki yangın sahnesi heyecanlıydı belki bu sayede atilla ile özlem arasında bir şeylerin adı konulur da izleriz bizde bu aşkı.

Evet güzel dizi ben de seviyorum izliyorum ama yani ilk bölümlerdeki kadar ilgimi çekmiyor. İlk bölümlerde de ratingler çok iyiydi zirveyi zorluyordu Çarşambaları,bi çok kez ara vermek zorunda kaldı senaryoda ciddi eksiklikler kopukluklar oldu benim adıma e dolayısıyla da ratingler düştü. Sonra da Pazar'a aldılar.

Ben de Atilla ve Özlem için izliyorum daha çok. Dünkü yangın sahnesi bence de çok güzeldi. Atilla'nın Özlem'i yangından kurtarması falan. Bakalım bundan sonra neler olacak.

GİZO
21-02-14, 00:47
Evet güzel dizi ben de seviyorum izliyorum ama yani ilk bölümlerdeki kadar ilgimi çekmiyor. İlk bölümlerde de ratingler çok iyiydi zirveyi zorluyordu Çarşambaları,bi çok kez ara vermek zorunda kaldı senaryoda ciddi eksiklikler kopukluklar oldu benim adıma e dolayısıyla da ratingler düştü. Sonra da Pazar'a aldılar.

Ben de Atilla ve Özlem için izliyorum daha çok. Dünkü yangın sahnesi bence de çok güzeldi. Atilla'nın Özlem'i yangından kurtarması falan. Bakalım bundan sonra neler olacak.

Gün değişikliği etkili oldu gibi ama çarşamba günüde çok düştü reytingleri dediğin gibi ilk başta daha iyiydi sanki.Atilla ile Özlem'in ilişkiye başlaması bu yangın sayesinde olsa bare sonuçta sevdiği için atladı o yangına mümkünse o duyguyla bir daha görüşmesinler biz de bu aşkı izleyelim artık.
Bir de eminin sahneleri çok fazla biraz azaltsalar iyi olacak.Böyle heyecanlı sahneler olsa da izlesek keyifle.

mehgüm
21-02-14, 11:04
Arkadaşlar günaydın bende diziyi severek izleyenlerdenim gerçekten çok güzel bir dizi izlerken o yıllara geri dönüyorum gerçekten özellikle Emin çok güldürüyor beni bu arada şu Atillanın arkadaşı çok sinir bozucu bir çocuk çocuk Atillanın Özlemden ayrılması için var gücüyle çalışıyor.Halbuki bir kaç bölüm önce Atilla ve Özlemi buluşturmak için kızlarla işbirliği yapmıştı.Bu bölümde de Özlemin gruptan ayrılması için birşeyler karıştırdı.Umarım Atilla bu çocuğun iyi bir arkadaş olmadığını anlar.

arzu_serhat
21-02-14, 13:58
Gün değişikliği etkili oldu gibi ama çarşamba günüde çok düştü reytingleri dediğin gibi ilk başta daha iyiydi sanki.Atilla ile Özlem'in ilişkiye başlaması bu yangın sayesinde olsa bare sonuçta sevdiği için atladı o yangına mümkünse o duyguyla bir daha görüşmesinler biz de bu aşkı izleyelim artık.
Bir de eminin sahneleri çok fazla biraz azaltsalar iyi olacak.Böyle heyecanlı sahneler olsa da izlesek keyifle.

Ben de Pazar günü daha çok izlenecektir diye düşünüyorum ama eski reytinglerine kavuşur mu orası muamma.
Biz o aşkı izleyemiycez sanki Özlem'in konuşmaları hep kavuşamadıkları yönünde,ben öyle anladım yani.Ama onların aşkını izlemeyi de çok istiyorum.
Atilla her ne kadar ''bundan sonra seni görmek istemiyorum'' dese bile yangında hemen Özlem'in yanına koştu kendi canını hiç ederek.İnşallah bundan sonra güzel sahneler olur.
Emin'in sahneleri bence de fazla bazen çok sıkıyor.Sonra Mustafa'nın haımköylü olması çok sinir bozucu.Hele kaynanası :img-beee: Gençlerin ''abone'' sahnesi çok güzeldi,gençlerin okulun Atilla ve Özlem'in sahneleri artınca daha da güzel olur bence.

Arkadaşlar günaydın bende diziyi severek izleyenlerdenim gerçekten çok güzel bir dizi izlerken o yıllara geri dönüyorum gerçekten özellikle Emin çok güldürüyor beni bu arada şu Atillanın arkadaşı çok sinir bozucu bir çocuk çocuk Atillanın Özlemden ayrılması için var gücüyle çalışıyor.Halbuki bir kaç bölüm önce Atilla ve Özlemi buluşturmak için kızlarla işbirliği yapmıştı.Bu bölümde de Özlemin gruptan ayrılması için birşeyler karıştırdı.Umarım Atilla bu çocuğun iyi bir arkadaş olmadığını anlar.

Tünaydın :) Ben tam 90'lı yıllara yetişemedim aslında az çok hatırlıyorum ama izlerken eskilerden bi şeyler bulmak gerçekten çok hoş. Emin evet komik karakter herkes çok seviyor ama abartılınca da sıkıyor bence.
Atilla'nın arkadaşı Bora ilk başlarda çok iyiydi aslında Atilla'ya Özlem için hep akıl veriyordu ne olduysa bi anda döndü çocuk.İnşallah Atilla Bora'nın yaptığını öğrenir de Özlem'le güzel sahnelerini izleriz.

arzu_serhat
23-02-14, 16:11
35.Bölüm Özeti

Birlikte muz ithalatı işine giren Emin, Neco ve Mustafa, ilk paralarını kazanırken, Mustafa babası Nuri’ye isyan eder. Olanlara çok kızan Nuri, Mustafa’ya küser. Mustafa ise bu isyan yüzünden başına geleceklerden habersizdir.
Öte yandan talihsiz bir kaza sonucu kafasına saksı düşen Emin, hafızasını kaybeder. Emin’in hafızasını kaybetmesi, mahallede ortalığın karışmasına neden olurken, bütün mahalle Emin’in hafızasını geri kazanması için seferber olur.
Özlem’i yangından kurtaran Atilla, başta Bekir ve ailesi olmak üzere herkesin takdirini kazanır. Bu olayın Özlem ve Atilla arasındaki aşkı nasıl etkileyeceği merak konusudur.
Süheyla ve Orhan’ın büyük sırrını öğrenen Neşe, sonunda dayanamaz ve gerçeği açıklamak zorunda kalır.

NATY&FACU
28-02-14, 21:47
Doksanlar 36. Bölüm

Orhan ve Süheyla’nın düğün günü gelip çatmıştır. Ancak kızları Aysel hâlâ büyük sırrı bilmiyordur. Orhan’ın Aysel’in babası olduğunu öğrenenler, bunu Aysel’e söylemekte geç kalmaz. Babasının Orhan olduğunu öğrenen Aysel, hiç kimseye haber vermeden ortadan kaybolur. Öte yandan Özlem’in müzik grubundan neden çıkmak zorunda kaldığını öğrenen Atilla, bunun hesabını Bora’dan soracaktır. Feminik Deniz’e aşkını itiraf etmeye karar veren Emin’i, Deniz’le birlikte geçireceği birbirinden eğlenceli ve komik anlar beklemektedir. 2 Mart Pazar Günü Saat 20:00'de atv'de...

NATY&FACU
07-03-14, 17:04
37. Bölüm
Doksanlar Mahallesinde Bebek Heyecanı!
Tuğba'nın sancıları sıklaşınca, Mustafa başta olmak üzere tüm aile telaşlanır. Beklenen gün gelmiştir, Tuğba doğum yapmak üzeredir. Doğum sancısına evde yakalanan Tuğba, hastaneye yetiştirilemeyince, evde doğum yapmak zorunda kalır.
Tüm mahalle Tuğba ve Mustafa'nın bebeğini merakla beklerken, Mustafa heyecanına yenik düşüp mahallenin ortasında bayılınca birbirinden komik olaylar yaşanır.
Öte yandan Emin'in sağlığıyla ilgili gelen bir haber mahalleliyi yasa boğar. Atilla ve Özlem aşkındaki şok gelişme, duygusal anlar yaşanmasına sebep olur. Atilla ve Özlem'in kavuşma anı merak konusudur.

GİZO
10-03-14, 01:06
Bu bölümde tuğba doğum sancısı mı çekti yoksa sadece bağırdı mı ? valla o kadar çok bağırdı ki biraz yapay doğum oldu bana göre.Bir yandan o bağırıyor bir yandan mustafa.Neyse bebekleri de oldu tuncay ailesinin en küçük ferdi allah analı babalı büyütsün diyelim.

Sonunda atilla ile özlem aşkı nihayet oldu.Birbirlerine sarıldıkları an çok güzeldi bence hele atillanın o evde mahsur kalması:img-hystekeyifle izlediğim sahnelerden biriydi onların sahneleri.Artık buluşurlar el ele gezerler :img-in_lo

mehgüm
10-03-14, 11:19
Arkadaşlar hepinize günaydın pazar akşamı doksanları izleyince pazartesi işe giderken pazartesi sendromunu unutuyorum vallahi dün akşam ki bölüm de Eminin göbek atarken söylediği şarkıya çok güldüm daha doğrusu Eminin söyleyiş biçimi ve göbek atmasına demem gerekiyor.(Rum spesipti rum spesipti:) Atilla ve Özlemin sokak ortasındaki aşk itirafları çok güzeldi.Özellikle Özlemin Atillanın ayağına tekme atması ve Atillanın da Özlemin ayağından tutup düşürmesi çok komikti sonunda birbirlerine olan aşklarını itiraf ettiler.Tubiş ve Mustafanın bebişi çok tatlıydı haftayı iple çekiyorum çok güzel bir dizi tüm ekibin ellerine oyunculuklarına sağlık

aliyeaynalar
11-03-14, 00:23
Bu bölümde tuğba doğum sancısı mı çekti yoksa sadece bağırdı mı ? valla o kadar çok bağırdı ki biraz yapay doğum oldu bana göre.Bir yandan o bağırıyor bir yandan mustafa.Neyse bebekleri de oldu tuncay ailesinin en küçük ferdi allah analı babalı büyütsün diyelim.

Eskiden kadınlar öyle bağırarak doğururmuş ama :img-wink:
Benim Annemde Onun Anneside öyle bağırarak doğurmuş...
Sancı olduğu için
psiolojik etkilenmeden ötürü öyle oluyor sanırım..

arzu_serhat
14-03-14, 15:37
Doksanlar 38. Bölüm Özeti

Doksanlar’da Çok Şey Değişti!
Doksanlar mahallesinde yıllar geçmişti… Tuğba ve Mustafa’nın bebeği büyümüş, Özlem ve Aysel üniversiteye başlamıştı…
Türkiye’de özel radyolar dönemi başlamıştı. Tüm ülkede olduğu gibi mahallede de radyo tiryakiliği tüm hayatı etkiliyordu…
Özlem ve Atilla büyük aşklarını, tüm mahalleden ve ailelerden gizli saklı yaşamaya devam etmekteydi. Yaklaşan genel seçimlerin sonucu mahallede büyük merak konusuydu.
Uğur Mumcu’ya yapılan karanlık suikast tüm ülkeyi olduğu gibi mahalle sakinlerini de derinden sarsmıştı. Olaydan en çok etkilenen kişi olan Bekir, Ankara’ya cenazeye gitmişti.
Bu cinayetin etkisi sürerken yeni bir haberle herkes sarsılmıştı… Turgut Özal’ın ölümüyle başta Nuri olmak üzere herkes yıkılmıştı…

Sokakta Oynayan Son Çocukların Dizisi "Doksanlar" Her Pazar 20:00'da Atv'de!

NATY&FACU
22-03-14, 12:55
Doksanlar 39. Bölüm

Mahallede her şey rutin akışında ilerlerken, yurtdışından Sveta adlı bir kadın gelir. Tüm mahalle bu yeni gelen kadının neden geldiğini merak ederken kadının Necmettin’i arıyorum demesiyle olaylar karmaşık bir hal alır. Nuri ekonomik çıkmaza girmiştir ve kemerleri sıkmaları gerektiğini söyler. Şükran bundan habersiz evin perdelerini değiştirmeye kalkınca ve işin içine bir de Emin dâhil olunca birbirinden komik sahneler ardı arkasına gelir. Atilla, Özlem’in babası Bekir’e her şeyi anlatmaya karar verir. Özlem buna karşı çıksa da Atilla Bekir’le konuşmaya gelir ve hiç ummadığı bir durumla karşılaşır. Necmettin’i evlendirmeyi kafasına koymuş olan Gergin Melahat tanışması için evine bir kız davet eder. Eniştesi Mustafa’dan yardım isteyen Necmettin, kızı kendinden soğutmak için komik bir plan yapar. 23 Mart Pazar Günü Saat 20:00'de atv'de...

cennet399
24-03-14, 13:19
Süper bir bölümdü hele ki Bekirle konuşmaya gelen Atilla ve onu tırsa tırsa odada dinleyen Özlem.Kıyamam ben onlara Atilla'nın babacım dediği yere sarı fosforlu ile dikkat çekerim
-Tabi babacım,tabi Bekir amca.Bence adetlere göre hareket etsin.

NATY&FACU
01-04-14, 01:27
40. Bölüm
Emin Kareteci Oluyor!
Emin, mahalleli bir kadının eski kocasından şiddet gördüğüne şahit olunca, yardıma koşar. Kadını bir kahraman gibi kurtaran Emin, karete salonu açmaya karar verir!
Emin'in karate salonunda birbirinden komik anlar yaşanırken, Neco'nun radyo kurması mahallede en çok konuşulan olaylardan biridir.
Neco'nun radyosunu kullanarak büyük itiraflarda bulunan dinleyiciler mahallede büyük ses getirirken, bunlardan birinin Neşe olması, ve Neşe'nin itirafı ortalığı karıştırır!

NATY&FACU
11-04-14, 14:08
41.BÖLÜM
Doksanlar'da Cep Telefonu Heyecanı!
Cep telefonlarının Türkiye'ye gelmesi, doksanlar mahallesinde de heyecan yaratır. Mahallede cep telefonuna ilk sahip olan ise Nuri ve ailesidir.
Mustafa, başına ne dertler açacağından habersiz, cep telefonuyla son derece mutludur. Tuğba, Mustafa'nın cep telefonundaki bir mesajı görüp kıyamet koparınca, Mustafa'nın mutluğu kısa sürer.
Mustafa ve Tuğba'nın kavgasına Necmettin de dahil olunca ortalık karışır. Öte yandan Emin, Feminik Deniz'in müvekkili olabilmek için birbirinden değişik suçlar işlemeye başlayınca, birbirinden komik anlar yaşanır.

NATY&FACU
18-04-14, 14:37
42.BÖLÜM Özeti
Emin'e Büyük Sürpriz!
Necmettin, avukat bir erkek arkadaşıyla Feminik Deniz'i tanıştırınca, Emin kıyameti kopartır. Feminik Deniz, Necmettin sayesinde tanıştığı avukatla görüşmeye başlayınca Emin ne yapacaktır?
Sevinç evde gün yapar. Şükran güne, hava atmak için kürküyle gelince, kadınlar arasında birbirinden komik anlar yaşanır. Bekir, eve kumandalı televizyon almak isterken, Sevinç kürk almak isteyince ortalık karışır.
Öte yandan Atilla, bir barda sahne almaya başlar. Ve Özlem'i de davet eder. Özlem ailesini atlatıp bara gider ve başına öyle bir şey gelir ki!

NATY&FACU
24-04-14, 15:20
43. Bölüm
27 Mart 1994 seçimleri gelip çatmış, Recep Tayyip Erdoğan, Zülfü Livaneli ve Bedrettin Dalan Büyükşehir Belediye başkanlığı için yarışa girmiştir. Tüm mahalle seçim sonuçlarını heyecanla beklemektedir.
Öte yandan Nuri'nin evi için yıkım kararı alınmış ve mahalleye yıkım arabaları gelmiştir. Tuncay ailesi, evlerinin yıkalacağını öğrenince ne yapacaktır?
Özlem'e görücü gelecek olması, başta Atilla olmak üzere, herkesi şoka uğratır. Atilla ve Özlem, bu durumdan nasıl kurtulacaktır?