PDA

Tüm Versiyonu Göster : Aşka Sürgün- Bölüm Yorumları

Sayfalar : 1 2 [3] 4

piper66
05-12-05, 00:05
ya gercektende reklam cok fena, ben ilk seyrettigimde babam yanimdaydi ve vallah BEN o sahneden utandim yaneee...

trueblue
05-12-05, 05:12
Bu sahnelerde ne var.Galiba hiç biriniz Asmalı Konak'ta Diclenin soyunup Seğmene sarıldığı sahneyi yada Seğmen'le Bahar'ın sevişme sahnelerini görmediniz.Çok açık saçık şeylerden yana değilim ama dizilerde insanları bir çarşafa sokmadıkları birde çocukları leylekler getirdi demedikleri kalıyor.Biraz orta yolu bulsak iyi olacak.Ayrıca şarkıcı bayanların ve kliplerde oynayan mankenlerin kıyafetleri hayal gücüne hiç yer bırakmıyor.Yiğidin malı meydanda hesabı.Birileri onlarıda toparlasa iyi olacak.

alakonak
05-12-05, 12:47
bencede çok normal...bide herkes bu aşk için izliyor...alin işte aşkın alası daha ne istiyorsunuz......

sumisali
05-12-05, 14:18
bencede çok normal...bide herkes bu aşk için izliyor...alin işte aşkın alası daha ne istiyorsunuz......
bencede ama özetlerde gösterdiği kadar gösterecek o sahneden fazla bişey göstermez bence

Rana_su
05-12-05, 15:07
ya arkadaşlar istermisiniz ali Sürmeli diziye, Zilan kocasından ayrıldıktan sonra onu her haliyle kabul edip evlenmek için babasına baskı yapacak bir aşiret ağası rolünde girsin.hemde bilmem kaçıncı karısı olarak.(yok yok olmaz dimi, yoksa olurmu ki) :( :(

rama_a6
05-12-05, 16:17
valla rana_su benimde aklima o geldi.oyle birsey olma olasiligi cok yuksek hemde simdi midyata dönüyorlar midyattan bir asiret agasi olabilir insallah oyle birsey olmaz cok yapildi birkere bu birde ali surmeliye yakismaz cok antipati kazanir.

ndeniz
05-12-05, 16:57
yaaa, umarım böyle bişey olmaz.çok kötü olur.hazarda buna müsade etmez.zaten.offff

Rana_su
05-12-05, 18:13
valla rana_su benimde aklima o geldi.oyle birsey olma olasiligi cok yuksek hemde simdi midyata dönüyorlar midyattan bir asiret agasi olabilir insallah oyle birsey olmaz cok yapildi birkere bu birde ali surmeliye yakismaz cok antipati kazanir.

rama a6 ali sürmeli bu rolle girerse antipatik görünüp görünmeyeceğini düşünmeyecektir. nihayetinde bir aktör, her rolü oynar. ama aklıma da başka bir rol gelmiyor. gene de umarım dediğin gibi olur.

alakonak
06-12-05, 01:22
herşey çok güzeldi....töreler gerçektende böyle ben bildiğim için.........

gzm
06-12-05, 01:57
ya arkadaşlar istermisiniz ali Sürmeli diziye, Zilan kocasından ayrıldıktan sonra onu her haliyle kabul edip evlenmek için babasına baskı yapacak bir aşiret ağası rolünde girsin.hemde bilmem kaçıncı karısı olarak.(yok yok olmaz dimi, yoksa olurmu ki) :( :(

bence olmaz belki destek olan biri olur en azından bu ihtimali düsünmek istiyorum güzel bir bölümdü sahnede abartıldıgı kadar degilmis

51arzu
06-12-05, 03:28
ya izlediyim en guzel bolumdu acikcasi
zilanlan hazarin birlikte olduklari sahne cok guzel bir sekilde cekilmis hic cirkin bir hali yoktu
zilanin evden gidisinde bi bakisi vardi uff ya
resul yapti yine yapacagini ayridi sevenleri
insallah hazar zilani birakmaz dayanir azzam beyin kapasina
hem cok guzel hemde cok uzucu bir bolumdu ya hele sonu zilanin annesine sarilmasi icler acisiydi yaaaaaa canim benim zilan

aliyeaynalar
06-12-05, 10:51
zilanla hazarın sevişmes neydi öyle arkadaşlar :)
ama dizi bitiminde kapı çaldı yaa, bi an çok ümitlendim.
kesin dedim ali sürmeli geldi..

ama ne gezer :(

Büsra
06-12-05, 17:42
ya izlediyim en guzel bolumdu acikcasi
zilanlan hazarin birlikte olduklari sahne cok guzel bir sekilde cekilmis hic cirkin bir hali yoktu
zilanin evden gidisinde bi bakisi vardi uff ya
resul yapti yine yapacagini ayridi sevenleri
insallah hazar zilani birakmaz dayanir azzam beyin kapasina
hem cok guzel hemde cok uzucu bir bolumdu ya hele sonu zilanin annesine sarilmasi icler acisiydi yaaaaaa canim benim zilan
evet yaaaa Hazar ve Zilana cok üzülüyorum hersey onlarin basina geliyor

acelya_09
06-12-05, 18:04
evet yaaaa Hazar ve Zilana cok üzülüyorum hersey onlarin basina geliyor

evet ya neden bu kadar sansizlar ki uuufff

sumisali
06-12-05, 19:18
ya evet akşam sinir oldum zilan neden gitti sanki olaylar bir şekilde çözülebilirdi yazık olduya

LİSA
06-12-05, 19:41
aşka sürgünü başından bu yana takip ediyorum ve burda ilk kez yazıyorum dizi bu haftada güzeldi tek bir konu etrafında dönmeden akıcı bir şekilde devam ediyor bu yüzdende istikrarını koruyor.ben bizim törelerimizi anlayamıyorum tamam bir erkek için bıyık önemli ama erkekliğin tek göstergesi bıyıkmı? bıyık kesildi diye kan davasının yeniden başlayacak olması ve bedel giden zilanın hadi artık barış bitti sen baba evine dön denmesi cok saçma bu töreler yüzünden herzaman kadınlar mağdur oldu her türlü cefayı ve cezayı onlar cekti hatta yaşam hakları ellerinden alındı kaçıncı yüzyıldayız hala bu töre zihniyetinden kurtulamadık umarım böyle diziler barışcıl yollar göstererek yol gösterici olurlar

minik_cadi
06-12-05, 19:44
Öncelikle Merhabalar aslinda bu dizi gercek olaylari anlatiyo türkiyede dogu taraflarinda olan büyük aile olaylarini,fakat bu rollerden birinde oynayan oyuncu hazar adiyla Mahsun Kirmizigül cok berbat bir oyuncu baskasi oynasaydi daha iyi olurdu bence :(

sumisali
06-12-05, 19:46
Öncelikle Merhabalar aslinda bu dizi gercek olaylari anlatiyo türkiyede dogu taraflarinda olan büyük aile olaylarini,fakat bu rollerden birinde oynayan oyuncu hazar adiyla Mahsun Kirmizigül cok berbat bir oyuncu baskasi oynasaydi daha iyi olurdu bence :(
tabi başkası olsa iyi olurdu ama mahsun da bu işin üstesinden geldi tebrik ediyorum

busee
06-12-05, 19:54
kapı çaldığında ben adını tam hatırlayamadım resulün kaçırdığı kız geldi die düşündüm bir an.. öyle geldi bana.. umarım o kız ordan kurtulıp zilanın kendisi için kendini feda ettiğini hazar a anlatır..

Bu arada hazarın konuşmaları beni çok etkiledi.. zilan ona "bana sarıl" dediğinde.. kaçacaksın sonra die istememsi çok hoştu.. sonra da kavuşmaları iiydi.. hiç abartılacak bir taraf da göremedim..

güzel bölümdü ah bu töreler ahh bu töreler dedirtti bana sürekli.. bakalım ne oalcak !

minik_cadi
06-12-05, 20:55
kapı çaldığında ben adını tam hatırlayamadım resulün kaçırdığı kız geldi die düşündüm bir an.. öyle geldi bana.. umarım o kız ordan kurtulıp zilanın kendisi için kendini feda ettiğini hazar a anlatır..

Bu arada hazarın konuşmaları beni çok etkiledi.. zilan ona "bana sarıl" dediğinde.. kaçacaksın sonra die istememsi çok hoştu.. sonra da kavuşmaları iiydi.. hiç abartılacak bir taraf da göremedim..

güzel bölümdü ah bu töreler ahh bu töreler dedirtti bana sürekli.. bakalım ne oalcak !
vallahi bende hatirliyamiyom ama zaten bu töreler yüzünden ülkemiz cok cag disi bir tarihte yasiyo halen gerideler toplum olarak insanlar aya cikip tatil yaparlarken bizim insaninizda halen durdugu yerde duruyo yapilan dizilerdende belli zaten :p

minik_cadi
06-12-05, 21:10
ya evet akşam sinir oldum zilan neden gitti sanki olaylar bir şekilde çözülebilirdi yazık olduya
cok haklisin kadin kadin olsa neyse diyecem neden gittiki ben bile anlamadim,iste size kisa bir örnek kadinlarin hicbir seye hakki yok göya bu dizide öyle yansitiyorlar ekrana ama kocasi istemedigi halde tek basina gidiyo bu nasil bir is hala anlamadim sinirden öldüm dün ondan sonrada o erkektir kizim diye dizideki büyükler söyleniyo "KOCANIN DEDIGINI YAPACAKSIN!!!!!!!!!!!!!!!! KOCANA SAYGI GÖSTERECEKSIN" diye ha ha haaaaaaaaaaaaa :D

minik_cadi
06-12-05, 21:14
hazarla zilan birlikte olup mutlu olurlarsa dizi biter zaten
ya zaten biter bu dizide ama fakat su var adam adam degil kadinsa kadin degil nasil bitsin bu dizi erkegim diye geciniyo karisini yönlendiremiyo onun bunun agzinin lafina bakiyo ne bicim is be bu ya :cool:

minik_cadi
06-12-05, 21:19
Hastaneye gider ditmez demişsinde arkadaşım`; sen bu insanların hastaneye girişini gördün mü?
hastaneye ne zaman geldiklerini ve orada ne kadar vakit geçirdiklerini bilmiyoruz, görmedik çünkü. araba ile yoldaki hallerini seyrettik sadece. ayrıca ben izledim; mihri için ultrason cihazında tetkikler bile yapıldı. test sonuçları görüldü. detaylara dikkat eden ey halkım; o test sonucundaki mihriban şahvar yazısınıda mı görmedin? kontrol sonrası doktor odasında röntgen panosu vardı orada da alt batın röntgeni gördüm. kime aittir bilmem ama bu bile bir tetkik in yapıldığına delalettir. allaam allaam ölecem kahrımdan.. :rolleyes:
vallahi bravo cok akilli ve haklisin sana katiliyorum zaten türkiyede hangi dizi gercekci yapilmiski bu yapilsin böyle diziler cok ucuz yapim amerikalarda dizi yapiyo ama böyle degil inandirici son noktasina kadar sana tekrar bravo diziyi cok dikkatli izliyorsun benim gibi :D

trueblue
06-12-05, 21:22
Hazar'la Zilan'ın beraber olması sonucu Zilan hamile kalmış olabilir. ;)
O zaman işler değişir.Burcu'da doğum yaparsa Hazar bir değil iki kere baba olacak. :D
Zilan hamileyse Resul ve Azzam Bey ne yapacaklar merak ediyorum. :confused: Resul bebeği daha doğmadan öldürmelere kalkar.Hele Nizar kökten delirir.
Resul bakalım Zilan'a verdiği sözü tutup Bennu'yu bırakacakmı?Pek sanmam.Resul sözünün eri bir değil çünkü.Sözünün eri olsa işlediği cinayeti yüklenirdi.Cemali kendi yerine hapiste yatırmazdı.Cemal barışın bozulduğunu duyunca ne yapacak bakalım.

Mrve_
06-12-05, 21:39
arkadaşlar bende bu diziyi izliyorum fakat gecen bölümün ilk15 dksını kacırmıstım Berrin hanım ve eşi nereye gitti onu anlamadım ya bilen biri söyleyebilir mi ? ayrıca bu bölümde azzam beyın kızını anlayıp dinlemeden dershaneden alması da bir garipti doğrusu!!

darkfate
06-12-05, 22:33
MrV, Berrin hanim ve Hasan bey Amerikaya gittiler, Asyayi görmek için ;)

bu arada Mahsun Kirmizigül çok güzel Hazarin rolunda!!!! :mad: ba$ka bir oyuncu olsaydi dizi böyle güzel olmazdi!!! Ve Mahsun ile Beren birbirine çok yaki$mi$!!!!! :p

yesil_mavi
07-12-05, 01:08
Arkadaslar ben söyle düsünüyorum:
Zilan Hazar'la birlikte oldu, cünkü ondan ayrilmak istemiyor. Yani Zilan artik bakire degil ve hamile kalmasi büyük bir ihtimal.
Daha dogrusu Sahvarlar, Zilan ve Hazar'in evlenir evlenmez birlikte olduklarini saniyorlar ve aradan gecen bunca zamanda Zilan hala hamile kalmadi diye düsünüyorlar. Oysa Zilan henüz yeni Hazar'la birlikte oldu ve heran hamile kalabilir.
Eger Zilan hamile ise, ne Azizogullari ne de Sahvarlar birsey yapabilir, cünkü ortada her iki tarafin da kanini tasiyan bir bebek olacak.
Ve belki bu bebek biraz olsun aradaki buzlari eritecek...
Bu arada Zilan Hazar'i isteyerek terketmedi, o sadece sirf Resul Bennu'yu biraksin diye baba evine gecici bir süre icin döndü.

Bu arada Ali Sürmeli konusuna da deginmek istiyorum.
Herkes Ali Sürmeli'nin diziye Zilani kuma alan bir asiret agasi olarak girebilecegi ahtimali oldugunu söylüyor, fakat ben cok daha farkli düsünüyorum...
Hatirlarsaniz dizinin bir bölümünde Hazar neden bu iki aile arasinda bu derecede bir düsmanlik var diye sormustu.
Hasan Bey'de ona, her iki taraftan olan iki kisinin onun halasi Destan Hanima asik olduklarini söylemisti. Destan Hanim ise Sahvarlardan olan kisiye asik idi. Ama sonunda Azizogullarindan olan kisi ile evlenmisti. Ama yinede her zaman icten ice Sahvarlardan olan kisiyi sevmisti. Aradan zaman gecti ve Destan Hanim Azizogullarindan olan kocasinin ölümünden sonra hic kimse ile evlenmedi.
Yani söylemek istedigim su: Ali Sürmeli diziye, Destan Hanim'la büyük ask yasayan bir Sahvarli olarak girecek. Ve dizide onlarinda asklarinin sürgün olusunu izleyecegiz. Ha bir de onlarin Hazar'la Zilan'nin yaninda yer almalarini izlemek hic de fena olmaz diye düsünüyorum...

trueblue
07-12-05, 14:00
Hasan Bey'de ona, her iki taraftan olan iki kisinin onun halasi Destan Hanima asik olduklarini söylemisti. Destan Hanim ise Sahvarlardan olan kisiye asik idi. Ama sonunda Azizogullarindan olan kisi ile evlenmisti. Ama yinede her zaman icten ice Sahvarlardan olan kisiyi sevmisti. Aradan zaman gecti ve Destan Hanim Azizogullarindan olan kocasinin ölümünden sonra hic kimse ile evlenmedi.
Yani söylemek istedigim su: Ali Sürmeli diziye, Destan Hanim'la büyük ask yasayan bir Sahvarli olarak girecek. Ve dizide onlarinda asklarinin sürgün olusunu izleyecegiz. Ha bir de onlarin Hazar'la Zilan'nin yaninda yer almalarini izlemek hic de fena olmaz diye düsünüyorum...

Yeşil_mavi sen Azzam Beyin Hazar'a anlattıkların dinlememişsin galiba.Hazar'a Destan harımın Şahvarlara kaçtığı için kan davası başladığını, sonra Hasan Beyin Ablası Destan Hanımı İstanbul'a getirdiğini Destan Hanımın kimseyle evlenmediğini söylemişti.O bölümü izlemedinmi yoksa?Çok güldüm Allah iyiliğini versin. :D

otun09
07-12-05, 14:58
Bence Resul Bennu' yu bırakmayacak. Zilan' ın dönmeyeceğini bildiği için bu yola başvurdu. Nizar' dan intikam alabilmek için kızını bırakmayacak. Herşey arapsaçına döndü. Gerçi daha 28. bölümü izledik ama bence bazı şeyleri çok fazla uzatıpta sonradan seyirciyi bıktırmak olmaz inşallah. Ben Hazar' ın Zilan' ın işini kolaylaştırmak için ne gibi fedakarlıklar yapabileceğini ve Zilan' ın bir şekilde Hazar' a nasıl döneceğini çok merak ediyorum. Bu arada farkındamısınız Burcu bu bölümde hiç ortalarda görünmedi...

purna
07-12-05, 15:16
zılan hamıle kalsa eve doner

minik_cadi
07-12-05, 15:20
zılan hamıle kalsa eve doner
ZILAN AKILLI BIR KADIN OLSA ZATEN GITMEZDI ÖYLE SAHTEKAR VE DELIKANLI OLMAYAN ABISI ICIN DEGMEZ ÖYLE SALAK BIR KIZ ICINDE KOCASINDAN AYRILMAZ AKILLI BIR GENC KIZ OLSAYDI HISLERINE KAPILIP SEVDIGI ADAMIN YANINA KACMAYA KALKISMAZDI DIMIIIIIIIII :mad:

ArtNiyetli
07-12-05, 15:49
Arkadaslar ben söyle düsünüyorum:
Zilan Hazar'la birlikte oldu, cünkü ondan ayrilmak istemiyor. Yani Zilan artik bakire degil ve hamile kalmasi büyük bir ihtimal.
Daha dogrusu Sahvarlar, Zilan ve Hazar'in evlenir evlenmez birlikte olduklarini saniyorlar ve aradan gecen bunca zamanda Zilan hala hamile kalmadi diye düsünüyorlar. Oysa Zilan henüz yeni Hazar'la birlikte oldu ve heran hamile kalabilir.
Eger Zilan hamile ise, ne Azizogullari ne de Sahvarlar birsey yapabilir, cünkü ortada her iki tarafin da kanini tasiyan bir bebek olacak.
Ve belki bu bebek biraz olsun aradaki buzlari eritecek...
Bu arada Zilan Hazar'i isteyerek terketmedi, o sadece sirf Resul Bennu'yu biraksin diye baba evine gecici bir süre icin döndü.

Bu arada Ali Sürmeli konusuna da deginmek istiyorum.
Herkes Ali Sürmeli'nin diziye Zilani kuma alan bir asiret agasi olarak girebilecegi ahtimali oldugunu söylüyor, fakat ben cok daha farkli düsünüyorum...
Hatirlarsaniz dizinin bir bölümünde Hazar neden bu iki aile arasinda bu derecede bir düsmanlik var diye sormustu.

Ben bahsettiğin eski bölümü seyretmedim. fakat anlattıklarından kafam karıştı biraz. Destan hala şahvarlardan birine aşıktı fakat azizoğullarından biri ile evlendi dedin. Azizoğulllarının sıcak baktığı biri olmasın bu!
Bilakis Destan da bir Azizoğlu zaten. Bir an Azizoğullarının gelini mi bu kadın diye düşündüm. Ama zaten o bir HALA... :)

moonbeam
07-12-05, 16:13
bu arada Mahsun Kirmizigül çok güzel Hazarin rolunda!!!! :mad: ba$ka bir oyuncu olsaydi dizi böyle güzel olmazdi!!! Ve Mahsun ile Beren birbirine çok yaki$mi$!!!!! :p
Kesinlikle katılıyorum. Ne Hazar ne de Zilan rollerinde bir başkasını düşünemiyorum bile. Son bölümdeki Mahsun'un performansından sonra onun için nasıl oynayamıyor diyorsunuz şaşıyorum. Zilan'ın babasının onu almaya geldiği sahneyi yeniden izlemenizi öneririm. Sinirden damarları atıyordu.

moonbeam
07-12-05, 16:16
Bence Resul Bennu' yu bırakmayacak. Zilan' ın dönmeyeceğini bildiği için bu yola başvurdu. Nizar' dan intikam alabilmek için kızını bırakmayacak.
Resul Bennu'yu bırakmazsa Zilan Hazar'a geri döner. Onu nasıl zorla tutabilirler ki?

moonbeam
07-12-05, 16:21
İşte merak edenlere kan davasının hikayesi (Azzam Bey 15. bölümde Hazar'a anlatıyor):

Azizoğulları ve Şahvarlar arasınaki kan davasının sebebini sana baban anlatmamıştır...Halan Destan bu yörenin en güzel kızıydı.Öyle güzeldi ki civar illerden bile onu istemeye, görmeye gelirlerdi. Ama Destan kimseyi istemiyordu çünkü abim Ali Şahvar’la birbirlerini deli gibi seviyorlardı. Gizli gizli buluşurlar herkesten saklanırlardı. Destan’ı Azizoğullarından istetti babam. Ama Destan’ı abime vermediler... Abim Ali Şahvar Destan'sız hayatın bir manası olmayacağını düşündü ve onu kaçırdı. İşte ne olduysa ondan sonra oldu. Destan’ın kaçırıldığını duyan Hasan’ın ağabeyi, yani senin amcan Hüseyin Azizoğlu abim Ali Şahvar’ı pusu kurup vurdu. Bizim aile çılgına dönmüştü. Kardeşim Veli Şahvar da gidip Hüzeyin Azizoğlu’nu vurdu. Deden Vahap Azizoğlu da Ali Şahvar’ı vurdu (Veli demek istedi herhalde, Ali zaten vurulmamış mıydı? Bu hatayı ta o zaman farketmiştim). Bu böyle sürüp gitti. Evladım can alma sırası bana gelmişti.... Deden kendi eceliyle ölünce kardeşimin kanı yerde kaldı. Ama ben kan davasının sürmesini istemiyordum. Allah’tan baban bu sıralarda Destan’ı alıp buralardan gitti. Destan halan bir daha kimseyi sevmedi. Evlenmedi. Bütün bu olanlar yüzünden hep kendini suçlu hissetti. Eve kapandı. Kan davasının bitmesi için araya amirler, memurlar, kaymakamlar, valiler girdi. Ama bu kan davasını senin evliliğin bitirdi oğlum.

Rana_su
07-12-05, 16:52
Resul bennuyu mutlaka bırakacaktır. Ama ne şekilde.törede erkeğin bıyığına kadının saçına dokunmak kan davasını başlattığına göre Nizara inat kızın saçını kesebilir. ortalık alevleneceğine göre Zilan da eve dönemez.en azından bir süre.

resulunde bu kadar aşağılık olabileceği aklıma gelmezdi. savunmasız kızlara dokunmak kaçırmak nasıl erkeklik anlamadım gitti. törede kadınları kaçırmak eziyet etmek varmı acaba. kozunu nizarın kendisiyle paylaşsaydı daha iyi olurdu bence.

ArtNiyetli
07-12-05, 17:08
Hazar ile Zilan'ın bilikte olmaları sonrasında Zilan'ın hamile kalma olasılığı ihtimaline epey kafayı patlatmış bir çok arkadaşımız...
bilindiği üzere senaristler istemez ise kimse hamile kalmaz.
ama yine de ihtimaller üzere tartışmak keyif veriyor olabilir.

* Belki Zilan da abisi resul gibi kısırdır. (Resul'ün kısır olup olmadığını bilmiyoruz ben mihri nin yalancısıyım.)

* Yada hazar kısırdır. :)

* Hazar kısır diyelim; Burcunun bebeği kimden?

* Burcu Hazar'ı aldatmış olabilirmi?

* Şayet Burcu Hazar'ı aldatmış ve bebek bir başkasından ise! :(

* Zilan bu olayı nasıl öğrenebilir? Şöyle :

* Zilan hamile kalmamış ve sonrasında tekrar tekrar denemişler yine olmuyoooo. :(
* Hazarla birlikte Resul ve mihrinin yaptığı gibi test yaptırılar. sonuç ortada; Zilan değilse hazar kısır.

* Peki Burcunun bebeği kimden? Al sana bir çatışma konusu. Diziye kafadan 3 bölüm konu. ;)

* Ve Zilan ile Hazar arasındaki Burcu'nun bebeği meselesi çözüldü. Burcu diziden "ekarte".

Kısır olmanın Töreler bazında ne demek olduğunu bilenler bu konular üzerine değinebilir.

Arkadaşlar yazdıklarımın dizinin ilerleyen bölümlerinde karşımıza çıkacağı konusunda bir kesinlik yada bir ihtimal yok. ben sadece foruma katılan arkadaşlara neler üzerine konuşabiliriz diye ön ayak olmak istedim. "Ben diziye severek izliyorum" yada "çok züpper olmuş" "onu bunu çoook seviyorum" yazılar yazılmasın istiyorum. Sonuçta burası bir tartışma platformu. Sen diziyi çok seviyorsun. iyi.. zaten diziyi sevmeyenin burda işi ne! :mad: Platformu meşgul etmeyelim lütfen. EYvallah Hatalar yapılmıştır. bunları dile getirebiliriz. ama lütfen biraz daha verimli sohbet. Belki senaristlere sesimiz ulaşır!

Hadi bakalım size bir çok ihtimal. Gidişatı siz belirleyin.. :)

Rana_su
07-12-05, 18:29
gördüğüm kadarıyla epeyce kafa yoranlar arasında sende varsın. ama böyle bir senaryoyu oturup yazdığın için tebrik ederim. açık ara önde gidiyosun.herkesi solladın valla.

bloom**
07-12-05, 20:33
zilanın acelesi babası onu tekrardan kocasına göndersin diye yani bir bakıma töreye töreyle cevap vermek gibi bir şey zilanın davranışı namus için babası onu koasına göndermek zorunda kalacak

rama_a6
07-12-05, 23:11
arkadaslar aranizda yeni bölüm hakkinda bir tahmini yokmu ? acaba hazar zilani nasil geri getirecek, midyata donermi zilan ? bennuyu birakicakmi resul? biraksa bennu hazara anlatacakmi zilanin fedakarligini ve hazar kacirirmi zilan sorgusuz sualsiz. sorular sorular kafayi yiyecez vallah.

samira
08-12-05, 20:22
benim tahminim şahvarlar aylecek midyata gidecek tabiki zilanda bu sefer hazar aşka sürgün olacak zilanın peşinden gidicek aşkına sürgünüm demek için

bloom**
08-12-05, 20:37
bence zilan anlatacak annesin olanı biteni sonrada geri göndermek zorunda kalacaklar zilanı

pinar_1
08-12-05, 23:23

herhelde baska birileri ile karistiriyorsun Hazar rolünu Mahsun dan baskasina aska sürgün izleyicileri kimseyi yakistirmaz istersen sana bir gözlük hediye edelimde onunla seyret :cool:

rama_a6
09-12-05, 12:20
neyi anlatacak annesine ? resulun yaptiklarinimi insallah anlatir zilan azzam beye ozaman azzam bey kendisi geri goturur zilani.

rama_a6
09-12-05, 12:24
bence zilan hemen hamile kalmaz, ilk beraberlikte hamile kalma olasiligi cok yuksek degil ama kalirsada daha iyi olur ama hazar ogrenmez hemen.
birde arkadas demiski hazar karakterini mahsun yerine baska biri oynasiymis daha iyi olurmus kim varmis aklinda bu rol icin ? birde her iyi giden dizide burada kim oynarsa tutulurmus o dizi diye bir laf cikmis, o karaktere hayat veren oyuncudur eger bugun beren ile mahsun abiyi iyi uyumlu rollerini yapmasaydilar rollerine kaptirmasaydilar kimse bu diziyi seyretmezdii.

samira
09-12-05, 12:49

pes doğrusu size mahsun kırmızıgül ne yapsa göze batıyo biraz ön yargılı olmazsanız ii olur önyargı insanlarda neler götürüyo farkında değilsiniz sevmiyosanız tamam ama bunlar ne mahsun kırmızıgül oynamasa daha ii olurdu dizi istenen yere geldi reytinglere bakın bi defa diziye göz atın bakalım düşünceleriniz aynımı???

rama_a6
09-12-05, 14:28
bosver samira boyleleri at gozlikle bakiyor ilk basladigindada aska surgunu elestirdi herkes mahsunla beren ablayi dizi tutmaz diye suan yeminle herkes tukurdugunu yaliyor buna benim tanidiklarimda dahil yani yengelerim teyzelerim op önyargiliydi mahsun abiye karsi bu mahsun abiden kaynaklaniyordu cunku kendine bundan once hic ifade edemiyordu tv da. ama 2004 ten sonra bambaska bir mahsun abi var daha yeni yeni tanimaya basliyor cogu kisi ve bu dahada artacaktir.

ArtNiyetli
09-12-05, 15:14
arkadaslar aranizda yeni bölüm hakkinda bir tahmini yokmu ? acaba hazar zilani nasil geri getirecek, midyata donermi zilan ? bennuyu birakicakmi resul? biraksa bennu hazara anlatacakmi zilanin fedakarligini ve hazar kacirirmi zilan sorgusuz sualsiz. sorular sorular kafayi yiyecez vallah.

Son dönemdeki sorunların ana kaynağı olan Nizar (Sakal mevzuatı) yaptığı hatayı telafi etmediği sürece ne zilan geri döner nede bennu kurtulabilir. Resul kaypak adam ama sözünün eridir. Ne de olsa törelerin çocuğu o. Ama tutupta kendisine yapılanı bennu ya yapmaz benim fikrimce. Çünkü o babasından böyle gördü. Törelerle yetiştirilmiş. böyle bir geçmişten geliyor. derdi Nizara ötülük etmek değil. Nizarın etrafındaki sorunları kızıştırıp onun başına bela açmak ve sinirlenmesinden zevk almak tek derdi. Yoksa midyattaki kundaklama olayını üstlenirdi. babasına kaypak cevaplar vermezdi. Nizarın karşısına hep dolaylı yollardan çıkıyor. ortalığı karıştırıp nizarı ateşin içine atıyor bir akrep gibi. ve bekliyor. Akrep kendini soksun diye. derdi nizarı ortadan kaldırmak olsa çeker silahını vurur.

birileri bir şekilde bu olayların aslını hazara anlatmalı. bunu içinde tek çare bennu nun serbest kalması. Zilan söyleyemez mi? bence söylemez. Çünkü abisine verdiği söz karşısında hepimizden fazla gururlu bir kadın zilan.

benim fikrimce bennu kurtulur. ve olanları babasına anlatır. Sonrasında pirincin taşını ayıklamak nizar a düşer. :)

zilan geri dönsede hazar onu kabul edermi bilmem. çünkü hazar da da anlık oluşan ve gururun desteklediği bir inat söz konusu. hazar zilanı kabul etmez. zilan ın onunla oynadığı oyunun bir devamı gibi düşünür zilan ın evi terkedişini.

Ama ne yalan söyleyeyim; hazar zilan a mahkum. garibim deli gibi seviyor kızı. Boşuna değil ona dağların ardından ılık rüzgarı getirdi. Geceyi indirdi üzerine yapayalnız uyurken üşümesin diye. ;)

zilan...
09-12-05, 17:09
ZİLAN VE HAZAR’IN AYRILIK ACISI

Törelere karşı gelen Zilan Resul’ün tehdidiyle eve dönmeyi kabul eder. Zilan Hazar’dan ayrılmadan önce istediği son şeyi yapar ve Hazar ile birlikte olur. Rüya gibi bir gece yaşar ve aynı sabah, hazin bir şekilde baba evine döner...
Hazar Zilan’ı almaya gidip, dönmeyeceğini duyunca yıkılır... Acaba Azizoğulları bu konuda ne yapacak, herkes Zilan’a kırgın.. Hasan ve Berrin Amerika’dan dönüyor. Şahvarlar ise kızlarının haline üzülür. Zilan’ın dünyası kararmış kendini bırakmıştır. Hazar Zilan’ı artık bağışlayabilecek mi? Ayrılığın acısı Hazar’ı nasıl bir maceraya sürükleyecek? Kendisinin sebep olduğu bir olay onu çok üzeceğe benziyor.
Sıra Resul de’dir, Nizar’a dersini verme zamanı gelmiştir. Resul’ün keyfi yerine gelir ama, bakalım Azzam yaptıklarını öğrendiğinde neler olacak?

Nizar Zilan’ın kızının namusu için kendini feda ettiğini öğrenir. Bu iyiliğin altında kalacak adam değildir. Acaba Nizar Zilan’a borcunu ödeyebilecek mi? Aşıklar birleşsin diye birileri çabalarken yoksa her şey boşuna mı? Hazar bir oğlan babası olacağını öğrenir.
‘Aşka Sürgün’ de ayrılık çanları çalmaya devam ediyor... Bennu Yusuf’tan Dilan ise Civan’dan ayrı olmanın üzüntüsü içinde. Yusuf ise Bennu’yu bekler, ancak umutları tükenmiştir. Yurtdışına kaçmayı kafasına koymuştur. Dilan ise üzüntüyle Midyat’a dönecekleri günü bekler. Civan’ın yanında ise Merve vardır.

Sonunda Hazar ve Zilan birlikte oldu, artık dizinin zevki kalmaz, diyenler yanıldıklarını görecekler. Bu aşk herkesi kendine sürgün etmeye devam ediyor.
Aşkı hissetmek isteyenler için şiir gibi, hüzünlü ve dokunaklı bir bölüm sizleri bekliyor.

dber
09-12-05, 17:18
yine harika ve sürükleyici bir bölüm bizi bekliyor gibi....... seyredip göreceğiz ve çooook üzüleceğiz anlaşılan

YUKSEL7128
09-12-05, 17:19
Harki bir bölüm bizi bekliyor.
Bakalım Nizar Hazarlar için ne yapcak.

rama_a6
09-12-05, 17:52
bu bölüm yine herseyi bir arada yasiyacaz galiba. ama guzel bitecek icimde oyle bir his var.

Rana_su
09-12-05, 17:59
nedense içime karamsarlık çöktü. geçen bölümden daha hisli olacak heralde.mendilleri hazırlayın.

Rana_su
09-12-05, 18:02
hazar kendini iyice salmış resimlerde haklı olarak valla.kendini dışarı atmış doğaya koşmuş.

bloom**
09-12-05, 18:31
neyi anlatacak annesine ? resulun yaptiklarinimi insallah anlatir zilan azzam beye ozaman azzam bey kendisi geri goturur zilani.
neyi olacak canım hazarın karısı ockler olduğunu ozamda namus bilip geri gönderecekler kızı yani bunu yapmak zorunda kalacaklar çünkü buda bir töre zaten her şey törelerden dolayı olmuyormu bu sorunlarda törelerden kaynaklanmıyormu

bloom**
09-12-05, 18:34
ya biran önce izlesem şu bölümü çoooooook merak ediyorum olaylar iyice birbirine karışıyor merakla beklemekten başka birşey düşmez anca bekleriz

Dilan86
09-12-05, 22:03
bence nizar bizimkilere yardim edecek. resülde nizara yapaacgini ypar ve esit duruma gelir kötülükler böylece zilanda geri gidebilir hazara. berrin hanim niye dönüyor ki simdi durduk yere biraz daha kalsaydi ortaligi karistiracak simdi...ben böyle panik kadin görmedim hayatimda..töreler yine kurallari ortaya koydu ve iki seveni ayirdi hazar ve zilanin aski ne ilk ne de son olacak bu konuda..

moonbeam
09-12-05, 23:59
Biraz önce fragman çıktı arkadaşlar. Özetten pek farkı yok. Hüzünlü ve sinir bozucu.

- Hazar Zilan'ı almaya geliyor. Eliyle yüzünü tutuyor.
- Sonra bir deniz kıyısında tek başına yürüyor.
- Sonra ücra bir yerde deniz kıyısında kayalıkların üstünde bir ev gösteriyor, Ali Sürmeli var orda.
- Bir sahnede Hazar çok fena ağlıyor. Zilan da odasında ağlıyor.
- Bennu babasını arıyor telefonla sonra telefonu Resul alıyor. Sonra babasına teslim ediyor Bennu'yu (Bennu'nun saçlar yerindeydi - Nizar için Bennu'nun Resul tarafından kaçırılıp alıkonması bile yeterince hakaret yani). Sonra Nizar Resul'un ofise dalıp silahı başına dayıyor.
- Azzam Resul'ü tokatlıyor.
- Sonra Sürmeli balık tutarken köpeğe araba çarpıyor.
- Bir ultrason sahnesi var. Burcu sevindirik olmu. (Karısı terketmiş adamın ne işi var doktorda?)
- Berrin Hazar'ın yatak odasına dalıyor sabah, herhalde Amerika'dan yeni geldi (Ya Zilan orda olasaydı? Öyle lank diye dalınır mı?)
- Hazar'ın Civan'ın doktoruyla ilk konuştuğu gün parkta tanıştığı şarapçı da yeniden ortaya çıkmış. Her halde Hazar'ın her öğüde ihtiyacı olduğunda göreceğiz onu.

esmer**
10-12-05, 10:25
ya arkadaşlar yeter yaaa :mad: bune hız daha 28. bölümü izlemeden 29. bölümün sayfasını açıyorlar :mad: o da yetmedi 29. bölümü izlemeden 29.30.31. bölümün sayfası yaaaa.allah aşkına söyleyin bu bölümler kaçıyomu

deliadam
10-12-05, 12:41
inşallah meydan burcuya kalmaz.

sumisali
10-12-05, 14:24
ya ali sürmeli bu bölümde giriyor kim olarak giriyor fragmanda izledim balıkçımıydı neydi mahsunla sohbet ediyordu

azade01
10-12-05, 16:25
ZİLAN VE HAZAR’IN AYRILIK ACISI

Törelere karşı gelen Zilan Resul’ün tehdidiyle eve dönmeyi kabul eder. Zilan Hazar’dan ayrılmadan önce istediği son şeyi yapar ve Hazar ile birlikte olur. Rüya gibi bir gece yaşar ve aynı sabah, hazin bir şekilde baba evine döner...
Hazar Zilan’ı almaya gidip, dönmeyeceğini duyunca yıkılır... Acaba Azizoğulları bu konuda ne yapacak, herkes Zilan’a kırgın.. Hasan ve Berrin Amerika’dan dönüyor. Şahvarlar ise kızlarının haline üzülür. Zilan’ın dünyası kararmış kendini bırakmıştır. Hazar Zilan’ı artık bağışlayabilecek mi? Ayrılığın acısı Hazar’ı nasıl bir maceraya sürükleyecek? Kendisinin sebep olduğu bir olay onu çok üzeceğe benziyor.
Sıra Resul de’dir, Nizar’a dersini verme zamanı gelmiştir. Resul’ün keyfi yerine gelir ama, bakalım Azzam yaptıklarını öğrendiğinde neler olacak?

Nizar Zilan’ın kızının namusu için kendini feda ettiğini öğrenir. Bu iyiliğin altında kalacak adam değildir. Acaba Nizar Zilan’a borcunu ödeyebilecek mi? Aşıklar birleşsin diye birileri çabalarken yoksa her şey boşuna mı? Hazar bir oğlan babası olacağını öğrenir.
‘Aşka Sürgün’ de ayrılık çanları çalmaya devam ediyor... Bennu Yusuf’tan Dilan ise Civan’dan ayrı olmanın üzüntüsü içinde. Yusuf ise Bennu’yu bekler, ancak umutları tükenmiştir. Yurtdışına kaçmayı kafasına koymuştur. Dilan ise üzüntüyle Midyat’a dönecekleri günü bekler. Civan’ın yanında ise Merve vardır.

Sonunda Hazar ve Zilan birlikte oldu, artık dizinin zevki kalmaz, diyenler yanıldıklarını görecekler. Bu aşk herkesi kendine sürgün etmeye devam ediyor.
Aşkı hissetmek isteyenler için şiir gibi, hüzünlü ve dokunaklı bir bölüm sizleri bekliyor.seyrederken bu kadar heycanlanmadım ne kadar güzel yazmişsın bencede dizi bundan sonra başlıyor.

azade01
10-12-05, 16:34
ya ali sürmeli bu bölümde giriyor kim olarak giriyor fragmanda izledim balıkçımıydı neydi mahsunla sohbet ediyordumahsunun orda ve sürmeliyle ne işi olabilir ya tesatüfen tanışıyorlar veya eski bir dost olabilir. inşallah kötü adam olarak girmez dizide yeteri kadar kötüler var.

mariros
10-12-05, 21:11
selam ben ençok dilanı seviyorum zavallım aşkından ölüyor amagörenkim
civan ona pek yakınlık göstermiyor ama neyse bence ikisinin aşkı işlense dahagüzel olur 2side güzel oynuyor ve birbirlerine yakışıyorlar

sumisali
11-12-05, 14:20
mahsunun orda ve sürmeliyle ne işi olabilir ya tesatüfen tanışıyorlar veya eski bir dost olabilir. inşallah kötü adam olarak girmez dizide yeteri kadar kötüler var.
evet bence kötü biri olarak girmeyecek eski dost mu bilmiyorum ama olabilir

aliyeaynalar
12-12-05, 15:21
heybttt beee tutmayın beni arkadaşlarrr...
adamım ali sürmeliyi fragmanda gördüm
çok sevindirik oldum..

artık bende bu diziyi izliycem...
aranıza benide alırmısınız....

aliyeaynalar
12-12-05, 21:55
ali sürmelinin diziyi girişi saçma bi nedende dolayı oldu ama iykide girdi.
inşallah o köpek ölmez.
yoksa yandı hazar :)

SHELLALE
12-12-05, 23:10
Ya gordunuz mu? Hiç beklenmeyen oldu ve Hazar Zilan'in geri donmesini istemedi.

forgetmenot
12-12-05, 23:29
Merak etmeyelim,bence Zilan hamile kalacak,onlar geç de olsa buluşacak.Bu aşk böyle bitemez!!!

cansu_a
12-12-05, 23:52
zilan :Yanına gelmek istiyorum bana ilk kez sarıldığın parktayım gel beni al dedi hazar da :sen beni kullandın bi daha beni arama dedi
offf nedir bu ya aşk ne kadar zor :(

SHELLALE
12-12-05, 23:58
Zaten kolay olsaydi, biz bu diziyi sevmezdik herhalde.Hersey çok basit gelir ve bizi kendine baglamazdi.Degil mi? :)

azade01
13-12-05, 01:25
arkadaşlar diziyi seyrederken resmen eridim,beraber ağladım kalbim duracakdı hazarı anlıyamıyorum tamam üzüldü yıkıldı zilanı tanımıyormu? onun yanlış birşey yapmıyacağını bilir. telefondan sonra zilanın yanına gidip yüzüne söyliyecekdi zilan kendisini savunacakdı.hazar bukadar cabuk teslim olmayacakdı bundan sonra abisi bıraksa zilan dönmeyecek çünkü gururlu,hazarın dediğini asla unutmayacak.

deliadam
13-12-05, 03:54
bence hemen hatasını anlayacak ve zilanı arayıp "söylediklerimi unut, bekle geliyorum seni almaya" diyecek. ama zilan gelirmi bilmem.

purna
13-12-05, 10:06
zılanı affetmez hazar

Rana_su
13-12-05, 11:05
ben bu bölümde hazarı tamamen haklı buldum. zilan hata yaptı. evlilik kolay değildir helede onlarınki hiç kolay değil. evlilikte gizli saklı yoktur. hazar kendini kullanılmış ve bir köşeye atılmış bir eşya gibi hissediyor. çok kırgın, üzgün ve öfkeli. böyle davranması doğal. zilan kendi başına iş yapmaya kalktı. bütün bu olanları hazarla paylaşması gerekti. hadi ilkinde anlatmadı çekti gitti ama hazar onu almaya geldiğinde ona anlatması gerekiyordu. hazar onun ben seni artık istemiyorum tavırlarına karşı ne yapabilirdiki. zorla götürmeye çalıştı gitmedi. hazarın yatak odasındaki ağlama sahnesi çok etkileyiciydi. üzüntüden çok öfke doluydu. sanki olanları yediremiyodu kendine.
zilan hazarın kendisini affetmeyeceğini biliyordu. o yüzden ilk adımı o attı. ama hazarı tanıdığımız kadarıyla bu öfkesi ve kırgınlığı zilana epey çektirecek gibi.
bu bölümün en iyisi hazardı. duyguları çok güzel verdi. sanki gerçekten yaşıyordu olayları bu kadarını beklemiyordum.süperdi.

emine82
13-12-05, 11:05
ZİLAN NIN İŞİ BU KEZ ÇOK ZOR HAZAR ÇOK KIRILDI AMA HAK VERMEMEK ELDE DEĞİL BÖYLE BİRŞEYE HERKES ÇOK ÜZÜLÜRDÜ EN ÇOK KAHVALTI HAZIRLARKEN ÜZÜLDÜM NE KADAR BÜYÜK BİR HEVESLE VE MUTLULUKLA HAZIRLIYORDU :( :( :( ZİLANIN Şİ ÇOK ZOR ÇOK

Rana_su
13-12-05, 11:17
1. bölüme geri döndük. dizi yeniden başlayacak. hazar o zaman da öfke doluydu. ama sevgi yoktu aşk yoktu. şimdide öfkeli kırgın ama kör kütük aşık.

purna
13-12-05, 11:19
zilen gıtmeyecektı bak neler oldu sımdı

Rana_su
13-12-05, 16:11
bu bölümü atlattık. şimdi 30 bölümde neler olabilir.
sakin bir bölüm olacak gibi. nizarla resul bir süre sakin duracaklardır.
1- zilan babasının isteği ile azizoğullarının evine dönebilir. ama hazarla soğuk rüzgarlar esecektir.
2-hazarın tavrından dolayı babasının evinde kalabilir. hazarın öfkesinin geçmesini bekleyebilir.
3- zilanın karşısına başka bir kişi çıkabilir.zilanın kafasını karıştırabilir.hazar kıskançlıktan deliye dönebilir.
4-zilan hamile kalabilir.

aklıma başka gelmiyor.şimdilik bu kadar.ama her halukarda galiba bebek şart gibi görünüyor.inşallah zilan hamiledir.
offf of ne hallere geldik ya.

kabadal74
13-12-05, 17:04
Ya su Ali Sürmeliyi sirf zamani doldurmak icinmi koydular diziye yoksa daha rolü varmi cok merak ediyorum.
Zavaliyi ne role koymuslar köpek pesinden agliyor tövbe tövbe.

sumisali
13-12-05, 20:47
bu bölümü atlattık. şimdi 30 bölümde neler olabilir.
sakin bir bölüm olacak gibi. nizarla resul bir süre sakin duracaklardır.
1- zilan babasının isteği ile azizoğullarının evine dönebilir. ama hazarla soğuk rüzgarlar esecektir.
2-hazarın tavrından dolayı babasının evinde kalabilir. hazarın öfkesinin geçmesini bekleyebilir.
3- zilanın karşısına başka bir kişi çıkabilir.zilanın kafasını karıştırabilir.hazar kıskançlıktan deliye dönebilir.
4-zilan hamile kalabilir.

aklıma başka gelmiyor.şimdilik bu kadar.ama her halukarda galiba bebek şart gibi görünüyor.inşallah zilan hamiledir.
offf of ne hallere geldik ya.
bak dördüncü şık olabilir zilan hamile kalabilir ama bu burcunun bebeğide galiba gerçekten doğacak ya ben bir umut bekliyordum ahala düşer diye ama belli olmaz bakalım

sarışınım
13-12-05, 23:01
üff yaa her dizide neden böyle yapıyorlar anlamıyorm yaaa aşıklar neden hiç bulusamıyor yaa suu kötü insanlardan nefret ediyorum

lalll
14-12-05, 15:39
bu hafta neler olur sizce? acayip merak yaratıyo yönetmeni tebrik etmek lazım hazarın hareketi hoş değildi bence...

purna
14-12-05, 15:48
4 cu sık olsun

dber
14-12-05, 16:19
hazar olanları oyun zannediyor bu yüzden çok öfkelendi ve kırıldı....... benim gelecek bölüm tahminim şöyle; zilan telefonda duyduklarından sonra kapatmadı başına bir olay gelebilir (gasp, taciz gibi....)... hazarda sesini duyunca oraya gidecek ama zilan o arada ya kaçmış yada yaralanmış filan olabilir... hazar gelinceye kadar zilanı ya ali sürmeli yada şevket çoruh bulacak veya kurtaracaktır...... daha doğrusu tahmin ettiğim kişi ali sürmeli...... bir süre onun yanında kalabilir zilan..... bu arada hazar pişman olacak ama nafile.... sonra tesadüfen bulacak yeniden birleşecekler.....umarım ayrılyıkları uzun sürmez....... çokmu attım ne.......

Rana_su
14-12-05, 17:00
hazar olanları oyun zannediyor bu yüzden çok öfkelendi ve kırıldı....... benim gelecek bölüm tahminim şöyle; zilan telefonda duyduklarından sonra kapatmadı başına bir olay gelebilir (gasp, taciz gibi....)... hazarda sesini duyunca oraya gidecek ama zilan o arada ya kaçmış yada yaralanmış filan olabilir... hazar gelinceye kadar zilanı ya ali sürmeli yada şevket çoruh bulacak veya kurtaracaktır...... daha doğrusu tahmin ettiğim kişi ali sürmeli...... bir süre onun yanında kalabilir zilan..... bu arada hazar pişman olacak ama nafile.... sonra tesadüfen bulacak yeniden birleşecekler.....umarım ayrılyıkları uzun sürmez....... çokmu attım ne.......

bana da çok attın gibi geldi. çok zorlama olmuş. :rolleyes: :rolleyes:

dber
14-12-05, 17:54
arkadaşlar
herkes ne saçmalıklar yazıyo sadece bi tahmin olmazmı olur göreceğiz

Rana_su
14-12-05, 18:19
bak dördüncü şık olabilir zilan hamile kalabilir ama bu burcunun bebeğide galiba gerçekten doğacak ya ben bir umut bekliyordum ahala düşer diye ama belli olmaz bakalım

bu bebek bundan sonra düşmez sumisali. artık doğar.dualar boşa çıktı.

Rana_su
14-12-05, 18:22
arkadaşlar
herkes ne saçmalıklar yazıyo sadece bi tahmin olmazmı olur göreceğiz

dizinin geleceği hakkında kimsenin tahmini yok.bütün olasılıkları yazıyoruz işte.senin tek tahminin varsa onu da okuruz.
tabi yazdıklarımızın hiç biri tutmuyo ayrı mesele. :rolleyes: gene şaşırtacaklar bundan eminim.hiç tahmin etmediğimiz birşey olacak. :confused:

Rana_su
14-12-05, 18:25
bu hafta neler olur sizce? acayip merak yaratıyo yönetmeni tebrik etmek lazım hazarın hareketi hoş değildi bence...

yönetmeni değil senaristleri tebrik etmek lazım.

Melisa2000
14-12-05, 18:25
burcunun bebek 6 aylık oldu artik gündemde erken doğum olabilir.zilan da hamileyse bebeğe kardeş geliyor. ne mutlu hazar bir çırpıda iki kere baba olacak.zaten senaryoda bir hafta sonra ne olacağı bilemiyoruzki hiç bir tahmin tutmuyor.hiç olmadık bir son çıkıyor.vallahi asmalı konaktan sonra bu kadar çok krizin patlak verdiği ve her sorunun yada üç kağıdın bir iki bölümde çözüldüğü ilk dizi.vallahi tebrikler.

Rana_su
14-12-05, 18:33
melissa2000,
bu dizinin çekiciliği orda zaten.o yüzden bu kadar izleyicisi var.her bölüm ayrı bir şaheser.tahmin etme şansın bile yok.burcu konusuna gelince şu anda yeterince sorun var.onu şimdilik kenarda tutacaklardır.erken doğum falan olmaz yani. bence hazarla zilan biraz yumuşamadan gündeme gelmeyecektir. ama ilerde gene bir kriz patlatacağı kesin.

bloom**
14-12-05, 19:40
arkadaşlar diziyi seyrederken resmen eridim,beraber ağladım kalbim duracakdı hazarı anlıyamıyorum tamam üzüldü yıkıldı zilanı tanımıyormu? onun yanlış birşey yapmıyacağını bilir. telefondan sonra zilanın yanına gidip yüzüne söyliyecekdi zilan kendisini savunacakdı.hazar bukadar cabuk teslim olmayacakdı bundan sonra abisi bıraksa zilan dönmeyecek çünkü gururlu,hazarın dediğini asla unutmayacak.

sana katılıyorum kesinlikle böyle olacak bir barışsalar birde işin içine burcuda girerse yandık

sumisali
14-12-05, 20:02
bu bebek bundan sonra düşmez sumisali. artık doğar.dualar boşa çıktı.
ya deme ya aman ya doğarsa doğsun ne yapalım... ama zilan la hazar mutlu olsun yeter

alakonak
15-12-05, 12:02
arkadaşlar ben sizi biraz geriye götürecem..ben yeni izledim daha önce izleyememiştim.hani yağmur altında hazar zilanı eve götürecekti ya.oradaki zilanın feryadı hazarında ilk başta teredüt edeip sonra sarılması ..çok güzel sahneydi izleyenler bilir ..kaçıranlar bir daha izlesin.ben o sahneyi üst üste 3 kez izledim .......................

emine82
15-12-05, 12:21
EVET O SAHNE ÇOK GÜZELDİ...

Bende erken doğum olacağını sanmıyorum önce barışmaları lazaım yoksa Zilanın ailesi izin vermez böyle birşeye....Ayrılmalarını isteyebilirler...Zilanın ailesi Burcuyu öğrendiğinde Zilan hamile kalmış olacak ve bu yüzden çaresiz kabul etmek zorun da kalacaklar....

Rana_su
15-12-05, 13:38
arkadaşlar ben sizi biraz geriye götürecem..ben yeni izledim daha önce izleyememiştim.hani yağmur altında hazar zilanı eve götürecekti ya.oradaki zilanın feryadı hazarında ilk başta teredüt edeip sonra sarılması ..çok güzel sahneydi izleyenler bilir ..kaçıranlar bir daha izlesin.ben o sahneyi üst üste 3 kez izledim .......................

o sahne dizinin en güzel sahnelerinden biridir. Zilanın isyanının, yalnızlığının sahnesi, hazarla birşeyleri paylaşmada atılan adım.(o yağmurlu günün zilanı ne kadar etkilemiş olduğunu son bölümde anladık.)

emine82
15-12-05, 14:03
evet :(
sanırım bunların bir yağmura ihtiyaçları var

alakonak
15-12-05, 14:12
arkadaşlar reytinglere göre dizimizi yeni izleyenler var. bu yüzden senaristler bu bölümlerde yağmur sahnesini zilana yada hazara hatırlatarak(hayal ederek) bir kez daha çıkartırlarsa iyi olur...son bölümde bazı eski sahneleri çıkarttılar.inşallah bunuda çıkartırlar ilerde..

sumisali
15-12-05, 17:37
evet :(
sanırım bunların bir yağmura ihtiyaçları var
ya ben sonunu izlemedim hazar ne dedi zilana ya biri anlatırmı soruyorum kimse söylemiyor lütfen ya

Rana_su
15-12-05, 18:01
ya ben sonunu izlemedim hazar ne dedi zilana ya biri anlatırmı soruyorum kimse söylemiyor lütfen ya

sen benimle oynadın. seni asla affetmeyeceğim.beni arama.artık beni arama dedi.
zilan bunları duyunca yıkıldı.elinden telefonu düşürdü.öyle kalakaldı.sonra bitti.

sumisali
15-12-05, 19:59
sen benimle oynadın. seni asla affetmeyeceğim.beni arama.artık beni arama dedi.
zilan bunları duyunca yıkıldı.elinden telefonu düşürdü.öyle kalakaldı.sonra bitti.
ya ne diyosun valla çok saol kaç gündür söylüyorum sonunu biri söylesin diye kimse cevap vermedi çok saol ya teşekkür ederim...

hope75
16-12-05, 00:40
ben bu diziyi bu sene izlemeye başladım.eski bölümleri o yüzden bilmiyorum.gelecek hakkında bende zilanın hamile kalacağını düşünüyorum ama zilan bu gider aldırır o bebeği.

lalll
16-12-05, 15:36
pazartesi günlerini ilk kez iple çekiyorum aşka sürgün yüzünden inşallah arapsaçına çevirip mahvetmezler.Çünkü dizi süper.Bu hafta ali sürmeli ve burcu daha fazla ön plana çıkabilir.Hazarı etkilemek için çocuğu kullanacak tabi zilandan da ayırmak için.Ama ali sürmeli hazarın yanındamı olcak yoksa karşısındamı emin değilim.Zilan belki merve ile birlikte çalışıp hayatının şeklini değiştirmek isteyebilir.Ayrıca civanda harika oda merve ve dilan arasında kalacak galiba ne dersiniz?

ArtNiyetli
16-12-05, 16:05
yönetmeni değil senaristleri tebrik etmek lazım.

Hayır.. hayır... bence de yönetmeni tebrik etmek lazım. Çünkü bir çok vurucu ve güzel sahne Cemal Şan kokuyo...

Şarapçı ve Hazar'ın sahnesini senaristler mi yazdı sanıyorsunuz.... :D

YUKSEL7128
16-12-05, 16:22
Nerde bu özet
Cuma günleri genelde veriliyordu.
Bakıyorum da ne resim nede özet var.
Zilan'ın ne yapacağını merak ediyorum. Belki Hazarı kazanmak için çabalar yada tamamen vazgeçip, Burcuya fırsat bırakır.
Ama kesin olan şu ki onları biraraya getirecek başka olaylar olacak.
Zilan gibi bir kızın bu aşktan vazgeçmemesi lazım.

lalll
16-12-05, 16:23
aynı fikirdeyiz artniyetli.Ama rana su senaristlere bağladı.Bence yönetmende çok önemli...Ayrıca civan da çok başarılı bir tiyatrocu ve yanlış bilmiyosam yaptığı tiyatro oyunları ve reji işleri var yazı turada da oynamıştı....

Rana_su
16-12-05, 17:33
Hayır.. hayır... bence de yönetmeni tebrik etmek lazım. Çünkü bir çok vurucu ve güzel sahne Cemal Şan kokuyo...

Şarapçı ve Hazar'ın sahnesini senaristler mi yazdı sanıyorsunuz.... :D

benim bildiğim senaristler yazar.yönetmenler çeker.yönetmenlerin hakkını yemiyorum. görsellik, duyguları vermek onların işi. senaristlerden de zor işleri ama senaristlerin yazmadığı şeyleri çekmezler.

artniyetli, şarapçı ve hazarın sahnelerinin senaryoda yazıldığını sanıyorum. yönetmenin ya da bir başkasının yazdığı kanaatine nasıl vardın merak ettim doğrusu. yoksa sen ekiptemisin. sen mi yazdın. :D :D

Melisa2000
16-12-05, 18:37
benim bildiğim senaristler yazar.yönetmenler çeker.yönetmenlerin hakkını yemiyorum. görsellik, duyguları vermek onların işi. senaristlerden de zor işleri ama senaristlerin yazmadığı şeyleri çekmezler.

artniyetli, şarapçı ve hazarın sahnelerinin senaryoda yazıldığını sanıyorum. yönetmenin ya da bir başkasının yazdığı kanaatine nasıl vardın merak ettim doğrusu. yoksa sen ekiptemisin. sen mi yazdın. :D :D
artniyetli bende ranasu ile aynı fikirdeyim sen aşka sürgün ekibinden birimisin?aşka sürgünü çok severek izliyorum ama benim bildiğim genelde dizileri senaristler yazar.yönetmenler çeker.sadece hem senarist hem yönetmen aynı kişi olunca istisna olur.
zaten o şarapçı ikinci kez hazarın karşına çıkıyor.hepde en sıkıntıda olduğu anlarda karşısına çıkartıyorlar.

alakonak
18-12-05, 03:27
hazar zilanın peşine düşüyor ama nafile geç kalıyor............sonra zilan ali sürmeli ile karşılaşıyor orayı çözemedim...

purna
18-12-05, 10:29
ali surmelı ıle karsılasıyor alı surmelı onu yua karısına yada sevgılısınbe benzetttı

sumisali
18-12-05, 12:26
hazar zilanın peşine düşüyor ama nafile geç kalıyor............sonra zilan ali sürmeli ile karşılaşıyor orayı çözemedim...
evet ya fragmanın sonunda birini gösteriyor o kadın zilanmı ya ben biraz benzettim ama emin olamadım ne oluyor ya zaten fragmanın hepsini izleyemedim

alakonak
18-12-05, 12:36
bence zilan baba evine dönmemiştir herkes zilanı aramaktadır. zilan ali sürmeli ile tanışacaktır.çünkü zilan ali sürmalinin eskiden tanıdığı birine(sevgilisi olabilir) çok benzemektedir.

sumisali
18-12-05, 12:40
bence zilan baba evine dönmemiştir herkes zilanı aramaktadır. zilan ali sürmeli ile tanışacaktır.çünkü zilan ali sürmalinin eskiden tanıdığı birine(sevgilisi olabilir) çok benzemektedir.
hadi ya yine entrika dolu bir bölüm bizleri bekliyo yani of bunlar bir kavuşamayacakmı ya bu ali sürmeli dizide ne rolünde ben anlamadım ya

deliadam
18-12-05, 19:05
fragmana göre zilan babaevine dönüyor.
babaevinde hem zilanla hemde tüm aileyle sahneleri var. ali sürmeliyle karşılaştığı yerde şahvarların evinin önü.

azade01
18-12-05, 21:32
arkadaşlar bence ali sürmeli zilana aşık olacak hazar bunları görecek ve kıskanclık başlıyacak.Zilan şuan boşlukta sürmeliye sığınacak ama onun hiç birşeyden haberi olmıyacak.

fenerli_kiz
19-12-05, 12:42
arkadaşlar bence ali sürmeli zilana aşık olacak hazar bunları görecek ve kıskanclık başlıyacak.Zilan şuan boşlukta sürmeliye sığınacak ama onun hiç birşeyden haberi olmıyacak.
Yok bence böyle olmayacak! Zilan sadece onun eski esi filan olabilir ona cok benzeyecek bence!

moonbeam
19-12-05, 15:07
Bu son bölümü izleyemedim, ne olur biri bana detayli bir sekilde anlatabilirmi...!
Simdiden tsk...!

Replikler bölümüne koyduğum bölüm repliklerinden epeyce detay bulabilirsin....

Mrve_
19-12-05, 18:09
hazar zilanı kac kere uyardı kimseye haber vermeden gitme diye , zilan bunu defalarca yptı ....inşallah bu bölümde barışırlar ama bu çok zor görünüyo ikiside birbirini cok kırıldılar....bakalım neler olacak?

İgneni
19-12-05, 19:09
Replikler bölümüne koyduğum bölüm repliklerinden epeyce detay bulabilirsin....

Süpersin ya...:) Bütün bölümü yazmışsın galiba... Ben geçen hafta yayınlanan bölümü kaçırmıştım. Bu akşamkini de seyredemeyeceğim. Ne oldu acaba diye merak ediyordum. Neler olduğunu öğrendim. Aynı performansı bu akşam yayınlanacak bölüm içinde rica edeceğim.:) Repliklerin yanına küçük notlarından düşmeyi ihmal etme olur mu?:)

Ellerine sağlık...

Jessi
19-12-05, 23:18
Arkadaslar dizi simdi bitti.Bu kadar da olmaz artik diye düsündüm.Bence isler arap saci oldu.Hersey ne güzeldi önceden dizide.Ben Zilan ve Hazar in beraber heryere gitmelerini kisacasi önceden herseyi beraber yapmalarini seviyordum.Bana dehisik geliyordu.Ama bu ne?Bence bunu da diher dizilere benzetmesinler.Biraz güzellikler olsun.Artik biraz da Zilan ve Hazar askini yasayalim.Hazar simdi su anda nasil Burcuya döner hic anlamadim.Evlilikler hep kötü örnek olmak zorunda mi?Kari koca beraber mücadele edemezler mi?Bence yazarlar biraz bunu düsünsün.

trueblue
20-12-05, 01:15
Aslında içeriği yoğun bir bölüm sayılmazdı.Biz çok olaylı Aşka Sürgüne alışık olduğumuzdan bu sefer bana fazla yogunluk hisis vermedi. Ama yinede pek çok dizinin yanında iyiyidi.
Resul normal çizgisinde devam etti.Her zaman olduğu gibi iki aile arasında nifak olmayı başardı.Zaten kaypak bir adam.Nizar ise gerçekten cesur olduğunu kanıtladı.Resul ise yaptığı hiç bir işin ve sözün ardında durmayan bir adam.Ayrıca Resul kısır olduğunu biliyor ya da şüpheleniyor. Belkide gençliğinden kalma bir sırrı var.Belki bir hastalık falan geçirdi.Resul babasını rezil etti, kız kardeşine şantaj yaptı, birde törelere göre yetişmişti.Şehir gençlerinden bile tehlikeli. Resul'ünyaşama sebebi kan davası o biterse Resul'de yok olmak zorunda.Yine Nizar'ın bir ailesi var yaşama amacı olarak ama Resul'ün Mihri'den başka bir şeyi yok.
Adalı ve eski aşkı konusunu yakında öğreneceğiz herhalde.Neden dünyaya ve insanlara küstüğünü.
Cesur ise tam adına yakışanı dedi "Bu klübü Resul'e vermektense yakarım daha iyi".Vallahi bende Resul'e değil klübü yada kızımı kapımdaki uyuz köpeği bile vermem kötü davranır diye.
Ahuzar ile Hazar'ın şirketteki konuşmaları ve Ahuzar'ın pasta ikramlarıda çok hoştu.
Burcu ve Serra standart olduğu üzere her zamanki gibi gıcıktılar.Esaslı bilgi almadan spekülasyon yaptılar.

b.eylem
20-12-05, 01:54
evet bencede bu bölüm fazla yogun gecmedi...
biraz sIKIciydi bana göre ve sanki zilan ve hazarin olayini biraz abarttilar gibi...

aliyeaynalar
20-12-05, 11:32
bence zilanı adalı yani ali sürmeli kızı sancak, yada kızına çok benzeyecek.
yada herhangi bi akrabasına benzetecek kardeşine yiğenine felan...
sevgilisi yada karısına benziycek olması şart değil...

emine82
20-12-05, 11:40
Dün yayınlanan bölüm diğer haftalara göre ağır ilerledi ** yinede sevindirici olaylar vardı...
Öncelikle Hazarın annesinin Zilanı kabullenmesine çok şaşırdım.....sonunda Zilanla - Hazarın aşkını kabullendi ;)
Resulün başı bu sefre büyük belada hem benim aklıma takılan konu Zilan cinayeti Resullün işlediğini biliyor bununla abisini tehdit edebilir belki böylelikle Hazarın yanına dönmmesinde bir engel ortadan kalkmış olur....Tabi bir diğeride Hazarın inadı bence yeter artık çok uzatmamalılar bu konuyu zaten sanırım ufukta barış var hazar dün çözülmeyecek sorun değil dedi 'ali sürmeliyle ' konuşurken...
Ben birilerinin birilerine benzetilme olayına karşıyım bu tür olaylar bana çok sıkıcı ve alışılmış geliyor genelde hikaye tıkanınca diziye bir karakter gelir ve baş rolde oynayanlar hep eski aşklarına benzetilir....biran önce bu konunun dışına çıkmalılar sıkıcı olmadan...
Ayrıca Hazarın arabasını ve telofunu almıştı ali sürmeli(dizideki ismini unuttum)
Hazar nasıl arabasının nerde olduğunu merak etmez , ayrıca sarhoş bi halde burcu nun evine gitmesine bir anlam veremedim.....

Rana_su
20-12-05, 13:25
bence burcu olayına fazla takılmamak lazım. o burcuya gitmedi bebek için gitti. burcu gündüz aramıştı bebek tekmeliyor diye. o anda pek tepki vermedi ama sonra aklına geldi, belki o anda öyle masum birşeye ihtiyaç duydu. duygusal olarak çok zayıf.ne yaptığının (alkollü yada uyanık) farkında değil. zilana olan duyguları belli.herkesde biliyor.zilanında kendisini sevdiğini biliyor. ettiği lafların altından kalkamıyor o yüzden perişan.

azade01
20-12-05, 14:26
sizlere katılıyorum ,resulun babası gidip oğlunu tehtit edip ve resul kabul edecek öte yandan adalı zilanı alıp tekneye götürecek yani hazarın yanına .hazar yok orda belki hazarın aşkını anlatacak veya zilan hzarın burcuya gittiğini örenip kızacak,ama adalı onlara yardım edecek.

Irmak007
20-12-05, 18:12
evet, bu hafta biraz yavas ilerledi ama benim dikkatimi ceken burcunun karniydi
oturdugunda karni kat kat olmustu ve icine yastik koyduklari belli oluyordu
bilmiyorum dikkat ettiniz mi diye ama hic dogal görünmüyordu
tabi bu cok kücük bir ayrinti ama yine de paylasmak istedim

Jessi
21-12-05, 00:47
Arkadaslar biraz önce Mahsun Kirmizigül ün sitesinde okudum.Aska sürgün 30.Bölümüyle 26.Aralikta atv de yazmis.Yoksa önümüzdeki hafta tekrari mi gösterecekler?Isallah böyle birsey olmaz.Yoksa iki hafta nasil gecer?

moonbeam
21-12-05, 02:15
Süpersin ya...:) Bütün bölümü yazmışsın galiba...
Yok abartmayalım. Bütün bölümü yazmadım, sadece seçmeler. ;)
Tamamlanır tamamlanmaz 30. bölümü de koyacağım.

moonbeam
21-12-05, 02:21
Cesur ise tam adına yakışanı dedi "Bu klübü Resul'e vermektense yakarım daha iyi".Vallahi bende Resul'e değil klübü yada kızımı kapımdaki uyuz köpeği bile vermem kötü davranır diye.
Bence Cesur'un yaptığı bencillikti. Tamam Resul'e hiçbirşey vermek istemeyebilirsin ama kardeşinin mutluluğundan, evliliğinden ve karısından daha mı değerli? Hiçbirşey ailenin yerini tutamaz bence. Ben kardeşlerimin mutluluğu için varımı yoğumu en büyük düşmanıma feda ederdim gerekse. Ayrıca da tüm bu olanları (arkadaşının ölümü, Nizar'ın Resul'un bıyığını kesmesi, Resul'un Bennu'yu kaçırıp Zilan'ı şantajla eve döndürmesi) düşüncesizce mafyanın ilgilendiğini bildiği bir kulübe talip olarak Cesur başlattı. Bence bu yaptığı cesaret değil aptallıktı.

moonbeam
21-12-05, 02:24
bence zilanı adalı yani ali sürmeli kızı sancak, yada kızına çok benzeyecek.
yada herhangi bi akrabasına benzetecek kardeşine yiğenine felan...
sevgilisi yada karısına benziycek olması şart değil... Tabiki şart değil ama adamın konuşması, bakışı falan hiç de öyle kızından, yeğeninden falan söz eder gibi değil karısı ya da sevgilisi gibiydi.

YUKSEL7128
21-12-05, 11:08
Tabiki şart değil ama adamın konuşması, bakışı falan hiç de öyle kızından, yeğeninden falan söz eder gibi değil karısı ya da sevgilisi gibiydi.

Bence de büyük ihtimal sevdiği kadın. Zaten kadınlardan bahsedilişine bakılırsa ihanete de uğramış biri olabilir.
Bence Zilan ve Hazar aşkına faydası olacak.
Yeni bölüm özetei ne zaman yayınlanır acaba?

Rana_su
21-12-05, 11:11
Bence Cesur'un yaptığı bencillikti. Tamam Resul'e hiçbirşey vermek istemeyebilirsin ama kardeşinin mutluluğundan, evliliğinden ve karısından daha mı değerli? Hiçbirşey ailenin yerini tutamaz bence. Ben kardeşlerimin mutluluğu için varımı yoğumu en büyük düşmanıma feda ederdim gerekse. Ayrıca da tüm bu olanları (arkadaşının ölümü, Nizar'ın Resul'un bıyığını kesmesi, Resul'un Bennu'yu kaçırıp Zilan'ı şantajla eve döndürmesi) düşüncesizce mafyanın ilgilendiğini bildiği bir kulübe talip olarak Cesur başlattı. Bence bu yaptığı cesaret değil aptallıktı.
cesurun bencilliği konusunda sana katılıyorum.zamane gençleri dediğimiz türden biri cesur. hiç birşeyi önemsemeyen, etrafında dönen olaylarla alakasız, sadece kendi bildiği doğrularla yaşayan birisi. dizidede fazla bir ağırlığı yok zaten.arkadaşına üzüldüğü kadar biarzda ailesi ile ilgilense daha iyi olurdu.arkadaşına verdiği söz ailesinden daha önemli onun için, arkadaşı ki onu bu pis işlere bulaştırdı. ama cesur etrafıyla o kadar kopukki bütün bu olayları başlattığından haberi bile yok.ayrıca değil resul başka biriside olsa cesur o kulüpten vazgeçmezdi.bence özellikle resul için söylenmiş bir söz değil.

YUKSEL7128
21-12-05, 11:17
cesurun bencilliği konusunda sana katılıyorum.zamane gençleri dediğimiz türden biri cesur. hiç birşeyi önemsemeyen, etrafında dönen olaylarla alakasız, sadece kendi bildiği doğrularla yaşayan birisi. dizidede fazla bir ağırlığı yok zaten.arkadaşına üzüldüğü kadar biarzda ailesi ile ilgilense daha iyi olurdu.arkadaşına verdiği söz ailesinden daha önemli onun için, arkadaşı ki onu bu pis işlere bulaştırdı. ama cesur etrafıyla o kadar kopukki bütün bu olayları başlattığından haberi bile yok.ayrıca değil resul başka biriside olsa cesur o kulüpten vazgeçmezdi.bence özellikle resul için söylenmiş bir söz değil.

Unutmayalım ki arkadaşı öldü ve bu kulüp yüzünden öldü.
Cesura biraz daha anlayışı davranmak lazım.
Bu aile ne kadar da törelerle içiçe olsa da çocukları bundan hep uzak kalmış.
Şuanda töreyle hepsi içiçe olmuş vaziyette ve Cesur da Hazar da bunu anlamaya çalışıyor.
Cesur için Saçmış sakalmış, façaymış bunların bir önemi yok, onun arkadaşı öldü sonuçta.
Tabi abisini ve mutluluğunda düşünmek zorunda ama hiç istemediği halde onlar için kendini ıraklarda buldu ve adam öldürdü, daha ne yapsın çocuk.
Zaten oyuncağa çevirdiler klübü bir onda bir bunda.
Birde Resul'un bir klup için Törelerini hiçe sayacağını nasıl düşündülerki.

purna
21-12-05, 12:19
özel hatta gösterdıler dun galıba barısmıslar cunki yanyanalardı

moonbeam
21-12-05, 19:35
Unutmayalım ki arkadaşı öldü ve bu kulüp yüzünden öldü.
........Tabi abisini ve mutluluğunda düşünmek zorunda ama hiç istemediği halde onlar için kendini ıraklarda buldu ve adam öldürdü, daha ne yapsın çocuk.
Evet ama Rana-su'nun dediği gibi Cesur'u bu mafyaya kulüp dolayısıyla bulaştıran arkadaşıydı. Mafya olayını bilmeseler haklıısn derdim. AMa kulüp sahibine neden sattığını sorduklarında adam mafyayla uğraşmak istemediği için olduğunu söyledi. Bu yüzden benim ikisini de anlamam ya da acımam mümkün değil. Buna bile biel lades denir. Başka kimseyi suçlama hakları yok, hatayı kendilerinde arasınlar (ayrıca da bu olayla Resul'ün değil alakası haberi bile yoktu).

Cesur'un Irak'a gidip adam öldürmesine gelince, adamın dizi boyunca ailesi için yaptığı tek şeydi. Bundan sonra girdiği bunalımı görünce tamam artık, dizinin en boş karakterine de bir kişilik verdiler diye sevinmiştim. Ama o gene eski hallerine döndü. Bu kulüp olayına arkadaşı uğruna bu kadar saplanması son derece saçmaydı. Özgür'ün ölürken ettirdiği yemin kadar saçma. İnsan o anda onu mu düşünür???? Hayatındaki en önemli şey bu muydu yani? Daha sahibi bile olamadıkları bir klüp?? Dizinin bu noktası tam klasik bir Türk filmi gibiydi. Özgür ikisinin aptallığı sonucu öldü. Gözükara Nizar bile Cesur'u bu mafyalı işe bulaşmaması için uyarmıştı.

SHELLALE
21-12-05, 20:04
YA arkadaslar kafayi bu kulube niye bu kadar taktiniz? sonuçta Cesur kulubu vermeyi kabul etti,Resul kabul etmedi.Yani Cesur'un bir suçu yok degilmi?
Benim anlamadigim Hazar konunun tatliya baglanmasi için baskalarinin birseyler yapmasini beklerken kendisi hiçbirsey yapmiyor.bu adam ne istiyor aslinda?
Ben burdaki çeliskiyi anlayamiyorum.

sumisali
21-12-05, 20:27
ya bencede sıkmaya başladı bu dizi hazar neden uzatıyor bu kadar zilan zaten ayrı bir dert bakalım bu gidişle ne olacak sabırsılzıkla bekliyorum yani

İgneni
22-12-05, 16:16
Yok abartmayalım. Bütün bölümü yazmadım, sadece seçmeler. ;)
Tamamlanır tamamlanmaz 30. bölümü de koyacağım.

Çok çok teşekkür eder, önünüzde saygı ile eğilirim. Bu hafta bende seyredeceğim. Sizin sayenizde 2 bölümü seyretmiş kadar oldum.

Bu arada merak ettim. Zilan Hazar'ı almaya gitti mi? Yani Adalı ile yaptığı telefon konuşmasının devamı nasıl gelişti.

Jessi
23-12-05, 01:05
Arkadaslar ben bu pazartesi yenimi yoksa eski bölümmü oynayacak merak merak ediyorum.Sizler birsey biliyormusunuz?atv Avrupada fragmani cok gec veriyorlar.Ben bunu Mahzun Kirmizigül in sitesinde okudum.Belki de yanlis yazilmisdir.30 bölümle ekranda yaziyor.

moonbeam
23-12-05, 05:23
İğneni,

Adalı Zilan'ı almaya geldi. Zilan'ı gördü ve başka bir kadını hatırladı. Orada bitti. Resimlerini resimler bölümünde bulabilirsin.

Jessi, sanırım oraya yanlış yazmışlar, bu hafta ve önümüzdeki hafta yeni bölüm var. Ondan sonra bayram zamanı 2 hafta eski bölümlerden kolaj gösterecekler.
Fragman oraya geç geliyorsa burdan takip edebilirsin. Biz gördüğümüzde fragmanda neler olduğunu yazıyor ve kaydedebilirsek resimlerini de koyuyoruz.

YUKSEL7128
23-12-05, 15:19
yeni bölüm özetinin bugün verilmesi gerekiyordu, hala yok.
Diğer dizilerin özellikle TMC'nin dizi yayınlandıktan 2 gün sonra yeni bölüm özeti geliyor.
Bizde en azından özet üzerine yorumlar yapabiliyoruz.
Keşke AS de öyle olsa.
Foruma sürekli bakıyorum gelişme yok.
Fazla foto da konulmuyor.

Jessi
23-12-05, 16:54
Tesekkürler arkadaslar.Icim rahatladi.Isallah fragmani bugün gösterirler.Umarim Zilan ve Hazar i beraber görürüz.Su Ali Sürmeli de ortalihi fazla karistirmaz.

iBRAHİM
24-12-05, 12:53
arkadaşlar ben yeniyim ama aşka sürgünü başladıgından itibaren izliyorum ama şu aralar dizi cok karıştı inşallah düzelir

sumisali
24-12-05, 20:08
fragmanı verdiler ya galiba hazarla zilan barışıyor zilan eve geliyor...bennu gelinlikli bir şekilde intihar ediyordu... yusuf ağlıyordu bayağı bir karışık bölüm bizi bekliyor

iBRAHİM
24-12-05, 20:13
fıragmanı bende izledim zilan la ahazar barışıyorlar resulün durumu bozuk inşallah çok fazla sorun yaratmaz pazartesi gününü bekliyoruz

GeLiNcIk88
25-12-05, 00:54
valla arkadaslar son bolumde zilan bennuyu kurtarmak icin kendini feda etti ama.......
zilan herkese fedakarlik yapiyor ama kendisi ve hazar icin yapamiyor bence once kendisi ve hazar icin fedakarlik yapmasini ogrenmesi lazim
yoksa aska surgun gayet guzel bir dizi

sumisali
25-12-05, 15:00
resul kesin bir pürüzlük çıkartacak özetlerde durumu kötü görünüyordu zilanla hazarın barışmasına sevindim ya

purna
25-12-05, 16:23
evet barısıyorlar sevındım simdi resulede yazık oldu....

iboiboibo
25-12-05, 16:39
ya arkadaşlar bu dizide en sevdiğim kişi resul. töre savaş cinayet zihniyetine tabii ki karşıyım ama beni çok güldürüyor. geçen haftaki bölümde bir söz söyledi, dizi bitene kadar kahkahaya boğuldum. neyse o sözü burada söylemeyeyim. neyse ali sürmelinin de diziye girmesi ayrı bir renk kattı. zilana feriha dedi ya, ortalığı karıştıracak galiba. neyse hazarla zilanın barışmasına sevindim. bu bölümde resulu gene büyük bir zevkle seyredeceğim. her bölümde adam beni güldürüyor ya.

Büsra
26-12-05, 15:21
arkdaslar bence 31.Bölümden sonra hersey düzelmeye basliyacak....
Fragman bence Süperdi gelecek bölümlerde Süper olur insallah ...

iBRAHİM
26-12-05, 16:34
arkadaşlar zilan la hazar barıştılar ama sorunlar olabilir ali sürmeli bence bazı sorunlar yaratabilir,diziye sadece boşluk doldursun diye girmedi.

Siyahinci
26-12-05, 16:43
Sitede aynı konularla ilgili başlıklar açmazsanız seviniriz. Sitemizde kalabalık yapan başlıklar açmazsanız,forumlarımız daha düzenli ve seviyeli bir hale gelir.Yorumlar ile ilgili iki başlığı buraya ekliyorum.Yorumlarınıza buradan devam edebilirsiniz.

saygılar
dizifilm.com moderatörü
siyahinci2

Jessi
27-12-05, 00:20
Dizi simdi bitti.Yoksa simdi de Resulun aciklamalarindan sonra da Azzam bey mi Zilan i göndermeyecek.Gerci cocuk meselesini Zilan biliyor ama yine de Zilan ailesinin sözünden cikmadihi icin ben böyle birsey olabilir diye düsünüyorum.Isallah böyle birsey olmaz ve evlerine beraber dönerler.Bu bölüm cok güzeldi.Zilan ve Hazar beraber görmek daha da güzeldi.

ndeniz
27-12-05, 10:44
evet arkadaşlar dün dizimiz güzeldi.hazar ve zilan nihayetinde birbirlerinin dilinden anlamaya başladılar.birbirlerine kenetlendiler.umarız karşılarına çıkacak sorunlarda bu bağları kopmaz ve birlikte hareket ederler.ama resul bakalım onları ne güç durumda bırakacak..adalı onların karşısına nasıl çıkacak...umarız kii hazar ve zilanı ayıracak derecede olmaz..

azade01
27-12-05, 12:36
dünkü bölüm çok güzeldi resmen kalpim duracakdı berrin hanımın şom ağızlı içine doğan çıkdı resul ne yapacak?bence zilan söyletmiyecek çünkü zilan onun için sustu resulde susacak.Adalıda onların karşısına bir iş adamı olarak çıkacak belki ortakları olur.

Melisa2000
27-12-05, 13:08
dün akşamki bölümde resulün 5 yaşındayken hasanın amcasını öldürüşüne tanık olduğunu söylemesi kafamı karıştırdı.neden derseniz dzinin başından beri anlatılan konudan anladığımı önce anlatayım.hatan varsa lütfen belirtin.desten hala yüzünden azizoğluları ile şahvarların arasında kan davası başlamış hasan destanı alıp istanbula gelmiş.istanbulda zengin olmuş ve istanbul kızı olan berrin hanım ile evlenmiş ve çocukları olmuş.eşi ve çocukları mardini hiç görmemiş.çocukların en büyüğü asya sonra hazar geliyor.diziye göre hazar 30 yaşında.Azzam beyin en büyük çocuğu resul sonra cemal sonra dilan o 21-22 yaşlarında sonra zilan oda 18 yaşında en küçük kavi oda 14-15 yaşlarında duruyor.bu konuda umarım mutabıkız.bu durumda hasan cinayeti istanbula gitmeden önce işlemiş oluyor.hazar 30 ise asya 32-33 falan olmalı 1 yılda hamilelik falan diyelim.bu durumda hasan 35 sene önce azzamın kardeşini öldürdü ve resul bu olaya tanık oldu ve resul o zaman 5 yaşındaydı.bu hesaba göre resul 40 yaşında. :D ama o kadar gözükmüyor.hatta resul hazardan yaşlı .ayrıca resul ile kavinin yaş farkı 25 falan oluyor.peki şimdi size bir sorum var. RESUL KAÇ YAŞINDA? :confused:

Jessi
28-12-05, 01:55
Arkadaslar Zilan biraz önce Özel Hat da acikladi.Baris bozulacakmis.Hazar ve Zilan gizli görüseceklermis mesajlasacaklarmis ama ayni evde yasayamayacaklarmis.Bu ne simdi.Bu dizi niye hep ters yöne dogru gidiyor.Ben Zilan in bu sefer Hazarin yaninda olacagindan emindim ama yine yanilmisim.Zilan herkese verdigi sözleri tutuyor sadece esine verdigi hicbir sözü tutmuyor.Artik bu diziden herseyi bekliyorum.MK hayrani olmasam bakmiyacahim ama yine bakiyorum.Isallah bayram üstü bizi biraz sevindirirler.

a.unal
28-12-05, 02:10
evet bende barisin bozulacagini dusunmustum, ama ben zilanin bu sefer hazarin yaninda olmasini beklerdim...bence resul gercekleri soyledikten sonra hazzam bey gittikce resula guvenecek ve yavas yavas hasan azizoglununu kardesini oldurdugune inanacak...bu dizinin her bolumu beni olduruyo :) insan acikli yaparda bu kadar yapmaz :) bu dizi yine cok karisik hersey olabilir.... ha bide bernu konusu var onutmayalim intar edecek....

Rana_su
30-12-05, 14:08
anlaşılan gene hop oturup hop kalkıcaz. dizinin sonunda şok edip iki hafta bekletecekler.;) ;) ;)

Rana_su
30-12-05, 15:18
Bu bölümden sonra iki hafta yokmuş. sanırım bayramda ve ondan sonraki haftalarda diziyi harcamak istemiyolar. kimse izleyemez diye herkes tatilde olacak. reytingler düşmesin diye. birde mk'nin bayram programları varmış galiba.para kazanacak yani.

gzm
31-12-05, 18:02
Bu bölümden sonra iki hafta yokmuş. sanırım bayramda ve ondan sonraki haftalarda diziyi harcamak istemiyolar. kimse izleyemez diye herkes tatilde olacak. reytingler düşmesin diye. birde mk'nin bayram programları varmış galiba.para kazanacak yani.

2 ocakta yeni bölüm var fragmanı gördüm resimler bölümünde bölüm resimleri eklendi

sumisali
01-01-06, 12:15
2 ocakta yeni bölüm var fragmanı gördüm resimler bölümünde bölüm resimleri eklendi
evet fragmana bakılırsa yine olaylı bir bölüm olacağa benziyor ya ben bir olayı anlamadım geçen bölümde resulun bahsettipği olay ne kim kimi vurmuş anlayan varsa bana da anlatırsa sevinirim

honey88
02-01-06, 23:49
dikkatinizi cektimi bilmiyorum ama Azzam beyin oturma odasindan bakarken kar yagiyordu ama disariyi gösterirken öyle birsey söz konusu degildi!!!!

deliadam
03-01-06, 00:31
evet. oluyor öyle şeyler. sahneleri aynı gün çekme şansları olmadığı için her dizide oluyor ne yazıkki.

Dilan86
03-01-06, 01:42
birde balikci adam evidnen disariya cikarken üzerinde siyah mont vardi ormanda ise gri bir mont giymisti...

daybreak
03-01-06, 02:02
hazar hastanden çıkıp eve gelirken yüzünde kirli sakal vardı. ama eve gelip yataktan kalktığında abim cillop gibiydi.

daybreak
03-01-06, 02:05
hasan azizoğlu, azzam şahvarın kardeşini vurmuş. ve sanırım azzam beyin kardeşi halanın sevdiği...

Jessi
03-01-06, 02:22
Arkadaslar dizi yi iyice cikmaza sokuyorlar.Sanki Zilan ve hazar in kavusmasini imkansiz hale getirmek istiyor gibiler.Bana kalirsa Azzam bey Zilan i gizlice kandirip götürecek.Yani hazar ve Zilan in arasini yine bozacaklar.Artik sinirlenmiyorum.Cünkü artik dizilerde yeni adet oldu önce evlendiriyorlar sonra ayiriyorlar.Bence artik yazarlar baska birseyler düsünsün.Evli olan insanlari ayirmadan.

iBRAHİM
03-01-06, 10:47
arkadaşlar bence hazar zilan'ı kaçırabilir veya zilan hamile olabilir bu olursa işler değişecektir

ladydefne
04-01-06, 00:43
aska sürgüne ilk bölümden beri bakiyorum ,ama biraz daha böyle giderse ben bu diziyi bosicam arkadaslar zaten üc haftadir dizi yi seyretme hevesim iyice kacti ,dün biraz seyredeyim dedim fena oldum ,ay nerde görülmüs evli bir kizi hemde zorla evlendirdigin bir kizi koca evinden tekrar cikaracan hemde kiz istemedigi halde törelerimiz mis .tam tersi törelerimizde kizi zorla koca evinden cikarmak diye ben bir sey hic duymadim .:yt28: :img-beee:

gzm
04-01-06, 02:34
aranızda diziyi kaydeden varsa diziden bir müzigi isteyecektim

bu haftaki bölümde bir sahne vardı müzikle beraber herkesi gösterdiler hazarı zilanı dilanı bennuyu.... müzik cok güzeldi elinde olan varsa ekleyebilirse cok sevinirim

ladydefne
06-01-06, 17:44
ben senin aşka sürgün izleyicisi olduğuna inanmıyorum....sen bir ajansın...izlemiyorsan izleme zaten izlediğinede inanmıyorum.aklın sıra başkalarını diziden soğutacan....ha ha ha ....kimse bu diziyi bırakmaz...var git yoluna..

ben basbayagi da aska sürgün ün izleyicisiydim ,inanmassan sor kim kimdir konu nedir anlatayim yorum yapayim ,ben sadece böyle giderse artik izlemicemi belirtmistim .ajan falan da degilim,ne yani benim söylememlemi millet soguyacak .benim takildigim nokta olayi sadece zilan la hazarin evliligine dönüp dolasip takilmalari .artik baska konuya gecseler iyi olur cünkü bayagi baydi insanlari insallah senarisler duyarda bir degisiklik yaparlar .

deliadam
07-01-06, 12:06
Arkadaslar dizi yi iyice cikmaza sokuyorlar.Sanki Zilan ve hazar in kavusmasini imkansiz hale getirmek istiyor gibiler.Bana kalirsa Azzam bey Zilan i gizlice kandirip götürecek.Yani hazar ve Zilan in arasini yine bozacaklar.Artik sinirlenmiyorum.Cünkü artik dizilerde yeni adet oldu önce evlendiriyorlar sonra ayiriyorlar.Bence artik yazarlar baska birseyler düsünsün.Evli olan insanlari ayirmadan.

Bölüm resimlerinden de anlaşıldığı gibi ayrılma yok. İçin rahat etsin Jessi. Ben Aşka Sürgün'ün öteki diziler gibi aynı şeyleri ısıtıp ısıtıp önümüze koymayacağına güveniyorum. Evet, öteki dizilerdeki gibi önce çıkmaza sokuyorlar, ama her defasında aşk galip geliyor. Her şeyi aşklarıyla yeniyorlar. Ajan olarak itham edilen arkadaş da bence hiç kaygılanmasın. Konu bulamamalarından değil, Hazar'la Zilan'ın önüne en büyük engelleri de koymak istemelerinden Hasan'ın katil olması gibi bir olay koydular. Böyle yaptılar ki, bu kadar büyük bir problem bile varken Hazar ve Zilan bunlara karşı koysun, en büyük problemleri bile aşklarıyla yere sersinler. Artık onlar birbirlerinde deli gibi aşık bir çift. Bu yüzden bende en ufak bir kaygı yok. Bence kimsede olmasın. Bu güzel çiftin bütün engelleri düşe kalka, acı çeke çeke, bir bir aştıklarını görmek beni mutlu ediyor. Aşkları başka türlü sınanmaz.

dilekg
09-01-06, 01:38
Dizi içerisinde ele alınan toplumsal sorunlar dikkatinizi çekti mi? Kağıt toplama kampanyası, eğitime destek gibi çok güzel konulara değiniyorlar. Siz ne düşünüyorsunuz?

deliadam
09-01-06, 05:12
aşka sürgün zaten başlıbaşına toplumsal sorunları işliyor. töre kanunları bunların en birincisi. ama kağıt toplama ve eğitime destek konularına da değinmiş olmaları takdire şayan. böyle konuların reyting alması güç olmasına rağmen buna cesaret etmelerini alkışlıyorum. belki yeterince değinemiyorlar ama bu da yeter. yüksek reyting alan bir dizinin hemen her bölümünde kağıt toplamak zorunda olan elif ve annesi ayşeyi izleyen izleyici, her bölümde ufak da olsa bu konuda düşünmek zorunda kalıyor. dizinin katkısı oluyor bence.

aliyeaynalar
09-01-06, 12:27
dizinin bugün niye bölümü neden yok anlamıyorum
bayramda değil üstelik..

iboiboibo
10-01-06, 13:29
arkadaşlar yeni bölümü süper olacak galiba. hiçbir dizide oynamayı kabul etmeyen haluk levent yakın arkadaşı ditye mahsunu kıramamaış. klübe bomba falan koyuyorlar. süper bir bölüme benziyor.

trueblue
10-01-06, 22:46
hasan azizoğlu, azzam şahvarın kardeşini vurmuş. ve sanırım azzam beyin kardeşi halanın sevdiği...
Kimin kimi öldürdüğü konusu biraz karışık. Azzam ile Hazar arasında kan davasıda kimin kimi öldürdüğü ile ilgili replikleri başka bir sitede okudum.o noktayı senaristler bayağı karıştırmışlar.Ayrıca Hasan İstanbul'a yerleşip evlenmiş çocukları olmuş,çocukları hiç Midyat'a gitmemiş.Hazar otuz yaşında ablası Asya daha büyük o zamanlar Hasan İstanbul'da olmalıydı.Resul'ün dedeğine göre Hasan cinayeti otuz sene önce resul beş yaşında iken işlemiş.Resul otuzbeş yaşında gibide durmuyor.Ayrıca zilan on sekiz dilan yirmibir yirmi iki yaşında falan ise ağbisi arasında onüç ondört yaş fark oluyor.Ayrıca en küçükleri Kavi ondört onbeş yaşında aralarında yirmi yaş var.Bu nasıl iş ise.Hasan cinayeti işlediği söylenen sahnede tam doğulu gibi.Hiç İstanbul'da oturan zengin adam hali yok.Halbuki karısı Berrin hanım dizide hiç kaba doğulu,poşulu bir adamla evelenecek gibi bir karakterçizmedi.Dizideki karışık noktalardan birde bu.Son üç bölümde mantık hataları çok sayıda görüldü. :mad72:

sumisali
11-01-06, 12:31
ya bu dizi ne kadar karıştı ya artık hiç bir zevk vermiyor nedense ama düzelsin artık ya şu karmaşalar

cansu_a
12-01-06, 01:36
şimdi celal hapisten çıkıcak mı yanlış hatırlamıyosam azzam bey hasan beyden oğlunu hapisten çıkarmasını istedi bu durumu berrin hanım nası kabullencek barış nası devam etcek?? ama celal çıksın bence de

ladydefne
12-01-06, 13:21
Artik düzeltebilirlermi ki bence yapilar bir halt isin icinden senaristlerin kendiside cikamicak yada bir sekilde bize unutturacaklar .Simdi resul gercekten kac yasinda bir bilen varsa söylesin .Hasan simdi adam öldürdü Resul de gördü tabi bizde yuttuk.Niye babasi demiyor oglum sen daha dünkü cocuksun nerde görecen diye.

Ya senaristler lütven duyun sesimizide böyle güzel basladiginiz bir diziyi berbat etmeyin eger konu falan bulamiyorsaniz güzelce tadinda birakin .Yoksa bizleri fitik edeceksiniz. :img-huh:

melisa16
14-01-06, 14:37
merhaba arkadaslar...
bir sorum olacakti...haluk levent 16 ocac´ta aska sürgün dizinde oynicakmis- dogru mu???

Jessi
14-01-06, 17:54
Evet dogru.Fragmanda gösterdiler.Cok güzel bir bölüm.Hazar ve Zilan cok mutlu gözüküyorlar.Isallah biraz böyle gider.

trueblue
14-01-06, 19:26
Resul klübe bomba koyduracakmış ve azzam içerde olacakmış.Şu Resul ne hayırlı evlat. :mad72: Azizoğullarına zarar vereyim derken baba katili olacak.

deliadam
15-01-06, 02:01
Bence Azzam ölmez. O bomba patlamaz, patlasa da Azzam'a bir şey olmaz.

purna
15-01-06, 12:07
zılan ve hazar içerde olabılırmı cunkı oturuyorlardı

sumisali
15-01-06, 15:16
zılan ve hazar içerde olabılırmı cunkı oturuyorlardı
ewvet bir yerde oturuyorlardı ama neresiydi tam anlayamadım ama evleri olabilir ya boömba patlayacakmı acaba fragmanda gösterdiler bir deresul çok endişeliydi ya

tuba333
16-01-06, 01:24
Zilanla HAzarin oturdu merdiven, catinin merdiveni(pionun oldu yer).
O emrdivenleri oncede göstermislerdi, Zilan baba evine dondu bölum Hazar orda oturup aglamisti...

tuba333
16-01-06, 01:37
ASKA SURGUNDE görupte " bu kadarda olmaz" dediklerimiz hala Turkiyenin bir yerlerde var.
Bize aynanin görmedimiz kismini gösteriyor ASKA SURGUN...

purna
16-01-06, 12:02
resulun babası sanırım içerde kalmıs onun için endıselı

Jessi
16-01-06, 23:55
Bu kadar da olmaz diyorum.Dizi simdi bitti.Hazar i zorla Zilandan ayiracaklar.Yani Hazar Zilan i kendinden uzaklastiracak.Bunu bu diziye nasil yapiyorlar anlamiyorum.Tam türk filmi oluyor.Ya ne olur beraber mücadele versinler.Bundan sonraki bölümlerde Hazar Burcuya ilgi gösterecek güya.Yani ne olacahini simdiden biliyoruz.Ask oyunu dizisindeki gidisatin aynisi.Valla Tebrikler.Azzam bey mutlu olsun.Bundan sonra ben ve arkadaslarim izlememe karari verdik.Adali yardim eder diye düsündük ama oda bir ise yaramadi.Yani Hazar ve Zilan a yazik oluyor.Hazar da Burcu ve ohlunla mutlu olsun. :mad72:

deliadam
17-01-06, 05:24
Bu kadar da olmaz diyorum.Dizi simdi bitti.Hazar i zorla Zilandan ayiracaklar.Yani Hazar Zilan i kendinden uzaklastiracak.Bunu bu diziye nasil yapiyorlar anlamiyorum.Tam türk filmi oluyor.Ya ne olur beraber mücadele versinler.Bundan sonraki bölümlerde Hazar Burcuya ilgi gösterecek güya.Yani ne olacahini simdiden biliyoruz.Ask oyunu dizisindeki gidisatin aynisi.Valla Tebrikler.Azzam bey mutlu olsun.Bundan sonra ben ve arkadaslarim izlememe karari verdik.Adali yardim eder diye düsündük ama oda bir ise yaramadi.Yani Hazar ve Zilan a yazik oluyor.Hazar da Burcu ve ohlunla mutlu olsun. :mad72:

Bence boşuna kaygılanıyorsun Jessi. Dizide yaptıkları bir şaşırtmaca bence. Biz öteki klişe ve benzer dizilerle aynı yöne gittiğini düşünelim diye bize böyle hissettiriyorlar. Sonra da bambaşka bir çözüm bulup hepimizi şaşırtıyor, yine beğenimizi kazanıyorlar. 32.bölümün sonunu izledikten sonra hangimiz Hazar'ın babasıyla konuştuktan sonra Şahvarlar'ın evine gittiği gibi Zilan'ı elinden tutup ordan çıkaracağını tahmin etmiştik. O bölümden sonra da, senin yukarda belirttiğin hislere kapılıp kaygılanmıştık. Ama öyle bir şey olmadı, Hazar teslim olmayıp gitti ve karısını alıp getirdi. Gelecek bölümde de böyle bir şey olacak bence. Bu dizide ne tür engelle karşılaşırlarsa karşılaşsınlan, birbirlerine aşık olan Hazar ve Zilan'ın bütün engelleri aşklarıyla yendiklerini gösteriyorlar bize. Ve ben galiba bu yüzden seviyorum bu diziyi. Burcu'dan nefret ediyorduk, hatta çoğumuz ölmesini istiyorduk Hazar'la Zilan'ın aşkına engel olacak diye. Ne oldu? Burcu da bebek de yaşıyor, ama Hazar'la Zilan'ın aşkına engel olabiliyor mu? Hayır. Ben şuna inandım: Birbirine aşık olan bu çiftin karşısına, hangimizin karşısına çıkarsa çıksın pes edeceğimiz engeller çıkarmaya devam edecekler, ama bizim çiftimiz her defasında bu engellerden alınlarının akıyla ve aşklarını daha da büyütmüş olarak kurtulmayı başaracaklar; onların bu gücü aşklarından geliyor.

GULBEYAZ76
17-01-06, 13:32
Ben Civanın hissettiklerini anlamakta zorlanıyorum.Sizce dilanlamı ilgileniyor yoksa gazeteci kızlamı?

yesil_mavi
18-01-06, 16:02
Bence Civan Dilani seviyor ama aileler arasindaki bu soguk savas yüzünden bunu dile getiremiyor... Ve bence Dilanla daha cok yakisiyorlar birbirlerine...

YUKSEL7128
18-01-06, 19:01
Civan dilanı değil diğer kızı seviyor.
Dilanı sevmesi zor , ve bunu belli etmeye çalışıyor zaten.
Bunun olmaması lazım, Dilan için başka birini bulsalar çok daha iyi.
Olaylar baya karışmaya başladı, gelcek bölümü merakla bekliyorum.
Gerçi aynı konu içersinde biraz boğulmaya başladı ama, Töreler Türkiye gerçeği....
Hala töre ile hareket edenler var.

tuba333
19-01-06, 02:57
Ben kesinlikle Dilan Civan askina karisyim. Dilan Ardayi sevmisti(buna tam sevgi diyemeyiz aslinda. Dilanin iki gördu hic konusmadi adami,nasil seve bilir?, hoslandi diyelim daha dogru olur).

Simdi Dilan Civana nasil birseyler hisede bilir, bence cok sacma...

AMa ben Merveyide Civana göre bulmuyorum, baska birini bulsun senaristler :icon_mrgr

aliyeaynalar
19-01-06, 12:51
arkadaşlar ne dersiniz bomba patlarmı
kimse bomba ile ilgili birşey yazmamış..
patlarsada hazan,zilan adalı ölürmü ?

deliadam
19-01-06, 12:57
Bombanın patlamayacağı belli. Bence Miço bulacak bombayı ve Adalı imha edecek. Adalı'ya mahkum olacaklar böylece. Yani bundan böyle Adalı tehlikeli adam olmaya başlayacak bence. Ona çok güvenecekler ama sonra güvendiklerine çok pişman olacaklar.

ndeniz
19-01-06, 16:35
patlarsa bile hazar ve zilan ağır yaralanacaklar...ve bunun bedelini resul ağır ödiyecektir..

Jessi
20-01-06, 14:33
Bence boşuna kaygılanıyorsun Jessi. Dizide yaptıkları bir şaşırtmaca bence. Biz öteki klişe ve benzer dizilerle aynı yöne gittiğini düşünelim diye bize böyle hissettiriyorlar. Sonra da bambaşka bir çözüm bulup hepimizi şaşırtıyor, yine beğenimizi kazanıyorlar. 32.bölümün sonunu izledikten sonra hangimiz Hazar'ın babasıyla konuştuktan sonra Şahvarlar'ın evine gittiği gibi Zilan'ı elinden tutup ordan çıkaracağını tahmin etmiştik. O bölümden sonra da, senin yukarda belirttiğin hislere kapılıp kaygılanmıştık. Ama öyle bir şey olmadı, Hazar teslim olmayıp gitti ve karısını alıp getirdi. Gelecek bölümde de böyle bir şey olacak bence. Bu dizide ne tür engelle karşılaşırlarsa karşılaşsınlan, birbirlerine aşık olan Hazar ve Zilan'ın bütün engelleri aşklarıyla yendiklerini gösteriyorlar bize. Ve ben galiba bu yüzden seviyorum bu diziyi. Burcu'dan nefret ediyorduk, hatta çoğumuz ölmesini istiyorduk Hazar'la Zilan'ın aşkına engel olacak diye. Ne oldu? Burcu da bebek de yaşıyor, ama Hazar'la Zilan'ın aşkına engel olabiliyor mu? Hayır. Ben şuna inandım: Birbirine aşık olan bu çiftin karşısına, hangimizin karşısına çıkarsa çıksın pes edeceğimiz engeller çıkarmaya devam edecekler, ama bizim çiftimiz her defasında bu engellerden alınlarının akıyla ve aşklarını daha da büyütmüş olarak kurtulmayı başaracaklar; onların bu gücü aşklarından geliyor.
Ben artik öyle düsünmüyorum.Dizilerin gidisati artik hep ayni.Ben olacaklari az cok tahmin ediyorum.Hazar Zilan kendinden sohutacak.Bunu da Burcuya dönerek basaracak.Bu arada Adalida Zilan ya kaciracak ya da kendine cekecek.Bem Adalinin Zilan ve Hazar Iliskisini olumlu etkileyecek diye düsünmüstüm bastan ama yanilmisim.Onlarin askini destekliyeyen kimse yok dizide.Isallah senin dedigin gibi olur ama sanmiyorum.Zilan Hazar dan nefret edecek duruma gelecek.Zaten Zilan birseylerden süphelenmeye basladi bile.Hazar in son bölümün basindakiyle sonundaki hareketleri aynimiydi?Cok yazik oluyor diyorum.Oysa bende senin dedigin gibi beraber herseyi halletmelerini umuyordum artik.Ama nerde.Azzam beyin yaptigi gibi bir sacmalik varmi gercek hayatta.Bilmiyorum daha ne sacmaliklar bulacaklar.

keremcem d
22-01-06, 14:58
evet ya cok güzel örnekler veryiorlar bize onlari takdir etmeliyiz

trueblue
23-01-06, 01:31
evet ya cok güzel örnekler veryiorlar bize onlari takdir etmeliyiz
Örnek vermiyor yanlış olanı gösteriyorlar.Bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın diyorsan o başka.Ben batılıyım ama doğuda böyle yaşayan bir çok insan var.Töre cinayetleri almış başını gidiyor.Diziler örnek yaratıyor ama kötü örneklere değil iyi örneklere bakalım.

bloom**
24-01-06, 00:17
şükür izledik ve zilanda hazar da ölmedi

trueblue
24-01-06, 01:43
Zaten başrollerden birinin ölmesi yada yaralanması mümkün değildi.Ama heyecan dozu ayarlanamdığı için son dearece etkisiz kaldı.Berbat bir bölüm izledik.Dizi tepesi üzerine gidiyor.Hazar Zilan'a ben Burcu ve oğluma dönmek istiyorum diyecek.Zilan'da baba evine dönecek.Burcu ile Hazar'ın nikahı yakındır. :img-huh: Senaristler resmen intihar ediyorlar. :img-swoon

gzm
24-01-06, 02:23
ölmediler daha sinir seyler olacak zilanı kendinden sogutmak icin burcuyu kullanacak zilan evine dönecek

zilana babasıyla ilgili gercegi anlatıp beraber barısı saglamaları bu dizinin hep karsı oldugu töre ve kan davalarını devam ettirmeme cabasına katkıda bulunurdu ama tersi olursa bu kadar bölüm savunulan olay ve bölüm bosu bosuna olur

diloy58
27-01-06, 17:45
35 bolumde ozete bakilirsa hazar zilan soylemicek

diloy58
27-01-06, 18:30
bence guzel bi bolum olacak.
ozet'e bakilirsa hazar zilan'a ayrilalim demeyecek.
hasan bey katil oldugunu aciklayacak galiba.

moonbeam
27-01-06, 21:55
aska sürgüne ilk bölümden beri bakiyorum ,ama biraz daha böyle giderse ben bu diziyi bosicam arkadaslar zaten üc haftadir dizi yi seyretme hevesim iyice kacti ,dün biraz seyredeyim dedim fena oldum ,ay nerde görülmüs evli bir kizi hemde zorla evlendirdigin bir kizi koca evinden tekrar cikaracan hemde kiz istemedigi halde törelerimiz mis .tam tersi törelerimizde kizi zorla koca evinden cikarmak diye ben bir sey hic duymadim .:yt28: :img-beee:
Ladydefne, biraz geç oldu biliyorum ama yine de mesajına cevap vermek istedim. Törelere göre barışın/anlaşmanın bozulması halinde kan bedeli ya da berdel olarak verilen kızın geri alınması son derece normalmiş ve törenin bir parçasıymış. :icon_roll

dişiAslan
28-01-06, 15:42
bence hazar zilana söylemek istediklerini söyleyemiyicek. dizi gitgide heycanını kaybediyo ama ne olursa olsun ben bu diziyi izlemekten asla vazgeçmeem

diloy58
28-01-06, 15:53
az once frangmani gordum baya bi heyecanli olacak.
nizar ormanlik gibi bi yerde yaninda cesur galiba vuruluyor

moonbeam
28-01-06, 22:40
Fragman biraz aceleye gelmiş gibiydi. Belki yine yetiştiremediler ve gelecek sefere fragman değişecek. Sanki bazı sahneler geçen haftadandı*. Biraz da kısa gibi geldi. Yanılmış olabilirim. İşte gördüklerim:

- Zilan'ın da içinde bulduğu aile fotoğrafı çekiliyor. Cesur tripod üzerinde makinayı ayarlıyor, Zilan mutlu görünüyor. Hazar kötü birşey söylemiş olamaz.
- Nizar, Cesur ve kankaları ormanlık bir yerde Façalı ve adamlarını gözetliyor, sonra silahlar patlamaya başlıyor. Cesur bacağından vuruluyor. Nizar silah elinde Façalı'nın başında ama son anda vuramıyor gibi. (Bunu parça parça diğer sahnelerin arasına serpiştirilmış gibi gösterdiler, anladığım bu. Geçen haftanın bomba sahneleri gibi fragmanın çoğunu bu sahne oluşturuyordu.)
- Bir sahnede Dilan sokakta ağlayarak yürüyordu. Daha sonra gelen bir sahne Civan'la buluştuğu ve onun yürdüğünü gördüğü anı gösteriyordu. Bence bunları şaşırtamaca olsun diye ters koydular ve bu buluşmada olan birşey Dilan'ı ağlattı.
- Azzam albümde siyah beyaz bir fotoğrafa balıyor. Kendisi ve ölen kardeşi olmalı.
- Adalı'nın oğlu Barış'ı gösterdiler ama sahneyi hatırlamıyorum.
- Bir sahnede Hasan'ın düşünceli hali, bir başka sahnede sokakta kar altında telefonla konuşması.
- Resul'ün evde birine (Mihri ya da Zilan olabilir) heyecanlı ve mutlu mutlu birşeyler anlatması.

* Geçen haftadan olduğunu düşündüğüm sahneler Hazar ve Zilan'la ilgiliydi. Birinde Zilan mavi pijamasıyla Hazar'ı bekliyordu yatak odasında, öbüründe de Hazar Zilan'ı uyurken seyrediyor.

trueblue
31-01-06, 00:07
Dizinin başında korktuklarımız olmadı diye sevindik.Sonra ne oldu hevesimiz kursağımızda kaldı. :sad0143:
Yeni kriz kapımızda birini öbür kapıtan yolcu ettik diğeri çıkıp geldi.Amaç izleyiciye eza cefa çektirmekse senaristler çok iyi başarıyor. :img-cold: Senaristler iki hafta gerdiler gerdiler sinir ettiler sonrada.Oh tamam ayrılmayacaklar demeye kalmadan tekrar bir kriz daha patlattılar.:fighting2

SHELLALE
31-01-06, 00:58
Arkadaslar bu diziyi çok sevdim valla. Ama anlamadigim, sizin neden her bolum bittikten sonra çok sinirlendiginiz.Cunku bu bir dizi, ve insani meraklandirmak senaristlerin i$i. Her bolumde sizin istediginiz olamaz.Cunku herkesin i$tegi ve arzusu baska.Ayrica her bolum istedigimiz gibi olursa çok basit ve zevksizle$ir. Boyle bir durumda heyecan ve merak olmaz, insan izleyi istemez .Nasil olsa sonu boyledir, du$uncesine kapiliriz.Ayrica karakterleri tanimaya ba$ladik. Hazar asla karisini birakmaz, Zilan babasi istemedikçe ailesini terk etmez(mecbur kalmadikça tabi) ,gerisini gorucegiz.Bir Adali'yi tanimadik.Acaba o nasil? Gerçekten Hazar'in arkada$imi yoksa baska planlari varmi ileriye donuk? Onuda zaman gosterecek.
Uzun lafin kisasi bunu bir oyun olarak gorun, kurallar zaman zaman degi$ebilir.Ama sonuçta dizi mutlu sonla biter.Umarim dizinin omru 2 seneyi geçmez, çunku uzun diziler sonuçta sikici olmaya ba$lar. Bu gunku bolum izleyebildigim kadariyla yeni olaylara gebe!

Bu arada bu foruma fazla kimse takilmiyor gibime geldi .Haksizmiyim acaba?

gzm
31-01-06, 02:10
bende ne kadar cabuk halledildi demistim olay

kardesinin hapisten cıkması tekrar karıstıracak iki aileyi ama bu olay hazar ve zilan arasını bozmaz o zamn barıs saglanmıs olmaz hazar sinirli oldugu icin söyledi bunları

bu arada hazar kardesini resulun vurdugunu biliyor ama zilan söylemedigi sustu diye hatırlayorum yoksa yanılıyorum mu

moonbeam
31-01-06, 11:43
Arkadaslar bu diziyi çok sevdim valla. Ama anlamadigim, sizin neden her bolum bittikten sonra çok sinirlendiginiz.Cunku bu bir dizi, ve insani meraklandirmak senaristlerin i$i. Her bolumde sizin istediginiz olamaz.Cunku herkesin i$tegi ve arzusu baska.Ayrica her bolum istedigimiz gibi olursa çok basit ve zevksizle$ir. Boyle bir durumda heyecan ve merak olmaz, insan izleyi istemez.
Shellale ilk cümleden diziyi yeni izlemeye başladığın hissine kapıldım yanılıyor muyum? Eğer böyleyse sana bizi neyin sinirlendirfdiğini kısaca açıklamak isterim. Dizinin ilk sezonu bizi hiç sinirlendirmiyor ama çok meraklandırıyordu. Ne olacağını asla kestiremediğimiz için bizim istediğimiz gibi birşey olması diye birşey de söz konusu değildi. Ama bu sezon Hazar'la Zilan'ı ayrı tutmak için her bölüm krizlerden kriz beğen. Fenalık geldi resmen. 15 bölümdür bunlar bir tam bölüm bile mutlu olamadılar. :p Her istediğimiz değil hiçbir istediğimiz olmuyor. Beni en son bölümdeki mutluluk tatmin etmiyor doğrusu. Ben daha iyisine alıştım, diziden ilk sezonki performansı bekliyorum hepsi bu.

Burada fazla takılan olmamasına gelince, dizinin kendi forumları var, fanatikleri oralara takılıyor. Bu sitenin müdavimleri ise her nedense bu diziye bir türlü ısınamadılar. Buraya uğrarlarsa olsa olsa ne kadar berbat bir şey olduğunu yazmak için uğruyorlar. İnsan bunun için neden zaman harcayıp buradakilerin tadını kaçırmak ister anlamayamıyorum. :sad0143:

moonbeam
31-01-06, 11:44
bu arada hazar kardesini resulun vurdugunu biliyor ama zilan söylemedigi sustu diye hatırlayorum yoksa yanılıyorum mu
Hazar da Zilan da sadece tahmin ediyorlar ve kesin olarak bilmiyorlar. Zilan bildiklerini Hazar'a anlatmadı. Ama Hazar onun da olayı görmediğini biliyor.

mahsunok
31-01-06, 22:11
dizi super.insani gelecek haftayi iple cekiyor arkadaslar dizini en guzel bolumleri gelecek haftalarda bence.ya bu diziyi kiskananlar cok,diziden nefret edenler niye bu forma bakiyorlar anlamiyorum.bu arada son iki bolumdur dizi icerisinde muhtesem bir muzik caliyor bilmem farketinizmi cok guzel insanin icini yakiyor. :img-thumb

diloy58
31-01-06, 23:22
H.Avni Danyal(Nizar Azizoglu)

Doğumu 1962 - Trabzon
Eğitimi Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü
Diğer Devlet Tiyatrosu sanatçısı, 2001 yılında Sanat Kurumu En İyi Erkek Oyuncu Ödülünü aldı.

Filmleri
Ferhunde Hanımlar (1993)
Pembe Patikler (2002) Niyazi
Hürrem Sultan (2003) Ahmet Paşa
Esir Şehrin İnsanları (2003)
Şarkılar Seni Söyler (2003)
Kurşun Yarası (2003) Binbaşı Kenan
Hayalet (2004) Yalçın
Çemberimde Gül Oya (2004) Hasan`ın Babası
Çalınan Ceset (2004)
Ablam Böyle İstedi (2004) Azmi
Bir Aşk Hikayesi (2004)
Tam Pansiyon (2004) Şahin
Aşka Sürgün (2005) Nizar Azizoğlu

SHELLALE
02-02-06, 01:57
Shellale ilk cümleden diziyi yeni izlemeye başladığın hissine kapıldım yanılıyor muyum? Eğer böyleyse sana bizi neyin sinirlendirfdiğini kısaca açıklamak isterim. Dizinin ilk sezonu bizi hiç sinirlendirmiyor ama çok meraklandırıyordu. Ne olacağını asla kestiremediğimiz için bizim istediğimiz gibi birşey olması diye birşey de söz konusu değildi. Ama bu sezon Hazar'la Zilan'ı ayrı tutmak için her bölüm krizlerden kriz beğen. Fenalık geldi resmen. 15 bölümdür bunlar bir tam bölüm bile mutlu olamadılar. :p Her istediğimiz değil hiçbir istediğimiz olmuyor. Beni en son bölümdeki mutluluk tatmin etmiyor doğrusu. Ben daha iyisine alıştım, diziden ilk sezonki performansı bekliyorum hepsi bu.

Burada fazla takılan olmamasına gelince, dizinin kendi forumları var, fanatikleri oralara takılıyor. Bu sitenin müdavimleri ise her nedense bu diziye bir türlü ısınamadılar. Buraya uğrarlarsa olsa olsa ne kadar berbat bir şey olduğunu yazmak için uğruyorlar. İnsan bunun için neden zaman harcayıp buradakilerin tadını kaçırmak ister anlamayamıyorum. :sad0143:

bu diziyi basindan beri izliyorum, hatta fanatigi oldugum denilebilir. Cevabina gelince ilk sezon, birbirinden nefret eden iki ki$i vardi.Seyircide bunlarin sonu ne olur diye merak ediyordu.Ama a$ik olduktan sonra ayrilirlar korkusuna kapildilar.Dogal olarakta senaristler biraz endi$e ,biraz merak, biraz da uzuntu olsun diye her bolum ayri bir sorunu yaratmaya basladilar.Eh ilgiyide bunlar $agliyor degil mi?

moonbeam
05-02-06, 07:45
marisoledad12,

Dizinin hazirana kadar konratı var ve reytinglerde anormal bir düşüş olup kanal diziyi iptal etmezse yakında bitmesi söz konusu değil.

Fragmana gelince:

- Final sahnesinin devamında Hazar Zilan'ı kolundan tutar, Zilan'da kızgın bir ifade.
- Dilan aynı kıyafetle Civan'ın odasında. Civan köpürmüş, koltuk değneğiyle masanın üstündekileri kırıp döküyor. Dilan ona Celal'in hapisten çıkacağını söylemiş olmalı.
- Halil ve Bennu Nizar'ın evinde birbirlerine sarılır.
- Hazar ve Zilan bir ağacın altında, Hazar'ın yüzünde yumuşak bir ifade (gönlünü almaya çalışıyor olmalı).
- Dilan üzgün Civan'la Azizoğulları evinin dışında, ve gider.
- Hazar yatak odasında Zilan'ı yanağından öper. :love05:
- Nizar evinde Yusuf'a silah çekiyor, biri (Bennu?) öne geçiyor (biz bu sahneyi daha önce yaşamamış mıydık?)
- Zilan sinirle şirketten çıkıyor, Hazar peşinden koşuyor.
- Resul Adalı'ya silah çekiyor.
- Zilan gece yatakta uyuyamıyor.
- Adalı tek başına yine bir ormanda, ellerini iki yana açmış, sanki çaresizlik içinde
- Azzam ve Resul deniz kıyısında Hasan'la Nizar şirkette konuşuyorlar.
- Hazar kravatlı, kolunu Zilan'ın omzuna atmış, evin önünde yürüyorlar (Hazar'ı işe yolcu ediyor galiba)
- Dilan ve Civan Arda'nın mezarı başında
- Resul ve Zilan Şahvar'ların evi önünde tartışır, Hazar da orda. Resul Zilan'a çıkışırken Hazar bırakıp gidiyor. :img-huh:
- Berrin Civan'ın odasında
- Destan eli silahlı Nizar'ı sakinleştirmeye çalışıyor
- En son sahnede Hazar ve Zilan yatak odasında gülümseyerek birbirlerine bakıp alınlarını birbirlerine dayıyorlar. :img-thumb

dişiAslan
06-02-06, 19:15
bu bölüm bence çok heyacanlı ve hareketli olucak.harika bi bölüm bizi bekliyo.umarım hazar celal hapisten çıkıyo diye zilana kötü davranmaz

aliyeaynalar
06-02-06, 23:49
bence zilan hamile...

gzm
07-02-06, 02:37
bence zilan hamile...

olsun artık bir cok seyin asılmasına yardımcı olur

adalı bence o benim karım desin ve herseyi anlatsın böylece daha kolay cözülür cocukta zilanla arkadas olur

diloy58
07-02-06, 03:46
bencede zilan hamile.
Zilan banyodan cikinca Berrin hanimin yuz ifadesi guzeldi.
Adali acik acik karima benziyor dese konuyu uzatamazlar.
yani illa bu isten bisey cikaracaklar.
Hazar tabloyu gordu istermisiniz simdi Zilan'i suclasin niye bana soylemedin diye.
Adali ve Resul'un sahnesi guzeldi baya bi guldum.
Resul arabasinda kelimeyi sahadet getiriyor yaa orda cok guldum.
Bi Yusuf icin sacmalamislar kac gundur cozemedigi ipi hemen nasil cozuyor,
gurya bir iki dakika gorup gidecekti Bennu'yu aksama kadar oturdu misafir gibi.
Yinede guzel guzel bi bolum izledik yani gecen haftalara gore bu hafta baya toparlamislar.

diloy58
07-02-06, 04:24
Musluman/Suryani iliskisini guzel anlatiyorlar

gozde28
07-02-06, 04:28
benimde dikkatimi ceken bir yer vardi
bolum numarasini hatirlamiyorum ama
hani su zilan la hazarin beraber oldugu sahne hazar yukari cikarken kolu askidaydi ama sabahleyin hic birsey yoktu herhalde gece iyilesti kolu.

ndeniz
07-02-06, 12:07
arkadaşlar dizi bence iyi gidiyor. gitmesi gerektiği gibi devam ediyor.yani ne hazar ve zilanı ayırıyolar nede aralarında ki kavgaları bitiriyorlar. ki böylede olması iyi yoksa dizi çekilmez hep mutlu tablolarlada olmaz...güzel bir bölümdü, resul sahneleri süperdii....

kane
07-02-06, 14:36
severim bu diziyi ama bana öyle geliyorki her bölümde 1 ileri 2 geri gidiliyor uzadikca uzadiyorlar sanki senaristin aklina iyi fikirler gelmiyor gibi ,bundan önceki bölümde hazar nedemisti zilanin abisi hapisden cikacagini ögrenince baya sinirlenmis ben buna izin vermem diyor bir bakiyorsunu bu bölümde sanki onu diyen hazar degildi baska biri dedi ,birden bire bende inanmiyorum ardayi onun öldürdünü ayaklari.

resme gelince hic sasirmam bu sefer de resmi zilana hediye olarak yaptirdim aramiz kötüydü ayaklari olmaza .

diloy58
07-02-06, 15:37
sanki onu diyen hazar degildi baska biri dedi ,birden bire bende inanmiyorum ardayi onun öldürdünü ayaklari

Ama Hazar bunu zaten biliyordu,yani Celal'in Arday'i vurmadigini.
Cikacagini ogrendiginde sinirlenmesi cok normal bence.

diloy58
07-02-06, 15:59
sen yanlis gormussun yukari cikarken aski yoktu

purna
07-02-06, 17:01
bence kesın kes hamıle mıde bulantılarıda var yakında basıda donmeye baslar

dişiAslan
07-02-06, 21:23
zilan kesinlikle hamile

cansu_a
07-02-06, 23:20
evet hamile bu da barışın sürmesi için iyi bi sebep
ama bn celal geliyo diye seviniyodum hevesm kursağmda kaldı walla nerden çıktı şimdi yurtdışı :( abisi korurdu onu

iborotti89
08-02-06, 03:17
arkadaşlar şu hazar-zilan-adalı bermuda şeytan üçgeni gibi oldu. adalı dizie büyük renk kattı. bu hafta neler olacağını merakla bekliyorum. bakalım hazarın adalıya tepkisi ne olacak? ferihanın zilan olduğunu düşünecek tabii ki. ortalık karışacak. ben bu bölümün çok güzel olacağına eminim.

Jessi
11-02-06, 21:24
Arkadaslar ben bu diziyi basindan beri izliyorum yani tam hastasiyim.Her bölümünü birkac kez izliyorum.Ama son bölümlerde dikkatimi ceken Zilan ve Hazar in birbirlerine fazla dokunmamalari.Mesela yatakda yatarken aralarindaki mesafe gibi.Birbirini seven iki insanin bu kadar sohuk durmasi dikkat cekiyor gibi.

trueblue
11-02-06, 23:46
Arkadaslar ben bu diziyi basindan beri izliyorum yani tam hastasiyim.Her bölümünü birkac kez izliyorum.Ama son bölümlerde dikkatimi ceken Zilan ve Hazar in birbirlerine fazla dokunmamalari.Mesela yatakda yatarken aralarindaki mesafe gibi.Birbirini seven iki insanin bu kadar sohuk durmasi dikkat cekiyor gibi.

Jessi Mahzun Kırmızıgül'ün dizilerde öpüşme, sarılma ve sevişme sahneleri olmayacak türü yasaklardan haberin yok galiba. :icon_whis

vesikalıyarim
12-02-06, 00:00
Diziyi izlemiyorum ancak ne zaman görsem Mahsun Kırmızıgül şimdi İzzet Günay ve Deniz Gökçer'in oğlu mu? Nasıl yani? sorusu kafamda beliriyor yanyana koyamıyorum bu insanları...

trueblue
12-02-06, 00:42
Diziyi izlemiyorum ancak ne zaman görsem Mahsun Kırmızıgül şimdi İzzet Günay ve Deniz Gökçer'in oğlu mu? Nasıl yani? sorusu kafamda beliriyor yanyana koyamıyorum bu insanları...

Herkes fikrinde özgürdür. Dizi ile ilgil eleştiri yapmanı tercih ederdim.ama izlemeyenlerin bunu yapması imkansız tabiiki. :)
Bende Aşka Sürgün'ün ilk bölümünde Mahzun Kırmızıgül oynadığı için çok taraflı olarak izlemeye başlamıştım.Bir başladım o başlayış bırakamıyorum.İşin ilginç tarafı hem çevremde hemde sanal alemde Mahzun Kırmızıgül'ün hayranı olmayan ama diziye bağımlı olan bir sürü insan tanıyorum.Pek çoğunuda Aşka Sürgün forumlarında tanıdım. :icon_shad

Jessi
12-02-06, 21:37
Jessi Mahzun Kırmızıgül'ün dizilerde öpüşme, sarılma ve sevişme sahneleri olmayacak türü yasaklardan haberin yok galiba. :icon_whis
Bunu bilmiyordum.Sevismeyi anliyorum ama sarilmadan ne cikar pek anlamadim.Birde Zilan la beraber olduklari sahnelerden sonra böyle birsey olmasini anlamadim.Biraz daha sicaklik daha güzel ve inandirici olurdu diye düsünüyorum.

kane
14-02-06, 00:20
güzel bölümüd ama ben artik birseyden biktim su bennu yusuf askindan ne bu kardesim ya kac haftadan beri unutdum seni yok unutamiyorum gel git gel git , kah bennu babasina diyor istediniz herseyi yapacagim icabinda halil le evlenecegim diyor bir bölüm sonra geri rest cekiyor , simdide gene yusufa birsey yapmasan halile evlenecegim diyor babasina , haftaya gene rest cekerse hic sasmam.

civan da artik heralde öbür kiza ismini unutdum su kirmizi saclari olana resmen benden sana fayda yok sen o is teklifini kabul et dedi .

adanali isi de uzayacak belliki simdide dizinin sonuda oglu zilan gile deldi ve oda anne dedi ve simdi büyük ihtimalle cocukun hatrina hazar zilan adanaliyla arasi düselecek ve zilan birneyi barisa annalik gibi birseyler yapacak ve hic sasirmam bu yüzden zilan la hazarin arasi acilir

NILFER1
14-02-06, 00:30
Aman bu tesedüflerde artık göz çıkarır cinsten oldu.Sanki İstanbul da dünya Hazar la Zilan ın etrafında dönüyor.Şu işe baksen Adalı nın oğlu sen kaç ,sonra da elinde fotoğrafla Zilan ı tanıyan Ayşe tarafından bulun.Zaten Adalı nın işi de pek bi raslantısaldı.Hazar onun köpeğine çarptı.Meğerse adamın tam da Zilan a benzeyen bir karısı yokmuymuş.Artık inandırıcılığını yitiriyor,sürekli de aynı şeyler .Dizinin bitme zamanı gelmiş.Burcu da bir türlü doğuramadı gitti.Ha orası da ayrı göz çıkartan raslantı.Dilan dershane gidecek diye maaile İstanbul a gel.İstanbul da da bula bula Hazar ın eski sevgilisini bul,aşık ol,tesadüfün bu kadarı da fazla ama.Sonra Mihri ile Resul un alışveriş merkezinde Burcu yu görmeleri var birde.Konu çıkaracağız diye tam bir tesadüfler silsilesi.Koskaca İstanbul da dünya Şahvarlar la Azizoğullarının etrafında dönüyor maşallah.Artık Barış ın da Ayşe tarafından bulunup Zilan a getirilmesi iyice bir abartı olmuş.Bari Adalı sayesinde tanışsalardı Barış la Zilan.

cansu_a
14-02-06, 00:32
yaw istanbul sanki 2 sokak 3 caddeden oluşuyoda o çocuk kaybolduğu günün akşamı zilanı tanıyan biri tarafından bulundu!keşke bulunma süresini bi bölüm erteleselerdi de biraz daha inandırıcı olsaydı!
bu arada bennu ve yusuf sahnelerini sıkıcı bulanlara saygı duyuyorum ama ben o sahnelerde çok üzülüyorm gerçkten beste bereket gayet başarılı bence ayrıca bi de celali görmek istiyorum artık!!! :icon_ange

dişiAslan
14-02-06, 21:21
Son Bölümde Gerçekten Saçmalimişlar.barişi Babasi Uyurken Arabaya Bindirmişti O çocuk Zilanin Remini Hangi Arada Almiş Yanina.bide Koskaca Istanbulda Sen Zilanin Arkadaşalrinin Evinin Olduğu Yere Git Yat.bu Istanbul Bu Kadar Küçükmü Ya!haazarda Artik Eskisi Gibi Ilgili Değil Karisina.neler Oiluyo Bu Dizide Anlayamadim Ben

kane
14-02-06, 22:49
1 KURTLAR VADISI (TKR) [NET] SHOW 14,30 30,40
2 YA SUNDADIR YA BUNDA (FINAL) ATV 10,20 29,40
3 BEYAZ GELINCIK [NET] ATV 9,50 20,70
4 KIM 500 BIN ISTER (AKSAM) [NET] SHOW 8,70 19,00
5 ASKA SURGUN [NET] ATV 8,50 18,60

HEDEF KİTLE : A/B
13 ŞUBAT 2006 PAZARTESİ
No Program Adı Kanal Rating (%) Share (%)
1 KURTLAR VADISI (TKR) [NET] SHOW 11,00 24,90
2 KIM 500 BIN ISTER (AKSAM) [NET] SHOW 10,50 25,60
3 BEYAZ GELINCIK [NET] ATV 9,90 22,90
4 HAZIRAN GECESI [NET] KAND 8,70 20,40
5 ASKA SURGUN [NET] ATV 8,60 20,70

pek de iyi degil heralde reytingler

Jessi
15-02-06, 20:07
Bende Hazar in yavas yavas sikildihini görüyorum.Büyük asklarina ne oldu anlamadim birden.Biraz daha sicak davrana bilirler.Büyük aska ne oldu?Konusmalarinla yani birbirlerine söylediklerinle hareketleri hic birbirini tutmuyor.Ilk bölümlerdeki romantizim yok oldu birden.

trueblue
19-02-06, 00:49
özet gelmiş barışa rağmen güzel bir bölüm olacak zilan hamile dizi başlayalı 1yıldan fazla oldu burcu bir coçuğu cıkartamadı içinde çürüyecek birde işin yoksa barışın piskolojisiyle uğraş ne şimdi anne mevzusu şimdi barış annemle babamın ararsında uyumak istiyorum derse hiç şaşmam dünyada kadınyok zilana benzedi bundan nesonuç çıkarıcaklar acaba anlayan varsa anlatsın
Dizi zamanı ile gerçek zaman aynı geçmeğinden Burcu'nun hamileleği uzun sürdü gibi gözüküyor.

gzm
19-02-06, 01:47
zilanın hamileligini zaten bu bölüm bekliyoduk diger güzel haberde Civan ve Dilan aralarındaki askın baslaması zaten gazeteci kızdan hic hoslanmamıstım

diloy58
19-02-06, 16:27
evet bir iki kere gorustuler hic konusmadilar.bende cok yakistiriyorum.
fragmani gordum beraber sahneleri.civan galiba bisey soyluyo dilan'a.
oda yanindan mutlu mutlu ayriliyor(belki gazteci kizin gittigini soyluyor)