PDA

Tüm Versiyonu Göster : İki Kızkardeş

cyprus_hsn
21-01-07, 21:51
Yönetmen
Osman F. Seden

Senaryo Yazarı
Osman F. Seden

Müzik
Esin Engin

Yıl
1994-1995

Oyuncular

Aydan Şener .......................................... Perihan
Gülben Ergen ......................................... Nejla
İsmet Özhan .......................................... Kemal
Atilla Saral ............................................ Serdar
Sibel Tan .............................................. Betül
Gülay Pınarbaşı ...................................... Nilüfer
Ümit Belen ............................................ Bülent
Sezer Güvenirgil ..................................... Zeynep
Tomris Oğuzalp ...................................... Türkan
Haluk Kurtoğlu ....................................... Perihan'ın Babası
Gülay Onay ........................................... Tülin
Cem Kurdoğlu ....................................... Rıfat
Yusuf Azuz .......................................... Tanju
Kemal Seden ......................................... Mete
Kaya Olgar ........................................... Hakan
Tercan Şener ....................................... Bülent'in Arkadaşı
Savaş Tamer ........................................ Nejla'nın Babası
Sibel Gökçe .......................................... Esrarkeş
Cenk Sözeri ......................................... Esrarkeş
Selma Bayraktargil ................................. Esrarkeş

Konu
Anneleri bir, babaları ayrı iki kızkardeşin öyküsü..

Yayınlandığı dönem de çok fazla ses getirmiş bir Osman Seden klasiği.. Aydan Şener ve Gülben Ergen dizi de anneleri bir babaları ayrı iki kızkardeşi canlandırıyor. Diziye ait, resim, bilgi ve görüşlerimizi bu başlıkta paylaşalım..

cyprus_hsn
24-01-07, 00:29
Başlık açılmış sonunda. Arkadaşlar bu diziyi izlemiş iseniz eğer düşüncelerinizi ve varsa diziye ait resimleri bekliyorum :) bu arada yakın bir zaman önce flash tv de tekrar bölümleri veriliyordu. belki izleyeniniz vardır :)

http://img489.imageshack.us/img489/8849/t6td87ak.jpg (http://imageshack.us)

cyprus_hsn
24-01-07, 00:36
Gülben Ergenin oyunculuğu açısından bu dizinin ayrı bir önemi vardır. Çünkü kendisine çok uzak bir karaktere hayat vermiştir. ve çok da başarılı olmuştur. bu dizideki performansıyla başta Osman Seden olmak üzre bir çok usta isimden övgü almıştır. Bu arada bilmeyenler için söyleyeyim Gülben Ergen dizide, sürekli entrika çeviren, kötü kalpli bir kızkardeşi canlandırmaktadır. Dizinin sonunda da kızkardeşi tarafından öldürülür :(

Freddie
24-01-07, 00:44
bu diziyi hayal meyal hatırlıyorum ama yılı yanlış sanırım bana 1994 gibi geliyor :) Bu diziyle ilgili hatırladığım kızkardeşlerden biri kötü karakterdi Sürekli entrikalar çeviriyodu Ve gülben ergenin hayal meyal ağladığını hatırlıyorum

Yani baya baya eski bi dizi hani benim jenerasyonumdan değil :)

Freddie
24-01-07, 00:48
yalnız oyuncu kadrosuna bakar mısınız başroller harika :)
cenk sözeri, atiila saral, ismet özhan., cem kurdoğlu, sezer güvenirgil

Ya nerde bu eski oyuncular yaaa ben yeni de olsa başarılı da olsa istemiyorum ben eskileri istiyorum :)

Gülben ergen ismini ben ilk "seni gidi yaramaz" şarkısıyla bilmiş olsam da kendisini bu dizide tanımıştım daha sonra "haydi söylee" klibi ve "fırat" dizisi gelmişti :) Sanırım 90ların başında bi güzellik yarışmasında da 1. mi olmuş yoksa mankenlik ajansında mı çalışıyomuş :)

cyprus_hsn
24-01-07, 00:50
bu diziyi hayal meyal hatırlıyorum ama yılı yanlış sanırım bana 1994 gibi geliyor :) Bu diziyle ilgili hatırladığım kızkardeşlerden biri kötü karakterdi Sürekli entrikalar çeviriyodu Ve gülben ergenin hayal meyal ağladığını hatırlıyorum

Yani baya baya eski bi dizi hani benim jenerasyonumdan değil :)

gülben ergenin de sitesin de 94-95 yazıyor. sinematurk sitesinden aldım bilgileri sanırım gülben ergenin sitesi daha güvenilir bu konuda :) onu düzelteyim ben :)
dediğim gibi bir ara flash tv de tekrar bölümleri veriliyordu ama ben izleyemedim. :( izleyenler "böyle bir dizi bir daha gelmez" diyorlar. çok ses getirmişti yayınlandığı dönem de. keşke yine tekrar bölümleri verilse de izleyebilsek. çünkü gülben ergenin rol aldığı ve benim izleyemediğim dizileri arasında en çok merak ettiğim dizidir iki kızkardeş. ve konusu da tam bana hitap ediyor :)

cyprus_hsn
24-01-07, 00:51
bir resim. tam emin değilim ama sanırım iki kızkardeşten..

http://img174.imageshack.us/img174/5513/300023ea74go.jpg (http://imageshack.us)

Freddie
24-01-07, 00:54
gülben ergenin de sitesin de 94-95 yazıyor. sinematurk sitesinden aldım bilgileri sanırım gülben ergenin sitesi daha güvenilir bu konuda :) onu düzelteyim ben :)
dediğim gibi bir ara flash tv de tekrar bölümleri veriliyordu ama ben izleyemedim. :( izleyenler "böyle bir dizi bir daha gelmez" diyorlar. çok ses getirmişti yayınlandığı dönem de. keşke yine tekrar bölümleri verilse de izleyebilsek. çünkü gülben ergenin rol aldığı ve benim izleyemediğim dizileri arasında en çok merak ettiğim dizidir iki kızkardeş. ve konusu da tam bana hitap ediyor :)

bence de 94 tür çünkü 92yse o kadar eski olmaz hem ben de hatırlayamazdım yaşım tutmazdı :)
dizi eğer hakları flash'daysa verir yine flsh'ın yayınlicak dizisi mi var :) Yayıbnlansa kesinlikle ben de izlerim çünkü bu diziyi hatırlamıy ben de çok isterim :) Gülebne rgen'i aydan şener'i baya bi severim ben :)

cyprus_hsn
24-01-07, 00:54
yalnız oyuncu kadrosuna bakar mısınız başroller harika :)
cenk sözeri, atiila saral, ismet özhan., cem kurdoğlu, sezer güvenirgil

Ya nerde bu eski oyuncular yaaa ben yeni de olsa başarılı da olsa istemiyorum ben eskileri istiyorum :)

Gülben ergen ismini ben ilk "seni gidi yaramaz" şarkısıyla bilmiş olsam da kendisini bu dizide tanımıştım daha sonra "haydi söylee" klibi ve "fırat" dizisi gelmişti :) Sanırım 90ların başında bi güzellik yarışmasında da 1. mi olmuş yoksa mankenlik ajansında mı çalışıyomuş :)

gülben ergen 1987 yılında sinema yıldızı yarışmasında 2. seçildi. birinci gelen kız Almanyaya yerleştiği için birincilik Gülben Ergene kaldı. :) daha sonra ise 1988 yılında kenan kalavla "deniz yıldızı" isimli sinema filmini çekti. sonra ise av, biz ayrılamayız, yolpalas cinayeti, kanun savaşçıları, iki kız kardeş, işgal altında, fırat, marziye, dadı diye devam etti oyunculuk serüveni.. :img-yes:

Balca
24-01-07, 00:56
dızı 92 dıye bılıyorum cunku 6 yasındaydım annemler seyrederdı o donem aydan sener cok meshurdu hanı hala ıyı de o donem baya farklıydı durusuyla herseyıyle zaten galıba bundan sonraydı gul ve dıken dıye bır dızı cekmıstı hatta murat parasayar dı galıba basrollerden dıgerı

cyprus_hsn
24-01-07, 00:58
bence de 94 tür çünkü 92yse o kadar eski olmaz hem ben de hatırlayamazdım yaşım tutmazdı :)
dizi eğer hakları flash'daysa verir yine flsh'ın yayınlicak dizisi mi var :) Yayıbnlansa kesinlikle ben de izlerim çünkü bu diziyi hatırlamıy ben de çok isterim :) Gülebne rgen'i aydan şener'i baya bi severim ben :)

evet ben de çok isterim yayınlanmasını. zaten Flash da abuk subuk bir sürü program var onları koyacağına iki kızkardeşi koysunlar :img-yes: ben bir kaç tane mail atıyorum. eğer siz de flash tv ye ulaşmak isterseniz.

İletişim

Genel Müdür- Hüseyin Yurteri
Genel Yayın Yönetmeni - Şenay Şenol
Teknik Koordinatörü - Hüseyin Erüst
Muhasebe Müdürü - Nezahat Öksüz
Satınalma Müdürü - Yılmaz Yavuz

Tel:0212 2568282(pbx) Medya Tel:0212 2564440 Faks:0212 2569992
Haber Merkezi Tel:0212 2568100 Fax: 2568111
Adres: Çatma Mescit Mah. Tepebaşı Cad. Elektrik Sok. No.11 Tepebaşı Beyoğlu İstanbul - TÜRKİYE

Freddie
24-01-07, 01:00
gülben ergen 1987 yılında sinema yıldızı yarışmasında 2. seçildi. birinci gelen kız Almanyaya yerleştiği için birincilik Gülben Ergene kaldı. :) daha sonra ise 1988 yılında kenan kalavla "deniz yıldızı" isimli sinema filmini çekti. sonra ise av, biz ayrılamayız, yolpalas cinayeti, kanun savaşçıları, iki kız kardeş, işgal altında, fırat, marziye, dadı diye devam etti oyunculuk serüveni.. :img-yes:

evet doğru bunlar yani çoğu insan marziye2ye tanıdı ama bundan 10 sene öncesi var :) Ben de bu yarışma olayı falan şeyden biliyorum Powerturk tV2De gülbenin klibi çıktığından onunla ilgili bilgiler geçiyodu :)

buarada eklediğin reism %95 iki kız kardeş'tir çünkü aydan şener 90'larda sadece star'a çalıştı başka kanalı bilmem ama show'da bu dizi dışlında başka bir dizide oynamamıştı :)

cyprus_hsn
24-01-07, 01:01
yalnız bu dizi Gülben Ergen ve Aydan Şenerin başrolleri paylaştığı tek dizi değil bir de Yolpalas Cinayeti var. yine bir Osman Fahir Seden klasiği. onun konusu hakkında en ufak bir bilgiye sahip değilim. yolpalas cinayetini izleyen var mı aranızda? 1991 yapımı o da..

cyprus_hsn
24-01-07, 01:04
evet doğru bunlar yani çoğu insan marziye2ye tanıdı ama bundan 10 sene öncesi var :) Ben de bu yarışma olayı falan şeyden biliyorum Powerturk tV2De gülbenin klibi çıktığından onunla ilgili bilgiler geçiyodu :)

buarada eklediğin reism %95 iki kız kardeş'tir çünkü aydan şener 90'larda sadece star'a çalıştı başka kanalı bilmem ama show'da bu dizi dışlında başka bir dizide oynamamıştı :)

evet çoğu gülben ergeni fırat ve marziye dizileriyle tanıdı ama çok uzun süredir bu camianın içerisinde. sinema yıldızı yarışmasını da sayarsak bu yıl genç yaşına rağmen sanat yaşamın da 20 yılı geride bırakacak. zaten şarkıcılığı öncesi oyunculuğu var gülben ergenin. gülben ergenin bu işe başlaması biraz ters olmuş. tüm şarkıcılar oyunculuğa geçiş yaparken gülben ergen oyunculuktan şarkıcılığa geçti :img-hyste :img-hyste aslında geçiş demeyelim çünkü şarkıcılık ve oyunculuk onun için eşdeğer :)

Freddie
24-01-07, 01:07
dızı 92 dıye bılıyorum cunku 6 yasındaydım annemler seyrederdı o donem aydan sener cok meshurdu hanı hala ıyı de o donem baya farklıydı durusuyla herseyıyle zaten galıba bundan sonraydı gul ve dıken dıye bır dızı cekmıstı hatta murat parasayar dı galıba basrollerden dıgerı

gül ve dikenden önce zühre var :) gül ve diken de evet murat parasayar ve müge arda ile oynadı Zühre'de ise ikikızkardeşin yapımcısı rahmetli Osman Sedenin oğlu Kemal Seden'le oynamıştı :)

cyprus_hsn
24-01-07, 01:07
bır kıtapmıs galıba halıde edıp ın bır romanı

evet yolpalas cinayeti halide edip adıvarın romanıydı ama diziye uyarlandı. hatta bu romandan uyarlanan 3 yapım var. biri aydan şener ve gülben ergenin oynadığı dizi, biri 2004 yapımı bir tv dizisi diğeri de 1955 yılında çekilmiş bir film. :img-yes:

cyprus_hsn
24-01-07, 01:09
bu arada Freddie sana katılıyorum ben de 90'lı yılların oyuncularını ve tv dizilerini mumla arıyorum şu an. şimdi 100'ü aşkın dizi var tv kanallarında dönen ama inanırmısın hiç birini izlemiyorum. o zaman böylemiydi? hiç ekran başından kalkmazdım ben. mahallenin muhtarları, böyle mi olacaktı vs

Freddie
24-01-07, 01:13
evet çoğu gülben ergeni fırat ve marziye dizileriyle tanıdı ama çok uzun süredir bu camianın içerisinde. sinema yıldızı yarışmasını da sayarsak bu yıl genç yaşına rağmen sanat yaşamın da 20 yılı geride bırakacak. zaten şarkıcılığı öncesi oyunculuğu var gülben ergenin. gülben ergenin bu işe başlaması biraz ters olmuş. tüm şarkıcılar oyunculuğa geçiş yaparken gülben ergen oyunculuktan şarkıcılığa geçti :img-hyste :img-hyste aslında geçiş demeyelim çünkü şarkıcılık ve oyunculuk onun için eşdeğer :)

katılıyorum onun döneminde şarkıcılar oyuncu olurdu ama o tersini yapmıştı Hoş şimdi bu oluyor bütün şarkıcılar hatta şarkıcıkta bile başarılı olmayanlar oyuncu oluyor
Ama ben gülbeni o konuda kesinlike seviyorum yani oyunculuk harika ama şarkıcılığın hakkını da kesinlikle veriyor Yani ikisini de çok iyi yapar ayrıca çok da samimi bi kere mail attım ve cvp yazdı bana :)

Balca
24-01-07, 01:13
gül ve dikenden önce zühre var :) gül ve diken de evet murat parasayar ve müge arda ile oynadı Zühre'de ise ikikızkardeşin yapımcısı rahmetli Osman Sedenin oğlu Kemal Seden'le oynamıştı :)

vallahı zuhreyı bılmıyorum merak ettım
ama gul ve dıkenı cok ıyı hatırlıyorum ıkı kez ızlemıstım murat parasayarın ılk mankenlık yılları muge arda da superdı guzellıgıyle cok cadı bır kadın rolundeydı hatta hatırlıyorum sonra muge ardayı galıba cılgın bedıs te gordum

Freddie
24-01-07, 01:19
bu arada Freddie sana katılıyorum ben de 90'lı yılların oyuncularını ve tv dizilerini mumla arıyorum şu an. şimdi 100'ü aşkın dizi var tv kanallarında dönen ama inanırmısın hiç birini izlemiyorum. o zaman böylemiydi? hiç ekran başından kalkmazdım ben. mahallenin muhtarları, böyle mi olacaktı vs

haklısın kim kaldı ki eskilerden devam eden çok az nadir oyuncular eskiden ben de dizi koliktim ama eski tadı alamıyorum Buarada mesjlar alıntılar iyice birbirina karıştı :)

witch19 bak görüyo musun ben daha önce bu saydığımız dizilerin felan çoğu kez başlığını gönderdim de açılmamıştı Şimdi konuşma ortamı oldu birden :)

cyprus_hsn
24-01-07, 01:20
katılıyorum onun döneminde şarkıcılar oyuncu olurdu ama o tersini yapmıştı Hoş şimdi bu oluyor bütün şarkıcılar hatta şarkıcıkta bile başarılı olmayanlar oyuncu oluyor
Ama ben gülbeni o konuda kesinlike seviyorum yani oyunculuk harika ama şarkıcılığın hakkını da kesinlikle veriyor Yani ikisini de çok iyi yapar ayrıca çok da samimi bi kere mail attım ve cvp yazdı bana :)

sen bir de onu yakından gör. ne kadar samimi ne kadar içten bir kadın :) ben geçen yaz konserine gitmiştim. bir gün önce de doğum günüydü. çiçek yaptırdım. neyse işte gittim sahne alacağı otele. daha çıkmamıştı. asistanı aldı çıkacağı kapının yanına götürdü beni. bi 5-10 dk bekledim. bir baktım aşağıya iniyor. beni görünce gülümsedi geldi yanıma selamlaştık felan. sahnenin arkasına çıkardı beni. düşün sen hemen sahneye çıkması gerektiği halde bir de o yoğunluğun içinde benimle ilgilendi. hangi sanatçı yapar ki bunu? o an öyle bir şey hissettim ki sanki hayran olduğum sanatçı değildi de uzun zamandır tanıdığım, konuştuğum, bir arkadaş gibiydi. çünkü o samimiyeti o sıcaklığı gösterdi bana.. aynı gece tuğba özay ve asena da vardı. ama baktım ki gülben ergen aralarında en fazla star en çok göz önünde olan bir sanatçı olmasına rağmen her ikisindende daha mütevazi ve daha cana yakındı. :img-yes:

Balca
24-01-07, 01:21
witch19 bak görüyo musun ben daha önce bu saydığımız dizilerin felan çoğu kez başlığını gönderdim de açılmamıştı Şimdi konuşma ortamı oldu birden :)

vallahı oyle acıkcası
merak ettım severım aydan senerı acıkcası guzel kadındır kendılerı
en sonkı dızısını bıle cok sevıyordum ama o da reytıng kurbanı olmustu:img-help:

cyprus_hsn
24-01-07, 01:23
vallahı oyle acıkcası
merak ettım severım aydan senerı acıkcası guzel kadındır kendılerı
en sonkı dızısını bıle cok sevıyordum ama o da reytıng kurbanı olmustu:img-help:

Evet Aydan Şeneri ben de çok severim. Masum Değiliz'i izlemedim ama o dönemde Kanal D'de yayınlanan bir çok dizi yayından kalktı. Gönül, Masum Değiliz, Hasret, Anadolu Kaplanı vs.

Balca
24-01-07, 01:25
Evet Aydan Şeneri ben de çok severim. Masum Değiliz'i izlemedim ama o dönemde Kanal D'de yayınlanan bir çok dizi yayından kalktı. Gönül, Masum Değiliz, Hasret, Anadolu Kaplanı vs.

hanı kadının yer aldıgı dıger yapımlardan bıraz basıt kacıyordu ama ıyıydı yanı
bu kadın bence calıkusu ve muhurlu gullerde tavan yapmıstı
muhurlu guller...uc kadın ...uc hayat ...uc dram

cyprus_hsn
24-01-07, 01:27
hanı kadının yer aldıgı dıger yapımlardan bıraz basıt kacıyordu ama ıyıydı yanı
bu kadın bence calıkusu ve muhurlu gullerde tavan yapmıstı
muhurlu guller...uc kadın ...uc hayat ...uc dram

dizilerin konusuyla ilgili değildi aslında yayından kalkmaları. tamamen kanalın yanlış politikası. çünkü o dönemde başlayıp da bugün devam eden bir kanal d dizisi yok şu an. hepsini harcadılar. Zaten hiç bir kanal dizi harcama konusunda Kanal D'nin eline su dökemez :img-yes:

Freddie
24-01-07, 01:29
sen bir de onu yakından gör. ne kadar samimi ne kadar içten bir kadın :) ben geçen yaz konserine gitmiştim. bir gün önce de doğum günüydü. çiçek yaptırdım. neyse işte gittim sahne alacağı otele. daha çıkmamıştı. asistanı aldı çıkacağı kapının yanına götürdü beni. bi 5-10 dk bekledim. bir baktım aşağıya iniyor. beni görünce gülümsedi geldi yanıma selamlaştık felan. sahnenin arkasına çıkardı beni. düşün sen hemen sahneye çıkması gerektiği halde bir de o yoğunluğun içinde benimle ilgilendi. hangi sanatçı yapar ki bunu? o an öyle bir şey hissettim ki sanki hayran olduğum sanatçı değildi de uzun zamandır tanıdığım, konuştuğum, bir arkadaş gibiydi. çünkü o samimiyeti o sıcaklığı gösterdi bana.. aynı gece tuğba özay ve asena da vardı. ama baktım ki gülben ergen aralarında en fazla star en çok göz önünde olan bir sanatçı olmasına rağmen her ikisindende daha mütevazi ve daha cana yakındı. :img-yes:

ya ciddi misin çok lanslısın yaaa vala o an ben olsam heralkde gülbeni daha görmeden düşer bayılırdım demek sana o kadar sıcak davranı zaten gğlben ne kadar içten bi insan olduğunu bize gösteriyo Hani herkes gülebn gibi içten davranıyo ama biz gülbenin kameralar kapanınca da ne kadar sıcak olduğunu biliyoruz onu bize hissettiriyor bakışlarıyla :) Atlas da çok tatlıııııııı :img-in_lo

Balca
24-01-07, 01:30
dizilerin konusuyla ilgili değildi aslında yayından kalkmaları. tamamen kanalın yanlış politikası. çünkü o dönemde başlayıp da bugün devam eden bir kanal d dizisi yok şu an. hepsini harcadılar. Zaten hiç bir kanal dizi harcama konusunda Kanal D'nin eline su dökemez :img-yes:

aaaaa trt yı de dıyelım lutfen oyle guzel dızılerı vardı ama hepsını paldır kuldur bıtırdıler
muhurlu guller super baslamıstı ıyı tutmustu tutunca bır donem uzattılar sonra guya ınsanlar ızlemedı kı baya ızleyıcısı vardı noldu dızı pat dıye bıttı

cyprus_hsn
24-01-07, 01:35
ya ciddi misin çok lanslısın yaaa vala o an ben olsam heralkde gülbeni daha görmeden düşer bayılırdım demek sana o kadar sıcak davranı zaten gğlben ne kadar içten bi insan olduğunu bize gösteriyo Hani herkes gülebn gibi içten davranıyo ama biz gülbenin kameralar kapanınca da ne kadar sıcak olduğunu biliyoruz onu bize hissettiriyor bakışlarıyla :) Atlas da çok tatlıııııııı :img-in_lo

evet :) aslında oraya gitmeden önce biraz endişelendim çünkü ben hep gülben ergenin medyadaki yüzünü tanıdım. nasıl biri olduğu hakkında emindim ama yine de bir endişe vardı içimde. ama bir baktım gerçekten kameralar önünde nasılsa normal ortamda da aynı. fiziksel görünüm olarak da tv de göründüğünden çok daha güzel. uzun boylu, zayıf muhteşem bir insan kısacası. :happy0064

M@vİ_M€Lek
24-01-07, 02:22
ben bu diziye bayılırdım ya gerçi osman seden'in bütün dizileri güzeldi
yalnız gülben bu dizide beni bayağı bir delirtmişti kötü kızkardeş olarak :)
yeniden yayınlansa eminim izlenir :img-wink:

cyprus_hsn
24-01-07, 02:27
ben bu diziye bayılırdım ya gerçi osman seden'in bütün dizileri güzeldi
yalnız gülben bu dizide beni bayağı bir delirtmişti kötü kızkardeş olarak :)
yeniden yayınlansa eminim izlenir :img-wink:

işte sonunda diziyi izleyen birini bulduk :happy0064 :happy0064 acaba rica etsem biraz bahsedermisiniz diziden? çünkü çok merak ediyorum bu diziyi. üzerinde baya geçti ama bazı sahneler hafızanızda yer etmiştir muhakkak diye düşünüyorum. :img-yes:
ayrıca gülben dizi deki rolüyle sizi delirttiğine göre baya iyi bi oyunculuk sergilemiş heralde :img-yes:

M@vİ_M€Lek
24-01-07, 13:33
tabi yaş itibariyle izlemiş olmam normal
gerçekten çok güzeldi konusunu az çok biliyorsunuz ama yinede aklımda kalanları anlatim yanlız krakterlerin ismini unuttuğumdan gerçek isimleriyle hitab etmem gerekiyor:)
aydan ve gülben kızkardeş ama üvey sanırım anneden birdi aydan sadece sevgilisiyle mutlu bir yuva kurma derdinde mütevazi biri
gülben ise çok hırslı aydanın neyi varsa onu istiyor nişanlısı dahil birgün gülbene büyük bir miras kalıyor oda paranın gücünü sonuna kadar kullanıyor aydanın nişanlısını elinden alıyor evleniyor
aydan sonra başka biriyle evleniyor patronuyla mutlu bir hayat sürüyorlar çocukları falan oluyor ama gülben savcı karısı olmaktan mutlu olamadığı için boşanıyor birsüre sonra parada suyunu çekiyor
aradan yıllar geçiyor yaşlanıyorlar çocuklar büyüyor ama gülben yine ablasının hayatını cehenneme çevirmekten vazgeçmiyor çocuklarıyla uğraşıyor sevgilisiyle bir olup kızını ayartıyor uyuşturucuya alıştırıyor herneyse biraz uzun en sonunda aydan gülbeni vuruyor o kısmını pek hatırlamıyorum ama sanırım aydanın ilk sevgilisi olan ismet özhan savcı,cineyet yerine geliyor gülben hala yaşıyor iki seçenek aklımı kurcalıyor ya gülben ölürken son bir kötülük yapıp kardeşinin ismini veriyor yada son bir iyilik için vermiyor o kısmı hatırlamıyorum :(

sonuçta güzel bir diziydi ve evet o zamanlar gülbenden(oynadığı karakter) bu kadar nefret etmemin sebebi iyi oyunculuğuydu :happy0064

cyprus_hsn
24-01-07, 16:45
tabi yaş itibariyle izlemiş olmam normal
gerçekten çok güzeldi konusunu az çok biliyorsunuz ama yinede aklımda kalanları anlatim yanlız krakterlerin ismini unuttuğumdan gerçek isimleriyle hitab etmem gerekiyor:)
aydan ve gülben kızkardeş ama üvey sanırım anneden birdi aydan sadece sevgilisiyle mutlu bir yuva kurma derdinde mütevazi biri
gülben ise çok hırslı aydanın neyi varsa onu istiyor nişanlısı dahil birgün gülbene büyük bir miras kalıyor oda paranın gücünü sonuna kadar kullanıyor aydanın nişanlısını elinden alıyor evleniyor
aydan sonra başka biriyle evleniyor patronuyla mutlu bir hayat sürüyorlar çocukları falan oluyor ama gülben savcı karısı olmaktan mutlu olamadığı için boşanıyor birsüre sonra parada suyunu çekiyor
aradan yıllar geçiyor yaşlanıyorlar çocuklar büyüyor ama gülben yine ablasının hayatını cehenneme çevirmekten vazgeçmiyor çocuklarıyla uğraşıyor sevgilisiyle bir olup kızını ayartıyor uyuşturucuya alıştırıyor herneyse biraz uzun en sonunda aydan gülbeni vuruyor o kısmını pek hatırlamıyorum ama sanırım aydanın ilk sevgilisi olan ismet özhan savcı,cineyet yerine geliyor gülben hala yaşıyor iki seçenek aklımı kurcalıyor ya gülben ölürken son bir kötülük yapıp kardeşinin ismini veriyor yada son bir iyilik için vermiyor o kısmı hatırlamıyorum :(

sonuçta güzel bir diziydi ve evet o zamanlar gülbenden(oynadığı karakter) bu kadar nefret etmemin sebebi iyi oyunculuğuydu :happy0064

çok teşekkürler anlattığınız içn :happy0064 dizinin sonunda (annem izlemişti) gülben ilk kez kızkardeşine iyilik yaparak cinayeti üstüne alıyordu aldığım bilgilere göre. ama bu kadar ayrıntıyı ilk kez sizden dinledim. çok teşekkürler :happy0064

Balca
24-01-07, 17:05
cok merak ettım keske yıne ızleme olasılıgımız olsa keskee
vallahı aydan sener ın butun dızılerını ızlerım
ama eskılerın tadı hep baska olur

Türk_Jön
24-01-07, 17:33
Hayal mayal hatırlıyorum bu diziyi çok güzeldi,tarihi hakkında net bir şey söyleyemem ama Show Tv'nin ilk dizilerinden olduğunu çok net biliyorum.Çok uzun bir dizi değildi ama öyküsü kuvvetli bir diziydi herşeyden önce rahmetli Osman Faik Seden imzası taşıyor olması bunun ispatıytı.Başrolde Aydan Şener, Gülben Ergen,Atilla Saral gibi genç oyuncular yardımcı rollerde ise Tomris Oğuzalp,Sezen Güvenirgil gibi emektar oyuncuların barındığı bir diziydi.

Gerçekten Gülben Ergen çok kötüydü bu dizide ablasının sevdiği çocuğa sadece ablasından ayrılsın diye aşık oluyordu ve onları ayırıyordu

cyprus_hsn
24-01-07, 18:43
Arkadaşlar diziyi tekrar izlemek için Flash TV'yi aramaya ne dersiniz? zaten dediğim gibi abuk subuk bir sürü program var onların yerine iki kızkardeşi yayınlamaları mümkün. zaten çok uzun bir dizi de değildi 14-15 bölümlük bir diziydi.

Türk_Jön
26-01-07, 00:40
Arkadaşlar diziyi tekrar izlemek için Flash TV'yi aramaya ne dersiniz? zaten dediğim gibi abuk subuk bir sürü program var onların yerine iki kızkardeşi yayınlamaları mümkün. zaten çok uzun bir dizi de değildi 14-15 bölümlük bir diziydi.

Diziyi izlemeyi çok isterim çünkü tam net bir şey yok hiç birimizin aklında ama bence Show Tv ye istek nyapsak daha iyi çünkü sonuçta onların dizisi daha kolay yayınlanır

cyprus_hsn
26-01-07, 03:20
Diziyi izlemeyi çok isterim çünkü tam net bir şey yok hiç birimizin aklında ama bence Show Tv ye istek nyapsak daha iyi çünkü sonuçta onların dizisi daha kolay yayınlanır

Emre açıkçası show tv'den benim hiiiç umudum yok :( nedeni de şu ki yeni dizilerine bile sahip çıkmayan bir kanal eski dizilerine nasıl önem versin? daha da önemlisi çok eski bir dizi. show bir tek cennet mahallesinin eski bölümlerini yayınlar ancak. bir de show tv'nin bir yan kanalı olan showmaxte de yayınlanabilir İki kızkardeş. yayınlarsa ya Flash ya da Showmax yayınlar. büyük kanallardan pek umudum yok benim :img-yes:

cyprus_hsn
26-01-07, 03:23
Sinematurk sitesine bakım Dizinin yapım şirketi;

Yapım
Show TV
Kemal Film

acaba bu kemal film isimli yapım şirketi hala duruyor mu? yapım şirketini de ulaşabilirsek eğer belki bir faydası olabilir

cyprus_hsn
26-01-07, 03:40
aynı sitede iki kızkardeş dizisi ile ilgili yorumlar..

-çok koyu bir melodram..drama sevenler için gerçekten iyi bir seyirlik..oyuncularun performansı gerçekten iyi..osman seden'in başarılı yönetmenliğiyle,izlenmeye değerdi..keşke sonu öylesine dramatik bitmeseydi..

-ya bu dizi bu kadar eki ben 95 falan sanıyodum Yanlış hatırlamıyorsam bu iki kızkardeşten aydan şener iyi gülben kötüydü

cyprus_hsn
26-01-07, 05:44
Ben hiç bir karakterin adını hatırlamıyorum :D

sen yine hayal meyal hatırlıyorsun diziyi ben de o da yok :img-hyste hiç izlemedim çünkü. çok methediyorlar bu diziyi izleyenler ama bir türlü izlemek nasip olmadı :icon_sorr

Türk_Jön
26-01-07, 12:31
Sinematurk sitesine bakım Dizinin yapım şirketi;

Yapım
Show TV
Kemal Film

acaba bu kemal film isimli yapım şirketi hala duruyor mu? yapım şirketini de ulaşabilirsek eğer belki bir faydası olabilir

Osman Seden zamanında olduğu gibi tam faal bir şirket olmasada vardır.Geçen senelerde Sibel Turnagöl'e bir dizi çekmişlerdi ATV de oynamıştı ama yayından kaldırıldı Kemal Seden'di yapımcısı

cyprus_hsn
26-01-07, 12:36
Osman Seden zamanında olduğu gibi tam faal bir şirket olmasada vardır.Geçen senelerde Sibel Turnagöl'e bir dizi çekmişlerdi ATV de oynamıştı ama yayından kaldırıldı Kemal Seden'di yapımcısı

Evet doğru Osman Sedenin oğlu Kemal Seden'in di bu yapım şirketi. nette bir araştırma yaptım ama yapım şirketine ait bir web sitesi veya iletişim için herhangi bir mail adresi veya adres bulamadım. ShowMax'in sitesine de girdim orada da iletişim için herhangi bir bilgi yok :icon_sorr Flash TV ile iletişime geçmek lazım ama dikkate alırlar mı bizi? ki sorun orda zaten :icon_sorr

Balca
26-01-07, 13:28
herkese merhaba
ben aydan senerı ızlemeyı cok ozledım acıkcası cok ısterım
bu arada sıbel turnagolun dızısı camdan pabuclar osman seden anısınaydı ama reytıng onu da yıktı dıyebılırız hıc de fena degıldı halbukı
bu arada showa cok zor
ıstedıgınız kadar elestırı yazın degısecegını sanmıyorum
cok ısterım ama bu dızıyı seyretmek
eskılerın yaptıkları her zaman daha ıyıdır

cyprus_hsn
26-01-07, 14:12
herkese merhaba
ben aydan senerı ızlemeyı cok ozledım acıkcası cok ısterım
bu arada sıbel turnagolun dızısı camdan pabuclar osman seden anısınaydı ama reytıng onu da yıktı dıyebılırız hıc de fena degıldı halbukı
bu arada showa cok zor
ıstedıgınız kadar elestırı yazın degısecegını sanmıyorum
cok ısterım ama bu dızıyı seyretmek
eskılerın yaptıkları her zaman daha ıyıdır

evet camdan pabuçları izlemiştim bende. Rahmetli Osman Seden bir çok dizisinde başrol kadın oyuncularının bir çoğuna Gönül ismini vermiştir. Camdan Pabuçlar dizisinde de Sibel Turnagölün canlandırdığı Gönül karakteri de Osman Sedene tatlı bir misillemedir :)

hazır konu Rahmetli Osman Sedenden açılmışken şunu da söylemek istiyorum. Eski zamanlarda Rahmetli Osman Seden ve Rahmetli Atıf Yılmaz arasında müthiş bir rekabet ve çekişme vardı. ve ilginçtir ki bu iki usta isim yönetmenliğini üstlendiği film isimleriyle birbirlerine gönderme yapmaktaydılar. Atıf Yılmaz "Allah cezanı versin Osman Bey" isimli bir film çekmiştir hemen ardına Osman Seden, "Erkeklik Öldü mü Atıf Bey" isimli bir film çekmiştir :)

Türk_Jön
26-01-07, 14:35
Haklısın Hasan kaybedecek hiç bir şeyimiz yok nasıl olsa internet elimizin altında 2 dklık bir formu doldurmak çok şey kaybettirmez aynı anda flah tv içinde mail atalım çift taraflı çalışalım sonuçta arz talep meselesi bu kanallarda halka saygı gösterirlerse yayınlanır

cyprus_hsn
26-01-07, 14:39
yalnız bu flas tv'ye ait mail adresleri konusunda endişem var çünkü biri flash haber merkezi diğeri de web adminin adresi. hangisine atabiliriz? ya da her ikisine de atalım oldu olacak yaw. zor birşey değil zaten..

cyprus_hsn
28-01-07, 22:51
evet arkadaşlar en azından bir şansımızı deneyelim. belki show tv'nin bir yan kanalı olan showmaxte iki kızkardeş dizisinin tekrar bölümleri yayınlanabilir. ben tekrar isteği bölümünü işaretledim. sanırım bölüme yazabiliriz. işte link

http://www.showtvnet.com/yardim/index.asp?KID=4&ID=1&KKID=5

evet Flash tv'ye de mail atmakta yarar var :img-yes:

İletişim

Genel Müdür- Hüseyin Yurteri
Genel Yayın Yönetmeni - Şenay Şenol
Teknik Koordinatörü - Hüseyin Erüst
Muhasebe Müdürü - Nezahat Öksüz
Satınalma Müdürü - Yılmaz Yavuz
Haber Merkezi - flashhaber@flashtv.com.tr

WebAdmin | Musa Düzgün | musaduzgun@flashtv.com.tr

Tel:0212 2568282(pbx) Medya Tel:0212 2564440 Faks:0212 2569992
Haber Merkezi Tel:0212 2568100 Fax: 2568111
Adres: Çatma Mescit Mah. Tepebaşı Cad. Elektrik Sok. No.11 Tepebaşı Beyoğlu İstanbul - TÜRKİYE

bence bu adrese atmakta fayda var genel yayın yönetmenine

senaysenol@flashtv.com.tr

arkadaşlar diziyi tekrar izlemek istiyorsanız eğer bu mail adreslerine mail göndermeyi unutmayın :) belki bir umut yayınlanır. zaten bir mail atmak çok zor bir iş değil. isterseniz ortak bir metin hazırlarız onu göndeririz :) ben 2-3 tane mail adresinden gönderdim ve göndermeye devam edicem. Emre gönderiyor zaten, Şeyma gönderiyor, Yarenden de destek geldi diğer arkadaşlarda gönderdi diye tahmin ediyorum. hepinize çok teşekkürler :happy0064

mili_gkhnözen1905
28-01-07, 23:29
bende cok isterim yayinlanmasini cok merak ediyorum sanirim yasimdan
olsa gerek hic görmedim:)
show maxte cikarsaki ben bakamicam bende yok cünki
ama yinede mail atarim...

cyprus_hsn
29-01-07, 01:13
bende cok isterim yayinlanmasini cok merak ediyorum sanirim yasimdan
olsa gerek hic görmedim:)
show maxte cikarsaki ben bakamicam bende yok cünki
ama yinede mail atarim...

ya yeter ki herhangi bir kanalda yayınlansın gerisi kolay. show max veya başka bir kanal. ben bir yolunu bulur diziyi kaydederim o da olmadı dizileri upload yapabileceğimiz bir çok forum siteleri var. oraya girer rica da bulunuruz mutlaka bir yolunu buluruz yeter ki bu diziyi bir kanal yayınlasın. arkadaşlar mailleri ihmal etmeyelim. :icon_sorr

Balca
29-01-07, 11:25
showturk te hıc mı sansımız olmaz acaba
cunku flash dızılerı keser kendı dızılerını dahı ıyı yayınlamıyor
hanı sunun ıcın showturk dedım avrupa yayını yapıyor ınsanlar eskı dızılere ragbet gosterıyorlar bu bılınen bısı
hanı 92 yapımına ragbet gosterılır mı bılınmez ama eskı dızılerı cok sevıyor ınsanlar avrupa da
gulben ergen severler ızlerler olabılır

Türk_Jön
30-01-07, 10:45
Arkadaşlar Flash TV ye göndermeye devam edelim belki yayınlanır Bizimkiler'i bile kaç defa yayınladılar eğer diziyi daha önce yayınlamışlarsa istek olursa yine yayınlarlar ben şimdiye kadar 35 tane mail attım dahada atacağım

cyprus_hsn
09-03-07, 19:24
ekşi sözlükten dizi hakkında yorumlar buldum..

-show tvnin ilk açıldığı dönemlerde yayınlanan bir türk dizisi idi kendisi. aydan şener ve gülben ergen bahsi geçen kızkardeşleri oynarlardı. atilla saral,ismet özhan,gülay pınarbaşı fln vardı bu dizide ama o vakitlerde sadece aydan şener tanınırdı. diğerleri sadece bir takım mankendi.
eğlenceli diziydi vesselam, severdik,seyrederdik çocuk aklımızla

-1992 sonu ya da 1993 başında show tv'de yayınlanan dizilerden. osman seden'in yönettiği dizide anneleri bir, babaları ayrı olan kardeşlerin (aydan şener-gülben ergen) öyküsü anlatılıyordu. dizide ayrıca atilla saral, gülay pınarbaşı, sibel tan, tomris oğuzalp, sezer güvenirgil, cem kurdoğlu, haluk kurdoğlu, yusuf azuz da rol alıyordu.

Türk_Jön
10-03-07, 14:23
Hasan sağol, bu diziyi bir daha ne zaman izleriz Allah bilir b en daha sonra hiç mail atmadım çünkü hiç bir şekilde olumlu bir yanıt gelmedi :(

cyprus_hsn
10-03-07, 19:17
Hasan sağol, bu diziyi bir daha ne zaman izleriz Allah bilir b en daha sonra hiç mail atmadım çünkü hiç bir şekilde olumlu bir yanıt gelmedi :(

aynen ben de. ilk hafta farklı adreslerle gönderdim ama ne olumlu ne de olsumsuz bir yanıt alamadım.. zaten ne kadar mail atsak ta canları ne istiyorsa onu yapıyolar :sad53:

cyprus_hsn
29-03-07, 00:06
İngilizce dersinde "Sister Love" isimli yabancı bir roman okuyoruz. Romanda iki kızkardeş'in öyküsü anlatılıyor ve ilginçtir ki yıllar önce Gülben Ergen ve Aydan Şener'in başrolleri paylaştığı iki kızkardeş dizisinin konusuyla aynı. Olaylar aynı, karakterler aynı.. Marcia ve Karin birbirinden tamamen farklı iki kızkardeş.. Birbirlerini hiç sevmiyorlar. Karin fettan bir kadın, Marcia'nın sevgilisini ayartmaya çalışıyor vs olaylar böyle devam ediyor. Romanın sonunda da Marcia, Karin'ı öldürüyor.. Sadece romanda geçen iki kızkardeşten büyük olanı (marcia) çok çirkin, Karin çok güzel bir bayan..
İzlemedim ama İki Kızkardeş dizisinde de olaylar bu şekildeydi sanırım.. Çok istememe rağmen diziyi izleyemedim ama kitabını okuyorum. :)

bu da kitabın kapağı..

http://fds.oup.com/covers/019/423/0-19-423306-5_130.gif

jenni
09-04-07, 03:31
ben de çok severdim bu diziyi o zamanlar aydan şener hayranı olduğum için hiçbir dizisini kaçırmazdım gerçi hala severim kendisini son bölümüde çok net hatırlıyorum gülbeni vuran atilla saraldı ve aydan suçu kendi üstüne almıştı çünkü kendisi çok hastaydı ölmek üzereydi en azından babaları çocuklarımın başında olsun diye üstlenmişti suçu savcıyı yani ismet özhanı da bu konuda ikna etmeye çalışmıştı sonunda gülben ölmeden önce ismet özhan gülbenin ifadesini almaya gelinmeden önce onla konuşmuştu ve aydan şenerin vurduğunu söylemesini istemişti fakat gülben bir türlü kabul etmemişti ama sonunda ifade verirken aydan şenerin vurduğunu söylemişti yani ölmeden önce kardeşine ilk defa bi iyilik yapmıştı ve ikiside ölmüşlerdi o şekilde bitmişti dizi umarım merakınızı gidermişimdir

cyprus_hsn
12-04-07, 02:05
ben de çok severdim bu diziyi o zamanlar aydan şener hayranı olduğum için hiçbir dizisini kaçırmazdım gerçi hala severim kendisini son bölümüde çok net hatırlıyorum gülbeni vuran atilla saraldı ve aydan suçu kendi üstüne almıştı çünkü kendisi çok hastaydı ölmek üzereydi en azından babaları çocuklarımın başında olsun diye üstlenmişti suçu savcıyı yani ismet özhanı da bu konuda ikna etmeye çalışmıştı sonunda gülben ölmeden önce ismet özhan gülbenin ifadesini almaya gelinmeden önce onla konuşmuştu ve aydan şenerin vurduğunu söylemesini istemişti fakat gülben bir türlü kabul etmemişti ama sonunda ifade verirken aydan şenerin vurduğunu söylemişti yani ölmeden önce kardeşine ilk defa bi iyilik yapmıştı ve ikiside ölmüşlerdi o şekilde bitmişti dizi umarım merakınızı gidermişimdir

bu yazdıklarınızı okuyunca sizlere ne kadar imreniyorum tahmin edemezsiniz. bu ayrıntıyı da ilk kez sizden öğrendim. çok teşekkürler :good:
peki dizideki karakterlerin adını hatırlayan var mı aranızda ? :img-blush

mervenil
12-04-07, 16:31

Sevgili Jenni ,
İzin verirsen bir kaç noktayı düzeltmek istiyorum.:img-wink:
Ben olanları sanırım biraz daha net anımsıyorum.
Son bölümde Gülay Pınarbaşı Yusuf Azuz 'u öldürüyo. Çünkü onu Gülben Ergenle yakalıyo. Gülben Ergen Gülay Pınarbaşının teyzesi ve kötü bir kadını canlandırıyo. Gülay Pınarbaşıda Aydan Şener'in kızı. Asıl amaçları Yusuf Azuzla Gülben Ergen'in Gülayı oyuna getirmek, para sızdırmak, neticede Aydan Şenere yani ablasına zarar vermek.Gülay bir şekilde Gülbenle Yusufun nikah dairesinde
askıdaki resimlerini görüyor. Eve gidiyor. Onları yakalıyor ve vuruyor. Aydan Şenerde kızı hapse girmesin diye suçu üstüne alıyor. Savcı yada polis hatırlamıyorum ama olayın üzerine giden kişi Cem Kurdğlu(Haluk Kurdoğlunun oğlu) . En sonunda Gülben Ergen Savcıya beni ablam vurdu diye ifade veriyor. Zaten ikiside aynı anda hastanedeler ve aynı anda ölüyolar . Yani Gülben Ölürken bir iyilik yapmış oluyor.
Arakdaşlar bir ara size geniş bir özet yazıcam:img-wink:

mervenil
14-04-07, 12:46
Merhaba arkadaşlar,
Daha öncede dediğim gibi 26 yaşında biri ve sağdık bir aydan şener hayranı olarak aklımda diziyle ilgili kalanları sizlerle paylaşıyorum. Geç oldu kusura bakmayın ama ancak vakit bulabildim.
Şimdi dizi bir kenar mahallede başlıyor. Hatta bu mahalleyi filmlerden çok görmüşsünüzdür. Hani yanından tren geçer mahallenin. Sanırım Samatya falan. Çok emin değilim. Aydan Şener ve Gülben Ergen bildiğiniz üzere kardeşler. anneleri bir babaları ayrı. Aydan elbette daha büyük. Aydan şener hukukta okuyo, gülben ergende tıpta. Anneleri sezer güvenirgil ezik bir kadın, hatırlamak isteyenler için söyliyim o zamanlar saçları röfleli ve permalı:img-wink: Babalarının adını bilmiyorum. Bir seslendirmeci aslında . Bıyıklı bir bey. ama gerçekten adını bilmiyorum. Babaları dediysem sadece Gülben'in babası. Gülben biraz zalim bir kız. Yani annesine tavırları falan çok acımasız. Ablasınada duyarsızca yaklaşıyo. Aydan Şener Hukukta okuyor demiştim. Aynı zamanda Hukuk fakültesine aynı mahallede oturan İsmet Özhanda gidiyor. Aydanla İsmet birbirlerini seviyorlar ve evlenmeyi kuruyorlar kafalarında.
Gülbende Ablasını kıskanıyor. İsmete aşık oluyormu yoksa sadece amacı Ablasının elinden onu almak mı bilmiyorum. Orası muamma ama amacı İsmeti elde etmek. Bu arada İsmet babasıyla birlikte yaşıyor. Babasını Alp Öyken canlandırıyor. Hatırlamak isteyenler için Susam Sokağındaki Tamirci Tahsin Usta diyebilirim. Alp Öyken Hasta ve iğne olması, tedavi görmesi gerekiyor.
Gülben de aslında İsmet'in gözüne girmek için ona yardım ediyor. İşte her gün iğnesini yapıyor. İlaçlarını kontrol ediyor. Alp Öykende tabi bu kıza bayılıyor. İçten içe oğlunun bu kızla evlenmesini istiyor. Aydanla oğlunun ilişkisinden haberi yok. İyi bir adam , iyi niyetli. Gel zaman git zaman Gülben İsmeti elde etmek için bazı atılımlarda bulunuyor. Etkilemeye çalışıyor fakat İsmet onu reddediyor. Ve kızıyor. Ablanla olan durumumu bildiğin halde bunu nasıl yaparsın diye. Aydan ın ise bunlardan haberi yok. Hatta çoğu zaman öğle yemeklerini bile birlikte yiyorlar 3 ü.
Derken İsmetin babasının hastalığı ciddileşiyor. Ve tedavi için para gerekiyor. Tam da bu zaman Gülbene uzak bir akrabalarından bir miktar miras kalıyor. Para sadece gülbenin babası alamıyor parayı. Burası neden böyle bilemiyorum. Baba gülbenin yanında son derece kuzu gibi ama karısına hep şantaj yapıyor. Gerçekleri Aydana söylemekle tehdit ediyor. Herneyse gülbenin eline para geçiyor. Ve Gülben İsmete bir teklif yapıyor. Babanın iyileşmesini istiyorsan benimle evlen. Yani elindeki parayı koz olarak kullanıyor. İsmet düşüncelere boğuluyor. Aydanla konuşuyorlar falan. Aydanda gitmelisin diyor. Onunla evlen. Babanın hayatı bizim aşkımızdan çok daha önemli diyor. Hatta ayrılma sahneleri çok etkiliyeciydi. Sanırım büyük adadalar . Aydan diyorki Şimdi gidiyorum. Sakın arkana bakma. Sakın pişman olma . Bir daha birbirimizi görmiycez ama ben hep seni sevicem diyor. Hatta ve hatta üzerindede çok güzel kırmızı bir gömlek var çok iyi hatırlıyorum.

Evet arkadaşlar şimdilik bu kadar
yakında gene yazıcam

cyprus_hsn
16-04-07, 02:49
Dizinin Cast'ı

http://img476.imageshack.us/img476/6421/3012wv0.jpg (http://imageshack.us) http://img405.imageshack.us/img405/4923/3063sp3.jpg (http://imageshack.us) http://img267.imageshack.us/img267/516/1448lu4.jpg (http://imageshack.us)

Aydan Şener Gülben Ergen Gülay Pınarbaşı

http://img402.imageshack.us/img402/8996/1585bx9.jpg (http://imageshack.us) http://img405.imageshack.us/img405/7129/3060rn5.jpg (http://imageshack.us) http://img411.imageshack.us/img411/6161/4152fc1.jpg (http://imageshack.us)

İsmet Özhan Atilla Saral Yusuf Azuz

http://img402.imageshack.us/img402/6739/2584dh7.jpg (http://imageshack.us) http://img405.imageshack.us/img405/2879/2780bd2.jpg (http://imageshack.us) http://img411.imageshack.us/img411/5569/14402wg6.jpg (http://imageshack.us)

Sezer Güvenirgil Sibel Gökçe Selma Bayraktargil

cyprus_hsn
16-04-07, 02:50
http://img53.imageshack.us/img53/5171/1496lx1.jpg (http://imageshack.us) http://img266.imageshack.us/img266/5314/2309ht2.jpg (http://imageshack.us) http://img250.imageshack.us/img250/8748/2616ev4.jpg (http://imageshack.us)

Haluk Kurtoğlu Tomris Oğuzalp Savaş Tamer

http://img53.imageshack.us/img53/830/2355uz9.jpg (http://imageshack.us) http://img266.imageshack.us/img266/3559/5642ut4.jpg (http://imageshack.us)

Ümit Belen Cenk Sözeri

cyprus_hsn
16-04-07, 02:51
Yukarıda resimlerini eklediğim oyuncular dizi de hangi rollerdeydi ? Aydan Şener, Gülben Ergen, Sezer Güvenirgil, Gülay Pınarbaşı'nı biliyoruz. diğerleri ? :)

jenni
16-04-07, 03:04
ben kocası öldürdü diye hatırlıyorum açıkçası ama son bölümden bir ve iki önceki bölümleri izleyememiştim ama son bölümü izlemiştim kocası öldürmemişmiydi neden öldürdüğünü hatırlamıyorum ama kocası öldürmüştü sanki neyse yanılıyor da olabilirim çok zaman geçti zaten bunlar yaşlanınca ben sinir olmuştum diziye ondan çok takmamıştım artık ama sırf aydan şener hatrına izlemiştim başları çok çok güzeldi de sonları çok gereksiz yere uzatılmıştı tabi bana göre

Hugo
16-04-07, 03:38
aydan senerin oyunculugu süperdi gülben ergen cok acemiydi burda cok acemi oldugu her halinde belliydi aydan sener gercekten süperdi rolünü cok güzel oynamisti cok güzel bir diziydi

mervenil
16-04-07, 10:44
Merhaba arkadaşlar, özete kaldığım yerden devam edicem. Cyprus_hsn resimler içinde çok teşekkürler :happy0064
Bir kısmını hatırlamıyorum ama hatırladıklarımı yazıcam elbette. Yalnız Sibel Tan 'ıda eklemekte fayda var . Neredeyse başrol oynuyordu.
Neyse ben devam ediyim...

En son Aydan la İsmetin ayrılma sahnesinde kalmıştım. Aydanla İsmet ayrılıyorlar. Ve o döneme denk gelen bir hizmet için şehir dışına çıkma durumu oluyor İsmet'in . Gülbenle evleniyorlar. Babasının tedavi masraflarını Gülben veriyor. Ama adamcağızın kendileriyle gelmesini istemiyor Gülben. Tamda bu dönemde anneleri ölüyor. Aydan annesinin bir büyük sırrı olduğunu biliyor ama bir türlü bu sırrı öğrenemiyor. Zaten Gülben'in babasıda annesini (karısını) sürekli tehdit ediyor. Gerçekleri Aydana söylemekle..
Herneyse Gülbenle İsmet evleniyorlar ve İsmetin mecburi hizmeti gereği şehir dışında bir kasabaya gidiyorlar. Aydanda evde üvey babasıyla yapayalnız kalıyor. Adam Aydana kibarca artık bu evde kalamazsın diyor. Tam net hatırlayamadığım bir şey daha var. Annesi sanırım ölmeden önce Aydana babasının hayatta olduğunu ölmediğini ve ona düzenli bir şekilde para gönderdiğini vb şeyler anlatıyor. Adresini veriyor. Öyle ölüyor. Aydan üvey babasıda onu evden bir şekilde kovunca çalışmak için bir kasabaya gidiyor. Hukuk bitirdiğine göre büyük ihtimalle ya avukat olucaktır ayda savcı emin değilim. Ama görev icabı gidiyor. Orda ki bir yetkili ona " kasabamızın öğretmenide yalnız yaşıyor. Çok iyi birisi, birlikte oturabilirsiniz, sizi tanıştırıyım" diyor. Öğretmen Sibel Tan ( sibel tan dönemin çok kaliteli, güzel ve başarılı mankenlerinden) . Aydanla Sibel çok çabuk kaynaşıyorlar. Birlikte yaşıyorlar. Aydanın kelimenin tam anlamıyla yaşadığı acılardan sonra ilk kez yüzü gülüyor.
Sibel çok idealist bir öğretmen. Ve bir şekilde tayini çıkıyor. Aydana mutlaka git babanı bul, onunla konuş diyor. Aydanda sen benim hiç bir zaman sahip olamadığım kardeşimsin diyor. Ve Sibel yeni görev yerine gidiyor. Aydanda Sibelin dediği gibi İstanbul'a babasını bulmaya gidiyor. Şirketi buluyor. Giriyor. Sekretere görüşmek istediğini söylüyor. Sekreter klasik tüm sekretler diyalogları gibi randevunuz varmıydı diyor . O da hayır diyince o zaman görüşemezsiniz diyor. Aydanda ona kızının geldiğini söyleyin diyince sekreter bile heyecanlanıyor ve sanırım adını söylüyor tanıyor. Buradan çok emin değilim. Aydan içeri giriyor. Babası Haluk Kurdoğlu. Aydan'ı görünce donup kalıyor. Aydanda ben kızınızım diyor. Adam zaten kızım diye sarılıyor. Aydanda şaşırıyor ne çabuk beni benimsedi şeklinde. Adam biliyorum yavrum diyor biliyorum diyor. Gidiyor masasından Aydanın yakın zamanda çekilmiş bir resmini getiriyor. Aydan şaşırıyor. Babası aslında Aydanı hep izlediğini. Hep ondan haberler aldığını, takip ettiğini, herşeyini bildiğini anlatıyor. Aydan çok şaşırıyor. Adam o kadar mutluki , Aydansa acaba beni kabul edermi, ne tepki verir düşüncelerindeyken bir anda babasının kendisine bu denli sarılmasına ilgilsine çok mutlu oluyor.

Arkadaşlar iş yerimden yazdığım için şimdilik gene bu kadar diyim:img-wink:
Bugün yarın gene yazarım.
Bu arada çok tuhaf bu kadar detayı hatırlıyorum ama karakterlerin isimlerini hatırlamıyorum:img-hyste
Sadece acaba Gülben Ergenin adı Necla mıydı öyle bişeydi.

Herneyse hepinize sevgiler...

cyprus_hsn
16-04-07, 17:50
Merhaba arkadaşlar, özete kaldığım yerden devam edicem. Cyprus_hsn resimler içinde çok teşekkürler :happy0064
Bir kısmını hatırlamıyorum ama hatırladıklarımı yazıcam elbette. Yalnız Sibel Tan 'ıda eklemekte fayda var . Neredeyse başrol oynuyordu.
Neyse ben devam ediyim...

En son Aydan la İsmetin ayrılma sahnesinde kalmıştım. Aydanla İsmet ayrılıyorlar. Ve o döneme denk gelen bir hizmet için şehir dışına çıkma durumu oluyor İsmet'in . Gülbenle evleniyorlar. Babasının tedavi masraflarını Gülben veriyor. Ama adamcağızın kendileriyle gelmesini istemiyor Gülben. Tamda bu dönemde anneleri ölüyor. Aydan annesinin bir büyük sırrı olduğunu biliyor ama bir türlü bu sırrı öğrenemiyor. Zaten Gülben'in babasıda annesini (karısını) sürekli tehdit ediyor. Gerçekleri Aydana söylemekle..
Herneyse Gülbenle İsmet evleniyorlar ve İsmetin mecburi hizmeti gereği şehir dışında bir kasabaya gidiyorlar. Aydanda evde üvey babasıyla yapayalnız kalıyor. Adam Aydana kibarca artık bu evde kalamazsın diyor. Tam net hatırlayamadığım bir şey daha var. Annesi sanırım ölmeden önce Aydana babasının hayatta olduğunu ölmediğini ve ona düzenli bir şekilde para gönderdiğini vb şeyler anlatıyor. Adresini veriyor. Öyle ölüyor. Aydan üvey babasıda onu evden bir şekilde kovunca çalışmak için bir kasabaya gidiyor. Hukuk bitirdiğine göre büyük ihtimalle ya avukat olucaktır ayda savcı emin değilim. Ama görev icabı gidiyor. Orda ki bir yetkili ona " kasabamızın öğretmenide yalnız yaşıyor. Çok iyi birisi, birlikte oturabilirsiniz, sizi tanıştırıyım" diyor. Öğretmen Sibel Tan ( sibel tan dönemin çok kaliteli, güzel ve başarılı mankenlerinden) . Aydanla Sibel çok çabuk kaynaşıyorlar. Birlikte yaşıyorlar. Aydanın kelimenin tam anlamıyla yaşadığı acılardan sonra ilk kez yüzü gülüyor.
Sibel çok idealist bir öğretmen. Ve bir şekilde tayini çıkıyor. Aydana mutlaka git babanı bul, onunla konuş diyor. Aydanda sen benim hiç bir zaman sahip olamadığım kardeşimsin diyor. Ve Sibel yeni görev yerine gidiyor. Aydanda Sibelin dediği gibi İstanbul'a babasını bulmaya gidiyor. Şirketi buluyor. Giriyor. Sekretere görüşmek istediğini söylüyor. Sekreter klasik tüm sekretler diyalogları gibi randevunuz varmıydı diyor . O da hayır diyince o zaman görüşemezsiniz diyor. Aydanda ona kızının geldiğini söyleyin diyince sekreter bile heyecanlanıyor ve sanırım adını söylüyor tanıyor. Buradan çok emin değilim. Aydan içeri giriyor. Babası Haluk Kurdoğlu. Aydan'ı görünce donup kalıyor. Aydanda ben kızınızım diyor. Adam zaten kızım diye sarılıyor. Aydanda şaşırıyor ne çabuk beni benimsedi şeklinde. Adam biliyorum yavrum diyor biliyorum diyor. Gidiyor masasından Aydanın yakın zamanda çekilmiş bir resmini getiriyor. Aydan şaşırıyor. Babası aslında Aydanı hep izlediğini. Hep ondan haberler aldığını, takip ettiğini, herşeyini bildiğini anlatıyor. Aydan çok şaşırıyor. Adam o kadar mutluki , Aydansa acaba beni kabul edermi, ne tepki verir düşüncelerindeyken bir anda babasının kendisine bu denli sarılmasına ilgilsine çok mutlu oluyor.

Arkadaşlar iş yerimden yazdığım için şimdilik gene bu kadar diyim:img-wink:
Bugün yarın gene yazarım.
Bu arada çok tuhaf bu kadar detayı hatırlıyorum ama karakterlerin isimlerini hatırlamıyorum:img-hyste
Sadece acaba Gülben Ergenin adı Necla mıydı öyle bişeydi.

Herneyse hepinize sevgiler...

valla harikasınız ne diyim.. izlemiş kadar oluyorum bu anlattıklarınızla. bu arada bu bilgileri sinematurk sitesinden aldım. orada Sibel Tan'ın ismi geçmiyordu. o yüzden yok burda. resim bulursam eklerim tabi

teşekkürler. :good:

mervenil
20-04-07, 16:44
Merhaba arkadaşlar, bu haftam çok yoğun geçti. Özete kaldığım yerden devam ediyorum.
Aydanla babası o hafta sonunu Büyük adada babasının evinde geçirirler. Aydan babasından hayatıyla ilgili bilinmeyen tüm gerçekleri öğrenir. Aydan ın annesiyle babası meğer birlikte yaşıyorlarmış ama birbirlerine aşıklarmış. Babası o zamanlar biraz karanlık işler çevirmiş. Zengin değilmiş. Bir gün eve geliyor ve Annesine para bırakıyor hatırı sayılır ve gidiyor. Giderkende diyorki geri gelicem ben gelene kadar bu para kızımla sana yeter. Adam gittikten bir süre sonra ( 1 saat) bazı kötü adamlar geliyor. Mayfa olması muhtemel. Evi talan ediyorlar ve Aydan'ın annesini dövüyorlar. Gidiyorlar ama parayı bulamıyorlar.Çünkü kadın paraları Aydan'ın yatağına saklamış. Aydan bu kısmı aşağı yukarı biliyor. Devamındada babasının gelmediğini ve annesininde Gülben'in babasıyla evlendiğini biliyor. Halbuki gerçekte Aydan'ın annesi kötü yola düşüyor ve o kötü evlerden birinde çalışmaya başlıyor. Aydan'ın babasıda onu orada buluyor. Ve çıkartıyor. Ve Gülben'in babasına gidiyor onunla evlen diyor. Çünkü aslında Gülben'in babası gençlik yıllarından beri Aydan'ın annesine aşık. Ama adam parasız. Aydan'ın babası para veriyor büyük miktarda. Üstelik şaşırtıcı bir gerçekte şu Gülben'in babası Aydan'ın babasının üvey kardeşi. Aydan bu gerçekleri öğrendikçe şok üstüne şok yaşıyor. İkisini ellerimle evlendirdim. Kızımın annesinin kötü olmasını asla istemedim, kızımın adının lekelenmesini istemedim. İnsan annesinin namusuyla yaşar gibisinden bir şeyler söylüyor. Hatta Annesiyle Gülben'in babasının nikahlarında Aydan babasının kucağında olanları izlemiş. Herneyse çok detaya girdim:img-in_lo
Aydanın babası ( Haluk Kurdoğlu) sürekli para göndermiş Aydan'ın annesine ama Gülben'in babası hep paralara el koymak istemiş. Ve Aydan büyüdükçede gerçekleri ona anlatmakla hep kadına şantaj yapmış.
Ve böylece baba kız tüm gerçekleri anlamış öğrenmiş bir şekilde birbirlerine kaynaşmaya başlıyorlar. Adam kızına çok düşkün. Ve bu arada unutmadım inşallah belirtmeyi Aydan'ın babası aşırı aşırı zengin. İstanbulda bir yalıda yaşıyor. Holdingi var. İnşaat işinde acayip yükselmiş ve kirli işlere tövbe etmiş.

Aydanla babası İstanbul' a dönüyorlar ve Aydan yalıya yerleşiyor. Gerçekten mutlu oluyor. Babasına sığınıyor ve hayatını yeniden düzenlemeye çalışıyor.
Babasının yanında çalışmaya başlıyor.Bu arada babasının hayatında genç bir kadın var. Adam çok mutlu bir yanda sevdiği kadın bir yanda kızı. Genç kadın dediğim o zamanlar çok genç ; Melekler adasındaki Azade.
Aslında kadın Aydan'ın hayatlarına girmesinden hiç mutlu olmuyor.
Babasının şirketinde çalışan , babasının sağ kolu gibi olan bir genç var. O da Atilla Saral. Atilla Saral çok şeker ve sevecen birisi . Aydan' a çok iyi davranıyo. Hep şaşırtıyor onu güldürüyor.
Yalnız burada olumsuz olan bir durum var o da şu,
Aydan'ın babasının sevgilisi Atilla 'yı seviyor:icon_sorr .
Atilla onu hep reddediyor.
Bu arada Aydan'ın öğretmen arkadaşını hatırlarsınız. Sibel Tan. Aydan onu ziyarete çalıştığı kasabaya gidiyor. Gittiğinde yolda tartışan bir karı koca görüyor. Birde bakıyorki bunlar İsmetle Gülben. Gülben hayatı İsmet'e zehir ediyor. Aydan tabi çok şaşırıyor. Sibel anlatıyor.
" kasabamızın savcısı , adam çok iyi ama karısı onu hep mahcup ediyor. Çok fena bir kadın yazık " falan diyor.
Arkadaşlar bugünlük bu kadar
Elime ilk fırsat geçtiğinde gene yazıcam.
Umarım detaylarla sizleri sıkmıyorumdur. O kadar detay varki hafızamda bir kısmını yazmıyorum bile:img-wink:

Sevgiler...

cevizlikek
15-05-07, 01:33
inanılmaz! bu kadar ayrıntıyı nasıl hatırlıyorsun arkadaşım helal sana :) çok teşekkür ederiz. bu diziyi ben de küçükken izliyordum, 10 yaşında falandım ama çok severdim, hiç kaçırmadan izlerdim. hayal meyal hatırlıyorum. aydan şener'in bir de oğlu vardı sanırım, onu kim oynuyordu hatırlayan var mı?

yesilcamkolik
22-05-07, 22:34
cok güzel bir diziydi gülben ergen en sevdigim sarkici aydan sener de cok begendigim bir oyucudur ikisinin ayni dizide olmasi cok güzeldi

asksinsen
23-09-07, 14:24
Gülben Ergen bu dizide kötü kadınmış.Kardeşine hep kötülük yapıyormuş..Annem izlemiş bu diziyi.Çok güzel bir dizydi diyor.Gülbenin oyunculuğu ise süperdi dedi.Çok iyi oyunculuk sergiledi dedi.:)

Resimde bulabilsek ne güzel olacak:):)

cyprus_hsn
27-09-07, 19:18
Evet iki kızkardeş dizisine ait fotoğraflar. Bakalım hatırlıcakmısınız bu sahneleri :)

Dizinin senaristi ve yönetmeni Osman Seden ile Aydan Şener

http://img127.imageshack.us/img127/2904/0000000000103020rk9.jpg (http://imageshack.us)

Atilla Saral ile Aydan Şener

http://img131.imageshack.us/img131/1943/0000000000098920nh4.jpg (http://imageshack.us)

Bu yaşlılık halleri. Aydan Şener, dizideki kızı, arkadaşı ve eşi Atilla Saral

http://img128.imageshack.us/img128/3272/0000000000103169rd9.jpg (http://imageshack.us)

ve kötü kızkardeş Gülben Ergen :)

http://img240.imageshack.us/img240/2724/0000000000078720vr5.jpg (http://imageshack.us)

cyprus_hsn
27-09-07, 19:20
Bu arada sağolsun yakın bir arkadaşımdan İki Kızkardeş dizisinin jenerik müziğini buldum. İsteyen olursa bana pm atabilir.

Bu diziyi mutlaka izlemek istiyorum. Diziye ait video, foto arayışlarım sürüyor. İnşallah bulurum...

mervenil
23-10-07, 13:37
Arkadaşlar merhaba,
Çok yoğun olduğumdan epeydir sadece okuyucu olarak takip edebiliyorum forumu. Özete bugün yarın devam edicem. Keşke yayınlansa dizi tekrardan ve bende kaydetsem.
Belki flash tv ye mail yazılabilir bunun için.
görüşmek üzere

zumrut_
01-11-07, 19:57
keşke tekrar yayınlansada izlesek ozamanlar böyle entrika diziler yoktu çok değişik gelmişti bize kaçırmadan izlerdik mazii canlandı gözümde:icon_shad

GEMi*
16-12-07, 05:20
4 yıl falan önce flashta yayınlanmıştı..sanırım çarşamba akşamı oynuyordu..harika bir diziydi..gülben ergen oldukça kötü bi karakteri canlandırıyordu..aydan şenere üzülüyordum açıkçası..
hatta çoook net hatırladığım bi sahne var..gülben erggen şırınga ile madde enjekte ediyordu kendisine..düşünün artık:img-yes:

ecemsu27
09-04-08, 23:35
Arkadaslar O Dızı 1992 Senesındeydı. Gülben Ergenın Sıtesındekı Bılgıler Yanlıstır. O Zamanlar Fazla özel Kanal Olmadıgı ıcın Dızılerın Daha Cok Kıymetı Vardı. Hıc Bır Bölümünü Kacırmadan Büyük Bır Keyıfle ızlemıstım...

aysima84
11-04-08, 11:29
Ben hayal meyal hatırlıyorum bu diziyi Gülben Ergen çok çektirmişti kötü kadını iyi oynamıştı ama olayları hatırlamıyorum sadece çok kötülük yaptığını hatırlıyorum:img-hysteben küçükken bizim orda fotoğrafcıda resmi vardı Gülben Ergen'in hep iki kız kardeşteki kadın diye bahsedilirdi Gülben Ergen için önemli bir basamaktı bu dizi bence...byeresim pek bulunmuyor sanırım geçen bende malum sitede video aradım ama nerdeeee gerçi daha eski şeyler var ama:kahve

ikiaile_fan
20-05-08, 21:23
Bu dizi bugün showmaxte yayınlanmaya başladı 11.30da başladı. yaklaşık 1 saat sürüyor.çok eski bi dizi gülben ergende oynadığı için izledim ama pek beğenmedim..:icon_whis

yesilcamkolik
20-05-08, 23:08
sevinsemmi üzülsemmi bilemedim tekrar izlemeyi o cok isterdim :img-cray:
en azindan tekrar yayinliyorlar show tv bu diziyi unutmamis demekki buda birsey :)

cyprus_hsn
23-05-08, 11:55
Bugün 4.bölümü yakalayabildim sonunda :)
Mervenil arkadaşımız, daha önce detaylı özet geçtiği için sahneler hiç yabancı gelmedi bana. Çok güzel, akıcı bir dizi...

Aydan’ın babasının yanına taşındığı günleri gösteriyor şu an. Atilla Saral ile yakınlaşmaya başladılar...

Gülben Ergen çok şirret ya :) Çok tuhaf geldi bana onu bu rolde izlemek. İsmet Özhan’ın başını şişiriyordu sokağın ortasında :) Aydan, Atilla ve Sibel Tan’da onları kavga ederken gördüler.

İsimler şöyle:

Aydan Şener = Perihan
Gülben Ergen = Nejla
Atilla Saral = Serdar
Sibel Tan = Betül
Aydan’ın babasının genç eşi= Tülin

Bilen arkadaşlar söyleyebilir mi acaba yaklaşık kaç bölüm sürmüştü bu dizi?

Bu arada dizi daha erkene alındı. 10:00 da falan başlıyor...

Freddy
24-05-08, 01:59
Ben de 2. bölümün ilk 30 dksına ve bugünkü bölümün son 30 dksını izledim Gerçekten güzel bir dizi Çok beğendim İhtiras ve entrikalarla örülü, çapraşık ilişkiler ve rastlantılarla dolu bir dizi Ama bunların yanında dramatik sahneler de fazla ve izlerken farkettim ki ben tamamen olmasa da bu diziyi sandığımdan fazla izlemişim İzledikçe bazı sahneleri hatırlıyorum

Konu 2 kardeşim üzerine kurulu ama şu sıralar sürekli Perihan'ı görüyoruz Ben Necla'yı hiç diyecek kadar az gördüm Zaten 2. bölümde PErihanın kızı Necla'yı vurmuştu ondan sürekli hastanede uyurken gördüm Bir de bi kaç kez geçmişe döndüler Bugünkü bölümde ise hiç görmedim

Bir de dizi galiba geçmişten ilerliyor arkadaşlar 2. bölümde yaşlılık halleriydi bugünkü bölümde hepsi gençti

Jeneriği çekip youtube'a koydum haberiniz olsun :) Bölümden de resimler çektim onları da eklicem

http://img185.imageshack.us/img185/5976/bscap000jb7.th.jpg (http://img185.imageshack.us/my.php?image=bscap000jb7.jpg) http://img185.imageshack.us/img185/8495/bscap001bc7.th.jpg (http://img185.imageshack.us/my.php?image=bscap001bc7.jpg) http://img185.imageshack.us/img185/1769/bscap002ba1.th.jpg (http://img185.imageshack.us/my.php?image=bscap002ba1.jpg) http://img185.imageshack.us/img185/8467/bscap003xd4.th.jpg (http://img185.imageshack.us/my.php?image=bscap003xd4.jpg)

http://img185.imageshack.us/img185/1181/bscap027og0.th.jpg (http://img185.imageshack.us/my.php?image=bscap027og0.jpg) http://img185.imageshack.us/img185/4720/bscap028nj0.th.jpg (http://img185.imageshack.us/my.php?image=bscap028nj0.jpg)

Freddy
24-05-08, 02:01
resimlere tıklayın

http://img185.imageshack.us/img185/3424/bscap004hw3.th.jpg (http://img185.imageshack.us/my.php?image=bscap004hw3.jpg) http://img185.imageshack.us/img185/5691/bscap005kg4.th.jpg (http://img185.imageshack.us/my.php?image=bscap005kg4.jpg) http://img185.imageshack.us/img185/1812/bscap006pk5.th.jpg (http://img185.imageshack.us/my.php?image=bscap006pk5.jpg) http://img185.imageshack.us/img185/4041/bscap007yr2.th.jpg (http://img185.imageshack.us/my.php?image=bscap007yr2.jpg)

http://img185.imageshack.us/img185/4207/bscap008ep9.th.jpg (http://img185.imageshack.us/my.php?image=bscap008ep9.jpg) http://img185.imageshack.us/img185/8576/bscap009il8.th.jpg (http://img185.imageshack.us/my.php?image=bscap009il8.jpg) http://img185.imageshack.us/img185/5951/bscap010vc4.th.jpg (http://img185.imageshack.us/my.php?image=bscap010vc4.jpg) http://img185.imageshack.us/img185/1812/bscap011cf5.th.jpg (http://img185.imageshack.us/my.php?image=bscap011cf5.jpg)

http://img185.imageshack.us/img185/8950/bscap012fp7.th.jpg (http://img185.imageshack.us/my.php?image=bscap012fp7.jpg) http://img185.imageshack.us/img185/6273/bscap013cb6.th.jpg (http://img185.imageshack.us/my.php?image=bscap013cb6.jpg) http://img185.imageshack.us/img185/6273/bscap013cb6.th.jpg (http://img185.imageshack.us/my.php?image=bscap013cb6.jpg) http://img185.imageshack.us/img185/3199/bscap014iy1.th.jpg (http://img185.imageshack.us/my.php?image=bscap014iy1.jpg)

Freddy
24-05-08, 02:03
http://img185.imageshack.us/img185/2721/bscap015tu0.th.jpg (http://img185.imageshack.us/my.php?image=bscap015tu0.jpg) http://img185.imageshack.us/img185/3672/bscap016lj0.th.jpg (http://img185.imageshack.us/my.php?image=bscap016lj0.jpg) http://img185.imageshack.us/img185/7224/bscap017ou3.th.jpg (http://img185.imageshack.us/my.php?image=bscap017ou3.jpg) http://img185.imageshack.us/img185/8185/bscap018ea2.th.jpg (http://img185.imageshack.us/my.php?image=bscap018ea2.jpg)

http://img185.imageshack.us/img185/2730/bscap019cn8.th.jpg (http://img185.imageshack.us/my.php?image=bscap019cn8.jpg) http://img185.imageshack.us/img185/4254/bscap020qc4.th.jpg (http://img185.imageshack.us/my.php?image=bscap020qc4.jpg) http://img185.imageshack.us/img185/6652/bscap021vo1.th.jpg (http://img185.imageshack.us/my.php?image=bscap021vo1.jpg) http://img185.imageshack.us/img185/7915/bscap022nb5.th.jpg (http://img185.imageshack.us/my.php?image=bscap022nb5.jpg)

http://img185.imageshack.us/img185/4542/bscap023vb6.th.jpg (http://img185.imageshack.us/my.php?image=bscap023vb6.jpg) http://img185.imageshack.us/img185/4972/bscap024hz1.th.jpg (http://img185.imageshack.us/my.php?image=bscap024hz1.jpg) http://img185.imageshack.us/img185/274/bscap025lm1.th.jpg (http://img185.imageshack.us/my.php?image=bscap025lm1.jpg) http://img185.imageshack.us/img185/1956/bscap026ra8.th.jpg (http://img185.imageshack.us/my.php?image=bscap026ra8.jpg)

Freddy
24-05-08, 02:12
2. Bölüm
http://img60.imageshack.us/img60/9044/lv29bmptb3.th.jpg (http://img60.imageshack.us/my.php?image=lv29bmptb3.jpg) http://img60.imageshack.us/img60/4824/lv31bmpdv6.th.jpg (http://img60.imageshack.us/my.php?image=lv31bmpdv6.jpg) http://img60.imageshack.us/img60/6209/lv35bmpjb3.th.jpg (http://img60.imageshack.us/my.php?image=lv35bmpjb3.jpg) http://img60.imageshack.us/img60/3682/lv36bmpnl3.th.jpg (http://img60.imageshack.us/my.php?image=lv36bmpnl3.jpg)

http://img60.imageshack.us/img60/7513/lv37bmplb1.th.jpg (http://img60.imageshack.us/my.php?image=lv37bmplb1.jpg) http://img60.imageshack.us/img60/415/lv38bmpwz5.th.jpg (http://img60.imageshack.us/my.php?image=lv38bmpwz5.jpg) http://img60.imageshack.us/img60/3866/lv39bmpel7.th.jpg (http://img60.imageshack.us/my.php?image=lv39bmpel7.jpg) http://img60.imageshack.us/img60/5219/lv40bmpmd8.th.jpg (http://img60.imageshack.us/my.php?image=lv40bmpmd8.jpg)

http://img60.imageshack.us/img60/9448/lv41bmpng0.th.jpg (http://img60.imageshack.us/my.php?image=lv41bmpng0.jpg) http://img60.imageshack.us/img60/7214/lv42bmpva0.th.jpg (http://img60.imageshack.us/my.php?image=lv42bmpva0.jpg) http://img60.imageshack.us/img60/6854/lv44bmpee8.th.jpg (http://img60.imageshack.us/my.php?image=lv44bmpee8.jpg) http://img60.imageshack.us/img60/6046/lv46bmpjv8.th.jpg (http://img60.imageshack.us/my.php?image=lv46bmpjv8.jpg)

Freddy
24-05-08, 02:16
http://img60.imageshack.us/img60/4541/lv47bmpil7.th.jpg (http://img60.imageshack.us/my.php?image=lv47bmpil7.jpg) http://img60.imageshack.us/img60/2588/lv48bmpzs1.th.jpg (http://img60.imageshack.us/my.php?image=lv48bmpzs1.jpg) http://img60.imageshack.us/img60/8978/lv49bmphi5.th.jpg (http://img60.imageshack.us/my.php?image=lv49bmphi5.jpg) http://img60.imageshack.us/img60/561/lv50bmpjg3.th.jpg (http://img60.imageshack.us/my.php?image=lv50bmpjg3.jpg)

http://img60.imageshack.us/img60/4447/lv51bmpth5.th.jpg (http://img60.imageshack.us/my.php?image=lv51bmpth5.jpg) http://img60.imageshack.us/img60/1787/lv52bmpoo0.th.jpg (http://img60.imageshack.us/my.php?image=lv52bmpoo0.jpg) http://img60.imageshack.us/img60/1584/lv53bmpxv2.th.jpg (http://img60.imageshack.us/my.php?image=lv53bmpxv2.jpg) http://img60.imageshack.us/img60/230/lv54bmpkd0.th.jpg (http://img60.imageshack.us/my.php?image=lv54bmpkd0.jpg)

http://img60.imageshack.us/img60/2994/lv55bmpgq0.th.jpg (http://img60.imageshack.us/my.php?image=lv55bmpgq0.jpg) http://img60.imageshack.us/img60/5821/lv57bmpan4.th.jpg (http://img60.imageshack.us/my.php?image=lv57bmpan4.jpg) http://img60.imageshack.us/img60/3131/lv58bmpcz4.th.jpg (http://img60.imageshack.us/my.php?image=lv58bmpcz4.jpg) http://img60.imageshack.us/img60/6638/lv61bmpzp7.th.jpg (http://img60.imageshack.us/my.php?image=lv61bmpzp7.jpg)

Freddy
24-05-08, 02:17
http://img60.imageshack.us/img60/5268/lv62bmpkr3.th.jpg (http://img60.imageshack.us/my.php?image=lv62bmpkr3.jpg) http://img60.imageshack.us/img60/9094/lv63bmpow5.th.jpg (http://img60.imageshack.us/my.php?image=lv63bmpow5.jpg) http://img60.imageshack.us/img60/1256/lv64bmpxa3.th.jpg (http://img60.imageshack.us/my.php?image=lv64bmpxa3.jpg) http://img60.imageshack.us/img60/6202/lv65bmpko2.th.jpg (http://img60.imageshack.us/my.php?image=lv65bmpko2.jpg)

http://img60.imageshack.us/img60/2613/lv67bmptk7.th.jpg (http://img60.imageshack.us/my.php?image=lv67bmptk7.jpg) http://img60.imageshack.us/img60/1222/lv68bmprf0.th.jpg (http://img60.imageshack.us/my.php?image=lv68bmprf0.jpg) http://img60.imageshack.us/img60/1751/lv69bmpml4.th.jpg (http://img60.imageshack.us/my.php?image=lv69bmpml4.jpg) http://img60.imageshack.us/img60/2528/lv70bmpba0.th.jpg (http://img60.imageshack.us/my.php?image=lv70bmpba0.jpg)

http://img60.imageshack.us/img60/3687/lv72bmpwl3.th.jpg (http://img60.imageshack.us/my.php?image=lv72bmpwl3.jpg) http://img60.imageshack.us/img60/2351/lv73bmpgn4.th.jpg (http://img60.imageshack.us/my.php?image=lv73bmpgn4.jpg) http://img60.imageshack.us/img60/6251/lv74bmpxz8.th.jpg (http://img60.imageshack.us/my.php?image=lv74bmpxz8.jpg)

bittii :)

cyprus_hsn
24-05-08, 17:57
İbrahim sana nasıl teşekkür etsem bilmiyorum. İnan çok sevindim bunları gördüğüme, ben de foto çekemiyorum diye üzülüyordum inan. Çok çok teşekkürler. :)

Bugün yoktu dizi, haftaiçi hergün yayınlanıyor. :)

cyprus_hsn
24-05-08, 20:10
Benden de iki imza :)

http://img90.imageshack.us/img90/2998/ikkhy9.png (http://imageshack.us)

http://img90.imageshack.us/img90/765/ikk2fc0.png (http://imageshack.us)

aahhh ahhh nerde o 90'lı yıllardaki diziler, oyuncular :img-cray:

yesilcamkolik
24-05-08, 20:13
imzalar cok güzel Hasan cok tesekkürler birini hemen kullaniyorum :)
bende istisnalar disinda 90li yillarin dizilerini daha cok begenirim

~duygu~
25-05-08, 00:17
Ne zamandır başlığa uğramıyordum birden resimleri görünce o kadar sevindim ki :happy0064 Demek showmaxte yayınlanyor dizi iyi ki o kanal var yoksa show tv hayatta yayınlamazdı ne kadar izleyemesem de (Çünkü bende çıkmıyor :img-cray:) çok sevindim yeniden yayınlanmasına :happy0064

Resimleri görünce hafızam iyice tazelendi ah bi de izleyebilsem 90 lı yılların dizileri bi başka güzel oluyor gerçekten :img-wink: Resimler için de çok teşekkürler freddy kaptım hemen şimdi youtubea eklediğin videoya bakıcam :)

GülbeniM
26-05-08, 00:54
Eklenen herşey için sağolun ...

Benimde diziden hatırladığım kadarıyla kız kardeşlerden biriydi Gülben Ergen ve kötü karakterdi...Sürekli entrikalar çeviriyodu, ama sonunu hatırlayamıyorum...

asksinsen
26-05-08, 12:34
ben diziyi hatırlamıom bile yaaa...Sadece isimini ve oyuncuları biliyorum...
Showmaxte yok..:icon_sorr Ben kçüktüm ozmnlar:)

eklenen herşey içni tşk:)

cyprus_hsn
26-05-08, 15:51
Yorumlarınız için sağolunn :)
Bugün 5. bölüm yayınlandı. Perihan ve Serdar evlenme kararı aldılar, Tülin isyanlarda, Serdar'ı bu sevdadan vazgeçirmek için var gücüyle savaş veriyor. İnanılmaz derece de antipatik bir kadın, Jale yanında melek kaldı onun :)

Nejla (G.E) ve Kemal (İ.Ö) bu bölümde ayrıldılar... Nejla büyük bir sevinçle bulundukları kasabadan ayrılıp, istanbula yerleşti. Babası ondan para almak istiyor ama pek verecek gibi görünmüyor. Çünkü büyük bir risk var işin içinde.

Ayrıca Nejla babasından annesinin sırrını öğrendi. Zeynep (Sezer Güvenirgil) ve Perihan'ın babasının evlenmediklerini, Zeynep'in geneleve düştüğünü, bu sıralarda Nejla'nın babasıyla evlendiğini, Nejla ve Perihan'ın babalarının üvey kardeş olduklarını hep öğrendi.

Güzel ve heyecanlı bir bölümdü...

yesilcamkolik
26-05-08, 23:56
özet icin sagol hasan ama gülben ergenin dizideki ismi nejla degilmiydi özette jale yazmissin
(nejla isminide arka sayfada sen yazmistin onun icin soruyorum ) :)

en son showda tekrarlar yayinlanirken izlemistim üc bes sene oluyor galiba belki daha fazla sabahlari yayinlanirdi annem bana cekerdi diziyi o saatte seyredemedigim icin dizinin sonunda ismet özhanin ve atilla saralin aydan senerin mezari basinda el SIKISTIKLARINI hatirliyorum bazi sahneler var birde aklimda onun disinda herseyi unutmusum hatirlamam icin bu özet bile yardimci olmadi :)

cyprus_hsn
27-05-08, 00:26
özet icin sagol hasan ama gülben ergenin dizideki ismi nejla degilmiydi özette jale yazmissin
(nejla isminide arka sayfada sen yazmistin onun icin soruyorum ) :)

en son showda tekrarlar yayinlanirken izlemistim üc bes sene oluyor galiba belki daha fazla sabahlari yayinlanirdi annem bana cekerdi diziyi o saatte seyredemedigim icin dizinin sonunda ismet özhanin ve atilla saralin aydan senerin mezari basinda el SIKISTIKLARINI hatirliyorum bazi sahneler var birde aklimda onun disinda herseyi unutmusum hatirlamam icin bu özet bile yardimci olmadi :)

Evet gülcüm ismi Nejla, ben yanlış yazmışım. Düzeltiyorum hemen :)

Miraycım rica ederim :)

Bir de ben şeyi merak ediyorum, daha yeni yeni izliyorum. Nejla ve Perihan hiç görüşmüyorlar mı? En son sadece Perihan'ın Nejlayı tesadüfen gördüğünü biliyorum. Hiç ilişkileri yok. :icon_whis

cyprus_hsn
27-05-08, 20:27
Bugünkü bölümde Nejla beni fıtık etti sinirden... Çok acımasızca davranıyor Perihan'a karşı ya, inanamıyorum bu kadar kin olamaz.

Bir de sanırım Showmax bazı sahneleri es geçip, yayınlamıyor. Çünkü bana hızlı ilerliyor gibi geldi dizi...

Bu bölümde Nejla uyuşturucu bağımlılığı yüzünden hastaneye yatırıldı. Sürekli kriz geçiriyor, bağırıyor, yatağın içinde dövünüyordu. Perihan'da gözleri yaşlı bir şekilde onu izliyordu kapıda. Daha sonra tedavisi bitiyor ve iyileşiyor. Perihan'da herşeye rağmen yeni bir sayfa açalım hayatımızda diyerek Nejlayı yanına alıyor ve bir müddet beraber yaşıyorlar.

Tabi bu arada Nejla ve Perihan uzun uzun konuşuyorlar. Nejla açık yüreklilikle anlatıyor Perihana. Diyor ki; "Genç kızlığımızda sana çok kötülük yaptım, hep senden nefret ettim. Sen odanda herhangi bir sebepten dolayı üzülüp, ağlarken ben diğer tarafta senin halini gördükçe zevkten uçuyordum. Kemal'i elinden almamın iki sebebi vardı hem sizi ayırmak hem de ondan intikam almak. Dişiliğimi kullanarak Kemal'ı elinden alamadım ama bana kalan mirasla, paranın gücüyle onu senden aldım."

Tabi bunları anlatırken ara ara Flashback'ler giriyor. Hatta bir tanesinde çok güldüm, Nejla, Kemalla birlikte olabilmek için Kemal'ın babasına diğer ilaçlarıyla birlikte iğneyle uyuşturucu enjekte edip, onu uyutuyor ve Kemal'in yanına gidiyor, ama reddediliyor tabii...

Perihan'da (aydan) "ben herşeyi unuttum , senle beraber yeni bir sayfa açıcaz hayatımızda, genç kızlığımızda yapamadıklarımızı şimdi yapıcaz" vs diyerek Nejlaya sarılıyor sıkı sıkı.

bu şekilde olaylar devam ederken Nejla, zor da olsa Perihan'ın büyük bir miktar parasını çalıp, evden kaçıyor. Perihan ve Serdar, istasyona gidip onu bulmaya çalışıyorlar. Bir süre koşuşturmacadan sonra Perihan, Nejlayı bir otobüste görüyor ama görmemezlikten gelip kaçıyor ordan.

ve bu bölümde Serdar'ın (atilla saral) babası çıkıyor ortaya. Perihanlara geliyor, Serdarın kardeşinin öldüğünü ve geriye küçük bir çocuk bıraktığını, kendisininde 1-2 aylık ömrü kaldığını, çocuğa sahip çıkmaları gerektiğini söylüyor.

Tabi önemli bir detayda var bu kısımda. Serdar'ın geçmişte büyük bir dramı vardır; babası geçmişte annesi ve iki kardeşini öldürmüştü. Serdar ve bir kızkardeşi de komşuda oldukları için onlara birşey yapamamıştı. Bu yüzden babasına karşı çok soğuk davranıyor.

Bölümün sonunda ise Serdar'ın kızkardeşinin çocuğu onlara kalıyor ve Perihan kendi çocuğundan ayırmayıp, büyük bir şefkatle yaklaşıyor çocuğa !

Müthiş bir bölümdü :good:

cyprus_hsn
28-05-08, 13:13
Dünkü bölüm ne kadar heyecanlı ve güzelse bu bölüm de o kadar sıkıcıydı. Perihan ve Nejla yoktu hiç. Hep Atilla Saral, Sibel Tan ve İsmet Özhan vardı.

Serdar'ın inşaat bölgesinde bir felaket oluyor ve 12 kişi ölüyor bir çok kişi de yaralanıyor. Kemal da (ismet özhan) iddia makamı olarak Serdar'ı suçluyor ama bir süre tutuklu kaldıktan sonra serbest bırakılıyor Serdar...

Pek birşey yoktu bugün :img-bored

Bu arada diziyi benden başka izleyen yok mu ya sadece ben yazıyorum. Dizi yayınlanmadığında burası daha aktifti :img-cray:

cyprus_hsn
29-05-08, 15:00
Rica ederim arkadaşlar...

Bugün kalkıp, izleyemedim maalesef. Umarım çok şey kaçırmamışımdır.
İzleyen biri varsa, özet geçsin lütfen :img-blush

cyprus_hsn
30-05-08, 16:53
Bugün 10. bölüm yayınlandı. Dünkü ve bugünkü bölümü özetliyorum izlemeyenler için;

Nejla Tanju'ya (yusuf azuz) ablası Perihandan nefret etmesinin sebebini açıkladı. Bunlar küçükken annesi hep Perihan'a ilgi gösteriyormuş, Nejla hep dışlanmış aynı şekilde babası tarafındanda. İşte ufak yaşlarda yaşadığı sevgisizlik, ilgisizlik onu bu durumlara getirmiş.

Çocuklar büyüdü, Ümit Belen (dizideki ismini henüz bilmiyorum) ve Nilüfer (gülay pınarbaşı) kötü yolda. Nilüfer'in yanlış bir arkadaş çevresi var ve onu sürekli batağa sürüklüyorlar. Ümit de sürekli kumar oynuyor, mafya adamları evi basıyor, perihandan oğlunun borçlarını ödemesini istiyorlar.

Nilüfer, Tanju'yla (Yusuf Azuz) uyuşturucu partilerine gidiyor, polislik oluyorlar. Annesinin baya başını ağrıtıyor, ailesine karşı davranışları çok acımasız ve zalimce. Aynı şekilde Ümit Belen de öyle.

Tüm bunlar yaşanırken Perihan da henüz teşhisi konulmayan bir hastalıkla boğuşuyor, tedavi oluyor... Bu zor anlarında ona destek olan iki kişi var biri Betül (Sibel Tan) diğeride Serdar'ın (Atilla Saral) ölen kızkardeşinin oğlu Mete (Kemal Seden)... (Hatta Mete'yi kendi öz oğlundan daha yakın görüyor kendine) Serdar'da yurtdışında olduğu için olaylardan hep uzak kalıyor, ne olup bittiğinden haberi bile yok.

Aklımda kalanlar bunlar, güzel bir bölümdü :good:

cyprus_hsn
04-06-08, 01:20
Dünkü bölümü izleyemedim maalesef, bugünkü bölümde de baya aksiyon vardı :D

Bülent (Ümit Belen), Hakan (Kaya Olgar) ve bir arkadaşları bir benzin istasyonunu soymaya kalktılar... Perihan önceden haber aldığı için polislerden önce olay yerine gitti, bir arbede yaşandı Hakan, oradaki görevliyi ve vazgeçtiği için diğer arkadaşını vurdu, polislerde onu :S

Tabi polisler gelmeden önce Bülent, kaçmayı başardı ama bu sırada oradaki görevlilerden biri, onun yüzünü gördü. Perihan da oğlunun adını vermemesi için görevliye ne isterse yapabileceğini söyledi. İlerleyen günlerde bu görevli Perihan'a şantaj yapacak.

Nilüfer (Gülay Pınarbaşı) aynı hamam aynı tas, uyuşturucu partileri, yanlış arkadaş çevresi vs... Bu bölümde tanju (yusuf azuz) onunla sevişirken fotoğraflarını çektirtti ve büyük bir ihtimalle Perihan'a şantaj yapacak o da.

Perihan gittikçe daha da kötüleşiyor. Çok hasta...
Serdar(Atilla Saral) hala yurtdışında, olaylardan bihaber yaşıyor.
Kemal (İsmet Özhan) ve Nejla (Gülben Ergen) bu bölümde yoktular...

cyprus_hsn
04-06-08, 18:38
Kendim yazıp kendim okuyorum :D Devammm : ))

Bugünkü bölüm mükemmeldi tek kelimeyle. Aksiyon, dram, ihtiras, nefret hep bir aradaydı.

Dün benzin istasyonunda çalışan görevlinin Perihan'a şantaj yapacağını yazmıştım. Bugünkü bölümde o görevli ve arkadaşları, Perihandan yüklü bir miktarda para istediler. Perihan ve Betül o kişilerin evlerine geldi, Bülent de gizlice onları takip etti. Para verildi ve o görevli ve arkadaşları Perihan ve Betül'e tecavüz etmeye kalktı, bağırma seslerini duyan Bülent elinde silahla eve girdi, onları kurtardı.

Bu arada yüksek rütbeli bir polis, sürekli Perihan'ın oğlu Bülent'i suçluyor, soygun sırasında onunda olay yerinde olabileceğini iddia ediyor ve bunu kanıtlama peşinde. Aralarında sürekli gerginlik yaşanıyor.

Nejla, kötülüklerine devam ediyor. Tanju'yla, Perihan'ın kızı Nilüferi kullanarak Perihandan para koparmayı amaçlıyorlar. (sevişme görüntüleriyle)

Bölümün sonunda, o bahsettiğim yüksek rütbeli polis, Perihan'ın parayla susturmayı başardığı görevli ve arkadaşlarının gittikleri bir eğlence mekanından sonra arabayla yanarak öldüklerini öğreniyor.

cyprus_hsn
05-06-08, 12:50
Son'a yaklaşıyor dizi... Yarın büyük ihtimalle final bölümü yayınlanır :img-cray:

Bugünkü bölüm süperdi yine.

Bülent yaptıklarından dolayı son derece pişman, "keşke"lerle başlayan cümleler kuruyor sürekli ve bu bölümde annesinden özür dileyerek hatalarını tekrarlamayacağına dair söz verdi.

Nilüfer, aşırı dozda uyuşturucu aldığı için hastaneye yatırıldı. Doktor (Tomris Oğuzalp) durumu Serdar'a bildirmekte ısrar ediyor ama Perihan bunu istemiyor.

Perihan çok hasta, sürekli başı dönüyor, gözleri kararıyor. En fazla 10-15 günlük ömrü var. Ve bunu söylemeden geçemicem; beni çok etkiledi çünkü.
Şimdi doktorun tabiriyle Perihan "son krizi" geçirip, ölecek. Bunun belirtileri de aşırı baş dönmesi, gözlerin kararması, başdaki uğultuların dayanılmaz bir boyuta ulaşması. Perihan kızının dertleriyle boğuşurken doktorun bu saydıklarını yaşamaya başladı ve yere düştü. Orada öyle uzanmışken "Allahım daha değil, daha benim görevim bitmedi" dedi :img-cray:

Nejla yine delirtti beni :img-pilot Nilüfer'in Tanjuyla sevişme görüntülerini Perihan'a yolladı ve o zamanın parasıyla 6 milyar karşılığında görüntüleri satabileceğini söyledi. Eğer Perihan kabul etmezse, görüntüleri Serdar'ın rakiplerine göndereceğini söyleyerek tehdit savurmaya başladı.
Hatta ikili arasında uzunca bir konuşma geçti... Yazayım onları da

-Perihan: Bana niye bu kötülükleri yapıyorsun? Sana karşı ne günahım ne suçum var?
-Nejla: Sen benim çocukluğumu (kemal olayını kastederek) gençliğimi çaldın !
-Perihan: Babasız bir çocuk olduğum için annemin bu kadar üzerime düşmesinde, şefkat göstermesinde benim ne suçum var? Kemalle birbirimizi çok seviyorduk, onu benden çalan sendin, en zor günlerimde beni evden kovdun, bana bir sürü hakaret ettin.
Bense herşeye rağmen seni girdiğin bataklıktan çıkardım, tedavi ettirdim, sana evimde yer verdim, yeniden kardeş olalım diye yalvardım.
Sen paramı çalıp kaçıp gittin şimdi de bunlar !
-Nejla: Yeter ! buraya senin hissi konuşmalarını dinlemeye gelmedim, küçük bir iş görüşmesi yapıcaz !

diyerek işte demin de yazdığım gibi Nilüfer olayından bahsetmeye başlıyor.
Perihan'da eşinin kariyerine gölge düşürmemek için 6 milyar'ı bulmaya çalışıyor ama Betül de dahil olmak üzere kimseden olumlu yanıt alamıyor.

Bu arada Nejla ve Tanju, Perihandan parayı alarak evlenip, yurtdışına gitmeyi planlıyorlar.
Perihan'da durumu bildiğinden Nilüfere anlatmaya çalışıyor ama o da inanmamakta ısrar ediyor.

Bölümün sonunda annesinden duyduklarını, Tanju'dan da duyuyor ve büyük bir hayal kırıklığı içerisinde, eve bir daha dönmeyeceğini söylüyor.

Yalnız bu bölümde Aydan Şener ve Gülben Ergen müthişti. Çok gerçekçi oynuyorlar. Özellikle Aydan Şener, o kriz sahnesinde Gülben Ergen'de o yazdığım diyalogların geçtiği sahnede müthiştiler.

Bir de garibime giden bişey var. Şimdi Aydan Şener, Gülben Ergen ve diğer oyuncular rol gereği yaşlandılar. O zamana göre gayet cool giyiniyorlar, vücutlar gayet ideal durumda, makyajlar da süper ama saçlar bembeyaz :) İlginç detaylardan biri de bu :)

taner2786
05-06-08, 12:52
Hasancım bölüm özetleri için çok çok sağol (:
Maalesef ben izleyemiorum izleyemedim de ama sayende izlemiş kadar oluyorum emeklerine sağlık :img-wink:

Ke$ke biraz daha resim geçse elimize diziden :good:

cyprus_hsn
05-06-08, 13:09
Hasancım bölüm özetleri için çok çok sağol (:
Maalesef ben izleyemiorum izleyemedim de ama sayende izlemiş kadar oluyorum emeklerine sağlık :img-wink:

Ke$ke biraz daha resim geçse elimize diziden :good:

Rica ederim Tanercim ne demek :)
Ben de anca evde olduğum zamanlar izleyebiliyorum.
Elime foto falan geçerse eklerim yine buraya :)

~duygu~
05-06-08, 21:23
Evet final yaklaşmış gerçekten :icon_sorr Bundan sonra yanlış hatırlamıyorsam aydan şenerin kızı nejlayla tanjuyu yakalayacak ve öldürecek aydan şener de cinayeti üstlenecek zaten geçen sayfadaki resimlerde vardı sahne :) Bir de yüksek rütbeli polis dediğin cem kurtoğlu muydu herkesi sorguluyordu çünkü hatırladığım kadarıyla :kahve

Sonra iki kardeş de hastanede can çekişecek sanırım ikisi de ölüyordu tam hatırlayamıyorum ama atilla saralın ve ismet özhanın aydan şenerin mezarının başındaki sahne çok etkileyiciydi o sahnede çalan müzik de çok güzeldi keşke o müziği bulabilme imkanım olsa :icon_sorr

Valla hasancm diziyi izlemiş kadar olduk sayende aklımızdaki soru işaretleri de cevaplanmış oldu :good: Eski dizilerde olaylar daha hızlı geliştiği için daha kısa oluyordu şimdiki gibi 3-5 sezon uzatılmıyordu tabi :img-pilot :img-hyste

Ayrıca iyi karakterler aşırı iyi kötü karakterlerde aşırı kötüydü ortası yoktu :) Tam eski türk filmleri gibi yani valla günümüzde sakız gibi uzatılan bazı dizileri gördükçe eski dizileri daha da özlüyorum :icon_sorr

cyprus_hsn
07-06-08, 02:18
Duygucum; rica ederim ne demek :)

Bugünkü bölüm yine çok güzeldi ama üzüldüm ya çok. Vurdular Nejlamı :img-cray::img-cray::img-cray: Tamam kötüydü, sinirleniyordum ama vurulunca canım sıkıldı :img-cray::img-cray::img-cray:

Neyse bugünkü bölüme geçelim.

Bu bölümde Nilüfer, inanmak istemesede, kabul edemese de herşeyin farkına varıyor artık, bir de nikah dairesinde panonun üzerinde Nejla ve Tanju'nun fotoğraflarını görünce hepten tepesi atıyor, büyük bir hayal kırıklığı yaşıyor, saatlerce ağlıyor hatta sinir krizleri geçiriyor. ve sabah kalktığında doğruca annesinin dolabından silahı alıp, Tanju'nun evine gidiyor. Eve girdiğinde Nejla ve Tanju'yu sevişirken görüyor, Tanju üzerine gidip, Nilüferi dövüyor, yere atıyor o da çantadan silahını çıkararak ilk Tanjuyu sonra da Nejlayı vuruyor :img-cray:
Nejla vurulurken çığlık atıyor ama ne fayda... :img-cray:

İşte tam o sırada Perihan giriyor içeri... Nilüfer yaptığına inanamıyor, sinir krizi geçiriyor. Perihan Nilüfere "Kaç burdan, sen bu sabah evden hiç çıkmadın, buraya hiç gelmedin" diyor. O sıralarda Serdar geliyor olay yerine. Perihanla ağlaşıyorlar falan Serdara "al kızımızı git burdan, benim 2-3 günlük ömrüm kaldı, kurtar onu" diyor. Serdar ilk başlarda itiraz etse de sonra Perihan'ın bir nevi son isteğini yerine getiriyor ve Nilüferi alıp olay yerinden ayrılıyor.

Perihan sonra Kemal'i (İsmet Özhan) arıyor, "Ben bir cinayet işledim, gel buraya" diyor. Kemal tek başına çıkıp geliyor. Oraya geldiğinde Nejla ve Tanjuyu vuran kişinin Nilüfer olduğunu anlıyor ama Perihan ısrarla cinayeti kendisinin işlediğini söylüyor.
Kemal "Perihan sana bu kötülüğü yapamam", diyor Perihan da "benim 2-3 günlük ömrüm kaldı... inan bunu yapmakla bana büyük bir iyilik yapmış olacaksın" dedi.
Kemal razı oluyor ve yerden silahı alıp mendiliyle siliyor. Daha sonra da Perihana "al bunu sıkıca tut" diyerek ona veriyor. (parmak izi kalsın diye)

Kemal yerde yatan Nejlaya bakarak eski günlerini hatırlıyor. Bu arada ne Perihan ne Kemal Nejla için üzülmüyorlar.

ve bu sahnede sona eriyor bölüm...

Yalnız küçük bir hatırlatma; aldığım bilgilere göre Nejla daha ölmedi, bir süre hastanede yoğun bakımda kaldıktan sonra ölücek. Sanırım Perihan ile aynı anda :img-cray:

Bu arada duygucum evet o polis Cem Kurdoğlu. ama aşırı gıcık bir karakteri canlandırıyor dizide.

Ayrıca bugünün tanınmış isimlerinden YETKİN DİKİNCİLER de, dizinin figüranlarından, izleyenler bilir Nilüfer ve Tanjunun katıldığı uyuşturucu partilerinde olan gençlerden biriydi :)

Keşke foto çekebilsek ya :img-cray:

cyprus_hsn
07-06-08, 02:23
Dizinin tekrarları yayınlanmadan önce iki kızkardeşle ilgili yapımıcısı sevgili Kemal Bey'e facebook'tan bir mesaj atmıştım. O'da o konu sırasında bana "Sence dizi günümüze uyarlansa, bambaşka bir ekip ve farklı oyuncularla yeniden çekilse ilgi görür mü? izlenir mi?" diye bir soru sormuştu. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?

cyprus_hsn
09-06-08, 13:24
Ve dizi bitti, keşke öylesine dramatik bitmeseydi. Çektiği acılardan sonra en azından Perihan'ın mutlu ve huzurlu olmasını bekliyor insan dizinin sonunda.

Bugünkü bölümde hastane sahneleri çoğunluktaydı tabi. Rıfat (Cem Kurdoğlu) cinayeti Serdar veya Nilüferin işlediğini savunuyor ve bunu kanıtlamak için var gücüyle savaşıyor. Sürekli (komaya girmeden önce) Perihan'ı, Betül'ü, Serdar'ı, Kemal'ı sorguya çekiyor, ağızlarından laf alabilmek için büyük bir çaba sarf ediyordu.

Perihan bu sinir bozucu sorgu sırasında Türkan'ın (Tomris Oğuzalp) deyimiyle son krizi geçirip, yoğun bakıma giriyor.

Cinayeti kimin işlediğini ortaya çıkarmak için geriye tek kalan, Nejla'nın kendine geldiği anda, ağzından çıkacak sözler...

Kemal, Nejla'nın kendine geldiği sırada, Rıfattan önce davranarak yoğun bakıma giriyor ve Nejla'ya "ne olur polisler geldiğinde seni Perihan'ın vurduğunu söyle, en azından bir kere olsun ona bir iyilik yap" diye ısrar ediyor, Nejla da zar zor "Hayır" diye 3-5 kez tekrarlıyor.

Kemal ümidi kesip odadan çıkacakken o an da Rıfat, Serdar ve emniyetten diğer görevliler giriyor içeriye.

Rıfat, Nejla'ya "seni kim vurdu? Nilüfer mi? Serdar mı?" diye soruyor bir kaç kez. Nejla cevap vermiyor, bir kaç kez yine sorduktan sonra "Perihan" deyip, ölüyor :(

Tam o sırada Betül ağlayarak içeriye giriyor ve Serdar'da durumu anlayınca koşturarak Perihan'ın yanına gidiyor. İçeride Nilüfer hıçkırarak ağlıyordu ve yan tarafta Perihan'ın üzerine beyaz örtünün baştan tırnağa çekildiğini görüyor.

Nejla ve Perihan aynı anda ölüyorlar yani...

ve dizinin son sahnesinde Kemal ve Serdar'ı Perihan'ın mezarının başında tokalaşırken gösteriyor ve orada dizi bitiyor.

mervenil
12-06-08, 04:21
ya bunca yıl sonra dizinin tekrarlarını kaçırmış olmama inanamıyorum. inanılmaz üzüldüm. keşke tekrar verilse yada birileri kaydetmiş olsa

mervenil
13-06-08, 03:18
bende bu konuda üzerime düşeni yapmaya çalışıcam. benim ümidim flash tv deydi ama show max i beklemiyordum. hakikaten üzüldüm. rastlasam mutlaka kaydederdim :img-in_lo