PDA

Tüm Versiyonu Göster : Denizler Imparatoru (Arşiv 1)

Sayfalar : 1 2 [3] 4 5 6

elfshadow
08-06-06, 15:29
Ben de yeni üyeyim.Aslında üye olalı epey oldu ama cesaret edip iki satır yazamadım.
Bu forumu sürekli takip ediyorum. Denizler İmparatoru kadar sizin güzel yorumlarınıza ve paylaşımlarınıza, gönderdiğiniz resimlere adeta hayranım.

Ben bu diziyi zaten seviyordum, hatta bir tek ben izliyorum zannediyordum( bu cümleyi bir çok arkadaş da yazmıştı ama işin gerçeği bu...) Ama sizler sayesinde benim için çok daha anlamlı oldu. Hele birinci forum sayfasında harikalar yarattınız. Ben size hayran, diziye hayran, aranıza katılmak yerine izlemeyi tercih ettim. Emeği geçen bütün arkadaşlara sonsuz teşekkürler.

Son iki bölümde de Goon bogo ya olan hayranlık daha da arttı.İktidara bu kadar yakın olup da bu kadar uzak kalabilmesi müthiş bir irade gücüne ve sağlam felsefeye sahip oduğunu gösteriyor.
Yeum Yang için ise işler çok farklı. Onun bir özgürlüğü yok. Var olmak için efendisinin sözünden çıkmıyor.Her şeye evet demesi bu yüzden. Bir de korsan ken yine efendisi istediği için yaptığı saldırıda Jang hwa nın ona bakışı ile yıkılmıştı ve içki masasında yanındakine beni hayata bağlayan tek bağ da koptu demişti. Bütün bunları yanlış hatırlamıyorum değil mi?
Üstüne üstlük Goon-Bo nun dediği gibi fırsatı varken de bunu kullanmayıp adeta intihar etti bence.Ve ölmeyi beklerken Goon-Bo tarafından hayatına başladığı köleliği geri gönderildi.Şimdi dikkat ediyor musunuz? Yüzündeki insani güzel anlamlılık,Jang Hwa yı gördüğü bir kaç saniyede belirip kayboluyor. Ne güzel bir oyunculuk.

yeumiwide
08-06-06, 19:13
çarşamba günkü bölüm harikaydı yaa hele madam yaminin korku dolu yüz ifadeleri muhteşemdi.kim ne derse desin madam yami harikaa ve bence diziye heyecan katan değişik bir karakter... kötü olmak bi insana bu kadar yakışır

webber
08-06-06, 21:53
offf yine süper bi bölüm izledik madam yami nekadar güç kaybetse nekadar köşeyede sıkışsa cok tehlikeli biri yine yapacagını yaptı ve karalı öldürttü (niyomçang) a zaten niyomçang bu aralar cok arka planda kalmıştı biraz öne çıktı onun adına sevindim...ama bi sürü asker bunlara kimyang ve yy da dahil nasıl onu koruyamadılar anlamadım neyse... bide söylemeden geçemiyecegim bi şey daha var kim wo cing bile gumbo nun önünde saygıyla egildiya daha ne olsun yaaa valla cok büyuük adam...bi arkadaşım hala denizler imparatorunun kim oldugunu sormuş sanırım filmi başından seyretmedi...

burcii
08-06-06, 21:58
KABA KUVVETLE ELDE EDİLEN İKTİDAR DAHA BÜYÜK BİR KUVVETLE KOLAYCA ELDEN ÇIKABİLİR!!!!

başka söze gerek yok sanırım.... :img-hi:
artık istese de istemese de iktidar oyunlarının tam ortasında.. kendine göre doğru yolda gidiyor ama ticarette bu kadar büyüyen biri üstelik genel vali olarak da iktidarın ucunda kıyısında biyerde olan biri bu kadar kendini politikadan soyutlayamaz... izin de vermezler zaten görüldüğü gibi....

politika böyle birşey heralde... bir zamanların korsanı YY - ki hala iyi yolda değil- , devlete isyan çıkarmış birinin gene gözü hırslı torunu Kim-Yang ve neredeyse dürüstlük abidesi genel vali JBG , farklı amaçlar için olsa da , aynı kişinin yanında : Kim Vo-jin ...
ve iktidar hırsı madam yamiye neler yaptırıyor hayret ettim bir kere daha..

evenstar
09-06-06, 02:37
KABA KUVVETLE ELDE EDİLEN İKTİDAR DAHA BÜYÜK BİR KUVVETLE KOLAYCA ELDEN ÇIKABİLİR!!!!

başka söze gerek yok sanırım.... :img-hi:
artık istese de istemese de iktidar oyunlarının tam ortasında.. kendine göre doğru yolda gidiyor ama ticarette bu kadar büyüyen biri üstelik genel vali olarak da iktidarın ucunda kıyısında biyerde olan biri bu kadar kendini politikadan soyutlayamaz... izin de vermezler zaten görüldüğü gibi....

politika böyle birşey heralde... bir zamanların korsanı YY - ki hala iyi yolda değil- , devlete isyan çıkarmış birinin gene gözü hırslı torunu Kim-Yang ve neredeyse dürüstlük abidesi genel vali JBG , farklı amaçlar için olsa da , aynı kişinin yanında : Kim Vo-jin ...
ve iktidar hırsı madam yamiye neler yaptırıyor hayret ettim bir kere daha..

Ya gerçekten etrafındaki çember iyice daralıyor ve artık kimse -özellikle JKW- bile ona çok fazla yardımcı olmuyor...Dizi kötü bile bitse herkesin pek çok konuda -gerçek aşk,dostluk,fedakarlık,insanlık,güven...gibi-ders çıkarması gerekiyor.:img-lady:

BALNUR
09-06-06, 12:13
sizelere özetleri gönderiyorum.

Madam Jami’nin yardımıyla iyileşen Kim Myung, yeni kralı öldürtür. Goong Bo, Kim Woo Jing’i yaralı olarak Chunghae’ye götürmeyi başarır. Onu büyük bir tehlike olarak gören Kim Myung, Chughae’ye savaş açmak ister ama Madam Jami, halkın tepkisini almamak için, gidip Goong Bo’yla bizzat görüşmeyi önerir. Bu arada Chunghae’ye sığınan Yeum Jang, Goong Bo’dan af diler…

Yayın
13.06.2006 20:20 / TRT1
14.06.2006 20:20 / TRT1

Goong Bo’nun, Yeum Jang’ı affetmesini içine sindiremeyen Jung Nyeon, onun Madam Jami’yle birlikte bir plan hazırladığından emindir. Madam Jami Yeum Jang’la görüşür ve ondan Goong Bo’yu öldürmesini, böylece Kim Myung’un yakın adamlarından biri olabileceğini söyler. Gong Bo’ysa, Madam Jami’nin Chunghae’ye koydurduğu ambargoyu kaldırtmak için Yanghzi’ye gitmeye hazırlanmaktadır…

Yayın
13.06.2006 20:20 / TRT1
14.06.2006 20:20 / TRT1

istanbulum
09-06-06, 20:37
kim bu Kim Vo-jin ... ve Jung Nyeon bunların kim oldugunu özllikle resimlerini gönderirseniz sevinirim özellikle bütün film deki karekterleri anlatan en azından resimlerle isimlerini yazan bir bilgi mümkünse mail adresime atın [email protected]

shawlin
09-06-06, 23:42
Etrafımda bu diziyi izleyen kimsenin olmaması beni çok üzüyordu. Böyle bir dizinin izlenmemesini aklım almıyor. Bu diziyi izliyorsanız bir çok düşüncemiz aynı olabilir. Sizleri çok seviyorum ve daha iyi tanımak isterim.

Sevgi ve saygılarımla.

evet haklısınız bu diziyi takip etmemek hele hele beğenmemek tam bir insanlık cinayetidir:not_i: çünkü dizide kişilerin birbirine olan saygıları hele hele ülkemizde yerin dibine giren karşı cins ile olan ilişkilerin doğrusunu anlatıyor.
bu dizide gerçek aşkın ne demek olduğunu anlıyoruz. ne yazıkki diğer seyrettiğimiz fasa fiso dizilerdeki aşk anlayışı hep belden aşağıdadır. aşk deyince çok afedersiniz başka bir şey akla geliyor.:img-elvis hep hayvani duygular söz kunusu :img-elvis

uygar3
10-06-06, 00:23
Diğer dizilerin çoğu midemi bulandırıyor. Denizler imparatorun da işlenen değerler çok güzel. Diziyi izlerken her anında sanki ordayım. Olaylar ve kişiler beni çok etkiledi. Salı ve çarşamba günlerinin dışında da diziyi düşünğümoluyor. Elimde olsa kılıç alıp bende savaşlara katılacam. Dizinin bölümlerini imkanı olan varsa trt den kaydedip Rapid Sahare le yada başka paylaşım siteleriyle internete yükleyebilirmi? Elinde olan varsa Türkçe versiyonu nun linkini verirse çok sevinirim.

Bence forumun bu bölümüne yazanlar özel insanlar. İletişimi biraz daha geliştirmeliyiz yahoo groups gibi fln ya da başka bir yolla.

Sevgi ve saygılarımla. uygar(ısparta)

samettin
10-06-06, 00:32
Öncelikle her kese meraba .yeni olduğum için bir kaç şey yazamak istiyorum.Şimdi baktığınızda adamlar sadece bir konuda uzmanlaşmamışlar.Her konuda yükselmişler.
şimdi Amerika mı? Japonya mı? diyorlar en gelişmiş devlet.Burdan belli oluyor adamlar bir film le bütün dünya yı sarsıyor helal olsun beni öyle aldı ki bu film başladıktan itibaren kendim oynuyorum sanki.mesala Chang Bogu nasıl bir adamdı nasıl biri oldu . bunu yapmak kolaymı.inanın bu film başladığında dedimki bu ne ya bu da film mi?saçam şeyleri koyup bize izletiyorlar.bırakın şu asyalıları japon muş koreliymiş ama şimdi günleri ip çekmeye yetmiyor zencirlerde fayda etmiyor 20 dk lık yolu film için 5 dk da geldim son bölümde bu kolaymı söyleyin... Film de ise herkesin bileceği gibi en acı bölüm hacin in ölümü yeum yang gibi adamı tek takib edersen olacağı bu.zaten öldüğünde iki gün uyuyamadım öyle zalim öldürdülerki şerefsizler zten onu takib ettiği zaman hemen anladım onun öleceğini.Şimdi tek isteğim o öldürenin kim olduğunu Chang bogu öğrenirse heralde bu sefer yeum yang ölecektir.Şansı bile olmaz.Öyle değilmi izleyin ve görün.Eğer hemen bunu okursanız bir mesaj yazın....bi konuda C----H-----A---N----G ----- B----O----G----U

evenstar
10-06-06, 15:18
Dizinin sonunu bilmiyorum ama bence JKW kesinlikle JPG yu seviyor hatta onu kendinden uzak laştırmasının sebebi sanırım yaşadıkları kötü olaylar nedeniyle ona layık olmadığını düşünmesi ki bu bence yanlış çünkü JPG ne olursa olsun onu sevmekten hiç vazgeçmedi....

angellica
11-06-06, 14:45
arkadslar bnde denizler imparatoru hastasıyım ve bu siteyi dün gördüm..:D yprumlarınızın hepsini okudum walla insan kendini dizi izliomuş gbi zannedior..bu sırada resimler harikaa !! insan bu kadar mı sewer

bnde en başta çok az kişi izliodur diziyi die düşündüm ama sonradan baya bi seweninin oldunun farkına vardım...bu dizi bnde kore bağımlılığıda yaptı artık korelileride çok sewiorumm..
dizide muhteşem herşeyin mükemmel olamayacağını sölüor ama en azından biri muylu olsaydı ii olurdu çünkü hiç bi aşk yerini bulamadı ne jbg ne de jhwa ha-jin de öldüü bn onların mutlu olduuna o kadar çokk sewinmiştim ki...

bu sırada şarkılar için werdiiniz linke giremiorumm bi çözüm bulursanız sewinirim...

farukmzk
12-06-06, 11:45
Merakımdan duramadım 51. bölümü internetden indirdim ve seryettim
gerçekten üzüldüm de
Sözüm ona burada TRT ye teşekürler yağdırılıyor , diğer kanallara göre evet ama aslında hayır tabii hayır ... nedenmi
Kore küçüçük bir ülke , bizim tarihimiz daha şanlı daha geniş
bizim filmimizide yapsınlar
nedede sanatcılar
ancak orasını burasını açarlar
varmı denizler imp. açık bir sahne
ve bizimkiler hala filmin müziğinin peşindeler
ders almak lazım

tarih olarak da ders vermek lazım

iyi seyirler

shawlin
12-06-06, 12:00
hatırlarsanız gunbo ile janghwa bir bölümde ormanda buluşup birbirleri ile vedalaşmışlardı.:icon_cry:

ne kadar edepli ve ne kadar şerefli davranışlar sergilediler...

ayrılırken bile birbirleriyle sarılmaları da yarım bir sarılma. sadece bir kardeşin kardeşe sarılmasından bile daha edepli bir sarılma.

biz bir dizi yapsak ormanda da bir kız bir oğlan koysak :img-grin2

görün artık rezilliği yapmadıklarını bırakmazlar. :img-haha:

hele şu rütükte olmasa artık gerisini siz düşünün.......(batı zihniyeti):img-sorry

NILFER1
12-06-06, 14:11
Dizinin son iki bölümünü seyrettikten sonra gunbo da beni rahatsız eden şeyi buldum.Gunbo çok ta iyi bir lider değil.Tamam erdemli şeyleri,doğruları savunuyor,ödün vermiyor savunuyor.Ama ileri görüşlü değil,insanları idare etmeyi bilmiyor.Fazilet erdem iyi ama başkalarının yararına değil de zararına oluyorsa o zaman çok ta doğru değil,esnek olabilmek lazım.Ve bu durum yaptığı herşeyin yıkılmasına sebep olduğu gibi pek çok insanın da ölümüne yada zor duruma düşmesine sebep oluyor.Sonuçta anlıyorsunuz ki onun çabaları kimseye birşey kazandırmıyor.Tabi bu dizide işlenen konu.Belki gerçek hayatta böyle değildi gunbo nun ve yaptıklarının sonu.
Ayrıca onun çok zor durumda kalan jhw ya sahip çıkmamasını ve onu bir başına bırakmasını da bir türlü anlayamıyorum.Tamam kız onunla gitmek istemiyebilir.Ama gunbo onu orada bırakmakla ne büyük bir tehlike içersinde bıraktığını bildiği halde yine jhw nın arkasını dönüp gitmesine izin veriyor.Üstelik kız bu kez bayağı bir duraksıyor,geri dönüp gunbo nun yanına dönmek istiyor ama yapamıyor.Gunbo da yine sadece arkasından bakıyor.jhw birbaşına kaldığı halde kızı orada bırakıp dönüyor gine ülkesine.Bunlar 50.bölümde oluyor.yy in bendeki primi de 50.bölümde bitti.Ama jhw yı gerçekten çok seviyor ve onu kendisi güç duruma düşürse bile jhw yı kurtarmak hep yy ye kalıyor.

SuskunSuvari
12-06-06, 16:02
arkadas lutfen denizler imparatoruna baska dizilerin formlarına benzer bi sekilde incelemeyelim o dediklerini baz alırsak bu dizi cok affedersin opusme sahnelerinden gecilmez zaten bence dizinin en gusel yeri KISITLANAN DUYGULARIN olmasi yani seviyolar ama kavusmuyorlar veyahut kendilerini kısıtlıyolar diger diziler gibi deil yani burda sevgi baska fakat digerlerinden daha kutsalca işlenmis onun icin bu tarafı elestirmenin manası yok bence ......
SuskunSuvari'den ....... (bastaki arkadas kendini b
ilir eger okursa)

irene
12-06-06, 18:38
Dizinin son iki bölümünü seyrettikten sonra gunbo da beni rahatsız eden şeyi buldum.Gunbo çok ta iyi bir lider değil.Tamam erdemli şeyleri,doğruları savunuyor,ödün vermiyor savunuyor.Ama ileri görüşlü değil,insanları idare etmeyi bilmiyor.Fazilet erdem iyi ama başkalarının yararına değil de zararına oluyorsa o zaman çok ta doğru değil,esnek olabilmek lazım.Ve bu durum yaptığı herşeyin yıkılmasına sebep olduğu gibi pek çok insanın da ölümüne yada zor duruma düşmesine sebep oluyor.Sonuçta anlıyorsunuz ki onun çabaları kimseye birşey kazandırmıyor.Tabi bu dizide işlenen konu.Belki gerçek hayatta böyle değildi gunbo nun ve yaptıklarının sonu..

dedıklerıne kısmen katılıyorum ama katılmadıgım nokta sukı gunboonun devrımlerının yok olması konusu yaptıklarının bosa cıkması konusu o anlık yaptıgı hersey yıkılmıs olabılır belkı butun ılkelerı o anlık yok oldu ama sonradan bu ılkeler tekrardan ortaya cıktıkı gunboo su anda kore tarıhı ıcın onemlı bır ınsan ve korelılerın sevdıgı bır kısı sanırım ki dizi halıne getırmısler kıtaplar yazmıslar hakkında evet asıl amacına ulasamadı ama bu amacı yıllar sonra gerceklestırıldı ve sımdı o saygıyla anılıyor ya bence buna bakmak lazım;)

twista
13-06-06, 23:44
ya yine mükemmel bi bölüm karşımızdaydı.Y.Y.'nin bu kadar küçülmesi ona hiç yakışmadı.birisi bana o kadar söz sölücek ben onun 40 yıl kölesi olurdum...bu arada Jang bogo hakkaten ileriyi görüyo yaa...

zeze_şüş
13-06-06, 23:47
arkadaşlar resmen şok oldum yy. nasıl gelip jan pogo ya beni affedin dedi orda koptum valla jan pogo da seni affettim dedi inanamıyorum süper bir bölümdü çok şaşırdım acaba son bölüme kadar neler olacak hala inanamıyorum ama jan pogo ölümün onun elinden olacak ya üzülürüm ona üzülürüm keşke yanına almasaydı:hıh :icon_redf

irene
13-06-06, 23:52
aman allahı aman allahım keyfıme dıyecek yok valla o ne guzel fınaldı oyle ya yeumun gunboonun ayagına kapanısı gunboonun onu neler olacagını bıldıgı halde merhametı ıle affedısı bence bu yeum yang ıcın damgalanmaktan bıle acı olmalı:):):)ama ben cok eglendım ay ay nasıl sevındım anlatamam yeumu oyle acız ve gunboonun ellerınde gormek hajıne yaptıklarından sonra yeuma duydugum sınırı azalttı bıraz!!!!!!ayyy herkes gunboonun merhametıne sıgındı zaten once madam yamı sonra jhw nın abısı sımdı ıse kım yung vede yeum yang ahhh benım asıl gunboomda hepsını affettı hemde yeumun haınlık yapacagını tahmın etmesıne ragmen nıye onu affedıyor anlamıyorum ya bırak gıtsın bulsun cezasını ama yeum bu ıyılıgın uzerıne bıle gunboo ya dızının sonunda bunu yapabılıyorsa ne dıyım ona bu arada madam yamı yede hayran kalmamak mumkun degıl bu kadar zekı olunur yanı aslında ımparator o oldu bu durumda cunku adamı parmagında oynatıyor!!!!!!!!!!!!ay ben bu bolumu cok sevdım cok hosuma gıttı nasıl mutlu oldum anlatamam (yeumcular kızmasın ama duygularım boyle))) bu arada bırısınden rıcam eger son karenın fotosu bırısınde varsa hanı yeum yerde gunbooda ayakta ya o karenın fotosunu koyarsa super olur:):):):):)

NILFER1
14-06-06, 00:14
Bence en doğru lafı Madam Yami etti.Gungo kimseyi dinlemeyerek kendi sonunu kendisi hazırlıyor.Sadece kendi sonu olsa.Yarattığı herşeyin sonunu.İnsan hiç YY gibi birisini affeder mi?O çıyan vali bozuntusunu da yanına alır mı?Hiç akıl yok bu adam da.

evenstar
14-06-06, 00:21
Arkadaşlar ne olursa olsun yaptıklarını kötü insanlara peşkeş çekmemesi ve kendisine kötülük yaptığını ve yapabileceğini bilen insanları bile bağışlayabilmesi Chan Po Gunun ne denli yüksek karakterli olduğunu göstermeye yeter bence....

İRENE ellerine sağlık yine süper çalışmaların var...

elfshadow
14-06-06, 00:55
Neler oldu bu bölümde böyle.Nefes alamadım.Jgb nın omuzlarındaki yük ne kadar çok.Bu ne ağırlık. Bu bölümde kimse gülmedi.Tabi Madam Yaminin Kim Mu yang ın ve adamlarının yanında sevinçten gülmesini saymazsak...
Kim Wo ging in bu duruma düşmesine de gönlüm razı olmuyor ama istemediği halde Jgb ya çok büyük bir yük artık.Ah ne yazık, sen bu kadar siyasetten ayrı kalayım barış ve mutluluk olsun diye mücadele et sonra bütün Silla nın kötülükleri seni bulsun.
Yeum yang artık bayan Yaminin de affetmesiyle hayattaki tek amacının Jgb yu öldürmek olduğuna karar verdi. Jgb dan af dilerken keşke gerçek duygularını söylüyor olsaydı. Eminim hepinizin içinden aynı şeyler geçmiştir.İşte mutlu son. Vallahi Jahan Wha ile tekrar birleşseydi herhalde bu kadar sevinmezdim.

Hele Yy a en sonunda "söylediklerinde samimi de olmasan gerçek amacının kalbime hançerini saplamak da olsa buna sen karar vereceksin artık ben kaderimizi değiştirmek istiyorum" dedi ya,keşke dizi burda bitseydi de acı sona tanık olmasaydık.

yenile
14-06-06, 02:50
Yine çok güzel bir bölüm karşımızdaydı.Ben Yeum Yangın tarafını da tutsam, bence bu dizinin en büyük adamı jbg dur.Yeum Yang ın bir gün yine kendisine ihanet edip,öldürebileceğini tahmin etmesine rağmen onu affetmesi bu dizide en büyük adamın jbg olduğu konusunda kesinlik sağladı. Yeum Yanga da çok üzülüyorum,çünkü hayatı boyunca başkaları tarafından acımasızca kullanıldı ve kendi yararına iyi bir şey oluşturamadı.:icon_cry: Beni Y.Y la ilgili kahreden şey de yine o kahrolası kişilerin,menfaatlerini onun sırtından elde ettiktten sonra bile en son ona da kıymaları.:icon_cry:Yine bence Y.Y ın jbg ya teslim olması (aşağılıyıcı ,küçük düşürücü bir davranış)değil .Y.Y kendi güvenliğini hiç olmazsa bir süreliğine sağladı.Kim olsaydı Y.Yın yerinde ,jbg ya da bir başkası osaydı ,kendi güvenliği için aynısını yapardı ,diz de çökerdi ,yalvarırdı da.Y.Y adına kendisini emniyet altına soktuğu için çok sevindiğimi belirtmek istiyorum.:img-grin2

shawlin
14-06-06, 08:22
yaw bu jang poo goo çok yavaş adam, her şeyde geç kalıyor.:icon_evil

eski başbakan kim woo jin ondan biraz daha bekleyip merasime katılmasını istedi nasıl olsa hergün olmuyor bu taç giyme merasimleri. o da bunu kabul edeceğine redetti ve kim woo jinin babası dolaylı olarak onun yüzünden öldü. :icon_cry:

yeom yang' ı damgalayıp utanç verici şeyler yapacağına bir sene çalıştırma kampında ceza yaptırırdı. sonra yanına alabilirdi. şimdi yeni vali kim yang'ın yaptığı gibi. yeom yang bildiğim kadarıyla ilk yakalandığında jpg nun ona içecek ikram etmesinde bile minnettar kalmıştı "beni öldürsen bile bu nezaketini unutmayacağım. aslında dost olabilirdik" diyordu. :img-sorry

ah gunboooooo aaaaah:img-cold:

Denizler İmp.
14-06-06, 10:10
GumBo ile Yeum Yang ın paylaştığı son sahneler gerçekten müthişti. Çok şaşırdım Yeum la Gumbonun bir şekilde göstermelik te olsa aynı safta aynı amaç uğruna yer alacaklarını biliyordum ama böyle bir şeyi hiç tahmin etmiyordum ah yeum ah . Madam Yami ye de helal olsun yine yaptı yapacağını ama kendini bekleyen kötü sondan kurtulamayacak ne yaparsa yapsın çünkü iyiler daima kazanır. Herkese iyi seyirler aramıza yeni katılan arkadaşlar hepiniz hoş geldiniz.

istanbulum
14-06-06, 10:40
GumBo ile Yeum Yang ın paylaştığı son sahneler gerçekten müthişti. Çok şaşırdım Yeum la Gumbonun bir şekilde göstermelik te olsa aynı safta aynı amaç uğruna yer alacaklarını biliyordum ama böyle bir şeyi hiç tahmin etmiyordum ah yeum ah . Madam Yami ye de helal olsun yine yaptı yapacağını ama kendini bekleyen kötü sondan kurtulamayacak ne yaparsa yapsın çünkü iyiler daima kazanır. Herkese iyi seyirler aramıza yeni katılan arkadaşlar hepiniz hoş geldiniz.
bu film türk filmi degil ve gerçekten tarihde de her zaman ne iyiler ne de kötüler kazanmışdır ama söylenecek en önemli şey iyiler dogru ve iyi bir yol ve amaç ugrunda yaşadıkları için kazansalarda kaybetselerde ömrünü bu ugurda geçirdikleri için kardadır yani kazançlıdır bence kaybetsede kazansada kazanan iyilerdir

juninhotr
14-06-06, 13:13
bu bölüm bence açık bi şekilde sonun başlangıcıydı JBG gerçekten çok zor bir karar verdi bir kişi uğruna hayatını adadığı büyüdüğü yer ve sevdikleri tehlike altına girdi. bu bölümü izlerken acaba kim wo jing buna değermi die düşündüm çünkü jHW yla konuşmasında artık politikadan uzak kalmak istediğini söledi eğer öleyse bu kadar kişiyi tehlikeye atması çok saçma. yok eğer hedeflerine ulaşmak istiyosa o zaman hedeflerine ulaşmak için çabalamalı ve JBG ya destek olmalı. Bütün bu olanların ve olası bir savaşın sorumlusuda YY ve efendisidir eğer onlar o suikasti yapmasalardı şuan olaylar çok daha sakin olabilirdi.

bu bölümde beni sinir eden bişeyde madam yami JBG nun ayağına kadar geldi ve yaptıkları konuşmada ne kadar güçlendiğini herşeyi yapabileceğini söledi. benim temennim orda jBG nun madam yamiyi öldürmesi lazımdı neden öldürmedi bir türlü aklım almadı hemde kralı öldüren kişi madam yaminin adamıydı bunu anlamak mümkün deil.diğer yandan bölümün sonu gerçekten çok etkileyiciydi YY ın JBG dan af dilediği zaman JBG nun gözleri doldu ve onun samimi olmadığını bile bile affeti. affetikten sonraki YY ın bakışlarınıda hiç beğenmedim aha yuttu salak der gibi baktı. bakalım bugünkü bölümü izlemek için sabırsızlanıyorum.

Resim gönderen tüm artkadaşlara teşekkürler :D

NILFER1
14-06-06, 15:44
Vallahi dizideki her karakterin işi zor.Sürekli acaba şimdi kim ne yapacak,hamle nereden gelecek,ya da hangi hamleyi yapayım diye düşünerek yaşamak çok zor. İyiler de kötüler de hep diken üzerinde.İyiler hep bıçak sırtında.Çok stresli bir hayat.Adamı kalpten götürür.Hah şunu yapayım biter diyemiyorlar ki.Başa çıkılan kötülerin yerine yenisi geliyor.Vallahi dizideki hiçbir karakterin yerinde olmak istemezdim

SuskunSuvari
14-06-06, 16:10
ben kendi adıma jpg nin yerinde olmak isterdim hatta hatta keske bundan 600 -800 sene once yasasaydım dedigim cok olmustur hem dizideki karakterlerin yasam bicimi cok gusel en azından bugune gore cok daha temiz ve birebir ilişkilerde sevgi cok on planda dostluk mesela yona ile jpg nin dostlugu herseye deger bence yada jpg nin efendisine olan yy n,n efendisine olan bagliligi bunlar yasanmasi gereken duygular bu cag yozlasmıs insanlık ve sapkınlıgın hat safhada oldugu bi zaman oldugu icin bole duygularla karsilasmak imkansız..... SuskunSuvariden

SoundTrack1
14-06-06, 18:52
Evet tarihi vesikalarda jang bogonun yeomjang tarafindan olduruluyor. Yeomjang elbisesine gizledigi bir hancer ile jang bogo yu 846 yilinda olduruyor. dizide de fark ettiyseniz bir gun hanceri gogsume saplayacagini bile bile seni affediyorum diyor. yani filmin sonu belli ve ben cok uzuldum. pis pisine bir olum..

webber
14-06-06, 21:34
yaa ne bölümdü öyle jbg nun ok atışı mükemmeldi...madam yamiye kıl oldum çünge çin e gelmiş ukala ukala jbg hakkında konusuyo helal olsun yona agzının payını iyi verdi(hemen şu anda boynunu vurabilirim) dediya keşke vursaydı...jbg yy ın kendisine yapacagını anladı ustada anladı:oda jbg yu uyardı ama Dilerim şimdi yapacagın seçim ilerde pişmanlık duyup acı çekmene yol açmaz dedi oda anladı bence yaaaaaaa bu jbg ya ileri görüşlü degil diyenler utanmıştır:şu lafa bakın eger sen bana etmeyi planlıyosan karar seni dedii...süperdiii...

twista
14-06-06, 23:44
ya bugün Y.Y'ı hakkaten ayakta alkışladım..önce efendisine başkaldırış,sonra ise madam jamiye hançeri göndermesi(ki bu en güzel cewap oldu),sonra ise yona ile sırt sırta sawaşması..ayrıcca Jnag Hwa'nın ,Chae-ryung'un hamile olduunu öğrenmesinden sonra yıkılması beni baya üzdü :(

evenstar
14-06-06, 23:53
Süper ötesi bölümler vardı bu hafta ama içim nasıl acıyor ikisi için? Keşke gerçekten her şey farklı olsaydı ikisi için de ... Ancak artık herkesin Chan Po Gunun ne kadar yüce gönüllü olduğunu kabul etmesi gerek..Yiğide hakkını verin arkadaşlar değil mi? Hem bir de Yeum Yang aslında hala hangi tarafı tutacağının farkında değil ve kararsız bir insan gerçekten çevresi için büyük bir tehlikedir.Ayrıca hep belki JKW ve CPG birleşebilir diye ummuştum ama artık bebek var ne acı!!!!

Bu arada arkadaşlar fotoğraflar yine mükemmel ama hala salı günkü son kareyi bulamadık!!!!!!

irene
14-06-06, 23:55
guzel bır bolumdu bu bolumun yy ve jbg agırlıklı olması benı cok mutlu ettı yona nın yeuma olan nefretını anlayabılıyorum ona cok acı verıyordur elbette hajın olayı ama gunboonun ona byaptıgı acıklama cok ıyıydı...yeum un hıc sansı olmadıgını ve ona bır sans vermöek ıstedıgını soylemesı cok hostu ayrıca yeum a bır dukkan vermesı sonrada yeum yang onu oldurmek uzere gıttıgınde yaptıgı konusma ve en son sahnede de onu da yanına davet edıp yangzıye gıtme planı!!!!!!!gunboo neler olacagını bıle bıle yınede yeuma sans vermege devam edıyor hatta en yakın dostu olan yonaya karsı bıle onu koruyor!!!!!!!!ama ne yazıkki bu ıyılıgın ona donusu pekte ıyı olmıycak:(:(:(:(:(yeum u anlamak mumkun degıl bana bırısı boyle davranacak onun ıcın canımı ortaya koyardım herhalde
bu bolum jhw ye cok uzuldum ama chae ryungun da hamıle olması benı cok sevındırdı acıkcası jang hwa da sevındı ama bır yanı buruk kaldı tabıkıde herhalde o bızım cocugumuz olabılırdı dıye gecırdı hep ıcınden bebek ıcın elbıse dıkısıne tam ona uygun bır harekettı chae ryungun gunboo ya dedıgı laf cok hostu sızın cocugunuzu dogurmaktan gurur duyuyorum dedı ayrıca bu bolumde gunboo ve cahe ryungun sarılmasını da gormek guzeldı onların ozel hayatını merak eder olmustum:D:D:D:D:D:Dbenım ıcın keyıflı bır bolumdu gunbooya hayran kalmamakta elde degıl herhalde.......yeum yang galıba bırazda gunboonun bu ıyılıgı karsısında ezılıyor mudur nedır bana oyle geldı sankı ıcınden keske bu kadar ıyı olmasa dıye dusunuyor gıbı....

irene
15-06-06, 00:02
haa bu arada bırsey yazmayı unutmusum yazmasssm catlarımyeumun kım yung a jang hwa konusunda verdıgı cevap ve meydan okuma superdı......kım yunga gıcık oldum ya adamın bır bılmedıgı o vardı artık onuda bılıyor sımdı daha cok kızıstıracak aralarını ayrıca jang hwanın yeuma cunge yı terk et dıyısı de cok ıyıydı aralarında en ıyı konusan oydu yeum yang konusunda kısa ve net bır skılde gıt dedı

evenstarcım bu nada katılıyordundur senle goruslerımız aynı sanırım ;);) eeeee tabı gunboo soz konusu olunca farklı dusunmek elde degıl dımı yanı:)

jenn
15-06-06, 00:24
artık diziyi izlerken sonunu bildiğim bir filmi izler gibiyim.ve söylenen her cümle içimi cız ettiriyor..jbk sen gerçekten aziz gibisin.bu kadar iyi niyet..ama işte ....bu kadar iyi niyet insanoğluna yaramaz..tarih ihanetlerle doludur...

BALNUR
15-06-06, 11:12
Burcii en güzel sahne resimlerini bizlerele paylaşyığın içn teşekkürler..:img-grin2
Sabah sabah hemen işe gelince sizlerin yorumlarını okumak çok güzel.
Gerçekten igene çok güzel bir bölümdü.JBG ' ya hayranlık duymaya başladım doğrusu Y.Y kazanmak için nasıl çaba sarfediyor canım ya.Ama ne yazık ki arkadan kuyusu kazılıyor.İnsan böyle bir insana nasıl ihanet ya...Birşey daha diyeçeğim jbg ile yy biribirilerine bakış sahneleri konuşurken bu nsanların kelimelere ihtiyaçları yok gözlerindeki manalar yetiyo herşeyi anlatmaya...

Junior JBG burcii ismini çok güzel yakıştırmış:img-grin2

Birşey soraçağım bir sahnede YY öldürüldüğünde jang hwa kuçağında bebek vardı ya o acaba jbg çocugu falan mı ?
Bilen varsa söylesin lütfen merak ettim...Lütfen yoksa yy çocuğu falan mı oluyorya merakımı giderin lütfen biliyorum ilerki bölümleri izleyenler vardır.

Ayrıca jang hwa gördünüzmü sevdiği adamaın çocuğuna kıyafet dikti ya varmı böyle birşey:icon_cry: büyüksün jng hwa:img-hi:

Birde yy jang hwa olan aşkına bir bakım valiye neler dedi ( bana dünyaları verseniz genede onu kullanmama ) budur budur işte...

Slıya görüşürüz....:img-grin2

jenn
15-06-06, 11:25
dünkü bölümde yeum yangın iç dünyası hiç ifade edilmedi..kullandığı bir kaç cümlede ise jbk nın güvenini kazanmaktan ibaretti..jang bogo ona dükkan tapusunu verirken acaba içinden ne geçiriyordu yeum yang..şöylemi düşünüyordu..ben bu adamı öldüreceğim ama şimdi tapu verdi.ilerde daha iyi bir mevkiyede getirecekmiş.ben kaleyi içten feth edeyim..yükseleyim sonra alt ederimmi diye düşündü acaba?yani ondanmı vazgeçti bıçaklamaktan?..yoksa gerçekten onun iyi niyeti karşısındamı vazgeçti öldürmekten...işte burası müphem..çünkü yeumyang hiç güzel bakmıyor..insan bakışlarıyla duygularını ifade eder.yeum güzel bakmıyor daha...

xqx
15-06-06, 13:06
Bu forumdaki tüm arkadaşların içi bölümler ilerledikçe cız ediyor.Hani 3 gün sonra idam olacağını bilen bir adamın hiç bir şeydenz lezzet almaması gibi.filmin güzel sahneleri bile bu iç kanamayı durduramıyor.Türkiye' de bir kaç dizide oldu.Dizi bitti filmi çevrildi. Asmalı Konak, Deli Yürek, Kurtlar Vadisi vs. gibi...
İşte bu noktada şöyle bir öenri yapıyorum. Belki bizler yani Türkiye' de bu diziyi seyredenler bir kampanya türü bir şey başlatabilriz.Mesela dizinin 50. bölümünü temel alarak hiç 51. bölüme bulaştırmadan yeni bir senaryo ile mutlu son filmi çekilebilir.Yok tarihi gerçeklik diyecekseniz zaten filmde salt tarihe bağlılık yok.Önce bu noktada bir fikir kümeleşmesi (kamuoyu oluşturalım demiyom ha) oluşturmalıyız.ingilzce yada diğer yabanncı dil bilenlerimiz başta kbs tv olmak üzere bu dizinin tartışıldığı çeşitli forumlarda bu konuyu dillendirelim.Eş zamanlı olarak bizler trt ye bu konuda ricacı mailler atablirz.TRT eminim gelen yoğun ilgiyi kore televizyonuna aktaracaktır. yapılacak işlerden br taneside kore elçiliğine yürümektir(bu tabiki şaka ama elçilikle temas etmek isteyenlere hiç kimsede mani olmaz.) eminim koredede bu dizinin baya hayranı vardır ve belkide bu başlatacağımız hareket onların desteği ile netice verecektir.

Tekin
15-06-06, 14:13
Yine çok güzel bir bölüm izledik ben özellikle YY'ın kim yang'a "çok ileri gidiyorsunuz" deyip jhw'ı kim-yang'ın işlerine alet etmemesini beğendim sonra jbg'nun Yona'ya YY'ı neden affettiğini açıkladığı sahne,YY'la Yona'nın sırt sırta savaşması,bebek haberi ve jhw'nın chae ryung'a bebek elbiseleri vermesi çok güzeldi :)

angellica
15-06-06, 15:33
müthiş gelişmelerle dolu bi bölümdü janghwa çook üzüldü her ne kadar belli etmesede zaten JBG bebek haberini JH nın yanında alınca surat ifadesi deişti ama hata janghwa da isteseydi JBG uyla gayet gzl bi şekilde ewlenebilirdim ama istemedi şimdide ii oldu ona bnce yy ile JH ewlensin çünkü yy ona daa çok değer werio onu hiç bi işine alet etmio hem ikiside yakışırlar!!

bu sırada güney koreliler yeni bi film çıkarıolarmışş

İmrahil
15-06-06, 16:04
merhaba arkadaşlar ben aranızda yeniyim

bir dizi bu kadarmıgüzel olur ya her bölümü başka bir güzellikte
dün akşamki bölümde ise ağlıycaktım resmen ilk defa biri yeum yang'ı kendi amaçları için kullanmayıp ona bir şans ve işletmesi için bir dükkan veriyor hatta bunu JBG yapıyor yeum yang için güzel bir olaydı:icon_cry: ve JBG'nun karısının hamile olduğunu öğrenince yüzünde hafif bir tebessüm oldu lakin bu iyimi yoksa kötümü o tartışılır işte

evenstar
15-06-06, 18:30
Arkadaşlar düşünceleriniz çok güzel keşke gerçekleştirilebilse...
Artık ben de izlerken daha kötü hissediyorum kendimi biteceğini hem de umutsuz biçimde biteceğini bilmek çok acıtıyor insanın içini...
burcii arkadaşımızın bulduğu isim ve fotoğraflarda süper ellerine sağlık!!!
Gene bekliyoruz heyecanla salıyı.....:img-nyam:
Prens İmrahil sen de hem bu diziye hem de Yüzüklerin Efendisine hayransın heralde...İkisi de süper doğrusu.Hoşgeldin aramıza!

webber
15-06-06, 20:41
bölüm süperdi demi herkez çogu şeyi yazmış biraz geç kalmışım bende şeyi yazayım madam yaminin komutanı(niyomçang) kraliyet mufafızlarının komutanı oldu yami yine yapacagını yaptı...yy ve adamlarının kumaşlarla ugraşması çok komikti...

zeze_şüş
15-06-06, 21:34
ben sabah bil.açamadım ne çok sayfa açmışsınız bu bölüm ile ilgili herşey söylenmiş merak ettiğim bir şey var chai ryung a ne olacak şurdan çıktı bu soru son bölümüün özetinde göremedim onu hem gumboo ölünce de küllerini jang khw döküyordu birisi açıklayabilir mi yoksa o da mı ölecek (zaten chai ryung a alışamadım bebek haberi de moralimi bozdu):icon_cry:

SuskunSuvari
15-06-06, 21:40
yaw cocuk haberinin jan kwa nin yanında verilmesi ii olmadı bence yarasina tuz basmıs oldu bizim kel :) su yang ziye gitme meselesi zevkli olacak bayagi hemde jpg ile yy aynı safta haftaya gusel bir bolum izleyecegiz insaAllah.. bu arada cocuk haberi hepimize hayırlı ugurlu olsun ama insan keske jan kwa dan olsaydı demek istiyor bakalım bole bir ask gerci daha gusel ama herneyse....
SuskunSuvariden...

Jang_Bogo
16-06-06, 15:14
Yeum Yang Hançeri Jang Bogo ya sapladığında önce şaşırıyor sonra gözlerinden biraz yaş akıyor ve sonunda son sözü Jang Hua olarak ölüyor. Bu dokundu epeyce. En sonunda ise Jang Hua Jang Bogo nun küllerini denize serpiyor ve bitiyor.

ARIMAYA
16-06-06, 19:37
Ben hala isimlerini yazmayı beceremediğim için kusuruma bakmayın ama bizim tüccar kızımızın hamile arkadaşına giysi dikip getirdiği sahne ile Yeum Yang a dükkanın verdiği sahnede felaket dağıldım.
Bu bölüm bence her zamankinden çok daha fazla duygusaldı ben ağladım bile...

Jang_Bogo
16-06-06, 19:41
İnsanın psikolojisini bozan hayatımda izledigim en iyi dizi. Son bölüm ise tamamen dağıttı beni. Bu dizide herşeyi gördüm Aşk, ihtiras, Macera, İhanet.

Ve öğrettigi en önemli şey ise aşk ın gücü ve düşmanına 2. bir şans vermemen gerektiği. Bu yüzden kızgınım ama Yeum Yung savaşrak yapamadığını kahpeçe hançerle yaptı ama emin ol o Jang bogo yu intikam almak için öldürmeyecek onu Jang Hua'ya olan aşkı yüzünden öldürecek zaten en sonunda kendiside ölücek.

SuskunSuvari
16-06-06, 21:54
anjellica bence dizinin bize yakın olmasi diger dizilerden farklı formati ile alakalı
aynı zamanda burdaki ask macera ve savas ucgeni cok kurnazca yapılmıs.. insanı icine cekiyor birde insan bazen jpg veyahut yy olmak istiyor
tabi dizinin bize sundugu harika senaryoda istahimizi aciyor bir de bunların disinda herkesin kendince buldugu noktalar var burasi da oznel dunyamiz tabii

Jang_Bogo
16-06-06, 22:03
ben ilk bölümünden izlediğim için annesini babasını kaybedişi en yakın arkadaşıyla kardeş gibi olması birlikte çektikleri acılar sıkıntılar. Bu diziyi izlediğimde hayatın bir insana nasıl ezebileceği ve nasıl yukarlara çıkarabileceği konusunda örneklere rastlamak kolay nerden nereye. Sormak lazım biz bu kadar inandıgımız ve istediğimiz şeyler üzerinde savaşabilirmiyiz. Ama en güzel şu yaşanılan aşk. Ve en son bölümünde bu beni bitirdi iyice ölürken bile gözünden akan damlaların nedeni ölümden korkmak değil. Jang Hua dır. Tek kelimeyle süper.

istanbulum
16-06-06, 22:18
İnsanın psikolojisini bozan hayatımda izledigim en iyi dizi. Son bölüm ise tamamen dağıttı beni. Bu dizide herşeyi gördüm Aşk, ihtiras, Macera, İhanet.

Ve öğrettigi en önemli şey ise aşk ın gücü ve düşmanına 2. bir şans vermemen gerektiği. Bu yüzden kızgınım ama Yeum Yung savaşrak yapamadığını kahpeçe hançerle yaptı ama emin ol o Jang bogo yu intikam almak için öldürmeyecek onu Jang Hua'ya olan aşkı yüzünden öldürecek zaten en sonunda kendiside ölücek.
insanları harcamak kolay dır ama kazanmak zordur önemli olan bu zor olanı başarmakdır salak jang bogo böyle salak olamasaydı yiymyang da onu öldürmezdi siyasetden uzak kalmak demek akıllı olmak bile yetmez en akıllı olacaksan ayni madam yami gibi siyaset senin karından da yakın olması lazım çünkü sen tüççar degil sorumlu oldugun insanlar var sadece adadaki degil bütün dünyadaki onun için mümkünse II abdülhamid han gibi dehasıy la osmanlı devletimizi nasıl koruduysa oda siyasetin içinde bunu yapması lazım mesela kim myung onun için büyük bir şansdı mümkün oldugu kadar onun yanında olsaydı özellikle kurul tarafından seçildigin de ordusuyla onun yanında yer alsaydı böyle olmazdı kusura bakmayın apdal dostum olucagana madam yani gibi düşmanım olsun jang bogo yu begeniyorum çok büyük hataları vardı en önemlisi ise siyasetden uzak kalması idi çünkü böyle çetin düşmanları hatda madam yami gibi düşmanı varken siyasetden uzak kalması hatanın hatası idi kuru cesaret ne kazandırdıgını gördük bu film de ve tarihde işde bizim ecdadımız jang bogo gibi ama kuru kuru degildi ve onun için 600 yıldan fazla yaşadılar kusura bakmayın gerçekten biraz siyaset yapdım galiba ama durumu açıklamak için bunları anlatmam gerektigini düşünüyorum

Jang_Bogo
17-06-06, 06:32
Zaten Jang_Bogo nun ölecegini biliyorsunuz. Merak etmeyin bu dizide çok şey var daha. İzleyin görün.

istanbulum

siyasetten uzak durması yanlıştı demişsin. Jang_Bogo siyasetten uzak durdugu için ölmedi ne madam yami onu yenebildi nede diğerleri o çocuklukta dost gördügü bir insana 2. bir şans vererek bir nebzede ona ihanet edecegini bile bile bu şansı vermesiydi hata yoksa hiçbirşey onu yenemedi yada ezemedi. Bizim ecdadımız ise jang bogo gibi adaletli ve iyi niyetliydi ancak onları yıkıma götüren yabancı güçlere özenmesiydi mesela bir fransa özentisi ama jang bogo bunların hiçbirinden etkilenmedi işte güzel yapanda bu

istanbulum
17-06-06, 11:53
Zaten Jang_Bogo nun ölecegini biliyorsunuz. Merak etmeyin bu dizide çok şey var daha. İzleyin görün.

istanbulum

siyasetten uzak durması yanlıştı demişsin. Jang_Bogo siyasetten uzak durdugu için ölmedi ne madam yami onu yenebildi nede diğerleri o çocuklukta dost gördügü bir insana 2. bir şans vererek bir nebzede ona ihanet edecegini bile bile bu şansı vermesiydi hata yoksa hiçbirşey onu yenemedi yada ezemedi. Bizim ecdadımız ise jang bogo gibi adaletli ve iyi niyetliydi ancak onları yıkıma götüren yabancı güçlere özenmesiydi mesela bir fransa özentisi ama jang bogo bunların hiçbirinden etkilenmedi işte güzel yapanda bu
bir yerden sonra siyasettden uzak durması normal olamaz normal vali olsa neyse ama o bir genel vali kim yang için siyasetden uzak durması önemlimi ki aman nasıl olsa siyasete karışmıyor bana zararı yokmu diyor bende onu rahatmı bırakıyim diyor madam yamiye gelince oda ona ne kadar düşman olmadıgını ve zarar vermek istemesende o yoluna çıkıyon diye saf dışı vırakır ama unutmaki II. abdülhamit han kızıl sultan degildi ama ileri görüşlü dahi ve bir evliyaydı o devletimizi korumak için savaşdan uzak kaldı ama siyasete bulaşmayarak degil siyasete yön vererek vermese bile o kadar siyasetdeydiki kimse bize saldırmaya zaman bulamıyorlardı uzak kalsaydı biz onlardan uzak kalsak asla onlar bizden uzak kalmazlardı nasıl biz amerikaya bir zararımız yok ama buna ragmen hep bizim canımıza okuyup sömürüyorsa hem jang bogo da osmanlı devletimizde turkiye de aynıdır

evenstar
17-06-06, 12:39
Bu dizide bizim çıkarmamız gereken bazı dersler var:gerçek aşkın nasıl olduğu,gerçek aşk için nasıl fedakarlık yapılabileceği,dostluğun insanı nasıl mutlu ve güçlü ettiği,merhametli olmanın yararları ve zararları,siyaset olduğu ortamın her zaman kan revan olduğu-olacağı...
Ama şu gerçek hiç bir şey YYın hainliğini örtemez...

Jang_Bogo
17-06-06, 21:24
istanbulum

genel vali olarak siyasete girmeliydi diyorsun.

Hangi siyaset onu köleliğe götüren acılar çektiren ve kölelikten geldiği için eleştiren insanların yer aldığı bir politikada
siyaset yapmaktanmı bahsediyorsun. Sıkı kast sistemi var ama Jang_Bogo nun görüşleri tamamen farklı bir düşünce
tarzını içeriyor. Hak adalet bence haksızlıgın oldugu yerde adalet aranmaz bunu Jang_Bogo çok iyi biliyordu ki kabul etse
siyaset olayını birilerinin uşağı olacaktı ancak. Bu dizide madam yami ve Jang_Bogo gibi iki ayrı tanım çarpışıyor.ve Jang Bogo daha
ağır basıyor zaten gerçek bir olaydan alıntı ve bugün hala korede kahraman olarak görülüyorsa bu birşeyleri başardığını gösterir
Ama içinde bunun yanında o kadar güzel şeyler ve dersler barındırıyorki bunu anlayabilmek ve hissedebilmek önemli. Ben hiçbir
dizide bu kadar psikolojim bozulmadı dizi bile izlemezdim ama bu bambaşka birşey açıyorum albümünü aglamamak için zor
tutuyorum kendimi çünkü bana hissettirdikleri çok fazla ama Yeum Yang'ı Yanına alması tamamen hataydı ama bunu bilerek girdi

istanbulum
18-06-06, 02:28
afedersin istanbulum ama jang po go salak değil burda bu tür tartışmalar yapacaksak hiç konuşmayalım sen yy.cı yada gunboo cuda olabilirsin ama iki taraf için de böyle sözler güzel kaçmıyor
olsam olsam jang bo gu cu olurum bazı yanlışları oldugunu görmüşdüm veya öyle düşünmüşdüm asla yimg yang cı olmam ama buda jang bogu nun yanlış yerlerini görememi engellememeli ama gerçekten salak dememeliydim veya bunu çok çok düşünmeliydim ama bu onun salak olmadıgı anlamına gelmez yani ne benim haksız ne de senin haklı oldugundan emin degilim

bence bunlardan daha önemli olan 846 yılın bir araştırıyıim dedim millahtan önce 1800 lü yıllardan başlıyor çintarihi düşünün kaç yıl geçmiş ve ne kadar kral geçmiş ben orda insan için dünyanın ne kadar degersiz oldugunu gördüm orda kim yang ın adınıda göremedim

Jang_Bogo
18-06-06, 02:41
ne yeum yang ne jang bogo salak bazı insanlar vardır ki kendi doğruları için yaşarlar işte onlarında adı ölümsüzdür. Jang Bogo gibi insanların isimleri bugün hala efsane olarak dilden dile dolaşıyor. Braveheart filminde adam iskoçyayı yeniden yaratmaya çalışıyor zülme karşı geliyor ama kendi kralı tarafından kendi hırsları ugruna ihanete ugruyor. Bu diziyle benzerlikleri var ona krallık bile teklif ediyorlar o kabul etmiyor. Kendi inancı ugrunda savaşıyor sonunda inancı ugruna ölüyor. Ben o filmde o tuzaga düştü diye kızıyordum burdada Yeum Yang ı yanına almasına kızdım çünkü düşmana asla 2. bir şans verilmez. Ama hırsına yenilmiş tek düşüncesi kendi olan insanlar tarihle birlikte yok oldu. Bu kişiler salak olsa bu zamana kadar adları gelebilirmiydi... insan hayatı dünde bugünde ve gelecektede önemsiz olacak Ancak insana önem veren insanları yücelten insanların isimleri ebediyete ulaşacak.

Jang_Bogo ölüm olsada bu ideallerinden vazgeçmezdi vazgeçmedide ne yazık ki onun sonu aşkı yüzünden oluyor. Her insanın zayıf noktası vardır ve kimse 4 4 lük yaratılmamıştır.

shawlin
19-06-06, 11:00
arkadaşlar jang poo goo bu seyrettiğimiz dölümde önceden yapması gerekeni yaptı. zaten çok ta geç kaldı sayılır. yeom yang'a küçük bir ceza verip yanına alabilirdi. :img-sorry

taybong
20-06-06, 15:19
arkadaşlar benim avatarımdaki adam varya(hani madam yaminin adamı; şimdi sarayda görevli oldu ,adı taybong ) onunla ilgili bilgisi olan varsa lütfen paylaşsın.hiçbiryerde bulamadım.o benim dizideki favori kahramanım

taybong
20-06-06, 16:15
arkadaşlar dizinin en başından beri en etkilendiğiniz sahne hangisi???

ben hajinin öldüğü sahnede bitmiştim ya.ne kadar etkileyiciydi.gece rüyalarıma girdi.ertesi gün sınavım vardı sınavda bile onu düşündüm

ömrümde hiç o kadar ağlamamıştım:icon_cry: :icon_cry:

viruju
20-06-06, 20:14
arkadaşlar dizinin en başından beri en etkilendiğiniz sahne hangisi???

ben hajinin öldüğü sahnede bitmiştim ya.ne kadar etkileyiciydi.gece rüyalarıma girdi.ertesi gün sınavım vardı sınavda bile onu düşündüm

ömrümde hiç o kadar ağlamamıştım:icon_cry: :icon_cry:
sana sonuna kadar katılıyorum :img-ok: taybong :img-wink: bende o bölüme bayılmıştım. ya nasıl ağlamıştım anlatamam. güzelim kıza nasıl kıydılar hala hatırladıkça gözlerim doluyo:icon_cry:zaten bu günde izleyemiyoruz sen bekle 1 hafta boyunca bu günü yerine başka bişiy koysunlar olcak şey diil ya:img-fie: neyse 1 gün daha beklicez napalım:icon_mad:

taybong
20-06-06, 20:58
bişey daha sorcam:

madam yamiyle onun sağ kolu olan adam arasında bişeyler mi var?yoksa adam çok mu sadık???
hani dedi ya geçen bölüm 'ben saraya gitmek istemiyorum sizin yanınızda kalmak istiyorum'

ne iş ben anlamadım:img-elvis :img-elvis :img-icecr :img-icecr

Brega
20-06-06, 22:59
Merhaba.. tesadüfen rastladığım bu forum bağışıklık yaptı ve bir süredir izliyordum ve bu gün üye oldum.
Denizler imparatoru beni çok etkiledi ve diziyi iple çeker oldum. Oyuncuların senaryodaki karakterlere adaptasyonu bana göre harika idi. Yalnız bizim dublaj ustalarınıda unutmamak gerekir. KBS nin sitesinde dolaşırken Goong Bo nun Yeum Yang tarafından öldürülüşü beni yıktı. O kişinin ve/veya öyle bir kişinin ölmesini kabul edemedim zira günümüzde öyle insanlara o kadar çok ihtiyacımız varki. Neyse
Bu akşam eve hevesle geldim ama dizi yoktu şok oldum.
Gayret ve yaratıcılıklarınızdan dolayı hepinizi kutlar gerçek hayattada mutluluk ve başarılarınızın devamını dilerim.

elfshadow
21-06-06, 01:45
Trt nin verdiği yarınki bölümünün özeti.

Orijinal Adı: EMPEROR OF THE SEA

Goong Bo’nun, Yeum Jang’ı affetmesini içine sindiremeyen Jung Nyeon, onun Madam Jami’yle birlikte bir plan hazırladığından emindir. Madam Jami Yeum Jang’la görüşür ve ondan Goong Bo’yu öldürmesini, böylece Kim Myung’un yakın adamlarından biri olabileceğini söyler. Gong Bo’ysa, Madam Jami’nin Chunghae’ye koydurduğu ambargoyu kaldırtmak için Yanghzi’ye gitmeye hazırlanmaktadır…

Yayın
21.06.2006 20:20 / TRT1

Bu özet size tanıdık geldi mi?
Nedir bu şimdi? Yarın da geçen bölümü tekrar mı veriyorlar acaba? Yok artık:icon_evil

shawlin
21-06-06, 19:36
:img-icecr trt den gelen açıklama;
"Sayın IZLEYICIMIZ,

Öncelikle programlarımıza gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederiz.Salı akşamı
son dakikada dizi akıştan çıkartılmıştır.Ancak bugün kaldığı yerden devam
edecektir.

Tüm bölümleri yayınlandıktan sonra, dizinin bir gösterim hakkı daha olduğu için,
Eylül 2006 yeni yayın döneminde tekrarının yayınlanması planlanmaktadır.

Turksat 1C yayınları 13 Temmuz 2006 tarihine kadar devam edecektir.Ancak o
tarihten sonra yayın tamamen Turksat2A dan verilecektir. Konuyla ilgili detaylı
bilgi için mesajınız ilgili birime iletilmiştir.

Saygılarımızla
TRT AKTIF HAT"
:cheer: :happy0064

zeze_şüş
21-06-06, 20:12
dizi de çoğu kişinin öleceği haberine hepimiz özülüyoruz ama hem gerçek hayatta böyle hemde kore dizilerini türk dizilerinden ayıran bir özellik olması gerekir son bölümlere doğru ne kadar ağlasak da üzülsek de sonunun mutsuz bitmesi türk dizilerinden ayırıcı olduğunu belirtiyor.Yani benim düşüncem böyle bizim dizilerimiz gibi saçma olsaydı zaten bu kadar izleyicisi olmazdı:img-yes: :img-ok: :happy0064

zeze_şüş
21-06-06, 23:47
bu ne bölümdü böyle soluksuz izledim yy.çok iyi iş becerdi bu adamı tam da sevmeye başlarken işleri batıracak ama madam yaminin en sonunda girdiği durum çok hoşuma gitti demekki tüm bağları kopacak çünkü jpg boynunu koparamayacak yaşasın adalet çok sevindim ama o yy. efendisi varya 2.yamyam nasıl değiştirdi öyle mektubu bu bölüm anlat anlat bitmez çok mutluyum çoooookk işler biraz karıştı ama madam yami batıyor ya daha birşey istemem şimdilik:img-grin2

irene
21-06-06, 23:53
bu bolumde pek bır aktıflık yoktu genelde polıtık sekılde halledılmege calısılan işler vardı en sevdıgım sahne yeum yang ıle gunboonun beraberce savasma sahnelerıydı ıkısının aynı tarafta beraberce savasmaları garıbıme gıtsene yınede cok sevındım madam yamı yıne ac gozlulugunun kurbanı oldu ıstedıgı herseyı adamdan alacakken jang bogonun kellesını ıstemesı onu zora soktu ve kendı ıpını cektı kısmen!!!!!!!!!kım yung benı sınır ettı ya adam yuzsuzce komuta gorevınıde ıstedı ya nedıyım ama bu bolumde ben bazı bosluklar hıssettım sankı yanı ustanın kım yunga cevabı falan gosterılmelıydı o kısım bıraz havada kaldı sankı sonra jang hwanın baskente yolladıgı adamın mektubu verısı cevabı alısı falanda kısa ca olmalıydı sonra mektubun orjinal halınde ne yazıyordu buda acıklanmadı yanı bana bıraz havada kaldı gıbı geldı o kısımlar ozellıklede mektup kısmı...
bu arad gunboo yu anlamak mumnkun degıl yeum yang guclu olunca sızı oldurmek ısterdım dedı gunboo ısa sadece sırıttı yanı ne dusundugunu ne yapmak ıstedıgını anlayamıyorum gunboo nun hala adamın bakıslarını gormuyor mu ya sın sı sınsı bakıyor yamı gıbı ama jang bogo buyulenmıs gıbı ne arkadaslarını dınlıyor nede mantıklı dusunebılıyor.....yeuma bu kadar sınır olurken madam yamının o adamla gorusmesını ızlemesı ve yanına o yıldızlı seylerı alması ıyı fıkırdı onuda soylemeden gecmeyeyım ya bu bolum havada bır bolum gıbı oldu hersey cok hızlı gectı gıttı gıbı oldu oysakı bu bolumden cok sey beklıyordum 1 haftadır ama anlamadım ne oldugunu bır suru eksıklık hıssettım ve pek sevmedım

ayrıca mektup olayında bır mantık hatası var osamanlıda ve sanırım o devrın butun ımparatorluklarında hukumdar yazdıgı mektupların sonuna tugrasını yada ıste ımzasını yada devlet nısanını falan koyar o zamanın sılasındada bu iş mutlaka boyledır o zamna kım yung mektubu yakınca hukumdarın ımzasıda gıttı ve kım yungın onu atması taklıt etmesı mumkun degıl mektubu usta yada yone okusa hadı işi bilmiyorlar farketmedıler dıycem ama eskı basbakan okudu bu işin eglı olan bırı bana o kısım cok mantıksız geldı

SuskunSuvari
22-06-06, 00:07
yaw bolum gusel de eskisi gibi tat vermiyorbolumun en gusel anı bence sırt sırta yy ile jpg nin dogusuydu bir de son sahne hani empati meselesinin gectigi yer de guseldi yaw sne ye yayınlansa bile jpgsiz fanatizmyaratmaaz eskisi gibi
SuskunSuvariden.....

Denizler İmp.
22-06-06, 10:27
Bu bölüm oldukça sakin geçti bana göre. Kim Yang'ın bundan sonrası için ne planladığını çok merak ediyorum. Çok sinir hiç sevmiyorum onu.(ama karizma süper)İrene bahsettiğin gibi bu bölümde bir çok şey havada kaldı.
Benim en gıcık olduğum yer Yeum Yang Madam Yami nin evine giderken Sunça onu takip ediyordu ve tam arkalarından gidiyordu Yeum bir başını çevirse görecekti onu ama görmedi tabi. Hep böyle oluyor nedense Yeumun Hacin'i görmemesi de bir saçmalıktı ayrıca.
Haa birde önceki bölümlere gidersek Gumbo ve Yona hala Bay Seul ün ölümüne neden olan kişinin Yeum Yang olduğunu düşünüyor. Oysaki Dayiçinin emriyle onu arkadan vuran çılgın Çundura idi. Bu atlanmaması gereken önemli bir ayrıntıydı ve ben hala onların bu gerçeği öğrenmesini bekliyorum, Yeum 'un bu konuda ki masumiyetinin taa ozaman bilinmesi lazımdı. Ben böyle düşünüyorum.

BALNUR
22-06-06, 11:19
Acayip hoşuma giden bir sahneydi..SAVULUN JBG ile YY GELİYOR.Yanyana savaşmaları o kadar hoşuma gittiki ya ne olur du dost kalabilselerdi.Birlikte haftaya şu madam yaminin de hakkın geleçekler inşallah..

kim yung ne kadar hırslı gözü dönmüş gibi resmen ne yapaçağını bilmez halde ortalıga saldırıyor.:fighting2 JANG HWA başına bir halgetirmesinden korkuyorum doğrusu ama yy ve jbg dan çekinir.

Peki ya yy ilej bg diyaloguna ne demeli.Bilebile idealin den vaz geçemeyip yy kazanmaya çalışıyor jbg ama öldürüleçeğinden de emin yy söylediği gibi ( senin kadar güçlü olsaydım düşmenım olan seni öldürürdüm çünkü güclüsün ve bana rakipsin ) jbg da aynını yapıp rakipleri ortadan kaldıracak tabi yy aynı zamanda cümlesinin altında yatan anlam da kacınılmaz sonu olacak jbg' nun..

kim yung yaktıgı mektupta ne yazıyodu acaba...?:icon_cry:

Haftayı beklemek zor olacak..

Lütfen birisi jbg ve yy yanayana savaştıgı resmi buraya aktarsın:img-grin2

yenile
22-06-06, 15:04
Dünkü bölümdeki sahne benim de çok hoşuma gitti..Her nekadar YY çı tarftarı da olsam Y.Y la jbg nun yanyana savaşmaları o kadar çok hoşuma gitti ki, keşke dost kalabilselerdi ve Y.Y sonunda jbg yu öldürme fikrine yenik düşmeseydi. şu madam yaminin de cezası verilsin artık.Keşke onu ikisinden biri dün öldürseydi,rehin olayında madam yaminin etrafında sonunda insan da kalmadı çok iyi fırsat olurdu Y.Y ve jbg için.

Kim yungun bu kadar aç gözlü olacağını dizideki ilk hallerinden hiç kimse tahmin etmedi,şimdi ise kudurmuş gibi saldırıyoror Y.Y olmasa JANG HWAnındabaşını yakardı .

Y.Y ( senin kadar güçlü olsaydım ,seni öldürebilirdim)dedi jbg ya,ama bence bunu düşünmesinin altında Y.Y ın jbg gibi güçlü hale gelmesinden çok JANGHWAya olan aşkı ve onu elde etme hırsı.Dizinin başından beri Yeumun jbg ya verdiği zararın altında bu gerçek yatıyor,filmin sonunda da!!!!

Denat
22-06-06, 16:59
Erken olmakla birlikte 47.bölüm özeti aşağıda.Buyrun arkadaşlar.

Madam Jami, Jung Hwa’ya karşılık, Goong Bo’dan, ordusunu geri çekmesini ve Kim Woo Jing’i teslim etmesini şart koşar. Goong Bo ise, geri adım atmamakta kararlıdır. Yeum Jangı, Jung Hwa’yı kurtarmakla görevlendirirken, kendisi de ordusuyla başkente gider. Kim Myung’u öldüren Kim Yang, daha fazla güçlenmesine engel olmak için Gonog Bo’yu da ortadan kardırması gerektiğini düşünmektedir…

Yayın
27.06.2006 21:00 / TRT1
28.06.2006 21:05 / TRT1

Denat
22-06-06, 17:01
ve bu da 48.bölüm özeti.Buyrun.

Goong Bo Madam Jami’yi ele geçirir ama Jung Hwa’nın ricası üzerine, onun hayatını bağışlar. Bu arada Kim Woo Jing kral ilan edilir ve Goong Bo’dan, kendisine yardımcı olmasını ister. Goong Bo ise, politikadan uzak kalıp, Chunghae’ye dönmekte kararlıdır. Kim Yang, onu taç giyme töreninden önce öldürtmeyi planlamaktadır. Bu görevi Yeum Jang’a verir ama Yeum Jang Goong Bo’yu, pusu kurarak değil, adil bir dövüşte öldürmek istemektedir…

Yayın

GRAFİKURDU
22-06-06, 23:28
yeni resimler burda

evenstar
23-06-06, 02:08
önümüzdeki bölümlerde işler iyice kızışıyor yani değil mi arkadaşlar? ah chang bo go ve jang hwanın böyle hasret kalmaları ne kadar kötü...Madam Jaminin sonunda mahvolduğunu görmek için sabırsızlanıyorum ve son olarak diyorum ki artık atağa geçsek şu GKore turu için ne iyi olur di mi?:img-grin2 :img-grin2 :img-clapp

taybong
23-06-06, 14:10
zaten dizi de yaşayan insan bi jang khw birde küçük jang poo go kalıyor

yani yona,usta falan da mı ölcek??????????:not_i: :img-fie: :blink: :img-fear2

ben sanki son bölüm özetinde bi de cankuvanın kucağında bi çocuk gördüm
kim o çocuk?küçük çangbogu mu yoksa cankuvanın çocuğu mu?

taybong
23-06-06, 14:20
madam yamiye devam

madam yaminin hareketleri neden hep ağır çekimde oluyo ki?????

valla izlerken bile içim bayılıyo.

demek ki kadın tüm enerjisini düşünmeye ve kötü planlar yapmaya harcıyo :img-kiss: :img-kiss:

NILFER1
23-06-06, 15:07
Erken olmakla birlikte 47.bölüm özeti aşağıda.Buyrun arkadaşlar.

Madam Jami, Jung Hwa’ya karşılık, Goong Bo’dan, ordusunu geri çekmesini ve Kim Woo Jing’i teslim etmesini şart koşar. Goong Bo ise, geri adım atmamakta kararlıdır. Yeum Jangı, Jung Hwa’yı kurtarmakla görevlendirirken, kendisi de ordusuyla başkente gider. Kim Myung’u öldüren Kim Yang, daha fazla güçlenmesine engel olmak için Gonog Bo’yu da ortadan kardırması gerektiğini düşünmektedir…

Yayın

Bölüm özetleri bir kaymış galiba.Biz daha Madam Yami nin adamının Jung Hwa yı yakalamyıp ta Madam Yami ye getirdiği bölümü seyretmedik ki.47. bölümün sonunda oluyor bu.Ama sanırım TRT bölümleri biraz uzun tutup 50 bölümde bitirecek diziyi.Çünkü TRT de 46. bölümün sonunda da 47.bölümün ilk 10,15 dakikalık kısmı vardı.47.bölümün özetinde anlatılanlar 48.bölümde oluyor aslında.47.bölüm Hung Jawa nın yakalanıp Madam Yami ye getirilmesi ile bitiyor.

istanbulum
23-06-06, 22:38
o mektup salak bir ama iyi bir yaşlı birisi ile yolladı ya sonra tuzaga düşdü onu içirip sarhoş edip sızdırdılar ya işde o mektup a dokundularmı yani degiştirdilermi bir de lütfen geçen bölümü bana özetini yazarmısın özelden gerçekten izleyemedim çünkü morelim bozuldu yüzleşemedim gerçekten çokmu berbatdı????

İmrahil
23-06-06, 22:41
çok güzel bir bölümdü yeum-yang ile jang-pagu'yu sırt sırta verip kılıç sallamaları güzeldi ama maalesef her güzel şey gibi bu dizininde sonuna geliyoruz kaldı beş bölüm:icon_cry: .Bu güzel diziyi yayınlayan trt'ye ve bu dizide emeği geçen herkese çok çok teşekkür ederim ve son bir şey daha keşke jang-pagu ile yeum yang'ı canlandıran oyuncalar Televizyon Makina'sına katılsalar:img-grin2

songp
24-06-06, 15:37
arkadaşlar bu sırada trt ye hangi adresten mail atılıo biraz da bn atayım!!destekleyelim azıcıkk
[email protected]
saka maka bu mailler cok ise yariyor. kisa sure oncesine kadar dizimizin tekrari ile ilgili bir girisimleri yoktu ama israrlarimiz sayesinde eylulde yayinlamayi dusunuyorlarmis.

zeze_şüş
25-06-06, 14:42
aman boşver zaten madam yami kendi cesasını kendisine verecek düşündükçe mutlu oluyorum ama güzel kadın madam yami dizi dışında daha da güzel keşke kötü kadın olmasaydı

pandora
25-06-06, 15:21

Yayın

pandora
25-06-06, 15:23
Denizler İmparatoru

Goong Bo Madam Jami’yi ele geçirir ama Jung Hwa’nın ricası üzerine, onun hayatını bağışlar. Bu arada Kim Woo Jing kral ilan edilir ve Goong Bo’dan, kendisine yardımcı olmasını ister. Goong Bo ise, politikadan uzak kalıp, Chunghae’ye dönmekte kararlıdır. Kim Yang, onu taç giyme töreninden önce öldürtmeyi planlamaktadır. Bu görevi Yeum Jang’a verir ama Yeum Jang Goong Bo’yu, pusu kurarak değil, adil bir dövüşte öldürmek istemektedir…

Yayın

taybong
25-06-06, 17:56
Merhaba Arkadaşlar,
Sizlere daha önce anlattığım aşk hikayesini buldum :img-grin2
Mutlaka izlemelisiniz biraz acıklı ama güzel bir hikaye :icon_cry:
http://www.youtube.com/watch?v=8VCq2ne_mLI&search=korean

önceki sayfalardan birinde birimiz anlatmıştı bu videoyu ama izlemek

bambaşka bişey.sonunda keşke kavuşsalardı.:icon_cry: :icon_cry: adamın

yapyığı şey fedakarlıktan da öte bişey.gerçekten öyle yoğun duygular

yaşadımki kelimelere dökemiyorum.çok duygulandım çok.adamın en sonda kızı

selamlaması müthişti.:love05:

zeze_şüş
25-06-06, 19:14
Merhaba Arkadaşlar,
Sizlere daha önce anlattığım aşk hikayesini buldum :img-grin2
Mutlaka izlemelisiniz biraz acıklı ama güzel bir hikaye :icon_cry:
http://www.youtube.com/watch?v=8VCq2ne_mLI&search=korean

pandora bu çok güzel bir hikaye en sonu çok kötü ama demek adam kıza kendi gözlerini vermiş ayyyy çok duygusal bunu film yapıpda trt de verselerdi güzel olurdu ama kızı jang khw oynasın yada hiç değişmesin

zeze_şüş
25-06-06, 22:15
66. sayfa da da yazmıştım yine yazıyorum

arkadaşlar irene,muratta,jenn,gülşah&yeum yang,cem(denizlerimparatoru.net'in kurucusu) ve 2 sayfadır burcii yi göremiyorum kayıp mı oldular acaba 6 kişi kayıp bi tanesi yarım kayıp nerdesinizzzzz[/QUOTE]
not:irene geldi...geri kalanlar acaba başlarına birşey mi geldi

istanbulum
25-06-06, 22:16
özeti degil mümkün oldugun yazsın elinizden geldigince gerçekten çok merak ediyorum genel valinin eşi savaşmayı desteklerken ne oldu son anda jang uva mı yardıma mı geldi? yani istibaharatıyla neler oldu lütfen anlatın daha dogrusu yazın

zeze_şüş
25-06-06, 22:19
www.denizlerimparatoru.net için forum sayfası açılacak dedik ama site tamamen gitti tam da siteye dizinin kamera arkası görüntülerini eklemişkenn sabır tükendi daha ne kadar sürecek yeom-yang(cem) de uğramıyor bu forum sayfasına ondan öğrenirdik

irene
25-06-06, 22:33
zeze şüş cheroke adlı kullanıcı zaten cem oluyor onunda arka sayfaya yazısı var gormedın galıba????oda ugrasıyor acılsın dıye ama bugun yarın acılır ınsallah:)

irene
25-06-06, 22:35
özeti degil mümkün oldugun yazsın elinizden geldigince gerçekten çok merak ediyorum genel valinin eşi savaşmayı desteklerken ne oldu son anda jang uva mı yardıma mı geldi? yani istibaharatıyla neler oldu lütfen anlatın daha dogrusu yazın
10 ile 20 .sayfalar arasında aqualender adlı bır arkadasımız son bolumu emuleden ındırıp ızlemıs vede son bolumun ozetını upload etmıstı ordan bakıp bılgı edınebılırsın bıraz sabırla arastırman lazım eger cok merak edıyorsanda deger bu arastırmaya;)

zeze_şüş
25-06-06, 22:40
arkadaşlar bir konu araştırıyordum önüme adresini söylemek istemediğim bir site geldi assında bilim,kitap ve araştırma sitesi ve dizimizde ki oyuncuları,hal ve hareketlerini öyle çarpıtmışlar ki terbiye sınırını aşmış buraya o yazıyı koyamıyorum çünkü beni siteden uzaklaştırırlar anlayın bazı insanlar böyle başarılı kore dizilerini çekemiyorlar :img-banne :img-beee: :mad72: :icon_evil

burcii
25-06-06, 23:23
arkadaşlar irene,muratta,jenn,gülşah&yeum yang,cem(denizlerimparatoru.net'in kurucusu) ve 2 sayfadır burcii yi göremiyorum kayıp mı oldular acaba 6 kişi kayıp bi tanesi yarım kayıp nerdesinizzzzz

he heeee... ben geldim...yokluğum o kadar farkediliyor demek..sağol....:img-grin2

büyük bir umutla sitemize baktım ama hala açılamamış....yeni halide süper olmuş bu arada dün gece iki dakka bi fırsat bulup baktım ama şu anda anasayfada açılamıyor...:img-sorry
sabır.... umarım salıya kadar soru halledilir...

burcii
25-06-06, 23:49
-31 mayısta yayınlanan denizler imparoturunun en son bölümü var ya imparator ölüp yerine başkası geçip başbakan da degişdi yavşak başbakan onu tutuklu olarak başken de getirmeye çalışdıya o en son anı nasıldı ya anlamadım genel valinin askerleri valilinin yanında yer aldılar degili lütfen en son anı anlat lütfen mail adresime mail at lütfen [email protected]

-ama normal aslerleri ne oldu onların tavırları neydi imparoturun adamı ilk önce genel valinin askerlerinemi söyledi bunu tutuklayın diye sonra olmuyunca kendi askerlerne sonra yanındaki dava arkadaşlarına genel valinin normal askerleri genel valinin yanındamı yer aldılar ??????????????????

- hadi ya son bölümü nasıl ya nasıl bitecek en azından 31 mayıstaki bölümden sonra ne olacak

- kim bu Kim Vo-jin ... ve Jung Nyeon bunların kim oldugunu özllikle resimlerini gönderirseniz sevinirim özellikle bütün film deki karekterleri anlatan en azından resimlerle isimlerini yazan bir bilgi mümkünse mail adresime atın [email protected]

-lütfen birisi film de yer alan karekterleri kim oldugu ile beraber resmi olmasada olur sadece ismi ile görevini yazın yeter benim özele atın özele atamıyorsanız form da yazın lütfen

- bu dizi gerçek tarihe tam olarak sadık kalınmadıgını falan yazıldı
gerçekten asıl gerçek ne kesin ingilizce olarak bulan birisi vardır mümkünse türkçeye tercüme ederek ya özelime yada buraya yazabilirmi kore tarihinin kahramanların dan olduguna göre kesin vardır veya bunu araştıralım çünkü bu film de öte adam gerçekten bu kadar idealistse ögrenmeye ve ugraşmaya deger

- genel valinin sevgilisi varya bir bakana bir mektup gönderdi
o mektup salak bir ama iyi bir yaşlı birisi ile yolladı ya sonra tuzaga düşdü onu içirip sarhoş edip sızdırdılar ya işde o mektup a dokundularmı yani degiştirdilermi bir de lütfen geçen bölümü bana özetini yazarmısın özelden gerçekten izleyemedim çünkü morelim bozuldu yüzleşemedim gerçekten çokmu berbatdı????

- birisi lütfen özelime veya buraya en son bölümü yazsın özeti degil

eee arkadaşım... kusura bakma da hep birilerinin anlatmasını istiyorsun...
cevap beklediğin konuları biraz araştırıp okuma zahmetine girsen bulacaksın zaten bu forumun önceki sayfalarında....
herkes bişekilde araştırıyor gerekirse yabancı forumlara girip ingilizceden çeviri yapıp burada paylaşıyor. dizinin resmi sitesi yazıldı, özetleri hatta bölümlerin nerden indirdiklerini bile yazdı arkadaşlar...herkesin vakti bol da bir senin mi vaktin yok.. yapma allahaşkına...

Tekin
26-06-06, 00:24

arkadaşlar irene,muratta,jenn,gülşah&yeum yang,cem(denizlerimparatoru.net'in kurucusu) ve 2 sayfadır burcii yi göremiyorum kayıp mı oldular acaba 6 kişi kayıp bi tanesi yarım kayıp nerdesinizzzzz
not:irene geldi...geri kalanlar acaba başlarına birşey mi geldi[/QUOTE]
Ben de geldim Zeze_şüş :) bir kaç işim vardı hallettim,ayrıca forumun açılamaması çok kötü ben de aynı temennide bulunuyorum umarım salı'ya kadar forum açılır...

jenn
26-06-06, 00:54

not:irene geldi...geri kalanlar acaba başlarına birşey mi geldi[/QUOTE]

ben burdayım zaten yazılarınızı takip ediyorum:) diğer sitenin server aldığı sitede sorun olduğu için henüz açılmadı.en kısa zamanda açılacaktır..

jenn
26-06-06, 10:28
ne kadar çirkin bir yazı bu...hemde antoloji .com gibi bir sitede.hiç kontrol yokmu orda acaba...böyle basit adi bir yazıyı orda tutuyorlarmı.bence bu yazı burdada durmamalı bence nurbanu bu yazıyı burdan kaldırmalısın..sen kaldırmazsan eminimki moderatörler kaldırır...:icon_evil

burcii
26-06-06, 12:03
nurbanu-33 ben de bu yazıyı görmüştüm o sitede ama ilk paragraftan sonrasını okuyamamıştım..bu kadar iğrenç ve dar zihniyetli bir insanın yazısını buradan kaldırabilirsen çok iyi olur. bikaç kendini bilmezin yazısıyla sitemiz kirlenmesin...

elfshadow
26-06-06, 12:17
Gerçekten çok çirkin bir yazı. Nedir bu, espri mi eleştiri mi?İkisi de yapılır ama burada düpedüz hakaret ve ahlaka aykırılık var.Bu yazıya tahammül etmek istemiyorum gerçektende.:icon_evil

Tekin
26-06-06, 13:05
Çok berbat bir yazı ben bir paragrafı okumaya bile dayanamadım eminim diğer arkadaşlar da benimle aynı fikirdedirler,bu diziyi takip eden bir insan nasıl böyle yorumlar yapar onu da anlamadım.Nurbanu'cum istersen bu çirkin yazıyı sil...

zeze_şüş
26-06-06, 14:03
antoloji.com a şikayet bildirimi yapabiliyormuyuz düşünün bir koredeki insanlar türkçeyi öğreniyorlar geliyorlar rastgele bu siteyi buluyorlar sonra bize daha bu tür dizilerini yayına sokmak için izin verirler mi yada gumbo nun,yeum yang'ın oynadığı dizileri verirler mi bunu bildirmek ve siteyi iyice azarlamak lazım

zeze_şüş
26-06-06, 14:44
arkadaşlar antoloji.com a şöyle bir yazı yazdım

ben bir şikayette bulunmak istiyorum eğer dikkate alırsanız sevinirim
yeni açtığınız diziler bölümünde denizler imparatoru adlı kore dizisinin hakkında yanlış yorumlar yapılmış konu başlığı= diziden çıkarılan sahneler o yazıyı sitenizden kaldırmanızı rica ediyorum biz o diziyi izleyenler olarak bu yazıyı yalanlarla donatılmış ve çarpıtılmış buluyoruz gereğini yaparsanız denizlerimparatoru.net ekibi mutlu olacaktır...

siz de yazın şansımız artsın not: mesaj nasıl olmuşşş :img-grin2

http://www.antoloji.com/antoloji/iletisim/ bu adrestese girip mesajı yollayın

elfshadow
26-06-06, 15:38
Kazım Koyuncu yu anman çok duygulandırdı beni Zeze_şüş.Seni gönülden tebrik ederim.Senin gibi duyarlı ve duygulu gençlerin varlığı içimi rahatlatıyor.

Bir tebrik de malum yazı için gönderdiğin şikayet mesajı için. Ben de bir tane gönderdim. Hiç bir şey yapmadan duramazdım.:icon_evil

nurbanu-33
26-06-06, 16:00
inanın o koskoca yazının ben de ancak bir parağrafını okuyabildim. dehşete kapılıp kopyaladım ve siteye gönderdim.sonra da sinirden bilgisayarımı kapattım. şimdi açtığımda benimle aynı duyguları paylaştığınızı görünce çok sevindim. hepinize kucak dolusu sevgiler.
mümkünse, silmeye çalışayım..

evenstar
26-06-06, 16:07
evet ya arkadaşlar yazı beni de dehşete düşürdü hep beraber zeze_şüş arkadaş gibi mesaj atıp kaldırmalarını isteyelim kimsenin bu kadar kaliteli düzgün ve bizim çoookkk sevdiğimiz bir çalışmayı karalamasına izin vermeyelim!!!!!!

burcii
26-06-06, 16:25
malum yazıyı nasıl silebilirim?
bilen varsa bi zahmet yardım edebilir mi ?
o yazdığın mesajın altında edit tuşuna tıkla. yeni açılan pencerenin en üstünde " mesajı sil" seçeneğini seçip altındaki "bu mesajı sil " tuşuna tıklarsan mesajın silinir....

efesayin
26-06-06, 16:32
'FİLMDEN ÇIKARILAN SAHNELER

Bir gün yeum yang ın yanına TEK ‘ ten bir takım adamlar gelir…nooluyo lan demeye kalmaz ellerindeki belgeleri uzatırlar…abi derler…alnındaki mühür kaçak bu yüzden elektrikleri kesmeye geldik..manyaq mısınız oolm der yeum yang..ne elektriği..de yürüyün sittirin gidin.. bunlar direnirler..bizi zor kullanmaya mecbur etme..alnında da çiçek gibi yazıyo..TEK (türk elektrik kurumu) ..mühür kaçak abi.kayıtlarda senin abonelik görünmüyo..kesicez elektriği..
Arkasına bandırma müftüsünü almış ve götü kalkmış yeum yang, her şeyin sorumlusunun Chang Po-gu olduunu söylese de dinletemez “”alayına isyan alayına özgürlük” sloganlarıyla dalar bunlara…kimine dalar,,, kimine de salar (bakınız:kobra) …ortalık cümbüşe dönmüştür..bi ara adamlardan birinin topuğunu yalarken bulur kendini.. o sırada başka biri de bunun kulak memesini emmektedir..bir müddet ........ 'diye devam eden böyle terbiyesiz bir yazıyı siz bir bilim sitesi olmanıza rağmen yayınlamanızdan utanç duyuyorum

GÖNDERDİĞİM MESAJ

ceeyla
26-06-06, 17:10
Böyle terbiyesiz haddini bilmez ve saygısız bir kişinin (daha ağır şeyler yazıcam ama terbiyem elvermiyor)hangi sitede olursa olsun böyle aşağılık kelimeler kullanarak dizi ve özellikle BELLİ BİR KARAKTER HAKKINDA YORUM YAZMASINI KINIYORUM İNANAMIYORUM.Ama en önemlisi bizim sitemizde buna yer verilmesi çok kötü böyle bir yazının hemen kaldırılmasını ahlaki değerleri ve yazım üslubundaki terbiyesizlikten ötürü kim yazdıysa utanç duyuyorum.Çok ayıp ne haddini bilmezlik bu.....

viruju
26-06-06, 18:30
arkadaşlar neler olmuş böyle ya herkes çok sinirlenmiş:img-huh:ben şu malum yazıyı göremedim ama iyi olmuş galiba milleti bu kadar sinirlendirdiğine göre baya kötü bi yazıymış:blink:

zeze_şüş
26-06-06, 22:39
sinir seviyem en tepe de bana yolladıkları cevap şu= Hakaret ve küfür yoksa yazıların içeriğine müdahale etmemekteyiz

bunlar kör mü yaaaa sinir oldum mesaj yollamaya devam gösterelim günlerini bende onlara şöyle yazdım en sonuna da o ahlaksızlık belirten yazıyı koydumm:icon_evil :icon_evil :icon_evil :icon_evil :icon_evil :icon_evil :img-yes:

afedersiniz ama o yazıyı okudunuz mu hakarette küfür de varrr bizim yanlış görme özelliğimiz yoksa hepimiz küfürü de hakareti de gördüük o yazıda tekrar bakmanızı rica ederiz

zeze_şüş
26-06-06, 22:52
arkadaşlar hıncınızı daha da arttırıp güzel bir azarlama yollamak istiyorsanız http://nedir.antoloji.com/denizler-imparatoru/ adresine girin ve diğer sayfaları okuyun ama sinirden küp olup iyi bir azar yollamak istiyorsanızzzz.ama güzel mesajları da var sadece benim gördüğüm iki yazı varrrr onları kaldırsınlar yeter.o sitede sarıgrı diye biri var hep kötü şeyler yazmışşş bu site de olsaydı şimdiden kovulmuştu*******

NOT: muratta hala yoook başına birşey mi geldi

İmrahil
26-06-06, 23:07
var ya bu insanlara ne diyeceğimi bilemiyorum kalkmışlar bilmem ne çocukları demişler koreliler için:icon_evil bunu diyen kişi bilmiyormu türklerinde asyadan geldiklerini yani bi bakıma biz bu koreliler,japonlar,çinliler vs. kardeş yada akraba sayılabiliriz onlara küfretmekle kendi soyuna da küfretmiş oluyor ne kadar seviyesiz insanlar ya utanç duyuyorum bu kişilerden:icon_evil

burcii
26-06-06, 23:22
insanların sözleri düşüncelerini,
düşünceleri de karakterlerini belirler...

o sitelere bu yazıları yazan kişilerin de nasıl bir karakterde olduğunu yazdıkları sayesinde anlıyoruz..o yüzden boşverelim artık. sinir bozmaktan başka bir işe yaramıyor.. amaç da bişekilde dikkat çekebilmek, başkalarını kışkırtmak...böyle tatmin oluyor demekki zavallılar...:icon_evil

bu arada yarından itibaren dizimiz 21.00 de yayınlanacak unutmayın. yaz saati uygulaması...yarın salı , sonrası çarşambaaaaaaaaa.....:happy0064
onun için boşverin bu bikaç küçük insanın yazdığı küçük şeyleri de keyifle diziyi seyredelim....:img-grin2

zeze_şüş
26-06-06, 23:35
evet yarın salı sonra çarşamba ama 20:20 yi zor beklerken 21:00 ı nasıl bekleyeceğiz neyse benim gördüğüm kadarıyla trt haberleri 21 deydi yanlış görmüşümdür galiba tabi canım 21:00 da haber mi olurr:img-grin2 :img-grin2

evenstar
27-06-06, 00:08
Ama o saate kadar nasıl dayancaz!!!!!!!!!!!!!!!!!!Akşam olmak bilmiyor Salı ve Çarşamba günleri deli oluyorum ben ya.......Ağlarım ben ama şimdi ya....
:img-cray: :img-cray: :img-cray: :img-cray: :img-cray:

elfshadow
27-06-06, 12:22
Sana da günaydınlar Burcii cim. Ellerine sağlık çok güzel bir çalışma yapmışsın.:img-grin2 her zaman ki gibi güzellikler kazandırıyorsun bizlere.sağolasın.

Yalnız şu anda kafam çok karışık.Öncelikle Nurbanu_33 ve Zeze_şüş den ortak ricam,geçen sayfalarda bahsettiğimiz yazının, antoloji.com daki tam yerinin nerede olduğunu yazmaları. Ben bahsedilen siteye şikayet maili attım, gelen yanıt:
" Merhaba
Tam olarak hangi sayfada yer alıyor söz ettiğiniz yazı?
Sevgiler".

Ben de sitede bu yazıyı aradım bulamadım.(:fighting2 daha önce araştırmadığım için kendime yaptığım muameleyi görüyorsunuz).Dahası "Denizler İmparatoru" na ait bir şey bulamadım. Zeze_şüş ün verdiği diğer link e bakacak olursak, yazı muhtemelen isim benzerliği olan farklı bir sitede yer almış.!?Daha emin değilim.Sonuçta ben yazıyı hala bulamadım! Bu konuda yardım edersiniz başladığım işi tam ve doğru olarak sonlandırmak isterim. Bu vesile ile bu tatsız konuyu yeniden açmış gibi ( ki tam tersi için uğraşıyorum) olmaktan dolayı siz tüm dostlardan özür dilerim.

Annie-cang
27-06-06, 12:26
Waaayyyyy Burciii harikasın canım :D :D :D her zamanki gibi ;) çalışmana bayıldım,alltaki notlara bayıldım ve bir o kadarda hüzünlendim :(

burcii
27-06-06, 12:42
Şu kız ikisinden birine yar olmadı yaaaa :(

sorma...:img-sorry ... ilk bölümleri seyredemediğim için Jang bogo ile olan aşkını pek bilmiyorum. fazla resim de yok bu konuda. ama bu resimlerden ve sonraki olaylardan dolayı söylüyorum : yeom yangla bu kadar ortak geçmişin var, bu kadar yakınlığın var, adam senin için tehlikeyi göze almış, seni intihardan kurtarmış ... seni sevdiği halde asla zorlamamış ve ne olursa olsun hala da seviyor ...karşılıksız , umutsuz olduğunu bile bile hala hiçbir beklentisi olmadan seviyor... bari ona yar olsaydı... ah yeom yang ahhh...olan sana oldu....:img-sorry :img-sorry :img-sorry

Annie-cang
27-06-06, 12:48
Sorma canım yaaa :( ne inatçı kız şu jang-hwa da :( zaten Jang Bo-go da evlendi gitti,adam çoluk çocuğa karışıyor...sen de hayatına,seni bu derece seven biriyle devam et,çeki düzen ver dimi....ama yok :(

ilk bölümleri bende izlememiştim...resimlerini koyduğun,intihar bölümlerini vs...çok etkileniyorum bunları görünce :( sen de o bölümün cd kaydı var mı canım?

( bu arada ben toplantıya giriyorum...hemen döneceğim..umarım biryere gitmezsin ;) )

songp
27-06-06, 13:01
canim burcucum gozum gonlum acildi :img-clapp . ne guzel seyler yapmissin yine. soylediklerine de sonuna kadar katiliyorum ah yeom-jang ahhhhhhhhh

zeze_şüş
27-06-06, 13:05
İYİ BİR HABERİM VAR bilin bakalım ne olmuşşşş YAZIYI KALDIRMIŞLARR demekki çoğunluğuın istediği oluyorrr ama hala daha bu yazıda kime küfredilmiş yönetmene mi küfredilmiş kim küçük görülmüş bende dedim ki bazı boşlukları doldurarak okuyun hemde küfürlü ve dalga geçici bölümleri yolladım şimdi bakalım hala göremiyorsa kördüüür :img-grin2 :img-grin2 :img-grin2

Tekin
27-06-06, 13:14
Burcii canım çalışmaların harika olmuş ellerine sağlık,bu arada zeze_şüş yazının kaldırılmasına çok sevindim umarım yazıyı gönderen kişi de bu konuda uyarılmıştır

zeze_şüş
27-06-06, 13:17
arkadaşlar cem e özelinden mesaj yazdım sorun çok mu büyük gibi o da burda anlatılacak birşey değil yazdı demekki sitede bilmediğimiz birşeyler oluyor durum kötü galiba ama cemi sıkıştırmamak da lazım uğraşıyor değil mi???

taybong
27-06-06, 14:04
ya millet neden bilmiyorum ama ben giderek diziden soğuyorum.eski heyecanım kalmadı.acaba sonunda ne olcağını bildiğim için mi bu kadar sakin ve ilgisizim hala anlayamadım.hem artık eskisi gibi savaş sahnesi falan da kalmadı.ben yeumyangın dövüşmesini özledim.

irene
27-06-06, 14:18
eee tabıkı jang bogo ve jhw askı ıle ılgılı olanlar daha bır hosuma gıttı amayeum ıle ılgılı olanlarda gussel ellerıne saglık burcıı cok gussel olmus

elfshadow
27-06-06, 14:21
Bunlar da çok güzel Burcii.Sözler ne kadar anlamlı. Üstüne söyleyecek söz yok.
Her ikisi de derinden yaralıyor.Yine de Yeum yang ın aşk bir başkaymış.
:icon_cry:
Bunu hatırlattığın için çoook çok teşekkürler Burcii cim.

CESURSAVAŞCI
27-06-06, 15:14
o yazıyı kaldırdıkları için bende sevindim.ve yazanlara da çok kızdım sinirlendim.ama neyse kaldırıldı artık....Ya bide diğer siteye girebilen varmı neden açılmıyor hala anlamadım deli olucam....
bu akşam ohhh sonunda salı günü gelebildi şükür....her zamanki gibi heyecanlı bi bölüm olacaktır.YEOM YANG'a da çok üzülüyorum....offffff aşkının karşılığını hiç alamadı,alamıcakta zaten umutsuz aşık yeom yang ahhhhhhh ahhhh

songp
27-06-06, 18:42
sen nerelerdesin yaaa :D :D ( bunu bana sorarsan utanırım bak :D )
(ben seni utandirir miyim hic :img-angel )canim annie'cim her nekadar sesim solugum cikmasada adim adim takipteyim :img-grin2 diger sitenin olmamasi biraz canimi sıkıtı onun icin icime kapandim :img-sorry
zaten ozledim hepinizi bu hasret daha ne kadar surucek bilmem :icon_cry:
(turk filmi gordum kendimi :img-grin2 )

bbilo
27-06-06, 19:59
merhaba arkadaşlar sadece iki hafta siteye giremedim sayfalarca yazmışsınız valla bravo...
bana şiddetle 46 ncı bölüm lazım eğer kayıt yapan varsa rica edebilirmiyim...
ben de size gönderebilirim eksik bölümler varsa şimdiden teşekkür ederim..

BALNUR
27-06-06, 20:03
sorma...:img-sorry ... ilk bölümleri seyredemediğim için Jang bogo ile olan aşkını pek bilmiyorum. fazla resim de yok bu konuda. ama bu resimlerden ve sonraki olaylardan dolayı söylüyorum : yeom yangla bu kadar ortak geçmişin var, bu kadar yakınlığın var, adam senin için tehlikeyi göze almış, seni intihardan kurtarmış ... seni sevdiği halde asla zorlamamış ve ne olursa olsun hala da seviyor ...karşılıksız , umutsuz olduğunu bile bile hala hiçbir beklentisi olmadan seviyor... bari ona yar olsaydı... ah yeom yang ahhh...olan sana oldu....:img-sorry :img-sorry :img-sorry

valla geçte olsa gördüm burcii cok güzel bir resim olmuş tebrikler ve yazdığın sözlerden de eski bölümleri hatırladım ne büyük aşk ama..

evenstar
27-06-06, 20:11
burcii eline sağlık çalışmaların gerçekten çooookkkkkk süper en çok da Jang Bo go ve Jang Hwa....Öbür sitenin hala açılmaması gerçekten moral bozucu...Umarım bir an önce düzelir,ilgilenen her arkadaşa kolaylıklar diliyorum..Bir an önce akşam olsun diyorum ama OLMUYOR!!!!!!!!!!!!!!!!!!:((

ZeReNa
28-06-06, 00:02
yazıları okuyamıyorsanız söyliyim karakterlerin ismi yazıyor:
jang-roing
yeum-jang
jang-hwa
mr.lee
muchang
yona
hajin
madam jammy
& tabii ki goong-bo[orada jang-bogo yazıyorr]

fevrier
28-06-06, 00:15
madam yami "bir zamanlar seni düşündükçe içimde merhamet duyguları vardı ama şimdi sadece nefret var.."
madam yamiyle jan hwa arasındaki konuşmalara bayılıyorum ben..

bu arada siteyi mucincu neresiymiş diye araken gördüm ve gözlerime inanamadım.. ablamla her hafta seyrediyoruz diziyi ve arkadaşlarım benle dalga geçiyordu...

bir de bizim kapıcı ve ailesini biliyordum seyreden ki siteyi ve sizleri görünce çok sevindim..

ZeReNa
28-06-06, 00:23
ne çbk btti!...
böyle olması bni gerçekten üzmekte
ayrıca arkadaşım bu diziyle alay ediyor yaa sinir oluyorummmmmmmmmmmmmm
neresi saçma D.İ.'nun?gözlerinizi çekip "acıların çocuğu" nu söylemek szi çinli yapıyorsa bn de D.İ.'yi brakiim arkadaş
nyse,bu bölüm çok güzeldii hele bi yeri vardı kii sormayın:jang-hwa'ya tokat atıldığı sahneye göbek attım bn ona gıcık oluyorum madam jammy'yi tercih ederim ıssız bi adada bi bn olsam hayatta hwa'ı yanımda istemeeeeeeeem

irene
28-06-06, 00:25
ya ne yazıkki bolumun 20dakkalık kısmını kacırdım gercı anlattırdım evdekılere ama onlarda bırazını kacırmıs galıba geldıgımde kım yung yeum yang ve adamlarını jang bogonun yanına yoluuyordu bu bolumle ılgılı sadece bır sey sorucam oda su: yy bolumun sonunda jhw yı hatırlarken jhw nınj sozlerını aklından gecırıyordu ya hanı bır zamanları bana zarar gelmesın dıye olecegınızı soylemıstınız bende sızı bu duygularla savasa yolluyorum kendınıze dıkkat edın bu laf bu bolumde mı soylendı yoksa eskıden kalma bır laf mıydı bu??? bırde yy ve gunboo nun jang hwa ıle olan bır sahnesı var mıydı savasa gıtmeden once onu bırı yazabılırse cok mutlu olurum

ızlemedıgım kısımlarda sanırım gunboo ıle chae ryung un bır sahnesı varmıs oglumuzun daha ıyı bır yasamı olması ıcın savasıcam gıbılerınden canım gunboom benım ya
bolumun en sevdıgım ıkı kısmı vardı oda yeum yangın madam yamıye sozlerı madam onu yanına cagırdıgım da ıstedıgım bır sey olursa onu kendı gucumle alırım demsı cok karızma bır laftı yuru beee yaum yang dıyesım geldı:):):):)bırde jhwnın madam yamı ıcın ıcımde sıze karsı sadece acıma duygusu var bence sız en acınası ınsansınız lkafı superdı:good: :good: bırde madam yamı yı hıc bukadar agzı kulaklarında hatırlamıyorum jhw yı esır alındıgını gorunce nasıl sevındı oyle...gunboo ve yy nın jhw ıcın endıselenıp pusunun yapıldıgı yere gıtmesı caresızce araması cok ıyı sahnelerdı bunlar ıkısıde sevıyor ama ıkısınede yar olmayacak:(

zeze_şüş
28-06-06, 00:38
ya ne yazıkki bolumun 20dakkalık kısmını kacırdım gercı anlattırdım evdekılere ama onlarda bırazını kacırmıs galıba geldıgımde kım yung yeum yang ve adamlarını jang bogonun yanına yoluuyordu bu bolumle ılgılı sadece bır sey sorucam oda su: yy bolumun sonunda jhw yı hatırlarken jhw nınj sozlerını aklından gecırıyordu ya hanı bır zamanları bana zarar gelmesın dıye olecegınızı soylemıstınız bende sızı bu duygularla savasa yolluyorum kendınıze dıkkat edın bu laf bu bolumde mı soylendı yoksa eskıden kalma bır laf mıydı bu??? bırde yy ve gunboo nun jang hwa ıle olan bır sahnesı var mıydı savasa gıtmeden once onu bırı yazabılırse cok mutlu olurum

ızlemedıgım kısımlarda sanırım gunboo ıle chae ryung un bır sahnesı varmıs oglumuzun daha ıyı bır yasamı olması ıcın savasıcam gıbılerınden canım gunboom benım ya
bolumun en sevdıgım ıkı kısmı vardı oda yeum yangın madam yamıye sozlerı madam onu yanına cagırdıgım da ıstedıgım bır sey olursa onu kendı gucumle alırım demsı cok karızma bır laftı yuru beee yaum yang dıyesım geldı:):):):)bırde jhwnın madam yamı ıcın ıcımde sıze karsı sadece acıma duygusu var bence sız en acınası ınsansınız lkafı superdı:good: :good: bırde madam yamı yı hıc bukadar agzı kulaklarında hatırlamıyorum jhw yı esır alındıgını gorunce nasıl sevındı oyle...gunboo ve yy nın jhw ıcın endıselenıp pusunun yapıldıgı yere gıtmesı caresızce araması cok ıyı sahnelerdı bunlar ıkısıde sevıyor ama ıkısınede yar olmayacak:(

bencede irene yaminin ağzı kulaklarına vardı ama ben yy. kızdım hatta elimde olsa şuracıkta öldürürüm ya adama bakarmısın yamiyi serbest bıraktıı ohhhhhh görsün şimdi farkettiniz mi jang khw nın kaçırıldığını duyunca jang po go nasılda endişelendi gerçi yy.yami yi serbest bıraktığı için pişmanda olmuştur ama hep pişman olmak olmazz neyse herkese iyi geceler yarın görüşürüz

ZeReNa
28-06-06, 00:40
jang-hwa'nın o sözleri demesiyle yeum-jang'în hatırlaması aynı bölüm sevgili irene ayrıca jang-bogo ile yeum'un hwa'yla birlikte olan bi sahnesi yoktu ve onu aramaya giderken mojin'le karşılaştılar o kadar ondan sonra zaten kızımızın madamın elinde olduğu anlaşıldı:img-nyam:

elfshadow
28-06-06, 00:40
Bu bölümde içimi en çok acıtan Jbg,usta,Yona ve Yeum Yang ın ölüler arasında Jan Hwa yı aramaları oldu.Ağlamamak için zor tuttum kendimi.:img-sorry

irene
28-06-06, 00:43
jang-hwa'nın o sözleri demesiyle yeum-jang'în hatırlaması aynı bölüm sevgili irene ayrıca jang-bogo ile yeum'un hwa'yla birlikte olan bi sahnesi yoktu ve onu aramaya giderken mojin'le karşılaştılar o kadar ondan sonra zaten kızımızın madamın elinde olduğu anlaşıldı:img-nyam:
yaaa ınanmıyorum yy ve jhw nın bır sahn esı oluoyr jhw bu tarz laflar edıyor ve ben kacırıyorum off ya revamı bu bana ya hepsı su kahrolasıca altın yol trafıgınden oldu (izmirliler anlar demek ıstedıgımı)pekı ya nolur bırı bana o sahneyı detaylı anlatabılır mı yanı jhw nıe oyle bırsey dedı yeum ne tepkı verdı onu dıycek ortam nasıl olustu offffffff yaaaaaaa su trafık sorununa acıl cozum ıstıyorum :D:D:D:D:D

ZeReNa
28-06-06, 00:52
yaaa ınanmıyorum yy ve jhw nın bır sahn esı oluoyr jhw bu tarz laflar edıyor ve ben kacırıyorum off ya revamı bu bana ya hepsı su kahrolasıca altın yol trafıgınden oldu (izmirliler anlar demek ıstedıgımı)pekı ya nolur bırı bana o sahneyı detaylı anlatabılır mı yanı jhw nıe oyle bırsey dedı yeum ne tepkı verdı onu dıycek ortam nasıl olustu offffffff yaaaaaaa su trafık sorununa acıl cozum ıstıyorum :D:D:D:D:D

trafik bnm kurtlar vadisi'ni de kaçırmama sebep olurdu...
bnce jang-hwa'nın gönlü yeum-jang'da!ikisi malikanenin bahçesindeydi;hwa yeum'a yaklaştı ve önce bogo'ya olan düşüncelerinin doğru olup olmadığını sordu tabii cavap almadan derken onun içn ölümü ble göze alacağını ima eden bazı laflarda bulundu.yeum-jang buna bir karşılık vermedi zaten sessiz sedasız ve sinsi bakışlı bir adamdır

zeze_şüş
28-06-06, 00:53
:img-grin2 :img-grin2 :img-sorry ben anlatayım bunlar doğu ordusu adında ordu oluşturdular.jan khw da yy. öyle düşüncelere dalmışken geldi ve kısa bir süre baktılar sonra da khw ona yıllar önce benim için siz zarar görürseniz ölümüm pahasına kurtarır gibisinden bişi dedi hatırlamıyorum ama bi arkadaş yazmıştı o cümleyi neyse sonra dedi ki ben de sizi savaşa gönderirken aynı duyguyu yaşıyorum kendinize dikkat edin dedi valla anlatmaya çalıştım ama beceremedim galiba

HaSTaRuH
28-06-06, 00:54
Herkese Selamlar Arkadaşlar ßen Denizlar İmparatoru Adlı Diziyi İlk Bölümünden ßeri İzliyorum Ve son Derece Hoşuma Gidiyor.. Nette Ve Forumda Epey ßir Araştırdım Ama Bu Dizinin Müziklerini ßulamadım :S :( (Not : Bazı Arkadaşların Verdiği Linkler Değiştirilmiş Ve Kırık ) Yardım Pls...

ZeReNa
28-06-06, 00:58
bnce jang-hwa yeum-jang'ın kendisine olan aşkından acı bi zevk duyuyor.onun içn böyle onu kandırıcı laflar ediyor bn de böyle konuşuyorum ama hwa'nın fanatiği arkadaşlar kırılmasın düşüncelerimi açıkça anlatırım bn

irene
28-06-06, 01:01
ZeReNa ve zeze_şüş sagolun ıkınızden de edındıgım bılgılerle ızlemıs kadar oldum ama tabı bakıslareını goremedıgım ıcın kafayı kırıyorum ama saolun acıkladıgınız ıcın nıye boyle bır sey dedıkı sımdı jhw yeum yang a anlamadım ama yy ye asık oldugunu sanmıyorum o sedece gunboo yu sevdı ve sadece onu sevecek:):)

zeze_şüş
28-06-06, 01:07
bence jang khw hala gunbo yu seviyor yy. öyle demesinin nedeni de gumbo ya karşı hissettiklerini söyleyememesinden geçiyordur

elfshadow
28-06-06, 01:12
Sevgili irene . Ben de İzmir de okumuş ve her gün Buca ile Bostanlı arasında mekik dokuyan birisi olarak seni çok iyi anlıyorum. Gerçi İstanbul da bu konuda beterin beteri vardır dedirtiyor insana...
Sorduğun sahneyi de anlatmaya çalışayım: Jbg savaş kararı almıştır ve orduya Doğu Ordusu adını verir.Yeum yangı yanına çağırır ve ona komutan yardımcısı görevini verdiğini söyler.Bunu usta ve yona da onaylar. Bundan sonra Jan Hwa Yeum yang ın yanına gelir.Ona verilen görevi duyduğunu,genel vali ile iyi anlaşmalarına sevindiğini ve bunun ikisi içinde en iyisi olacağını söyler.Onun valiye yardımcı olmasında samimi olduğuna inanmak istediğini söyler.(Burada Jan Hwa ya bayılıyorum.Onu azarlar gibi söylüyor çünkü:img-grin2 ).Sonra bir zamanlar bana bir zarar gelmesindense,ölmeyi tercih ederim demiştiniz ben de sizi aynı duygularla savaşa uğurluyorum der.Döner yürür.Bütün bu anlarda Yeum yang tek kelime etmez.
Pusudan sonraki Yeum yang bunları hatırlar.

Umarım yardımcı olmuşumdur.

ZeReNa
28-06-06, 01:15
:fighting2 bu ifadedeki gbi bogo'nun yeum'un kafasını kırmasını arzulardım şiddeti vadiden merhameti imparatordan öğrendim

HaSTaRuH
28-06-06, 01:29
ßakalım Yarın Neler olcakmış...

Yayın

ßence Yarın ki Bölüm Çok Sürükleyici Olucak..

zeze_şüş
28-06-06, 01:31
arkadaşlar az önce denizler imparatoru-1 in 60 lı sayfalarına baktım da çok garip oldum o zamanlar nelerden bahsediyorduk mesala bir mesajdan hajin savaşırken ölecek galiba yazıyordu ama öyle olmadı bence sizde bir göz atın

falcx
28-06-06, 01:42
Ekip olarak buradayız galibaa..Ne güzel...
Gönlümden gecen Yeum ve Jbg ikilisine Neom Chang dı galiba şu Yammi nin en güvendigi adam.onunda katılması..Cok kabiliyetli bir adam .Hic hata yapmadi bugune kadar.Verilen gorevleri harfiyen yerine getirdi.Akıllıda...cok iyi bir 3'lü olmazlarmıydı sizce

burcii
28-06-06, 01:55
öncelikle Yeom yang'ı nihayet o paspaye kıyafetlerden kurtulup da kendine yakışır savaş kıyafetiyle gördüğüm için pek bir mutlu oldum bu bölümde:img-grin2 (gerçi eski karizması kalmadı o bantla ama...)
Jang Bogo'nun ona komutan yardımcılığı görevini vermesi ve toplantıda da kim yang'ı değil de JBG'nun fikrini desteklemesi hele hele de Jang Hwa'nın bahçede söylediği o sözleri de duymak keyfime keyif kattı doğrusu....:happy0064 :happy0064

Jang hwa ne kadar inatçı ne kadar düşünmeden hareket ediyor. ortam savaş ortamı ve senin ne işin var o konvoyla muincu yollarında?? bir de seni koruma derdine mi düşecek muhafızlar (gerçi onlar kendilerini bile koruyamadı ya...nasıl muhafızlar anlamadım..? ):fighting2
böylece düşmanın eline bulunmaz bir fırsat geçti.. Madam yami "ben bunu niye düşünemedim. seni kaçırmakla üç erkeğin kalbini yaralarım" gibi bir söz söylemişti.. hakikaten o kadar kurnaz bir kadın nasıl olur da bunu atlar hayret doğrusu... ama savaş alanında JBG ve YY ın şaşkınlık, dehşet, umut, çaaresizlik, merak ne derseniz deyin o duygularla JHW yı araması çok etkileyici bir sahneydi...:img-sorry :img-sorry

çundra ilk defa doğru bir söz söyledi saraydaki kral ayyaşın teki, asıl majesteleri burda: madam yami diye...çok doğru .kadın kralı da ülkeyi d parmağında oynatıyor...

Kim yang kendi planı içinde JBG yu kıstırmak için elinden geleni yapıyor.onun için kimin kazandığı ne kazandığı önemli değil yeter ki önündeki engeller kalksın ama YY'a aslan alayını ben hallederim, sen JBG nun yanına gitartık benim değil onun adamısınız derken ne düşündüğünü anlayamadım. neden onu gönderdi? (bazı kısımları kaçırmış olabilirim evdekilerin curcunasından ...)

burcii
28-06-06, 02:02
Ekip olarak buradayız galibaa..Ne güzel...
Gönlümden gecen Yeum ve Jbg ikilisine Neom Chang dı galiba şu Yammi nin en güvendigi adam.onunda katılması..Cok kabiliyetli bir adam .Hic hata yapmadi bugune kadar.Verilen gorevleri harfiyen yerine getirdi.Akıllıda...cok iyi bir 3'lü olmazlarmıydı sizce

hem de nasıl iyi olurdu... tabi onlara Yona, usta, YY'ın adamı ( genç olan bae kiong muydu? ), diğer adamı Daiçi , JBG nun ordusunda bir adam daha var (hacinle beraber aynı rutbedeydi galiba ) onları da eklersek önlerinde hiçbir ordu kalmazdı...:img-grin2

elfshadow
28-06-06, 02:08
Burcii güzel fotoğraflar için çok teşekkürler.Ben her bölüm bittiğinde keşke elimde imkan olsa da başa sarıp yeniden izlesem diye içimden geçiriyorum.Bu fotoğraflar en azından bazı sahneleri yeniden canlandırmama yardımcı oluyor.

Kim yang ın yeum u Jbg nun yanına göndermesini hepsi garipsedi aslında.sonra da yeum la karşılıklı başarılarını tebrik ettiler hepsi bu oldu.Yani bir şey kaçırmadık bence.Ama Kim yang savaş stretejilerinin belirlenmesi sırasında da hep kendi dediği olsun isteyen ve bu kargaşada en güçlü olmayı amaçlayan birisi.Belki de bu kadar düşmesinin ardından(jbg nun yanına sığınmasının ardından) tek başına bir başarı elde etmek istedi!

Asakura
28-06-06, 02:16
İyiki varsınız, dizi biter bitmez ne yapacağımı şaşırıyordumi şimdi hemen buraya gelip sizlerle paylaşıyorum duygularımı.

Ne bölümdü yine. Jang kwa yine çok şaşırttı beni, yy'a söyledikleri çok ümit verici sözlerdi. BAkalım yarın neler olacak.

songp
28-06-06, 02:22
burcucum ben hem fotolar hem de yorumun icin tesekkur ediyorum beni yine yazmaktan kurtardin :img-grin2
janghwa'nin yy'ye o lafida ettigini de duydum ya artik gam yemem. hemde amacini hala anlamamis oldugunu soylemesine ragmen yani yy'nin hala jbg'ye zarar vermeyecegi konusunda emin olmamasina ragmen boyle bir laf etti (bu kizi anlamaya calismaktan vaz geciyorum).
bu arada jbg'nin, esinin basini omuzuna yaslamasi cok hosuma gitti ne kadar masumlar.

evenstar
28-06-06, 02:33
Arkadaşlar yine heyecanlı bir bölümdü. Doğrusu yerimde duramadan izledim bu bölümü...doğrusu JBG ile YYın birleşmesi bence gerçekten iyiydi ama JHWyı anlayamadım çünkü aslında JBG onu gerçekten seviyor sırf o istedi diye evlendi ve o şimdi gidip YYa o lafları etti yani umutlandırmış olmadı mı adamı???Ama yine de umutsuz bir aşk için acı içinde yaşayan YY heralde bu kadarını hak etti artık...Yalnız büyük bir hata yaptı:Madam Jamiyi bıraktı ve cezasını JHWnın kaçırılması ile hem o hem de JBG çekiyor şimdi...Herzamanki gibi JHW da çok iyi oturttu taşı gediğine Madam Jamiye "Acınacak birisiniz!"diyerek..Bu arada JBG eşine ve çocuğuna gerçekten ne kadar değer veriyor gördük:img-kiss:
Offf şimdi heyecanla yarını bekliyorum ama bir yandan da az kaldığını düşünerek
çoooookkkkkkkkkkkkkkkkkk üzülüyorum.:img-cray: :img-cray:

evanecence
28-06-06, 02:39
arkadaşlar ben dizinin yarısını izleyemedim:icon_cry: açtığımda jpg mucincu valisiyle konuşuyodu ondan öncesini biriniz anlatırmımısınız lütfen :img-sorry

evenstar
28-06-06, 02:41
Kim yang kendi planı içinde JBG yu kıstırmak için elinden geleni yapıyor.onun için kimin kazandığı ne kazandığı önemli değil yeter ki önündeki engeller kalksın ama YY'a aslan alayını ben hallederim, sen JBG nun yanına gitartık benim değil onun adamısınız derken ne düşündüğünü anlayamadım. neden onu gönderdi? (bazı kısımları kaçırmış olabilirim evdekilerin curcunasından ...)[/QUOTE]

Bence Kim Jang YY ve adamlarını göndererek tek başına güçlü bir bölüğün hakkından gelebileceğini yani gerçekten GÜÇLÜ olduğunu göstermenin peşinde ki böylece Jang Bo Gonun gücünü ve etkisini kırmak kendine yer açarak bir an önce ondan kurtulmak istiyor. Jang Bo gonun savaşmadan başardığını duyunca onu küçümsedi sanki:"Ondan bu kadarını beklemiyordum" gibi bir şey söyledi. Bu arada YYı anlayamıyorum hem JBG için çalışıyor hem de hala Kim Jangın emirlerini yerine getiriyor yani hala kararsız hangi tarafta duracağını bilmiyor???

evenstar
28-06-06, 02:44
arkadaşlar ben dizinin yarısını izleyemedim:icon_cry: açtığımda jpg mucincu valisiyle konuşuyodu ondan öncesini biriniz anlatırmımısınız lütfen :img-sorry

JBG Yangziden dönüp Doğu Ordusu ile başkente yürümeye ve Kim WO Jingi kral yapmaya karar verdi Yeum Yangı komutan yardımcısı yaptı Yona ve Muçang Ustanın onayı ile.Savaşmadan Mucincu valisi ile görüşerek orayı teslim aldı ve Madam Jamiye bir darbe vurmuş oldu ama...sanırım devamını izledin!!!:img-grin2 :img-grin2

burcii
28-06-06, 02:47
evet evenstar dediğin gibi olabilir. adam çok hırslı biri başkasının başarısını çekemiyor ve kedini ispatlamaya çalışıyor. YY a gelince sanırım o kültürde ve o dönemde "efendilik" kavramı çok güçlü. (bakınız: YY- Bay lee , JBG- Seul pyon , JGH- Kim vo jin ) kendisini kölelikten kurtardığı ve isteklerine ulaşması için fırsat verdiği için onun yanında olmak zorunda ama yaptıklarından hoşlanmıyor sanırım . artık yüz ifadesinden ne düşündüğünü anlayamıyorum ama Kim Yng'n JBG ile ilgili planlarını duyduğunda rahatsız oluyor sanki..

evenstar
28-06-06, 02:54
burcii ama yani artık Kim Jang da söyledi JBGnin adamısın diye o nedenle illa efendi istiyorsa JBGyi seçsin değil mi??? Böylece önceki hayatının hatalarını telafi edebilir ama zaten bunun için akıl yürütmek gereksiz her şey olacağına varıyor....:img-elvis :img-elvis

evenstar
28-06-06, 02:56
evenstar çok tşk ederim ya jang hwa yy'a ne dedi çok merak ediyorum

Bişey değil ...JHW:"Bir zamanlar bana zarar gelmemesi için ölmeyi göze alacağınızı söylediniz şimdi ben de sizi aynı duygularla savaşa uğurluyorum kendinize dikkat edin" dedi....

jenn
28-06-06, 10:33
geçen haftaki bölümü izleyemediğim için dün akşam soluksuz izledim..artık sona yaklaşıyoruz.olaylar iyice şekillenmeye başladı..madam yaminin jang hwayı rehin aldıktan sonraki sözleri çok anlamlıydı:)ben bunu daha önce niye akıl edemedim seni rehin almakla üç erkeğin birden kalbini acıtacağım.ve üçüde seni kurtarmak için elime düşecekler:) tabii bu üç erkek jang bo go,yeum yang vede kimwo jin oluyor:). ayrıca kim yang son derece kıskanç vede hazımsız bir adam,gözlerinden şeytanlık okunuyor..bu arada savaş kıyafetleri hepsine çok yakışmıştı belirtmeden geçemiyeceğim:)

BALNUR
28-06-06, 11:49
Sizlerle paylaşmak istedim.Dün dizi seyrederken babamlarla ne dese beğenirsiniz.O dakika jbg tabii gene uzun uzun düşünüyor.

Babam: Üf bu dizide jbg nun düşünmesiyle sessiz sessiz geçiyor.Şu kadını bir türlü öldüremediler (madam yami )

Kısa bir süre sonra yy madam yamiyi baskına gittiği sahne;

Babam: (yy kapıyı adamlarıyla kırarak içeri giriş sahnesi) aha tamam geldi aslan parçası.

Babam: Yahu bu adam dururken ( yy ) neden jbg yu baş role koymuşlar anlamadım.Valla aslan gibi adam bide çok yakışıklı valla.

Ben de içimden evet baba evet hemde çok yakışıklı inşallah allah sana o olmazsa bile onun gibi bir damat verir.Kendim için istiyosam namerdim.:img-grin2 :img-grin2

Annie-cang
28-06-06, 11:52
Dün akşam ki bölümde Jang Bo-go nun ne derece iyi bir komutan ve strateji ustası olduğunu tekrar gördük.olayları çok iyi analız edebilen bir yapıya sahip...uyguladığı askeri taktiklerle çok büyük başarılara imza atıyor...madam jami gerçekten bir şeytan ve kim yang ile birbirlerine çok benziyorlar...hırsları ve egoları adına yapamayacakları birşey,kullanmayacakları insan yok...madamın mujincu nun düştüğünü öğrendiğinde yüzünde beliren dehşet ifadesine çok sevindim..kendine çok güveniyordu ama karşısındakilerin de ne olduğunu hatırlamış oldu..ayrıca imparator edasıyla ortalıkta salınarak emirler yağdırmasına sinir oldum,her ne kadar gerçek bu olsa da....farkındamısınzı kadına ayrı bir hava geldi imparatoru eline geçirdikten ve tahta oturttuktan sonra...jang h-wa yı oldum olası hiç anlayamadım...bu kız madem jang bo-go yu seviyor neden yeomjang ı uzaktan uzağa takip ediyor ve ona imkansız olarak gördüğü bir aşk için ümit veriyor..bence yeomjang a karşı boş değil jang-hwa...yada kendisine körü körüne aşık olan,koruyan,kollayan birinin etrafında olması hoşuna gidiyor kadınlık içgüdüsüyle...ve yeomjang kölelik döneminden sonraki ilk karşılasmalarında ona"geçmişteki tüm zaaflarımdan kurtuldum artık"diyerek onu unuttuğunu ima etmişti....kaçan kovalanır misali hareket ediyor ;) ama yeom da dün akşam ki bölümde Jang-hwa nın"bir zamanlar bana bir zarar geleceğini görmektense ölmeyi tercih edeceğinizi söylemiştiniz...şimdi bende sizi aynı duygularla gönderiyorum...lütfen kendinize çok dikkat edin"sözleriyle şok oldu,hiç beklemediği bir sözdü bu ve yeomjang ın senelerdir o'ndan güzel bir tek söz duymak için uğraşlarından sonra,tamamen umudunu kestiği anda gelen birşey oldu..o da buna takıldı zaten pusu sonrasında bu sözleri hatırlamasının nedeni buydu...

Jang hwa nın saldırıya uğradığını duyduklarında(yeom ve jan bo-go ) hissettikleri ve rahatlıkla bizede hisssettirebildiklerini söyleyecğim sahneler çok etkileyiciydi..Burcucuğumun dediği gibi umutsuz,çaresiz,korku dolu...vs....herşey vardı savaş alanındaki cesetler içinde Jang-hwa yı ararken gözlerinde...

Bu arada hiçbirinizde jang-hwa ve yeomjang ın konuşurken ki resimleri var mı dünkü bölüme ait?yeomun gözlerindeki acı ve merhametsizlik bir tek jang-hwa yı gördüğünde yerini aşk,şefkat,çocuksuluk,sevgi,vs....güzelliklere bırakıyor..ışıl ışıl parlıyor...

Bu arada Chae Ryung a hamilelik çok yakışmış söylemeden geçemeyeceğim ;)

ZeReNa
28-06-06, 11:54
bnce kötü karakterler zmnında ölmeliydi gerçek yaşam hikayesi olduğundan ötürü bze bişi dmk düşmüyor ama nyse misal:;yeum-jang'ı jang-bogo öldürecekti oğlum intikamını aldın sni öldürücek birini niye bağışlıyorsun chungae-ching sna yetmiyor mu?diyorum bazen hem kalbe hançeri saplama olayı çooooook gıcık goong-boo junior[bogo'nun chaye-roing'den olan çocuğu]yetim bırakılır mı?

SuskunSuvari
28-06-06, 11:59
su vali yatarken baskına gittikleri sahnede guseldi sirta gene verip savasti bizim elemanlar jpg nin taktiker yonude tartisilmaz vallahi strateji konusunda uzerine yok gorunuyor.bizim junior jpg dogunca altin takacam cocuga hemde ceyrek :))))

ZeReNa
28-06-06, 12:49
offffff offffffffffff yaaa neler olmuş bu bölümde keşke izleyebilseydim gerçi sizin anlattıklarınızla izlemiş kadar oldum ama yinede üzülüyorum izlemek bambaşka ya zahmet olmazsa birileri bana şu bölümü bütün ayrıntılarıyla anlatabilirmi lütfennnnn

savaş kararı alındı,saray ile chungae-ching arasında.jang-bogo'nun ordusunun başında kim wo jing vardı.jang-hwa yiyecek konvoyu kurarken madam jammy yiyecek konvoylarına saldırmayı planladı.jang-hwa yeum-jang'a bazı sersem laflar söyledi.sanki birbirlerine sevgiliymiş gibi.onun içn ölümü dahi göze alacağını falan filan.derken saldırı gerçekleşerek jang-hwa rehin alındı mojin yara aldı.jang-bogo ile yeum-jang konvoyu aramaya gittiler.bulduklarında iş işten geçmişti.işte böyleeeeeee

yeumiwide
28-06-06, 13:26
dün akşamki bölüm yine süperdi.hele yeumi ile jang hwa nın konuşması beni öldürdü.yeumiye sana bişe olursa ben ölürüm dedi yanlış anlamadıysam.yeuminin gözünden yaşlar aktı.ilk kez jang hwa nın gözlerinde ona karşı sevgi vardı.madam yaminin üç erkeğin işini sayende bitiricem demesine koptum resmen.monjinin öleceğini söylemişti bazı arkadaşlar ama yaralı olarak kurtuldu.ayıca arkadaşlar sitemiz bugünde açılmıyooo

CESURSAVAŞCI
28-06-06, 14:28
çok heyecanlı bir bölümdü.Sonunda Yeom Yang, Jhn Kwadan güzel bi söz duyabildi hayret doğrusu...'sİZE ZARAR GELECEĞİNİ BİLSEM ,ÖLMEYİ TERCİH EDERDİM' dedi....aynı şeyleri bende sizin için söylüyorum.lütfen dikkatli olun dedi...ohhhhhhh be.....Mangbong'un Jhn Kwa'yı almadan kaçıp gitmesi sinirlendirdi....Ama Yeom Yang kaçırıldığını duyunca hemen atına atlayıp Çang Po guyla beraber onu bulmaya gittiler.ÇOK duygulu bir bölümdü.....ve Madam yamiye de sinir oluyorum.....ONU düşünürken ya da çayını yudumlarken kaç dk geçiyor offfffffffff....

zeze_şüş
28-06-06, 22:05
ya aslında var su blognaver lı dosyalarda mıydı bılmıyorum numarasınıda hatrılamıyorum ama sansıma bulmustum burcıı sayesınde orda bır vıdeo herseyı ozetler nıtelıkteydı burcııcım hanı su kamera arkası goruntulerınde oldugu adresı dıyorum eger burcıı hatırlarsa ordan ızleyebılırsın ama soyleyeyım kesıntısız ızlemek ıcın 2 saat bekledım ama degdı:):) jhw gunboo ıcın aglıyordur muhtemelen ama hangı vıdeoyu dedıgını anlamadım canım

burcii inş. hatırlar da yollar jang khw bi klip te ağlıyordu ama şimdi hatırlamadım neyse seninde dediğin gibi gunbo için ağlıyordur neyse bugün görürüz o sahneyi kolaya kaçmamak lazım

evenstar
29-06-06, 00:31
Arkadaşlar harika bir bölümdü Madam Jaminin düştüğü bu hali gördüm ya...Artık ölsem de gam yemem yeni mest oldum :) Ama Jang Hwaya gene helal olsun lafı oturttu bugün de Madama:img-icecr Chang Bo Goya hayranım ya...:img-kiss: :img-kiss: Ama Yeum Yanga kızdım sonuçta CBG göndermezse gidemiyecekti kurtarmaya...O KİM YANG da keşkim bir an önce ölse.....Kıskançlığından çatlıcak yakında:img-grin2 :img-grin2 Ama işte onun istediği de olacak!!!!:icon_cry:

evenstar
29-06-06, 00:33
Amanın ya o nasıl bir savaştı değil mi arkadaşlar...Chang Bo Go konuşturdu zekasını gene...Yine de bir şey var söylemem lazım Madam Jaminin adamına çookk üzüldüm!!Ne yapıyim.......:(

elfshadow
29-06-06, 00:37
Neom -Chang ın ölümü ne muhteşemdi. son sözleri,gözünden düşen bir damla yaş ve selamını verip ölüme gitmesi,Madam yaminin Neom -Chang diye çığlığı.Hepsi inanılmazdı. Şu anda dizinin etkisinde olduğumdan en çok bu anları hatırlıyorum.:img-sorry

Tabi bir de Jan Hwa var.Bu kız Yeom u çıldırtacak.Hani Jbg yu öldürmesinin sebebini merak ediyoruz ya! İşte budur.Yani bu gün sevdiğim lafları oldu ama bu kız beni de deli etti .Sen bir sarıl adamcağıza ne olacak.Bir iyilik et yani.

MyRvEs
29-06-06, 00:37
valla süper bi bölümdü..! oh olsun madam yami ye! ya ben isimlerini de yazamıyorum hani kız dedi ya sevmek güvenmektir,sevdiğinin her kararını kabullenmektir..biz ailece bittik orda=) vaay bee işte bu fln diyoruz:img-grin2
ama ayrıca bende üzüldüm madam yami nin adamının ölmesine..ya o hrhalde madam yami yi seviyodu????

falcx
29-06-06, 00:49
Neom Chang in ölüşü benide üzdü...İyi bir adamdı kendini Madam Yammi ye adamıştı ve aseletine yakışır şekilde öldü.Ben Çundra yı çok begendim bu aksam.Jhw la evlenebilecegini soyleyince gülümsedim .Ama Madam Yammi gibi kadınları düşündükçe bundan korkuyorum demesi ise epeyce güldürdü beni..Dişlerini kontrol ettirip JHw nın yanına gitmeside cabası..Kendi dedigi gibi romantik adam ama hamam bocegi muamelesii goruyor.Son 3 bölüm mü kaldı geriye?

zeze_şüş
29-06-06, 01:01
valla arkadaşlar 8 haftadır en güzel ve en heycanlı bölüm buydu dizide yavaşlama vardı aynı şeyleri konu ediyordu ama bugün değişti o yüzden bu bölümü çok sevdim özellikle savaş sahnelerini yaminin ağlamasını khw nın yamiyle konuşmasını kurtulmasını yaminin jang po go kimki ben onu deviririm cümlesini belirten konuşmalar yapıp da sonra çökmesini özellikle her yerini... bence yaminin koruması aşık değil sadece sadık bir korumaydı ayrıcı jang khw nın jan po go yu sevdiğine kanıttı bu bölüm yy.ıda geri tepti anlat anlat btmez en sevdiğim bölümdü 8 haftadır. kötü adam vardıya adı aklıma gelmiyo hani taht kavgasının kötüsü yamiyle ortak olan onun ölmesi güzeldi ayyyyy bu bölümü çok sevdim bu dzide en iyi rol yapan kişi madam yami bence ama üzüldüm biraz çünkü kendini kandırıyor kendini yanlış anlıyor insanı en iyi yapan şey kendisini anlamasıdır.senarist böyle yapmış ne yapalım hajin in davası da hemen kapandı biraz arşatırsalar iyi olurdu yona da hiç bahsetmiyor

HaSTaRuH
29-06-06, 01:04
Evet arkadaşlar ßen İzlenen Son ßölümün etkisindeyim Hala Ama En Çok Üzüldüğüm Yer Neom Chang'ın Ölmesi ßenim Tahminimce Neom Chang Madam Jammy'i Seviyor Ama Ne Yazıkki Söyleyemeden Fakat Asaletine Yakışır ßir şekilde Öldü.. Jang Khw'nın Madam Jammy'e söylediği Sözlerde Acaip İtici Ve Güzeldi. (İtici Olması Madam Jammy'e :D ) Yani Tek Kelimeyle Bölüm Süper Keşke Jang Bo Goo Ölmese :(:(

zeze_şüş
29-06-06, 01:24
bir an çok kötü oldum düşünün bi bu dizi hayatımıza girdi aşk üçgenindeki elemanların ve yona-hajin çiftini düşünün
nasıl zorluklarla buray kadar geldiler çok üzüldüm hajinin ölmesine hala atlatamadım keşke ölmeseydi boşuna öldü offfff bir an kötü oldum hajin yaşasaydı bunları görecektii yonayla daha uzun süre kalacaktı yonaya da çok üzülüyorum oooooooofff ooooffff

istanbulum
29-06-06, 01:35
hiç sorma ya bu bölümün genel valinin kraliyet askerleri ile savaşacak iken yimg yang varya gözetleme kulelerini elegeçerecek di ya sonra başkente dönecek askerleri pusuya düşürecekdi işde o sahneleri kaçırdım ilk önce yurd dışındaki akrabalarım geldi onlar engel olamadı ama işde daha sonra o yengemler bahane beni görmeyi yani erkek görmeye gelen kız sahibi komşular geldi işde bende kiracımaza kaçdım evde de yokdu karısı köyde oldugu için anahtarı bizde kalıyordu zaten aynen daha öncelerden de bu dizi yi izlemek için izin istemişdim işde bugün lazım oldu neyse biraz anahtarı annemden almak için ugraşdım daha sonra açmak için daha sonra anahtarı kapıdan almak için daha sonra televizyonu açmak için sonra ona ne baglı oldugunu sonra kumandasını bulmak daha sonra uyduyu baglamak arkaya yani skart ını baglamak finalde de 5 saat de uyduyu açmak için 1 saat de trt 1 i açmak için açdıgım da genel vali kraliyet ordusunu hemen canını okumuşdu en heycanlı yerini kaçırdım lütfen yardım et o bölümü izlememe yardım et kaçırdıklarımı anlatın en ince ayrıntılarını mümkünse tabiki sizleri rahatsız ediyorum ama kusura bakmayın

dj.turkmaster
29-06-06, 02:19
slm arkadaşlar bende diziyi 25. bölümden itibaren takip ediyorum ve bu bölümde gerçekten neon chang manyak dı yaaa.süperdi çok asil sadık cesur ve onurlu biri ama arkadaşlar kimse mojinden bahsetmiyor. dizidede cang hwa hemn jang bo-goyu sordu bence bi mojini fln da ziyaret etmeli eee arkadaşlar siz ne düşünüyorsunuz neon chang ve özellikle MOJİN hakkında ???

tigrisriver
29-06-06, 04:56
cuduranın jhwaya bundan sonra ben sizi koruyacam demesi ve cunduranın yanındaki zavallının(aynen civcive benziyor)cunduraya yeom yangın saldırısına uğradık ve kaçışları çok komikti.jhwa kimlere kaldı:)artı madam yaminin korumasının ölümüde çok üzücüydü.filmin her konusu güzel ama en can alıcı nokta yeom yangın son bölümde yapacağı hareket olacak.jang bogo onu damgalatmamış olsaydı belki herşey daha farklı olurdu

jenn
29-06-06, 11:33
Arkadaşlar dün acil ortaya çıkan bir işim dolayısıyla saat 20.30 gibi evden ayt-rılmak zorunda kaldım ve diziyi izleyemedim...bana anlatabilecek biri var mı :D

annieciğim ben anlatayım bu defa:).evet dün gece gerçekten çok güzel bir bölümdü.madam yami jbk ya haber göndererek janghwanın hayatı karşılığında ordusunu geri çekmesini vede kim vojini kendisine teslim etmesini istedi..jbk bu teklifi derhal reddetti..bunu öğrenen yami çok sinirlendi ve janghaya bunu iletti ve sevgisiyle dalga geçti..janghwa ise yamiye ''sevginin ne demek olduğunu bilseydiniz,sevdiğiniz kişinin tüm kararlarına güvenip saygı duyulacağınıda bilirdiniz,,size acıyorum '' dedi..jbk ise yeum yangı yanına çağırdı.ve ona şu emri verdi.''yanına iyi savaşan güvenebileceğin adamları seç,başkente git ve bayan janghwayı kurtar,sana güveniyorum'' dedi.yeumda emri aynen yerine getirdi.bunu duyan kim yang çok sinirlendi jbk ya kafa tuttu.bir kadın için ideallerinizi yok ediyorsunuz onu nasıl gönderirsiniz dedi.jbk ise gayet sakin verdiği cevapta ben yeum yangı başkente işaret kullerini ele geçirsin diye gönderdim.ordan vereceği yanlış işret düşman ordusunu şaşırtacak ve biz başkenti ele geçireceğiz dedi..kimyang şaşırdı ve peki dedi..madam yami büyük orduyla beraber jbk ile savaşmak üzere yola çıktı..onlar ordan ayrıldıktan sonra yeum saldırıya geçip janghwayı kurtardı..jang hwa yeuma teşekkür etti.ve yıkıcı konuşmasını yaptı.şöyle dedi yeuma ''sizi düşündüğümde yüreğim sızlıyor..yıllardır beni yüreğinizden çıkarmadınız . ben sizin için hiç bişi yapmadığım halde..ama artık lütfen unutun beni.ve yüreğinizi size layık bir sevgiye açın.'' tabii yeum orda yıkıldı..neyse görevini tamamlamak üzere kuleleride ele geçirdiler yanlış işareti verdiler.jbk saldırı emri verdi ve yaminin komutasındaki ordu bozguna uğradı yami ve sadık neom jank kaçtılar kimvojin ordunun büyük bir kısmıyla başkente yola çıktı,jbk ise önemli adamlarıyla yaminin peşine düştü..bu arada kimyang öncü birlik olarak başkente girdi.yeumla buluştular.imparatoru saraydan kaçarken yakaladılar ve kimyang kim myunu öldürdü..sonra bir ara yeumla konuşmak istedi.ve ona amaçlarımıza ulaşmak üzereyiz...jbk artık büyük bir güç haline geldi.onu öldürmeliyiz dedi.yeum hiç cevap vermedi.buruklaştı..yami ve adamları dinlenmek için gece kamp kurdular.yami orda ağladı.neom çanga ben nerde hata yaptım dedi..neom çang sizi uyarmalıydım.hırslarınızın size zarar vereceğini ve bir gün elinizden hepsinin bi anda uçup gideceği konusunda sizi uyarmalıdım.ne yazıkki bayan janghwaya katılıyorum ve bende size acıyorum dedi.o sırada jbk ve adamları kamp yerini bastı.neom çang yamiye son görevini yaptı jbk le dövüştü ama ne yazıkki öldü.yami çok üzüldü.ve karşılıklı bakıştılar jbk ile.ve bölüm orda sona erdi.

elfshadow
29-06-06, 11:39
Arkadaşlar dün acil ortaya çıkan bir işim dolayısıyla saat 20.30 gibi evden ayt-rılmak zorunda kaldım ve diziyi izleyemedim...bana anlatabilecek biri var mı :D

Diziyi izlemek için yapmadığımı bırakmıyorum.Ve mutlaka izliyorum.Vallahi haftaya bir aksilik olmasın diye şimdiden dua ediyorum.:img-grin2

Jang Hwa esir edilmiş ve Jbg da Yeum yang da düşünceler içindedir.Hatta Kim yang bir kadın yüzünden herkes üzülüp duruyor diye alay eder.Madam Yami Neom-Ghang ile Jbg ya bir mektup gönderir.Ordularının çekilmesi ve Kim Who jeng in kellesi karşılığında Jhw nın hayatını önerir.Jbg teklifi red eder.Ama hem Jhw yı kurtarması hem de Gözcü kulelerini ele geçirmesi için Yeom Yang ı görevlendirir.Kendisi de orduyu harekete geçirir.Planında Kraliyet ordusu ile karşılaşmadan önce gözcü kuleerinden başkentin saldırıya uğradı işaretini verdirip kraliyet ordusunun güçlerinin bölünmesini sağlamak ve başkente hareket eden orduyu Kim Yang ın komutasındaki birliklerle yok etmektir.
Yeum bütün görevlerini başarır.Jhw ona minnettar olduğunu ama kendisini unutmasını söyler.
Bu arada Yami dağılan ordudan sonra Neom -Ghang la kaçarlar.Jbg, yona ,Usta peşlerine düşer.Akşam ateş başında ağlayan ve "nerde yanlış yaptım?" diyen Yaminin yıkılışı ve Neom un Jbg kahramanlarımız tarafından öldürülüş sahnesi vardır ki buna benzer anları daha önce bahsettiğimiz için burda detaylandırmıyorum.
Biraz özet anlatmaya çalıştım, umarım yeterlidir.:img-grin2
Sevgilerimle...

Annie-cang
29-06-06, 11:42
:D :D Jenn cim,çok teşekkürler canım..öyle güzel anlatmışsın ki dün gece izleyememenin üzüntüsünü unuttum,çok üzülmüştüm heleki böylesi güzel olacağını tahmin ettiğim bir bölümü kaçırdığım için :( tekrar teşekkürler ;)
Jang-hwa nın anlayamadığımız tavrının gerçek nedeni buymuş demek,karşılıksız olduğu halde yeomjang ın senelerdir onu beklemesi :(

suğaşi bere
29-06-06, 11:59
arkadaslar Jang-hwa nın yy istememsi bu durumda yy ın Jang-hwa dan baska bir dusuncesi olmadıgından artık yasam artık ona olum gibi gelecektir.bu durumda jbg yu oldurmemesi icin artık bir neden yok.eger aksi olsaydı yy'ın jbg oldurmeyecegini dusunuyordum.eger yy'ın jbg oldurdugu taktirde kendisi oldurulecegini biliyordur.
saygılarımla

viruju
29-06-06, 12:12
yaw arkadaşlar kimsenin noen chang ve özellikle MOJİN hakkında düşünceleri yok mu paylaşabileceği
noen chang hakkındaki düşüncemi sölim.Bence kendisine yakışır ve onurlu bir şekilde öldü.Madam yamiye de çok sadıktı.Birde ölmeden önce madam yamiye dedikleri gayet güzeldi. Gözünden akan bir damla yaş o bölüm gerçekten etkileyiciydi.Şaşırdım doğrusu bu adamda ağladıya.

elfshadow
29-06-06, 12:18
arkadaslar Jang-hwa nın yy istememsi bu durumda yy ın Jang-hwa dan baska bir dusuncesi olmadıgından artık yasam artık ona olum gibi gelecektir.bu durumda jbg yu oldurmemesi icin artık bir neden yok.eger aksi olsaydı yy'ın jbg oldurmeyecegini dusunuyordum.eger yy'ın jbg oldurdugu taktirde kendisi oldurulecegini biliyordur.
saygılarımla

Yeum yang ın geçmişle hesaplaşmasında Jbg bir zafer kazanmıştı zaten, Yami ye hançeri iade ederek. Ama Jhw nın az da olsa yakınlık göstermemesi onun bütün öfkesini alevlendiriyor.Bu konuda hem fikiriz sizinle.Bu yüzden deli oldum Jwh ya! Ama son cümlenizi anlayamadım.

BALNUR
29-06-06, 12:19
Gene harika bir bölüm izledik.En çok Neon jank ölümüne üzüldüğm.Ama ölmeden madam yamiye içini döktü ya ona sevindim jghw haklı olduğunu jghw gibi ona acıdığını söylemesi madam yaminin içine dert oldu.Keşke ölmeseydi ne kadar sadık biriydi o halde gene görevini yerine getirdi .Helal olsun sana neon jank :img-hi: SAYGILAR.

Off offf ...

Babamın dediği gibi bu köstek yani jghw ( bizim doğu dilinde sevimli bayanlara itafen bir tabir ) bu çocuğa niye böyle yapıyor ya ( çocukta yeum yang oluyor ) neler yapıyo onun için bulmuş böyle çocuğu işe bak ya.:img-grin2 :img-grin2

Ayrıca yy 'ın jghw kuratarma sahnesi süperdi.Adam canını önemsemeden onu kurtarsın jghw nın yaptığına bak diyeçeğim ama unutmamak lazım jghw 'nın bu madam yaminin eline düşmesinde onun payı var çünkü ailsini o yok etti.
Aslında yy aşkını daha çok cesaret alarak savuna bilrdi ama yüzü yok bence ne dersiniz.Bunları öğrenince tepkisinden bence çok korkuyordur.:icon_cry: :icon_cry: onun için çok üzülüyorum hayatını hep başkalarını tabiri caizse gebe kalarak geçirip minnetle yaşamak onun içn çok zor.Şimdi aynı işkenceji vali yapıyor..

Herkese haftaya görüşmek üzere..:img-sorry

Arkadaşlar kötü kelimeler kullanan insanlara en güzel ders onlarla muhattap olmamaktır.Onun amacı sizi sinirlendirmek cevap yazmayın bence sitede böyle biri yok gibi davranın kendi ayağıyla bu siteden çekileçektir bence..

Cesur
29-06-06, 13:34
Bu resimlere bayıldım

elfshadow
29-06-06, 13:38
jhgw kurtarılmadan önce madam yami yanına çağırıp ne söydedide ağlattı o anı izleyemedim lütfen söylermisiniz

Madam Yami, Jbg dan Jhw hayatına karşılık Kim Who Jeng in hayatını istedi ve ordunun geri çekilmesi şartını koştu.Jbg bu teklifi geri çevirince yami çok şaşırdı ve Jhw yı yanına çağırıp,Jbg nun teklifini red ettiğini bu durumda onun Jbg uğruna hayatını boşuna harcadığını alaylı bir şekilde söyledi.Jhw da "bu kararının beni acıttığını mı sanıyorsunuz,siz gerçekten sevmenin ne olduğunu bilseydiniz, sevdiğiniz insanın bütün kararlarının doğru olduğunu bilirsiniz" derken gözünden yaşlar döküldü...

suğaşi bere
29-06-06, 13:48
selam herkese bir dizi bu kadar guzel yapılır.her anı her dakıkası heyecan ıcınde izleniyor.dunku bolumu harikaydı yine.yy'ın jbg'dan cok daha iyidovuscu oldugunu dusunuyorum fakat politik ve ticaret anlamında da jbg cok daha iyi bence.bence dizi cok guzel bitiyor.gerci arkadas olmalarını daha cok isterdim olmayacagına gore ikisinden biri olmesi gerekiyor.benim icin ikiside aynı.
saygılarımla

zek
29-06-06, 14:19
bence bu dizi televizyonculukla ilgilenenlere ders olarak okutulmalı... Bu kadar yoğun bir içerik sadece bir bölümde ancak bu kadar dolu ve duygu yoğunluğundan hiç bir ödün vermeden anlatılabilir. Tüm bölümlerini adeta gözümü kırpmadan izliyorum. Hele son bölümü tek kelime ile inanılmazdı... Keşke herkezin bu diziyi duyması ve takip edilmesi sağlanabilse... Zira ben herkezin bu diziden aşk, sadakat, insana saygı ve ihanet üzerine az ya da çok alacağı birşeyler olduğuna inanıyorum. Dizinin sonuna yaklaşdığımızı üzülerek görüyoruz. Ama bence beş para etmez bazı yerli dizilerinde olduğu gibi denizler imparatorununda CD leri piyasaya çıkartılmalı ve herkese tekrar tekrar izleme fırsatı sunulmalı. Zira dizide geçen sıradan gibi gözüken konuşmaların bile üzerinde uzun uzun düşünmeyi hakettiği kanaatindeyim...
Yeni bir arkadaşınız olarak hepinizi selamlıyorum...

İmrahil
29-06-06, 14:55
madam yami ağlarken ne güzel bir kadın oldu ya kendimi tutamayıp televizyona sarılcaktım kadın tam melek yüzlü bir şeytan,niyum chang'ın ölümü ise son derece şerefliydi ne kadar kötü olursa olsun madam yaminin en iyi ve en sadık adamıydı chundra gibi değildi.ha chundra demişken yeum yang madamın evini bastığında adamların hepsini öldürdüğünde yeum yang'ın önünde diz çöküp "efendim lüften benim canımı bağışlayın"deyip ağlaması "pis yalaka"dememe neden olmuş ve çok gülmüşümdür.eveeeet kaldı son 3 bölüm kaçınılmaz sona artık yaklaşıyoruz:( DENİZLER İMPARATORU gibi başka bir dizi nasıl buluruz artık bilmem

taybong
29-06-06, 15:51
önceki bölümde madam yami cankuvaya tokat attı ya.attıktan sonra cankuvanın madam yamiye dik dik bakışı süperdi.öyle bi meydan okuyuşu vardı ki!bayıldım valla.ki ben cankuvayı fazla sevmeyen bir insanım.

HaSTaRuH
29-06-06, 16:14
:( Arkadaşlar Chang Po goo'nun Ölüm Sahnesini iZLedim öyLe ßirisine öyLe ßir Ölüm Hiç Yakıştıramadım Doğrusu :(:( Olmaz ßöyle ßişey Ya:( Ama Elden geLen ßişey Yok:S Konuşmalar Korece Olduğu iÇin Pek ßişe Anlamadım Haftaya Görücez...

Annie-cang
29-06-06, 16:30
Babasını niye hatırlasın taa çocukken ölmüş adam :D hem zaten onun yanına gidiyor tabiki geride bıraktığı,sevdiği,uğruna nice şeyler yaşadığı kadını hatırlayacak,o'ndan ayrılıyor

selcuk_yeumyang
29-06-06, 17:24
aranıza yeni katılan birisiyim fakat burada müthiş bir haksızlık yapılıyor arkadaşlar. yeumyang sizin dediğiniz gibi bir insan değil. lütfen yeumyangı kötüleyen arkadaşlara rica ediyorum filmi ilk bölümden itibaren tekrar izleyin. o zaman inanıyorum ki bu fikirlerinizin çoğu değişecektir. (bu arada tüm paylaşımlar için de ayrıca herkese teşekkür ederim. )

zeze_şüş
29-06-06, 17:36
aranıza yeni katılan birisiyim fakat burada müthiş bir haksızlık yapılıyor arkadaşlar. yeumyang sizin dediğiniz gibi bir insan değil. lütfen yeumyangı kötüleyen arkadaşlara rica ediyorum filmi ilk bölümden itibaren tekrar izleyin. o zaman inanıyorum ki bu fikirlerinizin çoğu değişecektir. (bu arada tüm paylaşımlar için de ayrıca herkese teşekkür ederim. )
ya neden yy. ve gunboo cu olarak ikiye ayrılıyoruz ki nihayetinde dizi ikiside yeri ve zamanına göre kötü şeyler iyi şeyler yaptılar ayrıca da ben filmi başından sonuna izledim bence haksızlık yok ortada zaten yy.hajin i öldürdü diye çok kızdımm sonunda da bayağı kızacağım ama yaşanmıştı olsa taraflardan ikisi de gerçek hayatta ölmüyor tartışmaya gerek yookk

zeze_şüş
29-06-06, 17:43
filmde en çok sinirlendiğim şey yonanın ;hajini yy öldürdüğünü bildiği halde hiçbirşey yapmaması beni delirtecek
bu konuda ben de çok sinir oldum hajin davası hemen kapandı hem yona da hiç bahsetmiyor şimdi yaşasaydı yona ya daha da destek olurdu belki de bebişleri bile doğmuş olurdu

zeze_şüş
29-06-06, 17:49
filmde en çok sinirlendiğim şey yonanın ;hajini yy öldürdüğünü bildiği halde hiçbirşey yapmaması beni delirtecek
bu konuda ben de çok sinir oldum hajin davası hemen kapandı hem yona da hiç bahsetmiyor şimdi yaşasaydı yona ya daha da destek olurdu belki de bebişleri bile doğmuş olurdu

zek
29-06-06, 17:58
bence bu dizi televizyonculukla ilgilenenlere ders olarak okutulmalı... Bu kadar yoğun bir içerik sadece bir bölümde ancak bu kadar dolu ve duygu yoğunluğundan hiç bir ödün vermeden anlatılabilir. Tüm bölümlerini adeta gözümü kırpmadan izliyorum. Hele son bölümü tek kelime ile inanılmazdı... Keşke herkezin bu diziyi duyması ve takip edilmesi sağlanabilse... Zira ben herkezin bu diziden aşk, sadakat, insana saygı ve ihanet üzerine az ya da çok alacağı birşeyler olduğuna inanıyorum. Dizinin sonuna yaklaşdığımızı üzülerek görüyoruz. Ama bence beş para etmez bazı yerli dizilerinde olduğu gibi denizler imparatorununda CD leri piyasaya çıkartılmalı ve herkese tekrar tekrar izleme fırsatı sunulmalı. Zira dizide geçen sıradan gibi gözüken konuşmaların bile üzerinde uzun uzun düşünmeyi hakettiği kanaatindeyim...
Yeni bir arkadaşınız olarak hepinizi selamlıyorum...

selcuk_yeumyang
29-06-06, 18:08
yy nin yerinde başka birisi olsaydı nasıl bir tutum sergilerdi çok merak ediyorum doğrusu. jbg nin efendisi ve yy nin efendisi değişseydi nasıl bir tutum sergilerlerdi acaba bence jbg de yy nin yaptıklarını yapardı(-eğer jh yy ye aşık olduğunu varsayarsanız tabi -) çünkü o bölgenin insanları çok sadık insanlardır ve de olay çok eski zamanlarda yaşanmıştır. o devirde belki de aşktan sonra( belki de daha fazla) en önemli duygu sadakattir. yy nin efendisine bu kadar sadık olması sonucu yaptıklarını ben doğal karşılıyorum ve yy nin 1 numara olduğunu düşünüyorum. jh için canını verebilecek tek kişi o çünkü jbg maalesef hiçbir zaman gerçek bir aşık değildi jbg nin en önemli ideali yaşamın yek amacı ailesinin intikamını almaktı yy nin ise herkesin bildiği gibi JANG HWA

viruju
29-06-06, 18:39
ewt bn demedim mi?yeum-jang jang-hwa'ı kapsa da bzimki aşkım chae-roing'e vurulsa!tmm tmm şmdi kızıcaklar susiim.ama n'apiim bn de seul-beong'un kızını çok seviyorum
sana katılıyorum zerena gerçekten ağırbaşlı çok şirin bir kız bence. üstelik de jbg ya hiç bir zaman baskı yapmadı sadece ona karşı olan hislerini söledi o kadar.jbg nun chankuvayı sevip sevmemesine gelince filmin başında onun yüzündede çok acı çekti ama hiç şikatetçi olmadı.

İgneni
29-06-06, 19:27
Ben bu diziyi annem sayesinde keşfettim. Annem ziyaretime geldiğinde seyredeceğim demişti. Onunla birlikte seyrettim. Sonrada seyretmemiştim. 1 ay önce tekrar gördüm. Esas oğlanın başka bir kızla evlendeği bölümden itibaren seyretmeye başladım. Birçok şeyi anladım, fakat bir türlü anlayamadığım, ben seyrederken kötü çocuktu, şimdinin iyi çocuğu neden kampa gönderildi ve oradan nasıl kaçtı? Esas oğlan neden esas kızla evlenmedi de, başka biri ile evlendi? Hele de yıllarca o kıza kavuşma ümidi ile yaşamışken, tam Genel Vali olmuş ve mevkii sahibi olmuşken neden esas kızla evlenmedi? Biri beni bu onuda aydınlatabilir mi? Çok merak ediyorum.

twista
29-06-06, 19:35
Ben bu diziyi annem sayesinde keşfettim. Annem ziyaretime geldiğinde seyredeceğim demişti. Onunla birlikte seyrettim. Sonrada seyretmemiştim. 1 ay önce tekrar gördüm. Esas oğlanın başka bir kızla evlendeği bölümden itibaren seyretmeye başladım. Birçok şeyi anladım, fakat bir türlü anlayamadığım, ben seyrederken kötü çocuktu, şimdinin iyi çocuğu neden kampa gönderildi ve oradan nasıl kaçtı? Esas oğlan neden esas kızla evlenmedi de, başka biri ile evlendi? Hele de yıllarca o kıza kavuşma ümidi ile yaşamışken, tam Genel Vali olmuş ve mevkii sahibi olmuşken neden esas kızla evlenmedi? Biri beni bu onuda aydınlatabilir mi? Çok merak ediyorum.

esas oğlan kötü çoçuğun korsanlık yaptıını görünce onu yakaladı we cezalandırmak için onu kampa gönderdi(kölelik yapması için).ordan kaçışını da yeni mujinju valisi sağladı.esas oğlanın esas kızla ewlenmemisinin sebebi esas kızın esas oğlana:beni kalbinden çıkar demesi we aşkına karşılık wermemesi..esas kız ne zaman esas oğlana yakınlaşsa esas oğlan zarar görüyo(yani bu esas kızın fikri)..

irene
29-06-06, 20:11
yy nin yerinde başka birisi olsaydı nasıl bir tutum sergilerdi çok merak ediyorum doğrusu. jbg nin efendisi ve yy nin efendisi değişseydi nasıl bir tutum sergilerlerdi acaba bence jbg de yy nin yaptıklarını yapardı(-eğer jh yy ye aşık olduğunu varsayarsanız tabi -) çünkü o bölgenin insanları çok sadık insanlardır ve de olay çok eski zamanlarda yaşanmıştır. o devirde belki de aşktan sonra( belki de daha fazla) en önemli duygu sadakattir. yy nin efendisine bu kadar sadık olması sonucu yaptıklarını ben doğal karşılıyorum ve yy nin 1 numara olduğunu düşünüyorum. jh için canını verebilecek tek kişi o çünkü jbg maalesef hiçbir zaman gerçek bir aşık değildi jbg nin en önemli ideali yaşamın yek amacı ailesinin intikamını almaktı yy nin ise herkesin bildiği gibi JANG HWA
yazdıklarının coguna katılmıyorum oncelıkle sunu belırtıyım jbg ve yy nın yerlerı degısseydı sen boyle bır tez olusturmussun neyse jhw yy yı sevseydı ve jbg umıtsız asık olsaydı bıle yeum yang ın yaptıgı gıbı bunu saplantı halıne getırmezdı jbg nın gercek bır asık olmadıgı kanısına varanlara sasırıyorum ya ask sadece saplantılı bır seymıdır yapmayın arkadaslar yanı jbg bu bolumde ne kadar uzuntuluydu bılmıyorum hıssedemedınız galıba masada tek basına ıcerken kı duygularını jhw ıcın tabıkıde bır ulkenın kaderını feda edemzdı acı cekemsıne jhw nın çlmesı durumunda omur boyu vıcdan azabı cekmesıne ragmen yınede dogru bıldıgını yaptı ve madam yamı ıle anlasmadı bu jbg nın askını kucultmez banca tam tersıne yuceltır yeum yang da jbg ona gıt jhw yı kurtar dmeesıydı gıtmeyecektı buda bı gercek oda haklı cunku bır ulkenın kaderı bır bayandan daha onemlıdır bılmıyorum sızler ne dusunursunuz ama....farkındaysanız yy nın saplantılı askı da azalmaya basladı artık jhw ye o kadar sapplantısı yok artık onunda amacları hayallerı var ama askında azalma oldugunu sanmıyorummm ask sadece körü körüne baglanmak o kısıyı yasamı yerıne koymak degıl bence yanlıs dusunuyorsun bana gore ama senın dusuncen tabı.....

zeze_şüş
29-06-06, 20:13
yeum cular sizi çok şanslısınız neden çünkü dizinin en başında yy. yerine başka biri oynayacakmış ama kaza geçirince sizin sevdiğiniz yy. oynamışşş yoksa song il gook la tanışamayacaktınız yaaaaa aa

CESURSAVAŞCI
29-06-06, 20:20
çok heyecanlı geçti yaaa...Madam yaminin sonunda köşeye sıkışması hoşuma gitti.Ama Neon çangın ona bağlılığı ve savaşmaya giderken selam vermesi,madam yamiyle beraber ağlaması beni üzdü.Madam yaminin nasıl bu hale geldim neden böyle oldu diye söylenmesi çokkk hoşuma gitti.JHN KWA'nın YEOM YANG'A BAŞKA BİRİSİNİ SEVMELİSİNİZ ,artık beni kalbinizden çıkarmalısınız demesi sinir etti.O sadece JHN KWA'yı seviyor ve hep onu sevecek.....Hala anlamıyor jhn kwa offffffffff YEOM YANG'ın üzülmesine dayanamıyorum....
Çng po guda zekice davranarak kim muyungu ele geçirdi sonunda ohh be.

CESURSAVAŞCI
29-06-06, 20:31
Çng po gu jhn kwayı kurtarmayı düşünürken ülkesini sevdiği için madam yamiyle anlaşmadı bu doğru ama savaş zamanı olduğu için yeom yang başına buyruk davranıp jhn kwayı kurtarmaya gidemezdi bu yüzden çang po gu nun onu kurtarmasını söylemesini bekledi.onu sevmediğinden ya da sevgisinin azaldığından ya da saplantılı olduğundan değil. savaş zamanı olduğu için gitmedi.Aklına gelmediğinden değil bence bu benim düşüncem.....

suğaşi bere
29-06-06, 20:40
arkadaslar bu iyi bu kotu demek yanlıs olur oynayan butun karakterler iyi secilmisler ve cok iyi oynamıslardır.
JHN KWA'nın yy gı istememesi jbg sonunu hazırlamıstır bence cunku istememesinin tek sebebi jbg oldugunu dusunmesi bunun sonucunda oldurme hırsının daha cok artmasına neden olmaktadır.eger JHN KWA'nın yy isteseydi jbg oldurmeyecekti.bilmiyorum yanlıs mı dusunuyorum.yanlız madam yamı muthis bir kadın onun tek hatası kendi basına karar vermesi ve neo changı dinlememesi.
bu diziyi izledigimden dolayı kendimi cok sanslı hissediyorum.bana cok seyler kattıgını dusunuyorum.
saygılarla

Cesur
29-06-06, 20:46
denizler imparatoru

jenn
29-06-06, 21:09
bazı arkadaşların, tarafların aşklarını bir küfeye koyarak tartar gibi değerlendirmeleri bana çok garip geliyor doğrusu..bunun anlamı diziyi çok yüzeysel izlemek demektir.dizideki mesajları tam algılamamak demektir..yorumlarda son derece sığ kalıyor..bu forumların başlangıcında çok yorum yaptım ama sığ yorumlar beni üzüyor...

evenstar
29-06-06, 23:10
Arkadaşlar niye hala JBG ile YYı kıyaslıyorsunuz???Bence ikisininde aşklarıyla ve onu yaşamaları yaşatmaya çalışmalarıyla çoookkkk ayrı yerleri var.Dizimize güzellik katan da bu...Basit aşk oyunlarına indirmemeliyiz değil mi??Ben JBG ye hayranım ama YYın umutsuzluğunda direnişini de seviyorum...Düşünsenize böyle iki aşk ile karşılaşmak ne kadar heyecan verici!!!!

bbilo
29-06-06, 23:52
bu kim yang denen adam beni çok sinirlendiriyor...
adam fesat hilebaz içten pazarlıklı çok tehlikeli bi tip...
dizinin sonunda ayakta kalacağından korkuyorum...

taybong
30-06-06, 13:06
YA oley be işte bir mucinci daha evt arkadaşlar bencede mucin ölemez yaaa offf. ya bu forumda kimse takmıomu mucini ben ve taybongdan başka :( yaw oda neomchang'ın iyi kişiye hizmet eden versionu işte :D

evet ya mucin çok iyi bi karakter

çok da yakışıklı:img-grin2

o ölemez ölmemeli

bence onun da enaz yy kadar rolü olmalıydı dizide ama kıymeti bilinmiyo:img-sorry

taybong
30-06-06, 15:13
hajin in ölmesi en kötüsydü zaten... ben çok şaşırdım bugün neden kimse girmemiş normalde 1 gün arayla 3,4 sayfa yazılırdı dizinin sonu geliyor bunalıma mı girdiler acaba????

insanlar bunalıma giriyor olabilir hatırlarsanız ben de önceki mesajlarımdan birinde diziden soğuduğumu söylemiştim.ama son 2 bölümdeki müthiş tempo bütün olumsuzlukları yok etti.yeniden eski heyecanıma kavuştum.:img-icecr

zeze_şüşcüğüm ben 3 gün girmedim foruma 30 sayfa ilerlemişti.bence heyecan devam ediyo.dizi bitince de bu heyecan hiç bitmesin forumumuz sürsün arkadaşlar.:img-polic :img-polic

biz gerçekten çok iyi bi ekip olduk bu beraberliğimiz hiç bozulmasın.gelmiş geçmiş en iyi dizi forumu buydu bence.devam etmesi dileğiyle:img-grin2

Cesur
01-07-06, 10:49
yona sonunda yanlız mı kalacak yoksa odamı ölüyor

ZeReNa
01-07-06, 19:17
arkadaşlar çarşamba günü yayınlanan bölümü izleyemedim neler oldu merak ediyorum. izleyen arkadaşlardan biri bana kısacık neler olduğunu özetleyebilirmi?
lütfennnnnn

jang-hwa rehin alınmıştı.yum-jang onu kurtardı.ve bununla birlikte oradaki adını tam olarak hatırlayamadığım bir kuleyi mi kaleyi mi ele geçirdi.jang-bogo da kim-jang,muchang,kimwo-jing ve yona başta olmak üzre ordusuyla savaşa gitti.madam jammy'le karşılaşınca savaşı derhal başlattı.10000 kişilik ordu 100000 kişilik orduyu yendi.madam jammy ele geçirildi.kulenin mi kalenin mi basılması ile kral kim-myung'da öldürüldü.madama n'olacağı gelecek bölümde tabii ki biz biliyoruz.ölecek.zaten neom-chang öldüğüne göre o haydi haydi ölür jang-bogo'nun yum-jang'a acıyışı gibi ona da acıması beklenemezdi...

ZeReNa
01-07-06, 19:27
acaba jang-bogo ölürken pişman mıydı?yoksa yum-jang'dan "HÂLÂ" intikam almak ister miydi?

ZeReNa
03-07-06, 13:53
gerçekten imparator olamadan ölecekm acaba?

hayır imparatorlukla alakası yoktu filmin.sadece adı "EMPEROR OF THE SEAS" konulmuş.ismi her yerde farklı geçiyor.örneğin kitabı da "HAESİN" oluyor.

Aegenman
04-07-06, 15:53
Merhaba arkadaşlar.
Ben 48. bölümün dörtte birini seyredebildim.

49. u bölümü tadını çıkarabilmem için bu bölümde olup biteni bilmem gerekiyor.

seyredebildiğim 1/4 lük bölümde, madam Jami, jang hwa ya karşılık, jbg nin geri çekilmesini ve eski başbakam kim woo jing in kellesini istemişti. Jbg de bunu kabül etmemişti.

Forumun sayfalarını epey bi gezdim. Anlayabildiğim tek ayrıntı şu:

Jbg, yeum yang ı jang hwa yı kurtarması için görevlendiriyor. Yeum yang, madam Jami nin tüm adamlarını öldürtüyor. (En önemli adamı neum jang dahil)

ve jang hwea yı kurtarıyor.

Hepsi bu mu? Bilmem gereken başka bir ayrıntı var mı?

Bir de jang hwa nın abisinin bazı sinsi niyetlerinden bahsedilmiş galiba ama bir şey anlamadım.

Bana bilmediğim 1-2 cümlelik bir ayrıntıyı söylerseniz sevinirim.

istanbulum
04-07-06, 16:20
Merhaba arkadaşlar.
Ben 48. bölümün dörtte birini seyredebildim.

49. u bölümü tadını çıkarabilmem için bu bölümde olup biteni bilmem gerekiyor.

seyredebildiğim 1/4 lük bölümde, madam Jami, jang hwa ya karşılık, jbg nin geri çekilmesini ve eski başbakam kim woo jing in kellesini istemişti. Jbg de bunu kabül etmemişti.

Forumun sayfalarını epey bi gezdim. Anlayabildiğim tek ayrıntı şu:

Jbg, yeum yang ı jang hwa yı kurtarması için görevlendiriyor. Yeum yang, madam Jami nin tüm adamlarını öldürtüyor. (En önemli adamı neum jang dahil)

ve jang hwea yı kurtarıyor.

Hepsi bu mu? Bilmem gereken başka bir ayrıntı var mı?

Bir de jang hwa nın abisinin bazı sinsi niyetlerinden bahsedilmiş galiba ama bir şey anlamadım.

Bana bilmediğim 1-2 cümlelik bir ayrıntıyı söylerseniz sevinirim.
görevlendiriyor ama o kadar la degil aynı zamanda ondan sonra işaret kulelerini elegeçirip yanlış yani hile ile başkent düşdügü yanlış haberini yollatıp genel valiyi ezmek için 100 bin kişilik orduyu çok çok fazlasını hatda çogunu başkente yollatıp hem genel valiyi kurtarıp hemde asıl sinsi kişi varya genel valiye sıgınan sonra ordu komutanı yapılan jang hwa nın abisi degil o gerçekten çok saaaf yani çok iyi neyse valiye sıgınan ordu komutana başkent yolunda bir geçit var oraya pusu kur dedi ve sonra yimg yang ın elegeçirdigi işaret kulelerden başkente saldırı var hileli yani yanlış haber yollandı bu yüzden ordudan ayrılan dünya kadar orduyu o geçidte pusu kurarak perişan etmişler etmişler diyorum çünkü bende orayı izlemedim sonra madam genel valinin karşısındaki madam yami genel valinin kazandıgını görünce ve başkente giden orduya tuzak kurulup yok edildigini ögrenince kaçdılar ama nereye kadar genel vali ve askerleri onu ve baş adamını buldu ve yanındakileri yanındakileri ve baş adamını öldürdü daha önce de krallıgı zap eden kral da başkente saldıran genel valiye sıgınan sinsi adam varya işde oda orduyla başkenti saldırıp önüne geçenleri (sadece askerleri) katlediyordu tabiki tabanları yaglayan kralı ve yanındakini bulup öldürdü
biraz fazla oldu ama kusura bakma
ama bence en önemlisi ikimizde geçitdeki pusuya düşürülen askerlere olan sahneyi kaçırdık ne kötü keşke ikimizde o sahneyi herhangi bir şekilde tekrar görebilsek veya izleyebilsek

ZeReNa
04-07-06, 17:00
arkadaşlar bir yeum-jang evlendi diyorlar bi chae-roing!ben böyle birşey olsa bile kızmazdım.evlenip yuva kurmak hayattaki herşeye bedeldir.neden sinirleniyorsunuz ki?asıl bekar kalıp bunca ömrü boşa çıkarmak günahtır.haklı değil miyim?bunlar asparagas veya gerçek haber de olsa kabullenmek gerekir.zaten sanatçı dünyasındaki olur olmadık şeyler hoş karşılanmalı

ZeReNa
04-07-06, 17:33
you-tube sitesinin yeni fragmanını izleyen oldu mu arkadaşlar?yona mojin falan yaşıyormuş ama yeum-jang jang-bogo'nun yanına gidiyormuş...ne yazık ki doğru söylüyorum n'apalım canınız sağolsun yeum taraftarları!biz de çok sevdiğimiz birini bogo'yu gözden çıkardık,sıra siz de üzülerek diyeyim çok ok yemiş jang-hwa da birinin küllerini döküyordu ahanda şuraya yazıyorum gör bak kesinkes ama kesinkes ewt yeum-jang'ınkini döküyordur.aslında düşündüm de jang-bogo da olabilir yani bir vatan haini idam edilecekte üstüne cesedi yakılıcak hiç de adil değil yorumlarınızı bekliyorum dostlarım biraz tartışalım şunu.

jenn
04-07-06, 22:35
dizide sağ kalan üç kişi var..janghwa ve baba oğul tiplemeleri.onun dışında herkes ölüyor.bu böyle biline ...janghwanın kucağındaki çocuksa chareyung jangbogo çiftinin çocuğu...denize döktüğü küller ise jang bo ya ait..

irene
05-07-06, 00:42
harıka bırbolumdu yıne ya ben bu bolumu bır kackez daha ızlemek ıstıyorum soyle daha cok ıcıme sındırebılmek adına oncelıkle madam yamı ıle ılgılı olan anlar superdı madam ın kurtulma ümıtlerının once jang bogo tarafından yıklması ,saraydakı butun tanuıdıklarının hapıste oldugunu ogrenmesı yanı,sonrada yeum yang a yaptıgı teklıfın yeum yang tarafından reddedılmesı madamın yeum yang a yalvarırcasına caresızce bakması içime su serptı acıkcası helede yeumun verdıgı cevap sizi artık paranız kurtaramaz bu sahnelerde sevınmeme ve oh be dememe ragmen jhw benı duygulandırmayı basardı madam yamı ıle yaptıkları sohbet cok etkılıyıcıydı size son bir soru sormak istiyorum? para ve güç sahıbı olmak sızın ıcın nıye bu kadar önemlşıydı? sızı bır cok kez güçlü görmeme ragmen yınede hep mutsuzdunuz cünkü içinizde yalnızlık hissedıyordunuz sızın asıl ıhtıyacınız olan sey sızı sevecek hep yanınızda olacak biriydi bunu size bircok defa göstermege calıstım ama her defasında görmeyi reddettiniz madam kapa cenenı dıye bagırır ama jhw hanımefendi der madam hıckırara hıckıra aglar ve gıt artık der bu sahne benı cok duygulandırdı madam yamıyı sevmememe ragmen ona acımamak mumkun degıl boylesı guclu bır kadını para ve guc ugruna boylesı acınası durumda gormek benı cok uzdu acıkcası gözlerım doldu!!!! ayrıca madamın jhw yı sucladıgı zamnada cok guzeldı sen olmasaydın jbg sımdıye ölü olurdu ve ben bu hallere dusmezdım senı bır zamanlar cok severdım ama sımdılerde senı gormek benı cok uzuyor hıcbırseyden pısman degılım tek pısmanlıgı senın ıcın jbg yı affetmem bu sozlerde cok etkılıyıcıydı jhw gunbooya gıdıp madamı affetmesını ıstedıgınde ona hak verdım gercektende madamın ıntıharıda yıne etkılıyıcıydı boylesı bır kadının ıntıhar edecegı aklımdan gecmezdı dogrusu ama madamdan kurtulmamızıda o cundura gıcıgına borcluyuz o altınların yerını kım yung a soylemeseydı madam yıne gucunu toplardı ılk kez adam bır ıse yaradı dogrusu
yeum yang ıle jbg arasında gecen olaylar trafıgıde cok ıyıydı jbg nın yeuma kendımı o bırbırımızı sevdıgımız ve guvendıgımız zamanlardakı gıbı hıssettım demesı butun cezalarını sılmesı vve elımden gelse o yara ızınıda sılmek ısterdım demesı cok ıyıydı yeum yangın gunboo yu vurmaktan vaz gecısı gunboonun yanına gıdıp ımparatorun yanına gıtmesı ıcın ıkna etmege calısması yaaa aslında onlar bırbırlerıne bır bagla baglılar bu bagda bır bırlerıne zarar vermegı dusunduklerı anda ortaya cıkıyor sankı bırbırlerıne cok deger verıyorlar cok sevıyorlar ama nıye yeum sonunda boyle davranıyor anlamıyorum

jang hwa ve jang bogo ıcınde bır ıkı lafım var dogrusu jhw nın jang bogo ya tek bır ırcamvar ne olur benı unutmayın demesı cok guzeldı orda unutmayın dedı dımı ya ben kulaklarıma ınanamadım cunku hep benı unutun dıyen jhw den boyle bır soz beklemıyordum oda cok pısman zaten jbg ıle olamamalarına ama kader!!!!!!ayrıca jang bogoyu baskente gıtmesı ıcın ıkna etmesıde cok ıyıydı jbg ye lafını bırtek bu kız gecırebılıyor dogrusu:):):):) eee askdan olsa gerek:) yeum yangada yıne uzaktan ıkısını ıncelemek düştü yıne

jbg ve chae ryungun ogullarının olmasına cok sevındım ıkısının ılıskısı bana cok ılgınc ve guzel gelıyor saygı sevgı hayranlık bu duyguların hepsı var onlarda ıkısını ızlemek bana cok buyuk bır zevk verıyor helede ıkısının bırbırlerının gozlerının ıcıne bakması hosuma gıdıyor tamam jang bogo onu jhw gıbı sevemez ama yınede sevıyor onu saygı duyuyor deger verıyor

hersey ıyı guzel gıderken sonunda yıne kım yung ortaya cıktı öldürttü ımparatoru ya ben sunu anlamadım ımparatoru öldürmek bu kadarda kolay olmamalı yanı ne bu boyle 3 tane ımparator öldürürdü arka arkaya bu kısım cok mantıksız gelıyor ay su ımparator olmasaydı ne guzel jbg nın kızı ve ımparatorun oglu evlenecektı jbg dahada guclenecektı hersey coık ıyı gıdıyordu jbg orduların mufettısı olmustu offf kım yung yaaaa su adam sonunda ölmeyecek ya yanarım yanarım ona yanarım

Brega
05-07-06, 00:56
O kültürde kişilerin birbirlerine olan saygıları Jbg nun çok yerine oturmuş karakteri ve dürüstlüğü (fakat o hainleride düşünmek istemiyorum kim yung mesela adam tam bir yılan) o ırk'a isteristemez hayran bırakıyor insanı.
Umarım TRT gelecekte gene benzer bir dizi alır (hoş bunun yerini tutarmı bilmem)

empati52
05-07-06, 03:30
yeum-jang,jang bo go'yu öldürüyor maalesef arkadaşlar.İyiliğe kötülük bu olsa gerek.Dost olmaya gayret eden birine yapılır mı bu.Yeum yang daha sonra öldürülüyor.Vücuduna bir sürü ok saplanarak.

Cesur
05-07-06, 08:45
Arkadaşlar yine süüüüüpeerrr bir bölümdü.Beni mada yaminin ağlaması çok etkiledi ama yinede gururlu kadın kendi cezasını kendi verdi bıravo birazda olsa şerefi kalmış kadının.ya jhw beni kahrediyor onun üzülmesini artık istemiyorum ama acıların en büyüğünü yaşatacaklar ona :img-sorry neyse dizi haftaya son arkadaşlar ne yapacağız bundan sonra denizler imparatoru sitesine devammı!....Bence imparatorluğa devam siz nedersiniz?....

jenn
05-07-06, 11:50
keşke ölümünü göstermeselerdi.insanlık adına çok güzel mesajları olan bir yapımdı.insanlara umut aşılayan sonunda iyilerin kazanabileceği umudunu veren ve o şekilde gelişen dizinin, finalinde alaşağı olup, hayatın acımasız gerçeklerine cuk diye oturması, gerçekten izleyenlerde yıkıcı etki yaratacak..biz internet aracılığıyla bu sonu öğrendik ama internete girmeyen binlerce izleyici bu sonu ekranda görecek.ne diyelim allah onlara bu sonu hazmedebilme gücü versin..çünkü ben sonunda dumura uğradığım filmlerden çok etkilenirim.uzun süre etkisinde kalırım..

benim kişilik yorumlarında en tereddüte kaldığım kişi yeum yang..nedenine gelince ben yeumyangı çözemedim..yeum yang başından beri kendi içinde dürüst bir kişilik çizmesine rağmen,iç dünyası çok karmaşık olan bir tipleme..gelgitleri çok fazla..saplantılı bir karakter ..aşk olayını bir takıntı haline getirmiş durumda.aslında toplumda bu tip karakterler çok fazla.aşkına karşılık alamıyan erkeklerin, kızları veya o kızın gerçekten sevdiği kişiyi yok ettiği olaylar azmı?yeumyangın ,jbk nefretinin esas kaynağı jbk nın efendisini öldürmesi ve kendini damgalatmasından çok sevdiği kadının sevdiği erkek olmasına bağlı bence..ve bu erkeğin bir başkasıyla evlenmesine rağmen,duygusal bağlılıklarını yeum bir türlü kabullenemiyor..ve bu duygu nefretini hep fişekliyor..buda şu sonucu getiriyor kanaatimce aşk denilen duygu dünya tarihinde ki olaylarda her zaman en etkili unsur olmuş...

ZeReNa
05-07-06, 14:17
(peki o kadar kişi ölüyor kim öldürüyor,HUNLULAR GERİ Mİ DÖNDÜ ÇİN'İN EEN BÜYÜKK DÜŞMANLARI YAAAA)
bu bölüm gerçekten güzeldi.:img-grin2 chundra ve chantea yine bekleneni yaptı,yaşamak için o kadar övdükleri madam jammy'nin servetini kim-jang'a söylediler.kadıncağız intihar etti.aman zaten yaşasa ve o kadar gümüşü sahiplense jang-bogo'nun başına yeni belalar açmaz mıydı?yeum-jang bu suikasti yapamazmış,zamanı gelince jang-bogo'yu adil bir dövüşle yenicekmiş!peh peh şovalyelik taslıyana bak adamın yanında kılıcı neyin olmadan hançeri kalbe saplıycak olan kimmmmmmmmmmm ayrıca caaanım chae-roing'in doğurduğu oğul babasına benzer mi diye düşünüyorum.adını ne koydular?ben olsam ismin ui-jong tarafından hani abla oldu ya verilmesini sağlardım.yazık hajin ölmeseydi müstekbel dayı yona'nın da bir evladı vardı şimdi...darısı bizlerin başına ama yetim hatta öksüz kalmak çok feci birşey :img-cray: :img-cray:

İmrahil
05-07-06, 15:39
gene çok güzel bir bölümdü madam yami'ye acıdım doğrusu ne yalan söyleyeyim JBG'nin oğluda bayıldım çok şirin:D
bide dikkat ettim dizide bugüne kadar beş tane kral öldübiri eceliyle diğer dördüde suikasta kurban gitmişlerdi hatta biri daha taç giyme törenine giderken öldürülmüştü bu kim yang öldürdüğü kim miyung'un dediği gibi tam bir hain gerçekten keşke o da geberip gitse ayrıca yeum jang'ın yanındaki o bandanalı kafa ismi aklımda değil adama bi izin vermediler ya chundra'yı öldürmesine:Dchundra'da yaptı yine yapacağını bu arada

CESURSAVAŞCI
05-07-06, 16:19
güzel bir bölümdü ,madam jaminin kendi hayatını kurtarmak için yalvarması hala parayla hayatını kurtarabileceğini düşünmesi çok trajedik di aslında....Jhn kwanın madam yamiye acıması ve ona 'sizin ihtiyacınız olan birisinin sizi gerçekten sevmesiydi .para ve güçle kendi hırslarınıza yenik düştünüz 'gibi şeyler söyledi..çok doğru konuştu.ama jhn kwanın ağlamasına dayanamıyorum.jhn kwa olmasaydı çang po gu madam yamiyi affetmezdi...
yeom yang da her zamanki gibi jhn kwayı çang po guyla konuşurken gördü ve onları izledi...yeom yangın kafası iyice karıştı... çang pogunun ona ' sana artık saygı ve sevgi duyuyorum eskiden olan dostluğumuzu sürdürmeliyiz,keşke alnına kazıdığım damgayı da silip atabilseydim'dedi.Bu konuşmalardan sonra yeom yang onlara yapmayı düşündüğü suikastı yapamadı.zaten hep o kim yang yüzünden bunlar..yılan gibi insanların beynini yıkıyorr..ölemedi gitti..majeşteleri de öldürüldü yine..kim başa geçecek acaba??gunbonun oğlu da çok şirindi.

ZeReNa
05-07-06, 17:40
Valla öyle olursa bence o senaristi öldürmek şart olur :img-elvis :fighting2 :fighting2

ne yazık ki senaristin kabahati yok bu gerçek yaşam hikayesi çünkü asla değiştiremezsiniz.yapımcılar bir tek kurguya karışabilirdi.örneğin yona,hajin,mojin,jang-hwa,suncha ve babası falan filan gerçek mi sanıyorsunuz?hele madam jammy gerçek ama o olmasaydı korsanları kim doyururdu şimdi üyeliği duruyor mu bilmiyorum yine de adını vermeyeceğim.biri change-pogo adlı kişiliğin hayatını bütünüyle fakat YANLIŞ(!!!)anlatmış her neyse

elfshadow
05-07-06, 19:06
Merhaba arkadaşlar,

TRT ye mesaj atmak isteyen arkadaşlar.

[email protected] adresine mail atabilirler.

Herkese kolay gelsin :img-nyam:

suğaşi bere
05-07-06, 21:04
arkadaslar merhaba.bu siteye emegi gecen herkese tesekkurler.yanlız biraz kırgınım bazı arkadaslara cunku artık her boılumde ne olacagını soyluyorlar.filmin finalini soylediniz ki bence buyuk hata son bolumleri soylemeyin bari benim icin artık finali ogrendigim gun film bitmistir.cunku heyecanımı kaybettim.keske filmin sonu hakkında yorum yapsaydık.
herneyse madam yaminin bu kadar cabuk pes etmesine uzuldum ve sasırdım.bu kadar kolay pes etmemesi lazımdı ki sonunda herkes oluoyr meydan ona kalacaktı.sonucta cok guzel bir diziydi.yemu yang olecek deniyor onun oldugune de seviniyorum adil bir bitis olmustur.

saygılarla

taybong
06-07-06, 00:05
ya ne belalı diziymiş mucin de öldü ya sanki içimden bişeyler koptu

çok çok kötü hissettim kendimi:icon_cry: :icon_cry: :img-sorry :img-sorry

ama herşeye rağmen çok seviyoruz seni mucin

kim yang nekadar pislik (özür dilerim ağzımı bozdum) bi adam ya küçücük çocuğun beynini yıkıyo.

ayrıca cankuvaya çok üzüldüm abisi de öldü ya

irene
06-07-06, 00:26
ya ben su an yorum bıle yapamayacagım gırtlagımda bır sey dugumlendı kaldı gelecek salı ne olacagını bıldıgım ıcın moo-jın ım de oldu zaten kımsede farkına varmadı cocugun öldügüne garıbım kımsesız kaldı cesetı oralarda herhalde jhw nın abısıde oldu ya ben bu kım yang a sınır oluyorum yeum yang a daha da sınır oluyorum bu adam nasıl bır kısılıktır ya ben çözemedım ama cevresındekı herkese zarar verdıgını yıne kanıtladı bu bolumde

ZeReNa
06-07-06, 00:38
taybong,seni yanlış bilgilendirdiğim için özür.
bence yeum-jang kim-jang'a isyan edebilirdi.neden haince işler yapıyor ki?saraydaki görevini mi yitirmek istemiyor acaba?hem kim-jang'ın acımasız planları hiç hoş değil.eski kral rahmetli kimwo-jing'in oğlunu jang-bogo'nun evlatlığıyla evlendirmeye göz koyması güzel bir hareketti bundan uyarlı olarak kim-jang küçük exelanslarını kukla etti kendine.halbuki sonu kötü olacak.önce yeum-jang'ın ölümüyle nisbetini alsın da bu ona büyük bir ders olsun.jang-hwa'da amma acaip.onun yerinde olmayı hiç istemezdim güzel ama nankör...bence murat başaran jang-bogo'nun adına nankör şarkısını ona yazmalıydı."NANKÖR SEVDİM AMA DEĞMEZSİN,NANKÖR KIYMET NEDİR BİLMEZSİN,KÖRSÜN KÖR SENİ SEVENİ GÖREMEDİN,BOŞVER ZATEN HİÇ HAKETMEDİN"

yeum-jangi
06-07-06, 00:46
salı günü dizimiz bitiyor arkadaşlar ne yazıkki.51.bölüm gelecek ve bitecek...

bugünkü bölüm çok harikaydı...
hele yeum-jang'ın chng hua yla yaptığı konuşma gözlerimden bir damlaa yaş düşmesine bile sebep oldu.

yaptığı konuşmanın en can alıcı yerini aktarıyorum:

sizi unutmamı söylediniz hanımefendi.sizi sevmek bana çok acı verdi.ama sizi unutmak daha büyük acı çekmeme sebep olucak.o yüzden sizi unutamam.
mutlu olmamı istediğinizi söylediniz, ben mutluluğu son nefesimde tadıcam.
MUTLU OLUCAM,KALBİMDE SİZİN SEVGİNİZLE ÖLÜME GÜLÜMSEYEREK GİDERKEN...

işte bu büyük harfli yerde kim duygulanmaz ki?

bu dizinin fanatiğiyim...

yeum-jang niye kim-yang a karşı gelmiyor anlamıyorum.
ama çok büyük cesaret sergileyip çunge ye gitti hemde tek başınaa...

chang hwa yeum a karşı büyük hisler besliyo,jang bogo ile ikisi arasındaa kalmış durumda...

bir dizi bir kadının etrafında bu kadar güzel dönebilirdi...

Brega
06-07-06, 00:57
JBG nin bu şekilde ayrılışı yerine tüm hain ve bozguncuların yok olup JBG yi kral olarak görmeyi arzu ediyordum. (herşey insanların istediği gibi olsa idi..............) Son bölümü seyredip seyretmemekte tereddüt ediyorum

Aegenman
06-07-06, 04:49
Sana tamamen anlatmam mümkün değil. Anlatabildiğim kadar. Ayrıca olaylar kronolojik değil. Hatalar da olabilir.

Kim woo jing kimyang tarafından öldürülür. Ama bunu sadece yeumyang ve adamları bilmkte tabii.

Jbg, kim woo jing in cenaze törenini erteler. Amacı kim woo jing in ölünümünü araştırmakadır. Doktorlar çağırır ve o devrin yöntemlerine göre otopsi yaparlar ve bi şey bulamazlar. Ama jbg ısrarlıdır.

Özel bir zehirden şüphelenmektedirler. Bu zehir ölüde 5 gün sonra kendini belli ediyormuş. Kimyangsa vakit kaybedilmeden cenaze töreninin ertelenmesi gerektiğine ısrarlıdır.

Bu arada eskİ mucuncu valisi , cankuvanın abisi can kuyum, doktorların birine bu zehiri sorar. Doktor bilmediğini söyler. Doktorun boğazına kılıcı dayayarak "bunu senin odanda buldum" der. Doktor kim yangın bunu kendisine emrettiğini itiraf eder. Fakat yeum yang ve adamları, can kuyum un i ve doktorun işini bitirir.

Bu arada yeum yang, cankuvanın can dostu ağabeyini öldürdüğü için bunalıma girer.

Jbg, saraydaki karmaşık gelişmelere dayanamaz ve Cunge ye geri döner.

Bu arada tahta kim woo jing in küçücük oğlu çıkar.

Jbg, saraya bazı adamlarını gönderir. Majestelerinin (minik majesteleri)öünde cankuva (Jang hwa) tamam derken Kim yang Jbg nin sarayın içişlerine karışmaması gerektiğini söyler ve arada sert diyalog çıkar.

Bu arada kimyang kendi kızı ile majestelerini evlendirmeye karar vermiştir.

Ama bu cankuvayı ve jbg yi tedirgin eder. Kim yangın niyetleri artık anlaşılmıştır. Çünkü majestelerinin kayınbiraderi olmak ona çok büyük avantajlar verecektir.

Jang hwa sağ kolu mucin(Michael Jacksona benzeyen adam :img-grin2 ) aracılığıyla jbg ye bir mektup yazar. Bu mektubu gizlice gönder der. Ama kim yanın adamları mucini öldürür. Ve mektubu ele geçiriri.

Çundra, kimyangdan tahta geçtiğinde, onu şilanın en büyük tüccarı olma sözünü verir. Madam yamiden hiçbir haber yok.

Jbg cungiye dönmeden önce, yeum yanga cankuvaya iyi bakmasını söyler.

Jbg , başkentten ayrılırken cankuva ya "Madem mutlu olamadınız, o zaman beni neden kalbimden çıkardınız" dedi. Cankuva cevaplayamadan gitti.

Kimyang bu arada cungeye gelir. Sarayın içişlerine karışmaması gerektiğini bizzat söyler. Jbg, ordu müfettişi olduğunu söyleyerek buna hakkı olduğunu,
Kim yangın (kendisine) iktidar hırsından vazgeçmesi gerektiğini söyler.Yoksa ben yapacağımı bilirimn dedi.(Sert bakışlar arasında)

Bu olaydan sonra, jbg başkente, Kim yang da cungeye savaş durumuna geçerler.

Yeum yang, jbg yi "savaşı durdurmak için uzlaşmak" bahanesiyle öldürmek üzere cungeye gelir. bu arada cankuvaya

"sizi unutmamı söylediniz hanımefendi.sizi sevmek bana çok acı verdi.ama sizi unutmak daha büyük acı çekmeme sebep olucak.o yüzden sizi unutamam.
mutlu olmamı istediğinizi söylediniz, ben mutluluğu son nefesimde tadıcam.
MUTLU OLUCAM,KALBİMDE SİZİN SEVGİNİZLE ÖLÜME GÜLÜMSEYEREK GİDERKEN" der.

Ama cungeye gideceğini söylemez. Cankuvaya bakması için sonradan edindiği genç sağ kolunu görevlendirir.

Cankuvanın jetonları biraz geç düşer. Yeum yangın sağ kolnua (adını bilmiyorum) kendisini cungeye götürmesini söyler. Bu arada kimyangın adamlarının saldırısına uğrar ama sağ kolu bunları yener.
(bu olaylardan önce, Cankuva ve jbg nin bi sağkolu (keltoş bi eski tüccardı. Dizinin önemli bi karakeri ama adını bilemedim) kim yangın emriyle tutuklanıp ev hapsinde tutuldu. Yeum yang cankuvanın gardiyanı gibi bişi oldu." Sizin için yapabileceğim bir şey yok beni affedin" dedi)

Sonunda ise yeum yang cunyede jbg ile görüşmek(!) üzere jbg nin makamına girdi.

Arkadaşlar Bu Haftaki Bölümde Ne Oldu Yani Çarşamba Günüdeki Bölümde Nler Oldu Baştan Sona Anlatıcak 1 Arkadaş Var mı izliyemedim de :S:(:(:(

yeum-jangi
06-07-06, 05:40
sevgili aegenman,
benim yazdığım bir bölümü kullanmışsın yazındaa..
dmk doğru ve en güzel şekilde aktarabilmişim...

arkadaşlar,fanatiği olduğum yeum-jang'ın aslında iyi tarafta olduğunu ama kötülük yapmak zorunda olduğunu biliyoruz. jbg ona bi fırsat verdi..ve onu iyi kullandı ama kötüye kullandı...
cunge tek başına gittiğinde ben ondan beklerdim ki,"yanınızda savaşmaya geldim" demesini.ama o hayattaki en iyi arkadaşını öldürecek.

tek üzüldüğüm şey, o çakal adam kim yang ın dizinin sonundaa ölmeyecek olması :(

ama şu son 2 bölüm izlemeye değerdi...
salı günü iki elim kanda da olsa,son bölümünü kaçırmıcam.
çünkü izlemeyi kendime bi borç biliyorum...

Cesur
06-07-06, 09:14
yaaaa ben şu kim yan denilen adamdan sinir oluyorum onu sonunda öldürmicekmi kimse kardeşim yaaaa.Yaaa yeum yang insan sevdiği kişiyi bukadar üzermi emirleri boşver istediğini yapsana sen okadar güçlüsün adam.Sinir oluyorum ondan :fighting2 arkadaşlar haftaya yas başlıyor herkesin ölmesine üzüleyim yoksa dizinin bitmesinemi?...:img-sorry

jenn
06-07-06, 11:21
aegenman, madam yamiden haber yok demişsin..madam yami salı günkü bölümde intihar etti.yani öldü..

bu arada yeum yang ı zayıf bir karakter olarak görüyorum..saplantılı aşkın verdiği zaafiyet vede yanlış kişilere aşırı bağlılık onu zayif bir karakter haline getirmiş.doğruları görüyor hissi veriyor ama aslında görmüyor..kimyang denen kişinin emirlerine bu kadar bağlı olması koskoca bir ülkenin ne yazıkki kaderini değiştiriyor.eğer doğruları görebilen vede liderlik gücü olan bir şahsiyet olsaydı şu anda bulunduğu saray muhafızları komutanlığı yetkisine dayanarak çok rahatlıkla ince bir planla kim yangın işini bitirirdi..böylece jang hwayı vede küçük majestelerinide korurdu.oysa o gidip jbk yı savaşmaması için iknaya hatta kabul etmesse öldürmeye yola çıktı..yani kötünün isteğini yerine getirmeye..

İgneni
06-07-06, 12:14
Şimdi Chan Bogo'nun arkadaşlarının nasıl öleceğini şimdi anladım. Kim Yang Chunge'ye saldırınca, onlarda savunmada ölecekler. Chunge yerle bir olacak. Yeum Yang'ta büyük ihtimalle Chunge'nin savunmasına yardım edecek. Sonuçta Kim Yang onu kandırmış oluyor. Yeum Yang Chunge ile savaşmamak için Chunge'ye gitmişti. Teklifi kabul etmediği için Chan Bogo'yu öldürecek. Devamında Kim Yang Chunge'ye saldırırsa Yeum Yang'ın yaptığı herşey havaya gitmiş olacak. Dizinin sonunda Kim Yang hayatta kalırsa çok üzüleceğim. Kötüler kazanmış olacak o zaman... Bakalım bir daha ki Salı ne olacak...