PDA

Tüm Versiyonu Göster : Gülbeyaz Bölüm Yorumları

Sayfalar : 1 2 [3]

didou_didem
28-08-07, 15:26
evet kanal d'de kaldırdılar dizimizi...:(:(:(
ama d max de bu sabah 22.bölümü izledim artık ordan devam edicem izlemeye

sarıseren
28-08-07, 15:45
Dün gece dmaxte tam 00:45 te başladı(bilmek isteyenlere:))Ama bazen sizlerinde dediği gibi daha da geç başlayabiliyo:img-yes:Ben bi kere hatırlıyorum 01:45 te başlamıştı.O yüzden pek de belli olmuyo aslında:img-blush

ikizlerbur
28-08-07, 16:04
Ben dmax ten takip ediorum artık... 1 e doğru başlıyor 2 gibide bitiyor
bu arada yine çok güseldi o bölümle iligili yorum yapmıştım
21.bölümü izledim dün akşam
aklımda en çok yer eden sahne
kadirin gülbeyaza "kaçalım" dmesiydi çok güseldi
evdekiler benim bu gülbeyaz tutkumu anlayabilmiş deilller:)
ama mesela annemle beraber izledik bikaç bölümü annemde hiç izlerken sıkılmadı insanı boğmaya bir diziydi gülbeyaz ve boğmadan sıkmadan bitirdiler:img-yes:

Roxelanne
28-08-07, 16:14
Sabah 6 da hangi kanalda yayınlanıyor her sabah 08:00 de ve gece 00:00 Gülbeyaz yayınlanıyor ve bu sabah 22.bölüm vardı dolayısı ile bu gecede 22.bölüm yayınlanacak ama sizin bahsettiğini hangi bölüm hnagi kanal arkadaşlar merak ettim :img-wink: :img-wink:

Sevgili Ehlocan,
KanalD Gülbeyaz'ı iki gündür saat 6.10-6.20 arası başlattılar..Ve bugün de 26.bölüm yani finaldi,ancak az önce okuduğum kadarıyla çarş-perş ve cuma yayın akışlarında da sabah Gülbeyaz görünüyormuş... Baştan başlatma ihtimalleri var sanırım..

didoem
28-08-07, 18:18
slm millet hepiniz gülbeyazın kanal d de sabah 6.30 a alınmasına çok üzülmüşsünüz görüyorum da .oysaki ben çok sevindim.çünkü dersaneye gitmek için o saatte kalkıyodum.son iki gündür bir yandan hazırlanıyorum bir yandan da izliyorum.dün 25. bölümü verdiler bugün 26 yı fakat bende dersaneye geç kalmamak için son sahneleri izleyemedim.bide kanal d nin yayın akışına baktım.çarş. perş. ve cuma yine aynı saatte sabah 6.30 da gözüküyo.herhalde en baştan verecekler tam analayamadım:icon_whis

sayosh
28-08-07, 19:36
bunu böyle dizinin cılkını çıkardılar alla alla..
valla ben sabahları dmaxtan izliom..sabah saatimi kuruym:happy0064duyan bi dizi için yapılır mı dio..ama ben yapıom:img-wink:

Hatiies
28-08-07, 19:38
ama mesela annemle beraber izledik bikaç bölümü annemde hiç izlerken sıkılmadı insanı boğmaya bir diziydi gülbeyaz ve boğmadan sıkmadan bitirdiler:img-yes:

Aynen yaa! Ben ve annem her gece hic sIkIlmadan izliyoruz, dünkï bölümde cok güzeldi.. Kadir nasilda önce Gülbeyazin omuzunu siliyordu sonrada sariliyodu ona... Cok komikti valla. Ama malesef dün gece sonunu izleyemedim.. Kanal iyi cekmiyordu sonuna dogru malesef, nerde bitti sen izleyebildinmi orasini ikizlerbur? Bu arada Benhermi arkadasimiz nerelerde yaaa onun o güzel resimlerini özledimmm :(

ehlocan
28-08-07, 19:53
Aynen yaa! Ben ve annem her gece hic sIkIlmadan izliyoruz, dünkï bölümde cok güzeldi.. Kadir nasilda önce Gülbeyazin omuzunu siliyordu sonrada sariliyodu ona... Cok komikti valla. Ama malesef dün gece sonunu izleyemedim.. Kanal iyi cekmiyordu sonuna dogru malesef, nerde bitti sen izleyebildinmi orasini ikizlerbur? Bu arada Benhermi arkadasimiz nerelerde yaaa onun o güzel resimlerini özledimmm :(

Dün gece DMAX DE yayınlanan bölüm Kazım duvara GÜLBEYAZ DEMİROĞLU yazmıştı onu gören Hami Tahir'e saldırdı Tahir'de ona saldırınca Hami'nin ağzı burmnu kan içinde kaldı ve Beyaz ana bu sefer durum kötü çünkü araya kan girdi dedi öyle bitti :img-wink:

benhermi
28-08-07, 21:29
arkadaşlar dün sabah saati kurup (yaz tatilinde olmama ve herhangi dersane vs olmamasına rağmen) 6 da kalktım ve gülbeyaz ı izledim... :) dün sabah 24. bölümün son kısmıyla 25. bölümü yayınladılar... fakat bu sabah 6 da kalktığımda dizi başlamamıştı hala serseri devam ediyordu... sonra da açıkcası uyuya kalmışım ve izleyemedim... ama 8 de baktığımda sadece reklamlar vardı... acaba bu sabah da verdiler mi son bölümü... (edit:evet vermişler:img-wink:)

kanal d de hala her sabah 6.30 da gülbeyaz olduğu yazıyor... acaba yayınlayacakar mı...?

Bu arada Benhermi arkadasimiz nerelerde yaaa onun o güzel resimlerini özledimmm :(

modemde olan bir sorun yüzünden girememiştim canım nete... birazdan resimlere devam ederim merak etme...:img-wink:

valla benhermi sağolsun varolsun hesabı..onun sayesinde filmi tekrar izliyomuş gibi oluyom..:happy0064

çok saol...:img-in_lo:img-in_lo

chaylack
28-08-07, 21:41
evet bende çok merak ediyorum yayın akışında gözküyor yayınlıcak yani devam eden başka bir bölüm yok yeniden başlıyor olabilirler diye düşündüm perşembe ve cuma da 6:30 da gözülküyor

didou_didem
28-08-07, 22:11

kesinlikle benimde en bayıldığım sahne kadir'in "kaçalım" demesiydi..nejat işler orda acayip şekerdi yaa bayılıyorum oraya:):)

emosss
29-08-07, 11:48
kızlar ben uyuyakaldım ya ,saat çalmış çalmış duymamaışım..
bu sabah yayınladılarmı gülbeyazı?????

bu arada chaylack arkadaşım doğumgünün kutlu olsun..nice yıllara..

missryan
29-08-07, 12:34
dün sabahki bölümün son sahnesine yetisebildim:icon_sorr
annem beni baska bişey için uyandırmaya gelmişti,bakmış uyanmıyorum,kadın artık son ve en etkili silahını kullandı hadi kalk gülbeyazın son bölümü var tv'de dedii:)
ama o kadar yalvarmaya rağmen kalkmayan benim,bu son cümlenin üzerine bir fırlayışım varkii görmeliydiniz sevgili personel:)
maalesef son bölümün sonuna yetisebildimm,kadirle gülbeyazın ailelerine sevdiklerini itiraf ettikleri sahneyi yakaladım...
gülbeyaz tarihinde en sevdiğim sahnedir,kadir'in "biz birbirimizi ilk gördüğümüz andan beri seviyoruz" deyişi,birbirlerine sarılmaları...ve benim o noktada koptuğum kadir'in annesinin "uyyy o kiz bu midurrr" şeklindeki tepkisii:)
ve tabiki kazım koyuncu'dan muhteşem didou nana yorumuyla bitiş sahnesi...:sad53:
bugün sabah uyanamadım maalesef,bugün verdilermi gülbeyazı acaba?yayın akışında gözüküyor ama izleyen oldumu??
bu arada chaylack doğumgünün kutlu olsun canım,yeni yaşında herşey gönlünce olsun...

sayosh
29-08-07, 12:36
chaylack doğum gününmüş caım doğum günün kutlu olsun:belladansöz getirdim doğum günün için..
sabahki bölüm süperdi dmaxtaki:img-wink:

chaylack
29-08-07, 13:17
chaylack doğum gününmüş caım doğum günün kutlu olsun:belladansöz getirdim doğum günün için..
sabahki bölüm süperdi dmaxtaki:img-wink:

hehe sağol teşekkür ederim :)bu arada dün kanal d nin yayın akışına bakıp sabın 6:30 da bakıyım dedim ne var ne yok gülbeyaz yoktu onun yerine uyarı amaçlı koydukları programlar vardı + 7 ye doğru aşkım aşkım başladı çok kandırılmış gördüm kendimi:)valla bi daha yayınlasalar izlerim:)

iklima=)
29-08-07, 14:53
izledim yine bu sabah d maxte..23.bölüm yani kazım'ın son marifetlerini gösterdiği ama ne yazık ki kadir'e yakalanacagı bölüm..

gerçi kadir kazım'ı yarın yakalıcak ama olsun anladı işin içinde bişeyler olduğunu:D

güzel bi bölümdü..kadir ve gülbeyaz'ın babası ikisi de teknede çalışmaya başladılar...

kanal d'nin yayın akışında bugün de 6:30da gülbeyaz'ın yayınlanacağı gözüküyodu..ama sizden öğrendiğime göre yayınlanmamış..bence yayın akışını güncellemeyi unuttular..

bu arada chaylack bugün doğum gününmüş..kutlu olsun cnm=)nice nice....nice mutlu yıllara:D

emosss
30-08-07, 12:36
bu kanal iyice kafayı yedi arkadaşlar... sitede hala saat 6.30'da gülbeyaz görünüyo ama gazetede 14:40'da gülbeyaz yazıyo.. normalde dün elveda derken yazıyodu..istermisiniz yeniden versinler..
ama neyse ben çok umutlanmıym..

şevvalce
30-08-07, 14:06
dün 23. bölümü izleidm dmaxte:)Kazım abimizi son kez gördüğümüz ''denizde kararti var''ı söylediği bölüm:img-blush ve Kazım'ın ailelere yemek vererek tekneyi yakma girişimlerinin olduğu bölümdü yine büyük bir heycanla,zevkle abimlerle izledik,onlarda tam bir gülbeyaz delisi
her yayınlandığında izlerler benim gibi:)
kanal d de yeniden vericeklerini pek sanmıyorum ama verirlerse tam süper olur acaba bölümleri kırparak kendileri de hata yaptıklarını anlayıp telafi mi etcekler:D:Dama yine de sanmıyorum yayın akışında yanlışlık vardır, tabi verirlerse acayip güzel olur:)

emosss
30-08-07, 14:12
bende kanal d'yi bildiğim için diyorum.şimdi diğer yayınladıkları dizi izlenmediyse onuda yarısında kesip tekrar bizimkini verebilirler (umut fakirin ekmeği).. bu kanal yazın gündüz yayın akışına hiç önem vermiyo sinir oluyorum valla..

şevvalce
30-08-07, 18:20
Şimdi arkadaşlar kanalddeki bölümler bitti mi?
Bide dmaxda saat kaçta ve kaçıncı bölümdeler?:icon_whis

kanal d de bitti evet:img-wink:
dmaxte de gece 00:30 da başlıyo ama biraz uzaya da biliyo sabahları dmaxte izleyemediğim için sabahları kaçta olduğunu tam olarak bilmiyorum..
dün dmaxte 23. bölümü verildi,bugün 24.bölüm:img-wink:

sayosh
30-08-07, 22:59
ooo gülbeyaz ailesi noluyoruz yaw...ne gelen var ne giden ben bişe yazmasam kimsenin ruhu duymayacak hesabı:img-yes:
noldu dizi bitti yorum bitti hesabımı.ayıp oluyo ha yakişmii gülbeyaz ailesine:icon_sorr

Roxelanne
30-08-07, 23:06
Ya personel,valla daha Gülbeyaz'ın bitişinin hüznünü atamadım üstümden... Dün sabah bi heves kalktım ama tadımız kaçmasın ı görünce yıkıldım adeta.. Şimdi ders çalışıyorum,nette de son günlerim malesef.. Ara ara burada olacağum yine :(

benhermi
30-08-07, 23:19
evet arkadaşlar bugun burası çok boştu..:icon_sorr

bu sabah ben de saati kurup kalktım ama karşımda tadımız kaçmasın ı görünce çok üzüldüm...:icon_sorr (dün de mi öyleydi...?)

bölümleri izledikçe güzel güzel yorum yapıyorduk ama tekrarlar bitince burası iyice boşaldı...:icon_sorr

emosss
30-08-07, 23:45
siz yine dmax'da hala izliyosunuz ya ben napim...
babama baskı yapmaya başladım uydu için.. yoksa hayatta kılını kıpırdatmaz..3 tane kanal yetiyo ona..
inş dmax'da bi süre sonra tekrar verirler..
altta irem'i gördüm sanki.. hoşgeldin cınım yorumlarını bekliyorum:img-wink:

sayosh
30-08-07, 23:51
bugün dmaaxtaki bölüm süperdi beyaz neneyle demir ağanın arkalarındaki taştan kadirle gülbeyazın çıkışı..bi de şunu sorcaktık
birbirinize kaçtıktan sonra neden ayrıldınız:happy0064
oh oh canlandı valla bura:img-wink:

yaamur_5
31-08-07, 03:52
ya bu geceki 24. bölümde bi hata farkettim komik bi hata:
HAni ali kemal evlere teslim yapıyodu ya bakkaldan.. Farkettiyseniz siparişleru dağıtmak için çaldığı tüm evler aynı ev :D
Mesela bi kadın açtı ali kemal de kadına traş kremi verdi sonra hoca kılklı biri çıktı bi de bi adam daha vardı ona da ağda werdi bunların hepsi aynı evdi =] bugüne kadar kaç kere o bölümü seyrettim o hatayı farketmediğime inanamıyorum

Siz Farçetmişmiydunuz ey personal :P

sayosh
31-08-07, 13:19
bütün fimlerde mutlaka bi mantık hatası vardır:img-wink:
:icon_sorr:sad53:pazartesi günü dmaxtaki gülbeyaz bitii:icon_sorrof of nasıl geçcek vakit da..hem 15 eylülden sonra öğle sonuna filmi koysalar bile izleyemeyeceğim..okul başladı okul:sad53:
bugün 25.bölümdü çok beğendim şahsen hele de kazımın annesini tehdit edişi..kazıma bi 10 puan verdim:img-wink:

.:princesse:.
31-08-07, 14:26
bne cok sewiyodum bu diziyi hiç kaçırmadan izledim her bölümünü ;)
tekrarları oynadı onlarıda ,izledim dün gece saat 1:00 gibi dmax i açtım oynuodu
cok güzel bi dizi gerçekten ;)

iklima=)
31-08-07, 15:03
bugün benim son günüm arkadaşlar dönüyorum istanbuluma,okuluma,dersanem başlıyor artık giremiycem nete..girsem bile ayda yılda bir kere..

umarım önümüzdeki yaz geldiğimde burayı yine tam kadro eksiksiz olarak bulabilirim benherminin güzel fotografları,şevvalcenin güzel yorumları,damlanın harika senaryoları,kaptanımız ve hiç boş durmayan bir sürü personelimizle yine hepimiz burda oluruz..

bence gülbeyaz bitti diye değil de biraz da tatil bitiyo diye azalıyor sanırım başlıgımız ama durmak yok nete her girdiğimizde bi tane avatar-imza ekleyip senaryolar ejkleyip yorumumuzu da yapıp çıkalım mesela=)belki yazdaki gibi uzun bölüm sohbetlerimiz olmıcak ama o zamana kadar da hiçbişey yapmadan durmayalım..

gülbeyaz gerçekten istesem de unutamayacağım bir dizi benim iiçin..ve burdaki herkes için de öyle eminim..hepimiz için ayrı bi yeri var dizimizin..gülbeyaz efsanesi diye boşuna demiyoruz:D

not:d max de pazartesi günü son bölüm yayınlanacak..ordan takip edenler sakın unutmasın..=)

nuro
31-08-07, 15:07
artık gülbeyazımız yok.öğleden sonralarım çok boş geçecek.:img-blush
son bölümü kanald den izledim sabaın 6.30unda.
final süperdi.kadir o güselim görür görmez fikrini değiştirdi ve geri döndü.birbirlerine sarılmaları çok güseldi.gerçek gibiydi her şey ya.o kadar içtenlerdi ki..bitmesine üzüldüm.dmax ne yazık ki yok bizde.ama malum siteye birinci bölümden itibaren bi üye eklemiş.kimse o üye sağolsun valla:happy0064

dml
31-08-07, 16:25
bugün benim son günüm arkadaşlar dönüyorum istanbuluma,okuluma,dersanem başlıyor artık giremiycem nete..girsem bile ayda yılda bir kere..

umarım önümüzdeki yaz geldiğimde burayı yine tam kadro eksiksiz olarak bulabilirim benherminin güzel fotografları,şevvalcenin güzel yorumları,damlanın harika senaryoları,kaptanımız ve hiç boş durmayan bir sürü personelimizle yine hepimiz burda oluruz..

bence gülbeyaz bitti diye değil de biraz da tatil bitiyo diye azalıyor sanırım başlıgımız ama durmak yok nete her girdiğimizde bi tane avatar-imza ekleyip senaryolar ejkleyip yorumumuzu da yapıp çıkalım mesela=)belki yazdaki gibi uzun bölüm sohbetlerimiz olmıcak ama o zamana kadar da hiçbişey yapmadan durmayalım..

gülbeyaz gerçekten istesem de unutamayacağım bir dizi benim iiçin..ve burdaki herkes için de öyle eminim..hepimiz için ayrı bi yeri var dizimizin..gülbeyaz efsanesi diye boşuna demiyoruz:D

not:d max de pazartesi günü son bölüm yayınlanacak..ordan takip edenler sakın unutmasın..=)

canım seni çok iyi anlıyorum, bu yıl boyunca aynı şeyi ben yaşadım çünkü ÖSSye hazırlanırken ve geçen sene bu zamanlar forumda veda yazısı yazanlardan biri bendim..
ama sana naçizane tavsiyem her gün olmasa da, her gün mesaj atmasan da sık sık foruma göz atman. sene boyunca bana cidden moral olmuştu bu forum sayfaları, o zaman Gülbeyazın sayfası çok işlek değildi malesef ama artık öyle olacak eminim :img-yes: Anlayacağın kendine vakit ayırmayı kesinlikle unutma, her gün çalışmalarını tamamladığında kafa dağıtmak için birebir oluyor bu forumdaki sohbetler diye düşünüyordum ben ve o veda yazımı boşa çıkartmıştım :icon_whis
Tabi önce dersler bu konuda kesinlikle başka bir şey kabul edilemez zaten!
Çok kolay gelsin diyorum ve emin ol her geldiğinde burayı her zamanki güzel havasında bulman için ben de elimden geleni yapıcam (üniversite izin verdiği kadarınca;) )

sayosh
31-08-07, 16:45
evet ya artık öğle sonları zor geçecek...
gülbeyaz yok hiç zevk de kalamdı
iklima=) cım üzülme cnm 1 sene dişini sık 4 sene rahat et:happy0064

ikizlerbur
31-08-07, 18:49
iklima=)cım güle güle inş arada girersin yine
yazın seneye tam kadro personel olarak burda bulursun bizi merak etme sen:img-wink:
bu arada geceleri ben hala dmax te takip ediyorum bu akşam 25.bölümü izlemeye çalışıcam inş
p.tesiye bi bölüm sarkıo ama izleyemiycem bnmde dersanem başlıo ee tabi sabah erken kalkmam gerektiiği için izleyemycem artık malum siteden izlemeye çalışırım:img-wink:

emosss
31-08-07, 20:07
cansıncım güle güle canım..umarım alnını akıyla atlatırısın sınavı..
seney gülbeyazın tekrarlarını konuşurken senin kazanmanıda kutlarız inş..ama damlanın dediği gibi okuldan fırsat bulduğun zaman uğramaya çalış..
istanbula geliymuşsun ,iyi yolculuklar bu arada...

Roxelanne
31-08-07, 20:23

personelim sen benden önce gidicisin hee :( arada bir gelebilme ihtimalinin olması bile harika,ne yazık ki ben aynı fırsatı bulamicam :(

gülbeyaz hepimizin unutulmazı... umarım seneye hep beraber yine Gülbeyazımızın tekrarlarıyla burada buluşuruz... :sad53:

zuzuum
31-08-07, 21:19
ahh gülbeyaz ya yok böle bi dizi kanald yarıda kesti bendede dmax yok:( iki saattir ytuba dan izliorum izle izle bıkmıo insan ya ne güel dizi acaba dvd si falan satılıomu ?cd cilerde film satan yerlerde bulunurmuki ?çarşıya çıkınca ilk işim bu olcak sorup soruşturcam:) böel netten olmuo hepsi elimin altında olsa istediim zaman oturup sabaha kadar izlesem

tekrar başlasa ne güzel olurdu ama seneye yazda verirler gibime gelio inş..
nejat işler ve şevval sam efsane oldular artık.

ölme kadir ölme.... gübeyazın son bölümde kadiri denizden çıkarıp kurtardığı sahneyi izledim az önce defalarca çok güzeldi ya kadirin rüyası sora ayılınca beni öpmek için fırsat kolladığını biliodum deyişi gülbeyazın salak salak diye diye kadire vurması çok güzeldi yyaa...kadirin mektubu okurken beyaz ananın yarıda kesmesi bana ait mektup falan demesi ve son sahneler nezamandır izleyememiştim bi kere daha çok hoşuma gitti..

gülbeyazcı arkadaşlarım hepinizi selamlıyorum çalışmalarınızı takip ediyorum hep iyi günler hepinize....

G_didem
31-08-07, 21:31
Selam personel; keyifler yerinde inşallah, özlemişim burayı:)
Kanal d'nin gazabına uğrayanlardanım. Önce saat 12:30 gbi ardındanda belki eski saatine alınmıştır düşüncesiyle 14:30 gibi tv karşısına oturdum. Ama birde baktımki dizimiz yok. Hiç şaşırmadım kesin kaldırmışlardır dedim. Kotamıda fazlasıyla aştığım için bi süredir aranızada gelemediğimden dizimizin sabahın köründe yayınlanmaya başladığını biraz geç öğrendim. Ama Allah'tan dmax'ta devam ediyorki ordan takip ediyorum...
Kanal d de dizi bitmiş sanırım, d max'ta da sonlara yaklaşıyolar. Buna rağmen sayfamız hareketliliğini kaybetmez umarım, bende eylüle girer girmez (şu kota sıfırılanınca) aranızda olmaya çalışıcam. Hepinize sevgiler:)
Cansın'cım güle güle; herşey gönlünce olsun, kendine dikkat et ;)

Arkadaşlar bu arada Duygu'nun (benhermi) avatarında sarılma sahnesini görüyorum. Malum kanald kesmişti orayı, bende tam şansa d max'ta o sahnenin olduğu bölümü izleyemedim. Malum sitede arattım ama bulamıyorum o sahneyi, bana özelden direk link verebilicek bi arkadaşım var mı?

hewal
31-08-07, 22:10
Sabah 8:00 de Dmaxda izleidm bir hafta boyunca pazartesi sabah final artoık onu gece izlerim Hiç sıkılmadan hep bir tebessümle izleidm...Hele Saniye ve Meryem'in bakkal maceraları çok komik:)Birde Kamil'in Gülbeyaz ile Musâ'nın kadir ile konuştuğu sahnede Kamil Dursunoğlu duymaısn deyince Gülbeyaz hala anlamaysun başınıza gelirse aynı anda geli deyişi :img-hyste :img-hyste :img-hyste :img-hyste

sayosh
01-09-07, 11:19
günaydın deniz personeli...
bir gülbeyazsın gün daha bizi bekliyor...siteden tek tek herkes dökülüyo valla..okul başlayınca ben de akşamları gircem yani vakit olmayacak..

Roxelanne
01-09-07, 17:51
Tünaydın personel..

Valla gelemiyorum ama hep aklımdasınız.. :( Kaptan sizi hiç unutmayacak,netteki son 15 günü olsa da...

Dersane yüzünden Meryem ve Saniye'nin bakkal maceralarını bi türlü izleyemedim :( Kotamı da aştım nete bakamıyorum.... Şööyle en güzel sahnelerden (bakkal sahnesi) bahsedebilecek olan var mıı??

ekin-yeldaa
01-09-07, 18:59
ya akadaşlar bende bu aralar fazla giremedim...
kübracım artık aynı dertten müzdaribiz :)
bende dersaneye yazıldım benimde son günlerim netteki...
bu arada gülbeyaz sabahları artık yayınlanıyor mu?

sayosh
01-09-07, 19:56
valla kaptan ve ekin_yeldacım saniye ve meryemin çok komik bakkal maceralrı oldu gül gül çatladık:happy0064
ama benim anlatmamla olmaz mutlaka izleyin:img-wink:

Roxelanne
01-09-07, 22:15
valla kaptan ve ekin_yeldacım saniye ve meryemin çok komik bakkal maceralrı oldu gül gül çatladık:happy0064
ama benim anlatmamla olmaz mutlaka izleyin:img-wink:

izleyebilsaydım buraya yazmazdim dimi personelll,deee dalga mi geçeysun sen benlaa?!?!?

personel şaka bi yana onun videolari var midur?? şimdi aklıma geldi,eylül ayindayiz ve kota sifirlandu da :happy0064

Roxelanne
01-09-07, 23:54
hım..kaptan ne dalgası da:img-wink:
mağlum site varya y...ordan bak bi arkadaş ekliyo sürekli oraya kadar geldiyse onu da eklemiştir..

var var personel saol,eklenmiş izleyemediklerim.. :img-wink: eksiklerimi kapatmaya çalşıyorum.. şimdi Kazım'ın tekneği yakmaya çalıştığı bölümü izlicem...

Roxelanne
02-09-07, 00:31
hatta işi abarttım,izlemek yerine ustaamın da katkılarıyla 22. bölümü indirmeye başladım :) ben oralarda bi yerde kalmıştım çünkü :) yani sıkılınca açıp izleyebilicem,nette değilken bile foto çekip çalışma yapabilicem..

kaptan olduğumu hissedicem =)

yaamur_5
02-09-07, 21:25
Valla benim tek kaptanlarım gülbeyaz ve kadir!!
Bİ onlarun adina çalişirum başça çimseye de kaptan demem =P

Gülbeyaz forumu bugün ne kadar da sessiz

Roxelanne
02-09-07, 21:55
kinaye hissediyorum.. şunu önemle belirteyim ki ben kendi kendime "kaptan" lakabı takmış değilim.. yanlış anlaşılmalara mahal vermeyelim.. neyse..

---

23. bölümü izledim bugün.. Kazım'ın tekneyi yakmaya karar verdiği,Musa ve Kamil'in teknede çalışmaya başladıkları,Tahir'in ilk oyunculuk deneyimi olan "yürüyen(!) ağaç" rolünü izlediğimiz bölüm..çok güldüm yine..Saniye'yle Meryem de bakkalda harikalar yarattılar,biri köfte yoğurur,öteki çamaşır asar..Gelen müşterinin yüz ifadesi gözümden gitmiyor :)

sarıseren
03-09-07, 01:15
Herkese mrblar...

5 gündür buralarda yoktum ama Dmaxten dizinin tekrarlarını geceleri sürekli izliyorum.Pazartesi akşamıda ne yazıkki son bölümü vercekler:icon_sorr24. ve 25. bölümler harikaydı:img-yes:Gülbeyazla Kadir iki ailenin arasını düzeltmeye çalışıyolardı.Son bölümde de artık muratlarına ercekler...

G_didem
03-09-07, 01:30
Herkese mrblar...

5 gündür buralarda yoktum ama Dmaxten dizinin tekrarlarını geceleri sürekli izliyorum.Pazartesi akşamıda ne yazıkki son bölümü vercekler:icon_sorr24. ve 25. bölümler harikaydı:img-yes:Gülbeyazla Kadir iki ailenin arasını düzeltmeye çalışıyolardı.Son bölümde de artık muratlarına ercekler...
Hadi yaa, bu haftaki pazartesi mi, yani yarınki pazartesi?:icon_whis:)
Ben bi kaç bölüm daha var sanıyodum d max'ta sonlanmasına. Kanald'nin sabahın körüne layık gördüğü bölümleri ordan tamamlarım diyodum...
Gülbeyaz'sız günler başladı desenize tühh:(

sarıseren
03-09-07, 02:19
Hadi yaa, bu haftaki pazartesi mi, yani yarınki pazartesi?:icon_whis:)
Ben bi kaç bölüm daha var sanıyodum d max'ta sonlanmasına. Kanald'nin sabahın körüne layık gördüğü bölümleri ordan tamamlarım diyodum...
Gülbeyaz'sız günler başladı desenize tühh:(

evet canım yarınki pazartesi:)Ne yazıkki orda da son.Ama inş. Dmaxte tekrar bittikten sonra da tekrar verirler.Tabi bi süre sonra falan olur:img-blush

sayosh
03-09-07, 13:10
bugün d maxta 26.bölümdü:icon_sorr:sad53:ya o değil de 26.bölüm sonu yazdılar final filan yazmadılar umutluyum yarın tekrar 1.bölümden başlamasından..ama nerde..:img-blush

emosss
03-09-07, 14:09
o zamanlar devam edip etmeyecei belli değildi o zaman 26. bölüm sonu yazmışlardı.. dmax'da yayınlarlar bence.. olmazsa tplanıp mail atarız sonuçta oranın reyting gibi bi sorunu yok..

Roxelanne
03-09-07, 14:46
ya personel nette olmasam da destekçinizim.. bende eve uydu bağlattırma savaşına gireyim o halde :) inşallah yeniden yayınlarlar ama akşamüstü olması lazım yani okul var dediğiniz gibi.. çok geç de olmaz :(

benhermi
03-09-07, 14:54
evet gerçekten ekranda gülbeyazsız günler başladı... (zaten buranın boşalması da bunun kanıtı...:icon_sorr) dmax ları olanlar çok şanslı oradan takip edebilirler...(bende yok) ama toplaşılıp mail atılacaksa tabiiki ben de yardım ederim.. dmax ın sitesi olmasa bile hepberaber kanal d ye mail atarız... (nasıl olsa aynı şey...:img-wink:)

emosss
03-09-07, 15:16
dmax'ın sitesi yok ama oda kanald'ye bağlı sonuçta oraya mail atabiliriz. bi süre bekleyelim eğer vermezlerse atarız hep birlikte.. bari dmax'ı olanlar izlesin:icon_sorr

yaprak.dökümü
03-09-07, 20:02
bugün d max te son bölümü vardı.yine herzamanki gibi süperdi.son bölümü olduğunu bildiğim için en azından son bölümünü izlemek istedim:)
dediğiniz gibi gülbeyazsız günler başladı.artık d max te de bitti:(

ikizlerbur
03-09-07, 21:33
gülbeyazsız günler ...çok haklısınız valla her iki buçukta aklıma geliyor
bu akşam bi sorun çıkmazsa izliycem son bölümü sabah izleyemedim çünkü:img-yes:
bence bu mail işi pek işe yaramaz gibime geliyor
çünkü aynı anda başlattılar iki kanalda da ama dmaxte belli aralıklarla devamlı çıkıyor gülbeyaz belki o zamanı yakalayabiliruk:)kışın çıkmıştı bide çok ii hatırlıyorum
cumartesi pazar çıkıodu

yaamur_5
04-09-07, 03:43
Az önce son bölümü gösterdiler..
Gülbeyazınyeni bölümlerinin olmayacağını bilmek çok acı..
Dilek ağacı bölümünde ağladım.. Keşke bi iki bölüm daha görseydik

şevvalce
04-09-07, 13:06
dün gece son bölümünü de izledim gülbeyazımızın valla her seferinde böyle içimde garip bi burukluk olur son bölümde,sanki diziyle,ordakilerle vedalaşıyo gibi hissederim kendimi:(
vee Kazım abimizinde aslında son bölümde olacağını fakat başka bir yerde olması gerektiği için olamayışını öğrenince bu son bölümü daha büyük bir buruklukla izledim...
inşallah yine yıl içinde verirler,kanal d den pek ümidim yok da dmax inşallah verir,yine izlerim yine izlerim valla:)gülbeyaz gerçek bir efsane ve hep öyle kalacak, gülbeyaz gibi içinde efsaneler taşıyan başka bir efsane daha bilmiyorum görmedim duymadım:Dyıllar sonra bile yine ilk günkü keyifle heycanla izleyeceğim bu efsaneyi,zaten yavaş yavaş tamamlıyorum bölümleri:happy0064canım sıkkın oluduğunda,işler yolunda gitmediğinde açıp izleyip huzur bulacağım,beni dinlendirecek,moral verecek bir efsane ki mutluluğa da mutluluk katan bir efsane ayrıca,bütün duyguları yaşatıyo insana:img-yes:son olarak da Efsaneler Unutulmaz hele Gülbeyaz gibi bir efsane hiç unutulmaz:)

hee bu arada malum tatil bitiyo,çoğu kişinin okulu dersanesi başlıyo benim de malesef,yani son günlerim nette:( özel günler dışında hiç girmicem ancak önümüzdeki yaz sizlerle yeniden buluşabilcem ben inanıyorum ki gülbeyaz ailesi yine bidahaki yaz aynı kadro belkide yeni gülbeyazcılarla yeniden burda toplanır,inş. yine veririler de yine burda güzel güzel izledikten sonra hemen gelip yorumlarımızı yaparız,özledim valla o günlerimizi:img-blush
neyse ben son gün yine bi veda yazısı yazarım:sad53:

sarıseren
04-09-07, 14:24
Dünkü bölümü bende izledim.Herşey harikaydı.En sevdiğim sahne Gülbeyazın Kadiri denizden kurtarıp söyledikleriydi.Ama Kadirin o teklif kabul edildi diye Gülbeyazı bırakıp gitmeyi düşünmesi onu yeteri kadar sevmediğini gösterir.Tabi senaristler dizinin son bölümüne biraz action katmak istedilerse bilemicem:)

JeT-Lee
04-09-07, 15:52
dün gece son bölümü izledim, hem hüzünlendim gülbeyaz bitiyor diye, hem de sevindim hepsi mutlu oldular diye :img-grin2 bu dizi hayatımda izlediğim en güzel dizidir, ne çok uzatıp tadını kaçırdılar,, nede yarım bıraktılar. Tam bitmesi gereken yerde bitti, yani tam bir aşk hikayesi :img-in_lo
Kaçıncıya izlediğimi bilmiyorum bu diziyi, çünkü her verdiklerinde izlemiştim. Annemler de bir türlü anlam veremiyorlar bana bi dizi bilmemkaçıncı kere izlenirmi diye:img-grin2 ama ben her bölümünü ilk günkü keyifle izledim, yayınlandığı sürece de izlemeye devam edicem :img-polic

G_didem
04-09-07, 16:52
Kaçıncıya izlediğimi bilmiyorum bu diziyi, çünkü her verdiklerinde izlemiştim. Annemler de bir türlü anlam veremiyorlar bana bi dizi bilmemkaçıncı kere izlenirmi diye:img-grin2 ama ben her bölümünü ilk günkü keyifle izledim, yayınlandığı sürece de izlemeye devam edicem :img-polic
Ben mümkün olduğunca evdekilerden gizli izlemeye çalışıyorum. Çünkü yakalandığım takdirde hepinizin duyduğu tarzda lafları bikaç dakika bende dinliyorum:) (Örn:Bıkmadın mı hala?, Daha yeni izlememişmiydin sen bu bölümü? gibi...) :)

Dün gece son bölümü izlerken çok hüzünlendim. Hani şevvalce ifade etmiş ya 'son bölümü izlerken onlarla vedalaşır gibi hissediyorum kendimi' diye. İşte aynen bende öyle hissediyorum. Bu dizi hayatımıza bir dizi dahi olsa öyle girmişki bitişinde ne büyük eksiklikler hissediyoruz.

Rahmetli Kazım abimizin Didou Nana şarkısı eşliğindeki son sahne bambaşkadır. Her ne kadar son sahne olduğu için içimizi burksada en azından mutlu bir sonla bitmiş olması içimize su serpmiştir. (malum her dizi izlicisine nasip olmuyo böyle mutlu sonlar:()

Gülbeyaz hayatımdaki efsane dizilerden biridir ve öyle olmayada devam edicek.
Dizimiz olmasada Gülbeyaz'la ilgili tüm paylaşımlara tüm sohbetlere elimden geldiğince katılmaya çalışıcam. Aramızdan zorunlu olarak ayrılan ya da eskisi kadar burda bulunamıcak arkadaşların hepsine sevgiler.

Artık seneye bi başka tekrar yayınında bölüm yorumlarımızla Gülbeyaz başlığı altında tam kadro buluşmak dileğiyle:)
Sevgiler....

G_didem
05-09-07, 02:38
arkadaşlar baktım dmaxin yayın akışına gülbeyaz yeni baştan YOK! :'(
Bu kadar çabuk yayınlamalarını beklemeyelim bence. Yani en azından biraz zaman geçsin, bizlerde özleyelim:) Hem bu sefer çok daha uygun bi saatte yayınlarlar belkide...

ikizlerbur
05-09-07, 13:19
evet gülbeyaz bitti:( bi burkluk oldu bendede izlerken...
ama dmaxte yine dönmeye başlıycak bundan eminim
şimdi hemen vermezler boşuna beklemeyelim bence belki bikaç ays onra tekrar verebilirler
ümidinimizi kaybetmelyelem

G_didem
06-09-07, 20:40
Bölüm yorumları başlığı kaderine terk edilmiş gibi duruyo:( Sanırım eski formuna tekrar dönmesi için bizlere bi tekrar daha lazım, ama onun için de biraz sabretmemiz, beklememiz gerek:)

ikizlerbur
07-09-07, 12:51
Hakkaten çok ıssız kaldı forum:(keşke tekrar başlasada eski haline dönse
he bide geçen tvde vakit öldürürken genco die bi dizi var biliosunuzdur ona denk geldim bi hastane sahnesi çekiliordu sanırım gülbeyazdaki hastaneydi yada ben benzettim sizde söylemek istedim

Roxelanne
07-09-07, 18:46
Selam personel ben geldim :) İki gündür Yalova'da olduğum için giremedim siteye.. Gelip giderken deniz otobüsünü kullandım,denizin üzerinde aklımda hep Gülbeyaz vardı..Keşke burda değil de DenizYıldızı'mızda olsam diye düşünüm durdum :icon_whis

Ben mümkün olduğunca evdekilerden gizli izlemeye çalışıyorum. Çünkü yakalandığım takdirde hepinizin duyduğu tarzda lafları bikaç dakika bende dinliyorum:) (Örn:Bıkmadın mı hala?, Daha yeni izlememişmiydin sen bu bölümü? gibi...) :)

Valla öyle personel.. "kaçıncıya izliyosun sen bunu?? bıkmadın mı artık?? tv bitti bi de bilgisayarda mı izliyosun?? bi de en son şey vardı; "sabahın köründe niye kalktığın anlaşıldı :P" bıy bıy bıy bıy... Ama hakikaten bizim gibi "personel" olmayanların çok zor anlayabileceği,hatta hiç anlayamayacakları bi sevgi bu :img-blush

Dün gece son bölümü izlerken çok hüzünlendim. Hani şevvalce ifade etmiş ya 'son bölümü izlerken onlarla vedalaşır gibi hissediyorum kendimi' diye. İşte aynen bende öyle hissediyorum. Bu dizi hayatımıza bir dizi dahi olsa öyle girmişki bitişinde ne büyük eksiklikler hissediyoruz.

"son" yazmasa da biteceğini bilmek o kadar kötü ki.. zaten veda bölümü gibi.. Gülbeyaz ve Kadir sandalla uzaklaşırlarken insan yakınlarını sonsuzluğa uğurluyormuşcasına üzülüyor :(

benhermi
08-09-07, 01:46
aynı tarzda söylemler benim de başıma geliyor...

""sürekli bunu mu indiriyosun sen biryerlerden""
""zamanında hevesini almadın mı duygu sen bu diziden yetmedi mi""
""televizyon bitti bilgisayar çıktı""
""ay gülbeyazlar kovalasın seni""

özellikle son yazdığımı kardeşim çok söyler... sürekl beni bilgisayar başında gülbeyaz izlerken görüce verdiği tepkidir kendisinin... gülbeyaz zamanlarında ""hey gidi karadeniz konserlerine gidiceeeeem"" ""deniz yıldızı şeklinde kolye istiyoruuuum "" diye tutturduğumdan aslında alışıklıar benim bu hallerime (e o zaman küçüktüm mecbur herşeyi annemlerden istiyor, istemekle kalmıyor bayaa baskı yapıyordum:)) aslında o yüzden ""hevesini alamadın mı"" ""izle izle bitmedi mi"" gibi yorumlara maruz kalıyorum ama nafile.. :):):)

evet gülbeyaz bitince bu başlık boşaldı ama bunun nedeni bence herhangibirimizin gülbeyaz ı unutması değil (unutsak çoktan unutmuştuk:img-wink:) yalnızca tekrarlar olmadığından konuşacak ortak bir paydada buluşamıyoruz... tekrarlar başlarsa yine eski havasına gelir burası.. bol bol yorum yaparız tekrar...

ama aslında burayı hareketlendirmek için tekrarları beklemeyelim diyorsanız dediğim gibi bence ihtiyacımız olan tek şey ortak bir konu bulmak... :)

dml
08-09-07, 14:56

özellikle son yazdığımı kardeşim çok söyler... sürekl beni bilgisayar başında gülbeyaz izlerken görüce verdiği tepkidir kendisinin... gülbeyaz zamanlarında ""hey gidi karadeniz konserlerine gidiceeeeem"" ""deniz yıldızı şeklinde kolye istiyoruuuum "" diye tutturduğumdan aslında alışıklıar benim bu hallerime (e o zaman küçüktüm mecbur herşeyi annemlerden istiyor, istemekle kalmıyor bayaa baskı yapıyordum:)) aslında o yüzden ""hevesini alamadın mı"" ""izle izle bitmedi mi"" gibi yorumlara maruz kalıyorum ama nafile.. :):):)

evet gülbeyaz bitince bu başlık boşaldı ama bunun nedeni bence herhangibirimizin gülbeyaz ı unutması değil (unutsak çoktan unutmuştuk:img-wink:) yalnızca tekrarlar olmadığından konuşacak ortak bir paydada buluşamıyoruz... tekrarlar başlarsa yine eski havasına gelir burası.. bol bol yorum yaparız tekrar...

ama aslında burayı hareketlendirmek için tekrarları beklemeyelim diyorsanız dediğim gibi bence ihtiyacımız olan tek şey ortak bir konu bulmak... :)

Sanırım evlerde hepimiz aynı sözlere maruz kalıyoruz hakikaten:)
ben de dün Gülbeyaz bölümlerini tamamlanmış bulunuyorum bugün de dvd'ye kaydedicem hayırlısıyla pek mutluyum :)
ve evet canım sana tamamen katılıyorum!
başlığın boşalması unutmamızdan kaynaklanmıyor.. tvde tekrarları verilirken o bölümü incelemek başlığı doldurmaya yetiyordu ama şimdi öyle bir durum yok.
ben şuna varım mesela, her hafta birkaç bölm olacak şekilde bölüm incelemesi yapalım! daha önce gözümüze çarpmamış ilginç sahneler olabilir, güldüren replikler ya da cuk oturmş dedirten müzikler...
bu uzatılabilir biliyorsunuz:)

tanyel_1004
09-09-07, 01:01
Bendeki de kör talih yani, tam geldim bundan sonra hep bu forumda olurum dedim, bilgisayar çöktü, sağolsun servisin de eli biraz yavaştı, bilgisayar yapıldı bu sefer de gülbeyaz bitti, tam yine gireceğim foruma internet arıza yaptı, PTT ye git dert anlat derken nihayet halloldu da giriyorum foruma, galiba bizimkilerin ahı tuttu aynı yorumlar bana da yapılıyordu. Önce sabah 08.30 da d max de izle, sonra biraz uyku, daha sonra 14.30 a kadar malum sitede izle, o zaman bu kadar video da yoktu aynı videoları tekrar tekrar izle, sonra 14.30 da izle ve de en son gece!!! Çok ciddi sataşmalara, laf atmalara maruz kalıyordum valla, annem bi de '' Yine mi beyaz gülü izliyosun'' demiyo muydu, kadir' in de dediği gibi ağır tahrik söz konusu!!!:)Ama internet ve bilgisayar bozlunca bu performansla beraber laf atmalar da yarıya düştü tabi. neyse, şimdi sadece malum siteden faydalanabiliyorum, ama orası da pek canlandı tüm bölümler var.Ooooffff ooooffffff! Hey gidi Gülbeyaz heyyyy!!!

yaprak.dökümü
10-09-07, 17:26

bence de forumun sessiz kalmasının nedeni gülbeyazı unutmamız değil.dediğin gibi konuşulacak ortak bi konunun olmaması.(benimki sadece bi fikir )ortak bi konu bulabilmek için dizi hakkında anket yapabiliriz...:)yani anket dediğim küçük küçük sorular sorabiliriz.

Roxelanne
11-09-07, 01:22
aynen bende bütün yaz deniz yıldızı şeklinde kolye aradım ama bulamadım buldukalrımda istediğim gibi değildi ama inş bulucam ve alıcam aslında öyle bişi yapabiliriz gülbeyaz forumu olarak herkesin deniz yıldızı şeklnde bi kolyesi olur:)

ben de çok aradım ama istediğim gibi bi kolye bulamadım.. rastlasam alırım yine :) hatta unutmassam yarın bakıcam :) şu an kulaklarımda Gülbeyaz'ın küpelerine benzer küperler var ama :)

iklima=)
15-09-07, 14:59
ben geldim=)çok özlemişim hepinizi ya..forumu da...
hatiies mesajına cevap gelmesine çok sevindim..canım benim üzülmesin o..

ben bugün burdayım..hadi gelin hepiniz ya..=)muhabbet edelim..

bu arada d max baştan yayınlamaya başladı mı?

Hatiies
15-09-07, 15:48
ben geldim=)çok özlemişim hepinizi ya..forumu da...
hatiies mesajına cevap gelmesine çok sevindim..canım benim üzülmesin o..

ben bugün burdayım..hadi gelin hepiniz ya..=)muhabbet edelim..

bu arada d max baştan yayınlamaya başladı mı?

Yok canim o zamanlar hani Gülbeyaz yayinlanirken D Maxta o zaman sormustum, ve dün de cevap aldim.. Sevval ablamiz cok yogundur ondan geç cevap vermistir.. =)

Roxelanne
16-09-07, 01:28
ah canım ya,demek ki Gülbeyaz sadece bizi etkilememiş.. Zaten Şevval hayatını Gülbeyaz öncesi ve sonrası diye ikiye ayırıyor bildiğim kadarıyla..

Ne kadar etkilenmiş ki,izleyemiyormuş,biz günde 35 kere seyretsek yine de doyamıyoruz.. bu nası bi dizidir ya.. dizi midir ?? nedir??

Gülbeyaz çok özel bi şey,büyülü bence :)

-forum ıssız,e tabi tekrar yok,konu yok,bugün şöyle bişey geldi aklıma .. sizlere sorayım istedim...

Gülbeyaz'da oynayan herhangi bir karakterle -veya karakterlerle- benzer noktalarınız,mimikleriniz,davranışlarınız vsvs var mı??
Mesela ben Gülbeyaz gibi sıkıntılı anlarda dudaklarımı ısırırım ve çoğunlukla kolyemle oynarım.. :)

benhermi
16-09-07, 01:56
ay gerçekten çok etkilendim şevvalin mesajından...Hatiies eklediğin gerçekten çok teşekkürler... sadece izlememize rağmen biz bu kadar etkilendiysek onun da bu kadar etkilenmesi normal aslında... bu kadar severken..:img-in_lo

ustam dediğin gibi gülbeyaz çok büyülü birşey bizim için... kaç yıldır hala etkisinden çıkamamız etkisinden çıkmayı bırak her eferinde daha da fazla bağlanmamızı nasıl açıkalrız....?

benim de gülbeyaz a benzer hareketim kolyemle oynamak (aslında kolya yüzük ne varsa üzerimde takı oynarım sürekli....:img-wink:) bir de düşünürken fln hmm'larım... hoş gülbeyaz hmm şey diyor ama...:img-wink: (şimdilik bunlar aklıma geldi...)

Roxelanne
16-09-07, 02:07
ustam Gülbeyaz "ee,şey!!" diyo ya,bitiyorum ya :)

yanlız ben feci halde karadeniz şivesine alıştım,geçenlerde amcamlar bizdeyken karadeniz şivesiyle bi cümle kaçıverdi dudaklarımdan,aile eşrafı "höö" şeklinde bakakaldı.. galiba yakında Gülbeyaz gibi konuşacağım :)

chaylack
16-09-07, 13:59
ya demek kendide çok etkileniyormuş etkilenmicek gibi değilki çok doğal bi diziyidi yaşananların hepsi gerçekmiş gibi yansıtıldı söylenen sözler deseniz öyle herşeyiyle bambaşka kendiside baştan zaten etkilenmese girmez bu işin içine hepimiz büyülendikmi ne hala etkisinden kurtulamıyoruz izledikçe izleyesimiz geliyor :)ilk yayınlandığı zaman bende kendimi acayip kaptırmıştım diziye :)ayrıca bende özendim gidip deniz yıldızı kolyesi almıştım :)

ikizlerbur
16-09-07, 19:14
Hatiies böyle özel bişeyi bizle paylaştığın için çok teşekkürler
Bunu duymak çok hoşuma gitti keşke bu forumdan,burda yaptığımız herşeyden,konuştuklarımızdan hatta damlanın senaryosundan haberi olsa
hoşuna gidermiydi acaba??
Demek ki sadece gülbeyaz bizi etkilemiş
Acaba Şevval Samı bu kadar etkileyen ne üstelik üzerinden bu kadar uzn süre geçmiş olmasına rağmen...

dml
16-09-07, 20:10
Bunu duymak çok hoşuma gitti keşke bu forumdan,burda yaptığımız herşeyden,konuştuklarımızdan hatta damlanın senaryosundan haberi olsa
Acaba Şevval Samı bu kadar etkileyen ne üstelik üzerinden bu kadar uzn süre geçmiş olmasına rağmen...

Hatiies evet benim de çok hoşuma gitti cevabı!
Çok merak etmişimdir her zaman özellikle de Şevval ablayla Nejat abinin dizi hakkındaki düşüncelerini. Şevval ablanın bu şekilde düşünmesi beni çok sevindirdi...
ikizlerbur'cuğum ister istemez ben de aynı şeyi düşündüm... Keşke bu forumdan haberi olsa, haberi varsa da arada ziyaret etse. Çok zaman ayırmaya gerek yok, birkaç cümlelik mesaj bile değer verdiğini gösteriyor zaten...
Senaryo konusunu düşünmemiştim ama bak:img-in_lo
Şimdi ben de merak ettim, duysa ne düşünürdü acaba diye:img-blush

Hatiies
16-09-07, 23:49

Cnm bisey degil, sizinle paylasmak istedim, sizde Gülbeyaz'i cok seversiniz diye:img-yes: Isterseniz sorabilirim sizin icin Sevval Sam'a, nedir onu bukadar etkileyen diye..:img-wink: Ya ben simdi en iyisi bir özel mesaj atim Myspaceden:img-wink: Bende çok merak ettim valla, Belki cvp verir:happy0064

chaylack
17-09-07, 14:08
Hatiies evet benim de çok hoşuma gitti cevabı!
Çok merak etmişimdir her zaman özellikle de Şevval ablayla Nejat abinin dizi hakkındaki düşüncelerini. Şevval ablanın bu şekilde düşünmesi beni çok sevindirdi...
ikizlerbur'cuğum ister istemez ben de aynı şeyi düşündüm... Keşke bu forumdan haberi olsa, haberi varsa da arada ziyaret etse. Çok zaman ayırmaya gerek yok, birkaç cümlelik mesaj bile değer verdiğini gösteriyor zaten...
Senaryo konusunu düşünmemiştim ama bak:img-in_lo
Şimdi ben de merak ettim, duysa ne düşünürdü acaba diye:img-blush

Hatiies'in yazdıkları gerçekten çok hoş çok samimice itiraf etmiş
şevval ablamızın dizifilmden haberi var arada özellikle onun sayfasından haberi var keşke dediğin gibi buraya da girip baksa hatta üye olup yazsa süper olurdu :)

Hatiies
17-09-07, 17:52
Hatiies'in yazdıkları gerçekten çok hoş çok samimice itiraf etmiş
şevval ablamızın dizifilmden haberi var arada özellikle onun sayfasından haberi var keşke dediğin gibi buraya da girip baksa hatta üye olup yazsa süper olurdu :)

Ya ben onun çoktan buraya üye oldugunu, ve arada bir girip baktigini sanmistim:icon_sorr Çunkü Bir arkadas(üye) öyle demisti bana, "eeh sey" kim oldugunu unuttum:img-blushAma kim bilir.. Belki gercekten üye olmustur ve çaktirmadan oda yorum yaziyodur...?:happy0064:img-icecr

Roxelanne
06-10-07, 22:00
selam dostlar,kaptaninuz celdu :)

ayy nasil da özlemisum burayi,keşke Gülbeyaz olsaydı da bol bol yorumlar yazsaydim...

yazcak bişey yok,gülbeyaz ı ve personelimi çok özledim :( hoşçakalın...

emosss
07-11-07, 22:22
valla bende çok özledim..
yazın ne kadar zevkli geçiyodu..
keşke tekrar yayınlasada doya doya yorum yapsak..

benhermi
08-11-07, 20:59
evet geçtiğimiz yaz gerçekten gübeyaz sayesinde çok güzel geçmişti...

dediğiniz gibi keşke tekrar yayınlanmaya başlasa da doya doya yorum yapsak...:img-in_lo

efran_albatros
11-11-07, 00:35
Bende çok özledim Gülbeyaz' hastalık gibi birşey Gülbeyaz benim için
İnş. tekrar yayınlanır:img-yes:

aynı şekilde benim içinde .ezberledim artık bütün bölümlerini ama yine de doyamıyorum:sad53:.bir sezon yayınlanmasının en kötü tarafıda bu.keşke elimizde daha çok bölüm daha çok gülbeyaz kadir sahnesi olsaydı diye düşünmeden edemiyor insan.

dml
11-11-07, 03:59
Bu kadar Gülbeyazlı geçen bir yaz sonrası cidden çok uzaklaşmış gibi hissediyorum ben de ama Gülbeyaz aslında hayatımın hep içinde, diziyi sürekli izlemesem de (ki artık tüm bölümleri kayıtlı olduğu için aslında tv'de beklemeye de gerek yok ama işte alışkanlık!) Şevval abla, Nejat abi başta olmak üzere tüm oyuncular hep bir şekilde karşımda ve onları gördükçe yüzümde direkt oluşan gülümsemeyi de zaten Gülbeyaz'a borçluyum :img-yes:
Neyse sözü uzatmayayım...
Bir ara olduğu gibi bu forum dolup taşamasa da bu forumda bulunmuş ve hala şu sayfalara göz gezdirmekte olan kişilerin benle aynı şekilde hissettiklerini ve düşündüklerini biliyorum, ve bu yüzden bu sayfadan giderken de gözüm arkada kalmıyor.
Yani sayfalar boş gözükse de gelince ses yankılanmıyor, çünkü aslında tüm Gülbeyazseverler olarak biz hep buralardayız...

Hepinize sevgiler...
:)

saso
11-11-07, 04:08
bu sayfaya hiç yorum yazmadım galiba ..
bu mesajımın sebebi de dml

arşivde dml nickini görünce hemen tıkladım ben sandım ki hırsız polis bölüm yorumu...birde ne göreyim gülbeyaz...:img-icecr

hiç yorum yazmasam da tekrarını bile kaçırmadıgım tek dizi...(tek çünkü HP min tekrarı yayınlanmadı hala:icon_sorr )

türk dizi tarihinde reytingi halka ulaşmayı başaran ender diziden biri...
halka ulaşmış ve seyircisinin aklından çıkmayan dizi..

bir çok dizi yayınlandıgı dönemde halka ulaşabilir ama seyircisi aylar sonra hatta yıllar sonra bile anımsayıp sahneleri ezbere biliyorsa o dizi özeldir..güzeldir...

en lerim içinde ilk üçdedir...

not:benim enlerim 5 i geçmez :img-wink:

chaylack
11-11-07, 14:54
bi daha yazın yayınlanır mı bilmiyorum ama buraya yazmadan önce bir bölüm videosunu izledim burda yazılanları okyunca bu dizi büyü gibi bişey hepimizi fena sarmış :)oyunculuklarıyla,hikayesiyle,müzikleriyle herşeyiyle muhteşem oyuncuların arasındaki uyum olsun herşey çok güzel personel her zaman burda dizimizi asla yalnız bırakmıcaz:):img-wink:

yaprak.dökümü
15-11-07, 18:18
gerçekten geçen yaz gülbeyaz tatilimize renk kattı.:)ama izlemeyeli çok uzun bi zaman oldu gibi geliyor bana.ara sıra videolarını izliyorum.her izlediğimde sanki ilk defa izliyormuş gibi oluyorum ve her izlediğimde keşke tv de tekrar yayınlansa diyorum.her ne kadar videoları izleme imkanım olsa da gülbeyazı tv de izlemek başka bi güzel oluyor.;)

şevkiye
25-12-07, 18:51
ay çok çok seviyordum bu diziyi
umarım yeniden tekrarları çıkar ben izlemeye doymuyorum:img-in_lo
gülbeyaz ve kadir muhteşemdii
zaten nejat işlerin oyunculuğuna bayılıyorum şevval samda dizide muhteşemdii

:::Tugce:::
21-01-08, 04:57
gusel ıstanbulumun gusel ilçesi beykozda çekiliyordu.
hatta gecen yaz beykoza gıttım.
neyse dızı harıkaydı.
ıkı taraf arasındakı atışmaları bır yana onların aşklarını islemk de benım ıçın ınanılmas bır keyifti
tekrarlarını ıstıyorummm:happy0064:good:

iklima=)
25-01-08, 03:28
ne kadar özlemişim..
kaç ay oldu gelmeyeli buraya.gelemeyeli daha doğrusu.okul dershane sınavlar derken bi de y.hanede olunca tabi.
geçen yaz ne de güzeldi gerçekten.ne doluydu burası imza-avatarcılar,bölüm fotografları ekleyenler,senaryolar,yorumlar.
en kısa zamanda yine aynı şekilde olması dileğiyle..
yaz döneminde tekrar yayınlanır umarım bunun için mail de atabiliriz.

şevvalce
25-01-08, 15:23
hakikaten yaa,ben de çok özledim o günlerimizi:icon_sorrhergün gülbeyazı izledikten sonra hemen buraya gelip uzun uzun bölüm yorumlarımı yapmayı özledim,her bölümden birsürü resim çekip eklemeyi özledim..buradaki güzel sohbetlerimizi özledim..tabi yine hergün mutlaka gülbeyazdan videolar izliyorum,gülbeyazsız yapamam çünkü ama hepbirlikte aynı anda izleyip üzerine konuşmak,yorumlar yapmak apayrı bir zevkti..ahh ahh inşallah tekrardan verirler gülbeyazımızı ve yine eski günlere döneriz gülbeyazlı günlerimize:):img-blush
herkese sevgiler..bye

dml
28-01-08, 00:37
Hey gidi Karadeniz...
Bugün ilk bölümden başladım izlemeye, 21 günlük tatilim var o yüzden 26 bölümü her gün 1, en fazla 2 bölüm izleyerek geçirmeye karar verdim. Kendimce bir çeşit nostalji anlayacağınız...
Aslında bu yaz bana Gülbeyaz'ı geri verdi diyebilirim, hep bir şekilde hayatımın içindeydi ama zaman zaman Gülbeyaz aşkım depreşiyordu, artık o depreşme modundan hiç çıkmaz oldu:)
Her bölümünde ayrı bir güzel replik, her bölümünde hiçbir şey eksilmeden sürekliliğini sürdüren o muhteşem tat, harika oyuncular (ki bu özelliklerinin kaynağı doğallıklarıydı bence), arka fonda hep güzel bir şehir = GÜLBEYAZ!!!

Hep buralarda olabilmek dileğiyle..

Roxelanne
29-01-08, 23:16
Ooo Tayfa toplanmiş ufaktan !! :)

Nasilsinuz personel... Valla tatili firsat bildum,ben de elumde olan bikaç bölumu izleyrum dersaneden vakit kaldukça...

Deee,boyle yazmayi da unitmişum,en iyisi tadında bırakmak.. :)

Umarım bu yaz yeniden yayınlarlar Gülbeyaz'ımızı.. Videolardan izliyoruz o ayrı da.. Tv başında bekleyip,sonra da koşup burada bişeyler paylaşmanın tadı bambaşka bence..

Kaptanınız iyi geceler diler...

aycaaa
02-02-08, 04:12
ya arkadaşlar ben bu gülbeyaz dizisini o kadar çok severdim ki :icon_sorr aşkları falan çok sade,çok masum, çok temizdi ama elimde hiçbir bölümü yok:icon_sorr lütfen çok rica ediyorum elinde bütün bölümleri olan arkadaş varsa benimle irtibata geçebilir mi?lütfen gerçekten tekrardan izlemeyi çok istiyorum karşılığında bende dizi ya da film yollarım elimde elveda rumeli'nin bütün bölümleri,aydan şener'in oynadığı çalıkuşu dizisi ve çok güzel filmler var karşılığında yollarım yeter ki bana gülbeyazın bütün bölümleri olsn:icon_sorr:sad53: görüşürüz...

G_didem
10-05-08, 21:28
Okulların kapanmasına, yazın o sıcacık günlerinin yavaş yavaş gelmesine ve akabinde dizilerin sezon finali yapıp yerine yazlık dizilerin geliceği o günler iyiden iyiye yaklaşmışken aklıma bi anda nedense 'Gülbeyaz'ımız geldi. Ve yine nedense kendimi burada buluverdim:)

Kısacası yaz tatili diyince aklıma geçen yaz burda geçirdiğimiz o güzel zamanlar geldi arkadaşlar. Bölümlerimiz biraz bölük pörçük yayınlansada, her bölümün başı sonu birbirine girsede yinede yılmayıp izler, ne güzel yorumlar yapardık burda, sohbetlerimizi ederdik.

Keşke bu yazda kanal dizimizi yayınlasa, bizde yine geçen seneki gibi tam kadro burda olsak ve özlediğimiz o günleri bi kez daha yaşasak....:img-wink:

Hepinize selamlarrrrrr...bye

ya arkadaşlar ben bu gülbeyaz dizisini o kadar çok severdim ki :icon_sorr aşkları falan çok sade,çok masum, çok temizdi ama elimde hiçbir bölümü yok:icon_sorr lütfen çok rica ediyorum elinde bütün bölümleri olan arkadaş varsa benimle irtibata geçebilir mi?lütfen gerçekten tekrardan izlemeyi çok istiyorum karşılığında bende dizi ya da film yollarım elimde elveda rumeli'nin bütün bölümleri,aydan şener'in oynadığı çalıkuşu dizisi ve çok güzel filmler var karşılığında yollarım yeter ki bana gülbeyazın bütün bölümleri olsn:icon_sorr:sad53: görüşürüz...

Sevgili aycaaa, malum 'tıkla izle' sitesinde dizimizin sanırım bütün bölümlerine yakını zaten mevcut. Geçen yaz forumumuzun yardımsever arkadaşları hiç üşenmeden yorulmadan bölümleri o siteye eklemişti zaten. Ordan ulaşıp izleyebilirsin Gülbeyaz'ı.

emosss
18-05-08, 12:04
bende çok özledim yaa:icon_sorr
diziden çok burdaki sohbetlerimizi özellikle..
inşallah bu yaz yine verirler tekrarını..
kanal dde olmasa bile euro dde verilir diye umuyorum ben..

efran_albatros
18-05-08, 23:21
bende iple çekiyorum hele bir diziler sezon finallerini yapsın.İnşallah yayınlanacak gülbeyaz.aslında video sitelerinde de var bölümleri ama burada gün gün izleyip konuşması bir başka

dml
19-05-08, 02:37
Ben nerdeyse eminim tekrarlarının verileceğinden:)
Kanal D bu konuda emin çünkü, saat 14:00 civarında yayınlandığında Gülbeyaz'ın takipçilerinin bıkmadan usanmadan tekrar tekrar izleyeceğini biliyor ve bu yüzden her yaz yayınlıyor.
Bu yaz bir istisna olması için bir neden yok diye düşünüyorum ve uzun uzun yorum yapacağımız Gülbeyaz dolu yazı iple çekiyorum:)

Tüm Gülbeyazseverlere sevgiler...

karanlık86
27-05-08, 22:04
merabalar...
ben de gülbeyaz izleyicilerindenim...benim bulunduğum mekanda çekilmişti...:)
inşaallah bu yazda tekrarı olur...:) karadeniz dizileri ayrı güzel oluyor.belki gülbeyaz ile fırtına dizisini bu yaz izleme şansımız olur..inşaallah.

dml
19-06-08, 05:48
Ben inanıyorum en yakın zamanda Kanal D'nin Gülbeyazın tekrarlarını vermeye başlayacağına...
Gülbeyazsız bir yaz düşünemiyorum!
Senaryom ve Gülbeyaz çalışmalarımın devamının da bu yaz geleceğini buradan söyleyeyim :)

Gülbeyaz'ı özleyen herkese sevgiler...

Roxelanne
19-06-08, 14:43
dml seninle yine burda karşılaşmak ne güzel.. Ben de senin gibi Gülbeyaz'sız bir yaz düşünemiyorum,günün o en sıcak saatlerinde burada buluşup bölüm yorumlamanın tadı bambaşka..

Senaryolarını da çok özledim,merakla bekliyorum :)

G_didem
10-07-08, 20:24
Yazın ortasına gelmişken hala yayınlanmamış olması beni üzüyo. Dmax'ta gecenin bir yarısı yayınlanmış neye yarar:(
Artık bu saatten sonra da olurmu bilmem, gerçi kanalde bu ne zaman hangi diziyi yayınlayıp bi anda kaldırıcağı falan hiç belli olmuyo:img-wink:
Bi bakmışız başlamış:)

dml
14-07-08, 00:26
kesinlike gülbeyaz bir klasik.. ben ümidimi kaybetmedim, dmax'te yeni başlattıysa kanal, belki kanal d de bundan sonra başlatacaktır...
buradaki yorumları da çok özledim, keşke geçen yaz gibi yapabilsek!

Roxelanne
14-07-08, 00:29
bugün normal bi saatte,saat 14.30da gülbeyaz vardı dmaxte.. keyifle izledim,o kadar çok özlemişim ki.. dursunoğlularının tekne açılışı yaptığı bölümdü.. tekne sürüklenirken necmiye-vahap çiftinin olduğu sahneler falan acayip komikti,çok özlemişim.. keşke hep erken saatte çıksa böylee :) :)

şevvalistpelin
15-07-08, 18:47
Gülbeyaz benim var olma sebebim
Eğer böyle bi dizi olmasaydı izleyenler olarak gerçek aşkın ne kadar zor ama aslında bi o kadarda tatlı olduğunu anlayamayacaktık... :img-in_lo
Bir an önce yayınlamaları lazım
Nerdeyse yaz tatili bitti
Bu kadar insan Kışın izleyemez diziyi :img-wink:

şevvalce
15-07-08, 20:30
bugün normal bi saatte,saat 14.30da gülbeyaz vardı dmaxte.. keyifle izledim,o kadar çok özlemişim ki.. dursunoğlularının tekne açılışı yaptığı bölümdü.. tekne sürüklenirken necmiye-vahap çiftinin olduğu sahneler falan acayip komikti,çok özlemişim.. keşke hep erken saatte çıksa böylee :) :)

offfffff yaaa dmax şifreli bizde olamaz yaa:(:(çok şanslısın kübraa,keyfini çıkar..Gülbeyaz'ı nasıl özledim anlatamam,malum site de kapalı zaten offf:(

Roxelanne
15-07-08, 20:45
offfffff yaaa dmax şifreli bizde olamaz yaa:(:(çok şanslısın kübraa,keyfini çıkar..Gülbeyaz'ı nasıl özledim anlatamam,malum site de kapalı zaten offf:(

canım üzüldüm yaa :img-cray: biz yeni tv aldık,dsmart da bağlattık izleyebiliyorum.. h.sonları çıkıyo işte,gece de vardı aynı gün ama onu izleyemedim.. keşke kanaldde başlasa :(

şevvalce
16-07-08, 18:09
canım üzüldüm yaa :img-cray: biz yeni tv aldık,dsmart da bağlattık izleyebiliyorum.. h.sonları çıkıyo işte,gece de vardı aynı gün ama onu izleyemedim.. keşke kanaldde başlasa :(

evet yaa keşke:img-blushhakikaten geçen yazı çok özledim,ne kadar zevkliydi..hergün gülbeyazımızı izledikten sonra buluşma yerimize gelir,her anını her repliğini,her sahnesini hiç bıkmadan sıkılmadan defalarca konuşur,üzerinde tartışırdık,düşüncelerimizi paylaşırdık..aynı bölümleri daha önce birçok kez izlememize rağmen,hangi bölümde ne olacağını bilmemize ragmen yine ertesi günü sabırsızlıkla ve heycanla beklerdik:)
Gülbeyazı bu zamana kadar baştan sona kaç kere izledim,sayısını ben de unuttum gerçekten ama bildigim bir şey var ki bundan önce dmax te ve kanal d de her yayınlandıgında hiç kaçırmadan izledim ve sürekli de videolarını izlerim,her izleyişimde ayrı bir heycan,ayrı bir tat..Bu bambaşka bir duygu gerçekten,Gülbeyaz bambaşka bir efsane:)Bundan sonra yine verirlerse Gülbeyazımızı yine ilk günkü hatta ilk günkünden kat kat fazla heycanla ve keyifle izlerim:)Gülbeyaz gerçekten hayatımda çok çok özel bir yere sahip ,birçoğumuz için de böyle eminim..Hayatım boyunca ben nereye,Gülbeyaz da oraya olacaktır,hep içimde,aklımda,anılarımda kısacası hayatımın içinde:):img-blush

Roxelanne
16-07-08, 22:52
evet yaa keşke:img-blushhakikaten geçen yazı çok özledim,ne kadar zevkliydi..hergün gülbeyazımızı izledikten sonra buluşma yerimize gelir,her anını her repliğini,her sahnesini hiç bıkmadan sıkılmadan defalarca konuşur,üzerinde tartışırdık,düşüncelerimizi paylaşırdık..aynı bölümleri daha önce birçok kez izlememize rağmen,hangi bölümde ne olacağını bilmemize ragmen yine ertesi günü sabırsızlıkla ve heycanla beklerdik:)
Gülbeyazı bu zamana kadar baştan sona kaç kere izledim,sayısını ben de unuttum gerçekten ama bildigim bir şey var ki bundan önce dmax te ve kanal d de her yayınlandıgında hiç kaçırmadan izledim ve sürekli de videolarını izlerim,her izleyişimde ayrı bir heycan,ayrı bir tat..Bu bambaşka bir duygu gerçekten,Gülbeyaz bambaşka bir efsane:)Bundan sonra yine verirlerse Gülbeyazımızı yine ilk günkü hatta ilk günkünden kat kat fazla heycanla ve keyifle izlerim:)Gülbeyaz gerçekten hayatımda çok çok özel bir yere sahip ,birçoğumuz için de böyle eminim..Hayatım boyunca ben nereye,Gülbeyaz da oraya olacaktır,hep içimde,aklımda,anılarımda kısacası hayatımın içinde:):img-blush

canım ya,hepimizin duygularına tercüman olmuşsun..bugün bilgisayarda yanlışlıkla açtım gülbeyazı.. ama açış o açış.. bi oturuşta 2 bölüm peşpeşe izlemişim,annem hadi yemeğe demese kalkamazdım hiç herhalde.. repliklerini artık ezbere biliyoruz,ama her seferinde ne olacak diye merak ediyoruz.. böyle bi dizi çekilmedi bence bugüne kadar.. Gülbeyaz bi efsane ve bizler bu efsaneyi gücümüz yettiğince yaşatıcaz..

"Kanal D, duy artik sesumuzi da !!"

:img-cray:

G_didem
17-07-08, 18:22
canım ya,hepimizin duygularına tercüman olmuşsun..bugün bilgisayarda yanlışlıkla açtım gülbeyazı.. ama açış o açış.. bi oturuşta 2 bölüm peşpeşe izlemişim,annem hadi yemeğe demese kalkamazdım hiç herhalde.. repliklerini artık ezbere biliyoruz,ama her seferinde ne olacak diye merak ediyoruz.. böyle bi dizi çekilmedi bence bugüne kadar.. Gülbeyaz bi efsane ve bizler bu efsaneyi gücümüz yettiğince yaşatıcaz..

"Kanal D, duy artik sesumuzi da !!"

:img-cray:

Duyuyodur da işine gelmiyodur Kübra :)

Aslında her daim izlenmiştir bizim dizimiz. Bilmem kaçıncı tekrarına rağmen şimdi yayınlansa yine reytingler hiçte fena gelmez bana kalırsa. Geçtiğimiz senelerdeki tekrarlarından biliyoruz bunu. Ne kadar eski olmasına rağmen tekrarı bile gayet iyi yerlerdeydi Gülbeyazın.

Bakalılm artıkk, Ağustos başına kadar yayınladı yayınladılar, ondan sonra şans vericeklerini pek düşünmüyorum malesef. Bi yandanda d maxta verilmesini iyiye işaret olarak görmek istiyorum aslında. Umarım kanald d'de de başlar bir an önce...

Merakla bekliyorum bende :img-wink:

şevvalistpelin
17-07-08, 18:33
Gülbeyaz eskimeyen diziler arasında ilk sırada yer alıyor
Süreklide yer alacaktır eminim
En azından hayranları unutmayacak ve unutturmayacaktır...
Bunda (her zaman söylüyorum) oyuncuların payı çok yüksek
Sanki bizi Karadenizde yaşattılar dizi oynadığı sürece....
Kanal d'de galiba,bu sene,ne yazık ki diziyi göstermeyecek.Dediğiniz gibi eğer dmax'te varsa yayınlamazlar :img-cray:

KOZA92
22-07-08, 09:05
arkadaşlar ben fazla bu foruma yazı yazmadım ama elimden geldikçe takip etmeye çalışıyorum bu kadar kişi kanald de tekrarının verilmesini istiyoruz bir mail atsak bişeyler yapsak geçen yıl ne güzel veriyolardı.bu yetkilileride hiç anlamıyorum gülbeyaz tam yazın izlenecek kıvamda bir dizi verseler nolur sanki :(

Roxelanne
24-07-08, 15:25
Evet ağustos bekleniyor olabilir,şimdilerde annem dizisini veriyor ama.. bilmiyorum..

DMaxi olanlar cumartesi-pazar kaçırmasınlar .. saat 14.25 gibi başlıyor..

efran_albatros
08-08-08, 02:01
arada sırada dermanı izliyorum ondada aklıma hep gülbeyaz geliyor.şevval samın oyunculuğu ile alakalı değil kesinlikle.ama elimde değil o kadar alışmışım ki.kaç zaman geçti hiçbir dizi yerini tutamadı.tutamazda.çok ayrıydı çok özeldi.hep öyle kalacak.

Roxelanne
24-08-08, 23:08
ben izleyebilen şanslılardanım.. bu hafta tam kazım ın yüzük getirdiği yerde bıraktılar.. eylül de başlicam tekrar bölümleri indirmeye.. insana iyi celiyy... :)

G_didem
25-08-08, 19:52
ben izleyebilen şanslılardanım.. bu hafta tam kazım ın yüzük getirdiği yerde bıraktılar.. eylül de başlicam tekrar bölümleri indirmeye.. insana iyi celiyy... :)

Fena kıskanıyorum ya:(

Ne güzel bi dönem uydu sahiplerine açıktı şu kanal, nerden türeyiverdi şu d smart bilmem ne?:icon_whis Ne güzel izleyebilicektim. Kanald'den de bi hayır göremedik bu yaz sağolsunlar. Zaten habire izlediğim dizileri kaldırıp duruyolar iyice soğuyorum bu kanaldan. Gülbeyaz'ı yayınlarlarsa belki fikrim değişir diye düşünmüştüm ama şanslarını kaybettiler:img-hyste

Artık tıkla izle sitelerinde ve bilgisayarıma kayıtlı bölümlerimle idare ederim bundan sonra. Tv'den herkesin izlediğini bilerek izlemenin keyfi bambaşkaydı tabi ama bunada şükür...:)

Herkese selamlarbye

Roxelanne
25-08-08, 20:12
KanalD sabıkalı bu yaz. Hem Gülbeyaz'ı vermedi hem de Derman'ı kaldırdı :img-tomat:img-tomat tamam ben izleyebiliyorum ama herkesle beraber izleyip sonra burada yorumlar yapmak bambaşkaydı.geçen yazın cıvıltısını çok özlüyorum personel :img-cray:

diziyle ilgili bişi de yazayım yorum olarak..

bi önceki mesajımda dediğim gibi Kazım Gülbeyaz'a Başak cadısı da Kadir'in kapısına geldi ve bölüm bitti.. Artık işler karışıyor,kazım ve Gülbeyaz evlilik yoluna giriyorlar .. Acep ne olacak sonra :icon_whis

şevvalistpelin
30-08-08, 11:33
Bu gün saat 2'de var dmax'te
Ben izleyemiyorum ama bölümleri biliyorum artık
6 senedir ezberledim
Büyük ihtimal;
*Gülbeyaz Kazım'ın evlilik teklifini düşünmek için zaman isteyecek
*Başağ'ı görünce hayal kırıklığına uğrayacak
*En sonunda Kadir'e inat olsun diye Kazım'ın teklifini kabul edecek :img-cray:

Roxelanne
01-09-08, 08:30
:) ben de her repliği ezbere biliyorum canım,ilk günkü heyecanı yaşadığımı belirtmek için ufak bi edebi sanat yaptım işte..

bu hafta Demir dedeyi ölüm döşeğinde bıraktık. Haftaya hastane sahneleri var,artık Gülbeyaz & Kazım nikahı geliyor. Bugün Kadir o meşhur mektubunu yazdı..

off off :(

pınar_88
03-10-08, 03:23
gerçekten çok güzel bir diziydi.
gerek müzikleriyle olsun, oyuncuları olsun. insanların tekrarını seyretmekten bıkmamasıda bunun bir göstergesi zaten
kazım koyuncu şevval sam düetide çok güzeldi o sahne dizinin en unutulmaz sahnelerinden biriydi...

Oo_esmer_kiz_Oo
17-10-08, 20:45
dermani kac defa izlemeye calistim Gulbeyazin tadini alirim dedim ama yokk hic, hic bir sey alamadim ya sevval sami cok sevmeme ragman hatta feridun duzagacida cok sevmeme ragmen izleyemedim. Ne zaman baksam GULBEYAZ geliyor aklima, o muhtesem diyaloglar, sarkilar; turkuler, o mukemel ask geliyor... ben de cok ama cok ozledim ya hemde fena halde cok :img-cray:

tugce_kr
02-12-08, 01:35
ben bu diziye aşıktım resmen yaa :) ah canlarım benm hayatımda en çok sevidiğim 3 diziden biri gülbeyazdı ,diğeri hırsız polis şimdide asi işte ama gülbeyazda her zaman bir efsane olarak kalıcak benim için . keşke o kadar çabuk bitirmeselerdi . ama yinede kadir ve gülbeyaz benim ilk unutulmaz çiftimdir . o zamanlar ben lise 1 deydim ve haftada bir diziden fazla izletmiyorlardı bana evdekiler . aynı dönemde asmalı konak vardı. ama ben hep gülbeyazı izlerdim cuma akşamlarımın vazgeçilmeziydi. ay böyle yazınca anılarım depreşti :) hala hatırlarım gülbeyazın nikah masasında hayır deyip kalktıktan sonra o camdan cama atılan seni ilk gördüğüm günden beri seviyorum yazısını ve orda nası hüngür hüngür ağladığımı :) hele kadirin gülbeyaza yazdığı o mektup neredeyse ezberlemiştim izleye izleye :)
Beraber yaşlanmak,beraber ölmek istiyorum.Bir erkeğin bir kadına söyleyebileceği bundan fazla ne var ki? daha fazla birşey söyleme zaten kadir kalbime inicek diyordum o sahnede fonda o müthiş kazım koyuncu şarkısıyla...
uff ya bide şey vardı bu cümleyle resmen hıçkırmaya başlamamıştım ben ''Dünyanın bütün okyanuslarından vazgeçiyorum ve gözlerindeki karadenizde boğulmak istiyorum. ''
off off bu dizi tamamen duygu üstüne saf aşkın üstüne kuruluydu . gerçekten çekenleride ,oyunucularınıda , yapımcılarınıda , dizide emeği geçen herkeside canı gönülden tebrik ediyorum . böyle bir dizi kolay kolay bir daha yapılmaz . gerçek karadeniz dizisiydi ve çok başarılıydı . tebrik ederim . ayrıca rahmetli kazım koyuncununda unutulmaz şarkılarıyla diziye ruh kattığı için teşekkür etmek istiyorum . keşke daha bir çok diziye can verebilseydi şarkılarıyla . ama allah onunda mekanını cennet etsin inş. unutulmaz bir müzik adamıydı. allah rahmet eylesin ...

mor kedi
21-12-08, 23:30
nejat işler ve şevval sam sevdiğim dizileri.ikisinnde bu dizisinden daha iyi dizisi yok.kısa mm çok güzel bir aşkı izlettiler bize şimdiki dizler gibi dizinin konusunun suynu çıkarmadılar..bitmesi gereken yerde bitirdiler.tadında bıraktılar.izlediğim en güzel karadeniz dizisi halende öyle

swetty_18
26-12-08, 12:33
İzledigim en güzel dizilerden bitanesiydi..
Sevval sam ve Nejat isler harikaydı:kahve

Yazın tekrarını vermelerini cok bekledim ama galiba sadece uyduda verdiler..Oda tamamı degil diye biliyorum..
Bır sürü Karadeniz filmi geldi gecti ama hicbiri gülbeyaz kadar zevk vermedi...:icon_sorr

chaylack
27-12-08, 20:04
evet geçen yaz verdiler ama çok az o gün hatırlıyorum herkes deniz'e giderken ben evde oturmuştum beklemiştim ama o günde yayından kaldırdılar hem zaten vermzler artık kanal d nin 15. yıl kutlamalarında bi sürü dizi gösterildi hatırlanmadı bile halbuki yayınlandığı zamanlarda herhafta 1.lik alan bir diziydi artık yayınlanmaz herhalde :icon_sorr

iceel_mht
09-01-09, 17:08
gülbeyaz.....
ennn sevdiğim diziydi zamanında cuma günleri başından kalkmazdım..
bittiğinde çoook üzülmüş ve ağlamıştım bütün tekrarlarını izledim
euro d de gece 12 gibi olurdu onları bile izlemiştim.
devam edebilirdi keşke etse....:img-cray:

G_didem
24-01-09, 12:55
Gülbeyazz:)

Hep "keşke daha uzun sürseydi" diye iç geçirdiğim, arkasındanda "yok canım iyikide tadında bırakıldı" diye karar verdiğim, gram saçmalamadan ilerleyen ve noktalanan, her bölümü ayrı güzel olan canım dizim:img-in_lo

Özlemişim buraları...

sinsi_snaqe
24-02-09, 21:30
Yaa fıstık gidi diziydi.Şuanki onca saçma dizi yerine Gülbeyaz olsa
Cuma akşamları ma aile ekran başına geçer reklama girdiğinde bile zaplamazdık kanalı.Dün gibi hatırlıyorum
Keşke devam etse yaa.Şöyle Gülbeyaz&Kadir'in çocukları olmuş bi şekilde.Çocuklar Duymasın nasıl başlıyosa Gülbeyazda başlayabilir

merdivenler
05-03-09, 17:30
Televizyonda tekrarına ne zaman dek geldiysem tekrar tekrar sıkılmadan izlediğim inanılmaz sıcak,doğal ve harika bir dizidir:img-in_lo…Vaktinde birbirine kara sevdalı Gülbeyaz nine ve Demir dedenin aşkıyla iki aile arasında başlayan sürtüşmenin yine aşkla ama bu kez torun Gülbeyaz ve Kadir’in aşklarıyla bitişini anlatan müthiş bir yapımdır:img-in_lo…Zaman zaman keşke daha uzun sürseydi dediğim ancak hiçbir konuyu lastik uzatmadan ve çok izlenmesine rağmen tek sezonda ağız tadıyla sona ermesi itibariyle de takdir ettiğim ve başka yapımlarında örnek alması gereken dizidir:img-wink:…
Ama bunlardan çok daha önemlisi harika müzikleri sayesinde benim Kazım Koyuncu’yu keşfetmeme vesile olan dizidir:img-in_lo…Sırf bu yüzden bile her zaman benim kalbimde ayrı bir yeri olacaktır bu dizinin ve Gülbeyaz&Kadir aşkının:icon_sorr…Dizinin devam edip etmemesi neyse de keşke sevgili Kazım Koyuncu çok daha uzun seneler yaşasaydı ve bizler onun o müthiş müziğini dinlemeye devam etseydik:img-cray:...

**Tugce**
25-03-09, 03:20
çok güzel diziydi
şevvval sam ve nejat işler v diğer oyuncu kadro süperdi
bu dizinın bambaşka bır tadı vardı
tekrarlarını verseler keşke özledım ya:kahve:icon_whis

chaylack
21-05-09, 21:22
saat 5 te veriliyor en fena bölümlere geldiler ama saat yetmediğinde 1 bölüm yarısında veriliyor kalanı ertesi gün olsun o da güzel +en damar bölümlere geldiler onu söylemeden geçemiycem bu sabah 12.nin yarısı yayınlandı :)ben kaçıncı kere izlediğim hatırlamıyorum
pişman değilim her zaman yayınlansın ben yine izlerim:):happy0064

4ewerbrucas
22-05-09, 17:06
Her sabah izlemek için kaldığım tek dizi hala aynı zevkle izliyorum inanılmaz ölzmeişim Gülbeyaz&Kaidr:img-in_lo en güzel bölümler geldi ah ah ane ağlamıştım bu bölümlerde:img-cray: ama komik yerleri de vardı özellikle Kadir bir kere girilmez işareti asmıştı ya Gülbeyaz soruyordu
"işaretlere çok meraklı personelin dikkatine":img-hyste:img-hyste bayılırdım birbirlerine takılmalarına:img-hyste Kadir nasıl vurulmuş takliti yapmıştı:img-hyste ama şimdi en kötü bölümler geldi:img-cray::img-cray:

kusursuz
22-05-09, 17:26
Her sabah deli gibi sırf Gülbeyaz'ı izlemek için kalkıyorum.:img-hysteBenim hayatımın dizisiydi..Nejat İşler'i bu dizide tanımış ve hayran kalmıştım..
Allahım bir çifte atışmak ancak bu kadar yakışır..Hele Kadir'in karedeniz şivesiyle konuşmasına bitiyorum..:img-in_lo:img-in_lo
Şevval Sam..Sen nasıl bir yeteneksin.Gülbeyaz karekterini başka hangi oyuncu bu kadar güzel canlandırabilirdi..:icon_sorr

4ewerbrucas
24-05-09, 06:10
Bende kalkıyorum her gece Cumartesi&Pazarda veriyorlar:happy0064 Nejat İşlere bende burda aşık olmuştum:img-blush Sevgili olduklarında Gülbeyaz Kadir deyince nasıl şaşırmıştı burda Kadir diye biri mi var:img-hyste Neyse şimdi gidiyorum birazdan başlayacak:happy0064

kusursuz
26-05-09, 00:06
Bende kalkıyorum her gece Cumartesi&Pazarda veriyorlar Nejat İşlere bende burda aşık olmuştumSevgili olduklarında Gülbeyaz Kadir deyince nasıl şaşırmıştı burda Kadir diye biri mi varNeyse şimdi gidiyorum birazdan başlayacak
Ben bitiyordum Nejat'a o zamanlar.:img-in_loGerçi hala bitiyorum ama..:img-in_lo
İlk reklamlarını gördüğüm de çok önemsememiştim.Ama başladığı andan itibaren "Kadir kadiiirr" diye sayıklar oldum.:img-hysteO zamanlar liseye gidiyordum, duvarımın her köşesinde nejat İşler posterleri..:img-hyste

Adam tabi şaşırır, "Demiroğli Demiroğli" diye başını şişiriyordu cadı kız.Az çekmedi Kadir'im ondan.:img-hysteEn çok beğendiğim sahnelerden biri, ilk bölümlerde Gülbeyaz'ın kadir'in evinde sarhoş olarak, gözlerinin içine baka baka "divane aşık'ı" söylemesi..:img-blushHele "Kaldım İstanbul'larda" demiyor mu.??Kadir'in gülümsemesi de görülmeye değer.Tamam mesaj alınmıştır bakışı..:img-hyste

Birde tekneleri sürüklendiğinde Kadir'in yan teknede ki kızla konuşması.

Kadir-Kaptanın nerde.??
Kız-Kaptanı güneş yağı almaya gönderdim.
Gülbeyaz-Eyvah eyvah çattuk valla..:img-hyste

Kız-Ay dikkat et, tekneye birşey olursa Hamdiş çok kızar.
Kadir-Heee...Halatı bağla halatı..:img-hyste
Kadın:Halat mı.??O ne, ben tutamam ki..
kadir-Bak bu tekne..Bu deniz..Ama sen nesin ben anlamadım ki..:img-hyste

Ben burda Kadir'e bayılmıştım..Allahım o nasıl bir karizma, nasıl bir tatlılık.:img-in_lo:img-in_lo

G_didem
26-05-09, 16:58
Sabaha karşı mı? Niye ama ya, başka zaman mı yok:img-cray: Tv ler yaz dönemine geçtiğinde, günlük canlı yayın kadın programları kalkınca belki yine daha makul bir saate koyarlar.. Vallahi çok memnun olurum.. Çok istiyorum onları yeniden seyretmeyi:img-in_lo

dml
01-06-09, 04:10
Kanal D'nin yayın politikasını ben de yıllardır çözebilmiş değilim :)
Gülbeyaz yayınlandığı dönemde inanılmaz kısıtlı bir bütçeyle, birçok çileyle çekilmiş ve inanılmaz derecede ses getirmiş bir diziydi. Şimdiki yapım bütçeleriyle, şimdiki gibi sayfa sayfa reklamı yapılarak, forumlarda sıcağı sıcağına tartışılarak yayımlansaydı eminim Kanal D'nin bir numaralı yatırımı olurdu ama işte malesef "Efsane diziler" anketine bile sokulmadı Gülbeyaz. Tekrarı da geçen 6-7 senenin üstünden hala bu denli sevilmesine rağmen sabahın köründe, herkesin uykusunun en güzel saatinde veriliyor.. Üzücü cidden.

Neyse, Gülbeyaz'dan ve Şevval Sam-Nejat İşler çiftinden bunca senedir asla vazgeçemeyen biri olarak her sezon tekrarladığım umudumla yazın daha makul bir saatte adam gibi yayınlarlar inşallah diyeyim :img-yes:

4ewerbrucas
03-06-09, 19:15
Ben bitiyordum Nejat'a o zamanlar.:img-in_loGerçi hala bitiyorum ama..:img-in_lo
İlk reklamlarını gördüğüm de çok önemsememiştim.Ama başladığı andan itibaren "Kadir kadiiirr" diye sayıklar oldum.O zamanlar liseye gidiyordum, duvarımın her köşesinde nejat İşler posterleri..:img-hyste

Adam tabi şaşırır, "Demiroğli Demiroğli" diye başını şişiriyordu cadı kız.Az çekmedi Kadir'im ondan.:img-hysteEn çok beğendiğim sahnelerden biri, ilk bölümlerde Gülbeyaz'ın kadir'in evinde sarhoş olarak, gözlerinin içine baka baka "divane aşık'ı" söylemesi..:img-blushHele "Kaldım İstanbul'larda" demiyor mu.??Kadir'in gülümsemesi de görülmeye değer.Tamam mesaj alınmıştır bakışı..:img-hyste

Birde tekneleri sürüklendiğinde Kadir'in yan teknede ki kızla konuşması.

Kadir-Kaptanın nerde.??
Kız-Kaptanı güneş yağı almaya gönderdim.
Gülbeyaz-Eyvah eyvah çattuk valla..:img-hyste

Kız-Ay dikkat et, tekneye birşey olursa Hamdiş çok kızar.
Kadir-Heee...Halatı bağla halatı..:img-hyste
Kadın:Halat mı.??O ne, ben tutamam ki..
kadir-Bak bu tekne..Bu deniz..Ama sen nesin ben anlamadım ki..:img-hyste

Ben burda Kadir'e bayılmıştım..Allahım o nasıl bir karizma, nasıl bir tatlılık.:img-in_lo

Bende Kadir..Kadir diye sayıklıyordum o zamanlar bende şimdi sayıklıyorum ama Kadir başkaydı ben Nejat İşler orda başkaydı Gülbeyazla bakışmaları,gülmeleri hele Gülbeyazın kına gecesi olurken nasıl birbirlerine bakıp ağlamışlardı:img-cray: O şarkıyı söylediği yeri hatırlıyorum hatta en sonda bayılmıştı Gülbeyaz Kadir onu eve getirirken kısa ve net konuşcaksın demişti Gülbeyazda bayağı konuşmuştu Kadir en son "geziyordum kayboldum uykum var yatıyorum"...ay bunu ezberletene kadar canı çıkmıştı:img-hyste O replikler sanırım bu akşam canım son bölüm oynayacak..

şevvalce
04-06-09, 23:57
Ne kadar özlemişim Gülbeyaz başlığımızı;eksik olmayalım buradan...;)
ben de her sabah kalkıp izliyorum Gülbeyaz'ımı,kaçıncı izleyişim bilmiyorum.Her yayınlandıgında, ilk günkü heyecanımla hatta her bölümünü her sahnesini,repliğini virgülüne,noktasına kadar bilmeme rağmen,giderek artan heyecanımla,tarifsiz bir keyifle,zevkle izliyorum.Tabii herkesin izleyebilecegi,daha normal bir saatte yayınlasalardı,çok daha güzel olacaktı.Ama olsun,sabahın 5'inde de olsa,3'ünde de olsa saati,zamanı önemli değil her fırsatta izlerim Gülbeyaz'ımı...:)

kusursuz
05-06-09, 12:24
Bende Kadir..Kadir diye sayıklıyordum o zamanlar bende şimdi sayıklıyorum ama Kadir başkaydı ben Nejat İşler orda başkaydı Gülbeyazla bakışmaları,gülmeleri hele Gülbeyazın kına gecesi olurken nasıl birbirlerine bakıp ağlamışlardıO şarkıyı söylediği yeri hatırlıyorum hatta en sonda bayılmıştı Gülbeyaz Kadir onu eve getirirken kısa ve net konuşcaksın demişti Gülbeyazda bayağı konuşmuştu Kadir en son "geziyordum kayboldum uykum var yatıyorum"...ay bunu ezberletene kadar canı çıkmıştıO replikler sanırım bu akşam canım son bölüm oynayacak..
Nejat İşler'e olan tutkunluğum bu dizi sayesindedir..Sanırım çoğununda öyledir.Gülbeyaz'dan sonra bütün projelerni takip ettim ama hiç biri bu dizinin yerini tutmadı maalesef.:img-yes:

Süpedi o bölüm yaa.."Geziyordum, kayboldum, uykum var, yatıyorum..:img-hyste"Birde Gülbeyaz demiyor mu.??"Bir kahve içseydin Demiroğli..:img-hyste"Kadir'in ordaki gülümsemesi çok güzel..Allahım Kadir heryerde güzel zati..:img-in_lo:img-in_lo

Kına gecesinde çalan müziğe bayılıyorum ben.Çok güzel bir sahne gerçekten.

3.bölümdeki kamyon sahnesi nasıl.??:img-hyste
"İstedun da vermeduler mi?:img-hyste
"Haa yok.. Bu benim kardeşim..:img-hyste"
"Kardeşun falan değulum ben senin."
"Sus kız..:img-hyste"

Bayılıyorum bu sahneye..Birde şuraya..

G: Deee... ben onunki değulim! (kadire döner) söylesena! benimki değul desena!:img-hyste
K: tamam hayatım, sinirlenme!:img-hyste

Bir çifte kavga etmek bu kadar mı yakışır.??:kahve

G_didem
05-06-09, 18:46
3.bölümdeki kamyon sahnesi nasıl.??
"İstedun da vermeduler mi?
"Haa yok.. Bu benim kardeşim..:img-hyste"
"Kardeşun falan değulum ben senin."
"Sus kız..:img-hyste"

Bayılıyorum bu sahneye..Birde şuraya..

G: Deee... ben onunki değulim! (kadire döner) söylesena! benimki değul desena!
K: tamam hayatım, sinirlenme!:img-hyste

Bir çifte kavga etmek bu kadar mı yakışır.??

:img-hysteAy harika.. Didişmeleri muhteşemdi.. Birde sevgili olduktan sonra bayıldığım, tam ağlamaklı moda girmişken, yüzümde tebessüm oluşturan sahneleri şudur..

Teknede çay içiyorlar ve birazdan ilk kez el ele tutuşacaklar.. Herneyse işte el ele tutuşurlar ve Gülbeyaz;

- Bu ilk defa oliy, sankim kolimi hissetmeyrum:)****
(Kadir'den ses yok, sadece tebessüm ediyor.. ve yine Gülbeyaz:
- Sende konuşsana uşak:)

Tam o sırada İmdat gelir ve napacaklarını şaşırıp saçmalarlar:img-hyste (Gülbeyaz'ın elinde tülbenti var..)
Kadir: İğne oyası mı bu?:img-hyste
Gülbeyaz: Hıı evet:)
Kadir: Hıı annemde yapardı:img-hyste

Muhteşemlerrr:good:

Kanal D'nin yayın politikasını ben de yıllardır çözebilmiş değilim
Gülbeyaz yayınlandığı dönemde inanılmaz kısıtlı bir bütçeyle, birçok çileyle çekilmiş ve inanılmaz derecede ses getirmiş bir diziydi. Şimdiki yapım bütçeleriyle, şimdiki gibi sayfa sayfa reklamı yapılarak, forumlarda sıcağı sıcağına tartışılarak yayımlansaydı eminim Kanal D'nin bir numaralı yatırımı olurdu ama işte malesef "Efsane diziler" anketine bile sokulmadı Gülbeyaz. Tekrarı da geçen 6-7 senenin üstünden hala bu denli sevilmesine rağmen sabahın köründe, herkesin uykusunun en güzel saatinde veriliyor.. Üzücü cidden.

Neyse, Gülbeyaz'dan ve Şevval Sam-Nejat İşler çiftinden bunca senedir asla vazgeçemeyen biri olarak her sezon tekrarladığım umudumla yazın daha makul bir saatte adam gibi yayınlarlar inşallah diyeyim

"Efsane diziler" anketi derken? Şu kanal d'nin sitesinde oluşturduğu anketler mi bunlar? Eğer ki orda yoksa gerçekten çok ilginç.. Oysaki ben kanal d nin Gülbeyaz'ın ne denli değerli, bu kadar yıl geçmiş olmasına rağmen hala sevilerek izlenilen bir yapım olduğunun farkında olduğunu düşünüyordum.. Hatırlayın yazın tekrarlarımız yayınlanırken reytinglerimiz hiçte fena değildi.. Üstünden yıllar geçmesine rağmen, defalarca tekrarına rağmen, kaç dizi Gülbeyaz gibi sıralamalarda iyi yerlerde olabilirdi.. Dediğim gibi ben kanal d'nin en azından reytingleri göz önünde bulundurarak (nede olsa tek dikkat ettikleri kötü kavram) bunun farkında olmasını umardım.. Ama "Efsane Diziler" arasında olmaması gerçekten çok enteresann. Her türlü abidik kubidik dizisi vardır ama Gülbeyaz neden yok hakkaten anlamadım:bilmim

kusursuz
12-06-09, 16:56
:img-hysteAy harika.. Didişmeleri muhteşemdi.. Birde sevgili olduktan sonra bayıldığım, tam ağlamaklı moda girmişken, yüzümde tebessüm oluşturan sahneleri şudur..

Teknede çay içiyorlar ve birazdan ilk kez el ele tutuşacaklar.. Herneyse işte el ele tutuşurlar ve Gülbeyaz;

- Bu ilk defa oliy, sankim kolimi hissetmeyrum:)****
(Kadir'den ses yok, sadece tebessüm ediyor.. ve yine Gülbeyaz:
- Sende konuşsana uşak:)

Tam o sırada İmdat gelir ve napacaklarını şaşırıp saçmalarlar:img-hyste (Gülbeyaz'ın elinde tülbenti var..)
Kadir: İğne oyası mı bu?:img-hyste
Gülbeyaz: Hıı evet:)
Kadir: Hıı annemde yapardı:img-hyste

Muhteşemlerrr:good:
Evet o sahne de çok komik..:img-hysteİlk ele ele tutuşma..Kadir orda konuşmamasınıda ne güzel açıklamıştı.."Ben ilk kez birinin elini tutmuyorum Gülbeyaz.Bunu ilk kez yapmıyorum..Ama sen elimi tutunca mideme bir taş oturdu sanki.:img-in_lo"

edis12
22-06-09, 00:47
Evet o sahne de çok komik..:img-hysteİlk ele ele tutuşma..Kadir orda konuşmamasınıda ne güzel açıklamıştı.."Ben ilk kez birinin elini tutmuyorum Gülbeyaz.Bunu ilk kez yapmıyorum..Ama sen elimi tutunca mideme bir taş oturdu sanki.:img-in_lo"

süperdi ya
tekrarını bile izlemiştimm
ama yarım bıraktılar...
son yazısını göremedim

SagoLeRa!
22-06-09, 01:15
25.bölümün sonunda Kadir ve gülbeyaz yarışlara gitmeyecekelrdi ama sonra gitmeye kararvermişlerdi...S
onra kadir gülbeyaza...Cam kenarından ben oturucam ona göre demişti..Gülbeyazda şaşırıp bide yanyanamı oturacağuk...:img-hyste
Keşke otobüs sahnelerinide çekselerdi...:)

kusursuz
22-06-09, 15:12
süperdi ya
tekrarını bile izlemiştimm
ama yarım bıraktılar...
son yazısını göremedim
Alelacele bitti..Ve bölümleri o kadar az ki..3 sezonluk diziydi valla.:icon_sorrKıymetini bilemediler..

25.bölümün sonunda Kadir ve gülbeyaz yarışlara gitmeyecekelrdi ama sonra gitmeye kararvermişlerdi...S
onra kadir gülbeyaza...Cam kenarından ben oturucam ona göre demişti..Gülbeyazda şaşırıp bide yanyanamı oturacağuk...:img-hyste
Keşke otobüs sahnelerinide çekselerdi...:)
Evet..Kadir nasıl kendinden emin ama..:img-hysteGülbeyaz'ın aklına ilk bölümlerdeki kamyon macerası geldi heralde..:img-hyste

Taksim'de gezmeleri ve Gülbeyaz'ın Kazım Koyuncu'yla şarkı söylemesine bayılmıştım.Kadir'in bakışlar foraa..:img-in_lo

"Şu uşak saçları uzun ama burundan bizim oralara benziyii..:img-hyste"
"Kızz ben sana kimseyle konuşmak yok demedim mi.??:img-hyste"

mrv_bsr
23-06-09, 23:08
En sevdiğim dizilerden biriydi..
Tekrarlarını hiç bıkmadan izlerim,hala..:)
Özellikle Kadir&Gülbeyaz diyaloglarına bayılırdım..:img-wink:

dml
26-06-09, 19:19
Alelacele bitti..Ve bölümleri o kadar az ki..3 sezonluk diziydi valla.:icon_sorrKıymetini bilemediler..

Aslında çok da kıymetini bilemediler sayılmaz..
Evet yayınlanırken Kanal D adamakıllı sahip çıkmadı diziye, ama artık alışığız kanalların sadece belirli diziler üstüne yoğunlaşmasına, diğer dizileri ne kadar reyting getirirse getirsin. (Ya da reytingle ölçmeden ne kadar sevildiği bilinse de...)

Ama Gülbeyaz'ın devam etmemesi Kanal D'nin kararı değildi. 2003 yazında kanal hayli üstelemiş devamının gelmesi için; o yüzden 26.bölümün sonunda "Son" diye yazmaz mesela.. Ancak Şevval Sam ve Nejat İşler başta olmak üzere kadrodan birçok insan ve senaristler dizinin tadında bırakılmasından yana olduğundan birkaç kez karar değiştirdikten sonra dizinin bitmesine karar vermişler.

Hep soru işaretidir bende zaten, devam etseydi nasıl olurdu diye :) Güzel olacağından şüphem yok aslında ama bu denli özel olmasını sağlayan faktör 26 bölüm olmasıdır belki de...

kusursuz
26-06-09, 19:42
Evet yayınlanırken Kanal D adamakıllı sahip çıkmadı diziye, ama artık alışığız kanalların sadece belirli diziler üstüne yoğunlaşmasına, diğer dizileri ne kadar reyting getirirse getirsin. (Ya da reytingle ölçmeden ne kadar sevildiği bilinse de...)

Ama Gülbeyaz'ın devam etmemesi Kanal D'nin kararı değildi. 2003 yazında kanal hayli üstelemiş devamının gelmesi için; o yüzden 26.bölümün sonunda "Son" diye yazmaz mesela.. Ancak Şevval Sam ve Nejat İşler başta olmak üzere kadrodan birçok insan ve senaristler dizinin tadında bırakılmasından yana olduğundan birkaç kez karar değiştirdikten sonra dizinin bitmesine karar vermişler.

Hep soru işaretidir bende zaten, devam etseydi nasıl olurdu diye :) Güzel olacağından şüphem yok aslında ama bu denli özel olmasını sağlayan faktör 26 bölüm olmasıdır belki de...
Bence çok güzel olurdu..Nejat İşler ve Şevval Sam..Ne kadar saçmalayabilirdi ki.??Bir kere hikaye süper, karekterler harika.En azından evliliklerini görseydik, ne bileyim evdeki atışmalarını falan izleseydik.:img-grin2Bir 20 bölüm daha oynasaydı süper olurdu..Ama tabi oyuncuların kararı saygı duymak lazım.:img-wink:

G_didem
27-06-09, 20:17

Düşününce ne kadar ilginç geliyor.. Şimdi günümüz dizilerine baktığımız zaman uzatılması için neler yapılıyor.. Sırf uzasın diye her türlü saçmalığa; kanalıda, yapımcısıda, senaristide, oyuncusuda ses çıkarmıyor muhtemelen.. Ama Gülbeyaz döneminde bu olmuş demekki. Üzüleyim mi sevineyim mi bilmiyorum.. Bir yandan "belki biraz daha uzasaydı iyi olurdu" derken, bi yandanda uzasaydı belkide içimizde bu kadar özel ve güzel bir yeri olmazdı diye düşünüp iyiki bitmiş diyorum.

Eğer biraz daha uzun soluklu olsaydı nasıl olurdu, ne değişirdi bilmiyorum ve bunuda hiçbir zaman bilemeyiz.. O yüzden tek diyebileceğim; iyiki oyuncularda senaristlerde "tadında kalmasını" istemişler vede öyle olmuş:img-wink:

kusursuz
28-06-09, 16:45
bence bir sorun olmuştur
yoksa neden devam etmesin
son yazısını gören var mıı
Yok canım son yazmadı..Zaten bitip bitmeyeceği muallakta kalmıştı biraz.:kahve

Ne olursa olsun ben devam etmesi gerektiğini düşünüyorum.Ne kadar saçma diziler 3 sezon sürüyor.:img-yes:Gülbeyaz en azından bir 20 bölümü daha hakediyordu.Saçmalayacağını da zannetmiyorum.:icon_sorrEn azından arşivimiz biraz daha kalın olurdu.

Biraz daha zorlarsak, "biz bunu haketmediiiik" diye haykırmaya başlıcam..:img-hyste

mavi88
01-07-09, 16:51
aslında çok da kıymetini bilemediler sayılmaz..
Evet yayınlanırken kanal d adamakıllı sahip çıkmadı diziye, ama artık alışığız kanalların sadece belirli diziler üstüne yoğunlaşmasına, diğer dizileri ne kadar reyting getirirse getirsin. (ya da reytingle ölçmeden ne kadar sevildiği bilinse de...)

ama gülbeyaz'ın devam etmemesi kanal d'nin kararı değildi. 2003 yazında kanal hayli üstelemiş devamının gelmesi için; o yüzden 26.bölümün sonunda "son" diye yazmaz mesela.. Ancak şevval sam ve nejat işler başta olmak üzere kadrodan birçok insan ve senaristler dizinin tadında bırakılmasından yana olduğundan birkaç kez karar değiştirdikten sonra dizinin bitmesine karar vermişler.

Hep soru işaretidir bende zaten, devam etseydi nasıl olurdu diye :) güzel olacağından şüphem yok aslında ama bu denli özel olmasını sağlayan faktör 26 bölüm olmasıdır belki de...
kesinlikle kanal d kıymetini bilmedi nejat işler e bir röportajda soruyorlar dizi tutmuştu neden bitirdiniz diye cevap şu:'biz diziyi çok zor şartlarda çekiyorduk yol parasını bile kanal karşılamıyordu birde tutan bir dizi olmasına rağmen ücrette düşüş istediler bizde bitirdik' kanal d nin suçu kesinlikle olan olmuş neyse ben diziyi çok özleyenlerdenim arkadaşlar yardım edin ki tekrarlarını izleyebilecegimiz bir saatte yayınlansın eger kanal d nin sitesinde bize yazın kısmına msj gönderirsek olur bence

Roxelanne
14-07-09, 13:45
Gülbeyaz'ımı izledim bu sabah. Saat 09.25te DMax'teydi.. Ne kadar özlemişim yahu :)
Vecdi babayı kurtardıkları bölüm,nasıl da uydurduk deyip kendi aşklarını anlattıkları hani..
Süperdi süper :) :)

merve damla
04-08-09, 22:01
Ben internetten indirip izledim bazı bölümlerini.
Hayatımda izlediğim en güzel dizi bu olacak her zaman sanırım :)
İzledikçe izleyesim geliyor, gülbeyaz&kadir aşkına hayran oluyorum.

efran_albatros
05-08-09, 21:49
bu dizi böyle bir dizi işte.aradan ne kadar zaman geçti hala yerini tutmayı bırak yanından geçecek bir yapım gelmedi.
Allah ömür veririse yakında dizinin 10. yılını falanda kutlarız burda.

G_didem
04-10-09, 01:40
Çok fena Gülbeyaz aşkım kabarmış bulunmakta. Ve genelde böyle olunca kendimi hemen tüplü siteye atıyorum. Çok hoş bir sahne izledim, hemen sizinlede paylaşayım:)

Kadir: Bu durumun bi çıkmaz yarattığını biliyosun dimi? Kaçmaya kafan yatmıyor. Ailelerimizde birlikte olmamıza asla izin vermez. Napıcaz??
Gülbeyaz: Ben hala daha aileleri ikna edebileceğumize inanayrum.
Kadir: Tabi tabi.. İkna etmeye Yunus'la Taci'den başlasak 40 yaşında falan herkesi ikna etmiş oluruz:img-hyste:img-hyste Beyaz anayla Demir ağayı hiç saymıyorum tabi, onları barıştırmaya ömür yetmez:)
Gülbeyaz: Ah be Demiroğli nolacak senun bu halun, gene kulağnu tersten tutaysun:) Çözeceğumuz bir tane mesele var, ondan sonra çimseyi ikna etmeye cerek kalmayacak. Dedemle nenem arasindaki mesele. Nolduğunu bulacağuk, çözeceğuk ve herşey düzelecek..
Kadir: Doğru:img-wink:
Gülbeyaz: Oooo fikirleri hep ben bulayım, olmayı valla hee:img-hyste
:img-hyste
Kadir: Gülmee:)

s.eren
09-02-10, 18:08
şu an rahmetli kazım koyuncu toplamış aşıkları bir araya gelevra deresini söylüyor

aşk varsa şarkı da vardır....

ben ağlıyorum....

gözlerindeki karadenizde boğulmak istiyordum...olmadı bize düşen gözlerinde değil yokluğunda kaybolmakmış...:img-cray::img-cray:

mavileke
11-02-10, 01:33
tadı damağımız da kaldı derler ya..

işte tam da ondan..

çok uzayıp binbir gece masalına dönmediği iyi oldu.. ama 1 sezon daha hak ediyordu.. anlatıılan hikaye bile acelece anlatıldı... şuna da inanıyorum..Şevval sam gibi bir kalitenin olduğu dizi ne kadar uzarsa uzasın kalitesi aynı kalırdı

oysa bizler yani ben doymak isterdim Gülbeyaz'ın gözlerindeki Karadenize, Kadirin duvarlarını yıkıp o yüreğinin içine sokmak istercesine Gülbeyaza attığı bakışlara, Demir Ağayla Gülbeyaz nenenin tatlı didişmelerine..

ne oldu bilmiyorum ama, tatlı bir rüzgar gibi esti geçti.. Karadenizden bir ezgi gibi kulağımıza mırıldanıldı ve bitti..

diziden çok daha ötesi insan hikayeleri, aşk ama; katıksız aşk hikayesiydi..
şimdi zamane dizilerinin bütün öpüşme sahnelerinin hepsi Gülbeyaz ve Kadirin bir bakışması kadar sahici anlatamaz aşkı

simgeysldmr
11-02-10, 18:14
Çok hoş bir diziydi.bırakın yeni bölümleri;ne zaman tekrarını verseler sıkılmadan izlerdim.:img-in_lo Gerçekten güzel bir diziydi..:img-in_lo
Müziklerine,oyuncularına hayrandım.Keşke biraz daha devam edebilseydi.

efran_albatros
25-03-10, 21:03
hayatımın dizisi...
kaç yıl geçti, kaç kez izledim kimbilir.bıkmadan, usanmadan her seferinde sanki ilk kez izliyormuşcasına heyecanla...
hayatımda bir daha hiç bir diziye böyle gönülden bağlanmadım, bu kadar severek izlemedim.kazım koyuncu gibi bir sanatçıyı tanıma imkanını yine bu dizide buldum.
önceleri iyi ki kısa sürdü, uzattıkça uzatmadılar iyi ki diyordum.ama bu kadar kalitesiz dizi bilmem kaç sezon sürerken keşke gülbeyaz da iki sezon sürseydi en azından diyorum şimdi.hem kazım abi daha çok şarkı yapardı o zaman belki gülbeyaz için onu daha çok görme imkanımız olurdu hem de elimizde yad edecek daha çok bölüm olurdu.sevgili kamran usluer'i de öyle tabi; daha çok görmüş olurduk biricik demir ağamızı-ruhları şad olsun-
ilk izlediğim günü bile dün gibi hatırlıyorum.son bölümde içimde oluşan burukluğuda...
hayatımın dizisi işte daha ne diyeyim.

soyut?
26-03-10, 00:44
aynen ya kaç kere izlersem izleyyeim hhayr gene de bıkmıyorum sabahları euro d de veriyorlar bazen denk geliyorum 5-6.30 arası galiba ilk bölümler harika bir de sonu ortalarını pek sevmiyorum:( ama son harika
hiç sıkmaz hiç tadı kaçmaz kaçmıyor işte zaten de 25 falan verdiler bolum olarak tadında bıraktılar:D

Balca
26-03-10, 17:56
benım kota sorunum olmadıkca ızledıgım 2 dızıden bırıdır gulbeyaz...dıgerı de kesınlıkle yedıtepe ıstanbul..

halen ararım bu dızılerı...

gulbeyaz ın gozlerını bakıslarını sozlerını...

kadırın ıc gecırıslerını...

demır aga ve beyaz ana nın kavgalarını...

sımdı saat 06:00 gıbı verıyor kanal d...ama ne verme...kesıyor da verıyor...hanı o saat cok absurd...

neyse...

yıne de ızlemek ısteyenler yurtdısında olanlar takıp edebılırler...
zıra gulbeyaz 1 kere degıl 100 kere de ızlenebılır...

nurdi
05-04-10, 17:49
Hiç doğru dürüst izlemedim;izlemeyi de düşünmedim çeşitli nedenlerden ötürü,ki ilk nedeni de Şevval Sam'ı sadece solist olarak sevmem ve oyunculuğunu es geçmem...İkinci nedenim de Nejat İşler'in bana bir türlü samimi gelememesi...Bunların hepsi kişisel tercihler yani...:img-wink:

Ama bu Nisan sabahında;başka bir diziyi izlemek için,sabahın erken saatlerinde TV'yi açtığımda Kazım Koyuncu çıktı karşıma ve "Gelevera Deresi"ni söylemeye başladı sahilde...Dağıldım gittim..Ve yazmak istedim...

Galiba,artık bundan sonra bu dizi bende,sabahın seherinde şarkıı mırıldanan bir yitik bulut olarak kalacak...

Nur içinde yat Kazım Koyuncu...

shiny
05-05-10, 20:35
Hayatımda verilen her tekrarını bştan sona hiç kaçırmadan bazen günde iki kere ( bi aralar euro d arkasından dmaxte veriyorlardı) izlediğim tek dizidir .Dizinin 9 . tekrarı için arkadaşlarımı ektiğimi bilirim .Gülbeyaz bende bi çeşit hastalık bağımlılık yaratmıştırki bunu hakedende bi dizidir. :):)

Kadrosuyla senaryosuyla Gülbeyaz gerçek bi efsane dizidir. Kesinlikle çok kısa sürsede hiç unutulmadı ..Unutulamazda .

Kazım Koyuncunu mükemmel şarkıları o kadar yerinde kullanılmıştıki hala sahneler gözümün önüne geldiğinde fonda şarkıyıda duyarım

Yine verilse yine izlerim anlıyacağınız :)

Sinem90
18-05-10, 00:31
Gülbeyaz'ı çok özlüyorum. Şimdiki dizileri gördükçe bu dizinin kıymetini daha da iyi anlıyorum. Eski diziler başkaydı. Tadında bırakmak iyidir ama 26 bölüm de gerçekten çok az. 1 sezon daha devam etmesini isterdim. Keşke yeniden çekilme gibi bir durumu olsa. Gerçi Kamran Usluer'in ve Kazım Koyuncu'nun yerini doldurmak mümkün değil. :icon_sorr

dslrmnprnsi
20-05-10, 00:00
Gülbeyaz <3
Biraz önce birinin avatarında gördüm kalbim pır pır etti çok özlemişim ..
Bu yaz yine çıksa keşke tekrarları efsane diziydi ..

mavi88
24-06-10, 03:19
haftasonları saat 07.15 de tekrarlarını kanal d de veriyorlar ahhhhh be ne güzel diziydi hayatımda gülbeyaz gibib güzel dizi seyretmedim tekarını 100 kere izlemiş sahnelerini bile ezbere bilirim ama yine bi 100 defa daha izle deseler zevkle izlerim gülbeyazı özleyenler için duyurulur

New Moon
03-07-10, 22:57
D Max kanalında bugün ilk 2 bölümü verilen çok sevdiğim dizidir.Umarım sadece hafta sonları değil hafta içinde de verilir diğer bölümleri.26 bölüme neler neler sığdırılmadı ki.Hala özlemini çektiğim nitelikteki çok katili bir yapımdı.Çok tadında bırakıldı.Bende ki yeri her zaman için çok farklıdır.

denissil
16-12-10, 23:49
diziyi defalarca izlemiş olmama ragmen telefonumdan izleyebilme sansını yakaladıgım için günlerdir diziyi izliyorum ve 16.bölümdeyim..izledikçe korkar oldum..az kaldı bitecek ha bitti ha bitecek deniz üzülme..
ama elimde değil..izlemeden duramıyorum.. ve izledikçede korkuyorum..
meğer ne cok özlemişim ben Gülbeyazla Kadiri.... ne cok özlemişim Demir Ağayla Beyaz neneyi :img-cray::img-cray::img-cray:
ben böyle nasıl desem eski aşk gizemli modunda aşkları cok severim..bayada bağlanmıstım Demirle Beyaza..bide atışmalı aşkları..bayada bağlanmıştım Kadirle Gülbeyaza.. dizinin bu kadar az sürmesi cok koydu tekrarlarını izlerken bile..
ben nasıl olsa karadenizliyim.. bu diziyi babam sağolsun hiç sansım yok izlemiştim küçükken..tekrarları falanı filanı herseyini bu kadar hatırlarken tekrar tekrar yeni bölümmüş gibi izledim bütün diziyi...
dün foruma girdim okudum falan.. Demir Ağam benim gözbebeğim :img-cray::img-cray:
bu kadar geç öğrenmem ayrı koydu o başka ama Kamran Usluer'i kaybettiğimizi öğrenince bütün dünyam yıkıldı birden..mideme bi taş oturdu sanki.. belkide biliyordum da hatırlamıyordum bilinmez..ama..ne biliyim..arkadasa söledim direk bildi o mavi gözlü amca mı falan modunda
biz 15 yasındayız bişeyler hatırlarız böyle bir diziye dair ama bence daha küçükler cok sanssız izleyemedikleri için..
kendi bilgisayarıma geçince imza yapıcam bol bol..gerci hiç benim Demir Ağam ve Beyaz Ninemi görmedim ama nese.. GülbeyazKadir yeter galiba :img-in_lo:img-in_lo

$ule
20-02-11, 18:12
Özledim...
Gülbeyazı izlemeyi özledim.Ne güzel eskiden her yaz tekrarlar verilir oturur bütün tekrarları izlerdim.Ne olur tekrar yayınlansa ama kanal d diziyi hatırlamıyor sitesinde bile yok Gülbeyaz sanırım buda birdaha asla gülbeyazı tv de izleyemeyeceğimiz anlamına geliyor:icon_sorr

betüsüm
07-03-11, 03:51
gülbeyaz efsanem muhtemelen 30 dan fazla tekrarını izlediğimi hala izlemeye doyamadığım zamansız biten dizim :img-in_lo
aslında çok şey söyleyebilirim ama şuan merakım kabardığı için bu faslı kısa tutuyorum
hatırlayan bir arkadaşım varsa bana anlatırsa çok sevineceğim
5.bölümde zeyneple neşe atasel konserine kaçamak yapıyorlardı kadirde onları bulmaya gidiyordu , gülbeyaz tekneyle geçiriyordu kadiri dönüş yolunda teknede gülbeyazla kadirin çok hoş bir sahnesi vardı ne konuştuklarını hatırlayamıyorum hatırlayanınız var mı ya da o sahnenin videosu elinde olan varsa yardımcı olursa sevinirim hatta o sahnede kadir gülbeyazın yanına çıkıyordu da neşe ve zeynep bunlara ne oluyor falan diye imalarda bulunup kendi kendilerine şaşırıyorlardı çok uzattım sonuç olarak bu sahneyi bir türlü tam olarak hatırlayamıyorum anlatırsanız ya da videosu varsa bana dönerseniz çok sevinirim
çook sevgili gemi personeliii:img-in_lo:img-in_lo:img-in_lo

betüsüm
07-03-11, 04:01
5.bölümden

G: Beni şımaruk bi kiz gibi gördüğünü bileyrum. Bütün bunlaru söylersem belku.. öyle olmaduğumu anlarsun diye düşündüm.. Yani öyle düşündüm..
K: galba sana bi özür borçluyum..
G: Benden özür dilemene gerek yok ki! Git o sarı kafali sevgulunden özür dile, barışın...
K: Oya mı?!
G: ... Sevduğun değul mu?
K: Diil.. Sadece arkadaşız..
G: Aman banane canım... aranızda olanlardan... Öylesine sordum.. Yani... Muhabbet olsun diye!!
K: :)

:img-in_lo
sanırım cevabımı buldum :happy0064:happy0064 nasıl içime işlemişse o sahne yıllar sonra bile hatırlıyorum-tekrarların genelini netten izlediğimden o sahneyi muhtemelen ilk izleyişimden hatırlıyorum-ah gülbeyaz ah senin gibi dizi gelmedi bir daha hele senaryo hiç gelmedi :img-in_lo
arkadaşlar bölümlerin nereden bulabileceğimi biliyor musun
veya bu sahnenin elinde videosu olan var mı
iyice bu sahnenin obsesi oldum yardımcı olun ne olur :img-blush:img-blush
++
sevgili dml çok teşekkür ederim replikler için harikasın :img-in_lo

KIRÇİÇEĞİ
04-04-11, 12:12
Sabah uykum kaçtığı için televizyonda zap yapıyor idim bi de ne göreyim Star'da Gülbeyaz'ın ilk bölümü :img-in_lo Hemen durdum tabikisine. :) Kaç defa izledim bu diziyi bilmiyorum ama yok doyum olmuyor! Ne Kadir'e ne Gülbeyaz'a ne repliklere ne giysilere ne de diğer karakterlere! Sözü özü bir, bizi bize anlatan, sıcacık aile ilişkilerini konu alan, sevgiden nefreti; nefretten sevgiyi doğuran bir dizi Gülbeyaz. :img-in_lo

Yeniden izlemek isteyenler için; Gülbeyaz saat 8'de başlıyor. :dance: Tam bir saat sürüyor ama kısacık yane :icon_sorr 9'da da bitiyor. :img-in_lo

Kadir&Gülbeyaz Forever yanii. :img-in_lo

Sevgilerimle...

$ule
04-04-11, 17:04
Sabah uykum kaçtığı için televizyonda zap yapıyor idim bi de ne göreyim Star'da Gülbeyaz'ın ilk bölümü :img-in_lo Hemen durdum tabikisine. :) Kaç defa izledim bu diziyi bilmiyorum ama yok doyum olmuyor! Ne Kadir'e ne Gülbeyaz'a ne repliklere ne giysilere ne de diğer karakterlere! Sözü özü bir, bizi bize anlatan, sıcacık aile ilişkilerini konu alan, sevgiden nefreti; nefretten sevgiyi doğuran bir dizi Gülbeyaz. :img-in_lo

Yeniden izlemek isteyenler için; Gülbeyaz saat 8'de başlıyor. :dance: Tam bir saat sürüyor ama kısacık yane :icon_sorr 9'da da bitiyor. :img-in_lo

Kadir&Gülbeyaz Forever yanii. :img-in_lo

Sevgilerimle...
Ne kadar güzel bir haber bu
sabahları ders çalışmaya başlamadan önce gülbeyazı izlemek çok süper olacak tam bir moral kaynağı olacak :happy0064:happy0064:happy0064:happy0064
Tekrar gülbeyazı izlemek hayal gibi ya sanırım 2 senedir yayınlanmıyordu.

Kadir&Gülbeyaz:img-in_lo:img-in_lo:img-in_lo

KIRÇİÇEĞİ
05-04-11, 17:21
Sabah 8'de başlıyor demiştim ama o saatte gözlerimi açtığımda bölümü çook ilerlemiş halde buldum. :img-blush Tam saati nette yazmıyor, bilemedim yani kaçta başladığını. :img-in_lo

Bu Kadir insanı öldürür yaa :img-in_lo İstanbul yollarında Gülbeyaz'la otobüsü kaçırmaları filan komediydi gerçekten. Her fırsatta Gülbeyaz'a sarılma çalışmaları ve akabinde ''Teselli veriyoruz canım'' durumları :)

Kamyoncu abiye ''Kaderimiz bu çekeceğiz'' demesi de gözlerden kaçmadı hanii Gülbeyaz'ı çoktan kestirmiş gözüne hasbam :img-in_lo

Sarhoş olan Gülbeyaz'a kurdurmak istediği cümleler de süper ötesiydi;

''Geziyodum, kayboldum.
Uykum var, yatıyorum!'' :img-hyste

Ama Gülbeyaz ne yaptı;

''Kayboldum. Yatıyorum.
Geziyodum. Uykum var!'' :img-hyste

Tabi sarhoş olduğunda ettiği itiraflardan da daha çelimsiz bir uşak iken Kadir'i gözüne kestirdiğini de anlıyoruz efenim. :img-in_lo O utanınca dudak ısırmalarına, yüzünün kızarmasına gurban olurum senin. :img-in_lo

Yook böyle bi dizi, Kazım Koyuncu'yu da rahmetle anıyorum. :img-in_lo

$ule
05-04-11, 19:08
Sabah 8'de başlıyor demiştim ama o saatte gözlerimi açtığımda bölümü çook ilerlemiş halde buldum. :img-blush Tam saati nette yazmıyor, bilemedim yani kaçta başladığını. :img-in_lo

Bu Kadir insanı öldürür yaa :img-in_lo İstanbul yollarında Gülbeyaz'la otobüsü kaçırmaları filan komediydi gerçekten. Her fırsatta Gülbeyaz'a sarılma çalışmaları ve akabinde ''Teselli veriyoruz canım'' durumları :)

Kamyoncu abiye ''Kaderimiz bu çekeceğiz'' demesi de gözlerden kaçmadı hanii Gülbeyaz'ı çoktan kestirmiş gözüne hasbam :img-in_lo

Sarhoş olan Gülbeyaz'a kurdurmak istediği cümleler de süper ötesiydi;

''Geziyodum, kayboldum.
Uykum var, yatıyorum!'' :img-hyste

Ama Gülbeyaz ne yaptı;

''Kayboldum. Yatıyorum.
Geziyodum. Uykum var!'' :img-hyste

Tabi sarhoş olduğunda ettiği itiraflardan da daha çelimsiz bir uşak iken Kadir'i gözüne kestirdiğini de anlıyoruz efenim. :img-in_lo O utanınca dudak ısırmalarına, yüzünün kızarmasına gurban olurum senin. :img-in_lo

Yook böyle bi dizi, Kazım Koyuncu'yu da rahmetle anıyorum. :img-in_lo

Ben starın yayın akışına baktımda 7:45 yazıyor yayın saati olarak bende açtığımda bölüm baya ilerlemişti.
Bugün 3. bölüm yayınlandı.başından itibaren izlemedim ama bölümün hepsini ezbere bildiğim için rahat rahat yorum yapabilirim:icon_whis

Önce bölümün başından başlayayım Gülbeyazın dağbaşında kaldım ne edceğum ben diye ağlanırken kadirin ona sarılmaya çalışması çok güzeldi:img-in_lo
http://img593.imageshack.us/img593/2343/glbeyaz31000101760.jpg (http://img593.imageshack.us/i/glbeyaz31000101760.jpg/)

sonrasında kamyoncunun söyledikleri Gülbeyazın tepkileri,Gülbeyazın tepkilerine Kadirin karşılıkları çok tatlıyıdı(Tamam hayatım:img-blush)
Kadirin kamyonda ''aslında ben bunun ablasını kaçırmak için girmiştim eve ama bu yapıştı ayğıma ille beni kaçır'' diye atıp tutması süperdi
Bir yandanda meraklı amcanın (adnı unuttum şimdi) beyaz anaya bu ikisi kaçtı demesi beyaz ananın otobüsü geri döndürmesi dönerken Gülbeyazın otobüsü görmesiyle '' aha bizim otobüs en öndede nenenm duriyi''demesinin üstüe kadirin '' otobüsü kullansaydı şaşmam he:img-hyste'' demesi çok komikti.

en sonunda kamyoncunun kadire bu kiz çok cadıymış sana bizim köyden ağzı var dili yok bi kız bulalım demesin üstüne gözleri hep gülbeyazdan yana olarak kaderimiz bu çekicez artık demesi otobüste meraklı amcanın ''niye kaçırdın kızı'' diye sorup kadirinde ''asıl o beni kaçırdı bak sana şuna,namusumu nasıl temizleyecem ben giti gençliğim gitti'' demesi beni benden aldı. VE sonunda İstanbula gelirler
Daha bölümün yarısına kadar bile gelmedim ve yazacak çok şeyim var ama çıkmak durumundayım :( Of ne güzel bi dizisen ya izlerken çok mutlu oluyorum kendimi bir başka hissediyorum
Keşke daha uygun bir saatte yayınlansa haber öncesi falan olsa rahat rahat izlerdim ne güzel

KIRÇİÇEĞİ
06-04-11, 18:22
Ben starın yayın akışına baktımda 7:45 yazıyor yayın saati olarak bende açtığımda bölüm baya ilerlemişti

Evet yayın akışı doğru canım, sabah evdekilerin ''Gülbeyazz'' dimeleriyle zorla açtım gözlerimi, 07:45'te başlıyormuş. Uyandırma taktiğini buldu evdekiler 'Gülbeyaz' denince tirink açıyorum gözlerimi :)

Of ne güzel bi dizisen ya izlerken çok mutlu oluyorum kendimi bir başka hissediyorum

Ben de bi değişik oluyorum izlerken.:img-in_lo Bide ben daha önceden izlediğim dizileri yeniden izlemeye başladığımda, replikleri, karakterleri, olayları filan resetlediğim için daha bi zevk alıyorum malum boşuna ünlenmedim balık hafızalıyım diye hakkını veriyorum yani. :img-hyste

Kadir adamım yaa ''Yine başlıyoruz'' diyerekten baş belası olarak gördüğü Gülbeyaz ile yeni maceralara atıldı:img-hyste Deniz Yıldızı'nı son anda durdurdular az daha restoranta çarpıyordu.:) O değil de kıyıdaki amca ile teyze tanıdık gelince daha bi kopmalık durumdu bu sefer Gülbeyaz da katıldı esprilere ''Hee bak bu üzerimdeku da gelünlük'' :img-hyste Yalnız Kadir cidden Bruce Willis gibi kurtardı Gülbeyaz'ı :img-in_lo

Demiroğullarının da İstanbul'a demir atmasıyla başka bi cümbüş başladı İstanbul halkının ''Bi bunlar eksikti'' ''Bu ne yaa açılış yapıyolar'' bilmem ne türündeki tepkileri süper ötesi :img-hyste Kadir bi de kolonya tuttu yaa müşterilere, Gülbeyaz ''Hee baktım kolonya tutarken bi damla bile damlatmadin iyisin bu işte'' dimesi :img-hyste

Oya denilen hatuna uyuz oluyorum :img-beee: İzlediğim her defasında da olmaya devam ediyorum çok tutarlı gördüm kendimi :img-eat:

Gülbeyaz sigorta sigorta diye diye polisin aklına getirdi ve kızcağızın arabası bağlandı! Tüüh tüüh nasiii üzüldüm bak şinci :img-beee:

Bu bölümde Taci, Yunus ve Hami üçlüsü üzdü beni yaa:icon_sorr Uyum problemi yaşıyolar ve çok sahici o sahneler. Gerçek hayattan bir kesit gibi...

Neyse Gülbeyaz ve Kadir açısından hüzünlü bitmiş olsa da, farketmez. Devamı gelecek nasıl olsa :img-in_lo

Son sözümü Kadir'in repliği ile yapıyorum;

''Bu deniz... Bu tekne... Ama sen nesin ben bilmiyorum ki!'' :img-hyste

efran_albatros
06-04-11, 18:56
yaaa, gülbeyaz oluyor demek sabahları, 07.45'te başlıyor hem de.( teşekkürler kırçiçeği, sen söylemesen hiç bilemeyecektim ). o saatler benim tam kalkıp aheste aheste hazırlandığım saatler, odamdaki tv'den açar izlerim kahvaltı yaparken.valla çok güzel oldu bu, çok sevindim.:img-in_lo

yorumlara bakacak olursak daha yeni başlamış, çok bir şey kaçırmamışım neyse ki...kadir'le gülbeyaz'ın birbirinden eğlenceli maceralarından ikisini kaçırmış bulunuyorum, ama neyse kalanlara bakacağız...:icon_sorr

benim için en eğlenceli maceraları emlakçılı olan ile otostop çektikleri bölümler :img-hyste, birini kaçırmış bulundum, ama gülbeyaz'ın vasattı bile diyebileceğimiz bir tek bölümü olmadığından ötürü ( ehem ehem :img-in_lo ) bir şey kaçırmış sayılmam.kısa süren, ama bu süre zarfında her bölümü benim için sinema filmi kıymetinde bölümlerle izleyicisi gözünde çok ayrı bir yere yerleşerek biten gülbeyaz.şimdiki dizilere bakıyorum da, nasıl uyumuyorum ekran başında kendime hayret ediyorum...:icon_whis

ama gülbeyaz var madem, ben 07.30'dan kalkarım artık her sabah...:happy0064

$ule
07-04-11, 14:00
bugün yine çok güzel bir bölümdü biraz 5. bölümden biraz 6. bölümden izledik.
Yavaş yavaş bizimkiler birbirlerine alışmaya başladılar.Ama bir şey farkettim kadir gülbeyaza bakarken gözlerinde bir ışık oluyıor sanki parlak parlak bakıyor:img-in_lo.Daha öncede çok güzel bakıyordu ekran karşısında eriyordum ama bu kez izlediğimde daha bi değişikti.

Bara Zeynep'i almaya gittiklerinde kapıdaki görevlilerin Gülbeyazı içeri almayınca Kadirin bir anda adamlara yumrukla daldı ikisine yerle bir edip gülbeyaza iyimisin diye sorduğu o anlık sahne benim en favori sahnelerimden biri gerçi sonunda Kadir tek yumrukla duvara yapıştı ama olsun. İçeride Gülbeyazın sürekli konuşup kendini haklı çıkarmaya çalışırken Kadir arkadan deli işareti yapması süperdi iyi kurtadı olayı.

Zeynep'i alıp geri dönerlerken Kadirle Gülbeyazın arasında geçen konuşma çok hoştu.

KIRÇİÇEĞİ
07-04-11, 14:27
şimdiki dizilere bakıyorum da, nasıl uyumuyorum ekran başında kendime hayret ediyorum...

Sevgili efran_albatros, o soruyu ben de çok soruyorum kendime ama yapacak bişi yok. Yine de bu sene Trt 1 farkını konuşturmaya başladı diyebilirim. Gülbeyaz gibi ailecek izlenebilecek türde dizileri ardı arkasına sıraladılar. Leyla ile Mecnun, Gülbeyaz tadında bi dizi olabilir. =) Hem eğlenceli, hem de romantik :) Yine de mazideki diziler gibi tat bırakmıyorlar orası ayrı. :img-in_lo

Ama bir şey farkettim kadir gülbeyaza bakarken gözlerinde bir ışık oluyıor sanki parlak parlak bakıyor.Daha öncede çok güzel bakıyordu ekran karşısında eriyordum ama bu kez izlediğimde daha bi değişikti

Bugün ben de farkettim bu durumu. =) Zeynep'i almaya gittikten sonraki dönüş konuşmasında farkettim hem de. Gülbeyaz ''Kadir'in bir derdi daha vardır bilirim. Dalıp dalıp gider denizlere. Kasabadan kaçıp İstanbol'a gelmiştir ama şimdi kasaba İstanbol'da'' diyerek Kadir'i tee küçücükken izlemeye başladığını, O'na değer verdiğini hissettirdiğinde Kadir'in gözler öyle bir parlıyordu ki offf didim offf :img-in_lo

En sevdiğim bölümlerden birisiydi bugün bölüm. Kadirle Gülbeyaz'ın bar maceraları filan komediydi :img-hyste Ama daha çok malzeme almaya gittikleri anlarda Kadir'in Gülbeyaz'a İstanbul'u gezdirdiği sahneleri seviyorum. Ve bir adet kırmızı gül. :img-in_lo Birlikte gezmeleri, Gülbeyaz'ın her gittiği yere kusur bulması :) Yine başlarını Gülbeyaz sayesinde belaya sokmaları ve tanıdık amca ve teyzeyi yine görmeleri :img-hyste ''Sizi görmeden gerdeğe girmeyeceğuz merak etme'' :img-hyste Gülbeyaz'ın Kazım'la şarkı söylemesi. :img-in_lo :icon_sorr

Ve Kadir'in itirafı; Sen hayatıma girdiğinden beri başım beladan kurtulmuyor. Ama iyi ki böyle oluyor. Sen olmasaydın hayatım nasıl olurdu bilmiyorum. :img-in_lo

Bir de karakoldaki sahneler süperdi. =) ''Aşk'ı koyunca tüm boşluklar doluyor'' Kadir'den zeka fışkırıyor yahu :img-in_lo :) Gülbeyaz ''Seninle benum aramda bişiler olması ne kadar imkansuzsa nenemle deden arasında olması da imkansuz Demiroğlu. Aslunda imkansuz diyecedeğum da uzun yoldan söyledim'' :) Ah be yavrum onlar arasında olan her ne ise sizdeki durumda aynı be yaa :img-in_lo :img-hyste

Oya geldi yine ortalık karıştı :img-beee: Tükaka Oya :865323

Gülbeyaz ve halasının konuşması her defasında aynı derecede etkiliyor beni. Özellikle ''Ha bide baban var yaa o anneni çok sevmiş idu. Biraz kambur durayi ya işte o annenin uçup gitmesinin eseridir'' :img-in_lo Aşkı, sevgiyi bundan daha iyi anlatabilir miydi ki??? :img-in_lo

$ule
07-04-11, 14:58
Bugün ben de farkettim bu durumu. =) Zeynep'i almaya gittikten sonraki dönüş konuşmasında farkettim hem de. Gülbeyaz ''Kadir'in bir derdi daha vardır bilirim. Dalıp dalıp gider denizlere. Kasabadan kaçıp İstanbol'a gelmiştir ama şimdi kasaba İstanbol'da'' diyerek Kadir'i tee küçücükken izlemeye başladığını, O'na değer verdiğini hissettirdiğinde Kadir'in gözler öyle bir parlıyordu ki offf didim offf :img-in_lo
Gülbeyaz Kadiri küçüklüğünden beri gözüne kestirmiş olabilir mi acaba:icon_whis:img-wink: hmm olabilir bence

Yine başlarını Gülbeyaz sayesinde belaya sokmaları ve tanıdık amca ve teyzeyi yine görmeleri :img-hyste ''Sizi görmeden gerdeğe girmeyeceğuz merak etme''
''tanıdık sesler duyayrum'' kapı açılır ve meraklı amcaya göre bir türlü kaçamayan iki aşık içeri girer.Kadir '' tanıdık yüzler görüyorum'':img-hyste haha Keşke sonlara doğruda dizzide olsalardı.

Ve Kadir'in itirafı; Sen hayatıma girdiğinden beri başım beladan kurtulmuyor. Ama iyi ki böyle oluyor. Sen olmasaydın hayatım nasıl olurdu bilmiyorum. :img-in_lo
Uff resmen ilanı aşkya bide sonuna seni seviyorum deseydi o an Gülbeyazın hiç itiraz edeceğini sanmıyorum.

Oya geldi yine ortalık karıştı :img-beee: Tükaka Oya :865323

Gülbeyaz ve halasının konuşması her defasında aynı derecede etkiliyor beni. Özellikle ''Ha bide baban var yaa o anneni çok sevmiş idu. Biraz kambur durayi ya işte o annenin uçup gitmesinin eseridir'' :img-in_lo Aşkı, sevgiyi bundan daha iyi anlatabilir miydi ki??? :img-in_lo
Oya nerden çıktıya ya ne güzel araları şeker gibiydi onun yüzünden şimdi Gülbeyaz kadire tavır alır.Gülbeyaz da kala kala kazıma kalır önce Oya sonra BAşak kadir de bi boş durmuyo ki. hayır demesini öğrenemedi uşak kim ne derse olur tamam:img-tomat

KIRÇİÇEĞİ
08-04-11, 13:12
Gülbeyaz Kadiri küçüklüğünden beri gözüne kestirmiş olabilir mi acaba

Olabilir bence de :img-in_lo

Bu bölüm çok güldüm yaa bizim tanıdık teyzeyle amca yine sahnelerdeydi üstelik teknedeydiler ve tekne kadın-erkek savaşı oldu resmen :img-hyste :img-hyste Akşam Gülbeyaz'ın duyduklarını halasına söylemesi ise ayrı komediydi :img-hyste

Gülbeyaz Kadir'e çok çektirdi be yaa :img-in_lo Aynı şeyi Kadir de kendisine yapacak sandı ama ıggıı yapmaz, yapabilemez ''Ben senin oynadığın oyunu oynamıyorum Gülbeyaz bugün olmadığı gibi yarın da olmayacak'' :img-in_lo Vee an gelir Gülbeyaz kendine yenilerek uykuya dalar ve Kadir bu ana şahit olur; Böyle çok zararsız görünüyorsun. :img-in_lo

Kadir ve Gülbeyaz'ın kapışmalarının ardından Gülbeyaz'ın içini denize dökmesi ve Kadir'in de Gülbeyaz'ın resmine bakıp saydırması süper ötesiydi ''Ükelaa'' ''Cadıı'' :img-hyste Hee usta teftişe geldiğinde öyle demeyudunuz amaa ''Gülbeyaz hayatımda tanıdığım en uzlaşmacı insan, en şeker insan'' ''Haa ben de tam oni diyeceğudum ağzimdan aldin Demiroğli'' :img-hyste

Kadir'i fırında gören Gülbeyaz'ın tepkisi on nümeraydı ''Sabah uyandum. Yüzümü yıkadum. Dişlerimi fırçaladum. Taci'yi uyandıracağidum kıyamadum. Evden çıktum.Fırına geldum. Demiroğlini gördum.'' :img-hyste Para yerine tokat yeterli diyen Kadir'i yirim ben hem de çıtır gevrek gibi :img-in_lo :img-hyste

Vee Yenerler olaya dahil olur. :) Bayılıyorum Maviş ve tayfasına. :)

Kazım da olaylara dahil oluyor hemi de yararsuz enişte sayesinde, tükaka enişte diyorum :img-beee:

Veee Oya gider :dance: :img-hyste

Bu arada Tahir ve Kadir'in Gülbeyaz hakkında konuştukları sahnede Tahir Kadir'in sözünü kesip durmasaydı Kadir neler şakıyacaktı ama bırakmadı hasbam! Neymiş ''Gülbeyaz'ı yeni tanıyormuş!'' Neymiş ''Eziyet ediyormuş ama öyle değilmiş'' yirim seni yaa yine çıtır gevrek gibi :img-in_lo :img-hyste

nuro
08-04-11, 14:48
Gülbeyaz'ın ve Kadir'in ayrı ayrı kaptanlığını izledik.Yine eğlenceli yine komik sahnelerdi.Gülbeyaz'ın her bir karakterini ne kadar özlemişim ..

Kadın-erkek dayanışması.Feminist teyze neydi öyle ya.Kadınların bir tarafa erkeklerin bir tarafa ayrıldığı sahnede koptum.Bu kadar ileri gittiler.Sevgililer,70lik dedeyle teyze ayrıldı ya birbirinden.

Gülbeyaz'ın kaptanlığında Kadir'e deyim yerindeyse işkence yapması,onu ezmesi tam seyirlikti.ne kadar Gülbeyaz'dan taraf olsam da Kadirciğim'e de acımadım değil.O da haklı.Onun diğerler gibi olmadığını bir türlü kabul edemiyor Gülbeyaz anlamıyor.Bunu da Kadir'in kaptanlığında gün boyu temizlik yaparak ödemiş oldu.Halbuki Kadirciğim ona iş yaptırmıcaktı hiç..Gülbeyaz'ın konuşmasıyla dalga geçen kaba müşteriye Kadir'in lazca "biz bole konişiyruk" diyerek Gülbeyaz'ı koruması çok huştu..:img-in_lo

Kadir'in doğum günü.Ali Kemal'le Kazım'ın yaptığı tatsız sürpriz..Gülbeyaz'ın arada kalmış hali.Kadir'in kıskançlığı.Böyle olunca gözü hiçbir şey görmüyor.kırıcı oluyor.Nitekim kaptan köşkünde fazla ileri giderek hediye olarak tokat yedi Gülbeyaz'dan.Gülbeyaz da sanki fazla meraklıydı.Kadir'in ağzından Oya ile ilgili laf almaktı niyeti.

Evdeki doğum günü kutlaması da çok güzeldi.Demir Ağa'nın herkesten önce d.gününü kutlaması,Kadir'in pastayı "üff" lemesi...

Tahir'in askerden dönüşü her ne kadar göstermese de içinde olduğu bunalım..Neşe ile tanışması.. give peace a chance :img-wink:
Taci'nin Yener'le arkadaşlığı ve futbolda yükselişinin ilk adımları..Yener'i ayrı seviyorum.Sosyete kızına olan aşkı,bitmek tükenmez enerjisi,esprileri...çok başka bir karakter.

Demir Dğa'nın Gülbeyaz'ı okula gittiğini öğrenir öğrenmez peşine düşmesi.Çocukların hala okul hayatına alışamamaları.Sonra demir Dede'nin Gülbeyaz'a seni affediyorum demesi..Sanki suçlu Gülbeyazmış gibi.Olayın iç yüzü tam belli olmadığı için hala bu inatlaşmalar.

Fırından ekmek almaya gelen Gülbeyaz ve Kadir sahnesi yine mükemmeldi.
-Kaç para?
-2 tokat yeterli..:img-hyste

$ule
10-04-11, 20:26
Yaşasın Kadın Direnişi :img-hyste :img-hyste :img-hyste

Ay Gülbeyaz ne alemsin sen ya ekran başında resmen kahkahalara boğuldum. Resmen sevgililer,kaç yıllık evli kişiler ayrıldı.Kdir ne kadar bunaldıysa bu durumdan Gülbeyaz o kadar zevk aldı. Zavallım Kadir Gülbeyaz yetmezmiş gibi birde Bizim meraklı amcayla teyze , bir de feminist abla çıktı başına ama ohhh olsun sen misin Gülbeyazın gözünün içine baka baka Yanın arabasına binip giden karşılığını böyle alırsın işte.
Ertesi günKadirin kaptanlığında ise bıra eziyet etmeyi Kadir korudu Gülbeyazı en başta dinleseydi GÜlbeyaz Kadiri bütün gün gün eziyet çekmek zorunda kalmıyacaktı.

Ve akşam ki doğum günü partisi şu yarasuz enişte Kazımı d. partisine getirmese ne iyi olacaktı.Oya zaten Kadirden ağzının payını alıp gidecekti ama Kadir kıskaçlık yaptı.Ah be Kadir Gülbeyaz senin ayağına kadar gelmiş bak dikkat et Gülbeyaz bir Demiroğlunun ayağına kadar gelmiş konuşmaya çalışıyor bir güzel söz söylesen iş bitecek ama sen diiyosun:

'' Aşağı in eğlen çocukla bugün benim doğum günüm''

Yersin öyle tokadı hakettin sen o tokadı. Tokattan sonraki halleri de çok komikti fırında Gülbeyazın nedar diye sorupta Kadirin iki tokat yeterli demesi ayrı bir komikti.teknede gülbeyazın kendi kendine Kadirin Gülbeyazın fotğrafına bakarak konuşmaları çok tatlıdı ardından Tahirin gelipte seni kurtarmaya ordu yetmez demesi durumu net olarak açıklıyordu.

NOT: ta Gülbeyazın yayınlandığı sırada sanırım adı şaka gibi olan ve sanırım sema öztürkün sunduğu bir program vardı.Orada Gülbeyazın bu tokat sahnesinin kamera arkasını gösteriyorlardı. o programı çok aradım nette ama bulamadım elinde olan varsa yada herhangi bir kamera arkası görüntüleri elinde olan varsa bana gönderebilirmi benim Gülbeyazla ilgili televizyonda gördüğüm sayılı haberlerden biriydi dediğim gibi çok aradım ama bulamadım :( :img-cold:

KIRÇİÇEĞİ
11-04-11, 13:06
Sabahları uyandığımda ekran karşısında umut dolu Gülbeyaz'ı, zeka fışkıran halleriyle Kadir'i izlemek ne kadan güzel Yarabbim :img-in_lo

Bu bölümün kurgusuna bayılıyorum ben yaa :) Gülbeyaz ve Kadir Miço'nun peşine düştükleri halde, geride kalanların ''Kadir ve Gülbeyaz kaçmış'' cümlesine inanmaları ve her birinin Kadir&Gülbeyaz'ı görmeleri ve kendince yorumlamaları hüperr ötesi :img-hyste En çok Demir dede ile Beyaz nenenin gördüklerine kopuyorum :img-hyste Gülbeyaz diyor ya bide ''Aramız iyiyken nenemler geliiyii, aramız kötüyken Halit usta gelii bi gün bi şaşıracaz yanlış oynayacaz o olacak'' :img-hyste

Kadir'in ilk başta Gülbeyaz ile küslüğü devam ettirirken ''Girilmez'' tabelasını kaptanlık köşkünün kapısına asması kopmalıktı yaa :img-hyste Bu uşağın zeka fışkıran hallerine bayılıyorum işte yaa :img-in_lo

Çocukların haline üzülen Gülbeyaz ne kadan şekerdi üle :img-in_lo Kadir'in ''Ağlıyo musun kız?'' repliği ise off diyorum yaa. Ben bu Kadir'in Gülbeyaz'a 'Kız' diye hitap etmesine bayılıyorum. :img-in_lo Böyle çok naif, sıcacık, içten hissettiriyor o kelime. Normalde bana öyle hitap edilmesinden nefret ederim ama söyleyene bakacaaiisuun sanurum :img-in_lo :img-hyste

Kadir ve Gülbeyaz hakkında duyulanlardan sonra üzülen Kazım neden dokunmuyor acaba bana? :whistle2

Bu bölümün son sahnesi de favorilerim arasında. Kadir'in vurulduğunu düşünen Gülbeyaz telaşlanır, üzülür, korkar ve en sonunda ağlar :img-in_lo Kadir zekisi de role devam eder ve Gülbeyaz'ı daha fazla korkutur. Ama sonra işi şakaya vurur. Vurur vurmasına ama içte gizlenen duyguların bi nevi dışa çıkışıdır bu sahne o sebepten severüm pek çooh :img-in_lo

Yeni başlık için teşekkür ederim ehlocan'ım :img-in_lo

Sevgülerümle bye

chaylack
11-04-11, 23:59
yeni başlık hayırlısı olsun yeniden yayınlanması ayrı bi güzel oldu sabah kalkar kalkmaz izlyince güne ayrı bir neşe kaynağı oluyor her bölümü ayrı bir güzel :)
numaradan vurulma ölme kadir ölme beni bırakmaa ühüüüü:img-in_lo:img-hysteyaaa yine aynı heyecanla izledim o sahneye sanırım yarın sabah rüya sahnesini izliycez :img-in_loçok güzel yaa özleişim didişmelerini
bi replik vardı koptum gülbeyaz:demiroğluna varacağuma damdan atlar yere varurum :img-hystepavyon sahnesi grup dniz feneri gecelerinizin aydınlığı:img-hyste

$ule
12-04-11, 14:05
Bölüm ilk olarak Kadirin vurulma yalanıyla başladı sabah sabah kahkahalara boğuldum ya meğer içinde neler biriktirmiş Kadir sırf ''Karadenizin en hızlı kaptanı sensin'' lafını duymak için bu yapılırmı Gülbeyaza nasılda ağladı üzüldü zavallım. ''gitme Kadir gitme, ölme '' derken ne kadar da samimiydi:img-in_lo.Kadir numarayı bitiripte ayağa kalktığında Gülbeyazın şaşkınlığı görülmeye değerdi.
Ve en sonunda Vecdi baba geldi.Geldi de onların gerçek duygularını öğrenmiş olduk.:img-in_lo Gülbeyazın rüya sahnesi ise çok tatlıydı:img-in_lo o ne güzel bir rüyadır ama en güzel tarafı o rüyanın ertesi gün gerçek olması gerçi sonu aynı olmadı ama olsun.
Kazıma gelince ise yavaş yavaş olaya dahil oluyor Kadirle Gülbeyaz geri gelince bittin sen Kadir diye söylenmesi çok itici idi:img-tomat.Çok merak ediyorum Eğer kahveye girerken yarasuz enişte tutmasaydı onu ne yapacaktı gidip dövecekmiydi Kadiri ki hiç sanmıyorum.Neyse kazımla ağzımızın tadını bozmaya gerek yok bu kısa süreli mutluluğun tadını çıkaralım nede olsa yarından itibaren Başak diğer adıyla çalı süpürgesi:img-hyste:img-hyste diziye dahil olacak ve sinir katsayım iyice yükselecek:img-beee:

crash3
12-04-11, 14:34
Sağol :) Of çok erkenmiş ya gece tekrarı falan yok mu? :) Ben çok severdim Gülbeyazı ya izlemeden bile yorum yapabilirim bölümlerin hepsi aklımda o derece :)

nuro
12-04-11, 19:18
Yine sabah sabah beni kahkahalara boğdu..Kadir'in Gülbeyaz'ı kandırdığı yerde kalmıştık.En sevdiğim sahnelerden biridir.Kadir'in kolunu bir sağa bir sola koyuşu,yere yatarkenki hali gözümün önünde hala.Gülbeyaz'ın ölma Kadir ölma diye yalvarışı çok tatlıydı.Duygular açığa çıkmış oldu bu oyun sayesinde.

İmdat'ın iki aile tarafından paylaşılamaması çok komikti.Vecdi Babalı bölümleri izledik bu bölüm.Hayat kurtarmak adına dur bir de bizim aşkımızı dinle diyen Kadir'in "Ben bu gözlerde bütün Karadeniz'i gördüm" şeklinde devam eden cümlesi mükemmeldir.Sonra yine Gülbeyaz'ın Kadir hakkındaki düşüncelerini sıralayışı..

Kız Kulesi sahnelerini de tek geçerim.Öncesinde Gülbeyaz'ın rüyası sonra bu rüyanın gerçek oluşu harikaydı.Rüyadaki Yeşilçamvari konuşmalara bittim diyebilirim.

Demir Dede ve Halit Kaptan sahnesini gözlerim dolarak izledim.Nihayet Halit Kaptan da çözdü meseleyi.Öğreniş şekli bir hayli hüzünlü oldu.Demir Dede'nin Gülbeyaz cama çıkacak mı acaba diyerek beklemesi kaldı mı böyle aşık dedirtti.

KIRÇİÇEĞİ
13-04-11, 12:07
bi replik vardı koptum gülbeyaz:demiroğluna varacağuma damdan atlar yere varurum :img-hyste

:img-hyste :img-hyste Gülbeyaz'ın bu tarzdaki repliklerine kopuyorum ben zaten dee çook büyük laflar ediyor yaa :img-hyste Aşık olunca yutuyor tüm sözlerini :img-in_lo :img-hyste

Bugün bölüm yoktu. :icon_sorr Dürüye'nin Güğümleri vardı. :hıh Devam bölümleri gelmeyecek mi acaba? Bu nasıl bi yayın anlayışıdır yaa :img-beee:

$ule
13-04-11, 14:41
Ağlamak istiyorum ya:icon_sorr
Ne güzel her sabah izliyordum bu güğümler nerden çıktı. Off madem tamamını yayınlamayacaktın neden umutlandırdın nasıl bir yayıncılıktır bu anlamıyorum :img-tomat

paçiii_melos
18-04-11, 11:35
herkese merhabalar arkadaşlar :)

bende sabahları sizler gibi izliyordum ama geçen hafta birden vermemeye başladıklarını görünce çok üzüldüm. ne güzel izliyordum. Ki ben şu ana kadar olan gülbeyazın tüm tekrarlarını izliyorum. en sevdiğim dizilerden ....

düriye'nin güğümlerinden sonra umarım gene verirler.
star'a mail falan attınız mı ?

$ule
04-06-11, 12:37
Bugün milliyet gazetesinde gördüm gülbeyazın yeni bölümleri çekilmesi planlanıyormuş haberi olan var mı acaba doğrumu bu doğruysa muhteşem olur :happy0064:happy0064:happy0064:happy0064:happy0064 :happy0064:happy0064:happy0064:happy0064:happy0064

KIRÇİÇEĞİ
05-06-11, 22:28
star'a mail falan attınız mı ?

Ben mail atmıştım. Cevap da vermişlerdi. Söylediklerimi dikkate alıp, kanala ileteceklerini filan yazmışlardı. İletmemişler dimek ki yayınlamadılar :865323

Bugün milliyet gazetesinde gördüm gülbeyazın yeni bölümleri çekilmesi planlanıyormuş haberi olan var mı acaba doğrumu bu doğruysa muhteşem olur :happy0064:happy0064:happy0064:happy0064:happy0064 :happy0064:happy0064:happy0064:happy0064:happy0064

Yoook artık diyorum. :) :img-in_lo Haber doğru mu bilmiyorum ama böyle bişi olursa çok güzel olur, şukela olur, tadından yinmez bi yemek olur, doya doya izlenip, doya doya sofradan kalkılır vs. yani inşallah doğru bi haberdir demek istiyorum amin. :img-in_lo :)

efran_albatros
06-06-11, 00:48

ne düşüneceğimi bilemedim şimdi, hem çok isterim böyle bir şeyi, hem de en kıymetli, en sevgili dizim olduğundan ötürü korkuyorum açıkçası.
kazım koyuncu ve kamran usluer'in vefatı ile yeniden çekilmesi hâlinde dizide oluşacak ve kapanması imkansız boşluk beni en çok düşündüren :icon_sorr...

ama bir yandan da bana göre nejat işler'i nejat işler yapan, tam anlamıyla bütünleştiği, aştığı, coştuğu roldü 'kadir demiroğlu', onu yeniden o melankolik, sevimli halleriyle izlemek çoook isterim :img-in_lo.şevval sam ise yaş aldıkça daha bi' güzelleşen, kendini bulan bir hanım zaten.velhasılı yüreğimi hop ettirdi bu haber.
ama başta dediğim gibi çok büyük, yeri doldurulamayacak eksikliklerle yola çıkacaklar zaten eğer haber doğruysa, o yüzden bi' fazlasına tahammülüm yok.özer kızıltan oturmalı yine yönetmenlik koltuğuna muhakkak, bu proje herkesten ve her şeyden önce rüya işçileri'nindir, onların kaleminden çıkmayacaksa hiçbir kıymeti yok nazarımda bu işin...

yani iş nejat işler'le, şevval sam'ı tekrar yan yana getirmekle bitmiyor, özellikle rüya işçileri hususunda çok net tavrım, onlar olmadan olmaz.biricik dizimi gidip 'el'lerin kalemine teslim etmesinler, istemem :img-beee:...

ve ayrıca şevval&nejat olmayacak yeni isimlerle bir proje düşünülüyorsa hiiiç zahmet etmesinler, tutmaz, tutsa dahi aslının yanında cılız bir taklit olarak kalır, ileri gidemez.gidemez zira nejat işler'den gayrı kadir'i kimseye yakıştıramam, alternatifi yok, bütünleşti ve devleşti bu rolle. şevval sam'ın yumuşacık sesiyle ruhumuza işlediği türküleri, çakır gözleri olmadan gülbeyaz diye bir şey zaten olamaz...

öyle, epey büyük handikapları olacak eğer yeniden kolları sıvarlarsa, hayırlısı bakalım...

$ule
07-06-11, 16:12
içimden bir ses başlasa keşke çok özledim diyor,:img-blush ama diğer bir ses başlamasın dokunmasınlar Gülbeyaz'ıma diyor.
keşke bunun bir orta yolu olsa :icon_sorr

nuro
07-06-11, 17:34
Haberi görünce ben de çok sevindim.Fakat yeni oyuncularla çekilmesi gündemdeymiş galiba.Fox'da olucakmış.Yapımcı Asis..

Zaten Kazım Koyuncu ve Kamran Usluer'in yokluğu,Gülbeyaz Ninenin ÖBGZ'de oluşu,diğer oyuncuların şu an başka dizilerde oynaması ile eski kadro tamamlanamaz bence.Böylesi güzel olur mu bilemiyorum.O sevdiğimiz Gülbeyaz olmaz ama onun tadında bir şey olabilir.Yalnız başrol oyuncularının Şevval Sam ve Nejat İşler olması şart.

Z€hRaa
09-06-11, 21:43
Dizinin farklı oyuncularla devam etmesi mi ?
Of yani.
Şöyle adam gibi karadeniz dizisi yaptınız da biz mi izlemedik ya..
Gülbeyaz'ımızı katletmelerine ne gerek vardı :img-in_lo
Umarım yalan haberdir.

$ule
18-06-11, 11:42
bugün yine Gülbeyazla ilgili haber vardı gazetede. iki oyuncu belli olmuş.
Yıldız Kültür ve Arif Erkin oynayacakmış. :icon_sorr beyaz ana ve demir ağa olacaklar sanırım.

ayrıca Kadir ve Gülbeyaz yerine yeni kişiler oynayacakmış. çok kötü oldum ya e ozaman neden tekrar çekiyorlar ki.madem yeni bir kadro kuruyorlar o zaman yeni bir senaryo ile çıksınlar yola.:img-tomat

ben rüya işçileine mesaj attım facebooktan ama cevap vermediler. yoksa olarda mı olmayacak bu işte?:icon_sorr

ehlocan
18-06-11, 12:35
Yıldız Kültür ve Arif Erki,n çok sevdiğim çok değerli isimler ama yani ne gerke vardı Gülbeyaz'ı tekrar çekmeye :( İlla çekeceklerse devamını çekselerde onca değerli kayıptan sonra iç burkucu olsada daha kabul görür bir durum. Öyle yada böyle bu dizi çekilecek orasından eminim artık :(

$ule
19-06-11, 14:08
Gülbeyaz Belli Oldu

Ekranlara geri dönmeye hazırlanan Gülbeyaz'da başrol oyuncular belli olmaya başlıyor.

Asis yapım tarafından hazırlanan dizide, yine proje tasarımını Tomris Giritlioğlu'nun üstlendiği Her Şeye Rağmen adlı dizinin başrol oyuncusu Gülcan Arslan'ın oynayacağı iddia ediliyor.

Her Şeye Rağmen dizisi 9. bölümünde sezon finaline gitmişti. Başrolü başka bir diziye transfer olursa, bakalım sezonun parlayamayan işlerinden olan Her Şeye Rağmen'in yeni sezonda akıbeti ne olacak?

nasıl bir şey bu yaa çok saçma , çok çok saçma bir durum:icon_sorr

nuro
19-06-11, 14:18
Eğer Gülbeyaz'ı o kız oynayacaksa dizi başlamadan biter benim için.Kendisi Her şeye Rağmen'de çok kötü bir oyunculuk sergiliyordu..Bana göre..

Gülbeyaz'ın yeni oyuncularla çekilecek olması hiç iyi olmadı.
Sevgili ehlocan'ın da söylediği gibi devamı niteliğinde bir şey çekilseydi çok daha yerinde olabilirdi.

Dilekçi_Dilosh
27-06-11, 12:54
Sina Koloğlu dünkü yazısında "Gülcan Arslan ve Nejat İşler" yazmış
Kadir yine Nejat mı olacak?
O zaman Gülbeyaz da Şevval Sam olsun. :icon_sorr

Diziyi neden tekrar çekiyorlar ki ... :icon_sorr
Devamı niteliğinde olsaydı dediğiniz gibi daha iyi olurdu.

chaylack
28-06-11, 00:46
nejat işler dizilerde yer almıycağını söylemişti uzun bir zaman önce öbgz de meral çetinkaya ali kaptanı vurdu yoksa gülbeyaz için mi ayrılmaya niyetlendi filanda aliyi vurdu bu 1
2. şöyle bişey düşündük arkadaşlarla bence bu dizinin devamı niteliğinde olsa nejat işlerin sürekli oyuncusu değilde konuk oyuncu olarak yer alıcağını düşünüyorum yeni kızında gülbeyazla kadirin kızı olduğunu düşünüyorum silbaştan yapmak yerine hikayeyi biyerlere bağlamalılar kaldı ki bunu başka bi başlıa daha yazmıştım ülkemizde gsf den mezun olmuş yada okuyan ne yazarlarımız var ki acayip hikayeleri olanlarda vardır mutlaka neden farklı hikayeler kullanılmıyor da eskilerin üzerine gidiliyor

yeni oyuncularına bol şans diliyorum eğer gerçekten hayata geçirilcekse proje ama yine de bi kazım koyuncu,kamuran usluer ve diğer oyuncuları olmadan başka bişey olcak illa ki aynı hikaye olcaksa içim burkuldu ne diyim:icon_sorr

$ule
23-07-11, 17:04
arkadaşlar yeni haberer var milliyet tv ekinde kadir rolü için gökhan tepeyle görüşülüyormuş. gülbeyaz rolü içinse gülcan arslandan vaz geçilmiş sanırım. çünkü rojda demirer ve survivor merve oflaz düşünülüyormuş.:img-beee::img-beee:

eda_07
30-07-11, 15:07
Yoook artık diyorum. :) :img-in_lo Haber doğru mu bilmiyorum ama böyle bişi olursa çok güzel olur, şukela olur, tadından yinmez bi yemek olur, doya doya izlenip, doya doya sofradan kalkılır vs. yani inşallah doğru bi haberdir demek istiyorum amin. :img-in_lo :)

ah ah çiçeğim o kadroyla devam edererse ki imkansız .....
bana sorarsan hiç ellemesinler ölesiye güzel bidiziyi batırmasınlar mümkünse ....
ilaki dizi yapmak istiyolar yeni bişeyler yapsınlar ya
biri çıkıyo selvi boylum al yazmalımı dizi yapar biri çıkar gülbeyazın devamını çeker bi kere babaanne öyle bir gecer zaman ki de oynuyor ....

nejat işler ile şevval sam yoksa ben hiç izlemem...
gökhan tepe ile merve oflaz oynayacakmış istemiyorum ....
güzel bi diziydi demek istiyorum ve ölede hatırlamak istiyorum çok istiyolarsa tekrarlarını haberlerden sonra koysunlar eminim çoook güzel reyting alır yeni bölümlerin çekilmesinede gerek yok diyorum illaki çekeceklerse aynı kadroyu istiyorum ...
yeni dizi çektilermi dede ile nine ölmüş olarak çekecekler bunuda buraya yazıyorum....

efran_albatros
30-07-11, 15:56
Kadir için Gökhan Tepe, Gülbeyaz içinse Rojda Demirer ve Merve Oflaz'a teklif götürülmüş:blink: ...Hey güzel Allah'ım! Saçmalıyorlar, resmen saçmalıyorlar, zaten sevdiğim bir yapım şirketi değil Asis.Daha doğrusu az çok takip ettiğim dizilerinin hepsinde genel bir samimiyet eksikliği ve başrol seçiminde de kendini gösteren bir sunilik var, hayır anlamıyorum nereden icap etti şimdi bu...Mersin-Antakya hattında çeksinler yine dizilerini, Karadeniz e nereden el attılar şimdi..Olmayacak belli bir şey, nedir bu şimdi?

Cast şu haliyle yeterince içler acısı ve dizinin alacağı şekli aşağı yukarı gösteriyor..Nejat İşler'den bahsediyoruz bir defa, Nejat İşler harika bir oyuncudur veya değildir, karakter oyuncusudur veya değildir, hepsi tartışılır, hepsi görecelidir ( ha bana kalırsa çok iyi bir karakter oyuncusudur ayrı) ama kimsenin itiraz edemeyeceği bir nokta var ki, Nejat İşler ''salaş, melankolik, kalbi kırık, boşvermiş adam'' rollerini fevkalede güzel oynar.Kadir de tam böyle bir adamdır ve Nejat İşler başarıyla canlandırmıştır Kadir Demiroğlu'nu, sevdirmiş, en önemlisi inandırmıştır.Şimdi sen gideceksin Gökhan Tepe'ye, oyuncu bile olmayan, çoğu popçunun adet yerini bulsun diye araya bir-iki de dizi attırdığı bir camianın mensubu olan (bana göre) bir adama bu rolü vereceksin...Bu eeeeen baştan ölü doğan bir projedir demenin farklı bir yoludur sadece.

Gülbeyaz konusu daha da içler acısı, Merve Oflaz için diyecek laf bile bulamıyorum,kadın oyuncu değil daha ne diyeyim, Rojda Demirer'in ise rahat ve gözü yormayan bir oyunculuğu var ama (ki Geniş Ailede beğenerek izledim), yine Gülbeyaz karakteri için çok yanlış bir seçim.Gülbeyaz kasabada büyümüş, erkeksi tavırları olan, başına buyruk bir kızdır esasında dizinin başında, yavaş yavaş atar üzerinden erkek çocuğu gibi hallerini ve sen bu karakter için burun estetiği yaptırmış ve bu çok bariz olan, fazlasıyla feminen bir oyuncuya teklif götürüyorsun.Bu ölü doğan bir projedir demenin başka bir yolu daha!..

Yahu, ne diyeceğimi şaşırdım hepten.Caanım diziyi, sevenleri için hep özel kalacak, hiç eskimeyecek olan bu kıymetli diziyi hangi aklı evvel verdi Asis yapımın eline onları da tebrik etmek gerek.Her şey para oldu artık dizi sektöründe ne yazık ki, yeni hikayeler üretmek, orijinal işler yapmaya çabalamak televizyon dizilerini terk eden kavramlar artık.Yapımcılar beleşçi, senaristler beleşçi..Gülbeyaz benim için özeldir, ne zaman izlesem içimi sıcacık yapan, hem gülümseten hem kederlendiren, çok samimi ve her şeyin para ve rating olmadığı dönemde çekilmiş bir dizidir.Sanırım yapımcıların iştahını da bu yüzden kabarttı.Bugün Gülbeyaz, yarın Süper Baba ( öyle bir şey olsa, Fiko'yu da Cansel Elçin'e oynatır bu Asis demedi demeyin), sonra Yedi tepe İstanbul, E sonra nereye kadar, Ay Yapım'da beri yandan Al Yazmalım'ın canına okuyacak.. Nereye kadar?...Yapamıyorsunuz işte, aldığınız, adını, yazarını kullanarak nemalandığınız hiçbir eseri/filmi/diziyi hakkını vererek çekemediniz, niyetiniz bozuktu çünkü, samimiyet yoktu çünkü ve biz de bunu hep hissettik...

eda_07
30-07-11, 18:12
Kadir için Gökhan Tepe, Gülbeyaz içinse Rojda Demirer ve Merve Oflaz'a teklif götürülmüş:blink: ...Hey güzel Allah'ım! Saçmalıyorlar, resmen saçmalıyorlar, zaten sevdiğim bir yapım şirketi değil Asis.Daha doğrusu az çok takip ettiğim dizilerinin hepsinde genel bir samimiyet eksikliği ve başrol seçiminde de kendini gösteren bir sunilik var, hayır anlamıyorum nereden icap etti şimdi bu...Mersin-Antakya hattında çeksinler yine dizilerini, Karadeniz e nereden el attılar şimdi..Olmayacak belli bir şey, nedir bu şimdi?

Cast şu haliyle yeterince içler acısı ve dizinin alacağı şekli aşağı yukarı gösteriyor..Nejat İşler'den bahsediyoruz bir defa, Nejat İşler harika bir oyuncudur veya değildir, karakter oyuncusudur veya değildir, hepsi tartışılır, hepsi görecelidir ( ha bana kalırsa çok iyi bir karakter oyuncusudur ayrı) ama kimsenin itiraz edemeyeceği bir nokta var ki, Nejat İşler ''salaş, melankolik, kalbi kırık, boşvermiş adam'' rollerini fevkalede güzel oynar.Kadir de tam böyle bir adamdır ve Nejat İşler başarıyla canlandırmıştır Kadir Demiroğlu'nu, sevdirmiş, en önemlisi inandırmıştır.Şimdi sen gideceksin Gökhan Tepe'ye, oyuncu bile olmayan, çoğu popçunun adet yerini bulsun diye araya bir-iki de dizi attırdığı bir camianın mensubu olan (bana göre) bir adama bu rolü vereceksin...Bu eeeeen baştan ölü doğan bir projedir demenin farklı bir yoludur sadece.

Gülbeyaz konusu daha da içler acısı, Merve Oflaz için diyecek laf bile bulamıyorum,kadın oyuncu değil daha ne diyeyim, Rojda Demirer'in ise rahat ve gözü yormayan bir oyunculuğu var ama (ki Geniş Ailede beğenerek izledim), yine Gülbeyaz karakteri için çok yanlış bir seçim.Gülbeyaz kasabada büyümüş, erkeksi tavırları olan, başına buyruk bir kızdır esasında dizinin başında, yavaş yavaş atar üzerinden erkek çocuğu gibi hallerini ve sen bu karakter için burun estetiği yaptırmış ve bu çok bariz olan, fazlasıyla feminen bir oyuncuya teklif götürüyorsun.Bu ölü doğan bir projedir demenin başka bir yolu daha!..
Yahu, ne diyeceğimi şaşırdım hepten.Caanım diziyi, sevenleri için hep özel kalacak, hiç eskimeyecek olan bu kıymetli diziyi hangi aklı evvel verdi Asis yapımın eline onları da tebrik etmek gerek.Her şey para oldu artık dizi sektöründe ne yazık ki, yeni hikayeler üretmek, orijinal işler yapmaya çabalamak televizyon dizilerini terk eden kavramlar artık.Yapımcılar beleşçi, senaristler beleşçi..Gülbeyaz benim için özeldir, ne zaman izlesem içimi sıcacık yapan, hem gülümseten hem kederlendiren, çok samimi ve her şeyin para ve rating olmadığı dönemde çekilmiş bir dizidir.Sanırım yapımcıların iştahını da bu yüzden kabarttı.Bugün Gülbeyaz, yarın Süper Baba ( öyle bir şey olsa, Fiko'yu da Cansel Elçin'e oynatır bu Asis demedi demeyin), sonra Yedi tepe İstanbul, E sonra nereye kadar, Ay Yapım'da beri yandan Al Yazmalım'ın canına okuyacak.. Nereye kadar?...Yapamıyorsunuz işte, aldığınız, adını, yazarını kullanarak nemalandığınız hiçbir eseri/filmi/diziyi hakkını vererek çekemediniz, niyetiniz bozuktu çünkü, samimiyet yoktu çünkü ve biz de bunu hep hissettik...

bu yoruma imzamı atıyorum noktasından virgülüne kadar katılıyorum...
şuana kadar yeniden uyarlanan dizilerden filmlerden hiç biri
gülbeyaz ve selvi boylum al yazmalım kadar içimi acıtmadı.....
bunlar çok çok güzel projelerdi va maalesf heba edecekler....

şimdiki senaristlerde hazıra konuyolar kimse kafa patlamıyoki yeni projeler için ....bakın bakalım yeni bişeyler üretin izleniyomu izlenmiyomu...
korkarım ki yarında biri çıkar süper baba ile ikinci baharıda devam ettirirler ben buna hiç şaşırmayacam....
kimbilir belki gülbeyaz içinde bazı manyak hayranlar mail atmıştır devamını çek,in diye oda tahmin edememiştir neşat işler ve şevval sam belki oynayamayacaklar ekibi bi araya getirmek zor olacak...
merve oflaz olsun rojda demirer olsun acaba karadeniz türkülerini nasıl söyleyecekler herhalde yapımcılar bunu düşünememişlerdir...
mersin antakya hatında çevireceklermiymiş eee güneşi bol hem tatil hem iş nerde hangi yapım yerinde yapılmışki, mardin de çekilen diziler dışında hepside uydrmasyon yapıyolar becere bilseler içim yanmaz....
yazacak okadar çok şey var da neyse....

KIRÇİÇEĞİ
31-07-11, 20:52
ah ah çiçeğim o kadroyla devam edererse ki imkansız .....
bana sorarsan hiç ellemesinler ölesiye güzel bidiziyi batırmasınlar mümkünse ....

Ablam ben o yorumu yaptığımda aynı kadroyla devamı çekilecek sandıydım, ne bileyim böyleee kadroyla yeni baştan çekeceklerini. :icon_sorr Üstelik diziyi de Asis yapım üstlenmiş! Hani şu insanların duygularıyla oynayan, gereksiz yere senaryoyu uzatan, klasik sahneleri defalarca yeniden çektiren, seyircilere armağanları kaşıkla verip cefasını kepçeyle geri alan, böylee samimiyetten uzak yapım almış yani. :img-beee: :icon_sorr İçler acısı bi durum bu!!!

Aynı diziyi yeniden çekmenin bi esprisi yok! Gidip orjinal espriler bulsunlar mümkünse! Ve orjinal konular, senaryolar!!!

Gökhan Tepe'yi şarkıcı olarak severim ama Kadir rolü ile asla! Rojda'yı da oyuncu olarak severim ama Gülbeyaz olarak asla!!! Yol yakınken geri dönsünler, vazgeçsinler diyeceğim ama Asis yapım paranın kokusunu almasaydı bu yola başvurmazdı, Gülbeyaz'ın sırtından para kazanacaklar! :865323 En kayganından muz kabuğu ve en kuvvetlisinden de nefret yani! :img-tomat

$ule
14-08-11, 18:32
yazdıklarnız o kadar doğruki . biliyorum hep bu kötü haberleri ben verdim ama bir tane daha kötü haber verek zorundayım .

yeni kadir kutsi olmuş ve merve oflazda teklifi kabul etmiş.:img-cray:

suri06
16-08-11, 00:46
Kutsi bi nebze iyi ama
Merve Oflaz mı yaaaa:img-beee:
ya birileri sesimizi duysun ya bu efsane dizi bıraksınlar böyle kalsın
Lütfen lütfen merve oflaz olmasın ya bu dizi hiç mi hiç tutmaz ben söyleyim

*SuLe*
17-08-11, 01:06
Gözlerime inanamıyorum.:blink::blink:Biri şaka desin,Biri beni sarssın bir şey yapsın.Kutsi mi Merve mi? aSis yapım hiç mi mantıklı düşünemiyor acaba ? Yaptığı projelerin çoğu kaldırılmışken bu saçmalığa başlamadan son vermeleri gerekmiyor mu ? Yeni bir hayal kırıklığı daha yaşamak istiyorlarsa buyursunlar ama sokaktan geçen insan bile "Yapmayın!Bu dizi tutmaz" diyebilecek muhakeme yeteneğine sahipken çok mu mantıklı bir yapımcının bunu yapması...Ellemeyim efsane diziye.:icon_sorr

Oyuncuları görünce direkt dublaj geliyor aklıma.Şevval Sam'ın doğallığı ve o şiveli konuşmasından sonra dublajı kaldırabileceğimi sanmıyorum ki zaten izleyeceğimi de sanmıyorum.Hiç mi internetteki tepkileri okumuyorlar..:img-tomat

Yapmayın,etmeyin lütfen Asis Yapım:img-tomat:img-tomat

volkan_ebru
21-09-11, 23:06
Gülbeyaz :img-in_lo:img-in_lo:img-in_lo:img-in_lo:img-in_lo:img-in_lo
Hayatım boyunca en sevdiğim dizi.Bugün bile ilk izlediğim hisleri taşırım hala :img-in_lo Oyusunsularıyla konusuyla çok özel :)
Oyunculardan söz etmişken kamran usluer ve kazım koyuncuya Allah rahmet eylesin.Demir ağa rolünde kamran usluer harikalar yaratmıştır.Muzur,sevimli,tonton yeri gelince aksi ihtiyar rolü çok güzeldi.Kazım koyuncunun müziklerine söylenecek laf yok zaten toprakları bol olsun :icon_sorr
Bu arada bişey itiraf edeyim nejat işlere bu dizide aşık oldum.:img-eat:
Gülbeyaz ve kadir zaten benim için efesane bir çift her sahnelerini bayılarak izledim.Bide hatırlayan olurmu bilmiyorum ama tahir ve neşe arasındaki bir sahnede beni çok etkilemiştir.Tahir deniz kenerında otururken birden neşe gelir konuşurlar tahirin bir elinde taşlar vardır.neşeyle konuşurlar,sonra tahir arkadaşız değil mi? der.neşe elini tahirin elinin üstüne koyar tahirin elindeki taşlar düşer elini pantolonuna silip neşenin elinin üstüne koyar.Bu sahneyi neden yazdığımıda söyleyeyim hemen işte böyle basit temiz saf aşklar anlatıyordu.Böyle samimi ve içten bir diziydi beni için :img-in_lo
Uzun lafın kısası gülbeyaz hiç unutmayacağım bir dizi :img-wink:

volkan_ebru
30-09-11, 22:27
Bugün radyoda şevval samdan "ben seni sevduğumu"türküsünü dinledim.Eskilere daldım.Ne muhteşem bir diziydi.Hala Gülbeyaz gibisi gelmedi,gelmezde :img-in_lo

~YaSo~
23-10-11, 02:23
Hariha bir diziydi ilk izlediğimda daha 12 yaşında falandım bu kadar sevmemiştim tabi sonra 15-16 yaşlarımda tekrarlarına denk geliyordum onu izlemiştim büyük bir zevkle şimdi 19 yaşındayım aralıkta 20 olucam ve internetten tekrar bütün bölümlerini 3 günde bitirdim.Hayatım boyunca şüphesiz en sevdiğim dizi oldu Gülbeyaz.Nejat İşler'e o zamanda aşıktım şimdide aşığım :) Keşke aynı ekiple tekrar başlayabilse ama çok zor :(

edis12
16-02-12, 01:49
dizi çok güzeldi ya...
tekrarları kaç kez yayınlanırsa yayınlansın yine izlerim de...
ama başka kadroyla çekilmesin..
hep böyle kalsın..

sevn21
20-02-12, 13:12
star tvde eski dizileri yayınlıyorlar öğlen kuşağıznda. perşembe çemberimde gül oyaya başlıyacaklar umarım ondan sonrada gülbeyazı verirler. kaç sene oldu gülbeyazı izlemeyeli artık çok özledim. :icon_sorr

betüsüm
22-08-12, 03:41
keşke gülbeyaz 100 bölüm çekilseymişte tekrarlarını izlerken bile tadı damağımızda kalmasaymış
ps: başka hiçbir dizi saçmalasada 100 bölüm sürsün demem sadece gülbeyaza özel bir durum
++
netteki bölümleri eksik tekrarlarda bazı kısımları çıkarmışlar çekenlerde öyle çekmiş mecburen
eksiksiz bölümleri elinde olan ya da site bilen varsa bana ulaşırsa çok sevinirim:)
mesela 5.bölümde atasel mevzusundan sonra teknede gülbeyazla kadirin bir konuşması vardı o sahneyi hiçbir yerde bulamıyorum:(

betüsüm
24-08-12, 16:43
arkadaşlar dizifilm aşk oyunun telif haklarını almış tüm bölümleri ekleyecek eski dizileri ve dönemin fenomen dizilerini almaya başladığına göre Gülbeyaz'ı da alır belki admine hep beraber istek yapalım diyorum tek tek değil ama herkes yazarsa dikkate alabilirler diye düşünüyorum ne dersiniz?

kbr4
13-05-13, 16:54
iki günde başından kalkmadan bitirdim diziyi bi kez daha ve yeniden aşık oldum :) Çoook tatlılardı be keşke daha uzun çekilseydi

asslli
07-01-14, 04:23
Yine bir sınav haftası ve ben yine Gülbeyaz'ın başındayım..Artık saymayı bıraktım kaçıncı kez izlediğimin,kaçtı çünkü ipin ucu...Her seferinde de şaşırıyorum nasıl sıkılmadan izliyorum,yüzüncü kez izlediğim sahnelere nasıl aynı tepkileri verebiliyorum,bu nasıl bir iş,bu nasıl bir başarı..Bir de o tepkileri üstünkörü de vermiyorum,gayet içten bir şekilde oluyor bu..Kadir'i arkasında bırakıp Kazım'ın arabasına doğru giderken Gülbeyaz resmen içim açıyor hem Gülbeyaz'a hem de Gülbeyaz'ın arkasından öylece bakan Kadir'e..Sonra Kadir'e yüzünce kez tekrar kızıyorum,altı üstü gitme,seni seviyorum diyeceksin.Bu kadar zor mu?Bir de anlayış bekliyorsun diye..Sonra durup bir kendime geliyorum,Aslı diyorum bir sonrakinde de bu tepkiyi vereceksin biliyorsun değil mi..Ve gülümseyip tekrar devam ediyorum..İyi ki yapmışlar bu işi,iyi ki bu oyuncuları izlemişiz..Haa bir de şuan 16.bölümü izliyorum da..Zeynep'in bilbordlarda ki reklamı..Tahir'in bir bilbordun bir ailesinin arasında gidip gelmesi,hoplayıp zıplaması..Sonra ellerinde boya taksilerin peşinde koşması..Ne güzel diziydin sen Gülbeyaz..Aslında ne güzel dizisin demek daha doğru herhalde..

efran_albatros
07-01-14, 22:42
Yine bir sınav haftası ve ben yine Gülbeyaz'ın başındayım..Artık saymayı bıraktım kaçıncı kez izlediğimin,kaçtı çünkü ipin ucu...Her seferinde de şaşırıyorum nasıl sıkılmadan izliyorum,yüzüncü kez izlediğim sahnelere nasıl aynı tepkileri verebiliyorum,bu nasıl bir iş,bu nasıl bir başarı..Bir de o tepkileri üstünkörü de vermiyorum,gayet içten bir şekilde oluyor bu..Kadir'i arkasında bırakıp Kazım'ın arabasına doğru giderken Gülbeyaz resmen içim açıyor hem Gülbeyaz'a hem de Gülbeyaz'ın arkasından öylece bakan Kadir'e..Sonra Kadir'e yüzünce kez tekrar kızıyorum,altı üstü gitme,seni seviyorum diyeceksin.Bu kadar zor mu?Bir de anlayış bekliyorsun diye..Sonra durup bir kendime geliyorum,Aslı diyorum bir sonrakinde de bu tepkiyi vereceksin biliyorsun değil mi..Ve gülümseyip tekrar devam ediyorum..İyi ki yapmışlar bu işi,iyi ki bu oyuncuları izlemişiz..Haa bir de şuan 16.bölümü izliyorum da..Zeynep'in bilbordlarda ki reklamı..Tahir'in bir bilbordun bir ailesinin arasında gidip gelmesi,hoplayıp zıplaması..Sonra ellerinde boya taksilerin peşinde koşması..Ne güzel diziydin sen Gülbeyaz..Aslında ne güzel dizisin demek daha doğru herhalde..

Gülbeyaz ın nasıl bir büyüsü, nasıl bir başkalığı var, tam olarak sırrı nerede, neden öyle bambaşka bir iş, ben henüz çözebilmiş değilim...Bir hafta on gün kadar önce de kardeşim dürttü durdu beni, hadi izleyek, hadi izleyek diye de aslında hiç havamda olmadığım halde iyi madem dedim, ama sonra da bir oturdum pir oturdum başına, kafam nerelerde gezerse gezsin jeneriğini sonuna kadar izlemem bile yetti Gülbeyaz evrenine dibine kadar bulanmama, sorunlarım sıkıntılarım eşiğin ardında kalıverdi birden...

Sanki ilk defa izliyorum, repliklerine kadar manyaklar gibi ezbere bilen ben değilim, her izleyişimde nasıl bu kadar hevesli, iştahlı olabiliyorum onu da bilmiyorum...Bir değil, iki değil, beş on falan da değil, artık unuttum sayısını..Ama televizyonda yayına girdiği ilk bölümü ile başına oturduğumu ve biteli 11 sene olduğunu düşünürsek, çok kereler izledim çoook...Lakin yine de az sanırım, her izleyişimde yeni detaylar yakalayabiliyorsam, her izleyişimde yeni bakış açıları keşfedebiliyorsam, her izleyişimde farklı karakterlere yakın duruyorsa haklılık payım aslında benim bu dizi ile işim bitmemiş daha, daha kapanmamış hesabımız besbelli...

Üstelik o kadar eski bir dizi olmasına rağmen hiç de çağın gerisinde bir iş değil ya Gülbeyaz, belki de en çok buna şaşkınım..Genelde çok sevdiğim eski diziler şimdi izlediğimde bazı teknik konularda gönlüm razı gelmesede ister istemez gözüme batabiliyorken, Gülbeyaz da böyle bir punduna asla düşmüyorum, düşemiyorum...Bilakis şimdi izlediğim, daha gerçeği kafam götürdükçe tahammül etmeye çalıştığım yeni diziler ne kadar çiğ, ne kadar olmamış, ne kadar sakil ve özensiz onu görüyorum...Ve bir kere daha hayran kalıyorum her detayından emek, ihtimam akan bu zarif projeye...

asslli
09-01-14, 02:58
Gülbeyaz ın nasıl bir büyüsü, nasıl bir başkalığı var, tam olarak sırrı nerede, neden öyle bambaşka bir iş, ben henüz çözebilmiş değilim...Bir hafta on gün kadar önce de kardeşim dürttü durdu beni, hadi izleyek, hadi izleyek diye de aslında hiç havamda olmadığım halde iyi madem dedim, ama sonra da bir oturdum pir oturdum başına, kafam nerelerde gezerse gezsin jeneriğini sonuna kadar izlemem bile yetti Gülbeyaz evrenine dibine kadar bulanmama, sorunlarım sıkıntılarım eşiğin ardında kalıverdi birden...

Sanki ilk defa izliyorum, repliklerine kadar manyaklar gibi ezbere bilen ben değilim, her izleyişimde nasıl bu kadar hevesli, iştahlı olabiliyorum onu da bilmiyorum...Bir değil, iki değil, beş on falan da değil, artık unuttum sayısını..Ama televizyonda yayına girdiği ilk bölümü ile başına oturduğumu ve biteli 11 sene olduğunu düşünürsek, çok kereler izledim çoook...Lakin yine de az sanırım, her izleyişimde yeni detaylar yakalayabiliyorsam, her izleyişimde yeni bakış açıları keşfedebiliyorsam, her izleyişimde farklı karakterlere yakın duruyorsa haklılık payım aslında benim bu dizi ile işim bitmemiş daha, daha kapanmamış hesabımız besbelli...

Üstelik o kadar eski bir dizi olmasına rağmen hiç de çağın gerisinde bir iş değil ya Gülbeyaz, belki de en çok buna şaşkınım..Genelde çok sevdiğim eski diziler şimdi izlediğimde bazı teknik konularda gönlüm razı gelmesede ister istemez gözüme batabiliyorken, Gülbeyaz da böyle bir punduna asla düşmüyorum, düşemiyorum...Bilakis şimdi izlediğim, daha gerçeği kafam götürdükçe tahammül etmeye çalıştığım yeni diziler ne kadar çiğ, ne kadar olmamış, ne kadar sakil ve özensiz onu görüyorum...Ve bir kere daha hayran kalıyorum her detayından emek, ihtimam akan bu zarif projeye...

Gerçekten de çok farklı Gülbeyaz..Çok vardır favori dizilerim,bazen oturup onları da izlerim ama sadece belirli karakterleri izlerim,atlarım bazı sahneleri..Ama Gülbeyaz da hiç de öyle olmuyor..Önce jenerik izlenir..Acaba sadece Kadir Gülbeyaz'a mı baksam derim ama öyle olmaz hiçbir zaman..Gayet bütün bölümü izler çıkarım..Atlayamam bile sahneleri,elim gitmez..Diğer diziler bir yana Gülbeyaz'a bir yana benim için..Kısa ve öz oluşu deniyor hep,ben de diyorum bu sırrın nedenlerinden biri olarak..Ama 100 bölümde olsa o karakterler asla saçmalamazdı sanki gibi geliyor..Altı sağlam karakterler,altı sağlam hikayeler..

Elbette dediğiniz gibi her izleyişte aynı tepkileri veriyorum dedim ama olayları algılayışımız değişiyor..Yani dizi ilk yayınlandığı zamanlar ben orta okuldaydım..Akıl fikir Kadir'de..Yok öyle güldü,yok böyle güldü..Yok Gülbeyaz onu dedi,yok bunu dedi,çocukluk..Sonra sonra diğer hikayelere de daldık tabii..

Çok güzel bir noktaya değinmişsiniz..Zamanın gerisinde kalmadı hiç gerçekten de..O hikaye şimdi de geçebilir..Memleketini bırakıp büyük şehre göç eden ailelerin durumu..Aile reislerinin iş meselesi..Çocukların okuldaki sorunları..Haa zamanın gerisinde kalan belki de sadece aşk bu dizide..Artık dizilerde de gerçek yaşamda da yozlaşan şeyler insanların hisleri,duyguları..

Sömestrda oturup baştan izleyeceğim ve hatta her bölümü de yorumlayacağım,daha iki gün önce izledim biraz ama şuan konuşunca çok fena izleyesim geldi..

asslli
19-01-14, 05:44
Nejat'ın yoğun bakım haberini alınca Gülbeyaz'a sarılasım geldi..Ben hep Kadir'i Nejat'la özdeşleştirmişimdir..İzleyeyim dedim,belki evrene pozitif enerji gönderirim..Eğer Nejat'a bir şey olursa bilmem ki nasıl izlerim ben bu diziyi tekrar..Önce Kazım Koyuncu sonra Kâmran Usluer sonra Savaş Akova..Onları izlerken bile boğazım düğümlenirken...Üzgünüm,çok üzgünüm..21.bölümü izledim şimdi,gitmekten vazgeçen bir Kadir vardı..Umarım sen de gitmekten vazgeçersin Nejat..Vazgeç ve diren ne olur..