PDA

Tüm Versiyonu Göster : Kaybolan Yıllar (Arşiv 4)

Sayfalar : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11

MardiGras
12-01-07, 14:26
Mardigras,
Yine yazdıklarını soluksuz okudum.Senle aynı fikirlerde olmak da beni ayrıca mutlu etti.Şu son söylediklerine ise harfi harfine katılıyorum.:good:

Ben bu diziye bu kadar baglı olmasan şimdiye bırakmıştım.Dua etsinler alışkanlıklarına düşkünümdür.Yoksa bu dizi tarih olmuştu benim için.

Aklin yolu bir demekten baska birsey gelmiyor aklima BenguSu,

2 yili askin bir suredir uye oldugum bu forumda yorumlarimdan bilindigi uzere, ben "hikayenin suyunu cikartip izleyiciye yersen" muamelesi eden hicbir ekibin dizisini sonuna dek izlemedim ki buna yerli dizi izleme aliskanligima neden olan BIM de dahildir. KY in yeri ise bende bir baska. Ancak gercekten sansini zorluyor senarist. En basarili dizi bile oyuncularla bir yere kadar gider, hikayesi mantigini kaybettikten sonra. Yazdigim gibi sahane bir bolum olabilecekken manasiz bir sekilde vasat sinifinda kaldigi icin bu bolum, uzgunum.

Fener Bahçe
12-01-07, 14:26
tepeydeyken sinancım demsi öpmesi süper ya

latifenaz
12-01-07, 14:29
bölüm genel olarak güzel ama çok sakin geçti bana göre

özellikle ilk 15 dakikayı çok beğendim ali-esmer ve aylinimizin o güzel halleri çok hoştu

hele pencerenin önünden bolan uçurmaları ezelin koşup onlara sarılışı o anda çalan melodi çocukluklarına dönüşü harikaydı hele ezel önden esmer onun arkasından alininde ikisinin arkasından koşuşu ve bunun birde küçüklük hallerinde oluşu süperdi.....

helle tepe başında gözlerini kapatıp o anın fotoğrafını çekmelerinde esmerin gözünü kapatışı sonra kaşını kaldırıp ezele bakışı beni benden aldı bide bende seni kontrol ediyorum demezmi....:img-pilot

camide alinin dua edişini esmerin görmiş olmasına sevindim arkadşının ne kadar arada kaldığını anlar diye ama esmer bi aşıkki arkadaşını bile gözden çıkaracak kadar umarım bu aşkları yüzünden iki dost düşman olmazlar

aliyi bu bölümde çok takdir ettim ve işte budur dedim arkadaşına ihanet ettiğini düşünüp ne kadar da kızmış kendisine valla helal olsun umarım gönlündeki aylin aşkını bitirebilir bunu hem esmerle olan dostluğuna zarar gelmemesi için hemde artık alininde mutlu olması için istiyorum

camcı babanın konuşması ve duasını çok beğendim bu adama hayranım

bu bölümde şerefi göremedik aman hiç görmeyelimde mahir günşıraya haksızlık oluyor ama....

ender ve niran için hiç yorum yapmıycam sinir oluyorum ikisinin sahnelerine çok gıcıklar...

ama şu nirandan gittikçe daha çok korkmaya başladım ezel ve esmeri biliyor ama şifre kırıldı dediya acaba önceden bilmiyormuydu gerçek kimliklerini öyleyse kim bu üçlümüze fotoları gönderen....

sarılı bir kolla baya uzun bir yorum yaptım devamı gelebilir bende biraz dinleneyim...

evet camcı babanın onların arasına katılıp onlara destek olması çok güzeldi.uzun zaman olmuştu.hiç görünmüyordu.ali'ye bende çok üzüldüm.inaşallah aylin aşkı çabuk biter.bitmezse sonunu düşünemiyorum.düşünmek bile istemiyorum..şebnem ali'yi kendine doğru çekebilse belki vazgeçebilir..bide şebenem ile ali esmerin evine geldiklerinde şebnemin yüz ifadesi nasıl değişti.şok üstüne şok yaşadı..

yakamoz16
12-01-07, 14:30
aylin biraz bozuldu ama kalkıp gtmemesi çok güzel bir davranıştı tam aşıklara göre bir davranış

esmerinde öyle birşey söylemesine gerek yok bakışlar yetiyor

şimdi daha çok sahiplenecek koruyacak daha çok bağlanacaklar

sınavı geçtiler aşkata dostklukta sıra düğümcüklerde

evet ya öyle bir bakıyorduki sahteye ben kesin birşey yapacak diye düşündüm ama o bakmakla yetindi

hem sahte kendi kendi bozdu yüzüğü sorması morallerini bozmak içindi ama işte olmadı kendisi morardı....:img-help:

ama o an aliye çok üzüldüm.......

MardiGras
12-01-07, 14:42
Evet Niranin agina yeni dusen o kizin Rosa ile benzerligi ince dusunulmus bir ayrinti idi. Ayrintilar guzel ama dizi oyle bir yerinden bel veriyor ki benim icin ayrintilarin hicbir onemi kalmiyor. Karakterler, ici bos kuklalar gibi, senarist uzatmak adina nasil bir ise kalkisacaksa o sekle burunuyorlar. Bu da dizinin tutarliligini olduruyor. Izlenme oranlarinda yeni bir zirveye ulastigi bolum icin sadece guzel seyler yazmayi dilerdim. Ancak ne kadar seversem seveyim, izlediklerimi gozardi edemem.

MardiGras
12-01-07, 14:45
Sonra cariye kılıklı Niran ve dilberleri de hiç hoşuma gitmedi.Kanlı Nigar filmine dönmüştü.Ayrıca paşamlı ifadelerden hatta bu dizide bu karakterde bir paşa olmasından da rahatsızım.

Maalesef eurostar cekiminden izleyenlerden birisi olarak, pasali sahneleri izleyemedim. Sahneyi kacirdigima acikcasi hic uzgun degilim. Turk Silahli Kuvvetlerinin bir mensubunun bu karakterde bir figur olarak diziye girmesini ilk andan beri icime sindiremiyorum. Ancak gorunen o ki, birbirinden beter eylemler icinde bu "sozde pasayi" izlemeye devam etmek zorundayiz.

supersonic
12-01-07, 14:47
[QUOTE=MardiGras;2067786]

Sure doluyor, hatta Nirana gore sifre cozuldu bile ama senarist bizi hala uyutma pesinde. Bu mudur yani , Niran ogrendi ve bunu olasi en seytani sekilde kullanacak.

Evet hemde nasıl!!! Yapacaklarını düşünmek bile istemiyorum.
Bu Paşa-Niran muamması ile de bizi epey oyalayacaklar galiba.Paşa forsunu kullandı ve sadece teşkilatta bulunan Esmere ait bilgileri bir anda toplayıverdi.Yalnız burada Ezele ait bilgilerin de gelmiş olması Teşkilatın Ezeli de bildiği ve Esmerden sakladığının en önemli kanıtıdır Çünki Niran Paşaya sadece Sinan Özcan'ın adını verdi.

Aylinin Esmere Ezeli animsatan butun o huylari, butun ozellikleri cope gitti ve Esmer, Halley kuyrukluyildizinin dunyayi ziyaretinden bile ender olan bu olaganustu doga olayini, Aylinin akla mantiga gelmesini pas gecti !!![/B] bizi salak yerine koymaya calisanlara yaziklar olsun derim baska birsey demem. Pes ki ne pes !!

Benim bu sözlerden anladığım Esmer Ezel olduğunu anlasa bile Ayline kendi esas kimliğini deşifre edemeyecek.Bu laflar bu senaryo için kılıfmış gibi geldi bana açıkçası.Artık 5-10 bölüm de bu nedenle kıvrandırırlar bizi.

Sozde “mafya krallarinin krali Bulgar” da bir kucuk kiz sapigindan (bu bir kabus olmali kurtulamayacak miyim ben dizilerdeki bu subyanci sapiklardan) baska birsey degil aslinda oyle mi ? Hayir bari Tecavuzcu Coskun oynasa Bulgar rolunu. Rosa ile telefondaki o uyduruk, uc kurusluk sapik karakterin karizmasini, ancak kulvarinda efsane olmus bu isim kurtarabilir, o da belki .

Katılıyorum en uygun o olurdu ama olmaz sanırım çünki roza Doğum yaptığı yaşa ve Ezelin yaşına göre şu anda 46 yaşında.Bulgar babası yaşında olduğuna göre ancak 70-75 yaşlarında bir adam olmak zorunda.Yalnız,Eşref ve Avşar karakterleri gibi Bulgarı da birkaç bölüm sonra iyilik meleği kisvesine büründürürse senaristimiz, ben hiç şaşırmayacağım.Biricik kızı için iyi ve Örnek bir Baba modeline.....

Icindeki trafik canavarina dur diyemeyen Ali ye gelince, soylenecek bir sey yok kendisine. Senarist akil fikir versin diyecegim ama sanirim Ali den once akla fikre ihtiyaci olan baskalari var !! Hem aglarim hem giderim diyor Ali. Ustelik Esmer gibi artik kac karatsa esi benzeri olmayan bir kalbin sahibine yapiyor bunu, kendisini tebrik ediyorum, ustun nankorlugunden dolayi. Camii sahnesindeki tek guzel sey, ozlu (ve aksak ruhlarin agzindan cikanlarin aksine calinti olmayan) sozlerin sahibi Camci babayi gormekti.

Ali bu bölüm, yinede en az nankör olandı sahtenin yanında...Hiç olmazsa elinden geldiğince hislerini saklamaya ve Pişmanlığını her fırsatta dile getirmeye çalıştı.O da farkında Esmerin değerinin ama kendine engel olamıyor.Biraz da çocukluktan gelen kıskançlık var Esmere karşı.O zamanda Ezel Esmerindi ve pasif kişilik Ali hep uzaktan seyreden olmuştu.Tarih tekerrürden ibarettir diye boşa söylenmemiş.

Nankor deyince, Sahte elbette. Dizinin sorununun yavas yavas su yuzune cikmaya basladigi noktalardan birisi idi bu bolumde Sahte. Karakterlerin gercek anlamda derinlikleri yok ya da senarist uzatma veya belki de nereye gidecegini bilememenin verdigi duygu ile karakterleri oradan oraya savuruyor ve karakterler bu sekilde icleri bosalmis, manasiz tiplere donusuyorlar. Bir bolum once belirli bir davranis sergileyen karakter yeni bolumde “degis tonton” dan bile hizli bir sekilde karakter degistiriyor ve bambaska davranislar sergiler duruma geciyor. 4 u birarada iken Sahte nin ucuzlugu neydi oyle ? Esmere canini borclu oldugu icin derin bir minnet duyan Sahte mi bu ? Peki Esmer, Sahte orada, yasadiklari “harika gece” yi anlatiyor o da oyle duruyor. Enteresan bir Esmer goruntusu idi dogrusu. Ali nin ikiyuzlulugunu gecmek lazim cunku o bile kendisinin ne derece sacmaladiginin farkinda degil. Aylini ise geciyorum izninizle.

Burada Nankör sahtenin yaptıklarının affedilir hiçbir yanı yok ama kadınca kıskançlığına yenilip Ezeli alt etme çabasında gördüm ben onu.Zaten karakter olarak onun da Ali den kalır yanı yok yani içleri çok dolu olmadığından,boşalması da çok kısa sürede oluyor haliyle.Şunlar beraber olsalar ne kadar yakışacaklar biribirlerine...

Esmerin tavrını ben çook yerinde gördüm çünki o bakışlar,kalkarsa geçen bölümde Nirana yaptığının aynısını ona da yapacağının göstergesi idi ve kendini çok güzel frenledi bana göre ama en kısa zamanda onu yalnız yakalayıp haddini fena bildirecektir diye düşünüyorum.Bu sahtenin yanına kalmayacak adım kadar eminim.

Ali ile lgili de hemfikir değiilim çünkü Ali orada hem şaşkınlık yaşadı hem de Esmerin ve Aylinin tepkilerini tarttı.Bence sahte ileri gidip Esmer müdahale etseydi,Ali Esmerin yanında olacaktı,ben öyle hissettim.

Aylin de burada gösterebileceği en cesur davranışları sergiledi ve sahteyi çok yerinde ve güzel bir şekilde alt etmeyi hatta tabiri caizse Mosmor etmeyi çok iyi başardı.Ben burda Ayline artı puan verdim.

[

NeSLiHaNNeSLi
12-01-07, 14:55
MardiGras son sahneyi anlatır mısınız demişsin...Mektubun okunmaya başlaması, müziğin girmesi, Ezel'in başını eğip ağlaması, Esmer'in arabayı hızlıca kullanmasını göstermesinin ardından jenerik akmaya başladı...

Aynı anda alttan müzik geliyordu, mektubun okunması devam ediyordu, tabi yine araba içinde Esmer'i görüyorduk, sonra yine ağlarken Ezel'i, sonra uzak çekim de Esmer'in araba ile Ezel'in evinin önüne geldiğini gördük. Ezel evin önünde yerde ağlıyordu, Esmer arabadan inip ona sarıldı, oda yere eğildi...Uzun uzun sarıldılar, ama çekim çok uzaktan yapılmıştı.

Benim Star çekimi indirdiğim bir yer vardı, bu hafta yine star çekimi eklerseler ben sana istersen son sahneyi, istersen bölüm linklerini verebilirim...

Silvara
12-01-07, 15:00
ya acaba senarist bu yorumları okuyor mu çok merak ediyorum.onun için bu yorumlar gerçekten arasa bulamayacağı, çok önemil bir geri bildirim imkanı.

ben genel olarak bu bölümü beğendim ama belki de özellikle son sahne yüzünden.gerçekten etkileyici bir sahneydi.müzik ve k.ezel'in mektubu esmer'in telaşı falan ....tam can alıcı bir yerde bitirdiler.

en çok sinir olduğum şeyse ezel'i niran'ın öğrenmesi oldu.ilk olarak esmer'in öğrenmesini gerçekten çok istiyordum.ama eğer gelecek hafta o bebeği görüp de anlamzsa (ki bu konuda umut beslemeyi bıraktım aslında) söyleyecek söz kalmayacak artık.peeeeeeees demekten başka.

MardiGras
12-01-07, 15:01
Evet hemde nasıl!!! Yapacaklarını düşünmek bile istemiyorum.
Bu Paşa-Niran muamması ile de bizi epey oyalayacaklar galiba.Paşa forsunu kullandı ve sadece teşkilatta bulunan Esmere ait bilgileri bir anda toplayıverdi.Yalnız burada Ezele ait bilgilerin de gelmiş olması Teşkilatın Ezeli de bildiği ve Esmerden sakladığının en önemli kanıtıdır Çünki Niran Paşaya sadece Sinan Özcan'ın adını verdi.

[

Maalesef eurostar in terbiyesizligine kurban gittigimiz icin, Niranin Sinan ile ilgili bilgileri pasaya verdigini de izleyemedik. Bu nasil bir mantiktir ben anlamadim. Avrupadaki ve ABD ndeki izleyiciler izleyici degil mi ? Kafalarina gore bolumu kesmek de neyin nesi oluyor ? Bu sekilde kimbilir ne sahneleri kacirdim bugune dek Allah bilir. Boylesi terbiyesizlige ancak sapka cikartilir.

Sevgili Nesli,

Son sahneyi anlattigin icin tesekkur ederim. Diziyi izlemek ugruna ben sabahi sabah edeyim, diziyi yayinlayanlar bizi bu derece hice saysinlar , hicbir sey soyleyemiyorum bu durum karsisinda gercekten.

tng
12-01-07, 15:03
zaten paşanın nirana bilgi vermesi gibi bir sahne yoktu.eurostarla ilgili değil o durum.tabi diğer sahneleri kesmeleri saçmalık.

Silvara
12-01-07, 15:05
ya ben mi kaçırdım paşanın bilgileri nirana verdiğini (ki türkiye'de izledim) yoksa bu sadece bir varsayım mı?açıkçası ben niran'ın o mektubu paşa vasıtasıyla ele geçirdiğini düşünmedim büyük ihtimalle niran esmer'in evine birilerini sokup gizliden aratmıştır diye düşündüm.sonuç olarak ev o kadar da korunan bir ev değil.niran benim tahmin ettiğim gibi esmer'in arkasındaki gücü öğrenmek istedi paşadan.kanundan bile güçlü bu güç nereden geliyor dedi.yanlış mı hatırlıyorum?

NeSLiHaNNeSLi
12-01-07, 15:07
Son sahneyi anlattigin icin tesekkur ederim. Diziyi izlemek ugruna ben sabahi sabah edeyim, diziyi yayinlayanlar bizi bu derece hice saysinlar , hicbir sey soyleyemiyorum bu durum karsisinda gercekten.

Mail bile attık bunun için ama yine dikkate alınmadık anlaşılan. Halbu ki geçen hafta kesilen sahne yoktu...

Ben star çekim bulabilirsem, son sahneyi sana yollayacağım...:)

supersonic
12-01-07, 15:09
[QUOTE=MardiGras;2067788]

FONT]

Isin acikli yani, Ender ile isbirligi halindeki Niran, Esmerin asil kimliginden ote, yaptigi isin ne oldugunu da aciga cikartmak uzere. Ben sahiden, tek vasfi sonsuz kotulugu olan bu Niran karakterinin herseye hukmetmesinden, SC nden Rosa ya , Bulgardan bir pasaya kadar herkese sozgecirmesinden biktim usandim. Oldurecekse oldursun birisi ve biz de kurtulalim. Esmer ile Ezelin kimliklerini ogrenen kisinin Niran olmasina o derece sinirlendim ki ne yazacagimi bilemiyorum. Aslinda bu daha cok hayalkirikligi. Hic boyle olacagini dusunmemistim. Bir cuval incirin berbat olmasina cok az yolu kaldi senaristin. Ha gayret demeyecegim, cunku basarmak icin hicbir yardim ya da destege ihtiyaci yok.

Tamamen katılıyorum.Senaryonun bu yönde ilerlemesi son derece saçma oldu ve Niran karakteri neredeyse baş role terfi etti.Bu durumda yakın zamanda Bulgar karakterinin diziye giriş yapmasını bekliyorum. Ondan başka bu fettan kadına dur diyen olmayacak çünkü...

[FONT='Century Gothic']Ali nin Niranin oglu oldugu kesin gibi. Bunu son sahnede elinde duran resimlerde sadece Esmer ve Ezelin olmasindan anliyoruz. Salagiz ya biz, bugune dek surekli bahsedilen uc kucuk cocuk bilgisinin Niranin eline gecene dek, Ali yi disarida birakacak sekilde degistigini ses etmeden yutacagiz, eh yutanlara afiyet olsun. Demek, asil gucun tek sahibi Niranmis. Kadin saticilari duysalar ne kadar onore olurlardi kimbilir. Ezelin Mudire anneye yazdigi mektup, resimler … bir cirpida geciverdi eline. Hayir kadin muneccim de, bulmacayi bir cirpida cozuverdi.

[B]Niran gerçekten çok akıllı hatta dizinin en akıllı karakteri.Ancak dediğin gibi sadece Sinan Özcan'a ait bilgileri istendiğinde,Ezelinkilerde geliyorsa eğer Alinin bilgileri nerede????
Aklımı karıştıran şey;Ali eğer Niranın çocuğu ise Niran neden ondan utanıyor ve herkezden gizliyor? Birlikte olduğu adamdan dolayı mı acaba yoksa çocukta bir arıza mı var???

ay-ışığı
12-01-07, 15:09
Bende katılıp birşeyler yazayım dedim dizimiz çok gzl ama neolur şu aliyi artık esmer ezel arasına koymasınlar inan dizinin oraları komik oluyor hani dışarıdan birileri olsa ya bunlar cocukluktan beri en iyi arkadaş ve dostlar şimdi bu düşmanlık neden zaten yeterince düşmanları var inanın ali ye gerek yok birde bu alinin ezele karşı aşkkı neden ortaya çıktı anlamadım zaten 1. bölümde bile esmer ezel in elleri birbirlerine bağlandı başta belliydi alide nazlıyı deliler gibi de sevdi şimdi birden ezel ezel demeye başladı yok yok zaten olamazlarda sadece esmer ezel başka aşk olamaz.

ay-ışığı
12-01-07, 15:16
Esmerin sevdiği gibi birini sevki :img-wink: :img-wink: :img-wink:
Sen onun için ölmeyi düşünürken :img-wink:
:img-wink:
O senin için çoktan ölmüş olsun :img-wink: :img-wink:
Esmerin ezoyu sevdiği gibi :img-wink:
:img-wink:
:img-wink: :img-wink: :img-wink:

nazlii1
12-01-07, 15:17
Aslında mardigras anlattıklarına katılmamak içten bile değil mantıklı düşününce..

Tamam diziyi çok sewiyoruz artık bağımlılık yaptı ama şu Niran'ın gerçekleri öğrenen olması bence de diziyi uzatmak adına yapılmış en büyük hata oldu bence..Bu masalda böyle olmaması gerekirdi..Kaldı ki diziye ikinci sezon giren ve o giriş nasıldır ki öyle birden tüm karakterleri etkisi altına alan ve bir şekilde herkesle bağlantısı olan biri haline geldi..Oyski bu Niran'ın değil cismi adı sanı bile geçmiyordu ilk 10 bölüm..Neyse bunu da geçelim...

Ama gerçekten de Niran'ın öğrenmesi yerine daha farklı şeyler yapılabilirdi...Sanırım herkeste şöyle bi düşünce var ki bu kimi zaman bu formda da dile getirildi...Gerçekleri öğrenince masalın eski tadının kalmayacağı..Ama ben önceden de söyledğim gibi yine de söylüyorum gerçekleri öğrenmeleri yani Ezel-Esmer olarak birbirlerini bilmeleri masalın büyüsünü bozmak yerine ona daha farklı bi tad katacaktır tabi senaristimizin rolü bunda çok büyük onun da başarısıyla..

Ama nedendir bilinmez başlardan beri bunu engellemek için herşey yapılıyor..Yani dizide arapsaçına döndüm çöz ben arap saçı durumu hakim..Çivi çiviyi söker durumu da Niran'ın kendi değimiyle şifreyi çözmesi durumudur herhalde..Ama ne yazıkki ben budur bunun ilacı diyemiyorum.. Bu durumdan olsa olsa ilaçtan çok zehir olur herhalde...

Bi de şu durum var tabi geçiştirilern şeyler...Mesela üçüne de gönderilen şeyler ..Acaba bu bi bölüm adına yapılan bişeymiydi,Yani bölüm doldurmak ya da merak uyandırmak için mi yoksa ilerde bi bağlantısı gelecekmi çok merak ediyorum..Ama kaç bölüm geçti hala çıt yok...

mirus
12-01-07, 15:18
Sanırım yeni müzik(geçen hafta verilmişti ama) pek popülarite yaratmamış sizlerde,valla ben aşık oldum şarkıya,indirebileceğim bir link varsa özelden yardımcı olursanız çok mutlu olurum.

NeSLiHaNNeSLi
12-01-07, 15:20
Sanırım yeni müzik(geçen hafta verilmişti ama) pek popülarite yaratmamış sizlerde,valla ben aşık oldum şarkıya,indirebileceğim bir link varsa özelden yardımcı olursanız çok mutlu olurum.

Öyle bir yarattı ki biz sürekli iki haftadır bu şarkıyı sayıklıyoruz, hatta dün gece bile sayıkladık.

Ancak müzik yeni olduğu için henüz bulabileceğimiz bir yer yok, daha önce de söylediğim gibi müziği bulduğum anda Neslihan farkı ile bilgisayarlarınızda olacak.:)

yakamoz16
12-01-07, 15:22
evet camcı babanın onların arasına katılıp onlara destek olması çok güzeldi.uzun zaman olmuştu.hiç görünmüyordu.ali'ye bende çok üzüldüm.inaşallah aylin aşkı çabuk biter.bitmezse sonunu düşünemiyorum.düşünmek bile istemiyorum..şebnem ali'yi kendine doğru çekebilse belki vazgeçebilir..bide şebenem ile ali esmerin evine geldiklerinde şebnemin yüz ifadesi nasıl değişti.şok üstüne şok yaşadı..

evet çok haklısın şu şebnem konusunda

ama nasıl kendi bozuntusuna kurban gidip nasılda bozuldu

bide hava atıyor biz sinanla sabahlara kadar oturduk bana öyle bi masa hazırlamışki bir kuş sütü eksik diye sen o yaşadıklarınıda aylin sayesinde yaşadın onun ezel kimliğinin arkasına gizlenerekk...:img-pilot

yakamoz16
12-01-07, 15:26
Öyle bir yarattı ki biz sürekli iki haftadır bu şarkıyı sayıklıyoruz, hatta dün gece bile sayıkladık.

Ancak müzik yeni olduğu için henüz bulabileceğimiz bir yer yok, daha önce de söylediğim gibi müziği bulduğum anda Neslihan farkı ile bilgisayarlarınızda olacak.:)

ahh nedemek valla hepimiz aşık olduk ben sürekli mırıldanıyorum o şarkıyı ben aradım ama bulamadım artık nesli sen bulunca gönderirsin hepimize

mirus
12-01-07, 15:28
ahh nedemek valla hepimiz aşık olduk ben sürekli mırıldanıyorum o şarkıyı ben aradım ama bulamadım artık nesli sen bulunca gönderirsin hepimize

Şarkının sözleri aklında kalan varsa bizlede paylaşabilir mi?

latifenaz
12-01-07, 15:29
evet çok haklısın şu şebnem konusunda

ama nasıl kendi bozuntusuna kurban gidip nasılda bozuldu

bide hava atıyor biz sinanla sabahlara kadar oturduk bana öyle bi masa hazırlamışki bir kuş sütü eksik diye sen o yaşadıklarınıda aylin sayesinde yaşadın onun ezel kimliğinin arkasına gizlenerekk...:img-pilot
şebnem konusunda sana katılıyorum aslıcığım.bunları yapmasının tek sebebi aralarını bozmak.başka bir açıklaması yok.ama esmer bişey söylememek için kendini zor tuttu.ama gerekli cevabı ona yüzük verdi yüzüğü gördüğündeki yüz ifadesi yaptığı davranışa en iyi cevaptı.yıkıldığı andı.

nazlii1
12-01-07, 15:29
Bence bu kanlı gelinlik olayından sonra Aylin Sinan'ın yanına yerleşecek.Aynı evi paylaşacaklar.Zaten Meral hanımın sorusu bunun sinyallerini verdi.Sen dün gece nerdeydin?

Böyle bişeyin olması bi bakıma iyi olabilir, aynı evi paylaşmak daha farklı birşey olur, daha fazla vakit geçirirlerse belki geçmişleri hakkında a daha fazla konuşma fırsatı bulurlar..Esmer'in bahsetmeyeceğini bu bölümde anlamış olduk ama Aylin de böyle birşey söz konusu değil...Aylin'in bu olayınn etkisinde kalacağı kesin..Ama ben yine de evine taşınacağını pek sanmıyorumm...İnşallah dediğin gibi olur diye dua etmekten başka bi şansımız yok...:img-wink:

NeSLiHaNNeSLi
12-01-07, 15:32
Gece geçer, yar geçmez aaahhh
Yol bana sevda kime
Ayrılık zehirli bir hançer, saplanır yüreğime
Belki bugün, belki yarın
Ansızın tutacaktım ellerinden
Belki bugün, belki yarın ansızın ellerinden...
Belki bugün, belki yarın
Belki bugün, belki yarın ansızın gitmeseydin...

supersonic
12-01-07, 15:32
Bence bu kanlı gelinlik olayından sonra Aylin Sinan'ın yanına yerleşecek.Aynı evi paylaşacaklar.Zaten Meral hanımın sorusu bunun sinyallerini verdi.Sen dün gece nerdeydin?

Bengücüğüm keşke öyle olsa Kumrular devamlı beraber olurlar ama bence olmayacak çünkü Ezelin evini daha bu hafta değiştirdiler.dediğin gibi olsa buna gerek yoktu nasıl olsa.

nazlii1
12-01-07, 15:34
Yolda da sevda kimde
Belki bugün, belki yarın
Belki bugün, belki yarın

Bende çok yaşayacakmışsın..Tam yazıyordum ki sen göndermişsin sağol canım :img-wink:

ay-ışığı
12-01-07, 15:38
Bende katılıyorum nazlıcığım inan 27. bölüme kadar kimseler bulamadılar niran hanım hiçbir araması yoktu birden hani derler ya şıp diyerekten nasılda buldu bazen şaçmalıyorlar valla bazen ufak tefek hataları görmezlikten geldik ama artık hatalar büyümeye başladı .
Sadece istegim dizimizde iki şeyin değişmemesi bari bunlara el vurmasınlar
1.esmer ezel aşkkı okadar büyük okadar güzel ve okadarda büyülüki bu aşkın büyüklüğünü küçültmesinler gücünü hafifleştirmesinler büyüsünüde bozmasınlar sonuna kadar umarım yapboz aşklara benzetmezler
2.Esmer okadar akılı kurnaz güçlü ve korkusuz ki esmeri esmer haçlıyı haçlı yapan bu vazıflarını değiştirmeyin yeter .Aslında esmerin artık daha iyi yrlere gelmenin zamanı geldi bence emir alan değil emir veren olsa diyoruz .
Yazacak çok şeyler var fakat bugünlük bu kadar olsun.TŞK LER

NeSLiHaNNeSLi
12-01-07, 15:38
Bende çok yaşayacakmışsın..Tam yazıyordum ki sen göndermişsin sağol canım :img-wink:

Rica ederim canım.:)Yanlız ikinci cümlede ufak bir değişiklik yaptım...Son hali şöyle olacak ;

Yol bana sevda kime
Belki bugün, belki yarın
Belki bugün, belki yarın

supersonic
12-01-07, 15:42
Tekrar söylemek istiyorum genel olarak vasat bir bölümdü ama içinde güzel sahneler vardı.

Cami sahnesinde camcı geldikten sonraki sahne mesela...Burada camcının sözleri yine yürekleri onikiden vurdu!!! Hele Ellerini birleştirdiğinde,Esmerin camcıya "Sem nasıl bir adamsın?bunları nerden biliyor ve söylüyorsun" edasıyla ve acıklı bakışı müthişti.

Tepede balonlu sahnede Esmer Ezel arasındaki iki aşık halleri...

Esmerin bulgarın Ezelin babası olduğunu öğrendiğindeki hali...

Esmerin evindeki Ezelle olan sahneleri ...

Son gelinlik sahnesinde Esmerin Ezele ulaşma çabası ve söylediği sözler...

ay-ışığı
12-01-07, 15:47
bİRDE AYLİNİ BİRAZ GÜÇLÜ OLSA İYİ OLACAK BAZI HAREKETLERİ ABARTILI DİYORUM YA SEN ESMERİN AŞKISIN BU KADAR KORKAK OLMA NE OLUR YA ARTIK AYLİNİDE KORKUSUZ VE GÜÇLÜ GÖRMEK İSTİYORUM ÇÜNKÜ BUNLAR DAHA BAŞLANKIÇ BÖYLE KORKAK OLURSA OLMAZ:img-yes: :img-yes: :img-yes:

yakamoz16
12-01-07, 15:48
Rica ederim canım.:)Yanlız ikinci cümlede ufak bir değişiklik yaptım...Son hali şöyle olacak ;

Yol bana sevda kime
Belki bugün, belki yarın
Belki bugün, belki yarın

çok sağol nesli ya diğer sayfaya eklenmişti ama ben kopyalamamıştım şimdi arıyordum bütün sayfalarda neyseki sen yetiştin

ama nasıl bu kadar net hatırlıyorsun sözler bölümmü var sende

GİZO
12-01-07, 15:52
Arkadaşlar esmer,aylin ve alini hayal ettikleri sahne çok güzeldi.Esmerin gözünü açıp aylini kontrol etmesi tabi aylininde esmeri kontrol etmesi,gülüşmeleri çok güzeldi.Esmerin aylin için hazırladığı masa çok güzeldi.Başbaşa geçirdikleri an.Aylin esmerden geçmişini anlatmasını istedi.Belkide aradığın kız benim dedi.sinan anlatsaydı çok güzel olurdu aylinin ezo olduğunuda öğenmiş olacaktı.Esmer aylin gelmeden önceki koyduğu müzik çok ama çok güzeldi.Şebneme gelince adını kıskanç sahte olarak koydum.kıskançlığından aylin ile uğraştı.sinanla çok güzel bir gece geçirdik demesi tabi sinanın şebneme olan kızgın bakışları çok güzeldi.sinan zor tuttu kendini.Ama şebnem sinan ile aylinin evleniceklerini öğrendiği an çok bozuldu tabi alide.Şimdi gelelim sinan ile alinin içki içtikleri sahneye.Alinin aklında hala aylin vardı.Ali ayline olan duygularını engelleyemeyecek.Tabi sinan alinin ayline olan sevgisinin devam ettiğini biliyor bu yüzden sevdiğim kadını paylaşamam dedi bunun için düşman bile olmaya hazır ali ile.son sahnede ise bende en az aylin kadar korktum.Niran çok hain birisi herşeyi öğrendi.Resimleri ve ezonun yazdığı mektubu buldu.Bu mektubu esmer müdüre annenin evinde okumuştu.sinanın esmer olduğunu,aylininde ezo olduğunu öğrenmiş bulunuyor.Nasıl hain planları var bilemiyoruz ama iyilik yapsada sinana aylinin kim olduğunu söylese bare.Hain nirandan böyle birşeyi göremeyeceğiz malesef.Aylin ile sinanın huzurunu mutluluklarını bozmasın.

ay-ışığı
12-01-07, 15:52
Zaten camcı babayı daha sık cıkartmalılar bence eskisi gibi birde cocukluk sahneleride ara ara oluyor oda süper cami sahneleri bir harika daha sık olmalı bu sahneler ya aslında iyisiylede kötüsüylede kötüsü demeyeyim çünkü kötü bir yeri yok bazı hatalarıyla diyeyim yinede süper bizim dizimiz tek isteğim inşallah bozulmaz sergin hanım duy bizi

nazlii1
12-01-07, 15:59
Arkadaşlar yazdığım yorum hakkında düşüncelerinizi bekliyorum.

Yazdıklarının hepsine katılıyorum canım..Ama bence Niran Esmer'e gerçekleri söylemez hele de şimdiden sonra asla söyleyeceğini düşünmüyorum..Araları bozulmaan önce sahte yeni çıktığı zamanlarda öğrenseydi o zaman söylerdi ama şimdi hele hele de Esmer'le bu kadar düşman olduktan sonra söylemez..

Walla rüyalarıma bile girdi bu Niran bu gece rüyamda Aylin'in karşısına sahte bi Esmer çıkarıyordı..Allahım aklımı koru iyice uçtum...:img-help:

GİZO
12-01-07, 16:02
Yazdıklarının hepsine katılıyorum canım..Ama bence Niran Esmer'e gerçekleri söylemez hele de şimdiden sonra asla söyleyeceğini düşünmüyorum..Araları bozulmaan önce sahte yeni çıktığı zamanlarda öğrenseydi o zaman söylerdi ama şimdi hele hele de Esmer'le bu kadar düşman olduktan sonra söylemez..

Walla rüyalarıma bile girdi bu Niran bu gece rüyamda Aylin'in karşısına sahte bi Esmer çıkarıyordı..Allahım aklımı koru iyice uçtum...:img-help:

Arkadaşım benimde aklıma geldi.niran sinana gıcıklık olsun diye aylinin karşısına sahte esmer çıkartabilir.Bir sahte ezomuz vardı şimdide sahte esmer.Düşünemiyorum sinan niranı öldürür bu sefer.Hatırlarsan geçen bölümde bir defa beni göremeyeceksin demişti nirana çünkü gören gözlerin olamayacak demişti.

NeSLiHaNNeSLi
12-01-07, 16:03
ama nasıl bu kadar net hatırlıyorsun sözler bölümmü var sende

Rica ederim ne demek.:)

Eheh evet bölüm var, iki haftadır kayıt ediyorum, tabi görüntü ve ses çok iyi değil ama düzgün kalitede olanını indirene kadar idare ediyor beni.

Gerçi ben geçen haftada daha ezberlemiştim sözleri ama.:)

Şarkı için bir yere mail yolladım, cevap gelmesini bekliyorum, umarım şarkıyı bulabileceğim, ve sizlerle de paylaşacağım.:)

NeSLiHaNNeSLi
12-01-07, 16:07

Sahte Ezel'den sonra sahte Esmer mi? :img-swoon

Ezel sahteyi bu benim çocukluk arkadaşım Esmer diye tanıtırmış, bizimkiler de anlamazmış, hehe komedi filmine döner artık.:D

a.ceren
12-01-07, 16:07
Yol bana sevda kime
Belki bugün, belki yarın
Belki bugün, belki yarın

Süper şarkı Neslihan çok saol eklediğin için sende varmıydı bu şarkı eğer varsa istiyorum da ve şarkıyı söyleyende çok güzel yorumlamış şu karanlık gece şarkısını söyleyen kişi değilmi bu.dizimizde böyle güzel şarkılar duydukça ben bi KY albümü bekliyorum burdan duyurulur....

yakamoz16
12-01-07, 16:10

Eheh evet bölüm var, iki haftadır kayıt ediyorum, tabi görüntü ve ses çok iyi değil ama düzgün kalitede olanını indirene kadar idare ediyor beni.

Gerçi ben geçen haftada daha ezberlemiştim sözleri ama.:)

:)

madem bölümleri kaydediyorsun özlem şu aralar pek giremiyor bölüm resimlerini sen eklesen çok iyi olur

GİZO
12-01-07, 16:13

Ezel sahteyi bu benim çocukluk arkadaşım Esmer diye tanıtırmış, bizimkiler de anlamazmış, hehe komedi filmine döner artık.:D

evet neslihannesli arkadaşım benim aklıma geldi umarım böyle birşey yapmaz niran. sahte esmer,sahte ezo.sinan sahte esmeri öğrenirse niranı öldürürür.

NeSLiHaNNeSLi
12-01-07, 16:15
madem bölümleri kaydediyorsun özlem şu aralar pek giremiyor bölüm resimlerini sen eklesen çok iyi olur

Ah be canım, ben nasıl olduğunu bilmiyorum ki. Yapabilsem eklerim elbette...:)

Ceren o şarkı yok canım ama bulursam mutlaka haber vereceğim sizlere...

Silvara
12-01-07, 16:18
ya arkadaşlar belki de (hatta büyük ihtimal) niran esmer'in aylin'in gerçek kimliğini bildiğini düşünüyordur.sahte'yide casus diye aralarına soktuğunu düşünüyordu.bulgar'ın tek varisini onlardan sakladığını falan düşünüyor olabilir.niran olsa böyle yapardı.bu yüzden esmer'den de aynısını bekliyor olabilir.

pekdeep
12-01-07, 16:25

Şarkı için bir yere mail yolladım, cevap gelmesini bekliyorum, umarım şarkıyı bulabileceğim, ve sizlerle de paylaşacağım.:)

şarkıyı bulduunda bana da yollayabilirmisin? şimdiden çok teşekkürler:) çok güzel bi şarkı bence ya...

bölüme gelince;
bence bikaç haftadır izlediim en iyi bölümdü. her an yeni bişi yeni ve daha mantıklı olaylar, duygu karmaşıklıı gördük.

sahte esmer bence de niranın yapabilecei bi şey... esmer aylinle sahte ezel arasında kalıp tercihini aylinden yana kullanmıştı. şimdi sıra aylinde... bence aylinin karar vermesi ne yazıkki daha uzun sürecektir:S

şu geçmiş açıklama konusunda da esmere hak veriom açıkçası. zaten aylinin çesene verdii tepki ortada. her şeyi açıklamak zoruna gelio olabilir. de ayline noluo? o niye geçmişini açıklamıo? onun nedir koktuu? burası biraz saçma işte...

timur olayına gelince. e adam da haklı azıcık:S bilmio yasemini ve zor anında hemen el pençe divan olan bi yasemin var karşısında sadece... aylinde yasemin ve enderin kaseti yokmuydu? sinirden kırmışmıydı onu? tam hatırlamıom... ama bu kaset(cd işte!) işe yarar tabii ortadaysa...

aliyi anlayamıorum. tamamen bi süreklenme içinde... bitürlü kendisini toparlayamıo... ama mesaj alınmıştır: ali ve esmer dostluu sallatıda!

camcı baba bitane yaa... gelsin vecizelerle bölümü şenlendirsin böle:)

şimdilik benden bukadar... şarkıyı bulup da yollarsanız çok sevinirim... herkese iyi günler:)

NeSLiHaNNeSLi
12-01-07, 16:32
şarkıyı bulduunda bana da yollayabilirmisin? şimdiden çok teşekkürler

Şarkıyı bulduğum zaman burada duyururum, sen öm ile istersin. İsteyenler fazla olunca aklımda isteyenlerin ismini tutmam zor oluyor tabi.:)

Forumu takip edersen göreceksin mutlaka.:)

NeSLiHaNNeSLi
12-01-07, 16:46
Aylinin Esmere Ezeli animsatan butun o huylari, butun ozellikleri cope gitti ve Esmer, Halley kuyrukluyildizinin dunyayi ziyaretinden bile ender olan bu olaganustu doga olayini, Aylinin akla mantiga gelmesini pas gecti !!! bizi salak yerine koymaya calisanlara yaziklar olsun derim baska birsey demem. Pes ki ne pes !!

Bu hafta seni çok sinirli gördüm Şef.:img-cool2

Ben bölümü genel olarak beğendim, mesela ilk defa bu sefer telefon yada sucuklu yumurta ile bir geçiştirme yapmadılar bize. En azından bu da bir gelişmedir diye düşünüyorum.:)

Icindeki trafik canavarina dur diyemeyen Ali ye gelince, soylenecek bir sey yok kendisine. Senarist akil fikir versin diyecegim ama sanirim Ali den once akla fikre ihtiyaci olan baskalari var !! Hem aglarim hem giderim diyor Ali. Ustelik Esmer gibi artik kac karatsa esi benzeri olmayan bir kalbin sahibine yapiyor bunu, kendisini tebrik ediyorum, ustun nankorlugunden dolayi. Camii sahnesindeki tek guzel sey, ozlu (ve aksak ruhlarin agzindan cikanlarin aksine calinti olmayan) sozlerin sahibi Camci babayi gormekti.

Ali'ye geçen hafta çok çok çok sinirlenmiştim, hala daha kızgınım elbette, ancak bu hafta onu pişman olmuş gördüm. Anlaşılan sana göre hala akıllanmamış Şef...Ben Ali'yi çok sevmeye başlamıştım son zamanlarda biliyorsunuz, sanırım onun pişmanlığını izlemek beni biraz olsun yumuşattı, elbette tamamen geçmedi ona olan kızgınlığım...

Cami sahnesinde camcı babanın söyledikleri çok çok çok güzeldi, bir an şöyle dediğimi hatırlıyorum ; bu camcıda başka birşeyler var.

Salak yerine konma balonlarla devam etti. O ucurumun basinda otururken bir kelimesi yeterdi Aylinin. Ama hayirrr Niran bulsun ki gercekleri tam super olsun !!

Anlaşılan sen bu hafta fena kızmışsın Şef.

Ben aksine tepede ki balon sahnesini çok sevdim. Hayal kurma oyunu oynadıkları zamanı...Elbette geçmişlerinden konuşurken benimde sinir katsayım yükseldi, ama genel olarak güzeldi...

Esmer ile Ezelin kimliklerini ogrenen kisinin Niran olmasina o derece sinirlendim ki ne yazacagimi bilemiyorum. Aslinda bu daha cok hayalkirikligi. Hic boyle olacagini dusunmemistim. Bir cuval incirin berbat olmasina cok az yolu kaldi senaristin. Ha gayret demeyecegim, cunku basarmak icin hicbir yardim ya da destege ihtiyaci yok.

Niran'ın elinde resmi görünce anladım ama yok canım ben yanılıyorum dedim. Tabi ki kendimi kandırdım, hatta şifre çözüldü diyerek isimleri söylediğinde ise sanki yeni anlıyormuşum gibi bir aaaa deyişim vardı ki...Şaşacak ne var oysa ki, zaten tahmin ediyorduk Niran'ın önce çözeceğini, ancak bunun gerçekleşmesini istemediğimiz için olsa gerek bende büyük bir hayal kırıklığı yaşadım.

Bölümde en sinirlendiğim ikinci sahnelerdi Niran'ın gerçeği öğrenmesi...

Birinci ise Esmer'in Ali'ye olan sözleri, iç sesinden bahsediyorum. Geçen hafta Ali'ye ne kadar kızdı isem, bu hafta Esmer'e kat kat fazla kızdım...

Ali nin Niranin oglu oldugu kesin gibi. Bunu son sahnede elinde duran resimlerde sadece Esmer ve Ezelin olmasindan anliyoruz. Salagiz ya biz, bugune dek surekli bahsedilen uc kucuk cocuk bilgisinin Niranin eline gecene dek, Ali yi disarida birakacak sekilde degistigini ses etmeden yutacagiz, eh yutanlara afiyet olsun. Demek, asil gucun tek sahibi Niranmis. Kadin saticilari duysalar ne kadar onore olurlardi kimbilir. Ezelin Mudire anneye yazdigi mektup, resimler … bir cirpida geciverdi eline. Hayir kadin muneccim de, bulmacayi bir cirpida cozuverdi.

Niran'ın oğlu olduğuna ihtimal vermek istemiyorum ama senin de bahsettiğin gibi herşey o doğrultuda...Hem utanılacak neyi olabilir ki, bu kadın çocuğunu istemiyor? Bir an önce bu konu hakkında ufak bile olsa birşeyler göstermelerini bekliyorum. Belki Niran çocuğunu biliyor ve arada sırada da olsa ziyaret ediyordur.

Bu arada Niran'ın yüz ifadesinden mektubu okurken bir an duygulandığını hissettim ben, yanıldımmı acaba bilemiyorum. Ama sanki öyle gibi geldi...

Bolum aslinda geneli ile gayet basarili bir bolum olabilirdi. Ancak benim sahiden anlam veremedigim bir sekilde ve komik olmak pahasina senarist , karakterlerin iclerini bosaltmak sureti ile dizinin mantigini , belkemigini yerle bir etmekten vazgecmiyor. Bu durumda karsimiza evet sevenleri icin kahirla da olsa “izlenilebilir” bir dizi cikiyor. Ancak hepsi bu, dizi inandiriciligini, yani gucunu kaybediyor. Kim, el emegi, goz nurunun izleyiciden aldigi tepki bu olsun ister, aklim kesmiyor. Aaa evet bir entelcik/dantelcik iddiasinda olan ikili var ama onlar sayilmaz. Neticede entelcik/dantelcik olmanin anasartidir “kimsenin onlarin ulvi amaclarini, vermek istedikleri cosmos un sirrina dair bilgiyi anlayamamalari”. Ben bu dizinin senaristinin o entel/dantelciklerden birisi olmak istedigine ise ihtimal vermek dahi istemiyorum.

Karakterlerin bu şekilde değişikliğe uğraması gerçekten çok rahatsız edici. Sanırım seni bu hafta en fazla sinirlendiren de bu olmuş zaten. Umarım haftaya bu durum toparlanır...

2 yili askin bir suredir uye oldugum bu forumda yorumlarimdan bilindigi uzere, ben "hikayenin suyunu cikartip izleyiciye yersen" muamelesi eden hicbir ekibin dizisini sonuna dek izlemedim ki buna yerli dizi izleme aliskanligima neden olan BIM de dahildir. KY in yeri ise bende bir baska. Ancak gercekten sansini zorluyor senarist. En basarili dizi bile oyuncularla bir yere kadar gider, hikayesi mantigini kaybettikten sonra. Yazdigim gibi sahane bir bolum olabilecekken manasiz bir sekilde vasat sinifinda kaldigi icin bu bolum, uzgunum.

Bu sözlerinden ben başka manalar çıkarmak istemiyorum, ama korktum da açıkçası. Bu şekilde devam ederse bu diziyi bırakacaksın diye üzülüyorum. Hayır diziyi geçtim sensiz bir KY düşünemiyorum.

nisan16
12-01-07, 17:21
Bu bölümde bence Ali'nin Niran'ın oğlu olduğu kanımca kanıtlandı.Niran çocuğu olmasını zayıflık olarak gördüğü için onu yurda bıraktı vicdansız.Bir daha da arayıp sormadı.Ben bu bölümde ençok sahte Ezele sinir oluyorum geri zekalı ne zannediyo hem sahtesin hemde gerçek ezele hava atmaya onu kırmaya çalışıyorsun ama sonunda işte öylece kala kalırsın tak başına yanlızca yaaaaaa:icon_sorr ohhh oldu sonunda sahteye canıma deysin .Esmer canım benim nasıl sahiplendi Aylini benim kadınımda gözün varsa derken iç sesinden nasıl koştu arabaya canım ya ama kaza yapacak diye ödüm koptu.Hele o Yasemin............... ne demeli nasılda güzel rol yapıyor masum numaralarını inşallah abisi gerçeği öğrenince karısının kıymetini anlayacak ama çooook geç olacak .Hayale de burdan hala yuuuuhhhhhhh diyorum insan öz annesini bırakıp bir şeytanı nasıl savunur anlamıyoru.Yasemin konsunda en çok ezelin annesine oh olsun diyorum yasemin gelini olsunda göreyim onu nasıl nedreti mumla arayacak hayal de annem annem diye yollara düşer herhalde ...

nazlii1
12-01-07, 17:28

Hehe olmaz herhalde ya kabusum gerçeğe dönüşmez o kadar da değil yani, Eğer öyle bişey olursa ben artık Esmer anlar diyorum o kadar da değildir...Ama senaristimiz sahte olayını bikez kullandı..Pişirip pişirip tekrar önümüze getirmez herhelde..Dediğin gibi artık dizi komideye döner...

GİZO
12-01-07, 17:33
Arkadaşlar niran hain planlar peşinde sahte esmer bulabilir herşeye hazır olmalıyız.

nazlii1
12-01-07, 17:34
Aslında bu bölümde geçmişi konuşmalarına dair iyi gelişmeler de oldu..Tepede ve Esmer'in evindeki konuşmalar..İlk defa araya bişey girmeden, telefon çalmadan, bu kadar fazla konuştular...Şimdiye kadar hiç bu kadar fazla konuştuklarını haztırlamıyorum..Belki sahte ve Ali gelmeseydi daha fazla konuşabilirlerdi de...

tng
12-01-07, 17:35
Hehe olmaz herhalde ya kabusum gerçeğe dönüşmez o kadar da değil yani, Eğer öyle bişey olursa ben artık Esmer anlar diyorum o kadar da değildir...Ama senaristimiz sahte olayını bikez kullandı..Pişirip pişirip tekrar önümüze getirmez herhelde..Dediğin gibi artık dizi komideye döner...

aslında benim de aklıma gelmedi degil. :) sahte esmer de olursa yine anlamazlar bence :) bir adet sahte ezel bir adet sahte esmer bir adet ali,bir adet astım hastası kız,ortada dolaşan bilyeler ve bir avuç anlayışı kıt karakter :)

nazlii1
12-01-07, 17:35
Arkadaşlar niran hain planlar peşinde sahte esmer bulabilir herşeye hazır olmalıyız.

Belki direk olarak bi sahte Esmer çıkarmaz bence ama Aylin'in kafasını bulandırabilir ne bileyim Esmer adına gönderilen notlar mektuplar gibi...

GİZO
12-01-07, 17:38
Aslında bu bölümde geçmişi konuşmalarına dair iyi gelişmeler de oldu..Tepede ve Esmer'in evindeki konuşmalar..İlk defa araya bişey girmeden, telefon çalmadan, bu kadar fazla konuştular...Şimdiye kadar hiç bu kadar fazla konuştuklarını haztırlamıyorum..Belki sahte ve Ali gelmeseydi daha fazla konuşabilirlerdi de...

cnm sinan geçmişini anlatsaydı birbirlerine kavuştukları anı görebilecektik o an.Aylin demiştiya belkide aradığın kız benim diye.Sinanın ben seni görünce geçmişimi sildim demesi küçük ezoya yazık oldu.Gerçi ezo ile aylin aynı kişiler.

yakamoz16
12-01-07, 17:39
ben bu bölümde esmerin simit yediğini göremedim siz gördünüzmü?

alinin simit yediğini gördüm ama esmeri göremedim!:img-cool2

NeSLiHaNNeSLi
12-01-07, 17:41
ben bu bölümde esmerin simit yediğini göremedim siz gördünüzmü?

alinin simit yediğini gördüm ama esmeri göremedim!:img-cool2

Yedi canım... Üçü tepede otururken ilk giriş sahnesinde ısırıyordu, sonra da elindeydi. Ama bir daha görünmedi.:)

nazlii1
12-01-07, 17:44
Bu arada Niran'ın yüz ifadesinden mektubu okurken bir an duygulandığını hissettim ben, yanıldımmı acaba bilemiyorum. Ama sanki öyle gibi geldi...

Aynı şeyleri hissetmişsiz canım, zaten diziyi izlerken hep sizleri düşünüyorum kesin onlarda şu bakışı sevmiştir, şuna sinir olmuştur filan diye..Neyse bi an bende öyle hissettim ama sonra düşününce hemen o sahnenin ardından o müzik girdi ya acaba kendim duygulanınca onu da mı öyle gördüm diye düşündüm.

Aslında duygulanmış da olabilir insan hiç o mektubu okumasa bile, sararmış zarf ve kağıt, küçük bi çocuğun içinden gelenleri anlatması, el yazısı bile duygulandırmaya yetecek sebepler bence..

Ama dediğin gibi özellikle sonlarına doğru bi anki yüz ifadesi ve gözleri hüzünlenmiş gibiydi..-Her ne kadar Niran karakterini duygulanmış bi biçimde görmesek de , görmemize de pek ihtimal olmasa da-

ASLI28
12-01-07, 17:44
çalan müzik harika!ezgi'nin günlüğü ya da bolahenk.ama sözleri bilen var mı?ya da bunu çalan bir link?

:img-in_lo :img-in_lo :img-in_lo

supersonic
12-01-07, 17:45
Biraz evvel bölümü tekrar izlediğimde,Esmerin evinde Sahtenin yarattığı gerginliğin, Aylinin yüzüğün Sinan tarafından verildiğini ve evleneceklerini söylemesiyle sona erişinde Esmere sarıldığı an,Esmer uzun süre gülümseyerek sahteye bakmış arkadaşlar.

"Nasıl aldınmı şimdi cevabını*adama böyle oturturlar lafı" diye bir bakışı varki herşeye değer.Bölümü tekrar seyretme imkanı olanlar birdaha seyredince bu bakışı görecekler.Ben ilk seferde bunu anlayamamıştım çünki...

Ben artık bundan sonraki bölümlerde tabii karakış olmadığı sürece Esmeri o yarım balıkçı kazakla görmek istemiyorum.Bende istemiştim onun kazak giymesini ama artık geri alıyorum,yakışmadı.Adama gömlek ne kadar yakışıyormuş meğerse... Şimdi daha iyi anladım.Karizması azaldı sanki kazakla.

Birde dikkat ettinizmi? tepedeki balonlu sahnede Esmerin ayağında bağcıklı botlar vardı ve sanırım siyah süettendi.

GİZO
12-01-07, 17:47
çalan müzik harika!ezgi'nin günlüğü ya da bolahenk.ama sözleri bilen var mı?ya da bunu çalan bir link?

Arkadaşım şarkının sözlerini bir kaç sayfa geriye gelirsen bulabileceksin.

E özge E
12-01-07, 18:01

Şarkı bende var her dakika dinliyorum hatta şimdi, ama ablacım göndermeyi bilmiyorum,zannedersem nesli ablada var ondan pm le isteyebilirsin....

başak06
12-01-07, 18:02
selam arkadaşlar 2 bölümdür çalan şarkının ismini ve kimin söylediğini bilen varsa söyleyebilir mi?:img-wink:

NeSLiHaNNeSLi
12-01-07, 18:02
Aylinin yüzüğün Sinan tarafından verildiğini ve evleneceklerini söylemesiyle sona erişinde Esmere sarıldığı an,Esmer uzun süre gülümseyerek sahteye bakmış arkadaşlar.

"Nasıl aldınmı şimdi cevabını*adama böyle oturturlar lafı" diye bir bakışı varki herşeye değer.Bölümü tekrar seyretme imkanı olanlar birdaha seyredince bu bakışı görecekler.Ben ilk seferde bunu anlayamamıştım çünki...

Sen söyleyince tekrar izledim ama sahteye baktığını görmedim. Sadece Ali'ye bakıyor.:icon_roll

Ben artık bundan sonraki bölümlerde tabii karakış olmadığı sürece Esmeri o yarım balıkçı kazakla görmek istemiyorum.Bende istemiştim onun kazak giymesini ama artık geri alıyorum,yakışmadı.Adama gömlek ne kadar yakışıyormuş meğerse... Şimdi daha iyi anladım.Karizması azaldı sanki kazakla.

Kim anlatmıştı hatırlamıyorum ama Saruhan'da beğenmemiş kazağı, değişeceğini söylemiş.:)

NeSLiHaNNeSLi
12-01-07, 18:16

Sözleri bir kaç sayfa geriye yazmıştım, oradan bulabilirsin...

Şarkı bende var her dakika dinliyorum hatta şimdi, ama ablacım göndermeyi bilmiyorum,zannedersem nesli ablada var ondan pm le isteyebilirsin....

Canım Aslı diğer şarkıyı istemiş. Sigaramın Dumanı şarkısını değil.

Benim elimde olan da Sigaramın Dumanı şarkısı, diğer şarkı henüz elime geçmedi...:)

supersonic
12-01-07, 18:25
Sen söyleyince tekrar izledim ama sahteye baktığını görmedim. Sadece Ali'ye bakıyor.:icon_roll

Kim anlatmıştı hatırlamıyorum ama Saruhan'da beğenmemiş kazağı, değişeceğini söylemiş.:)

Kendisi yarım balıkçıyı beğenmemiş,tam balıkçı istemiş hatta bu hafta havalar nasıl diye sordu bize.İnşallah hava ısındığı için gömleğe dönüş yapmıştır.
Ben genel plarak hertürlü balıkçı kazağı giymesine karşıyım. Boynu çok fazla uzun olmadığı için basık duruyor.Oysa gömlekle ne hoş ve havalıymış...
Tabii bunlar sadece benim fikrim.

Canım Esmerin yüzünü karşıdan aldıkları anda görüş açısında sahte var ve hatta omuzu da kadraja girmiş farkındaysan.Ali epeyce solda kalıyor yani o bakışı sahteye...

ifirat
12-01-07, 19:05
Selam arkadaşlar,
Acaba bu bölümün tekrarı varmı?Var isede ne zaman bileniniz varmı? Ben birçok yeri kaçırdım.:img-yes:

Fener Bahçe
12-01-07, 19:18
esmerle ayline bakmakla meşguldüm hiç farketmemişim bot vardı demekki:img-hyste

supersonic
12-01-07, 19:23
Selam arkadaşlar,
Acaba bu bölümün tekrarı varmı?Var isede ne zaman bileniniz varmı? Ben birçok yeri kaçırdım.:img-yes:

Bu akşam 01.50 de bir tekrar var ama hangi bölüm bilemiyorum.Bazen eskileri veriyor.

ifirat
12-01-07, 19:28
Bu akşam 01.50 de bir tekrar var ama hangi bölüm bilemiyorum.Bazen eskileri veriyor

Teşekkür ederim.bye

busrA-harry-dan
12-01-07, 19:33
arkadaşlarr cok gusel bolumdu bazı seyler hariç 1.si ben bulgarın babası olduunu bilmiodum ilk defa ogrendm birasda sasırdım niranın ezoyla esmeri ogrenmesi çok kotu oldu ya bide ezele yolladıgı paket :( şu şebnemde sınırları aşıo ne o ole ya ne gusel geceydi fln die ama evleniyoruz deyince kapak oldu :D

gelincik1981
12-01-07, 20:05
çok güzel bir bölümdü.hele sonuna bayıldım.sinema filmi izliyo gibiydim.küçük ezonun mektubu okumasıyla ve o mükemmel şarkının başlamasıyla gözlerim dolu dolu oldu.ya biz ne çok sevmişiz bu küçük ezoyu.bir an geçmiş bölümlere gittim.çok duygulandım.ky bence efsane bir dizi.insan feleğini şaşırıyor.

hepiniz gibi benide sinir eden niranın sırrı çözmüş olması.sana mı kaldı bunları birleştirmek diyorum.sergin hanım,sergin abla,sergincim daha nasıl hitap edeyim lütfen bunları birleştiren bu niran cadısı olmasın.bir kere doğaya,yerçekimine,arşimet kanuna aykırı bir durum:img-yes: bizim o dört gözlebekleye bekleye bittiğimiz buluşmanın arkasındaki güç niran olursa olursa olursa.... bize kafayı yedirtmeyin lütfen.

şu sahte için ne desek az kalacak.onun için ben birşey demiyorum.diğer mide bulandırıcı kişilerin (yasemin-ender-şeref-siz-niran-sahte ezo) yanına onuda ekleyerek sevgilerimi sunuyorum.yalnız esmer iki haçlı tokadıda buna atsa iyi olacak.

balonlu sahneler (hele küçüklükleri yokmu),tepedeki o şakalaşmaları,esmer le aylinin evdeki halleri,her sahnesi süperdi.anlatılmaz izlenir diyorum.bir kutu bitter çikolata yemiş kadar oldum.

yalnız benim ricam var senaristimizden.lütfeeeeeeeeeeeen esmer ezoyu artık unutmuş gibi gösterilmesin.ezosunu aramaya başlasın en azından aklına gelsin.tamam aylini deli gibi seviyor ama arada bir insan düşünmezmi.ilk başlarda "seni bulmadan ölmeyeceğim ezo" diyen esmer nerde şimdiki esmer nerde.

yada içinden şöyle geçirebilir"aylin seni seviyorum ,seni ilk gördüğüm andan beri seviyorum ,şunu bilki kalbim senin için yanıyor bir zamanlar küçük bir kız için yandığı gibi.o küçük kız benim masalımın prensesiydi,ezomdu ,o gözlerinde kaybolduğum kız artık senle yaşayacak ve ben sana her baktığımda oda bana bakacak" dese fena olmazmı.yani insan o şirin küçük ezoyu nasıl unutabilir.biz bile unutamıyoruz.esmer kendine gel:img-polic yada sergin hanım.

bide müzikler süper ötesi.dinler dinle ağla.o nasıl bir duygudur.dizimizin kalitesi sırf müziklerinden bile anlaşılır.

NeSLiHaNNeSLi
12-01-07, 20:13
Evet ya ciddi ciddi Esmer beni kendime getirdi, özlemişim onuda. Bu hallerim hiç bitmesin inşallah güzel duan için çok teşekkürler. Yanlız dün Esmerde tüm hünerlerini sergiliyor gibiydi, çok tatlıydı dün çok, o kaş hareteki, Aliyle konuşurkenki hali ve bakışları, evdeki sahne, son sahnede arabayı kullanışı, ve Ayline binbir güzel söz eşliğinde yalvarması, o sevgi dolu hali, muhteşemdi, harikaydı, süperdi...

Aaaahhh ahhh...:)
Bunların hepsi iyiydi hoştu ama bana Esmer'in içinden geçenleri unutturamazsınız, çok kızgınım Esmer'e.

Tamam dün gece çok güzeldi ; hele ki o kaşlarını kaldırışı, arabayı kullanışı süperdi süper. Ama unutmadım, unutmayacağım.:img-cool2

supersonic
12-01-07, 20:31
Ben Ali ile Esmerin gerçek anlamda düşman olacaklarına ihtimal vermiyorum ama aralarında ufak sürtüşmeler ve anlaşmazlıklar olması beni çok rahatsız etmez.

Mesela Handeciğimin yapmış olduğu(ellerine sağlık) Can Dostum klibindeki hallerini özledim ben.son zamanlarda fazla sarmaş dolaş oldular.

Onların Ezel için girdikleri rekabet benim son derece hoşuma gidiyordu.Zararsız ama bir o kadar da ciddi ve tatlı bir rekabet...çok hoştu o halleri. O zaman birbirlerinden habersiz olmalarına rağmen düşman olmadılarsa şimdi hiç olmazlar bence. Olmamalılar BBGdeğil mi???

ssvshy
12-01-07, 20:39
dün esmeri bakışları hem sert olan hem duygusal olanlar gerçektende çok güzeldi ve ben kaşlarını beğendiğimi anladım:img-blush

sizede oldumu bilmiyom avşarın kaderle ilgili gerçekleri öğrendiği andaki haline biran gözlerim doldu ama niye oldu ben anlamadım
ve artık ne nirana nede avşara kötü gözle bakabiliyroum sizin anlattıklarınızdan sonra gerçek hayattaki sempatikliklerini öğrendikten sonra olmuyor bi türlü
niranın çocuğunu merak ediyorum ve babasını odamı tecavüze uğradı yoksa ihanetemi
aylin ve esmerin alinin yanında biraz daha dikkatli olamlarını isterdim çok zor bir dönemden geçiyor ölümü bile denedi olmadı bu durumda helede ayline karşı durumunu bilen esmerin aylinin biraz daha aliyi düşünecek şekilde hareket etmelerine isterdim
şebnem çok sinir bozcuyudu aklı sıra aylini kıskandıracak ama cevabını çok güzel aldı yüzükle esmerin onu birgüzel azarlama zamanı geldi üstü olarak

Silvara
12-01-07, 20:40
Ben Ali ile Esmerin gerçek anlamda düşman olacaklarına ihtimal vermiyorum ama aralarında ufak sürtüşmeler ve anlaşmazlıklar olması beni çok rahatsız etmez.

Mesela Handeciğimin yapmış olduğu(ellerine sağlık) Can Dostum klibindeki hallerini özledim ben.son zamanlarda fazla sarmaş dolaş oldular.

Onların Ezel için girdikleri rekabet benim son derece hoşuma gidiyordu.Zararsız ama bir o kadar da ciddi ve tatlı bir rekabet...çok hoştu o halleri. O zaman birbirlerinden habersiz olmalarına rağmen düşman olmadılarsa şimdi hiç olmazlar bence. Olmamalılar BBGdeğil mi???

hele aylin'in boşanmasından sonra ali'nin evinde iki inatçı keçi gibi kafa kafaya tokuşturmuşlardı ya ....çok gülmüştüm :) ama artık aylin'e olan ilgisinin devam etmesi hiç hoş değil.ali'nin kendini toplaması ve kenara çekilmesi gerekiyor.ali gittikçe sevimsiz bir karakter olmaya başladı (başta da sevmezdim zaten) ve böyle devam ederse nefret edilen bir karakter olacak.

MİHRİMAH
12-01-07, 20:50
arkadaşlar yine çok güzel bir bölümdü.esmerin ezele yüzük verdiği sahnede bir arkadaşımızın buraya yazdığı senaryo geldi aklıma galiba hande yazmıştı tamamen sanki handenin yazdığı sahne oldu esmer ezele evlenme teklifi yaparken handede böyle yazmıştı ha şimdi evet esmer anlatacak şimdi diye yüreğim ağzıma geldi.ama olmadı.çok güzeldi esmer ve ezel ilk defa bu kadar açık konuştular belkide.
ezel anlatsana sinan belkide benimdir katbettiğin kız diyince ben Allah şimdi anlatacakmı bize süprizmi geliyor dedim. ama konuyu iyice kapattılar.
hele tepede esmer ve ezelin gözlerini gizli gizli açıp birbirlerine bakmaları çok hoştu.
ya benim anlamadığım bir şey var bu avşar bilmiyormuydu acaba kader e tecavüz edildiğini .acaba kadere tecavüz eden avşar değilmi.
ve esmer ve alinin birlikte konuştukları sahnede esmer içinden dediya yalan söylüyorsun. ne sahneydi ya.bence ali ve esmer arasında ilerki bölümlerde yine sert sahneler olabilir. evet iki insan ne kadar dost olsalarda sanırım bu sevda uğruna dostluk bile bir kenera bırakılacak. aşk dostluğu bastırıyor galiba .
esmerin düşünürken içinden benim kanımana sevdan devam ederse en büyük düşmanım olursun dedide bu gösteriyorki esmer ve ezel ilerde çok şeyle mücadele edecekler. sadece niranla değil yani.
Allahım ezelin aylin olduğunu önce esmer öğrenmeliydi. bunu kesinlikle önce niran olmamalıydı.kadın delimi ne. ne diye ayline kanlı gelinlik gönderiyorsun . anlatılacak o kadar çok şey varki. bu bölümün sonu da öok güzeldi hani esmer arabada büyük bir hızla gelirken film bitti ya müthiş olmuş.:happy0064 :happy0064 :happy0064 :happy0064 :happy0064

MİHRİMAH
12-01-07, 20:58

arkadaşlar nasıl aklınıza geliyor böyle şeyler inşallah böyle bir şey olmaz.

mercan_dede
12-01-07, 21:37
selam arkadşlar ya ben bu hafta izleyemdim kesin çok önemli şeyler kaçırdım yorumlardan belli. tekrarını verirler umarım...

Silvara
12-01-07, 21:48
bir de şu aylin'in bebek sahibi olamayacağım demesi var.gerçekten çok bozuldum buna yaaa.daha önceki bölümlerde böyle bir şey yoktu.umarım senarist bunu çabuk toparlar.bu konuşmanın düzeltilmesi için yapılacak mantık hatalarına da razıyım.yeter ki düzeltilsin.

nazlii1
12-01-07, 22:18
Sizce Kader'e tecavüz eden kişi Avşar mı?bana değilmiş gibi geldi.Yorumumda da yazmıştım.Simdi size soruyorum bu konuyla ilgili ne dersiniz?

Bence Avşar başkası olamaz..ki kaldıki zaten kendisi olmasa neden bu kadar kızsın ki kendine..Zaten kaçırdığı zamanda yanına uzandığı bi sahne vardı..Bence kendisi ve şu anda içi içini yiyor..Kendiyle savaş halinde...

a.ceren
12-01-07, 22:22
Sizce Kader'e tecavüz eden kişi Avşar mı?bana değilmiş gibi geldi.Yorumumda da yazmıştım.Simdi size soruyorum bu konuyla ilgili ne dersiniz?

Vallahi Bengu bence Avşar tecavüz eden bunu nasıl açıklıycak onun sancısını çekiyor şuan uzun zaman önce ben bu olay kesinlikle açığa çıkıcak demiştim ve Kader öğrenicek bunu söylüyorum başka da bişey demiyorum ayrıca Bengu sen hep diyorsun ya Ali Niran ın oğlu bunu istemesem de dün diziyi izlerken Rosa çocuğun dedikçe vallahi aklıma gelmiyor değil bu fikir ve sen geldin aklıma canım vallahi çünkü bunu uzun zaman önce söylemiştin ama istemiyorum ben ya o kadını dizide bile görmek istemiyorum nefret ediyorum o kadından zaten Esmer ile Ezo yuda öğrendi...

nazlii1
12-01-07, 22:28
Ben dün sanki o tecavüz etmemiş gibi hissettim.Umarım o değildir.Böylelikle hem Esmer tecavüzcü bir kardeşinin olmasından kurtulur.Hem de Avşar'ın insan olup olmadığını iyce anlarız.Bu durumda (eger tecavüz eden kendiyse) değişen birşey yok.Ama kendisi değilse ve bu durumda Kader'i kabul ederse işte ben o zaman onu Esmer'in kardeşliğine koşulsuz kabul ederim.Diğer türlü zaten Esmer'de kabul etmez onu.

Canım bende dediğin gibi olmasını isterim yani Esmer'in kardeşi böyle biri olmamalıydı...Ama zeten hatırlıyorsan Kader bu kaçırıldığını filan anlatınca geçmişi hatırlamıştı ve de Kader'e ben seni herşeyinle kabul ederim demişti..Benim bundan anladığım bi de o yanına uzanma sahnesi filan da var kendisinin böyle bi iğreçlik yaptığı...Zaten Kader ona yaklaştıkça da sürekli bu suçluluğu hissetti, yaptıklarından pişman oldu, Dünkü Aylin'le konuştuğu sahnelerde de bunu gösterdi zaten....Malesef ki o canım bence...Keşke başkası olsa...

nazlii1
12-01-07, 22:31
Evet ben çok önceden Ali Niran'ın oğlu çıkacak dedim.Ama aklıma sahteninde belki niran'ın çocuğu olma ihtimali gelmiyor değil.Ama üçünün aynı kaderi paylaşması açısından Ali evlatlığa bir adım daha yakın.bakalım neler olacak.

Dün Rosa'nın konuşmasında benimde ilk olarak sen aklıma geldin..:) Bengu demişti Ali çocuğu olabilir diye dedim içimden...

Bencede olabilir aslında senaristimiz bu yolda ilerliyor gibi..

LeYLa 06
12-01-07, 23:31
dünki bölüm gerçektende çok güzeldi tabi bazı şeyler hariç....
esmer-ali-ezo sahnelerine hayranım zaten...heleki küçüklük halleri çıkınca dahada çok hayran oluyorum....
esmer aylinine ezosundan bahsetmiyo....bence bu konuda esmer çok haklı ayline eski sevdiği hakkında en ufak şey söylese üzülecek olan kişi aylin...yani esmer böyle düşünüyo...esmer ayline ezosundan bahsetse herşey mükemmel olacak fakat esmer habersiz...
bu bölümde sahteye iyice sinir oldum... esmer yemek masası hazırlamışmışta,çok güzel bi geceymişmişte gıcık şey.... ama aylinin parmağındaki alyansın esmerin hediyesi olduğunu ve aylinin esmerden evlilik teklifi aldığını öğrenince suratı görülmeye değerdi...
yaa inş. aylin yüzünden aliyle esmer birbirine düşman olmazlar filmin başlarında
3 KÜÇÜK ÇOCUK 3 KOCA DÜŞMAN OLACAKLAR
gibisinden bi söz geçmişti...ve biz bu forumda artık bunun imkansız olduğunu düşünüyoduk ESMERle ALi birbirini buldu birbirlerine kesinlikle zarar vermezler diyorduk ama herşey değişebilir...esmerin sözleri gayet açık ve netti.ayrıca beni korkutan bir söz daha var... eğer aliyle esmer düşman olursa bu sözün doğruluğundan emin olucam
20 yıl önce savrulan ve birbirinden bir daha hiç haber alamayan bu üç gencin yolları yıllar sonra yeniden kesişecek ve birbirlerini tanımayan Ali, Esmer ve Ezel, kaderin kendilerini için hazırladığı müthiş bir oyunun kurbanı olacaklardır.
sonra niran esmer&ezo aşkını en önemlisi aylinin ezo olduğunu öğrenmiş...gerçektende bu çok kötü oldu.esmere zarar vermek için ayline ezosuna zarar verecek....Keşke rosayla niran konuşsa ve rosa haçlının ezosunun aslında rosanın kızı olduğunu söylese o zmn ezoya değil zarar vermek kılına bile kimse dokunamaz...
bide aylin gelinliği kaldırır kaldırmaz bebek düştü...ve niranın elindeki fotoğraftada o bebek vardı...acaba niranın planı ne?
ya ayline
sanki esmer ezosunun sinanla evlenmesini istemiyomuş gibi birşey sanmasını,,, yani bu dizide herşey olabilir sahte ezo çıktığı zaman bi mesajımda yakında bunlar(sergin hanım) sahte esmer,sahte alide çıkartır demiştim ve forumda yok artık bu kadarıda olmaz demişlerdi...umarım olmazz...
yada eğer bu gelinliği giyersen başına geleceklerden kork gibi birşey imaa ediyo...
inş. gelecek bölümde esmer aylinin evine çıkar ve bebeği görür...
işte o zmn beklediğimiz an gelir ve sinanın aklında hiç bi şüphe kalmaz...
ama bence esmer aylinin evine olanları görmek ve kontrol etmek için çıkar... yada hemen aylini oradan uzaklaştırmak isteyebilir,bizi sinir krizi geçirtebilir...

CARPE DİEM
12-01-07, 23:32
çok güzel bir bölümdü.....tabi bazı sahneler hariç:Darkadaşlar dizinin bölümlerini izleyebileceğim bir site var mı?eğer varsa,ö.m atarsanız sevinirim...:happy0064

MardiGras
12-01-07, 23:32
Ben dün sanki o tecavüz etmemiş gibi hissettim.Umarım o değildir.Böylelikle hem Esmer tecavüzcü bir kardeşinin olmasından kurtulur.Hem de Avşar'ın insan olup olmadığını iyce anlarız.Bu durumda (eger tecavüz eden kendiyse) değişen birşey yok.Ama kendisi değilse ve bu durumda Kader'i kabul ederse işte ben o zaman onu Esmer'in kardeşliğine koşulsuz kabul ederim.Diğer türlü zaten Esmer'de kabul etmez onu.

Kadere tecavuz etmemis olsa dahi Avsar "insan" olamaz ki. Uyusturucu imal edip okul onlerinde cocuklara satan bir cetenin elemani kendisi. Kendi adamlarindan, Kadere dek insanlara nasil davrandigi da malumken, simdi Esmer ile Selvihanlilari akraba cikartacagim diye Avsari kuzu postuna sarmaya calisan senaristin bu denemelerini acikcasi yutmak bize yakismaz bence.

supersonic
12-01-07, 23:33

Kesinlikle Avşar.Nerden anladım biliyormusun? dün Aylin Kadere tecavüz edildiğini söylediğinde yine sağ dizindeki Tik'i tuttu.Hatırlarsan Hap sevkiyatının, Esmer tarafından anlatıldığı gün de aynı şey olmuştu.
Demekki hataları su yüzüne çıkartıldığında bu şekil tepki veriyor ahlaksız...

MardiGras
12-01-07, 23:36
Sevgili Nesli,

Esmerin Ali ye soylediklerine neden kizdigini anlayamadim. Ali sansini zorluyor acikca. Kardesimsin ama soz dinletemiyorum kalbime diyor. Bu cumle, sessizce kenarda beklemeyecegi imasini tasiyor. Esmer ile Aylinin iliskilerinin ciddiyetini bildigi halde , Ayline duydugunu iddia ettigi ask icin harekete gecmesi cok yanlis. Iddia diyorum cunku ben Yasemin ile Sebnemi unutmaya niyetli degilim. Kaldi ki bir de buyuk aski Nazli var. Esmer bu durumda ne yapsa haklidir bence. Nush ile uslanmayani etmeli tekdir , tekdir ile uslanmayanin hakki kotektir demisler degil mi ya ?

Bu bolum beni uzen tek Esmer repligi, Ezo sunu unuttugu imasini tasiyan gecmisi ile ilgili Ayline soyledikleri idi. Aylinin Ezel oldugunu bilmeme ragmen acikcasi yine de icim burkuldu Esmer Ayline o sozleri soylerken.

melike_su
12-01-07, 23:47
Bir fenomenin yok olusunu izliyoruz yavas yavas..
Maddi kaygilarla senaryoyu uzatarak anlamsizlastiran sevgili yaziciya söyleyecek söz bulamiyorum...
Insanlar bu karakterleri neden sevdi??
Cünki onlar gecmislerine sahip ciktilar,cocuk yasta olduklari halde dünlerinin ardini aradilar..Peki ya simdi?
Mütemadiyen hepsi laf arasinda kayip bir cocukluktan bahsediyorda birinin bile bunu kurcalamak hakkinda soru sormak aklina gelmiyor...
Aylini kirilgan narin bir kadindan zayif veaciz bir ruh hastasina,Aliyi saf ve masum bir dost tan arkadasinin askina göz diken bir ahlaksiza ceviriyorlar..
Bir genel ev patronicesinin elinde silahli kuvvetlerin pasasini oyuncak yaparken,MARDIGRAS inda dedigi gibi karakterlerin icini bosaltip seyirciyi deli ediyorlar...

Timur bir ZOMBI,Nedretse bir MAHALLE KADINI oldu..
Hayal artik hayal olsun istiyorum zira onun salakliklarina dayanamaz oldum..
Anladik uzatma cabasindasiniz ama bunu sacmalamadanda yapabilirsiniz..
Neoldu güclü adam SC ye...
Artik bu gidisle oda serasinda orkide yetistiren siradan bir bahcivana dönüsme yolunda..
Nedir bu karizma yikma cabalari ya...
Ya yeniden sekillendirin tüm masaya yumrugunu vuran karakterleri yada mafya hikayesini geri atip hic olmazsa ASK ta beklentilerimizi karsilayin...

Ve önemli bir noktada ismail yk inin peynir kelamlari ugruna Euro Starda gösterilmeyen sahneler..

Bu dizi insanlarin yürekindeki Puzzle önemli bir boslugu dolduruyor olmasaydi kimse izlemezdii
Bu vefali seyirciyi dikkate almak lazim..

Eger farazi olan su BBG gercekten varsa bilsinki dizinin kredisini tüketmek üzereler...

Ama...
Allahtan ESMER varda, bakilasi olamaktan cikmiyor dizi...
Kasini kaldirmasi bile binlerce yüregi telef edebilen bu adamdan dolayi sabrediyoruz...
Bari onun karizmasina dokunmayin...

Belki sert oldu ama bir gün bekledikten sonra bile bunlari yazamadan edemedim..
Sevgiyle..

MardiGras
12-01-07, 23:48
Bir akilli adam demis ki "Cehenneme giden yol iyiniyet taslari ile doselidir" . Iyiniyet sahibi insanlar, aslinda bu iyiniyetlerini haketmeyen kotu insanlara anlayis gostererek sadece onlarin bir sonraki kotuluklerine zemin hazirlarlar. Ben de bu gorusten yanayim, bana gore bu hayatta bazi insanlar kotu doguyorlar ve cesitli nedenlerle zaman zaman sergiledikleri iyi ya da iyi benzeri davranislar, onlari aklayamaktan cok uzaklar. Bana gore Avsar kotu bir insan ve ne olursa olsun kotu bir insan olarak da kalacak. Sartlar uygun olsun Avsar yine eski kotu gunlerine doner buna zerre suphem yok.

Insanin icine dogdugu sartlar yasaminin gelisiminde etkili olsa da, neticede hayatimiza verecegimiz yon bizim irademizle baglantilidir. Avsar pekala bu hayati secmeyebilirdi. Ayrica Camci babaya yaptigi iskenceden, ucurumdan attigi adamina dek sergiledigi tum o kotu davranislarda klasik bir psikopat durumundaydi, kader kurbani, kotu baba modeli nedeni ile bu hale gelmis bir adama hic benzemiyordu.

Elbette bu benim gorusum, sonucta "uzlasmamakta uzlasmak hakkina sahibiz"

a.ceren
12-01-07, 23:53
Selvihanlı ve Avşar birden karakter değişimi yaşamaya başladılar. İkisinede ilk başta tam bir pislikmiş resmi çizildi.

Bizler o adam Esmerin babası olamaz, onun gibi bir babayı istemiyoruz dedik, birde baktıkki Selvihanlı aslında ''acıların babasıymış'' meğerse. Birden evladının hasretiyle yanan, onun özlemini duyan makul bir baba oluverdi başımıza.

Şimdi Avşarda da aynı şey söz konusu, onunda karakterini değiştiriyorlar. Kaptaron işi yapan, bunu okullarda satan, tecavüzcü bir adamdı oysa şimdi pişmanlıklar yaşayan bir adam oldu.

Bu karakter değişimi açıkçası Esmere layık hale getirme çabası gibi geliyor bana, belki size saçma gelicek ama ben böyle düşünüyorum...
Hande her söylediğine katılıyorum biz burda Eşref i baba olarak istemiyoruz dedikçe Eşref te neler çıkıcak kimbilir daha acıların babası tabirinede bayıldım harika olmuş ve kesinlikle söylediğin son cümle hiç te saçma değil çok doğru bi tespit tebrik ederim ama ben hala bu gerçeği kabullenmek istemiyorum ne yapıcam ben:icon_sorr

MardiGras
13-01-07, 00:00
Sevgili Selda,

"Dusman" kelimesi Pamuk Prens Esmerin agzina yakismamis gibi gelebilir ilk bakista ancak gercekci gozle bakilirsa ben Esmerin hakli oldugunun goruleceginden yanayim. Kendinizi bir an icin Esmerin yerine koyun. Ugruna olebileceginiz, hatta oldurebileceginiz, kelimelerle anlatilamayan ve iste bu nedenle ancak izlemekle yetindigimiz bu aski yasayan siz olsaydiniz ve kardesim , dostum dediginiz ve yine hic dusunmeden hayatinizi ugruna riske ettiginiz insan, butun dostane uyarilariniza, hatta yaptigi hataya iyiniyetle "unuttuk biz onu" diyerek karsilik vermenize karsin, hala sizin arkanizdan haince sevdiginizi elinizden almak icin firsat kolluyor olsaydi, siz bu kisiye ne derdiniz. Aslinda dusunmeye bile gerek yok, bir dostun degil bir dusmanin yapacaklaridir butun bu davranislar.

Yanlis anlasilmasin ben Ali asik olamaz demiyorum. Olabilir ancak eger karsiligi yoksa ki bunun boyle oldugu cok acik, halen o duygular uzerine "hareket" edemez, ancak ediyor ve ben cok yanlis buluyorum. Yani Ali, ask acisi ile sessizce kosede beklemiyor, tekrar ediyorum sadece firsatini kolluyor. Ali nin bu sacmaliklari ucunun de basina cok buyuk isler acacak, bunu hissedebiliyorum. Askin insani aptallastirdigi malum. Ancak en fenasi zaten aptal bir kisinin asik olmasidir !!! bakiniz Ali .

Bu yorumlarim sert gorunebilir ancak gorunen koy de kilavuz istemez. Bolumleri izlerken olaylarin hissettigim sekilde gerceklestigini beraberce gorecegimizi zannediyorum.

NeSLiHaNNeSLi
13-01-07, 00:32
Hadi bakalım anlat benden sır çıkmaz...:)

Ali'ye kızgınlığım kesinlikle devam ediyor. Yelkenlerim suya inmiş değil, ancak pişmanlığını görmek beni sevindirdi.

Esmer'i de severim bilirsiniz, ancak dün gece söylediği sözler taş gibi yüreğime oturdu. Tamam elbette ki kadınına sahip çıkacak, ancak aşkı kalpten sökmek o kadar kolay değil, bu aşk devam ederse dostum değil düşmanımsın sözlerini herşeyden önce yakıştıramadım.

NeSLiHaNNeSLi
13-01-07, 00:47
Sevgili Nesli,

Esmerin Ali ye soylediklerine neden kizdigini anlayamadim. Ali sansini zorluyor acikca. Kardesimsin ama soz dinletemiyorum kalbime diyor. Bu cumle, sessizce kenarda beklemeyecegi imasini tasiyor. Esmer ile Aylinin iliskilerinin ciddiyetini bildigi halde , Ayline duydugunu iddia ettigi ask icin harekete gecmesi cok yanlis. Iddia diyorum cunku ben Yasemin ile Sebnemi unutmaya niyetli degilim. Kaldi ki bir de buyuk aski Nazli var. Esmer bu durumda ne yapsa haklidir bence. Nush ile uslanmayani etmeli tekdir , tekdir ile uslanmayanin hakki kotektir demisler degil mi ya ?

Esmer'e kızdım çünkü bu kadar basit olmamalı. Tamam Ali bu yolda ilerlese sonuna kadar hakkıdır o sözleri söylemek ama ben sizler gibi Ali'nin boş bir an kolladığını düşünmüyorum. O kadar ileri gideceğine inanmıyorum, ya da inanmak istemiyorum diyelim. Kalbine gömmeye çalışıyor, ama kalbine söz geçiremiyor. Zaman geçtikçe daha az azı çekecek, zaman ile unutacak.

Ama görürsem ki Ali daha beter olacak, işte o zaman hak veririm Esmer'e.

Of ben yine Ali'yi savundum biliyorum, gerçi geçen bölümden dolayı da çok kızgınım ama...

melike_su
13-01-07, 00:50
Ali ilerde ondan nefret edecekse yeterli nedeni olacak,zira sevdigi iki kadinida elinden Esmer aldi...
Nazlinin canini Aylinin kalbini...

NeSLiHaNNeSLi
13-01-07, 00:50
Bu karakter değişimi açıkçası Esmere layık hale getirme çabası gibi geliyor bana, belki size saçma gelicek ama ben böyle düşünüyorum...

Saçma değil, aksine çok haklısın. Ancak bu her kötü karakteri bir şekilde aklama durumları beni çok fazla rahatsız etmeye başladı. Dizide ki herkes bir anda melek kesilirse hiç şaşırmayacağım.:icon_conf

MardiGras
13-01-07, 00:51
Kolhberg'in evrensel ahlak anlayışına göre bir kimsenin suçlu olup olmadığı niyetine bağlıdır.Görünürde Avşar suçlu ama niyeti ne ?Şimdiye kadar hep uyuşturucu imalatını gösterdiler ama niyeti açıkça belli değildi.Sen dersenki bana ne niyeti çocuklar zehirleniyor,burda sonuna kadar haklısın.
Ama bence Avşar'ın niyeti babasının gözüne girmek.Tabi onların dünyalarında göze girmek birine hayr yapmak değil malesef.İşte ben burdan yola çıkarak Avşar'ın son halini de göz önüne alarak .Eger bu iyi haline devam ederse ve Sevdiği kız başkası tarafından tecavüze uğradığı halde onu kabul ederse.Ben Avşar adam olmaya başlar diyorum.Çünkü bu şartlarada Kader'i kabul etmesi onun dünyasında baya zor.Bakalım ne olacak.Göreceğiz.Her insan özünde iyidir.Şartlar insanları kötü yada iyi hale sokar.

Bence burada durup bir an icin dusunmemiz gerekir. Felsefeden oteye mesela Kur’anda da ayni manada “ameli niyet belirler” ifadesi yeralir. Ancak, bu dusunceyi, yapilan davranisi niyetten, niyeti de davranistan bagimsiz olarak ele almak icin kullanamayiz. Insanlarin zihinlerinden geceni hicbir hile, hicbir sansur, hicbir bariyer olmaksizin oldugu gibi dis dunyaya yansitan bir teknoloji henuz mevcut degildir. Buna karsin, hukuk kavraminin, din kavraminin, ahlak kavraminin toplumsal yasami yonlendirmeye basladigi ilk zamanlardan beri, insan niyetini belirlemedeki en onemli aygit olarak insan davranislari gorulmustur. Insan, iradesi ile niyetini aciga vuracak davranislari secer ve uygular. Bir tecavuz suclusunun “evet tecavuz ettim ancak niyetim asla kotu degildi, asil niyetim iyiydi” savunmasi da iste iddia edilen niyeti yalanlayan ahlaka/hukuka/insani degerlere aykiri davranis nedeni ile dikkate alinamaz. Niyetin, dikkate alindigi bazi durumlarin mantikli aciklamasi ise dis dunyada zuhur eden davranisin, eldeki tum deliller isiginda degerlendirildiginde kotuniyetle aciklanamiyor olusudur. Mesru mudafaa, nefsi mudafaa, beyaz yalanlar … gibi cesitli derecelerdeki davranislari bu kategoriye koyabiliriz.

Avsarin durumuna geldigimiz zaman, babasinin gozune girmek icin, masum cocuklari zehirlemek. “Sozde niyetine” ulasmak icin kullandigi aracin, hicbir insaf olcusune sigamayacagi acik oldugu gibi, medeni, aklibasinda insanlardan mutevellit hukuk kurallari ile bagli bir toplumda da bu turden bir savunma kabul edilemez.

Ayni fikirde olmak durumunda degiliz elbette. Ancak bu sekilde gorus alisverisinde bulunmaktan son derece hosnudum.

yaren.yaren
13-01-07, 00:58
biliyosunuz uzun zamandır yoktuuumm ve aslında hep burdaydııımmm (biliyosunuz kaybola yıllar ve bu forum olmadan asla yapamıyoruz:img-yes: ) sürekli fırsat buldukça yorumları okuyodummm bilgisayarım bozulmuştu nete çok fazla giremiyodummm......ama bu arada şu zaman zarfında her geçen gün dizimizin hızla senaryosunun çöküşünü izliyorumm ve benii çok üzüyooo...bu kadar saçmalığa artık yeter diyorummm...diziyi uzatmak için raytigler iyi para kazanalım diye bu hale getirdiler dizimizi...bi an önce toparlamazlarsa ortada izlenecek bişey kalmayacak...sadece 3 arkadaşın nasıl birbirlerini yok ettiğini izlemekten başka....oysa bu diziyi biz onun için mi izliyoruz 3 arkadaşın arkadaşlık değerlerini herşeyin üstünde tuttuklarına bağlanmadık mı biz...çok kızgınım çoookk

supersonic
13-01-07, 01:01
Saçma değil, aksine çok haklısın. Ancak bu her kötü karakteri bir şekilde aklama durumları beni çok fazla rahatsız etmeye başladı. Dizide ki herkes bir anda melek kesilirse hiç şaşırmayacağım.:icon_conf

Daha öncede yazmıştım.Ben bu karakter iyileştirme operasyonunu Bulgar için de bekliyorum.

Bulgar şu şartlarda birkaç bölüm sonra diziye entegre olacak.Şimdiden Ezelin onun tek varisi olduğu söylendiğine göre ben ona layık ve biricik evladının hayrı için çalışan bir baba modeli ve sevdiği kadını yeniden kazanmaya çalışan bir adam bekliyorum doğrusu...

MardiGras
13-01-07, 01:09
Bakin burada iste meshur "niyet" sorgulanabilir. Nazli yi vurdugu sirada Esmerin tek kaygisi gorevi idi. Kendisi dahi yeri geldiginde gorev icin harcanabilecegini biliyorken, Nazli yi vurmasindan daha normal bir sey olamaz. Niyet acisindan ise Ali nin Alisi oldugunu bilmiyordu. Biliyor da ona zarar vermek icin yapti gibi dusunemeyiz, cunku Ali yi incitme kasti yoktu. Ikincisi, daha o zaman, erkenden yoldan cikan bir karakter olarak Nazli, bir an once diziden cikarilmak ugruna sacma sapan bir delilik hali ile intihar etti. Nazli yi Esmerin oldurdugunu soylemek dogru olmaz.

Ayline gelince, Esmer Aylinin kalbini Alinin elinden almadi. Cunku bunu yapmasi icin ondan once Aylinin kalbinin Ali nin elinde olmasi lazim ki bunun bir an icin dahi dogru olmadigini biliyoruz.

Ali, belki Nazli varken bir parca sahip oldugu dengesini, onun olumunden sonra iyice kaybetti. Yaseminle birlikte oluyor, Sahte yi dakika bir gol bir opuyor ama sonra Ayline seni seviyorum diyor. Birakin yetiskinligi, olgun bir yeniyetme gibi bile davranmiyor.

Ali nin bu davranislari cok buyuk sorunlara yolacacak.

supersonic
13-01-07, 01:09
Hande ben hep merak ettim ama şu ana kadar sormak nasip olmadı.Esmerin alinin nikahında ne isi vardı????

supergenc
13-01-07, 01:10
arkadaslar ansızın sarkısını nasıl dinleyebilirim..:img-help:

melike_su
13-01-07, 01:19
Ben Alinin kendince nefret etme nedenleri olacak demek istemistim..
Yoksa onun hakli buluyor degilim...niyet meselesin gelince niyet herzaman kurtarmaz...Ama fiilin önüne gectigi durumlarda yok degildir..

Esmerin ulvi vazifesi vardi,oysa Avsarin yaptigi ahlaksizligin ardina saklanacak elle tutulur bir nedeni yok...
babsinin kötü davranmasimi?

MardiGras
13-01-07, 01:20
Yanlız ben şunu gerçekten çok merak ediyorum.

MardiGras bu konuda en doğru cevaı vericektir. Ölüme sebebiyet vermekle öldürmek farklı şeylermi?

Oldurmeye sebebiyet vermekle oldurmek ayni sey degildir. Olume sebebiyet vermekte oldurmek fiilinin kasit unsuru mevcut degildir. Kavramin isminin bize belli belirsiz cagristirdigi gibi, olume kasit disi bir sekilde sebep verilmektedir. Oldurmek ise kasit gerektiren bir eylemdir. Karsinizdakini oldurmek, hayatina son vermek icin bir eylemde bulunuyorsunuzdur. Silahla kalbine ya da basina ates etmek gibi. Oysa bir silahin temizlenirken yanlislikla ates almasi sonucunda bir kisinin olumune sebep olunsa bu adam oldurme degil olume sebebiyet verme olarak nitelendirilir. Iki kavram arasindaki en onemli fark kasit unsurudur. Kasit,kanunca suc sayilan bir eylemi, hareketi (tetigi cekmek) ve sonucunu (adam oldurmek) bilerek ve isteyerek gerceklestirmek durumudur.

Silvara
13-01-07, 01:22
Hay Allah razı olsun bende bunu anlatmaya çalışıyorum işte. O günü hatırlayın Esmerin Nazlıya nasılda git, hayatımda hiçbir kadına silah çekmedim beni mecbur bırakma diye nasılda üzüldüğünü hepimiz biliyoruz.

Oysa Nazlı ne yaptı Aliyi dinlemeyerek arabadan çıkıp çatışmanın tam ortasına girip Esmere posta koymaya kalktı, Esmer orada hiç vakit kaybetmedende Nazlıyı vurabilirdi, oysaki o onu ikna etmeye çalıştı, taki Ali gelene kadar, MardiGras'ında dediği gibi Esmerin yerine getirmek zorunda olduğu bir görevi var, o insanların geleceği için seçilmiş birisi.

İlk bölümlerde görevine çok daha bağlı olduğunu hepimiz biliyoruz öyle değilmi. Esmerin Nazlıyı öldürdüğünü en azından direk olarak öldürdü demek bende yanlış...

ayrıca esmer'den önce nazlı ateş etmişti.yani esmer orada hem ali hem de nazlı arasında ateş altında kalmıştı.nazlı bilerek, isteyerek başından vurmadı.kendini korurken bir kaza kurşunuydu.

ve onu hastanede korumaya çalıştı.nikahına gitmesinin sebebi onun sağsalim ve mutlu olduğunu görmekti.amacı kötü değildi.tabi ki bir sebep olma var.yaralanmasına neden oldu ve bunun acısını da sürekli yaşadı.ama asla kasti olarak incitme amacı yoktu.

NeSLiHaNNeSLi
13-01-07, 01:22
Ama ne amaçla gitti tam olarak ben anlamıyorum, anlayan varsa buyursun...

Tamda dediğin amaç ile gitti canım. O zamanlar da hep Ezel'i takip ediyordu zaten. Ve yine o gün onu takip etti.

MardiGras
13-01-07, 01:23
Ah ben onu bir anlasam, hepinize seve seve anlatıcam ama o günde anlamadım şimdide anlamıyorum.

Nazlıyı öldürmek istemediğini biliyoruz ama o amaçla gitmiş olamaz, akla en yatkın olan Aylinin peşinden gitmiş olması dicem ama buda pek mantıklı olmayabilir. Orası muamma.

Zaten Nazlının öldüğü günde ben böyle olsun istemedim diye ağladığını biliyoruz. Ama ne amaçla gitti tam olarak ben anlamıyorum, anlayan varsa buyursun...

Nazli yi bir an once hikayeden cikartmakta acele eden senaristin "yiyin iste yemeseniz de ses etmeyin" tarzi bir dusuncesinin sonucuydu Esmerin o nikaha gidisi. Nazlinin onu tanidiginda catiya cikip atlamak yerine "beni vuran kisi oydu" demesi durumunda neler olacagini gercekten dusunememis olabilir mi Esmer gibi bir karakter. Dizimizde basindan beri varolan ve basindan beri sikayetci oldugumuz gecistirilmis sahnelerden birisi idi o sahne diye dusunuyorum.

stormy
13-01-07, 01:32
Aylinin Kaderin tecavuze ugradigini bile bile o senin cocugun dogur demesi cok sacma geldi bana siz ne dusunuyorsunuz bilmiyorum..Sanki isteyerek olmusta cocuk..

MardiGras
13-01-07, 01:33
ya arkadaşlar bunu nasıl bilmezsiniz KALBİ ONU ANLAM VEREMEDİĞİ BİR ŞEKİLDE AYLİN'e götürüyordu, yani tek amaç AYLİN'i takip etmek ve uzaktan izlemekti, ali ile nazlının nikahı olduğundan haberi bile yoktu, hatta görünce yüz ifadesinin nasıl bir ifade aldığınıda görmüştük.

unutmuşsunuz anlaşılan :)

Seninki "masal kahramani" Esmerin davranislarinin romantik aciklamasi oldu sanirim Sevgili Selda.

Biz sanirim biraz daha gercekci bir gozle baktik. Ancak ne olursa olsun Esmerin o gun o nikaha gidisinin , senaristin calakalem Nazli yi ortadan kaldirma cabasindan baska bir aciklamasi oldugunu zannetmiyorum :img-yes:

MardiGras
13-01-07, 01:36
Aylinin Kaderin tecavuze ugradigini bile bile o senin cocugun dogur demesi cok sacma geldi bana siz ne dusunuyorsunuz bilmiyorum..Sanki isteyerek olmusta cocuk..

Acikcasi ben bu davranisi Aylin in normal "suursuzlugu" na verdim. Tecavuz gibi son derece agir sonuclari olan bir davranisin kurbani olmus bir kadinin vicdanina bir de "masum bir bebegin katili olma" seklinde bir yuk yuklemek akil ve mantikla bagdasmaz. O noktada Aylinin hastasi Kaderdi ve Aylinin en once Kaderin psikolojik ve bedensel sagligini dusunmesi gerekirdi. Oysa Aylin her zaman oldugu gibi tasidigi unvana yakismayan bir sekilde davrandi. Avsara da olan biteni aciklamasini yine ayni "suursuzlugun" urunu olarak goruyorum.

supersonic
13-01-07, 01:37
Ah ben onu bir anlasam, hepinize seve seve anlatıcam ama o günde anlamadım şimdide anlamıyorum.

Nazlıyı öldürmek istemediğini biliyoruz ama o amaçla gitmiş olamaz, akla en yatkın olan Aylinin peşinden gitmiş olması dicem ama buda pek mantıklı olmayabilir. Orası muamma.

Zaten Nazlının öldüğü günde ben böyle olsun istemedim diye ağladığını biliyoruz. Ama ne amaçla gitti tam olarak ben anlamıyorum, anlayan varsa buyursun...

Ben o zaman bunu özellikle yaptığını yani Nazlının onu görünce çılgına döndüğünü ve kendine zarar verecek hale geldiğini bildiği için Mardigrasın da dediği gibi bir nevi ölümüne sebebiyet amacıyla yaptığını düşündüm.Bu doğru olabilir çünkü hatırladığım kadarıyla S.Çesen tarafından çok sıkıştırılmıştı.

Eğer öyleyse bu bilinçli yapılmış olmuyormu???

melike_su
13-01-07, 01:37
Sanirim sergin hanimin bu isi yaparken ona yardimci olacak bir kadroya ihtiyaci var zira acikca görülüyorki tek basina bunun altindan kalkamiyor...

Ilk tanidigi günlerde bile aylinle ilgili her ayrintiyla titizlikle ilgilenen Esmer nasil olduda simdi bazi seyleri gözardi ediyor..

Illa kavusma sona kalsin diye israr etmeyin bakim sizlerde ,eger biri bizi gözetliyorda bu israrlarinizi duyuyorsa senaryonun daha cok cekecegi var demektir...

Birbirlerini bilselerde hikaye hemen sonlanacak degil ya.
Böyle giderse uzatmak ugruna mahvedecekler konuyu..

melike_su
13-01-07, 01:47
Bu adam bir sürü insani öldürdü sadece nazliyi degil,ona iadeyi itabarda bulnmak nekadar dogru ne kadar etik olurki sizce...
Bu saltanat icin kardeslerinin kellesini alan padisahlara getirilmeye calisilan aciklamalara benzedi,oldukca hissi,mantiktan ve evrelsen hak anlayisinidan uzak...

supersonic
13-01-07, 01:55
Bu adam bir sürü insani öldürdü sadece nazliyi degil,ona iadeyi itabarda bulnmak nekadar dogru ne kadar etik olurki sizce...
Bu saltanat icin kardeslerinin kellesini alan padisahlara getirilmeye calisilan aciklamalara benzedi,oldukca hissi,mantiktan ve evrelsen hak anlayisinidan uzak...

Görev icabı da olsa Esmer ilk sezon bölümlerinde tam bir ölüm makinesi halinde idi.Hiç düşünmeden,gözünü kırpmadam öldürüyordu.Haaa öldürdükleri kötülerdi ama neticede can alınıyor.

Esmer Aylin den sonra kabuk değiştirmeye başladı.Daha yumuşak,daha ılımlı,daha sevecen ve düşünceli oldu.Hele şimdi pamuk şeker gibi...

MardiGras
13-01-07, 01:55
Nazlinin olumu icin ben kendi adima Esmere iade- i itibar yapmaya calismadigim gibi diger arkadaslariminda amacinin bu olmadigina eminim.

Esmerin gorevi/isi/meslegi , adalet, evrensel insan haklari vb gibi teoride herkesin ustun gordugu ancak uygulamada bagli kalmakta zorlanilan degerlerle yargilanmaya kalkisilirsa asil o zaman adil sonuclara varilamaz.

Esmerin isi, cok kati sekilde belirlenmis kurallarin sekillendirdigi bir is. Verilen gorev her ne ise onu yapmasi bekleniyor. Adil mi , insan oldurmesi dogru mu seklindeki sorular baska bir tartisma konusu bence.

Siz, bu sekilde bir gorev tanimini, boyle bir meslegi, bu meslekten kisilerin olusturdugu teskilatlari kabul etmiyor dolayisi ile bunlarin konu edildigi dizileri de onaylayamiyor olabilirsiniz. Ancak bir kere bu olasiligi , yani bu sekilde bir isin olabilirliligini kabul ettikten sonra "ama onca adam oldurdu bu adil mi" diye sormaniz gercekci olmaz.

MardiGras
13-01-07, 01:59
Padisahlarin kardes katlini onaylamalari da tipki Esmerin isinde oldugu gibi klasik deyisle "devletin bekaasi" benim bir turlu dogru sekilde Turkcesini ifade edemedigim "the greater good/daha oncelikli iyilik/birey olarak tek tek kisilerin iyiliginden onemli olan iyilik" in selameti icin kabul edilmis ve yuzyillarca uygulanmis bir devlet gelenegidir. Kavramlari kendi gercekleri icinde degerlendimek gerekir. Uygulandigi, yasandigi zamanin ve olaylarin icinden cikartarak yuzyillar sonra bambaska bilgi donanimlari/cevre sartlari icinde degerlendirmek kavramlarin ozu acisindan haksiz sonuclara yolacacaktir.

Silvara
13-01-07, 02:01
Nazlinin olumu icin ben kendi adima Esmere iade- i itibar yapmaya calismadigima eminim.

Esmerin gorevi/isi/meslegi , adalet, evrensel insan haklari vb gibi teoride herkesin ustun gordugu ancak uygulamada bagli kalmakta zorlanilan degerlerle yargilanmaya kalkisilirsa asil o zaman adil sonuclara varilamaz.

Esmerin isi, cok kati sekilde belirlenmis kurallarin sekillendirdigi bir is. Verilen gorev her ne ise onu yapmasi bekleniyor. Adil mi , insan oldurmesi dogru mu seklindeki sorular baska bir tartisma konusu bence.

Siz, bu sekilde bir gorev tanimini, boyle bir meslegi, bu meslekten kisilerin olusturdugu teskilatlari onaylamiyor dolayisi ile bunlarin konu edildigi dizileri onaylayaman bir tavirda olabilirsiniz. Ancak bir kere bu olasiligi , yani bu sekilde bir isin olabilirliligini kabul ettikten sonra "ama onca adam oldurdu bu adil mi" diye sormaniz gercekci olmaz.

tamamen katılıyorum .böyle düşünecek olursak polislerin, askerlerin insan öldürmesini de sorgulamamız gerekir.sonuçta esmer'de görev olarak farklı değil bu saydıklarımızdan.sonuçta zevk için veya kişisel çıkarlar için değil görev uğruna adam öldürmekten bahsediyoruz burada.

grimace_88
13-01-07, 02:02
Sanirim sergin hanimin bu isi yaparken ona yardimci olacak bir kadroya ihtiyaci var zira acikca görülüyorki tek basina bunun altindan kalkamiyor...

Ilk tanidigi günlerde bile aylinle ilgili her ayrintiyla titizlikle ilgilenen Esmer nasil olduda simdi bazi seyleri gözardi ediyor..

Illa kavusma sona kalsin diye israr etmeyin bakim sizlerde ,eger biri bizi gözetliyorda bu israrlarinizi duyuyorsa senaryonun daha cok cekecegi var demektir...

Birbirlerini bilselerde hikaye hemen sonlanacak degil ya.
Böyle giderse uzatmak ugruna mahvedecekler konuyu..

cnm biz kavuşma sona kalsın istemiyoruz ki şu ana kadar da asla bu konuda da ısrar ettiğimizi hatırlamıyorum ben.açıkçası ben kendi adıma konuşacak olursam kavuşmanın sona kalmasını istemiyorum ben asıl kavuştuktan sonra olacakları merak ediyorumm

supersonic
13-01-07, 02:08
Arkadaşlar bugece 01.50 de dizimizin bölüm tekrarı var ama hangi bölüm diye sormayın bilmiyorum.Bazen eski bölümlerden verebiliyorlar,bazen de geçen bölüm oluyor.Benim için hangi bölüm olursa olsun farketmez hepsine bayılıyorum.50'şer kere izleyebilirim.

Seyretmek isteyenler için duyurmak istedim.

Aysegül
13-01-07, 02:09
bu hafta dizide cok guzel sarki vardi ya,, o sarkinin adini bilen varsa bana ozelden lutfen yaza bilirmiiiii..

xanax
13-01-07, 06:32
tamamen katılıyorum .böyle düşünecek olursak polislerin, askerlerin insan öldürmesini de sorgulamamız gerekir.sonuçta esmer'de görev olarak farklı değil bu saydıklarımızdan.sonuçta zevk için veya kişisel çıkarlar için değil görev uğruna adam öldürmekten bahsediyoruz burada.

görev ugruna adam oldurmek nedir ki?
adam oldurmenin şakası yoktur, adamı oldurursen ölür , bunun kutsal görevi yoktur. dizimizde bu konuyu irdelemiyoruz, ya da bu konu uzerine fazla kafa patlatmıyoruz, gormezden geliyoruz esmer sevgimizden dolayi ama bir gercek varki oyle beşer beşer adam öldürülmemeli rambo gibi, vicdanen sorgulanmalı...

film deyip geçiyorum bazen,...

Kaybolan yillar, en güzel aşk hikayesi
, en güzel dostluk ve vefa hikayesidir.

Esmerin sekiz on adam vurdugu sahneler yerine en yakınındaki dostları için akıttıgı gözyaşı damlaları beni dagliyor yüregimden. Bence senaristler bunun farkına varsın artık, kahramanlarımızın insan yönleri duygusal tarafları daha cok işlenmeli. Böylesine büyük bir sevgi taşıyan insanlar yeri geldiginde acımasız birer katil gibi gösterilmemeliler. Onlar zaten yüregi insan sevgisiyle tutuşan birer çocuklar.

hello_kitty
13-01-07, 11:59
Herkese günaydın!

O iç karartıcı özeti okuduktan sonra izlememeye karar vermiş olsam da dizinin başlama saati geldiğinde herkes gibi çoktan yerimi almıştım televizyon karşısında...

Korkunç özete karşın müthiş bir bölümdü gerçekten...

İlk olarak zaten tahmin ettiğim gibi gelişen olaylara değinmek istiyorum:

1. Niran ile Roza arasındaki konuşma. Daha önceki yorumlarımda da belirttiğim gibi böyle bir konuşmayı bekliyordum ve tam da beklediğim gibi oldu, çok beğendim, son derece yerinde bir olaydı. Şimdi merakla Niran’ın önümüzdeki bölüm açığa çıkacak olan sırlarını öğrenmeyi bekliyorum.
2. Esmer-Aylin konuşması. Daha önce de söylediğim gibi artık Esmer’i hayata bağlayan tek şey Ezel’i bulma hayali değil; hayatındaki somut gerçeklikler artıkça bu hayalin önemi de azaldı ve bu bölümde gördük ki Ezel’i bulmak artık eski önemini yitirmiş durumda. Henüz bu bölümle ilgili olarak yapılmış hiçbir yorumu okumadım ama çoğunuzun bu olaya tepkili olduğunu düşünüyorum. Oysa bence tam da olması gereken buydu, normal hayatta bu aynen böyle olur çünkü. Aylin’in Ezel olduğunu anladığında işler öyle bir karışmış olacak ki Esmer sevinecek mi üzülecek mi bilemiyorum!

Şimdi gelelim bölüm yorumlarına.

Her ne kadar dizinin final sahnesine bayılmış olsam da olayları sırasına göre ele almak istiyorum.

Öncelikle, ne olursa olsun ben bu Niran karakterini çok seviyorum! Gelmiş geçmiş en iyi kötü kadın! Bu bölümde gördük ki herkesten daha güçlü, kudretli. Çesen ve Selvihanlı kendisinden çekinmekte son derece haklı! Ancak bu karakterin olabileceği en kötü noktaya ulaştığını düşünüyorum yani artık inişe geçişini izleyeceğiz. Esmer, Ezel, Ali. Bu çocuklardan biri onun kendi çocuğu. Ezel ona güç veren Bulgar’ın çocuğu ve tek mirasçıcı. Eğer ki çocuğu Ali’yse, ki ben Ali değil de Esmer olmasının daha eğlenceli olacağı kanaatindeyim, ve Ali’yi de Niran’ı korusun diye gönderirlerse, ki o zamana kadar onun kendi oğlu olduğunu öğrenir Niran hatta sıradaki bölümün ilk sahnesinde öğrenmiş olacaktır, Ali’yi yani oğlunu nasıl koruyacak, hep birlikte göreceğiz, acılar içinde kıvranan bir Niran görmek için sabırsızlanıyorum. Artık geçmişiyle yüzleşmesinin zamanı geldi!

Ender’i ofisinde ziyaret ettiğinde “Sen düşünme canım, o işi ben yaparım” demesini çok beğendim ve bu sahnede çok ama çok güldüm! Ender tahmin ettiğim gibi Aylin falan unuttu, Niran’ın aşk kuşu şeklinde cik cik ötüyor! Canıııım, bebekler kadar masum oldu, kim der ki bu adam aslında psikopatın önde gideni diye!

Yasemine gelince. Bu defa çok temkinli yaklaşıyor ve amacına emin adımlarla gidiyor. Ama Timur da Hayal de Nedret de haketti bunu! Oh olsun!

“Paşa”nın mercedes makam arabası, korumaları, Osmanlı sultanları gibi sazlı sözlü eğlencelerle ağırlanması süperdi!

Esmer’in Aylin’le yediği yemeği basan Şebnem ve Ali’nin halleri de pek bir eğlenceliydi her ne kadar Şebnem küçük çapta bir deprem etkisi yaratmış olsa da bu tür sözlerle paranoyaklaşacak bir insan olmadığı için Aylin, bütün çabaları boşuna gitti Şebnem’in! Aylin karakteri de iyice dibe vuruyor derken toparlamaya başladı, çok daha güçlü bir Aylin izledik bu bölümde, takdir ettim kendisindeki bu olumlu gelişmeyi:9

Ali de toparlamaya başladı sanki, gerçi hep birşey olsa da yan çizsem modunda ama yine de bir miktar ilerleme katetti, onu da takdir etmek gerek:p Ali ve Esmer’in aşk yüzünden düşman olmalarını ben hiç yakıştıramam, olmaz böyle şey, bunca yıl sonra birbirini bulmuş iki dost böyle birşey yüzünden ayrılmamalı. Kaldi ki Ali daha düne kadar Nazlı’ya yanan yakıla aşıktı, şimdi adını bile anmaz oldu, eminim Şebnem’e ya da başka birine aşık olup Aylin’i de unutacaktır.

Kanlı gelinliği gönderenin Niran değil de Ender olacağını düşünmüştüm, Niran bebeği falan nerden bilecekti! Bu noktada Niran’ın elinin kolunun ne kadar uzun olduğunu öğrenmiş ve kendisini ne kadar da hafife almış olduğumu görmüş oldum. Aylin’in kanlı gelinliğin üzerine fırlattığı telefonu almak için uzanacak cesareti kendinde bulmasını da takdir ettim. Zira ben duvarda gördüğüm böceği elektrikli süpürgeyle çekmek konusunda bile o kadar çekingen davranıyorum ki helal olsun dedim!

Şu anda Niran Esmer, Ezel ve Ali hakkındaki gerçeği biliyor, şimdi ne yapacak? Esmer’le karşı karşıya gelecek olsa kesin onun da bildiğini sanıp öter de onlar karşılaşırsa konuşmaz, biri diğerini öldürür o yüzden böyle birşey olmayacağı aşikar. Bu arada Niran nasıl da korkuyor Esmer’den! Roza’ya burdan sağ çıkamazsın diyecek oldu sonra da kendi sözlerini yaladı yuttu! Zaten dikkat ettiyseniz bu bölüm bir tek Ender’i ofisinde ziyaret etti, onun dışında hep evdeydi, bu da demek oluyor ki kendisi savunma pozisyonunu almış, zehrini akıtmaya devam etse de son kozlarını oyunuyor!

Herşey bir yana, final sahnesi müthişti, Ezel’in mektubu, Niran’ın zevkten dört köşe olmuş hali, can havliyle Aylin’in yanına giden Esmer, fondaki müzik.... Süperdi gerçekten! Zeynep Hanım bu işi biliyor arkadaşlar, izleyiciyi onikiden vurmayı gerçekten çok iyi biliyor!

Hoşçakalın!

hello_kitty
13-01-07, 12:14
Acikcasi ben bu davranisi Aylin in normal "suursuzlugu" na verdim. Tecavuz gibi son derece agir sonuclari olan bir davranisin kurbani olmus bir kadinin vicdanina bir de "masum bir bebegin katili olma" seklinde bir yuk yuklemek akil ve mantikla bagdasmaz. O noktada Aylinin hastasi Kaderdi ve Aylinin en once Kaderin psikolojik ve bedensel sagligini dusunmesi gerekirdi. Oysa Aylin her zaman oldugu gibi tasidigi unvana yakismayan bir sekilde davrandi. Avsara da olan biteni aciklamasini yine ayni "suursuzlugun" urunu olarak goruyorum.

Bu noktada Mardigras'a sonuna kadar katılıyorum. Aylin'in Avşara bütün bunları anlatması bir doktora yakışır bir davranış değildi. Ancak olup bitenleri bilen sadece iki kişi olduğuna göre, yani Kader ve Aylin, Avşar'a olanları duyurmanın tek yolunun bu olduğunu düşünmüş olmalı senarist.

supersonic
13-01-07, 13:20
Dün,bölüm tekrarını izlerken gözden kaçan,ancak çok dikkat edilirse anlayabileceğimiz bir ayrıntıyı farkettim.

Sahte Esmerin avinde,masanın yanında duruyor,elinde şarap kadehleri var ve Esmere;"Sabaha kadar içmiştik,ne güzel bir geceydi"dedikten sonra Alinin yanına oturmaya giderken,Esmer Aliye,sağ elini yana doğru açarak ve başını da hafif sola çevirerek "bu nedir kardeşim?Çattık belaya,neden getirdin bunu buraya?" der gibi bir hareket yapmış!!!!!

Nesliciğim,dün Esmerin sahteye bakışının zamanlamasını yanlış vermişim canım.
Aylinin evleneceklerini söylemesinden sonra değil, Sahte Ayline hala yüzüğünüzü takıyorsunuz dediğinden itibaren sahteye "Ayvayı yedin kızım hadi şimdi görelim seni" diyen bakışlarını söylüyordum.Özür dilerim canım.

ugur1990
13-01-07, 13:36
süper bi bölümdü yeni bölüm heyecan dolu olcak gibi gelio

nazlii1
13-01-07, 14:40
27.bölüm linklerini isteyenler özelden ulaşabilir...

ilawya
13-01-07, 14:46
Arkadaşlar bugece 01.50 de dizimizin bölüm tekrarı var ama hangi bölüm diye sormayın bilmiyorum.Bazen eski bölümlerden verebiliyorlar,bazen de geçen bölüm oluyor.Benim için hangi bölüm olursa olsun farketmez hepsine bayılıyorum.50'şer kere izleyebilirim.

Seyretmek isteyenler için duyurmak istedim. olduguna eminmisin ben baktım da yoktu???:img-help:

NeSLiHaNNeSLi
13-01-07, 16:03
Nesliciğim,dün Esmerin sahteye bakışının zamanlamasını yanlış vermişim canım.
Aylinin evleneceklerini söylemesinden sonra değil, Sahte Ayline hala yüzüğünüzü takıyorsunuz dediğinden itibaren sahteye "Ayvayı yedin kızım hadi şimdi görelim seni" diyen bakışlarını söylüyordum.Özür dilerim canım.

O zaman şimdi anlaştık.:)O sırada ki bakışını bende farkettim, hatta anlık birşeydi. Acaba ondan mı bahsediyorsun diye düşündüm, çünkü başka bir bakışı yoktu. Şimdi oldu işte.:)

LeYLa 06
13-01-07, 16:20
ayy bu ali çok hoşş yaa...
sinan'ın fotoğrafına bakıyo esmere benzetiyo....
aylini ezoya benzetiyo....
ayyy wallahide çok hoşşş.... sinan'ı esmere benzettiği bölümün bi kaç bölüm sonrası sinan'ın esmer olduğunu öğrendi inş. aylininde ezo olduğunu öğrenirler...

LeYLa 06
13-01-07, 16:22
bide geçen bölümdeki esmer-ali-ezonun oynadığı hayal kurma oyununda
esmer ve ezo çok tatlıydılar...
esmer ezosunun aylin...
ezo esmerinin sinan olduğunu öğrenince kim bilir ne kadar sewinecekler...
gerçektende müthiş bir bölüm olacaktır...

supersonic
13-01-07, 16:41
olduguna eminmisin ben baktım da yoktu???:img-help:

Ben seyrettim arkadaşım hem de tam saatinde başladı.Geçen bölümün tekrarıydı.

MİHRİMAH
13-01-07, 17:47
Bakin burada iste meshur "niyet" sorgulanabilir. Nazli yi vurdugu sirada Esmerin tek kaygisi gorevi idi. Kendisi dahi yeri geldiginde gorev icin harcanabilecegini biliyorken, Nazli yi vurmasindan daha normal bir sey olamaz. Niyet acisindan ise Ali nin Alisi oldugunu bilmiyordu. Biliyor da ona zarar vermek icin yapti gibi dusunemeyiz, cunku Ali yi incitme kasti yoktu. Ikincisi, daha o zaman, erkenden yoldan cikan bir karakter olarak Nazli, bir an once diziden cikarilmak ugruna sacma sapan bir delilik hali ile intihar etti. Nazli yi Esmerin oldurdugunu soylemek dogru olmaz.

Ayline gelince, Esmer Aylinin kalbini Alinin elinden almadi. Cunku bunu yapmasi icin ondan once Aylinin kalbinin Ali nin elinde olmasi lazim ki bunun bir an icin dahi dogru olmadigini biliyoruz.

Ali, belki Nazli varken bir parca sahip oldugu dengesini, onun olumunden sonra iyice kaybetti. Yaseminle birlikte oluyor, Sahte yi dakika bir gol bir opuyor ama sonra Ayline seni seviyorum diyor. Birakin yetiskinligi, olgun bir yeniyetme gibi bile davranmiyor.

Ali nin bu davranislari cok buyuk sorunlara yolacacak.

arkadaşım çok çok haklısın yaptığın yorumlar gerçekten çok yerinde ve mantıklı .evet bu aşamadan sonra görülüyorki sanırım alicik esmer gibi bir arkadaşa yakında bir hainlik veya kötülük yapabilir .bence her an arkasından vurabilir gibi geliyor. ve esmer gibi bir insanınbuna nasıl tepki vereceğini düşünemiyorum. ama şöyle bir durumda var esmer normalde işinde çok sert bir insan közünü kıpmadan tereddütsüz adam öldüren biri ama bu durum sevdiği insanların incinmesi söz konusu olduğunda biraz değişiyor.mesela enderi vurmadı çünkü biliyorki aylin böyle bir şeyi istemez.bu nedenle alinin olası yapacakları karşısında esmer sanırım önce aylini düşünerek hareket edecektir.esmer aylini üzecek bir şey yapmaz. bu arada gerçekten aliye söyleyecek laf bulamıyorum yani adam gibi paşa paşa aradan çekilmesi lazım ama yok illa tuz biber olacak .zaten ali karekteri dizide olumlu bir iş yapsa ben ekran önünde düşeceğim.

MİHRİMAH
13-01-07, 17:56
yapıştır niyeki bi tanem hangisinden bahsediyorsun .ali için düşündüklerindenmi yoksa ayline sarıldığı zaman düşündüklerindenmi. ali ile otururken düşündükleri çok normaldi esmerden de bunu beklerdik zaten o aylini kimse ile paylaşamaz birtek ali değil kim olrsa olsun paylaşmaz .ama sanırım senin dediğin ayline sarıldığı sırada söyledikleri osahneyi ben çok beğendim aslında ilk defa bu kadar net konuştular yüreğim ağzıma geldi şimdi söyleyecek diye birden esmer demezmi ben eskiyi kapattım .bilmiyorum ama esmer geçmişinin aylini üzeceğini düşünüyor nedenki .bi kere sanırım mafya bir çok insana görev icabıda olsa gözünü kıpmadan öldürdü .diğer kısım çocukluğunu anlatacak bu ayline ne zarar verir orasını bende anlamadım .bakalım bir şey çıkar mutlaka .

MİHRİMAH
13-01-07, 18:03
Kızgınmış bakın siz Nesliye.

Ali onca şey yaptı kızmadın hep korucak, kollicak birşey buldun, Esmer bu aşk devam ederse düşmanım olursun dedi diye dünden beri kızgınım deyip duruyorsun, niye hemen Esmere kızıyorsun bu kadar. Adam haklı arkadaşım az bile söyledi.

Bak dostum Nesli, senle birbirimizi iyi tanıyoruz, söyle bana Aliyle aranızda ne var, ona kızamıyosun kızsanda az öncede yazdığım gibi yelkenler hemen suya iniyor, ama Esmere bir çırpıda çok kızgınım unutmicam diyorsun.

Hadi bakalım anlat benden sır çıkmaz...:)

müthişsin hande evet bende bu cevabı bekliyorum biraz önce yukarıya yazdığım yorum da nesliye idi tam bende bu konu için nesliden alıntı yapacaktım olmadı .

GÜL GÜZELİ
13-01-07, 20:57
yaa gerçekten niran böyle bişey yapabilir mi?sırf esmere gıcıklık olsun ve canı yansın diye sahte birini çıkarabilir mı ezelin karşısına yok daha neler gerçi o zaman büyük ihtimal esmer anlar ama o zaman ezele söyleyemez esmer oldugunu düşününce aslında fena olmaz hani esmer söyleyemez gerçegi ezel karşısında yabancı bi adamla ezo esmer muhabbetinde bizim esmer hem kıskançlıktan hemde kızgınlıktan kuduruyo filan amma hoş olur hee ama ezoya yazık olur o zaman bu arada yorumları okurken gördüm esmerin sözünü yazmış bi arkadaşım aylin aradıgın kız bensem diyince esmerde ben geçmişimi sildim yerine seni koydum gibilerinden bişey demiş bu söz ezoyla esmerin arasında gerçekler ortaya çıktıgında sorun olabilir sen doktor aylin hayatına girince küçük ezoyu unuttun diye sitem edebilir ezo ki haklıda artık eskisi gibi düşünmüyo ezoyu yemınler etmiyo seni bulmadan ölmücem diye varsa yoksa aylin sevsinler aşık olsunlar dedik demesine ama geçmişlerinide unutsunlar demedikki biz yaa bunlar geçmişin G sini bile almıyolar artık agızlarına bi geçen bölümde biraz muhabbeti oldu oda geçmişi yok sayar gibi bi konuşmaydı ya bu arada yeri burası degil biliyorum ama fragman bölümlerine giremiyorum bi arkadaşım kısacık bi özet eklemiş ve orda felaket iç karartan şeyler okudum niran ezelle esmeri ayrı ayrı kaçırıp diri diri topraga gömüyomuş bu ne demek şimdi ciddi ciddi topraga mı gömülüyolar yoksa gömülmekteb kasıt bi yere kapatılmaları mı?ıyy kısacıkta olsa hiç güzel degildi umarım gelecek olan özetle uzaktan yakından alakası yoktur umarımm:(:(:(

EsmerNebis
14-01-07, 16:44
Arkadaslar elinde dizinin yeni müzigi olan varmi????
Esmerin evinde calan parca????

gece gecer yar gecmez....

lütfen varsa biri bana ö.m. atabilirmi???

Silvara
14-01-07, 17:54
sizleri bilmem ama ben aylin'in "bir daha çocuk sahibi olamayacam" lafına da çok taktım.dizi de şimdiye kadar 3 kadın tecavüz sonucu hamile kaldı (rosa, aylin, kader) bu sürekli pişirip pişirip önümüze getiriliyor .üstelik bu korkunç olaya rağmen aylin bebeğini çok istemişti.şimdiyse sevdiği adamdan çocuk sahibi olamayacağını öğreniyoruz.gerçekten çok moral bozucu bir şey.insan illa hamile kalması için böyle korkunç nir olar yaşaması mı lazım, bir vahşetin değil de sevginin, aşkın çocuğunu dünyaya getiremez mi diye düşünüyor.:( :icon_evil

GÜL GÜZELİ
14-01-07, 18:45
sizleri bilmem ama ben aylin'in "bir daha çocuk sahibi olamayacam" lafına da çok taktım.dizi de şimdiye kadar 3 kadın tecavüz sonucu hamile kaldı (rosa, aylin, kader) bu sürekli pişirip pişirip önümüze getiriliyor .üstelik bu korkunç olaya rağmen aylin bebeğini çok istemişti.şimdiyse sevdiği adamdan çocuk sahibi olamayacağını öğreniyoruz.gerçekten çok moral bozucu bir şey.insan illa hamile kalması için böyle korkunç nir olar yaşaması mı lazım, bir vahşetin değil de sevginin, aşkın çocuğunu dünyaya getiremez mi diye düşünüyor.:( :icon_evil

evet cnm benımde aklım hala orda bu çok kötü bişey eski resimlere bakıyodum ezelin hamile oldugu resimlere moralim çok bozuldu dizide bi kez daha hamile göremiyeceyiz onu üstelık bu bebek sevdigi adamdan kendi istegiyle olucaktı bu haksızlık böyle kötü bi şekilde böyle güzel bi duyguyu elinden almaları haksızlık dizi icabıda olsa bu çok can yakıcı bişey düşünsenize bi esmer senden bi bebek istiyorum dediginde ezelin gelecegi hali çok kötü olucak üzülücek ve bu ilişkilerine gerçekten çok yansıcak hiç bi şey için degil ama bunun için ayrılabilirler bile çünkü ezo bu acıyla bakamaz esmerin yüzüne yaaa keşke o laf kaderi teselli için söylenmiş olsa keşke ezel anne olabilse tekrar ama galiba olamıcak çünkü ameliyat geldi aklıma doktorlar rahimide almak zorundayız filan diyodu galiba buna alışmaktan başka yol yok hem ezel zor olsada alışmış bile bizde alışalım ve küçük ezo küçük esmer hayalinden vazgeçelim artık:(:(:(

Yesim_Esmer
14-01-07, 21:28
Akadaslar bakin kim demisti hatirlamiyoruma ama bende o Meral Hanimin sahnesini hatirliyorum...kizim istersen bir kez daha anne olabilirsin demisti...bunu cok iyi hatirliyorum...yoksa simdi burda bir mantik hatasi var yada Ezel Kaderi teselli etmek icin mi söyledi?Isin icinden bir türlü cikamadim...:sad53:

mutaf61
14-01-07, 22:44
evet arkadaşlar bende hatırlıyorum aylinin annesinin söyleyişini.bende de mantık hatası var.umarım sergin hanım değiştirir bunu.

Silvara
14-01-07, 23:04
evet arkadaşlar bende hatırlıyorum aylinin annesinin söyleyişini.bende de mantık hatası var.umarım sergin hanım değiştirir bunu.

ben de o sahneyi hatırlıyorum.bir mantık hatası var doğru.ama önemli olan bu mantık hatasını devam ettirip ettirmeyecekleri.o konuşmayı tamamen boş verip diziyi bu şekilde ilerletebilirler.belki de esmer ve aylin'in çocuklarının olmamasının daha dramatik olacağını düşünüyorlardır.asya da bu yüzden ortaya atılmış olabilir.

supersonic
14-01-07, 23:32
ben de o sahneyi hatırlıyorum.bir mantık hatası var doğru.ama önemli olan bu mantık hatasını devam ettirip ettirmeyecekleri.o konuşmayı tamamen boş verip diziyi bu şekilde ilerletebilirler.belki de esmer ve aylin'in çocuklarının olmamasının daha dramatik olacağını düşünüyorlardır.asya da bu yüzden ortaya atılmış olabilir.

Aylinin Anne olamayacağı Meral hanıma söylenmemiş olabilir üzülmesin diye...
Bilmediği için kızını teselli amacıyla söylemiş olabilir.

pekdeep
14-01-07, 23:36
arkadaşlar dizide çalan "ansızın.." diye giden şarkıyı bulan varsa bana ömden atabilirmi? şimdiden teşekkürler...

buarada:
aylinin avşara olayları anlatması bana da çok saçma geldi. ve aylinin bebeinin olmayacını öğrenmek deçok üzücü. ama esmerle aylinde zaten bi bebek evlat edinceklerdir. hatta asyayı alıcaklardır diye düşünüom...
neyse şarkı için tekrar tşk...

GÜL GÜZELİ
14-01-07, 23:55
Akadaslar bakin kim demisti hatirlamiyoruma ama bende o Meral Hanimin sahnesini hatirliyorum...kizim istersen bir kez daha anne olabilirsin demisti...bunu cok iyi hatirliyorum...yoksa simdi burda bir mantik hatasi var yada Ezel Kaderi teselli etmek icin mi söyledi?Isin icinden bir türlü cikamadim...:sad53:

cnm o sahne sende varmı varsa izleyip söylermisin meral hanımla doktor arasında böyle bi konuşma olmuşmu ve meral hanım bunu ayline derken yüz ifadesi nasılmış gerçekten bi mantık hatasımı teselli için söylenmiş şeyler mi yoksa gerçekten dogrumu ezelin anne olamayacagı merak ettim eger izleyebilirsen yada izleyebilirseniz arkadaşlar o sahneyi bi kez daha izleyin lütfenn:):):)

kelebek_01
15-01-07, 00:28
arkadaşlar bence aylinin aşrı tepki göstermesinin nedeni arada yani gelinliği aldıktan sonra bence enderin eli kesilip gelinlikli kutunun içine konulmuş olabilir bu arada bu evde bir hizmetçi yokmuydu o kadar gürültüye çıkıp gelmesi gerekmez mi her neyse dizinin gelecek bölümünü sabırsızlıkla bekliyorum

GÜL GÜZELİ
15-01-07, 00:53
arkadaşlar bence aylinin aşrı tepki göstermesinin nedeni arada yani gelinliği aldıktan sonra bence enderin eli kesilip gelinlikli kutunun içine konulmuş olabilir bu arada bu evde bir hizmetçi yokmuydu o kadar gürültüye çıkıp gelmesi gerekmez mi her neyse dizinin gelecek bölümünü sabırsızlıkla bekliyorum

kelebek nerden vardın bu kanıya cnm enderin elinin gelinligin içinde ne işi var ayrıca kim niye kessin durduk yerrde niran mı niran adamla keyif yapmak için dayanamıyoken niye ona böyle bişey yapsınki hayatım o kanlar emınım niranın adamlarından birine aittir adamı vurmuştur sonrada gelinligi onun kanına bulamıştır niran için bu hiçte zor degil çünkü ama enderin eli yerindedir bu arada çok korkuyorum düpedüz ortada olan ve ortaya çıkmasına ramak kalan gerçegi hop diye yok etmelerinden çok korkuyorum esmerin gerçegi ögrenmesi için eve girmesi yeterli olucak o gece ama ya girmezse :(:(:(

kelebek_01
15-01-07, 01:01
niranın enderi gece yarısı çağırmasından ve nedense dizide o görüntüler olmayışından ayrıca dr. olan bir kişinin kanı gördü diye bağırması saçma geldi :icon_sorr neyse yeni bölümü izleyince görürüz neden bu kadar korktuğunu

kelebek_01
15-01-07, 01:03
sevgili gül güzeli avatarın güzelmiş bu kadar güzel avatarları nerden bulduğunu yazarsan sevinirim

Silvara
15-01-07, 02:36
o gelinlik sahnesindeki çekim hatasını farkettiniz mi?ben tekrar izlerken farkettim.sanırım iki farklı çekim yapmışlar ve ikisini de kullanmışlar.birinci de aylin gelinliği kaldırıp kanı farkedince şok oluyor ve telefonu kulağından kayarak gelinliğin yakasının arasından yere düşüyor.ikincisinde aylin gelinliği farkedip sıçrıyor ve gelinliği fırlatıyor telefon da gelinliğin üstüne düşüyor.bu iki sahne bebeğin konumları da farklı.

angel_bs
15-01-07, 02:50
niranın enderi gece yarısı çağırmasından ve nedense dizide o görüntüler olmayışından ayrıca dr. olan bir kişinin kanı gördü diye bağırması saçma geldi

bence ne kadar doktor olsada orda o gelinliği öle görünce her insan onun verdiği tepkiyi verir gelinlik yani sonuçta çok masum bişi ve onu o halde kanlı kanlı görmek çok köötüdür yanee

DESTİNA
15-01-07, 13:17
bence de aylin çok fazala tepki gösterdi neydi dakikalaraca ağlaması tamam korkar gerelkirse kaçarsın gelinliğinm başında dakiklaraca ağlanmaz çok fazla korkak yapıyorlar aylini zaten beni artık bu diziye bağlayan tek şey aliyle esmerin dostluğu ama bu bölünmde yakında bu dostluğun biteceğini felaket telalı gibi bi replikle haber verdiler esmerin sevdiğim kadından vazgeçmessen düşmanım ıoluersun repliği.
sinann aylin aşkı beni diziye çekmiyuor opnların aşkı esmer ezo aşkıyken güzerldi 20 sene boyunca baktıkları her yüzde biribirini arayan iki aşıktı benim sevdiğim ama esmer ezeli aramaktan vazgeçti aylinde bu bölümde sinana "her ne kadar esmer de olsa" ben bütün geçmişimi sildim sadece sen varsın dedi .

demmekki isteyince bu kadar çabuk bırakılabiliyor demmeki biz bir seene boyunca boşuboşuna birbirlerini bulmalarını istemişiz onlar kendilerini başkalarıylada avutabilirlermiş . oysa geçen sene esmer her zorda kaldığında seni bulmadan ölmiycem diyordu

DESTİNA
15-01-07, 13:30
ben birbirlerini sevmesinler demiyorum ama biribirlerini sırf çocukluk aşkalarına benzettikleri için sevsinler istiyordum ve hiç bir zaman esmer ezoyu ezeşlde esmer ve aliyi aramaktan vazgeçmesin istiyordum eskiden ezel her zorda kaldığında esmer ali nerdesiniz diyordu şimdi artık hiç anmıyor onları demekki onun tek derdi onu koruyacak biriymiş enderlede belki bunun için evşlenmiştir ş,imdi sinanı buldu yi,ne esmer den vazgeçti .

bence aşklarını bile gerçek kimliklerini anlamadan itiraf etmemeliydiler bu dizinin ruhuna daha uygundu birbirlerini yıllardır arayan iki aşık diye başladılar sonra birbirlerinden vazgeçip başkalrına aşık oldular" her ne kadar aynı kişiler olsa"da"
lafın kıasası aylin s,inan aşkı olduğundan beri sevmiyorum ben bu aşkı
ben ezel esmer aşkını seviyordum
bi şey daha var dizi tanıtımında hep yaşanmış en büyük aşk hikayesi diyor bence bu " yaşanmış en büyük aşk ve dostluk masalı" olarak değiştirilmeli sonuşte dostlukta bu dizide aşk kadar önemli

gelincik1981
15-01-07, 14:18
destina arkadaşım söylediklerine yürekten katılıyorum.bende artık esmer-ezo aşkına geri dönüşlerde bulunulmasını bekliyorum.evet sinan-aylin aşını izlemekde çok güzel.ama kaybolan yılların bizdeki yeri esmer-ezoyla başladı.

zaten dağ evinde geçirdikleri o geceyede üzülmüştüm.birbirlerini bulduktan sonra yaşanmalıydı.esmer en azından aradabir ezosunu anmalı.
ne çok özledim şu repliği
"ezom bu gözlerinde kaybolduğum senmisin"

özete hiç değinmeyeceğim.tamamiyle saçmalık.yoksa elm sokağı kabusu devammı ediyorda haberimiz yok.türkiye şubesi olarakda niranmı görevlendirilmiş.en iyisi starın özetini beklemek.

nazlii1
15-01-07, 14:23
Ben şu Niran'ın çocuğu meselesine takıldım, bu işi nasıl bağlayacaklar acaba??

Ayrıca şu onlara gönderilen paketler meselesi de kapatıldı gitti, ...

ASLI28
15-01-07, 15:08
ve esmer ve ezo ve ali
birbirlerini aramaktan vazgeçmeyen çocuk yüreklilerdi,onlar.
esmer ve ali birbirlerini bulduklarından bu yana her şey değişti dizide.ali esmer'in nazlı'yı vurduğunu öğrendiğinde durum iyice içinden çıkılmaz bir hale gelecek gidişata bakılırsa.
ezo neden peşini bıraktı geçmişin?neden esmer'e geçmişiyle ilgili bir şey anlatmıyor?
bir an önce bulmalılar birbirlerini.niran ikisini buldu.esmer bunca zamandır elinin altında devlet imkanları olmasına rağmen bulamadı.hiç olacak şey mi?
ky ilk bölümlerdeki naifliğine geri dönmeli.

DESTİNA
15-01-07, 16:51
benim gibi düşündüğünüze sevindim arkadaşlar en azından o güzelim aşkı özleyen tek ben değlmişim onu anladım geçen sene esmer aylinin gözlerine her baktığında sen misin ezom bu gözlerinde kaybolduğum sen misin repliği eminim benim gibi sizleride bitiriyordu
sadece o mu seni bulmadan ölmiycem repliği iç sesinde ne zaman sana baksam akloıma ezom geliyor demesi hepsi hepimizin içine kazındı luna parktaki sahnede camcının sesi şöyle demiyormuydu

esmer ezo onlar biribirlerini kaybetmiş ik,i aşık diyar diyar iklim iklim birbirlerini arayacaklar acısı ömür boyu sürecek bi aşka tutunacak ama hep çocuk kalacaklar

yani mutlu olmak için gerçekten de birbirlerinin kimliğini öğrenmeleri öyle yaşanmalıydı bu sahneler yoksa o zaman da yanyanalaradı bu cümlelerin kurulmasına gerek yoktu değilmi dediğğiniz gibi dağ evi sahnesi evlenme teklifi hepsi gerçekten ezo olduğunu öğrendikten sonra yapılmalıydı

DESTİNA
15-01-07, 17:11
ben ilk olarak bunu 14 . bölümde söyledi,m hani camcıda aylin giderken esmer ona bakıp seni ezomun yerine koydum dedi iç sesiyle daha o zaman başka bi sitede yazdım esmer ezeli aramaktan vazgeçicek diye korkuyorum ama sonra şeref sana ezo yu getirecem dediğinde o heyecanı vazmemiş diye sevindim ben ama şimdi tamamiyle bıraktı yetimhaneden rozayı aradıklarında ezeli bulduk dediklerinde esmerin kılı bi kıpırdamadı
bence en yakın zmanda sinan aylini ezele benzediği için aylinde sinanı esmere benzetiği için sevdiğini anşlamlı ve bunu eskiden yaptıkları gibi her birbirlerine baktıklarında söylemeliler eskiden olduğu gibi esmer ayline her baktığında ezoyu hatırlamlı aylinde aynı şekilde ve esmer ezo adı geçtiğinde yine eskisi gibi heyecanlanmalı mesela roıza arandığında hemen oraya gitmeliydi ama o artık aylini seviyorum diye gitmedi bu sahneler hoş değil umarım eski den olduğu gibi bize o çocukluklarından beri yüreklerinde büyütükleri aşkı yeniden yaşatırlar aylin sinan aşkını değil ezel esmer aşkını izlemek istiyorum ben o küçük çocukların aşkını

DESTİNA
15-01-07, 17:15
NAZLI NİRANIN ÇOCUĞU KONUSUNA BENDE TAKILDIM AHTTA DÜN AKŞAM RÜYAMDA GÖRDÜM biri nirana çocuğunu buldum onu sana gönderecem diyordu ve tam o sırada ali içeri giriyordu niran tam aliyi göreccekken ben uyandım
bu arad ky nın bu kadar oyuncusu arasında rüyamda niranı gördümya şansızlığımı bir daha tescillemiş oldum

nazlii1
15-01-07, 17:39
NAZLI NİRANIN ÇOCUĞU KONUSUNA BENDE TAKILDIM AHTTA DÜN AKŞAM RÜYAMDA GÖRDÜM biri nirana çocuğunu buldum onu sana gönderecem diyordu ve tam o sırada ali içeri giriyordu niran tam aliyi göreccekken ben uyandım
bu arad ky nın bu kadar oyuncusu arasında rüyamda niranı gördümya şansızlığımı bir daha tescillemiş oldum

Hiç sorma bende gördüm rüyamda Niran'ı, benimki daha beterdi, Niran Aylin'in karşısına sahte Esmer çıkarıyordu...Kabustu yani...

DESTİNA
15-01-07, 17:40
canım ne yazıkki fragman içimn en azından yarını beklememiz gerekiyor özet desen dağıtıyor ortalığı ne olcakj sonumuz bilmiyorum

DESTİNA
15-01-07, 17:41
Hiç sorma bende gördüm rüyamda Niran'ı, benimki daha beterdi, Niran Aylin'in karşısına sahte Esmer çıkarıyordu...Kabustu yani...
okumuştum canım rüyanı böyle sini görsem kafayı yerdimn herhalde sahte ezel yettide arttı bize

nazlii1
15-01-07, 17:50
okumuştum canım rüyanı böyle sini görsem kafayı yerdimn herhalde sahte ezel yettide arttı bize

Evet ya Perşemde akşamından beri öyle zaten kaç doğru düzgün uyuyamıyorum..Bi de üstüne kabus görünce böyle sinir oldumm.

Şu fragmanla doğru güzgün bi özet gelse de rahatlasak bizde...

nazlii1
15-01-07, 17:55
yeni bi klip yaptım, isteyenlere linkini gönderebilirim bye

GÜL GÜZELİ
15-01-07, 18:31

nazliicim bu konuya acayip taktım bende hani olcak şey degil ama yapabilirmi niran böyle bişey cesaret edebilir mi yani sonuçta sahte esmer çıkınca ortaya bizim esmer anında anlar aylinin ezel oldugunu ilk etapta sahte esmerden dolayı şereften şüpelenir niran yırtar ama sonra şerefin işi degilde niranın işi oldugu ortaya çıkınca napar niran esmer kesin ve net konuştu bi dahaki konuşmamızda beni göremeyeceksin çünkü gören gözlerin olmucak bunun üstüne başka laf kaldı mı ki söylencekk ufff bakalım niran daha ne süprizler hazırlıcak bize resmen hepimizin kabusu oldu kadın frenkeştan gibi kadın yaa:(:(:(

nazlii1
15-01-07, 18:35
nazliicim bu konuya acayip taktım bende hani olcak şey degil ama yapabilirmi niran böyle bişey cesaret edebilir mi yani sonuçta sahte esmer çıkınca ortaya bizim esmer anında anlar aylinin ezel oldugunu ilk etapta sahte esmerden dolayı şereften şüpelenir niran yırtar ama sonra şerefin işi degilde niranın işi oldugu ortaya çıkınca napar niran esmer kesin ve net konuştu bi dahaki konuşmamızda beni göremeyeceksin çünkü gören gözlerin olmucak bunun üstüne başka laf kaldı mı ki söylencekk ufff bakalım niran daha ne süprizler hazırlıcak bize resmen hepimizin kabusu oldu kadın frenkeştan gibi kadın yaa:(:(:(

Bence sahte Esmer çıkartmaz ama kendi çapında oyunlar yapabilir belki Esmer adına yazılmış notlar gönderir bunun gibi şeyler yani...Ama sahte bi Esmer çıkaracağını sanmıyorum..Korkma canım rüyalar tersine çıkarmış:img-wink:

GÜL GÜZELİ
15-01-07, 20:31
Bence sahte Esmer çıkartmaz ama kendi çapında oyunlar yapabilir belki Esmer adına yazılmış notlar gönderir bunun gibi şeyler yani...Ama sahte bi Esmer çıkaracağını sanmıyorum..Korkma canım rüyalar tersine çıkarmış:img-wink:

dogru söylüyosun cnm içim rahatladı şimdi notlar o kadar tehlikeli olmaz sadece esmerin yaşadıgı konusunda daha kararlı olur aylin ki zaten yaşıyo esmer böyle düşünmesinde bi sakınca yok yani ucunda hayel kırıklıgı yok ama ezoyu üzücek şeyler yazabilir bu notlarda yani ezel esmerden nefret etsin diye ugraşabilir niran güzel güzel şeyler yazıcak degil ilk etapta canım cicim yapar sonra başlar ezeli üzmeye herhalde tabii yaparsa küçük notları belkide bizim bile tahmın edemeyecegimiz şeyler yapıcaktır belki biz bile görünce şok geçiricez niran bu çünkü yaparmı yaparr yani hele şu milliyetten alınan özet dogru çıkarsa niranın herşeyi yapabilicegi konusunda hiç şüpem kalmıcak ama inş çıkmaz inş gerçek özetle hiç alakası yoktur bu arada ne özet ne fragman hala gelmedi acaba vermicekler mi bu hafta:):)

Silvara
15-01-07, 21:32
aman ağzından yel alsın bir hafta daha beklemek tam bir kabus olur.ama verirler ya baksana bayram haftası bile verdiler.yarın fragman dönmeye başlar.

MİHRİMAH
15-01-07, 23:03
arkadaşlar yok bu dediğiniz olmaz çok saçmalamış olurlar o zaman .Biz dizide sahte esmer istemiyoruz. ARKADAŞLAR İNŞALLAH RÜYALARINIZDAKİLER GERÇEĞE DÖNÜŞMEZ.

ugur1990
16-01-07, 20:30
muhteşem ya hastayım bu diziye

yakamoz16
19-01-07, 00:40
of ya neydi o esmerin mezardan çıkışı öldürdü beni müziklede ayrı bir duygu verilmiş:icon_cry: :icon_cry:

şu anda şoktayım ama saruhan perrformans olarak süper gidiyor hele o derin dennefes alışı:icon_sorr

niranı esmere bırakmadan ben öldürebilirim:img-pilot

Melal
19-01-07, 00:46
Off ya o sahneler ne öyle be Esmer'in hali hele ağliycim yaa
Esmer'in mezarı elleriyle kazarken Aylin'e ömrüm demesine bittim.:icon_sorr

Dazzle
19-01-07, 00:47
of ya neydi o esmerin mezardan çıkışı öldürdü beni müziklede ayrı bir duygu verilmiş:icon_cry: :icon_cry:

şu anda şoktayım ama saruhan perrformans olarak süper gidiyor hele o derin dennefes alışı:icon_sorr

niranı esmere bırakmadan ben öldürebilirim:img-pilot

ay bende esmer gibi delirdim kaz kaz bitmedi esmer çıktı hemen ezoyu daha mı derine gömdüler ay içim bi tuhaf oldu hele demedimi orda ömrümmmm diye orda benim bittiğim yerdir:icon_sorr

Melal
19-01-07, 00:50
Off ya bu sahneleri nasıl çektiler.
Yeşim'e nasılda toprak atıyorlardı.
Ben seyrederken içim ürperdi.Tüylerim diken diken oldu.

badocan
19-01-07, 00:57
ve sonunda vurdu niran yüzsüzü cezasını buldu

SoN_YoLCu
19-01-07, 00:59
Ali'nin Esmer'in emrine girmesi ve sürekli Esmer karşısında ezik durumda olması hiç hoşuma gitmiyor.

Melal
19-01-07, 01:02
Esmer sonunda örgütte kurdu.
Bunu görünce Sağır Oda geldi aklıma yazmıyayım diyorum.
Ama benzerlik görünce dayanamıyorum kardeşim:)

meltem-cmbl
19-01-07, 01:09
ya valla bitimm esmerin ezelin mezarı başın daa bebğim falan ağlamaya başlamsı benı çok ağlattı esmeri hiç böle görmemiştim cnm ya çok kötüydüü off ne sahneydi ama off şimdide ayrılıyolarmıı:icon_sorr

tng
19-01-07, 01:09
birlik kurma sahnesi çok kötü bir sahneydi.etkilemekten çok güldürdü beni açıkçası.
ben dizide böyle acemi sahneler değil,geçen seneki gibi karakterlerin geçmişlerine yapılan göndermeler ve yine geçen seneki lunapark sahneleri gibi olağanüstü özgün sahneler bekliyorum ama yok reyting ugruna dizi giderek aksiyon dizisi oluyor,e aksiyon-derin devlet konusunda sergin akyazın bilgisi sınırlı oldugundan komik oluyor.bari bir danışman bulsunlar.

nazlii1
19-01-07, 01:11
Artık o kadar kurşunun üstüne haftaya Niran dirilirse yaralı filan çıkarsa yorum yapacak tek bi kelime bile bulamam..Demiştimki kadın bacağından vurulmuş ya bu kadar mı olur sinir oldum iyice..

Bu arada dizinin yönetmeni değişmiş...Dikkat ettinizmi bilmiyorum....

abdullah_54
19-01-07, 01:17
Diri diri gömülmeler,örgüt kurmalar şahsen bana başka dizileri hatırlatıyor dizinin kendine özgünlüğüne dönmesini istiyorum şahsen bahsettiğiniz üzre o lunapark sahneleri vb. gibi :img-wink:

meltem-cmbl
19-01-07, 01:34
:icon_cry: :icon_cry: :icon_cry: :icon_cry:

ya yrıldılar innamıyorum ya off esmer ne biçim ağladı ya için acıyoo o ağladında olamz yaa

Asli21
19-01-07, 01:36
off bu neydi ya. Ah aylin ah ama korkusunu cekiyordum zaten esmeri terk edecegini tahmin ettim of ya valla sinirden ellerim titriyor. yazik esmere ya canim benim nasil da agladi.

nazlii1
19-01-07, 01:42
Yönetmenmi değişmi ben en son Sergin Akyaz ismni gördüm o sırada başka bir yere yöneldim ve doğal olarak görmedim. Kim olmuş peki...

[B] Yönetmen Zeynep Günay yazmıyordu, değişmiş Gülçin Gülbahçe olmuş/B]

grimace_88
19-01-07, 01:44
uyduruk bir kağıda yazılmış iki cümlecik miydi bunca şey ya çıldırıcam yaa bu kadarcık mıymış aylinin esmere olan aşkı hala inanamıyorum biliyor tabi yüzüne söyleyemeyecek oh ne güzel kolaya kaçıp not yaz üstelik yüzüğü de yollaa gözümün önünden gitmiyor esmerin suratıı cnm nası da süzülüodu yaşlarr gözünden esmer süleyman çesene bile söyledi ben ayline evlenme teklif ettim artık bir aile kurmak istiyorum diyee of aylin of

Naçizane
19-01-07, 01:45
Mektupda ne yaziyordu?

Reklamlarda görulen o mezara gömulme olayi ney?

Offf izliyemedim..Lutfen biri aciklasin :(

Asli21
19-01-07, 01:46
Heleki o karanlık adamla görüşmüyorum demesi beni çileden çıkardı, haklı olsada kabul edemiyrum. Of ben çok kötüyüm ya, Esmer feci ağlaıd bu sefer, heleki küçüklüğüne geri dönüşleri...:(

aynen bende ya offf

ya bence Aylin anca Sinanin esmer oldugunu ögrenince geri döner gibi geliyor ama...

tng
19-01-07, 01:46
diri diri gömülen aylin,suçluyu da aylin yaptınız hemen :)
o kadar şeyin üstüne hala bir açıklama yapmadı esmer,haketti bu kadar ağlamayı tabi.

meltem-cmbl
19-01-07, 01:47
off allahım ya bu sebetten ayrılacaklarını hiç tahmin etmiyodumm esmri ilk defa böle gördüm hem mezarsahnesinde çok çok kötüydüü o öle oldukça benım için sıkılıyoo çok kötü oluyorummm

pelin-ce
19-01-07, 01:49
Dizinin reyting uğruna başka taraflara yönelmesine en heyecanlı en can alıcı anlarda araya Timur'un Niran'ın Ender'in ve reklamların girmesine gıcık oldum.
Bi de üstüne bu ayrılık tuz biber offf ne istiyolar bizden :icon_evil :sad53:

banka
19-01-07, 01:49
İNANMIYORUM YA İNANMIYORUM.Ben forumu sürekli takip ediyorum ama fazla
katılamıyorum.Ama neydi bu şimdi böyle büyük bir aşk nasıl bitebilir.Anlamıyorum.Hele yüzüğün geri gelmesi mektup ve Esmer'in gözyaşları
bittim bende orda işte.Hüngür hüngür .Ne olacak şimdi yani.Yönetmende değiş
miş.

supersonic
19-01-07, 01:50
Allahım tahminimin çıkmaması için neler vermezdim!!!!!!

Milliyetin inanamadığımız özetini okur okumaz Aylini bu kadar üstüste felaketi kaldıramayacağını ve ayrılacaklarını yazmıştım.

Ölmek istiyorum şu anda,nasıl ağlattı benim güzel Esmerimi .Allah kahretsin!!!

sahtedünyalar
19-01-07, 01:51
ekib
iyi iş çıkarıyo bana yorumlara katılmak kalıyo bizim ky forumu süperhatta süper ötesi

a.ceren
Dizinin yönetmeni değişmiş neden ya bence çok başarılıydı ZEYNEP GÜNAY.Neyse ya bu nasıl bi son du böyle vallahi mezar sahnesinden bile kötü oldum ya oof AYLİN off bi de o karanlık adamla görüşmüyorum diyor.Sen görüşme bakalım ne kadar dayanıcan ya bu ilk ayrılıkları bakalım ne kadar sürecek umarım klasik dizilere dönmez bi de sahtenin sesi değişmiş çok belliydi, ya ben bu NİRAN ı görmeye gerçekten dayanamıyorum hele o gülüşü yok mu sinir.Esmer in ben onu bulma umudundan vazgeçtim lafını da hiç sevmedim sen nasıl unutursun o güzel küçük kızı burdan anlıyoruz ki bu kavuşmayı daha çok bekleriz arkadaşlar bu hafta da olmadı:sad53:

NeSLiHaNNeSLi
Çok sinirliyim çok!!! Aylin'den nefret ediyorum. O kadar şeye dayandı, geldi burada patladı. Esmer'in anlatmasına fırsat vermeden bitirdi.

Bu bölümü hiç beğenmedim.

Ben ne beklerken ne buldum. Hadi senarist hanım Esmer ve Ezel'i nasıl toprak altından çıkardıysan, beni de enkazından altından çıkar bakalım!

Ben oynamıyorum artık!

birlik kurma sahnesi çok kötü bir sahneydi.etkilemekten çok güldürdü beni açıkçası.

Katılıyorum, komedi filmine döndü dizi.:icon_evil

başak06
bir bakıma aylin haklı bence kim isterki bütün hayatı boyunca korku içinde yaşamayı ama esmerin ağlamasına bittim ya birde ne hayaller kuruyordu evlenecem bir yuvam olacak diye şimdi bütün hayalleri mahvoldu bu bölüm ben içime fazla oturdu açıkcası:sad53:

sparkle
yine çok güzel bi bölümdü evet yönetmen değişmiş. bu arada ilk olarak şunu söyliycem bilmem dikkat ettinizmi.. esmerin gözleri kanlanmıştı yani bütün bölüm gözünün beyazı kanlıydı başlarda ağladığı için dedim ama bilemiyorum nazar değmiş olmasın...
dizinin şimdiye kadarki bütün müzikleri bu bölümde mevcuttu.. baharla esmerin düğününde hepsinin vurulduklarında çalan müzik, birlik oluştururlarken çalan müzik hepsi muhteşemdi.
ama başta esmerle aylini kaçırıp araya niranla enderin, timurla yaseminin sahnelerinin girmesi beni çok sıktı.. iyice gerdiler yani..orayı çok uzattılar..

niranın yeni koruması hayırlı olsun diyorum MURAT:img-pilot

grimace_88
19-01-07, 01:52
mezar sahnesi beni bitiren şey oldu esmerin ordaki yalvarışlarıı hala kulağımda çınlıyorr nasıl da çırpındı cnm ya aylin bu kadar şey yaşadı diyorsunuz ayline hiç birşey anlatmıyorr sürekli geçiştiriyor diyorsunuzz ama esmer gibi bir adam da iki uyduruk cümle ile terkedilecek adam değil kusura bakmayın esmer sen benim ömrümsün sensiz nefes alamıyorum sana birşey olursa ölürüm diyor aylini korumak için elinden geleni yapıyorr ve terkedilmeyi hele de bu şekilde hiç haketmiyorr

sahtedünyalar
19-01-07, 01:53
her
perşembe
yorumları
nızımerakla okoyorum neler yazmış bizimkiler
diye saolu varolun arkadaşlar

ezgi su
19-01-07, 01:54
ya o mezar sahnesi tam bir sacmalikti.bunlari gece gömdüler gündüze kadar ama hala hayattaydilar.hafasizliktan coktan ölmeleri gerekirdi.
birde ben bu aliyi cözemedim hem aylini sevdigini söylüyor hemde sahte ezelle bir birliktelik düsünüyor.
bu ender iyice sinir olmaya basladi.ne adam ya kapi bile dinliyor artik.
zaten yasemine diyecek söz bulamiyorum.takti ayline.etrafinda dolanip duruyor.
ve büyük ask bitti.ben hala inananamiyorum.
valla helal olsun.en sonunda bitti.

meltem-cmbl
19-01-07, 01:54
aylin bencede haklıı bu kadar başı belaya girdii ama aylin bu yüzden sırf bu lay yüüznden ayrılmadı esmerden ya ilk ayrıllıkları zaten dizilerde görmüyormuyuz ömutlaka bir ayrılık olcakktıı ama bende çok üzüldüm ve ağladımm çok kötüydüü

sahtedünyalar
19-01-07, 01:55
buarada alyi niranın yanından almaları iyioldunirasn onu esmöere düşman yapardı

pelin-ce
19-01-07, 01:55
Ayrıca Esmer o kadar dışarı gel de konuşalım dedi ama Aylin'ciğimiz telefonu yüzüne kapattı. Esmer öylece kala kaldı . Bu yapılır mı Aylin?

NîlûferY
19-01-07, 01:56
çok kötü bitti ya nolcak acaba? niranı bacağından kurşunlayınca rahatladım ya sanki ben sıkmışım ona:)) bide nederin bacağına sıksa hiç fena olmaz.
toprağa gömülme sahnesini çok güzl yapmışlar ben bir an ezel öldü sandım ama ölse dizi biter...

sparkle
19-01-07, 01:56
mezar sahnesi çok etkileyiciydi.. esmerin parçalanması yardım edin diye.. off süper ötesi bir oyunculuk...
niranın üçüncüyü yani aliyi aramasına anlam veremedim.. burada diyenler vardı belki alide birlikten falan önemli birinin çocuğu olabilir diye...bende artık ihtimal vermeye başladım.. özel çocuk bunlar...:icon_whis

supersonic
19-01-07, 01:57
Seldacım iyi hoş diyorsunda,En zayıf halka Aylin,aynı zamanda boşboğaz Aylin olduğunu Kaderin sırlarını Avşara dökülerek göstermedi mi???
Teşkilatta onlara kimseye ölse dahi hiçbir sır verilmemesi öğretiliyor.İlk kural bu.

Aylinin aşkı Esmerinkinin yanında solda sıfırmış o kadar.Değmezmiş o sevgiye,yazıklar olsun....

MİHRİMAH
19-01-07, 01:57
[B] Yönetmen Zeynep Günay yazmıyordu, değişmiş Gülçin Gülbahçe olmuş/B]

evet arkadaşlar yönetmen değişmiş.arkadaşlar iyi geceler herkese.arkadaşlar bu nasıl bölümdü .vallahi yüreğim yarıldı.işte bu kadar bengu su nerdesinnnnnnnnnnnnn.aylin seni duydu galiba ve bıraktı esmeri .bu kadar basitmiydi.esmeri nasıl bu kadar üzer.esmer onun için nelere göğüs gerdi.esmer gibi dev yürekli birini nasıl hemenbırakabilir ya .görüşmüyorum baba o karanlık adamla.Allahım lafa bak .bakın herkese söylüyorum BURAYA DA YAZIYORUM BU AYLİN YARIN BİRDE GÜLE OYNAYA aliyle görüşmeye başlayacak demedi demeyin.inanılmaz sahneler vardı.
aylin ne zannediyor sanki bu kadar kolay mı her şeyi anlatmak.bu kadar kolaymı bunca yıl emek verdiğin davadan vazgeçmek.yok olmadı bu aylinin yaptığı ne yapıyor bu kadın ya bu kadar kolay insan nasıl vazgeçer.yani şu anda sadece aklımda hep aylinin davranışları aklımda.
nasılda ağladı esmer son sahnede canım benim bi darbede sevdiği kadından yedi.bakın hiç yüz vermedi şebneme yine ne kadar soğuk davrandı.ama aylin bak şimdi aliyle nasıl yakınlaşacak .hala şoktayım inanamıyorum bu sahnelere.öldüm ben ya esmerin ezeli gömüldüğü yerden çıkarırken bebeğim ömrüm diye bağırdığı sahnelerde.saruhan yine müthişti .sahnelerde süperdi.

meltem-cmbl
19-01-07, 01:58
ya o mezar sahnesi tam bir sacmalikti.bunlari gece gömdüler gündüze kadar ama hala hayattaydilar.hafasizliktan coktan ölmeleri gerekirdi.
birde ben bu aliyi cözemedim hem aylini sevdigini söylüyor hemde sahte ezelle bir birliktelik düsünüyor.
bu ender iyice sinir olmaya basladi.ne adam ya kapi bile dinliyor artik.
zaten yasemine diyecek söz bulamiyorum.takti ayline.etrafinda dolanip duruyor.
ve büyük ask bitti.ben hala inananamiyorum.
valla helal olsun.en sonunda bitti.

ya evet benımde aklım ermedii gece gömdüler sabah oldu ama hala yaşıyolar yanı bu kadar olrumuu nese o sahnede çok kötü oldum zaten esmerim nasıll yırtıldıı öle valla süper oynadı o sahnede tebrik ediyorum kendisinii

aliye ne demeşli zaten hep böle bi sahteye bi gerçeğe ne istediğini bilmiyoo boşverelim onunuu sahteyle olsun aylin i bıraksın yeter

ender zatenn tamm gıcıkk şimdi kaderinde başı belaay gircekk

yaasemin ooff acaip sinir oluyom ona görsem bi kaşık suda boğcam onu.timurda çok saf ya yuh herkez nediyo adama adam hiçbişeye inanmıyooo bu bölümdee hiç timurun karısı ve çocukları yoktuu

columba35
19-01-07, 01:58
Maasallah herkes burda ben uzun zamandir giremedim ama burayi cok ozledim.

Arada bir forumu okudum bu bolumde olacaklari aynen tahmin ettiginiz icin tebrikler.Yonetmenimiz de degismis hayirli olsun..

banka
19-01-07, 01:59
Son sahnedeki Esmer'in gözyaşları çok ama çok etkiledi beni ned olacak şimdi
Böylesine güzel bir dizi ayrılıklamı bitecek.Canım yorum yapmak bile istemiyor.
Nesli senin düşüncelerine aynen katılıyorum.

sparkle
durun arkadaşlar ayline bu kadar yüklenmeyin. el bebek gül bebek büyümüş o zaten narin biliyorsunuz.. hemde hiç normal şey değil bunlar mezardan çıkıyo. esmer hiç bişey anlatmıyo içinde bulunduğu dünyayla ilgili..

NeSLiHaNNeSLi
Aylinin aşkı Esmerinkinin yanında solda sıfırmış o kadar.Değmezmiş o sevgiye,yazıklar olsun....

Budur ablacım, sonuna kadar katılıyorum.

Melal
19-01-07, 02:00
Off ya off Esmer'in ağlaması bitidir beni Aylin'de haklı kendince yazık yaa:icon_sorr
Niran'ı keşke iki bacağından birden vursaydı Esmer mustahaktır ona herşey.
Bu örgüt meselesi çok komikti.Sağır Oda'dan esinlendikleri apaçık ortada Mahir Günşiray hemde SO'da da oynuyor.:)

grimace_88
19-01-07, 02:02
Kesinlikle katılıyorum Nesli, telefonda soru sordu Esmer sustu haklı olarak, sonra gel konuşalım dedi peki Aylin Hanım, istemiyorum, madem istemiyorsun neden soruyorsun.

Kızgınım işte çok kızgınım, tamam haklı olduğun yerler olabilir, ama oturup bir kez konuşsaydın be Allahın kulu, varmı Esmeri bu kadar çabuk silmek, bumudur yani büyük aşk, aşkın uğruna gerekirse sevdiğin için ölmekten çekinmezsin, sevdimi tam seversin.

Ama Aylin Hanım ölüm korkusuna aşkını tercih etti...
bende sana kesinlikle katılıyorum handee bi de aylin haklı olabilir kendine göre ama ben böyle basit bir terkedişi hazmedemiyorum hep diyorum yine diyeceğim iki cümlecikmiş demekki aylinin aşkıı

Melal
Kızmayın bu kadar Aylin'e tamam denizi geçti derede bpğuldu belki ama yazık ona da
Ancak Sinan'ın Esmer odluğunu öğrenince belki geri döner.
Sizce bu gerçek ortaya çıksın diye böyle bir ayrılık olmuş olmasın.

columba35
esmer'den çok ben burda AYLİN'i düştüğü durumu düşünün derim, siz olsaydınız ne yapardınız, emin olunki, bu kadar bile dayanamazdınız, dayanırdım diyen yalan söyler.

Bencede kim olsa boyle davranirdi zaten Aylin soruyo ama Sinan cevap vermiyo naapsin kizcaaz deli gibi sevdigi adami birakmak kolay mi?

Ama Aylin artik Sinanin hayatindan istese de cikamaz.Niran cadisi birakmaz kizi rahat.

ezgi su
ya evet benımde aklım ermedii gece gömdüler sabah oldu ama hala yaşıyolar yanı bu kadar olrumuu nese o sahnede çok kötü oldum zaten esmerim nasıll yırtıldıı öle valla süper oynadı o sahnede tebrik ediyorum kendisinii

aliye ne demeşli zaten hep böle bi sahteye bi gerçeğe ne istediğini bilmiyoo boşverelim onunuu sahteyle olsun aylin i bıraksın yeter

ender zatenn tamm gıcıkk şimdi kaderinde başı belaay gircekk

yaasemin ooff acaip sinir oluyom ona görsem bi kaşık suda boğcam onu.timurda çok saf ya yuh herkez nediyo adama adam hiçbişeye inanmıyooo bu bölümdee hiç timurun karısı ve çocukları yoktuu

evet öyle ama eger aylin timura enderin yaseminle birlikte cekilmis oldugu videoyu izletse hersey hal olur.yanliz kiz acayip oynuyor ha.ben onu görünce kan beynime sicriyor.bahari bile ondan cok seviyordum valla.
bide niran var bu dizide sevmedigim.aslinda nirani seviyorum ilkin esmeri seviyordu.o sahte ezel cikti kadin ondan sonra nefret etti esmerden.su andada sadece gülüsü beni sinir ediyor.
bide su bulgari göszermediler gittiler ya.cok merak ediyorum o adami.

pelin-ce
19-01-07, 02:03
Ben geçen bölüm kanlı gelinlik olayından sonra o sarılma sahnesiyle bir teselli bekliyodum ama Niran Ve Ender çıkınca dumur oldum bu bölüm amatörce ve mantıksızlık larla dolu bir bölüm olmuş açıkçası..
(Bakınız: yeni kurulan birlik sahnesi
bakınız: mezarlık sahnesi)

NeSLiHaNNeSLi
19-01-07, 02:04
esmer'den çok ben burda AYLİN'i düştüğü durumu düşünün derim, siz olsaydınız ne yapardınız, emin olunki, bu kadar bile dayanamazdınız, dayanırdım diyen yalan söyler.

O zaman hemen sana bir yalan söyleyeyim, ben dayanırdım.

Esmer aşkı için, Ezo'sunun yerine koyduğu kadın için, canını ortaya koyuyor ama Aylin'in yaptığına bakın.

Tamam elbette ki bu kadar yük çok fazla, ama bizim sinirlendiğimiz iki cümlelik bir mektupla alelade birşey gibi bitirilmesi. Esmer iki cümlelik bir mektupla uzaklaştırılacak adam mı?

Ben Aylin'in en azından Esmer ile karşılıklı konuşmasını beklerdim, bu da mı çok yani?

Ben çok kızgınım Aylin'e.

ezgiyar
19-01-07, 02:05
Arkadaşlar yine sürüklendik gittik, ne çabuk bitti , doyamadık.Ama Esmer ile Ezel'in ayrılmaları hiç iyi olmadı. Şimdi Esmer'i buhran içinde sahnelerde mi göreceğiz yani.Umarım bu durum uzamaz. Benim kafama takılan birşey oldu. Koskaca bir teşkilatın insanları illegal olarak içine soktukları bu düzene, Esmer ve Ali'nin sözüne güvenerek araştırmadan Murat'ı almaları biraz hafif kaçmış gibi geldi bana. Dilerim bir sonraki bölümde artık Aylin'in gerçek Ezel olduğunu Esmer öğrenir.

sparkle
19-01-07, 02:05
Ben geçen bölüm kanlı gelinlik olayından sonra o sarılma sahnesiyle bir teselli bekliyodum ama Niran Ve Ender çıkınca dumur oldum bu bölüm amatörce ve mantıksızlık larla dolu bir bölüm olmuş açıkçası..
(Bakınız: yeni kurulan birlik sahnesi
bakınız: mezarlık sahnesi)

aynen. o andan daha sahne bekliyordum birde aylinin oyuncak bebeğini yine atladılar..

MİHRİMAH
19-01-07, 02:06

yapmayın yorumlarınızı henüz okumadım ama kesinlikle esmerin yanındayım aylinin çok çabuk pes ettiğine inanıyorum.hayatım biz olsaydık diye bir durum yok .onların sevdası öyle basit bir sevda değilki .bu kadar kolaymı ya bu kadarmı?olamaz cümleye bak görüşmüyorum baba o karanlık adamla yapmayın ya .kafasında bırakmayı düşünse bile bu kelimeleri asla kurmamalıydı.esmer onun için ölümü bile göz önüne almış.

aynı şeyi aylin yapamıyor.aylinin bu davranışı ile bunu ispatlamış oldu.evet aylin esmer için ölümü göze alamıyor.demekki aylinin sevdası o kadar büyük değil.kesinlikle buna karar verdim.

Ezelim
19-01-07, 02:07
Anlamadim ben basrol kim bu dizide? Esmerimi izliyorum, Ezelimi izliyorum, Aliyi m izliyorum, yoksa Niran imi, Yasemin imi, Ender imi, anlamadim.

Bana Esmer, Ezel, ALi sahneleri asiri derecede az geldi.

Cogu sahne yapmasi gereken etkiyi yapmadi bende. Mesela Esmerin birlik kurusu. Amac muhtesem, ama sahne komikti..

Niran i bacaginda vurmak icinmiydi hersey?

Murat, Timur un Hayal in babasi oldugunu bile anlmayan Murat nasil olurda NIran gibi üstün zeka sahibi birkadinin yanina sag kolu olarak yerlestirilir? Murat in bugüne kadar cizdigi karaktere hic uymuyor. Bu görevin üstesinden nasil gelir?? Önce Ali gibi kücüklügünden bugüne kadar egitilmis, yetistirilmis birne verecekken görevi, Murata veriyorlar. Arkdaslar anlamadim..

Sahte sahte Ezoyken hadi Esmere sirmasiyordu, simdi ne? Yapisti kaldi. Esmer de sanki tepkisiz gibi. Kendisine dokunmasina bile izin vermemesi gerek bence. Sonucta sadece bir eleman o.. Aralarinda bir arkadaslik dotluk yok.

Ezel Esmer hakli haksiz konusuna henüz girmek istemiyorum.

Yalnizca sunu söylemek istiyorum: Aylin defalarca Ender yüzünden ölümlerden döndü, tecavüze ugradi. Her türlü kötülügü yasadi. Ama Esmere gelince, dayanamiyor????

ezgi su
19-01-07, 02:07
O zaman hemen sana bir yalan söyleyeyim, ben dayanırdım.

Esmer aşkı için, Ezo'sunun yerine koyduğu kadın için, canını ortaya koyuyor ama Aylin'in yaptığına bakın.

Tamam elbette ki bu kadar yük çok fazla, ama bizim sinirlendiğimiz iki cümlelik bir mektupla alelade birşey gibi bitirilmesi. Esmer iki cümlelik bir mektupla uzaklaştırılacak adam mı?

Ben Aylin'in en azından Esmer ile karşılıklı konuşmasını beklerdim, bu da mı çok yani?

Ben çok kızgınım Aylin'e.

nesli tamam dogru diyorsun öyle iki cümleyle bitirilecek sey degildi ama.
bence aylinin esmerle yüz yüze görüsmek istememesinin tek neeni onu görürse yapamiyacagini sanmasi.
sonucta esmer bir öpse askim dese aylin yelkenleri suya indirecegini biliyor.ondan mektupla gecistirdi.
ama yinede öyle iki cümle degil daha uzun brseyler yazmasi gerekiyordu.

supersonic
19-01-07, 02:08
iki bölüm önce ne kadar çok ölüm ve ayrılık lafları geçti demiştik hatırlıyormusunuz?.İşte o şarkı da boşuna monte edilmemiş diziye.
Esmerimi ağlatırken kullanacaklarmış meğerse.Tekrar kahretsin diyorum.

Aylinin iki paralık değeri kalmadı gözümde .Zaten sinir oluyordum artık nefret ediyorum o salak kızdan.

Dazzle
19-01-07, 02:08
Kesinlikle katılıyorum Nesli, telefonda soru sordu Esmer sustu haklı olarak, sonra gel konuşalım dedi peki Aylin Hanım, istemiyorum, madem istemiyorsun neden soruyorsun.

Kızgınım işte çok kızgınım, tamam haklı olduğun yerler olabilir, ama oturup bir kez konuşsaydın be Allahın kulu, vamı Esmeri bu kadar çabuk silmek, bumudur yani büyük aşk, aşkın uğruna gerekirse sevdiğin için ölmekten çekinmezsin, sevdimi tam seversin.

Ama Aylin Hanım ölüm korkusuna aşkını tercih etti...bu yorum bana acayip mantıksız geldi sanki kız alışkın herzaman gömülüyo kaçırılıyo hayatında yasamadıgı nekadar pislik ve korku dolu an varsa yasadı ben olsam kaçırmıştım aklımı o mezar olayından sonra onun şuanki psikolojini düşünün biraz acayip normal o hiç alışık değil esmerin dünyasına evt bende onun için çok üzüldüm kahroldum onunda elinden bişe gelmez ama böle aylinin üstüne topla tüfekle gelmeyin sırf esmeri bukadar seviyosunuz diye bu bir tartışma değil sakın yanlış anlamayın sadece düşündüklerim:img-wink:
Ama Aylin Hanım ölüm korkusuna aşkını tercih etti...bu biraz göreceli bir durum vede!!!!![/

meltem-cmbl
19-01-07, 02:09
bence aylinin esmerle yüz yüze görüsmek istememesinin tek neeni onu görürse yapamiyacagini sanmasi.
sonucta esmer bir öpse askim dese aylin yelkenleri suya indirecegini biliyor.ondan mektupla gecistirdi.

hakılsın onunla konuşsaydıı haytta ayrılmak istediğini smöyleyemezdii ya korkmayın arkadaşlarr aylin sinanı deliler gibi sev,yoo bi dahaki bölüme barışırlar aylinde sinanda buna dayanmazz

banka
19-01-07, 02:10
Bende Nesli ve Hande gibi düşünüyorum.Aylin ayrılma kararında haklı olabilir ama Esmer'la karşılıklı uzunca konuşup tartışmalıydı belki o zaman Esmerde
birşeyler anlatabilirdi.Fakat bence yüz yüze görüşmeye cesaret edemiyor.
Çünkü o zaman ayrılamayabilir.

MİHRİMAH
19-01-07, 02:10
Kızmayın bu kadar Aylin'e tamam denizi geçti derede bpğuldu belki ama yazık ona da
Ancak Sinan'ın Esmer odluğunu öğrenince belki geri döner.
Sizce bu gerçek ortaya çıksın diye böyle bir ayrılık olmuş olmasın.

yok olamaz ya ne geri dönmesi.ben ekran önünde kafayı yedim.senin için her şeyi yapan bir insanı böyle nasıl bırakırsın.işte aslında aylin kadar zayıf karakterli bir insan aslında bu kadar büyük sevemez zaten.büyük sevdalar büyük yüreklerde olur.esmer hiç bir şekilde bunu haketmedi.adam bir çok şey ile uğraşıyor zaten.

Ne yapsın ya anlamıyorum öyle her şey hemen tamam ben bırakıyorum yuva kuracağım demeyle oluyormu.yok bu aylin kesinlikle esmeri haketmiyor.

NeSLiHaNNeSLi
19-01-07, 02:11

Bahsedilen konu basit bir kıskançlık meselesi olsa yelkenler iner suya elbette. Ama bu öyle bir şey değil. Hayatlar üzerine ciddi bir karar bu. Yelkenmiş, suymuş düşünülemez.

sparkle
19-01-07, 02:12
hakılsın onunla konuşsaydıı haytta ayrılmak istediğini smöyleyemezdii ya korkmayın arkadaşlarr aylin sinanı deliler gibi sev,yoo bi dahaki bölüme barışırlar aylinde sinanda buna dayanmazz

evet çok sürmez birdahaki bölüme barışırlar... aylin daha şokunu atlatamadı yaa kolay değil yaşadıkları..

bu arada evet bari jenerikte de başrolü değiştirsinler.. niran olmş artık başrol. tamam oyunculuğunu beğendik ama bütün bölüm de onun üzerine kurulmazki BBG

supersonic
19-01-07, 02:13
Şu anda 244 kişi görüntülüyor dizimizi arkadaşlar.Bu bir rekor.

süslü
harikaaa bir bölümdü yaaaaa hele esmer aylini kurtarmaya çalışırkann
bende öldüm öldüm dirildimm vallahiii....süperdii..
sonudaa çok kötüydüü yaaaa esmerim nasıldaaa ağladııı öğle.:icon_sorr

MİHRİMAH

Kızgınım işte çok kızgınım, tamam haklı olduğun yerler olabilir, ama oturup bir kez konuşsaydın be Allahın kulu, vamı Esmeri bu kadar çabuk silmek, bumudur yani büyük aşk, aşkın uğruna gerekirse sevdiğin için ölmekten çekinmezsin, sevdimi tam seversin.

evet işte tek kelimeyle bu ölüm korkusundan aşkını hemen bıraktı.hala inanamıyorum ya .bu kadarda korkaklık olmazki.seni ayakta tutan adam esmer.sana güç veren adam esmer.varmı öyle hemen yüzük göndermek.git işine ya bu aylin ali gibi birini hakediyor.

süslü
19-01-07, 02:14
Şu anda 244 kişi görüntülüyor dizimizi arkadaşlar.Bu bir rekor.

inanmıyorumm harikaaa gerçektennnnn:happy0064

yaren.yaren
19-01-07, 02:15
aylin bu kadar zayıf olmak zorunda mı? esmer onun için gözünü kırpmadan ölüme atlar ama onun yaptığına bakın pes doğrusu....çok kızgınım gerçekten.....

NeSLiHaNNeSLi
19-01-07, 02:15
aylinin üstüne topla tüfekle gelmeyin sırf esmeri bukadar seviyosunuz diye

Benim Aylin'in üstüne gelmem Esmer'i sevmemden kaynaklı değil.

Yeri geldiğinde Esmer'e ne kadar kızdığımı, sinirlendiğimi, Ali'yi nasıl koruduğumu söylemişimdir. Ama Ali'yi yada Burak Hakkı'yı hayran olacak kadar sevmem.

Bunun hayranlıkla alakası yok.

MİHRİMAH
19-01-07, 02:16
gerçekten o kadar sinirliyimki başka hiç bir sahneyi düşünemiyorum bir tek aylinin kurduğu düşüncesizce, bencilce cümleler aklımda.esmer bu kadıın nesine aşık oldu anlamıyorum bu kadar zayıf her şeyde çok çabuk pes eden.zaten enderden kurtulmasının sebebide esmerin yanında olmasıdır.

tng
arkadaşlar tamam saruhan hunel yakışıklı adam,tamam esmer çok etkileyici bir karakter ama siz diziyi eleştirirken esmerin gözünden eleştiriyorsunuz.diri diri toprağa gömülmüş zaten dizinin başından beri çok kırılgan bir karakter ezel,böyle bir tepki vermesi senaryo gereği normal.
hem bu dizi ezel-esmer ve aliyi anlatıyor,bu açıdan salak kız falan demek ağır kaçıyor.
hayır sanki saatlerce toprağın altında beklemek çok normalmiş de aylin naz yapıyor gibi yaklaşmışsınız olaya.

devedikeni
Ya neydi şimdi bu öncelikle hepimizin gözü aydın murattaki sır perdesi aralandı şerefin bi adamı şerefin yüzündeki rahatlama bunu açıkça anlattı inşallah esmer bi darbede murattan yemez aylin... burdan sesleniyorum onu gördükçe içime sıkıntı çöküyor yeter ya insan bu kadar sinir bozucu bi şekilde sürekli ağlamazki ve esmeri en kötü gününde nasıl yalnız bırakır esmerde gömüldü nasıl o yüzüğü atarsın nasıl ayrılık kararı alırsın insan şimdi nasıl diye kafayı yer yok bizimkisi ancak ağlar timurdan,nirandan,yaseminden midem bulanıyor ve en acısı artık esmerden ezelden çok onları seyrediyoruz bıktım bide ezel astımlı biri olarak nasıl dayandı tüm gün gerçekler ne zaman ortaya çıkacak esmerle aylinin çocuğu olduğu zamanmı yoksa ikisi yaşlandıktan sonra huzur evindemi öğrenicek bu dizide yan konularda çok bu ortaya çıkarsa dizinin daha mantıklı uzaması çok zor olmasa gerek hele o birlik sahnesi çok komikti tam bir komediydi yani bi birliğimiz eksikti alinin toparlandığını görmek güzel ayline yazıklar olsun bu kadar çabukmu böylemi bitmeliydi esmer en iki kelimeyi haketmiyomuydu nasıl bu kadar sevdiği birinden nsaıl bu kadar kolay vazgeçer ilk defa bu bölüm büyük hayal kırıklığı oldu

supersonic
19-01-07, 02:17

26.bölümde seninle ölüme bile gelirim diyen kim di acaba.Ayrıca ne gömülürken nede çıkarılırken ayık olmadığı halde yaptı bunları yani diri diri gömüldü ama farketmedi.tamam çok fena birşey ama keşke Esmerin onu kurtarmaya çalışmasını görebilseydi.

En zayıf halka Aylin Esmere aşık falan değilmiş,hiç boşuna aşığım numarası yapmasın.

Aşık insanın gözü sadece sevdiğini görür,canını falan düşünmez.Bunu bilir bunu söylerim.:good:

columba35
19-01-07, 02:17
Tamam bu bi dizi ama gercek hayatta dusunun birisiyle EVLENMEK icin cok dusunulmez mi acaba mutlu olurmuyuz sevgimiz herseyin ustunde mi diye ne kadar dusunuruz ve dizide de zaten Aylin cok kotu bir evlilik yapmis kurtulana kadar olumlerden donmusken nasil bu olanlara karsi durabilsin
Biraz hakli bence de...

ezgi su
19-01-07, 02:18
gerçekten o kadar sinirliyimki başka hiç bir sahneyi düşünemiyorum bir tek aylinin kurduğu düşüncesizce, bencilce cümleler aklımda.esmer bu kadıın nesine aşık oldu anlamıyorum bu kadar zayıf her şeyde çok çabuk pes eden.zaten enderden kurtulmasının sebebide esmerin yanında olmasıdır.

evet ona bende sinir oldum.cok basit iki cümleyle bitirdi o sözde büyük aski.
aylini hakli buluyorum sonucta kiz el bebek gül bebek yetismis daha sonra ender ondan sonra esmerin karanlik dünyasi yüzünden kötü seyler yasadi ama yinede bu kadar basit bir sekilde ayrilmamasi lazimdi.

yaren.yaren
19-01-07, 02:21
evet canım ne yazıkki öyle sadece Esmer tarafından bakıyorsunuz tüm yaşananlara.

burda KY'den çok karakteri konuştuğumuzu en başta sen biliyorsun.

seldacımmm konuştuğumuz şey aşkkk ve büyük fedekarlık ister...eğer bu kadar kolay pes edilirse o zaman.....bu durumda bizde sonuna kadar esmerden yana oluruz....aynı şey ezel için olsa esmer gözünü kırpmadan ölüme atlar yeterki hep yanında olsun diye...

MİHRİMAH
19-01-07, 02:23
26.bölümde seninle ölüme bile gelirim diyen kim di acaba.Ayrıca ne gömülürken nede çıkarılırken ayık olmadığı halde yaptı bunları yani diri diri gömüldü ama farketmedi.tamam çok fena birşey ama keşke Esmerin onu kurtarmaya çalışmasını görebilseydi.

En zayıf halka Aylin Esmere aşık falan değilmiş,hiç boşuna aşığım numarası yapmasın.

Aşık insanın gözü sadece sevdiğini görür,canını falan düşünmez.Bunu bilir bunu söylerim.:good:

al sana işte ne kadarda güzel yakaladın olayı .

Seninle ölümle bile giderim senden başka neyim varki diyen bir insan bu ne kadar kolay yüzük çıkarıyor ya bu inanılmaz bi şey.kesinlikle bu aşk değil.aşk öyle sadece lafla söylenen şey değildir .sıkıysa şimdi esmerin yanında dim dik ayakta dursun .işte ozaman vay be derdim işte aşk bu .kadın kendisini delice seven adamın yanında ve onun sevdasıyla dimdik ayakta.arkadaşlar zaten gerçektede böyle değilmi her şey ağızda kelimelerle söyleniyor ama iş yapmaya gelince böyle kaçılıyor işte.

bengu su nerdesin kulakların çınlasın aylin de kaçtı işte

a.ceren
[QUOTE=nazlii1;2120295][B][COLOR="

Esmer o mektubu okurken nedense aklıma birden şu şarkı geldi, çok severdim bi zamanlar..

Çok mu kolay bu son demesi,
Vermiyorumki son nefesi,
Sen ne yazarsan yaz ey sevgili
Mektupla biten, ömrümce sürmeli,
...
Şimdi sen mi benmi,
Kim suçlu kimse yar,...

Doğru mektupla bitebilecek kadr ufak bi aşkmıydı bu, kaldı ki biz ona aşktan da öte bişey gözüyle bakarken,...

Nazlı ne yaptın sen ya bu şarkı aklına nerden geldi şimdi daha bi kötü oldum ya süper bi Yaşar şarkısı bu ve ben çok severim Yaşar şarkılarını ve çok iyi düşünmüşsün çok uymuş bu arada bu ayrılık ta Aylin tabi ki haklı ayrılmazsa saçma olurdu umarım çok klasik olmadan sürer bu ayrılıkları biraz da bunların kıvranışlarını izliyelim onun da tadı başka olucaktır örnek,10.bölüm ESMER İN evi ve malum halleri içlerinin gitmesi yani.Ama dediğim gibi ben klasik şeyler görmek istemiyorum dizimde.Çok fazla cılkı çıkmasın bu ayrılığın.Bi de ŞEREF Murat ı görünce sanki birbirlerini tanıyorlarmış gibi hissettim ben:icon_whis

ezgi su
Herkese göre doğru ve mantıklı gelen şeyler değişir.

Ben Esmer sütten çıkmış ak kaşık demiyorum, Ama Aylinde sonuna kadar haklıdır da diyemiyorum.

Bu arada Esmer sevgisinin bölüm yorumlarına karıştırılmasıda beni son derece rahatsız etti bunu dile getirmek zorundayım.

Ben benim mantığım ışığında hareket eder yorum yaparım kimse buna bişey diyemez sanırım. Kendime göre dopruları savunuyorum ve savunmayada devam edicem.

Bu kadın nefret ettiği adamın türlü işkencesine maruz kalıp sesini çıkarmadıysa sevdiği adam için, sensiz yaşıyamam dediği adam içinde ölüme gidicek ben bunu bilir bunu söylerim kimseye mantıklı gelmesini beklemiyorum benim mantıklı bulduğum ve savunduğum budur...

evet hande bende bu söylediklerini cok mantikli buluyorum.
aylindede hata var esmerdede hata var.
ama aylin enderin her yaptigina katlandi.sirf annesi üzülmesin diye sevmedigi halde.
ama esmere gelince pes etti.
demekki bizim düsündügümüz kadar sevmemis esmeri.egerki sevseydi bence onunla herseyi göze almasi gerekirdi.
enderinde nirana dedigi gibi pasif kendi icine kapanik sürekli aglayan korkak biri oldugunu gösterdi bize iyice bu bölümde.

NeSLiHaNNeSLi

Ben Esmer sütten çıkmış ak kaşık demiyorum, Ama Aylinde sonuna kadar haklıdır da diyemiyorum.

Bu arada Esmer sevgisinin bölüm yorumlarına karıştırılmasıda beni son derece rahatsız etti bunu dile getirmek zorundayım.

Ben benim mantığım ışığında hareket eder yorum yaparım kimse buna bişey diyemez sanırım. Kendime göre dopruları savunuyorum ve savunmayada devam edicem.

Bu kadın nefret ettiği adamın türlü işkencesine maruz kalıp sesini çıkarmadıysa sevdiği adam için, sensiz yaşıyamam dediği adam içinde ölüme gidicek ben bunu bilir bunu söylerim kimseye mantıklı gelmesini beklemiyorum benim mantıklı bulduğum ve savunduğum budur...

Anlatmak istediklerimi çok güzel ifade etmişsin Hande.

Neden Saruhan hayranlığımız öne sürülüyor bende çok rahatsız oldum bu durumdan.

Ben değilmiydim geçen hafta Esmer'e kızgınlığımı dile getiren.

yaren.yaren

sonuna kadar katılıyorum handecim benimde anlatmak istediğim bu mantıkla gelmeside eğer gerçekten seviyorsa gözünü kırpmadan ölüme gidecek...insan sevdiği insanı kaybedincede yaşayan bir ölü değilmidir zaten...

tng
19-01-07, 02:24
böyle düşünenler acaba sevdikleri adam/kadın yüzünden diri diri gömülürlerse(tabi böyle birşey gerçek hayatta olmaz ve allah korusun :) ) "ne önemi var canım,aşkımız daha önemli" tepkisini mi verirler merak içindeyim.
hayır bir de sanki aylin dizinin sıradan bir karakteriymiş gibi salak kız falan demeler...unutmayalım ki ezel karakteri dizinin temel karakteri.
zaten kötü bir bölümdü...

DaLLaS
19-01-07, 02:25
[I]diziyi izlerken çekimleri hiç beğenmedim ordan oraya atlamalar ne alakadır kardeşim bunun mantığı yok bi kere

neyse sonunda yönetmen adını görünce anladım sanırım bu yeni yönetmen daha stajerlik yapıyor veya hayatında hiç dizifilm çekmemiş...
esmerle aylin mezardan çıkıyor o sahneden atlanıp yaseminin kısa sortuyla baştan aşagı vucudu sergileniyor...

tamam sergin hanım birlik sahnesi yazmış ama sonuçta bunu çeken yönetmen..
o sahnede saçmasapandı..

derhal bu yönetmen arkadaşa yol versinler!...

supersonic
19-01-07, 02:27
aylin'in karakterini biz 20 küsür bölüm önce çözmüştük Hale abla zaten. Bu başından böyleydi yeni bişey değil.

Esmer karakterinin bugüne kadar gerçekleri söylememesi hep suskun kalmasını hepiniz sorguluyordunuz, geçen bölüm uydurduğu şey üzerine bakıyorumda hepiniz esmer nasıl söylesin diyorsunuz.

görev mörev hak getire artık, nereye kadar.

aylin'in aşkı konusunda da haksızlık yapıyorsunuz, başka bir bakış açısıyla bakıyorsunuz,

esmer seviyor
aylin vazgeçti diyorsunuz.

ESMER esmer olsaydı da ÇESEN'e kafa tutsaydı GERÇEKTEN ÇOOOK AŞIKSA BÜTÜN GÖREVİNİ, HERŞEYİNİ MAFYA-BİRLİK-DEVLET üçgenini bırakıp AŞKINA KOŞSAYDI.

birde bu yönden bakmayı deneyin. Tek taraflı sadece ESMER FAN olarak bakıyorsunuz, bence KY'dan çok sadece ESMER'e yoruyorsunuz olan bitenleri hepiniz.

Sakin ol arkadaşım.Esmerle Aylin yüüzünden kavgamı edicez şimdi aşkolsun.:img-wink:

Hayır Esmer Fan olarak bakmıyorum ve Esmerin suskun kalması konusunda benim yazılmış tek bir yazımı bulamazsınız.

Burada büyük bir aşk sözkonusu ve ne yazıkki tek taraflıymış,Esmer adına çok üzgünüm ben.

Esmer gibi bir adama layık olabilmek her babayiğidin harcı değil işte...
hepimiz burada Esmer gibi birisini istemiyormuyduk kendi hayatımızda.Ölesiye aşık ve sadık bir adam...Aşkını herşeyden üstün tutan.

çesen konusunda ilerde neler yapabileceğini görmeden de ön yargılı karar vermemeni isterim.Belki de senin söylediklerini diyecekti yada başka bir çözüm bulacaktı ama fırsat verilmedi hiçbirşey için.Konuşmasına bile fırsat vermediler .