PDA

Tüm Versiyonu Göster : Kaybolan Yıllar (Arşiv 4)

Sayfalar : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11

yaren.yaren
19-01-07, 02:27
elbetteki.

esmer sevgisi genel yorumlara elbetteki yansıyor Hande'cim bunu inkar edemeyiz hepimiz yapıyoruz.

istediğin yorumu yaparsın, kimse karışamaz, sen düşündüklerini, ben düşündüklerimi yazarım.

seldacım eğer bi insan sensiz yaşayamıyorum seninle ölüme bile gelirim diyosa ve bundan sonra cayıp kendini düşünüyosa ben bu aşktan şüphe ederimm...ve ne yazıkki bu konuda sonuna kadar esmeri savunurum...

MİHRİMAH
19-01-07, 02:28
Selda bilmem farkındamısın ama çok farklı bir yönden yorum getiriyorsun, tamam ben Esmer karakterine hayranım, tamam ben onu bir damla gözyaşıyla kahrolurum ama durum farklı.

Hem hadi diyelim ben öyleyim burda Aylin haklı diyen kaç kişi var acaba, hadi tamam diyelim yar yarıya burdaki herkes karaktere olan hayranlığından Esmeri savunuyor, Aylini savunanlarda gerçekleri görenlermi oluyor.

Haksızlık ediyorsunuz...

ya arkadaşlar yanılıyorsunuz burdaki eleştirilerin esmere hayranlıkla ne ilgisi var biz burda olayları tartışıyoruz yapmayın lütfen aylinin davranışı gerçekten doğru değildi. aylinin davranışı ilk zoru gördüğünde kaçmaktır.

bunun başka bir açıklaması yok.Sevda değilmidir en zor anında bütün zorluklara birlikte göğüs germek amaaaaaaaa nerde aylinde yok böyle bir şey.

SEVDA ÖLÜME BİRLİKTE GİTMEKTİR.Zorluklarla mücadele etmektir.SEVGİ EMEK İSTER. Sevgi çaba ister.

meltem-cmbl
19-01-07, 02:29
ya hep bi dahaki bölümü görmeden yargılıyosunuzz bakalım aylinini tek derdi bu muymuşş bi görelim sırf bu mezar yüzünden ayırlmadıya esmerden yada ayrıldımı esmer bunu böle bırakıpp gitmeski mutlaka ayline gitcekk falan aylinini bakalım gereçleri nelermiş zaten bu gibi şeyler yüzünden ayrılması çok saçma

aylin o anlık bir sıkıntıyla bunalımla böle bişey yapmış olabilir o anki psikolojisiylee kız geceden sabaha kadar mezarada kaldıı nefessiz kaldıı yanı

ezellede bu kadar yüklenmeyinn nefret ediyorum falan diye sırf bu bölmüde böle bişey yaptı diye nefret edilirmii

yaren.yaren
19-01-07, 02:29
arkadaşlar bu arada farkettiniz mi dizinin yönetmeni değişmiş ve izlerken çok kolay anlaşılıyordu ve dizi bittiğinde ne yazıkki farklı bi isim yazdı...çok üzüldüm doğrusu

devedikeni
19-01-07, 02:30
Herkese göre doğru ve mantıklı gelen şeyler değişir.

Ben Esmer sütten çıkmış ak kaşık demiyorum, Ama Aylinde sonuna kadar haklıdır da diyemiyorum.

Bu arada Esmer sevgisinin bölüm yorumlarına karıştırılmasıda beni son derece rahatsız etti bunu dile getirmek zorundayım.

Ben benim mantığım ışığında hareket eder yorum yaparım kimse buna bişey diyemez sanırım. Kendime göre dopruları savunuyorum ve savunmayada devam edicem.

Bu kadın nefret ettiği adamın türlü işkencesine maruz kalıp sesini çıkarmadıysa sevdiği adam için, sensiz yaşıyamam dediği adam içinde ölüme gidicek ben bunu bilir bunu söylerim kimseye mantıklı gelmesini beklemiyorum benim mantıklı bulduğum ve savunduğum budur...

evet bence esmerde hiç bi suç yok ne yaptı bugüne kadar isteyerek kimin için canını ortaya koymadı kimin kötülüğünü istedi tek istediği sevdiklerini ve içindeki merhamet duygusunu kaybetmemekti tek suçu o çatıdan atlarken kurtarıcısının şeref olması yaşayabilmek için istemesede böyle bi dünyanın içine girdi hatta bi görevli olarak yanına girmesine rağmen s.ç. bile asla ihanet etmedi niranın yaptıklarının suçu nasıl esmerde bulundu anlamadım esmer ayline zarar gelmesin diye ölümü göze aldı evet esmer bu dizideki en temiz karakter evet dünyası kirli belki ama gerçekten temiz

NeSLiHaNNeSLi
19-01-07, 02:30
arkadaşlar yorumlarınızı yaparken sanki başka biri yapıyormuş gibi konuşmayın lütfen, yapan kişi benim, tanımadığınız biri değil.

ismimi kullanırsanız sevinirim.

Canım bu sadece sana söylenmiş birşey değil ki. Şu anda Aylin'i savunan tek kişi değilsin, ondan yani.:)

sparkle
19-01-07, 02:31
ya aylin şimdi ne yaptığını bilmiyor hemen bir bölümle yargılamayın bidahaki bölüm hemen tıpış tıpış döner esmere.. zaten esmer aylini aradığında önce açmayım dedi yapamadı ikincide açtı karşı koyamaz esmere birdaha yüzyüze geldiklerinde.. her şey düzelecekk..
telefon dedimde ne mantıksa sahte ninde aylininde tel.i aynı ve sinan diye kayıtlı.. neyse o da tesadüftür diyelim..

tng
19-01-07, 02:31
ya arkadaşlar yanılıyorsunuz burdaki eleştirilerin esmere hayranlıkla ne ilgisi var biz burda olayları tartışıyoruz yapmayın lütfen aylinin davranışı gerçekten doğru değildi. aylinin davranışı ilk zoru gördüğünde kaçmaktır.

bunun başka bir açıklaması yok.Sevda değilmidir en zor anında bütün zorluklara birlikte göğüs germek amaaaaaaaa nerde aylinde yok böyle bir şey.

SEVDA ÖLÜME BİRLİKTE GİTMEKTİR.Zorluklarla mücadele etmektir.SEVGİ EMEK İSTER. Sevgi çaba ister.

ilk zor derken?sinanla aylin tanıştıgından beri aylin 1 kez vuruldu,1 kez hastahaneden kaçırıldı,geçen bölümde çatışmanın ortasında kaldı...bunları da gözardı etmememiz lazım.hep nasıl olsa onlar 1 bölüm sonra barışacaklar biz burda birbirimizi yediğimizle kalıcaz :)

nazlii1
19-01-07, 02:32
Ben Aylin'in Esmer'i tamamen kafasından da yüreğinden de sildiğini inanmıyorum..kaldi ki böyle birşey olamaz zaten..Olay şu an çok taze.

Doğru kimin haklı kimin haksız olduğu tartışılır ama bence Aylin Sinan'ı görse yine dayanamaz ki zaten , wc sahnesini hatırlatırım istemiyorum istemiyorum diyen kişi 2 dakika sonra yelkenleri suya indirdi, onun yaşadığı da kolay şeyler değil, bence haftaya neler olacak ona göre karar verelim herşeye..Ben bu aşka inanıyorum, inanmak istiyorum...

supersonic
19-01-07, 02:33
konuşmayın değil canım, konuşan benim sadece.

üstelik AŞKI İÇİN EZOSUNDAN DEĞİLDE GÖREVİNDEN VAZGEÇSİN O ZAMAN TAMAM DIR DİYİM.

Seldacığım anlatamadığımız bir şey var;Mafyaya girenin oradan ancak ölüsü çıkar.çesen de bunu bu akşam Esmere çok açık söyledi zaten.Yani ölseydi ama
Ayline doğruyu mu söyleseydi.O zaman memnun mu olacaktın?

Ayrıca Teşkilattan çıkmak ta bir o kadar zor,yani iki ucu...........değnek.Bilmem anlatabildimmi?

yaren.yaren
19-01-07, 02:34
olaya farklı bakıyorum ben belkide, BENİM DÜŞÜNCEMDİR.

aylin'in "SENİNLE ÖLÜME GELİRİM" sözleri boşuna sarfedilmiş bir cümle değildir.

AYLİN'in Esmer'e yüzüğünü göndermesi ÖLÜMDEN KORKTUĞUNU değil, ONA OLAN GÜVENİNİN BİTMESİNİN neticesidir.

ölüm korkusu değil hadise arkadaşlar GÜVEN.

seldacım ezelin tek güvendiği insan esmer değilmiydi her başı sıkıştığında onu aramıyomuydu peki 1 gündemi değişti kararı ben buna anlam veremiyorumm..

NeSLiHaNNeSLi
19-01-07, 02:34
Demekki benim bir daha Esmer diye başlayan cümle kurmamam lazımki ona hayranlığımı dile getiren, sizler benim fanlık dışında yorum getirdiğime inanabilesiniz, bumudur yani...

Sadece nokta koysam mesajım sonradan silinir mi acaba?:)
Ekleyecek birşey bulamıyorum çünkü de, noktayı sen koymuşsun gerçi.

Katılıyorum canım.

sparkle
19-01-07, 02:35
nasıl olsa onlar 1 bölüm sonra barışacaklar biz burda birbirimizi yediğimizle kalıcaz :)

dimi ya boşyere tartışıyosunuz..
ama onlarda amacına ulaştıı.. onların istediği de buydu..

tng
19-01-07, 02:35
ayrıca şu kısa sürecek ayrılıgı bir kenara bırakırsak bebek olayına değinilmedi bile esmer gelinliği çıkarırken bebek başka yere ışınlandı demek.

Ezelim
19-01-07, 02:36
Ben Aylin'in Esmer'i tamamen kafasından da yüreğinden de sildiğini inanmıyorum..kaldi ki böyle birşey olamaz zaten..Olay şu an çok taze.

Doğru kimin haklı kimin haksız olduğu tartışılır ama bence Aylin Sinan'ı görse yine dayanamaz ki zaten , wc sahnesini hatırlatırım istemiyorum istemiyorum diyen kişi 2 dakika sonra yelkenleri suya indirdi, onun yaşadığı da kolay şeyler değil, bence haftaya neler olacak ona göre karar verelim herşeye..Ben bu aşka inanıyorum, inanmak istiyorum...

Nazlicigim katiliyorum sana. Evet ne Esmer ne Ezel bu ayriliga dayanamaz. Ben Ezeli haksiz bulmuyorum, ama bir süre görüsmeyelim diyebilirdi, yada ne bilim, sen kim oldugunu anlatincaya dek görüsmesek daha iyi olur diybilirdi. Keske yüzügü göndermeseydi Esmere, bitti demeseydi keske.

Arkadaslar isterseniz konu yu degistirelim, bu bölüm yine elestirilecek okadar cok konu varki.. baslayalim isterseniz:)

meltem-cmbl
19-01-07, 02:37
ayrıca şu kısa sürecek ayrılıgı bir kenara bırakırsak bebek olayına değinilmedi bile esmer gelinliği çıkarırken bebek başka yere ışınlandı demek.

ya wevet bu bebek nolduu nereye kaybolduu ya niye böle yapıyolarr bari mantıklı bişey bulsalar cnm yaa

NeSLiHaNNeSLi
19-01-07, 02:37
Canım Ben Aylin'i savunmuyorum anlatmak istediklerim aslında farklı ama belki iyi dile getiremiyorum.

çünkü bu bölüm beni çok mutsuz yaptı. Hiç mi hiç memnun değilim izlediğimden, izlememeyi tercih ederdim.

belki yorumlarım sizlere sert geldi ama düşündüklerim bunlar üzgünüm.

Savunmak derken Aylin'i haklı bulduğunu kastetmiştim. Sanırım ben yanlış bir cümle kullandım.:)

Bölümü bende hiç beğenmedim, hatta bir an önce bitse de kurtulsam dediğimi hatırlıyorum. Zaten ilk yarım saatlik bölümü büyük bir işkenceydi.

nazlii1
19-01-07, 02:38

Onun yine geçiştirileceği belliydi zaten, anlamadığım o kadar çok geçiştirilen şey varki, madem bi daha değinmeyeceksiniz ne demeye bi bölümlük böyle şeyler yapıyorsunuz anlamıyorum, Bebeğin kaybolması mı dersin, birilerinin zarflar gönderip ertesi haftalarda çıt çıkmaması mı dersin, sanki sadece fragman için yapılan şeyler gibi...

meltem-cmbl
19-01-07, 02:38
Nazlicigim katiliyorum sana. Evet ne Esmer ne Ezel bu ayriliga dayanamaz. Ben Ezeli haksiz bulmuyorum, ama bir süre görüsmeyelim diyebilirdi, yada ne bilim, sen kim oldugunu anlatincaya dek görüsmesek daha iyi olur diybilirdi. Keske yüzügü göndermeseydi Esmere, bitti demeseydi keske.

Arkadaslar isterseniz konu yu degistirelim, bu bölüm yine elestirilecek okadar cok konu varki.. baslayalim isterseniz:)

ya işte aylin bi anlık korkuyla bi anlıkk snirle bunu yaptığını düşünüyorum bi dahaki bölümde göreceksiniz aylin pişman olcakk zatenn esmer dişrek yanına giderr ve biz boşuna burada tartışmış olacazz

sparkle
19-01-07, 02:39
Zaten ilk yarım saatlik bölümü büyük bir işkenceydi.
evet ilk yarım saat bende çok sıkıldım. full ender-niran-timur-yasemin 4lüsünden oluşuyodu

MİHRİMAH
Nasıl anlatsam nerden başlasam bilmiyorum;ama Sayın Sergin Akyaz mahsus mu yapıyor bunları anlamış değilim.Biz diyoruz Nedret,Timur Yasemin,Selvihanlı,Niran,Kader,Avşar,Ender ,Meral sahneleri fazla olmasın o bize ilk yarım saat bu grubu doyasıya ve sinir olasıya bize izletiyor .
Kavuşma beklerken bir ayrılıkla karşılaşınca haliyle bir soğuk duşa girdik hepimiz.Ama olsun karanlığın karanlığı bu olsa gerek.
Neyse anlatayım bölümle ilğili düşüncelerimi.
Sinir olduklarım

Yukarısa ismi geçen şahısların sanki başrol oyuncusuymuş gibi fazla rol almaları
sonra sahneler arasındaki kopukluklar.Mesela Sinan birliği terk ediyor ;ama nedenseSüleyman Çesen'le inşaaat alanına gidiyor.
Gömülme sahnesi ve kurtulma sahnelerinin arasına başka sahnelerin konulması tam bir saçmalık.Ne yani rutin bir olay mı bu?Sanırım yönetmen değişmiş.Ben eski yönetmeni istiyorum.
saçmalıklar.

Astım hastasının onca saat topragın altında kalmasına ramen hemen kendine gelmesi ve krizin tutmaması
Esmer'in topraktan çıkması ve sanki hiçbirşey yaşamamış gibi dinç oluşu
İşçilerin sayısının daha fazla olmasına ramen sadece ikisinin yardıma gelmesi ve aval aval bakmaları
Ender'in çok önemli bir olatı kapıkulak sayesinde duyması
Sahtenin tutarsız davranışları.(ya hu yarım saat önce Ali'ye meylet sonra yasla bakıyım Esmer'in omzuna başını)
Murat gibi birini teşkilatın en önemli görevine getirilmesi ve bunu Şeref gibi titiz ve görev adamı olan bir karakterin kabul etmesi.
Timur'un aptallıkları.
Yaseminin sapkınlıkları.Bıktımmmmmmmmmmmm.
Dikkatmi çekenler

Ben demiştimle başlayan bir cümle geliyor.Niran'ın saç ayagını tamamlamak istemesi.Ali niran'ın oğlu.
Ben demiştimli bir cümle daha geliyor.Ali'nin Bulgarca'yı çok iyi bilmesi.Neden acaba?Bu size tanıdık gelmiyor mu?Ali ,Bulgar'ın oğlu.Yani Ezel'in de abisi.
Sonra Esmer'i gömen adamlar'ın birinde yanlış görmediysem emreden şahısta Esmer'in yüzüğü vardı.
Ve kurulan ''vatan sever adalet timleri'' çok enteresan ve kurallar.(aslında bunu saçmalıklara mı ekleseydim)
Sonra o kadın nerden buldu bu vatan sever adalaet dagıtan timleri ?Güler misin aglar mısın?
Hak verdiklerim

Aylin .Sonuna kadar haklı.Ama çok üzgündü.Bu ayrılık ne zamana kadar devam eder kim bilir?
Kızdıklarım

Sayın Sergin Akyaz:Bu bölüm çok saçmalamış.Ve ucu kapalı olmayan şeyler bulmuş.
Yönetmen:Hiç iyi çekim yapamamış.Özellikle o gömülme ve kurtuluş sahnesinde araya konulan saçma ve gereksiz sahneler tam bir fiyasko.Bize o duyguyu veremediler.Tam duygu yoğunlaşıyor hop Niran hoooooooop Yasemin.Ben burdan kınıyorum bu sahneyi bu hale getirenleri.
Son olarak performanslardan bahsedersem gömülme sahnelerinde Saruhan Hünel'i çok begenmedim.Ama bütün sahnelerde yeşim Büber'i çok iyi buldum.

bengusu nasıl haklı buluyorsun ya aylini bu kadar kolaymı terketmek bengusu bundan bir kaç bölüm önce aylin demedimi seninle ölüme bile gelirim .ozaman bu yalanmıydı aylin kendi çapında oyunmu oynuyor.o ZAMAN YAPAMAYACAĞIN SÖZLERİ SÖYLEMEYECEKSİN. OZAMAN BU KELİMELERİ O KADAR kolay kullanmayacaksın.evet gömülmekten bahsediyoruz burda .

evet bırakmayı düşünebilirsin ama şu kelimeleri kullanamazsın görüşmüyorum baba o karanlık adamla.sanki esmeri hiç tanımıyor.bilmiyor onun nasıl bir yüreğe sahip olduğunu.esmer birden bire hiç tanımadığı bir adam oldu.

YAŞADIĞI BU OLAYLARI NİYE YAŞIYOR ACABA .TERKETMEK YERİNE BİR ARAŞTIRSANA YA KAÇMAK YERİNE SEVDİĞİN ADAMIN NEDEN BUNLARI YAŞADIĞINI ARAŞTIRSANA.

yaren.yaren
ya işte aylin bi anlık korkuyla bi anlıkk snirle bunu yaptığını düşünüyorum bi dahaki bölümde göreceksiniz aylin pişman olcakk zatenn esmer dişrek yanına giderr ve biz boşuna burada tartışmış olacazz

bu sefer öyle kolay olacağını hiç sanmıyorum...olan bize olacak en az 3 bölüm barışsınlar diye sürüneceğiz....

NeSLiHaNNeSLi
Neslihacığım sen izlerken diziyi enkazın altında kaldım diyorsun Aylin'i bir düşün kız 9,5 şiddetinde bir deprem yaşadı.

Canım ben enkaz altında kaldım derken başka birşeyi kastetmiştim. Bölümden önce konuştuğumuz kavuşma olmazsa içinde bulunacağım durumdan bahsetmiştim.:)

ezgi su
19-01-07, 02:42

esmer yanian gider dogru ama eger öyle hemen barisacaklarsa neden ayriligi yaptilarki.madem ayrilik yaptiniz bari bir iki gün sürsün.ve artik bu ayrilik sayeside bazi seyler su üstüne ciksin.mesela aylin diyebilir bana bütün hayatini anlatmazsin olmaz diye.
tamam esmer kalkip birlikten falan bahsedecek degil ama en azindan yetimhanede büyüdügünü arkadaslarini daha sonra süleyman cesenin onu yanian alip korudugunu falan söylüyebilir.
kiz sadece esmer hakkinda süleyman cesenin yanidna yasiyan bir adam oldugunu biliyor.
MADEMKI AYRILIK YAPTINIZ:BARI BIR ISE YARASIN BU AYRILIK

a.ceren
19-01-07, 02:44
[COLOR="DarkSlateGray Ama gerçekten çok kırıldım, demekki ben şimdiye kadar kendimi burda tanıtamamışım, sadece Esmere yorum yapan birisiyim, kendimi öyle hissettim...[/COLOR]

Hande cim bu forumu sürekli takip edenler seni çok iyi tanıyor hiç kırılma zaten bölüm üzdü hepimizi bi de bunlara takılma ya biz seni bilyoruz o güzel yorumlarını ve sakın yemin filan düşünme böyle şeyler hem dediğin gibi sen dayanamazsın:img-wink:

NeSLiHaNNeSLi
19-01-07, 02:44
İnan bu durumdan çok rahatsızım. Bnen Esmere - Saruhana aşık olabilirim ama bunun konumuzla ilgisi yokki, burada adamın dış grünüşünü yada karakterini değil, yaşanmış şimdiye kadar süregelmiş olayları karşılaştırıp yorum yapıyoruz, ana bana sen Esmerden dolayı böyle söylüyorsun diyorlar, gerçekten çok canım sıkıldı.

Hayır bir konuda yaptığım gibi yemin edicem bir daha asla Esmere olan hayranlığımı dile getiren cümle yazmıcam ama dayanamam işte, bilsemki dayanabilicem yemin ederim bir daha kesinlikle yazmam. Ama gerçekten çok kırıldım, demekki ben şimdiye kadar kendimi burda tanıtamamışım, sadece Esmere yorum yapan birisiyim, kendimi öyle hissettim...

Yanlız değilsin Hande. Şu anda bende seninle aynı duyguları paylaşıyorum. Geçmek istiyorum ama olmuyor.

Konuşulacak o kadar çok şey varki...

meltem-cmbl
19-01-07, 02:45
esmer yanian gider dogru ama eger öyle hemen barisacaklarsa neden ayriligi yaptilarki.madem ayrilik yaptiniz bari bir iki gün sürsün.ve artik bu ayrilik sayeside bazi seyler su üstüne ciksin.mesela aylin diyebilir bana bütün hayatini anlatmazsin olmaz diye.
tamam esmer kalkip birlikten falan bahsedecek degil ama en azindan yetimhanede büyüdügünü arkadaslarini daha sonra süleyman cesenin onu yanian alip korudugunu falan söylüyebilir.
kiz sadece esmer hakkinda süleyman cesenin yanidna yasiyan bir adam oldugunu biliyor.
MADEMKI AYRILIK YAPTINIZ:BARI BIR ISE YARASIN BU AYRILIK

evett tabii bi işe yaraması lazım bu ayrılıkk inşallah dediğin gibi olurr bu esmerle ezelin ilk ayrılıkları dimii ama biraz saçma olduu

supersonic
19-01-07, 02:46
estafurlah hale abla ne kavgası, düşüncelerimizi yazıyoruz sadece.

ben tek taraflı olduğunu düşünmüyorum Aylin'in aşkı konusunda hemen peşin hüküm verildi ama belkide önümüzdeki bölüm ilk adımı dayanamayıp o atacak, bunu bilemeyiz değil mi??

Doğrusunu istersen ben hiiiiç böyle birşey beklemiyorum en zayıf halka dan(artık böyle diyeceğim ona)...

Daha da kötüleşetirecek işleri göreceksin.Bu kadar zamandır tanıdık artık onun zayıf karakterini.

Babasına ne dedi???? hele onu hiç sindiremiyorum yaaa:img-polic

O karanlık adamla artık görüşmüyormuş,hemen karar verivermiş meğerse.

Karar verdim artık bu kız hem angut,hem de kişiliksiz.Zavallı Esmer:sad53:

nazlii1
Ne güzel Niran ölecek de kurtulacağız diye sevinmiştim ama kadın yine yırttı...

NeSLiHaNNeSLi
Tekrar söylüyorum benim düşüncem AYLİN'in sevgisinin gerçekliğine ve büyüklüğüne sonuna kadar inanıyorum. Onun korkusu ÖLÜM değil GÜVENdir.

Bence korku canım. Zaten mektupta da öyle yazıyordu. Bu korkudan örülü duvar ile yaşayamam tarzı birşeyler. Güvenden bahsedilmiyordu.

Ayrıca bende biliyorum bu ayrılık fazla uzamayacak. Barışacaklar. Dediğin gibi ve hemfikir olduğumuz gibi biz bunu burada tartışmakla kalacağız.

meltem-cmbl
19-01-07, 02:47

ya evet bi öldüremedi gitii şu kadını niye ayağından vurdiki niran bu sefer çok ileri gitii ama esmerr gene ayağından vurduu hiç anlamıyorummm

MİHRİMAH
19-01-07, 02:48
ilk zor derken?sinanla aylin tanıştıgından beri aylin 1 kez vuruldu,1 kez hastahaneden kaçırıldı,geçen bölümde çatışmanın ortasında kaldı...bunları da gözardı etmememiz lazım.hep nasıl olsa onlar 1 bölüm sonra barışacaklar biz burda birbirimizi yediğimizle kalıcaz :)

canım aylinin yaşadığı bütün olayların sebebi esmermi?kocası ilk başta tecavüz etti kocasından dayak yedi.bunlar olurken esmer ona yardım etmedimi.esmer aylinin başına bir şey gelmesin diye onu elinden geldiğince korumaya çalıştı o istermiydi böyle olsun.onun için nirana baş kaldırdı .birlikten bile ayrılmayı denedi ama bu işler öyle kolaymı .avukatmı bürodan istifa etsin.

nazlii1
19-01-07, 02:48
Ayrıca bende biliyorum bu ayrılık fazla uzamayacak. Barışacaklar. Dediğin gibi ve hemfikir olduğumuz gibi biz bunu burada tartışmakla kalacağız.

Bence de haddim olmayarak karışıyorum ama kimsenin birbirini kırmasına gerek yok bence bu ayrılık taş çatlasa3-4 bölüm sürer bence , sonra onlar yine aynı kumrular gibi, burada da kırılan kırıldığıyla kalır..Yani boşuna kırmayalım birbirimiz...:img-wink:

tng
19-01-07, 02:49
evet,bir de şöyle birşey var.esmer,aylin için niranı öldüremedi,niranı öldürseydi dengeleri değiştirecekti,o da bunu göze alamadı mesela.

ezgi su
19-01-07, 02:50

ben sana diyim ben ölürüm ama o kadin ölmez o dizide.su anda nerdeyse film niranin üstüne kurulmus.simdiye kadar kadin hic piyasada yoktu cenazede cikti geldi masallah yapmadigini birakmadi.
bide su asya denen kiz ne oldu ya.kagitlarini bitirip alcam dedi kizi ne bitmez kagitlarmis ya.
sergin hanim unuttu herhalde o kizi.

supersonic
olaya farklı bakıyorum ben belkide, BENİM DÜŞÜNCEMDİR.

aylin'in "SENİNLE ÖLÜME GELİRİM" sözleri boşuna sarfedilmiş bir cümle değildir.

AYLİN'in Esmer'e yüzüğünü göndermesi ÖLÜMDEN KORKTUĞUNU değil, ONA OLAN GÜVENİNİN BİTMESİNİN neticesidir.

ölüm korkusu değil hadise arkadaşlar GÜVEN.

Sen yazdıklarını hatırlamıyorsun herhalde Seldacım.

Böyle bir hayat bana göre değil diyordu mektupta,yani tamamen kendini düşünerek yazmış.

tng
Peki Esmer anlatmıyor geçmişini kimliğini, Aylin neden Sinana anlatmıyor geçmişini, iki melek diyor tıkanıyor, anlatmayan sadece Esmer değil.

Esmerin sebepleri var (sizlere göre saçma) peki ya Aylinin ne sebebi var geçmişini anlatamamak için, yani olay geçmişini anlatmamaksa tek anlatmayan Esmer değil sanırım...

esmer sorgulamıyor ki aylinin geçmişini.zaten aylin de ne zaman anlatmaya başlasa telefon çalıyor :)

lavinya_59
19-01-07, 02:52
ya gene nasl bi bitişti öyle yaaa yok bu senaristler beni öldürücek yaaaa heralde sacma sapan bi şekilde bitiricekler diziyi yaa offff nie böyle oluyoooooooo:icon_sorr

ezgi su
19-01-07, 02:54
esmer sorgulamıyor ki aylinin geçmişini.zaten aylin de ne zaman anlatmaya başlasa telefon çalıyor :)

o derdi hic sorma.
artik aylin ne zaman söylemeye kalksa ben hemen diyorum telefon calicak diye.sergin hanim birseyi tutturdumu öyle gidiyor.
bir arada fotografa takmisti kafayi.fotolar tam göz önünde bir sekilde kayboluyordu.
bakalim bundan sonra neye takicak.bundan sonrada yüzüge takmasa kafayi iyidir.
bu seferde aylin ikide bir yüzügü yollar herhalde.
yüzük dedimde aklima geldi ya bu esmer neden hala yüzügünü geri almadi esreften.tamam hadi o alamadi diyelimde.
peki bu esref yada avsar daha önce hicmi görmediler o yüzügü esmerin elinde.
ben hala bunu cözmüs degilim.
avsar ta adamin kolyesini biliyor.o dügün günü onu aliyor ama göz önünde olan yüzükten haberi yok.

Ezelim
19-01-07, 02:56
Bengü yazmisti, Esmer ve Ezeli gömen adamlardan birinde, hatta emir veriyordu digerlerine, sanki Esmerin asiret yüzügünden vardi adamda. Bende fark ettim.

Az önce yazdigim yorumda Murat icin kendisine verilen göreve üstlenebilirmi diye kaygilarimi dile getirmistim.
Bir arkadasimiz yazmisti az önce: Seref Esmer ve Aliye güveniniz nasil kazandi derken, Murati görünce sanki rahatladi. Baskasini bekliyordu. Sanki taniyor Murati.

MİHRİMAH
19-01-07, 02:57
TAKILDINIZ BU SÖZE, SENİNLE ÖLÜME BİLE GELİRİM,

maksat ÖLÜM de değil yaaaa :icon_sorr

ne oyunu Mihrimah üzgünüm ama :) enterasan bir yorumda bulunmuşsun.

EVET ESMER'i hiç tanımıyor. TANIMIYOR ki, biliyormu geçmişini, neyi sevdiğini, neyi sevmediğini, hoşlandıklarını, hoşlanmadıklarını, annesini-babasını, hiçbirşeyini bilmiyor ki,

tek yürekle bitmiyor canım işte bitmiyor, bir an geliyorki ne kadar seversen sev, uğruna ölecek bile olsan, güven kalmadıysa herşey yerle bir oluyor.

yıllarca tanıdığımız insanlar bile gün geliyor bizleri yanıltmıyor mu??

1.CANIM NASIL YANİ SENİNLE ÖLÜME BİLE GELİRİM DERKEN NE DEMEK İSTİYOR ASLINDA.?

SENİNLE BÜTÜN ZORLUKLARA GÖĞÜS GERERİM SENİN her zaman yanındayım demek değilmi?

2.hayatım ozaman esmerde aylini tanımıyor. esmer onu tanımadan aşık oldu zaten. Tanıyıpta mı sevdi.

3.
EVET AYLİN SANKİ DAHA ÇOCUK BÜYÜMEMİŞ BU SEVGİYİ OYUN ZANNEDİYOR .öyle kolaymı bu kelimeleri bir insana söylemek .her aşk mutlaka zorluklarla karşılaşır değilmi ve yine bunu tekrar ediyoruz ama bu sıradan bir insanın aşkı değilki bu nedenle yaşanan olaylarda sıradan değil.

a.ceren
19-01-07, 02:57
Arkadşlar bu bir dizi ve dizilerde baş karakterler sıklıkla ayrılıp barışırlar ve çok sıkarlar genelde ben bu diziyi böyle ayrılıklar olmadığı için farklı olduğu için seviyorum hem herşey LAY LAY değil dizide bu ayrılık kaçınılmazdı hem yine söylüycem bunların biraz da şu ayrılık hallerini izliyelim o da güzel olucaktır onun da tadı bi başka olucaktır tamam Esmer i üzgün görmek kötü olucak ama bu ilk ayrılıkları zaten umarım son da olur ya bilmiyorum ki nasıl bağlıycak senarist bu ayrılığı.Umarım dizimize yakışır ayrılık halleri izleriz farklı yani allahım neler diyorum ben:sad53: bu ayrılık uzun sürmez gerçi.

nazlii1
19-01-07, 02:58
Aslında bu bölümün üzerine ne söz söylenir bilmiyorum...

Bi yerde okumuştum 'Özlemek aşkın yaramaz çocuğudur, ' diye...Esmer o çocuğu bile uslandırmıştı gerçekten...Çünkü özlenen aynıydı, beklenen de....
ikisininde gözlerinde kaybolmuyormuydu, çünkü orada sadece Esmer oluyordu ne Sinan ne karanlık dünyanın parçası kaybolmuş bi adam ...Sadece Esmer belkide o küçük yetimhaneden hiç çıkmayan orada kalan Esmer...

Doğru ayrılık da var aşkın içinde mutluluk da..Ayrılık da sevdaya dair...Ama yakışmadı ya bizim masalımıza ..Olmadı..Hiç bi aşka yakışmaz ayrılık ama sanki içime şu an bi yumruk oturmuş gibi...Doğru bunlar gerçek değil, ama insan elinde olmadan etkisinde kalıyor...

Aslında insan şu taraf haklı şu taraf haksız da diyemiyor, itiraf edeyim ben Aylin bu kadar bile dayanmaz diyordum...Ama önemli olan işin suyunu çıkartmamak yani bölümler uzasın diye araya X , Y kişilerinin girmesi, saçma sapan sebeplerden doğan yanlış anlamalar gibi durumlar insanı ister istemez soğutuyor..çünkü hep bi yerden tanıdık bunlar..Her kanalda belkide saat başı yayınlanan her filmde her dizide hemen hemen mevcut bunlar...

Bir şeyi etkili kılmanın tek yolu özgün olması bence..Biz de bu yüzde tutulmadık mı bu masala..İnşallah böyle olmaz...

Esmer o mektubu okurken nedense aklıma birden şu şarkı geldi, çok severdim bi zamanlar..

Çok mu kolay bu son demesi,
Vermiyorumki son nefesi,
Sen ne yazarsan yaz ey sevgili
Mektupla biten, ömrümce sürmeli,
...
Şimdi sen mi benmi,
Kim suçlu kimse yar,...

Doğru mektupla bitebilecek kadr ufak bi aşkmıydı bu, kaldı ki biz ona aşktan da öte bişey gözüyle bakarken,...

Ben böyle olduğuna inanmıyorum yani Aylin olayın etkisinde, bikaç bölüm sonra Esmer'i görünce dayanamaz..Bu yüzden lütfen boşuna birbirimizi kırmayalım derim ben...:img-wink:

Aylin , bırakıp gitmelerin prensesi, Esmer de bitip tükenmeyen beklemelerin esiri ]halini almaz ilerki bölümlerde...

Herkese iyi geceler...bye

tng
19-01-07, 03:00
bence asıl sorgulanması gereken şey şu böyle bir bölümden sonra.bengu su nun imzasında şöyle yazıyor "Biz farkı farkettik
Kaybolan Yıllar dedik."
geçen sezon kaybolan yıllar başladıgı zaman ilk bölümün son sahnesine yetişmiştim o sahneyle beraber dizinin tutkunu olmuştum.çekimleri,senaryosu,geçmişe yaptıgı göndermeleri çok özgündü.tekrar yazayım lunapark sahnesi,esmerle aylin birbirini gördüğünde yapılan çekim teknikleri.herşeyiyle farklı ve çok güzeldi.
bu sezon dizide bence hala bir düşüş var.yönetmen değişikliğiyle daha belirgin oldu bu.çok fazla aksiyon olması,aksiyon sahnelerinin kötü olması bir yana,uzun zamandır esmer-ezel bakışmaları bile sıradanlaştı.
dizi geçen sene aşık olmalıyım dedirtiyordu insana,bu sene böyle duygular vermekten uzak.toparlanmasını diliyorum yakın zamanda...

MİHRİMAH
19-01-07, 03:02
Esmer hiç sormuyor ki :)

çünkü esmer sorgusuz sualsiz seviyor.

supersonic
19-01-07, 03:03
TAKILDINIZ BU SÖZE, SENİNLE ÖLÜME BİLE GELİRİM,

maksat ÖLÜM de değil yaaaa :icon_sorr

ne oyunu Mihrimah üzgünüm ama :) enterasan bir yorumda bulunmuşsun.

EVET ESMER'i hiç tanımıyor. TANIMIYOR ki, biliyormu geçmişini, neyi sevdiğini, neyi sevmediğini, hoşlandıklarını, hoşlanmadıklarını, annesini-babasını, hiçbirşeyini bilmiyor ki,

tek yürekle bitmiyor canım işte bitmiyor, bir an geliyorki ne kadar seversen sev, uğruna ölecek bile olsan, güven kalmadıysa herşey yerle bir oluyor.

yıllarca tanıdığımız insanlar bile gün geliyor bizleri yanıltmıyor mu??

Peki Esmer biliyormu ezel hakkında bu söylediklerini.Berabereler yani şu durumda.Güvenle falan alakası yok Seldacığım yanlış taraftan bakıyorsun,yol yakınken gerçekleri gör hayatım.:img-wink:

En zayıf halka,Mardigrasın dediği gibi korkudan ölmemek için bıraktı esmeri.

Mektupta yazdıkları:
Böyle bir hayat bana göre değil,korkudan örülü duvarların ardında yaşayamam.

tng
19-01-07, 03:09
He tamam o zaman, Esmer sormuyor sorun yok, istediğin kadar saklayabilirsin, yani sevdiğin adama kendini, geçmişini hayatının sırrını anlatmak için onun sormasını beklemen lazım, sormuyorsada no promlem anlatmazsın olur biter.

İnanamıyorum gerçekten...

bir bölümde aylin düşmanı olundu.esmer,aylin sorarken bile anlatmazken aylin durup dururken niye anlatsın ki geçmişini?
kaldı ki 2 melek derken esmer kimdi onlar bile demiyor.şüphelenmiyor.

Ezelim
19-01-07, 03:09

Bi yerde okumuştum 'Özlemek aşkın yaramaz çocuğudur, ' diye...Esmer o çocuğu bile uslandırmıştı gerçekten...Çünkü özlenen aynıydı, beklenen de....
ikisininde gözlerinde kaybolmuyormuydu, çünkü orada sadece Esmer oluyordu ne Sinan ne karanlık dünyanın parçası kaybolmuş bi adam ...Sadece Esmer belkide o küçük yetimhaneden hiç çıkmayan orada kalan Esmer...
Doğru ayrılık da var aşkın içinde mutluluk da..Ayrılık da sevdaya dair...Ama yakışmadı ya bizim masalımıza ..Olmadı..Hiç bi aşka yakışmaz ayrılık ama sanki içime şu an bi yumruk oturmuş gibi...Doğru bunlar gerçek değil, ama insan elinde olmadan etkisinde kalıyor...

Aslında insan şu taraf haklı şu taraf haksız da diyemiyor, itiraf edeyim ben Aylin bu kadar bile dayanmaz diyordum...Ama önemli olan işin suyunu çıkartmamak yani bölümler uzasın diye araya X , Y kişilerinin girmesi, saçma sapan sebeplerden doğan yanlış anlamalar gibi durumlar insanı ister istemez soğutuyor..çünkü hep bi yerden tanıdık bunlar..Her kanalda belkide saat başı yayınlanan her filmde her dizide hemen hemen mevcut bunlar...

Bir şeyi etkili kılmanın tek yolu özgün olması bence..Biz de bu yüzde tutulmadık mı bu masala..İnşallah böyle olmaz...

Esmer o mektubu okurken nedense aklıma birden şu şarkı geldi, çok severdim bi zamanlar..

Çok mu kolay bu son demesi,
Vermiyorumki son nefesi,
Sen ne yazarsan yaz ey sevgili
Mektupla biten, ömrümce sürmeli,
...
Şimdi sen mi benmi,
Kim suçlu kimse yar,...

Doğru mektupla bitebilecek kadr ufak bi aşkmıydı bu, kaldı ki biz ona aşktan da öte bişey gözüyle bakarken,...

Ben böyle olduğuna inanmıyorum yani Aylin olayın etkisinde, bikaç bölüm sonra Esmer'i görünce dayanamaz..Bu yüzden lütfen boşuna birbirimizi kırmayalım derim ben...:img-wink:

Herkese iyi geceler...bye

Aylin , bırakıp gitmelerin prensesi, Esmer de bitip tükenmeyen beklemelerin esiri ]halini almaz ilerki bölümlerde...

Yorumun cok güzel Nazlicigim. "Bitip tükenmeyen beklemelerin esiri" cümlene bayildim.

Arkadaslar rica ediyorum, bölümde konusulacak, tartisilacak, elestirilecek, okadar cok sahne varki, onlara gecelim. Kirmaylaim birbirimizi, üzülüyorum.

Ezelin bebek havada kaldi yine.. Madem Esmer görmeyecekti ne diye gelinligin arasindan düsürürler bebegi?? Hic göstermeselerdi.

Anlamadigim bir konu da, Niran in yatagini kana kim bogmus?? Nran "HACLI" dedi ama Esmer o siralar Ezel le birlikteydi sanirsam. Bir ara süpheye düstüm, Esmer ve Ezeli gömdürden Niran degilmi??? Degil galiba. Niranin yatagini kana kim bogdu? Bunlari yapmak icin sebebi olan kim?

MİHRİMAH
19-01-07, 03:10
Çok haklısın canım katılıyorum sana.Dizide malesef düşüş var.

Ben katılmıyorum size arkadaşlar dizide düşüş olduğuna inanmıyorum.Bir çok sahne gerçekten çok güzeldi.

NeSLiHaNNeSLi
19-01-07, 03:11
bir bölümde aylin düşmanı olundu.esmer,aylin sorarken bile anlatmazken aylin durup dururken niye anlatsın ki geçmişini?
kaldı ki 2 melek derken esmer kimdi onlar bile demiyor.şüphelenmiyor.

Çok özür dilerim ama Aylin düşmanı felan olunmadı. Biraz ağır bir tabir olmuş bu.

tng
19-01-07, 03:13
Çok özür dilerim ama Aylin düşmanı felan olunmadı. Biraz ağır bir tabir olmuş bu.

aylin için bölüm sonundan beri yazılanlara bakarsan ağır bir tabir olmadıgını görürsün bence neslihan.
salak kız bile denmiş daha ne olsun.

Ezelim
19-01-07, 03:13
bence asıl sorgulanması gereken şey şu böyle bir bölümden sonra.bengu su nun imzasında şöyle yazıyor "Biz farkı farkettik
Kaybolan Yıllar dedik."
geçen sezon kaybolan yıllar başladıgı zaman ilk bölümün son sahnesine yetişmiştim o sahneyle beraber dizinin tutkunu olmuştum.çekimleri,senaryosu,geçmişe yaptıgı göndermeleri çok özgündü.tekrar yazayım lunapark sahnesi,esmerle aylin birbirini gördüğünde yapılan çekim teknikleri.herşeyiyle farklı ve çok güzeldi.
bu sezon dizide bence hala bir düşüş var.yönetmen değişikliğiyle daha belirgin oldu bu.çok fazla aksiyon olması,aksiyon sahnelerinin kötü olması bir yana,uzun zamandır esmer-ezel bakışmaları bile sıradanlaştı.
dizi geçen sene aşık olmalıyım dedirtiyordu insana,bu sene böyle duygular vermekten uzak.toparlanmasını diliyorum yakın zamanda...

Cok haklisin arkadasim. Uzun zamandir düsündüklerimi cok güzel ifade etmissin.
Eski heycan kalmadi..

NeSLiHaNNeSLi
19-01-07, 03:14
aylin için bölüm sonundan beri yazılanlara bakarsan ağır bir tabir olmadıgını görürsün bence neslihan.
salak kız bile denmiş daha ne olsun.

Öyle bile dense bunu bütün foruma kıyaslamak doğru değil. Genelleme yapmak doğru değil.

MİHRİMAH
19-01-07, 03:14
ARKADAŞLAR BEN BU OLAYLARIN ESMER VE AYLİNİN Sevgilerini güçlendireceğini söylemiştim ama bu gün bundan şephelenmeye başladım.

Bilmiyorum arkadaşlar belkide biraz daha sakin kafayla olayları düşünmeliyiz.

Ezelim
19-01-07, 03:16
Arkadaşlar lütfen kim haklı kim haksız diye birbirinizi boşuna kırmayın.
Daha önemli olaylar var.
Ali ;Bulgar'la Niran'ın oğlu.

Bengücüm bu kaniya nasil vardin? Yani eminmisin. Ali kesin Niran veya Bulgarin ogludur diye düsünüyordum ancak ikisinin birlikte cocugu oldugunu hic düsünmemsitim. Birseyler kacirmis olabilirim:)

tng
19-01-07, 03:19
Öyle bile dense bunu bütün foruma kıyaslamak doğru değil. Genelleme yapmak doğru değil.

ben söylediğim şeyde herhangi bir ağırlık görmüyorum açıkçası.kimseye kötü brşey söylemedim,sadece genel havanın bu yönde oldugunu yazdım.bu da benim fikrim.
alınan varsa özür dilerim,ama böyle bir cümleden kimsenin alınacağını sanmıyorum.

Ezelim
19-01-07, 03:23
Acaba nasıl barışacaklar çok merak ediyorum?
Aylin Sinan'sız ,Sinan'da Aylinsiz bir hiç.Fazla sürmez bu ayrılık.Onlar toprakla nem gibi birbirlerine hasretler.Gece ve gündüz gibi birbirlerine baglılar.
Unutmayın ki onlar geçmişleri yaralı küçük çocuklar.
Aylin bence Sinan'ın Esmer olduğunu ögrenmeden Sinan'ı tercih edecek.
Nasıl sahte Ezo'yla Sinan'ın aşkı sınandıysa;Karanlık adam sıfatıyla Aylin'in Sinan'a olan aşkı sınanacak.
Galip tabiki aşk olacak.:img-yes:

Bende cok merak ediyorum ve dedigin gibi Ezelin tipki Esmer gibi Esmeri Sinan olarak secmesini, Esmere degil, Sinana dönmesini istiyorum. Sonrasinda gelsin muhtesem Esmer Ezel kavusmasi:)

Evet ne olursa olsun galip ask olacak. Hatta bu karanlik gecede TEK galip ask olacak:) Buna inaniyorum..

NeSLiHaNNeSLi
19-01-07, 03:23
ben söylediğim şeyde herhangi bir ağırlık görmüyorum açıkçası.kimseye kötü brşey söylemedim,sadece genel havanın bu yönde oldugunu yazdım.bu da benim fikrim.
alınan varsa özür dilerim,ama böyle bir cümleden kimsenin alınacağını sanmıyorum.

Canım sana göre ağır olmayabilir. Ben sadece bunun " bana " ağır geldiğini söyleyip çekiliyorum.

supersonic
19-01-07, 03:24
işte bir olmaz derken ben SABRIN OLMAYACAĞINI kastettim.

sevmediğine hoşlanmadığına KATLANIRSIN. Ama sevdiğin söz konusu olduğunda genelde KATLANMAZSIN. Tam aksi çalışır genelde.

eee ama karanlık napsın sürekli etrafındaki insanlar bunu dile getiriyor

ya lütfen elimizdekileri önümüze koyalım :

bir adam, seni seviyor, hep yanında ama geçmişine ait hiç bir şeyi bilmiyorsun
mafyayla ilişkisi olan biriyle sürekli bir anılıyor ismi
sürekli çift tabancayla dolaşıyor
sinirlendiğinde anında gözü dönüyor adam dövüyor
ali'den önce nefret ederken birden kanki oluyor
birbirleriyle sırt sırta verip KURŞUN musabakası yapıyorlar
çekip çekip açıklama yapmadan bir yerlere gidiyorlar
işleriyle ilgili tek bir açıklama yapmıyorlar
ortaya bir kız çıkıyor, adı ezel deniliyor bu kız hem onun, hem diğerinin arkadaşı oluyor onu bir aliyle bir esmerle samimi görüyor
çesen, anne-baba, ali esmer için kötü sözler sarfediyor
aylin kanlı düğünde vuruluyor
aylin hastanede birileri tarafından kaçırılıyor
aylin bebeğini kaybediyor
aylin'e kanlı gelinlik gönderiliyor
aylin'e kırda evde baskın düzenleniyor
aylin toprağa gömülüyor

daha ne olsun, buna hangi insan dayanır

Bu kadar veriyi bir araya getiremiyorsa zaten ne denir o en zayıf halkaya bilemiyorum.Aptal olan bu adamın işini anlar yada en azından zanneder.
Bunu baştan farkedemediği için Esmer mi suçlu şimdi?

Bu doktorluk diplomasını 30 kupona felan da almamış çünki onun için bile beyin kullanmak gerekir yani kuponları kesmek için beyine komut gitmesi gerekiyor ya o bakımdan:img-hyste Bunun diploma gökten zembille inmiş,armut piş ağzıma düş misali...

Ezelim
19-01-07, 03:28
Ali Bulgarca'yı nasıl öğrenmiş canım.Genelde 2.Dünya savaşından kalma ülkelerin dili dünyada rabet görmez.Ali dogar dogmaz yetimhaneye düşmemiş.Yani 2 yaşında filan.Yani Bulgarca'yı ögrenmiş.Bulgarca neyi hatırlattı sana.

Tabiki Bulgari hatirlatti. Ben Ali ye Bulgarca nin egitim esnasinda (Seref in, Teskilatin bir amaci icin) ögretildigini düsünmüstüm. Cocukken biliyor olmasi aklima gelmedi hic.

supersonic
19-01-07, 03:35
Selda'ya güven konusuna katılıyorum.Güvende olmayan bir insan aşkı düşünemez.
Maslow'un ihtiyaçalar hiyeralşisi vardır.

temel ihtiyaçlar(yiyecek ,içecek,cinsellik...vs)
Güven(saglıklı bir ortam.yani korkunun olmadığı)
sevgi-aşk
saygınlık-statü
Kendini gerçekleştirme(kişiliğini oluşturma)yani bir insan pramidin en altındakini saglayamazsa üste yol alamaz.Aylin kendini güvende hissedemezse aşkı malesefki düşünemez.
Bunlar sırayla gerçekleşmeli .Şayet aksi olursa bu insanda problem var demektir.Tıpkı aşkı için kendini öldüren insan gibi.Yada statüsü için açlık grevine giren insan gibi.
Aylin normal insanın yapması gereken davranışı yaptı.
Ne zaman kendini güvende hissedecek o zaman Sinan'a koşacak.

Bengücüğüm piramitin zeminin de kişiliğini oluşturma olduğuna göre zaten birşey söylenemez Aylin için.Kişiliği oluşmamışki onun.temel olmadığı için yıkıldı kendisi de zaten.

İyiki yazdın bak sorun ortaya çıktı işte....

NeSLiHaNNeSLi
19-01-07, 03:40
Çünkü sizlerinde dediği gibi eğerki yanlış düşünülen birşey varsa bunu ondan daha iyi dile getiren olamaz sanırım. Sabırsızlıkla beklemedeyim...

Bende çok merak ediyorum. Bu bölümü olağanca hızı ile indirip yorumlarını yine olağanca hızı ile yapacağını da tahmin ediyorum.

Bu öğlende yorumunu yapmış olur, en azından öyle umuyorum. Yanlız bu sefer öyle böyle değil, çok ciddi merak ediyorum.

NeSLiHaNNeSLi
19-01-07, 03:49
Sana katılıyorum Hande. Bende asla Aylin'in ( ben Ezel derdim hep ne oluyor bana böyle :) ) Esmer'i hiç sevmediğini felan düşünmedim. Esmer'in aşkının daha büyük olduğunu düşünüyorum ama elbette ki Aylin'de çok fazla seviyor Esmer'i.

Başka bir şekilde ayrılık olsaydı bende tamam derdim ama bu bana da basit geldi.

NeSLiHaNNeSLi
19-01-07, 03:52
şahsım adına söylüyorum ki, kötü bir bölüm sonrasında SİNİRİME YENİK DÜŞÜYORUM ve fevri oluyorum.

düşündüklerimin sonuna kadar arkasındayım ama ifade ediş şeklim belki de değişiyor.

yani aslında bizim buraya hemen gelmememiz lazım yorum yapmak için :) bir gün beklenmesi şart :img-hyste

Canım bende aynı senin gibi düşünüyorum. Ve evet sinirimize yenik düşüyoruz. Buraya hemen gelip yorum yapmak bizim için dezavantaj.

Acaba bundan sonra sözleşsekte cuma akşamları mı yorum yapsak.:D

Bu arada bu gece Özlem yoktu, haberi olan varmı?

supersonic
19-01-07, 03:53
canım zemininde değil en tepesinde kendini gerçekleştirme olur.Ben pramit yapamayacagım için öyle sıralamak zorunda kaldım.
Bence Aylin'e haksızlık ediyorsunuz.Tabi düşüncelere benim saygım sonsuzdur.
Bu arada bizim sevdiğimiz müziği ne kadar çok verdiler değil mi?o müziğe yakınsa söz gelecek sanırım.:happy0064

Barıştıkları zaman şarkı olarak çalsalar değilmi? ne güzel bir müzik o yahu hatta dizinin en güzel müziği diyebilirim.

Bu arada sahteyi seslendiren değişmiş farkettiniz mi?

NeSLiHaNNeSLi
19-01-07, 03:54
Barıştıkları zaman şarkı olarak çalsalar değilmi? ne güzel bir müzik o yahu hatta dizinin en güzel müziği diyebilirim.

Bu arada sahteyi seslendiren değişmiş farkettiniz mi?

O müziği duyduğum anda bütün forum halkı geldi aklıma. İstemiştik tekrar çalınsın diye ve oldu.:)Kötü bir sahneydi ama...

Ses değişmiş evet bende farkettim, ama yakışmamış sanki.

eshra
19-01-07, 03:58
Arkadaşlar bu şarkıyı nerden bulabileceğimi yazabilir misiniz? ya da bu şarkıyı kim söylüyor? (belki bir gün belki yarın..)
çok beğendimm:img-wink: :img-wink:

NeSLiHaNNeSLi
19-01-07, 03:58
Bebek olayına ne diyeceksiniz arkadaşlar?

O gelinliği eve girip Aylin almadı herhalde. Kanlı yerleri kim temizledi peki?

Esmer o bebeği nasıl görmez?

Ne derler ona? Nurtopu gibi mantık hatası.:img-pilot Şef'in kulakları çınlasın.:)

supersonic
19-01-07, 04:01
Nesli hatırlıyormusun?daha dün konuştuk;Aylinin fragmandaki ifadeleri,telefon konuşması hiç iyi değil hatta birinin suratına kapatıyormuş gibi demiştim ve ayrılık çanları çalıyor diye de belirtmiştim.

Hay demez olsaymışım.O son sahne hiç aklımdan çıkmıyor.Nasıl bir oyunculuktur bu bilemiyorum.Öldürdü hepimizi!!!

Saruhan Hüneli buradan binlerce defa tebrik ediyorum yine...

NeSLiHaNNeSLi
19-01-07, 04:02
Sen Esmer'in aklını kaçırmadığına şükret.:good:

Şu cümleyi söyledin ya bir an ürperdim yahu.

Adam hakikaten aklını kaçırıyordu. İçim ürperdi o sahnelerde. Adam muhteşem oynamış. Hele ki seslendiren kişi, harikaydı. Sanki o anı yaşamış gibiydi seslendiren kişide....

Ancak şunu söylemem lazım ; o sahnede salya sümük yerle bir olacağım sanmıştım ama tek damla düşmedi.

O damlalar meğer bölümün sonuna saklıymış.

NeSLiHaNNeSLi
19-01-07, 04:06
Evet Özlem yok neden acaba?Belki de sinirlidir.Keşke olsaydı. ona adamda yüzük var mı diye soracaktım?:icon_sorr

Canım bana sorsana, bende bölüm var. Hem bakıp geliyorum.:)

NeSLiHaNNeSLi
19-01-07, 04:07
Abla zaten bu ayrılık mevzularını görünce hemen sen geldin aklıma.
Ablam demişti dedim.:sad53:

supersonic
19-01-07, 04:09
Evet Özlem yok neden acaba?Belki de sinirlidir.Keşke olsaydı. ona adamda yüzük var mı diye soracaktım?:icon_sorr

Özlemin sınavları var,sanırım ders çalışıyordur ama eksik kaldı forum onsuz.

NeSLiHaNNeSLi
19-01-07, 04:09
Neden tek damla düşmedi biliyor musun?Yönetmenin acemiliğine kurban gitti o sahne.O birden hoppppppppppp Niran'a dur aman birden hopppppppppppppp yasemine giderse sahne tabi duygulanmayız.Sinir oldum sinir.tutmayın beni bir koşu gideyim bakayım şu yönetmene.

Aaa sonuna kadar arkandayım, sakın beni almadan gitme.

Bölüm başında daha adı yazarken bir tuhaflık hissettim. Aaaa yönetmen değişmiş diye bağırdığımı hatırlıyorum.

Zeynep Günay geri gelsin.:img-cool2

a.ceren
19-01-07, 04:12
Ben bu yönetmeni ilk kez duydum ve hemen bi araştırma yaptım şuan sizlerle paylaşıyorum arkadaşlar.1975 doğumlu,eğitimi,İST.ÜNİ. SİNEMA ve TV yönettiği tek dizi Sırça köşk ,yardımcı yönetmenlik yaptığı işler,O ŞİMDİ MAHKUM,BİZ SİZE AŞIK OLDUK,UNUTMA BENİ,İKİNCİ BAHAR.Ben ZEYNEP GÜNAY ı çok başarılı buluyordum kendisi ÇAĞAN IRMAK gibi birisinin asistanıydı ya gelsin bizim yönetmenimiz.

NeSLiHaNNeSLi
19-01-07, 04:12
Nesli o sahnede sen geldin aklıma, bende tek bir damla gözyaşı dökmedim, tamam etkilendim çok tuhaf oldum ama en ağlama krizine falan giriceğimi düşünüyordum, kahrolurum diyordum ama tek bir damla akmadı bendende. Acaba Nesli ne durumda ama o kesin ağlaşıştır dedim fakat görüyorumki aynı tepkiyi vermişiz.

Fakat son sahnede Esmerin yüz ifadesi, ve o derin nefes ala ala ağlaması, beni kahretti, neyse ben susayım en iyisi...:icon_whis

Bende şu anda Hande ağlamaktan harap olmuştur dedim, ve hatta acaba bende mi bir sorun var dediğimi hatırlıyorum. Ama senin ağlamadım mesajını görünce, ve çoğunluğunda aynı fikirde olduğunu görünce tamam dedim ben normalim.:)

Bengü ; yüzük var canım.:)Ben izlerken emin olamadım, acaba yanlış mı gördüm sandım ama doğruymuş. Zaten adam elini öyle bir tutuyor ki, alın görün der gibi gözümüze sokuluyor o el.

NeSLiHaNNeSLi
19-01-07, 04:18
Hiii aklıma ne geldi Zeyney Günay gitti, peki şimdi bizim kavuşmadamı güme gitti...:sad53:

Hande, bak sakın şom ağızlılık yapma, bak çok kötü olurum sonra.:sad53:

NeSLiHaNNeSLi
19-01-07, 04:19
bende BİR BEN ağlayamadım, eminim TÜM FORUM ağlamıştır diyordum :) demek kimsede TIK olmamış :img-hyste

bu arada HANDE topraktan ilk Saruhan'ın elleri çıkınca ay pardon ESMER'in :img-in_lo eyvah ŞİMDİ HANDE mahvolmuştur diye evde sesli düşündüm, ağlıyordur, canım ellere bak, ne hale gelmiş diyordur dedim. :img-wink:

Ah o el oradan çıktı ya, birilerini çağırmaya çalışırmış gibi. Ağlamadım ama o kadar kötü oldum ki. Kanım dondu. Saruhan'ı gerçekten o halde düşündüm de. Ya benim gönlüm bile el vermiyor, senarist nasıl yazıyo bunu yahu.:sad53:

NeSLiHaNNeSLi
19-01-07, 04:28
Birde dikkat ettinizmi reklamlar çok acayip yerlerde oldu bu hafta, tam bir olay oluyor havaya giriyorsun reklamlar...:sad53:

Ya evet çok sinir oldum. Zaten toprak sahnesine yeterince yan karakter girdi, üstüne birde reklam. Arada pek sevgili ağabeyimde girince ben iyice delirdim. Hatta bir türlü ağlayamadım diye ağlamaya başlayacaktım.:img-pilot

Hele ki son sahne, tam başlamışım bende gözyaşları sel olacak, hooop reklam, o arada kurudu tabi hepsi.

Sinir oldum yahu.

NeSLiHaNNeSLi
19-01-07, 04:31
Saruhan mükemmel oyuncuda tek başına çıkardı sahneyi...

Katılıyorum...

Normalde olsa, ah yönetmen ne güzel çekti sahneyi, senarist ne güzel yazdı dememiz lazım. Yani senarist bir, yönetmen iki, YB üç, SH dört, ikide işçi rolündekiler, etti mi sana 6 oyuncu.

6 oyuncunun yapacağı işi tek başına yaptı, HELAL OLSUN!!!

NeSLiHaNNeSLi
19-01-07, 04:35
:img-hyste nasıl iştir anlamadım 360 derece döndürülmüş karakter böyle oluyor sanıyorum.

Onca mantık hatasının arasında normal karşılamak lazım aslında.

Ben gelinliğin yanında ki bebeği unutmuş değilim. Unutmayacağımda...

Hiii bebek demişken, Aylin onu kanlandı diye, kanlı geceden hatıra diye yok etmesin sakın.:sad53:

NeSLiHaNNeSLi
19-01-07, 04:37
Şu saatte beni güldürdün ya teşekkür ederim sana canım, demek ağlayamadığına ağlicaktın he, bunu istersen yarın beraber yapalım yanlız ağlama.

Arkadaşlar benim artık çıkmam lazım bana git dermisiniz lütfen hatta ben beklemeden gidiyorum...bye

Tamam saat kaçta sözleşiyoruz.:)Ben ağlamaya ayarlamıştım kendimi ama, çok kötü geldi bana bu şimdi.:)

Sen git yat Hande, yarın iş var.:)

travor-alex82
19-01-07, 10:25
selam ben sitemizin yeni üyelerindenim.sık sık sizi takip etsemde yeni yazma şerefine nail oldum yine yazmayı düşünmüyordum.ama rüyam beni bu sabah yazmaya itti.dizimiz o kadar güzel bölümler ile başladı ki her hafta bir an önce perşembe olsun diyoruz.farkında olmadan ömrümüzden günlerimizin gitmesini istiyoruz.bu dizi yüzünden ne doğru dürüst işyerinde çalışabiliyorum.nede ders çalışabiliyoum.o kadar hayatıma etkili olduki bu aşk masalı.şimdiye kadar beklediğim,hayatımda içimde hep var olup da bir türlü böyle bir aşkı yakalayamıyacağım, hep özleyeceğim, yıllar geçsede evlensemde gerçek aşkı yaşayamıyacağımı yüreğimde her zaman hissederdim.ve bu aşk ile hiç bir zaman sahip olamıyacağımı anladım.gerek esmere olan hayranlığım gerek diziye olan sevgim bunu anlattı.bu dizi için eleştiri yapmayı hiç sevmiyordum ama o kadar çok bir bilinmeyenli denkleme dönüştü ki.kafamda öyle çok soru işarati var ki .bizim bile sonradan hatırladığımız şeyleri senarist nasıl toparlıyacak hiç bilmiyorum.ama şu kadarını biliyorum.ben bu diziyle Saruhan Hünel'e aşık oldum.Kalbimde şimdi ulaşamıyacağım iki isim oldu.(Cüneyt ARKIN ve Saruhan HÜNEL) ben birisi için kahrolurken ikiye çıktılar ve bu sevginin de kolay kolay geçeceğini hiç zannetmiyorum.bu bölümde bana eğer daha sonra anlıyabileceksek o ayrı amlamsız gelen sadece mezar sahnesi idi.ve yönetmenizin değişmesinden olacak en güzel yerlerinde reklam verilmesi ve başka sahneler geçilmesi altüst etti.acemiliği veriyorum ama yönetmenimize ne oldu.Hep diziyi izlerken korkarak başlıyoruz izlemeye kalbim küt küt atıyor.bölüm içinde geçen olumsuz yönleri sonundaki sahne ile kapatıyor sevgili senaristimiz.

daisy_as_
19-01-07, 10:48
sonuç olarak kötü bir bölümdü BEĞENMEDİMMMMMMMMMMMMMMMM İŞTEEEE.

evet bugünlükte bu kadar saat 3 ettik nerdeyse, nasıl kalkıcağız, kaçtım herkese bye

Ben de bu bölümü hiç beğenmedim. Benim hiç beğenmediğim bir dizi olan Kurtlar Vadisinin fanatiği olan bir arkadaşıma bu diziyi övüp duruyordum sonunda izlemesini sağlayabildim ama ne yazık ki bu bölümde oldu. Nerde o içimizi cız ettiren sahneler?Dramatik sahneler bile komik olmuş. Arkadaşımın yorumu "Kurtlar Vadisinin 3.sınıf taklidi" oldu. Hele "Vatansever....Timi" olayında koptu zaten. Ne aşk dolu sahneler vardı ne dostluk? Sadece mafya-devlet ilişkisini yöneltilmişti. Umarım bu dizi aşıkları da her dizi aşıkları gibi "ayrıl-birleş ayrıl- birleş" oyununa başlamazlar. Önce adam koşsun kızın peşinden, sonra kız. Elim sende..."Lütfen sayın senarist lütfen...

banka
19-01-07, 11:23
Herkese günaydın daisy arkadaşım sana aynen katılıyorum.O nefret ettiğim aksi
yon dizileri gibi olmaz inşallah Kurtlar Vadisi saçmalığını asla seyretmedim.Ve nefret ediyorum.Ben bu diziyi aşkın güzelliği sevgi ve dostluk için izliyorum.İnşallah gene öyle devam eder.Bu arada bu gece rüyamda sürekli bu diziyle uğraştım.Bugüne kadar hiçbir bölüm beni böyle kötü etkilememişti.

photographer74
19-01-07, 11:38
Gece geçer, yar geçmez aaahhh
Yol bana sevda kime
Ayrılık zehirli bir hançer, saplanır yüreğime
Belki bugün, belki yarın
Ansızın tutacaktım ellerinden
Belki bugün, belki yarın ansızın ellerinden...
Belki bugün, belki yarın
Ansızın tutacaktım ellerinden
Belki bugün, belki yarın ansızın gitmeseydin...

KeremCem_Yasemi
19-01-07, 11:41
arkadaslar dïn aksam bölümün sonunda calan sarkinin ismini bilen varmi?:img-blush

yakupoglu61
19-01-07, 11:50
akşamki bölüm süperdi...hele o son sahne o süper şarkıyla beraber esmerin ağlaması içimi yaktı...
şimdi esmerin dahada hırslanacağını düşünüyorum.toprağın altından kurtulmaları mucize çünkü geceden sabaha toprağın altında nefes almadan nasıl durabilir(yada nefes nasıl alabilir)
Ali kızlan tam öpüşürken tel. çalması kötü oldu ...
Ali belki bu kıza daha fazla takılıp aylini kafasından siler(aslında bu bölüm silmiş gibi gördüm ama...)

pelin-ce
19-01-07, 11:53
Herkese günaydın daisy arkadaşım sana aynen katılıyorum.O nefret ettiğim aksi
yon dizileri gibi olmaz inşallah Kurtlar Vadisi saçmalığını asla seyretmedim.Ve nefret ediyorum.Ben bu diziyi aşkın güzelliği sevgi ve dostluk için izliyorum.İnşallah gene öyle devam eder.Bu arada bu gece rüyamda sürekli bu diziyle uğraştım.Bugüne kadar hiçbir bölüm beni böyle kötü etkilememişti.

Ya aynen bütün gece bitmeyen bir kabusla uğraştım Ezel'in mektubu ne çok etkilemiş beni. 'Ezel mektubu gönderiyor Esmer ağlayarak okuyor Niran Ender kahkahaları gırla gidiyor Esmer yıkılıyor' ve hop sahne yine başa dönüyor bu kısır döngünün içinde sabahladım valla çok kötüydü çook...:sad53: :icon_sorr
Bu arada bebek olyının üstüde kapatıldı ya....

DESTİNA
19-01-07, 12:01
DÜN AKŞAMKİ BÖLÜĞM ÇOK KÖTÜYDÜ her sahnesi başka bi, diziden alınmış gibi ya bizi kendine bağlayan dizi bumuydu o kadar reytingi için uğraştığımız sanki senaristler toplanmış en kötü senaryo nasıl yazılır araştırmış en sıradan zervksişz senaryo nasıl ortaya çıkar diye uğraşmış ve ortaya bu bölüm çıkmış benşim sevdiğim ky bu değildiolamazdı

Ezelim
19-01-07, 12:08
Yalniz arkadaslar begenmediginiz diziler icin sacmalik gibi ifadeler kullanmayin lütfen, rica ediyorum. O dizileri begenerek izlemis, izleyen (MardiGrasin tabiriyle) forumdaslarimizda var (mesela ben). Sayginiz dan ötürü tesekkür ederim.

Esmerimizi yine aglattirlar. Hickira hickira aglattilar. Son sahnede kücük Esmer in aglamasina dönüs yapilmasi cok hostu:good:

DESTİNA
19-01-07, 12:11
içi boşalkmış karakterler hiç bi duygu anlatömyan sahneler ya müziklerinden ve oyunculardan olmasa başka bi dizi izlediğimi düşünücem sıraddn bi mafya dizisi
en önemlisi bu bölümde esmwer ve ezelin kriptondan geldiğini öğrendik yolsa sabaha kadar bi mezarın içinde havasız kalan iki kişinin yaşaması mümkün değil mantıken ben bi ara gömerlerken acaba kemal sunalın fliminde olduğu gibi ağızlarına hortum takacaklar herhalde dedim boğulmasınlar diye yoksa nasıl yaşıyıcak bunlar mezarda ama sabah esmerin terminatör gibi mezardan çıkışını görünce kriptondan geldiklerine ikna oldum ve yemin sahnesi çok saçmaydı her mafya dizisinde hatta pek çok flimde görmeye alıştığımız o sıradn yemin töreni zübükzade fliminde bile adam yere silah bırakıp üstüne yemin ediyprdu en son sağıroda dizisinde izledik o sahneyi söylenen sözler çok komik durdu zaten teşkilattı birlikti derken iyice saçma olşdu bu örgüt aklıma sauna çetesi atabeyler gibi örgütşeri getirdi izlerken bile rahatsız oldum bu ülke zaten kendi kanunlarını koyanlar yüzünden bu hale gelmedimi esmeride 2007 model kara murat olarak izledik bu bölümde yardım meleği iyilerin dostu kötülerin düşmanı çok komik olmuştu
esmerin ben ezoyu bulmaktan vazgeçtim uzun zamandır demesi yse tam tuz bişber oldu ben sırf seni bulmadan ölmiycem repliği için diziyi izliyordum unutuğumuz aşkları ve dostlukları hatırlatıyordu bı dizi ama artık sıradan bi mafya dizisi nasıl izliycem bilmşiyorum gelecek bölümü hiç içimden gelmiyor

pelin-ce
19-01-07, 12:49
akşamki bölüm süperdi...hele o son sahne o süper şarkıyla beraber esmerin ağlaması içimi yaktı...
şimdi esmerin dahada hırslanacağını düşünüyorum.toprağın altından kurtulmaları mucize çünkü geceden sabaha toprağın altında nefes almadan nasıl durabilir(yada nefes nasıl alabilir)
Ali kızlan tam öpüşürken tel. çalması kötü oldu ...
Ali belki bu kıza daha fazla takılıp aylini kafasından siler(aslında bu bölüm silmiş gibi gördüm ama...)

Ne silmesi canım...
Şeref Esmer'i bulamıyorum tel. ulaşılamıyor ama belki özel işleri vardır hep olduğu gibi diyince Ali'nin yüz ifadesinde kıskançlıktan başka bişey yoktu Tamam belki Şeref'e karşı Esmer'i savundu ama yine de içten içe kıskandı yada bana öyle geldi.

banka
19-01-07, 13:29
Tabiiki özür dilerim.Herkesin izlediği ve sevdiği dizilere saygım sonsuz.Ben sadece çok üzgün olduğum ve hayal kırıklığı için söylemştim.

Ezelim
19-01-07, 13:35
Aslında dün foruma ilk geldiğimde aklımda bir sahne vardı .Onu yazacaktım ama o sinirle güme gitti.Sonra netten çıkınca aklıma geldi fakat tekrar girmek istemedim.

yüzük
Bulgarca(Ali'nin bilmesi)
Ayrılış

Kanli gelinligi ve Niran in kanli yataginida bu listeye eklesek?

Kim yapti, yaptiri bunlari?

Melis001
19-01-07, 13:37
Arkadaşlar lütfen lütfen bana şu belki bugün belki yarın şarkısının ismini verin bilen yokmu ya sözleri değil kendisini istiyorummmmmmm:(

Ezelim
19-01-07, 13:39
Hem o kadar saçmaki.Madem ölmesini istiyorsunuz bunların.Neden bayıltıyorsunuz?O anda isteseler Hem Esmer'i hem de Sinan'ı öldürebilirlerdi.Ama yok bayıltmayı tercih ettiler.Çok saçma.O sahnede canlı canlı gömmeye çalışsalar neyse diyeceğim.Adamı öldürmek istiyorsanız işinizi saglama alın.Yok yok bu dizide düşüşün alası var.:sad53:

Bu duruma cok üzülüyorum. Nezaman yükselise gececek bu dizi?

Gömdürmeyi Niran in yaptitirdigindan emindik, bölümü izleyene dek. Ama öyle degilmis. Dedigin gibi zaten cok sacmaydi.
Yeni bölümde bu konu ile ilgili aciklayici sahneler bekliyorum.

Niran degilse yaptiran, kimdi? Esmere böyle birsey i yapmak icin, sebebi nedir?

Ezelim
19-01-07, 13:45
Tabiiki özür dilerim.Herkesin izlediği ve sevdiği dizilere saygım sonsuz.Ben sadece çok üzgün olduğum ve hayal kırıklığı için söylemştim.

Anlayisin icin tesekkür ederim arkadisim. Ayni hayal kirikligina ugramis biri olarak seni gayet iyi anliyorum.

Ilk sezondaki bizi bizden alan, harika ötesi sahneleri istiyorum. Yetkililere duyurulur..

Fener Bahçe
19-01-07, 13:48
böyle delice severken bu uzak durma ayrılık geçici bence

aylin esmerden uazk duramaz esmerde bir kaç bölüm sonra yeniden birlikete olacaklar

ve umutların çaresizliğin tükendiği anda esmer ezo birbirini bulacak

ayrıca esmer sc ile konuşurken ben ayrılmak istiyorum ve evlenmek istiyorum vs demişti sc de aylin denen şu doktorlamı demişti esmerde evet demişti ayrıca sc buraya girmek kolay çıkmak kolay değil demişti

bence burada yeniden bir araya gelip ve evlenecejlerinin sinayalini verdiler

çıkmak esmer için zor olmayacak zaten nede olsa teşkilatta:img-yes:

DESTİNA
19-01-07, 13:53
bence diznin duygu yoüunluğpunu kaybetmesi yönetmen değişikliğinden zeynep günay duyguları çok iyi ablatan bi yönetmendi

paçiii_melos
19-01-07, 13:58
Merhaba arkadaşlar

Ben de dün severek ve de ağlayarak seyrettim. Ne kadar güzel bir bölümdü. Her yerinde özellikle de Esmer ve ezel sahneleri beni mahvetti. Bir de o diri diri gömülmeleri çok ürperticiydi. Esmer'inde çıkıp Ezel'i çıkartma çabaları falan çok duygusaldı, o anda sadece gerçek ölümü düşündüm ve de daha da kötü oldum , bizlerde bir gün ecel ile ya da başka bir sebep ile aynı yere gitmiyecekmiyiz ? Off Allah'ın sen bizlere hep hayırlı ölüm nasip eyle ...
Ezel'in de Esmerden uzaklaşması ii oldu bence , yani o kadar şeyden sonra gidip de tekrardan cnm diyecek hali yoktu. Bu ayrılık zaten çok uzun sürmez sizlerinde dediği gibi...
Zaten ben sadece Esmer Ezeli arayp ben dışardayım gel dedi Ezel hyr dedikten sonra yatakta ağladı orda reklam oldu ben oraya kadar seyredebildim ondan sonra nekler oldu acaba anlatırsanız sevinirim :img-wink: :img-wink:

Fener Bahçe
19-01-07, 14:07
dizyi uzatmak için ayrılığıda koydular

ama 2 de birbrii deliler gibi seviyor

aylinin kafasındaki soru işaretler yüzünden neyapacağını bilemiyor

ama bu ayrılıkta birbirlerini özleyecekler görmek isteyecekler aramak isteyecekler yokluklarını hisssedecekler aşk içinde iyice kastane misalı yanıp kavrulacaklar

esmer bu birlşmede savaş açması kötülere karşı ve bir de bi kadına yardım ediyorya belkide aylin bunu öğrenecek hoşuna gidecek pişman olacak geri dönecek

ne aylin nede sinan bir başkasını sevemaz zaten çünkü aralarındaki aşk okadar farklı ki ve bi o kadar sevdalılar aşıklar bu ayrılık kısa sürecektir

birşekilde birlşeşecekler umarım yakında olur bunları ayrı görmek istemiyorum gerçketen çok yakışıyorlar

aylin esmeri düşündüğü için uzak kalmak istedi bencebirlikteyken başıma birşey geliyor diye ama dönecek:img-yes:

Fener Bahçe
19-01-07, 14:18
aylin sinanı esmer olduğunu bilmeden ona benzettiği için sevdi esmerde öyle

esmer aylini seçti aylinde kafasındaki soru işarteleri bırakıp yada çözünce sinanı seçecek yani aşk galip gelecek

olacak olan bu çünkü onların aşkı o kadar büyük saf doğal temiz ve çok farklı ve körkötük aşıklar ve ayrı durmayacaklardır

barışma ve öğrenme sahnelerinin çok güzel ve doğal olmasını isterim

bu ayrılı fazla uzatmalar diğer diziler gibi bir küsüp bir barışmazlar

çünkü bizim farklı

mirus
19-01-07, 14:28
ya oldu mu şimdi,bu kadar mı yani!
hiç yüz yüze bile konuşmadan her şeyi bitirdi mi Aylin!
O zaman öyle bize hissettirdikleri gibi bir tutku yok ortada aylin açısından!
Bakalım ilerleyen bölümler ne olucak.
Ayrıca Alinin sakallarından kurtulmasına çok sevindim, izlerken sıkıntı geliyordu içime.
Şarkıdan haber alırsanız bana da özelden ulaşmanızı rica ediyorum.

supersonic
19-01-07, 14:35
O zaman bu işte Selvihanlı'lar'ın parmagı olabilir mi?

Bengü,ben zaten bu işte Avşarın parmağı olduğunu düşünüyorum canım.

Birlik toplantısında Avşarın kaçamak ve manidar bakışları gözümden hiç kaçmış değil.

Esmer bu iş çözülmezse,birliği de bu alemide terkederim dediğindeki yüz ifadesini bir kere daha izleyin.

Zaten iki bölümdür,Esmer Niranı sorguladığında Niran haberim yok,ne diyorsun? gibi laflar ediyor.
Sizce Niran yaptığı şeyi saklayacak kadar korkak mı???

O yüzüklü adam başlardaki bir bölümde,Aliyi kaçırıp,gözünü ve ağzını bağlayıp biryerde ona tehditler savuran adam değilmi? bence ta kendisi.onun elinde de aynı yüzük vardı ve Urfalı şivesi ile konuşuyordu.Sonrada arabaların neredeyse onu ezecekleri bir tünele bırakmışlardı hani Aliyi.

latifenaz
19-01-07, 14:38
çok güzel bir bölümdü ama çokta üzücü.aylin esmere bunu yapmayacaktı her ne olursa olsun birlikte mücadele edeceklerdi.esmer'i çaresiz ve mutsuz bırakmıyacaktı.ama aylinin bu ayrılığa uzun süre dayanamaz ve esmer'e döner gibi geliyor.onsuz yarım kalacaktır aylin..aylinin şuanki davranışı korkudan ibaret..korktuğu için esmer'i terk etti..oysa esmer onun için her şeyi göze alıyor..bakalım ilerki bölümler neyi gösterecek..şu niran da ortadan bir kalksaydı ne iyi olurdu..ama kalkmadı daha yaşayacak görecek günleri varmış..esmer ile murat'ın göz göze gelişi çok güzeldi..niran nasılda seviniyor bana paşa bir koruyucu yolladı diye..

mirus
19-01-07, 14:39
bu arada ansızın şarkısı Kaybolan Yılların resmi sitesine eklenmiş,dinleyebilirsiniz.

supersonic
19-01-07, 14:47
Mardigras'ın yorumunu gerçekten çok merak ediyorum:Açıkçası artık diziyi izlemekten vazgeçer diye de korkmuyor değilim.
Bakalım neler düşünüyor.
Bu gömülme olayı Selvihanlı'ların işi ise ne diye adam o kadar sakindi.Ya da Avşar mı yaptırdı acaba?Bu arada Esmer'in Avşar'ı paylamasıda çok güzeldi.
Fakat Niran'ın yüz ifadesi suçluluk içeriyordu.
Bu durumda Niran yada Avşar bu olaydan sorumlu.Ama kim?
Birde ben bıyıklı adamlardan hiç hoşlanmam ve Ali'nin bıyık şeklini hiç sevmememe ramen ona bıyık yakışmış.Ve saçaları çok güzel olmuş.
Yalnız izlerken Sahte dedi ya Ali saçların çok yakışmış.Ben şok oldum.Ben önce sakallarına dikkat ederdim.Kız sadece saçlarına yorum getirdi.Pesssss:img-hyste

Öncelikle Alinin bıyıklarını bende çok beğendim,çok yakışmış.

Esmerin Avşarı azarlaması,ileride Avşarla aralarında ciddi sorunlar yaşayacağına işaretti dün gece.Avşar sinsi köpeği,bunu yanına bırakmayacak Esmerin ve kimbilir ne adilikler düşünecek yine.

Ben de sakinleştikten sonra biraz daha net bakıyorum bu ayrılık olayına ama yinede Esmerin o şekilde,sanki hiçbirşey yaşanmamış,yeni filizlenen bir aşkmış gibi konuşmaya bile tenezzül edilmeden, gaddarca ortada bırakılması hak ettiği bir şey değildi.

En azından yüzüne söyleyebilirdi ama dayanamaz ona değilmi?o yüzden söyleyememiştir.Kim dayanırki öyle bir adama...:img-blush

Yalnız Aylin çok sabredemeyecek çünkü aralarında ten beraberliği gerçekleşti.
Duygusal birliktelikle beraber tensel birliktelik de yaşandığında ayrılmak çok zordur arkadaşlar.Daima onu düşünecek,onun dokunuşunu,öpüşünü,teninin kokusunu arayacak yani çok yakında birlikteler.Tecrübe konuşuyor inanın bana...

supersonic
19-01-07, 14:50
Bölümde en güldüğüm sahneler;Niranın geyşa kıyafetiyle Endere yaptığı cilveler ve o acayip yürüyüşü ile Yeni oluşum sahnesi.Bu sahne baştanbaşa komediydi ve ben bu sahnede Saruhanın çok iyi komedi oyunculuğu da yapabileceğine kanaat getirdim.

supersonic
19-01-07, 14:56
Bundan sonra bol miktarda Esmeri Aylinin kapısında arabada yatarken seyredicez yine arkadaşlar.Aslında işin büyüsü biraz bozulmuştu galiba.Tekrar dan büyülü anlar yaşatacak bize senaristimiz demekki.

Aşk acısıyla kıvranışlar,karşılaşma ama birbirine dokunamama,müthiş Esmer bakışları aşkı bize fevkalade hissettirecek yine.

Silvara
19-01-07, 14:56
bu forumu keşfedeli çok olmadı.ama dün ilk defa dizi sizlerin de gözleriyle izledim diyebilir.mardigras burda çıldırmıştır, hande ,selda burda çok kötü olmuştur, bu müzik çok hoşlarına gitmiştir gibi şeyler aklımda döndü durdu.sonra foruma girdim ve yazdıklarınızı okumaya başladım.hande ile selda'nın tartışması beni çok üzdü.:sad53:zaten kötü olan bir bölümün üstüne tuz biber oldu yani.yorum bile yapmak istemedim.aranızda yeniyim ama inanın sizlere çok bağlanmışım.neyse bu sabah hallettiğinizi gördüm de rahatladım.:)bir daha olmasın olu mu? :) bana da yazık.

aylin ve sina olayına çok üzüldüm ve kızdım.bu konuda yorum bile yapmayacağım.:icon_evil :sad53:

gerçekten kötü bir bölümdü.ben şunu merak ettim.bir yönetmenin görevi tam olarak nedir.yani sahnelerin çekilmesi vs. tamam da sahnelerin ne zaman gireceğine karar verebilir mi?bunu şu nedenle soruyorum.onca önemli olayın arasına gereksiz şeylerin girmesi yönetmenin mi suçu yoksa senaristin mi?bunu çok merak ettim.bir de tutup yaseminin bacaklarını dakikalarca göstermeleri.:icon_evil yanlış hatırlamıyorsam bçyle vucut göstermek ilk defa oluyor bu dizide.ben mi yanılıyorum yoksa.

bir de ben yönetmen konusunda çok rahatsızım.bunun için mail atsak mı acaba.bir işe yarar mı sizce.

NeSLiHaNNeSLi
19-01-07, 15:01
Yemin etme sahnesinde güldüm dersem yalan olur. Çünkü gülmekten daha beter durumdaydım, bir ara yere düşeceğim felan sandım. Çalışsalar bu kadar komik olmazdı sanırım.

mirus
19-01-07, 15:02
arkadaşlar ansızın şarkısını isteyen varsa bana özelden ulaşsın(tam versiyon)

supersonic
19-01-07, 15:03
Ay evet ya.Çok komikti o sahneler.Ben aslında şimdi dedim bu haçlı kuralından bahseder.Ama haçlı kuralları olmuş vatan sever adalet timi.Çok güldüm çok.Hangi akla hizmet bu sahneler yazılır ve çekilir.Bunlar yazarken yada çekerken gülmüyorlar mı?Pessssssssss
Bence Segin Hanım bir ekip çalışması yapsın yoksa yüzüne gözüne bulaştırıyor.:sad53:

Hatırlarmısınız Kral TV de ki programda Saruhan ne demişti:

"Başka dizilerde roller yan karakterlere yüklenerek dizi uzatıldıkça uzatılıyor ve sonunda tadı tuzu kalmıyor ve kaldırılmak zorunda kalıyor,bizim dizimizde bunlar olmaz." Tam olarak böyle demediyse de buna çok benzer tabirlerdi.

Ayrıca Aliye dişzisi için de ," biri bölümde aynı replik 17 defa kullanıldı" demişti ama geçen bölüm Aylin"Sen nasıl bir dünyanın içindesin Sinan?"repliğini kaç kez kullandı bilmiyorum ama bugün yeniden seyredip yazıcam,kafaya koydum...:img-yes:

Şimdi kendi kendileriyle çelişmeye başladılar işte.Demek reyting böyle bir illet ve onları da pençesine aldı...Umarım burada yazdıklarımızı okuyorlardır ve biraz olsun değerlendiriyorlardır.Yoksa bizim dizimizin akıbeti de HP gibi olacak yakında.

denizkizi55
19-01-07, 15:08
Yemin etme sahnesinde güldüm dersem yalan olur. Çünkü gülmekten daha beter durumdaydım, bir ara yere düşeceğim felan sandım. Çalışsalar bu kadar komik olmazdı sanırım.

Aynen Aynen Aynen..!!:D Tam mafya usulü oldu..BIraz pardon bayaa bir abartilmis o sahen..Sanirsinki milli görev üstlendiler..Is kurtlar vadisi'ne dönüyor..Diri diri gömmeler cafcafli yeminler etmeler topuga sikmalar vs vs:D:D

Birde su varki anormal sorunsuz bir sekilde ilerleyen esmer ve ezel iliskisinde bir ara verme söz konusu olacakti zaten bu kesindi..Dizi mafyaya yönelik sahnelere bu aralar daha fazla yer vermis oldugu icin simdi ask acisi araya koyulmaz düsüncesiyle hep bir kenara itildi bu mesele ama olacagin önüne gecilmiyor ne yazik:img-cool2 ...

NeSLiHaNNeSLi
19-01-07, 15:08
Anlamadığım ne biliyor musunuz?Biz defalarca bu sahnenin çok komik olduğunu dile getiriyoruz ama onlar sadece ''haçlı kurallarına''güldüğümüzü sanmışlar isim değiştirerek herşeyi yoluna koymaya çalışmışlar.İzleyiciye kulak vermeleri lazım.Ender'den ders alsınlar biraz haber nasıl alınır:img-hyste .Reytingler bence sinyal veriyor artık.Bu gidişle fazla dayanmaz.

Ne kadar güzel söyledin. Bugün gelen reytingler umarım soğuk duş etkisi yapar da biraz olsun düzelme başlar. Zaten ben bu haftadan itibaren MardiGras'ın izlememe kararı alacağını sanıyorum, çünkü çok kötü bir bölümdü. Genelde fikirlerimiz aynı oluyor. Umarım bu sefer yanılırım.

Ama tabir yerinde ise ; KABAK TADI VERDİ.

azatsu
19-01-07, 15:13
dizi çok güzel gidiyor. bu dizinin sonu mutlu bitse ne güzel olacak....

pest
19-01-07, 15:22
ya gerçekten bencede artı komik olmaya başladı. Senaryo yazarlarının kurtlar vadisinden etkilenmesini anlarım, bazı yerlerin bize komik gelsede izlemeye devam ederim ama mezar sahnesinde astımı olan birinin akşam gömülüm sabhaa sağ çıkması artık abartı yanii, zaten kurtlar vadisi terör geliyor artık o saatte yayınlanan dizilerinin şansını olduğunu sanmıyourm artık.

ama yinede ezel-esmer buluşmasının dört gözle bekliyorum

Melal
19-01-07, 15:24
Reytingler de dün akşam ki bölümün ne kadar kötü olduğunu kanıtlıyor.
Bugüne kadar seyrettiğim en kötü bölümüydü KY'nin hele o yemin sahnesinde koptum.
Bir ara Sağır Oda'dan Oğuz Bey falan gelecek sandım.:img-hyste :img-hyste
Bu Yasemin'e de iyicene sinir olmaya başladım.Aylin'in abisi iyice kapıldı.
Güzel bir darbe yesin de aklı başına gelsin.:)
Ender yine formundaydı.Kapı dinlemesine bittim.Niran'ın sağ kolu artık:)
Niran sahneleri artık daha fazla olmaya mı başladı.Esmer'i,Aylin'i daha az görür olduk.
Umarım bu Niran'ın miyadı dolmaya başladığı içindir.
Hele o son sahne ve Aylin'den gelen mektup,bu kadar mı kısa bir mektup olur.
Bu kadar baştan savma siz kaç bölüm bize güzel,büyük bir aşk izlettirmediniz mi?
Eee o zaman bu aşkın vedası böylesine alelade mi olmalıydı.
Yok ben bu bölümü sevemedim.Ky'nin her bölümünü tekrar tekrar izlesem doyamam.
Ama bu bölümü bir daha asla ikinci izlemeyi istemiyorum.
KV Terör başlayacak diye Sergin Hanım'ın paçaları mı tutuştu ne diziyi iyicene mafya,derin devlet dizisine döndürmeye başladılar.
Riza ediyorum siz dizinin güzelliğini,ruhunu koruyun.
Zaten KV başladığında bizi geçecek o diziyle yarışmak için KY'ye yazık etmeyin...

Melal
19-01-07, 15:27
ya gerçekten bencede artı komik olmaya başladı. Senaryo yazarlarının kurtlar vadisinden etkilenmesini anlarım, bazı yerlerin bize komik gelsede izlemeye devam ederim ama mezar sahnesinde astımı olan birinin akşam gömülüm sabhaa sağ çıkması artık abartı yanii, zaten kurtlar vadisi terör geliyor artık o saatte yayınlanan dizilerinin şansını olduğunu sanmıyourm artık.

ama yinede ezel-esmer buluşmasının dört gözle bekliyorum

Kesinlikle katılıyorum.
Aylin'i bir hastaneye falan götürselerdi.Hani inandırıcılık için ama yok.
Mantık hatalarıyla dolu bir bölümdü.
Bence şikayetimizi Base Yapım'a bildirelim.
Yani KV başlıyor diye dizinin ruhunu bozmayın diyelim.

GİZO
19-01-07, 15:39
Arkadaşlar moralim çok bozuk.Aylinin böyle davranmasına çok üzüldüm.Esmer ile ayline ayrılık çok uzak bir kelimeydi.Esmerin mektubu okuyuşu,ağlayışı o andaki yaşadığı duyguları herkesi ağlattı:icon_sorr Bir süre ayrı kalacaklar ama yinede birbirlerinden kopamayacaklar.

NeSLiHaNNeSLi
19-01-07, 15:47
Dün geceki bölümü izlemeden önce aklıma bir şey gelmişti. Ayrılık olursa kafamda bir şarkı vardı ve klip yapacaktım. Eh ayrılık olduğuna göre bu klibi yapabilirim. Ancak bu bölümü de indirmem lazım önce.

İkinci klibimi bu ayrılık üzerine yapacağım hiç aklıma gelmezdi.:sad53:

NeSLiHaNNeSLi
19-01-07, 15:52
Aşk olsun Neslihan Şarkıyı söylemiyorsun bari bir tüyo ver.

O zaman bir sürprizi kalmaz ki.:)

İşin en önemli sürprizi zaten burası. Ama çok iyi bildiğiniz bir şarkı.:sad53:

NeSLiHaNNeSLi
19-01-07, 15:58
Türkü değil, ama ısrar etme ne olur.:)

Bölümü indirmeme bağlı, bu gece verirlerse, yarın akşama kadar indirmiş olurum. Ama klip yapımı pazar gününe kalır, malum dersler.:img-yes:

Bitincede hepinize yollayacağım.:)

Melal
19-01-07, 16:04
Esmer ''Aylin ben sensiz yaşayamam ''mı dedi?Ben hatırlamıyorum hatırlayan arkadaşım yazarsa sevinirim.

Ne zaman dedi.
Valla bende hatırlamıyorum.
Ama dün akşam ömrümmm demesine bittim.
Adam Aylin'e ömrüm desin.Aylin Hanım bye bye desin.:)

sondakika
19-01-07, 16:08
ratinglerden girelim çokta kötü değil.. yapmayın ama bu daha iyi olabilirdi gerçeğini değiştirmiyor.. sergin ablanın dikkatine.!!. anlaşılan oda modaya uydu.. çokta tutulan artık dizilerde trend olan bir moda.. efendim bir aşk hiç kavgasız gürültüsüz yada ayrılıksız olur mu.. olmazda.. evet itişmesiz kakışmasız aşkın tadı olur mu.. yok efendim tadı olmaz.. illaki kavga illaki ayrılık illaki hüzün.. ilahi, sergin abla zaten bu vatandaşlar yıllarca ayrı kalmışlar, şimdi nereden çıktı bu moda olmuş klişe ayrılık hikayesi.. çok televziyon izliyorsun sergin abla çok..

aslında bunun adı ayrılık değil. bunun adı gitmektir.. ucu açık bir süreç.. uçu açık deyince aklımıza AB müzakerelerinde deyim gelmesin o işin zırtıpozluğu buradaki ise hakikaten ucu açık bir gidiş.. daha doğrusunu söylemek gerekirse bir tepki, bir isyan.. kelimeler yerine lisani hal dediğimiz beden diliyle söylenen cümleler yığını... haklı mı peki ? evet haklıdır..

aşık olmak hemde ölümene sevmek başkadır her daim ölümün eşinğinde olmak başkadır. aşık olduğun adamın sıkıntıları paylaşmak başkadır ama beli belirsiz dertleri, ne zaman saldıracağı belli olmayan tepede dolanan aç akbaba cinsi kuşu misali hissetmek, bunun kederlerinde yoğrulmak başkadır.. haliylede insan pes edebiliyor.. ama bu pes ediliş aşka değil, bu muamma durumadır.. haklı bir serzeniştir..

o gidişin anlamı açık.. artık bir tercih yap esmer efendi.. ya ben yani aşkımız yada içinde bulunduğun bu karanlık dünyan.. seç beğen al.. tercih senin.. öyle efendim ya yardan geçeceksin ya serden.. ikisi bir koltukta, yok efendim olmuyor.. şimdiye kadarda tarih ikisini bir koltukta taşıyanı görmedi.. korkarım görmezde.. işte esmer senin hikayen bu..!!!

Silvara
19-01-07, 16:08
Esmer ''Aylin ben sensiz yaşayamam ''mı dedi?Ben hatırlamıyorum hatırlayan arkadaşım yazarsa sevinirim.

telefon konuşmasından sonra
"seni kaybedemem Aylin.seni kaybedersem yaşayamam" dedi.birde mezar sahnesinde "aylin, yüreğim, ömrüm" dedi.bu iki söz beni bitirdi.

E özge E
19-01-07, 16:20
Dün gece bu forumda yazılanları düşündüm de kim haklı kim haksız diye.
Sonra dedimki kimse haklı yada haksız değil.Ne Aylin haksız Esmer'i bıraktığı için ne de Esmer haklı duruma düşer terkedildiği için.
Bazen şartlar sizi o kadar zorlarki kabul edersiniz ayrılığı.Tıpkı ölümü kabulleniş gibi.
Bu ayrılık olması gereken davranıştı.Aksi olsa tuhaf olurdu.Ama demiyorumki şu haklı yada bu haklı.
Dedim ya baştan onların seçimi değil bu hayat.Ama Aylin'in yetişme tarzını göz önüne alırsam sanırım iyi dayandı bunca şeye.
Hem ''evet baba görüşmüyorum o karanlık adamla''derken orda babasına karşı aslında bir serzeniş vardı.Siz kazandınız gözünüzaydın gibi birşey.Ve yenilgiyi kabulleniş vardı.
Ayrıca Emer:Siyah,kara demek.Karanlık dünya.

gerçekten de öyle haklı haksız yok,aslında ikiside hem haklı hem haksız... hiç bir şey yazamadım sabahtan beri ,o duyguyu ifade edemiyorum...acayip bir şey oldum ben,senin yazdığını düşündüğüm için cevap verebiliyorum yoksa aklımı kimse toparlayamaz ... kızyoyorum kendime çok fena kaptırdım ben kendimi...gecem gündündüzüme karıştı hiç bir şey düşünemiyorum tek bildiğim şey esmerle ezel artık ağlatmasınlar...ben ağlamaktan bıktım onlar ağlatmaktan bıkmadılar...

MEVSİMLERDEN HÜZÜNDEYİZ...

(bütün üzgün simgeler bugün beni temsil ediyor.):icon_sad:

Silvara
19-01-07, 16:32
Evet aynen öyle oldu canım.hatırlattığın için teşekkür ederim.ah ah bu aşk beni öldürecek.

rica ederim.ben de farklı değilim.en çok etkilendiğim cümleler olmasa ben de hatırlayamazdım.

bir de herkes aylin'in "evet baba görüşmüyorum o karanlık adamla" sözüne çok kızdı.ama o söz beni çok etkiledi.bence aylin'in acısını en güzel ifade eden sözdü.bunu söylerken bakışı, gözlerinden süzülen yaşlar ....bilmem ben o zaman çok üzüldüm aylin için.

supersonic
19-01-07, 17:30
28 bölümdür ilk defa Çesen'in iş adamlığını gördük.Bravo adam çalışıyormuş.:img-hyste .Şöyle Holdingini ne zaman göreceğiz merak ediyorum.Onuda son bölümde galiba.:img-hyste hatta Esmer'in de bir odası olsun.yazıkkkkkkkkkkkkkk:sad53:

Hani Kader kaçırıldığında Esmer S.Çesene söylemek için mermer sütünlu ve merdivenli bir binada bıluştu ya Çesenle,az daha öldürüyorlardı Esmerimi orada, sanırım o bina holding binası.

supersonic
19-01-07, 17:37

Esmer şöyle dedi Bengücüğüm; "Aylin,seni kaybedemem,seni kaybedersem yaşayamam."

Ve en zayıf halka Aylin böyle bir adamı terketti.Allahım hala inanamıyorum.Şu aylini gidip dövsem hem hırsımı alırım hem de biraz aklı başına gelir.Ne dersiniz???:img-hyste

pelin-ce
19-01-07, 17:37
Arkadaşlar acaba elinde bölüm olan bir arkadaşımız şu iki satır olan mektubu repliklere yazabilir mi?:)

busrA-harry-dan
19-01-07, 18:18
ya bu bolum cok farklıydı ne bileim ya ben çok hayal kırıklıgına ugradım yani ayln çok çabuk vazgecti evt başına gelen normal bişe deil ama ne bileim ya pff esmerinde ezeli aramaktan vazgecmesi :(

NeSLiHaNNeSLi
19-01-07, 18:19
28.Bölüm linklerini isteyenler bana özelden ulaşabilirler.

Fener Bahçe
19-01-07, 18:38
dizinin usaması için ayrılılar giriyor eh buda öyle oldu işte

aylin erken pes etti ama yeniden birleşecekler

çünkü daha çok özlem olacak yokluklarını hissedecdekler birbirini görmeden yapamayacaklar birbirini düşünecekler mutlu gibi görünecekler ama mutsuz olacaklar ve mutsuz olduklarını hissedecekler ve hissettirecekler

çünkü onların aşkı çok farklı birbirlerini hala deli gibi seviyorlar ve yeniden birleşecekler

onlar aşık ve hiç büyümeyen çocuk

supersonic
19-01-07, 18:44
Dünkü bölümde bize verilen bir mesaj vardı bilmem dikkatinizi çektimi???

Sahte Esmerle cafe de konuşurken," ya gerçek Ezel ortaya çıkarsa,Ya Ezo bulunursa ?" diye sordu...

Dizide bu lafın geçişi bununla ilgili gelişmeler olacağının sinyalidir.Ben 30. bölümde birbirlerini öğrenebileceklerini tahmin ediyorum.Böyle bir mesaj verildiği zaman en geç iki bölüm sonra sonuca gidiyor senarist.Mesela "Ansızın" şarkısı bir ayrılık mesajı veriyordu ve iki bölüm önce ilk kez çalınmıştı dizide ve şimdi ayrılık gerçekleşti.:sad53:

Bilmem anlatabildimmi???:img-wink:

pelin-ce
19-01-07, 18:55

Sahte Esmerle cafe de konuşurken," ya gerçek Ezel ortaya çıkarsa,Ya Ezo bulunursa ?" diye sordu...

Dizide bu lafın geçişi bununla ilgili gelişmeler olacağının sinyalidir.Ben 30. bölümde birbirlerini öğrenebileceklerini tahmin ediyorum.Böyle bir mesaj verildiği zaman en geç iki bölüm sonra sonuca gidiyor senarist.Nesela "Ansızın" şarkısı bir ayrılık mesajı veriyordu ve iki bölüm önce ilk kez çalınmıştı dizide ve şimdi ayrılık gerçekleşti.:sad53:

Bilmem anlatabildimmi???

İnşallah bu söylediklerin gerçekleşir de ablacım bizde bu iç karartıcı bölümlerden sonra kavuşma anını doyasıya yaşarız...:icon_sorr :img-blush

supersonic
19-01-07, 18:59
Bu bölümde bir şey daha farkettim;Murat zannedildiği gibi aleade bir hırsız değil.

Şeref Muratı görünce ifadesi nasıl değişti??? Hatta Murat da kısa süreli bir şaşkınlık yaşadı.

Bence Murat da teşkilatın içinden ve Esmere koruyucu olarak gönderilmişti.Bunu zaten ilk önce düşünmüştük hepimiz ama sonra olamaz diyenler olmuştu ve sadece hırsız olarak kabul edilmişti.

Öyle olmadığını önümüzdeki haftalarda hepimiz görücez.

O zaman,Şapşal,adi bir hırsız böyle bir göreve nasıl getirilir? sorusunun cevabı da verilecek.

civrik
19-01-07, 19:00
[/LIST]Kızdıklarım

Sayın Sergin Akyaz:Bu bölüm çok saçmalamış.Ve ucu kapalı olmayan şeyler bulmuş.
Yönetmen:Hiç iyi çekim yapamamış.Özellikle o gömülme ve kurtuluş sahnesinde araya konulan saçma ve gereksiz sahneler tam bir fiyasko.Bize o duyguyu veremediler.Tam duygu yoğunlaşıyor hop Niran hoooooooop Yasemin.Ben burdan kınıyorum bu sahneyi bu hale getirenleri.
Son olarak performanslardan bahsedersem gömülme sahnelerinde Saruhan Hünel'i çok begenmedim.Ama bütün sahnelerde yeşim Büber'i çok iyi buldum.

Yorumuna tamamen katılıyorum Bengücüm, bu bölüm dizi aşk değil entrika dizisine dönüşmüştü adeta.

Ne Esmer'in yaptıklarına, ne de Aylin in ayrılık kararına anlam verebildim. Esmer'in bir yandan S.Ç ye gidip bu birlikten ve karanlık dünyadan çıkmak istiyorum demesi, bir yandan da yeni bir karanlık dünyanın içine girmesi anlaşılır gibi değil. Kurdukları abuk Tim çok mu temiz bir dünyaya ait, o zaman hayatı tehlikde olamyacak mı, karanlık insanlarla muhattab olmayacak mı.
Ayrıca onun S.Ç nin yanında bulunmasının sebebi Bulgar a ulaşmak, birliğin yapacağı işlerden haberdar olmak değil mi, Teşkilata haber vermeden nasıl bırakabiliyor bu görevini. Hayır teşkilatla bağlarını koparmış olsa tamam diyeceğim ama öyle birşey de yok.

S.Ç ye gidip görevi bıraktığını söyleyene kadar Aylin' e olanları açıkla.. bi zahmet bahsediver teşkilattan yani ne olur sanki.. Hanio senin ömründe, kaybetmeye dayanamazdın. Kaybetmemek için elinden geleni yap o zaman.

Sonuç olarak gerçekten saçmalıklar ve çelişkilerle dolu bir bölümdü.

Yönetmenin değişmesi beni yıktı diyebilirm. Yönetmen ve çektiği sahneler bu diziye dair en sevdiğim şeylerden biriydi. Üzülerek söylüyorumki artık o güzel sahneler eski etkiyi yaratamayacak bende:(:( Yeni yönetmeni bu bölüme dayanarak beğenmediği söyleyebilirim.

ZEYNEP GÜNAY ı geri istiyoruuuuummm:sad53:

Fener Bahçe
19-01-07, 19:04
evet bazı sinyaller verildi
gerçek ezo ortaya çıkacak ve esmer öğrenecek ezelde esmerin kim olduğunu

ayrıca esmerin artık sç nin yanından ayrılıp bir yuva kurma sinayalide verildi aylinciği ile

bınlar hep yakın zamnada gerçekleşecek

nasıl geçici ayrılığın sinyali şarkıyla verildi bunlarda sözlerle verildi

civrik
19-01-07, 19:11
Esmer gibi bir adama layık olabilmek her babayiğidin harcı değil işte...
hepimiz burada Esmer gibi birisini istemiyormuyduk kendi hayatımızda.Ölesiye aşık ve sadık bir adam...Aşkını herşeyden üstün tutan.

İlk cümlene sonuna kadar katılıyorum Hale Abla. Öyle bir adamı haketmek için 5 vakit namaz kılsak, hergün 5000 fakiri doyursak yeridir. Şahsen ben Esmer gibi birini bulsam ölüm tehlikesi, diri diri gömülme, kanlı gelinlik falan dinlemem ne olursa olsum sevdiğimin peşinden giderim. Asla bırakmam. Gerekirse herkesi de karşıma alırım. Çünkü Esmer bunu yapıyor.

Ama bir yandan da geçmişinden bahsetmediği için kızıyorum Esmer e.(TAbii bu kesinlikle ayrılık sebebi olamaz) Geçmişim sana zarar verir falan hikaye bunların hepsi. Nesi zarar verecek, geçmişi değil şimdik hali veriyor zaten vereceği zararı. Kaldıki ikisinin de geçmii aynı.

MİHRİMAH
19-01-07, 19:22
sen varya SÜPERSİN :happy0064 :happy0064 bak kimse yanlış anlamasın bana katıldığın için değil bu sözlerim

hep tarihten yada felsefeden, mitolojiden mantıklı ve anlamlı örnekler verdiğin için :)

açıklamalarına bayılıyorum.

işte O BAHSİ GEÇEN KORKU = GÜVEN

Ya ben şimdi aylin esmere neden dolayı güvenini kaybetti onu anlayamadım?yani aylin bu adam beni koruyamaz veya bununla ben sağlıklı bir hayat süremem diyemi düşünüyor acaba.arkadaşlar dün gece düşündüm ve hala aynı fikirdeyim aylin bu şekilde hemen yüzüğü göndermesi gerçekten çok saçmaydı.Ve ne kadar saçmaki çok sevdiği adama ben senden ayrılıyorumu sadece bir mektupla yapıyor.Büyük sevdaya bak.

AYLİN ESMERDEN AYRILIRKEN SANIRIM HİÇ DÜŞÜNMÜYOR ESMERİN HAYATININ HER GÜN NE KADAR TEHLİKEDE OLDUĞUNU.Aylinin tek yaptığı kesinlikle mektuptada böyle dedi ben böyle korkuyla yaşayamam ben gidiyorum sana ne olursa olsun.çünkü esmeri bulunduğu tehlikenin içinde geride bırakıyor.

aylin evet zor olaylar yaşadı öyle burdan konuşması kolay .BURDA BÜYÜK BİR AMA ne yapabilirdi telefonlarına çıkmayabilirdi.Biraz bana izin ver lütfen düşünmek istiyorum diyebilirdi veye en çok şunu yapmalıydı eğer evlenmek istiyorsan her ne ile uğraşıyorsan bunu bırak öyle gel demeliydi esmere .

Ama hiç anlam veremediğim bir şekilde hemen yüzük çıktı ve mektupla (ki mektupta yazılı olanlarda berbattı zaten çok basitti) esmeri bıraktı.Esmerden nasıl bu kadar kolay vazgeçebilir bence esmerden vazgeçmemeli ve onu yaptığı işten vazgeçirmeyi denemeliydi.

İLK defa bu bölümde senariste kızdım gerçekten normalde hiç eleştirmezdim.Ama bu bölümde aylinin terketme olayı hele esmere karanlık adam diye hitap etmesi çok saçmaydı.

Bizim izlediğimiz büyük aşka bu hiç yakışmadı.

Bu olaya o kadar takıldım ki dizinin başka hiç bir olayı hakkında yorum yapamıyorum.

MİHRİMAH
19-01-07, 19:30
bengu su bence orda babasına karşı bir serzeniş yoktu tam tersi( tabi bu bana göre )ailesinin esmer hakkında ki, düşüncelerini kabul etmesini dile getirişiydi.

supersonic
19-01-07, 19:39
bengu su bence orda babasına karşı bir serzeniş yoktu tam tersi( tabi bu bana göre )ailesinin esmer hakkında ki, düşüncelerini kabul etmesini dile getirişiydi.

Bende senin gibi düşünüyorum arkadaşım.Aylin onların fikirlerine onay verdi o lafı söylerken.Yani "size inanmak istemiyordum bugüne kadar ama siz haklıymışsınız,Sinan gerçekten karanlık bir adammış " demek istedi.

MİHRİMAH
19-01-07, 19:48
Bende senin gibi düşünüyorum arkadaşım.Aylin onların fikirlerine onay verdi o lafı söylerken.Yani "size inanmak istemiyordum bugüne kadar ama siz haklıymışsınız,Sinan gerçekten karanlık bir adammış " demek istedi.

Ya süper sonic
evet işte beni üzen şok edende bu işte .ya anlamıyorum hatalımı düşünüyorum evet aylin zor günler geçirdi ama insan sevdiği adamı terketmek yerine onuda bu bulunduğu tehlikeden kurtarmaya çalışmazmı.? kendisinden çok onu düşünmesi gerekmezmiydi ki. burda büyük bir sevdadan bahsediyoruz.

Aylin esmere bişe olur diye düşünmediki hiç sadece kendisini düşündü ve kaçtı bana öyle geliyor.Ama aslında buda aylin karekterindeki kişi için sanırım doğru bir yaklaşım oldu.burdanda şu sonuca varıyorum aylin böyle büyük bir sevdayı kaldıramaz.

sadece şimdi aylin önümüzdeki bölümde nasıl davranacak gerçekten çok merak ediyorum.

ASLI28
19-01-07, 19:59
Lütfen şu Aylin'i ağlatmayın artık!

kaç bölümdür neredeyse Aylin tüm sahnelerde ağlıyor ve bu durum artık sıktı!
seviniyor ağlıyor,üzülüyor ağlıyor,hiç olmadı uykusunda ağlar ifadeli.
gerçekten bu kadar olmaz.

Aylin'in derdi ne?

bir insan yaklaşık 30 yaşlarına gelmiş ,başından kötü bir evlilik geçmiş,bir de üstüne üstelik doktor olmuş ve çalışıyorsa bu kadar saf mıdır,sevdiği adamın para kazanma şeklini,etrafındakilerin ne tip insanlar olduğunu anlamayacak?
"ben çok yoruldum"
"korkudan örülmüş duvarlarla yaşayamam"
bunları söylemek için biraz geç kaldı Aylin!

Sayın Senarist

Sizden ricam lütfen bana dizi mi geri verin!:img-yes:

supersonic
19-01-07, 20:10
ama canım Murat'ın TimUr'u pataklama sahnesi hiçte teşkilattaki biriymiş izlenimini vermedi bana.

Bence Murat sahte gibi"DANDİK AJAN" değil ve o yaptığı şapşallıklar da rolü gereğiydi diye düşünüyorum.İnandırıcı olmalıydı ki şüphe çekmesin...

eshra
19-01-07, 20:13
Arkadaşlar lütfen lütfen bana şu belki bugün belki yarın şarkısının ismini verin bilen yokmu ya sözleri değil kendisini istiyorummmmmmm:(

ewet melis bende aynen o şarkıyı arıyorum dünden beri. çokçok beğendim gerçektin lütfen bulan birisi varsa şarkıyı adını yazsın yada nerden bulabilirim?

MİHRİMAH
19-01-07, 20:18
Bence Murat sahte gibi"DANDİK AJAN" değil ve o yaptığı şapşallıklar da rolü gereğiydi diye düşünüyorum.İnandırıcı olmalıydı ki şüphe çekmesin...

Bende böyle düşünüyorum başından beri esmerin yanına şeref tarafından görevlendirilmiş olarak gelen biri bence ama sadece şu uymuyor.

Madem esmer onu şerefin yanınna getirecekti.O zaman baştan şeref esmerin kendisine muratı direk götürüp bu seninle birlikte çalışacak diyemezmiydi.AMA esmeri koruması için görevlendirildiyse ozaman başka olur.

Saruhan7
19-01-07, 20:24
Siteye yeni üye oldum ve yorumlarınızı beğenerek okuyorum.Bilmem dikkatinizi çektimi,birkaç bölüm önceki baloda Murat da Esmerle birlikte baloya katılmıştı.Dün akşamki bölümde ise Murat Niran'ın yanında teşkilat tarafından işe sokuldu.İyi de Niran Murat'ı balodan hatırlaması gerekmezmi.Bana göre büyük bir mantık hatası var.

MİHRİMAH
19-01-07, 20:33
Evet Esmerin dünyası karanlık, ama Esmerin kendisinin karanlık değil aksine bir melek olduğunu Aylin çok iyi biliyor.

handecim bu söylediğin cümle okadar hoşuma gittiki .evet esmerin dünyası karanlık olabilir ama esmer karanlık biri değil. oyüzden aylinin dün bu sözleri söylemesi beni çok üzdü.

Ve birde şu var aslında şunuda düşünmeliyiz esmerin dünyası karanlık diyoruz.aslında değil Çünkü ESMER MAFYANIN İÇİNDE GÖRÜNÜYOR BU DÜNYA ONUN GERÇEK DÜNYASI DEĞİLKİ.O BU MAFYANIN İÇİNDE GÖREVİNDEN DOLAYI YAŞIYOR.VE BENCE TAM TERSİ ONUN DÜNYASI ÇOK AYDINLIK .UYuŞTURUCU SATAN İNSAN ÖLDÜREN KİŞİLERİN PEŞİNDE ESMER.

Silvara
19-01-07, 20:37

Dizide bu lafın geçişi bununla ilgili gelişmeler olacağının sinyalidir.Ben 30. bölümde birbirlerini öğrenebileceklerini tahmin ediyorum.Böyle bir mesaj verildiği zaman en geç iki bölüm sonra sonuca gidiyor senarist.Mesela "Ansızın" şarkısı bir ayrılık mesajı veriyordu ve iki bölüm önce ilk kez çalınmıştı dizide ve şimdi ayrılık gerçekleşti.:sad53:

Bilmem anlatabildimmi???:img-wink:

bu benim bölüm sayısı teorime de uyuyor.haftaya KY'nin 29. bölümü verilecek.yani normalde bir dizinin bir sezonda verilen bölüm sayısına ulaşmasına 5-6 bölüm var.yazın ara verildiği için uzun zaman geçtiğini düşünsek de henüz bir sezonu doldurmadı.bir sezonluk bölüm sayısını doldurmadan bu kadar önemli bir gerçeğin ortaya çıkacağını düşünmüyorum ben. 2-3 bölüm sonra 31-32 bölümlerde en azından birinin öğrenmesi gerekir ki daha fazla uzatamayacaklarına kesin gözüyle bakıyorum ben.

sparkle
19-01-07, 20:37
Ben o sahneyi farkettim ama o sahnede içimi acıtanda bişey oldu, Esmer sahteye aynen şöyle dedi;

-Rosa Hanımın kızı Bulgarın kızı onun tek varisi.:(

Burada kalbime bişey saplandı, Ezoyu düşündüğü an yüzünde tarifsiz bir mutluluk beliren, hayata daha farklı bakan, uğrunda yeminler ettiği Ezosundan Rosa Hanımın kızı diye bahsetti.

Biz Esmerin bu aşka olan sadıklığını, Aylinde bulduğu Ezoyu sevmiştik, ama görüyoruzki Ezo tamamen yok edilip sadece Aylin ortaya çıkarılıyor. Lütfen, lütfen Esmer yine Aylinde Ezosunu bulsun, geriye dönüp bakıyorumda o sahnelerin tadı yok yok yok.

…[/B][/I][/COLOR]

aynen sana katılıyorum.. bende ayline bakarken eskisi gibi ezosunu görmesini istiyorum. sahte geldi bitti ezosunu unuttu...ilk bakışta aşık olmuştu ayline ama yinede hep onda ezosunu buluyordu. gerçekten evet rosa hanımın kızı diye bahsetmesi çok can acıtıcı...her geçen bölümde bir önceki aşktan daha da uzaklaşıyorlar...

travor-alex82
19-01-07, 20:39
merhaba
hande bahsettiğiniz gibi ahtopot ile konuşurken orada rosanın ve bulgarın kızı demesinden ziyade ezel diye bahsetmesi ve ezo bile dememesini fark ettik ve o an ağlıyacak gibi olduk.biz derken biraz kalabalık izliyoruz dizimizi.
ben eski ezomu ve ilk zamanlarda sevdiğim esmeri istiyorum.lütfen bize acı çektirmeyin

devedikeni
19-01-07, 20:40
arkadaşlar sonuç olarak esmer yine üzülüyor yine acı çakiyor yine ağlıyor ve yine yalnız...aylinin onu bir bölüm sonra affedeceğini zannetmiyorum yüzüğü göndermesinden belli biraz zaman alıcak ve görürsünüz hep böyle olmuştur herkese ailesine,endere vs. ve herşeye karşı zayıf olan aylin esmere gelince ayakları üstünde durabilen güçlü kadını oynamaya başlar ve eminim ilk görüştüklerinde esmerin kalbini daha çok kıracaktır ali sahte ezoyla mutlu ah esmer ah ben artık esmerin ezoyu aramasını istiyorum tekrar biz esmer ezo aşkı istiyoruz aylin sinan değil ve aylinin ezo oluğu ortaya çıkmadan bu kadar şeyin yaşanmasını istemezdim ezo olduğunu bilerek yaşanmasını isterdim aylinin-eğer hamileyse-bu çocuğun sinandan değilde esmerden olduğunu bilmesini isterdim dünden beri çok efkarlıyım valla ama saruhan hüneli bir kez daha tebrik ediyorum aylini mezardan çıkarmaya çalışırken performansı muhteşemdi ağlaması bağırması yalnız dikkatimi çeken o kepçenin niye oraya geldiğini anlamadım çok komikti sanki esmeri için gelmiş bekliyolardı yardım ister istemez koşmak için:)

MİHRİMAH
19-01-07, 20:41
Siteye yeni üye oldum ve yorumlarınızı beğenerek okuyorum.Bilmem dikkatinizi çektimi,birkaç bölüm önceki baloda Murat da Esmerle birlikte baloya katılmıştı.Dün akşamki bölümde ise Murat Niran'ın yanında teşkilat tarafından işe sokuldu.İyi de Niran Murat'ı balodan hatırlaması gerekmezmi.Bana göre büyük bir mantık hatası var.

arkadaşım aramıza hoşgeldin

a.ceren
19-01-07, 20:52
Dünden beri ben çok kötüyüm ya bu son sahne beni mahvetmiş bunu bugün daha iyi anladım gün boyu hep diziyi düşündüm yani ilk defa böyle oldum vallahi çok etkilemiş beni ya tabi bunda Saruhan ın eşsiz oyunculuğunun katkısı çok o nasıl bi ağlamadır öyle ve ben kendime inanamıyorum bi dizi beni nasıl bu kadar etkisi altına aldı ilk kez bişeye bu kadar bağlandım bi daha da başka bişeye bağlanıcağımı sanmıyorum:sad53: Neyse şu ayrılık olayı vallahi herkesi üzdü doğal olarak ve benim savunduğum şey dizimde ayrılık olmadan da bi dizinin devam ettiğini görüyorduk ve bu yüzden o kadar farklıydı ki KY bu yönüyle şimdi onlar da ayrıldı gerçi 29.bölümü izlemeden bişey demek için erken ama ayrıldı işte Aylin hanım yüzüğü de yolladı.Umarım çok klişe olmaz bu ayrılık olayı onların aşkı nasıl farklı ve şu ana kadar yaşanan en güzel aşksa bu ayrılık ta uzun sürmez umarım.Ve aslında o kadar mantıksızlık var ki dizide hala birbirlerini öğrenmediler en başta zarflardan sonra ben çok umutlanmıştım ama nerde 19.bölümdü zarflar, geldik 28.bölümü izledik hala tık yok ve işin en kötü yanı Esmer tamamen vazgeçti Ezo dan bunu 2 bölümdür tekrarlıyor ve bu beni çok üzüyor benim artık bu öğrenme olayında hiç umudum yok aslında uzun zamandır böyle bi umudum yok zaten yani bi türlü inanamıyorum bu kavuşmaya bizler daha çok SİNAN-AYLİN aşkını izliyceğiz gidişat onu gösteriyor ama onları ESMER-EZO olarak izlemek te müthiş olucak ama anlaşılan senarist hala bunlar birbirini öğrenirse dizinin anlamı kalmaz diye düşünüyor ama yanılıyor ya ben bugün buna çok taktım da aslında düşününce çok saçma geliyor da yeter ya artık öğrenin yahu.Bu arada dünkü bölüm de gerçekten yönetmen değişikliği çok belliydi ZEYNEP GÜNAY çok başarılıydı ya ben geri istiyorum yönetmenimizi.

MİHRİMAH
19-01-07, 20:54
arkadaşlar sonuç olarak esmer yine üzülüyor yine acı çakiyor yine ağlıyor ve yine yalnız...aylinin onu bir bölüm sonra affedeceğini zannetmiyorum yüzüğü göndermesinden belli biraz zaman alıcak ve görürsünüz hep böyle olmuştur herkese ailesine,endere vs. ve herşeye karşı zayıf olan aylin esmere gelince ayakları üstünde durabilen güçlü kadını oynamaya başlar ve eminim ilk görüştüklerinde esmerin kalbini daha çok kıracaktır ali sahte ezoyla mutlu ah esmer ah ben artık esmerin ezoyu aramasını istiyorum tekrar biz esmer ezo aşkı istiyoruz aylin sinan değil ve aylinin ezo oluğu ortaya çıkmadan bu kadar şeyin yaşanmasını istemezdim ezo olduğunu bilerek yaşanmasını isterdim aylinin-eğer hamileyse-bu çocuğun sinandan değilde esmerden olduğunu bilmesini isterdim dünden beri çok efkarlıyım valla ama saruhan hüneli bir kez daha tebrik ediyorum aylini mezardan çıkarmaya çalışırken performansı muhteşemdi ağlaması bağırması yalnız dikkatimi çeken o kepçenin niye oraya geldiğini anlamadım çok komikti sanki esmeri için gelmiş bekliyolardı yardım ister istemez koşmak için:)

canım bencede öyle barışmalarının çok yakın bir zaman da olacağını düşünmüyorum.esmerin ezosunu aramasına gelince aramıyor çünkü onu bulduğuna inanıyorum .

çünkü esmer ezosuna duyduğu hissettiği sevdayı aylinde buldu.buda şunu gösteriyor.esmer zaten o büyük sevdayı ezodan başkasına hissedemezdiki.
yani aylin zaten ezo olduğu için onu bu kadar çok seviyor.

ve bu nedenle artık ezoyu arama ihtiyacı duymuyor.ihtiyaç duymuyor çünkü ezosunun oluşturduğu boşluğu şu anda doldordu.bir boşluk yok yani hayatında.

MİHRİMAH
19-01-07, 20:57
ARKADAŞLAR dün akşam esmerim mezarın başında ömrüm bitanem diye ağladığı yerlerde canım benim bittim bemde eridim ekranın karşısında.saruhanı gerçekten tebrik ederim mükemmel bir oyunculuk çıkardı yine.

columba35
19-01-07, 21:02

Aramiza hosgeldin

Dogru bir tespit bu tebrik ederim bu bir mantik hatasi bencede.

Ayrica Esmer ve Ezeli mezardan keske Ali cikarsaydi bi sekilde durumu farkedip adamlari takip edip onlari mezardan ayni gece cikarabilirdi.Hem boylece sabaha kadar sag kalip cikmalari gibi bir sacmalik da olmamis olurdu.

MİHRİMAH
19-01-07, 21:07
ama canım bunları biz biliyoruz Aylin bilmiyorki.Aylin'in tarafından mafya adamı gibi görünüyor.Nerden bilsin devlet için çalıştığını.

ya canım O ZAMAN aylin niye bunu öğrenmek için mücadele etmiyor.bir kaç defa sormayla olurmu?

İnsan sevdiği hakkında her şeyi tüm gerçekleri öğrenmek istemezmi? Aylin çok çabuk pes etmedimi? Akla mantığa sığıyormu insan demezmi senin gibi bir insan bu dünyanın insanı olamaz. Ama yok aylinden bunun analizini yapmayı bekleyemeyiz.

a.ceren
19-01-07, 21:08
Amanın aklıma ne geldi biliyor musunuz?
Ya Ali'yle Aylin yakınlaşırsa.Of Of Offfffffffffffffffff .o zaman Esmer gerçekten Ali'yi de yakar Aylin'i de.

Aman Bengu sen ne diyorsun eğer böyle bişey olursa işte o zaman KY de klasik diziler arasındaki yerini alır benim gözümde ama bunu ben de düşündüm yani aklıma gelmedi değil ya bi de Aylin hamile filan kalmaz umarım gerçi anne olamıycam dedi ama dizide o kadar çok mantıksızlık var ki bu da arada kaynayıverir ve bunu sen dün gece de dile getirmiştin sanırım allahım lütfen böyle şeyler görmiyelim KY de.

columba35
19-01-07, 21:09
Ya Ali'yle Aylin yakınlaşırsa.Of Of Offfffffffffffffffff .o zaman Esmer gerçekten Ali'yi de yakar Aylin'i de.

Yaaa ama lutfen boyle birsey olmasin iyice cilki cikar o zaman bu en buyuk ask masali olmaktan cikar.Biz bu ayriliga bile katlanamazken ve Aliyi sevmeye calisirken hem Aliye hemde Ayline hic yakistiramam artik bu davranisi:icon_sorr (ama sevgili senaristimiz boyle bisey yaparsa....):img-wink:

MİHRİMAH
19-01-07, 21:10

AY BENGU SU İĞRENÇ OLuRDU .BU DURUMU DÜŞÜNMEK İSTEMİYORUM.aylin aliye yönelirse ozaman ayline olan kızgınlığım dahada artar.ama eğer dizide ayrılığı uzatırlarsa bu dediğin maalesef olabilir.

MİHRİMAH
19-01-07, 21:16
Bunun gerçekleşiceğine şüphen varmı canım.

Adım gibi eminim, bizim aşık kızımız Aylin Alide teselli arayacak, Ali Sinan nasıl bir dünyaya ait...:icon_twis

hande niye bu kadar eminsin ya yapma .bir kaç bölüm önce aylin ali onu öptü diye kızmadımı ona sen benim arkadaşımsın demedimi.nasıl olurda bu kadar çabuk bir insan başkasına yönelir.

ben böyle bir şey olmasından.aylinin esmerden vazgeçmemesi bunu göstermese bile kendi içinde yaşaması gerektiğine inanıyorum.yani şuanda ayrı bile olsa yinede başka bir insana yönelmemeli hemde asla.eğer bu aşk bizim dediğimiz gibi büyük bir aşk ise bu olmalı.

a.ceren
19-01-07, 21:39
Resmi Web Teknik Ekip kısmında hala yönetmen adı Zeynep Günay olarak yazıyor, üstelik 28.bölüm özetinde de aynı şey yazıyor.

Halbuki 28.bölümü yeni yönetmen çektiyse en azından özet kısmında değiştirilmesi gerekmezmiydi, acaba bu bir haftalık bişey olabilir.

Gerçekten böyle olmasını çok istiyorum, yönetmenimiz geri gelsin. O olsa bize nasıl yaşatırdı bu mezarlık sahnesini, hepimiz komaya girerdik belkide ağlamaktan...

Umarım geçicidir bu Hande çünkü ben de çok istiyorum geri gelmesini bi yönetmen herşeyidir bi dizinin,filmin ve dün bunu gördük zaten nerde o eski KY nerde dünkü KY deki çekimler masalsı dizimizi muhteşem çekiyordu (Zeynep Günay) hakikaten fakat dün o tat yoktu o son sahne de Esmer in müthiş oyunculuğu olmazsa benim için tam bi hayal kırıklığıydı ama o son sahne beni çok etkilemiş ya:sad53:

MİHRİMAH
19-01-07, 21:40
Benim demek istediğim Aylin Aliye yönelicek değil Mihrimah, böyle birşey asla olamaz, mümkün değil, söz konusu bile edilemez.

Benim emin olduğum şuki, Aylin Alide teselli aricak, ondan destek görmeye çalışıcak, yani ondan yine uzak durmicak. Yoksa aşk anlamında birşey ileri sürücek en son kişi benim belkide, buna nasıl karşı çıktığımı ikisinin adının yanyana bile anılmasından ne derece rahatsız olduğumu beni bilen herkes bilir.

Umarım ben yanılıyorumdur ve Alide destek bulmaya çalışan bir Aylin izlemeyiz...

YA HANDE O ANLAMDADA gitmesin alinin yanına .hiç bir şekilde ali ile yakınlaşmasını veya ondak destek almasını bile istemiyorum.çünkü bu sefer ali bunu yanlış yorumlayabilir ve umutlanabilir.

Silvara
19-01-07, 21:42
Resmi Web Teknik Ekip kısmında hala yönetmen adı Zeynep Günay olarak yazıyor, üstelik 28.bölüm özetinde de aynı şey yazıyor.

Halbuki 28.bölümü yeni yönetmen çektiyse en azından özet kısmında değiştirilmesi gerekmezmiydi, acaba bu bir haftalık bişey olabilir.

Gerçekten böyle olmasını çok istiyorum, yönetmenimiz geri gelsin. O olsa bize nasıl yaşatırdı bu mezarlık sahnesini, hepimiz komaya girerdik belkide ağlamaktan...

ben de bunu düşünmedim değil.o kadar başarılı bir yöetmenimiz vardı ki değiştirmeleri saçma olur.ben bunun bir bölüm için olacağını umuyorum ve eğer bir dahaki bölümde de aynı kişi olursa zeynep günay için mail atmayı teklif ediyorum.

bir de daha önce sormuştum ama cvp alamadım.bir yönetmen tam olarak ne iş yapar.tamam sahnelerin çekimi vs. ama sahnelerin sıralamasını da ayarlar mı yoksa bunu senarist mi yapar.bu bölümde en önemli sahneleri sürekli kesmeleri kimin suçu olduğunu bilmek istiyorum.

civrik
19-01-07, 21:45

Çok güzel yazmışsın Nazlıcım, ne diyeyim bu lafları üstüne. Okurken çok duygulandım. Ne güzel de ifade etmişsin duygularını, benimkilere de tercüman olmuşsun. Bölümün sonunda benim de içime bir yumruk oturdu kaldı, Esmer in gözyaşları ve çaresizliği gözümün önünden gitmiyor bir türlü.:icon_sorr

MİHRİMAH
19-01-07, 21:45

evet inşallah sadace bir haftalık bir şeydir.bende yönetmenimizin geri gelmesini istiyorum.

Ve evet haftayada böyle olursa birer email atmak güzel bir fikir.

gelincik1981
19-01-07, 21:48
çooooooook üzgünüm çoooooook kırgınım.yorum yapmak bile içimden gelmiyor.
ilk önce beni çok üzen şeyi söyleyeyim yönetmenin değişmesi.ben zeynep günayı görmediğim halde çok sevmiştim.kendisini çok başarılı bulmuştum.herkes gibi.ama dizimizi neden bıraktığına anlam veremedim.acaba anlaşmazlığıma düştüler.onun gidişi haikakaten kendisini belli etti.

sonrasında denilebilecek ne varsa hepiniz söylemişiniz arkadaşlar.mantık hatalırımız her bölümde bir yenisi eklenerek devam ediyor.
en büyük aşk masalı yavaş yavaş bozulmaya başlıyor.yaptığımız yorumlar acana senaristimizin aklınımı karıştırıyor.

gereksiz sahnelerle dolu bir bölüm.insan o mezar sahnesinin kesip araya başka sahne koyarmı ya.bu nasıl bir acemiliktir anlamadım.

aylinin kararı hepimizi üzsede kendince haklı ve bende hak veriyorum.karakter olarak zayıf olduğunu 27 bölümdür biliyoruz.bu kadar yaşadığı şeyleri sineye çekmesi asıl en büyük mantık hatası olur.ama bu beni üzmedi. mahvoldum diyebilirim hele esmerin o güzelim şarkıyla ağlaması offf bilmiyorum.çok kötüyüm çok

yeni bölüm için ne temenni edebiliriz ki .her şey arapsaçına döndü.tez elden toparlanmamız dileğiyle hem forumca hemde ky ekibiyle.

böyle güzel aşkı uyduruk aksiyonlarla harcamayın bunları görmek istemiyoruz.

ilk 11 bölüm benim için bir efsaneydi.o tat yavaş yavaş kayboluyor sanki.

senaristimiz size çoooooooooook kızıyorum bunu bilin.

.Mujka.
19-01-07, 21:53
Benim de aklima birsey geldi....
Simdi Niran sinan- Aylin, Esmer ezel ogrendi
sonra demistiyi bunlar üc kisiler ücüncüyü bulmak gerek ozaman sifre cözülmüstür
Tam bilmiyorum yada ben öyle biliyorum Ali Niranin oglu diye
Eyer ogluysa....
Niran ücüncüyü ararken yani Aliyi araken onun oglu oldugunu ögrenebilir .....mi...... ????

Bence Aylin Ali ile yakinlasmaz Esmer alir gönlünü .....demi?
Saruhan Hunelin bu bölümdeki performansi cok guzeldi okadar ictendiki
hele o mezar sahnesi öldürdü beni......

MİHRİMAH
19-01-07, 22:05
Arkadaşlar benim önümüzdeki bölümde beklediğim olmasını istediğim şey
AYLİNİN DAYANAMAYIP ESMERİN YANINA GİTMESİNİ BEKLİYORUM.

Aylin Esmere kızsın bağırsın. Sen nesiN DESİN.ONA SEN KENDİ HAYATINI HİÇMİ DÜŞÜNMÜYORSUN YA BEN SENSİZ KALIRSAM NE YAPARIM DESİN.
BÖYLECE ESMERE GİDERSE BİZDE AYLİNİN BU HAFTA SÖYLEDİĞİ SÖZLERİ KENDİNDE OLMADAN SÖYLEDİĞİNİ KABUL EDERİZ.

E özge E
19-01-07, 22:11
İlk önce gelincik ablacım sana çok teşekkür ederim,çünkü bende aynen senin durumundayım içimden hiç birşey yazmak gelmiyo,sabahtan beri forumdaydım ama bölümle ilgili bir tek cümle bile yazmadım...ama sen sanki aklımı okuyup ne düşünüyosam yazmışsın..söylediğin herkelimeye katılıyorum,ve herkes gibi bende çok üzgünüm,dayanamıyoruz biz şu esmerin ağlamasına ,onunla birlikte bende ağladım..kendime çook kızızıyorum sanki gerçekmiiş gibi inanıyorum,kanıyorum..ben halen ky nin(esmer ezel dışında hiç kimseyi katmıyorum ali bile)dizi olduğunun bilincinde değilim....bu zamana kadar hiç bir şey beni bu kadar etkilememişti.......:icon_cry: :icon_cry:

herkes gibi bende niran,ender,yasemin,timur,kader,avşarlı....daha bir sürü sahnelerden bıktım ,sevmiyorum istemiyorum onları tabiki imkansız bu ama bari en heyecenlı yerde araya sokup yarım saat onları göstermeyin...

akşamdan beri bir hüzün var bende anlatamam :icon_sad::icon_sad::icon_sad:

civrik
19-01-07, 22:24
Bu arada bu gece Özlem yoktu, haberi olan varmı?

Bu arada Özlemin yokluğu benimde dikkatimi çekti, odamı elektrik mağduru oldu acaba...

Özlemin sınavları var,sanırım ders çalışıyordur ama eksik kaldı forum onsuz.

Ahh canım arkadaşlarım, demek yokluğumu farkettiniz. Hale Abla iyi tahmin etmiş, ders çalışmaya devam etmek zorunda olduğum için 2 hafta üst üste Ky den sonra bölüm yorumu yapamadım. İnanın benim de bir yanım eksik kalıyor böyle olunca. Dizisinin her sahnesinde sizler aklıma geliyorsunuz zaten, sonrasında da ne konuşuyorlar acaba diye düşünmekten çalıştığımdan da birşey anlamıyorum. Ama bu son yorumlara katılamayışımdır. İnşallah KY tarihinde bir daha foruma girememek zorunda kalmam.. Diziyi yarım izlemiş gibi oluyorum. Bir yarım burada kalıyor vallahi:) Gerçi bölüm üzerine yorum yapmayı bile haketmeyen bir bölümdü ama maksat sizlerle birlikte olup, düşünce alışverişi yapmak.

Bu arada Bengü ben yüzüğü görememiştim ve malesef bu hafta da resim çekme kabiliyetim elimden alındığı için oradan da bakmadım ama Nesli hemen yetişmiş imdadımıza. Nasıl görmem yüzüğü inanamıyorum kendime. Gerçekten bir performans düşüşü var bende. O kadar da dikkat ettim kim bunlar diye.

Yalnız farkettiyseniz ortada önemli bir sorun var. Tüm bunları bence Niran yaptırmıyor. Tamam bir kısmı ona ait ama dağ evi olayı ve gömülme olayı ona ait değil bence. Kim bunu yapanlar çok merak ediyorum. Ayrıca Niran ın yatağındaki kan da esmer in işi değilmiş gibi geldi bana. Gerçi pek emin değilim Esmer de yapmış olabilir ama diğerlerini Niran ın yapmadığına inanıyorum. Peki kim????

civrik
19-01-07, 22:29
Of sorma ya ben orda çok kötü oldu işte, güzelim eller tprak olmuş, güçsüz, hareket edemiyor, ve oradan çıkmaya çalışıyor, ay o sahneyi hatırlatmayın bana.

Birde dikkat ettinizmi reklamlar çok acayip yerlerde oldu bu hafta, tam bir olay oluyor havaya giriyorsun reklamlar...:sad53:

Gerçekten yeni yönetmen olayı beni çok üzdü. birde dediğin gibi yerli yersiz reklamlar. Duygusal sahnelerin -pardon yönetmen değiştiği için duygusallığını yitirmiş sahnelerin-ortasına reklam sokarak tü m havayı dağıtmalarına anlam veremedim. Sergin hanım yapımcı sıfayla reklam olayına bir el atsa ve ne pahasına olursa olsun yönetmenimizi biran önce geri getirse çok güzel olacak. Yoksa (üzülerek söylüyorum)izlenme oranları düşmeye mahkum.

yaren.yaren
19-01-07, 22:32
inşallah yönetmenizimiz geri gelir...o aşkı bu kadar bize yaşatan en önemli kişiydi bence....bu hafta izlerken hep bişeylert eksik diyodum nitekim tam dizi bittiğinde bir baktım zeynep günay yerine başka bi isim vardı ve ibanın çok üzüldüm....çünkü o gözükmesede çok büyük bir önemi vardı bizim için....hatırlasanıza camcı babanın yerinde ezelle esmerin ilk elele tutuştuğundaki sahneyi ancak bu kadar güzel işlenebillirdi ve bu kadar güzel anlatılabilirdi bi aşk bu sadece bir örnek bunlar gibi nice bi çok sahne biliyosunuz ki ....inşallah 1 bölüm için değişmiştir.....

civrik
19-01-07, 22:36
Bebek olayına ne diyeceksiniz arkadaşlar?

O gelinliği eve girip Aylin almadı herhalde. Kanlı yerleri kim temizledi peki?

Esmer o bebeği nasıl görmez?

Ne derler ona? Nurtopu gibi mantık hatası.:img-pilot Şef'in kulakları çınlasın.:)

Ne diyelim, PESSSS diyoruz. Sırf Esmer in bebeği görmesi saçma bir şekilde engellenmesin diye sahne toptan atlanmış.:blink: kılıf uyduramayan hırsız Minareyi yakmış misali. Nasııl bir mantıkdır ,bu seyirciyi aşağılamaktan başka birşey değil.

civrik
19-01-07, 22:39
selam ben sitemizin yeni üyelerindenim.sık sık sizi takip etsemde yeni yazma şerefine nail oldum yine yazmayı düşünmüyordum.ama rüyam beni bu sabah yazmaya itti.dizimiz o kadar güzel bölümler ile başladı ki her hafta bir an önce perşembe olsun diyoruz.farkında olmadan ömrümüzden günlerimizin gitmesini istiyoruz.bu dizi yüzünden ne doğru dürüst işyerinde çalışabiliyorum.nede ders çalışabiliyoum.o kadar hayatıma etkili olduki bu aşk masalı.şimdiye kadar beklediğim,hayatımda içimde hep var olup da bir türlü böyle bir aşkı yakalayamıyacağım, hep özleyeceğim, yıllar geçsede evlensemde gerçek aşkı yaşayamıyacağımı yüreğimde her zaman hissederdim.ve bu aşk ile hiç bir zaman sahip olamıyacağımı anladım.gerek esmere olan hayranlığım gerek diziye olan sevgim bunu anlattı.bu dizi için eleştiri yapmayı hiç sevmiyordum ama o kadar çok bir bilinmeyenli denkleme dönüştü ki.kafamda öyle çok soru işarati var ki .bizim bile sonradan hatırladığımız şeyleri senarist nasıl toparlıyacak hiç bilmiyorum.ama şu kadarını biliyorum.ben bu diziyle Saruhan Hünel'e aşık oldum.Kalbimde şimdi ulaşamıyacağım iki isim oldu.(Cüneyt ARKIN ve Saruhan HÜNEL) ben birisi için kahrolurken ikiye çıktılar ve bu sevginin de kolay kolay geçeceğini hiç zannetmiyorum.bu bölümde bana eğer daha sonra anlıyabileceksek o ayrı amlamsız gelen sadece mezar sahnesi idi.ve yönetmenizin değişmesinden olacak en güzel yerlerinde reklam verilmesi ve başka sahneler geçilmesi altüst etti.acemiliği veriyorum ama yönetmenimize ne oldu.Hep diziyi izlerken korkarak başlıyoruz izlemeye kalbim küt küt atıyor.bölüm içinde geçen olumsuz yönleri sonundaki sahne ile kapatıyor sevgili senaristimiz.

Aramıza hoşgeldin. Umarım bundan sonra sık sık yorumlarını görürüz burada. Diziye olan bağlılığını çok güzel ifade etmişsin. Gerçekten yebi bir bölüm izleyebilmek için ömrümüzden bir hafta geçsin istiyoruz, hiç bu açıdan düşünmemiştim.

civrik
19-01-07, 22:45
en önemlisi bu bölümde esmwer ve ezelin kriptondan geldiğini öğrendik

:img-hyste Çok güldüm bu lafına Destina, ben zaten hep Esmer in o bakışları atarken birden gözünden kırmızı ışınlar fışkıracakmış hissine kapılıyordum, bu sahneyle Esmer in kriptondan geldiği kanıtlanmış oldu. Hadi Esmer i geçtik Ezel o astım hastası haliyle nasıl hayatta kaldı. Helal vallahi çok dirayetli kızmış.

civrik
19-01-07, 22:52
O zaman bu işte Selvihanlı'lar'ın parmagı olabilir mi?

Ben Eşref in böyle birşey yapacağnı veya yaptıracağını sanmıyorum, Esmer i sebepsiz bir şeklilde seviyor gibi geldi bana ama belki Avşar ın işidir diyeceğim ama ona da pek ihtmal vermiyorum. Kim?Kim? Kİm. Deli olucammm:(

civrik
19-01-07, 22:56
Mardigras'ın yorumunu gerçekten çok merak ediyorum:Açıkçası artık diziyi izlemekten vazgeçer diye de korkmuyor değilim.
Bakalım neler düşünüyor.
Bu gömülme olayı Selvihanlı'ların işi ise ne diye adam o kadar sakindi.Ya da Avşar mı yaptırdı acaba?Bu arada Esmer'in Avşar'ı paylamasıda çok güzeldi.
Fakat Niran'ın yüz ifadesi suçluluk içeriyordu.
Bu durumda Niran yada Avşar bu olaydan sorumlu.Ama kim?
Birde ben bıyıklı adamlardan hiç hoşlanmam ve Ali'nin bıyık şeklini hiç sevmememe ramen ona bıyık yakışmış.Ve saçaları çok güzel olmuş.
Yalnız izlerken Sahte dedi ya Ali saçların çok yakışmış.Ben şok oldum.Ben önce sakallarına dikkat ederdim.Kız sadece saçlarına yorum getirdi.Pesssss:img-hyste

:img-hyste :img-hyste Vallahi ben de bi şaşırdım açıkçası, sen koskoca bıyıkları görme de saçın güzel olmuş de:D Bu arada Burak Hakkı 2 gün önce bir yarışma programındaydı ve bıyıkları yoktu. Onları da kesecek yani yakında.

E özge E
19-01-07, 23:12
Buna gerçekten çok sevindim işte, Burak Hakkı bencede en acil tarafından kesmeli bıyıklarını. Ben hiç beğenmedim, hatta bırakın beğenmeyi dün adamın yüzüne kahkahalarla baktım desem abartmış olmam, bana göre çok kötü olmuştu çok, hatta kötüyüde geçtim komik olmuştu.

Bıyık hiç sevmem zaten Alide dahada sevimsiz olmuş, beğenenlerden özür dilerim ama çok güldüm ben...:)

ne kızması ablacım çok kötü olmuşta hatta hiç kusura bakmasın iğrençti ....o bıyıkla acayip yaşlı geldi bana...kesmesi çook iyi olur,

First_Lady
19-01-07, 23:16
arklar bu bolum her zamanki gibi superdi ama bi yanlis war sanirim o da Esmerle Ezelin topragin altindan nsl olur da sag cikmalari.......acikcasi bana bir az garip geldi yani Esmer tmm da ama Ezel o astim hastaligiyla nsl olur da sag cikar....cunku onlar nerdeyse koca bi geceyi orda gecirdiler arkadaslar bilmiyorum belki bunun uzerine konusmussunuzdur ama ben de kendi dusuncelerimi paylasmak istedim ayrica onu soleyim siki bir KY izleyicisiyim...
sevgiyle kalin......

civrik
20-01-07, 00:11
bir de ben yönetmen konusunda çok rahatsızım.bunun için mail atsak mı acaba.bir işe yarar mı sizce.

Silvara arkadaşım öncelikle aramıza hoşgeldin. Yönetmekn konusunda ne kadar rahatsız ve üzgün olduğumu anlatamam. Hayatımda beni bu kadar etkileyen sahneler yazan bir senarist ve o sahneleri bu kadar güzel çekebilen bir yönetmen görmemiştim. Saruhan ın ve Yeşim in oyunculuğunu vurgulamaktan zaten dilimde tüy bitti. Kısacası dizide en sevdiğim noktalardan biri olan yönetmenin değiltirmesi beni çok üzdü ve korkuttu.

Handecim ben de senin gibi kavuşma sahnemizin muhteşemliğinden endişe etmeye başladım. O sahneyi Zeynep Günay ın çekimiyle izleyemeyecek olmamıza inanamıyorum:(:icon_sorr

Mail fikrine gelince, bence çok iyi olur. Belki olumlu bir sonuç elde ederiz. Base e mail atalım bence de. Gereken herşeyi yapmaya hazırım ben sizler de onaylarsanız.

a.ceren
20-01-07, 00:17
Bu yönetmen değişikliği beni de çok düşündürüyor ya dün gördüğüm anda değişikliği yıkıldım resmen ve bu bölümün herkes tarfından beğenilmemesi de kanıtı bize o kadar güzel çekimler sundu ki ZEYNEP GÜNAY tek geçiyorum kendisini ve dönmesini bütün forum olarak istiyoruz.Bengu sen bi kaç sahne yazmışsın ben de yazim beni mesela Nazlı nın intiharı da çok etkilemişti o duağının havalanarak uçması, 19.bölüm son sahne o zarflar 3 ü okurken 3 nün ekranda belirmesi ve okumaları mektubu,21.bölüm Esmer ve Ali nin birbirlerinin vurması tam şarkıda UTANIRIM AĞLIYAMAM derken Esmer in bi damla gözyaşı ya bunlar mükemmeldi ya oof ben bugün feci duygusalım zaten bi de bunları düşününce daha kötü oldum ya kendimi herhangi bi bölümü izlememek için zor tutuyorum vallahi çünkü izlediğim an pc başına çivileniyorum.

civrik
20-01-07, 00:20
Bitincede hepinize yollayacağım.:)

Nesliciğim klibini heyecanla bekliyoruz. Ne sahneler koyarsın, onları nasıl bir şarkıyla harmanlarsın kimbilir sen şimdi:happy0064 Yaaa artık o güzel sahneleri izleyemiyecekmiyiz :( Zeynep Günay geri gelsinnn. BBG ye duyurulur!!!

supersonic
20-01-07, 00:47
ben bunu dile getirmeyi akşamki öfkemden unutmuşum :(

ben böyle olacağını düşünüyorum. Nasıl olsa alışkınız, ALİ'nin HOPPP bir ona bir diğerine gidişine, yılışıkca sırnaşmasına

bu hafta Sahteydi, bir dahaki bölüm Aylin'in esmerle ayrıldığını öğrenince yeniden ümitlere kapılıp ona yakınlaşmaya çalışacak, bu arada sahtede boş durmayarak oda esmere sırnaşacak :img-pilot

ikili çalışacaklar yani :(

Aylinin en zayıf noktası Sahte olduğuna göre,ben Esmerin yerinde olsam Sahte ile bir güzel yakınlaşarak Ayline güzel bir ders veriridim ama Esmer öyle bir adam değil işte !!! O kıskandırmak için bile böyle bir şeye yeltenmez.Öyle onurlu,Öyle gururlu,öyle kendinden emin ki....

Bu kadar düzügün bir adama yapılırmıydı bu haa? Hala hazmedemedim ben küçücük bir kağıda iki satır karalayıp dağ gibi adamı o tepede nasıl da bıraktı.

İşin en acı yanı ise o tepede daha bir kaç gün evvel nasıl şen şakrak,gülüşe rek,öpüşerek, koklaşarak oturmuşlardı.Ooooffff,ooooofff !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Silvara
20-01-07, 00:51
Silvara arkadaşım öncelikle aramıza hoşgeldin. Yönetmekn konusunda ne kadar rahatsız ve üzgün olduğumu anlatamam. Hayatımda beni bu kadar etkileyen sahneler yazan bir senarist ve o sahneleri bu kadar güzel çekebilen bir yönetmen görmemiştim. Saruhan ın ve Yeşim in oyunculuğunu vurgulamaktan zaten dilimde tüy bitti. Kısacası dizide en sevdiğim noktalardan biri olan yönetmenin değiltirmesi beni çok üzdü ve korkuttu.

Handecim ben de senin gibi kavuşma sahnemizin muhteşemliğinden endişe etmeye başladım. O sahneyi Zeynep Günay ın çekimiyle izleyemeyecek olmamıza inanamıyorum:(:icon_sorr

Mail fikrine gelince, bence çok iyi olur. Belki olumlu bir sonuç elde ederiz. Base e mail atalım bence de. Gereken herşeyi yapmaya hazırım ben sizler de onaylarsanız.

gerçi bir süredir aranızdayım (hande ve selda'nın atışmalarından ailemden birilerinin atışması kadar üzlecek kadar.bir daha yapmayın olur mu?zaten kötü bölümlerin üzerine insan kalbine hiç iyi gelmiyor :) )ama yine de hoşbulduk civrik.

tamamen ve tamamen katılıyorum ve eski yönetmenimizi geri istiyorum.bunun için ne kadar mail atmamız gerekirse gereksin.base 'in mail adresi sizde var mı.eğer varsa hemen başlayalım derim ben.belki bir işe yarar.tüm kalbimle bunu diliyorum.

NeSLiHaNNeSLi
20-01-07, 00:58
şahsen Ezo'ya olan bağlılığını hep çok sevmiş olsamda, Aylin'i aylin olarak sevmesinden asla ve asla rahatsızlık duymuyorum.

Bende hiç rahatsız değilim bu durumdan, hatta Aylin'i Aylin olduğu için seçmesini ne kadar istemiştik. Öyle olunca da bize Ezo'ya olan bağlılığını kanıtlamıştı.

Ama şimdi Ezo'u hatırlamıyor, ben bu durumdan rahatsızlık duymaya başlayabilirim, başlarda güzeldi Aylin'i seçmesi ama keşke seçmeseydi diyeceğim geliyor çünkü fazlasıyla sıkıldım bu durumdan.

Esmer tekrar Ezo'sunu hatırlasın, onu tekrar aramaya başlasın.

.Mujka.
20-01-07, 00:59
tamamen ve tamamen katılıyorum ve eski yönetmenimizi geri istiyorum.bunun için ne kadar mail atmamız gerekirse gereksin.base 'in mail adresi sizde var mı.eğer varsa hemen başlayalım derim ben.belki bir işe yarar.tüm kalbimle bunu diliyorum.

Basenin mail adresi bu [email protected]

NeSLiHaNNeSLi
20-01-07, 01:00
CANIM EMİN OL BENDE YAŞIYORUM, dün klip yapayım dedim açtım 1.bölümü mahvoldum onları görünce küçüklük halleriyle :( insan yaklaşık 1 sene boyunca 10'larca defa izlediği bir bölümü izlediğinde aynı şeyleri hisseder mi yav :icon_sorr :img-in_lo

Hisseder canım...

Perşembe günü bende bölümleri tekrardan izlemeye başladım, ilk bölümü izlerken abartmıyorum muslukları öyle bir açtım ki anlatamam. Ezberledim ama yinede o sahnelerde aynı duyguyu yaşıyorum.

Lafı gelmişken tekrarlayalım ; Zeynep Günay'ı geri istiyoruz BBG.

NeSLiHaNNeSLi
20-01-07, 01:03
ben neyden korktum biliyor musun, ali şüphelendi gibi geldi bana, eyvah takip ettiyse sahteyi esmer'le buluştuğunu ona yalan söylediğini anlar ve birden ona kızar, hem aylin'i elimden aldı, hemde ezo'yu diye düşünüyor diye korktum, hatta sahte yılışınca omuzuna yaslanınca hop oturup hop kalktım şimdi ahanda şimdi camdan ali'yi gösterecekler diye

Aynı korkuyu bende yaşadım. Her an Ali bir köşeden görünecek sandım. Sahne geçince derin bir nefes aldığımı hatırlıyorum.

NeSLiHaNNeSLi
20-01-07, 01:11
Önce yönetmen değişikliğinin bir kerelik mi yoksa temelli mi olduğunu öğrenelim.

Bunun içinde telefondan sorumlu bakanımızın bir alo demesi lazım, Elif Hanım'a.:):icon_whis

civrik
20-01-07, 01:11
Nazlı nın intiharı da çok etkilemişti o duağının havalanarak uçması, 19.bölüm son sahne o zarflar 3 ü okurken 3 nün ekranda belirmesi ve okumaları mektubu,21.bölüm Esmer ve Ali nin birbirlerinin vurması tam şarkıda UTANIRIM AĞLIYAMAM derken Esmer in bi damla gözyaşı ya bunlar mükemmeldi .

Ben de bu 3 sahneyi çok beğenmiştim. Zaten izlerken her seferinde, yönetmene hayran olduğumu söylemişmiydim diyerek çevremdekileri gıcık ediyordum.

Hele Esmer in verdiği bebeğin çöpe atılış sahnesi ve sonrasında Aylin in koşup çöpü araması.

Bir de 12. bölümde otel odasındaki ortalığın karardığı, esmer ve ezel in farklı taraflara baktığı anda Ezel in müziğin vuruşuyla birlikte meşhur saç üfleme hareketini yaptığı sahne yönetmene bir kez daha hayran kaldığım sahnelerdir. Defalarca aynı hayranlıkla izleyebilrim o sahneleri.

civrik
20-01-07, 01:16
Aynı korkuyu bende yaşadım. Her an Ali bir köşeden görünecek sandım. Sahne geçince derin bir nefes aldığımı hatırlıyorum.

Ben de ben deee. Ne korktum yaa Ali görecek de gidip Aylin e seninle Ezel i aynı anda idare ediyor diyecek diye.

Bu arada son sahnedeki zarfın gelişinde geçiştirilen zarf sahnesinde bir gelişme olacak diye çok sevinmiştim, sonuç hüsran oldu tabiiki:(:( Aynı şeyi Ceren de yaşamıştı sanırım.

a.ceren
20-01-07, 01:22
Bu arada son sahnedeki zarfın gelişinde geçiştirilen zarf sahnesinde bir gelişme olacak diye çok sevinmiştim, sonuç hüsran oldu tabiiki:(:( Aynı şeyi Ceren de yaşamıştı sanırım.

Ben o zarftan sonra zaten sürekli hüsrana uğruyorum ve bişey itiraf ediyorum dün ben o son sahne de dediğin gibi bi gelişme olucak diye bekledim hatta o zarftan Aylin in Ezo olduğuna dair bişey çıkıcak sandım ama yüzüğü görünce direk şok yaşadım:img-swoon ve tabi yine hüsran bak şimdi bi şarkı aklıma geldi DEMEK YİNE BANA HÜSRAN BANA YİNE ESMER GÜNLER DÜŞTÜ EYVAH.

civrik
20-01-07, 01:29
Ben o zarftan sonra zaten sürekli hüsrana uğruyorum ve bişey itiraf ediyorum dün ben o son sahne de o zarftan Aylin in Ezo olduğuna dair bişey çıkıcak sandım ama yüzüğü görünce direk şok yaşadım:img-swoon ve tabi yine hüsran bak şimdi bi şarkı aklıma geldi DEMEK YİNE BANA HÜSRAN BANA YİNE ESMER GÜNLER DÜŞTÜ EYVAH.

Sorma ben de aynı umudu besleyerek heyecana kapıldım ama yüzük düşüverince beynimden vurulmuşa döndüm. Feryat figan izliyorum zaten diziyi. Duyan da evde cinayet işleniyor sanır.

Yüzük de geri gönderilmezki ama yaa, insan küser, biraz surat yapar falan ama yüzüğü atmak da ne demek:icon_sorr

Bu arada zarfları gönderen kişi hakkında hiçbir gelişme olmamasına çoook sinirleniyorum:icon_evil

Kimse kusura bakmasın ama senaryonun işleyişi bir garip. Ya hiç bir ilerleme olmuoyr olaylarda, tıkanıp kalıyor, ya da çok hızlı şekilde ilerliyor. Bakınız Bulgar olayı. Adamın sadece ismi geçti koca bir 25 bölüm boyunca, sonra bir bölümde 3 telefon konuşması birden yaptı, herkesle yüz göz oldu bir anda.

a.ceren
20-01-07, 01:35
Bu arada zarfları gönderen kişi hakkında hiçbir gelişme olmamasına çoook sinirleniyorum:icon_evil

Kimse kusura bakmasın ama senaryonun işleyişi bir garip. Ya hiç bir ilerleme olmuoyr olaylarda, tıkanıp kalıyor, ya da çok hızlı şekilde ilerliyor. Bakınız Bulgar olayı. Adamın sadece ismi geçti koca bir 25 bölüm boyunca, sonra bir bölümde 3 telefon konuşması birden yaptı, herkesle yüz göz oldu bir anda.

Özlem ben bugün zaten çok fena durumdayım şimdi öyle bi sıralarım ki mantıksızlıkları arkası gelmez vallahi dediğin gibi senaryo iyice tuhaf olmaya başladı ve bizler bile artık bunları diyorsak düşünsün senarist ki bu kadar çok sevdiğim bişeye kötü konuşmaya içim elvermiyor ne yapim ne olursa olsun ben çok seviyorum işte bu diziyi.Ama bizi de ne yerine koyuyor senarist bunu da düşünmüyor değilim:icon_whis biraz mantık lütfen.

civrik
20-01-07, 01:44
Özlem ben bugün zaten çok fena durumdayım şimdi öyle bi sıralarım ki mantıksızlıkları arkası gelmez vallahi dediğin gibi senaryo iyice tuhaf olmaya başladı ve bizler bile artık bunları diyorsak düşünsün senarist ki bu kadar çok sevdiğim bişeye kötü konuşmaya içim elvermiyor ne yapim ne olursa olsun ben çok seviyorum işte bu diziyi.Ama bizi de ne yerine koyuyor senarist bunu da düşünmüyor değilim:icon_whis biraz mantık lütfen.

Hadi biz yine alıştık bu hatalara , çok sevdiğimiz için sineye çekiyoruz ama ele güne karşı savunamaz hale geliyorum artık. Beni en çok sinir eden şey bu, diziye karşı hassaslığımı bilerek üzerime gelen insanlara cevap veremiyorum, tıkanıp kalıyorum çünkü gerçekten söyledikleri şeylere ben de bir mantıklı açıklama bulamıyorum. Lütfen, lütfen... Biraz daha dikkat ve özen. Tamam tekbaşına senaryo yazmak çok zor ama senarist asistanı falan var sanıyorum ben, jenerikte gözüme çarpmıştı. Biri farketmese , başkasının farkedip uyarması lazım. Gidişat kötü, fanatiği olmayan izleyiciler uçar gider ellerinden ki bu haftanın sonuçları da bunu ıspatlıyor.

Bu arada montajdan mıdır, yönetmenden midir bilmem, suni tenefüs sahneleri de kesik kesikti. FARKEDEN???:img-cool2

a.ceren
20-01-07, 01:49
Hadi biz yine alıştık bu hatalara , çok sevdiğimiz için sineye çekiyoruz ama ele güne karşı savunamaz hale geliyorum artık. Beni en çok sinir eden şey bu, diziye karşı hassaslığımı bilerek üzerime gelen insanlara cevap veremiyorum, tıkanıp kalıyorum çünkü gerçekten söyledikleri şeylere ben de bir mantıklı açıklama bulamıyorum. Lütfen, lütfen... Biraz daha dikkat ve özen. Tamam tekbaşına senaryo yazmak çok zor ama senarist asistanı falan var sanıyorum ben, jenerikte gözüme çarpmıştı. Biri farketmese , başkasının farkedip uyarması lazım. Gidişat kötü, fanatiği olmayan izleyiciler uçar gider ellerinden ki bu haftanın sonuçları da bunu ıspatlıyor.

Bu arada montajdan mıdır, yönetmenden midir bilmem, suni tenefüs sahneleri de kesik kesikti. FARKEDEN???:img-cool2

Aynen nasıl savunacağımı ben de bilmiyorum artık hele birbirlerini öğrenmediler ya bunun için bütün sözlerim tükendi benim hele dünkü mezar sahnesi ay hatırlamak bile istemiyorum.Özlem mezar sahnesi başlı başına felaketti zaten ben hiçbişeye ağlıyamıyan orda ağlarım diyordum ama tık yoktu ama son sahne beni bitirdi ya:sad53: Esmer in o hali, çok başarılıydı SARUHAN bi kez daha tebrik ediyorum ve yönetmenimiz gelsin ya mezar sahnesini düşündükçe sinir oluyorum.

Yesim_Esmer
20-01-07, 01:53
Arkadaslar neden Niran daha sifreyi cözemedi?...Tamam Aylinin ve Sinanin Ezel ve Esmer oldugunu buldu ama ücüncüyü bulamadim dedi...ama kücük Ezelin mektubunda Alinin ismi geciyor?...cok tuhaf degil mi bu??Alinin adi gecince Niranda dank etmiyecekmiydi?...

Bu arada bende Zeynep Günayi geri istiyorum...:img-wink:

civrik
20-01-07, 01:53
Şaka bir yana baba diyince aklıma geldi, Esmer camcı babanın ordaki çocuğu kucağına aldı, ona bakışı, gülüşü, benimlemi gelmek istiyorsun deyişi, ben orda bittim çok duygulandım.

Esmer de çocukları bile etkisi altına almayı başarıyor maşallahı var. Her gören çocuk abi beni de götür diyerekten paçasına yapışıyor. Ahhh bi görsem ben de yapışacağım paçasınaa beni de götür diye:D Saruhan ın kendisi de bu konuda başarılı zaten yuvaya yapılam ziyaretteki görüntülerden gördüğümüz kadarıyla.

NeSLiHaNNeSLi
20-01-07, 01:56
Ağlama işini başka bahara bırakalım arkadaşlar.:)

Size güzel bir haberim var, gerçi bu bölüme ne kadar yakışır bilemiyorum ama bu hafta euro star'da sahne kesintisi yapılmamış.

Tabi ki son jenerik kısmını saymıyorum, jenerikte web adresleri de verilince kesiyorlar hemen.

civrik
20-01-07, 02:01
Aynen nasıl savunacağımı ben de bilmiyorum artık hele birbirlerini öğrenmediler ya bunun için bütün sözlerim tükendi benim hele dünkü mezar sahnesi ay hatırlamak bile istemiyorum.Özlem mezar sahnesi başlı başına felaketti zaten ben hiçbişeye ağlıyamıyan orda ağlarım diyordum ama tık yoktu ama son sahne beni bitirdi ya:sad53: Esmer in o hali, çok başarılıydı SARUHAN bi kez daha tebrik ediyorum ve yönetmenimiz gelsin ya mezar sahnesini düşündükçe sinir oluyorum.

Umarım bu şikayetlerimiz ve yakarışlarımız yerini bulur da o unutulmaz sahnelere ve yönetmenimize yeniden kavuşuruz:( Zeynep Günay ın gitmesi benim için yeşim büber in yerine başkasının gelmesi gibi birşey( SAruhan diyip de abartmayayım dedim , gerçi ikisi de aynı derecede vazgeçilmez ama),

BBG uzun süredir buralara uğramıyor sanırım, dikkatlerini çeksin diye üzerine basa basa söylüyorum ve büyük harflerle yazıyorum

ZEYNEP GÜNAY I GERİ İSTİYORUZZZ!!!

Silvara
20-01-07, 02:01

+1 al benden de o kadar.zaten kardeşlerimle sürekli savaş halindeyim.beraber izlerken şurası saçma burası saçma deyip duruyorlar.hayır, laf yetiştirmekten diziyi doğru düzgün izleyemiyorum.en kötüsü de artık tıkanıp kalıyorum "ben seviyorum gerisi sizi ilgilendirmez" deyip kestirip atıyorum.ama biraz daha özen.

arkadaşlar yönetmen için mail atacakmıyız yoksa bir hafta daha bekleyecekmiyiz.bir karar versek iyi olcak.ben atacam ama tek bir mail işe yaramayacaktır.

bu arada mardigras hala uğramadı.sakın bölüme kızıp fikrini değiştirmiş olmasın.bengu sayesinde geri dönmüştü ama bu bölüm havlu atmasına sebep olmuş olabilir (aman ağzımdan yeller alsın)

civrik
20-01-07, 02:02
Arkadaslar neden Niran daha sifreyi cözemedi?...Tamam Aylinin ve Sinanin Ezel ve Esmer oldugunu buldu ama ücüncüyü bulamadim dedi...ama kücük Ezelin mektubunda Alinin ismi geciyor?...cok tuhaf degil mi bu??Alinin adi gecince Niranda dank etmiyecekmiydi?...

Bu arada bende Zeynep Günayi geri istiyorum...:img-wink:

Offff al sana bir mantık hatası daha. Üzülüyorum gerçekten dizimiz adına yaa. Niran a dank etmesi için öncelikle senariste dank etmesi lazım arkadaşım. Bu önemli ayrıntıyı yakaladığın için seni tebrik ediyorum.

NeSLiHaNNeSLi
20-01-07, 02:03
Ali'nin adı mektupta geçtiği için üç arkadaş olduklarını öğrendi zaten. Bir tane mi Ali var, hemen Ali'yi bulması saçma olurdu asıl.

civrik
20-01-07, 02:07
Ağlama işini başka bahara bırakalım arkadaşlar.:)

Size güzel bir haberim var, gerçi bu bölüme ne kadar yakışır bilemiyorum ama bu hafta euro star'da sahne kesintisi yapılmamış.

Tabi ki son jenerik kısmını saymıyorum, jenerikte web adresleri de verilince kesiyorlar hemen.

Ohh sonunda güzel bir haber, çok sağol Neslicim.

Bebeği Aylin değil Ezo beklesin lütfen böyle olsun.

Özelliklede böyle ayrılık rüzgarları esiyorken Aylin hamile kalıpta aldırmayı falan düşünürse asıl siz bendeki cümbüşü o zaman görün.

Ben gerçekten istemiyorum bunu, birbirlerini tanımadan bilmeden beraber oldular zaten daha ilerisi için, bence çok daha güzel ortamlar oluşturulsun ve ayrılık çanlarının çaldığı bir dönemde değil, birbirlerine tamamen bağlı oldukları zaman yani tanıdıkları zaman bize bu güzelliği yaşatsınlar...

İşte böyle birşey olursa, yani Ezel Esmer den olan bebeğini aldırmayı aklından geçirirse bu saçmalığın önde gideni olur. O iğrenç Ender in tecavüz eseri bebeğini bile aldırmaya kıyamadı, sevdiği adamın bir aşk meyvesi olan bebeğini aldırmaya kalkarsa adefersiniz ama ben YUHH derim.

Yesim_Esmer
20-01-07, 02:09
Ali'nin adı mektupta geçtiği için üç arkadaş olduklarını öğrendi zaten. Bir tane mi Ali var, hemen Ali'yi bulması saçma olurdu asıl.

ama Esmer neden Aliyi koruyor diye soruyordu...ve özellikle onunda adi Ali olmasindan Niran en azindan süphelenmesi lazimdi dogrusu...biz Aylin ve Sinanin Ezel ve Esmerin oldugunu bulan Nirandan bahsediyoruz...

a.ceren
20-01-07, 02:10
Zeynep Günay ın gitmesi benim için yeşim büber in yerine başkasının gelmesi gibi birşey( SAruhan diyip de abartmayayım dedim , gerçi ikisi de aynı derecede vazgeçilmez ama),

BBG uzun süredir buralara uğramıyor sanırım, dikkatlerini çeksin diye üzerine basa basa söylüyorum ve büyük harflerle yazıyorum

ZEYNEP GÜNAY I GERİ İSTİYORUZZZ!!!

Yok ya Özlem o kadar da değil be Yeşim siz düşünemiyorum diziyi parantez içinde belirtmişsin ama 2 side vazgeçilmez dediğin gibi aman allah korusun neler diyorum ben ama yönetmen değişkliği bariz belliydi ya biz geri istiyoruz mail içn erken arkadaşlar hem zaten değiştiyse elden bişey gelmez sanmıyorum umarım geçicidir bu yoksa gerçekten çok üzgünüm bu konuda bu arad ayönetmenler bölümünde ZEYNEP GÜNAY başlığı var uğrayıp yorumlarıınzı yazın arkadaşlar.

Silvara
20-01-07, 02:10
İşte böyle birşey olursa, yani Ezel Esmer den olan bebeğini aldırmayı aklından geçirirse bu saçmalığın önde gideni olur. O iğrenç Ender in tecavüz eseri bebeğini bile aldırmaya kıyamadı, sevdiği adamın bir aşk meyvesi olan bebeğini aldırmaya kalkarsa adefersiniz ama ben YUHH derim.

buna herkes yuuuh der zaten.ama kesinlikle ve kesinlikle böyle bir şey olmaz.eğer ezel hamile kalırsa amiiiiiiiiiiiiin) bebeği aldırmayı düşünmez bile.eğer hala ayrıysalar söyleyip söylememeyi düşünür ama aldırmayı ASLA.

civrik
20-01-07, 02:13
Özlem çok güldüm ya Saruhan deyipte abartmıyayım demişsin ya çok hoşuma gitti, elbetteki o kimseyle kıyaslanamaz ve yeri doldurulamaz. Hiç abartmıyorum tüm KY ekibi (bütün herkes) benim için bir Saruhan Hünel etmez. Bu dizimizin oyuncuları iyi değil anlamında tabiki değil. Bütün oyuncularımız çok iyi oynuyorlar, en kötüsünden en iyisine.

Ama Saruhanın tek başına katkı maddesiz başka hiçbirşeye ihtiyacı olmadan, destek almadan olduğu sahneyi devleştirdiğini görüyoruz. Eh buda herkes bir yana Saruhan bir yana demek için yeterli benim için...:)

Sorma canım olayın önemini vurgulayayım dedim ama Saruhan yazmaya elim varmadı..

Katkı maddesiz hıı??:img-hyste ben de buna çok güldüm işte:img-hyste Dediğin gibi çoğu sahneyi tek başına sırtlayıp kaldırıyor. Tabiiki bütün oyuncular harika özellikle Yeşim Büber ve iikisinin muhteşem uyumu tarif edilemez. Mest edici sahneler izlememizi sağlayan en önemli etken. Ama... Saruhan da başlı başına bir ETKEN:)

civrik
20-01-07, 02:18

Ben adını da bilmiyor gibi düşündüm nedense. İsmini biliyorsa sorun yok tabiki ama Esmer ve Aylin in geçmişine bu kadar çabuk ulaştıysa Ali ninkine de bir an önce ulaşsa iyi olur. Sırf Niran oğlu Ali diye geciktirirlerse, bir mantık hatasına daha doğru yol alırız mazallah.

civrik
20-01-07, 02:20
bu arada mardigras hala uğramadı.sakın bölüme kızıp fikrini değiştirmiş olmasın.bengu sayesinde geri dönmüştü ama bu bölüm havlu atmasına sebep olmuş olabilir (aman ağzımdan yeller alsın)

Ağzından yeller seller alsın ne alırsa alsın.

Amiiiinnn. MardiGras yorumlarını bizden esirger, diziden vazgeçerse ne yaparız biz. Eminim bölümü izleyince çok sinirlenecektir, belki bir süre yorum bile yazmak istemeyecektir ama sonra herzamanki gibi KY sevgisi ağır gelip yumuşayacak ve mutluluğu gelecek bölümde arama umuduyla devam edecektir diziyi izlemeye.

a.ceren
20-01-07, 02:22
Bu arada geçen hafta bizleri şok eden bi özet yayınlamıştı gazete acaba yarın da olucak mı gerçi ben o geçen hafta ki özete hiç inanmamış ama sonunda büyük bi şoka uğramıştım yarın da foruma geldiğim de umarım öyle bi şokla karşılaşmam allahım bu ilk ayrılıkarı ve özeti çok merak ediyorum umarım çok deli etmez bizi özet. Ayrılıkları bile herşeyden farklı olsun aşkları gibi, klişe şeyler görmek istemiyorum ben hele Aylin Ali ye dostça yaklaşıp Ali de fırsattan istifade durumdan yararlanıcak zaten, Ali ayrıldıklarını duyunca yüzünün alacağı ifadeyi çok merak ediyorum üzgün görünüp,içten içe sevinen bi ifade olucak kesin.

NeSLiHaNNeSLi
20-01-07, 02:23
Sırf Niran oğlu Ali diye geciktirirlerse, bir mantık hatasına daha doğru yol alırız mazallah.

Ben Ali'nin Niran'ın oğlu olduğu düşüncesini hiç benimseyemedim. Olmasını istemediğimden belki de...

Aslında Ali'nin mafya üyelerinden birinin çocuğu olduğunu da düşünmüyorum. Normal bir vatandaşın çocuğu olsun canım o da...:)

Niran'ın çocuğunun cinsiyetini de bilmiyoruz hem, belki de Yasemin'dir onun çocuğu. İkisi de manyak nasılsa, ikisi de sarışın, ikisi de şeyten.:img-pilot:D

NeSLiHaNNeSLi
20-01-07, 02:25
Bu arada geçen hafta bizleri şok eden bi özet yayınlamıştı gazete acaba yarın da olucak mı gerçi ben o geçen hafta ki özete hiç inanmamış ama sonunda büyük bi şoka uğramıştım yarın da foruma geldiğim de umarım öyle bi şokla karşılaşmam

Bende hiç inanmamıştım, çünkü bir önceki yanlış çıkmıştı. Ama bunun doğru olması bundan sonrakilerin de doğru olacağı anlamına gelmez.

Yarın yine Milliyet'in özeti gelirse hemen inanmamayı tercih edeceğim. İyi ya da kötü olsun.

a.ceren
20-01-07, 02:31
Bende hiç inanmamıştım, çünkü bir önceki yanlış çıkmıştı. Ama bunun doğru olması bundan sonrakilerin de doğru olacağı anlamına gelmez.

Yarın yine Milliyet'in özeti gelirse hemen inanmamayı tercih edeceğim. İyi ya da kötü olsun.

Ben o kadar emindim ki o özetin yalan olduğuna dediğin gibi bi önceki özet çıkmamıştı ama bu kahrolası doğru çıktı inanmama konusunda da bilmiyorum vallahi çünkü geçen hafta çok yanıldım ve zaten ben iyi bi özet beklemiyorum Neslihan genel olarak.

Melal
20-01-07, 02:31
Nesli'cim aynen bende senin gibi düşünüyorum.
Bu çatlak Yasemin'in annesi Niran olsun.
Ne demişler anasına bak kızını al:img-hyste :img-hyste

supersonic
20-01-07, 02:39
aman ne diyosun sen AĞZINDAN YELLER ALSIN, biliyorsun elbette onu istemediğimi :icon_sorr :sad53:

ama Esmer'i zaten herkes tehdit ediyor ama onun umrunda olmuyor, yine olmasın istedim ama bu sadece o ayrılığın kesinleşmesi içindi yoksa esmer karakteri çesenin sözlerini yutacak bir karakter değil.

buna nasıl böyle sessiz kaldığınızı anlamıyorum ben, hep bunu söylüyorsunuz ama esmer böyle yapmazdı.

senaryo işte, AYRILIK BELLİYDİ, GEREKLİYDİ, MECBURDU o sebeple sessiz kaldı. Kabullendi. Yoksa İMKANSIZDI. Boyun eğmemeli, canını ortaya koymalıydı. Çözüm yolları bulmalıydı,

bugüne kadar gördüğümüz ESMER'e o karaktere YAKIŞMADI.

Belki o an için bunu yapmadı çünki S.Çesene boyun borcu var yani senelerce ona bakmış,büyütmüş,oğlum demiş,babalık yapmış bir yerde.Herşeyi o kadar kolay ezip geçemez.Birkere son derece sorumluluk sahibi ve sadık bir adam Esmer.

Bir şey daha varki;Esmer kaybetmeye alışık biri değil,geçen bölümde oynanan oyunda bile kazanan kaybeden yokmu diye soran bir adam o...
Önümüzdeki bölümlerde Esmerin,Aylini tekrar kazanmak için neler yapabileceğini göreceğimizi düşünüyorum.

Aslında ayrılık diziye eski sihrini kazandıracakmış gibi geliyor bana.Eski bölümlerde de müthiş bir aşk vardı ama aradaki engeller kavuşmalarını imkansız kılıyordu ve uzaktan,bakışarak,koklayarak,birbirlerine dokunamamanın verdiği ızdırapla kıvranarak,hem hallerinden hoşnut hemde acı çekerek yaşıyorlardı bu aşkı.
Esmerin evine Aylinin ilk gelişinde kapalı kapı arkasında yaşadıkları buna çok güzel bir örnektir.

İşte tekrardan aşklarını bu şekilde yaşayacaklar şimdi.Birbirlerini illa ki görecekler,kokularını duyacaklar,nefeslerini yüzlerinde hissedecekler,ama birbirlerine dokunamadan,öpemeden,sarılamadan bu duruma dayanmaya çalışacaklar.

Şimdi buna katlanmak daha zor çünki birbirlerinin oldular,ilişkileri ulaşılacak en son boyuttayken ve delice severek ayrıldılar.

Ben eminimki önümüzdeki bölüm bunları senaristimiz bize çok güzel hissettirecektir.Bu konuda çok başarılı olduğunu yatsıyamam.Ancak değişen yönetmen sorunu var ki inşallah onu da en kısa zamanda çözeceklerdir.

BBG eğer bizi izliyorsan bu yönetmen bu diziyi kotaramaz,lütfen çaresine bakın,çok rica ediyoruz.

supersonic
20-01-07, 02:53
Nasıl panik olmam be Selda, mezarlık sahnesinde yapılanları unutamam, o sahnede kahrolmamız lazımdı, benim ölüp ölüp dirilmem lazımdı, Esmer gömüldü ve bende tık olmadı, hatta bir ara neden ağlamıyorum ben dedim. Nesli dediya ağlayamadığıma ağlicaktım diye aynen öyle vallahi.

Aa bak hatırladım şimdi biz Nesliyle ağlicaktık, hadi Nesli başlayalım canım...:(

Handeciğim,bölümü tekrar izleme imkanın varsa,Aylini mezardan çıkardıktan sonraki kısım çok fena ve ben yeniden izlerken orada gözyaşlarım sel oldu:sad53:

Ancak bu bölümdeki başarının yönetmenle hiç alakası yok,tamamen Saruhanın
şahane oyun çıkarmasıyla alakalı.Seninde dediğin gibi mezarlık sahnesini tek başına halletmiş canım benim.

Hele o yardıma gelen adamlar yokmu???Yönetmensen uyaracaksın,öğreteceksin ne yapmaları gerektiğini kardeşim.Resmen kürekle mezarı kazmak yerine şöyle bir toprağa sürttüler küreklerin ucunu.Esmer elleriyle kazdı bütün mezarı.O zaman konu mankeni olarak o iki adamın o sahnedeki vazifesi neydi allah aşkına.O adamlar da bozdu aslında o sahnenin güzelliğini.İşte yönetmen farkı böyle sahnelerde kendini fazlasıyla gösteriyor.

supersonic
20-01-07, 03:03
Bebeği Aylin değil Ezo beklesin lütfen böyle olsun.

Özelliklede böyle ayrılık rüzgarları esiyorken Aylin hamile kalıpta aldırmayı falan düşünürse asıl siz bendeki cümbüşü o zaman görün.

Ben gerçekten istemiyorum bunu, birbirlerini tanımadan bilmeden beraber oldular zaten daha ilerisi için, bence çok daha güzel ortamlar oluşturulsun ve ayrılık çanlarının çaldığı bir dönemde değil, birbirlerine tamamen bağlı oldukları zaman yani tanıdıkları zaman bize bu güzelliği yaşatsınlar...

Aylin hamile kalırsa Esmerden, asla o bebeği aldırmaz. "ŞEYTANIN AVUKATI" Enderin çocuğunu bile aldıramamamışken aşık olduğu adamınkini aldırır mı sence???

Birde artık anne olamayacağını düşündüğü sırada gerçekleşirse bu olay aldırması mümkün değil hatta çok sevineceğini düşünüyorum ben.Tabii biz de...

supersonic
20-01-07, 03:10
ama Esmer neden Aliyi koruyor diye soruyordu...ve özellikle onunda adi Ali olmasindan Niran en azindan süphelenmesi lazimdi dogrusu...biz Aylin ve Sinanin Ezel ve Esmerin oldugunu bulan Nirandan bahsediyoruz...

Aynen katılıyorum.Esmerin Aliye karşı zaafından yola çıkarak hiç olmazsa tahmin edebilirdi ve bu yönde araştırmaya başlayabilirdi.Burada da boşluk olmuş sayın senarist.Bakın bizden teklif,siz isteyin biz dolduralım boşlukları,lütfen yardım alın.:img-cool2

Hiç kimse "İlahların çocuğu "değildir Sn yapımcımız.

civrik
20-01-07, 03:21
Ben Ali'nin Niran'ın oğlu olduğu düşüncesini hiç benimseyemedim. Olmasını istemediğimden belki de...

Aslında Ali'nin mafya üyelerinden birinin çocuğu olduğunu da düşünmüyorum. Normal bir vatandaşın çocuğu olsun canım o da...:)

Niran'ın çocuğunun cinsiyetini de bilmiyoruz hem, belki de Yasemin'dir onun çocuğu. İkisi de manyak nasılsa, ikisi de sarışın, ikisi de şeyten.:img-pilot:D

Ben de hiç benimseyemedim inanki. Varsayımlar üzerine konuşuyorum ama gidişat da o yönde gibi geldi bana ya hadi hayırlısı. Niran' ın çocuğunun ve çocuğunun babası üzerindeki esrar perdesi ne zaman kalkacak bakalım..

civrik
20-01-07, 03:34
Aslında ayrılık diziye eski sihrini kazandıracakmış gibi geliyor bana.Eski bölümlerde de müthiş bir aşk vardı ama aradaki engeller kavuşmalarını imkansız kılıyordu ve uzaktan,bakışarak,koklayarak,birbirlerine dokunamamanın verdiği ızdırapla kıvranarak,hem hallerinden hoşnut hemde acı çekerek yaşıyorlardı bu aşkı.
Esmerin evine Aylinin ilk gelişinde kapalı kapı arkasında yaşadıkları buna çok güzel bir örnektir.

İşte tekrardan aşklarını bu şekilde yaşayacaklar şimdi.Birbirlerini illa ki görecekler,kokularını duyacaklar,nefeslerini yüzlerinde hissedecekler,ama birbirlerine dokunamadan,öpemeden,sarılamadan bu duruma dayanmaya çalışacaklar.

Şimdi buna katlanmak daha zor çünki birbirlerinin oldular,ilişkileri ulaşılacak en son boyuttayken ve delice severek ayrıldılar.

Ben de o sahnelerdeki tadı yeniden alacağımız hissine kapıldım ablacım. Hani şu içerimde yangın yakılır ooofff dedirten cinsten sahneler:)

Her ne kadar kavuşamama temalı sahneler olsa da en çok sevdiğimiz sahnelerdi, hatta güllük güllistanlık hallerinden bile çok sevmiştik. Eee serde mazoşistlik olunca böyle oluyor işte. Aşkın acısı da güzel, tatlısı da.. Umarım bu ayrılık işimize yarar da o doyamadığımız sahnelere kavuşuruz.

supersonic
20-01-07, 03:37
Ben de hiç benimseyemedim inanki. Varsayımlar üzerine konuşuyorum ama gidişat da o yönde gibi geldi bana ya hadi hayırlısı. Niran' ın çocuğunun ve çocuğunun babası üzerindeki esrar perdesi ne zaman kalkacak bakalım..

bugün 17.bölümü yeniden izledim.Orada Esmer ile Şeref konuşurlarken ,Şeref Niranın kocası Binno'nun Bulgarın elçisi olduğunu,birlik toplantılarının eskiden onun önderliğinde yapıldığını,Binno nun Selvihanlı ailesiyle çok yakın ilişki içerisinde olduğunu hatta onlarla birlikte yaşadığını anlatmış Esmere...

Ben hala Alinin değil de Esmerin Niranın oğlu çıkacağına inanıyorum nedense???
Selvihanlılarla bu kadar iç içe iseler Eşrefle işi pişirmiştir o sarı çıyan.

Silvara
20-01-07, 19:20
neler oluyor arkadaşlar sadece bende problem yok herhalde.forum sayfasını açamıyorum sabahtan beriuffffffff burası amma bağımlılık yapmış bende..mardigrasın yorumunu okutum demiştim ama sayfayla sorun yaşadım herhalde o da aynı sorunu yaşamıştır hala bir yorum olmadığına göre.

bu arada tv ekinde felan bir haber göreniniz var mı?

E özge E
20-01-07, 19:24
neler oluyor arkadaşlar sadece bende problem yok herhalde.forum sayfasını açamıyorum sabahtan beriuffffffff burası amma bağımlılık yapmış bende..mardigrasın yorumunu okutum demiştim ama sayfayla sorun yaşadım herhalde o da aynı sorunu yaşamıştır hala bir yorum olmadığına göre.

bu arada tv ekinde felan bir haber göreniniz var mı?

aynen ya çıldıracaktım evde nedir bu anlamadım..
ya ben ne bağlanmışım foruma girenedim diye nasıl üzgündüm anlatamam:icon_sorr

tv ekinde bu hafta hiç haber yok ben baktım..malesef:icon_sorr

hello_kitty
20-01-07, 19:26
Merhabalar,

Yorum yapmaya geçmeden önce birşey söylemek istiyorum: Geçen perşembe Kaybolan Yıllar reklam arasındayken diğer kanallara şöyle bir göz atıyordum, Türkmax'te Gala adlı bir program var, sinema oyuncuları, eleştirmenleri vs. bir araya gelip gösterimdeki filmleri tartışıyorlar. Bu programın perşembe akşamındaki konuğu Selda Alkor'du. Sohbetin nasıl geliştiğini bilmiyorum ancak şu anda 130 küsur dizinin çekildiğinden ve her gün birkaç tanesinin yayından kalktığından falan bahsediliyordu. Sunucu sordu Selda Hanım'a, "130 yapımın içinde muhakkak ki izlenmeye değer diziler de var. Sizin takip ettiğiniz bir dizi var mı?" diye sordu, "Evet" dedi Selda Hanım, "İlk başladığı günden beri Kaybolan Yıllar'ı severek takip ediyorum, hiç kaçırmadım, çok güzel bir dizi, umarım rating kaygısıyla diziyi uzatma telaşına girip konuyu dağıtmazlar, çok güzel bir dizi." Birebir bu kelimeleri kullanmamıştır belki ama hatırladığım kadarıyla böyle birşeyler söyledi. Bekledim sunucu belki diziyle ilgili birkaç birşey dah sorar falan diye ama olmadı, konuyu değiştirmeyi uygun gördüler kendileri, ben de zaten kanalı değiştirdim de, bunu da buradan sizlere iletmek istedim.

Kaybolan Yıllar'ın başlama saati 20.00 olsa çok sevineceğim, çok geç başlayıp geç bitiyor bu nedenle uykumu alamadığım için cuma günlerini işyerinde uyuklayarak geçiriyorum:( Bu perşembe yine son derece yoğun bir günün ardından izlesem mi izlemesem mi diye düşüncelere dalmış uyuklamaya başlamıştım ki dizi başladı, e biraz izleyip yatayım derken bir de baktım, dizi bitmiş ben hala televizyona bakıyorum:) Süper bir bölümdü yine!

Yorumlara geçmeden önce jenerikte dikkatimi çeken iki şeye değinmek istiyorum, gerçi benden önce değinenler olmuştur büyük ihtimalle ama hiçbir düşüncenin etkisinde kalmadan yorum yapmak istediğm için şimdilik okumadım yazılanları. Herneyse, yine konuyu dağıttım, dizinin yönetmeni Zeynep Günay değil de Gülçin Gülbahçe olarak gözüküyordu, bunun geçici bir değişiklik olduğunu umuyorum, zira ben Zeynep Günay'ı çok beğeniyordum. Dikkatimi çeken diğer bir ayrıntı da durmadan değişen sanat yönetmenleri. Tam olarak görev tanımları nedir ne iş yaparlar bilmiyorum ama Sedat Pala, Canan Özkan, Nevnihal bilmem ne diye giden listeye bu hafta bambaşka bir kişi eklenmişti. Sürekli değişen isimler rahatsız edici geliyor bana, hoş bana ne oluyorsa....

Güzel bir bölümdü, genel anlamda beğendim. Kazılan mezarlar ne hikmetse hiç derin değildi, Esmer'in elleriyle toprağı kazıyarak Aylin'i kurtarmaya çalıştığı sahnede de toprağın bir Aylinli bir de Aylinsiz olarak gömüldüğü fazlasıyla belliydi. Ancak yiğidi öldür hakkını yeme demişler, o sahnelerde Saruhan Hünel'in performansı süperdi, gerçekten çok inandırıcıydı!

Saruhan Hünel hayranlarının çok fazla olmasından olsa gerek, gitgide daha fazla ilahlaştırılıyor Esmer karakteri ve ben bundan rahatsızım, hiç hoşuma gitmiyor. Bu gidişle Dünyayı Kurtaran Adam ile Superman'e rakip olup çıkacak! Özellikle Aylin'in Esmer'i terketmesi bana Smallville'de Clark Kent ile Lana Lang'ın sonsuz ayrılıp barışmalarını hatırlattı, orada da bir süper kahraman olan Clark, Lana'ya zarar vermemek için ayrılırdı eskiden sonra Lana zarar görmemek için ayrıldı falan filan işte. Sonuç olarak Esmer'in biran önce "normalleşmesini" diliyorum!

İçimden bir ses Niran'ı koruma görevinin Ali'den alınmasında bizim bu forumda yaptığımız yorumların etkisi olduğu söylüyor ve hatta Şeref'in Ali'yle yaptığı o konuşmada senarist bize göz kırptı gibi geldi!

Velhasıl Niran'ı koruma görevi Murat'a verildi, diğer işlerde olduğu gibi bunu da yüzüne gözüne bulaştırmasın diye dua edelim! Bir de bereli hali daha iyiydi, yine giysin beresini!

Nedense ben bu kanlı gelinlik olayının arkasından Niran'ın değil başka birinin çıkacağını düşünmeye başladım, senarist bizi yine yanlış hedefe yönlendiriyor gibi geldi. Özellikle o canlı canlı gömülme işinin arkasından Şeref'in çıkacağını düşünmeye başladım, belki de paranoyaklaşıyorumdur ama o olayda amaç kesinlikle Esmer'i öldürmek değildi, zira onun mezarı Aylin'inkinden çook daha sığdı. Burada amaç olsa olsa ikisini ayırmak olabilir ve bunu en çok isteyecek kişi de Şeref! Aynı şekilde kanlı gelinliğin arkasından da o çıkacak bence. Esmer'i Niran'a karşı kışkırtıp "görev"ine "odaklanması" için çabalıyor bence Şeref!!! Topuğundan vurulan Niran'ın hali hiçbirşeyden haberi yokmuş gibiydi ve bence gerçekten hiçbirşeyden haberi yok, o sırları çözüp koz olarak kullanmak derdinde! Öte yandan Esmer gözünü fena korkuttu Selvihanlı'nın torunlarının öldürülmesiyle ilgili görüntülerle tehdit ederek!

Niran ne güzel söyledi ben ölürsem sen de ölürsün, seni de yaşatmazlar diye! Yok yok, bu kötülüklerin arkasındaki kişi kesinlikle Niran değil, o zekaya uygun değil bunlar, kesin Şeref'in o değilse bile başka birinin parmağı var bu işin içinde...

Önümüzdeki bölümün fragmanı ve özeti gelse de biraz bilebilsek neler olacağını...

İyi haftasonları!

Silvara
20-01-07, 19:35
Nedense ben bu kanlı gelinlik olayının arkasından Niran'ın değil başka birinin çıkacağını düşünmeye başladım, senarist bizi yine yanlış hedefe yönlendiriyor gibi geldi. Özellikle o canlı canlı gömülme işinin arkasından Şeref'in çıkacağını düşünmeye başladım, belki de paranoyaklaşıyorumdur ama o olayda amaç kesinlikle Esmer'i öldürmek değildi, zira onun mezarı Aylin'inkinden çook daha sığdı. Burada amaç olsa olsa ikisini ayırmak olabilir ve bunu en çok isteyecek kişi de Şeref! Aynı şekilde kanlı gelinliğin arkasından da o çıkacak bence. Esmer'i Niran'a karşı kışkırtıp "görev"ine "odaklanması" için çabalıyor bence Şeref!!! Topuğundan vurulan Niran'ın hali hiçbirşeyden haberi yokmuş gibiydi ve bence gerçekten hiçbirşeyden haberi yok, o sırları çözüp koz olarak kullanmak derdinde! Öte yandan Esmer gözünü fena korkuttu Selvihanlı'nın torunlarının öldürülmesiyle ilgili görüntülerle tehdit ederek!

bu benim de bölümü izlediğimden beri aklımdan geçiyor.onları ayırmanın yanı sıra esmer'i niran'a düşman etmek için de yapılmış gibi geldi.bir de şeref'in esmer'i ali'ye sorması sanki şüphelerin üstünden atılmasını sağlamaya çalışıyormuş gibi bir his verdi.ki bu şeref'in daha önce yapmadığı bir şey de değil.ali'yle esmer'i birbirine düşürdü.onu kurtararak daha güvenilir hale gelsin diye rosa'ya saldırdı ve bunu yaparken esmer'i de tehlikeye attı.bunun altından şeref çıkarsa şaşırmayacam ben.

E özge E
20-01-07, 20:36
ya ben anlamadm ne oluyo bu foruma yine gitti ,of niye acaba ,,,
sayfa yenilerken bile şifre soruluyo artık....:icon_sorr

Silvara
20-01-07, 20:48
evet sayfada bir sorun var.umarım en kısa zamanda düzelir.bu arada base zeynep günay için mail attım.aslında bir hafta beklemek ve kalıcı olup olmadığını görmek daha akıllıcaydı ama napayım dayanamadım.:img-blush:img-blush:img-blush yönetmenimizi geri istiyorum :icon_sorr

supersonic
20-01-07, 21:06
Arkadaşlar hiç sormayın çok üzgünüm .Eger doğruysa Zeynep Günay pana filmin yeni dizisi ''hayat kavgam''ı çekecekmiş.Zeynep Günay başlığına bir arkadaş yazmış.Umarım gerçek değildir.Şuan kahroldum.

Yapma yaa!!!!

Bence doğrudur Bengü,durup dururken ayrılmamıştır dizimizden.Demekki anlaşamadıkları şeyler oldu ama nasıl kaçırırlar ellerinden böyle bir yönetmeni hiç anlamıyorum.Yazıklar olsun.:sad53:

a.ceren
20-01-07, 21:07
Arkadaşlar hiç sormayın çok üzgünüm .Eger doğruysa Zeynep Günay pana filmin yeni dizisi ''hayat kavgam''ı çekecekmiş.Zeynep Günay başlığına bir arkadaş yazmış.Umarım gerçek değildir.Şuan kahroldum.

Aynen Bengu yıkıldım resmen eğer bu doğruysa KY yi artık nasıl izliyceğiz yokluğu o kadar belliydi ki bu hafta biz burda umarım geçicidir diye avunuyorduk ama şuna bak ya hala inanmak istemiyorum çok kötü oldum ya KY gibi çok özel bi yönetmendi benim için ama bizleri yarı yolda bıraktı anlaşılan:sad53:

grimace_88
20-01-07, 21:10
Yapma yaa!!!!

Bence doğrudur Bengü,durup dururken ayrılmamıştır dizimizden.Demekki anlaşamadıkları şeyler oldu ama nasıl kaçırırlar ellerinden böyle bir yönetmeni hiç anlamıyorum.Yazıklar olsun.:sad53:

ablacım birşey soracağım hatırlıyormusun saruhan hünel doğumgününde görüntü yönetmeni değişecek fln gibilerinden birşey demiştii görüntü yönetmenii farklı normal yönetmen farklı değil mii

E özge E
20-01-07, 21:12

olamaz inanmıyorum ya,zeynep hanım çok ayıp etmiş başladığı işi bitirmesi gerekirdi...:icon_sorr

a.ceren
20-01-07, 21:16
Bence çok başarılı bi yönetmendi harika çekimler yapıyordu ya tamam ayrılmış olsa bile ben bu yeni yönetmeni hiç beğenemedim malesef çekimler kopuk kopuk tu eski KY nere bu haftaki KY nere bu bi tesadüf olamaz herhalde hem de daha ilk dizi deneyimi bundan önce ki dizisi yayından kalkan sırça köşkmüş Zeynep Günay da daha yolun başında bi yönetmen ama çok başarılıydı keşke daha iyi bi yönetmen bulsalarmış ama ben herşeye rağmen Zeynep Günay ı istiyorum ona çok alışmıştık allah kahretsin ya nerden çıktı bu değişiklik.

hello_kitty
20-01-07, 21:18

Eğer bu doğruysa ki korkarım doğru olabilir, Pana film yani Kurtlar Vadisi ekibi, rakipleri Kaybolan Yıllar'ı silmek için, muhtemelen astronomik bir para karşılığında, Zeynep Günay'ı "transfer" etmiş olabilir. Çok üzülürüm, herşey para mıdır yaa...

grimace_88
20-01-07, 21:21
arkadaşlar çok üzgünüm ama haber doğruu habertürk kanalında full ekran diye bir program yayınlanıyor belki bileniniz vardır kurtlar vadisi ve pana filmin çıkaracağı yeni dizilerde-ki bunlardan biri hayat kavgam adlı dizi-senaristlik yapan bahadır özdener konuktu bu programa ve kendi söyledi hayat kavgam adlı dizinin yönetmeni zeynep günay olacak diye. hepimize geçmiş olsun ne diyeyim:icon_sorr

supersonic
20-01-07, 21:21
ablacım birşey soracağım hatırlıyormusun saruhan hünel doğumgününde görüntü yönetmeni değişecek fln gibilerinden birşey demiştii görüntü yönetmenii farklı normal yönetmen farklı değil mii

Farklı canım.Görüntü yönetmeninin ne iş yaptığını çok iyi bilmiyorum ama farklı şeyler olduğunu biliyorum.

supersonic
20-01-07, 21:25
Bence ne olursa olsun Zeynep Hanımı ellerinde tutmaları lazımdı. O bu dizinin bel kemiğiydi.Şimdi ne olacak Bel kemiğine protez takılsa eskisi gibi olur mu?
Çok büyük bir kan kaybı.Bence de yazıklar olsun
Bu dizi artık bence kendini toparlayamıyacak.Zaten Sergin Hanımın açıklarından bıkmıştım.Yönetmen toparlıyordu açıkları.Şimdi ne olacak?:sad53:

:img-hyste :img-hyste :img-hyste

Bengücüm,yine patlatmışsın bombayı,protez ha...Öldüm gülmekten.

Valla belkemiğine benim bildiğim protez takılamıyor çünki bütün vücudu ayakta tutan kemik sistemi olması nedeniyle...belkemiği olmadığı zaman FELÇ oluyor Bengücüğüm.Bilmem anlatabildimmi?

Allah sonumuzu hayırlı etsin....

a.ceren
20-01-07, 21:27
Ya inamıyorum pana filme bakın KY yi nasıl yakından takip ettikleri belli ve hemen yönetmeni kapmışlar Zeynep Günay nasıl bırakır ya o kadar başarılıydı ki gerçekten hayran kalmamak ve onu farketmemek imkansız dı pana film de KV daha başlamadan diğer dizisiyle bile KY yi yaraladı en büyük yarayı da bizler aldık öyle böyle değil ben feci üzüldüm buna:sad53:

hello_kitty
20-01-07, 21:31
Ya inamıyorum pana filme bakın KY yi nasıl yakından takip ettikleri belli ve hemen yönetmeni kapmışlar Zeynep Günay nasıl bırakır ya o kadar başarılıydı ki gerçekten hayran kalmamak ve onu farketmemek imkansız dı pana film de KV daha başlamadan diğer dizisiyle bile KY yi yaraladı en büyük yarayı da bizler aldık öyle böyle değil ben feci üzüldüm buna:sad53:

Ben de çok üzüldüm gerçek olmasına. Paranın satın alamayacağı şeyler yok mudur acaba bu "alem"de? Zeynep Günay'ın daha vefakar davranarak Kaybolan Yıllar'ı bırakmamasını dilerdim. Hala şoktayım...

Silvara
20-01-07, 22:15
yaaa olamaz ya.ben zeynep günay'ın geri gelmesini o kadar istiyordum ki.bunu nasıl yaparlar.:( hadi gitti diyelim doğru düzgün bir yönetmen koysalardı bariarkadaşlar lütfen bir şeyler yapalım.mail atalım.zeynep günay geri gelmese bile (ki ne yazık ki geleceğine dair bütün umutlarım yıkıldı) daha iyi bir yönetmen için mail atalım.diziden ayrılmış olması büyük bir kayıp ama bu kaybın farkına varmalarını ve yerini doldurmak için daha özenli olmalarını sağlayabiliriz belki.böylece en azından daha iyi bir yönetmen getirebilirler.

Fener Bahçe
20-01-07, 22:20
arkadaşlar görüntü yönetmeni değişmiş adı vedat soyadını hatırlayamadım

normal yönetmen değil

Silvara
20-01-07, 22:23
arkadaşlar görüntü yönetmeni değişmiş adı vedat soyadını hatırlayamadım

normal yönetmen değil

şimdi tekrar baktım.görüntü yönetmeni vedat demir.ama yönetmen de değişmiş.Gülçin Gülbahçe olmuş. yani kesin.:(:(:(

supersonic
20-01-07, 22:26
Sevgili arkadaşlar,

bende en az sizler kadar yönetmenimizin ayrılmasından çok üzüntü duyuyorum.
Ancak yeni gelen yönetmen arkadaşa da bir şans vermek gerek.
Henüz başlayalı bir bölüm oldu.Tamam bölümde aksaklıklar var ama belki henüz alışma dönemi geçiriyor olabilir.

Bu güne kadar hiç çalışmadığı oyuncularla ve set ekibiyle kaynaşmasını beklemek doğru olmazmı??? İlk etapta Yabancılık çekiyor olması çok doğal ,yine de bana göre felaket,çok kötü denebilecek bir iş çıkarmadığını düşünüyorum.

Kendimizi onun yerine koyalım ve bizim de iş değişikliği yaptığımızda,ne kadar tecrübeli olursak olalım yeni yere adapte olmamızın biraz zaman aldığını unutmayalım.

En azından 2-3 hafta beklemeyi öneriyorum.Eğer bir fark olmuyorsa o zaman bir hal çaresi düşünür ve gereğini yapmaya çalışırız.Lütfen biraz toleranslı olalım lütfen...

supersonic
20-01-07, 22:37
Ablacım çok güzel anlatmışsın ama bende bu durumda KY ekibinin 1.bölümünü hatırlatmak istiyorum.

Benki mezarlık sahnesinde hiç etkilenmedim. (Esmer dışında, oda yine söylüyorum Saruhana dua etsinler)

Yönetmen konusunda bizlerin elinden gelen bişey olucağını hiç sanmıyorum hatta eminim. Zeyney Günay gitti ve geri dönüşü bence üzülerek söylüyorumki olmicak.

Giden gitti kalan sağlar bizim olsun deyip, herşeyin iyi olmasını dilemekten başka yapıcak bişeyimiz yok...

Handeciğim belki Zeynep hanım aniden ayrılmış ve yerine gelen arkadaş alelacele getirilmiştir dizinin başına. Şu anda işin aslı nedir hiçbirimiz bilmiyoruz.
Onun için sakin olup biraz bekleyelim bakalım...:img-cool2 :img-cool2 :img-cool2

civrik
20-01-07, 22:39
Saruhan Hünel hayranlarının çok fazla olmasından olsa gerek, gitgide daha fazla ilahlaştırılıyor Esmer karakteri ve ben bundan rahatsızım, hiç hoşuma gitmiyor. Bu gidişle Dünyayı Kurtaran Adam ile Superman'e rakip olup çıkacak! Özellikle Aylin'in Esmer'i terketmesi bana Smallville'de Clark Kent ile Lana Lang'ın sonsuz ayrılıp barışmalarını hatırlattı, orada da bir süper kahraman olan Clark, Lana'ya zarar vermemek için ayrılırdı eskiden sonra Lana zarar görmemek için ayrıldı falan filan işte. Sonuç olarak Esmer'in biran önce "normalleşmesini" diliyorum!

Ne yaptın sen arkadaşım.

Lana ve Clark aşkıyla Esmer- Ezo aşkının uzaktan yakından alakası yok, o diziyi onların bir türlü bir araya gelememesi ,gelse bile zırt pırt ayrılmaları yüzünden bırakmış bir insan olarak bunu çok net söyleyebilirim. Esmer ve Ezel Esmer'in onu otelde bırakıp gittiği günden beri ilk defa küsüyorlar. Zaten Esmer' in Clark gibi Ezel i korumak için ondan uzak durmalıyım gibi bir tavri da yok . Aksine o yanında yokken Ezel in tehlikede olduğuna inanıyor.