PDA

Tüm Versiyonu Göster : Kaybolan Yıllar (Arşiv 4)

Sayfalar : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11

Fener Bahçe
26-01-07, 00:41
siananda ki bakışı farkettininizmi son sahnedeki

ne olursa olsun seni almadan gitmeyecem der gibi

-Saruhan Hünel-
Eminim Esmer'e çarparlar, Esmer hastaneye kaldırılır, ölümle burun buruna gelir, kurtulur ve bizim aşıklar yine birleşir... Ayrılığı daha fazla sürdürmezler çünkü önümüze KV gelecek...

lavinya_59
off yeter her hafta stres üzüntü offf yaaa valla yaaa carpıntı basladı her persembe carpıntı içindeyim valla yeter yaaa kavuşamadılar bi türlü bide aşk dizisi yaa hanı bunun aşkı kavusamıyolarrrr:icon_sorr

NeSLiHaNNeSLi
26-01-07, 00:42
Daha fragmanda gördüğüm zaman söylemiştim üzerine destanlar yazılacak bir bakış var diye.

Allahım o son bakış!!!

Sen ne güzeller yaratıyorsun yarabbim!!!

Son bakışın aklıma takıldı Esmer.:img-in_lo

grimace_88
26-01-07, 00:42
süper bir bölümdü hele o replikler hem ali hem esmer hem de ezel döktürdü bu akşamm

supersonic
26-01-07, 00:43
Camcı Baba'dan bu sözleri duyacağım hiç aklıma gelmezdi, bu zamana kadar aşkının peşinden git, onu bulunca bırakma diyen adam şimdi 180 derece farklı şeyler söylüyor..Tamam dediklerinde haklıydı ama benim yine de bunları duyacağım aklıma gelmezdi...

Ama yine de söyledikleri güzeldi...

Bu camcı kesin teşkilattan...

Bu kadar mı değişir insan bir anda gerçekten.Nedir bu yaa???
Esmer bile şaşırdı söylediklerine.Garip garip baktı zavallım.:icon_sorr

Fener Bahçe
tam handelik bakış

-Saruhan Hünel-
off yeter her hafta stres üzüntü offf yaaa valla yaaa carpıntı basladı her persembe carpıntı içindeyim valla yeter yaaa kavuşamadılar bi türlü bide aşk dizisi yaa hanı bunun aşkı kavusamıyolarrrr:icon_sorr
Ben de aynen senin gibi düşünüyorum lavinya_59 bu aşk dizisinde her hafta ölüm ve ayrılık da olmaz ki... Dizinin teması her hafta birinin ölümle pençeleşip kurtulması üzerine kurulmuş sanki...

NeSLiHaNNeSLi
26-01-07, 00:44
Bu ne korkusuzluktur aslanım benim be nasılda arabanın üstüne yürüdü öyle, aşkı için sevdiği kadın için kendini nasılda arabanın karşısına dikiverdi.

Arabanın çarpıcağını sanmıyorum ama Aylin çıldırıcak öfkeden, sen ne yapıyorsun diye, ama o bakış bu bakışı ben bir hafta boyunca ısıtır ısıtır sunarım size, hakikaten bu kadar delice vurulduğum bir bakışı olmamıştı.

Bu hepsini sildi süpürdü, en ön sıraya yerleşti...

Hemen yanındayım canım. Bensiz destan yazma sakın, bu adam bir gün kalpten götürecek!

supersonic
26-01-07, 00:44
Ağlamaktan yüzüm gözüm şişti arkadaşlar,biraz kendime gelmem lazım yorum yapmak için.

Ayline ve Aliye helal olsun diyorum.

sparkle
26-01-07, 00:45
bence ileriki bölümlerde aylin kararından vazgeçmeyecek esmer tabiiki araba çarpsada kurtulacak ve de öyle hissediyorumki hiç beklemediğimiz bir anda ayrılılklarının ortasında öğrencekler birbirlerini. artık herşey pamuk ipliğine bağlı her an öğrenebilirler. 7 kat yabancı olan niran bile öğrendi gerçekleri onlar dipdibe öğrenemediler pesss.

Fener Bahçe
aylin kızacak

ya sana bişey olsaydı diye

esmerde ben seni kaybedersem ozamna ölürüm aylin

-Saruhan Hünel-
Bu hafta Esmer-Ali sahneleri muhteşemdi... Özellikle Esmer'in Ali'ye olan sözleri ve Ali'nin tepkisi süperdi... Gerçek dostluk...

meltem-cmbl
26-01-07, 00:46
ya evet o son bakış harikaydıı süper ötesiydii

ya acaba çartımı çok meraj ediyorum fren sesini duydum ama çarpmadı galiba

ezell o korkuyla esmere çarpanılaersa yanına koşup sarılabilir sen ne yapıyosun faln diye süperolur o zamnn

civrik
26-01-07, 00:46
sen hiç aşık oldunmu ??

hiç iliklerine kadar aşkı hissettin mi,

onu düşündüğünde ölüm bile güzel geldi mi

aldığın nefese taptın mı

Çok sağol canım yaaa, bu sözler de benim iliklerime işledi işte. hiç bu kadar içim sızlamamıştı, çok kalbim acıdı bu bölüm...:icon_sorr

NeSLiHaNNeSLi
26-01-07, 00:47
Ali yüzümü kara çıkartmayacak dedim ve öyle de oldu! Helal sana Ali! Onlar nasıl repliklerdi öyle! Yazanada, oynayana da bravo! Gözyaşlarım dinmek bilmedi.

Peki ya Aylin'in söyledikleri? İliklerime kadar ürperdiğimi hissettim. Annesine çok güzel şeyler söyledi. Bu sözler çok konuşulur, ellerinize sağlık Sergin Hanım, süper süper süper...

meltem-cmbl
26-01-07, 00:47
Bu hafta Esmer-Ali sahneleri muhteşemdi... Özellikle Esmer'in Ali'ye olan sözleri ve Ali'nin tepkisi süperdi... Gerçek dostluk...

evet o sahneye bitiimm ali nasıldaa tepkisini gösterdii ben hiçummmuyodum böle diceğini hatta esmer gibi bende dşündümm şimdi içindenn seviniyodurr diye helall olsun vallaa

Fener Bahçe
26-01-07, 00:48
niran öğrendi

bi bizmkiler öğrenmedi ya

ip uçları nertdeyse gözlerine girecek ya

birlşeceker bencede

gerçekten çok güzeldi

farkındamısınız yan karakter yoktu

ali esmer ezo vardı daha çok

herhaldes sesimiz duydular

çok güzel bölümdü ali ezo esmer sahnleri ve replikler

tebrik rdiyorum

civrik
26-01-07, 00:48
aybendd arkadaşımız o tiyoları ya da özeti nereden aldıysa şimdiye kadar hepsi doğru çıktı...Acaba nereden aldı?

Bölün yorumlarımı yarın yapabileceğim ancak, yokluğumun pek farkedileceğini de sanmıyorum, herkese iyi akşamlar bye

Farketmezmiyiz Nazlıcım senin yokluğunu hiç. Evet arkadaşın verdiği tüyolar doğru çıktı, devamı da diğer bölüme herhalde. Ben beğendim bu bölümü, gereksiz sahneler minimum a indirilmiş:)

banka
26-01-07, 00:49
Her yönden mükemmel bir bölümdü bu kadar duygusallı ve hüzün bir okadar da
aşkın ön planda olması .Üçüde harikaydı.Her duygunun varlığını hissettiğim harika bir bölüm izledim.Dakikalar nasıl geçti anlamadım.Şimdi bir hafta bekle bakalım Aylin kalacak mı diye.Ayrıca arkadaşlar bizleri duymuşlar ve by hafta hep üçü ön plandaydı.Herkes Şeref,Camcı Baba hepsi sanki ayrılmalarını destekliyor.

Fener Bahçe
26-01-07, 00:50
bide öğrensiler artık ya

bu nasıl aşk ya

gerçekre varmıdır böylesi

-Saruhan Hünel-
26-01-07, 00:51
Aylin'in o aşk dolu yalnızlık sahneleri, Ali'nin Esmer'e biz kardeşiz dostuz eğer böyle düşünüyorsan kader birliği yapmayalım sözleri... Repliklerine doyum olmayacak , en güzel repliklerden tasarlanmış bölümdü... Yeni yönetmenimiz de bize Zeynep Günay'ı aratmayacak gibi... :)

Fener Bahçe
26-01-07, 00:51
böyle bir şaka ayrığık bu kadar fazla

fazlası zarar

bizede onlarada birlşesinler artık

sparkle
26-01-07, 00:52
geçen hafta ayline baya bi yüklenme oldu. dedim ben yapmaz diye garibim ne kadarda üzülüyor.. annesne dediği o sözler de süperdi o da aşkı için her şeyi yapar..amaaaaaaaaaa,

niran cadolozuna herşeyi anlatması çok sinirlerimi bozdu. ona kadar o dediklerini git esmere anlat dimi... peki nirana ne demeli; aylinle konuşurlarken gözlerinin dolmasını gördünüzmü niranın koptum orada:img-hyste çok da duygusal...:)

Fener Bahçe
zeynep günydan daha iyi gibi geldi

yaren.yaren
hatırlıyorum da geçen hafta aylin hakkında neler söylemiştik...tabi bunun için başta ben olmak üzere....nasıl terkeder oysa ölüme bile giderim demişti dedik....malesef aylin hakkında böyle düşündüğüm için kendime çok kzıyorum şimdi....halbuki bu bölümde herşeyi aylin çok güzel gösterd...yalnız aylinin çocuğu muayene ettikten sonra sinan peşinden koştupta o ikisinin birbirine ne kadar çaresiz baktıklarını görünce içim yandı ve çok ağladımmmm...benim bu bölümde en koptuğum sahneydiii ve muhteşemdi

NeSLiHaNNeSLi
26-01-07, 00:53
sen hiç aşık oldunmu ??

aldığın nefese taptın mı

REPLİKLER MUHTEŞEMDİ BU BÖLÜM. BİTTİM BEN.

AYLİN SENİ ÇOK SEVİYORUM, EVET ESMER'CİLER NE DİYORSUNUZ BAKİM BU AYLİN DURUMLARINA :img-wink: :) :) NASIL MIŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞ

Ben zaten daha özeti okuduğumda ters köşe olduğumuzu ve Aylin'in kahrolacağını anlamıştım. Ama geçen hafta bize böyle yansıtılmadığı için yanıldım.

Selda şimdi 1-1 mi olduk canım. Sende Esmer'in Çesen'e karşı gelmesini beklerdim demiştin geçen hafta, oda oldu.:)

civrik
Son bakışın aklıma takıldı Esmer.:img-in_lo

Bu hepsini sildi süpürdü, en ön sıraya yerleşti...

İzninizle ben bu sözlerin altına imzamı atmak istiyorum. Yine bir solukta bitiverdi ya bölüm. Aylin in sözleri içime oturdu.

Hele Esmer in yapamam diye haykırışı ve ordan AYlin e geçilmesi.

Yönetmen yüzümüzü kızarttı. Tebrikler:happy0064

Yalnız asıl yüzümüzü kızartan isim ALİİİİİİİCİKKKKKK. Canım benim, ne güzel şeyler söyledi öyle. Ben istesem de göremiyorum , dokunamıyorum dedi ve en önemlisi Esmer le oturup AĞLADIII:icon_sorr

Ahh Alicik ahhh. Affet bizii:sad53:

Camcı baba sana da teessüf ederim, senin ağzın neler diyor camcı babaaaa:img-hyste

yaren.yaren
zeynep günydan daha iyi gibi geldi

onun yerini kimse alamaz canımm...zeynep günay bize haftlardır dizi izletmedi biz kaybolan yılları bi sinema gibi izledik...ve ben onu çok arıyorum

-Saruhan Hünel-
26-01-07, 00:55
Bu hafta hep Esmer-Ali-Ezel'i izledik... Sadece bölümün başında birlik vardı ve ortalarında Timur-Nedret-Yasemin sahneleri... BBG bu hafta da takip etmiş... :)

Fener Bahçe
aylin tedavi içn geldiği rede kapıyı esmer açınca tuhaf oldular ve orda birbirine bakamadan yapamadılar ya dışardaki çaresiz aşkla yanan ama birşey yapmayan 2 aşık gördük

birleirler artık bu ayrık yeterya

a.ceren
Bunlar nasıl repliklerdi böyle bayıldım ya bu kadar güzel anlatılırdı aşk fırsatım olursa bölümü bi daha izlerken eklemeyi düşünüyorum replikleri çok beğendim dizinin ilk bölümünü, ilk reklamdan sonra sıkıldım yani tamam bunlar gerçek hayata ta da var ama bu VAT ı sevemiycem bi türlü ya böyle bi aşk yok hele Aylin nasıl dile geldin öyle bu kıza ayrılık gerekmiş son sahneye ne demeli o nasıl bi bakış nasıl geçicek bir hafta kısaca bu bölümü beğendim gereksiz sahneler hariç harikasınız siz BÖYLE Bİ ÇİFT YOK olmuycak da bi daha.

Fener Bahçe
26-01-07, 00:57
esmerin alnında öpmesi söylediği söler ve aylininde ve gözünden düşen damlalar

nazr boncuğu kırılınca şimdi beni kim koruyacak demsi

parçlarını toplamsı

biz biliyoruz kimin kpruyacağınnı bu da ip ucu

sizce kim:img-yes:

NeSLiHaNNeSLi
26-01-07, 00:58
hayır canım 1-0 ız :) :)

sizin böyle bir iddianız yoktu, benim Aylin'le ilgili vardı,

dolayısıyla da 1-0
:img-hyste :img-hyste

Yok canım iddiadan bahsetmiyorum.:)Biz Aylin'i suçladık sen Esmer'i suçladın ya. Karşılıklı ters köşe olduk ondan yani.:D

Silvara
26-01-07, 00:58
ali hakkında söylediklerimi geri alıyorum ve bu bölümdeki tepkisi ve davranışları nedeniyle önünde saygıyla eğiliyorum.

bu arada arkadaşlar ali nin o patlamasından sonraki esmer replikleri de çok iyiydi.hatırlayan varmı

NeSLiHaNNeSLi
26-01-07, 00:59
Ne bu ya VAT çok komik Esmermin ağzına yakışmıyor bir kere, hey gidi Haçlı Kuralları sen ne mükemmeldin ya, ben seni geri istiyorum...

Ali VAT diye duvara yazdığı sırada koptum yine.:img-hysteGözlerimden yaşlar geldi yahu.:D

-Saruhan Hünel-
26-01-07, 01:00
Ali VAT diye duvara yazdığı sırad akoptum yine.:img-hysteGözlerimden yaşlar geldi yahu.:D
Bende ya ... Yamuk yumuk birşeyler yaptı... :):)

Bu arada dizimizin fırsat bilindiği bir geceydi, 2.yiz hem de fark biraz açık...

Fener Bahçe
26-01-07, 01:01
bu bakış herşey değdi valla

supersonic
sen hiç aşık oldunmu ??

aldığın nefese taptın mı

REPLİKLER MUHTEŞEMDİ BU BÖLÜM. BİTTİM BEN.

AYLİN SENİ ÇOK SEVİYORUM, EVET ESMER'CİLER NE DİYORSUNUZ BAKİM BU AYLİN DURUMLARINA :img-wink: :) :) NASIL MIŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞ

Seldacığım önce bir iki düzeltme yapayım.

Sen hiç böyle aşık oldunmu olacak. Birde Aldığın değil Aldığı nefese taptınmı olacak canım.

Aylin bugün ne zamandır olmadığı kadar güzel ve bakımlıydı.Ayrılık yaradı herhalde kendisine.

Tamam aşkını çok güzel yansıttı ve acısını da ama Esmerinki kadar,içe işleyici ve dokunaklı gelmedi bana.Esmerin her repliğine,her içinden geçirdiği konuşmalara,her bakışına,duruşuna hüngür hüngür ağladım ben bu akşam.

Aylini esmere olan sevgisinden dolayı takdir ediyorum ama ayrılma kararını ne olursa olsun tasvip etmiyorum

Ben olsam onu asla bırakmazdım.Öleceksek de beraber ölürdük hiç olmazsa.
Şimdi Esmer birliği de bıraktı.Peki hayatı tehlikede değilmi? Aylin Esmeri terkettiği ile kalacak.Bunu idrak edemeyecek kadar saf maalesef.

Birde Esmerle konuşmamasına sinir oldum.Konuşsa bazı şeylerden haberdar olacak ama inatla konuşacak bir şey yok diye tutturdu.

Bu gün Aliyi çok beğendim.Zaten ben Aliden bu hareketleri beklediğimi söylemiştim hatırlarsan ama sen itiraz etmiştin.

Ben Aylin için söylediklerim geri aldım.ya sen?

Fener Bahçe
bskslım nasıl birleşecekler

sparkle
26-01-07, 01:02
nazar boncuğu aylinin koruyucusu esmer verdi ya..
e peki aylincik mavi misketini hiç yanından ayırmıyordu..onu ona esmer vermişti.. sinandan sonra esmeri unuttu.. esmerde aynı şekilde aylinden sonra ezoyu unuttu.
her hafta diyorum ya bi kere de bbg beni duysuunnn.. aylin-sinanda esmer-ezoyu görmek istiyorummm..

NeSLiHaNNeSLi
ali hakkında söylediklerimi geri alıyorum ve bu bölümdeki tepkisi ve davranışları nedeniyle önünde saygıyla eğiliyorum.

bu arada arkadaşlar ali nin o patlamasından sonraki esmer replikleri de çok iyiydi.hatırlayan varmı

Ali yüzümü kara çıkarmadı ya, ben daha ne diyeyim.:img-yes:

Ben bölümü kaydettim ama şu anda bakma imkanım yok. Artık yarın hatırlatırsın o zaman yazarım canım.:)

banka
Gerçekten hepinize katılıyorum.Mükemmel hatta süper bir bölümdü.Aşk ve ayrılık ancak bu kadar güzel anlatılabilirdi.

Fener Bahçe
26-01-07, 01:03
ali esmer ezo sahneleri daha çok olunca daha güzel oluyor

bnece böyle devam etsin

yan karakterler fazla görünmesin

bide birşsinler öğrensinler

çokmu şey istiyoruz ya

yaren.yaren
26-01-07, 01:03
Ali VAT diye duvara yazdığı sırad akoptum yine.:img-hysteGözlerimden yaşlar geldi yahu.:D

evet nesli ya çok komik oldu öldüm gülmekten ...aslında hiç gerek yoktu böyle bişeye ama..

civrik
26-01-07, 01:04
Aylin'in o aşk dolu yalnızlık sahneleri, Ali'nin Esmer'e biz kardeşiz dostuz eğer böyle düşünüyorsan kader birliği yapmayalım sözleri... Repliklerine doyum olmayacak , en güzel repliklerden tasarlanmış bölümdü... Yeni yönetmenimiz de bize Zeynep Günay'ı aratmayacak gibi... :)

Bu bölümdeki replikleri tek geçiyorum ben de. Ky tarihinin en güzel, en can yakıcı, en en en... replikleriydi. Sergin Hnm a bu konuda ne kadar teşekkür etsem azdır. Hayatımda beni bu kadar etkileyen sözler duymamıştım. Normalde bu kdar can yakıcı bir etkyi ancak bir Esmer bakışı yaratabiliyordu bende.

NeSLiHaNNeSLi
26-01-07, 01:05
Bende ya ... Yamuk yumuk birşeyler yaptı... :):)

Bu arada dizimizin fırsat bilindiği bir geceydi, 2.yiz hem de fark biraz açık...

Yarın ufak bir operasyonla toplanır o işi hallederiz Serhan. Bizi geçen oyuncunun dizisi cumartesi akşamı, o saatte de beklerim efendim.:img-cool2

Fener Bahçe
26-01-07, 01:06
esmeriin kolarını çaması da güzeldi çatıda

şeref vat hahkında ne biliyorsun demesi

esmerin birşey bilmiyrum demsi de çok hoşlardı orda

Fener Bahçe
26-01-07, 01:07
evet hande aylin öyle demişti

NeSLiHaNNeSLi
26-01-07, 01:07
Hele ben, karnıma sancılar girdi gülmekten, ya ciddi çok komik oldu bu. Açılımı yine bir derece ama bu Nesli alıntılı kısaltılmışı çok komik.

Neli nerden verdin bu malzemeyi be güzelim. Ya gerçekten Esmerin ağzına yakışmıyor çok basit kalıyor.

GEL HAÇLI KURALLARI GEL GEL...

Nesli alıntılı kısaltılmış mı? :img-hyste
Süpersin Hande ya...:D

Kopyanın da bu kadarı olmaz, araya bari nokta koysalardı ; V.A.T dimi ama?

Canım malzemeyi ben vermedim ki, onlar almışlar. Tekrar söylüyorum, telif hakkımı isterim BBG.:img-pilot

Silvara
26-01-07, 01:08
çesen e sinir oldum ama birliğe esmer ve aylin ayrılığını anlatırken kullandığı bir cümleler de güzeldi.tam hatırlamıyorum ama birinde "sevdiği kadın orada olmayacak" gibi bir şey söyledi.ben bu repliği de sevdim onların ne yaptığını, nasıl bir şey yaptığını öyle bir anlatıyordu ki

esmer ve aylin repliklerine bittim.mükemmel ötesiydi.

VAT yazısı yazılırken gülmekten yerlere yattım ve o sahnelerde sıkıldım.ama son sahne mükemmeldi.

pelin-ce
26-01-07, 01:08
Bu hafta baba dediklerimiz bizi de esmer'i de sırtımızdan vurdu.:sad53:
Camcı babadan bu sözleri beklemezdim!
Ya o Çesen'e ne demeli...

Niran herşeyi öğrendi bizim saf kalpli Aylin'imizden iki dakikada maşallah (armut piş ağzıma düş oh ne ala)bizimkiler 29 bölümdür öğrenemedi ama

Yanlız şu VAT çok komik ya olmuyor oturmadı diziye :img-polic

Aylin'in Sinan'ın ve Ali'nin o muhteşem replikleri Yeşim'in SAruhan'ın ve Burak'ın o muhteşem oyunculuklarıyla tam bir bütün oluşturdu. Harikaydınız...:happy0064

Son bakış mükemmeldi ama şimdi bir hafta nasıl geçer be Esmer...

sparkle
26-01-07, 01:09
şeref vat hahkında ne biliyorsun demesi

esmerin birşey bilmiyrum demsi de çok hoşlardı orda

aynen. o herşeyi bilen şerefin vatdan haberinin olmaması esmerin bilmiyorum demesi.. çok güzeldi..

banka
Süpersonic aynen düşüncelerine katılıyorum.Bence de S.Çesenle geçenleri Es
mer'e anlatabilirdi.Esmer birlikten ayrıldı ve artık zaten kendi yolunu çizecek.Sadece ayrıldıklarıyla kalacaklar

Fener Bahçe
camcı bba da onayladı şeref zaten dünden razı

ama onlar ayrılmayacaklar ayrılamazlar

ayrılk böyle aşka yakışmıyor

NeSLiHaNNeSLi
diğerlerinin aksine hiçte mutsuz değilim, çoğu ayrılığı kafaya takıyor ama ben takmıyorum, çok mutluyum, gerçekten içim kıpır kıpır.

mükemmellllllllll bir bölümdü.

Bende çok beğendim bu bölümü. Her ne kadar Niran-Aylin sahnesinde ve Şeref-siz Esmer sahnesinde kumandayı ekrana fırlatasım gelmiş olsada güzel bir bölümdü.

Fener Bahçe
26-01-07, 01:12
perşemebeyi nassıl beklicez çabuk gelse şu perşembe

Fener Bahçe
26-01-07, 01:14
bencde iyi görünüyordu

NeSLiHaNNeSLi
26-01-07, 01:16
Eee öyle güzelim, senden alıntı yapmışlar, bari bu kadar belli etmeseydiniz, aradan birkaç hafta geçseydi biz unutsaydık ondan sonra kullansaydınız.

Geçi biz unutmayız değilmi, pardon.:img-pilot

Telif hakkını iste canım, hatta yanında iki tane eşantiyon Esmer iste, ama aynısı olsun malzemeden çalmasınlar, birisi sana birisi bana...:img-in_lo

Esmer yerine Saruhan istesem olur mu? Öyle daha makbul olur valla, para felan istemem, Saruhan'ı versinler yeter.:img-pilot

Bir daha fikirlerimi paylaşmyacağım BBG ile, sadece siz okuyun tamam mı? BBG okumasın.:img-pilot

Silvara
bu arada bu bölümde esmer den , ezo dan bahsedildi.esmer"ben onun için ezom dan bile vazgeçtim" demesi, aylin in "hele esmer, beni gözünden bile sakınırdı" demesi ....küçüklükleri bir defa mı yoksa iki defa mı geldi ekrana.sesimiz duyuluyor galiba arkadaşlar.bir anda olmasa da esmer ve ezo tekrar hatırlanacaklar gibi...

supersonic
sende Hale abla açık yakalamaya çalışır gibisin :)

hatırladığımı yazdım bende zaten napim :img-in_lo

evet bende şaşırdım AYLİN bu bölüm çok güzeldi son zamanlarda olmadığı kadar ama kesinlikle ACISINI YANSITMADIĞINI DÜŞÜNMÜYORUM, aksine çok güzel yansıttı ama bir mantık hatası böyle bakımlı olmaması lazımdı.

bu da aylin'in değil senarist ve yönetmenin hatası olabilir :icon_sorr

ayrılma kararını tasvip etmiyorsun.

sana bunu söyleseler napardın, ÖLSÜN mü derdin, tamam belki ayrılıncada bir ölüden farksız olacak,

ama bana söyleseler onun ÖLÜMÜNÜ GÖRMEKTENSE GİTMEYİ TERCİH EDERDİM,

KESİNLİKLE AYLİN'İN KARARI MANTIK DIŞI DEĞİLDİR.

CAMCI BABA BİLE BUNU DESTEKLEDİ HALE ABLA, SEN HALA NE KARARINDAN BAHSEDİYORSUN :)

aylin nerden bilsin onu terkedince herşeyin yoluna gireceğni sanıyor, esmerin herşeyi bıraktığından haberi yok ki,

kime sorsan aynı kararı alırdı.

Estağfurullah,Seldacığım ne açık yakalaması sadece gözüme battı düzeltmek istedim.tamamen benim mükemmeliyetçi kişiliğimle alakalı, yanlış anlaşılmasın,üzülürüm!!!

Kusura bakmayın ama ben fikrimden vazgeçmiyeceğim,bu tanmamen benim şahsıma ait.Ben böyle bir aşkı ve böyle ,insanın karşısına milyarda bir çıkacak bir adamı bırakma cesaretini gösteremezdim.
Gözümü karartır ve sonuna kadar yanında olurdum.Ben buyum yapabileceğim bir şey yok bu konuda.

Fener Bahçe
26-01-07, 01:17
evet orası komikti vattan haberin varmı:img-hyste

NeSLiHaNNeSLi
26-01-07, 01:17
Saruhanın ten rengine dikkat ettinizmi çok daha iyi görünüyordu. Yanlız bu sorun birtek bendemi var yoksa sizde de oluyormu.

Ben artık Esmeri her sahnede Saruhanla kıyaslıyorum, neden acaba...

Etmedim canım...Esmer'in duygusal hallerine, karizma bakışlarına o kadar takıldım ki ten rengine dikkat etmedim. Ama ilk fırsatta bakacağım.

Sadece sen değil, bende kısaylıyorum, yanlız değilsin canım.:img-cool2

sparkle
26-01-07, 01:19
organ mafyasıının insanları kaçırdığı biyerde tuttukları sahnelerden de çok etkilendim..ortalıkta dönen bu tip olaylardan bahsetmeleri gerek yetiştirme yurtlarındaki çocuklara şiddet, onlara şefkat, yardım için jenerikte yazan bilgiler gerekse dönen bu tip olaylarla yakından ilgilendikleri için de ayrı gurur duyuyorum dizimizle...:good:

NeSLiHaNNeSLi
26-01-07, 01:19
bu arada bu bölümde esmer den , ezo dan bahsedildi.esmer"ben onun için ezom dan bile vazgeçtim" demesi, aylin in "hele esmer, beni gözünden bile sakınırdı" demesi ....küçüklükleri bir defa mı yoksa iki defa mı geldi ekrana.sesimiz duyuluyor galiba arkadaşlar.bir anda olmasa da esmer ve ezo tekrar hatırlanacaklar gibi...

Evet evet evet...Umarım bunun dozu yavaş yavaş artar.

Silvara
26-01-07, 01:22
Evet evet evet...Umarım bunun dozu yavaş yavaş artar.

zaten bir anda arttıramazlar bunca şeyden sonra 180 derecelik dönüş gibi olur.ama ben ümitliyim ve önümüzdeki bölümlerde esmer ve ezon'nun daha çok adının geçeceğini düşünüyorum.umarım.......duy sesimizi BBG

NeSLiHaNNeSLi
26-01-07, 01:23
Olur çok güzel olur, süper olur, hatta ''tam süper'' olur.

Ama bak fikri ben sundum ortaya iki tane isticeksin kardeş payı yapıcaz, hem biz ikiziz unutma, sonra diğerimiz ağlamasın.

Aslında senin klon Saruhanın vardı değilmi, menejerin olup benmi irtibata geçsem acaba...:img-pilot

Hiii duymamış olayım...:img-cool2

Kopya istemem ben, ikiside asıl versiyonu olacak, tek şartım bu.:img-cool2

Ben irtiabata geçerim bacım, yada bakanımız arasın.:icon_whis

Silvara
26-01-07, 01:23
Olur çok güzel olur, süper olur, hatta ''tam süper'' olur.

Ama bak fikri ben sundum ortaya iki tane isticeksin kardeş payı yapıcaz, hem biz ikiziz unutma, sonra diğerimiz ağlamasın.

Aslında senin klon Saruhanın vardı değilmi, menejerin olup benmi irtibata geçsem acaba...:img-pilot
bende isterem bende isterem bende isterem :sad53: bana ne bana ne bende isterem bende isterem bende isterem :img-in_lo :img-in_lo :img-in_lo

supersonic
26-01-07, 01:25
Hiii duymamış olayım...:img-cool2

Kopya istemem ben, ikiside asıl versiyonu olacak, tek şartım bu.:img-cool2

Ben irtiabata geçerim bacım, yada bakanımız arasın.:icon_whis

Bakanınız ararsa siz havanızı alısınız arkadaşlar.Unutmayalım 7 ocaktan beri yazdıklarını.Biraz dikkat lütfen.:img-yes:

NeSLiHaNNeSLi
26-01-07, 01:27
Bakanınız ararsa siz havanızı alısınız arkadaşlar.Unutmayalım 7 ocaktan beri yazdıklarını.Biraz dikkat lütfen.

Eh oda doğru tabi. Hande biz kendi işimizi kendimiz halledelim canım. Kaçtı şu telefon numarası yahu.:img-cool2Telif hakkımı isteyeceğim.:img-pilot

civrik
26-01-07, 01:28
Esmer Şerefe Vat Dedin Gülüm diye bir cevap verseydi orda tam süper olurdu...

:img-hyste :img-hyste Handecim zaten VAt olayı yeterince komik, bir de üstüne espri yapıp gece gece sessiz evin içinde kahkaha attırıyorsun bana. Ayıp amaaa..

Ben sürekli replikleri övmek istiyorum yaaaa. Şimdi hemen bu bölümü tekrar izlemek istiyoruuuummm..

Silvara
26-01-07, 01:30
esmer öpmek ister, aylin kaçar

hepsi harika sahnelerdi ama oraya bittim işte.esmer in aylin çekilince kalakalması, aylin çıkınca bir anda peşinden koşması............:img-in_lo

NeSLiHaNNeSLi
26-01-07, 01:32
0212 358 20 85 :) :img-hyste

Sende komiksin Selda.:)Hemen arayayım bari, bu satte açan olursa tabi.:)
Gerçi bana direk Saruhan'ın numarasını versen iyiydi ama.:D

Silvara
26-01-07, 01:37
geçen haftaki bölümü indirmiştim ama izlemek içimden gelmemişti.sadece bazı sahneleri tekrar izleyip daha önceki bölümleri izlemiştim.ama bu haftaki bölümü indirmek için can atıyorum.

ve bu haftadan sonra bir hafta daha rahat rahat KY izleyeceğim.8 ocak tan sonra babam nedeniyle sadece reklam aralarında izleyebileceğim.:(:(:(bölümün tamamı için en erken cuma ya da c.tesi ye kadar beklemek zorunda kalacağım.:(:(:(

tam da nihayet kendilerine çeki düzen verdikleri zaman....:(

supersonic
26-01-07, 01:37
Bu akşam S.Çesen mafya babası yüzünü çok güzel çıkardı ortaya.
Dün akşam Fragmanda Aylini öldürecek gibi baktığını ve alenen tehdit ettiğini yazmıştım ve bu akşam bunu fazlasıyla gördük.

Eğer Şeref tekrar Esmeri bu adamın yanına yollarsa tutmayın beni arkadaşlar.Ben gidip bu Şerefsizin,iki tel saçını da yolup gelivereyim.

Artık Esmerin geri dönüşü olmamalı bu mafya dünyasına.Sanırım VAT'ın kuruluş amacı da ufaktan başlayıp,yavaş yavaş birliktekilere doğru yol almak ve onlara savaş açmak.

Ben bu bölüm S.Çesenin Aylin için Önüne set çektim ifadesinden Son birkaç olayda parmağı olduğunun izlenimini aldım zaten bunu beklediğimi belirtmiştim.

Bölümü genel olarak çok beğendim.Şu ana kadar izlediğim en duygusal bölümdü.
Replikler müthişti.Oyunculuklar konuşuyordu.

Buradan Senaristimizi,yeni yönetmenimizi,öncelikle Saruhanı ve sonra Yeşimi ve Burak Hakkı'yı tebrik ediyorum ve teşekkürlerimi borç biliyorum.Süpersiniz.
İyiki bu dizinin farkına vardım ve iyiki varsınız.

NeSLiHaNNeSLi
26-01-07, 01:39
off kim bu ya kim??? kahraman mı sanıyor kendini, bizim yapmamız gerekenleri bizden önce yapıp, sonra bize haber veriyor, çabuk bulun bana bu adamı :img-hyste :img-hyste

şimdi de polisler gelecek, kim bu VAT, kim bunlar, amaçları ne, çabuk bulun bana bu Vat hakkında tüm bilgileri,

bu poliste ALİ'NİN EN YAKIN ARKADAŞLARINDAN OLAN DİĞER POLİS ÇOCUK OLURMUŞ, İSMİNİ HATIRLAYAMIYORUM ŞİMDİ.

bir bilse VAT ali :)
bir bilse VAT düşmanı SİNAN=HAÇLI=ESMER

HANDEEEEEEEEEEEEEEEEEE sana bir darbe daha :( :img-in_lo

nasıl unutursun ayol sen bunu,

ESMER önde, arkada ALİ, MURAT ve diğer iki kişi,

KORİDORDA YÜRÜDÜKLERİ SAHNE, ARTI ÇALAN MÜZİK, YAVAŞ EFEKTLER, o karizma, bakış

offffffffff:img-in_lo :icon_sorr :img-blush

Aydın...
Aynı şeyleri düşünmüşüz Selda. Bende şimdi Aydın Ali'nin yerine geçip aynı durumları yaşayacak diye düşündüm.

Koridorda ki yürüyüş anında Hande geldi aklıma. Ama o sırada bir hoş oldum yahu.:img-in_lo Pehhhh aslanıma benim....:)

supersonic
26-01-07, 01:42
HANDEEEEEEEEEEEEEEEEEE sana bir darbe daha :( :img-in_lo

nasıl unutursun ayol sen bunu,

ESMER önde, arkada ALİ, MURAT ve diğer iki kişi,

KORİDORDA YÜRÜDÜKLERİ SAHNE, ARTI ÇALAN MÜZİK, YAVAŞ EFEKTLER, o karizma, bakış

offffffffff:img-in_lo :icon_sorr :img-blush

Evet evet!!! En beğendiğim sahne diyebilirim gerçekten.

Allahım, o nasıl bakıştı,o nasıl yürüyüştü,o ne karizmaydı,o yürürken iki yanındaki duvarlar yıkılacak sandım bir an ve kendimden geçmişim gerisini hatırlamıyorum o sahnenin.

NeSLiHaNNeSLi
26-01-07, 01:43
Ben bu bölüm S.Çesenin Aylin için Önüne set çektim ifadesinden Son birkaç olayda parmağı olduğunun izlenimini aldım zaten bunu beklediğimi belirtmiştim.

Bende de öyle bir his uyandı, tam emin olamamakla birlikte acaba mı dedim. Şeref-sizin yüz ifadesi de biraz garip geldi Esmer beni ve Aylin'i öldürmek istediler dediğinde..Ondan da şüphelendim.

Bu arada Hande nereye uçtun canım.:(

civrik
26-01-07, 01:45
Eğer Şeref tekrar Esmeri bu adamın yanına yollarsa tutmayın beni arkadaşlar.Ben gidip bu Şerefsizin,iki tel saçını da yolup gelivereyim.

:img-hyste iki tel saç hıı:img-hyste İlahi Hale abla. O zaman ben de san şu şarkıyı armağan ediyorum. SAçlarııınııı yoollll getiiiiirrrr..(gerisini bilmiyorum:) )
Bölümü genel olarak çok beğendim.Şu ana kadar izlediğim en duygusal bölümdü.
Replikler müthişti.Oyunculuklar konuşuyordu.

Buradan Senaristimizi,yeni yönetmenimizi,öncelikle Saruhanı ve sonra Yeşimi ve Burak Hakkı'yı tebrik ediyorum ve teşekkürlerimi borç biliyorum.Süpersiniz.
İyiki bu dizinin farkına vardım ve iyiki varsınız.

Bu sözlere de tamamen katılıyorum, izin verirsen bir imza da bunun altına çakıyorum. Sergin hnm döktürmüş bu bölüm. Ahhh o Aylin' in sözleri tam hatırlamasam da beynimden çıkmıyor bir türlü.

NeSLiHaNNeSLi
26-01-07, 01:46
Oyuncularımıza bende çok teşekkür ediyorum. Hepsine ayrı ayrı güzel performansları için çok çok çok teşekkürler...

Ayrıca bu muhteşem sahneleri yazan sevgili senaristimize'de çok teşekkürler...

Bu arada kızlar nerede? Nazlı, Bengü, Hande'de yok oldu.

sparkle
26-01-07, 01:48
niran gerçek ezoyu rosaya anlatırsa ve onları yüzleştirirse neler olacak bakalım.. ama şuan yapmaz daha önemli işleri var malum esmer birliği bıraktı...

NeSLiHaNNeSLi
26-01-07, 01:48
vallahi normalde hiç yapmam yeminle,

ilk kez bu bölüm DOKTORCULUK sahnesinde

Esmer : yatırın şu sedyeye sözü ve yan profil bakışında

YERİM SENİ BEN :img-in_lo

yürüyüşünde ve son arabadan inerken ki sahnesinde ASLANIM BENİM :img-in_lo dedim.

bittim yani.

Ah Selda.:)

Ne geçirdim içimden biliyor musın?

Saruhan doktor rolünü oynasa ancak bu kadar başarılı olurdu. Adam her hali ile karizma yahu.:img-blush

civrik
26-01-07, 01:49
Bir şey soracağım, Aylin in annesine o sözleri söylediği anda Meral önemli birşey diyecek gibi oldu biran, sonra Aylin onu susturdu. Size de öyle geldi mi? Ne söyleyecekti acaba:img-help: :img-help:

Silvara
26-01-07, 01:49
kesinlikle dönüşü olmamalı, çok saçma olur, zaten dediğin gibi artık VAT var ve üçlünün birbirini öğrenmesi hayatla mücadeleleri başlamalı, mafya-birlik-devlet üçgeni ve artı VAT :) seyreyle cümbüşü

bence de saçma olur ama ben diğerleri gibi bu saçmalığada katlanmak zorunda kalacağımızı düşünüyorum.sç ne dedi:"tıpkı yuvasına dönen bir kurt gibi dönecek" dedi.ki şerefsiz şeref de ayrılmasına izin vermez.ve o son gelen tuyaoları da göz ardı etmemek lazım.bu bölüm bazıları doğru çıktı ve orada esmer in sç nin emrini yerine getirdiği yazıyordu.
ben bir de murat a bozuldum.hani 24 saat niran la olacaktı.ama niran aylin le birlikteyken ortada yoktu.ben de esmer niran ın aylin e sulandığını murat sayesind mğreniz diyordum.

sparkle
26-01-07, 01:50
ŞEREF-SİZ
NİRAN
ÇESEN
SELVİHANLI
AVŞAR
BULGAR

başka unuttuğum var mı ????

canım:)psipsikopat enderi unuttun. şimdi niranın arkasına saklanıyo ama oda kinli esmere.. herşeyi yapabilir..:img-hyste artık ne yapacaksa

supersonic
26-01-07, 01:51
Şeref'e pek ihtimal vermiyordum ağırlıklı olarak Avşar'dır diyordum ama senin gibi düşündüm bende

ŞEREF'in özellikle bu aşkın gidişatının her ikisi içinde iyi olmadığı yönündeki tüm sözlerinden sonra onun parmağı olabileceğini düşündüm

ama ÇESEN :( hiç aklıma bile gelmedi,

olabilir mi ki acaba ???:icon_whis

ama çok acımasızdı bu bölüm

Şeref birde demiyor mu, sen bu kapıdan çıktığın anda öldürülürsün, yok ederler seni diye,

ulan şeref-siz ilk yok edecek kişi sen değil misin zaten :(

hepiniz zavallımla uğraşmıyor musunuz? hangi birinizle mücadele etsin.

durun bi düşünelim :icon_whis eteğimizdeki taşları bir koyalım masaya

ŞEREF-SİZ
NİRAN
ÇESEN
SELVİHANLI
AVŞAR
BULGAR

başka unuttuğum var mı ????

SELÇUK
MERAL
SAHTE

NeSLiHaNNeSLi
26-01-07, 01:51
Şeref birde demiyor mu, sen bu kapıdan çıktığın anda öldürülürsün, yok ederler seni diye

Şeref-siz ; sen bu kapıdan çıktığın anda öldürülürsün, yok ederler seni...

Nesli ; Evet canım, yok ettiler, bak onun için karşında sapasağlam duruyor.

Şeref-siz ; Bu VAT denilen guruptan haberin, bir bilgin var mı?

Nesli ; Evet canım, bilgi tam karşında duruyor. :img-pilot

civrik
26-01-07, 01:52
Oyuncularımıza bende çok teşekkür ediyorum. Hepsine ayrı ayrı güzel performansları için çok çok çok teşekkürler...

Ayrıca bu muhteşem sahneleri yazan sevgili senaristimize'de çok teşekkürler...

Bu arada kızlar nerede? Nazlı, Bengü, Hande'de yok oldu.

Nazlı yorumunu ancak yarın yapabileceğim yazmış Neslicim ama Bengü baştan beri yok.?????..Nerelerde acabaa??

Ve Hande nereye uçtun. Son bakış hiç iyi gelmedi bizlere:sad53:

meltem-cmbl
26-01-07, 01:52
HAÇLI KURALLARI'nda ki bir sahne vardı, teker teker tüm pisliklerin temizlendiği ve sahada toplandığı sahne,

bu bölüm onun gibi oldu, aynı karaler vardı,

teker teker toplandılar ve çöpe atıldılar,

BUNDAN SONRA SİZİ ADALETE TESLİM EDECEĞİZ, EĞER Kİ BUNDAN SONRAKİ YAŞAMINIZDA ORGAN MAFYASI TARZINDA BİR TAKIM OLAYLARDA ADINIZ GEÇERSE VE İLİŞKİNİZ OLURSA,

VAT TARAFINDAN İNFAZ EDİLECEKSİNİZ :img-hyste :img-hyste

allah'ım birde ateş yakmış ortasına yerleştirmişler :img-hyste

:img-hyste :img-hyste ya evet benım en çok güldüğüm yerr vat yazını duvara spreyle yamazlrıı ali yazıyooya çok komikti yaa:img-hyste

civrik
26-01-07, 01:53
Ah Selda.:)

Ne geçirdim içimden biliyor musın?

Saruhan doktor rolünü oynasa ancak bu kadar başarılı olurdu. Adam her hali ile karizma yahu.:img-blush

Tilki halini bile karizma bulduk daha ne olsun. Çöpçüyü bile oynasa karizma olur SAruha ya. Ruhunda var ne yapsın:img-in_lo

NeSLiHaNNeSLi
26-01-07, 01:53
Bir şey soracağım, Aylin in annesine o sözleri söylediği anda Meral önemli birşey diyecek gibi oldu biran, sonra Aylin onu susturdu. Size de öyle geldi mi? Ne söyleyecekti acaba:img-help: :img-help:

Bende acaba mı dedim. Ama sonraki sahnelerde gördüm ki o kadın yapmaz bunu.

civrik
26-01-07, 01:56
bence de saçma olur ama ben diğerleri gibi bu saçmalığada katlanmak zorunda kalacağımızı düşünüyorum.sç ne dedi:"tıpkı yuvasına dönen bir kurt gibi dönecek" dedi.ki şerefsiz şeref de ayrılmasına izin vermez.ve o son gelen tuyaoları da göz ardı etmemek lazım.bu bölüm bazıları doğru çıktı ve orada esmer in sç nin emrini yerine getirdiği yazıyordu.
ben bir de murat a bozuldum.hani 24 saat niran la olacaktı.ama niran aylin le birlikteyken ortada yoktu.ben de esmer niran ın aylin e sulandığını murat sayesind mğreniz diyordum.

Tebrik ederim çok güzel bir noktaya değindin canım. Güya Murat Niran a koruma olmuştu, hani nerdee. Hiçbir sahnede yanında olmadığı gibi VAT eylemlerinde boy gösterdi:D

civrik
26-01-07, 01:58
yok öyle değil, önemli bişey söylemeyecekti yine zırvalayacaktı, :) o adamdan sana yar olmaz, karanlık biri o diye,

ama aylin'in o muhteşem replikleri üzerine dondu kaldı,

KIZININ BÖYLESİNE SEVEBİLME İHTİMALİNİN OLDUĞUNA, İHTİMAL VERMİYORDU :img-hyste

şaştık kaldık afalladık
vay canına şimdi yandık
akıllara zarar vallah
aylin gitti neyle kaldık :img-hyste kadın dumur oldu nasıl korktuğunu ve kızından geri durduğunu gördüm.

Ama o sözlerden sonrasından bahsediyorum, meral dondu kaldı, bu kadar bağlandığını farketmemiştim gibi birşeyler dedi, tam devam edecekti Aylin izin vermedi. Ben de önemli birşey diyecek sandım, sakın bu kadın Esmeri biliyor olmasın. Yok yok paranoya yapıyorum, yine zırvalayacaktı..

NeSLiHaNNeSLi
26-01-07, 02:00
Sergin hnm döktürmüş bu bölüm. Ahhh o Aylin' in sözleri tam hatırlamasam da beynimden çıkmıyor bir türlü.

Sen böyle bir aşk yaşadın mı anne, hıı?
Hiç aşkı iliklerine kadar hissettin mi?
Onu düşündüğünde ölüm bile güzel geldi mi?
Aldığı nefese taptın mı?
Yaşadın mı anne böyle bir aşk?

supersonic
26-01-07, 02:00
Nesli, hani Esmer Aliyle konuşurken "Ben silahımı gülümle değiştim" gibi bir cümle kurdu değilmi? Ben orada yerlerdeydim arkadaşlar ne sözlerdi onlar?

Aşkın kelimelerle en muhteşem şekilde anlatıldığı başka bir dizi varmı acaba?
Birde KV kopyası diyorlar.Bu bölüm de onlara kapak olmuştur herhalde.Güle güle kullansınlar.

NeSLiHaNNeSLi
26-01-07, 02:02
Ne yapacaktı ki ???? :icon_whis

esmer olduğunu mu söyleyecekti, küçükken kaybettiği kişi olduğunu, biliyor çünkü değil mi, bunu mu geçirdin aklından

sakın ha geçirme, imkanı, mümkünatı, ihtimali yooookkkkkkkkkkkkk

bencil kadın, kendi çocuğunu hapseden bir dakka yanından ayırmak istemeyen kadın, bir anneyi çocuklarından ayırmaya çalışıyor,

neymiş, tek göz odada mı kalacaklar mış, nasıl yaşarlarmış :img-pilot

annelik duygusundan bir haber bence.

Aynen öyle düşündüm. Hatta ah Aylin ne yaptın, söyleyecekti dedim.
Ama sonraki hal ve tavırlarından yanıldığımı anladım.

civrik
26-01-07, 02:03
sorma ya

ESMER şeref'in elemanı + birliğin

ama o nerelerde kendi işlerinde,

ALİ illegal, Şeref'in elemanı, yeni görevlendirildi, ölü olarak biliniyor, gizleniyor (sözde)

ama o nerelerde kendi işlerinde (her yerde)

MURAT yeni teşkilat elemanı, Niran için görevlendirildi

ama o nerelerde hep Esmer'in yanında

ali nasıl gizleniyor çözemedim, ulu orta her yerde ayan beyan geziyor maşallah, benden daha rahat :img-hyste

murat desen yine niran'ın yanında olması gerekirken yok

Şeref bey herşeyden haberdarken adamları etraflarda kol geziyorken, VAT 'tan bihaber

mantıksız, hemde çok mantıksız

Hahh bir de Ali mevzusu var. Hani beyaz yakalı olacaktı, masa başında çalışacaktı. Ne görev verdilerse yalan oldu. Ben söyleyeyim bu teşkilatın suyu çıktı. Birlik bile dah disiplinli.:img-hyste

civrik
26-01-07, 02:04
Aldığı nefese taptın mı?

Ohhhh çok sağol Neslicim, en iyisi imza yapayım da bir daha unutmayayım. Hayatımın sözleri oldu bunlar bir anda yahuu:img-in_lo :icon_sorr

Silvara
26-01-07, 02:04
Aldığı nefese taptın mı?

:img-in_lo:img-in_lo:img-in_lo:img-in_lo ne denirki bu sözlere ya.insan bu sözlere aşık olur.:img-in_lo:img-in_lobu bölüm replikler çok güzeldi.oyunculuklar, kurgu...hepsi onların acısını iliklerimize kadar hissedelim diye özenle hazırlanmıştı.başardılar da b

supersonic
26-01-07, 02:06
Hahh bir de Ali mevzusu var. Hani beyaz yakalı olacaktı, masa başında çalışacaktı. Ne görev verdilerse yalan oldu. Ben söyleyeyim bu teşkilatın suyu çıktı. Birlik bile dah disiplinli.:img-hyste

Teşkilat maaşı yetmiyormuş Aliye arkadaşlar geceleri ek işe çıkıyor anlamadınızmı canım sizde amma anlayışsızsınız.:img-hyste :img-hyste

Benim teşkilatçım,benim memurum,beyaz yakalım işin bilir...
Gündüz TEŞKİLAT
Gece VAT
:img-hyste :img-hyste :img-hyste

civrik
26-01-07, 02:06
biliyor canım, tam üstüne bastın AYAĞINI KALDIR :img-hyste

Nasıl biliyor yaa, niye hiç belli etmedi. Bunca zamandır ilk defa Meral in bunu bildiği hissine kapıldım, hatta geçen gün bilmediğini iddia eden şeyler yazmıştım. Bak senn. Şimdi şok oldum işteee!!!

sahtedünyalar
26-01-07, 02:08
aylinin
sahte
ailesine
gıcık
oluyorum
tuhaf bir aile
aylin
hariç tabikii

civrik
26-01-07, 02:10
Teşkilat maaşı yetmiyormuş Aliye arkadaşlar geceleri ek işe çıkıyor anlamadınızmı canım sizde amma anlayışsızsınız.:img-hyste :img-hyste

Benim teşkilatçım,benim memurum,beyaz yakalım işin bilir...
Gündüz TEŞKİLAT
Gece VAT
:img-hyste :img-hyste :img-hyste

Sorma hep safız, hem kıtız yaa:img-hyste bir de taksiye çıksın tam olsun ama değil mi... Benim teşkilatçım işini bilir:img-hyste

Biraz saçmalaşmaya başladı bu teşkilat işi, zaten hem teşkilat hem birlikle uğraşıyorduk bir de VAT çıktı tam oldu. Umarım Esmer tam olarak çıkar şu birlikten.

NeSLiHaNNeSLi
26-01-07, 02:10
Nesli, hani Esmer Aliyle konuşurken "Ben silahımı gülümle değiştim" gibi bir cümle kurdu değilmi? Ben orada yerlerdeydim arkadaşlar ne sözlerdi onlar?

Aşkın kelimelerle en muhteşem şekilde anlatıldığı başka bir dizi varmı acaba?
Birde KV kopyası diyorlar.Bu bölüm de onlara kapak olmuştur herhalde.Güle güle kullansınlar.

Eheh ikinci paragrafına bayıldım abla süpersin...:img-yes:

Sözler şöyleydi ;

Çok sevdim Ali...Çok sevdim...
Canımdan, hayatımdan, geçmişimden çok sevdim...
Bundan sonra elim silah tutmuş, gül tutmuş ne farkeder...
Ben gülümü çoktan silahla takas etmişim.
O benim yanımda solup gidecek...
Buna hakkım olmadığını nasılda göremedim...
Nasıl anlamadım ALi?

meltem-cmbl
26-01-07, 02:11
ne demek istiyorsun sen,
seni terkeden bir kadına kollarımı açacağımı mı sandın
eğer öyleyse kır bu kolları,
yazıklar olsun, sanada, banada, aylin'e de
biz seninle kardeştik, dosttuk
eğer beni böyle biliyorsan
çıkma benimle bir yola
yazıklar olsun
yazıklar olsun

:img-in_lo :icon_sorr

sevdim Ali, çok sevdim, çoook
herşeyden çok

ayyy bu son cümle içimi çok acıtıı

sevdim ali sevdim çokk herşeyden çokk

çok acı çekiyoo yaa off bu çesenei napmali

Silvara
26-01-07, 02:11
[I]
[B]sevdim Ali, çok sevdim, çoook
herşeyden çok

orda "sevdim be ali, çok sevdim" diyor sanırım.ben o repliğe de bitti.

civrik
26-01-07, 02:13
hale abla, kesinlikle haklısın, yok böyle bir dizi. Kelimelerle dans ediyorlar adeta,

harbi bazen düşünüyorumda, insan nasıl böylesi bir edebiyat yapabilir, kelimelerle nasıl böylesi oynanabilir, bu nasıl bir yetenektir.:icon_whis

Katılıyorum, böyle sözler görmedim, duymadım ben hayatımda. Şu andan itibaren bu konuda benim için birinci olan Sezen aksu'yu tahtından indirip Sergin hanımı oturtuyorum yerine. Sezen de ikinci olsun hatrı kalmasın:)

NeSLiHaNNeSLi
26-01-07, 02:17
Bengü Esmer Ezo'dan bahsederken benim aklıma da senin şiirin geldi canım. Ayrıca tüm Yeşim Büber sahnelerinde de sen geldin, ve bugün kullandığımız oylar tabi ki...:)

Silvara
26-01-07, 02:19
Bengü Esmer Ezo'dan bahsederken benim aklıma da senin şiirin geldi canım. Ayrıca tüm Yeşim Büber sahnelerinde de sen geldin, ve bugün kullandığımız oylar tabi ki...:)

evet şiir kesinlikle aklıma geldi.özellikle ali ve camcı babayla konuştuğu sahnelerde.hatta bir ara kopya falan mı çektiler dedim ama daha yeni eklediğin aklıma geldi. :)

supersonic
26-01-07, 02:20
Ah,Ah Serginim Senaristim öyle akıllı ki hakikaten.Bu kadar acı çekerken ne hale getirdi bizi,birde barıştıkları bölümü düşünebiliyormusunuz?????????

Hepimizi yerlerde sürüm sürüm süründürecek.Düşünemiyorum o anları,o replikleri,o sarılmayı ve o öpüşmeyi......:img-help: :img-in_lo :sad53: :sad53:

NeSLiHaNNeSLi
26-01-07, 02:21
GİZLENİYORLAR CANIM :) bende çok çağırdım :img-hyste :img-hyste

harbi geçtiğimiz hafta çok haksızlık yapıldı neyse unutalım :img-pilot

Gizlenmiyorum bacım buradayım...:)

Ben haksızlık olarakda görmüyorum ayrıca. Ben geçen hafta bana senaristin verdiği ne ise onu öyle yorumladım, ama bu haftada ters köşe olduğumu gördüm...

Neyse başlarsak susamayız sonra, kapatalım.:img-pilot

Silvara
26-01-07, 02:22
yarın oturup adam akıllı çalışacağım.ve her saat başı 15 dk. KY nin en güzel sahnelerini izleyerek kendimi ödüllendireceğim :) tabi kafamı toparlayabilirsem .ama toparlamam lazım.ooooooooooofffff of

ve bu gece itibariyle aylin e iade,i itibar yapılmıştır. di mi?:)

NeSLiHaNNeSLi
26-01-07, 02:23
Ah,Ah Serginim Senaristim öyle akıllı ki hakikaten.Bu kadar acı çekerken ne hale getirdi bizi,birde barıştıkları bölümü düşünebiliyormusunuz?????????

Hepimizi yerlerde sürüm sürüm süründürecek.Düşünemiyorum o anları,o replikleri,o sarılmayı ve o öpüşmeyi......:img-help: :img-in_lo :sad53: :sad53:

Hakikaten ya...Bunlar nasıl sözler böyle? Ben dinlerken içimin ürperdiğini hissettim.

Ve bir bölüme bu kadar güzel repliği nasıl sığdırmış, bravo...

Harikaydı üçünün replikleride...

supersonic
26-01-07, 02:23
[QUOTE=bengu su;2179188]

GİZLENİYORLAR CANIM :) bende çok çağırdım :img-hyste :img-hyste

harbi geçtiğimiz hafta çok haksızlık yapıldı neyse unutalım :img-pilot

Lütfen hak yemeyelim...:img-cool2

Ben cengaverler gibi çıktım ve sözlerimi geri aldım.Gizlendiğim falan yok.Külliyen iftira:img-wink:

civrik
26-01-07, 02:25
canım müdüre anne elinde gazeteyle gelmiş ve onlar birbirlerini bulmuş demişlerdi uzun zamanlar önce, oda hiç oralı olmamış unut bunu uzak dur bizden, kimse onu benden alamaz, paylaşamam kimseyle diye kadını kapı baca kovmuştu :(

Ben onu çok iyi hatırlıyorum ama Meral ya da Sergin hanım ın mı diyeyim artık hiç bilmiyormuş gibi davranması yüzünden ben bunu hep bir mantık hatası olarak değerlendirdim.

civrik
26-01-07, 02:27

Aynen ben de, Yeşim Büber i hayran hayran izlerken hep Bengü geldi aklıma. Bu bölüm bakmaya doyamadım, ayrı bir güzellik vardı üstünde ve yine çok sadeydi. Kıyafetleri de normale döndü çok şükür. Neydi o kemer modası yahuu.

NeSLiHaNNeSLi
26-01-07, 02:28
29.bölüm REPLİKLER konusunda DESTAN yazmıştır. Ötesi berisi yoktur :)

:happy0064 :happy0064

Evet işte doğru ifade bu!

DESTAN yazıldı resmen...

Sergin Hanım'a binlerce kere teşekkürler, harikaydı yahu, öve öve bitiremiyoruz şuraya bakın.

Silvara
26-01-07, 02:30
Aynen ben de, Yeşim Büber i hayran hayran izlerken hep Bengü geldi aklıma. Bu bölüm bakmaya doyamadım, ayrı bir güzellik vardı üstünde ve yine çok sadeydi. Kıyafetleri de normale döndü çok şükür. Neydi o kemer modası yahuu.

+1 ne denir bunu üstüne.hele o asya'yı ender'in aldığı bölümkü kıyafetleri ....hatırlamak bile istemiyorum.nihayet doğru düzgün giyinmeye başladı yine.

ama ben saruhan'ın kıyafetleri konusunda rahatsızım.maşallah ali deri ceketler, şık pantolonlar vs. giyiyor.ama esmer'in kıyafetleri çok özensiz.keske tekrar gömlek giyse.sonra o palto çok kaba duruyor üstünde :(

civrik
26-01-07, 02:34
+1 ne denir bunu üstüne.hele o asya'yı ender'in aldığı bölümkü kıyafetleri ....hatırlamak bile istemiyorum.nihayet doğru düzgün giyinmeye başladı yine.

ama ben saruhan'ın kıyafetleri konusunda rahatsızım.maşallah ali deri ceketler, şık pantolonlar vs. giyiyor.ama esmer'in kıyafetleri çok özensiz.keske tekrar gömlek giyse.sonra o palto çok kaba duruyor üstünde :(

Ben geri istiyorum gömleği yaa. En çok gömlek yakışıyor Saruhan' a. Bu arada SAruhan' ın bahsettiği tam boğazlı kazak da gelmiş bu bölüm. Bengü sen farketmiştin değil mi fragmanda:img-yes:

supersonic
26-01-07, 02:38
hale abla ben ne düşündüm biliyor musun,

hani aylin çocuğu muayene ederen, alttan alttan esmer yukarıdan :) bakıştılar ya kaçamak ifadelerle

esmer'deki ifadeler yeni aşık olmuşcasına hayran hayran
aylin'deki ifadeler, buruk, acı, hüzün dolu, ürkek

aynı çesen'i muayene etmeye geldiği kırmızılar giydiği, rosayla ilk bakıştığı bölüm geldi gözlerimin önüne,

o ilk heyecanlar, ilk bakışmalar, ilk kalp çarpıntıları, kaçamaklar, korkmalar, heyecanlar, aşkın kapıyı çalışları

herşey o günkü gibiydi

aşkımız belkide KAN KAYBETMİŞTİ BİRAZCIK

ŞİMDİ TEKRARDAN KAZANACAK :happy0064 :happy0064 :happy0064

Seldacığım ben de o sahnelerde senin gibi o bölümdeki hallerini anımsadım.
Çok güzel hissettirdiler bize o anı ama...:img-in_lo :img-in_lo

Kaç bölümdür sakinlik ve durağanlık vardı farkındaysan.Birbirlerinindiler ve aşklarından kuşkuları yoktu.Kan kaybetmek değil de fazlasıyla emindiler diyelim.
Oysa aşk yakıcı olduğunda güzeldir,aynı o zaman,aynı şimdi olduğu gibi.

Şu meşhur kavuşma sahnesinin neden uzatıldığını anlıyorum artık sanırım.
O zaman da işin büyüsü bozulur mu dersiniz????

civrik
26-01-07, 02:38
Ah ah bu sahnede Esmer'e o kadar üzüldüm ki için parçalandı.:sad53:

Ben de çok üzüldüm o hali içler acısıydı ama ama amaaaa Ali' nin ona sarıldığı anki yüz ifadesi yüreğimi tuzla buz etti resmen. Nasıl üzüldüm tarif edemem. Herşeyini kaybetmiş, çaresiz, bitik yüz ifadesi beni mahvetti. Çok ağladım ben bu bölüm yaa:icon_sorr

NeSLiHaNNeSLi
26-01-07, 02:40
Ali' nin ona sarıldığı anki yüz ifadesi yüreğimi tuzla buz etti resmen.

Yüzü hatta hafiften eğik gibiydi...İçimden birşeyler kopup gitti sandım. Zaten Ali'nin söyledikleri sayesinde başlamıştım ağlamaya, birde o yüz ifadesi bitirdi beni...:sad53:

Silvara
26-01-07, 02:43
ahhh içime bir şey oturdu benim ya.nasıl kurtulacam bunun etkisinden bilmem.istemiyorum da zaten kurtulmak ama ...

harika, harşka, harika bir bölümdü.öyle bir anda bittiki ne olacak diye bir hafta kıvranacağız.bir arkadaş demişti ya.mrümüzden bir haftanın daha geçmesi için dua edeceğiz, sabırsızlanacağız....

malesef benim çıkmam lazım. bye

supersonic
26-01-07, 02:45

Ben de devamlı bu konuda yazıyorum arkadaşım.

Esmerin takım elbisesi ütüsüz,Ayakkabıları eskimiş,Palto çok kalın ve kaba,Boğazlı kazak ta hiç yakışmadı.Esmerin karizma çizildi malesf.

Sn. BBG lütfen Esmerin üstü başı ile ilgilenilsin..İnşallah mezardan çıktığı takımı temizletip giydirmemişsinizdir üstüne tekrar.Ayrıca palto ve kazak ısrarınızdan lütfen vazgeçin,gömlek lütfen.Biz eski Esmeri istiyoruuuz.

NeSLiHaNNeSLi
26-01-07, 02:49
Özetlersek ; Ali, Esmer, Aylin replikleri M-U-H-T-E-Ş-E-M-D-İ.........

Oyunculuklar harikaydı, bölüm çok güzeldi...

Tahmin ettiğimiz gibi yol kesme sahnesinde bitti. Çarpmayacağını biliyoruz, bunu merak etmiyorum ama merak ettiğim ; Esmer'in araba daha durmadan hemen kendi arabasından inip onların karşına geçmesinden sonra durduğu açı. Napiim merak işte.:)

Hiç birşeyi umursamadan, o araba ona çarpacakmış bir an bile aklından geçirmeden nasılda dikildi ama karşılarına...Yüzünde en ufak bir endişe bile yoktu.

Helal sana Esmer.:)Bravo Saruhan, çok güzel verdin o duyguyu, SON BAKIŞ'IN harikaydı bitanem...:img-in_lo

Herkese iyi geceler...bye

civrik
26-01-07, 02:50
Şu meşhur kavuşma sahnesinin neden uzatıldığını anlıyorum artık sanırım.
O zaman da işin büyüsü bozulur mu dersiniz????

Bozulmaz ablacığım, o büyük aşkı hiçbir şey bozamaz. Tabiiki böyle daha heyecanlı oluyor ama mutluluk günleri de çok güzeldi. Biz de tam mazoşistiz, birbirlerine dokunamadıkları, uzak durmak zorunda kalıp acı çektikleri anlar daha güzel geliyor. Bu sahneler saha çok can yakıyor tabiiki ama diğer hallerdi de ne kadar tatlıydı. Sırıtaraktan izliyorduk ne güzel.Yaaaa bozulmaz di mi büyüsüüü:(:(

supersonic
26-01-07, 02:55
Bozulmaz ablacığım, o büyük aşkı hiçbir şey bozamaz. Tabiiki böyle daha heyecanlı oluyor ama mutluluk günleri de çok güzeldi. Biz de tam mazoşistiz, birbirlerine dokunamadıkları, uzak durmak zorunda kalıp acı çektikleri anlar daha güzel geliyor. Bu sahneler saha çok can yakıyor tabiiki ama diğer hallerdi de ne kadar tatlıydı. Sırıtaraktan izliyorduk ne güzel.Yaaaa bozulmaz di mi büyüsüüü:(:(

Ya,ne bileyim Özlemciğim,artık merak ve beklentimiz kalmayacak.O nedenle kaybedebilir büyüsünü.Geçen üç bölümde öyle oldu bence ve senarist bunu hissederek ayırdı onları.

Tamam o halleri de güzel ve tatlıydı,bende mutlu mutlu seyrediyordum ama birşeyler eksikti sanki.

NeSLiHaNNeSLi
26-01-07, 02:57
Ya,ne bileyim Özlemciğim,artık merak ve beklentimiz kalmayacak.O nedenle kaybedebilir büyüsünü.Geçen üç bölümde öyle oldu bence ve senarist bunu hissederek ayırdı onları.

Tamam o halleri de güzel ve tatlıydı,bende mutlu mutlu seyrediyordum ama birşeyler eksikti sanki.

Gidemedim...:)Ama bunu da ekleyip gidiyorum...:)

Daha önce dile getirmiştim ve Hande beni teselli etmeye çalışmıştı ama üzülerek sana katılıyorum ablacım. Bana da sanki beklediğimiz şey verilmeyecek gibi geliyor. Biz çok büyük umutlar bağladık bu kavuşma sahnesine, ve senaristin omzuna da büyük bir yük binmiş oldu. O da bunun farkında ve sanırım bu beklentileri nasıl karşılayacağını düşünüyor kara kara...

supersonic
26-01-07, 03:03
Gidemedim...:)Ama bunu da ekleyip gidiyorum...:)

Daha önce dile getirmiştim ve Hande beni teselli etmeye çalışmıştı ama üzülerek sana katılıyorum ablacım. Bana da sanki beklediğimiz şey verilmeyecek gibi geliyor. Biz çok büyük umutlar bağladık bu kavuşma sahnesine, ve senaristin omzuna da büyük bir yük binmiş oldu. O da bunun farkında ve sanırım bu beklentileri nasıl karşılayacağını düşünüyor kara kara...

Evet Nesliciğim tam da dediğin gibi olacak galiba ama ben Aşıklarımız bu kadar uzak şekilde değil de biraz daha yakınlaşarak devam ederlerse epeyce bir bölüm idare edebilirim.

Çok güzel oynuyor ve hissettiriyorlar çünki adeta yaşıyorlar.
Yoksa yaşıyorlarmı hııı???:img-cool2 :img-cool2 :img-cool2

civrik
26-01-07, 03:03

Evet HEYECAN.. İnsanoğlu doyumsuz işte, kavuşsalar bu sefer de büyüsü bozuldu diyeceğiz. Ben de dahilim buna. İllaki acı çekeceğiz.

supersonic
26-01-07, 03:05
Nesli gidemiyorsun değilmi canım.Zorlama kendini biraz daha kal hayatım acelen ne?

NeSLiHaNNeSLi
26-01-07, 03:05
Evet Nesliciğim tam da dediğin gibi olacak galiba ama ben Aşıklarımız bu kadar uzak şekilde değil de biraz daha yakınlaşarak devam ederlerse epeyce bir bölüm idare edebilirim.

Aman abla duymasın kimse.:img-cool2

Ayrılığın fazla uzayacağını sanmıyorum. En fazla bir bölüm daha veriyorum. Haftaya olmazsa diğer hafta kesin. Gerçi ben bu yol kesme hikayesinden sonra bu hafta bile bekliyorum ama...:)

Bu sefer kesin gittim...bye

civrik
26-01-07, 03:07

Aman abla yine sansüre uğrarız mazallah. Saruhan ın ne kadar güzel rol yaptığını hepimiz farkındayız. Bunu en yakından siz gördünüz. Bir poz alalım dediklerinde bir anda Esmer oluvermiyormuydu. Hele Zoom da Aylin e o öldürücü bakışlarından birini atarken birden normale dönüyor sanki biraz önce aşık aşık bakan adam o değilmiş gibi saruhan oluveriyor birden.

NeSLiHaNNeSLi
26-01-07, 03:08
Nesli gidemiyorsun değilmi canım.Zorlama kendini biraz daha kal hayatım acelen ne?

Abla bugün sabah erkenden dersim vardı, erken kalktım ve gözümden uyku akıyor. Biraz daha kalırsam zombi olacağım.:D

En iyisi yatmak, yarın reytingler gelmeden burada olurum.
Acayip merak ediyorum zaten, bir an önce yarın olsun...:)

Yorumlara yarın kaldığımız yerden devam...bye

supersonic
26-01-07, 03:09
Aman abla duymasın kimse.:img-cool2

Ayrılığın fazla uzayacağını sanmıyorum. En fazla bir bölüm daha veriyorum. Haftaya olmazsa diğer hafta kesin. Gerçi ben bu yol kesme hikayesinden sonra bu hafta bile bekliyorum ama...:)

Bu sefer kesin gittim...bye

ben senin kadar iyimser değilim Nesli.En az 5 bölüm veriyorum ben bu ayrılığa.
İşlenecek daha çok acılı ve öldürücü aşk sahnesi var.
Valla benim bir itirazım olmaz doğrusu.

supersonic
26-01-07, 03:12
Esmer Aylinin gitmesine engel olabilse bile barışmasını sağlayamayacaktır.

Yalnız İnşallah Adamslardan birine birşey olmaz. yoksa mahvolduk demektir.

supersonic
26-01-07, 03:15
Aylin dedi ya ''ben onsuz bir ölüyüm'' ben dedim tamam bir illegalimiz daha oldu.
O da yaşayan ölü bu da yaşayan ölü.
Üçü de illegal oldu:img-hyste

Şerefin haberi yok bu durumdan,haber verelim de bir kimlikte Ayline çıkarsın.

Nazlının kimliği boşta değilmi???:img-hyste

Ben de kaçtım,yarın görüşürüz bye

civrik
26-01-07, 03:24
Şimdi lütfen hakkını verin benim güzel gözlü biriciğim 29. bölümü resmen sırtında taşıdı.
Ay ben ne desemki Yeşim'e.canım benim ya.Çok güzel ve çok başarılı.Onu tanıdığım için çok mutluyum.
İlk defa Zeynep dizisinde görmüştüm onu.Bir için suydu .hala öyle.Çok güzel oynuyorda.aglaması,gülmesi,kızması,bağırması,korkm ası o kadar doğalki oynamıyor adeta yaşıyor.
alkışlar Aylin'e:happy0064 :happy0064 :happy0064
İçime Hande mi kaçtı?(Selda tuttum bu lafı)

Evet hakkını verelim, Yeşim Büber gerçekten bir harikaydı bu bölüm. Bu arada şu oy opreasyonunu yeniden başlatalım yarın lütfen. Fırsattan istifade edenler oldu sanırsam.:img-cool2

meltem-cmbl
26-01-07, 03:43
Evet hakkını verelim, Yeşim Büber gerçekten bir harikaydı bu bölüm. Bu arada şu oy opreasyonunu yeniden başlatalım yarın lütfen. Fırsattan istifade edenler oldu sanırsam.:img-cool2

evet baya geri kalmışız ben şimdi10 oy vedim ama yine devam edicemmm

daisy_as_
26-01-07, 09:40
Sen o kadar zaman ne Ali'ye anlat geçmişini ne aşık olduğun adama sonra git bir günde Niran'a anlat. Helal valla...
Ali'nin replikleri muhteşemdi. Esmer'i sırtından vurur diyenlere de güzel cevap verdi. Esmer'i bile utandırdı "seni terkeden kadına kollarımı açacaksam kes bu kolları..."

ASLI28
26-01-07, 09:43
bu bölüm yeşim büber muhteşemdi.sruhan zaten hep formunda.

sanki makyözlerimi değişmiş nedir.makyajları hepsinin çok iyiydi.

yalnız yine inanılmaz çekim hataları ve montaj hataları vardı.

nedretin annesi ve nedretin ayağında yanlış görmediğsem mavi galoş vardı.
eğer gözlerim beni yanıltmadıysa bunun montajda kesilmesi gerekirdi.

bir de şu adamları ateşin ortasına koydukları sahne pek de doğru mesajlar vermiyordu.bu tip sahneleri uzun metrajlı filmlerde yapabilirsiniz.ama tv dizileri biraz daha dikkat istiyor.:img-blush

latifenaz
26-01-07, 10:00
çok güzel bir bölümdü..hayranlıkla izledim.süleyman çesen'e söyleyecek birşey bulamıyorum ya..sevenleri ayırmakla hiç iyi etmedi..aylini ondan uzaklaştırınca esmer'in geri döneceğini sandı ama galiba yanılacak..esmer öyle yada böyle birliği bırakmayı zaten düşünüyordu..bide aylinle arasını bozanın süleyman çesen olduğunu öğrenince esmer ne yapacak bakalım..umarım son bölümdeki yaşanaların sonu kötü bitmez..inşaallah araba durur ve çarpmaz..eğer çarparsa sonunu düşünemiyorum..belki son sahne aylin ile esmer'in birleşmesini sağlar..

mutaf61
26-01-07, 10:12
Evet Arkadaşlar.dün Akşam Ki Bölüm Güzeldi.süleyman çesene çok Sinirlendim.ama Asil Sinir Olan Nirandi.esmer 'aylinden Uzak Dur 'dedik çe O Yaklaşiyor.dizide Ne Güzelde Rol Yapti Aylinin Ağzindan Laf Alabilmek Için.o Gözlerin Dolmasi Falan.

Umarim Ali Onun Oğlu çikar Da;ali Yi öldürttüğü Için O Da Vicdan Azabindan ölür.

coy_girl
26-01-07, 10:15
süleyman çesene bir kez daha sinir oldum.nasıl biri ya bu adam.aylin onun yanında ağlamamak için kendini zor tuttu ama s.ç. hiç durmadı aylini çok kırdsı.aylin üzülüyo,s.ç:'böylesi iyi oldu' diyo.oğlum dediği insana(esmere)hayatının kötülüğünü yaptı.

bu bölüm YEŞİM BÜBERe bi kez daha hayran kaldım.Aylinin durumunu ne kadar güzel canlandırdı.süperdi.hele söylediği sözlerde bittim.hiç bi bölümde bu kadar çok ağlamamıştım.bu bölüm durmadı yaşlar.

oleyyyyyy!!!!!bu bölüm sahteyi,kaderi hiççç görmedik.inş. yakında Avşarı,niranı da görmeyiz.:img-yes:

Yasemin ne kadar sinir biri ya.arkadaşıyla konuşurken nasıl da kötü şeyler söyledi timur hakkında.Yasemin hanımın şu an ki işi Timur muş.yeni işin hayır-sız olsun yasemin hanım:icon_whis

Esmerin ve Alinin konuşma sahnesi süperdi.bittim...Esmer ayrıldıklarını söyledi ve daha sonra 'ÜZÜLMEDİN,ÜZÜLMEDİN AYLİNLE AYRILDIĞIMIZA.....'sözlerini söylemesi ve ALİNİN BENİ UTANDIRMASI....:sad53: neler demiştim ali hakkında ya.çok utanıyorum.aylinin kendisini sevmesi için elinden geleni yapar falan demiştim.ama o gerekeni yapıp beni acayip utandırdı.Ali hakkında kötü düşündüğümiçin çok kızdım kendime:(

Nesli ve Denizlaboss ,sizden bu bölümle ilgili harika senaryolarınızı bekliyoruz.çok güzel yazıyosuynuz ve okuması süper oluyo:happy0064

MardiGras
26-01-07, 10:20
Bir onceki baslik 1250 mesaj sayisini gectigi icin kapatilmistir.

Yorumlariniza bu baslikta devam edebilirsiniz.

Bir onceki sayfaya asagidaki linkten ulasabilirsiniz.

http://www.dizifilm.com/forum/showthread.php?t=14334 (http://www.dizifilm.com/forum/showthread.php?t=14334)

MardiGras
Super Moderator

mutaf61
26-01-07, 10:37
Alinin Ayline 'sinani Birakma' Dediği Sahne çok Güzeldi.bana Sorarsaniz Esmerle Aylin Ancak Esmerin Başina Bi Kaza Gelirse Barişirlar.hep öyle Olurya. Alinin Ayline Telefon Açtiğinda.aylinin De 'sinana Mi Bişey Oldu'demesi Aklima Getirdi Bunu.umarim En Kisa Zamanda Barişirlar.

Bengu Su Arkadaşim Dizinin Bu Sezon Biteceğini Nereden Durdun.

mutaf61
26-01-07, 11:03
Veee Tabiki Aylinin Anne Ve Babasi.hele Annesi Ya Bu Kadar Bencil Bi Insan Olurmu Ya.tamam Aylini çok Seviyor(daha Doğrusu Onun Ki Saplanti)ama Bu Kadarda Kizin üstüne Gidilmez Ki.hem Oda Da Ayline 'onu Bu Kadar Sevdiğini Bilmiyorumdum'
Demesi.dedim Ki Tamam Yumuşadi. Ama öyle Olmadi.çok Katilar.

Aylin Küçük Kizin Evine Geldiğinde ,sinanla Karşilaştiklarinda, Sinan Aylini öpmek Için Uzandiğinda Aylinin Kendisini çekmesine çooookk üzüldüm.sevdiğinin Hem Yaninda Hemde Uzağinda Olmasi çok Kötü Bişey.

mutaf61
26-01-07, 11:13
Veee Tabiki Aylinin Anne Ve Babasi.hele Annesi Ya Bu Kadar Bencil Bi Insan Olurmu Ya.tamam Aylini çok Seviyor(daha Doğrusu Onun Ki Saplanti)ama Bu Kadarda Kizin üstüne Gidilmez Ki.hem Oda Da Ayline 'onu Bu Kadar Sevdiğini Bilmiyorumdum'

Aylin Küçük Kizin Evine Geldiğinde ,sinanla Karşilaştiklarinda, Sinan Aylini öpmek Için Uzandiğinda Aylinin Kendisini çekmesine çooookk üzüldüm.sevdiğinin Hem Yaninda Hemde Uzağinda Olmasi çok Kötü Bişey.

mutaf61
26-01-07, 11:21

Filone
26-01-07, 11:53
slm arkadaşlar dizide çalan ansızın parçası 26 bölümde koymaya başladılar değilmi.
ondan öncede çalıyomuydu bilginiz varmı acaba

Melal
26-01-07, 12:24
Dün akşam ki bölüm güzeldi.Ama beni çok tatmin etmedi.
Sanırım daha iyi bölümleri izlediğimiz için bu bölüm açmadı yani:)
Vatanseverler timi'ne çok güldüm.Esmer ve Ali kahramanlığa soyundular.
Ne gerek vardı şimdi öyle bir örgüte Şeref'in de haberi yok hayret:)
En güzel sahneler hiç şüphesiz Aylin'in annesine sne hiç bu kadar sevdin mi demesiydi.
Esmer'le Aylin'in karşılaşmasıydı.Esmer perişan durumda canımm
Ali ve Esmer'in konuşmaları da süperdi.Ali'de her fırsatta başını Esmer'in omzuna koyup ağlıyor.:)
Bu bölüm gözüme girdi ama Ali aferin dedim.
Niran yine çok fazla göründü.Hele Aylin'le yemeğe çıkmasına sinir oldum.
Aylin'de ne saf kız ya Niran bakalım daha neler yapacak.
Reytingler gelmedi sanırım henüz çok merak ediyorum nasıl bir reyting aldık.:)

Melal
26-01-07, 12:25
slm arkadaşlar dizide çalan ansızın parçası 26 bölümde koymaya başladılar değilmi.
ondan öncede çalıyomuydu bilginiz varmı acaba

Daha öncede çalınmıştı.
Yaklaşık 3-4 bölümdür çalıyor sanırım.
Yanlış hatırlamıyorsam.

Fener Bahçe
26-01-07, 12:26
bu bölüm gerçekten harikaydı

aylin sinan ali süperlerdi doğrusu

yan karakterlerin fazla öne çıkmaması iyi oldu umarım böyle devam eder

sanki böyle olunca dizi dengesini koruyor

3 nünde birbirine söyledikleri sözler hareketler mimikler müthişti

zaten bizide çeken ve bağlayan aşk ve dostluk çok güzel işleniyor

aşk ve dostluğun öne çıkması güzel oldu ve böylede devam eder

çünkü dizi bu konu üzerine kurulu dışına çıkmaz umarım

esmerin en son sahnedeki bakışı süperdi

araba ile giserken önlerine çıkma sahnesne nedemeli o nasıl frendi öyle aravayı çok güzel döndürdü
keşke şöyle olsa

bakmaya devam etse aylinin güzel gözlerine içten içe yakarcasına giteme kla senziz olmuyor sensiz yapamıyorum dergibi

ve o anda zaman dursa aylin şöyle bir dönüş yapıp koşsa o sırada esmer kolarını 2 yana doğru açsa çok güzelyapıyor bu arada kolları 2 yana açmayı
aylin sarılsa esmrde sıkmsıkı esmer beni bırkma bırakırsan ben ozaman ölürüm dese

aylinde bırakmayı bile beceremiyorum senden uzak kalamıyorum canım çok yanıyor sensiz olmuyor seni bırakamıyorum vs güzel replkler olsa barışsalar fena olmazya çok şery isyemiyoruz ya inşallah duyarlar sesimizi

bide o yapraklı yolda ayağını sürte sürte gidemside süperdi

kısacası bütün sahneler güzledi kızın evinde halleri biri alttan alttan bakar biri üstten üstten ama birşeye yapamazlar sadece gözller konuşur

dışardaki halleri esmerin öpmesi aylinin birşey söyleyememisi gözünden akan yaşlar

bu arda organ mafyası işine değinmöeleri güzel olmuş tebrikederim

ama biizmkilerin ordaki halleri çok komikti helede esmer

şerefke konuşurken vat adında bir örgüt tanıyprmuusn dememsi esmerin tepkisi süpherdi

Melal
26-01-07, 12:30
Sergin Hanım'dan rica ediyorum.Şu vat denen saçmalığı kessin.
Sağır Oda,Kurtlar Vadisi dizilerine benziyor denilince de kimse alınmasın.
Çünkü benzetilmeye başlandı.Biz bu diziyi yani şahsen ben bu güzel dostluk,aşk ve bitmeyen arayış için sevdim.
Şu anda tv'de yayınlanan bütün dizilerden farklı olduğu için sevdim.
Esmer mafyada kalsın razıyım.Aksiyon'da olsun arada bir ama örgüt falan olmasın.

mirus
26-01-07, 12:40
arkadaşlar son 1 saattir oy kullanıyorum aradaki fark 50 ye indi biraz destek lütfen.

GÜL GÜZELİ
26-01-07, 12:50
dün tam bi duygu fırtınasıydı esmerle ezonun ak acısı birbirlerinden uzak durmaya çalışırken bi yandanda birbirlerinin boynuna atlama hevesinde olmaları alinin davranışı bittim tamam işte arkadaşlık budur seni terkeden kadına ben bu kolları açıcaksam kes o kolları kardeşim budur yaa tebrik ederim aliyi süperdi valla esmerin o acılı hali de çok güzeldi ödü koptu zavallımın en yakın arkadaşının bu ayrılıktan faydalanıp aşkına kadınına sevdigine yaklaşıcak diye içi gitti resmen ali ya o artık benım derse diye yerim ben onu yaa ezelde ne güzel dedi annesine sen hiç aşık oldunmu anne ölüm bile tatlı geldimi sana iliklerine kadar hissettinmi aşkı taptınmı birine deli gibi ufff çok kötü yaa birini çok seviyosun ama ondan uzak durmak zorundasın işkence gibi işkence bile bu acının yanında tatlı gelir insana:img-in_lo en sonda çok güzeldi esmerin haykırışları aylin gitme sensiz bu şehirde yaşayamam ben filan demesi:):)

siyah lale
26-01-07, 12:56
YENİDEN MERHABA DEMEK İSTİYORUM,

DÜN GECEDEN BERİ YORUM SAYFASINA GİREMEMEK BENİ SİNİR ETTİ.YAZACAKLARIMIN HEPSİ BEYNİMDEN UÇUP GİTTİ.YİNE DE 29.BÖLÜMÜN TOPARLANMIŞ OLMASI BENİ MUTLU ETTİ.

BAŞTA SERGİN HANIMA,YENİ YÖNETMENİMİZE,ÇALIŞAN TEKNİK EKİBE,TABİ Kİ OYUNCULARIMIZA YENİDEN HAFTAYA NE OLACAK BEKLENTİSİNE GİRMEMİZE NEDEN OLDUKLARI İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUM.
YORUMLARIM BİZ BAYANLARIN ,HER MANTIKLI OLAYDA DUYGUSAL BİR NOKTA,HER DUYGUSAL OLAYDA BİR MANTIK ARAMAMIZA DAYALI OLACAK SANIYORUM.
SERGİN HANIM'DA (BAYAN OLARAK )BİR İNSANI SADECE SİLAHIN ÖLDÜRMEYECEĞİNİ BİLDİĞİ İÇİN ,KALEMİNİ SİLAH OLARAK KULLANIP BİZLERİ YAZDIĞI REPLİKLERLE KALBİMİZDE Kİ İNCE NOKTADAN TAM İSABET KURMAYI BAŞARDI.ESMERİN ,AYLİNİN VE ALİNİN ROLLERİNİ DURUŞLARI,BAKIŞLARI VE SES TONLARI İLE ANLATMASI DİZİYİ FARKLI BİR BOYUTA GETİRDİ.
29. BÖLÜMÜ BAŞTAN DÜŞÜNMEYE BAŞLADIĞIMDA ,S.Ç NE KADAR KIZSAKTA AKILLI BİR ADAM DÜŞÜNÜYORUM. BİR ANLAMDA ESMERİN HAYATINI KURTARMAK İÇİN ZAMAN KAZANDI.(S.Ç nin BENİ RAHATSIZ EDEN BİR CÜMLESİ VARDI.Nazlının ölüm kararının kaldırılmasını sorgularken 'beni gözden çıkartılar' sözünü ESMER'DE KULLANMIŞTI. S.Ç TESKİLATTAN OLABİLİR Mİ???
AYLİN NE KADAR ZAYIF GÖRÜNSE DE ,ASLINDA ÇOK GÜÇLÜ BİR KARAKTER .SEVDİKLERİ İÇİN KAÇ KİŞİ HAYATI BOYUNCA YAŞADIKLARINA TAHAMMÜL EDEBİLİR VE (ENDER İÇİN BİLE AMA O BİR İNSAN DEMİŞTİ.)VE YAŞAM HAKKINI HERŞEYİN ÜSTÜNDE TUTABİLİR ?
ALİNİN SONUNDA KENDİNİ TOPLAMASI ,İSTEDİĞİMİZ ŞEKİLDE DAVRANMASI (DUYGUSAL ÇÖKÜNTÜ İÇİNDE OLAN BİR İNSAN!!!) MANTIK ÇERCEVEMİZİN İÇİNDE DEĞİL MİYDİ?
HAYATI BOYUNCA BİLEREK VEYA BİLMEYEREK ONA YARDIM EDEN ESMERİN ONA ŞİMDİ İHTİYACI VAR .BU BÖLÜMDE ALİ'Yİ SEVMEYECEK KİMSEYİ DÜŞÜNEMİYORUM.ÖZELLİKLE ESMERİ SÖYLEDİĞİ SÖZLERE VE AYLİNLE KONUŞMASI,EN ÖNEMLİ SEVDİĞİNİN GİDECEĞİNİ SÖYLEMESİ...
CAMCI BABA DUYGUSAL SÖZLERİ ASLINDA BÜYÜK BİR GERÇEKÇİLİK İÇİNDE SÖYLEDİ.NE KADAR İTİRAZ ETSEKTE SÖYLEDİKLERİNDE HAKLIYDI.ASLINDA ESMERDE ;KALBİ NE KADAR RET ETSE DE 'BENİM YAPMAM GEREKEN ŞEYİ AYLİN YAPTI' DİYEREK BİR ANLAMDA KABUL ETMEYE ÇALIŞTI.AŞIK BİR ERKEK BUNU KABUL EDER Mİ ORASI SORU ?????? (BU ARADA CAMCI BABANIN TEŞKİLATIN EN ÜST DÜZEYİ OLDUĞUNU DÜŞÜNMEME NEDEN OLAN SÖZLERİ VAR .)
KÖTÜ ANLARDA ,MUTLU ANILARI HATIRLAMAK ÇOK ACIDIR DİYE DÜŞÜNMÜŞÜMDÜR DAİMA ,ESMERİN BENİ ETKİLEYEN ANLARINDAN İLKİ BU SAHNE ,İKİNCİSİ BEN GÜLÜMÜ ÇOKTAN SİLAHLA TAKAS ETMİŞİM,KAYBEDENLER LİSTESİNDE SONA YAZDIRDIM ADIMI DERKEN ,BEYNİM TERS YÖNDE ÇALIŞMAYA BAŞLADI.MAFYA VE SİLAHIN BİR İNSANIN HAYATINDAN NELER GÖTÜRECEĞİNİ BELİRTEN SÖZCÜKLERDİ.MESAJLAR HER ZAMAN DİREKT VERİLMEZ ,ÖZENEN GENÇLERİN BU SAHNELERİ GÖRMESİNİ İSTERDİM.(TABİ HERKES ANLAMAK VE ALMAK İSTEDİĞİNİ ALIR SÖZÜNÜ DE İLAVE EDİYORUM.)
3.SAHNE KÜÇÜK ÇOCUĞUN AMELİYAT İZİ OLDU. SOKAKTA YAŞAYAN ÇOCUKLAR,KİMSESİZLER İÇİN NE BÜYÜK TEHLİKELER OLDUĞUNU BİLİYORUZ AMA,GÖRSEL OLARAK SEYRETTİĞİNDE FARKLI OLUYOR.(BELKİ DE BÖBREK SÖZCÜĞÜ İÇİN KÖTÜ OLDUM.)
ESMER VE AYLİNİN BAKIŞLARI,DOKUNMALARI SANIYORUM ,BİZLERİ GENE BEKLENTİLER İÇİNE SOKACAK. AH ESMER AYLİN SANA KONUŞ DERKEN SEN SUSUYORDUN,ŞİMDİ SEN KONUŞ DİYORSUN AMA SORULARINA CEVAP ALAMIYORSUN.BELKİ BİRBİRİNİZİ ŞİMDİ ANLAMAYA BAŞLARSINIZ?
LİSTENİN DİĞER ELEMANI ŞEREF, BAŞINDAN BERİ ESMERE AYNI SÖZLERİ SÖYLÜYOR.ASLINDA ADAM GÖREVİNİ TAM YAPIYOR DİYE KIZMAYA HAKKIMIZ YOK.
YASEMİN VE TİMURU KENARA BIRAKIYORUM.FENALIK GELDİ.NEDRET İSE AYRI ALEM ,EL BEBEK ,GÜL BEBEK BİR ORTAMDA BÜYÜTTÜĞÜ 15 YAŞINDA KIZININ ANLAMASINI BEKLİYORSA ÇOK BEKLER.MERAL HANIM O KONUDA DOĞRU SÖYLÜYOR.MERAL HANIM ASLINDA ÇOK BASKIN BİR KARAKTER,HERKESİN HAYATINI KENDİ DOĞRULARI İLE YÖNETMEYİ SEVİYOR VE SEVDİKLERİNE ZARAR VERDİĞİNİ GÖRMÜYOR.GERÇİ HER ANNE FARKLI DÜNYALAR SONUCU ÇOCUĞUNUN BAŞINA GELEBİLECEK OLAYLARDAN ONU KORUMAYA ÇALIŞIR.BURADA SÖYLENEN SÖZLER KIRICI ...
AYLİNİN İKİNCİ KEZ ONA KARŞI ÇIKTIĞINI GÖRDÜM.SÖZLERİ GERÇEKTEN GÜZELDİ...
AS ELEMANI NERDEYSE UNUTUYORDUM.NİRAN ANLAŞILAN GENÇLİK AŞISI YAPTIRMIŞ.
ESMERE ÇOK KIZMAYA BAŞLADIM.NİYE DÜZ MANTIK YÜRÜTÜYOR.KARŞISINDA HIRSLI ,ONDAN NEFRET ETTİĞİ BİLEN BİR KADIN VAR.EVET ONA SÖYLEDİĞİ SÖZLER GÜZEL DE,BAŞINA NASIL İNCE İNCE İŞLEYEREK ÇORAPLAR ÖRECEĞİNİ BİLMİYORSUN.SEN NİRANI TEK KURŞUNLA VURURKEN .O SENİ YAVAŞ YAVAŞ ÖLDÜRÜR.
ÜÇ HÜRELİN ESKİ BİR ŞARKISINDAN ''BİR KERE SEVMEK ,BİN KERE ÖLMEK DEMEKMİŞ '' SÖZLERİ İLE 30.BÖLÜMÜ BEKLEYECEĞİZ.

MAMOŞ
26-01-07, 13:09
aglamaktan gözlerim şişti muhteşem bir bölümdü romantik, ve hüzün dolu:love04:
bazı mantıksızlıklar olsada yinede en hoşuma giden bölümlerdendi:img-yes:
artık h.sonu tekrarını vermiyorlar:icon_sorr
peki organ mafyasından çıkan süpriz neydi:icon_sorr

yakamoz16
26-01-07, 13:11
Dün akşam ki bölüm güzeldi.Ama beni çok tatmin etmedi.
Sanırım daha iyi bölümleri izlediğimiz için bu bölüm açmadı yani:)
Vatanseverler timi'ne çok güldüm.Esmer ve Ali kahramanlığa soyundular.
Ne gerek vardı şimdi öyle bir örgüte Şeref'in de haberi yok hayret:)
En güzel sahneler hiç şüphesiz Aylin'in annesine sne hiç bu kadar sevdin mi demesiydi.
Esmer'le Aylin'in karşılaşmasıydı.Esmer perişan durumda canımm
Ali ve Esmer'in konuşmaları da süperdi.Ali'de her fırsatta başını Esmer'in omzuna koyup ağlıyor.:)
Bu bölüm gözüme girdi ama Ali aferin dedim.
Niran yine çok fazla göründü.Hele Aylin'le yemeğe çıkmasına sinir oldum.
Aylin'de ne saf kız ya Niran bakalım daha neler yapacak.
Reytingler gelmedi sanırım henüz çok merak ediyorum nasıl bir reyting aldık.:)

öncelikle mella abla sana tüm yazdıklarından dolayı çok katıldığımı belirterek yorumuma başlamak istiyorum

bende bu bölümü beğendim dostluk ve ayrılmış iki aşkın acısını gördük ama seni tatmin etmediği gibi benide bu bölüm tatmin etmemiş bulunuyor

öncelikle heyecan yoktu herşey bitmiş uzatmalar oynanıyor gibiydi adeta oysa işlenebilecek o kadar çok konumuz olmasına rağmen en kısa zamanda bulgarın bizimkilerin hayatına girmesi iyi olur heyecan bakımından yoksa hiç istemem o adamı
:icon_whis

ben vatı benimsemeye başladım ama bir gecede 4 kişilik bir tim olarak kocaman bir organ mafyasının çökertilmesi çok komikti bu insan tacirleri hiçmi bu zorla tuttukları çocukların başına birkaç silahlı adam bırakmaz anladım :icon_whis :icon_whis :img-polic

üstelik gerçektende bugüne kadar hiçbir yönüyle kurtlar vadisine benzememiş en küçük benzetmelerde bile beni delirtmeye yetmişken acı ama gerçeği söylemek gerekirse artık senaristimizin kendi elleriyle benzetilmeye başlanmıştır...:img-polic :img-polic

coy_girl
26-01-07, 13:15
Niranla aylinin yemeğe çıkmasına çok sinirlendim.Niran sırf üçüncü kişiyi öğrenebilmek için Ayline yalan söyledi.Aylin de hemen inandı.Ayulin çok miyi kalpli ,hiç kötü düşünmeyen ,saf biri Niran gibi kötü,acımasız birinin eline düştü.bu kadar olur.:sad53: Niran Aylinden herşeyi öğrenir böyle yalanlarla:(

Melal
26-01-07, 13:15
Aslı'cım bende senin yazdıklarına katılıyorum.:)
Bulgar gelsin,dizi şenlensin diyorum.:)
Vat'lı sahneler komediydi.Tamam anladık iyi bir örgüt yapamadınız bari maskara olmayın.:)
Yada diziye bir konsept danışmanı alın.
Kv olsun,Sağır Oda olsun.İşinin ehli danışmanlarla çalışıyorlar.
Ee durum böyle olunca kimse de onlara gülmüyor.
Zaten adamlar biz mafya dizisiyiz diyorlar.Ülkedeki gerçekleri anlatıyoruz diyorlar.
Ama KY biz mafya dizisiyiz diye başlamadı ki şimdi nedne bu saçma değişim.
Sergin Hanım seyircisinin isteklerini umarım kaale alır.
Ya KV başlayacak diye ya paçaları tutuştu.Yada accık değişiklik olsun istedi.:)

yakamoz16
26-01-07, 13:20
ben kesinlikle dizimizin eski yönetmeni zeynep günayı istiyorum:img-wink:

bir kere onun çekim şekline alışmıştık artık öyle güzel geçişler yok bence :img-wink:

zaten hikayede biraz sarmaladı gibi bide bunun üzerine yönetmen değişikliği olunca daha bir kötü oldu yeni yönetmenimize alışana kadar bakalım daha neler yaşatacaklar bize...

kesinlikle yeni yönetmenimizin kötü olduğunu söylemiyorum ama tabiki zeynep hanımında yerine alabileceğinide düşünmüyorum :img-cool2

hem bakış açısından hemde 26 bölümdür biz zeynep hanımın bakışıyla izliyorduk dizimizi şimdi bir başka yönetmenn bakışıyla izlemek zor olacak gibi

hem oyuncularında yeni yönetmenleriyle kaynaşmalarıda zaman alıcak ama umarımki bu fazla dizimize yansımaz yoksa ben bu kadar durgun birkaç bölüme daha dayanamam.....:img-pilot :icon_sorr

yakamoz16
26-01-07, 13:22
arkadaşlar son 1 saattir oy kullanıyorum aradaki fark 50 ye indi biraz destek lütfen.

merak etme arkadaşım destek veriyoruz ama açık ara öndeyiz zaten dün akşam o kadar oy attımki artık atamıyorum ben ama arkadaşlarımız mutlaka ellerinden geldikçe oy atıyorlardır merak etme

Melal
26-01-07, 13:23
Zeynep Günay sanırım Pana Film'in yeni dizisi Ayrılık'ı mı yoksa Hayat Kavgam'ı mı ne yönetecekmiş.
Daha bilinen bir yapım şirketine geçmek istemiş.Kendi tercihidir saygı duymak lazım.
Elbette yeni yönetmenimize de alışacağız.Ama Aslı'cım dediğin gibi Zeynep hanım varken daha bir farklıydı sanki:)

miss_t0eba
26-01-07, 13:24
dun Aylin Aliyi optu hani gidiyordu ya ondan sonra izliyemedim. biri bana ondan sonra neller oldu anlatirmi simdiden cok tesekurler

dun benim baktim yeri kadar yorum yapiyim bara :) dun super bir bolum
Ayline ben cok kizdim o neydi oyle Niran-Aylin yemek sahnesi :img-cool2 resmen sinir oldum Niranin boyle yalan iyi numarasi yapmasi beni cildirti
Serefke Esmere VAT adinda bir orgut taniyormusun dememsi Esmerin tepkisi superdi:happy0064. Fatos annenin insallah en kisa zamanda aya kalkin :)

Melal
26-01-07, 13:24
merak etme arkadaşım destek veriyoruz ama açık ara öndeyiz zaten dün akşam o kadar oy attımki artık atamıyorum ben ama arkadaşlarımız mutlaka ellerinden geldikçe oy atıyorlardır merak etme

Ya ben napayım iki kişiye birden oy atıyorum.
Koptu parmaklarım artık valla pes ettim.:):)

yakamoz16
26-01-07, 13:28
Zeynep Günay sanırım Pana Film'in yeni dizisi Ayrılık'ı mı yoksa Hayat Kavgam'ı mı ne yönetecekmiş.
Daha bilinen bir yapım şirketine geçmek istemiş.Kendi tercihidir saygı duymak lazım.
Elbette yeni yönetmenimize de alışacağız.Ama Aslı'cım dediğin gibi Zeynep hanım varken daha bir farklıydı sanki:)

kendi tercihi ama bir diziyide yada bir kibi yarı yolda bırakmakda güzel bir davranış değil...

aslında hikaye yönetmenin elinden geçmiyor ama sanki zeynep hanımın dönemlerinde o yazıyormuşda değişiklik sadece yönetmende değil senaristtede olmuş gibi

hikaye yön değiştirmeye ve durağanlaşmaya başladı

bence bu bölümü ayakta tutan sadece ezel ve esmer ayrılığında iki aşığın yaşadıkları ve esmer ali dostluğunun birbirine olan desteğiydi geriye kalanlar bölümü doldurmak için yapılmış gibiydi....

supersonic
26-01-07, 13:31
Bölümü 3. kez izledikten sonra karar verdimki.Selçuk Esmere çarpacak!!!!!
Daha doğrusu bunu Esmer istemiş.O son bakıştan saniye önce,arabanın önüne geçip durduğu anda gözlerinden okunan buydu.

Hani bir laf vardır ya " Ölümü çiğnemeden gidemezsin" diye... O vakur ve cesur duruşun ve o mağrur bakan gözlerin anlatmak istediği tam da buymuş işte...

Melal
26-01-07, 13:32

bence bu bölümü ayakta tutan sadece ezel ve esmer ayrılığında iki aşığın yaşadıkları ve esmer ali dostluğunun birbirine olan desteğiydi geriye kalanlar bölümü doldurmak için yapılmış gibiydi....

Dediklerine katılıyorum.
Bakalım özet nasıl gelecek.Bizi nasıl şaşırtacaklar.
Bence seyirciyi şaşırtmaya çalışmak yerine güzel bir hikaye izlettirsinler.
KY izleyicisi farklı umarım bunu idrak ederler.
Biz aksiyorn,şaşırtmaca istemiyoruz.Bizi şaşırtacaklarsa Ezel&Esmer aşkında şaşırtsınlar.
Mafyavari işlerle şaşırtmasınlar.Tam tersi seyirciyi şaşırtmak yerine kızdıracaklar.:)

supersonic
26-01-07, 13:34
kendi tercihi ama bir diziyide yada bir kibi yarı yolda bırakmakda güzel bir davranış değil...

aslında hikaye yönetmenin elinden geçmiyor ama sanki zeynep hanımın dönemlerinde o yazıyormuşda değişiklik sadece yönetmende değil senaristtede olmuş gibi

Arkadaşlar biz kendi açımızdan bakıyoruz olaya ve hiçbir şeyden haberimiz olmadan durmadan yorum getiriyoruz.

Zeynep Günayın Base yapım ile sorunlar yaşayabileceği hiç aklınıza gelmiyor mu acaba.Hiç kimse durup dururken rahatını bozmaz.

Lütfen artık olmayacak duaya amin demeyi bırakalım.Ayrıca bu sayfa bölüm yorumları sayfası,bunları konuşma yeri değil.

ugur1990
26-01-07, 13:34
arkadaşlar kaybolan yıllarda bi müzik çalıo belk bugün belki yarın tutacaktın ellerimden sanırsam adı ansızın çok aradım bulamadım yardımcı olursanız çok sevinirim

Melal
26-01-07, 13:39
Arkadaşlar biz kendi açımızdan bakıyoruz olaya ve hiçbir şeyden haberimiz olmadan durmadan yorum getiriyoruz.

Zeynep Günayın Base yapım ile sorunlar yaşayabileceği hiç aklınıza gelmiyor mu acaba.Hiç kimse durup dururken rahatını bozmaz.

Lütfen artık olmayacak duaya amin demeyi bırakalım.Ayrıca bu sayfa bölüm yorumları sayfası,bunları konuşma yeri değil.

Yaşamış olabilir.Bu çok doğaldır.Şahsen ben Zeynep Günay varken dizinin çekimleri daha farklıydı diye düşünüyorum.
Kimseye bir şey dediğimiz yok yani:)

siyah lale
26-01-07, 13:41
ben kesinlikle dizimizin eski yönetmeni zeynep günayı istiyorum:img-wink:

bir kere onun çekim şekline alışmıştık artık öyle güzel geçişler yok bence :img-wink:

zaten hikayede biraz sarmaladı gibi bide bunun üzerine yönetmen değişikliği olunca daha bir kötü oldu yeni yönetmenimize alışana kadar bakalım daha neler yaşatacaklar bize...

kesinlikle yeni yönetmenimizin kötü olduğunu söylemiyorum ama tabiki zeynep hanımında yerine alabileceğinide düşünmüyorum :img-cool2

hem bakış açısından hemde 26 bölümdür biz zeynep hanımın bakışıyla izliyorduk dizimizi şimdi bir başka yönetmenn bakışıyla izlemek zor olacak gibi

hem oyuncularında yeni yönetmenleriyle kaynaşmalarıda zaman alıcak ama umarımki bu fazla dizimize yansımaz yoksa ben bu kadar durgun birkaç bölüme daha dayanamam.....:img-pilot :icon_sorr

ARKADAŞIM,
GEÇEN HAFTA İSYAN BAYRAKLARINI ÇEKMİŞTİK.DİZİ PARAMPARÇA OLDU DİYE,BU HAFTA DURGUN DİYE İSYAN ETME,KONUNUN GİDİŞİNİ DÜŞÜNÜRSEK AĞIR OLMASI DOĞALDIR. BU BÖLÜMDE KONULAR BİRBİRİNE BİRKAÇ CÜMLE İLE BAĞLANDI.
EVET ZEYNEP GÜNAYLA OLAYIN FARKLI BİR BOYUTUNU YAŞAMIŞTIK.ŞİMDİ DİZİMİZ FARKLI BİR BOYUTTA...
YÖNETMEMİZİN BAKIŞ AÇISINI ZAMAN İÇİNDE GÖRECEĞİZ.İNSAN OLARAK EKİBİN ALIŞMASI ZAMAN DA ALABİLİR,FAKAT ONLAR PROFESYONEL İNSANLAR,İŞİNİN GEREĞİNİ YAPACAKLARDIR.
AYRICA YÖNETMENİN ESKİ DİZİLERİ GÖZDEN GEÇİRDİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM.14.BÖLÜMDE AYLİNİN GİTME DİYEBİLSEM DERKEN (BENİMDE ÇOK SEVDİĞİM BİR MÜZİK )ÇALAN MÜZİĞİ 28.BÖLÜMDE PENCERE ÖNÜNDE TELEFONLA KONUŞURKEN ÇALDI.BEN YANILIYOR OLSAM BİLE,PROFESYONEL İNSANLAR ÖNCE DEVR ALDIKLARI MALZEMEYİ İNCELER.
DEĞİŞİKLİĞE ALIŞMAK ZORDUR,SONUÇTA TERCİHLERİMİZİ BİZ BELİRLERİZ.

Melal
26-01-07, 13:45
Siyah Lale arkadaşım lütfen büyük harfle yazmazsan yorumlarını iyi olur.
Sanırım kuralları bilmiyorsun.Yasak...

ugur1990
26-01-07, 13:51
bana yardımcı olacak biri yok mu :(

NeSLiHaNNeSLi
26-01-07, 13:51
29.bölüm linklerini isteyenler bana özelden ulaşabilirler...

yakupoglu61
26-01-07, 13:53
fikret hakanıu severdim ama aylinin esmerden ayrılmasının sebebi olduğunu görünce nefret ettim...
otobanda giderrken nasıl olurda birden köy yoluna geçilir anlamadım
havaalanına gitmiyorlarmıydı...??

siyah lale
26-01-07, 14:06
Siyah Lale arkadaşım lütfen büyük harfle yazmazsan yorumlarını iyi olur.
Sanırım kuralları bilmiyorsun.Yasak...

Uyarın için teşekkür ederim. Forumda yeni olduğum için farkında değildim.Bundan sonra unutacağımı hiç sanmıyorum.Tekrar teşekkürler..

Melal
26-01-07, 14:15
Uyarın için teşekkür ederim. Forumda yeni olduğum için farkında değildim.Bundan sonra unutacağımı hiç sanmıyorum.Tekrar teşekkürler..

Bir şey değil.:)
Her şey forumumuzun huzuru için

saruhan_esmer
26-01-07, 14:24
son iki bölümdür malesef buradan uzaktım ama hele şükür kavuştum. okadar çok şey konuşmuşsunuzki hiç birini okuyamadım.
bu bölümü beğendiğim söylenemez.izlerken kağroldum ya.ne kadar karışmış yine .bu vat ta neyin nesi ya .ama yani şimdi sırasımıydı vat ın sergin hanım.
burada daha hayati meseleler var.:img-yes: bu bölümde tek beğendiğim sahne
esmerin aliye aylinle ayrıldığını söylediği sahnenydi.alinin tepkisi çok güzeldi.
aliye sinir oluyodum ama bu bölüm baya yumuşadım hani
esmer ayline yetişmeye çalışırken ödüm koptu kaza yapacak diye:img-in_lo
bunun haricinde pek bişi söyleyemeyeceğim.
sadece şunu söylüyorum
ARtIK KAYBOLAN YILLARIN ETKİLEYİCİLİĞİ AZALDIMI??????????????????
eski bölümleri tekrar tekrar izledimdde ne kadar büyüleyici
bu etkisi kaybetmiyor ama bu son bölümlerde bu büyüsünü kaybetti gibime geliyor:icon_sorr

ayrıca dizinin bu sezon biteceğini söylenmiş. ne ye dayanarak acaba resmi bir bilgimi

GİZO
26-01-07, 14:38
Arkadaşlar esmer aylinle ayrıldıklarını aliye söylediğinde banada hoşuna gitmiş gibi geldi. Sonra böyle düşünmediğini anladık.Bence niran sahte esmer ve aliyi ortaya çıkaracak.Aylinle bu bilgileri öğrenmek için yemeğe çıktı zaten.Böylece aylinde bu sahte yalana kanıcak.Son sahne çok heyecan vericiydi.Esmer çok hızlı gidiyordu.Ama aylinin gitmesini engelledi.selçuk hemen frene bastı basmasaydı valla esmerime çarpacaktı.

Melal
26-01-07, 14:50
Arkadaşlar esmer aylinle ayrıldıklarını aliye söylediğinde banada hoşuna gitmiş gibi geldi. Sonra böyle düşünmediğini anladık.Bence niran sahte esmer ve aliyi ortaya çıkaracak.Aylinle bu bilgileri öğrenmek için yemeğe çıktı zaten.Böylece aylinde bu sahte yalana kanıcak.Son sahne çok heyecan vericiydi.Esmer çok hızlı gidiyordu.Ama aylinin gitmesini engelledi.selçuk hemen frene bastı basmasaydı valla esmerime çarpacaktı.

Ayy Allahını seversen böyle deme ikinci bir sahte faciasını bünyem kaldırmaz.:)
Eğer böyle olursa ve Aylin'de buna kanarsa artık iyicene emin olurum ki KY'dekiler accık saf:)

GİZO
26-01-07, 15:03
Ayy Allahını seversen böyle deme ikinci bir sahte faciasını bünyem kaldırmaz.:)
Eğer böyle olursa ve Aylin'de buna kanarsa artık iyicene emin olurum ki KY'dekiler accık saf:)

cnm kesin böyle birşeye hazırlıklı olmanı tavsiye ederim.Artık iki sahte iki gerçek esmer ve alimiz olacak.Tabi bu sahteler aylinin yanında olucak.sinan artık kıskançlığından ya sahteyi öldürür ya niranı:img-wink:

mutaf61
26-01-07, 15:09
gizo arkadaşın söylediği mantıklı geliyor.niran sahte esmer ve ali çıkarabilir.çünkü yemekte aylinin ağzından laf almak için yalan söyledi.numaradan gözleri dolmuş gibi yaptı.eee niran nede olsa ondan herşey beklenir.

pinar15
26-01-07, 15:13
herkese slm arkadaslar ben araniza yeni katildim ben de kaybolan yillar hastasiyimdiziyi cok seviyorum insaallah esmerle aylin barisirlar:img-yes:

pinar15
26-01-07, 15:22
cok dogru soyluy
orsun bu arada be pinar araniza yeni katildim

saruhan_esmer
26-01-07, 15:24
pınar aramıza hoşgeldin canım

GÜL GÜZELİ
26-01-07, 15:30
ya dün çok güzeldi ben nedense bi kusur filan bulamıyorum yanlız aylinin bu kadar saf olması beni deli ediyo ya resmen kadın ona ezelin hayatını okudu kendisininmiş gibi oda inandı deli olcam ya üstelık hani murat niranın yanına koruma verilmişti kadın gene ne yaptı ne etti aylini yanına getirdi murat ortalarda yok ne biçim koruma bu ayrıca bu VAT yani(vatanseverler birligi)bence çok güzel oldu diziye renk kattı dahada güzel oldu dizi düşünsenize her yerde her kötü olayda VAt olucak ama kendini birlık sanan diger kişiler hep diken üstünde olucak bu vat nedir kimdir ne istiyo diye şerefin bile haberi yok bomba etkisi olucak bu vat ben tuttum bu vatı haçlı kuralları gibi oldu bu sinanda herşeyi yapıyodu yapıyodu bi bir haçlı kuralıdır diyodu ama kimse haçlının kim oldugunu bilmiyodu ali deli oluyodu vatda böyle işte ben begendim bu birligi:):)

sondakika
26-01-07, 15:53
kaybolan yıllarda hüzün hakim bir bölüm izledik.. "sevdim be ali çok sevdim, canımdan geçmişimden herşeyden çok" (yani ezomdan ve senden bile.. ).. vay dedim böyle bir aşk.. "anne sen hiç iliklerine kadar aşık oldun mu"..?! bir soru aşk hakkından bu denli kapsamlı olabilir mi.. onca pragrafta yazılabilecekler bir cümleyle dile gelebiliyordu..

ama aşk insan elinden çeker ne çekerse sanırız ki çeken insandır aşktan hayır tam tersi... ayrılık gibi duran parçalanmada olan biten ne varsa aradaki aşka olmakta.. zülüm ona.. esmerin yırtınması o son sürat kendisini halak edercesine canhıraş uğraşıda bundan..

tabiki o sahnede esmere çarp olamayacak ama çarpılan şey başka birşey olacak; aradaki aşka.. umarız akla ziyan bu durum o kareyle terse döner.. malum ölümlü dünya.. insanın sahip olduğu aşkına yetim muamelesi yapması fani dünyada oldukça gereksiz bir durumdur hele böylesi tutku seviyesinde tarafları olan bir aşksa.. alınan nefese yazık derim...

aşkı bir köşeye bırakalım nedir VAT.. buna gerek var mıydı.. ?! hiç yoktu.. sergin abla ister istemez vadi güzegahında gitmeye yeminli.. bak birilerine bu dizi kurtlar vadisinden konsept olarak esinleniyor diyorsa bunu söyleyenede değil söyletene kızmak lazım.. yapma şunu sergin abla.. ne olur.. biran önce çaktırmadan hissetirmeden söndür bunu..

sondakika

Fener Bahçe
26-01-07, 16:27
aylin hep bebklerden birini alırdı ama dün 2 ni birden alması çok hoştu

ve sinan seni çok özledim canım yanıyo bu nasıl bir şey vs demsi gerçekten çok güzeldi

inşallah uzatmadan barışırlar çünkü uzayınca tadı tuzu kalmıyor

buradan ilgililere duyurulur

yakamoz16
26-01-07, 16:27

tabi sende haklısın ama bende haklıyım hem ben dizimiz açısından düşünüyorum:img-yes:

hem bu yorumun yeride bence burası seninde dediğin gibi burası bölüm yorumları yer ve bende bu bölüm hakkındaki görüşlerimi ve bu bölümde eksiklikler bulduğumu söylüyorum ve bu eksiklkleride yönetmenimizin değişmesine bağlıyorum ve bu düşüncemide yazacağım en uygun yer burası...

neyse kapatıyorum bu konuyu

en çok beğendiğim sahne hatta bölümün en iyisi ali ve esmerin aralarında geçen aylin sürtürşmesiydi

ama alinin verdiği tepki çok güzeldi hele ''nin ayıldığın kadına ben kollarımı açacaksam kır bu kolları ''diye verdiği tepki çok güzeldi zaten böyle yapması gerekirdi vede yaptı helal olsun vallah ona olan sevgim bir kat daha arttı....:good: :happy0064

Denizlaboss
26-01-07, 16:39
Evet bende artik yorum yazmaya karar verdim sessiz sessiz digerlerinkini okumakla sadece olmuyo bende yazim dedim:

Ilk sahne: su ceseni oldurucem tutmayin beni !!!!! nasil bir adamdir bu !!! sana biri boyle bisey yapsa rosayi terk etmen icin sen ne yapardin suleyman bey!!!
bide neymis anliyomus sen ne anlarsin be asktan !!!!

Ah Aylinim yaktin beni, cok super oynadi Yesim cok basariliydi hepside oyleydi gerci, annesine soyledigi sozler cooook guzeldi yaa.
Ah Esmerim sende yaktin beni, ve hala cayir cayir yaniyorum bu adam varya acaip bisey anlatilmaz yasanir yaa , ah ah esmerim benim, seni coook seviyorum :img-in_lo

VAT uzerine bisey demek istemiyorum cunku :mad72:ama Esmer ne guzel dovdu adamlari yaa sanki ayriligin acisini onlardan aliyodu :)

Ender, Kader ve daha bilmem kac degersiz kisiler bu bolumde olmadi icin sergin hanima cok tsk ediyorum, bu BBG gercektende varmis be :)

Ama bir sey var onuda soylemeden gecemicem, ben dun ilk defa, 28 bolumden sonra ilk defa agladim :sad53: yagmur zamanindan sonra hicbir diziye bu kadar baglanmamistim, bu kadar aglamamistim ve beni aglatan neydi soyleyimmi Esmerimin Aliyle konustugundaki yuz ifadesi, sozleri, herseyi bittim eridim hele o soz yokmu " Cok sevdim be Ali " oldurdun beni Esmer!!!
Benim gibi birini aglattiniz ya Helal olsun sana Sergin hanim ( seni pek sevmem ama dogruyu soylemek lazimsa cok guzel is becerdin, bende insallah senin kadar iyi ve becerikli bi senarist olurum gelecekte :icon_whis ) ve en onemliside HELAL OLSUN SANA KY !!!!

Cami sahnesinde camci babayi gorunce dedim ahada tamam simdi Esmerimize oyle laflar edicekki esmer askindan vazgecmicek derken adam neler dedi ya, tamam yine guzeldi laflari ama olmadi be camci baba!!

Ali sana birsey demiyorum cunku bunlar yeter bence :happy0064 :happy0064 :good: :good: SENI SEVIYORUM ALI artik gercektende sevmeye basladim seni :good:

Esmere insallah birsey olmaz ki bence olmicak ama araba carpmaktan beter edicek Aylin benden soylemesi , ah bide Esmer onu kacirsa annesi babasinin onunde onlarda agzi acik kalsalar :)

Bu arada soylemeden gecemicem Niranin yeni sac modeli cok guzel olmus ama kadin guzel olsa bile ici fesat !!!

Ve son olarak cooook guzel bir bolumdu, yeni yonetmen iyi is becerdi boyle devam etsin o zaman tam super olacak

MAMOŞ
26-01-07, 16:39
arkadaşlar bir soru sormuştum özette organ mafyasının altından süprüz bir şey olacagı yazıyordu o neydi:icon_sorr

Silvara
26-01-07, 17:25
arkadaşlar bir soru sormuştum özette organ mafyasının altından süprüz bir şey olacagı yazıyordu o neydi:icon_sorr

sanırım o süpriz operasyonun sona erdikten sonra çocuk hastalanınca ali nin aylin i çağırmasıydı.esmer in haberi yoktu bundan.onun için süpriz oldu.

aylin reçeteyi yazıp kalktığında karşısına dikildiğinde bakışkarını farkettiniz mi?öyle bir ümit dolu, sevgi , acı dolu bir bakıştı ki.sonra esmer in ali ye "çok sevdim be ali" demesi, ezel in annesine söyledikleri ,kendi kendine konuşurken "Allah'ım bu nasıl bir acı" demesi.süper süper süper.bu bölüm hepsi harikaydı.replikler , oyunculuklar.gerçekten mükemmeldi.

gul321*
26-01-07, 17:25
Haydi Arkadaşlar Hizlanin Yeşim Büber Düşüşte.

Silvara
26-01-07, 17:33
Segin hanımın yeni projesi varmış.Haber onun başlığında.

sergin hanım ın yeni projesi olması KY nin biteceği anlamına gelmez ki ama.

gerçi uzatıp saçmalayacaklarına ya da yarıda keseceklerine şöyle güzel bir sonu tercih ederim.ama dediğim gibi bu KY nin biteceği anlamına gelmez.zaten daha çözülmesi gereken o kadar şey var ki.bir anda apar topar biterse saçma olur.

Fener Bahçe
26-01-07, 17:54
oy vermek için nereye giriyorsunuz ben bulamadımda

supersonic
26-01-07, 19:01
Şeref bu bölümde Esmere ''Kara Bela'' demiş arkadaşlar.

Ah ben böyle Kara Bela'ya kurban olurum!!! Bütün belalar Esmer gibi olsa,iyiliğe gerek kalmazdı.

MİHRİMAH
26-01-07, 19:15
Merhaba arkadaşlar.

BU BÖLÜM GERÇEKTEN GÜZELDİ .ESMERİN KONUŞMALARI duyguları sözleri ifadeleri o kadar net ki .

Esmer kendinden ve duygularından çok emin buda çok etkileyici.

AYLİNİN annesine haykırışı aşkını anlatması sevdasının büyüklüğünü göstermesi çok etkileyici idi .Bravo dedim ayline.

Fakat aylinin cadde den karşıya geçerken söylediklerini çok anlamadım .Biri rica etsem o sözleri buraya yazabilirmi.

Bu bölümde dev gibi yüreğe güce sahip bir insanın ,hiç bir olayın yıkamadığı insanın bir sevda ile nasıl yıkıldığını izledim.

Allaha şükür kader yok ender yok şebnem saçmalıklarını bu bölüm izlemedik.

Esmerin YIKIK BİNA GİBİ OLAN YERDE ALİYE SÖYLEDİĞİ SÖZLERDE HAKLI OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM . ÇÜNKÜ EVET GERÇEKTEN ALİ ONLARIN EVLENECEKLERİNİ DUYDUĞUNDA YÜREKTEN SEVİNMEMİŞTİ.

Ali kendiside esmerin söylediği gibi hissediyor ama mecburen bunlarla başetmeye çalışıyor duygularını gömmeye çalışıyor çünkü mecbur.

Ama şuna inanıyorum ne olursa olsun insan elinde olmadan istemiyerekte olsa bir ümit bir yerlerde taşıyabilir. Veya ümit taşımasa bile ne yaptı esmer ve aylinin evliliklerine sevinemedi çünkü elinde değil.alininde içi yanıyor.İnsan duygularına hakim olamıyor.

Alinin esmere söylediği sözler gel böyle düşünüyorsan kır bu kollarımı ifadelerinin mecburiyetten olduğunu düşünüyorum.Böyle söylemek zorunda çünkü başka caresi yok .Ama içinde her şeyin daha farklı olmasını isterdi bence.

Sanırım ali ilerleyen bölümlerde aylinin esmere olan sevdasının büyüklüğünü gördükçe kendi duygularını dahada bastırmayı başaracaktır.

AYLİN ORGAN MAFYASININ KURBANI OLAN KIZI GÖRMEK İÇİN GELDİĞİNDE ESMERİN ONU ÖPMESİNE İZİN VERMEDİ YA CANIM DEDİM ESMER BUNA NASIL DAYANACAK.

Helede esmerin ben onun gözlerine bakmadan yaşayamam dediği ve onun yüzüne dokunmadan yaşamam sözleri müthişti.

AYLİNİN NİRANLA OTURUP İKİ ARKADAŞ GİBİ SOHBET ETMESİ GERÇEKTEN ÇOK SAÇMAYDI.NİRANDA AZ DEĞİL HANİ KONUYA NERDEN GİRECEĞİNİ ÇOK İYİ BİLİYOR.

SARUHAN SAHNELERDE BENİ YİNE BÜYÜLEDİ YANİ BU DİZİDE BİR ÇOK HATAYA RAĞMEN İYİKİ VARSIN ESMER İYİKİ VARSIN SARUHAN.

NeSLiHaNNeSLi
26-01-07, 19:27
Alinin esmere söylediği sözler gel böyle düşünüyorsan kır bu kollarımı ifadelerinin mecburiyetten olduğunu düşünüyorum.Böyle söylemek zorunda çünkü başka caresi yok .Ama içinde her şeyin daha farklı olmasını isterdi bence.

Orada dururum işte.

Bunlar kesinlikle Ali'nin hissettiği şeylerdi. Mecburiyetten yapılmış birşey asla söz konusu olamaz. Başka çaresi yok diye bir durum olamaz, o zaman gidip Aylin ile konuşmassaydı Esmer'e dön diye. Yada Esmer'e haber vermeseydi Aylin gidiyor bu şehirden diye. Yada ne bileyim küçük kız için Aylin'i değilde başka bir doktoru çağırsaydı.

Bu bölümde Ali hakkında olumsuz düşünenlerin yüzünü kara çıkarmayacak dedim ve öyle de oldu.

Ben yine Ali'yi savunuyorum ama bu söylediklerime hanginiz yanlış diyebilir değil mi?

NeSLiHaNNeSLi
26-01-07, 19:33
Fakat aylinin cadde den karşıya geçerken söylediklerini çok anlamadım .Biri rica etsem o sözleri buraya yazabilirmi.

Beni affet Sinan...
Seni içime gömdüm ben, bunu yapmalıydım, doğrusu buydu...
Seni tek bir nefesin için herşeyimi feda edecek kadar çok sevdim.
Ama olmuyormuş, aşk tek başına yetemiyormuş.
Seni ömür boyu kaybettim...

MİHRİMAH
26-01-07, 19:38
Orada dururum işte.

Bunlar kesinlikle Ali'nin hissettiği şeylerdi. Mecburiyetten yapılmış birşey asla söz konusu olamaz. Başka çaresi yok diye bir durum olamaz, o zaman gidip Aylin ile konuşmassaydı Esmer'e dön diye. Yada Esmer'e haber vermeseydi Aylin gidiyor bu şehirden diye. Yada ne bileyim küçük kız için Aylin'i değilde başka bir doktoru çağırsaydı.

Bu bölümde Ali hakkında olumsuz düşünenlerin yüzünü kara çıkarmayacak dedim ve öyle de oldu.

Ben yine Ali'yi savunuyorum ama bu söylediklerime hanginiz yanlış diyebilir değil mi?

Neslicim bence zaten alinin aylini oraya çağırması bana saçma geldi çünkü aylini hem korumak istiyorlar hemde her olay olduğunda hemen aylin gel buraya sana ihtiyacımız var .

Ya bu kızı madem düşünüyorsun oraya çağırıp niye her olaya karıştırıyorsun.

Bilmiyorum ne yani ali şöylemi düşündü aylini buraya çağırayımda esmerle birbirlerini görsünler. Hayır tanıdıkları doktor o olduğu için aradı.

VE ALİNİN DUYGULARI İÇİN SÖYLEDİĞİM SÖZLERDEDE YİNE AYNI ŞEYLERİ SÖYLERİM.EVET ORDA ESMERE SÖYLEDİĞİ SÖZLER İÇİNDEN GELEN SÖZLER AMA DEDİĞİM GİBİ BENCE ÇARESİZLİKTEN .YAPACAK BAŞKA BİR ŞEYİ YOK ESMER VE AYLİNİN SEVDASINI KABUL EDİP KENDİ SEVDASINI YÜREĞİNE GÖMECEK.

Şimdi sen bana ali aylini sevmiyor tamamen unuttu diyebilirmisin ?

Bence unutmadığı için de onların sevdalarına mutluluğuna gerçekten yürekten içinde bir burukluk olmadan sevinebilirmi sence .

Denizlaboss
26-01-07, 19:43
Yaa fark ettinizmi Esmer Aliye "Cok sevdim be Ali, cok sevdim" dediginde yuzu, ses tonu, mimikleri, gozu sulanmasi cook cokk guzeldi :img-in_lo :img-in_lo ben o sahneyi asla unutamicam bayildim , benim gibi birini bile aglatti icin sergin hanima boyle bir sahneyi yazdigi icin cok tsk ediyorum ve tebrik ediyorum :good: :good:

NeSLiHaNNeSLi
26-01-07, 19:44
VE ALİNİN DUYGULARI İÇİN SÖYLEDİĞİM SÖZLERDEDE YİNE AYNI ŞEYLERİ SÖYLERİM.EVET ORDA ESMERE SÖYLEDİĞİ SÖZLER İÇİNDEN GELEN SÖZLER AMA DEDİĞİM GİBİ BENCE ÇARESİZLİKTEN .YAPACAK BAŞKA BİR ŞEYİ YOK ESMER VE AYLİNİN SEVDASINI KABUL EDİP KENDİ SEVDASINI YÜREĞİNE GÖMECEK.

Şimdi sen bana ali aylini sevmiyor tamamen unuttu diyebilirmisin ?

Bence unutmadığı için de onların sevdalarına mutluluğuna gerçekten yürekten içinde bir burukluk olmadan sevinebilirmi sence .

Ali Aylin'i unutmadı. Bunun elbette ki farkındayım.

Ama o sahneyi açıp tekrar izlemeni isterim imkanın varsa, yada tekrarı olduğunda mutlaka oraya dikkat kesilerek izle.

Ali orada yaşadı. O yüz ifadesi, Esmer'in söylediklerine verdiği tepkilerin hepsi asla ve asla çaresizlikten değil. Hissettiği şeyleri söyledi.

Çaresizlik diye birşey sözkonusu değil, olamazda.

MİHRİMAH
26-01-07, 19:45
Beni affet Sinan...
Seni içime gömdüm ben, bunu yapmalıydım, doğrusu buydu...
Seni tek bir nefesin için herşeyimi feda edecek kadar çok sevdim.
Ama olmuyormuş, aşk tek başına yetemiyormuş.
Seni ömür boyu kaybettim...

nesli sağol canım .ya nesli bu cümlelerden ben pek bi şey anlamadım izlerkende anlamadım şimdide anlamadım.

Sanırım etraflarındaki zor ve kötü olayların onların aşklarına galip geldiğini söylemek istiyor.yanlış anlamadıysam.

NeSLiHaNNeSLi
26-01-07, 19:46
nesli sağol canım .ya nesli bu cümlelerden ben pek bi şey anlamadım izlerkende anlamadım şimdide anlamadım.

Sanırım etraflarındaki zor ve kötü olayların onların aşklarına galip geldiğini söylemek istiyor.yanlış anlamadıysam.

Sinan'ı ne kadar sevdiğini, ama sevmekle bu kirli dünyada bu ilişkinin yürüyemeyeceğini, bu yüzden yaptığı şeyin doğru olduğunu anlatıyor.

infilak
26-01-07, 19:49
Arkadaşlar Lütfen Biri Bana Son 2 Bölümdür çalan şu Müziğe Ulaşabileceğim Bir Adresi özelden Mesajla Atabilir Mi...

first lady
26-01-07, 19:51
arkadaşlarrrrrrrr ben organ mafyası olayından sonra izleyemedim sınavlarım vardı bugün.lütfen biri özetleyebilirmi önemli yerlerini:img-help: :img-help: :img-help:

MİHRİMAH
26-01-07, 19:51
Ali Aylin'i unutmadı. Bunun elbette ki farkındayım.

Ama o sahneyi açıp tekrar izlemeni isterim imkanın varsa, yada tekrarı olduğunda mutlaka oraya dikkat kesilerek izle.

Ali orada yaşadı. O yüz ifadesi, Esmer'in söylediklerine verdiği tepkilerin hepsi asla ve asla çaresizlikten değil. Hissettiği şeyleri söyledi.

Çaresizlik diye birşey sözkonusu değil, olamazda.

Hayatım caresizlik nedir sevdiğin insanın seni sevmemesidir.kARŞILIKSIZ AŞKTIR YANİ.ŞİMDİ DİYELİMKİ AYLİN GİTSE ALİYE YAKINLAŞMAYA ÇALIŞSA VE ESMERİ UNUTMAYA BAŞLASA ARADAN BİR SÜRE GEÇTİĞİNİ DÜŞÜN .

O zaman küçük bir ihtimal dahi yokmudur sence ali ayline yakınlaşmazmı yoksa dostumun sevdiği kadın bu bunu yapamammı der?

EVET ALİ ORDA ESMERE KARŞI SAMİMİ DİR BEN BUNU ANLIYORUM ZATEN.ÇÜNKÜ ALİDE ESMERİN GERÇEKTEN DOSTU AMA BENİM DEDİĞİM ALİDE BİR İNSAN VE SEVİYOR.

ONUNDA ELİNDE DEĞİL.

Silvara
26-01-07, 19:53
hani çok büyük bir acı yaşarız.öyle bir acıdır ki bu çöker yüreğimize, içimizde kıvranır durur.bir an bile unutamayız.yutkunmadan konuşamayız çünkü boğazımızda bir şeyler düğüm düğüm olmuştur.nefes alamayız.o acı içimizi öyle bir kaplamıştır ki içimizde geriye bir şey kalmamıştır.nefes alırken bile zorlanırız.sürekli gözlerimiz yaşarız.nedenli nedensiz yuvarlanıverir bir gözyaşı kirpiğimizin ucundan.pek çocuğumuz hayatta böyle anları yaşamıştır.işte bu anları dün akşam öyle güzel ifade ettiler ki bize bunun için yapımcısını, oyuncularını, yönetmeni ayrı ayrı ayrı kutlamak gerekir.gerçekten çooooook güzeldi.
elbetteki bazı mantıksızlıklar, bazı saçmalıklar vardı ama ben bunu o kadar da takmıyorum açıkçası.sonuçta o mantıksızlıklar, saçmalıklar hayatın ta kendisinde de yok mu?

NeSLiHaNNeSLi
26-01-07, 19:56
O zaman küçük bir ihtimal dahi yokmudur sence ali ayline yakınlaşmazmı yoksa dostumun sevdiği kadın bu bunu yapamammı der?

Evet aynen öyle der...

Bunu nasıl açıklarım bilmiyorum ama Ali asla bunu yapmaz. Zaten ne demişti Esmer'e ;

Seni terk eden kadına ben kollarımı açacaksam kes bu kolları!!!

hello_kitty
26-01-07, 19:57
Merhaba arkadaşlar,

Dün akşam yine çok güzel bir bölüm izledik, yeni yönetmenimizi canı gönülden tebrik ediyorum bence çok çabuk ve çok güzel uyum sağlamış, çekimler çok güzeldi. Özellikle bölümün sonuna doğru o yol çekimleri süperdi! Esmer'in arabasını süper bi şekilde döndürüp Ezel'in önünü kesmesi bence harikaydı! Kısacası ben yönetmeni son derece başarılı buldum, çok iyi başladı!

Bu bölüm sanat yönetmeni Gülay Kuriş olmuş bakalım haftaya kim olacak:) Görev tanımını hiç bilmediğim bu meslek beni çok eğlendirmeye başladı:) Herkesin yapabileceği bir iş sanırım...

Bu bölüm Aylin pempe ruj sürmüştü, çok yakışmış o beyaz tenine, bence pembe rujdan kesinlikle vazgeçmemeli! Kendi adıma ben de hep pembe ruj kullanırım:p

Dün akşam diziyi izlerken zaman zaman içimi kemiren bir soru yine takıldı aklıma: "Doğru"nun ne olduğunu bilip de "doğru" olanı yapmak mı "doğru"dur yoksa "doğru" olmadığını bile bile yüreğinin sesini dinlemek mi? Ben hep yüreğimin sesini dinledim, özellikle aşkta doğruların ve yanlışların hiç önemi olmadığından olacak, Esmer ve Ezel de yüreklerinin sesine kulak verecekler bence, aksi yönde davranmayı hiçbir ego kaldıramaz.

Bu sabah uyandığımda da nedense dilime Sezen Aksu'nun "aşk için ölmeli aşk o zaman aşk..." şarkısı dolanmıştı, belki de dün gece izlediğim o büyük aşktandır... Biraz düşününce dedim ki kendi kendime, aşkı "aşk için ölmeli aşk o zaman aşk" gibi şarkılardan öğrendiğimizden olacak, hep zor olanı seçiyoruz ya da kolay olanı zorlaştırıyoruz, herşey iyi güzel giderken işleri karıştırıyoruz, aşk dediğin zor olmalı ya... Herneyse bu kısım biraz kendi kendimle hesaplaşma gibi oldu:) Ama yine de, ne güzel şarkıdır değil mi "Herşeyi Yak"...

Bu bölümde organ mafyasını ele almalarını gerçekten çok beğendim, Türkiye'de büyük bir kesimin görmezden geldiği ya da hasır altı edilen bazı gerçekleri çok güzel soktular gözümüze... Türkiye'ye kaçak olarak gelen insanların çektiği eziyete mi yanalım organ mafyasının yaptığı caniliklere mi bilemiyorum açıkçası. Ne var ki bütün bunlar yaşanıyor ve her gün yüzlerce belki de binlerce insan mağdur oluyor. Helal olsun Sergin Hanım'a, gerçekten çok cesurca ilerliyor, kendisini çok takdir ediyorum. Bu konulara dikkat çekmesi çok yerinde.

Bu bölüm beni öyle büyük bir duygusallığa sürükledi ki karakterler için pek fazla yorum yapamayacağım ama belirtmek isterim ki sonunda Ali'nin aklının başına gelmesine çok sevindim, gerçekten çok sevindim.

İyi akşamlar!

civrik
26-01-07, 19:59
Bölümü 3. kez izledikten sonra karar verdimki.Selçuk Esmere çarpacak!!!!!
Daha doğrusu bunu Esmer istemiş.O son bakıştan saniye önce,arabanın önüne geçip durduğu anda gözlerinden okunan buydu.

Hani bir laf vardır ya " Ölümü çiğnemeden gidemezsin" diye... O vakur ve cesur duruşun ve o mağrur bakan gözlerin anlatmak istediği tam da buymuş işte...

Ama Hale abla seni yine başlamışsın felaket tellallığına. Böyle diyorrsun beni de etkiliyorsun amaa sen öyle diyince bana da o bakıışta öyle bir anlam varmış gibi geldi ama Esmer in ölümü göze alması arabanın çarpacağı anlamına gelmez tabiiki:D Öyle deme abla yaa, çok kötü çarpar o zaman, kapıyla birlikte alır götürür vallahi. Arabanın içinde olsa yine bi derece...

MİHRİMAH
26-01-07, 20:04
Sinan'ı ne kadar sevdiğini, ama sevmekle bu kirli dünyada bu ilişkinin yürüyemeyeceğini, bu yüzden yaptığı şeyin doğru olduğunu anlatıyor.

Evet böyle bir dünyada gerçektende böyle sevdaların yeri yoktur.Olmuyor maalesef.Ne kdar uğraşsanda hep onlar galip geliyorlar galiba.

Aylin cesenle konuşurken gömüldüklerini düşündü ya sanırım orda cesenin söylediklerinin tehditlerinin gerçektende olabileceğini düşündü .Bu yüzdende esmere zarar gelmemesi için verdiği bu ayrılık kararı nın doğru olduğunu düşündü ki yaptığı bu davranış gerçekten asilce idi.

düşüsene sevdanın bir nefesi için ondan vazgeçiyorsun.

Camcı babanın esmere dediği gibi aşk bazen sevdandan vazgeçmektir.

Camcı baba esmere dediya bırak bu aşk sadece seni yaksın. NE MÜTHİŞ BİR SÖZDÜ BU YA .

first lady
26-01-07, 20:06
arkadaşlarrrrrrrr ben organ mafyası olayından sonra izleyemedim sınavlarım vardı bugün.lütfen biri özetleyebilirmi önemli yerlerini:img-help: :img-help: :img-help:
arada kaynamasın dedim yok mu bi gönüllü özetliyicek.......

MİHRİMAH
26-01-07, 20:07
Evet aynen öyle der...

Bunu nasıl açıklarım bilmiyorum ama Ali asla bunu yapmaz. Zaten ne demişti Esmer'e ;

Seni terk eden kadına ben kollarımı açacaksam kes bu kolları!!!

O zaman bende gerçek dostluk bu derim.

#Ayçiçeği#
26-01-07, 20:07
arkadaşlar biliyorum konuyla ilgili değil ama hani önceki bölümlerde aylin sarhoş olmuştu yanına sinan gelmişti ya lokantadaydılar galiba hatta aylin sinana sarılmıştı o kaçıncı bölümdü lütfenn yardım edin söyleyin!:icon_sorr

civrik
26-01-07, 20:12
ya dün çok güzeldi ben nedense bi kusur filan bulamıyorum yanlız aylinin bu kadar saf olması beni deli ediyo ya resmen kadın ona ezelin hayatını okudu kendisininmiş gibi oda inandı deli olcam

Aylin yine Aylinliğini yaptı, saflığını bir kez daha kanıtladı. Benim anlamadığım Esmer neden Niran a karşı bir türlü uyarmıyor Aylin' i. Offf Aylin offf. Hemen geldin oltaya yine canım benim yaa. Niran ' ın TİMSAH gözyaşlarına ne demeli:icon_evil Ama beni en gıcık eden şey kesinlikle üzerine basa basa 100 kere AylinCİK demesi oldu. Verin elime de boğup atayım şu kadını yaa.

herkese slm arkadaslar ben araniza yeni katildim ben de kaybolan yillar hastasiyimdiziyi cok seviyorum insaallah esmerle aylin barisirlar:img-yes:

pinar15 aramıza hoşgeldin arkadaşımbye

MİHRİMAH
26-01-07, 20:14
arada kaynamasın dedim yok mu bi gönüllü özetliyicek.......

Ya canım sen bütün olayı kaçırmışsın esas olay zaten organ mafyasından sonra başlıyor.

Nerden başlasam organı alınan küçük kız çocuğu vardı ya esmer ve ali onun evine gittiler .Orda çocuk çok hastaydı alide hemen aylini aradı .

AYLİN GELDİ TABİ ESMERİN HABERİ YOKTU AYLİNİN GELECEĞİNDEN KAPIYI AÇTI KARŞISINDA AYLİN .BAKIŞTILAR. ESMER AYLİNİ YANAĞINDAN ÖPMEK İSTEDİ AMA AYLİN İZİN VERMEDİ TABİ SEN DÜŞÜN ARTIK ESMER O AN NELER HİSSETTİ.

SONRA AYLİN EVDEN ÇIKARKEN ESMERDE PEŞİNE ÇIKTI ONUNLA KONUŞMAYA ÇALIŞTI GÜZEL BİR SAHNEYDİ.AMA AYLİN KONUŞACAK BİR ŞEY YOK DEDİ VE GİTTİ

VE SONRA AYLİN ALİNİN ANNESİNE BAKMAYA GELMİŞTİ ORDA ALİ İLE KARŞILAŞTI .VE ALİYE BEN BURDAN GİDİYORUM EN İYİSİ BU DEDİ .

EEEEEEEE TABİ ALİDE BUNU ESMERE SÖYLEYİNCE ESMER Bİ HIZ ARABASIYLA AYLİNLERİN ARABALARININ ÖNÜNÜ KESTİ FİLİM ORDA BİTTİ.

Bİ ŞEYİ ATLAMAMAK LAZIM BİLMİYORUM İZLEDİNMİ AMA AYLİNİN ANNESİNE AŞKINI ANLATIĞI VE AŞKINI SAVUNDUĞU SAHNELER ÇOK GÜZELDİ.

janerr
26-01-07, 20:22
muhteşem bir bölümdü.herkesin eline sağlık.reytinglere inanmıyorum.antakyada bugün yalnızca kaybolan yılları konuştuk.sürekli yorumlarınızı okuyordum.dayanamadım.bende yazmaya başladım.hepinizin yorumlarına katılıyorum.ama çok kızmayın.yinede güzeller.ben biraz yaşlı ve acemiyim.yeşim bübere 1 oy verebildim. you tubedeki kılipler çok güzeldi. yapanların eline sağlık.

MİHRİMAH
26-01-07, 20:26
Ben yazmıyayım dedim ama madem sen yazmışsın, imzamı atmam lazım altına. Hep söyledim yine söylicem ben genel Aylinden değil 28.bölümde bize gösterilen Aylinden bahsettim ve tüm yorumlarımı ona yaptım.

Ama bu hafta gördükki senaristimiz bize gol attı, he üzüldümmü bu duruma belki sizden çok daha fazla mutluyum. Esmer sevgisini hak eden bir kadına aşık çünkü. Onun tek bir nefesi için kendini hiç düşünmeden feda edicek bir kadın. Gerçek sevgi budur işte. Esmere yakışan kadın budur.

Gerektiği yerde mantığıma uygun davranışları ayakta alkışlarım, ve bu hafta Aylin ayakta alkışlanmayı fazlasıyla hak etti. Ama çok kızdığım bir yer vardı, onu birazda yazıcam.

Tam burası işte, nasıl kahroldum nasıl içim acıdı anlatamam. İlk ikisi için demiyorum bunu, o sahnelerde üzülsemde çok güzel hareketler yapıldı, sözler söylendi.

Ama giderken Aliyi öperekten ordan ayrılması çok üzdü beni. Amacı öyle değildi ama sanki nispet yapar gibi oldu. Öpmene ne gerek var, öpmeden çık git işte, karşında sana deli gibi aşık bir adam var, ve onunla yollarını ayırıyorsun.

Diğer tarafında da sana aşkını itiraf etmiş, hatta evlenme teklifi etmiş bir adam var, kısa bir süre önce seni öpmeye çalışmış birisi, ve tüm bunları Esmer biliyor, fakat Aylin herşeye rağmen onun yanında Aliyi öperek gidiyor.

Saçmaydı ve gereksizdi bence. Amaç Esmeri daha fazla kahretmekse bu zaten fazlasıyla yapılıyor, sevdiği kadına yanındayken dokunamıyor daha ne olsun.

Bu arada Nesli, Esmer dışarıya çıkıp Aylini öpmeye kalkarken sensiz yapamam mı dedi, ne demişti tam olarak, aslında bölümde dikkat ettim ama şuanda hatırlamıyorum. Dudak okumada ne kadar başarılıyım onu öğrenmek istiyorum.

VE SON SÖZ DÜN AKŞAM BİZE HARİKA DAKİKALAR YAŞATAN SARUHANIMIZA, YEŞİMİMİZE, ALİMİZE;

GEÇEN HAFTA BELKİDE ACIMASIZCA ELEŞTİRDİĞİMİZ SEVGİLİ YENİ CİCİM YÖNETMENİMİZE;

VE VE VE SENARİSTİMİZE, BÖYLE MUHTEŞEM REPLİKLER VE HARİKA SAHNELER YAZARAK BİZE MÜTHİŞ, DUYGU DOLU, ETKİLEYİCİ, BÜYÜLEYİCİ SAHNELER İZLETTİĞİ İÇİN ÇOK ÇOK ÇOK TEŞEKKÜRLER.

GEREKTİĞİ ZAMAN TEŞEKÜRÜMÜZÜ ETMESİNİDE BİLİRİZ…

Handecim orda aylin ali yi öperken masumdu ya nisbet felan yapmadı bence .Ve artık biliyoruzki aylin esmeri çok seviyor aylin ne yapsın orda esmer o şekilde davranmak zorundaydı.

Aylinde gördükki zaten esmere bu şekilde davranırken çok da zorlanıyor.Annesine ne dedi anne bu şehirden gitmezsem her şey bana onu hatırlatıyor ve ben ona ne kadar direnirim bilemiyorum.

civrik
26-01-07, 20:28
Bu bölümde organ mafyasını ele almalarını gerçekten çok beğendim, Türkiye'de büyük bir kesimin görmezden geldiği ya da hasır altı edilen bazı gerçekleri çok güzel soktular gözümüze... Türkiye'ye kaçak olarak gelen insanların çektiği eziyete mi yanalım organ mafyasının yaptığı caniliklere mi bilemiyorum açıkçası. Ne var ki bütün bunlar yaşanıyor ve her gün yüzlerce belki de binlerce insan mağdur oluyor. Helal olsun Sergin Hanım'a, gerçekten çok cesurca ilerliyor, kendisini çok takdir ediyorum. Bu konulara dikkat çekmesi çok yerinde.

Ben de çok takdir ettim bu konulara değinilmesi, ne bu VAT dedim ,dalga geçtim ama çok güzel işler yaptılar, organ mafyasının elindeki mültecileri kurtardıkları sahnede ben çok duygulandım ne yalan söyleyeyim. Yavaş yavaş da kulağım alışmaya başladı bu VAT olayına. Sergin hnm yine damardan giriyor konulara.

MİHRİMAH
26-01-07, 20:28
muhteşem bir bölümdü.herkesin eline sağlık.reytinglere inanmıyorum.antakyada bugün yalnızca kaybolan yılları konuştuk.sürekli yorumlarınızı okuyordum.dayanamadım.bende yazmaya başladım.hepinizin yorumlarına katılıyorum.ama çok kızmayın.yinede güzeller.ben biraz yaşlı ve acemiyim.yeşim bübere 1 oy verebildim. you tubedeki kılipler çok güzeldi. yapanların eline sağlık.

janerr aramıza hoşgeldin.Hayatım boşver reytingleri onlara bende inanmıyorum.Bizim dizimiz gerçekten mükemmel.

civrik
26-01-07, 20:40
Yalnız belki çok iddialı olucam, bu kesinlikle göreceli bir şey ama ben dün akşam gördüğüm Esmer bakışının üstüne bakış tanımıyorum. O kadar hayran olduğum, baktığımda yok olduğum bir sürü Esmer bakışı oldu. Ama dün akşamki gibisini hiç görmedim...

Bence konuş canım çünkü ben de aynı fikirdeyim. Yine kendini aştı ve bütün bakışları silip geçen bir bakış attı. Nasıl beceriyor ya. Bir insan sürekli kendini aşamaz ki bunun bir sonu olmalı. bir yerde sabir kalmalı ama nasıl dayanacağız biz. Ben istemiyorum daha fazla yeni bakış, yeni mimik görmek istemiyorum. Zaten o balonlu sahnedeki gülücükten beri toparlayamadm kendimi. Bari biraaz ara versin, en azından birkaç bölüm yeni bakış, yeni mimik ya da gülüş falan istemiyorum. Yoksaaa:sad53:

MİHRİMAH
26-01-07, 20:42
Yorumumda bunu yazdım zaten amacı o değildi ama öyle gibi oldu diyorum. Elbette Aylin böyle birşey yapmaz, bunu yazdımda zaten ama bence gereksizdi, Esmer çok kötü hissetti kendini orda, yüzünün aldığı şekli hatırlıyorsunuzdur sanırım.

Yani benim anlatmak istediğim şekil olarak görünen, Aylinin duyguları değil...

Olabilir evet gereksiz bir sahne ama sanırım esmere iyice nasıl acı çektiririz diye düşünülerek yapılıyor.

Handecim bu bölümde gereksiz kader ,ender avşar ve şebnem sahnelerini görmedik bunlar gerçekten güzeldi değilmi ?Sıkıcı oluyordu gerçekten ekranda kader ve avşarın sevdalarını izlemek.

Silvara
26-01-07, 20:47
Handecim bu bölümde gereksiz kader ,ender avşar ve şebnem sahnelerini görmedik bunlar gerçekten güzeldi değilmi ?Sıkıcı oluyordu gerçekten ekranda kader ve avşarın sevdalarını izlemek.

zaten onlarınki sevda değil ki.birbirlerine alışma, ittifak...bir yığın şey söyleyebiliriz ama sevda...bu söz hiç yakışmıyor o ikisine.

bu arada handecim dün gece gözümüz epey bir seni aradı.ama şimdi acısını çıkarıyorsun gördüğüm kadarıyla :)elektirik mağduru olmana üzüldüm umarım benim başıma gelmez diziyi izlemek kadar hemen ardından burada sizinle yorumlamak da ayrı bir zevk.:)

ARKADAŞLAR EPEY BİR GERİDE KALMIŞIZ(200 KİŞİ) BEN BUGÜN EPEY BİR ÇALIŞMA YAPTIM BU AKŞAM DA DEVAM EDECEM HADİ SİZ DE YARDIM EDİN ELLER MAUSE LARAI

E özge E
26-01-07, 20:56
:P :P :P şu anki sevincimi kimse bilemez,2 dakikaya kadar pc ile savaşıyodum..dün internet bağlantısı gitti,bu saate kadar onunla uğraşıyoruz:bilmim...sonunda , abimin gözünde bir şey anlamayan ben çözdüm sorunu,ama eğer bu akşam hallolmasaydı ben:sad53: (neyse chat içerikli oluyor)

bölüm hakkında hiç bir yorum yapmıcam,ilk önce sizin yorumlarınızı okucam yani beni kapanmış bir forum bekliyor ,ama eminimki siz en güzel,en hak eden yorumu yapmışsınızdır...:img-wink:

sizsiz,esmersiz,saruhansız,kysiz hiç olmuyomuş..bugün hasretimi fotolara bakarak gidermeye çelıştım ama nafile,,,bağımlılık işte ne yaparsın..:img-grin2:img-grin2

MİHRİMAH
26-01-07, 21:10
Bu hafta gördüğümüz, arkadaşının yaşadığı acıyı çok yakından yaşamış birisi olarak onun acısını paylaşan bir Aliydi. Sevdiğini kaybetmenin nedemek olduğunu Ali çok iyi biliyor, Nazlı öldüğünde ne demişti, ben sensiz yolumu bulamam, Alide şuanda unutmuş gibi görünsede Nazlıyı çok seviyordu.

Ve şuanda dostunun yaşadığı acıyı çok iyi biliyor, onu anlıyor ve ona tam destek olma yolunda hızla ilerliyor.

Aylini tamamen unuttu demiyorum, diyememde bu hemen yok olucak bişey olamaz, ama bu hafta aşkından vazgeçmiş, Esmere ve acısına sahip çıkan bir Aliyi izledik.

Bundan sonra ne olursa olsun ben Aylinle ilgili hayal bile kuracağını sanmıyorum. Yani bence fırsatını bulsa diye birşey söz konusu olamaz. Kaldıki Alinin böyle bir niyeti olsaydı şuanda duyguları daha çok yeniyen daha çok tazeyken farklı davranır kendini öne çıkarmayı planlardı.

Ama o ne yaptı ikisini ayırmama ve birleştirme yolundaki ilk adımı attı. Ali hakkındaki düşüncelerimi yorumlarımı okuyanlar çok iyi bilir, ama bu hafta dört dörtlük bir Ali vardı, bu inkar edilemez...

SİZ ŞİMDİ NESLİYLE ALİYİ SAVUNUYOSUNUZ YA TAMAM BEN GİDİYOM KENDİMİ CAMDAN AŞAĞI ATMAYA TUTMATIN.

Silvara
26-01-07, 21:12
"Biz kimiz be Ali.Neyiz biz?Nasıl bir hayatın çocuklarıyız.Bir kez kaybolduk.
Ne büyük bir kaybolmakmış ki bu izimiz, nefesimiz sevgimiz bile kendine yer bulamadı bu dünyada."

aaaaaaah işte beni benden alan repliklerden biri de bu.

NeSLiHaNNeSLi
26-01-07, 21:13
SİZ ŞİMDİ NESLİYLE ALİYİ SAVUNUYOSUNUZ YA TAMAM BEN GİDİYOM KENDİMİ CAMDAN AŞAĞI ATMAYA TUTMATIN.

Bu savunmak değil, bunlar gerçekler. Biz gördüğümüz gerçekleri söylüyoruz.

Hem sadece Hande ve ben değil. Forumdaki herkes Ali'nin dünkü davranışından sonra onu haklı görüyor.

sparkle
26-01-07, 21:20
ya arkadaşlar hep beraber şu ankete bi el atsak. farkı 300e çıkarmışlar. bir iki kişiyle olmuyo. acele destek lazım.. hadi biraz uğrayın...toptan fark atalım diğerlerine..

NeSLiHaNNeSLi
26-01-07, 21:23
ya arkadaşlar hep beraber şu ankete bi el atsak. farkı 300e çıkarmışlar. bir iki kişiyle olmuyo. acele destek lazım.. hadi biraz uğrayın...toptan fark atalım diğerlerine..

Evet bende şimdi çıkıyorum ve oy kullanmaya gidiyorum. Hep birlikte aynı anda yaparsak daha hızlı ilerleriz. Biraz da farkı açalım ki yerimiz garanti olsun.

HERKESİ ŞU ANDA OY VERMEYE DAVET EDİYORUM.

MardiGras
26-01-07, 21:41
Gecen haftaki bolum icin yorum yapamadigim icin bu haftaya oraya bir iki atifla baslayayim dedim ancak ne kadar acidir ki aklima gelen hicbir sey yok o bolumden. Meshur ayrilik var ama o konu bu hafta da devam ettigi icin bu bolum yorumlari icinde zaten gececektir.

Dizi, basladigi noktadan, ozunden o kadar hizli uzaklasiyor ki, cok yakinda basladigi konsept ile hicbir ilgisi olmayan , oylesine, siradan bir dizi haline gelecek. Dun geceki bolumu izledikten sonra neredeyse hic duygulanmadigimi sasirarak farkettim. Oysa ilk bolumlerde izlerken sanki gercekmiscesine heyecanlanirdim, Aylin/Esmer sahnelerini izlemekten bikmazdim. Bazi sahneleri defalarca yeniden izlerdim. Simdi gelinen duruma bakiyorum; bolum kotu muydu ? daha once izledigimiz berbat bolumlere gore eh bir bolumdu, 4,5 uzerinden 5 alirdi ama hepsi bu. Ben bu bolumde Aylinin, Ali nin telefonu uzerine geldigi o evde Sinan ile olan karsilasmalari ve sonrasinda kapidaki konusmalari sahnesi haric hicbir sahnede hicbir sey hissetmedim. Dizinin adindaki gibi kaybolan birseyler var ve ben geri gelecegini hic sanmiyorum. Cunku durmadan dizide kaybedilen ogenin hizla uzaklasmaya devam ettigini her bolumde biraz daha net bir sekilde gorebiliyorum.

Bu ask hikayesi harika bir hikayeydi. –di dememek lazim hala –dir ama iste amasi var. Esmer, Aylinin Ezel oldugunu anladi anlayacak dedigimiz zamanlarda guzeldi, onun her davranisinda Ezeli gormesi ve “anladi, anlayacak” nidalarimiz esliginde yuregimizi agzimiza getirdigi anlarda guzeldi. Esmerin bikmadan usanmada Ezelini aramasi guzeldi. Esmer, guclu, kararli, asik ancak gorevinin bilincinde iken guzeldi. Simdi diziye baktigimda, bir grup kotuluk tanrisinin elinde oyuncak olan bir Aylin, bir Esmer goruyorum. Her bolumde iyice absurdlesen mafya iliskileri ve entrikalari esliginde, yaprak gibi oradan oraya savruluyorlar. Sadece kalbinin degil isinin de kontrolunu kaybetmis durumda bir Esmer izledik. Bir amaci vardi onceden, SC ve cetesini cokertmek. Bu bolumu izlerken gordugumuz, olmayacagini bile bile “ayrilacagim” diye tutturan mantiksiz Esmerin , o Esmer ile bir ilgisi var miydi ? Yoktu, kivirmanin manasi yok, hem de hic yoktu. Herkes, birlikten ayrilmanin imkansizligini sira ile birer birer soyledikce, Esmer her defasinda basa donup “gidecegim” dedi. Ustelik “gercekten seviyorsan, askin sadece seni yaksin” diyerek taninmaz hale getirilen karakterler tarafina gectigini anlamamiza yolacan Camci Babaya ragmen. Esmer karakteri, Ezelini ararken, Aylin yoksa Ezel mi derken, isini kuralina gore ve amacina ulasmak icin yaparken izlemesi cok hos bir karakterdi. Ayrica bu bolumde, yuzune surulen fondoton komik boyutlardaydi. Esmeri hic bu kadar “kara” gormemistik herhalde. Sakallari da kirli sakaldan cikip bayagi bayagi sakala donmuslerdi. Kapkara, makyaji belli bir yuz ve sakallarla berdus bir goruntusu vardi. Ekranda gorundugu her sahnede, makyajinin koyulugu beni inanilmaz rahatsiz etti, tam anlamiyla gozlerimi alamadim ve asil dikkat etmem gereken kisimla da ilgilenemedim.

MardiGras
26-01-07, 21:46
Ayline gelince, basindan beri zayif, cok zeki olmayan (aslinda cok degil hic demek lazim ancak Yesim Buber e olan sevgimden karakterine o kadarini soylemek istemiyorum), iki kere ikiyi biraraya getirmekten aciz, elif gorse mertek zanneden safin onde gideniydi. Simdi dogruya dogru karakterini korudu. Ancak o da ne gercek annesini arar oldu ne de “meleklerini”. Bu bolumde kotuluk tanricasi Nirana bahsetmeseydi yine zor duyardik Ali ile Esmerin adini agzindan. SC nin emirlerini yerine getirmesi de beni sasirtmadi acikcasi. Ancak davranisin altindaki dusunce beni sahiden rahatsiz ediyor. Dizideki her karakter bu kotulerin elinde. Birakin onlari yenebilmeyi, bir sekilde esit konuma dahi gelemiyorlar. Ucluyu bulanin ve bunu inanilmaz sekillerde kullanacak olan karakterin Niran olmasi dahi beni tek basina uzaklastiran bir etken. Biz boyle mi hayal ettik ? Dizinin ozunu olusturan, sloganina hayat veren bu uc kucuk cocugun kaderininin Niran gibi bir canavarin agzindan cikacak sozlere baglanmasi, izleyicinin ezilip gecilmesidir baska hicbir sey degil.

Ali …. Basindan beri cok sevdigim bir karakter degildi zaten. Zaman zaman sempati duygum arttiysa da onda tuhaf bir ikiyuzluluk, bir icten pazarlikli olma hali mevcut. Bu hafta Esmer “sevindin di mi ayrildigimiza sana gun dogdu” deyince cok buyuk tepki gosterdi. Ancak ben Ali ye inanmiyorum. Daha surada duruyor ikiliyi ayirmak icin zayif Aylinin zayifliklarina hitap eden hain sozleri, Aylini opmeye calismasi, Esmeri bile bile Ayline “Asya ya da baba olurum” deyisi. Uzatmaya da gerek yok aslinda halep orada ise arsin burada, onumuzdeki bolumlerde bu ayrilik isi uzadikca Ali nin de nasil “aslina” dondugunu izleyecegiz.

Nedret… dizideki histerik kadinlar listesinden bir ornek. Cogumuzun kizdigina eminim ancak ben Merale hak verdim. Kendisi dahi ayagina gitti Nedretin, Timur defalarca yalvardi, Aylin de kac kere agabeyi adina elcilik ettigi halde, inat etmeyi surdurdu ama bu bolumde dava dilekcesini gorunce, gozlerine inanamadi. Yalniz Meral anne degil, kendi annesi de dogru soyledi. Cocuklarina gelince, iki cocugu da mahkemede hakimin “kiminle kalmak istiyorsun” sorusunu soracagi yasta cocuklar. Uygulamamizda, belirli bir yasin altindaki cocuklar, olagandisi bir sey yoksa (annenin zinasi vb) anneye verilirken, belirli bir yasin ustundeki cocuklara kiminle kalmak istedikleri soruluyor. Cocuklari babalari ile kalmak isteyecekler ve bu kadar paragoz olmalari ne korkunc demeden once iyi bir dusunmek lazim. Annelerinin, sakayi kaka yapmasinin cezasini cocuklar neden odemek zorunda olsunlar ki ? Nedret, Timura bir ders vermek istedi simdi ise kendisi dersini alacak. Hem cocuklarini hem de evliligini kaybetti. Yaseminin elindeki zeka ozurlu Timur kimbilir ne felaketlere yolacacak hem ailesi hem de kendi cocuklari adina ?

MardiGras
Adamslar basladiklari gunku kadar deli degiller simdi haklarini vermem lazim. Meralin dahi zaman zaman oldukca makul , gercek bir anne gibi davrandigi zamanlarini izledik. Zaten bu karakterler asli tipler degil o nedenle uzun uzadiya anlatmanin bir manasi da yok aslinda.

Nirani, SC i, Selvihanlisi ile mafya tiplere gelince, zaten ikisi bu sezon katildilar ekibe. SC ye Aylin/Esmer iliskine mudahale ettigi icin kiziyoruz ama aslinda o her zaman manipulatif, insanlari surekli olarak kendi hesaplari dogrultusunda yonlendiren kotu bir adamdi. Babasinin kim oldugunu bilmedigi torununun soyadi olsun diye Esmere Bahar ile evlenme emri veren o degil miydi ? Simdi Aylin ile Esmeri ayirmaya kalkismasinda ben buyuk bir karakter degisimi goremiyorum acikcasi.

VAT sacmaligina gelince, acikca soyleyeyim ben bu bolumde o kisimlari dogrudan ileri aldim. Gecen haftaki “askerin yemin torenlerine benzetilen o VAT yemin toreninde kendime “ bu zirvalikla ilgili seyrettigin son sahnedir” demistim baktim bu haftada bol bol var , hemen ileri aldim. Hicbir kaybetmedigime de eminim. Tamam, cok hayati meselelere deginiyor olabilirler mesela organ mafyasi, ancak bu derece onemli bir konunun islenecegi sekil bu olmamali. Yalniz icerik degil uslup da onemlidir. Laf olsun torba dolsun, ilerletilemeyen ask hikayesi yerine boyle derin konulara “Hacli yaklasimi” ile hizli cozumler bulalim dusuncesi ile yazilan bu kisimlari bundan sonra da izlemeyecegim. Ancak burada cok hassas bir durum var. Ben, bu dizinin sadik bir izleyicisi olarak sadece ileri alirken, baska izleyiciler kanal cevirecekler ve is orada bitecek. Yattilar mi yatmadilar mi geyigine bayilan aziz Turk milletinin “yatak sevdasini” kesfettikleri icin, bu “tuhaf sevda” yi sakiz gibi uzatarak parsayi arttirmasi olasi olanlar var. Sonra a dan z ye muhtesem bir orijinalin 8.sinif kopyasi olan bir taklitle ekmek parasi arayanlar. Tabii asil bomba KV. O gelince bu ikisinin de hukmu zaten kalmayacak ancak en buyuk tehlike bizim dizimiz icin olacak. Ilkokul musameresi ciddiyetindeki VAT operasyonlari yerine, bu isin competanini izlemek isteyenler kanali cevirdiklerinde dogrudan KV ye yonelecekler. Eminim orada “ask” unsuru da unutulmayacaktir. Firindan taze cikan ekmek, hic acilmadigi icin uzerinde kagit kokusu olan yeni gazete, sabahlarin dunyanin her yerinde ayni olan o tazecik, insani uyandiran kokusu gibi kalbi dinclestiren, kendine getiren bu “can/canlilik verenler listesinin” en onemli elemanlardan birisi de “yeni bir ask” tan baskasi olamayacagina gore … KV yi “aman canim sadece mafya dizisi” diyerek kucumsemeden once iyi dusunmek lazim derim.

MardiGras
Sozun ozune gelirsek; hikaye neredeyse taninmaz bir hale geldi. Artik birbirini arayan uc kucuk cocuk, Ezelinin sevdasindan baska gozu hicbir sey gormeyen ama gorevinin de bilincinde olarak hareket eden Esmer yok. Sonsuz gucteki kotuluk tanrilarinin elinde kukla haline gelen sozde “ana karakterlerimiz”, ciddiyet ve inandiriciliktan uzak “VAT”, solan giden bir sahane oyku var. Bu satirlari yazarken bile aklima bu bolum degil de, mesela sahildeki o harika opusme sahnesi, lunapark sahnesi, Aylinin hastanede astim krizi gecirdigini gordukten sonra onu ciktigi hastane catisina kadar izleyen Esmer, SC i bicaklayan Muratin hastane odasinda karsilastiklarinda donup kalan, duran dunyada birbirlerine olan bakislari, camla kesilen eline pansuman yapan Aylinin sacini ufledigini gorunce bakislari duzlem degistiren, bilegini tuttugunda ise dengesini kaybederek kendisini hizla donen dunyanin ritmine birakan Esmer geliyor.

Dogruya dogru demekten baska yol yok. “Turk gibi basla, Ingiliz gibi bitir” diyenlerin de bu sozlerine hak vermemek mumkun degil. Baslarken harikayiz ama bitirirken ... aslinda bitiremiyoruz ki efendi gibi. Hikayeler bitse, olaylar, karakterler inandiriciligini kaybetse dahi, nedenini bunca diziden sonra hala anlayamadigim bir sekilde fanatizmden baska izleyici olma yolu olmadigini zanneden izleyicinin de destegi ile uzatiyoruz, uzatiyoruz, uzatiyoruz … dizilerin dusuruldukleri duruma duyulan kirginlik, kizginlik da geciyor sonunda ama insanin agzinda kalan o “acilik” , benim icin BIM orneginde oldugu gibi akla geldiginde insanin yuzunde olusan o “buruk gulumseme” sahiden hic gecmiyor.

Sevgiyle kalin …

MardiGras
26-01-07, 21:54
Arkadaslar,

Mesajlarin rengi siyah, fontu 2 olmalidir. Vurgulanmak istenen kisimlar haric mesajlarin tamaminin buyuk harfle yazilmasi mesaj yazim kurallarina aykiridir. Sadece yoneticiler, uyari mesajlarini baska renkte yazabilirler.

Baslikta “tesekkur ederim” “rica ederim” cok komiksin” gibi tek cumlelik mesajlar, bir iki kelime ve bolca gulme isaretinden ibaret mesajlar ile tamamiyle konudisi sohbet mesajlari forum kurallarina aykiridir.

Yukaridaki her iki kural grubuna aykiri mesajlar, baska bir uyariya gerek kalmaksizin silineceklerdir.

MardiGras
Super Moderator

NeSLiHaNNeSLi
26-01-07, 22:10
Ali …. Basindan beri cok sevdigim bir karakter degildi zaten. Zaman zaman sempati duygum arttiysa da onda tuhaf bir ikiyuzluluk, bir icten pazarlikli olma hali mevcut. Bu hafta Esmer “sevindin di mi ayrildigimiza sana gun dogdu” deyince cok buyuk tepki gosterdi. Ancak ben Ali ye inanmiyorum. Daha surada duruyor ikiliyi ayirmak icin zayif Aylinin zayifliklarina hitap eden hain sozleri, Aylini opmeye calismasi, Esmeri bile bile Ayline “Asya ya da baba olurum” deyisi. Uzatmaya da gerek yok aslinda halep orada ise arsin burada, onumuzdeki bolumlerde bu ayrilik isi uzadikca Ali nin de nasil “aslina” dondugunu izleyecegiz.

Yapma Şef, sende mi? Aslına dönmekten kastın yine aynı hal ve tavırları sergilemesi sanırım. Ama ben öyle olacağını düşünmüyorum, şimdiye kadar yaptıkları iyi şeyler değildi tamam ama aynı hataları tekrar yapması mümkün olamaz. Değil mi ki Aylin'i öptüğü zaman nasıl da pişman olduğunu gördük. Aylin ve Esmer ılımlı yaklaşmasa yüzlerine bakarken bile utanacaktı.

Neden Ali'nin üzerine bu kadar gidiliyor, ben çok üzülüyorum.:icon_sorr
Dostluk hikayesi de var bu dizide, senarist bunu aksi yönde kullanamaz ki.

Ali dışındaki bölüm yorumuna katılıyorum...Bizim VAT sahnelerini ileri alma imkanımız yok, kanal da değiştiremiyoruz diğer bölümleri kaçırmamak için. Ben de çok fazla rahatsızlık duyuyorum bu VAT'dan.

Sozun ozune gelirsek; hikaye neredeyse taninmaz bir hale geldi. Artik birbirini arayan uc kucuk cocuk, Ezelinin sevdasindan baska gozu hicbir sey gormeyen ama gorevinin de bilincinde olarak hareket eden Esmer yok. Sonsuz gucteki kotuluk tanrilarinin elinde kukla haline gelen sozde “ana karakterlerimiz”, ciddiyet ve inandiriciliktan uzak “VAT”, solan giden bir sahane oyku var. Bu satirlari yazarken bile aklima bu bolum degil de, mesela sahildeki o harika opusme sahnesi, lunapark sahnesi, Aylinin hastanede astim krizi gecirdigini gordukten sonra onu ciktigi hastane catisina kadar izleyen Esmer, SC i bicaklayan Muratin hastane odasinda karsilastiklarinda donup kalan, duran dunyada birbirlerine olan bakislari, camla kesilen eline pansuman yapan Aylinin sacini ufledigini gorunce bakislari duzlem degistiren, bilegini tuttugunda ise dengesini kaybederek kendisini hizla donen dunyanin ritmine birakan Esmer geliyor.

Ne kadar da güzel özetlemişsin durumu, bunun üstüne söylenecek fazla bir şey yok zaten. Yüreğine sağlık.

MardiGras
26-01-07, 22:20
Bu ne demek şimdi anlamadım.BİM'i anladığım kadarıyla sonuna kadar izlememişsin(ben de öyle yapmıştım) şimdi bu şu mu demek.Bim gibi mi olacak senin için.Bırakacak mısın?Gerçekten anlamadım şuan aptal gibiyim.

Sevgili BenguSu,

Bu defa azimliyim bir yere gitmiyorum ve cok ciddi bir sey olmadikca bu diziyi sonuna dek izledigim ilk dizi yapmaya kararliyim. Bugune dek BIM dahil hicbir dizinin sonunu getiremedim cunku benim fanatigi oldugum tek sey, diziler degil gercek ask hikayeleri. Hangi ekranda askin ask gibi anlatildigi bir oyku oldugunu dusunursem hic duraksamadan izlerim. Benim dizi izlemek icin ileri surdugum entel dantel olma kaygisi tasiyan sartlarim yoktur. Ask dizisi olarak ekrana getirilen yapimlarda sadece iyi bir ask hikayesi anlatilmasina bakarim.

BIM in bende yeri olmasinin nedeni ise, cok begenerek cok severek izledigim ilk ask dizisi olmasi, ancak sonra rayinda cikip sacmalayinca biraktigim halde, hala dusununce "ne askti" diye degil de "nasil da sacmalamislardi" ama diyerek aniyor olmamdir. O yazdiklarimla bunu kastettim. Ancak yeterince acik ifade edemedim sanirim.

MİHRİMAH
26-01-07, 22:25
Savunmak yeri ve zamanında geldiğinde kendine göre doğru olanı anlatamaya çalışman ve kendi mantığına uygun olan şekilde dile getirmek değilmidir.

Benim bildiğim savunma budur, ve ben kendi mantığım ve gördüğüm çerçevede ne hissediyorsam ne görmüşsem onu sizlerle paylaştım.

Savunmak kelimesini kötü anlamda söylemişsin Mihrimah ama biz burada bize göre doğru olanı savunuyoruz. Evet Nesli bu bize doğru gelen, savunmak canım, bunda yanlış bişey yok...

Arkadaşlar beni yanlış anladınız .Espiri yapmaya çalıştım ama galiba olmadı.Savunmak kelimesini kötü anlamda kullanmadım.Ve sizi eleştirmek içinde kullanmadım.Veya sizin yanlış yaptığınızıda söylemedim.

Sadece bende aliyle ilgili hissettiklerimi yazdım sizin gibi .Burda fikirlerimizi paylaşıyoruz buda hoşuma gidiyordu ama siz böyle yanlış anlayınca üzüldüm.

Benim için sizinle böyle fikir alışverişi yapmak bile çok güzel.

MardiGras
26-01-07, 22:32
Neden Ali'nin üzerine bu kadar gidiliyor, ben çok üzülüyorum.:icon_sorr
Dostluk hikayesi de var bu dizide, senarist bunu aksi yönde kullanamaz ki.

Senarist, Ali Aylini Esmerle olan iliskilerini bildigi halde opmeye kalktigi anda, bu uclunun arasina kolayca oldurulemeyecek o nifak tohumunu soktu. Hayalkirikligi ve uzuntusunun etkisinde olsa dahi bu bolumde Esmerin Ali ye o sozleri soylemesine neden olan temelde yine o opucuktur. Esmer, yine de yuce gonullu, affedici bir insan.

Yoksa, aklibasinda hic kimse sevgilisini opmeye kalkisan en iyi arkadasini Esmerin yaptigi gibi affetmez ? Kendinizi bir an icin o tabloya koyun ve siz nasil davranirdiniz bunu dusunun. Bence Esmer ile Ali nin bu konudaki davranislarini yargilamamizin en adilane yolu bu olur.

Ayrica, Ali, Aylini BenguSu nun soyledigi gibi "gercekten seviyor" olsaydi itiraz dahi etmezdim. Ancak Ali sadece simarik bir cocuk gibi ne istedigini bilmez bir durumda olmakla kalmiyor ama bu sozde duygulari konusunda pasif de kalamiyor, aktif hale gelerek, yakaladigi firsatlari bir yandan Esmer ile Aylini ayirmak icin kullanirken, bir yandan da hedefledigi harem e katmak icin Aylini kendisine yar etmek amaci ile kullaniyor. Ben Ali yi izlerken acikcasi bunlari dusunuyorum. Butun davranislari kotuniyet izleri tasirken "ama supheden sanik yararlanir" diyemeyecegim. Ali, gercek bir dost oldugunu ispatlamak istiyorsa, katetmesi gereken cok uzun bir yol oldugunu dusundugumu soylemek durumundayim.

NeSLiHaNNeSLi
26-01-07, 22:44
Öpücük ile olay bitti diyorsun yani.:(Bu saatten sonra Ali ne yapsa gözünüze giremeyecek mi yani?

Ali'nin ikisini ayırma gibi bir çabası olduğunu düşünmüyorum. Öyle olsa Aylin'e yapma demez, Aylin'in gittiğini Esmer'e haber vermezdi.

Of ben ne diyeceğimi bilemiyorum...

Yanlız tek bir şey söyleyebilirim ; Ali sandığınız yolda ilerlemiyecek, buna gönülden inanıyorum.

MİHRİMAH
26-01-07, 22:48
Senarist, Ali Aylini Esmerle olan iliskilerini bildigi halde opmeye kalktigi anda, bu uclunun arasina kolayca oldurulemeyecek o nifak tohumunu soktu. Hayalkirikligi ve uzuntusunun etkisinde olsa dahi bu bolumde Esmerin Ali ye o sozleri soylemesine neden olan temelde yine o opucuktur. Esmer, yine de yuce gonullu, affedici bir insan.

Yoksa, aklibasinda hic kimse sevgilisini opmeye kalkisan en iyi arkadasini Esmerin yaptigi gibi affetmez ? Kendinizi bir an icin o tabloya koyun ve siz nasil davranirdiniz bunu dusunun. Bence Esmer ile Ali nin bu konudaki davranislarini yargilamamizin en adilane yolu bu olur.

Ayrica, Ali, Aylini BenguSu nun soyledigi gibi "gercekten seviyor" olsaydi itiraz dahi etmezdim. Ancak Ali sadece simarik bir cocuk gibi ne istedigini bilmez bir durumda olmakla kalmiyor ama bu sozde duygulari konusunda pasif de kalamiyor, aktif hale gelerek, yakaladigi firsatlari bir yandan Esmer ile Aylini ayirmak icin kullanirken, bir yandan da hedefledigi harem e katmak icin Aylini kendisine yar etmek amaci ile kullaniyor. Ben Ali yi izlerken acikcasi bunlari dusunuyorum. Butun davranislari kotuniyet izleri tasirken "ama supheden sanik yararlanir" diyemeyecegim. Ali, gercek bir dost oldugunu ispatlamak istiyorsa, katetmesi gereken cok uzun bir yol oldugunu dusundugumu soylemek durumundayim.

Canım ali konusunda katılıyorum söylediklerine .Bilmiyorum hissedemedim inandırıcı gelmiyor bana alinin davranışları.

Daha iki gün önce aylin biz esmerle evleniyoruz dediğindeki yüzünün hali geliyor aklıma veya şebnem esmerle birlikte yemek yediklerini anlatırken esmerle aylinin arasında bu sorun oluşturacak diye gözlerinde gördüğüm sevinç ifadesi geliyor aklıma .

ALİ bunları düşünürken şimdi onun gerçekten dost olduğunu anlayabilmemiz için daha çok yol alması lazım daha çok olay yaşanması lazım bencede.

MardiGras
26-01-07, 23:09
Gercekte nasil gorundugunu bilemeyecegimiz icin, dizide bize yansitilan hali ile yetinmek zorundayiz Handecigim. Bu bolumde Esmer resmen "hortlak" gibi gorunuyordu. Bu kadar mi kotu bir makyaj yapilabilir bu kadar hos gorunuslu bir erkek oyuncuya. Yaninda Ali erkek guzeli gibi kaldi.

Neslicigim,

Ali bir opucukle bitti demiyorum. Ancak davranisi, suphe goturmez derecede kotuniyet gostergesi oldugu gibi, Ali nin aslinda ne kadar firsatci oldugunu da gosteriyor bence. Ali, hicbir hakli nedeni olmaksizin Esmerin guvenini o davranisi ile kirdi, simdi tamir etmek bence o kadar olmayacaktir. Gecen bolumlerden birisinin sonunda, sahilde otururken ic seslerini duydugumuz Ali ile Esmer de soyledikleri ile guven tazeleme yolunun gercekten zorlu olacagini belli ettiler gibime geliyor.

Gonul ister ki, hikaye yine uc kucuk cocugun hikayesine odaklansin, Ali de aklini basina alsin ve sonuc vermeyecegi belli bir sozde ask iddiasi ile Esmerin dostlugunu kaybetmesin. Ancak, hikaye an be an yolundan ciktigi icin, "hersey yoluna girecektir kesinlikle" demek cok zor gorunuyor.

NeSLiHaNNeSLi
26-01-07, 23:14
Gonul ister ki, hikaye yine uc kucuk cocugun hikayesine odaklansin, Ali de aklini basina alsin ve sonuc vermeyecegi belli bir sozde ask iddiasi ile Esmerin dostlugunu kaybetmesin. Ancak, hikaye an be an yolundan ciktigi icin, "hersey yoluna girecektir kesinlikle" demek cok zor gorunuyor.

Ali'nin aklı başına geldi bence ve bundan sonra kimsenin yüzünü kara çıkarmayacak. Ben buna gönülden inanıyorum.

Silvara
26-01-07, 23:21
Ali bir opucukle bitti demiyorum. Ancak davranisi, suphe goturmez derecede kotuniyet gostergesi oldugu gibi, Ali nin aslinda ne kadar firsatci oldugunu da gosteriyor bence. Ali, hicbir hakli nedeni olmaksizin Esmerin guvenini o davranisi ile kirdi, simdi tamir etmek bence o kadar olmayacaktir. Gecen bolumlerden birisinin sonunda, sahilde otururken ic seslerini duydugumuz Ali ile Esmer de soyledikleri ile guven tazeleme yolunun gercekten zorlu olacagini belli ettiler gibime geliyor.

]

anlaşılması ve anlatılması en zor kavramlardan biri olan "güven"in belki de en önemli özelliği yeniden inşasının inanılmaz zor olmasıdır.bir ilişkide normal koşullarda hiç üzerinde düşünmediğimiz, varlığı hakkında konuşmadığımız, doğal bir şey olarak kabul ettiğimiz güven bir kez ihanete uğradığı zaman en önem verdiğimiz şey gelir. tamiri için çok büyük emek gerekir.sadece sevgi yetmez onu tamir etmeye.kaldı ki güven yok olduğu zaman dostluk da derin bir yara alır.güvenin tamir edilmesi için bunun için çaba harcanması gerekir.bunun içinde uzun bir süreç gerekir.

ermer in o sahnede ali ye tepkisi, şüphesi son derece doğaldı.güveni sarsılmıştı sonuçta.ne kadar affetse de unutmamıştı.Ali orada verdiği tepkiyle aralarındaki sorunu aşmak için gereken ilk adımı attı.ama ilişkilerini eski haline getirmek için atılan ilk adımdı bu yalnızca.

hikayenin üç küçük çocuğa odaklanmasına gelince neden bilmem ben bu bölümde o yönde ufak da olsa bazı adımlar atıldığını hissettim.belki bunu umduğum için böyle hissetmişimdir.inşallah haksız çıkmam.

NeSLiHaNNeSLi
26-01-07, 23:22
Ali o sözler üzerine sevindi mi yani? Yapmayın lütfen, sevinme söz konusu değildi o bakışlarda. Sadece şaşkınlık vardı.

Sanırım bir türlü uzlaşamayacağız, en iyisi bu Ali konusunu kapatmak.

columba35
26-01-07, 23:26
Gecen bolum Aylinin nasil Esmeri bu kadar cabuk biraktigini anlamamistik ama bu bolum anlasildi hersey.Zavallim ne kadar aci cekti boyle.SC de sinir etti beni bu kadar olmazki canim duygusuz sey.SCnin bu davranisi uzerine ne duygusuz oldugu iyice tescillendigine gore su acayip bi ozet gelmisti ya 'Esmere Kaderi oldurmesi icin emir vermis' diye bu da dogru cikacak sanirim..

Alide bu haftaki gibi devam ederse cok iyi olur artik bunalimdan da cikti nede olsa tutarli davranir heralde..

columba35
26-01-07, 23:35
Bide Ayline ne demeli meger yetimhane yillarindan Esmer le Aliden bahsetmek ne kolaymis.Anlatmasi icin o kadar sebep varken anlatmadi ama Niran hanima hemen anlativerdi...sastim kaldim...

MardiGras
26-01-07, 23:58
Nasıl aklı başına geldi.Aşıksa Aylin'e neden mantığını aşka tercih ediyor.Ama aşık da değilki.Ali çok tutarsız.Ben o bakışlarda tıpkı Esmer gibi hissettim yani sevinmiş olduğunu düşündüm.Ama sonra baktım aglıyor ve bugüne kadarki en güzel aglamasıydı Ali'nin.

Ilk bakista ben de Ali nin gozlerinin parladigini dusundum. Yalniz olmadigimi da goruyorum. Sonra Esmer oyle sert cikinca Ali nin sergiledigi "abartili" cikisi da "yavuz hirsiz evsahibini bastirirmis" diye degerlendirdim. Karakterlerin davranislarini dogal olarak ve kacinilmaz sekilde, haklarindaki dusuncelerimiz isiginda etiketliyoruz, bundan kacis yok. Ben Ali ye guvenmiyorum bu konuda dolayisi ile yaptiklarina suphe ile yaklasiyorum ve bu suphelerimin yersiz olmadigini biliyoruz.

Ben de diger tum arkadaslarimiz gibi can-i gonulden dostlugun, askin kazanmasini dilerim. Su an icin ciddi suphelerim olsa da umarim olaylar o yonde gelisir.

BenguSu, ayrica mantigin icin seni kutlarim. Eger asiksa neden mantigini askina tercih etsin demissin. Hele ki onunde askini hayatina tercih etmeye dunden hazir bir Esmer duruyorken, Ali nin askina kim inanir ? Kadir Inanir diyorum, Avrupa Yakasinin essiz benzersiz Buhraninin deyisi ile :img-yes: