PDA

Tüm Versiyonu Göster : Kaybolan Yıllar (Arşiv 4)

Sayfalar : 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11

Fener Bahçe
02-02-07, 01:01
alinin sözü güzeldi ben senden vazgeçtim vazgeçmeyi bildim dedi inşallah esmerde anlar

tepede anlaşacakalrdır biraz kırgın ama olsun

esmer ali ile tartışmıştı ali ks bu koları demişti sonra ttalıya bağlanmıştı

bu da öyle olacaktır

ASLI28
02-02-07, 01:03
Saçma bir sahne daha geliyor malesef hazır olun.
Ali bey cama taş atıyor ve Aylin'e diyorki'' Aylin telefonun kapalıydı gittin mi gitmedin mi merak ettim'' yahu hangi gerizekalı hem de illegal biri bunu yapar.Kız şurdan şuraya gitmiyor sen de kapı komşusu değilsin.Ankara'ya gitmişmiymiş.yuhhhhhhhhhhhhhhhhhhh
Sergin hanım anlatım duruyoruz siz ama herhalde bize
Telgrafın telleri
bala bala bala bala bala bala:img-hyste :img-hyste Diyorsunuz.
Üstüne üstük Selçuk bey aynı telefonu eline alıyor(Aylin'in telefonu hani kapalı olan)aaaaaaaaaaaaaaaaa telefon açıkmış.vay vay vay :icon_whis

selçuk'un telefonu bulması için önce aylin'in o telefonu masaya

bıraktığını görmemiz lazım.gören varmı?

NeSLiHaNNeSLi
Evet küçük ezo ve esmer'i gördük. O sahne bütün olarak güzeldi seçilen müzikte çok güzel olmuş ama çok iç içe geçmiş Uçağı kaçırdılar Nesli'cim
Aylin hadi kızım uçağın kacacak bu söz bana tanıdık geliyor:)

Hehe bana da tanıdık geldi nedense Pelin'cim. Ben bunu forumda yazmışmıydım dedim, evet yazmıştım.:img-pilot Bazı şeyleri tutturmak güzel. Ancak bu hafta olay sıralamasını tutturamadık.

Tepede biteceğini tutturduk birde.:)

u.dilara
Saçma bir sahne daha geliyor malesef hazır olun.
Ali bey cama taş atıyor ve Aylin'e diyorki'' Aylin telefonun kapalıydı gittin mi gitmedin mi merak ettim'' yahu hangi gerizekalı hem de illegal biri bunu yapar.Kız şurdan şuraya gitmiyor sen de kapı komşusu değilsin.Ankara'ya gitmişmiymiş.yuhhhhhhhhhhhhhhhhhhh
Sergin hanım anlatım duruyoruz siz ama herhalde bize
Telgrafın telleri
bala bala bala bala bala bala:img-hyste :img-hyste Diyorsunuz.
Üstüne üstük Selçuk bey aynı telefonu eline alıyor(Aylin'in telefonu hani kapalı olan)aaaaaaaaaaaaaaaaa telefon açıkmış.vay vay vay :icon_whis

bengucum ama orda ali kapalıydı demedi yanlıs hatırlamıyorsam'aradım aylin ama sana ulaşamadım...'diye devam etti kanımca:img-wink: yanlışsam kusura bakmayın

sparkle
02-02-07, 01:05
şunu kaç bölümdür söyliycem unutuyorum. rosanın ağlaması küçük ezonun ağlamasına nasıl benziyor diymi?? sanırım ben diziyle kafayı fazla bozdum.:icon_whis

Fener Bahçe
02-02-07, 01:06
sergin hanım bizi gene şşarttı

bazen iyi bazende kötü şaşırtıyor bu kötülerden biriydi

daha sonrki bölümlere iyi şşaırtsın artık ben kymi istiyorum sergin hanıma duyrulur

pelin-ce
02-02-07, 01:06
bengucum ama orda ali kapalıydı demedi yanlıs hatırlamıyorsam'aradım aylin ama sana ulaşamadım...'diye devam etti kanımca:img-wink: yanlışsam kusura bakmayın
Evet ulaşamadım dedi hatta Ali'nin çağrısı vardı telefonda gösterildi burda mantıksılık yok....

Silvara
02-02-07, 01:07
ya içimden yorum yapmak gelmiyor yaa.sanırım sizinde öyle.bu hale getirdiler ya helal olsun.handecim esmer gerçektende sahneler arasında farklı görünüyordu sanırım bazı sahneler geçen haftaki bölümle eş zamanlı çekilmiş bazıları bu hafta çekilmiş o yüzden.ve ben de SH nin saçını kestiğini düşündüm öyle geldi.

umarım bizi ciddiye alırlar da bu durum bir an önce düzelir

ASLI28
02-02-07, 01:07
Eseriyle gurur duymalı bence ve hiç birşey düşünmesin zaten düşünecek beyni de yok.

o şuurunu kaybetti.sanki çok genç bir insan da sürekli korunmaya

muhtaç.anası babası hep koruma durumunda .

ne yani bu aylin özürlü mü?

NeSLiHaNNeSLi
02-02-07, 01:08

O sahnede söylediği şey tam olarak şuydu ; telefonun cevap vermiyordu.

Fener Bahçe
02-02-07, 01:08
bende düşündeüm bırakmayı ama esmer ezosuz olmuyor

onlar olunca herşey değişiyor

onlar olmasa izlemem zaten ama onları bırakamıyorum ne kada kıssamda

pelin-ce
02-02-07, 01:09
Aman bu ne güzel bir haber. Eh tebriklerimizi yollamak lazım.

Ah Saruhan sen şu dizide olmicaktın, yatıp kalkıp hala ayaktalarsa sana ve Yeşim Bübere dua etsinler...
Yani önceden aşk vardı en azından şimdi oda yok Saruhan ve Yeşim kaldı...
Bulgar'ı sır gibi saklıyolar parça parça veriyolar önce ses şimdi ayaklar yakında gövde ve baş tüm kyciler ekran başına...:img-hyste

a.ceren
02-02-07, 01:09
Bu izlediğim benim dizim mi yahu malesef beğenmedim dizide genel olarak güldüm zaten.
Avşar dan daha cesur bi hareket bekliyordum ama yanılmışım o dayanamadık dedi ve ben koptum orda:img-hyste
Beceriksiz Murat ın bu ciddi hali de benim komiğime geliyor TAMAM ABİ diyişi bile bi garip.ay bide şey demezmi cahilliğimi mazur gör C4 ney patlayıcı dedi ya işte yani bu kadar olur:img-hyste
Ender ona da çok güldüm erkekmiş ay güleyim ben neye gülmedim ki bugün galiba sinirim bozuldu dizimin bu haline:sad53:
Neyse asıl mevzu Aylin ciğin Niran için Esmer e söyledikleri allahım dizide herkes değişiyor bi bu kıt beyinli Aylin değişmiyor bi cadaloz içn neler dedi asıl zarar veren oymuş,artık hayatında istemiyormuş,ne hakla karışıyormuş daha var dı da neyse inanmıyorum ya yuh yani bu ayrılık çok uzun sürer

Son sahne için denecek tek şey var haftaya kardeşim beni affet seni yanlış anladım sana bunu nasıl yaptım naraları dinleriz büyük ihtimal tabi Aylin ciğin de sen nasıl birisin seni daha yeni tanıyorum sana inanmıyorum laflarını
Bu arada son sahne de Aylin in Sinan a çok ağır konuştum demesini beklerdim ama demedi içi yanıyormuş yan,kavrul emi...

u.dilara
02-02-07, 01:10
eeeeeeeee canım neyle ulaşıyorlar birbirlerine telapati vardı da biz mi görmedik?:img-hyste

e hayatım işte ulaşamadım bende bi bakiyim diye geldim dedi..hatta ımm ne diyodu tam olarark ulaşamadım bi gelip bakiyim..hatta taş attığı içinde bişi demişti o arada..:img-yes:

Fener Bahçe
02-02-07, 01:10
alinin taş attığında aylin sina diyip cama gitmesi aliyi görünce bozulması beni üzdü

Silvara
02-02-07, 01:11
bir de murat ın tutupda "ya abi cehaletimi mazur gör C4 nedir" diye sorması yok mu :img-hyste :img-hyste ben bile biliyorum biraz bir şeyler be .peeeeeeeesssssssss

pelin-ce
02-02-07, 01:11
bugüne kadar bulunamayan çözülemeyen düğümleri paşa çözdü, hangi kayıtlarsa o kayıtlar anlamadım :icon_whis

Ender bey baya bir erkek kesilmişti, helal yalnız sahneyi çok başarılı oynamıştı, benim bile inanasım geldi nerdeyse :) yalnız kim demişti hatırlamıyorum Niran'ın hoşuna gitmesin diye, harbiden öyle oldu, kul köle oldu ender'e:img-hyste

Ben demiştim hayatım Niran'dan da bu beklenirdi zaten hele o gitme gitme demeleri yok mu öldürdü beni:img-hyste

supersonic
02-02-07, 01:12
İşte sorunda bu zaten Seldacım. Aklı başında bir kadın mantıklı düşünüp ona göre hareket etmeli davranışlarını tartmalı.

Ama Aylin başından beri Alinin duygularını bilmesine rağmen, hep destek tam destek onda aradı, bu gerçekten yanlış.

Kaldıki Esmere kızgınzı dostuna yumruk attı diye, ama ne olursa olsun Esmer onun Ayline aşık olduğunu biliyor. Onları omuz omuza görünce başka ne düşünmesi beklenirki.

tekrar söylüyorum yumruktan hiç hoşlanmadım, içerik olarak ters bişey olmasada şekil olarak Esmerin anladığı gibi görüldü...

Ayrıca o kaçamak telefon konuşması da neydi?Tamamen şüpheleri üstünde topluyordu.Esmer burada çok haksız değil ama genede yaptığını onaylamıyorum.Sorgusuz sualsiz saldırmaması gerekirdi ama ne yapsın
eski günlerine döndü.

Aylin onun içindeki iyiyi güzeli ortaya çıkarmıştı.O gaddar,vahşi görünüşün altındaki yumuşak kalpli adam oluvermişti birden.Şimdi artık ümidini iyice kesiyor Aylinden ve gün geçtikçe kötüleşmeye başladı.

Aylin mutlu olsun artık.

Fener Bahçe
02-02-07, 01:13
aliye sinna böyle dedim diyez çünkü pişmn acı çekiyor aşkla kavruluyor neyaptığını nedüşündüğünü bilmiyor

bildiği şey 2 de şu ana acı çeken aşık

barışşsınlar 2 aşık insanı tekrar görelim acı çekmeyan 2 aşık yani eski ky yi

NeSLiHaNNeSLi
Bulgarın göründüğü daha doğrusu hayaletinin daha doğrusu gölgesinin ortaya çıktığı sesinin yankı yaptığı an neydi öyle be.

Yerimden sıçradım korkumdan...

Benim korkudan yerimden sıçradığım sahne, tam Ezel gerçek ayrılma sebebini Ali'ye söyleyecekken Esmer'in elinin bir anda Ali'nin omzunda bitmesiydi. Resmen tırstım.

Ender bey baya bir erkek kesilmişti, helal yalnız sahneyi çok başarılı oynamıştı, benim bile inanasım geldi nerdeyse :) yalnız kim demişti hatırlamıyorum Niran'ın hoşuna gitmesin diye, harbiden öyle oldu, kul köle oldu ender'e :img-hyste

Kul köle oldu çünkü Ender'e ihtiyacı var. Yoksa Niran o tokatı onun yanına bırakmazdı.

Ezelim
:icon_conf ya içimden yorum yapmak gelmiyor yaa.sanırım sizinde öyle.bu hale getirdiler ya helal olsun.handecim esmer gerçektende sahneler arasında farklı görünüyordu sanırım bazı sahneler geçen haftaki bölümle eş zamanlı çekilmiş bazıları bu hafta çekilmiş o yüzden.ve ben de SH nin saçını kestiğini düşündüm öyle geldi.

umarım bizi ciddiye alırlar da bu durum bir an önce düzelir

Evet malesef icimden yorum yapmak bile gelmiyor:icon_sorr Ne hale geldik biz yahu. Eskiden bölümde gecen tüm sahneleri tek tek yorumlamak ici, erken verilen fragmanla yeni bölümde olacaklari tahmin etmek icin yirtinirdik. Simdi?

Silvara
02-02-07, 01:14
Ben demiştim hayatım Niran'dan da bu beklenirdi zaten hele o gitme gitme demeleri yok mu öldürdü beni:img-hyste

ama orada niran ın bir bakışı ve gülüşü vardı ki bunun altından da bir şey çıkacak dedim ben.

pelin-ce
02-02-07, 01:14
Ben Esmer'e kızgınım aslında bi konuda tabi onun nezninde senaristimize Niran'lı sahnede Ama Aylin Aylin dur Aylin deyip durdu bunları diyeceğine tutup Aylin'i kolundan götürmesini bekledim...Olmadı:sad53:

Fener Bahçe
02-02-07, 01:16
ilk sahne ali ile konuşacaklar aylinde yanlarında pişman olack neyaptığını bilmiyor alide farkında tıpkı o sahnde olduğu gibi

resimlerden de bu anlaşılıyor zaten

u.dilara
02-02-07, 01:16
neslihan o sahnede gercekten bende baya tırstım:img-yes: uzun bi iç çektim..:icon_whis ama bişey takıldı aklıma arkadaşlar hani selçuk telefonu eline aldı ya..orda numaralar gayet acık ve secik gösterildi biraz değişik değilmi..o numaranın gercek olmadıgı acık biliniyor ama ben sayılı gördüm böyle mozaiklenmeden gösterilen numara:img-wink:

Silvara
02-02-07, 01:18
Ben Esmer'e kızgınım aslında bi konuda tabi onun nezninde senaristimize Niran'lı sahnede Ama Aylin Aylin dur Aylin deyip durdu bunları diyeceğine tutup Aylin'i kolundan götürmesini bekledim...Olmadı:sad53:

aaa ama olmaz ki .ayıp bu söylediğin vallahi.o zaman nasıl uzatacaklar bu ayrılığı.klişe, klişe, klişe....ben bu sahnenin benzerini daha 2-3 hafta önce başka bir dizide gördüm.:icon_evil diyorum ya umarım sesimizi duyurabiliriz ve umarım bizi ciddiye alırlar.ama bu durumda bile ven az iki saçma bölüm daha izleriz.

Fener Bahçe
02-02-07, 01:18
bir bölüm birbölümü tutmuyor

bir bölüm çok güzel bir bölüm bizi sinir rdiyor

bu bölümde olduğu gibi

inaşllah diğer bölüm ve bölümler böyle olmaz

supersonic
02-02-07, 01:19
[quote=aslanselda;2249769]
Ender bey baya bir erkek kesilmişti, helal yalnız sahneyi çok başarılı oynamıştı, benim bile inanasım geldi nerdeyse :) yalnız kim demişti hatırlamıyorum Niran'ın hoşuna gitmesin diye, harbiden öyle oldu, kul köle oldu ender'e:img-hyste

Evet ben tahmin etmiştim seldacığım çünki fragmanda tokattan sonraki endere bakışını o yönde yorumladım ben.Ayrıca korkak erkeklerden nefret ederim demişti biliyorsun.

pelin-ce
02-02-07, 01:20
Ali'nin telefonu alıp gizli gizli konuşması tabi Esmer'i şüphelendirir.Ben olsam bende yanlış anlarım.
Maden birşey yok gizli kapaklı haller nedir?
Bir de kar maskeli halleri yok mu?Ne saçma ya.Ben de operasyondan geldiler sandım.Onlar gündüz vakti niye onu giymiş.
Tipi mi vardı tatbikat mı?:img-hyste
Fragmanı gören essahtan:img-hyste birşey var sanır.
Ay Bengü gece gece ne güldüm:img-hyste
Hakkaten ya onlardurup dururken niye takmışlar o kar maskelerini
bi vukuat olmadığına göre kesin tipi vardı heralde...

Fener Bahçe
02-02-07, 01:21
ilk sahnde aylin ip ucu verdi aslında ayrılma sebebini esmer anlayamdı acıısndan

NeSLiHaNNeSLi
birde hoşuma giden bir ayrıntılı söylemek istiyorum. Esmer çesen'le konuşurken yanlarına yani içeriye Niran gelince istifini bozmadı :) ama selvihanlı girince ayağa kalktı, bu benim çok hoşuma gitti.

Ona bende dikkat ettim ve benim de çok hoşuma gitti.:)

esmer ile ali'nin bol bol yan yana o ağır çekimle yürüyüşlerine, maskelerini çıkartışlarına, aynı anda silahlarını bellerine takışlarına, aynı anda manevra yapıp dönüşlerine bayıldım bayıldım :img-in_lo :img-blush

Bunlara bende bayıldım. Hele ki yan yana yürüyüşleri ve maskelerin çıkması.:img-in_lo
Yan yana yürürken kamera Esmer'e doğru kaydı ya.:img-in_lo

banka
Hale ban geldim.Nerelerdesin sen bugün sana ulaşamadım.Sana özelden mesj attım.Nasıl izledimmi canım ben yeni geçtim bilgisayarın başına yazdıklarınızı okumaya çalışıyorum

Silvara
02-02-07, 01:22
ne yaptığını sanıyorsun sen, az daha ölecektin, niye arabanın önüne attın kendini, patttt tokat,

esmer : ben senin yokluğunda ölüyüm zaten,

aylin : sen ölürsen ben yaşar mıyım sanıyorsun, affeder miyim kendimi

sonra sarılma :img-in_lo

esmer : aylin hadi gel herşeye olduğu yerden devam edelim, gitme lütfen

aylin : elini bırakır çeker ve arkasını dönüp gider

aylin repliklerine ilave:affedebilirmiyim kendimi.ben de ölmezmiyim (ya da senin peşinden gelmezmiyim) öyle bir şeydi.

civrik
02-02-07, 01:22
Ben ilk sahneyi bütün olarak çok beğendim, hatta aşk duygusunu tamamen aldım, bence tek taraflı sahneyi göğüsleme yoktu Saruhanda çk başarılıydı.

Fakat görüntüleri çok birbirinin içinden geçirdikler bu benim gözümü çok yordu...

Aynı düşünce ve duyguları paylaşıyoruz canım. Açıkçası bu sahne bana eski sahneleri hatırlattı ve eski tadı verdi. İkidi de çok iyi oynadı.

Ayrıca o geçişler etkileyici,zeynep hanımdan örnek alınmış ama fazlası yordu bence de.

sondakika
02-02-07, 01:24
arkadaşlar hepimiz bir parça sinirliyiz.. ama elimizde değil.. izlemem dedimde nereye izlemiyorsun kardeşim.. biliyorum haftaya başlayacak ve ben yine ekrana kurulacam.. geçmiş mazinin hatırına.. evet o büyük aşkın hatırına..

ekran zaten yeteri kadar acıtasyon veren dizilerle dolu değil mi.. yeteri kadar ayrılık kokan diziler yok mu.. sağda solda perişan gezen aşıklar yeteri kadar yok mu.. yahu yeteri kadar ızdırap çeken sevenler yok mu.. ver çoşkuyu ver çoşkuyu kalıp sözü var.. bunlar ver hüznü ver hüznü.. yahu olacak işmi bu.

beraberken rahat bırakmadı sergin abla şimdi iyice duman etti.. şimdi ne farkı kaldı dizimin diğer 3. sınıf aşk dizilerinden.. oldu mu şimdi.. bu mu anlatılan masal.. bu mu.? olmadı sergin abla hiç olmadı.. bu adil değil.. böylesine tutku silinip yerine ne idiğü belirsiz bir atmosfer çıkarmanız hiç olmadı... şimdi 3 küçükj dost 3 küçük geçmiş 3 küçük gönül karşı karşıya mı olacak.. eee bu mu hikaye. 30 bölümlük serüven bunun için mi.. cık olmadı..

arkadaşlar hepimiz sinirliyiz, birazda hayal kırıklığı.. ama ben aşk denen duygunun biraz mutlu yanını görmek istiyorum ekran yeteri kadar ızdırap dolu.. umarım toparlarlar..

evet, izlemem dedimde nereye izlemiyorsun kardeşim.. biliyorum hafta gelecek ve ben yine ekran karşısına kurulacam.. ama kalbimiz kırık olacak orası başka tabi.. kötülerin yüzü güldüğü kadar iyilerinde gülsün ki az bucuk cesaret gelsin millete... değil mi ama..

NeSLiHaNNeSLi
02-02-07, 01:25
Ali'nin telefonu alıp gizli gizli konuşması tabi Esmer'i şüphelendirir.Ben olsam bende yanlış anlarım.
Maden birşey yok gizli kapaklı haller nedir?
Bir de kar maskeli halleri yok mu?Ne saçma ya.Ben de operasyondan geldiler sandım.Onlar gündüz vakti niye onu giymiş.
Tipi mi vardı tatbikat mı?:img-hyste
Fragmanı gören essahtan:img-hyste birşey var sanır.

Ama Esmer'e nispet yapar gibi Aylin'le mi konuşsun?
Esmer'i üzmek istemediği için o şekilde konuştu. Tabi Esmer'in anlayabileceğini düşünmedi o ayrı.

Ayrıca haklısın gündüz vakti kar maskesi felan ne iş? Ben zaten o sahneleri anlamadım, nereye gittiler? Ne yapıp geldiler? O sırada münasebetsiz telefon çalmıştı da.:icon_evil

supersonic
02-02-07, 01:26
Ay Bengü gece gece ne güldüm:img-hyste
Hakkaten ya onlardurup dururken niye takmışlar o kar maskelerini
bi vukuat olmadığına göre kesin tipi vardı heralde...

Operasyonda giyecekler ya acaba karizmaya uyarmı?Racona ters mi?
Delikanlıya yakışır mı diye deneme yapıyorlardı heralde:img-hyste

sparkle
02-02-07, 01:26
Kul köle oldu çünkü Ender'e ihtiyacı var. Yoksa Niran o tokatı onun yanına bırakmazdı.

ben öyle düşünmüyorum. niran sert erkeklerden hoşlanıyor endere köpek muamelesi yaparken enderin tokat atması hoşuna gitti. o kadının herşeyi tamam. çok akıllı ama hassas noktası da bu.. hatta ve hatta ben içten içe esmerden hoşlandığınıda düşünüyorum.. neyse bu ince mevzulara hemen girmeyelim daha var bbgnin kafasını karıştırmamak gerek...

civrik
02-02-07, 01:27
Bu arada yeni müziğimiz hayırlı olsun, çok güzeldi. Zaten ilk sahne dışında güzel birşey yok gibi birşeydi. Bu ayrılık haftaya bitsin lütfen!

Ahhh o müzik, dedim kesin bunu Hüsnü çalıyordur oymuş. Çok güzeldi, çok yakıştı o sahneye yaa, hemen bulalım bu şarkıyı.

sondakika
02-02-07, 01:28
ben öyle düşünmüyorum. niran sert erkeklerden hoşlanıyor endere köpek muamelesi yaparken enderin tokat atması hoşuna gitti. o kadının herşeyi tamam. çok akıllı ama hassas noktası da bu.. hatta ve hatta ben içten içe esmerden hoşlandığınıda düşünüyorum.. neyse bu ince mevzulara hemen girmeyelim daha var bbgnin kafasını karıştırmamak gerek...

yok arkadaşım o kadın menfaati uğrunu kendi parçasını (çoçuğunu silmiş) ailesini satmış yapar kesin bir oyun kurdu ve enderde oyun içinde bir parça.. yoksa tokat atacak adamı zerre nefes aldırmazdı o.. ne hınzırdır o ..!!

Silvara
02-02-07, 01:29
sagol canım.
Yalnız iki sahneden çok etkilendim.

Aylin'in ''bana Ezo olmayı bile çok gördünüz'' ''Esmer içindeki Ezo'yu yaşattı'' dediği an ben bittim.Fakat seviyorum diye söylemiyorum son iki bölümdür Yeşim en iyi performans gösteren oyuncu

evet en güzel sahnelerden biriydi.güzel sahneler yokmuydu.vardı.ben esmer in yine aylin in kapısının önünde gizli gizli beklemesini sevdinm mesela.hatta daha önce dedim ya ilk sahnedeki geri dönüş, aylin in ezo hakkında konuşması (ilk kez bu kadar açıktı ailesine karşı), resimlere bakması vs. bana acaba düzeliyormu dedirtti.ama niran olayı bir anda her şeyi mahvetti.bence bölümü mahveden de bu sahne oldu.diğer saçmalıklara ses çıkarmayabilirdik.ali ye yumruk atmasını falan geçiyorum.güven bir kere sarsıldı mı kolay kolay tamir edilemez .(ne kadar seversen sev)o yüzden çok da şaşırıdığım bir sahne değildi.ama ayrılığı uzatmak için bu kadar büyük bir klişeyi kullanmış olmaları herşeyi tuzla buz etti resmen.gerçekten belki de en çok içime oturan sahne oldu..ama niran-aylin--esmer sahnesi....resmen bir şeylerin yıkıldığını hissettim.

a.ceren
02-02-07, 01:30
Açıkçası ilerisi içn çok endişeliyim artık bu gece ben diziyi böyle gayet sıradan bi dizi izliyormuşum gibi izledim kendime bile inanamadım.
Klişe ayrılıklar bizim diziyi de buldu ne olur sanki olmasaydı da bi ilk olsaydı KY bugüne kadar hep öyleydi ama malesef o da katıldı klişe kervanına.

Sinan hem VAT la uğraşıcak, Çesen bi de çapulcular mı diyor VAT için hııı çapulcular çökerti organ mafyasını:img-hyste ,hem Çesen in gücüne ihtiyacım var diyor iyice güçlenicek ve sadece Şeref in dediği gibi asl olan görevdir mantığıyla ilerliycek galiba oh Şeref 40 kere dedin asl olan görev görev diye al işte görev off ya ben hiç sevmedim bu bölümü bi kaç sahne ve replik hariç ama çocuk değiliz ki bunlar la avunalım onu haricinde Niran Rosa ya dedi gerçek kızını buldum diye ne yani şimdi Esmer den önce Rosa mı öğrenicek Ezo yu lütfen böyle bişey yapmayın herşeyi kaldırırım bu dizi de bunu kadıramam Esmer öğrenmeli Ezo yu ilk gerçi onlar da bu akıl varken istediğim şeye bak şimdiye kadar en embesil insan bile biraz sorular sorar ama nerde tık yok...

pelin-ce
02-02-07, 01:31
Yardım alacakları tek yer teşkilat ve Şeref-siz gibi geliyor bana başka kim ola ki?:icon_whis

civrik
Saçları kesilmişti, kaşları kesinlikle daha koyuydu belkide boyandı bilmiyorum ne yaptılar, bazı sahnelerde gerek ten rengi gerek sakalı hoş görünüyorken, bazı sahnelerde hemde birbirinin devamı sahnelerde tam tersiydi.

Saruhanı bana bile değişik göstermeyi başardılar ya hela olsun onlara...

Kaşları değil de ekran koyuydu Handecim, Esmer in Kader i bağladığı sahnede ve Adams aile ve Aylin in havaalanından döndüğü sahnede ekrangarip bir şekilde karanlıktı. Herşey daha koyu görünüyordu.

janerr
olamaz ya.bu kadar yeter.dizi kendini terk ediyor. bizim sevdiğimiz KY bumu? aylinin bu kadar severken ,sevdiğinin yaşaması için ,ayrılırken,bu güvensizlik NEDEN.Esmer,tamamen her şeyden kopuk ,yalnızca kıskançlık duygusuna yenilmiş ,geçmişinden kopuk ,yalnızca VATı büyütme çabasına girmiş olarak gördük.Bu mu bizim büyülü aşk dolu dizimiz.Üç küçük çocuğun sonu böyle mi olmalıydı. Biz DOSTLUK derken onlar,şüpheler,biz AŞK derken,onlar ayrılık biz güzellik derken onlar ısrarla başka dizilerin kopyası olma çabası.Gerek bu geceki görüntüler ,sahnelerdeki yalnızca poz vermeler. İzledikten sonra hissettiğimiz yalnızca bomboşluk.Sanki elimizden bir şeylerimizi zorla alma çabası içinde gibiler.Bizde ısrarla vermeme.Bu inatlaşma niye.Arkadaşların yazdığı senoryalardan sonra yaşadığımız HAYAL kırıklığı.Bu bölümdeki aylinin aşkını anlatırken replikleri güzeldi,SÇ söyledikleri de .ama esmerin bu hafta yalnızca bakışlarını izledik.Ne iç ses ne konuşma .Bu kadar bakışı hovardaca harcamak yazık çok daha güzel şeyler izledikten sonra bu bizi biraz oyalama oluyor.

NeSLiHaNNeSLi
02-02-07, 01:32
Harbi ya, ben onu operasyonu tamanladıktan sonra çıkardılar sandım, hatta baktım öylesine takmışlar Ali dışarı çıkınca baktım hava günlük güneşlik, çok afedersiniz ama yuh dedim yani.

Yok tamam görüntü olarak asla şikayetçi değilim ama hani mantık, ay pardon ya mantık aramak yersiz değilmi...

Yersiz canım yersiz, hiç boşuna yorma kendini.
Hatta biz gidip yorumlarımızı mantık hataları bölümünde yapalım, valla çok ciddiyim.:img-cool2

kötülerin yüzü güldüğü kadar iyilerinde gülsün ki az bucuk cesaret gelsin millete... değil mi ama..

Murat öncelikle bir izleyici olarak seni kaybetmediğimize sevindim. Ama bu demek değil ki sen veya ben yarın öbürgün diziyi bırakmayacağız.
Şu dediğin cümlenin altına yaldızlı bir imza atıyorum.

Fener Bahçe
02-02-07, 01:32
ama yine o aşk dolu günler yeniden inşa olacak

diziyi uzutmak için saçma sapan şyler koyuyorlar

supersonic
02-02-07, 01:33
sagol canım.
Yalnız iki sahneden çok etkilendim.

Aylin'in ''bana Ezo olmayı bile çok gördünüz'' ''Esmer içindeki Ezo'yu yaşattı'' dediği an ben bittim.Fakat seviyorum diye söylemiyorum son iki bölümdür Yeşim en iyi performans gösteren oyuncu
Bir de Avşar'ın''Seni yanlış tanımışım Haçlı'' diyişi içimi burktu.Onların kardeş olduğu ah içim parçalandı.

Eveeeet.Serginim senaristim kardeşleri de barıştırdığına göre Esmerin Selvihanlının babası olduğunu öğrenmesi çok yaklaştı arkadaşlar.

Bunu istemeyenler olduğunu yaniEşrefin Esmerin babası olmasını istemeyenler olduğunu biliyorum ama maalesef gidişat bu yönde ve çok yakında Esmer bunu öğrenecek.Belki kendini deşifre etmeyebilir ama öğrenecek eminim.

Silvara
02-02-07, 01:36
Murat öncelikle bir izleyici olarak seni kaybetmediğimize sevindim. Ama bu demek değil ki sen veya ben yarın öbürgün diziyi bırakmayacağız.
Şu dediğin cümlenin altına yaldızlı bir imza atıyorum.

sen ben murat terketmeyecek peki ya başkaları onlar terkedecek.kaç kişi kanal değiştirdi bu akşam.sonra ratingler düşüyor diye daha çok saçmalık daha çok saçmalık :icon_evil :icon_evil :icon_evil

ASLI28
02-02-07, 01:36
Bulgar'ın sesi CAMCI BABAya benziyordu.fark eden oldu mu?

Bulgar CAMCI BABA MI?

civrik
02-02-07, 01:37
Yani önceden aşk vardı en azından şimdi oda yok Saruhan ve Yeşim kaldı...
Bulgar'ı sır gibi saklıyolar parça parça veriyolar önce ses şimdi ayaklar yakında gövde ve baş tüm kyciler ekran başına...:img-hyste

Canım çok güldüm buna yaaa:img-hyste Gerçekten parça parça veriyorlar. Bulgar da korku filmi kahramanı gibiydi yani. Garip bir sahneydi...

Fener Bahçe
02-02-07, 01:38
banada öyle geldi

bulgar camcı bba gibi

pelin-ce
02-02-07, 01:38
Hande'ye ve sana katılıyorum kesinlikle hiç hoşuma gitmedi, ne o ezik haller ve sürekli 2 lafından birisi EFENDİM. Çesen'e de bu sözü çok söylüyor ben sinir oluyorum, baba da demesin ne babası, şan mı?? :img-pilot :img-pilot iskele mi ??

hayır yani kız babası olmadığı bellide :img-pilot

Aynen bende dedim peh iskele babası diye Esmer her baba deyişinde Niran yılan Çesen anakonda mübarek ne geldiyse onun yüzünden geldi zaten başımıza:icon_evil :icon_evil :icon_evil
Neyse yarın çok erken kalkmam lazım Burdan kurtulamıyor insan damarlarıma işlemiş valla ama herkese iyi geceler:sad53:

u.dilara
02-02-07, 01:39
aa arkadaslar bakın o sahneler için aklım abişi geldi kar maskeli sahneler için..hani o haritaya baktıktan sora biilgileri alıcaz dedi ya esmer(yarınmı dedi demedmi hatırlamıyorum ama)ailyle birlikte gitmiş olabilirler alininde motoru varya hani..yeni sanırım pırıldıyo:icon_whis yada ben yeni gördüm..tanınmamak için takmıslardır belkide..hoş kask geciriyorlar ama..ellerindede dosya vardı cunku..yani benimki sace bi tahmin

sondakika
Bulgar'ın sesi CAMCI BABAya benziyordu.fark eden oldu mu?

Bulgar CAMCI BABA MI?

sevgili aslı olur mu yahu.. dünyada inanamam buna.. rüyada görsem unutur giderim.. o adam mümkün değil olamaz.. o yürekten böylesi sadistlik akamaz mümkün değiil.. çok farklı bir yorum ama o hikmet sahibi amcada imkansız bir pislik aksın dışarı..

arkadaşlar el birliği edeceğiz ve bu sergin ablayı hatasından, aslında inadından, diyelim vaz geçireceğiz.. :img-cool2

NeSLiHaNNeSLi
yardım alacağımız tek yer var dedi esmer ve birbirlerine bakıp gülüştüler, tek cümleyle ali anlamıştı yani ama ben anlamadım :icon_whis

Onu bende tam anlamadım canım. Bende arap oldum yani.:)

Ahhh o müzik, dedim kesin bunu Hüsnü çalıyordur oymuş. Çok güzeldi, çok yakıştı o sahneye yaa, hemen bulalım bu şarkıyı.

Canımcım? Hüsnü derken kesin mi yani? Valla ben bayıldım, eğer daha önce ki albümlerinden ise hemen buluruz. Tabi ismi bilmek gerek. Yeni ise unutun bir süre ama.

supersonic
02-02-07, 01:41
:img-in_lo evet aynen.

birde baba ile görüşmeye gittiği sırada bir yürüyüş vardı akıllara zarardı offf.

ama ali ile olanlar beni daha çok etkiliyor çünkü herşeyi aynı anda yapıyorlar :)

yalnız anlamadığım bir noktayı sormak istiyorum sizlere anlayanınız var mı ???

ali biz çok az kişiyiz, başarmamız imkansız gibi dediğinde,

yardım alacağımız tek yer var dedi esmer ve birbirlerine bakıp gülüştüler, tek cümleyle ali anlamıştı yani ama ben anlamadım :icon_whis

Ben teşkilattan bahsettiğini düşünüyorum başka güvendikleri yer var mı ki?

Esmer tabiiki güvendiğimiz yerden yardım alacağız dedi ya valla benim aklıma bundan başka birşey gelmedi Seldacım.

Fener Bahçe
camcı bba olabilir

senaryoyu yazan sergin ahımsa olabilir hiç şşaırmma

u.dilara
Düdük yutmadıysa:img-hyste
Sesi hiç benzemiyordu.

bengüü ayyy süpersin canım yaa ufff valla içerde yatıyo benim ailem ama her an esmer gibi belirebilirler omuzumda..sen çok yaşa emi..cook güldüüüm:img-hyste

civrik
02-02-07, 01:42
Esmer' in Eşref ' e sevgi dolu bakışlarını gören bir tek ben miyim, bana mı öyke geldi, çok şaşırdım yaa.:img-help:

Ayrıca Çesen in Eşref' in gelip KAder' in hamile olduğunu söylediği sahnede SÇ nin ışık hızıyla gözlüğünü çıkarmasına ve at arabasındaymış gib şöfore bastonla vurmasına çok güldüm:img-hyste

Bir de Kader in Esmer' in arkasına saklanması çok hoşuma giti benim:img-in_lo

NeSLiHaNNeSLi
Yardım alacakları tek yer teşkilat ve Şeref-siz gibi geliyor bana başka kim ola ki?:icon_whis

Ama Şeref-sizin VAT'dan haberi yok ki. Nasıl yardım istesin onlardan.:)

Kaşları değil de ekran koyuydu Handecim, Esmer in Kader i bağladığı sahnede ve Adams aile ve Aylin in havaalanından döndüğü sahnede ekrangarip bir şekilde karanlıktı. Herşey daha koyu görünüyordu.

Evet bunu bende farkettim. Bir yerden sonra koyulaşma başladı ekran görüntüsünde. Bende arada donmalar yaşandı hatta.

ASLI28
Kostümcü de bu hafta tatildeydi her halde.Düğünde Rosayla Niranı nerdeyse

aynı giydireceklermiş.

Esmer artık siyah gömlek giyinmeli.dik yakalı sıktı.bir de o siyah palto yok mu,

hemen hemen değişmeli.

Tam Aylinin kıyafetleri düzeldi diğerleri bozuldu.

Kostüm sorumlusu biraz sorumlu hareket et lütfen!

Silvara
02-02-07, 01:44
arkadaşlar el birliği edeceğiz ve bu sergin ablayı hatasından, aslında inadından, diyelim vaz geçireceğiz.. :img-cool2

bir an önce bir şeyler yapmamız lazım bir an önce.umarım dikkate alırlar yoksa....:(:(:(

yaa gerçekten bölümün başında umutlanmıştım ama o niran sahnesi herşeyi tuzla buz etti.içime oturdu yaaa.

bu arada ben esmer in "kendi sorununuzu kendiniz halledin" deyip gitmesini de beğendim.amaaaaaaaaaaa parmakla sayacak kadar az güzel sahne vardı.geçen hafta ayrı olmamalrına rağmen bölümü çok beğenmiştim ama bu hafta.galiba böyle devam edecek bir hafta güzel bir hafta kötü.

ASLI28
02-02-07, 01:46
Bengü sen biraz sussana canım ya.

Hayır daha çok gencim gülmekten öldürücen beni birgün, Esmerde size kalıcaz. Amacınız bumudur yahu, kızlar bu iş için Bengüyü görevlendirdiniz değilmi.

Hakikaten camcıyla ne alaka arkadaşlar, çok farklıydı yahu...:icon_whis

Handeciğim artık bu dizide her an her şey olabilir.En akla hayale

gelmeyecek şeyleri beklemeliyiz bence.

Fener Bahçe
02-02-07, 01:46
senaryoyu yazan senaristimiz sergin hanımsa camcı bba bulgarda olur

esmer aylinde yinegzel oynadılar ama ayrılk uzadı artık burdan duyrulur

civrik
02-02-07, 01:50
arkadaşlar hepimiz bir parça sinirliyiz.. ama elimizde değil.. izlemem dedimde nereye izlemiyorsun kardeşim.. biliyorum haftaya başlayacak ve ben yine ekrana kurulacam.. geçmiş mazinin hatırına.. evet o büyük aşkın hatırına...

Buna çok sevindim işte Murat, korktum biran gerçekten izlemeyeceksin diye. Evet bölüm sonunda hepimiz çok sinirlenip o sinirle yapmak ve söylemek istemediğimiz şeyleri sözlüyoruz... Bizi bu kdar sinirlendirenler utansın...

supersonic
02-02-07, 01:50
Ne diyorsun Hande'ye bir rakip daha mı çıktı?
Valla zekana hayran oldum.Çok mantıklı.Olabilme oolasılığıda yüksek.

Evet kesinlikle var.Ben bunu ilk karşılaştıkları zaman Çesenin evinin önünde Niran münübüsüne binerken Esmere seni de evlendirelim artık derken bakışlarından,sonra münübüse binip attığı çapkın bakışlardan anlamıştım ve burada yazmıştım ama ozaman çok üstünde durulmadı.

Esmer tam Niranın kalemi aslında...Güçlü kuvvetli,azimli,kararlı,dik başlı ve yönetilemez ayrıca dayanılmaz bir erkek ( Bu benim fikrim aslında:img-in_lo ).Niran onu elde edmeyeceği için düşmanlık yapıyor biraz da...

NeSLiHaNNeSLi
02-02-07, 01:52
Esmer' in Eşref ' e sevgi dolu bakışlarını gören bir tek ben miyim, bana mı öyke geldi, çok şaşırdım yaa.:img-help:

Ayrıca Çesen in Eşref' in gelip KAder' in hamile olduğunu söylediği sahnede SÇ nin ışık hızıyla gözlüğünü çıkarmasına ve at arabasındaymış gib şöfore bastonla vurmasına çok güldüm:img-hyste

At arabası mı?:img-hyste
Sinirim hafifledi sayende Özlem'cim. Harikasın canım.:)Süper benzetme.:D

bu arada ben esmer in "kendi sorununuzu kendiniz halledin" deyip gitmesini de beğendim.

Ah onu söyledikten sonra bir yürüyüşü vardı ki.:img-in_lo

Hande yetiş bacım, kurtar beni bu durumdan. Bu sahneyi tarif etmek için, bu bakışı tarif etmek için sana ihtiyacım var benim.

supersonic
02-02-07, 01:53

Evet sorun ya kanal da yada dizinin çekimindeydi.ben DVD ye kaydediyorum bu haftaki kayıt rezalet ötesi renkler çok kötü.

banka
02-02-07, 01:54
supersonic Aylin'in Niran'la olan sahnesinde Esmer'e söylediği sözlere inanamadım ve kesinlikle sana katılıyorum.Harikasın

civrik
02-02-07, 01:55
Eveeeet.Serginim senaristim kardeşleri de barıştırdığına göre Esmerin Selvihanlının babası olduğunu öğrenmesi çok yaklaştı arkadaşlar.

Bunu istemeyenler olduğunu yaniEşrefin Esmerin babası olmasını istemeyenler olduğunu biliyorum ama maalesef gidişat bu yönde ve çok yakında Esmer bunu öğrenecek.Belki kendini deşifre etmeyebilir ama öğrenecek eminim.

Ben nedense Eşref' e karşı nefret beslemiyorum ,hatta seviyorum. ayrıca oyuncu olarak da çok iyi buluyorum, SÇ yi izlerken sıkılyorum ama Eşref ten hiç sıkılmıyorum. Avşar ın kafasına silah dayandığınıda gözlerinin dolduğu anı hiç unutmuyorum, çok etkilenmiştim.

Bu arada Timur un Yasemin e aldığı KAFAM kadar taşı olan yüzüğe ne demeli:img-pilot

Silvara
02-02-07, 01:56
Buna çok sevindim işte Murat, korktum biran gerçekten izlemeyeceksin diye. Evet bölüm sonunda hepimiz çok sinirlenip o sinirle yapmak ve söylemek istemediğimiz şeyleri sözlüyoruz... Bizi bu kdar sinirlendirenler utansın...

bu sözlerinin altına imzamı atıyorum.bizi bu kadar sinirlendirenler utansın.başımdan aşağı kaynar sular döküldüğünü hissetmeme neden olanlar utansın.asla olmaz bunlar dediğim her şeyi birer birer önümüze koyanlar utansın.

sparkle
02-02-07, 01:56
enderinde nirancığıyla kol kola nikaha gittiğindeki havası nasıldı kabara kabara girdi içeri..yalnız bu sahneyi aylinin görmesini çok isterdim...

ASLI28
02-02-07, 01:58
Niran'ın saçları geçen hafat kısa değil miydi?Bu kadın çok süslenmeye başladı.Herhalde Esmer'i etkilemeye çalışacak.vah vah vah vat tırak vat vat tırak

Bir o eksikti.artık iyice pembe dizi olur.Bence bu durumda sabah

kuşağında yayınlasınlar.reyting derdi de olmaz.

civrik
02-02-07, 02:00
Düdük yutmadıysa:img-hyste
Sesi hiç benzemiyordu.

:img-hyste :img-hyste Bengü yaa artık sana diyecek kelimeleriim tükendi, yine aynı şeyi söyleleyim bari..Süpersin

Bence de benzemiyordu Camcı Baba ya , hem Camcı Baba tecavüzcü olamaz yaaa:icon_sorr

civrik
02-02-07, 02:01
Onu bende tam anlamadım canım. Bende arap oldum yani.:)

Canımcım? Hüsnü derken kesin mi yani? Valla ben bayıldım, eğer daha önce ki albümlerinden ise hemen buluruz. Tabi ismi bilmek gerek. Yeni ise unutun bir süre ama.

Kesin canım, bir ara gözüm aşağıdaki gereksiz şunu yaz, şuraya gönder, telefonuna bu gelsin yazısına takıldı, orada husnu yaz diyordu. Demekki o çalıyor, zaten dizide oynamışlığı da var.

supersonic
02-02-07, 02:01

Bende farkettim Özlemciğim.nasıl da saygıyla ayağa kalktı ve sevgi ile baktı ona...Eşrefte ona aynı şekilde cevap verdi bakışlarıyla yalnız.

Ben Eşrefi çok seviyorum yaa...Avşar kader benden hamile dediği zaman Allah senin cezanı versin diye başlayışında yerlere yattım gülmekten.Esmer espri anlayışını babasından almış.:img-hyste

yakamoz16
02-02-07, 02:03
bölümü genel olarak çok beğendim bence reytinglerde çok iyi gelicek yani böyle umuyorum...:good:

ama son sahnede biraz bozuldum bu dostluğa bir zarar gelmesine dayanamam ali o yumruğu hiç haketmedi şaşırabilrsiniz ama esmere çok kızgınım bu konuda aslında oda haklı umarım yanlış anlaşma ortaya çıkar ve ali esmere kızgınlığında yanlış davranışlarda bulunmaz..:icon_sorr

niran konusunda çok haklısın gerçekten ne kadar bakımlı ve süslü oldu böyle güzelleşti ama cadolozluğu hala üstünde enderin tokadıda süperdi bu arada ama kol kola nikaha gelişleride çok komikdi..:img-hyste

NeSLiHaNNeSLi
02-02-07, 02:04
Önce kocaman derin bir nefes alıyoruz, etrafımızda sert cisim açık kapı cam olmamasına dikkat ediyoruz ve başlıyoruz anlatmaya, daha doğrusu bu sefer anlatamamaya.

Nesli ya akşam akşam nediyosun bacım sen, bu saatte onu anlatmaya dayanabilirmiyim sanıyorsun, off ama o yürüyüş, heleki o başını hafif kıpırdatışlarla etrafı süzüşü, çekilin yolumdan ben kavuşamadım ama benim dışımdaki aşıklar kavuşsun bakışı ve bunu başarmış olmanın verdiği mutlutuk.

Hele heleki, kendi sorunuzu kendiniz çözün derkenki Avşara bakışı, ve başını öne eğerek yaramaz çocuk bakışı, ayyy yok ya bu sahne bana bu saatte fazla gelir.

Ben çok çok çok beğendim o sahneyi...:img-in_lo

Hıhı oldu canım. Bu saatte onu anlatmaya hakikaten dayanamamışsın, altı üstü birkaç saniyelik duruşa ve bakışa 3 paragraf yazmışsın. Ama ben kendim kaşındım. Derin nefes al diye uyarı da yapmışsın ama olmuyor, yine de kesildi soluğum.:img-in_lo

Bunu hep söylüyoruz zatende ani değişen ifadeler konusunda DALINDAKİ İLK-TEK VE SON OYUNCU :img-blush

İmzamı atıyorum altına, çok doğru bir cümle canım.

Silvara
Yalnız Esmer içinden''ögreneceğim seni uzaktan sevmeyi'' diyince ben

ben oradaki replikleri evdeki gürültü nedeniyle kaçırdım.ama öyle uzaktan izlediğini görünce eski günlere dönüş var diye öyle bir sevindim ki niran sahnesi benim için çoook ama çok daha ağır oldu.resmen sinirimden ağlayacam yaaa.hayır aylin in sözlerine değil bu kadar büyük bir klişe kullanmalarına, ayrılığı uzatmak için göz göre göre böyle saçma bir şey yapmalarına kızdım.madem öyle koyma sahneyi kardeşim.esmer söz vermiş (saçmalığın dik alası) aylin ayrılmış böyle saçma sapan bir şey yapmaya ne gerek var.

civrik
Ama Şeref-sizin VAT'dan haberi yok ki. Nasıl yardım istesin onlardan.:)

Evet bunu bende farkettim. Bir yerden sonra koyulaşma başladı ekran görüntüsünde. Bende arada donmalar yaşandı hatta.

Resimleri eklediğimde de farkedeceksiniz bazı sahneler karanlıktı, renkler koyuydu. Bu arada bende de reklam arasında donma oldu da iniveriyordu yüreğime, nedense perşembeleri hep birşeyler oluyor Star a birgün gideceğim korkudan.

sahy
02-02-07, 02:07
sanırım ben çok farklı bir kızım, yani beni kandırmalarına imkan yok:)

gözlemlediğim kadarıyla sonuna kadar haklısın bencede çok farklısın

NeSLiHaNNeSLi
02-02-07, 02:08
canım şu Hrant Dink olayı ile ilğili Türkiye'yi yerinden oynatacak bir gelişme vardiler .tabi gündüz bunun reklamını yaptılar.Herkes tgrt haberi izlemiştir.

Açıklama için saol canım. Ben izlemedim, zaten dersten akşam geldim. Geldiğim gibi de pc başına geçince, işte düşünün yani.:icon_whis

Kesin canım, bir ara gözüm aşağıdaki gereksiz şunu yaz, şuraya gönder, telefonuna bu gelsin yazısına takıldı, orada husnu yaz diyordu. Demekki o çalıyor, zaten dizide oynamışlığı da var.

Canım üzgünüm ama yanılmışsın. Bölümü kaydettiğim için dediğin sahneye şimdi geri dönüp baktım ve orada Hüsnü Şenlendirici'nin Ah İstanbul melodisi için bilmemkaça yazıp gönderin diyordu.

supersonic
02-02-07, 02:08
Ama siz direk Esmeden iyiydi diyorsunuz, ben hiç direk olarak Yeşimden iyidi demedim. Genel konuştum hatta yine konuşurum ama hiçbir zaman Yeşimle birebir kıyaslama yapmadım.

Ama Esmerin tek başına bölümün altından kalktığı haftaları es geçemeyiz değilmi. Bunu sizde inkar etmezsiniz sanırım.

Esmeray...:(

Hande bunların ikisi de yakında SAB diye bir örgüt kuracaklar bize karşı (Selda Aslan-Bengü)Söylemedi deme.Kutsal ittifak yapıyorlar 3 haftadır farkındamısın?

civrik
02-02-07, 02:09
EVET ben tuhaf bir bakış sezindim ama bu sevgiden daha çok başka bişeydi, kendisini önceki bölümde dışladığı için içten içe bir öfke ve dalgaya alma vardı bakışlarda ama kesinlikle sevgi değil.

birde bir saçma ötesi şey,

BAHAR HAMİLEYKEN ONU ÖLDÜRMEYEN AKSİNE EVLENDİREN İNSAN ŞİMDİ NASIL OLUYORDA İNFAZ KARARI ALIYOR, TAMAM KIŞKIRTILIYOR AMA BU NASIL BİR ZİHNİYETTİR.

Sen de baba mısın ya ?????

Evet her ne kadar Eşref bunu temizlemesini istese de öldürmek de ne demek??? Bu karar bana da biraz tutarsızca geldi.

Esmer in bakışlarına gelince sanki Eşref' i özlemiş, onu gördüğüne mutlu olmuş gibiydi ve bu bakışları atarken de çok tatlıydı:img-in_lo

u.dilara
02-02-07, 02:11
bide bakın yol dediniz aklıma geldi..esmer onların yolunu kestiğinde tam yolun ortasına gelmişti yani bi arabanın gecmesi imkansızdı..yani tam aylinlerin arabalarının önündeydi ama nedense aylin arabaya binip giderlerken esmerin arabası geri geri kaymış sanırım:icon_whis

NeSLiHaNNeSLi
02-02-07, 02:11
Şöyle de canımı ye benim.

Ya bana Saruhanı övün size şeker gibi bir kız olurum, ama şimdi doğruya doğru yukarda Allah var değilmi Selda itiraz eden çarpılırmı çarpılmazmı bacım. He Bengücüm çarpılır dediğini duyar gibiyim.

O Alinin yüzündeki ifadeyi görünce ani değişimini az önce özette izlerken yine hayran kaldım, geçişleri hemde bir göz hareketi kısalığında saniyerle o değişimi nasıl yapıyor ben anlamıyorum, çözemiyorum.

Gerçekten, ilk-tek-son oyuncu, türünün son örneği, hatta tüm örneklerin son örneği.

Bengü ama bak Türkçemiz yine yetersiz kalıyor, kelimeler yine kifayetsiz kalıyor. Of bulamıyorum onu anlatıcak kelime...:img-in_lo

Ah ben o geçişi yani gerçek hayata dönüşü gördüğümde deli gibi vuruldum. Aklım almıyor nasıl nasıl nasıl? Cevap yok.

Bu arada ben bölümü izlerken ağladım. Ama sorun neye ağladın diye?

Barışmamalarına.:icon_sorr

NeSLiHaNNeSLi
02-02-07, 02:14
Gül bacım gül benim ağlanıcak halime sen gül.

Neler yazdım yahu Esmerle ilgili, kendime inanamıyorum, hiç affetmiem beni, hiç unutmicam bu yorumlarımı.

İbrahim Tatlıses geldi değilmi aklına, ondan o kadar güldün sen, ama doğru Allah benim cezamı vericek...:(

Doğrusun canım.:)
Ama ne yapalım Hande'cim. Bu yorumları yaptırmak zorunda bırakanlar utansın. Bu bizim suçumuz değil. Görünen köy klavuz istemez diye çok güzel bir atasözümüz var.:img-yes:

Bengü arabaların mesafeleri benim de dikkatimi çekti canım. Çok uzak mesafede durdu, birde sonra o mesafe sonradan tekrar kısaldı.

Biraz özen BBG.

Silvara
02-02-07, 02:14
belki KV karşısında rating almak için birinin öğrenmesini sağlarlar diyordum ama ondan da umudumu kestim.fragman da özette o kadar acele etmese olur.sonuçta yine berbat bir bölüm izleyecez.

tek kelimeyle hayal kırıklığı olan belki de ilk KY bölümüydü benim için.28. bölümde bile bu kadar kızmamış bu kadar üzülmemiştim.inanın haftaya ne olacak diye merak bile etmiyorum.eehh isabet oldu.babam nasıl olsa KV izleyecek.izlemek için 1-2 gün beklemem gerekecek.çok bir şey kaçırmayacam en azından. :(:(

civrik
02-02-07, 02:15
Off bende gördüm hatta sarılıcak sandım.:(

Ama ama ama o baba olamaz Esmere, Avşarlada arasını düzeltiyorlar şimdi, ay tamamen aile ile dost yapıyorlar Esmeri...

Evet yaa ben de sarılacak sandım, sanki onu gördüğüne sevinmiş gibi bir hali vardı, hatta resmen görünce gözlerinin içi güldü. İlginç...

Neslicim seni güldürdüğüme çok sevindim. Çok komik değil miydi ama dehhhh der gibi vurup duruyor adama hadi hadi diye:img-hyste

Şu kaş olayında bir itirafta bulunmak istiyorum, ben aldıtmadığına en başından beri inanmadım. Tamam şekli zaten çok güzel şekliyle fazla oynanmamış ama üstlerden biraz alınmış arkadaşlar. Gün gibi ortada.

u.dilara
02-02-07, 02:17
Birde o esnada hiçbir araba ordan geçmedi ne hikmetse.

allahın işi bengücüm o..:img-wink: esmer orda olurda arabamı gecer ne haddine o arabanın..ama Yeşim BÜBER ayrı bi bayan oyuncu yaa(özel hayatı ile ilgili hiçbir bilgim yok ama)Saruhan HÜNELin bayan versiyonu desek:img-blush çünkü Yeşim BÜBERde mukemmel geçişler yapabiliyor..en yakın örnek:sinan die cama kosarken alinin cıkması..

ASLI28
02-02-07, 02:17

araba geçemezdi çünkü geçen bölümde otobandan tali yola

konmuştu arabalar aniden.

niran'ın minibüsü aylinle binerlerken serginim senaristimin

minibüsüydü sonra inerlerken başka minibüs oldu.

sahy
02-02-07, 02:18
Şu kaş olayında bir itirafta bulunmak istiyorum, ben aldıtmadığına en başından beri inanmadım. Tamam şekli zaten çok güzel şekliyle fazla oynanmamış ama üstlerden biraz alınmış arkadaşlar. Gün gibi ortada.
bende inanmıyorum özlem o nası bi alınmayışsa yok yani çocuk muyuz burda bariz belli işte alındığı

melezgusel
02-02-07, 02:19
arkadaşlar bu bölüm çok güzeldii amaaa çokda üzücüydü barışamadılar:( biliyomusunuz saruhan hünel bana imzalı bi resmini yolladı süper bişi yaaa çok tatlıı biraz maiil attıp cewaplar attı böle tatlı bi insan daha yok ya eşi benzeri yokk canım benim ya bitanecik abiiimm o benim:)

NeSLiHaNNeSLi
02-02-07, 02:21
:img-hyste :img-hyste :img-hyste

Allahım Allahım ölücem şimdi, barışamamalarına ağladın he, valla bende bu hafta damla olmadı.

Nesli sen birde en gerçek hayatta Git Saruhan Gel Esmer, hallerini görsen. Vurulmayı bırak o kelime değil, tarifi imkansız bir şey yaşıyorsun, Selda değilmi ama off çokmu özledim nedir...:img-in_lo
Şimdide sen mi gülüyorsun?:(
Bak şimdi yine ağlarım bu sefer gece gece susturamazsınız beni ona göre.

Ya çok ciddiyim çocuk gibi barışmadılar diye ağladım ya.:sad53:

supersonic
02-02-07, 02:22
Ya arabaların mesafelerine ne demeli.Geçen hafta nerdeyse burun burunaydılar şimdi aralarında metre değil kilometre var sanki.Hatta Hale kesin çarpar o mesafede duramaz demişti.

Y de bakıyım.....................
y
Bir de uuuuuuuuuuuuuuuuu
u
Şimdi bir de hhhhhhhhhhhh
Hhhhhhhhh

oku bakayım yuhhhhhhhhhhhhhhhh
oku bakayım yuhhhhhhhhhhhhhhhhh
Haydi kızlar yuhhhhhhhhhhhhhhhh:bella

Şimdi erkekler yuhhhhhhhhhhhhhh:icon_shad

İnanın günlük hayatta bu gibi kelimeleri hiç kullanmam ama beni ne hale getirdiler.İşte yuhhhhhhhhhhhhhhh
ay çok güzel oluyor yuhhhhhhhhhhhhh
yine mi desem yuhhhhhhhhhhhhhhhh

:img-hyste :img-hyste :img-hyste

Kız sen beni öldürecekmisin?????????

Yalnız çok haklısın geçen bölüm en fazla 7-8 metre vardı,bu sefer 40 metre...

İnsaf gerçekten Serginim senaristim arabayı durdurmak için araya ilave asfalt döktürtmüş galiba:img-hyste

Gerçekten Yuuuuuuuhhhhhhhh !!!!!!

Silvara
02-02-07, 02:22
bu bölümü KY tarihinin en kötü bölümü ilan ediyorum (en azından benim için)beni beynimden vuran ve şu an bile hissettiğim içime bir şey(koca bir hayal kırıklığı) oturmasını sağlayan bir bölümdü.ve böyle bir bölüme gecenin bu saatinde oturup yazdığım yorumlar yeterde artar bile.umarım yarın sakinleşir ve bölüme ait güzellikleri görmeye başlarım (tabi varsa) yarın erken kalkmam lazım herkese bye

civrik
02-02-07, 02:23
Bende farkettim Özlemciğim.nasıl da saygıyla ayağa kalktı ve sevgi ile baktı ona...Eşrefte ona aynı şekilde cevap verdi bakışlarıyla yalnız.

Ben Eşrefi çok seviyorum yaa...Avşar kader benden hamile dediği zaman Allah senin cezanı versin diye başlayışında yerlere yattım gülmekten.Esmer espri anlayışını babasından almış.:img-hyste

Selda şimdi kızacak bana yine ama ben de seviyorum. Ona da çok güldüm ama kahkaha attığım sahne Niran ın sesini incelterek arkadan enderin omuzuna sarılıp .... dediği sahnedir.( Ne dediğini hiç hatırlayamıyorum ama çok güldüm)

Selda' cım o adamın Avşar a ayrı bir kini var, onu evladına yapıyor olarak düşünmemek lazım çünkü söyledikleri gibi Eşref kapıdaki köpeğe bile daha çok değer veriyor. Sebebi malum... Bir de biz öğrensek şu işin ayrıntılarını değil mi ama...

ASLI28
02-02-07, 02:23
Kaş olayına nokta koyalım artık ama değilmi arkadaşlar. Özlem kaşları şimdiye kadar alınmış değildi canım, alındıysa bile üstlerden belki biraz toplamışlardı, onada bişey diyemem, gerçi kendi tabiriyle olmaz ama altlarda alınan bişey yok bunu söyleyebilirim. Yoğun incelemelerim sonucu bunda kararlıyım.

Fakat bu üstleden toplama yeni yapılmış birşey değil, o hep vardı ama bu hafta biz adamın ten rengini açın dedik yokkk biz öyle demedik onlar gidip kaç renginide simsiyah yapmışlar.

O zaman düşünceler hemen tersine, Saruhanın yüzüne bol miktarda karalar sürün, kaşlarada öyle, sakallarıda upuzun uzatın.

Belki böyle işe yarar...:icon_twis

evet herşeyin tersini yaptıklarına göre bunlar doğru ifadeler

Hande.

Kaşta tamamen haklısın. gerçi sen canlısını gördün ama benimde

resim incelemelerim kaşların alınmadığı yönünde.

NeSLiHaNNeSLi
02-02-07, 02:28
Ali içinden Aylin'e ne dedi?
Benim gibi unutmaya mecbur musun mu dedi?Benim seni unuttuğum gibi mi dedi?

Tıpkı benim senden vazgeçtiğim gibi, vazgeçmeyi bildiğim gibi.

NeSLiHaNNeSLi
02-02-07, 02:30
Bu replik ve o anki bakış beni sinirlendirdi ama kızma ama Neslicim. Hatta noluyoruz o ne bakış dedim.

Ya Aliye inanmak istiyorum ama hala kocaman bir ama var bende, sürekli onda değişim gördüğümüz için birde yorumlar hep tersine olduğu için sanki heran farklı bir atak görücekmişiz gibi gelir, özür dilerim Neslicim, ama bu duygudan tamamen kurtulamıyorum...:(

Özür dileme Hande'cim. Senin fikrin bu elbette ki saygım var. Lütfen böyle söyleme.

Ben bundan sonra Ali hakkında yorum yapmayacağım demiştim. Yani savunma yok bundan sonra.

Tek söyleyeceğim şey benim Ali'ye güvenim sonsuz.

ASLI28
02-02-07, 02:31
Tıpkı benim senden vazgeçtiğim gibi, vazgeçmeyi bildiğim gibi.

Nesliciğim ben o kadar asil olamayacağım.vazgeçmiyorum.

civrik
02-02-07, 02:32
Canım üzgünüm ama yanılmışsın. Bölümü kaydettiğim için dediğin sahneye şimdi geri dönüp baktım ve orada Hüsnü Şenlendirici'nin Ah İstanbul melodisi için bilmemkaça yazıp gönderin diyordu.

O zaman bunu hakettim.:fighting2 Bir de eminim yazmazmıyım:img-hyste

Ama büyük ihtimalle o çalıyordur Neslicim.

Bu arada forumda birisinin söylediği lafın aynısı bir sahnede geçti ama ben ne söyleneni, ne sahneyi , ne de önceden söyleyeni hatırlıyorum. Aferin bana.

NeSLiHaNNeSLi
02-02-07, 02:33
Nesliciğim ben o kadar asil olamayacağım.vazgeçmiyorum.

Canım ne demek istediğini anlayamadım, biraz daha açarmısın?

civrik
02-02-07, 02:38

Aaaa hiç geçer mi Bengücüm sen de...Koskoca Esmer kapatmış yolu, ne hadlerine:img-pilot Zaten o yoldan oraya geçmeleri yeterince saçmaydı, üstüne 2 saçmalık daha eklemişler.

NeSLiHaNNeSLi
02-02-07, 02:41
Bir çuval incirin içine etti,Esmeri ne hale soktu hem de kim için daha 2 günlük tanıdığı Niran ahlaksızı için.

Esmer ; Seni bana karşı koz olarak kullanıyor.

Sevdiğim adam, uğruna ölmeyi göze aldığım, bana birşey olmaması için canını feda edecek olan adam, yani deli gibi sevdiğim adam bana bu cümleyi söyleyecek ve ben ona değil daha bir kaç gün önce tanıdığım kadına inanacağım. Mümkün değil.

Bu konuda bence de haksızdı.

civrik
02-02-07, 02:45
Kaş olayına nokta koyalım artık ama değilmi arkadaşlar. Özlem kaşları şimdiye kadar alınmış değildi canım, alındıysa bile üstlerden belki biraz toplamışlardı, onada bişey diyemem, gerçi kendi tabiriyle olmaz ama altlarda alınan bişey yok bunu söyleyebilirim. Yoğun incelemelerim sonucu bunda kararlıyım.

Fakat bu üstleden toplama yeni yapılmış birşey değil, o hep vardı ama bu hafta biz adamın ten rengini açın dedik yokkk biz öyle demedik onlar gidip kaç renginide simsiyah yapmışlar.

O zaman düşünceler hemen tersine, Saruhanın yüzüne bol miktarda karalar sürün, kaşlarada öyle, sakallarıda upuzun uzatın.

Belki böyle işe yarar...:icon_twis

Ben de aynen senin gibi düşünüyorum zaten Handecim, ben de ilk başlardan beri çok inceledim bu olayı erkeklerde kaş alınması karşı aşırı antipati beslediğim için ve altlarda kesinlikle bir oynama yok sadece üstlerden biraz toplanmış o da sadece bir kısmı. Kaş alınması olayını sevmememe rağmen Saruhan ınki normal geliyor bana, yani rahatsız edici şekildi alınmamış, kaşları zaten çok düzgün.

Bu arada ben bu bölüm kaşlarının şeklinde bir fark görmedim ama rengi koyuydu gerçekten.:img-yes:

melezgusel
02-02-07, 02:46
haksız ewet ama ortak noktaları olduğuna öyle bir inandırdıki ezeli napzın kız bide o anki tepkisini görünce esmerin ne yapabilirdiki oda anlıcak elbet ama umarım iş işten geçmez gerçi ben olsam napardın sewdiğime inanırdım oda ayrı bkonu tabi ...

civrik
02-02-07, 02:51
bu bölümü KY tarihinin en kötü bölümü ilan ediyorum (en azından benim için)beni beynimden vuran ve şu an bile hissettiğim içime bir şey(koca bir hayal kırıklığı) oturmasını sağlayan bir bölümdü.ve böyle bir bölüme gecenin bu saatinde oturup yazdığım yorumlar yeterde artar bile.umarım yarın sakinleşir ve bölüme ait güzellikleri görmeye başlarım (tabi varsa) yarın erken kalkmam lazım herkese bye

Yaa ben bu bölümü beğendim ama genel olarak, özellikle ilk sahne çok güzeldi, bana eski günleri hatırlattı. En güzel şey de Timur- Yasemin ve VAT sahnelerinin çok az olmasıydı, ayrıca replikler de çok güzeldi, iç sesler genellikle güzel sözlerle süslü oluyor zaten ama dialoglar da güzeldi, baz dizilerde öyle dialoglar oluyorki iki salak karşı karşıya konuşuyormuş gibi, bir lafı söylemeden 100 saat beklemeler falan. Bu açıdan çok takdir ediyorum Sergin hnmı.

civrik
02-02-07, 02:57
Tek söyleyeceğim şey benim Ali'ye güvenim sonsuz.

Bu bölümden sonra benim de Ali' ye güvenim sonsuz, son kararımı bu bölüme bağlamıştım ama gördüklerim sayesinde iyice emin oldumki Ali Aylin i unutmaya kararlı ve Esmer' e asla kazık atmaz.

Bu arada ben bu konudan hiç bahsetmedim ama Esmer' in Ali 'ye vurması çok kötü oldu.

O setteki resimlere de bir daha inanırsam 5 olsun:img-pilot Resmen kandırmaca yaptılar, resimlerde vurmuyor gibiydi, hatta bir tanesinde özür diler gibi omuzunu tutuş Ali ye bakıyordu . Ayrıca bu sahnede atkısı falan da yoktu.

supersonic
02-02-07, 02:59
Saruhanın ne kadar kilo aldığı bu bölüm çok bariz şekilde ortaya çıkmıştı.Aylinin evinin önünde arabada beklediği sahne de çenesinin altında gıdı'sının çıktığını gördünüz mü arkadaşlar????

Bengü bence ilk sezondan bu yana 10 yaş yaşlı durmasının sebeplerinden biri de bu kilo sorunu.Bir de KİRLİ SAKAL.Bayılıcam artık gün geçtikçe de daha fazlalaşıyor.Dur diyen yok mu buna.

supersonic
02-02-07, 03:02
Hatta benim ne dikkatimi çekti biliyor musunuz?
Kader ve Avşar'ın evlenecek olmalarına Niran'ın verdiği tepki gösterilmedi.Oysa göstermeleri lazımdı ama yok.Tren kaçmasın:img-yes:

Bende Niran acayip bozum olup küplere binecek ve bir yol bulup gene zehrini akıtacak dedim ama yorumsuz kalındı bu konuda.Serginim senaristim boşluk doldurma testleri alsa biraz da alıştırma yapsa.Bulamazsa ben bizim oğlanın okulundan temin ederim kendisine acilen.:img-cool2

civrik
02-02-07, 03:02
Aylin'le Ender birbirlerine deli gibi aşık olup evlenmemişlermiydi.
Aylin neden siz istediniz diye Ender'le evlendim dedi.Anlayan?

Ender ilk tanışmalarından bahsetmişti, uzaktan çok beğendiğini yanına yaklaşamadığını falan söylemişti, bir de Aylin nasıl bu hale geldik demişti ortada büyük bir aşk yoktu , olamazz..olmasın da lütfen..bir zamanlar da olsa aylin ona deli gibi aşık olmuş olmasın. Bence Aylin de hoşlanıyordu, Ender tüm oyunlarıyla gözünü boyamıştı onun, Adams aile de isteyince evlendi.

NeSLiHaNNeSLi
02-02-07, 03:04
Niran Aylin'in Ezel olduğunu anladığında bunu en iyi şekilde kullanmalıyım dedi.
Ama sonra Rosa'ya gerçek kızını buldum dedi. Bu mudur en iyi şekil?

civrik
02-02-07, 03:11
Saruhanın ne kadar kilo aldığı bu bölüm çok bariz şekilde ortaya çıkmıştı.Aylinin evinin önünde arabada beklediği sahne de çenesinin altında gıdı'sının çıktığını gördünüz mü arkadaşlar????
.

Ahhhh tam onu diyecektim, bu bölüm o gıdı gözümü aldı aldı durdu. Gerçekten de biraz kilo almış.

Peki birşey soracağım, Selçuk ve Esmer konuşmasına Selçuk Ezel in geçmişiyle ilgili ufacık da olsa şüphe uyandıracak birşeyler kaçırır ağzından diye umutlananlar el kaldırsın lütfen. Ben çok bekledim ama Nuh dedi peygamber demedi adam.

Bu arada Esmerciğimin arabasını gün geçtikçe daha çok beğeniyorum, çok güzel bir araba ve Esmer e çok yakışıyor, arabsının herkesten farklı, görülmemiş bir marka olması çok hoşuma gidiyor.

Ayrıca ayakkabıları da değişmiş gözümüz aydın, botlarını ben çok beğendim. Şimdi sıra paltodaaaaaa..

melezgusel
02-02-07, 03:13
walla böle neden yaptı onuda anlamadım,ezel bulgarın tek varisi öle değilmi. rozayı geri kazanıp ezelle buluşturcak ve belki daha güçlü olacak nirazn aptal değil vardır bi bildiği ama sonunda ezmer niranın eceli olacak:D

civrik
02-02-07, 03:15
Niran Aylin'in Ezel olduğunu anladığında bunu en iyi şekilde kullanmalıyım dedi.
Ama sonra Rosa'ya gerçek kızını buldum dedi. Bu mudur en iyi şekil?

Sana katılmamak elde değil Neslicim. Gerçekten de bu mu en iyi şekil? Bununla nereye varacağı da önemli tabii ama nereye varabilirki. Galiba yine Esmer i suçlu çıkaracak. Rosa ya bile bile yanlış kişiyi getirmiş gibi yapacak.

Yalnız bir sorunun da cevabını aldık bu bölüm, SÇ Sahte nin Ezel olduğunu inanmamış, geçen gün bunu sorgulamıştım, o olayı tam çözememiştim kafamda. Bölümü acilen tekrar izlemem lazım benim. Hatırlayamadığım şeyler var.

supersonic
02-02-07, 03:19
Ahhhh tam onu diyecektim, bu bölüm o gıdı gözümü aldı aldı durdu. Gerçekten de biraz kilo almış.

Peki birşey soracağım, Selçuk ve Esmer konuşmasına Selçuk Ezel in geçmişiyle ilgili ufacık da olsa şüphe uyandıracak birşeyler kaçırır ağzından diye umutlananlar el kaldırsın lütfen. Ben çok bekledim ama Nuh dedi peygamber demedi adam.

Bu arada Esmerciğimin arabasını gün geçtikçe daha çok beğeniyorum, çok güzel bir araba ve Esmer e çok yakışıyor, arabsının herkesten farklı, görülmemiş bir marka olması çok hoşuma gidiyor.

Ayrıca ayakkabıları da değişmiş gözümüz aydın, botlarını ben çok beğendim. Şimdi sıra paltodaaaaaa..

Gün geçtikçe bende arabasını daha çok beğeniyorum nedense.Gerçekten hoş bir araba ve dediğin gibi hiç görmüyorum piyasada.

O botlar geçen bölümde Küçük Safiyenin evindeyken de ayağındaydı hatta yazmıştım buraya ben ayağında güzel bir bot vardı diye.Yeni değil anlayacağın yada bizi duyup da değiştirilmemiş...

NeSLiHaNNeSLi
02-02-07, 03:21
Selçuk ve Esmer konuşmasına Selçuk Ezel in geçmişiyle ilgili ufacık da olsa şüphe uyandıracak birşeyler kaçırır ağzından diye umutlananlar el kaldırsın lütfen.

Aklımın kıyısından bile geçmedi açıkçası. Artık o kadar beklemez oldum ki o kavuşma anını ; bir anda zınk diye kavuşsalar bile inanmayacağım.

Yani işin özü şu ki, senarist öyle bir yola girdi ; ben gözümle görsem dahi inanmayacağım artık bu kavuşmaya diye düşünüyorum.

supersonic
02-02-07, 03:23
Aklımın kıyısından bile geçmedi açıkçası. Artık o kadar beklemez oldum ki o kavuşma anını ; bir anda zınk diye kavuşsalar bile inanmayacağım.

Yani işin özü şu ki, senarist öyle bir yola girdi ; ben gözümle görsem dahi inanmayacağım artık bu kavuşmaya diye düşünüyorum.

Aynen katılıyorum nesliciğim.Bu kavuşmayı sanırım dizinin son bölümünde izleyeceğiz.Zaten bu gidişatla dizi sezon sonu biter.fazla kalmadı şekerim sabredelim birkaç ay daha.

civrik
02-02-07, 03:24
Gün geçtikçe bende arabasını daha çok beğeniyorum nedense.Gerçekten hoş bir araba ve dediğin gibi hiç görmüyorum piyasada.

O botlar geçen bölümde Küçük Safiyenin evindeyken de ayağındaydı hatta yazmıştım buraya ben ayağında güzel bir bot vardı diye.Yeni değil anlayacağın yada bizi duyup da değiştirilmemiş...

Evet ben de görmüştüm o sahnede aslında ama geçen bölümün başlarında diğer ayakkabısı olduğu için o kalmış aklımda. Umarım o ayakkabıyı çöpre atmışlardır da bir daha giymez, bu çok daha güzel.

civrik
02-02-07, 03:26

Al benden de o kadar, sırf kavuşma olmasın diye karakterlerin başına türlü türlü çoraplar örmek, türlü türlü belalar açmak kabak tadı verdi. Daha ne kadar uzayacak bu mevzu.

Yalnız çok şükür bu bölümün sonunda kimse ölüm tehlikesine girmedi, şaştım kaldım vallahi:img-hyste

civrik
02-02-07, 03:29
Evet Serginim senaristim çok hızlı.Merdivenleri onar onar çıkıyor o yüzden her dfasında sendeliyor.:img-hyste

Evet orası doğru, onar onar çıktığı için senaryo boşluklarla dolu, bir sürü atlanılmış, üzeri örtülmüş şey var. Bol miktarda da mantık hatası.

Zaten hala kavuşmanın olmaması en büyük hata, yakında dizi başlı başına bir mantık hatası olacak, yazık olacak onca emeğe...

supersonic
02-02-07, 03:30
Al benden de o kadar, sırf kavuşma olmasın diye karakterlerin başına türlü türlü çoraplar örmek, türlü türlü belalar açmak kabak tadı verdi. Daha ne kadar uzayacak bu mevzu.

Yalnız çok şükür bu bölümün sonunda kimse ölüm tehlikesine girmedi, şaştım kaldım vallahi:img-hyste

Özlemciğim yanılıyorsun canım...Esmer Ezel aşkı ölüm tehlikesine girdi bu bölüm iyiden iyiye nasıl unutursun hayatım?:img-help:

Ayrıca bizlerin KY ilgisi ve sevgiside ölüm tehlikesine girdi :sad53: .

daha sayarım ama....:icon_sorr

NeSLiHaNNeSLi
02-02-07, 03:33
Zaten bu gidişatla dizi sezon sonu biter.fazla kalmadı şekerim sabredelim birkaç ay daha.

Ablacım öyle bir söyledin ki valla içime oturdu, birşeyler düğümlendi boğazımda.:(
Saçmalıklar silsilesi devam edecekse ben bu diziyi izlemeyi bırakırım, kavuşmayı da toptan unuturum o zaman.

Bu akşam dedim ya barışmadılar diye oturup çocuklar gibi ağladım diye.

Belki güleceksiniz ama uzun süredir, her bölümün sonunda, jenerik akmaya başlayınca kavuşma olmadı diye ağlıyorum. Tabi bölüm güzelse çabuk toparlanıp kendime geliyorum ama...

Aklımı yitirdim, geldiğim şu noktaya bakın. Ama üzüntüden değil yanlış anlaşılmasın, sinirden ağlıyorum!

NeSLiHaNNeSLi
02-02-07, 03:37
...yakında dizi başlı başına bir mantık hatası olacak, yazık olacak onca emeğe...

Ben bu akşam söyledim zaten canım, neden gidip mantık hataları bölümünde yorum yapmıyoruz? Dizi başlı başına bir fiyasko haline gelme yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Ben MardiGras'ın hışmından acayip korkuyorum mesela bu bölüm.

Ayrıca bizlerin KY ilgisi ve sevgiside ölüm tehlikesine girdi :sad53:

İşte cevapda burada zaten. Hemde ne tehlike, bizi öyle ucundan kıyısından yaşama döndürecek birşey de yok ortada ayrıca.

Bir kavuşma vardı bağlayacak olan, o da olmayacak belli ki, eh bizim bu diziyi bırakmamız yakındır o halde. Kendi adıma konuşayım en azından benim öyle.

civrik
02-02-07, 03:38
Özlemciğim yanılıyorsun canım...Esmer Ezel aşkı ölüm tehlikesine girdi bu bölüm iyiden iyiye nasıl unutursun hayatım?:img-help:

Ayrıca bizlerin KY ilgisi ve sevgiside ölüm tehlikesine girdi :sad53: .

daha sayarım ama....:icon_sorr

Ooooff offffff. Onları sayacak olursak ölüm tehlikeleri yine almış başını gitmiş.

Bir tane de ben yazayım o zaman, Ali-Esmer dostluğu:icon_sorr

Bu yumruktan sonra nasıl düzelecek o ilişki bilemem, Aylin de iyice çıkışacak, Esmer' e daha ağır şeyler söylemez umarım.

Niran sahnesinde bana söylüyormuş gibi oldum, orada resmen Esmer e darbe vurdu, çok ayıp etti.

NeSLiHaNNeSLi
02-02-07, 03:42
Ooooff offffff. Onları sayacak olursak ölüm tehlikeleri yine almış başını gitmiş.

Bir tane de ben yazayım o zaman, Ali-Esmer dostluğu:icon_sorr

Çok doğru tespit! Esmer ve Ali dostluğu çok büyük bir ölüm tehlikesi ile karşı karşıya.

Eğer senarist yaşama döndürmezse sahiden çok fazla sinirleneceğim. ( Onunda çok umrundaydı benim sinirlenmem, neye konuşuyorsam ) Ve sanırım dostluk biterse bu dizinin benim için anlamlarından biri biteceği için benim de KY serüvenim bitecek demektir.

Hatırlarsınız belki Esmer ve Ali'nin birbirilerini vurdukları bölümün fragmanında, eğer Esmer bile bile bunu yaptıysa bir daha izlemem demiştim. Saolsun Şef vazgeçirmişti.

Ama şimdi aynı yola tekrar gidiliyorsa, ben durup tekrar düşünürüm.

Of çok karamsar konuştum bu gece farkındayım ama gidişat böyle elimde değil.

supersonic
02-02-07, 03:42
Ablacım öyle bir söyledin ki valla içime oturdu, birşeyler düğümlendi boğazımda.:(
Saçmalıklar silsilesi devam edecekse ben bu diziyi izlemeyi bırakırım, kavuşmayı da toptan unuturum o zaman.

Belki güleceksiniz ama uzun süredir, her bölümün sonunda, jenerik akmaya başlayınca kavuşma olmadı diye ağlıyorum. Tabi bölüm güzelse çabuk toparlanıp kendime geliyorum ama...

Aklımı yitirdim, geldiğim şu noktaya bakın. Ama üzüntüden değil yanlış anlaşılmasın, sinirden ağlıyorum!

Hakikaten hepimiz ne hale geldik değil mi??? daha bir iki ay evveline kadar ne methiyeler düzüyorduk oysa ki dizimiz hakkında.KY hiçbir diziye benzemezdi ve benzemeyecekti,Bizi bizden alıp götürüyordu.Bir şahaserdi,gelmiş geçmiş en muhteşem aşkı anlatıyordu.:img-yes:

Birde şu hale bak.Eskiden burada bölümden sonra 40-50 sayfa yorum yapılırdı en az peki şimdi ? Hepimiz ümitsiz,yorgun,üzgün,mutsuz hale geldik,aynı Esmer ve Ezel gibi.:icon_sorr

civrik
02-02-07, 03:44

Arka arkaya iki mesajda bırakma kelimesini kullama lütfen canım, yüreğimize mi indireceksin. Tamam sonuna kadar haklısın ama onlara inat direnmeliyiz..Şuna bak izlemememiz için ellerinden geleni yaptıkları halde biz onlara karşı direniyoruz.

Sanırım tam tersi olması gerekiyordu, yanılıyor muyum:img-pilot

Vallahi ben kendi kendime söz verdim, kavuşma sahnesini izlemeden şurdan şuraya gitmem. Kimseyi de biryere bırakmam. Tv nin karşısına bağlar, kirpiklerini bantla yapıştırmak suretiyle gözlerini açarak zorla izletirim direnen olursa:img-hyste

NeSLiHaNNeSLi
02-02-07, 03:52
Hah, gene ''geceyarısı üçlüsü kalmış'' forumda.

Çok sevdim bunu, geceyarısı üçlüsü.:)

Ablacım ne kadar doğru söyledin, eskiden sabahlara kadar yorum yapardık. Şimdi saat 1 olmadan herkes kaçmaya başlıyor. Eee konuşacak adam gibi birşey mi izledik ki kalsınlar?

Görüyoruz hep birlikte, Hande ile de çok konuştuk hatta ; Eskiden fragman ve özet gelince bölüm başlayana kadar sürekli yorumlar yapılırdı. Ama şu geldiğimiz noktaya bakın ; önce bir günde tüketmeye başladık herşeyi, şimdi ise fragman ve özete yorum bile yapmaz hale geldik.

Özlem'cim keşke bende inat edebilsem senin gibi, kavuşma olmadan bir yere gitmem diyemiyorum, çünkü bu kavuşmaya kadar benim ecelim gelir canım.

Öyle bir hal aldı ki, çooook güzel bir kavuşma bekliyoruz, ama bunu beklemek bizleri o kadar yordu ki, ve dizi mantık sınırlarını o kadar aştı ki, artık bölümü izlerken bitsede foruma gitsem diye izliyorum.

civrik
02-02-07, 03:54
Çok doğru tespit! Esmer ve Ali dostluğu çok büyük bir ölüm tehlikesi ile karşı karşıya.

Eğer senarist yaşama döndürmezse sahiden çok fazla sinirleneceğim. ( Onunda çok umrundaydı benim sinirlenmem, neye konuşuyorsam ) Ve sanırım dostluk biterse bu dizinin benim için anlamlarından biri biteceği için benim de KY serüvenim bitecek demektir.

Hatırlarsınız belki Esmer ve Ali'nin birbirilerini vurdukları bölümün fragmanında, eğer Esmer bile bile bunu yaptıysa bir daha izlemem demiştim. Saolsun Şef vazgeçirmişti.

Ama şimdi aynı yola tekrar gidiliyorsa, ben durup tekrar düşünürüm.

Of çok karamsar konuştum bu gece farkındayım ama gidişat böyle elimde değil.

3 oldu bu da amaaaa:icon_sorr Korkma canım böyle birşey olmaz, bu dostluk yıkılmaz. Bence şöyle birşey olacak, Ali bu duruma çok üzülecek ve Esmer e küsecek, Esmer de harika repliklerle dolu bir sahneyle onun gönlünü alacak.

Yani olması gereken bu, dizinin ana temalarından biri bu, gerçi birincisi de aşk ama ondan da eser kalmadı. Dostluk ve aşk biterse ne anlamı kalırki bu dizinin, göz göre göre böyle birşey yapmazlar.

Ayrılık kaçınılmaz birşeydi ve oldu ama dostluğun bozulması çok gereksiz, umarım biran önce düzelir, ayrılığın yanında bir de bu çekilmez...

Hah, gene ''geceyarısı üçlüsü kalmış'' forumda.

Vallahi biz üçümüz çok fenayız, tam gece kuşlarıyız. Geçici bir dönem ama maalesef:icon_sorr

supersonic
02-02-07, 03:59
Arkadaşlar birde Ali Esmer dostluğu bozulursa ''çifte kavrulmuş rezalet'' olacak artık.
Aşkın içine edildi zaten bari dostluğu rahat bıraksınlar.

Hıh,aşk dizisiymiş...Nesliii getir külahını canım benim.

civrik
02-02-07, 04:01

Ablacım ne kadar doğru söyledin, eskiden sabahlara kadar yorum yapardık. Şimdi saat 1 olmadan herkes kaçmaya başlıyor. Eee konuşacak adam gibi birşey mi izledik ki kalsınlar?

Görüyoruz hep birlikte, Hande ile de çok konuştuk hatta ; Eskiden fragman ve özet gelince bölüm başlayana kadar sürekli yorumlar yapılırdı. Ama şu geldiğimiz noktaya bakın ; önce bir günde tüketmeye başladık herşeyi, şimdi ise fragman ve özete yorum bile yapmaz hale geldik.

Özlem'cim keşke bende inat edebilsem senin gibi, kavuşma olmadan bir yere gitmem diyemiyorum, çünkü bu kavuşmaya kadar benim ecelim gelir canım.

Öyle bir hal aldı ki, çooook güzel bir kavuşma bekliyoruz, ama bunu beklemek bizleri o kadar yordu ki, ve dizi mantık sınırlarını o kadar aştı ki, artık bölümü izlerken bitsede foruma gitsem diye izliyorum.

Doğru söze ne denir, hiçbir savunulacak tarafı yok, dizimiz çoook değişti, artık eski tadı vermiyor ama ben asla bırakamam gibi geliyor, fragmanı her görüşümde kalp atışlarım hızlıyor yani bu dizye olan duygularımı ifade edemiyorum çok ayrı bir yeri var ve tabiiki sizler için de öyle olduğunu biliyorum. Git gide masalsı havadan çıkılması, gereksiz sahnelerin, saçmalıkların, hataların çoğalması beni çok üzüyüor.

Bu dizi nasıl yola gelir bilmem ama özellikle kırmızıyla yazdığın yerin altına ben de bir imza atmak istiyorum, kavuşmayı beklemek bizi çok yordu.

Ablcaım dediğin gibi Ezel ve Esmer gibi yorgun savaşçılara döndük.

Bu sahneyi ertelemek için yapılanlar diziyi YIPRATIYOR...

NeSLiHaNNeSLi
02-02-07, 04:02
Arkadaşlar birde Ali Esmer dostluğu bozulursa ''çifte kavrulmuş rezalet'' olacak artık.

Abla ya, valla ilaç gibisin, canımsın benim.:)
Of ne güldüm gece gece, hayır birşey değil içerden biri uyanıp, yine delirdin mi diye sormaya gelecek.:)
Çifte kavrulmuş rezalet deyimi süper olmuş, of karnım ağrıdı ya.:D

Tabi gülerim, sinirlerim bozuldu...

Külahım burda ablacım, istedikleri kadar anlatsınlar.:img-cool2

civrik
02-02-07, 04:12

Evet en çok sinir olduğum da bu, AŞK dizisi, AŞK dizisi diye bas bas bağırıyoruz, sadece biz değil kendileri de bağırıyorlar ama şu hale bak... Gerçekten anlam veremiyorum, diyecek birşey bulamıyorum.

Ama şunu da söylemem lazım, bu bölümden pek şikayetçi değilim. Mafyavari sahneler azaltılmıştı, Timur ve Yasemin in bir sahnesi vardı, eee ayrılık da aşkın parçası olduğuna göre belki bir düzelmeye doğru gidiliyordur.

Ben kendimle çelişmeye başladım yaa, olumlu düşünmeye kendimi zorladığım için böyle oluyor galiba. Ne hale getirdiler beni de diziyi de. Delirdim yaa delirdim:img-pilot

Aylin in bugün Niran ın yanında Esmer e söyledikleri olmasa bu ayrılık çekilir olabilirdi ama o sözler çok fenaydı. Onlların aşkına hiç yakışmadı. Çok sinir oldum.

supersonic
02-02-07, 04:14

Mesela ben bugün hiç girme isteği duymadım foruma,soğuttular bizi resmen yahu.

Bazen amaçlı olarak mı yapıyor bunları diye düşünmeden edemiyorum ama
bindiği dalı kesmesi için insanın akılsız olması gerekir.Eh akıllı olduğunu da biliyoruz PEKİ NİYEEEEE????????????????????????????????

civrik
02-02-07, 04:35
Doğru söze ne denir. Forumda bir sürü deli var işte. Ve hiç çekinmeden hem kendimize, hem birbirimize deli diyebiliyoruz. Eh herşey ortada çünkü.

Ben daha fazla bunalım takılmadan bu geceyi sonlandırıyorum, yarın görüşürüz.bye

Evet çok ilginç, hepimiz deliyiz diyebiliyoruz hiç çekinmeden, kimse de alınmıyor. Gerçek olduğundan olsa gerek:img-pilot

Nerde bizim hunilerimiz???

Benden de iyi geceler ,yarın görüşmek üzere.Ben şimdi uyumadan bölümü tekrar izliycem.bakalı gözümden kaçan detaylar varmı?Yarın yazarım artık.

İzle bakalım ablacım, benim hatırlamadığım şeyler var kafayı yiyeceğim, umarım yarın gelir de indiririm. Büyük ihtimalle senin kurduğun bir cümle birebir söylendi ama nerde, kim söyledi , ne söyledi bir türlü hatırlayamıyorum.

Bu arada ben de kaçayım bari, iyi gecelerbye

Fener Bahçe
02-02-07, 10:26
ne dostluk nede aşk bitecek

aşk yeniden olcaak zamna isteyecek bu

ali küserler ** barışırlar tıpkı öbür bölümde olduğu gibi

esmer yine döktürür alide eşlik eder çünkü acı çeken 2 genç

aylinde acı çekiyor kendinden uzak tutmak için yapıor o söyleln sözler neyaptığını bilmiyor acısını dışarı vuruyor bilinçsizcs esmer gibi

Fener Bahçe
02-02-07, 10:28
diğer bölüm olabilir özürdileme bence

haftaya kaldı

latifenaz
02-02-07, 10:43
ezo'ya yani aylin'e çok kızdım ya..bukadar olur dedirtti..insan sevdiğini bir kalemde silermi ya..yeni tanıdığı bir insan için sevdiği insana bu tür sözler edilirmi ah ezel ah birgün anlayacaksın ama umarım iş işten geçmiş olmaz..aslında bir düşünse niye böyle davranıyor diye..birşey olmasa durup dururken esmer niye böyle davranıyor diye düşünmesi gerekirken sen tut niran dan tarafta ol..ali'ye ne demeli son sahnede gizli saklı konuşma yapıyor..diyebilirdi esmer'e aylin arıyor diye..çok ayıp etti arkadaşına..zaten esmer şüpheleniyordu..geçenki bölümden hatırlarsınız yüz ifadesinde üzülmemiş bir tavır vardı ama sonra o tavır değişti..ama esmer'in kafasında şüpheler vardı..ne olursa olsun gizlememliydi..şimdi bu davranışı iyimi oldu..esmer ile aylinin arası iyice bozulacak..ve iki arkadaşta birbirine düşman olacak..inşallah olmazlar gönlüm olmamasından yana..aylin tabi yine niranda olduğu gibi davranacak.olaya esmer'in gözüyle bakmayacağı için kırıcı sözler söyleyebilir..buda esmer'in yüreğinin yandığı andır..artık mutlu olsunlar..kavuşssunlar..

travor-alex82
02-02-07, 10:54
Şu anda bu bölüm için şoktayım.En başında tamam devamı çok güzel gelecek dedim ama hayal kırıklığına uğradım.Çok güzel bir müzik ile başladı.Aylinin arabadan şaşkınlıkla inişi, Sinan’a sinirlenip tokat atışı ardından kıyamayacakmış gibi sarılışı, Sinan’ın Ayline sakince bakıp dinlemesi ve sarılması etkileyiciydi.Yönetmenimize çok teşekkür ediyoruz.çünkü o da bizim gibi düşünüyor anladığım kadarı ile.Geçmişe dönüp araba sahnesini vermesi,aylinin albüme bakması etkileyiciydi.İşte ben bunu istiyorum diye ağladım.Bu bölümde en çok beğendiğim sahneydi diyebilirim, gerisi olmasa da olur. Esmer haklı aliye yumruk atma konusunda ama yine de ali hak etmedi bu yumruğu. Aylin Sinan’a söyleme buluşacağımızı demiş olabilir.ama adamın yarası zaten taze,kırgın ve kırmaya çalışıyor ve sen ali bunu bile bile aylının yanına gidiyorsun.Ah esmer sende aliye taştın sonunda nasıl barışacaksın.o senin çocukluğun geçmişin kaybolan yılların sırdaşın ömrünce arkadaş olarak bildiğin aradığın kişiydi be esmer.ama ali sende oraya gittiğini söylemeliydin.sevgini kalbine gömmelisin.sen arkadaşının aşkına bakamıyacak kadar çok sevmelisin esmeri aylinden uzak durmalısın. Aylincik bu hafta üzdün beni hem Sinanın sana zarar vermeyeceğini biliyorsun hemde Niran a koz veriyorsun.sen tehlikeli adamsın derken.Gerçekte orada bir şaşkınlık bilinmeyen bir yüzünü görmüş gibi bakıyordun ama zaten enderden seni kurtarırken neler yaptığını gördün senin için ölürüm ve öldürürüm demişti.şimdi neden kişiliğini bilmiyormuş gibi bakıyorsun.
Yine Niranı bölümün akıl küpü yaptılar genelde bir kadının bu kadar akıllı olmasını hiç kimse istemez.Gölgelerin gücü adına güç bende artık demesi kaldı.(Himen):img-hyste
Esmerin bu hafta ki makyajını hiç beğenmedim bariz bir şekilde makyajı belli oluyordu hele göz makyajını hiç beğenmedim.Gözlerinin rengini sertleştirmişti.O yumuşak sevgi dolu bakışlı adamcağızı ne hale getirmişler.Lütfen sizden bir ricam olacak nede olsa küresel ısınma var :img-hyste ben artık esmerimizin kazak giymesini istemiyorum.Ona gömlek çok yakışıyor ve o haçının zincirini de boynunda görmek beni mutlu ediyordu.Bu hafta ki bölümü çok özel bekliyordum nede olsa haftaya KV. başlayacak ey güzel senarist nasıl toparlayacaksın bu senaryoyu.çok büyük bir hayal kırıklığı,şaşkınlık içindeyim ve üzgünüm.:sad53:

MAMOŞ
02-02-07, 11:12
açıkçası bu bölümde hayal kırıklıgına ugradım aşk yok neye yarar
beni en çok etkileyen aylinin esmere söyeldikleri oldu ve esmerin ayline bakışı üzülmesi aylinin ona değilde nirana inanıp esmeri üzmesi
aklımda kalanlar:img-yes:
asya nerelerde aylin asyayı ne çabuk unuttu:icon_whis
aylin hastaneye hiç ugramıyor artık
sinanın cebi 0544 idi farkettinizmi kontorlümü kullanıyor esmercik yanlış bilmiyorum dimi:img-cool2
kaderi arabaya bindiren esmer kaderi arkaya oturtuyor yahu kız ölüme gidiyor hiçmi debelenmiyo kuzu kuzu geliyo ve esmer neden kaderi baglıyor ve neden sana zarar vermiycem demiyo:img-yes:
aylar öncesinden rozaya telefon açılmış ama o kızını buldugunu söylemiş demişti paşa niran' a bu 3-4 bölüm kadar önceydi sanırım bunuda geçtim kader avşar tarafından tecavüze ugrayalı aylaaaaaaar oluyor ama daha yeni farkında :img-yes:
ali ne şereften ne nirandan çekinmiyor gayet rahat geziyor ortalarda bunun görevi yokmu teşkilatta :img-yes:
peki ya murat niranın yanında olması gerekirken vat peşinde niran nerdesin demezmi:img-yes:
kader neden o kadar ölecegini bile bile tecavüze ugradıgını ne babasına ne esmere söylemedi ve ender niran a söylemişti tecavüze ugramış diye niran niye söylemedi:img-yes:
aklımda kalanlar bunlar ben aşk istiyorum aşşşşşşk:img-in_lo

Fener Bahçe
02-02-07, 11:17
onlar ne olusa olsun hala aşıklar

birbirine yaptıkları aşk acısı 2 de dışarı vuruyor farklı yollarla

aylin o sözleri bilinçsizce söyledi uzak dursun diye sonra asılda pişman oldu üzüldü yüz ifadesinden

2 de acı çekiyor biryere sığamıyorlar buyüzdeb acılarını içine gömemiyorlar farklıyollarla dışarı yansıtıyorlar ama biribirni kırdıklarını fark ediyorlar sadece bakışlarla yansıtıyorlar

ali ile birşey olmayacağını sanıyorum diğer bölümdeki gibi olacaktır ağlamaklı sahneler barışma vs

zaten resimdede öyleydi bu sahne haftaya kaldı

birtek değişen esmerin şalı yoktu şalsız barışacaklar

Fener Bahçe
02-02-07, 11:19
artık yavaş yavaş toparlanacak bence

bu düğümcük önce rosa ile birlikte çözülmeye başlayacak sonrada bizimkilere gelecek

Fener Bahçe
02-02-07, 11:50
ilk sahnede söyleln sözler nydi hatırlayan varmı

aylinin cama gidip sinna demesi ve sanması çok güzeldi

yakupoglu61
02-02-07, 11:53
ali'yi bu kadar kızkanmasını ona güvenememesini bir türlü anlayamıyorum...
ali ayline aşık olduğunu söyledi diye bu kadar üstüne gidilmesimi lazım...tmm ilk önce biraz bozulursun bu duruma ama ali yüreğine gömeceğini söyledi zaten öylede yaptı...
arkadaşı sarılıp onu teselli edmezmi. burda esmeri haksız buldum...
niranın boğazını sıka sıka sonunda kadın ölecek ama ne zmn?...

GÜL GÜZELİ
02-02-07, 11:54
arkadaşlar dün aşk dizisimi izledim yoksa savaş filmimi anlmadım valla neydi öyle yaa:(tamam başta herşey çok güzeldi esmer arabanın önunde durdu gitmesine engel olmak istedi aylinin ona arabadan bakışı sonra sakince inip yanına gidişi sonra tekrardan şöyle dikkatlice bakıp aniden yumruklamaya başlaması ki (orda acayip şekerdi aylin)sonra kendine hakim olamayıp tokat atışı sonra gene kendine hakim olamayıp sarılışı birbirlerine söyledikleri sözler ki bence aylin sinanı niye terkettigine dair çok güzel ip uçları verdi sen ölürsen ben yaşayabilirmiydim affedermiydim kendimi filan dedi bence bizim salak esmer biraz düşünce ve yapbozun parçalarını toplayabilse anlıcak ama nerdee sonra evde aylinin dedikleri beni şaşırttı açıkcası hadi onu aylinin yerine koyduklarını filan biliyoduk zatende doktor olmasını isteyip doktor yapmalarını enderle evlendimek isteyip evlendirmelerini anlayamadım ben hani ezelin çocukluktan beri en büyük hayaliydi doktorluk hani enderle okul yıllarında tanışmış ve iki serseriden kurtardı diye sevmişti onu nerden çıktı bu siz istediniz ben yaptım anlamadım ve acayip şaşırdım ama enderle ailesinin zoruyla evlendiyse çok sevinicem çünkü ender gibi manyak birine aşık olmasını bi türlü kabul edemiyodum ben deli oluyodumya onun neyine aşık olduda esmeri beklemedi gitti evlendi diyodum hep işin içinde aile varsa demekki bu kız gerçekten sandıgımızdanda çok şey yaşamış ve biz zamanla ögrenicez gelelim nirana esmerin orda verdigi tepki haklı olaraktı ama ezelin verdigi tepkide haklıydı esmer hiç bişey açıklamıyoki sadece siddet uygulamaya çalışıyo ezeli korucak diye geçip karşısına adam gibi şöyle şöyle diye açıklasa ezelde canına susamadıya gidip görüşürmü bi daha ama yok açıklamıyoki o sustukça niran bunu fırsat biliyo kendini ezele sevdirdikçe sevdiriyo burda ezelin başına bişey gelse ki(gelicekte bence) tek suçlu esmer derim ben ve ezel ne kadar bagırsa çagırsa haklı olur genede..ve niranın enderle olan diyalogu çok komikti resmen ender maçoluk yapmaya kalktı tokat attı ben dalar diyodum endere bi güzel orda bide ne göreyim gitti yapıştı gitme gitme diye inanamadımya bu ne migde ne biçim bi karekterdir böyle ya yaa bu kadının gerçek hayatta nasıl biri oldugunu çok merak ettim nasıl yakıştırıyo bunları kendine çoluk çocugu aile hiç mi bişey demiyo tepki vermiyo neticede ne kadarda olsa yaşını başını almış bi kadın yani vee en çok begendigim sahnelerden biri avşarla esmer sonunda ilk adımı attılar kesin devamıda gelir artık bakarsınız zamanla avşarda vat üyelerinden olur zaten sevmiyo babasınıda kayınpederinide bu arada sevdigi kadın için yaptıgı şey çok güzeldi gerçi kendi hatasıydı gene ama genede bişiler yaptı kurtardı sevdigini ve evlendi onunla çocuguna da sahip çıktı afferin ona giriyo gözüme yavaş yavaş ve son sahne esmer çok kötü vurdu aliye ama haketti ali gizli saklı işler yapmamalıydı aylin aradıgında sinan aylin aradı sesi pek iyi gelmiyodu gidip bi bakıcam diye bilirdi ama o ne yaptı gitti gizli saklı konuştu geldi esmerin yanına işim var dönerim dedi sonra gitti ezele baş başa sarılmış filan kim olsa esmerin verdigi tepkiyi verirdi bence zaten çocugun için şüpe var iyip bitiriyo zaten sevdiginden ayrılmanın acısı hala yakıp kavuruyo girer tabiki kıskançlık krizine yanlız esmerin s.ç dediklerini hiç begenmedim yanılmışım filan dedii galiba döndüm dedi ezeli unutmaya mı karar verdi acaba gerçi nasıl unuttuguda ortada ya bide şeyi merak ettim esmer çok garipti acaba avşar kaderi bagışladı diye sinana aylinle ilgili toplantıda s.ç dediklerini mi dedi hani demiştiya sevdigine kadına gider ama onu orda bulamaz çünkü önunu kestim sevdigi kadın onu terk etti demişti galiba yanlışta olabilirim inş söylemiştir avşar ha bu arada sonunda sesinden ve adından sonra gölgesinide gördük burgar beyimizin bakalım sırada ne var bu bölüm beni endişelendirdi ezelle esmer birbirlerinden gittikçe uzaklaşıyo çok sevselerde ya iyice koparlarsa birbirlerinden olamaz bu yaa bakalım bizi daha neler bekliyo salak esmer ya salak biraz daha beklese ezel herşeyi ailye söylüyodu ne güzel ögrenicektik ezelin seni niye terkettigini aptal gerizekalı yaa deli olcam ben bunların saflıgına yaa hepsi birbirlinden saff:(:(

gelincik1981
02-02-07, 12:23
Ben ne yazayım serginim senaristim

Ben sana ne diyeyim serginim senaristim

Ben sana çok kırgınım serginim senaristim

Ben sana küstüm serginim senaristim

Ne dir bu ya serginim senaristim

Çoş şey mi istiyoruz serginim senaristim

Hani benim esmerim serginim senaristim

Aylin niye bu kadar saf serginim senaristim

Niran niye bu kadar zeki serginim senaristim

Senaristlerde mantık yok mu serginim senaristim

Ben çok özledim kavuşmayı serginim senaristim

Efsane aşkımı geri istiyorum serginim senaristim

Sen bilirsin serginim senaristim

Arkadaşlar gelincik bugün hep ERROR veriyor:icon_sorr

a.ceren
02-02-07, 12:49
Dün kü bölümü beğenmesem de dün bi klip hazırlamıştım ve bazı arkadaşlarıma yolladım eğer izlemek isteyenler varsa bana özelden ulaşabilirler....Dün bölüm telaşı olduğu içn yazmamıştım...

badocan
02-02-07, 12:58
arkadaşlar size bişey sorcam o bi şarkı çaldı ansızın sanırım.onu kim söylüyo acaba bilen warmı

GÜL GÜZELİ
02-02-07, 13:01
az önce yazmayı unutmuşum arkadaşlar ama selçugun esmerle konuşması çok güzeldi tamam başta kızdım nasıl böyle bişey yapar kızının sevgisini görüyo çocuk seviyorum dedi gözlerine baka baka ki ilk defa itiraf etti selcuga sevdigini istedigi şeye bak esmerden dedim ama sonra selcuk kızını çok seven ve kaybetmek istemeyen bi baba olarak ricamı ediyorum yalvarıyorummu bişey dedi orda tamam dedim selcuk haklı kızını kaybetmişti zaten aylini yani oglu desen evlat demeye bin şahit gerek bi ezel var yarım yamalakta olsa onlara evlatlık eden onuda kaybetmek istemedi bence güzel bi konuşma yaptı tam bi baba gibi esmer nasılda zorlandı söz derken ama parça parça oldu içi zavallımın ama selcuga oda hak verdi tabiki:):)

yakamoz16
02-02-07, 13:53
dün akşamda söyledim aslında ama bu bölümü genel olrak çok beğendim

tabi son sahne hariç yani son sahnede güzeldi ama biraz aceleci olmuşdu

şöyle iki üç laf koysalardı araya daha etkileyici olabilirdi diye düşünüyorum

ama ilk sahne harikaydı ama çok duygusaldı esmer ne hale geldi:icon_sorr

ama ezelde öyle bir yumrukladıki içim acıdı ama esmerde tık yok sanki ona değilde bana vuruyor gibi ama ezel sarıldığında nasıl kendine geldi atıldı birden...:good:

ama sonunda yine mahsun düşdü garibim..:icon_sorr

GİZO
02-02-07, 13:56
Arkadaşlar selçuk aylinin telefonundan sinanı arayacaktıya o sırada sinanın telefon numarası gözüktü ben aklımda tutamadım yazan varmı?bu aşk neler yaptırıyor bana görün.

E özge E
02-02-07, 14:02
dün akşamda söyledim aslında ama bu bölümü genel olrak çok beğendim

tabi son sahne hariç yani son sahnede güzeldi ama biraz aceleci olmuşdu

şöyle iki üç laf koysalardı araya daha etkileyici olabilirdi diye düşünüyorum

ama ilk sahne harikaydı ama çok duygusaldı esmer ne hale geldi:icon_sorr

ama ezelde öyle bir yumrukladıki içim acıdı ama esmerde tık yok sanki ona değilde bana vuruyor gibi ama ezel sarıldığında nasıl kendine geldi atıldı birden...:good:

ama sonunda yine mahsun düşdü garibim..:icon_sorr

hemde ne mahsun insanım içi fena acıyor ya ,o ellerin ayrılması...of çok kötüydü..

ben ezelin adamslarla konuştuğu ,raplikleri çok beğendim ...
ilk defa kendisiyle ,ezelle ilgili şeyler söyledi.ve çok haklıydı çok üzüldüm ozaman ona ...

hep aylin olarak yaşadı kızçağız, sinan içimdeki ezoyu yaşattı gibi birşey dedi ya orda ,çok güzeldi yüzündeki ifade...

HeRMioNeKaiBa
02-02-07, 14:16
bence bu bölüm mükemmeldi ...
kaderin gözünde avşar kahraman oldu ....
esmerin davranışını çok taktir ettim sevenleri kavuşturdu..
artık avşar her ne kadar kader bilmesede benim çocugum diyebilecek ailelere ...
esmer 'in aliyi kıskanması çok aptalcaydı oysaki çocuk onları birleştirmeye çalışıyordu ....
(not :resimleri çekenler dügün resimlerini rica ediyorum )

GİZO
02-02-07, 14:27
Arkadaşlar dünkü bölüm çok güzeldi.Esmere helal olsun sevenleri kavuşturdu bu sayede avşarda muradına erdi kaderde.Aylin sinan aşkına gelirsek birbirlerini çok seviyorlar onlar hiç bir zaman ayrılmayacaklar ama bu acıyı bu aşkı yüreklerinde herzaman taşıyacaklar.

GÜL GÜZELİ
02-02-07, 14:58
Arkadaşlar dünkü bölüm çok güzeldi.Esmere helal olsun sevenleri kavuşturdu bu sayede avşarda muradına erdi kaderde.Aylin sinan aşkına gelirsek birbirlerini çok seviyorlar onlar hiç bir zaman ayrılmayacaklar ama bu acıyı bu aşkı yüreklerinde herzaman taşıyacaklar.

canım sen böyle diyince camcı babanın dedikleri geldi aklıma ne demişti tam hatırlamıyorum ama aklımda kalan tek sözü ACISI ÖMÜR BOYU SÜRECEK Bİ AŞKA TUTLUCAKLAR galiba demek istedigi buydu bu aşkta aşktan başka herşey var aslında acı gözyaşı savaş ölüm herşey ama bi aşklıgını gösteremedi gerçi böyle aşka can kurban süperr ötesi ama dedigim gibi acıdan gözyaşından savaşmaktan ölüm korkularından tam anlamıyla yansıtamıyo kendini hep önüne engeller çıkıyo bakalım bunun sonu nereye gitcek ve bizim iki deli aşık ne zaman kavuşucaklarr umarım herşey için çok geç olmuş olmazz:(:(

MAMOŞ
02-02-07, 15:16
ben açıkçası esmerin aliye kızmasını anladım ama asıl aylinede kızmalı alinin zaafını bile bile ona gidiyor sarılıyor vs aylin değilmiydi ali beni öptü diye şikayet eden:img-yes:

Yesim_Esmer
02-02-07, 15:18
ben hala bu isin icinden cikamadim arkadaslar...Murati Niran baloda Esmerin yaninda görmüsdü oysa simdi daha ilk sefer görmüs gibi davraniyor...süleyman cesen, Esrefde görmüsdü ama simdi...

gelincik1981
02-02-07, 16:47
Arkadaşlar reytingler başımaza bela oldu ama şimdi sakin kafayla düşününce belki beklenen güne yaklaşmış olabiliriz.
Çünkü Niran Rosa'ya kızını buldum dedi ve Rosa bence fazlasıyla tepki gösterdi.Tabi yalan söylüyorsun demezse Niran'a ilk işi Esmer'e gitmekle olacak.Tabi bu durumda da dırı dırı dınnnnnnnnnnnn.Ezo-Esmer buluşması.Vay be.
Benim anlamadığım kısım Bulgar sahteyi nasılda sahiplenmiş.Çok garip.

reytinglerin başımıza bela olduğu konusunda haklısın bengü.kızgınlığım had safhada.
artık beklenen günün geldiğini bende tahmin ediyorum.sonuçta 30 bölüm oldu.ama beni en çok kızdıran niranın kavuşmada parmağı olması olacak.onların birbirini bulmasını niran sağlarsa inan ki diyecek birşey bulamıyorum.

bir sonraki bölümde kavuşsalar çok iyi olur.daha çözülecek o kadar konu var ki.bulgar,nazlı,paşa,yüzük,bunlardan şöyle on bölüm çıkar.yani kavuşturduktan sonrada heyecan bitmeyecektir.

sanki çok az derdim varmış gibi bide bunları düşünüyorum.

gelincik1981
02-02-07, 16:55
şunuda söylemeden geçmeyeyim.

aylinciğe akşam çok kızsamda ilk sahnedeki oyunculuğu süperdi.o müzik ,esmerin bakışı ,aylinin yavaşça esmere doğru gitmesi,sonra tokat ,sarılma ,söylenen sözler ,esmerin geçmişe dönüp ezoyu hayal etmesi.beni ağlattı ya helal olsun.

anne ve babasına haykırış.küçüklüğünden bahsetmesi.farkındaysanız yavaş yavaş ezoya göndermeler başladı.kavuşma "ansızın"olabilir.

Silvara
02-02-07, 17:27
beklenen sahne beklenen sahne diyip duruyoruz ama açıkçası bizde hiç istek bırakmamak için öyle azimle çabalıyorlar ki başarmalarına az kaldı.

dün her şey güzel başlamıştı.bir an umutlanmıştım eski böümlere dönüş var diye ama nerdeeee öyle bir darbe indirdiler ki sonra hala kendime gelemedim.bölümü indirmek bile içimden gelmiyor.

şef çoook kızacak bu bölüme ve haklı da olacak acaba öm atıp "aman izleme bu bölümü" felan mı desek boş yere zaman kaybetmemiş olur.

bu bölümde beğendiğim sahneler (o kadar azki saymak kolay olacak):
--İlk sahne.özellikle yeşim büber in oyunculu mükemmeldi ve sahne eski sahneleri anımsatıyordu
--Aylin in ailesine "bana adımı bile çok gördünüzü" dediği sahne (nihayet böyle açık bir tepki çok rahatlatıcıydı.)
--Sinanın arabada Aylin i izlemesi (eskilerden bir anı gibiydi ve sonraki sahnenin bende uyandırdığı balyoz etkisini katladı)

beğenmediğim sahneler(işte bu uzun bir liste):
--Niran -Aylin-Esmer sahnesi.Asla olmaz dediğim, yakıştıramadığım bir sahne.Koca bir K-Lİ-ŞE
--Vat sahnelerinin tamamı
--Timur, Yasemin,Kader, Ender sahnelerinin tamamı
--Bulgarın sesini duyduğumuz sahne ]
--Selçuk un Esmer le konuştuğu sahne
--Aslında kısaca söylemek daha kolay.30. BÖLÜM

pelinnn
02-02-07, 17:34
arkadaşlar size bişey sorcam o bi şarkı çaldı ansızın sanırım.onu kim söylüyo acaba bilen warmı

Gökhan Tümkaya söylüyor.

GÜL GÜZELİ
02-02-07, 17:44
arkadaşlar sizden bi ricam olucak bana ezelle esmerin arabanın önundeki rebriklerini.esmerin selcukla konuşmalarını.ezelin ailesine dediklerini bide ezelin niranın evinde esmere dediklerini yazarmısınız lütfen geçen haftada demiştim benım öyle bi şansım yok ve bazen kelimeleri kaçırabiliyorum mutfaga filan kalkınca yazarsanız çok sevinicem yeri burası degildi biliyorum ama burda daha çabuk okuma şansınız oldugu için buraya yazdım şimdiden tşk ederim:)

supersonic
02-02-07, 18:59
Aylin,albüme bakarken Esmerin o alttan alttan bakan resmi de vardı albümde...

Bir an için o resme bakarak,Hastaneden çıkıp taksiyle eve geldiğinde,cebinden nazarboncuğunu düşürdüğü anda Esmeri görüşü ve Esmerin aynen küçük Esmer gibi bakışını hatırlar mı acaba dedim ama nerdee onda o zeka.

İnsan biraz olsunda benzetmezmi ya, Esmeri hiç bilmeyen birisi bile benzetir yani acaba mı der ama 30 bölüm geçti Aylinin içinden bile geçirip,Sinanı Esmere benzettiğini duymadık insaf vallahi insaf....Ali bile resimden benzetmişti ki, Ali de safın tekidir halbuki...

Handeciğim,Haritanın üzerindeki eller ve parmaklar hakkındaki düşüncelerini bekliyorum canım.Ben hasta oldum o ellere ve parmaklara ve de el hareketlerine!!!!!!!!!!!!!!!

gelincik1981
02-02-07, 19:33
Çok mu yükleniyoruz diye düşünmeden de edemiyorum dizi ekibine.doğru mantık hataları çoğaldı.karakter değişikliğide oluyor özellikle alide.ıvır zıvır larda var.

Sonra diyorum şimdiye kadar böyle bir dizi izledinmi.hayır böyle bir aşka şahit oldunmu hayır duygulara bu kadar hitab eden dizi varmıydı o da hayır.

Daha ne ozaman.bu kızgınlığının sebebi ne.bırak sindire sindire aşkı yaşa,ayrılığı yaşa,onların kavuşmaları için verdikleri mücadeleyi izle.ansızın parçası çalsın,o güzel jenerik çalsın.

Bunlara birden sırt çevirmek bizlere yakışmaz.hala hatırlarım ilk bölümleri o dikiş sahnesini,birbirlerinin gözlerine baktıkları oanı,onlar mı daha çok heyecanlandı yoksa ben mi.tartışılır.

Biz millet olarak 2 sene gibi aliyeyi izlemiş halkız.reytinglerin tozunu attırmış gidiyodu.çok mu kaliteliydi.hayır oyunculuk benim için yeterli değildi.donuk bir kadının çocuklarına duyduğu ve etrafında bir sürü bizim Timur-yasemin sahneleriyle bezeli yan oyuncularla geçen bir diziydi.sonu ise tencere kapak gibiydi.yönetmen sanki böyle bir dizi izlettirdim ya size alın bu son da size kapak olsun diye çekmiş gibiydi.yine facia bir sonla biten yapay aşklı BİM.
Sonra aynı yönetmenin yeni bir dramı BBG.konu aynı ,donukluk aynı zorlama heyecanlarla yeni bir ziyan olacak 2 sene.melül bakışlı aktörle bakmak ve bakmamak arasına sıkışıp kalan aktrist.
Ve bunun gibi sıfır kalite,sıfır heyecan,saçma dialoglarla bezeli binbir diziler.

Bunlara sabır eden halkımız sıra ky gelince neden sabır taşını boşaltıyo anlam veremiyorum.
Tek ve doğru tahminim beklentilerimiz çok yüksek.çünkü ky bize bu beklentiyi ta en başından verdi.
Her şeyiyle mükemmel olan bu dizinin ufak reyting oyunlarıyla farklı yollara gitmesi bizi üzen.kızgınlığımız bundan olsa gerek.

Hepimizden şunu istiyorum diğer saçmalıklara gösterdiğiniz özveriyi ky da gösterelim.emin olun böyle bir aşkı bir daha ekranlarda izleyemeyeceksiniz

BENGÜCÜM İMZANI TEKRAR ETMEK İSTEDİM

BİZ FARKI FARETTİK
KAYBOLAN YILLAR DEDİK

supersonic
02-02-07, 20:05
Ay can damarıma bastın ben şimdi susamam.:icon_whis

Şimdi size bir sahne yazıcamki eğerki farkında değilseniz izlediğiniz an mest olucasınız, bölgeleri eliyle gösterirken, son işaret ettiği şehirde o bölgeye eliyle bir daire çizdi sonrada işaret parmağıyla bir nokta koydu ya, ben öldüm, bittim, eridim, yok oldum. Anlatamam ne kadar hoşuma gitti o hareket.

Artık bakışlarına alıştım tamam herşeyi harika anlatıyorsun, her hareketin her mimiğin mükemmel, muhteşem ve eşi benzeri olmayan bir oyuncusun ama eller bile bu kadarmı güzel oynar yahu. Neydi o hareket, nasıl bir el çizimiydi o öyle, heleki noktayı koyuş, ay ay ay akla, kalbe heryere zarar.:img-in_lo

Elleriyle bile harikalar yaratan ilk, tek ve son oyuncu. Görmedim ondan daha güzel el görmedim, gören beri gelsin ama beri gelicek olanda görmicem eminimki.

El dediğim zaman aklıma hep iki sane gelir hemen. Hepinizin bildiği gibi uyurken elini yanı başına koyuş şekli, birde 12.bölümde Şerefin onu tedavi ettirdiği yerden kaçarken kapıdan çıkmak üzereyken kanaması olduğu zaman elini karnına koyuşu ve o sırada kurşunla kapıda oluşan bir iki delikten Esmerin yüzüne gelen ışık. Sahneyi hatırlarken bile feci oluyorum. O sahnede elleri herzamankinden dahada mükemmeldi. Benim canım yüzüğümde vardı o zaman. Anlatılmaz yaşanır o sahne arkadaşlar.

Ya ablacım akşam akşam niye beni el krizine sokuyorsunki sen şimdi, sakin sakin gelmişim şuraya, uslu uslu yorumumu yaparaken ''elleri'' araya sıkıştırmakta nedemek.

Supersonic Abla, super ablacım sen Saruhanın geçek görüntüsünü hatırlıyorsundur, tv'de elleri daha tombik ve parmakları daha kısa görünüyor öyle değilmi, normalde daha uzun ve ince yapılı çünkü elleri, yani ben Esmerin ellerine bu kadar hayranım ama Saruhanınki çok daha güzel yemin ederim. Ah o ellerin, ah o ellerin.:img-in_lo

Off yanlız kendime inanamıyorum bir ''el'' için bu kadar destan yazılabilirmi...:icon_whis

Handeciğim o harita üzerindeki ellere seninde bayıldığını o kadar iyi biliyorum ki hele o işaret parmağı ile çizdiği daire ve nokta...Muhteşem ötesiydi.Dediğin gibi adamın elleri bile başrolde oynuyor.

Ben senin bu anlatımlarına hayranım o sahneye destan yazacağını bildiğim için hatırlatmak istedim canım benim.

Çok güzel yazmışsın yine mest ettin beni de ,.O elleri bilmeyen bile senin anlatımınla hayran olur inan ki.

Evet yakından eleri o kadar zarif ve biçimli ki.Dediğin gibi TV de kalın ve daha küt görünüyor ama gerçekte o parmaklar kalem gibi.Elleri Tv de daha koyu renk çıkıyor birde, ama çok güzel bir rengi var.Daha açık renk ve pürüzsüz.Ah o eller ah SÜLÜN gibi maşallah.

Silvara
02-02-07, 20:06
Biz millet olarak 2 sene gibi aliyeyi izlemiş halkız.reytinglerin tozunu attırmış gidiyodu.çok mu kaliteliydi.hayır oyunculuk benim için yeterli değildi.donuk bir kadının çocuklarına duyduğu ve etrafında bir sürü bizim Timur-yasemin sahneleriyle bezeli yan oyuncularla geçen bir diziydi.sonu ise tencere kapak gibiydi.yönetmen sanki böyle bir dizi izlettirdim ya size alın bu son da size kapak olsun diye çekmiş gibiydi.yine facia bir sonla biten yapay aşklı BİM.
Sonra aynı yönetmenin yeni bir dramı BBG.konu aynı ,donukluk aynı zorlama heyecanlarla yeni bir ziyan olacak 2 sene.melül bakışlı aktörle bakmak ve bakmamak arasına sıkışıp kalan aktrist.
Ve bunun gibi sıfır kalite,sıfır heyecan,saçma dialoglarla bezeli binbir diziler.

Bunlara sabır eden halkımız sıra ky gelince neden sabır taşını boşaltıyo anlam veremiyorum.
Tek ve doğru tahminim beklentilerimiz çok yüksek.çünkü ky bize bu beklentiyi ta en başından verdi.
Her şeyiyle mükemmel olan bu dizinin ufak reyting oyunlarıyla farklı yollara gitmesi bizi üzen.kızgınlığımız bundan olsa gerek.

bu sorunun cevabını şef iki hafta önce vermişti."insanı en çok sevdiği incitir." dün gece benim için gerçekten çok büyük bir hayal kırıklığı oldu.sırf ayrılığı uzatmak için klişelere başvurulması büyük bir darbeydi benim için.benzer klişeleri başka dizilerde görsem bu kadar üzülmem umursamam bile ama KY nin yeri ayrı.asla olmaz dediğim şeyler yavaş yavaş kullanılmaya başlıyor ve bu durum beni çok üzüyor.yakıştıramıyorum napayım.

yaaa her hafta bölüm internete yüklense de bir an önce indirsem diye dört gözle beklerdim.bu hafta daha bakmadım bile yüklenip yüklenmediğine.var mı daha ötesi.:( :(

Fener Bahçe
02-02-07, 20:12
aylin hastanden çıkınca evin önünde nazar boncuğunu düşürünce nasılda hemen aldı

ve esmeri görümce o bakış nasıl bir bakıştı nazlı nazlı alttan alttan bakarak esmerde öyle arabanın önünde aylini grünce bir dönüş ve alttan bakmalar gülmeler gerçekten güzeldi

ben yine o sahneleri ve kymi istiyorum bu ayrılığı uzatmazlar dizi birazdaha uzasın diye ayrılılar ali ile kavgalar sokmasınlar artık yeter barışsınlar bulsunlar ve o eski ky gelsin

burdan duyrulur sergin hanıma

Fener Bahçe
02-02-07, 20:15
o eller güzel eller harita üzerinde bile güzel

ah aylin ah o eller bırakılırmı ben olsam yapışırdım

tepedeki olay tatlıya bağlanır
tepedeki olay daha önceki gibi olack galiba bu kolları kes derken gibi yani

Fener Bahçe
02-02-07, 20:23
daha öncede ezo ile ilgili sinyaller verilmişti

sahte esmere ya gerçek ezo ortaya çıkarsa demişti

şimdide yavaş yavaş aylinin içindeki ezo canlanmaya başladı sinan sayesinde

yakında gerçeği ortaya çıkacak

rosa ilede düğümcükler çözülmeye başlanacak

Fener Bahçe
02-02-07, 20:35
aylin sinanı sorunca ali sianan senden ayrılınca çok değişti dediya o anad aylinin surat ifadesi çok güzeldi endişeliydi

gerçekten esmer değişti acı çektiği için acısını içine atamıyor dışa vuruyor bilinçsizce davranıyor

aylinde acı çekiyor dışa vuruyor biliçsizce davranıyor esmere söylediği sözler acıısndan biliçsizce söylenen sözlerdi bide kendinden uzak tutmak içindi ama nafile ikiside uzak duramaz bakalım nezaman barışacaklar enkısa zamanda olsun artık abarttılar bu ayrılığı

ali ile kavga etmeside bu yüzden ama ttalıya bağlanacaktır

resimdede öyle zaten

Fener Bahçe
02-02-07, 20:45
ansıızın parçasını dinliyorum gerçekten çok güzel

söyeleyen kişiyi bilmiyorum ama sesi çok güzel kadife gibi sesi var

aklıma sinnaın ayline yaptığı evlilik teklifi ve onun için yaptıkları hazırlıklar aklıma geldi

columba35
02-02-07, 21:12
Hani Sinanin Nirani bogazladigi sahne varya Sinanin Nirandan Ayline gecerken baislar nasil degisiyo farkettiniz demi? Hande sana sormuyorum bile bunu..

Niranda uyandirma servisi mubarek:img-hyste

neymis;
-Roza o senin kizin degil
Neymis;
-UYAN Esref kiz hamile
Aman Esref olayi buyutmeyin denez mi bide

'Ben Niranim dedigimi yaparim':img-hyste

Hay Esmer'den bulasica seni..

Fener Bahçe
02-02-07, 21:19
camcı baba lunapark sahnesinde

onlar hiç büyümeyecek 2 küçük çocuk

onlar kavuşana dek hep yarım kalacak 2 yara

iklim iklim diyar diyar arayacaklar birbirlerini

acısı ömür boyu sürecek aşka tutulacaklar ama hep çocuk kalacaklar

demişti böylede oluyor acısı ömür boyu sürecek aşk şimdide bu oluyoracılı aşk

demekki aramaya devam edecekler hepte çocuk kaldılar zaten

demekki kavuşanakadar da bu yara yarım kalacak

ak şu kavuşma barışma olsa artık

Fener Bahçe
02-02-07, 21:43
ben bu diziyi istesemde bırakamıyorum

bırakamamda

o kadar sardıki nekadar sinirlensemde

esmersiz ezosuz ky düşünemiyorum

ky yi beni bağlaya ezo esmer oldu hepte öyle olacak

beni nekadar sinirlemsemde

Fener Bahçe
02-02-07, 22:16
gene o eskisi gibi yorumlar gelecek

o eski ky gelecek bence

çünkü düğümcükler rosa ile açılmaya başladı

her dizi de böyle oluyor dizi nezaman tutsa uzasın diye böyle şeyler koyuveriyorlar

bu da öyle

ama ne olursa olsun ky yi seviyorum

hastalık haline geldi

asmalı konak kurşun yarası vs onlarda sarmıştı beni ama bu çok farklı

bu bende hastalık yaptı

ve bakıyorumda diğer dizilere hiç böyle aşk yok dostluk yok

o bakışlar sözler bu nasıl aşk ya

başka dizilerde yok sadece bizim dizide var böyle aşk dostluk

acı çekelrlerken bile çok tatlılar ne yaptıklarını bilmeden hareket etmeleri

acılarını dışarıya vurmaları bir başka gerçek doğal abartısız

Fener Bahçe
02-02-07, 22:25
diğer dizileri bazen göz ucuyla izliyorum

ama bu diziyi seyredeken adeta kitleniyorum nerdeyse tv nin içine girecem

tuttu diye uzatmak için araya her dizide olduğu gibi abuk sabuk şeyler koyslarda ben nekarda sinirlemsemde vazgeçemem

düğümcükler çözülmeye başladı ve devamı gelecek ve yine ky ky olacak

ama ne olusa olsun ky siz hayat bir hayat düşenemiyorum

ben ky ilk başladığında çok hoşuma gitmişti

teşke teyzemlerde izlese dedim biri izliyormuş öbür teyzemeden hem ben hemde diğer teyzem önerdi

böylelikle onlarda ky ci oldu

hastası oldular benimgibi

çok güzel birdizi diyip duruyorlar özellkle ezo esmere sahnelerine bayılıyorlar

Aynali 11
02-02-07, 22:52
Aman bu ne güzel bir haber. Eh tebriklerimizi yollamak lazım.

Ah Saruhan sen şu dizide olmicaktın, yatıp kalkıp hala ayaktalarsa sana ve Yeşim Bübere dua etsinler...

burak hakkiyi unutmayalim lütfen..bu diziyi ali ve esmerden baska en iyi kimse götüremez..ezoyu da unutmadim tabii esmere yasama gücü veren o zaten

Fener Bahçe
02-02-07, 22:57
bu diziyi esmer ezo götürüyor tabikide burak hakkıda

en güzel aşk ezo esmer

en güzel dostluk ali esmer

diğer dizlerde ne böyle aşk var nede dostluk

birtek bizim dizide ky devar

ezo esmer ali olamazsa bu dizi izlenmez

iyiki onlar var

tabiki diğer oyuncularda müthiş ama ezosuz esmersiz alisiz ky olmaz

iyiki varlar yoksa izlemezdim

Fener Bahçe
02-02-07, 23:00
birbirlerine söyelenen o güzel replikler şarkılar yokmu

insan başka bir alame gidiyor sanki

MardiGras
03-02-07, 09:33
Beklentilerimin cok dusuk oldugu bu bolumu, belki bu nedenle ya da belki gecen haftalardaki felaket bolumlere kiyasla daha az “cuvalladigi” icin en azindan kulaklarimdan dumanlar cikarak izlemedim.

“Cuvallamak” tan bahsedince, gozume batan uc cuvallama noktasini hemen belirtmek lazim diye dusunuyorum. Birincisi Rosa, Kaderin hamile oldugunu biliyor muydu ? Onceki bolumlere bakacak vaktim yok bu nedenle kontrol edemedim. Eger onceki bolumlerde boyle bir bilgi edinmedi ise, bu “nurtopu gibi mantik hatasina merhaba demek” isterim . Ikincisi ki karakter dusunulunce aslinda cok buyuk bir mantik hatasi degil ama, Esmerin “yilan” dedigi Nirani koruyan Aylin. Zaten ilk tanismalari “cocuklar icin duzenlenen baloda” olmustu. Dolayisi ile SC nin cevresinden oldugunu bilmesi lazim. Ikincisi, mantikli bir insan (evet Aylin ve mantik ayni cumlede kendi basina mantiksiz oluyor farkindayim) Esmerin verdigi tepki karsisinda, cevabi yalan olacak olsa da Nirana sormaz mi “Esmer ile tanisikliginizin kaynagi nedir” diye. Niran, kendisi soylemedi mi “Sinan aslinda iyi bir cocuktur” diye. Sinan hakkinda boyle bir dusuncesi olmasi icin onu taniyor olmali dusuncesi de mi gecmez aklindan bir an icin olsun ? Ucuncusu “Git gidak yumurtam sicak” timinin toplantisina gunduz gozu kar maskeleri yuzlerinde gelen Ali ile Esmeri aciklamak isteyen kimse olabilir mi aramizda mesela BBG den !!!! Boyle kucucuk seylerin nasil itici durdugunu aciklamak gerekiyor mu sahiden ?

Aylinin babasinin Esmer ile olan konusmasini begendim. Cok mantikli konustu, Esmerin verdigi soz de sartlar dusunulunce makuldu. Gecen bolumlerde ustune vurgulanan “sevmek bazen vazgecmektir” temasi anlasilan devam edecek. Yeri gelmisken Bolumun acilis sahnesini begendim. Yeni yonetmenimizi de hos sahneler yakalamakta basarili buluyorum. Sadece bazi sahnelerde herhalde dramatik ogeyi arttirmak icin kullanilan “hareketli kamera” yi gereginden fazla “hareketli” buldum. Surekli artci deprem ile sallanan bir fonda geciyormus hissi veren bazi sahnelere yolactigini dusunuyorum bu tercihin.

Kaderin kadersizligine gelince; yapilacak bir sey yok. Babasi SC simdi kayinpederi Selvihanli hatta kocasi da devsirme iyilik melegi Avsar. Dolayisi ile onun sonunu cok iyimser bir gozle tahmin edemiyorum. Tecavuzcusu ile evlendigini anladiginda ne tepki verecek onu merak ediyorum yalniz. Su ana kadar surekli izledigimiz “histerik Kader” den fazlasini beklemiyorum ama belki bizi sasirtirlar ve akilci ve farkli bir Kader izleriz. Rol aldigi 20 bolumdeki hali dusunulurse kulaga cok gercekci gelmedi degil mi ?

MardiGras
03-02-07, 09:34
Isin aci yani, Avsari Kaderin yanina getirdigi sahnede, Avsarin Esmere “seni yanlis tanimisim” sozu, sonunda bu ikisinin kardes cikacagini dusunmeme neden oldu ? Avsar kisa surede babasindan daha hizli bir degisim gosterdi zaten. Ancak ozellikle bu cumle iyice suphelenmeme neden oldu. Bana sanki zemin calismasi gibi geldi.

SC deyince, Kaderi yakalamak icin arabada gittikleri sahnede niye ikide bir soforu “durttu” anlamis degilim. Alzheimer ya da Parkinson olmasin mazallah !! hayir yas var tabii, hani hastalik nedeni ile hafizasi onu yaniltiyordur ve cocukluguna yasiyordur o anda mesela !!! Devir at arabalari devri tabii, kucuk coban Suleyman da kuzulari kapan kurdu haber vermek icin dortnala koyune donebilmek amaciyla atini “deh” liyordur. Ya da ya da ya da Pasa’ya “nostaljik harem geceleri var da bize nostaljik deh deh duldul sahneleri yok mu” diyen oyuncunun ozel istegi ile bu sahne kurgulanmistir. Yani herhalde bu kadar sacma bir sahneye mantikli bir yorum yapmami beklemiyordunuz oyle degil mi ?

Aylinin anne babasi ile yaptigi konusma, zayif karakterinin temellerini bir kere daha gozler onune serdi. Hayatinin kontrolunu hicbir zaman eline alamamasinda, gercek bir aile ortaminda gecmeyen cocuklugu, daha sonrasinda onu evlat edinenlerin, hastalikli bir bicimde olmus bir cocugun yerini almasini istemeleri, Aylinin yapacagi umulan seylerin, Ezel kimligi yok sayilarak ondan beklenilmesi ve tabii ki Ender psikopati ile yasadigi cehennem. Amerikalilar “catch a break” diyorlar. “Icine dusulen ve bitip tukenmez gibi gorulen cehennemvari durumlardan kurtulmak icin bir aralik kapi firsati yakalamak” gibi uzunca bir sekilde aciklayabilecegimiz bu firsat Aylinin eline hicbir zaman gecememis gibi gorunuyor. Yalniz “siz istediginiz icin doktor oldum” deyince. Aylinin karakteri ile mesleginin uzlasmazligina yaptigimiz atiflar geldi aklima, dayanamadim guldum. Aaaa Aylin hayatta inanmam senin isteyerek doktor olmadigina !!! bu karakter, bu mantik, bu sagduyu, bu cesaret ve kararlilik !!! bosuna verilmis olabilir mi sana ?

Niran, Pasa sayesinde elde ettigi bilgiyi inanilmaz sekillerde kullanmayi dusunuyor olsa da, ben bu durumun cok baska turlu gelisecegine bolumu izleyince iyice inandim. Soyle ki; Aylin in Ezel oldugu gercegi, dizinin ozu, dizinin uzerine kuruldugu en buyuk sir. Bu nokta, “ben Niranim, dedigimi yaparim” diyerek adeta bizlere selam gonderen Nirancigimin kotulukleri ile harcanamayacak bir durum. Bu, dizinin mantigi acisindan boyle. Ote yandan, senaryo acisindan bakacak olursak, Ezel/Rosa/Bulgar bilgisi Nirani asan bir guc yaratiyor. Kendisini, odanin disina atmak zorunda hissetmesi bile buna isaret ediyor bence. Niran, kas yaparken goz cikartacak ve bence bizim gormek icin delirdigimiz “kader ani” na sebep olacak. Nasil olacak simdi tahmin etmesi guc ancak Niranin ogrendigi bu bilgi, bizi cok sasirtacak bir kavusmaya neden olacak. Buna eminim demek elbette sacma ancak buyuk ihtimalle boyle gelisecegini dusunuyorum olaylarin.

Ali nin bolum boyunca izledigimiz “Pamuk Prens” halleri, bolum sonunda dusecegi “Mazlum Ali” durumunun temel olsun diyeydi. Bunu fragmandaki yumruk sahnesinden dolayi basindan beri boyle dusundum ve varilan nokta beni bu nedenle sasirtmadi. Tabii, Ali yi de anlamak mumkun de denilebilir farkli bir bakis acisi ile. Neticede insan, fitrati geregi ozunde bencil bir canli. Kardesim de dese Sinanin Aylinden ayrilmasindan iste bu sekilde bencilce bir mutluluk duyuyor Ali. Boyle hissetmek istemese dahi elinde degil denilebilir bu dusuncenin gozlugu ile bakilinca. Peki ben buna gercekten inaniyor muyum ? ben “irade gucu” nden baska hicbir seye inanmiyorum. Evet, cok gercekci bir inanc gibi durmuyor. Ozellikle, gunumuzde her neviden iradesizlik, buna bagli kotu davranis, gurursuzluk ve akla gelebilecek her turden insan olmaya yakismayan davranislar, “ya iste insanin elinde degil” gibi benim algilayamadigim bir cumle ile aciklandigindan, sanirim ben minimal azinlik icindeyim. Ancak inandigimdan baskasini soyleyebilmem mumkun degil, ve ben Ali nin bu hallerinin samimiyetine inanmiyorum.

MardiGras
03-02-07, 10:23
Sesinden sonra “golge adam” kompozisyonunda nihayet diziye katilan Bulgarin onumuzdeki bolumlerde dublajina ozen gosterilmesini – dizideki onemli rolunden dolayi- BBG den rica ediyorum. Cunku bu hayati onemdeki karakter, cizgi film karakterleri gibi konusturuluyor her nedense.

Sahte, Rosa ya “anne” deyince icim sizladi. Bir annenin yasayabilecegi en buyuk hayalkirikliklarindan birisine ilk adimlarini asil bence bu noktada atti Rosa. Tek kelime ile “kutsal” olan bu sozcugu keske hic soyletmeselerdi sahteye. Ezelin, Niran ile olan “rahatlama merkezi” sahnesinde Esmeri yikip gecen konusmasi ile beraber gercekten “kalbimi burkan” bir sahne oldu bu.

Handecigim biliyorum sen cok seveceksin bu gelen cumleyi J Timurun aldigi “okuz gozu buyuklugunde stil ve klas gostergesi o yuzugun gercek olduguna kim inanir ? Kadir Inanir” Yuzuk bir felaketti ama kutusu !!!! felaket otesiydi. Hadi Timur zeka ozurlu “erken andropoz” lu bir arkadasimiz da o “okuzgozu yuzugu” sozde satanlar da 40 IQ seviyesinde bir zekaya mi sahipler ? Bu hafta bir baska dizi vasitasi ile de soyledigim gibi, icerigi degil sadece sekli itibari ile taklit etmeye calistigimiz bu Amerikan adetinin bugune dek gordugum en basarisiz ne kotu “yerli versiyon” larindan birisi idi bu sahne. Tabii, yapici bakis acisi “bir terliksi hayvan ruhsal derinligine sahip Yasemin” e ancak bu tarz bir yuzugun gidecegini de soyleyebilir, eh mantiksiz da diyemem dogrusu.

“Git git gidak yumurtam sicak timi” nin toplantisinda masaya acilan harita bari bir karayollari haritasi olsaydi da hani seklen azicik bir mantigi olsaydi sahnenin. Turkiyenin “fiziki haritasi” nin “sevkiyatin takip edecegi rota” yi konusan “GGYST” ne ne gibi bir katkisi olabilir sahiden merak ettim ? Dizinin “A” sinifi kalitesinden odun vermesi A/B grubu izleyicinin bilinc ve bilgi kaybina ugramasini sonuclamaz ki. Bakin iste gordunuz “A/B seyiricisinden kacmaz”

Psikopat Ender o tokati cok fena odeyecek o kesin. Ancak ne zaman ? Iste onu “Niranim dedigimi yaparim” Nirancigimin intikam takvimi belirleyecek. Tokattan hemen sonraki bakis “1 milyon kelime” degerindeydi. Endere “ben erkegim sen kadin, bana erkek gibi davranacaksin, haddini bileceksin” repligini yazanlari tebrik ederim. Bu karakterden su dakika itibari ile tiksinmiyorum dahi. Duygularim, insan icadi kelimelerle anlatilamaz baska bir duzleme gecti cunku !! hos neticede berbat bir tecavuzcu, ne beklenilebilir ki degil mi ? Bunu bildigim halde, bu sekilde hissetmekten kendimi alamadim ve dusununce yine de alamiyorum.

MardiGras
03-02-07, 10:26
Niran, nikahta Rosa ya neden “kizini buldum” dedi anlayamadim. Elini hemen acmayacagina gore, herhalde bu cumle, hain planinin bir parcasi olmali. Yok yok elimde degil boyle hissediyorum, bu plandan cok baska sonuclar dogacak.

Final, bolum boyunca izledigimiz “saldirgan Esmer” in “saldirgan davranisi” ile geldi. Bolum basinda geleceklerinden “korkuyorum” diyerek vazgectigini soyleyen ve karakterini bildigimiz icin sozunu kastettigine hic suphe duymadigimiz Aylinin korkusunu gidermek icin, “Saldirgan, ofkesini kontrol edemeyen, dengesiz bir Esmer” den daha iyi bir ilac dusunemiyorum !!! Bence gelecek bolum, Aylinin “dakika iki gol iki (Niran+Ali) artik hic korkmuyorum Sinan cigim” cumlesi ile baslayacak J

Bolumle ilgili son nokta; Esmer, karakterin adi idi baslangicta. Ancak bolumler ilerledikce “kazandibi” kivaminda gercek bir “esmer” e donustu. ABD nde populer kulturun unutulmaz cumlesidir baba Bush un ilk secim kampanyasinda verip sonra yerine getiremeyince kendisine ikinci kez secilmeye malolan meshur vaadi “Read my lips, no more taxes – dudaklarimi okuyun, daha fazla vergi yok” . Ben de bu cumleyi odunc alarak uyarliyor ve “read my lips, no more foundation – dudaklarimi oku, daha fazla fondoten yok” diyorum sorumlu kisiye. Makyozun nasil bir kasti var anlamis degilim ancak Esmer gittikce “karariyor” . Bu manada sinir bozucu uzunluga erisen “kirli sakal”ini es gecmemek lazim. Bu iki goze batan falso birlesince bana da “Bir insan herhalde zorla ancak bu sekilde cirkinlestirilebilir” demek kaliyor. Konuya iliskin @#$%^%$$##%%^^^%@@@@@!!!!!!!(*&&^%%$###@@@@@ !!!!! seklindeki “en samimi tepkilerimi” ise forum kurallari geregince oto-sansure tabii tutarak ifade etmek istiyorum, bilmem yeterince acik sekilde ifade edebildim mi dusuncelerimi ?

Gelecek bolumlerden umitliyim ancak nedenini bilemiyorum. Son bolumlerin hali ortada ancak, ancak iste boyle nedensiz bir “bomba bir surpriz” duygusuna kapildim, hissi kablel vuku mu yoksa temelsiz oldugu icin bosa cikacak bir “iyimser izleyici enayiligi” mi gorecegiz.

Bakalim, BBG, kendisine hakli sohretini kazandiran zekasini kullanarak, dostu dusmani agzi acik birakacak sekilde bir olaylar dizisi ile bizi karsi karsiya birakacak mi ? Icimden gelen ses yine de “evet birakacak” diyor. “Eh o halde, izleyelim gorelim diyor” dis ses de. Pekala, izleyelim gorelim o halde …

Sevgiyle kalin …..

MardiGras
03-02-07, 11:42
Iyi ama iki toplanti arasinda zaman farki vardi. Harita almaya gidip iki saat sonra geri donmus degiller ki. Kaldi ki daha sonra Ali nin Aylin ile bulusmaya gitmesi ile gorduk ki, vakit gunduz vaktidir !!!

Rosa ya gelince, evet SC ve S lidan duydu. Ancak Kadere telefonda soylerken, hic sasirmamis, zaten biliyormus havasindaydi. Acikcasi o hali bana tuhaf geldi.

Fener Bahçe
03-02-07, 12:11
ali sadık olacaktır

sen benimsin kardeşimsin böyle bir şey yaparmıyım gibi bişey söylemişti

zaten vazgeçtide vazgeçen insan sadık kalmasınıda bilir

inşallah tepedeki olayı artık tatalıya bağlarlar

galiba öylde olacak resimlerde bu var

birliğe karşı birlik kurulacak bu ne alisiz nede esmersiz olur dimi

dileğim enkısa zaman aylin esmer barışsınlar bu ayrılık onlara yakışmıyor

şimdi 2 de daha kötü acı çekip duruyorlar adeta kendilerine işkence ediyorlar acılarını kalbine gömedikleri için farklı yollarla dışarıya yansıtıyorlar buda biribirlerini inciltiyor tabiki

bu ayrılık bitisn kavuşma geç olsun ama barışsınlar ben o 2 aşık insanı göremek istiyorum acı çeken değil ky mi istiyorum geriii
ezosuz esmersiz ky olamaz

sergin hanım duy sesimiziiii

Fener Bahçe
03-02-07, 12:32
bende yengeç burcuyum ve hislerim daha sonraki bölümler dahada güzel olacak diyor

rosa ilede başladı zaten bide inansa

gelincik1981
03-02-07, 12:38
bengü rozanın kaderin hamileliğini duyduğu zamandaki tavrı bence yerindeydi.olayın önemi anlayıp kendisine şaşkınlık için bile zaman bırakmadan araması rozanın karakterine göre çok uygundu.

ama artık öyle bir noktaya geldik ki herşeyde bir eksiklik varmış gibi yaklaşıyoruz.

sende bahsetmişsin izlediğim tek dizi ky diye.bu benim için de geçerli.handenin de dediği gibi kendimi ky kaptırdıktan sonra normal hayata henüz geçiş yapamadım.üzerimdeki etkilerini atmak bir hayli zor olacak.
bu sebepledir ki yapılan mantıksızlıkları kabul edemiyorum.

mardigrasın ve hepimizin de farkettiği gibi esmerin bir kaç bölümdür makyajı hakikaten kötü.keşke diyorum bizim kızlar makyaj konusunda uyarmışlardı ya esmeri ,uyarmasalar dı daha iyi olacakmış.

en çok da sinirlendiğim niran yılanının bu kadar zeki olması.bu diğer karakterlere büyük bir hakaret.olayların çözümünü sadece niran üzerinde topluyor olması senaristin büyük bir yanılgısı.onu ekranda görmeye dayanamazken gitgide ana kumandan görevi yapması dizinin formatına çok ters.yada bize ters.

biz masal izliyoruz diye herzaman söylemiştik ama masallarda kötü cadıların olduğunu unutmuşuz.

Fener Bahçe
03-02-07, 12:46
doğru masalarda iyilerde ve kötülerde

aşk masalı olduğuna göre bizim masalıızda da kötülerde var

ama en büyük dileğim barışmaları tabi

öğrensinler bide geç te olabilir ama yeterki barışsınlar

camcı babının dedği gibi acısı ömür boyu sürecek aşka tutulacaklar

diyar diyar iklim iklim arayacaklar

birbirini bulanakada hep yarım kalacak

onlar büyümeyen 2 çocuk

geçektende öyle oldu

aşa tutuldular acısı ömür boyu süren bakalım acı nezaman geçecek barışmaları tabi en kısa olsun artık

öğrenincede bu yarım tamamlanacak ve bir bütün haline gelecek ve bütünleşecekler

Fener Bahçe
03-02-07, 12:57
demekki niranın kolları herzaman her yere uzamayabiliyormuş

kısada kalabiliyormuş

bide bizimkilere işlese ya bu

gelincik1981
03-02-07, 13:08
Tabi o sahneyi çekenlerde de suç var.En azından duyma anını ve şaşkınlığı gösterselerdi bu durum tuhaf gelmezdi.Ama dedim ya Sergin hanım merdivenleri onar onar çıkmaktan hoşlanıyor.
Mesela Avşar'la Kader'in evliliklerinin olacağını Niran'ın duyduktan sonraki tepkisini de vermediler ki bence kesinlikle vermeleri lazımdı.
Acaba sahneleri yetiştiremiyorlar da o yüzden mi atlama oluyor diye aklıma gelmiyor değil.

evet dediğine katılıyorum.sergin hn.evet olayları bir şekilde birbirine bağlamaya çalışıyor ama gittiği yolda devirdiği çamlardan bi haber olmasıda bizim talihsizliğimiz.

sergin hn.biz izleyicilerin çok zeki olduğunu bildiği için gereksiz sahnelerden kaçnıyor gibi.tahmin ediyordur ,niranın bu evliliğe bozulacağını hepimiz biliyoruz.göstermek mi, gereksiz diye düşünüyordur.ama bilmiyor ki düşünmek başka görmek başka.

en tuhaf olanı da alinin hala bir yere oturtulamaması.adam hava durumu gibi.parçalı bulutlu ve güneşli olarak sendrom değiştiriyor.:img-hyste

bunlar ilerde düşman olacaklar diye demişti ya camcı baba,camcı amca,yada bulgar amca,ermiş camcı baba amca bulgar :img-hyste :img-hyste ,isim konusunda esmeride geçti hani.

şimdi az buçuk aylin yavaş yavaş esmere karşı sinirlenmeye başladı bu ali olayıda üstüne de cabası,acaba alinin de nazlıyla ilgili durumu öğrenme zamanı mı geldi.yoksa bu nazlı olayı hiç yaşanmamış gibi kapatılacakmı.

hem bak aklıma geldi bengü.bunlara gelen zarflar ne olacak.ali niye sormaz esmere,sen mi gönderdin,aylin niye hatırlamaz bunları kim gönderdi,hem aylin asyayı evlat edinmek istemiyormuydu kıza uğramadan ankaraya gitmek de ne oluyo,ya yüzük esmer yüzüğünün akıbetini niye merak etmez.

bak yine sinirlendim.

zaten olayı çözdüm senarsitlerde mantık aramak çok zor.:img-hyste

gelincik1981
03-02-07, 13:33
Evet ya bak ben Asya'yı unutmuştum.Deveye sormuşlar neren eğri oda demişki berem doğru.Bu söz herşeyi anlatıyor sanırım.

serginim senaristimi görsem soracağım o kadar çok soru olacak ki.neden böyle ,niye böyle,nasıl böyle,niçin böyle .kadında bunalır herhalde
-ama ben sizlerin unutacağını sanmıştım.
-ha bizmi asla unutmayız.biz sizi bundan sonra hiç unutmayacağız.(özellikle S.H sonra)

artık dizimi eleştirmeme kararı alıyorum (ne mümkün:img-hyste ) bize ne verdiğiyse yetineceğim(duyda inanma:img-hyste ),elbetteki sergin hn.kafasında bir plan vardır gidişatla ilgili(bak sen:img-hyste ) ,ben bize yaşattığı o güzel duygular için çok müteşekkirim(ama bu gerçek:img-yes: ),son olarak şu karanlık gecenin de bir sonu olacak "ansızın" gelen bir kavuşmayla bizlerde lale devrimizi yaşayacağız(inşallah :happy0064

civrik
03-02-07, 14:45
Isin aci yani, Avsari Kaderin yanina getirdigi sahnede, Avsarin Esmere “seni yanlis tanimisim” sozu, sonunda bu ikisinin kardes cikacagini dusunmeme neden oldu ? Avsar kisa surede babasindan daha hizli bir degisim gosterdi zaten. Ancak ozellikle bu cumle iyice suphelenmeme neden oldu. Bana sanki zemin calismasi gibi geldi.

Kesinlikle zemin çalışması, başka bir deyişle ısınma turları. Eşref in birlik toplantısına geldiği anda Esmer in ona karşı sevgi dolu bakışları, Eşref in ona karşılık vermesi ve yine bir birlik toplantısında Eşref in Esmer i içtenlikle kucaklaması da bunun kanıtı. İstesek de istemesek de Esmer Eşref in oğlu.

SC deyince, Kaderi yakalamak icin arabada gittikleri sahnede niye ikide bir soforu “durttu” anlamis degilim. Alzheimer ya da Parkinson olmasin mazallah !! hayir yas var tabii, hani hastalik nedeni ile hafizasi onu yaniltiyordur ve cocukluguna yasiyordur o anda mesela !!! Devir at arabalari devri tabii, kucuk coban Suleyman da kuzulari kapan kurdu haber vermek icin dortnala koyune donebilmek amaciyla atini “deh” liyordur. Ya da ya da ya da Pasa’ya “nostaljik harem geceleri var da bize nostaljik deh deh duldul sahneleri yok mu” diyen oyuncunun ozel istegi ile bu sahne kurgulanmistir. Yani herhalde bu kadar sacma bir sahneye mantikli bir yorum yapmami beklemiyordunuz oyle degil mi ?

:img-hyste Ben de aynı benzetmeyi yaptım ve çok güldüm o sahneye, hadi bir kere yaptın niye devamını getirip olayı iyice komik bir boyuta getiriyorsun, heyecanlanmamız gereken bir sahnede gülme krizine girmeme sebep oldu.

Yalniz “siz istediginiz icin doktor oldum” deyince. Aylinin karakteri ile mesleginin uzlasmazligina yaptigimiz atiflar geldi aklima, dayanamadim guldum. Aaaa Aylin hayatta inanmam senin isteyerek doktor olmadigina !!! bu karakter, bu mantik, bu sagduyu, bu cesaret ve kararlilik !!! bosuna verilmis olabilir mi sana ?

Ben bu cümleyi duyunca çok şaşaırdım işte. İlk bölümde müdüre anne Ezel i Adam aileyle gitmeye , "doktor olmak istiyorum müdüre anne demedin mi bana, yeni ailen seni okutacak, doktor olacaksın,hem bak baban da doktor" gibisinden telkinlerle ikna etmeye çalışmıyor muydu, şimdi " Siz istediniz de oldum" da ne demek oluyor??

siyah lale
03-02-07, 15:07
[/font]

Kesinlikle zemin çalışması, başka bir deyişle ısınma turları. Eşref in birlik toplantısına geldiği anda Esmer in ona karşı sevgi dolu bakışları, Eşref in ona karşılık vermesi ve yine bir birlik toplantısında Eşref in Esmer i içtenlikle kucaklaması da bunun kanıtı. İstesek de istemesek de Esmer Eşref in oğlu.

:img-hyste Ben de aynı benzetmeyi yaptım ve çok güldüm o sahneye, hadi bir kere yaptın niye devamını getirip olayı iyice komik bir boyuta getiriyorsun, heyecanlanmamız gereken bir sahnede gülme krizine girmeme sebep oldu.

[font=Century Gothic]

Ben bu cümleyi duyunca çok şaşaırdım işte. İlk bölümde müdüre anne Ezel i Adam aileyle gitmeye , "doktor olmak istiyorum müdüre anne demedin mi bana, yeni ailen seni okutacak, doktor olacaksın,hem bak baban da doktor" gibisinden telkinlerle ikna etmeye çalışmıyor muydu, şimdi " Siz istediniz de oldum" da ne demek oluyor??

Günlerdir sayfayı açmaya çalışıyordum.Bu konudaki yardımları

için YÖNETİCİMİZE teşekkür ediyorum.Tekrar burada olmak güzel.

Aylin çocukken astımı nedeni ile doktor olmak isteyebilir.Onun için doktor

sanıyorum iyileşmekle eşanlamlı idi.

Şimdi ki ailesinin yanında yaşadığı ilk zamanlardaki psikolojik tedaviler doktor

olma sevdasından vazgeçirebilir.bu da doğaldır.

Kendi yeğenim bile önce doktor,sonra öğretmen ,şimdi de mimar olmak istiyor.Ne olacağını zaman gösterecek.

NeSLiHaNNeSLi
03-02-07, 15:19
Ikincisi ki karakter dusunulunce aslinda cok buyuk bir mantik hatasi degil ama, Esmerin “yilan” dedigi Nirani koruyan Aylin. Zaten ilk tanismalari “cocuklar icin duzenlenen baloda” olmustu. Dolayisi ile SC nin cevresinden oldugunu bilmesi lazim. Ikincisi, mantikli bir insan (evet Aylin ve mantik ayni cumlede kendi basina mantiksiz oluyor farkindayim) Esmerin verdigi tepki karsisinda, cevabi yalan olacak olsa da Nirana sormaz mi “Esmer ile tanisikliginizin kaynagi nedir” diye. Niran, kendisi soylemedi mi “Sinan aslinda iyi bir cocuktur” diye. Sinan hakkinda boyle bir dusuncesi olmasi icin onu taniyor olmali dusuncesi de mi gecmez aklindan bir an icin olsun ?
Aylin konusunda seninle hem fikir olmak çok güzel. Bizim anlatmak istediğimiz şeyi çok güzel anlatmışsın. Teşekkür ederim.
Yeri gelmisken Bolumun acilis sahnesini begendim. Yeni yonetmenimizi de hos sahneler yakalamakta basarili buluyorum. Sadece bazi sahnelerde herhalde dramatik ogeyi arttirmak icin kullanilan “hareketli kamera” yi gereginden fazla “hareketli” buldum. Surekli artci deprem ile sallanan bir fonda geciyormus hissi veren bazi sahnelere yolactigini dusunuyorum bu tercihin.
İlk anda izlerken dikkatimi çekmedi, sonradan farkettim bende. O anda kendimi nasıl kaptırdıysam yeni şarkıya ve Esmer'e....

Hakikaten dediğin gibi çok fazla haraketliydi, başımın döndüğünü hissetttim bir anda.:)

Yeni şarkı demişken, bu şarkı hakkında ki fikirlerini merak ediyorum.

Ben müzik başladığı anda Allah diye yerimden sıçradığımı biliyorum, çünkü muhteşem müzikler yapıyorlar. Gerçi söz yoktu ama yine de çok güzeldi.:img-yes:
Ah ne güldüm yine ya...:)
Perşembe gecesi Özlem'de buna benzer bir yorum yapmıştı, şimdi de sen Şef.:)
Burada şöyle demek lazım aslında ; doğru söze ne denir?
Sahte, Rosa ya “anne” deyince icim sizladi. Bir annenin yasayabilecegi en buyuk hayalkirikliklarindan birisine ilk adimlarini asil bence bu noktada atti Rosa. Tek kelime ile “kutsal” olan bu sozcugu keske hic soyletmeselerdi sahteye. Ezelin, Niran ile olan “rahatlama merkezi” sahnesinde Esmeri yikip gecen konusmasi ile beraber gercekten “kalbimi burkan” bir sahne oldu bu.
Heh işte doğru ifade bu ; kalbimi burkan iki sahne. Ben bir noktada Rosa'nın anne demesini isteyeceğini tahmin ediyordum ama böyle bir anda pat diye anne deyince sahte bir garipsedim. Hemde hiç tereddütsüz, ve çok yapay.

Aylin'in Esmer'e sözlerinden sonra sadece bizim değil Esmer'in de kalbi burkuldu ve bu yüzüne de yansıdı.
Handecigim biliyorum sen cok seveceksin bu gelen cumleyi J Timurun aldigi “okuz gozu buyuklugunde stil ve klas gostergesi o yuzugun gercek olduguna kim inanir ? Kadir Inanir”
Bu esprilerini bende seviyorumda, en çok da şu ufacık bir gülme işareti koyuyorsun ya ona bayılıyorum. Sanki o anda karşımda gerçekten gülüyorsun gibi geliyor.:)
“Git git gidak yumurtam sicak timi” nin toplantisinda masaya acilan harita bari bir karayollari haritasi olsaydi da hani seklen azicik bir mantigi olsaydi sahnenin. Turkiyenin “fiziki haritasi” nin “sevkiyatin takip edecegi rota” yi konusan “GGYST” ne ne gibi bir katkisi olabilir sahiden merak ettim ? Dizinin “A” sinifi kalitesinden odun vermesi A/B grubu izleyicinin bilinc ve bilgi kaybina ugramasini sonuclamaz ki. Bakin iste gordunuz “A/B seyiricisinden kacmaz”
A/B izleyicisi hakkında ki dokundurmaların da çok güzel, ama yine güzel bir isim bulmuşsun bu hafta. Hemde kime? VAT'a...:)
Gıt gıt gıdak yumurtam sıcak timi ( GGYST ) süpersin Şef, biliyorsun değil mi?:)
Psikopat Ender o tokati cok fena odeyecek o kesin. Ancak ne zaman ? Iste onu “Niranim dedigimi yaparim” Nirancigimin intikam takvimi belirleyecek.
Heh işte hemfikir olduğumuz bir nokta daha. Bunun acısını fena çıkaracak bencede, tabi Ender'i çıkarları için kullanacak bu yüzden o anda tepki vermedi. Yoksa Ender'e elveda derdik bu hafta.:)
Ancak Niran için Nirancığım demen gözümden kaçmadı, Müboşumdan sonra Nirancığım mı?:)
Final, bolum boyunca izledigimiz “saldirgan Esmer” in “saldirgan davranisi” ile geldi. Bolum basinda geleceklerinden “korkuyorum” diyerek vazgectigini soyleyen ve karakterini bildigimiz icin sozunu kastettigine hic suphe duymadigimiz Aylinin korkusunu gidermek icin, “Saldirgan, ofkesini kontrol edemeyen, dengesiz bir Esmer” den daha iyi bir ilac dusunemiyorum !!! Bence gelecek bolum, Aylinin “dakika iki gol iki (Niran+Ali) artik hic korkmuyorum Sinan cigim” cumlesi ile baslayacak J
İşte yine çok güzel bir tanımlama daha, şu son cümlene bayıldım. Esmer'in durumu daha güzel ifade edilemezdi, saol.:)
Bolumle ilgili son nokta; Esmer, karakterin adi idi baslangicta. Ancak bolumler ilerledikce “kazandibi” kivaminda gercek bir “esmer” e donustu. ABD nde populer kulturun unutulmaz cumlesidir baba Bush un ilk secim kampanyasinda verip sonra yerine getiremeyince kendisine ikinci kez secilmeye malolan meshur vaadi “Read my lips, no more taxes – dudaklarimi okuyun, daha fazla vergi yok” . Ben de bu cumleyi odunc alarak uyarliyor ve “read my lips, no more foundation – dudaklarimi oku, daha fazla fondoten yok” diyorum sorumlu kisiye. Makyozun nasil bir kasti var anlamis degilim ancak Esmer gittikce “karariyor” . Bu manada sinir bozucu uzunluga erisen “kirli sakal”ini es gecmemek lazim. Bu iki goze batan falso birlesince bana da “Bir insan herhalde zorla ancak bu sekilde cirkinlestirilebilir” demek kaliyor. Konuya iliskin @#$%^%$$##%%^^^%@@@@@!!!!!!!(*&&^%%$###@@@@@ !!!!! seklindeki “en samimi tepkilerimi” ise forum kurallari geregince oto-sansure tabii tutarak ifade etmek istiyorum, bilmem yeterince acik sekilde ifade edebildim mi dusuncelerimi ?
Şu paragrafın altına kocaman bir imza da benden. Ne kadar güzel anlattın durumu, bende samimi duygularımı gönderiyorum kendilerine.
Niran, kas yaparken goz cikartacak ve bence bizim gormek icin delirdigimiz “kader ani” na sebep olacak. Nasil olacak simdi tahmin etmesi guc ancak Niranin ogrendigi bu bilgi, bizi cok sasirtacak bir kavusmaya neden olacak. Buna eminim demek elbette sacma ancak buyuk ihtimalle boyle gelisecegini dusunuyorum olaylarin.
Gelecek bolumlerden umitliyim ancak nedenini bilemiyorum. Son bolumlerin hali ortada ancak, ancak iste boyle nedensiz bir “bomba bir surpriz” duygusuna kapildim, hissi kablel vuku mu yoksa temelsiz oldugu icin bosa cikacak bir “iyimser izleyici enayiligi” mi gorecegiz.
Ben perşembe gecesi acayip karamsardım ama sen insanları ikna gücünün ne kadar büyük olduğunu biliyorsun değil mi? Öyle vurucu cümleler kullanıyorsun ki etkilenmemek, aaa sahiden olabilir demekten kendini alamıyor insan. İçime bir güneş doğdu sanki.

supersonic
03-02-07, 15:52
Esmer Ali'den hıncını aldıktan sonra sanırım Ayline de birkaç ağır söz geçirecek gibi geliyor bana sanki.

Aylinin ayrılıklarının nedeni hakkında inatla konuşmaması,sürekli kaçamak,yetersiz ve dolambaçlı cevaplar vermesi Esmerin kafasında soru işaretlerine sebep oldu büyük ihtimalle.

Aliyle ilgili şüpheleri asla son bulmuyor ve bulmayacak da haklı olarak ama bu son gördüğü manzara bence Aylinden de şüphelenmesine neden olacak ve Esmerden '' Demek onunla beraber olmak için benden ayrıldın'' la başlayan ve daha da geri dönüşü zor olan cümlelerle devam eden bir konuşma duymamız işten bile değil bana kalırsa.

Sevgili Mardigrasın söylediklerinin çoğuyla hemfikir olmakla beraber,sürpriz beklentisi ile ilgili fikrine katılmıyorum çünki Senarist,eline geçen bu ayrılık malzemesini lastik gibi çekerek uzattıkça uzatacak ve diziyi çığrından çıkartacak görüntüde maalesef.
Bende herkez kadar bir sürpriz olsun da havalar da uçalım istiyorum ama fazla umutlanmamamız gerek.

NeSLiHaNNeSLi
03-02-07, 16:12
Esmerden '' Demek onunla beraber olmak için benden ayrıldın'' la başlayan ve daha da geri dönüşü zor olan cümlelerle devam eden bir konuşma duymamız işten bile değil bana kalırsa.

Aman abla sen ne yaptın?:icon_sorr

Aslında çok haklısın, böyle birşey duymamız çok olası. Ama işte o zaman ben ekranın içine girip Esmer'in kafasına bir kaç çekiç darbesi indirmek isterim.:dito :fighting2

( Hande kusura bakma canım ama böyle )

Bu durumda Ezel'i Ali ikna etmeye çalışır sanırım. Ne yaptığını bilmiyor, kendinde değil diye. Ali bir şekilde bu işin tatlıya bağlanmasına neden olacak diye düşünüyorum.

supersonic
03-02-07, 17:46
Aman abla sen ne yaptın?:icon_sorr

Aslında çok haklısın, böyle birşey duymamız çok olası. Ama işte o zaman ben ekranın içine girip Esmer'in kafasına bir kaç çekiç darbesi indirmek isterim.:dito :fighting2

( Hande kusura bakma canım ama böyle )

Bu durumda Ezel'i Ali ikna etmeye çalışır sanırım. Ne yaptığını bilmiyor, kendinde değil diye. Ali bir şekilde bu işin tatlıya bağlanmasına neden olacak diye düşünüyorum.

Şimdi basında çıkan haerleri okudum strlife programında KY ile ilgili haber varmış.Bizimkiler de konuşmuşlar.Ne yazık ki ben kaçırdım.Yukarıda yazdıklarım sanırım doğru çıkacak çünki konuşmaları o yönde imiş.

badocan
03-02-07, 18:26
Gökhan Tümkaya söylüyor.

teşekkür ederim pelin :good:

MardiGras
03-02-07, 19:01
Sevgili Mardigrasın söylediklerinin çoğuyla hemfikir olmakla beraber,sürpriz beklentisi ile ilgili fikrine katılmıyorum çünki Senarist,eline geçen bu ayrılık malzemesini lastik gibi çekerek uzattıkça uzatacak ve diziyi çığrından çıkartacak görüntüde maalesef.
Bende herkez kadar bir sürpriz olsun da havalar da uçalım istiyorum ama fazla umutlanmamamız gerek.

Sevgili Supersonic,

Benim umidim gelecek bolume dair degil. Bir uzatma sureci icindeyiz farkindayim. Yalniz olaylarin gerceklesme bicimi bir birikme donemine girdi sanki. Damlaya damlaya gol olacak gibi gorunuyor. Iste o damlalarin tasmasina yolacacak etken Nirancigim olacak. Bir nevi katalizor gorevi gorecek. Tabii senin hakli cikma ihtimalin benim hakli ihtimalimden kadar yuksek, hatta belki daha fazla. Ancak, su anda benim dusuncem bu yonde. Umarim gercekten bizi sevindirecek ve sasirtacak "bunu nasil dusunemedik" diyecegimiz gelismeler goruruz.

Saruhan7
03-02-07, 21:01
Son haftalarda olduğu gibi yine kötü bir bölümdü.Önce ratinglerden başlamak istiyorum.Ratingler her geçen hafta düşüyor ve haftaya KV ninde başlayacağını düşünürsek işimiz artık çok daha zor.

Yeşim Büber son haftalarda gerçekten çok iyi oyunculuk sergiliyor.Ben son haftalarda Esmer in performansında düşme görüyorum.Umarım bu böyle devam etmez.

Esmer'in yüzü bu hafta çok koyuydu.Bunda sakallarının da etkisi var tabi.Ayrıca kıyafetleri de sırıtmaya başladı.Siyah gömlek ve ceket gerçekten çok yakışıyor Esmere.En kısa sürede kıyafetleri de değişir umarım.Birde önceden saçlarının önleri ve yanı daha uzundu.Öyle gerçekten çok daha fazla yakışıyordu.Şimdi ise saçları çok kısa ve dümdüz.

Bölümün başında Esmerin ve Aylinin arabalarının arasındaki mesafe gerçekten çok fazlaymış.O kadar uzak mesafeden çarpsaydı yuh derdim.

Herkesin Esmer'e Haçlı diye hitap etmesinden bende rahatsız olmaya başladım.Bu hafta Kader de Haçlı diye hitap etti.Allah bilir Süleymen Çesen Esmerin ismini unutmuştur

Ali niye illegal oldu ben anlamadım.Ali'ye şu an teşkilat tarafından verilen hiçbir görev yok.Ayrıca Murat C4 ün ne olduğunu sorarak kendini saf gibi göstermeye çalışıyor ama yemezler.Biz bilmiyormuyuz daha önceden teşkilatta olduğunu.

Saruhan7
03-02-07, 21:38
Niran nasıl oluyor da Murat'ı tanımıyor.Baloda görmedimi onu.

Bir de bir yerde dikkatimi çekti.Niran mafya dizileri ile ilgili birşey söyledi.Sokaktaki çocuk mafya dizilerine özeniyor gibisinden birşeyler söyledi ama aklımda değil şimdi.

Ayrıca Niran Kader'in tecavüze uğradığını bilmiyormu.Biliyorsa düğün olmadan önce bunu niye söylemedi acaba

Ezelim
03-02-07, 22:07
Esmer Ali'den hıncını aldıktan sonra sanırım Ayline de birkaç ağır söz geçirecek gibi geliyor bana sanki.

Aylinin ayrılıklarının nedeni hakkında inatla konuşmaması,sürekli kaçamak,yetersiz ve dolambaçlı cevaplar vermesi Esmerin kafasında soru işaretlerine sebep oldu büyük ihtimalle.

Aliyle ilgili şüpheleri asla son bulmuyor ve bulmayacak da haklı olarak ama bu son gördüğü manzara bence Aylinden de şüphelenmesine neden olacak ve Esmerden '' Demek onunla beraber olmak için benden ayrıldın'' la başlayan ve daha da geri dönüşü zor olan cümlelerle devam eden bir konuşma duymamız işten bile değil bana kalırsa.

Yeterince sacmalik var dizimizde malesef. Esmere sakin geri dönüsü olmayan sözler söyletmesinler. Zaten böyle devam ederse "Masala" geri dönüsüde göremeyecegiz.

Esmerde karakter degisikligi en az istedigimiz sey...

grimace_88
03-02-07, 22:21
Bir de bir yerde dikkatimi çekti.Niran mafya dizileri ile ilgili birşey söyledi.Sokaktaki çocuk mafya dizilerine özeniyor gibisinden birşeyler söyledi ama aklımda değil şimdi.
niran aynen şöyle dedi orda:"Bu kadar mafya filminden sonra sokaktaki çocuk bile kendini çete üyesi zannediyor."

Yesim_Esmer
03-02-07, 22:29
Niran nasıl oluyor da Murat'ı tanımıyor.Baloda görmedimi onu.

evet ben bunu söylemisdim önceden.Bence bu bir mantik hatasi olabilir.Hem Niran gördü Murati hemde Süleyman cesen ve Esrefde gördü...

supersonic
04-02-07, 00:09
Sevgili Supersonic,

Benim umidim gelecek bolume dair degil. Bir uzatma sureci icindeyiz farkindayim. Yalniz olaylarin gerceklesme bicimi bir birikme donemine girdi sanki. Damlaya damlaya gol olacak gibi gorunuyor. Iste o damlalarin tasmasina yolacacak etken Nirancigim olacak. Bir nevi katalizor gorevi gorecek. Tabii senin hakli cikma ihtimalin benim hakli ihtimalimden kadar yuksek, hatta belki daha fazla. Ancak, su anda benim dusuncem bu yonde. Umarim gercekten bizi sevindirecek ve sasirtacak "bunu nasil dusunemedik" diyecegimiz gelismeler goruruz.

Senin demek istediğini çok iyi anlıyorum.Ben de bu şok edici,güzel gelişmeleri bekliyorum ve sanırım hepimiz bekliyoruz ama senarist bizi üzerek sinir ederek şok etmeyi daha çok seviyor zannımca .Son bölümlerde kedi fareyle oynar gibi bizmle oynuyor resmen.

Yinede bütün kalbimle senin dediğin gibi olmasını diliyorum ama Niran tarafından olmsına karşıyım bunun.Belki dolaylı olarak etkisi olabilir ama lütfen doğrudan olmasın.

daisy_as_
04-02-07, 01:17
Arkadaşlar ansızın adlı şarkıyı indirmek istiyorum ama bir türlü internette bulamadım. Yardımcı olabilir misiniz?

Fener Bahçe
04-02-07, 12:41
dizimiz tuttu diye uzatmak için elerinden geleni yapıyorlar

diziyi uzatmak için bu ayrılık uzun sürcekmiş ve yanlış anlamalar olcakmış

dizi bu yönle uzun bir süredaha böyle uzayacak yani birbrrini seven acı çeken dokunamayan öpemeyen sarılamayan biririni yanlış anlayan görecez

biraz daha bekliyecez ve o güzel sahneler yine olacak

barışma ve kavuşma aynı anda olcak

tabi biz buarada szinir krizleri geçirecez

dizimiz ayından feln kalmz hiç sanmıyorumda

ky oyuncularıda istemez senaristte bunun için birşeyler yaparlar

böyle güzel dizi mahvolmaz

Fener Bahçe
04-02-07, 12:42
magazinde ali esmer arası açılabilirmiş

ezlde yanlış anmlar olabilirmiş

ezel esmerin ayrığılığının acıısnı uzun bir süre daha yaşayacakmış

ama sorası iyi olacak barışma buluşma aynı anda olacak

Fener Bahçe
04-02-07, 12:50
bence şsşırtıcı sahneler görecez biz nasıl düşünemedik diyecez

çünkü senaristimiz bizi herzaman şşaırtıyor mesela aylinin ayılma kkarında sç nin parmağı olduğunu esmeri düşündüğü için ona birşey olusa kendisini suçlu bulacağı o ölürse yaşamayacığını vs

sonrada öğrendik yani senaristimiz bizi ters köşeye yapıştırmasını iyi biliyor

böylede olacaktır bence iyi bir senarist insanları ters köşeye yapıştırmasını iyi biliyor senarist dediğin seyirciyi şaştrmaları ters köşeye yapıştırmalı

ama uzasın diyede her dizide olduğu gibi bazı olaylar giriyor hiç şaşırmak lazım

bu olayların uzamamamsını istemem ama oluyor

buarad saçıöızı başımızı yolacağımız kesin

inaşallah uzun bir süre sonra kavuma barışma olur

Fener Bahçe
04-02-07, 12:54
suan esmerde aylinde acı çekiyor neyaptıklarını bilmiyo dışarıya vurrak gösteriyorlar

esmer içindeki acıyı aliyede gösterdi aylinede aylinde esmere

esmerin içindeki acı yüüznden yaptığı hareketler ezelide aliyide bu yönde etkiliyecek

3 de dahada acı çekecekler

her ne olursa olsun onlar hala biribirni seviyor

Fener Bahçe
04-02-07, 12:56
düğümler iyice düğümcük oldu birsürde devam edecek

bu çözülme işi en son bizimkilerde olacak

Fener Bahçe
04-02-07, 13:04
daha ne olsun herşey birbirine karıştı herşey

ama zamanla çözülecek barış ve birleşme aynı anda olcak galiba

civrik
04-02-07, 14:43
Dügümler çok hemde gemici düğümü ama ben düğümlerin düğümcüğe dönüştügünü görmedim.

Tam 10 bölüm geçti, zarflar konusunda hala bir gelişme yok. Kim gönderdi çok merak ediyorum. Ayrıca Esmer ve Ezel in gömülmesi, dağ evindeki adamlar ve kanlı gelinlik kimin işi bunu da çok merak ediyorum.

Ne zaman Saruhan düğümcük lafını kullandı, o günden beri düğüm üstüne düğüm atıldı, hiçbir şey çözülmek bilmedi.

GİZO
04-02-07, 14:47
Tam 10 bölüm geçti, zarflar konusunda hala bir gelişme yok. Kim gönderdi çok merak ediyorum. Ayrıca Esmer ve Ezel in gömülmesi, dağ evindeki adamlar ve kanlı gelinlik kimin işi bunu da çok merak ediyorum.

Ne zaman Saruhan düğümcük lafını kullandı, o günden beri düğüm üstüne düğüm atıldı, hiçbir şey çözülmek bilmedi.

cnm esmer ve ezelin gömülmesi ve kanlı gelinlik niranın işi tabikide ondan daha haini varmı:img-wink: düğümcükler açılmadı gitti.o zarfı kimin yolladığını bende çok merak ediyorum cnm.

NeSLiHaNNeSLi
04-02-07, 15:24
Burada çoğu kez söyledik ya hani ; kavuşma en karanlık anda gerçekleşecek dedik. Hiç beklemediğimiz bir anda...Hatta sevgili MardiGras bunun için çok güzel bir sözümüzü yazmıştı buraya, net hatırlamıyorum ama ben kendi bildiğim şekli ile yazayım ; en koyu karanlık çöktüğünde bil ki güneş doğmak üzeredir.

Yani kavuşma hiç beklemediğimiz, iyice umutsuzluğa düştüğümüz bir anda olacak dedik ya hep...

Bu bölümde meğer senarist bunun sinyallerini vermiş. Tam Çesen'in ateş ve su hakkında ki repliklerini yazacaktım ki bunu farkettim, aynen şöyle söylüyor Çesen ;

Hayatın öyle bir adaleti var ki, bizim en umutsuz, en bitmiş, en yaralı anımızda o yaraları kapatır, karanlığı aydınlatır.

Ne dersiniz?

GİZO
04-02-07, 15:31
Neslicim sana katılıyorum.Hatta camcı amcada demişti;yıldızlar kayacak,güneşler tutulacak,''AY GECEYİ BİR BAŞKA AYDINLATACAK''bence tam karanlık bir zamanda,hiç ummadığımız bir anda aydınlığa çıkacağız.

NeSLiHaNNeSLi
04-02-07, 15:43
Bu sözlerden sonra perşembe gecesi yazdığımız yorumlar geldi aklıma. Geceyarısı üçlüsü olarak epey karamsardık. Umudumuzu tamamen yitirmiştik.

Demiyorum ki çok yakın zamanda olacak. Ama biz o gece umudumuzu nasıl kaybettiysek, şimdi de bu kavuşmanın yine öyle bir zaman diliminde olacağını düşünüyorum.

O geceden daha beter duruma geleceğiz, en olumsuz şeyleri düşüneceğiz, fragman ve özetten, anlaşıldı bu haftada kavuşma yok diyeceğiz. Ve bölümü of yine ne saçmalayacaklarda uzatacaklar acaba diyerek izlerken bir noktada bir bakmışız hepimiz kavuşmayı izliyoruz.

Foruma sürünerek geleceğimiz günlerin hayali ile yaşıyorum artık.

Fener Bahçe
04-02-07, 15:46
hem kavuşma hem barışam 2 bir arada

henmde en umtsyz bir anda

o szöleri düşünürsek

NeSLiHaNNeSLi
04-02-07, 15:48
hem kavuşma hem barışam 2 bir arada

henmde en umtsyz bir anda

o szöleri düşünürsek

Doğru...

Ayrı oldukları zaman içinde öğrenirlerse eğer birbirlerini çifte kavrulmuş olur. Eh bizde duble sarhoş oluruz artık.:img-yes:

mirus
04-02-07, 15:56
Kurtlar Vadisi başlıyor bu hafta,
bakarsınız Ky de atak yapar ve o an bu bölüm yaşanır:img-yes:
İçimden bir his bu hafta çok güzel bir bölüm izleyeceğiz diyorbye

NeSLiHaNNeSLi
04-02-07, 15:58

Aslında benim de aklıma geldi.

KV başlıyor diye kavuşmayı bu bölüme yazmış olabilirler mi acaba diye.
Eh o zaman KY bırakıp KV seçenler hakikaten sürünecekler demektir.:)

yakamoz16
04-02-07, 16:04
cnm esmer ve ezelin gömülmesi ve kanlı gelinlik niranın işi tabikide ondan daha haini varmı:img-wink: düğümcükler açılmadı gitti.o zarfı kimin yolladığını bende çok merak ediyorum cnm.

o işleri niranın yaptığını sanmam çünkü zarflar bizimkilere gittikten bölümler sonra niran biimkilerin gerçek kimliğini öğrendi hem üçüncü çocuğuda geçen hafta öğrendi:img-in_lo

kanlı gelinliği niran yapmış olabilir ama mezara gömme işini bence süleyman ç. ve afşar birlikte yapmış olabilirler ama eşrefin kesinlikle bu olaylarla ilgisi yoktur:img-yes:

E özge E
04-02-07, 16:04

bunun olmasını ne kadar çok isterdim...ama senaristimizin bu kavuşmayı şimdilerde yazdığını zannetmiyorum:icon_sorr ,buna dünkü ropörtajdan sonra dahada inanmaya başladım,izlemedim ama söylenenleri tahmin edebiliyorum...

ya aslında kavuşma oldu diyelim......
sonra ne olacak ,dizi nasıl devam edecek?
o kadar karışıklıklar içinde kim izleyecek(ben şahsen her ne olursa olsun izlemete devam edeceğim ezel-esmer-ali hatrına ) kavuşma olduktan sonra...

bence korkarım kavuşma daha uzun sürecek..:icon_sorr

bari barışsınlar ya..

E özge E
04-02-07, 16:08
Aslında benim de aklıma geldi.

KV başlıyor diye kavuşmayı bu bölüme yazmış olabilirler mi acaba diye.
Eh o zaman KY bırakıp KV seçenler hakikaten sürünecekler demektir.:)

of yaramı deşme nesli ablacım...
oof of ben KY yi ,KV ye değişmem değişemem ama,
bizim evde kv izlenecek:icon_sorrben o zaman ne yapıcam...:icon_sorr :icon_sorr

bu hafta son KAYBOLAN YILLAR 'mı zamanında izleyişimdi...:( :( :(

yakamoz16
04-02-07, 16:16
of yaramı deşme nesli ablacım...
oof of ben KY yi ,KV ye değişmem değişemem ama,
bizim evde kv izlenecek:icon_sorrben o zaman ne yapıcam...:icon_sorr :icon_sorr

bu hafta son KAYBOLAN YILLAR 'mı zamanında izleyişimdi...:( :( :(

bizimkilerde kv izleyecekler ama bakalım şimdi unutturmaya başladım pek hatırlamıyorlar bu hafta başlayacağını ama bende kv hayrranı olarak fena aradayım ama bizimkilerde ky'yi çok seviyorlar ama mutlaka kv'nin tekrarı verilir bu yüzden ky'yi izliycem:img-in_lo

E özge E
04-02-07, 16:17
o işleri niranın yaptığını sanmam çünkü zarflar bizimkilere gittikten bölümler sonra niran biimkilerin gerçek kimliğini öğrendi hem üçüncü çocuğuda geçen hafta öğrendi:img-in_lo

kanlı gelinliği niran yapmış olabilir ama mezara gömme işini bence süleyman ç. ve afşar birlikte yapmış olabilirler ama eşrefin kesinlikle bu olaylarla ilgisi yoktur:img-yes:

bencede niran yapmamıştır...hatta kanlı gelinliğide onun gönderdiğini zannetmiyorum..
başka birisi ama kim..gelde bul..:icon_whis

ya süleyman çesen nasıl böyle bir şey yapar..inşallah o değildir..
insan yanında büyüttüğü oğlum dediğini birini nasıl diri diri gömer..
üstelik esmer onu bu zamana kadar onun yanında olmasına onu korumasına rağmen...

E özge E
04-02-07, 16:24
bizimkilerde kv izleyecekler ama bakalım şimdi unutturmaya başladım pek hatırlamıyorlar bu hafta başlayacağını ama bende kv hayrranı olarak fena aradayım ama bizimkilerde ky'yi çok seviyorlar ama mutlaka kv'nin tekrarı verilir bu yüzden ky'yi izliycem:img-in_lo

of aslı nerde, bizimkiler ky 'yi izleseler her hafta neler çekiyorum bir bilsen,abim olmasa zaten bitmiştim..
aslında babamda ky yi izliyor ama izleyek başka birşey buldumu değiştirmeye çalıyor..yani bölüm bitene kadar işkence çekiyorum...

KV başladığında kesinlikle abimde babamın yanına geçecek..ve benim aklım,kabim hatta beynim,başım,eli,yüzüm,ayaklarım,kısacası her yerim KY de kalacağı için KV yide izleyemicem..

şöyle başka bir günde olsaydıda KV ,güzel güzel izleseydim,ne güzel geçinirdik...

amaaaaa...:icon_sorr :icon_sorr :icon_sorr

ASLI28
04-02-07, 16:26

zarfları camcı baba yolladı bence.çünkü esmerin ali ile bağlantısını nasıl biliyorduysa ezonunkini de biliyordur,diye düşünüyorum.ancak dayanağını bulamıyorum.çünkü bugüne kadar hiç bir ipucu vermediler.

kanlı gelinlik bencede tamamen niranın işi.mezar meselesinde ise çesen olabilir.
avşarın karıştığını sanmıyorum.:img-blush

nazlii1
04-02-07, 17:45
Biraz geç oldu ama bölümü tekrar izleyip öyle yorum yapmak istedim...

İlk dikkatimi çeken araba sahnesindeki hataydı, geçen haftaki bölümde sanki arada o kadar mesafe yok gibiydi, çarpma ihtimali daha yüksek gibiydi...Neyse bu tarz kamera hatalarına alışmak lazım...

Beğendiğim tek sahneydi diyebilirim..Aylin'in bitkin ve şaşkın bi halde arabadan inişi, Esmer'in o can alıcı bakışları ve yeni eklenen müzik gerçekten çok güzeldi...Yeşim Büber'in performansı gerçekten de çok çok iyidi, mimiklerinden duruşuna bakışlarından hareketlerine herşeyiyle müthişti...Neredeyse sahneyi tek başına sırtladı diyebilirim...Tabi Saruhan'ın da mükemmel bakışlarıyla...

Aylin sevdiği adama gidiyordu, içinde sakladığı ve haykırmak için biriktirdiği sevda sözleriyle sevdiği adama gidiyordu.. Ya da konuşmadan , tek bir söz söylemeden,suskunluğuyla, utangaçlığıyla, güçsüzlüğüyle ve hatalarıyla...Ben seninle ben oldum, sensiz yarımdım diyen birinin sevgisiyle...Uyuyamadığı bütün uykukarı, bunalarak geçirdiği tüm akşamları, onu yatağından sıçratan kabuslarını toplayıp, arzuladığı ve ertelediği her ne varsa hepsini alıp geliyordu...Belki içinden hissittikleri böyleydi Ölseydin yaşayabilirmiydim, affedermiydim kendimi diyen biri ancak bunları hisseder herhalde...ama doğru Çesen koskoca Çesen kendi deyimiyle ''Önünü kesmişti..''..İkisinin karşı şarşıya geldiği andaki bakışlar, Aylin'in tokat attıktan sonra beni affet dercesine ona sarılması...Ve Meral'in arada biten sesi...Ben bu sahnede Yeşim Büber'den daha çok etkilendim diyebilirim...Gerçekten her haliyle bana o duyguyu hisssettirdi...

Esmer'in o yürürkenki bakışları ,Hayatı seninle yeniden keşfetmeye, seninle yaşanacak sevdanın isimsiz neferi olmaya hazırım, gel sarıl bana. Bu sahte hayatların ortasında inandığım tek gerçeğim sensin... Suç ortağı olalım, aşk suçunu birlikte işleyelim... Gel ve sarıl, son bulsun kalabalığın ortasında asırlardır süren korkunç yalnızlığımız… Başkalarının asla göremediği bir tek benimle konuşan içindeki o deli çocuğu ortaya çıkartmak için gel… Korunmaya muhtaç bir çocuk o biliyorum. Korkma kimsenin onu incitmesine izin vermem...
Güven bana…
Birine güvenmenin insanda yaratacağı o müthiş huzuru duyarak gel. Seninle ağlarım bende. Bende sıyrılırım yüreğimi sömüren kimliksiz hayattan...Bir tek sana kalırım kendim olarak.Bir tek sana hiçbir şey beklemeden sunabilirim benliğimi… der gibiydi...

Aylin giderkenki hatırlama sahnesi de güzeldi...

Korku,verilen sözler,edilen yeminler ve aşkın önüne çekilen setler...İnsanı diziden soğutmaya yetecek şeyler bence..

''Ben Niran'ım dediğimi yaparım''...Son bölümlere baktıkça herşeyde onun istediği gibi oluyor zaten...Değinilmedik bi töre cinayeti meselesi kalmıştı o da eklendi tam oldu...Anlamadığım diğer birşey de Rosa hamile olduğunu ne zaman öğrendi...

Bikaç bölüme dikkat ettiyseniz sanki senaryo hikayenin devamı için değil de sadece o bölümü doldurmak için yazılmış gibi ya da bana öyle geliyor gerçi artık hikaye diye bişey kalmadı ama....Bende artık diziye ait hiç bi umut kalmadı..Özellikle aylardır beklediğimiz o muhteşen kavuşma adına hiç bi umudum kalmadı...

nazlii1
04-02-07, 17:45
Diğer bir güzel şeyde Aylin'in ailesiyle uzun zamandır açıkça konuşmadığı şeyleri dile getirmesiydi...Farkında olmadan, kızlarını korumak adına yaptıkları şeylerin kızlarını ne kadar yıprattığını görmek onlar için imkansız sanırım...

Esmer'in Kader'i öldürmeyeceği zaten belliydi...Avşar'ın ben seni yanlış tanımışım söz de ilerki bölümlere göndermeydi sanırım...Varın siz düşünün artık hikaye nasıl yön değiştirdi...Avşar şu anda Kader'in gözünde kahraman...

Avşar-Kader evliliğine bu kadar karşı çıkan Niran'ın nikaha gelmesi ve hiçbişey olmamış gibi davranması da cabası...

Aylin'in cama atılan taşı duyuncaki sevinci çok güzeldi...Ali'nin ''Benim senden vazgeçtiğim gibi,vazgeçmeyi bildiğim gibi'' sözü kafamı karıştırdı..Altından çok şey çıkabilir..Sanki vazgeçmese Aylin ona mı dönecekti...

Aylin'in babasının Esmer'le yaptığı konuşma bi aile olarak kızlarını korumak adına yapılmış bi konuşmaydı ama her ne olursa olsun bi insanın geleceğiyle , geleceğini etkileyecek şeyleri kendisinin karar vermesinden yanayım..Belki de hangi baba olsa aynı şeyi yapar...

Aylin'in Niran'a karşı kör olmasını yadırgammak lazım saflığı ortada zaten..Yalnız Esmer'in Aylin'in yanında Niran'ın boğazına sarılması bence pek iyi olmadı..Bu onu daha da soğutacak bence...Niran'ın nasıl rol yaptığı malum zaten...Ama bu kadar güvendiği, ben seninle ben oldum dediği adama değil de iki gün önce tanıdığı, hatta tanımadığı birine güvenmesi de saftirikliğinin bi göstergesi...

Aylin'in Esmer'e sert çıkması da zaten Niran'ın istediği şeydi, herşey onun istediği yönde ilerliyor..

Camcı Baba'nın aşk bazen vazgeçmektir, sözü daha çok sürecek gibi..Belki bana kızacaksınız ama ben bu bölüm Esmer'i biraz daha vazgeçmiş gördüm...Söz vermesi, en çok da Çesen'e ''Bitti, Aylin'le ayrıldık, onun hayatında yerim yokdemesi'' Nedense beni çok üzdü...Belki de ondan bitti sözünü duymak hiç beklemediğim bişeydi...Çesen'in ateş-su benzetmesi de güzeldi...

içimi en çok acıtan da Sahte'nin bir anda ''anne'' demesiydi...

Bulgar'ın yüzünün gösterilmemesi, sadece sesini duyurması da klişe halini almış şeylerden bence...

Şu VAT olayına değinmek bile istemiyorum..

Yasemin hedefe hızla ilrliyor...Timur'la da en yakın zamanda evlenir...O zaman da derdi mirasa konmak hastaneyi almak olur...Kötülerin her zaman kazanması ne kadar iğrenç...Timur'un aldığı o yüzük bile en özel anları ne kadar basitleştirdi...

Ender'in tokatına Niran'ın bu tepkiyi vereceği aklıma gelmişti, ama törene güle oynaya gideceğini düşünmemiştim...Demekki çivi çiviyi söküyormuş...Ya da dinsizin hakkından imamsız gelir mi denmeli...

Rosa'nın kızını buldum sözüne daha farkı tepki göstereceğini sanıyordum..Bence içinde kuşku oluştu, en kısa zamanda Niran'la konuşmaya gider diye düşünüyorum...

klasik nikah sahnelerinde olduğu gibi geç cevap verme olayına da sinir oldum...

Bence Ali Aylin'le buluşacağını saklamakla hata yaptı..Bu da Esmer'i iyice şüphelendirdi..Ama yumruk atması bence de çok çok kötü oldu...Bu Aylin'i iyice uzaklaştıracak , Niran'ın boğazına yapışması, Ali'ye yumruk atması ve diğerlerinin kışkırtması onu iyice Esmer'den uzaklaştıracaktır...Ali dürüst davranıp Aylin'le buluşacağım deseydi belki daha farklı olurdu...

Bu bölüm çok ama çok sıkıldım hatta bitse de kurtulsam bile dedim..Böyle düşündükçe de kendi kendime kızıyorum sanki bişeylere ihanet etmişim yapmamam gereken, düşünmemem gereken şeyleri düşünmüşüm gibi geliyor ama gerçek de bu...Son bölümlerde aşktan başka ne varsa herşeyi görüyoruz....

Ayrılıklar, Niran , kopukluklar iyice sıkmaya başladı...Uzaktan sevme faslı gittikçe uzayacak gibi...

Nasıl da zordur uzaklardan sevmek birini..Hele de ''gözden ırak olan gönülden de ırak olur '' sözünü çürütürcesine içiniz yanıyorsa...onun belki de hiç aklında olmadığınız bir zaman uzaktan bakakalmak nasıl bir şiirin başlangıç dizelerini oluşturur..

...Yani sen elmayı seviyorsun diye
elmanın da seni sevmesi şart mı?
Yani Tahir'i Zühre sevmeseydi artık
Tahir ne kaybederdi Tahirliğinden
Tahir olmak da ayıp değil Zühre olmak da
Hatta sevda yüzünden ÖLMEK DE AYIP DEĞİL...

supersonic
04-02-07, 17:48
Doğru...

Ayrı oldukları zaman içinde öğrenirlerse eğer birbirlerini çifte kavrulmuş olur. Eh bizde duble sarhoş oluruz artık.:img-yes:

Bence de öyle olacak zaten Nesliciğim.Belki de bu ayrılık,kavuşmanın etkisinin yaratacağı şiddeti arttırmak için tasarlanmıştır.

Bugün Banka arkadaşımızın bana yazdığı bir mesaj aklıma çok yattı doğrusu,sizinle paylaşmak istedim.
Esmerle Aylinin ayrılmasından,Çesenin sorumlu olduğunu avşar biliyor.Birlik toplantısında Çesen önünü kestim demişti Esmer için biliyorsunuz.
Şimdi; Kardeşi ona iyilik yaptı,Sevenleri ayırmadı acaba o da sevenleri birleştirmek adına bunu Esmere söyleyebilir mi? Bana yaparmış gibi geliyor siz ne dersiniz?

supersonic
04-02-07, 17:51

Arkadaşlar dikkatinizi çekti mi?KV terör yani Güneydoğu,Irak falan filan la ilgili olacak ve bu hafta başlıyor.
Peki KY'ın bu hafta konusunda ne var????VAT'ın G.Doğudan Irağa kaçırılacak silah ve patlayıcı ile ilgili operasyonu!!!!!!!!!!!!

Dizimiz neden bu hale geldi umarım anlatabilmişimdir:img-help: :img-help:

nazlii1
04-02-07, 17:57
Çok doğru.Sevmek beklentiden arınık olmak demektir bence.
Ama koca bir ama varki karşılıklıysa sevgi ayrı kalmak ölümü kabullenmektir.
Onlar ayrı kalırsa zaten bünyelerinde hayatı yeşertemiyecekler.

Canım yazını çok keyifle okudum.ellerine ve yüreğine saglık.

Teşekkürler canım..Benimde tam olarak anlatmak istediğim buydu, sen çok çok güzel ifade etmişsin...:img-wink:

MİHRİMAH
04-02-07, 18:01
Bu hafta ilk sahne gerçekten çok güzeldi. Aylin yine çok etkileyici idi.esmerin arabasının durdurduktan sonra gelip onunla konuşması ona bağırması çok içtendi.Bu sahnelerden dolayı yeşim büberi tebrik ederim.Orda barışacaklarını sandım ama olmadı .

Ve selda demişti bu ayrılığa 5 hafta veriyorum diye ama ben bu bölümde anladımki bu ayrılık daha çok uzun sürecek.

Esmer kesinlikle bu ayrılıktan sonra kendinde değil.Sırf ruh gibi dolandı bütün bölüm.Buda normal tabi yaşadıklarından sonra.

Kesinlikle aylinin niranla olan sahneleri berbattı olamaz böyle bir şey ne diyim ben çok saçma sahnelerdi izlerken kendimi tutamadım Allahım bide aylin niranın omuzuna yaslanmasın olamaz bu kadar.Senin sevdiğin insan diyorki ne işin var burda sen bu kadını tamıyorsun aylin o senin bildiğin gibi değil.

İnsan önümüzdeki bölümde bir düşünür değilmi adam boşuna mı söyledi bir bildiği var herhalde.senaryonun bu şekilde gelişmesi ve niranın aylinle ilgili gerçekleri öğrenmesi bizim istediğimiz en son şeydi dizinin en kötü ve can sıkıcı kısmı burası öyle sinirleniyorumki.

Esmer ne tuhaftır aliden hale şüpeleniyor. Esmer içindeki o duyguyu yenemiyor .sanırım alinin de aylini sevdiğini bildiği için içindeki bu şüphe hiç bir zaman bitmeyecek.işte geçmişte alinin yaptığı küçücük bir öpücük( ki orda aylini bence şebnem zannederek öpmüştü ) insanların bilinç altında ne olursa olsun güven kaybına sebep oluyor veya kuşkulanmasına sebep oluyor.

Aylinden ayrı kalmanın verdiği acı ile ali hiç bir şey yapmasa bile esmer o kadar korkuyorki ikisi arasında bir şey olmasından esmer aliye her an bir şey yapabilir aralarında daha kötü olaylar olabilir .inşallah aylin esmeri kendinden uzaklaştırmak için aliyi kullanmaz.

Bu bölümden allahtan yine şebnem, kader vs ... leri az gösterdiler buda güzeldi.

Esmerin aylinin babasıyla konuştuğu sahneler güzeldi adam o kadar etkili ve güzel yaklaştıki olaya adam esmerle nasıl konuşacağını biliyor gerçekten .esmer bu konuşma karşısında ne yapabilirdi bilmiyorum esmeri çok çaresiz bıraktı. Eğer adam esmere böyle değilde daha farklı yaklaşsaydı SANIRIM ESMER DAHA FARKLI BİR TEPKİ GÖSTERİRDİ

Esmerin selçuğa aylini çok seviyorum demesi ve adamında ona biliyorum demesi çok müthişti ya ikisinin bu kadar gerçekçi birbirlerine yakın yani bir düşman gibi değil konuşmaları etkileyici idi.

Bu konuşmada esmer belki kendini anlatabilirdi savuna bilirdi bazı şeyleri ama karşısındaki baba olduğu için yapamadı belkide hak verdi ona.

tek istediğim bir an önce barışmaları lütfen barışsınlar çok uzatmayın BBG BİZLERİ DUYMUYORMUSUNUZ YOKSA BİZ GÖRÜNMEZMİYİZ YOKSA SESİMİZMİ ÇIKMIYOR.?

YOKSA BİZİ ÖNEMSEMİYORMUSUNUZ ?

MİHRİMAH
04-02-07, 18:11
Dünden beri aklıma birşey geliyor.
Aylin Sinan'ın Esmer olduğunu ögrenince ayrılıktan vazgeçecek mi yoksa Ankara değil dünyanın öteki ucuna mı gidecek?
Çünkü Aylin için iki önemli insan varçBirincisi geçmişindeki meleği(Esmer)
ikincisi şimdiki zaman ve gelecekteki kahramanı ve doğru insanı,herşeyi Sinan'ı.
Bu iki kişininde aynı olduğu düşünüldüğü zaman Aylin'in iki defa fazla Sinan'ın hayatını korumak için özen göstermesi ve tamamen ipleri koparması da olası olabilir.

Ya nen şunu düşünmeye başladım hani aylin esmeri korumak için ondan uzak duruyor ya veya esmer aylinden uzak durma sözü verdi iyide bunlar birbirlerinden ayrı oldukları zaman zaten ölü gibi yaşıyorlar hayattan tad almıyorlar gülemiyorlar her şey anlamını yitiriyor.

e sevdiğin insandan uzak durarak onun bu şekilde bir yaşam yaşamasına neden oluyorsun onu ölümden koruyayım derken senin bir nefesin için her şeyi feda edecek kadar çok sevdim derken sevdiğin nefes olabiliyormu acaba senden ayrı yaşıyor ama nasıl yaşıyor. çok zor bir durum gerçekten .

nazlii1
04-02-07, 18:12
Esmeri verdin gitti he.:img-hyste

Bu kadar kolaymı be Bengü Esmeri vermek. Ben vermiyorum ve buna şiddetle karşı çıkıyorum, baba anormal, kardeş ondan da anormal ve bir anda iyi adam olmaya yöneltiliyor ikiside. Niye bizim kabullenmemiz daha kolay olsun diyemi halbuki bu dahada itici oluyor bence.

Fakat Avşar bunu yaparsa belki minnacık bir oynama olabilir içimde, sevenleri kavuşturmaya yönelik hareket etti diye.

Fakat gerçekten çok mantıklı bir tepsit, Avşar bencede bunu yapabilir, yanlız halimize bakın Avşardan medet umuyoruz.

Mesajıma hemen bir ekleme Nazlıcım yazdıklarını gerçekten çok keyif alarak okudum canım, her düşüncende seninle hemfikirim, çok güzel ifade etmişsin, ellerine sağlık..

Teşekkür ederim canım, beğenmenize çok sevindim...

Avşar'ın böyle bişey yapması için önce Esmer'in ne kadar acı çektiğine daha yakından şahit olması lazım, ya da bir şekilde muhabbeti ilerletmeleri lazım bence..Ama böyle bişey olacağını düşünmüyorum , dediğin gibi yaparsa benim içimde de belki mini minnacık oynama olabilir ama bu yine de ona olan sinirimi geçirmez...

Gerçekten de biz iyice umutsuz vakkayız, Avşar'dan bile medet umuyoruz :img-yes:

nazlii1
04-02-07, 18:14
Bence bu dizinin kantar'ı bozuk.Çünkü diğer tüm olaylar ışık hızıyla hareket ediyor ve gelişmeler oluyor;ama bizim üç küçük yüreğin hikayesi kaplumbaya binmiş.
Bu bir haksızlık değil mi?:sad53:

Süpersin Bengücüm ya kantar ha :img-hyste

Gerçi kantar diye bişey de kalmadı artık bence..Olayların hızına yetişemiyoruz gerçekten böyle olunca da son bölümlerden ben pek keyif alamadım...

supersonic
04-02-07, 18:18
Aslında Hande arkadaşımı düşününce Esmer'i öyle vermek pek kolay değil.
Ama ben Avşardan umutluyum.Davranışlarını izliyorum.Çok feci birşey yapmadığı sürece onun iyiye yönelmesini kabul edebildiğim gibi destekliyorum da.
İçinde bulunduğu durum kötülüğe devam edebileceğini gösteriyor.Nasıl kurbağaların sinek,Köpeklerin tavuk,Kurtların kuzu... yemesi hayatlarının devamı için gerekliyse şimdilik Avşar'ında kötülüğe bir nebze olsun devam etmesi gerekiyor.ama ben ondan umutluyum.

Ben Avşarın ileriye dönük iyileşeceği fikrin de değilim ancak Esmerle ilgili fikirleri değişti,artık ona dokunacak türde kötü şeyler yapmayacaktır daha doğrusu ona bulaşmayacaktır.
Avşar gerçekten Esmere bunu söylerse,aynı zamanda Kaderin babasına duyduğu nefretin intikamı içinde bir adım atmış olacaktır aslında.Esmere iyilik edecek ama kayınpederinin kuyusunu kazacak...Avşar-Kader kutsal ittifakının ilk adımı....
Bu ilk adım, Avşarın kötülüklere başlamasının da ilk adımı olacaktır böylelikle.
Avşar şu anda uyuyan yılan pozisyonunda,ancak kış bitiyor.

supersonic
04-02-07, 18:30
Ama ortada Avşar-Kader ittifakı varsa ve cepheleri de Çesen-Selvihanlı ise neden olmasın ki?

Bengücüğüm demek istediğini anlayamadım canım.Biraz açabilirmisin acaba?

MİHRİMAH
04-02-07, 18:30
oooooooooooooooo derin mevzu bu mevzu.
Ruh ve beden ikilisi.
Ruhen memnun değiller belki hem Sinan hem Aylin öldü.Ama onlar belkide ulvi düşünüp sevdikleri için ruhlarını öldürmeyi tercih ettiler.Acı çekmeyi seçtiler.Nefslerini büyük bir imtihana soktular.
Ama diğer taraftan bakınca da bedenlerinin yaşamış olmaları hala bir umudun var olma nedenini seçmek demek.
Belki bir gün ansızın bu tehlike kalkar ve birleşirler.
Belki biraz bencil olacak ama sevdiğini canlı seyredebilmeyi de seçmiş olabilirler.

evet acı çekmeyi seçtiler ama seçerken karşısındakinide solduruyorlar. yani ikiside bir gül gibi solduruyorlar birbirlerini .canlı ama nasıl canlı canlı değil işte esmer kaç bölümdür soluk gül gibi dolanıyor .amaaaaaaaa sen diyor sunki sevdiğinin ölü olmasındansa böyle olmasını tercih edebiliyor insan.evet haklısın sanırım öyle.

dediğin gibi ruhları ölüyor ama bedenleri yaşadığı için sanırım içlerinde hep bir ümit belki bir gün ansızın olabilir diyorlar hani ne olursa olsun onun yaşadığını bilmek bir yerlerde olduğunu bilmek galiba onların ayakta kalmalarını sağlıyor.

MİHRİMAH
04-02-07, 18:36
Burada çoğu kez söyledik ya hani ; kavuşma en karanlık anda gerçekleşecek dedik. Hiç beklemediğimiz bir anda...Hatta sevgili MardiGras bunun için çok güzel bir sözümüzü yazmıştı buraya, net hatırlamıyorum ama ben kendi bildiğim şekli ile yazayım ; en koyu karanlık çöktüğünde bil ki güneş doğmak üzeredir.

Yani kavuşma hiç beklemediğimiz, iyice umutsuzluğa düştüğümüz bir anda olacak dedik ya hep...

Bu bölümde meğer senarist bunun sinyallerini vermiş. Tam Çesen'in ateş ve su hakkında ki repliklerini yazacaktım ki bunu farkettim, aynen şöyle söylüyor Çesen ;

Hayatın öyle bir adaleti var ki, bizim en umutsuz, en bitmiş, en yaralı anımızda o yaraları kapatır, karanlığı aydınlatır.

Ne dersiniz?

nesli inşallah dediğin gibi olurda bizde yeşeririz ekran karşısında.

MİHRİMAH
04-02-07, 18:39
Hani Sinanin Nirani bogazladigi sahne varya Sinanin Nirandan Ayline gecerken baislar nasil degisiyo farkettiniz demi? Hande sana sormuyorum bile bunu..

Niranda uyandirma servisi mubarek:img-hyste

neymis;
-Roza o senin kizin degil
Neymis;
-UYAN Esref kiz hamile
Aman Esref olayi buyutmeyin denez mi bide

'Ben Niranim dedigimi yaparim':img-hyste

Hay Esmer'den bulasica seni..

Evet çok belli oluyor zaten esmer niran dan ayline geçerken öyle değişiyorki bakışları.AYLİNE KARŞI BAKARKEN NASILDA ÇARESİZ AMA ANINDA NİRANA BAKERKEN KURT GİBİ.

supersonic
04-02-07, 18:41
Ben esmerin ayrılıklarına Çesenin sebep olduğunu öğrendiğinde ne yapacağını merak ediyorum aslında.
Bu Esmerin Çesenden yediği kaçıncı kazık hatırlayan var mı? Benim hatırladığım 3. olması gerek.Eeee Allahın hakkı 3 dür değil mi????

Bunu öğrenince Esmerin çok soğukkanlı hareket etmesi ve Çeseni içten çökertmesi lazım.Ancak adam fevri bir kişilik,bu sefer de Çesenin boğazına yapışmasa bari.Kendini hiç belli etmeden halletmeli bu işi.Sessiz ve derinden.
Bence bunu duyunca hem delirecek hem de yıkılacaktır.
Çesen ona daha öncede ihanet etti ama bu seferki bambaşka...

coy_girl
04-02-07, 18:49
Ben esmerin ayrılıklarına Çesenin sebep olduğunu öğrendiğinde ne yapacağını merak ediyorum aslında.
Bu Esmerin Çesenden yediği kaçıncı kazık hatırlayan var mı? Benim hatırladığım 3. olması gerek.Eeee Allahın hakkı 3 dür değil mi????

Bunu öğrenince Esmerin çok soğukkanlı hareket etmesi ve Çeseni içten çökertmesi lazım.Ancak adam fevri bir kişilik,bu sefer de Çesenin boğazına yapışmasa bari.Kendini hiç belli etmeden halletmeli bu işi.Sessiz ve derinden.
ben de çok merak ediyorum.Çesen bu sefer biter.ayrıca aylinin babasının esmerle yaptığı konuşmayı aylin öğrenince babasına ne tepki vereceğini de merak ediyorum:(

nazlii1
04-02-07, 19:04
Aylin söz konusu olunca, Esmer çoğu zaman hatta genelde fevri davranıyor, anlık öfkesine yenik düşüyor, Niran'da da Ali 'de de bunu gördük..Çesen söz konusu olunca da ben fevri davranır ama sonra bi şekilde Çesen'le arasını düzeltir diye düşünüyorum..Çesen'e kötü bişey yapmaz en fazla yine ben yokum der bağırıp çağırır bence....

Ama fevri davranmak yerine düşmanları gibi zekasını kullanması daha mantıklı olur..Derin ve sessiz ilerlemeli...

MİHRİMAH
04-02-07, 19:05

Evet kesinlikle haklısın esmerin eğer öğrenirse çok dikkatli davranıp artık bu cesenin işini bitirmesi gerekiyor.Şu bulgarada bir türlü ulaşamadı .Bu bulgar ne zaman ortaya çıkacak acaba.?

supersonic
04-02-07, 19:09
Aslında düşünecek olursak kavuşma anının çok yakınlaşmış olması gerekir.
Niran geçen bölüm Rozaya gerçek kızını buldum dedi ve Roza da ilk defa bu habere olması gerektiği gibi bir tepki verdi.

Mantıken bu bölümde Roza ile Niran arasında bu konunun konuşulması ve Gerçek Ezelin kim olduğunun Rozaya açıklanması lazım.

Roza bunu öğrendiğinde kesin yine kriz geçirip bizi deli edecektir haliyle ama sonra anlayacaktır gerçekleri.

Bu şartlarda Rozanın yapacağı şeyler şunlar olabilir:
1-Hemen Esmere gidip bunun hesabını sormak
2-Ayline koşup bunu haber vermek.
3-Ayline gitmeden Çocuk Esirgemeye gidip Aylinle orada buluşturulmasını istemek.

İlk hareketi yapması demek zaten olayın kafadan kopartılması demek olduğundan ve Serginim senaristimin "daha vakit var "demesi söz konusu olduğundan biraz daha sonra olacak bana göre.

Ayrıca Niranın Esmerle ilgili bu konuda başka planları olacağını düşünüyorum.O da Rozayı çeşitli tehditlerle Esmere söylememesi konusunda ikna edecektir.

En mantıklısı Roza ile Aylinin ilk etapta birbirlerini tanımaları olacak ve bu da an meselesi.Aylinle Esmerin ayrı olmaları da Esmerin bu durumdan haberdar olmasını geciktirecek.Her ne kadar Rozanın önce Esmere gitmesini istiyorsamda sanırım olaylar böyle gelişecek.