PDA

Tüm Versiyonu Göster : Kaybolan Yıllar (Arşiv 4)

Sayfalar : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11

civrik
09-02-07, 03:18
hayır özlemciğim ikisindede kolunda askı yok,üzgünüm ama göz yanılması olmuş sanırım canım.:img-wink:

Baktım canım şimdi. Ancak yanılıyorsun, askı yok kolunda imza atarken.

:img-blush Öyle mi. Şeyyy.. Neysee..:img-blush

Bilgi için çok sağolun canlarım. Ama yine de bütün hızlı geçişler gibi askı da çok erken çıktı. bir sahnede var, bir sahnede yok.. Zamanlama kavramı sıfır.

Ayrıca Esmer in hastaneye getirilşi de pat diye oldu, Aylin in bunu öğreniş anını, hastaneye çağırılışını da görmedik. O akşam evdeydi, bir baktık patt hastanede. Çok alelacele olmuş ama bence güzel bir bölümdü. Bu bir ordan bir burdan sahne vermeleri göz ardı etmek istiyorumm galibaaa.

tkberlin
canım bende aralarda baktım ama izleyenler eski tdı yok diyorlar bence kv tutmaz artık tek lider war oda KY:img-cool2

Vallah bence cok emin olma.Kurtlar vadisi 1.numara bunu acik acik söylemek gerek.

gercekci bir dizi

MİHRİMAH
Neslihan sen nereye gidiyorsun nereye?Anlamadım.
Bilmiyor musun bu yolun geri dönüşü yok.
Giriş var ama çıkış yok.(bu sözler çok tanıdık ama neyse)
Kardeşim KV'yi izledi ben tabi reklamlarda sürekli sordum nasıl güzel mi filan diye.Cevap:ehhhhhhhhhh
Yani KV iyi değilmiş.

inşallah öyledir bengusu .

evet bende nesliye öyle diyorum nereye gidiyorsun zaten kendide gidemez bunu oda biliyor.

Nehir1415
09-02-07, 03:20
Su Timur/ Yasemin sahnelerine gicik oluyorum. Kumandayi firlatasim geldi televisiona. Bide demezmi: "Biz Timurla son zamandir cok seyleri paylastik ve birbirimize asik olduk." Aman ne güzel. Timurum bu hallerine ne demeli resmen onu iyilik melegi ilan etti. Ama sonu ne olacak görür sonradan, ben de bir güzel gülerim. Ailesi de hic itiraz etmedi yani... oh ne güzel!!! Yakinda düyün olur...

saruhan_esmer
09-02-07, 03:20
ben esmerin acı çekmesinin sona ermesine ezosuna sarılmasına çok sevindim.esmerimiz acı çekmeyecek inşallah .ve bakın makyajıda düzeliyor. durun daha önümüzdeki bölümde dahada iyi olacak eski esmerimiz gelecek.[/QUOTE]

Kesinlikle yavaş yavaş herşey oturacak gerçi geçti folun pazarı desek daha iii olur bazılarımız için
bu bölüm esmerimize gömlekde giydirmişiz süper:img-in_lo :img-blush

NeSLiHaNNeSLi
09-02-07, 03:21
Bu arada Nesli KV ile ilgili yazdığın şeyi görmedim sende yazmadın tamam mı canım.

Bu sinir kolay kolay yatışmaz. O kadar zamandır beklediğimiz şeyin hayal kırıklığı olması. Mesela ben şimdi Esmer ve Ezel'i izlerken bu basit kavuşma aklıma gelecek ve yine sinirim bozulacak.

Canım ben yazdım, üzgünüm ama sende gördün.

Zaten reklam aralarında KV'ni izledim. İzlediğim kadarı ile de beğendim, tabi bölük pörçük izlediğim için süperdi diyemem...Bir şekilde toparlanmazsa üzülerek söylüyorum ki masalın sonu gelecek.

Buradan bize bir ters köşe yapsada hepimiz sürünsek, ay çok mu kötüyüm ne? Bunun yalan ya da hayal olmasını, ve bir an önce yenisinin yazılmasını isterdim.

Yani imkansızı istiyorum.

-Saruhan Hünel-
09-02-07, 03:21
Aman diyorum. Şef eğer bizim gibi etkilenmeyenler arasındaysa hışmından korkuyorum.

Etkilenmemek derken yanlış anlaşılmak istemem, bende etkilendim. Deliler gibi ağladım ama sahnelerin güzelliğine değil, daha öncede söylediğim gibi o yüz ifadeleri bitirdi beni.

Yazık oldu 30 bölüme, yazık oldu bir seneye.

Bir sonraki bölümde bir şekilde bir toparlama olmazsa gidişattan korkuyorum. İzleyicileri teker teker KV'ye kaptıracak, sanırım öncelikle de beni.
Hayır ya, kaybedemez seni, olmaz..

Bence sahnelerin hepsi birbirinden güzeldi, ama inşallah önümüzdeki bölümde can alıcı replikler & sahneler koyarlar da daha fazla üzmezler sizi, hatta bence olacak, harika replikler, sahneler olacak...

saruhan_esmer
09-02-07, 03:22
Vallah bence cok emin olma.Kurtlar vadisi 1.numara bunu acik acik söylemek gerek.

gercekci bir dizi

aynı fikirde dilim malesef arkadaşım ben kendi düşüncemi dile getirdim ben böyle düşünüyorum:img-cool2

NeSLiHaNNeSLi
09-02-07, 03:23
Kardeşim KV'yi izledi ben tabi reklamlarda sürekli sordum nasıl güzel mi filan diye.Cevap:ehhhhhhhhhh
Yani KV iyi değilmiş.

Bengü KV nasıldır tam olarak bilmiyorum, ama benim aldığım duyumlar güzel olduğu yönünde. Ben kararımı KV'ni indirip izledikten sonra vereceğim.

Silvara
09-02-07, 03:24
Yani KV iyi değilmiş.

KV nin ilk 15 dksı boyunca bir kadının geçmişi anlatılıd.derleşerek, ahh evladım diyerek....ondan sonrasını seyretmedim zaten kabıma sığamıyordum

bölümü izlemedim ama yorumları okuyorum .genel olarak hayal kırıklığına uğranılmış ama sizce bunda çok fazla şey bekliyor olmamaızın rolü var mı?dedim ya izlemedim ama beklenti çok yüksek olunca genelde hayal kırıklığı olur.

Nehir1415
09-02-07, 03:26
Fragmanlarda izledigimiz görüntüler disinda daha farkli sahneler bekliyordum bizi sasirtacak ama olmadi. Ben mi gözden kacirdim bilemiyorum.
Fragmani izle bütün bölümdeki önemli sahneler orada! Hayir hayir hayir!!
Kabullenemiyorum bir türlü.
Böyle olmamaliydi!!
Hayalkirikligina ugradim!!
Yazik oldu yazik!!!

-Saruhan Hünel-

gercekci bir dizi
O zaman bunu burada değil de Kurtlar Vadisi forumunda söyle ya da kendine sakla kardeşim, burası seni bozar! Ayrıca herkesin düşüncesi kendine! Tartışma çıkartmaya kalkma, aradığın yer burası değil...

Uzun saçlı adamımız her yere pis pis bakıyordu, ileriki bölümlerde bir pislik yapacak o ama, hayırlısı...

civrik
Aaaaaaaaaaaaaaaaa aglarım ama
Yapmayın arkadaşlar kavuşma bence güzeldi.Belki ben zaten çok sinirli olarak izlediğim için bana öyle gelmiş olabilir.ama bence iydi.
Sen benim Ezomsun...............(burda geçiş yapım Küçük Esmer'in ''sen benimsin artık'' diyişi verilebilirdi.)

Ben de beğendim yaa:(:( Evet replik olsa belik daha iyi olurdu ama sahne çok iyi düşünülmüştü bence. İkisi de çocuklaşmıştı o anda. Bir de o resme karşı bir zaafım var, çok duygulandırıyor beni, onun büyültülp asılması fikri, koridorda el ele koşmaları, küçüklüğe dönüşler, Esmer in hastenin içinde sabırsızlıkla Ezel i arayıştı çok güzeldi ama başka bir şarkı olsa daha iyi olurdu. Hande nin dediği gibi bu Ali ve Esmer in şarkısıydı.
avşar 360 derece dönenlerden, tabi kardeşlerya onu gözümüze iyi gösterme çabaları devam etmekte,

artık o sinir bozucu, alaycı bakışları yok esmer'e karşı, tabi esmer'de kinli bakmıyor artık eskisi gibi, sadece gülüyor allah'ım bu nasıl bir erkek diye :img-hyste (üzgünüm o erkek (müsvettesi) kardeşin hatta):icon_sorr

O dönüş sadece Avşar a mı ait, herkes döndü döndü durdu bu bölüm. Şeref tanınmaz haldeydi zaten, sevimlilik abidesi oldu bir anda ve Ezel nasıl affediverdi bir anda, hem de annesinin anlattığı o hikayeden çok etkilenmiş görünmesine rağmen. Sadece omzundan vuruldu diye mi affediverdi birden. Ama ne olursa olsun Ezel de o eski heyecanı görmek beni çooook mutlu etti .Esmer den kaçtığı sahneyi ne kada beğendim anlatamam.

NeSLiHaNNeSLi
09-02-07, 03:27
inşallah öyledir bengusu .

evet bende nesliye öyle diyorum nereye gidiyorsun zaten kendide gidemez bunu oda biliyor.

Bana verdiği şeyden sonra daha bile kolay olur gitmesi.

Resmen kendimle alay edildiğini hissettim. Sinirlerim yatışmıyor. Şef'i düşünmek daha da kötü yapıyor beni. O şimdi mutlu mesut bölümün heyecanı ile yanıp tutuşuyor. Ama bir bilse ki alaelade bir bölüm, bir kavuşma...

MİHRİMAH
09-02-07, 03:27
[B][I]eğer Bengü sen fragman geldiğinden ve Mardi umut serptiğinden beri hiç etkilenmediysen ve heyecan yapmadıysan bu yüzden bugün çok mutluysan,

ben niye değilim :icon_whis çünkü herkes burda mutluluktan hop oturup hop kalkarken ben son derece normaldim. Heyecan yoktu, beklentide yoktu,sadece bölümü bekliyordum.

öncesinde kavuşmanın olacağına ve hatta senaryonun sıralınışını bile öğrenmiş olmanın üzüntüsü ve hayal kırıklığı içerisindeydim.

buda beni heyecansız yapıyordu.

benim beklentim 1 seneninkiydi. :icon_sorr

canım benim seldacım ne yapalım bilmiyorumki bende bengusu gibi mutluyum sevindim beni mutlu etti bölüm bilmiyorum belki bir süre sonra seninde duyguların değişir ne dersin.

saruhan_esmer
09-02-07, 03:28
O zaman bunu burada değil de Kurtlar Vadisi forumunda söyle ya da kendine sakla kardeşim, burası seni bozar! Ayrıca herkesin düşüncesi kendine! Tartışma çıkartmaya kalkma, aradığın yer burası değil...

Uzun saçlı adamımız her yere pis pis bakıyordu, ileriki bölümlerde bir pislik yapacak o ama, hayırlısı...

ilk bölüm için helel canım
ikinci kısım ise bendende ama ben orayı izlerken acaba kutuların içinde kamera mı var diye düşünmüştüm:img-wink:

NeSLiHaNNeSLi
09-02-07, 03:30
Ben asıl neyden korkuyorum biliyormusunuz Esmer ve Ezeli hiç onuşturmadan farklı sahnelere geçmelerinden yada atlamalarından.

Heh işte sen bunu yazmamış ol bende görmemiş olayım Hande.

Yanlışıkla öyle bir şey yaparlarsa, izlediğim son bölüm olur!

MİHRİMAH
09-02-07, 03:31
Bana verdiği şeyden sonra daha bile kolay olur gitmesi.

Resmen kendimle alay edildiğini hissettim. Sinirlerim yatışmıyor. Şef'i düşünmek daha da kötü yapıyor beni. O şimdi mutlu mesut bölümün heyecanı ile yanıp tutuşuyor. Ama bir bilse ki alaelade bir bölüm, bir kavuşma...

Biz seni tutarız bunun üstüne bide gider senaristi döveriz birazda yönetmeni BU YAPTIKLARININ ÖCÜNÜ ALIRIZ.

ESPİRİ Bİ TARAFA inşallah her şey yoluna girer .ben inanıyorum .belkide zaman geçerse değişir belki düşünceleriniz.

saruhan_esmer
09-02-07, 03:32
ay durun aklıma ne geldi şimdi,

aylin yasemine güpe gündüz hastanede herkesin önünde saldırıyor, tartaklıyor ama ender'e markette bişey yapamıyor sessiz kalıyor insanlardan çekiniyor.

bu demek oluyorki, adamına göre kıza karakter çiziyorlar.

yani görmek istemediklerimizi özellikle bize gösteriyorlar. O karşı cins ya hep onun tarafından ezilmişya, aynı ezilmişlik sürmeli.

ama hemcinsi olduğunda saldırıya geçiyor. Daha kuvvetli, kararlı.

sinir bozucu biliyorum ama aslında aylin'i bu hale sokanlarda mesele.

bende market bölümünde rahatsız oldum açıkcası ya. çok fenaydı.ender bide yüzsüz yüzsüz aşkım demiyomu sinir oldum
aylin hanımda hiçbişi yaamadı
yine ezikleri oynadı
çok iyi bi yere temas ettin selda abla

-Saruhan Hünel-
09-02-07, 03:34

aylin yasemine güpe gündüz hastanede herkesin önünde saldırıyor, tartaklıyor ama ender'e markette bişey yapamıyor sessiz kalıyor insanlardan çekiniyor.

yani görmek istemediklerimizi özellikle bize gösteriyorlar. O karşı cins ya hep onun tarafından ezilmişya, aynı ezilmişlik sürmeli.

Benim aklıma, Esmer'in Ender'e ilk Haçlı tokatlarını yedirdiği bölüm geliyor da, Aylin o bölümde Ender'e iyi bir tekme geçirmişti ve ayrıca hiç de korkmamıştı... Neden bu bölümde bu kadar tırstı, ama Nedret gelince, bir anda gaza geldi...

Ya markette de o kadar zarara yol açtılar, hem o çocuk birşeyler devirdi, hem Nedret sütü herkesin içinde yapıştırıverdi Ender'e... Birazcık saçma gibiydi...

NeSLiHaNNeSLi
09-02-07, 03:34
yaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aşkolsun Neslihan hayır.Ben sensiz bu forumu düşünemem.Lütfen bak sonra ekip olarak Bursa'ya gelir seni kaçırırız ve KV'yi izletmeyiz.yapma.

Bengü zaten KV'sini indirerek izlemeyi düşünüyordum, benim seçimim her zaman KY'dan yana. Ama bu kavuşmanın üstüne bir sonraki bölümde toparlama olmazsa masal bitecek diye üzülüyorum.

MİHRİMAH
09-02-07, 03:35

dizideki en büyük tutarsızlık bu bahsettiğin konuydu.gerçekten haklısın ezelin enderin karşısındada artık güçlü olması gerekiyordu.Ama nedendir bilinmez yine zayıf karekter sergiledi orda.

ezel99
09-02-07, 03:35
ben daha simdi izledim ve diyecek bir sey yok : H-A-R-I-K-A bir bölümdü !!!! gelecek bölüm daha da guzel olacak !!!!

saruhan_esmer
09-02-07, 03:36
Ay bende öyle düşündüm.Ama bariz bir şekilde adamın sinsi bakışlarını gösterdiler.Bu arad o çocuk da fena değildi hani.Gözler ,kaşlar ...

ay inanmıyorum sana ya aynısını bende bi an izlerken düşündüm ama hemen kendine gel fatma dedim.bunu ben forumda yazmıcaktım ama sen ortaya attın bak tutama dım kendimi fire verdim:icon_sorr

-Saruhan Hünel-
09-02-07, 03:36
uzun saçlının amacı sevkiyatı bozmak değildi yada baltalamak, aksine onun çıkarınaydı.

onun amacı benim hislerim bu yönde.

o baktığı malları elden çıkartmak yani pastadan büyük payı kendine istiyor, hatta hepsini.

o malı ele geçirip niran'la yada başka birileriyle anlaşıp amacı para almak sadece yoksa birinin adamı gibi gelmedi bana.

eğer sevkiyatta bişey yapsaydı anlardım ama değildi.

bu arada o çocuklar kimdi merak ettim, diğer ikisini bile daha çözememişken yenileri geldi üstüne üstlük nasıl sarıldılar öyle esmer ve ali ile.
Evet ablacım haklısın, amacı sevkiyatı bozmak değildi, para olduğu her halinden belli...

Nehir1415
09-02-07, 03:37
Kavusma 5 yada 10 bölüm sonra olsaydi buna bende ragziydim. Yeterki bir bölümün hic olmassa yarizi ESMER/EZEL sahnelerine birakilsin.

Zaten ben kavusmayi en erken 3-4 bölüm sonra bekliyordum aslinda. Ilk defa ayrilmislardi nasil olsa. Biraz da Esmerin Ezelin evinin önünde nöbet tutugunu izleseydik fena mi olurdu??? Söyle araya birde hasret dolu bakislar girseydi. Fena mi olurdu???

Esmer kendisi Aylinin gercekten Ezo oldugunu fark etseydi bi sekilde. Fena mi olurdu???

Ama yok, sen 30.bölüm bekle sonra birden Seref bey'in aklina gelsin ölmeden su cocuga bir iyilik yapayim üzülmesin garibim. Ne de olsa en sevdigim elemen. Hayir hayir hayir.!!!

civrik
09-02-07, 03:37
Bengü KV nasıldır tam olarak bilmiyorum, ama benim aldığım duyumlar güzel olduğu yönünde. Ben kararımı KV'ni indirip izledikten sonra vereceğim.

Nesli ne diyosun sen bacımm. Şimde de senin yüzünden fena oluyorum bak:img-swoon

Tamam ben de zamanınıda çok severdim KV yi hala da severim ama burada Saruhan faktörü var. Selda ve Bengü kızmasın, Yeşim faktörü de var. Tamam çok başarılı bir dizi ama malesef başrol oyuncusu Saruhan ın eline bırak su dökmek elinden su bile içemez. Bu diziyi izlerken yaşadığın duyguları ömrün boyunca başka bir dizide yakalayamazsın. Eminim sen de farkındasın bunları şu an hayal kırıklığıyla söylüyorsun ama yine de böyle söyleme, korkutma bizi. Bak ağlarız amaa:sad53:

Hem Şef de kıar sana bak söyliyim

MİHRİMAH
09-02-07, 03:38
sanmıyorum canım olan oldu, değişmez nasıl değişecek ki.

bundan sonraki bölümleri güzel olabilir belki ama arzuladığımız bu duyguyu bize yaşatmadıktan sonra :icon_sorr

eğer diğer bölümleri güzel olursa bunun üstüne ne iyi olur daha ne sahneler olacak göreceksiniz.kavga sahneleri .belkide bir bebek .o zaman bu sahnenin sizde verdiği bu hayal kırıklığı yerini yine mutluluğa bırakacaktır.bide şimdi onlar birbirlerine kavuştularya şimdi oturur sohpet ederler belkide bilye oynarlar.

saruhan_esmer
09-02-07, 03:40
Benim aklıma, Esmer'in Ender'e ilk Haçlı tokatlarını yedirdiği bölüm geliyor da, Aylin o bölümde Ender'e iyi bir tekme geçirmişti ve ayrıca hiç de korkmamıştı... Neden bu bölümde bu kadar tırstı, ama Nedret gelince, bir anda gaza geldi...

Ya markette de o kadar zarara yol açtılar, hem o çocuk birşeyler devirdi, hem Nedret sütü herkesin içinde yapıştırıverdi Ender'e... Birazcık saçma gibiydi...

bencede o sahnede biraz diil baya anormallik wardı ayy bide o gülüşmeleri yok mu orda koptum bende güldüm
AMA HERŞEYE RAĞMEN GÜZELDİ

ASLI28
09-02-07, 03:40
Nesli ne diyosun sen bacımm. Şimde de senin yüzünden fena oluyorum bak:img-swoon

Tamam ben de zamanınıda çok severdim KV yi hala da severim ama burada Saruhan faktörü var. Selda ve Bengü kızmasın, Yeşim faktörü de var. Tamam çok başarılı bir dizi ama malesef başrol oyuncusu Saruhan ın eline bırak su dökmek elinden su bile içemez. Bu diziyi izlerken yaşadığın duyguları ömrün boyunca başka bir dizide yakalayamazsın. Eminim sen de farkındasın bunları şu an hayal kırıklığıyla söylüyorsun ama yine de böyle söyleme, korkutma bizi. Bak ağlarız amaa:sad53:

Hem Şef de kıar sana bak söyliyim

nesli bak özlem doğru söylüyor.Burdaki SH faktörü ayrı bir olay.

gözleriyle konuşan adamı unutma.Sakın bir yere ayrılma.

Pireye kızıp yorgan yakılmaz.

-Saruhan Hünel-
09-02-07, 03:41
Bu arada Aylin Esmer'e tokatları bol kepçeden verip veriştiriyor ,Ender'e gelince pisi pisi oluyor.
Gerçekten ya, Esmer yazık 2 bölümdür hayatında yemediği dayağı yiyor Ezel'den...

Ezel varya Ender'e Esmer'e yaptıklarını yapacak, Ender bir daha yaklaşamaz yanına...

MİHRİMAH
09-02-07, 03:43
Bu arada Aylin Esmer'e tokatları bol kepçeden verip veriştiriyor ,Ender'e gelince pisi pisi oluyor.

hah işte bu hayret ya bu nasıl bir şey sanırım sebep şu karşısındaki esmer tabi esmer ayline hiç bir şey yapmazki esmer onun karşısında durgun bir göl gibi .ama ender salağı çok afedersiniz yüzsüz bir insan.

arkadaşlar hepinize iyi geceler.

saruhan_esmer

BEN ORDA BAK AYLİN HANIM BU İKİNCİ OLDU DEDİM
ve herkez güldü çünkü içimden sölememişim
ayrıca bence o admalar esmer ve alini yetimhanedeki arkadaşları çünkü
geçen bölümde ali esmere nerden yardım alıcaz dediğinde esmerde en güvebdiğim mi en güvenilir yerden mi ne demişti:img-cool2

NeSLiHaNNeSLi
Hem Şef de kızar sana bak söyliyim

Şef kızacak. Ama bana değil, bölüme.

Mardi daha izlemedi değil mi, ne zaman izler ki ???

gelip burayı okumasa bari, okumayacağım demişti ama :icon_whis

Okumuyor Selda evet canım.
Ben dün gece sordum, ufak bir hesaplama yaptı ve TSİ yarın öğlen saatlerinde bölümü izlemiş olacak. Sabah saat 9 yada 10 gibi bölümü indirmeyi bitirmiş olacağından ve eğer gücü kalırsa yorumu hemen yapacağından bahsetmişti.

supersonic
09-02-07, 03:44
:img-swoon :img-swoon :img-swoon

Nediyorsun Bengü, sendemi yoksa adım atıyorsun o yöne doğru. Ama bu mazallahı anladım.:icon_whis

Ya Esmer çok güzel yürüyor değilmi, bırakın moral bozan sahneleri bir kenara o yürüyüş beni bitiyior, yani sadece uzun ince bir yolda yürütsünler sanırım bıkmadan izlerim. Bu arada Esmer ne zamandır uyumuyor ben uyuduğu sahneleri özledim, rica etsem yakın bir zamanda gelebilirmi...

Önümüzdeki bölüm gelebilir Handeciğim.Eh ezel ve Esmer olarak da bir gece geçirirler herhalde değil mi artık!!! offf offf offf o gece de tadından yenmez herhalde:img-in_lo :img-in_lo :img-in_lo
sabahına senin için uyurken gösterirler Esmeri canım merak etme sen.

Şaka bir yana ;Bu etkisiz kavuşmayı önümüzdeki bölümde geçmişle ilgili konuşmalarla ,müthiş repliklerle,öpüşerek,kolaşarak hatta daha ileri giderek :img-in_lo telafi eder inşallah Serginim Senaristim.Bana önümüzdeki bölümde daha çok zevk alacağız gibi geliyor.:img-yes:

NeSLiHaNNeSLi
09-02-07, 03:45
Pireye kızıp yorgan yakılmaz.

Pire olsa keşke canım. Ama pirelik bir durum yok. Daha fazlası var çünkü.
Yok yok ben en iyisi çıkayım forumdan, yatışamıyorum bi türlü.

Nehir1415
09-02-07, 03:46
Unutmadan....
Su tüyoyo veren arkadasa tebriklerimi iletiyorum.(her ne kadar kötü niyetle anlatmamissada olacaklari). Hic birseyden haberim olmasaydi daha iyi'di. Hic olmassa hayal kirikligina ugramasdim böyle.
Nasil da sir gibi sakliyorlar'mis senaryoyu masallah!!!!
Fragmana gelince devlet siri gibi, bekle bekle gelmedi, sonrasi malum...

Ne yapsam ne etsem simdi. Gözüme uyku da girmez bugün.

civrik
09-02-07, 03:47

Vallahi o adama birşeyler olduğunu anlamamk için kör olmak lazım, resmen o ve pis bakışları her fırsatta gözümüze sokuldu. Bir de sadece iki tane adama replik yazılmış, diğerleri sus pus komik olmuş biraz ama neyse. Olur öyle şeyler. Bari hepsi hazırız deseydii..

Hayır canım ben gider ayak Şeref'e aşık olabilirim

Bengücüm adamcağızın öldüğü günü mü bekledin aşık olmak için. Alakasız ama sana bir bilgi vereyim o zaman. Mahir günşıray , Orhan günşıray diye bir oyuncunun oğluymuş. O kim diyeceksinizi şimdi biliyorum.. HAni şu Türkan Şoray ın Fosforlu Cevriye filminde itici , kel bir çam yarması vardı ya, taa kendisi. İzlediyseniz tabii:img-pilot

Silvara
09-02-07, 03:47
Gerçekten ya, Esmer yazık 2 bölümdür hayatında yemediği dayağı yiyor Ezel'den...

Ezel varya Ender'e Esmer'e yaptıklarını yapacak, Ender bir daha yaklaşamaz yanına...

ezel esmer e tokat atarken esmer in ona asla vurmayacağını, asla onu incitmeyeceğini biliyor.gerçi sevdiğine nasıl kıyabiliyor bilmem ama...

bir de ender den korkmasın, daha güçlü olsun diyorsunuz ama ender in ona yapmadığı işkence kalmadı.içine öyle bir korku yerleştirdi ki...insanın içine işlemiş korkuları yenmek en zorudur.bu yüzden çok da şaşırmıyorum ben.

saruhan_esmer
09-02-07, 03:48
ağzından bal damlıyor yani aslında damlamıyor ama :( çok güzel anlatmışsın hepsine katılıyorum arkadaşım.

keşke bu söylediklerin olsaydı.

ama onlar senin dediğini yaptılar ben ayrılık dahada uzasaydı da aşkı daha güzel yaşasaydık buna bile razıydım ama böyle çok komik oldu bee :(

şimdi oturup konuşsalar hallerine gülmeleri lazım,

aylin : benim iki meleğim vardı, beni herşeyden korurlardı
esmer : ezel benim çocukluk arkadaşım
bilye
astım
saç üfleme
geçer şimdi
vs.
vs.

bu kadar çok ipucu varken, sen burnumun dibindeyken ben seni nasıl tanımamışım diye birbirlerine sormazlar mı

bu komediye tanık olmazlarmı:img-pilot

ya aslında bu bölümü beğenmeme rağmen şu sözlerede katılmıyo değilim
bunun tek ve kötü bir nedeni var oda
KURTLARIN TV ye İNMİŞ OLMASI ne yazıkkı bu yapılmamalıydı bence biraz daha geç olabiliedi bu buluşma ama geçti...............

ASLI28
09-02-07, 03:49
Önümüzdeki bölüm gelebilir Handeciğim.Eh ezel ve Esmer olarak da bir gece geçirirler herhalde değil mi artık!!! offf offf offf o gece de tadından yenmez herhalde:img-in_lo :img-in_lo :img-in_lo
sabahına senin için uyurken gösterirler Esmeri canım merak etme sen.

Şaka bir yana ;Bu etkisiz kavuşmayı önümüzdeki bölümde geçmişle ilgili konuşmalarla ,müthiş repliklerle,öpüşerek,kolaşarak hatta daha ileri giderek :img-in_lo telafi eder inşallah Serginim Senaristim.Bana önümüzdeki bölümde daha çok zevk alacağız gibi geliyor.:img-yes:

eğer serginim senaristim bu kavuşma bölümüne benzetecekse ya lütfen ben yazayım 32 ve 33. bölümü işim bu lütfen.
Bir şeye benzemezse hiçyazmasın.5 saniye falan olacaksa....

saruhan_esmer
Ay bana ne oldu.Siz şimdi yorum yaptıkça ben kendimden şüphe etmeye başladım.
Bana ne oldu.Genelde ben beğenmem siz beğenirsiniz.Ay ne güzel ana denk gelmiş bu an.

bak böle deme ya bir kurtta benim içime düşürme
bende bu bölümü beğendim ya
herşeye rağmen

supersonic
Arkadaşlar VAT'a katılan o adamlar,diğer İllegaller gibi geldi bana ne dersiniz???

supersonic
09-02-07, 03:51
sanmıyorum canım olan oldu, değişmez nasıl değişecek ki.

bundan sonraki bölümleri güzel olabilir belki ama arzuladığımız bu duyguyu bize yaşatmadıktan sonra :icon_sorr

Selda ben şimdi bölümü tekrar seyrettim ve daha iyi buldum kavuşma sahnesini hatta tüylerim diken diken oldu.bakalım siz de seyredince nasıl hissedeceksiniz.

saruhan_esmer
09-02-07, 03:51
eğer serginim senaristim bu kavuşma bölümüne benzetecekse ya lütfen ben yazayım 32 ve 33. bölümü işim bu lütfen.
Bir şeye benzemezse hiçyazmasın.5 saniye falan olacaksa....

aaaaa aslıcım böyle deme sonra gökten sana mazallah bi BALYOZ iner

-Saruhan Hünel-
09-02-07, 03:52
Arkadaşlar VAT'a katılan o adamlar,diğer İllegaller gibi geldi bana ne dersiniz???
Ya bana da öyle geldi, çünkü Ali VAT'ı sokak serserilerine emanet etmez, illegal olup olmadıklarını bilemem ama, tim oldukları kesin gibi...

Ama dur tim olsalardı o uzun saçlı niye pis pis baksın ki?

ASLI28
09-02-07, 03:52

evet Haleciğim haklısın da niye bizim haberimiz yok.Bu daha önce gösterilmeliydi bir sahnede.biz böyle tahmin yapıp fal falan mı açacağız o kim bu ne diye?

saruhan_esmer
09-02-07, 03:53

ben de onları esmer ve alinin yetimhanedeki arkadaşları olarak düşünmüştüm
bakalım ilerleyen bölümlerde neler olcak
bunlarda es geçilirse pes yani

Nehir1415
09-02-07, 03:53
Anlamadigim bir sey daha :
Bu Bulgar neden kizini ariyor simdi???
Evlat hasreti mi cekiyor bu dev adam. Ezel bilse onun babasi oldugunu, kizcaz korkudan bayginlik gecirir. Öyle dev gösteriliyor ki....

Niran'da bu bilgiyi kos olarak kullanmicakmiydi, simdi Rosaya söyledi de dev Bulgara söylemedi. Hem Rosa inandi mi ona? Birsey söylemedi???

supersonic
09-02-07, 03:55
Hele Ender'in Aylin'e aşkım diyişi yok mu?Çıldırdım resmen.Birde Aylin'e çok yaklaştıya Aylin'i kıskandım ya .Var mı böyle birşey.Hayır o Esmer'in uzak dur dedim.Sonra Esmer bu anı görse ne yapar dedim.

Bir de Esmerimin sözlerini tekrarlamazmı???Kokunu teninin özledim falan.Devam etsin o daha.Aylin artık esmerin Ezo'su farkında değil ama acı bir şekilde farkettirilir kısa zamanda.:img-gun:

CEYLANGOZLUM
09-02-07, 03:56
BAYIRDIM VALLAHA vallaha harikaydi zaten her bolumu guzeldi ama bu bolumu daha guzeldi onalri aski beni cook mutlu ediyor cook guzel bir film hem actie hem ask hem heyecan hepsi bir arada
MUTISDI!!!!!:happy0064 :happy0064 :happy0064 :happy0064 :happy0064

-Saruhan Hünel-
09-02-07, 03:56
Anlamadigim bir sey daha :
Bu Bulgar neden kizini ariyor simdi???
Evlat hasreti mi cekiyor bu dev adam. Ezel bilse onun babasi oldugunu, kizcaz korkudan bayginlik gecirir. Öyle dev gösteriliyor ki....

Niran'da bu bilgiyi kos olarak kullanmicakmiydi, simdi Rosaya söyledi de dev Bulgara söylemedi. Hem Rosa inandi mi ona? Birsey söylemedi???
Kızcağız Ender'e bile dayanamıyor, babasını görünce artık ölür gider... Ayy gece gece buna çok güldüm...

:img-hyste :img-hyste :img-hyste :img-hyste

Ayrıca Bulgar Tanrıdan başka benim kudretimden üstün birisi yok dedi, o zaman kızını bulması onun için herşeyden daha basit, neden Niran'dan istiyor ki bunu???

Nehir1415
09-02-07, 03:59
Bu Kurtlar yakti bizi yakti !!!!!

Of of of

Gercekten onlara rakipiz diye alen acele o güzelim ani araya koydularsa...
diyecek bir söz bulamiyorum.

Simdi cok sinirliyim. Belki haftaya hersey daha güzel olur.

Amaaaaaaaaannnnn varsin olsun bu Kurtlar. Yeterki güzel bölümler izleyelim.

saruhan_esmer
09-02-07, 04:00
Bir şerefi öldüren kimdi acaba?
İki bu niranın çocuğu kimden ve niran hanımında bi kalbi varmış wayy bee daha neler görcez
Üç murat çok komikti ya
ve en önemlisi esmerin bakışlarına ve gülüşlerine bittim .ya bu bölüm bi başkaydı bu bölümdeki bakışlar unutulmaz
hele o ayline koşması yok mu .orda bittim işte
nede güzel masum bi çocuk gibi koşuyordu
bacaklarını atış şekli çok şekerdi dımı hande abla:img-wink:

civrik
09-02-07, 04:03

O adamların kim olduğu devlet sırrı gibi saklanıyor , geçen bölüm Ali ve Esmer birbirlerine bakıp onayladılar ve biz birşey anlamadık yaa, gayet saçma oldu. Onların bilip de bizim bilmediğimiz birşey olması çok saçma olacağına ve ikisinin ortak tek yanlarının teşkilat olduğunu düşünüsek olabilir tabi ama düşük bir ihtimal gibi geldi bana.

Selda ben şimdi bölümü tekrar seyrettim ve daha iyi buldum kavuşma sahnesini hatta tüylerim diken diken oldu.bakalım siz de seyredince nasıl hissedeceksiniz.

Ben zaten çok beğendim, hatta bölüm bittiğinde bölümü bütün olarak çok beğendiğimi düşündüm,( bazı mantık hataları dışında, onlar diziin demirbaşı oldu artık) ve hala öyle düşünüyorum. 2. izleyiş konusunda haklısın ablacığım. Ben de bölümleri 2 izleyişimde daha çok etkileniyorum, ağlamadığım sahnelere 2. izleyişimde ağlıyorum.

saruhan_esmer
09-02-07, 04:03
Ayrıca Bulgar Tanrıdan başka benim kudretimden üstün birisi yok dedi, o zaman kızını bulması onun için herşeyden daha basit, neden Niran'dan istiyor ki bunu???[/COLOR][/I][/QUOTE
aman serhan seninde dedğiğne bak be cnm
bizde bunlardan bol derecede mevcut
anlarsınya:img-wink:

Nehir1415
09-02-07, 04:06
Dev diyince o sahneyi izleyince hep içimden adam ufak tefek çıkarsa diye düşünüp gülmek geliyor.Nasıl olsa mantık hatası bizim nefesimiz.

Dogru vallah ben orda koparim. Herhalde görünüsünde göze baten birsey olur. Söyle kara adam, Terminatör bakisli, belki de kel, yüzünde izler. Ama yok ben korkarim sonra. Zaten gölgesi bir garip.Daha neler cikacak kim bilir bu gidiste???

supersonic
09-02-07, 04:07
İşte bu .Ne güzel konuşuyorsun ayyyyyyyyyyyy ben de hemen izlemek istiyorum.Sen nasıl kaydediyorsun bir anlatsan şunun sırrını.

DVD recorder aldım sırf bölümleri kaydetmek için.Delimiyim neyim ben acaba???:img-fie: :img-fie: :img-fie:

Silvara
09-02-07, 04:08
arkadaşlar size bir soru sorabilirmiyim diziyi izlemediğim için merak ediyorum (dayanamadım yorumları okuyorum) bölüm esmer ve ezo sarıldığında mı bitti.

civrik
09-02-07, 04:09
evet Haleciğim haklısın da niye bizim haberimiz yok.Bu daha önce gösterilmeliydi bir sahnede.biz böyle tahmin yapıp fal falan mı açacağız o kim bu ne diye?

Ay ağzına sağlık Aslıcım, biz fal mı açalım yahuu. Bize de söyleyin , siz ikiniz bilyorsunuz da biz niye bilmiyoruz. Anlayışımızda mı bir gerilik var acaba??

Kızcağız Ender'e bile dayanamıyor, babasını görünce artık ölür gider... Ayy gece gece buna çok güldüm...

:img-hyste :img-hyste :img-hyste :img-hyste

Ayrıca Bulgar Tanrıdan başka benim kudretimden üstün birisi yok dedi, o zaman kızını bulması onun için herşeyden daha basit, neden Niran'dan istiyor ki bunu???

Evet çok güzel bu soru ama cevabını ben de bilmiyorum galiba. Nedir bu Bulgar ın kudreti anlamadık, tamam anladık boyu uzun gölgesi daha da uzun, sesi de gür ama ötesii...???

saruhan_esmer
09-02-07, 04:09
ya esmerin hastanedeki hali, duruşu bakışı,aylini buluşu,o köşeden dönmesi ona koşması sarılması offf offf:img-in_lo
sanki bu bizim esmer değildi sanki esmer saruhan karışımıydı
allahım hele o koşuşu :img-in_lo :img-in_lo :img-in_lo :img-in_lo :img-in_lo

supersonic
09-02-07, 04:11
arkadaşlar size bir soru sorabilirmiyim diziyi izlemediğim için merak ediyorum (dayanamadım yorumları okuyorum) bölüm esmer ve ezo sarıldığında mı bitti.

Evet canım dakikalarca sarıldılar,Esmer onu kucağında havalara kaldırdı ve etrafında döndürdü uzun süre...

SilaMania
evet yaa süper bi bölümdü:D cok mutlandim :DDD simdi acaba ne olcak cok merak ediyorum:D

saruhan_esmer

ewet :img-in_lo

-Saruhan Hünel-
09-02-07, 04:12
Ayrıca Bulgar Tanrıdan başka benim kudretimden üstün birisi yok dedi, o zaman kızını bulması onun için herşeyden daha basit, neden Niran'dan istiyor ki bunu???[/COLOR][/I][/QUOTE
aman serhan seninde dedğiğne bak be cnm
bizde bunlardan bol derecede mevcut
anlarsınya:img-wink:
Tabi ya o da var unutmuşum... Artık alıştık...

Son sahnede son anlarda, Küçük Esmer, Küçük Ezel'i kucağında döndürürken düşürecek diye korktum, hatta hatırladığıma göre orada küçük Ezel'in hiç yüzü gülmüyordu...

Ben önümüzdeki bölümde herşeyi toparlayacaklarına eminim...
Herşey yine harika olacak...

Tekrar tekrar söylemek istiyorum ki, bütün ekip harikaydı...
Herkese iyi geceler...

Silvara
09-02-07, 04:14
teşekkür ederim arkadaşlar ben burda meraktan çatlıyorum genel olarak beğenilmemiş ama bence bu biraz da beklentilerin çook yüksek olmasından kaynaklanıyor.tabi bölümü izleyince daha iyi anlayacam

Nehir1415
09-02-07, 04:14
Haddi bir de güzel birsey yazayim bu bölüm hakkinda:

Ezelin saclari farkliydi bu sefer, begendim. Dalgali saclar yakisiyor ona. Adams'lernen sofrada otururken giydigi kiyafet hosuma gitti. Mavi cok yakisiyor Ezoya. Hos duruyordu gercekten.

Esmerin koridordaki yürüyüsüne bayildim. Diyer VAT üyelerine haritayi anlatirken'de karizma tam di yani. Bir de bir bakis vardi durun hatirlayamadim simdi nerdeydi..... Ezoya kollarini actigindada süper bir bakis yolladi.

supersonic
09-02-07, 04:16
Birşeye çok sevindim o da Saruhanın o hastalıklı ,ölgün,yorgun hali bu bölümde azalmış hatta yok olmuş gibiydi.Hele Ezo'yu anladığında hastane koridorundaki halleri ve bakışları çok canlıydı.

saruhan_esmer
09-02-07, 04:16
ya sevkiyatta avşara çok güldüm ya bide esmerin korkak tavşan demesi koparttı beni
yine sevkiyatta esmer ve ali replikleri süperdi:happy0064
ama esmer niye orda halada aliye güvenmedi anlamadım
bide esmer ali kavgasından ve meşhur aylin tokatından sonraki verilen küçük esmer ve küçük alinin halleri , birbirine bakmaları, ve ayline bakmaları çok hoştu
müptelası olduk :icon_whis

grimace_88
09-02-07, 04:17
Çok uykum var.Söz bitti ama ben nedense burdan ayrılmak istemiyorum.Deli miyim ne?
merak etme cnm bu konuda yalnız değilsin :img-yes: benimde gözlerim yarı kapalı vaziyette ama nedense bi türlü çıkamıyorumm

angels18
09-02-07, 04:17
güzel bir bölümdü gerci yarım yamalak izledim ama olsun niranın oğlunu orada bırakıp gitmesi nasıl biseydir ne vicdandır ya cok kötü oldum ama orada oğlunun ağlaması falan cok etiledi beni en cok güldüğüm şey muratın o gözle esmerlerin yanına gelmesiydi onlar gülünce bende gülmeye basladım ne komikti ya off acıdım cocuğa ama yazık yapmacık olacaktı ama sahiden yumruk yedi ezo ve esmerin hastanedeki bütün halleri cok güzeldi esmerin ameliyttan cıkıpta gözünü acması ve ezoyu kendine cekmesi falan harikaydı dizidede olsa ben böyle bir ask tutku görmedim gercekten ahhh ahh iç geçiriyorum bende böyle bişey yaşarmıyım diyede düşünmeden edemiyorum

xanax
09-02-07, 04:18
-Seref gibi önemli bir karakter ölüyor
-Roza kızını buluyor
-Dizi başından beri gizemli karakter Bulgar meydana çıkıyor
-Esmer ve Ezo birbirini buluyor

Tüm bu önemli gelişmeler böyle geçiştirme sıvıştırma bir bölümde karşımıza çıkıyor. Niye böyle bir kavuşma sahnesi çektiniz ki? Boşuna mı izledim ben otuz bölümdür bu diziyi. Kayboldu benim de saatlerim günlerim. Hiç yayınlanmasa daha iyi olurdu. Neden bir bölüm çok güzel olabilirken en güzel olması gereken bölüm böyle alakasız olabiliyor. Bi de o sahnedeki o şarkı ne öyle alakasızi Kaybolan yıllar gibi bir dizinin kurtlar vadisine bu kadar kafayı takması sinirden çatlatıyor beni...
Yazık oldu çok yazık. Haftaya ne izleteceksiniz acaba? üzgünüm büyü bozuldu?
Kurtlar vadisi ile rekabet edebilirdik sevgi dolu his dolu güzel repliklerle ve müziklerle bezenmiş dizimizle. Ama KV taklidine dönmüş bir diziyle hiç şansımız yok. Orijinali varken kötü bir kopyasını ne yapsın insanlar.
Eski Kaybbolan yillarimi istiyorum bulabilecek miyim acaba?

grimace_88
09-02-07, 04:18
Birşeye çok sevindim o da Saruhanın o hastalıklı ,ölgün,yorgun hali bu bölümde azalmış hatta yok olmuş gibiydi.Hele Ezo'yu anladığında hastane koridorundaki halleri ve bakışları çok canlıydı.
evet ablacım kesinlikle saruhan daha dinç ve kesinlikle daha yakışıklıydı bu bölümm eski haline dönüyor yavaş yavaş bi de biraz kilo verse

civrik
09-02-07, 04:19
Çok uykum var.Söz bitti ama ben nedense burdan ayrılmak istemiyorum.Deli miyim ne?

Biz forumca deliyiz canım o ayrı bir konu ama senin gitmek istememenin sebebi bölümü ve kavuşmayı beğenmiş olman bence:img-yes:

civrik
09-02-07, 04:22
Size birşey soracağım.Şimdi nerden çıktı demeyin çünkü bir haftadır aklımda ama yazmayı unuttum.Kader'in düğününde annesi yokmuydu.
Bu arada KV sayfasını kolaçan ettim.Malesef herkes çok beğenmiş.

Yoktu malesef Bengücüm, Kader in annesi sır oldu gitti. Kadından hiçbir haber yok. Zaten gelmeden önce de sırdı, yine kendine yakışanı yaptı yani:img-yes:

supersonic
09-02-07, 04:22
Yalnız Esmerin Ezoya bakışı ile Ayline bakışı ne kadar farklıymış sizde bunu farkettiniz mi arkadaşlar.Ezo olduğunu öğrendikten sonra bakışlar nasıl da değişmişti inanamıyorum

Gerçekten Saruhan büyük oyuncu.Ben bunu bilir bunu söylerim.Tebrik ediyorum bu bölümdeki şahane performansından ötürü kendisini.

Ayrıca Yeşim de öyle .Zaten bu bölümü ikisi kurtardı.Serginim yapımcım yatsın kalksın dua etsin, böyle iki oyuncusu var...

Nehir1415
09-02-07, 04:23
Size birşey soracağım.Şimdi nerden çıktı demeyin çünkü bir haftadır aklımda ama yazmayı unuttum.Kader'in düğününde annesi yokmuydu.
Bu arada KV sayfasını kolaçan ettim.Malesef herkes çok beğenmiş.

Evet yoktu bunu ben'de fark ettim, yazmaya unuttum. Annesi kayboldu gitti. Ne is anlamadim. Insan kizinin nikahinda bulunmaz mi?? Herhalde bu önemsiz bir ayrinti. Anneye gerek yok temsil Rosa var. Ona da gicik oluyor Kader ama neyse...

Su KV de canimi sikmaya basladi yani (Izleyene sonsuz saygi tabii). Kaybolan Yillari bundan ayiralim lütfen. Konu farkli ( nereye kadar bunu savunabiliriz onu bilemiyorum ama, malum VAT MAT)

civrik
09-02-07, 04:23

Evet evettt:happy0064 Ezo sunu bulmaası onu yeniden hayata döndürdü resmen, gözlerinin feri geri geldi yahu, ne güzel bakışlardı onlar. Ezo olduğunu bilerek nasıl bakar acaba diyorduk, çok güzel bakarmış görmüş olduk:img-in_lo

supersonic
09-02-07, 04:24
Aynen katılıyorum.Ayrıca özellikle birlik toplantılarında makyajı süperdi.Kıyafet jilet gibi.Yemede yanında yat derdim de diyemiyorum:img-yes:

Bende bengücüğüm!!! Bayıldım adama tek kelimeyle.:img-in_lo :img-yes: :img-yes: :img-yes:

saruhan_esmer
09-02-07, 04:24
kesinlikle bu bölüm esmer vede saruhan süperdi:happy0064 :happy0064
başka ne denilebili ki....
ya benim uykum kaçtı bu bölümün büyüsünden olacak
bu arada yinede senarist ve yönetmenimize teşekkür edelimde ayıp olmasın dımı:img-hyste

saruhan_esmer
09-02-07, 04:28
Yalnız Esmerin Ezoya bakışı ile Ayline bakışı ne kadar farklıymış sizde bunu farkettiniz mi arkadaşlar.Ezo olduğunu öğrendikten sonra bakışlar nasıl da değişmişti inanamıyorum
Gerçekten Saruhan büyük oyuncu.Ben bunu bilir bunu söylerim.Tebrik ediyorum bu bölümdeki şahane performansından ötürü kendisini.

Ayrıca Yeşim de öyle .Zaten bu bölümü ikisi kurtardı.Serginim yapımcım yatsın kalksın dua etsin, böyle iki oyuncusu var...

kesinlikle katılıyorum ablacım ya bu bölüm farklıydı bunu herkeşler hissetti
saruhanın oyunculuğu tartışılmaz hergeçen gün bizi dahada kendine hayran vaziyette bırakıyor
ezo ya atıığı bakışlar hakikatem :happy0064 :happy0064 :happy0064 :happy0064 bence burda saruhan bakışıda warmı
5 ocakçılar??????????????????????????????????????

saruhan_esmer
09-02-07, 04:30
ya seref seref-siz felan dı ama iii adamdı bee
yazık oldu
şimdi kim esmere şeref-siz l
k yapacak
onun yerini dolduracak biri lazım :img-hyste :img-hyste

Nehir1415
09-02-07, 04:31
DVD recorder aldım sırf bölümleri kaydetmek için.Delimiyim neyim ben acaba???:img-fie: :img-fie: :img-fie:

Deli felan degilsin supersonic arkadas. Gayet normal bir hareket bu bir KY bagimlisi icin.
Ya bana ne demeli. Bugün aksam eve geldigimde, olay bölüm var diye bizim evdeki televisionun güzel bir tosunu aldim. Piril piril olsun istedim bizimkileri izlerken, tos konmasin yani. Bide düsündüm keske plasma TV'miz olsaydi da full ekran izleseydim, mütis bulusmayi. Hos bizim eski television yetti bugün. ekrana hic sarilasim gelmedi.

saruhan_esmer
09-02-07, 04:32
Gömlek kazak geçişi olmamış gerçekten.İnsan gerçeği öğrenip kazak değiştirmeye mi gider?

güzelim yine BBG nin işi işte
o kadar kendimizi paraladık burda
gömlekte gömlek
gömlek isteriz diye
onlarda alın size gömlek dediler işte:img-pilot

supersonic
09-02-07, 04:35
Esmerin,Çesene kul köle tavırları beni kaç bölümdür çok rahatsız ediyor doğrusu.Bu durum eskiden böyle değildi.Ona karşı çok saygılıydı ama şimdi,otur diyor oturuyor,sus diyor susuyor...Bu ne böyle anlamadım.

Esmer gibi bir adama yakıştıramıyorum bu ''EMİRERİ'' hallerini.

saruhan_esmer
09-02-07, 04:36
ya ben bu bölümü nasıl izledim bilemiyorm amcamlarda izledim ve ev full doluydu
çocuklara öle bağırmışım ki korkmuşlar yavrucaklar
reklam arasında bi tanesi gelip şimdi konuşabilirmiyim dedinde ipler koptu.kendimi yutamadım
hep saruhanın yüzünden ben napim:img-in_lo :img-in_lo :img-in_lo

civrik
09-02-07, 04:37
Acaba o zarfta ne vardı?Dosya da başka neler vardı.
Birde Esmer Şeref'e dediya böyle gidemezsin geçmişim sensin filan ay orası çok kötüydü ya veremeseydi anahtarı.O zaman vay halimize bunlar bir 30 bölüm yine karın agrısı çektirirlerdi bize.
Şu Şeref ne iyi adamdı be.Ölünün arkasından iyi konuşmak lazım:img-hyste
Ama ben onu gerçekten seviyordum.Bu arad Şeref vat'ın kim olduğunu da biliyormuş.

Sormaa en sinir olduğum şey diyebilirim. Bu geçiştirmeler nereye kadar diye sormak istiyorum???

Şeref' e ben de çok üzüldüm yaa, bu kadar üzüleceğimi tahmin etmezdim. Çok duygusaldı şeref, iyilik meleği olmuştu bir anda. Sımsıcak bakışlar attı Esmer' e Esmer de ona aynı şekilde karşılık verdi.( Bu arada Maahir Günşıray hakkında yazdığım bilgiy gördün müü)

Şeref' in VAT tan haberi olmasına çok şaşırmadım doğrusu, çünkü bu bölümdeki ilk soruşunda belli etti, yan yan gülüşler attı Esmer le ikisi birbirine.

saruhan_esmer
09-02-07, 04:38
Esmerin,Çesene kul köle tavırları beni kaç bölümdür çok rahatsız ediyor doğrusu.Bu durum eskiden böyle değildi.Ona karşı çok saygılıydı ama şimdi,otur diyor oturuyor,sus diyor susuyor...Bu ne böyle anlamadım.

belkide son olan olaylar yüzündendir
seref öle istemiştir
esmer tekrar güven kazanma ihtiyacı duymuş olabilir
malum birlikten ayrılmak istemişti:img-cool2

Nehir1415
09-02-07, 04:38
Esmer bankada dosyayi actigina bir kac tane sarf vardi ama hic göremedik baska nasil bilgiler vardi gecmisile ilgili.
Eeeee tabii adam en önemli sarfi aninda buluyor. Müdüre annenin evine ilk girdiginde, dolaprari bir güzel karistirmisti hani, ve nasil bir tesadüfdür ki Ezelin mektubu düsüyor yere. Insan birseyi cok isteyince oluyor demek.

supersonic
09-02-07, 04:40
Gömlek kazak geçişi olmamış gerçekten.İnsan gerçeği öğrenip kazak değiştirmeye mi gider?

Bence o gömlekli sahne çekimlerin en son günü idi.Tüyoyu veren kız da banka çekiminin ertesi gün olacağını yazmıştı.Diğer bölümler yani kazaklılar başka günlerde çekilmiş.O gömlek olayı tamamen bizimle alakalı arkadaşlar.Bu kadar söyledik en nihayet anlaşılabildi.

civrik
09-02-07, 04:43

Ben de gıcık oldum bu duruma, aslında Esmer' de bir değişiklik yok o hep Çesen in sözlerini dinlerdi ama Çesen utanmazı çok fazla kükrer oldu Esmerime bu aralarrr. Durup durup HAÇLIII diye inletiyor ortlığı, daha geçen gün öldürüyordu Niran ı ne çabuk sattı Esmer' i. Pessss..

Nehir1415
09-02-07, 04:46
Su gömlek olayi benim de kafami karistirdi. Bankada gömlek sonra git hastaneye üstünü deyistir. Olacak is mi bu?? Hem bu soguk'ta yazik degil mi. Üsur adam. Kiyamayiz. Baska bir tarz kasak bulsunlar yeter.

supersonic
09-02-07, 04:52
Arkadaşlar Esmerin yeni takımının pantalon paçaları biraz kısamıydı yoksa bana mı öyle geldi? ya da moda böyle mi bu sene????:img-cool2

Bengücüğüm gözün aydın canım yeni pantolon paçaları duble paça değil:img-yes: .

Nehir1415
09-02-07, 04:53
Of cok gec olmus. Yarin uzun bir gün bekliyor beni. Zamanin nasil gectigini fark ettmedim dogrusu.
Bu hayal kirikligindan sonra kendime gelmem lazim. Artik nasil uyunur bilemiyorum.
Arkadaslar benden bu kadar.
Herkese iyi geceler....bye

civrik
09-02-07, 04:57
Arkadaşlar Esmerin yeni takımının pantalon paçaları biraz kısamıydı yoksa bana mı öyle geldi? ya da moda böyle mi bu sene????:img-cool2

Bak bunu hiç farketmedim işteee. Kısa gelmedi bana ama bir dah izlemem lazım sanırım, yarım yamalak görmüşüm herşeyi zatenn. Yalnız ayakkabılarını değişmesi isabet olmuş, diğerlerni hiç sevmiyordum. Botları güzel ama ona lafım yok. Onları da giyebilir, izin verdim:img-yes:

civrik
09-02-07, 05:05
Yeni ayakkabılar çok güzeldi yalnız!!!Üstünde değişik bir dikiş mi vardı tam göremedim ama çok güzeldi.Saruhanın zevkine hayran oldum ama sadece giyim konusunda!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:icon_whis :icon_whis

Acaba o seçim tamamen onun zevki mi, tam olarak onun zevkini yansıtmasa da kendisi seçiyordur eminm ama zaten belli bir marka olduğu için oradan seçmek dorumunda sanırım, yani seçenekleri kısıtlı ,tamamen atıyor da olabilirim tabi:) Ama ayakkabıları ben de çok beğendim.:img-yes:

travor-alex82
09-02-07, 10:36
Yaşadığım beklediğim en büyük şok neler ummuşum neler beklemişim sizden serginim senaristim ben 3-4 dak.sığdırılmış bir kavuşmayı hiç ummamıştım. eminim ki izleyen herkes benim gibi sevinçten değil üzüntüsünden ağlamıştır.ben çok kırıldım.bölüm için hiç yorum yapmayacağım.neler oluyor ne hissediyorsunuz da bize verdiğiniz 30 bölüm boyunca beklediğimiz kavuşma sahnesini bu kadar basite indergediniz.aceleye gelmiş gibi olmuş.
Bu dizi esmerin ayline ömrüm dediği gibi benim de ömrümdü. ey arkadaşlar heyecanla beklediğimiz sahne oynandı ve bitti.artık bizim beklediğimiz bir kavuşma sahnesi olmayacak.sevgili gelincik ablamızın yazdığı 3 büyük senaryo bizi ne şekilde etkilemişti biz bunun daha ötesinde bir şey yapacaktır bizlere ne değişik duygular verecektir diye haftalarca bunun hayalini kur ve çatı katında biten bir kavuşma ah inanamıyorum.içimdeki heyecanla bekleyen o çocuk gerçek dünyaya döndü.her şey sadece hayallerde güzel.bu sayfaya da yazan arkadaşlarım inanıyorum ki benim gibi beklediklerini bulamadılar.oyunculuklara diyebilecek hiç sözüm yok çok iyi oynanan rollerdi.ama sadece bu yetmiyor.Esmerimiz bir anda niran tarafından öldürülen şerefin insafı ile ezosuna kavuşur.ne güzel bir kavuşma ki müzik ancak bu kadar güzel olur.mavi kanatlı uçurtma.hiç bu şarkının o sahne ile ilgisi varmı.oyuncuların bu senaryoyu okuduktan sonra bu şekilde oynamış olmaları çok üzücü.Karakterleri oynayan kişilerin demeleri lazımdı ‘bu dizi esmer-ezo aşkı, temelimiz bu ve herkes abartılı bir iç çekişle bunu bekliyor ve bu sayfayı çok güzel yazmalıydınız’.yönetmenimize de sitemliyim bize hastanede koşan küçük çocuklar ile kandırıp teselli verebileceğinizi mi sanıyorsunuz.orada esmer kollarını açmış beklerken ona koşan ezelin koşusunda küçük ezomuz olmalıydı.bizlerin ne beklediğini biliyordunuz çok şey istemedik sizlerden.KV.’nin kurbanı olduk.elime elma şekeri verilerek kandırılmış bir çocuk gibi hissediyorum. belki bugün belki yarın ansızın derken mors olduk.Bu diziyi izleyen kişiler o kadar duygu yüklü insanlar ki yaptıkları kliplerde söyledikleri sözlerde yazdıkları misal senaryolarda ‘lunapark sahnesi, dikiş sahnesi,kapının önünde sarılış sahneleri,esmerin ezelin içten konuşmaları ve bunlar ile ilgili çocukluk sahneleri ’ ile verdikleri duygular sanki bizlerin hayal dünyası olmuştu eminim BBG diye bir şey olsaydı dediğimiz olurdu.Sahte ezo ile buluşmaya giderken bile temiz sayfa anlamında beyaz gömlek giymişti esmerimiz. Razıydım 40 yada 50. bölümde buluşmaya yeter ki beklediğim gibi kavuşma sahnesi olsaydı.Sindiremiyorum, kabullenemiyorum olmamalıydı bu.BBG olsaydı nazlii nın klibini izleseydi ne hissettiğimizi anlardı.Hiç kimse ne S.Ç. birliği ne Vat ne mafya için izledi bu diziyi bizler aşk için izledik ve bölümde sadece 15 dak. bu sahneler var.
Esmer dosyayı açtığı zaman ezosunu öğrendiği zaman elleri titreyerek masaya oturacaktı hemen aklına onunla karşılaştıkları anlar gelecekti ve içinden ‘biliyordum Ömrümü verdiğim bunca zaman beklediğim, ezom küçük aşkım aylinimmiş’ diyecekti.Ne kadar çabuk ve kısa oldu her şey bir anda bitti.
Arkamızdan atlılar kovalamış birazcık herhalde.

sirineeee
09-02-07, 10:43
30 bölümdür kör olan düşen resimleri falan görmeyen gözler :img-cool2 açılıverdi bir bölümde.sizlerinde dediği gibi arkadaşlar saruhan ve yeşim harikaydı dün gece.ben özellikle esmer ameliyata girerkenki replikleride çok beğendim hele esmer neydi öyle ya adam gerçekten duygusunu yüzüne yansıtmıştı.hayranlığım binnnnn kere daha arttı aşkıma yaa.son sahnedeki o bakışlar hele bitirdi beni.Ama bana öyle geliyorki bu senaristler bize gene süpriz hazırlarlar arkadaşlar hani biraz sevindik mutlu olduk ya olmazz illa bi sürrrppprriiizzzz yapmaları lazım değilmi ama bye bye
bu arada bakalım ratingler nasıl gelecek merakla bekliyorum.KV sini sollamışızdır inşallah yaa.:icon_sorr :icon_sorr

Fener Bahçe
09-02-07, 11:05
çok güzel bölümdü

ilksahnede aylinin 2 nede kızıp tokat atması 2 de birşeye diyemeden aylinin arakasından bakması ve çocukluk anlarını göetyermeleri

alinin esmer sen küçükkken de böyleydin hep saldırırdın demesi esmerin o bakışı

vata katılanlar gerçekten çok komiklerdi

helede muaratın yüzüne aline demesi gibi ayrı bir renk gelmişti

muratın ne gülüyorsunuz demesi ve esmerin ona bakışı alinin ve diğerlerinin gülmeleri çok komikti muratın abi seninde elinde ne vardı elin nekadarda ağırmış bari vurur gibi yapsaydın demesi

şerefin esmerin o ayrılık halleri ve birbirine söyelenen sözler
bakışlar ölmesine üzüldüm

ve ameliyathaneye alınırken aylinin esmere olan ilgisi ordaki halleri
alinin çaresizliği

esmerin aylinin kolunu tutup bu sahne tanıdık geldi öpmesi onu hissetmesi yanağını yanağına değdirmesi ve sinanın seni özledim tenini özledim tanııdık yine aylinin neyapırsun sinan demesi
dışarı çıkıp o yüzündeki sevinme hoşuna gitttiğine dair olan o ifade ve hareketleri

öğrenince hastaneye gidişi nekadar keyifliydi hastaneye giderken o hareketler çok tatlıydı

aylini görünce geri geri gelmesi gerçekten süperdi kollarını açamsı aylinin boynunna atlaması o bakış o sevgi çok güzeldi
koridorda koşarken küçüklük hallerini göstermesi
ce çatı gerçekten güzüeldi ezom demeis aylinin esmer demesi sarılmalar resmin yanına gidip aylini kucağında döndürmesi küçük hallerini göstermeleri vs çatıda olan herşey süperdi 2 yine müthişti

azatsu
09-02-07, 11:09
olaylar biraz hızlı gelişti ama güzel bir bölümdü. bu bölümün tekrarı ne zaman bilen varmı

latifenaz
09-02-07, 11:14
diziyi şöyle bir özetlersem;

üzüldüğüm sahneler;
şerefin vurulması ve ölmesi,
esmer'in ameliyattaki sözleri..
niran'ın çocuğuna davranışı (e nirandan da bu beklenirdi..)

güldüğüm sahneler;
ender'in kafasından bir kutu sütün dökülmesi
murat'ın esmer'den bir yumruk yemesi
avşar'ın korkaklığı ve baskında kim basıyor niye basıyor diye tepki vermesi..

çok beklediğimiz nefeslerimizi tuttuğumuz en can alıcı sahneler;
ezo ve esmer'in o müthiş buluşması..
esmer'in kollarını açıp gel demesi..
koşarak merdivenlerden çıkmaları..
ikisininde mutluluktan uçtuğu an..

herşeyiyle bu bölümde çok güzeldi..nefeslerimizi tutarak izlediğimiz bir kavuşma sahnesiydi..birkez daha bu dizide emeği geçen herkesi kutluyorum..bizleri böylesine güzel böylesine duygu yüklü ve böylesine aşkı ve dostluğu en güzel anlatan bir diziyle buluşturdukları için canı gönülden çok teşekkür ediyorum..

Fener Bahçe
09-02-07, 11:14
esmerin ayline olan bakışı ile ezoya olan bakışı farkeden varmı

aylinin ezo olduğunu öğrenince bakışlar nasılda değişti hareketlerde tabi

ayrıca aylininde sinanın esmer olduğunu öğrenince

latifenaz
09-02-07, 11:16
olaylar biraz hızlı gelişti ama güzel bir bölümdü. bu bölümün tekrarı ne zaman bilen varmı

tekrarı pazar günü saat beşten sonra veriliyor ama kesin saatini bilmiyorum..normal star da veriliyor..

pelin-ce
09-02-07, 11:21
uzun saçlının amacı sevkiyatı bozmak değildi yada baltalamak, aksine onun çıkarınaydı.

onun amacı benim hislerim bu yönde.

o baktığı malları elden çıkartmak yani pastadan büyük payı kendine istiyor, hatta hepsini.

o malı ele geçirip niran'la yada başka birileriyle anlaşıp amacı para almak sadece yoksa birinin adamı gibi gelmedi bana.

eğer sevkiyatta bişey yapsaydı anlardım ama değildi.

bu arada o çocuklar kimdi merak ettim, diğer ikisini bile daha çözememişken yenileri geldi üstüne üstlük nasıl sarıldılar öyle esmer ve ali ile.

Evet o uzun saçlıdan bişeyler çıkacağı kesin....
Onlar acaba Esmer ve Ali'nın yurttan arkadaşları olabilir mi?:icon_whis

Fener Bahçe
09-02-07, 11:22
şerefin vatın arakasında kimin olduğunu analaması yandan yandan gülmesi esmere esmerinde ona verdiği tepki

sevkiyat esnasında esmerin avaşara olan bakışı ona kurtarırken yerede sürüklemsi korkak tavşan demesi çok güzüeldi

esmerin şu 5li gruba olan baışıda süperdi

MardiGras
12-02-07, 02:44
Arkadaslar,

Teknik bir sorundan kaynaklanan bir durum olusmustur baslikta. Yorumlara en azindan su an icin bu baslikta devam etmenizi rica ediyorum.

Sorun icin ozur dileriz.

MardiGras
Super Moderator

Silvara
12-02-07, 02:46
ya bu forum bana her an yeni bir heyecan yaşatıyor ya.harika valla :) hayatımda sıradanlıktan eser kalmadı yalnız erken yaşlanmaya da neden oluyor herhalde çünkü saçlarım beyazamaya başaladı :)

MardiGras
12-02-07, 02:48
Bolume iliskin yorumlarimizi yeniden eklemeyi oneriyorum arkadaslarim. Gercekten cok uzgunuz boyle bir durum oldugu icin.

Silvara
12-02-07, 02:49
Lütfen lütfen yazdıklarımızın gitmediğini geri geleceğini söyleyin :icon_sorr :sad53: :icon_whis

tabi ki geri gelir ben gittiğini sanmıyorum ama nasıl oldu hiç anlamadım :icon_sorr

Silvara
12-02-07, 02:51
arkadaşlar bir de şöyle düşünün bölüme ilgili bütün yorumlar silindi sanki bir rüya gibi.belki de bu güzel bir işarettir ve kavuşma da bir ruyadır.mesajlarımın gitmesine üzülsem de keşke öyle olsa

Silvara
12-02-07, 02:54
hiçbirşey yazmak istemiyorum, şu anda moralim sıfır, herkese bye bye

aaa deme öyle eminim halledilir yazılan mesajlar geri gelir.üzülme nıolur benim mideme yine ağrı girdi ama kötü düşünmek istemiyorum sen de düşünme lütfen

civrik
12-02-07, 03:01
Bolume iliskin yorumlarimizi yeniden eklemeyi oneriyorum arkadaslarim. Gercekten cok uzgunuz boyle bir durum oldugu icin.

Evet moral bozmayalım, bize de bölümü tekrar tekrar yorumlama fırsatı doğdu. Bugün olmasa da yarın bölüm tekrar izlemeyi planladığım için bölümü tekrar yorumlayacağım. Bölümü tekrar izlemeyenler kaldıysa sizlere de tavsiye ediyorum aynı şeyi:img-yes:

MardiGras
12-02-07, 03:06
Arkadaslar,

Su anda halen bununla ilgileniyoruz. Benim de ne kadar uzgun oldugumu takdir edersiniz , inanin yapilabilecek birsey varsa yapilacak.

Silvara
12-02-07, 03:13
şşşş bengu sevinme hemen öyle.hande görmediyse de görenler , gördüklerini anlatacak olanlar var :icon_twis :icon_twis di mi ama

ben bunu iyiye yorumlamak ve herşeyin bir ruya olduğunun işareti olduğuna inanmak istiyorum

bu arada o kadar kızıyoruz bölümdeki saçmalıklara ama bugün bir dizinin 10 dk sını izledim ve aynen :img-hyste :img-hyste :img-hyste oldum yaw bizim sahneler saçma oluyor olmasına ama oyunculuklar mükemmel en azından.durumu biraz da olsa kurtarıyor :)

Silvara
12-02-07, 03:18
Ne rüyası canım.Bölümde dahil herşey o kadar gerçek ki?
ama Sen rüya olarak nitelendiriyorsan bilemem.:img-hyste

:img-hyste :img-hyste :img-hyste canım inan şu anda mideme kramplar giriyor .son haftalarda forum ve KY adrenalin pompalıyor vallahi.:) ama bir yerlere yormazsak benim akıl sağlığım tehlikede demektir.iyi düşünelim iyi olsun di mi? :)

serginim senaristim nolur bizi ters köşe yap.yapacağın bütün mantıksızlıkları bu sefer ses çıkarmadan kabul edecem söz.

Silvara
12-02-07, 03:30
ben ne olduğunu düşünmek istemiyorum bu konuda herhangi bir yorum yapmak da istemiyorum.olanla ölene çare yok derler.gerçi bir şekilde yorumlar geri gelebilir belki ama eğer tekrar yazmamız gerekecekse o çok zor.nasıl ekleyebiliriz ki.hele ki yarım bölüm özeti de gelir herkes özete yorum yapmaya başlar.

işe bak ya.dizinin en önemli sahnesi güme gidiyor.bu da yetmezmiş gibi arkasından yapılan yorumlar güme gidiyor.pessssss

MardiGras
12-02-07, 08:40
Arkadaslar,

Basliktaki mesajlari kaybettigimiz icin gercekten cok uzgunum. Asla kasti bir durum olmayacaginiz bildiginizi umuyorum.

Giden mesajlari geri getiremeyiz ama eminim ki kisa zamanda sayfamizi eski haline getirebiliriz. Bundan sonra olmamasi icin gereken yapilacak olsa da, yine de tedbiren yazdigimiz ozellikle onemli mesajlari kaydederek (mesela word dosyasi olarak) olasi kazalara karsi onlemimizi de alabiliriz diye dusunuyorum.

Ben izledikten sonraki ilk mesajimi degil ama sonra yazdiklarimi ekleyerek baslamak istiyorum. Eminim sizler de kisa zamanda mesajlarinizla kaybettiklerimizi telafi etmemize yardimci olacaksiniz.

Bu sorundan dolayi hepinizden tekrar tekrar ozur diliyorum.

MardiGras
12-02-07, 08:43
Komiklikleri de gecmemek lazim. Neydi o “yumusak” tavirlari ile “allah kahretsin kim basti” diyen korkak tavsan Avsarin halleri. O abes sozunden silahi tutusundaki komikligine dek izlerken cok guldum. Bizi izliyorlar canim da islerine geleni alip uyguluyorlar. Avsara Esmerin “korkak tavsan” demesinde oldugu gibi. Biz nasilsa bir isim takacaktik bizden once davranip “kendi komikligime kendim isim koyarim” yapmislar. Tabii boyle noktalarda isine sahip cikmak lazim. Isim takmak, izleyiciye birakilamaz, birakilmamali. Ama mesela harika bir kavusma sahnesi isterse izleyici, kendi icindeki yetenekli insanlarin senaryo calismalari ile yetinmeyi de bilmeli. Bu vesile ile senaryolar kisminda kalemlerini konusturan butun arkadaslarimi tebrik ederim. Her defasinda yazacagim ama arada kayniyor bir sekilde. Onun icin bu defa burada yaziyorum aklima gelmisken.

Catismada “catismadayiz, bir kursun attigini gormedim” diyen salak neydi oyle ? Isi Esmerin attigi kursunlarin muhasebesini tutmak miymis ? Iste laf olsun torba dolsun bolumuydu ya bu, oyle nerede alakasiz, oylesine, izleyiciyi zerre ilgilendirmeyen sahneler, hepsini biraraya getirmisler. Sonuna da bir “kavusma” sahnesi tamam iste daha ne istiyorsunuz degil mi ya ?

Yaraticilik sifirin altinda zaten. Esmer, Ali yi sirtinda tasir da Ali altta kalir mi ? Bu defa da Ali sirtinda tasidi Esmeri. Ben gelecek bolumlerde Niranin Esmeri, Timurun Ezeli, Ender sapiginin da ceza olarak Meral anneyi sirtinda tasimasini istiyorum.

Ender deyince, hic onsuz laf olsun torba dolsun bolumu olur mu ? Market sahnesi. Neydi o sahnenin onemi, birisini bana aciklar mi ? Oylesine tamamen laf olsun diye. Ama aslinda bunun da mantigini gorebiliyorum. Oyle kes yapistir yapinca alelacele, asil konuya iliskin sahnelerin bir anlami kalmadi muhtemelen. Olaylarin olus sirasi degistirilince, o olaylarin oncesi ya da zeminini olusturan baska olaylarin anlami kalmadi. Iste biz de harika bir bolum olacak diye “yumusak” Avsar, “Sapik” Ender gibi alakasiz sahnelerden olusan bir bolum izledik.

Manali hicbir gelisme olmadi. Roza Ezeli ogrendi. Eee ogrendi de ne oldu. Gitti oyle iki “gak guk” etti cikip gitti. Eh Ezelin beyni Enderden yedigi dayaklardan hasar gordugu icin biliyorsunuz olaylari birbirine baglama yetenegi olmayan bir insan. Bize yine sahane oyunculuklari izlemek dustu, o kadar.

Sahiden o Esmerin odasindan cikip liseli kizlar gibi kendi kendisine kikirdedigi o sahne neydi peki ? Sevgili Supersonic mi yazmisti onceki sayfalarda. Yesim Buberin fesatlari kiskancliktan cileden cikartan oyunculuguna ragmen sahnenin hicbir mantigi yoktu.

MardiGras
12-02-07, 08:47
Bulgarin bir cirpida Serefi ogrenip Nirana soylemesi ise baska bir komedi. “Golge Adam” Bulgar Serefi ogreniyorsa Esmeri ogrenemez mi ? Bu ne sacma bir istir. Neyse ya uzun yazmaya gerek yok, yetenek isi bu, hepimiz biliyoruz. Sinirli yetenekle yapilabilecek is bu kadar. Eger en basinda bu kabul edilirse, digerleri icin soylenildigi gibi “iste oyle orta karar bir dizi” denilirse pekala izlenebilir bu dizi de. Ha biz bu diziye orta karar bir dizi diye baslamadik. Olabilir efendim olabilir. Burasi Turkiye, izleyici umdugunu degil buldugunu yemek zorunda.

Eurostarin yaptiklari iste. Bu kadar saygisizlar. Bu bir hastalik gibi, herkes para kazanmak istiyor ama kimse karsiligini vermek istemiyor. Hale bakin, eurostar hazretlerinin para hirsi ne kadarina izin verirse biz diziyi o kadar izleyebiliyoruz. Yaziklar olsun dan baska ne denilebilir ki ?

Herkes begenmis sanirim ama ben hastane koridorunda kollari acip “gel gel” diyen Esmerin o hareketini hic begenmedim. Havuz basinda endere haddini bildirdikten sonra yaptiginda sahnenin icerigine biraz uyuyordu ama bir kere begendik diye her defasinda begenecegiz diye bir sey yok. Hem altta kalmamaya ne oldu. O halde gelecek bolumlerde iki kere de Ezel kollarini acip “gel gel korkma” demeli ki Esmere, esitlik saglansin. Ote yandan denilebilir ki, yahu yorumun basindan beri yaziyorsun, “yetenek bu kadar, yaraticilik bu kadar” diye, o zaman baska ne umuyordun. Ya da kisaca “yerseniz” . Eh hepsi uyuyor sahiden. Herkes begendigini secsin !!!!

Boyle orta karar, vasat bir diziye yakisan bir kavusma idi. Hizli hizli gecilen, derinligi olmayan olaylar zinciri sonunda gerceklesen sahiden aldigi izlenme oranlarina layik bir kavusma oldu. Oyuncularin basarilari degil elestirdigim ancak yazilan daha dogrusu yazilmayan oyku. Aklinizda ne kaldi desem bana o kavusma anindan iki cumle soyleyecek arkadasimiz olur mu ? olamaz sanirim cunku ortada bir hikaye yoktu. Oyunculara yaslanilarak cekilmis bir sahneydi kavusma sahnesi idi.

Gidisati degistirecek kapasite ve yetenekte bir yazim ekibi cikip mesela onumuzdeki bolumden itibaren duruma el koyamayacagina gore, eldeki ile yetinilecek. Acikcasi benim icin artik sahiden hava hos. Beklemeye deger bir sey olmadigini eserin sahibi bu kadar acik soyluyor, gosteriyorsa, benim hala “hayir hayir boyle olamaz, aslinda mutlaka altinda baska bir sey vardir” demem abes olur. Oyle dusunup kendisini bir sey sananlarin hali ortada. Dizi bu arkadaslarim yerseniz. Herkes burada olduguna gore (ben dahil) yiyecegiz onumuze konulani. Ancak size tavsiyem, hic oyle “baska seyler cikacak altindan” diye kandirmayin kendinizi. Yoksa, ugrayacaginiz hayalkirikliginin yaninda 31.in karikatur ciddiyetinin yarattigi “inanamama” durumu solda sifir kalir.

Ben artik zahmet edip su dizi hakkinda hicbir sey yazmazdim ama sahiden bu sayfadaki arkadaslarimla birseyler paylasmayi cok ama cok seviyorum. Sirf onlarla olan bu harika diyalogun devami icin yazmaya devam edecegim. Yoksa, dizi, hakkinda hevesle konusulacak noktayi gecti.

Sevmek muhtesem bir duygudur. Hickimse sevgisi icin hor gorulmemeli. Buna paralel olarak da sevdigi icin aptal duruma dustugunu dusunmemeli. Bu nedenle biz sevdigimiz icin degil ama bizi sevdigimiz icin hor gorenler utansin.

Sevgiyle kalin …

ASLI28
12-02-07, 09:55
İnanamıyorum.....İnanamıyorum.....

Yazılan onca yorum hiç mi oldu şimdi?

Bu nasıl olabildi?Herşey bir çırpıda yok oldu?

Yazdığım onca yorumu tekrar nasıl yazarım?

O anın ateşiyle yazılan ilk an duygularını nasıl tekrar aktarabilirim?

BİRİNİN? ahı tuttu herhalde!

ASLI28
12-02-07, 11:33
Arkadaşlar Zeytinburnu Olivium alışveriş merkezinin 14 Şubat Sevgililer Günü

etkinlikleri çerçevesinde bizim çocuklar saat 16'da orada olacaklarmış.

Müşteri hizmetleri yetkilisinin verdiği bilgidir.

Şerefçe ifadeyle "bilgilerinize efendim!"

Fener Bahçe
12-02-07, 12:03
oyunculuk süper bence

biz onlara bakalım

hangi dizide var böyle aşk

ve ayrıca güzel yansıtılması

ve tabiki sözler bakışlar hareketler replikler vs

latifenaz
12-02-07, 12:05
diziyi şöyle bir özetlersem;

üzüldüğüm sahneler;
şerefin vurulması ve ölmesi,
esmer'in ameliyattaki sözleri..
niran'ın çocuğuna davranışı (e nirandan da bu beklenirdi..)

güldüğüm sahneler;
ender'in kafasından bir kutu sütün dökülmesi
murat'ın esmer'den bir yumruk yemesi
avşar'ın korkaklığı ve baskında kim basıyor niye basıyor diye tepki vermesi..

çok beklediğimiz nefeslerimizi tuttuğumuz en can alıcı sahneler;
ezo ve esmer'in o müthiş buluşması..
esmer'in kollarını açıp gel demesi..
koşarak merdivenlerden çıkmaları..
ikisininde mutluluktan uçtuğu an..

herşeyiyle bu bölümde çok güzeldi..nefeslerimizi tutarak izlediğimiz bir kavuşma sahnesiydi..bence şeref'in ölümü çok erken oldu..daha bir süre dizide yer almalıydı..
birkez daha bu dizide emeği geçen herkesi kutluyorum..bizleri böylesine güzel böylesine duygu yüklü ve böylesine aşkı ve dostluğu en güzel anlatan bir diziyle buluşturdukları için canı gönülden çok teşekkür ediyorum..

sparkle
12-02-07, 12:12
maden yorumlar gitmiş bende yorumumun en önemli kısmını bida yazayım.. esmer kasadan dosyayı çıkarıp şöyle bir yukarıya bakar gibi oluyor ya, o sırada ezonun aylin olmasını ve kavuşmayı hayal ediyor..çünkü başka sahne göstermeden direk hastane sahnesine geçti. gelecek bölüm esmeri tam elinde dosyaya bakacakken engellenirken görebiliriz. ben böyle düşünüyorum. neyse zaten bugün en geç yarın herşey açığa kavuşur.. bölüm özeti gelmeden yine söyliyim dedim...

Fener Bahçe
12-02-07, 12:13
bende kuyluyorum bu dizide emeği geçen herkeze

benim de etkilendiğim sahneler

ezo esmer ameliyat sahneleri ve kavuşma söyllene o replikler hareketler

bide esmerin hemşireye çarpmamak için yaptığı o ttalı hareket hastaneye gelişi geri geri gelmesi kollarını açaması süper yapıyor ve ezonun atlaması koşmaları ve çatı 2 de süperdi

ali esmer sahneleri

komik sahnler muratın esmerden yumruk yemesi ve ne gülüyorsunuz demesi ve esmerin o andaki hereketleri gülmesi gerçekten çok tatlıydı alininde yüzüne renk gelmiş demesi ve şu meşhur 5 li grup komikler doğrusu

ve esmerin avaşara o baskın anındaki hareketleri ne diyecek yok ve korkak tavşan demesi komikti

enderin kafasına süt kutusu yemesi

niranın oğlunun anne gitme diyişi ve şerefin ölmesi üzücüydü

Fener Bahçe
12-02-07, 12:15
şeref ölmeden önce ezo ilede bilgiler var dedi

yani bu kavuşma gerçek

gelincik1981
12-02-07, 12:25
görüyorumki görünmeyen bir güç bizim yorumlarımızı ham yapmış.
ne demeli buna .sanal alemin cilvesi.

bengücüm ne mutlu ki sen tekrardan izleyince ağlayabilmişim.ben uzun zamandır gözyaşlarımı bu iki hınzırın kavuşmasına saklamıştım.ama ne mümkün.buski gibi bendeki gözyaşları bir inatçı ki sorma.akmak bilmedi.

ha tekrar tekrar izleyince hafiften titremeler başladı.şimdilik ayaklarım da başladı bu titreyiş, herhalde vücuduma yayılması 10-15 kere izledikten sonra olacak kanımca.gelinciğin anatomisi de bu.

kavuşma beni o kadar sersemlettiki bölümün geneline yorum bile yapamadım.avşar konusunda çok haklısın.bence senaristimiz değişken ruh hallerini karakterler üzerinde deniyor.bizi geçen bölümlerde korkutan avşarın bu hale gelmesi çok uyduruk gibi.

31.bölümde olan tüm gelişmeler bir kaç bölüme yayılabilirken hepsini tek bölümde halledilmesi asıl olmayan.şerefin ölmesi bir anda oldu hiç aklımıza böyle bir şey gelmezken.roza kaç zamandır gerçekleri görmek istemezken bu bölümde kabullenip aylini görmeye gitti.normalde hemen sahtenin yanına gitmesi gerekirdi diye düşünüyorum.

olaylar çok hızlı bir şekilde ilerledi.esmerin vurulması hemen hastaneye götürülmesi,sonra iyileşmesi sanki bir güç dörtnala koşturuyor gibiydi.

benim kızdığım bu kadar olayın içine bir de kavuşmanın eklenmesiydi.o çok özel olmalıydı.o bölüm sadece onlara ait olmalıydı.çok şey mi istiyoruz.hayır diye düşünüyorum.

coy_girl
12-02-07, 12:41
yorumlar uçmuş.neyse ben de aklımda kalan bi yorumumu ekleyim dedim.
Aylinin adams yani annesi Aylinin gerçek ailesini bulduğunda ve bunu öğrendiğinde ne yapacak çok merak ediyorum.
belki Ezelle tekrar görüşür ama Aylini kesinlikle kaybeder.Aylin gerçek ailesini bulunca tekrar Aylin olarak kalacağını sanmıyorum:)

Fener Bahçe
12-02-07, 12:42
bölüm özeti yada fragman verilse merak içinde klamayacağım

ezo esmer sahnelerini merakediyorum buldular artık bakalım neyapacaklar
geçmişi konuşacaklarmı yaşadıklarını merak ediyorum

Fener Bahçe
12-02-07, 12:46
aylin artık aylindeğil

gerçek kimliğini yeniden elde etti esmere benzettiği sinan sayesinde

sinan aylinin içinden ezoyu çıkarttı ezoyu diriltti tabiki bilmeden

şimdi ise buldular ve aylin aylin değil ezo artok ve ezo gibi davranacak

ve esmere daha çok bağlanacak ve hiç kopamayacaklar

bide ezo esmer diyecekler birbirine bu çok güzel olacak

ama alışmamız zor olacak çünkü sinan ayline alışmıştık vede çok güzel sinan aylin diyorlardı

şimdide ezo esmer dieyecekler eminim güzel diyeceklerdir

latifenaz
12-02-07, 13:01
Kesinlikle katılıyorum Mahir Günşıray'ın ayrılması çok kötü oldu.Bence Dizinin en önemli yapıtaşından biriydi kendisi çok üzücü ayrılması.
Önce Zeynep Günay şimdi ise Mahir bey .Umarım başka bir ayrılış olmaz.

sayın mahir günşiray yani şeref kim ne derse desin diziye ayrı bir renk katıyordu..seninde dediğin gibi dizinin en önemli yapıtaşıydı..bu dizide böyle bir sonu haketmiyordu diye düşünüyorum..esas ortadan kalkması gerekenler dururken şeref ortadan kaldırıldı..muhtemelen şeref'in yerini esmer alacak..ona ölürken bir sürü bilgi bıraktığına eminim..niran kurtuldum diye sevine dursun..ama sevinci pek uzun sürmeyecek..esmer'in elinden çekeceği var diye düşünüyorum..esmer vat olarak niran'ın sonunu getirebilir..çok merak ediyorum bundan sonraki bölümlerini esmer ve aylin yani ezo neler yapacaklar bakalım..
çesen ve grubu onların tekrardan birleştiklerini öğrenince neler olacak?
aylinin ailesi bu olanları nasıl kabullenecek?
aylin gerçek annesinin roza olduğunu öğrenince nasıl bir tepki verecek?
aylin ailesini bırakacak mı?
esmer ve ezo evlenecekler mi?
ali'ye gerçekleri anlatacaklar mı?
ali gerçek ezo'nun aylin olduğunu öğrenince tepkisi ne olacak?
ve daha cevaplanması gereken bir sürü olaylar...

coy_girl
12-02-07, 13:17
Ali ye söyleyecekler mi ve söylerler ise Alinin vereceği tepkiyi ben de çok merak ediyorum LATİFENAZ arkadaşım.ama söylemelerini o kadar çok isterim ki.sahte bu sefer ne yapacak bilemiyorum.hem Rosa gerçeği öğrendi hem de Ali öğrenirse...Şeref de yok ona bişey olursa kurtaracak.asıl ben bu olaylara Sahtenin tavrını çok merak ediyorum.bakalım ne yapacak?
şu özette bi gelseydi ya.merak ediyorum neler olacak

GÜL GÜZELİ
12-02-07, 13:38
Ali ye söyleyecekler mi ve söylerler ise Alinin vereceği tepkiyi ben de çok merak ediyorum LATİFENAZ arkadaşım.ama söylemelerini o kadar çok isterim ki.sahte bu sefer ne yapacak bilemiyorum.hem Rosa gerçeği öğrendi hem de Ali öğrenirse...Şeref de yok ona bişey olursa kurtaracak.asıl ben bu olaylara Sahtenin tavrını çok merak ediyorum.bakalım ne yapacak?
şu özette bi gelseydi ya.merak ediyorum neler olacak

haklısın arkadaşım bencede alide ögrendikten sonra sahte bu sefer tamamen boşlukta kalıcak esmer ögrendiginde gerçegi arkasında şeref vardı koruyodu niranın elinden bile şeref kurtarmıştı ama esmerde elinden geldigince yanında oluyodu peki ali esmer kadar yumuşak olabilicekmi tamam esmer sevmiyo sahteyi belki görmek bile istemiyo ama şuanda mecbur ali yüzünden rosanında gerçegi ögrendiginden haberi yok o yüzdende sahteyle görüşüyo ama ali ögrenınce rosanında bildigini ögrenınce görüşürmü bilmiyorum alide zaten görüşmez çünkü çok kızıcak kesinlıkle asıl konu ezel ne tepki vericek şimdi bi karar vermesi lazım ya gerçegi aliye söylicek olacaklarada hazır olucak çünkü ali esmerle kapışıcaktır bu yüzden tabiki piskolojikmende kötü olucaktır yada esmer gibi oda kendi içine saklıcak ve sahteye aliyle olan diyaloguna sinir olup durucak iki şekildede ezel için iyi degil aslında ama ben alinin iyiligi ve esmerle olan arkadaşlıgının devamı için saklıyacagını düşünüyorum gerçegi bu arada neden hala özet yok pazartesi günleri olurdu hep gerçi gelir herhalde bugun ama ne zaman gelsin artık çok merak ediyorum bende gerçi fragmanla hiç alakası olmuyo özetin nedense ama en azından bişiler ögrenebiliyoruz:):)

GÜL GÜZELİ
12-02-07, 13:45
bu arada arkadaşlar foruma ilk girdigimde bi sorun oldugunu farkettim sanırım yapılan yorumlar yok yani bütün hafta boyunca yaptıklarımız ama buna niye bu kadar tepki verdiniz anlamıyorum ben zaten yorum sayısı fazla olunca başlık kilitleniyo ve biz gene okuyamıyoruz başka bi başlıktan devam ediyoruz dimi tamam belki bu sefer teknik sorunlar nedeniyle gitmiş yorumlar ama başlıkta kilitlenmiş olabilirdi bence bu kadar tepki vermeniz anlamsız bu arada arkadaşlar bunu size karşı yapılan bi yorum olarak algılamayın lütfen yada herhangi başka bi şey aramayın olurmu ben sadece şaşkınlıgımı dile getirmek istedim çünkü gerçekten tepkilerinize çok şaşırdım:):)az önce dedigim gibi başlık kilitlenmiş ve biz giremiyoda olabilirdik bence bu yönden degerlendirmeye çalışın bide mardigras yeterince üzülmüş anladıgım kadarıyla daha fazla üzmeyelim onu arkadaşlar:):)

latifenaz
12-02-07, 13:48
ali'in esmer'e bir tepki vereceği kesin..neden bana bile bile sahte birini ezel diye benimle tanıştırdın diye hesap soracak..inşaallah esmer roza'ya kendi gidip söyler..roza'nın bildiğini bilmiyor..gelecek bölümde öğrenir mi bilmiyorum ama umarım yalana başvurmaz esmer..bunu neden mi söylüyorum çünkü ilk bölümlerde esmer demiştiki annesi bile olsan ezoyu seninle paylaşamam demişti..bakalım ilerki bölümler neyi gösterecek..

Fener Bahçe
12-02-07, 13:51
düşüncesi öyleydi

ama değişti hatta sahtenin ezo olmadığını kendisininde kandrılıdığını söylemeye çalışmıştı ama roza kabullenemememişti okadar kaptırmıştı ki kendisini esmeri bile dinlemedi

Fener Bahçe
12-02-07, 13:53
hatta bir ara biz aynı kişiyi arıyoruz demişti

ve ezo ile olan geçmişini anlatmıştı rozaya

ve bilmeden , kandırıldığından sahteyi rozaya kızı diye tanıttı

coy_girl
12-02-07, 13:58
haklısın arkadaşım bencede alide ögrendikten sonra sahte bu sefer tamamen boşlukta kalıcak esmer ögrendiginde gerçegi arkasında şeref vardı koruyodu niranın elinden bile şeref kurtarmıştı ama esmerde elinden geldigince yanında oluyodu peki ali esmer kadar yumuşak olabilicekmi tamam esmer sevmiyo sahteyi belki görmek bile istemiyo ama şuanda mecbur ali yüzünden rosanında gerçegi ögrendiginden haberi yok o yüzdende sahteyle görüşüyo ama ali ögrenınce rosanında bildigini ögrenınce görüşürmü bilmiyorum alide zaten görüşmez çünkü çok kızıcak kesinlıkle asıl konu ezel ne tepki vericek şimdi bi karar vermesi lazım ya gerçegi aliye söylicek olacaklarada hazır olucak çünkü ali esmerle kapışıcaktır bu yüzden tabiki piskolojikmende kötü olucaktır yada esmer gibi oda kendi içine saklıcak ve sahteye aliyle olan diyaloguna sinir olup durucak iki şekildede ezel için iyi degil aslında ama ben alinin iyiligi ve esmerle olan arkadaşlıgının devamı için saklıyacagını düşünüyorum gerçegi bu arada neden hala özet yok pazartesi günleri olurdu hep gerçi gelir herhalde bugun ama ne zaman gelsin artık çok merak ediyorum bende gerçi fragmanla hiç alakası olmuyo özetin nedense ama en azından bişiler ögrenebiliyoruz:):)
tabi arkadaşım Ali gerçeğüi öğrenince Esmere tepki verebilir ki zaten çok doğal bişey tepki vermesi.ama ilk başta Esmer de kandırılmıştı yani Esmerinde pek suçu yok Ali o zamanlar bulanımda olduğu için söylemedi.şimdi söylerler mi acaba merak ediyorum?söylemeyebilirler de dizinin süresini uzatmak için

supersonic
12-02-07, 14:07
yorumlar uçmuş.neyse ben de aklımda kalan bi yorumumu ekleyim dedim.
Aylinin adams yani annesi Aylinin gerçek ailesini bulduğunda ve bunu öğrendiğinde ne yapacak çok merak ediyorum.
belki Ezelle tekrar görüşür ama Aylini kesinlikle kaybeder.Aylin gerçek ailesini bulunca tekrar Aylin olarak kalacağını sanmıyorum:)

Bence zaten artık Aylin diye biri kalmadı.O artık Esmerini buldu ve onun Ezo'su...Bundan sonra tamamen Ezo olacak ve Aylin gibi davranmayacaktır.Ailesine de rest çekmesini ve Esmeri asla bırakmayacağını söylemesini bekliyorum.Artık zorlukların karşısında beraber dimdik duracaklardır.
Bana kalırsa artık Esmerin yanına taşınma vakti de geldi.Bundan sonra aynı evi paylaşmalarını görmek istiyorum ben.

Fener Bahçe
12-02-07, 14:11
zaten öyle olacak beraber birlikte hareket edecekler

artık ayrılamazlarda zaten

daha çok bağlancakları kesin

zaten bir röportajında esmeri bulunca o na daha çok bağlancaktır demişti
ezo esmer diyecekler baklaım nasıl diyecekler

ve diğer gelişmeler nasıl olacak

Fener Bahçe
12-02-07, 14:13
o kavuşma anındaki

esmerin hastaneye gelişi hemşireye çarpmamak için yaptığı hareket ve geri geeri gelmesi çok hoştu tabiki diğer sahnelerde

supersonic
12-02-07, 14:32
ali'in esmer'e bir tepki vereceği kesin..neden bana bile bile sahte birini ezel diye benimle tanıştırdın diye hesap soracak..inşaallah esmer roza'ya kendi gidip söyler..roza'nın bildiğini bilmiyor..gelecek bölümde öğrenir mi bilmiyorum ama umarım yalana başvurmaz esmer..bunu neden mi söylüyorum çünkü ilk bölümlerde esmer demiştiki annesi bile olsan ezoyu seninle paylaşamam demişti..bakalım ilerki bölümler neyi gösterecek..

Esmerin Rozaya gidip gerçek kızını bulduğunu söyleyeceğini hiç zannetmiyorum çünki biliyorsunuz sahteye bir görev verdi birkaç bölüm önce...Sahte Rozanın kızını oynamaya devam edecek ve Bulgarla ve Birlikle ilgili Rozadan öğrendiği biligileri getirecekti Esmere...

İşin kötü tarafı Esmer Rozanın Ezeli öğrendiğini bilmiyor ama Roza saftirik biraz belki Esmere gelip çatacaktır.Kızının yerine niye başka birini ona getirdiğini soracaktır yada Aylin benim gerçek kızım mı diyecektir Esmere.O zaman Esmer yalan söyleyemez ve gerçeği anlatır...Kendini affetttirmesi zor olmaz çünki Rozanın ona karşı sevgisi ve güveni var.Esmer kendisinin de kandırıldığını anlatacaktır Rozaya.

Ali konusuna gelince; Bence en kısa zamanda lisan-ı münasiple Ali'ye gerçek söylenmelidir.Alinin daha fazla bu tip şeylerin psikolojik baskısını kaldırabilecek vaziyeti yok.Daha beklenirse olaylar daha da karışabilir ve anlatılması daha zorlaşır.Ali de anlayışla karşılar diye düşünüyorum.Eskiden içinde bulunduğu bunalımlı kötü günleri hatırlayarak Esmeri anlayacaktır.

Aslında Ali için Sahte yi öğrenmesi daha iyi olacak...Esmerden dolayı Ezo baskısı var üzerinde, o kalkacak ve sahteyle daha samimi olabilecekler artık.Bence acilen Aliye söylemeliler.

civrik
12-02-07, 14:57
Bence zaten artık Aylin diye biri kalmadı.O artık Esmerini buldu ve onun Ezo'su...Bundan sonra tamamen Ezo olacak ve Aylin gibi davranmayacaktır.Ailesine de rest çekmesini ve Esmeri asla bırakmayacağını söylemesini bekliyorum.Artık zorlukların karşısında beraber dimdik duracaklardır.
Bana kalırsa artık Esmerin yanına taşınma vakti de geldi.Bundan sonra aynı evi paylaşmalarını görmek istiyorum ben.

Aynı eve de taşındırmışsın Esmer' le Ezo' yu :) Ellerine sağlık ablacım. Haklısın Ezel artık Ezelliğini bilmeli ve Adams ailenin saçma isteklerine daha fazla boyun eğmemeli. Ne de olsa o artık Esmer ini bulmuş bir Ezo. Onları bulmak için herşeyimi vermeye hazırım diyen kendisi değil miydi? Bence de artık aile baskısıyla, ya da SÇ nin tehditleriyle bir ayrılık yaşanmaz.

supersonic
12-02-07, 15:07
Aynı eve de taşındırmışsın Esmer' le Ezo' yu :) Ellerine sağlık ablacım. Haklısın Ezel artık Ezelliğini bilmeli ve Adams ailenin saçma isteklerine daha fazla boyun eğmemeli. Ne olsa o artık Esmer ini bulmuş bir Ezo. Onları bulmak için herşeyimi vermeye hazırım diyen kendisi değil miydi? Bence de artık aile baskısıyla, ya da SÇ nin tehditleriyle bir ayrılık yaşanmaz.

Belki de daha önce taşınması lazımdı Özlemciğim...O zaman yaşadıkları o acayip olaylar başlarına gelmeyebilirdi yada bazıları gelmeyebilirdi diyelim.O zaman her an Esmerin gözü önünde olurdu.Bel ki de Esmer ona teklif edecektir bunu artık.Ezosu'nu gözünün önünden 1 dk bile ayırmak istemez değil mi???hele bir de böyle acıtıcı bir ayrılık deneyiminden sonra...
Ben Esmeri biraz olsun tanıyorsam,çekip alır diyorum.:img-yes:

E özge E
12-02-07, 15:07
oh be kavuştum forumuma :P

ya çok üzüldüm kavuşmanın beğenilmemesine çünkü bizim en çok istediğimiz şey buydu ama malesef ki bir çok memnuniyetsizlik var...

bir çocuğunuz fena olmuşsunuz:img-swoon
bunu iyi anlamda söylemek isterdim ama malesef öyle değil:(,

bana gelince ilk önce çok beğenmiştiim daha doğrusu iyiyi kötüyü hiç düşünmedim sadece onlardan "esmer""ezo" sözünü duymak istedim ,duydumda ama nasıl olduğunu hiç düşünmedim ama sonra düşününce gerçektemn çok eksikler,yarım kalan,hızlı şeyler vardı ama kötümüydü ,değildi..bir kere saruhan ve yeşimin performansı yeterdi,çok güzeldi tebrik ediyorum...daha iyi olabilirdi herkes memnun kalabilirdi ,ve eğer bu kavuşma ticari amaçlı yapılmışsa düşünce buysa ne kadar üzülürüm anlatamammmmm :( :( :icon_evil

:img-hyste
bu bölüm çok güldürdüler beni esmer avşar sahnesi,muratın dayağından
sonraki sahnede çok güldüm:img-hyste

i:icon_evilgrendiğim sahneler ,aslında sahne pisipisikopat enderin ezeli boynundan öpmesi yaa tamda esmerin onu kokladığı öptüğü yerden ıııııııııııııııııııııy iğrenç ilk defa ayline çok sinirlendim ben olsam endere öyle bir vururdumki :img-blacknerden geldiğini şaşırırdı piislik :icon_evil

supersonic
12-02-07, 15:15
i:icon_evilgrendiğim sahneler ,aslında sahne pisipisikopat enderin ezeli boynundan öpmesi yaa tamda esmerin onu kokladığı öptüğü yerden ıııııııııııııııııııııy iğrenç ilk defa ayline çok sinirlendim ben olsam endere öyle bir vururdumki :img-blacknerden geldiğini şaşırırdı piislik :icon_evil

Hah işte!!! Unuttuğum ve sinir olduğum bir sahne...

Aylin(bu ,sahnede daha Ezo olmadığı için), yine en zayıf halka olduğunu burada gösterdi.Gerçekten de sen onu öyle kalabalık bir ortamda o kadar dibine kadar nasıl sokarsın???Hem de Esmerimin söylediği sözleri söyletip,dokunduğu,öptüğü yerlere o iğrenç dudaklarını neredeyse değdirmesine izin verirsin????Allahım sen bana sabır ver!!!!:img-help:

Bu arada Fragmanda olan ve bölümde kesilen öpüşme sahnesini daha unutmadık BBG.
Bu bölüm daha esaslısını bekliyoruz inşallah:img-in_lo

civrik
12-02-07, 15:16
Belki de daha önce taşınması lazımdı Özlemciğim...O zaman yaşadıkları o acayip olaylar başlarına gelmeyebilirdi yada bazıları gelmeyebilirdi diyelim.O zaman her an Esmerin gözü önünde olurdu.Bel ki de Esmer ona teklif edecektir bunu artık.Ezosu'nu gözünün önünden 1 dk bile ayırmak istemez değil mi???hele bir de böyle acıtıcı bir ayrılık deneyiminden sonra...
Ben Esmeri biraz olsun tanıyorsam,çekip alır diyorum.:img-yes:

Ne güzel söylemişsin, fena olasım geldi:img-swoon

Çekip alır artık gerçekten, Esmer hep senin dediğin gibi ben yanında yokken başına kötü şeyler geliyor diyor, nazar boncuğunu da bu yüzden vermişti zaten.( O da kırıldı ya neyse Ezel onu kırık haliyle de saklıyor) Bence Esmer Adams ailesine düşman bile olabilir , Ezo sunu ondan kopardıkları için:icon_whis Umarım bu bölüm bol bol eski günleri anarlar da biz garbanlar da seviniriz.

supersonic
12-02-07, 15:40
Ne güzel söylemişsin, fena olasım geldi:img-swoon

Çekip alır artık gerçekten, Esmer hep senin dediğin gibi ben yanında yokken başına kötü şeyler geliyor diyor, nazar boncuğunu da bu yüzden vermişti zaten.( O da kırıldı ya neyse Ezel onu kırık haliyle de saklıyor) Bence Esmer Adams ailesine düşman bile olabilir , Ezo sunu ondan kopardıkları için:icon_whis Umarım bu bölüm bol bol eski günleri anarlar da biz garbanlar da seviniriz.

Ay ay ay,Benimde geldi vallahi!!!:img-swoon

İşte tam da o sebepten yanına alır diye düşünüyorum.Bu bölüm camcıya gitmeliler değil mi???Hem ilk defa ellerini birleştiren camcı değilmiydi?yanlış mı hatırlıyorum.Biz birbirimizi bulduk demeliler ve hemen yeni bir nazar boncuğu yaptırmalılar,en büyüğünden...
Bencede Esmer onlara düşman olacak.Bugüne kadar Ezoyu ondan ayıranlara hep kin duydu.Zaten düşman olsun o adilere...Onun düşmanlığı da tadından yenmez biliyorsun Off Off Off:img-in_lo :img-in_lo

Ah eski günler ah,bende dört gözle bekliyorum o anların gelmesini...Şöyle klip tadında bir bölüm olsa ne güzel olur!!!

civrik
12-02-07, 15:52
Ay ay ay,Benimde geldi vallahi!!!:img-swoon

İşte tam da o sebepten yanına alır diye düşünüyorum.Bu bölüm camcıya gitmeliler değil mi???Hem ilk defa ellerini birleştiren camcı değilmiydi?yanlış mı hatırlıyorum.Biz birbirimizi bulduk demeliler ve hemen yeni bir nazar boncuğu yaptırmalılar,en büyüğünden...
Bencede Esmer onlara düşman olacak.Bugüne kadar Ezoyu ondan ayıranlara hep kin duydu.Zaten düşman olsun o adilere...Onun düşmanlığı da tadından yenmez biliyorsun Off Off Off:img-in_lo :img-in_lo

Ah eski günler ah,bende dört gözle bekliyorum o anların gelmesini...Şöyle klip tadında bir bölüm olsa ne güzel olur!!!

Ben de tam olarak Camcı Baba yı ve yenibir nazarlık yaptırmalarını aklımdan geçirmiştim bunları yazarken. Camcı baba son göründüğü bölümdeki gibi gereksiz laflar etmeyecekse lütfen yeniden ceeee desin bize, özledik yahuu:icon_whis Hem o varken güzel replik farz, onların aşkıyla ve birbirlerini bulmalarıyla ilgili beklediğimiz güzel replikleri ondan duyarız belki.

Klip tadına bölüm mü:img-in_lo olsun tabii. 10 bölümlük gelişme içren kolaj tadında bir bölüm olmasın da ne olursa olsun.

supersonic
12-02-07, 15:52
Aklıma şimdi birşey geldi!!!

Bu bulgar 30 senedir tek varisini neden aramamış da şimdi tam Esmerle birbirlerini buldukları ve mutlu olacakları zamanda aklına gelimiş aramak?????

Acaba ölümü mü yakın ondan mı bir an önce hem evladını bulmak hemde mirasını devretmek istiyor???Belki de ölümcül bir hastalıkla pençeleşiyor olabilir.

pelin-ce
12-02-07, 15:56
Benim de aklıma bişey geldi acaba Esmer Bulgar'ı öldürür mü?
Eğer öldürürse Ezel'in babasını öldürmüş olacak ve Ezel'de bunu öğrenirse birbirlerine düşman olmazlar mı? Ne de olsa Ezo'nun kendi kanından biri o babası....:icon_whis

civrik
12-02-07, 16:04

Bu bulgar 30 senedir tek varisini neden aramamış da şimdi tam Esmerle birbirlerini buldukları ve mutlu olacakları zamanda aklına gelimiş aramak?????

Acaba ölümü mü yakın ondan mı bir an önce hem evladını bulmak hemde mirasını devretmek istiyor???Belki de ölümcül bir hastalıkla pençeleşiyor olabilir.

Senin aklına cin fikirlerin gelmediği bir gün görmedim ben henüz ablacım zaten:) Olabilir tabiiki , gayet mantıklı ama mantık arasan tabii. Aslında hiç aramamak lazım:icon_whis

Bu arada bölümü tekrar izliyorum da kavuşma sahnesinin son anda eklediği, senaryonun KV nin başlaması dolayısıyla aniden yön değiştirdiği o kadar belli ki. Esmer' in Ali ve Ezel i birlikte görüp Ali ye vurduğu sahne bu ani değişim yüzünden tamamen gereksiz bir sahne halini almış ve sonu alel acele bağlanmış. Ezel de iyi alıştı 2 bölümdür tokat atmaya, hem de Esmereee!!! O tokatlarını biriktir de sana sulandığında Ender e atarsın Ezelcik..

Niran ve oğlunun sahnesinde her ne kadar Niran ın konuşma tarzını ve mimiklerini beğenmemiş olsam da sahne çok duygulandırdı beni, tabii müziğin de buna etkisi büyük. Çocuk nasıl oldu da bir anda uyanıp annesinin kolunu tuttu bilmioyrum ama o hareket de çok etkiledi beni:icon_sorr

civrik
12-02-07, 16:11
Benim de aklıma bişey geldi acaba Esmer Bulgar'ı öldürür mü?
Eğer öldürürse Ezel'in babasını öldürmüş olacak ve Ezel'de bunu öğrenirse birbirlerine düşman olmazlar mı? Ne de olsa Ezo'nun kendi kanından biri o babası....:icon_whis

Ezel in babasına karşı pek bir sevgi besleyeceğini zannetmiyorum ben, babası dediğimiz tecavüzcünün teki hem Rosa da onun kötü bir adam olduğunu anlatacaktır Ezel e.

pelin-ce
12-02-07, 16:44
Ezel in babasına karşı pek bir sevgi besleyeceğini zannetmiyorum ben, babası dediğimiz tecavüzcünün teki hem Rosa da onun kötü bir adam olduğunu anlatacaktır Ezel e.

Ama sahteye anlatmaktan çekinmişti şimdi Ezo'ya da söyleyeceğini sanmıyorum zaten herkes Ezo'dan bişeyler saklıyor. Dizide ki anlaşılamayan olaylara bunu da eklerler kesin...

MİHRİMAH
12-02-07, 19:20
Bolum icin yazilacak sey aslinda cok fazla ama benim icimden gelmiyor. Yine de birkac noktayi yazacagim. Ben bu bolumu izlerken, birden cok bolumun kes – yapistir mantigi ile biraraya getirildigini dusundum. Aramiza katilan Fidan arkadasimiz da bunu yazmis zannediyorum. Bolumdeki olaylarin zamansal kopuklugu supheye yer birakmayacak kadar barizdi. Bolumu yeniden izlemeye gonlum elvermiyor ama aklima gelen ilk ornek, bir onceki sahnede kimin evi ise orada hainlikle suclanip yumrugu yiyen Muratin, hemen devamindaki sahnede cikip VAT toplantisina gelmesiydi.

Esmer. Oncelikle sakallari artik cirkin otesiydi. Kessinler geyigine girmeyecegim, nasilsa yazdiklarimizi zerre kadar dikkate alan yok. Ancak, insanin goz zevki acisindan berbatti acikcasi.

Sonra o banka kasasi sahnesi. Insaf yahu, orasi hic bir bankanin kasa bolumune, o soguk savas doneminden kalma tel dolabin da kasaya benzer hali var miydi ? O kadar aptalcaydi ki guleyim mi aglayayim mi bilemedim. O kadar zor mu acaba gercekten bir bankanin kasa bolumunde cekim yapmak. Insan biraz ozenir. Hos su uyduruk senaryoyu bize yutturmak istemelerinden ne kadar ozendiklerini anliyoruz ama yonetmenin de mi isine hic saygisi yok. Dikkate alinmamak baska cocuk gibi kandirilmaya calisilmak baska bir sey.

Yonetmen deyince ne cok salliyor kamerayi ne cok donduruyor. Muthis rahatsizlik verici. Isine duydugu baglilik ve izleyisine olan sayginin verdigi heyecanla eli titriyor diyecegim. Ama bakin yuksek sesle soyleyince kedim bile gulme krizine girdi burada, onun icin boyle gecersiz bir onermede bulunmayacagim.

Bolumlerin acele ile biraraya getirildigini dusunmemin bir nedeni de olaylarin gelisimin ta kendisi idi. Tabii bu yine iyiniyetli bir dusunce. Yoksa, olaylarin gelisimindeki bu abeslik, lisedeki tum mantik derslerinde “caktigini” anlamak icin dahi olmanin gerekli olmadigi yazim ekibinin nice bolumdur sikayet ettigimiz ama bu bolumde zirve yapan “oyle ortaya karisik, yediririz, yerler” mantik-sizliginin klasik orneklerinden birisi de olabilir. Ornegin; Aylinin kimligini ogrendiginde “bunu cok iyi kullanmaliyim” diyen Niran niye Roza ya kizinin kim oldugunu soyledi. Sonra “biz eski arkadasiz ne yaptimsa senin iyiligin icin yaptim” edebiyati neydi. Bu iki kadinin, tuhaf arkadasliginin dusmanliga donusunu izlemedik mi biz kac bolum ?

sevgili şefim 3gündür canım pek girmek istemiyordu.sırf senin yorumun için girdim mutlaka ne yazdığını öğrenmeliydim.canım önce şeref ölürken zaten sadece kasa dedi banka kasası demediki.ordaki kasa büyük ihtimalle emniyetin çok eski bilgilerinin saklandığı birkasa olmalı.

ben bölümün bir çok yerini beğendim .evet bazı kısımlarda mesela esmerin hemen hastaneden çıkması gibi sahneler eksik olmuş.

ama şuna inanıyorum bölümde esmer dosyayı açtığında orda ne olduğunu net göstermedilerle ya bunu ilerleyen bölümlerde göreceğiz bence.

MİHRİMAH
12-02-07, 19:28
Komiklikleri de gecmemek lazim. Neydi o “yumusak” tavirlari ile “allah kahretsin kim basti” diyen korkak tavsan Avsarin halleri. O abes sozunden silahi tutusundaki komikligine dek izlerken cok guldum. Bizi izliyorlar canim da islerine geleni alip uyguluyorlar. Avsara Esmerin “korkak tavsan” demesinde oldugu gibi. Biz nasilsa bir isim takacaktik bizden once davranip “kendi komikligime kendim isim koyarim” yapmislar. Tabii boyle noktalarda isine sahip cikmak lazim. Isim takmak, izleyiciye birakilamaz, birakilmamali. Ama mesela harika bir kavusma sahnesi isterse izleyici, kendi icindeki yetenekli insanlarin senaryo calismalari ile yetinmeyi de bilmeli. Bu vesile ile senaryolar kisminda kalemlerini konusturan butun arkadaslarimi tebrik ederim. Her defasinda yazacagim ama arada kayniyor bir sekilde. Onun icin bu defa burada yaziyorum aklima gelmisken.

Catismada “catismadayiz, bir kursun attigini gormedim” diyen salak neydi oyle ? Isi Esmerin attigi kursunlarin muhasebesini tutmak miymis ? Iste laf olsun torba dolsun bolumuydu ya bu, oyle nerede alakasiz, oylesine, izleyiciyi zerre ilgilendirmeyen sahneler, hepsini biraraya getirmisler. Sonuna da bir “kavusma” sahnesi tamam iste daha ne istiyorsunuz degil mi ya ?

Yaraticilik sifirin altinda zaten. Esmer, Ali yi sirtinda tasir da Ali altta kalir mi ? Bu defa da Ali sirtinda tasidi Esmeri. Ben gelecek bolumlerde Niranin Esmeri, Timurun Ezeli, Ender sapiginin da ceza olarak Meral anneyi sirtinda tasimasini istiyorum.

Ender deyince, hic onsuz laf olsun torba dolsun bolumu olur mu ? Market sahnesi. Neydi o sahnenin onemi, birisini bana aciklar mi ? Oylesine tamamen laf olsun diye. Ama aslinda bunun da mantigini gorebiliyorum. Oyle kes yapistir yapinca alelacele, asil konuya iliskin sahnelerin bir anlami kalmadi muhtemelen. Olaylarin olus sirasi degistirilince, o olaylarin oncesi ya da zeminini olusturan baska olaylarin anlami kalmadi. Iste biz de harika bir bolum olacak diye “yumusak” Avsar, “Sapik” Ender gibi alakasiz sahnelerden olusan bir bolum izledik.

Manali hicbir gelisme olmadi. Roza Ezeli ogrendi. Eee ogrendi de ne oldu. Gitti oyle iki “gak guk” etti cikip gitti. Eh Ezelin beyni Enderden yedigi dayaklardan hasar gordugu icin biliyorsunuz olaylari birbirine baglama yetenegi olmayan bir insan. Bize yine sahane oyunculuklari izlemek dustu, o kadar.

Sahiden o Esmerin odasindan cikip liseli kizlar gibi kendi kendisine kikirdedigi o sahne neydi peki ? Sevgili Supersonic mi yazmisti onceki sayfalarda. Yesim Buberin fesatlari kiskancliktan cileden cikartan oyunculuguna ragmen sahnenin hicbir mantigi yoktu.

canım benim bi çok dediğine katılıyorum .hızlı bir şekilde çekimler yapılmış veya birleştirme olmuş olabilir.

ezelin esmerin hastane odasından çıktıktan sonraki sahnedeki yüz hareketlerinin sevinmesinin bir nedeni vardı bence oda ezelin hamile olması bence.

ezel esmerin kendisinden vazgeçmeyeceğini bir kez daha gördü ve hamile olabileceğini düşünüyorum ben bu nedenle de ezel orda kapıda bunun sevincini yaşıyordu.yani hamile olduğunu esmere söyleyecek ya bununda sevinci vardı.ve o sahnede esmerin ona böyle tutkuyla istemeside onu mutlu etmiş olabilir.bence sahne çok doğaldı.

MİHRİMAH
12-02-07, 19:39
Bulgarin bir cirpida Serefi ogrenip Nirana soylemesi ise baska bir komedi. “Golge Adam” Bulgar Serefi ogreniyorsa Esmeri ogrenemez mi ? Bu ne sacma bir istir. Neyse ya uzun yazmaya gerek yok, yetenek isi bu, hepimiz biliyoruz. Sinirli yetenekle yapilabilecek is bu kadar. Eger en basinda bu kabul edilirse, digerleri icin soylenildigi gibi “iste oyle orta karar bir dizi” denilirse pekala izlenebilir bu dizi de. Ha biz bu diziye orta karar bir dizi diye baslamadik. Olabilir efendim olabilir. Burasi Turkiye, izleyici umdugunu degil buldugunu yemek zorunda.

Eurostarin yaptiklari iste. Bu kadar saygisizlar. Bu bir hastalik gibi, herkes para kazanmak istiyor ama kimse karsiligini vermek istemiyor. Hale bakin, eurostar hazretlerinin para hirsi ne kadarina izin verirse biz diziyi o kadar izleyebiliyoruz. Yaziklar olsun dan baska ne denilebilir ki ?

Herkes begenmis sanirim ama ben hastane koridorunda kollari acip “gel gel” diyen Esmerin o hareketini hic begenmedim. Havuz basinda endere haddini bildirdikten sonra yaptiginda sahnenin icerigine biraz uyuyordu ama bir kere begendik diye her defasinda begenecegiz diye bir sey yok. Hem altta kalmamaya ne oldu. O halde gelecek bolumlerde iki kere de Ezel kollarini acip “gel gel korkma” demeli ki Esmere, esitlik saglansin. Ote yandan denilebilir ki, yahu yorumun basindan beri yaziyorsun, “yetenek bu kadar, yaraticilik bu kadar” diye, o zaman baska ne umuyordun. Ya da kisaca “yerseniz” . Eh hepsi uyuyor sahiden. Herkes begendigini secsin !!!!

Boyle orta karar, vasat bir diziye yakisan bir kavusma idi. Hizli hizli gecilen, derinligi olmayan olaylar zinciri sonunda gerceklesen sahiden aldigi izlenme oranlarina layik bir kavusma oldu. Oyuncularin basarilari degil elestirdigim ancak yazilan daha dogrusu yazilmayan oyku. Aklinizda ne kaldi desem bana o kavusma anindan iki cumle soyleyecek arkadasimiz olur mu ? olamaz sanirim cunku ortada bir hikaye yoktu. Oyunculara yaslanilarak cekilmis bir sahneydi kavusma sahnesi idi.

Gidisati degistirecek kapasite ve yetenekte bir yazim ekibi cikip mesela onumuzdeki bolumden itibaren duruma el koyamayacagina gore, eldeki ile yetinilecek. Acikcasi benim icin artik sahiden hava hos. Beklemeye deger bir sey olmadigini eserin sahibi bu kadar acik soyluyor, gosteriyorsa, benim hala “hayir hayir boyle olamaz, aslinda mutlaka altinda baska bir sey vardir” demem abes olur. Oyle dusunup kendisini bir sey sananlarin hali ortada. Dizi bu arkadaslarim yerseniz. Herkes burada olduguna gore (ben dahil) yiyecegiz onumuze konulani. Ancak size tavsiyem, hic oyle “baska seyler cikacak altindan” diye kandirmayin kendinizi. Yoksa, ugrayacaginiz hayalkirikliginin yaninda 31.in karikatur ciddiyetinin yarattigi “inanamama” durumu solda sifir kalir.

Ben artik zahmet edip su dizi hakkinda hicbir sey yazmazdim ama sahiden bu sayfadaki arkadaslarimla birseyler paylasmayi cok ama cok seviyorum. Sirf onlarla olan bu harika diyalogun devami icin yazmaya devam edecegim. Yoksa, dizi, hakkinda hevesle konusulacak noktayi gecti.

Sevmek muhtesem bir duygudur. Hickimse sevgisi icin hor gorulmemeli. Buna paralel olarak da sevdigi icin aptal duruma dustugunu dusunmemeli. Bu nedenle biz sevdigimiz icin degil ama bizi sevdigimiz icin hor gorenler utansin.

Sevgiyle kalin …

canım şerefi kimin öldürdüğü belli değilki yani niranın bunu yaptığını bilmiyoruz.ve canım böyle bu kadar sinirlendiğin üzüldüğün için bende üzüldüm vallahi.

söylediklerinde bir çoğunda kesinlikle haklısın .

ben dizimizde yaşanan sevdanın aşkın çok güzel olduğunu biliyorum bence dizimizde yanlış olan bu sevdanın etrafında gelişen yapmacık olaylar.

bir çok arkadaşım kavuşma anında replik olmadığını söylüyor ama arkadaşlar onların her zaman konuşması gerekirmi çogu zaman gözler bir bakış neler anlatır.zaten bu tür bir kavuşmada kelimeler ne kadar anlatabilirki duyguları.ve zaten bu sevdada en güzel kelimeler söylenmedimi.

kaldıki kavuşma gerçekleşti bakalım önümüzdeki bölümde esmer ve ezel neler konuşacaklar.sevgili şefim ben bölümü esmer ve ezel sahneleri beğenmiştim senden umutluydum beğenirsin diye ama baksana sende beğenmemişsin.

inan kaç gündür bekliyorum acaba şef ne yazacak diye inşallah beğenir diye.

sila_sevenler
12-02-07, 19:49
merhaba arkadaslar biraz gecte olsa yazacaklarimi yazayim dedim,en son bolumun sonu benim cok hosuma gitti hersey iyi hosta simdi esmer ali ve roza hanima nasil aciklayacak herseyi merak ediyorum,roza hanim herseyi ogrendi niranin sayesinde ama olsun yinede esmerden bir aciklama isteyecektir neden beni kandirdin esmer diye ezelle ilgili.esmerin sucu yok ama artik olaylar boyle olur herhalde.
bu bolumde en cok murata acidim yazik gozu nasil morardi oyle acidim :img-in_lo
esmerde vurdugu yerde gul bitiriyor masallah.ezelle esmer simdi nasil olacaklar nasil davranacaklar birbirlerine cok merak ediyorum.ali ogrenince iyice kahrolacak baskasini ezel olarak biliyordu oda,bir sonraki bolumu cok merak ediyorum.

MİHRİMAH
12-02-07, 19:49

olabilir gerçekten senin dediğin gibi. ama belkide esmer tehlikeleri kendine çekiyor ya sebep buda olabilir.

MİHRİMAH
12-02-07, 19:58
bölmü tekrar izledim ve bölümde olaylar hızlı gelişiyor olabilir ama esmer ve ezelin sahneleri yine çok hoşuma gitti.özellikle alinin bir kez de olsun alinin esmeri sırtında taşıması bence çok güzeldi. arkadaşlık bu işte dedim o sahnede.

o sahnede çalan müzikte gerçekte güzeldi.

Bölümde sadece biraz hastanede esmerin altı üstü kolundan vurulmuş ezele ölmekten bahsedip durması sinrimi bozdu .ama sonradan düşününce esmer ordaki konuşmasında psikolajik olarak ezelin ondan ayrılmasından dolayı zaten yıkılmış.Bak belkide yakında ölebilirim bunu yapma demek istedi sanırım.

Ve hastanede esmerin ben zaten sensiz yaşamışım yaşamamışım farketmiyor demeside çok etkileyici idi.

Bilmiyorum belkide bu bölüm hakkında ben fazla iyimserim.bunun nedenide ne kadar saçma sahne olsada benim dizide izlediğim esmerin ezosuna ayline olan sevdası ve bu sevda yıpranmadığı değişmediği sürece beğeneceğim .

Fener Bahçe
13-02-07, 21:44
az önce esmerein hastaneye gelişini

hemşireye çarpmamak için yaptığı hareket
ezoyu ararken

aniden fark edip geri geri gelmesi yan profil çok hoştu handelik sahne

o kollarını açışı bakmaları yaptığı hareket ezonunda atlaması elini tutması ve o an yaptığı hareket ezoya bakarak

tekrra baktımda süper ya diğer diizlerde bu yok ya

böyle anlamlı güzel içten bakan ya haraketler süperler

Fener Bahçe
13-02-07, 21:57
esmer gel benimle
ezo nereye gidiyoruz
esmer o ttalı yüz ifadesiyle elini tutar koridorda koşarlar

o yüz ifadelerine ne demeli 2 ninde

_AŞkım_FB_1907_
14-02-07, 00:49
Merhaba arkadaşlar,
Ben yeni,üye oldum
Bu dizi süper bir dizi geçen sezondan beri hayranlıklla izliyorum.
Oyuncularıyla
seneryosuyla
herşeyi ile dört dötlük....

zeynosiyah
15-02-07, 05:26
bence de çok muhteşem bir dizi. kadrosu öyküsü gerçekten harika.

ezelturkey
15-02-07, 19:38
birazgeçoldu ama kavuşma sahnesi hakkında yazayım dedim.diziyi izlemeye ara vermştim strda frgmanda kavuştuklarını görünce dayanmadım herşeye ragmen güzel bi kavuşma sahnesi olacagını düşündüm.çünkü öncedn diziyi izleme sebebm esmer-ezo nun aşkıydı.çğunuzun dedği gibi bişeyler ekskti sahnede sanki birbrlerni bulmadan çeklen aşk sahneleri daha güzeldi.müzkte daha güzel bi müzk olablrdi.çatıya çıkmadn önceki sahne için YEŞİM BÜBER'İ tebrk etmek istyrm.esmere sarlmadan önce dudaklarını bkmesi aynı küçük ezonun yaptıgı hareketleri başarı ile canlandırması müthişti.işini çok iyi yapıyor.saruhan hünel ve yeşim büber'in oyunculuguna diyecegim yok ikiisde rolünün hakkını verylar.ama uzun bi aradan sonra diziyi tekrar izlemye başlayan birisi olark en son izledğim bölmde çok sıkıldım.bir an önce kavuşma sahnesinin gelmesini bekledim.çok gerksiz sahne vardı.ne yazkki senaristinde dizinin iş yok.kurgu sıfır.esmer kaç kere vuruluyo ama bi sonraki sahnede sapa saglam koşuyo,herşeyi yapıyo,okadar önmli ameliyatlara giryo ama maşallah super kahraman.bunun gibi biçok saçmalık var dizide ama gene izlemeye devam edcm.niye mi?esmer ve ezonun aşk sahneleriiçin o sahneler içimi ısıtıyo dizidekitüm tutrsızlklara ragmen.hepinize iyi seyrler bu akşam:img-wink:

meltem-cmbl
16-02-07, 01:42
ya sahteyi öldürdülermi ben anlamadım????

grimace_88
16-02-07, 01:44
öldürdüler meltemcim ıyy adam boynunu kırdı resmen ses bile geldii

sparkle

kafasını kırdılar canm ses geldi.. gitti sahte, bu bölüm anlamıştım zaten esmerle konuşmasından. ya üçünede o resimleri o göndermiş ya, nihayet bazı şeyler açığa çıkmaya başladı

ASLI28
Daha önce bu sayfada umudumu yitirmediğimi söylemiştim.
Sevgili senaristim bu bölüm için gerçekten teşekkür ediyorum.:img-yes:

:happy0064 :happy0064 :happy0064

pelin-ce
16-02-07, 01:45
Sahte kesin öldü ama Niran söyledi mi ki Bulgar'a onun kızı olmadığını eğer söylediyse biz niye görmedik dicem ama biz bişeyi görememişiz ki sahte göndermiş resimleri Ali öğrenmiş sahteyi biz kaçırmışız herşeyi :img-hyste

grimace_88
16-02-07, 01:45
ben genel olarak beğendim bu bölümü ama en çok da esmere güldüm aliye nasıl bozuldu o bakışlar fln çok şekerdi en sonunda da dayanamadı arabadan karga tulumba çıkardı çocuğu yaa:img-hyste

pelin-ce
16-02-07, 01:47
ben genel olarak beğendim bu bölümü ama en çok da esmere güldüm aliye nasıl bozuldu o bakışlar fln çok şekerdi en sonunda da dayanamadı arabadan karga tulumba çıkardı çocuğu yaa:img-hyste

Ay evet çok güzeldi o sahneler ama Ali yapacağını yaptı gene ne demek ya hayat sana çok cömert davranıyor bu günlerde:icon_evil

E özge E
16-02-07, 01:48
çok sinirliyim ve üzgünüm yine izleyemedim KVnin olmamasına rağmen babam izletmedi,gidip başka şey açtı sonrada yarım saaat kalmış neyse açalım dedi:icon_evil,,allahım sinirden çatladım hatta hüngür hüngür ağladım ..ben izlemiyorm dedim çıktım odada şimdi daha bitmemiş sesleri geliyo,ya olumu böyle şey ky var ama ben burdayım:icon_sorr ...

izlemeden yorumları okumucam..sadece bir şey sorucam..

güzelmiydi ?beğendinizmi?:icon_sorr

:icon_cry::icon_cry::sad53:

meltem-cmbl
hımm ok ölmüşş ben bi an bayıldımı diye düşündüme neyse o önemli dğeil nasılsaa

bu bölüm çok güseldii ben çok beğendimm esmerin ezelin sahnleri harikaydıı hala çocuk gibiler alinin ezelin ve esmerin oyunu çok güsell kayıp parçaları birleştirme oyunu onun gibi bişeydi.çok hoştuu

yanlız anlamadığım bişey var şimdi Ali sahte ezeli ezel zannediyodu niye esmere buda yalan değil dimi gibi bişey dedii ne zamn öğrendii sahtenın ezel olmadığımnı yoksa ben mı görmedim öle bi sahne varmıydıı

xanax
Bu kadar güzel bir bölümü o kadar ruhsuz izledimki anlatamam.Agladım,güldüm,üzüldüm ama aklım başka yerdeydi.Kopuk kopuk izledim.İlk defa KY'yi izlerken böyle heycansız izledim.

bir süredir aynı duygularla izliyorum. anladım ki yönetmen degişikliği ruhunu götürdü dizinin

Silvara
kimse de ses seda yok.KV yayından kaldırılınca ben de izledim ve beğendim bazı kızdığım yerler var ama genel olarak beğendim

grimace_88
16-02-07, 01:49
bu arada hale abla sen demiştin değil mi artık bunların beraber yaşaması lazım esmerin ezeli yanına alması lazım diye bak seni duymuş bbg bu bölüm temelleri atıldı haftaya artık aynı evde görücez heralde ezel-esmeri

sparkle
16-02-07, 01:51
çok güzel bölümdü.. kayıp geçmişi bulma oyununu çok sevdim. tam beklediğim gibiydi. ne güzell esmer misketi, ezoda bebeği çıkardı, çok beğendim. o anı alinin sahteyi ne zaman öğrendiğinin belli olmaması bile bozamadı. alinin herşeyi öğrendiği sırada esmerin gözleri doldu. fevkalade güzel yaşattılar hepsine çok teşekkür ediyorum...

ezel çok tatlıydı. hiç susmadan konuşuyodu ya.. önceden de konuşsalardı ya bu kadar eziyet çekmeden.. meğer ağaç hikayeleride varmış. çok güldüm oraya. ebelemece oynarken ezel ağaçda asılı kalmış ama ali sayılmaz burda ebelersen diyormş canım yaa:))

melike_su
16-02-07, 01:52
Bu ne rezalet ya....insanlar icin fenomene dönüsmüs bir dizi bu sekilde rezil ettiklerine inanamiyorum...eger dediginiz gibi bir BBG varsa duysun diye yaziyorum..Kurtlar vadisinden kötü sekilde kopyalanmis sahneleriyle,arkadasmi rakipmi belli olmayan tuhaf iliskileriyle böööööööhhh diyorum artik...
bakmiyicam!!! Tamammi!!!

tng
16-02-07, 01:53
keşke yönetmen zeynep günay gitmeseydi,onun zamanında olsa şimdiki sahneler çok daha güzel olurdu.şimdi bayağı donuk geldi bana.ne bileyim sanki sıradan bir dizi izliyormuş gibi oldum.
oysa kaybolan yıllar eskiden beni mutlaka aşık olmalıyım modunda gezdiriyordu,şimdi diğer dizilerden farkı kalmadı gibi.
bir de ali hangi ara öğrendi şebnemin sahte ezel oldugunu.niye böyle baştan savma gidiyor herşey.

pelin-ce
Bölümün en güzel sahnesi Ezo'yu uyurken izlemeleriydi hele Esmer bakışları:img-in_lo Ali'nin gürültüyle gelişi esmer'in oradaki cümlesi Ezo'nun uyanışı bayıldım bu arada Ezo (Yeşim Büber) bu hafta bir başka güzeldi:img-yes:

mavi_yilmaz

evet canim sahte öldü

a.ceren
Ay nerden başlasam ki önce allahım o ilk sahneye inanamadım ya bende çatıda olucaklar o güzel sözleri gözlerinin içlerine bakarak söylüycekler sanıyorum ama yok iç sesleriymiş meğer.Ya biz bu kavuşmayı gözümüzde çok büyütmüşüz.

Ve zekalarına biraz atıfta bulundular eee yok bide bulunmasalardı ama asıl şok o zarfları sahte yollamış inamıyorum ya nihayet 13 bölüm sonra öğrendik kız ne bilsin bunları böyle gördükçe çözerler sandı ama yok elveda sahte Şeref gibi sana da ölüm güzelliği gelmişti:sad53:

Ve ve ya ben yanlış dizimi izliyorum ben EZO 1975 doğumlu 7 yaşında evlat edinilmedi mi?Cevap veriyorum hayır öyle değilmiş zarfta şey yazıyordu gözlerime inanamadım 1971 doğumlu yetimhane kapısına bırakıldı 6 yaşında evlet edinildi yazıyor yanlış görmediysem tabi ay buda yanlış 2 bölüm önce EZO 8 yaşında evlat edinildim dedi ay kafayı yiycem hangisine inanim ben şimdi sadece pes diyorum...

Ya başka söylüycek bişey glemiyor içimden zaten maili öğrendikten sonra bi garip oldum fazlada bişey demeyim ama ne desekte biz KY yi çok seviyoruz....

ASLI28
16-02-07, 01:55
Arkadaşlar bakın bu haftadan anlaşalım Allah rızası için önümüzdeki hafta olaysız falan gönül rahatlığıyla izleyelim şu diziyi.Haftalardır içim düğüm düğüm oldu.

:img-in_lo :img-in_lo :img-in_lo

Bu bölüm Esmer ve Ezelli sahneler için,Ezonun isyanı için ,üçü birbirini bulduğu için,çocukluk objeleri için,tam zamanında ve uygun şekilde ortaya çıktıkları için ,objeleri getiren ortaya çıktığı için Ve bu gece ters bir şeyleri görmek istemediğim için tekrar izlenir.
Hem de keyifle....

Silvara
16-02-07, 01:55
Bölümün en güzel sahnesi Ezo'yu uyurken izlemeleriydi hele Esmer bakışları:img-in_lo Ali'nin gürültüyle gelişi esmer'in oradaki cümlesi Ezo'nun uyanışı bayıldım bu arada Ezo (Yeşim Büber) bu hafta bir başka güzeldi:img-yes:

masanın üstündeki çikolatalı keke hayran hayran bakan çocuklar gibiydiler:)

sparkle
16-02-07, 01:56
arkadaşlar noldu size?? bu hafta eski elektrik yok sizde. biz ne bölümlerde burda şen şakrak yorum yaptık.. o kadar kötümüydü bölümm !!!!!

civrik
16-02-07, 01:57
Bu kadar güzel bir bölümü o kadar ruhsuz izledimki anlatamam.Agladım,güldüm,üzüldüm ama aklım başka yerdeydi.Kopuk kopuk izledim.İlk defa KY'yi izlerken böyle heycansız izledim.
Ama güzeldi .
Yorum yok bu sefer yazdıklarınızı okuyacağım.Hande senlik çok sahne vardı canım.

Bengücüğüm böyle söyleme lütfen, bizi yorumlarından mahrum mu bıracaksın:(

Ben de bölümü baştan aşağı çok beğendim, kavuşmayı da bu sefer doya doya yaşadık. Esmer ve Ezel i sahneler muhteşemdi. Hele Esmer, Ali ve Ezel li sahneler :img-hyste Çok keyifli ve mutluluk verici bir bölümdü. Meral ve Selçuk Ezel e Aylin dedikçe sinirim bozuldu. Ezel in Esssssmerrrrr diyişleri de çok mutlu etti beni. Sonu kötü bitsede bölüm çok büyük bir keyif verdi bana. Sergin hnm ı bir kez daha tebrik ediyorum. Özellikle replikler konusunda hayranım ona, diğer dizilerde tüm cümleler kulağımı tırmalıyor, gerçekçi gelmiyor ama Sergin hnm bu işi çok iyi yapıyor.

Sahte nin boynunun kırılmasından sonra dizinin sonunda kendimi hala azı açık şekilde bakarken buldum, tamam kırılacağını biliyordum ama o ses beni kendimden geçirmeye yetti. Bu sefer de bu yüzden fena oldum:img-swoon

Yalnız resmen isteklerimizi duymuş, düğüm çözme işine gelmişler, bizim deriiin bir anlam yüklediğimiz zarf olayı meğer sahtenin işiymiş, buna ihtimal vermiştik ama evet ben yolladım diyince Esmer i Ezelim diye kandırmak için yaptığını düşündük, gerçi hala kandırmaya devam ediyordu ama bu hareketi şüpheleri onun üzerinden çekti. Ali de Sahte yi öğrenmiş yaaa 1 yaşıma daha girdimm. Bizim neden haberimiz yok acabaaaaaa???

ASLI28
16-02-07, 01:57
Bomboş bir bölümdü diyebilirim.saruhan Hünel yine çok başarılıydı ama Yeşim Büber için aynı şeyi söyleyemeyeceğim ne yazık ki.Arabadaki Ali ile konuşma ve gülüşme sahneleri son derece itici ve yapaydı.
Kaybolan yıllarını telafi etmek için ne yapıldı?nerede doya doya yaşanan şeyler ben göremedim gören varsa bana da söylesin lütfen.

Esmerin Şerefin yerine geçeceğini biliyordum.Görevi kabul ederse bütün dengeler değişecek ve asıl olaylar bundan sonra başlayacak ama Çesen ve teşkilat şefliği nasıl birlikte gidecek orası muamma.

İpuçlarını sahtenin göndermesine kaç veriyorsunuz.Bu kadar da uydurulmaz artık pess diyorum.Şeref dosyalara şifre koyacak ama ipuçlarını sahteye anlatacak ve bir de "al bunları onlara gönder de şaşırsınlar biraz" der gibi sahtenin eline verecek.Fiyasko,tam anlamıyla fiyasko!!!!!!

Ben artık dizinin senaryosunu başkasının yazdığını düşünüyorum arkadaşlar.Ne ruh kaldı nede tat.............

Hale Allah aşkına güzeldi.Belki de ben yoruldum cebelleşmekten arkadaşlar.Bugün yeterince enerjim gitti zaten.Doğru söylüyorsun da bardağın dolusuna baksak bu gece canımcım

supersonic
16-02-07, 01:58
bu arada hale abla sen demiştin değil mi artık bunların beraber yaşaması lazım esmerin ezeli yanına alması lazım diye bak seni duymuş bbg bu bölüm temelleri atıldı haftaya artık aynı evde görücez heralde ezel-esmeri

Evet canım doğru hatırlıyorsun ama ben artık hiçbir şeyden ümitli değilim.
Birlikte olmalarına rağmen olmadıkları zamanları aradım ben bu bölüm.sanırım duygu eksldi dizide.

GÜL GÜZELİ
16-02-07, 01:58
izledigim neydi duygusal bi dizi mi savaş filimi mi yoksa gelip geçici bi hayel mi anlamadım ben hani ezel esmer sahneleri birbirlerine kavuştular daha yeni ama bi kez bile baş başa kalmadılar hasret gidermediler tamam güzeldiler çocuk çocuk hareketler filan sonra yemekde güzeldi oyunda hoştu ama daha farklı olmasını tercih ederdim ben hiç duygulu degildi ama sabah çok güzeldi esmerin hali yavaş uyuyo uyandırıcaksın onu dediya aliye küçüklügündeki o ilk hali gibiydi bayıldım ya ondan sonra esmerin yaptıgı neydi aliyi kıskançlıgından arabadan attı ki bi anlam veremedim ben ona baş başa kalmak içindi ezelle ama ezel eve o inşaata gitti ee peki zavallım aliden ne istedi şimdi esmer daha ne diye yolun ortasında bıraktı çocugu:(gelelim adams aileye ezel bu hafta iyi ders verdi onlara gerçi alabildilermi orası meçul ama iyiydi ezel bu sefer ezdirmedi kendini afferin sonra sahte yaa ali ne zaman ögrendi sahteyi anlamadım ben herşey gelmiş geçmiş gibi oldu ne oluyoruz dedim bi an sanki dizinin finaline dogru gidiyolarmışda ama arkalarından kovalayan varmış gibi tıklım tıkış yapmışlar sahneleri sahte demişken o resimleri onun gönderdiginide ögrenmiş olduk aklınca iyi bişey yaptı ama ben genede afferin diyemicem madem öyle ne diye ayline öyle davranmalar çatlatmalar bence ne yaparsa yapsın taktir edilemez bu kız ama esmeri öpmesine kızmadım ben çünkü bu bi veda öpücüyüydü arkası gelmeyecek ilk ve son bi buse o yüzden kızmadım ama esmere kızdım kendini geri çekebilirdi nede olsa artık ezosu yanında öyle her isteyene öptürmemeli kendini ya aslında yazıcak çok şey var ama yorumlarınızı merak ediyorum sonra devam ediyim bakalım siz neler düşünüyosunuz bu hafta:)

sparkle
16-02-07, 01:59
Ve ve ya ben yanlış dizimi izliyorum ben EZO 1975 doğumlu 7 yaşında evlat edinilmedi mi?Cevap veriyorum hayır öyle değilmiş zarfta şey yazıyordu gözlerime inanamadım 1971 doğumlu yetimhane kapısına bırakıldı 6 yaşında evlet edinildi yazıyor yanlış görmediysem tabi ay buda yanlış 2 bölüm önce EZO 8 yaşında evlat edinildim dedi ay kafayı yiycem hangisine inanim ben şimdi sadece pes diyorum...
....

evet cerencim güpegündüz mantık hatası. birde ender niranın çantasını açtığında çıkan resimlerde(bilmem dikkat ettinizmi) ezonun mezarlık rüyası vardı öldü sanmıştık esmerle ali gelmişti hani.. oradaki elele tutuşmuş resimleride vardı. çok bariz dikkatimi çekti

melike_su
16-02-07, 02:02
bengusu sifreden tut serefin ölümünden sonra ofisine gitmeye ve ordaki catismaya kadar hepsi kopya....diziyi yirmi kisilik bir gurup izliyorduk ve o sahnelerde toplu halde yuh cekildi...aksiyon kisimlari özgün degil!!!! ama aska diyecegim yok....yinede bir gercek varki gittikce düsüyorlar..diziyitüketen sergin akyaza tebrikler..

Melal
16-02-07, 02:02
Bu akşam diziyi sinirimden doğru dürüst izleyemedim.
Allahtan kayıt ettim.Yarın sakin kafayla izleyip güzel güzel yorumumu yaparım.
Sahte hakkın rahmetine kavuştu gibi görünüyor.
Bulgar kesin Aylin'i öğrendi.Yoksa sahte'yş neden öldürtsün dimi ama:)

civrik
16-02-07, 02:03
bu bölüm çok güseldii ben çok beğendimm esmerin ezelin sahnleri harikaydıı hala çocuk gibiler alinin ezelin ve esmerin oyunu çok güsell kayıp parçaları birleştirme oyunu onun gibi bişeydi.çok hoştuu

yanlız anlamadığım bişey var şimdi Ali sahte ezeli ezel zannediyodu niye esmere buda yalan değil dimi gibi bişey dedii ne zamn öğrendii sahtenın ezel olmadığımnı yoksa ben mı görmedim öle bi sahne varmıydıı

Hıhh iyiki hatırlattın Meltemcim, bu şekilde gerçeği söylemelerine bayıldım, çok güzel kurgulanmış bir sahneydi. Bebeği çıkarınca ağlayacaktım nerdeyseeee. Çok beğendim çoookk:) Yeşim Büber nasıl da tatlıydı, gözlerinden heyecan fışkırıyordu, enerji depoduydu adeta.

Hele Esmer in sabah Ali ye gıcık olduğu sahnelerr:img-hyste Çok keyfile izledim bu bölümü.

Ali nin bunu öğrendiği sahneyi hepimiz kaçırmışız canım ne hikmetse:icon_whis

ASLI28
16-02-07, 02:03
Evet canım doğru hatırlıyorsun ama ben artık hiçbir şeyden ümitli değilim.
Birlikte olmalarına rağmen olmadıkları zamanları aradım ben bu bölüm.sanırım duygu eksldi dizide.

yazmayayım dedim yine dayanamıyorum.
Biz Alinin sahteyi öğrendiğini hangi bölümde gördük?
Ben hatırlayamadım.

Evet Hale doğrusun ama o başka bir şeyden kaynaklanıyor.
Hüzün ve aşk birbirinin kardeşidir.O hüzün olmazsa aşkı da hissedemeyiz.
O nedenle bunu hissettik.Yeşimin evvelki gün söylediği doğruymuş herşey yeni başlıyor demişti.Ama bitiyor mu yoksa?

Melal
16-02-07, 02:06
Forum niye boş,neden pek kimse yorum yazmıyor.
Bakalım yarın reytinglerimiz nasıl gelecek.
Malum KV yoktu.Ama bir çok kişi tepki için Kan Uykusu'nu seyretmiştir gibime geliyor.

Silvara
bi an sanki dizinin finaline dogru gidiyolarmışda ama arkalarından kovalayan varmış gibi tıklım tıkış yapmışlar sahneleri

bense tam tersine bitiyor değil de sanki diziyi farklı bir yöne çekmeye çalışıyorlarmış gibi hissettim.esmer terfi etti, ezel i yani bulgar ın kızını alıp çıktı, ezel ailesine rest çekip evi terk etti...bundan sonra dizi bulgar ın damadı esmer üzerine gelişecek gibi.gelecek hafta bir VAT operasyonu daha izleyeceğiz anlaşılan ama orada da o sakallı kontrolu ele alıyormuş gibi geldi.1-2 bölüm sonra esmer in VAT la bir alakası olmazsa şaşırmam.

bir de özellikle dikkatimi çeken şey.avşar ın lurşun sıyıran kolu iyileşmemiş, murat ın yumruk atılan gözünün morluğu geçmemiş ama esmer in kurşun saplanan omuzu sapasağlam.dayanıklı bünyesi varmış yani.ne çabuk iyileşti.

Nehir1415
Bu bölüm hakkinda neler desem bilmiyorum ki cok sey ummustum. Fazla yüksek mi yoksa beklentilerimiz bilmiyorum????
Yine cok soru birikte kafamda nerden baslasam...

1. Ali ne zaman ögrenmis ki Sebnemin aslinda sahte Ezel oldugunu ben mi kacirdim????

2. Sarflari gönderen Sebnem mis.... inanalim mi buna.... bana sonradan hatirlanip ta araya koyulmus gibi geldi...

3. Bulgar aslinda Rosa'dan yasca daha büyük olmasi gerekmiyormuydu??

of cok soru var...

GÜL GÜZELİ
16-02-07, 02:08
Bölümün başındaki üçlünün hal ve hareketlerini son derece doğal ve hoş buldum. Keza son sahnedeki dayanışmalarını ve elele gitmelerini, ikiside çok tatlı görünüyordı. Bundan sonra normalde ayrılmaları zor gibi görünsede bilindiği gibi yeni entrikalar bekliyor maalesef.

Kim gönderdi diye düşündüğümüz ipuçlarının da sahteye bağlanıcağı hayatta aklıma gelmezdi. Aralarını bozmak isterken kavuşmanızı çok istedim oldu...

hande sana katılıyorum arkadaşım daha önce ezeli çatlatmak için elinden geleni yaptı resmen uyuzun tekiydi ragmetli şimdi kavuşmanızı istedim dedi madem öyle niye daha fazlasını yapmadı mesela isimsizde olsa mektuplar küçük ip uçları gönderebilirdi ama yapmadı kendini gene esmere iyi gösterdi neyse rametlinin arkasından konuşmak olmaz olan olmuş biten bitmiş biz önümüze bakalım burgarı gördük sonunda ezelin gözler tıpkı babası o gözleri nerden aldıgı belli oldu sonunda:):)

Silvara
16-02-07, 02:09
Bir kere daha birbirlerini bulur bulmaz araya ALiyi kaynaştırmanın ne anlamı vardı.öncelikle Esmer ve Ezelin doya doya anılarını sevgilerin konuşmaları,Uzunca bir ayrılığın ardından hasret gidermeleri gerekmezmiydi???

sanki esmer in ezel e bakışıda değişmişti.o tutku yoktu sanki.nasıl anlatsam aşık, tutkulu bir adam değil de çocuk gibiydi.birbirlerine karşı davranışları öyleydi.nasıl anlatsam bilemiyorum ......eksk bir şey vardı.ezel i bu kadar tutkuyla ararken, aylin e bu kadar tutkuyla bağlanmışken ikisini bir bedende bulduğunda böyle mi olması gerekirdi.

ASLI28
16-02-07, 02:10
SH yine gözleriyle konuştu.BH gün geçtikçe iyi oynuyor farkındaysanız.
:img-in_lo :img-in_lo :img-in_lo

tng
16-02-07, 02:10
Bu bölüm hakkinda neler desem bilmiyorum ki cok sey ummustum. Fazla yüksek mi yoksa beklentilerimiz bilmiyorum????
Yine cok soru birikte kafamda nerden baslasam...

1. Ali ne zaman ögrenmis ki Sebnemin aslinda sahte Ezel oldugunu ben mi kacirdim????

2. Sarflari gönderen Sebnem mis.... inanalim mi buna.... bana sonradan hatirlanip ta araya koyulmus gibi geldi...

3. Bulgar aslinda Rosa'dan yasca daha büyük olmasi gerekmiyormuydu??

of cok soru var...

evet,bulgarın biraz daha yaşlı olması gerekiyordu.
bence dizinin bu kadar hızlı ilerlemesi kurtlar vadisi başlayınca sergin akyaz ya dizi yayından kaldırılırsa diye aklındakileri çabucak döktü,ana hikayeyi tamamlamak istedi ama ky yerine kv yayndan kaldırıldı neyseki. :)

civrik
16-02-07, 02:11
Bölümü beğenmedim, bu hafta bende yorum yapmayacağım, sadece yazdıklarınızı okuyacağım.

Ağlarım amaaa:icon_sorr Neden herkes mutsuz, Selda da gelmemiş yine:( Halbuki ben izlerken çok keyif aldım, çok beğendim bölümü, sizlerin de bu hevesle yazacağını sanmıştım ama herkes hüzünlü.

xanax
16-02-07, 02:12
Fazla yüksek mi yoksa beklentilerimiz bilmiyorum????

evet beklentilerimiz yüksek çünkü baştan çok güzel çekiliyor ve çok özeldi herşeyi maalesf bir ümit bekliyoruz koyun gibi ama ısrarla düşürdüler çıtayı. reytinglere yansısa içim yanmıycak ama onlarda düşüyo bi taraftan. gerçi bu hafta iyi gelir...

pelin-ce
16-02-07, 02:14
Ağlarım amaaa:icon_sorr Neden herkes mutsuz, Selda da gelmemiş yine:( Halbuki ben izlerken çok keyif aldım, çok beğendim bölümü, sizlerin de bu hevesle yazacağını sanmıştım ama herkes hüzünlü.
Özlem'cim bu kadar acıdan bu kadar entrikadan sonra böyle sakin huzurlu ve mutlu bir bölüm bizde ters etki yaptı galiba:icon_whis

a.ceren
evet cerencim güpegündüz mantık hatası. birde ender niranın çantasını açtığında çıkan resimlerde(bilmem dikkat ettinizmi) ezonun mezarlık rüyası vardı öldü sanmıştık esmerle ali gelmişti hani.. oradaki elele tutuşmuş resimleride vardı. çok bariz dikkatimi çekti

Dediğin benim dikkatimi çekmedi canım ama benim yazdığım çok büyük bir mantık hatası zaten forum da ne kadar sessiz inanmıyorum ya ve Ali sahteyi meğersem biliyormuş acaba ne zamn öğrendi dur tahmin edim:icon_whis geçen hafta ordan oraya atlıyan bölümde olmasın eee bize gösterme gereği görmediler sanırım...

Yalnız sevgili Mardigars ın yorumu ne olucak acaba kızlar onun tabiriyle nur topu gibi mantık hataları vardı....

Ve ve ne desem de ben KY yi seviyorum bunu slogan yapıcam ya Saruhan kızma olurmu?

meltem-cmbl

evet bende çok keyif alarak izledimm bu bölümü çok güseldii yanlız kafama takılan bişey var ya ali sahtenın ezel olmadığını bilmiyokii ya yoksa benmı kaçırdım bişeyy ne saçma yaptılar orayıı

ASLI28
16-02-07, 02:15
Duyguları ayakta tutan heyecandır,bilinmezliktir,ulaşılmazlıktır.Duygu yanında o hep hissettiğimiz tutku eksikti.

Ezelim
16-02-07, 02:15
Bir gün bölüm bittikten hemen sonra, bu forumda tek bir yorum yazilmadigini görecegime hic ihtimal vermezdim. Hala inanamiyorum. Cok üzücü cok.

Arkadaslar, Rosanin Esmere birkac bölüm öncesinde Ezelin babasi Bulgar demesine ragmen, Ali ile birlikte o evraklari incelerken, hic birsey bilmiyormus gibi davranisini bana biri bana aciklayabilirmi?
Unuttumu? Hatirlamiyormu? Aliye mi caktirmiyor? Bir kac bölüm önce Rosa bunu hic söylemedide, benmi uyduruyorum?

ASLI28
16-02-07, 02:17

Özlem ,bu kadar sükuneti sindiremedik herhalde.Haftalardır elimiz yüreğimizde bekledik.
Belki de tutkuyu biz kaybettik.Duyguyu konuşa konuşa yok mu ettik acaba.
Didik didik ettik her parçasını .

xanax
16-02-07, 02:18
Arkadaslar, Rosanin Esmere birkac bölüm öncesinde Ezelin babasi Bulgar demesine ragmen, Ali ile birlikte o evraklari incelerken, hic birsey bilmiyormus gibi davranisini bana biri bana aciklayabilirmi?
Unuttumu?

:img-yes: :img-yes: :img-yes:

evet unutldu ama sergin hanım tarafındanbye

Nehir1415
Ben dizi mi geri istiyorum arkadaslar!!!!!!

Ben dizinin gidisatindan korkmaya basladim!!!

Düsünmeden edemiyorum: acaba Zeynep Günay nasil cekerdi bu sahneleri???

O kadar da kötü bir bölüm degildi ama yinede ne bilim kelimelerlen ifade edemiyorum su anda...

GÜL GÜZELİ

güzelim begenmemek degil bence herkez begendi çok şekerlerdi çünkü ama bişiler eksik ya bi kere bilmiyorum sizde öylemi düşünüyosunuz ama ezelle esmer sinanla aylinken daha bi tutkulu daha bi sıcak daha bi içten yansıtıyolardı aşklarını ya biribirlerini gördükleri yerde yicek gibiydiler tamam şimdide çok şekerler çocuk gibiler çok tatlılar ama hani o güzelim aşk hani birbirlerini gördükleri yerde sarılmalar o sıcacık buseler o güzelim anlamlı sözler nerde ya bunlar birbirlerini daha yeni buldular aynı gecesi hasret giderecekleri bol bol vakit geçiricekleri yerde gene aralarına aliyi soktular ali kaçıyomuyduki yada arkalarından kovalayanmı vardı ki hemen o gece aliyle buluştular bi baş başa kalsalardı hasret giderselerdi liseli aşıklar gibi ertesi günde bu yemegi yapıp aliyide aralarına alsalardı dimi ama o yüzden bence herkezde bi şaşkınlık var şuanda herkez daha farklı olabilirdi diye düşünüyo tabii bende ama begendim ben içimden gelerek söylüyorum gerçekten güzel bi bölümdü:):):)

sparkle
ezelin ailesine tepkisine bravo dedim. babası, o zaman kızım değilsin artık gibi bişey diyip ezeli kovunca, ezel herşeyi bırakıp esmeri için elele tutuşup birbirlerine bakış atıp hafif gülümsemeleriyle gittiler:img-in_lo .. çok etkileyiciydi..

grimace_88
16-02-07, 02:20
Bir gün bölüm bittikten hemen sonra, bu forumda tek bir yorum yazilmadigini görecegime hic ihtimal vermezdim. Hala inanamiyorum. Cok üzücü cok.

Unuttumu? Hatirlamiyormu? Aliye mi caktirmiyor? Bir kac bölüm önce Rosa bunu hic söylemedide, benmi uyduruyorum?
söyledi cnm evet doğru hatırlıyorsun ama evraklarda ezelin anne yada babasına ilişkin birşey yoktu ya da var ama şifreli işte resimler vardı sadece bulgarın resmi de vardı içlerinde eşrefin de rosanında esmer rosayı biliyor zaten eh eşrefi de tanıyor ama bağlantı şifreli dosyalarda olduğu için çözemedi bulgara gelince kimse yüzünü bilmiyor nirandan başka dolayısıyla onunla ilgili bir bağlantıyı da ancak dosyalardaki şifreleri çözünce anlayacaklar

civrik
16-02-07, 02:22
Özlem'cim bu kadar acıdan bu kadar entrikadan sonra böyle sakin huzurlu ve mutlu bir bölüm bizde ters etki yaptı galiba:icon_whis

Galibaa, bu huzur bize ağır geldi, gerçi son sahnede yine bayaa gerildim. Çat diye kızın boynunu kırıverince fena oldum yaa, o nedirr öyle. Yalnız bulgar oynayan Suavi Eren de ilk bölümden bakışlarını konuşturdu. Ben psikopatım diye bağırıyordu adeta.

Silvara
16-02-07, 02:23
güzelim begenmemek degil bence herkez begendi çok şekerlerdi çünkü ama bişiler eksik ya bi kere bilmiyorum sizde öylemi düşünüyosunuz ama ezelle esmer sinanla aylinken daha bi tutkulu daha bi sıcak daha bi içten yansıtıyolardı aşklarını ya biribirlerini gördükleri yerde yicek gibiydiler tamam şimdide çok şekerler çocuk gibiler çok tatlılar ama hani o güzelim aşk hani birbirlerini gördükleri yerde sarılmalar o sıcacık buseler

evet canım aynen öyle.tutku eksikti.bölümü beğendim hem de çok beğendim.esmer in ali yle olan tavırlarına yerlere yatarak güldüm.ama tutku neder.sinan ve aylin birbirlerinin gözlerine baktıklarında dünyayı unutuyorlardı ama şimdi bu yok.sevgi var ama tutku yok.esmer in bakışları bile değişmiş.daha önce sinan aylin e bir kadına bakar gibi bakıyordu.hem de deli gibi aşık olduğu, deli gibi istediği bir kadına bakar gibi.ama şimdi esmer ezel e bir çocuğa bakar gibi bakıyordu.işte o duyguyu da verselerdi bize tam olacaktı.imdi bir şeyler eksik dememizin nedeni bu.tutku gitmiş.

civrik
16-02-07, 02:24
evet bende çok keyif alarak izledimm bu bölümü çok güseldii yanlız kafama takılan bişey var ya ali sahtenın ezel olmadığını bilmiyokii ya yoksa benmı kaçırdım bişeyy ne saçma yaptılar orayıı

2 bölümdür konular ışık hızıyla ilerliyor, düğümler 10 ar 10 ar çözülüyor canım, Ali nin sahte yi öğrendiği sahne diye birşey yok, bizim buından haberimiz yoktu. Sen birşey kaçırmadın.

GÜL GÜZELİ
16-02-07, 02:24

o resmi bende gördüm cnm önce bi düşündüm çocukluktan olabilir mi diye sonra ezelin rüyası geldi aklıma esmerle ali gelmişti almaya tıpkı o anın resmi gibi hatta gibisi fazla direk o sahnenın resmi şimdi bunu bi mantık hatası olarak kabulmu edelim yoksa boşverip geçelimmi bilemiyorum ben:)

Nehir1415
16-02-07, 02:26
sanki esmer in ezel e bakışıda değişmişti.o tutku yoktu sanki.nasıl anlatsam aşık, tutkulu bir adam değil de çocuk gibiydi.birbirlerine karşı davranışları öyleydi.nasıl anlatsam bilemiyorum ......eksk bir şey vardı.ezel i bu kadar tutkuyla ararken, aylin e bu kadar tutkuyla bağlanmışken ikisini bir bedende bulduğunda böyle mi olması gerekirdi.

Evet canim sanki bir baskaydilar bugün. Ben de bunu ifade edemiyorum ama gercekten cocuklastilar bugün. Belkide birbirilerini bulma sevinciydi bu ama ... ya iste amasi var. Ya bide Esmer ve Ezel bir türlü yalniz kalamadilar ki... uzun uzun hasret gidermeleri gerekmiyormuydu???

pelin-ce
16-02-07, 02:27
Galibaa, bu huzur bize ağır geldi, gerçi son sahnede yine bayaa gerildim. Çat diye kızın boynunu kırıverince fena oldum yaa, o nedirr öyle. Yalnız bulgar oynayan Suavi Eren de ilk bölümden bakışlarını konuşturdu. Ben psikopatım diye bağırıyordu adeta.

O da son sahneydi bu huzurdan sonra onuda es geçtik Bulgar belliydi zaten Niran bile karşısında titriyor Niran bunalıma girmiş gördünüz mü anca Ender'e iki laf etti bir kadeh bişey içti psikolojik çöküntü bu oluyomuş:icon_whis

ASLI28
16-02-07, 02:27
Arkadaşlar acaba diyorum bize duygusal olarak eziyet edilmesinimi seviyoruz.
Aslında SH nin dün Seldaya yazdığı mailde gerçek payı çok fazla.
Hiçbir şeyi beğenmiyoruz ya...
Ayrılıyor kızıyoruz
Birbirlerini buluyorlar kızıyoruz
Barışıyorlar kızıyoruz
Haftalardır Ezonun isyanını bekledik gene kızıyoruz.
Tamam eksikler çok fazlada bizi de gerçekten memnun edemiyorlar.
Tabiki bende yarın eksikleri yazacağım da bu gece off yapalım kendimize biraz memnun olmuşuz gibi izin verelim.Ruhlarımız biraz dinlensin.Kasmayalım kendimizi ....derim,sevgili forumdaşlarım.

ASLI28
16-02-07, 02:29
Arkadaşlar kaç bölümdür kendimizi kandırıyoruz burada.huzur,sükunet falan ağır gelmedi bize.Hikaye olarak boş ve mantık hataları ile dolu bir bölümdü.Yönetmen de gün geçtikçe iyiye gideceğine kötüye gidiyor.
temelde anlayamadığımız şeyler mi oluyor merak etmeye başladım yavaş yavaş.

Ya Hale şurda biraz huzur yapayım dedim gene gerçekleri gözüme soktun canımcım.Benim bu konudaki hasasiyetimi en iyisen biliyorsun işimden dolayı.
Huzur istiyorum lütfeeeeeen canımcım

civrik
16-02-07, 02:30
Özlem ,bu kadar sükuneti sindiremedik herhalde.Haftalardır elimiz yüreğimizde bekledik.
Belki de tutkuyu biz kaybettik.Duyguyu konuşa konuşa yok mu ettik acaba.
Didik didik ettik her parçasını .

Öyle mi oldu yaa:( Her duygunun ayrı bir tadı var ama, bence bu halleri de çok güzeldi. Bu bölüm bu haldeler diye sürekli öyle olacak diye bir şey yok, bu birbirlerini bulmanın coşkusuydu, hepsinin kendilerini çocukluklarına en yakın hissettiği gündü, tutkulu bir sahne yakışmazdı bu duyguya, herşeyin bir yeri var. Bu tavırları aralarındaki tutkunun yok olduğunu göstermezki. :img-yes:

GÜL GÜZELİ
16-02-07, 02:31
evet canım aynen öyle.tutku eksikti.bölümü beğendim hem de çok beğendim.esmer in ali yle olan tavırlarına yerlere yatarak güldüm.ama tutku neder.sinan ve aylin birbirlerinin gözlerine baktıklarında dünyayı unutuyorlardı ama şimdi bu yok.sevgi var ama tutku yok.esmer in bakışları bile değişmiş.daha önce sinan aylin e bir kadına bakar gibi bakıyordu.hem de deli gibi aşık olduğu, deli gibi istediği bir kadına bakar gibi.ama şimdi esmer ezel e bir çocuğa bakar gibi bakıyordu.işte o duyguyu da verselerdi bize tam olacaktı.imdi bir şeyler eksik dememizin nedeni bu.tutku gitmiş.

evet cnm tam olarak anlatmaya çalıştıgımda buydu esmer ezeli aylin olarak görürken olgun güzel cezbedici çekici ne biliyim tutkulu bi kadın olarak görüyodu ona sarılmak öpmek için can atıyodu ( biraz fazla açık oldum galiba )şimdi ise ezele gerçektende küçük bi kız çocugu gibi bakıyo çünkü biliyo yetimhane kapısında buldugu büyüttügü sonra kaç yaşında olduguna bi türlü karar veremedigim o yaşta evlatlık verilen ezosu olarak görüyo artık öyle bakıyo tutku yok istek yok özlem yok birbirleriyle buluşucakkenki o halleri sevinçleri yok senın dedigin gibi eksik olan tek şey bu ve ben bunu geri istiyorum umarım önumuzdeki hafta görürüz gene kaybettigimiz şeyleri umarım görürüz:)

civrik
16-02-07, 02:32
:img-yes: :img-yes: :img-yes:

evet unutldu ama sergin hanım tarafındanbye

Bence unutulmadı, Esmer in araştırdığı kendi geçmişi, o resimlerin Ezel le olan ilişkisini biliyordu, en azından Rosa nın kini biliyordu. Onun bulmaya çalıştığı diğer resimdeki adam, Eşref in kendileriyle olan ilgisi ve geçmişine dair detaylar.

sparkle
16-02-07, 02:33
ya arkadaşlar bilmiyorm çok mu polyannayım ama ben bugün ilk gün duygusu aldım bi yerden... esmerle ezo ailesini çiğneyip giderken annesi parçalanmıştı kızım gitme diyerekten, orda ilk bölümde ezeli götürürlerken çalan müzik çalıyordu.. orda esmer ağlıyodu burada adams aile. ne biliym açıkçası burda ohh be dedim..esmer koşsada arkasından engel olamamıştı ezonun gitmesine burada da meral engel olamadı..
ama ufaklıkların bu bölümde daha çok görünmesini isterdim sadece fotolarda göründüler..:icon_sorr

civrik
16-02-07, 02:34
güzelim begenmemek degil bence herkez begendi çok şekerlerdi çünkü ama bişiler eksik ya bi kere bilmiyorum sizde öylemi düşünüyosunuz ama ezelle esmer sinanla aylinken daha bi tutkulu daha bi sıcak daha bi içten yansıtıyolardı aşklarını ya biribirlerini gördükleri yerde yicek gibiydiler tamam şimdide çok şekerler çocuk gibiler çok tatlılar ama hani o güzelim aşk hani birbirlerini gördükleri yerde sarılmalar o sıcacık buseler o güzelim anlamlı sözler nerde ya bunlar birbirlerini daha yeni buldular aynı gecesi hasret giderecekleri bol bol vakit geçiricekleri yerde gene aralarına aliyi soktular ali kaçıyomuyduki yada arkalarından kovalayanmı vardı ki hemen o gece aliyle buluştular bi baş başa kalsalardı hasret giderselerdi liseli aşıklar gibi ertesi günde bu yemegi yapıp aliyide aralarına alsalardı dimi ama o yüzden bence herkezde bi şaşkınlık var şuanda herkez daha farklı olabilirdi diye düşünüyo tabii bende ama begendim ben içimden gelerek söylüyorum gerçekten güzel bi bölümdü:):):)

Canım başbaşa kalacakları sahneler de olacaktır eminim, bu bölüm Ali ye söylemeselerdi bu sefer de neden söylemediler, ne zaman söyleyecekler derdik. Düşünsenize Ezel için Ali de çok önemli, böyle güzel bir şeyi insan ne kadar süre içinde tutabilir, ben olsam söylemek ve o anki mutluluğunu görmek için sabredemem.

pelin-ce
16-02-07, 02:34
Arkadaşlar merak etmeyin onlar anlatmışlar tüm gün boyunca herşeyi birbirlerine yanlız biz göremedik yine o ayrı mesele..
Ama bu hafta Esmer'den 32 bölümlük toplu gülüşler aldık harikaydı:img-in_lo

GÜL GÜZELİ
16-02-07, 02:35
o resimlerin içinde burgarda vardı ama esmer bunu bilemezdi ki çünkü adından başka bişey bilmiyo o ne olduguna benımde anlam veremedigim yazıları bi çözse resimlerle birlıkte bir çok şeyi zaten anlıcak şuanda oda ali ne biliyosa onu biliyo ama yavaş yavaş ögrenicektir herşeyi:)

Nehir1415
16-02-07, 02:35
O da son sahneydi bu huzurdan sonra onuda es geçtik Bulgar belliydi zaten Niran bile karşısında titriyor Niran bunalıma girmiş gördünüz mü anca Ender'e iki laf etti bir kadeh bişey içti psikolojik çöküntü bu oluyomuş:icon_whis

Evet ya bak bunu az daha unutuyordum. Bu verilen özetlere de hic güvenilmiyor bunu da ögrendik artik. Neler yazilmisti orda. Niran artik güvenini kaybediyor, psikolojik cöküntü yasiyor felan. Bide Serefin evinde Esmer ve Ali'yi tehlikeli anlar mi beklicekti ne. Görmedik bile kim neden nerden ates ediyor. Bir kac kursun ve sonra disarda Esmer rahat rahat telefon'la konusuyor......soru isaretleri yani?????????

Silvara
16-02-07, 02:37
Nerde bu dizinin bizi uçuran,duygusal komaya sokan,iki aşık arasında yaşanan aşkın tutkulu ve ihtiraslı şiddetiyle kendimizden geçiren bölümleri?????

Esmer ve Ezel iki kedi yavrusu gibiydiler bugün.Yakştı mı kaybolan yıllara?
Bumudur????????

eksik olan da buydu işte.diyorum ya daha önce deli gibi istediği bir kadına bakan esmer şimdi bir kız çocuğuna bakıyordu.bakışlar bile değişmişti.güzeldi, komikti ama eksikti.bölümü beğendim ama tutkuyu hissedemedim.

grimace_88
16-02-07, 02:37
Öyle mi oldu yaa:( Her duygunun ayrı bir tadı var ama, bence bu halleri de çok güzeldi. Bu bölüm bu haldeler diye sürekli öyle olacak diye bir şey yok, bu birbirlerini bulmanın coşkusuydu, hepsinin kendilerini çocukluklarına en yakın hissettiği gündü, tutkulu bir sahne yakışmazdı bu duyguya, herşeyin bir yeri var. Bu tavırları aralarındaki tutkunun yok olduğunu göstermezki. :img-yes:
doğru kesinlikle katılıyorumm onlar birbirlerinden ayrı geçirdikleri çocukluklarını o günleri doya doya yaşamak istediler ki bence çok normal o günleri hatırlayıp da çocuklaşmaları bence çok güzeldi e tabi bu böyle devam edecek diye birşey yok şu an birbirlerini buldukları için rüyada gibiler gerçek hayata dönüş yapacaklar en azından dönmek istemeseler bile zorunlu olarak döndürülecekler ki gidişat onu gösteriyor bulgar da işin içinde çünkü artık.bi nokta var bende ezel-esmer sahnesi izlemeyi istemedim mi istedim ne yalan söyleyeyim çünkü ayrılardı ayrı oldukları bir zamanda birbirlerini buldular ama ali de vardı işin içinde hatta esmer ezele artık senle başbaşa kalamayacağız galiba gibisinden birşey de söyledi ama önümüzdeki bölüm alisiz ezel-esmer sahneleri olacak gibime geliyor ne de olsa ezel evi terketti ve büyük ihtimal esmerle yaşamaya başlayacak umarım anlatabilmişimdir biraz karışık oldu ama

NîlûferY
16-02-07, 02:38
selam herkese. buaraya ilk defa yazıyorum ama aslında diziyi ilk bölümünden beri izliyorum. bu gece güzel bölümlerden bi tanesiydi. Esmeri hiç bu kadar gülerken görmemiştim. ezel uyurken aliyle esmerin ezeli izleyişlerine çok güldüm.
sahte ezelin yani şebnem diziden ayrılmasına sevindim.
benim kafama takılan, ezelin (aylinin) evlatlık almak istediği Asya nerde şimdi? çocuğu almak için sanırım evli olması gerekiyodu biliyorum ama arada Asyayı gösterebilirlerdi. mesela bugün ezel, esmer ve ali onu ziyarete gidebilirlerdi.
son bişey soruyom arkadaşlar size, Niranın bulgarı görmeye gittiği yer neresiydi öyle ya? çok güzel bi yerdi, hele tavanı çok beğendim.
Bulgarda çıktı meydana son sahnede gördük çok şükür. Esmer onun ezelin babası olduğunu öğrenince şok olacağı kesin. ne yazıkki ezelin hiç bişeyden haberi yok..

civrik
16-02-07, 02:40
Arkadaşlar kaç bölümdür kendimizi kandırıyoruz burada.huzur,sükunet falan ağır gelmedi bize.Hikaye olarak boş ve mantık hataları ile dolu bir bölümdü.Yönetmen de gün geçtikçe iyiye gideceğine kötüye gidiyor.
temelde anlayamadığımız şeyler mi oluyor merak etmeye başladım yavaş yavaş.

Bak bu konuda ben de çok dertliyim, Zeynep Günay ı çok arıyorum. Bu sahneleri ondan izlesek eminim çok daha etkileyici olurdu. Evet fazla olayı olamayan bir bölümdü ama bana iyi geldi, siz beğenmeyince benim de bir türlü içime sinmiyor ama:(

civrik
16-02-07, 02:42

O özetlere bir daha inanırsam ne olayım, bir de dört gözle bekleyip her cümlesine yorum yapıyoruz. Kim hazırlıyor bu özetleri yahu, hepsi yalan. Bu arada Niran ı hani bir sürpriz bekliyordu, ben yine kaçırdım galibaa.

Silvara
16-02-07, 02:49
evet aslında bize de biraz sukunet lazım.son 3 haftadır hergün ayrı heyecan her gün ayrı stres yaşadık.bugünde bölüm öncesi herkesin morali bozuldu.gerçekten bir gevşeyip kendimize gelmemiz lazım.

genel olarak güzel bir bölümdü ama eksikti.şu doya doya vakit geçirmenin debağdat cd.de pamuk şeker yemek olduğunu öğrenmiş olduk.sözlükte farklı bir anlamı var ama neyse.

civrik
16-02-07, 02:51
Dediğim gibi nice bölümleri beğendik, kuşlar gibi şakıyarak geldik buraya, neden iyi şeyler göz ardı ediliyorda biz beğenmediğimiz zaman bu " nazik " bir uslupla bile olsa gözümüze sokuluyor?

Nesliciğim ben bu olaya kırılmamama rağmen yazının bu kısmını görünce neye kırıldığını çok daha iyi anladım. Haklısın canım. Bölümü çok beğendim ama sizler böyle olunca benim de yorum yazasım gelmiyor artık. Herkese iyi geceler:sad53:

ASLI28
16-02-07, 02:51
İmdaaat.... arkadaşlar valla ben yapmadım.....
Şaka bir yana benim anlatmak istediğim şuydu.
Eksikleri hepimiz görüyoruz.Siz sanıyor musunuz ki yapım şirketi bunun farkında değil.Kesinlikle farkındalar.
Kurgu değişiyor ve biz bunu görüyoruz.İlk bölümlerden itibaren üç küçük çocuk ve Esmer Ezo aşkı Esmer'in sırları hikayesine dönüyor.
Ben bekleyelim diyorum.Çünkü açıkçası neler yazılacağını yani senaryo olarak çok merak ediyorum.

Ezelim
16-02-07, 02:55
MardiGras'ın yorumuna kadar tek kelime yazmayacağıma söz verdim ancak şimdi burada birkaç şey söylemezsem kendimi haksızlığa uğramış sayarım.

Sizin yorumlariniz olmadan bu forumun tadimi olur?

Bölümü tekarar izleyince belki herseyi biraz daha farkli görürüz (mantik hatalari haric).

Chefin yorumunuda bekleyelim.

Arkadaslar yapmayin ne olur. Cok üzüldüm simdi. Selda zaten dünden beri yok, Bengü yok, handede gözükmüyor, Neslide gitti, bu gidisle hale ablada gidecek. Fazla yorum yazmiyorum foruma ama sizlerin tek bir yorumunu okumadan gecmiyorum. Sizsiz bu forumu düsünemiyorum. Arkadaslar birileri birseyler yapsin:img-help:

fidan24
16-02-07, 02:56
Geçen haftakine göre daha eli yüzü derli toplu bir bölümdü diyebilirim, ama sanırım bu senaryo biraz büyük geliyor yazar ve çizerlere ve bol bol mantık hataları yapıyorlar. İyi ki oyuncular yetenekli de durumu kurtarıyorlar. Bağdat sahnesinde güldüm epey. "Çünkü Esmer günlerdir hiç susmadığının farkındasın değil mi? "diye soruyor ama Ezel'in günlerdir üzerinden kıyafeti hiç çıkmamış ki aynı kıyafetle dolaşıyor. Bir arkadaşımız demiş ki "Ben edebiyatçı falan değilim ama bundan daha iyi senaryo yazarım." Çok haklısın ben bir edebiyatçı olarak şok halde izliyorum, zaten senaristler edebiyat okumak zorunda olmadığı için sokaktan geçen adam da senaryo yazabiliyor(geneli ifade ettim). Edebiyatı bilemem ama olay kurgusu, mantık ve felsefe okumaları gerektiği kesin.
Bulgar başlarına çok iş açacak. Esmer'in yeni görevi de Ezel' i kötü babasının elinden kurtarmak olacaktır. " Onun için gerekirse ölürüz" ifadeleri de umarım bir şeylere hazırlamıyordur. Sadece karpuz kapuğudur. Yine oyuncular geçer not aldı benden. Ama senaryo meselesine gelince geçen haftaki kadar değildi. Geçen bölümden sonra da artık daha fazla ne olabilir ki bir bölüm içinde diye düşünmekten de kendimi alamıyorum.Sanırım yine sert oldu. Sorun da biraz bende aslında. Çok şey ümit etmemek lazım. Fazla da büyütmemek lazım. Niran la Esmer aynı yerde buluşurlar diye düşünüyordum Bulgara' a karşı. Ama herhalde öyle olmayacak. Bu avukat yamağı da umarım Ezel ve Bulgar'ı öğrenip de bu durumu yetiştirmez Bulgar' a. Ben beklerim şahsen. Neyse, uzattım sanırım biraz. Şimdilik bu kadar.:img-blush bye

Silvara
16-02-07, 03:09
canım :( üzüldüm yorumuna ama diyecek söz bulamıyorum pek, ne desen haklısın. Neyse fazla deşmeden o konuyu hemen giriyorum diğer konuya.

evet genel olarak can sıkıcı bir bölüm olmadı belki keyifle izledik ama aması var işte,

ben AYLİN ve SİNAN'ı geri istiyorummmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm

(zaten ezel olmasını hiç istemiyordum:( kızmayın bana ama o kadar çok değişti ki herşey, ben yazdığımda herkes beni tefe koyar diyordum ama sanıyorum pek yalnız olmayacağım bu konuda).

ben gerçek aşkın AYLİN ve SİNAN'da olduğunu düşünüyorum, Esmer ve Ezel çocukluk aşkıydı.

aylin ve sinan'da tutku vardı, aşk, ölüm, herşey vardı, esmer ve ezel'de sadece saflık var:(

AYLİN'imi özledim ben ve Sinan'ııııııııııııııııııııııııı:icon_sorr :sad53:

bunun altına imzamı attıkmaktan başka bir şey elimden gelmiyor.ben esmer , ezel ve aylin i aynı bedende bulunca daha da tutkulu olur derken o çocuklaştı.ya bakışları bile değişti.ama esmer in ezel e olan aşkıda tutkuluydu.aylin le tanışana kadar öyle bir tutkuyla arıyordu ki.bu bölümde tutku elsikti TUTKU.geçen bölüm bile 2-3 saniyelik bir sahneyle bunu hisstetirmişlerdi ama bu bölümde yoktu.ya bunu hissettirmelerinin yolu illa sarılıp öpüşüp koklaşmaları ı veya baka şeyler ni.mesela bir sahne vardı.aylin in baloya ilk geldiği sahne.ali ve esmer in yanına geliyor üçü birlikte olduğu halde birbirlerine öyle bakıyorlar ki ooooooof diyorsun yani.bu bölümde bunlar olmalıydı.hemde esmer aylin ve ezel i aynı bedende bulduğu için daha fazla olmalıydı.ama olmadı.sevimli hallerid de güzeldi ama eksikti.EKSİK

fidan24
16-02-07, 03:18
Arkadaşlar neden Ezel ve Esmer fikri bazılarımıza -ki ben de bu grubun içindeyim- hoş gelmiyor diye düşündüm de Esmer Ezel'e baba şevkati ile yaklaşmış. Abi gibi korumuş kollamış. Ezel de ona sığınmış. Aslında bu tam anlamıyla aşk değildir. Koruma-kollama. Şimdi aynı duruma dönüştü olay. Esmer koruyan olacak, Ezel de korunan. Bu yüzden tutku kalmadı diye düşünüyorum. Yetimhanede büyüyen bir çocuğun en fazla istediği şeylerden biri kendisine ait bir şeylerin olmasıdır. Esmer'in kendisine ait tek şey Ezel olmuş. Onu bulmuş sonra da onu kaybetmemek için kollamış.Tekrar söylüyorum "bu aşk değil". Aşk olsa tutku da olur zaten. Bu bölümde tutku olamamasının nedeni ya budur ya da oyuncularda performans düşüklüğü vardır. Ama bana ilki mantıklı geliyor. Her ne olursa olsun bu müthiş(?) senaryoyu ayakta tutan oyuncuların yeteneği ve çabası.
Bir ikincisi bu bölümde Ezel olduğunu öğrenmese de olurdu diye düşündüm . Çünkü Aylin iken davrandığından çok daha farklısını bulamadım Esmer' de. :icon_sorr

eylül86
16-02-07, 03:59
Sizler olmasaydinis,
kasirdigim bölümleri nasil takip ederdim,
bölümlerde olusun yanlis tespitlerimi nasil düseltirdim,
kafamda olusun gelecek bölüm tahminleri… sizin kadar sekilendiremedim hic bir zaman….
Sizin Seneryolarinisla gelecek bölümleri daha da bir merak sarda…

Forumu gec kesfetim, 2 sezondan sonra di...
Gec olmustu ama hic olmamasindan daha iyidi....
foruma yasilan her birseyi takip etim ..
Sezis sedasiz....
Hep bir merak vardi artik, bölüm sonunda acaba forumda neler yasildi..
kim hangi tespidi eti ..
kim kendini nasil ifade eti....hangi cümleleri kurdu…

duygulari en iyi ifade eden dilimisi, sizler hep cok iyi kulandinis
basen kendi kendime dedim ya hepsi edibiyatci mi…
ben aklimadan gecenleri sizin kadar ,
almanlasmis türkcemle yasamasdim hic bir zaman malesef
Internete farkindayim tabi hersey kendini ifade etmekle oluyor….
Ve busever dayanamadim…
Hep okudugum foruma ne olmus….
Hic yasmadigim bir yere simdi hic hakim olmasada
Sizlere Deyerli oldugunusu hatirlatmak istedim....
Yani yorumlarinis tespitlerins… benim gibi diyer arkadaslar icin de önemli…

Tek dileyim… su Sayfanin temel direklerinin cabucacik kendine gelmeleri…
Ve yorumlarini bizimle paylasmalari
....
ben bu foruma yasan yani emek veren
herkese bir kes Tesekür etmek istiyorum...

Fener Bahçe
16-02-07, 11:04
bence güze blümdü

neydi o 3nün sevimli halleri

sonunda ezo resti çekti esmerle giitti süper oldu

helede ezo uyurken seyretmeleri alinin merdivenden inrken hali esmerin ezoya bakışı

evden çıkarken esmeri siniretmesi esmerin sinirlenmme anındaki hareketleri

ali ezo evden çıkrken esmerin onların arkalarından baka kalması tam ezo sarılmak üzeryken alinin ezoyu alıp arabaya gitmeleri esmerin elinin havada kalması bakışları hareketleri

arabada ezo ali konuşurken ezo esmerin biirbirine tatlı bakışı aliye de dizikiz aynasında sinirli bakışı o maşallah hafızanda pek kuvvetliymiş demesi sinirli bakışı

arabayı durdurup alinin inmesi tepklileri gülmeleri gerçekten çok güzldi

Fener Bahçe
16-02-07, 11:12
3 evdeyken herkez geçmişinden bir parça koysun deedi ya esmer

esmer bilye ezoda bebeği çıkardı o blümde çok hoştu
anladım ki ne olursa olsun onlar artıkayrılamaz

ve bbeğin bilyenin saklanması birbirine küçükken olduğu gibi şimdide değer verdiklerini sevdiklerini gösteriyor birbirini untmadıklarınıda

esmere şerefin yerine geçme görevi verildi

ama hreşeyden önce ezo geldiği birkezdaha anlaşıldı

teşkillat kalsada klamsada ezo ile evelenecek

nazlii1
16-02-07, 12:07
Foruma bi girdim, sayfaları uçmuş olarak bekl,yordum ama kimsedoğru düzgün yorum yapmamış...:(

Ben genel itibariyle beğendim bu bölümü,ama ayrıntılı yorumumu sonra yapacağım, Ali_esmer-Ezel sahnelerinde o duyguyu hiissettim ...

Sizleri karamsar gördüm iyice, bu diziyi aşırı derecede seviyoruz ve herşeyin dört dörtlük olmasını istiyoruz aslında bi bakımada bu zamana kadar mükemmel ötesi bölümlerde izlediğimiz için herbölüm öyle olsun istiyoruz doğal olarak, ama sonuçta bu da insan elinden çıkan bi iş , ben artık eksiikliklerden öte beğendiğim yanları daha ağırlıklı yorumlamaya karar verdim.. evet tutku eksikti ama 31. bölümden sonra güzel bi bölümdü bence , askıda klan bikaç şey açığa çıktı, ve Üçünün olduğu sahneler, replikler de güzeldi bence bilmiyorum ama ben keyif alarak izledim heleki31.bölümden sonra...bu bölüm dostluğa ağırlık vermişler, parçaları birleştirme oyunu, arabadaki halleri geçmişten konuşmalari, bilye ve bebek ben çok beğendim bilmiyorum ama dememişmiydik zaten geçmişi hatırlasınlar, eskiden bahsetsinler diye,..sanırım ilerki bölümler de eski Ezel-Esmer'i görürüz...

Bir sürü güzel şey6 oldu artık Ezel, Esmer'le yaşayacak, artık onları kolay kolay kimse ayıramaz...Böyle düşünürsek ilerki bölümlerde daha çok ve güzel Ezel-Esmer sahneleri de göreceğiz demektir...

Ben eski forumu istiyorum bölümden sonra herkesin 4 gözle yorumlerı beklediği, aynı heyecanla yorumlar yaptığı, sayfaların uçtuğu forumu istiyorum...:(:(:(

Hande, Nesli, Hale abla, Bengü,Selde nerede o güzel yorumlarınız.....Yaaa ben sizi geri istiyorum...:( :(

purna
16-02-07, 12:36
gercekler ortaya cıktımı ben bır kac haftadır bakmadım dun baktım ögrenmışler nasıl oldu

travor-alex82
16-02-07, 12:37
arkadaşlar merhaba
o kadar mutsuz bir hafta geçirmiştim ki bu bölümde üstüne tuz biber ekti
içimden sanki birşeyler koptu gitti.
beklediğim ezo-esmer sahnelerini ben hayallerde yaşanmasını istemişim
gerçi güzel bölümdü ama ben hiç bir şey olmamış gibi izleye durdum.
bölüm başladığı zaman odamızın ışığını söndürüp izlerdim şimdi o bile bana bir heyecan vermedi.
üzülüyorum ah nasıl bir dizinin kaybolmasını izliyeceğiz ileri ki bölümlerde.

eminim ki siteyi takip edenlerde hayal kırıklığını yaşamıştır.
BBG bizi gözetlemiyor bizi dinlemiyor kendi bildiklerini okuyor.
zaten işlerimin yoğunluğunda sitede yazılanları bile okuyamıyorum böyle giderse de eminim kendi isteğim ile takip etmiyeceğim.

u.dilara
16-02-07, 12:55
selam herkese. buaraya ilk defa yazıyorum ama aslında diziyi ilk bölümünden beri izliyorum. bu gece güzel bölümlerden bi tanesiydi. Esmeri hiç bu kadar gülerken görmemiştim. ezel uyurken aliyle esmerin ezeli izleyişlerine çok güldüm.
sahte ezelin yani şebnem diziden ayrılmasına sevindim.
benim kafama takılan, ezelin (aylinin) evlatlık almak istediği Asya nerde şimdi? çocuğu almak için sanırım evli olması gerekiyodu biliyorum ama arada Asyayı gösterebilirlerdi. mesela bugün ezel, esmer ve ali onu ziyarete gidebilirlerdi.
son bişey soruyom arkadaşlar size, Niranın bulgarı görmeye gittiği yer neresiydi öyle ya? çok güzel bi yerdi, hele tavanı çok beğendim.
Bulgarda çıktı meydana son sahnede gördük çok şükür. Esmer onun ezelin babası olduğunu öğrenince şok olacağı kesin. ne yazıkki ezelin hiç bişeyden haberi yok..

arkadaşım ben yanlıs hatırlamıyorsam zaten esmer rosanın kızının(ezelin)babasının bulgar olduğunu biliyordu..hatırlarmısın rosa bi sıkıntı içerisindeydi ve esmeri konusmak için yemeğe davet etmişti ord zorda olsa soylemişti..aama bu bolumlerde bir türlü esmerimizin kafasına dank edemedi..heralde ezelin "benim babam kim"demesini bekliyor(!)