PDA

Tüm Versiyonu Göster : Beyaz Gelincik-Bölüm Yorumları

Sayfalar : [1] 2 3 4 5

Alexia
24-09-07, 23:51
Yine yeni yeniden...
Yeniden izlemeye başlamamızın şerefine, yeni bir başlık.
İyi yorumlar:img-wink:

*Sultan*
25-09-07, 00:09
Yeni baslik icin tesekkürler :)

Izlerken icim bir hos oldu. Simdiye kadar bir baska dizi bu kadar heyecan vermedi.
Baslangici bile ürkütücü, sarkilar, ortam, cekim, kabus :good:

herseyi ile harika.

Ömer Aga, ve Türkan Soray kanunlari :P:P
pek gecerli degilmis 1. bölümde....

ipekaziz
25-09-07, 00:18
Valla şimdi bir geleneği yeniden yaşatalım ve M&M'cileri kızdıralım.
O güzelim tarla sahnesi yine Meryemce yüzünden kavgaya tutuşan Mustafa sahnesiyle bölünüyor.

Ve Ömer'le Ceren muhabbetlerinin en güzel kısmında Yaşar Kahya tarafından gelen "Mustafa bıçaklandı" haberiyle bölünüyorlar. :img-cool2

Tabii ki Ceren....
İlk bölümde ve ilk 20-30 hatta biraz daha fazla bölümde ne kadar özgüvenli, ne kadar kendinden emin, ne kadar dişli ve dirayetli....

En önemlisi bu bölümde Samur'umla karşılaştım yeniden. Ne kadar özlemişim....

*Sultan*
25-09-07, 00:28
Ceren,

ilk göründügünde cok ürkütücü :img-cool2

ikinci sefer bize göründügünde, tarlada pamuklara, topraga asik, ve bize hos göründü.

ücüncü sefer, Ömer Agamiz kesfetti :img-in_lo

Kiyafetler, Cerene cok uygun, tam kendisine yakisir sekilde....

Samur Agamiz tabiki :happy0064:happy0064:happy0064

A.Konak
25-09-07, 03:36
samurun "len müiddin" demesini özlemişim. müiddin ölmüş müydü sonra? belki daha önce yine sormuştum bu soruyu ama cevabını hatırlamıyorum nedense :img-blush

herhalde dizide değişmeyen tek istikrarlı karakter morizardı. :img-black

alişin meğerse yükseklik korkusu dışında bide denize girme fobisi varmış.

ne güzel ilerleyen bölümlerde 4 kardeşin sımsıkı sohbetlerine şahit olacağız. onların o muhabbetlerini acayip severdim. kim der ki halile katil diye? şaşırtmak adına son dakikada senaryo değişikliği kurbanı olduk..

poyrazbr
25-09-07, 11:07
selamlar.türkan kanunları hakkında yorum yapmıştım tekrar yazmıyorum.e.p nin öyle kanunu falan yok.şöyle baktığımda ilk bölümde ömer tam bir ağa izleniminde.asan ,kesen,dediğim dedik.sonradan yumuşatılmış bir karekter(ceren hariç herkese)birde'hadi düğmelerimi ilikle'ağa tabi kendi ilikleyemez:img-yes:resmen nar bir kapama gibi bir şey.ağanın erkekliğini basyırmak için orada.çünkü bir erkek bu olaydan sonra kalkıp etrafı inceliyosa amacı bellidir.:icon_whis
ceren ve ceren kararlı,iddalı,hırs içinde.ve bir o kadar da ihtişamlı kadın.:icon_sorr melih çapkınlar prensi,ne kadar tatlıymış.

*Sultan*
25-09-07, 11:09
ilk bölümden itibaren, Adana anlatilmasi, cekimler sehire yönelik olmasi, cok güzeldi.
En sevdigim sahnelerden biriside, Alis ve Mistik, arabada sarki söylerken.

Adananin, yollari tastan, sen cikardin beni beni bastan.......:good:

Güllü sabah kahvaltisinda,neden Meryemceye öyle kötü kötü bakti :img-icecr

Seyhancigimiz da, amcasindan capkinlik dersleri alicakmis, amanda aman;:img-in_lo

Not: Nejat Isler :P misafir oyuncu...., sonraki kampanyalarimiz aklima geldi birden.....

ipekaziz
25-09-07, 11:28
Dün akşam bir şey daha fark ettim. Daha doğrusu, önceleride birçok kez seyretmiştim ama bu sefer daha fazla dikkat ettim herhalde....
Tarladaki sahnede Kiraz'la Zeki kuytu bir köşede buluşuyorlar. O kadar saf ve temiz bir ilişkileri var ki ve her iki oyuncuda bu doğallığı o kadar güzel yansıtıyorlarki. Ben Kiraz rolündeki oyuncuyu bu dizide ilk defa izlemiştim ve belki bana salak diyececeksiniz ama o kadar doğal gelmişti ki sanki gerçekten oranın köylüsü birisi bu herhalde diye düşünmüştüm:img-pilot

Neyse bu Zeki-Kiraz muhabbetinde, Zeki, Kiraz'a "bugün Ömer ağa babanlara pılınızı, pırtınızı toplayıp gidin dediğinde aklım çıktı, gerçekten gideceksiniz diye ödüm patladı" diyor. Kiraz'da "öyle olsaydı ne yapardın" diye sorunca; Zeki cevabı yapıştırıyor "anamı,babamı, toprağımı bırakıp, senin peşinden gelirdim":img-in_lo Kiraz biraz daha ileri gidiyor ve yine soruyor "Peki Ömer Ağanı bırakabilir miydin?" ve Zeki cevap veriyor "Ömer ağamıda bırakırdım":img-in_lo

Gerçekten süper bir dialog, sıcacık, naif, sevgi, aşk, sadakat ve fedakarlık dolu
Bütün dizi boyunca bir kez bile Ömer'in ağzından duyamadık böylesine etkileyici bir lafı:icon_sorr

poyrazbr
25-09-07, 12:14
arkadaşlar saat kaçta atv avrupada deliricem nasıl görmem.

ceren durul
25-09-07, 14:00
alamanyada saat kacta basliyor beyaz eglincik tam
olarak merak ettim de ...
hafta ici zaten bos zamanim cok bakarim artik

poyrazbr
25-09-07, 14:09
13.30 da galiba ceren durul atv avrupada.

ceren durul
25-09-07, 15:27
13.30 da galiba ceren durul atv avrupada.

baktim yok itirazim diye gicik tartisma programi var
herhalde ondan sonra .. insaAllahhh :img-icecr

poyrazbr
25-09-07, 16:34
ya bu atv ne gıcık kanal ya.şimdidedünkü programın tekrarını veriyor.
bir şeyide doğru yapsa şaşarım.bir kerelik mi yayınlandı acaba.amaaan o kadar da bekledik.atv avrupada itirazım vardan sonra gözüküyodu.

ceren durul
25-09-07, 16:37
ya bu atv ne gıcık kanal ya.şimdidedünkü programın tekrarını veriyor.
bir şeyide doğru yapsa şaşarım.bir kerelik mi yayınlandı acaba.amaaan o kadar da bekledik.atv avrupada itirazım vardan sonra gözüküyodu.

yaaaaaaa evet ya simdide dilimin ucunda varr
acaba ondan sonra mi ... ofof of su atvenin .... bakalim ondan sonrada cikmasssa varyaaaa ... :img-polic

poyrazbr
25-09-07, 17:22
ondan sonra olacağını sanmıyorum.ondan sonra ana habere bağlanıyor.ben atv avrupanın yayın akışına baktım şu an olması gerekiyordu.böööyyyle hevesim kursağımda kaldı.valla dışarı çıkmıştım hemen eve geldim o yüzden.bende tüm bölümleri indirmezmiyim.onlara muhtaç olmıcam.biraz zaman alıcak ama istediğimde izlerim.bu ne ya eziyet.

BeyazGelincik21
25-09-07, 17:52
Demek Beyaz Gelinciğin efsanemin tekrarları yayınlanıyor.Ben izleyemeyeceğim çünkü bizde uydu yok.Ama sizler içinde üzüldüm arkadaşlar neden kaldırdılar ki bu atv zaten herzaman yapıyor bunu dizimize dizimiz bitti hala devam ediyor üvey evlat muamelesine.

ébruli
25-09-07, 18:08
panık yok saatı degısmıs cokda guzel olmus

şimdi başlıyo avrupa atv de 2. bolum umarım gene kırpmadan ızlerız

son dakıka editi:özeti bile kesmeden verdiler:happy0064:happy0064

Derya_Can
25-09-07, 18:09
son dakika arkadaslar su anda beyaz gelincik atv avrupa da baslamis bulunuyor 2 bölümü ile

cok güzel ya dünkünü kacidim ama bugün kesin yorum yapicam hepimize hayirli olsun

ceren ömer off off ilk bölümde iki düsman ya inanmiyorum

Derya_Can
25-09-07, 18:22
vay vay be elmasin seside güzelmis hatce anneyi özledim

vay be seyhan bey amcasini odasini basiyor

annesi bide iyi biriymis ogluna bile kapi vurmasini ögretmemis

gülizara bakbe " bana söz verdin odani topliyacaksin " kücük cocuk gibi

ay meryemceyde oglumdan uzak durucaksin

ve o muhtesem sahne mustafa ile ömer odanin icin top oynuyorlar ve cam kiriliyor

iyi kalpli halilde kesim mi topu kesimi diyor ay cok komik degil mi :P:P

ébruli
25-09-07, 18:26
vay vay be elmasin seside güzelmis hatce anneyi özledim

aynı seye bayılmısız benı hep etkılemıstı bu sahne ama bugün daha bi etkilendim nedense
cok güzel elmasın sesı kendısı gercekten bugunun özeti elmas oldu:img-in_lo

Kaptan89
25-09-07, 20:17
Ben de sizler gibi yeniden izlemeye başladım BG'yi.İlk bölümü izledim ama sanırım sonrası pek mümkün olmayacak.Neyse izlediğim kadarıyla...

Bölümün başındaki müzik eşliğinde ırgatların pamuk toplaması çok yerindeymiş Aslanbaşların pamuk üzerinde yükselen iktidarını anlatmak adına.

Bu bölümün en çok sevdiğim sahneleri Aliş&Mustafa sahneleri."Serseri deve" repliği ve "Aman Adanalı" türküsünü söyledikleri sahne favorilerim.Çok yakın ve sıcaklar.

Efsane pamuk tarifini de unutmamak lazım tabiki.Ne güzel anlatmış Beyaz Gelincik kendini.

Diyar Ceren sahnesinde Diyar'ın repliği de iyiydi."Savcının önüne ne koymamı bekliyorsun,hislerimizi mi tahminlerimizi mi?" Çaresizliklerini çok iyi ortaya koyuyordu.

M&M başbaşa içtikleri sahnede aşk doluydular.Ardından Mustafa'nın bıçaklanma sahnesinde de İsmail Hacıoğlu çok başarılıydı.

Her şey bir yana benim için bölüme damgasını vuran senaryonun farklılığıydı.

poyrazbr
25-09-07, 21:46
çok şükür izledim.bilemiyorum çok mu kesilmişti acaba.:img-wink:
ama nasıl özlemişim onları ya.müthiş top oynama sahnesi.birde daha önce bu kadar dikkatimi çekmemişti ömer narın elini tutarken ne kadar soğumuş ondan.he heyt sen aşıksın bana ama ben ooooooo gibi bir durumu vardı.sanırım hep dediği gibi o cereni görür görmez aşık olmuş ona.:img-in_lo
hastanede anlattığı efsane ve anlatırken ki hali çok hoştu.cerende etkilendi ama kendine bile itiraf edemedi.ve bu hikaye hep böyle gitti.ceren ve karşı koyamadığı duyguları:Pyarın inşallah aynı saatte olur.

dbb
25-09-07, 22:25
BG'yi tekrar izleyemeyenlerdenim malesef.. Ama birinci bölümle ilgili izlerken içimden geçen ve hafızama kazınmış bazı cümleler var.. Mesela Aliş'in döndüğü ve tüm ailenin kahvaltıda buluştuğu günün sabahı çiftliğin genel görüntüsü verilirken " Allahım, Güneş bir yere bu kadar mı güzel doğar" diye düşünmüştüm.. O sahneleri tanımlayan tek kelime bence huzur'du.

Bir de Pamuğun tanımı tabi.. Çukurova'dan olmasa da Menderes Ovası'ndan aşina olduğum pamuk, gerçekten bu kadar bilge, bu kadar eşsiz bir bitki mi diye düşünmüştüm. Sonra da "tabi dizinin senaristi kim" dedim kendime..

Hele Ceren'in arabası önünde "anne" diye ağlaması.. Bu kızın bu halde olmasının nedeni o huzur dolu Aslanbaş ailesi olabilir mi diye düşünürken dizi ile ilgili kararımı vermiştim bile..

ceren durul
26-09-07, 00:07
düsündügüm gibi oldu; dilimin ucundan sonra basladi BG ...

cok güzel bölümdü; yeniden yasar gibiyim BG´yi ...

bu ilk bölümlerin hepsini tam bilmedigim icin heycanli oluyor bakmak ...

ceren tabii ki kalacak; ve o davete katilacak o kadarini biliyorumm ...

bence ilk 36 süperdi; ama sonradan civitti benim icin; olsun ilk bölümlerinide raziyim ... :icon_whis:img-icecr

suri06
26-09-07, 14:39
oh ya cok sevindim Atv avrupada kesmeden veriliyomuş
itirazım var sonradan yayınlanıyomuş şimdi avt avrupanın yaynın saatini buldum orda öyle yazıyo ama dün sanırım yarışma prg sonra başlamış
zaten ben ilk bölümlerin videosunu bulamamıştım
şimdi kitlenirim artık

poyrazbr
26-09-07, 14:42
acaba kaçta verilecek.bu arada kesiliyor canım.bayağıda reklam koyuyorlar.neyse başlayınca birbirimize haber veriririz.

Derya_Can
26-09-07, 15:03
aynı seye bayılmısız benı hep etkılemıstı bu sahne ama bugün daha bi etkilendim nedense
cok güzel elmasın sesı kendısı gercekten bugunun özeti elmas oldu:img-in_lo

desene kalp kalbe karsiymis bu gün bizi hangi sahneler bekliyor 3 bölüm özettlerini karisdirip buldum

Parti şimdi başlıyor!
ben bu bölüme bayilcagim tekrardan galiba
bu bölüm o büyük yaza veda partisi bölümü ömeren cerene tam asik oluyor görünce
melih de az degil ama

ipekaziz
26-09-07, 15:50
İşyerinde bulunupta çalışmak zorunda olmak böyle zamanlarda beni çok sinir ediyor:icon_evil
Ama ne yaparsınız ekmek parası:icon_sorr
Neyseki böyle arada sırada foruma girip Sevgili Derya gibi dizimizin şu an yayınlanmakta olan bölümünde hangi sahnenin olduğunu belirten kişiler varda, bende onların sayesinde seyredemesem bile seyretmiş kadar oluyorum.

Aslanbaşların o görkemli partisi. Bana göre birçok olayın başlangıcıydı, ilerde yaşayacağımız, göreceğimiz davranışların ipuçları ile doluydu.
Aslanbaşların ne kadar nüfuzlu bir aile olduğunun vurgulanması (Bakanın partiye teşrifi, sirenler, kornalar, korumalar, telaş, panik, heyecan, Güllü ile Halil'in yaranma, hata yapmama, rezil olmama, sosyeteye ve Adana'nın ileri gelenleri tabakasına şirin görünme çabaları)

Mustafa ile Meryemce'nin yaşadıkları o enteresan fantazinin bir yanlışlık sonucu ortaya çıkışı:img-icecr Bu durumun Halil'de yarattığı dehşet....

Ceyhan'ın öylesine, boş boş ortada dolanışı, zengin,şımarık ve aptal bir genç kız olduğunu, hayatta onun için gerçekten önemli hiçbir değer yargısının bulunmadığını vurgulayan davranışları. Üffleyen, püffleyen, offlayan sıkılan halleri. Hep söyledim, yine söyleyeceğim: Ceyhan rolünde oynayan kızcağızın ismini maalesef hatırlamıyorum, ama bence ona verilen rolü gerçekten hakkıyla oynadı, yaşadı,yaşattı. Tebriklerim bir kez daha Ceyhan'a:happy0064

Tabii ki Seyhan. Sanırım Sevgili Çakıl ilk bu bölümde Seyhan'a aşık olmuştur:img-wink: Gerçekten çok şirin, tatlı, konuşmaları, tavırları son derece doğal vurguları, bir o kadarda sevimli mimikleri. Havai fişekleri seyredemediği için çok üzülmüştüm canım benim:icon_sorr

Bu parti sahnesinin benim için en vurucu kısımlarından biride, mutfak halkının, çiftlik çalışanlarının, Kiraz'ın kardeşinin, Zeki'nin ve diğerlerinin partideki insanlara, o tantanaya, şaaşaalı ve gösterişli dünyaya bakakalmalarıydı. O sahnede zengin-fakir, köylü-kentli ayrımının ne kadar insanlık dışı bir kavram olduğu o kadar ince bir biçimde vurgulanmıştıki.....

Hele Ömer'in sırtını korkuluklara dayamış, kollarını kavuşturmuş, biraz umursamaz, hafiften sıkılmış bir halde, yanındakilerle kerhen ve çokta eğlenmeden sohbetimsi bir şeyler ederken, aniden dönüp, ona doğru gelmekte olan Ceren'i farkedişi:img-in_lo:happy0064:img-icecr
Arkadaşlar o sahneyi unutabilmek mümkün mü?
Sonra hemen toparlanıp, Ceren'e doğru yürüyüşü, tam merhabalaşacaklarken Güllü cadısı tarafından farkında olmadan engellenişi, sonra Güllü'nün selamlaştırdığı insanlarla hiç istemeden, tamamen yüzeysel bir-iki kelam edip, tekrar gözleriyle Ceren'in olduğu yere bakışı, ama bu kez Ceren'i bıraktığı yerde bulamaması yüzünden yaşadığı hayal kırıklığı ve Ceren'i yeniden görebilme umuduyla tüm bahçeyi yeniden gözleriyle tarayışı......

Ve tabii Ceren'i Melih'in ablukasında, bahçenin bir köşesinde bulduğunda yüzündeki çapkın ve meraklı ifade...Hatırlarsanız Melih'i ve çapkınlık şöhretini çok iyi bilen bir adam olduğu için o sahnede biraz paniklemişti Ömer.
Melih, Ceren'i tabir-i caizse yakalamış, köşeye sıkıştırmış, klasik çapkınlık sohbetlerinden birine girişmiş olduğu için...
"Siz tanışıyor musunuz? " diye de sormuştu..
Allahtan Melih'in geniş çevresinden bir başka tanıdığı hanım arkadaşı gelip Melih'i onların yanından almıştıda, Ömer, Ceren'le başbaşa kalabilme fırsatı bulmuştu....
Sonra birbirlerini tartarak, karşılıklı söyleyecekleri kelimeleri özenle seçerek ettikleri o enteresan sohbet. Ceren'in Ömer'den imzasını taklit ettiği için özür dilemesi, Ömer'in Ceren'e "problem çözüldü mü bari?" diye sorarak,, aslında Ceren'in gidip, gitmeyeceğine dair bir ipucu almaya dolaylı yoldan çalışması....
Ceren'in "şimdilik burada kalmam daha doğru görünüyor" dediğinde, Ömer'in yüzünde beliren rahatlama ifadesi.
En komiğide, başı biraz öne eğik duran Ceren'in gözlerinin ne demekte olduğunu, o an yüzündeki ifadeyi daha net görebilmek, iyice anlayabilmek için Ömer'in eğilerek Ceren'e dikkatli ve beğeni dolu bakışı. Ceren'in yüzünü kaldırmasıyla, Ömer'in kendine gelişi ve yeniden doğruluşu... Tabii bu sahnede bir eli cepte, diğer elinde içki kadehi görünüş olarak son derece kendinden emin bir hava yaratmaya çalışıyor. Ama aslında çoktan Ceren'in yörüngesine girmiş bile.....

Ardından Ömer ve Ceren'in sohbetleri.... O sırada yanlarına gelen Halil'le tanışma....Halil'in hiçbir şeyden habersiz bir biçimde Ceren'e son derece sıcak, kibar ve samimi davranışı. Ve Güllü'nün sohbetin ortasında gelerek, Halil'i kolundan çekiştire, çekiştire, birilerine merhaba demesi gerektiğini emrederek yaptığı çirkin ve kaba davranış. Ömer'in ya da Halil'in şimdi tam hatırlamıyorum; Ceren'i tanıştırma çabasına verdiği süper terbiyesiz reaksiyon....
Ceren'in, Ömer'e "bakın sizde ara sıra yalan söyleyebiliyorsunuz, az önce ağabeyinize benim Aslanbaş Holding'te çalıştığımı söylediniz" demesi üzerine,
Ömer'in "ağbime Ceren Hanım bizimle çalışıyor demeden hemen önce seni yeniden işe aldım" diyerek cevaplaması....

Tabii Ceren'in Melih'i beklerken Sefer Aslanbaş'ın resmini görüşü, o sahnedeki SA performansı, bakışlarında beliriveren nefret, öfke, intikam arzusu, Zeliha ile ilk kez karşılaşmaları, birbirleri için ne ifade ettiklerinden tamamen habersiz bir biçimde dertleşmeleri, yakınlaşmaları......

Bakın bir parti sahnesinde bile, yani bir bölümün en fazla 10 ya da 15 dakikalık bölümünde bile ne kadar dopdolu konular, vurgular, sahneler varmış. Şimdi bakıyorumda hemen hemen hiçbir dizide bu derece oya gibi işlenmiş sahneler yok. BG gerçekten ayrıcalıklı bir diziymiş... (Özellikle ilk sezonun ilk yarısına kadar)

selınnn
26-09-07, 16:49
öncelikle herkese merhabaa:)atv avrupanın beyaz gelinciği vermesi süper bişy yaa hep bunu beklioduk sonunda:happy0064pazar günüydü glba avrupa atv yi bi açtım beaz gelincik 14.00 yazısını gördüm ve reklam bitti..fragmanı fln göremedim yani:icon_whispazartesi açtım o saatte ama yoktu.dün tesadüfen bi açtım diyarın yüzünü gördüm bi sevindim bi sevindim:happy0064
bugün saat kaçta acaba bilen varmı?

neli54
26-09-07, 17:58
arkadaşlar atv avrupada bg varmıydı bugün. 5 te eve geldim yarışma başlamış. bugün kaçta yayınlandı acaba bilen varmı? kaçırdımmı yoksa:sad53::sad53:

ébruli
26-09-07, 19:33
valla avrupa atv ye kucak dolusu sevgilerle...:happy0064:happy0064

sadece pcden izliyenlerle reklam sorunu yasıyoruz :icon_whis:icon_whis
bide kesmeseler :img-in_lo

bugunkü bölümüde mustafa ve meryemce sahnesıyle ozetlıyebılırız ılk ızledıgımdede cok gulmustum yadırgamıslardı ama cok ıddalı bı sahneydı

ceren ılk yalanlarına başladı
melihte sağlam yazıyormus cerene keşke melihle olsalardı en azından o sevgiği kadını üzmüyo

zeliha ne kadar geniş içkiden diye dusunsekte cerene hemen otmeye basladı şeytan aslanbas falan dıye
ya ceren onlardan bırı olsa buna günü gösterse rahat kız ...

bu bolumde en unutamadıgım sahne ömerın şalgamla şarabı karşılastırmasıydı
hala şalgam görunce aklıma geliyo

*Sultan*
26-09-07, 20:30
Isten eve geldigimde, BG baslamisti:img-blush
her sahnesini hemen hemen ezbere bildigimiz halde, gene büyük bir heyecanla izliyebiliyoruz.
Reyting budur iste; dizi bittigi halde tekrarlarini severek izlemek, her diziye nasip olmamistir diyorum.:img-icecr

gelelim yoruma; en güldügüm ve aslinda bir nevi "etkilendigim" sahne :

Ceren patronuna, laptop´ta pamuk-istatistikleri gösteriyor.
Ama Patronu, laptopa degil Cerene bakiyor :img-blush

Ve iste geliyor ask itirafi : Aciktinmi ? :img-hyste:img-hyste:img-hyste

ve sonra, özel bir yere, özel sarap icip, yemek yiyorlar.:img-eat:
kahveler sonra ciftlikte icilecek, eh yol üstündeymis....:kahve

Ilk bakista ask bu mu ? ama 3. bakisti galiba :img-blush

Melih ve Ceren, karakter olarak uyum sagliyamazlardi.
Ömer ve Diyar da aynen öyle.:img-yes:

yani, tencere - kapak misali, yuvarlanip birbirlerini bulmuslar.....

Not: Melih, sevdigi kadini bir manken kiz ile üzecek:icon_whis
hem ben Melihe cok kizginim;Efsanenin sonunda, karni burnunda karisini yanliz birakti, bizleride terk etti :img-beee:

yasden
26-09-07, 20:33
sadece pcden izliyenlerle reklam sorunu yasıyoruz :icon_whis:icon_whis
bide kesmeseler :img-in_lo
PC'den izleyen ben oluyorum tabii:img-pilot Napalım uydu olmayınca PC'den izlemek zorunda kalıyorum:icon_sorr

3. bölümün başında ki sahne beni hep etkilemiştir. Cerenin ağlayan kızı görmesi, tam ona yaklaşıp yardım edecekken minik kızın ailesinin gelmesi...
Ve Cerenin o küçük kızda kendini görüp gitmekten vazgeçmesi. En güzel sahnelerden biridir benim gözümde.

Ceren&Diyar sahnelerinden en sevdiğim sahne bu bölümdeydi. Beraber Cerenin evinde oturup şaraplarını içerken nasıl tanıştıklarının konuşulması. Flashbacklerle daha da bi güzeldi o sahne:img-in_lo

Gülizarın uyuzlukları her sahnede kendini belli ediyor. O güzel değil, bu çirkinlik abidesi, şu berbat.. vs..
Özellikle Zelihayı küçük düşürmesi son derece itici bir hareketti:img-pilot

Cerenin partiden girdiğinde ki yüz ifadesi çok hoş. Makyajı çok yakışmış. Özellike kırmızı ruj.
Beyaz elbise içerisinde gerçekten çok şeker görünüyordu.

Partideki en büyük fiyasko M&Mnin olduğu sahne. Yani Gülizar'a başağrıları çektirecek kadar rezil bir olay:img-hyste

Seyhanda çok şeker bu sahnelerde. Havalı fişekler ne zaman patlıycak diye diye uyuyakaldı:( Göremedi havalı fişekleri:(

3. bölümün en güzel Ö&C sahnesi, Ceren Ömer'e odasında sunum yapıyor. Ceren pcde birşeyler anlatırken, Ömer Ceren'i süzüyor. Sonra da durup dururken yemeğe gidelim mi diyor.
Cerenin yüz ifadesi hafızalardan silinmez herhalde:)

Derya_Can
26-09-07, 20:57
eskisi gibi yine heycanli bir durumdayiz gerci olanlari biliyorum ama birz numara yapip bilmemis gibi yapiyorum

acaba 4 bölümde neler olucak bilen varmi?( ben biliyorum ama bilmemezlikden geliyorum )
varsa lütfen bana söyleyin olur mu saka bir yana 4 bölüpmde cerenin ayagi seyhanin oyuncagina takiliyordu demi o sahneye bayiliyorum ben

narbahçesi
26-09-07, 21:25
arkadaşlar atv avrupanın yayın akışını nereden atkip ediyorsunuz?bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

poyrazbr
26-09-07, 21:34
:img-yes:nasılda yağ çekermişim:img-yes:
soluksuz izledim her zamanki gibi.bu diziyi izlerken ilk gençliğime geri dönüyorum.bu ikinci gençliğimde:img-icecr
her şey bir yana kirazın babası kardeşine dilini kediler mi kaptı dediya bittim orada.:icon_whis
buram buram adana kokan bir bölüm.sanki turist rehberi beyaz gelincik.:img-wink:
ve ömerin olayından sonra mustafa-meryemcenin doğal fantezileri:happy0064
hiçbir dizide bu olay bu kadar abartısız ve doğal yansıtılmamıştır herhal kuşlar,kelebekler,mustafalar......:love05:
diyar-ceren muhabbetide ayrıca bir hoş yanlarında olmak isterdim valla.
melihte pis yaklaşmış canım cerene.yiyecek gibi.sonrada bak ilgini çekmiş senin bile diyor ömere.madem anladın yazılma be oğlum.bu erkekler.....ya tutarsa mantığı yani.:dito
anlamadığım şey ömer narın evine gidiyor niya surat 5 karış.ne ilgisi var olanların narla.orayı çözemedim:img-yes:

A.Konak
26-09-07, 23:24
daha önce dikkat etmediğim bir şeyi farkettim bugün. morizar, gece için hazırlıkları yaparken garson sayısı az geliyor ve daha da gönderin diyor birine. ve dediği kişi kim? recep...

hani bizim azrail beyin havlatarak öldürdüğü recep :)

yeniden izlemek çok keyifli oluyor. her sahneyi özlemişim. ömerin o gecede cerene bakışları hakikaten de çok güzeldi. ve o gece cerenin güzelliği de acayip üstündeydi..

halilin morizarın arkasından surat hareketleri yapması çok hoştu yahu..

ceren durul
26-09-07, 23:32
benim en cok komigime giden mustafa&meryemce sahnesiydi
ayyy ne ayiptir kesin; sen cik bilmem neyin tepesine tevbe tevbe millet aniden sana baksin; evden disari cikamam kesin ... :icon_whis

bence yeniden izlemek güzel; zaten bu ilk bölümlerin tadini hicbirsey tutmaz bence ... :img-icecr

suri06
27-09-07, 01:22
slm formdaşlar
şimdi atv avrupanın yayın saatine baktım perşembe 16:20 yazıyo türkiya saati ile 17:40 felen oluyo
yalnız cuma günü için 14:00 yazıyo oda 15:20 felen oluyo szi yinede bakar olun ben pek bi tutum göremedim
ben bugün izleyemedim umarım yarın izlerim

ipekaziz
27-09-07, 16:34
Valla şu an dördüncü bölüm yayınlanıyor mu bilemiyorum. Malum gündüz kusağını seyredemeyen şanssızlardanım...:icon_sorr Ne PC'den, ne TV'den...
Ama benim hatırladığım bir sahne var onu sizinle paylaşmak istedim.
Hani Ömer'in bürosunda Melih'le beraberler...
Melih, Ömer'e akşam partiden sonra Ceren'i evine bıraktığını anlatıyor. Ömer'de hiçbirşey çaktırmamak amacıyla, ilgisiz gibi davranıyor, ama herhalinden belli oluyor en ince detayı bile öğrenmek istediği:img-in_lo
Arkadaşını çok iyi tanıyan ve durumunu hemen farkeden fırlama Melih'te ortamı karıştırmak, Ömer'in tepkisini ölçmek ve arkadaşını kaşımak için bir kılçık atıyor ortaya ve Ömer'e akşam Ceren'in onu kahve içmeye evine davet ettiğini, sohbet ettiklerini ve biraz yakınlaştıklarını ima eden birşeyler söylüyor.:img-icecr:icon_whis

Ömer hazır kıta, hemen lapin gibi atlıyor: "Ne yani seni evine mi davet etti??":img-pilot
Amacına ulaşan fırlama melih, Ömer'i fazla kasmamak için "yok canım olur mu hiç öyle şey, sadece evine bıraktım" diye doğruyu söyleyerek Ömer'i rahatlatıyor.

Ama o sahnede Ömer'in yüzündeki ifadeden, artık tamamen kolunu, bacağını Ceren'e kaptırdığını anlayabiliyorsunuz...:img-in_lo
Çok tatlı çok komik, çok heyecanlı bir sahneydi....

Bu arada Sevgili moderatörümüz Sultan'ın, Süper moderatörlüğe geçişini huzurlarınızda kutlamak, kendisine tebriklerimi iletmekten keyif ve şeref duyarım:happy0064:happy0064

poyrazbr
27-09-07, 20:35
ya ben bu bölümün bu kadar komik olduğunu unutmuşum.birde en güzel sahneleri niye kesiyorlar ya:img-yes:
peynir,sucuk,tereyağ vallahi daha önemli değil bg den:happy0064
ben sofradaki olaya koptum ömer başımızda gardiyan mı var diyo herkes gülizara bakıyor.krize giriyorlar.bende:img-yes:
ömerde ne yardan ne serden yani.narınıda hiç ihmal etmiyo:dito herzamanki gibi:img-yes:
tadı damağımda kaldı bölümün çok hoştu:img-icecr

suri06
27-09-07, 23:29
4 bölümü bugün izledim Sezin ilk sezon daha bi güzelmiş makyajı giyimi sacı cok hoştu
şu veranda da oturuken morizar ve halilinde olduğu kısım seyhan cerene sesinle oynucam diyo sonra oyuncakları dağıtıyo
ceren kalkarken oyuncağa basıyo ve düşer gibi oluyo hemen Ömer paşa bi hamle ile tutuyo bi bakışıyolar sonra morizar bu sahneden hiç hoşlanmıyo ben o sahneye hiç dikatt etmemiştim bu sahne benim hoşuma gitti
ama yine kesilmişti ensonunda cerenin tarladaki düşüşü ve bakışı cok hoş ya bu kız

neli54
27-09-07, 23:59
aliş çok espiriliydi ömere karşı.
halil hayret bu bölmde çok gülüyordu.
havuzun görüntüsü muhteşemdi. acaba oyuncular değerlendirdilermi gerçi biz dizide göremedik.
diyar avukat cüppesiyle çok güzeldi.
güllü her zamanki ciddiyetiyle yan yan bakıyordu halile
samur ağa gene güldürdü aslanbaşlar hakkında konuşmalarıyla
ömer ve ceren in muhabbetleri çok güzeldi bahçede
kesilmesine rağmen güzel bölümdü 4 :good:

ceren durul
28-09-07, 01:16
bence ben iyiki bu bölümleri iyiki izliyorum;
cünkü bu bölümün sonuna bakmamisim ...

bencede ceren ilk sezon daha güzelmis; tipki ömer gibi; ömerde daha yakisiklymis ... gitikce ömer&ceren birbirlerine gire gire cürüdüler ... :icon_whis

poyrazbr
28-09-07, 12:30
özellikle e.pnin evrim geçirdiğine inanıyorum.1 yaş ondan çok şey almış.belki özel hayatındaki çalkantılar,yorgunluk,uykusuzluktan olabilir.o sosyetenin gözde bekarı az kalsın evde kalmış bekarı olacakmış.:img-yes:
ceren bence fazla değişmemiş.inatçı,dediğim dedik ve her zamanki gibi çok güzel.74 bölüm güzel,insanın pamuklara sarası geliyor,bir şey olmasın diye.:img-in_lo

poyrazbr
28-09-07, 13:02
ha birde sahurda gizli dünyaları seyrediyordum.aaa birde baktım bizim zeliş oynuyor.kötü kız karekterinde.ama biliyormusunuz beyaz gelincikten iyi oynuyordu.:img-yes:çok daha tatlıydı.

padawan
28-09-07, 13:09
ATV Avrupa olmayan şanssız insanlardan biriyim. Haftanın her günü o saatte evde de değilim gerçi ama bir bölüm izlemeye bile razıyım, çünkü çok özledim :img-in_lo:sad53::sad53: :icon_sorr

Demek bugün 5. bölümü izleyeceksiniz. Ben 5. bölümün başına bayılırım (Tabi eğer doğru hatırlıyorsam). Ceren'in ve köylülerin mücadelesine.. Ceren'in o tutkusunu çok iyi anlamıştım ve hayran kalmıştım. Düşüyor tekrar kalkıyor, bir daha düşüyor tekrar kalkıyor, bir yandan köylülere "Hadi" diye bağırıyor... Mükemmeldi

Bir de su kanalını hallettikten sonra Ceren'in kanal boyunca yürüyüşü vardır. Üstü başı çamur içinde, bir yandan kanalı incelerken bir yandan da insanlara bakar (Kamera onunla beraber hareket ediyor bu arada) Gözündeki o ateşi görürsünüz. Sonra Ömer'i görür uzakta, ona bakar ateş daha da alevlenir. Ömer de önündeki konuştuğu halde dinlemeden ona bakar. Sahne çok iyi, bugün izlerken dikkat edin forumdaşlarım (tabi kesmezlerse), benim içinde izleyin.. :img-in_lo

ceren durul
28-09-07, 15:47
ATV Avrupa olmayan şanssız insanlardan biriyim. Haftanın her günü o saatte evde de değilim gerçi ama bir bölüm izlemeye bile razıyım, çünkü çok özledim :img-in_lo:sad53::sad53: :icon_sorr

Demek bugün 5. bölümü izleyeceksiniz. Ben 5. bölümün başına bayılırım (Tabi eğer doğru hatırlıyorsam). Ceren'in ve köylülerin mücadelesine.. Ceren'in o tutkusunu çok iyi anlamıştım ve hayran kalmıştım. Düşüyor tekrar kalkıyor, bir daha düşüyor tekrar kalkıyor, bir yandan köylülere "Hadi" diye bağırıyor... Mükemmeldi

Bir de su kanalını hallettikten sonra Ceren'in kanal boyunca yürüyüşü vardır. Üstü başı çamur içinde, bir yandan kanalı incelerken bir yandan da insanlara bakar (Kamera onunla beraber hareket ediyor bu arada) Gözündeki o ateşi görürsünüz. Sonra Ömer'i görür uzakta, ona bakar ateş daha da alevlenir. Ömer de önündeki konuştuğu halde dinlemeden ona bakar. Sahne çok iyi, bugün izlerken dikkat edin forumdaşlarım (tabi kesmezlerse), benim içinde izleyin.. :img-in_lo

tamam canm senin yerinede bakariz;
iyi oldu aslinda bakmam, bakmadigim bilmedigim sahneler var
yaaa niye kesiyorlar ki bazi sahneleri; su dilim ucundansa b.g daha ilginc tekrarlari olmasina ragmen ... ben d.u programini erken saate alsinlar; zaten canli degil dimi; b.g 4 alsinlar .... atv rahat etsin; biz rahat edelimm :icon_whis

suri06
28-09-07, 16:05
bugün 5 bölüm var sanki baştan başlamış hiç izlememişim gibi
dünki bölümde meryemce ile mıstık bi ciftlik evindelerdi meryemcenin tavuklardan korkuşu cok güzeldi ya bide evdeki sahnelerde hep Dert Bende calıyodu Funda Arardan ya cok güzel ya valla 10 defa tekrarı verilse izlerim
ama şimdi arşivini yapmaya calışıyorum her ay 3 bölüm indirebilirmuşum deniyecem bakalım

he atv avrupada saat 17:20 başlıyo iki gündür evde olanlar kaçırmasın

suri06
28-09-07, 17:38
Şimdi bir şey soracağım bugünkü bölüm kaçtı mı yoksa izleme şansına sihip miyim???

yoook daha başlamadı
türkiye saati ile 17:20 felen oluyo

Derya_Can
28-09-07, 19:37
ya ben mi yanlanlis duydum yoksa mustafa samura camur mu dedi :icon_whis

bu günkü bölüm cok güzeöl daha bitmedi ama bitter herhalde simdi az sonra

bugün nara neden sinir oldugumu hatirladim keske hatirlamasaydim

bugün diyar ve samurun safer bölümü aslanbasa karsi ilk gollerini attilar

poyrazbr
28-09-07, 21:38
:narında suçu yok o da zavallı.ağahanın nesi olduğu belli değil.bence bellide:img-yes:
cerenin annesini oynayan bayanın saçları beni delirtti.insan bir boyar.dip boyası gelmiş.bende saçmaladım ama hep gözüme takıldı ne yapayım:P
cerenin tarladaki hali süperdi.çok doğaldı.işte ben bu yüzden neden sır gibi konusu olan diziye başladığını anlamıyorum.öyle süzük bir karekter,kapalı,pasif.sınırları zorlamayan.inşallah ilerleyen bölümlerde birazcık ceren görürüz.banane ya ben ömer-cerenden başkasını kabul etmiyorum.bye

neli54
28-09-07, 21:38
cerenin hünkar beğendiyi çok güzel yapışı ömerin gözlerinin içinigüldürdü.

ne güzel bakıştı öyle ama karşılıksız kalmadı tabii :happy0064

zeki ve yılmaz ne kadar zayıflarmış. cerenin makyajı çok iyi yapılmış ve

ıyakışmış ve kıyafetleride güzelmiş modern şalvarı beyaz bluzu çok uyumlu

imiş.

ceren durul
28-09-07, 22:52
ya yarinda var mi beyaz gelincik ??

bölüm güzeldi; ama ömer-ceren sahneleri cok az yaaa ....
yoksa bana mi öyle geldi ... :icon_whis
umarim yarinda vardir; hani olur yaaa ... insaAllah :img-icecr

Defne16
29-09-07, 00:36
Uzun bir aradan sonra herkese merhaba :)

Güzel ülkemde Ömer'in deyimiyle harika bir tatil geçirdikten sonra Fransa'ya döndüm. Forum arkadaslarimi çok özlemesim :img-yes:
Valla Türkiye'de bana nerdeyse hersey BG'yi hatirlatiyordu. Adana plakali arabalar, hünkar begendiler, odunlar :img-hyste
Arada kapilara bakipta daldigim oldu :) Lordlari ve Yeniçerileri düsündüm.
Simdi foruma kavustum ama Türkiye'yi özlüyorum :(

Ceren'in tarlada mücadele vermesi hem oyunculuk açisindan, hem Ceren karakteri açisindan süper bir sahneydi. Ama benim en çok hosuma giden Ceren'in tarlaya suyun geldigini gördügünde yüzüne yansiyan sevinç.
Cok yorgun görünüyordu, ama yorulduguna degdigi için çok mutluydu. Tabii hemen sonrada ömer aga geliyor, Aslanbas mendiliyle :) O sahneyide çok severim. Ceren öldürecekmis gibi bakiyor, Ömer gülümsüyor :)

suri06
29-09-07, 18:11
sadece hafta içi yazıyo atv avrupada öğlenleri gösteriyo haftaiçi hergün B.G diye

arkadaşlar diğer dizilere bakarken yeni başlayacak olan bir dizinin yapıma felen bakıyordum
Birden ne göreyim
Bize çektiren her hafta olmulu gelişmeler beklettiren aradı bir jest yapan KULEDİBİ şimdi yeni bir dizinin senaryosunu yazıyomuş
allah dedim bize neler yaşattı sıra bu dizidemi dedim
efem dizinin adı Kara Yılan veee yine ATV de

neyseki B.G mutlu sonla bitirdi daha ne isterim
efem 5 bölümde bende Nar a uyuz oldum oğluna Ömer onun babası gibiymiş gibi konuşuyo
ya ben bu bölümleri cok beğeniyorum ya cereni böyle hırslı dik başlı görmek cok hoşuma gidiyo
bahsedildiği gibi yeni başlayan dizide Sezini ceren gibi bekliyo insan ama daha pasif görünce izleyesi gelmiyo alışmışız biz Ceren e bu yeni karaktere alışamıyoruz

Cerenle annesinin tarladaki konuştukları cok hoştu nerdeyse ağlıcaktım valla
devam B.G izlemeye

Ayse (92)
30-09-07, 14:21
bg'yi tekrar izlemek harika bişey yaa..o oyuncuları,aşkları..umarım atv bizi yine hayal kırıklığına uğratmazz

ecemido
01-10-07, 00:43
Beyaz Gelincik gibisi yok,olmadı ,olmayacak.Bu yıl izlediğim dizilerin hiç birisi bana BG'nin verdiği tadı vermedi.Hiç birini çok büyük zevk duyarak izlemiyorum .Oysa BG izlerken zevkle ,çoşkuyla ,aşkla izliyordum.:img-in_loEminim ki bu forumdaki birçok kişide öyleydi...
BG'nin tekrarlarının yayınlandığını duyunca sevinçten deliye döndüm.Bir dizinin tekrarları bile bu kadar heyecanla izlenirmi...Söz konusu BG olunca izlenir.Ceren 'in her hali insanı büyülüyor sanki izlerken.Tarlada verdiği o mücadele ,şirketteki dediğim dedik halleri,Ömer'in karşısındaki o kendinden emin duruşu,kaçamak bakışmalar...Hepsi süper.Ömer'im de yeni yeni aşık olmaya başlıyor artık Ceren'e.Bundan sonra harika bölümler bekliyor bizleri.Sonunu bilerek izlemekte başka bir zevkmiş doğrusu.:img-icecr

Umarım atv yine oyun bozanlık yapmaz da ,BG yi sonuna kadar tadını çıkara çıkara izleriz.:img-yes:

poyrazbr
01-10-07, 16:39
lay lay lay lay lom bugün beyaz gelinciğim var.neşe doluyor insan
gün onunla devam edecek diye mutlu oluyorum.işlerimi ona göre ayatlıyorum.ve akıl sağlığımdan şüphe ediyorum.:img-yes:

_merveee_
01-10-07, 17:10
ben izleyemiyorum TVden uydu olmadığı için:icon_sorr :icon_sorr :icon_sorr
kaçıncı bölüm var bugün?...

arkadaşlar elinde BG nin bölümleri olmayan yada TV den izleyemiyen,BG nin remi sitesinden izleyebilirler orda bi kaç bölüm hariç hepsi var:img-wink:

bu arada bugün 2. bölüm izlenicek değil mi?

poyrazbr
01-10-07, 17:51
:img-yes::img-yes:hayır eğer aksilik olmazsa yani atv avrupa vazgeçmezse 6.bölüm izlenecek.şu an niye sıla varbilemiyorum.
yoksa gene kaldırdılar mı valla ben bu kanala nedense güvenemiyorum.

miss_t0eba
01-10-07, 17:59
su cumartesi ve pazar bitmek bilmedi ya. Allah sukur yine bugun BG var (tekrar), yani ilk bolumu malesef atv bozuktu sadece duyabiliyordum dedim ki allah allah bu bana bir yerden cok tanidik geliyor (Cerenin ruyasi) sonra goruntu 3 dak. vardi sonra yoktu dedim ki Beyaz Gelincik yine tekrarlari veriyorlar :img-in_lo. malesef ilk bolumunu bakamadim ama 2 blm itibaren yine bakiyorum bakarken insan ne kadar ozluyor anliyor, Bu yil bu suru diziler cikti Arkadaslarinda dedi gibi BG gibi olmicak bir daha, hic bir dizi bana ayni BG zevki tatirmadi tatirmicakta o herzaman benim icin bir EFSANE ve herzaman KALBIMDE olucak :img-in_lo.

bugun ATV avrupada 6 blm var yanlis hatirlamiyorsam :happy0064.
insallah ATV giciklik yapmazda bu sever tam gosterir yani kesmeseler :img-yes:

neli54
01-10-07, 18:16
atv avrupada 17.20 de başlıyodu bg. fakat hala sıla var inşallah yayını

değiştirmezler de gelinciğimizi izleriz. :sad53:

ne kadar istikrarsız yayyın politikası?

A.Konak
01-10-07, 18:16
bu atv resmen insanlarla dalga geçiyor. şimdi de sıla var orda.!!

bakalım ondan sonra verecek mi? nefret ediyorum atvden.

ooooh atvde hiçbir diziyi izlemiyorum ya canıma değsin!! :fighting2

yaşasın kanald.. :happy0064

insanı kanser eder bunlar..

neli54
01-10-07, 21:06
büyük bir meraktan sonra bg izleyebildim çok şükür .

yarına allahkerim.

melihin ömerin cerene olan sevgisini itiraf ettirişi, cerenle diyarın

melih ve ömer hakkındaki konuşmaları çok güzeldi.:img-in_lo

narbahçesi
01-10-07, 21:22
arkadaşlar BG nin bütün bölümleri ben de var.arşiv yaptım.isteyen arkadaşlara seve seve istedikleri bölümleri gönderebilirim.ama ben bilgisayar özürlü olduğum için lütfen şimdiki sorumun kusuruna bakmayın.bölümleri isteyen arkadaşlara e mail yoluyla gönderebilir miyim?

ipekaziz
02-10-07, 09:15
Anladığım kadarıyla yine atv gerilim yaratıyor:icon_sorr
Ha yayınladım, ha yayınlayacağım, saatini değiştirdim, yok değiştirmedim falan gibi ayak oyunlarıyla yine BG'nin yayınlanmasında terör estiriyor. Ne yapalım alıştık artık.
Dün 7. bölüm vardı değil mi? Ahh ne güzel bölümdür o bölüm....
Ömer'in, Ceren'le kavga ettiği sahneyi mi söylesem? Yoksa Samur'un Mustafa ile harada karşılaştıkları sahneyi mi? Yoksa Melih'in Ömer'le ayaküstü konuşup, Diyar'ı telefonla aradığı sahneden mi bahsetsem bilemedim...
Ayrıca bu bölümün diğer sahneleride çok güzel. Meryemce& Mustafa, Halilin Avrupa'dan gelen arkadaşları, Güllü'nün Çalı ile dalaştığı sahneler hepsi , hepsi çok ama çok güzeldi....

poyrazbr
02-10-07, 15:27
bugün 7.bölüm inşallah nasipse.evet biraz gerilim yaratıyor.her zamanki gibi.
ama olsun.tüm gün onu beklemek bile bir hoş.valla na sessiz fırtına ne sır gibi beni kesmiyor.keşke beyaz gelinciğin devamı olsa.beyaz gelincik;
diyar-ceren bebek bakımı
meryemce-ceren-diyar-zeliha altın günü
ömer,ceren ,ece ve adı her neyse o çocuğun hafta sonu tatilleri:img-yes:
hatta ömer cerenin ikiz oğullarının doğum sahneleri
aliş-zelişin buz gibi konuşmalarına bile razıyım:icon_whis
ceyhanın nişanı
yusuf ve cerenin oğullarının sünneti
ceren-diyar yardım kampanyalarında
meryemce bir çocuk evlat edinme sahneleri ah ah ah bunlar için 2 sezon daha uzasa gitse.sadece bunlar konu edilse.:love05:

BeyazGelincik21
02-10-07, 18:15
Ne şanssızım yaaa günlerdir inimi bitimi yiyorum efsanemi Beyaz Gelinciğimi izleyemediğim için.Bizde uydu olmadığı için izleyemiyorum Beyaz Gelinciği bugün kaçıncı bölümü oynayacak?Baya bir bölümü yayınlanmıştır herhalde.

Ne çok isterdim efsanemi birkez daha izleyip yorumlarımı yazabilmeyi....

dürr-efşan
02-10-07, 20:43
forum yine sessiz mi ne aşağıda sadece kendimi görünce korktum valla... arkadaşalr neredesiniz... Ben bugünkü bölüme biraz bakrım da aklıma birşey takıldı... daha doğrusu ömeri bir konuda anlamadım.. ( şimdi diyeceksiniz ki sen ömeri hangi konuda anladın ki...)
efendim mesele şu.. Ömer tarım bölümünün toplantısından sonra cerene gereksiz kızdığı için üstü kapalı özür diliyor.. Diyarın hakkını iade ediyor ve şöyle diyor... diyar hanım işini yaptı.. Hemde iyi yaptı benim avukat ordusu çuvalladı... tabii onun senin arkadaşın olması da ayrı birşey..
arkadaşlar bu ne demek... biri bana açıklayabilir mi.. daha önce kurulan cümlelerle hiç de bağlantısı olmayan bir şey.. Yani cerenin o zamana kadar intikam meleği olduğu ortaya çıksa hadi arkadaşında senin gibi ikiniz birleştiniz diyor diyeceğim ama öyle bir durumda yok..
Bu Bu bu nedir bu..?????????

ÇAKIL85
02-10-07, 21:11
Herkese yeniden merhaba :)
Bu sayfanın bu kadar ıssız olması beni de üzüyor ama demek ki bende dahil herkes söylemek istediklerini her bölüm için ayrı ayrı söylemiş ki kendini tekrar etmek istemiyor
Aslında bu kadar boş durmasından daha mı iyi kendimizi tekrar etmemiz. Etsek mi acaba :):)

Bunu yazmamın amacı da şu;
Yeni yayın dönemindeki dizilere şöyle bir göz gezdirdim,(izledim diyemeyeceğim henüz doğru düzgün kendi yeni sezonumu açamadım bir türlü,ama az da olsa her dizi hakkında bir fikrim var)ama çok çok beğendiğim bir dizi henüz bulamadım
Bunun nedeni de (hadi birazda BG'yi öveyim) BG...
BG yüzünden hiçbir diziyi tam olarak beğenemiyorum
Mutlaka kıyaslıyorum elimde olmadan
Ama haksız da değilim ki

Hangi dizide böylesine bir efsane aşk var?
Hangi dizide Ceren ve Diyarın gerçek dostluğu var?
Hangi dizide BG'nin 8. bölümündeki Ömer,Mustafa,Halil ve Alişin beraber yemek yiyip anne-babalarını yad ettikleri gibi bir sahne izlediniz de tüyleriniz diken diken olup gözleriniz doldu?
Hangi dizide aile,kardeşlik duygularını bu kadar derinden hissettiniz?
Hangi dizide dizinin ana karakterlerinden bir anda nefret ettiniz? :)
Hangi dizide aman ayrılsınlarda kurtulalım ya da en iyisi ölsün bunların hepsi ne biçim aşk bu ya dediniz?:img-hyste
Hangi dizide kötü karakterleri bu kadar sevdiniz?
Hangi dizide Mustafa&Meryemce'nin aşkı bir aşk gördünüz?
Hangi dizide Zeliş gibi enteresan bir karakter var?

Ben bu soruları sorarken çok ciddiyim
Ben gerçekten bulamadım kendime izleyecek bir dizi
Bg çıtayı fazlasıyla yükseltti sanırım kanallar bana dizi beğendiremiyor:img-hyste

ipekaziz
02-10-07, 21:25
.............şimdi diyeceksiniz ki sen ömeri hangi konuda anladın ki...)
efendim mesele şu.. Ömer tarım bölümünün toplantısından sonra cerene gereksiz kızdığı için üstü kapalı özür diliyor.. Diyarın hakkını iade ediyor ve şöyle diyor... diyar hanım işini yaptı.. Hemde iyi yaptı benim avukat ordusu çuvalladı... tabii onun senin arkadaşın olması da ayrı birşey..
arkadaşlar bu ne demek... biri bana açıklayabilir mi.. daha önce kurulan cümlelerle hiç de bağlantısı olmayan bir şey.. Yani cerenin o zamana kadar intikam meleği olduğu ortaya çıksa hadi arkadaşında senin gibi ikiniz birleştiniz diyor diyeceğim ama öyle bir durumda yok..
Bu Bu bu nedir bu..?????????

Sevgili dürr-efşan,
Bence Ömer şunu demek istiyor: "Sana öyle parlamamın, çıkışmamın sebeplerinden, etkenlerinden biride Diyar'ın senin arkadaşın olmasıydı"
Anladığım kadarıyla ; davayı kaybetmek Ömer'i delirtmiş (Aslanbaşlar asla kaybetmez:P), delirince ilk iş bu olumsuz sonucu yaratan kişinin kim olduğunu öğrenmiş, Diyar olduğunu, üstelikte, Ceren'in arkadaşı olduğunu öğrenince, tartmadan, ölçmeden, biçmeden Ceren'e bağırmış, çağırmış, çıkışmış.
Burada Diyar'ın senin arkadaşın olduğu gerçeği beni sana karşı daha hızlı doldurdu, seni yargılamamı ve suçlamamı daha fazla hızlandırdı demek istiyor bence.

Malumunuz Ömer'i,:img-wink: yaptıklarını, :img-wink:söylediklerini en iyi anlayabilen, sürekli Ömer'le empati :icon_whisyapan biri olarak bu soruna cevap vermeyi kendime görev bildim.:img-yes:

neli54
02-10-07, 21:58
''Sizde kurdunuz bir mahkeme beni yargılıyorsunuz'' (Ceren)

muhteşem bir performans dizinin tekrarını izledikçe çok özlüyorum.

Henüz o kalitede bir diziye rastlamadım. :icon_sorr

A.Konak
03-10-07, 00:49
tabii onun senin arkadaşın olması da ayrı birşey..
arkadaşlar bu ne demek... biri bana açıklayabilir mi.. daha önce kurulan cümlelerle hiç de bağlantısı olmayan bir şey..

benim bundan anladığım ise, ceren aslanbaşlar adına çalışıyor ve bu yüzden cerenin aslanbaş aleyhine açılan bir davada üstelik en yakın arkadaşının açtığı davada sessiz kalması ya da diyara bir itirazda bulunmamasından dolayı söyledi. sonuçta ceren aslanbaşların ekmeğini yiyor, şirketin zarar görmesi bi şekilde belki de onun ekmeğinden olması demek. herhalde bunu kastetti ömer.

zaten ömerin bu konuda cerene bağırması ayrı bir anlamsızlıktı.

şu ilk bölümlerin tadı apayrıymış. dizinin her dakikası dolu. hiç boş bir sahne yok. bir de ne olurdu sanki şu uyuz atv kesmeden verse diziyi.. en güzel sahneler her zamanki gibi kırpılıyor. yazık vallahi..

azizimin ağzında kürdanı ile diziye katılmasına çok az kaldı. :happy0064

vışşş hehehe (made in samur:P)

coko
03-10-07, 01:49
Ben gerçekten bulamadım kendime izleyecek bir dizi
Bg çıtayı fazlasıyla yükseltti sanırım kanallar bana dizi beğendiremiyor:img-hyste

Beyaz Gelincik seneler sonra bir tek bölümünü kacirmadigim tek diziydi. Bazen senaryo ciledenden cikarsa da BG tadinda bir daha bir diziyi benimseyebilirmiyim bilmiyorum. Tabiiki kaliteli isler var ama hep kiyasladigimda birseyler eksik oluyor. Mesela oyucular cok güzel oluyor ama BG sicakligi olmuyor. Ilginc bir senaryo oluyor ama BG'deki oyuncularin performansi olmuyor, vs vs.
Durum vahim. Insan Ömer'in parmak sallayisini bile özlermi ya :img-blush

ipekaziz
03-10-07, 08:57
.....
Durum vahim. Insan Ömer'in parmak sallayisini bile özlermi ya :img-blush

Özlemez mi ya:img-yes:Özlemez mi :img-in_loTabii ki özler:good:

Sevgili A.Konak evet az kaldı Aziz'ine kavuşuyorsun ve bir daha dizi sonuna kadar hiç ayrılmayacaksınız:happy0064
Ama seninde dediğin gibi bu ilk bölümlerin kalitesi inanılmaz, anlatılmaz , yaşanır sadece.
Aynı bölümde, her sahne ayrı hassasiyetle, itina ile yaratılmış, çekimlerdeki, kullanılan repliklerdeki özen inanılmaz....

Samur'um, Mustafa'yı karşısında görünce, "atı elimizden alan şahıs bu mu" diye len muiddin'e soruyor. Sonra da ekliyor : "Bu şahıs mı atı çalıştırıp, yarışı kazanacaaamış; MÜMKÜNSÜZ" :img-hyste
Hayatımda ilk defa duymuştum böyle bir tabiri ve gülmekten yerlere düşmüştüm seyrederken....
Ne kadar komik ve zeka ürünü bir cümle.....:good:

sarışınım
03-10-07, 09:07
Mustafa Meryemce aşkını özledim ben yaaa Çok özledim hemdee :icon_sorr
Keşke tekrarını verselerde doya doya izlesem gene..
Dizilerde yaşanan en efsane en Gerçek Aşk Mustafa & Meryemce aşkıydı bence
Onları çok özlüyorum :(

Derya_Can
03-10-07, 11:21
ya dün kü bölümü ben yarim bulak isleye bildim

neyse ben 12 bölüme yorum yapmak istiyorum son sahneye
ozaman ben o nari orda neyse
ömeri nasil basdi
ömerin ve cerenin yüz ifadesini görmeniz lazim di

ay unutmadan Jasper2 canim ablam benim dogum günün kutlu olsun

poyrazbr
03-10-07, 14:26
evvet gene harika bir bölüm izleyeceğiz.8.bölüm :img-yes:
altan erkeklinin özet sunuşuna ayrıca dikkat kadife sesli halil aslanbaş.nasıl itinalı konuşurken.
ömer nara kesin konuştu ama nar tınmadı.sonra ömerde onun çalışmasını tınmadı,çünkü ömer nardan çoktan geçti.umrunda değil.narın oğluyla olan sahneler çok güzeldi.neden kesmişler bilmiyorum.çok güzel laf koyuyordu oğlan ömere.:icon_whis
günlerim ne güzel geçiyor sayalerinde.:img-yes:
ve evet yeni sezonda daha böyle bir diziye rastlamadım.bu gidişlede zor gibi.
a alişi unuttun amerikada okumuş adanalı amcası ceyhanın.espriler çok gerçekçi.günümüzden ..
gelincik çılgın aşkım yanardağım,gelinciğim.......

A.Konak
03-10-07, 14:40
eski bölümlerde özeti okurken, yazılan ve AE'ye okutulan replikler mükemmelmiş. AE'nin ses tonu ile dinlemek harika oluyor. ancak sonradan AE özetlerde sade ve yalnızca neler olduğunu anlatır olmuş. tabi bunda AE'nin değil, o kısmı yazan kişinin performans düşüklüğü göze çarpıyor. çünkü normalde dizilerde bölüm özetlerini izlemeyi sevmem. ama bg de eskiden özetler çok güzel anlatılıyordu. şiirsel edebiyat tadında ;)

ipekazizcim, samur bambaşkaydı. benim favorilerim "len müiddin" ile "vışşşş hehehe" dir. ama daha önce izlediğimde bu "vışşşş hehehe"ye dikkat etmemişim. acayip güldüm ona.

bu bölüm galiba kiraz'ın müthiş kaçırılma sahnesini ve hacı'nın o süper tepkilerini izleyeceğiz. o sahne de bg'de benim için unutulmazdır. zeki'nin umutsuz olduğu anda ömerin "kaçırırız" diyince zeki'nin gözlerinin parıldaması müthiş bir oyunculuktu vallahi..

poyrazbr
03-10-07, 22:13
8.bölüm çokgüzeldi.
ceren bir yerde demleniyor
ömer bir yerde demleniyor.:img-yes:şarkılar çok güzel.:img-pilot
ömer sırılsıklam kıvamında cerene akmak istiyor.:happy0064
ah ah bg.

poyrazbr
03-10-07, 22:18
narbahçesi özel mesajımı aldın mı
birde bg çok orijinaldi.
elveda rumeli dijitürkte bir dizi var onu kopyası.kızlar,adetleri,konu aman allahım.neden biz bunu düşünemiyoruz bilmiyorum.
doktorlar desen aynı cnbc deki emergency nin kopyası.
ama bg her haliyle bizden,bizim hikayemizdi.o yüzden çok sevdik.:happy0064

neli54
03-10-07, 23:20
dört kardeşin birlikte eski günleri yad edip hüzünlenişleri ve daha

sonra şarkı söyleyip gökyüzüne kadeh kaldırışları,

ömerin uçakta cerene çiftlikte başka merak ettiğin yokmu deyişi,

cerenin başını eğip muzip gülüşü etkileyiciydi. :img-in_lo

güzel bölümdün 8 :good:

Defne16
03-10-07, 23:59
[QUOTE=poyrazbr;4964977]narın oğluyla olan sahneler çok güzeldi.neden kesmişler bilmiyorum.çok güzel laf koyuyordu oğlan ömere.:icon_whis
/QUOTE]

Belen çok gicik oldugum bir karakter. Ana-ogul sevmem zaten onlari :hıh
Ama Belen hakliydi orda. Oturdugu yerden isleri idare etmek zor agam, kalk o çalinin kahvalti masasindan, islerini idare et. Allah Allah, beyler meclisi var ömer efendi Nar ve ogluyla kahvalti yapiyor.
Hiç sevmem o sahneyi. Sevsinler Nar'in çekirdek aileyiz biz havalarini... Araarind aen ufacik bir elektrik olsa inanicaz bizde...

deren1970
04-10-07, 13:50
Merhaba Arkadaşlar
Geçenlerde seyrettiğim bir dizide kadın ve adam aynı yatakta yatıyorlar oğullarının gönlü olsun diye (çünkü bu çiftimiz boşanmış bir çift) neyse efendim ikiside birbirlerine sırtı dönük yatıyorlar. Sonra adam tabi hala karısını çok seviyor ya dönüp saçlarını okşamak istiyor yavaşça elini yaklaştırıyor yapamıyor, sonra tekrar deniyor, yine dokunamıyor. Tabi bu arada kadında farkında her an bekliyor okşasın diye beceremeyince her ikiside kendi tarafında uyuyor.
Diyeceksinizki niye bunu anlatıyorsun. E ben bu sahneyi görünce aklıma bizim Ömer-Ceren çifti geldi. Nasıl Ömer Ceren'in saçlarını okşayıp aşkını söylemişti. Ceren uyuyor sanıyordu ama bizim cin gibi kızımız sonuna kadar dinleyip gözlerini kocaman açmamış mıydı ahhh ahhh dizimizi çok özlemişim bunu farkettim.
NOT: Farkında mısınız Ömer'e o lakapları takıp konuşmadım bile. Anlayın ne kadar özlemişim
Sevgiler

habibe topal
04-10-07, 16:40
Oğlumu okuldan alıp geldikten sonra dün avrupa atvde Beyaz Gelincil eski bölümlerine rastladım.ben daha erken saatte yayınlandığını sanıyordum(yani ben işteyken)
Oğlumun anne ben açım,yemek yemek diye mızladığı saatlerde son yirmi dakikası olsa da izlemekten alamıyorum kendimi...dün Cern çiftlik evinde anahtarı aldığı yerde bitti.Bugün en güzel sahnelerden biri olan ay sahnesiyle başlayacak 9.bölüm.
Evde olup izleyebilecekler kaçırmasın.

herkese sevgilerbye

poyrazbr
04-10-07, 20:43
öptü öptü nasılda öptü cerenimizi.ben şunu farkettim ceren ömerle şu an aşk yaşamıyo ama ömer ağa o kadar sahiplenmiş ki cereni takip ediyor,o hakkı görüyor kendinde yani.herkes yalan söyler.:img-yes:kız bi yalan söyleyemedi ilk başta:happy0064
ve o yemek.süzüm süzüm süzülmeler.ay lise günlerim geldi aklıma:img-yes:dokunsa tenimden alev çıkacak.nasılda güzel yansıtmışlar o ateşi:icon_whis
ceren-diyar atışmaları:icon_whis
melih dolanmaları.:img-cool2
nerdesin bg.

neli54
04-10-07, 20:57
Ömer

Ayın öteki yüzünü bilirmisin,dolunay,yarımay,hilal herkesten saklıyor

öteki yüzünü. sen nasıl başarıyorsun bunu. uzak, soğuk, mesafeli ama

bir okadarda çekici olmayı.

Üşüdünmü ver elini diğerinide ver korkma

Eller birleşiyor ve ilk Buse

Çok güzel bölümdü :good:

neli54
05-10-07, 20:27
Ömer'in aklından çıkamıyo ceren. aşk kıvılcımları çaktı bir kere.

Hangi çiçekleri seviyorsun? beyazgül, sümbül, papatya ? üçüncüyüde

bilemedin Lale. Kolay birşey olsaydı şaşardım diyor Ömer ağa .Ceren'in

zor bir melek olduğunu anlamaya başlıyor. :img-wink:

insanın canı bazen beyaz gelincik görmek istiyor. :img-yes:

çok sıcak diyaloglar . :happy0064

Güzel bir bölüm daha izledim. Teşekkürler atv avrupa.inşallah 74.cü

bölüme kadar böyle zevkle ve büyük bir özlemle tekrar izlerim.

poyrazbr
05-10-07, 21:20
hani zeki darısı başına ağam diyor ya sinsi bakışlar ö.c de.ben 12.bölümü bekliyorum.cerenin ömeri bastığı bölüm.ben hala ömer orada niye vardı anlayamadım.yani gömlek mi aldı oradan yoksa son defa......:img-yes:ne bileyim.kollarını,üstünü düzelte düzelte.nasılda mors olmuştu ömer.bir çuval incir ziyan olmuştu.:img-icecr
gerçekten atv avrupa:happy0064
inşallah sonunu getirir ve biz onları:happy0064

suri06
05-10-07, 22:11
ben bu bölüm de en cok beğendim yer
Cerenin seninde lalelerinide deyipte o laleri tekmeleyişi cok hoşuma gidiyo
ordaki hali cokhoş sonra ömerin eve gelipte laleri beğendinmi deyince cöpten laleri alışcok hoş ya
poyrazbr ninde dediği gibi Ömer zekinin cevabına cerene yukarda şöle sinsi sinsi gülerek bakışı yokmu ah agam ah diyorum valla
yaw hafta içi olayı cok sardı da tam iftar zamanına geliyo ya sonunu bazen göremiyorum uyuz olyuyorum valla

Alexia
06-10-07, 01:57
Bu hafta 3. bölümü izleyeceğiz, ama ben daha 1. bölüm yorumlarımı bile yapamadım:(
Toptan hepsini yapayım:)
1. bölüm, bizi tam 2 sezon boyunca uğraştıracak cinayetle başlıyor.
Her ne kadar daha sonra, meşhur cinayetimiz, içeride işlenecek olsa da, 1. bölümde cinayet dışarıda işleniyor.
2 katil, çıplak ayaklı Osman'ı dışarıda öldürüyor.
Malum sadece katillerin ayaklarını gördüğüm için, dışarıdaki 3 kişiyi, ayakkabılılar ve çıplak ayaklılar olarak ikiye ayırdım.
Neyse konumuza dönelim.
Bir sonraki sahnede ise, esas kızımızı ilk kez görüyoruz, Ceren kabusundan uyanıyor.
Üçüncü sahne ise, her ne kadar ilk izlediğimde içindeki derin mesajı anlayamasam da, 1.sezonun sonunda çok iyi anladığım bir sonuca ulaşmamı sağlıyor.
Aslında sevgili Kuledibi, bizi 1. bölümden uyarmış;
Ey seyirci;
Ömer'in bu kızıl saçlı kadının evinde ve yatağında uyanmasına alış!!!
Ama Ömer her ne kadar bu kızıl saçlı kadının yanında olsa da, gecenin bir yarısı uyanıp, karanlığından yavaş yavaş sıyrılmakta olan Çukurova'yı izleyerek, ruh eşini arıyor...
Ömer Paşam, fazla meraklanma, ruh eşini görmene birkaç saat kaldı:img-in_lo

Alexia
06-10-07, 02:10
50 kez izleyip yorumladığımız bir dizinin, 51. kez yorumladığımız zaman, ufak ayrıntılara inmek gerekiyor:img-wink:

Geyşa Çalı, dakka bir gol bir şeklinde, sabah uyanır uyanmaz geyşalığa başlıyor.
"Sana birşeyler hazırlayayım, portakal sıkayım", "istersen portakalları taze taze dalından koparayım, kahve istersen, gidip Kolombiya'dan toplayıp getireyim..."...
Ne fedakar kadın...
Daha önce yazıp yazmadığımı hatırlamıyorum ama, Çalı'nın yatak odasındaki lavabonun varlığını bir türlü anlayamamıştım.
Bu devirde yatak odasında çok banyo gördüm ama hiç lavabo görmemiştim.
Yatak odalarındaki lavabolar, önceki yüzyılda kaldı sanıyordum.

Çiftlikteki kahvaltıdaki sucuklu yumurta da başka bir ayrıntı.
O kadar sucuklu yumurta kime yetecek:img-hyste

İlk bölümlerde, Ömer'le Halil, Gülizar'a nasılda ağzının payını veriyorlarmış, Halil alay ederek, Ömer de sert çıkarak.
Ah ne güzel günlermiş:img-in_lo

padawan
06-10-07, 16:46
BG'nin tadı hiçbir yerde yok, olması da mümkün zaten? Of çok özlüyorum çok! :icon_sorr

Önceden de yazdığım gibi, ben de kendi çapımda ordan burdan izlediğim sahnelerde BG'ye uyarlıyorum her şeyi, acaba bizimkiler olsaydı bu sahnede napardı diye..

Bilmiyorum gördünüz mü, ATV dizilerini gösterirken yeni bir anismasyon yapmış. Bugün rastgeldim, Atv'de Bu Akşam yazıyor, bu akşamki dizinin oyuncular kameralara bakış atıyorlar, kollarını topluyorlar, sırıtıyorlar falan filan.

Sorum şu, sizce bu animasyon türü şey BG zamanında da olsaydı, nasıl bir şey izlerdik?

a) Ömer parmak sallarken Ceren elinde büyüteçle Ömer'in parmak izini incelerdi
b) Ömer Ceren'in saçlarını koklarken Ceren kaşları çatık başka taraflara bakardı
c) Ömer elinde viski odunsu bakışlar atarken Ceren onu hayran hayran izlerdi
d) Ömer ve Ceren birbirlerine iğrenerekten bakardı (Dağ evinden sonra Meryemce'ye ziyaretlerinde hastane asansöründe olduğu gibi :img-hyste )
e) Ne Ömer-Ceren'i yahu, tabki de M&M koklaşırken yandan Aziz bakardı!
f) Bütün ahali olurdu (Burda Halil'in eli ağzında, Gülizar ise kıvranıyor)
g) Ya da ne gerek var canım BG için zahmete girmeye diyip ATV bu tanıtımı BG'ye uyarlamazdı..

Ben g olurdu diyorum hehe :img-pilot

Defne16
06-10-07, 21:57
d) Ömer ve Ceren birbirlerine iğrenerekten bakardı (Dağ evinden sonra Meryemce'ye ziyaretlerinde hastane asansöründe olduğu gibi :img-hyste )

Ay ne enteresan bir sahneydi o ya. Eh enteresan efsane çiftimize enteresan sahneler yarasir. Sözde birbirlerine delicesine asik iki insan, hatta anne-baba adayi iki insan( o zaman haberleri yoktu gerçi :)) birbirlerine ne diye öyle bakiyorlar?
Zaten tanitim o biçimde yapilsaydi, bir ö&C asansör sahnesine, bir Ö&C kavga sahnesi, ömer'in birkaç tane odun sözü, Ceren'in "sadece insalar konusarak anlasir" sözü eklenseydi millet hayatta ömer ve Ceren'in evlenip mutlu olacagina inanmazdi :img-hyste
Ömer'in dedigi gibi Ömer&Ceren gibisi bir daha hiç olmayacak :img-hyste

Özledim ya :img-cray:

NOT : Tokatlama sahnesini unutmusum, nasil unutabilirim :img-hyste

ceren durul
07-10-07, 17:00
defnecigim16 su tokat sahnesi hangi bölümdeydi
bilen var mì? orayi tam izleyememistim´de ...süper o sahne :happy0064

poyrazbr
08-10-07, 00:38
52.bölümdü.:img-yes:
birde ö-c kına gecesi hangi bölümdü.:img-icecr

ipekaziz
08-10-07, 16:32
......a) .........
g) Ya da ne gerek var canım BG için zahmete girmeye diyip ATV bu tanıtımı BG'ye uyarlamazdı..

Ben g olurdu diyorum hehe :img-pilot

Sevgili padawan,
Benim bir başka alternatifim var yani "ğ" şıkkı...
Bence Ömer'le ,Ceren'in birbirlerini tokatladıkları sahne olurdu:good:
Sevgili poyrazbr,
Sanırım 22.bölümdü kına gecesi....
Sevgili defne,
Gerçekten ne Ömer&Ceren gibisi , ne de Beyaz Gelincik gibi bir dizi bir daha olmayacak:sad53:
Ben dün akşam 28.bölümü izledim. Nedense o bölüm bana çok hüzün verir...
İlk sahnede Ceren'in, Diyar'ın evine gidip, Diyar daha kapıyı açar açmaz, elindeki çantayı bir kenera fırlatıp hıçkırıklara boğulması çok acıklıydı:icon_sorr
Sonra Ömer'in evdeki, yatak odalarındaki halleri....:icon_sorrOdanın kapısını endişeyle açışı, içerde Ceren'i görmeyince hafiften rahatlayışı, sonra yatağın kenarına oturuşu, yorgun, üzgün, bitik ve mutsuz, ellerini saçlarında gezdirme hareketi...Sonra yatağa uzanışı ve derin bir nefes alışı... Aldığı derin nefes sonucu yastıkta Ceren'in kokusunu hissedişi ve dahada derin iç çekerek Ceren'in kokusunu kendi bünyesine zerkedişi:img-in_lo O anda yüzünde beliren aşk dolu tebessüm... Ve Ceren'in yastığına, Ceren'e sarılıyormuşcasına sarılıp , yüzünde aşk dolu ifadeyle gözlerini kapatışı:img-blush:img-icecr Çok, ama çok fazla aşk dolu gelmişti o sahne bana....
Sonra masada Ceyhan'ın yaptığı patavatsızlıktan (Sen ikisinide idare edersin) Ceren'in çok kırıldığını hissedip, akşam odasına gelmesi ve Ceren'e açıklama yapmaya yeltenmesi, Ceren'in cevabına sinirlenip, yeniden kabalaşarak odadan çıkması, çalışma odasına girince önce sinirli bir şekilde ikilemde kalıp, tereddüt etmesi, sonra üzüntü ve yıkımla kanepeye uzanarak ve Ceren'i düşünerek kahrolması, kahrolması....kahrolması:icon_sorr
Ayrıca Çocuk Esirgemeden bulup getirdiği kadınla, serada konuşurlarken, Ceren aşırı heyacanlanıp, düşüp bayılırken, ayrıca yatakta yatan Ceren'in başında endişe içinde Elmas'la konuşurken, Elmas odadan çıktıktan sonra Ceren'e bakıp, ağlamamak için kendini zor tutarken, ayrıca Ceren gece kabusla uyandığında ona su verip, üzerini örterken ve sabah yine Ceren'in başucunda Ceren'i uyandırmamaya çalışarak sadece omzuna hafifçe, aşk dolu bir buse kondururken itiraf ediyorum ben hüzünden ağlamıştım:icon_cry:

neli54
08-10-07, 21:15
Kendi efsanemi yaratmak istiyorum.

Desinlerki
Beyazgelincik derler bir güzel kız var idi
Toprağa öyle bir baktıki yer gök beyaza kesti
Öylesine beyazdıki ırgatlar toplamaya yetişemiyordu
Gece gündüz dememiş
Yağmur çamur dememiş
Gün gelmiş sıcağın alnında kavrulmuş
Gün gelmiş sularla boğuşmuş
Gün olmuş hıncından ağlamış, mahvolmuş
Gün olmuş Nuh demiş Peygamber dememiş
Öyle çok çalışmışki yedi düveli geçmiş arkasında bırakmış
Öyle güzel görünürmüşki sultanların rüyalarını süslermiş
Ve öyle bir AŞK yaşamışki

İç çekiş ve Canııımmm deyiş (Ömer)

Cerenin başını Ömerin kalbine yaslaması ve Ömerin çok sıcak bir
sevgiyle cerene sarılıp dakikalarca kalması. :img-in_lo

İzlerken tekrar yaşadım bu kadarmı güzel anlatım olur.

İpekaziz
dediğiniz gibi ne Ömer&Ceren gibisi nede Beyaz Gelincik gibi bir dizi
olmayacak.:sad53:

Teşekkürler TMC böyle güzel liği yaşattığın için.

Mustafa
Meryemcenin resmini çizer gibi yapıp sonra çizdiği resmi? göstermesi
güzel espriydi :happy0064 11.ci Bölüm

poyrazbr
08-10-07, 23:18
aşık olmamak için uğraştıkça içine giriveriyorsunuz aşk ateşinin:img-yes:
len mühittin o atı sucuk yapın,üstündeki yağsızıda pastırma.ekonomi oğlum ekonomi:happy0064 varmı böyle bir replik alemde:img-yes:
güllünün saçma sapan londra tutturmaları gayet iğrenç:img-pilot
ben yarın ki bölümü bekliyorum.şu cerenin ömeri bastığı sahne.şimdi fark ettim nar bile bile cereni çağırıyor eve.gel gör gibilerinden:icon_whis
ceren nasılda bıraktı kendini ömerin kollarına sanki bir an kendim ordaymışım gibi hissettim.ömerin kucağında:happy0064
ben durup durup 58.bölümü izliyorum.ömer bebeğini ilk gördüğünde nasılda terlemiş ve gözleri yaşarmıştı.allah allah böyle adamlar gerçekten var mı?yani ömer odun ama olay çocuk olunca ceylan gibi:icon_ange
cerenin yatakta ona sarılışı hoşuma gidiyor.birde 56 ya bayılırım.cerenin hamile olduğunu öğreninceki gülüşü ay gene canım çekti.:love05:

neli54
09-10-07, 20:57
Muhteşem , ruya gibi , dogal güzellikleri bozulmamış nadiren bulunan
mekanlardan bağ evi. Hayran kaldım. Oraları keşfedenlere çok teşekkürler.

Ömerin korkulu efsane anlatışı, biryandanda çaktırmadan muzır gülüşü,
Ceren'in kedi ürkekliğinde Ömere yaslanışı ve tabiiki Ömer'in mest oluşu:love05:

Zeki'nin Maria'ya baharı anlatırken el kol hareketi yaparak cik cik
deyişi:img-hyste

Samur'un
Diyar hanım ne oldu bu dingileş (ne demekse) deyişi:bilmim

Ömer'in mahçubiyetle birlikte Ceren'e daha seninle çok yapacaklarımız
vardı derken o simsiyah bir çift gözün sevgiyle, intikamla ve ihtirasla
bakarken ekranın donması

Güzel bir bölüm daha bitti (12):img-cray:

poyrazbr
09-10-07, 21:27
bak sinirlenmiyim diyorum bu ömer beni sinirlendiriyor:img-yes:
narı sevmem sevenide sevmem.ama ömerin nara yaptığı hiç hoş birşey değil.kınıyorum.ağa bak ya bir telefon tak fişi bitir işi.bitti nar sen beni anlarsın nar oh ne ala.kadını kullan kullan sonra aşık olunca by.bir bayan olarak çok üzüldüm.o zamanda aynı şeyi hissetmiştim.ayakta kalamayan kadınlar genelde bunu yaşıyor.malesef çoğuda evli erkeklere tutunuyor.:img-in_lo
işleri bitincede erkekler mendil gibi atıyor.neyse;
ömerin o hali çok zor rastlanır bir haldi.o yüzden çok severim bu bölümü.yüz ifadesi kapana kısılmış fare gibi.ıyy deyişi:happy0064
ceren istifayı verdiğindeki surat ifadesi süperdir.seni burda bağlayan bir şey yok mu?he he cereninde yok deyişi.süperdi.
efsanem benim kanımın kaynadığı efsanem.

mericik
09-10-07, 22:54
Bugün en sevdiğim bölümlerden biriydi.
Ömer Ceren'e muhteşem bir gün yaşattıktan sonra Nar'ın evinde karşılaşıyorlar Tek sevmediğim sahne!Tabi Nar'ın evinde karşılaşma kısmı.Ömer'in nayırrr nolamazzz tavırları vs. vs.:icon_whis

İzlerken farkediyorum ki Beyaz Gelinciğimi,biricik afsanemi çok özlemişim.

Aziz'imiz yüce insanımız da çıktı ortalara sonunda...
Aziz'i,Ceren'i,Ömer'i boşveriyorum da,en çok SAMUR'u özlemişim!:img-wink:Len muhittin demesini,pastırma repliğini çok özlemişim.

Neyse, herşey bahane BG şahane...gıcık gıcık sahneler bile bozmuyor artık moralimi.Beyaz Gelincik'i izleyorum ya bana yetiyor.Hiçbir dizinin fragmanı(fragmanı izleyemiyoruz artık ama),jenerik müziği beni bu kadar heyecanlandırmamıştı.

NOT:Feyyaz (Kadir Kandemir) yanlış görmediysem EP'nin yeni dizisi Sessiz Fırtına'da oynuyor.Onu gördüğüme sevindim desem yalan olacak...Ece'ye masal anlatışını hatırlıyorsunuz değil mi????

A.Konak
10-10-07, 03:01
bugün azizimi görmek iyi geldi vallahi. ömer odunluğunu bir kez daha kanıtladı. hem narın evinde yakalanıyor cerene hem de bir açıklama gereği bile duymuyor.

bir şey soracağım. ceren cennet bahçesi rüyasını kaçıncı bölümde görüyordu?

bu arada 80'li ve 90'lı yılların başlarını hatırlayan arkadaşlar, serbest kürsüde 80'li yıllar diye çok güzel bir topik var. bir göz atıp eski anılarınızı yad etmenizi tavsiye ederim ;)

neli54
10-10-07, 03:19
13.Bölümün ortalarında görüyordu o rüyayı Ceren

Papatyadan taç takıyordu Ömer:good:

snm_b
10-10-07, 03:25
ben beyaz gelinciğimi çok özledim çok güzel bir diziydi ceren karakteri çok başarılıydı sezin akbaşoğullarına çokk yakışıyordu

neli54
10-10-07, 21:00
Ağahan hayır cevabını alınca şoke oldu. Melihle aldığı cevabı paylaşırken

çok müteessirdi. İçim sızladı, duygulandım :icon_sorr

Cennet bahçesi ve papatyadan taç ne kadar güzel bir ruya :img-in_lo

Ömerin red cevabını alışının nedenini soramayışı ? kendindeki suçluluk

duygusu :icon_sorr

Ceren'in çaresizce Ömer'den yardım isteyişi , Ömer'in söz verişi :good:

Duygusal bir bölümdü :::img-cray: (13) Zannederim kesintisiz

yayınlandı bugün. :happy0064

ceren durul
10-10-07, 23:31
ben bugün hem cok yorgun oldugumdan dolayi uyudugumdan dolayi izleyemedim zaten ayni bölüm malum istelerde vardi yarin izlicemm
14 bölümü .... orasi bence cok heycanli ...
ömerin vurulusu´da vardi yanilmiyorsam ........ :icon_whis
ceren-diyar konusmalari yok mu :happy0064

gorgunk
11-10-07, 02:29
13.Bölümün ortalarında görüyordu o rüyayı Ceren

Papatyadan taç takıyordu Ömer:good:

Dün atv avrupa da yayınlandı.yaa çok güzeldi,gerçekten de efsane bir dizi,hafta içi hergün yayınlanıyor dimi,ben tesadüfen izledim de

desinler ki beyaz gelincik diye bir dizi varmış sözü cuk oturmuş,bende diyorum pazartesilerim neden sıkıcı geçiyor diye:img-yes:

poyrazbr
11-10-07, 13:55
bugün 14.bölüm var.galiba 15 te vuruluyordu ömer.ömer ceren için ölümü göze aldı.:img-yes:ilk gözealışı yani.
sabırsızlıkla bekliyorum.ilk bölümlerin tadı bir başka.

sılam59
11-10-07, 21:04
bugün 14.bölüm var.galiba 15 te vuruluyordu ömer.ömer ceren için ölümü göze aldı.:img-yes:ilk gözealışı yani.
sabırsızlıkla bekliyorum.ilk bölümlerin tadı bir başka.
beyaz gelincik her yönüyle farklı bir dizi olmuş. Kadrosu , oyuncuları, konusu, Yaşanan aşklar ( birden çok aşk vardı),Kardeşler arasındaki o güzel bağlar, aile büyüklerine gösterdikleri saygı( bugünkü bölümde Ömer Samuru görmeye bir hışımla gidiyor ama halasını görünce geri çekilip önlerini ilikliyor), arkadaşlıklar(Ceren -diyar, Ceren - meryemce), kötüler bile bir başka güzel
( samurun kullandığı o replikler) azizin insanı deli eden halleri, sonuna kadar bitmeyen heyecanlı bölümler, kavgalar ve sonuna kadar yaşanan ve son bölümde durulan o aşk .
İşte böyle bir diziden sonra her dizi insana yavan geliyor.

neli54
11-10-07, 21:18
Bu bölümde Samur ağanın nadiren kullanılan sözcüklerini duydukça
güldüm aynı zamanda dağarcığıma bir kaç kelime daha eklendi ::img-yes:

Melih'in Diyar için o başka kızlara benzemiyor deyişi:icon_sorr

Ömer
Mustafayla kunuşurken bana hayır dedi abicim.
Mustafa
Gözlerine baktınmı ?
Ömer
Baktım karmakarışıktı derken ki hali yüreğinde kopan fırtınaları çok
iyi yansıtıyordu:sad53:

Aziz de entrikalarına başladı::img-pilot

Diyar'ın Ceren'e sürekli Ömeri ima ederek sorular soruşu ve gazete
okuyuşları:good:

Tekrarını izlerken bile içim sızladı
bir bölümü daha geride bıraktım:img-cray:

neli54
12-10-07, 20:45
İşte sevgi bu. Ömer ağa hiç tereddütsüz Ceren'i kurtarmak için kendini
kurşunlara siper etti ve vuruldu.

Ceren'in sakın ölme deyişi ve sabaha kadar bekleyişi karşılıklı sevginin
en güzel örnekleri :good:

Aziz hop orada hop burada birde baktım kapı arkasında her yerden
bitiyor mübarek :img-cool2 Ne kadar da soğukkanlı.

Herkes can derdinde kendini kurşunlardan sakınmaya çalışıp bir yerlere
saklanıyor Melih güneş gözlüğüyle çıkıp Diyara sarılıyor. Güneş gözlüğü
bana biraz komik geldi. Hava güneşli değil ve kimsede gözlük yok.
Yönetmenin gözünden kaçmış herhalde.

Zeki Dorutayı Yılmaza anlatırken Kirazın yanlış anlaması (kıskanması)
tepsiyi Zekinin yaralı kafasına indirmesi :img-in_lo

Ömer ve Ceren'in birbirlerine yakınlaşacakları zamanda Nar'ın çıkıp
gelmesi :icon_sorr

Her seferinde sinir oldum.Hiç fırsat vermiyor hatun.

Böyle bir kara sevdaa.... Ah ... ah ..beni geçmişe götürdü :img-yes:
İyiki vardın Beyaz gelincik bye

İyi Bayramlar.

miss_t0eba
13-10-07, 00:06
oncelikle herkesin bayramini kutluyorum!

of yine 2 gun beklicez bg gormek icin (telezonda gormek icin), Omer nasilda vurulmustu, Azizde mubarek nasilda heryere gidiyor kimsede gormuyor onca insanin icinde.

bugun Sezen Aksunun Tutuklu sarkisini dinledim, simdi diyeceksiniz bunun bg ne alakasi var ama var:
ilk dinlediyimde aklima Omer gelmisti hani "ne senden oncesi (Nar), ne senden sonrasi (bahar) vs. vs. sonra ikinci defa dinledim yine bu sozlerde aklima ben geldim ne bgden oncesi ne ondan sonrasi ben bir diziye bir daha bu kadar tutuklu kalamam :img-yes: ve galiba burdaki butun arkadaslara gecerli ben Beyaz Gelincike tutuldum ve hep oyle kalicak of cok ozledim ben ya :icon_sorr, su 2 gun nasil gecicek Allahtan bayram yoksa cok zor olurdu valla simdiden pazartesini iple cekiyorum!

ecemido
13-10-07, 01:54
İyi bayramlar sevgili forumdaşlarım.Geçen yıl bu bu zamanlar hepimizi bir telaştır almıştı.Acaba bayramda yeni bölüm yayınlanırmı diye.Evet bayramda yeni bölüm yayınlanmıştı.Hemde ne bölümdü.Aslanbaşlar'ı kökten sarsan,bizi derinden etkileyen bir bölümdü.Mustafa 'nın öldürüldüğü bölümdü.Ne kadar da üzülmüştük.Tabiri caizse bayram burnumuzdan gelmişti...

Şimdi düşünüyorumda,zaman ne kadar çabuk geçiyor.Koskoca bir yıl geçti.Şimdi bG yok artık.Ve biz BG'yi çok özledik.Bu dizi furyasında ,hangi diziyi izlersem izleyeyim hiç birisi BG 'nin tadını vermiyor.Hiç birisi BG gibi etkilemiyor beni.Onu izlerken bir dizi izler gibi değil ,gerçek hayatı yaşıyor gibi izliyorduk.Her bölümü ayrı bir heyecan,her bölümü ayrı bir tutku idi.

Efsane dizimin efsane kahramanları,sizler hala bir yerlerde yaşıyorsunuz gibi hissediyorum.Yeriniz asla doldurulamaz.İyi bayramlar Beyaz Gelinciğim...:sad53:

Defne16
14-10-07, 14:43
Ceren ve Diyar kaçirilirken tirda ettikleri konusmalar çok komik gerçekten :) Traji-komik mi desem yoksa...:)

Her an öldürülebilirler ama Diyar Ceren'den Ömer dedikodulari bekliyor :img-hyste Aklima bir arkadasim geldi. Cok önemli bir sinava girmeden önce o bildigi tüm dualari siralarken bende ayni türden dedikodular sormustum ona :img-hyste Diyar'i anliyabiliyorum yani, ölsün mü meraktan Allah Allah :) Önemli konular bunlar :)
Sonra Diyar Ceren'e adami oyalamak için sohbet et derken Ceren'in kendini kaptirmasi, Ömer'ini anlatmasi :img-in_lo

Ben Diyar'la Ceren'i özledim :img-cry:

NOT : Bu arada tüm forumumuzun ramazan bayramini kutlarim. :img-yes:

ceren durul
14-10-07, 18:43
acaba ceren diyar kacirilip ömer tarafindan kurtarildiktan sonra
neler oldu yani ömer hastaneden ciktiktan sonra
ceren onun yanina gitti ama diyeceklerini tam diyemedi ondan sonra ne oldu
ceren ömerin yanindan gittikten sonra
orasini bana birisi kisa özet yaparsa sevinirim
bakamadim malesef; :sad53:

poyrazbr
15-10-07, 17:27
arkadaşlar hani yusuf ömerin kucağında uyuyorduya o hangi bölümdü.?
birde bugün 16.bölüm var dimi.hani şu ömerin cereni deli gibi kıskandığı bölüm.:img-yes:
bu bölümler dadından yenmiyor vallah.

neli54
15-10-07, 20:14
Aliş'in yükseklik fobisi. İki kardeşin sarılarak yan tarafa düşüşü :img-wink:
Ömerin abisine dönüp ikisine bi temiz dayak atalım deyişi..

Aziz Seyhan'ın arkadaşına garajda kötü alışkanlıkla ilgili çok güzel
mesaj verdi.Aziz ilk defa bir işe yaradı :img-cool2

Nar Ceren'in yeni iş yerinde de karşısına çıktı ancak ceren'in merak
ettiği gerçeği farkında olmadan söyleyip Ceren'in gönlünü rahatlattı.

4 kardeşin kadınlara kadeh kaldırışı,Ömer'in Ancelina Coliye deyişi :icon_whis

Ömer'in Melih'e resmen kıskandım kızı abicim.Ben bu kızı seviyorum
deyişi ::love04:

Mustafa'nın herşeye rağmen Meryemceye sahip çıkışı :img-polic

Ve Ceren'in Ömer'e evlenme teklifi :good:

En beğendiğim bölümlerden biriydi (16) :img-cray:

suri06
15-10-07, 20:45
Bugün B.G en cok beğendiğim bölümlerden biri yaynınlandı
Mustafanın karısına nasıl sahip cıktığı
Ömerin cereni tekrar işe almaması
Cerenin ömeri kıymetini bilip tekrar kazanma cabası
Cerenin yeni patronu ile ömeri kıskandırması (gerçi isteyerek yapmadı ama):img-in_lo
vee en güzeli Cerenin evlenme :love04:teklifi :happy0064

dört kardeşin kadınlara diye kadeh kaldırdığı yerde
Ömerin Angelina Jolie demesi aklıma Sezin Akbaşoğullarının ona benzetimesi geldi tam olmuş dedim:good:
bu bölümde cerenin yeni işe girdiği yerde giydiği kolye hep hoşuma gitmiştir
dikkatimi ceken diğer yerler ceren diyarla konuşurken giydiği kıyafetleri son bölümlere doğru yine giymişti
kendime hayret ettim bu kadar mı ince izliyorum ya ben bu diziyi dedim:img-yes:
yarınki bölümdeki teklif sonrası teknedeki halleri cok güzel bi bölüm kacırmamak lazım

poyrazbr
16-10-07, 17:48
o zamanda böyle hissetmiştim.ben olsam cerenin yerinde ömerin ayağına gitmezdim.ondan bir şeyler beklerdim.:img-yes:
ceren burada gururunu yendi.bir bilseydi başına gelecekleri gidermiydi acaba.:icon_sorr
ceren kadın gibi kadın.

neli54
16-10-07, 20:57
Ceren'in Ömer'i ikna edişi ve Ömerden aldığı evlenme teklifi , teknedeki
mutlulukları her ikisininde gözlerinin içi gülüyordu.:img-in_lo

Ceren'in evinde geçirdikleri gece ( Ceren'in kolları arasında Ömer'in
yatışı) hiç bitmesin istedim . Dizi boyunca böyle sahneleri çok bekledik.
Nadiren olan mutlu günlerinden biriydi sofa

Mustafanın kişilik arayışı, Meryemcenin kömürlede olsa Mustafanın
yeteneğinin olduğunu ispatlaması Mustafanın nasılda moralini
düzeltti en basit şeyle mutlu oluduğunu gösterdi. :img-yes:

Kar'ın altında takılan söz yüzüğü, Ceren'in Kar'ı görünce çocuklar gibi
şen ve mutlu oluşu :happy0064

Bu bölümü seyrederken adeta yaşadım. Çok duygu dolu birbuçuk
saat geçirdim.Bitmesini istemediğim bir bölümdü.

Bütün güzellikler adeta bu bölüme toplanmıştı.

Evlenme teklifi
Söz yüzüğü
Diyar'ın evinde mutlu bir gece
Suni de olsa kar'ın yağması

Bunlardan gayrı güzellikmi olur?

A Robinsonu unutmadım tabii. Yaşadığı yer ve manzarası çok güzeldi.
Zaman zaman öyle salaş yerleri özlüyor insan,

İyiki hayatımın iki yılında vardın Beyaz Gelincik sana minnettarım.
Öyle güzellikler yaşattınkii.... :img-cray:

poyrazbr
17-10-07, 17:50
22.bölüm sonra kabus başlıyor.bitmese diyorum.:img-yes:
ilk 22 bölüm böyle nasıl desem bizim ev tarzındaymış sıcacık.23 dedim mi csı newyorka dönmüş sonlara doğru da köleısaura son bölümde love story .
bir odunu nasıl kalp şekline sokarsınız?sorusunun cevabıda bulunmuş bu arada.aslında ömer iyi bir odundu ceren içindeki ormanı güttü ve ortaya filizlenen fidancıklar çıkarttı.:happy0064
ağaya beleş sözü onun sayesinde hiç oldu.ağalarda ağlar,
ağalarda tutuşur,
ağalarda baba olur(kız babası)
ağalarda deliler gibi aşk acısı çeker,
onlarında parayla alamayacağı şeyler vardır.
evet bunlar okutuldu teyyit bile ettik hep birlikte:img-help:
ve mustafa ;
böyle adamlar varmıymış lafı bu abimizle yeniden doğdu.don juan adanalı olanı
aşk bu kadar mı insanın tenine işler,
ilikler böyle mi sancır tutkudan
aşkı içiren adam mustafa
asıl sevda onunkiydi
hesapsızca,ömer çeyreği olaydı ceren bu kadar acı çekermiydi?
aliş
ailenin en mantıklı evladı
zeki,yakışıklı,ayakları yere basan adana normlarını asla kaybetmeden avrupalı erkek standartlarında bir mohikan o aslında.
halil
bu tiplerden aramızda çok var ama biz farkında değiliz.aslında tüm suç ailenin.o da biraz zayıf karekterliyse sonuçlar çok doğru,tespitte.:img-blush

Derya_Can
17-10-07, 19:43
vay be bu bölüm azize o cizmeler ne güzel yakisdi demi arkadaslar ;)

ipekaziz
17-10-07, 20:00
Arkadaşlar herkese merhaba,
Bu akşam işten biraz erken döndüm ve BG'yi izleyebildim.
Bu bölümde benim dikkatimi çeken ne oldu biliyor musunuz?
Aziz arabayı yıkarken (hortumla), Ceyhan gelip ona laf atıyor, bana araba kullanmayı öğretecektin falan diyerek muhabbete girişiyor ve Aziz'e portakal ikram ediyor. (Ahh Adana portakalı nasılda canım çekti, sulu, sulu:img-icecr olsada yesek)
Her neyse konuyu dağıtmayalım... Aziz Ceyhan'ın ikram ettiği portakalı yerken ne yapıyor biliyor musunuz? Hortumdan akan suyu kesmiyor:dito
İnanabiliyor musunuz? Bu susuzlukta, herkes bangır,bangır suyu iktisatlı kullanalım çağrısı yaparken, Aziz suyu hortumdan şarıl, şarıl akıtıyor.... :icon_sorrYazık günah değil mi? Ne olacak kötü işte:img-wink:

neli54
17-10-07, 20:06
Albümdeki resimlere bakarken ne kadar da mutlular.her ikisinin
gözlerinin içi gülüyor :img-in_lo

Mustafanın aslanbaşlıktan istifa ediyorum deyip Meryemce'sini alıp
gitmesi,

Aliş'in doğulu gibi sever batılı gibi iş düşünür diye Ömer'i tarif edişi :icon_sorr

Ceren'le diyar'ın yatak muhabbetleri , dostluğun böylesi, :good:

Ceren'in maç sürprizi, Ömer'i nasılda mutlu etti :img-yes:

Ceren'in evinden Ömer'in bir türlü ayrılamayışı (seni seviyorum Ceren,
bütün gün burada durabilirim Ceren deyişi)

Halil'in Ceren'in evlatlık olduğunu söylediği zaman Ömer'in Ceren'i
sahiplenişi öyle güzeldiki keşke dizi sonuna kadar istikrarlığını
gösterebilseydi.:img-pilot

Mutluluk dorukta bir bölüm daha izledim.
Her şeye rağmen ben her ikisini çok sevdim.
Her güzelliğin sonu olduğu gibi (18) bölümde bitti :good:

Defne16
17-10-07, 21:00
İnanabiliyor musunuz? Bu susuzlukta, herkes bangır,bangır suyu iktisatlı kullanalım çağrısı yaparken, Aziz suyu hortumdan şarıl, şarıl akıtıyor.... :icon_sorrYazık günah değil mi? Ne olacak kötü işte:img-wink:

Tasarruf demisken, aklima birkaç ay önce takilan birsey geldi :)
Simdi Ceren Diyar'in degisiyle küresel isinmaya savas açiyor, biyolojik tarim için Ömer'i ikna etmeye çalisiyor vs.
Yani yasadigi dünyayi düsünen biri Ceren, dogaya önem veriyor, duyarli davraniyor.
Su an yasanan küresel boyuttaki dengesizliklerin en önemli sebebi CO2 ( karbon dioxist diye yaziliyor türkçe galiba) fazlaligi. Arabalar büyük miktarda CO2 emisyonunda bulunuyorlar.
Kimi arabalar daha çok yakit tüketiyor, daha çok kirletiyor çevreyi. Hani su kocaman kocaman arabalar, Ceren'inkiden :)
Bizim duyarli kiz neden en çok kirleten arabalardan kullaniyor?
Ben bir çeliski görüyorum burda :)

poyrazbr
17-10-07, 21:49
pek vergi memuru,yap,işlet,devret gördüm sizi.kuzum gene iyi kıvırdılar bu işi.diğer dizilerde ooo.
bunun yanında ömer içkiliyken araba kullanmıyor
cerenin abartılı bir hayatı yok
aslında mustafa haricinde çok da coşan yoktu.:img-yes:
küresel ısınmaya parmak basıldı
türk filmlerine
aile değerlerine(ne kadar varsa):img-blush
ve daha hatırlamadığım çoğu şeye.

Defne16
17-10-07, 22:09
pek vergi memuru,yap,işlet,devret gördüm sizi.kuzum gene iyi kıvırdılar bu işi.diğer dizilerde ooo.
bunun yanında ömer içkiliyken araba kullanmıyor
cerenin abartılı bir hayatı yok
aslında mustafa haricinde çok da coşan yoktu.:img-yes:
küresel ısınmaya parmak basıldı
türk filmlerine
aile değerlerine(ne kadar varsa):img-blush
ve daha hatırlamadığım çoğu şeye.

Benimki sadece kafama takilan küçük bir detayin dile getirilmesi :)
Bg bizim biricik dizimiz, herseyini elestiriyoruz ama her elestiriyle daha çok seviyoruz :img-hyste

Dizimizde karakterlerin çogu gerçekçiydi.
Ceyhan'in hareketleri bile gerçekçi, simarik saf kiz :)
Bir Meryemce'yi anliyamiyordum. Bir uçtan bir uca geçiyordu valla :)

Ne kadar elestirirsem elestireyim, BG benim hayatimda izledigim en güzel dizi olarak kalicak.

bbasalan
18-10-07, 13:28
Halil'in katil çıkması ne kadar sinirlerimizi bozmuştu değil mi? :butch:
Kimse böyle bir şey beklemiyordu. Bütün beklentimiz Hacı Sefer Aslanbaşın azmettirici olduğu yönündeydi.:icon_whis
Ama senaryo reyting kurbanı olmuş.:sad53: Tahmin ettiğimiz gibi senaryo sonradan değişmiş.:img-cool2
Valla ben değil Altan Erkekli aşağıda böyle olduğunu söylüyor. Kendisi de bizim gibi senaryonun gidişatında şoke :img-swoonolmuş. Baştan bilseydim karakteri ona göre yorumlardım demiş. (röportajın tamamı basından haberler bölümüne ekledim.)

'Beyaz Gelincik'te rezil oldum :img-yes:

"Beyaz Gelincik"te aileyi çekip çeviren bir ağabeyken dizinin finalinde bir anda kötü adam oldunuz. Tepki gösterdiğiniz söylendi bu duruma?
Çünkü rezil oldum. Dedim ki, senaristlere, "Türkiye bizden bunu mu bekliyordu?" :img-meeti
Aldığım yanıt, "Abi, reyting kaygısıyla... :img-fie: Sen büyük oyuncusun, bu virajı ancak sen dönebilirsin." Dedim ki; "Bunlar çok çirkin düşünceler, ne size, ne şirkete böyle bir şey yakışıyor".
Sonra "Komiser Nevzat" yayından kalkınca beddua mı ettiler diye düşündüm. (Kahkaha atıyor)
Başta niye bunu bana söylemediklerini sordum. Çünkü kendimi ihanete uğruyor gibi gördüm.
Tamamen rolünün etkisinde kalan hayata öyle bakan psikopat bir tavrım yok benim. Biz oyuncuyuz ama bunu bana baştan söyleselerdi, rolün kendi içindeki kıvrımlarını öyle kurardım.:good:
Oynarken farklı bakardım, :img-ok:mimiklerim farklı olurdu.:img-clapp
"Beyaz Gelincik"i kırgın tamamladım. :icon_sorr

A.Konak
18-10-07, 14:39
neden raiting kaygısı duyarak finalde katili değiştirdiler anlayamıyorum. bg zatn en kötü ihtimalle 2.olan dizi oldu hep. son bölümde katili değiştirmek raiting değil, eleştiri getirir. bugüne kadar katili hacı sefer olarak sun, son bölümde sadece halilin felçli kısmı insanları şaşırtsın diye senaryoyu değiştir. neymiş halil ömeri kıskanıyoruş. saçmalığın en büyüğü.

böyle güzel bir diziyi böyle kötü bir finalle bitirdiler ya diyecek bir şey bulamıyorum.

Alexia
18-10-07, 16:14
Katil Hacı Sefer çıksaydı, tüm seyirciler, "he he he biz zaten anlamıştık" mı diyecekti?
Katil Hacı Sefer çıkmadı ne oldu; biz "bizim gönlümüzdeki katil Hacı Sefer'di diyoruz:img-hyste".
Gönüllerin katili=Hacı Sefer
Halil'in katillik mertebesine sonradan eriştiği çok barizdi, Altan Beyin de dediği gibi, en azından baştan senaryoda Halil'in katil olduğu belli olsaydı, en azından Halil karakteri biraz daha gizemli olabilirdi, bizde en azından 2 sezon boyunca, katil Hacı Sefer mi, Halil mi diye meraklanırdık.

ipekaziz
18-10-07, 16:28
Gerçekten çok komik:P
Rating kaygısıyla dizinin sonu değiştirilmiş:img-pilot
Madem rating kaygısı vardı;
o zaman neden fragman dizinin yayın tarihinden 2 gün önce gece yarısı kimsenin izlemeyeceği bir saatte yayınlanıyordu?
o zaman dizinin yeni bölümünün özeti neden haftanın en son günü açıklanıyordu?
o zaman neden hiçbir magazin programında diziyi tanıtıcı bir program yapılmıyordu?
ve
o zaman neden dizimiz tüm bunlara rağmen ratinglerde her hafta ilk beşin içindeydi?

Böyle saçmalık olur mu?

Tam tersine dizinin sonunda böylesine 180 derecelik bir değişiklik yapılarak diziyi izleyenlerin hafızalarında kötü bir iz bırakabileceklerini düşünemediler mi?:dito

Her neyse şimdi durup dururken sinirlenmeyeyim.

Dün akşam işten erken gelip 18.bölümü seyeredebildim ve dizimizin ne kadar özel olduğunu bir kere daha hatırladım, anladım.

Basket maçından dönüşte Melih, Diyar'ı eve bırakıyor. Ceren'in Ömer için hazırladığı sürprizin hoşluğundan söz ederlerken Diyar, Melih'e "eskiden birileride benim için sürprizler yapardı, hemde hoş sürprizlerdi" diyerek gönderme yapıyor. Melih'te sıkılgan bir tonla "eeee, ööö, kem küm" falan diyor. Sonra Diyar (hem avukatlığın verdiği mesleki yetiyle, hemde karakterindeki, bünyesindeki doğal cevap yapıştırabilme yetisiyle) Melih'e çok güzel bir cevap veriyor. Damardan hem de:img-icecr
"Biliyor musun, erkekler cep telefonları gibi, mesela ben şu an senin kapsama alanın dışındayım"

Ya gerçekten çok hoş bir sahne. Kaç kere seyretsem bıkmam:happy0064

poyrazbr
18-10-07, 16:35
bana halilin hacı sefer gibi olması çok basit gelmişti.bak hııı sende öyle oldun:img-yes:nanik nanik gibi bir durum oldu bence.:img-in_lo
birde gülizar gibi bir kadının onu terk etmemesi çok saçmaydı.zaten çocuğun annesi kalan parayla gül gibi yaşardı.ben gülizarın orada kalacak insan olmadığına eminim.laf lafı açıyor;
ömerin patronluktan elini ayağını çekmesi veya öyle gösterilmeside saçmaydı.ne yapıcak bebek bezi değiştirip oğlanla uyku seansları mı?bu konuda yetenekli bir adam böyle harcanılmaz ki.aynı şey ceren içinde geçerli:icon_sorrbu kadar zeki kadın evde durmamalı.hem anne olup hem iş kadını olabilir.:img-blushne yaptılar light hayatamı geçtiler.bunlar bana göre saçma abartılardı.
ben ceren -ömerden 2 çocuk daha bekliyordum son bölümde.ve yine cereni masasının başında umuyordum .olmadı......belki olmuştur.:img-icecr
işte böylesoru işaretli bir sondu.

dürr-efşan
18-10-07, 17:26
halilin katil çıkmasına tek şok olan biz değilmişiz.. halilin kendisi bile inanamamış.. Baksanıza...
ama senaristlerin yaklaşımı bana çok saçma geldi.. mükemmel bir diziyi böyle bir sonla bitirdiler.. Belki tersi olabilirdi.. Yani hacı seferin katil çıktığının öğrenildiği bölümlerde katil halil olarak gösterilebilir.. ömer abisine birşey sooramaz ama içinde ikilemler yaşar araştırmaya devam eder.. biz bu ikilemleri seyrederiz.. Bir yandanda hadi canım halil olmaz olamaz.. Acaba olabilir mi derdik.. Ama sonra katil hacı sefer çıkardı...
zaten AE ye baştan söylenmediği için bu kafa karışıklığı meydana geldi ya.. AE nin dediği gibi eğer baştan söylenseydi karakter farklı yorumlanır seyirciye yansıtılır ve biz ilk bölümden itibaren acaba hangisi derdik.. ama noldu ilk bölümde marangozhanesinde tahta oyuncak yapan adam katil oldu... ayrıca hasanında cinayet zamanı var olup olmadığı yani işin içinde parmağı var mı yok mu yoksa çakılım istedi diyemi senaryoya konuldu merak ediyorum vallahi... yani çakıl hasan diye tutturunca ya bir hasan koyalım nasıl olsa senaryonun sonunda kimsenin aklına gelmez bu adam mı dediler..ilginç.....
birde şimdi bu senaryo ile halil karakteri yani AE virajı dönmüşmü oldu... belki AE dönmüştürde sanırım senaryo tam toslamasa da biraz çizildi..

senaristlerden biri şu foruma yazsada bir kendilerini savunsalar ne güzel olur.. onlara söz hakkı verilse iyi olur... yani şu şu sebepten böyle yazdık.. aslında son şöyleydi ama şöyle bağladık.. Ne biliyim bir çok sorumuzu yazarız cevaplamaları için... acaba maillerini bilen varmı davet etsek.. ama onlar burayı takip ediyordu değil mi... hadi cevaplarınızı bekliyoruz...

bu arada forumumuz birçok modların uğrayıp yazdığı bir forum haline geldi....artık VIP forumuz galiba:img-wink::img-wink::img-icecr:img-icecr forumumuzdan birçok arkadaşı bölüm sorumlusu yaptık...:happy0064:happy0064 hepsini tebrik ediyorum.. foruma yazan bütün arkadaşların nickleri sarardı.. :P:P

dürr-efşan
18-10-07, 18:52
halilin katil çıkması senaristlerin ratıng kaygısı ama halilin kötü bir baba olmasını ya da sonradan kötü bir baba haline gelişini neye bağlayacağız.. Yani ilk bölümde ve yanlış hatırlamıyorsam 10. bölümde çocuklarıyla daha fazla ilgilenmek için şirketi bırakan halilin son bölümde aslında şirketin yönetimi ömere bırakıldığı için şirketi yönetemediğini öğrendik.. bunun yanında bu kadar eğitimli bir insanın eğitim konusunda ya da çocuk yetiştirme konusunda bu kadar başarısız olmasını da katil olmasına bağlayamayız değil mi??? ne biliyim anlatmak istediklerimi pek anlatamadım ama sanki bizim ilk bölümdeki halilimiz son bölümlere doğru iyi baba olma özelliklerinide kaybetti... düşünüyorum da halil öğrencileri ile kurduğu ilişkinin 1/10 ununu kızıyla kursaydı sanırım daha farklı olurdu.. gerçi ikinci sezon seyhanı görmedik onunla ilişkisi konusunda birşey diyemeyeceğim ama ceyhanla pek de iyi bir ilişkisi yokdu..
şu an 19. bölüm var... son dans-funda arar ve ömer&ceren.......

neli54
18-10-07, 20:48
4 lünün Funda Arar'lı muhteşem gecesi :img-in_lo
O gece özellikle Ömer ve Ceren'in kıyafetlerinin renk uyumu mükemmeldi.
İlk bölümlerde kıyafetlere çok önem verilmiş şimdi daha çok dikkatimi
çekti :img-yes:

Barda Ömer'in dans ederken içim titriyor, sana her sarılışımda başımı
döndürüyorsun, şu kalp atışlarıda olmasa ruya sanıcam Ceren deyişi :good:

Zekinin senin o vitamin diyen dillerini yerler, yerler. Asıl vitamin benim
Kirazımda vardır derken ne kadar masumane :img-in_lo

Bu bölümde Aziz'in gıcık gülüşleri çok iticiydi. Birde çifliği Aziz'e
emenet etmiyorlarmı :img-wink:

Gülizar Ceren'e evin kurallarının olduğunu söylüyor Ceren'de insan
kayıtsız şartsız sevince kurallara sıra gelmiyor diye cevap vermesi
Gülizar'ı çok iyi susturdu.

Düşünülmeden sunulan altın bir kafes
Konuşulmadan boşaltılan çiflik odası
Yeni bir iş
Ve kocaman bir sera
Değiştirilmesini karar verdiğin araba
Sen Ağahansın, herşeyi sen yapar ve sen karar verirsin, işte ben
bunun için kabul etmiyorum.
Ceren çok iyi ders vermiş oldu Ağahana hayatın bundan sonraki
bölümünün paylaşmak olduğu yönde. :happy0064

Ağahan'a da kızamıyorum çünkü öyle yetiştirilmiş.Zaten kendiside
ben öyle düşünmemiştim derken çok şey ifade etmiş oluyordu.

Galiba mutluluk çatırdamaya başlıyo :icon_sorr

Üzüldüm:img-cray:

poyrazbr
18-10-07, 21:13
yok yok daha ömer odunhanı yeni tanıyor beyaz gelinciği o kadar:img-yes:
o öyle onun bildiği kadınlardan değil nar ,bahar ver eline çocuğu ,sun altın kafesi cerene gelmez bunlar.özgürlük delisidir o.:img-yes:
manken kız ömer aslanbaşa hafif sulandı.ceren bir an göçtü.:img-wink:çaktırmadı ama bozuldu.düşünün nara karşı hissettiklerini vallahi iyi dayandı kız.:img-polic
çok hoştu kızları döndürüp değiştiriken ömerin mutluluktan havalardaki aksi:happy0064
aşk aşk ruhumu okşadı bu bölüm benim.en güzellerindendir.arşivlik bölüm vallahi.:kahve
maria nın yaptığı ne kadar iğrenç.aliş gibi bir çocuğa hele.yapacaksan ömere yapacaksın.o anlar o dilden.:good:

Defne16
18-10-07, 22:38
bbaslan haber için çok tesekkürler.

AE çok dogru bir sey söylemis, bana bastan söylenseydi ona göre oynarim demis. Ne kadar hakli, ilk bölümlerdeki yumusak bir ses tonuyla konusan, silah görünce yüzünü eksiten Halil nasil katil olabilir?

Senaristler reyting kaygisiyla bunu degistirmeleri çok saçma. Ne degisecekti Allah askina Haci Sefer'in katil çikmasi?

neli54
19-10-07, 20:23
:Senin kalbin tertemiz Azizem tetiği parmak çekmez yürek çeker dedi
Aziz ama kararlı olan Meryemce tetiği çekti :img-polic

Şimdiye kadar kendi ayakları üzerinde durmuş, hayaller kuran ve onu
gerçekleştiren biri diye Ceren'i Melih'e tanımlıyor Ömer. Nasılda iyi
tanımaya başladı Ceren'i :good:

Ömeri'in çiflikten ayrılma kararı aileyi şok edince (halil ve gülizr'ı) Ceren'i
kararından vazgeçirdi. Ömer'e
Burda yaşamak senin için önemli,
Ömer
Ama vazgeçilmez değil demesi Ceren'i bir nebze olsun rahatlattı.
Ceren'in istediği de buydu, konuşarak olmasada aynı şeye karar
vermeleri:img-yes:

Oda büyüklüğünde dünya haritası ve balayı için ülke seçimi,
Ömer'in Romadaki aşıklar çeşmesine sevdiğim kadına kavuşmak için
bayağı para attım deyişi :img-in_lo

Ailenin perdeler hakkında Gülizar'la dalga geçmeleri çok güzeldi.
Gülizar nasılda sinir oldu :icon_whis

Şarap fasılları da doyumsuzdu , birde Ömer'in Ceren'e sarılıp
benim için romantizm bu sıcaklığı kalbinin üzerinde hissetmek
demesi :love05:

Ceren'in kötü tohum aldırmanın verdiği pişmanlık duygusu ambarı
yaktırdı ,çok sevdiği Ömer'in zarar görmesini istemedi,

Aşk sen nelere kadirsin ?

Bir Ceren varmış ...birde Ömer :img-in_lo
İki günün geçmesini sabırsızlıkla bekliycem bye

poyrazbr
19-10-07, 23:01
ceren bombanın pimini çekti.şimdi olaylar başlıyor.ömerin inanılmaz davranışları ve bizleri delirtmesi.:img-yes:
odunhan olarak ün yapmasıda bu zamana denktir.o salon erkeği soyadı gibi bir aslana ,kaplana hatta oduna dönüşecektir.o aşk çocuğundan eser kalmayacak.son 2 süper bölüm yani.
melih nasılda iticiymiş vallah.:img-blushtam bir tiki olayı yani.
bir bölüm daha bitti
onlar olmasa ben ne yapacağım
can ailem onlar benim.:img-pilot

ciciler_68
20-10-07, 13:49
:icon_sorr arkadaslar gören var mi bilmiyorum ama atv avrupada pazartesiden itiraben 15.50 de silanin tekrarini vercekler fragmanini gösterdiler... yani bu demek oluyor ki beyazgelincik yok... ya saatini degistirdiler yada yayinlamicaklar.... :icon_sorr

Derya_Can
20-10-07, 14:13
bugün eski bölümleri karistirdim ve en cok güzel buldugum sahneyi buldum hangisin gelince bölüm hatirlamiyorum ama su 20li bölümlerdi galiba
hani ceren ve ömer herseyi unutup yeniden basliyacaklardiya o sahne alis sirtpit ariyordu ömeri ömer ve cereninde isleri vardi gülmekden öldüm o sahneye

miss_t0eba
20-10-07, 16:34
bugün eski bölümleri karistirdim ve en cok güzel buldugum sahneyi buldum hangisin gelince bölüm hatirlamiyorum ama su 20li bölümlerdi galiba
hani ceren ve ömer herseyi unutup yeniden basliyacaklardiya o sahne alis sirtpit ariyordu ömeri ömer ve cereninde isleri vardi gülmekden öldüm o sahneye
o dedigin sahne 32 bolum ne guzel sahnelerdi :img-in_lo, Alisin aramasina sinir olmustum rahat birakmiyordu sonra Ceren ne guzel giyinmisti aksam icin, sonra Omer herseyi bozdu :(

poyrazbr
20-10-07, 20:24
şinci gıccık gibi oldum.kaldırılarsa vallah zaten izlemiyorum atv de hiç dizi izlemicem.satarsa bizi .bu kaçıncı olacak ha ha.:dito
yayınakışını nerden bulabilirim dostlar.

selınnn
20-10-07, 21:14
yine kaldırılarsa varya hepberaber atv yi basalım bence:img-hyste ya 20.bölümden sonrası gelmio yaa geçen yayınladıklarında da20 den sonra kesmişlerdi off:icon_sorrdüğünü göremiycezmi yaa:icon_sorr

neli54
20-10-07, 21:48
:icon_sorr arkadaslar gören var mi bilmiyorum ama atv avrupada pazartesiden itiraben 15.50 de silanin tekrarini vercekler fragmanini gösterdiler... yani bu demek oluyor ki beyazgelincik yok... ya saatini degistirdiler yada yayinlamicaklar.... :icon_sorr

Dostlar:

Bu habere çok üzüldüm. İzleyicilere revamı?

Lütfen hep birlikte istekte bulunalım atv'den.

poyrazbr
21-10-07, 00:14
vallahi yayaın akışı diye giriyorum.saçma şeyler çıkıyor.atv avrupa yayın akışını bilen varsa görürüz.ben sürekli atv avrupayı izliyorum sılanın reklamına denk gelmedim.of ya nasıl canım sıkıldı.

neli54
21-10-07, 00:25
Benimde çok canım sıkıldı.Çünkü bende hiç arşiv yok sitesindede ses yok
görüntü var. Tekrarıyla birlikte hatırlıyor ve hafızama yazıyordum.

Bende sürekli izliyorum tv'yi henüz öyle yayın göremedim, inşallah
yalnıştır.

Bu arada atv'ye mesaj yolladım ve ricada bulundum, umarım dikkate
alırlar biz izleyicileri

poyrazbr
21-10-07, 00:59
neli atv yayın akışını bulsak başka saate kaydırdılarsa biliriz en azından.sen nereye yolladın atv avrupaya mı.

suri06
21-10-07, 01:10
panik yapmayalım arkadaşlar
o saatte atv avrupa türk filmi yayınlıyordu ona denk geliyordur.
B.G başlama saati avrupa saati ile 16:40 felen oluyo yani sıladan 1 saat sonra başlıyor olacak B.G
ben takip ediyorum
itirazım var
türk filmi (yerine Sıla)
B.G oluyo
türkiye satti ile 17:10 da başlıyo B.G

pazartesi bakarız bakalım

neli54
21-10-07, 01:30
neli atv yayın akışını bulsak başka saate kaydırdılarsa biliriz en azından.sen nereye yolladın atv avrupaya mı.

Poyrazbr

atv'ye yolladım mesajı çünkü atv avrupanın adresine ulaşamadım.
müşteri hizmetlerinden bir telefon numarası verdiler pazartesi
telefon edicem.

Dizinin devam etmesi ve 74 bölüme kadar yayınlanması yönünde
ricada bulundum. İnşallah dikkate alırlar.

poyrazbr
21-10-07, 01:57
hımm tamam canım iyi yapmıssın ama onların pek sallıcanı sanmam çünkü yayın akışları bayağı bir ayrı.avrupaya yayın olduğu için :img-yes:
inşallah devam eder.alışmıştık hergün görmeye.yıkım olur inan.hadi hayırlısı.:img-wink:

ciciler_68
21-10-07, 14:47
arkadaslar ben almanyadanim ve almanyada saat 16.00 basliyor beyaz gelincik ve o saate silanin fragmanini verdiler hani ben almanya saati ile dedim... bide daha kimse görmedi mi fragmani cok merak ediyorum.... umarim böyle birsey yapmazlar ama görünüs iyi degil... belki türk sinemasininm yerine koyalar... bilemiyorum.... yada sabahlari... :icon_sorr

poyrazbr
21-10-07, 15:24
sen bize haber verebilirmisin.yayın akışını görüyosan.ya da sabahları varsa buraya yazarmısın.ne zaman çıkarsa yani.hemen yazarsan çok seviniriz.

yavru tay
21-10-07, 20:38
Beyaz Gelinciğin sevle dinlediğimiz müziği "Gelincik Çılgın Aşkım" slow radyoda sık sık çalınmakta. Radyodan dinlemek isteyen arkadaşlara duyurum. Radyodan dinlemekte çok hoş oluyor.
Bunu nereye yazacagımı bilemedim. Yanlış yere yazdıysam silebilirsiniz.

ciciler_68
22-10-07, 09:21
yayin akisini bilmiyorum ama sabahlari oynatirsa haber veririm bende daha bilmyiorum atv de kalip bakcam artik...

poyrazbr
22-10-07, 11:31
slmlar şu an atv avrupada sezinin oynadığı güşizar var.şive falan çok hoşmuş.:happy0064 yakışmış sezine valla köylü kızı imajı çok hoş.

poyrazbr
22-10-07, 15:27
sevgili neli bu mesajımı okursan;
malum arama motoruna gir avrupa atv yaz
3.sırada atv-avrupa (canlı yayın izlemek için tıklayınız diyo)
oraya tıkla
tv-izle diye bir sitenin atv avrupa sayfasına girmiş oluyosun.
oaraya yorum yazabilirsin.5 dk üye olup inan tüm içindekileri dökebiliyorsun.:img-yes:
aa başladı beyaz gelincik

suri06
22-10-07, 15:28
arkadaşlar şimdi atv avrupada BEYAZ GELİNCİK VAR
SAAT14:36

poyrazbr
22-10-07, 16:41
hımm tam tersi olsaymış ya.önce sıla sonra b.g neyse bunada şükür.ödüm patladı gitti diye.
aliş aldatıldı daha doğrusu aldatan aldanır.:img-yes:
ceren soğukkanlılığıla ömere oynuyor.:img-pilot
ömer:happy0064
ceren:img-haha:

A.Konak
22-10-07, 17:43
yüzyılın espirisinin doğduğu bu bölümü bir kez daha keyifle izledim. aliş bak mandaliş efsanesini yeniden yad etmek harika oldu. uzun bir süre güldüm tv'nin başında. ömer bu bölümde çok tatlıydı. hele de odalarını gördüğünde ki tepkileri süperdi.

azizimin meryemceye ağzında kürdanla, melül melül bakışlarına hayran olmamak mümkün değil. :happy0064

diyar'ın melih hakkında söylediği sevgi dolu sözleri kabul etmemekte direnmesi ve bunu cerene karşı savunması çok güzeldi. melihe o zamanlar acayip kızmıştım. hem diyar gibi bir meleği üzdüğü için hem de başımıza burcu ve cemal belasını sardığı için.

ceyhan'a ilk sevgim herhalde bu bölüm başlamıştı. morizarın üzerine ne güzel de kustu öyle. :img-haha: garibim italyadan aldığı elbisesini misafirlerin kusmuklu görmesiyle çıkarmak zorunda kaldı. ilk izlenim önemli demişti morizar. hakikaten kendine yakışır bir ilk izlenim bıraktı. :img-haha:

suri06
22-10-07, 19:16
oh saolsun avrupa atv kaldırmak yerine erken saatte yayınladı bunada şükür.
ceren ne zevkli döşedi odayı:img-wink:
meryemce gülizar bu heykeli görüncecok ilgi gösterecek dedi ve gösterdi gülizar ne kadın ama canııımmmm elbise battı ne komik
zavallı Cerenin ilk çiftlik evine gelşindede olaylar vardı:img-haha:
anne ve babasının ilk gelişinde de acaba gülizar gizliden bunları planlıyomu?:icon_twis
Ömer için en ömenli anlar hep ailesi tarafından yok ediliyo zavallı

özeti izlerken ilgimi ceken yer
mustafa meryemce ömer ve cerenin romatizimi doruklarına cıkardı yerde ömerin en güzeli sevdiğinin kalp atışlarını işte böyle duyman dediği zaman dedimki bu kızı biraz daha sıkarsan kalp atışları heran duracak dedim
Resmen kızın boynunu koparacaktı Ömer bunu bi kaç kez yapıyo
Cerenin yüzü bile gözükmüyodu koptum orda ya:img-hyste

Yarınki bölümde miydi düğün?
ay cok heyecanla bekliyorum o bölümü Ömerin Cereni ilk gördüğünde ağzı tutulmuştu off ya AŞK neler yaptıryo cerene ambarı bile yaktırdı:love04:

neli54
22-10-07, 19:26
Bu seferde dizimizin yayın saatini değiştirmişler.Vazifeden koşarak
geliyordum eve dizimi izlemek üzre.

Ne yazıkki bugünkü bölümü kaçırmışım.Bundan sonraki bölümlerde
hayal oldu benim için.İzleyiciye revamı.

Bir diziye bu kadarmı önem verilir ::img-pilot

Neyse sizlerin yorumlarıyla avunmaya çalışacağım.

Poyrazbr
İlgine çok teşekkür ederim.

Bir Ceren varmış...birde Ömer Efsane dizim benim. bye

poyrazbr
22-10-07, 20:54
tüh demek çalışıyosun.ne güzel yorumlar yapıyordun.severek okuyordum.şu tv kartı olayıyla belki sorunu çözersin.bir arkadaşım.evde yokken ayarlıyor,kaydediyor.sonra izliyor.
bir fikir.

sılam59
22-10-07, 21:26
Bu seferde dizimizin yayın saatini değiştirmişler.Vazifeden koşarak
geliyordum eve dizimi izlemek üzre.

Ne yazıkki bugünkü bölümü kaçırmışım.Bundan sonraki bölümlerde
hayal oldu benim için.İzleyiciye revamı.

Bir diziye bu kadarmı önem verilir ::img-pilot

Neyse sizlerin yorumlarıyla avunmaya çalışacağım.

Poyrazbr
İlgine çok teşekkür ederim.

Bir Ceren varmış...birde Ömer Efsane dizim benim. bye

bende aynı şeyi yazacam. Bende geç saatte olunca seyredebiliyordum. bugün sonlarına doğru seyredebildim. Bazı geç geldiğimdede o kadarda izleyemeceğim. Keşke sıla erken , b. g. sonra olsaydı. Bugünkü bölümde Cerenin , Ömerin odayı beğenmesi için sarfettiği çaba gerçekten görülmeye değerdi.

miss_t0eba
22-10-07, 22:20
saati degisti bu hafta sorun yok cunku tatil var ama haftaya malesef okul o zaman 30 dakka bakabilicem :icon_sorr

bugunki bolum cok guzeldi :good:

Omerin "Alis bak mandalis" espirisini yine guldim A.konak sana katiliyorum bende senin gibi baya gulmemistim tv basinda :img-yes:.

Sonra Omer odaya girisi ve verdigi tepkiler superdi!
Sonra Alis, Mustafa, Meryemce, Halil ve Gulizar gelmesi sonra Alis "bu oda gitikce benden uzaklasiyor" demesi sonra Hatice, Fatma ve Kiraz gelmesi ne guzeldi ya ondan sonra Fatma (Omere asikti ya) Cerene laf atmasi, Hatice ve Kiraz Cereni korumasi ne guzeldi ya cok ozledim ben BG :icon_sorr.

ve bu bolumde Gulizarin rezil olmasi superdi :happy0064

poyrazbr
23-10-07, 14:35
off ya bugünkü bölüm22.bölüm.harika ama benim evden çıkmam lazım.ya of sorumluluklar insanı zorluyor bazen.en sevdiğim bölümdür.cerenin kına olayı.barda erkek muhabbetleri.bende bugün kaçırıcam.:img-in_lo

suri06
23-10-07, 17:36
YA ceren nekadar güzeldi:happy0064
en sevdiğim bölümlerden biri daha
ama kabus olan bölümler başlamak üzere
Gülizarın yemekte yaptıklarına Ömerin az tepki vermesi beni cıldırttı
insan kıyametleri kopartır ya
Senin için cok önemli cok sevdiğin birine böyle bir ithamda bulunulmasına bu kadarcık bir tepki ile karşılamasına sinir ama sinir oldum:icon_mad:
Gülizarın aldığı hediyenin aynısından oda da olduğunun farkında değilmi allah aşıkna ne gıcık kadın ya

Herşeye rağman engüzel gelin bizim CEREN imiz:good::cheer::happy0064

neli54
23-10-07, 18:10
Gülizar'ın davetliler sayısı ve Ceren'in evlatlık olduğunu vurgulaması
aileye şok etkisi yaptı . Babasının bunca yıl kartvizit yerine dost
biriktirdik diye cevaplaması Gülizarı tabiri caizse morarttı. :icon_whis

Melih Diyar'a gelen çiçek ve pizzayı görüp kendi getirememişmi
diyerek kıskançlığını nasılda belirtti :img-in_lo

Gülizar alkol alıp Ömer'e
Gerçekleri duymaya hazırmısın Ö.Aslanbaş bana ait olduğum yeri
gösterdin. Ömer
Sen abimin karısısın unutma demesi :good:

Ceren'in ailesi tedirgin olduklarını belirttiklerinde
Ceren Ömer'in hayatına ortak olmak istiyorum der
Baba peki ailesine deyince ceren cevapsız bırakır.
Baba Gülizar'a huzur aşılamalı gövdesi hırstan çatlıycak diye
Gülizar'ı tanımlar :img-cool2

Mustafa'yla Mercemcenin konuşmalarını dinleyen aziz
İki milyon dolar buçuğuda var Allah bereket versin derken ne kadarda
pişkin.:img-cool2

Ömer, Melih, Mustafa ve Aliş' in bekarlığa veda gecesi yapmaları
hoş bir gece geçirmeleri :good:

Ceren'e yapılan sürpriz kına gecesi
Kınayı getir aney
Parmağın batır aney
Bugün ben misafirem
Koynunda yatır aney manisiyle nasılda ağlattılar Ceren'i

Ceren bembeyaz gelinlik içerisinde peri kızı gibi (bir insana gelinlik
bu kadarmı yakışır)
Ömer de siyah sımokin içerisinde tam bir centilmen , yakışıklı:good:

Ve masal kahramanlarının düğünleri başlar :happy0064

sılam59
23-10-07, 21:27
bugün bende ancak sonlarına bakabildim. Bir gelinlik insana bu kadar mı yakışır.
Ceren peri kızı gibiydi.Tabi Ömerin ona büyük bir hayranlıkla bakmasıda görülmeye değerdi.

gorgunk
24-10-07, 02:26
evet yaa gelinlik çok yakışmıştı,umarım yarın da izleyebilirim çünkü yayınlandığı zamanlarda düğün bölümünü kaçırmıştım çok merak ediyorum:img-yes:

pingu
24-10-07, 15:31
Arkadaşlar bune şimdi.Beyaz gelincik nerde,niye yok .Hergün saatimi değiştiriyorlar.Yada kaldırdılar.Bukadarınada pesss

poyrazbr
24-10-07, 15:33
aynen ya bende onu sorucaktım.ya bu atv beni kanser edecek.acaba sabah mı verdiler.

poyrazbr
24-10-07, 15:39
bir türlü yayın akışına ulaşamıyorum.ah bir ulaşssam.geçen gün atv avrupa diye bir siteye üye oldum.tazdım oraya beyaz gelinciğin tüm bölümlerini izlemek istiyoruz.ben ve bir çok arkadaşım dedim.
şeytan diyo zatan bölümleri indiriyorum da bi bitsin size gebe kalırmıyım ben.
:sad53:

poyrazbr
24-10-07, 15:57
lütfettiler

pingu
24-10-07, 16:00
Evt lütfettiler sonunda.Yarında bir başka saatte yayınlarlar artık

miss_t0eba
24-10-07, 18:41
bu sabah uzun bir aradan sonra BG fragmani gordum, gerci pek onemli degildi sadece hafta ici her gun atv vs vs. Aklima aylar once nasil burda fragmani bekledimiz zamanlar geldi sonra bir kac arkadaslar nasil nobet tutular.

neyse gelelim bugunki bolume

Zehra halanin gelmesi sonra nikahda Cerenin gercek annesi ve babasinin isimi soylemesi ve orda Cerenin yuz ifadesi velan superdi :good:

Omer ve Ceren duyunden kaciyorlar gercekten cok guzeldi.
sonra duyun gecesi, kahvalti velan cok guzeldi :img-in_lo
Artik yarindan itibaren basliyor kotu sahneler :(

neli54
24-10-07, 18:59
Prenseslere ve Ağahanlara yaraşır bir düğün ardından gelini kaçırma
ne güzeldi Tanrım her kuluna nasip eylesin.:love05

Gülizar Ceren'le Ömer'i salonda göremeyince nasılda sükutu hayale
uğradı, gözleri bütün salonu taradı ama onlar çoktan bağ evinin
yolunu tutmuşlardı :good:

Bağ evi mumlar ve aralarında geçen dayaloglar :love04:

Gecenin sabahında mutlulukla ve aşkla yapılan kahvaltı
Kendilerini ruya olmadığına inandırmaları ve zamanı durdurma
istekleri :good:

Acıkırı köprüsü ve onun hikayesinden esinlenerek kendilerine
çook uzun bir mutluluk dilemeleri :img-yes:

Bu eşsiz mutluluk bu kadarmı kısa sürmeliydi?

Efsane bu ya.....

İyiki vardın Beyaz Gelincik. bye

poyrazbr
25-10-07, 18:14
bu bölümle ilgili en içimi acıtan şey gülizarın ömeri misafir odasında görmesi ve keyiflenmesidir.:img-yes:
ve ayrıca cerenin bu kadar yalvarması sinirimi bozuyor.:img-yes:
melih-diyar sahneleri süper doğallıkta ve harikaydı.
şu an zorla izlediğim dizilerde bunun hiç biri yok,yanından bile geçmiyor.:img-in_lo
ne zor ceren için evlenmişsin adam seni bırakıp gidiyor,yalvartıyor.ben 1 dk.o evde durmazdım.ne hali varsa görsün.seviyosa peşimden gelir derim.cerendeki kalp aşk ve doping yüklü olmalı.:P

miss_t0eba
25-10-07, 18:34
bu bolumu izlemek istemiyordum aslinda, yine o kabus bolumleri gormek bile istemiyordum ama yinede izledim :) ehe nede olsa Beyaz Gelincik..

benimde en sinir giten sey Gulizarin o keyiflenmesiydi :img-haha: valla tv basinda resimen sinir kirizi geciyordum :icon_evil

Faruk diyor Kesin Mecit diyor Omer hala kafasinda sorular var.
bu bolumde yine beni en cok sevdigim sahne ise MelihDiyar cok guzeldi :img-in_lo
Yarin bagrisma sahnesii bizi bekliyor :(

neli54
25-10-07, 19:29
Herşeye yeni başlayayım derken sonun başlangıcı mı diye dert yandı Ceren
Diyara.
Çaresiz, üzgün ve sevdiğini kaybetme korkusu .
. İçinde fırtınalar kopuyor. :img-in_lo

Gülizarda fırsattan istifade nasılda mutlu oldu Ömer'i diğer odada
yatarken görünce. :dito

Gerçi Ömer'de üzgün , olayı kabullenemiyor .Sükutuhayal içerisinde.
(Bazı kabalıklarına bakmazsak)

Tekrarı olduğu halde yine çok üzüldüm. Her ikisi için.İçim sızladı.

Melih'in şikayeti de çok güzeldi, Cemal'in arabası nasıl gitti :img-pirat

Üzücü bölümdü:img-cray:

poyrazbr
25-10-07, 21:38
şöyle bir düşündümde dostlarım.bizim galiba kalbimiz dayanmıcak taki 53.bölüme kadar(tabi yayınlanırsa)onun bile sonunda kavga var.izledikçe geriliyorum vallahi.ne görücemi bilsem bile çok etkileniyorum.cerenimi böyle görünce kahroluyorum.:img-yes:

sılam59
25-10-07, 22:08
bu bölümleri unutmuşum. Tekrar hiç yayınlanmamış gibi büyük zevkle izliyorum.
bu bölümde üzücü sahneler çoktu. Şimdi baya bir zamana kadar böyle devam edecek herhalde. aşk, nefret, arkadaşlık hepsi var bu sahnelerde. Bu kadar dizi dizi var çoğunu seyretmiyorum. İzlediğim sadeca bir iki dizi var onlara bile doğru düzgün bakmıyorum. Ama b.g izleyebildiğim kadarıyla hiç kaçırmamaya çalışıyorum.İzledikçe ne kadar özel bir dizi olduğunu daha iyi anlıyorum.

ipekaziz
26-10-07, 17:26
Şu an da Beyaz Gelincik var televizyonda. Hani Yaralı Kuş Operasyonu bölümleri. İtiraf ediyorum, zamanında seyrederken en çok sıkıldığım bölümlerdi. Ama şimdi hasretim o kadar büyük ki, hep yüzümde bir tebessümle izliyorum:img-in_lo
Pavyoncu Sermet'le Aziz'in bir diyaloğu var. Süper:good: Sevgili A.Konak seni andım hep seyrederken.
Sermet, Aziz'e "bir Aysel ablası vardı ona sorsana Meryemce'yi" diyor. Aziz'de cevabı yapıştırıyor :" Buraya gelince ilk iş ona gittim, 1200 kilo olmuş:img-hyste hiç bir şey hatırlamıyor. Meryemce dedim, bana patlıcanı severdi dedi" :img-hyste:img-hyste
Sonra Sermet, Aziz'i sakinleştirmek için Meryemce'ye neden bu kadar takıldığını soruyor ve ekliyor : Sana kız mı yok be koçum, iste dükkan senin" :img-hyste:img-hyste
Buradaki dükkan senin lafı her anlamda dükkan kelimesini ifade ediyor. Hem mecazi, hem gerçek anlamında yani...

Gerçekten süper bir dizi. Replikler o kadar gerçek ki. Adana'da veya başka bir yerde, pavyon sahibi bir adam işte böyle konuşur. Bu tip adamların jargonu budur.
Beyaz Gelincik dizisini bu kadar özel kılanda bu özelliği zaten. Her karakter, gerçek hayattan bire bir alınmış. Sırıtan, batan hiç bir unsur yok.:good:

Tabii Ömer'imden de bahsetmem lazım. Mustafa ve Ceren'le pavyona gitmek için yola çıkıyorlar. Benzin istasyonunda benzin almak için duruyorlar. Ömer benzin istasyonundaki görevliye "Doldur" diye emir veriyor. Tam bir Adana'lı ağa. Lütfen ya da doldurur musun gibi kelimeler yok dağarcığında. Sonra Mustafa, Ceren'le arabada Meryemce hakkında konuşuyor. O sırada Ceren'in yüzünün beyazlığını farkedip : "Sabahtan beri bir şey yemedin, birşeyler alırız şimdi" diyor. Tam o sırada ağaların, ağası Ömer Aslanbaş elinde bir torba ıvır, zıvırla geliyor ve torbayı Ceren'e uzatıyor : "Yiyecek bir şeyler getirdim".
Canım ya ne kadar tatlı değil mi? Bir yandan nefret ve kızgınlık, diğer yandan sonsuz bir aşk.... Gerçekten süper.:img-in_lo

Ve tabii sonra pavyonda Ceren'in kendi başına kalkıştığı dedektifçilik var. Oradaki serseri adamlardan biri ona sataşıyor ve tam o sırada kurtarıcı Ömer sahnede. Adamı bir güzel benzetiyor ve Ceren'e kızgın bir bakış fırlatıyor:good:
Bulamıyorum arkadaşlar ben bu dizi kadar güzelini bulamıyorum hala:icon_sorr

selınnn
26-10-07, 18:12
bu bölüm yine çok güzeldi bi kaç bölüm çok heyecanlı olacak:img-yes:hele azizi öğrendikleri yer çok heyecanlıydı yaa tlfona resmi filan geliyodu azizin:img-yes:
ama ömer ceren küs olması kötü işte daha barışmalarına çok varr:icon_whis

neli54
26-10-07, 18:55
Ömer'in haşin ve nefret dolu bakışları, Ceren'in suçluluk ifadeli
solgun yüzü :icon_sorr

Birkaçgün önceki neşeli cıvıl cıvıl mutluluktan bulutların üzerinde
dolaşan çiftten eser yok (rollerini okadar güzel yansıtıyorlarki)

Melih'le Diyarın anlaşmaları :good:

Herşeye rağmen Mustafanın Meryemceyi çok sevmesi :img-yes:

Hüzünlü bir bölüm daha bitti...

İpekaziz sizin de dediğiniz gibi ben de hala yeni bir diziye adapte
olamadım.
Fonda çalan müzikleri (hayal alemine daldırıyor)
Böyle duygusal, hayattan örnekler veren, aşk, sevgi nefret,
gurur içeren dizi ender olur .İyiki izlemişim ve tekrarını yine
izlemeye gayret ediyorum . Büyük bir zevkle.

İyiki vardın Beyaz Gelincik.bye

miss_t0eba
26-10-07, 20:13
Bulamıyorum arkadaşlar ben bu dizi kadar güzelini bulamıyorum hala:icon_sorr
bulamayiz saten canim Beyaz Gelincik gibisini bulamicaz, olmicak hayatimda ilk defa bir diziye bu kadar tutuldum (hala oyle) BG omrum boyunca unutmicam.
seninde ilk basta yazdigin gibi "Hani Yaralı Kuş Operasyonu bölümleri. İtiraf ediyorum, zamanında seyrederken en çok sıkıldığım bölümlerdi. Ama şimdi hasretim o kadar büyük ki, hep yüzümde bir tebessümle izliyorum" bende senin gibi ilk basta cok ama cok sikiliyordum simdi ise hasretle izliyorum :img-wink:

bu bolumde sevdigim sahnelerden bir tahnesi: Ceren kendi kendine pavyonda gitip Meryemceyi sormasi sonra adamlardan bir tahnesi gelmesi ve Ömer adamin yakasina yapisip Cerene ''napiyor bu ya'' demesi gercekten superdi :img-in_lo EP ses tonu orda gercekten harikaydi ve sonra adami bir guzel dovmesi.

tabi Melih Diyara olan askini anlatmasi kendine kizmasi superdi:good: ilk baslarda (2sene once) bu bolumler benim icin dayanilmazdi ama Allahtan Melih Diyar sahneleri vardi :img-yes:

Defne16
26-10-07, 23:11
bu sabah uzun bir aradan sonra BG fragmani gordum, gerci pek onemli degildi sadece hafta ici her gun atv vs vs. Aklima aylar once nasil burda fragmani bekledimiz zamanlar geldi sonra bir kac arkadaslar nasil nobet tutular.

Bu fragman bekleme meraki bende nasil bir aliskanlik haline geldiyse, atv'de her pazartesi yerli dizi yazisi çiktiginda dikkat kesiliyorum.
Tabii sorasi hayal kirikligi :(
Ah ah eskiden ne güzeldi. Fragmani izlerdim, ilk ben gördüm ilk ben gördüm diye bir telas bilgisayari açmaya kosardim ama tabii ben açana kadar forum sallaniyordu :img-hyste
Sultanin bize Ceren'in evlenelim o zaman dedigi fragmani anlatis sekli hala aklimda. :img-hyste

miss_t0eba
27-10-07, 00:53
Bu fragman bekleme meraki bende nasil bir aliskanlik haline geldiyse, atv'de her pazartesi yerli dizi yazisi çiktiginda dikkat kesiliyorum.
Tabii sorasi hayal kirikligi :(
Ah ah eskiden ne güzeldi. Fragmani izlerdim, ilk ben gördüm ilk ben gördüm diye bir telas bilgisayari açmaya kosardim ama tabii ben açana kadar forum sallaniyordu :img-hyste
Sultanin bize Ceren'in evlenelim o zaman dedigi fragmani anlatis sekli hala aklimda. :img-hyste
bende senin gibi hep atvde pazartesi yerli dizi yazisi ciktiginda bende dikkat kesiliyorum sonra senin gibi bende hayal kirikligina uruyorum :(

en zor Trdeyken hersey bana BG hatirlarti Istanbuldan Bursaya gidiyoruz bide ne goriyim ''Aslanbas Kuyumcu'' resmen sok oldum :img-cool2 tabi aklima hemen Aslanbaslar geldi.

Beyaz Gelincik efsanem onu cok ozledim su 2 gun nasil gecicek ya :icon_sorr

dürr-efşan
27-10-07, 20:12
herkes yeni yayınlanan bölümlerden bahsediyor.. Ben bahsedemiyeceğim çünkü izleyemiyorum... O saatlerde ev dışında oluyorum.. ben daha önce acaba öylemidir diye hiç düşünmediğim birşeyden bahsetmek istiyorum.. az önce son bölümü izledim... ilk bölümde söylenen bir replik aklıma geldi.. Acaba olmuş mudur dedim.. sanırım bu 24veya 25. bölümlerdede vardı..
şimdi ilk bölümde gülizar şirketin hisselerinden bahsedince halil istersen hisseleri sana devredeyim şirketin başına sen geç diyordu tabii masadaki herkes gülmesini zor tutuyordu... daha sonra 24 veya 25. bölümde gülizar masada şirkette çalışmkatan bahsediyor ve sonra işi ileri götürerek hatta senin hisselerinide ben yöneteyim diyor ve alişi bayağı bir güldürüyordu.. şimdi son bölümde halil yatağa bağlandığına göre herhalde hisselerin yönetimi gülizara geçmiştir.. yoksa ömer güllünün kendine aşkını öğrendikten sonra yusufun hisselerinde yaptıkları gibi gülizarın aklı başında değil gerekçesi ile hisseleri kendi üzerine mi aldı... sonuçta şirketin başında aliş olsa bile büyük kararlarda bütün hissedarlar toplantıya katılıp karar verirler.. düşünsenize ömer güllünün kendine aşkını öğrendikten sonra onunla aynı masada karşılıklı... kabus gibi

aslında bak şimdi aklıma geldi.. ömerin bunu öğrendikten sonra güllüye nasıl davrandığını gösteren hiçbir sahne çekilmedi yani yine sen bilirsin gülizar haklısın gülizar diyorsa ya da yaptığı şeylere susuyorsa ne diyeyim artık.. o bölümden sonra sanırım karşılıklı hiç bir sahneleri olmadı öyle değil mi...yoksa ben mi hatırlamıyorum

Defne16
27-10-07, 21:29
durr-efsancim,

Ömer Güllü Halil'le evlenmeden biliyordu herseyi. Ama birsey demedi. Hadi nikahtan sonra neden demedi anliyorumda niye daha önce abisini uyarmadi?
Elinde somut bir sey olmadigindan mi?
Ömer mesafeyi koruyordu ( bana göre daha fazla korumasi gerekirdi ayri konu :)). Bir bölüm Gülizar " bugün seni düsündüm" demisti, Ömer'de" hayirdir yenge?" diye cevap vermisti.
Ömer'in tepkisi bir yana, beni Ceren'in tepkisi çok güldürmüstü :img-hyste

ipekaziz
27-10-07, 23:15
herkes yeni yayınlanan bölümlerden bahsediyor.. Ben bahsedemiyeceğim çünkü izleyemiyorum... O saatlerde ev dışında oluyorum.. ben daha önce acaba öylemidir diye hiç düşünmediğim birşeyden bahsetmek istiyorum.. az önce son bölümü izledim... ilk bölümde söylenen bir replik aklıma geldi.. Acaba olmuş mudur dedim.. sanırım bu 24veya 25. bölümlerdede vardı..
şimdi ilk bölümde gülizar şirketin hisselerinden bahsedince halil istersen hisseleri sana devredeyim şirketin başına sen geç diyordu tabii masadaki herkes gülmesini zor tutuyordu... daha sonra 24 veya 25. bölümde gülizar masada şirkette çalışmkatan bahsediyor ve sonra işi ileri götürerek hatta senin hisselerinide ben yöneteyim diyor ve alişi bayağı bir güldürüyordu.. şimdi son bölümde halil yatağa bağlandığına göre herhalde hisselerin yönetimi gülizara geçmiştir.. yoksa ömer güllünün kendine aşkını öğrendikten sonra yusufun hisselerinde yaptıkları gibi gülizarın aklı başında değil gerekçesi ile hisseleri kendi üzerine mi aldı... sonuçta şirketin başında aliş olsa bile büyük kararlarda bütün hissedarlar toplantıya katılıp karar verirler.. düşünsenize ömer güllünün kendine aşkını öğrendikten sonra onunla aynı masada karşılıklı... kabus gibi

aslında bak şimdi aklıma geldi.. ömerin bunu öğrendikten sonra güllüye nasıl davrandığını gösteren hiçbir sahne çekilmedi yani yine sen bilirsin gülizar haklısın gülizar diyorsa ya da yaptığı şeylere susuyorsa ne diyeyim artık.. o bölümden sonra sanırım karşılıklı hiç bir sahneleri olmadı öyle değil mi...yoksa ben mi hatırlamıyorum

Sevgili dürr-efşan'cığım... Nasılsın? uzun zamandır görüşemedik:img-wink:
Haklısın tabii Güllü, Halil'in hisselerini yönetiyordur. Ama holding'e gitmeye sanırım yüzü yoktur. Yönetim Kurulu kararlarındada vekalet verdiği avukatlar onu temsil ediyordur.
Bir başka alternatifte, Güllü yüzsüzce holdinge gidiyor, toplantılara giriyordur, ama Ömer artık iş dünyasından elini, eteğini çekmiş olduğu için, deniz kenarındaki evde tahtadan kitaplıklar yapıyor, çocuk büyütüyorken, onun yerine toplantılara Aliş giriyor, Güllü'yle o muhatap oluyordur.

Tabii biz bunların hiç birini tam olarak bilemeyiz. Ancak tahmin yürütebiliriz. Son bölüm nede olsa Aziz-Azize teknede bölümüydü. Ömer'e, Güllü'ye, Halil'e veya diğerlerine vakit harcansaydı, biz Meryemce'nin 58978963. kez Aziz tarafından kandırıldığını izleyemezdik ki...:dito

Defne16
27-10-07, 23:29
ama Ömer artık iş dünyasından elini, eteğini çekmiş olduğu için...

Hayiiiir :)
Ipekazizcim kendimiz yazip kendimiz inanalim yine.
Ne o öyle ev beyi Ömer? ( Aklima Alexia'nin Sinan Sümer'i baska bir dizide oynadigi karakteri anlatisi geldi :))
Isi misi birakmadi Ömer, son bölüm için kendine bir gün tatil ayirdi. Yada o gün cumartesiydi, Alis is askiyla holdinge gitmisti.
Ömer'i ev beyi yapmamak için düsündügüm teroilere bakin :)
Yani Ömer kesinlikle isi birakmadi :)

NOT : Aziz'de ölmedi :img-hyste O kadar :hıh

ipekaziz
27-10-07, 23:56
Defne'ciğim seni mi kıracağım:img-wink: Sen öyle diyorsan doğrudur.

Ama o son bölümün son sahnesindeki ev adamı Ömer halleri çok kötü ve yapmacıktı. Haketmedi bu mükemmel dizi öyle bir son bölümü :icon_sorr

Defne16
28-10-07, 00:11
Cok sagol Ipekazizcim :)

Cidden o son ev hallerini hiç begenmemistim.
Bir kere o eve isinamamistim, benim için herkes çiftlikten gidecek çiftlik ö&C'ye kalacakti :) Kimdi hatirlamiyorum ama biri herkesi evden atma planini yapip, çiftligi ö&C'ye birakmisti :)
Sonra Ömer'in o ev beyi yapmacikligini sevmedim. Kirk yillik Ömer Aslanbas ( son bÔlümde olmustur 40 demi? :img-hyste) yerine ev beyi ömer'i görünce insan garip karsiliyor tabii :)
Zaten forumcak biz yok saymistik o sahneyi galiba :)
Sonraki tarla sahnesine odaklanmistik. Ne gûzel anmislardi efsanelerini :img-icecr

ipekaziz
29-10-07, 00:19
43. bölümü seyrettim biraz önce, daha doğrusu sadece Ömer & Ceren sahnelerini:icon_sorr

Ceren, Meryemce'nin evinden çıkmak üzere, Meryemce'yi kontrol etmeye gelmiş, iyi mi değil mi diye. Tam çıkacakken kapıda Ömer'le karşılaşıyor. Ömer, Ceren'i karşısında görünce hayret ve memnuniyetle "Ceren" diyor. Ceren'de , "Meryemce'yi görmeye gelmiştim, şimdide Feyyaz'a gideceğim" diyor. Ömer, merka etmemesini, birkaç saat kendisininde Meryemce'nin yanında kalacağını ve ilgileneceğini söylüyor.
Sonra, sonra, sonra... :img-in_loCeren , Ömer'in elini avucunun içine alıp " (Mustafa'nın ölümünü kastederek)Ömer, bütün bu olanlara inanamıyorum, çok üzgünüm" diyor. Ömer'de Ceren'in ellerini, avucunun içine alıp, sıcacık tutuyor. O anda gözlerindeki bakıştan aşk, sevgi, minnet, özlem, tutku, heyecan ve daha bir dolu duygu fışkırıyor.:img-icecr:img-in_lo:img-yes: Aralarındaki aşk soyutluktan çıkıp, neredeyse elle tutulacak kadar somut bir hale gelmişken birden Kaktüs geliyor ortama:dito ne gerek varsa....
İnce ve rahatsız edici tizlikteki sesiyle "Ömeeer ilaçları bulamıyorum" diyor. Halbuki ilaçları Ömer'e kendisi vermiş. Ceren Bahar'ın gelişiyle rahatsız oluyor ve "ben gideyim artık" diyerek ortamdan ayrılıyor. O andan hemen sonra Ömer'in, Bahar'a bir bakışı var : "Üff nereden çıktın sen, ne gereksiz bir geliş bu allahım" der gibi....

O bölümde ayrıca Ömer'in, Yusuf'u gece yarısı evine, annesinin yanına getirdiği akşam, bahçedeki koltukta Ceren ile yaptıkları hediye-kitap-bumerang vs.. muhabbeti. Hani Ömer'in, Ceren'i, Diyar hakkında uyardığı (!):img-hystesahne

Sonra o bölümde en sevdiğim kısımlardan biride Bahar'ın, Meryemce'den, Ceren'in artık orada kalacağı bilgisini aldığı sahnedir. Allahım nasılda siniri bozulmuştu bir anda...

Ve tabii son sahnelerden biri : Kaktüs, Ömer'in ofisinde onu beklerken, terbiyesizce onun olmayan bir paketi karıştırıyor. İçinden çıkan hediyenin sorgusuz, sualsiz kendisine alındığını düşünüyor. Saf biraz.:img-cool2 Ama sonra Ömer bürodan içeri giriyor, havadan sudan konuşuyor, ama hediye paketini ona vermiyor. Bahar'ın yüzünde gene şüphe, endişe ve kıskançlık dolu bir ifade, üstüne gerilme, daralma, sıkılma.....

Ve tabii son sahne; Ömer'im kitabını almış, hediye etmek için, Ceren'e gelmiş. İçi umut ve sevgi dolu. Arabasından bir heyecanla iniyor, bahçeye doğru yürüyor ama o da ne karşısındaki manzara korkunç : Selim, Ceren'i öpüyor.:dito O sahnede Ömer'in yüzündeki acı inanılmaz yakmıştı beni.:icon_sorr

Defne16
29-10-07, 01:04
Ve tabii son sahne; Ömer'im kitabını almış, hediye etmek için, Ceren'e gelmiş. İçi umut ve sevgi dolu. Arabasından bir heyecanla iniyor, bahçeye doğru yürüyor ama o da ne karşısındaki manzara korkunç : Selim, Ceren'i öpüyor.:dito O sahnede Ömer'in yüzündeki acı inanılmaz yakmıştı beni.:icon_sorr

Ya beni sevgili ipekaziz ya beni :icon_sorr
Zaten bunlar birbirlerine çin iskenceleri gibi olmadik acilar tadiriyor, olan bize oluyor. Yok Bahar'ini kirmamak için en güzel ortamlari mahvetmeler, yok saf masum dedeye katil demeler, Bahar/Selim'le evlenmeye kalkmalar...Onlar tek tarafli üzülüyor.
Biz ikisi için üzülüyoruz, onlari gicik eden herkese teker teker ates püskürüyoruz, onlari anlamaktan empati uzmani olduk, acaba olaylar nasil düzelirde bizimkiler mutlu olur diye ne biçim senaryolar üretiyoruz, gittikçe delirdigimizi görüpte kendimizi durduramiyoruz :img-hyste

Ipekazizcim, Kaktüs'ün titrek sesli bir cümlesini yazmisin : "Ömeeer ilaçları bulamıyorum. "
Eksisözlükte bu konu hakkinda bir yorum okumustum :) :)

bir de doktor bahar hadisesi var. yahu esra ronabar’ ın kaderi midir, dudaklarını büzerek, cilveloy nanayda tadında “demirrrrr” yahut “ömerrrr” deyip sevgi kelebeği misali sekmek… titrek titrek gözlerini belertmek… acaba kendi tercihi midir… bilemiyorum ki… “demirrrr”, “ömerrrr” derken yakında “samurrrr” deyiverecek ondan korkarım, hani ses benzerliği bakımından

Seviyorum bu diziyi ya :img-kiss:

ecemido
29-10-07, 03:04
Geçmiş zaman olur ki,Hayali cihan değer.
Bir an acı duyar insan belki ,sevmişse biraz eğer .
Anlar ki geçenlerin rüyaymış hepsi meğer .
Rüya olsa bile o günlerin ,Hayali cihan değer...
Bu şiiri her okuyuşumda nedense hep Beyaz Gelincik geliyor aklıma.Efsane dizimin her sahnesi tek tek geçiyor gözlerimin önünden.Unutamıyorum.Ne kadar unutmak istesemde unutamıyorum.Bu dizi bolluğunda hangi diziyi izlemeye kalkışsam,aklıma Beyaz Gelinciğim geliyor.İçim sızlıyor.:img-in_lo

Beyaz Gelinciğin yayınlandığı zaman bu forumda yaşananları düşünüyorum.Ne güzel günler yaşamışız burada.Efsane dizinin ,efsane forumuydu burası.Bu sitede hangi foruma gidersem gideyim ,nereye yazarsam yazayım ,kendimi asla oraya aitmiş gibi hissedemiyorum.Her ne kadar bomboşta olsa ,soluğu yine burda ,BG de alıyorum.Burası benim evim ,yuvam.Buraya gelince kendimi huzur içinde hissediyorum.Eski güzel günleri,Ceren'i, Ömer'i ,Ece'yi ,forumu hayal etmek bile yetiyor bana.Bazen düşünüyorum kendi kendime, bir diziye bu kadar bağlanılırmı,delimiyim ben diye?:img-sorry

Sevgili Çakıl bugün çok güzel bir imza yapmış "Hiç bir dizi yerini tutmuyor" diye.:good:Evet çok haklı .Hiç bir dizi onun yerini tutmuyor.Beyaz Gelincik gibisi yok ,olmadı ,olmayacak...:img-cray::img-cray:
Ne demiş şair "Geçmiş zaman olur ki hayali cihan değer."Beyaz Gelinciğiminde hayali bile bir cihana değer...:sad53:

__________________________________________________ _______________
Cumhuriyetimizin 84. yılı kutlu olsun.Bu anlamlı günde, Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk'ü, O'nun kahraman silah arkadaşlarını, bu toprakları vatan yapan şehitlerimizi ve gazilerimizi sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyorum.
Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun.

poyrazbr
29-10-07, 12:08
deliler gibi forma koşardık hala öylede.yazıma mutlak karşıt olanlar vardır,bende savunurdum kendimi ,düşüncelerimi.:img-yes:
bugün neşeyle dolardım çünkü akşama gelinciğim var.
hoş tekrarlarında da heyecanlanıyorum eşim sende bir rahatsızlık olmalı diyor ya hak vermiyor değilim.:happy0064
yani bendeki aşk aynı diyorum.ana memesini bekleyen çocuk gibiyim.gelinciğim başlayınca susuyorum.:img-icecr
bugün 26.bölüm var.bu bir kaç bölüm ve 36.bölüm beni kahreder.herhalde 36 yı izleyemicem.cerenin o halini görmek istemiyorum.:hıh

ipekaziz
29-10-07, 22:17
Bugün evdeyim, yaşasın Beyaz Gelinciğimi seyredeceğim diye bir heves oturdum ekranın karşısına: O da ne bir baktım Yaralı Kuş operasyonunun tam göbeğine düşmüşüm. 26.bölüm
Sadece ve yanlızca Meryemce odaklı...
Ömer'in, Ceren'e nefret eder gibi baktığı ve toplamda sadece 4-5 cümle söylediği bölüm.

Ama bölüm başlar, başlamaz Samur'um çıkıverdi. Zehra hanıma ölmemiş olduğunu anlatıyor ve şöyle diyor :

"Dağların menevşesi, yaramın merhemi Zehram, benim ben Daavıt":img-hyste
Ya insan kendi adını böyle yanlış telaffuz edebilir mi? Ama süper bir adam... Zehra'sıyla karşılıklı oturup, Aslanbaş'ların nasıl canını yakabileceklerini planlıyorlar.

Ha birde Aziz'in bol , bol sahnesi var bu bölümde. Azize beceriksizliğiyle yine birine zarar veriyor. Pakize ablasının yanına sığınıyor. Pakize'nin evini bulan Aziz, Pakize'yi sorgularken kadıncağıza etmedik işkence bırakmıyor ve birde zavallı kadının, zavallı masmavi, dünya güzeli muhabbet kuşu Maşuk'u da öldürüyor.:icon_twis

Bu arada yanlış hatırlamıyorsam, bir ara Ömer'in ceketiyle kendi üstünü örttüğü tartışılmıştı bu sayfalarda. Ama gece otel odasına gelince Ceren'in uyuduğunu görünce, örtüyü iyice Ceren'inin üstüne örtüyor, kendiside üstüne hiçbirşey örtmeden öylece yatıyor garibim:img-in_lo

miss_t0eba
29-10-07, 22:21
Bazen düşünüyorum kendi kendime, bir diziye bu kadar bağlanılırmı,delimiyim ben diye?:img-sorry
bak su soruyu ben gunlerdir soruyorum, bizim burdaki Hollandalilar bile benden biktilar her tenefuzde hep telefonumu alirim BG izlerim (bir kac sahneler var tel.) resimler saten dolu yani, hayatimda ilk ve son kez bir diziye bu kadar baglandim :img-yes:

bugunki bolum guzeldi ozelikle son sahnelerde
Ömer Mustafanin yanina cikmak istiyor Cerende "eger beni burda yanliz birakamiyorsan bende gelirim" diyor Ömerin yuz ifadesi tek kelimeyle super :good:
Sonra Azizi ogreniyorlar gercekten cok bir bolumdu.

36 blm beni acayip aglatmisti eminim yine aglaticak orda hem SA hem EP perfonmaslari super!

sılam59
29-10-07, 22:44
bugün tatil dolayısıyla rahat rahat bir b.g. izledim. İlk sezon bölümlerinde dizi Meryemce , mustafa üzerine kurulmuş gibi. Daha çok onların aşkı işlenmiş.Ömer , Ceren aşkı ikinci planda kalmış. İkinci sezon özellikle m. öldükten sonra dizi ömer , ceren üzerinde yoğunlaşmış.
Bu bölümde ceren tam bir hafiye. Meryemceden gelen tel. kuş sesine dikkat ediyor, gittikleri evde kuşu ö.m. farketmiyor ama o farkediyor. Ömer cerene çok kızgın ama aynı zamanda kıyamıyor. Ceren çok üzgün.adeta uyur gezer gibi dolaşıyor. Rolünü ne kadar güzel yansıtıyor. Gerçekten yaşıyomuş gibi.

ÇAKIL85
30-10-07, 00:13
Evettt. BG forumunu artık canlandırmanın vakti geldi sanıyorum. BG den çok daha önce bitmiş olan dizilerin başlıkları cıvıl cıvıl. Bizimkinde ise arada bir bir iki yorum yazılıyor,bir iki m-m,ö-c imzası,özel çalışması ekleniyor o kadar. Haksızlık değil mi bu şimdi dimi ama?:icon_sorr

BG’yi ne kada özlediğimi,ne kadar aradığımı,hiçbir diziyi yerine koyamadığımı söylememe gerek yok herhalde. Bir konuda çok haklı çıktım kendi açımdan. O da BG’nin yerini hiçbir dizinin dolduramayacağı konusu. Hep derim kendi dizimi bile BG kadar sevemem ciddende öyle oldu ve hep de öyle kalacak.

Sabah Ecemidonun mesajını okuduktan sonra BG’nin uzun zamandır izlemediğim eski bölümlerini izleme kararı aldım. Özlemişim diye düşündüm. Gerçektende çok özlemişim bu bölümleri.
74 bölümden hangi bölümü izleyeceğime karar veremedim o nedenle tesadüf elime hangi bölüm geçerse o bölümü izleyeyim dedim. Şanslıydım çok en sevdiğim bölümlerden biri olan 10. bölümle BG nostaljime başlamış bulunuyorum. 1. bölümden başlamak iyi fikir aslında ama ilk bölümleri o kadar çok izledim ki özelliklede ilk bölümü bir kere daha izlemeyeyim dedim :)

10. Bölüm…

Cerenin hepimizin takdir ettiği muhteşem yalanını söylediği bölüm…

Ömer: Başın nasıl oldu dinlendin mi?
Ceren: İyi.. Aslında ben sana bir şey söyleyeceğim. Aradığında ben sana yalan söyledim. Başım ağrımıyordu,evde de değildim.. Bir arkadaşımın ricasını yerine getirmeye gidiyordum. Anne babasını birkaç ay önce trafik kazasında kaybetti. Kendisi yurtdışında yaşıyor. Arada bir mezarlığa gidip çiçek bırakmaya gitmemi istiyor. Bende kıramıyorum.
Ömer: Bende annemle babamı trafik kazasında kaybettim.
Ceren: Zaten o yüzden yani sen birdenbire arayınca ne diyeceğimi şaşırdım. Özür dilerim.

Bunun üzerine Ömer’in rahatlamış ve üzerinden büyük bir yük kalkmış gibi sırıtan bir ifadeyle görürüz. O sırada bizde ekran başında şöyleyiz :blink::img-clapp

Ceren ve Ömer’in en sevilen sahnelerinden biri ilk lale muhabbetleri;

Ömer: Demek Beyaz Gelinciğin en sevdiği çiçek beyaz gül.
Ceren: Hayır.
Ömer: Sümbül
Ceren:İki hakkın gitti bir tane kaldı.
Ömer: Peki… papatya
Ceren:Bilemedin. Lale
Ömer: Kolay bir şey olsa şaşardım zaten.
Ceren: Evet ne yazık ki çok zor bir çiçek. Sadece ilkbaharda yetişiyor. Tek mevsimlik. Hele buralarda bulmak çok zor.
Ömer: Beyaz gelincik bulmak da zordur. Ama bak ben buldum bir tane.

Cerenin gülümsemesi,izlerken bizim gülümsememiz. Bu sahneyi gülümseyerek izlediğimi hatırlıyorum,halada aynı sahneyi izlerken gülümsüyorum hiç farkında olmadan.

Hatta Ömerin bu cümlesini o kadar çok beğenmiştim ki “Beyaz Gelincik bulmak da zordur. Ama bak ben buldum bir tane” cümlesini henüz yeni açılmış olan replikler başlığına yazdığımı hatırlıyorum

BGde ve hayatımda izlediğim tüm diziler içindeki en sevdiğim ikilinin sahnesi;

Diyar ve Ceren sahnesi tabiki;

Diyar:Yarın bede geleyim
Ceren:Oldu canım yarın mahkemeye kim çıkacak? İstersen bir de mazeret mektubu yazayım. Kızımız Diyar Aslanbaşların arazi davasına gelemiyor çünkü kendisi Hacı Seferin katil odluğunu sağlayacak delil peşinde.

Ceren ve Diyar sahnelerini hiçbir sahneye değişmem

Zeki Kirazı bu bölümde kaçırmıştı.
Kaçırma sahnesi en sevdiğim Zeki Kiraz sahnelerindendir.
Önce Kirazın kardeşi Kirazla konumsak ister. Kiraz sinirlenir “Eğer sana hakkımı helal edeceğimi sanıyorsan avucunu yalarsın” der. Sonra Kiraz Zekiyi görür,Kirazın kardeşi kaçırma inandırıcı olsun diye Zekiden kendisine vurmasına ister,Zeki bu isteğini istemeye istemeye de olsa yerine getirir,Yılmaz “Ulan bu mu kız kaçırma dediğiniz Allah belanı versin”der sinirlenerek,Kirazın kardeşi arabanın arkasından el sallayarak “Babaaa kirazı kaçırıyorlar”der ve benim yüzümde o sahneyi defalarca izlememe rağmen kocaman bir gülümse oluşur yine.

Başka neler mi oluyor BG’nin 10. bölümünde?
Melihin deyişiyle “aslan kral” Halil Aslanbaş kendisinden çok daha fazla Aslanbaş olan,bunu damarlarında hisseden karısı Gülizarın baskısıyla şirkette çalışmaya başlar.
Aliş Maria cephesinde olaylar yine trajikomiktir.
Aslında komiktir de marianın siyah kaşlı sarı saçlı kardeşinin sahnesinden dolayı trajikomik bir hale gelmiştir.
Mustafa Meryemce sevgi kelebeği,aşk böcüğü şeklindedirler her zamanki gibi.
Ah ne kadar özledim onların o hallerini anlatamam:icon_sorr
Aziz varlığını henüz telefonla hissettirmekte,Merymeceyi korkutup Mustafayı sinirlendirmektedir.
Ceren dedektiflik peşindedir. İbrahim Uluer ile görüşmeye gider ve babasının bir vasiyeti olduğunu öğrenir.
Ceren bu bölümde ilk defa kardeşi Kemalle karşılaşır köyde ama bunu tabiki kendisi bilmemektedir
Bunu yalnızca iki kişi biliyordur. Alexia ve ben :img-hyste

BG izleyip tahmin yapıp,tahminler tutmadı diye kendimize ceza verip sonradan o tahminlerin doğru çıkmasıyla kendimize verdiğimiz cezalar yüzünden üzülmeyi özledim :img-cray:

Meryemce Zelişi baştan yaratır. Zelişin o bölümde olması için yazılmış sahneler işte çok da önemi yok
Seyhanım her zaman ki gibi çok tatlı

Bunları yazarken aklıma geldi.
Bu başlığın bu kadar sessiz kalmaması için herkes BG de en sevdiği bölümü,o bölümde olan sahneleri,en sevdiği replikleri,en çok duygulandığı sahneleri,en çok güldüğü sahneleri vb yazabilir detaylarıyla.
Böylelikle bu başlığa günde bir iki mesaj yazılmaz :(
Pazartesi geceleri bölüm sonrası onlarca mesaj yazılan bu forum şimdi bu kadar sessiz kalmayı hak etmiyor:(
BG’yi seven ve BG forumuna yazan kiminle konuşsam herkes aynı şeyden şikayet ediyor benim gibi. Bu sezon kendilerine zevkle izlenecek bir dizi bulamamak. Bg’nin yerine hiçbir diziyi koyamamak.
E madem bu kadar sevdik,benimsedik,özlüyoruz,arada bir yazalım.
Öyleyse bu forumun bu kadarcık hatrı var diye düşünenleri BG forumuna bekliyorum :img-meeti

Herkese iyi yorumlar :img-yes:

Defne16
30-10-07, 00:55
Geçenlerde müzik dosyami düzenliyeyim dedim, bilgisayarda bile daginik oldugum anlasiliyor :img-hyste
Adsiz bir tane müzik vardi, açtim bakayim ne diye. Kötü kaderim'in enstrümental versiyonu :icon_cry:
Gözlerim doldu cidden.
Hani bazen dizilerde flasbacklar yaparlar ya, birinin aklina mutlu sahneler gelir. Benimde aklimdan BG'nin o güzel sahneleri geçiyordu.
Ceren'in piskopat bakislari, Ömer'in tek kasini kaldirip gülmesi, Diayri'n mimikleri, Samur'un yüzü, Aziz'in dansi...
Ah ah, bir müzik beni nelere alip götürdü :) Zor kendime gelebildim^^

cakilcim,

yazdigin ceren yalani en begendigim sahnelerinden biridir :img-hyste
Zaten çok severim Ceren'in bu yanini, aninda yalan atma yetenegi :)

ipekaziz
30-10-07, 01:19
28.bölüm en sevdiğim bölümlerden biri. Ömer'in geceyi Nar'ın evinde "sızarak" geçirmesi sonucu, sabah Ceren Nar'ın evine gidiyor ve Ömer'i kapıdan çıkarken, Nar'ı da eşini işe uğurlayan bir ev kadını hallerinde:fighting2 Ömer'e el sallarken görüyor ve göz yaşlarına boğuluyor. Tabii soluğu en yakın arkadaşının, Diyar'ın evinde alıyor...
Ahh Ömer, ahh Ömer... O sırada Ömer'de çiftlik evine dönmüş, yatak odasının kapısını korkarak açıyor, Ceren'in içerde olduğunu düşündüğü için korkarak, sofasonra bir bakıyorki oda boş. Hafif bir rahatlama; sonra kravatını gevşetip, klasik eller saçta gezinme Ömer Aslanbaş hareketini yapıp, yatağa Ceren'in tarafına uzanıyor, yastıktaki Ceren kokusunu hissedip, yüzünde büyük bir aşk ifadesiyle yastığı bir kere daha, bir kere daha kokluyor ve sonunda yastığa sarılıyor. Arkadaşlar nasıl bir sahneydi ama? Hatırlıyosunuz değil mi?:img-in_lo

Çok duygusallanmayayım, yoksa yine ağlarım:icon_sad::(

Tabii bu bölümde Samur'um da başrollerde ve yine harikalar yaratıyor.
Unutulmaz repliklerinden biri :
Atlar semerlendi, koşu başladı . Atlar finişe girdiğinde Aslanbaşlarda finişşş. :good:
Aziz bundan sonra ne yapacağımızı düşünelim diyince cevabı da hazır : Yıvış, yıvışş :good:
Üstüne Aziz'in Yandım Mecit'le ilgili olumsuz düşüncelerine karşılık daha frapan bir cevap yapıştırıyor : Destur :good:

Büyük adamdı rahmetli Samur:good:

Güllü kokteyl hazırlıkları peşinde ve Aslanbaşlara yakışır bir toplantı hazırlama derdinde. Garibim bilmiyor ki Azize'nin kimliğinin kamuoyuna açıklanmasına çok az kaldı:blink:

Sonra akşam yemeğinde Ceren'in Aliş'e "sen iki kızıda idare edersin" patavatsızlığını yapması. Ömer'in, odaya giden Ceren'in peşinden, onun yanına gidişi. Birşeyler açıklamaya çalıştığı esnada, Ceren'in "bana hiçbirşey açıklamak zorunda değilsin" cümlesiyle, yeniden sinirlenip, dellenmesi ve odadan çıkışı.
Çalışma odasında o Ceren'i, yatak odasında Ceren, Ömer'i düşünürken fonda çalan camdan kalp:img-in_lo

Ya arkadaşlar, yaz,yaz bitmez. Bu kadar yazdım, daha bir bölümün yarısını bile anlatamadım. Daha Ceren'in bayılışı, Ömer'in onun başucunda sabahlaması, kabus gören Ceren'e su verişi, sabah onu uyandırmadan, üstünü örtüp, omuzuna bir buse kondurması ve daha neler, neler var... Ne kadar dopdolu bölümlerdi. Her sahnesi insanın içine işleyen:good:

Ve son olarak bu bölümün unutulmaz Ömer Aslanbaş repliği :
"Seninle ne yapacağımı hiçbilmiyorum Ceren, bütün bu olanları aileme nasıl anlatıcam. Hem seni böyle yanımda tutup, hemde nasıl uzak kalıcam"

gurbetci
30-10-07, 01:21
gelincik cilgin askiimmm
yanardagim
gelincik
seviyorum demedin ömründe bir kerecik

özledim bu diziyi gercekten.
ep'nin yeni dizisinin fragmanini her gördügüm de sa bir yerlerden firlayacakmis gibi hissediyorum.

samur aganin bahsi gecince o meshur repligi yazmadan olmaz

ahan $inci kütük gibi oldum :img-pilot

*Sultan*
30-10-07, 02:25
amanin amanin,

pazartesi olmus, BG kalbimiz depresmis :happy0064:happy0064
cok mutlu oldum, BG - arkadaslarim.
cok hüzünlendim, ama halen iste budur diyebildigim basak dizi bulamadim.

Cerenin meshur yalanini takdir etmemek mümkünmü ?

imkansizin imkansizi :img-icecr
valla bende inanmistim, simdi dogrumu diyor, yalanmi diyor diye :P
Ömerim nasil rahatlamasin ?

BG en cok sevdigim, takdir ettigim, her karakterin bir birine uyum saglamasidir.
Konusmadan bile, yüz mimikleri ile, ifadeleri ile herseyi anliyorduk.

Diyar ve Ceren ? :img-in_lo:img-in_lo:img-in_lo
yazmiyorum, ikonlarla ifade veriyorum.....

herkese sevgiler,

Sultan

BeyazGelincik21
30-10-07, 04:25
Ah ah nerde o Beyaz Gelincikli günler.Bugün pazartesi bir pazartesim daha Beyaz Gelinciksiz efsanemsiz geçti.Eskiden en sevdiğim gündü pazartesi şimdi sevecek bir gün bile bulamıyorum.

Bende uydu olmadığı için izleyemiyorum dizimizi netten izleyeyim diyorum birde bakıyorum ki çoğu bölümü silinmiş Beyaz Gelinciğin bazı bölümlerinde ya bir ya iki parçası var kahroluyorum.

Bazen açıyorum Gelincik Çılgın Aşkım şarkısını ses son ses dinliyorum Beyaz Gelinciğin unutamadığım sahnelerini getiriyorum gözümün önüne mutlu oluyorum.

Bazen açıyorum Kötü Kaderimi dinliyorum en hüzünlü sahnelerini beni en çok sarsan sahnelerini düşünüyorum kötü oluyorum.Mesela unutamadığım sahnelerin başında şu gelir Ömer Ceren hamileyken bebeğini daha kucağına bile alıp annelik duygusunu tatmamışken Cerenden boşanma kararı alıp bebeğinin yanında kalacağını söylemişti.Cerenciğim bebeğinin odasının gelmesine bile sevinemeyip Meryemceye sarılarak Benim bebeğim burada bensiz mi büyüyecek şimdi sözlerini zikretmişti o an nasıl kötü olmuştum iki gün boyunca ağlamıştım iki gün boyunca aklımdan çıkmamıştı o sözler...

Ve sonra şu sözler geçiyor aklımdan bir insan bir diziye bu kadar bağlanabilir mi ?Bir insan bir diziyi hayatına bu kadar katabilir mi ?

Hayatımda hiçbir dizi beni bu kadar etkilemedi hiçbir film hayatımda yer etmedi hiçbir aşk beni Ömer ve Cerenin aşkı kadar etkilemedi.

Sensizlik çok zor Beyaz Gelincik...İlk ve tek efsanemsin Beyaz Gelincik

Defne16
30-10-07, 18:21
Birşeyler açıklamaya çalıştığı esnada, Ceren'in "bana hiçbirşey açıklamak zorunda değilsin" cümlesiyle, yeniden sinirlenip, dellenmesi ve odadan çıkışı.

Ceren bu sözü çok söylüyor dizide galiba.
Bir kere Nar'in gurursuzlugu tuttup, Belen'i Ömer'in oglu konuma koyup konusurken Ceren yanlis anlamisti ve Ömer'e bana hiçbir sey açiklamak zorunda degilsin demisti galiba.
Birde 28. bölümde.

Sanki baska bölümlerdede bu sözü söylemisti, yanlis mi hatirliyorum?

neli54
30-10-07, 20:42
Ömer gemiye çıkarken arkasından tedirginlikle bakakaldı canım ya:icon_sorr

Kahvaltıda Aliş'in söylediği güzel sözler Ömer ve Ceren'inde hoşuna
gider ikiside büyük bir hoşnutlukla dinler , Aliş öyle değilmi yenge
deyince Ömer hemen konuyu değiştirir :icon_whis

Gülizar kendini işe bırakacak kişi arar Ömer ve Aliş işlerini bahane
ederler.

Ceren Diyar'a Meryemcenin durumunu konuşurken Aşk neyi çözemezki
der
Diyar senin durumun başka Ceren
Ceren bende Ömer'i deli gibi seviyorum, bende Meryemce kadar
çaresizim. :icon_sorr

Ömer Melihle konuşurken bir yanım yaptığını söylüyor, özellikle
onu uyurken seyredince hayır o yapamaz diyorum :img-pilot
Hayatımda ilk defa yanılmış olmayı çok istiyorum.

Melih Diyar'ın omuzlarını ovarken bende daha ne yetenekler var
diyerek pot kırması ve Diyar'ın şaşkın bakışı :img-yes:

Faruk Ömer'e yağmurluğun sahibini tanıyorsan olayı çözdük
demektir deyince Ömer'in gözleri dolar ve tanımadığını söyler :good:

Ceren Ömer'e haklısın ambarı ben yaktım
Ömer neden deyince
Seni sevdiğim için
Ömer senin herşeye bir yalan uydurduğunu biliyorum gene neler
uyduracaksın
Ceren son bir kez beni dinle ben Meral Karakucağım der ama
Ömer inanmak istemez. (Parmak sallayıp yumruğunu sıkar lanet
olsun der) Heykeli kırar. Ceren'de kırılmıyanları kırar.

Nar Ömer'in alkollü oluşunu fırsat bilip Ömer'i evine götürür.
Ömer koltukta uyur.sofa

Gülizar yine yapacağını yapar Ceren'i kıskandırmak için Ömer'in
Nar'ın evinde kaldığını söyler.

Ceren Nar'ın kapısında Ömer'i görünce ağlar.
Bu ne sevgi ahh....
Hüzünlü bir bölümdü (27)
Her ikisi içinde üzüldüm :sad53:
İzlerken kendimi kaptırıyor adeta yaşıyorum ,onun için ben bu
diziyi çok seviyorum.

poyrazbr
30-10-07, 21:03
nasıl bölümdür yahu kan kustum vallahi cerenle.:img-yes:
sanki ne olacağını bilmiyorum kalpten ve hatta sinirden gidiyordum.:icon_whis
herşey bir yana gülizarın,halilin uyuzlukları beni tek zıbanadan çıkartan sahne barda ömer narı karşısında görünce naaarrrrrrrrrrrr demesi beni delirtti.sanki tavan arasındaki oyuncağını bulmuş gibiydi.ıyy narada ıy ömerede.nar hemen fırsatı değerlendirdi tabi ama en azından bu bölüm ömeri yatağa atamadı:happy0064 e.p bir ara öyle bir baktıki vallahi ben bile korktum.:img-fie:
şimdi anlıyorum neden vazgeçemediğimi ve hala deliler gibi eski bölümleri izlediğimi her şey öyle doğal ki.öyle canını yakıyorki adamın unutulmuyor.:img-tomat

sarışınım
31-10-07, 13:04
ayyy ayy şimdi aklıma geldi memomla meryem teknede güzel güzel uyuyolardı ve o iğrenç sahne geldii aziz memomu öldürdü off yaaa hiç unutamıyorum ben o sahneyi çok üzülmüştüm yaa meryemime :icon_sorr

poyrazbr
31-10-07, 20:09
meryemce gerçeği hortladı.ne de iyi oldu.:img-yes:
çok güldüm.ceren-meryemce dertleşiyor.ceren nar için.'adamı elinde tutamadı ,benim yatağımda zaten soğumamıştı:happy0064 vallahi yılın repliği.:img-yes:
diyar nasılda agladı öyle melihin kollarında aşk bu işte.yaralarını sarmak.kimse yokken orda olmak.:love05:
yine acı cerene cerenime.

neli54
31-10-07, 21:31
Meryemce Ceren'e patates çuvalı gibi nerde bırakırsam orda yatıyorsun
( hoş muhabbet) :icon_whis

Ceren uyurken Ömer
Ah Ceren seninle ne yapacağım
Aileme nasıl anlatacağım
Hem seni yanımda tutup hemde nasıl uzak kalacağım deyip omuzuna
bir buse kondurup üzerini örter :happy0064

Diyar'ın Melih'in omuzunda ağlaması :img-in_lo

Ceren biliyorum artık beni sevmiyorsun, sevseydin o gece Nar'ın
evinde kalmazdın, merak etme iyileşince gidicem buralardan
deyince Ömer'in içi gitti :img-yes:

Ömer'in yastıkta Ceren'in kokusunu alıp koklayıp daha sonra yastığa
sarılıp mest olması :happy0064

Güzel bir bölüm daha bitti bye

Alexia
01-11-07, 02:41
Çakılcığım en sevdiğimiz bölümlerden bahsetmiş...
Ben de 9. bölümü yad ettim...
Hani o ilk öpücükle başlayan bölüm:img-in_lo
Ceren'in 2 dakika önce, ayla karşılaştırılıp, Ömer tarafından "yanağından" öpüldükten 2 dakika sonra ise, hiçbir şey olmamış gibi, dedektifliğe devam ettiği bölüm.
Ah ahhh.
Kim derdi ki, gün gelecek, bu soğukkanlı Ceren, aşk budalası olacak:icon_whis

Ömer&Melih'in, Ömer'in odasındaki; portakal bahçeleri, portakal ağaçları ve Ceren muhabbeti de, en sevdiğim Ömer&Melih sohbetlerinden biri:img-wink:

Unutulmaz 9. bölüm sahnelerinden bir diğeri:img-cray:
İlk karşılaşma:sad53:
Çalı ve Ceren karşılaşır...
Saf&masum kızımız Ceren, müstakbel rakibesiyle tanıştığının farkında değil.
Çalı ise Ömerciğini kendisinden alan kişiyi, 100 metreden anladı valla.
Ömer'in Çalıyla Ceren'i tanıştırma şekli, bana Bridget Jones'tan bir sahneyi hatırlattı.
Bridget'ın, Darcy ile iş arkadaşı Perpetua'yı, Kafka'nın Motosikleti kitabının tanıtım gecesindeki tanıştırması :) Filmi izleyenler o sahneyi hatırlarlar:img-hyste İzlemeyenler için üzgünüm, çok şey kaçırmışsınız.

Ömer:Ceren hanım ziraat mühendisi, bizim portakal bahçesinde çalışıyor. Nar Hanım da Gülizar'ların dernekte çalışıyor Ceren, Akaday'da.... (Nasıl bir Türkçedir bu, Gülizar'ların dernekte:img-hyste:img-hyste:img-hyste:img-hyste

Sezon başından itibaren, yeni başlayan her dizinin ilk bölümünü az çok izlemeye çalıştım.
Ama her diziden sonra, Leman Sam gibi, "Anladımki hiç kimse, hiç kimse sen değil"i söylemeye başlıyorum....
Ne Sezin'in dizisi, ne de Erkan Petekkaya'nın dizisi, bana BG'nin verdiği tadı vermedi.

BeyazGelincik21
01-11-07, 03:40
Madem herkes bir bölümü yad etmiş bende 64.bölümün en sevdiğim sahnesini yad edeyim.

Ne güzel başlamıştı o gece Ömer Cerene aldığı kolyeyi nasıl takmıştı Cerenciğimin ince ve narin boynuna

64.bölüm Ömer ve Ceren yemekte

Ceren Niye bakıyorsun öyle
Ömer:Seni seyrediyorum yemek yiyişini,ellerini,dudaklarını
Ceren:Eee yemek yiyorum işte herkes gibi
Ömer:Herkes gibi değil çatalı tutuşun bile farklı
Ceren:Öyleyse bütün gün yiyebilirim yani
Ömer:Bende bütün gece seni seyredebilirim :img-in_lo
Ceren:Ama biliyorsun kadınların iltifat kadar önem verdikleri birşey var.O da kiloları o yüzden bütün gece sana bu zevki tattıramıyacağım
Ömer: Pekala madem öyle bu zevkten mahruM oldum bende dans etmek istiyorum seninle
Ceren:Tabi der(Ve zarif bir şekilde ayağa kalkar)
Ömer:Gel
Ve Camdan Kalp eşliğindeki dans :img-in_lo :img-in_lo :img-in_lo

Bu güzel anlar nasıl unutulur ki bu ölümsüz anlar.

Bu güzel gecenin ardından Feyyazın hatırladıkları girmişti Ömer ve Cerenin arasına.Birde O meşhur dolap Ömerin tabiriyle hayali dolap.

Ne olursa olsun aşk herşeyin üstesinden geldi ve her zaman dediğim gibi aşk kazandı :img-in_lo :img-in_lo Ağlayarak izlediğim o final sahnesiyle.

Hiçbirşey yerini doldurmuyor Beyaz Gelincik...İlk ve tek efsanemsin Beyaz Gelincik

BeyazGelincik21
01-11-07, 05:35
Şimdi 45.bölümü izledim ve acayip kötü oldum nasıl güzel bir bölümdü ya.

Cerenciğim Gülizardan kaktüsten Ömer ve Baharın evleneceğini öğrenmişti.Canım nasıl yıkılmıştı ve o unutamadığım gözyaşları içerisinde izlediğim bar sahnesi.

Ceren:Sence yeterince içtim mi acaba bir tane daha içsem mi?
(Ve sonrasında Selim geliyor)
Selim:Ceren iyimisin
Ceren:İyiyim kötüydüm ama şimdi iyi oldum
Selim:Ceren ne oluyor anlat
(Ve o eşsiz müzik gelincik çılgın aşkım eşliğinde Cerenin ağzından dökülen sözler)
Ömerle bahar evleniyor...
(Ve Ömerin o meşhur parmak sallayışını şimdi Ceren yapıyor)
Ceren:Ben seni neden kırdım hee o alçak yüzünden
O ne yapıyor gidip evleniyor
O gerizekalı yüzünden ben en sevdiğim arkadaşımı kaybettim yaa değer miydi değermiydi yani....

(Bu sahneyi kaç kez izledim sayısını bile hatırlayamıyorum.Her izlediğimde Sezin Akbaşoğullarının oyunculuğuna birkez daha hayran kaldım işte budur oyunculuk budur dedim :good:)

Ve Ömerin Cerenin eve gelip gelmediğini öğrenebilmek için Melihi arayışları
(Ömer balkonda kıvrım kıvrım kıvrandıktan sonra Melihi arar)
Ömer:Alo Melih ya rahatsız ediyorum ama şu kafama takılan şey var ya Melih...
Melih: Dokuma projesiyle ilgilimi
Ömer:Evet evet diyecektim ki...
Bu ara uzar gider
Melih:Hayır Ceren gelmeyecek ya burda kalıyoruz Kaptan
(Ceren dışarı çıktığı için Diyar ve Melih Meryemcenin yanında kalırlar)
Ömerin gergin yürüyüşleri devam etmektedir tabi :)
Ömer:Tamam tamam neyse şirkette konuşuruz Melih
Melih:Tamam tamam Kaptan
(Ve Melih telefonu gülerek kapar Diyarda Melihe imalı bir bakış atar ve güler :))

Ve final
Meryemce kaçıyordur giderken bahçede Feyyaza yakalanır Feyyaz gitme etme desede Meryemceyi ikna edemez ve Meryemce gider.Bu arada Feyyaz huzursuzlanır Ceren Ceren diye tuttur.Zeki ve Kiraz amcasının evinde olan Cereni ararlar Feyyaz Cerene Meryemcenin tekneye gittiğini söyler ve Ceren bunun üzerine tekneye gider.Bu arada Zeki Ömeri arar ve onu durumdan haberdar eder Ömerin yanında Baharda vardır Bahar ve Ömer hemen tekneye giderler.

Ceren tekneye gelir ve Meryemce bu arada tekneyi yakar Ceren Meryemce Meryemce diye bağırır ama Meryemce öylece kalakalmıştır.Bu arada Ömer ve Bahar gelir.Ceren arkadaşını kurtarma pahasına alevlere meydan okurca tam kendini alevlerin arasına atacakken
Ömer:Cerennnnnn diye bağırır ve bölüm biter.

Unutamadığım bölümlerinden biridir bu dizimizin efsanemizin tekrardan izlemek bana ilaç gibi geldi.İyi geceler sevgiler...

poyrazbr
01-11-07, 11:20
aynen katılıyorum.e.p nin dizisi çok mafyavari geldi.ne portakal bahçeleri var,ne aliş mandaliş.sıcaklık yoktu.ben hissedemedim.

hiçbirşey beyaz gelincik gibi olmayacak ,ilk aşkım gibi.yeri hep sıcak.

Hatice Kaya
01-11-07, 14:38
BG'e sıcaklığı veren ana unsurlardan biri Cerendi.SF'ya baktım.EP'yı beğenirim.Ama dizi tipik mafya dizisi.Şimdi artık bütün kanalların birer mafya dizisi var.AO da kendini yetiştirmeye çalışıyor.Ama SA'nın oyunculuğu ile nasıl karşılaştırabilirimki.Sır Gibi'yi izledim.Ama asla heyecan duymadım.SF için de aynı şey sözkonusu.BG'deki sihir hiçbirinde yok.BG'in de birçok bölümü tartışıldı.Diziler bir yıl üzerinden planlansa bu tür gereksiz uzatmalar da olmazdı ve bizler de sonuna kadar büyük bir keyifle izlerdik.Şunu anladımki SA'nın oyunculuğu, bana geçirdiği duygular o kadar farklıki.Mesela EP SF'da oynamaktan çok mutlu gibi görünüyor.Gerek verdiği röportajlarda gerekse başka kanallardan özellikle kadın karakterlerin ağırlıkta olduğu ve kadın yönetmenlerin çektiği dizilerde oynamaktan çok da mutlu olmadığı anlaşılıyordu.Şimdi tam istediği gibi bir rolde.Hep düşünmüşümdür Kurtlar Vadisinde Polat rolünü iyi oynayabileceğini.Korkarım bundan sonra artık silahlı ve külahlı rollerden başka birşey oynamaz.Belki de kendisi için doğrusu da budur.SA farklı bir rolü nasıl cesurca oynadı.Ama dizi pazarının şu andaki durumu nedeniyle reyting kurbanıoldu.Ahu Türkpençe BİM'dan sonra Şöhrette rol aldığında dizi o ortamada var olabildi.Kalite olarak Sır Gibi ile benzerdi.Ama o zamanki ortamda tutunabildi.Aynı başarıyı SA'nın oyun gücüyle Sır Gibi 'nin de gösterebileceğini düşünmüştüm.Ama gerek kanal gerekse dizi furyası nedeniyle maalesef mümkün olmadı.SA bizi oyun gücüyle şaşırtmaya devam edecektir.İnşallah kısa zamanda iyi projelerde izleriz onu.

deren1970
01-11-07, 15:26
Herkese Uzun Zaman Sonra Merhabalar
Biraz önce sevgili Hatice Kaya arkadaşımızın yorumunu okudumda benim düşüncelerimi o kadar güzel yansıtmış ki kendisine çok teşekkürler.
Çok ama çok sevmiştik beyaz Gelinciği. Konusu değişikti, sadece bir çift başrolde değildi, yan rollerdeki kişilerin hikayeleri bile çok ilginçti.
Hepimizin ortak kanısıdır ve bir gün daha sürmesi gerekn bir dizi olmasına rağmen bitti:sad53: bitimine alışmak bizim için çok zordu hala da alışamadık ya. Sonra SA olsun EP olsun yeni dizilere başlayacaklarını duyduk, zaten forumumuz bizim için özeldi (ki diğer dizi forumlarını görünce BG forumu gibi hiç biri olamaz olmuyacakta) o dizi forumlarında buluşuruz birbirimizi bırakmayız dedik.
Ve günler, aylar geçti. İlk SA'nın dizisi başladı. Kendi adıma öncelikle çok şaşırdım böyle bir dizi beklemiyordum, korktum bu dizi bu kadar dizi arasından sıyrılamaz dedim. Zaten hem raitingler olsun hemde kanalların politikası yüzünden ekrana elveda dedi:sad53: Ama bu kısa zamanda bile Sezin'in oyunculuğunu alkışladım. Hepimizin alkışlaması lazım Ceren karakterinden o kadar farklıydı ki. Her rolün kadınıyım dedi bize en azından bana:img-yes:
Sonra EP nin dizisi başladı. Çok geriye gitmeyelim daha 2 gün önce. Bende herhangi bir şok olmadı. Çünkü Ömer Ağa karakteri devam ediyordu. EP'nin karakter dizisi diyelim (önceden okullarda vardı ya seri kitaplar) EP'de karakter aynı isimler farklıydı. Görüşümü yazdım EP hayranlığıyla ouunculuğunu karıştıranlar şöyle sakin okumayanlar sanki çok kötü şey yazdım diye hemen sert cevap yazdılar, ha bu demek değilki daha oraya yazmam. Eğer rastlarsam beğendiğim yada beğenmediğim sahneleri yazacağım.
Ama bazı sahneleri aynı görünce sinirlendim kızdım. Bir sünnet sahnesi var açın BG'nin 3. bölümünü. Çiftlikteki davet sahnesinden birebir değilse o kadar çok benziyen bir sahne var ki sizler anlarsınız.
Farkındayım çok uzun yazdım ama kısaca Forum olarak dizi olarak BG çok farklı ne yaparlarsa yapsınlar ona ve bizim forumumuza kimse ulaşamıyacak
Çok ama çok özleyen bir Beyaz Gelincik İzleyicisi
Sevgiler

poyrazbr
01-11-07, 16:12
fazla dedikodu yapmam zaten yazacaklarım da bu değil.
hatice sana katıldığımı her anlamda diğer formdada yazdım:img-yes:
ve derencim;
aynı formda banada aynı şeyi yaptılar.bu tip insanlar o oyunculara tapıyorlar sanırım.bilinçsizce.aklıma gelen şu oldu.hani adanada uyuşturucu yapan(dizide)oyuncuyu dövmüşlerdi ya.yani bu arkadaşlarda sanırım bu şekil.e.p iyi oyuncudur kabulüm.ama bir ailesi,çevresi.hataları,sevinçleri vardır.hepimiz gibi.:icon_whisbizim gibi insandır,oyuncudur.hatalıysa hatalıdır,başarılıysa başarılıdır.objektif olmak lazım.
bende sf de ömeri gördüm.bana göre e.p kendini yenilememiş.ömer ağa tatile gitmiş,geldi.tahtına oturdu.:icon_shad
sezini bu bağlamda tekrar kutluyorum.denedi ama bazılarına göre olmadı.
ben orada bazı şeyleri savundukça banave gördüm sanada siz bg ciler orada kalmışsınız dediler.alakası yoktu.ben e.p yi başka türlü olur diye düşündüm ama aynıydı.troest
o forma yazıyorum.ve inan hepsi bana tepkili.ben yazınca arkadan 3 kişi aksini idda ediyor.isim vermicem özellikle 3 kişi.ama inadına oradayım.
site babalarının malı değil.olumsuzlukları görmüyorlar.sanatçını dış görünüşüne tapmak daha kolay geliyor herhalde:img-fear2
aynı şey s.a içinde geçerli.kötü veya beceremeseydi onada yazardım.:img-book:ama çok cesur oyuncuymuş:img-hi:
bunu şimdi şimdi anlıyorum.
neyse herşeye rağmen ,ben oradayım.:bella

deren1970
01-11-07, 17:34
Sevgili poyrazbr
Sevgili arkadaşım bunları yaşamak forumumuzun ne kadar kıymetli olduğunu göstermiştir sanırım di mi. en azından benim için.
Bizde Beyaz Gelincikte Ömer'in yanlışlarını konuştuk, Ceren'in yanlışlarını konuştuk. Her sahne için ay süper diye alkış yapmadık:img-yes: Forumda 16 yaşındaki izleyici de vardı 40 yaşında da (vardır di mi:P) ama hepimiz birbirimizin yazdıklarına saygı duyduk. İşte en önemlisi bu saygı duymak. Hepimiz aynı fikirde olsaydık onun değeri olur muydu. Diğer forumda olmayan ve de maalesef olmayacak şey saygı duymak sanırım. Kişilere bu saatten sonra saygı duymayı ne sen ne ben sağlayabiliriz:img-yes:
Madem süper oyuncu EP başka rollerde görelim o zaman. İzler misin bilmiyorum mesela İki Aile dizivar ve Emre Kınay orada Oğuz rolünde. Bakalım EP böyle bir rolün üstesinden gelebilir mi? Oynasın böyle farklı rollerde bizler sanatçıları alkışlamayı da biliriz. Oyunculuğuna hayranlığımızı yazalım, alkışlayalım.
Forumumuzu sizleri ve dizimizi çok seviyorum ve bunu hiçbirşey değiştiremez
Sevgilerbye

hacivatiye
01-11-07, 18:17
Erkan Petekkaya'nın oyunculuğunu konuşulmuş ben de yorum yapmak istiyorum.
BG'deki rolüyle SF'deki rolü birebir değil hem ilk bölümden konuşmak için biraz erken değil mi?
Erkan'ın farklı oyunculuğunu merak edenlere "Serseri" dizisini izlemelerini öneriyorum.

Selmi
01-11-07, 19:01
Beyaz Gelincik dizisini ilk bölümünden son bölümüne kadar, çok büyük heyecanla izledim, hiç bıkmadan ve usanmadan. Ve hep Erkan'ın Sezin'in ne kadar iyi oyuncu olduğunu konuştum ve düşündüm.

Sır Gibi'yide sadece ve sadece Sezin var diye izledim, giderek hoşlanmaya başladım diziden ama yinede bir eksiklik vardı, o diziyi izlerkende ilk etapta Erkan biyerden çıkıp gelecek diye düşünmüştüm.

Sessiz Fırtına dizisinide itiraf edeyim Erkan için bekliyordum, ama dizinin konusu ve senaryosu çok değişik olduğu izleyeceğim, Erkan'ın oyunculuğuda çok iyi, BG'nin yeni bitmesi ve bizim hala onu Ömer ağa olarak görmemizden dolayı, sanki aynı şeyleri izliyormuşuz gibi gelebilir ama, aynı değil bence.

Yada bizler Erkan'ı Ömer olarak çok benimsedik, hep onda Ömer'i görüyoruz.
Ama bu dizi çok farklı ve dizideki karakteride farklı, izledikçe mutlaka sevip farkı anlayacağız bence.

Erkan, bir komedi dizisinde, dramdada, bir baba rolünde, kötü adam rolündede bence çok iyi oynar.

neli54
02-11-07, 01:08
Ceren ambarı yaktığını aileye söylemekle büyük bir yükten kurtulur,
rahatlar:good:

Aile cerensiz geceye katılmaya karar verir ancak Ceren sürpriz
yaparak hazırlanıp aileye refakat eder. Ömer'in eşi gecede olmazsa
akıllara sorular getirebilir derken Gülizar nasılda şaşkın şekilde
bakıyordu :img-wink:

Gecede Nar'la karşılaşıp tanıştırıldığında en son kandırdığı kişiyi
sorması (süperdi bravo dedim) :happy0064

Ceren Zehra halaya Ömer beni mutlu etti ama ben yaptığım hatalarla
Ömer'i mutlu edemedim. Bu yüzden gideceğim buralardan derken
öyle üzgündiki ..... ahh...ahhhh.

filiz güler
02-11-07, 18:16
Ama ne takdim edeceğini bilmez.
Biraz sitede dolaştım. Doğum günü listelerinde tanıdık bir isim var. İzlem 91
sanırım onunda BG forumuna katkıları olmuştu. Kutluyorum, gözlerinden öpüyorum.
Son mesajlara baktığımda artık bir dertleşme bir sohbet havası var.
Bende bugün eski dostlarla güzel günleri anabilirim.
Görsellik yoluyla her türlü düşünce, duygu, hatta ideoloji transferinde bulunabiliyorsunuz. Bu işi Amerikan filim- dizi endüstrisi çok iyi kotarıyor.
Hatta yarattığı değerleri bu şekilde tüm dünyaya kabul ettiriyor.
Örneğin: Hepimiz beyaz Amerikalının zencilere veya kızılderililere yaptığı akıl almaz zalimlikleri içeren filimlerden birkaçını görmüşüzdür. Bu tür yürekli eleştirilerde bulundukları içinde onları takdir etmişizdir. Ancak bu filimlerin hepsinin sonunda ve daima bir beyaz adam ortaya çıkar ve zalim beyazların cezasını gene o verir. Sonuç: Beyaz adam iyidir. Mesaj empoze edilmiş görev
tamamlanmıştır.
Türk sinemasında veya dizi film endüstrisinde mesaj okadar açık ve slogan biçiminde sunuluyorki izleyenin bilinç altında asla bir iz bırakmıyor.
BG de bilinçli yada bilinçsiz yapılmış, mesaj kaygısı içeren sahneler vardı.
Çok iyi işlenen Ceren'in kitap okuma alışkanlığı, aşıkların kitap sohbetleri, birbirlerine kitap hediye ederek ulaşma çabaları çok hoşlandığım sahnelerdi.
Bu forumdaki pek çok üye, bu vesile ile Yaşar Kemali hatırladı. Binboğalar efsanesi pek çok kişi tarafından okundu.
Direkt mesaj kaygısı taşıyan " Beyin Özürlü Çoçuklar Derneği" nin tanıtımını yapan sahnelerin etkinliği aynı olmadı. Dürst olalım kaç kişi bu derneğin kapısını
çaldı yada kaç kişi bu dernek için minicik bir bağışta bulundu. Ben hiçbirşey yapmadım. Çünki konunun işlenişi o kadar didaktik o kadar direkt o kadar mesaj yüklüydiki asla istenilen etkiyi yaratmadı. Bilinç altıma inmedi.
Anlatmak istediğim; bazen raiting kaygısıyla, izleyene çok yanlış aktarımlarda
bulunuyorsunuz. İnsanlar hiç sorgulama yapmadan sunulanı doğru kabul ediyorlar. Özellikle bu yanlış değerleri empoze ederken aşk-aile-kardeşlik-dostluk-vefa-dinsel inanç gibi doğru değerleri siper ediyorsanız işte ozaman
çok yaman çelişkiler ortaya çıkıyor.
Örnek; Bir Amerikalı. Silah kaçakçısı. Bu işi devlet disiplini içerisinde başka işlerle kolajlıyarak saklıyor. Ruandaya- Somaliye- Myanmara- El Kaideye-PKK ya
kısacası paranın olduğu her yere TIR la gemiyle silah yolluyor.
Bütün İtalyan asıllı Amerikalılar gibi çok yakışıklı. Ailesine bağlı, dini inançları güçlü.
Bütün Dünyada devletler orduları için yada polis teşkilatları için silahları resmi
bir disiplin içerisinde alırlar. Bir takım uluslararası kuruluşların denetimi olmadan
hiçbir ülke silah alamaz.
Şimdi bu filmi izlesem şu soruyu sormam gerekmezmi? Bu silahlar kimin canını
yakacak. Avcılık ve Atıcılık kulüpleri bu silahları almayacağına göre.
Benim yakışıklı, Armani gözlüklü, karizmatik, aşk adamı İtalyanım bu filmin iyi adamımıdır yoksa kötü adamımıdır.Kendi ailesini bu kadar yüceltirken başka ailelelerin canını nasıl yakar.
Üzgünüm; kimse bu soruları sorup bu eleştirileri yapmıyor. Sadece sunulanı yalayıp yutuyor.
Tekrar Bg'ye ve Yaşar Kemal'e dönelim.
Ustanın çok güzel bir kitabı vardır. Akçasazın Ağaları. İki cilttir. 1. Demirciler Çarşısı Cinayeti. 2. Yusufcuk Yusuf.
Bir Çukurova destanıdır bu iki kitap. Ağasıyla- marabasını, börtüsü ile böceğini
aşklarını, toprağını Çukurovaya ait olan herşeyi anlatır.
Demirciler Çarşısı Cinayetinin en son cümlesi şudur.
" O güzel insanlar, o güzel atlara binip gittiler"
Bu ifade Çukurovada zamana direnemeyip kaybolan değerleri ifade eder.
Şimdi bende diyorumki,
BG deki bütün insanlar ruhlarını Çukurovada bırakıp, bedenlerini alıp gittiler.
Şimdi onları başka ruhlarda görüyoruz.

ÇAKIL85
02-11-07, 21:01
Filizcim yorumunu büyük bir keyifle okudum.Genel olarak katılıyorumda.
Mesaj kaygısı sanırım bütün dizilerde var,belki olmak zorunda,belki değil,belki bazıları gerçekten yerini buluyor,bazılarıysa hiç akılda kalmayıp boşuna olmuş oluyor.
Beni sanırım en rahatsız eden Mahallenin Muhtarları dizisindeki durum olmuştur.Kandemir Konduk her hafta söylemek istediği sözleri,mahallenin delisini canlandıran Kutay Köktürk'ün ağzından söyletirdi.Sevenler,hoşuna gidenler olabilir ama ben o sahnelerden hiç hoşlanmazdım izlerken :)Mesajını okuduğumda ne alakaysa ilk aklıma bu sahneler geldi :)

BG deki bütün insanlar ruhlarını Çukurovada bırakıp, bedenlerini alıp gittiler.
Şimdi onları başka ruhlarda görüyoruz.

"Başka ruhlarda görmek"...
Dile getirmesek bile sanırım herkes bu konuda aynı şeyi hissediyor :icon_sorr

Bg forumu biraz biraz canlanıyor mu ne :img-in_lo

selınnn
02-11-07, 22:34
o azizi hala kıstıramamalarını hatırladıkça sinir oluyorum yaa:icon_sorr adam 74 bölüm sonra öldü:icon_sorr
off 1-2 hafta sonra mustafa ölecekdi glba yaa kaçınca bölümdeydi:icon_whis
bide 2.sezonun 2.bölümü çok güzeldi ceren diyarların düğününe pat die geliodu ömer baka kalıodu:img-hyste off o sahne gelsin hemen:happy0064

ÇAKIL85
02-11-07, 22:45
Azizin ölüp ölmediği hakkında bir takım söylentiler dolaşmıyor değil
Nasıl Mustafa hayranları Mustafa ölünce hayır ölemez,elbet bir yerlerden çıkacak diye umutla beklediyse Aziz sevenlerde 74. bölüm sonunda geçen zaman içerisinde bize gösterilmeyen kısımlarda Azizin kurtulmuş olduğuna inanıyor.
BG bittiğinde son karede Sonsuza Dek Mutlu Yaşadılar (:img-in_lo) dendiğinde bunun Aziz içinde geçerli olduğuna inanan Aziz sevenleri kim suçlayabilir?
E ne de olsa BG'nin kötüleri bile bambaşkaydı :img-yes::icon_sorr

Mustafa 41. bölümün sonunda öldü.
Cerende 2. sezonun 1. bölümünde Diyarın düğününde birden "cee" dedi geldi.:P

Alexia
02-11-07, 22:48
BG'de vurgulanan en güzel şeylerden biri kardeş sevgisiydi.
Bir çocuk için hayattaki en değerli şey aile sevgisidir.
Özellikle de bir çocuk, anne ya da babasını kaybetmişse, kardeş sevgisi apayrı bir boyuta geçer.
Gün gelir, kardeşleriniz sizin anne-babanız olur, gün gelir siz kardeşlerinize anne-babalık yaparsınız.
Benim için BG'deki unutulmaz sahnelerden biri de, 8. bölümde 4 kardeşin birlikte gittikleri, kah ağladıkları kah güldükleri yemektir.
2 sezon boyunca Aslanbaş kardeşler arasında bu bağa ve sevgiye sık sık tanık olduk.
Ama 2.sezonun sonunda bir anda herşey alt üst oldu.
Kaç bölüm boyunca sevgi dolu bir baba ve abi olarak izlediğimiz Halil, bir anda, 10 yaşındaki kardeşini kıskanıp, dedesinin gözüne girmek için bir aileyi katleden bir katile dönüştü.
:icon_sorr:icon_sorr:icon_sorr:icon_sorr

ÇAKIL85
02-11-07, 23:00
8. bölümdeki Aslanbaşların yemek sahnesi benim Bg'de 74 bölüm içinde en sevdiğim sahnedir.
Bunun üzerine sahne tanımıyorum ne Bg'de ne başka herhangi bir dizide.
Beni bu kadar duygulandıran bir sahne daha yok diyebilirim.
Hatta ÇGO da bir sahne vardı,hangi bölümde hatırlayamayacağım (gurbetçi hatırlar :)) bir mahkeme sahnesi,annesinin gözleri önünde idam hükmü verilen kişinin annesiyle vedası.O sahneyi izledikten sonra saatlerce kendime gelememiştim.O sahneye ağlamaktan ondan sonra gelen hiçbir sahneden tek kelime bile anlamamıştım.Ama bu kadar beğendiğim,bu kadar duygulandığım sahneden bile çok seviyorum Bg deki yemek sahnesini.
Replikler mükemmeldi,duygu doluydu... (geçmiş zaman kullanmak ne acı :icon_sorr)
Oyuncular harikaydı...74 bölüm içinde oyunlarını en iyi sergiledikleri sahne bu sahnedir bana kalırsa.Farklı bir şey vardı o sahnede.
İzleyip ağlamayan hadi tamam gözleri dolmayan izleyicinin olduğunu sanmıyorum
(Öyle değil mi Melalcim,gözlerin hafif de olsa ıslanmıştır değil mi?Şimdi yalancı çıkmayayım :img-hyste)
Çekimler de iyiydi.
E daha ne olsun?
Dimi ama ? :icon_whis

Alexia
02-11-07, 23:07
Di valla Çakılcım.
Hem ağlatmıştı Aslanbaşlar o sahnede, hem de güldürmüşlerdi bizleri.
4 kardeşin birlikte çıktıkları domuz avı vardı, ama o zamanlar Ömer çok gergin olduğu için, ağlamamız ya da gülmemiz mümkün olmamıştı:img-blush
Tabi birde 4 kardeşin balkonda şarap keyfi vardı, ama o sahnede de, Ömer'in nev-i şahsına münhasır "muhteşem" esprilerine "gülmekten" bayılmıştım.
Ahhh ahhh ne günlerdi.
Şimdi Ömerciğin esprilerine bile muhtaç kaldık:img-wink:

ÇAKIL85
02-11-07, 23:14
Ömere gerginlik yakışmıyor
İyice çekilmez bir adam oluyor.
Hadi Ceren seviyorda çekiyorda biz pek çekemiyoruz:img-hyste

İlk zamanlar Ömer kanatsız melekken,Ceren intikam meleğiyken Ömer sinirlendiğinde aman da ne güzel sinirleniyor,çok güzel oluyor o sahneler diyorduk.Sonra adamın birden fazla bağırmasına şahit olduk.Sonra o bağırmalara parmak sallamalarla,yumruk sallamalarla beraber şahit olmaya başladık,aman biz almayalım artık nerden de sevdik o sahneleri dedik.:icon_sorr
Özellikle 2. bölümün ardından foruma yazanlardan Ömer Paşanın (tabi o zamanlar paşa değildi :img-hyste) havaalanında Cerene bağırdığı sahneyi çok sevip,pek bayılanlar çoğunluktaydı.Bende dahil.:img-yes:
O zamanlar foruma yazanlar hatırlar diyeceğim ama benden başka o zamandan kimse kalmadı bana inanmak zorundasınız :img-hyste

ipekaziz
02-11-07, 23:19
Filiz Güler mesajın beyaz gelincik forumunda şu ana kadar okuduğum en anlamlı, en dolu mesaj. Bravo :happy0064:img-yes:

Evet dizimiz toplumsal konuların birçoğunda mesaj verme kaygısı gütmüştü. Bunların bazılarında başarılı oldu (ben de Binboğalar Efsanesi'ni okudum), bazılarında ise olamadı.

Ama aile konusunda çok dokunaklı, anlam yüklü, duygusal ve toplumsal mesaj içerikli sahneler seyretmiş olsakta, ben son bölümlerde Ömer'in aile takıntısı yüzünden ekran başında sinir krizi geçirdiğimi saç-baş yolduğumu hatırlıyorum...:img-hyste

Ben dün akşam Ömer'in Ceren!e havaalanında vedası sahnesini seyrettim. O kadar muhteşem ki.
Ceren üzüntü, panik ve heyecan içinde. Ömer'i ikna etmek için, Ömer'in kalbine dokunacak o kadar güzel sözler söylüyorki : Gitmeni istemiyorum...... Hele böyle bebeğimiz olacağı bir zamanda:img-in_lo:icon_sorr:icon_cry:
Ömer'de ağlamamak için kendini zor tutuyor. Yüzündeki ifade herşeyini, maddi, manevi tüm varlığını kaybetmiş, yıkık bir adamın ifadesi. Suratının her çizgisinde içindeki acıyı görebiliyoruz.:icon_sorr:icon_sorr

artık zamanımızda bu kadar güzel sahneler çekilemiyor:)):P

dürr-efşan
02-11-07, 23:26
mesajlarınızda belirttiğiniz gibi bg de kardeşlik ilişkileri çok güzel yansıtılmıştı.. dört kardeşin sahneleri özeldi.. Keşke sefer dede katil çıksaydı da o sahneler yine aynı kalsaydı ne gerek vardı yani ömeri kıskanmaya di mi ama!!
bunun yanında benim hatırlatacağım noktada arkadaşlık ilişkileri idi.. ceren diyar sahneleri ne kadar güzel yansıtıyorsa arkadaşlığı ve özelse benim için melih ömer sahneleri de bir o kadar güzel ve özeldi.. onlar birbirlerini çok iyi tanıyan ve anlayan dostlardı.. birbirleriyle ilişkilerinin özelliği kadar dörtlü ilişkileri de benim çok hoşuma gidiyordu.. Mesela 9. bölüm yemek sahnesi.. çok iyi bir dörtlüydü.. keşke sinan albayrak diziyi bırakmasaydı da bizde birinci sezondaki sahne ve mekanlara atıf yapılırken böyle bir dörtlü yemek görebilseydik.. Evet beraber bir yemekleri odu ama ona kaktüs ve selim vardı..
ama mesela 63. bölümde ömer ve ceren ömerin piyano çaldıkları yeri anımsarken melih ve diyarda o masada olsaydı.. Hatta yine melih binbir türlü dalavere ile masaya otursaydı..
( benimde istediğim şeye bak adam son bölümde halay çekmeye bile gelmemişti)

bunun dışında en favori sahnem kesme şeker sahnesi...

ÇAKIL85
02-11-07, 23:29
Ömer bir sürü hata yaptı.Tamam Cerende yaptı şimdi ayrımcılık olmasın:img-hyste
Ama Ömer'in hataları Cereninkileri döver :img-hyste
Beni en çok sinirlendireni ne çalı,ne kaktüs ile olan durumu,ne parmak sallaması,ne bağırması,ne yumruk sallaması,ne cekedini kendi üstüne örtüp uyuması,ne karısını Gülizar'a,Halil'e karşı ezdirmesi vb. (konu Ömer ve hataları olunca insan yazmaktan haliyle yoruluyorda kısa kesiyor :img-hyste)kısacası tüm odunlukları beni ipekazizin bahsettiği sahnedeki kadar sinirlendirmemiştir herhalde.
Karnı burnunda karısını bırakıp gitti ya.Ötesi var mı?
Neymiş efendim nasıl yüzlerine bakarmışda dedesi katilmişde:img-cool2

Ömeri eleştiririm ama bir konuda ondan iyisini tanımıyorum
Ömer'in o dalga geçtiğimiz esprilerini hiçbir dizide bulamıyorum:sad53:
Nasılda hafızamıza kazınmış hepsi :icon_sorr

Alexia
02-11-07, 23:34
Dürr Efşancım ben başka hiçbir dizide, Ceren&Diyar arkadaşlığı gibi güzel bir arkadaşlık izlediğimi hatırlamıyorum.
Diyar sadece Ceren'in en yakın arkadaşı değildi, bizim iç sesimizi, dışa vuran kahramanımızdı.
Diyar, Ceren'in her hatasını yüzüne söylerdi, ama yine de Ceren'e yardım ederdi, arkadaşını yalnız bırakmazdı.
Melih'e gelince...
E ne bekliyorsunuz ki, sonuçta Ömer'in arkadaşı:img-hyste
Sinan Albayrak son bölüm için bile gelmedi, bir halayı bile bizden esirgedi:icon_sorr
Ama BG.cilerin ahı tuttu galiba, BG'yi uğruna bıraktığı iki dizi de tutmadı.
Bundan sonraki dizilerinin tutmasını canı gönülden diliyorum, her ne kadar o halaya gelmese de :)

ipekaziz
02-11-07, 23:42
....... beni ipekazizin bahsettiği sahnedeki kadar sinirlendirmemiştir herhalde.
Karnı burnunda karısını bırakıp gitti ya.Ötesi var mı?
Neymiş efendim nasıl yüzlerine bakarmışda dedesi katilmişde:img-cool2......

Ya Çakıl'cığım, canım Çakıl'cığım, güzel kardeşim
Konu nasıl oluyorda dönüyor, dolaşıyor Ömer'imin odunluklarına geliyor bir türlü çözemiyorum:img-hyste:bilmim

Şaka bir yana bu bana ne anlatıyor biliyor musunuz? Diziyi farklı mekanlarda, farklı yaş gruplarında, farklı bakış açılarıyla ve tamamen farklı yargılarla izliyoruz. Kendimizce çıkarsamalara varıyoruz. Ben o sahnede Ömer'e acıyorum, sen hayatında hiç kızmadığın kadar sinirlendiğini söylüyorsun.

Ama bu forum o kadar özel ve ayrıcalıklı ki bu iki karşı kutuptaki düşünceyi paylaşırken çok eğleniyoruz. En azından ben eğleniyorum.:img-icecr

Ne demişti o havaalanı sahnesinde Ömer'im : Ben bu aşkı haketmedim
Peh, peh, peh cümlenin derinliğine bakınız

ipekaziz
02-11-07, 23:48
Dürr Efşancım ben başka hiçbir dizide, Ceren&Diyar arkadaşlığı gibi güzel bir arkadaşlık izlediğimi hatırlamıyorum.
Diyar sadece Ceren'in en yakın arkadaşı değildi, bizim iç sesimizi, dışa vuran kahramanımızdı.
Diyar, Ceren'in her hatasını yüzüne söylerdi, ama yine de Ceren'e yardım ederdi, arkadaşını yalnız bırakmazdı.
Melih'e gelince...
E ne bekliyorsunuz ki, sonuçta Ömer'in arkadaşı:img-hyste
Sinan Albayrak son bölüm için bile gelmedi, bir halayı bile bizden esirgedi:icon_sorr
Ama BG.cilerin ahı tuttu galiba, BG'yi uğruna bıraktığı iki dizi de tutmadı.
Bundan sonraki dizilerinin tutmasını canı gönülden diliyorum, her ne kadar o halaya gelmese de :)

Sevgili Alexia 100% haklısın. Diyar & Ceren arkadaşlığı tadından yenmez sahneler seyrettirdi bize. İlk bölümde miydi? İkinci bölümde mi? Diyar telefonlara cevap vermeyen Ceren'in evine onu çok merak ettiği için gelir. Ve bunalımının doruklarındaki Ceren bu en yakın arkadaşına çok fena çıkışır. O ikilinin ettikleri o kavga sahnesi şahaneydi. Duygular dorukta, her ikiside söylediklerinden, kelimeler ağızlarından çıktığı anda pişman oluyorlar ama yinede kavga etmeye devam ediyorlar. Üstelik Diyar süper kızgın bir biçimde evden ayrılırken ayakkabısı, çantanın sapına mı ne takılıyordu. Süperdi gerçekten. Bir oyuncu rolünü ancak bu kadar doğal canlandırabilir.

Edit: Sinan Albayrak başka hangi dizide oynadı, ben bir tek yersiz yurtsuz'u biliyorum

Alexia
02-11-07, 23:51
İpekazizcim,
Sinan bey BG'yi önce, Hülya Avşar'la şu an adını hatırlamadığım bir dizide oynamak için terk etmişti.
Hatta Hüsnü Şenlendirici de oynuyordu.
Yersiz Yurtsuz ikinci terk edişiydi.
Neyse kader utansın:)
Diyarcığımız vardı ya halayda, o da yeterdi bize, di mi ama?

ÇAKIL85
02-11-07, 23:55
En sevdiğim 2. konu Ömer ve odunlukları.(Bu arada en sevdiğim konu tabiki cinayetler :img-blush)Bu konuyu sevmeyen birinin olduğuna hayatta inanmam.Güzel,derin bir konu.
Son zamanlarda yapayalnız kalan (:icon_sorr) BG forumunda en çok tartışılan,en çok üzerinde mesaj yazılan konulardan bu.O nedenle saygım sonsuz bu konuya.:)

Ama İpekazizcim o sahnede Ömer'e nasıl olurda acırsın ben anlamadım ki:bilmim
Ceren'e acıman gerekiyor Ömer'e değil ki
Karnında çocukla katillerin arasında aynı evde yaşamak zorunda kalan Ceren,Ömer değil ki.
Dimi ama?:img-eat:

dürr-efşan
03-11-07, 00:03
Ama bu forum o kadar özel ve ayrıcalıklı ki bu iki karşı kutuptaki düşünceyi paylaşırken çok eğleniyoruz. En azından ben eğleniyorum.:img-icecr

Ne demişti o havaalanı sahnesinde Ömer'im : Ben bu aşkı haketmedim
Peh, peh, peh cümlenin derinliğine bakınız
ipekaziz bu forumun ayrıcalığını kimse tartışamaz.. Helede SF dizisinde yazdıklarımızdan sonra aldığımız tepkileri düşünürsek.. ( okuduysan eleştirenler kendilerini farkettirmeye çalışan kıyıda köşede kalmış kimselerdir.. böylece yer edinmeye çalışıyorlar diye yazmışlar çok güldüm okuyunca) bizim forumumuzda iki kutupta vardır.. ve birbirini dengeler.. böylede olması grekir.. Sen hiç kuzey kutbu olmadan güney kutbunun ne işe yarayacağını hayal ettin mi.. Ya da dünyanın nasıl dengede duracağını...

ben sana daha derin bir replik yazayım.. gerçi bu konuda diyar daha maharetlidir ama.. kalbinde bir yerim olup olmadığını merak ediyordum.. Hala olduğunu bilmek güzel.. orada asla yeri sarsılmayacak biri daha var değil mi.. istediğinde sığındığın liman o
ayrıca iki vedayı karşılaştırınca ömerin gidişinde cerenin onu göndermemek için verdiği mücadeleyi ömerde görmemiştim ben.. o yüzden yaz boyunca ceren uçağa binsin dönmesin diye dua etmiştim..ömerimiz benim yerime sen konuştun ceren demiş ve elleri cepte iki kelam etmişti.. Ama bunlarda cereni yolundan döndürmekte zayıf çabalardı.. o yüzden ben yine de 36. bölüm vedası diyorum.. her en kadar izlediğim zaman kötü olduğum için izlemeye gönlüm el vermese de 36. bölüm diyorum

Alexia
03-11-07, 00:04
Çakılcım haklı İpekazizcim, o sahnede nasıl Ömer'e acıdın?
Zavallı Ceren karnı burnunda kaldı Adana'da tek başına.
Hem de ailesinin katilinin evinde.
Ömer Paşa madem gidiyorsun uzaklara, insan hamile karısına kalacak bir ev falan ayarlar, yanında kalacak birilerini bulur, di mi ama?
Ama bizim paşa yapar mı hiç öyle şey?
Birde gelince hesap sorar, sen niye burdasın diye.
E nereye gitseydi kadıncağız?
Ceren ailesinin katilinin evinde, Ömer'se makarna, pizza, moda cennetinde:icon_whis

Alexia
03-11-07, 00:10
Benim için en güzel veda, Ceren'in 27. bölümün sonunda kendi kendine Ömer'e ettiği vedaydı.
Camdan Kalp eşliğinde nasılda iç parçalayıcı bir şekilde ağlamıştı Ceren.
Ömer Paşa ise, Çalısına el sallamakla meşguldu o sırada, Ceren'i görmemişti:icon_sorr

ipekaziz
03-11-07, 00:11
Canım arkadaşlarım,
Tabii ki bu dediklerinizin hepsi doğru.
Tabii ki Ceren o veda sahnesinde karnında bebeğiyle terk edildiği için, Ömer' e oranla daha madur haldeydi.
Tabii ki Ömer o veda sahnesinde Ceren'i durdurmak için sadece 2 kelam etmişti

Ama hayat böyle bir şey. İnanın benim bakış açım bu. Bu dizide kadın ve erkek normal hayatta oldukları yerlerdeydiler. Diğe dizilerdeki aşırı romantizm, gerçek dışı biçimde gösterilen erkek profili, hayatta asla olmayacak bir ruh yapısındaki kadın çizgisi yoktu bu dizide.
Bana göre gerçek yaşamda kadınlar erkeklere oranla çok daha güçlüler. BG'de de durum aynıydı. Ceren, Ömer'e oranla karşılaştığı güçlüklerle başa çıkarken çok daha güçlüydü.
İşte bu yüzden Ömer'in Ceren'e veda sahnesinde daha güçlü olduğunu bildiğim Ceren'e daha az üzülüyorum. Çünkü gerçek erkek profilindeki Ömer'in hayatta böylesine büyük bir acıyla başa çıkabilmesi çok daha zordu

dürr-efşan
03-11-07, 00:24
az önce 74. bölümü izledim de ömer abisine hesap sorduktan sonra hepsi senin yüzünden hepsi.. allah kahretsin allah kahretsin diyor ve arkasını dönüp giderken bir kez daha abisine dönüp bir şey söyleyecek gibi bakıyor ama sonra kapıdan çıkarken yumruğunu sıkıp boşluğa vuruyor.. Şimdi düşündüm taşındım sonra oturup tekrar düşündüm.. Ömer giderken geri döndüğünde abisine başka ne diyecekti de vazgeçti.. orada aklından birşey geçti ama sonra söylemeye bile değer görmedi ve tekrar yoluna devam etti.. fikri olan var mı.....

hâlâ senaristlerden birini foruma davet edip bu sahneyi niye böyle yazdınız ömer şimdi burada niye öle yaptı ya da ceren niye öle davrandı diye sorularımızı sormak fikrindeyim.. Mesela benim en çok merak ettiğim sahnelerden biri 32. bölümde ömer akşam her şeyi berbat ettiğinde ceren kapıyı vurup çıkyor ama nreye gidiyor belli değil.. birde bu ömer 74. bölümde ne diyecekti vazgeçti onu soracağım.. Başka aklıma gelen ömerin yırtılan mektubunu okumak istiyorum......
birde baharla niçin nişanlandığını anlatacaktı ömer cerene ama anlatamadı.. bize nalatsaydı bari hani şöyle kendi kendien odada resimle falan konuşsaydı.....

ipekaziz
03-11-07, 00:32
Sevgili dürr-efşan
söylediklerini kısaca özetlemek gerekirse : 75.bölüm olmalıydı. Kesinlikle olmalıydı. Ve bizler bu saydıklarının yanında merak ettiğimiz bir dolu şeyi öğrenmeli, bilmeliydik.
Not: 32.bölümde Ömer tam barıştıkları zaman her şeyi mahvettiğinde, Ceren kapıyı çarpıp çıkmış ve Diyar'a gitmişti. Ben öyle hatırlıyorum

Alexia
03-11-07, 00:35
Senaristlerle soru sorma imkanımız olsaydı, biz 74 bölüm boyunca izlediğimiz tüm sahnelerin hikayelerini tek tek sorardık:)
Bunu niye böyle yazdınız, niye şöyle yazmadınız...
Valla kurtulamazlardı bizden.
2 yıllık senaryonun neden ve niçinlerini bize anlatmaları iki seneden fazla sürerdi.

A.Konak
03-11-07, 05:14
ne ettiniz siz yahu? forum şenlenmiş böyle. kendimi bir anda eski günlerde hissettim. aaah aaaah nasıl özlüyorum o günleri..

herkes çok güzel detaylardan bahsetmiş. kardeş sevgisi benim için bu dizide hep ön plandaydı. hakikaten dört kardeşin sohbetlerine doyamıyordum bir zamanlar. sonra halilin elini ağzına götürme tripleri, mustafanın ölümü gelince, bu güzelim sahnelerden yoksun kaldık.

dizideki ilişkilere bakarsak tek sapma göstermeden, istikrarlı olan ceren-diyar ilişkisi vardı. yeri geldiğinde komik, yeri geldiğinde duygusal ama her zaman müthiş replikler ve müthiş oyunculuklar..

diyar diyince kuledibinin bize göndermeleri geldi aklıma. herhalde en fazla lal'de sevinmiştik. koltuğun tepesine çıkıp, lal dedi lal dedi diye bağırıp, sevinçten havalara uçmuştum.

forumda bunların hayalini kurup da, sonradan dizide görmek ve sonrasında da sevincimizi burda paylaşmak mükemmeldi..

bugün cuma gecesi, yani cumartesi artık. bundan aylar önce sılada, hsde, sonrasında yayınlanan garip programlarda gelmeyen fragmanı, sinirle, saydırarak bekler durururdum. bu konuda sinirlenmeyi bile özledim.

ayrıcana azizim de ölmedi. :img-beee:

azizler ölmez...:happy0064