PDA

Tüm Versiyonu Göster : Ruhsar

BuRcU_22
30-01-05, 00:45
benden bilimsel yazı makale filan beklemeyin ama bence çocukların ruh sağlığını kötü yönde etkiliyordu. Arkadaşımın kardeşinin onun yanına gelip ben de ölmek istiyorum o zaman sihir yapabilirim dediğini hatırlıyorum, gerçi 5 yaşındaydı ama olsun, eğlenceliydi ama ben çok gülerdim izlerken :lol:

HaRuN88
19-02-05, 20:17
Ruhsar cok ama cok güzel bir Diziydi
ben aslinda hic birtane Dizileri sevmem
hemde su yeni cikan dizileri

deryossum
23-12-05, 01:53
Dizi muziginin sarki sozleri

Ruhuna sağlık ruhsarcığım ölmemiş
Elalem utansın o beni terk etmemiş
Gel şöyle otur ruhsar yanı yanı başıma
Görsün millet hayal gerçek yan yana...

Saştık kaldık afalladık
Vay canına şimdi yandık
Akıllara zarar vallah
Ruhsar gitti ruhla kaldık...

sevgi86
15-04-06, 14:48
handeciğimin oynadığı sevimli bir fantastik komedi

bütün tekrarlarını izledim yine gösterseler yine izlerim özellikle hande ataizini çok severdim bir kere çok güzel şımarık ama bir o kadar da asil bir güzelliği var

ölümü bu kadar komik anlatacak bir dizi daha olamaz herhalde

nazlı-niko
22-04-06, 17:51
8-9 yaşlarındayken izlerdim hep.çok komik ve çok güzel bir diziydi.annesi ve kızkardeşi hep evlendirmeye çalışırlardı tabi ruhsarda hep sihir yaparak engellerdi gerçekten komik bir diziydi.

ozlem05
22-04-06, 18:17
Bi arkadaş Ruhsar dizisi Sihirli Annem dizisinden daha kötü demiş bende hiçte öyle değil Sihirli Annem dizisi tamam çocukların sevdiği bi dizi ama kötü örnek o dizide köpeğe baba diyolar anne ve babalarına karşı saygısızca konuşmalar falan nefret ediyorum o diziden gelelim Ruhsar dizisine Cem Davran'ı çok seviyorum o dizide Hande Ataizi'de çok şekerdi tekrar yayınlansa izlerim

Ruhsar dizisinden bi resim...

http://img175.imageshack.us/img175/8121/ruhsar2ht.jpg

cho
22-04-06, 18:24
benim sürekli izlediğim bir diziydi. özellikle de hastane odasında kapalı kaldığım zamanlara tek avunduğum şey o diziydi. her cumartesi yayınlandığını hatırlıyorum. ancak son bölümlerini hiç izleyemedim. taburcu olmanın verdiği sevinç bana doğal olarak televizyon vb şeyleri unutturdu. bana birisi sonunda ne olduğunu ayrıntılı bi şekilde anlatabilir mi acaba. bütün karakterler açısından yani.

yasden
04-05-06, 11:34
bu dizi gerçekten çooook güzeldi..
hiç kaçırmadan izlerdim
tekrarlarını bile belki 10 kere izlemişimdir...

ruhsarın tekrarını veriyolrar diye yazılmış... kanald'de mi euro d'de mi???

potc_fan
12-06-06, 13:04
Çok komik bir diziydi. Şimdi Euro D'de tekrarları oluyor. O zaman bile oturup izliyorum. Çok eğlenceli bir diziydi ama gerçekten sonunda ne olmuştu?

erditokgoz
16-06-06, 19:43
Valide sultan geldiiiiiiiiiii :D cem davranın evden çıkarken yaptığı hareket :D ruhsarın yaptığı büyüler ve ve en önemlisi reyhan :D:D:D:D:D:D generasion ajansı unutulmaz dizidi yaw :D gene oynansa gene izlerim

cyprus_hsn
06-08-06, 17:01
müthiş bir diziydi... özellikle menkıbe hanımın oğluna gelin arama maceraları, reyhanın hal ve hareketleri.. çok komik bir diziydi...

raingirl
07-08-06, 22:12
Çook güzel bi diziydi yaa..Çocukken izliyodum hep..Şimdi yine başladı Dmax da..Geceleri çıkıyo..Hande Ataizi çook tatlı orda ya.Reyhanın hareketleride çok komikti.:img-grin2

Gülümsediğinde güzelleşmeyen bi yüz hiç görmedim..:img-kiss:

tugce&
10-08-06, 16:19
aynen bayılırdım bazen kanald sabahları veriyor geçen bir izliyim dedim küçükkken tekraralarını yirmi defa verseler yirmi defa izlerdim ama geçen bir izledim ne kadar saçma bir diziymiş bana şimdi çok komik geliyor o zmnlar anlamıyordum belki de benim gibi bir çok cocuk izlediği için reytingler düşmedi ve devam ettirdiler bir de hande ataizine bakınca ne kadar güzelmiş estetikle bitirmiş güzelliğini sev kardeşimdeki hali ruhsara göre vahim bir durum!ama bu dizi sayesinde ruhsarla cem davranın önü açıldı belkide!

prenzez
17-08-06, 19:43
Çok güzel bir diziydi,hiç sıkılmadan her bölümünü izledim...Ruhsar,mashar,menkıbe hanım,reyhan,firdevs,müfit çok güzellerdi.

chaylack
19-08-06, 22:49
ya evet çok güzel bir diziydi adaşım reyhan'a çok gülerdim bu kadar acayip bir tip olamaz diye düşünürdüm aslında o dizi ilk başladığı zamanlarda akıllı bir kızdı ama ruhsar sayesinde öyle oldu bi türlü evlenemezlerdi nikah memuru artık sayıyordu yok 65.kez vs diye menkıbe hanımın kız bulma çabaları gerçekten çok komik:)

GENÇ GÜLLER
19-08-06, 22:55
ben de reyhana bayılıyordum...menkıbe hanım tam bir felaket.Allah düşmanımın başına vermesin öyle evlilik delisi anne.çok komikti,ya.kardeşi firdevs e ne demeli.kız evlenemedi gitti.:img-grin2 :img-grin2

beaugirl
31-08-06, 19:00
bn bu diziyi çlok seviodyum gerçkten çok hoş bir diziydi bana göre sihirli dizilerin çoğu saçmaolur maa ruhsar kesnlikle saçma bir yanı yoktu tabi bu bnm görüşüm

09Eylülüm09
03-09-06, 16:13
bende sihirli diziler arasindan sadece ruhsari izlemistim.
cok güzel bi diziyidi. zaten ben handeyi ve cemi hep bi partner olarak yakistirmisimdir. halende öyle.
ha birsey daha, eski bölümleri kanal Dmax de yayinlaniyor.
ben cumartesi günü saat 17.10da görmüstüm..bakmak isteyenlere duyrulur...:img-nyam:

balerinnnn
04-09-06, 17:14
Ruhuna sağlık Ruhsarcığım ölmemiş... Elalem utansın, o beni terk etmemiş... diye bir şarkısı vardı... :img-grin2 Ben de izlemiştim bu diziyi. Ruhsar hep yağmur yağdığında gelirdi. Bir de çatlak bir kız vardı (Şimdi Sevda Çiçeği'nde hizmetçi rolünde oynuyor.), Cem Davran'a aşıktı. :img-grin2

daisyduke
14-09-06, 03:49
çocukluğumun dizisi.ne de çok severdim.her izlediimde keşke bende böle sihir yapabilsem derdim.sözlerini okuyunca direk melodisi canlandı beyimde.tekrarlarını kim bilir kaç kez seyretmeme rağmen hep ilk bölümü gibi heyecan verirdi bana.okuldan geldiimde başlardı ahh ah yaşlanmışız beaah:img-grin2

*_GaMzE_*
17-09-06, 12:08
http://img95.imageshack.us/img95/2981/ekran2hq4.jpg (http://imageshack.us) http://img132.imageshack.us/img132/2635/ekran1ac4.jpg (http://imageshack.us) http://img132.imageshack.us/img132/8680/tel01qm0.jpg (http://imageshack.us) http://img132.imageshack.us/img132/7598/vbnz7.jpg (http://imageshack.us)

A.Konak
10-11-06, 03:12
ruhsar bence gelmiş geçmiş en eğlenceli dizilerden biridir. özellikle mahsar (cem davran) ve reyhan (gerçek ismini bilmiyorum) çok hoşuma gidiyordu. arada bir dmax ta denk geliyorum. izliyorum tekrardan.

canikkk
12-11-06, 01:53
Arkadaslar,
eski dizilerin dvd'lerini cikarsinlar ya...

Yurtdisinda satsalar ben alirdim..

Ruhsar cocukken cok sevdigim dizilerden biriydi

Freddie
18-11-06, 12:47
evet 1997de başladı dizi ilk bölümleri fazla komedi değildi ben o zaman 8 yaşımdaydım ve korkardım sonradan tam komedi oldu sanım 100 bölümü aşmıştı ve hatırladığım kadarıyla son bölümü yok yani kaldırılmıştı

merve_buse16
24-11-06, 20:56
valla hiç kaçırmasdım bi ara sabah çok erken çıkıyodu valla yine çıksa yine islerim çok gzl bi disiydi adını hatırlayamıcam ruhsarın görümcesi çooook komikti tam bi salaq:img-yes:

loves_heart
30-11-06, 20:02
çok iyiydi yaaaa her seferinde dengesiz gelin adaylarıyla menkıbe nin gelmesi ruhsarın sinirlenip ceza vermeleri çok eğlenirdim seyrederken
mazhar la müfit in şişko oldukları bölüm vardı 20 lahmacun 15 ayran yedikçe yediler kırılmıştım gülmekten

FIRDEVSCI
05-12-06, 01:09
benim ennnnnnnn sevdigim diziler arasindaydi...
hatta hic bi diziyi bu kadar sevdigimi vede takip ettigimi hatirlamam..:img-wink:
o kadar egleniyordum ki onu izlerken.. muhtesemdi yaa:happy0064 :happy0064

haftaici gece saat almanya saatiyle 02.30 gibi KanalD Max ta cikiyor.. eger benim gibi gece kuslari varsa izleyin arkadaslar :img-wink:

eturgal
05-12-06, 21:28
ahh ahh geçmişin unutulmayan dizileri,tabi o zamanlar küçüktüm her hafta cuma günleri oturup izlerdim pür dikkat o jenerik müziği nasıl da hoşuma giderdi =)) o zamana göre olanakların kısıtlı olmasına rağmen çekiln mütiş bir diziydi,digiturk yok ya bizde izleyemiyorum bunları =((

irem_mylife
10-12-06, 11:46
bende cok izlerdim:):)ama boş hiç bişeye yaramıyodu yanı bılgılendırme amaclı normalde bakılırsa sacma yanı hangı ınsan olupte sıhır yapmıs falan fılan ama yınede eglencelıydı yaaakendıne ceken bişi vardıı:):)

izlem_91
05-02-07, 02:43
Ben de izlerdim Ruhsar'ı... Ayrıca ben de 6-7 yaşlarındaydım ama çok şükür hiç etkilenmedim.:img-wink: Ama tabii ki etkilenenler de olmuştur.Ben komedi amacıyla seyrediyordum ve de Reyhan'ın salaklıklarına, Menkıbe'nin "Ruşen amcanın oğlu Sedat"a(inşallah doğru yazmışımdır.) bayılıyordum.
Bu diziler(Sihirli Annem-Selena...) bence çocukların ruh sağlığını bozabilir. Yayınlanmaması gereken bu diziler gibi çocukların ruh sağlığını etkileyebilecek o kadar dizi var ki... Sihirlerin veya silahların konuştuğu diziler... Ülkemizde ne yazık ki hiç dikkat edilmiyor. Herşey aileye kalıyor. Bu dizileri ya çocuklarına izlettirmeyecekler ya da gerçek olmadıklarına inandıracaklar... Kendimden örnek vermek gerekirse ben böyle şeylerin doğru olmadığını bildiğimden dolayı hiç etkilenmedim.:img-yes:

askım_gkhan_alp
15-02-07, 12:23
ben bu diziyi hiç kaçırmadan izliyodum 99 bölüm felan sürmüştü herhaldee.çokkss süperdi yaa ruhsarr kayınvalidesine ve görümcesine çokk çektiriyodu o ruh halinle ama hakediyolarddııı:)

chaylack
11-03-07, 20:13
buraya yazmayalı uzun zaman olmuş diziyle ilgili bişeyler geldi aklıma ve düşününce çok güldüm
ruhsar öteki tarafa gittiği zaman onun gittiği yerde gözüm abla diye biri vardı gözüm ablanın bulunduğu yere işaretler koymuşlar başka yönleri gösteren birinde cennet diğerinde cehennem yazıyordu:img-hyste
+
ayrıca o gün ölecek olanların isimleri masadaki bilgisayarda yukarıdan aşağıya akıyordu ve bu gözüm abla denen kadın sürekli kocası sadettini öldürme aplanları yapıyordu :img-hyste

t-o-r-t-u-r-a
11-03-07, 20:22
annem izlemem izin vermezdi benim ama ben gizli gizli izlerdim çok komikti ya hele dediginiz gibi bilgisayar falan ama şimdi hakkını yemeyelim ruhsar çok hoş giyinyordu bence

boncuk.girl
13-03-07, 13:18
ayyyyyyyyy çok güzel bir diziydi
çok severdim evet NEHİRKIZ aynen senin gibi ben küçükken çıkardı
bende senin gibi düşünürdümm
tekrarı yokmu
bilen varmıı

cambaz!!!??...
20-04-07, 17:28
ruhsar yayınlandıgı donemlerde dort yasındaydım bıttıkten sonra terarları yayınlanmıstı o yusden cok ıyı hatırlıyorum..cocuklugumun dısısı hem sıhırlı annem acemı cadı kadar zırva deıldı hemde işlediği bi tema vardı sarkısı hala ezberımde baslarken soylenen cumleler mahsarın ruhsarın mesarına gıdıp gul dıkmesı gulun mezarın ıcıne cekılmesı mahzarın patronunun sureklı karlııı kayııınn ormanıındaa dıe bagırması bı turlu reklam fılmı hazırlayamamaları kısın evlenme sırasının beklemesı ve en manyagıda reyhan:img-hyste
aklımda kalan bazı replıkler
-yagmur yagıcak hayatım hatlar kesılıyo ben sonra gelırımm
ruhsar ruhsar hayallah gıttı yıne bnm aklımda bırtek bunlar kalmıss hıı bıde bı teyze vardı sureklı kocaını oldurmek ıcın planlar yapıdu=}
ruhuna saglık ruhsarcıgım olmemıs elalem utansın o benı terketmemıs gelsole otur yanıyanı basıma goğsunu dınle hayal gercek yanyana:happy0064

giz<em
25-04-07, 01:23
çok güzel bi diziydi müziğine bayılırdım(ruhuna sağlık ruhsarcığım ölmemiş..neyse)bi de reyhana o yayınlandığı dönemlerde bende çocuktum ve kuzenlerimle hep annemin saçını reyhan gibi yapardık hey gidi günler heyyyy:D

seheripek46
25-04-07, 18:35
reyhan o diziden sonra düzelmedi sanırsam

hangi dizide oynarsa oynasın bir taraftan reyhanlığı tutuyor

orda hande ataizi çok güzeldi
bide mazharın kardeşi adını unuttum ....

askım_gkhan_alp
28-04-07, 16:59
ewett ya keşke tekrardan yayınlansa ne güzel olur ama mazharada çok acıyodum ruhsarın elinden az çekmemişti özellikle sabahleyin yataktan kaldırma durumlarında..hehe:)

seheripek46
28-04-07, 21:36
bence hiç acıma çokta iyi yapıyordu ruhsar olmasa mazhar yataktan çıkmazsı

işallah dizinin tekrarlarını koyarlar çoğu bölümlerini kaçırmıştım

-Rengin-
15-05-07, 13:39
bence sihirli annem daha kötü.. çok saçmadı o dizi ya .. cidden:):)
ben ruhsarı çoook seviyorum gerçi bu da saçma ama:icon_whis :icon_whis
cem davran ve hande ataizinn oyunculukları süper.. koysalar keşke.. oksden sonra olursa daha ii olur::) (bnde sipariş verirmiş gbii:img-blush :icon_sorr )

4ewerbrucas
15-05-07, 23:08
bende özledim ruhsarı hatta bugün konu nerden açıldıysa ruhsara geldi keşke tekrar verseler izlerdik diye konuştuk okulda ama gerçekten çok komikti ben reyhana bayılırdım:img-hyste keşke kanal de veya d max verse tekrardan özledim,ruhuna sağlık ruhsarcığım ölmemiş elalem utansın o beni terketmemiş diye dvm eden bir şarkısı vardı hatırladığım kadarıyla:img-wink:

ikiaile_fan
15-05-07, 23:28
Keşke verseler tekrarlarını gazetede bi haber okumuştum ruhsar dizisinin benzeri çekilecek ve atv de yayınlanacak diye belkide başlar.Ama eski kadro olmadıktan sonra neye yararki.:icon_whis
Ben en çok menkübe hanımın mazhara;bak ruşen amcanın oğlu sedada annesi hamarat kız seviyo diye gitti komşu kızını aldı,hep cümleleri bak ruşen amcanın oğlu sedada diye başlardı:img-hyste:img-hyste devamınıda yaşanan olaya göre uydururdu.Birde ilk bölümlerde ruhsar sırf menkube hanıma ve firdevse gıcıklık olsun diye mazharın evini kiralık diye gazeteye ilan vermişti ilandada söyle yazıyordu.Kerizden satılık :img-hyste kombili mombili ,her tarafı bombili (fiyayatıda çok ucuzdu 65 ytl ydi galiba)doğalgaz mevcuttur.:img-hyste
Böyle bi ilan vermişti o günde menkube hanımlar temizliğe gelmişti herkes eve akın etti eviniz satılıkmış diye onlar kovalıyo menkube hanımlar kaçıyodu çok komik bi bölümdü.:img-hyste :img-hyste :good:

ikiaile_fan
15-05-07, 23:34
Ruhsarı kanald de görmek artık imkansız maalesef:img-yes: hırsız polisin şarkısı gibi.Verse bile ancak d max te verir ki o da imkansız gibi gözüküyor.
Ben o meşhurr ruşen amcanın oğlu sedadı bi bölümde gösterdiler diye hatırlıyorum doğum günü partisi vardı ruşen amacasıda gelmişti ama yanlış hatırlıyorum sanırım.:img-hyste

ikiaile_fan
15-05-07, 23:37
Aynen bende ben ilk yayınlandığı zaman 7 yaşındaydım sanırım annemler aa aklın karşıcak bunlarla derdi.Zaten ilk fantastik türk dizisi ruhsar(en azından en bilineni.):img-yes:

cyprus_hsn
16-05-07, 16:19
Hakikaten müthiş bir diziydi. Tüm karakterler ayrı bir komediydi :)
özellikle Menkıbe Hanımın "bizim soyumuz taaaa 2. mahmut'a dayanır" nidaları, reyhanın salaklıkları çok komikti :)

ikiaile_fan
16-05-07, 20:38
Arkadaşlar atv de yeni bir dizi başlıyo adıda hayal ve gerçek başrollerde yasemin hadivent ve cem kılıç oynuyor bunu neden mi buraya yazdım dizinin konusu ruhsardan alıntı yasemin hadivent(sevda çiçeğindeki fırtına leyla)bi kaza sonucu ölüyor ve sonra hortlayıp geri geliyor ve kocasının başına tatlı belalar açıyor.Konusunu kendisi anlattı çekimlere başlanıcakmış yakında.Nasıl bir şey olacak acaba çok merak ediyorum.:img-yes: :img-wink:

szg_sezgi
17-05-07, 00:19
bende severek izlerdim güzel zevkli bi diziydi nikah sanhesi klasikleşmiş olsada bağlardı yine bizi çok güzeldi ya verseler keşke tekrarını

yesilcamkolik
30-05-07, 15:12
hande ataiziyi bu kadar sevmemin en büyük nedeni bu diziyi izledigimden beri handiye cemi de cok severim ve onlari hep birbirine yakistiririm

Freddie
30-05-07, 16:31
Ruhsar 110 bölüme yakın sürdü İki kere kiki de 45 bölüm çekildi Ruhsar devam ederken iki kere kiki başladı Ruhsar bitirildiğinde iki kerekiki hala devam ediyordu Ve iki kere kiki devam ederken de Hande ataizi anne babamla evlensene ve bayanlar baylar dizilerini çekti :)

yesilcamkolik
30-05-07, 18:21
Ben iki kere kikiyi fazla izleyemedim malesef bazen tekrarlarina baktim d maxta firsat buldukca bunu yayinda söyleyi bir kac defa izledim ama zaten fazla uzun sürmedi , kahbe bizans zaten cok sevdigim bir film mehmet ali erbil , hande ataizi ve cem davran hepsinide cok severim

duygu.1903
02-06-07, 11:09
Ruhsar'ı bnde çk sefiodumm..Menkıbe'nin durup durup "bisim soyumuz taaa 3.mahmuta dayanır" deyişii,hatta bazen 4. 5. 6. mahmut fln die karıştırmasıı beni çk güldürüoduu çok sefiodmm gerçktn tekrarları werseler gene izlerimki... :) ayrıca yeni başlıcak olan bir diziden söz edilmiş;Hayal ve Gerçek... Bnce eskiler ve ilkler daima en güselidir ;) yani Ruhsar kadar tutulacaını düşünmüorum ama görüces bakalmm ;)

ikiaile_fan
02-06-07, 11:51
Bu yaz inş. ruhsarın tekrarlarını verirler okullarda kapanıyo hangi saatte verirlerse versinler çok özledik ya bu kadar bekletmeye ne gerek var kanal d yetkilileri yazdıklarımızı okuyorsa lütfen yayınlayın.Başka dizilerin 3.4.tekrarlarını veriyorlar d max te.Ruhsar sadece bir kaç kez verildi.:img-polic

ikiaile_fan
07-06-07, 17:54
Müjdeee:happy0064 :happy0064 :happy0064 Bugün ruhsar d max te tekrar verilmeye başladı.:happy0064 1.Bölüm yayınlandı:img-nyam: şansıma kanalları gezerken birde ne göreyim ruhuna sağlık ruhsarcığım ölmemiş:img-hyste jenerik müziği çalıyo birde baktım 1.bölüm o kadar çok sevindim ki:happy0064 Hafta içi hergün 15.00gibi başlıyor.Sakın kaçırmayın.İnş.tekrarları son bölüme kadar yayınlanır.Kanald ye sesimizi duyurduğum için çok sevinçliyim.Teşekkürler kanald.:happy0064 :happy0064:cheer::good:

ikiaile_fan
09-06-07, 14:45
Dünkü bölümü kaçırdım evde değildim.2.bölüm yayınlandı.Saati aslında biraz daha geç olsa daha iyi olacak showmax gibi 18.30da yayınlasalar. :img-wink: Pazartesi günüde 3.bölüm var kaçırmayın.:img-wink: Ben izleyeyim konusunu anlatırım.:happy0064

yesilcamkolik
09-06-07, 14:56
ilk bölümünü cok merak ediyordum ama izleyemedim malesef , izlemis olan varsa bir sey soroacagim nasil basladi , yani her zamanki gibi mi diger bölümlerin basladigi gibimi basladi yoksa ruhsarin nasil öldügünü gösterdilermi

ikiaile_fan
09-06-07, 16:47
Hayır göstermediler:img-yes:Dizi başladığında mazhar normal uyandı rüyasında ruhsarın onu sihir yaparak kaldırdığını gördü yani öyle sandı ama gerçekte ruhsar geliyodu ve onu uyandırıyodu.Sonra menkübe hanımlar ruhsardan bahsetmeye başladı ruhsarda geldi onlardan intikam almak için bu dünyaya gelip gitmeye kadar verdi.Menkübe hanım mazhara kız bulmak için ilk defa reyhanla tanıştırdı.O sahneler çok komikti.:img-hyste Mazharla müfit reyhanın
hayaletlerden korktuğunu öğrendiler bu sırada ruhsar geldi ve reyhanı korkuttu.Mutfakta kahve yaparken üzerine fincanı atıyo,tabakları sallıyo kendi kendine:img-hyste sonra kırıyo.Birinci bölümün son sahnesinde mazhar evde yalnızken ruhsar geldi ve mazharla konuşmaya başladı mazharda onun hortladığına inandı.Sonra ruhsar kameraya dönerek eğlence daha yeni başlıyo gibi bir şey dedi ve orada bitti.:happy0064 :happy0064

ikiaile_fan
11-06-07, 14:14
Bugün 3.bölüm yayınlanacak.Fragmanda ruhsar hayranlarına müjde ruhsar yeniden d max te verilecek diyolar.Heralde biz istedik diye yayınlanıyor.Sanırım kanald yetkilileri bu forumu okuyor.:img-wink: :happy0064 :happy0064

ikiaile_fan
11-06-07, 21:15
http://img122.imageshack.us/img122/3744/ruhsar03zm6.png (http://imageshack.us)

Ayse (92)
13-06-07, 00:45
yayınlandıı dönemde çok hoşuma giden bir diziydii...saçma olduunu biliyodum ama olsunn...geçen gün tekrarlarına denk gedim ve hiç sıkılmadan izledimm.........

yesilcamkolik
13-06-07, 15:37
menkibe hanimin dilinden düsürmedigi rusen amcayi ilk defa gördüm bugünki bölümde ben zaten ilk bölümleri hic hatirlamiyorum belki rusen amcanin oglu sedatta dizide oynamistir

ikiaile_fan
13-06-07, 16:18
evet bu bölümde ruğşen amcasını gösterdiler :img-yes: zaten bir kaç bölüm oynuyordu:img-hyste ruğşen amcasının oğluda yılbaşı bölümünde gelmişti yanılmıyorsam.:img-hyste :img-hyste

yesilcamkolik
16-06-07, 01:20
evet ceyda düvenciyi menkibe hanim buldu , ceyda düvenci bir arkadasiyla beraber pansiyoner olarak mazharin evinde kaliyordu ama ruhsar sayesinde arkalarina bakmadan kactilar , resimler icin bende tesekkür ederim

ikiaile_fan
22-06-07, 15:24
Hiç sanmıyorum kanald yeni biten dizilerin tekrarını bile vermiyor.Yayınlansa bile 07.30da verir.:img-yes: D max te verdiği saat çok güzel ama 17.00ye alsalar daha da iyi olur.

emrtpk
23-06-07, 19:46
Menkıbe Hanım teyze ve bakkaldakilere hastaydım..
Reyhan da çok enteresandı..
İzliyodum hep..
Müfit çok hoştu

erotamou
28-06-07, 12:17
Çocukluğumun en güzeL diziLerinden biriydi...
Hergün d max'ta saat 14:30'da izLiyorum:happy0064 ....
Dizinin yapım yılı 1998 .. Yani oldukça eskii...:(

flz92
28-06-07, 13:56
süpperdi ya kacırmazdım bu diziyi bayılırdım.:happy0064 atv de yeni bir versiyonu cıkmıs yakında baslıyor dizinin adı hayal ve gercek sevda ciceğindeki esmer kız oynuyo.o da hande ataizinin yerine gecmis. kocasıyla evleniolar.ölüo filan.sonra sihirle yanına gelio.ama eskilerin yerini hicbisey tutmaz yani bu dizinin cokda tutulacağını sanmıyorum:icon_whis

amylin
28-06-07, 17:09
sanırım hergün d Max te saat 14:30 civarı yayınlanıyo arkadaşlar. Bende daha yeni gördüm d max reklamlarında.

Bide Atv de yeni bi dizi başlıyor. Adını hatırlamıyorum ama dizinin tanıtım reklamında gördüğüm kadarıyla ruhsara çok benziyor.

yesilcamkolik
28-06-07, 17:25
Evet bende gördüm o reklami dizinin ismi hayal ve gercek ti galiba
yasemin hadivent oynuyor dizide bende ruhsara cok benzettim

bir sey merak ediyorum ruhsarin jenerik sarkisni söyleyen cem davranmi
cem davran yillardir albüm yapmak istiyordu galiba yanlois hatirlamiyorsam
gecenlerde hande ataizide bu ise girisecekti ama geri cekildi sonra
aslinda ben böyle seylere karsiyim oycunlarin albüm , sarkicilarinda oyunculuk yapmasina ama handenin sesini dinlemistim yaz evi dizisinde sesi güzeldi

HulyaGoker
29-06-07, 14:02
şimdi hayal ve gerçek mi ne yen bir uyarlamasını yapacaklarmış cemsiz handesiz olur mu hiçççç:icon_sorr tekrardan tuttmazki keşke yayınlasalar tekrardan

yesilcamkolik
29-06-07, 14:19
Hayal ve gerçek ile geliyor.

Yasemin Hadivent'in başrolünü üstlendiği "Hayal ve Gerçek", 07 Temmuzda ATV ekranlarında yayınlanmaya başlıyor. Senaryosu Gani Müjde’ye ait olan dizide başrolde Yasemin Hadivent’e, Cem Kılıç, Zuhal Yalçın, İpek Tanrıyar, Kerem Kupacı, İnci Pars ve Aykut Oray eşlik ediyor.

Mete Şener’in yönetmenliğini, Ali Gündoğdu ve İnci Kırhan’ın yapımcılığını üstlendiği dizinin konusu ise şöyle;

Bankacı olan Hayal (Yasemin Hadivent), çalıştığı bankada gerçekleşen bir soygun esnasında vurularak yaşamını kaybeder. Ancak kocası Gerçek'i (Cem Kılıç) çok seven Hayal, aralarındaki büyük aşk sebebiyle gerçek dünyaya ara sıra dönüşler yapmaya başlar. Yalnızca kocasına görünen Hayal, ancak yağmura bağlı olarak gidip gelir ve dünyada bulunduğu zamanlarda da kocasının başına tatlı belalar açmaktan geri durmaz…

Genç oyuncunun yeni projesi ile ilgili görüşleri ise şöyle;

“Bu proje benim için çok önemli. Değerli isimler ile çalışıyorum. Gani Müjde’nin bu senaryosunda başrolü almanın oyunculuk kariyerim açısından bir adım olduğunu düşünüyorum. Daha önce buna benzer bir dizi vardı; Ruhsar… Ben onu izleyerek büyüdüm. Bir gün gelip de benzer senaryoda rol alacağım aklıma gelmezdi.”

dizi ruhsarin aynisi ama tabiki onun yerini alamaz ben izlemeyi bile düsünmüyorum

demek bu dizinin yani hayal ve gercek dizisinin reklamlarini veriyor tr yayinlari ben daha izleyemedim yada henüz burda vermediler ama ruhsar gibi bir dizi olduguna göre kesinlikle izlerim..ruhsar cok güzel bir diziydi...handenin sesine gelince hic duymadim ..

bende yurt disinda yasiyorum dizinin reklamini atv avrupa kanalindada verdiler ama sen rastlamadin herhalde

handenin sesi güzel sayirlir bence ama yinede albüm yapmasini istemem
peki ruhsar dizisinde deki jenerik sarkisini kim söylüyor onu bilen varmi
ben söyleyen ksinin sesini cem davrani benzetiyorum ama emin degilim

şimdi hayal ve gerçek mi ne yen bir uyarlamasını yapacaklarmış cemsiz handesiz olur mu hiçççç:icon_sorr tekrardan tuttmazki keşke yayınlasalar tekrardan

Ruhsari tekrar yayinliyorlar zaten hafta ici her gün d max te saat 14.15 te basliyor :img-yes:

flz92
29-06-07, 15:11
eğlenceli bi diziye benzior ama baska konumu yok Allah askına söle biraz yaratıcı olsunlarda baskak konu bulsalar ilk basta bi sihirli annem cıktı masallah arkasını gtirdiler nese hele bi dizi baslasında:img-yes: :img-yes: :img-yes: :img-yes: bye

mary osbourne
29-06-07, 15:17
evet hayal ve gerçek ruhsarın aynısı...bari yağmurla dünyaya gelişini değiştirselermiş.
ama kadro çok iyi ve eğlenceli bir yapıma benziyor.bence tutar...

gülse_mrv
29-06-07, 21:33
Evet dizi Ruhsar'ın aynısı gibi ama bence yinede çok hoş olucak..Başka oyuncularla falan biras daha değişik vede güsel olur..:img-yes:

DeFnE_92
30-06-07, 20:40
tekrarlarını verdiklerinde sabahları bende izliyordum :) . hayal ve gerçek şimdi onun aynısı olucak sanırım.anne ve kız kardeş bile aynı uyarlanma

aliyeaynalar
30-06-07, 22:56
bende gördüm gimsayı
kaygısızlarından tekrarını veriyor
oh ne güzel durum
işin daha güzel yanıda kablosuz normal antenli yayında gösteriliyor.
yani uydu almaya gerek kalmıyor

uydudaki kanallar kurban olsunlar gimsa tv'ye :)

yelda92
02-07-07, 00:57
evet ya tamamen kopya dizi ya yabancı dizilerin çalındığını duymuştumda bir türk dizinin senaryosunun çalınması acayip şaşırttı beni yoksa ruhsarın senaryosu yabancı bir dizidenmi alıntı yoksa özgün mü bunu bilen varmı

DeFnE_92
02-07-07, 11:26
hıı.bende reklamını gördüğümde bu kadarda olmaz demiştim ablası annesi herşeyi aynıydı çünkü.demekkitekrar çekmek istemesinden dolayıymış.

FATOŞ
21-07-07, 18:26
ben küçükken benim favori dizimdi yeni mbi dizi başlamış reklamlarda gördüm içeriği felan herşeyi aynı yeni dizi çok saçma bencee eski ruhsar daha farklıydı bir zamnlar tabni

özge-melike
21-07-07, 19:38
eskiden çook severdim ruhsarı.tekrar tekrar izlerdim.hiç kaçırmazdım:img-wink: her bölümün sonundada mahzar nikah masasından kalkardı.evlenmekten son anda kurtulurdu.yani 3 bölümden 2 si böyleydi.şu hayal ve gerçek ruhsarın tıpa tıp aynısı.herşeyi benziyoo yani.2 sinide gani müjdenin yazdıını yeni öğrendim..ama biraz daha farklı yapsaydı daha ii olurdu bnce.

09Eylülüm09
22-07-07, 20:29
Benimm ilk sevdigim dizi buydu. cok seviyordum, hem ask vardi hemde komikti. o kadar etkilenecek sey yoktu bana göre, simdiki sacma dizilerden bin kat daha iyidi tabi kendine göre. Bir acemi cadi birde bu en normali sihirli dizilerden ;):)

Butterbeer
24-07-07, 08:37
Yayınlandığı dönemde kaçırmadan izlerdim Ruhsarı.Hande Ataizi Ruhsar rolüne gerçekten çok yakışıyordu.Senaryosu öyle aman aman bir güzellikte değildi ama çok eğlenceliydi.Kanal D keşke yeniden yayınlasa.

rockerkemal
25-07-07, 01:13
aynı zaman da neden bilmem biraz feminen bir diziydi dizi boyunca mahsar 3 kez 5 cm olmuştu 1 inde ruhsar eziyordu ki topukla ön kısım arasında kaldı zor kurtuldu:good:

yelda92
26-07-07, 00:57
http://img64.imageshack.us/img64/3410/wewrwrwrwryj5.jpg (http://imageshack.us)

Hoşgeldin bebek

"Ruhsar" bu hafta bir sürprizle karşınızda. Cennetin en iyi doktorlarına gidip tedavi olan Ruhsar, bir imkansızı gerçekleştiriyor ve anne oluyor

Hande Ataizi ve Cem Davran’ın başrollerini paylaştıkları dizide bu hafta Ruhsar bir imkansızı gerçekleştirecek... Mazhar’ın genç yaşta ölen eşi Ruhsar’ın ruhuyla yaşadığı aşk nihayet meyvesini veriyor. Ruhsar bu akşam ekrana gelecek bölümde doğum yapacak ve nurtopu gibi bir kız çocuğu dünyaya getirecek. Ruhcan adlı bu bebeğin doğumuyla ilgili olarak dizinin senaristi ve mizah yazarı Gani Müjde gelişmelere, "Gerçek hayatta başaramayacakları bir konuda Ruhsar yine kolları sıvadı. Cennetin en iyi doktorlarına başvurdu ve hamile kaldı. Allah analı babalı büyütsün" yorumunu getirdi. Ruhcan birden dünyaya gelecek ve hızla büyüyecek. Bebek Ruhcan rolünde 4.5 aylık olan Elif Canul var. Bebeğin büyümüş halini ise sekiz yaşındaki Aybüke Dereli canlandırıyor. Bakalım şimdilik tek bölüm için düşünülen "Ruhcan" tiplemesi ilerleyen bölümlerde dizinin ana karakterlerinden biri olacak mı?

Hızlı büyüdü
Dizinin bu akşam yayımlanacak bölümünde önce Ruhsar ve Mazhar’ın tatlı heyecanına tanık olacağız. 80 milyarda bir görülen bir olay gerçekleşir ve Ruhsar hamile kalır. Bunun üzerine Mazhar’la Ruhsar’ı tatlı bir heyecan sarar. Bu bölümde, minik Ruhcan doğacak, çok çabuk büyüyecek ve diziye sekiz yaşındaki haliyle devam edecek.
KANAL D / 20.10

http://img232.imageshack.us/img232/774/tel1fc3.jpg (http://imageshack.us)

O bir melek

Hande Ataizi ile Cem Davran'ın başrollerini oynadığı komedi dizisi ‘‘Ruhsar’’da bu gece evlilik var.
Kanal D'nin sevilen dizisi ‘‘Ruhsar’’da, Mazhar'ı evlendirmek için her yolu deneyen, ancak bir türlü başarılı olamayan Menkıbe Hanım, bu kararından bu gece de vazgeçmiyor. Yeni bir plan hazırlayan Menkıbe Hanım, Mazhar'a oyun yaparak onu, Melek ismindeki bir kızla evlendirmeyi başarıyor ama sonra da pişman oluyor. Ancak çiçeği burnundaki gelin Melek, evlendikten sonra çok değişiyor ve Menkıbe Hanım’ın başına şeytan kesiliyor.
20.10 Kanal D

http://img211.imageshack.us/img211/7791/tel011hc4.jpg (http://imageshack.us)

Ruhsar'ın dünyası

Bu gece, Kanal D'nin fantastik komedi dizisi ‘‘Ruhsar’’da Ruhsar’ın karakteri değişiyor.
Hayalet karısı Ruhsar'ın kıskançlığı ve annesi ile kız kardeşinin kendisini evlendirme arzuları arasında sıkışıp kalan Mazhar'ın komik maceralarının anlatıldığı ‘‘Ruhsar’’da bu gece birbirinden ilginç olaylar ekrana yansıyor.. Başrollerini Hande Ataizi ile Cem Davran'ın oynadığı ‘‘Ruhsar’’da; Ruhsar'ın karekteri ve kişiliği değişince ortalık bir anda şenleniyor.
20.10 Kanal D

http://img64.imageshack.us/img64/2086/telby8.jpg (http://imageshack.us)

Yok mu dünyayı kurtaran?
20.40 Kanal D
Kanal D'nin sevilen fantastik dizisi ‘Ruhsar’ İstanbul'a düşen bir göktaşının nelere mal olabileceğini komik bir biçimde gözler önünü seriyor.
Kanal D ekranında başrollerini Hande Ataizi ile Cem Davran'ın paylaştıkları dizi film ‘‘Ruhsar’’da bu gece bir göktaşı felaketi konu ediliyor. Genç yaşta dünyadan göç eden kıskanç hayalet Ruhsar, eşi Mazhar'ı bir doğal felaketten korumaya çalışıyor. Üstün yeteneklere sahip Ruhsar, İstanbul'a ‘‘Hally Turbo Ci Ti Ay’’ isimli bir göktaşının düşeceğini öğrenir. Büyük bir hızla İstanbul'a doğru yaklaşan bu göktaşından kocasını kurtarmak isteyen Ruhsar, Mazhar'ı İstanbul'dan uzaklaştırmanın yollarını arar.

http://img211.imageshack.us/img211/2018/ekran4yt3.jpg (http://imageshack.us)

Mazhar’ın işi çok zor
Komedi dizisi "Ruhsar", gündemdeki isimlere takılmayı da ihmal etmiyor

Senaryosunu Gani Müjde’nin yazdığı, Cem Davran ve Hande Ataizi’nin başrolleri paylaştıkları dizide zaman zaman medyatik kişilerin tiplemeleri yapılır. Bu gece ekrana gelecek bölümde Hülya Avşar tiplemesi var. Ruhsar, Mazhar’a bir reklam işinde yardımcı olmak için, ünlü sanatçı Rüya Avşar’ın bir ikizini yaratır. Tam da bu sırada ona tekrar fani olma ödülü verilir, ama bir zamanlama hatası sonucu Ruhsar, Mazhar’ın doğduğu yıllara gider. Tüm bunlar olurken Mazhar da, iki Rüya Avşar’la başetmenin yollarını aramaktadır.
KANAL D / 20.10

http://img211.imageshack.us/img211/9595/ekran1ww5.jpg (http://imageshack.us)

Ruhsar'a özlem bitiyor

Geçen yılların başarılı fantastik dizisi "Ruhsar", yeni bölümleriyle bu akşam izleyici karşısına çıkacak

"Ruhsar", gerek tiplemeleri ve senaryosu, gerek çekim teknikleriyle diğer dizilerden farkını ortaya koydu. Fantastik komedi dizisi, bu akşamdan itibaren yeni bölümleriyle kaldığı yerden devam ediyor.
Dizide konu yine aynı. Tüm kahramanlar birleşip, Mazhar'ı evlendirmeye çalışacak. Ama her seferinde karşılarına Ruhsar engeli çıkacak. Bu akşamki bölümde olaylar Firdevs'ten kaynaklanacak. Evlenememekten şikayetçi olan Firdevs, Müfit'i bir kafeye çağırıp yanındaki doktoru göstererek, Müfit'e "Ya bir an önce benimle evlenirsin ya da ameliyatla erkek olurum ve bir daha asla evlenemeyiz" tehdidinde bulunacak. Bunun üzerine Müfit de Mazhar'ı evlendirme çabalarına ortak olacak. Çünkü ancak Mazhar evlenirse Firdevs'e yolu açılabilecektir. Ama Müfit, Mazhar'ın hayalet karısı Ruhsar'dan ve onun yapabileceklerinden habersizdir.
Dünya ile ahiret arasında mekik dokuyan ve kıskançlığıyla kocasına hayatı zehir eden sevimli hayalet Ruhsar, bir yerde gerçek yaşamdaki ilişkilere de göndermeler yapıyor. Hani ruhuyla bile rahat bırakmayan kadın tiplemesi! Evet bu yılın da flaş dizisi olmaya aday "Ruhsar", gerçekten başarılı oyuncu kadrosu, doğru seçilmiş tiplemeleri ile zorlanmadan izleyicisi ile kaynaşacak.
KANAL D /20.15

http://img465.imageshack.us/img465/9375/fgrkqa5.jpg (http://imageshack.us)

Mazhar'a çocuk bezi

"Ruhsar"ın bu bölümünde Mazhar, bir çocuk bezi reklamı için slogan bulamayınca hayalet karısından kendisini bebek yapmasını ister ve ortalık şenlenir
Kanal D'nin fantastik dizisi "Ruhsar", yeni bir macerayla karşınızda. Başrollerini Hande Ataizi ve Cem Davran'ın üstlendikleri, dünyayla ahiret arasında mekik dokuyan bir hayaletin maceralarını anlatan dizinin bu bölümü de kahkahalarla izlenecek. Konu şöyle:
Mazhar, bir çocuk bezi reklamı üzerinde çalışmaktadır. Ancak bir türlü istediği gibi güzel bir reklam sloganı bulamamıştır. Aradığı sloganı ve tanıtımı en doğru şekilde ancak çocuk olursa bulacağına inanan Mazhar, Ruhsar'dan bir süreliğine bebekliğine döndürmesini ister. Ruhsar da, sevgili kocasını kırmayıp, onu çocuk haline döndürür. Ancak bundan sonra işler içinden çıkılmaz bir hal alır.
KANAL D / 20.05

Freddy
30-07-07, 20:45
Cnm niye herkes izliyor İşte Aaa Herşeyde iyiyiz senle Konu maxlere gelince tartışıyoz :) Lütfen bencil olma Şu kanal komplexini de at üzerinden Şu kanal var bu kanal yok Para ödüyoruz Para ödeyenler izlesin sadece fln Bırak önemli olan yayınlanması di mi:img-yes:

SMA_E
31-07-07, 16:07
ya güzel bi diziydi çokda beğenerek izlerdm etkilendiimi pek zannetmiorm ama; bnde sihir yaparmışım gibi davranır koltukların üstünde zıplardım :)

askım_gkhan_alp
12-08-07, 21:11
bencede çok güzel bi diziydi..hayal ve gerçeğin taktidi olmuş diyebilirim çünkü her şey aynı yaa:)) isimler bilemm ...ama hande ataizi yaseminden daha sempatik oynuyodu ruhsarıııı:))

_yorumsuz_
13-08-07, 01:50
Ah ah bu dizi de ben küçükken vardı ama sabahın çok erken saatlerinde rastlarsam hala tekrarlarını izliyorum güzel dizimin :img-in_lo hayal ve gerçek dizisine bir bölüm baktım sonra izlemedeim. ruhsara benzemesi değildi neden izlemedim işte. ama geçen zapping yaparken ruşen amcanın oğlu sedat sözünü duydum. allahım bu aynı mı olamaz dedim ve bölümü izledim :img-wink:

ecr
21-08-07, 18:20
hayır arkadaşlar, yepyeni oyuncularla ruhsarı tekrar çekeceklerini açıklamışlardı.. gani de ruhsarın aynı bir senaryoyu daha güzel efektlerle çekmeye karar verdi..

yani kimse kimseden çalmıyor.. ruhsarı da bu diziyi de gani müjde yazıyordu.. şimdide başka efektlerle yepyeni bir ruhsar çekiyor.. kopya mopya yok.. bilindik bişey yapıyorlar.. eski dizilerini tekrar yayınlıyorlar..

lutuf_123
25-08-07, 11:30
dizideki firdevs karakterini canlandıran mihrace yeken çok başarılı kendisini beğenerek seyrediyorum kendisi çokçok güzel ve çokçok başarılı mimikleri çok sevimli, hayranı olduğumu söylemek isterim. kendisini tv lerde görmek :happy0064:happy0064:good::good::good::good::good: istiyorum çok başarılı bir oyuncu

dizi_tirya
26-08-07, 21:52
Ruhsar-Hayal Ve Gerçek çok önemli bir konu..Bence Kanal D ve Ruhsar'ın yaratıcıları Atv'ye dava açmalıydı.Sonuçta her yönüyle-karakter isimleriyle bile Menkıbe-Badire,Firdevs-Firuze-taklit edilen bir dizi..Eskiden yabancı yapımlar biz yapımcılar tarafından Türk versiyonlarıyla yayınlanıyordu şimdi onu da aştık maşallah iki ayrı kanal bile birbirlerinin dizilerini çalıyor.
Ben Hayal ve Gerçek'i hiç beğenmedim..Oradaki oyuncular Hande ve Cem bir başrol olarak bugüne kadar gelmiş geçmiş en uyumlu ve muhteşem oyunculardı..Ruhum Benim'i Cem'im dudaklarından duyduk en iyi şekilde.Ruhsar'ın kıskançlıkları Göksel Kortay gibi muhteşem bir oyuncunun oğluna kız bulma çabalarını..İnanılmaz güzel bir diziydi.Hayal ve Gerçek,ve daha nice kopyası olsa eline su dökemez bu dizinin.Hande Ruhsar'ı Cem de Mazhar'dı.Çok başarılı bir iş çıkardı tüm oyuncular..Onlar gibisi yok..

Roxelanne
26-08-07, 21:57
Ruhsar'ın yaratıcıları dava açamaz çünkü zaten aynı yaratıcı kadrosuyla diziyi çekiyorlar..yani çalıntı değil 2007 versiyonu.. işin başında yine Gani Müjde var.. ve bana göre acı olan da bu zaten.. Ruhsar efsanesini mahvetmeleri...

dizi_tirya
26-08-07, 22:01
Ayrıntı için teşekkür ederim.Zaten açıkça belli ettiğim gidi Hayal ve Gerçeğin fazla incelemedim..Bu işi dediğin gibi daha kötü yapıyor..Yani Gani Müjde gibi yaratıcı bir insan biraz daha kafa yorup daha değişik bir iş yapamaz mıydı?

lutuf_123
26-08-07, 23:48
mihrace yeken i ekranlarda görmek istiyorum çok başarılı çok güzel bir hanımefendi keşke tvlerde olsa çoktandır gözükmüyor :icon_whis:icon_whis çok başarılı bir oyuncu kendisi

lutuf_123
27-08-07, 22:58
mihrace yeken evli ve çocuklu adlı dizide rana rolünü oynamıştı o zaman mihrace yeken i gördüğümde çok sevinmiştim ama dizi uzun sü
rmedi maalesefff

polat_alemdar_
03-09-07, 23:20
mihrace yeken çok güzel ve çok güzel rol yapan arkadaşımızdır. ben kendisini çok severim ve bütün dizilerini kaçırmamışımdır
yine olsa seve seve izleyeceğim ama daha gözükmüyo

lutuf_123
05-09-07, 10:24
sevgili mihrace yeken trt de yayınlanan -şapkasından sihirbaz çıkaran tavşan- dizisinde de mihrace karakterini canlandırmıştı .mihrace yeken sevimli insan güzel oyuncu lütfen ekranlara dönün sizin gibi başarılı insanlara ihtiyacımız:happy0064:happy0064:happy0064:happy006 4:happy0064:happy0064:good::good::good::good: var

sweet10
08-09-07, 22:59
ruhsar çok güzel bi diziydi ya oyuncular falan d açok iyiidi yanlız o menkibe cadısına ve kızıına gıcık olurdum hep mazhar ı evlendirmek istiyodu siinir şeyy

aliyeaynalar
30-09-07, 17:46
üzülmeyin arkadaşlar yerel kanallarda gösteriyor ruhsarı
mesela gimsa tv... Yerel kanallarında mesela gimsayıda normal antenle izleyebiliyorsunuz.
yani antenli yayında çekiyor ama kablo tvde çekermi bilmiyorum...

Ebr0e
31-10-07, 04:15
http://img99.imageshack.us/img99/6836/hande2gf9.jpg
http://img527.imageshack.us/img527/6308/hande3om3.jpg
http://img527.imageshack.us/img527/1896/hande4yw0.jpg
http://img99.imageshack.us/img99/3649/hande5tp5.jpg
http://img99.imageshack.us/img99/7206/hande7lq9.jpg
http://img165.imageshack.us/img165/9734/hande6xi8.jpg

http://img165.imageshack.us/img165/6410/hande9yh0.jpg
http://img266.imageshack.us/img266/1739/hande8xh7.jpg
http://img165.imageshack.us/img165/1289/hande10if6.jpg

Ebr0e
31-10-07, 04:18
http://img165.imageshack.us/img165/3807/hande11gl1.jpg
http://img165.imageshack.us/img165/6169/hande12yp7.jpg
http://img165.imageshack.us/img165/9563/hande13yy5.jpg

http://img530.imageshack.us/img530/3645/hande14rd5.jpg
http://img165.imageshack.us/img165/4883/hande15al9.jpg

http://img530.imageshack.us/img530/8343/hande16qa3.jpg
http://img99.imageshack.us/img99/3153/hande17za3.jpg

KübraYasemin
31-10-07, 13:02
eoru d de sabah tekrarI oluyor.

saat bakmadIm ama baya erkendi tr saati 9:00 olabilir.

Varyok ben sonuna denk geldim.

Bir saat önce desek 8:00 gibi baslIyordur herhalde.

handeci
21-11-07, 15:08
ruhsar çok güzeldi ve hande harikaydı arkadaşlar handeciler olarak melekler adası ve sev kardeşim forumlarına da gelin.estağfurullah yokuşu,yüzleşme ve kara duvakda var.

yelda92
23-12-07, 21:43
http://img222.imageshack.us/img222/6150/resim11nq6.jpg (http://imageshack.us)

http://img222.imageshack.us/img222/3861/resim13wz5.th.jpg (http://img222.imageshack.us/my.php?image=resim13wz5.jpg)

http://img222.imageshack.us/img222/8296/resim14zd3.th.jpg (http://img222.imageshack.us/my.php?image=resim14zd3.jpg)

http://img86.imageshack.us/img86/1171/resim34hs8.jpg (http://imageshack.us)

http://img209.imageshack.us/img209/4493/setfoto12ub6.jpg (http://imageshack.us)

endora
29-12-07, 00:01
ruhsar dizisinin bende apayrı bir yerivar çok güzel iyi hoş ve bol bol sihirli iyi bir diziidi.Benim ikinci sihirli dizimdi daha önce sementah ı görüyordum yabancı dizi taabiikide sizede bizede ama bize dahayakin.Tıpkı ruhsar gibi iyi güzel vede öylesine etkileyici bir komedi ide ben çok severdi ikinci komedimdi ama neyazıkki bitti hepsininde bir sonu var tabii...

yasemin_izel
29-12-07, 05:21
aaa ruhsarrr :P:P

süper bi diziydi yaaa sabahlari izliyorum tekrarlarini cok güzel bi diziydi :good:
severek zevkle izliyordum diziyi :happy0064
keske yeni bölümleri oynasa :img-yes:
ama dizi gercekden süper bi diziydi :good::good:

simge_yasemin
29-12-07, 15:17
Çok güzel bir diziydi
sihirli dizilerden2tane beğendiğim var biride ruhsar

Sabahları tekrarları var izliyorum...
Gerçketen çok eğlenceli ve keyifli oluyor......

endora
29-12-07, 15:22
Dizi muziginin sarki sozleri

Ruhuna sağlık ruhsarcığım ölmemiş
Elalem utansın o beni terk etmemiş
Gel şöyle otur ruhsar yanı yanı başıma
Görsün millet hayal gerçek yan yana...

Saştık kaldık afalladık
Vay canına şimdi yandık
Akıllara zarar vallah
Ruhsar gitti ruhla kaldık...

Tıpkı ruhsar gibi iyi güzel vede öylesine etkileyici bir komedi ide ben çok severdi ikinci komedimdi ama neyazıkki bitti hepsininde bir sonu var tabii...ben bun ruhsar dizisini oldum olası çok seviyorum çok süper bir dizi...!!

Ruhsar", gerek tiplemeleri ve senaryosu, gerek çekim teknikleriyle diğer dizilerden farkını ortaya koydu. Fantastik komedi dizisi, bu akşamdan itibaren yeni bölümleriyle kaldığı yerden devam ediyor.
Dizide konu yine aynı. Tüm kahramanlar birleşip, Mazhar'ı evlendirmeye çalışacak. Ama her seferinde karşılarına Ruhsar engeli çıkacak. Bu akşamki bölümde olaylar Firdevs'ten kaynaklanacak. Evlenememekten şikayetçi olan Firdevs, Müfit'i bir kafeye çağırıp yanındaki doktoru göstererek, Müfit'e "Ya bir an önce benimle evlenirsin ya da ameliyatla erkek olurum ve bir daha asla evlenemeyiz" tehdidinde bulunacak. Bunun üzerine Müfit de Mazhar'ı evlendirme çabalarına ortak olacak. Çünkü ancak Mazhar evlenirse Firdevs'e yolu açılabilecektir. Ama Müfit, Mazhar'ın hayalet karısı Ruhsar'dan ve onun yapabileceklerinden habersizdir.
Dünya ile ahiret arasında mekik dokuyan ve kıskançlığıyla kocasına hayatı zehir eden sevimli hayalet Ruhsar, bir yerde gerçek yaşamdaki ilişkilere de göndermeler yapıyor. Hani ruhuyla bile rahat bırakmayan kadın tiplemesi! Evet bu yılın da flaş dizisi olmaya aday "Ruhsar", gerçekten başarılı oyuncu kadrosu, doğru seçilmiş tiplemeleri ile zorlanmadan izleyicisi ile kaynaşacak.Çok mükemmeldi...!!

Evlenememekten şikayetçi olan Firdevs, Müfit'i bir kafeye çağırıp yanındaki doktoru göstererek, Müfit'e "Ya bir an önce benimle evlenirsin ya da ameliyatla erkek olurum ve bir daha asla evlenemeyiz" tehdidinde bulunacak. Bunun üzerine Müfit de Mazhar'ı evlendirme çabalarına ortak olacak. Çünkü ancak Mazhar evlenirse Firdevs'e yolu açılabilecektir. Ama Müfit, Mazhar'ın hayalet karısı Ruhsar'dan ve onun yapabileceklerinden habersizdir.Ve öğle kalacak.

Ruhsar"ın bu bölümünde Mazhar, bir çocuk bezi reklamı için slogan bulamayınca hayalet karısından kendisini bebek yapmasını ister ve ortalık şenlenir
Kanal D'nin fantastik dizisi "Ruhsar", yeni bir macerayla karşınızda. Başrollerini Hande Ataizi ve Cem Davran'ın üstlendikleri, dünyayla ahiret arasında mekik dokuyan bir hayaletin maceralarını anlatan dizinin bu bölümü de kahkahalarla izlenecek. Konu şöyle:
Mazhar, bir çocuk bezi reklamı üzerinde çalışmaktadır. Ancak bir türlü istediği gibi güzel bir reklam sloganı bulamamıştır. Aradığı sloganı ve tanıtımı en doğru şekilde ancak çocuk olursa bulacağına inanan Mazhar, Ruhsar'dan bir süreliğine bebekliğine döndürmesini ister. Ruhsar da, sevgili kocasını kırmayıp, onu çocuk haline döndürür. Ancak bundan sonra işler içinden çıkılmaz bir hal alır.

Ancak bir türlü istediği gibi güzel bir reklam sloganı bulamamıştır. Aradığı sloganı ve tanıtımı en doğru şekilde ancak çocuk olursa bulacağına inanan Mazhar, Ruhsar'dan bir süreliğine bebekliğine döndürmesini ister. Ruhsar da, sevgili kocasını kırmayıp, onu çocuk haline döndürür. Ancak bundan sonra işler içinden çıkılmaz bir hal alır.

ruhsar dizisinin bende apayrı bir yerivar çok güzel iyi hoş ve bol bol sihirli iyi bir diziidi.Benim ikinci sihirli dizimdi daha önce sementah ı görüyordum yabancı dizi taabiikide sizede bizede ama bize dahayakin...!

Aradığı sloganı ve tanıtımı en doğru şekilde ancak çocuk olursa bulacağına inanan Mazhar, Ruhsar'dan bir süreliğine bebekliğine döndürmesini ister.Bence endoğrusuda bu zaten.

Ruhsar", gerek tiplemeleri ve senaryosu, gerek çekim teknikleriyle diğer dizilerden farkını ortaya koydu. Fantastik komedi dizisi, bu akşamdan itibaren yeni bölümleriyle kaldığı yerden devam ediyor.
Dizide konu yine aynı. Tüm kahramanlar birleşip, Mazhar'ı evlendirmeye çalışacak...!

evet 1997de başladı dizi ilk bölümleri fazla komedi değildi ben o zaman 8 yaşımdaydım ve korkardım sonradan tam komedi oldu sanım 100 bölümü aşmıştı ve hatırladığım kadarıyla son bölümü yok yani kaldırılmıştı...!bence.

_rainbow_
29-12-07, 19:00
küçüklügüm ruhsarı izlyerek geçti bide yetmezmiş gibi tekrarlarınıda izlerdim. severek izlediğim dizilerden bir tanesiydi;bu yüzden yeri ayrıdır bende :) ruhsar, mazhar, menkıbe hanım teyze ve ucuk kaçık tiplemeleriyle reyhan:img-hyste bir de dizinin jenerik müzigi de çok güzeldi ;)

öztürk
30-12-07, 13:47
harika bir diziydi süperdi çok seviyorum ben ruhsarı harikaydı unutmak elde değil herşeyiyle olağanüstü bir diziydi süper bir diziydi eskiden hiç katırmazdım küçüktün harikaydı...

angel eyes
01-01-08, 23:24
hiç kaçırmadan izlerdik ablamla beraber.
hala euro d de tekrarlarını veriyorlar.
malesef kesin bir saati olmadığı için arada kaçırıyorum:)

erotamou
12-01-08, 21:15
hiç kaçırmadan izlerdik ablamla beraber.
hala euro d de tekrarlarını veriyorlar.
malesef kesin bir saati olmadığı için arada kaçırıyorum:)

euro d'de her sabahh saat 08.30 da veriLiyorduuu ..

bu sabah uyandımm .. Eyvah kızım wardıı .. :icon_sorr

Artık onu yayımLıolar

ebrumm
12-01-08, 21:55
ewet şaka maka ozamanlar bende seyrederdım..
cocukluk bu olsa gerek yada ozamanlar sımdıkı gıbı dizi furyasından
olmamasından kaynaklanıyor olabılır..
mazharın annesı cok komıktı neler yapıyordu ya oglunu evlendırebılmek ıcın..
fırdevs de az fena degıldı hani:img-hyste

öztürk
26-01-08, 14:49
ay evet süperdi ya süper bir bölümünde mahsarla reyhan evlenmeye kararvermişti ve annesi ise altın tatmak istedi ve bu sözleri söyledi ' ben gelinime neler takıcan neler 5 bir yerde 6sı bir yerde 3 ü bir yerde 2si başka bir yerde neler neler' çatladım öldüm gülmekten manyaktı ya süperdi valla bayılıyorum...

kaan_ezgi
27-01-08, 04:30
ya bende çocukken çok severdim bu diziyi ama şimdi düşününce ne saçma gelio ya
hatta yağmur yağınca korkardım ruhsar gelcek diee çocukluk böle bişeydi işte çocuk olmakkkk:D:D:D

ruhsarzinnur
21-02-08, 16:51
gani müjde harika bir yazar.mizahı çok iyi biliyor.kahpe bizans zaten benim en beğendiğim filmdir.hande ile de çok çalıştı.bayanlar baylarda da çalıştı ruhsarda da kahpe bizansda da.ben bu dizide en çok reyhana bir de ruhsara gülerdim.kayınvalide de çok komikti.bir de müfit ve firdes vardı.harikaydılar.en unutulmayacak eski dizilerden biridir bence.zaten nikimde de ona yer verdim.

MaD AvriL***
21-02-08, 20:15
Bnde kadını cocuunu evlendrmek icn elinden gln herseyi yapmasına ck gulerdm.Ck elenceli ve ck komikti.Bnce hayal ve gercek tam anlamıyla onu taklit etti mrk edp bi bölümüne bakmıstm ama ruhsar ck daa ii di=)

lutuf_123
19-05-08, 16:40
dizide mazhar ın kız kardeşi firdevs i canlandıran mihrace yeken uzun süredir ekranlarda yok=( ne düşünyorsunuz firdevs hakkında başarısını nasıl görüyorsunuz ben şahsen çok beğeniyordum ekranlara dönmesini istiyorum düşünceleriniz neler arkadaşlar paylaşırsanız sevinirim..:icon_whis

yesilcamkolik
19-05-08, 19:06
O Kızı Bende Cok Sevıyordum Bır Ara ılker ınanoglunun Bır Dızısı Vardı Atvde Kursun Asker O Dızıde Görmüstüm Ama Daha Sonra Hıc Rastlamadım Galıba Bende Daha Cok ızlemek ısterım Kendısı

erotamou
19-05-08, 19:46
Rhsar'ın sonu nasıl bitti .. Bilen war mı ? :icon_sorr
Malum coocuktuk o zaman nerden bilicez finali falann :D

Bi resimm ..

http://www.sinematurk.com/images/film/7337.jpg

erotamou
19-05-08, 19:49
:)

Mazhar ile Ruhsar daha yeni evlenir. Ama evlililklerinin daha ilk günlerinde Ruhsar ölümcül bir hastalığa yakalanır. Ve ne yazık ki ölür. Ama her şey öldüğü zaman başlayacaktır. Ruhsar artık bir ruh olmuş ve sadece yağmur yağdığında Mazhar'ın yanına gelebilmektedir. Ama Ruhsar ruh olduğu için onu bir tek Mazhar görebilir. Bu arada Mazhar'ın kurnaz annesi Menkıbe, Ruhsar'ı hiç sevmediğinden Mazhar'a bir eş bulmaya başlamıştır. O günlerde Mazhar'ın kankası Müfit hep yanında olmuştur. Ve Mazhar'ın kız kardeşi Firdevs Müfit'e, Müfit de Firdevs'e çılgınlar gibi aşıktır. Tabi bu olayı Mazhar'a söyleyemezler. Mazhar sürekli Reyhan adındaki yarımakıllı bir kız ile evlendirilmeye çalışılır. Apartmanın Muhteşem adında bir de bakkalı bulunmaktadır. Mazhar, Generation Ajans adındaki bir reklam şirketinde çalışmaktadır. Ajansın patronu ise Önder Bey'dir.

Ruhsar öldükten sonra öbür dünyaya gider ve Gözüm Abla adında, ölülerin Türkiye sorumlusu ile bir kadın ile karşılaşır. Gözüm, vefat eden Türkleri cennet ve cehennemden birine göndermektedir.

erotamou
19-05-08, 19:51
Sarkı Sözleri .. :)

Yandım yandım, bu bendeki hal nedir
İnan bana canım, bu benimki hayal değil
Döndüm döndüm, bir o yana bu yana
Aklım başımdan gitti, vay bana vaylar bana

Bu güzel bildiğin güzellere benzemez
Ruhsar gitti, ruhu geldi
Sardı ruhu, Hayal değil

Şaştık kaldık, afalladık
Vay canına şimdi yandık

Aklıllara zarar valla
Ruhsar gitti, ruhla kaldık

Ruhuna sağlık, Ruhsarcığım ölmemiş
Elalem utansın, O beni terk etmemiş
Gel şöyle otur Ruhsar, yanı yanı başıma
Görsün millet, hayal gerçek yan yana

yesilcamkolik
19-05-08, 20:28
Nasıl Bıttıgını Bende Bılmıyorum Daha önce Hıc Bunu Düsünmemıstım Galıba
Tekrarlarını Yayınlamaya Baslasalar Son Bölüme Gelınceye Kadar Devam Etmez Herhalde :)

(=Hazan=)
19-05-08, 23:22
benden bilimsel yazı makale filan beklemeyin ama bence çocukların ruh sağlığını kötü yönde etkiliyordu. Arkadaşımın kardeşinin onun yanına gelip ben de ölmek istiyorum o zaman sihir yapabilirim dediğini hatırlıyorum, gerçi 5 yaşındaydı ama olsun, eğlenceliydi ama ben çok gülerdim izlerken :lol:

katılmaktayım... her öbür tarafa giden dünyaya gelseydi oooo :good: baya birşey olurdu çocuklarin psikolojik gelişimi acısından hiçde iyi değil!!!!!!

_tu_na_
24-05-08, 18:22
Sarkı Sözleri .. :)

Ruhsar gitti, ruhu geldi
Sardı ruhu, Hayal değil

Şaştık kaldık, afalladık
Vay canına şimdi yandık

Aklıllara zarar valla

bu şarkıyı her duyduğumda,şarkıyı kendimden geçercesine söyler,oynardım odanın ortasında:img-hyste

çok güzel bir diziydi.şimdiki komedi dizileriyle karşılaştırıldığında bile,ki o zamanlar komedi dizileri çok çok azdı,çok önemli bi yer edinmiştir bence...

d-max'te bi ara veriyorlardı.hala veriliyor mu bilmiyorum ama şimdi rastlasam,oturur izlerim:)

_rainbow_
26-05-08, 16:23
ruhsarı izleyerek büyüdüm gerçekten çok komikti :img-hyste ruhsarla mazharın çekişmleri çok eglenceli oluyordu hehe:img-hyste
http://img98.imageshack.us/img98/50/ruhsarjl31ul5.jpg (http://imageshack.us)
http://img98.imageshack.us/img98/50/ruhsarjl31ul5.f0773540bc.jpg (http://g.imageshack.us/g.php?h=98&i=ruhsarjl31ul5.jpg)

Zilan1979
28-05-08, 11:03

Ruhsar gitti, ruhu geldi
Sardı ruhu, Hayal değil

Şaştık kaldık, afalladık
Vay canına şimdi yandık
Aklıllara zarar valla

(=Gülücük=)
31-05-08, 17:29
Çok güzel bi diziydi.Bende ruhsarı izleyerek büyüdüm.Ama artık olmuyo keşke olsa yine aynı oyuncular oynasa izlerim.Onun yerine Hayla ve Gerçek var ondan özenilmiş ama bence ruhsar kadar güzel değil zaten kaldırıldı sanırım.
:happy0064
Ruhuna sağlık ruhsarcığım ölmemiş elalem utansın o beni terketmemiş....
Şarkısıda çok güzel ya.
Bence tekrarları yayınlansa çok güzel olur.

irito
07-06-08, 02:54
eskiden sevdiğim bir diziydi cem davran'ı cok severdim her defasında kapıdan cıkmadan once yptıgı bir hareket vardı cok gulerdim
reyhan da komikti

ben küçükken cem davrana aşıktım ya :)
bu sihirli perili dizilerin bence en eğlencelisi , en demirbaşı , en iyisi ve bence en zararsızı Ruhsar'dı ... Ailecek oturup izlerdik , şimdi de dmax ' da eski bölümlere bakıyoruz :) Eski diziler bölümü tam bana göre , ne çok izlediğim dizi varmış meğer küçükken :)

sweeneytodd
14-06-08, 23:20
bende ruhsarın ayrı bir yeri vardı kücüklüğümün dizisi hiçbir zamn unutamayacagım. özellikle cem davranın tiplemelerini yakın dönemde ruhsara benzetmeye calıstıkları bir dizi vardı çook sacmaladılar ruhsar taklıt edilmez :img-wink:

ikiaile_fan
30-06-08, 13:52
evet ruhsar bugünden itibaren hafta içi hergün 14.00te :happy0064
geçen yazda izlemiştim ama yine izliycem...:happy0064 umarım çılgın bedişte yayınlanır..

ikiaile_fan
01-07-08, 15:11
Ruhsar Ratingler:happy0064

PROGRAM ADı KANAL RATING (%) SHARE (%)
1 VAR MISIN YOK MUSUN-PT [NET] SHOW 8,10 31,30
2 ARKA SOKAKLAR [NET] KAND 5,40 20,50
3 SHOW TV ANA HABER BULTENI [NET] SHOW 3,50 19,70
4 MILYONDA BIR [NET] STAR 2,90 11,40
5 UGUR DUNDAR''LA STAR HABER [NET] STAR 2,70 15,70

50 RUHSAR (TKR) [NET] KAND 0,90 7,90

A-B Grubu

PROGRAM ADı KANAL RATING (%) SHARE (%)
1 VAR MISIN YOK MUSUN-PT [NET] SHOW 8,40 32,00
2 ARKA SOKAKLAR [NET] KAND 8,20 29,40
3 SHOW TV ANA HABER BULTENI [NET] SHOW 3,20 17,60
4 HABABAM SINIFI TATILDE (T.S) [NET] FOX 2,80 11,50
5 M.ALI BIRAND''LA KANAL D ANA HABER [NET] KAND 2,70 15,00

45 RUHSAR (TKR) [NET] KAND 1,10 8,50

Bence gayet iyi gelmiş ratingler çünkü dizinin yayınlandığından daha pek kimsenin haberi yok yakında daha çok izlenecektir.yaz boyunca izleriz ruhsarı kanald kaldırmaz..:happy0064:happy0064 Umarım Çılgın Bedişte yayınlanır önümüzdeki günlerde.

chaylack
02-07-08, 20:12
yeniden yayınlanmasına çok sevindim ayrıca her bölümde mazhar'ın annesi menkıbe hanım'ın her bölümde 1-2 kez tekrarladığı yüzünü göremediğimiz bi ruşen amca ve oğlu sedat vardı
bak ruşen amcanın oğlu sedat'a :):):img-hyste
menkıbe hanım:biz osmanlı soyundan geliyoruz bizim soyuumuz teee V.mahmut a kadar dayanır yoksa II miydi :img-hyste

Roxelanne
05-07-08, 00:22
tesadüfen gördüm yeniden başladığını çok sevindim artık uydusuz muydusuz doğru düzgün izleyebilcemm :) ilk bölümlerinde ne kadar değişiklermiş :D

ikiaile_fan
05-07-08, 18:32
Saat kaçta çıkıyor arkadaşlar çocukluğumun diziydi çok güzeldi ve çok komikti:img-hyste

Hafta içi hergün 14.30da kanald de yayınlanıyor.
pazartesi günü 6.bölüm yayınlanacak...:happy0064:happy0064

Freddy
05-07-08, 19:14
5. bölümden biraz biraz bişiler Pek iyi değil ama siz yine de tıklayın

http://img79.imageshack.us/img79/7191/lv06bmpgw6.th.jpg (http://img79.imageshack.us/my.php?image=lv06bmpgw6.jpg) http://img375.imageshack.us/img375/9835/lv07bmpcz7.th.jpg (http://img375.imageshack.us/my.php?image=lv07bmpcz7.jpg) http://img380.imageshack.us/img380/3438/lv08bmpza2.th.jpg (http://img380.imageshack.us/my.php?image=lv08bmpza2.jpg)

azizoz
06-07-08, 22:42
Bir zamanlar ne izlerdik ama:img-cray:
Keşke müsait olsam da yine izleyebilsem ama hiç izleyemiyorum.
Dizinin vazgeçilmezi nikah memuruydu:img-hyste
Yazık adamın ömrü o işi halletmek için geçti gitti.

Ülkü..
06-07-08, 22:49

:img-hyste:img-hyste
Evet yaw nikah memuru süperdi.. Bide sürekli konuyu uzatip duruyordu
Sonra tabi nikah kiyilmiyordu mauhaha :img-hyste
Simdi hergün Ruhsar'in tekrarlarini veriyor Kanal D ;)

GaMzE_BiLqE
06-07-08, 23:17
ya küçükken favorimdi bu dizi hiç kçrmdn izlrdm şimdi tekrarlarına öyle bi bakıomdaa güzel dzymş grçkten!
ama bn en çok nikah memuruna üzülüodm her bölmd emutlaka bi kere nikh kıymaya gliodu ama becermdn lafıı uzatıp uztıpp sonrada gidiodu..yazık adam bi kıyamdı mahsara nikahh:img-hyste

gumus_songül
08-07-08, 02:01
Ben 7-8 yaşlarındayken vardı bu dizi.Deli gibi izlerdim çok güzeldi:img-icecr
Şerruh falan:img-hyste Sonrada Yılan Hikayesi başlardı.Cumartesi günleri olurdu Ruhsar:img-icecr Unutmamışım yayın saatini..

entrikaci
10-07-08, 00:41
bencede süper bir diziydi 108 bölüm sürdü hande ataizi ve cem davran çok yakışıyorlardı harikaydı ruhsar çok eğlenceliydi hepsi ezberimde hala izliyorum kanal de de ve d max da veriyorlar sizlerde kaçırmayın....

maria clara
12-07-08, 19:07
kanal d avrupa da yayınlanıyormuş dün fark ettim çok değişmiş hande ateizi tabi cem davran da yıllar ne çabuk geçiyor fark etmiyoruz bile gayet matrak diziymiş tekrar onu fark ettim.

Bgs
17-07-08, 22:48
oooooof harika bi diziydii yaa ruhsar gibi bi dizi daha olamaz bence !!! ::img-in_lo cem davran müthiş bi oyuncu hande ataizide çok şekerdi o dizide :)

hayatmın dizisi ya hiç bi dizi tutamaz ruhsarın yerini harikaydı :) Espriler fln :)

ben mazhar kızdığı zaman ruhsara söylediği lafa bitiyorum "ruhospu" :D süperdi ya hahaha :D

lynn
26-07-08, 02:17
arada avrupa d'de rastlarsam izliyorum espriler müthiş, çok eğlenceli bir dizi yalnız şerruhlu bölümleri sevmiyorum, zorlama gibi geliyor, unutamadığım iki bölümü var, birinde funda arara klip çekiyolardı, ama klip parasını yedikleri için çok amatörce bişeyler yapmaya çalışıyolardı, diğerinde de mazhara kız istemeye gitmişlerdi, kızın babası biz inguşistanlıyız deyip oranın adetlerini yapmaya zorluyodu bunları, tabi işin içinde ruhsarın parmağı da vardı.:)

entrikaci
30-07-08, 23:17
evet arkadaşlar size katılıyorum bölümler süperdi çok eğlenceliydi

cem davran ile hande ataizi harika oynadılar zaten süperdi

çok eğlenceliydi bu dizi harika bir komedi dizisiyle süperdi...

erotamou
31-07-08, 18:40
Bu yaz 14.15'te Kanal D'de verildi .. 3 bölüm yayınlandı ve sonra kaldırdılar..
Cizgi Film koydular onun yerine :(
Oysa cocukluğumun dizisinin yayınlandığını görnce cok sevinmiştim ya :img-cray:

Neden kaldırdılar ki ya .. Pff !! :icon_sorr

erotamou
01-08-08, 23:46
Euro D de hafta içi hergün 14.45te yayınlanıyor....
Ben izliyorum 24.bölüme falan geldi...:happy0064

aaa öyle miii .. :D:D
o saatlerde pc bSINda oluyorum genelde :D
bakmıyorum tv'de bişi yok diye :D
Cok teşekkr ederim arkadaşımm .. :D
Haftasonuna girdikk .. =(
P.tesi günü bakarımm .. :D:D:D:D

^Bade^
01-08-08, 23:59
Çok izlerdim eskiden (: Şimdide tekrarları veriliyo ama görüntü kalitesi ses kalitesi o kadar değişik ki izlerken eskisi kadar tad alamıyorum..(: Ama güsel yinede..

lovablegirl
02-08-08, 00:24
çok seviyodum bu diziyi küçüklükte izlediğim ilk sihirli dizi diyebilirim bitti diye çok üzülmüştüm evet tekrarlarıda yayınlanıyo süper çok keyif alıyorumm:happy0064

timim
02-08-08, 02:32
ooo süperdi bayılırdım ruhsara:good:küçükken amma çok izlerdim..
bıkmadan izlediğim dizilerdendii
tekrarlarını izliodum kaldırıldı yyaaa:(

piano_lover
02-08-08, 23:23
benim de çok severek izlediğim dizilerden birtanesiydi ruhsar.çok eğlenceli bir diziydi.özellikle menkıbenin 'bak,ruşen amcanın oğlu sedata......'laflarına bayılıyordum,reyhan zaten tam komediydi yaaa:img-hyste ya ben bunun finalini hatırlamıyorum,hatırlayan varsa yazabilir mi?? zavallı firdevs de müfitle bir türlü evlenemedi gitti,e tabii önce mazharın evlenmesi gerekti:img-hyste:img-hyste

aa tabi bu arada,önder bey ile gazanfer beyin atışmalarını da unutmamak gerek...onlar da çok komik oluyorduu:)

entrikaci
03-08-08, 17:59
bende küçükken hastasıydım deli olurdum ruhsar en baştada hande ataizine ama hala daha hastasıyım d maxda veriyorlar bölümlerini izliyorum çok süper bir dizi hande ile cem süperlerdi harikaydı....

ArikutekuLu
06-08-08, 14:16
Bence ruhsar çok orjinal bir diziydi.Yayınlandığı zamanda ki dizilerden çok farklıydı.Daha sonra ona benzeyen pek çok dizi çıktı ama içlerinde en güzeli ruhsardı bence.

maria clara
07-08-08, 00:35
en sevdiğim başarılı dizilerdendi şu anda kanal d avrupa da hafta içi her gün öğleden sonra yayınlanıyor severek izleyebildiğim dizilerden biri hala ama çok değişmişler cem davran ile hande ataizi.

Zilan1979
07-08-08, 13:45
Evet yaw nikah memuru süperdi.. Bide sürekli konuyu uzatip duruyordu
Sonra tabii, nikah kiyilmiyordu mauhaha

erotamou
07-08-08, 18:07
Ruhsar'ı hergün 14.40'ta Euro D'de izliyorummm .. :happy0064
Bugün '' Tatlı Bir Söz '' adlı bölüm vardı .. ((:

Çok eğlendimmm yine çocukluğumda olduğu gibi .. :D
Her bölümünü ezbere bile biliyor olsam yine de ilk kez izliyormuşum gibi izliyorm .. :img-icecr

entrikaci
14-08-08, 22:01
harika bir diziydi çocukluğumun dizisiydi küçükken hep izlerdim delisiydim ruhsarı şarkısınıda ezberlemiştim hep şarkısını söyle dans eder sihir yaparcım çok komikti harikaydı hande ataizi vede cem davran süper oynadılar hayran kaldım ben handeye handeyi ben bu dizide tanıdım vede hayran kaldım hande hayranıyım süper bir dizi hala izliyroum süpersin handemmm...

erotamou
16-08-08, 02:45
Bugün 35.bölüm vardı :D '' Bizim oranın adetleri '' :img-hyste
Hinduşistan'lılar vardı ya o bölümdü güll güll öldümm :D

_ Bizim oranın adetlerine göre damat tarafı kzı isterken hamçökelek oynar :D
_ Bizim oranın adetlerine göre istemeye gelen damat tarafından,damadın babası tuvalet-banyo'yu ve bulasıkları yıkar :D
_Bizim oranın adetlerine göre, kahveden önce bol sarımsaklı işkembe corbası içilir ..

ve daha birçoğu .. :img-hyste:img-hyste

entrikaci
17-08-08, 01:08
evet 35. bölümü gördüm çok süperdi gülemkten bayıldım hande yine süperdi ruhsar harika bir dizi bir efsane handenin ve cemin ruhsar efsanesi bir unutulmaz eser...

candost-um
12-09-08, 11:08
ruhsar oldukça güzel bir diziydi hala tekrarlarını izlerim çıkınca çocuklara kötü örnek olabilir çocuklarda izlemesin napalım yani

keremcem_07
04-10-08, 02:21
Hiç unutmam bir bölümde Ruhsar;Menkıbe'nin tuttuğu bir büyücünün yardımcı ruhuyla Mazhar için savaşmıştı.Ah o bölümü bir şekilde internette bir bulsam.O bölümü içeren bir siteyi bilen varsa söylerse çok memnun olurum. :img-wink:

entrikaci
04-10-08, 13:10
ruhsar dizisi süper bir dizydi çok severke vede beğenerek izlerim hande iel ceme hayrandım şahsen süper başarı ah ah nerde o eski günler

bence bu sihirli dizilerin arasında en süperi ruhsar mükemmel bir diziydi 108 bölüm sürdü...

_yaseminci_
04-10-08, 15:10
ruhsar dizisi süper bir dizydi çok severke vede beğenerek izlerim hande iel ceme hayrandım şahsen süper başarı ah ah nerde o eski günler

bence bu sihirli dizilerin arasında en süperi ruhsar mükemmel bir diziydi 108 bölüm sürdü...

Evet bende bayıla bayıla izlerdim..
Küçüktüm o zamanlar birde:D (şmdi sanki çok büyüğm :D )
Kumandayı elime alır,kimseye vermezdim..
Tekrar bölümleri verildiğinde de kaç kere verilse yinede izlerdim,hiç bıkmadan..hatta bu yaz verilmişti ama sonradan bıraktılar (:dito) ben yine izlemiştim..

edayd
06-10-08, 01:50
Taaa ilk baslarda nefret ediyodum bu dizi'den sanirim 1. veya 2.siniftaydim :D Kuzenim izliyodu iy nasi izliosun onu fln demistim ama o beni alistirdi onun sayesinde sevdim izleye izleye oldu bi sekilde:D Her bölümü kimbilir kac kez izlemisimdir :D Cok güzel diziydi ya :)

sedos_674
13-10-08, 21:36
matrak bi diziydi
hande ataizi orda daa iyiydi rolunun hakkını veriodu
cem davranda öle:)

peksimet
08-11-08, 21:03
ne izlerdim bu diziyi ya ilk dizim benim.7 yaşındaydım,sokakta oynarken annem çağırırdı ruhsar başladı diye benle birlikte diğer çocuklarda giderdi tabi izlemeye.akşam bu dizi olsun en güzel günüm olurdu.özledim şimdi...

anil16
10-11-08, 11:19
Ozledim diziyi ya. Tekrarlari verilse keske. :)
Turkiyede bir ilk ve efsaneydi. (:

Aptal Reyhani ve Firdevs'in "Allahim Allahim" & "Diyosun?!" diyaloglarini cok ozledim. :img-hyste

Negro*
12-03-09, 21:56
vazgeçilmezz bir diziydi hala öyle yine verseler yine izlerimm..onu izler akşamların evimizin ordaki parkta ablamlar arkilerimiz falan ruhsarcılık oynardıkk..kısa bi özet geçiyimm..kaydıraktan kayardık sıraylaa dünyaya gelirdikk tabi herkesss ruhsar oluyoduu :img-hyste yağmurlarr kesiliyo diyip kaydırağa koştururdukk :img-hyste komik ve çok eğlenceli günlerdii..

hazell
15-03-09, 00:27
Süper bir diziydi bazen geceleri tekrarlarına rastlıyorum hemen izliyorum ..
Mazhar-Ruhsar gibisi bir daha bulunmaz :)

hozcan
09-04-09, 02:46
Bu dizinin her bölümünü izlerken ayrı bir zevk aldım. Çok ama çok güzel bir diziydi. Menkıbe ve Firdes'in Mazhara kız bulma çabaları karşısında Ruhsarın kolunu salalyıp sinir olarak onları engelemesi çok güzeldi. Menkıbe'nin sürekli Mazhar'a ''Bak ruşen amcanın oğlu sedata'' lafı dizide unutamadığım sözler arasında.. :) Reyhan'ı unutamıyorum. Dünyada en çok gelinlik çıkarıp giyen bayandır aliba kendisi.. :) Her bölümdede gelinlikmi giyilir be kardeşim.. :) O nikah memuruna ne dersin. Amana yarabbim adam her bölümde o masada.. :) Birde hep düğün o evde olurdu nedense.. Hiç belediyenin düğün salonu yokmu kardeşim.. :) Dizide Gözüm Ablamızda vardı. O bilgisayarından bilgilere bakması, örgü örmesi acaba orda böyle şeyler oluyomu diye düşündürürdü beni.. :img-hyste

x-dilan-x
12-04-09, 22:27
cok guzel bir diziydi
simdi bile yayina koysalar izlerim
gercektende vazgecilmez bir diziydi:):)

*tamara*
13-04-09, 20:49
Çok severdim Ruhsar'ı.
Küçükken anne yağmur yağıyor ben gidiyorum derdim...Annemde ben ne doğurdum dermişçesine bakardı bana.O günleri hatırladıkça gülüyorum kendime.Hayal ederdim hep...Ölünce nefret ettiklerime sihir yapacağım filan diye...Gerçek sanıyordum:img-hyste

ogünkolik
12-06-09, 19:45
eğlenceli bi diziydi
gözüm abla:img-hyste
menkıbe we firdews'in mazhar'ı ewlendirmeye çalışmaları komikti
ruhsar'ın mazhar'ı sürekli kıskanması insana tebessüm ettiriyodu en azından
hele ki ruhsar'ın mazhar'a werdiği komik cezalar:img-hyste:img-hyste:img-hyste

meltemsmy
29-08-09, 01:48
kardeşimle izlerdik hep.cumartesileri yayınlanıyordu galiba
hande ataizini bu dizde çok sevmiştim
cem davranlada çok iyi bire ikiliydi

entrikaci
04-09-09, 01:01
çok ama çok severek izliyordum ben bu diziyi hep çocukluktan beridir severim hande ataizini zaten ilk ruhsarda tanıdım vede hastası oldum süper oynuyordu harikaydı cem davranda çok başarılıydı bir ara diziye konuk oyuncu olarak ceyda düvenci girdi süper bir bölümdü hele devrim nas ile funda ararın bölümüde bir efsaneydi harika bir diziyid...

simgeysldmr
04-09-09, 19:42
küçüklüğümün vazgeçilmez dizisi:img-hyste
çok severdim..ruhsara çok özenirdim..evde dewamlı beyaz elbisemi giyip ruhsar gibi davranırdım..
hey gidi çocukluğum hey:img-hyste

Freddy
27-03-10, 16:05
ruhsar 5. (son sezon) tanıtımı:

Ruhsar'a özlem bitiyor
Hande Ataizi ve Cem Davran'ın başrollerini paylaştıkları komedi dizisi ‘‘Ruhsar’’, yaz tatilinin ardından yeni bölümleriyle tekrar ekranlarda.
Ömer Atay'ın yönetmenliğini üstlendiği, fantastik öyküsü ve zengin oyuncu kadrosuyla dikkatleri çeken ‘‘Ruhsar’’da bu akşam, ekonomik krizden etkilenen Menkıbe Hanım, ek bir iş yapmaya karar verip çöpçatanlık bürosu açıyor. Menkıbe Hanım, büroya evlenmek için başvuruda bulunan Yasemin adında genç ve zengin bir dul kadını Mazhar'a ayarlamaya çalışıyor. Ruhsar'la araları açılan Mazhar, Yasemin'e yakınlık gösteriyor. Fakat Yasemin iyi bir kadın gibi görünse de aslında birlikte olduğu erkekleri öldüren psikopat ruhlu bir duldur.
6 Ekim 2001 Cuma 20.30 KANAL D

Menkıbe Hanım, Mazhar'ı evlendirmek için
yeni bir plan hazırlıyor...

http://web.archive.org/web/20001017231414/http://www.kanald.com.tr/kanaldprogramlar/ruhsar/resimler/buhafta.jpg

Oğlu Mazhar'ı bir türlü evlenmeye ikna edemeyen Menkıbe Hanım yeni bir plan hazırlar. Buna göre; Menkıbe Hanım ölmüş numarası yapacak ve vasiyetinin Mazhar tarafından bir an önce yerine getirilmesini isteyecektir. Tabi ki Menkıbe Hanım'ın vasiyeti de Mazhar'ın Reyhan'la çok acil bir şekilde evlenmesi olacaktır.

Mazhar, ölmüş numarası yapan annesinin vasiyetini çaresiz yerine getrimeye karar verir. Ancak, Reyhan'la aralarında nikah için bir anlaşmazlık çıkar ve Menkıbe Hanım'ın ruhunu çağırmaya karar verirler. Bundan sonra da işler iyice karışır.

Bu arada öbür tarafa yeni intikal eden Şerruh isminde zampara biri Ruhsar'a kur yapmaya başlar...

14 Ekim 2001 Cumartesi / 20.10

Aralık'ın son haftasına kadar devam etmişti 5. sezon.. yeni yılda başlamamıştı finalsiz bitmişti yaklaık 110 bölüm sürmüştü

MuraTZede(:
08-04-10, 03:05
Cocuklugumun Dizisi.. :img-hyste
Ne izLerdim Yaa!!
Ruhsar & Mashar!! Benim iCin aSk onLardi.. :img-hyste
Komediydi Ama Saka Maka..
Seviyordum Yani.. :good:
Herhalde Yine Yayinlansa Yine Zevkle izLerim..! :icon_whis

Melike Saka
10-04-10, 18:39
aynen bnde öle hep izlerdim ama keşke bitmeseydi (ruhs ar) tam olark htırlamıyorum ama hnde ataizi oynuyudu tmm o o htırldım

ya bence bütün dziziler güzeldi eskiden şimdikilerd güzel ama bazen sıkılıyorus ve bayıyolarr
öle değil mi? ama ..
yinde yorumum bu dizi hakkında
exlennt
(mükemmel)di.

09Eylülüm09
20-04-10, 20:03
ruhsar 5. (son sezon) tanıtımı:

Bu arada öbür tarafa yeni intikal eden Şerruh isminde zampara biri Ruhsar'a kur yapmaya başlar...

14 Ekim 2001 Cumartesi / 20.10

Finalsiz bitmisti ama keske güzel bir final bölümü olsaydi. Mesela mazhar da ölseydi ruhsarin yanina gitseydi :love05:
Bu arada bütün bölümlerini izlemisimdir ama ruhsarin yaninda ki adamin adi Şerruh´mus. Ben bütün bir sezon Şenruh diye biliyordum :img-hyste:img-hyste
Harika bir diziydi ya. Cumartesi saat 18.00 da yayinlandigini hatirliyorum.

entrikaci
21-04-10, 23:31
evet finalsiz bitmişti Cumartesi doğru ama saat 20.00'de yayınlanırdı 110-120 bölüm sürdü

hatılıyorum bende hatta d maxda da görmüştüm sonunu keşke devam etseydi yada ilginç bir son yapsalardı tam 108 bölüm sürmüştü hatılıyorum arkadaşlar süper bir diziydi...:happy0064:happy0064

exze
30-04-10, 02:34
Çok sevdiğim bir diziydi.
Tekrarlarına kadar izlediğim olmuştur.
İlkokuldyaken hafta içi hergün tekrarlarını verirlerdi. Okuldan geldiğim an başına otururdum
Yine olsa yine izlerim valla

Efsane Aynali
14-11-10, 11:25
Dizinin tekrarlari veriliyor Max Smart´da ve bir arkadas bölümleri kayit ediyor. Ruhsar Severler bana özelden mesaj attin linkleri bulabileceginiz site adresini verebilirim....

gizemlover
24-01-11, 23:26
evet her cumartesi pazar iki bölüm peşpeşe 15.55 - 17.35 arası

haziranda 108.bölüm bitecek gibi :)

bu hafta 59 - 60.bölüm olacak...

DamlamSin
16-06-11, 23:01
simdi bu diziyi izlesem ne sacma dizi derim :img-wink::img-hyste
ama eskiden öyle düsünmüyordum eskiden cok severek izliyordum :img-hyste

Busesra
28-06-11, 23:43
Elalem utansın, o beni terk etmemiş :img-in_lo
Tekrarlarını hep izlerdim. Efsane. Tekrar tekrarları verse ne güzel olur

cuulusoycu
01-07-11, 22:20
Ruhuna sağlık ruhsarciğım ölmemiş:happy0064

Bizim soyumuz taaa Osmanlıya dayalı...

Çok severek izlerdim...Değişikti gerçekten
Keşke herkes öldükten sonra ruhsar gibi sevdiklerinin yanına gelse
Gerçi o zaman herkes korkudan ölürdü herhalde:img-hyste:img-hyste

~~BuRÇiN~~
26-12-11, 00:53
http://img710.imageshack.us/img710/250/ruhsar284822.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/710/ruhsar284822.jpg/)

http://img18.imageshack.us/img18/4240/ruhsar284823.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/18/ruhsar284823.jpg/)

http://img585.imageshack.us/img585/3870/ruhsar284824.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/585/ruhsar284824.jpg/)

http://img545.imageshack.us/img545/9281/ruhsar284825.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/545/ruhsar284825.jpg/)

http://img6.imageshack.us/img6/4214/ruhsar284826.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/6/ruhsar284826.jpg/)

http://img31.imageshack.us/img31/7501/ruhsar284827.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/31/ruhsar284827.jpg/)

http://img40.imageshack.us/img40/3900/ruhsar284828.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/40/ruhsar284828.jpg/)

http://img715.imageshack.us/img715/1376/ruhsar284829.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/715/ruhsar284829.jpg/)

http://img854.imageshack.us/img854/3112/ruhsar284830.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/854/ruhsar284830.jpg/)

http://img864.imageshack.us/img864/8280/ruhsar284831.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/864/ruhsar284831.jpg/)

http://img46.imageshack.us/img46/9281/ruhsar284832.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/46/ruhsar284832.jpg/)

http://img190.imageshack.us/img190/2361/ruhsar284833.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/190/ruhsar284833.jpg/)

http://img715.imageshack.us/img715/9881/ruhsar284834.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/715/ruhsar284834.jpg/)

http://img233.imageshack.us/img233/6748/ruhsar284835.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/233/ruhsar284835.jpg/)

Pespaye
10-01-12, 12:13
Ruhsar'a bayılıyordum çocukken, hiç kaçırmadan izlerdim. Çok da cesur bir diziydi, şimdi olsa baya sansür yerdi herhalde.

~~BuRÇiN~~
15-06-12, 14:01
Ruhsar'la büyümüş 90'ların çocukları! malum video sitesinde Ruhsar'ın nerdeyse tüm bölümleri yayınlanıyor.

Eğer çocukluğunuzu özlediyseniz bakmanızı tavsiye ederim ;) Özellikle beni çocukken çok etkileyen bölümlerinden hepsini buldum, çok mutluyum.

4.Bölüm: ''İLK AŞK'' Mazhar'ın karşısına yıllar sonra ilk aşkı çıkar ve eski anıları depreşir...

9.Bölüm: Mazhar, Ruhsar'a ikizi gibi benzeyen ama huy ve karakter olarak tam zıttı biriyle nişanlanır...

20.Bölüm: ''KIYMETLİ REYHAN'' Ruhsar, Reyhan'ı sihirle çok akıllı ve kültürlü yapar. Amacı Müfit'in Reyhan'a aşık olmasını sağlayarak, Menkıbe'nin Mazhar'ı Reyhan'la evlendirmeye çalışmasına artık engel olmaktır. Ama olaylar istediği gibi gelişmez...

25.Bölüm: Ruhsar ve Mazhar öpüşürken milyondabir olan birşey olur. Yıldırım üzerlerine çarpar ve Ruhsar'ın güçleri, Mazhar'a geçer...

49.Bölüm: ''YOK MU BENİMLE EVLENECEK?...'' Mazhar, rahmetli karısı Ruhsar ile kendini evlendirmeye adayan annesi Menkıbe arasında kalmış ve annesini Ruhsar yüzünden küstürmüştür. Bu, ikili arasında kavgaya dönüşür ve Mazhar işi inada bindirip, fellik fellik evlenmelik kız aramaya başlar...

70.Bölüm: ''RUHSAR DOĞURUYOR...'' Ruhsar'la Mazhar'ın Ruhçan adında bir kızları olur...

73.Bölüm: ''RUHSAR EVLENİYOR...'' Ruhsar, Mazhar'ı -aslında tamamen masum olsa da- sürekli kendini aldatırken yakalayınca çılgına döner ve öbür tarafta evlenmeye kalkar...

78.Bölüm: ''MAZHAR TEST EDİLİP ONAYLANACAK MI?'' Ruhsar, Şans Meleği ile Mazhar'ın kendisini paralı bir kadına tercih edip etmeyeceği üzerine bir iddiaya girer. Eğer kazanırsa yeniden fani olma hakkı kazanıcak, ama eğer kaybederse Cehennem'de zebani olucaktır...

82.Bölüm: ''KISKANIRIM SENİ BEN...'' Şerruh girdiği kılıklar, yaptığı sihirler ve söylediği yalanlarla Ruhsar ve Mazhar'ın birbirlerini deli gibi kıskanmalarına ve kavga etmelerine sebep olucaktır...

84.Bölüm: ''HAYALET AVCISI'' Menkıbe'nin tuttuğu Hayalet Avcısı, Ruhsar'ın ruhunu esir alır ve para karşılığı, insanların istediğini yapması için kiralar...