PDA

Tüm Versiyonu Göster : Eurovision 2008

Sayfalar : 1 2 [3] 4 5 6 7 8

angel eyes
28-03-08, 15:14
Türkiye’yi Eurovision’da temsil edecek olan Mor ve Ötesi’nin ’’Deli’’ isimli şarkısına çekilen klip dün gece TRT’de yayınlandı.

Saat 19:30’da TRT 1 Ana Haber Bülteni’nde gösterilen klipte Osmanlı motifleri kullanıldı.

Mor ve Ötesi’nin bir hangara girişiyle başlayan klipte hangarda Osmanlı eğlence hayatına ait hokkabaz, sazende gibi tarihi figürlerin heykelleri bulunuyor.

Klibin sonuna doğru bu heykeller canlanarak kendilerini müziğin ritmine kaptırıyorlar. Klibin sonunda ise heykellerle birlikte Mor ve Ötesi grubu üyeleri de donarak heykelleşiyor.

Türkiye 3’üncü sırada yarışacak

20 ve 22 Mayıs 2008’de gerçekleştirilecek olan Eurovision Şarkı Yarışması yarı finallerinin sıralaması belli oldu.

Türkiye’yi temsil eden Mor ve Ötesi’nin 22 Mayıs’ta Eurovision 2008’in ikinci yarı finalinde üçüncü sırada yarışacağı bildirildi.

cnnturk.com

EmmRe
29-03-08, 00:03
Bende artık Türkçe katılmalarına önem veriyorum çünkü bu yarışma kültür paylaşımı gibide görülmeli bence.İngilizce söyleyip Anadolu ezgilerini katınca en azından bizim yetersizliliği gibi bir sorun olabilir :)

cenup
29-03-08, 02:37
Sonunda fazlasıyla merak edilen klibi izleme şerefine nail olabildik.Muhteşem bir çalışma olmuş doğrusu çok beğendim, Ezel Akay çok güzel bir iş çıkarmış ortaya.Hem bizim kültürümüzden birşeyler yer alması hem de gayet sanatsal bir çalışma olması dikkatleri şarkının üzerine çekmesini sağlayacaktır.
Özellikle klibin sonuna çok güldüm.:)
Klibi hala izlemeyenler varsa buyrunuz efendim;

http://www.dizifilm.com/modules.php?name=Links&file=viewarticle&id=4202

begummm
29-03-08, 03:17
cenup video için teşekkürler.
Ben çok beğendim ilginç bir klip olmuş + dikkat çekici.

sevdam...
29-03-08, 04:13
video icin cok saol cenup...bencede ilginc bi klip...sarki süper bence ama türkce oldugu icin daha az sansimiz var diye düsünüyorum...

harmaa2007
29-03-08, 12:12
Bence klip şahane olmuş.Çok eğlenceli bir klip...

EmmRe
29-03-08, 19:13
Klibi bende bugün izledim ve çok beğendim.Güzel bir klip olmuş sonunu çok beğendim.Ehehe güldüm sonunda süper olmuş.Sadece şarkı başlarken düz bir geçiş kullanmışmış.Ama yinede farklı ve çok güzel bir klip.

slayjic
30-03-08, 18:29
klibi bende izledim ve çok beğendim güzel bir yapım ortaya çıkmış ezel akayı teprik etmek lazım ve klipte kullanılan 40 hokkabaz sahnedede kullanılıcakmış buda güzel bir görüntü ortaya çıkarıcak...

hüsnanur
30-03-08, 20:55
bencede degisik bisey olmus
fena degil yani
demek hokkabazlar sahnedede kullanilcakmis
iyi bisey bence

HilalBİLLUR
30-03-08, 21:26
Ben şarkıya bayıldıım=) Muhteşem bi şarkı bence..Süper söylüyolar.Bu şarkıyla birinci olmak dileğiyleeee ... :)

begummm
30-03-08, 21:36
klibi bende izledim ve çok beğendim güzel bir yapım ortaya çıkmış ezel akayı teprik etmek lazım ve klipte kullanılan 40 hokkabaz sahnedede kullanılıcakmış buda güzel bir görüntü ortaya çıkarıcak...
Hadii bu habere sevindim.
Ben sahnede sıradan şeyler olur diye bekliyodum ama iyi olmuş böyle.
Dikkat çekici ;)

Butterbeer
31-03-08, 16:14
B]‘Deli’nin klibi Eurovision’un web sitesinde[/B]

53. Eurovision Şarkı Yarışması’nda Türkiye’yi “Deli” adlı şarkıyla temsil edecek “Mor ve Ötesi” grubunun klibi yarışmanın web sitesinde yayınlanmaya başladı.

Çekimleri 4 gün, post prodüksiyonu ise 3 hafta süren, yönetmenliğini Ezel Akay’ın üstlendiği “Mor ve Ötesi” grubunun Eurovision şarkısı “Deli”nin video klibi gösterime girdi.

Yaklaşık 60 kişilik bir ekibin çalışmasıyla, 16 mm film formatında ortaya çıkan klipte, sanatçı Şekip Davaz’ın yaptığı heykeller kullanılarak sıra dışı bir hikaye ortaya kondu.

Öte yandan, Belgrad’daki “53. Eurovision Şarkı Yarışması”nda yarışacak olan 43 şarkının video kliplerini sitesinde yayınlayan “eurovision.tv”, “Deli” için çekilen video klibini de listesine ekledi.

ÜÇÜNCÜ SIRADA YARIŞACAK

Bu arada, “Mor ve Ötesi”nin yarışmadaki sıralaması da belli oldu. “Mor ve Ötesi” grubu, “53. Eurovision Şarkı Yarışması”nın 22 Mayıs’ta yapılacak ikinci yarı finalinde üçüncü sırada yarışacak.

Kaynak: Ntv

gzmklc
31-03-08, 17:04
Valla Sertap Erenerin şarkısından daha iyi değil Deli.Açıkça söyleyeyim.İlk 3 beklemiyorum ama ilk 5 olur gibime geliyor.Hadi hayırlısı.

MusT!
31-03-08, 19:54
Çok fazla abartılmaması gereken bi yarışma ama çok büyütüyoruz gözümüzde.Her yıl şarkının İngilizce mi Türkçe mi olması tartışılıyor ama önemli olan bence şarkının güzel olması.Neyse sonuç bence Türkiye'nin ilk 20 ye girmesiyle son bulur diye düşünüyorum..!

zxc_
31-03-08, 19:59
ben deliyi çok sevdim dilimden düşmez oldu
yarışmada iyi bi derece alırlar umarım

!! Elyf !!
01-04-08, 03:00
Deli klip rekora koşuyor

Mor ve Ötesi'nin şarkısı "Deli", Ezel Akay'ın çektiği sıra dışı klibiyle büyük ilgi gördü.

Mor ve Ötesi'nin Eurovision'da yarışacak olan şarkısı "Deli", Ezel Akay'ın çektiği sıra dışı klibiyle büyük ilgi gördü.
Belgrad'daki “53. Eurovision Şarkı Yarışması”nda yarışacak 43 şarkının video kliplerini yayınlayan “www.eurovision.tv”, “Deli” için çekilen klibi de listesine ekledi. Yaklaşık 60 kişilik bir ekibin çalıştığı, sanatçı Şekip Davaz'ın yaptığı heykellerin kullanıldığı bu ilginç klip, aynı zamanda Youtube sitesinde de tıklanma rekoruna koşuyor.

Kaynak : Hürriyet Gazetesi

bebishim_f
01-04-08, 15:36
Valla Sertap Erenerin şarkısından daha iyi değil Deli.Açıkça söyleyeyim.İlk 3 beklemiyorum ama ilk 5 olur gibime geliyor.Hadi hayırlısı.

aynne bende sana katılıyorum diğer ülkelerin şakrılarınıda dinledikten sonra ilk 5 değil ilk 10a girer diye düşünüyorum:img-wink:

hüsnanur
02-04-08, 00:55
valla bence kimsenin sarkisi abartilcak kadar güzel degil
bizim sarki bana güzel gelyio ama bilmyiorum kacinci olur
yunanlilarin sarkialri fena degil malesef yine türk sarkialrini benettiler
kibris rum kesiminin sarkisida fena degil oda yine türkce sarkialri andiriyor ama

GAZEL_KEREMCEM
02-04-08, 23:17
Ben en çok Azerbaycan'ın klibini beğendim...oylar kardeşlerimize ve şarkıları gerçekten çok güzel :)

klgçaglar
03-04-08, 20:26
Sonuna kadar Mor ve Ötesinin arkasındayım yalnız oylarım sonuna kadar kardeşlerime görüşüne karşıyım şarkıyı beğenirsin ha bişi diyemem ama şarkının güzelliğine bakın yani kardeşlerimiz diye vermek pek adil olmaz bence ben Kıbrısa vermeyi düşünüyorum şarkıları hoşuma gitti
Klip çok hoştu ayrıca:)

hüsnanur
04-04-08, 17:56
evet kibris rum kesiminin sarkisi fena degil
hatta yunnalilarinki fena degil ama bilmiyorum ya bizimki hosuma gitti beni
belkide rock sarki seviyorum diyedir

tuba_buyukustun
04-04-08, 18:47
ben bu yılki şarkımızdan pek de ümitli değilim açıkçası.yüksek bir başarı da beklemiyorum ama umarım başarırlar.

harmaa2007
04-04-08, 20:16
Bence yarı-finalden geçmemiz bile çok büyük bir başarı olacak. Eğer yarı-finali geçersek 5-10 arasında bir yerde oluruz gibi geliyor bana..
Favorime gelince şu anda favorim kesinlikle Ukrayna...Şarkı gerçekten çok eğlenceli ve güzel

begummm
04-04-08, 21:30
Bence yarı-finalden geçmemiz bile çok büyük bir başarı olacak. Eğer yarı-finali geçersek 5-10 arasında bir yerde oluruz gibi geliyor bana..
Favorime gelince şu anda favorim kesinlikle Ukrayna...Şarkı gerçekten çok eğlenceli ve güzel
Ben de senin gibi düşünüyorum.
Yeni uygulamalarla yarı finalde zorlu bir gruba düşmüşüz ve oradan başarıyla çıkarsak finalde puan alabileceğimiz ülke sayısı bayağı artacak.

fatmaaa-
04-04-08, 23:01
Artık bu yarışmanın tarafsızlıgına inanmadıgım için pek ümitli degilim Türkçe olması onlarda bi - durum oluyor niyeyse artık

Yarıfinali geçersek büyük başarıdır bizim için

btl_drk
04-04-08, 23:04
bence şarkı çok güzel ben bulgaristanın şarkısını çok beğendim bence türkiye ilk ona girer buna yürekten inanıyorum...

okyanusum
05-04-08, 02:41
ben diğer şarkıları dinlemedim ama açıkçası bu yıl ben pek fazla ümitli değilim. şarkıyı çok beğendim ama bu tarz yarışmalara göre bi şarkı değil. bi albüm çıkış parçası olarak benim gibi rock severlerin çok beğeneceği bi parça fakat bu tarz organizasyonlarda böle daha pop müziğe yönelik kıpır kıpır hareketli ingilizce yada türkçe bence çok fazla farketmez böle insanı dans ettirecek birazda kültürel öğelerin yer aldığı parçalar tutuyor. zaten bu yarışmanın pek bi adil olduğuda söylenemez artık nerdeyse siyasi bi savaşa döndü bakalım görücez inaşallah hayrılısı olur ne diim bunlar benim düşüncelerim :img-wink:

Adios Rumelia
05-04-08, 14:21
Benim favorim Almanya ve Arnavutluk.Şarkıları mükemmel.Bizim şarkı diğer şarkılara nazaran hoş.Ama çok iyi tahmin yapamıyorum.Çünkü sonuçta televotinge ne kadar güvenebilirsin ki? Ben sadece şunu söyeyebilirim.BAŞARILAR :DD
Bu arada diğer şarkıları dinlediinizde biribirinden fark olmadını göreceksiniz!

harmaa2007
05-04-08, 17:52
Ben de almanya ve Arnavutluk'un şarkısını beğendim.Hatta Arnavutluk favorilerim arasında ve finale çıkacağına inanıyorum.Finalde de iyi bir yere gelebilir ama Almanya geçen seneler de olduğu gibi sonlarda olabilir ama bu şarkı gayet iyi bence de..

gizz
05-04-08, 20:31
bikaç gün önce klibi izledim gerçekten çok hoş olmuş ;)
yolları açık olsun

kdf_61_nalan
06-04-08, 12:33
bende almanyain sarkisi hic begenmedim
zaten onlar bosuna direk finale gidiyor puan alamazlar ki yine
bide iyi gruplarindan birilerini yolluyolar bari kariyer hayatlari bitmese :)
bizimki iyi valla
bakin herkez ingilizceyle katiliyor biz ise kendi dilimizde
buda bizim farkimiz olsun dimi

harmaa2007
06-04-08, 12:55
Hayır bütün ülkeler ingilizceyle katılmıyor. Bu sene Eurovision'da yaklaşık 20 tane dil var hatta bunlardan birtanesi uydurma bir dil (Belçika - Ishtar - O Julissi Na Jalini)

Adios Rumelia
06-04-08, 15:53
Eurovisionun geri sayımını yaptınız mı? ben sizin yerine yapıyım:
1.yarıfinale:44gün 2.yarıfinale: 46gün finale:48gün var hadii bakalım nolcak.İzninizle biraz konuşmak istiyorum.

Türkiyenin geçmiş yıllardaki şarkılarını dinlediimde gülmemek için kendimi zor tutuyorum.özellikle grup panın seslendirdii bana bana.o şarkıyı yazmak için çok ter dökmüşler galiba.Ama ilk katıldıımız şarkı çok güzeldi.Orada şike vardı bana göre.tabiki hollandanın şarkısı da güzeldi(Dingedong)Ama o zaman türkiyenin içi bayağa karışıktı.Geçmişten günümüze şarkılarımız bayağa değişmiş.75'ten bugüne çok fark var.Bu seneki şarkımızı dinledikçe insan "ooo daha bi güzel" diyebiliyor.Dananın kuyruğunu ilk 97'de kopardık çünkü Türkiye için inanılmaz bir skordu.Sonra yine grafiğimiz düştü.Doruk noktasına 2003'te yakaladık.Ondan sonra sonuncu olmadık.Bu bence Türk şarkılarının artık avrupalılarca beğenilmesi demekti.Umarım Mor ve Ötesi bu şarkıyla ii bir skor elde eder.Bence çok kötü eleştriyorsunuz.(İngilizce katılmayı isteyenler için söylüyorum).Profilde bu bir Şarkı+ beste yarışması.Ama içinde ne yattıını bilmek istemiyorum.Biz sadece koltuumuza yaslanıp mayısın sondan ikinci haftası saat(Genellikle)22.00de Eurovision Song Contest izlemek.He bi de oy kullanmak isteyenler var tabi.Onlara da başarılar.Elimizden en çok bu gelebilir zaten.HEpinizine iyi seyirler :D

dontspeak
06-04-08, 18:56
Eurovision 2008 gerçekten çok çekişmli geçicekmiş gibi duruo.çünkü türkçe bi şarkıyla katılıoruz Eurovision a.Şarkımızın adı Deli.ben müziği çoook beğendim bir mor ve ötesi şarkısı olarak ama bir eurovision şarkısı olarak göremedim.eurovision u elimden geldiğinde her yıl izlemeye çalışıyorum 2000 den bu yana.ama artık eurovision şarkı yarışması olmaktan çıktı.artık daha çok siyasi bi yarışma oldu.hangi devlet hangi devletten çıkarı varsa ona oy yolluyor çünkü hep:img-yes:.

kdf_61_nalan
07-04-08, 00:32
Eurovisionun geri sayımını yaptınız mı? ben sizin yerine yapıyım:
1.yarıfinale:44gün 2.yarıfinale: 46gün finale:48gün var hadii bakalım nolcak.İzninizle biraz konuşmak istiyorum.

Türkiyenin geçmiş yıllardaki şarkılarını dinlediimde gülmemek için kendimi zor tutuyorum.özellikle grup panın seslendirdii bana bana.o şarkıyı yazmak için çok ter dökmüşler galiba.Ama ilk katıldıımız şarkı çok güzeldi.Orada şike vardı bana göre.tabiki hollandanın şarkısı da güzeldi(Dingedong)Ama o zaman türkiyenin içi bayağa karışıktı.Geçmişten günümüze şarkılarımız bayağa değişmiş.75'ten bugüne çok fark var.Bu seneki şarkımızı dinledikçe insan "ooo daha bi güzel" diyebiliyor.Dananın kuyruğunu ilk 97'de kopardık çünkü Türkiye için inanılmaz bir skordu.Sonra yine grafiğimiz düştü.Doruk noktasına 2003'te yakaladık.Ondan sonra sonuncu olmadık.Bu bence Türk şarkılarının artık avrupalılarca beğenilmesi demekti.Umarım Mor ve Ötesi bu şarkıyla ii bir skor elde eder.Bence çok kötü eleştriyorsunuz.(İngilizce katılmayı isteyenler için söylüyorum).Profilde bu bir Şarkı+ beste yarışması.Ama içinde ne yattıını bilmek istemiyorum.Biz sadece koltuumuza yaslanıp mayısın sondan ikinci haftası saat(Genellikle)22.00de Eurovision Song Contest izlemek.He bi de oy kullanmak isteyenler var tabi.Onlara da başarılar.Elimizden en çok bu gelebilir zaten.HEpinizine iyi seyirler :D

aayy evet o bana bana sarkisini bende dinledim
cok komik bisey ya
tabi ozamanlaradaki müzik tarzi falan bilemicem
ama insanin dinledikce hosuna gidiyo aslinda

GAZEL_KEREMCEM
07-04-08, 02:36
Bu ay içerisinde Azerbaycan temsilcileri Elnur ve Samir Türkiye'ye gelecek :) çok mutluyum inş görücem onları inşallahhhhhhhhhhhhhh :) kaynak sağlam inş doğru çıkar yoksa oturur ağlarım sinirimden:(

Ayrıca Kalomoira ( yunanistan ) da Türkiye'ye gelcekmiş bu ay.

harmaa2007
07-04-08, 08:44
Ayrıca Kalomoira ( yunanistan ) da Türkiye'ye gelcekmiş bu ay.

Evet,ayın 10unda Türkiye'ye geliyormuş..Aynı şekilde Mor ve Ötesi'de ayın 14ünde Yunanistan'a gidecekmiş

kdf_61_nalan
07-04-08, 18:02
aman gelemsin yunanlilar buraya
hic sevmyiorum sunlari
gicik seyler
ama sarkialri gercekten güzel ama sadece o melodi kismi cünkü türkce meldielrine benziyor

klgçaglar
07-04-08, 18:52
aman gelemsin yunanlilar buraya
hic sevmyiorum sunlari
gicik seyler
ama sarkialri gercekten güzel ama sadece o melodi kismi cünkü türkce meldielrine benziyor

Canım dediğin lafmı niye öyle diyorsun yapma ya lütfen
Evet şarkıları hoş ama ben Güney Kıbrısın şarkını daha çok beğendim ama Yunanistana göre biz şarkımız daha güzel sanki yoksa banamı öyle geliyor

Adios Rumelia
07-04-08, 19:00
Arkadaşım yapma bunu.Yunansa yunan sonuçta insan.Şarkılarına bak sen.Ben açıkçası beğenmedim.Balkanların şarkıları birbirine benziyo. Ama tabiki zevkler ve renkler tartışılmaz:img-icecr Benim merakım 46 gün sonra yerine gelecek.Hiçbir tahminde bulunamıyorum.Ummadığımz biri ülke 1.olabilir.
Sizce kim birinci olur? :icon_whis

harmaa2007
07-04-08, 19:51
Eğer internet sitelerindeki gibi bir oylama olursa Eurovision'da
İsveç,Sırbistan ya da Rusya birinci olabilir.

immortalf1
08-04-08, 00:45
Evet,ayın 10unda Türkiye'ye geliyormuş..Aynı şekilde Mor ve Ötesi'de ayın 14ünde Yunanistan'a gidecekmiş

AAA haber için çok teşekkürler ya ben Yunanistanda okuyurum Mor Ve ötesini merakla bekliyorum ben ve Yunanistandaki Türk arkadaşlarım hatta Rum ve Yunan asıllı arkadaşlarım bilee:):)Bu arada Yunanistan hakkında düşünce bildiren arkadaşları biraz daha saygıya davet ediyorum çünkü benim burdaki Yunanlı arkadaşlarım bize ve müziğimize saygı duyuyor...

bebishim_f
09-04-08, 17:15
Eğer internet sitelerindeki gibi bir oylama olursa Eurovision'da
İsveç,Sırbistan ya da Rusya birinci olabilir.

Rusya:happy0064çok iddalılar bence kazanıcaklar

begummm
10-04-08, 01:22
Yunanistan' ın Eurovision temsilcisi bu cuma Beyaz Show' da olucakmış.
Haber vereyim dedim.

harmaa2007
10-04-08, 07:38
Yunanistan' ın Eurovision temsilcisi bu cuma Beyaz Show' da olucakmış.
Haber vereyim dedim.

Bugün Türkiye'ye geleceğini biliyordum ve Beyaz'a çıkar diye düşünmüştüm..Demek ki doğru düşünmüşüm.
Haber verdiğin için çok teşekkürler

michiro
10-04-08, 10:03
bn Yunanistan'ın şarkısını çok beğendim.Mor ve Ötesi tabiki herzamanki gibi güzel bir iş çıkardı aama "Deli" 43 üke arasından 1.olabilecek kadar iddalı bir parça değil bnce daaha sönükkalmış nedense ama yinede çok güzel bir parça..

Butterbeer
10-04-08, 16:01
Yunanistan’ın Eurovision temsilcisi Türkiye’de

Yunanistan’ı, Belgrad’da yapılacak 53. Eurovision Şarkı Yarışması’nda “Secret Combination” adlı şarkısıyla temsil edecek Yunanlı şarkıcı Kalomoira Saranti, tanıtım için Türkiye’ye geldi.

Olympic Havayolları’nın tarifeli uçağıyla Atina’dan İstanbul’a gelen ABD doğumlu Yunanlı şarkıcı Kalomoira Saranti, Atatürk Havalimanı’nda basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Türkiye’ye ilk kez geldiğini belirten Saranti, Türkiye’de bulunmaktan mutluluk duyduğunu ve çok heyecanlı olduğunu söyledi.

Yarışmaya katılacağı “Secret Combination”u çok sevdiğini ve çok güzel bir şarkı olduğunu ifade eden Saranti, Eurovision Yarışması’ndan umutlu olduğunu, yarışmaya katılacak diğer eserleri de dinlediğini ve her ülkenin şarkısının kendine özgü bir havası olduğunu belirtti.

Saranti, 53. Eurovision Şarkı Yarışması’nda Türkiye adına yarışacak “Mor ve Ötesi” grubunun “Deli” adlı şarkısını dinlediğini ve çok beğendiğini de dile getirerek, “Ben de deliyim. Türkiye’ye başarılar diliyorum, kalbim sizinle...” dedi.

Türkiye’de çeşitli televizyon kanallarında şarkısını tanıtacağını belirten Saranti, Atatürk Havalimanı’ndan ayrılırken hayranlarıyla fotoğraf çektirip, imza dağıttı.

arrzzu
11-04-08, 18:06
yunanistan'ın şarkıcısı çakma britney spears gibi geldi bana...:icon_whis

yabancıdamat
11-04-08, 18:23
ya tam olarak eurovisionun tarihi ne bilen birisi söyleyebilirmi ayrıca yunanistanın şarkısını ben beğnmedim kıbrısın pardon güney kıbrıs rum kesiminin şarkısı daha güzel tabiki bizimkinden sonra

harmaa2007
11-04-08, 18:34
ya tam olarak eurovisionun tarihi ne bilen birisi söyleyebilirmi ayrıca yunanistanın şarkısını ben beğnmedim kıbrısın pardon güney kıbrıs rum kesiminin şarkısı daha güzel tabiki bizimkinden sonra

53. Eurovision Şarkı Yarışması - Belgrad 2008

Yarı-final 1 : 20 Mayıs 2008
Yarı-final 2 : 22 Mayıs 2008 (Türkiye bu yarı-finalde ve 3. sırada yarışacak)

Final : 24 Mayıs 2008

yabancıdamat
11-04-08, 18:39
teşekkür ederim geçen benede bu zamanlarda yapılmıştı ya da biraz daha erkendi evet evet biraz daha erkendi

Adios Rumelia
11-04-08, 19:03
ASlında Saatinde bir değişiklik yok :icon_whis
Verdiniz haberler için hepinize teşekkür ederim.Bakalım Beyaz Yunan Şarkıcısına neler yapacak :img-hyste Arkadaşlar bir internet sitesinde Türkiye 3. sırada gidiyor.Ama ben o kadar inanmıyorum 3. olacaklarına :img-cray: Zaten Expoyu kazanamadık,Fenerbahçe şampiyonlar liginden elendi bari Mor ve Ötesi bize moral olsun:icon_cry: Bu sene Türkiye için şansız bi sene bi moral eurovisiondan istiyoruz. DE Mİ :cheer:

yeliz123
11-04-08, 19:08
valla bence ilk 10 a girerizz yani 1.lik 2.lik 3.luk bekemioorumm acikcasii..
begenmedim.. insallah elemeyi gecerler ..bilmioorumm...

harmaa2007
11-04-08, 20:09
teşekkür ederim geçen benede bu zamanlarda yapılmıştı ya da biraz daha erkendi evet evet biraz daha erkendi

Evet geçen sene 10 Mayıs'ta yarı-final 12 Mayıs'ta da final vardı. Ve Finlandiya'nın başkenti Helsinki'deydi.

meander
11-04-08, 20:15
sarkıyı ben de begenmemiştim ilk cıktıgında
ama şimdi cok seviyorum bu sarkıyı ,bence cok hoş
ben çok umutluyum sarkımızdan
bence iyi bir derece alcaz

gokcenrbd
12-04-08, 13:43
mor ve ötesinin katılması bnce iyi oldu. Herkes normal bir albüm şarkısı olduğunu söylüyor ama klipte harika olmuş. :img-wink:
Dün harun(mvö solisti) Beyaza telefonla konuk oldu.Beklentilerini dile getirdiler,tabii beyaz kırdı geçirdi gene...:D
Biliyorsunuzdur Yunanistanlı rakibimizde oradaydı gerçi kız biraz bana saf geldi(sempatik olmaya çalışıyor denebilir):)

Onu®
12-04-08, 14:28
Açıkcası şarkıyı ilk dinlediğim andan itibaren çok beğendim Sağlam bir iş çıkartmışlar Daha öncekiler gibi abidik gubudik şarkılar değil Tipik Mor ve Ötesi şarkısı Umarım dinleyenler müzikden anlıyorlardır da iyi bir oy verirler

medos14
12-04-08, 14:35
dün beyaz show da yunanistanin sarkisini dinledim ve gercekten cok begendim...
bizim sarki ise, okadar hos degil ama insallah finale dogru gideriz, fazla umutlu degillim.... ne diyelim insallah beni utandirirlar:)

yabancıdamat
12-04-08, 14:55
ben tam tersine bizim şarkımızın yunanistanınkinden daha güzel olduğunu düşünüyorum yunanistanınki klasik eurovision şarkılarına benzemiş yani yunanistanın şarkılarını dinlerseniz hepsi neredeyse aynı tarzda bence bizimki gayet güzel bir seçim ben umutluyum mor ve ötesini zaten çok seven biriyim beklentilerimde çok fazla en azından ilk 10 a girer

morveotesi_jent
13-04-08, 12:23
1.ispanya 2.BİİİİİİİİİİİİİİİZ 3.irlandaymış şuanda 2. olmamız süper daha yarışmaya zaman var beyaz showa mor ve ötesinin solisti harunda katıldı tabii telefon bağlantısıyla biz şarkımıza güveniyoruz dedi canım benim ya onları çok seviyorum yunanistanın şarkısıda güzel ama bizimkisi daha daha daha güüüzeeeel kalomiranın davranışları bana çok yapmacık geldi oy toplamak için yapıyodu ama kendi güzel kız bakalım ne olcak getçi iddalı denikliyo ama ilk 3 e bile girememiş ama biz ilk üçteyiz süper farketmez onlar benim kalbimin birincisi MOR VE ÖTESİ AŞKI BİTMEZ

Hilo
13-04-08, 12:28
1.ispanya 2.BİİİİİİİİİİİİİİİZ 3.irlandaymış şuanda 2. olmamız süper daha yarışmaya zaman var beyaz showa mor ve ötesinin solisti harunda katıldı tabii telefon bağlantısıyla biz şarkımıza güveniyoruz dedi canım benim ya onları çok seviyorum yunanistanın şarkısıda güzel ama bizimkisi daha daha daha güüüzeeeel kalomiranın davranışları bana çok yapmacık geldi oy toplamak için yapıyodu ama kendi güzel kız bakalım ne olcak getçi iddalı denikliyo ama ilk 3 e bile girememiş ama biz ilk üçteyiz süper farketmez onlar benim kalbimin birincisi MOR VE ÖTESİ AŞKI BİTMEZ

aynen katiliyorum :) banada davranislari cok yapmacik geldi:)
"oohh the song iis wonderfulll soo cool" falan :D
Bence Deli sarkisini dinlememistir bile :D

cadii_sheker
13-04-08, 14:59
İnternete ben hiç güvenmiyorum açıkçası brinci sırada İspanya'nın o iğrenç şarkısı varsa düşünün artık:)

O Yunanlı kızı bende sevmedim Oy toplamak için sempatik görünmeye çalıştı resmen...:)Beyaz'ın da bi oy verin demediği kaldı...Şarkısını da beğenmedim ses yok kızda:)

Şöyle bi gerçek var Gençlerin rock müziğe karşı bir hayranlığı var Bu da bize artı puan getirir Ancak şarkının türkçe olması nedense beni tatmin etmiyor Sanırsam çeşitli dillerde söylemişler...Albümü alıp dinleyen olur mu bilmem...:)

İşin içine zaten siyasi harita girince olay bitiyor...:(

Ben de ülkeler gruplara ayrılıcak ve herkes sadece grubunda olana oy verecek diye birşey duymuştum bir gerçekliği var mı acaba:)

harmaa2007
13-04-08, 16:15
Ben de ülkeler gruplara ayrılıcak ve herkes sadece grubunda olana oy verecek diye birşey duymuştum bir gerçekliği var mı acaba:)

Evet,doğru. Zaten 2 yarı-final var ve birbirine sürekli yüksek oy veren ülkeler ayrı yarı-finallerde...

yabancıdamat
13-04-08, 16:29
bize oy verenlerde 1. yarı finalde 2. yarı finalde bize oy verebilecek pek ülke yok yani işimiz zor milleti çok etkilememiz lazım ki bize oy versinler

koobee24
13-04-08, 19:41
şarkıyı ilk dinlediğimde beğenmemiştim ama dinledikçe hoşuma gitmeye başaldı ama şarkı bizim melodilerimizi yansıtmıyor. geçen yunanistanınkini dinledim adamlar kendi müziklerini yansıtmışlar. neyse umarım başarılı oluruz. ama gerçekten bize oy verecek ülke yok nereedeyse. iş zor.

-3L!F-
13-04-08, 20:18
bnce mor ve ötesi ilk beşe girer.

LOST:)
13-04-08, 23:16
arkadaşlar nette 2. sırada olmamızın nedeninin klibimizin ilgi çekici olmasına bağlıyorm bn. inşallah yanılıyorumdur?

zanessa_96
13-04-08, 23:19
Bence Yanılmıyorsun...:img-hyste

Ama Şarkımız Bence Güzel...

"Limi Limi Rey" ve "SüperStar" Şarkılarından Güzel Olduğu Belli...

Kazanma Şansımız Bence %80 ...:img-in_lo

Ayrıca Tanıtımada Çoktan Gittiler Diye Biliyorum...:icon_whis

immortalf1
14-04-08, 00:50
Bende internetteki oylamalara pek inanmıyorum çünkü gerçek yarışmada çok farklı sonuçlar çıkabiliyor.Mesela geçen senenin favorisi Türkiye ve Yunanistanken bambaşka bir birinciyle karşı karşıya kalıverdik.Kalomira bence çok şeker ve sexi bir kız belki çoğu kişiye yapmacık gelebilri ama ben Yunanistan'da yaşadığım ve Kalomira'nın daha önceki albümlerindeki ve programlardaki tavrını bildiğim için garipsemedim çünkü onun hareketleri biraz abartılıydı her zman.Mor ve Ötesi ise yarın Yunanistanda bir dizi etkinliğe katılacak Yunan gençleri Mor ve Ötesini özellikle dünya görüşlerini açıkça yansıttıkları için fazlasıyla destekliyorlar umarım istenilen beklenilen ilgiyi görür şarkıyı çok iyi tanıtırlar ve Eurovision'da mutlu bir sonla döneriz

harmaa2007
14-04-08, 00:50
Bence Yanılmıyorsun...:img-hyste

Ama Şarkımız Bence Güzel...

"Limi Limi Rey" ve "SüperStar" Şarkılarından Güzel Olduğu Belli...

Kazanma Şansımız Bence %80 ...:img-in_lo

Ayrıca Tanıtımada Çoktan Gittiler Diye Biliyorum...:icon_whis

Evet, bu şarkı Rimi Rimi Ley'den kat kat daha iyi fakat bence Süperstar daha eğlenceli bir şarkıydı.Yani ben o şarkıyı daha çok seviyorum..

Bu arada Mor ve Ötesi'nin promosyon turunda gideceği ülkeler ve tarihler belli oldu :

14-15 Nisan - Atina, Yunanistan
16-17 Nisan - Tiran, Arnavutluk
18-19 Nisan - Üsküp, Makedonya
20-21 Nisan - Lizbon, Portekiz
5-6 Mayıs - Kiev, Ukrayna
7-8 Mayıs - Bakü, Azerbaycan
9-10 Mayıs - Tiflis, Gürcistan

Keşke rock müziğe daha çok oy veren Finlandiya, İsveç ve Norveç gibi İskandinav ülkeleri ile Letonya Litvanya Estonya gibi Baltık ülkelerine gitmeleri daha iyi olur. O ülkelerden daha çok oy alırdık. Makedonya Azerbaycan Arnavutluk ve Gürcistan'ın zaten oy vereceğini düşünüyorum.

yabancıdamat
14-04-08, 17:54
konser yerleri yanlış seçim daha çok avrupa ülkelerine gitse daha iyi olur ama bi yöndende böyle ülkelerden oy almak daha kolay gibi geliyo aman finale çıkalım da finalde zaten almanya hollanda belçika garanti 12 diğerlerine 8 10 allah ne verdiyse ilk ona gireriz

meander
14-04-08, 20:59
beyaz showda yunanistanın sarkıcısı nasıl yapmacıktı öyle yaa
resmen oy toplamak içinn sevimli sempatik kızı oynadı
televizyonun karsısında delirdim resmen

!! Elyf !!
16-04-08, 03:37
Komşu 'Deli'yi favori gösterdi!
Yunanistan'ın Eurovision temsilcisi Kalomoira, 'Stars on Vodafone' programına katılıyor. 24 Mayıs'ta yapılacak Eurovision Şarkı Yarışması'nda 'Mor ve Ötesi'ni favori gösteren Kalomoira, Ajda Pekkan, Sezen Aksu ve Sertab Erener'e hayran olduğunu söylüyor. Number One TV 19.00

Kaynak : Sabah Gazetesi

Butterbeer
16-04-08, 17:08
Fransa’nın Eurovision şarkısı İngilizce

Anglo-Sakson kültürünün dilleri ve sanatlarına zarar verdiği konusunda çok hassas olan Fransızlar, sürpriz yaptı ve yarışmaya İngilizce parçayla katılmaya karar verdi. Karar, Times gazetesinde alaylı bir haberle duyuruldu.

Fransa, 24 Mayıs’ta Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da yapılacak Eurovision Şarkı Yarışması’na Sebastian Tellier’in seslendirdiği “Divine” adlı İngilizce bir şarkıyla katılma kararı aldı.

Karar, Anglo-Sakson kültürünün dilleri ve sanatlarına zarar verdiği konusunda çok hassas olan Fransızları oldukça öfkelendirdi. Fransa 1977’den beri Eurovision Şarkı Yarışması’nı kazanamıyor, 2006’daki yarışmadaysa puan alamamıştı.

Konuyu başyazılarından birine taşıyan Times gazetesi, Fransa’nın kararının, İngilizce’nin zaferi anlamına geldiğini belirtiyor. Yazının başlığı, hem Eurovision’da Abba’ya zafer getiren şarkıya hem de Fransa’yla tarihi bir savaşa atfen, “Waterloo”.

Times, alaylı bir dille, Fransa’ya İngilizce bir şarkı da önermiş. Şarkının sözleri şöyle bitiyor:
“Kadehimizi kahramanların diline ve insanı sağır eden şu şarkı yarışmasına kaldırırız. İngilizce söylerek sıfırdan fazla puan alırız. Sonra da gece boyunca şampanya içeriz.”

Medea
17-04-08, 03:35
beyaz showda yunanistanın sarkıcısı nasıl yapmacıktı öyle yaa
resmen oy toplamak içinn sevimli sempatik kızı oynadı
televizyonun karsısında delirdim resmen

Sorma yahu...yani içim kıyıldı desem yeridir:img-wink:Yani tamam alımlı sevimli ve seksi olmanın öyle olmak istemenin acaiip bir yanı yok ama bu doz bana fazla geldi. Umarım gerçek hayatında da öyle değildir demeden edemedim,o nasıl bir "sevgi pıtırcığı" rolüdür yarabbim?

!! Elyf !!
19-04-08, 03:26
Her hangi bir popçu yerine karakterli grup

Eurovision'da 'Deli' şarkısı ile ülkemizi temsil edecek olan Mor ve Ötesi, şarkının klip yönetmeni Ezel Akay, koreograf Beyhan Murphy ve daha önce Eurovision'a katılan Athena, MTV eksTRa programının konuğu oldu. Yarışma için bir şov hazırladıklarını söyleyen grup, "Kendi farkımızı katabileceğimiz şeyler üç dakika ile sınırlı. Türkiye bu yarışmayı çok ciddiye alıyor. Sonuçta kendi üslubumuza uygun olarak bu şovu hem görsel hem işitsel olarak o üç dakika içinde yaratmaya çalışacağız" dedi.

BİZE KIZANLAR DA OLDU
Eurovision'a katıldıkları için kendilerine kızan hayranları da olduğunu söyleyen grup, "Herhangi bir popçuyu göndermektense karakteri olan bir grubu göndermekte fayda var" sözleriyle yeni bir polemiğin fitilini ateşledi.

Kaynak : Sabah Gazetesi

!! Elyf !!
19-04-08, 03:28
http://img205.imageshack.us/img205/963/5403094zd1.jpg http://img205.imageshack.us/img205/6095/5403095cu5.jpg

Eurovision yarışma değil kültürel panayır

Mor ve Ötesi, Eurovision ile ilgili merak edilen tüm soruları cevapladı.

"Eurovision gibi toplumsal bir organizasyonu, herhangi bir popçudan ziyade bizim gibi karakteri olan bir grubun temsil etmesi daha doğru" diyen Mor ve Ötesi, MTV eksTRa'nın konuğu oldu.
MTV Türkiye'de ekrana gelen "eksTRa" programına, ülkemizi Eurovision 2008'de "Deli" şarkısıyla temsil edecek
olan Mor ve Ötesi, "Deli" çekilen klibin yönetmeni Ezel Akay, koreograf Beyhan Murphy ve geçen yıl Eurovision'a katılan Athena grubu konuk oldu. "Mor ve Ötesi"nin Eurovision hazırlıklarını paylaştığı programda, Athena grubu da geçen yıl ki deneyimlerini paylaştı. "Mor ve Ötesi" ekibi, "Eurovision'da şovla müzik başbaşa gittiğini düşünecek olursak, bu durumla ilgili ne yapmayı planlıyorsunuz" sorusuna, "Bizim kendi farkımızı katabileceğimiz şeyler 3 dakika ile sınırlı maalesef. Türkiye bu yarışmayı çok ciddiye alıyor ve sonuçta katıldığımız bu yarışma bir TV programı aslında bizim için. Kendi üslubumuza uygun olarak bu şovu hem görsel hem de işitsel olarak o 3 dakika içinde yaratmaya çalışacağız" yanıtı verdi. Grup, "Farkınız nedir" sorusuna ise şu yanıtı verdi: "Biz bu yola çıkarken, 'her şeyde olduğu gibi bunu da kendi üslubumuzla yapacağız' dedik. Bizim üslubumuzda da işbirliği, rekabetten önce gelir. Beraber yapmak kendi başına yapmaktan zevklidir. Oraya yarışma değil kültürel bir panayır olarak bakıyoruz. Ama tabi ki en güzel sonucu almaya da bakıyoruz."

ohanges
20-04-08, 13:16
klipten çalışma yapan varsa eklesin lütfen
çok az kaldı
heycan dorukta

morveotesi_jent
21-04-08, 14:35
http://img205.imageshack.us/img205/963/5403094zd1.jpg http://img205.imageshack.us/img205/6095/5403095cu5.jpg

Eurovision yarışma değil kültürel panayır

Mor ve Ötesi, Eurovision ile ilgili merak edilen tüm soruları cevapladı.

"Eurovision gibi toplumsal bir organizasyonu, herhangi bir popçudan ziyade bizim gibi karakteri olan bir grubun temsil etmesi daha doğru" diyen Mor ve Ötesi, MTV eksTRa'nın konuğu oldu.
MTV Türkiye'de ekrana gelen "eksTRa" programına, ülkemizi Eurovision 2008'de "Deli" şarkısıyla temsil edecek
olan Mor ve Ötesi, "Deli" çekilen klibin yönetmeni Ezel Akay, koreograf Beyhan Murphy ve geçen yıl Eurovision'a katılan Athena grubu konuk oldu. "Mor ve Ötesi"nin Eurovision hazırlıklarını paylaştığı programda, Athena grubu da geçen yıl ki deneyimlerini paylaştı. "Mor ve Ötesi" ekibi, "Eurovision'da şovla müzik başbaşa gittiğini düşünecek olursak, bu durumla ilgili ne yapmayı planlıyorsunuz" sorusuna, "Bizim kendi farkımızı katabileceğimiz şeyler 3 dakika ile sınırlı maalesef. Türkiye bu yarışmayı çok ciddiye alıyor ve sonuçta katıldığımız bu yarışma bir TV programı aslında bizim için. Kendi üslubumuza uygun olarak bu şovu hem görsel hem de işitsel olarak o 3 dakika içinde yaratmaya çalışacağız" yanıtı verdi. Grup, "Farkınız nedir" sorusuna ise şu yanıtı verdi: "Biz bu yola çıkarken, 'her şeyde olduğu gibi bunu da kendi üslubumuzla yapacağız' dedik. Bizim üslubumuzda da işbirliği, rekabetten önce gelir. Beraber yapmak kendi başına yapmaktan zevklidir. Oraya yarışma değil kültürel bir panayır olarak bakıyoruz. Ama tabi ki en güzel sonucu almaya da bakıyoruz."

ben izlreyemedim bu programın tekrarı ne zaman bilen var mı acayip üzüldüm yaa

Kadir_Reis
21-04-08, 14:51
Bizim şarkıyı ben begemedim Çetin Alp Çıkarırım daha iyi :D :D

EmmRe
21-04-08, 22:09
Opera opera operaaa :):):)
Evet az kaldı yarışmaya :)

Butterbeer
22-04-08, 16:26
‘Deli’ Makedonya’da tanıtıldı

Mor ve Ötesi, Eurovision parçaları Deli’yi Makedonya’nın başkenti Üsküp’te tanıttı.

Başkent Üsküp’teki bir diskoda şarkının tanıtımını yapan grup, daha sonra, yarışmada Makedonya’yı temsil edecek Arnavut kökenli Adriyana Gaca ile ünlü şarkıcı Tamara’dan oluşan grupla tanışarak, birlikte eğlendi.

HeRMioNeKaiBa
23-04-08, 11:48
hep destek tam destek ..eurovision 2008

http://img528.imageshack.us/img528/9617/kurtlarvadisipusubl34avdu2.jpg

azizoz
23-04-08, 13:15
Ne söyleyeyim bu şarkı beni de sarmadı.İnternette izlenme oranlarına göre şarkıları yorumlamaları doğru değil.Çevremdekiler Kalomiranın şarkısını daha çok beğendiklerini söylüyorlar:kahve

bebishim_f
23-04-08, 16:07
HeRMioNeKaiBa imzan çok güzel olmuş ellerine sağlık:img-wink:
of mayıs gelsin artık o günü heyecanla bekliyorum...
Bende internetteki oylamalara hiç inanmıyorum.Oraya Türklerin oy vermediği ne malum...:)
Biliyosunuz delirium.fm diye bi site açıldı.Deli'nin sözlerini İngilizce,Almanca,Fransızca,Sırpça,İspanyolca ve Yunanca'ya çevirmişler:img-blush
Klibimiz ilgi çekiyo ama hadi bakalım nolcak Eurivisondada ilgi çekicekmiyiz.
Ben yine hakeden kazansın diyorum (bana göre Rusya):happy0064
2009 Moskova olmazsa 2009da Eurovisionu izlemicem çünküm gerçekten inanıcam yani yarışmanın sirke dönüştüğüne...:icon_whis

yabancıdamat
23-04-08, 16:40
valla bende internetteki oylamalara inanmıyorum şarkımızın da kötü bir derece alacağını düşünmüyorum bence kalomoiranın şarkısı pek güzel değil ama bu sene eurovisionda güzel şarkıda yok o yüzden biz ve yunanistan ilk ona gireriz ve belkide ilk ikiyi paylaşırız ne güzel olurya

Hilo
26-04-08, 16:53
Bence internetteki oylamalara inanilmasi gerek..
1.lik ispanyanin sarkisinda miydi?Böyle garip bir sarkiydi :D
Ve gecen sene kimlerin ilk üce girdigini görürsek bu anketlerin dogru oldugunu görürüz..

morveotesi_jent
27-04-08, 12:00
mor ve ötesi imzalarınız süper hemen kullanmaya başlıycam mor ve ötesinin destekleyenler ailesi falan yapsanız çok güzel olur ben yapmayı bilmiyorum yaaa:(

ohanges
27-04-08, 14:30
http://i183.photobucket.com/albums/x89/ohanges/deli5.gif

ohanges
27-04-08, 14:31
http://i183.photobucket.com/albums/x89/ohanges/deli1.gif

ohanges
27-04-08, 15:04
evet ozaman bende klipten resim ekleyim azcık
hepsi benim tarafımdan çekilmiştir
alıntı değildir

http://i183.photobucket.com/albums/x89/ohanges/deli_clip_1__0002.jpg

http://i183.photobucket.com/albums/x89/ohanges/deli_clip_1__0003.jpg

http://i183.photobucket.com/albums/x89/ohanges/deli_clip_1__0004.jpg

http://i183.photobucket.com/albums/x89/ohanges/deli_clip_1__0005.jpg

http://i183.photobucket.com/albums/x89/ohanges/deli_clip_1__0001.jpg

ohanges
27-04-08, 15:13
http://i183.photobucket.com/albums/x89/ohanges/deli1-1.png

cadii_sheker
27-04-08, 21:14
http://i214.photobucket.com/albums/cc149/cadii_sheker/MVO.gif

=x=
28-04-08, 20:09
http://img160.imageshack.us/img160/3379/ghjgktq3.jpg

http://img519.imageshack.us/img519/8321/000000copyoi2.jpg

http://img519.imageshack.us/img519/1821/ghjhkjhlkvc8.jpg

http://img519.imageshack.us/img519/448/hjhgjksx6.jpg

http://img160.imageshack.us/img160/7518/nbghhjkhu6.jpg

http://img519.imageshack.us/img519/5903/thyjyugi9.jpg

http://img519.imageshack.us/img519/6900/tuyuyun9.jpg

Bunlarda benim çalışmalarım.

ohanges
29-04-08, 19:06
başka çalışma yokmu
inanmıyrum ya nerde hep destek tam destek
bakalım neler olcak
ben hala ilk 5 e girerz en kötü ilk 10 a grerz diorm

Butterbeer
29-04-08, 19:29
“Eurovision’un müzik kalitesiyle ilgisi kalmadı”

Eurovision Şarkı Yarışmasını iki kez kazanan İrlandalı şarkıcı ve besteci Johnny Logan, bu şarkı yarışmasında artık müzik kalitesinin olmadığını savundu.

Johnny Logan, Almanya’nın Rust kentinde Alman Haber Ajansına (DPA) yaptığı açıklamada, şarkı yarışmasını eleştirerek, “Eurovision Şarkı Yarışmasında sahneye konulanlar içler acısı. Bunun artık müzik kalitesiyle hiçbir ilgisi yok” dedi.

Organizatörlerin, yarışmanın eski parlak günlerine yeniden kavuşmasını sağlamalarını isteyen Logan, şarkı seçiminde kriterlerinin sertleştirilmesi ve seyircilerin yarışmaya daha yoğun şekilde katılımının gerekli olduğunu kaydetti.

Logan, yarışmanın şimdiki haliyle geleceği olmadığını savunarak, “En yüksek ses çıkaranların değil, en iyilerin kazanması için seçim yönteminin bir an önce değiştirilmesi lazım. Kendisiyle dalga geçen bir yarışma, ciddiye alınmayı bekleyemez” diye konuştu.

Eurovision Şarkı Yarışmasını 1980 yılında “What’s Another Year” ve 1987 yılında “Hold Me Now” adlı şarkılarıyla iki kez kazanan Logan, 1992 yılında Linda Martin’in İrlanda adına söylediği şarkıyı bestelemiş, 1984 yılında bestelediği bir şarkı da ikinci olmuştu.

begummm
30-04-08, 14:52
imzalar falan çok güzel olmuş.
Yarışma zamanı yaklaşınca imzamı değiştirir onlardan birini eklerim ;)
Yine söylüyorum yarı finali geçersek finalde başarılı oluruz.

=x=
30-04-08, 22:04
Biraz daha çalışma

http://img501.imageshack.us/img501/7970/gfhtfjujf1.jpg

http://img225.imageshack.us/img225/1948/ghjukcopysk9.jpg

http://img171.imageshack.us/img171/6613/jljklax5.jpg

http://img501.imageshack.us/img501/2999/khjlkjljq2.jpg

Adios Rumelia
01-05-08, 23:48
Logana ben de katılıyorum.Çünkü farkettiniz mi bilmiyorum ama büyükler kadar çocuklar da izliyor ve sergilenen showlar terbiyesizlik derecesine ulaşabiliyor.Bu yarışmanın amacı 1956 yılında artık savaştan yorulmuş bi takım insanların biraz rahatlamaya ihtiyacı olduğu için vardı.Şimdiyse kafa patlatmak için olduğu açık.Heryerde siyasetin bulaşmış olması çok acı bence.İnsanlar kavga istemiyorlar diyorlarlar ama en büyük kavga siyaset olduğunu düşünüyorum. Yarışmalar iyi olan kazansın diye vardır.İnsanların göz zevkini ve kafalarını patlatmasına gerek olduğunu düşünmüyorum.Eğer bu bir şarkı yarışmasıysa en güzel söyleyen ve tabiki söz ve bestesi kuvvetli olanın kazanması daha uygun olur.Televoting olayı birbirlerine yakın olan ülkelerin kendilerine oy vermesi olduğu için şarkı ne kadar berbat olsada ülkeler ön plana çıkıyor.Bu sene zaten eurovisionun sonu.Seneye EARTHVISION ya da WORLDVISION yarışması olacakmış.Gene aynı şeyler olacak.İtalyanın tavrını bizler de göstermeliydik.Ama burası Türkiye yok öyle...bye

hard-rock
01-05-08, 23:53
iyi bir derece alıcagımızı sanmıyorum
ama hayırlısı artık bakalım ne olucak

bostepeli
02-05-08, 16:16
eurovisiona az kaldı bakalım ne yapacak bizimkiler sanırım ön elemey gideceğiz yarışmanın bazı durumları değişmiş geçeriz biz onuda ill 10 girermiyiz gireriz sahne şovumuz güzel olursa belki biraz oradan kurtarırız böyl konuşuyorum ama mor ve ötesinde daha olağanüstü şbir şarkı beklerdim ama olsunvarlıkları yeter zaten şarkı süperde olsa politika herşeyi bozuyor artık oylar ülkelerin birbirleri ile ilişkilerinden veriliyor neyse başarılar mor ve ötesine klibide çok beğendim güzel olmuş inş emekleri boşa çıkmaz

beren_defne
02-05-08, 16:35
20 Mayıs'ta dimi Eurovision ??

Adios Rumelia
02-05-08, 21:08
20 mayısta türkiye yok 22 mayısta Türkiye 2.yarıfinalde yarışacak.24 Mayısta Final.Hadi hayırlısı.Az kaldı.Gönlümüz Mor ve Ötesinde :cheer:

!! Elyf !!
04-05-08, 02:06
Mor ve Ötesi'ne uğurlama konseri

Mor ve Ötesi'ni Eurovision'a uğurlama konseri, yarın akşam Garajistanbul'da düzenleniyor.

5-11 Mayıs tarihleri arasında Eurovision 2008 promosyon turnesi kapsamında Gürcistan, Ukrayna ve Azerbaycan'ı ziyaret edecek, 12 Mayıs'ta da Eurovision yolculuğuna çıkacak olan Mor ve Ötesi, yarışma öncesi son konserini yarın veriyor. Konser, Garajistanbul'da Rock 'N Dark Express'in final gecesinde gerçekleşecek.

yabancıdamat
04-05-08, 12:55
eurovision yakalşıyo artık şunun şurasında ne kaldı dimi ben umutluyum iyi bi sonuç elde edebiliriz

typicaladmirer
04-05-08, 13:58
Arkadaşlar 22 Mayıs ta herşey ortaya çıkcak:).az daha sabır:).

NOSTALJİK
04-05-08, 14:06
Mor ve Ötesi'ne uğurlama konseri

Mor ve Ötesi'ni Eurovision'a uğurlama konseri, yarın akşam Garajistanbul'da düzenleniyor.

5-11 Mayıs tarihleri arasında Eurovision 2008 promosyon turnesi kapsamında Gürcistan, Ukrayna ve Azerbaycan'ı ziyaret edecek, 12 Mayıs'ta da Eurovision yolculuğuna çıkacak olan Mor ve Ötesi, yarışma öncesi son konserini yarın veriyor. Konser, Garajistanbul'da Rock 'N Dark Express'in final gecesinde gerçekleşecek.

Başarılar Türkiye,Başarılar Mor ve Ötesiii

garajistanbulu'un Memoli ile ilgisi var değil mi?

linds
04-05-08, 19:35
umarım iyi bi sonuç alırız ki buna inanıorum BAŞARILAR MOR VE ÖTESİ KALBİMİZ SENİNLE

meander
04-05-08, 20:31
iyi bir sonuc alacagımızı düşünüyorum ben
sarkı cok saglam bir parca bence :good:

GAZEL_KEREMCEM
05-05-08, 00:07
9 mayısta park ormanda Azerbaycan temsilcileri Samir ve Elnur'a destek konseri var arkadaşlar:) bir çok ünlü şarkıcı da katılacak bu konsere :)

begummm
05-05-08, 00:10
Az kaldı yarışmaya heyecanlandım.
Geçenlerde haberlerde görüdüm Mor ve Ötesi grubunun şarkı tanıtımı için gezdiği ülkeleri gösteriyordu.
Baya çok yer gezmişler :D
Umarım yarı finali geçeriz. Onu geçersek zaten final iyi olur ;)

=x=
07-05-08, 15:25
5 tane daha çalışma yaptım.

http://img137.imageshack.us/img137/1267/ghjukyv7.jpg

http://img398.imageshack.us/img398/3483/gkjhljljg6.jpg

http://img398.imageshack.us/img398/7885/oipoibc7.jpg

http://img398.imageshack.us/img398/4574/71437896ld9.jpg

http://img398.imageshack.us/img398/9707/yukuoms2.jpg

mert_cn
09-05-08, 16:21
eurovision sarkımız cok güsel ama sahsen bn mor ve ötesinden daha güzel sarkı beklerdim ama olsun deli de çok güsel olmus zaten klip süper bakalım bu sefer kacıncı olacaz az kaldı :D

mert_cn
09-05-08, 16:23
bu arada arkadalsr eklediğikleriniz cok güsel ellerinize sağlık

begummm
09-05-08, 17:29
Yarışmaya çok az kaldı.
Heyecan başladı bende :D
Bakalım nasıl bir derce elde edicez.
=x= çalışmaların süper ;)

GÜLÇEM
10-05-08, 02:14
evet yaa ne kadar az kaldı yarışmaya
bakalım nolucak ;)

senis
11-05-08, 19:28
Inşallah Türkiye ya da Azerbeycan kazanir.Türkiye Azerbeycana çokkkkkkkk destek oluyor.:happy0064:happy0064Bu da bizi cok sevindiriyor.Dileriz bizden de en yüksek oy Türkiyeye gider.Tabi ki,Azeri türkleri büyük bi mücadele bekliyor.çünki Baküde bi çok rus ve ermeni var.Dileriz Türkiye için de AZERbeycan için de en iyisi olur..........

erotamou
12-05-08, 16:22
http://www.ucankus.com/img/imgyeni/morveotesi.jpg

Sırbistan'ın başkenti Belgrad'da düzenlenen 53. Eurovision şarkı yarışmasında Türkiye'yi Deli adlı şarkısıyla Mor ve Ötesi temsil edecek.

Avrupa Yayın Birliği'ne (EBU) üye 43 ülkenin katıldığı yarışmada, Mor ve Ötesi 22 mayısta ikici yarı finalde 18 ülkeyle 24 mayıstaki finale kalmak için yarışacak. Eurovision şarkı yarışması tarihinde ilk kez (20 mayıs) birici yarı final düzenlenecek.

Birinci yarı finalde Karadağ, İsrail, Estonya, Moldova, San Marino, Belçika, Azerbaycan, Slovenya, Norveç, Polonya, İrlanda, Andora, Bosna Hersek, Ermenistan, Hollanda, Finlandiya, Romanya, Rusya ve Yunanistan yarışıyor.

22 mayıstaki ikici yarı finalde İzlanda, İsveç, Türkiye, Ukrayna, Litvanya, Arnavutluk, İsviçre, Çek Cumhuriyeti, Belarus, Letonya, Hırvatistan, Bulgaristan, Danimarka, Gürcistan, Macaristan, Malta, Kıbrıs Rum Kesimi, Makedonya Cumhuriyeti ve Portekiz yarışacak. 24 mayısta yarı finallere katılmadan doğrudan finalde yarışacak ülkeler ve sıraları da şöyle:

“İngiltere 2, Almanya 4, Fransa 19, İspanya 22 ve geçen yıl Birinci olan Sırbistan 23'üncü.”

Almaya, İngiltere, Fransa ve İspanya, Eurovision'a en çok ödeme yaptıkları için her yıl doğrudan finalde yarışıyor.

Kaynak : Uçankuş!

meander
12-05-08, 16:26
Çok az kaldı yarışmaya, şarkıya acayip takığım bu aralar (:
iyi bir derece alcaz inşallah

GAZEL_KEREMCEM
12-05-08, 22:12
Arkadaşlar birinci yarı final trt'den verilcek sizden rica etsem Azerbaycan temsilcilerinin tvden resimlerini çekebilir misiniz?

kalenin_fethi
13-05-08, 02:29
Eurovisionu sabırsızlıkla bekliyorum..
Dün Azerbaycanın çıkışını izledim Türkiyede..
Bir azeri olarak kendi ülkemi destekliyorum ben de..
Türkiyenin de şarkısı çok güzel bence..
Tüm desteklerimiz türk kardeşlerimize gelicektir bundan da eminim..
İnşallah her iki ülke layik olduğu yeri kazanır :img-wink:

Butterbeer
13-05-08, 17:22
Belgrad’ı Eurovision heyecanı sardı

53. Eurovision şarkı yarışmasının evsahibi Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da hazırlıklar sürüyor. Yarışmacılar, Belgrad’a gitmeye başladı. Bu yıl yarışmaya rekor düzeyde katılım var. 43 ülkenin katılacağı yarışmada final 24 Mayıs’ta...

Sırbistan’ın başkenti Belgrad’ı Eurovision heyecanı sardı. Sokaklar Eurovision posterleriyle donatıldı.

20- 24 Mayıs’ta yapılacak şarkı yarışması için hazırlıklara hız verilirken, Eurovision tarihinin en büyük basın merkezi de Belgrad’a kuruldu.

İKİ YARI FİNAL DÜZENLENECEK

Yarışmacılar da Belgrad’a gitmeye başladı. Bu yıl yarışmaya rekor düzeyde katılım var. Avrupa Yayın Birliği’ne (EBU) üye 43 ülkenin katıldığı yarışmada iki yarı final düzenlenecek. Türkiye’yi “Deli” adlı şarkıyla temsil edecek olan “Mor ve Ötesi”, 22 Mayıs’ta ikinci yarı finalde, 18 ülkeyle 24 Mayıs’taki finale kalmak için yarışacak.

BİRİNCİ YARI FİNAL 20 MAYIS’TA

Eurovision şarkı yarışması tarihinde ilk kez (20 Mayıs) birinci yarı final düzenlenecek. Birinci yarı finalde Karadağ, İsrail, Estonya, Moldova, San Marino, Belçika, Azerbaycan, Slovenya, Norveç, Polonya, İrlanda, Andora, Bosna Hersek, Ermenistan, Hollanda, Finlandiya, Romanya, Rusya ve Yunanistan yarışıyor.

İKİNCİ YARI FİNAL 22 MAYIS’TA

22 Mayıs’ta ikinci yarı finalde İzlanda, İsveç, Türkiye, Ukrayna, Litvanya, Arnavutluk, İsviçre, Çek Cumhuriyeti, Belarus, Letonya, Hırvatistan, Bulgaristan, Danimarka, Gürcistan, Macaristan, Malta, Kıbrıs Rum Kesimi, Makedonya Cumhuriyeti ve Portekiz yarışacak.

FİNALDE TOPLAM 25 ÜLKE YARIŞACAK

24 Mayıs’ta yarı finallere katılmadan doğrudan finalde yarışacak ülkeler ve sıraları da şöyle:
“İngiltere 2, Almanya 4, Fransa 19, İspanya 22 ve geçen yıl Birinci olan Sırbistan 23’üncü.”

Almaya, İngiltere, Fransa ve İspanya, Eurovision’a en çok ödeme yaptıkları için her yıl doğrudan finalde yarışıyor.

İLK DEFA KATILACAK ÜLKELER VAR

Yarışmada bu yıl çok sayıda ülke ilk kez temsil edilecek. Bu ülkeler arasında Azerbaycan da var. İlk kez Eurovision heyecanını yaşayacak olan ülkeler, Belgrad’ta provalara başladı.

RENKLİ BİR YARIŞMA OLACAK

Eurovison, bu yıl da renkli ve farklı yarışmacaları ağırlayacak. İrlanda’yı temsil edecek olan popüler kukla şovu yıldızı “Hindi Dustin” de bunlardan biri. İspanya’ysa , “Çiki Çiki Dans Et” şarkısıyla yarışacak.

sman07
13-05-08, 17:41
Mor ve Ötesi 13.Mayis 2008 10:50-11:30 arasi Sirbistan baskenti Belgrad da yaptigi provadan bir kac resim
http://www.eurovision.tv/save-files/img/upload/galleries/2008-5-13%2011%3A44/tur_1-RESIZE-s925-s450-fit.jpg
http://www.eurovision.tv/save-files/img/upload/galleries/2008-5-13%2011%3A44/tur_2-RESIZE-s925-s450-fit.jpg
http://www.eurovision.tv/save-files/img/upload/galleries/2008-5-13%2011%3A44/tur_4-RESIZE-s925-s450-fit.jpg
http://www.eurovision.tv/save-files/img/upload/galleries/2008-5-13%2011%3A44/tur_5-RESIZE-s925-s450-fit.jpg
http://www.eurovision.tv/save-files/img/upload/galleries/2008-5-13%2011%3A44/tur_6-RESIZE-s925-s450-fit.jpg
http://www.eurovision.tv/save-files/img/upload/galleries/2008-5-13%2011%3A44/tur_7-RESIZE-s925-s450-fit.jpg
http://www.eurovision.tv/save-files/img/upload/galleries/2008-5-13%2011%3A44/tur_8-RESIZE-s925-s450-fit.jpg
http://www.eurovision.tv/save-files/img/upload/galleries/2008-5-13%2011%3A44/tur_9-RESIZE-s925-s450-fit.jpg

tatli_kizim
13-05-08, 17:48
Arkadaslar Seeeelaamm:)

eurovision ne zamann basliyacak..? bu ay mi..?? :)

harmaa2007
13-05-08, 20:32
Arkadaslar Seeeelaamm:)

eurovision ne zamann basliyacak..? bu ay mi..?? :)

20 Mayıs - Yarıfinal 1 (Haftaya Salı)
22 Mayıs - Yarıfinal 2 (Haftaya Perşembe) - Türkiye bu yarıfinalde yer alacak
24 Mayıs - Büyük Final

Güneş-07
13-05-08, 23:59
yarışmayı sabırsızlıkla bekliyorum mor ve ötesi ilk 5'e rahatlıkla girer diye düşünoyrum şarkımız gayet güzel ben çok beğendim ve popüler kültüre hitap ediyor ayrıca türkçe olmasıda çok güzel kendi dilimizde...:happy0064:img-wink:
Sman07 resimler çok saol :happy0064

begummm
14-05-08, 19:57
EUROVISION ŞARKI YARIŞMASINDA TÜRKİYE'Yİ TEMSİL EDECEK OLAN MOR VE ÖTESİ GRUBUNUN "DELİ" ŞARKISI, İNTERNET SİTELERİNDE EN İYİ VİDEO KLİBİ OLARAK BİRİNCİLİĞİNİ KORUYOR!

Sırbistan'ın başkenti Belgrad'da düzenlenen 53. Eurovision Şarkı Yarışmasına katılan Mor ve Ötesi grubu, ilk provalarını başarıyla tamamladı. Provada, Mor ve Ötesi grubunun ikinci yarı finalde kullanacağı giysiler ilk kez tanıtıldı.

Ezel Akay yönetiminde hazırlanan www.delirium.fm adlı web sitesinde "Deli" parçasının klibinin her gün çok sayıda hayran ve meraklı tarafından izlenerek birinciliğini koruduğu grubun menajeri Can Sertoğlu tarafından açıklandı.

Kerem Kabadayı, Burak Güven, Kerem Özyeğen ve Harun Tekin'den oluşan Mor ve Ötesi grubunun üyelerinden Harun Tekin, grubun provalarına ağırlık vereceklerini belirterek, 'İlk kez 14 gün aralıksız aynı otelde kalacağız. Ancak konser verdiğimiz günler iki veya üç gün aynı yerde kalıyoruz. Tatilimiz bile on günü geçmiyor. Bu yeni bir rekor bizim için' dedi.

Türkiye'de insanların bu yarışmaya büyük ilgi ve önem verdiğini kaydeden Tekin, 'Zaten Eurovision'un finali dünya çapında yaklaşık 650 milyon insan tarafından izleniyor. Eğer bu yarışma önemli olmasaydı, geçmişte bu kadar önemli popüler sanatçılar ve isimler bu yarışmaya katılmazdı”diye konuştu.
kaynek: ucankus.com

GiZeM*
15-05-08, 19:54
payLasdigIn Icin coqq saoL gercekten coq Buyükk bir
heyecanLa BeKliyorum NeLer Olcakk diye Mor Ve Ötesine
boLL boLL basariLarr diLiyorum :img-wink:

begummm
16-05-08, 19:49
Eurovision haftasına giriyoruz. :D
Mor ve Ötesine bol şans.
Umarım iyi bir derece ile ayrılırlar.

EmmRe
16-05-08, 21:33
22 Mayısta yarı final var çok:) Baya yaklaştı ya Çarşamba günü :)

harmaa2007
16-05-08, 21:51
Eurovision'a 1 hafta gibi bir zaman kaldı. Bütün şarkıları dinledim ve kliplerini izledim. Birazcık da prova görüntülerine göz attım. Şimdi sırayla şarkılar hakkında ve şansları hakkında yorum yapmak istiyorum.

YARI-FİNAL 1 (20 MAYIS 2008):

KARADAĞ: Tipik soft rock bir şarkı, geçen seneki "Hajde Kroci" yi anımsatmıyor değil. Şarkı kendini dinleten bir şarkı, fakat yarıfinalden çıkma şansı olduğunu düşünmüyorum.
[İSRAİL : Yavaş tempoda çok güzel ve duygu yüklü bir şarkı. Çok fazla da gösterisi de yok sanırım. Ama yarı-finalden çıkacak gibi görünüyor. Sesinin güçlü olduğuna inanıyorum, şarkı da birincilik için iddialı olmasa bile gayet hoş
ESTONYA: Bu senenin şakalarından biri sanırım. Çocuk şarkısı gibi şarkı.. Şarkı Fince,Almanca ve Sırpça....Geçen seneki Ukrayna katılımcısı yüksek oy alır mı bilmem ama yarı-finali geçeceğini hiç sanmıyorum.
MOLDOVA: Geta Burlacu temsil ediyor ülkesini bu yıl. Gayet huzur verici ve dinlendiric bir şarkı. Ama Eurovision için yani en azından final için uygun bir şarkı değil, biraz sönük kalıyor bence.
SAN MARİNO: Bu yılın ilk katılan ülkelerinden biri San Marino. İtalya'nın ortasında küçük bir ülke olmasına rağmen ve İtalya'nın yaklaşık 10 senedir Eurovision'a katılmamasına rağmen bence gayet hoş bir rock şarkı yollamış. İnternet oylamalarında sıralamaların aşağı sıralarında olmasına rağmen bence şarkı hoş bir şarkı. Evet, çok iddialı değil belki ama ilk şarkı için bence gayet iyi. Üstelik İtalyanca bir şarkı ve birkaç yıldır italyanca şarkılar yarı-finalleri geçiyor (Romanya 2006, Letonya 2007). Umarım San Marino da finale çıkar.
BELÇİKA : Bana eski zaman şarkılarını anımsatıyor bu şarkı. Üstelik dili uydurma bir dil. Yani şarkı herhangi bir dil değil tamamen hayali bir dilde, tıpkı yıllarca önce Sertab'a rakip olan Urban Trad'in "Sanomi" adlı şarkısı gibi. Üstelik belki hatırlarsınız o şarkı 2. olmuştur. Bu şarkıda internet oylamalarında gayet yukarılarda, Eurovision'da da finale çıkacak gibi görünüyor (Her ne kadar çok aşırı derecede beğenmesem de).
AZERBAYCAN : Azerbaycan da San Marino gibi bu sene ilk defa katılıyor Eurovision ailesine. Opera-rock-pop karışımı bir şarkıyla katılıyor, üstelik ilginç de bir şova sahip. Finalde durumu ne olur bilmem, ama finale çıkmasını kesinlikle isterim.
SLOVENYA : Slovenya geçen sene ilk defa yarı-finali geçmeyi başarmıştı. Bu sene "Vrag naj Vzame" adlı Slovence bir şarkı ile katılıyor. Pop-funk şarkı fena değil, iyi bir şovla finale çıkması olası.
NORVEÇ : Kesinlikle muhteşem ötesi slow bir şarkı. Noveç İdolü yarışmacısı Maria Haukaas Storeng harika bir sese sahip ve yarı-final akşamı Avrupa'yı etkileyeceğini düşünüyorum. Şansı bol olsun, final de olacak inşallah.
POLONYA : Birkaç senedir hareketli şarkı yollayan Polonya bu sene slov bir parça yollamayı deniyor. Şarkı İngilizce ve gayet anlamlı şarkı sözleri var. Gösterisi çok sade olacak ama fena bir parça değil finale çıkar mı çıkmaz mı bilemesem de.
İRLANDA : Bu senenin şakalarından birisi daha : Hindi Dustin. Hindi Dustin bir kukla ve gayet hareketli bir şarkıyla ülkesini temsil edecek. Şarkı İrlanda Douze Pointe (İrlanda'ya Oniki Puan). Gayet ilginç sözleri ve şovu ile Avrupanın ilgisini çekecek ve finale çıkacak gibi görünüyor. Ama her nedense ben bu şarkıyı sevmiyorum.
ANDORRA : Andorra yine çok güzel bir şarkı yolladı. Geçen seneki punk rock şarkıdan sonra bu seneki gayet etkileyici pop şarkı dikkat çekici. Şarkı birkaç Katalanca mısra dışında tamamen İngilizce. Andorra 2004ten beri finale kalmaya çalışıyor. İnşallah bu sene başaracak.
BOSNA & HERSEK : Bosna Hersek iki sene slov parçanın ardında bu sene gayet hareketli ve gayet şaşırtıcı bir şarkı yolluyor yarışmaya. Şarkı boşnakça ve Laka adlı şarkıcı tarafından söyleniyor. Finale kalıp kalmayacağı meçhul.
ERMENİSTAN : Bu sene 3. kez katılan Ermenistan, gayet hareketli bir şarkı yolluyor. Şarkı birkaç Ermenice mısra dışında İngilizce. Anketlerde üst sıralarda yer alan şarkı finale çıkacak gibi görünüyor.
HOLLANDA : Fas asıllı Hind temsil ediyor Hollanda'yı.Şarkının adı "You Know Your Heart Belongs To Me(Biliyorsun Kalbin Bana Ait).. Hareketli sıradan bir pop şarkısı. Yarı-finali geçebileceğini sanmıyorum.
FİNLANDİYA : Geçen senenin ev sahibi Finlandiya bu sene yine hard rock bir şarkı yolluyor. Şarkı bu sefer Fince. Final şansı %50 bence.
ROMANYA : Rumence-İtalyanca bir düetle katılan Romanya, 2 seneden sonra gayet slov bir şarkı yolluyor. Provalar sonrası final için gayet iddialı bulundu. Bence hoş bir şarkı, finale çıkabilir, neden olmasIN.
RUSYA : 2006ta ülkesine 2.cilik getiren Dima Bilan bir kez daha Eurovision sahnesinde..Bu sefer slov bir şarkıyla. Şarkının kemanla başlaması gayet etkileyici. Bence kesinlikle finale çıkmalı. Rusya bu sene de ilk 5e çıkacak gibi görünüyor.
YUNANİSTAN : Ve Yarı-final 1'in en son yarışmacısı. Yaklaşık bir ay önce promosyon turu için Türkiye'ye de gelen Kalomira, ülkesini "Secret Combination (Gizli Karışım)" adlı gayet yüksek tempolo hip hop tarzında bir şarkıyla temsil edecek. Şarkısıyla olduğu kadar şovuyla da kendisinden söz ettireceğe benziyor. Kesin finalde bence...

harmaa2007
16-05-08, 22:22
vee...

YARI-FİNAL 2 (22 MAYIS 2008)

İZLANDA : Disco tarzı bir şarkı ile katılıyor bu yıl İzlanda. Orijinali İzlandaca olan şarkı, This Is My Life (Bu Benim Hayatım) olarak Eurovision'a uyarlandı. Birkaç senedir finale çıkmak için uğraşan İzlanda bu sene başaracak diye düşünüyorum.
İSVEÇ : Birçok site anketin birinci olan ve 1999da şampiyonluğu ülkesine kazandırmış olan Charlotte Perelli temsil ediyor İsveç'i bu yıl. Şarkı "Hero(Kahraman)" çok hoş bir pop şarkı. Bence birincilik için iddialı bir şarkı ama anketler her zaman doğru çıkmıyor. İlk 10 evet ama birinci olmayabilir. Biraz fazla abartılıyor bence.
TÜRKİYE : Türkçe bir şarkıyla ülkemizi temsil eden Mor ve Ötesi, Belgrad'ta gayet ilgi görmüş. Bu sene bize oy veren ülkelerle aynı yarı-finalde olmadığımız için kesin finale çıkarız diyemiyorum ama bence yarı-finali geçeceğiz. Çünkü sonuçta şarkımız rock ve Avrupa halkı rock şarkılara oy yolluyor özellikle İskandinav ülkeleri. Finale çıkarsak da 6-15 arası bir derece alırız diye düşünüyorum. Ama belki bir sürpriz olur birinci bile olabiliriz.
UKRAYNA Kesinlikle bu yılki favorim. Bence bu senenin en iyi şarkılarından ve birinci olmasını isterim açıkcası. Gayet eğlenceli bir şarkıyla ilk defa temsil ediyor ülkesini Ani Lorak. Daha önce ülkesinin ulusal finaline katılmıştı ama sanırım ikinci olmuştu. Bu sene sonunda ülkesini temsil ediyor ve bence finale çıkıp finalde de çok iyi bir derece alacak gibi.
LİTVANYA : Gayet sade bir slov şarkıyla katılıyor Litvanya bu yıl. İki yıldır slov parça yollamayı terch eden Litvanya bence bu yıl finalde yer alamayacak.
ARNAVUTLUK : Promosyon turu için ülkemize gelen ve bu yıl Eurovision'un en genç yarışmacısı olan (16 yaşında) muhteşem slov bir şarkıyla katılıyor. Şarkı arnavutça fakat bence gayet etkileyici. Finale çıkabilir ve ben bunu çok isterim.
İSVİÇRE : İsviçre de bu yıl İtalyanca bir şarkı ile katılıyor. Şarkı slov fakat gayet etkileyici. Anketlerde de ön sıralarda. Finale çıkar diye düşünüyorum.
ÇEK CUMHURİYETİ : Çek Cumhuriyeti ikinci kez katılıyor bu yıl. Geçen sene rock yollamışlardı, bu yıl ise Tereze Kerndlova "Have Fun (Eğlen)" adlı pop & hip hop bir şarkı ile katılıyor. Şarkı güzel bir ritime sahip fakat nedense hep aynı ve sıradan bir melodi üzerinde ilerliyormuş hissi veriyor. Finale çıkma şansı %50 bence.
BEYAZ RUSYA : Geçen sene ilk defa finale çıkan Beyaz Rusya bu yıl da gayet hoş bir şarkı ile katılıyor. İngilizce bir şarkıyla katılan Beyaz Rusya, bu yıl da finale çıkabilecek mi bilmiyorum ama bence gayet hoş bir şarkı.
LETONYA : Bu sene korsanları yolluyor Letonya. Evet korsan kostümlü Pirates of The Sea (Denizin Korsanları) adlı grup gayet hareketli ve eğlenceli şarkıları "Wolves of The Sea (Denizin Kurtları)" ile katılıyor. Gayet dikkat çekeceğe benziyor ve bence Litvanya'nın 2006da başardığı gibi onlar da bu sene finale çıkabilir.
HIRVATİSTAN : Bu sene gayet sıradan fakat bir o kadar sempatik bir şarkı yolluyor Hırvatistan. Şarkı Hırvatça, final çıkacağını sanmıyorum ama bence dinlemeye değer bir şarkı. Eski zamanları hatırlatıyor. Ve yanlış hatırlamıyorsum şarkıcılardan biri 75 yaşında.
BULGARİSTAN : Promosyon turu için ülkemizi ziyaret eden ve bu sene gayet hareketli bir şarkı yollayan Bulgaristan, geçen sene olduğu gibi bu sene de dikkat çekeceğe benziyor. Geçen sene electronic-folk bir şarkı ile 5. olan ve ilk defa finale çıkan Bulgaristan, bu sene de finale çıkabilir.
DANİMARKA : Açıkcası bu şarkıyı yeterince güçlü bulmuyorum. Finale çıkmasını istemem, evet goi bir şarkı kendini dinlettiyor fakat şarkı biraz sönük bence.
GÜRCİSTAN : Bu sene de gayet hoş bir şarkı yolluyor Gürcistan. Şarkı İngilizce ve adı "Peace Will Come". Bu sene de finale çıkacağını düşünüyorum.
MACARİSTAN : Macaristan 2006da yarışmadan çekildi. Geçen sene bir dönüş yaptı ve ilk 10a girdi. Bu sene de geçen sene olduğu gibi slov bi şarkı ile katılıyor. Hoş bir şarkı. Final şansı ise %50 bence.
MALTA : Şarkının adı "Vodka" ve gayet hareketli bir şarkı. Geçen sene yarı-finali geçememişlerdi. Bu sene yarı-finali geçebilirler, son sıralarda olmaları akılda kalmalarını sağlayabilir. Final şansı yine %50 bence.
GÜNEY KIBRIS RUM KESİMİ Bu sene gayet eğlenceli bir şarkı ile katılıyorlar. 2006tan beri yarı-finali geçmeye çalışan Güney Kıbrıs Rum Kesimi, bu sene de finale çıkamayabilir.
MAKEDONYA : Şarkısının Türkçe bir versiyonu da bulunan Makedonya gayet güzel bir şarkı yolluyor ve bence mutlaka finale çıkmalı.
PORTEKİZ : 2004ten beri finale çıkmaya çalışan Portekiz bu sene gayet hoş bir slov şarkı ile katılıyor. Son yarışmacı olmaları çok avantajlı. Bu sene finale çıkabilir.

nedim_bahar
17-05-08, 15:02
Tanıtımda Ruslana sürprizi

Mor ve Ötesi grubu "Deli"nin tanıtımı için önceki gün Belgrad'da bir resepsiyon verildi.

Eurovision'da ülkemizi temsil edecek Mor ve Ötesi grubu ile şarkıları "Deli"nin tanıtımı için önceki gün Belgrad'da bir resepsiyon verildi. Resepsiyonun sürpriz konuğu ise yarışmanın 2004 birincisi Ruslana oldu.
Büyükelçi resepsiyon verdi
Sırbistan'ın başkenti Belgrad'daki 53. Eurovision Şarkı Yarışması'nda Türkiye'yi temsil edecek olan Mor ve Ötesi grubu, provalara başladı. Belgrad Büyükelçisi Ahmet Süha Umar da önceki gün hem grubun hem de Eurovision şarkıları "Deli"nin tanıtımı için bir resepsiyon verdi. Resepsiyona Belgrad'da yaşayan Türkler, diğer ülkelerin diplomatik temsilcileri ve Sırbistan Milli Futbol Takımı oyuncularının da bulunduğu çok sayıda davetli katıldı.
Destek olmak istedim
Ancak o kalabalık arasında en şaşırtıcı isim Ruslana'ydı... 2004'te İstanbul'da yapılan yarışmada birinci olan Ukraynalı şarkıcı, Mor ve Ötesi'ni desteklemek için resepsiyona geldiğini söyledi. Öte yandan, grubun solisti Harun Tekin de sert bir açıklama yaparak oy dilenmeyeceklerini söyledi: "Yarışmada başarılı olalım diye yapacağımız veya yapmayacağımız şeylerin bir sınırı var. Yani oy dilenmek ya da şirin görünmek gibi bir yaklaşımımız olamaz.

kayanak:hürriyet kelebek

nedim_bahar
17-05-08, 15:08
http://www.hizliresim.com/2008/5/17/2283.jpg
http://www.hizliresim.com/2008/5/17/2286.jpg

bebishim_f
17-05-08, 15:46
harmaa2007 arkadaşım yorumlarının birçoğuna katılıyorum uğraşıp yazmışsın, ellerine sağlık:img-wink:
Benim Türkiye hariç ilk 10'um şöyle:

10 - Belarus
9 - Çek Cumhuriyeti
8 - Azerbaycan
7 - İsveç
6 - Norveç
5 - Bulgaristan
4 - Ukrayna
3 - Makedonya
2 - Yunanistan
1 - Kesinlikle RUSYA
:happy0064

ohanges
17-05-08, 17:52
kullanırsanz sevirim son 1 hafta
hatta daha az

http://i183.photobucket.com/albums/x89/ohanges/deli1-1.png

sman07
17-05-08, 18:15
finale son bir hafta kaldi kimlere oy verirdiniz ben mesela (Türkiye haric)
1-Beyaz Rusya
2-Gürcistan
3-Kibris
4-Isvec
5-Almanya
6-Azerbaycan
7-Rusya
8-Ukrayna
10-Yunanistan
12-Makedonya

Adios Rumelia
17-05-08, 18:25
Yorumların için saol harmaa2007.Ben kime oy verirdim işte(Türkiye Hariç)
1-makedonya
2-İsviçre
3-Sırbistan
4-Bulgaristan
5-Yunanistan
6-Rusya
7-Gürcistan
8-İsveç
10-Almanya
12-Arnavutluk
Arnavutluk,Çünkü sözleri çok güzel.Almanya'ya 10 çünkü melodisi güzel.
Umarım Türkiye için güzel bir eurovision olur.Başarılar Türkiye Başarılar MOR VE ÖTESİ!!!

ceyda deniz
17-05-08, 18:33
ben sadece bosna hersekle
azerbaycana verirdim diğerleri umrumda değil
ama ermenistan elenir listeye hiç giremezse çok sevinirim:img-wink:

briTugba
17-05-08, 18:36
Makedonya harika :D
Kesinlikle ona kullanırım...:img-wink: bizmkide bunların içinde iyi yani gayet iyi...ama müzik kazanmıyor :(

harmaa2007
17-05-08, 19:27
Yorumlarımı okuduğunuz için çok teşekkür ederim.
Ve şimdi son olarak da finalde yarışan 5 ülke hakkındaki yorumlarım :

İNGİLTERE Birkaç yıldır son sıralarda yer alan ama 2005te kesinlikle favorim olan İngiltere bu yıl da pop bir şarkı ile katılıyor. Şarkının adı Even If, ve 2. sırada yarışacak. Açıkcası ilk 10a kalacağını sanmıyorum.
ALMANYA Ve No Angels grubu! Disappear adlı şarkı ile temsil ediyorlar ülkelerini. Geçen sene Almanca bir şarkı ile katılan Almanya bu sene tekrar İngilizce şarkı yolluyor. Şarkı gayet etkileyici ve güzel bir melodiye sahip. İlk sıralarda olması unutulmasına sebep olabilir fakat bence geçen senelerde olduğu gibi bu sene sonlarda olmamalı.
FRANSA Sebastien Tellier temsil ediyor bu yıl ülkesini. Geçen seneki ulusal final formatından sonra bu yıl direkt şarkı seçimini tercih etti Fransa. Üstelik bir yenilik yaparak %95i İngilizce olan bir şarkı ile katılıyor. Açıkcası hoş bir ritme sahip fakat çok sıradan bir melodisi var. Bu sene İngilizce söylemeleri bi avantaj sağlar mı bilmem ama çok oy alamayacağını düşünüyorum. Yarı-finalden çıkacak olan onca güzel şarkıyı düşünürsek sonlarda olur bence.
İSPANYA İspanya da her yıl olduğu gibi bu yıl da İspanyolca bir şarkı ile katılıyor. 500den fazla eserin başvurduğu finalde Rodolfo Chikilicuatre birinci oldu ve epey dikkat çekti bence. Hoş bir ritme sahip şarkı ama ben hiç sevmiyorum bu şarkıyı. Belki Avrupa'nın hoşuna gider ve oy toplayabilir ama birinci olacağını hiç sanmıyorum.
SIRBİSTAN Geçen sene olduğu gibi bu yıl da slov bir şarkı yolluyor Sırbistan. Şarkı yine Sırpça ve muhteşem bir sese sahip olan Jelena Tomasevic tarafından seslendiriliyor. Şarkı muhteşem ve ilk 5 kesin bence. Üstelik şarkının bestesinin ülkemizde gerçekleşen 49. Eurovision şarkı yarışmasında Sırbistan&Karadağ 'ı temsil eden ve 2. olan Zeljko Joksimovic'e ait olduğunu söylemekte yarar var. Zira 2006ta Bosna& Hersek'in şarkısını da besteleyen kişi oydu ve Bosna & Hersek 3. oldu.

morveotesi_jent
18-05-08, 14:18
haftaya bugün yarışma bitmiş olacak ve biz burda yorum yapacağız inşallah herşey onların istediği gibi olur gerçekten çok zekiler onların her sözüne imzamı atarım harunun konuşmları tamda ona yakışacak şekilde kimseden oy dilenmeye yada kalomira gibi şirinlik yapmaya gerek yok ama kolamiranın şarkısı güzel gerek yok şirinlik yapmaya

batuhan_gumus
18-05-08, 21:10
ben belki izliyemicem ama türkiye nin şarkısı
fena deil ama 1 cilik kadar pek sanmıyorum
çünki şarkı türkçe ingilizce olsa belki derdim
üzügünüm bnce 1-10 olamayız:(

keremcem&ekin
18-05-08, 21:24
Bendende bir imza.:img-wink:

http://i286.photobucket.com/albums/ll102/trknrbd/MORVETES.jpg

(=Gülücük=)
18-05-08, 21:26
Ben eurovision şarkımızı beğendim açıkçası ama rusya nınkisi de çok güzel

EmmRe
18-05-08, 22:13
İmza için çok teşekkürler :)
Sanırım geçen seneki kadar ümitli değil pek kimse çok kalabalı kdeğil çünkü burasıda...

Adios Rumelia
19-05-08, 11:15
Emeklerinize sağlık arkadaşlar.Türkiye'ye başarılar.2.Yarı finali halatla çekiyorum.Bu arada ummadığımız bir ülke 1.olabilir.Çünkü bu yarışmada kimin tanıtıma ihtiyacı varsa o 1.oluyo.Ama şu da bi gerçek güzel şarkılar 1.oluyo.Geçmişe baktığımızda sözleri ne kadar berbat olsa da melodisi güzel olanlar var.Belki bu sene ilginç bir ülke 1. olur.
20 mayısta 1.yarı final var ama trt yayınlamayacak.Onun yerine Türkiye-Slovakya Maçını koymuşlar.Aslında yayınlamaları gerekirdi.Sonuçta onlar da bizim rakibimiz.
Neyse herkese ii günler.

harmaa2007
19-05-08, 13:37
20 mayısta 1.yarı final var ama trt yayınlamayacak.Onun yerine Türkiye-Slovakya Maçını koymuşlar.Aslında yayınlamaları gerekirdi.Sonuçta onlar da bizim rakibimiz.

Bilakis TRT yayınlayacak fakat sadece salı akşamına mahsus TRT INT'te yayınlanacak. Diğer yarı-final ve final yine her zamanki gibi TRT 1'de olacak.

Adios Rumelia
19-05-08, 14:28
Aa teşekkür ederim.Ben bilmiyordum.Saool harmaa2007.yarın o zaman trtinti izliyorum.Bu arada herkesin gençlik ve spor bayramını kutlarım.

bebishim_f
19-05-08, 14:43
Sanırım geçen seneki kadar ümitli değil pek kimse çok kalabalı kdeğil çünkü burasıda...

Açıkçası şahsen ümitli olmadığımı söyleyebilirim.Geçen yıl 1.liği gerçekten bekliyodum ama bu yıl rakiplerimizi izledikçe......
Favorim olan her ülkenin provalarını izledim.Rusya'nın şovunda buz pateni var.Ukrayna'nınkini en çok beğendim müziğin ritmine uygun,çok hoş.Makedonya ve Yunanistan'ında dans şovu...
Sonrada Mor ve Ötesi'ni izledim ve büyük bir hayal kırıklığı...
Basit bir sahne performansı diyebilirim.Hiç bir özelliği yok.Ve böylede 1.lik zor...Hemde çok zor...Yani artık sadece şarkının değil daha çok şovların ön planda olduğunu biliyoruz...:img-cray::img-cray:
Yarın Eurovision var ama bende hiçbir heyecan belirtisi yok.Sanırım pek umutlu olmadığım için...
19 Mayıs'ımız kutlu olsun bu arada:img-wink:

begummm
19-05-08, 18:18
Bilakis TRT yayınlayacak fakat sadece salı akşamına mahsus TRT INT'te yayınlanacak. Diğer yarı-final ve final yine her zamanki gibi TRT 1'de olacak.

Bu konuda bilgi verdiğin için sağol.
Ben de bilmiyordum 1. yarı finalin TRT int' ten yayınlanacağını.

cadii_sheker
19-05-08, 19:29
http://i214.photobucket.com/albums/cc149/cadii_sheker/cadii_sheker%202/mv.jpg

Butterbeer
20-05-08, 02:25
Gürcü sanatçıdan Mor ve Ötesi’ne destek

Sırbistan’ın başkenti Belgrad’a düzenlenen 53. Eurovision Şarkı Yarışmasında Gürcistan’ı temsil eden ama şarkıcı Diana Gurtskaya, Mor ve Ötesi grubunu çok beğendiğini belirterek, Türkiye’ye bol şans diledi.

Mor ve Ötesi grubunun dünyada en iyi rock gruplarından biri olduğunu belirten Gürcü sanatçı, “Deli” adlı şarkıyı “insanın ruhunu okşayan güzel bir parça” olarak nitelendirdi.

Sahneye siyah gözlükleriyle çıkan görme özürlü Diana Gurtskaya, Türkiye ve Gürcistan’ın kardeş ülke olduklarını, birbirine destek olacaklarına inandığını söyledi.

“Peace will come” adlı şarkısıyla Gürcistan’ı temsil edecek Diana Gurtskaya, şöyle devam etti:
“Ben Türkiye’yi ve Türk halkını çok seviyorum. Türkiye’ye sık sık geliyorum, ama şu ana kadar konser vermedim. İleride Türkiye’de de konser vermeyi planlıyorum. Gözlerim görmüyor, ama kalbim Türkiye ile birlikte. Eurovision’a katılmak benim için kazanmaktan daha önemli. Çok mutluyum. Belki bu dünyada yaşanan bazı çirkinlikleri görmemem beni daha mutlu ediyor.”

UKRAYNA’DAN DESTEK

Eurovision Şarkı Yarışmasında Ukrayna’yı temsil eden Ani Lorak’ın Türk menajeri Murat Nalçacıoğlu da Mor ve Ötesi grubuna Ukrayna’dan çok sayıda oy verilmesi yönünde çalışacaklarını söyledi.

Mor ve Ötesi grubundan Kerem Özyeğen’in sınıf arkadaşı olan Murat Nalçacıoğlu, Ani Lorak’ın Ukrayna’da Türk tur operatörlerinden Turtess’in Türk turizmini tanıtan broşürlerinde yer aldığını belirtti.

Murat Nalçacıoğlu, menajerliğini yaptığı Ani Lorak ile en kısa zamanda evleneceğini açıkladı.

“Mor ve Ötesi’ni Ukrayna delegasyonu olarak tam desteklediklerini” kaydeden Nalçacıoğlu, “Ani Lorak Türkiye’yi çok seviyor ve Ukrayna’dan en yüksek puanların Türkiye’ye verilmesi için elinden geleni yapıyor. Türkiye’nin de bizi destekleyeceğine candan inanıyorum” diye konuştu.

Butterbeer
20-05-08, 14:44
Eurovision’un ilk yarı finali bugün

Sırbistan’ın ev sahipliği yaptığı yarışma için ilk yarı final bugün yapılıyor. Bu yıl Türkiye’yi temsil edecek olan “Mor ve Ötesi”yse 22 Mayıs’taki ikinci yarı finalde sahne alacak. Yarışmanın finali de 24 Mayıs’ta...

Sırbistan’ın başkenti Belgrat’ta düzenlenen Eurovision Şarkı Yarışması’nın ilk yarı finalı bu akşam yapılıyor. Yarışmaya katılım bu yıl rekor düzeyde. Tam 43 ülke sahne alacak. Bu yüzden iki yarı final düzenlenecek.

Dört kurucu ülke İngiltere, Almanya, Fransa, İspanya ve ev sahibi Sırbistan dışındaki bütün ülkeler yarı finale katılacak.

Türkiye’yi bu yıl Mor ve Ötesi, “Deli” adlı parçasıyla temsil edecek. Mor ve Ötesi, 22 Mayıs’taki ikinci yarı finalde yarışacak.

İkinci yarı finalde Türkiye’nin rakipleri, İzlanda, İsveç, Ukrayna, Litvanya, Arnavutluk, İsviçre, Çek Cumhuriyeti, Belarus, Letonya, Hırvatistan, Bulgaristan, Danimarka, Gürcistan, Macaristan, Malta, Makedonya, Portekiz ve Kıbrıs Rum Kesimi.

Birinci yarı finalde yarışacak ülkeler arasında ise İsrail, Azerbaycan, Ermenistan, Yunanistan Rusya ve Bosna Hersek bulunuyor.

24 MAYIS’TAKİ FİNALDE 25 ÜLKE YARIŞACAK

Bu iki yarı final grubundan 10’ar ülke finale katılmaya hak kazanacak. 24 Mayıs’taki finalde toplam 25 ülke yarışacak.

Geçen yıllarda yarışmadaki oy verme sisteminin siyasi olduğuna dair şikayetler geliyordu. Bu yıl konulan yeni kurallarla sorunun aşılması hedefleniyor.

Yeni sistem gereği iki farklı yarı final grubunda yarışan ülkeler birbirlerine oy veremeyecek. Bu nedenle Mor ve Ötesi, Almanya, Hollanda, Belçika, Azerbaycan gibi Türkiye’nin genelde yüksek puan aldığı ülkelerden oy alamayacak.

Her iki grupta da finale katılacak 9 ülke televizyon oylamaları sonucu belirlenecek. 10’uncu ülke ise ülke jürileri tarafından seçilecek.

DAILY TELEGRAPH: EUROVISION’DAKİ “DEMİR PERDE”

BBC’de 37 yıldır Eurovision yarışmalarını sunan Terry Wogan’ın yarışmaya ilişkin görüşlerine yer veren Daily Telegraph gazetesi haberin başlığında da yine onun bir yorumuna yer veriyor:
“Eurovision’daki demir perdenin üstesinden gelemeyiz. Eurovision’un bizleri bir araya getirmesi hedeflenmişti. Ama bunun yerine, aslında ne kadar da uzak olduğumuzu açıkça ortaya koymaya yarıyor. Mesela Bosna Hersek’teki insanlar Batı Avrupa’dan herhangi bir şey yerine Sırbistan ya da Karadağ’ın müziğini kültürel olarak kendilerine daha yakın buluyorlar.”

Gazete haberine şöyle devam ediyor:

“2001’den bu yana yarışmayı Estonya, Letonya, Türkiye, Ukrayna ve Sırbistan kazandı. Eski Sovyetlerin hâkimiyeti, ancak 2005 ve 2006 yıllarında Yunanistan ve Finlandiya yarışmayı kazandıkları zaman biraz az hissedilmişti. Sırbistan’ın geçen yılki adayı Marija Şerifoviç, Helsinki’de, eski Yugoslav ülkelerinin beşinden de 12 puan almış ve yarışmayı kazanmıştı. İngiltere’nin bu yılki temsilcisi Andy Abrahams ise, bir süredir görülen en iyi aday. Eğer bu sene o da yine üst üste sıfır puanları alırsa, Terry Wogan’a göre sonuç büyük bir hüsran olacak.”

özlem22
20-05-08, 17:21
BBC Televizyonunun Yaptığı Araştırmaya Göre Eurovısıon’u Bu Sene Hangi ülke Kazanacak, Mor Ve ötesi Yarışmada Kaçıncı Olacak?

İngiliz BBC kanalının yaptığı bir araştırmaya göre, bu yılki Eurovizyon yarışmasının birincisi İsveç olacak. Araştırmaya göre, Türkiye, ancak 14. olabiliyor.

Bu yıl yarışmalar, Sırbistan'ın başkenti Belgrad'da düzenleniyor. Yarı finallerin ilk bölümü bugün, ikinci bölümü ise 22 Mayıs'ta yapılacak. Yarı finaller sonrası 20 ülke finale kalacak, doğrudan finale katılan ülkelerle birlikte finalist sayısı 25 olacak. Finaller ise 24 Mayıs'ta olacak.

Yarışma öncesi BBC'nin yaptığı araştırmaya göre, birinci İsveç olacak. "Hero" adlı parça ile katılacak olan Charlotte Perrelli, 1999 yılında da birincilik kazanmıştı. İkinci sırada Ukrayna bulunurken bu ülkenin ardından İsviçre, Sırbistan ve Rusya geliyor. İsveç'in bu yılda kazanması halinde Eurovizyon tarhinde bu ödülü 5. kez kazanmış olacak. Perrelli ise ödülü iki kez kazanan ilk kadın olacak. İrlandalı şarkıcı Johnny Logan, 1980 ve 1987 yıllarında Eurovizyon'da birinci olmuştu.

yeliz123
20-05-08, 17:23
Azerbaycann'in sarksiini da euro d'de hr dakika reklamm ediolar..
sarkiyii ezberlerdikk artik... umarimmm yari finalee Turkiye gecer :img-wink:

harmaa2007
20-05-08, 18:31
Eurovision 1. Yarı-finali bu akşam!!!!
Her ne kadar biz bu yarı-finalde olmasak ta, bu yarı-finali de dört gözle bekliyorum.
Biri bu yarı-finalin tümünü kaydedip bizimle paylaşabilir mi acaba? Eğer olursa, çok sevinirim...

1-2 saat içinde bu yarı-finalden çıkmasını istediğim top 10 ülkeyi ve Avrupa'nın bence hangi ülkeleri finale çıkarcağının listesini yazacağım...

Bu arada önceki yorumları okuduğunuz için çok teşekkür ederim.
Tekrar hatırlatmam da yarar var, bu akşam Slovakya- Türkiye hazırlık maçı nedeniyle 1. yarı-final TRT INT'te olacak.

gizem_90
20-05-08, 19:35
sarkimizi pek begenmedim bide Mor ve Ötesi bi ödül töreninde söyledikleri sözlerden sonra daha bi sogudum..
Sarki ingilizce olsaydi daha iyi olurdu diye dusunuyorum...
bu arada Türkiyenin niye hemen finale giremedigini anlamiyorum..
4. olmustuk gecen yil..:S
Yari finalde Hollanda ve Almanyanin oy veremedigine sasirdim acikcasi..
Cunku en cok puan o ülkelerden aliyordu Türkiye..
Ama hayirlisi olsun artik..:good:

Bu arada avrupa türk kanallarinda durmadan Azerbaycanin reklamini veriyorlar..
Hata bugün bana cep telefonuma Azerbaycan'a destek olun diye mesaj gönderdiler:)
Türkiye'ye bile bu kadar destek yapilmadi yahu..:img-hyste

harmaa2007
20-05-08, 20:54
Türkiyenin niye hemen finale giremedigini anlamiyorum..
4. olmustuk gecen yil..:S
Yari finalde Hollanda ve Almanyanin oy veremedigine sasirdim acikcasi..
Cunku en cok puan o ülkelerden aliyordu Türkiye..

Çünkü Eurovision'a yeni bir sistem getirildi bu yıl. Artık 1. önceki senin sonuçları önemsenmeden sadece önceki yıl 1. olan ülke ve Almanya, İngiltere, Fransa ve İspanya finalde olabilecek. Diğer ülkeler yarı-finali geçmek zorundalar. Yani artık finalde olmak için sadece 1. olmak geriyor.

Bir de bu yıl birbirlerine her yıl klasik olarak oy veren ülkeler (Yunanistan - Güney Kıbrıs Rum Kesimi ve Rusya - Ukrayna gibi..) veremesin diye yani bi nevi daha adil olmak adına sık oy veren ülkeler ayrı yarı-finallere konuldu. Mesela Türkiye ve Azerbaycan ayrı yarı-finallerdeler. Hollanda da bu yüzden Türkiye'ye oy veremez. Çünkü bizim olduğumuz yarı-finalde değil. Eğer finale çıkarsak Almanya bize oy verebilir, çünkü Almanya finalde.

harmaa2007
20-05-08, 21:03
Evet bu akşam için temennilerim ve düşüncelerim :

FİNALE ÇIKMASINI İSTEDİĞİM ÜLKELER :

Azerbaycan
Yunanistan
Rusya
Andorra
San Marino
İsrail
Norveç
Polonya
Ermenistan
Romanya

FİNALE ÇIKACAĞINI DÜŞÜNDÜĞÜM ÜLKELER :

Romanya
Ermenistan
Yunanistan
Rusya
İsrail
Belçika
İrlanda
Andorra
Azerbaycan
Finlandiya

NOT : Bu listeler belli bir sıralamaya göre yapılmamıştır.

erotamou
20-05-08, 22:14
Arkadaşlar .. 1.Yarı-Final saat 22.00'de .. :happy0064

SETURK
20-05-08, 23:22
İsrailin şarkısı güzelmiş
Her ne kadar sözlerini anlamasam da????

Ben size diyim bizim şarkımız kat kat daha güzel bazılarından:happy0064

seineb
20-05-08, 23:58
Bencede bizim şarkı bu şarkılara bin basar :)
Bi tek Norveç'i beğendim şimdilik ama bkalım...
Biz yokuz ama bugün perşembeyi beklicez arıtk..;)

Günçiçek
21-05-08, 00:49
İlk yarı final bitmek üzere. Oylama sonuçları birazdan belli olacak. Benim beğendiklerim; Belçika, Norveç, Finlandiya ve Yunanistan'ın şarkılarıydı. Bakalım finale çıkabilecekler mi? Bu arada bizim şarkımız çoğu şarkıya nazaran çok daha iyi ve finali kesinlikle hak ediyor. Umarım Azerbaycan da finalde yarışabilir.

(:..SeFkAt..:)
21-05-08, 00:51
Ben bir tek Yunanistan'ı beğendim ...
Bizim şarkımızın müziği çok güzel :)
Hele TRT'de Reklamlarda çıkıyor ya...
5 gün kaldı, 4 gün kaldı diye :)
Orda sanki daha bir hoş geliyor kulağıma şarkımız (((((:
İnşallah bu sene de iyi bir dereceyle dönücekler ülkemize amin :img-icecr

seineb
21-05-08, 01:25
Türkiyeden sonra Yunanistan ve Norveç favorim!:)
Ermenistanda iyiydi ama şarkısı çok güzel bence...
Ben iyi bi derece alacağımıza yürekten inanıyorum... ;)

sevgi86
21-05-08, 01:30
bu gece diğer şarkıları dinledim de
yani bütün dünya kurban olsun mor ve ötesine
gerçi yarı final insanlarıydı bunlar
rezalet falket hele irlanda finale çıkmamak için elinden geleni yapmış
ermenistan rakip olabilir bir de israil
azerbaycana da iblisler oy verir çok çehennemden fırlamış bir sahne şovuydu
final gecesi olacaklar gözümün önüne geliyor sanki
yürü be harun kim tutar seni
umarım heyecandan sesi kısılmaz başka bir aksilik olamaz süperiz biz
gaza geldim yürüyün be

meander
21-05-08, 01:39
Gerçekten de bizim şarkımız çoğu şarkıdan kat kat daha güzel..
Az kaldı, inş iyi bir derece alcaz,çok umutluyum ben...

harmaa2007
21-05-08, 08:15
Evet bu akşam için temennilerim ve düşüncelerim :

Azerbaycan
Yunanistan
Rusya
Andorra
San Marino
İsrail
Norveç
Polonya
Ermenistan
Romanya

FİNALE ÇIKACAĞINI DÜŞÜNDÜĞÜM ÜLKELER :

Romanya
Ermenistan
Yunanistan
Rusya
İsrail
Belçika
İrlanda
Andorra
Azerbaycan
Finlandiya

NOT : Bu listeler belli bir sıralamaya göre yapılmamıştır.

8 Favorim finale çıktı.. Finlandiya'nın finalde olacağını da düşünüyordum ve de öyle oldu. Bosna & Hersek'in de gösterisi çok eğlenceliydi, izlerken bu da finale çıkar demiştim ve de finale çıktılar...
Bakalım 2. yarı-finale nasıl olacak.

Lemanka
21-05-08, 09:25
Millet,bizler finaldayiz!!!!!!yehhuuu!Menim siralamam bele:
1AZERBAYCAN
2-TURKIYE
3-ISRAIL
4-RUSIYA
5-YUNANISTAN

AZERBAYCANIM,TBRKLER,INSALLAH finalda da ugurlar bizimle olar!AMIN!
ELNUR HUSEYNOV
SAMIR CAVADZADE
DAY AFTER DAY

mericik
21-05-08, 11:49
Ben tamamını izleyemedim maalesef:icon_sorrİzlediğim kadarıyla görsel şovlarında etkisi olacak.

Azerbaycan'ın çıkmasına sevindim:happy0064

Bakalım yarın neler olacak:img-wink:

Onu®
21-05-08, 12:44
Kim ne dersin desin Ben şarkıyı beğendim En azından abidik gubidik şarkı değil Alt yapısı sağlam ve iddialı Bence farkedilecektir:good:

Lemanka
21-05-08, 15:23
yarin ki gunde dualarimiz Turkiye ile!

Lemanka
21-05-08, 15:29
Gnesimiz Elnurumuz ve Bitanemiz Samirimiz,halal olsun,cox sag olun,cox superidiniz!Final bizi gozlesin,mohtesem!

bebishim_f
21-05-08, 16:12
Ben çok akıllıca bişey yapıp Eurovision'u izlerken elimde kalem kağıt,izlenimlerimi not aldım:)Çünkü sonradan hepsini unutuyorum bu iyi oldu.
Şimdi o an ne düşünmüşsem yazmıştım ve onları bir değişiklik yapmadan burayada yazıcam.

Öncelikle böyle bir organizasyonu Sırbistan'dan beklemediğimi söylemeliyim.Bugüne dek izlediğim Eurovision'larda gördüğüm en güzel sahne ve gayet başarılı bir organizasyon.
Şimdi performanslara geçiyorum ve sadece ilgimi çeken şeylerden bahsedeceğim.

Şimdi 9. sırada yarışan Norveç'i izliyorum ve şuana kadar çok beğendim diyebileceğim tek ülke Azerbaycan.Ve açıkçası şaşkınlıkla izledim onları.İlk yılları için fazlasıyla güzel olduğunu düşündüğüm şarkıları ve beni özellikle hayretlere düşüren sahne performansları ile tek kelimeyle Ha-Ri-Ka!:happy0064

Ayrıca Estonya için de bir parantez açmalıyım.Oy toplamak için ne yapacaklarını şaşırmışlar.Yani elin yabancısı çıkıp benim ülkemin bayrağını sallasa benimde hoşuma gider ve oy veririm:icon_whis

Şuan İrlanda'yı izliyorum ve gülüyorum.İşte ilgi çekmek için kendini şaşıranlardan biri daha...Daha neler görücez acaba...:icon_whis

Bosna Hersek...İşte gerçekten komik yani.Sahnede çamaşırlar...Daha neler görücem merak ediyorum.Bunlar kendilerini nerde sanıyolar acaba?:img-tomat

Ermenistan...Çok beğendim kıpır kıpır...İnşallah hakettiğini alır:good:

Romanya...Çok hoş slov bir şarkı.Şahsen bayıldım:img-icecr

Rusya...İşte günlerdir beklediğim performans...Tartışılmaz tek favorim Dima Bilan...Ben şuan ne yapacağımı şaşırdım.İzlesem mi yazsam mı? Dima yerde kıvranıyor, ben oturduğum yerde kıvranıyorum...Bu kadar güzel olmak zorundamıydı yaa....Rusya 1. olamazsa kahrolurum....:happy0064:img-cray:

Yunanistanİşte 2. favorim...Süper bir başlangıç.Ben hala Rusya'nın etkisinden çıkamamış bir şekilde Yunanistan için yorum yapmaya çalışyıorum.Kalomoira'nın sesi çıkmıyor sanki bir ara.Yoruldu tabi o kadar hareketli...Yinede harika!:happy0064

İşte dün gece izlerken yaptığım yorumlar böyleydi.:happy0064

begummm
21-05-08, 16:26
Dün 1. yarı finali izledim.
Finlandiya lordi' ye benzer bir gruplaydı ama bu yıl aynı başarıyı sağlayacaklarını sanmıyorum.

Rusya' yı yine çok beğendim. 2006'da da yanılmıyorsam aynı kişiyle yarışmışlardı onda da çok beğenmiştim. Benim dünkü favorim onlardı.

Yunanistan ın şarkısı fena değil ama o Kalomira' mıdır neyse çıldırttı beni o ne şemarıklık kendini beğenmişlik.

Azerbeycan' ın şarkısını da beğendim. Finale kalmaları beni ayrıca mutlu etti.

Belçika idi yanılmıyorsam yapay dille yarışan çok iğrençti yarı finale kalmamalarına çok sevindim :D

Ermenistan' ı önceki iki yılın aksine çok beğendim şarkıları hoştu.

Türkiye 'yi şimdiye kadar izlediğim ülkelerle karşılaştırınca ilk 10' da görüyorum ;)

Butterbeer
21-05-08, 16:30
Eurovision’da finale kalan 10 ülke belli oldu

Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da düzenlenen 53. Eurovision Şarkı Yarışmasının birinci yarı finalinde, finale kalan ülkelerden 10’u belli oldu. Yarışmada Türkiye’yi temsil eden Mor ve Ötesi’yse 22 Mayıs’ta ikinci yarı finalde 18 ülkeyle yarışacak...

Avrupa Yayın Birliği’ne (EBU) üye 43 ülkenin katıldığı yarışmanın birinci yarı finalinde Karadağ, İsrail, Estonya, Moldova, San Marino, Belçika, Azerbaycan, Slovenya, Norveç, Polonya, İrlanda, Andora, Bosna Hersek, Ermenistan, Hollanda, Finlandiya, Romanya, Rusya ve Yunanistan yarıştı.

Eurovision şarkı yarışması tarihinde ilk kez düzenlenen birinci yarı final sonucunda, Norveç, Polonya, Ermenistan, Azerbaycan, İsrail, Rusya, Finlandiya, Bosna Hersek, Romanya ve Yunanistan 24 Mayıs’ta yapılacak finale kaldı.

Yarışmada Türkiye’yi temsil eden Mor ve Ötesi, yarın ikinci yarı finalde 18 ülkeyle yarışacak.

Dört kurucu ülke İngiltere, Almanya, Fransa, İspanya ve ev sahibi Sırbistan dışındaki bütün ülkeler yarı finallere katılıyor.

Türkiye’yi bu yıl Mor ve Ötesi, “Deli” adlı parçasıyla temsil ediyor. Mor ve Ötesi, yarınki ikinci yarı finalde yarışacak.

İkinci yarı finalde Türkiye’nin rakipleri, İzlanda, İsveç, Ukrayna, Litvanya, Arnavutluk, İsviçre, Çek Cumhuriyeti, Belarus, Letonya, Hırvatistan, Bulgaristan, Danimarka, Gürcistan, Macaristan, Malta, Makedonya, Portekiz ve Kıbrıs Rum Kesimi...

Birinci yarı finalde yarışacak ülkeler arasında ise İsrail, Azerbaycan, Ermenistan, Yunanistan Rusya ve Bosna Hersek bulunuyor.

24 MAYIS’TAKİ FİNALDE 25 ÜLKE YARIŞACAK

Bu iki yarı final grubundan 10’ar ülke finale katılmaya hak kazanıyor. 24 Mayıs’taki finalde toplam 25 ülke yarışacak.

Geçen yıllarda yarışmadaki oy verme sisteminin siyasi olduğuna ilişkin şikayetler geliyordu. Bu yıl konulan yeni kurallarla sorunun aşılması hedefleniyor.

Yeni sistem gereği iki farklı yarı final grubunda yarışan ülkeler birbirlerine oy veremeyecek. Bu nedenle Mor ve Ötesi, Almanya, Hollanda, Belçika, Azerbaycan gibi Türkiye’nin genelde yüksek puan aldığı ülkelerden oy alamayacak.

Her iki grupta da finale katılacak 9 ülke televizyon oylamaları sonucu belirlenecek. 10’uncu ülke ise ülke jürileri tarafından seçilecek.

DAILY TELEGRAPH: EUROVISION’DAKİ “DEMİR PERDE”

BBC’de 37 yıldır Eurovision yarışmalarını sunan Terry Wogan’ın yarışmaya ilişkin görüşlerine yer veren Daily Telegraph gazetesi haberin başlığında da yine onun bir yorumuna yer veriyor:
“Eurovision’daki demir perdenin üstesinden gelemeyiz. Eurovision’un bizleri bir araya getirmesi hedeflenmişti. Ama bunun yerine, aslında ne kadar da uzak olduğumuzu açıkça ortaya koymaya yarıyor. Mesela Bosna Hersek’teki insanlar Batı Avrupa’dan herhangi bir şey yerine Sırbistan ya da Karadağ’ın müziğini kültürel olarak kendilerine daha yakın buluyorlar.”

Gazete haberine şöyle devam ediyor:

“2001’den bu yana yarışmayı Estonya, Letonya, Türkiye, Ukrayna ve Sırbistan kazandı. Eski Sovyetlerin hâkimiyeti, ancak 2005 ve 2006 yıllarında Yunanistan ve Finlandiya yarışmayı kazandıkları zaman biraz az hissedilmişti. Sırbistan’ın geçen yılki adayı Marija Şerifoviç, Helsinki’de, eski Yugoslav ülkelerinin beşinden de 12 puan almış ve yarışmayı kazanmıştı. İngiltere’nin bu yılki temsilcisi Andy Abrahams ise, bir süredir görülen en iyi aday. Eğer bu sene o da yine üst üste sıfır puanları alırsa, Terry Wogan’a göre sonuç büyük bir hüsran olacak.”

EmmRe
21-05-08, 17:57
Kaçta bitti dün akşam?Bende 23:45 gibi açtım TRT1'i yoktu.Bu sabah haberlerde izledim.

Tabi bizim içni yarın akşam daha önemli.Yarın yine 22:00 de başlıyordur herhalde :) Güzel güzel iyi bir saatte :) Yarın akşam burdayız değil mi? ehehe :)

Şimdi bir haberde gördüm trt int teymiş 1. yarı final :icon_whis

bebishim_f
21-05-08, 21:18
Kaçta bitti dün akşam?Bende 23:45 gibi açtım TRT1'i yoktu.Bu sabah haberlerde izledim.

Tabi bizim içni yarın akşam daha önemli.Yarın yine 22:00 de başlıyordur herhalde :) Güzel güzel iyi bir saatte :) Yarın akşam burdayız değil mi? ehehe :)

Şimdi bir haberde gördüm trt int teymiş 1. yarı final :icon_whis

saat tam 12 de bitti canım:img-wink: evet yarın bizim için çok önemli gerçi ben türkiye'nin finale çıkmasına kesin gözüyle bakıyorum.Yine saat 22:00'de başlicak ve Türkiye 3.sırada yarışıcak.Erken yani saatide güzel.Hadi hayırlısı:happy0064

erotamou
21-05-08, 22:01
Tam anlamıyla güzel bir organizasyon olmuşş .. :img-wink:
Biz yoktuk ama yine de izledim.

Yunanistan .. Sarkı en başından beri favorimdi zatenn. Kalomira da çok şeker ve çok sempatikk .. Cok heyecanlıydı o da .. :D Performansını da beğendim güzeldii ..

Ermenistan .. İlk kez bayan temsil etti eurovision'da .. Cok başarılı buldumm .. Şarkı da eh işte .. Yalnız kızın sahne performansına bayıldımm ..
Süper oynuyodu :dance: :D

Rusya .. Cok beğenmedim ama Artistik Patinajda usta olduklarını bir kez daha gösterdiler .. ( biLmem izlermisiniz ama trt'de artistik patinajda .. Rusların sayısı coktur .. Coğunluk Rusları oluşturur ve genelde ödüller ruslara gider)
Patenle şarkıcının etrafında dönmesi güzeldi ama .. Sarkıyı beğenmedimm ..

Azerbaycan .. Finale kalmasına çok sevindimm .. :happy0064

Estonya .. Hiç beğenmedimm .. 3 tane yaşlı adam cıkmış oraya .. Giyinmişler renkli renkli .. :D
Bilmem farketınız mi ama..onlar warken herkes yerinde oturuyorduu .. Kndi ülkelerinin bile bayraklarını sallamıyorlardı :D :img-hyste

İsraiL : Şarkıyı cok ama cok beğendimm ..

Hani 9 ülke söylenmişti .. Sonuncu ülke adını söyliceklerdi ya ..
İçerisini göstrdiler .. O anda secilemeyenlere cok acıdım .. Zaten üzgün duruyorlardı ..
Sen koskoca sene calış ama finale cıkama .. Üzücü cidden :img-cray:

Lemanka
21-05-08, 23:54
mence debut eden olke ucun cox mohtesem idi cixisimiz.Klassika,rok,mugam,guzel sahne shovu,pesekar ifa .... bir sozle super.Bu sarkinin ideyasi icin Elnur ve Samire,beste icin Govher Hesenzadeye halal olsun!
Sarkimizin en sevdiyim hisseleri -Elnurun sarkiya girisi ,seytanin(SAMirin) mugamimizdan sonra safliga kovusmasi- harika!Mugam bolumu cox superdi,cunki mugamimiz bizim gozelliyimizdi.Bu sarki yer uzunde xeyir quvvelerin ser quvveler uzerindeki zafer himnidir!Dogru rakiblerimiz de cox gucluler,ama AZERBAYCANIMIN-ELNURUMUZUN VE SAMIRIMIZIN eziyyetinin yerde qlmayacagina inaniram.
ELNUR VE SAMIR,yer almasaz bu sizin gunahiniz olmayacak,siz elinizden gelenin fazlasini edirsiz,ALLAH eziyyetinizi itirmesin!AMIN!!!!!
Dualarimiz sizinle!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Bu gune gelince Turkiyenin sarkisindan baskasini duymamisam.Ama bildiyim qederiyle gucluler cox.Dualarimiz sizinledr,TURKIYE !!!!!!!!!!iNSALLAH FINALDA GORUSURUZ!!!!

kalenin_fethi
22-05-08, 00:35
Azerbaycan
Dünkü çıkışları muhteşemdi..Harika..10 numara..Beklediğimden daha da güzeldi..Sahne şovu,okumaları...Süperdi herşey..İnşallah hakkettiyimiz yeri kazanırız..Ve destek bekliyoruz her kesten :img-wink:

En çok beğendiğim diğer ülkeler arasında Ruminya,Norveç var..En güzel sesler ve bence de şarkıları çok güzeldi..

Türkiyeye de yarın ve Finalde başarılar..Kalbimiz Azerbaycan ve Türkiyeyle...

Lemanka
22-05-08, 00:53
Azerbaycan
Dünkü çıkışları muhteşemdi..Harika..10 numara..Beklediğimden daha da güzeldi..Sahne şovu,okumaları...Süperdi herşey..İnşallah hakkettiyimiz yeri kazanırız..Ve destek bekliyoruz her kesten :img-wink:

En çok beğendiğim diğer ülkeler arasında Ruminya,Norveç var..En güzel sesler ve bence de şarkıları çok güzeldi..

Türkiyeye de yarın ve Finalde başarılar..Kalbimiz Azerbaycan ve Türkiyeyle...

AZERBAYCAN VE TURKIYE,BIZLER ,DUALARIMIZ HER ZAMAN SIZINLE!!!!

batuhan_gumus
22-05-08, 01:04
bnde dün izledim azerbayacana oy gönderdim 4-5 tane
gecmesine sevindim :good:
yunanistanin şarkısı fena deildi ama kız igrenç ti havalı bişey
ermenistanın şarkısını berbattı bnce
başka favorim yok birde rusya fena deildi
gerisi hiç iyi deildi

Lemanka
22-05-08, 01:07
gerisi hiç iyi deildi

canim,oylarin icin cox sag ol!

EmmRe
22-05-08, 01:26
saat tam 12 de bitti canım:img-wink: evet yarın bizim için çok önemli gerçi ben türkiye'nin finale çıkmasına kesin gözüyle bakıyorum.Yine saat 22:00'de başlicak ve Türkiye 3.sırada yarışıcak.Erken yani saatide güzel.Hadi hayırlısı:happy0064

Evet kendimizi de hemen izleyeceğiz İnşallah :happy0064.Yine de emin konuşmamak lazım ama bencede finale kalınabilecek bir şarkı.

-şEkEr-
22-05-08, 01:26
Yalın ne güzel söylemiş kendimize veremiyoruz komşuya verelim,kesinlikle azerbaycandan oylarımızı eksik etmeyelim,ben zaten azerbaycanı çok sevdim yaratıcılık vardı şarkıda...

Yurt dışında yaşayan arkadaşlar biliyorum ki desteklerini hiç eksik etmiyorlar zaten geçen sene bir arakadaş 65 oy atmıştı kulağını çınlattım:)

GAZEL_KEREMCEM
22-05-08, 01:54
Dün gece Azerbaycanın finale çıkmasına o kadar sevindim ki anlatamam mutluluğumu.hadi herkes azerbaycana oy atsın gösterelim kardeşliğimizi :)

Lemanka Samirimin muğamı çox eladı men qorxurdum ki sehv bir şey olar deye amma olmadı her şey çox yaxşıdı ve sonucu gördük :) biz ki varıq cin kimi oğlanlarıq :)

batuhan_gumus
22-05-08, 03:06
canim,oylarin icin cox sag ol!

bişey deil cnm azerbaycana atmayıpta hangi kardeş ülkemize atacaz
inşallah yarın türkiyede finalle kalır ya

Türkiye&Azerbaycan dostluğu

batuhan_gumus
22-05-08, 03:39
SIRBİSTAN'IN BAŞKENTİ BELGRAD'DA DÜZENLENEN 53. EUROVISION ŞARKI YARIŞMASI'NIN 1. YARI FİNALİNDEN FİNALE ÇIKAN ÜLKELER BELLİ OLDU!.. TIKLAYIN!..

21/5/2008 01:08

Sırbistan'ın başkenti Belgrad'da düzenlenen 53. Eurovision Şarkı Yarışması'nın 1. yarı finalinden finale çıkan ülkeler belli oldu.

Zarftan çıkan sırayla finale kalan ülkeler:

Yunanistan
Romanya
Bosna&Hersek
Finlandiya
Rusya
İsrail
Azerbaycan
Ermenistan
Polonya
Norveç

Türkiye 22 Mayıs Perşembe akşamı yayınlanacak olan 2. yarı finalde sahne alacak.

kaynak:ucankus

varsa sorry:)

batuhan_gumus
22-05-08, 03:45
Eurovision konusunda uzmanlaşan radyocu Michael Kuyucu (yanda), Mor ve Ötesi’nin yarı finalde elenme ihtimalinin yüksek olduğunu söyledi.
Mor ve Ötesi'nin 'Deli'si yarı finalde elenecek gibi
Mehmet ÇALIŞKAN
'Türkiye'nin Serüveni Eurovision' kitabının yazarı Kuyucu: 'Deli' yarınki yarı finalde elenebilir. Çünkü en az 90 puan alması lazım!..
Etkileşim kutusu
Haberi Dinle
Haberi Dinle
Yorum Yap
Editöre e-posta
Yazıyı Gönder
Çıktı Al
'Türkiye'nin Serüveni Eurovision' adlı kitabın yazarı radyocu Michael Kuyucu, 'Mor ve Ötesi'nin bu yıl yarışacağı yarı final grubunun oldukça zor bir grup olduğunu belirterek, "Türkiye'nin yarın yapılacak yarı finali geçme şansı çok düşük" dedi. Kuyucu, geçen yıl Eurovision yarı finalinde en düşük puanın 91 olduğunu hatırlatarak, "Bu yıl ise yarışan ülkelerin en az 90 puan alması gerekiyor" şeklinde konuştu.

Ortalama 10 puan
Eurovision tarihi konusunda uzmanlaşan ünlü radyocu, 'Deli'nin oy dağılımıyla ilgili şu tahminlerde bulundu:
* Gurbetçilerin yoğun olarak yaşadığı Almanya ve Hollanda, aynı grupta olmadığımız için bu yıl 'Deli'ye oy veremeyecek. 'Mor ve Ötesi'nin yarı finaldeki tek şansı ise; Arnavutluk, İsviçre, Bulgaristan, Danimarka ve Makedonya olacak.
* Mor ve Ötesi'nin bu ülkelerden ortalama 10 puan (En iyi ikinci puan) alması lazım. Eğer bu beş ülkeden 50-55 arası bir puan gelirse, diğer ülkelerden 40 puan gelmesi gerekecek.
* İzlanda, İsveç, Ukrayna gibi ülkeler daha çok İngilizce şarkılarla yarışmaya katıldığımız zaman yüksek puan veriyor. 'Deli'nin bir rock şarkısı olması onların ilgisini çekebilir ve onların vereceği ek puanlarla final garanti olabilir.
* En zor puan alacağımız düşünülen ülkeler; Malta, Hırvatistan, Beyaz Rusya, Portekiz, Kıbrıs Rum Kesimi... 'Deli'nin onlardan da birer ikişer puan alması gerekiyor.

kaynak:sabah.com.tr

yaaa hyr :(

Lemanka
22-05-08, 07:25
bişey deil cnm azerbaycana atmayıpta hangi kardeş ülkemize atacaz
inşallah yarın türkiyede finalle kalır ya

Türkiye&Azerbaycan dostluğu

insallah,dualarimiz ve oylarimiz ,sizler icin!

Lemanka
22-05-08, 07:28
Dün gece Azerbaycanın finale çıkmasına o kadar sevindim ki anlatamam mutluluğumu.hadi herkes azerbaycana oy atsın gösterelim kardeşliğimizi :)

Lemanka Samirimin muğamı çox eladı men qorxurdum ki sehv bir şey olar deye amma olmadı her şey çox yaxşıdı ve sonucu gördük :) biz ki varıq cin kimi oğlanlarıq :)

Samir ola sehv oxuya?ondan ve tebii ki Elnurdan hec vaxt subhe etme.Insallah layiq olduqlqari yeri alarlar.
he biz ki variq cin kimi oglanlariq-Samir ve Elnur_

batuhan_gumus
22-05-08, 11:28
insallah,dualarimiz ve oylarimiz ,sizler icin!

inşallah ama azerbaycan bugün maalesef türkiyeye oy veremiyor
ya
:( hep saçma sapan ülkeler var ondan bilemiyorum ya inşallah
finale kalırız ha birde almanya hollanda gibi ülkelerde veremiyor oy:(

Lemanka
22-05-08, 14:18
inşallah ama azerbaycan bugün maalesef türkiyeye oy veremiyor
ya
:( hep saçma sapan ülkeler var ondan bilemiyorum ya inşallah
finale kalırız ha birde almanya hollanda gibi ülkelerde veremiyor oy:(

niye ki?

kalenin_fethi
22-05-08, 14:32
gerisi hiç iyi deildi

Bence de ermenistanın şarkısı berbattı..
Hem şarkıcının sesi de yetmedi sonda...

İnşallah Azerbaycan ve Türkiye ilk sıraları kazanır... :)

batuhan_gumus
22-05-08, 14:34
niye ki?

cünki azerbaycan 1 finalde yarıstı
biz 2. yarı finalde yarışıyoruz

yani tek Arnavutluk, İsviçre, Bulgaristan, Danimarka ve Makedonya olacak.
ve baska ülkeler misal isvec filan ynai bize hic oy vermiyenler
lütfen dua edelim azeri kardeşlerim ya şimdi biz de geçelim
dualarınıza cok ihtiyacımız var

Lemanka
22-05-08, 14:42
Bence de ermenistanın şarkısı berbattı..
Hem şarkıcının sesi de yetmedi sonda...

İnşallah Azerbaycan ve Türkiye ilk sıraları kazanır... :)

yetmez de,ama bizimkilerin ses imkanlari goz onunde,1-cilik bizim olmalaidir

Adios Rumelia
22-05-08, 14:44
Michael Kuyucu;böyle diyerek bizim finalist olmamız gerekir.Hani Psikolojide de vardı.Adını unuttum.Zıttını söyleyerek bişi oluyodu ya.Neyse.Ben Mor ve Ötesi'ne güveniyorum.Sonuç ne olursa olsun mühim olan orada elinden gelenin en iyisini yapmaktır.Hatırlatırsam Eurovision 2003'te bize oy vermeyen ülkeler bile oy vermişti.Birkere jürinin oyu da var.Arkadaşlar.Jüri oyu ancak 10. Finalisti belirliyor.Belki jüri bizden yana olur:happy0064
Bana göre 2.yarıfinalden finale çıkacak adaylar şöyle olmalı
1-İzlanda
2-İsveç
3-Makedonya
4-Arnavutluk
5-Güney Kıbrıs Rum Yönetimi
6-Portekiz
7-Hırvatistan
8-Bulgaristan
9-Macaristan Buraya kadar olanlar televotingle belirleniyor.Benim tahminime göre Türkiye'nin işi zor değil.10. ülke Türkiye :happy0064

Lemanka
22-05-08, 14:48
cünki azerbaycan 1 finalde yarıstı
biz 2. yarı finalde yarışıyoruz

yani tek Arnavutluk, İsviçre, Bulgaristan, Danimarka ve Makedonya olacak.
ve baska ülkeler misal isvec filan ynai bize hic oy vermiyenler
lütfen dua edelim azeri kardeşlerim ya şimdi biz de geçelim
dualarınıza cok ihtiyacımız var

ya cox teessuf,ama dualarimiz sizinle.Insallah finlada gorusuruz ve butun oylarimizi yollayariq.Ugurlar,mor ve otesi

batuhan_gumus
22-05-08, 14:59
ya cox teessuf,ama dualarimiz sizinle.Insallah finlada gorusuruz ve butun oylarimizi yollayariq.Ugurlar,mor ve otesi

saol cnmsın dualarınıza çok ihticımız var
biz azerilere dua ettik gönderdik şimdi sizde
sıra dostlar:)

harmaa2007
22-05-08, 15:29
Evet...Yarı-finalimize saatler kaldı. Heyecanla sonuç bekleniyor. Acaba yarı-finali geçebilecek miyiz?
Bence şansımız %50...
İşte bu akşam için tahmin ve yorumlarım :

İzlanda
Türkiye
İsveç
Ukrayna
Arnavutluk
Beyaz Rusya
Gürcistan
Macaristan
Makedonya
Bulgaristan

(Ayrıca İsviçre ve Portekiz'in de finale çıkmasını isterim. Bu yarı-finalde 12-13 civarı iyi şarkı olduğu için 10 tane yazmak zorunda kaldım.)

AVRUPA OYLAMALARINA GÖRE FİNALE ÇIKAR DİYE DÜŞÜNDÜĞÜM ÜLKELER:

İzlanda
Portekiz
İsveç
Ukrayna
Makedonya
Çek Cumhuriyeti
Bulgaristan
Türkiye
Gürcistan
İsviçre

(Danimarka ya da Arnavutluk da çıkabilir).

22-05-08, 16:30
Eğer Güzel bir sahne şovumuz olmazsa ...
ve şarkı daha canlı daha aktif bir şekilde söylenmezse...
Pek şansımız yok diye düşünüyorum...
Zaten Şarkımız türkçe çoğu kimsenin hiçbir şey anlamayacağı kesin...
Doğal olarak insanlar söze değil...
Müziğe ve sahneye bakıcaklar....
Eğer bu ikisi olmazsa ben yarı finalden bile ümitli değilim :kahve

missbabe
22-05-08, 16:41
İnşallah çıkarızzz..Ben her zamankinden çok çıkmamızı istiyorum..Çünkü Azerbeycanda olucak İşte o zaman görsünler bakalım.. Yunanistan-Rum'lar veriyodu hep birbirlerine 12 puanları...
Bende Azerbaycana vermek istiyorum 12 puanımızı..ki bence hakediolarda zaten..
İnş çıkar ama pek umutlu deilim..Belki rock parçası ya ordan kurtarır...ki bize oy verecek bi ülkede göremiyorum ben:((

missbabe
22-05-08, 16:43
İnş.. Avrupadaki gurbetçilerimiz yanlız bırakmaz Azerbaycanı.

Adios Rumelia
22-05-08, 16:50
Umudumuzu yitirmeyelim arkadaşlar.Sırbistan nasıl 1.oldu.Sanki bütün ülkeler sırpça biliyordu.Şarkı bence o kadar da kötü değil.Bu yarı finalden çıkacağız.Tamam Avrupa Türkçeyi sevmiyor ama bunun anlamı şansımız 0 demek değil ki.
Bir şey sormak istiyorum arkadaşlar.Norveç'in şarkısı tanıdık gibi.Sanki Christina Aguilera'nın söylediği bir şarkıyı hatırlatıyor.Birde sizde bakın.Belki yanılıyorum.
(Hold On Be Strong)
Bir şey daha sormak istiyorum.Şimdi 1.yarıfinalde olanlara kimler oy verdi.Yani hangi ülkeler?
Bize hangi ülkeler oy verebilecek.Bunu öğrenebilirmiyim!

MOR VE ÖTESİNE BAŞARILAR!!

batuhan_gumus
22-05-08, 17:00
Umudumuzu yitirmeyelim arkadaşlar.Sırbistan nasıl 1.oldu.Sanki bütün ülkeler sırpça biliyordu.Şarkı bence o kadar da kötü değil.Bu yarı finalden çıkacağız.Tamam Avrupa Türkçeyi sevmiyor ama bunun anlamı şansımız 0 demek değil ki.
Bir şey sormak istiyorum arkadaşlar.Norveç'in şarkısı tanıdık gibi.Sanki Christina Aguilera'nın söylediği bir şarkıyı hatırlatıyor.Birde sizde bakın.Belki yanılıyorum.
(Hold On Be Strong)
Bir şey daha sormak istiyorum.Şimdi 1.yarıfinalde olanlara kimler oy verdi.Yani hangi ülkeler?
Bize hangi ülkeler oy verebilecek.Bunu öğrenebilirmiyim!

MOR VE ÖTESİNE BAŞARILAR!!

cnmm 1 yari finaldee herkes 1 yari finale kim yaristiysa onlar oy atabildi
yani almanya filan ata bilirdi
ama tr atamazdi cünki baska grupta tr
simdi 2 yari finalde tek yarisanlar biize oy atacak oda cok iyi
ülkeler deil hani:(

Adios Rumelia
22-05-08, 17:22
O zaman bu haksızlık.Bize de yarışanlar+4büyüklü kullansın.Ne kadar saçma eğer anladığım şekildeyse.

harmaa2007
22-05-08, 17:28
Yarı-finali videoya çekme şansı olan varsa videoya çekip bizimle paylaşabilir mi?

guilty
22-05-08, 17:47
Bizim şarkımız çoğu ülkelerin şarkılarına beş çeker valla... Bu akşam yarı finali geçeceğimize inanıyorum.. Önemli olan cumartesi günü final orada da eminim başarılı olacaklar..:)
Hadi Mor ve Ötesi Ez Geç:)

begummm
22-05-08, 18:00
Bugün büyük gün
Saatler kaldı yarışmaya heyecanlandım.
Türkiye bi şekilde çıkar ya yarı finalden.
Şimdiden başarılar Mor ve Ötesine.

**tweety*
22-05-08, 18:20
Ben mor ve ötesini beğenmemiştim çok,sıradan bir şarkı bence ama ülkemiz tabiki başarı dileklerimimz onlar için..

(ne yalan söyleyeyim yunanistanınki hoşuma gitti yaww!
inşallah ermenistana vermeyiz yine 12 puanı)

batuhan_gumus
22-05-08, 19:27
saatler kaldıı arkkiler
oy almadımız ülkelerden bugun mutlaka oy almamız lzımm
ama mutlakka

başarılar mor ve ötesi:good:

volley_fb_girl
22-05-08, 20:17
Arkadaşlar yarışma bugün dimi ? ve saat kaçta?

Dilekçi_Dilosh
22-05-08, 20:25
İnşallah kazanırız.Sertap gibi mor ve ötesi de cumartesi birincilik getirir inşallah.
Ayrıca şarkımız çok güzelll.Şarkının en beğendiğim sözü:
Her yanım akıllı bir yanım DELİİİİ:img-hyste:

mervve
22-05-08, 20:33
ben her sene bu yarışmaya çok önem verirdim.bi kaç senedir gelişen olaylar gülserenin rimi rimi leyi sibel tüzünün ı ** süperstarı (batırtılar eurovision zevki mi bıraktılar insanda )sonra kenan doğulunun shake it up şekerimi güzel bi şarkı olmasına karşılık işin içine siyasetin girmesi komşu ülkelerin birbirlerine oy vermesinden sıkıntı geldi atrık düşman ülkelerin birbirlerine sıfır çekmeleri falan beni bayağı soğuttu eurivisiondan.inanırmısınız bu sene şarkıyı bile tam olarak bilmiyorum ama genede izliyeceğim tabii ki (bnm kadar tv kanallarının da ilgisi azalmış gibi geldi bana tv kanalları mor ve ötesine destek vermeliydi gene o saçma sapan şarkılardan sonra bu şarkı süper )TÜM KALBİMLE MOR VE ÖTESİNİN KAZANMASINI İSTİYORUM.....

seedorf
22-05-08, 20:41
Arkadaşlar yarışma bugün dimi ? ve saat kaçta?

22:00 da

mericik
22-05-08, 21:51
Merhaba:)

Saatler kaldı ve ben çok heyecanlıyım:img-blushUmarım şöyle güzelinden finale gideriz.

Bu arada birşey söyleyeceğim.Rusya'nın şarkıcısı:img-in_lodaha önce de yarışmış mıydı? Sanki ben onu Yunanistan'dan hatırlıyorum.2006'dan:img-pilotOrada da piyanodan kız çıkıyordu falan ve benzettiğim için sorayım dedim:img-wink:

..::seren::.
22-05-08, 22:19
Saatler Kaldi Eurovizion'a:img-wink:
Mor Ve Ötesine Basarillar Diliyorum!

Bende Ilk Basta Sarkiyi Dinlediyim'de Hosuma Hic Ama Hci Gitmemisti Ama Gercekten Dinledikce Kulaga Hos Geliyor..

Sefkat'inde Dedigi Gibi Sarkimiz Türkce Ve Seyirciler Türkce Anlamadiyi ICin Daha Cok Sahne Show'una Önem Vericekler :good:
Eyer Sahne Showumuz Iyi Olursa Kesinlikle Geceriz Diyorum!
Yani Insallah Geciycez (((:

Ama Simdi Gecsek Bile Final'den Gercekten Pek Umudum Yok:icon_sorr

Bir Sorum Olucak Almanya Saatiyle Burda 21.00'de mi Basliyor??:img-pilot

harmaa2007
22-05-08, 22:21
Yarı-finale 45 dk falan kaldı
İnşallah yarı-finale geçeceğiz..

22-05-08, 22:22
Merhaba:)

Saatler kaldı ve ben çok heyecanlıyım:img-blushUmarım şöyle güzelinden finale gideriz.

Bu arada birşey söyleyeceğim.Rusya'nın şarkıcısı:img-in_lodaha önce de yarışmış mıydı? Sanki ben onu Yunanistan'dan hatırlıyorum.2006'dan:img-pilotOrada da piyanodan kız çıkıyordu falan ve benzettiğim için sorayım dedim:img-wink:

Evet yahu sanki bende daha önce görmüş gibiydim...
Hatta o şarkıyı ben çok beğenmiştim ...
Şarkının ismide yanlış hatırlamıyorsam...
Never wanna let you go idi...
Demek ki benden başka benzetenlerde varmış :img-hyste
40 dakika kaldı Yarı Finalin başlamasına...

İnşallah Sahne şovumuz güzel olur...
Şöyle klipte palyanço gibi şeyler vardı ya :img-hyste
Onları falan çıkarsalar yine güzel olur gibi sanki :img-hyste

batuhan_gumus
22-05-08, 23:09
evet basliyorrr yarisma insallah bol sansli oluruzz ya:img-cray:
bismillah bismillah
mor ve ötesi basarililar

trown93
22-05-08, 23:22
izleidm ülkemizi. bnce gayet güzeldi. tüm iyi dileklerim seninle mor ve ötesii....

bostepeli
22-05-08, 23:23
slm millet ya mor ve ötesi çıktı allahım çok duygulandım ya inş iyi bir derece alırız güzel performans finalide güzel yaptılar çok gurulandım yani bakalım sonuç ne olacak ama finale gideriz bence keşke ingilizce söyleselerdi girişi çok beğeniyorum şarkının ama nakaratı bozuyo bence bakalım finale gidersek sonuç ne olacak ama yinede iyiydik:good:

begummm
22-05-08, 23:24
çok güzeldik dimi?
Ben çok beğendim.
Ama arka planda klipten bişeyler olması iyi olmadı bence.
Performansımız süperdi :D

polat_nl
22-05-08, 23:26
ya uff ya ben izleyemedim
internetten canli bakmaya calisiyorum ama olmuyo
canli izlemek istemistim

bostepeli
22-05-08, 23:26
çok güzeldik dimi?
Ben çok beğendim.
Ama arka planda klipten bişeyler olması iyi olmadı bence.
Performansımız süperdi :D

evet güzeldi klipten birşeyler olması güzeldi aslında pek sırıtmadı yani ama finalde çoştular çocuklar iyi inş emekleri boşa çıkmaz:img-wink:

EmmRe
22-05-08, 23:27
Vay güzeldi.Beğendim kapanışı güzel yaptılar coştular,costurdular :):):) Litvanya'yı ve Ukrayna'yı beğenmedim pek...

Nil_fuN
22-05-08, 23:30
Süperrrrrrr :happy0064:happy0064

O kadar geri görünümlü bir ülke imajının arasından sıyrılıp şu an o kadar modern bir görünüm verdik ki, tüylerim diken diken oldu..

trown93
22-05-08, 23:31
ben şu an izleyemiyorm sadce mor ve ötesini izledim ve babam kapattı. kurlar vadisini izliyo yaa :( netten canlı izleyemiyormda :(:(:(...

22-05-08, 23:31
Ben Şarkımızın sonuna bayılıyordum...
Zaten orada coştular maşallah :)
Ama gerçekten çok beğendim...
Sahneyi kullanımlarıda güzeldi...
Ayrıca da izlerken çok heyecanlandım, duygulandım...
Rock bir parça olduğu için şansımız var diye düşünüyorum...
Çıkarız ya finale yani öyle umuyorum:kahve

Ben ayrıca Ukrayna'yı çok beğendim ...
Bence süper bir performanstı (:

rain 1907
22-05-08, 23:32
süperdii bencee :happy0064 çok canlı çok güzel söylediler.gitarlar konuştu :happy0064

finale kesinlikle çıkarız şüphem yok finalde de ilk 5 te yiz :img-wink:

trown93
22-05-08, 23:33
netten izliyorumm. buldm... hatt aşu anda reklamda :D izlemek isteyen ö.m atsn. hmn siteyi veriiim.... :happy0064

..::seren::.
22-05-08, 23:41
Mor ve Ötesi Harikaydi Bence:img-in_lo
Ben Cok Beyendim Acikcasi!

Izlerkene Gercekten Cok Heyecanliydim:img-icecr
Ses, Sahne Showu cok Güzeldi valla

Insallah Yari Finali Geceriz Ben Baska Birsey Istemiyorum:kahve
Gecicez Ama Bence! Dualarim Onlarla!

Türkiye Disinda Bende Ukrayna'yi Gercekten Cok Cok Beyendim:good:
Harika Bir PErformans Sergilediler Bence ((((:

trown93
22-05-08, 23:47
kaç şarkı kaldı???

batuhan_gumus
22-05-08, 23:50
9 şarkı kaldı ve süperdi
mor ve ötesi harikaydı ya bayıldımm inşallah
finaldeyiz;)

Nil_fuN
22-05-08, 23:50
Şimdi dede var :D

batuhan_gumus
22-05-08, 23:52
Şimdi dede var :D

evet ya:img-hyste hiç guzel diil
ya

isveç , ukrayna ,türkiye en iyisiydi bnce şimdiye kdr

trown93
22-05-08, 23:52
walla yaa. 75 yaşındaki adamın ne işi var orda :D

Nil_fuN
22-05-08, 23:53
9 şarkı kaldı ve süperdi
mor ve ötesi harikaydı ya bayıldımm inşallah
finaldeyiz;)

Kesin (:
Rock evrensel bir müziktir.Türkçe olmasa bile,müzik insanların kulağına hoş gelecektir :img-wink:

Onu®
22-05-08, 23:54
Ben de perfonmansa bayıldım Ama seyirci sanki o kadar alkışlamadılar gibi

Nil_fuN
22-05-08, 23:54
walla yaa. 75 yaşındaki adamın ne işi var orda :D

Oha dede DJ oldu:D:img-hyste
Çok şeker yaa!!

_(serra)_
22-05-08, 23:56
bn türkiyeden beklediğimden daha iyi bi performans gördüm yarı finali geçeriz gibi geliyo bana :img-wink:

trown93
22-05-08, 23:57
bn türkiyeden beklediğimden daha iyi bi performans gördüm yarı finali geçeriz gibi geliyo bana :img-wink:

inşallah inşallah :D

missbabe
22-05-08, 23:58
Yaaa arkadaşlar kaçıncı sırada çıktık?? Ben kaçırmışım o kadarda bekledim??

trown93
22-05-08, 23:59

3. sıradaydıkk

Nil_fuN
22-05-08, 23:59

3. sırada çıktık.Süperdi performans :happy0064

iReMJeLiBoN
23-05-08, 00:00
bende kaçırdım tekrarda artık :(

arkadaslar neden yarı finaldeyiz? 4. olmadık mı sistem nasıl değişti? ingiltere fransa falan yarı finale niye kalmadan direk finale geçtiler?

missbabe
23-05-08, 00:00
İnanmıyorum ya ben 4'te açtım ve bekledim o kadar :((
Baktım sunucu bişey demiyo şu sıradayız diye dedim kesin geçti..iyi erken uyamışım:))
Sizce geçermiyiz? Bide nerden izlicem ben bunu??

missbabe
23-05-08, 00:02
Bu arada saolun arkadaşlar cevap için..
bende kaçırdım tekrarda artık :(

arkadaslar neden yarı finaldeyiz? 4. olmadık mı sistem nasıl değişti? ingiltere fransa falan yarı finale niye kalmadan direk finale geçtiler?

Evet neden?:)