PDA

Tüm Versiyonu Göster : Eurovision 2008

Sayfalar : 1 2 3 4 5 6 7 [8]

klgçaglar
09-06-08, 13:59
Hepsimi hayır ya yani olmamalı tamam birçok seveni var ama gerçi herkes diyorki 4 peynrli pizza gibi şarkı yapmışlar felan gerçi ben dinlemedim onu ama olmaz oğlan yalan felan dillere düşen şarkılardı zaten hepsi genellikle böyle dile dolanan müzik yapıyor o kadarda aşağılamayın derim yiğidi vur öldür hakkını yeme eurovısıon için doğru seçim yani sahne şovları çok iyi ama ne biliyim ben böyle sevinmekle sevinmemek arasındayım ben Hadisenin gelmesini istiyordum çünkü biliyorsunuz hadise çoğu kez katılmak istediğini belirtmişti hadisenin şoblarıda hoş oluyor hem ne bileyim artık şunu kabul edin eurovısıon bir ŞOV yarışması aa ama bunların şarkıları kötü biz oyları vermeyelim demiyorlar yani biz oraya Nane naneyle katılsak ama böyle destansı bi şov yapsak birinci oluruz yada olabiliriz komşu komşuya verme durumuda var ama artık eurovısıona şarkı yarışması gözüyle bakmayın şov yarışması olarak bakın
ve emei hiç bir zaman küçültmeyin en sevmediğim şey sonuçta kızlar uğraşmışlar birşey yapmışlar emeğede saygı gösterin:img-wink:

harmaa2007
09-06-08, 20:14
Bence İsveç'teki gibi büyük bir ulusal final düzenlensin..Ve ünlü veya amatör herkes katılabilsin..Birkaç tanede yarı-final olsun süper olur....Birinciyi de halk seçsin..Hem çok eğlenceli olur hem de diğer şarkıları duyma açısından daha iyi olur bence.

hozcan
11-06-08, 15:33
eurovision 2008 her nekadar politik densede şarkıları çok güzeldi....

rusya birinciliği hakettimi haketmedimi bilmiyorum ama ukrayna 1. olmalıydı ukraynanın hakkıydı...

harmaa2007
13-06-08, 15:36
Facebook'ta bir grup kurulmuş : "Bu Yıl Eurovision Ulusal Finali Yapalım".
Eurovision hayranları Türkiye'nin ve TRT'nin tekrar eskisi gibi ulusal final sistemine dönmesini,şarkıcı ve şarkıyı Türk halkının kendisinin seçmesini istiyorlar.Ve bu gruba daha çok kişinin üye olmasını rica ediyorlar,bu sayede TRT'ye isteklerini bildirecekler sanırım..
İlgilenenler veya bu fikre destek verenler facebook'taki bu gruba üye olarak destek olabilir.

Lemanka
18-06-08, 23:08
SLMLAR,YENI basliqdan xeberim yox idi,ama artiq var,uzerinden zman kecmesine baxmayaraq neticelere fikirlerimi bildirmek isteyirem.
bizler ilk istirakimizla 8-ci olduq,birinci il ucun gozel netice,43 olke arasinda 8!Ama ilk beslikde ozumuzu gorurdum,ama ne ise,yene de bu ugurde.
ELNUR VE SAMIR,COOOOOOOOOOOOOOOOOX SAG OLUN!!!Yasindan,zovgunden,seviyyesinden asili olmayaraq butun AZERBAYCANLILARIN qelbini bir sevgiyle "AZERBAYCANIM,CANIM MENIM" DEYE BIRLESDIDIYINIZ UCUN,BIZLERI LAYIQINCE TEMSIL ETDIYINIZ UCUN,.HER SEY COX GOZEL IDI.BIR DAHA AZERBAYCANLI OLMAGIMLA QURUR HISSI DUYDUM

TURKIYE UCUN DE COX SEVINDIM,TURKCE OXUYUB 7-CI OLMAQ BOYUK UGUR VE SEVINC.TEBRIKLER!!!!

trown93
19-06-08, 00:04
çok saol azerbaycanlı arkadşm.. yazdıkların çok güzel :good:

hozcan
19-06-08, 00:59
teşekkürler azeri arkadaşım gölümüz sizinle oldu o gece
sahne şovunuzda çok iyiydi ayrıca...:img-wink:

aduket=)
19-06-08, 19:13
peki şimdi seneye kim tamsil edicek türkieyi haberiniz var mı

hozcan
19-06-08, 22:16
peki şimdi seneye kim tamsil edicek türkieyi haberiniz var mı

hepsi grubuna teklif gitmiş başkasına gitmişmi bilmiyorum ama
hepsi grubu gelen teklife ılımlı bakıyorlarmış...:img-wink:

ozel bir kız
20-06-08, 12:57
şahsen ben mor ve ötesinin şarkısını hiç beğenmedim ama yinede ilk 10 a girmemizi sağladıkları için onlara tşk. edr. bu arada elnur die bi şarkıcı varmış çok tuhafıma gitti adı çünkü benim kankamın adı da ELNUR ne garip yaa ben kankama hep senin adın tektir dünyada derdim ama varmış meğerr......

ozel bir kız
20-06-08, 13:12
hepsi grubuna teklif gitmiş başkasına gitmişmi bilmiyorum ama
hepsi grubu gelen teklife ılımlı bakıyorlarmış...:img-wink:

hepsi grubu girerse iyi bi dereceye girer bence onlarda görüyorum ben......

hozcan
20-06-08, 14:44
şahsen ben mor ve ötesinin şarkısını hiç beğenmedim ama yinede ilk 10 a girmemizi sağladıkları için onlara tşk. edr. bu arada elnur die bi şarkıcı varmış çok tuhafıma gitti adı çünkü benim kankamın adı da ELNUR ne garip yaa ben kankama hep senin adın tektir dünyada derdim ama varmış meğerr......

ben mor ve ötesinin şarkılarını biraz beğendim ama sahne performansları müthişti
elnur isimli şarkıcı azerbaycanlı olan şarkıcı...:img-wink:

hozcan
20-06-08, 14:46
hepsi grubu girerse iyi bi dereceye girer bence onlarda görüyorum ben......

hepsi grubu ya iyi bir derece alacak yada alamıyacak diye düşünüyorum
çünki bazı şarkıları çok güzel ama eurovisionda son şarkıları gibi bir şarkıyla katılırlarsa durum vahimdir açıkçası...

aduket=)
20-06-08, 14:56
hepsi grubu ya iyi bir derece alacak yada alamıyacak diye düşünüyorum
çünki bazı şarkıları çok güzel ama eurovisionda son şarkıları gibi bir şarkıyla katılırlarsa durum vahimdir açıkçası...

neden ki son şarkılarını bence süper
inş. hepsi grubu katılır en azından dans showları olur onu da süper yaparlar bence

hozcan
20-06-08, 18:57
neden ki son şarkılarını bence süper
inş. hepsi grubu katılır en azından dans showları olur onu da süper yaparlar bence

bende çok istiyorum hepsi grubunun katılmasını dediğin gibi hatta dans şovları ve sahneleri çok güzel olur ancak ben şarkılarından söylemiştim belki sezen aksu destek verirse çok güzel şarkılarla olabilir...:happy0064:happy0064

rokoss
20-06-08, 19:00
bende çok istiyorum hepsi grubunun katılmasını dediğin gibi hatta dans şovları ve sahneleri çok güzel olur ancak ben şarkılarından söylemiştim belki sezen aksu destek verirse çok güzel şarkılarla olabilir...:happy0064:happy0064

grup hepsi eurovision ' a ktlmayacğnı zaten açıkladı diye biliyitorm :icon_whis bu yarışmada siyasetin ön plana çıktığını we şarkılara dğil hritaya dikkat edildiğini söyledilr ... yni bn böyle bliyorm

hozcan
20-06-08, 19:18
grup hepsi eurovision ' a ktlmayacğnı zaten açıkladı diye biliyitorm :icon_whis bu yarışmada siyasetin ön plana çıktığını we şarkılara dğil hritaya dikkat edildiğini söyledilr ... yni bn böyle bliyorm

teşekkürler arkadaşım bilgi için bilmiyordum
dedikleride doğru aslında siyaset yarışması gibi oldu şarkıalr hakettiği yerde olmuyor

bu sene bizi hadise temsil etmesini istiyorum ben inşallah teklif giderde kabul eder...:img-wink:

azizoz
22-06-08, 15:57
teşekkürler arkadaşım bilgi için bilmiyordum
dedikleride doğru aslında siyaset yarışması gibi oldu şarkıalr hakettiği yerde olmuyor

bu sene bizi hadise temsil etmesini istiyorum ben inşallah teklif giderde kabul eder...:img-wink:

Bende 2 haftaya kadar Hadisenin temsil etmesini istiyordum fakat Türk erkekleri hakkındaki akıl almaz konuşmalarından sonra kararımı değiştirdim:icon_sorr

bebishim_f
22-06-08, 17:57

Hadise geçen yıl Eurovisiona katılırsam Türkiye için değil,Belçika için katılırım demişti.Kendini Türk gibi hissetmeyen biri bizi ne kadar iyi tamsil edebilir ki? Ben Hadise'yi hiç istemiyorum:img-tomat

GSealment
22-06-08, 18:20
Grup Hepsi eurovisionda görsel olarak başarılı olabilir ama şarkı olarak bende tereddüt ederim.. Albümlerindeki ingilizce şarkılar çizgifilm şarkıları gibi..
Hadise konusunda birkaç konser videosunu izledim;giderse kesinlikle başarılı olur!
Ayrıca bebishim_f,yanlış hatırlıyorsun.. Hadise bu sene Belçika'nın teklifini reddetti,Türkiye için yarışmak istediğini söyledi.
Benim eurovision listemde; Kurban,Hadise,Direc-t,Nil Karaibrahimgil ve Almora var açıkçası.

TURKUAZ-FER
22-06-08, 18:37
slm bende eurovisionda bizi hepsi grubunun yerine hadise nin temsil etmesini isterim. Bana kalırsa daha uygun ayrıca bende hadise belçika için değil türkiye için yarışmak istiyor diye biliyorum.

aduket=)
24-06-08, 21:18
ne alıp veremediğiniz var grup hepsiyle ya çok güzel bir grup bence ve dansları da süper
bence grup hepsi gitsin

trown93
24-06-08, 22:10
ne alıp veremediğiniz var grup hepsiyle ya çok güzel bir grup bence ve dansları da süper
bence grup hepsi gitsin

bncede. en azından denesnler buna bari izin verin ya. ayrıca ktılırlarsa eğer çok gzl bi başarı yakalayacaklarını düşünüyorum şahsen...

hozcan
24-06-08, 22:12
Hadise geçen yıl Eurovisiona katılırsam Türkiye için değil,Belçika için katılırım demişti.Kendini Türk gibi hissetmeyen biri bizi ne kadar iyi tamsil edebilir ki? Ben Hadise'yi hiç istemiyorum:img-tomat

hadiseye belçikadan eurovisiona katılamsı için teklif edildiğini ve ancak eurovisionda türkiye adına yarışacağını söylediğini bilmiyorsun galiba yada o röportajını okumadın...

gfbuse
29-06-08, 16:22
Geçen Gün kızlar radyo programına katıldı dinleyen olmuştur belki..
teklif falan almamışlar öyle dediler..haberlerin hepsi uydurmaydı demekki =)
istemeyenler rahat olabilir katılmıcaklarmıs zaten...
bence hadise katılabilir oda ii bi derece alır diye düşünüorum :img-wink:

zanessa_96
08-07-08, 17:19
Keşke Şebnem Ferah Katılsa...

Katılırsa Kazanma Olanağımız Var Fakat Katılmaz İstemiyormuş...

Hadise,Evet Dans Ederse,Showunu Güzel Hazırlarsa Kazanır...!!:img-wink:

ayşegülselim
12-07-08, 21:07
7. olduk ama zaten mor ve ötesi pek bi bilinen grup değildi yurt dışında falan...

Rusya'nın şarkısını pek beğenmedim açıkcası ben..
yunanistan birinci olur diye bekliyodum...
Türkiye elinden gelenini yaptı inşallah 2009'da daha iyi bir performans sergileriz...
:img-wink:

luciapink
13-07-08, 02:25
geçen yılda hande yener katılcak iddiaları çıkmıştı kesin gözüyle bakılıyodu hande yener bu yorumlara benim niye haberim yok peki die cevap vermişti:img-hyste yani yine uydurma haberler çıkabilir ama katılsa bence güzel olabilir hadise ingilizce parçaları iyi seslendiriyor bu yüzden hem göze hem dinleyene hitap eder belçikada olduğu için o taraflardan bize iyi bir puanda gelir hadise katılırsa bence türkiye yine iyi bir derece alır bu yıl ukrayna gibi seneye hadiseyle bizde güzel bi derece yapabiliriz herkesin dikkaini daha da çekmiş oluruz

immortalf1
16-07-08, 02:56
Ben bu yıl Hayko Cepkin'in katılması taraftarıyım ilginç bir görüntüyse Hayko'da var,ee ses desen yerinde sahne şovuda ekledikmi tamamdır bu iş ama hiç sanmıyorum ki TRT yetkilikeri zincirlerini kırıp bu kadar iddalı bir ismi bu yarışmaya katılmasını talep etsinler.Çünkü Türkiye'de hala yıkılması gereken tabular var ama bu tabular yıkılmadıkça da bu yarışmadan kimse 1.lik hayal etmesin anca işte Sertab gibi olağanüstü bir ses çıkarsa bir ihtimal.Ama tabularımızı kırıp ilginç isimleri ve grupları bu yarışmaya göndermedikçe 7-8-9-10 ve üstü sıralarda sürünürüz...

harmaa2007
16-07-08, 11:55
Tam kesin doğrulanmamış fakat ERT'nin bir Eurovision sitesinde doğruladığına göre ERT (Yunan Televizyon Kanalı) bu sene Sakis Rouvas'ı seçmiş Yunanistan'ı temsil etmesi için...2009'da Moskova'ya Sakis Rouvas gidecek büyük ihtimalle...Eylül'de bir basın toplantısıyla açıklarlar herhalde..
Sakis Rouvas 2004'te İstanbul'da ülkesini temsil etmişti yine ve 3. olmuştu..Aynı zamanda 2006'da Atina'da da sunuculuk yapmıştı...

maria clara
20-07-08, 13:01
bu eurovision çok pollitikdi ki her eurovision öyle oluyordu sadece sertab erener in katıldığı eurovision daha az politikdi ne yapalım sonuçta en iyi gruplarından birini gönderdik ve onlarda kendi şarkıları kadar güzel bir şarkı buldular eurovision a.

duygu.1903
20-07-08, 17:07
Tam kesin doğrulanmamış fakat ERT'nin bir Eurovision sitesinde doğruladığına göre ERT (Yunan Televizyon Kanalı) bu sene Sakis Rouvas'ı seçmiş Yunanistan'ı temsil etmesi için...2009'da Moskova'ya Sakis Rouvas gidecek büyük ihtimalle...Eylül'de bir basın toplantısıyla açıklarlar herhalde..
Sakis Rouvas 2004'te İstanbul'da ülkesini temsil etmişti yine ve 3. olmuştu..Aynı zamanda 2006'da Atina'da da sunuculuk yapmıştı...

hadi yaa yine mi Sakis :P pfff sıkıldım ondan :icon_whis 2 senedir Dionisis Makris gitsin diye bekliyorum ama yokk..
Bu yarışmaya neden bu kadar önem veriyorum bilmiyorum ama inşallah bu sene de bizi iyi temsil edebilicek birileri gider de kazanırız :happy0064

Flora
20-07-08, 17:50
Benim en beğendiğim şarkılar Ermenistan,Yunanistan ve Ukraynaya aitti.
Her ne kadar slowların bu yarışmaya uymadığını düşünsem de ev sahibi Sırbistanın şarkısı da güzeldi.Bana Titanic'in müziğini anımsatıyor.

Rusyadan ise hiçbir şey anlamadım..:bilmim

aleyna66
20-07-08, 18:56
ben hadisenin katilmasini isterim showuyla sesiyle tam olur eurovisiona yakisir bencee........ bakalim görcegiz kim katilacak.....

(:..SeFkAt..:)
20-07-08, 19:03
ben hadisenin katilmasini isterim showuyla sesiyle tam olur eurovisiona yakisir bencee........ bakalim görcegiz kim katilacak.....

Aynen bende çok istiyorum Hadise'nin katılmasını :img-in_lo
İnşallah teklif ederler...
Ki Hadise kabul eder diye düşünüyorum :img-in_lo

2009'da da kim temsil edicek Türkiye'yi Eurovision'da çok merak ediyorum :kahve

harmaa2007
21-07-08, 04:15
Sanırım Cumartesi akşamıydı..Hadise TRT 'de bir programa konuktu..Konu Eurovision'a geldi..Hadise "Ben çok isterim katılmak..Sadece teklif bekliyorum"gibi birşeyler söyledi. O yüzden bence TRT teklif götürse hemen kabul eder bence Hadise..

Butterbeer
22-07-08, 06:30
RUSYA'DA YAPILACAK OLAN EUROVISION 2009 ŞARKI YARIŞMASININ HANGİ ŞEHİRDE YAPILACAĞI BELLİ OLDU!

Rusya'da yapılacak olan Eurovision 2009 şarkı yarışmasının, başkent Moskova'da düzenlenmesi kararlaştırıldı.

Rusya Başbakanı Vladimir Putin'in, yarışmanın Moskova'da düzenlenmesi için karar aldığı bildirildi.

Rus haber ajansı RİA Novosti'nin haberine göre Putin bugün yaptığı açıklamada, “Moskova'daki altyapının uygunluğu ve masrafların daha da az olması nedeniyle yarışmanın Moskova'da düzenlenmesi kararı aldığını” söyledi.

Haberde, yarışmanın hazırlıkları için Putin'in, Başbakan Yardımcısı Alaksandır Jukov'u görevlendirdiği belirtilirken, yarışmanın Moskova'daki “Olimpiyskaya” kapalı spor salonunda yapılacağı kaydedildi.

whisne
22-07-08, 10:06
hepsi kızları çıkarsa gayet hem görsel hem dinlenmek acısından birincilik yakın derim ben kızlar mükemmeller çünkü zaten trt hepsiye teklif götürmüş

duygu.1903
22-07-08, 21:13
internetten bakıyorum da ciddi ciddi Hepsi kızlarını Eurovision'da göreceğiz sanırım =)) güzel olur n diyelim hayırLısı.. =)) ya bi kere de 'rap' ile katılsak sonuç ne olur diye düşünüyorum çokta merak ediyorum amaa tereddütteyim yinede :D

harmaa2007
22-07-08, 23:42
internetten bakıyorum da ciddi ciddi Hepsi kızlarını Eurovision'da göreceğiz sanırım =)) güzel olur n diyelim hayırLısı.. =)) ya bi kere de 'rap' ile katılsak sonuç ne olur diye düşünüyorum çokta merak ediyorum amaa tereddütteyim yinede :D

Eurovision tarihine bir bakalım:

2005 : O yıl yarışmaya ev sahipliği yapan Ukrayna yarışmaya uzun elemeler sonucu seçtiği Greenjolly grubu ve şarkıları "Razom Nas Bahato" adlı şarkı ile katıldı...2004 yılında aldıkları birincilikten ötürü direkt final hakkı kazanan Ukrayna, rap şarkıyla 24 ülke arasından 19. oldu..

ve yıl 2006 : Bu kez Yunanistan'ın başkenti Atina'da yarışma..Bu yıl rap yollayan ülke ise İngiltere..Daz Sampson "Teenage Life" adlı şarkıyla temsil ediyor ülkesini..Final akşamı 25 puan alarak yine geçen yıl Ukrayna'nın olduğu gibi 24 ülkeden 19. oldu...

Rap Eurovision'da sevilen bir tarz değil aslında...Yani dil de çok önemli bir faktör değil çünkü 2005'te Ukrayna'nın şarkısı Razom Nas Bahato hem Ukraynaca hem de İngilizce sözler içeriyordu..2006'ta İngiltere'nin şarkısı ise zaten İngilizce idi..Yani Türkçe de katılsak İngilizce de katılsa rap bir şarkı ile başarılı olacağımızı sanmıyorum çünkü Avrupalılar rap şarkıya çok fazla puan vermiyorlar...

NOT : Benim 2009 Eurovision adaylarım : Hadise ve Işın Karaca

duygu.1903
23-07-08, 00:18
Eurovision tarihine bir bakalım:

2005 : O yıl yarışmaya ev sahipliği yapan Ukrayna yarışmaya uzun elemeler sonucu seçtiği Greenjolly grubu ve şarkıları "Razom Nas Bahato" adlı şarkı ile katıldı...2004 yılında aldıkları birincilikten ötürü direkt final hakkı kazanan Ukrayna, rap şarkıyla 24 ülke arasından 19. oldu..

ve yıl 2006 : Bu kez Yunanistan'ın başkenti Atina'da yarışma..Bu yıl rap yollayan ülke ise İngiltere..Daz Sampson "Teenage Life" adlı şarkıyla temsil ediyor ülkesini..Final akşamı 25 puan alarak yine geçen yıl Ukrayna'nın olduğu gibi 24 ülkeden 19. oldu...

Rap Eurovision'da sevilen bir tarz değil aslında...Yani dil de çok önemli bir faktör değil çünkü 2005'te Ukrayna'nın şarkısı Razom Nas Bahato hem Ukraynaca hem de İngilizce sözler içeriyordu..2006'ta İngiltere'nin şarkısı ise zaten İngilizce idi..Yani Türkçe de katılsak İngilizce de katılsa rap bir şarkı ile başarılı olacağımızı sanmıyorum çünkü Avrupalılar rap şarkıya çok fazla puan vermiyorlar...

NOT : Benim 2009 Eurovision adaylarım : Hadise ve Işın Karaca

hımmm anladım canım ben hiç önceki yılları düşünmemiştim açıklamalara bakınca hak verdim :good: benimde favorim Hadise..Sadece aklımda acaba olabilirmi? diye bi soru işareti vardı fikrimi paylaştım sizlerle ve sen önceki yılları hatırlatınca düşüncemden vazgeçtim:img-grin2 Bakalım kim gidecek..Ya şimdiden meraklanıyorum çok sabırsızımm :D

GAZEL_KEREMCEM
23-07-08, 01:42
Eurovision ne bir rock şarkı yarışmasıdır ne de rap...escnin kendine has bir tarzı vardır...eğer farklı bir tarzı olmasaydı her sene bu sene kim gitse diye düşünmezdik.her şarkıcı olabilirdi...
ama bu sene HADİSE gitmeli ! bence :)

duygu.1903
23-07-08, 02:11
Eurovision ne bir rock şarkı yarışmasıdır ne de rap...escnin kendine has bir tarzı vardır...eğer farklı bir tarzı olmasaydı her sene bu sene kim gitse diye düşünmezdik.her şarkıcı olabilirdi...
ama bu sene HADİSE gitmeli ! bence :)
sadece olabilirmi diye fikrimi dile getirmiştim.. rap yarışmasıdr gibi bi kelime sarfetmedim zaten isim bile vermedim..ama "harmaa2007" isimli arkadaş önceki yıllardan örnek verdi bende olmaması gerektiğine kanaat kıldım ;);) rapçi yada rockçı falanda değilim yanlış anlaşılmasın ;)

kbranahi
23-07-08, 02:37
Hepsi grubu gitmeli diye düşünüyorum fakat hadise'de olabilir :D

onun dışında mustafa sandal'da iyi performans sergiler zaten sesi süper yada mustafa sandal olmalı eurovision yolunda eurovision 2009'da.. :)

tarkan kabul etmemiş kabul etseydi kesin birinci olurduk da işte :( korkuyo heralde birinci olamam die megastar ya..

kbranahi
23-07-08, 02:40
Rusya'nın şarkısı da kötüydü bence... Sadece bir buz pateni gösterisi sebep oldu.

herkezin fikrine göre değişir tabi ama bence rusyanın şarkısı güzeldi çok duygusal bi şarkıydı haketti bence ama ani lorak 'da birinci olabilirdi.. ama bölesi daha iyi yani dimanın birinciliği.. türkiyede ilk 5 e girebilirdi..

Lemanka
23-07-08, 18:03
Rusiya gozledi,ama 1-ci olacag qeder de deyil,Ani Loraki V.Meladze ile "Verni mne moyu lubov" duetini cox sevirem,eurovision mahnisini deyil de showunu beyendim.Turkiyenin 2008 secimi gozel idi,Insallah 2009 da gozel olur,Hadisenin Beyonce kopyasi olmasini beyenmirem,burda bir klipi yayimlanir,gorunus,ses,oynamaklari butovlukde bir Beyonce,mence kendi sesi tarziyla olsa daha gozel olur

harmaa2007
24-07-08, 02:29
Eurovision ne bir rock şarkı yarışmasıdır ne de rap...escnin kendine has bir tarzı vardır...

Aslında rock şarkılar da son yıllarda Eurovision'da artış gösterdi. Yine Eurovision tarihinde son 4 yıl içerisinde rock şarkılardan her sana mutlaka bir tanesi ilk 10 içerisine girmiş..

2005 : Norveç - Wig Wam - In My Dreams 9.
2006 : Finlandiya - Lordi - Hard Rock Hallelujah 1.
2007 : Moldova - Natalia Barbu - Fight 10.
2008 : Mor ve Ötesi - Deli 7.

Ama şarkının gayet iyi ve şovun da iyi olması gerekir.Örneğim; Finlandiya 2006'da aldığı galibiyetten sonra son 2 senedir yine rock şarkıları yolladı. Fakat geçen sene 17., bu sene ise 22. oldu...

kaski
24-07-08, 03:00
Ben tum ruhumla hadisenin katilmasini istiyorum bence hadise katilmasin cok dandik bir takim.......hadise arkadaslarin dedigi gibi fizigiyle ruhuyla muzigiyle eurovision da 1. olur:img-wink::img-wink::img-wink::happy0064

duygu.1903
24-07-08, 11:53
Ben tum ruhumla hadisenin katilmasini istiyorum bence hadise katilmasin cok dandik bir takim.......

Hepsi katılmasın diyecektin herhalde :):) Ya bana ve benim gibi birçok kişiye belki de Hadise favori olarak görünüyo ama bakalımm..Kısmet :img-icecr

ha bu arada "dandik" gibi kelimeler kullanmayalım onlarında hayranları var yok yere tartışma çıkmasın :):)

harmaa2007
26-07-08, 15:50
En son 2006da katılan ve yarı-finali yine geçemeyen Monako 2009 yılında da yer almayacağını açıkladı...
Keşke bütün Avrupa ülkeleri katılsa..Yarışmayı terkeden İtalya,Avusturya,Slovakya ve Monako gibi ülkeler geri dönse yarışmaya...

duygu.1903
26-07-08, 21:28
En son 2006da katılan ve yarı-finali yine geçemeyen Monako 2009 yılında da yer almayacağını açıkladı...
Keşke bütün Avrupa ülkeleri katılsa..Yarışmayı terkeden İtalya,Avusturya,Slovakya ve Monako gibi ülkeler geri dönse yarışmaya...

evet keşke..Ama özellikle son birkaç yıldır Eurovision'da dönen politika yüzünden yarışmaya katılmamakta haklılar elbette..Ama örneğin İsrail bir Avrupa ülkesi olmadığı halde katılabiliyorsa (!) o ülkelerde keşke tekrar katılsa dediğin gibi..

klgçaglar
30-07-08, 12:50
Hepsi katılmasın diyecektin herhalde :):) Ya bana ve benim gibi birçok kişiye belki de Hadise favori olarak görünüyo ama bakalımm..Kısmet :img-icecr

ha bu arada "dandik" gibi kelimeler kullanmayalım onlarında hayranları var yok yere tartışma çıkmasın :):)

Evet mesela bende Hadiseyi favori görüyorum 3 senedir 2007de Hadiseyi istemiştim ama Kenanim olmustu aslında ikisinide istiyordum ama Kenan oldu 2008 de Hadiseyi istedim Mor ve Ötesi oldu :)Bakalım bu senede hayırlısı ama anlamıyorum kız daha ne yapsın Belçikadan gelen teklifleri redediyor bi ara ben Türkiye için yarışmak isterimde demişti bence Hadise sesiyle şovuyla şarkılarıyla sahnede duruşuyla çok güzel bir aday Eurovısıon için

Evet bende biraz Beyonce'ye benzetiyorum fakat artık ona bakmıyorlar bence
Eurovısıonun Eurovısıonluğumu kalmış şarkının özgünlüğüne bakmayan geçen
senenin birincisinin şarkının çalıntı olduğu söylenmişti hatta göstermişlerdi o şarkıyı yani uzun lafın kısası şarkının çalıntı olduğunu önemsemeyen yarışmma sanatçının tarzının taklit olup olmadığınımı önemseyecek:img-hyste

GAZEL_KEREMCEM
01-08-08, 01:37
sadece olabilirmi diye fikrimi dile getirmiştim.. rap yarışmasıdr gibi bi kelime sarfetmedim zaten isim bile vermedim..ama "harmaa2007" isimli arkadaş önceki yıllardan örnek verdi bende olmaması gerektiğine kanaat kıldım ;);) rapçi yada rockçı falanda değilim yanlış anlaşılmasın ;)

:img-in_lo:img-blush:love05:cnm ben seni yanlış anlamadım..tabii ki rock ve rap ile katılımlar oldu ama başarıları süreklilik göstermedi...lordi de öyle bir show yapmasaydı birinci olamazdı bence..ki bir sonraki yıl Hanna şarkısı çok güzel olmasına rağmen iyi bir sonuç alamadı...

bence esc şarkısı, esc stili Ani Lorak'ın şarkısı Shady Lady, Elena Risteska'nın Ninanajna'sı, Sertab'ın everyway that i can'i gibidir...:icon_sorr:img-blush:img-in_lo

harmaa2007
01-08-08, 02:03
evet keşke..Ama özellikle son birkaç yıldır Eurovision'da dönen politika yüzünden yarışmaya katılmamakta haklılar elbette..Ama örneğin İsrail bir Avrupa ülkesi olmadığı halde katılabiliyorsa (!) o ülkelerde keşke tekrar katılsa dediğin gibi..

Aslında Eurovision'da coğrafi konumdan ziyade EBU (European Broadcasting Union - Avrupa Yayın Birliği) üyesi olmak daha önemli...Bu zamana kadar Avrupa ülkesi olmadığı halde birkaç ülke katıldı...

İsrail : Eurovision yolculuğuna 1973 yılında başlayan İsrail, bu zamana kadar tam 3 birincilik elde etti...Bunların 2sini ardarda 1978 ve 1979 yıllarında elde eden İsrail,son zaferine ise tam 20 yıl sonra Dana International'ın Diva adlı şarkısıyla ulaştı. İsrail'in Eurovision'a katılmasını sağlayan neden ise EBU üyesi olmasıydı...Son zaferinden sonra sadece 3 defa ilk 10a girebildi...(1999,2005 ve 2008)..31 yıldır yarışmaya devam ediyor...

Fas : Evet,Fas! Bir Kuzey Afrika ülkesi olan Fas yarışmaya ilk ve son kez 1980 yılında Samira Said'in seslendirdiği Bitaqat Khub adlı şarkıyla yarıştı ve 18. olarak yarışmaya veda etti. Fas'ın yarışmaya katılmasını sağlayan şey yine EBU üyesi olmasıydı..Şunu da belirteyim ki,Fas o yıl 12 puanı Ajda Pekkan'ın söylediği "Petrol" adlı şarkıya yani Türkiye'ye verdi ve bu paun Türkiye'nin o yılki tek 12 puanıydı..

Lübnan 2005 yılında Kiev'de yapılan yarışmaya katılmak istedi Lübnan..Hatta şarkısı bile belliydi..Aline Lahoud "Quand tout s'enfuit" adlı şarkıyı seslendirecekti..Fakat İsrail'in şarkısını yayınlamayı reddetmeleri EBU kurallarına aykırıydı ve bu yüzden yarışmadan çekilmek zorunda kaldılar..Bununla birlikte 3 yıl da yarışmaya katılamama cezası aldılar...

Tunus : Yine bir kuzey Afrika ülkesi olan Tunus, EBU üyesi olması sebebiyle yarışmaya katılabilirdi.1977 yılında Londra'da yapılan yarışmaya başvurdu.Fakat bilinmeyen nedenlerden ötürü yarışmadan çekildiler..Bunun nedeninin İsrail'in de yarışmada olması olduğu söyleniyor.

duygu.1903
01-08-08, 11:39
Aslında Eurovision'da coğrafi konumdan ziyade EBU (European Broadcasting Union - Avrupa Yayın Birliği) üyesi olmak daha önemli...Bu zamana kadar Avrupa ülkesi olmadığı halde birkaç ülke katıldı...

İsrail : Eurovision yolculuğuna 1973 yılında başlayan İsrail, bu zamana kadar tam 3 birincilik elde etti...Bunların 2sini ardarda 1978 ve 1979 yıllarında elde eden İsrail,son zaferine ise tam 20 yıl sonra Dana International'ın Diva adlı şarkısıyla ulaştı. İsrail'in Eurovision'a katılmasını sağlayan neden ise EBU üyesi olmasıydı...Son zaferinden sonra sadece 3 defa ilk 10a girebildi...(1999,2005 ve 2008)..31 yıldır yarışmaya devam ediyor...

Fas : Evet,Fas! Bir Kuzey Afrika ülkesi olan Fas yarışmaya ilk ve son kez 1980 yılında Samira Said'in seslendirdiği Bitaqat Khub adlı şarkıyla yarıştı ve 18. olarak yarışmaya veda etti. Fas'ın yarışmaya katılmasını sağlayan şey yine EBU üyesi olmasıydı..Şunu da belirteyim ki,Fas o yıl 12 puanı Ajda Pekkan'ın söylediği "Petrol" adlı şarkıya yani Türkiye'ye verdi ve bu paun Türkiye'nin o yılki tek 12 puanıydı..

Lübnan 2005 yılında Kiev'de yapılan yarışmaya katılmak istedi Lübnan..Hatta şarkısı bile belliydi..Aline Lahoud "Quand tout s'enfuit" adlı şarkıyı seslendirecekti..Fakat İsrail'in şarkısını yayınlamayı reddetmeleri EBU kurallarına aykırıydı ve bu yüzden yarışmadan çekilmek zorunda kaldılar..Bununla birlikte 3 yıl da yarışmaya katılamama cezası aldılar...

Tunus : Yine bir kuzey Afrika ülkesi olan Tunus, EBU üyesi olması sebebiyle yarışmaya katılabilirdi.1977 yılında Londra'da yapılan yarışmaya başvurdu.Fakat bilinmeyen nedenlerden ötürü yarışmadan çekildiler..Bunun nedeninin İsrail'in de yarışmada olması olduğu söyleniyor.

çok güzel açıklamalar yapmışsın canım ellerine sağlık ama görüldüğü gibi İsrail'in olduğu heryerde olay çıkıyo..Nedeni belli ya neyse..Siyasi mewzulara girmeyelim..:img-yes: Lübnan'ın cezası bu sne bitmiş olmalı belkide seneye katılırlar..

bu arada Kosova katılacak gibi bişey duymuştum :S katılacak mı bilgisi olan varmı ?

GSealment
01-08-08, 11:50
Geçen gün televizyonda Hadise'nin bir röportajını izledim.
İyi ingilizce şarkı yazabildiğini ve Eurovision'a katılmak istediğini söyledi.
TRT yetkilileri neyi bekliyor?

*edit* ; Eurovision Türkiye sitesindeki anket :

Eurovision Moskova 2009'a Türkiye'yi hangi şarkıcı temsil etmeli?

Hadise 61.05%
Hande Yener 25.26%
Grup Hepsi 7.37%
Hayko Cepkin 4.21%
Murat Boz 2.11%
Nez 1.00%
Demet Akalın 0.00%

(:..SeFkAt..:)
01-08-08, 12:00
Geçen gün televizyonda Hadise'nin bir röportajını izledim.
İyi ingilizce şarkı yazabildiğini ve Eurovision'a katılmak istediğini söyledi.
TRT yetkilileri neyi bekliyor?

Hadise böyle davranmaya devam ettikçe...
Bence TRT yetkilileri onu hep 2. seçim olarak görücekler...
Niye derseniz...
Çünkü Hadise onların elinin altında...
Şimdi başka sanatçılara yöneliyorlar... Eğer hiç biri olmazsa ki en son seçimleri Hadise olur...
Çünkü onun kesin katılacağını, kabul edeceklerini biliyorlar...

Galiba bu sene de Hadise unutulsun...
Grup Hepsi giricek gibi :icon_whis

GSealment
01-08-08, 12:14
Şefkat söylediklerin kısmen doğru valla bu gidişle Hadise'yi Eurovision'da Türkiye'yi değilde Belçika'yı temsil ederken göreceğiz gibime geliyor :)
Bu arada Yunanistan 2009'da da çok iddialı,Sakis Rouvas temsil edecekmiş.
Yunanistan ESC'09 ilk 3 biletini şimdiden ayırdı gibi:icon_whis

duygu.1903
01-08-08, 14:05
Şefkat söylediklerin kısmen doğru valla bu gidişle Hadise'yi Eurovision'da Türkiye'yi değilde Belçika'yı temsil ederken göreceğiz gibime geliyor :)

katılıyorum..Çünkü Sakis hem yakışıklı,hem şovlar gösteriler yapabilir nitelikte bi adam..Sesi desen zaten var..Birde geçen yıl Dima Bilan'da 2. kez katılınca onlarda Sakis'i tekrar göndermeye karar vermişlerdir..Ama eğer bizde Hadise'yle katılsak o ilk 3 biletten biri belki bizim olur :P :)

harmaa2007
01-08-08, 18:10
Öncelikle Kosova'nın Eurovision Şarkı Yarışmasına katılabilmesi için EBU (Avrupa Yayın Birliği) üyesi olması gerekiyor. Kosovo televizyon kanalı RTK EBU üyeliği hazırlıklarında...Fakat bu da kesin birşey değil çünkü Kosova önümüzdeki yıl ev sahipliği yapacak olan Rusya ve Eurovision'da yarışan bazı ülkeler tarafından resmen tanınmadı ve de bu onların EBU üyeliğinde sorun yaratabilir.

Eğer EBU üyesi olur da 2009'da yarışmaya katılabilirlerse, şarkılarını ulusal final yoluyla seçecekleri söyleniyor.Bu ulusal final ise Akordet e Kosovës adlı yıllardır yapılan pop şov olacak.

Kosova'nın yarışmaya girip girmeyeceği ise 2008 sonunda belli olacak gibi...Sırp Radyo Televizyonu eğer Kosova yarışmaya girerse kendilerinin tamamen yarışmadan çekileceklerini açıkladılar ayrıca...

Sakis Rouvas konusuna gelince....Bence Yunanistan gerçekten bu yıl da çok azimli ve istekli olduğunu belli etti Sakis'i seçerek...2004'te İstanbul'da elde edilen 3.lükten sonra 1.lik neden olmasın değil mi? Ama şunu da belirteyim ki bu herşeyden önce bir şarkı yarışması hatta artı şov yarışması...Her zaman yakışıklı olmak bir işe yaramıyor...Mesela bu yıl Kalomira'nın birinciliği ile sona eren Yunanistan Ulusal Final'inde gayet yakışıklı ve birçok hayranı bulunan Kostas Martakis yarıştı..Fakat şarkısı hiç de etkileyici değildi,gayet sıradan bir melodiye sahipti..Nitekim Kalomira oyların %50,3'ünü aldı ve oyların %33,8'ini alan Kostas'ı solladı ve birinci olup,Belgrad biletini o aldı...
Şarkısı gerçekten iyi olursa Sakis yine ilk 3'te yer alabilir ama dediğim gibi şarkı ve şov çok önemli bir faktör artık...

Hadise konusunda şunu söylemeliyim ki bence de Hadise bu yıl bizi layıkıyla temsil edebilir..İyi bir şarkı ve şovla gayet de başarılı olur..Bildiğiniz gibi İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti ve TRT Eurovision'u 2010'da İstanbul'a getirmek için elinden geleni yapacaktır...Duyduğuma göre tekrar Kenan Doğulu'ya teklif götürmüş TRT'de ama emin değilim...
Ayrıca Hadise bu kadar istekliyken eminim eninde sonunda katılacaktır bu yarışmaya....Hayırlısı olsun..Umarım Türkiye tekrar birinci olur 2009'da...

duygu.1903
01-08-08, 19:57
Sakis Rouvas konusuna gelince....Bence Yunanistan gerçekten bu yıl da çok azimli ve istekli olduğunu belli etti Sakis'i seçerek...2004'te İstanbul'da elde edilen 3.lükten sonra 1.lik neden olmasın değil mi? Ama şunu da belirteyim ki bu herşeyden önce bir şarkı yarışması hatta artı şov yarışması...Her zaman yakışıklı olmak bir işe yaramıyor...Mesela bu yıl Kalomira'nın birinciliği ile sona eren Yunanistan Ulusal Final'inde gayet yakışıklı ve birçok hayranı bulunan Kostas Martakis yarıştı..Fakat şarkısı hiç de etkileyici değildi,gayet sıradan bir melodiye sahipti..Nitekim Kalomira oyların %50,3'ünü aldı ve oyların %33,8'ini alan Kostas'ı solladı ve birinci olup,Belgrad biletini o aldı...
Şarkısı gerçekten iyi olursa Sakis yine ilk 3'te yer alabilir ama dediğim gibi şarkı ve şov çok önemli bir faktör artık...

bende zaten Sakis sadece yakışıklı olduğu için demedim 2004'te katıldığından biliyoruz ki sahne şovu iyi olan bi sanatçı..Tek etkenin yakışıklılık olmadığını bende biliyorum..:img-yes: Ama Sakis'in bi çok şarkısı kanı kaynatıcak fıkır fıkr şarkılar..:happy0064Dansları ve şovu da güzel hazırlayacaklar kesin dediğin gibi oldukça iddialılar bu sene..Hadise katılırsa bizimde çok iyi derece hatta belki de 1.lik alabileceğimize inanıyorum :happy0064

Lemanka
02-08-08, 23:09
kim gedirse getsin layigince temsil etsin,yer gazanmaga gelince chox zaman wahidi olmuwug layigli chixiw edenlerin layig olmadiglari yeri gazanmalarini

duygu.1903
05-08-08, 12:12
arkadaşlar eurovision'a Hadisenin katılması için TRT'ye mail atanlar olmuş.Bence bizde atalım..İşte mail adresi ; aktifhat@trt.net.tr
Zaten birçok ankette bile sonuçlar Hadise'ye yoğunlaşmış durumda ama TRT Hepsi'de kararlı sanki..İnşallah Hepsi değil Hadise gider de 2010'da hem Avrupa'nın kültür başkenti olma sevincini hemde Eurovision heycanını bir arada yaşarız :):):):):)

__irem__
05-08-08, 17:08
arkadaşlar Hepsi Grubunun gittiği falan yok
teklifte gitmemiş
hepsi grubu açıkladı
zaten bu şekilde oylama devam ettiği sürece
Hadisede gitse birinci olabileceğimize inanmıyorum
hiç katılmasak daha iyi bence
oylama başlamadan hangi ülkenin kime oy vereceğini biliyoruz artık

ilham_perisi
05-08-08, 19:41
Eurovision için ne zaman bir aday çıkarılmak istense akla ilk gelen grup her zaman Hepsi kızları oluyor…

Çünkü kızlarımız şarkı söylüyor, dans ediyor ve şov yapabiliyorlar…

Ama gel gelelim Hepsi kızları Eurovision’a oldukça soğuk bakıyor… Ağabeyleri Kenan Doğulu’nun da katıldığı Eurovision’un “politik bir yarışma” olduğunu savunan Hepsi kızı Cemre, “Adil bir yarışma olsa düşünmeden gideriz. Ama harita üzerinden oylama yapılıyor. Göz göre göre böyle adil olmayan bir yarışmaya girmenin manası yok” dedi…

alıntı...

duygu.1903
05-08-08, 21:05
internette gidecekleri konusunda çok fazla haber okuduğumdan olsa gerekk kesin gidicekler gözüyle bakıyodum ama ne güzel haberr :D:D gitmesinler.. :) :P

EmmRe
10-08-08, 16:21

Bu konuda şüphem yok ki Hadise bunu yapmaz.Zaten yaparsa yalan söylediğini hemen önüne çıkartırlar.Çünkü daha nce ona bunu sorduklarında Belçika'yı temsil etmem ama kendi ülkemi temsil etmek isterim demişti.Hadise 2008 Eurovisiona da gitmek istiyordu ama teklif götürmediler umarım bu sene TRT teklif götürür Hadise'ye.Keşke gitse.Çok zor olsa da 1. olmamızın Türkiye'ye çok büyük faydası olur...Tanıtım açısından.En çokta TRT'in yapmak istediği şeyi yapıp Eurovision'u boğaza kurulan bir yerde yapmasını isterim gerçekten harika olur.Çok farklı bir yarışmaya imza atmış oluruz...

GSealment
11-08-08, 13:35
Ama gel gelelim Hepsi kızları Eurovision’a oldukça soğuk bakıyor… Ağabeyleri Kenan Doğulu’nun da katıldığı Eurovision’un “politik bir yarışma” olduğunu savunan Hepsi kızı Cemre, “Adil bir yarışma olsa düşünmeden gideriz. Ama harita üzerinden oylama yapılıyor. Göz göre göre böyle adil olmayan bir yarışmaya girmenin manası yok” dedi…

Bence bu bahane.
Önemli olan kendine güvenmek..
Hem dans edip,hem şarkı söylemek zor ve bu yarışmada ikisini bir arada götürmek çok önemli.
Her 2 konuda da kendine güvenmeyen sanatçılarımız teklif götürüldüğünde bu bahaneyi uyduruyorlar.
Bence Eurovision'da (2007 hariç) hakedenler kazanıyor,kazanamasa da üst sıralarda yer alıyor.
Bunun nedenide show ağırlıklı bir yarışma olması.
İyi şarkı yapmak yeterli değil,gösteri de önplanda olmalı..

sweetybihter
17-08-08, 21:26
hadise böyle kalitesiz yarışmalara katılmasın bence
ama katılırsa şampiyon olur!!
bu kızın değerini bilmiyor türkiye:img-wink:[/COLOR]

(= JesLice =)
17-08-08, 21:29
hadise böyle kalitesiz yarışmalara katılmasın bence
ama katılırsa şampiyon olur!!
bu kızın değerini bilmiyor türkiye:img-wink:

eurovision kalitesiz bi yarışma değildir arkadaşım..dünya çapında ün yapmış bu yarışmadan böyle bahsetmen yanlış...

Tamam içine politika da girebiliyor ama bu güzel bir şarkının 1.olmıcagı anlamına gelmiyor...

tatli_kizim
17-08-08, 21:32
eurovision kalitesiz bi yarışma değildir arkadaşım..dünya çapında ün yapmış bu yarışmadan böyle bahsetmen yanlış...

Tamam içine politika da girebiliyor ama bu güzel bir şarkının 1.olmıcagı anlamına gelmiyor...

Katiliyorum ben sana :img-wink:

güzel bir program eurovision ama politika giriyor isee..buda biraz Can SKICI..

sweetybihter
17-08-08, 22:15
ben kalitesiz bişey olduğunu düşünüyorum size ne!!
hadise katılacaksa izlerim sadece
oda başarısına başarı kattığını görmek için:img-wink:

eser_bkm-çghb
17-08-08, 23:27
ben türkiyenin eurovision düşüncesini çok acayip buluyorum.mesela ancak türkiye gibi bir yer rimi rimi ley die bir şarkı çıkartabilir.yada süperstar diye.bence sadece kendimizi rezil ediyoruz o kadar sene katıldık sadece 1 kere birinci olduk.bide türkiye hep aynıkalıpta hiç yırtamıyor kabuğunu.sertap erener de profesyonel şarkıcı olduğu için kazandık.kenan doğuluda da adil değildi zaten.bide türkiyenin şöle bir yanlışı var.çok önceden şarkıları gösteriyorlar millet bıkıyor.mor ve ötesinde öle oldu. son olarak türkçe şarkı yapınca batıyoruz en iyisi ingilizce
ÇOK UZATTIM AMA BUNLAR TÜRKİYENİN GERÇEKLERİ

_TuGcH£_
18-08-08, 00:38
hepsi grubunun bahane uydurduğunu söyleyen arkadaşlar varr!! bence bahane falan değil!! hepsi grubu başarılı bi grup.. Eurovision'a katılsalar normal şartlarda iyi bi derece yaparlar ama işe politika karışınca bu yarışmanın kalitesi düştü bence.. hadise de katılsa çok iyi olur!! ama yine de herkes harita üzerinden puan verir!! yine üzülen taraf biz oluruz!! :icon_whis:icon_whis

harmaa2007
18-08-08, 22:47
ben türkiyenin eurovision düşüncesini çok acayip buluyorum.mesela ancak türkiye gibi bir yer rimi rimi ley die bir şarkı çıkartabilir.yada süperstar diye.bence sadece kendimizi rezil ediyoruz o kadar sene katıldık sadece 1 kere birinci olduk.

Bence sadece Türkiye değil şarkılarıyla başarısız olan ya da gönderdiği şarkılar iyi olmayan...Mesela bu sene İspanya ve Estonya'nın şarkısı tamamen fiyasko idi..Hele ki İrlanda hep bir kukla ile katıldı..
Bence de Rimi Rimi Ley güzel bir şarkı değildi fakat en azından bir kuklanın yanında 10 kat güzeldi...Süperstar ise birçok Avrupalı Eurovision hayranları tarafından çok beğenildi..Nitekim 11. oldu..
Ayrıca Türkiye başarısız şarkılar gönderdiği gibi çok güzel şarkılar da gönderdi..Kimisinin bence ilk 5te yer alması gerekirdi,örneğin 1995 şarkımız "Sev" muhteşem bir şarkı veya 1991'deki "İki Dakika" süperdi...

(= JesLice =)
18-08-08, 23:02
ben kalitesiz bişey olduğunu düşünüyorum size ne!!
hadise katılacaksa izlerim sadece
oda başarısına başarı kattığını görmek için:img-wink:

evet senin fikrin beni ilgilendirmez..saygı duyuyorum...

Bence grup hepsi katılırsa görsellik açısından güzel bi gösteri olur...ŞArkıları da güzel olursa neden olmasın...:)

eser_bkm-çghb
19-08-08, 12:10
harmaa2007 senin dediğinde doğru ama ben sadece türkiye için diorum.senin düşüncenede katılıyorum
jeslice senin düşüncene katılıyorum.hepsi grubu katılrısa görsel olarak dans olrak ve ses olarak güzel olur

hozcan
20-08-08, 10:06
her sene olduğu gibi bu senede hadise diyorum ben ve katılana kadarda diyeceğim..

trtyide anlamıyorum kadın çıkıo ortalıkta diyorki ben türküm o platformda türkiyeyi temsil etmekten gurur duyarım diyo trt halen daha duymuyo..

GSealment
24-08-08, 16:23
Ermenistan bu sene System Of a Down grubunu yollamayı planlıyormuş.
Çok fazla hayran kitlesi bulunan bir grup ve zirveyi zorlayabilir.
Bilindiği üzere de Türk düşmanıdır kendileri.
Bu sefer de Ermenistan'a Türkiye'den puan gider mi acaba onu merak ediyorum.
Yapılan onca şeyden sonra.. (bkz: grubun konserlerinde türklere hakaret etmesi,konser biletlerine 'türkler ve köpekler giremez' yazdırması.)

Günçiçek
24-08-08, 17:23
Eurovision 2009 için yine söylentiler başlamış. Her yıl bu yarışma ile ilgili heyecanım azalıyor doğrusu. Büyük umutlarla profesyonel sanatçılarımızı gönderiyoruz ama nedense, kendileri, albümlerinde gösterdikleri başarıları, yarışma için hazırladıkları şarkılarda gösteremiyorlar. O yüzden, bu yıl, bizi temsil edecek kişinin kim olduğu benim için, önceki yıllardaki kadar önem arz etmiyor. Şarkı önemli.

System Of a Down'un tanınan bir grup olduğu doğru ama derece almak açısından, benim gözümü o kadar da korkutmuyorlar aslında. Çünkü T.A.T.U. da zamanında dünya çapında fırtına estirmişti ama yarışmada seslendirdikleri şarkı pek güzel sayılmazdı, o yüzden de 3. olabildiler ancak. O yüzden, yukarıda da belirttiğim gibi asıl önemli olan şarkı bence. Ayrıca, ister System Of a Down katılsın, ister katılmasın, bu yıl da Ermenistan'a ülkemizden yüksek bir puan gideceğine şüphem yok maalesef.

Butterbeer
24-08-08, 17:34
SOAD için fazla endişelenmeye gerek yok bence.Normal şartlarda yaptıkları müziğin kalitesini düşünürsek birinci olmaları oldukça uzak bir ihtimal.Ama tabi bahsettiğimiz yarışma Eurovision.Eğer konser öncesinde yaptıkları türden çirkin şovlar ya da çirkin sözlerle şarkılarını süslerlerse ön plana çıkabilirler.Zaten Eurovision, harita üzerinde oylamanın yapıldığı politik bir yarışma.

harmaa2007
25-08-08, 01:15
Ben de açıkcası şan ve şöhretin eurovision için çok da önemli olmadığını düşünenlerdenim..Lordi'yi,Ruslana'yı ya da Sertab Erener'i tüm dünya tanıyor muydu? Hayır....
Şöyle bir son 5 yıla bakarsak Avrupa'da tanınmış ya da az da olsa tanınmış şarkıcıların sonuçlarının şarkıdan kaynaklı pek de parlak olmadığı anlaşılır

2008 Almanya : No Angels grubu Avrupa da az da olsa kariyer edinmiş bir grup..."Disappear" adlı hoş ama çok güçlü olmayan bir şarkıyla direkt finalde yer aldılar ama sonuç hüsran oldu..14 puan alabildiler sadece ve 25 finalist arasından sadece 2 sıra yükselip 23. oldular...

2006 İspanya : Latin Grammy ödüllü Las Ketchup temsil etti o yıl İspanya'yı...Atina sahnesinde sandalyelerin üstünde sıradan bir şarkıyla sıradan bir şov hazırlamışlardı...Ödüllerle dolu kariyerleri ve şöhretleri pek de katkı sağlamamışrı açıkcası çünkü şarkı zayıftı...Onlar da 18 puan alarak 25 ülke arasından 21. olabildiler sadece...

2006 Yunanistan : Anna Vissi belki bir istisna sayılabilir bu konuda ama şöhretin birincilik için yetmediğini şarkının çok önemli olduğunu vurgulamada bence iyi bir örnek...Avrupa'da iyi tanınan Yunanlı şarkıcı Anna Vissi o yıl 3. kez yarışıyordu Eurovision sahnesinde.."Everything" adlı hoş,duygulu fakat yine güçlü olmayan bir şarkı idi ülkeyi temsil eden..Tek 12 puanı Güney Kıbrıs Rum Kesimi'nden aldı ve 128 puanla 9. oldu ve kıl payı final bileti aldı ertesi yıl için..Fakat sonuçta 1. 2. ya da 3. olamamıştı...

2003 Rusya : TATU temsil etmişti o yıl Rusya'yı...Malum çok meşhurdular ve ünleri hemen hemen bütün Avrupa'da duyulmuştu...165 puan alan Belçika'nın hemen ardından 164 puanla 3. oldular..

Bence herşey şarkıda bitiyor..Yani sonuçta bu bir şarkı yarışması ve en önemli şey şarkı..Şarkı iyi,güçlü,kulağa hoş gelen ve Avrupa'nın sevebileceği bir tazrda olması gerekiyor...Şov,ses ve farklılık da buna çok büyük bir katkı sağlar...Özellikle şov şarkı kadar önemli aslında...

GSealment
25-08-08, 17:09
TRT 18-19 Mayıs tarihlerinde Rusya'da gerçekleşecek olan 54'ncü Eurovision Şarkı Yarışması için Hepsi grubuna ve popçu Gökhan Özen'e teklif götürdü.

Hepsi grubu ve Gökhan Özen, teklife henüz yanıt vermedi. Her sene yapılan 'Şarkı Türkçe mi olsun, İngilizce mi?' tartışmalarının bu sene de yaşanacağını söyleyen grup üyeleri teklifle ilgili "Hala düşünüyoruz" derken Gökhan Özen ise, "Ülkemi en iyi şekilde temsil etmek isterim. Düşünüyorum, görüşmelerimiz sürüyor" dedi.

Uçankuş

tatli_kizim
25-08-08, 19:37
Gökhan özen hee..?? vayy derim ben bunaa.:)

gökhan özen'i cok severim ve en iyi sekilde temsil edicegine adim gibi eminiim..

:):):) grup hepside bence cok basarili ol, dans,sarki vs vs

hadise de ii bir düsüncee.:img-wink:

EmmRe
25-08-08, 23:23
Uçankuş'a güvenelim mi :S
Gökhan Özen'in açıklaması resmi mi?

EmmRe
25-08-08, 23:27
Ermenistan bu sene System Of a Down grubunu yollamayı planlıyormuş.
Çok fazla hayran kitlesi bulunan bir grup ve zirveyi zorlayabilir.
Bilindiği üzere de Türk düşmanıdır kendileri.
Bu sefer de Ermenistan'a Türkiye'den puan gider mi acaba onu merak ediyorum.
Yapılan onca şeyden sonra.. (bkz: grubun konserlerinde türklere hakaret etmesi,konser biletlerine 'türkler ve köpekler giremez' yazdırması.)

Ooo tamamdır bizden 12 puan kesin o zaman!Eskiden sadece buradaki Ermeniler yolluyordur diyordum ama Yunanistan'a da aynısı yapıyoruz.Barış yanlısımıyız biz?Eğer bu kadar barış istiyorsak buna bir kere karşılık versinler!Yunanisan bize kaç kere 12 verdi biz ona kaç kere 12 verdi merak ediyorum:icon_whis

hozcan
26-08-08, 09:38
Gökhan özenin katılmasını isterim başarılı bir şarkıcı fakat aynı başarıyı eurovision gibi bir yerde gösterirmi bilemem.. trt halen hadiseye teklif götürmemiş ne denilebilirki..:icon_whis

Butterbeer
26-08-08, 16:44
‘Eurovision için daha kimseye teklif götürülmedi’

TRT’nin Eurovision Şarkı Yarışması’nda Türkiye adına yarışması için “Hepsi grubu ve Gökhan Özen’e teklif götürmediği” bildirildi.

TRT’den yapılan yazılı açıklamada, TRT’nin, 18-19 Mayıs 2009 tarihlerinde Rusya’da düzenlenecek 54. Eurovision Şarkı Yarışması için sanatçı tespiti konusunda titiz çalışmalar yaptığı belirtildi.

Geniş bir sanatçı listesinin oluşturulduğu, bu listeyi inceleyen uzmanların da çalışmalarını sürdürdüğü ifade edilen açıklamada, “Bugüne kadar 2009 Eurovision Şarkı Yarışması için hiçbir sanatçıya teklif götürmeyen TRT, Hepsi grubu ve Gökhan Özen’e herhangi bir teklif götürmemiştir” denildi.

Kaynak: Ntv

tatli_kizim
27-08-08, 22:42
hmm.demek yalanmiiss haaberr..:(

Neyse..bakalim..bekliyelimm yaanii..:)

GAZEL_KEREMCEM
29-08-08, 01:10
Arkadaşlar Hadise'nin yeni resimlerinden eurovision'a gitmesi için şöyle destek verici imzalar yapabilir misiniz???

kivanç_aşkim
30-08-08, 15:55
Yarışma siyasi-komşu ilişkileriyle yürür gider oldu kaç yıldır.Şarkıya-şarkıcıya-dansa bütün o kombinasyonlara kim bakıyor acaba merak ediyorum.
SOAD eğer azıcık ingilizce bilen arkadaşlarımız varsa bilirler iğrenç bir grup! Artık bu gruba da şöyle 10-12 yapıştırırsak Türkiye'nin çivisi çıkmış derim!Kim veriyor ya bütün oyları Yunanistan'a Ermenistan'a? Hiç duymadım ben hiçbir yerde..Artık kuralları onlar gibi oynama vakti geldi.

volley_fb_girl
30-08-08, 20:21
Hmm yorumları okudum..Açıkcası Hepsi'nin gitmesini istemiyorum..Hadise süper olur..Gökhan Özende iyi olur ;)

Ermenistan System Of Down'u düşünüyor demek..Bence zirveyi zorlar ama Türkiye'den bu sefer kesinlikle puan gitmemeli..Adamlar resmen Türk Düşmanı..Hoş bu güne kadar katılanların hangisi Türk yandaşıydı ki..Ama yinede maşallah 10'dan aşağıya puan almıyorlar..

EmmRe
13-09-08, 13:40
2009 eurovision'unda Hadise
Hadise 2009 yılında Rusya"nın başkenti Moskova"da gerçekleşecek olan Eurovision Şarkı Yarışması"na bir kez daha aday olduğunu açıkladı. Hadise"nin bu açıklamasına pop müziğin kraliçesi Sezen Aksu da destek oldu.

Hadise"nin Eurovision Şarkı Yarışması"na tekrar aday olması üzerine Sezen Aksu"ya Hadise"nin Eurovisiona katılması hakkında sorular soruldu. Bunun üzerine minik serçe Hadise"nin Eurovisionda Türkiye"ye 2. kez birincilik getirme potansiyeline sahip olduğunu ve Eurovision konusunda Hadise"yi sonuna kadar desteklediğini açıkladı.

EmmRe
13-09-08, 13:44
Cafe Milliyet’in haberine göre Sertab Erener Eurovision’da ülkemizi temsil etmesi için favorisinin Şebnem Ferah olduğunu ve ona sonsuz güvendiğini söyledi.

İşte O Röportaj:

Eurovision’da Türkiye adına bir tarih yazdınız?
Umarım başkaları da bunu devam ettirir.

Bunu devam ettirebilmek nasıl ve kiminle mümkün?

Benim Türkiye’de tanıdığım, hayal gücüne inandığım, bir işe kalkıştığında ne kadar doğru ve mükemmel yapacağına yüzde 100 inandığım bir kişi var… Türkiye’de bundan sonra giderse başarılı olacağına canı gönülden inandığım bir kişi var; o da Şebnem Ferah’tır. Şebnem hem dünya standartında bir şarkıcı, hem de en az benim kadar inatçı… Bestesi ve dünya görüşüyle Türkiye’yi doğru temsil edeceğine inanıyorum. Türkiye’de Eurovision denince benim aklımda tek bir isim var; Şebnem Ferah. “Sertab bu işi niye başıma sardın?” diye bana dönebilir Şebnem, ama gerçekten benim arkadaşım, kardeşim. Bir tek onun için kalbimde böyle bir his var.

Niye kızsın ki size? Ateşe atmıyorsunuz ki onu. Dünya vitrinine çıkacağı bir iş için öneriyorsunuz onu.
Zor bir şey. İstemeyebilir, tercih etmeyebilir. Çünkü madalyonun öbür yüzü çok hoş bir şey değil.

Nedir o?
Kazanamadan gelmek.

Değil kazanamadan gelen, sonuncu olarak gelen onlarca şarkıcı var bu ülkede? Sonunda ölüm yok ki!

eser_bkm-çghb
13-09-08, 13:44
2009 eurovision'unda Hadise
Hadise 2009 yılında Rusya"nın başkenti Moskova"da gerçekleşecek olan Eurovision Şarkı Yarışması"na bir kez daha aday olduğunu açıkladı. Hadise"nin bu açıklamasına pop müziğin kraliçesi Sezen Aksu da destek oldu.

Hadise"nin Eurovision Şarkı Yarışması"na tekrar aday olması üzerine Sezen Aksu"ya Hadise"nin Eurovisiona katılması hakkında sorular soruldu. Bunun üzerine minik serçe Hadise"nin Eurovisionda Türkiye"ye 2. kez birincilik getirme potansiyeline sahip olduğunu ve Eurovision konusunda Hadise"yi sonuna kadar desteklediğini açıkladı.

gerçektende süper olur o potansiyeli bende hadisede görüyoum

özlem22
13-09-08, 17:51
haber için teşekkürler ah keşke şebo gitse ama gideceğini sanmıyorum sadece sese baksalar şeboyu tek geçerim rock'ın kraliçesi o ama sahne şovu da lazım o yüzden hadise'nin gitmesi daha uygun olur bence

gosdem
13-09-08, 17:56
bence hadise gitsinn....kesin derece yaparız.

immortalf1
14-09-08, 01:59
Hmm yorumları okudum..Açıkcası Hepsi'nin gitmesini istemiyorum..Hadise süper olur..Gökhan Özende iyi olur ;)

Ermenistan System Of Down'u düşünüyor demek..Bence zirveyi zorlar ama Türkiye'den bu sefer kesinlikle puan gitmemeli..Adamlar resmen Türk Düşmanı..Hoş bu güne kadar katılanların hangisi Türk yandaşıydı ki..Ama yinede maşallah 10'dan aşağıya puan almıyorlar..

System Of Down mu?? Offff eğer onlar giderse Ermenistan kesinLikle 1.Liği aLır her ne kadar Türkiye'de sevilmesede Dünyanın en gözde metal gruplarından bir tanesi.Türkiye adınada kesinlikle Hayko Cepkin,Şebnem Ferah yada Kurban katılmalı...

harmaa2007
15-09-08, 19:37
Ben de açıkcası şan ve şöhretin eurovision için çok da önemli olmadığını düşünenlerdenim..Lordi'yi,Ruslana'yı ya da Sertab Erener'i tüm dünya tanıyor muydu? Hayır....
Şöyle bir son 5 yıla bakarsak Avrupa'da tanınmış ya da az da olsa tanınmış şarkıcıların sonuçlarının şarkıdan kaynaklı pek de parlak olmadığı anlaşılır

2008 Almanya : No Angels grubu Avrupa da az da olsa kariyer edinmiş bir grup..."Disappear" adlı hoş ama çok güçlü olmayan bir şarkıyla direkt finalde yer aldılar ama sonuç hüsran oldu..14 puan alabildiler sadece ve 25 finalist arasından sadece 2 sıra yükselip 23. oldular...

2006 İspanya : Latin Grammy ödüllü Las Ketchup temsil etti o yıl İspanya'yı...Atina sahnesinde sandalyelerin üstünde sıradan bir şarkıyla sıradan bir şov hazırlamışlardı...Ödüllerle dolu kariyerleri ve şöhretleri pek de katkı sağlamamışrı açıkcası çünkü şarkı zayıftı...Onlar da 18 puan alarak 25 ülke arasından 21. olabildiler sadece...

2006 Yunanistan : Anna Vissi belki bir istisna sayılabilir bu konuda ama şöhretin birincilik için yetmediğini şarkının çok önemli olduğunu vurgulamada bence iyi bir örnek...Avrupa'da iyi tanınan Yunanlı şarkıcı Anna Vissi o yıl 3. kez yarışıyordu Eurovision sahnesinde.."Everything" adlı hoş,duygulu fakat yine güçlü olmayan bir şarkı idi ülkeyi temsil eden..Tek 12 puanı Güney Kıbrıs Rum Kesimi'nden aldı ve 128 puanla 9. oldu ve kıl payı final bileti aldı ertesi yıl için..Fakat sonuçta 1. 2. ya da 3. olamamıştı...

2003 Rusya : TATU temsil etmişti o yıl Rusya'yı...Malum çok meşhurdular ve ünleri hemen hemen bütün Avrupa'da duyulmuştu...165 puan alan Belçika'nın hemen ardından 164 puanla 3. oldular..

Bence herşey şarkıda bitiyor..Yani sonuçta bu bir şarkı yarışması ve en önemli şey şarkı..Şarkı iyi,güçlü,kulağa hoş gelen ve Avrupa'nın sevebileceği bir tazrda olması gerekiyor...Şov,ses ve farklılık da buna çok büyük bir katkı sağlar...Özellikle şov şarkı kadar önemli aslında...

Burda da belirttiğim gibi şan şöhret yarışmacıya ekstra puan kazandırabilir ama ille de birinci yapmaz...Herşeyden önemlisi bence şarkı..Hadise'nin gitmesini çok isterim fakat kötü bir şarkıyla gidersek birinci olacağımız anlamına gelmez..Şarkımızın iyi olması gerekir...

begummm
17-09-08, 17:27
bu haber eklendimi bilmiyorum ama eklim ben.

2003 YILINDAKİ EUROVISION FATİHİMİZ SERTAB ERENER, BU YIL YARIŞMADA ÜLKEMİZİ HANGİ SANATÇININ TEMSİL ETMESİNİ İSTİYOR?

Rusya’da yapılacak 54’üncü Eurovision Şarkı Yarışması’nda Türkiye’yi kimin temsil edeceği merakla beklenirken yeni bir isim ortaya atıldı.

2003’teki Eurovision’da Türkiye’ye büyük bir gurur yaşatarak birinci olan Sertab Erener ‘Yarışma için adayım Şebnem Ferah’tır’ dedi. Sanatçının önerisi TRT çalışanlarını harekete geçirdi. TRT, Ferah’a henüz teklifte bulunmadı ancak görüşmeler sürüyor. Bu arada TRT’de yarışma için ünlü rockçının yaşlı ve kilolu olduğunu düşünen bir kesimin de olduğu iddia edildi.

harmaa2007
18-09-08, 17:39
MUHTEŞEM BİR HABER!!!!

TRT'nin websitesinde altta bir şablonda Eurovision'da Türkiye'yi kim temsil etmeli? Fikirlerinizi soruyoruz gibi bir yazı var..
Öneri ve fikirleriniz için muzikdairesi@trt.net.tr

_menekşe_
21-09-08, 06:33
Eurovision'a kim gitmeli?

Bu yıl Türkiye'yi Eurovision'da kimin temsil edeceği henüz kesinlik kazanamadı. Benim oyum, son üç yıldır olduğu gibi yine Hepsi grubuna.
Ama aklımda başka alternatifler de yok değil. İşte adaylarım:
* Banu Alkan, Seray Sever ve Helin Avşar'dan oluşan "Grup Kakofoni" (Bu işkenceden kurtulmak için oy vermeyenin alnını karışlarım)
* Seda Sayan ve Onur Şan (En güvenilir kadın ile en delikanlı eşine oy yağmazsa ne olayım. Seda'nın stüdyo kadınları bütün Avrupa'yı bir haftada organize eder vallahi)
* Mustafa Keser (Ondaki repertuar Sting'de bile yok)
* Kahtalı Mıçı (Yıllardır Unkapanı Plakçılar Çarşısı'nı tek başına ayakta tutan potansiyele sahip.
Onun için Eurovision ne ki?)
* Ankaralı Namık (Yeter ki şarkı sözleri İngilizce'ye çevrilmesin. "Arabada beş, evde onbeş"i gavura nasıl izah edeceksiniz ki?)
* Recep İvedik (Yılın en çok hasılat yapan adamı. Vardır bir hikmeti diyorum)
* Orhan Pamuk (Dünyada en çok tanınan Türk olması sebebiyle... Bir de dışarıda şahane kulisi var)

Kaynak:Yüksel Aytuğ/Günaydın-Sabah..

EmmRe
22-09-08, 18:28
* Seda Sayan ve Onur Şan (En güvenilir kadın ile en delikanlı eşine oy yağmazsa ne olayım. Seda'nın stüdyo kadınları bütün Avrupa'yı bir haftada organize eder vallahi)

Burda koptum evet evet onlar gitsin kesin 1. yiz hahahahaha

eser_bkm-çghb
23-09-08, 19:04
Eurovision'a kim gitmeli?

Bu yıl Türkiye'yi Eurovision'da kimin temsil edeceği henüz kesinlik kazanamadı. Benim oyum, son üç yıldır olduğu gibi yine Hepsi grubuna.
Ama aklımda başka alternatifler de yok değil. İşte adaylarım:
* Banu Alkan, Seray Sever ve Helin Avşar'dan oluşan "Grup Kakofoni" (Bu işkenceden kurtulmak için oy vermeyenin alnını karışlarım)
* Mustafa Keser (Ondaki repertuar Sting'de bile yok)
* Kahtalı Mıçı (Yıllardır Unkapanı Plakçılar Çarşısı'nı tek başına ayakta tutan potansiyele sahip.
Onun için Eurovision ne ki?)
* Ankaralı Namık (Yeter ki şarkı sözleri İngilizce'ye çevrilmesin. "Arabada beş, evde onbeş"i gavura nasıl izah edeceksiniz ki?)
* Recep İvedik (Yılın en çok hasılat yapan adamı. Vardır bir hikmeti diyorum)
* Orhan Pamuk (Dünyada en çok tanınan Türk olması sebebiyle... Bir de dışarıda şahane kulisi var)

Kaynak:Yüksel Aytuğ/Günaydın-Sabah..
ya cnm verdiğin bilgi için teşekkürler yaw.süperrrrrrr

özlem22
02-10-08, 13:59
Eurovision anketi 'Hadise' diyor

En popüler Eurovision fan sitesi eurovisionturkey. com'un "2009'daki yarışmada ülkemizi kim temsil etsin?" anketinde son 3 yıl olduğu gibi Hadise yine ilk sırada yer aldı. 'Deli Oğlan' isimli şarkısıyla müzik listelerini alt üst eden Hadise, oyların yüzde 37'sini topladı. Geçtiğimiz yıllarda aldığı Eurovision teklifini menajerinin istememesi nedeniyle kabul etmeyen güzel şarkıcının, 2009 için de alacağı başarısız bir sonucun kariyerini olumsuz etkilemesinden korktuğu ifade edildi. Hadise'nin ardında ise sıradışı görünümü ve müziğiyle çıkış yapan Hayko Cepkin var.

Bin 467 oy kullanıldı
* Hadise % 37.36 (548)

* Hayko Cepkin % 36.88 (541)

* Grup Hepsi % 11.52 (169)

* Hande Yener % 6.54 (96)

* Şebnem Ferah % 4.09 (60)

* Murat Boz % 1.50 (22)

* Demet Akalın % 0.68 (10)

* Nez Yüzde 0.61 (9)

Sabah Gazetesi

cyprus_hsn
02-10-08, 20:10
Bende geçen seneden beridir Hadise diyorum zaten.
Katılsa iyi bir sonuç alınacağına eminim.
ama parça mutlaka ingilizce olmalı !
Türkçe şarkıyla pek şans yok, örnekleri geçtiğimiz yıllara bakarsak görürürz...

EmmRe
02-10-08, 21:01
Hadise yine isteidğini açıklamış.Star tv de haber vardı şimdi.Ayrıca TRT Hepsi ye teklifi götürmüş daha cevap gelmemiş.

Güneş-07
02-10-08, 21:01
kesinlikle hadise gitmeli yada hayko cepkin..
hadise zaten dünyada tanınan biri yani bide sesi çok güzel yabancı dilde de çok güzel şarkı söylüyor şarkılarıda çok iyi şahne şovuda çok iyi
aynı şekilde haykoda olabilir değşik tarzıyla çok iyi iş çıkarır...
ama bence hepsi olmasın yani çok iyi değilller daha ve eurovision gibi bir yarışmada derece alabileceklerini sanmıyorum ki zaten oylar adil dağılmıyor...
o yüzden hadise olmalı yada hayko cepkin...

hozcan
02-10-08, 21:06
bende hadiseyi istiorum kız gidip ülkemi temsil etmek istiorum diyo trt hala teklif götürmüyo ya yok böle bişi..

pınar_88
03-10-08, 02:50
ya aslında bu kadar abartmaya gerek yok.... şimdi ne olacak trt biriyle anlaşacak ve asıl sorunlar ondan sonra başlıyacak
1.ya o gitmeseydi de bu gitseydi.........
2.bütün müzisyenlere gidilerek sizce doğru bir seçim yapıldı mı....
3.şarkı ingilizce mi olsun türkçe mi....
4.şarkı çıkacak ortaya......
5.şarkı yorumlanmaya başlayacak......
6.müzisyenler şarkı hakkında yorum yapıcak kimileri beğenecek, kimileri beğenmeyecek.......
ve bizde her sene bunları izleyecez ana haberlerde bile.....
eurovison sonuçta bir show veya eğlence programı. bunu da bu kadar milli mesele haline getirmezsek iyi olur.....

immortalf1
03-10-08, 12:50
Hayko Cepkin diyorum başkada bir şey demiyorum ama Hayko böyle bir organizasyonda yer almak istemediğini söylemiş.O zaman Hadise gitsin yani en kötü ihtimal.Ama Hayko gitse 1.lik garanti...

Alavigne
03-10-08, 14:13
Gitmesi gereken kişi konusunda ben iki üç kişiyi öneriyorum.
1-) Şebnem Ferah
2-) Nil Karaibrahimgil

Öncelikle şunu söyleyeyim, iki sanatçıya da bağlılığım yoktur. Ne Şeboist diye bilinen Şebnem Ferah topluluğundanım, Ne de NKFC adıyla bilinen Nil fanlarındanım. Bu ikiliyi söylememin belli başlı nedenleri var.

Öncelikle Şebnem Ferah. Müthiş bir yetenek. Türkiye'nin sayılı isimlerinden biri. Rock müziği yansıtmayı başarmış, gerek slow şarkıları gerekse ağır enstrümanları barındıran parçaları ile pekçok kişinin göz bebeği olmuş bir isim. Ha Türkiye bu sanatçıya gerekli değeri veriyor mu? Veriyor diyenin vay haline. Kör derim ben bunu savunan birisine. Şebnem Ferah Rusya'ya gitse, orayı sallar demedi demeyin.

Diğer bir isim ise Nil Karaibrahimgil. Neden mi? Onun çok farklı bir stili var. Bambaşka.. Şarkılarıyla olsun, kıyafetleriyle olsun.. O bizim *özgür kızımız* Nil giderse büyük bir başarı yakalayacağını düşünüyorum.

Adaylara gelirsek, Hadise'nin gitmesi kötü olur mu? Kesinlikle olmaz. Hadise zaten kufaktanda olsa kendini Avrupa'ya tanıtmış biri. Giderse iyi birşeyler olur.

Hepsi'ye gelince. Türkiye'e onlar gibi hem dans eden hem de şarkı söyleyebilen sanatçı sayısı bir elin parmağını geçmez.

Umarım bu sene bizi gerçekten iyi sanatçı(lar)temsil eder.

Nhelenia
03-10-08, 17:56
Demir Demirkan'ın muhteşem bestelerinden biriyle Hayko Cepkin gitsin 1.lik garanti olur :icon_whis

peki bunların yerine neden bu başarının sahibi esas adam Demir Demirkan hiç düşünülmüyor hep merak etmişimdir. :icon_whis

Hadisede iyi bir seçenek yarışmaya giren ülkelerin genelinin klasik eurovision stratejisine bire bir uygundur. :icon_whis

hozcan
04-10-08, 10:16
arkadaşlar görüorumki herkes genellikle tek bir kişide yoğunlaşmış..
hadisenin gitmesini geçen seneden buyana isteyenlerden biriside benim..
artık ne yaparız bilmiorum mailmi atarız bişiler yapmamız lazım.. :img-wink:

genciz
04-10-08, 12:27
Yaa bncede hadise olmlıı hadiseeyi türkiye değil bütün dünya tanıo artık nerdeysee ...
Hem güzel heç ii dans edioo hemde ypacağı şarkı ya ona verilecek şarkıy da harikaa söyleyecek eminimmmm
Sertap gibi inş başarılı olurr ikinci 1 liğimizi getireceğine inanıorumm
bu sne zaten sönük geçicek bu rusya gürcistan yzündenn ama bu bize yarıcakk biz daha yüklenipp ii bi derce yaparızz TABİİ BU HADİSE olursaa:)

**qzm_
05-10-08, 17:37
tamam bende hadiseyi istiyorum ama
saçmalayın ya ne dünyası ?
bence abartmayında kendinizide kandırmayın çok komik oluyo dünya :D
kız bitek türkiye belçika en fazla isviçre - almanyada tanınıyor. avrupada bile tam olarak ünlü değil ! hele hele dünya gerçekten çok komik bi durum:img-hyste

Crushcrush
05-10-08, 18:01
Kesinlikle ve kesinlikle...
Şebnem Ferah gitmeli:img-wink:

alyssa_
05-10-08, 18:36
Umarım Hadise gider.Çünkü o ingilizce şarkılarıda çok güzel okuyar ve çok güzel bir sesi var.illede grup gitsin diyorlarsa da Hepsi olabilir :icon_whis

özlem22
06-10-08, 11:29
Eurovision’a ya Hadise ya da Şebnem gitmeli!

54. Eurovision Şarkı Yarışması, 2009 yılının mayıs ayında Rusya’nın başkenti Moskova’da yapılacak.
Eurovision’a sekiz ay kala, bu müzik organizasyonunda Türkiye’yi kimin temsil etmesi gerektiğinin gündeme getirilmesi ve ortaya atılan isimlerin tartışılması güzel bir şey. Türkiye’deki Eurovision fanlarının kurduğu eurovision-turkey.com’un “2009 Eurovision için temsilcimiz kim olmalı?” anketi başlatması da güzel.
Dün, bu ankete bir göz attım.
O saate kadar siteye girip, bu ankete katılanların sayısı 2.348’di ve buna göre 863 kişinin oyunu alan Hayko Cepkin yüzde 36.75 ile birinci, 850 kişinin oy attığı Hadise yüzde 36.20 ile ikinci sıradaydı. Aradan geçen sürede sonuçlar çoktan değişmiştir ama dün itibarıyla ankette Grup Hepsi üçüncü, Hande Yener dördüncü sıradaydı. İster eurovision-turkey.com’da olsun, ister başka bir ortamda, bu oylamaların kanaat oluş-turmadan başka bir önemi yok.
Çünkü bu konudaki nihai kararı verecek olan TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin.
Eurovision fan’larının gösterdiği adayların dışında, TRT’den Eurovision için teklif aldığını önce iddia eden, ardından TRT’den yalanlama gelince topu menajerlerine atan şarkıcılar da olmadı değil. İbrahim Şahin hangi kriterleri dikkate alarak 54. Eurovision Şarkı Yarış-ması’nda Tür-kiye’yi temsil edecek şarkıcıya karar verecek bilmiyorum.
Ben olsam ya Hadise ya da Şebnem Ferah derdim.

Ali Eyüpoğlu Milliyet Gazetesi

EmmRe
07-10-08, 20:23
İsveç Ulusal Finali için 3440 Şarkı

İsveç televizyonu SVT'nin yaptığı açıklamada göre isveç ulusal finali (Melodifestivalen 2009) için 3440 şarkı başvurusunda bulunuldu.

SVT televizyonunun verdiği şarkı seçimi ilanından sonra aday şarkıların 3440 olduğu açıklandı. SVT televizyonu: "Geçen yıl da 3434 şarkı aday olmuştu. İsveç kamuoyu çok büyük bir karışıklık içindeydi ve bütün şarkılar birbirine girmişti ve bu yıl ki yarışma için 23 eylül son gün olmasına rağmen başvurular halen gelmekte ve önümüzdeki bir kaçgün içinde devam edecek gibi görünüyor" açıklamasında bulundu.

Melodifestival heryıl isveçte en çok izlenen program, genellikle Stokholm'ün Globen Arena'sında gerçekleşen şov'un yaklaşık 4 milyon izleyicisi var. Geçmiş yıllardaki isveç ulusal yarı finaline kadar ulaşmış şarkılarından 32 tanesi İsveç müzik listelerinde hit olurken, bu yılın Ulusal final CD'si 6 kez ödüle layık görüldü.

Bu yıl gerçekleştirilen eurovision şarkı yarışmasında İsveç'i Charlotte Perrelli temsil etmişti Kendisi daha önce 1999'da israilde yapılan eurovision'u kazanmıştı, bu yıl Belgrat'ta aldığı 18.lik derecesi isveçli eurovision severlerde hayal kırıklığına neden olmuştu.

Kaynak: eurovision-turkey.com, eurovision.tv

özlem22
08-10-08, 18:52
Eurovision'a kim gitsin?

Üç yıldır yazıyorum: "Eurovision'a Hepsi grubu gitsin" diye... (En son bu sütunlarda 27 Aralık günü yazmışım) Neden? Çünkü son derece çağdaş bir görüntüleri var. Sahne şovları mükemmel. Eurovision'a en fazla oy gönderen 12-18 yaş grubu gençlere hitap ediyorlar. Şarkılarında uluslararası bir tını yakalamayı başarmışlar. Zaten TRT de bu gruba teklif götürmüş diye duydum. Bu arada Hadise de Türkiye'yi Eurovision'da temsil etmek istediğini söylemiş. Hadise'nin şarkıları da yıllardır Batı'da kabul görüyor. Sahne şovu da son derece etkileyici... Peki ne olacak şimdi? Gözümde şöyle bir manzara canlandırıyorum: Eurovision gecesi sahneye bomba gibi 5 Türk kızı çıkıyor. Hepsi grubu ve Hadise birarada... Kimin önde, kimin geride duracağı çok önemli değil. Çünkü zaman, "sanatçı kaprisi" zamanı değil... Peki şarkılarında ne anlatacaklar? Güneydoğu'daki terör gerçeğini tabii ki... İnsanlığa kasteden, gencecik delikanlıları toprağa gönderen, anaların yüreklerini yakan terörü lanetleyecek modern bir ağıt, bir poprock-oratoryo... Hem de İngilizce... Haykırışımızı tüm dünya duysun diye... Ne dersiniz? Var mısınız böyle bir milli müzik seferberliğine?

Yüksel Aytuğ

eser_bkm-çghb
08-10-08, 20:09
bence şebnem ferah gitsn ben hadiseyi sevmiorm
ama hepside olabilir nede olsa dans şovları falan var
ama hadisenin hakını yememek lazm ing.şarkıyarı çok güzel okuyor

kuana
09-10-08, 15:56
aslında ben Hayko veya Şebnem Ferah diyorum ama Hadise tanınmış biri Dünya"ca tanınmış değil bence ama yinede baya tanınıyo ve bayada hayranı var başka ülkelerde falan ee napalım biim içni en hayırlısı ne ise o olur inşallah :img-yes:

aduket=)
09-10-08, 17:04
kesinlikle ve kesinlikle hepsi grubu gitmeli
yüksel aytuğya katılıyorum iyi yazmış valla

trown93
11-10-08, 17:50
hadise harbiden iyi ingilizce çarkı söylüyomş yaa. beyazın prog.da izledim. ama hepsi grubuda gitse üzülmem. bnm için farketmez
ikisndn biri olabilir...

gamze_lim
11-10-08, 19:45
dedikodu yapmış gibi olmasın ama :img-hyste bu hadise geçen sene ben eğer eurovisiona katılırsam belçika adına katılırım ben orda doğdum orda büyüdüm diyodu şimdide eurovisiona türkiye adına katılmak yarışmak benim için gurur verici falan diyo verdiği röportajda bir senenin içinde ne değişti acaba bir söylediği diğerini tutmuyor hadisenin şarkılarını severim dinlerimde ing.de çok iyi ama bilemiyorum ilk önce türkiye yerine belçikayı tercih etmesi sonra söylediği sözden cayıp evt türkiye için bende adayım demesi bilemiyorum yaniiiii :bilmim

soner_1992
11-10-08, 19:49
dedikodu yapmış gibi olmasın ama :img-hyste bu hadise geçen sene ben eğer eurovisiona katılırsam belçika adına katılırım ben orda doğdum orda büyüdüm diyodu şimdide eurovisiona türkiye adına katılmak yarışmak benim için gurur verici falan diyo verdiği röportajda bir senenin içinde ne değişti acaba bir söylediği diğerini tutmuyor hadisenin şarkılarını severim dinlerimde ing.de çok iyi ama bilemiyorum ilk önce türkiye yerine belçikayı tercih etmesi sonra söylediği sözden cayıp evt türkiye için bende adayım demesi bilemiyorum yaniiiii :bilmim
Hadise geçen sene belçikanın eurovision teklifini reddettive geçen senede gönlü Türkiyeden yanaydı...inş bu sene o gider...

gamze_lim
11-10-08, 19:58
Hadise geçen sene belçikanın eurovision teklifini reddettive geçen senede gönlü Türkiyeden yanaydı...inş bu sene o gider...

belçikadan teklif geldiğinde işte belçikayı övüyodu oranın teklifini reddedince türkiye adına katılırım diyo neyse katılsın ben şahsen hadisenin gitmesini isterim grup hepside başarılı olabilir ama hadisenin daha iyi derece alacağını tahmin ediyorum ülkemiz için hayırlısı olsun:icon_whis

EmmRe
12-10-08, 02:06
belçikadan teklif geldiğinde işte belçikayı övüyodu oranın teklifini reddedince türkiye adına katılırım diyo neyse katılsın ben şahsen hadisenin gitmesini isterim grup hepside başarılı olabilir ama hadisenin daha iyi derece alacağını tahmin ediyorum ülkemiz için hayırlısı olsun:icon_whis
Tam tersiydi hatta geçen senede konuşulmuştu bu Hadise ben Türkiye adını katılırım Belçika değil demişti.Ben böyle hatırlıyorum.Bir habere rastladım Hepsi'nin teklife sıcak baktığıyla ilgili benden başka böyle bir habere rastlayan oldu mu? :S

EmmRe
12-10-08, 02:16
TRT: "Temsilcimiz 2 hafta içinde kesinleşecek"

Eurovision Turkey'nin TRT ile yaptığı görüşme sonrası; TRT Müzik ve Eğlence Programları Müdürlüğü, Türkiye'yi Eurovision'da temsil edecek ismin yaklaşık 2 hafta sonra kesinleşeceği ve hemen ardından basın toplantısı yapılarak şarkıcı'nın kamuoyuna duyurulacağını belirtti.

Şarkıcı seçimi için titizlik içinde çalışan yetkililer seçilecek şarkıcı'nın ünlü bir isim olacağını belirttiler. Şarkı dili'nin seçimi bu yıl tekrar şarkıcıya bırakılıyor. Gökhan Özen ve Hepsi grubuna hiçbir resmi teklifte bulunmadıklarını tekrar eden Müzik ve Eğlence Daire Müdürlüğü, seçilecek ismin yine kamuoyunda geçen isimlerden biri olacağını açıkladı. Daha fazlası için eurovision-turkey.com'dan ayrılmayın.

Kaynak: eurovision-turkey.com

Sevindim hem 2 hafta sonra belli olacak hemde Hepsi ve Gökhan Özen'e teklif gitmemiş.

EmmRe
12-10-08, 02:38
Bu yıl jüri sistemine geri dönülüyor ama sadece jüri değil halk oylamalarıda göz önünde bulundurulacak yani her ikiside olacak bu daha iyi.Sıralamalar daha hak edilen biçimde olabilecek İnşallah...

*sma*
12-10-08, 16:22
kesinlikle hadise gitmeli hepsi gurupunda ses denen bişey yok tek isim var oda hadise bnce hem ses hem dans hemde fiziği süper

ozlem05
12-10-08, 16:34
Hadise'nin eurovisona gitmesi lazım bence adaylardan en güçlüsü o hem ses hem fizik ingilizceside süper türkçe şarkılar bizim için dezavantaj oluyor ingilizce şarkılarda daha iyi puan topluyoruz..

BoRnOvAlİ14
13-10-08, 18:28
kesinlikle hadise gitmeli...
bizi en iyi şekilde temsil edebilmesi için her yönden(ses,ingilizce,fizil vs.. vs..)en güçlü aday
ama hadise olmasada hepsi gitsin derim ben...

özlem22
13-10-08, 19:54
Eurovision'a seve seve giderim

Kanal D'de Beyazıt Öztürk'ün sunduğu 'Beyaz Show' programına konuk olan genç şarkıcı Hadise, Eurovision'da Türkiye'yi temsil etmeye bir hayli istekli olduğunu ifade etti.

Hadise, "TRT'den teklif gelirse hakikaten koşa koşa, seve seve giderim" diye konuştu.

Türk hayranlarım daha sıcak

Belçika'da doğup büyüyen Hadise, yaşadığı ülkede de kendisine ilginin olduğunu ancak Türk hayranlarının ilgisinin daha çok olduğunu anlattı. Hadise, "Belçika'da hayranlarım daha farklı. Buradaki hayranlar bana daha sıcak geliyorlar. Tabi ki Belçika'yı da çok seviyorum çünkü orada doğdum. Oradaki hayranlarımın hepsini seviyorum ama sizler gibi sıcak değiller" dedi. Hadise, Belçika'da yaptığı röportajlarda da aynı şeyleri söylediğini sözlerine ekledi.

Televizyon Gazetesi

GSealment
15-10-08, 16:04
ÜLKEMİZİ BU YIL EUROVİZYON’DA KİM TEMSİL EDECEK?.. HEPSİ GRUBU, HADİSE VE EMRE AYDIN’DAN SONRA YARIŞMA İÇİN BİR POPÇUNUN DAHA ADI GEÇMEYE BAŞLADI!..

Uzun süredir Eurovision Şarkı Yarışması’nda ülkemizi temsil edecek şarkıcıların isimleri TRT ve müzik kulislerinde konuşulan ilk konulardan biri...

Yarışmayla ilgili adı geçen Hepsi Grubu, Hadise ve Emre Aydın gibi genç popçuların yanında Lonrda’da büyüyen Eylem’in de adaylar arasında olduğu konuşuluyor!..Özellikle İngilizce sözlerden oluşan bir şarkıyla katılma kararı alınması halinde TRT’de Eylem’in isminin ağırlık kazandığı gelen haberler arasında.

Eylem’in Londra’da doğup büyümesi, müzik tarzı, dansları ve sahne showları sayesinde bir çok isim arasından sıyrılıp güçlü bir aday olmasının sağladığı konuşuluyor.Genç şarkıcı Eylem; “Ben bir Türk kızıyım. Ülkemi temsil etmekten her zaman gurur duyarım. TRT’den böyle bir teklif gelmesi halinde hiç düşünmeden kabul ederim.” dedi...

Uçankuş

EmmRe
15-10-08, 20:10
Sakis'in Hedefi Atina 2010
Yunanistan Ulusal Televizyon Kanalı ERT, Atina Hilton otelinde yaptığı basın toplantsında daha öncedende bilinen 2009 Eurovision Şarkı Yarışmasına gidecek olan ekibi tanıttı.Bu yıl Yunanistan, Sakis Rouvas'ın eurovisiona katılacağını ilan ederek temsilcisini açıklayan ilk ülke oldu.Sakis Rouvas hem 2004 yılında eurovisionda yarışmış, hem de 2006 yılında yarışmaya sunuculuk yapmıştı.

ERT televizyonu ulusal finalin yapılacağı yeri ve tarihi henüz kesinleştirmemiş olmasına rağmen yerel medya kuruluşları tarafından 17 Şubat'ta gerçekleştirileceği beyan edildi.Sakis Rouvas ulusal finalde Dimitris Kontopoulos'a ait 3 eser seslendirecek.Koreografi, Ani Lorak ve Helena Paparizou'nun eurovision koreografisini hazırlayan ve Atina 2006'nın sanat yönetmeni Fokas Evangelinos tarafından hazırlanacak.Sakis'ın stilisti ise Ilias Gredakis olacak.

Sakis Rouvas uzun süre birlikte çalıştığı ekibinden çok memnun olduğunu ve herkesin hedefinin Eurovision 2010'u Atina'ya taşımak olduğunu ifade etti.Ayrıca Rouvas, basın toplantısında kendisine yöneltilen; ''Moskova'da alınabilecek olası bir kötü sonuca hazırlıklı mısınız?'' sorusunu ''Hayır, negatif düşünmek istemiyorum.İstanbul benim için muazzam bir tecrübe oldu fakat biz bu kez olaya kendimizi daha çok vereceğiz.Şimdi daha hazırız.Son günlerde kendi kendime 'tamam, ben eurovisiona gidiyorum' diyordum fakat birşeyler eksikti.Ama şimdi kendimi hazır hissediyorum'' diyerek yanıtladı.

Sakis'e yöneltilen başka bir soru ise ''Dimitris Kontopoulos, 3 şarkıyı eurovision standartlarına uygun olarak mı yoksa kendi kişisel zevklerine göre mi hazırlayacak?'' oldu.Sakis bu soruya karşılık ''Dimitris yazacağı şarkıları bana uygun bir biçimde şekillendirecektir.Onunla kapsamlı olarak çalıştığımız için benim tarzımı çok iyi biliyor'' dedi.

İstanbul'daki yarışmadan büyük dersler çıkardığını, ekibinin ve kendisinin daha hazırlıklı olduğunu ve artık eurovisionu daha iyi tanıdıklarını yineleyen Sakis Rouvas sevenlerini rahatlattı.

Kaynak: esctoday.com

EmmRe
16-10-08, 17:57
Melodifestivalen 2009 için 28 şarkı belirlendi
Eurovision'un en büyük ulusal finallerinden melodifestivalen muhteşem bir sezona hazırlanıyor. Birbirinden iddialı şarkıcılar bu yıl Meldodifestivalen'de yerini alacak, şarkıcılar arasında 2005 yılında Kiev'de ülkesi İsveç'i temsil etmiş olan Martin Stenmark da var. Dahası sipariş şarkı ve şarkıcı seçimiyle 4 ünlü isim de ulusal final'de yerini alacak. Her yarı final için ayrı sahneler dizayn edileceği belirtildi.

Melodifestivalen 2009 zaman ve mekanları:

1.Yarı Final: Cumartesi 7 Şubat 2009, Scandinavium, Gothenburg
2.Yarı Final: Cumartesi 14 Şubat 2009, Skellefteå Kraft Arena, Skellefteå
3.Yarı Final: Cumartesi 21 Şubat 2009, Ejendals Arena, Leksand
4.Yarı Final: Cumartesi 28 Şubat 2009, Malmö Arena, Malmö
İkinci Şans: Cumartesi 7 Mart 2009, Himmelstalundshallen, Norrköping
Final: Cumartesi 14 Mart 2009, Globen, Stockholm

İşte isveç ulusal finalinde yarışacak şarkılar ve yazarları:

I got you M: Tobias Karlsson L: Rodrigo Pencheff

Stay the night M&L Anders Hansson, Mårten Sanden, Andreas Lundsted, Lina Hedlund, Therese Merkel

Love, love, love L & M Anders Hansson

Show me heaven L: Susie Päivärinta, Calle Kindbom, Thomas G: son
Med hjärtat fyllt av ljus L: Pling Forsman M: Henrik Wikström, Bobby Ljungren

Alla M&L:Dimitri Stassos , Henrik Wikström , Irini Michas , Nina Karolidou

What If M&L: Robin Abrahamsson, Amir Aly, Maciel Numhauser
Så vill stjärnorna L: Pling Forsman M: Bobby Ljunggren, Marcos Ubeda
Männskobarn L: Pling Forsman M: Bobby Ljunggren, Henrik Wikström

Never been here before M&L: Jennifer Brown, Peter Kvint
Tick Tock M&L: Johan Lyander, Matti Alfonzetti
Killing me tenderly M&L: Amir Alu, Henrik Wikström, Tobbe Pettersen
It's my life M&L: Alexander Bard, Bobby Ljungren, Oscar Holter
Moving on M&L: Sarah Dawn Finer, Fredrik Kempe
Hope and glory M&L: Fredrik Kempe, Måns Zelmerlöv, M: Henrik Wikström
Higher M: Johan Fjellström, Joakim Udd, M&L: Johan Becker

You are not alone M&L: Fredrik Kempe, Alexander Bard, Anders Hansson
Snälla, snälla M&L Caroline af Ugglas, Heinz Liljedahl
Här för mig själv M&L: Thomas G:sson, Marcos Ubeda
Jag ska slåss I dina kvarter M&L: Lasse Lindh
Du vinner över mig M&L : Thomas G:sson
Jag tror på oss M: Lars ”Dille” Diedrison, Martin Hedström, L:Ingela ”Pling” Forsman
Esta noche M&L: Michael Xavier Barrazza, Jimmy Almgren, Adam Soleiman
1000 miles M&L: Jarl Niklas , David Stenmark
You are my world M&L: Emilia Rydberg, Fredrik Figge Bodström

The Queen M&L Tony Nilsson, Henrik Jansson
Welcome to my life M&L: Samuel Waermö, Didrik Thott
Den första kyssen M&L: Lina Eriksson, Målgan B-son

Kadir_Reis
16-10-08, 20:02
Hadise Olursa Güzel Olur Hem Sesiyle,Hem Güzelliği İle İyi Olur Ama Benim Favorim
Ajdar Gitsin Yarışmaya

özlem22
17-10-08, 08:39
Eurovision'da Hadise çıkacak

TRT, Eurovision adaylarını ikiye indirdi. TRT yöneticileri sahne şovunu beğendiği Hadise ile müzikal yönünü güçlü bulduğu Şebnem Ferah arasında kararsız.

Rusya'nın başkenti Moskova'da yapılacak 2009 Eurovision Şarkı Yarışması için çalışmalarını yürüten TRT Müzik Dairesi, bu yıl da "sanatçıya sipariş" yöntemini benimsedi. Yapılan toplantılarda adaylar ikiye indirildi. Kesinleşen bu iki aday Şebnem Ferah ve Hadise... TRT yöneticileri konuyla ilgili kısa sürede bu iki isimden biri üzerinde karar vererek, teklifte bulunacak. TRT yöneticileri, Hadise ve Şebnem Ferah'la henüz görüşmedi. Teklif ve görüşme, son karar verildikten sonra yapılacak. Türk rock müziğin güçlü sesi olan ve konser DVD'si en çok satan sanatçı unvanı taşıyan Şebnem Ferah'ın, güçlü müzikal yönü avantajlı bulunuyor. Moskova'daki 54'üncü Eurovision Şarkı Yarışması'nda rock müziğin daha avantajlı olacağı düşünülüyor. Öte yandan, Şebnem Ferah'ın tarzının ağır kaçabileceği endişesi de hâkim...

'HALK JÜRİSİ' ENDİŞESİ

Yaptığı ilk albümle adını Türkiye'den önce Avrupa'da duyuran Hadise'nin ise şöhreti ve sahne şovundaki üstünlüğü avantajı olarak görülüyor. Ancak şarkılarıyla uyumlu dans gösterisi ve görsel zenginliği ön plana çıkan Hadise'nin müzikal açıdan zayıf kalabileceği ve bu yıl yeniden başlatılması düşünülen halk jürisi uygulamasında geri kalınabileceği endişesi söz konusu.

Bülent İPEK / SABAH

EmmRe
17-10-08, 23:42
Şebnem Ferah katılmak istemiyordu.Bence yine gitmeyecek.Her iki adayda dişli adaylar.Hangisi seçilirse seçilsin üzülmem.TRT bu yıl iyiyi başaracak gibi.Çok büyük bir ihtimallede İngilizce katılacağız.

EmmRe
17-10-08, 23:45
Yeni Jüri Sistemi Bazı Ülkeleri Cezbediyor

Geçtiğimiz ay açıklanan jüri sistemi bazı ülkeleri yarışmaya tekrar katılmaya cezbediyor.

Eurovision Şarkı Yarışması'na daha önce katılmış olan ancak puanlama sisteminin adaletsizliğine inandığı için yarışmadan çekilerek uzun yıllar ara veren bazı ülkeler geçtiğimiz ay açıklanan jüri+halk oylaması formülü nedeniyle yarışmaya geri dönmeyi düşünüyor.

Bu ülkeler İtalya, Fas ve Monako. Ayrıca geçen sene Sırbistan'dan bağımsızlığını ilan eden Kosova yarışmaya katılmaya hazırlanıyor.

Şu ana kadar yarışmaya katılması kesinlemiş ülkeler ise Malta, Romanya, Norveç, Azerbaycan, Rusya, Almanya, Fransa, Danimarka, Letonya, Estonya, Portekiz, İsrail, İsveç, Finlandiya, Sırbistan, Birleşik Krallık, Arnavutluk, Yunanistan, İsviçre, Beyaz Rusya,
Belçika, Bosna-Hersek, Bulgaristan, Türkiye, Çek Cumhuriyeti, Kıbrıs Rum Kesimi, Slovenya, Andorra, Slovakya...

Ukrayna ve Makedonya ekonomik nedenlerden dolayı bu sene yarışmaya katılmayabilir.

San-Marino ve Polonya son kararlarını bu ay içerisinde verecekler.

Litvanya ve Gürcistan ise yarışmaya Rusya'yı boykot sebebiyle katılmıyor. Ancak trajikomiktir ki bu ülkeler hemen her sene Rusya'ya 12 puan veren ülkeler.

Butterbeer
18-10-08, 00:04
Kraliçe zaten Eurovision'a gitmez.Böyle bir teklif de yok bildiğim kadarıyla.Şebnem Ferah ile büyümüş biri olarak onun yarışmaya katılmasını hiç mi hiç istemem.Onun müzikal deneyimleri, kariyeri böyle bir yarışma ile tartılamaz, tartılmamalı.Zaten kendisi de böyle düşünüyordur.

Hadise gitmeyi baya istiyor gibi görünüyor.Ee Avrupa'da da tanınıyor.Fiziği de çok yerinde ki bu görsel şova büyük etki eder.Bence Hadise gitsin.Hem yabancı dil açısından da avantaj olur.

GSealment
19-10-08, 12:15
Hadise Şebnem'i Eledi

http://img139.imageshack.us/img139/8038/eurovisionvy9.jpg

TRT, Rusya'nın başkenti Moskova'da yapılacak 54'üncü Eurovision Şarkı Yarışması için Hadise ile Şebnem Ferah arasında karar vermeye çalışıyordu.Yapılan halk oylamasında oyların %80'ini alan Hadise'nin Eurovision'a katılacağı TRT tarafından önümüzdeki günlerde açıklanacak.Hadise, Belçika'da yaşayan gurbetçi bir ailenin kızı.

Kaynak: Posta Gazetesi

volley_fb_girl
19-10-08, 14:37
Şebnem'i çok severim o yüzden gitmesini pek istemiyordum.Sonuçta bunun bir ses yarışması olmadığı açık.:icon_whisAma bence Hadiseyle çok iyi bir derece gelicektir..:happy0064

EmmRe
19-10-08, 16:59
Birleşik Krallık: Şarkı'yı Hazırlayacak İsim Webber

BBC'nin dün yaptığı açıklamaya göre Birleşik Krallık'ı temsil edecek şarkı'nın hazırlanması için Andrew Lloyd Webber ile anlaşıldı. Webber anlaşmayı kabul ettikten hemen sonra ülke çapında şarkısını seslendirebilecek şarkıcı ve grup arayışına geçti.

Başvuruları uzman ekibiyle değerlendirecek olan Webber, finale 6 isim belirleyecek. Başvuru için son tarih 21 Kasım olarak belirlendi. Webber yaptığı açıklamada yarışmayı çok ciddiye aldığını ve şuanda çoğunukla bunun üzerinde düşündüğünü belirtti ve ekledi:

" Hayatım boyunca imkansız'dan hiçbir zaman kaçmadım ve bu yarışma'yı da benim için bütün zamanların en imkansız görevi olarak görüyorum. Ancak BBC ve İngiliz halkı'nın benim arkamda olmasıyla ne olacağını kimbilebilir? Kazanmak, kaybetmek yada çekilmek, benim şuanda tek düşündüğüm şey galibiyet, bu yolda herbirlikte çok eğleneceğiz" diye belirtti.

BBC televizyonu Andrew Lloyd Webber'in yapılan teklifi kabul etmesinden çok memnun. Bakalım son yıllardaki başarısız sonuçların ardından Birleşik Krallık'ın şansı bu yıl değişecek mi?

Kaynak: eurovision-turkey.com, eurovision.tv

ozlem05
19-10-08, 17:06
Bu habere bende sevindim Hadise bomba gibi bir şarkı hazırlar şöyle hareketli ritmi bol bir şarkı dans şovuylada muhteşem olur ilk üç kesinleşir aslında birinciliği bile hakediyoruz ama malüm eurovision işi hiç belli olmuyor bir bakıyosunuz canavarlar kazanıryor bir bakıyosunuz uzaylılar ilk üçe giriyor :bilmim

cyprus_hsn
19-10-08, 17:42
Nihayet doğru bir karar verilmiş. Hadise gerek dansıyla gerek sesiyle gerek sahne show'uyla mükemmel bir şarkıcı...
Umarım Türkçe bir şarkıyla katılarak büyük bir HATA yapmazlar...
Şarkı ingilizce olmalı !

Butterbeer
19-10-08, 20:21
Haberin başlığı gerçekten çok ilginç. Trt birini seçiyor ve o kişi gidiyor.Olay bu yani... :img-pilot İsterse halkın tamamı Şebnem Ferah desin, Şebo yine de gitmezdi. (Trt önce Şebnem Ferah röpörtaj arşivine bir göz atmalı.:))

Neyse, Hadise yarışmaya renk katar.İyi bir sonuç alınabilir diye düşünüyorum..

özlem22
21-10-08, 11:58
Eurovision'da "Hadise" var

Ne Şebnem Ferah ne Hepsi.. Bu yıl Eurovision'da Türkiye'yi Hadise temsil edecek.

Türkiye'yi Eurovision'da kimin temsil edeceği düğümü sonunda çözüldü. Bir ara Hepsi grubunun adı geçerken Şebnem Ferah ile Hadise arasında gidip gelen TRT sonunda kararını Hadise'den yana kullandı.

Akşam gazetesinin haberine göre TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, bu yıl yarışmada Türkiye'yi Hadise'nin temsil edeceğini söyledi. TRT Genel Müdürü ‘Sponsorları iyi. Bu yüzden tanıtımı ucuza gelir’ dedi

Şahin, “Düzenlediğimiz anketin sonucunu dikkate alarak bizi Hadise’nin temsil etmesine karar verdik” diye konuştu. TRT, Mayıs 2009’da Moskova’da yapılacak yarışma için aday sayısını ikiye indirmiş, Şebnem Ferah ile Hadise finale kalmıştı.

HADİSE'NİN ŞOVU ÇOK GÜZEL

“Ben henüz Hadise’yle tanışmadım, görüşmedim” diyen TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, neden Hadise’de karar kılındığını ise şu sözlerle anlattı: Kliplerini izledim. Çok iyi şov yapıyor. Güzel bir hanımefendi. Yurtdışında yaşadığı için yabancı dili de çok iyi. Bir de çok iyi sponsorları var. EMI, önemli bir marka ve Hadise’nin sponsorluğunu yapıyor. EMI’ın bu konumu nedeniyle, TRT’nin tanıtım konusundaki eksikliklerinin de giderileceğini düşünüyorum. Birçok şey, bu sponsorluk sayesinde TRT’- ye maliyeti daha az olacaktır...

Hürriyet Gazetesi

Roxelanne
21-10-08, 15:00
Nihayet Hadise gidecek şu yarışmaya..
Haberi duyunca pek bir sevindim,şarkımız da ingilizce olmalı ama.. Katı milliyetçilik bırakılmalı,evrensel bir yarışma bu.. İnsanlara derdimizi anlatabilmeliyiz,şarkımızla yani..

iyi hazırlanmış bir şovla ilk 3teyiz gibime geliyor bu sene,hayırlı olsun..

Esraa.
21-10-08, 15:14
Katiliyorum, Hadise gercekten dogru bir karar.
Insallah sarki Ingilizce olur.

Butterbeer
21-10-08, 16:38
Şarkının bir mesaj vereceğini düşünmüyorum, vermesi de gerekmiyor zaten.Hareketli bir parçayla dereceye gireriz.Hadise, hem yabancı dil hem de sahne enerjisi bakımından biçilmiş kaftan.Zaten bu yarışmanın aradığı şey de bu.Tabi harita üzerinde oy vermeceden sonra...

Roxelanne
21-10-08, 16:55
Derdimizi anlatalım derken mesaj vermeyi kastetmedim. İngilizce bir şarkıyla katılırsak daha büyük bir kitle şarkımızın sözlerini anlar,belki daha çok oy gelir gibisinden ;)

Bu yıl halk jürisi dönebilirmiş,bakalım nasıl yapacaklar.
Hadise yeni bir Ani Lorak etkisi yaratır bence eurovisionda.. şovları süper !

Butterbeer
21-10-08, 17:15
Derdimizi anlatalım derken mesaj vermeyi kastetmedim. İngilizce bir şarkıyla katılırsak daha büyük bir kitle şarkımızın sözlerini anlar,belki daha çok oy gelir gibisinden ;)

Bu yıl halk jürisi dönebilirmiş,bakalım nasıl yapacaklar.
Hadise yeni bir Ani Lorak etkisi yaratır bence eurovisionda.. şovları süper !

Bahsettiğin şeyi anladım.Söylediğim şey sana değildi aslında.Ama senin mesajın bir çağrışım yaptı.Geçen yıl Mor ve Ötesi'nin şarkısından bahsetmek istemiştim.:icon_whis:img-wink:

Trt'ye anlam veremiyorum çoğu zaman.Ama Sertab Erener zamanından bu yana ilk kez çok umutluyum.Hadise gerçekten çok doğru bir isim.Avrupa'da tanınıyor oluşu da artı bir puan tabi.