PDA

Tüm Versiyonu Göster : Kİm 1 Milyon İster? (Star Tv)

_butterfly_
27-11-05, 14:59
KENAN IŞIK İLE “KİM 500 MİLYAR İSTER?” GERİ DÖNÜYOR !
Kenan Işık ile “Kim 500 Milyar İster?” yarışması Show TV’de geri dönüyor !

--------------------------------------------------------------------------------

Yarışmanın yapım şirketinin henüz belli olmadığı öğrenildi. Programı daha önce Med Yapım yapmıştı !

Medea
27-11-05, 17:39
Dün okuduğum bir habere göre;yapılması düşünülen yarışmanın ,hafta içi günlerde ve anahaber öncesi 17:30 gibi yayınlanacağı belirtiliyor.Kenan Işık'ın seyirciye yönelteceği soruya sms yoluyla doğru yanıt verecek kişilerden birisi ekranda onunla yarışacakmış.Gene bazı barajların mevcut olacağı yarışmanın Aralık ortası gibi başlaması bekleniyor.Formatı tam anlayamadım ama anladığım kadarı bana güven vermedi kalite olarak.Eski yarışmada da aksayan yönler oluyordu ama bunun ondan iyi olacağını düşünmem biraz zor gibi nedense.Herşeyden önce yayın saati olarak düşünülen dilim çok anlamsız.Mehmet Ali Erbilin izleyicilerinin,ev hanımları vs nin ve "yardım edinnnn..nollurrrr.." tarzı izleyicilerin olduğu bir zaman dilimine Kenan bey'in düşünülmesi doğru mudur?Ayrıca sms ler işin içine girince;insanların umutlarından para kazanmak ve ihtiyaç içinde olan ya da yarışmak isteyenlerin bu arzularını bu yolla kullanmak hoş kaçacak mı?Çünkü binlerce sms atan olacak ama belki bir iki kişi yarışacak ya kalanlar?Fatura ödemekle kalacaklar.Eski sistem bile tartışılıyordu bu hiç beğenilmez diyorum.Kaldı ki Kenan Işık kendisini bu durumda görmek isteyecek mi,yani eski yarışma formatı değil de böyle bir "bul karayı al parayı" şeklinde bir telefon yarışması yapmak ona yakışacak mı?Şİmdilik bu yorumu yapabiliyorum eğer anladığım format doğru değilse yani ben yanlış anlamışsam tabii ki bu yorumlarım geçersiz olacaktır.Ama doğru ise geçerlidir doğal olarak.Kenan Işık'a kalite ve seviye yakışıyor,kendisini ileriye değil geriye götüren projelere evet demesi beni üzer açıkçası.

Medea
28-11-05, 00:53
Umarım bir tek bu bilgi yarışmasını sevmiyorsundur tüm bilgi içeren yarışmaları değil yoksa durum vahim:) Şaka bir yana;bilgi yarışmasından gına gelmesi enteresan.Zaten iki senedir de yayınlanmıyor neredeyse.İyisiyle kötüsüyle bu bilgi yarışmasına ihtiyacımız var diye düşünüyorum.Sevmeyen ve izlemeyenler olacaktır bu da en doğal haktır, ne var ki bilgi yarışmalarının en kötüsünden bile sıkılmamak gerekir aksi halde dizilerle bizi çok uyuturlar daha.

Medea
28-11-05, 02:36
yalnız adı 500milyar değilde 500bin ister sanırım yarışmanın yani yeni türk lirasına göre..reklamlarını gördüm az önce kenan ışık'a başarılar diliyorum.inşallah yine o klasik cümlesini kullanmaz..eminmisin? son kararın mı?

Bu soru cümlesinin yani "emin misiniz,son kararınız mı?"'nın açıklamasını Kenan bey ilk yarışma başladığı zamanlarda yapmıştı.Bu soruların sorulma nedenlerini; hem orijinalinde olan ve kararın kesinleştirilmesi için yöneltilen sorulara benzer bir kalıp bulunması hem de yarışmacının kararını kesin vermesi,sonradan sorun çıkmaması(yani "daha vermemiştim kararımı" vs denmemesi için) adına sorulduğu şeklinde açıklamıştı.

Cool_Daisy
04-12-05, 19:50
Bu habere çok sevindim. İşte bir kaliteli daha yarışma programı tekrar ekranlara dönüyor. Haydi hayırlısı bakalım ;)

Medea
06-12-05, 03:40
Yarışmayı düzenleyen show tv ve yeni yapımcı şirket olan STR filmcilik bu sefer daha ciddi ve hazırlıklı görünüyor diğer zamanlara oranla.Hatta hiç olmadıkları kadar iyi açıklamışlar yarışmayı,şartlarını ve başvuru yapılırken dikkat edilmesi gerekenleri.Yani beni biraz şaşırttıklarını itiraf etmeliyim.Başından beri böyle davranılsaydı ,belki zamanında olan aksaklıklar ve az da olsa olan düşündürücü olaylar hiç cereyan etmezdi.Medyapım'dan daha ciddi hazırlandıklarını gördüğüm bu yapımcı şirket ve yayınlanacağı kanal olan show tv umarım yayın sırasında da aynı dikkati,adaleti gösterirler.Yarışma eskisi gibi stüdyo çekimleri ile gerçekleşecek ve haftanın beş günü haber öncesinde, sadece pazartesi prime-time'da ekrana gelecek.Ayrıntılı bilgi isteyenler,oldukça tatmin edici açıklamaların yer aldığı içerikleri ile showtv.net'i ve www.str.com.tr adresini gezerek bilgi alabilirler.İlk program 9 Aralıkta çekilecek.

Medea
07-12-05, 16:14
Herşey yazılmış belirttiğim sitelerde ama hangi stüdyoda çekimler olacak belirtilmemiş,ama sanırım Tem stüdyolarında olacak.

Medea
07-12-05, 19:08
Kim 500 Bin İster?// 15.11.2005 //
Kim 500 Bin İster adlı yarışma programı Show TV'de yayınlanmaya başlıyor. Yeni para birimine geçiş nedeniyle isim değişikliği yapan programın formatı aynı. İlk uygulandığı sırada da format sahibi olan STR bu sefer yapımı da üstlendi. Program haftanın 5 günü yayınlanacak.

Medea
11-12-05, 03:10
Bu yarışma için geç bir saat ama buna da şükretmek lazım.Gerçi sadece Pazartesi günleri sanıyorum prime-time'da yayına girecek,diğer günlerde haber öncesinde olacağı söyleniyordu.

Medea
12-12-05, 03:56
12 Aralık 2005 - Pazartesi

Saat Tür Program Adı Açıklama
07:30 Çizgi Dizi Temel Reis Sabrina Maceralari
09:00 Yerli Dizi Yarım Elma-tekrar
10:30 Yaşam Pembe bir Oyun-CANLI
13:00 Haber Haber
13:30 Reality Show Serap Ezgü ile Bizbize canlı
16:30 Yerli Dizi Cennet Mahallesi tkr
19:00 Haber Show Tv Ana Haber Bülteni
19:45 Spor Spor Sayfasi
20:00 Yerli Dizi Emret Komutanım
22:00 Yarışma Kim 500 Bin İster?
00:05 Reality Show Parmak İzi
01:00 Haber Son Haber
03:15 Sinema Ölüm Treni
05:00 Türk Sineması Istırap
06:30 Haber Güne Merhaba

Medea
12-12-05, 18:30
desenize bu gece show tv gecesi olcak
tşklr.. :p
Keşke kesin birşeyler diyebilsek bu gece var mı yok mu diye ama bildiğiniz gibi sağolsun kanallar verdikleri programlara asla uymuyorlar.İnternet sitelerinde var derken ,gazetelerinde ve tantımlarında yok diyorlar.Hangisi doğru hangisi yanlış artık ancak zamanı gelince göreceğiz.Maalesef böyle.

ECE...:)
13-12-05, 01:04
Keşke kesin birşeyler diyebilsek bu gece var mı yok mu diye ama bildiğiniz gibi sağolsun kanallar verdikleri programlara asla uymuyorlar.İnternet sitelerinde var derken ,gazetelerinde ve tantımlarında yok diyorlar.Hangisi doğru hangisi yanlış artık ancak zamanı gelince göreceğiz.Maalesef böyle.

ewt cnm sen haklısın maalesef koymadılar bi film var onun yerine :(

Medea
13-12-05, 03:49
13 Aralık 2005 - Salı

Saat Tür Program Adı Açıklama
07:30 Çizgi Dizi Temel Reis Sabrina Maceralari
09:00 Yerli Dizi Yarim Elma- tkr
10:30 Yaşam Pembe bir Oyun-CANLI
13:00 Haber Haber
13:30 Reality Show Serap Ezgü ile Bizbize canlı
16:30 Çizgi Dizi Temel Reis Sabrina Maceralari
17:30 Yarışma Kim 500 Bin İster?
19:00 Haber Show Tv Ana Haber Bülteni
19:45 Spor Spor Sayfasi
20:00 Yerli Dizi Yagmur ZAmanı
22:00 Sinema Romeo Julıet
00:30 Yaşam Mehmetçik
02:00 Reality Show Rekolar Kitabı
03:00 Haber Son Haber
03:30 Yaşam Song 24 (müzik show)
05:15 Türk Sineması Sisli Hatıralar
06:30 Haber Güne Merhaba

Not;Haftanın bir günü akşam saatlerinde diğer günler haber öncesi gösterileceği söylenmişti.Sanıyorum ki haftaya pazartesi günü akşamları gösterilmeye başlanacak.

Medea
17-12-05, 16:46
http://img205.imageshack.us/img205/1223/kimbeyzbinister198kc.jpg (http://imageshack.us)

http://img205.imageshack.us/img205/9164/kimbeyzbinister252wy.jpg (http://imageshack.us)

Medea
17-12-05, 16:52
"..KİM 500 Bin İster, programı sürüyor, izlerken rahatlıyorum, tartışma yok, gerilim yok, sorularda hafifleme yok. Bilgi yarışıyor, üstelik programın biçimi de değişmemiş. Paranın miktarı YTL’ye dönüşüp küçülmese, eski programlar tekrarlanıyor diyebilirdik. Çarkı Felek büyük değişime uğradı, her değişimle biraz daha küçüldü, yok oldu. Dilerim dünya televizyonlarının aralıksız sürdürdüğü Kim 500 Bin İster hep aynı kalır."

Tuna Serim-17.12.2005/TERCÜMAN GAZETESİ

Medea
18-12-05, 23:52
"..Kim 500 Milyar İster'in yeniden ekranlara dönüşüne sevinenlerdeniz. Sadece yayın saatine itirazımız oldu. Neyse Show TV yönetimi, bu işlerin hesabını iyi yaptığından 'Mutlaka bir bildikleri vardır' dedik. Şimdilik izlemekle yetiniyoruz. Kenan Işık, eskisinden de iyi. Sevecen ve güven veren yapısına gençleşmiş hissi saçan imajını ekleyince seyir daha zevkli.
Olayın yarışmacılar cephesinde durum farklı değil, Cemal Kamacı'nın Avrupa Boks Şampiyonu -1973'te- olduğunu bilmeyenler var. Hatta, karateci diyenlere bile rastlıyorsunuz. İtalyanca'da Piyano'nun 'Yumuşak' anlamında kullanıldığını da aynı yarışmacı bilmedi. Tuttu, Monaco Prensi'nin adının Albert olduğunu pat diye söyledi.
Bir başka bayan yarışmacı Alaska'nın ABD eyaleti olduğunu hatırlamadı bile. Yüksek öğrenim yapmış insanların bilgisizliği karşısında şaşırmakla, üzülmek ayırımında kalıyorsunuz.."

18.12.2005 /AKŞAM GAZETESİ

Medea
20-12-05, 02:50
http://img120.imageshack.us/img120/1130/kbmaralk172uy.jpg (http://imageshack.us)

http://img120.imageshack.us/img120/7482/capture519un.jpg (http://imageshack.us)

http://img120.imageshack.us/img120/7814/kbmaralk241ux.jpg (http://imageshack.us)

Medea
21-12-05, 06:22
http://img526.imageshack.us/img526/41/capture37rz.jpg (http://imageshack.us)

http://img526.imageshack.us/img526/9343/20122005407zb.jpg (http://imageshack.us)

http://img526.imageshack.us/img526/6449/capture144eu.jpg (http://imageshack.us)

http://img279.imageshack.us/img279/2972/capture20bc.jpg (http://imageshack.us)

Gülse B
22-12-05, 16:27
Bu Yarişma Geçen Yillarda Da çok Zevkliydi Ama Yayin Süresi Biraz Kisaldi Herhalde Hemen Dit ........dit .......çaliyor. Sinir Oluyorum Haftada Bir Kez Yayinlandiği Zaman Daha Heyecanli Oluyordu!

Medea
22-12-05, 19:45
Bu Yarişma Geçen Yillarda Da çok Zevkliydi Ama Yayin Süresi Biraz Kisaldi Herhalde Hemen Dit ........dit .......çaliyor. Sinir Oluyorum Haftada Bir Kez Yayinlandiği Zaman Daha Heyecanli Oluyordu!

Aslında yayın süresi çok kısalmadı yaklaşık birbuçuk saat kadar sürüyor.Ama uzaması ancak yayın saatinin daha ileriye atılması ile mümkün çünkü haber öncesi yayınlanıyor bu da kısıtlıyor süreyi biraz.Ben de heyecan olması için iki günle sınırlı kalmasını istedim ama gene de bu saçma programlar arasında bu adeta ilaç gibi geliyor bıkmak mümkün değil.

22-12-05, 22:14
ya üzülürek söylioyrum ki bana da eski tadnı vermedi .. hafta da bi olunca heycanlı oluodu .. şimdi ne bilim aynı değil .. oysa çooohk hayal ederek beklemiştim gerçekten

Medea
23-12-05, 00:55
Yarışma eskisinden farklı değil hatta daha özenli ve güzel hazırlanıyor.Buna organizasyon da dahil.Bu "heyecan" problemi,eğer varsa size göre, bence hergün yayınlanmasından ve yarışmacıların da neredeyse çoğunun adeta kör cahil gibi olmasından kaynaklanabilir.Hayatında çeçe sineğini duymamış bir bayan yarışmacı,hangisi üç boyutlu denince düşünen bir mühendis gibi yarışmacılar olursa heyecan yerine tırnaklarımızı yeriz ancak.Ama ben memnunum çünkü halimizi çok iyi ortaya koyuyor ve ben hergün bekliyorum acaba bugün ne cahillikler göreceğim diye.Ayrıca Burhan Ayerinin de dediği gibi Kenan Işık eskisinden daha iyi sunum yapıyor.Kısacası;eğer iki gün yayınlansa ve biraz beklenti yaratılsa daha iyi olabilir ama bence bunca acayip progamın arasında kesinlikle bir şekilde olması gereken güzel ve kaliteli bir yapım.( Bu arada yarışma eskiden haftada iki gündü)

28-12-05, 03:07
Yarışma eskisinden farklı değil hatta daha özenli ve güzel hazırlanıyor.Buna organizasyon da dahil.Bu "heyecan" problemi,eğer varsa size göre, bence hergün yayınlanmasından ve yarışmacıların da neredeyse çoğunun adeta kör cahil gibi olmasından kaynaklanabilir.Hayatında çeçe sineğini duymamış bir bayan yarışmacı,hangisi üç boyutlu denince düşünen bir mühendis gibi yarışmacılar olursa heyecan yerine tırnaklarımızı yeriz ancak.Ama ben memnunum çünkü halimizi çok iyi ortaya koyuyor ve ben hergün bekliyorum acaba bugün ne cahillikler göreceğim diye.Ayrıca Burhan Ayerinin de dediği gibi Kenan Işık eskisinden daha iyi sunum yapıyor.Kısacası;eğer iki gün yayınlansa ve biraz beklenti yaratılsa daha iyi olabilir ama bence bunca acayip progamın arasında kesinlikle bir şekilde olması gereken güzel ve kaliteli bir yapım.( Bu arada yarışma eskiden haftada iki gündü)

ewt aslında çok doru bi şekilde olayı açıklamışsın bahsetiğin bölümleri izledim ve ewt gerçekten çokk şaşırtıycıı ilkokul 3 den itibaren gösteriolar bu konuyu nesee ben gene izliyorm zaten ve ewt 2 gündü pazartesi ve çarşamba

Medea
29-12-05, 14:18
"..Yıldırım unvanlı Bayezid’e ‘İkinci’ cevabının verilmesi ve bunun doğru olarak kabulünü şaşkınlıkla izledik. Aslında ‘Birinci’ denmesi gerekiyordu. Yarışmacı sonuçta belli noktaya kadar gitti. Eğer konuyu derinlemesine incelerseniz, pek çok üzücü durum tespit edersiniz. Öğretmen anneye soruluyor, cevabı kıvırıyor. Kenan Işık dostumuzun atlayışı ayrı problem. Sanırız hatanın babasını ‘Kim 500 Bin İster’in soru hazırlayıcıları yapmış vaziyette. Gazetemizin eski noteri Doğan Bey’den başlayıp, Eskişehir’den Çetin Türk’e kadar yüzlerce okurumuz, yanlışlığı fark ettiklerini tepkileriyle ortaya koydular. Bunlara ilavemiz sadece ‘Dikkat’ olacak...
"
29.12.2005/AKŞAM GAZETESİ

tvrehberi
31-12-05, 20:41
ayy evet ben de 1.bayezid olayını farkettim ve kendimden emin olamadım yanlış mı hatırlıorum die ama ansiklopediden de kontrol edince yarışmayla ilgili hayal kırıklığına uğradım bu sorular kaç kez kontrol ediliyo acaba?

Medea
31-12-05, 22:39
Ben de yadırgadım bunun gözden kaçmasını ama bu kadar çabuk da herşey hakkında hayal kırıklığı yaşamamak lazım.Ne var ki kesinlikle gözden kaçan ciddi bir hata sözkonusu.Biz bile zaman zaman on kere kontrol ettiğimiz birşeyde bile hata yapabiliyoruz onlar da yapabilir ama bu tabii ki yapılan hata için mazeret olmamalıdır.

Medea
04-01-06, 04:36
Yarışma başlamadan önce izlenme oranları konusunda oldukça endişeliydim çünkü ara vereli çok olmuştu ve izleme alışkanlıkları çok değişmişti.Mehmet ali erbil gibi sulu bir adamın karşısına bu yarışmayı koymaya karar verdiklerinde "eyvah bizim insanımız bunu tercih edermi o sululuğun karşısında?" diye paniklemiştim itiraf edeyim.Ama korktuğum olmadı.İlk bir hafta biraz bocalayan izlenme oranları ikinci haftadan sonra düzeldi ve genelde ilk onda hatta totalde bile ilk sekizde dokuzda vs yer almaya başladı.AB grubunda ise mehmet ali erbili çoğu zaman geride bırakıyor özellikle de son haftada.İzlenme payları ise 20'li rakamlara ulaşıyor ki bu çok iyi.Totalde ise genelde ilk onbir içinde yer alıyor.Son iki haftada ise ratingler yükseliyor.İzleyici kitlesi genelde çalışan okuyan insanlar olan bu yapım saat dezavantajına rağmen,ve de az da olsa olan soru aksaklıklarına,bence büyük başarı sağlıyor.Hele hele de açık saçık hostesleri olmadan ve sululuk yapmayan bir sunucu tarafından sunularak.

Medea
06-01-06, 04:59
" Eğitim sistemimiz
'Kim 500 Bin İster'in ekrana dönüşüne sevinenlerdeniz. Kenan Işık'ın daha da başarılı sunumu, olayı iyice renklendirdi. Soru hazırlama ekibinde ise değişen bir şey yok. Yine yapılmaması gereken hataları fark ediyorsunuz. Hepsinden önemlisi, bazı yarışmacıların diplomalarını duyup, ortaya koydukları performansı fark edince, şaşırıyorsunuz. Hatta buna 'Üzülme demek' bile mümkün. 'Bir şirketin satın alma işlerini yapana' mübayacı denildiğini, yüksek lisanslılar bile bilmiyor. Onların başvurduğu edebiyat öğretmeni 'Dünyadan habersiz'. Bütün bunları izledikçe, kahroluyoruz. Yine de Kim 500 Bin İster'i severek izliyoruz."

06.01.2006 / GÜNEŞ GAZETESİ

Medea
10-01-06, 06:49
" KİM 500 Bin İster yarışmasını seviyorum ama izledikçe de üzülüyorum. Gençlerimizin, genel kültürleri sıfır ve böyle bir yarışmaya hiç sıkılmadan katılma cesaretini bulabiliyorlar. Bu yıl Kim 500 Bin İster’e katılanlar geçmiş dönemlerden daha bilgisiz. Perşembe akşamı bir yarışmacı daha ilk soruda takıldı. Soru “Hangisi televizyonu tanımlar”dı... “Beyazcam”, “reyting ölçüm cihazı”, “Yeşilçam”... Ve yarışmacı “beyazcam” cevabını ancak seyircinin yardımı ile verebildi. İnsanımız kazanmayı seviyor ama kazancın bilgiden geçtiğini unutuyor. "

08.01.2006 / TERCÜMAN GAZETESİ

Medea
11-01-06, 19:52
Show Tv ratingin tadını aldı ! Büyük ilgiyle izlenen "Kim 500 Bin İster" yarışması Ana Haber sonrasına çekiliyor !
İzleyiciden büyük ilgi görmesi nedeniyle hafta içi her gün yayınlanan yarışma programı artık haber sonrası evlerde yeni yarışmaların yaşanmasına neden olacak.

Kurtlar Vadisi'ni yeniden sil baştan yayınlamaya başlayan Show tv, bir dönem çok büyük ilgi gördüğü için yeniden izleyici ile buluşturduğu ve adını "Kim 500 bin ister" olarak değiştirdiği yarışma programı da yeniden haber sonrasına kaydırma kararı aldı..

KAYNAK:www.medyafaresi.com

Medea
16-01-06, 06:27
16 Ocak 2006 (Pazartesi) tarihinden itibaren,değişiklik olmazsa,Pazartesi günleri haber sonrası yani saat 20:00'de yayınlanacak diğer günlerde ise gene 17:30 da yayına girecek.

Medea
24-01-06, 18:01
İki Pazartesi'dir akşam yayınlanan yarışma hakikaten çok iyi izlenme oranlarına sahip.Gündüzleri de iyi ama aşşağıda da göreceğiniz gibi,akşam yaınlandığında birçok diziyi geride bırakıyor.Yayınlanan kanal olan showtv bunu göze almalıdır.

TELE - BAROMETRE
16 OCAK 2006 PAZARTESİ
No Program Adı Kanal Rating (%) Share (%)
1 KURTLAR VADISI (TKR) [NET] SHOW 12,50 29,70
2 ASKA SURGUN [NET] ATV 10,00 22,60
3 BEYAZ GELINCIK [NET] ATV 9,00 21,40
4 YA SUNDADIR YA BUNDA (FINAL) ATV 7,50 21,90
5 KIM 500 BIN ISTER [NET] SHOW 7,10 16,10
6 ATV ANA HABER BULTENI [NET] ATV 6,20 16,40
7 CENNET MAHALLESI (TKR) [NET] SHOW 6,10 31,30
8 HAZIRAN GECESI [NET] KAND 6,00 14,00
9 SHOW TV ANA HABER BULTENI [NET] SHOW 5,90 15,90
10 SIHIRLI ANNEM (TKR) [NET] KAND 5,70 19,80

TELE - BAROMETRE
HEDEF KİTLE : A/B
16 OCAK 2006 PAZARTESİ
1 KURTLAR VADISI (TKR) [NET] SHOW 9,50 26,20
2 BEYAZ GELINCIK [NET] ATV 9,00 23,70
3 KIM 500 BIN ISTER [NET] SHOW 8,50 24,80
4 ASKA SURGUN [NET] ATV 8,40 24,40
5 ATV ANA HABER BULTENI [NET] ATV 7,20 24,80
6 HAZIRAN GECESI [NET] KAND 6,70 18,00
7 ARENA [NET] KAND 6,20 24,50
8 YA SUNDADIR YA BUNDA (FINAL) ATV 6,10 24,40
9 ATV SPOR HABERLERI ATV 5,80 17,70
10 STAR ANA HABER BULTENI [NET] STAR 5,00 17,50

TELE - BAROMETRE
23 OCAK 2006 PAZARTESİ
1 KURTLAR VADISI (TKR) [NET] SHOW 13,40 30,30
2 ASKA SURGUN [NET] ATV 9,50 19,80
3 KIM 500 BIN ISTER (AKSAM) [NET] SHOW 8,70 18,20
4 BEYAZ GELINCIK [NET] ATV 8,40 18,70
5 CENNET MAHALLESI (TKR) [NET] SHOW 8,00 34,20
6 YA SUNDADIR YA BUNDA (FINAL) ATV 7,80 20,70
7 ATV ANA HABER BULTENI [NET] ATV 7,50 18,30
8 EGRETI GELIN (T.S) [NET] KAND 7,40 17,30
9 STAR ANA HABER BULTENI [NET] STAR 7,30 17,70
10 SHOW TV ANA HABER BULTENI [NET] SHOW 7,10 17,50

TELE - BAROMETRE
23 OCAK 2006 PAZARTESİ
1 KURTLAR VADISI (TKR) [NET] SHOW 10,70 25,70
2 KIM 500 BIN ISTER (AKSAM) [NET] SHOW 9,40 22,90
3 EGRETI GELIN (T.S) [NET] KAND 9,40 22,60
4 BEYAZ GELINCIK [NET] ATV 9,40 22,10
5 ASKA SURGUN [NET] ATV 8,90 21,40
6 ATV ANA HABER BULTENI [NET] ATV 7,60 23,00
7 YA SUNDADIR YA BUNDA (FINAL) ATV 7,20 24,70
8 HAZIRAN GECESI [NET] KAND 6,40 15,40
9 STAR ANA HABER BULTENI [NET] STAR 5,70 17,00
10 SHOW TV ANA HABER BULTENI [NET] SHOW 5,30 16,20

Medea
30-01-06, 06:22
" Horoz ölür!
BİLGİ yarışmalarına katılanların bilgisi az diye yazıyordum ya, cuma günü buna iyice kani oldum. Kim 500 Bin İster yarışmasındaki yarışmacıya “Horoz ölür, gözü nerede kalır” sözü soruldu. Seçenekler belliydi. Darıda, kümeste, piliçte ve çöplükte. Bilemedi, seyirciye sordu, seyirci bildi, inanmadı. Yüzde elli hakkını kullandı, böylece doğruyu buldu, nasıl bulduysa! Bu kadar kolay bir soruda iki joker hakkını kullanan yarışmacı daha sonrasında ne yapar dersiniz? Tahmin ettiğiniz gibi yapamadı, daha önce de sorulan Yıldırım adıyla anılan Beyazıt kaçıncı Beyazıd’tır sorusuna 1. Beyazıd olamaz deyip, elendi. Yarışmacı bulmak zorlaştı. Türk toplumu bilgi toplumu olmaktansa, lay lay lom toplumu olmaya doğru hızla ilerliyor. "

Tuna Serim/Tercüman gazetesi (30.01.2006)

Medea
31-01-06, 20:37
30.01.2006 tarihli TÜM Grubu Rating Raporu

Program Adı Tiploji Kanal Saat RT SH
1 KURTLAR VADISI (TKR) [NET] Serials Turkish SHOW 21:09 15.30 34.40
2 YA SUNDADIR YA BUNDA (FINAL) TV Games ATV 18:14 10.20 26.70
3 KIM 500 BIN ISTER (AKSAM) [NET] TV Games SHOW 20:01 10.10 21.60
4 BEYAZ GELINCIK [NET] Serials Turkish ATV 21:49 9.70 22.00
5 ASKA SURGUN [NET] Serials Turkish ATV 19:55 8.70 18.30
6 ATV ANA HABER BULTENI [NET] Newscast ATV 18:53 7.40 18.30
7 SHOW TV ANA HABER BULTENI [NET] Newscast SHOW 18:55 7.10 17.40
8 CENNET MAHALLESI (TKR) [NET] Serials Turkish SHOW 10:13 6.30 28.30
9 SIHIRLI ANNEM (TKR) [NET] Serials Turkish KAND 16:48 6.20 19.30
10 HAZIRAN GECESI [NET] Serials Turkish KAND 20:01 6.00 12.60

30.01.2006 tarihli AB Grubu Rating Raporu

1 KURTLAR VADISI (TKR) [NET] Serials Turkish SHOW 21:09 12.90 30.10
2 KIM 500 BIN ISTER (AKSAM) [NET] TV Games SHOW 20:01 11.00 26.30
3 BEYAZ GELINCIK [NET] Serials Turkish ATV 21:49 10.40 24.20
4 YA SUNDADIR YA BUNDA (FINAL) TV Games ATV 18:14 9.10 29.80
5 ASKA SURGUN [NET] Serials Turkish ATV 19:55 7.90 18.80
6 ATV ANA HABER BULTENI [NET] Newscast ATV 18:53 7.50 20.60
7 HAZIRAN GECESI [NET] Serials Turkish KAND 20:01 6.50 15.20
8 SHOW TV ANA HABER BULTENI [NET] Newscast SHOW 18:55 6.00 16.40
9 ASKTAN KACILMAZ (Y.S) [NET] Film Foreign KAND 21:58 5.80 13.80
10 SABAH YILDIZLARI (OZEL) [NET] Daily Magazines ATV 12:14 5.00 26.40

Medea
02-02-06, 19:10
"Etrafımızdaki gizli 'Ziynet'ler

Pazartesi akşamı Show TV'deki "Kim 500 Bin İster?"de son derece ilginç bir olay yaşandı. Türbanlı yarışmacı Ziynet Sayar ilkokul mezunuydu. Tüm bilgi birikimini evinde okuduğu kitaplar ve izlediği televizyon programlarına borçluydu. Yani "hayat okulu" mezunuydu. Buna rağmen harika bir mantık yürütme yeteneğine sahipti. Kendi kendine tartışarak ve mantığına uymayan şıkları eleyerek tam 10 doğru yanıta ulaşıp, 10 bin YTL ödül kazandı.

Oysa aynı yarışmanın daha üçüncü sorusunda elenen nice üniversite mezunları hatırlıyordum. Özellikle Sayar'ın, "paradoks" doğru yanıtına ulaşırken, "dogma" kelimesinin doğru anlamından hareketle "dogmatik" seçeneğini elemesine, tıpkı yarışmanın sunucusu Kenan Işık gibi ben de hayran oldum. Öyle ki, yarışmanın o her zamanki sessiz stüdyo seyircileri bile "helal olsun" diye bağırmaktan kendilerini alamadılar.

Sakın yanlış anlaşılmasın. Üniversite öğrenimini küçümsediğini, cehaleti övdüğüm filan yok. Tam tersi. Bir de siz Ziynet'in üniversitede okuyabildiğini, master yapabildiğini hayâl edin... Öyleyse; haydi kızlar okula!.."

Yüksel Aytuğ / VATAN GAZETESİ (02.02.2006)

Medea
10-02-06, 22:19
" Bir önerim var. Kim 500 Bin İster yarışması ekranların bu alandaki tek programı, ama yarışanlar zayıf olunca, sorular da kolaylaşıyor. Bence ayda bir mi olur, onbeşte bir mi, yoksa haftada bir mi, Kim 500 Bin İster Özel programı yapıp, bunda daha bilgili yarışmacıları yarıştırsınlar, ön elemeden geçirerek. O zaman bilgi mi tutuyor, eğlence mi anlarız."

Tuna Serim / TERCÜMAN GAZETESİ
10.02.2006

Butterbeer
10-02-06, 22:27
Bence yarışma gayet kaliteli bir yarışma yalnız kendine güvenen çıkıyo yarışmaya kimi ilk barajı bile geçemiyor.Madem bilmiyosun niye katılıyosun.Kenan Işık bazen yardımcı oluyor yarışmacıya surat ifadesi yada konuşmalarıyla bazende tam tersine %50 joker hakkını kullanırken illaki soruyo hangi şıklar arasında kaldın diye ve böylelikle bilgisayar yarışmacının kafanını iyice bulandırıyor.Birde şu 'bilgisayar rastgele iki yalnışcevap seçeneğini siliyor' lafı beni uyuz ediyor.

Medea
10-02-06, 22:42
Aslında Kenan beyin işi çok zor bazen eleştirsem de bazı açılardan da hak vermiyor değilim.Heyecanlı olduğu için çğu yarışmacı haliyle biraz sohbet ediyor ki yatışsınlar ama bu bazen zaman geçirme olarak alıgılanabiliyor.Aslında herkesi mutlu etmek mümkün değil,hızlı hızlı devam etse bitirse yarışmayı bu sefer de acele ettirdi yanlış cevap verdirdi diyecekler...Yani zor bir iş.Yüzünün hali aksine çok düz ve ifadesiz hatta.Bakınca ne düşündüğü ve ne demek istediği net olmuyor.Her olayda aynı müstehzi gülüşü veya ciddiyeti taşıyor."Hangi şıklar arasında kaldınız?" sorusu da her joker kullanılırken sorulmuyor dikkat etmeniz gerekir,hatta o rastgele sözcüğünü belirtmesi de bu tür endişelerin olmasından kaynaklanıyor.Bunun düşünüleceğini bile bile böyle şey zaten yapılamaz.Çoğu zaman da "tamam" diyerek "yarışmacımız % 50 joker hakkını kullanıyor" dşeklinde onaylayıp hemen iki seçeneği çıkarıyorlar.kaldı ki birçok kere de kalan şıklar yarışmacıları elenmekten kurtarıyor kritik baraj sorularında.

Medea
13-02-06, 05:16
KENAN IŞIK'A BURADA DA ÇAMUR ATSANIZ YA...
‘Kim 500 Bin İster' şayet dünyada en çok izlenen TV yarışma programı ise... Bunun birçok nedeni vardır.
İncelemek gerekir. Ama Türkiye'de bu kadar sevilmesi ve izlenmesinin birinci nedeni çok açık, sunucusu Kenan Işık'tır. Var mı itirazı olan? Kenan Işık'ın haber spikeri olmasını çok eleştirdiler ama bu yarışmadaki duruşuna kimse ağzını bile açamaz. Sanki 'Kim 500 Bin İster', Işık için özel yazılmış. Yıllardır aynı çizgide kaldı, başarı çıtasını hiç indirmedi. Önceki akşam yarışmacılardan biri, Ankaralı bir hemşire idi. Bu yarışmacı kuralları bozup, iki kişi yarıştı. Karnında 7 aylık bebeği vardı. O kadar da şirin bir anne adayı ki. 'Kim 500 Bin İster'e farklı bir keyif kattı. Yarışmanın her bölümü ilk on arasına mutlaka giriyor.

AYKUT IŞIKLAR
13.02.2006

Medea
13-02-06, 05:27
http://img102.imageshack.us/img102/9922/capture55os.jpg (http://imageshack.us)

http://img102.imageshack.us/img102/1941/capture167wa.jpg (http://imageshack.us)

http://img108.imageshack.us/img108/576/capture438ut.jpg (http://imageshack.us)

http://img108.imageshack.us/img108/4541/capture14li.jpg (http://imageshack.us)

http://img123.imageshack.us/img123/1310/capture39ge.jpg (http://imageshack.us)

Medea
14-02-06, 16:45
Sunuculuğunu araştırmacı gazeteci Sevim Gözay’ın üstlendiği Cosmopolis’te bu akşam "Sevgililer günü" özel programında Kim beşyüzbin ister?in sunucusu Kenan Işık konuk olacak.Sevgi ve aşk üzerine güzel bir sohbet izlemek isteyenlar saat 22:00'de CNN Turk kanalına bakabilirler.

Wolfman
14-02-06, 16:47
Dün yarışmayı izledim Gerçekten bu yarışmayı bu adamdan başkası sunamazdı Zaten programın reytingleri çok iyi Kaldı ki eskiden de öyleydi

Medea
15-02-06, 03:30
13 ŞUBAT 2006 PAZARTESI İLK 100
S. No Program Adı Tipoloji Kanal Saat Rating Share
1 KURTLAR VADISI (TKR) Serials Turkish SHOW 21:13 14,3 30,4
2 YA SUNDADIR YA BUNDA (FINAL) TV Games ATV 18:14 10,2 29,4
3 BEYAZ GELINCIK Serials Turkish ATV 21:31 9,5 20,7
4 KIM 500 BIN ISTER (AKSAM) TV Games SHOW 20:05 8,7 19,0
5 ASKA SURGUN Serials Turkish ATV 20:02 8,5 18,6
6 HAZIRAN GECESI Serials Turkish KAND 21:45 6,7 14,8
7 SHOW TV ANA HABER BULTENI Newscast SHOW 18:40 6,2 16,8
8 ATV ANA HABER BULTENI Newscast ATV 18:53 6,0 16,1
9 GONUL Serials Turkish KAND 20:00 5,8 12,7
10 SIHIRLI ANNEM (TKR) Serials Turkish KAND 16:45 5,5 19,2

13.02.2006 tarihli AB Grubu Rating Raporu

1 KURTLAR VADISI (TKR) [NET] Serials Turkish SHOW 21:13 11 24,9
2 KIM 500 BIN ISTER (AKSAM) [NET] TV Games SHOW 20:05 10,5 25,6
3 BEYAZ GELINCIK [NET] Serials Turkish ATV 21:31 9,9 22,9
4 HAZIRAN GECESI [NET] Serials Turkish KAND 21:45 8,7 20,4
5 ASKA SURGUN [NET] Serials Turkish ATV 20:02 8,6 20,7
6 YA SUNDADIR YA BUNDA (FINAL) TV Games ATV 18:14 8,2 27,9
7 GONUL [NET] Serials Turkish KAND 20:00 6,9 16,6
8 PISTI [NET] Talk Show SHOW 23:09 6,5 25
9 SHOW TV ANA HABER BULTENI [NET] Newscast SHOW 18:40 6,3 18,8
10 ATV ANA HABER BULTENI [NET] Newscast ATV 18:53 6,2 18,2

Medea
16-02-06, 19:31
Yüksek ödül bekleniyor
'Kim 500 Bin İster' hayranlarının şikayetleri aynı. Arada bir yanlış soru ve cevaplar çıkmasına artık alıştılar. Esas bozuldukları, yarışmacıların bilgisizliği ve sonuçta büyük paralar kazanılmaması. Bu kez, hiç olmazsa heyecan unsuru yaşadılar. Haftanın primetime'a alınan tek yayınında Safranbolu'lu öğretmen Gülay Özkan başarılı çıktı. 13. Soruya kadar geldi. Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi'nin 1908'de kurulduğunu hatırlayabilse, final sorusuna kadar yürüyecekti. Neticede 32 Milyar lirayı alıp, çekildi. İlginç olan, Özkan'ın 12. soruda yardım istediği bir başka öğretmen Demet Çubukçu'nun 'Çağdaş felsefenin öncüsü ve analitik geometrinin kurucusu' sorusuna, şıkları beklemeden Dekart'ı -Descartes- yapıştırması çok hoştu.
Yarışmada yine de en başarılı olanlar öğretmenler. Hiç olmazsa okuyorlar, yazıyorlar...
16.02.2006

Medea
17-02-06, 05:39
Sunuculuğunu araştırmacı gazeteci Sevim Gözay’ın üstlendiği Cosmopolis’te bu akşam "Sevgililer günü" özel programında Kim beşyüzbin ister?in sunucusu Kenan Işık konuk olacak.Sevgi ve aşk üzerine güzel bir sohbet izlemek isteyenlar saat 22:00'de CNN Turk kanalına bakabilirler.

""Aşk ve ayartma
Cosmopolis'de sevgi üstüne söyleşi yapılanların sayısı fazla değildi. İbrahim Kutluay ve Demet Şener'in artık bilinmedik yönleri kalmadı. Ancak Kenan Işık'la 'Aşk nedir' üstüne konuşmayı sevdik. Dostumuzun 'Bunun cevabını verebilsem, dünyayı yeniden keşfederiz' karşılığı pek çok kişiye ilginç gelmiştir. Sonra da aşkı 'Yıldırım Çarpması' diye tarifi hoştu. Ayartmanın aşkla bağlantısına tavuskuşunun tüylerini göstermesi ve horozun kabarmasıyla eşleştirmesini beğendik. Işık, aşk-meşk konularına girince mutlaka Baki ve Fuzuli'ye değinmeden geçmez diye düşündük. Aynen de öyle oldu...""

Burhan Ayeri / Güneş gazetesi 17.02.2006

Medea
18-02-06, 06:29
--------------------------------------------------------------------------

KİM 500 Bin İster yarışmasında sorular, salona destek olmak için gelen eşlere de soruluyor. Benim izlediklerimde yarışmacılar, eşlerinin önerilerini dinlemedi, kendi bildiklerinde ısrarcı oldular. Ne oldu derseniz, haklı çıktılar, zaten daha iyi bilse seyirci arasında oturan eş yarışmaya katılırdı.

--------------------------------------------------------------------------

Tuna Serim / 18.02.2006

Medea
20-02-06, 08:06
EN KARANLIK AMPUL

Show TV'deki "Kim 500 Bin İster?"de perşembe akşamı izlediğim yarışmacı beni şoke etti. Ülkenin en gözde üniversitelerinden birinde öğretim görevlisi olan genç arkadaşımız, elektrik mühendisiydi. 2005 yılında okulunu üçüncülükle bitirmişti. Ama gelin görün ki, genel kültürü ilkokul düzeyindeydi. "Nelson Mandela hangi ülkenin vatandaşıdır?" (Güney Afrika) ve "Aç tavuk kendini nerede sanır?" (darı ambarında) sorularının yanıtlarını ancak 5'er dakika uğraşıp, mantık yürüterek bulabildi. "Kısa kadın çorabına ne ad verilir?" (Soket) sorusunu izleyiciye danışarak söyleyebildi. "Ülkemizde Sibirya Kurdu olarak bilinen köpek cinsine ne ad verilir?" (Husky) sorusunun doğru yanıtını da "yüzde 50" hakkını kullanarak verebildi ve şansının yardımıyla 6 bin YTL ödül alarak
yarışmayı tamamladı. Üstelik bunu da "başarı" olarak yorumlayıp, gururlandı.

Belli ki bu arkadaşımız, "Ohm kanunu nedir?" ve "Ampermetre ne işe yarar?" arasında sıkışıp kalmıştı. Yıllarca içinde yaşadığı topluma, dünyaya yabancı yaşamış, belki de bugüne kadar kapıldığı tek akım "elektrik akımı" olmuştu. Ama onun bilemediği, kafasını kaşıyıp, bocaladığı soruları, bizim mahallenin elektrikçisi kolaylıkla yanıtlayabilirdi.

Ufku bu kadar dar birinin, prestijli bir üniversitede öğretim görevlisi olarak gençleri hayata hazırladığını, hatta yarışmadaki şansı devam ettiği taktirde gün gelip "profesör" bile olabileceğini düşünmek, içimi fena halde acıttı...

Yüksel Aytuğ / 20.02.2006

gaby
21-02-06, 23:02
bu bölümü yeni farkettim amagördüğüm iyi oldu kendi kendimi yiyip bitirmiycem biraz eski bi olay ama yeminlen içime oturdu ya sen işletme mastırı yaparsında nasıl darphaneyi bilmzsin ayrıca ilerdede vergiyle ilgili bi soruda elenmişti hayır işletme bitiren böyleyse diğerleri nasıldır diyosunuz ama ilkokul mezunu dogma kelimesini ve anlamını biliyor ya bunlar okulda hiçmi bişey öğrenmiyorlar hani okul öğretmiyor desem iftira etmiş olurum çünkü okullar(üniversiteler)ellerinden geleni yapıyorlar bi üniversite öğrencisi olarak bu kadarını söyleyebilirim

Medea
22-02-06, 16:32
Show TV ‘Kim 500 Bin İster’de akıllı uygulamalarından birini daha gerçekleştirdi. ‘Görme engelli’ Mehmet Aksoy, 13. soruya kadar yürüdü. Hatta Şili’nin ‘Dünyanın en zengin bakır yataklarına sahip olduğu’ sorusunu da bildi ama ‘Ya kazandıklarımı da kaybedersem’ endişesiyle 32 bin YTL’yi alıp, gitti. Aksoy, kendisi gibi görme engelli eşinin heyecan çekişleriyle, sonuçta beş milyarlık borçlarını kapattı. Hatta aileden ayrılıp, başka bir eve yerleşme planını yürürlüğe sokacak konumu yakaladı.

Aksoy, gezegenlerin Güneş’in çevresinde eliptik yörüngeler üzerinde dolandığını Kepler’in bulduğunu, daha şıklar okunmadan söyledi. Moral değerleri ve gerçeği reddederken, bir yerde ‘Hiççilik’ denen felsefi akıma Nihilizm dendiğini kolaylıkla cevaplandırdı. Bizce, büyük eksikliğine rağmen kendini bu kadar iyi yetiştiren insanlar alkışlanmalı. Tabii, bundan sonra da desteklenmeli.

Ne yapacağını şaşıran, nasıl yardımcı olabilirim çabasına giren Kenan Işık’tan daha sakindi. Işık’ın, bayan Aksoy’a ‘Dizileri mi seyrediyorsunuz’ demesine, kendisi bile güldü. Bir ara -10. Soruyu bilince- elini uzatıp tebrik etme çabasına herkes bayıldı. Galiba yılların usta ismi bile, -Panik- yaşadı. Mehmet Aksoy’un bir cümlesini kolay kolay unutmayacağız. “Üzülmesinler, ben halimden memnunum”. Yine görme imkânı olmayanlar için söylediği “Bizim işimiz ortopedik özürlülerden kolay. Bu yüzden yalnız ve yardımsız yaşayabiliriz” çerçevelenecek laflardı.

İnsanların böylesine bir kişiden çıkaracağı çok güzel dersler olduğuna inanıyoruz. ‘Kim 500 Bin İster’ ekibi, dünyayı tek renk hissettiği halde ‘Çok renkli yorumlayan’ bir yarışmacıyı zor bulur. Çünkü ortalığı her şeyi ‘Gerileriyle görüp, yaşayanlar’ istila etmiş vaziyette. Bildikleri tek şey ‘Megalomania ve melanet’...

BURHAN AYERİ / 22.02.2006

Medea
24-02-06, 02:31
Bu da en aydınlık ampul
Geçe hafta bu köşede "En karanlık ampul" başlığıyla kaleme aldığım yorumda, büyük bir üniversitede öğretim görevlisi olarak çalışan elektrik mühendisi genç arkadaşımızın tüm parlak eğitim siciline rağmen "Kim 500 Bin İster?"deki en basit sorular karşısında bile nasıl zorlandığını yazmıştım. Bu hafta izlediğim bölüm, ülkemizdeki eğitim-öğretim sisteminin aksaklığını gözler önüne sermesi açısından bu yorumun bir "sağlaması" gibiydi.

Show TV'de yayınlanan "Kim 500 Bin İster?" ilk kez görme engelli bir yarışmacıyı ağırladı. Bir devlet dairesinde santral memuru olarak çalışan Mehmet Aksoy, yüzde 90 oranında görme yetisini
kaybetmişti. Tüm bilgi ve kültürünü televizyon ve radyo dinleyerek, görme engelliler için hazırlanan sesli kitapları takip ederek edinmişti. Ama öyle zor sorulara öyle net yanıtlar verdi ki, hayran oldum. 64 bin lira değerindeki sorunun "bakır madeni" şeklindeki doğru yanıtını da bilmesine rağmen, riske girmedi ve 32 bin lira ile yetinmek zorunda kaldı. Eminim, azıcık daha cesaret gösterebilseydi, büyük ödüle ya da en azından 125 bin liraya rahatça ulaşabilirdi.

Demek ki "aydınlık" için sadece "elektrik" ya da "gün ışığı" yetmiyor. Önemli olan içinizdeki bilgi meşalesini ateşleyebilmek. Bunu bize kanıtlayan Mehmet Arsoy'a "Helal olsun" diyorum...

YÜKSEL AYTUĞ / 23.02.2006

Medea
01-03-06, 02:39
Belkıs Gülle isimli yarışmacıdan çok ümitliydim ben,aslında o bildiği "1936" yanıtını verebilmiş olsaydı cesaret edip de,şu anda hepberaber o meşhur 15. soruyu görmüş olacaktı.Umarım o parayı ,en önemlisi , bilgili birisi çıkıp da en basit bilgileri bile "ilgi alanıma girmiyor" diye bilemeyip de sırıta sırıta utanmadan söyleyenlere ders vererek alır.

MasalTeam
01-03-06, 16:09
Belkıs Gülle isimli yarışmacıdan çok ümitliydim ben,aslında o bildiği "1936" yanıtını verebilmiş olsaydı cesaret edip de,şu anda hepberaber o meşhur 15. soruyu görmüş olacaktı.Umarım o parayı ,en önemlisi , bilgili birisi çıkıp da en basit bilgileri bile "ilgi alanıma girmiyor" diye bilemeyip de sırıta sırıta utanmadan söyleyenlere ders vererek alır.

Bencede keske biraz cesaret edebilseydi 15. Soruyuda yanitlayip büyük ödülü alabilirdi.Bizde 15. soruya hasret seyirciler olarak rahatlardik.

Diger ülkelerde (Örnek: Avusturya) her sezon 1-2 kisi büyük ödülü aliyor.Programin soru ekibini 6 yildir birkez bile büyük ödül alinmadigi icin kutlamak gerekir.

Medea
03-03-06, 05:13
Kenan Işık yarışmanın 2 Mart 2006 tarihli bölümünde uyarı tadında,bence de haklı olan, bir tavsiyede bulundu.Yarışmacıların günlük hayatla ve çevreleriyle ilgili bilinebilecek basit sorularda elenip gitmesi üzerine,sıralama sorusu sormak için yerine giden Kenan Bey orada ;" Değerli izleyicilerimiz eğer bu yarışmaya katılmak istiyorsanız,etrafınızda olup bitene biraz daha dikkat etmeniz gerekiyor.Bu küçük,belki de haddim olmayarak yaptığım uyarı'dan sonra seyircilere sorulan soruya dönebiliriz" şeklinde bir küçük konuşma yaptı.Bence yerden göğe kadar haklıydı.Bir insan bilgi yarışması adı taşıyan bi programa katılıyorsa ,habire ilgi alanı bahanesine sığınamaz.Hele hele de etrafından yaşamdan,ülkesinden bihaber ise bu nereye kadar hoşgörülür bilinmez.Bence çok yerinde hatta gecikmiş bir uyarıydı.

stormy
03-03-06, 09:26
Insanlarin cogu bu yarismaya birsey bildiklerinden degil sirf para icin katiliyor galiba.Bazi yarismacilar en kolay sorulari bile bilemeyip 6. soruya gelemeden 3 joker haklarinida kullaniyorlar. Insan biraz dusunceli olmali, yani 10 bine ulasabilen neredeyse cok az yarismaci var.Bu programin orjinalinde sunucu soruyu sordugu zaman, yarismaci son kararim dedigi zaman hic beklemeden acikliyorlar.Bence bu kazanilan odullerin yarisi vergiye gidiyor olmasi lazim.Kazandiklarindan azi ellerine geciyor olmali.

Medea
08-03-06, 04:06
TELE - BAROMETRE
6 MART 2006 PAZARTESİ
1 KURTLAR VADISI (TKR) [NET] SHOW 12,70 31,30
2 ASKA SURGUN [NET] ATV 8,80 20,70
3 KIM 500 BIN ISTER (AKSAM) [NET] SHOW 8,80 20,60
4 BEYAZ GELINCIK [NET] ATV 8,50 22,40
5 YA SUNDADIR YA BUNDA (FINAL) [NET] ATV 6,90 23,00
6 PARDON (T.S) [NET] KAND 6,10 18,00
7 GONUL [NET] KAND 5,70 13,20
8 SIHIRLI ANNEM (TKR) [NET] KAND 5,50 25,20
9 SHOW TV ANA HABER BULTENI [NET] SHOW 5,00 14,70
10 KALP GOZU [NET] KAN7 5,00 12,10

TELE - BAROMETRE
6 MART 2006 PAZARTESİ
1 KURTLAR VADISI (TKR) [NET] SHOW 10,50 26,20
2 KIM 500 BIN ISTER (AKSAM) [NET] SHOW 10,50 25,20
3 BEYAZ GELINCIK [NET] ATV 9,90 25,90
4 ASKA SURGUN [NET] ATV 9,40 22,70
5 PARDON (T.S) [NET] KAND 7,50 21,40
6 PISTI [NET] SHOW 6,10 26,70
7 GONUL [NET] KAND 6,10 14,70
8 YA SUNDADIR YA BUNDA (FINAL) [NET] ATV 5,40 22,50
9 ATV ANA HABER BULTENI [NET] ATV 5,20 16,40
10 STAR ANA HABER BULTENI [NET] STAR 4,90 15,90

Medea
09-03-06, 20:34
'Kim 500 Bin İster'de zaman zaman seviniyor, bazen sinirleniyoruz. Bir bayan yarışmacı takır takır bilip, 32 bin YTL ile evine dönüyor. Hani, cesur olsa 64'e de cevap verip, finale yürüyecek. Onun peşinden bir başka bayanı seyrediyoruz. Hem turizmciyim diyor, hem Hasankeyf'in Batman'a bağlı olduğundan habersiz. Hadi ondan da vazgeçtik. Divan-ı Lugatit Türk'ü Kaşgarlı Mahmut'un yazdığından bihaber. En felaketi ise, ünlü gazeteci-yazar Falih Rıfkı Atay'ı Atatürk'ün Başyaver'i yapıyor. Sonuç mu? 1500 YTL'yi alıp, gitti. Biz olsak beş kuruş ödemezdik!

BURHAN AYERİ / 09.03.2006

Medea
14-03-06, 15:23
TELE - BAROMETRE
13 MART 2006 PAZARTESİ
1 ACI HAYAT [NET] SHOW 12,20 29,30
2 KIM 500 BIN ISTER (AKSAM) [NET] SHOW 9,40 22,10
3 BEYAZ GELINCIK [NET] ATV 9,20 24,40
4 ASKA SURGUN [NET] ATV 8,80 20,50
5 YA SUNDADIR YA BUNDA (FINAL) ATV 6,70 21,20
6 ATV ANA HABER BULTENI [NET] ATV 6,60 18,00
7 SHOW TV ANA HABER BULTENI [NET] SHOW 5,70 15,70
8 HASRET [NET] KAND 5,70 13,30
9 SIHIRLI ANNEM (TKR) [NET] KAND 5,60 23,90
10 GONUL [NET] KAND 5,10 13,60

TELE - BAROMETRE
13 MART 2006 PAZARTESİ
1 KIM 500 BIN ISTER (AKSAM) [NET] SHOW 12,30 34,30
2 BEYAZ GELINCIK [NET] ATV 10,60 29,90
3 ACI HAYAT [NET] SHOW 9,20 23,80
4 ASKA SURGUN [NET] ATV 7,70 20,70
5 ATV ANA HABER BULTENI [NET] ATV 6,70 22,40
6 YA SUNDADIR YA BUNDA (FINAL) ATV 6,00 23,00
7 GONUL [NET] KAND 6,00 16,70
8 PISTI [NET] SHOW 4,90 19,60
9 KIM 500 BIN ISTER (OZET) [NET] SHOW 4,70 14,50
10 SHOW TV ANA HABER BULTENI [NET] SHOW 4,50 15,20

EL DESDİCADO
14-03-06, 15:45
ratingi müthiş. ab grubunda yüzde 34 share yapmış.bu bir rekor.bu başarıyı kutlamaktan başka yapacak bir şey yok

Medea
14-03-06, 16:37
ratingi müthiş. ab grubunda yüzde 34 share yapmış.bu bir rekor.bu başarıyı kutlamaktan başka yapacak bir şey yok

Ah bir de şunu hep akşam yayınlasalar da diğer günler heba etmeseler.

Medea
23-03-06, 05:28
Kenan Işık bu işi biliyor
KİM 500 Bin İster programında bir yarışmacı soruların altmışdört bin YTL’ye kadar olanını başarı ile cevapladı, eğer sekiz dalda Oscar’a aday olup da hiçbir ödül kazanamayan filmi de bilseydi 500 bin YTL’ye kadar gidecekti. Yarışmacı bir ara doğru cevabın ne olacağını tahmin etti, tam söyleyeceği anda Işık, çekini uzattı ve yarışmacıyı şaşırttı, sonunda otuziki bin YTL’yi alıp çekildi. Kenan Işık olmasa daha ileriye gidebilirdi, ama onun ifadesiz yüzü, dost tavırları, inandırıcı görüntüsünün ardından yaptığı anlık çıkışlar çekilmesine neden oldu. Kenan Işık bu işi iyi biliyor.

TUNA SERİM / 23.03.2006

Medea
31-03-06, 22:34
'KİM 500 BİN İSTER' AÇIK ARTIRMADA
31.03.2006 09:50

Ünlü ’Kim milyoner olmak ister’ isimli televizyon programının tüm dünya genelindeki telif hakları açık artırma ile satışa çıkarılıyor.

Türkiye’de de ’Kim 500 bin ister’ adıyla yayınlanan yarışma programının yayın haklarının açık artırmayla satışının sektörde bir ilk olduğu belirtiliyor. Televizyon programının telif haklarına sahip olan Complete Communications Corp. Ltd. firması satış için danışmanlık şirketi LongAcre Partners’i görevlendirdi. Complete Communications Başkanı Paul Smith, radyo yayıncılığı ve film sektörüne odaklanmak için satış kararı aldığını belirterek, "Böylece, televizyon alanında daha az zaman harcayıp, kendime de daha fazla boş vakit ayırabileceğim" dedi. Uzmanlar ise dünya genelinde telif hakkının satış rakamının oldukça yüksek olabileceğine dikkat çekerek, "Program şimdilik çok başarılı gidiyor. Ama eninde sonunda bu durum değişecek. Telif hakkına talip olanlar bunu da hesaba katmalılar" uyarısında bulunuyorlar. İlk kez 1998 yılında İngiliz ITV1 kanalında izleyicilerle buluşan yarışma programının şimdiye kadar 105 ülkede 65 versiyonu yayınlandı. Dünya genelinde 76 ödül alma başarısı gösteren program, Amerika’da 11, Japonya’da ise 12 ödüle layık görüldü. HÜRRİYET

Kaynak: www.medyatava.com 31.03.2006

chaylack
01-04-06, 13:38
Böyle bir yarışmanın tekrar ekranda olması gerçekten güzel bilgimizi sınıyor aldığımız eğitimin ne kadar önemli olduğunu vurguluyor kenan ışık gerçekten güzel sunuyor bence böyle bir programı asla yayından kaldırmamalılar :icon_ange

Medea
05-04-06, 03:55
HERKES TERZİ KILINÇ'IN 500 BİN YTL ALMASINI İSTEDİ

Önceki akşam 'Kim 500 Bin İster' yarışmasını izleyenler çok duygulandı ve yarışmacının büyük ikramiyeyi kazanması için dua etti.
Çünkü öyle bir kişi yarışıyordu ki, örneği bu zamanda çok az kalan bir insan veya baba ... Bakırköylü 47 yaşındaki terzi Mehmet Kılınç kendini yetiştirmiş. Liseyi dışardan bitirmiş. Yunan mitolojisine ait soruları bile bildi. Pantolon ve etek dikerek üç pırlata gibi kız büyütmüş. Zaten yarışmaya kızlarının çeyiz parası için katılmış. 64 bin YTL'ye kadar teklemeden geldi. İzleyen herkes terzi Kılınç' ın 500 bin YTL kazanmasını çok istedi. Eminim bunlardan biri de sunucusu Kenan Işık idi. Ama 'Bu Kalp Seni Unutur mu' isimli şarkının bestecisinde takıldı. Yarışmadan çekilmek zorunda kalınca 64 bin YTL'yi kızına götürdü. Kim 500 Bin YTL İster dizilerden daha çok reyting almaya başladı.

AYKUT IŞIKLAR / BUGÜN GAZETESİ 05.04.2006

Medea
05-04-06, 06:17
http://img154.imageshack.us/img154/4424/a103rp.jpg (http://imageshack.us)

Kızı için yarıştı
Show TV ekranlarında yayınlanan 'Kim 500 Bin İster' isimli yarışma programının pazartesi akşamı ekrana gelen bölümü ilginç bir olaya sahne oldu. İstanbul Bakırköy'de terzilik yapan Mehmet Kılıç, yarışmada 64 bin YTL'nin sahibi oldu. Ancak 125 bin YTL'yi kıl payı kaçırdı. Kılıç, Kenan Işık'ın kendisine yönelttiği , 'Bu kalp seni unutur mu isimli şarkının bestecisi hangisidir? sorusunu bilemeyince, kalan 'telefonla joker' hakkını kullandı. Telefonla arkadaşı Mehmet Ali Ece'yi aradı. Ece ise doğru yanıt olan 'Özkan Samioğlu' yanıtını verdi. Ancak heyecanlanan Ece, 'Bir kez daha soruyu tekrarlar mısın' dedi. Mehmet Kılıç, soruyu tekrarlamaya çalışırken, süre doldu. Bu sırada yarışmacı Kılıç'ın kafası karıştı ve doğru cevabı öğrenmesine rağmen

'Yarışmadan çekiliyorum' diyerek 125 bin YTL yerine 64 bin YTL ile yetindi.

BORÇLARINI DA ÖDEYECEK

30 yıla yakın zamandır İstanbul'da yaşayan ve Bakırköy'de terzilik yaparak geçimini sağlayan Mehmet Kılıç, aslen Nevşehirli. 1959 doğumlu Kılıç, evli ve üç kızı var. Lise mezunu olmasına rağmen okumaya ve araştırmaya meraklı olan Kılıç, yarışmaya katılmak için yıllardır telefon ettiğini ama uzun uğraşların ardından ilk kez bunu başardığını söyledi.

Kazandığı parayla yakında evlenecek olan 24 yaşındaki büyük kızı Elif Kılıç'a çeyiz düzeceğini söyleyen Kılıç, 'Yarışmaya katılma amacım da kızım için gerekli olan parayı kazanmaktı. Parayla hem kızımın ihtiyaçlarını gidereceğim, hem borçlarımı ödeyeceğim. Kalanıyla da hiç evim olmadı, ev alacağım. Yani kredi çekip, peşinata yatıracağım' dedi.

Erçin DAĞ

05.04.2006

Medea
06-04-06, 02:21
Azmin zaferi

Kim 500 Bin İster'deki Terzi Mehmet Kılınç'ın başarısını ayakta alkışladık. 'U-2' müzik grubunu, meteor avcısı 'Stardust' uydusunu, Kral Midas'ı, teniste 'Grand Slam' turnuvalarını bildi. 47 Yaşındaki yarışmacı, liseyi dışarıdan bitirdiğini açıkladı. Kenan Işık'ın karşısına oturmasını, kızının nikahı için para bulma çabası olarak gösterdi. Sonuçta da 64 bin YTL kazandı. Hatta ürkmese, telefonla yardım aldığı arkadaşının, 'Bu kalp seni unutur mu' adlı şarkının bestecisi 'Özkan Samioğlu'dur şeklindeki cevabını tekrarlar, 125 bin YTL'yi bile alabilirdi.
Dinleyici sıralarında onu izleyen kızı Elif'in yarışmayı 'Babamla gurur duyuyorum' diyerek özetlemesi, herkesi duygulandırdı. Mehmet Kılınç, insanların isterlerse neler yapabileceğini gösteren örnek bir 'Aile Babası', kutluyoruz...

06.04.2006 / GÜNEŞ GAZETESİ

Medea
11-04-06, 15:12
TELE - BAROMETRE
10 NİSAN 2006 PAZARTESİ
1 ACI HAYAT [NET] SHOW 13,50 34,70
2 BEYAZ GELINCIK [NET] ATV 8,50 23,10
3 ASKA SURGUN [NET] ATV 7,80 19,70
4 KIM 500 BIN ISTER (AKSAM) [NET] SHOW 6,00 15,40
5 HASRET [NET] KAND 5,60 14,30
6 HABABAM SINIFI (T.S) [NET] STAR 5,30 13,40
7 YA SUNDADIR YA BUNDA (FINAL) ATV 4,60 23,10
8 ANLAT ISTANBUL (T.S) [NET] KAND 4,50 12,10
9 KALP GOZU [NET] KAN7 4,20 11,50
10 PISTI [NET] SHOW 4,10 23,20

TELE - BAROMETRE
10 NİSAN 2006 PAZARTESİ
1 BEYAZ GELINCIK [NET] ATV 10,20 29,10
2 ACI HAYAT [NET] SHOW 10,00 27,70
3 ASKA SURGUN [NET] ATV 7,50 21,10
4 KIM 500 BIN ISTER (AKSAM) [NET] SHOW 7,10 20,40
5 ANLAT ISTANBUL (T.S) [NET] KAND 6,10 17,20
6 PISTI [NET] SHOW 5,50 28,10
7 HABABAM SINIFI (T.S) [NET] STAR 4,50 12,60
8 HASRET [NET] KAND 4,30 12,30
9 YA SUNDADIR YA BUNDA (FINAL) ATV 4,20 24,10
10 ATV ANA HABER BULTENI [NET] ATV 3,90 17,20

Medea
13-04-06, 04:10
Show TVdeki dostlarımız bizi ne kadar ciddiye alıyorlar bilmesek de, biz yine de doğruları dile getirmeye devam edeceğiz. 'Kim 500 Bin İster'in tek güne indirilmesini beğenmediğimizi açık bir dille ifade edeceğiz. Kenan Işık'ın, sunumu altın çağına geldi. Sorular en az hataya indirildi. Peki, böylesine bir güzelliği doğramak kimin fikriydi?

Burhan Ayeri / Güneş gazetesi

Medea
16-04-06, 07:10
Ben itiraz ediyorum ya böyle başarılı ve çok izlenen bir bilgi yarışmasının bir tek güne indirilmesine.Ne bir açıklama var ne bir mantıklı neden.Eskisi gibi haftada iki gün olsun en iyisi bu.Bizi abuk sabuk şeylere mahkum etmesinler.

Medea
17-04-06, 06:20
Türkiye'nin tek aklı başında, bilgiye dayanan yarışması Kim 500 Bin İster'in yayın günü azaltıldı. Haftada bir güne düştü. Oysa aynı yarışma dünya televizyonlarında en çok izlenen saatte, haftada birkaç kez yayınlanıyor ve yıllardır ara vermeden devam ediyor.

17.04.2006 / Tercüman gazetesi

Medea
20-04-06, 05:11
Kim 500 Milyar İster'in tek günlük yayınının yarattığı sıkıntı meydana çıktı. Eskiden, bir sürü yarışmacı vardı. Bunların arasından en başarıları pazartesi prime-time'ına taşıyorlardı. Şimdi bu şans yok. Demek ki, seçici kurul daha özenli davranmak zorunda. Bu işin patronu Osmantan Erkır'ın ise bütün mesaisini Popstar'a ayırdığı fark edilmekte. Kenan Işık, öksüz konuma düşürüldü

Burhan Ayeri / GÜNEŞ GAZETESİ 20.04.2006

Medea
27-04-06, 04:43
TELE - BAROMETRE
25 NİSAN 2006 SALI
1 ALIYE [NET] ATV 14,90 37,10
2 SEV KARDESIM [NET] KAND 7,70 19,50
3 EMRET KOMUTANIM [NET] SHOW 7,60 18,60
4 ALIYE (OZEL) [NET] ATV 7,10 19,30
5 DEPREM 10.5 (Y.S) [NET] KAND 6,00 16,40
6 KIM 500 BIN ISTER (AKSAM) [NET] SHOW 5,40 15,30
7 VILLARREAL-ARSENAL [NET] STAR 4,80 12,80
8 OZEL HAT [NET] ATV 4,60 23,20
9 SEV KARDESIM (OZET) [NET] KAND 4,40 13,60
10 KADIN ISTERSE [NET] SHOW 4,00 15,50

TELE - BAROMETRE
25 NİSAN 2006 SALI
1 ALIYE [NET] ATV 18,50 47,20
2 ALIYE (OZEL) [NET] ATV 8,80 25,80
3 KIM 500 BIN ISTER (AKSAM) [NET] SHOW 8,00 24,30
4 SEV KARDESIM [NET] KAND 6,20 17,00
5 KADIN ISTERSE [NET] SHOW 5,70 20,60
6 OZEL HAT [NET] ATV 5,40 24,60
7 DEPREM 10.5 (Y.S) [NET] KAND 5,40 14,90
8 OZEL HAT (EKSTRA) [NET] ATV 5,20 17,70
9 EMRET KOMUTANIM [NET] SHOW 5,00 12,80
10 VILLARREAL-ARSENAL [NET] STAR 4,40 11,80

Medea
28-04-06, 06:34
Kim 500 Bin İster yarışmasının salı akşamı yayınlanan bölümüne baktım. Yarışmacılar bilgi değil, şans diliyorlar, şanslarına güveniyorlar. Şans yüzünden büyük paralar kazananların elenmelerini bekliyorum. Bilgi kumar olmamalı, şansa dayanmamalı. Bilgi birikim olmalı, haksız mıyım? Şans devreye girince bilenlere haksızlık. "

28.04.2006 / Tercüman Gazetesi

Medea
03-05-06, 00:56
TELE - BAROMETRE
1 MAYIS 2006 PAZARTESİ
1 ACI HAYAT [NET] SHOW 14,40 37,80
2 BEYAZ GELINCIK [NET] ATV 8,30 22,60
3 ASKA SURGUN [NET] ATV 7,70 20,20
4 KIM 500 BIN ISTER (AKSAM) [NET] SHOW 6,20 16,50
5 MISS TURKEY 2006 (MENEKSE) [NET] STAR 5,00 13,00
6 MISS TURKEY 2006 (NILUFER) [NET] STAR 4,80 22,50
7 YASANMIS SEHIR HIKAYELERI [NET] KAND 4,80 12,90
8 BESINCI BOYUT [NET] STV 4,50 11,90
9 YA SUNDADIR YA BUNDA (FINAL) ATV 4,30 22,90
10 MISS TURKEY 2006 (YAZGULU) [NET] STAR 4,30 12,80

TELE - BAROMETRE
1 MAYIS 2006 PAZARTESİ
1 ACI HAYAT [NET] SHOW 11,80 31,10
2 BEYAZ GELINCIK [NET] ATV 10,90 29,20
3 KIM 500 BIN ISTER (AKSAM) [NET] SHOW 6,80 20,50
4 MISS TURKEY 2006 (NILUFER) [NET] STAR 6,60 27,40
5 ASKA SURGUN [NET] ATV 6,50 19,40
6 MISS TURKEY 2006 (YAZGULU) [NET] STAR 6,20 17,30
7 MISS TURKEY 2006 (MENEKSE) [NET] STAR 5,90 15,10
8 MISS TURKEY 2006 (GELINCIK) [NET] STAR 5,70 14,80
9 PISTI [NET] SHOW 5,50 27,30
10 MISS TURKEY 2006 [NET] STAR 4,90 12,80

Medea
09-05-06, 17:36
TELE - BAROMETRE
8 MAYIS 2006 PAZARTESİ
1 ACI HAYAT [NET] SHOW 13,90 35,60
2 BEYAZ GELINCIK [NET] ATV 8,40 24,10
3 ASKA SURGUN [NET] ATV 7,60 19,70
4 KIM 500 BIN ISTER (AKSAM) [NET] SHOW 5,60 15,00
5 HABABAM SINIFI TATILDE (T.S) [NET] STAR 5,30 13,60
6 YASANMIS SEHIR HIKAYELERI [NET] KAND 4,90 12,50
7 SABAH YILDIZLARI (OZEL) [NET] ATV 4,20 31,40
8 KIYAMET (Y.S) [NET] KAND 4,20 11,00
9 BESINCI BOYUT [NET] STV 4,00 9,80
10 KALP GOZU [NET] KAN7 3,80 11,40

TELE - BAROMETRE
8 MAYIS 2006 PAZARTESİ
1 ACI HAYAT [NET] SHOW 11,30 31,90
2 BEYAZ GELINCIK [NET] ATV 9,90 30,60
3 ASKA SURGUN [NET] ATV 7,10 20,90
4 KIM 500 BIN ISTER (AKSAM) [NET] SHOW 7,00 21,30
5 YASANMIS SEHIR HIKAYELERI [NET] KAND 4,90 14,20
6 KIYAMET (Y.S) [NET] KAND 4,60 13,10
7 PISTI [NET] SHOW 3,80 20,50
8 HABABAM SINIFI TATILDE (T.S) [NET] STAR 3,60 10,60
9 SABAH SABAH SEDA SAYAN [NET] KAND 3,10 28,70
10 YA SUNDADIR YA BUNDA (FINAL) [NET] ATV 3,10 18,60

Medea
13-05-06, 03:16
" Haber sonrası yayınlandığında Kim 500 Bin İster programı çok sayıda izleyici çekiyor ve program ekranların tek yarışması olarak dikkat çekiyor. Pek çok okurum Kim 500 Bin İster'in daha fazla yayınlanmasını istiyorlar. Belki daha geç saatlerde, ama hafta içi her gün... "

05.05.2006/ Tercüman gazetesi

Medea
16-05-06, 18:45
Tele - Barometre
15 Mayis 2006 Pazartesi
1 Aci Hayat [net] Show 14,40 38,20
2 Beyaz Gelincik [net] Atv 8,90 24,60
3 Aska Surgun [net] Atv 7,30 20,60
4 Kim 500 Bin Ister (aksam) [net] Show 5,70 16,20
5 Besinci Boyut [net] Stv 4,90 12,40
6 Yasanmis Sehir Hikayeleri [net] Kand 4,40 11,90
7 Hababam Sinifi Dokuz Doguruyor (t.s) [ne Star 3,50 9,70
8 Kalp Gozu [net] Kan7 3,40 11,50
9 Sabah Yildizlari (ozel) [net] Atv 3,30 27,70
10 Show Tv Ana Haber Bulteni [net] Show 3,30 16,60

Tele - Barometre
Hedef Kitle : A/b
15 Mayis 2006 Pazartesi
1 Aci Hayat [net] Show 10,70 32,00
2 Beyaz Gelincik [net] Atv 10,10 31,30
3 Aska Surgun [net] Atv 7,00 22,10
4 Kim 500 Bin Ister (aksam) [net] Show 6,30 20,30
5 Yasanmis Sehir Hikayeleri [net] Kand 5,00 15,20
6 Show Tv Ana Haber Bulteni [net] Show 3,40 18,50
7 Pisti [net] Show 3,30 22,40
8 Sabah Sabah Seda Sayan (ozel) [net] Kand 3,20 26,50
9 Gonul Yarasi (t.s) [net] Kand 3,20 12,00
10 Sabah Yildizlari (ozel) [net] Atv 2,90 26,90

Medea
16-05-06, 18:50
Altın kelebek ödüllerinde Kim beşyüzbin ister? yarışması en iyi yarışma ödülünü kazandı.Ayrıca Trakya Üniversitesi tarafından da aynı şekilde "en iyi yarışma" ödülüne layık görüldü.Aynı üniversite Kenan Işık'a da "en iyi sunucu" ödülünü verdi.Ne yazık ki altın kelebek ödüllerinde bu kategoride Mehmet Ali Erbil ödül aldı.Yetenekli olabilir ama orada yaptığı sunuculuk değildir şovmenliktir.Aldıkları ödüllerden dolayı Kenan Işık'ı ve yapım ekbinin kutlarım.

yengecs
17-05-06, 02:38
Basindan beri takip ettigim ve her seferinde yeni seyler ogrendigim bi program olmasinin buyuk bi kitle tarafindan izlenilmesi ve ayakta kalmasi gercekten cok guzel.

Medea
17-05-06, 04:46
http://img119.imageshack.us/img119/7326/capture579kf.jpg (http://imageshack.us)

http://img398.imageshack.us/img398/9439/capture613pt.jpg (http://imageshack.us)

http://img113.imageshack.us/img113/4999/capture626nc.jpg (http://imageshack.us)

http://img296.imageshack.us/img296/7472/capture656fq.jpg (http://imageshack.us)

Medea
19-05-06, 03:15
http://img279.imageshack.us/img279/994/30122005420ju.jpg (http://imageshack.us)

Medea
23-05-06, 23:24
Tele - Barometre
22 Mayis 2006pazartesi
1 Beyaz Gelincik [net] Atv 11,10 36,70
2 Aci Hayat [net] Show 10,00 30,60
3 Aska Surgun [net] Atv 7,00 23,50
4 Kim 500 Bin Ister (aksam) [net] Show 6,10 21,50
5 Pisti [net] Show 4,60 22,50
6 Yasanmis Sehir Hikayeleri [net] Kand 3,90 13,00
7 Sabah Sabah Seda Sayan [net] Kand 3,10 28,30
8 Show Tv Ana Haber Bulteni [net] Show 3,00 18,00
9 Katil Komsum Geri Dondu (y.s) [net] Kand 2,90 9,00
10 Besinci Boyut [net] Stv 2,60 7,90

Tele - Barometre
22 Mayis 2006 Pazartesi
1 Aci Hayat [net] Show 13,00 35,60
2 Beyaz Gelincik [net] Atv 8,80 27,60
3 Aska Surgun [net] Atv 6,40 18,70
4 Besinci Boyut [net] Stv 6,00 15,80
5 Kim 500 Bin Ister (aksam) [net] Show 5,10 15,70
6 Sabanoglu Saban (t.s) [net] Star 3,60 10,60
7 Yasanmis Sehir Hikayeleri [net] Kand 3,60 10,40
8 Kalp Gozu [net] Kan7 3,50 12,40
9 Pisti [net] Show 3,20 17,00
10 Sabah Sabah Seda Sayan (ozel) [net] Kand 3,00 24,40

Wolfman
24-05-06, 01:16
Gerçekten bu programı bu isimden başkası sunamazdı diye düşünüyorum Programın sevilmesinde büyük katkısı gözardı edilemez Bir iki sene aradan sonra tekrardan Show tv gibi bir kanalda tekrar başlaması Programın geçen senelerin başarısını sürdürüleceğine inandıkları için başlatmışlardır Reytinglerde de haksız olmadıkları görülüyor Programı denk geldikçe izliyorum Soru tarzları bir ara kötüydü Ama bu seneki programlarda toparladıklarını düşünüyorum

Medea
26-05-06, 04:36
Bilgililer ortaya çıkmalı
KİM 500 Bin İster yarışmasını çok seviyorum, ama izlerken de aynı şekilde üzülüyorum. Gençler bilgisiz, yarışmak için ekrana çıkanlar da bilgisiz. En kolay sorulara bile cevap veremiyorlar. Bu hafta üniversite mezunu bir genç yarışmaya katıldı. Daha başlarda kolay bir soruyla karşılaştı. Şu dördünden hangisi vurmalı çalgılar ustası değildir diye... Cevap şıkları arasında Balık Ayhan, Okay Temiz, Burhan Öcal ve Ozan Doğulu vardı. Yarışmacı bunu bile bilemedi, seyirciye sordu... Bilgisi olanlar köşelerinden çıkmalı. Çünkü TV karşısına geçenler bilginin önemsiz olduğunu düşünüyorlar. Yıldız Tilbe de bilgiyi şeytanla(!) bağdaştırdığına göre...

Tuna Serim / 25.05.2006

Medea
31-05-06, 00:00
S.no Program Adi Kanal Rt-a/b Sh-a/b
1 Beyaz Gelincik [net] Atv 11.20 34.80
2 Aci Hayat [net] Show 10.90 31.40
3 Aska Surgun [net] Atv 7.30 25.40
4 Kim 500 Bin Ister (aksam) [net] Show 5.10 18.70
5 Polis Akademisi (y.s) [net] Kand 3.80 13.10
6 Pisti [net] Show 3.30 16.70
7 Deprem ''buyuk Felaket'' (y.s) [net] Kand 2.80 8.90
8 Atv Ana Haber Bulteni [net] Atv 2.50 15.80
9 Sabah Sabah Seda Sayan [net] Kand 2.40 24.30
10 Sabah Yildizlari (ozel) [net] Atv 2.40 22.90

S.no Program Adi Kanal Rt-total Sh-total
1 Aci Hayat [net] Show 14.10 38.60
2 Beyaz Gelincik [net] Atv 8.40 25.30
3 Aska Surgun [net] Atv 6.40 20.90
4 Kim 500 Bin Ister (aksam) [net] Show 5.00 17.10
5 Polis Akademisi (y.s) [net] Kand 4.50 14.50
6 Besinci Boyut [net] Stv 4.40 12.00
7 Sabah Yildizlari (ozel) [net] Atv 3.30 28.90
8 Deprem ''buyuk Felaket'' (y.s) [net] Kand 3.00 9.10
9 Kalp Gozu [net] Kan7 2.90 12.10
10 Sabah Yildizlari [net] Atv 2.80 23.30

Medea
01-06-06, 03:47
Masrafsız yarışma
Kim 500 Bin İster'deki yarışmacılar genelde hep aynı tornadan çıkmış gibi. 10 Bin YTL'yi planlayanlar, 'Kızma Birader' oyunundakine benzer şekilde yanıp, 500'e dönüyorlar. Biyoloji kitaplarının önemli bölümü olan Genetik'in kurucusu Gregor Mendel ve ünlü bezelye deneylerinden habersizleri görüyorsunuz. Telefon yardımı istendiğinde, daha şıklar sıralanmadan 'Mendel' diye bağıranlar niçin yarışmada yok? Bu işin düzenleyicileri, böylesine kişileri mutlaka stüdyoya sokup, Kenan Işık'ın karşısına oturtmalılar. Türk Sineması'nın unutulmaz ismi Erol Taş'ın ödüllerini hatırlamayanları ise kapıdan sokmamalı. Her şeye rağmen haftada bir güne sıkıştırılan böylesine kültür programının topladığı izlenme payı çok iyi.

01.06.2006 Burhan Ayeri

Medea
05-06-06, 19:30
http://img267.imageshack.us/img267/5039/03032006221zy.jpg (http://imageshack.us)

http://img289.imageshack.us/img289/1713/03032006278ht.jpg (http://imageshack.us)

http://img267.imageshack.us/img267/8875/160120061157gu.jpg (http://imageshack.us)

http://img267.imageshack.us/img267/5314/kbmi19122005105wa.jpg (http://imageshack.us)

Medea
06-06-06, 15:41
Tele - Barometre
5 Haziran 2006 Pazartesi
1 Aci Hayat [net] Show 10,30 33,90
2 Aska Surgun [net] Atv 6,50 21,70
3 Atv Ana Haber Bulteni [net] Atv 5,90 29,10
4 Beyaz Gelincik (tkr) [net] Atv 4,80 20,00
5 Kim 500 Bin Ister (aksam) [net] Show 4,80 18,40
6 Buyuk Teklif [net] Kand 3,80 15,50
7 En Iyi Arkadasim Evleniyor (y.s) [net] Kand 3,60 11,70
8 Pisti [net] Show 3,20 25,90
9 Sabah Sabah Seda Sayan [net] Kand 3,00 25,60
10 Sabah Sabah Seda Sayan (ozel) [net] Kand 2,60 22,50

Tele - Barometre
5 Haziran 2006 Pazartesi
1 Aci Hayat [net] Show 14,70 44,70
2 Aska Surgun [net] Atv 6,70 20,40
3 Kim 500 Bin Ister (aksam) [net] Show 4,60 17,10
4 Besinci Boyut [net] Stv 4,40 13,30
5 Beyaz Gelincik (tkr) [net] Atv 4,10 16,30
6 Atv Ana Haber Bulteni [net] Atv 4,00 22,60
7 Hababam Sinifi (t.s) [net] Star 3,60 12,50
8 Sabah Sabah Seda Sayan [net] Kand 3,40 25,20
9 Sabah Yildizlari (ozel) [net] Atv 3,20 24,80
10 Sabah Sabah Seda Sayan (ozel) [net] Kand 3,20 23,50

Medea
07-06-06, 16:14
'Büyük Teklif' bilgi yarışması değil. Biraz mantık unsuru olsa bile, şans ağır basmakta. Ayrıca, daha önce benzeri yayınlanmış, tutmadığı için kaldırılmıştı. Bu kez modaya uyuldu ve dizilerin kötü adamlarına şans vermeye devam ettiler. Aliye'nin Sinan'ı -Halit Ergenç- başroldeydi. Hakkını yemeyelim başarılı giriş yaptı.

Seçilen yarışmacı 37 yaşında bir bayan. İşsiz ve bir çocuklu dul. Annesi babası, üçü kız dört kardeşiyle aynı evi paylaşıyorlar. Songül Parker 'Buraya 5.5 yaşındaki oğluma ayrı bir yatak almak ve daha rahat bir ortamda büyütebilmek için başvurdum' dedi. Oldukça heyecanlı bir havada hayata karşı yenilmeme mücadelesi izledik. Songül, sonuçta 130 bin YTL'yi kazanarak üç kardeşiyle sevinç çığlıkları attı. Belki de geleceğini kurtardı.

Burada esas üstünde durmak istediğimiz konu, öğleden sonrasının kadın kuşaklarında masaya yatırılacak bir tipi bulup çıkartma başarısıdır. Bundan sonra aynı şekilde ilgi alanı olacakları yakalamak zorundasınız. Bir de aynen bu haftaki gibi, finale kadar, akışı reklamlarla kesmeyip ilgiyi dağıtmamalısınız. Kanal-D istediğini elde etmiş gözüküyor. Tabii, iyi başlamak kadar iyi sürdürmek önemli...

* * *

Bir diğer 'Ekran kötüsü' Oktay Kaynarca'nın 'Anlat Bakalım'a iyice alıştığını fark ediyoruz. Kurtlar Vadisi'ndeki rol arkadaşlarını teker teker çağırmayı unutmasa da -Sonuncusu diğer bayan avukat rolündeki Hande Kazanova idi- şarkılı türkülü olayı iyi götürmeye başladı.

Yarıştırdığı iki konuğa ayrı bölüm açmak istiyoruz. Biri Helin Avşar. Bu kız Beyaz'ın NTV'de yaptığı programdaki o 'Erken yaşlanmış' halinden sıyrılmıştı. Makyajına her zaman dikkat etmesinde yarar var. Şarkıcı Reyhan Karaca'ysa şiştikçe şişiyor. Yakında Tarık Solak'ın organizasyonunda Güllü ile 'Sumo güreşi' yaparken izlersek, şaşırmayacağız!

* * *

'Kim 500 Bin İster' artık ekranlarımızın klasiği oldu. Dünyada örneği olmayan sunumuyla Kenan Işık'ın bundaki başarısı büyük. Tek dezavantaj bilgili yarışmacı sıkıntısı. Kimileri bazı dallarda uzman gibi ama spordan anlamıyor. Bazılarının dini bilgisi yok. En çok can sıkanlar, Işık'ın sert bakışlarıyla, kısacık bir 'Es vermesi' halinde panik atak yaşayanlar. Bu durumda hemen paniğe kapılıp 200 YTL için iki joker birden yakıyorlar.

Show TV'de dört gün gündüz, bir gün de PrimeTime'da yayınlanan bu bilgi yarışması niçin tek geceyle sınırlandırıldı bunu çözemiyoruz. Daha önce de tekrarladığımız gibi yarışmacı sayısı fazla olunca, pazartesi akşamına en kalitelisini ayırma şansınız oluyordu. Ne diyelim, bu işi yapanların bildikleri bir şey vardır...

Burhan Ayeri / 07-06.2006

yami
11-06-06, 16:38
tamam güzel bir program ama ben rizikoyu,türkiye yarışıyoru ve mirası daha çok seviyordum .bu yarışmalarda heyecan ve rekabet vardı ,soru adedi de fazla olduğu için insan daha fazla şey öğreniyordu .burada ise rekabet yok ,yarışmacılar daha 6. soruda takıldıkları için insan esas soruları göremiyor daha da önemlisi süre kısıtlaması yok .bazen bir yarışmacı soruya cevap vermek için 15 dk bekliyor ya kardeşim soruyu bilmiyorsan bilmiyorsundur 15 dk sonra başına bir ilham perisi konup da sana sorunun cevabını mı söyleyecek .hem diğer yarışmacılardan boşuna süre çalıyor hem de ekran karşısında biz sıkılıyoruz .ben bi de şansımı denemek ya da kendimi sınamak için yarışmaya katılıyorum diyenleri de anlamıyorum .kendini sınamak istiyorsan alırsın bir bilgi yarışması kitabı sınarsın kendini ..ya kardeşim bilmiyorsan ne katılıyorsun yarışmaya esas bilenlerin önünü tıkıyorsun hayır ben de bir şey bilmiyorum ama en azından bilgi yarışmalarına katılmaya kalkmıyorum

Medea
11-06-06, 17:00
Her yarışmanın kendine göre bir heyecanı var;rizikoyu ben de çok seviyordum ama bunda o tarz bir serilik olmasa da ne soru çıkacak ve yarışmacı ne kadarına yanıt verecek verebilecek mi diye bekleniyr bu da heyecan yaratıyor.Kısacası heyecanın dozu ve şekli farklı.Sıkı bir yarışmacı geldiğinde bayağı bir heyecanlı oluyor,özellikle de yarıda kalır da bir diğer programa sarkarsa.Bu yarışmacıların takılma durumu ise bence tamamen yetersiz insanların "ya tutarsa" deyip de adeta balık tutarcasına bu yarışmaya nasip beklemeye gelmeleridir bu da aslında yarışmanın değil katılımcıların eksiğidir diye düşünmeden edemiyorum.Şansımı demek istiyorum diyenler hakkında yazdıklarına da sonuna kadar katılıyorum.

Medea
29-06-06, 02:19
Ben geçen hafta yok diye tatile girdi sanıyordum ama çarşamba günü yarışma yayınlandı.Programda görünce şaşırdım açıkçası.Kenan bey de program sırasında bu bölümün son bölüm olduğunu belirtti ve Eylül ayına kadar veda etti.Eylülde bu güzel yarışma ile yeniden buluşmak dileğiyle...

Medea
29-06-06, 17:07
Tele - Barometre
28 Haziran 2006 çarşamba
1 Gumus [net] Kand 7,70 26,30
2 Renkli Hayatlar.(plus) [net] Star 5,80 22,10
3 Sahte Prenses [net] Show 5,30 17,70
4 Kim 500 Bin Ister (aksam) [net] Show 4,40 15,30
5 En Son Babalar Duyar [net] Star 4,30 16,80
6 Renkli Hayatlar. [net] Star 3,90 13,50
7 Sans Kapiyi Kirinca (t.s) [net] Kand 3,40 16,50
8 Renkli Hayatlar.(extra) [net] Star 3,40 14,20
9 Sabah Yildizlari (ekstra) [net] Atv 3,20 24,40
10 Renkli Hayatlar.(ozel) [net] Star 3,20 10,40

Tele - Barometre
28 Haziran 2006 çarşamba
1 Gumus [net] Kand 6,40 25,30
2 Renkli Hayatlar.(plus) [net] Star 5,60 21,60
3 Sahte Prenses [net] Show 4,90 18,00
4 Kim 500 Bin Ister (aksam) [net] Show 4,40 17,50
5 Renkli Hayatlar. [net] Star 3,90 14,50
6 Sans Kapiyi Kirinca (t.s) [net] Kand 3,60 16,60
7 Sari Sicak (ozel) Atv 3,60 13,20
8 Renkli Hayatlar.(extra) [net] Star 3,50 14,10
9 Sari Sicak (super) Atv 3,50 12,60
10 Star Ana Haber Bulteni [net] Star 3,40 24,20

Medea
01-07-06, 17:40
Ziyan edilen jokerler
'Kim 500 Bin İster'de sezon finali yaptı. Ancak, aylardır ilk kez doğru dürüst bir yarışmacı bulunmuştu. Jeofizik mühendisliği üçüncü sınıf öğrencisi Koray Dursun'u hem beğendik, hem kızdık. Bu delikanlı müthiş bilgili. Sonuçta 32 bin YTL'yi alıp, çekildi ama sonuna kadar gidebilirdi. Ançüez'in hamsiden yapıldığı cevabını joker kullanıp, verdi. Yine aynı konuda bir başka soruya, 'Teknede balığın canlı saklandığı bölmeye ne ad verilir'e 'Livar' diyemedi. Oysa, bu çocuk ailesiyle Marmaris'te yaşamakta. Hatta Ege'nin ortak müziği Rebetiko'yu da hatırlamadı ve diğer joker hakkını da yaktı. Demek ki insanlar deniz kıyısında ise bununla ilgili her şeyi merak edip, öğrenmeli. Ailesi turizimciyse, Yunan müziğinin ilmini yapmalı. Yoksa Kadeş Savaşı'nın Hitler ve Mısırlılar arasında cereyan ettiğini öğrenmek için biraz tarih bilgisi yeterlidir.
Yeri gelmişken arkadaşımız Kenan Işık'a da iyi tatiller diliyoruz. Arada yeni projeleri gözden geçirmeyi de ihmal etmesin...

Burhan Ayeri / 01.07.2006

Medea
30-07-06, 02:49
Güvenilir kaynaklardan aldığım bilgilere göre büyük ihtimalle Kenan Işık yeni sezonda Kim beşyüzbin ister?!i maalesef artık sunmayacak.Bazı sorunlardan dolayı yarışmadan ayrıldığı söylenen Kenan Işık'ın yeni sezonda formatı bu yarışmaya yakın bir başka programla ekranlara gelmesi bekleniyor.Kim beşyüzbin ister? ise başka bir sunucuyla yola devam edecek.Bu ise çok zor görünüyor Kenan beyin yerine gelecek isim için çünkü Kenan bey bu yarışmayı bu ülkede sunabilecek belki de tek isim.Eğer bu kadar uzun zaman sunmasaydı ve yarışma ile özdeşleşmeseydi yeni sunucuya alışılabilirdi ama şimdi yerine gelecek kişinin işi çok zor hakikaten çünkü dediğim gibi Kenan Işık bu yarışma için düşünülebilecek ender bir iki isimden birisidir ,onsuz aynı tadı verecek mi emin değilim.Tabii ki bir yarışma programına sıkışıp da yıllarca kısır döngüde devam etmesini yerinde saymasını istemem ama bu çok özel bir yarışmaydı ve onsuz tadı kalmayacak:(

cyprus_hsn
30-07-06, 03:47
Güvenilir kaynaklardan aldığım bilgilere göre büyük ihtimalle Kenan Işık yeni sezonda Kim beşyüzbin ister?!i maalesef artık sunmayacak.Bazı sorunlardan dolayı yarışmadan ayrıldığı söylenen Kenan Işık'ın yeni sezonda formatı bu yarışmaya yakın bir başka programla ekranlara gelmesi bekleniyor.Kim beşyüzbin ister? ise başka bir sunucuyla yola devam edecek.Bu ise çok zor görünüyor Kenan beyin yerine gelecek isim için çünkü Kenan bey bu yarışmayı bu ülkede sunabilecek belki de tek isim.Eğer bu kadar uzun zaman sunmasaydı ve yarışma ile özdeşleşmeseydi yeni sunucuya alışılabilirdi ama şimdi yerine gelecek kişinin işi çok zor hakikaten çünkü dediğim gibi Kenan Işık bu yarışma için düşünülebilecek ender bir iki isimden birisidir ,onsuz aynı tadı verecek mi emin değilim.Tabii ki bir yarışma programına sıkışıp da yıllarca kısır döngüde devam etmesini yerinde saymasını istemem ama bu çok özel bir yarışmaydı ve onsuz tadı kalmayacak:(

medea eğer verdiğin bu bilgiler doğruysa hakikaten çok üzüldüm.. Türkiye bu yarışmayı Kenan Işıkla sevdi.. önyargı ile yaklaşmak istemiyorum ama Kenan beyin yerine gelecek sunucu bizlere aynı tadı vermeyecek diye düşünüyorum.. oysa ki kenan bey bu yarışma için biçilmiş kaftandı.. medea seni biliyorum yalan yanlış ve kesin olmayan haberleri eklemezsin ama umarım yanlıştır bu haber.. :img-sorry

Kısacası Kenan Işıksız kim 500 bin ister :mad72:

Medea
30-07-06, 05:38
Kısacası Kenan Işıksız kim 500 bin ister :mad72:
Bu sözün üzerine ne denir??...Aynen katılıyorum.

Medea
31-07-06, 02:19
Yarışmanın Kenan Işık'sız süreceği ilk ağızdan onaylandı, merak edenler için söyleyeyim.Yakında basında da çıkacaktır.

cyprus_hsn
31-07-06, 03:31
Yarışmanın Kenan Işık'sız süreceği ilk ağızdan onaylandı, merak edenler için söyleyeyim.Yakında basında da çıkacaktır.

yarışma kenan ışıksız devam edecekse hiç devam etmesin bence.. Medea Kenan Işık mı onayladı haberin doğruluğunu?

Medea
31-07-06, 17:27
Evet cyprus_hsn, bu bilgi bizzat Kenan beyden alınmıştır.

cyprus_hsn
31-07-06, 19:37
Eski tadını alamaycak olsam da yarışmayı izlemeye devam edecem ben heralde.. çünkü gerçekten bu program sayesinde bilgi haznemi genişletiyorum..
Kenan beyden sonra bu programı kim sunabilir diye düşündüm aklıma bazı isimler geldi.. Sinan Çetin, Haluk Bilginer, Metin Uca.. İlla ki programın sunucusu değişecekse bu isimlerden biri tercih edilmeli bence..

Medea
31-07-06, 21:40
Bence Sinan Çetin asla olmaz.BU kaliteli yapıma uymaz.Metin Uca da zaten passaparolayı sunuyor ve ayrıca da Kenan Işıkla özdeşleşmiş bir yapıma katılıp da kendii riske atmaz passaparola dururken.Haluk Bilginer'e gelincee...oyuncu olarak severim ama mümkünse sunuculuk yapmasın.Önyargılı olmak istemem ama sunucu kim olursa olsun eski tadı vermeyecek bana,eski günler hatırına bakacağım gene ama eğer ısınamazsam da izlemek istemem.Bilgi yarışması olarak her zaman severim bu formatı ama eski tadı kalmayacak.

**Tugce**
01-08-06, 16:45
Ya çok üzüldüm.......Başka biri sunarsa zaten izlemem....Çünkü senin dediğin gibi eski tadı kalmayacak...

prenzez
16-08-06, 21:37
Aaa...kenan ışık'la özdeşleşmiş bir yarışmayı kenan ışık bırakırsa o yarışmanın bir anlamı kalmaz ki....

Medea
03-09-06, 03:37
"Kim 500 Bin İster?

Kim 500 Bin İster tatilden döndü! Sorular, başvurular, çekimlerden yorulan yarışma güzel bir tatilden sonra yine sizlere heyecanlı ve güzel bölümlere karşınıza çıkmaya hazır. Ekim ayında yayın başlıyor. Bu arada siz de gazeteleri takip edip bol kitap okuduysanız 500 000 YTL sizi bekliyor."

Kaynak:str.com.tr(STR yapım)

04-09-06, 15:25
Kim 500 Bin İster?'E Sunucu Bulundu

İhale Osmantan'a kaldı
Geçen hafta Kenan Işık'ın yıllardır oturduğu Kim 500 Bin İster? koltuğunu bıraktığını ve başka bir yarışma programı sunacağını yazmıştık. Bu durumda Kim 500 Bin İster?'i kim sunar diye de sormuştuk. Yarışmanın Türkiye'de yayın haklarına sahip olan STR'nin sahibi Osmantan Erkır, birçok kişinin kendilerine başvurduğunu ama karar veremediklerini anlatmıştı. Sonunda kararsız kalan Erkır, çareyi kendinde bulmuş. Kim 500 Bin İster?i artık o sunacak. Erkır, kendisinin yapımcılığını üstlendiği birçok yarışmayı daha önce kendi sundu. Ancak şu an soyunduğu iş biraz riskli. Çünkü uzun bir süre Kenan Işık'la karşılaştırılacak. Kendisi sevdiğimiz, saydığımız bir arkadaşımızdır. "İnsanın ne gerek vardı Osmantan, bu işi başkasına yükleseydin" diyesi geliyor. İyi dileklerimiz onunla olacak.

medyacafe

Medea
04-09-06, 15:56
Gülümsemeden edemedim:)Geçmiş olsun Osmantan,ne diyeyim?Zaman herşeyi gösterecek.Sunduğu hiçbir yarışma başarı sağlayamamış, ekran sempatisinden uzak bir insanken inat uğruna elindeki en iyi yapımı harcamak pahasına bunları yapmak...ne diyeyim..geçmiş olsun Osmantan.

Melal
04-09-06, 16:27
Kim 500 Bin İster?'E Sunucu Bulundu

İhale Osmantan'a kaldı
Geçen hafta Kenan Işık'ın yıllardır oturduğu Kim 500 Bin İster? koltuğunu bıraktığını ve başka bir yarışma programı sunacağını yazmıştık. Bu durumda Kim 500 Bin İster?'i kim sunar diye de sormuştuk. Yarışmanın Türkiye'de yayın haklarına sahip olan STR'nin sahibi Osmantan Erkır, birçok kişinin kendilerine başvurduğunu ama karar veremediklerini anlatmıştı. Sonunda kararsız kalan Erkır, çareyi kendinde bulmuş. Kim 500 Bin İster?i artık o sunacak. Erkır, kendisinin yapımcılığını üstlendiği birçok yarışmayı daha önce kendi sundu. Ancak şu an soyunduğu iş biraz riskli. Çünkü uzun bir süre Kenan Işık'la karşılaştırılacak. Kendisi sevdiğimiz, saydığımız bir arkadaşımızdır. "İnsanın ne gerek vardı Osmantan, bu işi başkasına yükleseydin" diyesi geliyor. İyi dileklerimiz onunla olacak.

medyacafe

:img-haha: :img-haha: :img-haha: desenize adam bu yarışmayı sunmayı postarı sunmak gibi zannediyor:)bence kenan ışığın muhteşem anlatımı,güzel türkçesi ve karizması altında ezilir ve kısa sürede yayındna kalkar ki ben izlemeyi düşünmüyorum kenan ışık süper sunuyordu zaten iyi sunmasaydı bu yarışma bu kadar yıldır devam etmezdi...bu arada bu yarışma beyazıt öztürk bile osmantan erkırdan daha iyi sunar:):)

Medea
07-09-06, 02:17
OSMANTAN ERKIR`IN HAKLARINI SATIN ALDIĞI `KİM 500 BİN İSTER` YARIŞMASINI, BU PROGRAMLA ADETA BÜTÜNLEŞEN KENAN IŞIK`IN YERİNE KİM SUNACAKMIŞ BİLİYOR MUSUNUZ!..
--------------------------------------------------------------------------------

Bazı filmler, bazı diziler ve hatta bazı yarışmalar, onları "sırtlayanlar"la özdeşleşir, onlarla ayrılmaz bir bütün oluştururlar. Bu taşlardan birisi yerinden kayarsa, artık "o eski tat", o eski güzellik ve sihirli çekicilik kalmaz, uçar gider çoğu zaman!.. Bu yüzden çok dikkat etmelidir bu tür "tutulan" yapımlarla ilgili alınan kararlarda...

Şimdi sıkı durun, sizleri daha fazla merakta bırakmadan hemen açıklıyoruz "Kim 500 Bin İster" adlı yarışma programının yeni sunucusunu. Kenan Işık`ın yerine bu programı Osmantan Erkır sunacakmış!..

Nasıl, sizler de "şoke" oldunuz değil mi!.. Biliyorsunuz, bu programın "yayın hakkını" da pek çok yabancı programın format haklarını satın alan Osmantan Erkır satın almıştı. Dolayısıyla programda söz sahibi olduğu için, yabancı firma yetkilileriyle de görüşüp, sunucu olarak "kendisini" uygun görmüş!..

Bu programla adeta özdeşleşen Kenan Işık, daha önce Med Yapım`a transfer olmuştu. Dolayısıyla Işık`ı yeniden kendi firmasına almak yerine "bir taşla iki kuş" vurmak isteyen Osmantan Erkır, böylece "sunucu ücretini" de cebe indirmiş olacak!..

Osmantan Erkır`ın söylediğine göre kendilerine "önerilen" sunucu adayları içersinde programın asıl sahibi olan İngiliz yapımcılar hiçbirisini beğenmemişler!.. Sadece Osmantan Erkır`ı beğenmişler (!) ve programı onun sunmasını istemişler!..

Öncelikle eskilerin "Taş yerinde ağırdır!.." deyimini hatırlatalım ve hemen sizlere soralım; Sizce Osmantan Erkır, Kenan Işık`ın yerini tutabilir mi? Ya da soruyu değiştirerek de sorabiliriz!.. Osmantan Erkır`ın sunduğu "Kim 500 Bin İster" adlı programın geleceği ne olur sizce!..

Kaynak:gezentilki.com

cyprus_hsn
07-09-06, 04:47
OSMANTAN ERKIR`IN HAKLARINI SATIN ALDIĞI `KİM 500 BİN İSTER` YARIŞMASINI, BU PROGRAMLA ADETA BÜTÜNLEŞEN KENAN IŞIK`IN YERİNE KİM SUNACAKMIŞ BİLİYOR MUSUNUZ!..

Bazı filmler, bazı diziler ve hatta bazı yarışmalar, onları "sırtlayanlar"la özdeşleşir, onlarla ayrılmaz bir bütün oluştururlar. Bu taşlardan birisi yerinden kayarsa, artık "o eski tat", o eski güzellik ve sihirli çekicilik kalmaz, uçar gider çoğu zaman!.. Bu yüzden çok dikkat etmelidir bu tür "tutulan" yapımlarla ilgili alınan kararlarda...

Şimdi sıkı durun, sizleri daha fazla merakta bırakmadan hemen açıklıyoruz "Kim 500 Bin İster" adlı yarışma programının yeni sunucusunu. Kenan Işık`ın yerine bu programı Osmantan Erkır sunacakmış!..

Nasıl, sizler de "şoke" oldunuz değil mi!.. Biliyorsunuz, bu programın "yayın hakkını" da pek çok yabancı programın format haklarını satın alan Osmantan Erkır satın almıştı. Dolayısıyla programda söz sahibi olduğu için, yabancı firma yetkilileriyle de görüşüp, sunucu olarak "kendisini" uygun görmüş!..

Bu programla adeta özdeşleşen Kenan Işık, daha önce Med Yapım`a transfer olmuştu. Dolayısıyla Işık`ı yeniden kendi firmasına almak yerine "bir taşla iki kuş" vurmak isteyen Osmantan Erkır, böylece "sunucu ücretini" de cebe indirmiş olacak!..

Osmantan Erkır`ın söylediğine göre kendilerine "önerilen" sunucu adayları içersinde programın asıl sahibi olan İngiliz yapımcılar hiçbirisini beğenmemişler!.. Sadece Osmantan Erkır`ı beğenmişler (!) ve programı onun sunmasını istemişler!..

Öncelikle eskilerin "Taş yerinde ağırdır!.." deyimini hatırlatalım ve hemen sizlere soralım; Sizce Osmantan Erkır, Kenan Işık`ın yerini tutabilir mi? Ya da soruyu değiştirerek de sorabiliriz!.. Osmantan Erkır`ın sunduğu "Kim 500 Bin İster" adlı programın geleceği ne olur sizce!..

Kaynak:gezentilki.com

programın reyting kurbanı olduğunu görür gibiyim.. osmantan ve sunuculuk :img-elvis hiç iyi bir seçim değil. Herkes o yarışmayı Kenan Beyle sevdi. bilgi haznemizin gelişimi için faydalı bir program bu yüzden izleyebilirim ama eski tadını almayacağım bir gerçek :img-elvis

Medea
07-09-06, 14:45
Bunca zaman Kenan bey sunmasaydı ve bu kadar iyi yapmasaydı belki sunucu değişikliği olabilirdi ama bunca zamandan sonra anlamsız.Yani tabii ki Kenan Işık tek değil bu ülkede bu sunuculuk alanında ama itiaf etmek gerekir ki bu yarışma sanki ona özle hazırlanmış gibi.Hem kişilik hem kültürel altyapı olarak adeta biçilmiş kaftandı bu yapım için.Yani hakikaten İngilizler kimseiy beğenmedi de Osmantanı mı beğendi?İnanmak imkansız.Osmantan'a hakaret eder gibi olmasın ama onun birikimi ve kültürel durumu buna uyar mı bilemiyorum,Kenan bey gibi olabilmesi bayağı bir zor bu açıdan.

sevgi86
05-01-07, 03:05
Kenan Işık'ın yerine kim geldi?
"KİM 500 BİN İSTER?" DE KENAN IŞIK´IN YERİNE KİM GELDİ?... Ekranın en uzun soluklu bilgi yarışması Kim 500 Bin İster, yıllarca Kenan Işık´ın sunumuyla özdeşleşmişti... Şimdi Kenan Işık gitti,... Devamı... (http://www.dizifilm.com/modules.php?name=Content&file=viewarticle&id=1530)

karizma1975
05-01-07, 11:22
kenan ışık sahiden türkiyede bilgi yarışmalarını en iyi sunan kişilerden biridir. ancak bazı arkadaşlar, osmantan erkırı küçümser gibi tavırlar içinde. osmantan daha önce de türkiye yarışıyor, koltuk gibi yarışmaları sunmuştu. kaliteli bir sunucudur. sanırım sizi ...star yarışmaları yanılttı. o yarışmalarda format icabı öyle sunum yapıyor. kenan ışık bir numara olabilir ama osmantan da en iyilerden biri.

sevgi86
06-01-07, 00:13
kenan ışık sahiden türkiyede bilgi yarışmalarını en iyi sunan kişilerden biridir. ancak bazı arkadaşlar, osmantan erkırı küçümser gibi tavırlar içinde. osmantan daha önce de türkiye yarışıyor, koltuk gibi yarışmaları sunmuştu. kaliteli bir sunucudur. sanırım sizi ...star yarışmaları yanılttı. o yarışmalarda format icabı öyle sunum yapıyor. kenan ışık bir numara olabilir ama osmantan da en iyilerden biri.

yarışmayı artık haluk bilginer sunacakmış karizma:img-wink:

karizma1975
08-01-07, 21:45
haluk bilginer daha önce kanal d'de maksimum risk isimli bir yarışma sunmuş ve başarılı olmuştu. iyi seçimlerden biri.

Medea
09-01-07, 03:22

Küçümsemiyoruz,kalites vs de değil sorun ama o bu yarışma için uygun değil.Popstara devam etsin.

cyprus_hsn
17-02-07, 03:21
Dün fragmanını gördüm. Yarışmayı Haluk Bilginer sunucakmış. Daha önce Kenan Bey'in yerine yarışmayı sunacak isim konusunda Haluk Bilginer ve Sinan Çetin'in isimlerini zikretmiştim bu forumda. sesimi mi duydular ne ? :D

Medea
17-02-07, 08:09
Kenan Işık'vari ama ona yakışmayan sakalları ve birebir aynı cümleler ile Haluk Bilginer'i tanıtımlarda yadırgadım açıkçası.Oyuncu olarak onun ellerine su dökecek az adam tanıyorum ama sunucu olarak aynı şeyi maalesef söyleyemiyorum.Daha önce sunduğu Maksimum risk yarışması da çok uzun sürmemiş ve yayından kaldırılmıştı anımsadığım kadarıyla.Keşke kabul etmeseydi bu sunuculuğu derdim ama.. iş işten geçmiş.Hayırlısı demek lazım...

tanrıverdi
17-02-07, 17:10
vala heralde bnm kadar sevinen yokturr..bn haluk bilginer büyük hastasıyım vala bn sev,indim yani...artık gözlerim kapar dinlerim haluk bilgineri..o güzel sesini..tabiikide artık herkesin kafasında kim500 bin denilir denilmez kenan ışık'ın son kararınızmı lafı gelirdi ama bn haluk bilginerinde o muhteşem sesiyle baaaşarıcağına emnmm..

başarılar HALUK BİLGİNER:happy0064 :happy0064

cyprus_hsn
18-02-07, 01:49
Kenan Işık'vari ama ona yakışmayan sakalları ve birebir aynı cümleler ile Haluk Bilginer'i tanıtımlarda yadırgadım açıkçası.Oyuncu olarak onun ellerine su dökecek az adam tanıyorum ama sunucu olarak aynı şeyi maalesef söyleyemiyorum.Daha önce sunduğu Maksimum risk yarışması da çok uzun sürmemiş ve yayından kaldırılmıştı anımsadığım kadarıyla.Keşke kabul etmeseydi bu sunuculuğu derdim ama.. iş işten geçmiş.Hayırlısı demek lazım...

evet ya benimde dikkatimi çekti o sakallar :) sanki o yarışmayı sunacak ismin illa kirli sakalı olacak diye bir kaide var :img-hyste Haluk Bilginer çok sevdiğim bir isim ama bakalım Kenan Bey kadar başarılı olacak mı? çünkü Kenan Bey ile özdeşleşmiş bir yarışmayı sunmak gerçekten cesaret ister. kim isterse olsun. :img-yes:

Wolfman
18-02-07, 02:56
Ben de tanıtımları yeni izledim Bence Haluk Bilginer seçimi çok iyi Ses tonu vs Kenan Işık'ı aratmayacağını düşünüyorum Bir de Kim Beş Yüz Bin ister markasını da unutmayalım Format çok tuttu

Medea
18-02-07, 04:47
Haluk Bilgineri oyuncu olarak çok severim yanlış anlaşılmasın ,ben yarışma sunucusu olarak çok başarılı olmadığı kanaatindeyim açık kapı bırakmakla beraber.Bunu anlatmak istedim sadece.Daha önceki deneyiminde de başarılı olamamıştı bence bu sunuculuk işi için uygun birisi değil Haluk Bilginer benim düşüncem budur.Gene de bakmak izlemek lazım tabii ki.

18-02-07, 14:11
Bence Haluk Bilginer sunuculukta da son derece başarlı olacaktır ama halkın gözleri Kenan Isık'ı arayacaktır gibi geliyor bana.Ama su da varki Milyoner yarısması başarı sağlayamadı kaldırıldı.Bu da gösteriyor ki Kenan Isıkla bitmiyor iş maalesef.. Umarım Haluk Bilginerli yarısma başarısını sürdürür.

Arkadaslar, Haluk Bilginer Polis filmi için uzattı sakallarını, ayrıca Atinalı Timon
adlı tiyatoru oyunu içinde kirli sakıllı olması gerekiyordu ;)

Medea
25-04-07, 16:13
Milyonerin ratingleri kötü değildi ama beklenen kadar da olmadı tabii ki.Bu şu sıralarda maalesef bilgi yarışmalarının genel sorunudur malum diğer yarışmalara olan ilgi yüzünden:img-wink: Haluk Bilginerin oyunculuğuna da sesine de lafım yok ama ben izlediğimde uyduramadım onu o koltuğa ne derseniz deyin.Tabii ki yılllarca orada Kenan Işık'ı izlemenin de etkisi var ama tek nedenin bu olduğunu sanmıyorum.İlk bölüm olduğu için sağlıklı bir yorum yapamam şimdilik,en azından birkaç bölüm daha izlemek lazım birşeyler diyebilmek için:img-yes:

Medea
25-04-07, 16:16
Tele - barometre
24 nisan 2007 salı
total

no program adı kanal ratıng (%) share (%)
1 bınbır gece [net] kand 18,10 46,10
2 arka sokaklar [net] kand 11,10 29,50
3 ezo gelın [net] show 10,30 27,10
4 m.unıted-mılan [net] star 6,70 17,20
5 bınbır gece (ozel) [net] kand 4,80 21,30
6 kanal d ana haber bultenı [net] kand 3,90 15,90
7 kanal 7 haber saatı [net] kan7 3,70 17,70
8 akp grup toplantısı kand 3,60 22,00
9 atv ana haber bultenı [net] atv 3,50 13,60
10 copculer kralı (t.s) [net] star 3,30 8,90
11 arka sokaklar (tkr) [net] kand 3,20 19,40
12 spor sayfası show 3,20 11,30
13 sabahların sultanı [net] kand 3,00 18,70
14 show tv ana haber bultenı [net] show 3,00 12,30
15 kım 500 bın ıster [net] show 3,00 7,80
16 bır demet tıyatro [net] atv 2,90 7,40

tele - barometre
hedef kitle : A/b
24 nisan 2007 salı
1 bınbır gece [net] kand 21,90 55,90
2 arka sokaklar [net] kand 8,90 26,20
3 ezo gelın [net] show 6,50 18,60
4 bınbır gece (ozel) [net] kand 5,70 22,60
5 bır demet tıyatro [net] atv 5,10 14,30
6 m.unıted-mılan [net] star 5,00 12,90
7 atv ana haber bultenı [net] atv 4,70 18,10
8 kım 500 bın ıster [net] show 4,10 10,40
9 kanal d ana haber bultenı [net] kand 4,00 15,90
10 akp grup toplantısı kand 3,80 24,20

Wolfman
26-04-07, 01:45
Ben çok keyif aldım Kenan Işık'ı pek aramadım Halukl Bilginer oraya çok ama çok yakıştı Diğer programlar daha da iyi olacaktır Binbir Gece'nin karşısında olmasına rağmen iyi de bir reyting almış Özlemiştik yarışmayı ...

Medea
26-04-07, 05:46
* * *

Şimdi yazacaklarımız doğrudan Show TV yönetimine. ‘Kim 500 Bin İster’ sessiz sedasız başlatıldı. Hatta, bu gazetenin programında bile, yayın saatinde Kurtlar Vadisi’nin tekrarı gözüküyordu. Dramatik olan, Mine Yolsal adlı mükemmel bir yarışmacının yakalanması ve ancak iki senede bir elde edilecek böylesi rating unsurunun ziyan edilmesiydi. Yolsal, 14. Soruya kadar geldi. ‘İlk Tuğralı pulların 1863 yılında çıkarıldığını’ bildiği halde, kayıptan korkup 64 bin YTL ile yetindi. Devam etse 15. yani Final Sorusu’na da ulaşacaktı. Neler bildi, neler.

Doğrusu kanal adına böylesi bir tanıtım fırsatının harcanmasına üzüldük.

Yeni sunucu Haluk Bilginer’in durumuna da şaşırdığımızı belirtelim. Bu ünlü isim, sakal tipinden, elini çenesine koyuşuna, hatta kollarını bağlamasına kadar Kenan Işık’ı oynadı. Saçlarını biraz kısaltsa, ‘Yeşil Işık’ filminde Kenan’ın dublörü olarak yatağa bile girebilirdi!

* * *

Burhan Ayeri / 26.04.2007 Akşam gazetesi

Medea
03-05-07, 16:52
Tele - barometre

hedef kitle : A/b

1 mayıs 2007 salı

1 bınbır gece (tkr) [net] kand 12,10 29,30
2 ezo gelın [net] show 6,70 17,20
3 arka sokaklar (tkr) [net] kand 6,30 15,80
4 gemılerde talım var [net] atv 5,10 13,70
5 kanal d ana haber bultenı [net] kand 4,70 16,50
6 lıverpool-chelsea [net] star 4,60 12,70
7 abdullah gul ıle enıne boyuna [net] trt1 4,10 10,10
8 atv ana haber bultenı [net] atv 4,00 14,20
9 kara sovalye (y.s) [net] star 3,60 9,40
10 kım 500 bın ıster [net] show 3,50 8,40

tele - barometre

total

1 mayıs 2007 salı

1 bınbır gece (tkr) [net] kand 10,60 27,30
2 ezo gelın [net] show 10,60 27,10
3 arka sokaklar (tkr) [net] kand 7,40 18,50
4 lıverpool-chelsea [net] star 5,70 17,10
5 kanal d ana haber bultenı [net] kand 4,50 17,20
6 gemılerde talım var [net] atv 4,10 11,10
7 atv ana haber bultenı [net] atv 3,30 12,90
8 sebnem''le fatıh [net] kan7 3,30 8,50
9 kara sovalye (y.s) [net] star 3,30 8,40
10 kanal 7 haber saatı [net] kan7 3,20 14,30
11 show tv ana haber bultenı show 3,00 11,70
12 abdullah gul ıle enıne boyuna [net] trt1 3,00 7,40
13 anayasa mahkemesı acıklaması kand 2,90 15,90
14 sırlar dunyası [net] stv 2,90 6,90
15 gızlı ortak (y.s) [net] atv 2,80 7,00
16 acemı cadı (tkr) [net] kand 2,60 15,60
17 keloglan (t.s) [net] stv 2,60 7,20
18 atv spor haberlerı atv 2,50 8,60
19 kım 500 bın ıster [net] show 2,50 6,40

ébruli
11-05-07, 07:02
bu hafta dahada yukselmış
ayrıca ben bayıldım haluk bilginerin sunumuna
kenan ışıgında ustune oturdu tebrıkler dıyorum

shake_it
14-05-07, 03:43
arkadaşlar.. ben daha önce bu konuya hiç yazmadım ama yarışmanın fragmanlarını gördükçe yazasım geldi. yarışmayı hiç izlemedim ama bana katılmayabilirsiniz, ben yanlış olabilirim...

reklamından gördüğüm kadarıyla haluk bilginer, kenan ışık gibi, aynı.. çünkü yarışmayı sunan kişi format hakkı gereği böyle olmak zorunda... sakallı, eli sürekli yüzünde... falan filan... yani eskiden gördüğümüz kenan ışık'ta aslında kendisi deil formattaki adamdı... herhangi biri olsa da olurdu kenan ışık oldu..

gelelim şimdiye.. biz her ne kadar son dönem izlenme oranı düşsede bu yarışmada kenan ışık'ı biliyoruz.. ve haluk bilginere hepimiz saygı duyuyoruz.. yani ikisi de bizim için ve Türkiye için önemli sanatçılar.. ama ben atv ve show'un format kavgası içinde hem kenan ışık'a hem haluk bilginere yazık edildiğini söylemek istiyorum.. iki farklı kişi ama iki aynıı insan.. bana inandırıcı gelmiyor.. böyle yabancı formatlardan nefret ediyorum..

bu formatlar da açık kaynak kodlu yazılımlar gibi olsa ya .. alan ülke istediği gibi geliştirebilse, değişiklik yapabilse..

dediğim gibi söylediklerime katılmamakta özgürsünüz elbet ama ben bu şekilde düşünüyorum..

Medea
10-06-07, 20:51
Sanırım yayınlanmıyor artık ben uzun zamandır göremiyorum?Ayrıca format üzeribnde oynayabilseler bile hala aynı fikirdeyim..Haluk Bilginer müthiş bir oyuncu ama yarışma sunucusu olamaz:img-yes:

!karbeyaZ!
26-06-07, 17:12
Geçen akşam biraz izledim.. Ama çok sinir oldum.. Adam Tolstoyun en önemli eserlerinden birisi olan Anna Kareninanın karakterlerini bilemedi.. Ve kaybetti..

GSealment
19-01-08, 19:05
'Kim 500 Bin İster?' Star TV'de yeniden hayat buluyor.
Efsane sloganıyla fragmanları dönmeye başladı.
Sunucu büyük bir ihtimal Kenan Işık olacak.

yaya39
20-01-08, 02:18
Kim beş yüz bin ister yarışmaların gözde olduğu bu dönemde yeniden ekranlara dönüyor.Hem de STAR ekranlarında yakında...

durunazar
22-01-08, 19:58
bu yarışmayı format olarak diğer yarışmalardan eğitici ve öğretici olması bakımından beğenerek izliyordum. haluk bilginer yarışmayı kendi uslubu ile sunmuş olsaydı daha çok reyting alırdı zannediyorum. Çünkü bizler onu sanaçcı olarak sevip benimsemiştik. sunucu olarak değil.

Medea
23-01-08, 04:20
Kenan Işık TRT'de yarışma sunacak deniyordu ama değişti mi bilmem.Ben kendisinden bu herhangi bir yerde bu yarışmayı yeniden sunacağına dair bir bilgi duymadım ama gene de bilemiyorum.

GSealment
01-02-08, 16:29
http://img134.imageshack.us/img134/5562/aa83c5a863803b494ad0167tg0.jpg (http://imageshack.us)

"KİM 1 MİLYON YTL İSTER" OLARAK DÖNÜYOR...
10'uncu yılında 106 ülkeye ulaşarak dünyanın en çok sevilen ve en çok izlenen bilgi yarışması olma özelliğini koruyan "Kim 1 Milyon İster"i, yine Kenan Işık sunuyor. Üç joker hakkı gibi programın değişmeyen kuralları aynen kalırken, tek değişen kural yarışmaya katılma süreci. Yeni bölümlerden itibaren yarışmaya katılmaya hak kazanan herkes yarışacak.

Artık, yarışmaya gelen 10 kişi arasından bir soruya en hızlı cevap veren kişilerin yarışması kuralı kaldırıldı. Yarışmaya katılmak isteyenlerin, www.startv.com.tr internet adresinden başvuru formlarını doldurması gerekiyor.

Kaynak:Zekirdek

yaya39
03-02-08, 17:33
tek fonksiyonu kutu açmak olan ve bu işlemin 22-24 kez tekrarlanmasından başka bir heyecanı olmayan ve izleyicisine boşa vakit geçirmekten başka hiçbir şey kazandırmayan yarışmaların zirvede olduğu bir dönemde bilgiyi arayan yarışma kim 1 milyon ister inşallah çok izlenir. umarım Türk insanı bilgiye değer verir.

yaya39
08-02-08, 22:35
bu yarışmanın adı değişti kim 1 milyon ister oldu ve tanıtımları da starda dönüyor. Süper reklam yapmışlar o tüm aile yemek yerken beveğin B demesi ve cevabın doğru çıkması gerçekten süperdi çok güzel olmuş.

RIZA_BABA
13-02-08, 13:17
varmısın yokmusun adlı yarışma programına rakip olarak çıkarıldığı ortada ama kim 1 milyon isterin daha fazla izleyici kitlesi var bu 8-9 yıla dayanır yani.

mliSrkan
13-02-08, 13:39
Ben izleyicisinin 8-9 yıla dayandığına inanmıyorum...Bu yarışma ilk başladığı zamanlarda tutmuş sonra defalarca yapılmasına rağmen hepsinde kısa sürede bitmiştir...neyse bu sefer tutar inşallah eskisi gibi...

YASİN
13-02-08, 15:51
TELE - BAROMETRE
12 ŞUBAT 2008 SALI
NO PROGRAM ADı KANAL RATING (%) SHARE (%)

1 BINBIR GECE [NET] KAND 19,50 42,90
2 VAR MISIN YOK MUSUN-PT [NET] SHOW 14,20 32,00
3 BINBIR GECE (OZEL) [NET] KAND 9,60 25,10
4 KANAL D ANA HABER BULTENI [NET] KAND 8,60 27,30
5 SHOW TV ANA HABER BULTENI [NET] SHOW 6,20 19,60
6 SPOR GUNDEMI KAND 6,10 17,30
7 ARKA SOKAKLAR (TKR) [NET] KAND 5,30 20,70
8 KARA YILAN [NET] ATV 5,10 15,00
9 JAN JAN (T.S) [NET] ATV 4,90 11,40
10 SESSIZ FIRTINA [NET] KAND 4,70 12,60
11 AVRUPA YAKASI (TKR)-OPT [NET] ATV 4,50 19,00
12 SPOR SAYFASI SHOW 3,70 10,50

13 KIM 1 MILYON ISTER [NET] STAR 3,40 8,10

TOTAL
12 ŞUBAT 2008 SALI

1 VAR MISIN YOK MUSUN-PT [NET] SHOW 16,70 36,30
2 BINBIR GECE [NET] KAND 14,70 31,10
3 ARKA SOKAKLAR (TKR) [NET] KAND 10,20 31,20
4 KANAL D ANA HABER BULTENI [NET] KAND 9,70 25,00
5 BINBIR GECE (OZEL) [NET] KAND 6,90 16,00
6 SHOW TV ANA HABER BULTENI [NET] SHOW 5,80 14,90
7 HABABAM SINIFI UYANIYOR (T.S) [NET] FOX 5,20 11,50
8 YESEREN DUSLER [NET] STV 5,10 11,40
9 SPOR GUNDEMI KAND 4,80 11,90
10 SESSIZ FIRTINA [NET] KAND 4,30 11,60
11 FOX ANA HABER BULTENI [NET] FOX 4,10 10,80
12 KANAL 7 HABER SAATI [NET] KAN7 4,00 10,80
13 ATV ANA HABER BULTENI [NET] ATV 3,80 9,90
14 SPOR SAYFASI SHOW 3,70 9,10
15 ARKA SOKAKLAR (OZET) KAND 3,50 15,00
16 KARA YILAN [NET] ATV 3,50 10,60
17 JAN JAN (T.S) [NET] ATV 3,40 7,40
18 IKBAL''LE HAYATI PAYLASMAK [NET] KAN7 3,20 11,30
19 AVRUPA YAKASI (TKR)-OPT [NET] ATV 3,20 10,80
20 TEK TURKIYE (TKR) [NET] STV 3,20 7,10
21 SELENA (TKR) [NET] ATV 3,10 17,50
22 STAR ANA HABER BULTENI [NET] STAR 3,10 8,20
23 SABAHLARIN SULTANI [NET] KAND 2,90 16,80
24 BEZ BEBEK (TKR) [NET] FOX 2,90 16,00
25 AHMET CAKAR''LA SANSA BAK [NET] FOX 2,80 7,00
26 CARKIFELEK [NET] K1 2,80 6,30
27 BIZIM EVIN HALLERI [NET] K1 2,50 12,00
28 SEBNEM KISAPARMAK''LA PAYLASTIKCA [NET] FOX 2,50 8,40

29 KIM 1 MILYON ISTER [NET] STAR 2,50 5,50

kaynak:ucankus

angel eyes
14-02-08, 16:14
TELE - BAROMETRE
13 ŞUBAT 2008 ÇARŞAMBA
1 YAPRAK DOKUMU [NET] KAND 22,00 48,50
2 AVRUPA YAKASI [NET] ATV 11,10 24,50
3 KANAL D ANA HABER BULTENI [NET] KAND 8,80 24,60
4 SPOR GUNDEMI KAND 8,20 21,60
5 SHOW TV ANA HABER BULTENI [NET] SHOW 7,60 21,00
6 DUDAKTAN KALBE [NET] SHOW 6,60 18,00
7 VAR MISIN YOK MUSUN-PT [NET] SHOW 5,50 11,90
8 ELVEDA DERKEN [NET] KAND 5,40 14,90
9 ARKA SOKAKLAR (TKR) [NET] KAND 4,60 18,70
10 AHMET CAKAR''LA SANSA BAK [NET] FOX 4,50 12,00
..
..
57 KIM 1 MILYON ISTER (TKR) STAR 1,10 12,70

TOTAL
13 ŞUBAT 2008 ÇARŞAMBA
1 YAPRAK DOKUMU [NET] KAND 21,00 44,30
2 KANAL D ANA HABER BULTENI [NET] KAND 8,80 22,90
3 ARKA SOKAKLAR (TKR) [NET] KAND 8,70 28,50
4 VAR MISIN YOK MUSUN-PT [NET] SHOW 8,20 16,90
5 SPOR GUNDEMI KAND 7,70 18,50
6 DUDAKTAN KALBE [NET] SHOW 7,50 21,30
7 SHOW TV ANA HABER BULTENI [NET] SHOW 6,80 17,60
8 AVRUPA YAKASI [NET] ATV 6,30 13,20
9 ELVEDA DERKEN [NET] KAND 5,00 14,10
10 AHMET CAKAR''LA SANSA BAK [NET] FOX 4,90 13,30
..
..
83 KIM 1 MILYON ISTER (TKR) STAR 1,00 14,80

kaynak:uçankuş

angel eyes
15-02-08, 16:17
TELE - BAROMETRE
14 ŞUBAT 2008 PERŞEMBE
1 KURTLAR VADISI PUSU [NET] SHOW 17,00 36,00
2 ANNEM [NET] KAND 10,50 25,40
3 KAVAK YELLERI [NET] KAND 10,50 22,60
4 KURTLAR VADISI PUSU (OZET) [NET] SHOW 8,60 19,50
5 SHOW TV ANA HABER BULTENI [NET] SHOW 7,60 21,70
6 PARMAKLIKLAR ARDINDA [NET] ATV 7,10 18,30
7 KANAL D ANA HABER BULTENI [NET] KAND 6,70 19,30
8 ORGANIZE ISLER (T.S) [NET] ATV 5,60 12,10
9 SPOR SAYFASI SHOW 5,50 14,10
10 ARKA SOKAKLAR (TKR) [NET] KAND 5,00 19,20
..
..
16 KIM 1 MILYON ISTER [NET] STAR 3,70 8,50

TOTAL
14 ŞUBAT 2008 PERŞEMBE
1 KURTLAR VADISI PUSU [NET] SHOW 17,90 37,60
2 ARKA SOKAKLAR (TKR) [NET] KAND 9,40 29,60
3 TEK TURKIYE [NET] STV 8,80 19,20
4 ANNEM [NET] KAND 8,50 21,00
5 KAVAK YELLERI [NET] KAND 8,50 17,80
6 SHOW TV ANA HABER BULTENI [NET] SHOW 7,80 20,00
7 KANAL D ANA HABER BULTENI [NET] KAND 7,70 19,80
8 PARMAKLIKLAR ARDINDA [NET] ATV 7,00 19,00
9 KURTLAR VADISI PUSU (OZET) [NET] SHOW 6,90 15,20
10 BEZ BEBEK [NET] FOX 5,70 11,70
..
.
19 KIM 1 MILYON ISTER [NET] STAR 3,40 8,00

angel eyes
16-02-08, 14:37
Yarışmacı zaafı
‘Kim 1 Milyon İster’ de yarışmacı zaafı devam ediyor... Burhan Ayeri'nin yazısı...

Salıdan kalan Koçyiğit, Topraksız Rus Köylüsüne Gulak -Aslı bu, Kulak diye soruldu- dendiğini bilemedi ve 16 bin YTL ile yetindi. Ondan sonra çıkanlar daha da yetersizdi. Star’a aradıkları ismi biz verelim Şevket Tezel. Bu SSK Müfettişi, geçtiğimiz hafta Passaparola’da destan yazdı. Malı da götürdü.

Son uyarımız Kenan Işık’a. Kadın ‘Dünürüm burada’ diyor. Sen ona ‘Çocukların var mı’ diye soruyorsun. Biraz dikkat.

Burhan Ayeri / Akşam

angel eyes
16-02-08, 16:13
TELE - BAROMETRE
15 ŞUBAT 2008 CUMA
1 ASI [NET] KAND 9,50 23,30
2 HATIRLA SEVGILI [NET] ATV 8,00 21,30
3 KANAL D ANA HABER BULTENI [NET] KAND 7,60 21,60
4 SHOW TV ANA HABER BULTENI [NET] SHOW 7,60 21,50
5 BEYAZ SHOW [NET] KAND 7,20 25,60
6 SILA [NET] ATV 6,30 15,70
7 SEVGILI DUNURUM [NET] STAR 6,10 15,30
8 ARKA SOKAKLAR (TKR) [NET] KAND 5,50 22,70
9 ASI (OZET) KAND 5,50 14,90
10 SPOR GUNDEMI KAND 4,90 13,70
..
..
30 KIM 1 MILYON ISTER (TKR) [NET] STAR 1,80 8,30

sarıseren
17-02-08, 04:55
Soruda hata var

Star'daki Kim 1 Milyon İster yarışmasında "Sezar'ın adının verildiği ay hangisidir?" sorusunda "Ağustos" yanıtı doğru kabul edildi. Oysa Sezar'ın ilk ismi olan Julius adından türetilerek İngilizce'ye July olarak geçen, "Temmuz" ayıdır. "Ağustos" ayına bu isim ise Sezar'dan sonra iktidarı ele geçiren Augustus'un onuruna verilmiştir. Peki öyleyse, bir uzmanlık sorusu da benden: Neden temmuz ve ağustos ayları birbiri ardına gelmelerine rağmen 31 gün çeker? Çünkü Sezar'ın adının temmuz ayına verilmesini kıskanan Augustus, "Onun ayı 31 gün çekiyor, benimki ondan kısa olamaz" deyip, Ağustos ayının da 31 gün olarak takvimlere geçmesini emretmiştir.

Yüksel Aytuğ/Sabah

duru_
19-02-08, 15:18
arkadaslar bisey sorucam.. bu yarisma ne zaman basladi ve hangi kanalda???
ben avrupada yasiyorum.. burayami vermiyorlar yoksa... ben cok severim bu yarismayi.. sanirim kim 500 milyar isterin yeni versiyonu.. ve yeni parayla... bilgi verirseniz sevinirim..

yaya39
19-02-08, 18:51
arkadaslar bisey sorucam.. bu yarisma ne zaman basladi ve hangi kanalda???
ben avrupada yasiyorum.. burayami vermiyorlar yoksa... ben cok severim bu yarismayi.. sanirim kim 500 milyar isterin yeni versiyonu.. ve yeni parayla... bilgi verirseniz sevinirim..

staR tv ekranlarında normalde her salı 20.00'de her perşembe de 22.00'de yayınlanıyor. 16. soru 1.000.000 YTL'lik soru ve artık bildiğiniz diğer jokerlerin yanında 11. sorudan itibaren soru değiştirme jokeri de var. Sunucusu da programla özdeşleşen Kenan Işık. bu kadar

duru_
20-02-08, 03:25
hmmm hayret fark ederdim ben
sanirim avrupaya yayinlanmiyor.. ya neka sacma ama...
niye bize vermiyorlarki programi :((
ben cok severim bu yarismayi.. acaba gunu ve saati burda degisikmi..
show dayken gunduz oynnuyordu??
neyse sagol yaya39...

Medea
23-03-08, 08:32
Uzun zamandan beri ilk defa bir şeyler bilen bir yarışmacı geldi ve 125 bin ytl'ye ulaştı.Henüz yarışma bitmedi devam edecek...umarım bir milyonj ytl'lik soruyu açtırır.

dontspeak
06-04-08, 19:58
bence çok güzel bir yarışma programı hem de yararlı.yarışırken insanları bilgilendiriyor.benim çok çok beğnerek izlediğim yarışmalar zaten bu tür bilgiye dayalı yarışmalar.bence gayet güzel bir yarışma programı:img-yes:.