PDA

Tüm Versiyonu Göster : Hatırla Sevgili (Arşiv 11)

Sayfalar : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

askasurguncu
21-04-07, 02:38
ay arkadaslar supersiniz ya pastanede calisan kiza ne guzel isim
takmisiniz oyle kara kizzz:img-hyste :img-hyste :img-hyste kimin aklina geldi bu isim

zeyneps
21-04-07, 02:40
Ya bi cümle geldi aklıma bi yerde duymuştum hatırlamıyorum ama Ahmet'e tam uyuyo"unutamıyorum ,kendimi unuttum onu unutamıyorum" :sad53: kesin bi diziden duymuşumdur yine ben çok üzülüyorum bu çocuğa bak aklıma geldi yine:sad53:

Hep ağliiiiiyyyyy bağa mı üzüliyiiiin bağa mı ağliiiiyyiiiiin:sad53: Ahmet ya seni de işin gücün trajedi olmaya başladı :img-beee:

naz&naz
bende yorumumu yapmaya başliim:)
ilk sahneyi beğenmedim asıl yaseminin kendini çekmesi lasımdı ama gayet memnun gibiydi tepkisiz davrandı yani anlamadım ee ahmet nolcak sonra necdeti kıskandı
bide en önemlisi aylada ben itiraf edersem işte böle ederim dedi valla bi başladı kıss itiraf etmeye evlenme teklifine kadar geldi yaniiii:)

yamisis
Ya arkadaşlar bu Yaso yoga mı yapıo acaba ya da plates :img-hyste

Ortalıkta öle melül melüüüül dolaşıyor valla bizim kuş bile daha çok tepki veriyo ondan:img-hyste eskiden böyle değildi bu üzüntüsünü sevincini anlıoduk şimdi hiç bişi anlamıom valla onu bi psikoloğa götürsünler bence:good: :img-pilot sanki antideprasan hap kullanıo gibi mayışıp duruo

Eski Yaso hakkımız söke söke alırıszzz:happy0064 :happy0064

yoga filann diil onun nedeni...genlerinde olan bir şey o "donukluk hali"yasemin 10 .bölümden sonrabi garip oldu.tutuk zekalı oldu.yalnız doğuştan değil kanımca sonradan oldu.bence resim yaparken fazla boya koklamaktan oldu olanlar.:img-hyste
yok yok hamet toparlanmış bayaaa bayaaaa..yakışıklı olmuş.eli yüüz açılmış.saçlarını yana doğru taramış..ama necdet başak tabiii:img-in_lo
of of sinir oldum şıu kara kıza:img-help:

sinope
21-04-07, 02:41
Ya bence de...
Necdeti baştan çıkaracak o kara kız:)
Yasemin de tam Necdetten ümitlenirken alacak boyunun ölcusunu alacak
Hayırlı olsun.

mukocugum
necdeti o kara borulce kesin bastan cikaracak:img-wink:
evet yasoda tam necodan umitlenirken hayallerim ucup gitti sarkisini soyleyecek(beter olsun):icon_whis
valla listemiz gittikce kabariyor,gazamiz mubarek ola:img-hyste :img-hyste

vega58
21-04-07, 02:42
artık umudumuz yaşar ışık aşkı defne deniz aşkıda bana yapmacık geliyor bu da defneden kaynaklı çok soğuk bir
bütün arkadaşlar yasemin çıksın diyorlar bide bakmışlar ahmet ile aylayı evlendirip diziden sepetlemişler ucra bir köşeye yada yurt dışına ne dersin

hah tam olur..artık bol bol yasemin necdet sahnesi izleriz..içimiz bayılır izlerken..mıy mıy..ya adam hiç mi ters bir şey söylemez..hep mi böyle mükemmel konuşur..necdet mükemmel mükemmel laflar eder yasemin de ona hayran hayran bakar..ben de sinir krizi geçiririm..
ya en azından ayla ahmet çifti kavga eder falan da diziye hareket gelir..ayla da ben o şirretliği görüyorum..amet de garibim ne yapar bilemiyorum..çekmediğim dertler çile kalmadı ayarında dolanır yine ortalıkta..

asia
21-04-07, 02:42
artık umudumuz yaşar ışık aşkı defne deniz aşkıda bana yapmacık geliyor bu da defneden kaynaklı çok soğuk bir
bütün arkadaşlar yasemin çıksın diyorlar bide bakmışlar ahmet ile aylayı evlendirip diziden sepetlemişler ucra bir köşeye yada yurt dışına ne dersin
Edacım dur.. Nazlı ile Cemal i evlenemeden gördük.. kara toprağa girdiler...:img-hyste
Eminim bizi fıtık edecek bir çok ayrıntı vardır...:img-hyste dur bekle...
Daha Ayla ile Ahmet çiftinin mutlu mesut hallerini izleyeceğiz..:img-hyste
Yasemin desen o ayrı bir alem.. bu karakteri senaristler.. bir türlü.. ayarlayamadılar.. ya Necdet ile evliyken Ahmet'e koşar... bir kaç hafta önce radikal kararlar alacak kadar gözü kara oluyor...
Diğer yandanda.. evlilik oyunu oynadığı Necdet'i pastacılık mrezunu hanım kızdan kıskanıyor...:icon_whis
BU NE PERHİZ DİYESİM VARDA.. NEYSE...:icon_whis

muko88
21-04-07, 02:43
Ben artık Yasemin ve Necdet olsun istiyorum, yeter artık...
Uzatmasınlar:hıh
Kara kız Necdete takacak, bi akşam evine davet edermiş...
ya da şimdi bu kara kız pastanede düşer...
bi yeri incinir.
necdet de onu evine bırakır.
kucağına almak zorunda kalır.
evine geçirir...hemen gidecek misin, der kara kız!:hıh
sonrasını eski filmlerden anlarsınız artık:img-wink:

Melal
21-04-07, 02:44
Selam MELALCİM..
Vallahi bende aynı düşünüyorum...
Bu iki gencin aşkı geçmişteki Ahmet&Yasemin aşkının bir yansıması olabilir.. çekişmeli.. karşı çıkılan.. bakalım göreceğiz...

Valla Işık'ın babası bu aşka karşı çıkmaz sanmıyorum.
Yaşar'ın aileside karşı çıkmaz.Burada tek karşı çıkacak olan Deniz.
Tabii Defne'de Işık'ın bu aşkını sorgulayabilir.
Deniz birazda Harun'un Işık'a olan duygularını öğrendikten sonra daha çok karışacaktır.
Ona noluyorsa kızın annesi,babası var.:img-hyste

zeyneps
21-04-07, 02:45
mukocugum
necdeti o kara borulce kesin bastan cikaracak:img-wink:
evet yasoda tam necodan umitlenirken hayallerim ucup gitti sarkisini soyleyecek(beter olsun):icon_whis
valla listemiz gittikce kabariyor,gazamiz mubarek ola:img-hyste :img-hyste

Canım o kara börülce ismini sen mi koydun ben de gündüz börülce olsun demiştim de:happy0064 :img-pilot

Bi de uçtu gitti deyince aklıma eski bi türk filmi geldi Tarık Akan düğünden kaçıo Adile Naşit'de koşuo peşinden ama yakalayamıyor en sonunda pes edip"uçtuuuuu kuşuuuuum!"diyor:img-hyste :img-hyste Ahmet'de öle kaçmaz dimi düğünden kaçsın kurtarsın kendini bencebye :img-hyste

Melal
21-04-07, 02:46
Sığdırırız sen merak etme Mukocum.:)

Vuslat'cım sen kara börülce deyince aklıma karnıkara geldi.
Börülcenin bir başka adı ve börülcenin içi oluyor sanırsam.
Bence biz bu kıza karnıkara diyelim.:img-hyste :img-hyste

askasurguncu
Ben artık Yasemin ve Necdet olsun istiyorum, yeter artık...
Uzatmasınlar:hıh
Kara kız Necdete takacak, bi akşam evine davet edermiş...
ya da şimdi bu kara kız pastanede düşer...
bi yeri incinir.
necdet de onu evine bırakır.
kucağına almak zorunda kalır.
evine geçirir...hemen gidecek misin, der kara kız!:hıh
sonrasını eski filmlerden anlarsınız artık:img-wink:

aynen bende artik yasemin ve nejdet beraber olsun istiyorum
ama diger yandanda yasemin ve ahmet askini gormek istiyorum onlarin eski halerini cok ozledimmm:icon_sorr

sinope
yasemin 25. bölüme kalmaz necdet'le yakınlaşır.onda o potansiyeli gördüm ben.:img-hyste

necdet de çok korkak çıktı yahu.kızı öptü diye kaçacak delik aradı.biraz cesaret gelsin şu adama.:img-blush ya da güzide'yle olsun bundan sonra.büyük aşklar nefretle başlarmış hem.:img-in_lo

herkese iyi geceler.

aslicigim
evet yaso domatesi 25.ci bolume kadar necoya yesil isigi yakar,potansiyelde sozmu bacim,allahtan neco kendini geri cekti bu gece,yasyo kaldiysa ooo devamdi:icon_whis
neco utandi bacim,gelecek o cesaret gelecek ama once kara borulce ilk hamleyi yapacak:img-in_lo :img-in_lo :img-in_lo
sanada iyi geceler tatlimbye bye

asia
21-04-07, 02:47
Aman!
Işık da Yaseminin yaptığı hataları yapmasın sonuna kadar aşkının peşinden gitsin de...
Başka bir şey istemiyorum!!

Ama Işık eminim üzülür, Yasemin gibi duvar olmaz:img-hyste
Diyorum ya.. o karakter Yasemin... ilginç..
Eminim Işık doğruyu bulurda.. bari bir çiftin ilişkisi.. yolunda ilerler...
Edacım demiş.. çok doğru...
Deniz Defne.. suni geliyor banada... Defne rolündeki oyuncu nedense.. küçük Defne gibi değil.. yani o sıcaklık büyümüş pozisyondaki Defne de yok...

yamisis
hah tam olur..artık bol bol yasemin necdet sahnesi izleriz..içimiz bayılır izlerken..mıy mıy..ya adam hiç mi ters bir şey söylemez..hep mi böyle mükemmel konuşur..necdet mükemmel mükemmel laflar eder yasemin de ona hayran hayran bakar..ben de sinir krizi geçiririm..
ya en azından ayla ahmet çifti kavga eder falan da diziye hareket gelir..ayla da ben o şirretliği görüyorum..amet de garibim ne yapar bilemiyorum..çekmediğim dertler çile kalmadı ayarında dolanır yine ortalıkta..

hahhaa..sanki ahmet yaseminle birlikteyken farklı birşey oliiiyd..ahmetinde tek yaptıgı şey kısık sesle yaseminle konuşmaktı.birde sevda tepesinde kocaman bir taşın üstünee yatardı habire.en azıından necet böyle samimi laflar söyliyi.yaseminin saçmalamasına mahalvermiyi.
hem ahmet çok konuşmuyoduki.tek dediği "nasıl olsada kaçsak"tı.e ahmet böyle olnuca yasemin busefer çok konuşuyordu o çok konuşunca doğal olarak devamlı saçmalaıyordu ve hep yaseminin yüzünden ayrılıyorlardı.en azından necdet sürekli böyle konuştuğu için yasemin hayran hayran bakıyoda saçmalamasına zaman kalmiyi..yasemin az konuşsun hatta hiç konuşmasın başka birşey istemem ben...

dizice
gerçek hayatı bilemem ama hayatımda bu kadar sıkıcı bir çift daha görmedim..yasemin zaten bir alem çocuğundan haberi yok..necdet gerçek olamayacak kadar muhteşem..kızı öptü diye nerdeyse utancından kendini bir yerden atacaktı..senelerdir zaten tık yok..hayatta böyle bir erkek var mı allah aşkına..sezen cumhur önal tarzında konuşmalar falan..
yani yasemini bilmem ama ben hayatta böyle bir adama aşık olmam..

Necdet Sezen Cumhur Onal gibi mi konusuyor? Hahahaha. Cok guldum. Hakikaten super benzetme. Boyle konusmalar beni inanilmaz bayiltir. Yani oyle seyler soyleyen erkeklerin yanindan isik hiziyla uzaklasirim. Ben de hayatta oyle birinden hoslanamazdim. Dogrudan Cem Ozer, Savas Ay falani hatirlatiyor oyle laflar. Necdet Yasemin sahneleri uykumu getiriyor. Ahmet, Ayla sinir ediyor. Isik'la Yasar'i da bir turlu yakistiramiyorum. Ikisini de pek sevmiyorum. Mehmet'le Sevim'de tik yok. En heyecanli cift Nezahat'le Riza vallahi. Oooh, ask, aldatma, kavga, ayrilik, kavusma, cekisme, ne ararsan var. :)

muko88

Nerden biliyorsun, göbeği açık giyinmiyor ki...karnını nerden gördün de kıza karnıkara diyorsun:img-hyste
Saçıkara:img-hyste

sinope
21-04-07, 02:48

melalim valla mukocugum her an bizi bogazliyabilir:img-wink:
melalim valla kara borulceyi biliyorumda karnikarayi senden duydum
bana uyar bacim ha kara borulce,ha karnikara farketmez(mukomda soralim,zaten cok yogun canimin ici):icon_sorr

vega58
21-04-07, 02:49
hahhaa..sanki ahmet yaseminle birlikteyken farklı birşey oliiiyd..ahmetinde tek yaptıgı şey kısık sesle yaseminle konuşmaktı.birde sevda tepesinde kocaman bir taşın üstünee yatardı habire.en azıından necet böyle samimi laflar söyliyi.yaseminin saçmalamasına mahalvermiyi.
hem ahmet çok konuşmuyoduki.tek dediği "nasıl olsada kaçsak"tı.e ahmet böyle olnuca yasemin busefer çok konuşuyordu o çok konuşunca doğal olarak devamlı saçmalaıyordu ve hep yaseminin yüzünden ayrılıyorlardı.en azından necdet sürekli böyle konuştuğu için yasemin hayran hayran bakıyoda saçmalamasına zaman kalmiyi..yasemin az konuşsun hatta hiç konuşmasın başka birşey istemem ben...

bak ne güzel demişsin..ahmet de en azından icraat vardı...sadece konuşmakla kalmıyordu aksiyona da geçiyordu..
ya ne derseniz deyin sıkılıyorum bu ikiliyi izlerken..

asia
21-04-07, 02:50
Deniz birazda Harun'un Işık'a olan duygularını öğrendikten sonra daha çok karışacaktır.
Hiç canım.. o geri dursun bir...
Geçen bölümde de BENİM KUZENİM SAĞCI BİR GENÇLE GÖRÜŞEMEZ! şeklinde bir şeyler gevelemişti.. o dursun şöyle bir bakiyim..
Sağ sağ.. maşallah bu memleketi hep sağcılar batırmış sanırsın... neyse derinlere girmeyeyim ben...

Melal
Nerden biliyorsun, göbeği açık giyinmiyor ki...karnını nerden gördün de kıza karnıkara diyorsun:img-hyste

Senin uykun geldi kanımca.:)
Neyse ben çıkıyorum kızlar hepinize iyi sohbetler.
Sabah erken geleyim bari foruma sonra yazdıklarınızı okumak zor oluyor.
Hani erken gelince sayfalar fazla ilerlememiş oluyorda.:):)

sinope

mukocugum
canim benim koptum yazini okuyunca:img-hyste :img-hyste
karnikara:img-hyste :img-hyste
sacikara:img-hyste :img-hyste
kara borulce:img-hyste :img-hyste

shake_it
21-04-07, 02:51
Diyorum ya.. o karakter Yasemin... ilginç..
Eminim Işık doğruyu bulurda.. bari bir çiftin ilişkisi.. yolunda ilerler...
Edacım demiş.. çok doğru...
Deniz Defne.. suni geliyor banada... Defne rolündeki oyuncu nedense.. küçük Defne gibi değil.. yani o sıcaklık büyümüş pozisyondaki Defne de yok...

katılıyorum. o defne benim üniversitede sınıf arkadaşımdı sonra 2. sınıfta bunun için yılmaz erdoganla film çeviriyolar diye haber çıktı.. harbi film çevirmişler.. evlendiler.. ben 4. sınıftayım kız okulu neyim bıraktı.. ama kanallarda mezun deniliyor bende fitil oluyorum.. :sad53:

bu arada guzideyi ben çok sevdim yahu.. ayrıca yaşarı da..

eda_07
21-04-07, 02:52
Edacım dur.. Nazlı ile Cemal i evlenemeden gördük.. kara toprağa girdiler...:img-hyste
Eminim bizi fıtık edecek bir çok ayrıntı vardır...:img-hyste dur bekle...
Daha Ayla ile Ahmet çiftinin mutlu mesut hallerini izleyeceğiz..:img-hyste
Yasemin desen o ayrı bir alem.. bu karakteri senaristler.. bir türlü.. ayarlayamadılar.. ya Necdet ile evliyken Ahmet'e koşar... bir kaç hafta önce radikal kararlar alacak kadar gözü kara oluyor...
Diğer yandanda.. evlilik oyunu oynadığı Necdet'i pastacılık mrezunu hanım kızdan kıskanıyor...:icon_whis
BU NE PERHİZ DİYESİM VARDA.. NEYSE...:icon_whis

asiacım demek istdiğim de bu yasemin necdeti yaklaştıracaklar ahmetin rollerini azaltarak ve ahmetin yasemini unutması için destek geliyor ayla ile evlenmesi için itiliyor önceden ayarlanıyor hoca tarafından yumuşatılıyor ondan sonra o dönemde bir genç kız hangi cesaretle bir erkeğe evlenme teklifinde bulunuyorsa artık...iş tamamdır..
biz böle sonuşlara alışkınız galiba canseli hiç bir dizide mesut bahtiyar görmeyeceğiz...

yamisis
21-04-07, 02:53

aman defneye nooooluyosa?:img-beee: o kendine baksın.soğuk nevale nolucak?:img-hyste :img-beee: deniz ona okadar yakınlık gösteriyordu ama o put gibi duruyordu..ne bu ay?valla önce defne deniz aşkını istiyordum ama defne çok soğuk denize yazık olur walla.ben hem ışık yaşarla ilgileniyorum.mümkünse karışmasınlar o ikiliye.özellikle deniz:img-blush
ya bu dizidede amma aşk üçgenleri var ay.nu be böyle?işleri güçleri yok aşk çokgenleri yaratıyorlar.ama demekkki doğruymuş eskilerin dedikleri.eskiden kadın nüfus erkek nüfusa göre daha azmış.e işte oyüzden bunlar oliyiiiii...2 erkeğe bir kız düşiyii.sonrada kavgalar başliyiiii..ama bizim dizide onuda tutturamadılar.yasemie iki erkek,ışıka iki erkek.necdete iki kadın.ahmede iki kadın rızaya iki kadın aşık.walla ne bu ay?:img-hyste ha anladım yaseminle ışıkın böyle olmasının nedeni babaları ayol:img-hyste

Melal
21-04-07, 02:53
Geçen bölümde de BENİM KUZENİM SAĞCI BİR GENÇLE GÖRÜŞEMEZ! şeklinde bir şeyler gevelemişti.. o dursun şöyle bir bakiyim..
Sağ sağ.. maşallah bu memleketi hep sağcılar batırmış sanırsın... neyse derinlere girmeyeyim ben...

Bencede ablacım fazla derine inmeyelim.:)
Deniz Işık'ın babası sanki herşeyine karışıyor.
Birazda maço tipi var onda ya hadi kızım falan demesi Harun bile ondan daha nazik.:)
Harun'da Işık'a kara sevdalanmasından ama napalım elini çabuk tutsaydı.
Kız başkasına gidince mi aklı başına geldi dimi ama.:)

asia
21-04-07, 02:55
katılıyorum. o defne benim üniversitede sınıf arkadaşımdı sonra 2. sınıfta bunun için yılmaz erdoganla film çeviriyolar diye haber çıktı.. harbi film çevirmişler.. evlendiler.. ben 4. sınıftayım kız okulu neyim bıraktı.. ama kanallarda mezun deniliyor bende fitil oluyorum.. :sad53:

bu arada guzideyi ben çok sevdim yahu.. ayrıca yaşarı da..
Oyunculuk açısından ben pek parlak göremedim nedense..
vasat geliyor... duygu alamıyorum...

Yada Işık çok tatlı olduğu için... onun rol kabiliyeti bana inanadırıcı gelirken.. diğeri pasif gibi yada sönük geliyor..

muko88
21-04-07, 02:56
asiacım demek istdiğim de bu yasemin necdeti yaklaştıracaklar ahmetin rollerini azaltarak ve ahmetin yasemini unutması için destek geliyor ayla ile evlenmesi için itiliyor önceden ayarlanıyor hoca tarafından yumuşatılıyor ondan sonra o dönemde bir genç kız hangi cesaretle bir erkeğe evlenme teklifinde bulunuyorsa artık...iş tamamdır..
biz böle sonuşlara alışkınız galiba canseli hiç bir dizide mesut bahtiyar görmeyeceğiz...

Edacım haklısın...
Seyirciye ısıtarak vermeye çalışıyorlar ama görünen köy de kılavuz istemiyor.
Yani gören yine görüyor...o dönemde Ayla gibi bir kız hele kalkıp evlenme teklif edecek?
Valla ne bileyim...
Ben Ayla'dan o duyguyu alamıyorum ki...
Ayla'dan Ahmete temiz bi aşk duygusunu alamıyorum mesela...
Kıza bakınca bencillik ve sinsilik görüyorum...
Biraz aşsa kendini, neyse...
Hastalarına falan iyi ama...Onun dışında, bilmiyorum.
Eğer Ayla melek olmalı diyorsanız ve melek diyorsanız Ahmet ve Aylanın evlenmemesi gerekiyor.:icon_whis

Melal
21-04-07, 02:56

Yada Işık çok tatlı olduğu için... onun rol kabiliyeti bana inanadırıcı gelirken.. diğeri pasif gibi yada sönük geliyor..

Ya sanırım Belçim Erdoğan'ı daha önce bir dizide veya filmde görmedik o yüzden bize farklı geliyor.
Sesi kendi sesi değil birde ama banada soğuk ve mesafeli geliyor.
Hoş birisi ama soğuk.

shake_it
21-04-07, 02:57

haklısın çok sönük.. sadece yılmaz erdogandan doğan kredisini kullanıyo.. birde aşirete bağlı soyundan gelen.. bu arada kıskanç deilim yanlış anlamayın.. benim görmediğim yeteneği sizde görmemişsiniz sonuçta. deilmi??

sinope
Tamam, git, ben de sizin gitmenizi bekliyorum...
Ben gidecem ama çok yazarsınız diye gidemiyorum.
Hadi dağılın...
Başta Melal:img-hyste Benim çok uykum geldi kanımca, gülmeyin yazdıklarıma:img-hyste

melalim valla gideceksek beraber gidelim
mukocugum evet anca beraber kanca beraber olsun
hadi dagilalim
yoksa gecen hafta gibi yine sabahlayacagiz burda
amed ve aylanin evlilikleri icin:img-wink: :img-wink:

dizice

Memleket battiysa da, ciktiysa da sagdan ama;) 1945'ten beri solun iktidar oldugu yillari toplasan bir elin parmaklarini gecmez ki. Turkiye'de sol dogru durust oy bile almiyor. Tek istisnasi 1970'lerde bir donem Ecevit'in CHP'sidir.

muko88

Bana da Belçim yapmacık geliyor...
Işık'ı(Ayfer'i) ona göre daha iyi buluyorum...Belçim çok yapmacık ve katı geliyor bana...Duyguyu ben de pek alamıyorum açıkçası.

Melal
21-04-07, 02:58

Eda'cım ya evet nedense Cansel oynadığı hiçbir dizide,filmde mutlu olmuyor.
Ya ölüyor yada sevdiğinden ayrılıyor.
İnşallah kendi hayatında sevdiğine kavuşsun,mutlu olsun ne diyelim.:):)

Melal
21-04-07, 03:00
Memleket battiysa da, ciktiysa da sagdan ama;) 1945'ten beri solun iktidar oldugu yillari toplasan bir elin parmaklarini gecmez ki. Turkiye'de sol dogru durust oy bile almiyor. Tek istisnasi 1970'lerde bir donem Ecevit'in CHP'sidir.

Arkadaşım sağ hükümetlerde,sol hükümetlerde tek başlarına o koltuğa oturmadılar mı?
Halk seçti hepsini,sol oy alamıyorsa sağı ne diye suçluyorsun ki.

sinope
21-04-07, 03:00
Eda'cım ya evet nedense Cansel oynadığı hiçbir dizide,filmde mutlu olmuyor.
Ya ölüyor yada sevdiğinden ayrılıyor.
İnşallah kendi hayatında sevdiğine kavuşsun,mutlu olsun ne diyelim.:):)

melalim sana bu konuda katiliyorum evet cansel bugune kadar oynadigi dizilerde hep mutsuz oldu:icon_sorr :icon_sorr
dedigin gibi ya oldu,yada sevdiginden ayrildi
evet insallah gercek yasaminda bari gercek mutlulugu yakalar,evet mutlu olsun yakisir:img-cool2 :img-cool2
saygilarimla

myangel22
21-04-07, 03:02
ya artık bu yasemin'inin ne yapamaya çalıştığını anlayamıyorum ahmet'İ seviyor (gerçi bu nasıl bir sevgiyse orasıda bir muamma)nejdet'i kıskanıyor.yakında yasemin teo aşkını izlersem şaşırmam ama olmazki bu kadar rabbena hep bana

yamisis
walla karnımı kara saçımı kara kalbimi kara her neyse umrumda diil.ben o kızdan nefret ettim. ay...gıcık oldum..ne pis pis bakmalar.valla yer o necdeti o kız.yazık olur necdte.

birde söyle birşey var hadi herşey okeylendi yaseminle necdet olurya senaryo buayrıldılar.boşandılar.ahmet evlendi hatta yaseminle diyelim.dünyaaaaaaada kabul etmez yasonun ailesi ahmedi.kanımca çok sevdiler necdeti:img-hyste özellikle ışık.sarılıp sarılıp duriyiiii necdete..ahmede zor alışır bunlar.zaten ahmet biraz soğuk yaw ..ne o öyle.soğuk soğuk...defnede ona çekmiş.iki soğuk nevala bir arada..hadi alsanaaaa:img-hyste

ha ayrıca bu rüyayı yakında necdetin ailesi evlat edinecek.kıza rtık evine hiç gitmiyor.sürünüp duruyor.zaten yasemin pek ev hanımlığıda yapmıyor.ne zmaan görse makarna yapıyor:img-hyste :img-hyste e ben olsam bnede gitmezdim o eve..
ha bakın ne okudum ben haberlerde.dondurmada bi koruyucu madde varmış.ileriki yaşlarda hafıza kaybına ve parkinsona neden oluyormuş..doğru bihaber bu knaımca.ingilterede yapılmış bu çalışma..ay yaseminin tutukluluğunun nedenini buldum kızlar kızlar:img-hyste

averaj
ekşi sözlükten yine yorumlar gelmiş...

herkesin her seye sasirdigi dizi.
lan hesapta türk siyaset hayatinin 50'lerden beri göbegindesiniz, hala mi hicbir seyi anlamiyor, her seye hayret ediyorsunuz, cözemedim ki ben sizi...

herkes bir melek, herkes saf ördek bu dizide.

ilhami soysal'ın 1966 yılında kaçırılıp feci şekilde dövülmesine gönderme yapan benzer bir olayı bu haftaki bölümüne konu ederek; unutanlara hatırlatmış, bilmeyenlere duyurmaya çalışmıştır.

dame de sion dan mezun, frankofon olan başrol oyuncusunun jacques brel in ismini "jak" diye değil de "cek" olarak okuması hatta bunu son 2 bölümde de tekrar etmesi atlanmış bir başka detay olarak göze çarpmış dizi.

--- spoiler ---
ayrıca, 20.bölümde yasemin'in şarkıyı kısaca çevirmiş olması son derece akla yatkın, neden çevirmediği kısımları dinleyip de çeviriyormuş gibi davrandığı da.. yalnız "gölgenin gölgesi" kısmını "gövdenin gölgesi" olarak söylemesi acaba oyun metnini ona okuyup söyletenin mi suçu, yoksa dublajda oyuncunun verdiği bir karar mı onu çıkaramadım..
--- spoiler ---

yazmasaydım çatlardım!!! oh!

çukurcuma sokaklarından arabayla geçerken, benden bolca küfür yiyen bir sanat kadrosuna sahip atv dizisi..

ülkemizde dönem filmleri pek yapılmıyor, diziler de yeni başladı sayılır. ama izlediklerimin hatırla sevgili de dahil bir ortak özelliği var. bir torba içine bir puzzle'dan parçalar atın. sonra puzzleın resmini göstermediğiniz bir kişiden torbadan parçalar çekerek bu puzzle'ı yapmasını isteyin. bu kişi parçaları ne kadar doğru yerine koyabilirse bu dizileri seyredenler de geçmişi ancak o kadar doğru algılar. efendim kitap var onca okunacak geçmişi filmlerden mi öğrenecek bu millet diyen varsa atv ana haberi bu gece izlememiş demektir. - bu ayıp değil tabi. benim de tesadüf gözüme ilişti.- kendisine mikrofon uzatılan bir çok kişi -özellikle gençler- deniz gezmiş'in adını bile duymamışlardı. bana şaka gibi geldi.

asia
21-04-07, 03:03

Evet Cansel Elçin'in ne zaman gidecekse.. dikkat edersen roller şöyle bir tırpanlanıyor.. ama bu kez öyle değildir..:img-wink:
Sanıyorum ki seninde dediğin gibi.. biraz göz boyamacılığı.. güzel sözler ve laf snatıyla Ayla emeline kavuşacak.. evlenecekler..
Fakat sonrası epey bunalımlı olacaktır diyorum ben... bunalmış bir Ahmet...
Bu sefer Yasemin kendisine yaklaşmışken.. Güzide ye bir şeyler duymaya başlayan Necdet...
Derken 80' lere geliriz.. işte bizim çocukluk yıllarımız:img-in_lo o yılları güzel yansıtırlarsa izlerim işte..:img-yes: yoksa katlanılmaz ki canım..:img-yes:

dizice
21-04-07, 03:03
Arkadaşım sağ hükümetlerde,sol hükümetlerde tek başlarına o koltuğa oturmadılar.
Halk seçti hepsini,sol oy alamıyorsa sağı ne diye suçluyorsun ki.

Ne alakasi var? Ben niye suclayayim oy aliyorlar diye. Iktidar hep sagdaydi diyorum. Dolyisiyla ulkedeki hemen her seyin, 60 senedir iktidarda olan sagin eseridir. Iyinin de kotunun de. Sol Turkiye'de etkisiz elemandir. Pek bir islevi yoktur diyorum. Solcular alinsin, alinacaksa.

eda_07
21-04-07, 03:04
Edacım haklısın...
Seyirciye ısıtarak vermeye çalışıyorlar ama görünen köy de kılavuz istemiyor.
Yani gören yine görüyor...o dönemde Ayla gibi bir kız hele kalkıp evlenme teklif edecek?
Valla ne bileyim...
Ben Ayla'dan o duyguyu alamıyorum ki...
Ayla'dan Ahmete temiz bi aşk duygusunu alamıyorum mesela...
Kıza bakınca bencillik ve sinsilik görüyorum...
Biraz aşsa kendini, neyse...
Hastalarına falan iyi ama...Onun dışında, bilmiyorum.
Eğer Ayla melek olmalı diyorsanız ve melek diyorsanız Ahmet ve Aylanın evlenmemesi gerekiyor.:icon_whis

valla ayla ile defneyi kazana koyup kaynatsalar bile yok odun olup yansalar bile ateşleri beni ısıtmaz o kadar soğuk geliyorlar bana...bende hiç bir duygu alamıyorum onlardan çok yapmacık geliyorlar bana

Melal
21-04-07, 03:06
ekşi sözlükten yine yorumlar gelmiş...

ülkemizde dönem filmleri pek yapılmıyor, diziler de yeni başladı sayılır. ama izlediklerimin hatırla sevgili de dahil bir ortak özelliği var. bir torba içine bir puzzle'dan parçalar atın. sonra puzzleın resmini göstermediğiniz bir kişiden torbadan parçalar çekerek bu puzzle'ı yapmasını isteyin. bu kişi parçaları ne kadar doğru yerine koyabilirse bu dizileri seyredenler de geçmişi ancak o kadar doğru algılar. efendim kitap var onca okunacak geçmişi filmlerden mi öğrenecek bu millet diyen varsa atv ana haberi bu gece izlememiş demektir. - bu ayıp değil tabi. benim de tesadüf gözüme ilişti.- kendisine mikrofon uzatılan bir çok kişi -özellikle gençler- deniz gezmiş'in adını bile duymamışlardı. bana şaka gibi geldi.

Bu yoruma katılıyorum diyorum ve gidiyorum.:)
Bu ülkede Adnan Menderes'i,Deniz Gezmiş'i ve o dönemlere damgasını vurmuş bir çok kişiyi tanımayan bir dolu insan var.
Ne yazıkki...

zeyneps
21-04-07, 03:06
Kızı da babası gibi çapkın Rıza'ya çekmiş Yaso demek:img-hyste Rıza'da iyileşir iyileşmez çapkınlık harekatına girişecekti ya:img-pilot bana dedemi hatırlattı ya fötr şapkalı takımlı hali dedemin de öyle bir gençlik fotosu var Rıza gibi çapkınmış da:img-hyste

Defne'de annesine çekmiş kanımca biraz soğuk annesi de onun gibi gayet serinkanlı :img-yes:

Bu arada umarım Ayla'nın sırrını ilk öğrenen Sevim olurdu güzel bi ağzının payını verir onun .....Yürü Be Sivim kim tutar seni(şu makyözü de pataklayacam ya niyse:icon_whis )

Melal
21-04-07, 03:07
Ne alakasi var? Ben niye suclayayim oy aliyorlar diye. Iktidar hep sagdaydi diyorum. Dolyisiyla ulkedeki hemen her seyin, 60 senedir iktidarda olan sagin eseridir. Iyinin de kotunun de. Sol Turkiye'de etkisiz elemandir. Pek bir islevi yoktur diyorum. Solcular alinsin, alinacaksa.

Öyle bir yazdın ki ben o mesajından bu sonucu çıkardım kusura bakma.
Solcuların işlevi olmadığına inanmıyorum.
Türkiye'nin son 50-60 yılını yeniden oku bence.

asia
21-04-07, 03:09
Işık'ı(Ayfer'i) ona göre daha iyi buluyorum...Belçim çok yapmacık ve katı geliyor bana...Duyguyu ben de pek alamıyorum açıkçası.
Evet canım bende aynı şekilde düşünüyorum.. soğuk ve vasat bir oyunculuk sergiliyor.. diyebilirim.
Tek elle tutulur yanı Ayla yı sevmiyor.. işte o bana göre..
Çok sinsi ve çok bencil geliyor... Hala Yasemin'in Ahmet kolera olduğunda geldiğini söylemiyor...
Ahmet'in sonradan duyunca tepkisi pek şiddetli oluyor.. annesine nasıl tavır koymuştu, birde evlendikten sonra yine bir dönüm noktasında bunu duyarsa.. Ayla' ya tavrı pek sıcak olmaz gibi geliyor....:img-yes:

vega58
21-04-07, 03:09
averajın eklediği son yoruma üzülerek katıldığımı söyleyeceğim..aslında tam da tersini düşünüyordum ki bugün haberleri izleyene kadar..dumur oldum şaşkınlıktan ne yapacağımı şaşırdım izlerken..
daha bir hafta öncesine kadar bizim gençlerimiz bu kadar da cahil olamaz..en azından okur araştırırlar diyen ben ne yazık ki söylediğm herşeyi yaladım o gençlerin beni utandıran cevaplarını dinlerken..

Melal
21-04-07, 03:15
Vuslat'cım gelmiş hoşgelmiş ama ben bittim artık.:)
Hüseyin abicim niye daha erken gelmedin ya şimdi siz sohbet ederseniz aklım kalır benim.:)
Dalgakıran'ın müziği süper bunu bir kez daha söyliyeyim ama lütfen Necdet Yasemin'i öptükten sonra çalmayın.
Yazık oluyor o müziğe.:img-hyste :img-hyste

kardelen2086
21-04-07, 03:16
her hafta düzenli olarak takip edemesemde yine de izlemeye çalışıyorum,
bu akşam ki bölümde de bazı yerlerini kaçırsamda benim için güzel bir bölümdü....:img-yes:

bölüm yorumuma nereden başlasam bilemiyorum arkadaşlar...deniz in babasıyla konuştuğu sahne beni en çok etkileyen sahne oldu diyebilirim;o an onlarla birlikte benim de gözlerim doldu;bayıldım baba-oğul ilişkisine,hele deniz in okul önünde babasını kaçıranları beklemesi,sonrasında o çocuğun peşinden koşması...süperdi tek kelimeyle;berk hakman çok iyi bir performans sergilemiş bu gece...:img-yes:

yasemin e gelince...benim anladığım kadarıyla necdet i bal gibi kıskandı ama bu kıskançlık kendisi necdet ve lale tarafından ikinci plana atılacağı için mi yoksa necdet e karşı boş olmadığı için mi bilmiyorum;orasını tam olarak kestiremedim ama arabadaki hallerine bakılırsa necdet e karşı boş olmadığını söyleyebilirim:icon_sorr

güzide....bu kız ortalığı fena karıştıracağa benziyor,bir insan ilk kez tanıştığı patronunun karısına o şekilde ,öyle bir ses tonuyla karşılık verir mi ben bu kızı çözemedim arkadaşlar;yanlız necdet için savaşacağa benziyor,adamın evli olması onun için hiç fark etmiyor;adamın karısı gelmiş,o da kalkmış pasta konusunda necdet i çağıyor,afedersiniz ama o sahne de yuh artık dedim,bu ne ukalalık...:dito :dito

gelelim ayla ve ahmet e...açıkçası ayla karakterini dizinin başından beri pek sevmem,ama bu gece cesaretinden dolayı ona hayran kaldım;dünyada kaç kadın sevdiği bir erkeğe böyle aşkla dolu,böyle içten,böyle fedakar bir şekilde evlenme teklif eder,kız ahmet için yaşadığı yerden vazgeçmeye hazır,ne yalan söyleyeyim ahmet in yanına da yakışıyor,zaten bu gidişle de ahmet in annesinin,arkadaşlarının ve halasının dolduruşuyla yakında ahmet in karısı olacak galiba...:icon_sorr .

bölüm içinde nezahet in sofrada ki hallerine gülmekten kendimi alamadım;bu kadında bir tuhaflık vardı,hele rıza nın ona verdiği tepkiler benim kahkaha atmama sebep oldu..:img-yes:

kısacası arkadaşlar sizler kadar burada yorum yapamasamda hatırla sevgili severek izlediğim bir dizi,inşallah dizideki her karakter layığını bulur...:img-yes: :img-yes:

yamisis
21-04-07, 03:18
ya bence dizinin sonunda tüm dizi deki erkekler (özellikle ahmet necdet harun yaşar ve deniz ha birde teo yuda ekliyim tam olsun) yasemin başta olmak üzere, aylayı, kara vicddanlı kara kızi,ışıkı ve defneyi ve laleyi bir kazanın içine tıkıp içinede kaynar su döküp sevda tepesinden bayır aşağı denizin derinliklerine doğru yollasınlar.kanımca nihai çözüm bu olacak:img-hyste :happy0064 :img-hyste :happy0064
ay yok yoksa bu erkekler rahata eremeyecek.
nedne ışıkla defneyide aralarına kattım söyliyim.bellimi olur onlarda belki bir döneklik yaparlarda üzerler karşı tarafı demi?
ay valla kız olmak ne zor işmiş.ya valla üstümüzde büyük bir yük var kızlar.:icon_sorr :icon_sorr ay en iyisi been başta olmak üzre efendim:img-hyste :happy0064 bu forumdaki tüm kızlar hep beraber şu diziye yardımcı oyuncu olarak girelimde esas bayan karakter nasıl olurmuş gösterelim dimi bacım,?yani yoksa başka çözüm yolu yok bunun.....chık chık hık:img-hyste aman necdet mutlu olsun yeter.walla yeter ay..kimle olacağı umrumda diil.ama umarım dizi sonunda ahmette necdette mutluluktan deliye dönerler fakat yasemin mutsuz olur hadi hayırlsı...ikisinede çektirdikleri fitil fitil gelsin yaseminden ..aaaaaaaa...:happy0064

ay hani bikaç türk filmi var böyle ..çok ünlü bir mekan vardır aşıkların gittiği ..hani sonunda esas kız sevdiğinin kolları arasında oraya götürülür ve orada son nefesini verir ya..ha işte bence yasemininde sonu öyle olsun..ama merak etmeyin arkadaslar orada yasemin tek başına ölmez.tüm yaseminzede erkekler de onu son yolculuğuna uğurlarlar:img-hyste sevda tepesinden bayır aşağı....

yani dizi sonunda yasemin ,o adadaki faytoncu amcayla aşk yaşarsa hiçççç hiç şaşırmam bilginiz olsun:)

dizice
Melal, yok canim, oyle cikmis olabilir, onu demek istememistim ters yazmisim herhalde. Inan cok okudum ben tarih. Okumaya da devam ediyorum ama. Solun rolu Turk siyasetinde muhalefetten oteye cok nadir gitmistir, sag ile koalisyonlar yaparak geldiler iktidara bazen ama. Muhalefet de onemlidir tabii; ama sonucta politkalari iktidar yapar. Yani Deniz Gezmis istedigi kadar bagirsin, kahramanlik yapsin, asilsin, nihai olarak Turkiye'nin gelecegi uzerinde etkisi sifir olmustur. Zaten artik sol parti de kalmadi. Merkez ile sagin cesitleri var sadece. Yani CHP kendine sol diyor, ben aglayayim mi, guleyim mi sasiriyorum. Neyin solu oluyorlar anlamiyorum. 3 kisilik TIP bunlardan iyi muhalefet yaiyordu.

sinope
Vuslat'cım gelmiş hoşgelmiş ama ben bittim artık.:)
Hüseyin abicim niye daha erken gelmedin ya şimdi siz sohbet ederseniz aklım kalır benim.:)
Dalgakıran'ın müziği süper bunu bir kez daha söyliyeyim ama lütfen Necdet Yasemin'i öptükten sonra çalmayın.
Yazık oluyor o müziğe.:img-hyste :img-hyste

melalim valla bende bitmis haldeyim,bende klavyenin basinda uyumak uzereyim
valla huseyin kardes hep boyle bizim cikma saatlerimizde geliyor
yok bacim valla ben sabah 6 da kalkip kosmaya gidecegim,o yuzden bende kalamam fazla zaten
valla dalgakiranin muzigi gercekten super aynen yaso domatesi ve semizotu neco icin o muzigi calmayin,yazik o guzelim muzige:img-yes: :img-yes:
saygilarimla

yamisis
21-04-07, 03:21
rüya hanım dei ya babasına "ben nezaman tıyaş olucam babaaa?"ay gül gül öldüm walla.
birde nezahatin rızayla yemekteki halleri süperdi.gül gül öllldümmmm...çok iyi oyuncu bunlar walla:happy0064 :happy0064 :happy0064 bravoooo....

eda_07
21-04-07, 03:21
Evet Cansel Elçin'in ne zaman gidecekse.. dikkat edersen roller şöyle bir tırpanlanıyor.. ama bu kez öyle değildir..:img-wink:
Sanıyorum ki seninde dediğin gibi.. biraz göz boyamacılığı.. güzel sözler ve laf snatıyla Ayla emeline kavuşacak.. evlenecekler..
Fakat sonrası epey bunalımlı olacaktır diyorum ben... bunalmış bir Ahmet...
Bu sefer Yasemin kendisine yaklaşmışken.. Güzide ye bir şeyler duymaya başlayan Necdet...
Derken 80' lere geliriz.. işte bizim çocukluk yıllarımız:img-in_lo o yılları güzel yansıtırlarsa izlerim işte..:img-yes: yoksa katlanılmaz ki canım..:img-yes:
ayla akıllı baktı ahmet yumuşamış 4 yıldır yaseminden uzak tam zamanı diye atağa geçti..ama planlamadığı rüya ahmetin kızı olduğunu biliyor birde yasemin ahmet e geldiğini biliyor daha evlenme teklifi bile yalanlar üzerine kuruldu ...anlamadığım şey ise yaseminin geldiğini neden hiç kimse ahmete sölemedi hemşire kızımızda dahil halbuki yasemin onla hep konuştu ahmetten haber almak için ...ahmete acıyorum etrafındaki herkes yalancı ...iş açığa çıkıncada senin iyiliğin için sölemedik lafa bakın..adamın hayatını mahvetiyorlar senin iyiliğin için

yamisis
21-04-07, 03:23
o mizük süper ve çokta uyuyo necdetle yasemine tamam mıııııoooo?:img-angel kıskanmayın hanfendiler efendiler....kıskanmayıııınnnn:img-beee: bence böyle devam edin..aman zaten şarkılar biribirine girdi.son sahnede aylayı gösterirken zor yılları çaldılar ya ..yuh dedim içimden.ama dalgakıran çok yakışiyi necdetle yasoya:happy0064 :img-blush :happy0064 :img-blush

asia
21-04-07, 03:25
ayla akıllı baktı ahmet yumuşamış 4 yıldır yaseminden uzak tam zamanı diye atağa geçti..ama planlamadığı rüya ahmetin kızı olduğunu biliyor birde yasemin ahmet e geldiğini biliyor daha evlenme teklifi bile yalanlar üzerine kuruldu ...anlamadığım şey ise yaseminin geldiğini neden hiç kimse ahmete sölemedi hemşire kızımızda dahil halbuki yasemin onla hep konuştu ahmetten haber almak için ...ahmete acıyorum etrafındaki herkes yalancı ...iş açığa çıkıncada senin iyiliğin için sölemedik lafa bakın..adamın hayatını mahvetiyorlar senin iyiliğin için
Edacım haklısın...
SENİN DEDİKLERİNDE İŞTE SENARYO KAPSAMINDA MANTIK HATASINA GİRİYOR...:img-wink:
Dur canım... kumpas ile gelmiş.. gerçeklerden arınmış bir evlilik teklifine evet densede... sonrasına bak sen...
Birde bişey dikkatimi çekti makamını gördük bu bölümde Ahmet'in..:img-wink:

BENDE ÇIKIYORUM HERKESE İYİ SABAHLAR..

cenup
21-04-07, 03:50
Öncelikle bu forumdaki yorumları takip etmediğimi dile getirmeliyim arkadaşlar...

Diziyi hemen hemen her hafta tamamını olmasa da büyük bir kısmını izliyorum...Başlarda çok takip ettim öncelikle yakın tarihimiz anlattığı için Adnan Menderes'in idamından sonrasını pek öyle dikkatli takip etmedim birkaç hafta öncesine kadar...Ama bir bölümde (kaçıncı bölüm olduğunu bilmiyorum kusura bakmayın) Deniz Gezmiş'in görüntülerini gördüm ve yeniden daha da dikkatli izlemeye başladım...Hemen zaman atlamsı yaptıkları o bölümde Deniz Gezmiş'i göreceğimi ummuştum olmadı taki bu bölüme kadar...Öncelikle çok iyi bir cast yapılmış o kadar çokbenziyor ki Deniz Gezmiş'e fragmanda gördüğümde daah aa Deniz Gezmiş inanmıyorum dedim... Onun canlandırılmasını çok istedim ve bekledim sonunda oldu...

Bugün ana haber bülteninde onun hiç tanınmıyor olması resmen beni yıktı... Nasıl olur da bu kadar yakın bir tarihimizde yaşamış ve bence ülkesi için ölümü bile göze almış bir genci tanımıyoruz inanamadım...Bir de bu kişiler 6. filonun protesto sahnelerinde yer alan figuranlar olunca şaşkınlığım daha da büyüdü hatta kızgınlığa dönüştü...Hele bir kişinin çıkıp da Deniz Gezmiş menajerdir, yapımcıdır ve Batman'lıdır demsi beni resmen yıktı...Nasıl olur da bu kadar pervasız olabildi bu kişi inanmıyorum...

Evet malesef biz tarihimzi bilmiyoruz...Çünkü unutmak daha da kolay geliyor bize...Geçmişimizi unutalım geleceğimize bakalım deniliyor hep bize...Hayır efendim ben unutmak ve unutulmaya çalışılmasını istemiyorum...Hatırla Sevgili dizisinin bütün ekibini tebrik ediyorum en azından sadece tv ye endeksli yaşayan bir toplum olarak yakın tarihimizle ilgi çok acı gerçekleri öğretmeye çalıştıkları için...:good:

Çok zor değil google a girip de Deniz Gezmiş'in kim olduğunu, bu ülke için neler yaptığını öğrenmek...Ya da internet imkanı olmayan birinin onunla ilgili bir kitap alıp okuması...

buseemm
21-04-07, 05:43
neyse yorum yaparken siyasetide aradan çıkarayım.ben artık bu dizinin siyaset bölümüne takılmıyorum çünkü artık yanlı anlattığının farkındayım olayları...yani ne bu ay?sağcılara bir "pis sağcılar allah belanızı versin."demediği kaldı bu dizinin.:img-help: valla hiç inandırıcı değil.anladığım kadarıyla tomris hanımın planını çözdüm.kim idam edilmişse anlatılan dönemde,onu haklı çıkartmaya çalışıyor.yani amacı budur."yapılan idamlar suçsuz yere" demeye çalışıyor.evet bunu bizde biliyoruz.ne adnan menderes nede deniz gezmiş nede diğerleri idamı haketmedi.ama bunu sağcıları yada solcuları kötüleyerek yapamazsınız...daha objektif yaklaşsa olaya daha inandırıcı olur..şimdi bu diziyi izleyen ve geçmişi hiç bilmeyen birisi direk ne düşünecek "hıııı sağcılar olayalara neden olmuş.bu olayları başlatan sağcılardır.ve ilk kursunu sıkan sağcılar olmuştur."diyecek.yani ben geçmişi bilmesem iki tarafında suçlu oldugunu bilmesem.geçmişte ,sağcılarında solcularında suçlu oldugunu bilmesem bende inanıcam bu diziye:img-hyste :img-yes: o yüzden artık saçmalamaya başladı bu dizi siyaset bakımından.deniz gezmişede değinirler sandıkama sadece yüzünü gösteridler:icon_sorr yani hiç iyi anlatamdılar o beyazıt meydanındaki olayı.
mitingi ve meemedin kaçırılma olayınıda çok kasmışlar.hiç olmamaış.yani çok yapmacık durmuştu.biraz daha gerçekçi yapabilirlerdi..zaten bu bölüm biraz kısa gibi geldi bana.diziden çok reklam izledik.reklam arası dizi izlemiş olduk:img-help: buna bi çözüm getirseler iyi olur ay..yani uzun lafın kısası şu siyaset meselesinde acil toparlanalrı lazım.zaman atlamsından önceki heyecanı ve objektifliği getirsinler bir zahmet.:img-help: :img-help:

Diziyi izlerken aynıları benimde aklımdan geçmedi değil. Sen zaten yeteri kadar anlatmışsın uzun uzun tekrar yazmaya gerek yok. Bence bu konular anlatılırken her iki tarafada eşit şekilde ağırlık verilmeli. Bir tarafı hedef gösterir gibi anlatılmamalı.

Deniz Gezmiş konusuna henüz tam olarak değindiklerini zannetmiyorum. İlerleyen bölümlerde daha çok ağırlık verilecektir bence.

Yami'cim eğer Tomris Hanım böyle bir yol izleyecekse 80ler anlatılırkende sağcıları böyle göstereceklerdir.
Ama bu bölüm Yaşar gibi sağcılarda var,Mehmet'i döven gibi sağcılarda var olduğunu gösterdiler.
Bu da bir başarıdır yine.:)

60'ların sonu 70'lerin başı böyle ama 80'lerde bak durum değişiyor diyemezler. Çünkü bilinen gerçekler var. Eğer hatalar, yanlışlar gösterilecekse her iki tarafınkini de eşit bir şekilde gösterilmelidir. Sonuçta dizide gördüğümüz sağcılar tarafından Mehmet'in kaçırılması oldu. Ama bu kaçırılma durumları o dönemde sadece sağcılar tarafından yapılmamış. Mesela sanırım 70'li yılların hemen başındaydı benim eniştem solcular tarafından kaçırılmış. Neyse ki şansı varmış kurtulmuş. Belki de Yaşar buna değinmek istedi. Şimdi bize aynı şekilde karşılık verebilirler diye. Aslında direk Tomris Hanım'ı, senaristleri vs. suçlamamak gerekir. Belki bunlara zemin hazırlıyordur. Önümüzde ki bölümlerde daha iyi derinlemesine anlatılacağını umut ediyorum. En azından Yaşar'ın lafından sonra...

Yaşar orda bulunan garsondan çay isterken eliyle birde iki işareti yapıyordu. Sanki zafer benimdir der gibi oldu. :happy0064 Işık'la Yaşar çiftini destekliyorum. Bence gayette uyumlular. Baksanıza Yaşar Işık'ı istediği gibi resimler çekmesi için nereleri gezdirdi. Harun hiç böyle bir şey yapmadı. Ayrıca insan kaybedince kıymetini anlarmış (ya da kıymete binermiş) Harun'da da öyle oldu. Hemen kıymete bindi.

Ahmet'in evlenme teklifine vereceği cevaba gelince, dizide her şey tersine döndü. Teklifi eden taraf bayan cevap verecek olan taraf erkek. Malum eski Türk filmlerinde görüyoruz evlilik teklifi alan kızlar hiç bir şey demeden oradan uzaklaşır. İster misiniz Ahmet'te cevap vermeden uzaklaşsın oradan :img-hyste Ayla ile Ahmet'i hiç desteklemiyorum. Bir ara olabilir gözüyle bakıyordum doğru ama, Ahmet'in kiminle mutlu olabileceğini bile bile hele birde o kişiden çocuğu olduğunu öğrendiği halde evlenme teklif edebiliyor. En azından Ahmet'e Yasemin'in kasabaya geldiğini söyleseydi. Zaten çocuk meselesini söylemek ona düşmez.

Nejdet'le Yasemin ilişkisinden bende çok sıkıldım artık. Çok mıy mıy geliyor bana. Hiç hareket yok. Arada bir bir taraf bir iki özlü söz ediyor, diğer taraf melül melül dinliyor o kadar.

Mehmet'le Sevim'de bu kaçırılma olayından sonra az çok gelişmeler olur diyordum ama o kadar zaman atlandı hiçbir gelişme görmedik. Belki vakit kalmamıştır ama haftaya bişeyler bekliyorum artık.

Nezahat bu bölüm çok güldürdü beni. Tavrında hatalıydı ama yinede çok sempatik geldi bana. En azından ilk bölümlerde ki o herşeyi sineye çeken kadın gitmiş ona seviniyorum.

Nejdet Güzide'ye çok iyi dedi. Saygı duymuyorlarsa duymalarını sağlamalı. Yasemin'de Güzide'den neden kıskandıysa artık anlam veremedim. Nejdet'in çok hoşuna gitti. Acaba Yasemin'i bu şekilde kıskandırmaya çalışabilir mi diye aklımdan geçmedi değil. Hatta belki de kara kıza da bu şekilde aşık olur. :img-wink:

Şuan için dizide zevkle izlediğim neredeyse bir tek gençler kaldı. Diğerleri hep entrika gibi geliyor. Özellikle Ayla Ahmet çiftini izlerken sanki arada kanal değiştirip başka bir diziyi izliyomuş hissine kapılıyorum. Umarım en kısa zamanda bu durumu düzeltebilirler. En azından Ahmet İstanbul'a dönsün.

Bu kadar yeter sanırım. Bakıyorum da yeteri kadar içimi dökmüşüm. Okuyan olursa Allah sabır versin diyorum. Selametle kalın. İyi sabahlar.

gulpembe
21-04-07, 08:26
Ahmet sanslimi sanssizmi anlamadim gitti. Etrafindaki butun kadinlar o'na asik.. Hemde yillardir karsiliksiz ama hic biri Ahmet'i mutlu etmiyor.. Yasemin'in cektirdiklerinden sonra simdi de 'firsatci' Ayla'nin yapacaklarini dusundukce iyice uzuluyorum cocukcagizin haline.. Ayla eline gecen firsati cok iyi degerlendirdi once Ahmet'in agzini yokladi sonrada harekete gecti..Ahmet buyuk ihtimalle evet diyecek zaten anneside destekleyecektir. Babasinin cok fazla destekleyecegini sanmiyorum ama Yasemin'in yuzunden cektigi acilari bildigi icin sesini cikarmayacaktir..
Bence bu dizideki butun asklar patalojik.. Askim icin herseyi yaparim denir ya Necdet ve Ayla bunu gercekten yapiyor...Necdet Yasemin'le mutlu oldugunu saniyor ve Ayla'da Ahmet'le mutlu olacagini saniyor ama yanilacak..Ahmet'le mutlu olamayacak...
Merakla tek bekledigim sahne ise Yasemin bu evlilik haberini duyunca ne yapacagi nasil tepki verecegi.. (Gerci Yasemin cok uzun zamandir tepki falan vermiyor ama belki bu durum bir sok etkisi yaratir Yasemin'in uzerinde..:img-hyste olaylar karsisinda tepkiler vermeye baslar..)Burasi belki yeri degil ama son bir sey eklemek istiyorum icinde kalmisti. Beren Saat'in vasat oyunculugu Yasemin karakterini mahvediyor bence..Daha kabiliyetli birisi bize cok daha guzel ve gercekci sahneler seyretmemizi saglayabilirdi diye dusunuyorum..Beren Saat'in belki yuzu guzel televizyona yakisiyor ama kadinda duygu yok.. Gecen sezon daha iyiydi sanki..Simdi cok tutuk ben bunun senaryo geregi oldugunu sanmiyorum Beren'in rolun altindan kalkamasi olarak degerlendiriyorum...
Ask ucgenleri disinda geri kalan kisimlari daha buyuk bir begeniyle izliyorum.. Bugun Beyazit meydanindaki miting sahneleri bana Istanbul Universitesinde okudugum yillarda yapilan eylemleri hatirlatti..Nostaljik oldu biraz..

beltiyet
21-04-07, 09:15
Yasemin Nejdeti bal gibi kıskandı.Bu bölümde Yasemin çok değişmişti Nejdete karşı ve ben durumu hiç ama hiç sewmedim.Nejedeti kıskanıyor Ahmete aşık!Böyle saçmalık olablir mi ya?Nejdet ve Yasemin birlikte olursa bu diziinin tüm büyüsü kaçar,bir daha da izlemem.Ben Ahmet-Yasemin aşkını çok sewiyorum
Ayrıca Ayla çok bencil ve ruh hastası.Çünkü ancak hastalıklı bir psikoloji tüm bildikelrini Ahmete söylemesini engeller!Nasıl söylemez ya!İnsan taş olsa dayanamaz!

spdr
21-04-07, 09:43
busemm kuzum okudum yazdıın yazıyı....:img-yes:
Allah veriyomuş sabrını:img-wink:

yaw ben dün son reklamdan sonra uyuyakalmışıımm:img-in_lo :icon_sorr
sabah bi kalktım...son sahnesi needi diye düşündümm....
veee ooohh maayyy gattt....
bir reklam sahnesiiii:icon_sorr

neyse artık sonra izlerim...

ben de yorumumu yapayım barii...
bu bölüm deniz çok iyiydii...:good:
açıkçası önceki bölümlerde benim pek ilgimi çekmiyordu...
ama koştuğuu-babasını bulduğu vs vs..sahnelerinin hepsinde..
gerçekten hissettirdi duygularııı:good: :happy0064

dün akşam uyumamış olupppp...
buraya gelip..
gördünüz mü yaşarııııı..
şimdi ne diiysiniz bakiiimm
demek isterdim
aazını burnunu kırıp bıyıklarını çekiştirmek isteyenleree:hıh

ya bi de dün ahmeti sevdim ben....
zaten seviyorum tabi ama...
dün en azından değişik bir şeyler giyddiii...
aylayı sevmesem dee..
ahmet adına yeni şeyler oluyoo...
canseli hep aynı yerde oturup bişi yapmadan görmek çok sıkıcıydııı:img-yes:

bi de necdetle yaseminin hakkketen de çok mıymıymıy bir ilişkileri var yaa.....
onlar çıkınca hemen geçsin istiyorum...
zaaati nicdeti başta uzun uzun gösterdilerr..
sinir oldumm:icon_whis

artık yüzümü gençlere döndümm...
diğerlerinden de bişi beklemiyorum zzaten...

bi de dünkü deniz gezmiş sahnesi çok kısaydı...
ama ilerde daha fazla gösterirler sanırımmm...
dünkü bölümde tomris hanımı yaşar kurtardı..
ama bi yere kadar...
onun verdiği mesaj sadece şu oluyor bence...
bakın aslında sağcılar bööle insanlardır..
ama aralarından yaşar gibileri de çıkarr...
bakalım gelecek bölümlerde napcaklarrbye

yamisis
21-04-07, 10:08
gineydın herkese..walla sırf çok yazılırsa okuyamam diye erken uyandım.manyakmıyım ne?:img-hyste
ya bişey kafama takıldı :hani yasemin arabada güzideyi sordu soruşturdu ya nejdete;işte orada necdet "kıskandın mı yoksa" dedi . necdet kendini mi zannetti yoksa yaseminin laleyi kıskandıgını mı zannetti.
yabirde şunu merek ediyoum:necdet haala bilmiyor di mi yasemini necdetin duygularını öğrendiğini.şu odada oturup kitap okuma meselesine gelince.yazık zavallım necdete acıdım yaw.kendi evinde salona bile gidemedi.neymiş..karısını öpmüş..way way way..ne büyük suç:img-hyste hele sonunda yasemin geldi olabilir ne var bunda sarhoştuk dedi de necdet rahatladı..ayyyy..yasemine sinir oluyorum...

spdr
21-04-07, 10:17
günaydın yamisis....
necdet laleyi anladı bencee:img-yes:
bence diil ööle yanii..

ben artık dizide yasemin-necdeti görmek istemiyorumm:img-yes:
yasemi zaten uyuşuk uyuşuk konuşuyoo..
necdet de süpermen gibi..herşeyin en mükemmeli onda...
ama karşılıksız seviyoo..garip çocukk
havasından sı-kıl-dımm...

yamisis
21-04-07, 10:25
Yalnız ben geçen hafta ki bölüme baktım geçen gün!!

Yasemin Ahmete anlatırken "BU formalite evliliği"

Ayla da bunu duyuyor ve sonra necdete sorumlulukların yok mu diyor??
Yok ya ayla fazla bencil ve duyarsız...

ayla yaseminin konuştuklarını duyuyor ; ama yasemin,aylanın duydugunu bilmiyorki.yani ayla orda biliyor ama çaktırmıyor:img-wink: eee o yüzdende diyor necdete karsı sorumlulukların yokmu diyor.olsun çok haklı kız.formalite icabıda olsa sonuçta onunla evli durumda .yani bir bayanın bunu yapması yakışık almaz.ozaman herkes dünyada birbiriyle evlensin ama başkalarıyla aşık olarak yaşasınlar.evliliğin ne ormantikliği kalır canım:img-hyste :img-hyste polititk bir olay olur:img-hyste

yamisis
21-04-07, 10:42
günaydın yamisis....
necdet laleyi anladı bencee:img-yes:
bence diil ööle yanii..

ben artık dizide yasemin-necdeti görmek istemiyorumm:img-yes:
yasemi zaten uyuşuk uyuşuk konuşuyoo..
necdet de süpermen gibi..herşeyin en mükemmeli onda...
ama karşılıksız seviyoo..garip çocukk
havasından sı-kıl-dımm...

niy dedin?gülüm balım necdetin nesi havalı ay?ne havası var onun.evet aslında doğru doğuştan bir havası var.ahmette yok o hava..ne bilim ahmedi ne zaman görsem nedense aklıma hemen kötü şeyşer geliyi.hep acı çektiği içinmidir nedir?küçük emrah bakışlı bir hali var ay:img-hyste yani üzülüorum çocuğa hemen.
evet yes dedin gülüm necdet süperman gibi.
özelliklerine yeni bir özelliği daha eklendi.dedektif misali her olayıda çöziyi
yaso rahat rahat güvenle yaşayabilir necdetin yanında .kaçıran filan olsa bile encdet hemen kurtarır onu:img-hyste :img-hyste

ya dizi mâlum siteye eklenmiş hanımlar .şimdi izliyorum.ay şu denizin tıraş olayına çok güldüm.dün izlerkende gülmüştüm.babasından jilet isteme şekli falan:img-hyste birde rüya geliyi ya bakıyor.denizde ona "fıstık yavru"diyor.ay çok güldüm tamam bundan sınra rüyanın adı " FISTIK YAVRİİİ"OLSUN OKEYTO?TAM CUK OTURDU YANİ.ÇOK YAKIŞTI:img-hyste "
birde şey dikkatimi çekjti.hani deniz ,necdetin sonraki kuşağı ya..işte mesela necddetin mmeeemedin giyimi ayrı.denizin giyim tarzı daha ayrı.yani mesela onun pantolonu daha bol paça gibi.yere doğru daha bollaşır gibi.ama necdet hep aynı tarz giyiniyi.yelek giyiyi.gerçi çoook yakışıyor:img-blush :happy0064 ama mesela ahmed gibi süeter gömlek de giysse ay ne hoş olur kanımca..biraz tarz deiştirsin set ekibi yaw...mesela rıza punk filan olsun:happy0064

Sinem90
21-04-07, 10:46
zeynep kızım sen de benim gibi fena takmışsın şu makyöze.gel birlikte anlaşıp onu tenhada kıstıralım.anlasın ne yaptığını.:icon_whis
ayşe bana gönderme yapmışsın sanki.:icon_whis ama diğer mesajıma bakarsan anlarsın ne demek istediğimi.:icon_whis
deniz babana olan sevgin beni çok duygulandırdı.:sad53: onu yalnız bırakma.hep yanında ol tamam mı bebişim? :sad53:

avrilcansu
21-04-07, 10:47
Günaydın arkadaşlar, dün akşam Hollanda gezisinden geldiğim için yorgunluktan akşam yorum yapamadım, ama geziden alışkanlık erken kalktım :)

Dün ki bölümü hiç beğenmedim, tamamen şişirmişler, bütün bölüm patladım sıkıntıdan resmen, o kadar uzatılmış ki.
Eskiden bir bölümde bir sürü konu işleniyordu, şimdi tek konuyla geçiştiriyorlar resmen.
Mehmet kaçırıldı dövüldü, herkes çok üzgün, anladık ta, çok uzattılar.
Ayrıca o makyözün gözünü bne bir morartacam, görsün nasıl mor göz makyajı yapılıyor:img-hyste O ne öyle ya, boya kutusuna batırmış gibi. Gözleri acaip boyamışlar.

Başında ben hala iddia devam edyo sandım, bir sevindim bir sevindim, meğer devam etmiyormuş :)
Neyse ama sonuçta Necdte kendini tutacak kadar terbiyeli :)
Yasemin bu Güzide'yi kıskanmaya başladı, bu arada ben bu Güzide yüzünden Yaseminci olurum.
Okan's angels, kusura bakmayın canlarım ama ben uyuz oldum bu kıza. Bu kız yüzünden Yaseminci olurum. Neredeyse izlerken elimdeki cipsleri TV'ye atacaktım Gaffur gibi:img-hyste :img-hyste

Bu bölümde tek beğendiğim son sahne, Necdet'in son konuşmaları, Deniz&Mehmet konuşmaları (uzun zamandır HS'de ağlamamıştım, kendimi tutamadım, ama keşke Deniz'de babası gibi ağlasaydı:sad53: ) ve tabiiki Deniz Gezmiş shanesi.

Deniz Gezmiş çok etkiledi beni. Sizi bilmiyorum ama bence çok benziyor ve yinede yüzünün tamamını çekmemişler. Çünkü benzetmek gerçekten çok zor.
Ama miting biraz fazla basit olmuş sanki, özellikle seslendirme berbattı burda. Yeşilçam filmlerinde bile daha çok uyum vardır bu sahnedense :)
Hele bir son bölümü yükliyeyim, fotoğraflarıyla karşılaştırıcam.
Deniz&Defne&Harun&Işık&Yaşar& Deniz Gezmiş

Bu arada arkadaşlar gördüğünüz gibi Yaşar suçsuz :) Yaşar gidip dövmemiş, aynı grupta ama o dövmemiş, hatta arkadaşlarına karşı çıktı.
Canım benim biliyordum :)

Uff bu kadar, çok uzun yazdım :)

yamisis
21-04-07, 10:51
ya hani olaylar yine bir ara hızlı hızlı akmaya başladı ya.işte o sırada asude pastanesini gösterdikleri sahnede.necdet nedense güzideye bir bakış fırlattı.uzuzn uzun bakıştılar:icon_sorr :icon_sorr hatırladınız mı o sahneyi?işte o sahnede lale ikisine baktı.bir necdete bir güzideye baktı..ya işkillendi mi acaba?ay eğer allah korusun necdetle güzide arasında bir aşk durumu söx konusu olursa lale ağzının payını verir.İKİSİNİNDE VERİR..inşallah yani
ya zzaten o kız galibakötü bir rolde girdi.yani kızın yünüzde nur filan yok.hani insanın bir sevesi gelir.iyi insan diyesi gelir.yok walla kerimanda kötü roldeydi.bu bakımdan güzideye KERİMAN 2 diyebiliriz.amma velakin keriman daha naifti.hiç olmazsa iyi bir yanı vardı.yüüznde bir nur vardı.bu kızda oda yok anacım.bildiğimiz kara vicdanlı kara bağırlı kara kuru bir kız işte.başka bir açılımı varmı bunun ayol?=???
zaten aklım almıyor bir türlü necdet bu kadar aşıkken yasemine .gözü başka birini görmezken nasıl olacakta başkasına bakacak.akıl kârı değil walla.:icon_sorr of of..şu kızı biri pataklasa yaw..ya necdet okadar alenen nasıl gizli bir aşk yaşayacak güzideyle ._tüm gün teo ve laleyle beraber.yok yok yaşamasınlar:icon_sorr ı kız nerden geldiyse oraya dönsün

güzide sana bir çirf sözüm var:
"GİT KENDİNİ ÇOK DÖVDÜRMEDEN !" :img-hyste :good:

yamisis
21-04-07, 10:56
Başında ben hala iddia devam edyo sandım, bir sevindim bir sevindim, meğer devam etmiyormuş :)
Neyse ama sonuçta Necdte kendini tutacak kadar terbiyeli :)
Yasemin bu Güzide'yi kıskanmaya başladı, bu arada ben bu Güzide yüzünden Yaseminci olurum.
Okan's angels, kusura bakmayın canlarım ama ben uyuz oldum bu kıza. Bu kız yüzünden Yaseminci olurum. Neredeyse izlerken elimdeki cipsleri TV'ye atacaktım Gaffur gibi:img-hyste :img-hyste

:)

Yok canım hiç kusura bakmayız.ben OKAN's angels DEĞİLİM AMA NECDET's ANGELSİM.ve al güzide senin olsun.istediğin yapabilirsin o kıza.neffret ediyorum sinir kız noolacak...bend evalla o kızı görünce melek göründü nedense yasemin bana.
kara vicdanlı kara kuru bişiy zaten..kara böcük nolucak.

ayrıca ben çok sevindim yaşarın suçsuzluğuna .oh oh .n eiyi.ama salak arkadasları yüzünden onundda canı yanacak :icon_sorr ve ışıkt azor günler geçirecek.:icon_sorr

yaseminergeneci
21-04-07, 11:02
ya çok güzel bir bölümdü denizin babasını çok sevdiğini birkere daha anladım gerçekten ahmetin aylayla yakınlaşmasına bilmiyorum nedendir çok sevindim

ulkuk
21-04-07, 11:02
Benim gibi Nejdet ve Yasemin birlikteliğini isteyen birkaç arkadaş olmasına sevindim. Artık olması gereken bu. Yalnız dün bir arkadaş yazmıştı ismini hatırlamıyorum. Güzide için doğal kız diye. Neyse oymuş. Yapmacık değilmiş. Ben mi yanlış diziyi izledim, yoksa yanlış kişiden mi bahsediyoruz. O tür kişilere doğal denmez, o tür kişilere "burna kaf dağında, soğuk, itici (afedersiniz ama poposunda buz taşıyor) " derler :img-hyste

Güzide karakterini eğer Nejdet ile yakınlaştırırlarsa bir yuhhhhhhhh çekeceğim. Vallahi hep gıcık olduğum Ayla"yı Güzide"den daha çok seviyorum.

Ahmet de ne şanslı adammış. Aynı zamanlarda kendisine aynı tutkuyla 2 kız aşıkmış. Hatta Fransız sevgilisi de var.. Unutmamak lazım. Peruk saçlarına aşık olmuşlar herhalde..:img-yes:

Yasemin"in Lale"yi kıskandığını düşünüyorum. Ama kadınsal içgüdüyle Yasemin, uzaktan Nejdet ve Güzide"yi dikizliyordu. Birşeyler sezinledi. Tamam Arkadaşını kıskandı ama arabadayken yan yan Nejdet"e bakması da hiçte hayra alamet değildi.

Kim ne derse desin dün Nejdet"imin bölümüydü. Ahmet karakterinin rolünün azalmasıda dengeyi sağladı. Sanırım her bölümde bir kişiyi ön plana çıkarıyorlar. Gelecek bölümde Ayla ve Ahmet sahnelerini izleriz. Ödeşmiş oluruz.

Deniz Gezmiş"i kim oynayacak diye bayağı merak etmiştim. Bence fena değildi. Tam yüzü görünmesede anlatılmak istenen anlatılmış. Yüzünü net göstermemeleri bence iyi olmuş. Çünkü Deniz Gezmiş"in yüzü gözlerimin önünde olduğu için ikisini karşılaştıracaktım.

Belçim"i bende beğenmiyorum. Yapmacıklık kosunuda yazılanlara katılıyorum. Yüz ifadesi, mimikleri çok itici. Yaşar fanatikleri, kusura bakmayın ama ben Yaşar"ı hiç sevemedim. Işık ile birbirlerine hiç yakışmıyorlar.

Aşk birine yakından bakmaktır...
O kadar yakından bakmaktır ki ondan başkasını göremezsin, bu mümkün olamaz...
Tıpkı bir kelebeğin ışığın etrafında dönmesi gibi...

Arkadaşım sağol. Bende cümlenin tamamını hatırlayamamıştım... Yasemin bu itiraftan sonra yakınlaşmazsa bundan sonra odun yasemin diyeceğim..:img-wink:

arzu-başak
21-04-07, 11:03
Herkese günaydın..valla saat 09:00 da geldim ve yazdıklarınız okuyorum 1 saattir ve sonunda bitti...
birkere hala yaseminin aşkına inanıyorsnız..o inanan kişileri tebrik ediyorum...şaka gibiydi yani..necdeti bile kıskandı...annemde a bu kız necdeti niye kıskanıyor ahmeyi sevmiyormuydu dedi..bende o eskidendi dedi:img-hyste ...güzeideye bayıldım canım benim..bu kızda iş var...
deniz beni çok ağlattı bu akşam..babasını ararkenki hali,bulduklarındaki hali,ve en son o konuşmaları mahfetti beni...deniz hazırlıklı değilmişim meğer seni bişey olmasına dedi ya(kim hazırlıklı olabilirki zaten)...
aylam süperdi..yahu benim gözlerim doldu çok etkilendim..çok güzel şeyler söyledi...tebrik ederim....ama keşke ahmetimin suratını gösterelerdi..deli olucam şimdi bekle bir hafta....

buseemm
21-04-07, 11:04
ya hani olaylar yine bir ara hızlı hızlı akmaya başladı ya.işte o sırada asude pastanesini gösterdikleri sahnede.necdet nedense güzideye bir bakış fırlattı.uzuzn uzun bakıştılar:icon_sorr :icon_sorr hatırladınız mı o sahneyi?işte o sahnede lale ikisine baktı.bir necdete bir güzideye baktı..ya işkillendi mi acaba?ay eğer allah korusun necdetle güzide arasında bir aşk durumu söx konusu olursa lale ağzının payını verir.İKİSİNİNDE VERİR..inşallah yani
ya zzaten o kız galibakötü bir rolde girdi.yani kızın yünüzde nur filan yok.hani insanın bir sevesi gelir.iyi insan diyesi gelir.yok walla kerimanda kötü roldeydi.bu bakımdan güzideye KERİMAN 2 diyebiliriz.amma velakin keriman daha naifti.hiç olmazsa iyi bir yanı vardı.yüüznde bir nur vardı.bu kızda oda yok anacım.bildiğimiz kara vicdanlı kara bağırlı kara kuru bir kız işte.başka bir açılımı varmı bunun ayol?=???
zaten aklım almıyor bir türlü necdet bu kadar aşıkken yasemine .gözü başka birini görmezken nasıl olacakta başkasına bakacak.akıl kârı değil walla.:icon_sorr of of..şu kızı biri pataklasa yaw..ya necdet okadar alenen nasıl gizli bir aşk yaşayacak güzideyle ._tüm gün teo ve laleyle beraber.yok yok yaşamasınlar:icon_sorr ı kız nerden geldiyse oraya dönsün

güzide sana bir çirf sözüm var:
"GİT KENDİNİ ÇOK DÖVDÜRMEDEN !" :img-hyste :good:

Benim bu konu da bir teorim var. Nejdet Yasemin'in kıskandığını fark etti. Tekrar kıskandırmak isteyebilir. Sonra ilerler ilerler... En nihayetinde birde bakmış ki aşık oluvermiş. Ya da bunlar böyle didişmeye devam ederler böylece birbirilerine daha çok yakınlaşmış ve birbirlerini daha iyi tanımış olurlar. Bir kıvılcım çakar ve aşık olurlar. vs. vs. vs. Örnekler uzatılabilir kanımca. Biz bulamasakta senaristlerimiz sağolsun olmayacak yerden olmayacak şeyleri buluyorlar buna da uydururlar bir kalıp. :happy0064

_1903_özi
21-04-07, 11:06
valla bende güzideyi hiç ama hiç sevmedim yasemine bakışı neydi öyle yaw necdeti seviyo belli istemiyorum ben o kızı valla yasemin yanında daha masum inş kıskançlık krizi yaseminin artarda bu sayede necdetle yakınlaşır bari buna vesile olsun o kara kız kendini beğenmiş insan patronuna ismiyle hitap edermi bey filen der ama bu güzide hanım necdet diyo necdetin güzideye dedikleri valla çok doğruydu keşke sonunda özür dilemeseydi

avrilcansu
21-04-07, 11:07
Yok canım hiç kusura bakmayız.ben OKAN's angels DEĞİLİM AMA NECDET's ANGELSİM.ve al güzide senin olsun.istediğin yapabilirsin o kıza.neffret ediyorum sinir kız noolacak...bend evalla o kızı görünce melek göründü nedense yasemin bana.
kara vicdanlı kara kuru bişiy zaten..kara böcük nolucak.

ayrıca ben çok sevindim yaşarın suçsuzluğuna .oh oh .n eiyi.ama salak arkadasları yüzünden onundda canı yanacak :icon_sorr ve ışıkt azor günler geçirecek.:icon_sorr

Öhöm öhöhm :)
Angellarım duyuyormusunuz?)
O kara böcük benim lakabım, kimseye kaptırmam lütfen:icon_whis :hıh

Kendimize gelelim.:) O Güzide kim ben kim benim lakabımı çalacak...

Bu arada gerçekten Yasemin o kızın yanında melek kalıyor, uyuz şey ne olacak :hıh

arzu-başak
21-04-07, 11:10
Yasemin Necdeti çok seviyor ve gerçekten hayran...
Ama bu aşka dönüşemez, birlikte de olacağını hiç sanmıyorum.

Yaseminin necdete olan bakışları, yani necdet aşkla ilgili konuşurken...
Bence daha ziyade acımaydı... Yani, karşılığını verememiş olmanın verdiği bir şey... Çünkü Necdetin üzülmesini istemiyor...

ya fundacım sen her hafta bu yorumlarınla beni öldürüyorsun...sen nasıl anlıyorsun bütün bunları..hayır yani ben yaseminin bakışından hareketinden hiç birşey anlayamıyorum..bende sen öyle düşünmek istedin için sana öyle geliyor..yahu öperken necdet geri çekildi yasmin öyel baktı..sonra pastanede necdeti kıskandı....bak kıskandı diyorum..insan umursamadığı birini sevmediği birini niye kıskanırki(hayır birde başkasını çok büyük bir aşkla seviyor ya)..kızla necdet konuşurken sürekli ona bakmalar..arabadaykende imalı imalı konuşmalar necdete yan yan bakmalar....ama sen hala hayır ben böyel düşünüyorum diyorsan..sanada pes diyorum canım...
ay tüylerim diken diken oluyor...annem,abim ve ben yasmini zilerken deli oluyoruz..abim yahu alın bu kzı karşımdan diyor:img-hyste...

_1903_özi
21-04-07, 11:12
ben bide rüyayı çok seviyodum ya konuşmaları kendisi çok tatlıydı açıkçası diziye renk katıyordu ama şimdi kızı nerdeyse hiç göstermiyecekler zaten geçen hafta da nezahatı hiç göstermediler ne olucak böyle bakalım

yamisis
21-04-07, 11:17

Bu arada gerçekten Yasemin o kızın yanında melek kalıyor, uyuz şey ne olacak :hıh

aaaa..canım benim.çok afedersin .senin lakabını o şeytan suratlı kıza vermem meraketme.ben ona daha çok "kara kalpli taş bağırlı büst" ü yakıştırıyorum.gocok ya sinir oluyoru mo kıza.ayu necdet necdet necdet diyorum.anladım senarislterin amacını.okızı soktularki diziye.yasemine duyulan nefreti biraz azaltabilmek için böyle bir yol deniyolar.ama başarıyorlar kaınımca..

eeeeeeesinemcim gözümün feeri.ben nedemiştim.yaseminin bu bölümün başına yapacağı harekete bağlı olarak necdetle onun imzasını koyarım ama terslers enecdetimi üzerse çok fena imzalar koyarım kendibölümmüme demiştim.çocugu kırmadığı için koyabilirm güzel güzel imzalar

arzu-başak
21-04-07, 11:20
Ahmetin arkadaşı ziyayı çok sevdim ya...nasılda aylayla ahmeti başgöz etmeye çalışıyor.of ahmetim ya..seninde kaderin yasmin gibi dengesiz..ne istediğini bilmeyen...birine aşık olmakmış..ama ayla sana iyi gelicek....burada ben denizle defne..harunla ışığı istiyorum ya..bu yaşarda nerden çıktı....
ay aman yasmin ahmetimden uzak dursunda başka birşey istemem..valla mail atıcam dizinin sonunu mutlu bitirelim diye sakın ahmetle yasmini birleştirmeyin...yoksa ben sinir krizi geçiririm..yasmin necdetle mutlu olsun çok yakışıyorlar kanımca....ama yasmin ortada kalsa daha güzel olur..necdte güzide ahmet ayla....yasminde bulur kendine birini..michele aşkla ilgili atıp tutuyordu.hani nerde..ne yaptı aşkı için..onıu bırak üzülmedi bile..ay sürekli 24 saat sırıtan biri çok sıkıcı oluyor..heleki şu durumda....

buseemm
21-04-07, 11:23
busemm kuzum okudum yazdıın yazıyı....:img-yes:
Allah veriyomuş sabrını:img-wink:

yaw ben dün son reklamdan sonra uyuyakalmışıımm:img-in_lo :icon_sorr
sabah bi kalktım...son sahnesi needi diye düşündümm....
veee ooohh maayyy gattt....
bir reklam sahnesiiii:icon_sorr

neyse artık sonra izlerim...

ben de yorumumu yapayım barii...
bu bölüm deniz çok iyiydii...:good:
açıkçası önceki bölümlerde benim pek ilgimi çekmiyordu...
ama koştuğuu-babasını bulduğu vs vs..sahnelerinin hepsinde..
gerçekten hissettirdi duygularııı:good: :happy0064

dün akşam uyumamış olupppp...
buraya gelip..
gördünüz mü yaşarııııı..
şimdi ne diiysiniz bakiiimm
demek isterdim
aazını burnunu kırıp bıyıklarını çekiştirmek isteyenleree:hıh

ya bi de dün ahmeti sevdim ben....
zaten seviyorum tabi ama...
dün en azından değişik bir şeyler giyddiii...
aylayı sevmesem dee..
ahmet adına yeni şeyler oluyoo...
canseli hep aynı yerde oturup bişi yapmadan görmek çok sıkıcıydııı:img-yes:

bi de necdetle yaseminin hakkketen de çok mıymıymıy bir ilişkileri var yaa.....
onlar çıkınca hemen geçsin istiyorum...
zaaati nicdeti başta uzun uzun gösterdilerr..
sinir oldumm:icon_whis

artık yüzümü gençlere döndümm...
diğerlerinden de bişi beklemiyorum zzaten...

bi de dünkü deniz gezmiş sahnesi çok kısaydı...
ama ilerde daha fazla gösterirler sanırımmm...
dünkü bölümde tomris hanımı yaşar kurtardı..
ama bi yere kadar...
onun verdiği mesaj sadece şu oluyor bence...
bakın aslında sağcılar bööle insanlardır..
ama aralarından yaşar gibileri de çıkarr...
bakalım gelecek bölümlerde napcaklarrbye

Ben verilmek istenen mesajın bu olduğunu zannetmiyorum. Hele ki Yaşar'ın söylediklerinden sonra. Bence olaylara zemin hazırlanıyor. Hele ki dizide Deniz gibi adeta pimi çekilmiş bir bomba varken. Mutlaka babasının intikamını almaya çalışacaktır. İç güdüsel olarak. Belki babasıyla konuşmalarından sonra vaz geçmiş olabilir. Valla zaten dün akşam ki bölümde Deniz Mehmet sahnelerini çok beğendim. Çok iyi verdiler o duyguyu.

Yine ne varsa gençlerde var. Ben memnunum onları izlemekten.

iReMJeLiBoN
21-04-07, 11:25

aynen nefret ettim kızdan.. yasemini sevmesemde o kızdn sonra o kızın inadına necdete sarkardım yasemnn yernde olsamm.. Ahmet cidden yedek oyuncu qibi onun "Yaseminn.." deyisini özledik ya.. Aylaya ve Güzideye gıcık kapmamla beraber, Mehmetle Sevim arasındada bişiler olcak qibi..

Deniz Gezmiste geldi.. umarım dizi artık eski tadını verir.. =)

a ßide..

Deniz ve Mehmet 'in ağlama sahneleri ölümle ilgili konusma sahneleri cok duyquluydu ağladım yani bi an..

D - neden simdi ölümü konusuyoruz baba?
M - cünkü aklımıza getirdiler oğlum..!

Sinem90
21-04-07, 11:25
ay pardon yasemin jale.:img-blush hastalıktan beyin kıvrımlarımda karışıklık oldu.aklım mirveye gitti. :)
tık olmamasının suçu senaristlerde.onlara hiç kıyak geçmiiiyler. :hıh
ama sivim meemedin elini tuttu.o bile yetti bana.:img-in_lo
fakat yine de daha fazlasını istiyorum. :hıh

Dilan_91
21-04-07, 11:29
asker dayıya dikkat!
hani görevden uzaklastırılan asker dayı var ya o, siyasete atılacak ve bir lider olacak.

Dizinin 60 bölüm sürmesi planlanıyor. Olaylar ise günümüze kadar gelişecek. Ve dizinin istemeden üzdüğüm tiryakileri için özür yerine geçecek bir tüyo: Hani görevden uzaklaştırılan asker dayı var ya, hah işte o, siyasete atılacak ve çok önemli bir lider olacak!.. Yüksel Aytuğ..

bu yazi cikali cok oldu ama merak ettigim bir sey var. Mehmet kimi oynuyor, :icon_sorr gercekten siyasete atilacak mi??:icon_sorr

yamisis
21-04-07, 11:30
ay pardon yasemin jale.:img-blush hastalıktan beyin kıvrımlarımda karışıklık oldu.aklım mirveye gitti. :)
tık olmamasının suçu senaristlerde.onlara hiç kıyak geçmiiiyler. :hıh
ama sivim meemedin elini tuttu.o bile yetti bana.:img-in_lo
fakat yine de daha fazlasını istiyorum. :hıh

niyse hade affettim .bir daha olmasın yoksa o beyin kıvrımlarını tek tek ütüleri dümüdüz olurlar:img-hyste :img-hyste
neeeeey?
nezaman tuttu ay?bie nie görmedim.neyse şuan bir daha izliyorum dikkatli bakim.dövüldükten sornamı oldu bu iş?
ya ayrıca makyöz höööh bea.demek istiyorum o ne morermış gözdü."ben boyandıum "der gibi bakıyordu meemed.hiç gerçekçi yapmamılar.öyle mürdüm eriği rengi morarır mı hiç insanın gözü he?allah allah

averaj
21-04-07, 11:30
dusunuyorum..Beren Saat'in belki yuzu guzel televizyona yakisiyor ama kadinda duygu yok.. Gecen sezon daha iyiydi sanki..Simdi cok tutuk ben bunun senaryo geregi oldugunu sanmiyorum Beren'in rolun altindan kalkamasi olarak degerlendiriyorum...

kesinlikle katılıyorum...senaryo filan değil ya, mimik de mi yapmaz insan...bölüm başında hipnotize oluyor sonuna kadar aynı gidiyor...hiç mi izlemiyor kendini ya...demek ki bende birşeyler var diyecek kadar kendini güvenmesini sağlayan şeyi acayip merak ediyorum..her forumdan bir yorum okusa anlar o birşeyleri ya:icon_whis özellikle şu sözlüklerde kızın hali içler acısı..

ya fundacım sen her hafta bu yorumlarınla beni öldürüyorsun...sen nasıl anlıyorsun bütün bunları..hayır yani ben yaseminin bakışından hareketinden hiç birşey anlayamıyorum..bende sen öyle düşünmek istedin için sana öyle geliyor..yahu öperken necdet geri çekildi yasmin öyel baktı..sonra pastanede necdeti kıskandı....bak kıskandı diyorum..insan umursamadığı birini sevmediği birini niye kıskanırki(hayır birde başkasını çok büyük bir aşkla seviyor ya)..kızla necdet konuşurken sürekli ona bakmalar..arabadaykende imalı imalı konuşmalar necdete yan yan bakmalar....ama sen hala hayır ben böyel düşünüyorum diyorsan..sanada pes diyorum canım...
ay tüylerim diken diken oluyor...annem,abim ve ben yasmini zilerken deli oluyoruz..abim yahu alın bu kzı karşımdan diyor:img-hyste...

arzucum günaydın canım...vallahi akşam yasemin necdete mavi boncuklarından birini dağıttı yine...haklısın yani..necdete de bravo çünkü yaptığından bin pişman oldu..yasemin o kadar bile takmadı düşün..sonra da yıllar sonra kızımız melek olarak ahmetin yanına gidecek...ve yine ahmetin bunalrdan haberi olmayacak...

Sinem90
21-04-07, 11:32
ay tuttu ya görmedin mi?:img-in_lo
hani yolda gördüler ya meemedi.yanına gittiler sonra.işte o zaman tuttu.:img-in_lo ben dikkat ederim ona.:img-blush
nerde izliyorsun?eklendi mi?

arzu-başak
21-04-07, 11:45
arzucum günaydın canım...vallahi akşam yasemin necdete mavi boncuklarından birini dağıttı yine...haklısın yani..necdete de bravo çünkü yaptığından bin pişman oldu..yasemin o kadar bile takmadı düşün..sonra da yıllar sonra kızımız melek olarak ahmetin yanına gidecek...ve yine ahmetin bunalrdan haberi olmayacak...

averajım artık dayanacak halim kalmadı yasminin şu hallerine...abim şey diyo kıza bak ya umutları veriyor veriyor sonrada geri çelkiliyor oh ne güzel...evet ya necdetide sevmiyorum ama hakikaten bravo adam çekilmese yasminde tık yok....lütfen öyle deme..ya ben ahmetle yasmini bir arada görmeye dayanamam..valla bu benim için çok büyük bir yıkım olur...of ahmetimin bütün bunlardan haber olsa ne güzel olur...kendisine çok aşık olan her ne olursa olsun hayatımın tek aşkı olarak kalacaksın diyen kadının şimdiki hallerini görse süper olur....kardeşim beceremiyorsan sadık kalmayı büyük konuşmayacaksın..deli ediyor beni kızın hareketleri

alevalev_25_
21-04-07, 11:48
herkese "günaydınn"

dün akşam izlediğim bölümle ilgili aslında yazmak istediğim bir çok şey var ama insan izlediği hassas konularda konuşmak isterken bir şeyleri yazmak isterken de yanlış anlaşılmak istemezzz...bu sayfalardan beni tanıyan belki birkaç kişi vardırr...belki de KK sayfasından hatırlayanlar olurrr...neysee demem o kiii...

ben artık burada aşk göremiyorumm...
artık bu yapım beni alıp başka başka diyarlara götürüyorrr...

Türkiye ne acılar çekti neler gördüü...Kardeşi kardeşe vurduran hepimizin geçmişiydii...bizlerin büyükleri belki dedelerimiz belki de onların babaları idii... (kimse tarafından yanlış anlaşılmak istemiyorum)...

şayet bir bölünme bir ikilem varsa...her iki tarafta kendince acılar çektii.... hani çok bilindik bir söz vardır ya; "herkes kendi çektiği acıyı bilir" diyeee...

dün akşam Mehmet'in yaşadıkları bir gerçektii...Bir gazatecinin bir kalemin böyle bir şeye maruz kalması..bir ülke açısından ne acı birşeyy...yazanın kaleminden dökülen herşeyi herkes onaylamak zorunda değildir...bu zaten mümkün de değildir ama Yaşar'ın sözü " kaleme yumrukla cevap vermek olmaz.." kaleme kalemle cevap versenizzz.. zorbalık hoyratlık ne zaman kime yarar sağladı kiii o bir avuç üniversite öğrencisi resmen hepimiz gözlerimizle gördük uzaktan kumanda ile yönetiliyormuş gibi kullanıldı...

Yaşar yatakhane de diğer iki gençle konuşurken içlerinden biri "Metin abi (ismi hatırlayamadım yanlış olabilir) hazırladı her şeyi..." demiştii...pekii o dedi diye belki de sizin bile onaylamayacağınız bu davranış doğru muydu? sizin fikriniz düşünceniz yok muu?

insanların hür iradeleri ile düşüncelerini dile getirememesii...en başta da belirttiğim gibi hakikaten çok ince konularrr...

dün belki de ilk kez Mehmet'in aklına ölüm korkusu diyemeyeceğim ama endişesi geldiii...Deniz artık bir çocuk değildiii...ama artık can yoldaşı oğlundan belki ecel denilebilecek belki de başkalarının eceli olması ile ayrılacak olmasıı...baba ve oğulun o konuşmalarından etkilenmedim dersem yalan olurr... Deniz'in babası kaçırıldığında ki çırpınışları eli kolu bağlı bir çekilde çaresizce bekleyişi ark.larının desteğii...(günümüzde herşey öylesine pamuk ipliğine bağlı kiii ark. dostum dediğin birinden kazık yememen an meselesiii...) açıkcası izlediğim dostluğa ark.lığa bayılıyorumm... (ne mutlu bana kiii benimde dostlarım varrr!!!)

not : Hıfzı Topuz'un / Başın Öne Eğilmesin & Sebattin Ali'nin Romanıbu eseri okuyorum şimdilerde son 20 sayfam kaldı...dün akşam özellikle bölümü izlerken okuduğum sayfalardan bazı şeyleri gördüm ekranda...yeri geldi Sevim vardıı...yeri geldi Mehmett...

sizleri sıktıysam kusuruma bakmayınn!!!

sevgilerrr...

spdr
21-04-07, 11:48
Ben verilmek istenen mesajın bu olduğunu zannetmiyorum. Hele ki Yaşar'ın söylediklerinden sonra. Bence olaylara zemin hazırlanıyor. Hele ki dizide Deniz gibi adeta pimi çekilmiş bir bomba varken. Mutlaka babasının intikamını almaya çalışacaktır. İç güdüsel olarak. Belki babasıyla konuşmalarından sonra vaz geçmiş olabilir. Valla zaten dün akşam ki bölümde Deniz Mehmet sahnelerini çok beğendim. Çok iyi verdiler o duyguyu.

Yine ne varsa gençlerde var. Ben memnunum onları izlemekten.

özellikle ööle bi msj vermek istediler demiyorum zaten...
ama genel olarak bakınca dizide bi taraf...
daha suçlu duryor....

aslında zaten dengelemek imkansızz..
pek de kızmıyorum bu duruma yani..

yaşarı tekrardan takdir ediyorum burdannn:good:
öpücüklerimi gönderiyoruumm:img-blush
(acaba ulaşır mıı...-ulaşarsa cansele de gönderiyoruumm:img-blush )

bu arada süneem evet sağa demiştim o sözlerii:hıh
tüm yorumları okumadım ama gördüm yaşara özrünü...
aferin canımmm:good:
ama bak bundan sonra büyük sözü dinlee:)

Sinem90
21-04-07, 11:51
alev sanırım adın.çok güzel yazmışsın arkadaşım.:img-wink:
ayşe bak beni yine delürtme.büyük sözüymüş!peh :hıh
ama mitingde yaşarı görünce tamam kesin bu işi o yaptı demiştim iyice.gerçekten çok şaşırdım.:img-help:

yamisis
21-04-07, 11:51
hani yolda gördüler ya meemedi.yanına gittiler sonra.işte o zaman tuttu.:img-in_lo ben dikkat ederim ona.:img-blush

eklendi eklendi.hani o "senli benli" siteye:img-hyste adını söyleyemiyorum anladın sen onu...:img-wink:
ayyyy necdete birdaha birdaha üzlüdüm .ve dikkat ettim ki yasemin kaç zamandır pastaneye uğramayn kız ,güizdenin geldiğinin yani necdetlerin bayan eleman aldıklarını duyunca her nasılsa(!)pastaneye geldi..:img-in_lo :icon_whis :img-wink:

alevalev_25_
21-04-07, 11:53
alev sanırım adın.çok güzel yazmışsın arkadaşım.:img-wink:

öncelikle teşekkür ederimm...
adım Merdiye ama nickimden ötürü genelde Alev diye düşünülüyor!!!

sevgilerrr...

averaj
21-04-07, 11:55
averajım artık dayanacak halim kalmadı yasminin şu hallerine...abim şey diyo kıza bak ya umutları veriyor veriyor sonrada geri çelkiliyor oh ne güzel...evet ya necdetide sevmiyorum ama hakikaten bravo adam çekilmese yasminde tık yok....lütfen öyle deme..ya ben ahmetle yasmini bir arada görmeye dayanamam..valla bu benim için çok büyük bir yıkım olur...of ahmetimin bütün bunlardan haber olsa ne güzel olur...kendisine çok aşık olan her ne olursa olsun hayatımın tek aşkı olarak kalacaksın diyen kadının şimdiki hallerini görse süper olur....kardeşim beceremiyorsan sadık kalmayı büyük konuşmayacaksın..deli ediyor beni kızın hareketleri

yani sonuçta necdet ne olursa olsun bu fırsatı kullanmadı..o bile yakıştıramadı...yoksa kendinden nefret edeceğini biliyor adam...yasemin unutalım dedi, çünkü o herşeyi kolayca unutabiliyor...necdet bile daha çok utandı ya..adam odaya gidemedi...

canım şimdi ahmetin evlilik haberi gelir..bizim yasemin vitesi geri takar..ahmet diye ağlar..ya pardon ağlayamıyordu o değil mi:img-hyste

yani yıllar sonra yasemin-ahmet buluşması bana artık daha da itici geliyor..zaten istemiyordum şimdi hiç istemiyorum...

zeyneps
21-04-07, 12:01
Arkadşlar günaydın sabaha kadar uyumadınız heralde:img-wink:

Bu haftaki bölüm geçen 3 bölüme göre gayet iyiydi ,gece rüyamda Deniz'i gördüm ben fotoğraf çekiodum o da makinayı elimden almaya çalışıodu nereye sakladın dio kızgın kızgın ....hınzır onu!!!:img-help:

Yaşar'dan tekrar özür diliyorum aslında ben senden şüphe etmek istemedim:sad53: :img-in_lo

Ayla sonunda etti teklif
Eminim muradına ermiştir
Ahmet teklifi kabul etsin
Ayla bir ömür boyu mutsuz gezsin:img-hyste :img-pilot

arzu-başak
21-04-07, 12:02
yani sonuçta necdet ne olursa olsun bu fırsatı kullanmadı..o bile yakıştıramadı...yoksa kendinden nefret edeceğini biliyor adam...yasemin unutalım dedi, çünkü o herşeyi kolayca unutabiliyor...necdet bile daha çok utandı ya..adam odaya gidemedi...

canım şimdi ahmetin evlilik haberi gelir..bizim yasemin vitesi geri takar..ahmet diye ağlar..ya pardon ağlayamıyordu o değil mi:img-hyste

yani yıllar sonra yasemin-ahmet buluşması bana artık daha da itici geliyor..zaten istemiyordum şimdi hiç istemiyorum...

evet ağlayamıyordu canım:img-hyste ..zaten ağlayabilseydi çektiği acıyı yansıtabilseydi..şimdi biz onun hakkında bu tür şeyelr yazmıyor olacaktık....burada senin sınavın kaçta canım...bugün bir daha gelirsimisin foruma....
merdiyecim hoş geldin canım...seni burda gördüğüme sevindim...çok güzel şeyler yazmışsın.... ortada aşk yokki görelim..sağolsun yasmin hanım herşeyi mahfetti..bakalım daha neler yapıcak....

NîlûferY
21-04-07, 12:03

aynennnn... yani düşünün okadar duygusuzki denize aşık olup olmadığını bile anlayamıyoruz:))

aynen nefret ettim kızdan.. yasemini sevmesemde o kızdn sonra o kızın inadına necdete sarkardım yasemnn yernde olsamm.. Ahmet cidden yedek oyuncu qibi onun "Yaseminn.." deyisini özledik ya.. Aylaya ve Güzideye gıcık kapmamla beraber, Mehmetle Sevim arasındada bişiler olcak qibi..

Deniz Gezmiste geldi.. umarım dizi artık eski tadını verir.. =)

a ßide..

Deniz ve Mehmet 'in ağlama sahneleri ölümle ilgili konusma sahneleri cok duyquluydu ağladım yani bi an..

D - neden simdi ölümü konusuyoruz baba?
M - cünkü aklımıza getirdiler oğlum..!

ya mehmetle denizin sahnelerinde tutamadım kendimi apladım ya:icon_sorr
bi kaç bölümdür ağlayamıyodum dizide...
ya denizin babasının başında telaşla dönmesi sonra mehmetin gel oğlum deyip babasını yanına çağırım o lafları sölemesi ve ikisinin sarılıp ağlamasına dayanamadım...:((
ayy nasıl yaşlar süzüldü mehmetten ya:sad53:

judy
21-04-07, 12:06
Sonunda dizi eski tadına kavuştu. Çok keyif aldım diziyi izlerken. Necdet de her derde deva ilaç mübarek. Kimin başı ağrısa bir Necdet alıyor ağrı sızı kalmıyor.
Ayla'nın cesaretine hayran olmamak elde değil. Ama bence Ahmet Ayla'nın teklifini kabul etmeyecek kabul etmesi için Yasemin ile Necdet'i bir arada görüp gaza gelmesi lazım o da İstanbul'a dönüş yaptığında mümkün olabilir ancak. Daha sonra aynı teklifi Ayla'ya Ahmet yapacak.
Aslında fazla duygusal olmamak lazım. Gençliklerini heba ediyor zavallılar. Psikolojik yardım alsalar herşey düzelecek. Korkularıyla yüzleşinler. Ayla, Yasemin, Necdet, Ahmet beraber boğaza yemeğe gitsinler, beraber vakit geçirsinler ya da mangal yapsınlar adada...:img-hyste

NîlûferY
21-04-07, 12:09

ay o sahnede sevimin denizi görüp babannnnnnn diye bağırması soonra denizin babaaa diye arabnın arkasından koşması beni çok kötü etti ya:icon_sorr
evt canım elini tuttu ama bu olaylardan sonra bi yakınlaşma olabilirlr kanımca:img-in_lo

yamisis
21-04-07, 12:10
ya hani bazen hatırla sevgilinin orjinal müziğini çaldılar ya..işte o zaman aklıma ada geldi:img-blush ada zamanı çalarlardı bu müziği.çocuklar küçüktü.herkes mutluydu.yasemin saf aşık pozlarındaydı.ahmet daha yasemin tarafından ekilme seanslarına başlamamış iyi bir avukattı.michelle vardı.sonra necdeeeeeet..:icon_sorr ay hepsi çok güzeldi.necdetinde hayatı mahvolmamıştı daha..dahası ve en önemlisi yasemine kalıcı mongolluk bulaşmamıştı henüz.oda herkes gibi konuşur güler tepki verirdi.öyle bön bön bakmazdı.yani daha neşeli aktifti..aah ah ben ada günlerini istiyorum tekrardan...ama gelmez artık hehralde.yasemin necdetin sayesinde tekrardan gider adaya..ama rızalara yazık diilmi ?onları beğenmiyormsunuz?????

alevalev_25_
21-04-07, 12:13
merdiyecim hoş geldin canım...seni burda gördüğüme sevindim...çok güzel şeyler yazmışsın.... ortada aşk yokki görelim..sağolsun yasmin hanım herşeyi mahfetti..bakalım daha neler yapıcak....

hoş buldukk canımm...

Yasemin evet herşeyi mahfettii...en başta Ahmet'i..sıra Necdet'te...
aslında Necdet kendisi istedi bu durumu ama seven kalp ileriyi düşünmeden hareket ettii.. "belki bir umut" diyerektennn...

Yasemin pastahane de kıskandığını tavırlarıyla ortaya döktü ama sonrasında ise Necdet'te bunu açıkca belli ettiii...en iyi arkadaşının elinden alınmasından dolayı hiç memnun olmazmış ama ben ne zamandır Yasemin ve Lale arasında çok iyi bir arkadaşlık denilebilecek sahneler göremiyorumm...sizler görebildiniz mi?

bence Yasemin Lale açısından değil Necdet açısından daha çok kıskandıı...o pasta içecekler konusunda konuşurlarken kızın bakışları hiçte hafife alınacak cinsten değildi yaniii...bunlarda gözden kaçmadı bencee...

onur29
21-04-07, 12:14
Dünkü bölümü ben çok beğendim. Baya heyecanlıydı. Yani yasemin-Nejdet sahnelerindense yan kararkterlere ağırlık verilmişti. Mehmetin makyajı neydi öyle yaa. Çok abartılıydı bence. Işığın Yaşarın yanına gitmesi çok hoştu. Bide emine var tabi :D başından beri şu kıza birisini bulsunlar diyodum. Hatta şeboist Fabrikadaki adamı önermişti. Sonunda oldu. Ama Nezahat herkesin içinde uatanırdı kızı dünkü bölümde emine çok tatlıydı. Laleninn saçlarıda hep aynı yaa çok sinir ozucu. Bu arada rüyayıda nerdeyse iç göremedik yaa.

meltem-cmbl
21-04-07, 12:16
merhaba arkadfaşlar dünden bugüne ne çok konuşmussunuz yaa oku oku helak oldumm off gene abiimn yüüznden dün gece giremedim:icon_sorr

evet şimdii

yasemin kendini geri çekmedi inanamıyorum ya necdet özür diledi falan ama yasemin kendini çekmedi:sad53:

bu bölümde sinir olduğum sahne çok var ya heel aylallı sahneleler hani ayağı takıldı ahmaetin üstüne düştüya o an ben farkımda olmadan abime vuruyodum sinirden oda benle dalga geçiyoo ahmet aylayya evlencek falan diyo sinir oldum tmtm be susu biliyozz diyom ama off ne güsel kız didiyip duruyo :sad53:

Oleeeeyyyyyyyyyyy Yaşar'ın bişeyden haberi yokmuş....canım benim ya.....affet beni Yaşar bi an senden şüphe ettiğim için :sad53: biliyodum biliyodum oleeeeeeeeeeeeeeeyyyyyyyyyyyyyyy:

zeynepcim aynen ben çoı sevindim ya yasarcım cnm benım bende şüphelendiğim çin çok çok özür dilerim cnm yaa o kadar sevindimki onun bu olayla ilgisi olmadığını biliyodum yapmaz böle şey yasarımm

ay ışık yasarsahnesi çok güseldi yanlız çok kısaydı ya:icon_sorr yasarın 2 çay derkenki hareketei çok komikti böle elinin uzatıya abimle koptukk:img-hyste ama çok şeker yaaa

son sahne son sahne son sahne
ayla ya sen naptığını sanıyom kısım öle alalhım ya ahmet kabul edermi acep off en sinir dolupum şey aylada döndü dizi bitti ahmette donup bitseydi olmuyomuydu
ahmetyim nolur etme kabul nolurrr:sad53: (bu arada ahmetim acaip tatlıydı bu bölümm:img-in_lo

arzu-başak
21-04-07, 12:21
hoş buldukk canımm...

Yasemin evet herşeyi mahfettii...en başta Ahmet'i..sıra Necdet'te...
aslında Necdet kendisi istedi bu durumu ama seven kalp ileriyi düşünmeden hareket ettii.. "belki bir umut" diyerektennn...

Yasemin pastahane de kıskandığını tavırlarıyla ortaya döktü ama sonrasında ise Necdet'te bunu açıkca belli ettiii...en iyi arkadaşının elinden alınmasından dolayı hiç memnun olmazmış ama ben ne zamandır Yasemin ve Lale arasında çok iyi bir arkadaşlık denilebilecek sahneler göremiyorumm...sizler görebildiniz mi?

bence Yasemin Lale açısından değil Necdet açısından daha çok kıskandıı...o pasta içecekler konusunda konuşurlarken kızın bakışları hiçte hafife alınacak cinsten değildi yaniii...bunlarda gözden kaçmadı bencee...

aynı şeyleri düşünüyoruz canım....evet necdet istedi bütün bunları...ama şuanda oda haklı durumda....necdetle güzide konuşurken yasmin hiç laleyi dinlemiyordu..sürekli gözü onlardaydı....hayır kıskanıyorsa demekki seviyor ncdeti..dediğim gibi ben zaten yasminin aşkına inanmadığım için necdetle olabilir yasmin benim için sorun yok....ve evet lale ile yasminin çok iyi bir arkadaşlıkları yok...öncedende yoktu...eğer olsaydı herşeyi ilk necdete gidip söylemektense laleye gidip söylerdi..herşeyini laleden sakladı...

yamisis
21-04-07, 12:25
ya bence ışık ve yaşar aşkı (aşk diyorum çünkü onlarda o potansiyeli gördüm anacım) ilelreyen bölümlerde çok yer kaplayacak.ay inşallah kaplar ya.çoook güzel olur.çünkü ben o kara kızı izleyeceğime onları izlemek istiyorum ay..:happy0064 ama allah verede mutsuz olmasınlar deniz faktörü var ortada.herkes kendi aşkıyla uğraşsın canım ne bu ay?defnede fazla bön ..ama biz lkarısıyomuyuz.mutlu olacaksan git aşık ol diyoruz..defnenin küçklüğündek, halinden eser kalmamış.ergenlik döneminde fazla gelgitler yaşadı kanımca.çok depresyonamı girdi çıktı anlamdım????:img-hyste kızın karakteri 180 derece dönüş yapmış.eski defne gitmiş yerine soğuk vepekde sempatik olmayan bir kız gelmiş.

ah ah necdet...:img-in_lo

LİN
21-04-07, 12:26
Herkese merhaba,
Yorumları okuyorum da eskiden Ahmet ve Yasemin'ci olan arkadaşlar bile Yasemin'in bön bön bakışları:blink: ,ruhsuz,bıkkın ve donuk hali sayesinde bu aşktan artık umudu kesmiş durumdalar.Keza bende aynı durumdayım artık.Her Yasemin ve Ahmet sanesini iple çekerken artık olsada olur olmasa da olur diye düşünüyorum.Senaristler niye böyle yaptılar,bizi Yasemin'den niye soğuttular anlamıyorum:bilmim
İlk bölümleri hatırlayın.Ahmet'le otelde kadıkları gece,dansları,gizli gizli buluşmaları,adaya kaçmaları...Yasemin gerçekten aşık bir kadındı.Bizlere bunu hissettiriyordu.Bu durum Beren'in şimdiki oyunculuğundan kaynaklansa ilk bölümlerde bu kadar etkilenmezdik.Bence hala toparlamak için bir şans var.Bekliyorum.Yaseminin eski kararlı aşık olacağı günü sabırla bekliyorum...:sad53:

NîlûferY
21-04-07, 12:27
ay ışık yasarsahnesi çok güseldi yanlız çok kısaydı ya:icon_sorr yasarın 2 çay derkenki hareketei çok komikti böle elinin uzatıya abimle koptukk:img-hyste ama çok şeker yaaa

ya o sahneye bende çok güldüm o sahnede 2 çay derken benim o anda elimi göğsüme koyup: "tamam abi" diyesim geldi:img-hyste
off off ışık harunamı yoksa yaşaramı daha ii bi türlü karar veremdim hala:icon_sorr :))

judy
21-04-07, 12:27
Emine'nin sahneleri çok güzeldi. Rıza yargılanırken örgü işiyle para kazanmaya başlayan makine fikrini ortaya çıkaran hep Emine'ydi. Ama evdeki patronu bu işte de patron oldu. Emine işçi olarak kaldı. Evde de çalışmaya devam ediyor üstelik, tek farkı masada aileyle beraber yiyor.
Şevket Amerika'da iken Ayla'nın Defne ile beraber kaldığı zaman evdeki yardımcının durumu daha vahimdi. Defne ile Ayla'ya sofrayı hazırladığında Ayla onun da oturmasını söylediğinde kadın kabul etmemiş mutfakta yiyeceğini söylemişti. Defne de O'nun mutfakta yemesi daha münasiptir gibi bir cümle sarfetmişti.

meltem-cmbl
21-04-07, 12:29
Herkese merhaba,
Yorumları okuyorum da eskiden Ahmet ve Yasemin'ci olan arkadaşlar bile Yasemin'in bön bön bakışları:blink: ,ruhsuz,bıkkın ve donuk hali sayesinde bu aşktan artık umudu kesmiş durumdalar.Keza bende aynı durumdayım artık.Her Yasemin ve Ahmet sanesini iple çekerken artık olsada olur olmasa da olur diye düşünüyorum.Senaristler niye böyle yaptılar,bizi Yasemin'den niye soğuttular anlamıyorum:bilmim
İlk bölümleri hatırlayın.Ahmet'le otelde kadıkları gece,dansları,gizli gizli buluşmaları,adaya kaçmaları...Yasemin gerçekten aşık bir kadındı.Bizlere bunu hissettiriyordu.Bu durum Beren'in şimdiki oyunculuğundan kaynaklansa ilk bölümlerde bu kadar etkilenmezdik.Bence hala toparlamak için bir şans var.Bekliyorum.Yaseminin eski kararlı aşık olacağı günü sabırla bekliyorum...:sad53:

cnm ben hala soğumadım yasmeinde:icon_sorr valla sonuna kadar ahmet&yasemin diyorum onların aşkı her daim ölümsüz diyorumm .. bitmez bitmeyecek yasemin ne yaaşarsa yaşasın gene seveck ahmeti ahmette yasemini ister aylayla evlendim ister başka bişey olsunn yasemin necdete aşık diyenler var ne alkaa kardeşim ya yasemin tek aşkım sen olcaksın diyo ahmete necdete nasıl aşık oalbilir bi kerte o kara kızla görürüken kıskanmadıkı bence öğrenmeye çalışıyo aralarında bişey varmı diye çünkü nwecdete ne demişti birine aşık olursan bana haber ver boşanırız dşiye alalhım öle olsunnn

ergim
21-04-07, 12:30
ya of dünkü bölümün her sahnesinde ağladım resmen. hiç bi istediim olmiyyyyyyyy gıcık oluorum artık. yasemin ve ahmetin hala birbirini sewip sewmediklerini anlamadım yasemin her zamanki gibi sinirlerimi zıplattı benim ne kadar dönek bi kıs yaa .
aylaya'da ayrıca gıcık oldum tabii. hele o pikniğe gittiklerinde ahmetin üstüne düşer gibi oldu ya orda çıldırdım resmen.son sahne için zaten fragmanda görüp kafayı yemiştim ama diziyi izlerken daha beter kızdım.
deniz gezmiş süperdi. onu mitingde izlerken bile gözlerim doldu. mehmet'in kaçırılmasından sonra denizin babasına sarılıp ağladığı zamanda çok duygulandım. böhüüüü
neden hep kötü seyler ii insanların basına gelio kiiiiiii
aaaa bide öpüşme sahnesi war onu yazmayı unutmusum. artık yasemin2den nefret ediorum yaa. o kendini çekmedi bile necdet özür dileyip kaçtı.herkesi üzüo bu kıs yaa en bastada ahmetimi.
şu güzideyi de çok tuttum yasemin'e nasıl baktı öyle. süperdi yaa. o necdetten hoslanıo belli ama necdet ona nasıl aşık olucak çok merak ediorum

bonita
21-04-07, 12:30
öhöömm öhöm hemen bölüm yorumalrıma geçiyorum
dünün yıldızı bana göre tabiki denizdi çok iyiy oynadı dün akşam onun ilk gelişini hatırladım bi an ne güzeldi:img-wink:
sonra ikinci yıldızım güzide hanım:icon_whis :icon_whis çok sevdim kendisini tabi sevmeyenler de mutlaka vardır ama bençok sevdim
yasemine günden güne biraz daha gıcık oluyorum necdete ise olmamaya çalışıyorum ama yaseminin hiç şansı yok zatenn mıy myı myı yaşıyo heryerde :img-beee: :img-beee:
ahmetimi bütün akşam ya gezerken ya da piknik sofrasında gördüm çok üzüldüm:icon_sorr dönsün artık istanbula valla yaseminle karşılaşmalarına bile razıyım:img-tomat ziyeyı da tuttum evliliği soktu kafasına aylanın teklifini geri çevirse de ayla mutsuz bi şekilde gittiği isatanbulda bence ahmetten evlilik teklifi alcak:img-fullm çok yürekli kzı şu ayla dün daha çok sevdim
nezahate de bozuldum patronunun derdine düşmüş (haklısın rıza amcam arkandayım ben senin:) ) emineye yaptığı da gerçekten fena bişey kız nasıl utandı bide umursamaz umursamaz yimek yiyo

[B]not[B] müziklere baylıyıyorum hele şu dalgakıranmıydı neydi yeni bi müzik varya ona:img-wink: birde ada bölümlerinde hep alan dün akşamki bölümde de rıza amcanın keriman posterlerini gördüğünde çalan müziğe

ayrıcaa dizi galiba eski tadını alıyo gezmişte geldi artık (hep arkadann gösterdiler büyük bi bölümünü ama..) ilerleyen bölümlerde daha çok çıkacaktır

_pegasus_
21-04-07, 12:31
ışık yaşar sahnelri azdı ama cok güzeldi benim favori çiftim oldular cok tatlılar ama çay sahnesi gercekten komikti ben adamı dövecek sandım:img-yes: :img-wink:

meltem-cmbl
21-04-07, 12:31
ya o sahneye bende çok güldüm o sahnede 2 çay derken benim o anda elimi göğsüme koyup: "tamam abi" diyesim geldi:img-hyste
off off ışık harunamı yoksa yaşaramı daha ii bi türlü karar veremdim hala:icon_sorr :))

ay cnm varya abimle gülmekten öldük elinin böle ilk okul çobukları gibi 2 gösteriyo yaa böle çok net abim taklıdını yapmaya başladı koptum hatta öle hareketinden bi resimçektim abibimn avatar yapcasm:img-hyste :img-hyste :img-hyste

cnm harun la olmasya ışık arkadaş olarak göriy ya

yasar&ışık forever:happy0064 :happy0064

averaj
21-04-07, 12:32
evet ağlayamıyordu canım:img-hyste ..zaten ağlayabilseydi çektiği acıyı yansıtabilseydi..şimdi biz onun hakkında bu tür şeyelr yazmıyor olacaktık....burada senin sınavın kaçta canım...bugün bir daha gelirsimisin foruma....

evet canım yok öyle bir potansiyel...hiç de olmadı zaten..

ben bugün yola çıkıyorum, yarın da sınav var..

ikiye kadar biraz burdayım sonra da yolcudur abbas olacak benim durumum..

yamisis
21-04-07, 12:35
hani son sahnenin bir önceki sahnesinde necdet le yasemin konuşuyordu ya.işte orda yasemin necdete karşı ne hissetti anlamadım?bir acıma mı bir elektrik mi ?üffff..ay sinr ediyor bu senaristler beni.aslında sinr eden sadece yaseminin pardon berenin oyunculuğu.çünkü o duyguları tam yansıtamıyor.bakın okana..adam ne hareket yaparsa yapsın orda nedemeek istediğini şıp diye anlıyoruz.hiç te düşünmüyoruyz acaba şunumu demek istedi bunum u demek istedi diyue? vücut dili analizi yapmak zorunda bırakmıyor okan bizi.işte asıl oyunculuk budur.konservatuar mezunu oldugu nasılda belli dimi......?işte okulda bun öğretiyolr hocalar.seçmelere girdiğinde bile iki dakikada hocalardan bir şey öğreniyordun.onlar bile cebine kar kalıyordu.
yani okan o an sahnede ne oluyorsa bir bakışıyla bir duruşuyla neler demek istediğini seyirciye aktarıyor.yaseminse sürekli fix aynı bakışa sahip oldugu için koltuklarımızda çivilenip yorum yapmak zorunda kalıyoruz:"bu bölümde bu hareketiyle ne demek istedi?" diye.üf yine siniro ldum ay...

birde şnu söylicem.necdet o sonsahnede dedi ya "hayranlıkla başlamış olması aşkı daha da kuvvetlendirir.aşka dönüşür" diye..acaba orda ileriki bölümler için bir tüyo mu verildi?yani hani senarislter bu sözü yasemine gönderme mi yaotılar?o şuanda necdete hayran ya.hani diyo ya .sana hayranım.sen çok muhteşem bir insansın diye..(ahmete bunların yarısı bile iltifat etmemişti ayrıca onuda söyliytim:img-wink: )işte belki yaseminnde hayranlığüı aşka dönüşür olamaz mı?:happy0064 :img-blush :img-in_lo :happy0064

ah necdet ah:img-in_lo :img-blush

ergim
21-04-07, 12:35
arkadaslar milliyetin tv ekinde söz okurum die bir bölüm war. orada bugün hatırla sevgili hakkında birsürü yorum war yorumların çoğunluğu seanristlere bu ayrılığı çok uzattıkları için kızıyor. hatta birisi yayından kaldırılsın bile demiş bencede artık senaristler bu ayrılığı daha fazla uzatmasın izledikçe daha çok geriliyorum ben yasemin ve ahmet'in aşkına inanmak istiyorum aslında inanıyorum ama yasemin'in yaptıklarına anlam weremiyorumki örneğin pastanede necdeti mi kıskandı yoksa gerçekten söylediği gibi laleyi mi kıskandı anlayamadım

arzu-başak
21-04-07, 12:44
cnm ben hala soğumadım yasmeinde:icon_sorr valla sonuna kadar ahmet&yasemin diyorum onların aşkı her daim ölümsüz diyorumm .. bitmez bitmeyecek yasemin ne yaaşarsa yaşasın gene seveck ahmeti ahmette yasemini ister aylayla evlendim ister başka bişey olsunn yasemin necdete aşık diyenler var ne alkaa kardeşim ya yasemin tek aşkım sen olcaksın diyo ahmete necdete nasıl aşık oalbilir bi kerte o kara kızla görürüken kıskanmadıkı bence öğrenmeye çalışıyo aralarında bişey varmı diye çünkü nwecdete ne demişti birine aşık olursan bana haber ver boşanırız dşiye alalhım öle olsunnn

canım aşk öyle sen benim tek aşkım olarak kalıcaksın..seni çok seviyorum falan demekle olmaz..evet yasmin bunları dedi..peki bu söylediklerinin arkasında duracak bir hareket yaptımı...yok sadece seni seviyorum..bir iki aklına geliyorsa üzülüyor o kadar...canım pastenedeki bakışı hiçte o niyetli değildi..kıskandığı bariz belli....ama sende haklısın bişey anlamıyoruzki oyunculuğundan:img-hyste ...herkes kendimne göre bişey düşünüyor haliyle:img-hyste ...

averajım pazartesi görüşürüz artık...sınavının nasıl geçtiğinden haberdar olmak isterim tatlım..aklın burada kalmasın...önemli bişey olursa ben sana öm atarım....

yamisis
21-04-07, 12:44
arkadaslar milliyetin tv ekinde söz okurum die bir bölüm war. orada bugün hatırla sevgili hakkında birsürü yorum war yorumların çoğunluğu seanristlere bu ayrılığı çok uzattıkları için kızıyor. hatta birisi yayından kaldırılsın bile demiş bencede artık senaristler bu ayrılığı daha fazla uzatmasın izledikçe daha çok geriliyorum ben yasemin ve ahmet'in aşkına inanmak istiyorum aslında inanıyorum ama yasemin'in yaptıklarına anlam weremiyorumki örneğin pastanede necdeti mi kıskandı yoksa gerçekten söylediği gibi laleyi mi kıskandı anlayamadım

ya o yorumu yapanlar dizinin konusunu anlamamış kişiler herhalde.çünkü dizide zaten anlatılan konu birleşemeyen aşıklar.yani birleşirlers ehemencecik ne analtacaklar anlamadım ki..tamam kimisi isityor kimisi istemiyor birleşmelerini ama zaten anlatılan asıl konu bu..yasemin en sonunda kime gidecek diye...
hem mesella şimdi birleşseler sonra yine muhakkak ayrılırlar ve buda diziyi idaha da saçmalaştırır kanımca:img-yes: yani iyicene sapıtmış olurlar.bence 23.bölümde aylayla ahmedin düğünü olur.22 demiyorum bakın 23:img-wink: okada rhızlı geçmezler bence yani..yani evlenirler inşallah..

ya ben haala inanamıyorum o aşkla ilgili sözleri söyleyen necdet nasıl olacakta aşık oldugu kadınndan kafasını çevirip başkasına bakacak?aklım almıyor.yani buny yapması için necdetin kişilğinin bayyaaa bir değişmesi lazım.eğer senaristler böyle birşey planlıyorsa çok yazık olur bu diziye de necdete.saçmaladıklarının kanıtı olur bu..yani necdetin bunu yapması için bayaa kötğ bir şey olması lazım.üf ne olabilir neee?:icon_sorr :img-help: :icon_sorr :img-help:
walla ben o kzı hiç sevmedim.pis kara kız...

ayrıca böyle bir şey olackasad aaceleye getirmemelei lazım yoksa .dizi mahvolur.biraz yavaştan gitsinler ayol..:img-yes:

alevalev_25_
21-04-07, 12:45
aynı şeyleri düşünüyoruz canım....evet necdet istedi bütün bunları...ama şuanda oda haklı durumda....necdetle güzide konuşurken yasmin hiç laleyi dinlemiyordu..sürekli gözü onlardaydı....hayır kıskanıyorsa demekki seviyor ncdeti..dediğim gibi ben zaten yasminin aşkına inanmadığım için necdetle olabilir yasmin benim için sorun yok....ve evet lale ile yasminin çok iyi bir arkadaşlıkları yok...öncedende yoktu...eğer olsaydı herşeyi ilk necdete gidip söylemektense laleye gidip söylerdi..herşeyini laleden sakladı...

canımmm Yasemin evet Necdet'i seviyorrr...ama bu sevgisi Ahmet'e duyduğu aşk gibi değilll...insan nasıl bir arkadaşını dostunu severr Yasemin'in Necdet'e duyduğu sevgi de bence böyleee...ama dün akşam kii o küçücükk minik öpücük belki de ikili arasında bazı şeylerin başlangıcı olacakk...

veee diyorum kii Güzide etkeniii bencee Lale başlığı altında Yasemin'i Necdet'e daha çok yaklaştıracakkk...

diyeceksiniz kii çok eskiye gittin amaaa...Lale ve Yasemin'in arasında bahsedildiği gibi gerçekten çok iyi bir ark.lık yoktuuu...

canım Yasemin en büyük sırrını Lale'den en iyi yakın ark.dan :img-hyste sakladı..tuttu Necdet'e anlattııı...bunu da geçtim Lale en yakın ark.nın Ahmet'e olan aşkını bildiği halde abisini sevdiği yalanına inandıı...hakikaten inanılmaz bir ark.lık varmış aralarındaa...birbirlerinden bi haberlerr..:img-hyste

onur29
21-04-07, 12:46
Emine'nin sahneleri çok güzeldi. Rıza yargılanırken örgü işiyle para kazanmaya başlayan makine fikrini ortaya çıkaran hep Emine'ydi. Ama evdeki patronu bu işte de patron oldu. Emine işçi olarak kaldı. Evde de çalışmaya devam ediyor üstelik, tek farkı masada aileyle beraber yiyor.
Şevket Amerika'da iken Ayla'nın Defne ile beraber kaldığı zaman evdeki yardımcının durumu daha vahimdi. Defne ile Ayla'ya sofrayı hazırladığında Ayla onun da oturmasını söylediğinde kadın kabul etmemiş mutfakta yiyeceğini söylemişti. Defne de O'nun mutfakta yemesi daha münasiptir gibi bir cümle sarfetmişti.

Çok haklısın. Eminje evin sadece hizmetkarı gibi değil bence. Kızlar falan onu ne kadar seviyo. Üstelik onlarla aynı masada yemek yiyio. Ama defnelerin evindeki hizmetli kadın gerçektende sadece bi hizmetli gibi. Hatırlattığın bölümde defnenin o smözünü bende unutmadım. Ayrıca Eminenin yaptığı çok doğru bişey. Yani aşık falan olmasının dışında orda grev yapan arkadaşlarını yanlız bırakması çok daha garip olurdu. Bu arada arkadaşlar ben ayladan hala nefret edemiyorum. Yani o kızın bu güne kadar hiç tersbi hareketini görmedim. Sadece geçen bölüm yaseminin geldiğini söylemeliydi. Ama kız gerçekten ahmeti seviyo. En azından Yasemin gibi anlamsız şeyler yapmıyo. Ben bu ikiliyi dsestekliyorum.

ergim
21-04-07, 12:48
ya ben yasemin'in saçmalıklarına artık dayanamıyorum oh canıma değsin necdette güzideye asık olunca ahmet aylayla ewlenmiş olcak o da kalcak tek basına bi tek rüyaya üzülürüm bn eer öle bişi olursa tabii

LİN
21-04-07, 12:48

Evet,bence de kesinlikle Yasemin Nejdete aşık değil.Aşık olsa Nejdet onu öptüğünde ağzını silmezdi.En azından yüzünden anlardık.Yine aynı donuk ifadelerle bakıyodu etrafa.Yasemin hayattan umudunu kesmiş gibi.Hayallerinin olmayışından dolayı artık hayal bile kurmaya korkar halde.Sadece yaşamaya devam diyor.Ne zaman Ahmetle ilgili bir atraksiyona geçse mutlaka ters giden bir şey oluyor.
Bizim bir komşumuz var Nermin Teyze.70 küsur yaşında.Aynı kişiyle tam 4 kere nişanlanmış ama olmamış ve ayrılmışlar.Evli olduğu halde hep onu anlatıp durur.Hala cüzdanında resmini taşır.Aynı Yasemin gibi sanki başka bir alemde yaşıyor.İçi geçmiş.Ben yaşlılıktan sanıyordum ama o hep böyleymiş.Umudunu yitiren böyle oluyor demekki.Bırakıyor hayatın akışına kendini.Rüzgar nereye yönlendirirse işte..Karşı koymadan gidiyor...:icon_cry:

mary_FB
21-04-07, 12:49

ben de ayni fikirdeyim yasemin en kadar dusuncesiz ne kadar bencil de olsa sonuna kadar ahmet yasemin aski diyorum dun anladim ki kendimi kandiyormusum ben necdetle yasemin de olur diyordum hatta ahmet ayla ile olsun mutlu olsun dedim ama yok ya yok bunlarin birliktelikleri beni asla heyecanlandirmiyor ITIRAF EDIYORUM ben eski ahmet yasemin askini istiyorum
ben de dunku konusmadan sonra yaseminin necdete karsi ask degil hayranlik duydugunu anladim
senaristler yaniltacaklar bu sefer bizi
yasemin necdetle guzidenin arasini yapmaya calisacak insallah oyle umuyorum

seheripek46
21-04-07, 12:50
dün kaçırdığım çok sahne oldu ya özellikle necdet bulunduğu sahneler
pastacı kızı işe almışlar gıcık olmuştum kıza şimdi dizide yer almış

alevalev_25_
21-04-07, 12:50

sevgili judy...

belirtmiş olduğun detaylar gerçekten çok güzell...iki aile arasında kii farklılıklardan biriydii...

yalnız dün akşam Nezahat'ın Emine'ye sarf etmiş olduğu söylevler hiç hoş değildii...kızı yemek masasında gerçekten çok zor bir durumda bıraktı... Işık'ında dediği gibi Nezahat Emine'yi bir kenara çekip konuşabilirdi...

Nezahat'ın patronunu savunmacı konuşmaları takıldığı edalar hoş değildii...üstüne üstlük Emine'nin işçi ark.larına destek olmak istemesini sadece bir adama olan beyenme ilgiye bağlamasıı...pessss...

ergim
21-04-07, 12:51
Çok haklısın. Eminje evin sadece hizmetkarı gibi değil bence. Kızlar falan onu ne kadar seviyo. Üstelik onlarla aynı masada yemek yiyio. Ama defnelerin evindeki hizmetli kadın gerçektende sadece bi hizmetli gibi. Hatırlattığın bölümde defnenin o smözünü bende unutmadım. Ayrıca Eminenin yaptığı çok doğru bişey. Yani aşık falan olmasının dışında orda grev yapan arkadaşlarını yanlız bırakması çok daha garip olurdu. Bu arada arkadaşlar ben ayladan hala nefret edemiyorum. Yani o kızın bu güne kadar hiç tersbi hareketini görmedim. Sadece geçen bölüm yaseminin geldiğini söylemeliydi. Ama kız gerçekten ahmeti seviyo. En azından Yasemin gibi anlamsız şeyler yapmıyo. Ben bu ikiliyi dsestekliyorum.

ya bende aylaya çok fazla kızmıyorum artık sonuçta ahmeti çok sewiyo ama ahmetin onunla mutlu olacağını düşünmüyorum yaseminle çok mutlu olabilirlerdi ama napalım senaryo böyle ama eğer nasemin necdete asık falan olursa dizi o yüönden çok saçmalamış olur bana göre

Cel0os
21-04-07, 12:54
Bu senaristin azina burnunu dagitacam :img-hyste , Bu ne ya kac aydir bekliyorum Deniz Gezmisi gormek icin toplasan adam 1 dakika oynadi!:icon_whis

Neyse ama Allahi var adamda benziyor DENIZIME, neyse ben bu diziye ask ucgenlerinden cok donemin siyasi olaylari icin izliyorum Yivriiiim o yuzden o sahnelerden bol bol versinler :img-yes:

Bir de su Yasar gicik öliiyuuuruuum hemde Yasemine oldugum kadar Bibisiimm!
Bence Harun & Isik :img-in_lo

Neyse oh ne guzel olduu Ayla teklif etti simdi Ahmet kabul etsin mutlu mesut yasasinlar
Bir de NECIIIDET:img-hyste Guzideye asik olsun Rüyayida yanlarina alsinlar!
Yaseminde kendini Sevda Tepesinden atsin : Coo guzel fikir diimii yiivrriiim!:img-hyste

spdr
21-04-07, 12:54

:img-hyste :img-hyste ayyy çok hoşsun...
evet yaşarın o sahnesi çok güzeldi..
bi taraftan çok sert duruyo ama diğer yandan da çok tatlı yaa...
çay ısmarlarken nasıl da keyifliydi öylleee:good:

yaşarı seç sen anacıımm..
harunu seçersen sivimle memedi beklediğimiz gibi dizinn sonuna kadar beklersin....:img-yes:
bak yaşara...
çocuk kızla konuştu-düğüne davet etti..
hatta gelmedi diye küstü bileneee:hıh
ilişkisini ilerletiiyy...:good: :happy0064

NîlûferY
21-04-07, 12:55

nezahata bir haller oldu kesin....
herkesi küçükmü görmeye başladı ne?
ışık bile anne napıyosun dedi..
rızanın kerimana gitse üzülmicem artık :hıh

ay cnm varya abimle gülmekten öldük elinin böle ilk okul çobukları gibi 2 gösteriyo yaa böle çok net abim taklıdını yapmaya başladı koptum hatta öle hareketinden bi resimçektim abibimn avatar yapcasm:img-hyste :img-hyste :img-hyste

cnm harun la olmasya ışık arkadaş olarak göriy ya

yasar&ışık forever:happy0064 :happy0064

ahahahaha abinin avatarını merak ettik şimdi:img-hyste
abinden izin al yaparken sonra yaşarın taklidini yapayım ayaklarına yatıp seni dövmeye kalkmasın:img-hyste

iReMJeLiBoN
21-04-07, 12:56
ayy, Yasara bayıldım resmen yaa..=) Dedikleri falan süperdi.. Işık ve Yaşar cok tatlı bi çift yaa.. Bide Artık Yasemin olaylardan sonra cocukların yanına faLan qidince asırı yaslı kalıyor.. Yaseminin zamanında yoktu böyle şeyler varsa yoksa partiler yok ada evi yok sevda tepesi gel üzüm veriyim falan lay lay lomdu..

bu arada yasemin alkolik galiba ne yaptıqın bilmiyor.. Ahmetle ilk beraber olduqundada şarap içmişti, Necdetle öpüştüklerindede.. Daha sonrada sızıyor .. =D İçirmeyin şu kıza ya..:D

yamisis
21-04-07, 12:57
ben de ayni fikirdeyim yasemin en kadar dusuncesiz ne kadar bencil de olsa sonuna kadar ahmet yasemin aski diyorum dun anladim ki kendimi kandiyormusum ben necdetle yasemin de olur diyordum hatta ahmet ayla ile olsun mutlu olsun dedim ama yok ya yok bunlarin birliktelikleri beni asla heyecanlandirmiyor ITIRAF EDIYORUM ben eski ahmet yasemin askini istiyorum
ben de dunku konusmadan sonra yaseminin necdete karsi ask degil hayranlik duydugunu anladim
senaristler yaniltacaklar bu sefer bizi
yasemin necdetle guzidenin arasini yapmaya calisacak insallah oyle umuyorum

...diyossuun?emin misin?walla buzamana kadar ne dediysem hep garip saçmalaıklarla beni şaşırttılar şu senaristler ?olur mu olur valla.yasemin eğer necdetle o kızın arasını yapmya çalışırsa çok pis dalarım..necdet hele bunu farkederse çokçok çok kötü olur .offfff..valla salak yasemin...oh be sonunda söyledim.walla kusuruma bakamyı forum morum dayanamadım hep yasemine bunu söylemek istiyirdim..gıcık ya.daha neler söylmek istiyorum ama terbiyem el vermiyor.:good:
of yaaaaaa.....vallla bend eahmetle yaseminin aşkını pek beğenmiyorum..yani çok sönük kaliyiii.....hiç heyecanı yok.of siz necdetle yasemini çok mıy mıy buluyorsunuz belki .e tabi şıu anda öyle olacak.40 yıllık aşıklar gibi konuşup gelecekten söz edecek deiller.genelde hep sessiz kalıyolar..bakışıyolar.çünkü necdet yasoya çok aşık ma yaso da tık yok.dolayısyla da öyle samimi olmalarına ortam oluşmiyiii..bi görün eğer hayalim gerçekleşirse yani yasemin bir gün gelird enecdeti severse aşk manasında ozaman nasıl yakınlaşırlar ne güzle olur görün bakalım...
mesela normalde oturup konuştuklarında sohbet ederken çok güzel olliyiler..hiçte mıy mıy deiller.ama n ahmet sanki çok farklı :img-hyste

NîlûferY
21-04-07, 12:57
:img-hyste :img-hyste ayyy çok hoşsun...
evet yaşarın o sahnesi çok güzeldi..
bi taraftan çok sert duruyo ama diğer yandan da çok tatlı yaa...
çay ısmarlarken nasıl da keyifliydi öylleee:good:

yaşarı seç sen anacıımm..
harunu seçersen sivimle memedi beklediğimiz gibi dizinn donuna kadar beklersin....:img-yes:
bak yaşara...
çocuk kızla konuştu-düğüne davet etti..
hatta gelmedi diye küstü bileneee:hıh
ilişkisini ilerletiiyy...:good: :happy0064

dur bi bölüm daha izleyim karar verecem ozaman:))
ya bi huylarını falan öğreneyimde bakalım ışıka hangisi daha uygun?
yoksa ikiside yakışıklı yaniii:))

onur29
21-04-07, 12:58
Bence de ışık yaşar zaten imzadanda belli oluyo :D Harun biraz yavaş. amam oda seviyo ama bide bunlar arkadaş değil miydi yaa. 4 üde çok eski arkadaş ve böylebirbirlerine aşık olmaları banapek inandırıcı gelmio.

iReMJeLiBoN
21-04-07, 13:00
Evet,bence de kesinlikle Yasemin Nejdete aşık değil.Aşık olsa Nejdet onu öptüğünde ağzını silmezdi.En azından yüzünden anlardık.Yine aynı donuk ifadelerle bakıyodu etrafa.Yasemin hayattan umudunu kesmiş gibi.Hayallerinin olmayışından dolayı artık hayal bile kurmaya korkar halde.Sadece yaşamaya devam diyor.Ne zaman Ahmetle ilgili bir atraksiyona geçse mutlaka ters giden bir şey oluyor.
Bizim bir komşumuz var Nermin Teyze.70 küsur yaşında.Aynı kişiyle tam 4 kere nişanlanmış ama olmamış ve ayrılmışlar.Evli olduğu halde hep onu anlatıp durur.Hala cüzdanında resmini taşır.Aynı Yasemin gibi sanki başka bir alemde yaşıyor.İçi geçmiş.Ben yaşlılıktan sanıyordum ama o hep böyleymiş.Umudunu yitiren böyle oluyor demekki.Bırakıyor hayatın akışına kendini.Rüzgar nereye yönlendirirse işte..Karşı koymadan gidiyor...:icon_cry:

O Ahmetle ayrıldıqı geceden beri böyle.. hiç ben onu o eski ifadeleriyle görmedim o geceden sonra hep bi donuk bakıyor.. belki bu senaristlerin işidir.. farkettiyseniz özellikle 16. Bölümden itibaren Ahmetle bulusmasında dahil bi donukluk vardı dudaklarında yüzünde.. Zaten demisti.. " bu geceden sonra artık hiçbişi eskisi gibi olamaz.. " hakLıyms..=)

spdr
21-04-07, 13:02
Bence de ışık yaşar zaten imzadanda belli oluyo :D Harun biraz yavaş. amam oda seviyo ama bide bunlar arkadaş değil miydi yaa. 4 üde çok eski arkadaş ve böylebirbirlerine aşık olmaları banapek inandırıcı gelmio.

:happy0064 hakketen dörtlü bi arkadaşlık grubu..
ve böyle şeyler pek hoş olmıycak...:img-yes:
normalde düşünsene ööle bişi olduunu...
burdaa..ışığın henüz haruna karşı bir hissiyatı yoksaa..
ki öyle görüniiyy...
öğrendiği zaman vereceği tepkiler çok önemli...
öyle bir durumda yaşarla harun arasında kararsızlık yaşaması bile çok saçma olur benceee:img-yes:
yaşar-ışık dünkü bölümde memedin dövülmesi vs sahnelerle birlikte en fazla heyecanlandıran sahnelerdi....
iyiki varlarrr:)

jikarinziku
21-04-07, 13:03
Çok haklısın. Eminje evin sadece hizmetkarı gibi değil bence. Kızlar falan onu ne kadar seviyo. Üstelik onlarla aynı masada yemek yiyio. Ama defnelerin evindeki hizmetli kadın gerçektende sadece bi hizmetli gibi. Hatırlattığın bölümde defnenin o smözünü bende unutmadım. Ayrıca Eminenin yaptığı çok doğru bişey. Yani aşık falan olmasının dışında orda grev yapan arkadaşlarını yanlız bırakması çok daha garip olurdu. Bu arada arkadaşlar ben ayladan hala nefret edemiyorum. Yani o kızın bu güne kadar hiç tersbi hareketini görmedim. Sadece geçen bölüm yaseminin geldiğini söylemeliydi. Ama kız gerçekten ahmeti seviyo. En azından Yasemin gibi anlamsız şeyler yapmıyo. Ben bu ikiliyi dsestekliyorum.Emine ailesini pek sevmeyen yani seven biri ama anlasamayan biri galiba..Riza habiste oldugu dönemde Yaseminler birkac esya satip evden cikmalari lazimdi..Hatta Yaseminin anneside demisti Emineye artik ailenin yanina döne bilirsin flnda fln cünkü artik ona para veremeyecegi icin..Orda Emine nolur abla beni ailemin yanina gönderme diye kücük bir yalvarma yapmisi..
Yani Emineyi bir kizlari gibi kabul etmisler,hem Yaseminin annesine abla diyor Yasemine isiminle hitap ediyor..Defnelerin hizmetcisi Defne hanim,Sevket bey.. Öyle hitap ediyor..Arada cok fark var:img-wink:
Karmasik bir aciklama oldu ama..:D

arzu-başak
21-04-07, 13:07
canımmm Yasemin evet Necdet'i seviyorrr...ama bu sevgisi Ahmet'e duyduğu aşk gibi değilll...insan nasıl bir arkadaşını dostunu severr Yasemin'in Necdet'e duyduğu sevgi de bence böyleee...ama dün akşam kii o küçücükk minik öpücük belki de ikili arasında bazı şeylerin başlangıcı olacakk...

veee diyorum kii Güzide etkeniii bencee Lale başlığı altında Yasemin'i Necdet'e daha çok yaklaştıracakkk...

diyeceksiniz kii çok eskiye gittin amaaa...Lale ve Yasemin'in arasında bahsedildiği gibi gerçekten çok iyi bir ark.lık yoktuuu...

canım Yasemin en büyük sırrını Lale'den en iyi yakın ark.dan :img-hyste sakladı..tuttu Necdet'e anlattııı...bunu da geçtim Lale en yakın ark.nın Ahmet'e olan aşkını bildiği halde abisini sevdiği yalanına inandıı...hakikaten inanılmaz bir ark.lık varmış aralarındaa...birbirlerinden bi haberlerr..:img-hyste

bunu hiç hatırlatma zaten..lalenin bu kadar saf olacağı aklıma gelmezdi..hemen inandı...aynen canım zaten yasminin yakınlaşmasının sinyalleri bu hafta verildi.ben zaten biraz daha zaman geçince yasminle necdetin birşeyler yaşayacağını düşünüyorum...kaldı ki yaşamasalarda benim için çok önemli değil..ben yasminin bu hallerini gördüm ya....aşkına ne kadar sadık kaldığını ne kadar sahip çıktğını..sevdiği adam olmadan yaşayamadığını:img-hyste ....averajım yalansa yalan de:img-hyste ..kız çok üzüldü yemeden içmeden kesildi.....çok üzüldüm yasminin haline....

spdr
21-04-07, 13:10
Emine ailesini pek sevmeyen yani seven biri ama anlasamayan biri galiba..Riza habiste oldugu dönemde Yaseminler birkac esya satip evden cikmalari lazimdi..Hatta Yaseminin anneside demisti Emineye artik ailenin yanina döne bilirsin flnda fln cünkü artik ona para veremeyecegi icin..Orda Emine nolur abla beni ailemin yanina gönderme diye kücük bir yalvarma yapmisi..
Yani Emineyi bir kizlari gibi kabul etmisler,hem Yaseminin annesine abla diyor Yasemine isiminle hitap ediyor..Defnelerin hizmetcisi Defne hanim,Sevket bey.. Öyle hitap ediyor..Arada cok fark var:img-wink:
Karmasik bir aciklama oldu ama..:D

bence emineninki anlaşmazlık değildir...
küçüklüğünden beri nezahatın yanında olduundan...
alışmıştır kızcağızz...
zeytin gibi gözleri var ya..
çok seviyorum yaaa:good:

bu arada hizmetçilere muamele-yada hizmetçilerle ilişki..
direk ailelerin duruşlarını yansıtıyor gerçektenn:img-yes:

LİN
21-04-07, 13:12
O Ahmetle ayrıldıqı geceden beri böyle.. hiç ben onu o eski ifadeleriyle görmedim o geceden sonra hep bi donuk bakıyor.. belki bu senaristlerin işidir.. farkettiyseniz özellikle 16. Bölümden itibaren Ahmetle bulusmasında dahil bi donukluk vardı dudaklarında yüzünde.. Zaten demisti.. " bu geceden sonra artık hiçbişi eskisi gibi olamaz.. " hakLıyms..=)

Evet çok haklısın arkadaşım.Super bir saptama.O geceden sonra Yasemin çok değişti.Eski Yasemin değil artık.Bence Yasemin travmayı hala atlatamadı.:dito Bir gün uykudan kalkacak ve kendine gelecek.
Ahmet ve Yasemin'ci arkadaşlar lütfen destekleyelim onların aşkını.Vazgeçmeyelim...:love09:

onur29
21-04-07, 13:12
Sanırım eminenin bi analığı var bi bölümde nezahatla konuşurken söylemişti. Üvey annesi onu çok üzdüyse oda yaseminlerin ailesini kendi ailesigibi bgörmüş. Zaten küçük yaştan beri onların yanında bende çok seviyorum emineyi. Çok tatlı. Bu arada Nezahat almanyadan dönünce gerçekten değişmiş geldi bana

mary_FB
21-04-07, 13:14
...diyossuun?emin misin?walla buzamana kadar ne dediysem hep garip saçmalaıklarla beni şaşırttılar şu senaristler ?olur mu olur valla.yasemin eğer necdetle o kızın arasını yapmya çalışırsa çok pis dalarım..necdet hele bunu farkederse çokçok çok kötü olur .offfff..valla salak yasemin...oh be sonunda söyledim.walla kusuruma bakamyı forum morum dayanamadım hep yasemine bunu söylemek istiyirdim..gıcık ya.daha neler söylmek istiyorum ama terbiyem el vermiyor.:good:
of yaaaaaa.....vallla bend eahmetle yaseminin aşkını pek beğenmiyorum..yani çok sönük kaliyiii.....hiç heyecanı yok.of siz necdetle yasemini çok mıy mıy buluyorsunuz belki .e tabi şıu anda öyle olacak.40 yıllık aşıklar gibi konuşup gelecekten söz edecek deiller.genelde hep sessiz kalıyolar..bakışıyolar.çünkü necdet yasoya çok aşık ma yaso da tık yok.dolayısyla da öyle samimi olmalarına ortam oluşmiyiii..bi görün eğer hayalim gerçekleşirse yani yasemin bir gün gelird enecdeti severse aşk manasında ozaman nasıl yakınlaşırlar ne güzle olur görün bakalım...
mesela normalde oturup konuştuklarında sohbet ederken çok güzel olliyiler..hiçte mıy mıy deiller.ama n ahmet sanki çok farklı :img-hyste

yasemine bende en az sizin kadar yasemine gicik oluyorum tam tabiriyle bu gicik bi kiz hayatta arkadas olamam onla herhalde dengesiz falan yani
ama dun ku bolum bence yasemin necdeti kiskanmadi sadece aklina guzideyle necdet olabilir mi diye dusundu
yasemini az bucuk anladiysam iddaya girerim ki :img-wink: guzide ile necdetin arasini yapmaya calisacak

SEZİN
21-04-07, 13:15
Akşam resmen delirdim..Yasemin Necdet'e öpüşmeyle ilgili olarak bastıra bastıra olabilir mi dedi ben mi yanlış duydum..:img-help: şok oldum resmen şok..Necdet yazık yerin dibine girdi..Miniminnacık bir busenin ardından nasıl özür dileyeceğini şaşırdı..Yasemin de tık yok...şaka gibi yaa..Öldüm resmen tv karşısında..Nasıl bu kadar rahat olabilir..bİr de ertesi gün niye inmiyorsun salona diyor..E utanıyor çocuk,hata yaptığını anladı..Senin gibi geniş mi o :icon_whis bir de oturdu yanına olabilir diyor yaa..tövbe tövbe..Bu yasewmin cidden yarım akıllı bir şey oldu çıktı..İlk bölümelrde,18 yaşındayken şimdi olduğundan çok daha fazla akıllıydı,yerinde cümleler kuruyordu,fikirlerini savunuyordu..Şimdi dengesizin teki oldu çıktı..Vallahi şaka gibi..İnanamıyorum..

GAribim Ahmet de onu unutmaya karar verdim,bu da bir aşamadır diyor:icon_sorr Ay yavrum bir bilsen yasemin neler yapıyor..Çok fena gıcık oldum yasemine..Yani senaristlere tabiki..Bİr türlü oturtamıyorlar şu yasemin karakterini...

SOn sahne neydi öyle..Ayla bombaladı vallahi :) Cansel pek yok muydu bana mı öyle geldi :icon_whis dejavu gibi oldum bir an ..Biz bunları daha önce de yaşadık sanki dedim içimden ama sildim hemen sonra bunları aklımdan...aman Allah korusun ne diyorum ben :)

Rüya da yoktu bu bölüm..Nezahate ayrı sinir oldum..Ne olmuş ona öyle..Buldumcuk olmuş..Milleti küçük görmeler,acayip haraketler..Gözümden düşer gibi oldu yani biraz..

BÖlüm siyasi açıdan doyurucuydu bence..Deniz mükemmeldi bu bölüm..Gerçi miting sahnesi daha güzel olabilrdi..REnkler çok parlaktı..Bariz bu dönemden olduğu belliydi..Çok azıcık sarartabilirlerdi bence..Bİr ara senkron kayması oldu zaten..Sesler ayrı geliyor,dudaklar ayrı oynuyor :) Deniz GEzmiş'i çok göremedik ama ileride göreceğimiz kesin..Mehmet'İn makyajı çok kötüydü..Bİraz daha inanadırıcı olabilirdi..AMa kaçırılış,bulunuş ve aradaki sürede herşey harikaydı..Genel olarak güzeldi bölüm..Ve ben fark ettim ki bu dizide yasemin ve Ayşa olmazsa daha iyi olacak..:)

Ben önceden 25.bölüme kadar öpücüğün devamı gelmez diye düşünüyordum ama yaseminin bu dengesizliklerinden sonra acaba diyorum yani :icon_whis ayy bir de Güzide'yi kıskandı..Allah'ım yaa yuhh dedim artık orada..VAlla ne yapacağımı şaşırdım..Yaseminden herşey beklenir ama yine de ben Ahmet'e olan büyük aşkı (!!!!) adına,diziye adını veren büyük aşk adına öpücüğün devamı gelmez diyorum..Yani aralarında daha yakınlaşma olmaz diye düşünüyorum..Listede ben yokum galiba,beni de ekleyiverin :)

aynakolik_fatma
21-04-07, 13:17
nezahat almanyaya gitti döndü
sanki bişeyler olmuş daha bi rahatlamış
emineyi baya utandırdı ve sonra hiç merak etmedi şaşırdım doğrusu
ve birşey daha
şimdiye kadar yasemin gibi anlaşılmaz bir karakter görmedim
kimi seviyor artık bilen varmı
necdet öpmeye devam etseydi oda tepki vermeyecek gibiydi
bende eski bölümleri özlüyorum
"saf ve katıksız yasemin ahmet aşkı":)

yakamoz16
21-04-07, 13:20

kesinlikle yaşar ve ışık diyorum bi kere çok yakışıyorlar hem harun çok yavaşüstelik ışığı sevip sevmediği bile bellideğil

bu bölümde en çok sevim'ibeğendim özellikle mehmet kaçırılırken bağırışı performansı süperdi..

yasemine bende bu bölümde kızdım ama artık yeter bir yerden başlasın ya nejdet ya ahmet böyle ikisinede yazık ediyor üstelik nejdete yakınlaşmaya başladı ama bu çok uzun sürmez...

zaten aylaya sinir oluyorum bu bölüm tam sinir etti beni artık görmeye tahammülüm yok ama artık onu sürekli ahmetin yanında görmeyede alışalım:icon_sorr :icon_sorr

mary_FB
21-04-07, 13:20
Evet çok haklısın arkadaşım.Super bir saptama.O geceden sonra Yasemin çok değişti.Eski Yasemin değil artık.Bence Yasemin travmayı hala atlatamadı.:dito Bir gün uykudan kalkacak ve kendine gelecek.
Ahmet ve Yasemin'ci arkadaşlar lütfen destekleyelim onların aşkını.Vazgeçmeyelim...:love09:

tek umudum artik eski yasemin geri donsun sonuna kadar yasemin- ahmet diyorum cunku onlarsiz dizi cok yavan oluyor izlenmiyo eskiden hic bi sahnesini kacirmazdim artik baska kanallar bakiyorum arada
ama yinede ahmet ve yaseminden vazgecmem

onur29
21-04-07, 13:21
Valla bende dünkü bölümden sonra yaseminni duygularından şüphe etmeye başladım. Tamam artık Ahmeti unutmaya karar verdi. Doğru bi karar olabilir. Sonuçta artıkı evli ve çocuklu. Ama nejdete bu kadar çabuk yakınlaşması çok şaşırttı beni. Güzide olayı da tam bi muallak. Bu arada Teo da artık laleye açılsın ya. Ben onlarıda görmek istiyorum. Ama artık zor gibi. Eee yaşkemale eriyo. :D:D

fırtına_
21-04-07, 13:23
bu güzide ne uyuz bir kızdır yaa
hasta etti beni

ama nejdette güzel verdi ağzının payını
git kendi işini kendin hallet
birde bu kız neye nejdet diyor
nejdet bey demesi lazım değil mi

alevalev_25_
21-04-07, 13:31
tek umudum artik eski yasemin geri donsun sonuna kadar yasemin- ahmet diyorum cunku onlarsiz dizi cok yavan oluyor izlenmiyo eskiden hic bi sahnesini kacirmazdim artik baska kanallar bakiyorum arada
ama yinede ahmet ve yaseminden vazgecmem

keşke senin gibi düşünebilsem ark.mmm...
onlardan bana geçen hiç bir elektrik yokkk...
bilmiyorum sizler ne düşünürsünüz ama benim fikrimm Yasemin ve Ahmet gerçekten bir aşkı aşk acısını yansıtabiliyorlar diyemiyorumm...

sanırım bu partnerle ilgiliii...
ben Beren SAAT'i ilk defa izliyorumm...daha önceden izledim dersem yalan olur...ama Cansel ELÇİN'i ilk kez izlemiyorumm...

Kırık Kanatlar yapımında ki oyunculuğunu...diziden ayrılmadan özellikle son 2 bölüm haricindeki partner ilişkisi dışında süperdi bencee...bana göre de son iki bölümm yaaa isteksizliğinden ya da partlerin isteksizliğin vss durumlardan kaynaklanmıştııı...

Özge ÖZBERK'le bence iyi bir performans sergileyip kurşun yağmurlarının altında kii aşkı hepimize verebildiklerini düşünüyorumm...bu arada Nazlı karakterinin de zamanında bizleri nasıl delirttiğini unutmuş değilimm...yanılıyor muyumm? ama burada kendi adıma diyebilirm kiii; Ahmet karakterinin performansı Cansel ELÇİN'e yakışmıyorrr...bu durum bence partnerden kaynaklanıyorrr...

sankii Cansel ELÇİN bu dizide bir şeyleri yerine oturtamamış bir durumdaa... inanın tüm samimiyetimle şunu belirtmeliyim kiii...bu diziye beni çeken nedenlerin başında senaryosu ve Cansel ELÇİN olmuşturrr...

uzun zamandır da bahsedilen beni bir türlü içine alamayan Ahmet & Yasemin aşkını göremiyorum zatennn...

spdr
21-04-07, 13:31
hakketen nası necdet dedi öyle yaaa...

necdet çocuum gel bakiim burayaa...
gelmezsen aazına biber sürerim haaa..
delürtme beniiiii..

der gibi:icon_whis

bu arada bence yaseminin necdei kıskanması söz konusu olamaz...
en azından farklı bi yönden...
ama arkadaş olarak kıskanabilir...

fazla iyimser gelebilirim sizee...
ama başka türlü olursa başta izlediimiz onca bölümün anlamı kalmazz:img-yes:

zeyneps
21-04-07, 13:32
Arkadşlar Yasemin Necdet'e ne "olabilir mi?" dedi merak ettim ben kaçırmışım orayı:img-help:

Bi de Yasemin'e bu kadar haksızlık yapmayın ya kız dudaklarını silip durdu ikide bir iyice dezenfekte etti bi de şarapla:img-hyste

Yaşar'a karşı suçluluk duygu mu hala atamadım bi 2 dk ben de onun suçlu olacağını düşünmüştüm Yaşar beni affet Yaşar&Işık :good: forever

SEZİN
21-04-07, 13:35
zeynepcim hani öpüşme olayından sonra Necdet odada kitap okuyor gibi yapıyordu,utandı inemedi aşağı..SOnra yasemin geldi..Neden inmiyorsun bilmem ne zırvaladı bir şeyler..Sonra da bu olabilir Necdet..Böyle yapma gibi bir şey demedi mi? Bu benim aklımın bir oyunu mu..İmdat..yardım edin..:img-help:

Böyle bir şey demedi mi yasemin..Necdet'e "bu olabilir" dedi ve ben koptum zaten sonrasında..Öyle bir şey demedi mi yoksa :img-help:

LİN
21-04-07, 13:35
Bu arada Yasemin Nejdet'i kıskanmış olabilir.Ama bu aşktan dolayı değil.Nasıl Ayla'yı kıskanıyorsa Nejdet'ide o şekilde kıskandı.Arkadaşlar,sizce Yaseminin en yakın arkadaşı kim bu dünyada:Nejdet tabiiki.Ayladan da yakın ona Nejdet...
Güzide Yasemin'e normal bir tepki mi verdi Allah aşkına?Kıskanç kıskanç bakmalar,göz süzmeler...Ne olursa olsun Yasemin patronun eşi.Saygısızca davrandı.Bu ne cüret...Yasemin Güzide ile ilk tanıştıklarında gayet dostane bir tavır sergiledi.Ama Güzidenin anormalliğini fark etti ve sinir oldu.Açıkça söylüyorum kardeş gibi gördüğüm erkek arkadaşlarımdan birisinin arkadaşıyla bu şekilde tanışsam ve o kızda bana yılan gibi baksa bende sinir olur ve kıskanırım.:good:

aynakolik_fatma
21-04-07, 13:36
Arkadşlar Yasemin Necdet'e ne "olabilir mi?" dedi merak ettim ben kaçırmışım orayı:img-help:

Bi de Yasemin'e bu kadar haksızlık yapmayın ya kız dudaklarını silip durdu ikide bir iyice dezenfekte etti bi de şarapla:img-hyste

Yaşar'a karşı suçluluk duygu mu hala atamadım bi 2 dk ben de onun suçlu olacağını düşünmüştüm Yaşar beni affet Yaşar&Işık :good: forever

ben yaşarın mehmedi kaçıranlar arsında olmayacağını düşünmüştüm zaten
çünkü yaşar karakteri baştada iyi biri olarak gösterilmişti
çok tatlıydı bu bölümde dimi ya bencede yaşar&ışık

zeyneps
21-04-07, 13:37
hakketen nası necdet dedi öyle yaaa...

necdet çocuum gel bakiim burayaa...
gelmezsen aazına biber sürerim haaa..
delürtme beniiiii..

der gibi:icon_whis

bu arada bence yaseminin necdei kıskanması söz konusu olamaz...
en azından farklı bi yönden...
ama arkadaş olarak kıskanabilir...

fazla iyimser gelebilirim sizee...
ama başka türlü olursa başta izlediimiz onca bölümün anlamı kalmazz:img-yes:

Canım bende fazla iyimserim galiba bende senin gibi düşünüyorum Yaso'nun Necdet'i kıskandığı filan yok...o sadece Güzide'nin nie öyle davrandığına anlam vermeye çalıştı:good: belki Necdet'le arasında bişey var ya da Nejjjiiiidet'e aşık bu kız die düşünmüştür ,aralarını bile yapabilir valla :img-pilot :img-yes: :icon_whis

Ayla'yı da dövecem ha saçını yolicim trenin altında kalır giderken umarım:img-hyste :happy0064

spdr
21-04-07, 13:37
ziyynepp..
yavrum olabilir demedi....
o-la-bi-lir dedi....
avrupa yakasına gitti geldi yaa..
aslı pek yaramamış onaa:img-hyste

yaşar yapmış olabilir mi diye ben de düşünmüştüm bebişiiiimm:icon_sorr
ama önemli olan sonuçta onun olmaması dimii:img-wink:

NîlûferY
21-04-07, 13:38
aaaaaa...
yaşar kimi dövdü ki bebişiiimm:hıh
onun o taraklarda bezi yokk canımm:hıh

ya dövmüştü galba birilerini ben yanlışmı hatırlıyom?
neyse....

ya demin berk hakmanın forumunda okudumda ben hep berke: sakın traş olmaaa biraz bıyık sakal bırak diye bağrınıyodum:))
berk hakmanda sanki bana inat yaparmış gibi bu bölümde traş köpükleri yaydıra yaydıra traş oldu:img-hyste
neyse sağlık olsun ay şey pardon saatler olsun:img-hyste

averaj
21-04-07, 13:39
averajım yalansa yalan de:img-hyste ..kız çok üzüldü yemeden içmeden kesildi.....çok üzüldüm yasminin haline....

doğru canım doğru:img-hyste kız günden güne eriyor...aşk acısı diye buna diyorlarmış da haberimiz yokmuş:img-hyste allah böyle acıyı herkese versin yahu, yediği önünde yemediği arkasında, kariyeri var...çocuğuna aşık bir de baba var...ben de böyle aşk acısı isterim bana ne:img-hyste

averajım pazartesi görüşürüz artık...sınavının nasıl geçtiğinden haberdar olmak isterim tatlım..aklın burada kalmasın...önemli bişey olursa ben sana öm atarım....

tamam canım çok sevinirim..geldiğimde burdayım yine:img-wink:

zeyneps
21-04-07, 13:40
zeynepcim hani öpüşme olayından sonra Necdet odada kitap okuyor gibi yapıyordu,utandı inemedi aşağı..SOnra yasemin geldi..Neden inmiyorsun bilmem ne zırvaladı bir şeyler..Sonra da bu olabilir Necdet..Böyle yapma gibi bir şey demedi mi? Bu benim aklımın bir oyunu mu..İmdat..yardım edin..:img-help:

Böyle bir şey demedi mi yasemin..Necdet'e "bu olabilir" dedi ve ben koptum zaten sonrasında..Öyle bir şey demedi mi yoksa :img-help:

Ay canım bilmem ki ben o sırada ya Yaşar'ı ya da Ahmet'i düşünüodum kanımca:img-in_lo :img-pilot

Ama eğer öle dediyse Necdet'i utandırmamak ya da sarhoşluk yüzünden oldu bu demeye çalışmıştır:good:

spdr
21-04-07, 13:42
ya dövmüştü galba birilerini ben yanlışmı hatırlıyom?
neyse....

ya demin berk hakmanın forumunda okudumda ben hep berke: sakın traş olmaaa biraz bıyık sakal bırak diye bağrınıyodum:))
berk hakmanda sanki bana inat yaparmış gibi bu bölümde traş köpükleri yaydıra yaydıra traş oldu:img-hyste
neyse sağlık olsun ay şey pardon saatler olsun:img-hyste

:img-hyste o sahne senin içindi demek yııvrummm:img-hyste

yaşar konusunda yanılıyosun...
bi kere harun onu kışkırtmıştı....
orda bi hareketlenme olmuştu sedece...

tabi senin gözlerin başkalarında olduu için göememişindirr..:icon_whis
merak ediyorum diziyi izlerken gözlerin nasıl görünüyyy..
hani çizgifilmlerde dolar olur ya karakterlerin gözlerindeee...
sen de ööleymişin gibi geliyor hıı:)

fırtına_
21-04-07, 13:43
ben nejdetin geri çekilmesini hiç beklemezdim

ben hep yasemin geri çekilir diye düşünmüştüm....ama ters köşe oldum resmen

yaseminin aşkına hiç inanmıyorum böyle bir aşk olamaz yasemin bence ahmeti haketmiyor

benim bu dizide en çok üzüldüğüm kişi ahmet
hem çocuğundan ayrı hem sevdiğinden

yasemin ahmete çok büyük haksızlık yapıyor
ondan çocuğunu gizlememeli

Hilo
21-04-07, 13:47
dünki bölüm cidden süperdi...denizin babasinin karicilmasina cookk sinirlendim ama yasarin bundan haberi yoktu cok sükür hehe cünkü diziyi sirf yasar icin izliyorum:) ve genclerin sahnelerini cok begendigimi söylemek istiyorum,hatta ben bu diziyi necdetsiz ahmetsiz yaseminsiz bile izlerim:) gencler olsun yeter...

spdr
21-04-07, 13:57
dünki bölüm cidden süperdi...denizin babasinin karicilmasina cookk sinirlendim ama yasarin bundan haberi yoktu cok sükür hehe cünkü diziyi sirf yasar icin izliyorum:) ve genclerin sahnelerini cok begendigimi söylemek istiyorum,hatta ben bu diziyi necdetsiz ahmetsiz yaseminsiz bile izlerim:) gencler olsun yeter...

ne demek ahmetsiz yaseminsiz ve necdetsiz bilee...
ben özellikle onlar olmasa dah büyük bir şevkle izleyebilirimm:hıh
ahmet hariçç diyeyim ...ama o da zaten bişi yapmıyokiiii....

ben de yaşar ışık ve deniz için izliyorummm:img-yes:

zeyneps
21-04-07, 13:58
Ya Güzide'den ne alıp veremediğiniz var rahat bırakın kızcağızı ben çok seviyorum onu ....ben böyle sert,soğuk duran ama tanıyınca çok sıcak olan insanları severim disiplinli bir kız Nejideeeet'i kıskanıo:img-pilot ee daha ne olsun saçlarını ve elbiselerini de çok seviyorum :img-wink: "Necdeeeeet!!!"deyişine de bittim....:img-hyste Metin Akpınar'ın bi filmi vardı karısı ona "Mahmuuuuut!!!" derdi Metin Akpınar'da"Canıııııııııım!!!" die titrek bi sesle cevap verirdi:img-hyste aklıma o geldi bi an Necdet öle dicek sandım :img-hyste onda bu potansiyeli görüyorum ben

Güzide'ye de hep destek tam destek veriyorum :good:

arzu-başak
21-04-07, 13:59
doğru canım doğru:img-hyste kız günden güne eriyor...aşk acısı diye buna diyorlarmış da haberimiz yokmuş:img-hyste allah böyle acıyı herkese versin yahu, yediği önünde yemediği arkasında, kariyeri var...çocuğuna aşık bir de baba var...ben de böyle aşk acısı isterim bana ne:img-hyste
tamam canım çok sevinirim..geldiğimde burdayım yine:img-wink:

Banane bende isterim böyle aşk acısı:img-hyste...ay allahım ya alt tarafı biraz üzüldüğünü belli edecek o kadar..acaba farkında olmadan kızdan çok şeymi istiyoruz:img-hyste
averajcım biliyormusun aslı bu bölümde yasmini çok sevmiş:img-hyste ....yazdıklarını okudumda öve öve bitirememiş:img-hyste .. bukadar sevme bu kızı....şimdi aslı geçmiş sayfaları okuyordur benim yazdıklarımı görünce dumuru uğrayacak...

Hilo
21-04-07, 14:01
ne demek ahmetsiz yaseminsiz ve necdetsiz bilee...
ben özellikle onlar olmasa dah büyük bir şevkle izleyebilirimm:hıh
ahmet hariçç diyeyim ...ama o da zaten bişi yapmıyokiiii....

ben de yaşar ışık ve deniz için izliyorummm:img-yes:

hehe dogru haklisn,cansel elcini o dkr sevdigime ragmen ahmet ayla necdet yasemin sahnelerinde off yine mi bunlar diyorum:img-hyste denizler geldiinde hemen tv ye yapi$iyorum :)

ha bide eklemek istedigim bi $ey daha var : TiP mitinginde kullanILan sözler süperdi ya "Türkiye Sömürge Degildir" ve "Bagimsiz Türkiye " sözleri...bir sagci olarak cok begendim mitingi valla:happy0064 :img-hyste umarim böyle konulari hep gösterirler...

bahar_can
21-04-07, 14:02
Ankara'da bir akrabada zarzor bir bilgisayar buldum... yorumlarınızı bile okumadan bölümü değerlendirdim çok az kalmıştı elektrik gitti ve çok uzun yazdığım bölüm değerlendirmesi gitti inanamıyorum ya! off!:img-fie: :img-fie:
Neyse genel olarak siyasi olaylara daha çok yerverildiği için bu bölümü beğendiğimi belirterek şimdilik çıkmak zorundayım... evin çocukları tam 2 saattir beni bekliyor... benim de vaktim yok zaten... İstanbul'a döndüğümde yaparım ayrıntılı bir teğerlendirme artık... görüşmek üzere:sad53:

SEZİN
21-04-07, 14:02
Ya Güzide'den ne alıp veremediğiniz var rahat bırakın kızcağızı ben çok seviyorum onu ....ben böyle sert,soğuk duran ama tanıyınca çok sıcak olan insanları severim disiplinli bir kız Nejideeeet'i kıskanıo:img-pilot ee daha ne olsun saçlarını ve elbiselerini de çok seviyorum :img-wink: "Necdeeeeet!!!"deyişine de bittim....:img-hyste Metin Akpınar'ın bi filmi vardı karısı ona "Mahmuuuuut!!!" derdi Metin Akpınar'da"Canıııııııııım!!!" die titrek bi sesle cevap verirdi:img-hyste aklıma o geldi bi an Necdet öle dicek sandım :img-hyste onda bu potansiyeli görüyorum ben

Güzide'ye de hep destek tam destek veriyorum ::

:img-hyste :img-hyste canım koptum yaa...çok yerinde bir tespit..Nasıl öyle saçlarını savura savura necidettt dedi ve gitti..Ona ne oluyorsa..Çok çabuk havaya girdi..Halbuki daha sabah Necidet ağzının payını vermişti onun..Gönlünü aldı ama sonra :img-in_lo ayy canım benim..kimseyi de kıramaz :img-hyste

Güzide biraz enteresan bir tip olsa da yaseminden iyidir diyorum :) hem hava geldi diziye biraz..Belki necdetin gözlerinin açılmasına yardımcı olur...:img-pilot pek sanmıyorum ama..umut fakirin ekmeği işte :img-hyste

averaj
21-04-07, 14:09
Banane bende isterim böyle aşk acısı:img-hyste...ay allahım ya alt tarafı biraz üzüldüğünü belli edecek o kadar..acaba farkında olmadan kızdan çok şeymi istiyoruz:img-hyste
averajcım biliyormusun aslı bu bölümde yasmini çok sevmiş:img-hyste ....yazdıklarını okudumda öve öve bitirememiş:img-hyste .. bukadar sevme bu kızı....şimdi aslı geçmiş sayfaları okuyordur benim yazdıklarımı görünce dumuru uğrayacak...

canım yasemin öyle içli bir kız ki çektiği acıyı bile göstermiyor bizlere..düşün ki ne hassas bir kız:img-hyste ben böyle duyarlı insan görmedim, öyle böyle değil yürek yakıyor bu kız:img-hyste

aslının da yasemin sevgisi bir başka:img-in_lo :img-hyste biz hepimiz yaseminin ahmete duyduğu aşkla seviyoruz yasemini...bak yine kelimelere dökemedim bu kutsal aşkı, o derece seviyoruz kızı anlayıver:img-hyste

yamisis
21-04-07, 14:10
ya burda nie kimse yaseminin necdetten etkilendiğini görmek istemiyor?hatta birisi demiş ;yasemin necdeti kardeş gibi görüyor diye..ay koptum gülmekten .daha neler ay..bu şekilde kardeş gibi görüyorsa ve bunlar oluyorsa kimbilir necdetten hoşlansa neler olur ?düşünemiyirom:img-hyste

ya bence yasemin neyi fakretti biliyormsusunuz?necdetin ilgisinden mahrum kalıcak diye kıskandı güzideyi.bilirsiniz yasemin şımarıktır.ve hep sevilsin ister.e bu sevgiyide fazlasıyla necdet veriyordu.tabi yasemin bunun farkında diildi.görmek istemiyordu.ama dünkü bölümde biraz bunu farketti kanımca..yani bugüne kadar necdetin yanında kendinden ve laleden başka bir kız görmedi.ve dünkü böllümde necdetin başka bir kızla neyalan söyliyim güzelde bir kızla konuştugunu görünce bir an afalladı.güzidenin tepkisinide farketti.ama hemen laleyi güzideden kıskanma ayaklarına yattı.bu açık seçik belli başka bir açıklamsı olamaz.

walla hiçkimse ne olacak tahmin edemiyor.diyoduk ya yasemin çekilir ya da o öpücüğün devamı gelir.ama noldu?çekilen taraf necdet olduı.valla çok şaşıracakmışız gibi geliyor ilrleyen bölümlerde..

ama ben yine de söylüyorum.yasemin necdete karşı hiçbirşey hissetmiyor diyen arkadaslara özellikle ,yanılıyorsunuz gülüm benim..hiç bir şey hissetmeyen insan böyle şeyler yapmaaaz..:img-yes:
ayrıca şı dudaklarını sildi ya..diyosunuz hiçbirşey hissetmiyor hatta dudaklarını sildi dezenfekte etti falan filan.necdette onu yapar gibi oldu.o sanki silmek deilde ...yasemin o anın şaşkınlığında kaldı ve unutmak istermiş gibi istek dışı gibiydi o yaptıgı hareketler...yani şey demek deildi."ıyy iğrenç böyle bir şey nasıl olur inananmıyorum "demek deildi.sanki daha çok o yaptıgı hareket:"ay nasıl olduda böyle oldu ne yaocam şimdi ,bu neydi şimdi?" gibi bir tepkiydi.ama beren biraz tepki gösterme özürlü oldugu için bunu yine anlamadık,ne demek istediğini...

spdr
21-04-07, 14:15
Ben artık Ahmet cıkınca degistiriyorum falan hele Ayla ile son sahnede konustuklarında gözümü falan kapadım.. Çok fena ya.. =D

:img-hyste canım yaaa...
halimize bak dimi....

ben de ahmet çıkınca ne söylediini duymak istemiyorum...
görüntüyle ve jest ve mimikleriyle ilgileniyorumm:img-yes:
ama necdeti hiç bir şart altında yaseminle birlikteyken görmek istemiyorum...
ben kara kızı çok sevdim....
onla olan sahneleri ne güzeldi dimi amaa...:icon_whis
yaseminin yanına gelince pısırık saf bişi olup çıkiiiy anacıımm..
annesi görmesin oğlunun bu kılıbık hallerini...
hele babasıı....
o hiç görmesinn...
adama nasıl kızmıştı zamanındaaa:img-yes:
(haklıydı gerçi orda:icon_whis )

arzu-başak
21-04-07, 14:20
canım yasemin öyle içli bir kız ki çektiği acıyı bile göstermiyor bizlere..düşün ki ne hassas bir kız:img-hyste ben böyle duyarlı insan görmedim, öyle böyle değil yürek yakıyor bu kız:img-hyste

aslının da yasemin sevgisi bir başka:img-in_lo :img-hyste biz hepimiz yaseminin ahmete duyduğu aşkla seviyoruz yasemini...bak yine kelimelere dökemedim bu kutsal aşkı, o derece seviyoruz kızı anlayıver:img-hyste

işte bu ben bu yüzden seviyorum yasmini:img-hyste aslı ve sende öyle....bende diyorum bu kızı niye bu kadar seviyorum...çok sağol canım anladım şimdi neden olduğunu:img-hyste ..aslı yazılanları daha görmedi kanımca....neyse ben çıkmak zorundayım...misafirim gelicek..artık bugün bir daha girerm herhalde..size iyi sohbetler.......

zeyneps
21-04-07, 14:21
ya burda nie kimse yaseminin necdetten etkilendiğini görmek istemiyor?hatta birisi demiş ;yasemin necdeti kardeş gibi görüyor diye..ay koptum gülmekten .daha neler ay..bu şekilde kardeş gibi görüyorsa ve bunlar oluyorsa kimbilir necdetten hoşlansa neler olur ?düşünemiyirom:img-hyste

ya bence yasemin neyi fakretti biliyormsusunuz?necdetin ilgisinden mahrum kalıcak diye kıskandı güzideyi.bilirsiniz yasemin şımarıktır.ve hep sevilsin ister.e bu sevgiyide fazlasıyla necdet veriyordu.tabi yasemin bunun farkında diildi.görmek istemiyordu.ama dünkü bölümde biraz bunu farketti kanımca..yani bugüne kadar necdetin yanında kendinden ve laleden başka bir kız görmedi.ve dünkü böllümde necdetin başka bir kızla neyalan söyliyim güzelde bir kızla konuştugunu görünce bir an afalladı.güzidenin tepkisinide farketti.ama hemen laleyi güzideden kıskanma ayaklarına yattı.bu açık seçik belli başka bir açıklamsı olamaz.

walla hiçkimse ne olacak tahmin edemiyor.diyoduk ya yasemin çekilir ya da o öpücüğün devamı gelir.ama noldu?çekilen taraf necdet olduı.valla çok şaşıracakmışız gibi geliyor ilrleyen bölümlerde..

ama ben yine de söylüyorum.yasemin necdete karşı hiçbirşey hissetmiyor diyen arkadaslara özellikle ,yanılıyorsunuz gülüm benim..hiç bir şey hissetmeyen insan böyle şeyler yapmaaaz..:img-yes:
ayrıca şı dudaklarını sildi ya..diyosunuz hiçbirşey hissetmiyor hatta dudaklarını sildi dezenfekte etti falan filan.necdette onu yapar gibi oldu.o sanki silmek deilde ...yasemin o anın şaşkınlığında kaldı ve unutmak istermiş gibi istek dışı gibiydi o yaptıgı hareketler...yani şey demek deildi."ıyy iğrenç böyle bir şey nasıl olur inananmıyorum "demek deildi.sanki daha çok o yaptıgı hareket:"ay nasıl olduda böyle oldu ne yaocam şimdi ,bu neydi şimdi?" gibi bir tepkiydi.ama beren biraz tepki gösterme özürlü oldugu için bunu yine anlamadık,ne demek istediğini...

Canım acaba Yaso'nun Necdet'e bi ilgisi olmadığı için olabilir mi?????:img-pilot

Benim gibi düşünen arkadşlar el kaldırsın:img-hyste Yaso Necdet'e hayran ve minnettar eskiden de bu böyleydi ama ona asla aşık olmayacak ve arkadaş olarak sevicek ....ikide bir dudağını sildi görmedin mi Ahmet öpse böyle mi yapardı kız Necdet'e basbayağı acıyo işteeee.....tamam bazı duygularını yansıtamıo ama kesinlikle tam bile veremese acımayla baktı Necdet'e ...acıma ve hayranlık....:img-yes: Aşkına karşılık veremeyeceğini de biliyo...Güzide'den kıskanmadı Necdet'i kıskansa bile arkadaş olarak kıskandı ama ben kıskanmadı diorum ama belki Güzide'nin Nejideeet'e olan ilgisini anlamıştır

Ben Nejidet'le ilgili sevgimi ve ona duyduğum hayranlığı zaten tiyatro önünde Ahmet'le konuştuğu zaman bitirmiştimbye Bu platonik aşık hallerinden de gına geldi böyle kusursuz bi insan olamaz :img-help:

Ahmet'e yaptıklarını da gün gelir öder umarım Ahmet ona ne demişti "tarih bunu sana gösterecek" göstersin birbir ....bi de Ahmet öğrenince iki yumruk çaksın Necidet'e bence daha fazlasını hakediyo ama ......oh be rahatladım herkes eteğindeki taşları döksün:img-hyste

Meğer ben farketmeden Anti-Necdet olmuşum:img-pilot

İstemem istemem Yasemin-Necdet istemem:hıh :hıh

Yasemin Ahmet'in hakkıdır söke söke alırız:happy0064

kiss se
21-04-07, 14:24
ya arkadaşlar ne oluo bu dizide ben sinir olmaya başladım yaseminle necdet ;ahmetle aylane oluyo ben anlamıyorum.......
ya bu senaryoyu kim yazıyo
insanlar diziden soğuyolar gittikçe ben de bunların içindeyim
bide şu bi kadın bi erkeğe evlenme teklifi edermi?
şu yaseminde nekadar herşeyi yanlış anlıyo ayla oraya ahmetin isteği üzerine geldi ama biyandanda AHMETE ACIYORUM ONUN HİÇBİŞEYDEN HABERİ YOK.
:icon_cry: :icon_cry:

spdr
21-04-07, 14:25
elim havada yııvrum ziynebimm:img-yes:
anladın sen onu kanımca....

bence de necdet kadar kusursuz bi insan olamaz yaa...:img-yes:
zaten öyle insanlar dizilerde de normal hayatta da çok sinirime dokunur.....
bi insan hiç mi bişeye sinirlenmez...
bi tepkisi olmaz anlamıyorummm:hıh

ya yaseminin ahmedi doğum gününe davet ettiği kısmı izledim şimdi dee....
çok duygulandım ve hüzünlendimmmm:icon_sorr :icon_sorr

eski ahmet ve yasemini isterim beeennn:icon_sorr :icon_sorr :sad53:

aslı30
21-04-07, 14:26
senin sevgin nasılsa benim de öyle işte.:img-hyste kutsal aşk kim o kim.:hıh

arzu'cuğum nerde yazmışım o sevgiyi göremedim yahu.:img-hyste güle güle canım.bye bunlar çok konuşuyor.gelince işin zor valla.:img-hyste

averaj
21-04-07, 14:30
işte bu ben bu yüzden seviyorum yasmini:img-hyste aslı ve sende öyle....bende diyorum bu kızı niye bu kadar seviyorum...çok sağol canım anladım şimdi neden olduğunu:img-hyste ..aslı yazılanları daha görmedi kanımca....neyse ben çıkmak zorundayım...misafirim gelicek..artık bugün bir daha girerm herhalde..size iyi sohbetler.......

evet canım içimizde taşıyamayacağımız kadar büyük yasemin aşkı var..o yüzden taşıyamıyoruz ya:img-hyste

öpüyorum canım..görüşmek üzerebye

senin sevgin nasılsa benim de öyle işte.:img-hyste kutsal aşk kim o kim.:hıh

arzu'cuğum nerde yazmışım o sevgiyi göremedim yahu.:img-hyste güle güle canım.bye bunlar çok konuşuyor.gelince işin zor valla.:img-hyste

canım yaseminsiz bir dünya kablosuz bir tv gibidir..ama mesela ben kullanmıyorum:img-hyste

ben şu iki gün yokum..bu süre içinde yasemin aşkıyla dolup taşmanızı dilerim:img-hyste öpüyorum canımbye

yamisis
21-04-07, 14:30
üff walla kim ne derse desin.zaten biz burda ne kadar yırtınsakta yönetmen ve senarist bildiğini okuyor.o yüzden fazla söze ne hacet:img-yes:
evet yasemin necdeti dünya ahret abisi olarak göriyi...başka birşey yok..hatta okadar çok benimsemişki ondan dolayı kıskandı..yani böylede bir bakış açısı olabilir tabi..:img-hyste ne bilim ahmedin öyle uzun uzun mayışık mayışık akışlarını izlemektense necdetin saf aşık hallerini izlerim daha iyidir.walla ben ona rağmen ahmede acıyorum.sevmiyorum ama acıyorum.yaseminden neler çektiğini bildiğim için.

ayrıca bu dünyada azda olsa necdet gibi karakterler var mesela en yakınımıda iki insan var..:img-yes: resmen hık demiş necdet karakterinin burnundan düşmüşler.:happy0064 her haliyle mükemmel denebilecek bir mizacı kişilği var bu iki nsanın..ama birbirlerinden de bir okadar farklılar.yani öyle mükemmel insanlar yok deil.ama bunların ortak yönleri ne biliyormusunuz?pek hassas olmayan,ince düşünemeyen ve necdet gibi karaktere sahip bir insanla evli olmanın nimetini bilemeyen insanlarla evleniyor genelde böyle insanlar.acı ama gerçek...:icon_sorr

spdr
21-04-07, 14:31
ya arkadaşlar ne oluo bu dizide ben sinir olmaya başladım yaseminle necdet ;ahmetle aylane oluyo ben anlamıyorum.......
ya bu senaryoyu kim yazıyo
insanlar diziden soğuyolar gittikçe ben de bunların içindeyim
bide şu bi kadın bi erkeğe evlenme teklifi edermi?
şu yaseminde nekadar herşeyi yanlış anlıyo ayla oraya ahmetin isteği üzerine geldi ama biyandanda AHMETE ACIYORUM ONUN HİÇBİŞEYDEN HABERİ YOK.
:icon_cry: :icon_cry:

ağlama bebişiiiimm....
malesef ki tüm dizilerde bööle oluyor...
ilk bölümle kendine bağlıyorlar izleyiciyiii....
yawwaşş yawwaş tutsak ediyorlar...
veee sonra acı-ayrılıklar vs vs geliyorrr...

hs yine siyasetten ve gençlerden kurtarıyo amaa:good:

zeyneps
21-04-07, 14:32
elim havada yııvrum ziynebimm:img-yes:
anladın sen onu kanımca....

bence de necdet kadar kusursuz bi insan olamaz yaa...:
zaten öyle insanlar dizilerde de normal hayatta da çok sinirime dokunur.....
bi insan hiç mi bişeye sinirlenmez...
bi tepkisi olmaz anlamıyorummm:hıh

ya yaseminin ahmedi doğum gününe davet ettiği kısmı izledim şimdi dee....
çok duygulandım ve hüzünlendimmmm:icon_sorr :icon_sorr

eski ahmet ve yasemini isterim beeennn:icon_sorr :icon_sorr :sad53:

Anladım ben onu:img-wink: :img-pilot :img-yes:

Teşekkür ederim desteğin için sen de olmasan:sad53:

Sonunda Necdet-Yasemin-Ayla öldürcekler bu çocuuğu kanser ettiler adamı ya çok üzülüyorum bu çocuğun haline hep ağliyyyy:sad53:

Ahmet'ime laf söyletmem bu arada acıları hep o çekiyo Necdet kıymete biniyo oh ne ala memleket...Necdet zaten superman....Necdet 4 senedir bişey yapamamış şimdi mi yapıcak Ahmet koskoca avukat 25 yaşında bahçelerde ıslık çalıyodu adam ya canım benim ....Onun çektiği acıyı şu anda hiç kimse çekmio yaşadıklarını da Allahım sen kurtar bu adamı onların elinden

yamisis
21-04-07, 14:40
şimdi ben bu haftasonu meraktan çatliicam yaw.off.yarın zaten giremem bugünde birazdan çıkıcam malumunuz akşama bolu yolların düşeceğim.belli mi oluur ?belki gitmişkene kıbrıscıkada giderim.herhalde orda çekimler yapılıyordur.du bakalım okul otobüsünü ikna edersem gideriz kıbrıscıka bu fırsat kaçarm mı?aman be ama orda necdet yokki.ne yapıcam ben ahmedi.turşusunu mu kurucam?ne olacak?amaaan.yok yok uğramam .eh işte pazarteside giremem.salıda gelirim sadece okyabilşir.neyse böylelikle hemencecik çrş gelir ve fragmanı ilzeriz hyehe:happy0064

spdr
21-04-07, 14:41
Anladım ben onu:img-wink: :img-pilot :img-yes:

Teşekkür ederim desteğin için sen de olmasan:sad53:

Sonunda Necdet-Yasemin-Ayla öldürcekler bu çocuuğu kanser ettiler adamı ya çok üzülüyorum bu çocuğun haline hep ağliyyyy:sad53:

Ahmet'ime laf söyletmem bu arada acıları hep o çekiyo Necdet kıymete biniyo oh ne ala memleket...Necdet zaten superman....Necdet 4 senedir bişey yapamamış şimdi mi yapıcak Ahmet koskoca avukat 25 yaşında bahçelerde ıslık çalıyodu adam ya canım benim ....Onun çektiği acıyı şu anda hiç kimse çekmio yaşadıklarını da Allahım sen kurtar bu adamı onların elinden

hakketen acılar hep onun omzundaa hep onun omzundaa..
taşıyamayacak bu yükü zavallımmm..
bi görünmesi lazım bağaaa:icon_whis
bahçelerde ne fındıklar kıriiydii.. dediin gibi....

burdan ahmete sesleniiyorum...
ahmet geri dön geri döönn...
ne olur geri dööön.:sad53:
daha kırılacak çok fındık var istanbuldaa:icon_whis

Melal
21-04-07, 14:42
Dün akşam bir dünya yorum yazdım ama hala yorum yazmaay doyamadım.:)
Ben hala Ahmet Ayla'nın teklifine nasıl bir tepki verecek onun merakı içerisindeyim.:)
Dün akşam ki bölüm izlediğim son 4-5 bölüme nazaran daha iyi bir bölümdü.
Miting sahnesi gayet güzel çekilmişti.Baya emek harcanmış belliydi.
Artık Deniz Gezmiş'te diziye girdi siyasi olaylar ve dönem olaylarını daha fazla izleyeceğiz.
Dün akşam en çok Yaşar'ın arkadaşlarına çıkıştığı sahnedeki birkaç repliği çok beğendim.
Ayrıca Deniz ve Mehmet evdeki konuşmalarıda çok güzeldi.
Artık yeni favori çiftim Yaşar&Işık birbirlerinede pek yakışıyorlar.
Işık'ın çay bahçesinde onun yanına gitmesi neden benimle konuşmuyorsun demesi ve Yaşar'ın iki çay siparişi çok şirindi.:)
Işık Yaşar'a aşık olduğunu Defne'ye söylediğin işte o zaman kızılca kıyamet kopacak gibime geliyor.
Deniz sanki kızın babasıymış gibi hayır bu ilişkiye izin vermiyorum bile diyebilir.
Rıza Bey birşey demez çocuk aklı başında iyi birisi o bölümleri merakla bekliyorum.
Harun kanımca ikinci Necdet vakası olacak.
Gözünün önündeki kıza senelerce açılama elin oğlu gelsin 2 günde açılsın kızı alsın.:)
Aman Işık'ın sonuda ablası gibi olmasın.
Nezahatın bu kadar değişmesine bir anlam veremedim.
Kadın bir havalara girmiş patronuyla arasında birşey olmasın diyeceğim ama olmaz yani olması saçmalığın dik alası olur.:)
Ayla ve Ahmet'in olduğu her sahne çok güzeldi.
Şunu görmüş olduk Cansel karşısında iyi bir performans sergiyelen bir oyuncu varken daha iyi oynuyor.
Nergis ve Cansel'in birlikte uyumu şahaneydi.:)
Haftaya büyük ihtimal düğün olabilir.Bu izdivaca en çok Selma sevinecektir.
Sevim'de sevinecektir tabii çünkü Ayla'yı takdir ettiğini dün akşam söyledi.
Ama Şevket bey ve Defne pek memnun olmayacaktır gbime geliyor.
Asıl ben Yasemin'in Ahmet'in evleneceğini veya evlendiğini duyduğunda yüzünün alacağı hali çok merak ediyorum.
Patlıcan moru veya domates kırmızısı olması kuvvetle ihtimal.:img-hyste

averaj
21-04-07, 14:43
şimdi anladım kabloları olmadığı için görüntü bozuk demekki.:img-hyste
sınavlarında başarılar canım.yasemin aşkımız çok büyüyecek merak etme.:img-hyste görüşürüz.bye

sağol canım:img-wink:...

yasemin aşkıyla dolu bir hafta sonu dilerim size..bu bana biraz ceza gibi geldi ama hadi neyse:img-hyste:icon_whis

canım öpüyorum ben debye

zeyneps
21-04-07, 14:45
Canım zaten Ahmet harbi adammış çünkü isteseydi o Ada'nın bütün kızlarını parmağında oynatırdı .....ben bile atla dese atlarım aşağı sevda tepesinden:img-hyste Ben akılsız mıyım?:icon_whis Ahmet zamanında Yaso'yu da Michelle'ide Ayla'yı da hatta o saf Lale'yi ve Keriman'ı bile parmağında oyanatabilirdi kanımca:img-hyste 5'inide idare ederdi onların ruhu duymadan onda bu potansiyeli görmüştüm ben :img-pilot :img-hyste ama yapmadı zavallım şimdi acısını çekio .....:sad53: :img-help:

Melal
21-04-07, 14:48
Canım zaten Ahmet harbi adammış çünkü isteseydi o Ada'nın bütün kızlarını parmağında oynatırdı .....ben bile atla dese atlarım aşağı sevda tepesinden:img-hyste Ben akılsız mıyım?:icon_whis Ahmet zamanında Yaso'yu da Michelle'ide Ayla'yı da hatta o saf Lale'yi ve Keriman'ı bile parmağında oyanatabilirdi kanımca:img-hyste 5'inide idare ederdi onların ruhu duymadan onda bu potansiyeli görmüştüm ben :img-pilot :img-hyste ama yapmadı zavallım şimdi acısını çekio .....:sad53: :img-help:

Var var Ahmet'te o potansiyel var.
Necdet bir kıza açılamazken Ahmet iki kızı birden idare etti.:)
Gerçi Michelle'e adil davrandı ve herşeyi söyledi.
Dobra çocuktur Ahmet'ciğimiz.:):)
Ama keşke Zeynep'cim dediğin gibi çapkın olsaydı bu kadar acı çekiyor ya kızların ahı tuttu derdik.:)

spdr
21-04-07, 14:49
ya yaşarın ışığa selam vermeyip geçmesi çok hoşuma gitti yaaa dünn....
ne düşünceli çocukkk:img-blush :img-in_lo

ben eski kısımlara bakmaya devam ediyorummm...
ahmet yaseminin defterini okuyunca
yasemin nasıl da utanmış yaa...
şimdi aylanın haline bakıyorum daa...
pehh...başka da bişi demiyorum yaniii.
evlenme teklifi ettiği yeri de yeni izledim zaten...
kız bu cesaretle iyiki ahmeti kaçırmaya falan kalkmııııyyyy:hıh

narcissa
21-04-07, 14:51
Dizinin bu bölümü gerçekten çok güzeldi arkadaşlar uzun süredir HS izlediğimi hissettim.
Uzun zamandır HS nin bir bölümüne ağladım ya inanmıyorum!
Deniz'le Mehmet'in konuşmasına çok ağladım. Ben de babama çok düşkünümdür de:img-cray: Bir de Mehmet'i yol kenarında bulduklarında Berk Hakman'ın oyunculuğuna hayran kalmak işten bile değildi. Bu kadar doğal- başarılı oynanır!
Yasemin Necdet'ten etkilendi denmiş, bence etkilenmedi ve siz gülseniz de bence onu çok yakın bir dostu olarak görüyor ve kesinlikle ona acıdığı bariz.
Necdet yine çok şirindi bu bölüm. Gerçekten harika bir insan şu var ki o Esmer Hatun'un Necdet'de fena halde gözü var.
Gülizar Yasemin'e sanki bir rakibiymiş gibi selam verdi, görmezden geldi falan.
Aferin Gülizar valla hem açıksözlü hem cesur ne diyeyim:)
Necdet'e olan ilgisi çok açık.
Ayla yine gıcık etti beni... O Ziya Efendi de kendi işine baksa olmuyor! Karısıyla bir olmuş çöpçatanlık şirketi açaçcaklar Kıbrıscık'a gitmeden önce!
Ahmet'i uzun zamandır spor kıyafetle gördüm. Eskilere götürdü beni. O kazağını bir kaç bölüm daha giymişti eskiden harika olmuş saçlar falan hafif kısalmış, taranmış, sakallar gitmiş... (eski Ahmet'e dönüyo mu ne?):img-in_lo
Ahmet teklifi hemen kabul etmeyecek. Kem küm edecek gibime geliyor... Olmadı bir iki ay zaman atlaması olabilir...
Yasemin Ahmet'in nikahına gitmez bence... Yani haberi de tesadüfen alır. Nezahat Melahat hanımla falan görüşür belki o ara öğrenir bu da bir şekilde Yasemin'in kulağına gidebilir...
Ahmet'in "Evet" deme anını duymasını istiyorum. Ahmet'in çektiği o acıyı yaşasın istiyorum.
Onun değerini daha iyi anlasın...
Bir de sinir olduğum mevzu Necdet Yasemin'e aşkı anlatırken Yasemin'in "Öyle mi?", "Sahi mi?" gibi tepkiler vermesi... Sanki Kendi hiç aşık olmamış?
Yıllarca Ahmet'e yazdığı o satırlar falan ne bileyim... O tepkilere sinir oldum yine diyorum.
Ama ne olursa olsun yine de Ahmet&Yasemin diyorum.

özge_letyy
21-04-07, 14:55
narcissa
son yazdığın beni de gıcık etti
necdet konuşurken yaseminin sanki kendi ahmete deli divane aşık değilmiş gibi şaşırmaları beni sinir etti
necdet&yasemin nereye kadar böyle gidecek merak ediyorum

narcissa
21-04-07, 14:58
Canım Merve kızın adı Gülizar değil koptum:img-hyste Güzide Güzide...ya da biz kısaca kara börülce diyoruz.....yanlış anlaşılmasın çok seviyorum ben onu çok harbi kız...dürüst olsun ciğerlerimi yesin:good: :img-pilot

Zuhahahah tamam bebişim Gülizar Güzide ne farkı var ya:img-hyste
Gülizar diye bir çocukluk arkadaşım vardı sarı saçlı mavi gözlü hep yeşil etek giyerdi... Niye yazdıysam şimdi bunu:img-pilot
Evet Necdet'i de etkileyecke gibime geliyor şimdiden ilgisini çekti...

narcissa
21-04-07, 15:00
narcissa
son yazdığın beni de gıcık etti
necdet konuşurken yaseminin sanki kendi ahmete deli divane aşık değilmiş gibi şaşırmaları beni sinir etti
necdet&yasemin nereye kadar böyle gidecek merak ediyorum

Ben de merak ediyorum canım... Sonucu tuhaf olacak gibi... Yani o Esmer Hatun aklını çeler bence Necdet'in.
Ahmet&Ayla olayı da bilemiyorum... Yani Ahmet Ayla'yı bir arkadaş olarak çok seviyor ve mesleğinde başarılı olmasını çok beğenip taktir ediyor ama ötesi değil.
O yaşlı teyze eşin mi diye sorduğunda Ahmet hiç utanmadı gülüp geçti ama Ayla utandı.
Ahmet'te bir kıvılcımlanma olsaydı mutlaka utanırdı. Bilemiyorum aşk zamanla gelişmez sevgi zamanla gelişir... Ahmet Yasemin'e aşık.:hıh

spdr
21-04-07, 15:03
yaa ben o sahneyi yine iyimser bir bakış açısıylaann....
evirip çevirip..
necdetin ona karşı bunları hissetmesi açısından meydana gelen bir şaşkınlık olarak görmeye çalışıyorumm...

amaaannn...ben zaten o ikisini bir arada görmeye dayanamıyorum..
bi de böyle konuşup dellendiriyolar benii....

bi de babam da izliyo diziyi..
bi ton laf sayıyo sonra....
bunlar nasıl düzelecek-nasıl birleşecek bu saatten sonra diyee..:icon_whis
zaten abim ara ara gelip aamedin bakışlarıyla alay edip gidiiyy...
ben de bişi diyemiyorum çünkü haklılarrr:hıh
yapmasınlar ööle sahneler yaa:img-yes:

kiss se
21-04-07, 15:03
ya necdete diziyi izleyenler arasında en sinir olan ben olsa gerek ya .
aslında ben ahmetin yerinde olsam bi dakika bile durmam sewdiğim kızı elimden almak neymiş gösteririm.elime bi silah alır necdeti körvurduya gönderirdim yani şahsen.aylayıda hiç takmam ne iyiki güzelleşmiş
bide ahmetin arkadaşı warya adını unuttumne ahmeti ayartıyo ayla güzelse güzel onun gönlünde başka biri war ama
ne bu ya ahmette ses çıkarmadı AMAneden olduğunu tahmin ediyorum;yasemin 'in kendinin yanına gelmediğini sandığı için ben böle giderse bidaha bu diziyi izlemem yaaaaaaaaaaaa:img-beee: :img-beee: :img-beee:

özge_letyy
21-04-07, 15:05
evet tabi ki ahmet aylaya hiç bir zaman aşık olmayacak ama bence çok sevecek zaten çok seviyor ama bir eş olarak da seveceğine eminim
ta ki aylanın gerçekleri bildiği halde kendisinden sakladığını öğrenenene kadar..
o zaman başlayacak bence sorunlar

zeyneps
21-04-07, 15:07
Ahmet'le Yaso kavuşamazlarsa benim ölümüm bu senaristlerin elinden olacak:sad53:

Zaten Sevim&Mehmet bişey yapamadılar daha ...Sevim'de Defne'nin değil Mehmet'in halası gibi duruo bu makyöz görmüo mu göz altı torbalarını...Sivim'i sadece boya küpüne daldırıp çıkarıo çok pis dalcam ona:sad53:

Tek sevdiğim aşıklar Işık&Yaşar...çay istediğinde koltuktan aşağı düşecektim gülmekten:sad53: gülüşüne de aşık oldum:img-in_lo

Yaso Ahmet ve Ayla'yı duyunca ne hallere girecek acaba...biraz ağlasın ,sızlansın saçını başını yolsun da biz de ona acıyıp sevelim onu:icon_whis

Sinem90
21-04-07, 15:09
yamim dediğin siteye bakmıştım zaten ama parça parça eklenmiş.ben bölümü izlemek istiyorum.zaten öyle indirme gibi bi huyum yoktur.çok zamanımı alır her hafta indirirsem.ama bu bölüm çok hoşuma gitti.:img-in_lo haklısın kıvrımlarımda hasar oluştu.ilaç yüzünden sarhoş gibiyim şuan.:icon_sorr
valla dün en çok denizi,sivimi bi de deniz gezmişi beğendim.:img-blush

OXFORD
21-04-07, 15:09
ya necdete diziyi izleyenler arasında en sinir olan ben olsa gerek ya .
aslında ben ahmetin yerinde olsam bi dakika bile durmam sewdiğim kızı elimden almak neymiş gösteririm.elime bi silah alır necdeti körvurduya gönderirdim yani şahsen.aylayıda hiç takmam ne iyiki güzelleşmiş
bide ahmetin arkadaşı warya adını unuttumne ahmeti ayartıyo ayla güzelse güzel onun gönlünde başka biri war ama
ne bu ya ahmette ses çıkarmadı AMAneden olduğunu tahmin ediyorum;yasemin 'in kendinin yanına gelmediğini sandığı için ben böle giderse bidaha bu diziyi izlemem yaaaaaaaaaaaa:img-beee: :img-beee: :img-beee:

yani bu da ilginç bir yorum olmuş.biz ahmet aylayla evlencek diye diziyi izlemeyelim.ahmet necdeti vurunca izleyelim.ilginç yani.

narcissa
21-04-07, 15:11
evet tabi ki ahmet aylaya hiç bir zaman aşık olmayacak ama bence çok sevecek zaten çok seviyor ama bir eş olarak da seveceğine eminim
ta ki aylanın gerçekleri bildiği halde kendisinden sakladığını öğrenenene kadar..
o zaman başlayacak bence sorunlar

Evet bak ben de buna katılıyorum onu bir eş olarak çok sevecek.
Yalnız şunu bir ayrıntı olarak gördüm ya bir gün Ayla Ahmet'in anı defterini bulursa? Yani kriz geçirir kanımca...
Yine de bir şey söylemeye pek hakkı olmaz. Ahmet'in o durumundan yararlandı gibime geliyor, yani o evlilik teklifi falan... Tam da Ahmet'in Yasemin'i unutmaya çalıştığı vakit yapılacak şey değildi, bencil bir tavırcı bence...
Aslında sorunlar Ahmet onları öğrenmeden daha da önce başlayabilir. Ayla'nın anlayışlı tarafını biliyoruz ama onu sevmeyen bir erkekle üstelik o erkeğin başkasına delice aşık olduğunu bile bile bir ömür paylaşmaya hazır olmak...? Bunu kaldıramayabilir ve huysuzlaşabilir.

OXFORD
21-04-07, 15:12
sinemcim yazmış bende katılmadan geçemicem dünün parlayan karakteri bizim denizdi.berk hakman'ın en iyi olduğu bölümdü.bayıldım dün.
ve en güzel sahnede baba oğulun ölüm hakkında konuştukları yerdi.
dün lale mansur karakterinden dolayı herhalde acayip itici geldi bana.bir garipti haraketleri oynanış tarzı dediğim gibi nezahat karakterinden herhalde.

Melal
21-04-07, 15:12
Kiss se arkadaşım herkesin bu diziyi izleme sebepleri başka.
Kimisi Necdet için,kimisi Ahmet için,kimisi Yasemin için,kimisi konusu için izliyor.
Senin dediğinin olması imkansız birşey.
Ahmet neden Necdet'i vursun ki söylediğinin saçma olduğunun farkındasındır.
Ayla ve Ahmet evlenecek ve gayette mutlu,mesut yaşayacaklar.
Yasemin gitsin Necdet'ten bir tane daha çocuk yapsın.
Işık ve Yaşar'da büyük bir aşk yaşasınlar.
Ama kimse kimseyi vurmasın zaten anlatılan dönem kanlı bir dönem.
Birde aşk yüzünden kan akması saçma olur.
Dediklerimi bir düşün istersen.:)

merhem
21-04-07, 15:13
Zaten bence sonucta hersey bu sayfalari birturlu tukenmeyen gunluk sayesinde ortaya cikacak, o gunlukte ruya, o gunlukte aylanin yasemine soyledikleri.. o gunlukte hersey yaziyor..
Tabi gunlugu kim bulacak bilmiyorum

EmiLy_
21-04-07, 15:14
çok mutluyum yaa:happy0064 sonunda yaseminin necdeti kıskandığını görebilmek ne kadar güzel:)çok süper bi bölümdü.necdetin resimden mehmeti kaçıranı bulması çok güzeldi:img-wink: işte yaa.bn böyle bi hatırla sevgili istiyorum.necdet ve yasemin 4ever:)güzidenin necdeti kıskanması da çok komikti.hem yaso hem güzide necdeti kıskandı.ne güzel yaa.hep böyle devam etse tam süper olur:)

Melal
21-04-07, 15:14
Nezahat'a bir haller oldu zaten Özge'cim.
Kadın Almanya'ya normal gitti anormal döndü.:)
Uçak türbulansa girince kafasını bir yere falan mı çarptı nedir.:img-hyste

narcissa
21-04-07, 15:16
çok mutluyum yaa:happy0064 sonunda yaseminin necdeti kıskandığını görebilmek ne kadar güzel:)çok süper bi bölümdü.necdetin resimden mehmeti kaçıranı bulması çok güzeldi:img-wink: işte yaa.bn böyle bi hatırla sevgili istiyorum.necdet ve yasemin 4ever:)güzidenin necdeti kıskanması da çok komikti.hem yaso hem güzide necdeti kıskandı.ne güzel yaa.hep böyle devam etse tam süper olur:)

Yasemin Necdet'i kıskanmadı ki? Lale'yi kıskandı ve sadece kızın karakterini çözmeye çalıştı o nedenle dikkatle baktı ikisi konuşurken.
Hep böyle devam etse bana göre bayar... Yani kısır döngü gibi çok saçma... Sonuçta Güzide Necdet'i etkileyecek.

OXFORD
21-04-07, 15:16
haha melal abla sorun almanyada.oraya giden kafayı buluyor.harbiden kıl oldum ama dün.

ayşe angelim yasemin bu.birinin bulmasına fırsat vermeden gidip kendi bile verebilir.herşeyi beklerim hanfendiden.necdeti kıskanmaya ne hakkı var onu hele hiç anlamadım.madem dudaklarını siliyorsun ne kıskanıyorsun.herkesin hayatını mahvettiğini biliyor ama kıskanmayı da biliyor.normal değil.:img-hyste :img-hyste :img-hyste

Sinem90
21-04-07, 15:17
nezoş bir daha uçağa binmesin.hava değişikliği onun beyin kıvrımlarında hasara yol açıyor.:img-hyste
of diniz bitirdin beni dün.çok tuttum seni.hep böyle sev babanı.:img-in_lo

Melal
21-04-07, 15:17
Yasemin'in Necdet'i o kara kızdan kıskanmasına bir anlam veremedim.
Adam senin kağıt üzerinde kocan be kızım neden kıskanırsın.
Sen değil miydin Necdet hayatında birisi var mı?Böyle mutlu musun diyen.
Tamam Güzide kıl birisi Necdet'e nikahlı kocasıymış gibi bakıyor bende gıcık oldum.
Bu kız sonunda psikopat falan çıkmasında Necdet'in boğazına bıçağı dayarmış benimle evleneceksin diye.:img-hyste :img-hyste

OXFORD
21-04-07, 15:19
:img-hyste :img-hyste güzide necdet'i mi kıskandı yoksa yasemine kıl mı oldu orasını tam kestiremedim.eğer ikincisiyse haklı melal abla kız ne yapsın.zeki kız bir görüşte anlamıştır.:img-hyste :img-hyste

zeyneps
Zaten bence sonucta hersey bu sayfalari birturlu tukenmeyen gunluk sayesinde ortaya cikacak, o gunlukte ruya, o gunlukte aylanin yasemine soyledikleri.. o gunlukte hersey yaziyor..
Tabi gunlugu kim bulacak bilmiyorum

O günlük belki de Yasemin ölünce ortaya çıkar açılır "Pandora'nın Kutusu":good: :good:

Yasemin kanser olup 40'ında ölür Rüya 18 yaşında annesinin günlüğünü bulup okumaya başlar "Oh mon dieue....benim babam nayııııır nolaaaaamaaaas""" ...sonra Necdet'e koşar ve ondan hesap sorar :good: Necdet her şeyi itiraf eder Rüya "sizi asla affetmiycim asla bundan sonra sofranıza oturmuycim ,yemeğinizi yemiycim ...sizden nefret ediyorum " der...ve koşar Ahmet'e "bi daha bi daha beni bırakmayın istiyorum " der Ahmet'de anlamaz:icon_whis "elimi tutun bana sıkı sıkı sarılın bi daha da beni bırakmayın " der Ahmet"Fekat neden" ..Rüya'da "çünkü çünkü siz benim babamsınız" der....:img-hyste kanımca çok türk filmi izliyorum...

En sonunda da birlikte gözyaşları içinde Yaso'nun Sevda Tepesi'ndeki mezarına su dökerler:sad53: :sad53: :img-pilot

Melal
Özge'cim sen şu malum iddiada ne taraftasın.
25. bölüme kadar Rüya'ya kardeş gelecek mi?
Yani Necdet ve Yasemin birlikte olacak mı?
Valla dün akşam Yasemin'in dudaklarını silmesinden bana kardeş yakınmış gibi geldi.:img-hyste
Ayla ve Ahmet'in ne suçu var ya onlarında bebişi olsun.
Yasemin ne ballı hem Rüya'yı öz babasına söylemez sefasını sürer.
Hemde ikinci bir çocuk yapar haksızlık bu yaa.:img-yes:

Melal
21-04-07, 15:21
:img-hyste :img-hyste güzide necdet'i mi kıskandı yoksa yasemine kıl mı oldu orasını tam kestiremedim.eğer ikincisiyse haklı melal abla kız ne yapsın.zeki kız bir görüşte anlamıştır.:img-hyste :img-hyste

Güzide Necdet'i kıskandı bence.
Bu kızı nereden bulmuşlar çok itici belki oyuncu öyle birisi değildir ama karakter acayip itici.:)
Diyorum sana bu kız Necdet'i dağa bile kaldırır.:img-hyste :img-hyste
Kızın gözleri fel fecir okiyiii.:img-hyste

OXFORD
21-04-07, 15:22
zeyneps ahmet kör ve kötürüm olsun.allah korusun tabi de.o zaman tam türk filmi olur.
melal abla bana kalırsa yasemin ve necdet hep aynı kalıcak.hiçbir zaman gerçekten karı koca olmucaklar.ama iddia grubuna girmem.birileri kızıyor bana sonra:img-hyste :img-hyste

EmiLy_
21-04-07, 15:22
Yasemin Necdet'i kıskanmadı ki? Lale'yi kıskandı ve sadece kızın karakterini çözmeye çalıştı o nedenle dikkatle baktı ikisi konuşurken.
Hep böyle devam etse bana göre bayar... Yani kısır döngü gibi çok saçma... Sonuçta Güzide Necdet'i etkileyecek.
yani bunu anlamıyacak ne var.laleyi kıskanmış gibi yaptı.bakışları çok pisti güzideye:)yani bn öyle anladım.sonuçta güzide necdeti etkilicek belki ama dizinin sonunda ahmetle yaseminin kavuşacağını bile bile neden izliyim ki bn bu diziyi.senaristlerin bizden farklı şeyler düşünmesi ve yazması lazım.yani yasemin necdetle birlikte olsa süper olmaz mı şimdi:img-wink:

narcissa
21-04-07, 15:24
Güzide bence çok güçlü bir karakter ve Necdet onu tanıdıkça çok etkilenecek...
Hani bir zamanlar Yasemin'in zekasından, neşesinden, cıvılcıvılllığından, pozitifliğinden etkilenmişti ya beyimiz? Şimdi Yasmiş'de hiçbiri kalmadı bir güzelliği duruyor o güzelliğe de laf yok zaten adamı yoldan çıkarır...
Ayrıca Yasmein Necdet'i kıskanmadı ki arkadaşlar nereden çıkardınız? O kızın hareketlerine bozuldu ve de Lale'yi kafalamasına bozuldu.

Melal
21-04-07, 15:25
zeyneps ahmet kör ve kötürüm olsun.allah korusun tabi de.o zaman tam türk filmi olur.
melal abla bana kalırsa yasemin ve necdet hep aynı kalıcak.hiçbir zaman gerçekten karı koca olmucaklar.ama iddia grubuna girmem.birileri kızıyor bana sonra:img-hyste :img-hyste

Sen o birilerine söyle Melal ablam gir diyor de.:img-hyste
Neyse girme hadi başın belaya girmesin sonra koruyamamda seni uzaktayım.:)
Bence olacaklar Cansel ne demişti Yasemin'in çocukları olacak dikkat edersne çocuğu demedi çocukları dedi.
Çaktın dalgayı bebişim.:)

narcissa
21-04-07, 15:25
yani bunu anlamıyacak ne var.laleyi kıskanmış gibi yaptı.bakışları çok pisti güzideye:)yani bn öyle anladım.sonuçta güzide necdeti etkilicek belki ama dizinin sonunda ahmetle yaseminin kavuşacağını bile bile neden izliyim ki bn bu diziyi.senaristlerin bizden farklı şeyler düşünmesi ve yazması lazım.yani yasemin necdetle birlikte olsa süper olmaz mı şimdi:img-wink:

Olmaz:img-wink:
Necdet'le Yasemin olamaz dizinin teması belli müzği belli adı belli ve herşey Hatırla Sevgili diye çığırıyor adeta.
Yani sonunda Yasemin'le Ahmet birleşecekler. Sonra başlarından trajik olaylar geçecek gibime geliyor...

OXFORD
21-04-07, 15:26
bence fazla peşin hükümlüsünüz.ne malum yasemin-ahmetin kavuşucağı.sonunda öyle kavuşan aşıklar pek yok dizilerin sonlarında.hele ki bu bir dönem dizisi.kuşak anlatıyor.umutsuz aşk olarak başladı herşey belki de hiç birleşmiceklerdir.ben birleşçekleri yönünde kesin birleşirler demiyorum ilerisi için.

gene söylemeden geçemicem unutmayım rıza amcamın şapkası süperdi.:img-wink: :img-hyste

yaseminin zekiliğinden evet çok zeki bir karakter evlendikten beş yıl sonra onu da ahmet söyleyince anladı necdetin onu sevdiğini.:img-hyste :img-hyste

meltem-cmbl
21-04-07, 15:28
böle bi şarkı vardı çok komik bu şarkıyı ahmet ayla versiyonu yaptımm

ayla:aşkım minik prensim senı çok seviyorum
ahmet:bende(kardeş olarak:icon_whis
ayla:benımle benımle benımle evlenirmisin?
ahmet:hıı ne diyon lan sen ohaaaaaaaaa.. hayır olamaz asla
ayla:neden
ahmet:içip içip döversin
ayla:yuh oğlum ben alkol kullanmamki döversemde adam değilim
ahmet:inanamamki haki
ayla:yalancımıyım ben sanki
ahmet:ulan sen kahveden çıkmassın
ayla:okey tavla bilmem öğrenince senle oynarım
ahmet:yok aman orda kalsın kumarda varıdr şimdi sende
ayla:asla korkma benım çokta param yokta zaten altı üstü derdim saadet
ahmet:olmaz cnm biraz sabret ben bu yaşta biraz taze sayılırm
ayla:gelir bende kıbrısçığın meydanında anırırım:img-hyste
ahmet:hayvan.şarap içer pis kokarsın tipindende belli sen psikopatmısn:img-hyste
ayla:tamam kabul var birazçık amma elerinde ıslanırım damlam yarın senı istetirim anamla git konuş babanla
ahmet:aman başım belada delimisin sen kızım öldürürler hemde ben zaten özgürüm ben hiç bişeyden anlamamki; çamaşır bulaşık elim ayağıma dolaşır
ayla:korkma bebşim elime her bir iş yakışır hem dikiş takışta biliyorum sana bişi bırakmam
ahmet:hayır kurufasülye pilavı yaptırıp yanına soğanı kırıyım dersen elimin tersini yersin suradınla merse dönersin ben mersin çocuğuyum kızım git başımdan yaa
ayla:aaah yeter ulan evleneceksin benimle yarim kalmadı halim kalbim yanlız sana talip bana bağrıp durma çarparım ağzının ortasına
ahmet:ayy şimdiden başladı
ayla:affet bebişim kendimi kaybettim bendeki şiddet dilden gelir ama elimden gelmez
ahmet:hı hı tabi tabi o xamn isteklerimi sayıyorum;yatlar katlar beetler feetler mıchkler mıxer
ayla:lan şimdi bu çocuk benden yasmemini üstüme kuma isterse:img-hyste
ahmet:isterim tabiki sersemm
ayla:o zaman alırım dersem kabul edermisin söle evet mi, hayır mı
ahmet:hayır hayır hayır

nolur evet de
hayır ya
nolur evet de
hayır:img-hyste

OXFORD
21-04-07, 15:28
cansel abi mi dedi onu.ne zaman dedi ya ben kaçırmışım.dizi genel özete de uymuyor ki şöyle olcak desek.herşey karıştı.neyse izleyip görelim.evet melal abla ben yokum iddialarda.

merhem
21-04-07, 15:29
bence fazla peşin hükümlüsünüz.ne malum yasemin-ahmetin kavuşucağı.sonunda öyle kavuşan aşıklar pek yok dizilerin sonlarında.hele ki bu bir dönem dizisi.kuşak anlatıyor.umutsuz aşk olarak başladı herşey belki de hiç birleşmiceklerdir.ben birleşçekleri yönünde kesin birleşirler demiyorum ilerisi için.

gene söylemeden geçemicem unutmayım rıza amcamın şapkası süperdi.:img-wink: :img-hyste

yaseminin zekiliğinden evet çok zeki bir karakter evlendikten beş yıl sonra onu da ahmet söyleyince anladı necdetin onu sevdiğini.:img-hyste :img-hyste

rizanin yuruyusu cok komikti ama :img-hyste :img-hyste :img-hyste

Aman ben kavussunlar istemiyorum cunki beni hic bir sekilde etkilemez,
anca ahmet aglarsa duygulanirim ama o aska inanmiyorum inanmamda artik
bu vakitten sonra naman nallahim bu ne nask diyemem.
Yasemin umarim birsekilde o donem yaygin olan bir hastaliga yakalanip olsun.
oda kurtulsun bizde :icon_whis

narcissa

Ya bilemiyorum ama bu deli senarist ablaların birleştirip sonra Ahmet'i öldüreceklerinden korkmuyor değilim... Dönem dizisi ve Ahmet tüm bu hengame bittikten bu aşk meşk olayları çözüldükten sonra bir şekilde kendini siyasi olayların içinde bulacak... Bulmak zorunda aksi halde yön veremezler..

zeyneps
Evet Yaso Güzide'nin davranışlarına bozuldu kıskandığı yok kabullenin artık bunu:img-yes:

Sonunda kavuşsunlar ya Yaso'yu düşündüğüm yok Ahmet-Rüya ben onları düşünüyorum:img-wink:

Rıza amca'nın şapkasına bayıldım gerçekten dedemin de eskiden öyle bi şapkayla çekilmiş resmi var...Rıza Amca'ya kanım ısındı "size dede diyebilir miyim Rıza Amca?:icon_whis ":img-pilot

Sinem90
21-04-07, 15:33
rızoş bizim tontoş dedemiz olsun. :img-hyste
gerçekten ben de beğendim şapkasını.burhanın ki gibi.hehe :img-hyste
rıza karını kendine getir biraz.iyice paragöz olmuş yııvruum.iş hayatı yaramadı ona.bence bir an önce çalışmaya başla da düzelsin.:img-wink:

OXFORD
21-04-07, 15:33
:img-hyste :img-hyste zaten kıskanmasın hakkı yok çünkü.
senaristleri birine öldürcekllerse neden ahmet olsun yasemin varken.o ölmeye daha münasip.

özge_letyy
21-04-07, 15:34
sinemcim yazmış bende katılmadan geçemicem dünün parlayan karakteri bizim denizdi.berk hakman'ın en iyi olduğu bölümdü.bayıldım dün.
ve en güzel sahnede baba oğulun ölüm hakkında konuştukları yerdi.
dün lale mansur karakterinden dolayı herhalde acayip itici geldi bana.bir garipti haraketleri oynanış tarzı dediğim gibi nezahat karakterinden herhalde.

ben de dün berk hakmanın oyunculuğuna hayran kaldım
bence de en iyi performansı dünkü bölümdeydi
nezoşa gerçekten bir haller olmuş:hıh

bu arada özgecim cansel abi bir röportajında söylemişti galiba daha en başlarda..
işte yasemin karakterinin çocukları olacak gibisinden bir şeyler..

kiss se
melalcim doğru sölüosun yaseminle necdetin arasında bişe geçmiş ise yasemine yuuuuuh diicem yani
bukadarda olmazkiya benim ahmetime yazık diilmi ya çocuk oralarda sürünsün yasemin de güllük gülistanlık yaşasın değilmi yok öle yağma nie ahmetle birlikte bi çocuk yapmıo bu kız sapıttımı ne
yani ben bu durumda olsaydım ne necdete nede rüyaya acırdım sanki yaseminin hayatını onlar kurtaracakda
ama bakıyorumda aylada fırsattan istifade edio terbiesiz
ayla önümüzdeki bölüm ahmeti :love05: se hiç şaşmayın çünkü yüz buldu bikere :hıh
bide necdetle yasemin de:love04: resmen böyleler:img-beee:

Melal
cansel abi mi dedi onu.ne zaman dedi ya ben kaçırmışım.dizi genel özete de uymuyor ki şöyle olcak desek.herşey karıştı.neyse izleyip görelim.evet melal abla ben yokum iddialarda.

Evet o dediydi dizi başladığında bir röportajında demişti.
Sanırım Beren'le bir röportajıydı şimdi tam hatırlamıyorum.:)
Madem genel özetteki gibi ilerlemiyor dizi bende o zaman Ayla ve Ahmet'in çocuklarının olmasını istiyorum.

narcissa
21-04-07, 15:35
Genede tricidik olaylar hep sevilen erkek karakterlerin başına gelmez kadınlaırn başına gelir çünküü:img-pilot
Ahmet'in ölmesini asla istemem garibim zaten yeterince acı çekti.
Ama siyasi olaylar alevlendikten sonra kendini çok ciddi bir karışıklı içine bulacak hele de İstanbul'a dönüp avukatlık yapmaya başlayınca...

spdr
21-04-07, 15:38
ben eski bölümleri izlemeye devam ediyorumm....
yasemin nası şirin nası işveli bi kızmış yaaa....
unutuyor insannnn:icon_sorr

biz önceki hallerine bile(aamed ve yaseminin)..
karakterleri belli değil..
hiç tanıtmıyorlar diyorduk...
şimdiki hallerine göre bakıyorum daa....
yine iyiymiş gençlikleri yahuuu:img-yes:
en azından şehvetlilermişş:icon_whis

şimdi ortada hizmetçiler dolanır ya kalabalık yapmak için..
tam ööle oldular yaaa:icon_sorr :icon_sorr

çok merak ediyorum nasıl toparlayacaklarr...

bu arada meltem avatar güzelmişşş:img-hyste :img-hyste
eskisi de iyiydi amaa:icon_whis

zeyneps
21-04-07, 15:39
rızoş bizim tontoş dedemiz olsun. :img-hyste
gerçekten ben de beğendim şapkasını.burhanın ki gibi.hehe :img-hyste
rıza karını kendine getir biraz.iyice paragöz olmuş yııvruum.iş hayatı yaramadı ona.bence bir an önce çalışmaya başla da düzelsin.:img-wink:

Sinem gördün mü yıvvrruuum Sivim nasıl endişelendi bi de açılsa tam süper olacak:good: Mehmet'te ne öyle ablasına çekmiş giderek gençleşiyo:icon_whis Sivim yanında halası gibi oldu iyice....oysaki biz çocuk bile istiyoz onlardan bu Mehmet'in karısı da ölmüştü bu adam bu gençlik ve karizmayla on tane daha öldürür:img-hyste

özge_letyy
21-04-07, 15:41
berenle röp ise okumamış olabilirim.hatırlıyorum çünkü bir tane beraber vardı okumadan geçmiştim.orayı ondan atlamış olabilirim.

evet canım büyük ihtimal berenle birlikte olan röportajında söylemişti
ama bence de yaseminle necdet hiç bir zaman bir araya gelmeyecek

Sinem90
21-04-07, 15:42
görmez olur muyum ziynipcim! :img-in_lo
arabada bile döndü arkasını baktı ona.:img-in_lo
bunun tek suçlusu o sirseri makyöz.ağzını burnunu dağıtıcam onun. :hıh
morlukları bile düzgün yapamiiyy. :hıh babam bile dedi ne biçim olmuş yara izleri diye. :hıh

judy
21-04-07, 15:43
Ben en çok Necdet karakterine üzülüyorum gerçek bir aşkı hak ediyor bence. Yasemin'i öpmedi bile sadece dudakları dokundu ne hale geldi çocuk. Umarım ileriki bölümlerde pastacı kızla fırtınalı bir aşk yaşarlar. Sonrasında Yasemin'den ayrılıp evlenirler.Ve yine umarım ki bunların yaşandığı sıralarda Ayla ile Ahmet evlenmiş olur...:dito

spdr
21-04-07, 15:44
Cansel mi demiş?:img-pilot
Ne malum diğer çocuklarında Ahmet'den olmayacağı:img-polic :img-pilot

mirrrvee bence de aamedden olabilir diğer çocuklar da...:img-yes:
ööle de olsun zaati...

ya ben eski bölümleri izleyince çok hüzünlendimmmm:icon_sorr
yasemin ahmetin edeleli kollarında yavrılarıyla beraber olmak yiirine....
niiiçün niiçüüün neciiiiidettiiiiine gidyorr....

arkadaşı için sevdiği adama gitmiyorrr kuzumm..
bu nasıl br kalptir bööölee...:sad53: :icon_sorr :sad53: :icon_sorr

narcissa
21-04-07, 15:48
mirrrvee bence de aamedden olabilir diğer çocuklar da...:img-yes:
ööle de olsun zaati...

ya ben eski bölümleri izleyince çok hüzünlendimmmm:icon_sorr
yasemin ahmetin edeleli kollarında yavrılarıyla beraber olmak yiirine....
niiiçün niiçüüün neciiiiidettiiiiine gidyorr....

arkadaşı için sevdiği adama gitmiyorrr kuzumm..
bu nasıl br kalptir bööölee...:sad53: :icon_sorr :sad53: :icon_sorr

Bebişim Yasemin şevkat sınırını fazla aştı...
Genken gözü hiçbir şey görmüyordu! Ahmet'ten başka bir şey demiyordu şimdi Ahmet kimmiş havalarında?
Ayla'yla Ahmet evlendikten sonra saçını başını çok yolacak kanımca...

Ay evet evet o çocuklar da Ahmet'ten olabilir birleştikten sonra ne malum anacım:happy0064

Melal
21-04-07, 16:03
bunun için yasemin menopoza girmeden evlenmeleri lazım yavrıımm:icon_sorr
ben çoook üzülüorumm bbu hallerinee...:icon_sorr

:img-hyste :img-hyste
Allah seni ne etmesin emi.:):)
Koptum ya nerden aklına geldi ama haklısın Yasemin 45ine gelmeden birleşmeleri lazım.:img-hyste
Ama ben bu dizinin sonunda Yasemin ve Ahmet'in birleşmelerini istemiyorum.

spdr
21-04-07, 16:05
ya rabbim inşallah rüyaya kardeş gelecekse ahmet ve yaseminin çocuğu olsun inşallah
ya
arkadaşlar nie cewap yazmıonuz bana kıl oluorum
beni sewmiomusunuz yoksaaaaaaaaa:icon_cry: :img-cray:

nye sevmiyelim kuzuuummm....
ben de ahmet ve yasemin den bekliyoeum bi tane daha bebek...
senaryoyu değiştirdik falan demişler ya bi ara..
sanmıyorum gerçi de..
keşke ööle bişi olsa...
ikisi birleşse...
netekim izleyici mutsuz olacaksa ööle mutsuz olsun..
beenmesin diziyi..
ben çıkıyorum şimdi...
i sohbetlerrrbye

narcissa
21-04-07, 16:13
bende varım cnm ölümüne ahmet&yasmein başka k,mse tanımama hehe menopoza girmeden mi:img-hyste :img-hyste

Meltemcim seninle üç olduk bebişim:)
Ben Ahmet için istiyorum birleşmelerini artık yeter üzülmesin garibim:img-polic

Bu arada avatar süper koptum:img-hyste

Sinem90
21-04-07, 16:19
asıl yasemine dönerse iyice mutsuz olur. :icon_whis
varlığından ne yarar gördü ki?:icon_whis
aman uzak dursun ondan.aamedim dağlara çıksın.ben özgürüm desin.:img-hyste
dağlara gel dağlara... :img-hyste

narcissa
21-04-07, 16:23
Sinem Ahmet zati bir inemedi dağlardan boşver gelsin biraz aşağılara:img-in_lo
Kankam daha geçenlerde diyodu Ahmet noolmuş mağara adamı yapmışlar çocuğu falan diyiiiii:icon_sorr
Haklı ne diyim:hıh
ama bu bölüm o kazakla çok şehvetli duruyordu gözleri cibil cibil parlıyordu bebişimin:img-blush

Ayse (92)
21-04-07, 16:28
dünkü bölüm yine çok güzeldi...ama maalesef defne ve deniz sahnesi hiç yoktu nerdeyse...nejdete çok acıdım.yazık kendini ne kadar suçlu hissetti.ayrıca o yaeni gelen kadınada sinir oldum.yasemine nasıl baktı öle yaaa...ayrıca bi nejdet deyişi vardıki akıllara zarar!mehmete bişey yapmamalarına sevindim(öldürmelerinden bahsediyorum)..yaşara başta çok suç attım ama meğer çocuğun olaylarla bi alakası yokmuş...ayrıca aylanın ahmete evlenme teklifi etmeside bölümün sürpriz gelişmesiydi...

narcissa
21-04-07, 16:31
Yasemin dağlara çıksın türküler çığırsın deşarj olsun bebişim:img-hyste
O da yaşasın dağ hayatını anlasın Amet'i:hıh

Ay evet Ahmet o kazağı giysin hep ceket yakışmiyi bu çocuğa:hıh

Sinem90
21-04-07, 16:33
yok canım aamede her şey yakışır da kazak daha bi şehvetli duriiyy :img-blush
domates çıksın dağa bir daha da inmesin ordan.zuhaha :img-pilot
dağlara gel dağlara :img-hyste

narcissa
21-04-07, 16:36
Bağa ne yakışmiyi ceket:hıh

Kazak çok şehvetli olmuş ya haklısın:img-blush Kaç zamandır takım elbiseden gına gelmişti:hıh

Ama ilk bölümlerde takım elbise de yakışıyordu o zamanlar siyah takım giyiyidiii:img-blush

naz_özge12
21-04-07, 16:36
dün yasemin nasıl kızkanmıştı lale ile necdet i.tam tahmin ettiğim gibi.kızda yasemin e inat necdetime asılıyodu.süperdi..

naz_özge12
21-04-07, 16:38
dün deniz traş olurken rüya nın burnuna traş köpğünü sürdü ya sonra necdet e dedi ben ne zaman traş olucam ben orda koptum.çok tatlı bu rüya ya.:img-hyste

spdr
21-04-07, 16:41
Bağa ne yakışmiyi ceket:hıh

Kazak çok şehvetli olmuş ya haklısın:img-blush Kaç zamandır takım elbiseden gına gelmişti:hıh

Ama ilk bölümlerde takım elbise de yakışıyordu o zamanlar siyah takım giyiyidiii:img-blush

saçları da daha kısaydı..
ahmetin giydiği bi gömlek vardı yaa..
morlu kısa kollu...
ben onu da çok yakıştırııydım..:img-blush

kitch83
21-04-07, 16:41
merhabaa arkadaslar,
bence dunku bolum bir donum noktasiydi ahmet ve yasemin icin. bundan sonra ikisi de baska hayatlara dogru ilerlemeye karar verdiler. yani en azindan bana kalirsa oyle bi imaj verilmeye calisildi tabi ne kadar surer bunu kestiremiyorum. ancak hala dizide bazi seyler beni irrite ediyor. ornegin ahmet gibi hukuk okumus , yillarca yurtdisinda kalmis kultur seviyesi oldukca yuksek bi ailede yetismis biri hadi diyelim yaseminin genclik atesine kapildi ama bunun bu kadar surmesi yane cok garip hele ki bu insanlar ne paylasiyor bu yas farkindan ote kulturel birikim bakimindan ortak ne buluyorlar bunu anlamiyorum malum yaseminle isin pistigi donemde yasemin daha yeni univ.ye baslayacakti. dunku bolume donersek acikcasi ben aylanin hamlesini gayet yerinde buldum ve ahmetin bunu olumlu karsilayacagini dusunuorm en azindan yeni bir sayfa acmak adina ve hatta biraz ileri gidip ahmetin zamanla aylayi sevecegini de dusunuorm ki ayni sey bence yasemin ve nejdet icin de gecerli. yasemin zaten nejdetin onu yillardir sevdigini ogrendiginden beri daha farkli bi gozle gormeye basladi onu.yani sonucta iki ciftin de ayri ayri mutlu olacagina inaniyorum. ama ask derseniz o baska bisey bence o heyecani yasadilar bi daha da zor.bu arada deniz gezmisi cok benzetmisler sanki bir kere daha kendisinin nur cemalini gormus gibi olduk duygulandik ailecek.dizi bence cok guzel bi noktaya geldi . bir cok nesil ve onlarin yasaiklari donemsel kontonktur icinde aynı anda işleniyor. bu acidan hitap ettigi kesim de daha cok anlam kazanmaya basladi. gorusmek uzere...

first lady
21-04-07, 16:43
dünki bölüm çok harikaydı.özellikle miting kısımları çok etkileyiciydi.buraya muhtemelen yazılmıştır ama ben yinede yazmak istiyorum.dün atv haberde o miting çekimlerindeki figüranlara sormuşlar fakat hiç biri deniz gezmişi tanımıyomuş.inanamadım duyduğumda.nasıl olurda gençler bukadar yakın tarihte olmuş bi olayın baş kahramanını tanımazlar.bu dizi bazı insanlara adnan mendersi ve o devri tanıttı.umarım şimdide deniz gezmişi ve arkadaşlarını tanıtır onları tanımayanlara.buarada oyuncu seçimini çok beğendim.deniz gezmişe çok benziyo:good:

narcissa
21-04-07, 16:43
saçları da daha kısaydı..
ahmetin giydiği bi gömlek vardı yaa..
morlu kısa kollu...
ben onu da çok yakıştırııydım..:img-blush

Onu giydiğinde de çok şehvetli olmuştu:img-in_lo

Aa ben Ziynip'i unuttum Ziynip kızar şimdi bebişim:img-hyste

Saçlarını kısaltıp önleri hafifçe havalandırıyordu ya o hali dehşet oluyordu:img-in_lo

ayşenurr
21-04-07, 16:50
dünkü bölümü beğendim.Necdet Yasemin'i öptükten sonraki çekingenliği
olması gereken gibiydi.pastanedeki kızı çok beğendim.Yasemin kızı görünce
Necdet'i kıskandı.Ahmet'i çok seviyordu,Ahmet'i görmeye bile giden insan
bir başkasını nasıl kıskanabilir?kız çok dengesiz,ne istediğini bilmiyor.Yasemin
dengesiz haraketlerine devam ederken,Ayla Ahmet'i elde edecek hatta
evlenecekler.büyük ihtimal pastanedeki kızla Necdet'de arayı bulacak.
kararsız davranışları yüzünden Yasemin ikisinden olacak.Mehmet ile Deniz
sahneleride çok güzeldi.baba oğul birbirlerine olan sevgiyi gördük.
Işık Yaşar ikilisini çok beğeniyorum.birbirlerine çok yakışıyorlar.:img-in_lo

spdr
21-04-07, 16:56
Onu giydiğinde de çok şehvetli olmuştu:img-in_lo

Aa ben Ziynip'i unuttum Ziynip kızar şimdi bebişim:img-hyste

Saçlarını kısaltıp önleri hafifçe havalandırıyordu ya o hali dehşet oluyordu:img-in_lo

heeeee....ben de çok beğeniyydimm....
şimdi tam orta yaşlı adamlar gibi olduuu...
o zaman tipinden anlaşılıyordu ne hınzır olduuu:img-blush

bi de yasemine defterini veriiy yaa...
ordaki hali de dehşetti yaaaww:img-blush