PDA

Tüm Versiyonu Göster : Hatırla Sevgili (Arşiv 13)

Sayfalar : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

vega58
12-05-07, 13:44
10 da diyolar 10 30 da zor başlıyo b kadar da vicdansızlık olmazki..çalışanları da düşünün biraz.hep kaçırıyorum dizinin sonlarını...o yüzden izlemeden yorum da yapamıyorum..:(

canım youtuba ekleniyor ordan bak...
zeynepçim o şarkı çok güzel..de bana ahu tuğbanın bir filmi vardı onu hatırlattı..yaşar alptekinle..ahu her zamanki gibi hayat kadınıydı ve yaşara aşık oluyordu..sonra durmadan bu şarkı çalıyordu..güzel şarkı ama nedense bu film aklıma gelince şarkının duygusallığı falan kalmıyor..güzelim şarkıları böyle filmlerle mahfediyorlar..

ergim
12-05-07, 13:44
ya yaseminin makyajı ve saçı ne kadar abartılıydı öyle doğal hali çok güzel ama dünkü halini hiiiiç beğenmedim hele ruj sürerken oha dedim ne koyuydu yaaa bööğğğkk

çağla&hilary
12-05-07, 13:45
bilmem fark ettinizmi ama(bunuda bütün konu başlıklarına yazdım) deniz bu bölümde neredeyse hiç yoktu 3 keremi ne gösterdiler akşam yemeğe bile gelmemişti acaba bnm kaçırdığım bir yer mi oldu denizin bi işimi vardı bu bölümde hiç yoktu hiç gözükmedi

vega58
12-05-07, 13:46
evet deniz gözükmedi ama ahmet de defne de pek yoktu bu bölüm..
yaseminlerin taraf ağırlıktaydı bu bölüm..artık onları izlemekten baygınlık geçirecektim..

zeyneps
12-05-07, 13:48
ya ardakaşlar bn hepsini izleyemedim davetiye verdikten sonra noldu ya biriniz yazarsa çok sevinirm

canım Yasemin davetiyeyi Necdet'e gösterdi Necdet'te gidicez mi dedi Yasemin"davetiyede senin de ismin yazıo " dedi Necdet'te "gidicez mi peki " dedi Yaso bişey demedi Necdet 'te kızıp odasına gitti....

Sonra Yasemin ve Necdet nişana geldiler salonda herkesin ağzı açık kaldı ,Ahmet'inde Ayla 'da Ahmet'e bakıodu bakışlarını takip edince ve Yaso'yu görünce bozuldu ...Ahmet ve Yasemin birbirlerine alık alık baktılar bitti :img-hyste

Ya Yasemin neden hiç Rüya ve Ahmet'i birlikte çizmiyo ,hiç değilse biraz acırdık ona ama Necdet görürsüe üzülürdü :sad53: üzülsün bağa ni :hıh

meltem-cmbl
12-05-07, 13:48
cnm çok sal hatırla sevgilini sitsinde var mıdır acaba bu şarkı ya cidden çok uyuyo bizimkilere ama bu ayrı olma olayını da çok uzattılar yaa artık sadece cansel abi ve deniz gezmiş için izliyorum:good:

cnm orda varmıdır bilmiyorum ama bu şarkı zaten ünlü bi şarkı
fikret kızılok -sevdim senı bi kere her yerde buıöursun zatenü

ve benım çok sevdiğim bi şarkı bu
ay içimden geldi sözleri yazim:9

sevdim senı bir kere
başkasını sevemem
deli diyolar bana desinler değişmem
desinler değişmem desinler değişemem
hayatta en zor olan bir inasnı tanımak
kabul etmek huylarını değişmeden bir olmak
kabul etmek huylarını değişmeden bir olmak

Sevgi anlaşmak değpildir
nedensizde sevgilir
bazen küçük bir an iiçin ömür bile verilir(ahmetim ömrünü bile verir)

Daha yolun başındasın değişirsin diyorlar
oysa sana çıkıyor bildiğim bütün yollar:img-in_lo

Sevgi anlaşmak değpildir
nedensizde sevgilir
bazen küçük bir an iiçin ömür bile verilir:img-in_lo :img-in_lo

ama acaip uymuş sözler ya

çağla&hilary
12-05-07, 13:49
ya yaseminin makyajı ve saçı ne kadar abartılıydı öyle doğal hali çok güzel ama dünkü halini hiiiiç beğenmedim hele ruj sürerken oha dedim ne koyuydu yaaa bööğğğkk

bencede aylayı sevmiyorum ama daha sade daha güzel olmuştu ayla.bir de yasemin sanki çok güzel olmuş gibi en son gösterdiler bi gördüm bunun içinmi bizi bu kkadar heycanlandırdınız dedim çok kötü olmuştu kızı mahvedmişler bnce:img-blush :icon_sorr

ergim
12-05-07, 13:50
bencede aylayı sevmiyorum ama daha sade daha güzel olmuştu ayla.bir de yasemin sanki çok güzel olmuş gibi en son gösterdiler bi gördüm bunun içinmi bizi bu kkadar heycanlandırdınız dedim çok kötü olmuştu kızı mahvedmişler bnce:img-blush :icon_sorr

ewet yaa bende çok güzel oldu falan sandım sonra gösterine şok oldu iğrenç olmuş yaa

meltem-cmbl
12-05-07, 13:52

cnm eski zamnalrad öleymiş herjalde moda:)
abartılı olmuş ama eski zman işte o yüzden bişey diyemiyorum

ay ben son sahnede alalhım lütfen ahmette donsun kalsın dedim yok gene yaseminde kaldı ya:icon_sorr

vega58
12-05-07, 13:53
ahmeti pek fark etmedim ama denizz çok dikkatimi çekti

ahmetin nişanı falan vardı en azından orda gördük..bir de o yasemini hayallediği sahne o kadar etkileyiciydi ki durumu kurtardı biraz..ama deniz hiç yoktu ortalıkta..sadece arkadaşlarıyla konuşurken ve dergi dağıtırken gösterdiler..orda da yaşar harun ön plandaydı..

makrombor
12-05-07, 13:53
şarkıyı şu an ben dinliyorum isteyen olursa gönderebilirim..bu arada ayla öyle bi karekterki hem sinsi hem bazen masum..her kılığa girebiliyo ikisi de yakışıyo..

__SEYMEN__
12-05-07, 13:55
ahmetin aylayı yasemin zannettiği sahne çok güseldi ya garibim istemeye istemeye evlenio sanım geçen sayfalarda peri24 evlenemeyecekler ahmet son anda vazgeçcek dmişti genel özette evlenecekler çocukları olmyacak yazıyordu:img-cool2

CveB
12-05-07, 13:58
deniz hiç yoktu ortalıkta..sadece arkadaşlarıyla konuşurken ve dergi dağıtırken gösterdiler..orda da yaşar harun ön plandaydı..

Ben birde kahvaltı masasında gördüm kendisini.(Hani Nezahat'in Rıza'nın boş sandalyesine baktığı kahvaltı)

Asıl Rüya kayıp.Dedesine akşam dışarıya yemeğe gideceğiz dedi.Ama yemekte Rüya yoktu.:)

zeyneps
12-05-07, 13:59
Arkadşlar Necdet'le ilgili önceden bi yorum yazmıştım yazıım artık buraya bari türkçeyi ivet güzel kullanmadım ama daha önceden yazmıştım bunu şimdi tek tek düzeltmek istemedim :img-wink:
13 Maddede Nejideeeeet’i tanımlamak:
1)Fedakar Baba:Başkasının kızını öz kızı gibi sevebiliiiyy (kendisi çok hayırsever bir insan):sad53:
2)Platonik Aşık:Kendisi karşılık beklemeden ve açılma gereği duymadan öylece sevebiiiliiiyyy(yani 4 sene de ben çatladım o hala duriiyy9
3)Hamarat Amca:Kendisi güzel ve lezzetli pastalar yapabiliyyy
4)İşletmeci Kişilik:Kendisi pasta yapmasının yanı sıra bir de pastane işletebiliiiiy(ee doğal olarak)
5)Usta Ahçı:Eeeee adam pasta yapiyy de yemek yapamiyy demesinler
6)Kara Şimşek:Kendisi tipik bir Kara Şimşek örneğidir.Şoförlüğü iyidir,heryere koşturiyyyy....ha birde kendisi Ankara-İstanbul treniyle yarışabiliiyyy:img-hyste
7)Hayırlı Damat:Kendisi Rıza ve Nezahat’ın işlerine sürekli koşturup duriyyy,kanımca ailesinden çok onları göriyy....eh ama siz de ailesine de uğriyy ya Rüya’yı bırakmak için:img-hyste
8)Sevimli Enişte:Işık’ı kızkardeşi gibi göriyyy,ona doğumgünü pastaları hazırliyy,en güzel hediyeyi yine o aliyyyy
9)Acemi Doktör:Gördüğümüz kadarıyla kendisinin ilk yardım bilgisi de bulunmakta
Örnek A:
Deniz:Nejiiiidet Abi
Necdet:Durun durun kıpırdatmayın!
10)Komiser Kolombo:Ehhh kendisi herşeyi yapabiliyyy de ipuçlarını yakalayamiyy dedirtmezler adama,gözünden hiçbir şey kaçmiyy(uyanık hınzır seni!!!):img-polic
11)Son Söz Kişisi:Konuşmalara son noktayı hep o koyiyyy,herşey ondan onay alınarak geçiyyyy....
Örnek A)
Nejiiidet:Hmmm...ben Nazım Hikmet’in şiirleri nedeniyle sürülmesine üzüliyyysem,Necip Fazıl’ında şiirleri yüzünden sağcı damgası yemesine o kadar üzülürüm
Örnek B)
Nejiiiidet:Hmmm bende Rıza Amca gibi düşüniiyyym yaa...yapabileceğimiz ne varsa yapmalıyız
Örnek C)
Nejiiidet:Hmmm...peki alalım o kızı işe
12)Aşk Doktörü:Eeee o kadar platonik aşık,aşk konusunda çeşitli tanımlamalar yapabildiği görüliyyy,filoooozof filooozof konuşabiliiiiiiiy(Eh ilerde “Nejiiiidet’ten Özlü Sözler” diye bi kitap çıkarır kanımca)
13)Gitarcı Genç:Kendisi gitar çalıp şarkı filan söyleyebiliiiiiiiyyy,sesi de güzel keratanın ...
Maşallah 10 parmağında 1000 marifet var delüğğğğanlının ,bir genç kız için karşı konulamaz her özelliğe sahip, :img-in_lo :img-yes:
Teknolocik bir başarı ,çok yeni bir model üstün ve gelişmiş özellikli ,kullanma kılavuzuna girek yok kendisi kendisinden programlı :good: :img-hyste

OXFORD
12-05-07, 14:02
bu yazdığıma umarım beren saat hayranları hemen tepki vermez...

dünkü bölümde içim sızladı yaseminin sahnelerinde.hele ağladığı yerlerde.yasemini sevdiğimden desteklediğimden değil.bir insan nasıl böyle ağlar.tabiki gerçekten hüngür hüngür ağlamasını bekliyemeyiz.ama yüzünü çok garip buruşturuyor.insanın hüzünlenceği yerde gülesi geliyor o ağlayınca.bunun dersi falan yok mudur?ya da lütfen yasemin karakteri hep güldün.eziyet onun ağladığı sahneleri izlemek.gitgide geliştiriyor kendini daha bu kadar yeniyken böyle bir dizide oynaması onun için büyük avantaj.ama ağlamaları rezalet.

okanın mimikleri
canselin bakışları
beren'in ağlamaları şeklinde olcak dizinin adı.

ağladığı sahnede hiç abartmıyorum kanal değiştirmek zorunda kaldım.güldüğü yerlerde ne kadar sempatik bir görünüm oluşturuyorsa ağladığı yerde de öyle içler acısı oluyor

çağla&hilary
benim en sewdiğim sahne necdetin yasemine"yasemin hemen çık odamdan" demesiydi

bide ahmetin aylayı yaso sandığı sahne

ewet çok güzeldi(şunuda söylemeden geçemicem yasemin in ağlaması çok gülünç kendini zorluyomuş gibi ağlıyo)

vega58
Ben birde kahvaltı masasında gördüm kendisini.(Hani Nezahat'in Rıza'nın boş sandalyesine baktığı kahvaltı)

Asıl Rüya kayıp.Dedesine akşam dışarıya yemeğe gideceğiz dedi.Ama yemekte Rüya yoktu.:)

rüyayı emineyle evde bıraktılar sanırsam..ya hani rızaya nezoşun durumunu bilmiyor ya çocuk..yemek de ikisini barıştırmak için düzenlenmişti..tatsız bir durum olursa çocuk şahit olmasın diye getirmemiş olabilirler ki getirmemeleri doğruydu..
yalnız sizin de dikkatinizi çekti mi..nezoş sinirlenip dışarı çıktı kızlarla konuştu ya..kaldırımlar dikkatimi çekti..kaldırım taşalarını sarı beyaza boyamışlar..o zaman var mıymış öyle bir durum..bu iğrenç görüntü bozukluğu sadece bu zamana ait sanıyordum ben..

zeyneps
12-05-07, 14:06
Bende "hayda yine mi!" :img-hyste dedim kkoptum valla Necidet gibi kulaklarımı tıkadım şimdi onu daha iyi anladım bu cikciğe nasıl dayanılır ,Rüya ağlasın daha iyi ağlıyo babasına çekmiş yavrıcak:sad53: (ama hangi babasına bilemiyim artık :img-hyste )

vega58
12-05-07, 14:08
zeynepim iyi güzel yazmışsın..tam üstüne basmışsın da bu nasıl türkçe be kuzum..
biraz daha özen gösterseniz ne olur yani..çok mu zor bunu yapmak..

beren_delisi
12-05-07, 14:09
her şeye rağmen sonlara doğru yasemin ile ahmet in bakışları çok güzeldi aşk dolu bakışları var ya orda bittim ben aşık olduklarını yine hissettiler onlar!!yasemin ahmet bu bölümde aşkları harikaydı hala aşkları varr;)

muko88
12-05-07, 14:11
Valla bu bölümü pek izleyemememe rağmen...
İlk sahneyi çok beğenmiş bulunmaktayım.
Yani beğendim, derken...İşlerin bu aşamaya gelmesi, dizinin böyle cıvıtması değil beğendiğim.
Necdet'in tavrı...
Ve özellikle "sen bu odaya ne duygularla geldin Yasemin?HAngi duygularla?Hı?" derken ki mimikleri, bakışı ve duruşuydu...
Çok iyi bir oyunculuktu...Çok iyi bir tutumdu ayrıca; YAseminin tavrına karşın...
Aptal da değil ya, Ahmet yüzünden, onu başkasıyla görmeye dayanamadığından yaptığını da biliyor...
Yasemin utansın...Gitti sanki kırk yıllık baştan çıkarma ustasıymış gibi Necdet'e sokuldu...Boynunu öpmeler vs...Ama alır böyle boyunun ölçüsünü...
Güzide&Necdet çiftine hiç dayanamaz artık...O zaman da kendini Teo'nun kollarına mı atar acaba; çok merak ediyorum.
Bu kadar merak edersem, reklam arasında açar bakarım artık...
Yasemin karakteri ve Beren'in oyunculuğu sayesinde beni fazlasıyla baymış bir dizidir artık...İzlemeye pek mecalim yok galiba...

CveB
12-05-07, 14:13
yalnız sizin de dikkatinizi çekti mi..nezoş sinirlenip dışarı çıktı kızlarla konuştu ya..kaldırımlar dikkatimi çekti..kaldırım taşalarını sarı beyaza boyamışlar..o zaman var mıymış öyle bir durum..bu iğrenç görüntü bozukluğu sadece bu zamana ait sanıyordum ben..

Kaldırım taşlarını bilmem de Rıza kaldığı otelde yüzünü yıkarken lavaboda son model musluk vardı.:)

Birde Nezahat boşanacaklarını açıklayacağı zaman Mehmet,"Deniz gelemiyor.Onun haricinde bütün aile burda" dedi.Demek ki süperman Necdet'i aileden saymıyorlar.

arzu-başak
12-05-07, 14:13
hakikaten ahmete yazık diyorum başka birşey demiyorum..adam kendine hayat kurmaya çalışıyor ama her defasında yasmin yine yapacağını yapıyor...kesin yasmin bütün gece sırıtır necdetin koluna girer..ahmette acıdan ölür...ya inşallah ayla hemen ahmetin yanına gelir biraz yakın dururlar birbirlerine hafif gülümseseler bile yeter..yasmin delirsin o kadar...
neden hep acı çeken,hayal eden taraf ahmet anlamıyorum ya..bu aşk karşılıksızmıydı yok....hatta daha önce yasmin seviyordu onu..e peki neden hep ahmet tarafından gösteriliyor bu duygular..bende yasminin necdetin bir hareketinden bir sözünden hemen ahmeti hatırlamasını istiyorum....
ayrıca yasminde ve necdette nasıl bir vicdan var hiç anlamdım..yahu adamdan çocuğunu saklıyorsunuz tamam söylemiyorsunuz ama ne bilim insan biarz vicdana azabı çeker...

vega58
12-05-07, 14:15
Kaldırım taşlarını bilmem de Rıza kaldığı otelde yüzünü yıkarken lavaboda son model musluk vardı.:)

Birde Nezahat boşanacaklarını açıklayacağı zaman Mehmet,"Deniz gelemiyor.Onun haricinde bütün aile burda" dedi.Demek ki süperman Necdet'i aileden saymıyorlar.

süpermen necdeti aileden saymıyorlor da niye her işe onu koşturuyorlar..yarış atı mübarek..
musluk benim de dikkatimi çekti de sonra nezoş geldi dikkatim saçlarına kaydı..kerimana özendi heralde garip..

sühan
Arkadşlar Necdet'le ilgili önceden bi yorum yazmıştım yazıım artık buraya bari türkçeyi ivet güzel kullanmadım ama daha önceden yazmıştım bunu şimdi tek tek düzeltmek istemedim :img-wink:
13 Maddede Nejideeeeet’i tanımlamak:
1)Fedakar Baba:Başkasının kızını öz kızı gibi sevebiliiiyy (kendisi çok hayırsever bir insan):sad53:
2)Platonik Aşık:Kendisi karşılık beklemeden ve açılma gereği duymadan öylece sevebiiiliiiyyy(yani 4 sene de ben çatladım o hala duriiyy9
3)Hamarat Amca:Kendisi güzel ve lezzetli pastalar yapabiliyyy
4)İşletmeci Kişilik:Kendisi pasta yapmasının yanı sıra bir de pastane işletebiliiiiy(ee doğal olarak)
5)Usta Ahçı:Eeeee adam pasta yapiyy de yemek yapamiyy demesinler
6)Kara Şimşek:Kendisi tipik bir Kara Şimşek örneğidir.Şoförlüğü iyidir,heryere koşturiyyyy....ha birde kendisi Ankara-İstanbul treniyle yarışabiliiyyy:img-hyste
7)Hayırlı Damat:Kendisi Rıza ve Nezahat’ın işlerine sürekli koşturup duriyyy,kanımca ailesinden çok onları göriyy....eh ama siz de ailesine de uğriyy ya Rüya’yı bırakmak için:img-hyste
8)Sevimli Enişte:Işık’ı kızkardeşi gibi göriyyy,ona doğumgünü pastaları hazırliyy,en güzel hediyeyi yine o aliyyyy
9)Acemi Doktör:Gördüğümüz kadarıyla kendisinin ilk yardım bilgisi de bulunmakta
Örnek A:
Deniz:Nejiiiidet Abi
Necdet:Durun durun kıpırdatmayın!
10)Komiser Kolombo:Ehhh kendisi herşeyi yapabiliyyy de ipuçlarını yakalayamiyy dedirtmezler adama,gözünden hiçbir şey kaçmiyy(uyanık hınzır seni!!!):img-polic
11)Son Söz Kişisi:Konuşmalara son noktayı hep o koyiyyy,herşey ondan onay alınarak geçiyyyy....
Örnek A)
Nejiiidet:Hmmm...ben Nazım Hikmet’in şiirleri nedeniyle sürülmesine üzüliyyysem,Necip Fazıl’ında şiirleri yüzünden sağcı damgası yemesine o kadar üzülürüm
Örnek B)
Nejiiiidet:Hmmm bende Rıza Amca gibi düşüniiyyym yaa...yapabileceğimiz ne varsa yapmalıyız
Örnek C)
Nejiiidet:Hmmm...peki alalım o kızı işe
12)Aşk Doktörü:Eeee o kadar platonik aşık,aşk konusunda çeşitli tanımlamalar yapabildiği görüliyyy,filoooozof filooozof konuşabiliiiiiiiy(Eh ilerde “Nejiiiidet’ten Özlü Sözler” diye bi kitap çıkarır kanımca)
13)Gitarcı Genç:Kendisi gitar çalıp şarkı filan söyleyebiliiiiiiiyyy,sesi de güzel keratanın ...
Maşallah 10 parmağında 1000 marifet var delüğğğğanlının ,bir genç kız için karşı konulamaz her özelliğe sahip, :img-in_lo :img-yes:
Teknolocik bir başarı ,çok yeni bir model üstün ve gelişmiş özellikli ,kullanma kılavuzuna girek yok kendisi kendisinden programlı :good: :img-hyste

İki ek de benden..

ONURLU ERKEK : asık oldugu kadının bırlıkte yatalım teklıfını "benı sevmeden asla" dıyerek reddediyor..

ADALETLİ ERKEK : Mecbur olmadıgı halde, teoyu kendıne ortak edıyor.. adaletlı ya.. o bakımdan..

Sinem90
ayşe bebişim güzideyi ben de seviyorum.yalnız değilsin yani.başka sevenler de var.:img-wink: ayrıca ahlaksız falan da değil.kimin ahlaksız olduğu ortada zaten.:icon_whis
aydan kanka sen de benden sabırsız çıktın.1 hafta kaldı kuzum sabret.meemedimin o halini çok merak ediyorum.:img-in_lo umarım çabuk geçer bu hafta.:img-blush

ergim
:icon_evil :icon_evil :icon_evil :icon_evil hakikaten ahmete yazık diyorum başka birşey demiyorum..adam kendine hayat kurmaya çalışıyor ama her defasında yasmin yine yapacağını yapıyor...kesin yasmin bütün gece sırıtır necdetin koluna girer..ahmette acıdan ölür...ya inşallah ayla hemen ahmetin yanına gelir biraz yakın dururlar birbirlerine hafif gülümseseler bile yeter..yasmin delirsin o kadar...
neden hep acı çeken,hayal eden taraf ahmet anlamıyorum ya..bu aşk karşılıksızmıydı yok....hatta daha önce yasmin seviyordu onu..e peki neden hep ahmet tarafından gösteriliyor bu duygular..bende yasminin necdetin bir hareketinden bir sözünden hemen ahmeti hatırlamasını istiyorum....
ayrıca yasminde ve necdette nasıl bir vicdan var hiç anlamdım..yahu adamdan çocuğunu saklıyorsunuz tamam söylemiyorsunuz ama ne bilim insan biarz vicdana azabı çeker...

ne güzel söylemişsin yaa hiç mi hiç vicdan yok yasemin'de üstelik defterine yazdıkları ışında da ahmeti pek hatırladığı söylenemez çok kızdırıyo beni yaa

özge_letyy
12-05-07, 14:18
Valla bu bölümü pek izleyemememe rağmen...
İlk sahneyi çok beğenmiş bulunmaktayım.
Yani beğendim, derken...İşlerin bu aşamaya gelmesi, dizinin böyle cıvıtması değil beğendiğim.
Necdet'in tavrı...
Ve özellikle "sen bu odaya ne duygularla geldin Yasemin?HAngi duygularla?Hı?" derken ki mimikleri, bakışı ve duruşuydu...
Çok iyi bir oyunculuktu...Çok iyi bir tutumdu ayrıca; YAseminin tavrına karşın...
Aptal da değil ya, Ahmet yüzünden, onu başkasıyla görmeye dayanamadığından yaptığını da biliyor...
Yasemin utansın...Gitti sanki kırk yıllık baştan çıkarma ustasıymış gibi Necdet'e sokuldu...Boynunu öpmeler vs...Ama alır böyle boyunun ölçüsünü...
Güzide&Necdet çiftine hiç dayanamaz artık...O zaman da kendini Teo'nun kollarına mı atar acaba; çok merak ediyorum.
Bu kadar merak edersem, reklam arasında açar bakarım artık...
Yasemin karakteri ve Beren'in oyunculuğu sayesinde beni fazlasıyla baymış bir dizidir artık...İzlemeye pek mecalim yok galiba...
Mukocum bu nedenden ben de bırakıcam bu gidişle diziyi
Ama hala izlemek için sebeplerim var cansel abi gibi..
Dünkü bölüm Yasemin karakterinin sonunun geldiği bölümdü.
Artık bu kadar da olmaz dedim yani

Ayrıca kanka ve Ayşe ben de güzideciyim:happy0064
Bence Necdetle çok yakışıyorlar:img-yes:

vega58
12-05-07, 14:20
hakikaten ahmete yazık diyorum başka birşey demiyorum..adam kendine hayat kurmaya çalışıyor ama her defasında yasmin yine yapacağını yapıyor...kesin yasmin bütün gece sırıtır necdetin koluna girer..ahmette acıdan ölür...ya inşallah ayla hemen ahmetin yanına gelir biraz yakın dururlar birbirlerine hafif gülümseseler bile yeter..yasmin delirsin o kadar...

canım harikasın..bu ikili beni deli ediyor..necdete inanamıyorum..başkasının çocuğunu bu kadar sahiplenmesi hem de hiç bir vicdan muhasebesi yapmadan nasıl yapabiliyor anlamıyorum..adam bir düşünür bu çocuğun bir babası var..adamın bilmeye hakkı yok mu..sanki ahmet diye biri hiç yaşamamış gibi davranıyorlar yaseminle necdet..

OXFORD
12-05-07, 14:22
aaa özgecim yapma öyle bu dizide oyunculukları için izlencek o kadar değerli insanlar var kiçbirkaç kişi yüzünden bırakmak sana yakışmaz.cansel abi de var hem:img-wink: sen takıl bana arada.ben seni toplarım:img-hyste :img-hyste

dünkü bölümle ilgili birkaç şey daha söylücem.emre özcan acayip sempatikti dün.teo rolünü harika oynuyor.tam ona göre yazılmış sanki.o kadar tatlıydı ki.her zaman öyle ama dün özellikle çok beğendim.
aynı şekilde kamil rolünü oynayan ben.o her çıktığında yüzümde bir gülümseme beliriyor.kendisini ilk kez hs'de gördüm ben aklı bir karış havada amca rolüne süper uyuyor.dün teo ve kamil beni acayip keyiflendirdi.

averaj
12-05-07, 14:23
tünaydın herkese...

tabi izmir'deki bomba haberiyle uyanmak çok kötü oldu..tamamen münferit bir olaydır, eminim...

özgem(oxford) ablacım çok güzel yazmışsın..yasemin hem ağlayamıyor hem de işte bak buraya bir dolu şey yazılır..

mukom sen de benzer düşünüyorsun...eh işte durum böyle..

[QUOTE=arzu-başak;3291717]hakikaten ahmete yazık diyorum başka birşey demiyorum..adam kendine hayat kurmaya çalışıyor ama her defasında yasmin yine yapacağını yapıyor...kesin yasmin bütün gece sırıtır necdetin koluna girer..ahmette acıdan ölür...ya inşallah ayla hemen ahmetin yanına gelir biraz yakın dururlar birbirlerine hafif gülümseseler bile yeter..yasmin delirsin o kadar...[QUOTE]

arzum aynen öyle yapar yasemin..ya insan hiç mi rahatsız olmaz..orda kimse onu gördüğüne sevinmedi...ahmet garibim yine bakar ona..yasemin de onu göz hapsinde tutar yine ki ahmet ve becdet yine berbat bir gece geçirir böylece..

muko88
12-05-07, 14:23
Mukocum bu nedenden ben de bırakıcam bu gidişle diziyi
Ama hala izlemek için sebeplerim var cansel abi gibi..
Dünkü bölüm Yasemin karakterinin sonunun geldiği bölümdü.
Artık bu kadar da olmaz dedim yani

Ayrıca kanka ve Ayşe ben de güzideciyim:happy0064
Bence Necdetle çok yakışıyorlar:img-yes:

Özgecim sabah biraz tekrarına baktım; sadece Cansel var diye...
Hatta diğer sahneleri işkence çekiyormuşum gibi izledim.
Aşk dedikleri şeyi, Yasemin karakteri ile bu kadar ayaklar altına almaları beni bıktırdı...Hoşuma gitmiyor.Siyasi yönden güzel diziydi, her şeye rağmen izlemek için elimden geleni yaptım ama...Yok...
Canselli sahnelere bakıyorum tekrarında, o kadar...

Bu arada ratinglerde 3. olmuş galiba...
Daha da gerilere giderse şaşırmayın...Ihlamurlar birinci olmuş bu hafta, ama hak ettiler:img-yes:

Sinem90
12-05-07, 14:27
aman sen de taktın ıhlamurlar zımbırtısına peh :hıh
özge ben de kamili çok seviyorum.adamın yüzüne bakınca gülesim geliyor.hele o bıyıkları beni bitiriyor.:img-hyste ekonomik boy ayhan ışık bana göre.:img-hyste bu dizideki en komik adam bence.:img-hyste

myangel22
12-05-07, 14:30

bnde anlamıyorum nejdeti ve yasoyu hem çocuğu sakılıyorlar hemde vicdanları çok rahat anlamadığım akşamki nişan ayla ahmet'in yoksa yasemin ahmetin nişanıydy anam ne süslenmişti yaso hanım

vega58
sinem bıyık deme bana..ıhlamurlar aklıma geliyor..reytinglerdeki yorumumu okudun mu..
kamille mehmedin kaytan bıyıkları işe yaramıyor..dizideki tüm oyuncular bıyık bıraksın kampanyası başltacağım yakında..

özge_letyy
aaa özgecim yapma öyle bu dizide oyunculukları için izlencek o kadar değerli insanlar var kiçbirkaç kişi yüzünden bırakmak sana yakışmaz.cansel abi de var hem:img-wink: sen takıl bana arada.ben seni toplarım:img-hyste :img-hyste

dünkü bölümle ilgili birkaç şey daha söylücem.emre özcan acayip sempatikti dün.teo rolünü harika oynuyor.tam ona göre yazılmış sanki.o kadar tatlıydı ki.her zaman öyle ama dün özellikle çok beğendim.
aynı şekilde kamil rolünü oynayan ben.o her çıktığında yüzümde bir gülümseme beliriyor.kendisini ilk kez hs'de gördüm ben aklı bir karış havada amca rolüne süper uyuyor.dün teo ve kamil beni acayip keyiflendirdi.
evet özgecim zaten oyuncular olmasa izlemeyi çoktan bırakmıştım dizinin gerçekten süper bir kadrosu var(istisnalar dışında)
karakterlerin geldiği nokta beni sinir etmeye başladı umarım sonu kkdaki gibi olmaz

Mukocum sen de haklısın zaten sen galiba ıa yı hs yüzünden bıraktın
ben de geçen sezon izliyordum ıa'yı ama bu sezon sadece ilk bölümünü izlemiştim
onun dünkü bölümü de baya heyecanlıydı sanırım normal birinci olması

ya ben dün gece bir şeyi anlamadım
aylanın annesi o kadar ısrar etti aman gelin gelmezseniz üzülürüm diye..
sonra yasemini görünce şaşkına döndü yüz ifadesi ne biçimdi öyle
şimdi bu kadın yasemin çok güzel olmasına(!) mı şaşırdı yoksa gelmesini beklemediği için mi şaşırdı?
senaristler gerektiğinden fazla abartmış olayı

arzu-başak
12-05-07, 14:31
canım harikasın..bu ikili beni deli ediyor..necdete inanamıyorum..başkasının çocuğunu bu kadar sahiplenmesi hem de hiç bir vicdan muhasebesi yapmadan nasıl yapabiliyor anlamıyorum..adam bir düşünür bu çocuğun bir babası var..adamın bilmeye hakkı yok mu..sanki ahmet diye biri hiç yaşamamış gibi davranıyorlar yaseminle necdet..

hakikaten zeynepcim dün artık çileden çıktım yasmini izlerken...dediğim gibi necdetten hiç hazettiğim söylenemez..ama dün güzel konuştu yasmine...
ne bilim aralarında hiç bir konuşmada geçmiyor rüyayla ahmete dair..onlar kendilerine yalacıktan bir hayat kurmuşlar herşeyi akıllarından silmişler..bu kadar kolaymı ya..rüyayla ahmet bu gerçeği öğrendiğinde..bunun sebebeini sorduklarında..yasmin ne cevap verecek..yapabileceği mantıklı bir açıklama varmı yok..en kötüsüde bu..bir hiç uğruna saklıyorlar bunu hem ahmetten hem rüyadan...ne gibi bir gerekçe öne sürebilir yasmin..düşünüyorum,düşünüyorum söyleyebileceği birşeyi yok....

averajım ya aman ahmet yasmine bakmasın ne olur...sanki o orda yok gibi davransın..düşünesene ne güzel olur...
buarad necdet bu tür berbat geceleri geçirmeyi bir anlamda hak etti..ama son zamanlarda onada acımıyor değilim..yasmin onunla uyuncakla oynar gbi oynuyor...ama şimdi sıra onlarda ahmet acı çekti hemde çok hatta halada çekiyor..artık birazda onlar üzülsün....

PİA2
24. bölüm çok ama çok güzeldi...

öncelikle necdeti tebrik etmek istiyorum... Yasemine de artık söyleyecek söz bulamıyorum.
Necdet, Yasemin odasına geldiğinde nasıl heycanlandı, bunu farketmemek elde değil. evet heyecanlıydı ama kendini ele vermedi. Ve Yasemine söyledikleri karşısında inanın ağzım açık kaldı. Necdetin, şu 24 bölüm boyunca söylediği en anlamlı ve doğru sözler bunlardı. Yaseminin asıl o odaya geliş sebebini çok iyi anladı. Necdet ilk defa bu kadar mantıklı ve tam ebnim istediğim gibiydi.

Yasemine gelince... Bu kız herkezi kendi gibi saf sanıyor. Düşünebiliyor musunuz Yasemini yaptıkları akla mantığa sığan şeyler değil benim gözümde... Ve bu bölümde ne kadar haklı olduğumu birkez daha anladım ne yazık ki. Artık Ahmeti unutmak istiyor. O Aylayla evlendiği için onu unutmak istiyor. Bunun içinde Necdetle oynuyor resmen. Herşey bir kenara Yasemin, Ahmetin onu ne kadar sevdiğini bal gibide biliyor. Ama bakınız akıl edemiyor bu kadarını, onu bu şekilde unutmaya çalışıyor... Necdetin odasına girmesi bile Ahmeti ne kadar sevdiğini gösteriyor. Anlayana tabi...

Beni en çok şaşırtan 2 şey vardı. Birincisi Nezahat ve Rızanın boşanmasıydı. Ayrıca bu beni şaşırttığı kadar biraz kızdırdı da. Neden derseniz ben aslında Rıza ya kızdım... Ne olursa olsun hayatına başka bir kadını sokmamalıydı. Tam olarak bilmiyorum ama o dönemde bunların hoş karşılanmadığını tahmin ediyorum. Üstelik bu yıllardır süren bir mesele ve Rızanın söylediği sözler dilediği özürler var. Bir kadın için, en önemlisi kocasını çok ama çok seven ve ona gönülden bağlı olan bir kadın için 2. bir hemcins hiçte hoş birşey değil. Nezahat kocasının hayatında başka bir kadın olduğunu bile bile onu sevmeye deva etti. Şimdi bakın bakalım böyle şeyler kaldı mı anında, tek celsede boşanılıyor günümüzde... İkinciside Kerimanın bu tavırları... Yani şu kadında ne cesaret var birde gidip adamın damadına soruyor. Çünkü şu bşanma işinden sonra artık Keriman yuva yıkan kadın konumunda ve bu durumdaki birinin gidipte artık aileden birine gidip Rızayı sorması şaşılacak şey.

Ayrıca sonunda Aylayla Ahmetin nişanlanmasına sevindim diyebilirim. Ama beni gülümseten bişiy oldu. Aylayı Yasemin gibi görmesi. İnsan sevdiğini baktığı her yüzde görür ya... işte buda öyle birşey. Bu beni çok duygulandırdı. Adeta Aylanın yerinde Yaseminin olmasını ister gibiydi... E öylede zaten.

Aylayıda gönülden kutluyorum yani gerçekten benim dizide favorilerimden biri haline geldi... Ahmeti hiç sesini çıkarmadan hiç belli etmeden yıllarca sevdi. Biz hep onu dışardan bencil ve fırsatçı olarak gördük. Ama kendimi onun yerine koyduğum zaman onun yerinde olsam bende aynı şeyleri yapardım herald diyorum. Tamam belki objektif olarak yanlış olabilir ama insan severken nasıl doğruyla yanlışı ayırt edebilirki... Doğru yanlış mantık işidir. Aşktada mantığın yeri yoktur bana göre. Yasemin mantığıyla hareket etti neler olduğunu hep beraber gördük... Hem kendini hem Ahmeti mahvetti... Ayla yoluna devam etsin... Gerçek sevgi diye ebn Aylanınkine derim... En azından yanlışta olsa Ahmet için birşeyler yapıyor...

Güzidede bir alem yahu... Necdete bakışları ne yalan söyleyeyeim çok hoşuma gidiyor. O pastahaneden Krema falan kokusundan çok aşk kokusu geliyor:) Oda kendi duygularından çok Necdetin Yasemine olan duygularından emin olmak istiyor anladığım kadarıyla. Çünkü Güzide çok akıllı bir kız ve Yaseminin aslında Necdeti sevmediğini, Lale söylemeden öncede sezmiş... Helal olsun kız ne denir ki başka?

Birde şunu söylemeden geçemem dizinin bir bölümünde Nazım Hikmetle ilgili okunan birşeyler vardı. Bunları dinlerken açıkçası biraz rahatsız oldum. Çünkü bu denli usta ve kalemi keskin bir şairin nelerle suçlandığına en önemlisi fikirleirnden dolayı suçlandığına inanamıyorum ve ben buna karşıyım...

Gerçekten harika bir bölümdü...

Sinem90
ziynip okudum kuzum ve koptum.:img-hyste meemedim ona bin basar. :img-cool2 o benim şehvetli gönlümü çaldı zaten.gerisi beni ilgilendirmiyor.onlar gitsin başka bıyıklıları sevsin. :hıh ama kamilimi de unutmamak lazım.:img-hyste

aysa-17310
12-05-07, 14:35
aynı şekilde kamil rolünü oynayan. ben o her çıktığında yüzümde bir gülümseme beliriyor.kendisini ilk kez hs'de gördüm ben aklı bir karış havada amca rolüne süper uyuyor.dün teo ve kamil beni acayip keyiflendirdi.

kamil rolünü oynayan daha önce TRT1'deki Üstün Dökmen'in 'Mutluluğun Anahtarı Küçük Şeyler' programındaki skeçlerde oynuyodu daha önceden:img-wink:
gelelim bölüm yorumlarına nezoş rızadan boşanmaya kararlı galiba:icon_sorr yani hak veriyorum aslında ama üzüldüm de
necdet de yasemine söyledikleri konusunda sonuna kadar haklıydı yaptığı onca fedakarlıktan sonra bir anlık hırs ve kıskançlıkla odasına gidilmeyi haketmiyor bence
aylanın nişanda giydiklerini hiç beğenmedim:hıh hiç güzel olmamış yasemin fena değildi kızsam da
sevim çok güzel olmuş ama:good: aşkından da iltifat aldı :D

vega58
12-05-07, 14:36
kime bin basar ya anlamadım sinemcim..ama bizim dizideiklerin hepsi kaytan bıyıklı..yaşar harun memed kamil..şöyle bir kaç kişi de post bıyık bıraksın da görelim..zaten özellikle seksenlerde çok modaymış o tarz bıyık..hem reytinglerimiz de artar..
mehmetin saçlar aklıma geldikçe kopuyorum..

Sinem90
12-05-07, 14:39
adını tam bilmiyorum.işte o dizideki bıyıklı adama bin basar meemedim. :hıh
ya saçları hatırlatma.gülüp duruyorum bende.küçük emrah gibi olmuştu meemed.:img-hyste acıların çocuğu meemed.:img-hyste
aysa kanka sen var ya az değilsin. :) aşkından iltifat aldı demek zilli seni.:img-blush :img-hyste

averaj
12-05-07, 14:48
averajım ya aman ahmet yasmine bakmasın ne olur...sanki o orda yok gibi davransın..düşünesene ne güzel olur...
buarad necdet bu tür berbat geceleri geçirmeyi bir anlamda hak etti..ama son zamanlarda onada acımıyor değilim..yasmin onunla uyuncakla oynar gbi oynuyor...ama şimdi sıra onlarda ahmet acı çekti hemde çok hatta halada çekiyor..artık birazda onlar üzülsün....

ah arzum baktıracaklar zorla, eli mahkum..görmedin mi sırf ahmet baksın diye ilk önce arkadaşları baktı yasemine..ahmet garibim de ne oluyoruz yahu durup dururken diye düşündü ve o da baktı ne yapsın..

bu kız kül kedisi mi ki herkes bakıyor..acaba assolist geldi de kim ki bu diye mi düşündüler bunlar:img-cool2

arzum yasemin hep üzer ahmeti.çok eminim..yılan bile su içerken dokunmaz derler, bu kız su ahmet içerken de bakacağından ahmetin mahvına sebep olabilir:img-hyste

arzu-başak
12-05-07, 14:57
ah arzum baktıracaklar zorla, eli mahkum..görmedin mi sırf ahmet baksın diye ilk önce arkadaşları baktı yasemine..ahmet garibim de ne oluyoruz yahu durup dururken diye düşündü ve o da baktı ne yapsın..

bu kız kül kedisi mi ki herkes bakıyor..acaba assolist geldi de kim ki bu diye mi düşündüler bunlar:img-cool2

arzum yasemin hep üzer ahmeti.çok eminim..yılan bile su içerken dokunmaz derler, bu kız su ahmet içerken de bakacağından ahmetin mahvına sebep olabilir:img-hyste

evet ya sırf bizi gıcık etmek için ahmeti yasmine baktırıcaklar...tuzak kurdular ahmetime... önce arkadaşları baktı adamda ne oluyor diye merak ettide baktı...gelenin yasmin olduğunu bilseydi bakarmıydı hiç:img-hyste
yasmin zaten üzeceği kadar üzdü ahmeti bundan sonra daha ne yapabilirki..adamın nişanınada geldi..şimdi ahmet düşünmezmi demek gerçekten bu kız ben sevmiyor sevse nasıl gelir benin nişanıma nasıl yanımda birisini görmeye tahammül eder diye düşünmezmi...aslında iyide oldu ahmet anlasın işte yasminin iç yüzünü..çünkü normal bir insan..ne olursa olsun asık olduğu deliler gibi sevdiği birinin nişanına gitmez değilmi...aklı sıra yasmin hanım ahmet ve necdete birşeyler kanıtlamaya çalışıyor galiba..necedete bak ben artık ahmeti unuttum msj veriyor nişana gelmekle..ahmetede artık umrumda değilsin diyor....

özge_letyy
12-05-07, 14:59
evet ya sırf bizi gıcık etmek için ahmeti yasmine baktırıcaklar...tuzak kurdular ahmetime... önce arkadaşları baktı adamda ne oluyor diye merak ettide baktı...gelenin yasmin olduğunu bilseydi bakarmıydı hiç:img-hyste
yasmin zaten üzeceği kadar üzdü ahmeti bundan sonra daha ne yapabilirki..adamın nişanınada geldi..şimdi ahmet düşünmezmi demek gerçekten bu kız ben sevmiyor sevse nasıl gelir benin nişanıma nasıl yanımda birisini görmeye tahammül eder diye düşünmezmi...aslında iyide oldu ahmet anlasın işte yasminin iç yüzünü..çünkü normal bir insan..ne olursa olsun asık olduğu deliler gibi sevdiği birinin nişanına gitmez değilmi...aklı sıra yasmin hanım ahmet ve necdete birşeyler kanıtlamaya çalışıyor galiba..necedete bak ben artık ahmeti unuttum msj veriyor nişana gelmekle..ahmetede artık umrumda değilsin diyor....

Ah arzu abla keşke ahmet öyle anlasa da biz de rahatlasak..
ama hiç sanmıyorum.
ahmet klasik bakışlarından atacak yasemine ve bütün gece büyülenmiş gibi ona bakacak
bu da yasemini yüceltirken aylayı yerin dibine sokacak ve tabi necdeti
ahmette akıl olsaydı şu duruma gelmezdi zaten

123er
12-05-07, 15:03
bence yasemının nejdetın odasına gitmesi tamamen saçmalıktı.hangi yüzle ahmete inat yapıp gidiyordu.herşeyi mahveden o değil mi?
tamam nejdetle evlenmesi konusunda üzülmüştüm ama biz o durumda olsaydık yıllardır tanıdığımız biriyle evlenmeezmiydik.ki bu zamanda kötülüyorlar o zamanı düşünün...
her neyse bence eskiler daha güzeldi ama ahette inat için aylayla evleniyor.aylayıdA hiç sevmiyorum.hem hanı bebek doğduktan bir kaç ay sonra boşanacaklardı nejdetle yasemin.ama boşanmadılar.

averaj
12-05-07, 15:07

arzum o devirlerde teknoloji bu kadar gelişmemişti işte...olsa ben kapıya yasemin alarmı taktırırdım, yasemin gelirken onun ağlama sesiyle çalardı:img-hyste...tabi nişan iptal olurdu bu durumda herkes kaçtığı için, olan yine ahmetin mutluluğuna olurdu:img-hyste acıların nişanı:img-hyste

arzum yasemini ne güzel anlatmışsın öyle...kızda gsm operatörlerini bile zengin edecek msj kapasitesi var:)...hayrıma her ay bin msj bedava:img-hyste

arzu-başak
12-05-07, 15:14
arzum o devirlerde teknoloji bu kadar gelişmemişti işte...olsa ben kapıya yasemin alarmı taktırırdım, yasemin gelirken onun ağlama sesiyle çalardı:img-hyste...tabi nişan iptal olurdu bu durumda herkes kaçtığı için, olan yine ahmetin mutluluğuna olurdu:img-hyste acıların nişanı:img-hyste

arzum yasemini ne güzel anlatmışsın öyle...kızda gsm operatörlerini bile zengin edecek msj kapasitesi var:)...hayrıma her ay bin msj bedava:img-hyste

averajım(bak nida diyicem sana ama alışmam lazım biraz zaman alıcak..bana zaman ver olurmu:img-hyste )kuzum nerden geliyor aklına böyle şeyler..hakikaten çok farklı yorumlar yapıyorsun bende burda gülme krzine giriyorum:img-hyste her ay bin msj eminsin,son kakarınmı....

evet özgecim her ne kadar istemesemde senin dediğin gibi olacağı aşikar...
necdetinde bu sefer kafasına iyice dank eder inşallah..yasmin hamete bakarsa sürekli necdette artık yeter diyebilir...neyse benim çıkmam gerek..size iyi sohbetler arkadaşlar...

averaj
12-05-07, 15:19
averajım(bak nida diyicem sana ama alışmam lazım biraz zaman alıcak..bana zaman ver olurmu:img-hyste )kuzum nerden geliyor aklına böyle şeyler..hakikaten çok farklı yorumlar yapıyorsun bende burda gülme krzine giriyorum:img-hyste her ay bin msj eminsin,son kakarınmı....

arzum sana bir yıl süre verdim, yani 365 gün 6 saat:img-hyste bu sürede dünya güneşin etrafında, ay da dünya etrafında fırıl fırıl dönüyor olacak:img-hyste yasemine özeniyor hepsi:img-hyste..

canım bin msj veriyorum evet ama teli kapsama alanından çıkarmak şartıyla:) o alan çok tehlikeli:img-cool2

arzum hadi ben de çıktım...herkese iyi sohbetler...

esma&selim
12-05-07, 15:27
:img-wink: genel itibari ile güzel bir bölümdü yasemin necdetin odasına gitmesi beni şaşırtmadı çünkü ondan beklenen bir davranıştı tabi necdetin de yasemine böyle yapacağından emindim aptal yasemin ahmeti tamamen elinden kaçırdığını anladı gitti necdete necdette yer mi bu kızın kıskançlıktan böyle birşey yaptığını hemen yasemini kapıdışarı etti valla necdet süperdi bu bölüm (okanda oyunculuğunu göklere çıkardı)sonra ayla da sonunda istediğini yaptırdı ve ahmetle evlenicek bu gidişle uyuz kız yaşarla ışığın sahneleri çok güzeldi ışığı tebrik ettim valla ablası gibi yapmayıp bütün olucaklara rağmen sevgisine sahip çıktı bu bölüm de defne ile denizi pek yanyana göremedim ayrıca defnenin babası da defne ile denizin yakınlaşmalarını gördüğü halde karısını kardeşine sölememesine şaşırdım pastacı kızda necdeti elde etme peşinde hele o tatlı yedirişi yok mu resmen uyuz etti beni birde evde başbaşa kalmaları aslında yasemin necdeti sevemeyeceğine göre necdet pastacı ile mutlu bir aşk yaşayabilir tabi bu arada yaseminde acı çekebilir :good: ahmetin yasemini hayal ettiği sahneyi çok beğendim tabi çocuk hayalden uyanınca birden ayla kazuletini görünce şaşırdı tabi son sahne de ise yaseminin gideceğini tahmin ettim bütün bakışları üstüne çekmeyi başarcak birde ahmetle aynı okulda olcaklar yine tesadüfler....

frezyy
12-05-07, 15:27
bu ahmetin bakışar bni bile öldürüro ya yk bu yaso yok ya kız boş olmas böle bişi ahmetide biside üzmek için bktırıolar bide ya öble sanki assolist edasında çıkagelen yaso we ona mörül mörül bakan ahmet ah ah bee

iReMJeLiBoN
12-05-07, 15:28
cnm çok sal hatırla sevgilini sitsinde var mıdır acaba bu şarkı ya cidden çok uyuyo bizimkilere ama bu ayrı olma olayını da çok uzattılar yaa artık sadece cansel abi ve deniz gezmiş için izliyorum:good:

ya bu sarkı heryerde var google a kimden dinlemek istiyorsan ismini yaz, mp3ünü bulabilirsin..

Özdemir Erdoğan var bide Teoman var.. ikiside güzel bence..:)

zeyneps
12-05-07, 15:28
Valla Yasemin kıskançlığından gitti belki biz de yapardık aynısını kıskandırmak için süslanip püslenip gidebilirdik :img-yes:

Ama yok benim yüreğim kaldırmazdı Yasemin'de yürek olmadığı için vicdansız taş kalpli Rüya'yı da söylemediler zaten ikiside üzgün üzgün kalsınlar öyle Necidet'le Yasemin:hıh Ahmet dans esnasında her an eşleri değiştirebilir :img-in_lo :img-hyste

justinecatblue
12-05-07, 15:57
bence necdet çok yanlış bir yola girdi-zaten yasemin'in kendisine aşık olmadığını ve asla olmayacağını bilerek girmişti bu evlilik işine-tam muradına erecekken çemkirmeye, tavır yapmaya başladı-inat yüzünden ya da başka bir sebeple... sonuçta yasemin'i elde etme yolunda çok büyük bir adım atmıştı-şöyle bir çelişkiye düştü; "yanıma, bana aşık olduğun için gelmeni istiyorum" şeklinde düşünüyor-ama hangi insan kendisine "defol git odamdan" diyen, eve geceyarıları gelen bir adama aşık olur ki??? yani kızın aşık olacağı varsa da olmaz artık-oysa tam yola giriyordu-eğer o gece necdet tavır yapmasaydı ve bir "ilişki" yaşansaydı, ondan sonra gerçek bir yol açılabilirdi aralarında birleşmeye dair-zaten yasemin odaları birleştirmek isteyerek gelmişti-o noktada necdet'in sebebe değil sonuca bakması gerekirdi-bunca yıl emek vermiş-tam karşılığını alacakken sapıtmasını saçma buldum-üstelik yasemin'e o kadar tutkuyla bağlıyken öbür kadının kurlarına karşılık vermesi de affedilir cinsten değil-necdet "mükemmel erkek" diyorduk ama o da kusurlarını ortaya çıkarmaya başladı:img-cool2

cerenimo_
12-05-07, 16:05
önceki sayfalada bi arkadaş berenin ağlamasıyla ilgili bişeyler yazmış benim de uzun süredir bu konu gözüme batıyor... kız sanki ağlamak için kendini sıkıyor, gözleri sulansın diye gözünü hiç kırpmıyor dudaklarını çok acayip bi şekilde büzüyor kısacası çok yapmacık bi şekilde ağlıyor.. gerçi buna da şükretmek lazım zaman atlaması olmadan önce yaseminin ağlama sahnelerinde hüngür hüngür sesler gelirdi ama kamera gözlere bi odaklanırdı ki yaş falan yok..

epope
12-05-07, 17:20
yazmaktan çok okumayı tercih ediyorum forumda ama içimde kalacak bir şeyler yazmazsam...
ben yasemin karakterinin neden bu kadar çok dibe batırıldığını anlayamıyorum. neden tu-kaka yasemin, neden aptal(!) yasemin? ilk zamanlarda böyle değildi elbet. evlilikten sonra değişti(rdiler). hepimiz oturup yasemin ile ahmet'in hayran olunası aşkını izlemedik mi... bu kız sayfalarca; yıllarca uzaktan sevdiği adama sevgi(si)nin en ala yanlarını gösteren şeyler yazmadı mı... onun için aşk üzerine mişel'e yaptığı o kadar aklı başında açıklamalara ne oldu?
bölümler geçti ve sonra yasemin dengesiz bir karakter olup çıktı. her şey ya da herkes iyi olmak zorunda değil tabii ki; ama sırf dizi cilvesi adına doğru dürüst bir karakteri mantıksız hareketler içerisine sokmanın anlamsızlığından bahsediyorum ben.
necdet karakterini seviyorum mesela; ama her sahnede necdet, orada necdet, bakkala koş necdet haline çevirdiler onun durumunu da. bu göze hoş gelmiyor, her ne kadar okan yalabık hoş gelse de:happy0064
yani necdet ve yasemin karakterlerini karşılıklı olarak dengeleseler ne iyi olur. ışık'a da onun diziye ilk katıldığı zamanlarda bayağı bir saf(aptal anlamında kullanılan) görüntü yüklemeye çalıştılar; ama sonunda her şey rayına oturdu ve aklı başında tavırları ön plana çıkarıldı.
güzide'ye gelince... iyi, hoş kız dedik; ama biraz da arsızlığa kaçan bir ilgiyle aşık kadın rolünde şimdi. ondan necdet'e yar filan olacağını sanmıyorum; çünkü güzide'den çok daha derin bir mizacı var sarıkafa'nın. onun aşk oyunlarının karşısında şaşkına döndürürlerse pastacı beyimizi, yasemin'e duyduğu hisler, ettiği o laflar semada hoş bir seda olarak mı kalacak yani?
ahmet'i de acıların çocuğu kıvamında yoğurdukça yoğurdular ya, ayla'ya oha dedim. lafı gitti nişana çeviriverdi hemen. seviyor anladık da, yangından mal kaçırır gibi, ahmet'i elinden her an biri kapacakmış gibi davranması hiç hoş değil be. adam orada garibim; seviyor, susuyor, seviyor hep seviyor. yasemin'li hayallere gark oluyor. sevgisine saygı duyuyorum ahmet'in.
kol düğmeleri ve günlük bile her şeye şahit; ama rüya daha öz babasını bile bilmiyor.
her şeye rağmen bu diziyi çok seviyorum. konusuyla olsun, oyuncularının bize aktardığı o güzel duygular olsun, gözümdeki yerini her bölüm arttırıyor.

OXFORD
12-05-07, 17:21
önceki sayfalada bi arkadaş berenin ağlamasıyla ilgili bişeyler yazmış benim de uzun süredir bu konu gözüme batıyor... kız sanki ağlamak için kendini sıkıyor, gözleri sulansın diye gözünü hiç kırpmıyor dudaklarını çok acayip bi şekilde büzüyor kısacası çok yapmacık bi şekilde ağlıyor.. gerçi buna da şükretmek lazım zaman atlaması olmadan önce yaseminin ağlama sahnelerinde hüngür hüngür sesler gelirdi ama kamera gözlere bi odaklanırdı ki yaş falan yok..

evet canım ben yazmıştım kötünün kötüsüydü dediğin.gene de böyle bir dizide kötü diye birşey olmamalı.dönem dizileri diğer dizilere göre çok daha inandırıcı olmak zorunda bence.her oyuncusu oynadığı role her şekilde uymak zorunda diğer dizilere göre bu daha çok gerekiyor.maalesef ağlama sahnelerinde yasemin'in o sahne sınıfta kalıyor.

OXFORD
12-05-07, 17:51
bence necdet çok yanlış bir yola girdi-zaten yasemin'in kendisine aşık olmadığını ve asla olmayacağını bilerek girmişti bu evlilik işine-tam muradına erecekken çemkirmeye, tavır yapmaya başladı-inat yüzünden ya da başka bir sebeple... sonuçta yasemin'i elde etme yolunda çok büyük bir adım atmıştı-şöyle bir çelişkiye düştü; "yanıma, bana aşık olduğun için gelmeni istiyorum" şeklinde düşünüyor-ama hangi insan kendisine "defol git odamdan" diyen, eve geceyarıları gelen bir adama aşık olur ki??? yani kızın aşık olacağı varsa da olmaz artık-oysa tam yola giriyordu-eğer o gece necdet tavır yapmasaydı ve bir "ilişki" yaşansaydı, ondan sonra gerçek bir yol açılabilirdi aralarında birleşmeye dair-zaten yasemin odaları birleştirmek isteyerek gelmişti-o noktada necdet'in sebebe değil sonuca bakması gerekirdi-bunca yıl emek vermiş-tam karşılığını alacakken sapıtmasını saçma buldum-üstelik yasemin'e o kadar tutkuyla bağlıyken öbür kadının kurlarına karşılık vermesi de affedilir cinsten değil-necdet "mükemmel erkek" diyorduk ama o da kusurlarını ortaya çıkarmaya başladı:img-cool2

evet kimse yanımdan defol diyen birine aşık olmaz.ama yasemin istediği şeyi yapsaydı sonunda pişman olcaktı.necdet'in seni senden daha iyi tanıyorum sözleri yaseminin pişman olcağını bildiği içindi.o gün bir ilişki yaşansaydı bu her iki tarafa da mutluluktan çok zarar verirdi.o gece necdetin onu odadan çıkarması yasemine olan sevgisini(hak etmediği halde)bir kez daha kanıtlamıştır.
yoksa bir erkeğin böyle bir durumda kaybediceği birşey yoktur.zaten o yıllarca beklemiş bir erkek.

ebrumm
12-05-07, 18:04
arkadaslar bende burada genelde yazılanları okuyanlardanım ama bugun yazmak gerektıgını dusundum.evet yasemın karekterınde cok oynamalar oldu gıbı gelıyor bana yanı nışana gıtmesıne bı turlu anlam veremedım.hadı yasemın gıdıyor necdetın bole seye goz yummasını da anlamıs degılım.gercekten de necdet karekterını cok buyutuyolar.yanı bu durumda hıç bır erkek bole yapmıyacagı aşikar. gelelım yan karakterlere bence artık laleye acıl bır seyler lazım. yanı zaman asamasına ugramadan once sankı daha ıyıydı gercı bu bolumde bıraz da daha ıyıydı ama teo ıle ne olacaksa olsun artık
bence. yasemınden sonra bır karekterde cok oynama oldu bu da yasemının annesı dızının basındakı ıle tamamen baska karakter evet senaryo geregı bıraz degısıklık olucak ama bu kadar sıkıntı cekmıs kocasının ıdamda bıle yanında olan bırısının bu hale gelmesı sasırtıcı.bakalım ılerkı bolumlerde inş yasemınde de ıyıye gıden bır degışme olur

layezal
12-05-07, 18:15
iyide canim bence bilerek öyle yaptiriyorlar iste,
yoksa niye özel necdetin kulak kapama sahneleri olsunki :P

özge_letyy
12-05-07, 18:29
Ben Michelle'e "bu ne cürret!" demesindeki tonlamayı unutamıyorum çok gülmüştüm orda mimikler de süperdi hani:img-hyste

sevimli.girl
12-05-07, 19:01
ay bu bölüm olanları yorumlamazsan çatlarım.
biraz geç kaldım belki ama olsun.
necdet yasemine gelelim. necdet belki haklıydı hatta çok haklıydı. ama kız ona aşıkı olmak zorunda değil. ama genede necdeti mutlu etmek istiyor. ama kız ne olursa olsun gene ahmeti sevecek bu değişemez ah keşke değişse. güzide resmen ve resmen necdete aslıyor. kızımmmmmm hey o adam evli.
bu bölümde deniz ve harun hiç yoktu.

birde yasemin ahmet5in nişanına giderken ahmetin ona bakması onun ahmete bakması falan ne kadar kötü olur. yanında kocan var be kadınh. öyle bakılır mı,

neyse içimi döktüm rahatladım. ohhhhhhhhhhh

sensitivecat
12-05-07, 19:28
ben dunku bolumu cok begendim yasemine cok kiziyoruz
ama nejdet onun ruh halini o kadar iyi anlatiki artik kizamiyorum yasemine
ama helal olsun nejdete ne iyi adamis oyle ya melek melek birde ahmeti hiç gostermiyorlar nejdet dunkyayi kurtaran adam sifatina girdi nerde problem ciksa imdada nejdet kosuyor her eve bir tane lazimmm:img-hyste :img-hyste

son sahneyi cok begendim cansel bakislarini cok iyi kulaniyor
berene gelince prensesime cok makyaj suruyorlar bu kiza makyaj yakismiyor:icon_sorr dogal
olsa daha guzel birde aylaya uzuldum yine sonuk kaldi yasemininn yaninda kendi istedii

berenin dun nejdete babam bosaniyo diyip aglamaya calisip agliyamamasi veya senaristlermi oyle istedi bilmiyorum ama gozume cok batti o sahneyi hiç becermemis :icon_sorr

ya tamamiyle katılıyorum necdet ailenin gazmanı durumunda bu kadar da olmaz bu çocuk hiç mi bişey yapmamak istemez :good: bu arada gerçekten de yaso ya o kadar makyajı niye yapmışlar anlamadım kız zaten doğal güzelliğe sahip o kadar makyaja ne gerek var bu arada kırmızı ruj hiç gitmemiş elbise desen sanki nişanlanan ayla değil de yasemindi o neydi öyle ya tamam ayla yanında sönüktü filan ama yinede güzel görünmüyodu sanki operaya giderken giydiği elbiseyi giyse daha iyi olurdu gibi çünkü o gece gerçekten çok güzel olmuştu bu arda söylemeden geçemiycem necdet'in elbise seçimi bile dizideki kadınların elbise seçiminden güzeldi valla :img-hyste :img-hyste :img-pilot :happy0064 :happy0064

ÖmEren
12-05-07, 19:37
Necdeti hiç bu bölümdeki kadar taktir etmemiştim.yıllardır beklediği anı yakaladı ama yine de bazı duygular adına aşkını kirletmedi.herşeye yetişmeye çalışıyor garibim.hep mutlu etmeye çalışıyor yasemini.ama hanım kızımız Ahmeti kendi elleriyle başkasına ittiğini unutmuş olacakki kıskançlık krizlerine girip kendini Necdetin kollarına atıyor.ne kadar aciz bi davranış.Yasemin in şimdiki bu yaptıkları yani necdet olayında olsun nşana gitmesi olsun tamamen çaresizce acizce bi davranış bence.kime neyi kanıtlamaya çalışıyosun be güzelim.madem vazgeçemiyorsun gideydin ahmetle beraber kıbrıscığa ilk başta.kendi ellerinle yaptın,katlanacaksın.

Nezahat e gelince.hapis döneminden önce Rıza beyin vekilliği sırasında ürkek, kocasının aldatmasından şüphelendiği halde ve kendine karşı çok sert olmasına rağmen sesini çıkaramıyordu.bişey diyemiyordu.
ama yalnız geçirdiği yıllarda onca üzüntüye acıya rağmen ayakta durmayı başardı ailesinin geçimine ortak oldu ve böylece kendine güveni gelişti.daha güçlü bir kadın oldu.ve bunların sonucunda sevgili kocası rıza beyin tekrar ewe dönmesi hastalanması ve iyileşmesinin ardından soluğu yine metresinin yanında almasına çok haklı ve yerinde tepkiler vermeye başladı.Nezahatın bu kararlılığı karşısında Rıza bey anladıki işler değişti.ya karısını sonsuza dek kaybedecek yada keriman hanımı bi daha görmemek üzere bırakacak..tabi buna Nezahati inandırabilirse

zeyneps
12-05-07, 19:58
Yalnız biliyorum yine bana kızacaksınız artık vakti geçti yapılacak bir şey yok filan diye de :icon_whis birden Özge'yi hayal ettim de bu dizide avatarımdaki halide muhteşem zaten ,en başta demiştim 18'lik yaşı olmazdı uymazdı die vazgeçtim ,bence süper olurdu kıyafetler ve saç inanmamızı sağlardı ....yalnız şimdiki bölümleri düşündüm de her bölümde ağlardım heralde özellikle odasında ağlamalarında ben de onunla ağlardım :sad53: :sad53: Rüya'da Özge'ye çok benziyor farkettim ki :img-in_lo :icon_sorr

özge_letyy
12-05-07, 20:01
Yalnız biliyorum yine bana kızacaksınız artık vakti geçti yapılacak bir şey yok filan diye de :icon_whis birden Özge'yi hayal ettim de bu dizide avatarımdaki halide muhteşem zaten ,en başta demiştim 18'lik yaşı olmazdı uymazdı die vazgeçtim ,bence süper olurdu kıyafetler ve saç inanmamızı sağlardı ....yalnız şimdiki bölümleri düşündüm de her bölümde ağlardım heralde özellikle odasında ağlamalarında ben de onunla ağlardım :sad53: :sad53: Rüya'da Özge'ye çok benziyor farkettim ki :img-in_lo :icon_sorr

ah zeynep ahh sen ne diyosun ben ağlamaktan ölürdüm heralde:icon_sorr
rüya olayını ben de dün düşündüm aynı şekilde
özellikle benim imzamdaki hallerine bak ikisinin çocukları olsa rüya gibi olurdu:icon_whis
ben en başından beri çok da güzel olurdu diyorum özge 18lik bir kızı da çok güzel oynar mavi gözlü devde oynadığı karakterin 17 yaşındaki halini de oynadı zaten..
ama iş işten geçti zaten geçmiş ola..:icon_whis

Melal
12-05-07, 20:04
Zeynep'cim Özge Yasemin rolüne gitmezdi.
31 yaşında ve yaşını belli eden birisi Beren ilse 23-24 yaşlarında ve 18 yaşında birisini gayet iyi canlandırdı.
Özge yaştan kaybetti hem Cansel'le KK'da rol aldığı için üst üste iki başrol oyuncusu aynı projede pek yer almazdı.
Hemde ÇGO'da oynadı o da dönem dizisiydi.
Yani her bölüm sonrasında Beren yerine keşke Özge olsaydı deyip durmayın.
Olmadı,olmazdıda Yasemin rolüne gitmezdi.

Melal
12-05-07, 20:14
Özge Özberk kesinlikle çok iyi bir oyuncu.
Ama 24 ile 18 yaş arasında baya fark var.
Neyse zaten seçilen oyuncu seçilmiş konuşmanın bir anlamı yok.
Beren hatalarını fark edip eski performansına dönce fazla sorun kalmaz.:)

arzu-başak
12-05-07, 20:22
ya yasmin necdete sarılırken ne kadar mutluydu farkettinizmi...hele necdet onun beline sarılınca yüzündeki gülümseme....sanki gerçekten karşısında aşık olduğu adam vardı..şimdi bu senaryo gereği olabilirmi allah aşkına..kız rol yapamıyor işte..
birde yaseminin günlüğüne yazdıklarına çok güldüm..dedi ya ahmet seni çok kıskandım buna nasıl katlanıcam...o kadar korkuyorumki yüüzmden anlaşılacak diye yazdı:img-hyste ...korkma yasmin yüzünden anlaşılmaz..anlaşılsaydı biz burda bu kadar deli olmazdık

zeyneps
12-05-07, 20:24
ya yasmin necdete sarılırken ne kadar mutluydu farkettinizmi...hele necdet onun beline sarılınca yüzündeki gülümseme....sanki gerçekten karşısında aşık olduğu adam vardı..şimdi bu senaryo gereği olabilirmi allah aşkına..kız rol yapamıyor işte..
birde yaseminin günlüğüne yazdıklarına çok güldüm..dedi ya ahmet seni çok kıskandım buna nasıl katlanıcam...o kadar korkuyorumki yüüzmden anlaşılacak diye yazdı:img-hyste ...korkma yasmin yüzünden anlaşılmaz..anlaşılsaydı biz burda bu kadar deli olmazdık

Canım onu bende dile getirdim :img-hyste :img-hyste Dün zaten öyle yazınca ben koptum sanki çok komik bir şey yazıyor ,bende aynen öle bi cevap verdim"boşa korkma valla biz hiç bişiy anlamıyoruz" :img-hyste :img-hyste

arzu-başak
12-05-07, 20:31
Canım onu bende dile getirdim :img-hyste :img-hyste Dün zaten öyle yazınca ben koptum sanki çok komik bir şey yazıyor ,bende aynen öle bi cevap verdim"boşa korkma valla biz hiç bişiy anlamıyoruz" :img-hyste :img-hyste

gözümden kaçmış bu yorumun..e o kadar sayfa okudumki ne okuduğumu şaşırdım valla...bende o yazarken aynı senin gibi tepki verdim...
ne ağlayabiliyor,ne acı çekebiliyor..hiç birşey anlamadım bu işten:img-hyste ..buarada ahmetin en son sahnedeki bakışı ne güzeldi öyle...özlem vardı,kırgınlık vardı,kızgınlık vardı...baktınmı böyle bakıcaksın işte..ben bu duyguları kendim uydurmadımki...adam yaşadığı duyguyu yansıtabiliyor....

NîlûferY
12-05-07, 20:35
ya ben neden yorum yapamiyorum???
yani aslinda yapmak istemiyorum...
diziden sogumaya basladim...
izlememezlik yapmam sonucta dizide cansel ve berk oynuyo kotu bile olsa izlerim ama artik bu diziyle ilgili burada hicbirsey yazamiyorum...
son bolumde heyecanin kalmadigini iycene anladim...

Melal
12-05-07, 20:38
Nil'cim yazdıklarına katılıyorum.
Beni bilen bilir eskiden sayfalarca yorum yazıyordum.
Hatta dizi başlamadan 3 sayfa bitiren gruptanım.:)
Forumu ana sayfaya aldırmak için az uğraşmadık.
Ama son 4-5 bölümdür diziden soğudum ve foruma bile yazmak içimden gelmiyor.
Gerçi foruma yazmak istemememin sebebi forumdaki kuralsızlık.
Çok fazla uyarı alınmaya başlandı ve herkes kafasına estiği gibi yazıyor.
Bu estiği gibi yazma durumu kurallara riayet etmemekle alakalı.
Forumda uyarı yazmaktan yorum yazamaz oldum.

şilimsi
12-05-07, 20:39
gözümden kaçmış bu yorumun..e o kadar sayfa okudumki ne okuduğumu şaşırdım valla...bende o yazarken aynı senin gibi tepki verdim...
ne ağlayabiliyor,ne acı çekebiliyor..hiç birşey anlamadım bu işten:img-hyste ..buarada ahmetin en son sahnedeki bakışı ne güzeldi öyle...özlem vardı,kırgınlık vardı,kızgınlık vardı...baktınmı böyle bakıcaksın işte..ben bu duyguları kendim uydurmadımki...adam yaşadığı duyguyu yansıtabiliyor....

herkese selam ben geldim!!!
arzu ablacım valla yasemin bu kendi çapında aşkını yaşıyo:icon_whis
manyağa bak..hem evli hemde..tövbe tövbe yaa..insanın saçına yapışası geliyor ama işte..
evet ahmetteki bakışlar süperdi..kıyafette ayrı güzel zaten:img-blush
di mi yaa..baktın mı öyle bakacaksın:img-hyste
yasemin necdete bir sarıldı ki bırakmayacakmış gibi..
ayrıca ben ağlama sahnesinde koptum..daha doğrusu ağlayamama..hani salonda gece necdet bişeyler anlattı ya..hala onu seviyosun kıskanıyosun falan dedi..
yaseminin suratı ağlama baabında şekilden şekle girdi ama ben ağlama adına hiç bir şey göremedim kızda:img-hyste

Sinem90
12-05-07, 20:39
bugün bi arkadaşım hs hakkında yorum yaptı bana.bu dizi bal gibi sadece aamedle yasemini anlatıyor.siyaset falan hikaye bence dedi.malesef bu konu da katılıyorum ona.bizi kandırır gibi bikaç gazete haberi gösterip geçiştiriyorlar.:sad53: hani deniz hani yusuf hani hüseyin?:sad53:

NîlûferY
12-05-07, 20:42
ya bu son bolumde deniz ve defne sahnesi bekledim ama yok yok yok!!!!
ya butun dizi sadece necdet, guzide, yasemin, riza ve nezahat izledim ya!!!

Melal
12-05-07, 20:42
Dizide ilk 16 bölüm boyunca hem aşk hemde dönem olayları hayet dengeli bir biçimde anlatıldı.
Menderes'i,mahkemeleri ve idamı çok güzel işlendi.
Aynı zamanda Ahmet ve Yasemin aşkını hissettik,ayrılıklarına üzüldük.
Ama ne olduysa dizi 1966'dan başlayınca oldu dizinin eski tadı kalmadı.
Ahmet aynı Ahmet,Necdet aynı Necdet hatta diğer karakterlerde öyleydi.
Ufaklıklar hariç:)ne yazıkki Yasemin aynı Yasemin değildi.
Karakter mutasyona uğramış bir halde karşımıza çıktı.
Bir dengesizlik aldı başını gitti ve gitmeyede devam ediyor.
Senaristlerimiz,yapımcımız ise seyircinin şikayetlerini takmıyor.

şilimsi
12-05-07, 20:51
Bir bildiğimiz var ki söylüyoruz..
Dizideki eski tat artık yok..Yasemin evet..eskiden daha masumdu..Belki daha iyi oynuyordu..Ya da evli bir kadın rolü Yasemin'e gitmiyor..Hele annelik hiç gitmiyor bence..
Tek bir kişi karşı çıksa dizi artık güzel değil dese kabul edmicem..Ama herkes söylüyor..Demek ki gerçekten bir terslik var bu işte yani..Ama kimsenin taktığı yok dediğin gibi Melal ablacım..
Dizi ilk başta nasılsa şimdide öyle olması bekleniyor..Siyasetle aşk dengelenmişken yine öye devam edilmesi umuluyor..Ama olmuyor işte..OLMUYOR!!..Herkesin beklentileri farklı diziden..Ama bu beklentilerde yapımcıların izleyenlere gösterdiği şeyler zaten..Olmayan bişeyi kimse kafasına takmaz ki..İlk zamanlarda yaşadığımız heyecanı şimdi de yaşamak istiyoruz..
Tabi anlayana...

arzu-başak
12-05-07, 20:52
herkese selam ben geldim!!!
arzu ablacım valla yasemin bu kendi çapında aşkını yaşıyo:icon_whis
manyağa bak..hem evli hemde..tövbe tövbe yaa..insanın saçına yapışası geliyor ama işte..
evet ahmetteki bakışlar süperdi..kıyafette ayrı güzel zaten:img-blush
di mi yaa..baktın mı öyle bakacaksın:img-hyste
yasemin necdete bir sarıldı ki bırakmayacakmış gibi..
ayrıca ben ağlama sahnesinde koptum..daha doğrusu ağlayamama..hani salonda gece necdet bişeyler anlattı ya..hala onu seviyosun kıskanıyosun falan dedi..
yaseminin suratı ağlama baabında şekilden şekle girdi ama ben ağlama adına hiç bir şey göremedim kızda:img-hyste

evet yasmin necdete öyle bir sarıldıki baya içtendi yani...necdetle konuşurkenki yüz şekli hakikaten korkunçtu:img-hyste

vuslatım hoş geldin canım..dün yadıklarını okudum...sağol canım...benim yerimede bir kaç birşey söylemişsin yasmine...

sinemim bizi kandırmadılarki...baştan beri biliyorduk biz bunun bir aşk dizisi olduğunu...olayların bu aşkın arkasında kalacağını biliyorduk..bende isterim olayları daha detaylı anlatsınlar..ama zaten bize başka birşey deyip sonradan böyle yapmadılarki...o yüzden bu konuda çok birşey söyleyemeyeceğim...

Sinem90
12-05-07, 20:55
evet aşkı anlatıyoruz dediler ki ne derece anlatabildiler orası meçhul.:icon_whis fakat menderese bolca yer verdiler dizide.çok güzel anlattılar.ben fazlasını istemiyorum.onun kadar anlatsınlar bana yeter.ama böylesi gerçekten kandırmak oluyor.kimse bu dizi deniz gezmiş dönemini anlatıyor diyemez.çünkü bunu yapmıyorlar.umarım birileri dediklerimizi dikkate alır. :icon_whis

şilimsi
12-05-07, 21:03
bencede menderes kadar gösterseler yeter yani..
sonuçta deniz gezmiş o dönemki solcu gençliğin simgesi gibi bişey..onu anlatarak tüm solculardan parça parça bişey göstermiş olacaklar..
çünkü deniz o dönemki solcuların karışımı gibi bişey yani nasıl desem öyle işte yaa..
göstersinler yani..göstermeleride lazım bence:hıh

ergim
12-05-07, 21:14
evet aşkı anlatıyoruz dediler ki ne derece anlatabildiler orası meçhul.:icon_whis fakat menderese bolca yer verdiler dizide.çok güzel anlattılar.ben fazlasını istemiyorum.onun kadar anlatsınlar bana yeter.ama böylesi gerçekten kandırmak oluyor.kimse bu dizi deniz gezmiş dönemini anlatıyor diyemez.çünkü bunu yapmıyorlar.umarım birileri dediklerimizi dikkate alır. :icon_whis

ewet yaa şunu şurasında zaman atlaması olduğundan beri doğru düzgün kaç kere gösterdiler deniz gezmiş'i sözde onların dönemini anlatıyorlar ama dizi boyunca yaseminin saçmalıklarını izliyoruz zaten bu bölümde ahmetide pek göstermediler gıcık oldum:hıh :hıh :hıh :hıh

M€LİS
12-05-07, 21:22
ya bu son bolumde deniz ve defne sahnesi bekledim ama yok yok yok!!!!
ya butun dizi sadece necdet, guzide, yasemin, riza ve nezahat izledim ya!!!

aynenn aynenn..!! bütün bölüm boyunca onları yan yana görmeyi bekledimm.. sonunu izleyemedim ztnn :icon_sorr noldu sonunda yaa..?

ergim
12-05-07, 21:23
aynenn aynenn..!! bütün bölüm boyunca onları yan yana görmeyi bekledimm.. sonunu izleyemedim ztnn :icon_sorr noldu sonunda yaa..?

sonunda yasemin ve necdet ahmet ve aylanın nişan törenine gittiler ahmetle yaso bakıştılar ve orada bitti

ergim
12-05-07, 21:28
ya bu bölümdeki son sahne fotolarını bulamadım bulan warmı?? bi arkadaşıma yaseminin o palyaço halini göstecektim de zuahaha

sevimli.girl
12-05-07, 21:46
bir de beren her ağlamak istediğinde yatağa giriyor ayaklarını büzüyor yorgan yada battaniye ne varsa üstüne alıyor. ancak öle ağlıyor.

Melal
12-05-07, 21:56
Yasemin öyle bir ağlıyor ki Necdet'in onun hıçkırıklarını duyması çok normal.
İnşallah yan evdekiler duymuyordur.:img-hyste
Yasemin ağlama krizine girince Necdet'te psikopata bağlıyor.:)
Zavallım kafayı yiyecek yakında.:)
Necdet'in bir psikiyatriste gitmesi şart doktorun Necdet'in çocukluğuna falan inmesine gerek yok 5-6 sene öncesine gitmesi yeterli.:img-hyste :img-hyste

(BuRcUu)
12-05-07, 22:00
Dün Necdet süperdi..
Yasemin'e karşı konuşmaLarı..hareketLerii çok hoşuma qitti..
Artık eminim kii bunLar bir arada oLmayacakLar..

Pekii iddaa sona erdi mi..? Tatmin oLduk mu..?

Yasemin'in kıskançLığı yüzünden NecdetLe birLikte oLmak
istemesine hiç ama hiçbir anLam veremiyorum..
Hanqi akıL bunu yapar ki..?
Nyse ki Necdet qereken cvbı verdi..:happy0064
Güzide iLe qüzeL vakit qeçiriyor..
Yakında baya Yaso'dan uzakLaşıcak..
Tek başına kaLSN da akLı başına qeLsn.. :img-hyste

AğLamayı maLesef kii yine başaramadı..
Yasemin keşke hiç ağLamasa.. !

Bn izLerken uyuya kaLmışım..
Nişan oLmadı dimi..? AyLa sadece davetiye mi verdi..?

M€LİS
12-05-07, 22:01
saol ergim.. =) wayy demek gitti yasemin nikaha.. necdete kanıtlamak icin onu unuttuğunu hatta nişanına geldiğini göstermek icin bnce.. cnkü necdetle yakın olamazlarsa ahmeti unutamıcakk yasonun yeni planı bu bnce :img-wink:

merve d.
12-05-07, 22:15
dün akşam bence yasemin kendince doğru olan şeyi yaptı yani belki bende o durumda olsam onun bu yaptıklarını yapardım ama bu bölüm için sadece daha önceki bölümlerde rüyayı saklaması necdetle evlenmesi felan bence yanlıştı herşeyi söylemeliydi.şimdi necdet de onu bırakıcak ve ahmet ayla ile gerçekten bir evlilik yapacak(yaseminin evliliğinin gerçek olduğunu düşündüğü için)ama yasemin daha da zor zamanlar yaşayacak galiba durum bunu gösteriyo.belki söylediklerime tepki gelicek ama gerçek aşık oluduğunda insan neyi doğru yapıp neyi yanlış yaptığını bilemez aklında tek birşey vardır oda aşkı...
ilk defa dün akşam necdete çok üzüldüm ve ona hak verdim en doğru olanı yaptı ve yasemini kendinden uzaklaştırdı bu onu çok üzsede...belki erkeklerin çoğu böyle bir durumu değerlendirmek ister ve yasemine karşılık verseydi şaşırmazdım seviyo çünkü.ama o herkesi şaşırttı ve doğru olanı yaptı.:img-yes: :img-yes:

(BuRcUu)
12-05-07, 22:26
Bişii sormuştum ama cvp veren oLmadı..
Dün nişan oLdu mu..?

Işık-Yaşar sahnesii iLk defa hoşuma qittii.. (Bn haruncuyum..)
BunLar harbiii harbii aşık oLmuşLar.. Dn çok şekerLerdii vaLLa..

Bir de Güzidenin evi çok qüzeLdi..

yaseminergeneci
12-05-07, 22:28
ışık ve yaşar sahnesi birde defnenin lozana gitmemsine rüyanın inadına sonra ımm ahmetin annesini yasemin gibi görmesi beni en çok etkileyen sahnelerdi

Pimolisa
12-05-07, 22:31
ışık ve yaşar sahnesi birde defnenin lozana gitmemsine rüyanın inadına sonra ımm ahmetin annesini yasemin gibi görmesi beni en çok etkileyen sahnelerdi

cnm ahmet annesini değil aylayı yaso olarak gördü:img-yes:
çok özlemiş anlaşılan o eski şeker yasemini. zaten şimdiki yasemini kim özler:icon_whis

ben asıl nişanda neler olacak onu merak ediyorum. ahmet ne tepki verecek?
gerçektende son bakışı çok güzeldi canselin:img-in_lo

özge_letyy
12-05-07, 22:37
Bişii sormuştum ama cvp veren oLmadı..
Dün nişan oLdu mu..?

Işık-Yaşar sahnesii iLk defa hoşuma qittii.. (Bn haruncuyum..)
BunLar harbiii harbii aşık oLmuşLar.. Dn çok şekerLerdii vaLLa..

Bir de Güzidenin evi çok qüzeLdi..

Canım tam yasemin içeri girdi öyle bitti yani nişan olmadı daha
Bu arada ben de haruncuyum ve ilk defa dediğin gibi ışık yaşar sahnesi hoşuma gitti anladım ki bunlar gerçekten aşık olmuşlar ışıktan haruna hayır yok:hıh

fırtına_
12-05-07, 22:37
bu yasemin her bölüm ağlamak zorundamı
birde öyle sesli sesli ağlıyor....zavallım nejdette kulakları tıkamak zorunda kalıyor
napsın adam uyuyamıyor tabi sesten:img-hyste :img-hyste

yaseminin kıyafete acayip takmış durumdayım
bence yasemin aylanın tahtına göz dikmiş....resmen nişanlanıcak kız gibiydi:img-help:

Melal
12-05-07, 22:42
bu yasemin her bölüm ağlamak zorundamı
birde öyle sesli sesli ağlıyor....zavallım nejdette kulakları tıkamak zorunda kalıyor
napsın adam uyuyamıyor tabi sesten:img-hyste :img-hyste

yaseminin kıyafete acayip takmış durumdayım
bence yasemin aylanın tahtına göz dikmiş....resmen nişanlanıcak kız gibiydi:img-help:

Hehe bakarsın Yasemin Ayla'ya gel rolleri değişelim dermiş.:img-hyste
Necdet'te Yasemin'in yanında yalı kazığı gibi duruyordu.:img-hyste

(BuRcUu)
12-05-07, 22:43
Canım tam yasemin içeri girdi öyle bitti yani nişan olmadı daha
Bu arada ben de haruncuyum ve ilk defa dediğin gibi ışık yaşar sahnesi hoşuma gitti anladım ki bunlar gerçekten aşık olmuşlar ışıktan haruna hayır yok:hıh

tşkLer.. ;)

İzLerken uyuya kaLmışım.. Nişan qibi bir mevzuyu kaçırmak istemem..
Çok sevindim şmdi.. =))

ayrılık_87
12-05-07, 22:47
hatırla sevgili' yi her hafta izliyorum ilk bölümleri gerçekten çok iyiyidi etkileyiciydi... ancak ne zaman ki 4 yıl sonraya gittiler dizinin o eski tadı kalmadı... dizi sıkmaya başladı... inşallah yine o güzel bölümleri izleriz. çünkü gerçekten kaliteli bir yapım...

fırtına_
12-05-07, 22:51
Hehe bakarsın Yasemin Ayla'ya gel rolleri değişelim dermiş.:img-hyste
Necdet'te Yasemin'in yanında yalı kazığı gibi duruyordu.:img-hyste

:img-hyste :img-hyste olurmu olur
ben beklerim yaseminden ya birde bak nejdetide sana veriyim
iyi çocuk hali vakti yerinde seni üzmez derse :img-hyste :img-hyste

ben nejdetin yerinde olsam orda yaseminin koluna girerdim
birde ne kadar kişi varsa yasemine baktı onların inadına girebilirdi koluna ama

şilimsi
12-05-07, 22:57
yasemin ağlamaya başladığında ben gülme krizine giriyorum..ben cani miyim:img-hyste
ama en azından ben bir tepki gösteriyorum..necdete ne demeli..tıkıyo kulakları sallanıp duruyo:img-hyste
yaseminin niyet bozuk..pinpon topu gibi kendini ordan oraya atıyor..necdet.. olmadı ahmet..olmadı mı haydaa yine necdet:img-hyste ..
artık birine sığınana kadar devam eder bu..

sanem&&&nejat
12-05-07, 23:25
valla necdet çok güzel yaptı güzel tepkiydi her erkek bu durumda bunu yapmalı çok seviyorum necdeti yaaa yaseminde anladı herzaman onu dediklerinin olmıcanıı........

(BuRcUu)
12-05-07, 23:30
Necdet'in Yasemin'e karşı oLan tavrı çok iyiydi..
Yasemin artık herzaman kendi istekLerinin qerçekLeşemiyeceğini
anLamış oLdu..

AyLa - Ahmet doLaşırken fLn liseLii qençLer.. (aşıkLar ) qibiydiLer.. :img-hyste

Bu arada Rüya'yı da izLemek çok qüzeL oLdu..
Önceki böLümde fazLa yoktu.. konuşmuyordu..
Bu hafta o şirinLiği qördüğüme çok sevindim.. =))

Ayse (92)
12-05-07, 23:53
dünkü bölüm gerçketn çook güzeldi...necdete içim acıdı...özellikle 'ben seni öyle çok sevdimki bu dünyada kimse kimseyi böyle sevmemiştir','ben yıllardır sadece sana bakıyorum','bir gece sana sarılıp uyuyabilmek için ben ölmeye bile razıyım'lafları gözlerimin dolmasına neden oldu...cnm bnm yhaa...bu arada o güzideye sinir oldum...afedersiniz ağzının içine düşecekti necdetinn....umarım biranönce gider!!!ayrıca bu bölüm hiç deniz&defne sahnesi yoktu...bu durum gerçekten çook kötüydü...

şilimsi
13-05-07, 00:17
öyle sinem ablamm..
anladı diyoruz bi bakıyoruz anlamamış..
anlamadı diyoruz bi bakıyoruz hınzırlık yapıyo..
ya ahmet ayla ve ben evleniyoruz dediğinde anladım dedi ama nişana kendi nikahıymış gibi gitti bi edalar falan..anlamamış işte..ahmetle aylanın evleneceğini anlamamış:img-hyste..
dengesiz biraz kendisi..idare edinn:img-hyste

şilimsi
13-05-07, 02:22
valla ablam yapar mı yapar ama ben ona fazla yaklaşmak isteyeceğimi sanmıyorum:img-hyste..yaklaşmam yani..zorunlu olmadıkça..
doktor tehşisi koymuş tabi..46lık rapor mu desem..yok yok beyinciği hasar görmüş..denge finish:img-hyste..
ben güzideyi seviyorum ama beni öldürdü dün kız yaa..
çok yaklaştı necdete..bi de tatlıyı onun kaşığından yedi sonra..çok zevkli bişeymiş gibi:O

cevizlikek
13-05-07, 02:26
sevim ve mehmet evlenmicek galiba :( mehmet askeri görevinden alınınca sevim onun gazetede çalışmasına yardımcı olmuştu ve o zaman aralarında bir yakınlaşma olmuştu. yemeğe gitmişlerdi, mehmet sevime çiçek vermişti, hatta selma da bu yakınlaşmayı farketmişti. o günden beri ikisinin arasında duygusal bişeyler olmasını bekledim hep ama senaristler neden bunun devamını getirmediler ki :( üstelik bu bölümde sevim mehmet için en iyi dostum dedi. bu ikiliden yana hiç umudum kalmadı malesef...

nehirrrr
13-05-07, 05:48
Herkes ne dusunur bilmem ama benim gozumu bile kirpmadan izledigim bir bolumdu yine! Ya yine mi kahretsin diyerek izledim yani ahaha:) Neyse!

Eveet tahmin(imiz)im uzere Necdet yine buyuklugunu gosterdi ve gururlu ailemizin delikanlisi reddetti Yasemin’i!!! Nasil demisti; “sana sarilip uyuyabilmek icin omrumu bile verirdim ama bunun icin senin de beni sevmen lazim!!” Yaa Yasemin Hanim herkes safta sen misin bir akilli! Yemezler canim. Bunu yaptigin kisi seni imkansiz bir askla yillarca beklemis Necdet bile olsa yemezler, yemedide zaten! “Artik normal bir evliligimiz olsun istiyorum”mus! Deme ya! Yillarca durdun durdun her gece agladin sizladin “Ahmet”de “Ahmet” diye ama nedense Ahmet’in Ayla ile evlenecegini duyunca “kut” bir “u” donusu istikamet Necdet’in odasi. Senin karsinda cocuk yok Yasemin Hanim. Necdet hakli yani. Kizin yuzune bakinca istemedigi kendini bunun icin zorladigi belli. E vaziyeti zaten Necdet biliyor. Nasil bekler yani “hadi tamam oyle olsun” demesini. Birde hesap soruyor niye izin vermiyorsun diye. Herkes bazilari gibi gurursuz degil Yasemin Hanim! Necdet ne guzelde cozdu iki dakikada Yasemin’I; "herseyi soyledi ama bi kere bile seni seviyorum demedi". Icim ciz etti bu sahnede ya! Kesinlikle haklisin Necdet ve gecti Bor’un pazari sur essegini Nigde’ye Yasemin Hanim. “Seni her sartta uzmeyi beceriyorum degil mi Necdet?” Ha sunu bileydin Yasemin. Hatta sen her sartta nasilsa etrafindaki herkesi birden uzebiliyorsun. Bravo yani ilginc bir yetenek!

Kiskanclik, evet bolumun basindan sonuna kadar her saniyesinde Yasemin’in Ahmet’I kiskandigi yuzunden belliydi ve bunu gunlugundede yazili tescilletmis oldu. Dedi ya hani “yaninda baska bir kadini gormek cok zormus” diye, “oh” dedim “ohhh”. Inanin azicik icim acidiysa namertim. Daha bunlar ne ki Yasemin Hanim! Daha sirada onlari dans ederken gormek var. Dugunlerinde gormek var. Ayla’yi gelinlik, Ahmet’I de damatlik icinde nikah masasinda otururken gormek vaaar! Yani dizinin basinda boyle dusunecegime ruyamda gorsem inanmazdim. Hala Ruya’nin gercek babasinin Ahmet oldugunu Ahmet’e soyleme sen. Bak basina daha neler gelecek. Mustehak sana! Bak yine sinirlendim ben ya:(

Ahmet’in Selma Hanimla evlilige hazirlik uzerine yaptiklari konusma cok guzeldi. Bu arada Aylayla disariya cikarken bile Yasemin’in hediye ettigi kol dugmelerini takmis; ne askmis ya yazik Ahmet’e:( Annesine emanet etti. Ne yapsin her gordugunde ici aciyacak garibin:( Sonra “evlilege hazir degilim” diye cokta yerinde bir itirafta bulundu Ahmet; “ama eger hazir olmami beklersek bu is olmaz” diye de ekledi. Evet, oyle hakliki! Kendine yeni bir yol cizmek istiyorsa bir yerlerden baslamak zorunda. Evlilige hazir olup olmama meselesi degilki bu! Cesaretini toplayip Yaseminsiz de hayatina devam edebilecegini gostermek. Bence cok cok yerinde bir karardi bu. Kibriscik taki halini hatirladikca icim parcalaniyor ve Yasemin’I Halic’ten asagi atasim geliyor yine! Inzivaya cekilip yillarca icinde hep bir umutla sevdigine kavusacagi gunu beklerken sevdigi kadin gelip ona hayatina yeni bir yon ciz; artik ben yokum diyorsa Ahmet suan yapabilecegi en mantikli seyi yapiyor. Baska ne yapabilirdiki! Onca zaman hicbirseyi degistirememis. Ahmet’I, hayatinin tek askini; cocugunun babasini birakmayi goze alan bir kadinda ugrunda olene kadar beklenilmeyi haketmiyor demektir zaten. Aferin Ahmet’e. Oh Guzel Sanatlara da transfet ettik kendini. Yasemin Hanim da Ayla yi gordukce kiskansinda kiskansin artik!:)

Bu bolum cok cok uzuldugum hatta aglamakli oldugum bir sahne: Ahmetle Ayla’nin nisanin olacagi salona gitmeleri… Ayy aklima geldikce kotu oluyorum. Ahmet, ayaktaydi birden Ayla’yi Yaseminmis gibi hayal ederek gulumsedi ya ah ah icim parcalandi ya yine:( Yasemin’I en tatli haliyle hayal etti; ayakalri ciplak dogungununde giydigi elbise uzerine:( Ufff bu gidisle Ahmet’e birseyler olacak mazallah!

Ve nisan gecesi… Ben once Yasemin gitmeyecek zannettim ama giydi bordolari sikir sikir gitti vallahi:) Necdet, gitmese Ahmet’I hala sevdigi icin gidemiyor nisana diyecekti; gittiler ve simdi de onu kiskandirmak icin gitti diyecek eminim. Yani Yasemin her halukarda uzecek yine herkesi… Bu arada bordolar cokta yakismis ona:) Bir an su Ahmetle Michelle’in katildigi ve Yasemin’in gunlugunun bulundugu gece geldi aklima… Ah ah ne cok sey degismis Lale’nin de dedigi gibi… Ahmet haliyle sasirdi… Ayla da devatiyeyi sirf nispet olsun diyemi vermis ne Yasemin’I gorunce pek bir sasirdi! Eh bakalim gece nasil sonuclanacak????

Veeee benim ikinci favori ciftim (Ahmet ve Yasemin’e hala bir cift diyemesekte eskiden kalma bir aliskanlik diyelim!); Yasar ve Isik. Yahu cok sekerler bunlar ya! Yasar, birlikte olmamalari gerektigini soyleyince Isik birden elini tuttu ya nasilda sasirdi ve heyecanlandi Yasar:) Hemen dayanamadi o da! Icimden bir ses en saglam iliski onlarinki olacak diyor!

Bu arada bu pastaci kiz Guzide de pek cesaretli cikti. Pes yani; Necdet Allah’tan cizgiyi asmiyor. Ayy nasil olacak ya? Necdet simdi asik mi olacak bu pastaci kiza? Olsun vallahi ohhh Yasemin de ortada kalsin! (ayy cok Erol Tas gordum kendimi:))

Ha sunu da itiraf etmeliyim; "sevdim seni bir kere baskasini sevemem"le ve buna karisan marti sesleriyle beni yine aglatmayi basardilar:(

Sevgilerimle……..

gulpembe
13-05-07, 06:27
Necdet Yasemin'in red ettikten sonra odasında ağlarken Yasemin'e biraz acımaya başlamıştım. Çaresizlikten ne yaptığını bilmiyor olayları idrak edemiyor falan diyerekten.. Ama bunun bir hata olduğunu anlamam uzun sürmedi.. Hayır Yasemin sana acımıyorum.. Herşeyi hak ediyorsun sen..Ahmet'e kendine bir yol çiz beni unut dedin ama çocuğun peşini bırakmayan sensin..Adamın sana olan zaafını bile bile karşısına çıkıp kafasını karıştıyorsun hemde nişan töreninde.. Neyin peşindesin... Seviyormuş! Sen ne Ahmet'i, ne Necdet'i ne de kızını seviyorsun. Kendi hayatında dahil olmak üzere herkesin hayatını mahvettin...Bundan sonra da toparlaman mümkün değil..Bence ortalıktan kaybol bir süre kimsenin gözüne görünme.. Bırak insanlar biraz kendilerine gelsinler...
Senaristler Yasemin'in nasıl ve neden bu hale getirdiler anlamış değilim..Zaten Beren Saat'in vasatlığı yada yeteneksizliği mi demem lazım eklenince Yasemin çekilmez bir karakter oluyor.. İnanırmısınız Yasemin'in ve Ayla'nın olmadığı sahneleri seyretmek daha keyifli geliyor bana..Ayla'nın mimikleri iyide sen tonuna tahümmül edemiyorum...
Necdet'i pek sevmezdim ama bu bölüm takdir ettim.. Yasemin'in yaptıklarını çok güzel analiz etti..
Güzide sevimsiz bir karakter ama çok zeki bir kadın ve yakında bu evliliğinin sırrını çözer..İyide olur bence saftirik Lale'de herşeyi anlar...

nehirrrr
13-05-07, 07:00
Sevgili gulpembe, bir nevi benim yorumumun zoeti olmus bu yazdikalrin. Haklisin, ben de diyorum bence de Yasemin bir sure rahat biraksa bu dizinin erkeklerini ozellikle Ahmet ve Necdet'i. Biraz bagimsiz dusunebilseler. Kesinlikle boyle olsa Necdet te Yasemin'den ayrilir Ahmet de Ayla ile evlenmeye kalkmazdi. Birsey yapiyor ve herkesin hayatini allak bullak ediyor. Buna ne hakki var?

Evet, ben de inanmazdim yani Yasemin'in bu kadar degisecegine. Sasirdim; sukut-u hayale ugradim Ahmetle beraber. Ne deyim; cektikleri mustehak ona!

avrilcansu
13-05-07, 10:43
Günaydın arkadaşlar, dün yoktum, bütün sayfaalrıda okuyamadım kusura bakmayın

Sabah sabah bir ben varım galiba, herkes mitinge mi gitti nedir? Annelerinizide pek seviyorsunuz galiba:img-hyste

Bu arada;

:happy0064 :img-in_lo :happy0064 Bütün Herkesin, Anneler Günü Kutlu Olsun!!!!!:happy0064 :img-in_lo :happy0064

Geçmiş sayfalarda, Özge'nin Yasemin olabilecğeindne bahsetmişsiniz, bir tek ona denk geldim zaten

Bence güzel oynayabilirdi ama uymazdı diye düşünüyorum. Hem iki başrol oyuncusu, farklı bir dizide bir daha başrol oynayamazdı galiba.
Ama yine Beren Saat yerine, daha iyi biri bulunabilirdi diye düşünüyorum. Zaten ben geçen yaz Beren&Cansel yeni diziye başlayacak deyince, şoka girmiştim. İnanamamıştım!!!
Neyse cnaım iş işten geçmiş artık...

Bu arada Güzide konusuna dğeinmek istiyorum, bu kız beni sinir ediyor. Necdet'e çok asılıyor. Necdet'te bunun farkında sanırım. Ama Güzide'de gizli birşey var, psikolojik problem midir? Parar problemi midir? pek anlayamadım:icon_whis

Ay daldan dala geçiyorum, Avatar&İmzalar bölümünü dolaşırken, Özge'nin(Ox.) Beren imzalarını gördüm. Ağzım açık kaldı:) Özge nereee, Beren nereee:img-hyste
Sonra üzerindekileri okudum:) Yine böyle Anti-Berne grup falan mı var, yoksa Özge'm sinirinden mi yapmış:img-hyste

özge_letyy
13-05-07, 10:47
Günaydın arkadaşlar, dün yoktum, bütün sayfaalrıda okuyamadım kusura bakmayın

Sabah sabah bir ben varım galiba, herkes mitinge mi gitti nedir? Annelerinizide pek seviyorsunuz galiba

Geçmiş sayfalarda, Özge'nin Yasemin olabilecğeindne bahsetmişsiniz, bir tek ona denk geldim zaten

Bence güzel oynayabilirdi ama uymazdı diye düşünüyorum. Hem iki başrol oyuncusu, farklı bir dizide bir daha başrol oynayamazdı galiba.
Ama yine Beren Saat yerine, daha iyi biri bulunabilirdi diye düşünüyorum. Zaten ben geçen yaz Beren&Cansel yeni diziye başlayacak deyince, şoka girmiştim. İnanamamıştım!!!
Neyse cnaım iş işten geçmiş artık...

Bu arada Güzide konusuna dğeinmek istiyorum, bu kız beni sinir ediyor. Necdet'e çok asılıyor. Necdet'te bunun farkında sanırım. Ama Güzide'de gizli birşey var, psikolojik problem midir? Parar problemi midir? pek anlayamadım:icon_whis

Ay daldan dala geçiyorum, Avatar&İmzalar bölümünü dolaşırken, Özge'nin(Ox.) Beren imzalarını gördüm. Ağzım açık kaldı:) Özge nereee, Beren nereee:img-hyste
Sonra üzerindekileri okudum:) Yine böyle Anti-Berne grup falan mı var, yoksa Özge'm sinirinden mi yapmış

evet cansucum özge onu sinirinden yaptı:)
iddia gurubu aynı şekilde sanırım
bildiğim kadarıyla bi iddia var o da 25.bölümde son bulacak:img-yes:
onun dışında anti-yasem,n gurubumuz her geçen gün çoğalıyor:hıh
not:berenle canselin oynayacağını duyunca ben de şok geçirmiştim:img-fear2

anita
13-05-07, 13:54
DIZI BU HAFTA COK VASATTI HIC HECAN YOKTU YASEMINDE KAFAYI YEMEK UZERE OLAN BIR BAYAN OLARAK ORTALARDA SAVRULUP DURUYOR NE NECDETLE OLABILIYOR NEDE onsuz olabiliyor ne ahmete gide biliyor nede ahmeti hayatindan cikarabiliyor bir garip kadin yasemin yaseminci degilip anti yaseminciyim hatta anti berenciyim bu kadin bu rolun hakkini veremiyor ve vasat kaliyor malesef sansliki karsisindaki oyuncular durumu kurtariyor bu kadina acilen mimik hareketlerinin daha dogu duzgun sekilde ifade etmesini tavsiye edilmeli yoksa onun icin pek ic acici gecmeye bilir cok elesdiri aliyor kandileri:icon_whis

gkn_delisi
13-05-07, 14:47
Son bölüm çok heyecanlı ve güzeldi
her bölümünü severek takip etigim dizilerden biri
bereni de çok seviyorum çok tatlı çokta güzel oynuyor :img-in_lo

anita
13-05-07, 15:04
ben bereni güzellik açısındanda oyunculuk açısındanda çok beğeniyorum
ama bu bir kaç bölümdür performansında düşüklük var

bence berenin oyunculuğunun bu kadar göze batmasının sebebi
dizide yaseminin hareketlerini beğenmememiz ve ondan soğumamız

enson yazdiklarin bi bakima cok dogru yasemin okadar degisken oluyorki bu beni cok delirtiyor bir dakika önce ahmettle birlikte mutsuz güya pek alamiyorum gerci bu duyguyu kendilerinden iki dakika sonra evinde sen sakrak bir rodyoyu acip köbek atmadigi var buda bana hic inandirici gelmiyor ben yasemin ahmetle konusurken gözlerine cok dikkatli bakiyorm gözler kalbin aynasidir bakimindan ve o gözlerde hicde aci ceken bir insan yok gayet hayat dolu bakislar var buna ne demeli isde isin cigrindan ciktigi nokta bu bende (bende cokmu abarttim ) benim düsüncem bu:icon_whis

mary_FB
13-05-07, 15:17
eskiden daha dikkatli daha heyecanlı izlerken
şimdi eskisi gibi değil hatırla sevgili
ama bunun sorumlusu sadece beren saat olamaz
ilk 15 bölümdede o oynadı sonuçta
o zaman niye çok kötü oynuyor
biz diziyi izlemeyi bırakalım demedik
sadece ağlama sahnelerini beğenmezdim o kadar
kötü oyunculuk olması her zaman diziden insanları soğutmuyor
mesela I.A. yanlış anlşılmasın cok da severim ama
tuba b. o kadar super oynamıyor yada sılada cansu d.ama izleniyor
yada cok ıyı oyuncuların dizileri çok tutmuyor yani dizilerde oyunculukların iyi olması her zaman geçerli değil ki
hatırla sevgili eskisi kadar iyi değil çünkü senaryo eskisi kadar iyi değil eskisi kadar diziye özen gösterilmiyor
yasemin karakteri çok dengesiz yazılıyor
aslında beren saati böyle bir karakteri oynadığı için tebrik etmek bile gerek
tv basında yasemine deli oluyorum
boyle bir karakter ancak bu kadar güzel oynanabilir:img-wink:
o yuzden bu dıze en cok senaristlere kızıyorum
diziyi bu hale getirdikleri için

spdr
13-05-07, 15:26
ayynen katılıyorum sana:img-yes:
ben de senaristlere çok kızıyorum..
dizi oynayıp bittikten sonra konu geliyor yasemine dayanıyor her zaman..
bunun sebebi yasemine hem çok fazla yer vermeleri..
hem de nasıl beceriyorlarsa..
duygularını hiç belli etmemeleri:img-yes:

sadece oyunculuk sorunlu olsa bile senaryoda bişiler yapılabilir bunun için...
mesela yasemin gece boyunca uyumayıp ağlıyor..
diğer gün de kalkıp birsürü kişiyi görüyor..
hiç mi belli olmuyor yahu..
ben bi gece uyumasam en alakasız kişi bile anlar yani...
ne nezahat ne ışık kimse bişi demiyor...
tuhaf yani:img-yes:

gerçek_aşk86
13-05-07, 15:28
ben yasemin ahmetle konusurken gözlerine cok dikkatli bakiyorm gözler kalbin aynasidir bakimindan ve o gözlerde hicde aci ceken bir insan yok gayet hayat dolu bakislar var buna ne demeli isde isin cigrindan ciktigi nokta bu bende (bende cokmu abarttim ) benim düsüncem bu:icon_whis
Yok canım abartmıyorsun,Ahmetle ayrılık üzerine konuşurken üzgün bir profil çizmesi gerekirken neşeli bir yüz ifadesine bürünüyor hatta sırıtıyor:)Necdetle birlikteyken de güya mutsuz görünecek gayet hayat dolu,neşeli,bazende ona hayran hayran bakıyor:img-blushO yüzden ben Ahmet&Yasemin aşkına inanmıyorum daha doğrusu Ahmete inanıyorum,Yasemin'e inanmıyorum:)Yasemin'in Necdet'in onu tanıdığı gibi onu daha yakından tanıdıkça Necdete aşık olabileceği ihtimaline inanıyorum.Necdetin Güzideyle birlikte olmasını istemiyorum:img-cool2Belki Yasemin bu aşkı hak etmiyor ama Necdet'in aşkı masal gibi bir aşk :img-in_lo Necdet'in Yasemine olan aşkını izlemek çok hoşuma gidiyor:img-blushBu büyüyü bozmasınlar:img-yes:

elif ece
13-05-07, 15:29
dizi her zamanki gibi güzel ama eski,ilk bölümlerdeki havası kalmadı artık
beren'in oyunculuğu ii de senaristler fazla zorladılar bu işi yasemin karakterini kötü bi yere getirdiler masum kız yok oldu gitti.:sad53:

bamdade
13-05-07, 15:34
bu haftanın finali çok güzel oldu... belki ahmet fikrinden cayar :happy0064
Evlendirirlerse iice saçmalık olur:icon_whis
Favorim ışık yaşar şok tatlılar:img-in_lo

anita
13-05-07, 15:45
Yok canım abartmıyorsun,Ahmetle ayrılık üzerine konuşurken üzgün bir profil çizmesi gerekirken neşeli bir yüz ifadesine bürünüyor hatta sırıtıyor:)Necdetle birlikteyken de güya mutsuz görünecek gayet hayat dolu,neşeli,bazende ona hayran hayran bakıyor:img-blushO yüzden ben Ahmet&Yasemin aşkına inanmıyorum daha doğrusu Ahmete inanıyorum,Yasemin'e inanmıyorum:)Yasemin'in Necdet'in onu tanıdığı gibi onu daha yakından tanıdıkça Necdete aşık olabileceği ihtimaline inanıyorum.Necdetin Güzideyle birlikte olmasını istemiyorum:img-cool2Belki Yasemin bu aşkı hak etmiyor ama Necdet'in aşkı masal gibi bir aşk :img-in_lo Necdet'in Yasemine olan aşkını izlemek çok hoşuma gidiyor:img-blushBu büyüyü bozmasınlar:img-yes:

evet necdetin aski gercekten cok taktire sayan bir ask ama onun tek kusuru ruyayi babasindan ayri olmasina sesini cikarmamasi gerci bu karar yasemine ait yasemin söylese necdet itiraz etmeye hakki yok ama yine is yaseminde dügümleniyor arkadaslarimizin görüslerine katiliyorm senaryodada bir gerileme var sanki tikandilar bu hafta öylesine bir bölumdu bana kalirsa bide sunu düsündüm ahmet acaba aylayla nikah masasina oturmuycakmi nisan mevzusu bu kadar uzatildigina göre yasemin enson kalindigi yerde ahmetin nisaninda nasil bir tavir alcagini merak ediyorum ama sunuda göz ardi etmiyorumki bu yasemin ne yapsa yeridi kesin necdetle sarmas dolas olucak:icon_whis

mary_FB
13-05-07, 15:48
ben bölüm yorumu yazmak için girmiştim
zaten bi pazar günleri bakabiliyorum buraya
bu bölümde aslında diğer bölümler kadar sıkılmadım diyebilirim
zira hatırla sevgil ve sevdim seni bir kere şarkıları
o sıkıcılığı aldı götürdü müzik çok önemli çok !!
ayrıca en azından yaseminin necdeti bir daha böyle bir sebepten dolayı rahatsız etmeyeceğini düşünüyorum
çünkü o da anladı (umarım)ahmeti tamamen hayatından cıkarmadan necdetle gerçek bir evliliği olmayacak
bazen yasemin de hak vermiyor değilim
necdetle yakınlaşmak istemesi
yani 5 yıldır kız rahibe hayatı yaşıyor
ahmet ayla ile evlenıyor kıskançlık bir yandan
üstelik necdetin kendine asık olduğunu da biliyor
ateşle barut misali aşk olmasa da olur
ayrıca ahmetle ayrılıklarını kabullenmiş durumda
bu durumdayken hayatını düzene sokmak istemesi o kadarda anormal olmasa gerek
ahmet nıye boyle dersenız herkes bir olmuyor
keske ahmet de yasemin kadar fevri davransa yasemınınevlendiğini duyunca gidip hemen ayla ile evlense bu kadar kızmazdım yasemine
neyse güzide ve necdet olayı giderek ilerliyor
aslında necdetin yaseminle olmasını istemiyorum
ama yasemine olan askının bitmesini de istemiyorum cünkü cok guzel
güzideyle birlikte olsun ama yasemini unutmasın çünkü bitmicek bir ask necdetin ki
ışıkla yaşar birlikteliği
of of bunları aşkı için yeni bir dizi baştan sona yazılır ,çekilir vede izlenir başka bişey demiyorum onları görünce yasemin ve ahmetin ilk zamanlardaki halleri aklıma geliyor sonları onlar gibi olmasın da
deniz defne ve siyaset
bu bölümde yoktular galiba tam hatırlayamıyorum :img-wink:
nezahat ve rıza aysınlar da bizde kurtulalım nezahat da
nezahat cok değişti ilk zamanlardaki haline göre
iş kadını oldu ya ama rızanın anlaması lazım dede oldu artık bıraksın bu işleri
son olarak son sahne artık bir
atraksiyon bekliyorum yasemin ahmet cephesinde
böyle devam etmesin onlar birarada olunca dizi daha güzel oluyor

NîlûferY
13-05-07, 15:51
herkese selamlar...
ilk once Annemin ve yaninda olamadigim anneannemin ve bu sitede bulunun butun Annelerin Anneler Gununu Kutlarim....

genemi beren tartismasi?
ya arkiler herkes fikrini soylemekte ozgur ama bide fikirlerimize saygi duyulsa olmazmi?:img-blush

spdr
13-05-07, 15:51
sorun olduğunu zaten herkes kabul ediyor..
yeni bir durum değil bu yani..

benim de arkadaşlarım diziden soğuduklarını söylüyorlar..
ama az çok izliyorlar yani..
bu dizi başlarken de vardı sonuçta beren..

ben de rızaya sinir oluyorum..
bazı hareketleri hiç yakışmıyor..
o zaman ben de onun sahnelerini izlemiyorum diye..
diziden çıksın diyim o zaman..olur mu öyle şey:hıh
--------
aslında bu konu beni de sıktı..
ama iyiki yaşar var:img-in_lo
ışık biraz daha arka planda gibi aslında yaşarla ilişikilerinde..
ama çok tatlılarr:img-yes:

fundapehlivan
13-05-07, 15:54
evet necdetin aski gercekten cok taktire sayan bir ask ama onun tek kusuru ruyayi babasindan ayri olmasina sesini cikarmamasi gerci bu karar yasemine ait yasemin söylese necdet itiraz etmeye hakki yok ama yine is yaseminde dügümleniyor arkadaslarimizin görüslerine katiliyorm senaryodada bir gerileme var sanki tikandilar bu hafta öylesine bir bölumdu bana kalirsa bide sunu düsündüm ahmet acaba aylayla nikah masasina oturmuycakmi nisan mevzusu bu kadar uzatildigina göre yasemin enson kalindigi yerde ahmetin nisaninda nasil bir tavir alcagini merak ediyorum ama sunuda göz ardi etmiyorumki bu yasemin ne yapsa yeridi kesin necdetle sarmas dolas olucak:icon_whis

Bence de Necdetin aşkı çok büyük ve takdir edilir...

Benim ona kızdığım şey, Ahmete yaptıklarıydı... Yani birden ahmeti gözünden çıkarması ve ona yaptığı ağır konuşmalardı!
Onun acı çekmesinden zevk aldığını bile hissettim zaman zaman...
O zaman da ister istemez ona çok kızdım...
Tamam aşıksın çok aşıksın...
Ama aşık bir insana saygı duy en azından! Daha fazla acı çektirme...
Tabii bunu hangi sahne için deidğimi anlamışsınızdır...

Neyse ammann...
Geçmiş zaman uzatmayayım:icon_whis

spdr
13-05-07, 15:58
mary_fb söylediklerine katılıyorum kuzum..
özellikle yaşar-ışıkla ilgili olanlarına..

bence dizi içinde gelişen en normal ve saf ilişki-şu sıralar-onlarınki...

ahmetle yaseminin güzel sanatlarda karşılaşması da hoş olucak bence..
ya da hoş olmasa bile..onları dizide bikaç kez beraber görmek hoşuma gider doğrusu:)

averaj
13-05-07, 15:59
merhabalar;

izmirimdeki renkli görüntüleri gözü nemli izlerken(memleketimin çeşitli yerlerinde nedensiz elektrik kesintileri yine vuku bulmuş) sadece son sayfaya bakabildim burada...ayrıca karşıyakalıların sloganı işte budur dedirtti:happy0064

beren konusu açılmış...o konu hiç kapanmıyor ki zaten..neyse zaten gerçekler belli..söyleyebileceğim budur...

fundapehlivan
13-05-07, 16:06
Ben basrol oyuncularininda oldugunu gordum
ornek vermeme grk varmi:icon_whis

Başrol oyuncusu öldü mü dizilerin tadı tuzu kalmıyor ki...

Sonra baş role başkası gelecek ve gidenin yerini tutmayacak...
Sonra da dizi aniden pat bitiverecek...
Genelinin sonu bu oluyor...

fundapehlivan
13-05-07, 16:06
Beyaz gelincikte mustafa oldu
ama hala izleniyor
hala begeniliyor?

ayrica burdaki basrolude sevmiyoruzzz
ha var ha yok.. gitsin olsun

Mustafa bildiğim kadarıyla tam da baş rolde değildi...
İsimlerini bilmiyorum ama orada baş rolde başka bir çift vardı...

fırtına_
13-05-07, 16:09
Beyaz gelincikte mustafa oldu
ama hala izleniyor
hala begeniliyor?

ayrica burdaki basrolude sevmiyoruzzz
ha var ha yok.. gitsin olsun

ben izlemiyorum o diziyi artık
ne zaman mıstık öldü o dizi benim için bitti

evet yasemin karakterini sevmiyorum hemde hiççç
hele son bölümlerde gerçekten ölmesinide istiyorum
ama biraz sakin kafayla düşününce yaseminin ölmesi çözüm değil
yasemin ölürse dizi mahvolur...daha kötü bir hal alır
yaseminin dizide olup olmaması beni çok bağlamaz ama dizinin selameti çısından ölmemesi daha iyi olur benceee :img-yes: :img-yes:

fundapehlivan
13-05-07, 16:10
Valla ahmet gitse neredeyse eksikliğini hissetmem valla çok ciddiyim!!
O kadar az gösteriliyor ki...

80 dk da 10-15 dakika ancak gösteriliyor...
beren ise çok rahat 50 dakikasında var!

Biraz dengeleseler artık diyorum!

Ahmeti biraz işinde gücünde ailesiyle gösterseler...
Gerçi işinde gösterecek artık!!
Çünkü yaseminin okulunda olacak!!:img-hyste

Yaseminsiz ahmeti göremiyoruz da...

fundapehlivan
13-05-07, 16:11
Zaten bu dizi bir aşk üçgenini anlatmıyor mu??
Siyasi yönü dışında...

O üçgenin ortasında da kim var, yasemin var!
Yani ölmesi, çıkması imkansız...

spdr
13-05-07, 16:13
olmayacak işler bunlar:hıh
eminim izleyen bir çok kişi de böyle bişi olmasını istemez zaten...
---------
fundacım söylediklerine katılıyorum..
ayyynen:img-yes:
ahmet hiç gösterilmiyor nerdeyse...
yasemin sahneleriyse çok fazla ve boşş geçiyo...

ahmetle rüyayı yakınlaştırsınlar mesela bu bölümlerde..
bence çok güzel olur:good:

Sinem90
13-05-07, 16:13
biz o aşk üçgeninden tat alıyor muyuz?olsa ne olur olmasa ne olur?beni zerre kadar ilgilendirmiyor bu saçma aşk. :hıh olmasaydı dizi çok daha güzel olurdu.:img-yes:

merhem
13-05-07, 16:14
Hayir
Guya huzunlu bir ask hikayesini anlatiyor
ama huzunlu olan bana gore brtek ahmet ve necdet

Yasemin laylaylom suslenip puslenip bir ahmete bir necdete gulumsuyor

fundapehlivan
13-05-07, 16:17
Hayir
Guya huzunlu bir ask hikayesini anlatiyor
ama huzunlu olan bana gore brtek ahmet ve necdet

Yasemin laylaylom suslenip puslenip bir ahmete bir necdete gulumsuyor

Canım o kadar da değil!
Yasemini eski haliyle karşılaştırsana...

Sadece görünüş değildir önemli olan!
Eskiden kızın şen kahkahaları vardı, gözlerinin içi gülerdi...
Şimdi soluk benizli kız olup çıktı:img-hyste

Tabii Yaseminin ailesi vardı, o yine de iyi zamanlar geçirdi yine de gülebildi... En azından iyi görünmek zorundaydı...
Ama ahmet inzivaya çekilmişti, rahat rahat acısını yaşadı ve biz de gördük...

Ama Tabii necdete gitmesine gıcık olmuyor değilim...
Bir de Yasemin daha çok üzülse ve bu bize gösterilse süper olacak...

spdr
13-05-07, 16:19
bence son bölümde gayet üzgündü..
ağlama sahnelerini zaten hatırlamak istemiyorum da..

inşallah böyle devam eder bir süre..
acımak istiyorum ona:icon_whis

merhem
13-05-07, 16:19
ayy fundacim bir dedigi bir dedigini tutmuyor bu yaseminin
gunlugune yazdiklari bile sacmaaalik!!
eski halinide sevmiyordum cok akilsizdi
ahmetin odasina giriyor
ahmet daha fazla ileri gidemeyiz yasemin diyor
yaseminde "neden" diyor

gittikcde kotulesiyor igrenclesiyor

spdr
13-05-07, 16:54
arkadaşlar..
şimdi bi baktım da çok fazla konuşmuşuz beren hakkında...
uyarı almadan bitirelim artık bence:img-yes:
---------
merak ediyorum ya..
acaba üniversite işgallerini falan gösterecekler mi..
çok ilginç çünkü..

avrilcansu
13-05-07, 16:55
Şeboist canım,

evet yasemini sevmeyenler çok var ama şunu kabul et...
Yasemini sevmeyenler son bölümde arttı!
Sebebi de senaryodandı aslında! Yasemini duyarsız bir karakter haline getirmeleri, necdete boyuna yaklaştırmalarındandı!

Yoksa en başlarda da beren eleştirilse de herkes basbaya da seviyordu...

O zamanlar sen yine sevmiyordum, ahmet-yasemin çiftini sevmiyordun ama çoğunluk seviyordu!

Şimdi sevilmemesinin sebebi karakteri...
Senaryo sebebiyle...

Funda ablacım, sana kessinlikle katılıyorum. Beren'in oyunculuğu bir yana, Yasemin karakterini senaristler kötüledi. Ben son 5 bölümde Yasemin'i masum düşürecek hiç bir sahne hatırlamıyorum. Yani son bölümlerde bile bile senaristler ya Necdet'e çekmeye çalışıyorlar, ya Ahmet'e...
Son bölümde, son sahnede hiç etkilenmedim. Ya da uzun zamandır, son bölümlerde Ahmet&Yasemin sahnelerinde hiç etkilenmedim (Bir tek şu çıplak ayaklı nişan yeri sahnesinde), onun dışında, artık Yasemin karakterinden ve Ahmet karakterinden hiç zevk, duygu alamıyorum. Artık nedense hep Necdet'e acıyorum (Ahmet'e de acıyorum ama, oda daldan dala bir kzıdna öbürüne...)

avrilcansu
13-05-07, 16:59
bende başroldekilerin öldüğünü gördüm.:icon_whis
iyi kuzum rızayı sevme tamam ama engin şenkana laf edilmez.:img-yes: ama berene edilir.asıl ben sana pes diyorum.onun sahnelerini izlemiyorum.bu duruma kadar geldik artık.bu şekilde dizide oynamasının ne anlamı var?çoğu kişi bıkmış halde. :hıh

bu dizide öyle olmaz.çünkü bu dizide başroldeki kişi istenmiyor.diğerlerinde öyle değil.çıksa ne olur?hiçbir şey kaybetmeyiz.sadece onun fanları izlemez olur biter.ama böyle biz bile izlemek istemiyoruz.bu şekilde daha çok kişi kaybettik.:img-yes:

Sinemcim, ben başrol oyuncuları çıkınca dizinin, özünden saptığını düşünüyorum.
Örnek, Avrupa Yakası, şimdi belki daha güzle ama, onun özünde Selin'in fazla "cool" konuşmaları, Ata Demirer'in, arabeskliğiydi, ve şimdi artık özünden saptı.

Neyse, başka dizi konuşmayayım, bu dizinin asıl konusu Necdet&Yasemin&Ahmet aşk üçlüsü. Yani Yasmein giderse, Necdet&Ahmet hangi kız için yarışackalar acaba?
Yani dizi özünden sapacak...

Ayrıca Beren'i sevmeyen sevmiyor, herkesin rengi belli zaten.
Ama burası oyuncular bölümü değil, ve dediğimiz gibi küçük düşürücü sıfatlar yakışmıyor hiçbir HS izleyicisine.
Bende sevmiyorum ne Beren'i, ne Yasemin'i, ama bu konuyu tekrar tekrar konuşmanın bir manası yok bence.
Sonuçta, yasemin karakteri böyle, ve bu karakter Beren'e verilmiş. Artık yapılabilecke bir şey yok, Yasemin için Bereni seçen ve bu karakteri bu hale getiren senaristler, yapımcılar utansın...

Sinem90
13-05-07, 17:00
ayşe keşke gösterseler kuzum o sahneleri.ama denizi bile göremiyoruz dizide.sürekli o yapmacık aşkı gösterip duruyorlar.bu bize ne kazandırıyor?koca bir hiç...:icon_whis

bir_adı_yok
13-05-07, 17:03
üniversite işkalleri demişken
o dönemde mttb'nin üyesi olan öğrencilerin resimleri asılarak teşhir edilmişler ve üniversiteye sokulmamışlar.
bu konuda mağlumatı olan var mı?
böyle şeyleride işleseler güzel olur.

fırtına_
13-05-07, 17:06
arkadaşlar..
şimdi bi baktım da çok fazla konuşmuşuz beren hakkında...
uyarı almadan bitirelim artık bence:img-yes:
---------
merak ediyorum ya..
acaba üniversite işgallerini falan gösterecekler mi..
çok ilginç çünkü..

bencede bitsin artık bu konu

o olayları göstericeklermi bende çok merak ediyorum
aslında dizide aşktan başka birazda siyasi konular gösterseler daha iyi olucak
bence o olaylar diziyi reklendiriyor

şilimsi
13-05-07, 17:07
ayşe keşke gösterseler kuzum o sahneleri.ama denizi bile göremiyoruz dizide.sürekli o yapmacık aşkı gösterip duruyorlar.bu bize ne kazandırıyor?koca bir hiç...:icon_whis

:img-hyste ablamm formundasın yine..
yasemine sayıp durmuşsun..
sonuna kadar arkandayım..
daha öncede söylemiştim..bizim kızdığımız yasemin değil senaristler onu bu hale sokan onlar çünkü diye..amaaa..bize o aptal davranışları düşünceleri sürekli yasemin üzerinden gösterdikleri için sadece yasemine kızmamak elde değil:icon_whis
yasemin sevmedim:hıhsevmiyorum:hıhsevmicem:hıh

spdr
13-05-07, 17:15
üniversite işkalleri demişken
o dönemde mttb'nin üyesi olan öğrencilerin resimleri asılarak teşhir edilmişler ve üniversiteye sokulmamışlar.
bu konuda mağlumatı olan var mı?
böyle şeyleride işleseler güzel olur.

ben bilmiyorum..
ama mttb ne diye sorsam:icon_whis ..

böyle şeyleri işleseler tabi güzel olur..
zaten o dönemi anlatmak için yola çıktıklarına göre işlemeliler de:img-yes:

sude01
13-05-07, 17:18
sayfalardır bu konu konusuluyo sanırım,bende bişeyler yazma gereği duydum
diziyi cok seviyorum oyuncular arasında kimsenin diziyi izletmicek derecede sırıttığını düsünmüyorum
bana kalırsa butun oyuncular karakterlerini iyi taşıyor öyle yada böyle diziyi hep beraber izletiyolar
diziyi izlerken surekli oyuncuların mimiğinin detaylarını incelemiyorum
sahneleri bi butun olarak izliyorum ve simdiye kadar iletilen duyguyu çok rahat hissettim
beren saat acemi bi oyuncu ama senaryoya yakısıyor
çok usta oyuncularımızda eğer hakkında gelişme gosterıyo diyosa, bizim 2. sahnedeki son bakışının ağlarkenki göz süzüşünü eleştirmemize gerek yok diye dusunuyorum beğenmeyenler tabiki vardır ama sert eleştirilere gerek yok bana kalırsa
bazı sahnelerde zorlanıyo olabilir veya istediğimz performansı gösteremiyo olabilir ama bu demek diildirki diziden cıksın baskası gelsin
eğer performansından bu derece rahatsız olan arkadaslarımız varsada fikirlerine saygı duyuyorum izlemeyebilirler
fakat ben gösterilen gayrete saygı duyulmasından yanayım
dizi şimdiye kadar cok iyi geldi bundan sonrada oyle devam ediceğine inanıyorum
hatırla sevgili dizisinin butun oyuncularını,ekibini,senaristlerini kutluyorum
hala bi sonraki bolumu merakla bekliyosak takdir etmek gerekir...

Sinem90
13-05-07, 17:18
saymadım :hıh sadece eleştirdim kuzum. :hıh kendine dikkat etmesi gereken de ben değilim. :hıh ben ne dediğimi gayet iyi biliyorum.bu dizide artık denizi görmek istiyorum.arkadaşlarıyla beraber onun nasıl yaşadığını merak ediyorum.bana yapmacık görüntüler yerine bunları izlettirsinler.

şilimsi
13-05-07, 17:21
Ama sanırım şeboist daha çok berene sayıp döktü:icon_whis
Dikkat et bence:img-wink: :img-hyste

sinem abla bu yapar mı yapar..
ağzından çıkanında sonuna kadar arkasında durur kendisi..
o yüzden ona bulaşmamak en iyisi kanımca..ben dalaşmamaya özen gösteriyorum yani:img-hyste

ablam..bende denizi ve arkadaşlarını görmeyi çok istiyorum..neler yaşadıklarını sadece kitaplardan değil canlandırma olarakta görmek istiyorum..bilmek öğrenmek istiyorum!
ama belkide kabul etmeliyiz..dizi gerçekten aşk dizisi!sadece ve sadece aşk!
hayır baştan bize bu olayları doyurucu bi şekilde anlatmasalardı tamam dicem..başta yoktu şimdide yok..
ama ne zaman zaman atlaması oldu..kayış koptu artık..dizi rayından çıktı bence!
konuları dengeleyebilseler süper olucak..ama işte!?

fırtına_
13-05-07, 17:22
saymadım :hıh sadece eleştirdim kuzum. :hıh kendine dikkat etmesi gereken de ben değilim. :hıh ben ne dediğimi gayet iyi biliyorum.bu dizide artık denizi görmek istiyorum.arkadaşlarıyla beraber onun nasıl yaşadığını merak ediyorum.bana yapmacık görüntüler yerine bunları izlettirsinler.

bencede bencede
bende bunları görmek istiyorum
nedir bu ya...dizi aşk dizisi oldu çıktı
tamam çoğunluk aşka verilebilir ama bu dizide hiç siyasi görüntü yok

ayrıca deniz gezmiş hiç gösterilmiyor
adamı sadece iki mitingde bağırırken gördük
biraz hayatını anlatsalar konuştursalar adamı

bir_adı_yok
13-05-07, 17:25
ben bilmiyorum..
ama mttb ne diye sorsam:icon_whis ..

böyle şeyleri işleseler tabi güzel olur..
zaten o dönemi anlatmak için yola çıktıklarına göre işlemeliler de:img-yes:

milli türk talebe birliği.
ben böyle bişey okuduğumu hatırlıyorum.
o yüzden yazdım.
daha detaylı bilgisi olan arkadaşlar varsa söyleyebilirler.

Sinem90
13-05-07, 17:25
deniz ve arkadaşlarıyla ilgili anlatılacak o kadar çok konu var ki...ama bunların hiçbirine yer verilmiyor.sanki hiç yaşanmamış gibi kabul ediliyor.sezon finalinde zaman atlaması yapılacağı söylendi.şurda kaç bölüm kaldı?bu kadar zaman da denizi anlatmadılar.bundan sonra o kadar şeyi nasıl anlacaklar bilmiyorum.gerçi anlatacaklarını da sanmıyorum.eğer anlatmak isteselerdi şimdiye kadar çoktan yapmışlardı.yazık oldu o kadar olaya.hem dizinin sevenleri de artardı.böyle olunca tam tersi azaldı.:icon_whis

spdr
13-05-07, 17:29
milli türk talebe birliği.
ben böyle bişey okuduğumu hatırlıyorum.
o yüzden yazdım.
daha detaylı bilgisi olan arkadaşlar varsa söyleyebilirler.

teşekkürler..
benim de sonradan aklıma geldi böyle bi açılımı olacağı..
bilgi veren olursa güzel olur tabi...

ama o zamanlar bi hocamızın anlattığına göre..
belli gruplar senin hangi taraftan olduğunu biliyorlarsa..
giremezsin diyorlarmış..
düşünsene çok önemli bi sınav olsa bile giremezsin diyince..
çıkıp gidiyormuşun..:icon_sorr

fundapehlivan
13-05-07, 17:29
deniz ve arkadaşlarıyla ilgili anlatılacak o kadar çok konu var ki...ama bunların hiçbirine yer verilmiyor.sanki hiç yaşanmamış gibi kabul ediliyor.sezon finalinde zaman atlaması yapılacağı söylendi.şurda kaç bölüm kaldı?bu kadar zaman da denizi anlatmadılar.bundan sonra o kadar şeyi nasıl anlacaklar bilmiyorum.gerçi anlatacaklarını da sanmıyorum.eğer anlatmak isteselerdi şimdiye kadar çoktan yapmışlardı.yazık oldu o kadar olaya.hem dizinin sevenleri de artardı.böyle olunca tam tersi azaldı.:icon_whis

Ya bunlar Yasemin ve ailesinden başka hiç bir şey anlatmıyorlar ki!

Aşk dizisi oldu çıktı ama aşklarını da göremiyoruz yani:img-hyste
Her dakika nacdet yasemin!!

şilimsi
13-05-07, 17:30
yok ablam yok..anlatmazlar daha..sığrıramazlar ki o kadarcık bölüme:icon_sorr..
izleyiciyi hüsrana uğratmak bu olsa gerek..umduğunu bulamamak diye buna derler yani..
bu dizinin bi farkı olur diye düşünmüştüm ben ama olmadı..her kanalda görülen tipik aşk dizilerinden biri oldu çıktı..
ben böyle bir dizi beklemiyordum..diğerlerinden farkı yoksa neden izleyeyim ki..
bütün diziler aynı fabrikanın malı gibi seriliyor önümüze..seç beğen al sadece renk vardı var arada sanki..
konu aynı...saçmalıklar aynı..
dönem dizisiyse eğer bu..göstersinler biraz!
aşk her dönemde yaşanır..yaşandıda!ama bu olaylar???

merhem
13-05-07, 17:32
ayse okanin bu zamana kadar sadece bir dizisi tutuldu o da
serseri ve hs deiger oynadigi diziler hiç tutulmadi
gelelim berosa oynadigi iki dizide tutuldu huseyin ayni danyal gibi bile berosun oyunculugun nasil gelistigini soyledi cemal san bereni arayip onun perfonmasi için ona tebrik ettigini soyledi hem bir yonetmen istedigi goruntuyu almiyana kadar o sahneyi yuz kerede cekerr burda cogu kisi beren agliyamiyor gozlerinden yas gelmiyor diyorlar eger yonetmen istese gozlerinden yasta gelir yani ben problemi berende gormuyorum oyle yapmasini istiyorlar oda yapiyorr

Bunun dizinintutulmasi ilealakasi yoktuki
Ben ve bircok Okancilar okanin yer aldigi bazi dizileri sevmedik izlemedik
Mesela capkin, ve sensiz olmuyor
Ama Kabuslar evinde gosterdigi performansi herkes biliyor
Buyu gibi bir rezalet olan filmdede oyle.

Ama Beren ve Okani kiyaslayamam bile okana hakaret etmis olurum:icon_whis

fundapehlivan
13-05-07, 17:34
Aslında dizi yine çok özle olarak kalabilirdi ama bize bu aşkın devam ettiğine inandırabilselerdi...
Yasemini üzülürken, içten acı çekerken görebilseydik...
Boyuna necdetle olmaya çalışmasaydı...
O saf Yasemini görebilseydik bir yerler de...

Bence yine de güzel olurdu o zaman!

Birlikte olmak için bu kadar öücadele verdikten sonra devamı bu kadar saçma olmamalıydı! Resmen saçma sebeplerle ayrılmış oldular...
En azından sonra birleşebilirlerdi yine olmadı...

Şimdi benim açımdan da pek çok özelliğini kaybetti maalesef...

fundapehlivan
13-05-07, 17:36

Okan çok ama çok iyi bir oyuncu gerçekten!

Ama büyü de sanırım hemen ölüyordu başlarda...

Ya okan bence bu dizi de tam anlamıyla gösterdi kendini!
Artık onu bol bol yeni projelerde görürüz herhalde...

Sinem90
13-05-07, 17:40
böyle olunca gerçekten diğer dizilerden farkımız kalmıyor.diğer dönem dizilerinde böyle olmadı.her iki yönde ayarlıydı.ama burda öyle değil.hayır deniz gezmişin menderesten ne eksiği var?onu anlattınız da denizi neden göstermiyorsunuz?madem göstermeyecektiniz neden onun hayatını anlatacağız dediniz?dönem atlanırken yanlış hatırlamıyorsam hatırla sevgili kaldığı yerden dönemin hikayesini anlatmayaca devam edecek denilmişti.ama malesef öyle olmadı.deniz gezmiş gibi birinin hayatı birkaç miting sahnesi kadar önemsiz değil.o daha fazlasını hakediyor.

merhem
13-05-07, 17:40
Ya iste Okan ve cansel gibi iki yetenegin yaninda berenin kotu olan oyunculugu iyice kotu oluyor ..
Zaten okan ve canselin yanina yakismiyorda birazkucuk durmasi gerekirken cok fazla kucuk duruyor.. biliyorum yasemin necdet ve ahmetten kucuk ama bu fazla kucuk duruyor
ayagina topuklu ayakabbi dudagina domates rengi ruj surmesi bile fayda etmiyor

spdr
13-05-07, 17:43
adnan menderes dönemi çok güzeldi gerçekten...
diziyle az çok alakalı olduğunu düşünerek yazıyorum..:
menderese darbe yapan tuğgeneral rüybesinde bir asker sanırım..
demiş ki..
eğer biz milletin seçimiyle geldik-sizi tanımıyoruz-konuşmayı reddediyoruz deselerdi yapacak bir şeyimiz yoktu..
bugün okudum daha..
menderes gerçekten çok pasif davranmış darbeden sonra..
hüseyin avni danyalı kutluyorum tekrar tekrar..
o havayı çok güzel yansıttığı için:img-yes:

şilimsi
13-05-07, 17:46
dizi benim içinde özelliğini yitirdi artık!
söylenenler yapılmadı çünkü..
anlatılacak denilen şeyler anlatılmadı..hani nerde?
tamam adındanda belli içinde muhakkak bir aşk olacak..ama ölçülü olsaydı biraz ne olurdu sanki?!bizim istediklerimiz abes ya da olması imkansız şeyler değil..aksine olması gereken şeyler!
hayır hata bizde desem..nerde yani?.istediklerimiz gayet mantıklı!
hadi diyelim aşkı anlatmaya çok meraklılar..ya aşk mı kalmış ortada..
biri evlenmiş sevmediği(?) ama kendisini seven bir adam uğruna sevdiği(?) adamdan vazgeçiyor!
biri sırf sevdiği kadına inat olsun diye kendisini seven biriyle evleniyor!
aradan yıllar geçse bubnlar boşansa birlikte olsa çok mu güzel ya da normal olacak?!..
50 yaşına geldikleri zaman şimdiki gibi zevkle(!?) izlenecek mi acaba?!
deniz gezmiş ve arkadaşlaı yoksa eğer bu bölümlerde dizininde bir anlamı yok benim için!
basit bir dizi işte artık!ne umduğumuzu bulduk..ne de istediğimizi aldık!
sevilen projeye bak be!?

fundapehlivan
13-05-07, 17:49
böyle olunca gerçekten diğer dizilerden farkımız kalmıyor.diğer dönem dizilerinde böyle olmadı.her iki yönde ayarlıydı.ama burda öyle değil.hayır deniz gezmişin menderesten ne eksiği var?onu anlattınız da denizi neden göstermiyorsunuz?madem göstermeyecektiniz neden onun hayatını anlatacağız dediniz?dönem atlanırken yanlış hatırlamıyorsam hatırla sevgili kaldığı yerden dönemin hikayesini anlatmayaca devam edecek denilmişti.ama malesef öyle olmadı.deniz gezmiş gibi birinin hayatı birkaç miting sahnesi kadar önemsiz değil.o daha fazlasını hakediyor.

Canım 1966 da acaba ne kadar siyasi hareketlenmeler vardı ya da ne kadar deniz gezmiş ön plandaydı??
Mutlaka ön plandadır ama...
Ben bilmiyorum...
Elbette ortalık hareketlidir ama önceden de yazmıştım menderes döneminde de önce çok sönüktü ama sonra gitgide daha çok siyaset anlatmaya başlamıştı!
Bence burada da öyle olacak!!

Ben eminim canım!

şilimsi
13-05-07, 17:52
funda ablam keşke öyle olsa..ama baksana sezon finali yaklaşıyor..onda sonra zaten yine zaman atlaması..
nasıl anlatacakları ki..ne ara yani?
hem o zaman deniz gezmiş çok çok çok ön plandaydı..anlatılmasıda gereken biri zaten!
tamam belki adnan menderesle bir tutulamaz..ama en az onun kadar hatırlanmayı! ve böyle bir dizide(her ne kadar belli edemeselerde konu olarak) canlandırılmayı hak ediyor!
gereklide bence..
ama tabi bizim dememizle olmuyor:icon_sorr..

Sinem90
13-05-07, 17:53
evet ada bölümlerinde siyasi sahneler fazla değildi ama bu kadar da sönük değildi.deniz gezmişle de alakalı çok şey var merak etmeyin.anlatmak isteseler anlatılacak çok şey var.ama bunu yapmıyorlar.ben de o yüzden kitaplardan öğreniyorum bunları.okuduklarımı dizide de görsem çok mutlu olurdum.ama ne yazık ki olmuyor.hem finalde dönem atlayacaklar.bu saatten sonra başlasalar ne yazar?:icon_whis

ESRA_CANSEL
13-05-07, 17:56
varya hatrla sevglden nefffffret ediorum artık yha kırık kanatlar ne güseldi yha olamas off keşke cemalle nazlı ölmeseydi öle devam etseydi hiç sevmıorum h.s yi bence cıvıttılar yasemnin yüzünden KIRIK KANATLAR AŞKI BENDE SONSUZ CANSEL AŞKI DA :D

fundapehlivan
13-05-07, 18:05
varya hatrla sevglden nefffffret ediorum artık yha kırık kanatlar ne güseldi yha olamas off keşke cemalle nazlı ölmeseydi öle devam etseydi hiç sevmıorum h.s yi bence cıvıttılar yasemnin yüzünden KIRIK KANATLAR AŞKI BENDE SONSUZ CANSEL AŞKI DA :D

Ama kırık kanatların güzel bölümleri de 14 bölüm kadar sürdü bana göre...
Ondan sonra Nevzat ve ayşe göz önüne çıkmıştı!!

Burada da o kadar bölüm güzeldi zaten...
Sonra bozuldu yani onların ayrılmasıyla bana göre...

Acaba bu zaman atlaması ne kadar olacak??
Fazla olamaz...
1 sene filan olur belki, ya da 2...
Çünkü ihtilalin öncesini mutlaka ki anlatmak zorunda!
Yalnız aradan zaman atladı mı ahmet aylayla evlendi demektir!

çağla&hilary
13-05-07, 18:08
dizi benim içinde özelliğini yitirdi artık!
söylenenler yapılmadı çünkü..
anlatılacak denilen şeyler anlatılmadı..hani nerde?
tamam adındanda belli içinde muhakkak bir aşk olacak..ama ölçülü olsaydı biraz ne olurdu sanki?!bizim istediklerimiz abes ya da olması imkansız şeyler değil..aksine olması gereken şeyler!
hayır hata bizde desem..nerde yani?.istediklerimiz gayet mantıklı!
hadi diyelim aşkı anlatmaya çok meraklılar..ya aşk mı kalmış ortada..
biri evlenmiş sevmediği(?) ama kendisini seven bir adam uğruna sevdiği(?) adamdan vazgeçiyor!
biri sırf sevdiği kadına inat olsun diye kendisini seven biriyle evleniyor!
aradan yıllar geçse bubnlar boşansa birlikte olsa çok mu güzel ya da normal olacak?!..
50 yaşına geldikleri zaman şimdiki gibi zevkle(!?) izlenecek mi acaba?!
deniz gezmiş ve arkadaşlaı yoksa eğer bu bölümlerde dizininde bir anlamı yok benim için!
basit bir dizi işte artık!ne umduğumuzu bulduk..ne de istediğimizi aldık!
sevilen projeye bak be!?
bence çok güzel gidiyor bize o dönemin siyasi olaylarını yansıtsalardı bu aşk olayları olmasaydı çok sıkılırdık.aynı bir belgeselden bir farkı olmazdı.olaylar bazı kahramanların üzerinden gidiyor vede aynı zamanda dönmi anlatıyorlar çok güsel sıkılmıyoruz...:good:

Sinem90
13-05-07, 18:11
allah için çok güzel anlatıyor dönemi.:img-hyste dizide anlattıkları olayları say say bitiremeyiz valla.:img-hyste hep siyaset anlatıyor canım.bu kadar da olmaz değil mi?araya biraz aşk da katmak lazım.:img-hyste güldürme beni allah aşkına. :hıh hepimiz diziden soğuduk diyoruz.sen gelmiş ne diyorsun? :hıh dizinin şuanki hali içleracısı bence. :hıh bu diziyi de kk gibi batıracaklar diye korkuyorum.bak onu çok güzel yapıyorlar işte.:img-yes:

şilimsi
13-05-07, 18:12
bence çok güzel gidiyor bize o dönemin siyasi olaylarını yansıtsalardı bu aşk olayları olmasaydı çok sıkılırdık.aynı bir belgeselden bir farkı olmazdı.olaylar bazı kahramanların üzerinden gidiyor vede aynı zamanda dönmi anlatıyorlar çok güsel sıkılmıyoruz...:good:

canım..olayların kahramanların üzerinden gittiği falan yok!
eğer denizlerden bahsediyorsan onlarınki hep kişisel görüşleri davranışları..
yaşanmış olaylara dair hiç bir şey yokki dizide!
adnan menderes dönemi..mahkemeler falan ne kadar süperdi!
şimdiki olaylar iki mitingden ibaret!
ayrıca emin ol sıkılmazdık!
sadece aşk dizisi olarak izleyenler sıkılırdı tabi şüphesiz!aşkta yok ya artık hadi neyse!
ama ben sıkılmazdım..çünkü merak ediyorum..geçmişimi..geçmişimizi öğrenmek istiyorum..Türkiye neler atlatmış!nelerde takılıp kalmış!Türkiye'yi o dönemlerde kimler kurtarmış kimler batırmış öğrenmek istiyorum!
istediklerim anormal şeyler değil..isteseler bal gibi de gösterirler çünkü dizide gerekli zemin ve ortam hazır!
ama göstermiyorlar..onların kaybı!:img-pilot

bir_adı_yok
13-05-07, 18:17
hüseyin avni danyalı kutluyorum tekrar tekrar..
o havayı çok güzel yansıttığı için:img-yes:

biliyosunuz h.avni danyal şu an kurtlar vadisinde oynuyo.
ve ben onu izlerken her an bi menderes hareketi bekliyorum sanki.
beynimde menderes'i canlandıran biri olarak yer etti.
onun için zorunlu izlediğm vadi bana sayın danyal sayesinde zevkli geliyor.
........
ne demişler oyuncu ol canımı al.(beren'in oyunculuğuna atfen)

çağla&hilary
13-05-07, 18:20
canım..olayların kahramanların üzerinden gittiği falan yok!
eğer denizlerden bahsediyorsan onlarınki hep kişisel görüşleri davranışları..
yaşanmış olaylara dair hiç bir şey yokki dizide!
adnan menderes dönemi..mahkemeler falan ne kadar süperdi!
şimdiki olaylar iki mitingden ibaret!
ayrıca emin ol sıkılmazdık!
sadece aşk dizisi olarak izleyenler sıkılırdı tabi şüphesiz!aşkta yok ya artık hadi neyse!
ama ben sıkılmazdım..çünkü merak ediyorum..geçmişimi..geçmişimizi öğrenmek istiyorum..Türkiye neler atlatmış!nelerde takılıp kalmış!Türkiye'yi o dönemlerde kimler kurtarmış kimler batırmış öğrenmek istiyorum!
istediklerim anormal şeyler değil..isteseler bal gibi de gösterirler çünkü dizide gerekli zemin ve ortam hazır!
ama göstermiyorlar..onların kaybı!:img-pilot
denizlerden bahsetmiyorum başka kahramanlarda var dizide ama sadece tariihi olsaydı gerçekten sıkılırdık adnan menderes olayları gerçekten güzel. olduğu gibi bize yansıttılar.fakat genede bize o zamanın gençlerinden siyasi olaylarından bahsediyorlar bnce dizi bir kaç olayın dışında güzel gidiyor tabi kide herkesin zevki kendisine

şilimsi
13-05-07, 18:32
tabiki herkesin zevki kendine..
ama dizide olayları dengelemeleri gerekiyor..
yani siyasetle aşkı dengede tutmaları lazım..
hadi onuda yapamıyorlar en azından biraz daha fazla siyasete önem verebilirler!
deniz gezmişi iki kere gösterdiler!öyle önemli birinin iki kere gösterilmesi yetmez ki!
neyse ne kadar konuşsamda kmse anlamıcak zaten sinem ablamdan başka..
sizin istediğiniz oluyor zaten..mutlusunuzdur umarım..ki öylesiniz..
bende sizin gibi mutlu ve zevkle izlemek isterdim diziyi..ama malesef!

Sinem90
13-05-07, 18:37
ah kuzum benim kıyamam sana.:icon_sorr anlıyorum ben seni canım benim.biz elimizden geleni yapıyoruz zaten.burda sesimizi duyan mutlaka oluyordur.ama ne kadar dikkate alırlar orasını bilemem.:icon_whis biz zaten hiç aşk olmasın demedik.tabiki öyle olmaz.ama en azından dengeyi sağlamaları lazım.bu kadarı da çok sönük kalıyor.nerdeyse hiç yok bile denilebilir.:img-yes:

çağla&hilary
13-05-07, 18:40
biz istiyoruz diye siyasete az yer vermiyorlar ayrıca benim dizide az siyaset versinler diye bir arzum yok versinler tabi ama çok abartmak kötü olur diyorum sadece!

şilimsi
13-05-07, 18:45
ben sen istiyorsun dişye az yer veriyorlar dedim mi?
çarpıtma lütfen konuları!
aşkında fazlası bize göre kötü oluyor işte!anladın mı?
aşk varsa siyasette olmalı..dizinin iki temel konusu var zaten..ama herkes telk bir konusu üzerinde yoğunlaşmış!AŞK!aşkta aşk olsa gam yemicem ama...
gerektiği kadarını istemek fazlasını istemekse zaten size göre ne diyim daha..
duyuyolar bizi sinem ablam ama nedense umurlarında değil:icon_sorr..
bakalım daha neler bekliyor bizi..ama bu dizi böyle giderse sonu kötü..çok kötü!

Sinem90
13-05-07, 18:49
bencede çok kötü kuzum.kk gibi olacak sonra.:icon_sorr zaten nedense dizileri batırmakta üstlerine yok onların. :icon_whis tarih anlatıyoruz diye hiç hava atmasınlar.anlattıkları falan yok.biz bile daha güzel anlatırdık değil mi bebişim?ikimiz birleşince harikalar çıkarırdık. :img-blush

avrilcansu
13-05-07, 18:50

Sinemcim, canım çok doğru söylüyorsun. Dizinin konusu aşk ama, sonuçta bu bir dönem dizisi, ve bu karakterlerin içinde bulundukları hayatı anlatmaları gerekir.
Neden sağcı olan Menderes'in hayatı anlatılıyorda, solcu olan Deniz Gezmiş'in hayatı anlatılmıyor? Neden Menderes acındırılıyor da, Deniz Gezmiş sadece İşçi Partisi mitinglerinde halkı kışkırtan sloganlar atan biri olarak gösteriliyor?

Ben bu noktada işin içine şimdiki siyasetin girdiğini düşünüyorum. Bunu burada uzun uzun anlatamam ama ATV'nin satılmasından sonra (ele gçeirilmesinden sonra yani), dizi iyice sapıttı. Ondan öncede öyleydi ama, dahada berbatlaştı.

Siyaset konuşmak yasak biliyorum ama, Sinem'in kafasınd aoluşan sorular bendede oluştu ki, her olay birbirini izliyor, taşlar oturuyor alsında...

avrilcansu
13-05-07, 18:53

Sana sonuna kadar katılıyorum ayşecim.
Bir insanın oyunculuğu dizinin tutup tutmamasına göre ölçülmez. Ayrıca Beren'in oynadığı dizilerin tutmasının sebebininde kendisi olduğunu sanmıyorum ki, HS olmak üzere bir önceki dizisindede çok başarılı sanatçıalr vardı.

Önemli olan oyunculuğyula öne çıkmak, diziyi götürmek. Ama maalesef diziyi Cansel&Okan ve diğer büyük oyuncular götürüyor...

Neyse bunun yeri buraıs değil, ama fikrimi belirtmek istedim...:icon_whis

Sinem90
13-05-07, 18:54
cansu bunu demeyecektin. :) ağzımı açmamam lazım.yoksa bu siteden ışınlanacağım. :img-hyste
dediğin doğru olabilir ama bazı dizilerde çok abartılı sahneler oluyor.onlara karışan yok.bizim deniz gezmişimize neden karışıyorlar?o zaman açıklama yapsınlar.biz deniz gezmişi anlatmayacağız desinler.resmen kandırılmış oluyoruz.:img-yes: çoğumuz bunların anlatılmasını bekledik.hani nerde söylenen sözler? :hıh

şilimsi
13-05-07, 18:55
çıkarırdıkta anlatırdıkta valla ablam:img-blush
en azından onlara göre daha duyarlı,istekli ve meraklıyız:img-yes: !
aman havaları batsın onların..sadaka verir gibi ne o öyle!
hayır anlattıkları adam önemli olmasa tamam dicem es geçtiler ama deniz gezmişten bahsediyoruz burda!nasıl kayıtsız kalabiliyorlar!
ayrıca cansu..katılıyorum sana bebişim..dizinin içine bal gibi bugünkü siyaset karışmış!
belkide aslında ekibin anlatmak istediği çok şey var ama sansürlemek zorunda kalıyorlar kim bilir:img-pilot
ilk dönemde anlatıp sonra anlatmamaları garip çok garip..sağcıyı anlat solcuyu es geç:img-pilot

özge_letyy
13-05-07, 19:00
Şevvalcim ben de senin gibi düşünüyorum.
Bir de malum atv ve sabaha devlet el koydu bana bunun etkisi var gibi geliyor.
Çünkü 180 derece dönüş yaptılar dizi de iyice arapsaçına döndü
Dediğin gibi zaman atlamasından önce siyaset işlenirken şimdi güya aşk(!)tan başka bir şey kalmadı.

şilimsi
13-05-07, 19:05
özge ablam..aklın yolu birdir yani..
ya da şöyle diyim görünen köy kılavuz istemez..
bişeyler dönüyor ama ne olduğunu tam çözemedim yani...
çünkü yapımcıların söyledikleriyle yansıttıkları birbirine çok ters..
ayrıca adnan menderes sağcı..deniz gezmiş solcu..
adnan menderesi nasıl anlattılar..yeri geldi acındırdılar yeri geldi yere göğe sığdıramadılar..ki haklılarda ona asla ve asla lafım yok!
ama deniz gezmiş içinde aynı şeyleri yapmaları gerekirdi..
66dan önce dizide siyasetin simgesi nasıl adnan menderes olduysa 66'dan sonra da deniz gezmiş olmalıydı..
bunu gösteremiyorlar..neden??
işte o yüzden..anladınız siz onu..

aşkoyuncusu
13-05-07, 19:05
arkadaşlar geçmiş sayfalarda beren saatin dziden çıkartılıp yerine özgü namalın girmesi konusunda yorumlar okudum.şimdi diziden beren saatin çıktığını düşünü aynı tadı bulabilecek msiniz?tamam oyunculuğu çok ii olmayabilir ama sonuçta biz berene alıştık onun yerine başka bir oyuncu gelirse aynı tadı bulabilir misiniz?dizinin aşk oyununa dönmesi kaçınılmaz olur öyle değil mi????????

Sinem90
13-05-07, 19:08
bizim diziden tat aldığımızı da nereden çıkardın?asıl bu şekilde alamıyoruz.bizim derdimizi anlamadınız ki.zaten tek sorun da bu değil.her şeye rağmen yine de gerçekleri anlatmalılar.bir farkımızın olması lazım.bu şekilde daha nereye kadar devam edecekler?

şilimsi
13-05-07, 19:10
gittikleri yere kadar ablam işte..ama nereye kadar orası malum tabi:icon_whis
tat alınması için öncelikle o dönemin olduğu gibi yansıtılması lazım!sadece aşkı değil diğer olaylarında göz önünde bulundurulması lazım!
tabi biz burda haftalardır yırtınıyoruz duyan yok!

avrilcansu
13-05-07, 19:13
Özgecim, aynen öyle oldu, Dizi o yüzdne arap saçına döndü işte:)

Zaten en son deniz Gezmiş'i tutuklanırken gördük. Niye hiç hapishane hayatını, gerçek düşüncelerini, Türkiye aşkını anlatmıyorlar? :icon_whis

Biz bence artık o zamanın siyasetini, olaylarını görme ümidinden vazgeçelim, çünkü ATV ile gidersek hayatta olmaz.

Belki yeni sezonda, hükümet değişirse olabilir ama, o zamana kadar Deniz Gezmiş kalır mı...

avrilcansu
13-05-07, 19:14
Aaa bu arada yeni sezonda zaman atlaması olacaksa, o zaman Rüya'da değişecek :(
Rüya'mızı bıraksalardı bari... Bir o var zaten :(

Sinem90
13-05-07, 19:16
desene bizim bütün hayellerimiz uçup gitti.:icon_whis
dönem atlaması yapılırken deniz gezmişin görüntüleri gösterilmişti ya ne kadar heyecanlanmıştım o zaman.çok güzel sahneler olacağını düşünmüştüm.:img-blush ama sonra hayal kırıklığına uğradım. :hıh
o zamana kadar deniz falan kalmaz ortada.zaten nedir bu aceleleri anlamıyorum.daha bu dönemi kavrayamadan diğerine geçiyorlar.geçiyorlar da ne işe yarıyor sanki?! :hıh

şilimsi
13-05-07, 19:17
biz zaten vazgeçtik cansu..yani gelecek diye beklemiyoruz..gelir diye ümit ediyoruz..çünkü biliyorum bundan sonra bu kafayla zor:icon_whis
evet canım Rüya gidicek..yrine kartlaşmış bir rüya gelicek:)
umarım oyuncu seçimini iyi yaparlar!
daha fazla sıkıntı çekmek istemiyorum ben!:img-hyste

avrilcansu
13-05-07, 19:20
biz zaten vazgeçtik cansu..yani gelecek diye beklemiyoruz..gelir diye ümit ediyoruz..çünkü biliyorum bundan sonra bu kafayla zor:icon_whis
evet canım Rüya gidicek..yrine kartlaşmış bir rüya gelicek:)
umarım oyuncu seçimini iyi yaparlar!
daha fazla sıkıntı çekmek istemiyorum ben!:img-hyste
Kartlaşmış dmee ya:)
Bütün Hayallerim yıkılıyor:)

Daha büyümüş de bari :img-hyste
Umarım şirin bir çocuk bulurlar...

şilimsi
13-05-07, 19:22
yalan mı kartlaşmış işte:img-hyste..
defneleri biliyosun..el kadarlardı maşallah şimdi üni.ye gidiyolar..
zaman atlamasında rüyanın o kadar büyümesi imkansız tabi ama sen yine de çocukluktan gençliğe adım atmış bir kart Rüya görmeye hazır ol canımın dibi:)
bence çocuk değil genç bulucaklar..
ama sanmıyorum yaa..bu sefer o kadar atlamazlar..atlamamalılar yani!

bir_adı_yok
13-05-07, 19:24
arkadaşlar geçmiş sayfalarda beren saatin dziden çıkartılıp yerine özgü namalın girmesi konusunda yorumlar okudum.

eee iyice arapsaçı yapmayın işi.
bence bu diziyi özgü namalda kurtarmaz.
benim favori yasemin adayım
NATALİA OREİRO.....:img-hyste
ahmet'le çok yakışırlar.

spdr
13-05-07, 19:25
bence de dizide deniz gezmiş beklendiği kadar önemsenmiyor...
ama bunda başka etkiler aramayı çok doğru bulmuyorum ben..
yani önce böyle olabilir diyip sonra öyle bir durumun varlığından emin konuşmamak lazım bence:img-yes:
hadi söylediğiniz şey doğru olsun..
yapımcılar niye ses çıkarmasınlar ki böyle bir duruma..
çok bilmiyorum ama tomris hanım da o tarafa yakınlığı olan birisi..
bir engellenme durumu olsa ses çıkarmazlar mıydı:img-yes:

ayrıca solla ilgili başarılı tek güzel anlatım göremiyoruz neredeyse..
o sahneleri kötü yapın diye de mi baskı yapılıyor onlara..:icon_whis
---
esra cım ben de çok seviyorum hüseyin avni danyalı..
kv yi onun için izliyorum nerdeyse artık:img-yes:

Sinem90
13-05-07, 19:30
o zaman beceremeyeceklerse bu işe kalkışmasınlar.yapabilecek olan varsa o yapsın.şöyle adamakıllı güzel bir dönem dizisi izleseydik fena mı olurdu?bu dizi benim beklentilerimin çok altında.:img-yes: gerçek bir dönem dizisi böyle olmaz.:icon_whis

averaj
13-05-07, 19:33
dizi siyasi anlatımı bakımından çgo'ya göre daha pembe bir havaya hakim..yani daha yumuşak anlatıyor, teğet geçiyor...çgo çekimlerinden sonra o tadın onda biri yok...

çgo'ya ait ekşi yorumlarını okurken şuna denk geldim..bu dizide öyle bir uyarı alacaklarını hiç sanmasam da yazayım dedim...

--- spoiler ---
güvenilir kaynaklardan alınan bilgiye göre, dizinin bitmesi zorunluluktanmış. yukarılarda birileri pek memnun değilmiş gidişattan. hatta "son bölümleri yüzünden bizi götürebilirler bile" dedi dizi ekibinden güvenilir kaynak. mesela bir sahne şöyleymiş: askerler evi basıyorlar. yaşlı dede yurdanur'un bebeğini saklamaya çalışıyor. yurdanur " dede, onlar türk askeri. düşman değil ki niye saklanıyoruz" der. dede ise: " düşman içimizde kızım içimizde" der. işte bu ve benzeri sahneler yüzünden endişeliydi güvenilir kaynak. bir kaç sahne daha var bildiğim ama söylemeyeceğim. iyice heyecanı kaçmasın ama değil mi?

neyse efendim dedim ki bu güvenilir kaynağa; "endişe etmeyin mirim, siz güvenilir kaynaksanız biz de güvenilir izleyicileriz, hiç yalnız bırakır mıyız sizi" çok inanmadı bana galiba. " ben bilirim sizin gibileri, yarın bi gün başımıza bir iş gelse, tanımazsınız, zaten iyi bir dizi değildi bile dersiniz siz" dermiş gibi baktı. ya da bana öyle geldi. " valla bak" dedim. güldü. bilmiyorum artık nasıl bi gülüştü bu.

bir de müjde verdi bu kaynak; çok yakında aynı yapım ekibi tarık akan'la benzer bir film projesine başlıyorlarmış. tabi başlarına bir iş gelmezse. şaşkın bakmayın efendim. "oha, daha neler" dercesine. burası türkiye. izlemiyor musunuz diziyi? o günden bugüne ne kadar şey değişti ki?
--- spoiler ---

şilimsi
13-05-07, 19:33
bencede olmaz..isyanımız ona zaten..beklentiler karşılanmadığı için..
hayır yani ilk dönem gösterdilerde şimdi neden göstermiyorlar..
sorun ne?
göstermek mi istemiyorlar..
yoksa istemeyen başkaları tarafından engelleniyorlar mı bilmiyorum ama tepki toplamamak için bile olsa göstermeleri lazım!
ufhh haftalardır aynı şeyi söylemekten bıktım yaa..yoruldum artık..
sinem ablam bırak ne yapıyorlarsa yapsınlar!ister götersinler ister göstermesinler..
geçti artık yani:hıh

Sinem90
13-05-07, 19:36
nida sağol eklediğin için.bencede bu dizi uyarı almaz.uyarı alacak bişey yapmıyorlar ki. :icon_whis keşke yapsalar uyarı almaya razıyım.:icon_whis bunların konuşulması bile çok kötü.özgür bir ülke güya ama sözde özgür...:icon_whis

fırtına_
13-05-07, 19:38
o zaman beceremeyeceklerse bu işe kalkışmasınlar.yapabilecek olan varsa o yapsın.şöyle adamakıllı güzel bir dönem dizisi izleseydik fena mı olurdu?bu dizi benim beklentilerimin çok altında.:img-yes: gerçek bir dönem dizisi böyle olmaz.:icon_whis

çemberimde gül oyada dönem dizisiydi ama ben bu diziyi onunla kıyaslamam bile
çgoda hem aşk hem siyaset bir arada götürülüyordu
ama bu dizide sadece aşk var sadece aşk
yaptıkları iki tane miting
ne konuyu anlatıyorlar nede doğru dürüst birşey yayınlıyorlar

şilimsi
13-05-07, 19:38
averaj abla...
yorum gerçekten süper:good:..yazan iyi yazmış yani..
ve haklı o zamandan bu zamana ne değişti ki..
ama insan geçmişini göstermekte neden tereddüt eder..başına bişey gelmesinden korkuyorsan yaşama.çünkü burası Türkiye!yukarılardan birileri rahatsız oluyormuş..bak bak bak..ama doğaldır olmayan bişey mi bu?!
nerden geldik nereye gidiyoruz?:icon_sorr

(BuRcUu)
13-05-07, 19:44
Dönem dizisi niye harbiden kandırıLıyoruz..
2 haftada bir oLay.. bir mitinq tamam..
Siyasi oLay işte.. sanki o zamanLar böyLeydi..
Deniz Gezmiş dönemii anLatıLıcak ama nerde..
arada bir qösteriyorLar o kdrcık.. o da nerde.. Mitinqde..
Sanki yaptığı başka bişi yok.. Madem böyLe bşii yapıcaksın..
o zaman Deniz Gezmiş diye birini çıkarmayın..
Ya tam oLsn herşey ya hiç oLmasın.. Öncekii dönem nasıL anLatıLdıysa
bu döneminde aynı oranda anLatıLmasından yanayım..

Bizim çocukLarLa beraber takıLsınLar 1 qünde..
Köhnede qöreLim onu da.. Deniz süreklii söyLüyor ama
ikisiini birarada qöremedik..

Bn Deniz Gezmiş'i iyi anLatabiLicekLerini hiç sanmıyorum kii
zamanda qeçiyor zaten.. zaman atLamasıı da oLucak..
o zamankiii oLayLar DenizLeriin yaptıkLarı fLn yok oLup qidiecek...

zeyneps
13-05-07, 19:54
Evet ya bende umutla bekliyorum Deniz'i ama hiç yok hiç yok ama hala ümidim var 68'de daha göstereceklerini umut ediyorum napalım"umut fakirin ekmeği" :img-hyste ama yine de onu arkadaşlarıyla otururken filan görmek isterdim ama yok :bilmim :bilmim Dünde onlarla ilgili bi tartışma programı izledim sanırım avukatlardan biriydi onların üçünü en son 3 Mayıs'ta görmüş sağlıkları ve moralleri gayet iyiymiş bunu duymak bile beni bir parca sevindirdi ;)

Rüya'nın gitmesini istemiyorum ama ne fayda ....kankamla bu konuda az dertleşmedik bien onsuz naparım :sad53: bari onu başka bi diziye transfer etsinler mesela Özge'nin dizisinde zaman atlasınlar Rüya onun kızı olsun :img-in_lo :img-hyste onunki erkek olacaktı ama değiştirsinler nolur sanki :img-in_lo

merhem
13-05-07, 20:05
Sana sonuna kadar katılıyorum ayşecim.
Bir insanın oyunculuğu dizinin tutup tutmamasına göre ölçülmez. Ayrıca Beren'in oynadığı dizilerin tutmasının sebebininde kendisi olduğunu sanmıyorum ki, HS olmak üzere bir önceki dizisindede çok başarılı sanatçıalr vardı.

Önemli olan oyunculuğyula öne çıkmak, diziyi götürmek. Ama maalesef diziyi Cansel&Okan ve diğer büyük oyuncular götürüyor...

Neyse bunun yeri buraıs değil, ama fikrimi belirtmek istedim...:icon_whis

Aynen cansucum
Zaten nezaman burda toplu olarak beren Saatin oyunculugu elestirilse
Hemenden Berenciler benim yazimi alinti yapiyor sadece ve okana laf ediyorlar
Ama okan ve beren kiyaslanamaz bile!!

Sinem90
13-05-07, 20:06
Deniz gezmişin avukatı idamı anlattı

Avukat Halit Çelenk: Yusuf, pencereden Deniz’in son nefesini verişini izledi. Yusuf infaz edilirken de, Hüseyin’i odaya getirdiler ve o da, Yusuf’un infazını saniye saniye gördü

Bugün 87 yaşında olan, 5 yıldır kanser ve astım tedavisi gören, bir dönemin tanığı Avukat Halit Çelenk, Ankara Bahçelievler’deki evinin kapılarını AKŞAM’a açtı. 68 kuşağının önderleri, Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan’ın, 6 Mayıs 1972 sabahı Ankara Ulucanlar Cezaevi’nin avlusunda darağacına gidişlerine avukat Mükerrem Erdoğan’la birlikte tanıklık eden Çelenk, “İdam Gecesi Anıları” adlı kitabında dahi söz etmediği önemli bir olayı AKŞAM’a anlattı. Çelenk’in “Bir türlü gözümün önünden gitmiyor” dediği saatler şöyle:

YUSUF PENCEREDEN İZLEDİ

Ulucanlar Cezaevi’nin avlusunda kurulan darağacı, başgardiyanın odasının penceresinden net bir şekilde görülüyordu. Biz cezaevine geldiğimizde Deniz bu odaya alınmıştı ve pencerenin tam karşısındaki koltukta oturuyordu. Deniz’in biraz sonra can vereceği darağacı, tam karşısında duruyordu. Hazırlıklar tamamlandıktan sonra Deniz’i darağacına çıkardılar. İnfaz sürerken, odaya Yusuf’u getirdikler. Yusuf, pencereden Deniz’in son nefesini verişini izledi. Yusuf infaz edilirken de, Hüseyin’i odaya getirdiler ve o da, Yusuf’un infazını saniye saniye gördü. Bunu kitabımda bile yazmadım, sadece Yusuf Aslan’ın, “Duydum Deniz’in sesini” sözlerine yer verdim. Biraz sonra aynı darağacında ölecek birine, arkadaşının infazını seyrettirmekten daha ağır bir işkence olabilir mi?

25 dakika can çekişti

İNFAZ kesinleşince darağacında can vermenin ne kadar süreceğini düşündüm. Hukuk Fakültesi’nde okuduğumuz “Adli Tıp” kitabında, asılarak ölümün birkaç dakika içinde gerçekleşeceği yazıyordu. Deniz’in infazını unutamıyorum. Deniz’in can vermesi tam 25 dakika sürdü. 87 yıllık yaşamda geçirdiğim en kötü zaman dilimi olan o dakikalardaki çaresizliğimi anlatamam. Avukat arkadaşım Mükerrem Erdoğan’la birlikte cezaevi doktoru ile tartışmaya başladık. Bunu fark eden cellat yanımıza yaklaştı ve “Deniz çok ağır olduğu için ip kopmasın diye çift ilmik kullandım. İnfaz çift ilmik kullandığım için uzadı” dedi. Birkaç dakika içinde sona erecek olan infazın, çift ilmik atılarak 25 dakika sürmesinin adı da, “işkencedir”. Cellatın açıklamasından sonra duruma itiraz edince, Yusuf ve Hüseyin’in infazlarında tek ilmik kullanıldı.

87 yılımın en zor anı

Halit Çelenk idam gecesini “87 yıllık yaşamda geçirdiğim en kötü zaman dilimi olan o dakikalardaki çaresizliğimi sizlere anlatamam” sözleriyle ifade etti. Çelenk idamın üzerinden 35 yıl geçmesine karşın o geceyi dair her şeyi çok net hatırlıyor.

Mahkeme başkanı sigara içti

DENİZLERİN idamı sırasında gözümün önünden gitmeyen bir başka sahne ise, idam cezasını veren mahkemenin başkanı Ali Elverdi’nin, bir ağaca dayanarak sigara içmesidir. Deniz, Yusuf ve Hüseyin darağacına doğru yürürlerken Elverdi, sigarasını tüttürüp havaya üflüyordu. Ben bu davranışı da, bir işkence olarak tanımlıyorum. Çünkü o sigara acı değil, bir keyif sigarasıydı.

Deniz’in ayakları masaya değdi

DENİZ, sehpaya çıkarıldıktan sonra ayaklarının altındaki tabureyi kendisi tekmeledi. Tabure masanın üzerinde bir süre döndükten sonra düştü. Ancak Deniz boşlukta asılı kalmadı. Çünkü boyu uzun olduğu için ayakları masaya değiyordu. Bu durumu gören Savcı Yardımcısı Veysi Sami, cellatı uyararak, “masayı çek, masayı çek” diye bağırdı. Bu süre içinde Deniz’in bilinci büyük bir ihtimalle yerindeydi. Darağacındaki kişinin o saniyelerde neler yaşadığını düşünebiliyor musunuz? Deniz’in boyunun uzun olduğunu bile bile, ayaklarının değeceği bir masa konulması, “işkence”den başka hangi sözle açıklanabilir? "

LiMe
13-05-07, 20:10
ben bu diziyi çok beğeniyorum kadro felan güzel fakat her dizide olduğu gibi insanı canından bezdiriyorlar. hep hasret ve mutsuzluk .bence birde hatırla sevgilinin en büyük dezavantajı ıhlamurlar altında ile aynı zaman diliminde olması

blue ivy
13-05-07, 20:10
bu haftaki bolumde yasar ve isigin sahneleleri cok hosuma gitti,iste en masum ask bu olsa gerek dedim,fakir oglan zengin kiz hesabi.
yasarin ona kitaptan biseyler okumasida cok hostu,tabii kitap onun fikirleriyle alakali birsey ama olsun yinede cok tatliydilar,umarim deniz sorun cikarmaz:icon_whis

şilimsi
13-05-07, 20:15
yazı için çok çok çok sağol ablacım!!!
yazıklar olsun ya!bu insanlar gerçekten Türk mü?!
inanamıyorum..olamaz böyle birşey yaa..
orada asılan eziyet edilenler kendi çocukları olsaydı ne yaparlardı?!
yine öyle keyif sigarası tüttürüp..nasıl işkence çektirebilirim diye düşünürler miydi acaba?!
bişey değil..denizde yusufta hüseyinde onların çocukları!bu vatanın çocukları çünkü onlarda!ama tabi yazıda bahsi geçen insanların Türk daha doğrusu İNSAN olduğundan şüphe duyduğum için onlar hakkında bir şey söylemem yanlış olur!

blue ivy
13-05-07, 20:19
Deniz gezmişin avukatı idamı anlattı

Avukat Halit Çelenk: Yusuf, pencereden Deniz’in son nefesini verişini izledi. Yusuf infaz edilirken de, Hüseyin’i odaya getirdiler ve o da, Yusuf’un infazını saniye saniye gördü

Bugün 87 yaşında olan, 5 yıldır kanser ve astım tedavisi gören, bir dönemin tanığı Avukat Halit Çelenk, Ankara Bahçelievler’deki evinin kapılarını AKŞAM’a açtı. 68 kuşağının önderleri, Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan’ın, 6 Mayıs 1972 sabahı Ankara Ulucanlar Cezaevi’nin avlusunda darağacına gidişlerine avukat Mükerrem Erdoğan’la birlikte tanıklık eden Çelenk, “İdam Gecesi Anıları” adlı kitabında dahi söz etmediği önemli bir olayı AKŞAM’a anlattı. Çelenk’in “Bir türlü gözümün önünden gitmiyor” dediği saatler şöyle:

YUSUF PENCEREDEN İZLEDİ

Ulucanlar Cezaevi’nin avlusunda kurulan darağacı, başgardiyanın odasının penceresinden net bir şekilde görülüyordu. Biz cezaevine geldiğimizde Deniz bu odaya alınmıştı ve pencerenin tam karşısındaki koltukta oturuyordu. Deniz’in biraz sonra can vereceği darağacı, tam karşısında duruyordu. Hazırlıklar tamamlandıktan sonra Deniz’i darağacına çıkardılar. İnfaz sürerken, odaya Yusuf’u getirdikler. Yusuf, pencereden Deniz’in son nefesini verişini izledi. Yusuf infaz edilirken de, Hüseyin’i odaya getirdiler ve o da, Yusuf’un infazını saniye saniye gördü. Bunu kitabımda bile yazmadım, sadece Yusuf Aslan’ın, “Duydum Deniz’in sesini” sözlerine yer verdim. Biraz sonra aynı darağacında ölecek birine, arkadaşının infazını seyrettirmekten daha ağır bir işkence olabilir mi?

25 dakika can çekişti

İNFAZ kesinleşince darağacında can vermenin ne kadar süreceğini düşündüm. Hukuk Fakültesi’nde okuduğumuz “Adli Tıp” kitabında, asılarak ölümün birkaç dakika içinde gerçekleşeceği yazıyordu. Deniz’in infazını unutamıyorum. Deniz’in can vermesi tam 25 dakika sürdü. 87 yıllık yaşamda geçirdiğim en kötü zaman dilimi olan o dakikalardaki çaresizliğimi anlatamam. Avukat arkadaşım Mükerrem Erdoğan’la birlikte cezaevi doktoru ile tartışmaya başladık. Bunu fark eden cellat yanımıza yaklaştı ve “Deniz çok ağır olduğu için ip kopmasın diye çift ilmik kullandım. İnfaz çift ilmik kullandığım için uzadı” dedi. Birkaç dakika içinde sona erecek olan infazın, çift ilmik atılarak 25 dakika sürmesinin adı da, “işkencedir”. Cellatın açıklamasından sonra duruma itiraz edince, Yusuf ve Hüseyin’in infazlarında tek ilmik kullanıldı.

87 yılımın en zor anı

Halit Çelenk idam gecesini “87 yıllık yaşamda geçirdiğim en kötü zaman dilimi olan o dakikalardaki çaresizliğimi sizlere anlatamam” sözleriyle ifade etti. Çelenk idamın üzerinden 35 yıl geçmesine karşın o geceyi dair her şeyi çok net hatırlıyor.

Mahkeme başkanı sigara içti

DENİZLERİN idamı sırasında gözümün önünden gitmeyen bir başka sahne ise, idam cezasını veren mahkemenin başkanı Ali Elverdi’nin, bir ağaca dayanarak sigara içmesidir. Deniz, Yusuf ve Hüseyin darağacına doğru yürürlerken Elverdi, sigarasını tüttürüp havaya üflüyordu. Ben bu davranışı da, bir işkence olarak tanımlıyorum. Çünkü o sigara acı değil, bir keyif sigarasıydı.

Deniz’in ayakları masaya değdi

DENİZ, sehpaya çıkarıldıktan sonra ayaklarının altındaki tabureyi kendisi tekmeledi. Tabure masanın üzerinde bir süre döndükten sonra düştü. Ancak Deniz boşlukta asılı kalmadı. Çünkü boyu uzun olduğu için ayakları masaya değiyordu. Bu durumu gören Savcı Yardımcısı Veysi Sami, cellatı uyararak, “masayı çek, masayı çek” diye bağırdı. Bu süre içinde Deniz’in bilinci büyük bir ihtimalle yerindeydi. Darağacındaki kişinin o saniyelerde neler yaşadığını düşünebiliyor musunuz? Deniz’in boyunun uzun olduğunu bile bile, ayaklarının değeceği bir masa konulması, “işkence”den başka hangi sözle açıklanabilir? "
sinemcim paylasim icin sagol canim,okuyunca insan fena oluyor, ne menderese ne deniz gezmise nede digerlerine boyle olmasaydi keske,en azindan iskenceyle olmasaydi.boyle eski insanlarin agzindan dinlemek daha iyi oluyor

Sinem90
13-05-07, 20:47
ya işte görün gerçeği.dizide göremiyoruz o yüzden bu şekilde öğreniyoruz biz de.dediğim gibi aslında anlatılacak çok şey var ama işlerine gelmiyor.:icon_whis vıcık ve yapmacık aşk üçgeniyle uğraşsın onlar.biz de bunları okumaya devam edelim. :img-yes:

şilimsi
13-05-07, 20:53
zaten onlardan hayır yok ablacım..biz kendi kendimize yeteriz her zaman olduğu gibi!
onlar uğraşsın üçgenlerle beşgenlerle!
çokta umurumdu ya:hıh

Sinem90
13-05-07, 21:02
YASSIADA’DA BABAMA AKTÖR GİBİ ROL YAPTIRDILAR

Adnan Menderes’in, idamına saatler kale prostat kontrolünden geçirilmesine ilişkin tartışmalar sürerken, Menderes gibi idama mahkum edilen, ancak yaşı nedeniyle cezası infaz edilmeyen 3’üncü Cumhurbaşkanı Celal Bayar’a, tutuklu bulunduğu Yassıada’da rol yaptırıldığı ortaya çıktı. Bayar’ın kızı Nilüfer Gürsoy, yıllardır gösterilen Bayar ve Menderes’in Yassıada’ya getiriliş sahnesine ilişkin filmin, bir mizansen olduğunu söyledi.

1960 İhtilali’ne ilişkin belgesellerde de kullanılan görüntülerin, Bayar, Menderes ve gözaltındaki diğer siyasilerin Yassıada’ya getirilmelerinden çok sonra çekildiğini belirten Nilüfer Gürsoy, “Babamın ve Menderes’e aktör gibi rol yaptırmışlar.

Babamın intihar girişimine, rol yapmaya zorlanması neden olmuş” dedi. Gürsoy, idam cezası infaz edilen Adnan Menderes’e ilişkin görüntülerin çoğunun gerçekleri yansımadığını belirtti. Menderes’in, odadan odaya geçişini gösteren filmin de mizansen olduğunu vurgulayan Gürsoy, “Gerek babamın, gerekse Menderes’in ayrı ayrı tutuldukları odalardan çıkmalarına izin dahi verilmiyordu. Menderes’e zorla rol yaptırıldığı gibi, filmde sevimsiz görünmesi için makyaj yapılarak kamera karşısına geçirildiğini de biliyorum” dedi.

Akşam

Sinem90
13-05-07, 21:08
İDAM EDİLDİLER

Türkiye Halk Kurtuluş Ordusu'nun (THKO) kurucu ve yöneticilerinden Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan Ankara Cebeci Sivil Kapalı Cezaevi'nde idam edildi. Son söz olarak;

Deniz Gezmiş: " Yaşasın tam bağımsız Türkiye.Yaşasın Marksizm- Leninizm. Yaşasın Türk ve Kürt halklarının kardeşliği. Yaşasın İşçiler, köylüler. Kahrolsun emperyalizm,"

Yusuf Aslan: "Ben ülkemin bağımsızlığı ve halkımın mutluluğu için şerefimle bir defa ölüyorum. Sizler bizi asanlar şerefsizliğinizle her gün öleceksiniz. Biz halkımızın hizmetindeyiz. Sizler Amerikanın hizmetindesiniz. Yaşasın devrimciler. Kahrolsun faşizm, ".

Hüseyin İnan: "Ben şahsi hiçbir çıkar gözetmeden halkımın mutluluğu ve bağımsızlığı için savaştım. Bu bayrağı bu ana kadar şerefle taşıdım. Bundan sonra bu bayrağı Türk halkına emanet ediyorum. Yaşasın işçiler, köylüler ve yaşasın devrimciler. Kahrolsun faşizm!" dediler.

Deniz Gezmiş'in idamı

Herkese, bütün devrimcilere selam..

..."Avukatları Halit çelenk ve Mükerrem Erdogan odaya girdiklerinde Deniz'in yüzü aydınlandı.Gülümsedi onlara: - Hoş geldiniz, dedi ..iyiki geldiniz...Filtreli sigara içiyordu Deniz.-""iki gün öncesine kadar, birinci sigarası içiyorduk. Sonuç belli olunca, hiç değilse iki gün ,filtreli içelim dedik." Deniz'in bulunduğu oda kalabalıktı. Çok sayıda subay vardı.Gardiyanlar, Ankara emniyet müdürü, Savcı, infaz savcısı, polis şefleri...Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan, ve Hüseyin İnan hakkında ölüm cezası veren Ankara Bölgesi Sıkıyönetim 1 Numaralı Askeri Mahkemesi'nin Başkanı Tuğgeneral Ali Elverdi oradaydı. Merkez Komutanı general Tevfik Türüng de hazırdı... Deniz'e bakıyorlardı. İnceden inceye inceliyorlardı... Deniz'de onlara bakıyordu... İnfaz savcısı Topal Sami'ye seslendi. Deniz: -"Ellerimi çözün,babama mektup yazmak istiyorum". Subay, sivil görevliler bakıştılar. İnfaz savcısı Sami Uğur -"Sen söyle Deniz", "yazarlar..." Ellerini çözmediler.. Bir daktilo getirildi... Deniz darağacına bakarak, düşünüp sözcükleri tek tek seçerek mektubu yazdırmaya başladı.. Deniz mektubunu, yüksek sesle yazdırırken oradaki kalabalıktan çıt çıkmıyordu. Bitirdi söyleyeceklerini. Yeniden infaz savcısı Sami Uğur'a döndü: -"Mektubu babama verirsiniz, değil mi?" -"Tabii Deniz.. Bundan şüphen olmasın..." Savcı denize doğru eğilerek -"Nasılsın Deniz?" dedi. -"Iyiyim... Mutluyum. Çok rahatım.." yanıtını verdi Deniz. -"Bizden bir isteğin var mı?" -"Var, Yusuf ve Hüseyin'i görmek istiyorum. Gitmeden önce, arkadaşlarımla vedalaşmak istiyorum." (...) Az sonra cezaevinin koridorlarında, zincirin betona değip sürüklenirken çıkardığı sesler duyuldu. Yusuf geliyordu. Yusuf odanın kapısına geldiğinde Deniz ayağa kalktı. Gülerek karşıladı arkadaşını.. Elleri arkadan kelepçeliydi ikisinin de. İdam hükümlüsü iki yoldaşın son buluşması bir hüzün yumağıydı. Göğüs göğüse, yanak yanağa bir süre öylece kaldılar. Gülümsüyordu ikisi de. Birbirlerine birşeyler fısıldadılar.

Güldüler.. Gülerek bakıştılar. Gülerek ayrıldılar: -"Güle güle Yusuf". -"Güle güle Deniz". Yusuf'u odadan çıkardılar. Az sonra, pranga zincirinin betona değmesiyle çıkan yeni sesler duyuldu. Giderek yaklaştı. Odaya girdi. Gelen Hüseyin'di. Onun da elleri arkadan kelepçeli, ayak bilekleri prangalıydı. Boyunlarıyla birbirine sarılmaya çalıştılar. Birbirini yanaklarından öptüler. Ve gülerek birbirine, "Güle güle" dediler. ... Deniz'i ayağa kaldırdılar. Ceplerini boşalttılar. -Deniz "Parkam nerede?" diye sordu. Burada dedi biri. -"Onu babama verin". İnfaz savcısı, mahkemenin ölüm cezasına ilişkin kararını okudu. Savcı sordu -Bu karar sana mı ait? "-sizi tanımıyorum.." Deniz, savcının sorusu üzerine, son kez direndi. Başı yukarıya kalkıktı. Gözleri kısıldı. -"BU KARARI REDDEDİYORUM. KABUL ETMİYORUM." Savcı mahkemece verilen kararın, askeri yargıtayca onandığını söylemekle yetindi. İnfaz savcısının işareti üzerine, masanın üstünde duran gazete kağıdından paket açıldı. İçinden beyaz patiskadan yapılma kolsuz, uzun bir gömlek çıktı. Gömleği Deniz'in başına geçirdiler.

Deniz'in ayağındaki botların bağı çözüktü. Buyruk veren bir sesle -"Bağları bağlayın" dedi. Sonra darağacına giderken tanıklık yapmaları için bulunmalarını istediği avukatlara dönerek -"Cezaevinden yangından mal kaçırırcasına, kaptılar bizi. Postallarımın bağını bağlamaya bile zaman bulamadım. Bari şimdi bağlasınlar. Asıldığımda, postallarım ayağımdan düşsün istemiyorum.." bir görevli Deniz'in ayakkabılarının bağlarını bağladı. İnfaz savcısı -Hadi Deniz dedi. Avukatlarına baktı -"Hoşça kalın, herkese bütün devrimcilere selam..." Yürüdü.. İki yanında birer gardiyan vardı. Gardiyanlar kolunu tuttular. Bırakın diye bağırdı."Bırakın kendim giderim". Koridorları geçti. Arkasından 20-30 kişi yürüyordu. Deniz, avluya çıktı. Duvar dibine kurulmuş ve hafif aydınlatılmış darağacına doğru yürüdü. Masaya oradan da, duraklamadan tabureye çıktı. Başını öne uzatarak ilmiği kendi boynuna geçirmek istedi Başaramadı. Masanın başında bekleyen cellat ilmiği iki eliyle çekti, genişletti. Deniz'in boynuna geçirdi."-Yaşasın tam bağımsız Türkiye, yaşasın halklar, yaşasın isçiler, köylüler, kahrolsun emperyalizm." Ali Elverdi çek diye bağırdı. Cellat öne atıldı.. Tabureyi çekti..

Saat 01.25'tir...

fırtına_
13-05-07, 21:17
ayyy çok kötü oluyorum
bu insanlık değil geröekten değil
olmaz ya bu kadar olmaz
ne yaptı bu adam ne yaptı

tamam aynı fikirde olmayabilirsiniz
bende değilim
ama sırf fikirleri yüzünden bir insana böyle işkence yapılırmı
bir insan idam edilirmi
gaddarlık bu vicdansızlık

cevizlikek
13-05-07, 21:28
arkadaşlar zülfü livaneli'nin deniz gezmiş için yazmış olduğu hoşçakal kardeşim deniz isimli bir şarkı var biliyor musunuz? şarkıyı zülfü livaneli'nin yanı sıra leman sam da söylemiş.

Sinem90
13-05-07, 21:34
Hoşça kal kardeşim!..

Bugün gidiyor işte... İzmir'e, körfeze; Karşıyaka, Alsancak ve akşamüstü imbatlarına veda ediyor...
Gerçekte veda eden o değil. İzmir onunla vedalaşıyor.. Onun hiçbir şeyle ve hiç kimseyle vedalaşmaya zamanı olmadı.
Ani bir ölümdü onunkisi de...
Bütün "ölümler" gibi... Hatta, ölümü hasta yatağında "beklediği sanılan" bütün "ölümlüler"in vedası gibi...
Bütün ölümler "ani" ölümdür aslında...
Ve... Vadesiz senetlerdir "yazılmış" tüm vasiyetnameler!
Çünkü bir "an", ama hiçbir "zaman birimi"yle ölçülemeyecek kadar çok kısa bir "an"dır hayattan ölüme geçilen zaman... Zaman bile değildir aslında...
Sıfır noktası!

Kimbilir ne hissetti ölümle "yapayalnız" yüzleştiği o anda?
Gerçekte herkes yapayalnızdır ya ölümün karşısında...
Yapayalnız ve tek başına geldiğimiz dünyadan yine yapayalnız ve tek başımıza çeker gideriz.
Yapayalnız ve apansız.
Veda için bir "an", kısacık bir "an" tanınsa giderken ne derdi acaba Piriştina da?
Sevgili eşine, çocuklarına, dostlarına; İzmir'ine ne derdi?
Kimbilir, belki de o "son veda"ların bugüne dek yazılmış en "harikulade" dizelerini söylerdi "Körfez"ine bakarken:
Hani o Nazım Hikmet'in 1950'lerde mısralara döktüğü; Zülfü Livaneli'nin 80'lerde şarkılaştırdığı o "sade elveda"yla...
"Hoşça kal kardeşim deniz" derdi: "İşte geldik gidiyoruz
Hoşça kal kardeşim deniz Biraz çakılından aldık Biraz da masmavi tuzundan Sonsuzluğundan birazcık Birazcık da kederinden Bir şeyler anlattın bize Denizliğin kaderinden Biraz daha umutluyuz Biraz daha adam olduk İşte geldik gidiyoruz
Hoşçakal kardeşim deniz..."

Hepsi bitti işte... İzmir'e ve Türkiye'ye dair kurulmuş nice hayaller gecenin kimbilir hangi saatinde bitti...
Randevu defterlerindeki bütün randevular iptal edildi...
Artık hiçbir telefona cevap verilmeyecek.
"Yoklar efendim!"
Yoklar...
Yok!... "İyi adam öldü!"
Herkes her şeyi yazdığına göre; belki en az yazılanını; lakin onu en çok anlatanını söyleyerek bitirelim biz de yazıyı:
Çeyrek asrı aşan gazetecilik yaşamımızda tanıdığımız en "alçakgönüllü" adamdı o.
Türkiye'nin üçüncü büyük şehrinin,bir metropolün "kudretli" adamı gibi görünmezdi hiç.
Muhteşem veda şarkısının bestecisi Zülfü'nün Piriştina için söylediği gibi "İyi adamlar gerçekten de erken ölüyordu!"
Çünkü herkesten daha fazla "dert" ediyorlardı kendilerine şu yalan dünyayı... Gecenin apansız bir saatinde vuruyordu o dert yüreğe...
Ama işte dert edeceği bir dünya da kalmadı işte...
Dünya dertleri kalanların başınadır artık...
Ve... Ölüm de bizim acımızdır aslında, gidenlerin değil... Ölüm kalanlarındır, evet!
Hayat, gerçekleşmiş hayallerin kayda değer hikayesiyse şayet, o iyi bir hayat yaşayarak gitti...
Kısa sayılsa da; hikayesi "iyi" bitti!...

"Sonsuzluğundan birazcık" aldığı denizlerin "keder"i de az değildir sevdiklerinden...

Sinem90
13-05-07, 22:03
yetmediği için koyuyorum zaten.belki birileri görür de sesimizi duyar diye.elimden geleni yapıyorum.daha fazlasını yapamam.bu dizinin sonunun kötü olmasını istemiyorum.kırık kanatları mahvettiler.hatırla sevgiliyi de katletmelerini istemiyorum.zaten kk aşkım kabardı yine.:icon_sorr böyle sürdükçe ben daha çok özlerim onları.:sad53:

neville
13-05-07, 22:09
enson yazdiklarin bi bakima cok dogru yasemin okadar degisken oluyorki bu beni cok delirtiyor bir dakika önce ahmettle birlikte mutsuz güya pek alamiyorum gerci bu duyguyu kendilerinden iki dakika sonra evinde sen sakrak bir rodyoyu acip köbek atmadigi var buda bana hic inandirici gelmiyor ben yasemin ahmetle konusurken gözlerine cok dikkatli bakiyorm gözler kalbin aynasidir bakimindan ve o gözlerde hicde aci ceken bir insan yok gayet hayat dolu bakislar var buna ne demeli isde isin cigrindan ciktigi nokta bu bende (bende cokmu abarttim ) benim düsüncem bu:icon_whis

aslında yesemin karakteri hakkında yorum yapmamız çok zor yani hisleri, duyguları vs hakkında. çünkü bilmiyoruz hele hele yaseminin günlüğü de olmasa hiç bilemeyeceğiz. mesela necdetin odasına neden girdi bize yansımadı, necdeti üzdüğü için mi?ahmete kızıdğı için mi? ya da belki de necdetten hoşlanmaya başladığı için mi?yaseminin suratı ifadedisizdi. halbuki o sahne öyle bir oynanırdı ki biz yasemine hayran bile kalabilirdik.biz tanımıyoruz yasemini.mesela nezahat hanım boşanacak rıza betden hislerini biliyoruz çünkü yaşatıyor bize. ama maalesef yasemin yaşatamıyor. ee bunun sorumlusu da maalesef rolü yapamayan kişi.

Pimolisa
13-05-07, 22:09
yetmediği için koyuyorum zaten.belki birileri görür de sesimizi duyar diye.elimden geleni yapıyorum.daha fazlasını yapamam.bu dizinin sonunun kötü olmasını istemiyorum.kırık kanatları mahvettiler.hatırla sevgiliyi de katletmelerini istemiyorum.zaten kk aşkım kabardı yine.:icon_sorr böyle sürdükçe ben daha çok özlerim onları.:sad53:

evt kk ın yerini hiçbirşey tutamaz nazlım cemalim:sad53:
istenince hem siyaset hem aşk dengelenir ama bizim dizide inat yapıyorlar:img-help:
tamam aşk olucak ama bazen baygınlık geliyor, türk filmi gibi her sahne ağlayıp sızlamamız mı gerek. dediğim gibi siyesete de hak ettiği kadar yer verirlerse tam süper olacak

Sinem90
13-05-07, 22:11
diyorum ya diziyi katletmede üstlerine yok onların.kırık kanatlar bunu haketmiyordu.ama oldu artık.kader de bu varmış.bari hatırla sevgiliye yapmasınlar.dönem dizilerini kolayca harcamayın.gerçekten böyle devam ederse diziden çoğu kişi soğuyacak.

cevizlikek
13-05-07, 22:15
arkadaslar neden bu kadar acele ediyorsunuz, dizimizin uzun sürmesini istemiyor musunuz yoksa ;) eminim ileriki bölümlerde deniz gezmiş ile ilgili daha fazla sahne olacaktır.

Sinem90
13-05-07, 22:17
sezon finalinde dönem atlaması yapacaklar dediler.bu kadar kısa zamanda nasıl anlacaklar o kadar şeyi?anlatmadan geçecekler işte.biz bunun için bu kadar tepki gösterdik.diğer dizide olan şey bunda da oluyor.zevk alıyorlar herhalde dizi bitirmekten.

anita
13-05-07, 22:18
ben ahmetle aylanin evlenecegi konusunda süphelerim var icimden bir ses bu olmuycak diyor umarim olmaz sezon finalininde ahmetle aylanin nikah günu olabilir hic isdemesmde nezahati kutluyorum en dogru karari aldi yeteri kadar müsamma gösterdi kocasina necletle ismi aklima gelmiyor simdi yaninda calisan bayan bana cok tehlikeli geliyor necdet bence onunla birlikte olacak ama sonradan pisman olacak kiz necdeti tehtit edip zorla evine cagiracak necdette yasemin duymasin diye kabullenecek diyorum(genelde dizilerde böyle olurda:img-hyste ) :img-hyste

Pimolisa
13-05-07, 22:20
arkadaslar neden bu kadar acele ediyorsunuz, dizimizin uzun sürmesini istemiyor musunuz yoksa ;) eminim ileriki bölümlerde deniz gezmiş ile ilgili daha fazla sahne olacaktır.

biz hemen bitsin demiyoruz ki? hem deniz gezmiş döneminden itibaren ufak ufak kesitler ne biliyim düşünce hayatı,yaşamı verebilirlerdi. bunun dizinin uzunluğuyla alakası yokk ki:icon_whis
yoksa bizde istemeyiz bitsin:sad53:

cevizlikek
13-05-07, 22:26
bunun dizinin uzunluğuyla şöyle bir alakası var bence: deniz gezmiş'in hapis dönemini ve idamını ne kadar erken anlatırlarsa dizi o kadar çabuk ilerler ve o kadar çabuk biter. Adnan Menderes döneminin anlatıldığı bölümlerde bence dizi çok hızlı ilerledi. ama 60lı yıllara geçildikten sonra daha yavaş ilerlemeye başladı. açıkçası bundan memnunum çünkü önceki bölümlerde darbe çok erken yapıldı ve darbenin neden yapıldığı çok iyi açıklanamadı. darbe sonrası mahkeme sahneleri iyiydi ama darbe öncesi yaşananlar hiç de iyi yansıtılmadı bence.

Sinem90
13-05-07, 22:29
sen bu şekilde ayrıltılı anlatılacağını mı sanıyorsun?şurda sezon finaline ne kaldı?aceleyle geçiştirecekler işte.aksine ben menderesin gayet net anlatıldığını düşünüyorum.

cevizlikek
13-05-07, 22:34
sezon finaline az kaldı evet ama bence sezon finalinden önce yeni bir zaman atmalası yapılmayacak. yani gelecek sezon da 70li yıllar anlatılmaya devam edilecek. burdaki pekçok kişi menderesin mahkeme sahnelerinden çok etkilendiğini yazdı defalarca. evet çok haklılar ben de etkilendim. ama dediğim gibi darbenin neden yapıldığını doğru düzgün anlatmadılar bize. menderes asılmayı hak edicek bu kadar kötü neler yaptı bu memleke göstermediler. sadece rıza-şevket aracılığıyla chp-demokrat parti çatışmasını gösterdiler. oysaki darbeye neden olan detayların gösterilmesi gerekirdi bence.

cevizlikek
13-05-07, 22:36
ancak su da bir gerçek ki bu diziden çgo'daki bir performans beklememek lazım. evet bu bir dönem dizisi ama burda siyasi olaylar bir tür arka plan olarak kullanılıyor. asıl anlatılmak istenen bir aşk hikayesi ve bu hikayenin dönemin siyasi olaylarından nasıl etkilendiği.

Sinem90
13-05-07, 22:40
öyle bir beklentim yok zaten.birazcık göstersinler yeter.artık ona bile razıyım.ama gerçekten bu diziden etkilenmiyorum.benim ilgimi çekecek bir şey yok çünkü.dediğin kısımların gösterilmemesinin bazı nedenleri olabilir.bu kadarını göstermeleri bile mucize şimdiye bakarsak.:icon_whis

cevizlikek
13-05-07, 22:45
haklısın bazı ayrıntıları göstermekten çekiniyor olabilirler. ama nasılda çgo her şeyi cesurca anlatmıştı, demek ki istenince yapılabiliyormuş. keşke hs de aynı şekilde o dönemi gerektiği gibi anlatabilse bize..

mehmet-sevim ikilisi arasında aşk kıvılcımları olsa eminim ilgini daha çok çekerdi şeboist :)

Sinem90
13-05-07, 22:47
keşke o dizi gibi olsa ama hiç sanmıyorum.isteseler bal gibi yaparlar tabi.bu işe kalkıştılarsa bazı şeyleri göze almaları lazım.:img-yes:
zaten bu dizide ilgimi çeken tek şey onlar.hayret ediyorum nasıl oldu da onlar gibi aklı başında adam gibi adam olan karakterleri yarattılar.:icon_whis

cevizlikek
13-05-07, 22:48
benim aklıma takılan bir nokta var taa ne zamandan beri. nezahat ve selmanın, yasemin ve ahmetten sakladığı hastane ve mektup meseleleri ortaya çıktı ama ahmetin cezaevine nikaha geldiği, orada necdetle karşılaştığı neden ortaya çıkmadı? ahmet yaseminsiz geçen yılların onu ne kadar üzdüğünü anlattı da, necdetle ikisini nikah masasında gördüğünde yaşadığı şoku ve acıyı neden anlatmadı? bence burda bi mantıksızlık var. necdet ahmetin nikaha geldiğini yaseminden sakladı. yasemin necdetin kendisinden böyle önemli bir şeyi sakladığını öğrense, necdet beyimizin yaptığı büyük fedakarlıkların yanında ahmet-yasemin ikilisinin saadetine nasıl mani olduğunu da görebilirdi belki...

cevizlikek
13-05-07, 22:50
sevim ve mehmetten ben de çok şey bekliyordum hatta bir bebek bile :img-blush ama daha önce de yazdım, artık pek umudum kalmadı. şimdi düşündüm de sevim nasıl bir anne olurdu acaba...

Sinem90
13-05-07, 22:53
bana hiç başroldekilerden bahsetme.onlar beni ilgilendirmiyor.saçmalıklarından bıktım onların.
sivim anne olsaydı emin ol dizideki bütün bayanlardan daha iyi annelik yapardı.:img-yes: vallahi şaşırıyorum bu diziden nasıl böyle bir karakter çıktı? :icon_whis yoksa karaktere değil de karakteri oynayana mı borçluyuz bunu? :icon_whis

cevizlikek
13-05-07, 23:00
haklısın laçin ceylan çok iyi oynuyor gerçekten de, rolün hakkını sonuna kadar veriyor. berense gerçekten iyi değil. beren fiziksel olarak role çok uygun ama işte kızın rol kabiliyeti sınırlı biraz. ya da tecrübesiz olduğu için bilemiyorum.. beren daha iyi rol yapabilseydi emin ol yasemin karakterinden bu kadar nefret etmezdi insanlar. özellikle hüzünlü sahnelerde kızın suratında bir ifadesizlik oluyor, hiçbir duyguyu yansıtamıyor. mesela yasemin necdetin odasına kıskanclık yüzünden gitti, ama defterine yazmasaydı biz bunu anlamayacaktık çünkü hal ve hareketlerinde, mimiklerinde o kıskançlığa, o öfkeye dair hiçbir şey yoktu.

Sinem90
13-05-07, 23:07
karakteri sevilecek hale getirmek biraz da oyuncunun elinde bence.benim sevdiklerim hep yan karakterler.dizide öyle çok aktif bir tarafları yok ama kendilerini sevdirdiler.ama ne yazık ki başroldekilere ısınamadım.

bamdade
13-05-07, 23:11
Yasemin karakterinin bu kadar antipatik gelmesinin bir nedenide tabiki berenin oyunculuğunun zayıf olması.
Kız mimiklerini kullanmakta okdar başarısızki üzülüyormu şaşkkınmı kızdımı yani ne oldu anlamıyorsunuz.. bir tek sırıtıyor okadar
bu saatten sonra oyuncu değişikliği olamyacağı kesin.
Berenin oyunculuğu karaktere zarar veriyormu? bence ne yazıkki evet. Duyguları daha ii ve net aktarması çok önemli çünkü.
Oda bunu başaramıyor...

anita
13-05-07, 23:25
dizi nekadar iyi bir diziymis ki basrol oyuncusu hic begenilmesde (oyunculugu)yinede izlniyor bu yönden bakinca aslinda kadronun bu isi nasil ii göturdügüde ortada dmekki yasemin tam formunda olsa burda neler olurdu kimbilir:img-hyste

ben koyu bir galataarayli olarak icim aciyarakta olsa fenerin ampiyonlugunu kutluyorum NE DEMISLER YEMEYENIN MALINI YERLER gs ve besiktas eliyle hediye ettiler:icon_whis

şilimsi
13-05-07, 23:26
aman şampiyon fenermiş:hıh
benimde sevdiklerim yan karakterler..
güzide sivim meemed falan..
başrolden sevdiğim bi okan var..
gerisi terelelli:)

Sinem90
13-05-07, 23:27
yahu güldürme beni.:img-hyste arkadaşım da bununla ilgili bişey dedi.ona da güldüm zaten.:img-hyste aysa bu arkadaşımda. :) kulağını çınlatayım. :)
sivimle meemed ilerde ne yapar acaba dedim.kız yanlış anladı direkt çocuk dedi.:img-hyste ben bir koptum.:img-hyste insan daha farklı bir cevap verir.dediğine bak ya.:img-hyste
bebeği bilmem de nikah olsun.zaman atlamasında olur inşallah.:img-blush

cevizlikek
13-05-07, 23:30
öyle deme yaw, anne olmak sevimin de hakkı.. bak bugun anneler günü, ona da bir çiçek alan olsa fena mı olurdu :) şaka bir yana sevimin yaşı da az değil, evlenirse biraz acele etmesi lazım.

Sinem90
13-05-07, 23:31
tabi ama yine de güldüm ben o tepkiye.:img-hyste
işte şu zaman atlamasında hemen evlendiriversinler.o zaman olma ihtimali var tabi. :img-blush

cevizlikek
13-05-07, 23:33
aman şampiyon fenermiş:hıh
benimde sevdiklerim yan karakterler..
güzide sivim meemed falan..
başrolden sevdiğim bi okan var..
gerisi terelelli:)

evet evet güzide!! yeni favorim! kızın gizemli bir yanı var, sırrı ne acaba çok merak ediyorum. ayrıca tutku var kızda, necdete tatlı yedirdiği sahne muhteşemdi. aşk böyle olur işte (yasemin duy sesimi) zaten necdet de kayıtsız kalamadı o anda, necdetin etkilenmesini mimikleriyle çok iyi yansıtmıs okan yalabık..

zeyneps
13-05-07, 23:34
Sinim eklediğin yazılar için çok sağol zaten bu yazıyı okuduğum günden beri kendimi garip hissediyorum çok duygusallaştım,çok üzüldüm ytağa yatınca veya sabah kalkınca aklıma geliyo gün içinde de fena oluyorum...

Ya bu arada Keriman karakterini oynayan Şahnaz Çakıralp diziden ayrılmayacak sanırım Şahnaz Çakıralp"chp den teklif gelirse kabul ederim yoksa siyasete girmeyi düşünmüyorum" demiş merak edenler için:img-wink:

cevizlikek
13-05-07, 23:35
keşke evlendirseler ama sevim sen benim en iyi dostumsun dedi yaw :(
ama nişanda onun geldiğini görür görmez nasıl da koştu hemen yanına :img-in_lo

şilimsi
evet gizemli..yakında onuda çözeriz biz..sanırım yani inşallah..
necdetinde yüzünden belli zaten güzidenin karşısında şekilden şekle girdiği:)
hadi hayırlısı:)

Sinem90
rica ederim bebişim.daha çok eklenir böyle yazılar.bir arkadaş haber vermişti.şehnaz çakıralp kesin olarak katılmış chp ye.:img-wink: ama diziden çıkacak mı bilmiyorum.:img-help:
evet dostumsun diyor sonra koşa koşa yanına gidiyor.bakma sen onun öyle dediğine.içinden neler geçiriyor o.ah ne hınzırdır o... ruhunu bilirim ben onun.:img-hyste

zeyneps
13-05-07, 23:41
kanka sen hangi takımı tutuyosun merak ettim :icon_whis zaten fener şampiyon:hıh

Demek katılmış .... ben ilk defa bu bölümde Kiriman'a kızmadım ve sevdim nedense yaptığı şey çok güzeldi"isteseydi beni arardı" demesi :img-in_lo insan kalbine söz geçiremiyor işte :img-in_lo Bütün suçlu Rıza Amcam'dır :hıh iki kadını da üzmeye ne hakkı var onun ..hep bildiğini okuyo ,hep burnunun dikine gidio...oohhhh iyi oldu ona ama öyle burnunun dikine gitti gitti Nezahat'e tosladı sonunda :hıh ohhhh içimi döktüm rahatladım bütün sinirimi ondan çıkardım:img-hyste

Bugün Beynelmilel'i izledik ailecek:img-in_lo bu ikinci izleyişim ama yine de çok etkiledi beni herkese tavsiye ederim....:good: Yaşar çok tatlı,Yaşar mı desem Haydar mı desem :img-in_lo :img-blush

cevizlikek
13-05-07, 23:44
rıza deyince aklıma geldi... bu bölümde rıza yaseminlerde kalmaya başladı. e peki nasıl anlamıyor hala yaseminle necdetin ayrı odalarda kaldığını? bu diziyi çok seviyorum, bir de böyle saçma tarafları olmasa... böyle saçmalıklar hiç yakışmıyor bu diziye.

şilimsi
13-05-07, 23:47
rıza değişik bişey yaa..bi de gelmiş demek benden ayrılmak isiyosun diyo..heralde ayrılacak ne yapacak başka..sirseri:hıh..yanlışsın rıza amcam..çok yanlışsın!
kankaa beşiktaşlıyım ben!ayrıca söyliyim yani sevinmek için sevmedik biz:hıhüstüne laf söylemeyin..çok pis dalarım!:hıh

zeyneps
13-05-07, 23:50
rıza deyince aklıma geldi... bu bölümde rıza yaseminlerde kalmaya başladı. e peki nasıl anlamıyor hala yaseminle necdetin ayrı odalarda kaldığını? bu diziyi çok seviyorum, bir de böyle saçma tarafları olmasa... böyle saçmalıklar hiç yakışmıyor bu diziye.

canım baksana 4 yıl geçmiş kimse farketmemiş :img-hyste hadi onu geçtim Rıza nasıl anlamıyo :icon_whis tabi o kendi derdine düşmüş :hıh nasıl görcek bu kafayla:icon_whis :img-hyste

Ha birde Nicdet ve Yasemin Rüya'ya güzel bi gelecek kurmayı planlıyorlar ya(gerçek babasından habersiz:hıh) Rüya büyüynce nasıl anlatcaklar durumu hayır Rüya'nın Yasemin kadar saf mı olacağını düşünüyolar anlamadım ki,gerçi onun saflığını da gördük ya çok saftı Rüya oldu :img-hyste işine gelince saf işine gelince uyanık o :img-cool2 Neyse Necidet buna da bi çösüm bulur heralde ya da Yasemin Necdet'in odasında yer yatağında yatar ben bilmem belki de sıkışırlar Necdet'in yatağına :bilmim :img-hyste

zeyneps
13-05-07, 23:55
rıza değişik bişey yaa..bi de gelmiş demek benden ayrılmak isiyosun diyo..heralde ayrılacak ne yapacak başka..sirseri:yanlışsın rıza amcam..çok yanlışsın!
kankaa beşiktaşlıyım ben!ayrıca söyliyim yani sevinmek için sevmedik biz:hıhüstüne laf söylemeyin..çok pis dalarım!:

kanka bu kadar da ortak yönümüz olamazki canım :icon_whis yoksa biz kırdeş miyiz:icon_whis :img-wink: Oleyyy lafıda çok beğendim kanka :sad53: vattiri vattiri:happy0064

İvet bi de utanmadan hala konuşuyo dikine dikine :hıh ama Nezoş gösterdi ona gününü heralde o Nezoş'u eskisi gibi sandı :icon_whis ama boyunun ölçüsünü aldı ,Nezoş'um kendi ayakları üstünde durmayı öğrendi ekonomik özgürlüğü var artık onun :img-yes: Zaten Rıza Amcam'da iyice yaşlandı ,saç sakal bembeyaz napcak onu Nezoş aslan gibi patron kerizmatik(adaletsiz :hıh) Nekrem varken :hıh :img-hyste