PDA

Tüm Versiyonu Göster : Akasya Durağı (Arşiv 1)

Sayfalar : 1 2 [3] 4 5

mehmetlover
26-10-08, 08:59
Bu bölüm de güzeldi ben Tuğçe ile Murat tan bahsetmek istiyorum sadece çünkü diziyi onlar için izliyorum yaa bu Tuğçe ye de anlam veremiyorum annesi ayrı söylüyor Murat ayrı söylüyor sen sadece okuluna git derslerini çalış diye tamam yapmak istediği çok güzel bir şey de beceremiyor yüzüne gözüne bulaşıyor şimdi bir de sapıkla uğraşacak Murat gelmeseydi neler olurdu kim bilir o sahneyi sevdim artık bize ekran başında o çocuk ne yapacak diye diye kafayı yedirtirler :img-cray:

fairy_dreams
26-10-08, 13:26
İLK 100 PROGRAM / AB
25 EKİM 2008 CUMARTESI

NO PROGRAM ADı KANAL RATING (%) SHARE (%)

1 VAR MISIN YOK MUSUN-PT [NET] SHOW 9.30 27.00
2 KAVAK YELLERI [NET] KAND 7.20 23.10
3 VAR MISIN YOK MUSUN (BASLIYOR) [NET] SHOW 6.50 21.00
4 KANAL D HAFTASONU HABERLERI [NET] KAND 5.70 20.40
5 AKASYA DURAGI [NET] KAND 5.40 16.50
6 SHOW TV ANA HABER BULTENI [NET] SHOW 4.80 17.20
7 SELENA [NET] ATV 4.80 15.00
8 BABA OCAGI [NET] STAR 4.30 12.70
9 STAR ANA HABER BULTENI [NET] STAR 4.20 15.00
10 GUNUN OLAYI STAR 3.70 13.60

İLK 100 PROGRAM / TOTAL
25 EKİM 2008 CUMARTESI

1 VAR MISIN YOK MUSUN-PT [NET] SHOW 11.20 29.30
2 VAR MISIN YOK MUSUN (BASLIYOR) [NET] SHOW 7.40 21.10
3 KAVAK YELLERI [NET] KAND 6.60 20.00
4 AKASYA DURAGI [NET] KAND 6.00 16.40
5 SHOW TV ANA HABER BULTENI [NET] SHOW 5.70 18.50
6 SELENA [NET] ATV 5.40 14.90
7 KANAL D HAFTASONU HABERLERI [NET] KAND 5.10 16.50
8 BABA OCAGI [NET] STAR 5.10 13.70
9 STAR ANA HABER BULTENI [NET] STAR 4.80 15.30
10 SICAK GUNDEM SHOW 4.20 13.60

Kaynak:Uçankuş

HeRGeLe
26-10-08, 15:45
Dünkü bölüm her zaman olduğu gibi çok güzeldi...

Sinan ve Osman yine yaptı yapacaklarını ölüm mektuplarınıda yazdılar :img-hyste

Murat&Tuğçe:img-in_lo aşkıda doludizgin gidiyor evet Tuğçe laftan hiç anlamayan bir tip, ancak kötü niyetli değil, Zeyno gibi :D

yeni gelen Kasım dı sanırım 3 kağıtçı çıktı valla bakalım onunla ilgi macerlar henüz bitmedi daha neler yapıcak artık görücez:img-hyste

Melahat karakterini evet ye biran önce değiştirsinler, eski hanım hanımcık istiyoruz, ne o öyle şapkası falan biran önce değiştirsinler:icon_sorr

kısacası her zaman olduğu gibi müthiş bir bölümdü bütün ekibin emeklerine sağlık;)

paçiii_melos
26-10-08, 15:50
Normalde her bölümünü baştan sona hep seyrederiz ama dünkü bölümü çok seyredemedim. Ratingler çok iyi gelmiş :)

- Mehmet Hoca'nın eşi hamileyim diyordu ama doktora gitti mi hamileliği kesinleşti mi çok merak ettim ,cevaplarsanız çok sevinirim :)
- Geçen haftaki bölümde Melahat'in tek başına doğum yaptırması banada çok saçma gelmişti, merkezi bir yerdeyken hastaneye götürebileceğine ormana götürüp kendi doğum yaptırmıştı, bence çok abartıydı :)
- Sinan ile Osman Aga nın halleri de dün çok komikti, şu adamların da her hafta başına bir şey gelmezse hayret edicem vallahi ama işin içinde Sinan olunca muhakkak oluyor :D :D

HeRGeLe
26-10-08, 16:19
Mehmet Hocanın eşi hamlie değildi, menepoza girmiş ve yaşlılık kompleksinede girdi üstüne üstlük, diğer kadınlarda cezeryeleri yedi bizde doğrulım diye :img-hyste ama hamile falan yoktu ortada :D

paçiii_melos
26-10-08, 23:34
Mehmet Hocanın eşi hamlie değildi, menepoza girmiş ve yaşlılık kompleksinede girdi üstüne üstlük, diğer kadınlarda cezeryeleri yedi bizde doğrulım diye :img-hyste ama hamile falan yoktu ortada :D

Hergele yanıtladığın için çok teşekkür ederim.
Ben de zaten kesin menepoza giriyordur diye tahmin etmiştim ah kadınlar birine bir şey olsa diğerleri de hemen aynıyı yapmak zorundalar sanki ne alemler yawwww :) Özellikle de Safiş'in halini düşünemiyorum bile :img-wink:

emre_ongan
29-10-08, 02:43
Akasya Duragını bir iki haftadır izleyemiorum baska bir dizi ile cakıstıgı için zor anlar yasıorum ama bütün oyuncular cok degerli izlenmeye deger Kanal D nin web sitesinden takip etmeyi düsünüorumm :img-wink

sarıseren
29-10-08, 03:09
Gaf kürsüsü
Ahmet Hilmi İmamoğlu adlı okurumuz yazmış: Akasya Durağı dizisinde şoför Melahat Hanım'ın kızı Tuğçe, lisede sınıfı 5 kez tekrarlayan bir öğrenciye özel ders veriyor. Oysa Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Sınıf Geçme ve Sınav Yönetmeliği'nin 36. maddesine göre sınıf tekrarı orta öğretim süresince bir defa yapılır.

Yüksel Aytuğ/Sabah

begüş_95
30-10-08, 20:27
arkadaşlar özeti okudunuz mu? okumadıysanız ben veriyim size

16. Bölüm

Tuğçe kaçırılıyor!

Tuğçe’nin ders verdiği öğrenci Erhan, Tuğçe’yi takıntı haline getirmiştir. Sürekli Tuğçe’ye telefonlar etmekte, her yerde onu izlemektedir. Erhan, Murat’ın taksiyle Tuğçe’yi okula bırakıp aldığını fark edince bir plan yapar. Murat’ın taksisini gasp eder ve Tuğçe’yi kaçırır.

Şükran, Safiye ve Şaziment, gençleşmek için peeling yaptırıp yüzlerinin derisini soydurmaya karar verirler. Fakat yüzlerinin derisi fazla soyulunca üçü de çok korkunç göründüklerini fark ederler.

Dilek’in zenci sevgilisi Obayana, Osman’la konuşmak için durağa gelir. Sinan, Obayana’yı zenci futbolcu diye ikinci ligdeki bir futbol kulübüne satar. Fakat Obayana’nın futbol oynayamadığı ortaya çıkınca kulüp başkanı Sinan’ın peşine düşer.

Zeyno kredi kartı borcunu ödemek için kendisine gelen bir reklam teklifini kabul eder. Fakat oynadığı reklâmın ne olduğunu bilmemektedir. Seyit reklâmın afişlerini görünce ortalığı ayağa kaldırır.

fadimelevent
30-10-08, 21:27
http://i33.tinypic.com/69ops8.jpg

http://i37.tinypic.com/2s1xaab.jpg

http://i33.tinypic.com/25f21ki.jpg

http://i37.tinypic.com/kd1v8g.jpg

http://i38.tinypic.com/ohs1w0.jpg

http://i33.tinypic.com/4r431s.jpg

http://i37.tinypic.com/2cxutn6.jpg

http://i35.tinypic.com/2r4oio8.jpg

http://i36.tinypic.com/iw866q.jpg

http://i35.tinypic.com/9gvbkg.jpg

mehmetlover
01-11-08, 23:57
bu bölüm de güzel ve komikti safiye şaziment ve şükrana çok güldüm :img-hyste çok komiklerdi gerçekten anlamadığım bir şey var hadi safiye ile şaziment cahil hanımlar ama şükran öğretmen olacak bide onlara engel olması gerekirken kendisi de yaptırdı ya inanmıyorum ben bu bölüm zeyno yüzünden gülbine kızdım seyitin öyle şeyleri kabul etmeyeceğini bile bile zeynoyu ikna etiler sonu kötü bitti :img-cray:hep tuğçe yüzünden kimseyi dinlemediği için oldu bunlar umarım o sapık tuğçeye bir şey yapmadan murat çabuk ayılır da tuğçeyi kurtarır

hazell
02-11-08, 03:41
Diziler dokuz doğuruyor
OKURUMUZ Damla Eğilmez, yerli diziler arasındaki ilginç benzerliğe dikkat çekiyor.
1. Son Ağa adlı dizide Seher adetten kesilince menopoz olduğunu sanır ve doktora gittiğinde hamile olduğunu öğrenir. 2. Akasya Durağı dizisinde taksi şoförü Mehmet Hoca'nın karısı da önce hamile olduğunu sanıp, daha sonra aslında menopoza girdiğini öğrenir.
3. Kavak Yelleri dizisinde Efe'nin annesi Şükran Hanım da önce menopoza girdiğini sanıp, doktora gidince hamile olduğunu öğrenir. Aynı olay bu üç dizide art arda oluyor. Senaristlerin hikaye üretme sıkıntısı da buradan fazlaca anlaşılıyor.

Kaynak : Sabah/Günaydın..

fairy_dreams
02-11-08, 13:55
İLK 100 PROGRAM / AB
01 KASIM 2008 CUMARTESİ

1 VAR MISIN YOK MUSUN-PT [NET] SHOW 8.40 21.80
2 KAVAK YELLERI [NET] KAND 7.20 21.50
3 STAR ANA HABER BULTENI [NET] STAR 5.90 19.50
4 AKASYA DURAGI [NET] KAND 5.70 15.70
5 SELENA [NET] ATV 5.40 14.40
6 KANAL D HAFTASONU HABERLERI [NET] KAND 4.20 14.10
7 GUNUN OLAYI STAR 4.00 13.60
8 SHOW TV ANA HABER BULTENI [NET] SHOW 3.90 13.00
9 BABA OCAGI [NET] STAR 3.90 10.50
10 ATV ANA HABER BULTENI [NET] ATV 3.30 11.20
.
39 AKASYA DURAGI (TKR) [NET] KAND 1.50 11.60

İLK 100 PROGRAM / TOTAL
01 KASIM 2008 CUMARTESİ

1 VAR MISIN YOK MUSUN-PT [NET] SHOW 8.10 21.50
2 AKASYA DURAGI [NET] KAND 6.30 16.80
3 KAVAK YELLERI [NET] KAND 6.10 19.70
4 SELENA [NET] ATV 6.10 16.10
5 STAR ANA HABER BULTENI [NET] STAR 5.70 16.70
6 KANAL D HAFTASONU HABERLERI [NET] KAND 5.00 15.10
7 BABA OCAGI [NET] STAR 4.90 13.00
8 GUNUN OLAYI STAR 4.40 13.40
9 SHOW TV ANA HABER BULTENI [NET] SHOW 4.30 12.80
10 SICAK GUNDEM SHOW 4.00 12.10
.
43 AKASYA DURAGI (TKR) [NET] KAND 1.60 11.90

destur
06-11-08, 20:23
Çok da basiretli olmasını beklemiyorum bu işin ama, evvelce "Cennet Mahallesi"ne yazdıkları bir sahneyi getirip de bu diziye aynen monte ettiklerini görünce, pes dedim. Pes!

Hikaye uzun ama neticede gömleğine yanlışlıkla meyva suyu dökülen Ferhat, iyi kalpli müşterisinin "iki dakkada çitilerim" teklifini geri çevirmemiş, don gömlek kalmıştı hani. Sonra şuh iyi niyetli müşteri hanımın kocası eve zamansız gelince, Ferhat canını kurtarmak için kendini balkona atmıştı da, mahalleli intihar ediyor sanmıştı. Ondan sonrası haybeye nümayiş! Oyuncular değişmiş ama sahre aynı sahne. Bunlar da kendi kendilerinden ihtihal yöntemini makul buluyorlar. Sahne elbette pek matah ve özgün değil amma insanın tuhafına gidiyor.

Tabii, ayda bin lira maaş verip, tapu kadastro'da memuriyete niyetlenmiş adamı alır yazar diye çalıştırırsan da olacağı budur. Kadro zaten Cennet Mahallesi'nden artanlarla kurulmuştu. Anlaşıldı ki, senaryo da arşivden "kopyala- yapıştır" yöntemiyle idare ettirilivermekte. Bana soran olursa, eğer yapımcı haftalık toplantılarda dikilip yazar takımının başına, "Hazır yazılmışı var yormayın paşalar kaleminizi, zaten az para veriyorum.." demiyorsa, ben topu yine yazar takımına atarım. Derim ki, üç lira ya da beş lira.. Yazan adam, yazar. Yaratıcı adam yaratır. Çok yaratıcıyım bunu üç liraya buralarda heba etmeyeyim, diyorsanız ve aklınıza geleni yazmıyorsanız, bu iyi niyetli bir yaklaşım olamaz. Bu iyi niyetsiz yaklaşımlar da karşılığını böyle bulur, ömür boyu vasat yazar olur kalırsınız.

Ha, dersen ki bekara karı boşamak kolay. Yok, değil. Hepimiz kendi işimizin çırağı olarak başladık. Herkes kendi işinde ezildi, emeği iç edildi, haksızlığa uğradı. Girdaptan çıkmayı başaranlar, her zaman "ne kadar ekmek o kadar köfte" demeyenler oldu.

THOTH-4
07-11-08, 14:41
.Bölüm.8 Kasım 2008 - Cumartesi / Saat 20:00 / Kanal D

Erhan, Murat’ı bayıltır ve Tuğçe’yi Şile’de bir dav evine kaçırır. Murat kendine gelince hemen durağı arar. Ve duraktakilere Tuğçe’nin kaçırıldığı haberini verir. Melahat haberi alınca yıkılır. Bütün şoförler bir araya gelir ve Tuğçe’nin bulunması için aramalara başlarlar.
Sinan’ın kaynanası Şaziment zamanında Sinan’ın parasıyla aldığı bilezikleri bozdurmak istemektedir. Sinan ise bileziklerin satılmasına karşı çıkar. Şaziment Sinan’ın inadına bilezikleri satacaktır. Sinan bileziklerin satışını engellemek için maske takıp Şaziment’i gasp etmek ister, fakat hiç hesapta olmayan gelişmeler yaşanınca işler karışır.
Osman kızı Dilek’in zenci erkek arkadaşı Obayana ile görüşmesine müsaade etmeyince Obayana Dilek’i kaçırmaya karar verir. Bir arkadaşıyla birlikte gece gizlice Osman’ın evine girer. Obayana, Dilek yerine yanlışlıkla Safiye’nin odasına girince Osman tüfeğini alıp Obayana’nın peşine düşer.

özeti okudum da tuhceyi kaçırırıyormuş tuhçe annesini dinlememişdi bakalım nasıl bulacaklar tuhçeyi:img-cray:
bu arada uyanık sinan yine şazimentin bileziklerinin peşinde ama alabilecek mi bakalım şazimet dağa uyanık sinandan:img-grin2
obayana dileği kaçırayım derken safiyeyimi kaçırmaya çalışaçak herhalde:img-hyste:img-hyste bu bölüm çok güzel bir bölüm olacağa benziyor:img-wink:

fairy_dreams
09-11-08, 14:03
İLK 100 PROGRAM / AB
08 KASIM 2008 CUMARTESİ

1 KAVAK YELLERI [NET] KAND 7.60 25.90
2 AKASYA DURAGI [NET] KAND 6.40 18.60
3 VAR MISIN YOK MUSUN-PT [NET] SHOW 6.40 18.30
4 SHOW TV ANA HABER BULTENI [NET] SHOW 6.00 19.90
5 SICAK GUNDEM SHOW 5.20 17.30
6 STAR ANA HABER BULTENI [NET] STAR 5.00 16.40
7 SELENA [NET] ATV 4.80 13.50
8 KANAL D HAFTASONU HABERLERI [NET] KAND 4.70 15.70
9 GUNUN OLAYI STAR 4.60 15.30
10 SELENA (OZET) ATV 4.40 14.00

İLK 100 PROGRAM / TOTAL
08 KASIM 2008 CUMARTESİ

1 VAR MISIN YOK MUSUN-PT [NET] SHOW 7.50 21.10
2 AKASYA DURAGI [NET] KAND 7.30 19.80
3 KAVAK YELLERI [NET] KAND 6.90 23.60
4 SHOW TV ANA HABER BULTENI [NET] SHOW 6.80 19.90
5 SELENA [NET] ATV 5.50 14.80
6 KANAL D HAFTASONU HABERLERI [NET] KAND 5.30 16.10
7 BABA OCAGI [NET] STAR 5.10 13.70
8 SELENA (OZET) ATV 4.90 13.50
9 VAR MISIN YOK MUSUN (OZET) [NET] SHOW 4.90 13.20
10 SICAK GUNDEM SHOW 4.70 14.30

superbaba
14-11-08, 21:48
18. Bölüm Özet

Sinan, Şaziment’e koca buluyor

Osman müşterisini bırakırken bir köpek tarafından ısırılır. Karısı Safiye ve kızı Dilek Osman’a kuduz iğnesi yaptırması için baskı yaparlar. Ancak Osman iğne olmaktan korkmaktadır. Haberlerde Osman’ın köpek tarafından ısırıldığı bölgede kuduz karantinası uygulandığını duyan Safiye ve Dilek, Osman’ın kuduz olduğunu sanırlar.
Nuri Baba o gün durağa gelmeyince şoförler onu merak ederler. Nuri Baba üşüttüğü için evde hasta yatmaktadır. Safiye, Nuri Baba’ya çorba yapar. Nuri Baba’nın yalnızlığına üzülen Safiye onu evlendirmeyi kafasına koyar. Ve kuaföre gelen müşterilerden Ayşen Hanım’la Nuri Baba’yı tanıştırır.
Mehmet Hoca’nın oğlu Okan, zehir tacirlerinin tuzağına düşer ve uyuşturucu hap kullanmaya başlar.
Sinan ise kaynanasının baskısından bıkmıştır. Seyit ona, kaynanasını evlendirip evden göndermesini salık verince, Sinan kaynanasına gazetedeki gönül postası köşesinden Turgut adında bir adam bulur. Fakat evdeki hesap çarşıya uymaz ve Turgut, Sinan’ın anasından emdiği sütü burnundan getirir.

superbaba
15-11-08, 23:21
Yine çok komik bir bölüm izledik...
Osman'ın kudurması çok komikti. Ağzından köpükler saçarak banyodan fırlaması, ve Safiye ile Dilek'in kudurmuş deyip kaçmaları çok komikti... :img-hyste
Bir de osmanın yırtık elbiselerle içeri girip 2008 milano paris yaz modası dediği sahneye çok güldüm:happy0064
Sinanın kayganayı göndereyim derken kazdığı kuyuya düşmesi de komikti. Sinan kayganaya "Genç misin? Şaka mı yapıyosun kaygana? Seninle birlikte doğanların nesilleri tükendi be. Bak dinozorlar ortadan kalktılar. Sen hala yaşıyosun. Bir de yaşlı değilim diyorsun." dediği sahneye çok güldüm.:img-hyste
Melahat da artık o şapkayı takmıyor...
Mehmet Hoca'nın oğlu Okan da uyuşturucu haplara alıştırıldı galiba. Mehmet hocayı zor günler bekliyor. :img-cray:

can2366
16-11-08, 00:11
Çok da basiretli olmasını beklemiyorum bu işin ama, evvelce "Cennet Mahallesi"ne yazdıkları bir sahneyi getirip de bu diziye aynen monte ettiklerini görünce, pes dedim. Pes!

Hikaye uzun ama neticede gömleğine yanlışlıkla meyva suyu dökülen Ferhat, iyi kalpli müşterisinin "iki dakkada çitilerim" teklifini geri çevirmemiş, don gömlek kalmıştı hani. Sonra şuh iyi niyetli müşteri hanımın kocası eve zamansız gelince, Ferhat canını kurtarmak için kendini balkona atmıştı da, mahalleli intihar ediyor sanmıştı. Ondan sonrası haybeye nümayiş! Oyuncular değişmiş ama sahre aynı sahne. Bunlar da kendi kendilerinden ihtihal yöntemini makul buluyorlar. Sahne elbette pek matah ve özgün değil amma insanın tuhafına gidiyor.

Tabii, ayda bin lira maaş verip, tapu kadastro'da memuriyete niyetlenmiş adamı alır yazar diye çalıştırırsan da olacağı budur. Kadro zaten Cennet Mahallesi'nden artanlarla kurulmuştu. Anlaşıldı ki, senaryo da arşivden "kopyala- yapıştır" yöntemiyle idare ettirilivermekte. Bana soran olursa, eğer yapımcı haftalık toplantılarda dikilip yazar takımının başına, "Hazır yazılmışı var yormayın paşalar kaleminizi, zaten az para veriyorum.." demiyorsa, ben topu yine yazar takımına atarım. Derim ki, üç lira ya da beş lira.. Yazan adam, yazar. Yaratıcı adam yaratır. Çok yaratıcıyım bunu üç liraya buralarda heba etmeyeyim, diyorsanız ve aklınıza geleni yazmıyorsanız, bu iyi niyetli bir yaklaşım olamaz. Bu iyi niyetsiz yaklaşımlar da karşılığını böyle bulur, ömür boyu vasat yazar olur kalırsınız.

Ha, dersen ki bekara karı boşamak kolay. Yok, değil. Hepimiz kendi işimizin çırağı olarak başladık. Herkes kendi işinde ezildi, emeği iç edildi, haksızlığa uğradı. Girdaptan çıkmayı başaranlar, her zaman "ne kadar ekmek o kadar köfte" demeyenler oldu.

bi de izlemedim ama fragmanda görmüştüm Abdurrahman çavuş diye biri vardı
Cennet Mahallesi ile aynıydı o olayda
zaten dizi çok amatörleşmeye başladı
cennet mahallesinde en azından iyi ve manalı espriler vardı ara sıra
bu dizinin herşeyi boş

fairy_dreams
16-11-08, 13:50
İLK 100 PROGRAM / AB
15 KASIM 2008 CUMARTESI

1 KAVAK YELLERI [NET] KAND 7.40 23.20
2 AKASYA DURAGI [NET] KAND 7.10 21.70
3 VAR MISIN YOK MUSUN-PT [NET] SHOW 6.70 19.40
4 STAR ANA HABER BULTENI [NET] STAR 5.90 19.80
5 SHOW TV ANA HABER BULTENI [NET] SHOW 5.70 19.40
6 KANAL D HAFTASONU HABERLERI [NET] KAND 5.50 19.50
7 VAR MISIN YOK MUSUN (OZET) [NET] SHOW 4.70 14.80
8 SICAK GUNDEM SHOW 4.50 16.70
9 BABA OCAGI [NET] STAR 4.40 13.00
10 SELENA [NET] ATV 4.00 11.90

İLK 100 PROGRAM / TOTAL
15 KASIM 2008 CUMARTESI

1 AKASYA DURAGI [NET] KAND 8.10 21.70
2 VAR MISIN YOK MUSUN-PT [NET] SHOW 7.50 20.10
3 KAVAK YELLERI [NET] KAND 6.90 22.10
4 SHOW TV ANA HABER BULTENI [NET] SHOW 6.10 17.90
5 STAR ANA HABER BULTENI [NET] STAR 5.30 15.50
6 KANAL D HAFTASONU HABERLERI [NET] KAND 5.20 15.70
7 BABA OCAGI [NET] STAR 5.20 13.70
8 SELENA [NET] ATV 5.00 13.10
9 SICAK GUNDEM SHOW 4.70 14.20
10 VAR MISIN YOK MUSUN (OZET) [NET] SHOW 4.50 12.30

rain 1907
16-11-08, 21:19
arkadaşlar birşey sorucam ben bu diziyi ara sıra izliyorum dünki bölümdeydi sanırım nuri bey e birini bulmaya çalışıyorlardı.melahat te bunu destekliyordu.ikisi arasında birşey yok mu bu dizide ? devamlı takip etmediğim için bilmiyorum ama ben dizi başlarken kesin olur diyordum.sanırım bu dizide bir farklılık yaratmak istemişler.yoksa malum her dizide bu tarz karakterler arasında kesin bişi olur :)

piano_lover
16-11-08, 21:55
arkadaşlar birşey sorucam ben bu diziyi ara sıra izliyorum dünki bölümdeydi sanırım nuri bey e birini bulmaya çalışıyorlardı.melahat te bunu destekliyordu.ikisi arasında birşey yok mu bu dizide ? devamlı takip etmediğim için bilmiyorum ama ben dizi başlarken kesin olur diyordum.sanırım bu dizide bir farklılık yaratmak istemişler.yoksa malum her dizide bu tarz karakterler arasında kesin bişi olur :)

Şimdilik böyle bir durum yok:) İkisi de birbirine her zaman destek veren çok yakın iki arkadaş:good:Açıkçası ikisi arasında birşey olacağını sanmıyorum.Olmasın da.Ben onları böyle seviyorum:happy0064

Kadir_Reis
17-11-08, 17:32
Zeki Alasya,Melek Bayal,Cezmi Baskın,Suat(Soyadını Hatırlayamadım),Levent Ülgen,Bu Kadar Kaliteli Kadro İle Başka Bir Dizi Yapabilir'Di Diye Düşünüyorum,Konusu Aynı Çicek Taksi Gibi Geliyor Hatta Şöför Nebahat Diye Bir Sinema Filmi Vardı Aynı Ona Benziyor Diyenlerde Var...

HeRGeLe
22-11-08, 13:50
bu akşam ki özetemiz ;)

Şaziment ortalığı karıştırıyor

Durağın mülkünün sahibi Mazhar, Melahat’a aşk mektubu yazar ve mektubu ona iletmesi için Ali Kemal’e verir. Ali Kemal ve Sinan ise, Melahat’ın ağzından aşk mektupları yazıp Mazhar’a götürürler ve ondan para almaya başlarlar.
Osman’ın babasının altın köstekli saati kaybolur. Osman, Safiye’nin saati sattığından şüphelenmektedir. Bu yüzden kavga ederler ve Osman akşam döndüğünde saati evde görmek istediğini söyler. Şaziment bir medyumun suya bakarak kaybolan eşyaları bulduğunu söyleyince kadınlar adresi alıp medyuma giderler. Fakat aldıkları adres yanlış olunca başlarına gelmeyen kalmaz.
Murat’ın avukatlık stajı yapması gerekmektedir. Melahat, Murat’a eski bir tanıdığının hukuk bürosunda staj ayarlar. Murat büroya gider. Yanında staj yapacağı Ahu Hanım, Murat’ı görür görmez ondan etkilenir.
Nuri Baba ile Ayşen arasındaki ilişki ise dolu dizgin ilerlemektedir. Ayşen hasta oğlunun tedavisi için para gerekli olduğunu söyleyince Nuri Baba Ayşen’e para yardımında bulunur.
Seyit organizatörü Sinan ile birlikte kasetçiye gider. Kasetçi Seyit’e imaj çalışması yapılması gerektiğini söyler. Seyit’e yeni bir imaj yaparlar ama Seyit bu yeni imajdan çok rahatsızdır.
Okan iyice uyuşturucu müptelası olmuştur. Evden doğalgaz parasını çalıp uyuşturucu hap alır. Paranın çalındığı ortaya çıkınca ailesiyle kavga eder. Sinirleri bozulan Okan aşırı miktarda uyuşturucu hap alır ve komaya girer.

HeRGeLe
29-11-08, 19:10
bu akşam ki özetimiz :)

Mehmet Hoca’nın intikamı

Uyuşturucu komasına giren Okan hastaneye kaldırılır. Mehmetler, oğullarının uyuşturucu kullandığını öğrendiklerinde şoke olurlar. Mehmet duraktaki şoförlerin de yardımıyla, Okan’ı uyuşturucu batağına düşüren zehir tacirlerinin peşine düşer.
Bu arada şöhret yolunda ilerleyen Seyit’in çektiği Anadolu Rep klipi televizyonda gösterilir. Fakat tepkiler hiç de Seyit’in beklediği gibi değildir.
Osman dil bilmediği için taksisine binen bir müşterinin kendisine hakaret ettiğini sanır ve turistle kavga edip karakolluk olur. Komiser, Nuri Baba’ya, şoförlere pratik İngilizce dersi aldırması için baskı yapar. Şoförler buna isyan ederler. Bu yaştan sonra öğrenci olmak istemezler. Fakat İngilizce dersi için gelen öğretmeni gördüklerinde fikirleri değişir.
Sinan’ın satın aldığı milli piyango biletine ikramiye vurur. Zengin olan Sinan hemen Gülbin’e bir hizmetçi tutar. Fakat Gülbin hizmetçiyi görünce evde kızılca kıyamet kopar.

hazell
30-11-08, 14:07
Ilk 100 program /hedef kıtle : Ab
29 kasım 2008 cumartesi

no program adı kanal ratıng (%) share (%)
1 show tv ana haber bultenı [net] show 7.90 23.20
2 var mısın yok musun-pt [net] show 7.70 19.30
3 akasya duragı [net] kand 7.10 18.50

ilk 100 program / total
29 kasım 2008 cumartesi

1 var mısın yok musun-pt [net] show 8.50 20.70
2 akasya duragı [net] kand 7.90 19.10

Karizmatik38
02-12-08, 15:33
Bence Diziye Yeni Katilan Avukat Ahu Rolündeki Seda Sevin Diziye Yeni bi Heyecan Katacak.. !!
Daha Önce Oynadigi Bütün DiziLeri Basariya Tasiyan Seda Bu basariLi Yapimida Daha BasariLi haLe Getirmesini biLicektir..!!

HÜSEYİN ATAY
04-12-08, 19:15
Berk Oktayın Tatlı Bela Fadimedeki oyunculuk gücü çok daha üst düzeydeydi.Bu dizideki rolünü sanki biraz yadırgamış.Yüz ifadeleri biraz donuk ve jest mimik yeterince yok.Bu belki de önceki dizisindeki rol arkadaşı Nehir Erdoğan ile olan uyumundan veya yönetmenin başarısından kaynaklanıyordu.O dizi hem de ilk dizisiydi.Buradaki rol arkadaşlarından kopuk ve partneri olan Zeynep Hanım ile uyumu yok.Umarım yanılıyorumdur çünkü çok daha iyi şeyler yapabileceğine inanıyorum.

HeRGeLe
05-12-08, 19:11
özetimiz gelmiş :happy0064

Osman kurban kesmeye kalkışıyor, ortalık karışıyor

Osman kurbanlık koç almıştır. Fakat Dilek koçu kestirmek istemez. Osman kurbanı kasaba kestirmeyip kendi kesmeye kalkınca da olanlar olur.
Seyit’in kayınpederi İstanbul’a kurbanlık koyun satmak için gelmiştir. Melahat’ı görür görmez aşık olur ve onunla evlenmeye karar verir. Seyit ve Zeyno, onu bu planından vazgeçirmeye çalışırlar. Fakat Seyit’in kayınpederi onları dinlemez.
Şaziment, Safiye, Gülbin ve Şükran, hamam sefası yapmak için hamama gitmeye karar verirler. Can bunu duyunca Zeyno’nun peşine takılıp hamama gider. Hamamdaki kadınlar Can’dan rahatsız olunca hamamda kavga çıkar.
Murat ve Tuğçe, Ahu meselesinden dolayı hala küskündürler. Melahat bayram geliyor diye onları barıştırır. Fakat Ahu’nun Murat’ın peşini bırakmaya hiç niyeti yoktur.
Bu arada Obayana’nın Afrika’dan annesi ile babası gelmiştir. Osmanlara ziyarete gelmek isterler. Safiye Osman’ın olmadığı bir saatte onları eve davet eder. Fakat Osman’ın eve geleceği tutunca evde kızılca kıyamet kopar.

yine ortalık toz duman :img-hyste

hazell
06-12-08, 09:52
Laz olmadan gülünmez mi?
Eminim sizin de dikkatinizden kaçmamıştır. Ekrandaki komedi dizilerinin neredeyse tamamında bir Karadenizli karakter var. Avrupa Yakası'nda muhallebiciyi işleten Dursun (Ömür Arpacı), Benim Annem Bir Melek'te durağın büfesini çalıştıran Tursun (Şevket Çapkınoğlu) ve Akasya Durağı'nda yine durağın çaycılığını yapan Ali Kemal (Ateş Fatih Uçan) gibi... Bu geleneğin ekrandaki ilk temsilcilerinden biri de Bir Demet Tiyatro'daki Laz Bakkal Amca (Rahmetli Aydın Tolan'a Allah gani gani rahmet eylesin) idi. Karadeniz, başlı başına bir mizah cenneti. Bölge insanının kıvrak zekası ve mizaha yatkınlığı yıllardır Karadeniz Fıkraları ile hayat bulup, hepimizi kahkahaya boğmuyor mu zaten? Görünen o ki, ekranda insanları güldürmenin en "garantili" yolu da Karadeniz güzergahından geçiyor..

Sabah/Yüksel Aytuğ

can2366
07-12-08, 02:45
Bence Diziye Yeni Katilan Avukat Ahu Rolündeki Seda Sevin Diziye Yeni bi Heyecan Katacak.. !!
Daha Önce Oynadigi Bütün DiziLeri Basariya Tasiyan Seda Bu basariLi Yapimida Daha BasariLi haLe Getirmesini biLicektir..!!

Seda Sevin Türkiye'nin Yıdızları birinci yarışmasındaki bayan mı
eğer oysa bu dizide biaz farklı geldi bana
yüz yapısı değişmiş sanki yada ben kendisini unutmuşum

hazell
07-12-08, 14:49
Ilk 100 program / ab
6 aralık 2008 cumartesi

1 star ana haber bultenı star 10.00 33.70
2 akasya duragı [net] kand 8.30 21.90

ilk 100 program / total
6 aralık 2008 cumartesi

1 star ana haber bultenı star 9.40 25.50
2 akasya duragı [net] kand 8.30 20.20

Turkishgay
07-12-08, 17:05
Akasya Duragi dizisindeki Gulbin karakterine bayiliyorum. Aslı Altaylar cok iyi bir genç oyuncu, cok guzel oynuyor rolunu acaip seviyorum kendisini
Basarilinarinin devamini diliyorum
Super bir oyuncu kendisi :)
Ama biyografisine baktim çicek taksidede oynamis, ama ben hatirlayamadim ama neyse:)

superbaba
07-12-08, 19:36
Gülbin, Ya da Sinan'ın deyişiyle Gülübik'in, Sinan'a ve annesi Şazimente bağırdığı sahnelerdeki performansı muhteşem. Çok gerçek bir o kadar da komik. Komik olmak için oyununu abartmıyor. Kendi karakterinin çerçevesi içinde komik oluyor... Herkes Sinan ve Osmanı beğeniyor ama Gülbin de çok başarılı. Ayrıca Gülbin'in oğlu Can da çok komik...

begüş_95
11-12-08, 13:30
arkadaşlar bu hafta akasya durağı yok mu kavak yellerinin reklamın gördüm saat 20:00'de gördüm işallah kavak yelleriyle yer değiştirmiştir.İşallah yayından kalkmamıştır.LÜTFEN Bİ BİLGİSİ OLAN VARSA SÖYLEYEBİLİR Mİ?

sarıseren
13-12-08, 02:37
Duraktan 4 mesaj var

Köşemizin lojistik destek subaylarından, okurumuz Semih Büyü, Akasya Durağı dizisinden ikisi olumlu, ikisi nispeten olumsuz üç mesaj süzmüş. İşte yazdıkları: Merhaba Yüksel Ağabey, öncelikle iyi bayramlar. Bayramda da sizin dükkanın açık olacağını düşünerek, lojistik destek sağlamak istiyorum. Bu akşamki Akasya Durağı'nda iki önemli mesaj verildi ve iki tane de olumsuz şey oldu, onları anlatacağım. İlk olarak Mehmet Hoca'nın arabasını durduran bir adam, kendi çocuğunu annesinden kaçırmak istiyordu. Ancak hemen olaya müdahale eden Mehmet Hoca onlara bayramlarda küslerin barışması gerektiğini, çocuklar için bayramların en güzel günler olduğunu anlattı ve böylece kavga eden iki eş barışmış oldu. Bir diğer önemli mesaj ise, durağın patronu Nuri Bey, oğlu Mert'i de yanına alarak huzur evine, ustalarını ziyarete gitti. Ve halka çok güzel bir mesaj verdiler: Orada, bir yerlerde, yaşlı yürekler sizleri bekliyor, mutlaka onları da ziyaret edin, bunlara çok ihtiyaçları var. Ben de bayramda bu sayede huzur evine gideceğim! Gelelim olumsuzluklara. Sinan'ın kaynanası ikide bir kızına "Senin o taksici parçası kocanın getirdiği üç kuruş parayla mı geçineceksiniz?" deyip duruyor. İki lafından birisi, taksicileri aşağılamak. Ben bu durumdan çok rahatsız oluyorum. Onların yaptığı çok güzel bir meslek, çünkü halka hizmet ediyorlar... Ve diğer olumsuzluk ise şöyle: Duraktaki şoförlerin eşleri toplu olarak hamama gidiyor. Orada çıkan kavga sonucu yanlarında getirdikleri bütün yiyecekler havalarda uçuşuyor. Zaten krizi yaşıyoruz bu günlerde, onca meyve sebzenin havalarda uçuşup, yerlerde ziyan olmasına ne lüzum vardı?. Yazık, günah değil mi ama?..

Yüksel Aytuğ/Sabah

_menekşe_
13-12-08, 03:16
Ruhuma kasvet bastı!

Ekonomik kriz, dizi senaryolarını da değiştirdi. Neredeyse tüm dizilerde yoksullukla mücadele eden, iş arayan, parasızlık yüzünden evlenemeyen insanların öyküleri ekrana seriliyor. Haydi gelin, yoksullukla beslenen dizi ormanında bir gezintiye çıkalım: Aşk Yakar'da eski aşıklar, umutlarını dededen kalma altınlara bağlamışlardı. Canım Ailem'de anne ve babalarını kaybeden üç kardeş, hiç bir sosyal güvenceleri kalmadığı için amcaları, dayıları ve mahalleli arasında adeta pinpon topu gibi gidip, geldiler. Dizideki tüm aileler de yoksulluğun pençesinde. Yaprak Dökümü zaten malum... Ali Rıza Bey, gururu ile fukaralık arasında öyle bir sıkıştı ki... Elveda Rumeli'de Sütçü Ramiz, kızının düğün masrafları için esnafa borçlandı. Neyse ki damadı Mustafa'nın jesti imdada yetişti. Ama onları çok daha zorlu günlerin beklediği açık. Ekranın en "kalantor" dizisi Binbir Gece bile krizin etkisinde. Koca holding battı, batacak... Aşk-ı Memnu'da Firdevs, içine yuvarlandığı ekonomik girdaptan kurtulmak için türlü iş çeviriyor. Son Bahar'da yine fukara bir sekreter kızın öyküsü içimizi acıtıyor. Kavak Yelleri'ni anlatmaya gerek yok. Zira dizinin kahramanlarının öğrenci olmaları, her şeyi anlatmaya yetiyor. Küçük Kadınlar ise 5 kız kardeşin yoksulluğa karşı verdikleri insanüstü çabayı kendine eksen almış. Kalpsiz Adam'da ailenin yoksulluğu ve çaresizliği gerçekten kalpleri burkuyor. Cennetin Çocukları ise adeta yoksulluğun cehenneminden sesleniyor. Bunca kasvetli diziye, izlemeye yürek dayanmayan haber bültenlerine, haber ve tartışma programlarına karşılık Avrupa Yakası, Benim Annem Bir Melek, Akasya Durağı ve Mert ile Gert ile azıcık neşelenmeye çalışıyoruz. Peki yeter mi? Vallahi yetmez!..

Kaynak:Yüksel Aytuğ/Günaydın

begüş_95
14-12-08, 00:25
arkadaşlar akasya durağının reklamını izledim çok güzeldi de tuğçe murat kötüydü.ben hatırladığım kadarıyla hemen anlatıyorum.

safiye hamile osman ona koyun tavuk fln alıo hamile die.sonra melahat muratın evine gelio kapıyı ahu açıyo sonra murat fanila ile gelio ve melahat şoookk oluo.

medoş
18-12-08, 21:29
arkadaşlar akasya durağının reklamını izledim çok güzeldi de tuğçe murat kötüydü.ben hatırladığım kadarıyla hemen anlatıyorum.

safiye hamile osman ona koyun tavuk fln alıo hamile die.sonra melahat muratın evine gelio kapıyı ahu açıyo sonra murat fanila ile gelio ve melahat şoookk oluo.

evet bende şimdi fragmanı izledim...ama bence safiş hamile değildir..murat için ahu tam bir baş belası...melahat nuri babaya o kadının paraları kumarda harcadıgını söyledi..ama nuri baba inanmak istemedi..tuğçe çok soguk bir karakter kızı gülerken görmek zor..

medoş
19-12-08, 14:53
Aşk, Nuri Baba’nın gözlerini köreltiyor

Ayşen’e büyük bir aşkla bağlanan Nuri Baba, arkadaşlarının uyarılana rağmen onun gerçek yüzünü göremiyor. Bunun üzerine Melahat da olaya el koyuyor.
Şaziment kolundaki bilezikleri satıp araba almaya karar verir. Sinan çok lüks ve ucuz bir minibüs bulur. Şaziment ve Gülbin de çok beğenince alırlar. Fakat başlarına gelecek belalardan habersizdirler. Safiye’nin Osman’a bir sürprizi vardır. Evlerinin nüfusu bir kişi artacak Dilek’e kardeş gelecektir. Oğlu olacağını düşünen Osman sevinçten havalara uçar. Safiye’nin bir dediğini iki etmez. Fakat Safiye ileri yaşta gebelik sağlığını etkileyeceği için aldırmayı düşünmektedir. Okan tedavi olmak için yattığı AMATEM’de Damla adında bağımlı bir kızla arkadaş olur. Damla, Okan’ı kötü alışkanlılarına geri döndürmeye çalışır. Melahat taksisine binen holiganlarla kendini bir kavganın ortasında bulur. Ayşen yalanlarıyla Nuri Baba’dan para kopartmaya devam eder. Bu sefer Amerika’ya tedaviye gideceğini söyleyerek iki yüz bin lira ister. Ayşen’in gerçek yüzünü tesadüfen öğrenen durak şoförleri Nuri Baba’ya gerçeği anlattıklarında beklemedikleri bir tepki ile karşılaşırlar. Artık çok geçtir. Nuri Baba Ayşen’e çok bağlanmıştır. Fakat Melahat gerçeği ispatlamaya kararlıdır. Araları Ahu yüzünden bozulan Tuğçe ve Murat’ın barışmalarını sağlamaya çalışan Melahat, Murat’ın evine gittiğinde gözlerine inanamaz.

hazell
20-12-08, 02:45
Gaf kürsüsü
Seher Bingöl adlı okurumuzun tespiti: Akasya Durağı'nda taksiciler bayram nedeniyle bir gecede eğlenirken daha sonra Seyit (Onur Şan) sahne alıyor. Normalde şiveli konuşan Seyit, her nasıl oluyorsa, türkü söylerken duru bir İstanbul Türkçesi kullanıyor!

Kaynak:Yüksel Aytuğ

hazell
21-12-08, 13:56
Ilk 100 program / ab
20 aralık 2008 cumartesi

1 var mısın yok musun-pt [net] show 14.10 34.20
2 var mısın yok musun (baslıyor) [net] show 11.20 32.20
3 star ana haber bultenı star 10.20 30.70
4 kavak yellerı [net] kand 7.90 20.70
5 akasya duragı [net] kand 6.10 16.10

ilk 100 program / total
20 aralık 2008 cumartesi

1 var mısın yok musun-pt [net] show 12.50 29.40
2 var mısın yok musun (baslıyor) [net] show 10.50 26.90
3 star ana haber bultenı star 8.50 23.00
4 kavak yellerı [net] kand 7.60 20.90
5 mehmet alı erbıl''le 50 sarısın [net] fox 7.00 16.60
6 akasya duragı [net] kand 6.90 16.80

Turkishgay
21-12-08, 17:13
Ya Akasya Duragi dizisi cok super bir sey demiyorum ama sanki her bolum biraz bir birine benziyor, mesela geçenlerde sukran hanim hamileydi ve sonra menopoza girdigini fark etti ve simdide safiye hamile oluyor, veya geçen bolumlerde her zaman gulubik sinanin aldattigini felan saniyordu, sanki her bolum birbirine benziyor :S

medoş
25-12-08, 20:35
23. Bölüm Özet

Osman kaza geçiriyor

Durumu kritik olan Osman’a, Obayana kan veriyor. Osman iyileşip kendine gelince de ortalık karışıyor.
Melahat, Tuğçe’ye; Murat’ı Ahu ile uygunsuz vaziyette gördüğünü söylemez ama ayrılmalarının ikisi için de iyi olacağını söyler. Tuğçe Murat’tan ayrılır. Murat, Ahu’dan uzak durmak için staj yaptığı hukuk bürosundan ayrılır. Fakat Tuğçe’nin Murat’a geri dönmeye niyeti yoktur.
Okan uyuşturucu tedavisi gördüğü hastaneden kaçmıştır. Mehmet oğlunun izini bulur ve Okan’ın peşine düşer.
Osman taksisine bir televizyon taktırır. Safiye ile Dilek de Seda Sayan’ın programına davetlidirler. Dilek programda şarkı söyleyip ünlü olmayı düşünmektedir. Fakat evdeki hesap çarşıya uymaz. Osman taksideki televizyonda Dilek’i görünce kaza geçirip hastaneye kaldırılır. Osman’ın durumu kritiktir. Acil kan lazımdır. Obayana kan verir ve Osman’ın hayatını kurtarır. Fakat Osman kendine gelip bunu öğrendiğinde kızılca kıyamet kopar.
Şaziment, Şehmuz Ağa adında çok zengin biriyle tanışır. Şehmuz Ağa ilk görüşte Şaziment’e aşık olmuştur. Şehmuz Ağa’nın servetinden etkilenen Şaziment onun evlenme teklifini kabul eder. Ama Şehmuz Bey’in evinde karşılaşacağı sürpriz her şeyi altüst edecektir.
Seyit’lerin çocukları olmadığı için Zeyno’nun annesi köyden gelir ve olaya el koyar. Yanında Şıhı da getirmiştir. Şıh çocukları olsun diye Seyit’i okuyup üflemeye kalkınca Seyit anasından doğduğuna pişman olur.

Berk_Nehir
27-12-08, 13:34
Ayy benn o Ahuyu parçalarımm aaa bune canım yaaa terbiyesiz kadınn gerçi murat ve tuğçenin arasının bozulması süperr oldu ama murat üzülmesinn :icon_sorr

bu arada Osman Aganında 2 tane kızı olcakmışş bakalım öğrenince nolcakk :img-hyste:img-hyste ....

maviseda
27-12-08, 14:30
:img-wink:gercekten bencede murat ve tuğçe nin ayrılması çok iyi oldu .tuğçe çok soguk ve bence murat la hiç yakışmıyorlar ,ayrıca bence ahu ve murat bebarber olsa süper olur diziye heyecan gelir:love05::love05:

medoş
27-12-08, 22:28
aynen bende tugçe ve muratın ayrılmasına sevindim...tugçe çok soguk bir karakter..gülkerken göremiyoruz...bas bas bagırıyor başka bişey yaptıgı yok..osman aganın gene kızı olucak...kız oldugunu ögrenince ne yapıcak bakalım..

İFAKAT
28-12-08, 15:00
İLK 100 PROGRAM / AB
27 ARALIK 2008 CUMARTESİ

1 KAVAK YELLERI [NET] KAND 10.70 27.80
2 AKASYA DURAGI [NET] KAND 9.70 26.10

İLK 100 PROGRAM / TOTAL
27 ARALIK 2008 CUMARTESİ

1 AKASYA DURAGI [NET] KAND 9.90 23.50

uçankuş

Kara_Esreff
30-12-08, 16:37
http://img525.imageshack.us/img525/8006/akasyaduragikx5.jpg (http://imageshack.us)

http://img525.imageshack.us/img525/4272/akasyaduragi1te1.jpg (http://imageshack.us)

medoş
16-01-09, 22:48
24. Bölüm Özet

Durakta dansözlü sıra gecesi

Seyit ve akrabaları, Nuri Baba’dan habersiz durakta, dansözlü sıra gecesi düzenliyorlar. Nuri Baba durumu öğrenince de kıyamet kapıyor.
Uyuşturucu batağındaki oğlunun peşine düşen Mehmet’e otomobil çarpar. Mehmet hemen hastaneye kaldırılır. Haberi alan bütün şoförler hastaneye koşturur. Mehmet’in yaşayıp yaşamayacağı belli değildir.
Tuğçe, Murat’ı kıskandırmak için kuzeni Emre’yi sevgilisi gibi göstermektedir. Tuğçe’yi ebediyen kaybettiğini düşünen Murat kendini içkiye vurur. Sarhoş halde taksiyi kullanırken yolda yaralı bir adam görür. Adama yaralı etmek ister ama adam bayılır. Olay yerine gelen polis, Murat’ın sarhoş olduğunu görünce adama onun çarptığından şüphelenir ve Murat gözaltına alınır.
Şoförler, Seyit’in güzel çiğköfte yaptığını duyunca Nuri Baba’dan gizli durakta çiğköfte partisi yaparlar. Seyit’in Urfa’dan akrabaları da gelir ve Sıra Gecesi yaparlar. Fakat Seyit’in akrabası onlara sürpriz yapıp dansöz getirir. Olayı gören Mazhar da Nuri Baba’ya haber verince durakta kızılca kıyamet kopar.
Sinan, sayısal lotodan altı tutturur. Ama kuponu evdeki pantolonunun cebinde unutmuştur. Şaziment’in de çamaşır yıkayacağı tutunca Sinan ve Gülbin kuponu kurtarabilmek için eve koştururlar.

**Tugce**
17-01-09, 21:19
ya bu bölümü çok merak edıyorum
Tarık tarcan dizide:happy0064
sonunda gül cemalini gördük ya
:happy0064

nalan-k
18-01-09, 13:49
17 OCAK CUMARTESİ İLK 100 PROGRAM (AB)
S.NO PROGRAM ADI KAN. RT-A/B SH-A/B
1 AKASYA DURAGI [NET] KAND 10.8 25.6
2 AKASYA DURAGI (OZET) [NET] KAND 8.7 22.7

17 OCAK CUMARTESİ İLK 100 PROGRAM (TOTAL)
S.NO PROGRAM ADI KAN. RT-TOTAL INDIVIDU SH-TOTAL INDIVIDU
1 AKASYA DURAGI [NET] KAND 12.1 27.3
2 AKASYA DURAGI (OZET) [NET] KAND 8.2 20.2
kaynak:ucankus

sinsi_snaqe
18-01-09, 16:00
Reytingler süper.Hem ab de hem totalde özet ve yeni bölüm ilk iki sırada.E daha ne olsun:happy0064:happy0064

medoş
18-01-09, 20:31
bana sanki hep aynı konular gibi geliyor...
mesela murat tugçe hep kavga ederler...
sinan ya sayısaldan tutturur yada milli piyangodan..
hep olaylar aynı gibi..
ama genede güzel...

merve manyağı
19-01-09, 21:22
bu resimler sitede var mı bilmiyorum ama ekliyim dedim
http://cdn.dogantv.com.tr/Uploads/Images/25062008024113.jpg
http://cdn.dogantv.com.tr/Uploads/Images/01072008053337.jpg
http://cdn.dogantv.com.tr/Uploads/Images/01082008021945.jpg
http://cdn.dogantv.com.tr/Uploads/Images/25062008024254.jpg
http://cdn.dogantv.com.tr/Uploads/Images/25062008041816.jpg
http://cdn.dogantv.com.tr/Uploads/Images/25062008024451.jpg
http://cdn.dogantv.com.tr/Uploads/Images/25062008023841.jpg
http://cdn.dogantv.com.tr/Uploads/Images/25062008024356.jpg

Berk_Nehir
20-01-09, 20:20
bu bölümm süperdi iki hafta aradan sonra akasya durağını tekrar izlemek bana huzur verdi doğrusu :img-wink:

bu arada haftaiçi hergün dizimiz 17.00 de var ben izliyorum bugün 14. bölümdü .
inşallah bu hafta yeni bölüm vardır :img-wink:

medoş
29-01-09, 16:08
Sinan’ın soyguncu kâbusu

Osman, Sinan’a bir şaka hazırlıyor. Buna göre; Osman ve Seyit kendilerine soyguncu süsü verip, Sinan’ın taksisine bineceklerdir. Fakat Sinan’ın taksisine gerçek soyguncular binince işler karışıyor.
Murat bir yayaya çarptığı gerekçesi ile nezarettedir. Murat’ın peşini bir türlü bırakmayan Ahu,
bu sefer de Murat’ı savunmak bahanesiyle gelip onu ziyaret eder. Bu sırada Melahat da karakola Murat’ı ziyarete gelir ve Ahu ile Murat’ın tartışmasını duyar. Melahat, Murat’ın suçsuz olduğunu anlar.
Osman, bebeklerinin kız olduğunu henüz öğrenmemiştir. Sinan, Osman’a durakta bu konuyla ilgili şakalar yapar ve onu sinirlendirir. Bunun üzerine Osman, Sinan’a asla unutamayacağı bir şaka yapmak ister. Osman ve Seyit kendilerine soyguncu süsü verip, maske takarak Sinan’ın taksisine bineceklerdir. Sinan bunu öğrenir. Fakat Sinan’ın taksisine gerçek soyguncular biner. Sinan gerçek soyguncuları Osman ve Seyit sanınca işler karışır.
Doktor Levent, Melahat’a duyduğu aşkı itiraf eder. Melahat da Levent’e karşı boş değildir. Fakat Levent’in ayrıldığı eski eşi Arzu ortaya çıkar. Arzu, Melahat’la Levent’in kavuşmalarına izin vermeyecektir.
Osman yaptığı şakanın cezası olarak Sinan’ı meyhaneye götürür. Fakat burada içtiği sahte rakı yüzünden geçici kör olur. Osman geçici kör olunca Sinan, Obayana’yı eve getirir ve Osman’a Rumelili bir delikanlı olarak tanıtıp Dilek’i ister. Gözleri görmeyen Osman kızı verir ancak Osman’ın gözleri açılınca ortalık karışır.

sinsi_snaqe
30-01-09, 19:03
Özete bakılırsa çok güzel bi bölüm bizi bekliyo
Demek Osman kör olacakmış :img-hyste
Çok gülücezz walla :img-hyste

medoş
30-01-09, 19:19
bu hafta gerçekten eglenceli bir bölüm olucak...
safiye ve osmanın oldugu bölümleri çok seviyorum..
bu hafta melehat muratın suçsuz oldugunu anlıyor..
ama umarım tugçe ve murat barışmazlar..

sinsi_snaqe
30-01-09, 20:21
bu hafta gerçekten eglenceli bir bölüm olucak...
safiye ve osmanın oldugu bölümleri çok seviyorum..
bu hafta melehat muratın suçsuz oldugunu anlıyor..
ama umarım tugçe ve murat barışmazlar..

Yaa nedense ben o Tuğçeyi sevmiyorum.İyi bi kız olabilir ama Murat gibi sıcakkanlı bi insan değil :img-yes:

medoş
30-01-09, 20:33
Yaa nedense ben o Tuğçeyi sevmiyorum.İyi bi kız olabilir ama Murat gibi sıcakkanlı bi insan değil :img-yes:

emin ol tugçayi sevmeyen tek sen değilsin...
bende hiç sevmiyorum...
çok soguk karakter...
buz gibi hiç gülerken görmüyorum...
hep asık suratlı..
murat tugçeden daha iyilerine layık bence...

***tuba
30-01-09, 21:25
Tuğçe ilk bölümler de bana da çok yapmacık geliyordu. hoş benim için hala öyle ya neyse...

Yüzünde garip bir ifade varmış gibi duruyor. Hislerini rahatlıkla bizlere hissetiremiyor maalesef...

Murat daha iyilerin layık bencede...:img-in_lo:img-in_lo

nalan-k
01-02-09, 14:21
İLK 100 PROGRAM / AB
31 OCAK 2009 CUMARTESI

1 AKASYA DURAGI [NET] KAND 9.50 23.90
2 VAR MISIN YOK MUSUN-PT [NET] SHOW 9.40 22.90
3 STAR ANA HABER BULTENI [NET] STAR 7.30 22.50
4 KOD ADI-TEMIZLIKCI (Y.S) [NET] KAND 5.80 15.30
5 AKASYA DURAGI (OZET) [NET] KAND 5.70 16.70

İLK 100 PROGRAM / TOTAL
31 OCAK 2009 CUMARTESI

1 AKASYA DURAGI [NET] KAND 11.40 27.60
2 VAR MISIN YOK MUSUN-PT [NET] SHOW 10.30 24.70
3 AKASYA DURAGI (OZET) [NET] KAND 7.80 20.30

HÜSEYİN ATAY
01-02-09, 15:45
Bu diziyi izlemeye doyamıyorum.melek baykal,berk oktay,cezmi baskın,levent ülgen ve diğer oyuncuların hepsi de çok başarılı.tuğçe rolünü zeynep hanımın asık yüzlü oynamasında yönetmenin de ihmali oldğunu düşünüyorum.oyuncuyu yönlendiren,itici güç olan yönetmendir.bu arada tarık tarcanın melek baykalla dizide nasıl bir uyum yakalayacağı da merak konusu.

sinsi_snaqe
01-02-09, 16:34
Reytingler çok iyi gelmiş
Bu dizi Avrupa Yakası gibi çok uzun soluklu bi dizi olacaktır
Zaten hem komedi hem atraksiyon var bu dizide.Hiç tempo düşmüyo yani
Tam bi sit-com.Ben bayılıyorum walla :img-yes:

LamiAslı
01-02-09, 20:09

Evet bende Tuğçeyi sevmiyorum.Hiç sıcakkanlı değil çok soğuk bir karekter.Murat da öyle ayrıca Melek Baykal'ı bu ''Nebahat'' rolüne yakıştıramıyorum.Eski dizisi Cennet Mahallesinde daha iyi bir performans sergilediğini düşünüyorum.

thamos_7
02-02-09, 13:47
cumartesi günü gelsin diye bekliyorum her hafta bu diziyi izlemek içi süper bi dizi hel sinan çok güldürüyo beni melek baykal zaten çok iyi bir oyuncu kadrı ekip süper bi dizi olmuş tam komedi

medoş
02-02-09, 15:04
bu hafta tekrar bölümü var...
yeni bölüm yok
yeni bölüm önümüzdeki hafta var...
bakalım neler olucak...

barışist_eylul
05-02-09, 16:45
Ya bu Cezmi Baskın ın tipine gülmekten ölüyorum ya :):). Çok komik o adamın oynadığı her rol bana komik geliyor. Süper yaa. bir de Sinanın karısı gülibikk :):) o da harika rol yapıyor. Oyuncular belli oluyor. Zaten Zeki Alasyaya söz yok onu eskiden beri gönlümde taht kurmuş bir sanatçı.

cano1
05-02-09, 18:13
akasya duragi cok guzel bir dizi tek kelimeyle harika bana en guzel rol sadiment hanim geliyor sinanin kayganasi ve safis cok komik:happy0064

HÜSEYİN ATAY
05-02-09, 18:15
Melek baykal bu dizide tam anlamıyla kendini buldu.çok asil ve zarif bir duruşu var.cennet mahallesindeki rolü ona hiç yakıştıramamıştım.diziye yeni giren tarık tarcan ile iyi bir uyum yakalayacaklarına eminim.ancak kızıyla tamamen zıt karakterdeler.şu sıralar melek baykal devlet tiyatrolarında sokratesin son gecesi adlı oyunda mükemmel bir performans sergiliyor.kapalı gişe oynayan bu oyunla diziyi nasıl götürüyor,inanamıyorum.bu arada dizide dilek obayana çiftini çok komik buluyorum.modellikten gelen ama oyunculuğu da çok iyi olan berk oktayın düzgün fiziği gözlerden kaçmıyor.modellıkte 2003 türkiye 1.si ve dünya3.imiş.

Medea
06-02-09, 17:38
Diziye ,eğer bir aksilik olmazsa, yeni bir karakter katılacak.Yanılmıyorsam bir öğretmen karakteri ama tam nedir değildir bilemiyorum.Umut Özkan isimli genç bir oyuncunun canlandıracağı bu karakter umarım diziye renk katar.

HÜSEYİN ATAY
07-02-09, 15:54
Oyuncu kadrosu yeterince kalabalık zaten.gereksiz yere şişirmenin alemi yok.oyuncuların sahne sayısı kalabalıktan dolayı zaten az.7-8 başrol var.

barışist_eylul
07-02-09, 20:40
Oyuncu kadrosu yeterince kalabalık zaten.gereksiz yere şişirmenin alemi yok.oyuncuların sahne sayısı kalabalıktan dolayı zaten az.7-8 başrol var.

Evet kesinlikle katılıyorum. Başrollerin bile rolü az geliyor bana. Gereksizyere şişirmenin alemi yok bence de. Saçmalık olur.

medoş
13-02-09, 13:32
26. Bölüm Özet

Melahat’ın kafası karışıyor

Doktor Levent’in karısı Arzu, Melahat’ın taksisine binip ondan Levent’ten ayrılmasını istiyor. Bu durum Melahat’ın da kafasını karıştırıyor.
Ahu, Murat’ın Tuğçe’den ayrılmayacağını anlayınca Melahat’ın evini basar ve Tuğçe’yi silahla tehdit eder. Tuğçe’ye Murat’ın peşini bırakmasını, yoksa onu öldüreceğini söyler. Tuğçe vazgeçmeyeceğini söyleyince Ahu ateş eder.
Safiye bebeklerine altın almak için kuyumcuya gider. Fakat bu sırada kuyumcuyu soyguncular basar ve Safiye ile Dilek’i rehin alırlar. Haberi alan Osman ve şoför arkadaşları hemen kuyumcunun önüne gelirler. Yaşadığı heyecan yüzünden Safiye’nin doğum sancıları tutar ve Safiye kuyumcuda doğurmaya başlar. Osman bebeklerinin kız olduğunu öğrendiğinde düşer bayılır.
Doktor Levent’in karısı Arzu, Melahat’ın taksisine biner ve onunla konuşur. Melahat’tan Levent’ten ayrılmasını ister. Melahat’ın kafası karışır.
Kaynana Şaziment, Sinan’ın bıyıklarından nefret etmektedir. Sinanın bıyıklarına sürdüğü badem yağı şişesini boşaltıp yerine tüy dökücü krem doldurur. Sinan badem yağı sandığı tüy dökücü kremi bıyıklarına sürünce bıyıkları dökülür. Bunun üzerine kaynana - damat kapışırlar. Sinan bıyıksız çıkmaya utandığı için durağa takma bir bıyıkla gelir.
Zeyno ve Seyit yolda bir çocuğa çarptıklarını sanırlar. Çocuğu hastaneye götürdüklerinde ise çocuğun aslında açlıktan bayıldığını öğrenirler. Olaya çok üzülen karı-koca çocukla ilgilenirler.
Mehmet Hoca’nın oğlu Okan yine eve geç gelmeye başlamıştır. Mehmetler Okan’ın yine uyuşturucuya başladığını düşünürler. Mehmet Okan'ı takip eder. Mehmet’i bir sürpriz beklemektedir.

medoş
14-02-09, 22:19
sinanın bıyıksız hali gerçekten güzel değil...
çok kötü durmuş...
ahu öldü...
ama murat hala kurtulamadı...
şimdide ahunun kızkardeşi çıktı...
murat ve tugçeden intikam alıcakmış...

barışist_eylul
14-02-09, 23:22
Berk...o sakallarını ne zaman tam bi keseceksinn....Fadime de ne güzeldi saçlar da uzundu...bu çocuk ne istiyor o saçlarından anlamıyorum. Çok tatlı. Muratın başı dertten kurtulamayacak. Ablası gitti kardeşi geldi. O kızı da biryerden tanıyorum ama....

Seyitle Zeyno çok tatlılar yaa yerm onları. Çok tatlı bir çift oldular dizide. Sinana da bıyıksızlık yakıştı yani.

HÜSEYİN ATAY
15-02-09, 03:20
sinana bıyıksızlık hiç yakışmadı.ahunun ölmesine yine de üzüldüm ancak burada bir mantık hatasıvar.bu kadın ölen anne ve babası gibi psikolojik olarak rahatsız.buna rağmen avukatlık yapıyor.patronu onun bu durumunu hiç bilmiyor.yine de bu rolü oynayan seda sevini çok başarılı buldum.kardeşi rolüyle diziye giren kızın da ailesinin yolundan gitmesi biraz fazla oldu.bu arada melahat hanımın karşısında da çok güçlü bir rakibe var.onu bayağı yıpratabilir.

fairy_dreams
15-02-09, 14:23
İLK 100 PROGRAM / AB
14 ŞUBAT 2009 CUMARTESI

1 AKASYA DURAGI [NET] KAND 9.10 25.60
2 VAR MISIN YOK MUSUN-PT [NET] SHOW 7.60 20.20
3 BENIM ANNEM BIR MELEK [NET] ATV 6.60 18.20
4 STAR ANA HABER BULTENI [NET] STAR 6.40 21.20
5 KANAL D HAFTASONU HABERLERI [NET] KAND 5.60 19.60
6 OLUMCUL DENEY ''INSANLIGIN SONU'' (Y.S) [N KAND 5.50 15.30
7 SICAK GELISME KAND 4.40 16.30
8 KORCAN KARAR ILE ANA HABER [NET] SHOW 4.30 15.20
9 GUNUN OLAYI STAR 4.20 14.90
10 AHMET CAKAR''LA ZOR KARAR [NET] ATV 4.20 14.50

İLK 100 PROGRAM / TOTAL
14 ŞUBAT 2009 CUMARTESI

1 AKASYA DURAGI [NET] KAND 10.90 27.10
2 VAR MISIN YOK MUSUN-PT [NET] SHOW 9.50 23.10
3 STAR ANA HABER BULTENI [NET] STAR 6.70 18.50
4 OLUMCUL DENEY ''INSANLIGIN SONU'' (Y.S) [N KAND 6.00 15.60
5 BABA OCAGI [NET] STAR 5.40 13.20
6 KANAL D HAFTASONU HABERLERI [NET] KAND 5.30 14.90
7 MEHMET ALI ERBIL''LE 50 SARISIN [NET] FOX 5.30 13.20
8 SAMANYOLU ANA HABER BULTENI STV 4.90 14.70
9 VAR MISIN YOK MUSUN (OZET) [NET] SHOW 4.90 12.40
10 KORCAN KARAR ILE ANA HABER [NET] SHOW 4.80 13.60

SagoLeRa!
15-02-09, 19:18
Şimdi tekrarına baktım mecbur tv de bişey yoktu o sihirbaz osman agayı kandıan o adam bizim mahallede oturuyo ben adresi veririm yani. alır 100 tl yi.:img-hyste
Harbiden de sihirbaz o adammm

prensescik
16-02-09, 14:36
İlk 100 Program / Hedef Kitle : AB
15 Şubat 2009 Pazar
No-Program Adı-Kanal-Rating (%)-Share (%)

1 var mısın yok musun-pt [net] show 20.30 49.00
2 var mısın yok musun (baslıyor) [net] show 14.30 33.30
3 bkm mutfak ''cok guzel hareketler bunlar'' kand 9.30 21.20
4 bkm mutfak ''c.g.h.b'' (ozet) [net] kand 6.80 18.20
5 star ana haber bultenı [net] star 6.70 19.60
.
.
.
16 akasya duragı (tkr) [net] kand 3.60 14.40

İlk 100 Program / Hedef Kitle : Total
15 Şubat 2009 Pazar
No-Program Adı-Kanal-Rating (%)-Share (%)

1 var mısın yok musun-pt [net] show 18.20 43.00
2 var mısın yok musun (baslıyor) [net] show 11.40 24.50
3 arka sıradakıler [net] fox 11.10 23.50
4 bkm mutfak ''cok guzel hareketler bunlar'' kand 7.70 16.30
5 akasya duragı (tkr) [net] kand 6.30 20.70

Kaynak: Uçankuş

HeRGeLe
21-02-09, 02:21
Bu akşam ki özet

Osman ve Mehmet Hoca evi terk ediyor

İki erkek çocuk babası olacağını sanan Osman, hastanede iki kızı olduğunu öğrenince, kendisini kandırdığı için Safiye ile kavga eder ve evi terk eder. Osman, durakta yatıp kalkmaya başlar. Bütün şoförler Osman’a evine dönmesini önerirler. Ama Osman kararlıdır. Safiye’den boşanacaktır.
Mehmet’in kızı Nurten, kendisinden yirmi yaş büyük zengin bir adamla flört etmektedir. Mehmet bunu öğrenince çok sinirlenir ve Nurten’e bir tokat atar. Şükran attığı tokat yüzünden Mehmet’le kavga eder ve Mehmet evi terk eder. Mehmet de Osman gibi karısından boşanmak istemektedir.
Sinan kriz yüzünden eve para getiremeyince kaynanası Şaziment’ten fırça yer. Bunun üzerine kendine yeni bir iş bulur. Çok zengin bir kadının özel şoförlüğünü yapacaktır. Çok da iyi para kazanacaktır. Sinan duraktaki herkese hava atarak taksiciliği bırakır. Fakat çalıştığı evde de işler yolunda gitmeyecektir.
Melahat, karısı Arzu yüzünden Levent’ten ayrılmıştır. Fakat niye ayrıldığını söylememiştir. Gerçeği öğrenen Levent, Melahat’a gelip bütün gerçeği anlatır.
Bu arada Tuğçe gerçek kimliğini bilmediği Ahu’nun kızkardeşi Gözde’yi alıp eve getirir. Gözde, Tuğçe’den ve Murat’tan ablasının intikamını alabilmek için fırsat kollamaktadır. Gözde evde Tuğçe uyurken gazı açar. Tuğçe ölümün eşiğindedir.

Tuğçe ve Murat'ın başı yine balada :icon_sorr

***MELTY***
21-02-09, 13:16
Mehmet Hoca'ya ne olmuş öyle ya.

Melek gibi bir insandı Mehmet Hoca :img-cray:.

Ayrıcada bence şu Osman karakterinin Akasya Durağı'ndan çıkartılması gerek.

Topluma kötü örnek oluyor çünkü.

Zaten toplumumuzda kız çocuklarına değer verilmiyor.

Hele Osman Ağa'nın bir sözü gerçekten çok iticiydi.

Safiye'ye dediki "Kız Çocuk Doğurursan Eğer,Senin Bacaklarını Keserim".

Ne kadar güzel bir örnek.

Birde Osman Ağa'yı izleyenler iyice çığrından çıkarlar.

Ayrıcada çok itici bir karakter.

Ve gerçekten topluma kötü örnek olduğunu düşünüyorum.

barışist_eylul
21-02-09, 16:18
Mehmet Hoca'ya ne olmuş öyle ya.

Melek gibi bir insandı Mehmet Hoca :img-cray:.

Ayrıcada bence şu Osman karakterinin Akasya Durağı'ndan çıkartılması gerek.

Topluma kötü örnek oluyor çünkü.

Zaten toplumumuzda kız çocuklarına değer verilmiyor.

Hele Osman Ağa'nın bir sözü gerçekten çok iticiydi.

Safiye'ye dediki "Kız Çocuk Doğurursan Eğer,Senin Bacaklarını Keserim".

Ne kadar güzel bir örnek.

Birde Osman Ağa'yı izleyenler iyice çığrından çıkarlar.

Ayrıcada çok itici bir karakter.

Ve gerçekten topluma kötü örnek olduğunu düşünüyorum.

Evet aslında öyle. Ben cemi baskını çok seviyorum. osman aga karakterini zaten itici yapan o erkek sevdası meselesi. ama ben kız çocuğu muhabbetinin bu kadar artacağını hiç düşünmemiştim. İnsan bi iki laf söyledi hadi diyelim tamam. Ama çok saçma o da senin çocuğun değil mi?. Ölye safiye nin söylemekten korkması falan. Ne yapabilir kiii...öldürecek mii?. Valla doğüru söylüyorsunnn sna katılıyorum toplulumuz zaten bu düşünceden çıkmaya çalışıyor. İnşallah bunu örnek alan yoktur. Yani ya osman aga nın kafasına birinin dank ettirmesi gerekio. Sinir oluyorum. Dilek miydi kızın adı unuttu ama onu hor görüor falan. Dilek de hiç umursamıyor. Ben olsam rest eçekerim öle bi pişman ederim ki onu. Kızını aşağılıyor hakaret ediyorr bence yani.

***MELTY***
21-02-09, 16:40
Evet aslında öyle. Ben cemi baskını çok seviyorum. osman aga karakterini zaten itici yapan o erkek sevdası meselesi. ama ben kız çocuğu muhabbetinin bu kadar artacağını hiç düşünmemiştim. İnsan bi iki laf söyledi hadi diyelim tamam. Ama çok saçma o da senin çocuğun değil mi?. Ölye safiye nin söylemekten korkması falan. Ne yapabilir kiii...öldürecek mii?. Valla doğüru söylüyorsunnn sna katılıyorum toplulumuz zaten bu düşünceden çıkmaya çalışıyor. İnşallah bunu örnek alan yoktur. Yani ya osman aga nın kafasına birinin dank ettirmesi gerekio. Sinir oluyorum. Dilek miydi kızın adı unuttu ama onu hor görüor falan. Dilek de hiç umursamıyor. Ben olsam rest eçekerim öle bi pişman ederim ki onu. Kızını aşağılıyor hakaret ediyorr bence yani.

Cezmi Baskın'ı oyuncu olarak bende seviyorum.

Çok başarılı bir oyuncu.

Ama oynadığı Osman Ağa karakteri çok itici.

Yani Tamam senin dediğin gibi başlarda bir iki muhabbet oldu.

Sevimli muhabbetlerdi bunlar.

İşte "Oğullarımı Pehlivan Yapacağım" gibi.

Ama iş çığrından çıktı.

Hatta ben Yüksel Aytuğ'a bile yazdım.

Osman Ağa'nın erkek çocuk takıntısı sevimlilikten uzaklaştı.

Sevimsiz olmaya başladı :icon_whis.

Evet kızının adı Dilek.

Ya zaten Dilek'te havai bir kız.

Aklı başında bir kız olsa babasının onca hakaretine evi terk eder.

Kızını odasından bile attı.Düşün yani.

Ayrıca Mehmet Hoca'ya ne olmuş öyle.

Melahat Hanım ve Nuri Bey ile beraber en örnek kişi oydu durakta.

Mehmet Hocayı'da bozmuşlar :img-cray:.

barışist_eylul
21-02-09, 16:53
Cezmi Baskın'ı oyuncu olarak bende seviyorum.

Çok başarılı bir oyuncu.

Ama oynadığı Osman Ağa karakteri çok itici.

Yani Tamam senin dediğin gibi başlarda bir iki muhabbet oldu.

Sevimli muhabbetlerdi bunlar.

İşte "Oğullarımı Pehlivan Yapacağım" gibi.

Ama iş çığrından çıktı.

Hatta ben Yüksel Aytuğ'a bile yazdım.

Osman Ağa'nın erkek çocuk takıntısı sevimlilikten uzaklaştı.

Sevimsiz olmaya başladı :icon_whis.

Evet kızının adı Dilek.

Ya zaten Dilek'te havai bir kız.

Aklı başında bir kız olsa babasının onca hakaretine evi terk eder.

Kızını odasından bile attı.Düşün yani.

Ayrıca Mehmet Hoca'ya ne olmuş öyle.

Melahat Hanım ve Nuri Bey ile beraber en örnek kişi oydu durakta.

Mehmet Hocayı'da bozmuşlar :img-cray:.

Aynen kızını odasından atması falan dileğin de hiç tepki vermemesi çok sçam bencee. Aklı başında olsa dediğin gibi terk eder. O kadar takıntı da olmaz ya , komiklikten çıktı dediğin gibi. Kızına yaptıkları, sonra safiyenin kız ikizlere hamile olduğunu söyleyememesi resmen ambargo koymuşş. En tahammül edemediğim şey. Hayır bu bi doğuda taksici değil, gayet modern aklı başında işletmecileri olan istanbul taksicisi. Rumeli kökenli olduuna göreo kadar erkke takıntıları yoktu onların bildiğim kadarıyla..Ben sana katılıyoru m arkadaşım. He o en başında komiklik falan pehlivan yapacağım hesabı ii ama, fazla abartıldı artıkk.

AA mehmet hocaya ne oldu ki??? Ben seyredemedim yaa. fragmanda falan mı gördün?

***MELTY***
22-02-09, 01:31
Aynen kızını odasından atması falan dileğin de hiç tepki vermemesi çok sçam bencee. Aklı başında olsa dediğin gibi terk eder. O kadar takıntı da olmaz ya , komiklikten çıktı dediğin gibi. Kızına yaptıkları, sonra safiyenin kız ikizlere hamile olduğunu söyleyememesi resmen ambargo koymuşş. En tahammül edemediğim şey. Hayır bu bi doğuda taksici değil, gayet modern aklı başında işletmecileri olan istanbul taksicisi. Rumeli kökenli olduuna göreo kadar erkke takıntıları yoktu onların bildiğim kadarıyla..Ben sana katılıyoru m arkadaşım. He o en başında komiklik falan pehlivan yapacağım hesabı ii ama, fazla abartıldı artıkk.

AA mehmet hocaya ne oldu ki??? Ben seyredemedim yaa. fragmanda falan mı gördün?

Ben bugün izleyemedim.

Melekler Korusun ve Benim Annem Bir Melek'te aynı saate alındığı için Akasya Durağı'nı seyredemedim.

Bir arkadaş özeti yazmış.

Nurten varya Mehmet Hoca'nın küçük kızı.

İşte Nurten kendinden 20 yaş büyük birini seviyormuş.

Bunu öğrenen Mehmet Hoca Nurten ile kavga etmiş ve Nurten'e tokat atmış.

Sonra Şükran ile kavga etmiş bu yüzden ve evi terk etmiş.

Hadi Mehmet Hoca bu konuda haklı biraz.

Nurten'in yaptığıda abartı.

Kız daha yeni yürümeye başladı.

Hangi ara buldu kendinden 20 yaş büyük adamı.

Nerdeyse babası yaşında adam.

Yani burada Mehmet Hoca'ya hak veriyorum.

Ama evi terk etmesi yanlış bir davranış.

Kızını karşısına alıp,konuşması gerekirdi.

Ya Rumelidede erkek takıntısı vardır.

Ama çok çok az.

Yani oradaki erkeklerde erkek çocuk isterler ama Osman Ağa gibi değiller.

Ayrıca Safiye'nin yaptığıda hata evet haklısın.

"Kız doğuruyorum.Kız Doğuruyorum Diye Boşayacaksan Beni Boşa O Zaman" demesi gerekirdi Osman Ağa'ya.Yani tavrını koyması gerekirdi.

Dokuz ay boyunca sakladı kızları olacağını.

Ayrıca şu Tuğçe'yede sinir oluyorum ben.

Ne kadar kıskanç ve ters bir kız o öyle.

Ben Murat'ın yerinde olsam terk ederdim Tuğçe'yi.

Kıskançlık yapmayı biliyor ama evine tanımadığı kızları sokuyor Maşallah.

Ben en çok Melahat'i seviyorum orada.

dangerous_5
22-02-09, 14:18
Ab

program adı kanal ratıng (%) share (%)
1 var mısın yok musun-pt [net] show 9.6 27.2
2 kavak yellerı [net] kand 9.1 23.4
3 akasya duragı [net] kand 8.1 20.9
4 melekler korusun [net] show 7.5 19.5
5 star ana haber bultenı [net] star 7.2 21
6 var mısın yok musun (baslıyor) [net] show 7.1 17.2
7 benım annem bır melek [net] atv 6.2 15.5
8 kanal d haftasonu haberlerı [net] kand 5.9 17.7
9 gunun olayı star 4.9 15
10 ahmet cakar''la zor karar [net] atv 4.9 14.4
11 sıcak gelısme kand 4.8 15
12 ahmet cakar''la zor karar (baslıyor) [net atv 4 10.2
13 korcan karar ıle ana haber [net] show 3.8 11.3
14 baba ocagı [net] star 3.8 9.8
15 fox ana haber bultenı [net] fox 3.7 13.2

total

program adı kanal ratıng (%) share (%)
1 akasya duragı [net] kand 10.7 24.2
2 var mısın yok musun-pt [net] show 9.9 28.6
3 kavak yellerı [net] kand 9.3 23.4
4 var mısın yok musun (baslıyor) [net] show 7.8 17.6
5 star ana haber bultenı [net] star 6.9 17.4
6 melekler korusun [net] show 6 13.6
7 mehmet alı erbıl''le 50 sarısın [net] fox 6 13.1
8 kanal d haftasonu haberlerı [net] kand 5.8 15
9 fox ana haber bultenı [net] fox 5.6 17.4
10 benım annem bır melek [net] atv 5.5 12.1
11 baba ocagı [net] star 5.3 11.8
12 mehmet alı erbıl''le 50 sarısın (fınal) [ fox 5.2 12.8
13 korcan karar ıle ana haber [net] show 5.1 13.2
14 samanyolu ana haber bultenı stv 5 13.5
15 atv ana haber bultenı [net] atv 4.9 12.7

sinsi_snaqe
22-02-09, 15:38
Walla reytingler yine çok iyi gelmiş.Melekler Korusun var diye izleyemedim ama tekrarını izlicem.Tekrarı ne zaman yayınlanıyo

^BurcU^
22-02-09, 15:40
Ben bir türlü ısınamadım bu diziye..Sevdiğim oyuncular olduğu halde..
Bana çiçek taksinin kopyası gibi geliyor,tamamen ona uydurmaya çalışmışlar tabi bir zamanların ünlü filmi şoför Nebahat'ı çağrıştırıyor..

HÜSEYİN ATAY
22-02-09, 16:32
Osman aga'nın erkek çocuk saplantısı bölümün sonunda sona erdi.çocuklarının sarılık olması onu endişelendirdi ve apar topar hastaneye gitti.lütfen diziyi dikkatli izleyin. Mehmet hoca'nın aniden boşanmaya kalkışması bence de ani ve okarakterden beklenmeyecek bir davranış oldu.bu dizideki roller tv dizilerindeki en son eleştirilecek rollerdir.buradaki kahramanlara gelinceye kadar seksin her dozunu sergileyen kahramanlara bir bakın.ozaman dizilerde oyuncu kalmaz.komedinin de bir tanımına göz atmanızı rica ederim.komedi abartısız olmaz.komedide günlük hayatta yaşananlar aynen verlmez ozaman dram olur ve gülünç sahneler ortaya çıkmaz.fazla abartı olursa da avrupa yakası gibi marjinal ve bu toplumu yansıtmayan tiplerin oynadığı bir garabete dönüşür.ayrıca bu dizi içinde güldürme efekti olmayan tek komedi dizisidir,dikkatinize sunarım.dizideki nezihliğin ve kalitenin bir örneği de yaşanan aşklarda gizli. Bir levent-melahat ,tuğçe-murat dilek-obayana,seyit-zeyno,gülbin-sinan arasındaki aşklara bir de diğer dizilerdeki aşklara bakın,neyin dozu ne kadar hepimiz düşünelim.

***MELTY***
22-02-09, 20:52
Osman aga'nın erkek çocuk saplantısı bölümün sonunda sona erdi.çocuklarının sarılık olması onu endişelendirdi ve apar topar hastaneye gitti.lütfen diziyi dikkatli izleyin. Mehmet hoca'nın aniden boşanmaya kalkışması bence de ani ve okarakterden beklenmeyecek bir davranış oldu.bu dizideki roller tv dizilerindeki en son eleştirilecek rollerdir.buradaki kahramanlara gelinceye kadar seksin her dozunu sergileyen kahramanlara bir bakın.ozaman dizilerde oyuncu kalmaz.komedinin de bir tanımına göz atmanızı rica ederim.komedi abartısız olmaz.komedide günlük hayatta yaşananlar aynen verlmez ozaman dram olur ve gülünç sahneler ortaya çıkmaz.fazla abartı olursa da avrupa yakası gibi marjinal ve bu toplumu yansıtmayan tiplerin oynadığı bir garabete dönüşür.ayrıca bu dizi içinde güldürme efekti olmayan tek komedi dizisidir,dikkatinize sunarım.dizideki nezihliğin ve kalitenin bir örneği de yaşanan aşklarda gizli. Bir levent-melahat ,tuğçe-murat dilek-obayana,seyit-zeyno,gülbin-sinan arasındaki aşklara bir de diğer dizilerdeki aşklara bakın,neyin dozu ne kadar hepimiz düşünelim.

Yani şimdi siz Osman Ağa'nın yaptığını savunuyormusunuz.

Kendi ağzınızla söylediniz.

Bebekler sarılık olunca Osman Ağa endişelenmiş.

Sarılık olmasalardı demekki Safiye'den boşanacaktı.

Yani ikiz kızlarını sevmesi için illede kızlarının hasta olması mı gerek.

Ayrıca Safiye'ye "Kız Doğurursan Bacaklarını Kırarım" diyen Osman Ağa'nın bence hiçbir affedilecek yanı yok.

Yani iyiki o ikiz bebekler sarılık olmuş.

Yoksa kızlar babasız büyüyeceklerdi.

Biz bunun nesini hoş karşılayalım.

Ayrıca karakterleri en düzgün dizi diyorsunuz.

Pardon ama Sinan çok mu düzgün bir karakter.

Sürekli sahtekarlık yapıyor,kadın gördümü ağzı sulanıyor,herkese yalan söylüyor ve çok üç kağıtçı biri.

Safiye ve Dilek Tango Dersi yada spora gitti diye Osman Ağa tartaklıyor onları.

Ali Kemal ise boşboğaz,patavatsız ve cahil bir karakter.

Sizin düzgün karakter dediğiniz bunlar mı.

Orada düzgün karakter olarak bir Melahat Hanım,bir Nuri Bey,birde Mehmet Hoca var.

Ayrıca biz zaten oyuncuları eleştirmiyoruz dikkat ettiyseniz.

Levent Ülgen benim çok sevdiğim tiyatroculardan biridir.

Ankara'dan tanırım ben onu.

Cezmi Baskın keza öyle.

Ama oynadığı karakterlerin örnek karakter olacaklarını sanmıyorum.

barışist_eylul
22-02-09, 20:54

O yazdıklarımızın tarihine ve saatine bakarsan arkadaşım dizi oynanmadan önce gündüz yazılmış yazılardır. Diziden sonra değil!!! Dizinin sonunu izledim ve osman agayı takdir ettim. Ben cezmi baskın seveni olarak yanlış anlaşılmak istemiyorum. He ayrı bir konuya da deyineyim madem diziyi bu kadar çok seviorsunuz çok güzel birşey bu bundan yaklaşık 1 hafta önce burada neredeyse harb çıkıyordu. Akasya durağıının lehine birşey yazdım diye başka bir dizi sevenleri beni burda ateşe tuttular ve diziye de dizideki emeği geçen herkese saygısızlık oldu.çok tartışma ( hatta o boyutu aştı) olduğu için modlarımız tüm mesajarımızı sildiler. Biz akasya durağını seviyoruz en azından kaliteli oyuncular var. Diziyi çok güzel eleştirdiler eletirmekten öte yerin dibine soktular. Ama burada 1 tane akasya durağını seven bir üye gelip birşey yazmadı keşke siz olsaydınız başlık ta da bu yazdıklarınız doğru kişilere gitseydi!!!

HÜSEYİN ATAY
22-02-09, 22:45
Barışist benim ne demek istediğimi anladı ona teşekkür ederim ancak melty hala inat ediyor.sen bu dizide güldürüyle karışık öğretici mesajlar verildiğinin hala farkında değil misin?karakterleri mi,dizinin senaryosunu mu yoksa bizzat diziyi mi eleştiriyorsun belli değil.sinan,osman ve ali kemal dizinin tüm bölümlerinde tamamen hep kötü özelliklere sahip değiller.bir çok kusurları var ama yeri geldiğinde hatalarını anlayıp iyi yönlerini de gösteriyorlar, zorda olan arkadaşlarıyla dayanışma içinde de oluyorlar. Onların bu zaaflarını ve senin de saydığın olumlu karakterleri öne çıkararak yönetmen seyirciye her hafta üstü kapalı mesajlar veriyor.her şey yolunda gitse ve tüm karakterler olumlu olsa diziye konu çıkmaz.herkes benim de çok sevdiğim mehmet öğretmen,murat,melahat ,nuri bey gibi karakter özellikleri taşıyamaz.tuğçe'nin murat'ı bıktıran aşırı kıskançlıkları,kaynananın verem eden çenesi,mazhar beyin kibiri diziye hoşluk katan renklerdir,yanlış davranışlar olsa da.umarım beni bu kez anlamışsındır.

***MELTY***
22-02-09, 23:17
Barışist benim ne demek istediğimi anladı ona teşekkür ederim ancak melty hala inat ediyor.sen bu dizide güldürüyle karışık öğretici mesajlar verildiğinin hala farkında değil misin?karakterleri mi,dizinin senaryosunu mu yoksa bizzat diziyi mi eleştiriyorsun belli değil.sinan,osman ve ali kemal dizinin tüm bölümlerinde tamamen hep kötü özelliklere sahip değiller.bir çok kusurları var ama yeri geldiğinde hatalarını anlayıp iyi yönlerini de gösteriyorlar, zorda olan arkadaşlarıyla dayanışma içinde de oluyorlar. Onların bu zaaflarını ve senin de saydığın olumlu karakterleri öne çıkararak yönetmen seyirciye her hafta üstü kapalı mesajlar veriyor.her şey yolunda gitse ve tüm karakterler olumlu olsa diziye konu çıkmaz.herkes benim de çok sevdiğim mehmet öğretmen,murat,melahat ,nuri bey gibi karakter özellikleri taşıyamaz.tuğçe'nin murat'ı bıktıran aşırı kıskançlıkları,kaynananın verem eden çenesi,mazhar beyin kibiri diziye hoşluk katan renklerdir,yanlış davranışlar olsa da.umarım beni bu kez anlamışsındır.

Bence Barışist sizinle aynı fikirde değil ama sizinle daha fazla söz dalaşına girmemek için konuyu kapattı.

Barışist arkadaşımın sizinle aynı fikirde olduğunu zannetmeyin.

Ayrıca Akasya Durağı kusura bakmayında hiçbir ders vermiyor.

Ha pardon ders veriyor evet.

Osman Ağa karısı Safiye'ye "Kız Çocuk Doğurursan,Senin Kemiklerini Kırarım" diyerek kız çocuklarının değersiz olduğunu bize anlatıyor.

Tuğçe bol bol kıskançlık yaparak,kapris yaparak sevgiliyi bunaltmanın yollarını öğretiyor.

Şaziment Hanım damadı Sinan'a "Taksici Parçası" diyerek taksicilerin değersiz insanlar olduklarını bizlere gösteriyor.

Sinan ise üçkağıtçılığın,dalavereciliğin ve sahtekarlığın ne kadar iyi birşey olduğunu öğretiyor.

Karısı Gülibin sürekli oğlu Can'ın kafasına vurup "Kes Be" diyerek çocuk eğitiminin püf noktalarını bize anlatıyor.

Evet gerçekten ne kadar güzel dersler var.Gözlerim kamaştı ya.

Bravo gerçekten.

Madem bana dizilerden örnekler veriyorsunuz.

Bende örnek karakter nasıl olur size göstereyim o zaman.

Elveda Rumeli dizisini biliyorsunuz değil mi ?.

Elveda Rumeli dizisindeki Alex'e,Tıbbıyeli Mustafa'ya,Ahmet Ekrem'e,Fatma Ana'ya,Zarife'ye,Ramiz Amca'ya,Baytar Dede'ye bakın.

Arka Sokaklar dizisindeki Rıza Baba Ve Ekibine bakın.

Ben daha fazla sizinle konuşmak istemiyorum.

Bu da son mesajım zaten.

barışist_eylul
23-02-09, 17:50
Arkadaşlar, bakın, burada aslında boşa tartışıyoruz, şunu hepimiz bilmeliyiz ki...tüm sinema sektöründeki herkes bilmesi gerekiyorr,,, yapımcısında tut oyuncusuna, setteki görevlisine kadar...Herkesin dizi veya film izleme zevi, hoşlandığı şeyler farklıdırr...Herkes bi diziden farklı anlamlar veya farkl ıdersler çıkartabilir. Saanatın amacı da budur. herkes aynı şeyden hoşlansa aynı diziyi veya filmi izlese aynı anlamlar çıkarsa hiç zevki kalmaz. Burda herkesin birbirin saygı duyması gerekiyorr. Hepimiz savunduğumuz konularda haklı olduğumuzu düşünüyorum. Farklı açılardan bakıyoruz. Önemli olan, emeğe saygısızlık etmemek. Eleştireceğiz elbet ama bu hakaret boyutuna gelmemeli.. yanlış anlamayın sizlere söylemiyorum bunları. Bir hafta önce bu diziye çok hakret ettiler. Dediğim gibi boşu boşuna tartışmayalım herkesin görüşü kendine. Şunu da bilmeliyiz ki, biz böyle farklı yönlerden negatif veya pozitif eleştirsek de dizinin oyuncularının çok da umrunda değil. Onlar reytinglere göre paralarını alıyorlar. Evet halka hizmet veriyorlar, ama hiçbiri tek tek çıkıp halkın görüşüünü soramaz. Boşu boşuna birbirimizi kırmaya deymez. Ben diyeceğimi bi önceki mesajımda dedim zaten. Melty arkadaşım yine diziyi izlemiş ve takip eden biri. Dikkat edin diziyi izliyor. Bakın diziyi izlemeden, sırf başka diziyi izliyorlar diye bu diziyi yerin dibine sokanlar var. Tartışmaya deymez. Herkesin kendi görüşüdür. Bugün benim görüşümde veya melty arkadaşımın görüşünde veya Hüseyin arkadaşımın görüşünde olan mlyonlarca insan var. Ama kimsenin birşeye katkısı olmuyor. Evet ben de sevdiğim diziyi sonuna kadar savunurum. Ama hekesin görüşüne saygım var. Taa ki bu hakaret boyutuna gelene kadar... Ben de sonkez yazıyorum.

victoria_cesar
23-02-09, 18:49
Ben bir türlü ısınamadım bu diziye..Sevdiğim oyuncular olduğu halde..
Bana çiçek taksinin kopyası gibi geliyor,tamamen ona uydurmaya çalışmışlar tabi bir zamanların ünlü filmi şoför Nebahat'ı çağrıştırıyor..

Şöfor Nebahat ile alakası yok Fatma Girik ve Belgin Doruk un canlandırdığı roller apayrı burdaki Melahat karekteri apayrı...

Çiçek Taksi severek izlediğim bir diziydi onun kopyası aynı Yapımcı yayınlatmıyormu zaten, Oyuncular Harika özellikle Melek Baykal ı severim beğenirim fakat bu dizi senaryo olarak çok zayıf...Aynı şekilde olduğu içinmi bilmiyorum ama artık izlemek gelmiyor içimden..

Arkadaşlar, bakın, burada aslında boşa tartışıyoruz, şunu hepimiz bilmeliyiz ki...tüm sinema sektöründeki herkes bilmesi gerekiyorr,,, yapımcısında tut oyuncusuna, setteki görevlisine kadar...Herkesin dizi veya film izleme zevi, hoşlandığı şeyler farklıdırr...Herkes bi diziden farklı anlamlar veya farkl ıdersler çıkartabilir. Saanatın amacı da budur. herkes aynı şeyden hoşlansa aynı diziyi veya filmi izlese aynı anlamlar çıkarsa hiç zevki kalmaz. Burda herkesin birbirin saygı duyması gerekiyorr. Hepimiz savunduğumuz konularda haklı olduğumuzu düşünüyorum. Farklı açılardan bakıyoruz. Önemli olan, emeğe saygısızlık etmemek. Eleştireceğiz elbet ama bu hakaret boyutuna gelmemeli.. yanlış anlamayın sizlere söylemiyorum bunları. Bir hafta önce bu diziye çok hakret ettiler. Dediğim gibi boşu boşuna tartışmayalım herkesin görüşü kendine. Şunu da bilmeliyiz ki, biz böyle farklı yönlerden negatif veya pozitif eleştirsek de dizinin oyuncularının çok da umrunda değil. Onlar reytinglere göre paralarını alıyorlar. Evet halka hizmet veriyorlar, ama hiçbiri tek tek çıkıp halkın görüşüünü soramaz. Boşu boşuna birbirimizi kırmaya deymez. Ben diyeceğimi bi önceki mesajımda dedim zaten. Melty arkadaşım yine diziyi izlemiş ve takip eden biri. Dikkat edin diziyi izliyor. Bakın diziyi izlemeden, sırf başka diziyi izliyorlar diye bu diziyi yerin dibine sokanlar var. Tartışmaya deymez. Herkesin kendi görüşüdür. Bugün benim görüşümde veya melty arkadaşımın görüşünde veya Hüseyin arkadaşımın görüşünde olan mlyonlarca insan var. Ama kimsenin birşeye katkısı olmuyor. Evet ben de sevdiğim diziyi sonuna kadar savunurum. Ama hekesin görüşüne saygım var. Taa ki bu hakaret boyutuna gelene kadar... Ben de sonkez yazıyorum.

Haklısınız yorumları yazarken çok dikkatli olmak gerekir... Kendi görüşlerimizi belirtirken ölçüyü bilmek lazım,

Herkez aynı şeyi sevmek izlemek zorunda değilki herkezin kendi zevk ve tercihleri var Akasya Durağınıda seven vardır sevmeyende ama hakerete ne gerek var... Yayından kaldırılmadığına görede hem yapımcı hem kanal memnun demekki ben artık izlemeyebilirim ama yinede yanlış yorumlar yapmam... Herkezde öyle olmalı hakaretle bir yere varılmıyor.

HÜSEYİN ATAY
23-02-09, 23:05
Bu diziyi sevmeyen ilk eleştirisinden sonra bir daha yazı yazmaz başka dizilerin forumlarına girip oralarda görüşlerini açıklar bu kadar basit.diziyi izleyenler de lütfen yayın günü oy versin.oylar yerlerde sürünüyor.diziyi puanlamayı da unutmayalım. Ayrıca senaryonun zayıf olduğu görüşü bana da doğru geliyor.bu konuda senaristlerimiz hiç özgün değil ve çok sığ.

barışist_eylul
23-02-09, 23:28
Haklısınız yorumları yazarken çok dikkatli olmak gerekir... Kendi görüşlerimizi belirtirken ölçüyü bilmek lazım,

Herkez aynı şeyi sevmek izlemek zorunda değilki herkezin kendi zevk ve tercihleri var Akasya Durağınıda seven vardır sevmeyende ama hakerete ne gerek var... Yayından kaldırılmadığına görede hem yapımcı hem kanal memnun demekki ben artık izlemeyebilirim ama yinede yanlış yorumlar yapmam... Herkezde öyle olmalı hakaretle bir yere varılmıyor.

Teşekkür ederim arkadaşım. Beni anlamışsın. Keşke herkes senin gibi olsa. Hüseyin Atay arkdaşımın dediği gibi, bi kere girer yorum yazar.Eğer sürekli birşeyi devam ettiriyorsa onunla bir problemi veya aynı saatte yayınlanan başka bir dizisi vardır. :)Akasya durağını senaryosu konusunda bende hepinize katılıyorum. Ben de sürekli takip etmiyorum ama bütün konuyu ve karakterleri iyi biliyorum. O kadar. Tekrar teşekkür ederim sana. ;)

***MELTY***
24-02-09, 13:19
Oylama nerede yapılıyor.

Ben burada oylama yapmasını bilmiyorum :img-cray:.

Şu ana kadar hiç oylama yapmadım.

Zaten komik olan bence diziyi izlemeyip,hakkında yorumlar yapmak.

Ben bunu bir sürü forumda gördüm.

Geliyor yorum yapıyorlar ama diziyi izlememişler bile.

Çok sinir olurum ben buna.

Ben bir geçen hafta tam izleyemedim.

Onun dışında tüm bölümlerini seyrettim.

Zaten geçen Cumartesi hüçbir diziyi doğru düzgün izleyemedim.

Üç diziye birden bakmaktan başım döndü.

Ama kaçırdığım zaman olsa bile tekrarını izliyorum :img-wink:.

onur29
24-02-09, 17:04
Tartışmak yersi,z değil bana kalırsa. Burada herkes dilediğini yazabilir. Tabi saygı çerçevesince. Dizi iyi vakit geçirmek için birebi,r. Fakat ben oturupta izlemem. Oyuncu kadrosu çok başarılı. Fakat buram buram Çiçek Taksi kokusu var. Adı eğer Çiçek Taksi olsaydı bir deece. En azından antipatik gelmezdi. Şu an açıkçası her açtığımda o bölümdeki konuyu az çok tahmin edebiliyorum. Yani bu da demek oluyor ki senaryo çok sığ. Espirilerde keza aynı şekilde. Buraya bir daha yazacağımı sanmıyorum. Bunu yazmaktaki amacımda tartışma yaratmak falan değil. Sadece içimden geçenleri dile getirdim.

barışist_eylul
24-02-09, 17:53
melty arakdaşım sitenin ana sayfasında oluyor yanlış bilmiyorsam anket olayı.

Bu arada onur29 arkadaşım anlatmak istediklerimin bir örneği oldu. Teşekkür ederim. Takidr ettim seni ;)

HÜSEYİN ATAY
25-02-09, 01:18
Dizinin oylanışı şöyledir:dizinin yayın günü akşam 8'den sonra oylama anasayfada başlar.o akşamki bütün diziler görülür.tercih edilen dizinin kutucuğu işaretlenir.oylama ertesi gün öğlene doğru biter.ayrıca ana sayfanın sağ tarafında popüler diziler sıralaması vardır. Istenilen sadece bir dizinin forumuna girilerek anasayfanın en üstündeki 1'den 5'e kadar olan puanlardan biri verilir.sadece bir diziye 1 kez oy verilebilir.her dizi oy oranına göre en çoktan aza doğru yukarıdan aşağıya sıralanır.dizilerin ne kadar oya sahip olduğu forum ana sayfalarına girilip üstteki 4 yıldıza mouse getirildiğinde görülür.listede görünmeyen diziler yeni kategorisinde olup en yukarıdadır ve yeni oldukları için oyları azdır.şu an akasya durağı 9. Doktorlar1.durumdadır.

medoş
25-02-09, 19:05
28. Bölüm Özet

Osman, Obama’ya dünür oluyor!

Sinan’ın yaptığı bir işgüzarlığın ardından ortalık yine şenleniyor. Sinan, ABD Başkanı Barack Obama’nın bir akrabasının Türkiye’de olduğunu öğrenince hemen harekete geçer ve Obayana’yı televizyonlara Barack Obama’nın akrabası olarak çıkartır. Safiye ve Osman, Obayana’nın Obama’nın akrabası olduğunu öğrendiklerinde şoke olurlar. Başkan Barack Obama ile dünür olacaklardır. Obayana, Dilek’i istemeye gelir. Ama bu sırada yaşanan beklenmedik bir gelişme her şeyi altüst eder.
Ali Kemal’in dayısı, Ali Kemal’i köyden arar ve ona, annesinin, hasımlarının babası Tursun’a kaçtığını, bu işi temizlemenin de kendisine düştüğünü söyler. Ali Kemal, Tursun’u vurmak için bir tabanca alır. Anası ve Tursun onu ziyarete geldiklerinde Tursun’u vuracaktır. Fakat gelişmeler hiç de Ali Kemal’in umduğu gibi gitmez.
Osman, kızlarının iyileşmesi şerefine duraktaki herkesi dansözlü eğlenceye götürmeye karar verir. Ali Kemal’i götürmek istemezler. Bunun üzerine Ali Kemal de gerçeği şoförlerin karılarına ispiyonlar. Kadınlar kocalarına bir ders vermek için o gece eğlence mekânına gitmeye karar verirler.
Durağa gelen Eleni adında bir müşteri, o sırada durakta taksi olmadığını görünce rezalet çıkarır. Bunun üzerine Nuri Baba, Eleni Hanım’ı taksiyle gideceği yere bırakır. Sohbet ilerledikçe Nuri Baba ile Eleni birbirlerinden hoşlanmaya başlarlar.
Gözde gazı açarak Tuğçe’yi zehirlemiştir. Melahat ve Murat, Tuğçeyi hastaneye kaldırırlar. Doktor Levent hemen müdahale eder.

victoria_cesar
28-02-09, 23:46
Teşekkür ederim arkadaşım. Beni anlamışsın. Keşke herkes senin gibi olsa. Hüseyin Atay arkdaşımın dediği gibi, bi kere girer yorum yazar.Eğer sürekli birşeyi devam ettiriyorsa onunla bir problemi veya aynı saatte yayınlanan başka bir dizisi vardır. :)Akasya durağını senaryosu konusunda bende hepinize katılıyorum. Ben de sürekli takip etmiyorum ama bütün konuyu ve karakterleri iyi biliyorum. O kadar. Tekrar teşekkür ederim sana. ;)

Bende aynı senin gibiyim son zamanlarda devamlı takip etmiyorum ama dediğin gibi konuyu ve karakterleri biliyorum oyuncular çok iyi ve başarılı onlar ayakta tutuyor senaryo zayıfda olsa oyuncular dengeliyorlar oyuncuların performansları için izlenilir bende teşekkür ederim size

sinsi_snaqe
01-03-09, 14:04
Reytingler coşmuş yine.Akasya Durağı tahtını kaybetmemiş :happy0064
İnsanlar kendinden bişeyler buluyo o dizide.O yüzden izleniyo bu kadar :img-wink:

nalan-k
01-03-09, 14:08
ILK 100 PROGRAM / AB
28 ŞUBAT 2009 CUMARTESI

1 AKASYA DURAGI [NET] KAND 8,80 21,80

5 AKASYA DURAGI (OZET) [NET] KAND 5,90 16,70

ILK 100 PROGRAM / TOTAL
28 ŞUBAT 2009 CUMARTESI

1 AKASYA DURAGI [NET] KAND 10,70 25,00
2 AKASYA DURAGI (OZET) [NET] KAND 7,50 19,10

hozcan
01-03-09, 14:16
Aynı saatte melekler korusuna baktığım için diziyi izlemiyorum..
Tekrarları olduğunda izliyorum, hiç çiçek taksimiş yok ona benziyomuş düşüncesine kapılmadan izliyorum..
Bazı diziler vardr senaryo ile izliyiciyi çeker..
Bazılarıda vardırki oyuncularının güçlülüğü ile izleyiciyi ekrana bağlar..:img-wink:
Özeti bile ne kadar izlenmiş..

HÜSEYİN ATAY
01-03-09, 23:14
Bu hafta tuğçenin zehirlenmesi olayı aklıma takıldı.melahat hanım ve tuğçe neden ahunun kızkardeşinden şüphelenmediler acaba?melahat hanım dikkatli,kendini bilen biri olarak kızın sözlerine çabuk inanıp kendini sorumlu tuttu. Ancak taksi durağında leventin eşinin herkesin içinde kendisine yaptığı hakaretlere karşı takındığı olgun tavır takdire değerdi.bu arada obayana rolündeki max bendonun dizide olması çok hoş.umarım her bölümde görülür,dilekle çok komik bir ikili oluşturuyorlar.muratın sahneleri önceki dizisine göre çok az.bu durumun ona kilo aldırdığı gözlerden kaçmıyor.zaten fazla oyuncusu yüzünden oyuncuların sahnelerinin az olduğu diziye bir de usta oyuncu nilgün belgün rum madam karakteriyle girdi.umarım renk katar.

medoş
02-03-09, 20:37
Rum bayanın diziye girmesi bence çok iyi oldu..
Nuri babayla iyi ikili olabilirler..
En azından Nuri baba yalnız kalmaz..

HÜSEYİN ATAY
03-03-09, 00:14
cumartesi akşamları yapılan oylamalarda hala akasya durağı çok az oy alıyor.popülerlikte ise 9. sırada.bu sonuçlar çok kötü.buraya yazı yazanlar acaba hem popülerlik hem de izlenme reytinglerinde ana sayfada oy kullanıyorlar mı acaba çok merak ediyorum.

hozcan
03-03-09, 00:24
Başlığa bile artık az giren oluyor..
Oylasalar bile diğer dizilerin daha yüksek oyları..
Aslında tv reytinglere bakıldığında herşey apaçık ortada..
Bu haftada akasya durağı birinci oldu..
Dizi film anketinde 1. gelmesi önemlimi? :img-wink:

prensescik
03-03-09, 16:10
Akasya Durağı zaman zaman durağan senaryosuyla aynı işleyişlerle gidiyor; evet bu bence de böyle...
Ama bazen de öyle laflar söylüyorlar ki "vayy bee" diyorsunuz.
Hem komiklik adına, hem hüşündürmek adına.
Geçtiğimiz cumartesi ben de sitede oy kullandım ve diziyi de izledim, bu bölüm gerçekten hoştu...

Ayrıca Nilgün Belgün'ün Nuri Baba'yla birlikte partner olarak dizide kalacağına inanıyorum...
1 bölümlük sıradan bir oyuncu olsaydı, bu kişi Nilgün Belgün gibi bir oyuncu olmazdı fikrimce...

Kalıcı olmasını umuyorum...
İnşallah!!!

:good: :good:

:happy0064 :happy0064

Cem26
03-03-09, 18:42
ratingler harika
her hafta izliyorum
eskiden selena 1.olurken akasya durağı 1.olmaya başlayınca selena pazar yayınlanmaya basladı bence :)

AysenuR*
04-03-09, 15:20
Bu dizi cok komik:img-hyste
Her izledigimde cok guluyorum
Cicek taksi diye bir dizi vardi, onun 2inci versiyonu gibi birsey
Oyuncu kadrosu super:) vede cok komik bi dizi, zaman buldukca izlemeye calisiyorum:)
Vede kalici oldu, harcanmadi, bence bundaki en buyuk etkide oyuncu kadrosunun super olmasi:) ayrica reytinglerde super geliuyor:)

BI-ri-CI-k
04-03-09, 16:28
Bende aynı senin gibiyim son zamanlarda devamlı takip etmiyorum ama dediğin gibi konuyu ve karakterleri biliyorum oyuncular çok iyi ve başarılı onlar ayakta tutuyor senaryo zayıfda olsa oyuncular dengeliyorlar oyuncuların performansları için izlenilir bende teşekkür ederim size

Bence senaryo hiicte zayif degil.
Gayet basarili Çokta komik.Zevkle izledigm 1 dizi.

begüş_95
04-03-09, 22:18
29. Bölüm Özet

Melahat, Levent’ten ayrılacak mı?

Levent’in eski eşi Arzu, Melahat’ı Levent’ten ayırabilmek için bu sefer de oğlu Yağız’ı devreye sokar.
Zeyno hamile kalamadığı için ailesi, üzerinde baskı oluşturmaktadır. Zeyno nefesi kuvvetli bir üfürükçünün üflediği kadınların hamile kaldığını öğrenince soluğu üfürükçüde alır. Fakat üfürükçü Zeyno’ya tacizde bulunur. Zeyno durumu Gülübik’lere anlatır. Sinan’la Ali Kemal suçüstü yaptırabilmek için kadın kılığına girerek tacizci hocaya gidince olaylar iyice çığırından çıkar.
Şoförlerin eşleri televizyondaki yarışma programlarından etkilenerek kendi aralarında yemek yarışması yapmaya karar verirler. Amaçları sadece eğlenmektir. Fakat yarışma başladığında kadınlar kazanma hırsıyla didişmeye başlarlar. Safiye’nin kazanmak için yaptığı numara bardağı taşıran son damla olur.
Tuğçe, Murat’ın taksisinde bir aşk mesajı bulunca kavga eder. Bunu fırsat bilen Gözde, Tuğçe’yi Şile’ye yazlıklarına davet eder. İki kız kafalarını dinlemeye giderler. Fakat Gözde’nin asıl amacı Tuğçe’yi Şile’de öldürmektir.
Sinan, Ali Kemal’i evlendirmek için bir kız bulur. Kız dünyalar güzelidir. Ali Kemal hemen evlenmeyi kabul eder ve nikah masasına oturur. Fakat Ali Kemal’in ilk evliliği hiç de hayallerindeki gibi olmayacaktır.

bence çok güzel bir bölüm olacak arkadaşlar..:img-yes:

dangerous_5
08-03-09, 14:03
Ab

1 kavak yellerı kand 9,54% 26,70%
2 wıpeout show 8,25% 23,67%
3 akasya duragı kand 7,89% 21,27%
4 melekler korusun show 7,58% 20,46%
5 star ana haber bultenı star 6,40% 20,61%
6 benım annem bır melek atv 6,09% 15,96%
7 kanal d haftasonu haberlerı kand 6,07% 20,06%
8 sıcak gelısme kand 5,67% 19,69%
9 korcan karar ıle ana haber show 4,74% 15,69%
10 gunun olayı star 4,26% 14,37%
11 baba ocagı star 3,72% 9,85%
12 fox ana haber bultenı fox 3,42% 15,49%
13 dısko kralı kand 3,24% 17,21%
14 benım annem bır melek (ozet) atv 3,01% 9,07%
15 spor gundemı kand 2,90% 9,18%

total

1 akasya duragı kand 10,45% 24,82%
2 wıpeout show 8,93% 24,20%
3 kavak yellerı kand 8,85% 23,43%
4 melekler korusun show 6,55% 15,56%
5 star ana haber bultenı star 6,12% 16,48%
6 korcan karar ıle ana haber show 5,90% 16,10%
7 kanal d haftasonu haberlerı kand 5,50% 14,97%
8 baba ocagı star 5,36% 12,59%
9 benım annem bır melek atv 4,79% 11,15%
10 gunun olayı star 4,68% 12,93%
11 olacak o kadar (tkr) fox 4,30% 10,64%
12 kanal 7 haftasonu haberlerı kanal7 4,21% 12,61%
13 sıcak gelısme kand 4,19% 12,05%
14 atv ana haber bultenı atv 4,08% 11,07%
15 fox ana haber bultenı fox 4,00% 14,93%

HÜSEYİN ATAY
08-03-09, 16:40
Dün akşam bu sitenin oylamasında her zamanki gibi çok düşük oy alıp sondan ikinci oldu akasya durağı.oysa popülerlikte 330 oyla bu dizi 35-40 dizi içinde 9. Sırada.kendisinden daha aşağılarda olan diziler 150-200 oy alırken akasya durağı 20-30 gibi çok komik rakamlarda oy alıyor.burada yazı yazanlar niçin oy atmayı ihmal ediyor?bu 330 oyu verenler neden yayımlandığı gece de oy vermiyor ,yukarıdaki reytingleri de göz önüne alırsak çok ciddi bir tezat oluşturuyor.

begüş_95
12-03-09, 17:59
30. Bölüm Özet

Nuri Baba – Eleni aşkı ilerliyor

Osman’ın kızı Dilek’in doğumgünüdür. Osman’ın o gece durakta nöbetçi kalacağını öğrenen Dilek, doğumgününü Obayana ile birlikte barda kutlamak ister. Fakat Osman’ın taksisine binen müşteri aynı bara gitmek isteyince olaylar karışır.
Nuri Baba ile Eleni arasındaki aşk ilerlerken, Mehmet’in büyük kızı Hülya’ya görücü gelir. Bu arada Şaziment, kadın haklarıyla ilgili bir yürüyüş yapılacağını öğrenir. Ve onlara destek vermek için şoförlerin karılarını örgütler. Hep beraber yürüyüşe katılırlar. Fakat yürüyüşün asıl sebebini öğrendiklerinde hepsi şoke olurlar.
Yaşadığı olaylardan fazla etkilenen Tuğçe’nin psikolojisi bozulur ve aile dostları olan bir psikoloğa gitmeye başlar. Fakat Murat, psikoloğun Tuğçe’ye karşı olan tavırlarından hiç hoşlanmamıştır.
Sinan’ın oğlu Can bale kursuna yazılır. Bunu duyan Sinan delirir. Erkek çocuğu bale yapmaz diyerek Can’ı baleden almak ister. Şaziment ve Gülbin, Sinan’ı geri kafalılıkla suçlarlar. Sinan ne yapıp edip Can’ı bale kursundan almaya çalışır.

hozcan
12-03-09, 18:58
Dün akşam bu sitenin oylamasında her zamanki gibi çok düşük oy alıp sondan ikinci oldu akasya durağı.oysa popülerlikte 330 oyla bu dizi 35-40 dizi içinde 9. Sırada.kendisinden daha aşağılarda olan diziler 150-200 oy alırken akasya durağı 20-30 gibi çok komik rakamlarda oy alıyor.burada yazı yazanlar niçin oy atmayı ihmal ediyor?bu 330 oyu verenler neden yayımlandığı gece de oy vermiyor ,yukarıdaki reytingleri de göz önüne alırsak çok ciddi bir tezat oluşturuyor.

Dizi ailece izlendiği için herkes girip burda oy vermiyo malesef..
Buraya yazı yazılmıyo eskisi gibi, başlık arada sırada ilerliyo..
Dizi film anketinde reytingi az gelebilir. Önemli olan tvdeki reytingi değilmi ? :img-wink:

alada_derya
13-03-09, 11:53
http://i282.photobucket.com/albums/kk278/zeliis40/akasyaimua.jpg[/quote]
http://img525.imageshack.us/img525/8006/akasyaduragikx5.jpg (http://imageshack.us)

http://img525.imageshack.us/img525/4272/akasyaduragi1te1.jpg (http://imageshack.us)[/quote]

çıtkırıldım
14-03-09, 21:00
selamlar
bayadır izleyemıyorum zaten onur şan icin izliyorum diziyi :D
arada bi yanık sesiyle cıkıyor kendılerı ama :img-in_lo
bu arada tebrıkler valla dizi tutmaz dieyenlere ii kapak oldu :D

DeLiiAsiik
15-03-09, 03:17
http://i526.photobucket.com/albums/cc347/DeLiAsik55/CaLiismalar/berk1.gif http://i526.photobucket.com/albums/cc347/DeLiAsik55/CaLiismalar/berk2.gif http://i526.photobucket.com/albums/cc347/DeLiAsik55/CaLiismalar/berk3.gif

http://i526.photobucket.com/albums/cc347/DeLiAsik55/CaLiismalar/berk4.gif http://i526.photobucket.com/albums/cc347/DeLiAsik55/CaLiismalar/berk5.gif http://i526.photobucket.com/albums/cc347/DeLiAsik55/CaLiismalar/berk6.gif

http://i526.photobucket.com/albums/cc347/DeLiAsik55/CaLiismalar/berk1-1.png

dangerous_5
15-03-09, 14:03
Ab

1 akasya duragı kand 7,60% 20,22%
2 var mısın yok musun-pt show 7,27% 22,69%
3 melekler korusun show 7,10% 20,43%
4 star ana haber bultenı star 6,61% 22,13%
5 benım annem bır melek atv 5,79% 15,81%
6 sıcak gelısme kand 5,75% 20,21%
7 kanal d haftasonu haberlerı kand 5,44% 18,25%
8 dısko kralı kand 4,80% 18,51%
9 var mısın yok musun (baslıyor) show 4,54% 11,80%
10 gunun olayı star 4,50% 15,23%
11 akasya duragı (ozet) kand 4,38% 14,03%
12 baba ocagı star 4,31% 11,81%
13 korcan karar ıle ana haber show 4,03% 13,51%
14 atv ana haber bultenı atv 3,94% 13,15%
15 mehmet alı erbıl''le 50 sarısın (fınal) fox 3,93% 11,04%

total

1 akasya duragı kand 10,64% 25,28%
2 var mısın yok musun-pt show 8,13% 26,07%
3 akasya duragı (ozet) kand 7,04% 18,21%
4 melekler korusun show 6,04% 14,80%
5 star ana haber bultenı star 5,85% 16,03%
6 kanal d haftasonu haberlerı kand 5,44% 15,15%
7 baba ocagı star 5,34% 12,79%
8 olacak o kadar (ozel) fox 5,32% 14,08%
9 var mısın yok musun (baslıyor) show 5,28% 12,75%
10 korcan karar ıle ana haber show 5,12% 14,26%
11 benım annem bır melek atv 4,73% 11,29%
12 mehmet alı erbıl''le 50 sarısın (fınal) fox 4,68% 12,73%
13 mehmet alı erbıl''le 50 sarısın fox 4,25% 9,99%
14 atv ana haber bultenı atv 4,17% 11,59%
15 sıcak gelısme kand 4,15% 12,06%

begüş_95
26-03-09, 21:04
31. Bölüm Özet
Durakta düğün şenliği var

Mehmet Hoca’nın kızı Hülya evleniyor, durakta da büyük bir şenlik yaşanıyor.

Bakkal çırağı, Osman’a “dede” diye hitap edince, Osman yaşlı olduğunu düşünüp bunalıma girer. Gençleşmek için gizlice saçını boyamaya karar verir. Fakat marketten yanlış boya alan Osman’ın saçları kıpkırmızı olur. Osman kırmızı saçlarla sokağa nasıl çıkacağını düşünmektedir.
Sinan’ın babası telefon eder ve İstanbul’a onları ziyarete geleceğini söyler. Şaziment, Sinan’a babasını eve almayacağını söyler. Çaresiz kalan Sinan da babasını bir otele götürmeye karar verir. Fakat Sinan’ın babasına piyangodan ikramiye çıktığını öğrendiklerinde herkesin tavrı birden değişir.
Eleni, Nuri Baba’yı sabah sporuna davet eder. Hiç spor yapmayan Nuri Baba her sabah spor yapan Eleni’ye ayak uyduramaz ve koşarlarken yığılır kalır. Tansiyonu yükselen Nuri Baba’ya doktor yatak istirahatı verir. Eleni de Nuri Baba’nın yerine durağa gelir ve şoförlere yapmadığı eziyeti bırakmaz. Şoförler, Nuri Baba’nın iyileşip durağa gelmesi için dua etmeye başlarlar.
Seyit ile Zeyno’nun bebeklerinin olmadığı köyde herkesin dilindedir. Bunun üzerine Seyit’in anası köyden Zeyno’nun üzerine kuma getirir. Köyden üzerine kuma getirildiğini öğrenen Zeyno çok sinirlenir. Melahat’tan yardım ister.
Duraktaki şoförlere müşteriler sahte para vermektedirler. Nuri Baba herkesi dikkatli olması için uyarır. Melahat’ın bir müşterisi takside telefonunu düşürünce Melahat müşterinin telefonunu girdiği binaya götürür. Fakat girdiği yer kalpazanların sahte para imal ettikleri matbaadır. Kalpazanlar her şeyi gören Melahat’ı öldürmeye karar verirler.

HÜSEYİN ATAY
27-03-09, 01:28
dizide 30 bölüm geride kaldı,şöyle bir baktığımda karakterlerin yaşamında birtakım değişimlerin olmadığını gördüm.Belki her bölümde farklı ve güzel komik olaylar oluyor ama ne bileyim örneğin dizide melahat hanım tam evlenecekken tarık tarcanın senaristler rolünü bitirdiler.aynı şey nilgün belgünün rolüne de yapılabilir ve nuri baba karakteri yine melahat hanım gibi yalnızlığa itilebilir.murat ve tuğçenin bir türlü okulları bitmezken seyitle zeynonun hala çocukları olmaz.yeni ve renkli açılımlar olmazsa,karakterlerde derinliğe inilemezse tekdüzelik ve monotonluk senaryoyu sarar ve dizinin sonunu getirebilir.temmuzdan bu yana dizideki zaman akışına göre neredeyse bir yıl geçti ve karakterlerin yaşamı hep aynı çizgide ve yüzeysel görünüyor.Türkiyedeki birçok dizinin senaristleri çok başarısız,özgün ve üretken değiller.Bu dizide senaryo olarak yalpalıyor duygusuna kapılıyorum,umarım yanılıyorumdur.Ayrıca dizinin oyuncu kadrosu çok kalabalık olduğundan karakterlerin sahneleri de çok az..

bltszlk
27-03-09, 20:23
ilk fragmanını izlerken çiçektaksiye benzeyip cennet mahallesinden birkaç kişi var dizi yeniye benzermio çiçek taksinin versiyonu.ilk zamanlar bakmazdım,kanal d nin hafta içi tekrarlarına baktım sadece ,yeni bölümlerine bakmıyorum,ama yinede en kaliterli seviyeli oyuncuları 1 numara ailece hayatın içinden gibi bir dizi galiba,galibayı neden kullandım çünkü başka yerlerden duyduğuma göre dizi sıradanlığı aşamıyormuş birde cennet mahallesindeki olaylar aynıymış duyduğuma göre ,yeni bölümlerini izlemiyorum tekrarlareına denk geldim sadece

gollory
31-03-09, 16:14
ya bu sinan ın üzerinden dönen kaçıncı piyango ya da loto vakası ...

senaryo sıkışıyor gibi geldi bana ya da en azından sinan için öyle...

HÜSEYİN ATAY
07-04-09, 00:13
dizimizi çok seven ? 354 oylayıcımızın oylarıyla cumartesi günü 15 oy alan akasya durağı günü sonuncu kapatırken günlük reyting listesinde de 6. ve 2. olarak göründü ve daha önce hiç geçilmediği benim annem bir melek ve melekler korusun adlı dizilere geçildi.halbuki bu hafta dizi, ikinci yarısından itibaren gayet iyiydi,ancak benim görüşüm şu anda dizinin bütün senaristlerinin kovulması yönünde.Aksi halde 1.lik bir daha yakalanamayacak ,üstüne üstlük 5. ve 10. luklara demir atarsa haziranda da kriz nedeniyle yayından kaldırılması ihtimali belirebilecek.Umarım dizi yöneticileri aklını başına alır.Şöyle diğer dizilere baktığımda yayın günlerinde destekçileri istikrarlı bir şekilde oylama yapıyorlar,bizim sözde akasya durağı severler cumartesi akşamları kafalarını galiba kuma gömüyorlar,elleri tuşlara gitmiyor.Doludizgin Yıllar,yaprak dökümü,adanalı,doktorlar,melekler korusun,kavak yelleri,aşkı memnu,küçük kadınlar dizilerinin izleyicileri yüksek orandaki oylarıyla dizilerine sahip çıkıyorlar.

sekerci_kız
08-04-09, 23:38
Akasya durağını çook severek ve beğenerek izliyoorum :img-wink: Kadro desen süpeer bütün oyuncular birbirindeen başarılılar çook güzel bir ekip :img-yes:
Hatta geçen gün babam dizinin oyunncularındaan suat sunayı görmüş sohbet etmişleer felaan :img-in_lo
Ekibe başarılarının devamını diliyoorum :love01: :good:

delfin23
10-04-09, 10:22
Bu sabah okuduğum bir gazete haberinde Melek Baykal'ın taksici Melahat rolünden sıkıldığı için sezon sonunda diziden ayrılacağı yazıyor

hozcan
10-04-09, 13:44
Melek Baykal'ın Melahat rolünden sıkıldığını tahmin ediyordum. Katıldığı programlarda Akasya Durağından bahsederken konuşması falan yarım kalıyordu hep.. Reytinginin iyi geldiğinden bahsediyordu. :img-yes:

mor kedi
16-04-09, 11:22
Melek Baykal'ın Melahat rolünden sıkıldığını tahmin ediyordum. Katıldığı programlarda Akasya Durağından bahsederken konuşması falan yarım kalıyordu hep.. Reytinginin iyi geldiğinden bahsediyordu. :img-yes:
evet öyle bu yüzden bu sezon sonunda diizden ayrılacakmış.
dün akşam cine 5 te dizi magazinde söylendi..
gelecek sene melek hanım dizide olmayacakmış.

HÜSEYİN ATAY
17-04-09, 00:19
cennet mahallesi dizisindeki rolünden senelerce sıkılmayan melek baykal nasıl oluyor da 1 sezon dolmadan bu dizideki rolünden sıkılıyor anlayamıyorum,eğer diziden devlet tiyatrolarındaki sokrates adlı oyunu için ayrılıyorsa birşey diyemem ama sırf sıkıldığı için ayrılıyorsa çok büyük hata ediyor,hem kendi hem de dizi kaybeder.Yeri de hiçbir şekilde dolmaz.Umarım kararını gözden geçirir.

HÜSEYİN ATAY
02-05-09, 01:36
bugün akasya durağının beklenen en özel bölümü,çünkü tuğçe ile murat evleniyor,biraz ani oldu ama yine de güzel.o kadar kavga ve ayrılıp barışmalardan sonra bakalım evliliklerini nasıl yürütecekler?Eleni rolündeki nilgün belgün de kendini usta oyunculuğu ve muhteşem rumca şivesiyle ön plana çıkarmayı başarıyor.

can2366
02-05-09, 16:30
dizinin reytingleri total kitlesi
yani internetle filan alakası olmayan kesim
o yüzden bana göre reytingler yanlış değil

dangerous_5
02-05-09, 20:10
Akasya Durağını izleyen kitleyle dier dizileri izleyen kitle arasında yaz farkı oldugunu dusunuyorum.
akasya duragı izleyen kitle yas ortalaması biraz daha yuksek olan bi kitle bence. yani 35 - 40 yas ustu diziden sonra buraya girip yorum yapmıyo.
Bnm yaptıgım izlenim bu.

ugurcu-gamzeci
03-05-09, 00:23
merhaba öncelikle sizlerle dizi kardeşiyiz:img-hyste bizim dizi arka sokaklar sizin dizi akasya durağı yapımcımız erler film türker inanoğlu genel kordinatörümüz felan aynı o yüzden kardeş dizi oluyoruz:img-hysteben akasya durağını beğeniyle izleyen biriyim beni erler filmin yapıyor olması izlememin birinci sebeplerinden arka sokakların reklamını bir çok kez yaptı arka sokaklar sezon finalindeyken gülibikin annesi tutup bizim dizinin hastası tv de onu izliyordu:img-hystebizde arka sokaklar ailesi olarak akasya durağını izlemeye başladık hatta sinanla kavga bile etti arka sokaklarımizlyicem en sevdiğim dizi diye:img-hyste arka sokaklar ailesi olarak çok sevdik gerçekten oda arka sokaklar gibi çok iyi öğütler veriyor her gün oyunculuklrıy performanslarıyla harika sergiliyor her biri hemde ders vererek çok güzel bölümler yapıyorlar aile hayatlarıyla bazen hüzün komedi macera kısacası hepsini katarak muhteşem bir iş başarıyorlar

asksinsen
03-05-09, 01:34
böyle bir diziye ihtiyaç vardı..
konularında yapmacık sahnelerin çokluğu olsada(polisler vrken taksicilierin kahramlık yapması gibi) dizi güzel..

türkiyede yaşayan her insandan bişiler var dizide.. oynanan karakterler gerçek hayatla özdeşleşiyor..

---

bugünkü bölüm güzeldi.. tuğçe ve muratın aniden evlilik kararı alması tabiki dedikoduları çıkardı(kaygana için iyi bir fırsat:img-hyste )

eleni hanımla durağın sahibi(ismi glemedi aklıma) evlilik karaır alması yii oldu:) güzle olcak güzel..

sinanın at yarışını kaybetmesi kazanma olasalığı nagihan olayı süperdi..bu adam rol yeteneğinde bir numara.. :good:

dizi başarılı...

hozcan
04-05-09, 20:02
Akasya Durağı bana Cennet Mahallaesini anımsatıyo her izlediğimde.
Neredeyse her bi bölümde mutlaka Cennet Mahallesindeki olaylardan alıntı var. :img-yes:

HÜSEYİN ATAY
10-05-09, 00:38
Yine güzel bir bölümden sonra dizifilm sıralamasında 6. Sırada yer alan akasya durağının oyları yerlerde sürünüyor.bu garabet hala devam ediyor.bu arada melek baykal geçen hafta berkle beyazın programına katıldı ve diziden ayrılmayacağını açıkladı,dedikoduları da boşa çıkardı.nuri bey-eleni ve tuğçe-murat evlilikleri dizinin çehresini değiştirecek.bu hafta ayrıca sinan yine sululuğun katsayısını tavana vurdurdu.kim ne derse desin stüdyolarda çekilen gülme efektli ısmarlama komedi sit.comlardan bu dizi çok daha güzel ve düzeyli.toplumda rastlanmayan marjinal tipler bu dizide yok.senaryo sıkıntısı ise artık tüm dizilerin sorunu.bu dünyada da geçerli.sinema ve dizi endüstrileri çok zorlanıyor.dolayısıyla ben zor güler ve zor beğenirim diyip burun kıvırma ve ukalaca küçümseme lüksü 2009 lu yıllarda televizyonun herşeyi işleyip tükettiği bir ortamda kimsede olmamalı ve biraz esnek bakılmalı diye düşünüyorum,özellikle de akasyaya karşı.çünkü ben öyle yapıyor ve kendimi kasmıyorum,saygılar....

begüş_95
14-05-09, 22:28
37. Bölüm Özet

Sinan’ın başı dertte

Sinan, bir soyguncunun komplosu sonucunda, olayın faili suçlamasıyla gözaltına alınıyor.
Sinan’ın taksisine, döviz bürosunu soyan palyaço kostümlü bir soyguncu biner ve Sinan’ı rehin alır. Palyaço kılığındaki soyguncu öyle bir plan yapmıştır ki, Sinan bir anda kendini soygunun zanlısı olarak bulur. Nuri Baba, Eleni Hanım’la evlenince oğlu Mert evden ayrılıp kendine bir ev tutar. Nuri Baba bu duruma üzülür. Mert hastalanınca Eleni Hanım Mert’in yardımına koşar. Osman’ın taksisine binen bir reklamcı Osman’ın yüzünü çok beğenir ve reklam teklifinde bulunur. Osman bu işlerde tarağı olmadığını söylese de duraktaki şoförler Osman’a oynaması için baskı yaparlar. Osman para için reklamda oynamayı kabul eder. Fakat Osman’ı büyük bir sürpriz beklemektedir. Mehmet Hoca eskiden tanıdığı bayan bir öğretmenle karşılaşır. Bayan öğretmenin tayini İstanbul’a çıkmıştır. Mehmet Hoca arkadaşına yardımcı olur ve onu bildiği temiz bir otele yerleştirir. Şükran Mehmet’le kadını otelin önünde görünce Mehmet’in kendisini aldattığını düşünmeye başlar. Seyit taksisine Sururi adında çok zengin bir adam alır. Sururi sarhoştur ve yalnızlıktan şikayet etmektedir. Seyit adama üzülür. Kısa sürede Seyit’le arkadaş olan Sururi ona kaset yapma sözü verir. Seyit şoförlükten istifa eder. Ama işler hiç de umduğu gibi gitmeyecektir.

bat
19-05-09, 23:33
Akasya Durağı bana Cennet Mahallaesini anımsatıyo her izlediğimde.
Neredeyse her bi bölümde mutlaka Cennet Mahallesindeki olaylardan alıntı var. :img-yes:

Cennet Mahallesindeki Olaylardan Alıntı Olması Çok Doğal Birşey
Arka Sokaklardan Olsa Bunuda Doğal Karşılarım
Çünkü Zeynepin Yani ugurcu-gamzecinin Dediği Gibi Yapımcı Film Şirketi Aynı 3 üde Erler Filmm
Ayrıcaa Üzülerek Söylemek İstediğim Birşey Var Bazı Kendini Bilmez Arkadaşlarımız Arka Sokakların VBaşlığına Gelip Günümüzü Çaldınız Falan Diyorlar
Pazartesi Günü Arka Sokakların Yayın Günüdür Sadece Yaz Olduğu İçin Pazartesi ye Akasya Durağını Koydularr.Üzülerek Söylememin Sebebide Şuu
Ben Akasya Durağınıda Çok Seviyorumm.Bu Yüzdennn Kimsenin Kırılmasını Yada Böyle Düşünmesini İstemiyorummm

Saygılarımlaa

bat
22-05-09, 23:05
bişiy sorcm akasya durağı pazartesi mi oynuo?lütfen bilen varsa cevap verebilir mi?

Akasya Durağı Yaz Dizisi Olduğu İçin
Yazın Pazartesi Oynuyorduu
Şimdi Cumartesiii(Bunu Ayırt Edemeyen Arkadaşlara Duyurulur)

fairy_dreams
24-05-09, 13:54
TARİH 23/05/2009
HEDEF KITLE AB
S NO PROGRAM ADI KANAL RATING SHARE
1 BIR SARKISIN SEN. (PERFORMANS) ATV 7,75% 23,68%
2 KAVAK YELLERI KAND 7,47% 23,08%
3 MELEKLER KORUSUN SHOW 6,29% 20,98%
4 BIR SARKISIN SEN. ATV 5,66% 19,71%
5 AKASYA DURAGI KAND 4,90% 17,44%
6 SUIKASTCI (Y.S) SHOW 4,11% 13,44%
7 STAR ANA HABER BULTENI STAR 4,10% 19,05%
8 BIR SARKISIN SEN. (KARAR ANI) ATV 3,87% 15,65%
9 DISKO KRALI KAND 3,66% 21,79%
10 MELEKLER KORUSUN (OZET) SHOW 3,59% 15,25%

TARIH 23/05/2009
HEDEF KITLE TOTAL
S NO PROGRAM ADI KANAL RATING SHARE
1 BIR SARKISIN SEN. (PERFORMANS) ATV 8,79% 27,69%
2 BIR SARKISIN SEN. ATV 7,17% 23,15%
3 AKASYA DURAGI KAND 6,50% 21,51%
4 KAVAK YELLERI KAND 6,09% 19,39%
5 BIR SARKISIN SEN. (KARAR ANI) ATV 4,45% 21,32%
6 MELEKLER KORUSUN SHOW 4,01% 12,30%
7 SUIKASTCI (Y.S) SHOW 3,69% 12,84%
8 STAR ANA HABER BULTENI STAR 3,63% 17,52%
9 BABA OCAGI STAR 3,61% 11,18%
10 KORCAN KARAR ILE ANA HABER SHOW 3,34% 17,20%

ultrAslan_emir
20-06-09, 00:49
arkdslar zeynep dörtkardeşler resmi forumu bi ara hacklenmisti tekrar kurtardik devamm etmektedir tuğce hayranları zeynep dörtkardesler hayranları hepinizi sitemize beklerizzeynep hakkında merak ettikleriniz sorularınız vs herşey orada adres icin bana ulasabilirsinizz

mor kedi
20-06-09, 09:44
bu kadar usta oyuncuların olduğu bir diznin başlığı neden bu kadar boş kalıyor anlamadım.
aslında güzel dizi ama bir talihsizliği var..
çiçek taksinin kopyası..
zaten çiçek taksiyide türker bey yapmıştı..yıllarca devam etmiş bir dizinin aynısı. konu karakterler aynı olunca onu izeyenleri bu diziye pek kendilerini kaptıramıyorlar..

HÜSEYİN ATAY
21-06-09, 01:16
sezon fnali müjdeli haberlerle bitti.zeno-seyit ve murat-tuğçe çiftlerinin çocuklarının olacağı haberi ve ali kemalin kanlısıyla düştüğü komik durumlar bu bölümün en akılda kalıcı yanlarıydı.Bu arada melek baykal dizideki senaryo gereği almanyaya gitme bahanesiyle umarım diziden ayrılmaz ve daha önce çıkan ayrılacağı yönündeki dedikoduları boşa çıkarır.onsuz bu diziyi düşünemiyorum.Önümüzdeki sezon daha iyi senaryolarla umarım biraz düşen reytingler geri gelir.eski dizilerin bitmesiyle akasya durağının önümüzdeki dönem daha da öne çıkmasını umuyorum ve bazı arkadaşların koca bir sezon geçmesine rağmen bu dizinin çiçek taksinin devamı olduğuna dair hala eleştiri getirmelerini de yadırgıyorum,senaryo ise her dizinin yaşadığı bir sorun.Ayrıca akasya durağı diziler sıralamasında asinin de sona ermesiyle 5.liğe yükselmiştir,bunu da hatırlatırım.Dikkatli izleyiciler fark etmiştir,hemen her bölümde seyirciye didaktik mesajlar da verilmiş ve dizimiz sansasyonel konuları ve oyuncularının skandal yaşamlarıyla gündeme gelmemiştir,malesef bu yüzden medyada ve özellikle magazin köşelerinde yeterince kendine yer bulamamış ve tanıtımları kanalının da hatası yüzünden ekranda fazla görünmemiştir.Dizi çalışanları sessiz sedasız işlerini ama sadece işlerini yapmışlardır.

can2366
22-06-09, 11:34
bu kadar usta oyuncuların olduğu bir diznin başlığı neden bu kadar boş kalıyor anlamadım.
çiçek taksinin kopyası..
zaten çiçek taksiyide ülker bey yapmıştı..yıllarca devam etmiş bir dizinin aynısı. konu karakterler aynı olunca onu izeyenleri bu diziye pek kendilerini kaptıramıyorlar..
Çiçek taksiyi çok hatırlamıyorumda Cennet Mahallesi'nin kopyası dizi
Cennet Mahallesi'ni sevdiğim için hatırlıyorum Yunus bir davada tanıklık yaparak bi adamı hapse attırır.Adam çıkınca Yunus'u aramaya başlar Yunus saklanmak için kadın kılığına girer.Bu bölümde Akasya Durağı'nda işlendi yine copy-paste
ama yönetmenleri aynı senaristleri aynı yapımcıları aynı o yüzden sorun değil dimi?bizde izliyoruz işte napalım gerçi son bölümlerini tam izlemedim ama nedense hep bana denk geliyor bu (ç)alıntılar

bu arada Melahat Almanya'ya mı gitti
umarım dönmez Melek Hanım diziden ayrılır:img-hyste

mor kedi
22-06-09, 11:52
Cennet Mahallesi'ni sevdiğim için hatırlıyorum Yunus bir davada tanıklık yaparak bi adamı hapse attırır.Adam çıkınca Yunus'u aramaya başlar Yunus saklanmak için kadın kılığına girer.Bu bölümde Akasya Durağı'nda işlendi yine copy-paste
ama yönetmenleri aynı senaristleri aynı yapımcıları aynı o yüzden sorun değil dimi?bizde izliyoruz işte napalım gerçi son bölümlerini tam izlemedim ama nedense hep bana denk geliyor bu (ç)alıntılar

şeker kazımlı ,fırıldak ömerli ,avukat taksi şöförü...kadın taksici..
hepsi aynı..
evet melehat ikinci sezon yok..

geveze92
22-06-09, 16:59
çok büyük bir mantık hatası bildireceğim eski bölümlerde tuğçe uçakla uludağa gidiyordu uçakta telefonla konuştu.:img-hyste senaristler hiç uçağa binmemiş sanırım.

bat
25-06-09, 13:06
çiçek taksinin kopyası..
zaten çiçek taksiyide ülker bey yapmıştı..yıllarca devam etmiş bir dizinin aynısı. konu karakterler aynı olunca onu izeyenleri bu diziye pek kendilerini kaptıramıyorlar..

Böyle Bişi Olması Çok Normal
Çünkü:İkiside Hatta 3 Üde Aynı Yapımcının(Çiçek Taksiden Emin Değilim)

ÖZEL HAT
05-07-09, 17:45
Melek Baykal’ın sağlık sorunları nedeniyle diziden ayrılmasıyla Boş kalan yere Levent Ülgen " Yeni isimlerle görüşülüyor, durağa yeni bayan sürücü alınacak " dedi…

HÜSEYİN ATAY
08-07-09, 16:24
Bu sene melek baykalın tiyatro oyununu izledim,gayet sağlıklı görünüyordu,bu bahaneye inanmıyorum,ayrıca şu sıralar show tv de şarkı yarışmasında jüri üyesi ve gayet sağlıklı ve neşeli.yerine kimseyi almasınlar,diziye devam etsin,çünkü yeri dolmaz.

big sexy
10-07-09, 04:51

müdür ben de sana 2 örnek daha ekleyeyim..
Zengin bir işadamının kont isimli köpeği kaybolur..Yunus ve pembe buna benzer bir köpek bulup eğitirler..Köpeğin sahibine götürdüklerinde sahibi köpeğin kendi köpeği olan kont olmadığı söyler.Bunun üzerine yunus ve pembe veköpeği sokaktaki sarhoş adama verirler.Hatta "nasıl da kakaladık zavallıya"diye dalga geçerler..Sonra eve gittiklerinde haberlerde o sarhoş adamın o köpek sayesinde para kazanıp zengin olduğu söylenir..Ben akasya durağını izlemem ama sadece reklamlarda zap yaptığımda köpeği eğittiklerini gördüğümde konuyu anlamam saniyeler sürdü..
Bir diğer denk geldiğim olay ise Yunus pembeye bir oyun oynamış ve Cazgır bir kadını pebmeye kaynana olarak getirip pembeye işkence ettirmişti..Hatta o kaynana pembeey gece vakti yağmurda boza aldırmıştı..Aynı şey Osman aganın kaynanası tarafından Osman agaya yaptırıldı..Hemde yağmurlu bir akşam hem de boza..
Bu üretken olmayan tamamen kopyalarla değerli oyuncuların zamanının harcandığı diziye yazık oluyor..Biraz daha yaratıcılık lütfen!

Derya_Aladaa
03-08-09, 12:52
melek baykal gıttı. sımdıde avukat olan cocuk gıttı dızıden melek baykalın dızıdekı kızıyla evlenen sımdı arka sokaklara gecmış polıs olarak

mor kedi
04-08-09, 10:54
Bu dizi beceriksiz senaristlerin ve beceriksiz yapımcıların kurbanı oldu..Çok kaliteli kadro ziyan edildi
ben yapımcıya bir şey demiyorum.
türker beyin dizleir hep tutmuştur.
ama burda galiba cennet mahallesindeki seneridtlerle devem ediyorki..
onlarsa ki onlar görülüyor bayat konularla 10110 kez aynı seneryoyu yazıyor albet seyircide artık bıkıyor.
oyuncularda katlanamayıp gidiyor hemde türker bey gibi bir yapımcının yapımından:icon_whis
berk bey yinede türker beyle çalışacakmış.

DDerya_
06-08-09, 17:03
Sahiden cikmislarmi diziden melek baykal ve dizideki murat:( eger cikmislarsa gercekten cok yazik olmus akasya duragindaki her oyuncu kendinen bisey katiodu...

ortanca1
08-08-09, 17:48
Ayça İnci ile görüşme halindelermiş.
Şöför olarak diziye dahıl edılecekmiş.Bugun mıllıyetın tv ekınde okudum.

mor kedi
08-08-09, 17:51
bence bu senaryoyu ancak şöför nebahat kurtarır.
ben o filmi çok severim.
keşke ilk baştan çiçek taksi karakterini cennet mahallesi oyuncularını koyacaklarına..
babasını kaybetmiş anne ve kardeşine bakmak babasından kalan borcu ödemek için çalışan bir şöför kızının hikayesi anlatılsaydı.:img-yes:

gizemlı
16-08-09, 20:30
arkadaşlar melek baykalın yerine AYSUN KAYACI gelecekmiş diziinin yeni şöför nebahatı olcakmışş yaniii..:img-hysteaysunu cok itici bulurum bende..bu dizide şöfeeeer rölüyle nasıl bağdaşçak çook merak ediyorum doğrusuuu :icon_whisşöfeer aysun:icon_whis

AyseTu
18-08-09, 19:11
işte cennet mahallesi oldu

http://i32.tinypic.com/2dtt5w3.jpg

http://i29.tinypic.com/121sr9v.jpg

pusat_yusuf
19-08-09, 00:19
AAA unutulmaz ikili ŞEYLA HALİS ve ÜMİT YESİN de kadroya katılmış heralde...Evet CENNET MAHALLESİ kadrosunu yeniden kurmuşlar...hehehe...
AYÇA İNCİ heralde o resimlerdeki bayan..Mükemmel bir isim ama Onu komedide hiç izlemedim...Kendisiyle bir kere konuşmuştum..Çok harika bir oyuncuydu...Bakalım komedide nasıl olacak?

bat
19-08-09, 02:29
melek baykal gıttı. sımdıde avukat olan cocuk gıttı dızıden melek baykalın dızıdekı kızıyla evlenen sımdı arka sokaklara gecmış polıs olarak

Eheh Yapımcı Aynı Oluncaa
Bir Bakmışız Akasya Durağındaki Avukat Murat Arka Sokaklarda Komiser Murat Olmuş Geçici Bir Süreliğine:):img-hysteYok Yok Gelecekse Yeni Komiser Olsun.Ama Tanıtım Fragmanında Olmadığına Göre Bence Yüzde Yüz Kısa Bir Süreliğine Uğur Pektaşın Yerine Yani Komiser Muratın Yerine Geliyor
Eheh Yapımcıda Berk Abiyi Avukatlıktan Komiserliğe Tain Ediyor Sonuçta İsim Aynı:)
Ya Bişi Söylücem Ama Yanlış Anlamayın Bence Melek Baykal Diziden Çıkarsa Dizi Berbat Olur Çünkü:Genel Hikaye Onun Üzerine Kuruluydu.

big sexy Canım Ne Olursa Olsun Türker Amcamıza Söz Yok
Gerek Arka Sokaklara Çağla Kubatı Getirsin(İnşallah Çabucak Çıkar Diziden)Gerek Melek Baykalı Diziden Çıkartsın Ne Yaparsa Yapsın.Gerek Yaşından Dolayı Gerek Yapımcımız Olduğu İçin.
Ayrıca Erler Filmin Yani Türker İnanoğlunun Yapımcılığını Yaptığı Neredeyse Tutmayan Dizi Yok...Örnek Arka Sokaklar Tekrarları Bile ilk 10 a Giriyor.Cennet Mahalleside Öyle Ve Daha Birisürü Sayamadığım Tutan Dizisi Gibi
Hem Cennet Mahallesini Yazabilen Nasıl Akasya Durağında Beceriksizlik Yapar ki?
Bu Tamamen Seyirciyle İlgili Birşey

HeRGeLe
19-08-09, 23:43
Yeni kadromuz belli olmuş çokta güzel olmuş, Cennet Mahallesi kadrosu tamam gayette güzel, Bakalım Melek Baykal'ın yerini doldurabilecekler mi?;)

Ayça İnci sert bir karakterleri hep oynamıştır. Burdada sanırım aynı şekilde oynayacak bakalım bekleyip görelim ;)

can2366
21-08-09, 12:20
Ümit Yesin ve Şeyla Halis çok doğru transferler..
Ama gidenler de diziyi kötü etkileyecek..

HeRGeLe
23-08-09, 15:18
Melek Baykal Diziden Ayrıldı...

http://www.dizifilm.com/forum/../cover.php?coverid=4335&stc=1&thumb=1 (http://www.dizifilm.com/forum/../cover.php?coverid=4335)

Kanal D'nin geçtiğimiz yaz dönemi başlayan, reytinglerde başarısı nedeni ile devam eden 'Akasya Durağı'nın başrol oyuncusu Melek Baykal diziden ayrıldı...

Dizide tüm mal varlığı elinden alındıktan sonra şoför olan Melahat'i canlandıran Melek Baykal, çok yorulduğunu, dinlemek istediğini belirterek kadrodan ayrıldı.

Eylülün ilk haftası yeni bölümlerinin yayınlanması beklenen diziye usta oyuncu Erol Günaydın, 'Semum'da canlandırdığı karakter ile herkesin beğenisini kazanan Ayça İnci ve 'Cennet Mahallesi', 'Yol Arkadaşım' dizilerinden tanıdığımız Ümit Yesin ile Şeyda Halis gibi oyuncular katıldı.

DiziFilm-denizimsi

mor kedi
25-08-09, 12:37
tekrarlar erken alınmış.
çok iyi olmuş.
zaten haftaya gene sabah proğramları var.
anlakmsız kadın proğları yüzünden bütün kış tv izleme keyfimiz kalmıyor.

bat
27-08-09, 00:23
Arkadaşlarrr Fragman Çıkmışş
İzledim Az Önce Süperdii Ümit Yesinler Durağın Ortağı Olarak Geliyor Diziyee
Osmanla Baya Bir Takışıyorlarrdı Falann....
Eheh Osmanlara Safiyenin Ablası Falan Geliyordu(Şeyda Halisti Glb.Teyzesi)
Ayça İncide Durağın Yeni Taksi Şoförü Olarak Gelmiştii Eheh Bitane Adama Yumruk Geçiriyorduu Taksidee
Mazhar Beyin Oğlu Geliyordu Almanyadan Olgaçmıydı Neydii İsmi?
Sinan Dalga Geçiyordu Kızınız Olmasın Falan Diyee
Birde Fragmanın Başında Osmanlar Falan Nuri Babayı Görünce Seviniyorlardı Neden Anlamadım:S:S

İzlemek İsteyenler Kanal D nin Sitesinde Var

begüş_95
27-08-09, 16:52
arkadaşlar diziden berk oktay ve zeynep dörtkardeşler diziden çıkıo mu?

bilen varsa cevap yazarsa çook sevinirim..

HeRGeLe
27-08-09, 17:19
Arkadaşlarrr Fragman Çıkmışş
İzledim Az Önce Süperdii Ümit Yesinler Durağın Ortağı Olarak Geliyor Diziyee
Osmanla Baya Bir Takışıyorlarrdı Falann....
Eheh Osmanlara Safiyenin Ablası Falan Geliyordu(Şeyda Halisti Glb.Teyzesi)
Ayça İncide Durağın Yeni Taksi Şoförü Olarak Gelmiştii Eheh Bitane Adama Yumruk Geçiriyorduu Taksidee
Mazhar Beyin Oğlu Geliyordu Almanyadan Olgaçmıydı Neydii İsmi?
Sinan Dalga Geçiyordu Kızınız Olmasın Falan Diyee
Birde Fragmanın Başında Osmanlar Falan Nuri Babayı Görünce Seviniyorlardı Neden Anlamadım:S:S

İzlemek İsteyenler Kanal D nin Sitesinde Var

Fragmanı bende izledim.Paylaşım içinde teşekkürler..

Evet Nuri babayı görünce neden bu kadar çok seviniyorlar bende çözemedim:icon_whis

Yeni karakterler girmiş çokta güzel olmuş bence.Özellikle Erol Günaydın'a çok sevindim hemde Ramazan olarak girmiş.:happy0064

Ayça İnci yine sert bir karakteri oynuyor her zaman ki gibi güzel ben yakıştırıyorum ona sertliği;)

Fragmanın sonu çok güzel bitiyor. Ümit Bey soruyor, "Böyle güzel dostluklar hala var mı? "diyor. Nuri babada, "Akasya Durağı'nda Hala var" diyor.:img-blushİşte bu yüzden bu kadar çok sevliyor ve izleniyor bu dizi;)

bat
28-08-09, 13:49
arkadaşlar diziden berk oktay ve zeynep dörtkardeşler diziden çıkıo mu?

bilen varsa cevap yazarsa çook sevinirim..

Berk Oktay Arka Sokaklara Geçiyormuş...
Yurt Dışında Olduğu İçinde Tanıtımlarda Olmamışş
Zeynep Dörtkardeşleri Bilmiyorum Ama Büyük Bir İhtimalle Çıkıyordur

Eheh Arka Sokakların Fragmanı İçin Girmiştim Akasya Durağını Görünce İzlemeden Geçemedimm:img-hyste
Büyük Bir İhtimalde O Gün Çıkmıştı Çünkü Ondan Önceki Gün Yoktuu
5 Eylülde Başlamasına Sevindim Birde Arka Sokakların Fragmanı Çıksaa

AyseTu Canım Hiçbir Dizinin Özeti Çıkmadı Sadece Arka Sokaklar Ve Akasya Durağı Değil
Ahh Ne Uyuz Bir Kanalımız Varrr

HÜSEYİN ATAY
30-08-09, 00:30
tam bir şok içindeyim.berk oktay ,melek baykal ve zeynep dörtkardeşler akasya durağından kesinlikle ayrılmamalı.eğer olmazlarsa dizinin ikinci sezon hiç şansı olmaz.yeni gelenler onların yerini dolduramaz ve ne katabilecekleri de şüpheli.dizinin kimyası,omurgası bozulursa avrupa yakası gibi kendi sonunu hazırlar ve ikinci sezonu tamamlayamadan da reytinglerde rakiplerinin gerisinde kaldığı için yayından kaldırılır.

bat
31-08-09, 09:17
tam bir şok içindeyim.berk oktay ,melek baykal ve zeynep dörtkardeşler akasya durağından kesinlikle ayrılmamalı.eğer olmazlarsa dizinin ikinci sezon hiç şansı olmaz.yeni gelenler onların yerini dolduramaz ve ne katabilecekleri de şüpheli.dizinin kimyası,omurgası bozulursa avrupa yakası gibi kendi sonunu hazırlar ve ikinci sezonu tamamlayamadan da reytinglerde rakiplerinin gerisinde kaldığı için yayından kaldırılır.

Katılıyorum Ama Elden Bişi Gelmez Heleki Kendi Kararlarıysa
Eğer Berk Oktay Arka Sokaklara Gelecekse Akasya Durağına Geri Dönme İhtimalide Var
Dediğin Gibi Dizinin Kimyası Bozulursa Dizide Bozulurr
Ama İnşallah Hayırlısı Olur Ne Diyelim

yalcin18
06-09-09, 00:32
akasya duragi yeni sezondada cok güzel olacak bundan hic süphem yok yeni sezonun yeni bölümünü izledim iyide oyuncular var ama tek melek baykalla kalmamis ayrilanlar melahat ayrilmis murat ayrilmis tugce ayrilmis hülya ayrilmis sonrada okan karakterini oynayan ali yalcinda ayrilmis yerine bir baskasi gelmis ali yalcina o kadar alismis sevmistimki okan karakteri onunla bütünlesiyordu ayrilmasina cok üzüldüm insallah gecici bir ayriliktir insallah tekrar akasya duragina geri döner aslinda muratinda ayrilmasina üzüldüm ayrilanlarin hepsine üzüldüm acikcasi daha tugcenin bebegi olacakti böyle yarim kalamazki insallah ayrilanlar tekrar geri gelir onlarsiz dizi olmuyor eksikleri hissediliyor ali yalcinin yerine gelen oyuncuya okan karakteri pek yakismadi ali daha güzel yapiyordu yani neden bir dizide basladigi gibi bitmiyor sanki ne güzel olur aslinda sonuna kadar oyuncular ayni acikcasi saskinlik icersindeyim ayrilan oldumu senaryo dogal olarak biraz degisiyor tabiiki cok üzüldüm ayrilanlar icin hele muratla okani oynayan ali yalcina ama seyitin orda olmasi beni bir nevi olsun rahatlatti seyiti cok seviyorum-acaba neden murat hülya tugce ve okani oynayan ali yalcin ayrildi bilen varsa söyleyebilirmi acaba cok merak ediyorum?ama dizi kaldigi yerden devam ediyor tek ümidimiz ayrilanlarin geri gelmesi.mademki illaki biri ayrilacakti onlarin yerine saziment mazhar falan ayrilsaydi en önemli oyuncular ayrilmis.akasya duragi mükemmel bir dizi insallah uzun yillar sürer ve hickimsede ayrilmaz ve ayrilanlarda geri gelir hemen-melahati murati safiyeyi ve okani(ali yalcin) ve seyiti cok seviyorum :img-yes:

My2Ki
06-09-09, 13:53
HEDEF KITLE Ab
S NO PROGRAM ADI KANAL SURE RATING SHARE
1 TURKIYE-ESTONYA ATV 1:27:06 15,71% 55,23%
2 BAKICI (Y.S) ATV 1:22:19 4,14% 19,03%
3 TUBA ATAV ILE ANA HABER SHOW 0:35:11 4,03% 18,49%
4 KANAL D HAFTASONU HABERLERI KAND 0:51:36 3,94% 18,32%
5 AKASYA DURAGI KAND 1:44:41 3,79% 13,94%

HEDEF KITLE ToTAL
S NO PROGRAM ADI KANAL SURE (R) AMR % SHR %
1 TURKIYE-ESTONYA ATV 1:27:06 13,87% 48,10%
2 RECEP IVEDIK (T.S) SHOW 1:38:36 4,76% 17,51%
3 AKASYA DURAGI KAND 1:44:41 4,17% 15,00%

AyseTu
09-09-09, 18:49
http://i28.tinypic.com/axoye.jpg

http://i29.tinypic.com/2i78thd.jpg

http://i25.tinypic.com/2mgjg5j.jpg

http://i26.tinypic.com/hsugyw.jpg

HeRGeLe
09-09-09, 21:15
Geçen hafta izlemiştim ancak yorum yapamadım.

Hemen yapayım yeni sezonu bence çok çok güzel olmuş

Evet gidenler belki önemli karakterlerdi , ama gelenler eksikliklerini bence hissettirmedirler. Ayça İnci'yi çok beğendim yine sert bir karakterdi.

Ümit Yesin ve Şeyda Halis'te rollerine açıkçası cuk oturmuşlar.

Ben yeni kadroyla çok beğendim açıkçası.

Reytinglerde bıraktığımız gibi yola devam durmak yok :)

LamiAslı
09-09-09, 21:43
Bu dizi aynı Cennet Mahallesi!

Bence senoryo çok zayıf.Aynı Cennet Mahallesine benzetmeye çalışıyorlar.Ben Özgün bir hikaye göremiyorum açıkçası.
Nerdeyse oyuncuları bile aynı.

superbaba
10-09-09, 00:47
Geçen hafta izlemiştim ancak yorum yapamadım.

Hemen yapayım yeni sezonu bence çok çok güzel olmuş

Evet gidenler belki önemli karakterlerdi , ama gelenler eksikliklerini bence hissettirmedirler. Ayça İnci'yi çok beğendim yine sert bir karakterdi.

Ümit Yesin ve Şeyda Halis'te rollerine açıkçası cuk oturmuşlar.

Ben yeni kadroyla çok beğendim açıkçası.

Reytinglerde bıraktığımız gibi yola devam durmak yok :)

Ben en çok Hediye karakterindeki Şeyla Halis'i beğendim. Rumeli şivesini çok başarılı konuşuyor. Her ne kadar Cennet Mahallesi'ni çağrıştırmış eleştirisi yapılsa da Cennet Mahallesi'ndeki Menekşe karakterinden çok farklı bir tip ortaya çıkarmış. Çok başarılı bir oyuncu.
Yine Duran karakterindeki Ümit Yesin çok başarılıydı. Eski mahkum/kabadayı tipi cuk oturmuş üstüne.
Bir de tabi ki Erol Günaydın muhteşemdi. Umarım Erol Günaydın'ı daha çok görürüz dizide.

LamiAslı
12-09-09, 21:18
Nerdeyse dizi müzikleri,oyuncuları aynı.
Taksicilik de vardı Cennet Mahallesi'nde burda da var.
Ayrıca dolandırıcı vardı burda da var.
E ben ne farkı anladım ki? Bir öğretmen var farklı karekterler olarak başka da yok yani.
Melek Baykal neden ayrılmış çok merak ediyorum.

zeynep22
12-09-09, 21:21
Diziden ayrılanların hikayesi geçtimi? Ben o kısmını kaçırdım.Nereye gittiler.Neden gittiler vs?

Ceren°Burak
12-09-09, 22:31
Gülbin le Sinanin sahnesi cok moikti ama Gülbine üzüldm acickasi.....

En cok güldügün sahne ise Gülbin ben o sinani bi haa secret edicem demesiydi orda koptum :D:D

Evet cennet mahallesine benziyor. Ama sunuda belirtiym bütün komedi dizileri öyle. Bütün komedi dizilerinde Dolandirici, Mafia vs. filan olur. Oyuncularin ayni olmasida tesadüf diyelim......yada yönetmen o oyunculari begenmis oalbilir ve dizisinde oynatmak istemesi cok dogal :)

superbaba
12-09-09, 23:34
Şaziment'in Can'a "Bizim sülalede o kadar doktor mühendis dururken çeke çeke babasına çekti. Çekim hatası"" dediği yere koptum.
Bir de Sinan'ın çıktığı programda kendini daha fazla acındırmak için Can'ın boynunu sürekli bükmesi komikti.

fairy_dreams
13-09-09, 14:03
İLK 100 PROGRAM / AB
12 EYLÜL 2009 CUMARTESI

NO PROGRAM ADı KANAL SÜRE RATING (%) SHARE (%)
1 KAVAK YELLERI KAND 01:42 8,77% 26,52%
2 VAR MISIN YOK MUSUN-PT SHOW 00:57 6,83% 20,11%
3 AKASYA DURAGI KAND 01:29 5,96% 18,43%
4 ES-ES ATV 01:31 5,59% 17,42%
5 KANAL D HAFTASONU HABERLERI KAND 00:46 5,55% 20,37%
6 TUBA ATAV ILE ANA HABER SHOW 00:33 4,27% 15,41%
7 SICAK GELISME KAND 00:14 3,84% 15,61%
8 AILE REISI STAR 01:27 3,55% 10,95%
9 SICAK GUNDEM SHOW 00:41 3,52% 14,02%
10 SPOR GUNDEMI KAND 00:04 3,52% 12,23%

İLK 100 PROGRAM / TOTAL
12 EYLÜL 2009 CUMARTESI

1 KAVAK YELLERI KAND 01:42 8,26% 26,30%
2 AKASYA DURAGI KAND 01:29 6,83% 21,10%
3 VAR MISIN YOK MUSUN-PT SHOW 00:57 6,40% 18,81%
4 ES-ES ATV 01:31 5,41% 16,81%
5 KANAL D HAFTASONU HABERLERI KAND 00:46 4,84% 16,70%
6 TUBA ATAV ILE ANA HABER SHOW 00:33 4,22% 14,10%
7 STAR ANA HABER BULTENI STAR 00:49 3,85% 13,14%
8 AKASYA DURAGI (TKR) KAND 01:42 3,67% 17,79%
9 HZ.YUSUF STAR 01:00 3,52% 19,06%
10 ATV ANA HABER BULTENI ATV 01:01 3,31% 11,75%

Retriever
15-09-09, 04:35
Bu diziyi izleyenleri görünce şaşırıyorum,tamamen insanları aptal yerine koymak ve para kazanmak dışında yapılmış bir iş değil...!

cennet mahallesi,tatlı kaçıklar,çiçek taksi gibi türker inanoğlu yapımlarının kırıntısından toplanan bir çakma dizi..

Kaç kişi biliyor o durağın Çiçek taksi durağının aynısı olduğunu,ön kapıyı kapat arka kapıyı aç al sana Akasya durağı..

KanalD dışında hangi kanalda olursa olsun ilk bölümde yayından kalkacak bir dizi,tek şans kanalın izleyici kitlesi..

HÜSEYİN ATAY
15-09-09, 18:45
bir yılı aşkındır dizinin konusuyla ilgili şikayetler hep olageldi ,izleyici çekmesinin nedenini anlayamıyorsan daha önce başkalarına izah ettiğim gibi sana da izah edeyim.dizinin izlenme nedeninin başında tiyatro kökenli geniş oyuncu kadrosu olması ,tamamen gündelik hayatın sıradan ,asla marjinal olmayan insanlarını yansıtması,sit com tarzındaki ithal komedilerden olmaması,içinde benim yerime gülen gülme efektlerinin olmaması ve tabii malesef ayrılan melek baykaldır.

anil16
24-09-09, 10:06
Melek Baykal diziden cikarak cok akillica bir karar vermis. :good:
Bu aptal dizide harcaniyordu.
Pembeyi ozledik biz...onun gibi komik bir rol'de gormek isterim yine. :)

HÜSEYİN ATAY
25-09-09, 22:52
[QUOTE=anil16;12066021]Melek Baykal diziden cikarak cok akillica bir karar vermis. :good:
Bu aptal dizide harcaniyordu.
Pembeyi ozledik biz...onun gibi komik bir rol'de gormek isterim yine. :)[/QUOT burada yazı yazıyorsan etik olmalısın,senin aptal dediğin dizi bu sitenin oylamasında ve reytinglerde üst sıralarda.Melek Baykal senelerce hep çingene karakterini mi oynayacak sen istedin diye.usta oyuncular her rolü dener.bu dizide melek hanım eğitimli,görgülü,komik olmayan bir şehirli kadını canlandırıyordu,bu role bir sezon dayanamadı ve berkle zeynepin de diziden rol gereği ayrılmalarını tetikledi.ama bence dizinin ucu açık ve ilerleyen aylarda bu üç oyuncunun da diziye dönmeleri mümkün.benzer durumları başka dizilerde de görüyoruz.

superbaba
27-09-09, 12:22
Dünkü bölümü de izledikten sonra yeni sezonun bir önceki sezona göre daha iyi olduğuna kanat getirdim. Yeni sezondaki oyuncular kesinlikle çok iyiler. Hem Şeyla Halis, Hem Ümit Yesin, hem de Erol Günaydın çok iyi oynuyorlar. (Ayça İnci'yi ihmal ediyor bence senaristler, üç bölüm oynadı, henüz karakteri konusunda bir fikir sahibi olamadık.)
Reytingler de gösteriyor ki bu dizi Melek Baykal olmadan hiç kan kaybetmiyor. Madem gidişi bir eksiklik hissi yaratmıyor, dönüşü niye önemli olsun ki. Bence gittiği yerde, yeni ve güzel işler yapsın. Melek Baykal gibi büyük bir oyuncuyu yeni projelerde izlemek isterim. Ama Akasya Durağı böyle güzel.

mor kedi
27-09-09, 12:29
dün akşam dikakt ettim şeyle ümit bey yine çift olacak gibi ..
bence bu çok yanlış ..
çünkü millet 3 sene onları böyle gördü..
artık sıkar gibi.
karakter farklı olsa partner olmaları yanlış.
başka oyuncularla partner olmalarının yararı olur..

HeRGeLe
03-10-09, 13:17
Bu akşam ki özet

Eleni, Sinan’ın oyununa geliyor

Osman’ın kızı Dilek konservatuarı kazanmıştır. Fakat Safiye, Osman’ın Dilek’i konservatuara göndermeyeceğini bildiği için, ona Dilek’in tıp fakültesini kazandığını söyler. Bu yalana inanan Osman durakta herkese hava atar. Fakat çok geçmeden Osman acı gerçeği öğrenecektir.
Ali Kemal, Narin’le evlenmiş ve Osman Aga’nın evine içgüveysi gelmiştir. Fakat gerdeğe giremediği için psikolojik baskı altındadır. Duraktakiler Ali Kemal’le dalga geçerler. Ali Kemal kadınların da dolduruşa getirmesiyle erkekliğinin büyüyle bağlandığına kanaat getirip, açtırmak için soluğu bir muskacıda alır. Fakat işler hiç de umduğu gibi gitmez.
Eleni, yanına Hediye’yi de alarak ev yemekleri yapan bir lokanta açmaya karar verir. Bunu öğrenen Sinan, bir arkadaşının iş yapmayan lokantasını, Eleni Hanım’lara satar. Aradan komisyoncu payını da alır. Eleni Hanım ve Nuri Baba lokantanın iş yapmadığını görünce bu işin içinde bir iş olduğunu anlayıp işin aslını araştırmaya başlarlar.
Obayana, Dilek’i görmeye gelir. Tam bu sırada Wang da Dilek’i görmeye gelince Dilek, Obayana’yı dolaba saklar. Fakat üstüne Osman Aga da eve gelince Dilek, Wang nereye saklayacağını şaşırır. Evde Obayana ile Wangı yakalayan Osman ise kızılca kıyameti koparır.
Seyit’in taksisine ünlü bir türkücü biner. Seyit ünlü türkücüye sesini dinletir. Seyit’in sesini beğenen türkücü ona yardım eder ve patronuyla tanıştırır. Patron, Seyit’in sesini beğenir ve ona kaset yapmaya karar verir.

fairy_dreams
04-10-09, 14:21
İLK 100 PROGRAM / HEDEF KITLE : TOTAL
03 EKIM 2009 CUMARTESI

1 AKASYA DURAGI KAND 01:32 8,52% 25,45%
2 KAVAK YELLERI KAND 01:28 6,74% 22,24%
3 VAR MISIN YOK MUSUN-PT SHOW 00:49 6,67% 19,53%
4 BIR SARKISIN SEN. ATV 02:01 4,87% 14,60%
5 STAR ANA HABER BULTENI STAR 00:42 4,49% 16,39%
6 KANAL D HAFTASONU HABERLERI KAND 00:46 4,42% 17,05%
7 VAR MISIN YOK MUSUN (BASLIYOR) SHOW 01:32 4,24% 12,66%
8 KORCAN KARAR ILE ANA HABER SHOW 00:29 4,20% 15,52%
9 AILE REISI STAR 01:26 3,41% 10,61%
10 BEZ BEBEK FOX 01:26 3,40% 10,94%

İLK 100 PROGRAM /HEDEF KITLE : AB
03 EKIM 2009 CUMARTESI

1 KAVAK YELLERI KAND 01:28 7,60% 24,11%
2 AKASYA DURAGI KAND 01:32 6,85% 21,44%
3 VAR MISIN YOK MUSUN-PT SHOW 00:49 5,67% 16,55%
4 STAR ANA HABER BULTENI STAR 00:42 4,49% 18,52%
5 BIR SARKISIN SEN. ATV 02:01 4,11% 12,32%
6 KORCAN KARAR ILE ANA HABER SHOW 00:29 3,91% 16,28%
7 VAR MISIN YOK MUSUN (BASLIYOR) SHOW 01:32 3,83% 11,98%
8 KANAL D HAFTASONU HABERLERI KAND 00:46 3,47% 15,18%
9 BIR SARKISIN SEN. (BASLIYOR) ATV 00:40 3,35% 11,21%
10 MADALYON (Y.S) STAR 01:19 3,35% 10,58%

HÜSEYİN ATAY
04-10-09, 16:01
reytingler çok güzel,ekip çok başarılı ama gözlerim hala melek baykal ve berk oktayı arıyor.

yalcin18
11-10-09, 12:53
arkadaslar bu diziyi cok seviyorum ve her gecen günde biraz daha heyecanli oluyor ama tabii ayrilan oyuncularin hala etkisindeyiz gercektende gözlerimiz ayrilan oyunculari ariyor tugce melahat ve murat birde okan karakterini oynayan ali yalcini-simdi arkadaslar iyice izleyen kolaylikla anlayabilir seyit cok zor durumda su yeni menejeriyle 48.bölümünü izledim dün hicte ic acici degildi yani seyit saf bir genc herseye inaniyor menejerinin kendisinde gözü oldugunu bile anlamadi bir bölümde bile hersey ortaya cikti diyebilirim kadin ic yüzünü gösterdi bile ama insallah seyit bu kadindan cabuk kurtulur ve insallah zeyno ile bosanmazlar bu iste hemen bitiverir aksi halde hicte iyi seyler olmaz yani seyit ve zeynonun hemen bu igrenc menejerden kurtulmalari gerek keske basindan erkek menejer isteseydi seyit ama garibim ve anlasin menejerden-artik is zeynoya kalmis gibi gözüküyor ve seyite,iste simdi asil ayrilanlarin geri dönmesi lazim hemen seyite tek onlar yardim edebilir gibime geliyor melehat tugce ve murat hele muratin seyite cok yardimi olacaktir bu durumdan onu murat kolaylikla kurtarabilir ama yok malesef keske hemen gelseler ama umutluyum birgün muhakkak gelecekler ve su yandan yine umutluyum seyiti leyla kurtarabilir leylayin bu ise el atmasi lazim muhakkak cünkü leyla onlara göre daha tecrübeli seyit ve zeynoyu bu beladan kurtarabilir insallahta öyle olur leyla erkeksi gibi zaten menejer kadini kolaylikla yola getirir.....ben bu diziyi cok seviyorum insallah ayrilanlar hemen gelir ve uzun yillar dizimiz hic kimse ayrilmadan devam eder:img-wink:

haysek
23-10-09, 14:26
Akasya Durağı 50. Bölüm - 24 Ekim Cumartesi
Sinan aşkı için açlık grevi yapıyor.
Sinan Gülbin’in kendisiyle barışması için açlık grevi yapmaya karar verir. Ali Kemal’i de grev gözcüsü ilan ederek durağın önünde açlık grevine başlar. Bütün şoförler ve Gülbin Sinan’ı bu kararından vazgeçirmeye çalışırlar ama Sinan’ın vazgeçmeye niyeti yoktur. Sonunda Sinan fenalaşıp hastaneye kaldırılır fakat hastaneye kaldırılma sebebi çok farklıdır. Mehmet Hoca’nın oğlu Okan’ın uyuşturucu sattı ortaya çıkınca Nurten’in zengin nişanlısının ailesi nişanı atar. Nurten bunalıma girer. Seyit’in kız kardeşi Nazo köydeki düşman aşiretin oğlu Baran’a kaçmıştır. Seyit’in annesi gelir ve Seyit’in eline silah tutuşturarak hem kızkardeşini hem de kızı kaçıran Baran’ı vurmasını ister. Seyit ne yapacağını şaşırmıştır. Bir yanda kız kardeşi bir yanda töreler vardır.
Sinan Mazhar’ı evlendirmek için kandırıp televizyondaki izdivaç programına götürür. Mazhar burada tanıştığı kadınla evlenmeye karar verir. Fakat olaylar hiç de Mazhar’ın umduğu gibi gelişmez. Ali Kemal bir kedi bulur ve durakta beslemek ister. Sinan kedinin adını şıllık koyar. Osman kediyi seveyim derken telefonda konuşmaları duyan Safiye olayı yanlış anlar. Kedi yüzünden Osman’ın başına gelmeyen kalmaz. Bu arada Leyla’nın çocukluk aşkı Metin’le ilişkisi hızla ilerlemektedir. Metin yıllar sonra tekrar karşılaştığı Leyla’dan vazgeçmek niyetinde değildir. Fakat duraktaki şoförlerin gözü Metin’i tutmaz. Eleni ile Hediye’nin tavernasına bir zabıta gelir. Zabıta rüşvet istediğini ima eder. Eleni ve Hediye durumu Nuri Baba’ya anlatırlar. Nuri Baba ve şoförler zabıtadan kurtulmak için plan yaparlar.

fairy_dreams
25-10-09, 16:54
LK 100 PROGRAM / HEDEF KITLE : TOTAL
24 EKIM 2009 CUMARTESI

1 VAR MISIN YOK MUSUN-PT SHOW 01:15 10,47% 29,44%
2 VAR MISIN YOK MUSUN (500 BIN KUTLAMASI) SHOW 00:09 7,68% 28,36%
3 AKASYA DURAGI KAND 01:29 7,10% 20,35%
4 OLACAK O KADAR FOX 01:29 6,28% 17,10%
5 KAVAK YELLERI KAND 01:31 5,12% 14,94%
6 VAR MISIN YOK MUSUN (BASLIYOR) SHOW 01:14 4,98% 14,30%
7 ES-ES ATV 01:37 4,88% 13,95%
8 KANAL D HAFTASONU HABERLERI KAND 00:49 4,86% 17,31%
9 STAR ANA HABER BULTENI STAR 00:30 4,23% 14,81%
10 BIR SARKISIN SEN. ATV 01:25 3,82% 11,27%

İLK 100 PROGRAM /HEDEF KITLE : AB
24 EKIM 2009 CUMARTESI

1 VAR MISIN YOK MUSUN-PT SHOW 01:15 9,66% 26,55%
2 VAR MISIN YOK MUSUN (500 BIN KUTLAMASI) SHOW 00:09 7,00% 24,15%
3 KAVAK YELLERI KAND 01:31 6,80% 19,26%
4 ES-ES ATV 01:37 5,41% 16,60%
5 VAR MISIN YOK MUSUN (BASLIYOR) SHOW 01:14 4,98% 15,36%
6 OLACAK O KADAR FOX 01:29 4,82% 13,21%
7 KANAL D HAFTASONU HABERLERI KAND 00:49 4,77% 19,25%
8 AKASYA DURAGI KAND 01:29 4,70% 14,48%
9 STAR ANA HABER BULTENI STAR 00:30 4,55% 17,81%
10 TUBA ATAV ILE ANA HABER SHOW 00:29 3,63% 14,32%

haysek
30-10-09, 14:07
Osman cinayet mi işledi?
Bir tıp fakültesi öğrencisi Osman’ın bagajında iskelet unutuyor. Duraktakiler de Osman’ın birini öldürdüğünü düşünüyor. Duran ile Hediye Duran’ın eski sevgilisi Cemile yüzünden kavgalıdırlar. Duran Osman’ı arabulucu yapıp Hediye ile barışmaya çalışır. Fakat Cemile yanında yedi yaşında bir çocukla gelir. Çocuk Duran’ın çocuğudur. Duran oğlunun babasız büyümemesi için Hediye ile evlenmeye karar verir.
Seyit’in annesi ve köylüleri Seyit’in evine gelirler. Seyit’in küçük kızı Zehra’yı köyün ağasının oğlu ile beşik kertmesi yapmak isterler. Bunu duyan Seyit delirir hepsini evden kovar. Mehmet Hoca korsan taksiciler tarafından dövülünce duraktaki şoförler Korsan Taksiye Hayır mitingi düzenlemeye karar verirler.

Bir tıp fakültesi öğrencisi Osman’ın bagajında iskelet unutur. Ali Kemal taksiyi yıkarken iskeleti bulur ve korkudan dili tutulur. Sinan’lar Osman’ın birini öldürdüğünü düşünür. Osman ise iskeletten kurtulmanın yollarını aramaya başlar. Fakat bu hiç de sandığı kadar kolay olmayacaktır.
Sinan’ın oğlu Can ve arkadaşı Serkan kitabı olmayan köy çocuklarına gönderilmek üzere kitap toplama kampanyası başlatırlar. Herkes okuduğu eski kitapları onlara verir. Fakat Can ve Serkan’ın başka planları vardır.
Leyla’nın taksisine binen bir kadın Leyla’yı çok beğenir ve yakınlık kurar. Evine gelmek istediğini söyler. Leyla kabul eder. Fakat başına bela aldığının farkında değildir.

fairy_dreams
01-11-09, 17:04
İLK 100 PROGRAM / HEDEF KİTLE: TOTAL
31 EKİM 2009 CUMARTESİ

S NO PROGRAM ADI KANAL SÜRE RATING % SHARE %
1 AKASYA DURAGI KAND 1:29:20 9,33% 24,18%
2 VAR MISIN YOK MUSUN-PT SHOW 1:07:48 6,82% 21,25%
3 KAVAK YELLERI KAND 1:39:04 6,51% 19,56%
4 OLACAK O KADAR FOX 1:23:40 5,81% 16,09%
5 KANAL D HAFTASONU HABERLERI KAND 0:45:29 5,67% 16,20%
6 STAR ANA HABER BULTENI STAR 0:38:11 5,54% 15,51%
7 VAR MISIN YOK MUSUN (BASLIYOR) SHOW 1:36:30 5,50% 14,31%
8 ES-ES ATV 1:34:54 5,11% 13,25%
9 TASIYICI 2 (Y.S) STAR 1:16:24 5,11% 13,22%
10 ATV HABER GUNDEM ATV 0:35:03 4,99% 15,20%

İLK 100 PROGRAM / HEDEF KİTLE : AB
31 EKİM CUMARTESİ

S NO PROGRAM ADI KANAL SURE RATING % SHARE %
1 KAVAK YELLERI KAND 1:39:04 8,43% 24,40%
2 STAR ANA HABER BULTENI STAR 0:38:11 7,06% 21,28%
3 AKASYA DURAGI KAND 1:29:20 6,89% 19,23%
4 VAR MISIN YOK MUSUN-PT SHOW 1:07:48 6,55% 19,25%
5 GUNUN OLAYI STAR 0:39:49 5,37% 16,87%
6 ES-ES ATV 1:34:54 5,29% 14,68%
7 ATV ANA HABER BULTENI ATV 0:43:53 5,23% 15,86%
8 VAR MISIN YOK MUSUN (BASLIYOR) SHOW 1:36:30 5,17% 14,30%
9 ATV HABER GUNDEM ATV 0:35:03 5,06% 16,61%
10 TASIYICI 2 (Y.S) STAR 1:16:24 4,71% 13,08

zeynep22
01-11-09, 20:31
arkadaşlar akasysa durağı ile ilgili birşey soracağım beni aydınlatırsanız sevinirim.sanırım bölüm kaçırdım.bu şöfor melahat abla,kızı ve damadı nereye kayboldu dizide böyle bir konuşma geçti mi?

hozcan
03-11-09, 23:01
arkadaşlar akasysa durağı ile ilgili birşey soracağım beni aydınlatırsanız sevinirim.sanırım bölüm kaçırdım.bu şöfor melahat abla,kızı ve damadı nereye kayboldu dizide böyle bir konuşma geçti mi?

Oh onlar hani çıkalı arkadaşım. :)
Dayanamadılar çıktılar diziden. En iyi kararıda vermiş oldular. :img-yes:
Melek Baykalı çok seviyorum ama onun için bile dayanamıyordum diziye.. :)

HÜSEYİN ATAY
04-11-09, 19:15
Eleştiri getirdiğini zanneden arkadaş,önce anlatım bozukluğuna düşmeden cümle kurmayı öğrenirseniz iyi olacak.Melek Baykal ve arkadaşları dizi senaryosunda çok kıymetli bir yer tutuyorlardı,kim bilir belki geri de dönebilirler.Senaryonun ucu dönmelerine açık.Bu arada hangi dizileri izlemeye katlanıyorsun bize bir listesini verirsen sevirim.Gerçi ben tahmin ediyorum ama....İnsanları neşelendiren,ithal olmayan,sokağı ve gündelik yaşamı,yani bizleri yansıtan bir dizi.Tiyatro kökenli usta oyuncuları da var,içinde benim yerime gülen gülme efektleri de yok.Ne kadar sevildiğini de cumartesi reytinglerinden görebilirsin.Diziyi beğenmeyenler de beğendikleri dizilerin sitelerinde yazarlar,bu kadar basit..............

hozcan
04-11-09, 19:40

Pardon mesajımda nerde anlatım bozukluğuna düştüm. Güzelce yazdığımı düşünüyorum. Okuyanlarda sorun varsa bilemem. :icon_whis

Diziyi bu kadar takip ettiğine göre Melek Baykalın diziden ayrılmak istediğini yapımcının ikna etiğini daha sonra ayrılmak istediğini bilirsin. Bu haberler çıktı. Nedense bu dizi ile ilgili bir eleştiri yazdığımızda ya beğeniyorsan izleme ada reytinglere bi bak istersen denir. Reytingleri biliyoruz arkadaşım. Çok izleniyor ama dizinin 1 seneyi geçkin 1. başlığı daha.. :kahve

Bir çok diziyi izliyorum bazılarını int. takip ediyorum. :img-yes:

Son olarak sizin nasıl burda yorum yapma hakkınız varsa diziyi eleştirenlerinde var. Bunu unutmayın isterseniz. :img-wink:

haysek
06-11-09, 16:57
Akasya Durağı 52. Bölüm - 7 Kasım Cumartesi
Seyit’in bebeği kayboluyor.
Seyit bebeğini aşı için sağlık ocağına götürüyor. Fakat sağlık ocağında bebekleri karıştırıyor ve yanlış bebekle dönüyor. Bebeğinin kaybolduğunu öğrenen Zeyno da ortalığı ayağa kaldırıyor.
Sinan’ın aldığı bir yolcu köprüde intihar etmeye kalkışır. Karısıyla barışmak istediğini söyler. İntiharın işe yaradığını gören Sinan da Gülbin’le barışmak için hemen intihara kalkışır. Fakat işler hiç de umduğu gibi gitmez.
Cemile belasından kurtulduklarını düşünen Hediye ile Duran evleneceklerdir. Osman baldızı evden gideceği için çok sevinçlidir. Düğün gecesi gelişen olaylar Osman’ın sevincini kursağında bırakır.
Seyit bebeğini aşı için sağlık ocağına götürür. Fakat sağlık ocağında bebekleri karıştırır ve yanlış bebekle döner. Bebeğinin kaybolduğunu öğrenen Zeyno ortalığı ayağa kaldırır. Karı - koca bebeklerini bulmaya çalışırlar.
Ramazan Baba Leyla’ya Alev adında bir kadınla tanıştığını söyler. Leyla Ramazan Baba’nın hastalığının ilerlediğini düşünmeye başlar. Fakat eve gelen telefon faturasıyla gerçekler ortaya çıkar.

Bu arada Mazhar Sinan’ın taksisinde gördüğü Zümrüt isimli kadına aşık olur. Durumu fark eden Sinan ikisini evlendirmek için kolları sıvar ve Mazhar’dan para alır. Fakat Mazhar’ın bilmediği bir şey vardır. Zümrüt Mazhar’ın sandığı gibi bir kadın değildir.

haysek
13-11-09, 16:10
Akasya Durağı 53. Bölüm - 14 Kasım Cumartesi
Sinan ile Osman karakolluk oluyor.
Sinan ile Osman gittikleri bir barda kavga çıkınca kendilerini önce kavganın ortasında ardından da karakolda buluyor.
Fırıldak Sinan hastadır. Nuri Baba Sinan’ı zorla doktora gönderir. Hastanede raporları karışan Sinan’ın talihi döner. Herkes Sinan’ın öleceğini düşündüğü için ona çok iyi davranmaya başlar. Fakat Sinan’ın planı hiç de umduğu gibi gitmeyecektir.
Ali Kemal gizlice durakta araba yıkadığı için işten kovulur. Sinan’ın yardımlarıyla ticarete atılır. İşporta tezgâhında iç çamaşırı satmaya başlar. Fakat sattığı mallar hırsızlık malı çıkınca başı belaya girer.
Seyit’in kanlıları İstanbul’a Seyit’i vurmaya gelirler. Seyit kanlılarına yakalanmamak için çareler aramaya başlar. Kanlıları Seyit’in izini bulur. Seyit’in kaçacak yeri kalmamıştır.

Duran Hediye ile barışmaya çalışır. Fakat Hediye barışmaya yanaşmaz. Duran Hediye’ye görücü geldiğini öğrendiğinde gelip evi basar. Kızılca kıyamet kopar.

Sinan’ın taksisine o gece barının açılışı olan bir müşteri biner. Sinan bar açılışı için davetiye alır ve Osman’ı da alarak açılışa gider. Fakat bu bar hiç de Sinan’ın umduğu gibi bir yer değildir. İkili kendilerini önce bir kavganın içinde sonra da karakolda bulurlar.
Ramazan Baba’nın bakıcısı gelmeyince hemen gazi arkadaşlarını eve çağırır ve alem yapmaya başlarlar. Leyla eve geldiğinde gördüğü manzara karşısında şoke olur.
Kaynak:http://www.yozgatfrm.com/

HÜSEYİN ATAY
14-11-09, 23:52
Harika bir bölümdü ve sinan yine döktürdü,sonradan gelen oyuncular diziye çabuk adapte oldular ancak dizi medyada hak ettiği kadar yer bulamıyor,reytinglerde ogün ilk üçe giren akasya durağı gazete,forum ve tv lerde tanıtım veya oyuncu röportajı olarak hiç görünmüyor,bu ülkede işini düzgün yapan,tiyatro kökenli skandalsız oyuncuların malesef kaderi bu,429 oyla bu sitede 5.görünen akasya durağı bu akşam eminim komik derecede oy alıp sonlarda kalacak...

superbaba
15-11-09, 00:00
Haklısınız. Sinanın özellikle rapor hikayesi süperdi. Replikleri de çok komikti. Zaten genel olarak Sinanın replikleri diğer karakterlerin repliklerine göre çok daha komik oluyor. Diziye forumda ilgi olmadığından şikayet etmişsiniz. Bu bence dizinin hedef kitlesi ile ilgili bir durum. Dizi genel olarak total kitleyi hedeflediğinden ve bu kitlenin de bilgisayar/internet kullanma gibi bir alışkanlığı olmadığından maalesef pek ilgi olmuyor. İsim vermeyeyim, reytingleri yerlerde sürünen fakat gençlere hitap eden bir çok diziye baktığınızda internette çok acaip bir ilgi var. Sanırsınız ki dizi gün birincisi. Bir tv yöneticisi sadece internetteki tepkilere bakarak hareket ederse kanalı kesinlikle batırır:) Ne yapalım Akasya durağının da kaderi bu. (Gerçi dizinin AB gurubundaki reytingleri de kötü değil ama)

haysek
20-11-09, 20:02
Akasya Durağı 54. Bölüm - 21 Kasım Cumartesi
Sinan kaynanasını Arap şeyhiyle evlendiriyor.
Sinan taksisine binen Arap şeyhinin petrol kralı olduğunu öğrenince kaynanası Şaziment’i şeyhle evlendirmenin yollarını arıyor.
Seyit’in annesi Desti İzdivaç programında evlenmek isteyen yakışıklı bir adam görür ve ona aşık olur. Anne Seyit ve Zeyno’dan gizli programa katılır. Seyit olan bitenden haberdar olunca kızılca kıyameti koparır.
Fırıldak Sinan’ın taksisine binen Arap şeyhi kapkaça uğrayınca Sinan şeyhi durağa getirir. Sinan şeyhin petrol kralı olduğunu öğrenince kaynanası Şaziment’i şeyhle evlendirmenin yollarını arar.

Ramazan Baba ve Ali Kemal parkta otururlarken çok güzel bir kızla tanışırlar. Kızın söylediklerini yanlış anlayan Ramazan Baba kızı istemek için evlerine gider. Fakat burada Ramazan Baba ve Ali Kemal’i bir sürpriz beklemektedir.
Duran Hediye ile barışmak için Eleni’yi araya sokar. Eleni çifti barıştırır. Osman; Hediye Narin ve Ali Kemal’i evden göndereceğini düşünerek sevinmektedir. Fakat kötü şans Osman’ın peşini bırakmayacaktır.
Osman mafyanın işlediği bir cinayete tanık olur. Osman karakolda suçluları teşhis eder. Mafya Osman’ın mahkemeye tanık olarak çıkmaması için evini tarar. Osman ve ailesi saldırıdan kurtulabilecek midir?
kaynak:http://www.hayatforumda.com/akasya-duragi/182224-akasya-duragi-54-bolum-ozeti-indir.html

haysek
26-11-09, 16:01
http://img266.imageshack.us/img266/6131/akasya.png (http://img266.imageshack.us/i/akasya.png/)
55. Bölüm Özet

Durakta aşı heyecanı var

Ali Kemal iğne olmaktan korkunca durakta domuz gribi aşısı heyecanı yaşanıyor. Osman mafyanın işlediği bir cinayete tanık olmuştur. Mafya elemanları mahkemeye tanık olarak çıkmaması için Osman’a gözdağı verir ve evini tararlar. Fakat Osman mahkemeye çıkmakta kararlıdır. Bunun üzerine mafya elemanları Osman’ı öldürmeye karar verir ve taksisine bomba koyarlar. Osman taksiye biner. Osman bombadan kurtulabilecek mi?
Seyit’in annesi Fato Aney genç görünmek için dudaklarına silikon yaptırmaya karar verir. Fakat Seyit ve Zeyno’dan gizli bu işi nasıl yapacağını düşünmektedir.
Duran ve Hediye balayına gideceklerdir. Sinan Duran’a yardımcı olur ve onlara yedi yıldızlı bir otel ayarladığını söyler. Duran ile Hediye Sinan’ın söylediği otele geldiklerinde onları hiç de hoş olmayan bir sürpriz beklemektedir.
Nuri Baba yüksek risk gurubunda oldukları için bütün şoförlerin aşı olmasını ister. Ali Kemal iğneden korkmaktadır. Durağa bir sağlık görevlisi geldiğini gören Ali Kemal kaçar. Şoförler Ali Kemali yakalamak için peşine düşerler.
Mehmet oğlu Okan’ı hapisten kurtarabilmek için avukat parasını kredi kartından çekmiştir. Kredi kartı borcunu ödeyemeyince de eve haciz gelir. Mehmet bu durumu herkesten saklar. Fakat şoför arkadaşları durumu öğrenince hepsi Mehmet’in yardımına koşarlar.
Leyla’nın babası Ramazan Baba evdeyken kapısı çalar ve bir masajcı kız gelir. Masajcı kız aslında yanlış gelmiştir. Fakat Ramazan Baba kızı kaçırmak istemediği için kendisini çağırdığını söyler ve masaj yaptırır. Fakat masaj Ramazan Baba’nın başına bela olur.
kaynak:http://www.hayatforumda.com/akasya-duragi/182943-akasya-duragi-55-bolum-ozeti-indir.html

haysek
19-12-09, 17:22
Obayana ile Dilek’in düğünü var.
Seyit’in taksisine evden kaçan iki genç kız biner. Seyit onların evden kaçtığını öğrenince karakola götürmek ister. Kızlar Seyit’in kendilerini kaçırdığını iddia ederler. Seyit karakolluk olur.
Osman’ın evinin tapusu yoktur. Mahallede evlerin tapularını bir zenginin topladığı ve evleri yıkacağı konuşulmaktadır. Osman’ın evine yıkım ekibi gelir. Osmanlar evi yıktırmamak için direnirler. Tapuları alan iş adamı gelir; bu Obayana’dır. Obayana’nın evi yıkmamak için tek şartı vardır; Dilek’le evlenmek.
Hediye ile Duran yeni bir ev tutarlar ve taşınırlar. Ali Kemal ile Narin de onlarla birlikte taşınır. Fakat onları bu yeni evde bir sürpriz beklemektedir.
Ramazan Baba evlenmek için desti izdivaç programına katılır. Ali Kemal de ona yardımcı olur. Durum ortaya çıkınca Leyla Ali Kemal’den hesap sorar.
Sinan’ın kaynanasına borcu vardır. Para çıkışmayınca Sinan borcuna karşılık sayısal loto kuponunu verir. Sayısal loto kuponuna büyük ikramiye çıkar. Haberi duyan Sinan paraya ortak olmak için eve gelir. Fakat kaynana Sinan’ı kovar. Sinan parayı alabilmek için Şaziment’e akıllara zarar bir tezgah kurar
kaynak:http://www.hayatforumda.com/akasya-duragi/187028-akasya-duragi-57-bolum-ozeti-indir.html

haysek
27-12-09, 17:18
Fato Aney bankada rehin alınıyor.
Zeyno bankaya fatura yatırmaya gidiyor. Fato Aney de Zeyno Seyit’in paralarını annesine mi gönderiyor diye peşinden onu kontrole gidiyor. Bu sırada da bankaya giren soyguncular tarafından rehin alınıyorlar.
Şaziment’in bir ahbabının oğlu Osman’ın kızı Dilek’i görür ve çok beğenir. Dilek’i istemeye gelirler. Osman çocuğu sever ve Dilek’i vermek ister. Fakat Dilek Obayana’yı sevdiği için evlenmek istemez. Osman ne yapacağını şaşırmıştır. Bu sırada Dilek’in başına gelen bir kaza işleri Osman’ın lehine çevirir.
[/URL]
Mehmet’e benzinlikte domuz gribine önlem olarak bir paket ıslak mendil verirler. Mehmet ıslak mendili kullandığında uykusu gelir ve taksiyi sağa çeker. Mendili verenler Mehmet’i takip etmişlerdir. Mehmet’i soyarlar. Akasya Durağı şoförleri olayı öğrendiklerinde hepsi Mehmet’in yardımına koşar.
Zeyno bankaya fatura yatırmaya gider. Fato Aney de Zeyno Seyit’in paralarını annesine mi gönderiyor diye onu kontrole gider. Bu sırada soyguncular içeri girerler ve herkesi rehin alırlar. Durumu öğrenen şoförlerimiz soluğu bankanın önünde alırlar.
Sinan’ın taksisine binen bir adam kiralık ev aradığını söyler. Sinan adamın film çekmek için mekan aradığını sanır. Ve Şaziment’in evini kiralar. Oysa adam kumarbazdır ve Şaziment’in evini kumar oynatmak için kiralamıştır. Gerçek ortaya çıktığında Şaziment ve Sinan kavga ederler.
kaynak:[url]http://www.hayatforumda.com/akasya-duragi/187748-akasya-duragi-58-bolum-ozeti-indir.html (http://www.hayatforumda.com/akasya-duragi/187748-akasya-duragi-58-bolum-ozeti-indir.html#post287465)

HÜSEYİN ATAY
13-01-10, 15:29
neden artık kimse yorum yazmıyor,burası iyice huzur evine döndü.cumartesi akşamları yarışmanın ardından hep ikinci olan ve bu sitede 434 oy alan akasa durağının forumu böyle mi olacaktı.ilk sezonda melek baykal,berk ve zeynep varken bile forum daha iyiydi.cumartesi akşamları da oylamalarda hala dizi az oy alıyor.öte yandan yeni gelen oyuncular da çok iyi ama hala gözüm ayrılan oyuncuları arıyor.belki de dizinin hikayesi artık bitti ve konular birbirini tekrar ediyor,ayrılan oyuncular bunu önceden sezdiler,ayrıca dizi sinan ile osmanın üzerine fazla bindirilmiş durumda,melek baykalın onların gölgesinde kalmayı hazmedemediği için ayrıldığını düşünüyorum.

asligokcekaya
14-01-10, 12:38
Melek Baykal'in ayrilma sebebi bir hastalikti diye konusuldu ama ben de sanki bu dogru degil diye dusunuyorum. Hastaligi varsa /Allah korusun neden baska bir seyler duymadik ? Televizyona cikti bikac sefer denk geldim. Bence sebep farkliydi ama bilemiyoruz tabii ki.

Ama benim bir sikayetim var dizide bazi seyler cok tekrarlaniyor. Bu dogru. Yani simdilik yine izliyorum seviyorum ama ilerde ne olur bilemem.

Sinan Gulibik'le ne zaman barisacak dersiniz ?

AlperLucky
16-01-10, 14:37
Akasya Durağı Dizisi 60 Bölum Özeti.

Nuri Baba’nın oğlu Mert, babasının karşı çıkmasına rağmen hala dansöz Işıl’la birliktedir. Işıl’ın belalısı Haydar hapisten çıkar. Işıl parasını almak için Mert’e bir tezgâh kurar. Mert parayı Işıl’a teslim etmek için gittiğinde Haydar, Mert’i bıçaklar.

Osman’ın karısı Safiye’nin evine bir üfürükçü gelir. Onlara büyü yapıldığını söyler ve büyüyü kaldırmak için evdeki bütün altınları okumak istediğini söyler. Üfürükçüye inanan Safiye altınları okuması için kadına verir. Fakat üfürükçünün oyununa gelir.

Seyit’in aşireti ile Karadağlar aşireti arasındaki kan davası tekrar hortlar. Seyit’in anası Fato Aney, Karadağlar aşireti ile olan kan davasını bitirmek için barış yapmaya karar verir. Barış gereği karşı aşiretten kız alır. Fakat kızı Seyit’e ikinci eş olarak alır. Bunu öğrenen Seyit kızı reddedince çok daha büyük bir problemle karşı karşıya kalırlar.

Sinan’ın taksisinde para dolu bir çanta unutulur. Sinan paranın Allah tarafından kendisine gönderildiğini düşünür ve almak ister. Nuri Baba ve diğerleri parayı zorla alır ve karakola götürüp teslim ederler. Sinan parayı karakoldan geri almanın yollarını araştırmaya başlar.

Hediye, Şaziment Hanım ve Narin zayıflamaya karar verirler. Çok sert bir diyet yapmaya başlarlar. Duran, Hediye’yi zafiyet geçireceksin diyerek bu sert diyetten vazgeçirmek ister ama Hediye’nin bu diyetten vazgeçmeye hiç niyeti yoktur.

kaptan'ımm
21-01-10, 14:26
Tuğçe,murat ve melehat hanımın çıkması çok iyi oldu bence :D

Onlar varken diziye hiç bakmıyordum :D

İyiki çıktılar şimdi akasya durağı daha süper oldu :)

HÜSEYİN ATAY
21-01-10, 18:13
Tuğçe,murat ve melehat hanımın çıkması çok iyi oldu bence :D

Onlar varken diziye hiç bakmıyordum :D

İyiki çıktılar şimdi akasya durağı daha süper oldu :)
Hayret benden başka birileri de varmış buraya yazan.Ben görüş belirtmesem buraya görüşlerini yazma ihtiyacı duymayacaksın,birilerinin senin için itici güç mü olması gerekiyor?Görüşüne saygı duyarım ama bunları benim yazımın ardından dizide en önemli rolü oynayan melek baykal,berk ve zeynep oh ayrılmaları iyi oldu,diye alaysı şekilde yazarsan karşına çıkarım bunu bil.Yazarken imlaya dikkat edersen(Melahat,kaptanım vb.)ve eğer eğitim alıyorsan senin ve öğretmenlerin adına mutlu olurum.Bu arada Melek Baykal'ı sevmeme nedenin herhalde Cennet Mahallesindeki rolünden dolayı.Onun yerine gelenler de Cennet Mahallesinden geldi ama her nedense onlarla daha iyi oldu,diyorsun.Orada hiç izlemedim ama kapışıyorlardı herhalde.Sen de yeni gelenlerin tarafındaydın büyük bir ihtimalle.Ayça İnci çok düzeyli ve entellektüel bir oyuncu ama malesef ikinci sezonda Melahat hanımın yerini dolduramıyor,bu çok belli.Öteki gelenler de diziyi Cennet Mahallesi'ne çevirdiler malesef.Dizi biraz özgünlüğünden saptı gibi....

haysek
22-01-10, 14:26
Mert yaşam savaşı veriyor.
Dansöz Işıl’ın belalısı Haydar tarafından bıçaklanan ve hastaneye kaldırılan Mert yaşam savaşı veriyor. Nuri Baba’nın oğlu Mert Dansöz Işıl’ın belalısı Haydar tarafından bıçaklanmış ve hastaneye kaldırılmıştır. Haberi alan Nuri Baba ve Eleni yıkılırlar. Mert’in hayati tehlikesi vardır. Bütün şoförler kan verirler ve iyileşmesi için dua ederler. Bu arada Duran Haydar’ın peşine düşer.
Seyit’in anası Fato Aney Sinan’ın oğlu Can’la birlikte internetten Seyit’e bir kadın bulur. Ukrayna’dan Nadya isminde çok güzel bir kadın Seyit’le evlenmek için kalkar gelir. Seyit olaydan haberdar olunca Nadya’yı geri gönderir fakat kızın abileri Seyit’in peşine düşerler.
Sinan’ın kaynanası Şaziment kalp krizi geçirir. Nabzı durunca öldüğünü sanırlar. Sinan herkesten çok ağlar. Tam gömmek için götürürlerken hiç beklenmeyen bir şey olur.
kaynak:http://www.hayatforumda.com/akasya-duragi/191358-akasya-duragi-61-bolum-ozeti-indir.html
Hediye çocuğu Amerikan vatandaşı olsun diye doğumu Amerika’da yapmak ister. Duran önce reddetse de mecburen kabul eder.
Osman kızını Hayati Ağa adında eski bir Kırkpınar güreşçisinin oğluyla evlendirmek ister. Hayati Ağa ve oğlu gelirler. Dilek verilir. Paçası tutuşan Obayana Sinan’dan yardım ister. Devreye giren Sinan bu evliliği bozmak için bir oyun tezgâhlar.

sinas444
24-01-10, 01:35
beyler obayana ile dilek'in o buluştuğu yer nersi? boğazda hani

superbaba
26-01-10, 14:22
İkinci sezonun ilk sezona göre daha iyi olduğunu düşünüyorum. Reytingler de bunu gösteriyor. Melek Baykal muhteşem bir oyuncu ama Akasya Durağında pek olmadı. Yeni dizisi başarılı olur inşalllah.
İkinci sezonda Seyitin annesini oynayan kadın Fato Aney resmen döktürüyor. Leyla'nın sevgilisi geldi. Belli ki dizide yeni açılımlar olacak. Şahsen tvde çok az diziye bakabiliyorum, Arka Sokaklar, Adanalı ve Akasya durağı. İnşallah üçü de uzun ömürlü olur.

haysek
06-02-10, 12:53
Seyit hafızasını kaybediyor.
Seyit trafik kazası geçiriyor ve hafızasını kaybediyor. Ardından da kendini bir anda başka biriyle nişanlı buluyor.
Seyit trafik kazası geçirir ve hafızasını kaybeder. Seyit’in hiçbir şeyi hatırlamamasını fırsat bilen Sibel adındaki bir kız Seyit’i ailesine nişanlısı olarak tanıtır. Seyit de Sibel’in nişanlısı olduğuna inanmaktadır.
Bu arada Sinan ve Osman’ın ortak satın aldıkları piyango biletine büyük ikramiye çıkar. Sinan’la Osman birbirlerine güvenemedikleri için bilet tahsil edilene kadar hep birlikte dolaşmaya başlarlar.
Ali Kemal ve Narin’in çocukları olmadığı için köyünde adı kısıra çıkar. Habere sinirlenen Ali Kemal bebek yapması için Narine baskı yapar. Fakat hiç ummadığı bir tepkiyle karşılaşır.
Nuri Baba’nın oğlu Mert iyileşip durağa gelir. Fakat problemler bitecek gibi değildir. Eski dansöz sevgilisi Işıl Mert’ten hamiledir. Ve bebeğini doğurmak istemektedir.
kaynak:http://www.hayatforumda.com/akasya-duragi/195732-akasya-duragi-62-bolum-ozeti-indir.html
Yakışıklı komiser Tolga Leyla’dan özür dilemek için durağa gelir. Leyla Tolga’yı kibarca reddeder. Fakat Tolga’nın Leyla’dan vazgeçmeye hiç niyeti yoktur.

haysek
06-02-10, 12:54
Akasya Durağı 63. Bölüm – 6 Şubat Cumartesi
Sinan kaçırılıyor.
Nuri Baba durağa bir şoför alacaktır fakat istediği gibi bir şoför bulamamaktadır. Eleni Hanım sokakta gaspa uğrayınca Arif isimli bir delikanlı hayatını tehlikeye atarak Eleni Hanım’ı kurtarır. Nuri Baba Arif’in işsiz olduğunu öğrenince ona durakta şoförlük teklif eder. Fakat Arif hiç de Nuri Baba’nın sandığı gibi biri değildir.
kaynak: Hayatforumda http://www.hayatforumda.com/akasya-duragi/197722-akasya-duragi-63-bolum-ozeti-indir.html#post314230
Komiser yardımcısı Tolga Leyla ile bir akşam yemeğine çıkabilmek için Leyla’ya olmadık sürprizler yapmaktadır. Fakat Leyla hepsini reddeder. Leyla bir cinayete şahit olunca katiller Leyla’yı da öldürmek isterler. Tolga olaya el koyar.
Müzede sergilenmekte olan Kösem Sultan’ın gerdanlığı çalınır. Hırsızlar polis çevirmesini görünce gerdanlığı Sinan’ın taksisinde atar. Sinan da gerdanlığı bulup Gülbin’e hediye eder. Hırsızlar gerdanlığı geri alabilmek için Sinan’ı kaçırırlar.
Safiye Osman’ın sinirinin hipnozla geçeceğini öğrenince Osman’a hipnoz yaptırır. Osman gerçekten de sinirli halinden kurtulur ve çok yumuşak huylu bir insana dönüşür.
Durumu fırsat bilen Sinan Obayana için Dilek’i ister. Osman kızı verir ama fakat Sinan’ı bir sürpriz beklemektedir.

purna
06-02-10, 19:25
http://izleizlebitmez.files.wordpress.com/2009/05/akasya-duragi.jpg

http://www.ucankus.com/img/imgyeni/brook/akasya_kolbasti.jpg

http://i39.tinypic.com/2h6hp4y.jpg

haysek
21-02-10, 12:12
Sinan meşhur oluyor.
Sinan’ın taksisine binen bir yönetmen Sinan’ın tipini beğenip onu reklamda oynatınca Sinan bir anda meşhur oluyor. Osman Üsküp’e yakınlarının düğününe gidecektir. Uzun yola gideceği için sanayiye gidip taksisine baktırır. Uyuşturucu mafyası Osman’ın Makedonya’ya gideceğini öğrenince gizlice taksisine uyuşturucu yükler. Osman uyuşturucu yüklü taksi ile Makedonya yolculuğuna çıkar.
kaynak: Hayatforumda http://www.hayatforumda.com/akasya-duragi/203666-akasya-duragi-65-bolum-indir.html#post329639
Sinan’ın taksisine binen yönetmen Sinan’ın tipini beğenir ve onu reklamda oynatır. Sinan bir anda meşhur olur. Dizi teklifleri almaya başlar. Fakat oynayacağı dizi her şeyi mahvedecektir. Şoför Arif magandaların tacizine uğrayan bir kızı kurtarır. Ve kurtardığı kıza aşık olur. Fakat olaylar hiç de Arif’in planladığı gibi gelişmez. Sinan’ın oğlu Can ve arkadaşı Serkan izledikleri mafya filmlerinden etkilenerek okulda çete kurarlar. Ve öğrencileri döverler. Fakat onları bir sürpriz beklemektedir. Seyit’in annesi Fato Aney koca bulabilmek için gazeteye ilan verir ve kendisini zengin gösterir. İlanı okuyan bir çete Fato Aney’i kaçırır ve Seyit’ten fidye isterler. Seyit ne yapacağını şaşırır.

Bia Rujene
24-02-10, 17:17
Arkadaşlar, komiser Tolga'yı oynayan oyuncunun adını biliyor musunuuz?? ben aradım ama bulamadııım :icon_sorr

haysek
26-02-10, 12:01
Akasya Durağı 66. Bölüm – 27 Şubat Cumartesi
Osman’ın başı dertte.
“Akasya Durağı”nın bu bölümüne Nuri Alço konuk oyuncu olarak katılıyor. Beğeniyle izlenen dizinin bu bölümünde; başında kar maskesi ile bir banka soygunun tam ortasında kalan Osman’ın başı yine derde giriyor. Safiye Osman başını üşütüp hasta oldu diye ona bir kar maskesi örer. Osman sadece gözleri açıkta olan kar maskesi ile bankaya gider ve kendini bir soygunun orta yerinde bulur. Kar maskeli soyguncular Osman’ı kendi arkadaşları sanınca işler iyice karışır.
Sinan kanamalı bir hastaya kan vererek hayatını kurtarır. Fakat kime kan verdiğini bilmemektedir. Bu sırada Sinan’ın borç aldığı tefeci Sinan’ın peşine düşmüştür. Sinan tefeciden kaçarken kendisini çok büyük bir maceranın orta yerinde bulacaktır.
Şükran şeker kullanmayı bırakmıştır. Mehmet Hoca bir müşterisinin takside düşürdüğü yapay tatlandırıcıyı Şükran’a verir. Kuaförde Şükran’ın yapay tatlandırıcısıyla çay içen kadınlar sarhoş olur ve Nuri Alço’nun imza gününde rezalet çıkarırlar.
Leyla ile Komiser Tolga’nın aşkları doludizgin ilerlemektedir. Leyla Tolga’yı cafede bir kadınla flört ederken yakalar. Tolga Leyla’yı tersleyip kovar. Leyla şok olmuştur.
kaynak: Hayatforumda http://www.hayatforumda.com/akasya-duragi/207631-akasya-duragi-66-bolum-ozeti-indir.html#post338782
Yeni şoför Arif Keser yolda bir kıza çarpar. Kızın gözlerinin görmediğini fark eden Arif çok etkilenir. Kızın ameliyatla gözlerini açtırmak için köydeki tarlalarını satılığa çıkartır.
Fakat Arif’i büyük bir sürpriz beklemektedir.
Ali Kemal karısı Narin’den yediği dayaktan bıkmış boşanmak istemektedir. Avukat karısından yediği dayağı kameraya çekmesini ister. Ali Kemal kendini karısına dövdürmek için her yolu dener. Fakat bu hiç mümkün görünmemektedir.

haysek
05-03-10, 13:19
Akasya Durağı 67. Bölüm – 6 Mart Cumartesi

Mafya Sinan’ın peşinde.

Sinan mafya elemanlarının düşürdüğü çok değerli bir elması buluyor. Fakat polisten kaçırmak için elması yutmak zorunda kalıyor. Bu arada mafya elemanları da Sinan’ın karnındaki elmasın peşine düşüyor.

Sinan mafya elemanlarının düşürdüğü çok değerli bir elması bulur. Fakat polisten kaçırmak için elması yutmak zorunda kalır. Bu arada mafya elemanları da Sinan’ın karnındaki elmasın peşine düşmüştür.

Seyit’in annesi Fato Aney izdivaçta gördüğü Döşü Kıllı Sabri’yi kaçırır. Sabri’ye imam nikahı kıyacaktır. Fakat Sabri’nin yakınları evi basarlar ve çatışma çıkar.
Safiye evinin kullanmadığı odasını bir kadın ve iki kızına kiraya verir. Kadın Safiye’ye kızlarının üniversitede okuduğunu söyler. Fakat evi polis basınca Safiye kadının kendisine yalan söylediğini anlar.

Osman trafik kazası geçirir. Aşırı kan kaybetmiştir. Duraktan kimsenin kan grubu tutmayınca hastanede bulunan bir eşcinsel Osman’a kan verir. Osman bunu öğrenince çok kızar. Ertesi gün Osman’ın hareketlerinde değişikliklerduraktaki herkesi şaşırtır.
kaynak:http://www.hayatforumda.com/akasya-duragi/209504-akasya-duragi-67-bolum-ozeti-indir.html#post344468
Arif Can’ın öğretmeni Asuman Hanım’a aşık olur. Can ve kankası Serkan Arif’e öğretmenlerinden aşk mektubu getirirler. Arif Asuman öğretmenle aşk yaşadığını sanırken kendisini bir oyunun içinde bulur.

superbaba
07-03-10, 16:27
Akasya Durağı, son üç haftadır totalde birinciliğe oturmuş durumda. AB gurubunda da iyi bir reyting alıyor. Adanalı da giderek yükseliyor Akasya Durağı'nın karşısında. İki sevdiğim dizi aynı saatte:)

HÜSEYİN ATAY
08-03-10, 17:37
Evet,onca kan kaybına rağmen Osman ve Sinan sayesinde dizi reytinglerini koruyor.Yetenek ve şarkı yarışmalarının hatta Kavak Yelleri'nin daha önce gerisinde kalıyordu Akasya Durağı ama onlardan bazılarının pazara kayması dizinin işine yaradı.Forum ise o reytinglere rağmen o kadar boş ki.Dizilerin oylama günü oy bile veren yok malesef.Bu da Akasya Durağı'nın kaderi olsa gerek.

purna
09-03-10, 00:41
http://img146.imageshack.us/img146/5614/berkoktayakasyaduragiimrr7.jpg (http://imageshack.us/)

http://img73.imageshack.us/img73/5849/51240190qh6.jpg+http://img73.imageshack.us/img73/5655/20021535uh7.jpg+http://img73.imageshack.us/img73/8579/16082295kb9.jpg+
http://img373.imageshack.us/img373/4646/79614156rx2.png

http://img373.imageshack.us/img373/8189/70811784oy0.png

http://i282.photobucket.com/albums/kk278/zeliis40/akasyaduragiavi.jpg http://i282.photobucket.com/albums/kk278/zeliis40/akasyaduragiavi2.jpg http://i282.photobucket.com/albums/kk278/zeliis40/akasyaduragiavi3.jpg
http://i282.photobucket.com/albums/kk278/zeliis40/avi4-2.jpg http://i282.photobucket.com/albums/kk278/zeliis40/avi5-2.jpg

http://i282.photobucket.com/albums/kk278/zeliis40/Untitled-4.jpg

purna
09-03-10, 00:43
http://img142.imageshack.us/img142/6799/adimza2208oa0.jpg (http://imageshack.us/)

http://img229.imageshack.us/img229/645/adimza22081yv1.jpg (http://imageshack.us/)

http://img229.imageshack.us/img229/9248/adimza22082op6.jpg (http://imageshack.us/)

http://img106.imageshack.us/img106/7329/adimza22083jc2.jpg (http://imageshack.us/)

http://img229.imageshack.us/img229/390/adimza22084hg4.jpg (http://imageshack.us/)

http://img106.imageshack.us/img106/1796/adimza22085lt1.jpg (http://imageshack.us/)

http://img229.imageshack.us/img229/5586/adimza22086bs4.jpg (http://imageshack.us/)

http://img106.imageshack.us/img106/4858/adimza22087bv7.jpg (http://imageshack.us/)

http://img176.imageshack.us/img176/9063/adavi2408fn3.jpg (http://imageshack.us/) http://img83.imageshack.us/img83/5504/adavi24081zc9.jpg (http://imageshack.us/) http://img176.imageshack.us/img176/1044/adavi24082pb6.jpg (http://imageshack.us/) http://img176.imageshack.us/img176/4075/adavi24083fn0.jpg (http://imageshack.us/)

http://img369.imageshack.us/img369/8827/adavi24084is3.jpg (http://imageshack.us/) http://img176.imageshack.us/img176/3350/adavi24085ci0.jpg (http://imageshack.us/) http://img176.imageshack.us/img176/2531/adavi24086zr0.jpg (http://imageshack.us/) http://img369.imageshack.us/img369/1951/adavi24087fp0.jpg (http://imageshack.us/)

purna
09-03-10, 00:45
http://img54.imageshack.us/img54/388/adgif2408qx4.gif (http://imageshack.us/) http://img176.imageshack.us/img176/9716/adgif24081qk1.gif (http://imageshack.us/) http://img54.imageshack.us/img54/3463/adgif24082ey1.gif (http://imageshack.us/) http://img230.imageshack.us/img230/9483/adgif24083cz7.gif (http://imageshack.us/)

http://img54.imageshack.us/img54/885/adgif24084no8.gif (http://imageshack.us/) http://img176.imageshack.us/img176/4199/adgif24085iu4.gif (http://imageshack.us/) http://img176.imageshack.us/img176/4489/adgif24086he3.gif (http://imageshack.us/) http://img176.imageshack.us/img176/2015/adgif24087sv4.gif (http://imageshack.us/)

http://img153.imageshack.us/img153/6497/ad1avi24081va1.jpg (http://imageshack.us/) http://img264.imageshack.us/img264/5977/ad1avi24082xo6.jpg (http://imageshack.us/) http://img264.imageshack.us/img264/5572/ad1avi24083bx2.jpg (http://imageshack.us/)

http://img380.imageshack.us/img380/4392/ad1gif24084zm1.gif (http://imageshack.us/) http://img246.imageshack.us/img246/5358/ad1gif24085yr7.gif (http://imageshack.us/) http://img178.imageshack.us/img178/2259/ad1gif24086vv2.gif (http://imageshack.us/) http://img380.imageshack.us/img380/8528/ad1gif24087wl1.gif (http://imageshack.us/)

purna
09-03-10, 00:47
http://img246.imageshack.us/img246/7605/ad3gif24081ll8.gif (http://imageshack.us/) http://img293.imageshack.us/img293/9015/ad3gif24082qj8.gif (http://imageshack.us/) http://img178.imageshack.us/img178/4632/ad3gif24083ty0.gif (http://imageshack.us/)

http://img258.imageshack.us/img258/8383/adavi2508th4.jpg (http://imageshack.us/) http://img361.imageshack.us/img361/600/adavi25081cw8.jpg (http://imageshack.us/) http://img383.imageshack.us/img383/2627/adavi25082xs5.jpg (http://imageshack.us/)

http://img169.imageshack.us/img169/3490/adavi27082cj2.jpg (http://imageshack.us/) http://img152.imageshack.us/img152/8152/adavi27083ii6.jpg (http://imageshack.us/)http://img152.imageshack.us/img152/7684/adavi27086lx7.jpg (http://imageshack.us/)
http://img152.imageshack.us/img152/82/adavi27087id0.jpg (http://imageshack.us/)http://img53.imageshack.us/img53/2529/adavi29082bt7.jpg (http://imageshack.us/) http://img53.imageshack.us/img53/3421/adavi29083gm1.jpg (http://imageshack.us/)

http://img229.imageshack.us/img229/5048/akasyaasu1.png (http://imageshack.us/)

haysek
12-03-10, 15:08
Akasya Durağı 68. Bölüm – 13 Mart Cumartesi
Mafya Arif’i kaçırıyor.
Arif bir uyuşturucu mafyası tarafından kaçırılıyor. Duraktakiler de onu bulmak ve kurtarmak için seferber oluyor. Sinan bir kadın müşterisinin daveti üzerine kadının evine çıkar. Fakat kadının kocası ansızın eve gelir. Sinan kaçmaya çalışırken kendini intihar eden bir adamı kurtarmaya çalışırken bulur.
kaynak: Hayatforumda http://www.hayatforumda.com/akasya-duragi/210670-akasya-duragi-68-bolum-ozeti-indir.html#post349002
Seyit annesinin silahını götürüp denize atar. Fakat bu sırada Seyit’in köyden kanlıları eve baskın yaparlar. Fato Aney kanlılarını püskürttükten sonra gidip bir silah satın alır. Fakat aldığı silah daha önce suikastte kullanılmıştır. Fato Aney gözaltına alınır.
Osman Obayana’yı Dilek’le yakalayınca onu öldürmeye karar verir. Eline bir kazma tutuşturup mezarını kazdırırken bahçeden petrol fışkırır. Sinan’ın da olaya müdahalesiyle Osman petrolü satmaya kalkar. Fakat herkesi bir sürpriz beklemektedir.
Şair şoför Arif bir uyuşturucu mafyası tarafından kaçırılır. Mafya Arif’in taksisinde unutulan uyuşturucuyu istemektedir. Arif kaçırıldığı yeri duraktakilere bildirmek için bir plan yapar.

eymen_gonca
16-03-10, 17:55
bu resim hangi bölümde acaba
http://cdn.dogantv.com.tr/Uploads/Images/05112009022402.jpg

haysek
19-03-10, 14:51
Akasya Durağı 69. Bölüm – 20 Mart Cumartesi
Osman kiralık katil tutuyor.
Hastanede çok az ömrü kaldığını öğrenen Osman bu acıyla yaşayamayacağını düşünüp kendisini vurması için kiralık bir katil tutuyor. Osman Tolga’nın Leyla’ya getirdiği baklavayı yiyince şeker komasına girer ve hastaneye kaldırılır. Osman acı bir gerçekle karşılaşır. Çok az ömrü kalmıştır. Bu acıyla yaşayamayacağını düşünen Osman kendisini vurması için bir kiralık katil tutar.
Sinan’ın taksisine binen bir müşterisi Sinan’ın şoförlüğünü çok beğenir ve ona iş teklif eder. Sinan duraktan ayrılıp turizm firmasında işe girer. Fakat yeni işinde onu büyük bir sürpriz beklemektedir.
Kaynak:http://www.hayatforumda.com/akasya-duragi/211694-akasya-duragi-69-bolum-ozeti.html#post353438
Seyit’in annesi Fato Aney kuaföre gelir ve Gülbin’lere Seyit’i evlendirmek için bir kız aradığını söyler. Şaziment Seyit için bir kız bulur. Aney çok sevinir ama kız delinin teki çıkınca Aney bu evliliğe mani olmak için çabalar. Fakat bir problem vardır. Seyit kıza aşık olmuştur.
Ali Kemal doğalgaz faturasını ödeyemeyince Narin’den dayak yer. Ve hemen ek iş bakınmaya başlar. Ayı kostümü içinde el ilanı dağıtmaya başlar. Fakat girdiği kostümün başına ne işler açacağından habersizdir.

HÜSEYİN ATAY
30-03-10, 21:40
Melek Baykal,Berk,Zeynep,Şeyla Halis ve kocası rolündeki oyuncunun diziden ayrılmasından sonra biraz sarsılıp sendeleyen dizimiz geçen hafta Adanalı'nın gerisinde kalınca küplere bindim doğrusu.Kanallar reytingi azalan dizilerini hemen cumartesi Akasya Durağının karşısına çıkarıyor.Adanalı'dan sonra küçük kadınlar ucubesi de cumartesi gününün reytingini iyice kızıştırdı.Birbirlerinden her hafta izleyici çalıp reyting sıralamasında kavak yelleri de dahil birinci olmak için kıyasıya yarışıyorlar.Akasya Durağı'nın da reytinglerde işi eskiye nazaran oldukça zorlaştı.Bir de o güne yetenek yarışması falan girerse o zaman işler iyice karışıyor.

purna
02-04-10, 23:25
http://www3.pic-upload.de/02.04.10/uo86s5y7x7zs.jpg (http://www3.pic-upload.de/02.04.10/uo86s5y7x7zs.jpg)

http://www3.pic-upload.de/02.04.10/4df6xdimlte.jpg (http://www3.pic-upload.de/02.04.10/4df6xdimlte.jpg)

purna
02-04-10, 23:27
http://www3.pic-upload.de/02.04.10/4yjv77yxivm.jpg (http://www3.pic-upload.de/02.04.10/4yjv77yxivm.jpg)

http://www3.pic-upload.de/02.04.10/m3r9gxuayk3.jpg (http://www3.pic-upload.de/02.04.10/m3r9gxuayk3.jpg)

http://www3.pic-upload.de/02.04.10/yxm5o2fftbp9.jpg (http://www3.pic-upload.de/02.04.10/yxm5o2fftbp9.jpg)

purna
02-04-10, 23:29
http://www3.pic-upload.de/02.04.10/7lt6s8fn2xb3.jpg (http://www3.pic-upload.de/02.04.10/7lt6s8fn2xb3.jpg)

http://www3.pic-upload.de/02.04.10/l8r9uhmwq7u7.jpg (http://www3.pic-upload.de/02.04.10/l8r9uhmwq7u7.jpg)

haysek
03-04-10, 13:40
Sinan’ın başı yine dertte.
Sinan kendisine ikizi kadar benzeyen Yusuf’un oyununa geliyor ve başı mafya ile derde giriyor. Osman’ın evinin önünde ışıklandırma olmadığı için sürekli trafik kazası olmaktadır. Osman bir kaza tehlikesi atlatınca evinin önünü kendi imkanlarıyla aydınlatmaya karar verir ve mum yakar. Mumları gören mahalleli olayı yanlış anlayınca işler karışır. Ali Kemal’in annesi oğlunun karısından dayak yediğini duyunca soluğu İstanbul’da alır. Ali Kemal karısı Narin’le bir anlaşma yapar. Annesinin yanında kendini dövmezse ona bilezik alacağını söyler. Böylece ikili Ali Kemal’in annesine bir oyun oynamaya başlarlar.
kaynak: Hayatforumda http://www.hayatforumda.com/akasya-duragi/215387-akasya-duragi-71-bolum-ozeti.html#post366055
Seyit’in annesi Fato Aney aşık olduğu Döşü Kıllı Sabri’nin evleneceğini duyunca rezalet çıkarır. Düğüne gizlice giden Fato Aney gelini bayıltıp gelinliği giyer ve Sabri ile evlenmeye kalkar. Sinan’a ikizi kadar benzeyen mafya elemanı Yusuf’un başı derttedir. Yusuf kendisini öldürmeye çalışan düşmanı Cabbar Baba’dan kaçmaktadır. Fakat kendisine çok benzeyen Sinan’la karşılaşınca bir plan yapar ve Sinan’ı kendi yerine geçirip Cabbar Baba’ya gönderir. Cabbar Baba Yusuf sandığı Sinan’ı öldürecektir. Sinan ise içine düştüğü durumdan kurtulmanın yollarını aramaktadır.

*mervik*
08-04-10, 16:05
72. Bölüm Özet

Osman cinayete tanık oluyor, başı derde giriyor

Osman bir cinayete tanık oluyor. Osman’ın cinayeti gördüğünü fark eden katiller de onun peşine düşüyor. Osman’ın taksisi ıssız bir yolda arıza yapar. Osman yardım aramak için etrafı kolaçan ederken bir cinayete tanık olur. Osman’ın cinayeti gördüğünü fark eden katiller, Osman’ın peşine düşerler. Osman peşindeki katillerden kurtulabilmek için Sinan’dan yardım alır.
Seyit’in taksisine hamile bir kız biner. Kız, hamile olduğu ortaya çıktığı için ağabeylerinden kaçmaktadır. Seyit kıza yardım etmek ister ama kendisini büyük bir belanın içinde bulur.
Komiser Tolga, romantik bir akşam yemeği için Leyla’yı evine çağırır. Yemeği Tolga yapacaktır. Fakat aksilikler çiftin peşini bırakmaz.
Mehmet Hoca’nın taksisine binen çocuk yaşta bir gaspçı, gasp yapmaya kalkar. Mehmet çocuğun elindeki silahı alır. Fakat çocuğun hikayesini öğrenince ona yardım etmeye karar verir.
Sinan’ın oğlu Can ve kankası Serkan bir harita bulurlar. Sinan haritayı Mazhar’a okutunca bunun bir hazine haritası olduğunu anlar. Hazineyi çıkarmak için kolları sıvar. Fakat hazinenin bulunduğu yeri öğrenen Sinan’ın hayalleri suya düşer

haysek
15-04-10, 17:16
Ramazan Baba Tolga’yı rehin alıyor.
Tolga’nın bir Rus ajanı olduğunu sanan Ramazan Baba gazi arkadaşlarını da toplayıp Tolga’yı rehin alıyor. Seyit’in annesi Fato Aney tavernada türkü söyler. Fato Aney’i dinleyen bir müzik yapımcısı ona kaset yapmak ister. Seyit buna izin vermez. Fakat Aney kaset yapmayı kafasına koyar.
Banka soygunları yapan bir çetenin şoförü kaza yapar. Çete elemanlarından biri Sinan’ın şoförlüğünü çok beğenir ve onu işe alır. Fakat Sinan’ın nasıl bir işe bulaştığından haberi yoktur. Soygun günü gelip çattığında Sinan kendini ateşin ortasında bulur.
Leyla’nın sevgilisi Komiser Tolga bir çeteyi çökertmek için Rus kimliği yaptırır. Yemeğe gittiği Leyla’nın evinde kimliği düşürür. Kimliği bulan Ramazan Baba Tolga’nın rus ajanı olduğunu düşünür ve gazileri toplayıp Tolga’yı rehin alırlar.
kaynak: Hayatforumda http://www.hayatforumda.com/akasya-duragi/220158-akasya-duragi-73-bolum-ozeti.html#post379148
Safiye’nin böbreklerinin çalışmadığı ortaya çıkar. Böbrek nakli gereklidir. Obayana Safiye’ye böbreklerini vermeyi kabul eder. Osman çok sevinir. Fakat Obayana’nın şartını duyunca işler karışır.

*mervik*
22-04-10, 01:40
74. Bölüm Özet

Osman ve ailesinin başı mafyayla dertte

Osman’ın taksisinde oyuncak bir ayı unutulur. Osman da oyuncak ayıyı ikiz bebekleri oynasın diye eve getirir. Fakat Osman oyuncağın içinde uyuşturucu saklandığının farkında değildir. Mafya uyuşturucunun peşine düşer ve Safiye’leri rehin alır. Osman’ı çok zor saatler beklemektedir.
Sinan televizyonda çok zengin bir adamın kayıp eşini aradığını görür. Kayıp eşin yerini bildirene para ödülü vardır. Sinan kaybolan eşin Seyit’in annesi Fato Aney’e benzediğini görünce hemen planını uygulamak için harekete geçer.
Ramazan Baba’ya piyangodan büyük bir para çıkar. Ramazan Baba, herkese Eleni’nin tavernasında ziyafet verir. Sinan gece için bir dansöz ayarlar. Ramazan Baba dansözü alıp eve getirir. Ve onunla evlenmek istediğini söyler. Leyla karşı çıkar. Ramazan Baba, Leyla’yı evden kovar.
Arif, Osman’ın taksisine çarpınca Osman herkese Arif’in çok kötü bir şoför olduğunu söyler. Fakat Arif o gün kaza yapan bir ambulansın taşıdığı organı hastaneye yetiştirerek ne kadar iyi bir şoför olduğunu herkese ispatlar

*mervik*
25-04-10, 17:41
total
24/04/2010
total
1) akasya durağı
6) akasya durağı (özet)

ab
4) akasya durağı
9) akasya durağı (özet)

HÜSEYİN ATAY
26-04-10, 21:19
Basit ve epeydir kendini tekrarlayan,omurgası ciddi şekilde değişen bir dizi için reytingleri ikinci sezonun sonuna doğru da iyi gidiyor.Artık tadında bırakılıp bence bu sezon sona erdirilmeli.

*mervik*
29-04-10, 00:31
75. bölüm özeti
Arif mafya çatışmasının ortasında kalıyor

Mehmet Hoca oğlunun dershane borcunu ödeyebilmek için herkesten para ister. Fakat kimsede para yoktur. Mehmet işe çıkınca, bir hırsız çaldığı motosikleti Mehmet’in taksisine bindirir. Hırsız suçu Mehmet’in üstüne atar.
Dilek, Obayana’dan ayrılır. Safiye bunu fırsat bilip Dilek’i komşularının oğlu Bora ile evlendirmeye kalkar. Fakat Bora hiç de Safiye’nin sandığı gibi efendi bir çocuk değildir. Seyit’in annesi Fato Aney, Helmut adında bir Alman turistle tanışır ve aralarında kısa sürede aşk başlar. Fato Aney, Helmut’un gerçek niyetini öğrendiğinde artık çok geçtir. Yabancı uyruklu kadınlar pasaportları alınıp, bir eve kapatılmışlardır ve fuhuşa zorlanmaktadırlar. Yardım istemek için, bir kadın ayakkabısının içine imdat yazıp aşağı atarlar. Ayakkabı Osman’ın kafasına düşünce Osman ve Sinan kendilerini zorlu bir maceranın orta yerinde bulurlar.
Arif’in taksisine binen mafya elemanları peşlerindeki mafya elemanları ile çatışmaya girer. Arif çatışmanın ortasında kalmıştır. Çatışma sırasında mafya üyelerinin para çantası düşer. Arif, Mehmet Hoca’ya yardımcı olabilmek için parayı almak ister ama başına gelmedik kalmaz.

*mervik*
06-05-10, 17:48
76. Bölüm Özet

Obayana yeraltı dünyasında nam salıyor

Kadir, sokakta bıçaklı saldırıya uğruyor. Oradan geçmekte olan Obayana, Kadir Baba’nın yardımına koşar fakat, onu hastaneye yetiştiremiyor. Cinayet de Obayana’nın üstüne kalıyor ve Obayana yeraltı dünyasında nam salıyor.
Ali Kemal durakta kimse yokken bir taksiyi kaçırır. Fakat kaza yapar. Kazadan kaçan Ali Kemal, şansının da yaver gitmesiyle kendisini gazinoların yeni assolisti olarak bulur.
Yeraltı dünyasının ünlü isimlerinden Kadir, sokakta bıçaklı saldırıya uğrar. Oradan geçmekte olan Obayana, Kadir Baba’nın yardımına koşar fakat, onu hastaneye yetiştiremez. Cinayet Obayana’nın üstüne kalır ve Obayana ünlü olur. Osman, Obayana’nın bu yeni ününden çok korkmuştur.
Tolga ve Leyla yemeğe çıkarlar. Tolga’nın eski flörtü olduğunu iddia eden bir kız gelir ve ortalık karışır. Leyla çok kızar ve yemeği terk eder. Tolga olup bitene anlam veremez.
Arif, taksisiyle bir görgü tanığını mahkemeye götürmek üzere yola çıkar. Fakat mafya elemanları görgü tanığının mahkemeye çıkmasına izin vermeyeceklerdir. Arif kendini esaslı bir maceranın içinde bulur.

geveze92
12-05-10, 21:18
Dizi güzel insanı güldürüyor ancak ne yazık ki hep aynı olaylar.
Her hafta bir taksicinin başına birşey gelir. Memlekette başka taksici mi kalmadı? Sonra fazlasıyla mantık hataları var yinede güzel.
Çiçek Taksi'den çok fazla alıntılar olduğunu düşünüyorum.

Hele de Ömer=Sinan

haysek
13-05-10, 17:59
Akasya Durağı 77. Bölüm – 15 Mayıs Cumartesi
Osman ile Sinan hapishaneye giriyor!
Osman ile Sinan hapishaneye giriyor. Ancak suç işledikleri için değil define bulup köşeyi dönmek istedikleri için! Safiye televizyondaki bir kültür yarışmasından bir haftalık Bodrum tatili kazanır. Osman bu haberi duyunca çok sevinir ve ailece yola çıkarlar. Yolda başlarına gelen felaketler yetmezmiş gibi otelde de onları büyük bir sürpriz beklemektedir.
Mahalleden Bekir adında bir serseri Mehmet Hoca’nın kızı Nurten’e aşık olmuştur. Nurten Bekir’e yüz vermez. Bekir pikniğe giden otobüste Nurten’i rehin alır. Mazhar şoförleri duraktan atmak için gelir. Sinan Mazhar’dan kurtulmak için Mazhar’ın çayına uyku ilacı atar. Ve Mazhar’ı öyle bir yere bırakır ki Mazhar uyandığında şoke olur.
kaynak: Hayatforumda http://www.hayatforumda.com/akasya-duragi/231740-akasya-duragi-77-bolum-ozeti.html#post411914
Tolga tehdit mesajları alan ünlü bir bayan mankeni korumak için evine gider. Leyla bunu öğrenince kıskançlık yapmaya başlar. Mafya babası Raşit kaldığı hapishaneden kaçmak için bir tünel kazdırır. Osman ile Sinan tünelin çıkışını bulurlar. Bir de kroki vardır. Sinan bu krokinin define krokisi olduğunu iddia edince iki kafadar kendilerini hapishanede bulurlar.