PDA

Tüm Versiyonu Göster : Yersiz Yurtsuz (Arşiv 1)

Sayfalar : [1] 2 3 4 5

haluk_tolgahan
03-02-07, 12:39
avşar filmin yeni çekeceği dizide başrol ferdi tayfurun. ali ulvi hünkarın senaryosunu yazdığı dizide töre mağduru bir baba ile genç kızın öyküsü anlatılacak. ferdi tayfurun kızını ise nesrin cavatzade oynayacak.

chaylack
03-02-07, 15:13
zaten bi konu dikkat çektimi hemen arkasından aynısı yapılıyor bu sene bir töre fırtınasıdır gidiyor hayırlısı olsun:)

ECE...:)
03-02-07, 23:01
Ferdi Tayfur ve Avsar Yapım isimleri birlikte bana tuhaf geldi :)

Gercekten merak ediyorum nasıl birsey olacagını, sanırım yeni baslayan töre dizilerinden en con bunu merak ettim, Avsar Yapımın nası bisi yapacagını merak ediyorum ..

gizem_89
03-02-07, 23:06
Ali ulvi yaparsa en güzelini yapar taşı bile oynatır o muhteşem replikleriyle bizi büyüler ama ferdi tayfur ismi banada itici geldi

cemotara
03-02-07, 23:11
Avşar yapımla ferdi tayfur bana bir garip geldi ferdi tayfuru bek beğenmiyorum oyunculuklada alakası yok ama avşar yapım ne yaptıysa hepsindede başarılı oldu bütün dizileri hep kaliteliydi
Ali ulvi Hünkarda süper bir senarist yani baya bir iddalı ve iyi bir yapım olacaktır ama ferdi tayfurun başrolde olması benim hoşuma gitmedi

gizem_89
03-02-07, 23:14
ben gündemdeki diziler başlığına hiç girmem gç bitti bitelii bi girdim dumur oldum ama ali bey ne yapsam izlerim avşar yapım kalitelidirde bana başrol acayip geldi acaba doğru mu

lindsay
03-02-07, 23:27
ali ulvi hünkar a yaparsa güzel olur ama ferdi tayfur ne alaka keşke başka biri olsaymış bide konusu töre olmasaydı iyiydi yaa bu sene bi töre modası çıktı yaa ama yine de ali ulvi hünkar olduğu için güzel olabilir

banubanu
03-02-07, 23:49
Ali Ulvi Bey o rolü Ferdi Tayfur'u düşünerek zaten yazdığını düşünüyorum. O yüzden bence tam oturacaktır. Gözyaşı Çetesi dizisi de Avşar film ve Ali Ulvi'nindi. Harikaydı...
Umarım bu dizide reyting canavarının kurbanı olmaz..

tatlı_cadı624
04-02-07, 00:45
bende merak ettim açıkçası ferdi tayfuru duyunca bana itici ve tuhaf geldi
zaten töre dizileride moda oldu yani birde şu diziler dikkate alınıp birşeyler yapılsa gerçek hayatta çok işe yaramış diycem ama bir işe yaradığı yok ki
ama bilemem artık sıla iyi tutundu bakalım bunda ne olacak

banubanu
04-02-07, 00:58
Töre dizisi diyince hemen Sıla akla geliyor ama şu an kendi forumları bile ayaklanmış durumda... Zaten töreyi falan anlattığı yoktu ki. Bu dizi çok farklı olacak. Gerçekten töreyi anlatacaktır. Hemde Ali Ulvi Hünkar'ın o farklı ve her bir cümlesi insanı düşündüren replikleriyle çok farklı olacak.

banubanu
04-02-07, 16:37
Arkadaşlar birincisi bu forumla ilgilenen moddan başlığın değişmesini rica edeceğim çünkü dizinin esas ismi "TAŞRA SİYAHI" Bu bilgi bizzat dizimizin senaristindendir.
"Bu öncelikle bir baba kız hikayesi. Baba sevgisinin bir genç kızın hayatını nasıl değiştirebileceğinin hikayesi. Mümkünse bu sene içi epeyce boşaltılan 'Töre' sözcüğünü kullanmayalım.
Önemli rolleri oynayan diğer sanatçılar:
ŞERİF SEZER, NESRİN CAVATZADE, ZÜHAL GENCER, ŞENER KÖKKAYA, MÜGE ULUSOY, MERT FIRAT, FATMA ÖNEY, SİNAN ALBAYRAK, NECMETTİN ÇOBANOĞLU."
Hem de Urfa'da çekimler yapılacak, bir iki hafta içinde de başlayacak dizi.
Çok güzel bir dizi bizi bekliyor.

burcu_yağmur
04-02-07, 17:05
laf çarpıtmaya gerek yok avşar yapımla karıştırmışım afedersiniz avşar yapımmış ben yağmur ajansa yaptım düşüncelerim aynıdır

banubanu
04-02-07, 17:07
laf çarpıtmaya gerek yok avşar yapımla karıştırmışım afedersiniz avşar yapımmış ben yağmur ajansa yaptım düşüncelerim aynıdır

Diziyi yazan bile "Mümkünse bu sene içi epeyce boşaltılan 'Töre' sözcüğünü kullanmayalım. " diyor. O yüzden istersen bekle sonra yorum yaz.

burcu_yağmur
04-02-07, 17:09
töre ile ilgili oldugunu dülşündügüm için yazdım bundan sonra töre lafını kullanmadan yorum yazarım

gizem_89
04-02-07, 17:53
kız gayet güzel oyunculuğuda kendisi kadar güzeldir eminim

çok güzel birşey çıkıcak ortaya bundanda eminim

lil
04-02-07, 18:59
bölüm başlığında bir satır mesajım vardı oda silinmiş:icon_sorr meğer bir satır olduğundanmış:img-hyste kelime yada harf zorunluluğu da varmı merak ettim..

dediğim şuydu ki.. serif sezer oyunculuğu ve ali ulvi repliklerinin olağanüstü buluşması kesin gibi..
taşranın siyahına aydınlık günler diliyorum..

gizem_89
04-02-07, 19:46
bölüm başlığında bir satır mesajım vardı oda silinmiş:icon_sorr meğer bir satır olduğundanmış:img-hyste kelime yada harf zorunluluğu da varmı merak ettim..

dediğim şuydu ki.. serif sezer oyunculuğu ve ali ulvi repliklerinin olağanüstü buluşması kesin gibi..
taşranın siyahına aydınlık günler diliyorum..

benimde öyle mesajlarım silindi anlamıyorum sadece bilgi olarak dizinin ismi yapımcı ve bir oyuncu varken ne yazmalıydım satırlar boyu ...

ama şimdi arkadaşlar eklemiş sağolsunlar bilgim var satırlar boyu bu dizinin güzelliklerini konuşmayı diliyorum
Ali u.h olduğu için kalitesinden pek şüphem yok.

forgetmenot
04-02-07, 19:49
Şu tozduman, dizi çöplüğüne dönen ortamda ,yaşın yanında yanacak kurulardan olmasın.Hikayenin oluşturulmasındaki sağlamlık,dilinin mükemmelliğine inancım tam,oyuncu kadrosu da bilindik,popüler,klişe yüzlerden ziyade, yazılan role uygun seçilmiş oyuncular diye düşünüyorum, bir de yapım şirketiyle kanal desteği mevcut olursa(çoğu zaman en önemli faktör bu oluyor),gerçek sevenlerin duaları zaten cepte,çok başarılı olacak!

Tekrar A.Ulvi.Hünkar'ın dilimizin en güzel imkanlarını kullanan,duyarlı kalemi,yaratacağı,karakterler ve onların içinde yaşayıp,seyirciye yaşatacağı büyülü evrenle buluşacağım için, heyecanlı ve mutluyum.İşki dizinin şansı bol olsun!

cemotara
04-02-07, 22:33
Kadroda çok iyi oyuncular var bence bu dizi çok güzel olacak acaba hangi kanalda başlıyacak inş. kanal D de başlar genellikle kanal d nin dizileri çok tutuluyor

elif_gs
04-02-07, 22:38
dün gazetede okudum haberini. Ali Ulvi Hünkar yazıyorsa eminim çok güzeldir. gözyaşı çetesinde repliklere hayran kalıyordum resmen. yapım şirketi de iyi. bence de iyi bir yapım olur. Şerif Sezerin oynadığını öğrenince çok ama çok sevindim. kesinlikle izleyeceğim bu diziyi :img-yes:

ASKPEREST
04-02-07, 23:19
Şu tozduman, dizi çöplüğüne dönen ortamda ,yaşın yanında yanacak kurulardan olmasın.Hikayenin oluşturulmasındaki sağlamlık,dilinin mükemmelliğine inancım tam,oyuncu kadrosu da bilindik,popüler,klişe yüzlerden ziyade, yazılan role uygun seçilmiş oyuncular diye düşünüyorum, bir de yapım şirketiyle kanal desteği mevcut olursa(çoğu zaman en önemli faktör bu oluyor),gerçek sevenlerin duaları zaten cepte,çok başarılı olacak!

Tekrar A.Ulvi.Hünkar'ın dilimizin en güzel imkanlarını kullanan,duyarlı kalemi,yaratacağı,karakterler ve onların içinde yaşayıp,seyirciye yaşatacağı büyülü evrenle buluşacağım için, heyecanlı ve mutluyum.İşki dizinin şansı bol olsun!

Sevgili forget söylediklerine tamamen katılıyorum fakat internetten biraz araştırdım ve dizinin başlayacağı kanalın malum ağzımızın fena halde yandığı atv olduğunu ögrendim. Yine de pozitif düşünmeli, mükemmel bir kalemi ve yetenekli bir oyuncu kadrosu var dizinin. Umarım herşey güzel olsun...

rhetbutler
05-02-07, 11:48
Dizinin ismi değişmiş bende Yertsiz Yurtsuz diye aranıp duruyorum forumda.
Eklenilen birkaç gazete haberinde Ferdi Tayfur'la senaryoda istediği birkaç değişiklik yapıldıktan sonra anlaşıldığı yazıyor.Biride Ali Ulvi Hünkar'ın senaryosuna karışmasa olmaz sanki.
Cast ı beğendim.Ferdi Tayfur sorun değil benim için.Hep sıcak, samimi gelmiştir bana.
Şu sıra yayına başlayacak hemen hemen bütün dizilerde konu töre, doğu hikayeleri.Özellikle Show tv burdan bayağı bi ekmek yiyecek gibi.
Bu diziyi diğerlerinden ayıracak en önemli faktör Ali Ulvi Hünkar.O muhteşem repliklerin bu hikayede nasıl yer bulacağını çok merak ediyorum.
Yolu açık, reytingi bol olsun.

RIZA_BABA
05-02-07, 12:21
http://img118.imageshack.us/img118/2856/nesrincavadzade11nz6.jpg

http://img232.imageshack.us/img232/8877/nesrincavadzade15gy2.jpg

Nesrin Cavatzade.. Yeni keşifmiş.. Çok güzel bir kızmış yalnız.

Gerçekten güzel kızmış internete aratırdım bir bilgisini bulamadım

Şah-Rû
05-02-07, 12:24
Ya bu isim değişikliği benim de kafamı karıştırdı, bende yanlış ismi arıyordum. Ferdi Tayfur konusundaki yorumum ilk günküyle aynı "ilginç olmuş" bekleyip görmek lazım. Yalnız daha baştan senaryoya müdahale etmesi benim gözümde bir eksi kazandırdı bile. Töreyi anlamadan laylaylom anlatan bir çok dizinin arasında sıyrlacağına inanıyorum. Şerif Sezer ismiyse beni ayrıca sevindirdi. Ebru Özkan' ı yakalayan gözler bu sefer Nesrin Cavatzade' yi yakalamış galiba. Hadi hayırlısı diyelim. Yalnız kanal konusunda söyleyecek söz bulamıyorum. Şükrü Bey bize aynı aksiliklerin yaşanmayacağını, aynı haksızlığa uğranılmayacağını, dahası aynı saygısızlığın yapılmayacaığı garanti edebilir mi? Herşeye rağmen yolu açık olsun diyorum umarım bir bozgun daha yaşamayız. İki cenaze bize fazla gelir.

dr ötker jr
05-02-07, 13:16
Değerli arkadaşlar
Ferdi Tayfur tek bir satıra müdahale etmediği gibi, 2005 yılında gelişmeye başlayan bu projede yer alabilmek için kendisine gelen önerileri reddetmiş, sabırla beklemeyi tercih etmiştir. Daha işin başında oluşacak önyargıları giderebilmek için bu açıklamayı yapmak gereği duydum. Saygıyla...

Şah-Rû
05-02-07, 13:41
Önyargıdan ziyade bir korkuydu, 2. bir Güven Kıraç vakası yaşanması en çok eser sahibini üzer diye düşünmüştüm. Ama madem olayın aslı yok o zaman basında neden böyle haberler çıktığına anlam veremeyerek ve üzülerek özür diler, asılsız dedikoduların olmadığı, kalitesizliğe zorlanmayan, yolu daima açık günler dilerim.

gizem_89
05-02-07, 14:19
Değerli arkadaşlar
Ferdi Tayfur tek bir satıra müdahale etmediği gibi, 2005 yılında gelişmeye başlayan bu projede yer alabilmek için kendisine gelen önerileri reddetmiş, sabırla beklemeyi tercih etmiştir. Daha işin başında oluşacak önyargıları giderebilmek için bu açıklamayı yapmak gereği duydum. Saygıyla...

Asılsız dedikodular bunlar sabırla beklenicek kadar güzel bir proje olur umarım.

dizinin kanalı atv demiş arkadaşlar tövbe etmiştik tövbemizi bozucağız sanırım arkadaşlar değer diye düşünüyorum Nesrin cavatzadenin çok farklı bir güzelliği var gerçektende Şah runun dediği gibi ebru özkanı yakalayan gözler nesrinide yakalamış benim bir diğer merakımsa dizinin müziklerinin kime ailt olucağıdır kıraç daha çok elit kesime uyan zengin sınıfların daha baskın olduğu dizifilmlere müzik yapıyo şöyle bilinmedik ama damar bir müzik hiç fena olmaz diye düşünüyorum dizinin ismi yersiz yurtsuz olarak mı değişmiş taşra siyahı güzeldi ama yeniside hoş.

elif_gs
05-02-07, 14:52
Nesrin Cavatzade bence de çok iyi bir seçim olmuş. duru bir güzelliği var. avşar yapım genellikle projelerinde yeni yüzlere yer veriyor. ferdi tayfur için şunu söyleyebilirim benim 40yaş ve üzerindeki birçok kişinin ferdi tayfur hayranı olduğunu biliyorum. ferdi tayfur bir döneme gerek şarkılarıyla gerek filmleriyle damgasını vurmuştur.çok iyi bir seçim olacağına inanıyorum. inşallah beklediğimiz gibi bir proje olur. önümüzdeki sezon mu yayınlanacak bilen var mı?

elif_gs
05-02-07, 14:59
Bu konuda haklısın Avşar Film genellikle Nail Yurtsever yada Kemal Sahir Gürel ve bu iki müizsyenin çalıştığı isimlerle çalışıyor umarım yine öyle olur.

umarım bu isimlerle çalışır.
özellikle nail yurtseverin yapmasını isterim dizinin müziklerini

lil
05-02-07, 15:39
duyguların aktarımında müziğin yeri yadsınamayacağına göre zengin müzikal sunumla dizinin izleyilerle kolayca buluşması sağlanabilir.. olaylara ve kişilere göre müzik seçiminde belirli kişilerle çalışılsada bundan daha fazlası da düşünülmeli.. her bölüm için etkili bir parça bulunabilir.. vokaller değiştirilebilir.. özellikle bayan vokallerde duru hafifte yanık:img-blush iç yakan sesler tercih ediebilir.. taşranın siyahı bende acı çağrıştırıyor.. gizemcim bence de damar parçalar mutlaka olmalı.. kürtçe şarkı düşünülüyormu bilmiyorum ama gönül yarasından da tanıdığımız aynur doğan bu anlamda aklıma gelen isim oldu benim..

gizem_89
05-02-07, 15:49
Damar parçalar bu aralar çok moda ben ezelden beri severim zaten güzel olucak inşallah lil gözyaşı çetesinin jenerik müziğinde bir kadın vardı yankılı bi ses duyuyorduk yarılarında o kadının sesi hiç fena değildi yakışır bence

lil
05-02-07, 15:51
ewet son anda yakalamıştık güzel sesi yazık ki çabuk veda ettik.. kimdi öğrenemedik.. ondan o müthiş ğaaaağğğ lamasını yeniden duymak güzel olurdu diy mi..

gizem_89
05-02-07, 15:51
Aynur Doğan muhteşem bir ses Kürtçe bilmesemde (yalan söylemiş olmayayom bikaç selamlaşma biliyorum :) )

Kardeş Türküler'den tanıdığımız Erol Mutlu olabilir.

Gönüül yarasında hatırladığım meltem cumbulu ağlatan kürtçe bi şarkı vardı kim bilmiyorum ama içli bir sesi vardı çok güzeldi

lil
05-02-07, 15:53
Aynur Doğan muhteşem bir ses Kürtçe bilmesemde (yalan söylemiş olmayayom bikaç selamlaşma biliyorum :) ).

meltem cumbulunda filmde dediği gibi kürtçe bilmek mi lazım.. o ses ağlatmaya yetiyor zaten..

gizem_89
05-02-07, 15:53
ewet son anda yakalamıştık güzel sesi yazık ki çabuk veda ettik.. kimdi öğrenemedik.. ondan o müthiş ğaaaağğğ lamasını yeniden duymak güzel olurdu diy mi..

ğağğğ:good: evt güzel olurdu bukez daha derin ve daha içli okurdu çooook güzel olurdu ben hem erkek hem kadın sesinin olması taraftarıyım çünkü karakter erkekse erkek sesi kadınsa kadın sesi fonda çok güzel oluyo

meltem cumbulunda filmde dediği gibi kürtçe bilmek mi lazım.. o ses ağlatmaya yetiyor zaten..

Gerçektende yetiyor dediğim gibi o kadının sesine yakın bi ses güzel olur.

lil
05-02-07, 15:56
ğağğğ:good: evt güzel olurdu bukez daha dern ve daha içli okurdu çooook güzel olurdu ben hem erkek hem kadın sesinin olması taraftarıyım çünkü karakter erkekse erkek sesi kadınsa kadın sesi fonda çok güzel oluyo

ewet zıtlık benimde hoşuma gidiyor.. sanki partneri söylüyor hissi uyandırıyor..

minik bi yanlış anlaşma yine gizemcim:img-polic olsun.. sen demek istediğimi anlamışsın.. hem erkek hem hatun sesi olsun.. bazen zıt olsun partnerinin hislerine tercüman olsun.. bazen hemcins eşleştirilmesi yapılsın iç dünyalarının haykırışı olsun..

gizem_89
05-02-07, 15:57
ewet zıtlık benimde hoşuma gidiyor.. sanki partneri söylüyor hissi uyandırıyor..

evt herikiside güzel kadının sahnelerinde mesela kadın sanatçı söylüyosa buseferde karakterinin içsesini yansıtır gibi oluyor oyüzden seviyorum

banubanu
05-02-07, 16:22
Urfa'da çekiliyormuş film. "Urfa'nın etrafı dumanlı dağlar" türküsüne bayılırım zaten. Ama şimdi müzik diyorsunuz da, "Ferdi Tayfur" söyler diye düşünüyorum ben şarkısını. Ki söylesin de yani..
Ferdi Tayfur konusunda ben umutluyum. Bir kere reyting açısından düşünüyorum ben. Ferdi Tayfur'un seveni çok. Özellikle reyting cihazı olanlar totalde reytingler yüksek olabilir. GÇ den reytign konusunda canımız yandığından bir de bunları düşünüyorum...

ehlocan
05-02-07, 16:56
Yapımcı Avşar Film
Senarist Ali Ulvi Hünkar
Oyuncuların içinde Şerif Sezer ismi var bu veriler çok güzel ..

Peki yönetmeni bellimi arkadaşlar birde sevgili virgül'e katılıyorum müzik de çok önemli o konudadamı kesin bir bilgi yok ??

banubanu
05-02-07, 18:42
Ehlocan;
yönetmen Cemal Şan olacakmış. Müzik daha belli değil. Bir iki hafta içinde motor diyeceklermiş. Bizde sabırsızlıkla bekliyoruz. Avşar filme kızsak bile bazen, gene de çok iyi işler yaptığını, en azından kaliteli şeyler üretmeye çalıştığını görebiliyoruz. Babam ve Oğlum, Kabuslar Evi, gibi projeler onların.Kırık Kanatların ilk bölümlerindeki güzelliği, Gözyaşı Çetesi.. Sonları iyi olmasa da bazı dizilerin gene de şu piyasadaki dizilerin klişelerinden biraz uzakta projeler başlamaya özen göseriyor Avşar Yapım..

Burada kendim için bir not düşeyim sevgili Orhan Veli'nin dizelerinden araklayarak;
Ben böyle mi olacaktım,
Benimde Avşar filmi böyle övücü düşüncelerim olacaktı
Ferdi Tayfurlu bir filmi beklemekten uykusuz mu kalacaktım
Eleştirilere sessiz sedasız mı kalacaktım
En sevdiğim (salatayı pek sevmem) aşureyi aramaz mı olacaktım
Ben böyle mi olcaktım...

gizem_89
05-02-07, 18:43
Urfa'da çekiliyormuş film. "Urfa'nın etrafı dumanlı dağlar" türküsüne bayılırım zaten. Ama şimdi müzik diyorsunuz da, "Ferdi Tayfur" söyler diye düşünüyorum ben şarkısını. Ki söylesin de yani..
Ferdi Tayfur konusunda ben umutluyum. Bir kere reyting açısından düşünüyorum ben. Ferdi Tayfur'un seveni çok. Özellikle reyting cihazı olanlar totalde reytingler yüksek olabilir. GÇ den reytign konusunda canımız yandığından bir de bunları düşünüyorum...

Evet reytingler konusunda bakınca Ferdi Tayfurun hayranlarının büyük bir etkisi olucaktır tabi
Nesrin Cavatzadenin karşısındaki erkek oyuncu kim olucak acaba ben yeni yüzler kazandırılması taraftarıyım bu bayanında güzel bi elektiriğivar sima olarakta doğululara benziyor belkide öyledir.Urfada çekilicekmiş demek:img-wink:
Urfanın etrafı dumanlı dağlar türküsünü bende çok severim.
Ferdi Tayfur söylermi kestiremiyorum ama genellikle sanatçı kimliği olan insanlar yer aldıkları filmlerde sanatınıda konuşturuyorlar
Ferdi tayfurda yılların sanatçısı söylemesi gerekir izleyicide bekler zaten

gizem_89
05-02-07, 18:48
Ehlocan;
yönetmen Cemal Şan olacakmış. Müzik daha belli değil. Bir iki hafta içinde motor diyeceklermiş. Bizde sabırsızlıkla bekliyoruz. Avşar filme kızsak bile bazen, gene de çok iyi işler yaptığını, en azından kaliteli şeyler üretmeye çalıştığını görebiliyoruz. Babam ve Oğlum, Kabuslar Evi, gibi projeler onların.Kırık Kanatların ilk bölümlerindeki güzelliği, Gözyaşı Çetesi.. Sonları iyi olmasa da bazı dizilerin gene de şu piyasadaki dizilerin klişelerinden biraz uzakta projeler başlamaya özen göseriyor Avşar Yapım..

Burada kendim için bir not düşeyim sevgili Orhan Veli'nin dizelerinden araklayarak;
Ben böyle mi olacaktım,
Ben böyle mi olcaktım...

biraz değişime uğramış şiir ama uymuş güzel olmuş şiiri banada uyarlayalım

Avşar yapımın hakkını yemeyelim gerçekten kaliteli yapımları çok Banu abla nezaman ekranlarda görücez bu konuda bir bilgin var mı?

ehlocan
05-02-07, 19:03
Ehlocan;

Ben böyle mi olacaktım,
Ben böyle mi olcaktım...

Cemal Şan'ın yönettiği birkaç tv filmini biliyorum Gülizar ve Bir Aşk Hikayesi Aşka Sürgün'üde az buçuk biliyorum (Mardin ve dizinin müizklerinin etkisi var bunda)Ayrıca AVŞAR YAPIM'ın sunduklarına iki ilavede benden Çemberimde Gül Oya ve Sultan Makamı :)Seninde dediğin gibi Ferdi Tayfur'un hayranları izlenme oranlarını yükseltir en azından bu kaygı ortadan kalkmış olur..

lil
05-02-07, 21:13
..Ferdi Tayfur söylermi kestiremiyorum ama genellikle sanatçı kimliği olan insanlar yer aldıkları filmlerde sanatınıda konuşturuyorlar
Ferdi tayfurda yılların sanatçısı söylemesi gerekir izleyicide bekler zaten

yaw gizem.. başrolü benimsedin benimsedin.. müzik direktörlüğünüde hemen teslim ettin:img-polic böyle bişiy olursa şarkıcı kimliğide öne çıkar.. bu durum karakterden uzaklaştırır izleyenleri..
misal asmalı konakta müzikler konusunda özcan denizden faydanılmamış.. bu özellikle tercih ettikleri bi durummuş:good: meral okayın kesin bi tavrı varmış.. sadece dizinin finaline özcan bi parça hazırlamış isteğini kırmamışlar..

gizem_89
05-02-07, 23:24
yaw gizem.. başrolü benimsedin benimsedin.. müzik direktörlüğünüde hemen teslim ettin:img-polic böyle bişiy olursa şarkıcı kimliğide öne çıkar.. bu durum karakterden uzaklaştırır izleyenleri..
misal asmalı konakta müzikler konusunda özcan denizden faydanılmamış.. bu özellikle tercih ettikleri bi durummuş:good: meral okayın kesin bi tavrı varmış.. sadece dizinin finaline özcan bi parça hazırlamış isteğini kırmamışlar..

Benimsemezmiyim hiç lil ben olsun demedim olabilir dedim ...:)yani izliyici bekler ferdi tayfurdan..özellikle onun kuşak

banubanu
06-02-07, 00:25
Yahu şu Ferdi Tayfur konusun fazla büyütmeyin yahu.. "hepimiz Ferdi Tayfuruz" dedittirmeyin bana!!
Yalnız ne olursa olsun ne olur herkes kendi sesini kullansın.. Çünkü herkes aynı sesle konuşuyor dizilerde. Yetti bitti artık. Nasıl konuşursa konuşsun kendi sesi olsun..

lil
06-02-07, 03:11
niye büyütmeyelim yahu.. beklentilerimiz büyük.. castı konuşmayalım büyütmeyelim.. müziklere fikir beyan etmeyelim.. ferdi fan clupta değil yaw burası:img-hyste

elif_gs
06-02-07, 11:56
Ehlocan;

Ben böyle mi olacaktım,
Ben böyle mi olcaktım...

bunu okurken gülmekten öldüm valla. çok güzel bir uyarlama yapmışsın ellerine sağlık :img-yes: Avşar Yapım konusunda da haklısın genellikle farklı işler yapmayı tercih ediyor. en azından uğraşıyor. kanalların reyting kaygısı yüzünden bozulabiliyor ayrı konu.
ses konusunda da kesinlikle kendi sesini kullanmalı. bir kere herkes kendi sesini biliyor ferdi tayfurun. çok yapmacık olur. inandırıcılığı kalmaz :img-yes:
müzik konusunda da şöyle damardan bir şarkı yapsa fena olmaz hani:img-wink:

Şah-Rû
06-02-07, 12:26
Hepimiz Ferdi Tayfur değilsekte hepimiz kaliteden yanayız. Ya da benden beklenildiği şekilde "çarşı kalitesizliğe de karşı." Bu yüzden bende Ferdi Tayfur konusuna takılıp kalmayalım derim. İzleyip görmek lazım. Sonuçta ilk bakışta arabesk bir isim gibi dursa da Yeşilçamda az emeği geçmemiştir. Her ne kadar hala "ilginç" bir seçim olduğunu düşünüyorsam da rastgele seçilmediğini hatta rolün kendisine göre yazıldığını tahmin ettiğimden izleyip değerlendirmeyi tercih ediyorum. Bu arada hikaye konusunda kafam karıştı ben farklı hatırlıyordum. Töre konusuna çok fazla bulaşılmaz inşallah, aslolan insan öyküsüdür zira töreyi konu aldığını iddia eden en az 3 dizi daha geliyor. Ve insanların farkı farketmeden bu yapımı ıskalamalarını istemiyorum. Bu arada proje hakkında biraz daha bilgi istemek astarını istemekle doğru orantı mı olur? Misal bende mekanlar konusunda meraktayım, müzik için de bir kaç tüyo fena olmazdı.

gizem_89
06-02-07, 13:07
niye büyütmeyelim yahu.. beklentilerimiz büyük.. castı konuşmayalım büyütmeyelim.. müziklere fikir beyan etmeyelim.. ferdi fan clupta değil yaw burası:img-hyste

Lil bu cast seni castı ama ben izliyip görmek istiyorum ona göre davranıcam :img-blush Müziklerde ise damar şart.

banubanu
07-02-07, 17:13
Taşra Siyahı ismi aslında güzel ama dizimize uyacak mı acaba? Urfa pek taşra gibi gelmiyor bana. Yersiz Yurtsuz dahamı güzeldi ne?

Şah-Rû
07-02-07, 17:29
Zaten ismin neden değiştiğini anlayamadım. Ama ben de Yersiz Yurtsuz isminin daha uygun olduğunu düşünüyorum. Taşra Siyahı' nın 3 dezavantajı var.
1- Teleffuzu zor.
2- Siyah ile silah karışabiliyor, ilk bakışta yani göz yanılsaması (silahla bozmuş bir millet olduğumuz için)
3- Taşra Siyahı' nın anlamı ne? Yani mantıklı bir anlam yükleyemedim. Siyah ile acıyı belirtmek istemişler sanırım ama anlam karışıklığı oluyor. Baht karası gibi. Yersiz Yurtsuz en azından bilindik bir deyim.

banubanu
07-02-07, 17:42
Ben ismi sevdim de hani ikisi arasında tercih yap deseler "Yersiz Yurtsuz"u tercih ederdim.
Belki de yazarımız ilk anlattığından beri hep kafamda bu isimle bekliyordum.. Taşra Siyahı'nın hikayesini de anlatmıştı yazarımız.. onu da kafamda o isimle yerleştirdim.. bu biraz yeşil kelimesini kırmızıyla yazıp yeşil diye okumaya çalışmak gibi...

gizem_89
07-02-07, 19:20
bu isim sanki daha farklı yersiz yurtsuz çok hoş ama taşra siyahı sanki daha afilli esrarengiz ben sevdim ikiside bana uyar açıkcası

forgetmenot
07-02-07, 20:32
'Taşra Siyahı' eski İngiliz klasik roman isimlerini çağrıştırdı bana.'Yersiz Yurtsuz' ise rahmetli Sadri Alışık'ın 'berduşu' oynadığı film isimleri gibi.'İsim', ilk etapta, çok önemli bu kesin ama zarftan ziyade içindeki de,bilinçli seyirci için uzun vadede önemli.Karışık konu vesselam!Ancak,bence Taşra Siyahı' şu haliyle epey sofistike.Bizim millete gene bir iki beden büyük gelip,önyargıyla karşılamasalar bari!

lil
07-02-07, 21:02
taşra siyahını müthiş bi buluş olarak gördüm.. farklılığın çekiciliği var bi kere isimde.. dikkat çekicek.. akılda kalıcak.. merak uyandıracak bi isim.. yersiz yurtsuz bilindik.. tahmine hayal gücüne fırsat tanımıyor.. yersiz yurtsuz.. bu kadar.. fakat taşra siyahı öyle mi..

gizemli insanı üzerinde düşünmeye itiyor.. siyah kelimesi örneğin.. ben siyahı çok sevdiğimden olmasa gerek sadece.. çok takıldım.. siyahın derinliği olduğunu düşündürüyor.. taşranın siyahı mı şehrin siyahımı kıyaslamasına itiyor.. siyah aynı zamanda karanlığı çağrıştırdığından kötü karanlık işlerinde olduğuna ima sanki.. taşra siyahında birde iddia var.. daha siyah olma iddiası.. bilinenden farklı bi siyah sunma iddiası.. bu bile görmeye neden.. siyah içinde acı var.. buda gözyaşı demek.. bi parçamız hüzne meraklı değilmi..
yani bence böle:img-blush

dr ötker jr
07-02-07, 21:12
Açıkçası bu tartışmanın benzeri Avşar Film'de de yapılıyor... O mu yoksa bu mu diye. Tartışmayı alevlendirmek için geçmişe dönük bir tercihimizden bahsetmek istiyorum. GÇ'nin ilk adı 'AŞKTAN KAÇ!' idi... Bunu paylaşmış mıydık? Ama o sıralar içinde aşk sözcüğü geçen o kadar çok dizi adı vardı ki... Ş.Avşar yeni bir isim isteyince ortaya 'GÖZYAŞI ÇETESİ' çıktı. Ne dersiniz?

banubanu
07-02-07, 21:32
Gözyaşı Çetesi ismini çoğu beğenmemiş ve sırf bu yüzden izlememişlerdi. Ben çok beğenmiştim. Demek ki benim beğendiğim ismi kullanmasanız iyi olur!!!
Taşra Siyahı'nın da başına böyle bir şey gelmesin diye korkuyorum. Bir de gazetede çıkan haberde Ferdi Tayfur'un "Yersiz Yurtsuz" diye bir dizide oynayacağı yazmış. Onun fan sitesinde de bu isim var. Başka bir isim de alternatifler arasında var mı? Yoksa sadece bu iki isim arasındamı tartışılıyor.
Bir şey daha söyleyeceğim ama fazla çıkıntı olmaktan korkuyorum.. neyse onu da başka zaman yazayım..

ehlocan
07-02-07, 21:34
Yertsiz Yurtsuz banada eski filmleri anımsattı TAŞRA SİYAHI daha ilginç.Birde önemli olan neyi nasıl anlatacağı ..Müzikleriyle ilgili hala keisn bir bilgi yokmu umarım Kıraç olmaz:)

banubanu
07-02-07, 22:56
Yersiz Yurtsuz biraz da arabesk bir isim.. Ferdi Tayfurvari.. Taşra Siyahı daha hoş olabilir...
Ya ben gene de söylemeden edemiyeceğim şu düşüncelerimi...
Hangisinden başlasam..
Ferdi Tayfur'un oynayacağını duyduklarında bazıları "aa ben seyretmem o zaman, ya da amaan oda nasıl bir şey olacakmış diyorlar" Bu kesim AUH'ın bütün dizilerini izlemiş olan kişiler..
Öbür tarafta da Ferdi Tayfur hayranları var. AUH'un replikleri biraz (ee nasıl söyliycem şimdi) anlaşılması zor gelmez mi onlara acep...
Yani bir yanda arabesk diye izlemekten çekinenler bir yanda izleyip de vazgeçenler....
Bilmem ne anlatmak istediiğimi tam olarak anlatabildim mi? Her iki kesim için bu diziyi izlememek yazık olacak..

forgetmenot
08-02-07, 09:40
İnsan bir karesini bile seyretmediği yeni bir diziye sadece hayal gücünü kullanarak bir isim bulabilir mi?:img-cool2 Hem de elinde gerek oyuncular gerek konuyla ilgili çok az bilgi varken?Ayrıca isim daha kesin değilmiş,anladığım kadarıyla??Hadi beyin fırtınası,fikir jimnastiği yapalım.Hem belki zaman çabuk geçer.Urfa da o kadar uzak şehir ki,çekimleri takip edebilecek,A.U.Hünkar meraklısı bir forum üyemiz olsa ne iyi olur?:happy0064 Tamam ben gene gözlerim ve buraya yazmamın pek münasip olmayacağı başka bir yerim açıkta olduğu için rüya görmeye başladım.:img-hyste

forgetmenot
08-02-07, 10:09
Ciddileşirsek :icon_idea bana yeni dizinin isminin içinde veya çağrıştıracağı bir,iki kavram olursa iyi olur gibi geliyor..'zaman,tecrübe ve yolculuk'Ayrıca Ferdi Tayfur',kızını oynayacak genç bayan oyuncu da ,özellikle fiziken, 'yerel' tadlar taşıyorlar.Kim öne çıkarılacak?Eğer genç kızsa, baharlı,böcekli,yaşama sevincini hatırlatan bir isim iyi olur.Eğer F.Tayfur, ilk aşamada dizinin ağır topu olarak düşünülüyorsa,şöyle onunla,namıyla iyi örtüşecek,'olgun''ağır', bence,'tek isim' koymak daha ehvendir.Son fikir,diziye uyacak yerel bir deyiş,söyleyiş de seyirciye sıcak gelebilir!

Şah-Rû
08-02-07, 13:26
İsim konusunda burada fikir fırtınası yaratıp nacizane fikirlerimizi sunarız tabii. Ama bunun için konuyu en azından taslak halinde bilmek gerek. Ben hala konuları karıştırıyorum. Baba-kız hikayesi mi, yoksa aşkın pençesine düşmüş adamın hikayesi mi bilemiyorum. Birincisi ise Taşra Siyahı uygun olabilir, 2. ise Yersiz Yurtsuz daha iyi. Ama kişisel fikrim ikiside olmasın diyor. Nedense taşra kelimesine ısınamadım. Siyah güzel o kalabilir.:img-wink:

banubanu
08-02-07, 14:24
Ben de zaten reytingi düşünüyorum hep. Düşünmeye mecbur bırkan sistem utansın.. Ama Ferdi Tayfur bu konuda epey reyting alır diye düşünüyorum. Bir de virgülün dediği gibi yazılırken daha o karaktere oyuncu düşünüldüğü için uyum olacaktır. Bizim işte korkumuz hani sütten ağzı yananın yoğurdu üfleyerek yemesi gibi bir şey. Cast çok iyi bence. Şerif Sezer zaten en sevdiğim oyunculardan biri.
İyi olcak iyii...İyi düşünelim iyi olsun...

lil
08-02-07, 15:28
gözyaşı çetesi 100 de 1000 aşktan kaçtan daha güzel bir isim olmuş.. birde çete ruhu yaratmadaki etkisi düşünüldüğünde çok isabetli olmuş..

onur29
08-02-07, 15:50
Ya yine mi töre dizisi. Çok sıkıldım ya. Kesin izlemem. Güzel bi dizi olabilir başlamadan yorum yapmak doğru olmaz. Ama kesin izlemem.

rhetbutler
08-02-07, 16:03
Bende Taşra Siyahı ismine alışamadım. Emrullah 'ın hikayesi değil miydi bu.Adı Emrullah olabilir.Kısa ve akılda kalıcı.

onur29
08-02-07, 16:37
Banubanu nerde çelişki var anlayamadım. Ben dikkat ettiysen diziye yada kadroya bişey demedim. Güzel olabilir. Henüz başlamamış bir dizi için iyi ayda kötü yorum yapmak yanlış olur. Ben sadece. Töre dizilerinden sıkıldığımı belirttim. Bu yüzden izlemem dedim. Çünkü bu tarz dizilerden hoşlanmıyorum bu benim görüşüm. Umarım başarılı olur.

lil
08-02-07, 17:22
ben taşra siyahı ismini beğendiğimi söylemişmiydim:img-polic
taşra siyahı dizisinde çetemle sürekli ters köşeye düşüyorum:icon_sorr
ferdi diycem kızıcaksınız..
ben izliyim.. önyargımı yıkıyım.. ki bu önyargıyı oluşturmak benim 30 yılımı aldı.. ali ulvi replikleri nelere kadir..
peky herkes bilicekmi duyucakmı.. misal benden daha eski ali ulvi takipçisi birine yeni projedeki başrolü söylediğimde ilk tepkisi.. şaka mı bu.. yaw yazarın bi önceki dizisinde zuhal olcay vardı.. nasıl yani.. oldu..

bu dizi hangi kitleyi hedefledi.. ferdiyle totali.. ali ulvi ve şerif sezerle ab olarak ortaya karşık bi hedef kitlesi mi.. bilmiyorum.. umarım planlananlar olur..

önerin nedir derseniz.. illa da ferdi var ise..
ferdi baba taşranın siyah yüzü nedeniyle bir kör kurşunun hedefi olur.. ewet yazık ki ölür:sad53: film ordan başlar zaten:good:
bu olmadı mı:img-cool2
illa total hedefe yönelik bi isim arıyorlarsa.. ab ninde yok bakmıycam ısrar etmeyin demiyeceği bi isim misal öscan denis girer.. millet özledi zati onu.. kızımız onla pek uymuyor ama.. ilk hatun baba kız hikayesinde kullanılır.. ikinci bi hatun kim olabilir kim olabilir:img-polic ilk dizisini ben bilmiyorum.. kabız kaymakam mı varmışş kurşun belasımı yarasımı.. ordaki hatun... ben şeyde görmüştüm.. misi de.. çok güzel bi hatun.. oyunculuğunu tam bilmiyorum ama.. güzel bi hatun..

tamam susuyorum.. ikinci bi emre kadar:img-blush

Şah-Rû
08-02-07, 17:51
lil acayip karıştırmışsın.Ferdi Tayfur' u ilk bölümde öldürmek nereden aklına geldi.:img-wink: Bence kadro iyi özellikle Şerif Sezer, bir de daha önce belirtmemişim ama Cemal Şan ismini görünce ayrıca mutlu oldum. İsim konusundaysa Taşra Siyahı gerçekten ilginç ama ne bileyim taşra siyahı deyince benim aklıma üzüm karası geliyor.

banubanu
08-02-07, 18:02
lil yıktın perdeyi eyledin viran gidip sahibine haber vereyim heman... diyesim geldi sana...
Tardu Flordun mu?... ya çom güldüm ona.. kurşun yarasındaki hatun girerse ben çıkarım diyorum... almiim onu.. Bizim Güzin'den binbeter bir bir durum olur.. AUH replikleri onun ağzında damla sakızlı falım gibi durur.. sıfır yani..
Ferdi Tayfur konusunda önyargılarımız bizimde var.. Ben Ferdi Tayfur'un son dönemlerine denk geldim. Özel kanallarda filmleri vardı, bir de üç kızı olan bi komşumuz vardı, tek video onlardaydı onlar da durmadan Cüneyt Arkın ve Ferdi Tayfur filmleri alıp seyrederlerdi. Her film alışlarında da bize gelip "Teyzee, biz film aldık Banu bize gelip seyredebilir mi" derlerdi. Ben bütün anneme hayır diye kaş işareti yapsam da annem benimle dalga geçmeyi sevdiinden "aa tabi o da çok sever böyle şeyleri" diye beni gönderirdi. Orda bütün Ferdi filmlerini seyretmişimdir. Ama hangisi ismi ne bilmem..
Bizim zamanımızda Küçük Emrah, Küçük Ceylan, Küçük Hüsamettin gibi isimler vardı. Hatta geçen 23 Nisan'da Meclis Başkanı koltuğuna oturan 21 yaşındaki çocuk! gibi olduklarına bile hala onlara Küçük diyorduk.
Acıtasyonun dibine vurmuştuk.
Orhan Gencebay şarkılarını 30 yaşıma geldiğimde hoşlanmaya başlamıştım. Bunu bir yaşlanma emaresi olarak görmedim. Biraz kendimi o lümpen entel kültüründen kurtuluşumu ilan edip Ahmet Kaya şarkılarından bazılarını dinlediğimde özgürlüğümü ilan etmiştim. Artık kendimi kısıtlamıyordum..
Şimdi kendi beğeni kültürüme bir özgürlük anıtı dikip Ferdi Tayfur'un oynadığı bu diziyi desteklemek, beklemek, beğenmek istiyorum.
Güzel olacağını düşünüyorum.

lil
08-02-07, 18:26
yaw banu cav cav.. niye öyle hemen olmaz dedin ki bi düşünseydin.. oluru yokmudur bu işin.. bak şahru okeyi vermiş:img-wink:

birde hatunlardan sen kim dediğimi anladın mı.. inci kod adlı biri.. replikler nasıl durur bilmiyorum.. ama ekranda güzel durduğu kesin..

acıklı ferdi geçmişin üzdü beni:img-cray: buna stockholm sendromu diyorlar biliyormusun.. seni esir tutan kişiye sempati duymak.. sana uyguladıkları bu zorunlu film seansları sende bi ferdi sempatizmi oluşturmuş galba:img-polic

yok ya konuşa konuşa alışıyorum bende.. sanki.. gibi.. galiba:blink:

Şah-Rû
08-02-07, 19:53
lil sanırım o kuşağın tamamında stockholm sendromu vardır. Ben sonuna yetiştiğim için az hasarla kurtuldum.:img-wink: Ben tercihimi Yersiz Yurtsuzdan yana kullanmıştım ama "çarşı Taşra Siyahına karşı değil".
Söz ettiğin oyuncu Ayçin İnci değil mi? Kurşun yarasında iyiydi ama Misi de Yetkin Bey ile uyum sağlayamadılar (kimyaları tutmadı sanırım yeteneklerine birşey dediğim yok) Bence kadro gayet güzel. Ferdi Tayfur ile ilgili önyargı sanırım arabesk tarzı filmlerde rol almış olmasında kaynaklanıyor. Şimdi Ferdi Tayfur' un "sen bir el ateş eder gibi bakıyorsun, biliyor musun?" dediğini hayal edemiyoruz tabii. Ama şu açıdan düşünmeyi yeğliyorum ki senaristimiz bu rolü Ferdi Tayfur' u düşünerek yazmışsa ona cuk diye oturacak replikler hazırlamıştır zaten. Bekleyip göreceğiz. Ama bu arada daha çok bilgi gelmesini de arzu ediyoruz. Ben hala mekanları merak ediyorum. Sadece Urfa' da mı çekimler yapılacak? Bir de müzik konusunda da biraz bilgi güzel olurdu.:img-yes:

lil
08-02-07, 20:28
şahru bende yok stockholm sendromu ama şimdi sevinemiyorum nedense:img-cool2

dediğim ayçin inci ewet.. birde ablası var hatunun oda hoş farklı çekiciliği olan biri.. ama ben misidekini diyorum.. çok zarif çok güzel bi hatun.. ama oyunculuğu konusunda yorum yapacak kadar izleme şansım olmadı kendisini.. sadece bi iki bölüm misi de izledim..
sen öscan denis fikrime ne diyosun..
birde ferdi bey kendi sesiylemi oynıycak acaba.. seslendirilebilir bence.. birde esas kız azeriymiş ya.. türkçesi nasıl acaba.. yada yöresel mi konuşacaklar..

o replikk:img-blush cevahire yakıştığı gibi kimseye yakışmazz 1 kişi hariç ...

buda ferdi tayfur değil ondan ben hayata karşı düşündüren anlamlı özlü sözler bekliyorum birazda içli olabilir yöreye uygun.

o bir kişi kim olabilir acaba:img-polic kimuçin olmasın.. olmasın derken keşke olsaydı gizem:good: gönül yarasında misal şivesi de en az istanbul türkçesi kadar güzeldi..

ya acaba sen filmde birinden mi sözetmiştin:img-blush onuda biliyorum:img-wink:

Şah-Rû
08-02-07, 20:38
lil o zaman sen azınlık oldun.:img-wink: Seslendirme mi yok yaaa herkes kendi sesini kullansın bence. Gına geldi birbirinin kopyası seslerden. Özcan Deniz' i ciddi olarak mı soruyorsun anlayamadım yine de bu diziye karıştırmayalım derim. Yeni keşifler çok güzel oluyor bence. Urfa' da geçecek bir hikayede şive olması gayet normal hatta olmaması acayip olur. Ama bunun çok dikkatli yapılmasına, zorlama olmamasına dikkat edilmeli. Misal Kurşun Yarasında Ayçin İnci rum şivesinde müthişti.

lil
08-02-07, 20:43
şive diymi..
birde orda başlıyıp ist.te mi devam ederler..
illa kendi seslerimi seslendirilme mi.. bilmiyorum bazen seslendirme daha iyi gibi.. keşke diziyi sonradan değilde sesli çekebilseler.. o çok daha güzel olurdu diy mi..

gizem_89
08-02-07, 20:59
lil kimuçin değil timuçin(bu arada o şive gerçektende müthişti)

sen filmde birinden mi sözetmiştin onuda biliyorum

demişsin ya ne demek
istedin özcan denizz mi:(ferdi tayfur mu dersen tabiki ferdi t. derim

bu arada bizim dizimizin adı önceden aşktan kaç olarak mı düşünülmüşş mükemmel
oda zaten sloganımız oldu
..ama ben yinede Gözyaşı Çetesini tercih etmiştim hep farklı şeyleri severim zaten

taşları siyahı olarak yazmışlardı ilk nasıl tardu flordun anladın ya lil ömürsün walla:img-pilot

forgetmenot
08-02-07, 21:02
müthişti derken müthişmiydi sahi.. niye bugün ayçin inciden sözedesim var ala alla.. bi dizisinide izlemiş olsam bari..
şive diymi.. birde orda başlıyıp ist.te mi devam ederler..
illa kendi seslerimi seslendirilme mi.. bilmiyorum bazen seslendirme daha iyi gibi.. keşke diziyi sonradan değilde sesli çekebilseler.. o çok daha güzel olurdu diy mi..
Haklısın da sesli çekim işinin teknolojisi yeni ve pahalımıymış veya sanki zor olduğunu okumuştum bir yerlerde.Sonradan seslendirme daha pratik ve iş gücü açısından da ucuz galiba.Oyuncuların kendi sesleriyle konuşmaları da başka bir sorun!Çünkü seslendirme stüdyoları İstanbul'da ya oyuncunun dublaja geliş gidişi filan masraflı olur herhalde?Ama şive meselesi benim de canımı sıkıyor,tam emin değilim.Sanki kendi de konuşsa,veya başkası da seslendirse,Türkiye'de şive konuşması yapay ve inandırıcılıktan uzak oluyor.En başarılı örnek Yabancı Damat'taki konuşmalar.Onlar da uzun süre, çok sıkı ders almışlar,işi ciddiye almışlar galiba.Ayçin İnci konusu da, ben de pek parlak değil.Boy,pos maşallah da o burun ameliyat edilmiş ya, bende olay bitiyor,sonra ne yapsa boş.Onun kızkardeşi ise bambaşkadır,'Alacakaranlık'ta müthişti!Yanlız Ayçin meselesine nasıl gelindi o da mı olacakmış dizide??Ben artık herşeyi karıştırıyorum korkarım!

gizem_89
08-02-07, 21:07
ayçin inci çok güzel kız kurşun yarasında rastladım orda çok iyiydi ama bencede kimyaları tutmadı yetkinle onun kardeşini şimdi hatırladım soyadından oda oyuncu dimi hayal meyal hatırlıyorum alacakaranlıkta çok iyiydi

banubanu
08-02-07, 21:17
Haklısın da sesli çekim işinin teknolojisi yeni ve pahalımıymış veya sanki zor olduğunu okumuştum bir yerlerde.Sonradan seslendirme daha pratik ve iş gücü açısından da ucuz galiba.Oyuncuların kendi sesleriyle konuşmaları da başka bir sorun!Çünkü seslendirme stüdyoları İstanbul'da ya oyuncunun dublaja geliş gidişi filan masraflı olur herhalde?Ama şive meselesi benim de canımı sıkıyor,tam emin değilim.Sanki kendi de konuşsa,veya başkası da seslendirse,Türkiye'de şive konuşması yapay ve inandırıcılıktan uzak oluyor.En başarılı örnek Yabancı Damat'taki konuşmalar.Onlar da uzun süre, çok sıkı ders almışlar,işi ciddiye almışlar galiba.Ayçin İnci konusu da, ben de pek parlak değil.Boy,pos maşallah da o burun ameliyat edilmiş ya, bende olay bitiyor,sonra ne yapsa boş.Onun kızkardeşi ise bambaşkadır,'Alacakaranlık'ta müthişti!Yanlız Ayçin meselesine nasıl gelindi o da mı olacakmış dizide??Ben artık herşeyi karıştırıyorum korkarım!
Bu Ayçin olayına lil getirdi bizi.. Yardımcı kadın oyunculardan falan bahsediyordu. Ama cast zaten isimleri geldi.
Ben kendi sesleriyle oynasınlar derim. Ama şu hırsız polisteki kız Mavi (artık o renkten de tiskindim gizem kusura bakma) onunda aksanı varmış, seslendirme var ama çok doğal bir seslendirme. O kadar gerçekten başarılı olacaksa,eyvallah. Ama bütün oyunculardaki bildik sesler ise olmasın ya.. Birde esas kızı "yonca cevher" seslendirirmiş. hahaha. Seyreyleyin o zaman gümbürtüyü...

lil
08-02-07, 21:25
Haklısın da sesli çekim işinin teknolojisi yeni ve pahalımıymış veya sanki zor olduğunu okumuştum bir yerlerde.Sonradan seslendirme daha pratik ve iş gücü açısından da ucuz galiba.

sesli çekimle ilgili problemler ewet var ama o daha gerçekçi.. pahalı ewet.. emek istiyor ewet.. birde çok titiz çalışılmalı diymi.. ses olmıycakta.. oyuncularla ilgili bi dolu problem ortadan kalkacakta.. birde sesli çekimde birden fazla kamerayla çalışırlarsa yakın uzak çekim vs.. onu nasıl ayarlıyorlar.. neyse yormıyım kendimi.. onlar yormadığına göre..

şive konusunda dersler alınmalı sahi.. abidik gubidik konuşmayı şive sanıyorlarya sinir oluyorum.. sıladaki abay karakterini oynayan oyuncu sıfır hatayla konuşuyormuş bu arada..

lil kimuçin değil timuçin(bu arada o şive gerçektende müthişti)

sen filmde birinden mi sözetmiştin onuda biliyorum

taşları siyahı olarak yazmışlardı ilk nasıl tardu flordun anladın ya lil ömürsün walla:img-pilot

taşranın siyahında şerif sezerden mi söz ettin onu anladım demiştim..

yok yaw öscan denis birde seslendirmeyle ferdi merdi tanımaz ya neyse..

ewet seni okurken tarduf lordun anladım:img-blush hatta nasıl oluru düşündüm.. ama acı gerçek ordaydı..

ayçinin ablasını yani ayça inciyi bende alacakaranlıkta görmüştüm.. çok iyiydi orda.. misi de yarım kaldı.. tamda arada aşk başlarken.. yazık oldu:sad53:

Bu Ayçin olayına lil getirdi bizi.. Yardımcı kadın oyunculardan falan bahsediyordu. Ama cast zaten isimleri geldi.
Ben kendi sesleriyle oynasınlar derim. Ama şu hırsız polisteki kız Mavi (artık o renkten de tiskindim gizem kusura bakma) onunda aksanı varmış, seslendirme var ama çok doğal bir seslendirme. O kadar gerçekten başarılı olacaksa,eyvallah. Ama bütün oyunculardaki bildik sesler ise olmasın ya.. Birde esas kızı "yonca cevher" seslendirirmiş. hahaha. Seyreyleyin o zaman gümbürtüyü...

banu.. kardeşim bilir kişim.. mavinin kendi sesi dedi.. ama mavi uzmanımız gizemimiz gelsin aydınlatsın bizi..

banu bir yonca cevher vakası daha bana fazla gelir.. dallasta uzaktan bi kuzeni seslendiriyor.. inan orda bile dayamıyorum orijinal seste dinliyorum..

dr ötker jr
08-02-07, 22:21
Şöyle anlatmayı seviyorum: Evet bu bir baba-kız hikayesi. Baba sevgisinin bir genç kızın hayatını nasıl değiştirebileceğinin hikayesi... Repliklere gelince:
Emrullah (F.Tayfur) 'Çocuklarımızı sevmek neden bu kadar zor?' diyecek... 'Umudu içimizden eksik etme yarabbi' diyecek. Eli sıkı ama sevgide cömert bir adam. Kimin yanında olduğuyla değil, yanında kimlerin olduğuyla ilgili...
Müziklere gelince... Nail Yurtseven'in bir şeyler hazırladığını duydum. Ama kesinlikle Kıraç değil. Selamlar.

aslı30
08-02-07, 23:25
bütün çeteciler buraya toplanmış.bir bakayım dedim şu yeni başlayan dizilere sırayla bakarken sizi gördüm.:img-grin2 ferdi tayfur'un dizisi demek.şükrü avşar'ın bir yıl önceki röportajında böyle bir diziye hazırlandığını okumuştum.ismi değişmiş.yersiz yurtsuz daha bizden gibi.:img-blush taşra siyahını herkes taşra silahı anlarsa baya seyirci toplar.:img-hyste ferdi tayfur konusunda sıkıntılar var okuduğum kadarıyla.adam o kadar film çekmiş.gayet de başarılı olur.başroldeki bayan yeni galiba.hiç görmemiştim.avşar yapıma özel bir gıcığım var ama izlerim.umarım reytinge kurban gitmez.

lil
09-02-07, 00:55
Kimin yanında olduğuyla değil, yanında kimlerin olduğuyla ilgili...
bu cümle beni çok sevindirdi.. yanında kimlerin olduğuyla ilgili kısmı özellikle..

müziklerde kıraçla çalışılmamasına da ayrıca mutlu oldum..

casttan zuhal gencer.. sıcak sempatik bi hatun pozitif elektrik veren bir yapısı var.. iyi bi oyuncu.. en son kabuslar evi serisinde avşar yapımla çalışmış.. akla kolayca gelivermiş demek ki..

acaba rolü ne ola ki.. serif sezerle bağlantılı olmalı.. kızı olabilir.. esas kzın halasımı ki.. yada ferdiyle uzaktan bi sevdanın sahibi de olabilir:icon_roll

bu arada yabancı bi site varya imdb diye.. orda bizim gözyaşı çetesi mini tv series diye geçiyor.. zorunluluktan mini ama:sad53:

averaj
09-02-07, 03:54
isimlerle aram iyi değil.. gizemin eklediği cast resimleri dışındaki diğer oyunculara bakıyım dedim.. ben zuhal genceri seviyormuşum.. onu farkettim.. sıcak sempatik bi hatun pozitif elektrik veren bir yapısı var.. iyi bi oyuncu.. en son kabuslar evi serisinde avşar yapımla çalışmış.. akla kolayca gelivermiş demek ki..

bu arada yabancı bi site varya imdb diye.. orda bizim gözyaşı çetesi mini tv series diye geçiyor.. zorunluluktan mini ama:sad53:

zuhal gencer eğer şaşıfelek çıkmazını izlediysen oradaki inci rolündeydi...

iyi oyuncudur...

ödüllü de olması gerek...

lil
09-02-07, 03:56
bi yerlerden bi yerlerden biliyorum:img-wink: tiyatro oyuncusu.. ve de sinema filmi de var.. heeytt kim tutar onu ki.. bu cast beni sevindirdi.. serif sezerle birlikte nihayet..

http://img525.imageshack.us/img525/8421/oy06lw2.jpg (http://imageshack.us)

Ödülleri
14.Ankara Film Festivali, 2002
En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Uzak
32.Antalya Film Şenliği, 1995
En İyi Kadın Oyuncu Sekizinci Saat
17.Siyad Türk Sineması Ödülleri, 1995
En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu C-Blok

rhetbutler
09-02-07, 12:29
Müziklere gelince... Nail Kırmızıgül'ün bir şeyler hazırladığını duydum. Ama kesinlikle Kıraç değil.

Nail Yurtsever olabilir mi? Nail Kırmızıgül oyuncu olandı müziklede mi ilgileniyor yoksa?
Nail Yurtsever daha önce Seher Vakti isimli dizinin müziklerine imza atmıştı.Tarzını çok beğeniyorum.

banubanu
09-02-07, 12:34
'Umudu içimizden eksik etme yarabbi' .

Amin diyorum...Bu diziyle ilgili bütün umutlarımız içimizden eksik olmasın da...

lilcim.. sen gene o kızın sesini araştır.. maviyi seslendirme yapıyorlar.. okudum ben bunu bir kaç yerde.. o kızla yapılan röportajlarda da gördüm..

dr ötker jr
09-02-07, 13:31
Esra haklısın 'Yurtseven' tabii ki. Üstelik ötekinin, oyuncu olanın yani, semtine bile uğramam. Hani sevmediğin şarkı diline yapışır ya... Öyle bir şey herhalde.
Teşekkürler uyarın için.

Şah-Rû
09-02-07, 13:36
Baba-kız hikayesi demek, işte buna da sevindim. Bu sefer daha kısmetli sanki hadi bakalım hayırlısı. Oyuncu konusunda başka isimler önermeye gerek yok bence cast güzel görünüyor. Müzik konusunda aman diyim Kıraç demeyin yani bu dizide Kıraçsız olsun nolur. Bize daha yerel bir tını lazım. İstek kabul oluyorsa mistik bir hava isterdim, ya da Evlerinin Önü Mersin gibi kıyıda köşede kalmış bizi derinden yakalayacak bir Anadolu türküsü de kullanılabilir. Ama tek bir müziğe bağlı kalınmasın. Yalnız farkında mısız çeteciler ve diğer misafirler biz gitgide yayın konusunda uzmanlaşıyoruz. Bi biz kalmıştık akıl vermeyen değil mi? Ben herşeyin güzel olmasını dileyerek kenara çekilsem daha iyi olacak galiba. İlk replikleri de görmüş olduk en kısa zamanda ekranlada da görmek dileğiyle.

rhetbutler
09-02-07, 13:43
Esra haklısın 'Yurtseven' tabii ki. Üstelik ötekinin, oyuncu olanın yani, semtine bile uğramam. Hani sevmediğin şarkı diline yapışır ya... Öyle bir şey herhalde.
Teşekkürler uyarın için.

Rica Ederim.
Bende diğer isim konusunda aynı duygular içinde olduğumdan şaşırdım.

Nail Yurtsever in diğer işleri;
Esir Kalpler
Seher Vakti
Ihlamurlar Altında
Aşk Yolu

lil
09-02-07, 14:43
gece zühal gencerden söz ederken.. sesinden söz etmeyi unutmuşum.. ince yumuşacık yawaş yawaş içine alan bir ses tonu var.. güzel bir ses tonu var..
öle büyük büyük hareketleri de yok.. doğal geliyor..
kendi zarifliği de bi şekilde oynadığı karakteri bu anlamda besliyor..

keşke gözyaşı çetesinde de yer alsaymış.. şimdi düşündükçe..

şahru baba kız demişsin.. aslında dr. ötker jr demiş.. baba kız hikayeleri beni de hep çekmiştir.. en son rüya gibi de baba kız ilişkisi bi taraftan ince ince işleniyordu ama bitti.. rüyanın aşk çıkmazı kadar hatta belki ondan daha fazla bu hikayenin bitişine de çok üzülmüşdüm.. orda çetin tekindor ve almila hanım çok iyilerdi.. çok güzel bir baba kız ilişkileri vardı..
darısı taşranın siyahına olsun..

Ask_Korsani
09-02-07, 15:23
töretöre, gina geldi... senaristler ancak bu kadarmi monoton olabilirler ya... iyiki bi sila dizisi cikti... simdi ehr kanallda bir zamanlar asmali konakta oldugu gibi... aga dizileri, konakli diziler baslar...gecen yaz polisli diziler sendromunu sindirmisken... böyle bir görsel rezaletin yasanmasi beni coküzdü... ve ferdi tayfurun bu dizide oynamasi sadece senelercekorumus oldugu ferdi baba imajina zarar verir.. kadir inanirda oldugu gibi... bence bu dizi diger töre taklidi diziler gibi tutmaz... biraz kreatif olun lütfen ya... ya yabancilardan ditzileri aliriz, kendimizce yorumlariz, yada birilerinin yaptigi seyleri kopyalayip... frakli sunariz...

saygilarimla Ask Korsani

Şah-Rû
09-02-07, 17:44
Töreyi lay lay lom anlatanlar yüzünden gına geldiği doğru. Birisi de çıkıp doğrusunu anlatsa bizde doğru düzgün cıvıtmamış bir doğu hikayesi izlesek umudu içindeyiz. Ve sanırım bu umudumuza bir ışık doğdu. O yüzden bu diziyi klasik töre dizileriyle bir tutmayalım derim.
lil baba-kız tanımlaması, evet ama önce ben başlattım.:img-wink: Ben konuyu karıştırıp duruyordum hangisidir diye, nazik bir onay geldi. Baba-kız hikayesi benimde ilgimi çekiyor, zannediyorum hanım izleyicilerin çoğununda ilgisini çeker. Bunun temel nedeni (bu da kamuya hizmetim olsun) kızlar babaya oğlanlar anneye düşkündür masalı değil. (istisnalar kaideyi bozmaz) Kızlar anneleri ile çok rahat bir bağ kurarlar herşeylerini paylaşırlar ama babalara karşı daha mesali olurlar. Aynı şekilde babalarda sevgilerini ifade edemezler. Bu yüzden baba-kız ilişkileri daha duygusal ve kırılgan olur. Çünkü kız babaları yeryüzünün gizli yalnızlarıdır.

ASKPEREST
10-02-07, 00:49
Arkadaşlar konuya biraz geç girdim ama nacizane ben de yazayım düşüncelerimi… öncelikle dizinin hitap ettiği kitle iyi seçilmeli…ne yalan söyleyim banubanunun kaygılarını ben de taşıyorum eğer başrol oyuncusuna ait kitle hedefleniyorsa replikler onlara ağır gelmez mi? Ya da söz konusu ismin hedef kitle genişlemesi mi isteniyor?

İsim konusunda benim laboratuvarda küçük bir fikir sorma operasyonu yaptım birkaç kişi üzerinde…taşra siyahı “yertsiz yurtsuz”dan çok daha ilgi çekici, gösterişli bulundu. Ben de aslında “TAŞRA SİYAHI” nı daha çok sevenlerdenim. Tabi sorduğum kişiler üniversite mezunu gelir düzeyi yüksek yani ab grubu olarak sınıflandırılan hedef izleyici. Sanırım ratinglerde total önemli ama reklam verecekler gelir düzeyi yüksek ab grubuna bakarlar diye düşünüyorum…

Kendi fikrime gelince…siyahın bende çağrışımları…yalnız ve gizemli…aldatıcı...duygusal fakat duygularına kapılmayacak kadar güçlü… bilge ve aynı zamanda bir şeyleri yıkıp yeniden en baştan yaratma gücüne sahip…biraz da acımasızlığı simgeleyen bir renk siyah benim için…taşra siyahı diyince biliyorum çekimler Urfa'da başlayacak ama sanki hikaye İstanbul’da sürecek gibi geliyor. Tüm bu özellikleri barındıran Emrullah belki de taşradan İstanbul’a göçüp anlatacak hikayesini…

Sonuç olarak bu dizi için banubanu’nun şu cümlesi çok hoşuma gitti… “Şimdi kendi beğeni kültürüme bir özgürlük anıtı dikip Ferdi Tayfur'un oynadığı bu diziyi desteklemek, beklemek, beğenmek istiyorum. Güzel olacağını düşünüyorum.”

Hahaha.. bir arkadaşımız (hem de çetemizden biri) sırf haber almak için ferdi tayfurun fan sitesine üye oldu naber!!!
Bizde fedakarlığın sonu yok...

hahaha....bu mesajını görmemişim. kimmiş o şanslı çete üyesi banucum:) merak ettim doğrusu:) :img-hyste

banubanu
10-02-07, 01:25
Arzucum ben de bilmiyorum kimmiş acep bu fedakar çetecimiz!!
Ben de eşimde bir test yaptım şu isim konusunda..
- Hayatım şu iki isimden hangisi güzel bir "Taşra Siyahı"
- Ha...
- Taşra Siyahı
- Anlamıyorum yavaş söyle
- Taş- ra Si- ya- hı
- Heee.. öbürü ne
- Yersiz Yurtsuz..
- Bu güzel..
- Ferdi Tayfur sence nasıl?
- Ya adam bir sürü film çevirdi, oynar yani...

Yani ilk "Ha" dan sonra hangi ismi beğeneceğini biliyordum da işte...
Ferdi Tayyfur için de motomot dü mantık yürüttü eşim.. oynar yani...

dr ötker jr
10-02-07, 01:42
Terazi giderek 'Yersiz Yurtsuz'dan yana kaymaya başladı. Yine de kesinleşmesi için biraz daha zaman var.

gizem_89
10-02-07, 12:42

lilcim.. sen gene o kızın sesini araştır.. maviyi seslendirme yapıyorlar.. okudum ben bunu bir kaç yerde.. o kızla yapılan röportajlarda da gördüm..[/QUOTE]

kusura bakarmıyım hiç fena halde bozulurum aslında:)
ama yinede herkesin fikirlerinede saygı duyarım
Mavi güzel renktir Özlemde bence maviyi sevdiricek kadar güzeldir:)

Maviye seslendirme yapan kızın sesi biraz daha nahif ve doğu şivesi olucaksa yakışmaz yada ben öyle alıştım Röportajı nerde gördün ben niye görmedimmm yaa of

Terazi giderek 'Yersiz Yurtsuz'dan yana kaymaya başladı. Yine de kesinleşmesi için biraz daha zaman var.

Ben ikisinide beğenmiştim ama Yersiz Yurtsuzda güzel kulağa hoş geliyor.

alisa
10-02-07, 14:59

Iki isim arasinda gidip geliniyor anlasilan. Ben Tasra siyahi ismini begenmeme ragmen, "Yersiz Yurtsuz" un Ferdi Tayfur'a daha cok uyacagini düsünüyorum.

haluk_tolgahan
10-02-07, 15:44
arkadaşlar dizinin ismi bence taşra siyahı olmalı. çok arabesk ve acıklı bir isim. yertsiz yurtsuz çok sıradan.

lil
10-02-07, 15:56
totale ne uyar.. insanların ilgisini hangisi daha fazla çeker.. formata uygun olan hangisidir..
sorlarını düşünmeden söylüyorum..

taşra siyahını sevdim ben:good:

banubanu
10-02-07, 16:52
Orhan Veli ne diyor,
Beni bu güzel havalar mahvetti.. Beni de... gülsuyu da..
İsim ne olursa kabulüm.. ben sadece bir küçük anket yapayım dedim akşam.. katılımcı sayısı 1
taşra siyahına oy: 0
yersiz yurtsuza oy:1
kazanan bizim evde "yersiz yurtsuz"
Benim söz hakkım mı? Aa rica ederim kocamın lafının üstüne laf mı söylerim.. (adamcağız okusa düşer bayılır)

lil
10-02-07, 16:57
banu sizin evden iki oy var ha.. hırs yapıp taşra siyahı oylarını artırtma bana:img-pipe1

ya ne diycem.. yersiz yurtsuz derken fakru fukara bi hayat yoktur diymi.. ne olsa trend ihtişamdan yana diy mi son zamanda..

banubanu
10-02-07, 17:05
banu sizin evden iki oy var ha.. hırs yapıp taşra siyahı oylarını artırtma bana:img-pipe1

ya ne diycem.. yersiz yurtsuz derken fakru fukara bi hayat yoktur diymi.. ne olsa trend ihtişamdan yana diy mi son zamanda..

Yok canım, bir oy var bizim evden... ben ne olursa kabulüm.. sadece sesli düşümüyorum ben..

Ya hakikaten, yalılar, saraylar, köşkler... Şöyle normal bir işi olan kahraman yok zaten.. Hepsi holding sahibi, yakışıklı, süper arabaları olan tipler.. Belki de öyle normal bir hayat içinde geçen bir hikaye ise belki bu taşra siyahı daha uygun olabilir.
Ben sadece akılda kalsın, fazla söylemesi zor olmasın diye yersiz yurtsuz demiştim..

lil
10-02-07, 17:08
ama onun izleyenleri fakir hayatına alışık.. şimdi zengin yalıda köşkte falan görürlerse.. oo ferdi abimizde yolunu bulmuş demesinler.. ay bilemedim..
bu arada bu filmle avşar yapımda çizgisini değiştiriyor.. radikal bi kararla.. bana öle geldi..

alisa
10-02-07, 17:11
34 film...
allahım sen bilirsin (1989)
bu şehrin geceleri (1989)
bu talihimin canına okuyacağım (1988)
elveda mutluluklar (1988)
ah bir çocuk olsaydım (1988)
ya benimsin ya toprağın (1987)
içimde bir his var (1986)
affet allahım (1986)
herşeyim sensin (1985)
haram oldu (1985)
utanıyorum (1984)
çılgın arzular (1984)
yaktı beni (1983)
kalbimdeki acı (1983)
yıldızlar da kayar (1983)
sen de mi leyla (1982)
hasret sancısı (1982)
günaha girme (1982)
kara gurbet (1981)
ben de özledim (1981)
olmaz olsun (1981)
bir damla ateş (1981)
durdurun dünyayı (1980)
huzurum kalmadı (1980)
boynu bükük (1980)
nisan yağmuru (1980)
insan sevince (1979)
yuvasız kuşlar (1979)
son sabah (1978)
batan güneş (1978)
yadeller (1978)
benim gibi sevenler (1977)
derbeder (1977)
çeşme (1977)

Bu filim isimlerini gördükten sonra Yersiz Yurtsuz daha bir uygun sanki ....
Ama ben Tasra Siyhini tercih ediyorum hadi yokmu artiran....
lil 1
alisa 2

lil
10-02-07, 17:15
alisa senle ben birde haluk tolga taşra siyahı dedik yalnızca..

filmlerini nerden buldun.. genelde şarkı sözleri üzerine kurulmuş film formatı değil mi.. kesin diziye uygun şarkıları da vardır..

alisa
10-02-07, 17:21

filmlerini nerden buldun.. genelde şarkı sözleri üzerine kurulmuş film formatı değil mi.. kesin diziye uygun şarkıları da vardır..

Simdilik 3 kisiyiz yani lil umudumuzu yitirmeyelim.

Eksi sözlükten buldum isimleri..... Banunun buldugu isimde fena degil yani..
"istirapli askin hicranli gözyaslari" :img-hyste :img-hyste

alisa
10-02-07, 17:31
Gerçek ismi Ferdi Tayfur Turanbayburt'tur. 1945 yılında Adana'da dünyaya gelmiştir. Necla Nazır ile yaşamaktadır.

Ferdi Tayfur Hayatı Yaşamı Biyografisi 1945 yilinda Adana Hurriyet Mahallesi'nde dunyaya geldi. Unlu tiyatro ve dublaj sanatcisi Ferdi Tayfur hayrani olan baba Cumali en kucuk ogluna Ferdi Tayfur adini koyar. En buyuk istegi Ferdi'nin iyi bir tahsil gormesidir. Ancak, babasinin oldurulmesi, Ferdi'nin okul hayatinin baslamamasina neden olur. 10 yasina basan Ferdi, ciftlikte calisarak ailesinin gecimine katkida bulunur. Genc Ferdi daha 17 yasindayken sarkici olmak hayaliyle Adana'dan Istanbul'a gelir. O yillarda cocuk sarkicilara pek ragbet bulunmadigindan, kendini ispatlayamayan Ferdi Tayfur, tekrar Adana'ya doner ve ciftlikte traktor soforlugune devam eder. Butun gunu Cukurova'da Pamuk tasimakla gecen Ferdi Tayfur'un gonlunde alevlenen sarkicilik atesi bir turlu sonmez. Sarkici ve sohret olmak umidiyle icin icin yanmaktadir sofor Ferdi. Sonradan Izmirden ve Konyadan calisarak Istanbul'a gelir ve Saya Plak ile anlastiktan sonra o firma icin alti plak doldurur. Ancak yaptigi 45'likler fazla satmaz ve patronu Ferdi de gelecek gormeyerek anlasmayi bozar. Her defasinda karsisina sanssizlik cikmaktadir. Abisinin bir iftira uzere hapise dustugunu duyan Ferdi yeniden Adana'ya doner ve ciftlikteki islerin basina gecer. Aradan iki bucuk yil gecmisti, 25 yasina basmisti Ferdi artik, Zeren plak firmasindan cagri alir ve sahibi Ferdinin plak doldurmasini ister. Yedinci 45'ligi Kaderimsin buyuk bir ilgi gorur. Fakat sanssizlik yine yuzunu gosterir ve plak firmasi kapanmak zorunda kalinca Ferdi 4 yil boyunca bos kalmistir. Sonra Kader plak firmasiyla yaptigi Huzurum Kalmadi adli plak istenen satisi yapar. 1973 ve 1974 yillarinda Gorsev Plak adina bes tane plak yapti, Kir Cicekleri, Bana Gercekleri Soyle, Postaci, Mahkumlarin Duasi ve Yuregimde Yara Var. 45'likler, ancak Ferdi'nin gecimini saglamaya yeter. Ama aradigi, istedigi cikisi bir turlu yapamaz. Sonra arkadasi Ismail Mersinli'yle Elele adinda bir plak sirketi kurar, orda cikardigi Aksam Gunesi cok buyuk oranda satis yapar. Yalniz, basindan beri yakasini birakmayan sanssizlik yine Ferdi'nin pesini birakmamisti. Cesitli olaylar yuzunden o firmayi kapatmak zorunda kalir. Sonradan Elenor plakla anlasir, orda Birak Su Gurbeti, Alistim, Yad Eller ve Cesme ile o zamanin en cok satis yapan 45'liklerdi. Sans ibresi artik Ferdi'den yana donmekteydi. Bu arada sinemadada adini duyurur Ferdi Tayfur. 1976 yilinda Cesme filmini cekerken Necla Nazir ile tanisir ve ona asik olur. Adini Arabesk muzigin Devleri arasina yazdiran Ferdi Tayfur, gazino neonlarinin bas kosesindeki yerini de kisa zamanda alir. Gazinocular, filmciler ve plak yapimcilari Adana'nin bu bagriyanik sarkicisinin kapisini asindirir. Allah "Yuru ya kulum" demistir, Ferdi de yurumeye devam eder. Cesme'den sonra yaptigi Derbeder, Benim Gibi Sevenler, Son Sabah, Boynu Bukuk, Olmaz Olsun, Yuvasiz Kuslar, Batan Gunes, Huzurum Kalmadi, Gunaha Girme, Kalbimdeki Aci, Sen de mi Leyla, Yakti Beni, Insan Sevince, Durdurun Dunyayi, Bir Damla Ates, Bende Ozledim, Herseyim Sensin, Utaniyorum, Cilgin Arzular, Haram Oldu, Icimde Bir His Var, Ya Benimsin Ya Topragin, Sevgiler Cicek Gibi, Affet Allah'im, Naz Etme - Canina Okuyacagim, Allah'im Sen Bilirsin, Hoscakal Leyla, Bizim Sokaklar, Bana da Soyle, Emmoglu, Mor Guller, Dunya, Of Daglar ve Yoksun-Kor Talih, Zaman Tuneli, Klasikler 2, Zengin Olursam gibi kaset ve filmleriyle milyonlarin gonlunden ve dilinden dusmeyen Ferdi Tayfur, Turkiyenin gelmis gecmis en buyuk sanatcilarindan oldu. Dillere dusen sarkilarini sinemada ayni isimle filme ceken Ferdi Tayfur, cok sayida film cekti. Sarkicilik, sinema oyunculugunun yanisira, yonetmenlik arzusuyla yanip tutusan Ferdi Tayfur, su filmleri yonetti: Haram Oldu, Icimde Bir His Var, Ya Benimsin Ya Topragin, Canina Okuyacagim, Sevgiler Cicek Gibi ve Affet Allah'im. Yaklasik 100 kaset ve 30'un uzerinde film yapan unlu sanatci 9 kez Altin Plak odulu aldi. 1982 yilinda kendi adina Ferdifon Plakcilik sirketini kuran Ferdi Tayfur'un Konya tanisitgi bir kadindan bir oglu, evliliginden 2 kizi ve yaklasik 25 yildir birlikte oldugu sinema oyuncusu Necla Nazir'dan da bir kizi bulunuyor. 2000 yilinda seker hastaligi sonucu ayak parmaklarini kaybetmekten son anda kurtulan sanatcinin yurtici ve disinda milyonlarca hayrani bulunuyor.

Cevirdigi Filmler: Filmleri - Oyuncu (34 Film) Allahım Sen Bilirsin 1989 Bu Şehrin Geceleri 1989 Bu Talihimin Canına Okuyacağım 1988 Elveda Mutluluklar 1988 Ah Bir Çocuk Olsaydım 1988 Ya Benimsin Ya Toprağın 1987 İçimde Bir His Var 1986 Affet Allahım 1986 Herşeyim Sensin 1985 Haram Oldu Ferdi 1985 Utanıyorum 1984 Çılgın Arzular Ferdi 1984 Yaktı Beni 1983 Kalbimdeki Acı 1983 Yıldızlar da Kayar Ferdi 1983 Sen De Mi Leyla Ferdi 1982 Hasret Sancısı Ferdi 1982 Günaha Girme 1982 Kara Gurbet Ferdi 1981 Ben De Özledim Ferdi 1981 Olmaz Olsun 1981 Bir Damla Ateş Ferdi 1981 Durdurun Dünyayı 1980 Huzurum Kalmadı 1980 Boynu Bükük 1980 Nisan Yağmuru 1980 İnsan Sevince 1979 Yuvasız Kuşlar Ferdi 1979 Son Sabah 1978 Batan Güneş Ferdi 1978 Yadeller Ferdi 1978 Benim Gibi Sevenler Ferdi 1977 Derbeder Ferdi 1977 Çeşme Ferdi 1977

Filmleri - Yönetmen (5 Film) Bu Talihimin Canına Okuyacağım 1988 Ya Benimsin Ya Toprağın 1987 İçimde Bir His Var 1986 Affet Allahım 1986 Haram Oldu 1985

Filmleri - Müzik (1 Film) Bu Talihimin Canına Okuyacağım 1988

Filmleri - Senaryo (5 Film) Bu Talihimin Canına Okuyacağım 1988 İçimde Bir His Var 1986 Affet Allahım 1986 Haram Oldu 1985 Benim Gibi Sevenler 1977

Ayrıca Ferdi Tayfur adında kırklı yıllarda filmlerde oynamış bir karekter oyuncusu da vardır.

absolutelycandy
10-02-07, 22:24

Bir de ben Taşra Siyahı diyorum :img-wink:
Yersiz Yurtsuz çok alelade bir isim gibi duruyor. Evet kolay anlaşılır ama tabi hedeflenen buysa yani kolay olmasıysa. Senaristin önceki iki işini izlemiş biri olarak ben zoru uygun görmüştüm.

Bir de Taşra Siyah'ı anlatılacak "öyküyü" simgeler nitelikte. İçinde belli ki pekçok şey mevcut izleyiciye aktarılacak. Oysa Yersiz Yurtsuz öyküden ziyade "karaktere" yöneltiyor beni. Yeri yurdu olmayan x bir kişinin hikayesini sunacak hissi uyandırıyor.

Bu noktada da epeyce konuşulan cast meselesini düşünüyorum. Senaristle ana karakter oyuncusunu kafasında oturtamayanlardanım. Böyle bir karmada herkes kendi alıştığını görmek isteyecektir.Doyasıya bir tatminden ziyade keyif paylaşımı. Ortalama bir tat. Orta yol bulunur mu bulunur ama buna gerek var mı diye düşünmeden edemiyorum.

Pekçok dizinin yayınlandığı ve bir o kadarının da yayından kalktığı televizyonlarda, gönderilecek net sinyallerle işe başlamak en iyisi.

Yolu açık, raytingi bol olsun :)

alisa
10-02-07, 22:34
Nesrin CAVATZADE

1982 Bakü dogumlu, Mimar Sinan Üniversitesi Sinema- Televizyon bölümü son sinif ögrencisi. Yönetmenlik ve oyunculuk yapmaktadir.

Yönetmenligini yaptigi kisa filimler

-Allah kabul etsin 2005
2. Akbank kisa Film Festivali, Ulusal bölüm. 2005

-Melankoli 1- 2003
1. Yildiz Film Festivali, Kurmaca dalinda ödül aldi. 2003

Kaynak
Akbank Kisa Film Festivali web sitesi

Fazla bir bilgi yok hakkinda, bunlarda daha önce eklenmis olabilir, bilmiyorum.

alisa
10-02-07, 22:48
Serif Sezer (d. 1943 Mudanya), oyuncu. Oyunculuğa tiyatro ile başladı. Bir Günün Hikayesi adlı filmle 1980 yılında sinemaya geçti.İyi derecede fransızca biliyor. Boyu 1.72 kilo 63. Bir dönem Fransada modellik yapmıştır.

Ödülleri 10.Ankara Film Festivali, 1998 En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Hamam 1.Ankara Film Şenliği, 1988 En İyi Kadın Oyuncu Herşeye Rağmen 25.İstanbul Film Festivali, 2006 En İyi Kadın Oyuncu Babam ve Oğlum 26.Siyad Türk Sineması Ödülleri, 2004 En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Mustafa Hakkında Herşey 27.Siyad Türk Sineması Ödülleri, 2005 En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Babam ve Oğlum

Önemli filmleri

Yol (Şerif Gören),
Hakkâri'de Bir Mevsim (Erden Kıral),
Av Zamanı (Erden Kıral),
Her Şeye Rağmen (Orhan Oğuz),
Mustafa Hakkında Her Şey(Çağan Irmak),
Babam ve Oğlum (Çağan Irmak/2006)

ÇAKIL85
10-02-07, 23:34
2006 baharında bu dizinin adının yersiz yurtsuz olacağı söylenmişti ama ismi henüz tam beli değildi.
hala da tam kararlaştırılamamış görüyorum ki:img-cool2
taşra siyahı bana çok itici ve soguk geldi.yersiz yurtsuz bu öykü için daha iyi olduğunu düşünüyorum

eylül ayında başlar diye umuyordum,hatta herhalde bu proje rafa kaldırıldı demiştim ama değilmiş.
umarım tutar...ferdi tayfur için değil ama diğer oyuncular için izlenmeye değer.

avşar yapımda tmc nin yolundan gidiyor no name oyuncu konusunda(Nesrin Cavatzade).
bu rol için ilk düşünülen oyunculardan biri bu role daha çok yakışacaktı ama malesef...:icon_whis

zuhal gencer,sinan albayrak ve şerif sezeri çok severim
özelliklede şerif sezerin yeri çok ayrıdır.
o nedenle izlemeyi düşünüyorum
ama ferdi tayfur:img-pilot

gizem_89
10-02-07, 23:37

♥Taşra Siyahı♥ ;
Tamam belki söylenmesi zor ama düşündürücü ve buram buram anadolu kokuyor akılda kalıcı değil belki ama hisli gizemli ve puslu bir hava veriyor tam olarak konusu belli olmasada isimden ismin büyüsü insanı diziye çekiyor en azından beni gerçi bende normaldede bu diziye özel bir çekim gücü oluşmuştu
♥Yersiz Yurtsuz♥ biraz daha sıradan akılda kalıcı söylenmesi kolay geldi bana ikiside bana uyar aslında ama yinede taşra siyahı kulağa daha bir hoş geliyor Siyahta çok sevdiğim bir renktir ayrıca Taşra Siyahı iyidir derim ben.:img-polic

rhetbutler
12-02-07, 10:54
Benim oyumda Yersiz Yurtsuz'dan yana.Ben bu isme kendimi çok hazırlamıştım.Bu dizinin isminden bahsedildiği günden sonra okuduğum kitapların birkaçında ya Yersiz Yurtsuz isimli bir bölüm ya da içinde bu tanımlama geçen bi cümle ile karşılaştım. Bunların bu diziyle ilgili işaretler olduğuna inandım .
Taşra Siyahına hala alışamadım.Geçen gün işyerinde bi arkadaş Yeditepe İstanbul'u bi kanalda gördüğünü söyledi.Bende bildiğimi senaristinin yeni bir dizisi olduğunu, başrolünde Ferdi Tayfur un oynayacağını, isminin Taşra Siyahı olacağını söyledim.İsmi ilk söylediğimde o da -nee diyerek anlamadı. Sonra Taşra Siyahını geç de olsa anladı. Zor bir isim gerçekten.

Reklamları izlerken bi reklama takılmadan edemiyorum.Seslendirmesi şu şekilde Dr. Ötker den yepyeni ve mükemmel bi lezzet evet diyorum dr. ötker den böyle bi lezzet geliyor ama adı henüz belli değil.

Şah-Rû
12-02-07, 14:32
Bu isim konusu daha çok tartışılır kanımca.
Banu ben daha demokratik olduğum için en azından söz hakkı verdim. :img-wink:
Annem net bir şekilde Yersiz Yurtsuz' dan yana
Babama konuyu özet olarak anlatıp iki ismide söyleyip sence hangisi iyi dedim. Taşra Şeysi iyi galiba dedi.
Diğer sorduklarımda çoğunluk Yersiz Yurtsuz' dan yana. Daha öncede yazmıştım sanırım, Taşra Siyahı ilginç ve yaratıcı bir isim ama telaffuzu gerçekten zor. Bir de Gözyaşı Çetesi için bile bir sürü laf söylenmişti. Hani bu proje de aynı kaderi paylaşmasın diyorum. Sanırım çoğunluk pekte yenilikten yana değil. Ama bu durumun kadroda Ferdi Tayfur' un olmasıyla büyük bağlantısı olduğunu da belirtmeliyim. Dizi için seçilen isimleri söylediğim zaman bir süre düşünenler, kadroda Ferdi Tayfur olduğunu duyunca çok net bir şekilde Yersiz Yurtsuz' u tercih ettiler. Bu da ufak bir gözlem notu olsun.

alisa
12-02-07, 15:04
Babama konuyu özet olarak anlatıp iki ismide söyleyip sence hangisi iyi dedim. Taşra Şeysi iyi galiba dedi.

:img-hyste :img-hyste :img-hyste Cok güldüm Sah_Ru' cum

Ferdi'yi düsününce Yersiz Yurtsuz uygun gibi....ben diger ismi begensemde....
Sonucta Ferdi Tayfur hayranlari dizinin adi ne olursa olsun Ferdi Baba diyerek izleyeceklerdir diziyi.....Tasra Siyahi da neymis telaffuzu zor diyenler meraktan, bu ismi Begenen, AUh 'in repliklerini taniyanlarda aaaa AUH ve Ferdi Tayfur ne alaka, ayrica cok ilginc bir dizi ismi deyip izleyeceklerdir diye düsünüyorum. Zaten dizinin sürekliliginide ne yazikki ne kalitesi, ne senaryosu, ne oyunculari belirliyor...su reyting canavari olmasa......

banubanu
13-02-07, 10:30
Aşağılara düşmüşüz yahu.. olmaz.. Evet ben Taşralı Banu'yum lilcim benim ismimi değştirmiş.. Olsun ne yapalım.

lil
13-02-07, 17:03
Aşağılara düşmüşüz yahu.. olmaz.. Evet ben Taşralı Banu'yum lilcim benim ismimi değştirmiş.. Olsun ne yapalım.

ewet öle oldun:img-blush çete ruhunu nerde saklıyosun.. hiç o sayfada göremiyoruz seni.. taşralı banu.. sarp dağların efsane ismi:img-cool2
atv de yeni bi dizi başlıyor gördünmü banu.. dicle die.. arapça yazmışlar bi harfi.. reklam güzel görünüyor kızda öle.. doğu efsanelerinden galba film.. asmalı konak vari bi müzik çalıyo bi yandan.. off ya ne çok rakibi oldu taşra siyahının.. işi zor valla.. aşağılara düşmüş diosunda hiç bilgi yok doğmamış cocuğa biçtiklerimizle kaç bebek büyür yaw..

gizem_89
13-02-07, 19:19
sayfam çeteciler taşralılar özledim sizi yeni gelişmeler var mıı acaba ??

bir buçuk gün oldu herhalde girmeyeli:)neler oldu ben yokken okul başladı ya keşke dizimizin biri tatile denk gelse ama ikisinde birini seçemiyorum o tatilde başlasın diyemiyorum görün bakın kıyamıyorumm :icon_sorr hepsini takip edicem yazmasamda gönlüm aklım sizlerle olucaktır merak etmeyin bye

lil
14-02-07, 19:45
çekimler başladı mı acaba..
ya rakipler iyce çoğaldı.. bütün bütün yayında.. e hadi ne duruyor başlasın artık.. şu bitenlerin yerine başlasa hemen iyi olmaz mı..
içinde aşk hikayesi olacak mı acaba..
ne biliyim entrika.. kavga.. husümet falan.. hiç bişiy bilmiyoruz yaw..
ya ben biraz nabız yokladım da.. dizi ab yi de çekicek unsurları da mutlaka öne çıkarmalı.. tanıtımda buna vurgu yapılmalı diy mi..

forgetmenot
14-02-07, 20:05
Ben fazla çaktırmıyorum ama bu dizinin başarısı için içten içe hep dua ediyorum,pozitif şeyler düşünmeye çalışıyorum.A.U.Hünkar'ı tanıyıp,yeteneğine,kişiliğine ve bizlere yaklaşımına iki kat hayran olduktan sonra,konuyu çok fazla benimseyip,sahiplendim.Sanki yapım şirketim varmış da dizinin mutlak başarısı için savaşıyor-um(-uz' da aslında!çetecilerin çoğu benim gibi düşünüyor bence)Akla dayanan bir yaklaşım değilse de duygulara seslenen bir tavır içindeyim, biliyorum.

Şah-Rû
14-02-07, 20:12
-uz diyebilirsin forgetmenot hepimiz aynı iyi dilekler içindeyiz. Ama bir sürü dizi yayından kalkıyor bir sürü dizi yayına başlamaya hazırlanıyor, bir korku gelip yüreğimize oturmuyor değil. Gözümüzden sakınıyoruz desem yeridir. Bu arada hani biraz daha tüyo gelse, müzikler için haber almıştıkta ben hala mekanlar konusunu merak ediyorum.

gizem_89
14-02-07, 20:21
uz diyebiliriz bencede çok sahiplendim sahiplendik bebeğim bitiyor hayatım sana feda bitiyor bir dizi daha ve yerlerini misli misli doldururuz inşallah atvde mi olucak kesin

dr ötker jr
15-02-07, 16:32
Artık dizimizin adı 'Yersiz Yurtsuz' gibi... Şah-ru nasıl öğrendi bilmiyorum ama evet, kanalımız atv! Mart ayının ikinci yarısı... pazartesi saat 20 00 de...
Bir iki oyuncu değişikliği de var. Turne programları uymayan Hikmet Karagöz ve Şener Kökkaya ile maalesef yollarımız ayrıldı. Necmettin Çobanoğlu ve Cengiz Sezici kadroya dahil edildiler. 18 Şubat 2007 pazar günü 'Motor!' diyoruz. Şimdilik havadisler böyle.

Şah-Rû
15-02-07, 17:33
Estağfurullah benim durumuma ancak aptala malum olur denilebilir.
Şener Kökkaya' nın ayrılmasına üzüldüm. Yeni gelen oyuncuları Kurşun Yarası' ndan hatırlıyorum buradaki rollerini bilemiyorum ama Kurşun Yarası' nda performansları iyiydi. Hayırlısı olsun.
Sonunda çekimlerin başlamasına sevindim. Mart ayının ortaları demek bu da güzel fazla beklemeyeceğiz. Kanal konusunda özür dilerim hiç birşey söyleyemiyorum.
Umarım herşey çok güzel olur. Uzun soluklu bir macera yaşarız. Biz o gözünü sevdiğim replikleri çok özledik.

alisa
15-02-07, 19:27
Artık dizimizin adı 'Yersiz Yurtsuz' gibi... Şah-ru nasıl öğrendi bilmiyorum ama evet, kanalımız atv! Mart ayının ikinci yarısı... pazartesi saat 20 00 de...
Bir iki oyuncu değişikliği de var. Turne programları uymayan Hikmet Karagöz ve Şener Kökkaya ile maalesef yollarımız ayrıldı. Necmettin Çobanoğlu ve Cengiz Sezici kadroya dahil edildiler. 18 Şubat 2007 pazar günü 'Motor!' diyoruz. Şimdilik havadisler böyle.

Tesekkürler haber icin! Sonunda dizinin motor diyecek olmasina sevindim ama ATV'de olmasina cok sevindim diyemeyecegim........bekleyelim görelim....
Bu arada ben bu MART ayini baya sevmeye basladim.....En güzel filimler (ceteciler icin en azindan) ve "Yersiz Yurtsuz" bu ayda basliyor. Replikleri cok merak ediyorum cok özledim. Herseyin gönlümüzce olmasi dilegiyle....

lil
15-02-07, 20:18
gündemdekiler başlığında taşra siyahına bakınıyorum.. yok.. meğer ismi değişmiş yersiz yurtsuz olmuş.. yeni ismi hayırlı olsun.. benim aklım taşra siyahında kaldı ama:sad53: yersiz yurtsuzla daha bi ferdi tafyurvari bi dizi gibi görünecek.. ben bi yerlerden bi yerlerden ferdiden uzaklaşsın mı yapıyorum nedir.. şimdi banuya da yeni bi isim bulmak lazım:img-blush daha çekilmeden kendine yer yurtta edinmiş.. atv de hayırlı olsun.. bu yıl pek bi dizi harcandı.. aslında hiç başmasa da olur projelerdi ya.. hiçte üzülmedim açıkçası.. aslında bence mart geç sanki.. özellikle benzer formattaki bi çok dizi yayına başlamadan başlasa avantaj sağlar.. bu ara bi çok dizi bitiyor.. izleyici yeni dizlerini belirleme aşamasında gibi.. ya bunlar benim piypiriklerim neyse hayırlısı olsun..

banubanu
15-02-07, 21:58
Lilcim bana yeni bir isim mi istiyorsun, Taşralı Banu'dan terfi ettim, Yersiz Yurtsuz'a atfen Avare diyebilirsin... (pek de severim o filmi.. aşk, nefret, kıskançlık, ihanet, gözyaşı, ne ararsan var)
Yersiz Yurtsuz olmasına memnun oldum. Benim daha hoşuma gitmişti bu isim. Hayırlı olsun.

alisa
15-02-07, 22:36
1950 dogumlu CENGIZ SEZICI' nin
Filmleri - Oyuncu (49 Film)

Ver Elini İstanbul Gökçe 2005
Aşka Sürgün Ensar 2005
Kırık Kanatlar Bekir 2005
Gülizar 2004
Bir Aşk Hikayesi 2004
2 Genç Kız 2004
Kurşun Yarası Ali Kaptan 2003
Emanet Turhan 2002
Hastayım Doktor 2002
Can Ayşecik 2000
Bedel 2000
Ver Elini Kayınço Mahallenin Kabadayısı 2000
Abuzer Kadayıf 2000
Zilyoner Şerafettin 1999
Ayşecik 1998
Aynalı Tahir Kemal 1998
Üçüncü Sayfa Ev Sahibi 1998
İlişkiler 1997
Kış Çiçeği Führer 1996
Ali / Sakın Arkana Bakma 1996
Zehra Ana 1996
Sen de Gitme Triandafilis 1995
Evdekiler Faddal 1995
Uyuşturucu 1994
Sessiz Çığlık 1994
Gece, Melek Ve Bizim Çocuklar 1993
Rumuz Sev Beni 1993
İftira / Hasan Sezai Hz. Kasapoğlu 1993
Issızlığın Ortası 1991
Siyabend-ü Xece Siyabendin abisi 1991
Eskici Ve Oğulları 1990
Kiraz Çiçek Açıyor 1990
Zavallı 1990
Çingene 1989
Kırmızı Gece 1988
Yeter 1988
Aşıksın Tekin 1988
72. Koğuş 1987
Anayurt Oteli 1987
Babamız Eğleniyor 1987
Alnımdaki Bıçak Yarası 1987
Vurgun 1987
Fatmagül'ün Suçu Ne 1986
Çalıkuşu Burhan 1986
Gün Akşam Oldu 1986
Seher Vakti 1986
Son Urfalı 1986
Karanfilli Naciye 1984
Selvi Boylum, Al Yazmalım Can 1977

Ödülleri
33.Antalya Film Şenliği, 1996
En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Kış Çiçeği

alisa
15-02-07, 22:45
Necmettin Çobanoğlu

1953 Refahiye doğumlu orta terk 1967 yılında sinemada ofisboy olarak sette çalışır. 1973-74 yılı askerlik yaptıktan sonra sinemada set ve dublörlük işini sürdürür. Kısa süre sonra prodüksiyon görevlisi olarak çalışır. 1980 sine-sen yöneticiliği yaptı. 1980 darbesiyle yargılanır 1981 yılında "YOL" filminde aktörlük daha sonra 4 yıl TRT''de "Kartallar Yüksek Uçar, Yalancı Dünya, Yarın Artık Bugündür" gibi filmlerde çalıştı. 1989 yılında Umuda Yolculuk''ta oynadı. Katırcılar, Kan ve Yara''da oynadı. 1992 yılında beraat etti. Sine-Sen Genel Başkanlığına seçildi. 1999 yılında istifa etti. 1999 seçimlerinde ÖDP''den Milletvekili Adayı oldu. Evli 2 çocuk babası halen sinemada çalışır.

Sinema filmleri ve Yönetmenleri

Yol (Şerif Gören)
Kan (Şerif Gören)
Katırcılar (Şerif Gören)
Umuda Yolculuk (Xzawye Koller)
Yara (Yılmaz Arslan)
Sürü (Zeki Ökten)
Kanal (Erden Kıral)

TV Yapımları ve Yönetmenleri

Yalancı Dünya (Ünal Küpeli)
Kartallar Yüksek Uçar (Hüseyin Karakaş)
Yarın Artık Bugündür (Hüseyin Karakaş)
Vays Brot (Konstantin Simit)

Ortak Yapımları ve Yönetmenleri

Umuda Yolculuk
Gülibik
İstanbul''da Bir Aşk
Parsın Dönüşü
__________________________________________________ ________

Dizimizdeki oyuncular harika arkadaslar,hepside cok iyi, mükemmel isler cikarmislar. Lütfen bu dizi tutsun...

alisa
15-02-07, 22:51
Necmettin Cobanoglunun Ödülleri

Altın Palmiye,

Oscar,

Özel Ödüller

Bu Oscar ödülü bizim bildigimiz Oscar'mi? Öyle ise ben hic duymadim. Baska Oscarda yok zaten....beni aydinlatacak biri varmi acaba? :img-help:

banubanu
16-02-07, 11:19
Eh bizim dizide manken yok, şöyle yakışıklı iri yapılı herküller yok, ondan fazla giren olmuyordur. Ama bakma ona bakma sen başlamasına yakın dolar. Daha çok haber, reklam arada basına sızdırılan bir set kavgası v.s olması lazım ki dikkat çeksin..
Avareyi sevmedin mi lilcim neyse bana genellikle gülüşümden dolayı "cadı sila" derler onu da diyebilirsin..
Yeni oyuncularla ilgili bilgileri alisa hemen eklemiş, çok saolsun.. ben Necmettin Çobanoğlu'nu severim, çok naif bir oyunculuğu vardır.
Eh bizim de biraz reklam yapmamız gerekiyor forumda.. imzalarımızı yersiz yurtsuz olarak değiştirmek gerek.. biraz daha bilgi gelse iyi olcak..

alisa
16-02-07, 11:40
Tesekküre gerek yok arkadaslar, seve seve :img-wink:

Yeni oyuncularimizida begenerek izlemisimdir, unutanlar hatirlamak isteyenler yada tanimayanlar icin eklemek istedim.....Nede olsa onlar mankenlik yapmiyor.....:img-hyste :img-hyste
Onlar yillarin birikimi olan, isini yapan, yaptigindada iste bu dedirten oyuncular,onlarida bilen biliyor zaten.....:img-yes: :img-yes:

forgetmenot
16-02-07, 11:57
Haklısınız oyuncular medyatik değil,o yüzden bu sayfalar teenager baskınına uğramıyor.Bir açıdan da iyi,taaa baştan safların belirlenmesi.Seveni,sevebileceği,sevmeyeni,sevme ihtimali olmayanı ayrılsın.Çok taraflı gördüm kendimi:img-yes:Neyse niyetim Şerif Sezer'den söz etmekti.Özellikle Mustafa Hakkında Herşey' filmindeki muhteşem performansından!Filmi seyredenleriniz bilir,bilhassa mutfakta geçen son sahne unutulmazdır.Orada filmin başrolünde oynayan Fikret Kuşkan'la bir konuşması var.Bence ülkemizin en önemli aktörlerinden olan Fikret K'yı o sahnedeki oyun gücüyle ezip geçmiştir.Filmi seyredeli o kadar zaman oldu,ne Başak K'nın,ne Nejat İ'nin Ne de F.Kuşkan'ın oyununu hatırlıyorum,film desen,biraz özenti biraz da karamsar bir filmdi ama Şerif hanım olağanüstüydü.Diyeceğim,yeni diziye katkıları büyük olacaktır.

Şah-Rû
16-02-07, 18:03
Ne yalan söyleyeyim beni bu projede özellikle sevindiren iki isimden biri Şerif Sezer' dir, diğeri de Cemal Şan' dı. Şerif Sezer' in oyunculuğu için mükemmel desem abartmış olmam herhalde. Tam olarak rol dağılımını öğrenemediğim için yani kim hangi rolde karşımıza çıkacak bilmediğimden bir yorum yapamıyorum ama cast çok sağlam gözüktü bana. İnşallah tv dünyasının patronları da böyle düşünürlerde desteklerini esirgemezler yoksa bu sefer göndereceğim şey mendil olmayacak.
Banu, yersiz Banu hakikaten yerin yok nereye gitsen laf yiyiyorsun.

lil
17-02-07, 00:18
yaw niye mankenlere karşısınız.. güzel fotograf veriyorlar.. yetenek arızalı tiyatrocularda çok.. tiyatro okuduysalar kendilerine kolaylık.. dışardan olup oyuncu olabilmek daha bi zor.. daha bi cesaret ister.. başarılı olanlara hay hay:img-wink: diğerlerine zati bay bay bye
başrolün popüler kişilerden seçilmesini çok akıllıca buluyorum dizlerde.. bar çıkışı popülerliği de olsa bi parça.. kronik yetenek sahibi kişiliklerse eywallah..
dizideki castta beni bağlayan en önemli kişi şerif sezer.. süresi kısa dahi olsa etkisi geçmek bilmeyen sahneler düşlüyorum ona ait..
başroldeki hatuna çarpılmadım.. bakalım başrolü sırtlayabilecek mi oyunculuğuyla..

ceyceylan
17-02-07, 00:36
yaw niye mankenlere karşısınız.. güzel fotograf veriyorlar.. yetenek arızalı tiyatrocularda çok.. tiyatro okuduysalar kendilerine kolaylık.. dışardan olup oyuncu olabilmek daha bi zor.. daha bi cesaret ister.. başarılı olanlara hay hay:img-wink: diğerlerine zati bay bay bye
başrolün popüler kişilerden seçilmesini çok akıllıca buluyorum dizlerde.. bar çıkışı popülerliği de olsa bi parça.. kronik yetenek sahibi kişiliklerse eywallah..
dizideki castta beni bağlayan en önemli kişi şerif sezer.. süresi kısa dahi olsa etkisi geçmek bilmeyen sahneler düşlüyorum ona ait..
başroldeki hatuna çarpılmadım.. bakalım başrolü sırtlayabilecek mi oyunculuğuyla..

bu yoruma şapka cırtırım ...bırakın artık şu önyargıları kardeşim,,mankendende bakkaldanda oyuncu olunuyo...içlerinde yetenkliside var yeteniksizide hem tiyatrocu çok yakışıklı yada çok güzel bana isim veremezsiniz...bu dünyada böyle...

gizem_89
17-02-07, 16:41
Gizem sen de mi Brütus yapma lütfen :img-hyste :img-hyste

yaptım bile evet bende:):)

dün huzurum kalmadıyı dinliyorum ferdi tayfurdan o şarkısını biliyorum sanıyordum bildiğim tek kısım huzurum kalmadı fani dünyadanmış meğer ...

başarısız bir deneyim oldu ama ne yapıyım sesine alışmaya çalışıyorum

forgetmenot
17-02-07, 19:34
Ama yanlış anlaşılma olmasın,hele polemik hiç olmasın.Benim ifade etmeye çalıştığım nokta sadece şuydu.Hemen hemen bütün dizilerin potansiyel izleyici kitleleri daha dizi başlamadan anlaşılırsa veya en azından tahmin edilirse,herkes için daha rahat olur.Yoksa ne mankenlikten oyuncu olanlara veya bambaşka bir meslekten gelip te oyunculuğu seçenlere muhalifim!(Şebnem Özinal,Atilla Saral,Başak Sayan vb çok iyi TV dizi oyuncularıdır)Yeteneği oldukca isteyen oyuncu olabilir tabiiki!Yersiz Yurtsuz' gibi emeği çok yapımların başarılı olması en büyük dileğim,başka da bir şey istemiyorum.

gizem_89
18-02-07, 00:10
manken var
manken var
bizim oyuncu olarak görmek istediğimiz ve istemediğimiz mankenler var benimsediğimiz ve ekranı yakıştırdıklarımız var magazin güzeli olmalarından dolayı onlara karşı belkide bir önyargımız var oyüzden mankenden oyuncu olur mu diye sorulunca hayır sesleri yüksek çıkıyor Arzum onanda manken çağla şikelde yetenek mesleklere göre ayırt edilmez tabi ama ekranda güzel duruyorlar benim sevdiklerimde var oyunculuklarını beğendiklerimde ama yinede asıl mesleği oyunculuk olanlara daha çok yer verilmeli etraftaki bakımlı kadınlardan bıktım çünkü hayat böyle değildir etrafımızda 1.80
90-60-90 kızlar dolaşmıyorlar bu pürüzsüzlük bana yapay geliyor full makyajla dolaşan bakımlı kadınlara hastayım :img-hyste öyleki makyajla uyurlar:)Gözyaşı çetesini belkide buyüzden sevdim kıyafetleri karakterleri acıları çıkmazları çok bizdendi bizi yansıtan yapımlar istiyorum manken olmuş olmamış önemli değil yeterki yetenekli ve mütevazi olsun.

Şah-Rû
19-02-07, 13:57
Evet çekimler başladı değil mi? Peki tanıtım ne zaman dönmeye başlayacak? atv yi açacak olduğumda tanıtım namına atla dolaşan bir hatuna rastlıyorum. Başka da birşey yok galiba. Bu sefer esaslı bir tanıtım ve mümkün olduğu kadar reklam desteği istiyorum açıkçası. Saat değişikliklerine, hele hele 3 bölümde gün değişikliğine hiç tahammülüm yok. Bu sefer teminat mı istesek acep? Sadece ve sadece herşeyin çok güzel gitmesini umuyorum. Hadi ama.....

forgetmenot
19-02-07, 16:07
Benden size ufak bir tüğyo arkadaşlar.Malum Gözyaşı Çetesinin kemikleşmiş izleycileriydik (bu ara çok yazmasamda bende sizdenim) fakat forumda bazı arkadşlarımız var AUH eskiden beri sıkı takip eden onların sitemi var bize AUH fazla sahiplenmişsiniz ve araya girmek mümkün değil o sebepten sesiz sedasız takip ediyoruz diye :img-hyste :img-hyste isim vermiycem sakın ısrar etmeyin ama haberiniz olsun yani dizinin takipçisi çok buraya yazmıyor olsalarda :)

Siz bizi yanlış tanımışsınız,böyle sözler, bizi sadece üzer.Burda asla böyle bir tekelcilik mevcut değil!Şimdi dedikoduya girmesin ama öyle dizi sayfaları var ki(mesela yitirdiği seneleri arayanlar)tekelciliğin Allahı mevcut.Yorum yazıyorsunuz tınmıyorlar,olumlu olumsuz yorum yok,bir şef yönetiminde derin sohbetler korosu!Bu sayfada tam aksine, senaristimize(A.Ulvi Hünkar) ve eserlerine sadece yürekten bağlılık mevcut.Siz de aynı bizler gibi,her zaman olumlu veya olumsuz yorumda bulunabilirsiniz.Bizler,aksine geçmişte görüş ve düşüncelerimizden dolayı her türlü olumsuzluğa,ayırımcılığa uğramış,hatta fazla da uzatmak istemiyorum ama daha aşırı hareketlere maruz kalmış kişiler olduğumuz için, tam tersine inanır ve davranırız.Gerçi bizleri takip ettiyseniz, başımıza gelenleri de çok iyi bilirsiniz.Sizi de iyi ve bilhassa kötü günlerimizde,'Yersiz Yurtsuz' dizisi veya gelecekteki diğer dizi yorumlarında,her zaman aramızda görmek isteriz.

banubanu
19-02-07, 18:11
Virgülcüm, o arkadaşlar kimse mümkünse aslında böyle sana değil de bize gelip de söyleseler ya çok daha iyi olmaz mı?
Zaten yazarımız gelip kendi bu foruma yazıyor. Kimseyi aracı kullanmıyor diziyle ilgili bilgileri vermek için. Kimsenin tekeline girecek bir kimse de değildir zaten. Bence bu konuya en çok üzülen kişi o olacaktır. Çok üzücü bence böyle suçlamalar.
Kimse o arkadaşlar arkadan konuşmasınlar gelsinler burda şikayetlerini bildirsinler.

Şah-Rû
19-02-07, 18:31
Bu sitenin en güzel yanı üye olmanın zor olmaması, benim gibi internet ile fazla haşır neşir olmayanlar bile kolayca üye olabilirler. Sözcü tutmaya gerek yok. Buyursunlar, buyuralım, buyurunuz... dilediğiniz fikri kurallar çerçevesinde özgürce paylaşabilirsiniz. Tekele almak biraz zor, yazan yazıyor, izleyen izliyor, takip eden ediyor. Misal 8 yıldır The X Files izler ve buraya üye olduğumdan beri yorumlarım ama Allah için Chris Carter yeni yapımlarında gelip bana danışmadı diye ya da başkaları acımasızca eleştirdi diye gönül koymadım.

banubanu
19-02-07, 18:45
AUH herhangi birinizi yakın bulup yorum yazıyor yada bilgi veriyor olayı değil.Ben anlatamadım bugün derdimi :)GÇ sonrası o dizi müdavimlerinin arasında kemik bir kitle oldu..Bu sanki yazarı sahiplenme yada biz daha çok seviyoruz gibi algılanmış .Şimdi yanlış kelimlerle Konuyu iyice dağıtmak VE ARKADAŞLAR ADINA KONUŞMUŞ OLMAK istemiyorum.Kısacası AUH ne yazsa takip edecek çok kişi var önemli olan budur demek istemiştim ...

Ben de geç anladım.. Yok arkadaşlar.... gelin birlik olalım.. burada birleşelim, sinerji oluşturalım.. Hepimiz seviyoruz yazarımızı.. biz de çok önceden takip eden ama GÇ zamınında birleşip yazan tipleriz. Bir de bu protesto falan konusu olunca daha bir yakın ilişki oluştu. Yoksa yazarımız zaten başta çok alçakgönülü bir insan...
Gerçekten biz öbür zaten forumlara bakıp gıpta ediyoruz kalabalıklarından dolayı.. AUH seyircisi zaten belli bir seviyede kişiler. Anladık şimdi birbirimizi. Yersiz Yurtsuz'a da hepimiz desteğimizi eksik etmeyelim..

banubanu
19-02-07, 19:19
Bu sitenin en güzel yanı üye olmanın zor olmaması, benim gibi internet ile fazla haşır neşir olmayanlar bile kolayca üye olabilirler. Sözcü tutmaya gerek yok. Buyursunlar, buyuralım, buyurunuz... dilediğiniz fikri kurallar çerçevesinde özgürce paylaşabilirsiniz. Tekele almak biraz zor, yazan yazıyor, izleyen izliyor, takip eden ediyor. Misal 8 yıldır The X Files izler ve buraya üye olduğumdan beri yorumlarım ama Allah için Chris Carter yeni yapımlarında gelip bana danışmadı diye ya da başkaları acımasızca eleştirdi diye gönül koymadım.

Aman aman.. sana soracaksa cris, dogget falan çoktan uzaylılar tarafından kaçırılıp parça pinçik edildiydi..
Biliyorum Yedi tepeye falan yazan bizden çok eski olan arkadaşlar var. Ama GÇ ye pek gelmediler o zamanlar, şimdi umarım bu forumda buluşuruz...

lil
19-02-07, 19:42
Yok arkadaşlar.... gelin birlik olalım.. burada birleşelim, sinerji oluşturalım.. Hepimiz seviyoruz yazarımızı..
banu yine aksakallı dede formatında sevgi mesajları saçmışsın etrafa..
yokluğum belli.. biraz gersem mi nedir ortalığı:img-polic

yaw yazarımızı hepimiz seviyoruzda yazarın kimi daha sevdiği sorun olmuş belli.. yazarımızın birilerini birlerinden daha fazla sevme ihtimali bizi bize düşüren.. ali ulvi gelir dermiş ki.. yaw sevmiyorum hiç birinizi rahat olun:img-hyste bi itiraf.. bende kıskanıyorum sizleri.. daha eski takipçileri:img-blush sevgi başlangıcımda geç kalmışım ne yazık ki:icon_sorr

banubanu
19-02-07, 20:03

yaw yazarımızı hepimiz seviyoruzda yazarın kimi daha sevdiği sorun olmuş belli.. yazarımızın birilerini birlerinden daha fazla sevme ihtimali bizi bize düşüren.. ali ulvi gelir dermiş ki.. yaw sevmiyorum hiç birinizi rahat olun:img-hyste bi itiraf.. bende kıskanıyorum sizleri.. daha eski takipçileri:img-blush sevgi başlangıcımda geç kalmışım ne yazık ki:icon_sorr

Ger ortalığı ger, ben de bir eksiklik var diyom.. dur daha dizi başlasın ne hırtlıklar çıkarırım ben senle.. Aaa sende beni mi buldun bi tek.. hakkat dolsa şurası da lil'in uğraşacağı başkaları gelse...
Çekimler başlamış olmalı.. Ben yeni haberler istiyorum biraz..

forgetmenot
20-02-07, 09:24

:icon_sorr

Güney Amerika'da karışıklık çıkaracak adama ihtiyaç varmış,ilgilenir miydin?:img-cool2 Sevgili gerdirici,gergin,gerginleştirici krem kıvamı,çetem,bakıyorum,havandasın!:img-hyste İstersen enerjimizin bir kısmını,Yersiz Yurtsuz'un çekimlerine de saklayalım.Kalbim pır pır formatında,heyecanlıyım şahsen!Haber gelir tabiiki,herhalde,yani! bye

Şah-Rû
20-02-07, 12:42
Aman aman.. sana soracaksa cris, dogget falan çoktan uzaylılar tarafından kaçırılıp parça pinçik edildiydi..
Biliyorum Yedi tepeye falan yazan bizden çok eski olan arkadaşlar var. Ama GÇ ye pek gelmediler o zamanlar, şimdi umarım bu forumda buluşuruz...
Sorsaydı uygun bi fikir verirdim herhalde....
Zati gelsin sorsun diyen yok. Sormaya da lüzum yok. Kim kimi takip etmiş, kim kimi izlemiş, kim daha çok yorum yapmış şeceresini mi tutacağız. Tekel kelimesinden hoşlanmadım o kadar.
Önceki dediğin iyiymiş gelin birlik olalım yarın çok geç olmadan.....
Yok siz bana fragman verin bana anca o iyi gelir.

lil
20-02-07, 23:49
günleri biraz düşündümde..
pazartesi.. acı hayat gelincik köprü ve iki aile.. negatif..
perşembe.. yalancı yarim hırsız polis kaybolan yıllar doktorlar.. negatif..
salı.. ilk kuşak bir demet tiyatroyla dolu atv.. ikinici kuşak bindirbirgece.. negatif..
cuma.. sıla ve hatırla sevgiliyle dolu atv..

bana göre en şanslı gün ve kuşak..
çarşamba ikinci kuşak.. atv boş.. diğer kanallarda kaydadeğer reyting obeziteli bir dizi mevcut değil..

bu hafta çekimler yapılıyorsa haftaya ilk fragman neden olmasın diy mi:img-wink:

uğurs
21-02-07, 00:57
Merhaba arkadaşlar eğer bu dizinin içinde FERDİ TAYFUR varsa yapmacık bir dizi olmaz zaten ferdi tayfuru yakından takip eden birisiyim bu rolü kabul ettirmek için çok uğraştılar zaten ayrıca ferdi tayfurun istediği gibi şekillendi ferdi tayfur eski filimlerindeki gibi bu dizide son albümden gizli sevda aşkın cezası aşamıyorum engelleri gibi şarkıları söyleyebilir haberiniz ola :) Neyse halk ferdi tayfurun filimlerini hep beğenmiştir 18 yıl aradan sonra dizisinide izlemek nasip olur inşallah izlenme rekorları kıracağı kesin çünkü hayranları çok ..

ister yersiz yurtsuz ister yerli yurtlu

ister taşra siyahı ister taşra beyazı olsun ben ilk bölümünden son bölümüne kadar izleyeceğim...

Şah-Rû
21-02-07, 13:11
Kim kime kötü davranıyor lil? Silahı elinden düşürmeyen sensin.:img-hyste Dellenmedim, kelimeleri dikkatli kullanma taraftarıyım o kadar. Bence Yersiz Yurtsuz için pazartesi gayet uygun gibi geliyor. Saydığın dizileri isim olarak biliyorum da izlemişliğim yok, o yüzden bilemiyorum kimkimi zorlar. Diğer günlerde eh işte. Ama çarşamba 2. kuşağa itiraz edeceğim. Aslında sadece çarşamba değil tüm günlerin 2. kuşaklarına itirazım var. Böyle yayın akışı olur mu yahu? Bu akşam ne var 20:00 de başlayan dizi, sonra o bitiyor öbür dizi başlıyor, o bitince e dizinin özel bölümü var ya.... Bu nedir yaaaa hani sinema, hani haber programları, hani reality ya da bilmemne show lar. Kanallar niçin alternatif sunmuyorlar da dizi üstüne dizi bindiriyorlar. Dizi kanalı olmak övünülecek şey değil kanımca. Ben alternatif istiyorum, sunamayan kanalım diye geçinmesin. Bak dellenmek böyle olur işte.

forgetmenot
21-02-07, 13:17
Ben her halukarda Çarşamba günü olmasına tamamen karşıyım.Çünkü,maçlar oluyor,dizinin gidişatı bozuluyor.Bazı diziler bitiyor o gün rahatladı diyorsun,pat yeni dizi başlıyor,dizinin gününe karar vermek zor velhasıl!:img-pilot

uğurs
21-02-07, 20:20
Arkadaşlar şöyle ferdi tayfurun oyunculuk kariyerine baktım baya bir filmi sahiden sizlerle paylaşıyım dedim...

Allahım Sen Bilirsin
Bu Şehrin Geceleri
Bu Talihimin Canına Okuyacağım
Elveda Mutluluklar
Ah Bir Çocuk Olsaydım
Ya Benimsin Ya Toprağın
İçimde Bir His Var
Affet Allahım
Herşeyim Sensin
Haram Oldu
Utanıyorum
Çılgın Arzular
Yaktı Beni
Kalbimdeki Acı
Yıldızlar da Kayar
Sen De Mi Leyla
Hasret Sancısı
Günaha Girme
Kara Gurbet
Ben De Özledim
Olmaz Olsun
Bir Damla Ateş
Durdurun Dünyayı
Huzurum Kalmadı
Boynu Bükük
İnsan Sevince
Yuvasız Kuşlar
Son Sabah
Batan Güneş
Yadeller
Benim Gibi Sevenler
Derbeder
Çeşme

Ayrıca sizlere bir sorum olucak ferdi tayfurun eşi necla nazırın da bu dizide oynamasını istermiydiniz şahsen ben isterdim necla nazırı ne zamandan beri bir dizide görmüyoruz...

forgetmenot
22-02-07, 12:57
Yapılan röportajlardan anladığım kadarıyla Nejla Nazır artık tamamen oyunculuk mesleğinden uzaklaşmış,başka bir dünya kurmuş kendine.Ayrıca senaryo yazılırken,özellikle Ferdi Tayfur'un düşünülmesi durumu mevcutmuş.Yersiz Yurtsuz dizisinde yer alacağını sanmam ama hafızamı yokluyorum da geçmişte Necla Nazır'ın oynadığı çok güzel filmler aklıma geliyor.Türk sinemasının önemli kadın oyuncularından biri kendisi.Ama aldığı kararlara da saygı duymak gerekli.

ehlocan
22-02-07, 13:18
Dizide Necmettin Çobanoğlu'da oynayacakmış.Benim için vazgeçilmez bir film olan YOL'un iki önemli oyuncusunun bu dizide olması çok güzel..Hep söylerim Şerif Sezer benim için hep Yol filminin Zine'siydi ta ki ÇGO da Hancıların Sultan'ı ekrana gelene kadar..Yanlış anlaşılmasın her canlandırdığı karakteri büyük bir başarıyla oynamıştır ama bu iki karakter çok başka..Diziyi iyice merak eder oldum..

yunusemre
24-02-07, 02:05
Merhaba ben Ferdi Tayfur Hayran Sitesinden geliyorum :) Yazılarınızın tamamını okudum. Daha dizi başlamadan üzerinde bu kadar konuşulması çok güzel. Reytingleri sarsacak bir dizi olacağına inanıyorum. E tabi başrolde Ferdi Tayfur olunca bu kaçınılmaz olacak... Tabi sadece Ferdi Tayfur ile değil, konunun ilk sayfalarından gözlemlediğim kadarı ile sadece bir kaç tane Ferdi Tayfur hayranlığını dile getiren kişiler dışında Ali Ulvi Hünkarcılar ve diğer artist/aktrist severlerde diziyi merakla beklediklerini dile getiren yazılar yazmış. Bu açıdan bakıldığında dizinin izleyici kitlesi her kesimden olacağa benziyor.. Ve dizi uzun soluklu bir dizi olacağındsan reyting kurbanı olması zor gibi görünüyor.

Reyting konusunu burda noktalayıp dizinin müziği ile ilgili bir kaç şey dile getirmek istiyorum.. Büyük bir ihtimal dizinin müziğinde Ferdi Tayfur imzası olacak, daha doğrusu olması gerekir görüşündeyim. Yalnız Ferdi abimiz dizinin müziğine sesiyle katkıda bulunacak veya dizi içerisinde herhangi bir ( müzikli )şarkı söyler mi bilmiyorum ama bence dizinin bir bölümünde çıplak sesi ile kısa bir türkü söylemesi, diziye bir gerçekçilik havası katması açısından daha hoş ve iyi olabileceği kanısındayım..

Necla Nazır' ise en son Sevgi Ana dizinde izledik. Bahsedildiği gibi 1983 yılında edindiği prensipleri var ve bu prensiplerinden ancak hatır vesilesi ile vazgeçebilir. Sevgi Ana dizinde hatır sayesinde rol aldı. Ancak Yersiz Yurtsuz da araya hatır da girse oynamaz/oynamamalı. Çünkü Necla Nazır'da rol alırsa eğer dizi Ferdi Tayfur ve Necla Nazır'lı bir ( dikkat çekiyorum ) "aile" dizine döner ve bu nedenle dizinin havası kaçar. Tabi en iyi kararları senarist ve yönetmen verir ama benim düşüncem bu yönde. Saygılar...

uğurs
24-02-07, 18:19
Merhaba ben Ferdi Tayfur Hayran Sitesinden geliyorum :) Yazılarınızın tamamını okudum. Daha dizi başlamadan üzerinde bu kadar konuşulması çok güzel. Reytingleri sarsacak bir dizi olacağına inanıyorum. E tabi başrolde Ferdi Tayfur olunca bu kaçınılmaz olacak... Tabi sadece Ferdi Tayfur ile değil, konunun ilk sayfalarından gözlemlediğim kadarı ile sadece bir kaç tane Ferdi Tayfur hayranlığını dile getiren kişiler dışında Ali Ulvi Hünkarcılar ve diğer artist/aktrist severlerde diziyi merakla beklediklerini dile getiren yazılar yazmış. Bu açıdan bakıldığında dizinin izleyici kitlesi her kesimden olacağa benziyor.. Ve dizi uzun soluklu bir dizi olacağındsan reyting kurbanı olması zor gibi görünüyor.

Reyting konusunu burda noktalayıp dizinin müziği ile ilgili bir kaç şey dile getirmek istiyorum.. Büyük bir ihtimal dizinin müziğinde Ferdi Tayfur imzası olacak, daha doğrusu olması gerekir görüşündeyim. Yalnız Ferdi abimiz dizinin müziğine sesiyle katkıda bulunacak veya dizi içerisinde herhangi bir ( müzikli )şarkı söyler mi bilmiyorum ama bence dizinin bir bölümünde çıplak sesi ile kısa bir türkü söylemesi, diziye bir gerçekçilik havası katması açısından daha hoş ve iyi olabileceği kanısındayım..

Necla Nazır' ise en son Sevgi Ana dizinde izledik. Bahsedildiği gibi 1983 yılında edindiği prensipleri var ve bu prensiplerinden ancak hatır vesilesi ile vazgeçebilir. Sevgi Ana dizinde hatır sayesinde rol aldı. Ancak Yersiz Yurtsuz da araya hatır da girse oynamaz/oynamamalı. Çünkü Necla Nazır'da rol alırsa eğer dizi Ferdi Tayfur ve Necla Nazır'lı bir ( dikkat çekiyorum ) "aile" dizine döner ve bu nedenle dizinin havası kaçar. Tabi en iyi kararları senarist ve yönetmen verir ama benim düşüncem bu yönde. Saygılar...

Görüşlerine katılıyorum abi bu dizinin harika olcağı kesin bu arada bende bir ara sizin hayran sitesinde takılırdın kralferdidesin herhalde:good:

gizem_89
24-02-07, 20:55
bizimkiler nedesiniz?????

yunusemre aynı fikirdeyim necla nazır olursa iale dizisi gibi olur böyle iyi

lil
24-02-07, 21:59
necla nazır ne hoş bi hatundu türk sinemasında.. kocaman kahve gözler.. güzel dudaklar.. çok çekici olmanın yanında oldukçada sıcak içten bir gülüş.. elmacık kemikleri de bu güzel yüzün bonusu.. sophia loren tarzı bi güzellik.. türk sineması yeterince değerlendirmedi galba onu.. doğru projelerle mi buluşamadı nedir.. tarık akanlı filmlerini biliyorum.. hafiif huysuz kıskanç şımarık inatçı yer yer erkeksi tavırlı aynı zamanda sevimli kızları oynamıştı.. sonrasında arabesk filmlerde oynadı sanırsam.. tabiki söylediğiniz nedenlerden dolayı dizide olması çokta faideli bişiy olmaz.. kendisi de istemiyordur büyük ihtimalle..

yaralı yürek setini dağıtmış urfalılar:img-polic doğuyu anlamayıp sığ senaryolarla anlatmaya çalışmanın karşılığı şiddete dönüşmüş izleyici tepkisi.. bu şiddet olayı çok can sıkıcı.. ama acılarla sabit doğu hikayelerinin.. yüzlerce yıllık gelenek görenek ve törelerin suyunu çıkarmakta az can sıkıcı değil..

gizem_89
24-02-07, 22:25
lil kimin yüreğini deşmişler kavga dövüş neden çıkmış bizden uzak olsunda

dizi hakkında bi gelişme yok mu merak içindeyimm -iz

uğurs
24-02-07, 22:40
necla nazır ne hoş bi hatundu türk sinemasında.. kocaman kahve gözler.. güzel dudaklar.. çok çekici olmanın yanında oldukçada sıcak içten bir gülüş.. elmacık kemikleri de bu güzel yüzün bonusu.. sophia loren tarzı bi güzellik.. türk sineması yeterince değerlendirmedi galba onu.. doğru projelerle mi buluşamadı nedir.. tarık akanlı filmlerini biliyorum.. hafiif huysuz kıskanç şımarık inatçı yer yer erkeksi tavırlı aynı zamanda sevimli kızları oynamıştı.. sonrasında arabesk filmlerde oynadı sanırsam.. tabiki söylediğiniz nedenlerden dolayı dizide olması çokta faideli bişiy olmaz.. kendisi de istemiyordur büyük ihtimalle..

yaralı yürek setini dağıtmış urfalılar:img-polic doğuyu anlamayıp sığ senaryolarla anlatmaya çalışmanın karşılığı şiddete dönüşmüş izleyici tepkisi.. bu şiddet olayı çok can sıkıcı.. ama acılarla sabit doğu hikayelerinin.. yüzlerce yıllık gelenek görenek ve törelerin suyunu çıkarmakta az can sıkıcı değil..

Urfada ferdi tayfurun oynacağı bir dizide halk tepki göstermez isterseniz bir karşılaştıralım senaryoları yaralı yürek ve yersiz yurtsuzun...

gizem_89
24-02-07, 22:42
halk neye tepki göstermiş acayip fransız kaldım ama ferdi yayfurun oynayacağı bir diziye tepki gelmez bencede

gizem_89
25-02-07, 02:13
lil bak benden başka seni yanlış anlayan biri daha var artık ...:)

lil yaralı yürekle kıyas yapmaz zaten o diziyi sevmiyordur büyük ihtimal yani seviyomusun lil

Allahım ferdicilerde geliyoo çetem yeni bi oluşum damara bağlanıcazz merakla bekliyorum

lil
25-02-07, 02:26
lil bak benden başka seni yanlış anlayan biri daha var artık ...:)
lil yaralı yürekle kıyas yapmaz zaten o diziyi sevmiyordur büyük ihtimal yani seviyomusun lil
Allahım ferdicilerde geliyoo çetem yeni bi oluşum damara bağlanıcazz merakla bekliyorum

yine aklından geçmemesi gereken bi düşünce daha gizem.. seviyor muyum.. seviyosam öliyim daha iyi:img-swoon
iyce damara bağlanmak ha:img-hyste :img-hyste
ferdiciler..
birinci aliulviciler(gizemli sempatizanlar)..
ikinci aliulviciler(çeteciler)..
tuhaf bi karma olduk.. bakalım izleyici profili nasıl çıkacak merak ediyorum..
filmden hiç haber yok.. noluyo ne bitiyo hiç bilmiyoruz yaw:icon_sorr

forgetmenot
25-02-07, 02:47
Şimdi ben, bu üç otuzluklar gibi karamsarlaşan arkadaşlarımı(başta, klas fakat klasifikasyon meraklısı kardeşim olmak üzere) hafiften kınıyor,derhal ümit dolu geleceğe bakışlarını sabitlemelerini diliyorum.:dito
Bugünkü Milliyet TV ekinde Ferdi Tayfur,Şerif Sezer ve sanırım kızlarını oynayacak o uzun soyadlı genç keşif bayan oyuncunun olduğu,diziye ait olduğunu tahmin ettiğim bir resim var.Yanında da kısa bir yazı var.Ben buraya ekliyorum.

'Çekimleri geçen hafta Ş.Urfa'nın Halfeti ilçesinde başlayan,Ferdi Tayfur'un ilk kez dizi oyunculuğu yaptığı 'Yersiz Yurtsuz'da da ele alınan konu bir töre hikayesi.Yapımcılığını Avşar filmin üstlendiği diziyi,usta senarist Ali Ulvi Hünkar yazıyor,yönetmenliğini ise Cemal Şan yapıyor.Töre yüzünden ayrılmış bir baba ile kızının öyküsünü anlatan'Yersiz Yurtsuz'da,Tayfur'a kızı rolünde Nesrin Cavatzade eşlik ediyor.Dizinin yayımlanacağı kanal önümüzdeki günlerde belli olacak.'

lil
25-02-07, 02:56
milliyette bi iyilik yapacak sözde filmden haber verecek.. minik bir yazı.. aç biraz diy mi.. nedir ne değildir örenelim.. birde kanal belli değilmiş gibi yazmışlar.. atv de demek bu kadar mı zor.. hayret yaw:img-hyste

yunusemre
25-02-07, 03:12
Milliyette tozutmuş. Töre dizileri çoğunlukta olduğundan heralde, bi de dizi Ş.Urfa'da ya işi töreye bağlamış hemen :img-yes: "Töre yüzünden ayrılmış bir baba kızın.." demek ki tüm baba-kız ayrılıkları töre yüzünden oluyor.. İlginç:icon_sorr . Töre olmadan bab-kız ayrılamıyorlarmıymış?

gizem_89
25-02-07, 03:16
hayır tabiki bir ayrılık için çok sebep olabilir töre yüzünden gelen bir ayrılık uygun görülmüştür bunu sorman asıl ilginç olan hem daha ayrılığın töreyle bağlı olup olmadığını bile bilmiyoruz yanılmıyorum dimi izleyip görelim

dr ötker jr
25-02-07, 03:40
'Yersiz Yurtsuz' da konak yok. Konakların 'Aşağıdakiler ve Yukarıdakiler' şeklinde yaşayan ahalisi yok. Ağa yok. Ağa karıları, metresleri yok. 4x4 arazi araçları yok. Traktör römorkunda işe gidip gelen kadın ve erkekler var. Tecavüz yok. Kendilerini birbirlerine emanet eden sevgililer var. İki bölüm sonra İstanbul'a taşınanlar yok. Hiçbirinin İstanbul bağlantısı yok. Aşka inanmayan erkekler var. Aşkın altında kalan erkekler var. Kaderine razı olmayı aşk sayan kadınlar var. Aşkın her yerde -dağın başındaki o köyde bile- aşk olduğunu kanıtlayan kadınlar var.

Taş ustası Emrullah ile kızı Suna'nın insanın içini burkan hikayeleri var. inşaat Mühendisi Hüseyin'le, baraj göllerinde dalgıçlık yapan İshak'ın, cahil bir kızın güzellğinde nasıl yandıklarının hikayesi var.

forgetmenot
25-02-07, 10:37
ferdiciler..
birinci aliulviciler(gizemli sempatizanlar)..
ikinci aliulviciler(çeteciler)..

'Ekşi suratlılar'(Eksik gedik arayan,haklı haksız saldıran anti-A.U.H'cılar),Temel saldırı alanları E.Sözlük olacaktır. Daha da fenası bir de

'Du bakalım ne olacakcılar'olacaktır.Beğenileri esen yellere,alınan ratinglere göre değişecekler var.Duruma göre yorum yapacaklar.İşler iyi giderse çok seviyorumcular,rating almazsa yerden yere vuracaklar.Doğal liderleri,medyadaki sesleri de 'Mutlumesut Yarzartzurt' olacaktır!:img-hyste

İzleyici profili ne mi olacak?Bence tam bir Türkiye mozaiği olacak!Daha önce de dediğim gibi,% de % yapımcı desteği,o kadar olmaza da yine de hatırı sayılır kanal desteği ve dizinin talihi bol olsun! :good:

uğurs
25-02-07, 14:08
'Yersiz Yurtsuz' da konak yok. Konakların 'Aşağıdakiler ve Yukarıdakiler' şeklinde yaşayan ahalisi yok. Ağa yok. Ağa karıları, metresleri yok. 4x4 arazi araçları yok. Traktör römorkunda işe gidip gelen kadın ve erkekler var. Tecavüz yok. Kendilerini birbirlerine emanet eden sevgililer var. İki bölüm sonra İstanbul'a taşınanlar yok. Hiçbirinin İstanbul bağlantısı yok. Aşka inanmayan erkekler var. Aşkın altında kalan erkekler var. Kaderine razı olmayı aşk sayan kadınlar var. Aşkın her yerde -dağın başındaki o köyde bile- aşk olduğunu kanıtlayan kadınlar var.

Taş ustası Emrullah ile kızı Suna'nın insanın içini burkan hikayeleri var. inşaat Mühendisi Hüseyin'le, baraj göllerinde dalgıçlık yapan İshak'ın, cahil bir kızın güzellğinde nasıl yandıklarının hikayesi var.

Şu yazdıklarınla bizleri çok heyecanlandırıyorsun abi nasıl bir dizi çok merak içindeyim sahiden derken bunları yazman çok iyi oldu..Bu dizi insanlar için neyi çağırıştırır acaba?:img-wink:

gizem_89
25-02-07, 15:26

işte budur aradığım şey farklı olacağına fark edileceğine eminim şimdi merakım ikiye katlandı.

lil
25-02-07, 17:48
Kendilerini birbirlerine emanet eden sevgililer var. Aşka inanmayan erkekler var. Aşkın altında kalan erkekler var. Kaderine razı olmayı aşk sayan kadınlar var. Aşkın her yerde -dağın başındaki o köyde bile- aşk olduğunu kanıtlayan kadınlar var.

ewet izliycektim ama doruyu söylersem ilk kez bu satırları okuyunca çok acayip bir heyecan kapladı içimi..
bu satırlar mutlak dizi tanıtımlarında yer almalı diy mi.. sitesinde yada basın tanıtımlarında vs.. 4x4 lerin ve tecavüzlerin gırla gittiği konu bulamadığında hamilelik ve aldırma serüvenleriyle aşkın anlamsızlaştırıldığı çekilmez sınıfsal ayrımların bildik hikayelerin olmadığının altı çizilmeli.. öykü başladığı yerde devam etmeli kesinlikle.. reytingler düştüğü diye yollara dökülmemeli tekrar..
görüntü yönetmeni umarım güzel görüntüler yakalar.. doğunun gizemli mistik havasını yansıtırlar umarım..
sarı hatta batan güneşin kızıllığında kızıllaşmış uçsuz bucaksız düz ovanın ortasında çaresizliğiyle dizlerinin üstüne çökmüş emrullahın hikayesini düşlüyorum şimdi..
yazarımıza güveniyoruz ama.. umarım bu kez avşar yapım gerçekten ama gerçekten filmin arkasında durur.. umarım cahil güzelliğinde hüseyin ve ishakı yaktığına inandırır esas kız ve de yandıklarına yanarız bizde.. sunanın babasıyla olan öyküsünde içimizin burkulmasına gözyaşlarına da razıyız hatta buna gönüllüyüz taa en başında..

gizem_89
25-02-07, 18:24
lil bende farklı olduğunu duyunca daha meraklandım heyecanlandım ve dedim ki aradığım şey ...:)zaten beklentimizde az buçuk bu doğrultudaydı..

Traktör römorkunda işe gidip gelen kadın ve erkekler var.

Kendilerini birbirlerine emanet eden sevgililer var.

Aşka inanmayan erkekler var.
Aşkın altında kalan erkekler var.
Kaderine razı olmayı aşk sayan kadınlar var.
Aşkın her yerde -dağın başındaki o köyde bile- aşk olduğunu kanıtlayan kadınlar var.

daha ne olsun sorarım size ....

bu arada hayatımda etrafımda bu insanlardan çok var...

bu dizinin sloganı olabilir ne harika birşey olurdu ...
Kendilerini birbirlerine emanet eden sevgililer için...

bu tanımlama çok içten geldi bana

lil
25-02-07, 18:33
bu dizinin sloganı olabilir ne harika birşey olurdu ...
Kendilerini birbirlerine emanet eden sevgililer için...

gizemcim yine renklendirmişsin formu.. diy mi bu satırları görünce heyecanlanmamak mümkün değil..
bende bu cümleye vuruldum.. kendilerini birbirine emanet eden sevgililer.. dediğin gibi slogan olabilir..

lil
25-02-07, 18:42
Aşkın altında kalan erkekler var.
Kaderine razı olmayı aşk sayan kadınlar var.
Aşkın her yerde -dağın başındaki o köyde bile- aşk olduğunu kanıtlayan kadınlar var.

aşkın altında kalan erkekler.. bunu izlemek çok zevkli olacak kesin.. aşk büyük yürek küçük kaldığından mı.. kadının aşkına cevap verecek kadar yürekli olmadığından mı.. neden acaba..

kaderine razı olmayı aşk sayan kadınlar.. off ya bu işte bi türlü anlayamadıkları ve anlatamadıkları bu.. izlesinler sılanın yazarları bayaa bi malzeme çıkarırlar artık burdan..

aşk herde.. ne lazım iki güzel yürek.. dağın başında da aşkı kanıtlayan aşklar.. valla çok heycan yaptım ben:img-blush

yunusemre
25-02-07, 19:28
Asmalı Konak'tan ve daha önceki benzerlerinden bu yana süre gelen her dizide Zengin - fakir, ağalık-seyislik, Evin beyi - uşağın kızı, derken Sıla ile Ağa ve şehirli kız ilişkisine kadar süre gelen ve artık gınaa getiren benzer, gerçekten uzak, halkın, toplumun gerçeklerini anlatmayan dizilerden Yersiz Yurtsuz dizisiyle kurtulacağız hayırlısıyla. Her filmde tabanca, ağa, 4x4 jipler, mercedesler, saçma sapan, birbiriyle alakasız gelişen olaylarla dolu dizi yığınlarıyla kaplı ekranlarımız, Anadolu gerçeklerini gerçek şekilde anlatacak bir dizi ile toprağa gömülecek hayırlısı ile..

Şimdilik Acemi Cadı ile yetiniyorum, hiç yoktan dizinin bir gerçekliği anlatmadığını biliyorum. Ayşegül ile Selim'in masum lise aşkı ile yetiniyoruz, yetiyor demekki :D

alisa
25-02-07, 20:19
dr ötker jr foruma bir ugramis pir ugramis valla....ne güzel seyler yazmis dizinin farkli olacaginin sinyallerini vermis ve bizi heyecanlara sarip, meraklandirip gitmis......
ben simdi o cahil kizi ve onun icin yanan iki erkegi merak etmezmiyim edipte bu kizin onlari nasil yaktigini onlarinda nasil yandiklarini bize yeterince gösterebileceklerini yansitabileceklerini düsünmezmiyim......:img-blush

Kaderine razi olmayi ask sayan kadinlar.....bu bir kadin ezilmisligi degilmidir, o ezilmisligin altinda mutlu olmaya calismak sevildigine inanmak iste buda cok büyük bir kadin sorunu umarim yeterince iyi islenir......:icon_whis

Kendilerini birbirlerine emanet eden sevgililer......tam AUH yakisir bir söz cok begendim. Haklisin Gizemcim bu slogan olsun en azindan simdilik bizim icin....

gizem_89
25-02-07, 21:34
Ama güzel değilmi ben okuyunca tekrar okudum bu söz burda geçmemeli slogan olmasada replik olmalı ama bir şekilde değerlendirilmeli.

BeatriZ
25-02-07, 23:27
eğer çekim esnasında bir değişiklik olmadıysa oyuncular arasında Hikmet Karagöz, Diyarbakır Dt Sanatçısı Uğur Çınar ve Van Dt Sanatçısı Uğur Çavuşoğlu da mevcut...

genel bilgi olsun dedim..
:)

alisa
26-02-07, 00:06
Uğur Çavuşoğlu

Doğumu
1967

Eğitimi
KTÜ Fizik, Bilkent Müzik ve Sahne Sanatları Fak. Tiyatro Böl

Filmleri - Oyuncu (13 Film)

Hayat Türküsü İsmail 2006
Ateşli Topraklar Doğan Çakıroğlu 2005
Bir Dilim Aşk Deniz 2004
Cebimde Çok Küçük Elma Var 2000
Devlerin Aşkı 2000
Beni Unutma 2000
Kara Kentin Çocukları 1999
Ateş Dansı Orhan 1998
Sıcak Saatler Çolak Nedim 1998
Kış Çiçeği Yüksel 1996
80. Adım 1996
Yaban 1996
Sahte Dünyalar 1995

alisa
26-02-07, 00:10
Uğur Çınar

Filmleri - Oyuncu (2 Film)

Sıla 2006
Seni Çok Özledim Tahir 2005

ASKPEREST
26-02-07, 00:28
Bu satırları okuyup da heyecanlanmamak, merakta kalmamak mümkün mü? :happy0064

Sınıf ayrımları, ağalar, konaklar, tamamen duygusal(!) gerçeklikle bezenmiş halkı uyutan ve uyuşturan yaşamlar, çeteler, tabancalar ve derebeylerinden uzak gerçek yaşamları ve gerçek aşkları tüm sadeliği ve içtenliğiyle anlatacak demek bu dizi…

Aşka inanmayan erkekler var…
Aşkın altında kalan erkekler var…
Kaderine razı olmayı aşk sayan kadınlar var…
Aşkın her yerde -dağın başındaki o köyde bile- aşk olduğunu kanıtlayan kadınlar var…

Kendilerini birbirlerine emanet eden sevgililer var…

Gizemcim dediğin gibi daha ne olsun ki! Artık sabırsızlıkla fragmanı görmek istiyorum ben!

gizem_89
26-02-07, 01:02
Bu satırları okuyup da heyecanlanmamak, merakta kalmamak mümkün mü? :happy0064

Sınıf ayrımları, ağalar, konaklar, tamamen duygusal(!) gerçeklikle bezenmiş halkı uyutan ve uyuşturan yaşamlar, çeteler, tabancalar ve derebeylerinden uzak gerçek yaşamları ve gerçek aşkları tüm sadeliği ve içtenliğiyle anlatacak demek bu dizi…

Aşka inanmayan erkekler var…
Aşkın altında kalan erkekler var…
Kaderine razı olmayı aşk sayan kadınlar var…
Aşkın her yerde -dağın başındaki o köyde bile- aşk olduğunu kanıtlayan kadınlar var…

Kendilerini birbirlerine emanet eden sevgililer var…

Gizemcim dediğin gibi daha ne olsun ki! Artık sabırsızlıkla fragmanı görmek istiyorum ben!

aaa cnmm kaç zamandır göremiyordum seni nasılsın

ya çok sevdim bu sözü ben insanın kendini birine emanet edesi bile gelir bu sözü duyunca ...emanet derken birbirine emanet etmek o manada:)

lil
26-02-07, 01:30
Kendilerini birbirlerine emanet eden sevgililer…
ya çok sevdim bu sözü ben insanın kendini birine emanet edesi bile gelir bu sözü duyunca ...emanet derken birbirine emanet etmek o manada:)

bu emanet olayı benide çok sardı.. bakalım hayırlısı.. belki dilediğin gibi dizide de duyabiliriz..

Şah-Rû
26-02-07, 12:46
Mekanlar konusundaki merakımda böylece çözümlenmiş oldu. İstanbul bağlantısı bulunmayan, kapağı İstanbul' a atma derdi olmayan bir dizi.
Kendilerini birbirine emanet eden sevgililer insanın yüreğine işliyor.
Ama benim daha çok aklıma işlenmiş olan cümle "ağa yok" cümlesi. İzin verirseniz gelip sette deve kesmek istiyorum.
Cahil bir kızın aşkında kavrulanların hikayesini de merakla bekliyorum ama önce herşeyden hepsinden hatta aşktan da önce izninizle ben bi baba-kız hikayesi izlemek istiyorum. Konaklardaki sizli bizli paralı pullu olanlardan değil en doğal haliyle insanın aklından yüreğine süzülen bi baba-kız hikayesi...

lil
26-02-07, 21:15
'Du bakalım ne olacakcılar'olacaktır.Beğenileri esen yellere,alınan ratinglere göre değişecekler var.Duruma göre yorum yapacaklar.İşler iyi giderse çok seviyorumcular,rating almazsa yerden yere vuracaklar.Doğal liderleri,medyadaki sesleri de 'Mutlumesut Yarzartzurt' olacaktır!:img-hyste

forgetçim.. bu yaratıcılığına çok güldüm ya.. sinir adama bu kadar güzel dokundurulur.. haberlerinde atv bile diyemiyorlar.. gazeteler tv lerinin ne çok uydum akıllı piyonları olmuşlar böyle.. tabi tv eleştirmenlerine senin üstüne bişiy demem yersiz:img-hyste

lil
26-02-07, 21:17
Dizinin sloganı demişken dizinin adı olan yersiz yurtsuz la alakalı bir slogan olabilir..

du bi belki adı yersiz yurtsuz değildir.. belki taşra siyahında karar kılarlar diy mi:good: hala umutsuzca umutluyum da bu konuda:img-blush

yunusemre
26-02-07, 22:04
du bi belki adı yersiz yurtsuz değildir.. belki taşra siyahında karar kılarlar diy mi:good: hala umutsuzca umutluyum da bu konuda:img-blush

Sabah gazetesinde Yersiz Yurtsuz yazıyor. Dizinin ismi kesin gibi..

Dediğin diğer konuda kanal ismi söylemeyen gazete ise Milliyet'di. Doğan grubunun bir gazetesi. Kanal D de tv kanalı. ATV Doğan Grubundan olmadığı için Milliyet dizinin kanalının ismini bu nedenden dolayı yazmamış...

gizem_89
26-02-07, 22:18
dün gizemle formun gevezesiydik valla:img-blush daha da senin söylediğine tepkimi veremedim de içimde kaldı inanırmısın forgetçim.. bu yaratıcılığına çok güldüm ya.. sinir adama bu kadar güzel dokundurulur.. haberlerinde atv bile diyemiyorlar.. gazeteler tv lerinin ne çok uydum akıllı piyonları olmuşlar böyle.. tabi tv eleştirmenlerine senin üstüne bişiy demem yersiz:img-hyste

biri benden mi bahsediyor....
:)

forget 'Mutlumesut Yarzartzurt'

sevmediğim bi zaat kendileri yerli yerinde bi tabir

bak şu umutsuzun umut ettiği şeye bende isterdim taşra siyahı olsun ama olmadı ne yasık ki:(

yunusemre
26-02-07, 22:43
Taşra Siyahı bana tuhaf ve anlamsız geliyordu. Yersiz Yurtsuz olması daha iyi bence. Hem anlamlı hem de dizinin konusuna uyacak türden gibi..

yunusemre
27-02-07, 09:35
tuhaf mı anlamsız mı ?insana göre ne çok değişiyor kavramlar olsun her ikiside güzel.

Dikkat edersen sadece tuhaf demedim. Tuhaf ve anlamsız dedim. Önceki sayfalarda siz anlamlandırmaya çalışmışsanız da bunda pek başarılı olamamışsınız. "Taşra Delikanlısı" deyince aklımızda hemen birşey çağrışıyor ama "Taşra Siyahı" denilince kastedilmek istenen şey ne diye düşünüyoruz. Taşra Siyahını eminimki hepimiz tuhaf bulduk, çoğumuz kendince anlamlandırdı, kimimiz de anlamlandıramadığı için benim gibi anlamsız buldu.. Tabiki bir dizi için isim olarak düşünüldüğüne göre cümlenin bir anlamı var.. Ama henüz literatürde yer almadığı için sadece söyleyenin düşündüğü anlamıyla anlamlandırmamız gerekir. Bu anlamın da ne olduğunu henüz tam olarak bilmediğimiz için kendimizce yorum yapmak da doğru olmaz.

Herneyse, zaten dizinin ismi "Yersiz Yurtsuz" olarak netlik kazanmış gibi. Sabah gazetesinde yayınlanan şu habere göre;

Arabesk sanatçısı Ferdi Tayfur 18 yıl aradan sonra kamera karşısına geçerek yeniden oyunculuğa başladı. Tayfur, atv için Halfeti'de çekimleri başlayan Yersiz Yurtsuz adlı dizide Şerif Sezer ile başrolü paylaşacak. 25 Şubat 2007 17:22http://image.haber7.com/haber/54689.jpg
Bülent İPEK'in haberi
En son 1989'da 'Allahım Sen Bilirsin' adlı sinema filminde rol alan sanatçı aynı zamandan ilk kez bir dizi film için kamera karşısına geçti. Avşar Film tarafından atv için çekilen Yersiz Yurtsuz adlı dizide başrolü sinemanın usta ismi Şerif Sezer ile paylaşıyor. Şanlıurfa'nın Halfeti ilçesinde çekilen dizi filmde diğer başrolleri Azeri asıllı Nesrin Cevadzade, Mert Fırat, Zuhal Gencer, Müge Ulusoy, Cengiz Sezici, Sinan Albayrak gibi isimler paylaşıyor. Bu zamana kadar 34 sinema filminde başrol oynayan ve bunların beşinin yönetmenliğini, beşinin de senaristliğini yapan Tayfur, 18 yıl sonra döndüğü oyunculuk sevdasının müzikten önce geldiğini vurguluyor. Yıllar önce Adana'dan İstanbul'a kaçış amacınının şarkıcılık değil sinemalarda başrol kapmak olduğunu itiraf ediyor.

TÖRE HİKÂYESİ
Küçük rollerde oynamamak için müzik ile şöhreti yakalayıp başrol oynayarak oyunculuğa başladığını açıklayan Ferdi Tayfur, kimsenin de oyunculuğunu sorgulayamayacağını iddia ediyor. Senaryosunu Ali Ulvi Hünkar'ın yazdığı Yersiz Yurtsuz dizisi bir doğu kasabasında yaşayan sıradan bir ailenin öyküsünü işliyor.

Sizi umudunuz konusunda umutsuzluğa düşürmek istemezdim ama...

banubanu
27-02-07, 10:36
Yunus Emre kardeş, Taşra Siyahı senaristin aynı zamanda başka bir projesinin de adı. Belki o isim daha iyi olur diye yapımcıdan böyle bir teklif gelmiş. Belki bu hikaye için uygun olmayabilir ama "anlamsız ve tuhaf" ağır kaçmış bence de. O hikayenin de en azından içeriğini bildiğimden Taşra Siyahı isminin o hikayeye daha uygun olacağına inandım. Yersiz Yurtsuz bu dizi için uygundu kanımca. Kimi öbür ismi beğendi kimi de bunu. Öbürünü beğenenlere de saygıyla yazarsak daha iyi olur diye düşünüyorum. Gereksiz gerginlikler, haklı haksız, alaycı yazılar genellikle bizim aramızda olmadı o yüzden bundan sonra da olmazsa çok seviniriz.
Diziyi merakla bekleyenlerden biriyim, yazarımız çok güzel yine açıklamalarıyla gelmiş yazmış.
Devamanı da bekliyoruz. Gerçekten resim v.s yok mu? Fragman ne zaman dönecek?

askin cezasi
27-02-07, 14:03
dizi simdiden merak edilmeye baslandi,ama benim anlamadigim burda bazi kisilerin büyük sanatci ferdi tayfur un hakkinda bilgi sahibi olmadigi ve kafalarinda soru isareti olmasi,sunu unutmayin ferdi tayfur yaptigi filmler kadar hicbir türk filmleri tutulmamistir arti ferdi tayfur sayesinde cogu sanatci film cekmeye baslamistir,40 yakin film yapmistir,gise rekorlari kirmistir arti filmleri kara borsaya düsen ilk santcidir,onun icin kimse ve kimse ferdi tayfur un oyunculuna laf söyleyemez,oyunculukta oldugu gibi müzikde de cok basarili,türkiye de ferdi tayfur ve orhan gencebayin yaptigi sarkilar kadar hicbir sanatcinin sarkilari meshur degildir,herhalde ferdi tayfur un yaptigi hitleri buraya yazsam sigidiramam,ferdi tayfur hep sanatiyla gündeme gelmistir hicbir zaman özel hayatiyla gündeme gelmemistir bunuda unutmayin,onun icin ferdi tayfur hakkinda yorum yaparken lütfen dikkatli ve saygili olun,dünkü dizi sanatcilarini övmeyi biliyorsunuz.bye

askin cezasi
27-02-07, 14:12
bu dizi ferdi tayfur icin 2 yildir üzerinde calisiliyor,ferdi tayfur a kactane dizi teklifi gelmistir,cok yüksek rakamlar önerdiler ama ferdi tayfur kabul etmemisti,bu dizi icin ferdi tayfur u zor ikna ettiler ve sonunda kabul ettirdiler,ferdi tayfur ismi kolay yetismiyor bir ferdi tayfur daha yok türkiye de, bunu untmayin,40 yakin filmleri var arti bazi filmleri kendi yönetmistir,100 yakin kaset cikarmistir cikardigi kasetler satis rekoru kirmistir ve milyonlar satmistir,sarkilari cogu kisinin dillerinde,arti hürriyetin yaptigi arastirmaya göre türkiye nin en cok hayran kitlesi olan sanatci yine ferdi tayfur dur, sanatina,oyunculuguna ve müzigine laf atanlarin aklindan süphe duyarim,ve onlari ferdi tayfur un filmlerine bakmaya davet ederim,tvlerde hep ferdi tayfur filmleri oynuyor

Şah-Rû
27-02-07, 14:51
Bende oyuncuları yarış atı gibi birbirlerine karşı yarıştıranların aklından şüphe ediyorum. Burada Ferdi Tayfur ya da başka bir oyuncuya (ki o kadroda çok değerli isimler mevcut Ferdi Tayfur tek başına dizi çekmiyor) hakarete varacak bir olumsuz yorum yapılmadığı gibi genel anlamda zaten olumsuz bir yorum yapılmadı. Buradaki en çok çekinilen konu bu dizinin reyting kurbanı olması ve bu durumda bütün emeklerin boşa çıkmasıdır. Diğer açıdan bakıldığında da Ferdi Tayfur' u beğenen ve takip edenler olduğu gibi sanatına ve yaptılarına saygı duyan ama beğenmeyip takip etmeyenler de olabilir. Zevkler ve renkler tartışılmaz derler. Bu tür kesin yargılar ve gereksiz gerginlikler yapımlara destek değil köstek oluyor. Destek olmak için oyuncuları tek tek birbirleriyle kıyaslamak yerine bunun bir ekip işi olduğunu unutmamak ve bu yönde yorumlar yapmak gerek.
Hadi ama... dediğim buydu haber gelmemesi ve geçen zaman gerginlikleri artırır. Doğum sancıları bunlar, hakkaten hadi ama....

dr ötker jr
27-02-07, 15:57
18 Şubat Pazar günü, yani tam bir hafta önce başladı çekimler. Setten gelen ilk görüntüler harika! Müzikler için Nail Yursever gecesini gündüzüne katmış durumda. Yine de tanıtımların dönmesi için biraz daha zamana ihtiyaç var.

Ha, sahi bir de... herkes kendi meşrebince!

forgetmenot
27-02-07, 16:38
'Sevmek' kimsenin tekelinde olmamalı,değildir de tabiiki!Elmayla armutu toplamasak!Gerçek sanatçılar olumlu,olumsuz nice eleştiri ve övgülerle muhattap olarak,gayet hazımlı,olgun bugünlere gelmişlerdir.Eminim bu tür gerginlikleri,luzumu olmayan çıkışları görünce,okuyunca sadece gülümsüyorlardır.Ne gerek var bunlara?'Tabulaştırdıkca' özgürleşemeyeceğimizi artık bir anlasak!Şöyle tanıtımlarımız gelse,en iyisi dizimiz başlasa!Biz A.Ulvi'nin sözlerine,duygulara kapılsak!Kaybolsak,sessizliğimize ses,can gelse!Canlansak!İnanın daha mutlu oluruz!

lil
27-02-07, 17:28
bu sayfanın eğlenceli buluşma paylaşım yeri olamayacağı açık ne yazık ki..
burası ferdi tayfur fan clup falan değil.. belli sosyal ekonomik kültürün sesi olmuş asla toplumun geneline hitap edememiş.. ki etse dahi benim aklımla gönlümle bağ kuramamış bir başrolse ve bende hayal kırıklığı yaratmışsa bu başrol.. bu konuda bi iki kelam edebilirim heralde yüksek müsadelelerle.. bu nasıl bir megalomanlıktır ki kendi sevdiği mutlak kusursuzdur ve herkezce kabul görmelidir.. ve nasıl bir fanatizm duygusudur ki o sanatçının sevilmediğini gördüğünde akılla doğrudan bağlantıya sevkeder kişiyi..

askin cezasi
27-02-07, 18:01
bazilari anlamiyor diye bosa yazmiyorum ben,kimse kimseyi sevmek zorunda degildir ama bir sanatcinin gecmisini bilmiyorsan onun hakkinda bilgi sahibi degilsen,buraya cikipta demogoji yapmiyacaksin,seversin sevmessin yada dinlersin dinlemessin o önemli degil ama ferdi tayfur un basarilari ortada,yaptigi filmler ortada yani ferdi tayfur un oyunculundan süphe duyamassin ben bunu anlatmak istiyorum gerisi hikaye,mesala ben desem kadir inaniri sevmiyorum ama onun oyunculuguna asla ve asla laf söyleyemem ,cünkü kendini sinemada ispatlamis, kac tane filmler cevirmis milyonlarin gönlünde taht kurmus.Sevmiyorum diyebilirsin ama oyunculuguna laf söylemessin ben sadece bunu anlatmak istedim ama bazilari anlada yada anlamadi.

banubanu
27-02-07, 18:08
Canım açıkçası canım burada kime laf söylemek isterse söylerim. özgür bir forum. Bana onu yap bunu yap diyemezsin. Sen de gel seviyeli bir şekilde düşünceni savun. Gerginlik çıkarma. Hepimiz bu diziyi bekliyoruz. Ferdi Tayfura bir tepkimiz yok ki.. gelip kendi kendine gelin güvey oldun.
Kaç tane film çevirirse çevirsin herkes eleştiriliebilir insanlardır. Dizi daha başlamamış, bir şey olduğu yok sen celalallendi. Sakin ol...
Öfkeyle kalkan zararla oturur. Sonra dizi başladğında hepimiz burda oalcağız. Ortak bir şeyler paylaşacağız. Daha şimdiden kimseyi kırmaya gerek yok..

alisa
27-02-07, 18:37
18 Şubat Pazar günü, yani tam bir hafta önce başladı çekimler. Setten gelen ilk görüntüler harika! Müzikler için Nail Yursever gecesini gündüzüne katmış durumda. Yine de tanıtımların dönmesi için biraz daha zamana ihtiyaç var.

Ha, sahi bir de... herkes kendi meşrebince!

Arkadaslar yazarimiz ne güzel vede dogru yazmis....."herkes kendi mesrebince"......

mesreb, "su içme yeri, su içmek" gibi anlamlara gelir. Aynı dini veya hayat felsefesini paylaşan insanlar arasındaki huy ve yaratılıştan kaynaklanan görüş farklılıklarını ifade eder.

Bu farklılık, aslında bir renkliliktir, bir güzelliktir. Bu farklılığı ihtilaf sebebi yapmamak gerekir. Her meşrep sahibi de, diğerlerinin yörüngesine girmeden, çarpmadan ve çatışmadan yoluna devam etmelidir.

Bilmem daha baska birsey yazmaya gerek varmi?

gizem_89
27-02-07, 18:49
Sevmiyorum diyebilirsin ama oyunculuguna laf söylemessin ben sadece bunu anlatmak istedim ama bazilari anlada yada anlamadi.

Ben en çok buna takıldım bir oyuncu ve şarkıcıyı biz hangi özellikleriyle övebiliriz yada yerebiliriz burada ferdi tayfura alınmış bir tavır yok hakkında bildiklerimiz yeterlidir bilgiler için sağol çoğu kesime hitap ettiği doğrudur onu hiç beğenmesek burada işimiz ne büyük bir heyecanla bekliyoruz bunun dışında çekincelerimiz olabilir bunların hiç biride hakaret düzeyinde olmamıştır bir saygısızlıkta yapmadık senin bu savunmaya geçişine sebep bir mesaj veya aldığımız bir tavırda yok bu ortamda,

Sevgini anlayabiliriz ama bunu başka şekilde sun
neden burda huzurlu bir şekilde olmayalım ki sevdiğin insana laf gelince kurt kesilebilir insan ama burda her hangi bir hakaret bile yok kusura bakma ama bizlerde koyun değiliz söylediklerimizi tartabiliyoruz gereksiz ve lüzumsuz şeyler bunlar ferdi tayfur iyi bir sanatdır gençkenki filmlerini görmüşlüğüm var ama yakın zamanda uzun zaman sonra ilk kez izliycem belki yeni hayranları bile olabiliriz ama sen sevgini yanlış göstererek bizi soğutuyorsun haberin olsun.

Şah-Rû
27-02-07, 18:55
Evet setten gelen görüntüler harikaymış. Hıımm güzel bir haber işte. Tanıtım için biraz daha bekleyecek olmak zor kısım neyse buna da katlanırız. Nail Yurtsever' in özenli bir çalışma içinde olduğundan şüphem yok zaten. O zaman biraz karakter bilgisi istesek. Yani dizide kim kimdir, hangi sanatçı kim olarak karşımıza çıkacak. Tanıtım dönene kadar ufak bilgicikler gelse bu konuda. Üzerinde konuşacak konularımız olsa, gereksiz gerginliklerden uzaklaşmanın başka yolu yok zira...

gizem_89
27-02-07, 18:58
Evet setten gelen görüntüler harikaymış. Hıımm güzel bir haber işte. Tanıtım için biraz daha bekleyecek olmak zor kısım neyse buna da katlanırız. Nail Yurtseven' in özenli bir çalışma içinde olduğundan şüphem yok zaten. O zaman biraz karakter bilgisi istesek. Yani dizide kim kimdir, hangi sanatçı kim olarak karşımıza çıkacak. Tanıtım dönene kadar ufak bilgicikler gelse bu konuda. Üzerinde konuşacak konularımız olsa, gereksiz gerginliklerden uzaklaşmanın başka yolu yok zira...

en çok merak ettiğim konu nesrin hanımın oyunculuğu çünkü en az ebru kadar yetenekli bir cevher bulduklarına inanıyorum bekliyelim görelim.

(she7a okursan nesrin ismini çok seviyorum ya sen?)

haklısın ama şaşırtıcı olan kaç zamandır görüntülüyenler olarak ilk kez bu kadar çokuz tartışmamı sebep bu kaynamaya:)

alisa
27-02-07, 19:08
Nail Yurtsever

1972 yılında Bingöl-Kiğı’da doğdu. 1992’de MKM (Mezopotamya Kültür Merkezi) bünyesinde müzik faaliyetlerine başladı. Agirê Jiyan adlı müzik grubunun kurucuları arasında yer aldı. 1993’de Evrensel Sanatlar Merkezi’nde armoni ve piyano eğitimi, 1997’de Timur Selçuk’tan doğu müziği armonisi ve piyano; Oğuz Abadan’dan bas gitar ve solfej dersleri aldı.1996 yılında Agirê Jiyan’ın Adarê albümünün aranjörlüğünü yaptı.

Bireysel çalışmalarına başladığı 1998 yılından itibaren Stüdyo Sound’da tonmayster olarak çeşitli albümlerin kayıt ve mikslerini gerçekleştirdi.

Aynur Doğan’ın Kêçe Kurdan adlı albümünde Hêjîrokê; Nûpel adlı albümünde ise Can Weza ve Ez Keç im adlı şarkıların aranjörlüğünü yaptı. Gülbahar’ın Musikar adlı albümünün aranjörlüğü ve müzik yönetmenliğini Cem Tuncer ile üstlendi. Mem Ü Zin dans gösterisinin müziklerini Ahmet Tabar ile yaptı.

Handan İpekçi’nin yönettiği ve Mazlum Çimen’in müziklerini yaptığı Büyük Adam Küçük Aşk film müziklerinin kayıt ve mikslerini gerçekleştirdi. Hilmi Yarayıcı ile birlikte Seher Vakti (dizi film) ve Aşk Yolu (TV filmi) adlı yapımların müziklerine imza attı.

Fettan
27-02-07, 19:31
Bu diziyi geç keşfettim (sevgili virgül ve ehlocan'a teşekkürler)Sultan Makamı dizisi benim gönlümde ayrı bir yere sahiptir ve aynı senaristin yapımı olduğunu bilmek beni mutlu etti.Gözyaşı Çetesinide çok sverek izlemiştim ama REYTİNG canavarı ham yaptı :)Oyuncu seçimi ve müzisyende kendini ispatlamış isimler umuyorumki çok farklı bir yapım olacak :img-wink: .

banubanu
27-02-07, 19:37
Bu diziyi geç keşfettim (sevgili virgül ve ehlocan'a teşekkürler)Sultan Makamı dizisi benim gönlümde ayrı bir yere sahiptir ve aynı senaristin yapımı olduğunu bilmek beni mutlu etti.Gözyaşı Çetesinide çok sverek izlemiştim ama REYTİNG canavarı ham yaptı :)Oyuncu seçimi ve müzisyende kendini ispatlamış isimler umuyorumki çok farklı bir yapım olacak :img-wink: .

İşte budur.. Aranan kanlar bulunuyor yavaş yavaş... Hoşgeldin Fettan, senin gibi arkadaşlar daha çok görürüz burada umarım. Replikler gelsin şöyle sabaha kadar muhabbetlerimizi özledim ben...
Hadi bakalım..

forgetmenot
27-02-07, 19:49
İşte budur.. Aranan kanlar bulunuyor yavaş yavaş... Hoşgeldin Fettan, senin gibi arkadaşlar daha çok görürüz burada umarım. Replikler gelsin şöyle sabaha kadar muhabbetlerimizi özledim ben...
Hadi bakalım..
Dostum demek genç yaşına aldanmamak gerekirmiş:img-heh:Sen bu alemlerde eskiymişsin!Gözyaşı Çetesi'nden önce de uzun bir dizi-tahlil tarihin ve arkadaşların(!) mevcutmuş! :img-cool2 Bilirsin hiiiiiç kıskanmam!Neyse canım, seni tanıyalı az zaman olmasına rağmen, arayı hemencecik kapattığımız kanaatindeyim!:good: Şu 'Yersiz Yurtsuz' hayırlısıyla biran önce başlasa da,Lil'in deyimiyle silahlarımızı bir çekelim! :img-gun: Enerjik gördüm kendimi!!

hewal
27-02-07, 19:57
Davete icabet adettendir :)Davet edenlerin dışındada aynı sayfaları paylaştığımız arkadaşlar görüyorum umarım keyifli paylaşımlar yaşarız.

Sayın Ali Ulvi Hünkar'ın yazdığı karakterlerde beni en çok etkileyen aşkına karşılık bulamayanın hemen bir başkasına aşık olmayışıdır.Aşıksa karşılığı yoksada bekler..

Şimdi biz bekliyoruz beklediğimize değecek bunu bilerek bekliyoruz.Ayrıca Nail Yurtsever yapıyorsa müzikleri çok çok güzel olacağına eminim.Arada Aynur Doğan'ın Yekbun'un sesini de duyarsak işte o zaman çok daha güzel olur...

banubanu
27-02-07, 20:07
Dostum demek genç yaşına aldanmamak gerekirmiş:img-heh:Sen bu alemlerde eskiymişsin!Gözyaşı Çetesi'nden önce de uzun bir dizi-tahlil tarihin ve arkadaşların(!) mevcutmuş! :img-cool2 Bilirsin hiiiiiç kıskanmam!Neyse canım, seni tanıyalı az zaman olmasına rağmen, arayı hemencecik kapattığımız kanaatindeyim!:good: Şu 'Yersiz Yurtsuz' hayırlısıyla biran önce başlasa da,Lil'in deyimiyle silahlarımızı bir çekelim! :img-gun: Enerjik gördüm kendimi!!

Yok esasen ben fettanı tanımam.. Öyle birden kanım kaynadı.. AuH ve Sultan makamı diyince..
Bende yeni düştüm alemlere abla... Bir kırık kanatlar bir de gözyaşı çetesi var dizi hezimeti tarihimde.. Gerçi her seyretmeye başladığım hatta meylettiğim dizi yayından kalkmaktadır.. Onu da önceden belirteyim.
Yalnız böyle bir tartışma, gerginlik durumlarında forum doluyor. Bu forumun kayanan semrası olayım bari ki reytingimiz artsın.. (şakası bile korkunç) Polemik yapalım polemik..

uğurs
27-02-07, 20:08
Bende oyuncuları yarış atı gibi birbirlerine karşı yarıştıranların aklından şüphe ediyorum. Burada Ferdi Tayfur ya da başka bir oyuncuya (ki o kadroda çok değerli isimler mevcut Ferdi Tayfur tek başına dizi çekmiyor) hakarete varacak bir olumsuz yorum yapılmadığı gibi genel anlamda zaten olumsuz bir yorum yapılmadı. Buradaki en çok çekinilen konu bu dizinin reyting kurbanı olması ve bu durumda bütün emeklerin boşa çıkmasıdır. Diğer açıdan bakıldığında da Ferdi Tayfur' u beğenen ve takip edenler olduğu gibi sanatına ve yaptılarına saygı duyan ama beğenmeyip takip etmeyenler de olabilir. Zevkler ve renkler tartışılmaz derler. Bu tür kesin yargılar ve gereksiz gerginlikler yapımlara destek değil köstek oluyor. Destek olmak için oyuncuları tek tek birbirleriyle kıyaslamak yerine bunun bir ekip işi olduğunu unutmamak ve bu yönde yorumlar yapmak gerek.
Hadi ama... dediğim buydu haber gelmemesi ve geçen zaman gerginlikleri artırır. Doğum sancıları bunlar, hakkaten hadi ama....

Abi çoğunluk bu diziyi ferdi tayfur için seyredecek ve bunuda herkes görecek kralımız zaten kırk yılda bir kamera arkasına geçmiş bizi diğer oyuncular fazla kasmas..

Şah-Rû
27-02-07, 20:14
Çarşı Polemiğede Karşı

Bırak Banu allasen forum o şekilde dolacaksa boş kalsın daha iyi. Bizde dostlarımızı davet edelimde nasıl edelim sonra yüzümüz kara çıkıyor.

uğurs arkadaş yavaştan al virajı, herkes kendince bir sebepten seyredecek diyorum zaten. Ferdi Tayfur için burada aşırı olumsuz bir şey söylemedi. Zaten söylenmezde ama inatla sanatçıları birbirleriyle kıyaslamak başta onlara saygısızlık olur. Her kesime hitab eden bir dizi olacak güzellik burada. Bizde AGB nin saçma raporu gibi ikiye mi bölünelim? İnsanları A B C diye sınıfa mı ayıralım.? Hayır gelin birlik olalım, sonuçta hep beraber izleyeceğiz. Yorumlarımızı diziyi yıpratmak için değil desteklemek için kullanalım.

hewal
27-02-07, 20:18
Hewal sen de hoşgeldin.. HP den transfer mi yapıyoruz. kaç para aldınız bakiim.. Gizem ödemeyi yapacak... hehehe..
Bütün yazılarını takip ettiğim uzaktan uzağa beğendiğim arkadaşlar buraya geliyorlar.

Ortak beğeniler değilmidiirki bu foruma getiren bizi sevgili ehlocan ve fettan'la Sultan Makamı ve sonrasında birçok dizide Virgül ve Gizem'le Hp'den sizlerle Bu diziden bakalım zaman ne gösterir her yeni dizide eski arkadaşlarla göç halindeyiz hoş bir durum tabi :)Gizem ödemeyi daha sonra güzel imzalarla yapsın ben kabulüm...

Bu arada uğurs arkadaşım sen Ferdi Tayfur için izlersin,ben senaristi için bir diğer arkadaş başka oyuncu için bu gayet normal bir durum..Ortak bir payda olmuş bu dizi başlığı sende bizde burdayız.

uğurs
27-02-07, 20:23
Çarşı Polemiğede Karşı

Bırak Banu allasen forum o şekilde dolacaksa boş kalsın daha iyi. Bizde dostlarımızı davet edelimde nasıl edelim sonra yüzümüz kara çıkıyor.

uğurs arkadaş yavaştan al virajı, herkes kendince bir sebepten seyredecek diyorum zaten. Ferdi Tayfur için burada aşırı olumsuz bir şey söylemedi. Zaten söylenmezde ama inatla sanatçıları birbirleriyle kıyaslamak başta onlara saygısızlık olur. Her kesime hitab eden bir dizi olacak güzellik burada. Bizde AGB nin saçma raporu gibi ikiye mi bölünelim? İnsanları A B C diye sınıfa mı ayıralım.? Hayır gelin birlik olalım, sonuçta hep beraber izleyeceğiz. Yorumlarımızı diziyi yıpratmak için değil desteklemek için kullanalım.

Galiba haklısın abi amam benim belirtmek istediğimde ferdi tayfur çok özledik yersiz yurtsuz dizisi sayesinde biz hayranlarıda bu özlemimizi gidereceğiz tabi dediğin gibi diğer oyunculara haksızlık etmemek lazım onların sadece bilmeleri gereken bu diziyi ferdi tayfur ekolünde oynamalarıdır ...

Şimdi ferdi tayfur ekolü ne diye soracaksınız bu dizi başlayınca görürseniz çok iyi olur heee bide bu dizi ferdi tayfurun hayatına dönerse işte o dediğin abi bazı kesimler bu dizi izlemez .Bekleyip göreceğiz...

uğurs
27-02-07, 20:25
Bu arada uğurs arkadaşım sen Ferdi Tayfur için izlersin,ben senaristi için bir diğer arkadaş başka oyuncu için bu gayet normal bir durum..Ortak bir payda olmuş bu dizi başlığı sende bizde burdayız.[/QUOTE]

Kardeş ferdi tayfur olmasa zaten bu dizi çekilmezdi git bunu dizinin senaristine sor

yunusemre
27-02-07, 20:25
Yunus Emre kardeş, Taşra Siyahı senaristin aynı zamanda başka bir projesinin de adı. Belki o isim daha iyi olur diye yapımcıdan böyle bir teklif gelmiş. Belki bu hikaye için uygun olmayabilir ama "anlamsız ve tuhaf" ağır kaçmış bence de. O hikayenin de en azından içeriğini bildiğimden Taşra Siyahı isminin o hikayeye daha uygun olacağına inandım.

Bakın dediğim gibi siz içeriğini daha doğrusu Taşra Siyahı isminin ne manaya geldiğini bildiğinizden size göre hoş geliyor bu isim. Gizem'in "kavramların insana göre nasıl değiştiğini" söylediği kısmı da atlamadım, yorumumu bir bütün halinde yaptım. Yazdıklarımı tekrar okuduğunuzda bunu anlayabilirsiniz. Ben "Bana göre tuhaf ve anlamsız" dedim. Diğer başka mesajda söylemimi açıklamam gerekiyordu.

"Tabiki bir dizi için isim olarak düşünüldüğüne göre cümlenin bir anlamı var.. Ama henüz literatürde yer almadığı için sadece söyleyenin düşündüğü anlamıyla anlamlandırmamız gerekir." gibi açık ve anlaşılır birşey söyledim. Amacım burda kişiler arası tartışma çıkarmak değil. Ama söylediklerimi açıklama gereği duyuruyorsunuz. Bu da sanki bir tartışma varmış gibi görünüyor.

Üff kim şimdi Ferdi Tayfura bi şey dedi ki.. Boşuna burda gerginlik çıkarmayın arkadaşlar.
Biz de sizin gibi merakla bekliyoruz. Lütfen acıtasyıon yapmayalım.

Bu mesaj bana değildi heralde?:icon_sorr

burası ferdi tayfur fan clup falan değil..

Neden eğlenceli bir paylaşım yeri olamasın? Olmamasına sebep ne?

Tabiki burası Ferdi Tayfur Fun Clup değil. Ferdi Tayfur hayranlarının buluştuğu birçok site var. Ama dizi oyuncularından bir tanesi de Ferdi Tayfur. E doğal olarak tabiki de Ferdi Tayfur hayranları buraya gelecekler, kişisel görüşlerini bildirecekler, foruma, paylaşıma katılacaklar. Gelmemelerine herhangi bir engel mi var, yoksa engel mi koyuyorsunuz? Engel koyuyorsanız gideyim??? Yani gelmesin o zaman buraya bir F.T. hayranı?? Buna nasıl bir engel koyacaksınız onu da şahsen bilmiyorum :)

Şu da unutulmamalı ki buraya görüşlerini bildiren kişiler kendi adlarına görüşlerini belirtiyorlar. Ben de bir F.T Hayran Sitesi moderatörü olmama rağmen burada kendi görüşümü belirtiyorum. Hiçbir kitlenin adına konuşmuyorum.

Herneyse..

Hepimiz bu diziyi bekliyoruz. Ferdi Tayfura bir tepkimiz yok ki..

Evet hepimiz bu diziyi bekliyoruz, sabırsızlıkla hem de.. Ferdi Tayfur'a bir tepkiniz olmadığını çok iyi biliyorum. Ama askın cezası isimli kullanıcı böyle bir şey tespit etmiş. Yani kendisi öyle yazılanlardan öyle birşey olduğunu algılamış. Sizden beklentim O şahsı kırmadan, tatlı bir cevap vermenizdi. Tabi kırmadan, hoş cevaplar vereniniz olmuş ama Banu hanım sizinki biraz askın cezasını'nı inciten türden olmuş gibi.. Herneyse ;)

Bu anlamın da ne olduğunu henüz tam olarak bilmediğimiz için kendimizce yorum yapmak da doğru olmaz.

buda bize kalsın

Elbette bize kalacak.Yalnız kanımca ben, kendimizce yorum yapmanın doğru olmayacağı düşüncesindeyim. Ama yorum yapmanın da bir sakıncası yok tabiki. Yazdığım kelimede "yorum yapmayalım" diye bir kısıtlamada bulunmadım. Zaten böyle bir kısıtlamayı lutfedecek bir yetkim de yok ki :)

Hem zaten yertsiz yurtsuzda güzel bir isim ben içinde a.u.h ın bulunduğu ve değerli oyuncularımızın bulunduğu bir ekibin verdiği ismede sahip çıkarım bana uyar yani:)

Zaten adı sanı ne olursa olsun yine de izleyecek değil miyiz? Boşa bu konuda ne tartışıyoruz? :)

neden burda huzurlu bir şekilde olmayalım ki sevdiğin insana laf gelince kurt kesilebilir insan ama burda her hangi bir hakaret bile yok kusura bakma ama bizlerde koyun değiliz söylediklerimizi tartabiliyoruz gereksiz ve lüzumsuz şeyler bunlar ferdi tayfur iyi bir sanatdır gençkenki filmlerini görmüşlüğüm var ama yakın zamanda uzun zaman sonra ilk kez izliycem belki yeni hayranları bile olabiliriz ama sen sevgini yanlış göstererek bizi soğutuyorsun haberin olsun.
Katılıyorum yazdıklarına. Yalnız son yazdığın kısımda soğumaktan bahsetmişsin. Neden bir kişinin taraftarı veya bir şeyin yanlısı bir yanlış yaptı diye o şeyden veya kişiden soğuyasın veya neden kendini o şeyden soyutlayasın ki??

Neyse dizi dışı konulara fazla girmeyelim. Saygılar

gizem_89
27-02-07, 20:26
Hewal sen de hoşgeldin.. HP den transfer mi yapıyoruz. kaç para aldınız bakiim.. Gizem ödemeyi yapacak... hehehe..
Bütün yazılarını takip ettiğim uzaktan uzağa beğendiğim arkadaşlar buraya geliyorlar.

ödeme mi aşkolsun o kaliteyi farkeden gözler bu kaliteyide farketmiş olabilir :)

Ortak beğeniler değilmidiirki bu foruma getiren bizi sevgili ehlocan ve fettan'la Sultan Makamı ve sonrasında birçok dizide Virgül ve Gizem'le Hp'den sizlerle Bu diziden bakalım zaman ne gösterir her yeni dizide eski arkadaşlarla göç halindeyiz hoş bir durum tabi :)Gizem ödemeyi daha sonra güzel imzalarla yapsın ben kabulüm...

Bu arada uğurs arkadaşım sen Ferdi Tayfur için izlersin,ben senaristi için bir diğer arkadaş başka oyuncu için bu gayet normal bir durum..Ortak bir payda olmuş bu dizi başlığı sende bizde burdayız.

tamam yaparım 1.bölüm olsun ozaman görün benii:)

uğurs gelin birlik olalımm siz ali beyi seviceksiniz bizde ferdiyi dolayısıyla y.y a bağlanıcazz:)

gizem_89
27-02-07, 20:32
Elbette bize kalacak.Yalnız kanımca ben, kendimizce yorum yapmanın doğru olmayacağı düşüncesindeyim. Ama yorum yapmanın da bir sakıncası yok tabiki. Yazdığım kelimede "yorum yapmayalım" diye bir kısıtlamada bulunmadım. Zaten böyle bir kısıtlamayı lutfedecek bir yetkim de yok ki :)

Zaten adı sanı ne olursa olsun yine de izleyecek değil miyiz? Boşa bu konuda ne tartışıyoruz? :)

Neyse dizi dışı konulara fazla girmeyelim. Saygılar

işte yok böyle bi yetki kimsede hakeret içermedikten sonra zaten kendimce yorum yaparım neye dayanmalıyım ki başka ben böyle iyiyim:)

gizem_89 tarafından gönderildi

Eğer yapmadığımız bir suçtan almadığımız bir tavırdan dolayı suçlanıyorsak gereğini yerine getiririz :)bu sefer gardlarınızı gerçek ve sağlam bi nedenden dolayı alırsınız diye söylenmiş bir sözdü o.

uğurs
27-02-07, 20:54
uğurs gelin birlik olalımm siz ali beyi seviceksiniz bizde ferdiyi dolayısıyla y.y a bağlanıcazz:)[/QUOTE]

Zaten bende tersini demiyorum ki v-:img-yes: ali bey olsun ferdi tayfur olsun veya diğer oyuncular olsun burda ortak nokta yersiz yurtsuz adında dizidir...Bekleyip göreceğiz...

gizem_89
27-02-07, 20:57
uğurs gelin birlik olalımm siz ali beyi seviceksiniz bizde ferdiyi dolayısıyla y.y a bağlanıcazz:)

Zaten bende tersini demiyorum ki v-:img-yes: ali bey olsun ferdi tayfur olsun veya diğer oyuncular olsun burda ortak nokta yersiz yurtsuz adında dizidir...Bekleyip göreceğiz...[/QUOTE]

Allah allah onu ben ortaya dedim şahsına değil hepimiz kardeşizz hepimizin yurdu olsun burasııı yanlış anlaşılmalar son bulsa bi

yunusemre
27-02-07, 20:58
Şerif Sezer Çemberimde Gül Oya dizisi ile beni bayağı bir etkilemişti. Onunla tekrar hele hele Ferdi Tayfur'la birlikte izlemek ayrı bir güzellik olacak..:img-yes:

murat2007
27-02-07, 21:14
Arkadaşlar bu dizi sanırım Sıla ve Yaralı Yürek gibi saçma sapan bir dizi değil.Temelde bir baba kızın öyküsü yatıyor.Zaten Şerif Sezer ve Avşar Film varsa mutlaka izlenmesi gerekir diye düşünüyorum.Ama Ferdi Tayfur yerine daha iyi bir oyuncu gelebilirdi.Örneğin:Çetin Tekindor, Mahmut Gökgöz, Kenan Bal.....

gizem_89
27-02-07, 21:19
Arkadaşlar bu dizi sanırım Sıla ve Yaralı Yürek gibi saçma sapan bir dizi değil.Temelde bir baba kızın öyküsü yatıyor.Zaten Şerif Sezer ve Avşar Film varsa mutlaka izlenmesi gerekir diye düşünüyorum.Ama Ferdi Tayfur yerine daha iyi bir oyuncu gelebilirdi.Örneğin:Çetin Tekindor, Mahmut Gökgöz, Kenan Bal.....

Sıla ve yaralı yürekle kıyas kabul etmez haklısın ..

Ferdi tayfur demişsin ben cvp vermiyim topa tutuluyorum yalnız izleyip görme taraftarıyım herşey güzel olacak.

hewal
27-02-07, 21:28
Gizem'ciğim resim sade ve güzel olmuş emeğine sağlık..

Ben bu yeni oyuncuyu Beyaz Gelincikte Aliş'in sevgilisi Aslı vardı ona benzetiyorum bilmem hatırlayan varmı ...(Gerçek adını bilmiyorum belkide aynı kişidir :icon_whis )

lil
27-02-07, 21:32
Neden eğlenceli bir paylaşım yeri olamasın? Olmamasına sebep ne?
Tabiki burası Ferdi Tayfur Fun Clup değil. Ferdi Tayfur hayranlarının buluştuğu birçok site var. Ama dizi oyuncularından bir tanesi de Ferdi Tayfur. E doğal olarak tabiki de Ferdi Tayfur hayranları buraya gelecekler, kişisel görüşlerini bildirecekler, foruma, paylaşıma katılacaklar. Gelmemelerine herhangi bir engel mi var, yoksa engel mi koyuyorsunuz? Engel koyuyorsanız gideyim??? Yani gelmesin o zaman buraya bir F.T. hayranı?? Buna nasıl bir engel koyacaksınız onu da şahsen bilmiyorum :)

uzuuuunca yazdığın sorduğun sorular yumağından bana düşenler bunlar sanırsam:img-polic
neden eğlenceli olmasın soruna cevap vermek istemiyorum şu an için;)
gelmelere girmelere yorumlara engel biri yok farkedebileceğin gibi.. ancak böyle her söylediğimi savunmak açıklamak bana zor geliyor yaşlı huysuz ve tembel biriyim yormayın beni:blink: fanatik sevgi mesajlarının yeri burası değil yapılan ve yapılma ihtimali bulunan:img-blush olumsuz eleştirilere tahammülsüzlük verilen cevapların uslübu şık değil.. bunu dedim ben:icon_shad

ehlocan
28-02-07, 00:02
Fettan gelmiş hewal gelmiş daha önce bu sitede olmayan yeni arkadaşlar gelmiş :)Hepiniz hoşgeldiniz arkadaşlar.

Dizinin çekmlerinden müziğindende haberler geldiğine göre yakında fragman dönmeye başlar hadi hayırlısı olsun :)

dr ötker jr
28-02-07, 00:16
İnşaat mühendisini Mert Fırat, Dalgıç İshak'ı ise Sinan Albayrak oynayacaklar.
Doktor Ali'yi Uğur Çavuşoğlu, köydeki öğretmeni Müge Ulusoy canlandırıyor.

ehlocan
28-02-07, 00:21
Ferdi Tayfur hakkında yazılan hangi yazı bu kadar rahatsızlık verdi ??Benmi okuduğumu analayamıyorum diye kendimden şüphe ediyorum şu an..Tekrar baştan sona başlığa göz attım ama Ferdi Tayfur hakkında rencide edici bir yazıya rastlamadım..Ayrıca kimsenin kimseyi istememe gibi bir durumuda yok.Forum herkese açık herkes fikrini 3.şahısları rencide etmeden paylaşıyor..

dr ötker jr
28-02-07, 00:25
Ferdi Bey 'Oyunculuk benim sevdam' diyen biri. Onu tanımaktan mutluluk duyuyorum. Eminim alçakgönüllülüğü fanlarına da örnek olur.

forgetmenot
28-02-07, 00:46
'Gerçek sanatçılar olumlu,olumsuz nice eleştiri ve övgülerle muhattap olarak,gayet hazımlı,olgun bugünlere gelmişlerdir.Eminim bu tür gerginlikleri,luzumu olmayan çıkışları görünce,okuyunca sadece gülümsüyorlardır.Ne gerek var bunlara?

Senaristimizin yukarda gayet net ve şık biçimde ifadelendirdiği durumu, ben de dilim döndüğünce anlatmaya çalışmıştım.Ancak 'dünyalar farklı' denir ya bu çok doğru.Aba altından sopa göstermeler,bu denli kaba ifadeler,kibarlık maskeli, tehdite yakın uyarılar, bu sitede üyelerden önce yöneticilerden çok çabuk cevabını bulur.Yöneticilerimiz her zamanki gibi titizlikle durumu takip ediyorlardır,eminim.Olmayan,yapılmayan eleştirilerden dolayı, küçük çocuk gibi azar işitecek halimiz yok!Her zaman sabrını ve saygısını muhafaza eden üyeler bu durumdan rahatsızdırlar.Bu gidişle hava bozacak!'Yersiz Yurtsuz' dizisinin sayfaları hiç te hakkedilmeyen muamelelere maruz kalacak.Biz dizimiz başlasın ve onun hakkında,özgürce yorum yapalım istiyoruz.

lil
28-02-07, 01:50

görüşlerin benimkiyle öylesine paralel ki.. yarım kalan bir baba kız öyküsünde veda etmiştik çetin tekindora.. baba kız sahnesinde onun gözleri dolmuş benimkinden yaşlar akmıştı.. çetin tekindoru konuşuyor olsaydık keşke.. bu sayfalar çok daha faklı olabilirdi.. ki bu çelişkileri çokta şaşırtıcı bulmuyorum aslında.. ondandır ki silahlarımı gizeme vermiştim.. iyki vermişim bu arada:img-polic

F.T
28-02-07, 02:13
burası ferdi tayfur fan clup falan değil.. belli sosyal ekonomik kültürün sesi olmuş asla toplumun geneline hitap edememiş.. ki etse dahi benim aklımla gönlümle bağ kuramamış bir başrolse ve bende hayal kırıklığı yaratmışsa bu başrol.. bu konuda bi iki kelam edebilirim heralde yüksek müsadelelerle.. bu nasıl bir megalomanlıktır ki kendi sevdiği mutlak kusursuzdur ve herkezce kabul görmelidir.. ve nasıl bir fanatizm duygusudur ki o sanatçının sevilmediğini gördüğünde akılla doğrudan bağlantıya sevkeder kişiyi..

Sayın lil, "belli sosyal ekonomik kültürün sesi olmuş asla toplumun geneline hitap edememiş.. ki etse dahi benim aklımla gönlümle bağ kuramamış bir başrolse ve bende hayal kırıklığı yaratmışsa bu başrol.." demişsiniz...

Bende size soruyorum, hangi sanatçı belli sosyal ekonomik kültürün sesi değil ki ve hangi sanatçı toplumun geneline hitap ediyor?
Bana tüm toplumun sevdiği bir sanatçı örneği verin diyeceğim ama bu imkansız bile değildir. Böyle bir olasılık matematikte dahi yoktur...

Sayın Murat...
Sizin düşüncelerinizdir... Saydığınız oyuncular birbirinden değerlidir ama reytingleri maalesef yoktur ki olmasını canı gönülden dileyenlerdenim...
Fakat Ferdi Tayfur reyting sorunu olmayan ve de çok başarılı olan bir sanatçıdır... Eğer ki, sadece ismi yüzünden izlenseydi, buna en başta biz, Ferdi Tayfur hayranları, üzülürdü ama "yaptıkları, yapacaklarının garantisidir" ve başarısı aşikardır...

18 senedir çok özledik Kral'ı... Aşık nihayet maşukuna kavuşacak...
Heyecan ve sabırsızlıkla bekliyoruz...

Şerif Sezer: Çemberimde Gül Oya dizisinde beni çok etkilemişti oyunculuğu... Ardından Babam ve Oğlum filminde niçin etkilendiğimi bir kez daha anladım...
Çok iyi bir seçim olduğu için sevinçliyim...

Ali Ulvi Hünkar'ı zaten anlatmaya hiç gerek yok; tek kelimeyle mükemmel...

Film müziklerine gelince, keşke Ferdi Tayfur imzalı olsaydı, güzel müziklerinden mahrum kalmasaydık ki umarım öyle olur; Ferdi Tayfur gibi büyük müzisyenler zor yetişir... Yalnız, Nail Yurtsever'in müzikleri de hiç fena değil, bundan dolayı da memnunum... Ferdi Tayfur olmazsa, Nail Yurtsever olsun isterim (sanırım öyle olacak gibi).

Son olarak, bu dizi yaklaşık 1.5-2 senedir düşünülüyor ve Ferdi Tayfur isminin etrafında bir kadro oluşturuluyordu...

Şunu da söyleyeyim (içinizi ısıtsın), Ferdi Tayfur, çevirdiği hiçbir filmde yönetmenine (kendi yönettiği filmler hariç), senaristine ve oyuncu seçimine karışmamıştır. Bu, Ferdi Tayfur ile birlikte kurallaşmıştır...

Hepinize en içten dileklerimle...
Saygılar...

askin cezasi
28-02-07, 02:22
Alıntı:
murat2007 tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle

Sayın Murat...
Sizin düşüncelerinizdir... Saydığınız oyuncular birbirinden değerlidir ama reytingleri maalesef yoktur ki olmasını canı gönülden dileyenlerdenim...
Fakat Ferdi Tayfur reyting sorunu olmayan ve de çok başarılı olan bir sanatçıdır... Eğer ki, sadece ismi yüzünden izlenseydi, buna en başta biz, Ferdi Tayfur hayranları, üzülürdü ama "yaptıkları, yapacaklarının garantisidir" ve başarısı aşikardır...

18 senedir çok özledik Kral'ı... Aşık nihayet maşukuna kavuşacak...
Heyecan ve sabırsızlıkla bekliyoruz...

Şerif Sezer: Çemberimde Gül Oya dizisinde beni çok etkilemişti oyunculuğu... Ardından Babam ve Oğlum filminde niçin etkilendiğimi bir kez daha anladım...
Çok iyi bir seçim olduğu için sevinçliyim...

Ali Ulvi Hünkar'ı zaten anlatmaya hiç gerek yok; tek kelimeyle mükemmel...

Film müziklerine gelince, keşke Ferdi Tayfur imzalı olsaydı, güzel müziklerinden mahrum kalmasaydık ki umarım öyle olur; Ferdi Tayfur gibi büyük müzisyenler zor yetişir... Yalnız, Nail Yurtsever'in müzikleri de hiç fena değil, bundan dolayı da memnunum... Ferdi Tayfur olmazsa, Nail Yurtsever olsun isterim (sanırım öyle olacak gibi).

Son olarak, bu dizi yaklaşık 1.5-2 senedir düşünülüyor ve Ferdi Tayfur isminin etrafında bir kadro oluşturuluyordu...

Şunu da söyleyeyim (içinizi ısıtsın), Ferdi Tayfur, çevirdiği hiçbir filmde yönetmenine (kendi yönettiği filmler hariç), senaristine ve oyuncu seçimine karışmamıştır. Bu, Ferdi Tayfur ile birlikte kurallaşmıştır...

alinti

sana katiliyorum sevgili ferdici arkadasim,cok güzel yazmissin,atina düsünmeden imzami attiyorum,ferdi tayfur böyle kislerle yillardir ugrasiyor ve ugrasmaya devam ediyor,ne yazikki bizde ugrasiyoruz,konuyu öyle bir saptiriyorlarki,bunlarim amci ne

lil
28-02-07, 02:30
Sayın lil, "belli sosyal ekonomik kültürün sesi olmuş asla toplumun geneline hitap edememiş.. ki etse dahi benim aklımla gönlümle bağ kuramamış bir başrolse ve bende hayal kırıklığı yaratmışsa bu başrol.." demişsiniz...

Bende size soruyorum, hangi sanatçı belli sosyal ekonomik kültürün sesi değil ki ve hangi sanatçı toplumun geneline hitap ediyor?
Bana tüm toplumun sevdiği bir sanatçı örneği verin diyeceğim ama bu imkansız bile değildir. Böyle bir olasılık matematikte dahi yoktur..

ne yani toplumca sevip beğendiğimiz ortak paydamız yok mudur tv dünyasında:img-polic o kadar kötümser olmamakla birlikte aslında demek istediğim de bu değildi.. herkese ulaşmak zorunda değil.. birileri beğenmiyor diye varsa eğer değeri değerinden bişiy kaybetmez.. 500 tane birbirinin kopyası filmde çekse ben sevmiyorsam bana hitap etmiyorsa yolum kesişmiyorsa hayal kırıklığı yaratmışsa falan filan işte..

sorun şu ki bu dizinin hedef kitlesi belli değil..
bir fery dizi gibi kabullenilmiş gönüyor.. izleyici nasıl algılıycak çok merak ediyorum.. bende ucundan kenarından takip etcem galba.. burda da arada olumsuz bi iki yorumumuz olursa ne diyeyim affola:img-blush

jemmali
28-02-07, 02:43
herkese merhaba.ya bütün yazdıklarınızı okudumda siz neyi paylaşamıyosunuz anlıyamadım:) çok saçma sataşmalar yapmışsınız gerçekten.neden birde şu yönden bakmıyorsunuz olaya. bir yanda replik ustası ali ulvi hünkar.bir yanda muhteşem oyuncu şerif sezer ve bir yanda da filmleri bir kadir inanır bir yılmaz güney filmlerinden bile fazla izlenmiş oyunculuğunu şarkıcılığından üstün tutmuş bir ferdi tayfur ve daha onlarca çok ünlü ve yetenekli oyuncuların barındığı bir dizi başlıcak. ve eminim reytingten yana hiç bir sıkıntısı olmayacak ve hikayesiyle-oyunculuklarıyla ekranlarda olan saçma sapan dizilerede ders niteliğinde bir dizi başlıyacak. bence girmiş olduğunuz münakaşalar çok saçma. çünkü dizide saygı duyulacak bir sürü isim var

F.T
28-02-07, 02:51
ne yani toplumca sevip beğendiğimiz ortak paydamız yok mudur tv dünyasında:img-polic o kadar kötümser olmamakla birlikte aslında demek istediğim de bu değildi.. herkese ulaşmak zorunda değil.. birileri beğenmiyor diye varsa eğer değeri değerinden bişiy kaybetmez.. 500 tane birbirinin kopyası filmde çekse ben sevmiyorsam bana hitap etmiyorsa yolum kesişmiyorsa hayal kırıklığı yaratmışsa falan filan işte..

sorun şu ki bu dizinin hedef kitlesi belli değil..
bir fery dizi gibi kabullenilmiş gönüyor.. izleyici nasıl algılıycak çok merak ediyorum.. bende ucundan kenarından takip etcem galba.. burda da arada olumsuz bi iki yorumumuz olursa ne diyeyim affola:img-blush

Bana tüm toplumun sevdiği bir isim verin öyleyse lütfen sayın lil...

Üstad Necip Fazıl'ın muhteşem bir beyiti vardır, tam da bu konuya göre:

Ne kadar göz bebeği varsa, üst üste gelse;
Yine ayrı manzara, ayrı görüş herkese...

Korkmayın, filmin hedef kitlesi zaten belli... Her müşteri kendi bakkalına gider; görünen o ki, bu film bir süpermarket değerinde ve her sınıftan (bu sınıf lafından da nefret ediyorum) müşteriyi çekecek gibi...

Saygılarımla...

banubanu
28-02-07, 10:08
Sevgili arkadaşlar... Mümkünse suçlamalara cevap vermeyelim. Her ne kadar Ferdi Tayfur hayranı arkadaşlar kendilerine mal etseler de bu ifadeyi "delikanlılık" bizde kalsın. Biz ne Ferdi Bey'i eleştirdik, ne rencide ettik, ne de hakaret ettik. Tam tersi onun yazarımız tarafından seçilip sevildiği için bizde kabul ettik. Alise arkadaş Ferdi Bey hakkında bir sürü bilgi ekledi buraya. Şu olsaydı bu olsaydı diye düşünülür, yazılır. Bunu yanlış anlayan arkadaşlar tamamen kötü niyetli olduğunu düşünüyorum. Bence bundan sonra bu şekilde yazıları hiç bir şeklde ciddiye alıp cevap vermeyelim.
Gayet güzel bir şekilde yine eskisi gibi devam edelim. Çünkü havanda su dövmenin kimseye bir faydası yok.
Olur mu?

senfonik
28-02-07, 10:47
Bazen bazı sanatçıları dinlemesekde izlemesekde tesadüfen bir proğramda konuşmasına denk gelir ve dinlersiniz samimi ve doğal gelir bir yakınlık hissedersiniz.Ferdi Tayfur benim için böyle biri oldu dinlemediğim yüzlerce şarkısı izlemediğim onlarca filmi vardı bir proğramda röp.yapılıyordu kendisiyle ve o kadar doğal ve samimi geldiki bir insan olarak çok beğendim.

Şimdi anlamadığım bir şekilde Ferdi Tayfur'u çok sevdiğini iddia eden arkadaşlar aslında sanatçının kendi mizacında olmayan bir şekilde yanlış anlamalar neticesinde bir polemik yaratmış.Siz onu dinleyip izleyip sevenler bu davranışınızla çok sevdiğiniz sanatçı hakkında önyargıya sebebiyet verdiğinizi neden anlamıyorsunuz.İnsanlar düne kadar nötr dü yazdıklarında ama bundan sonra hep bir acabaları olabilir bunun sebebide siz onu çok sevdiğini iddia edenler.

İnanın bende sizin kadar çok seviyorum çünkü gerçekten SAMİMİYETİNE inandım,işine duyduğu SAYGIYA inandım,kendisinin yapmadığı DEMAGOJİyi siz sevenleri yapmayın..Bu durum en çok FERDİ BABA'yı rahatsız eder buna eminim ...

banubanu
28-02-07, 10:52
Sabah Gazetesindeki Röportaj...

Önyargısız seyreden, kalitemi görecektir

18 yıl aradan sonra oyunculuğa atv'de yayınlanacak 'Yersiz Yurtsuz' ile geri dönen ve böylece ilk kez bir dizi projesine evet diyen Ferdi Tayfur: Oyunculuğuma kimse bir şey diyemez. İbo ve Müslüm gibi isimler benden sonra filmlerde oynamaya başladı. Önyargısız seyreden kaliteyi görür.

Oyunculuk, Ferdi Tayfur için sinemadan önce gelen bir tutkuydu. Öyle ki; sinemaya gidebilmek için sabah bilet alıp akşamları karaborsada satarak kendi sinema parasını çıkarıyordu. Birkaç arkadaşını yanına alıp oyuncu olma hayaliyle geldiği İstanbul'da yolu Unkapanı'na düştü. Müzikte şöhreti yakalayınca sinemada hayali olan başrollere kavuştu. Aynı zamanda hayat arkadaşı olan Necla Nazır'la oynadığı 'Çeşme' adlı film, onun için oyunculukta çıkış noktası oldu. 34 filmde oynayan; son filmini 1989'da çeken Tayfur, ilk kez bir dizi için evet' dedi. atv'de yayınlanacak olan ve yapımcılığını Avşar Film'in, yönetmenliğini Cemal Şan'ın üstlendiği 'Yersiz Yurtsuz' adlı dizi için kamera karşısına geçti! Tayfur, bir töre ve ağalık hikayesi olmadığının altı çizilen dizide, Emrullah adlı fakir ve onurlu bir aile babasını oynuyor. Bir mühendise aşık olan ve hamile kalan kızının hayatını kurtarmak için toplumun baskısına rağmen elinden gelen her şeyi yapıyor...

* Oyunculuktan neden bu kadar uzak kaldınız?
Ben sinema filmleri yapıyor ve oynuyordum. 90'lara gelirken sinema genel olarak durdu; televizyon hayatı başladı. Çok kanalla birlikte insanlar kendini evlerine kapattı. Son yıllarda yeniden sinema yükselişe geçti...

* Sinema bitince siz neden meslektaşlarınız gibi dizilerde oynamadınız?
Diziler hafif geldi o zamanlar bana. Hiç beğenmiyordum eski dizileri. Bana da çok teklif geldi ama korkum; bana da aynı kalitesizlikte iş yapmalarıydı. Ne çekimini, ne hikayesini, ne edilen masrafı sevmiyordum. Büyük bütçeler yoktu. Diziler basit ve uyduruk kalıyordu.

* Sözünü ettiğiniz o dönemlerde şarkıcı dizileri modaydı ve eleştiriliyordu...
Evet öyle bir akım vardı. Benim ilgimi çekmedi. Çok da iyi değildi bence...

İŞİMİ İYİ YAPIYORDUM

* Siz de şarkıcı Ferdi Tayfur olarak tanındıktan sonra filmlerde oynadınız. Size de eleştiri var mıydı o zamanlar?
Beni eleştiremezlerdi çünkü işimi iyi yapıyordum. Beni sinema oyuncusundan ayırt edemezlerdi. Ben Fikret Hakan'la da oynadım, diğer birçok sinemacıyla da. Oyunculuğum hakkında kimse bir şey söyleyemez. Çünkü en büyük idealim sinema sanatçısı olmaktı.

* Siz kendi filmlerinizi 'şarkıcı filmi' olarak görmüyor musunuz?
Şarkıcıydım ama iyi oyuncuydum ben. İşime iyi sarılıyordum. Filmin konusunun içinde klip gibi geçiyordu şarkılar bazen.

* Müzikten de önceki hayaliniz miydi oyunculuk?
Evet çok büyük bir tutkuydu sinema. Belki önce sinemayı yapmış olsaydım şarkıcı olmazdım. Müziğe Allah vergisi bir yeteneğim vardı. Ama sinema daha büyük bir tutkuydu. Sesimle bir yerlere geldikten sora rahmetli Hulki Saner'den teklif geldi. Necla Nazır'la oynadığımız Çeşme' filmi çok sevildi.

* Oyunculuğa tutkunuz ne zaman başladı peki?
Çocukluğumda... Annemden borç para alırdım, sabah seanslardan önce gidip bilet alırdım. Akşam karaborsada satardım. Kendi biletimi bedavaya getirirdim. Annemin parasını da geri verirdim.

TATLISES'İ BANA RAKİP ETTİLER

* Bugüne kadar 34 filmde oynadınız. Beğeniyor musunuz filmlerinizi?
Şimdi bakılınca anılıktır Ferdi Tayfur filmlerinin çoğu. Benden sonra birçok şarkıcı arkadaşlarımıza film çekildi. O zamanlar Ferdi Tayfur'un karşısına rakip çıkarmaya uğraşıyorlardı...

* Size rakip olması için kim çıktı?
Benden sonra İbrahim Tatlıses çıktı. Sonra Müslüm'ü koydular. Ardından Emrah'ın çocukluk fimlerine başladılar. Benim filmlerimin pazarı o kadar büyüktü ki; berberim bile bir albüm doldurup film çekti; düşünün. Terzim de önce bir long play, ardından da film yaptı. Vahdet Vural, Hüseyin Altın, İzzet Altınmeşe gibi birçok şarkıcıya film yaptılar benden sonra. Sayemde şarkıcıların filmleri oldu.

* O zaman şarkıcı olmayanın filmi tutmuyor muydu?
Şarttı şarkıcı olması. O dönemde iki kişinin filmleri çok tutuyordu. Biri Ferdi Tayfur biri Kemal Sunal. Televizyonda ikimizin filmleri hâlâ reyting yapar.

BU BİR TÖRE DİZİSİ DEĞİL!

* 'Yersiz Yurtsuz' sizin ilk televizyon diziniz. Nasıl ikna oldunuz?
Hayranlarımın çok baskısı oldu. Bir de yapımcımız Şükrü Avşar'ın ciddi bir prodüksiyon yaptığını gördüm. Kendisi ofisime geldi, 'Böyle bir projemiz var' dedi. Kendisi eski sinemacı, hayranımmış. Hikaye sıcak ve dürüst geldi. Dizide ismim var ama buna 'Ferdi Tayfur dizisi' diye bakarsak olmaz. İsme dayalı proje tutmaz. Proje sağlam olmalı. Yıllardır bunun için teklifleri kabul etmedim. 'Ben şarkıcı filmi-dizisi yapmam' dedim. İyi senaryo lazımdı çünkü!

* Seyirci nasıl bir Ferdi Tayfur görecek bu dizide?
Evli, üç erkek kardeşiyle aynı evde oturan, kızını toplum kurallarına karşı korumaya çalışan, fakir bir babayım. Bu ne bir töre, ne de ağa dizisi! Burada namus meselesi söz konusu. Zaten Türkiye'de bu kadar çok ağa yok ki! Doğu demek sadece ağa demek değil. Bu furya da bitecek ve yine varoşlara, mahalle dizilerine dönecekler.

rhetbutler
28-02-07, 11:14
Daha dizi başlamadan bu kadar tartışma yaşanıyorsa başlayınca neler olucak düşünmek bile istemiyorum.Bu sayfalarda bu tür polemiklerin olması son derece rahatsızlık verici.Reklamın iyisi kötüsü olmaz diyenlerden değilim başlığın bu şekilde kalabalıklaşması (içerik olarak yoksa gelen arkadaşlar hoşgelmişler) hoşuma gitmedi.

Mert Fırat'ı TRT dizilerinde izlemişliğim var.İsmini bilmezdim ama resmini görünce hatırladım.Severim kendisini.
Sinan Albayrak'ı zaten beğenirim sanırım hemen hemen oynadığı işlerin hepsini izledim.(son işleri hariç)
Nesrin Cavatzade için hala nötrüm.
Zuhal Gencer, Şaşıfelekten yadigar zaten.

yunusemre
28-02-07, 11:17
http://arsiv.sabah.com.tr/gnysabah/i/1_pix_trans.gifhttp://arsiv.sabah.com.tr/2007/02/28/gny/im/34E0282DC7DA124D986FD8F3b.jpg http://arsiv.sabah.com.tr/gnysabah/i/1_pix_beyaz.gifhttp://arsiv.sabah.com.tr/gnysabah/i/1_pix_beyaz.gif
Ben büyük bir iş yaptığımda kendimi ezik hissediyorum!

* Ödüle yönelik bir film çekmem lazım. Ama ödül almayı kafama koyarsam alırım. Geçmişte o büyük harflerle yazılan ismim jüriyi olumsuz anlamda etkileyebilir. Ama önyargısız bakıp seyretseler görürler kaliteyi! Ben çekersem öyle çekerim, önyargıyı bıraktırırım, bıraktırdım da.

* Yıllarca 'arabeskçi' diye tanımlanmaktan üzülüyordum. 'Tükaka müzik yapıyorlar' diye yaklaşıyorlardı. Bana göre şarkılarım güzeldi. Benim müziğimi dinleyenlere de haksızlık ettiler. Artık bunu söyleyemiyorlar. İstediğin kadar karala, bu atılan çamurun izi kalmaz. Dönemlik rüzgarın etkisiyle çıkmış biri olmadığım yıllar içinde görüldü. 40 yıl müzik geçmişim var. Bu kadar süre kalıcı olmam profesörle de karşılaşsam boynuma sarılır. Bu saygıyı, işimi iyi yapmakla kazandım.

*
Ben bir şarkıyı patlatır ortadan kaybolurdum. Başkaları gece kulüplerine gidip hava atar, ben yapamam. Büyük bir iş yapınca kendimi ezik hissediyorum, küçülüyorum, ufalıyorum. Şöhret çok güzel ama taşımayı bileceksin, bilmiyorsan öğreneceksin.

* 'Şekerci Çırağı' adlı bir kitap çıkardım. Çocukken şekercide çalıştım. İsmi oradan geliyor. Hayatıma dair anlatmam gereken şeyleri anlattım. Mesela insanlara adımı 35 senedir anlatamamıştım. Adımın Ferdi Tayfur Turhanbayburt olduğunu anlatamadım. Hâlâ gerçek adımın Turhan Bayburt olduğunu yazarlar. Ferdi Tayfur, sonradan takılan bir sanatçı ismi değil.

Sabah...

Şah-Rû
28-02-07, 12:41
Uğur Çavuşoğlu' nu kadroya dahil etmeyi kim fikir verdiyse lütfen özel teşekkürlerimi iletin. Şerif Sezer' den sonra kadroda gördüğüme en çok sevindiğim isim oldu.
Bu tür tartışmalar, mesajların içinden ayıklayarak takılacak noktalar yakalamaya uğraşmak saçma. Bi kere Ferdi Tayfur' un kendisi bu kadar alçakgönüllüyken destekleyenlerinin celallenmesi hoş değil. Aranıza katılmak isteyen biri "yav bunlar geleni parçalıyorlar nasıl dahil olayım ki aralarına" demezler mi? Bu yüzden siz-biz saçmalığına bir son verelim. Çok güzel bir kadro var önümüzde hem kamera önü hem kamera arkası ile, Ferdi Tayfur' u çok takip etmeyenler olduğu gibi onu yılllardır izlemek için sabırsızlıkla bekleyenlerde var. Sonuçta herkes kendince bir sebepten izleyecektir. Kim kimi niye izlemişin şeceresini tuttturmayın insana.
Bu dizinin en güzel yanı ağalı-töreli olmaması. Röportajdan özellikle yönetmen Cemal Şan' ın sözlerine dikkat edin. Biz dizimizde şalvarlı-poşulu adam kullanmıyoruz. Çünkü burada böyle giyinen insanlar yok. demiş.
Ferdi Tayfur ise Zaten Türkiye' de bu kadar çok ağa yok ki demiş.
Bu iki cümleyi dikkatli okuyun ve artık öküz altında buzağı aramaktan vazgeçip diziye odaklananın derim.

BERNA
28-02-07, 13:22
Şimdiye kadar buradaki fikir anlaşmazlıkları seviye kesinlikle düşürülmediği ve kişisel noktalara çekilmediği için müdahale etme gereği duymadım ancak korkarım konu uzarsa giderek dizi yorumlarından uzaklaşıp kişiselliğe dökülmeye başlayacak. Zaten okuduğum mesajlarda öyle çok büyük fikir ayrılıkları da tespit edemedim, yanlış anlaşmalardan dolayı sorun çıktı sanırım.

Ayrıca sanırım düzeyli olan eleştirileri de katılmasak bile hoşgörüyle karşılamamız gerektiği bu başlıktaki çoğunluğun ortak düşüncesi. Daha dizi başlamamışken taraflara ayrılmak yerine herkesin özgürce fikrini ifade edebildiği bir ortam yaratalım ve de genellemelerden kaçınalım

Herkesin fikrini yazıp yanlış anlaşmayı düzellttiğini varsayıyorum ve de bu konunun daha fazla uzatılmamasını ve de dizi yorumlarına yönelinmesini tavsiye ediyorum.

Bölüm Sorumlusu
BERNA

banubanu
28-02-07, 15:11
Ferdi Tayfur'un röportajda söylediklerine göre bu dizide öyle töre gibi şeylerden ziyade hani etraf neder, toplumun yüzüne nasıl bakarız korkusu var ya insanlarda işte böyle bir konu olduğunu düşünüyorum. Baba kızını bu şekilde koruyacak. Zaten bu tür kadınlara olan bu baskı için illaki töre olması lazım değil ki. Toplumun bu dışlama, zarar verme, kadını ezme sorunu töreye bağlı değil genel bir sorunu.
Burada kızını bu şekilde topluma karşı koruyan bir baba izleyeceğiz sanırım.
Bu da çok güzel bir mesaj bence. Diğer dizilerden çok daha farklı olacağı kesin.

askin cezasi
28-02-07, 15:56
arkadaslar tartismalari birakalim ve dizi bekliyelim,hepimiz o dizide bulusalim,birbirimizi kirmayalim,ferdi tayfur la beraber bu güzel kadroyu izleyelim,cok güzel diziye benziyor,konu olarak, oyuncular olarak bu zamanda böyle dizilere ihtiyacimiz var,yani kaliteli dizi istiyoruz,bu bizi ortak yerde birlestiriyor zaten,ferdi tayfur un ismi gecti heryerde kalite vardir,arkadaslar iyi bir dizi bizleri bekliyor,herseyi unutalim bu dizin keyfini yasayalim.:img-yes: bye :img-cool2

lil
28-02-07, 18:41
http://img406.imageshack.us/img406/9062/7202025ea4bddf45a2bb36cnq5.jpg

resimdeki kız esas kız mı bana değil gibi geldi.. alla alla.. yoksa burdaki iki resim öle poz verir resimlerden olduğu için mi bana öle geldi:bilmim