PDA

Tüm Versiyonu Göster : Kurtlar Vadisi Pusu (Arşiv 2)

Sayfalar : 1 [2] 3 4 5

iremm86
20-04-07, 20:48
yok memati kadınlara dokunmaz hiçbir açıdan:)benim ilgimi çeken memati kadının elinden fotoğraf makinesini neden almadı onun orda tehlikeli olduğunu gördü.bu arada farkında mısınız polat alemdardan çok memati konuşuldu bugün forumda.ama ben hala o bakışların etksindeyim:img-wink:

mc_merve
20-04-07, 20:50
esas konuda o zaten makina neden alinmadi:img-polic :img-hyste

ben ilk bolumde azda olsa bir polatin elifin resmiyle konusmasini isterdim:icon_sorr ama olmADI UHSALLAH DIGER BOLUMLERDE GORURUZ

RIZA_BABA
20-04-07, 21:38
Arkadaşlar dünki bölümde Polat Alemdar rütüğe laf attı sanırım "Ben Terörle uğraşmak istedim ama birileri engel oldu" fark ettizmi

yakamoz16
20-04-07, 21:41
Ya diğer başlığa birşey yazıyordum yarım kaldı şimdi ne yazacağımı unuttum.:)
Aklıma geldi ne yazacağım Merve ilerki bölümlerde İnci favori karakteriniz olacak demişti.
Bende diyorum ki İnci benim için favori karakter falan olamaz.
Benim favori karakterim adını bile bilmediğim gazeteci kız.
Biz kendimizi Memati ve gazeteci kıza kaptırdık gidiyoruz.

benimde favorim adını bilmediğimiz mematinin gülü olan gazeteci kız:img-hyste inşallah sürekli dizide olur mematiyle aralarında bişey olmasada kız diizde sürekli olsun biz sonra aralarını yaparız nasıl olsa..:img-hyste

inci henüz favorim değil ama sema şimşek favorim bence 3 kadın oyuncudan en iyisi o...

ayrıca melal abla ne oldu kampanya ile ilgili bişey düşünebildinmi...

mervecim ne olur canım bölümü indirdiğinde memati ve gazeteci kızın(mematinin gülü)fotolarını eklersen çok makbule geçer şimdiden çok sağol...

mc_merve
20-04-07, 21:45
asli cekerim kesin canim merak etme bir indirebilsemn:)

bu arada ne kampanyasiki bu acaba

emirdag-güzeli
20-04-07, 21:50
Diziyi izlemiyorum....ama PUSU ne demek ???

yakamoz16
20-04-07, 21:59
asli cekerim kesin canim merak etme bir indirebilsemn:)

bu arada ne kampanyasiki bu acaba

çok sağol canım:D

abidini kvpusuda istiyoruz canım bu yüzden kampanya yapalım diyoruz..

gülündikeni
20-04-07, 22:01
Benim gözüm dizi süresince Polat'in yaninda hep Elif'i aradi.Elif öldügünde Polat'in onun basucunda ona söyledigi sözler geldi aklima çok kötü oldum.Ahh keske Elif'im noktalanmasaydi..

worlds_diamond
20-04-07, 22:01
keşke nefise karatay yerine yüzü eskimemiş bir tiyatro oyuncusu olsaydı polatın aşık olacagı kişi..benım ıcın buyuk hayal kırıklıgı oldu..eliften sonra ahuya asık olması hosuma gıtmıycek..nefise karatyı görünce aklıma magazinler geliyor oturtamadaım diziye ne yazıkki..
açıkkçası daha kaliteli kadın oyuncular beklerdim..oncekı kurtlar vadısındekı kadın karakterler muhtesemdı..elif canan nesrin meral hepsi cok kaliteliydi kesinlikle..ama pusudaki kadınlar yani başroldeki kadınlar sanırım gazetecı hariç manken..neden boyle bısı yaptı yapımcılar anlamış degılım..

mc_merve
20-04-07, 22:04
çok sağol canım:D

abidini kvpusuda istiyoruz canım bu yüzden kampanya yapalım diyoruz..

:happy0064 :happy0064 anladim cidden ya dun tuncay hastahaneden cikarken gozum hep abidini aradi gine bir yerden cikcak capsiz capsiz konuscak diye bekledim olmadi iuhsallah en kisa zamanda doner:icon_sorr

kanpanyaya sonuna kadar destek:happy0064

gülündikeni elifi benim gozum kvp surdugu surece aricak elif herzaman tektir:img-wink:

She7a
20-04-07, 22:11
benim de gozum cogu arkadas gibi Elif'i aradı.
affet beni Elif affet beni Elif. :icon_cry: bu
yuzden Ahu ile hemen birseyler olmaması
gerektigini dusunuyorum.

**ŞEKERKIZ**
20-04-07, 22:22
Ben necoyu,yakıştıramadım ilk baş çünkü,açıkcası o kadar olay yaşadıktan sonra,öyle br rolde düşünemedim,ilerki bölümlerde düşüncem değişebilir

mc_merve
20-04-07, 22:31
dunku bolumde pek rolu yoktu zaten benim merak etttigim hangi rolde olucak acaba kotu rol pek yakismaz gibi sanki ama neyse izleyelim gorucem dicem gine :)

**ŞEKERKIZ**
20-04-07, 22:58
multimedya bölümü açılmamış mı.resimler felen,eklenmedi mi,çok mu soru sordum.Kv ye haksızlık.........:img-pilot

mc_merve
20-04-07, 23:01
daha acilmadi yarin bugun acilir ayrica ben resim cekicemde daha 1. bolumu indiremedim indireyim cekicem :)

=GaMzE=
20-04-07, 23:06
reytingler süper.hakediolar bence.bende necoyu yakıştıramadım ya.dün akşamki bölümde mematinin gazeteciye bakışları süperdi

yalcinersonmez
20-04-07, 23:11
arkadaşlar lütfen herkes imzasına KURTLAR VADİSİ PUSU.....ANASAYFA yazsın bende yazcam şimdi bu diziyi anasayfaya geçirmek için çaba gösterilim biraz...

mc_merve
20-04-07, 23:13
ahh bir bulabilsem bulamiyorum sinir oldum:icon_sorr

=GaMzE= zaten dun en cok begenilen sahnelerden biriydi mematiyla gazetecinin konusmalari :)

armagan_60
20-04-07, 23:47
ya fragmanda abdülyh varmıydı yokmuydu ben göremedim yadailk bölümde olayları çözmeye çalıştım polar rtüğe dokundurma yapmış teröre girmemiz engellendi diye herhalde polatın yeni sevgilisi o öldürülen adamın kızı olacak

nalan-k
21-04-07, 01:53
yaw durun daha bismillah dizi dün yayınlandı hemen frag. olurmu öle binbir gece gibi dilki bu biraz sabretmeyi öğrenelim....

bu arada merve bende 1. bölümü biyerde görmüştüm ama part halinde istersen sana özelden atarım..

iyi aksamlar, ben kv yeni izledim, biliyorsun persembe aksamlari izledigim baska bir dizi var, kv gercekten süper olmus, zagten baska birseyde olamazdi. artik persembe aksamlari bende kacaklardan olcam. bu arada yalcinersönmez arkadasim, helvamiz cok güzeldi:img-hyste , ama sen sansini kacirdin.

nalan-k
21-04-07, 02:11
napalım sağlık olsun artık helvamızı bi dahaki kötü adamımızın ölümümüne yeriz dimi ama...

evet haklisin, artik öyle yapariz, biliyorsun masallah öbür tarafta hic kötüler bitmiyor, neyse canim burasi asagi kalir degil. burdada kötüler sürüsüyledir, artik burdada bir helva, serbet falan dagitiriz degilmi:img-hyste .

CcC88CcC
21-04-07, 03:39
:happy0064 :happy0064 anladim cidden ya dun tuncay hastahaneden cikarken gozum hep abidini aradi gine bir yerden cikcak capsiz capsiz konuscak diye bekledim olmadi iuhsallah en kisa zamanda doner:icon_sorr

gülündikeni elifi benim gozum kvp surdugu surece aricak elif herzaman tektir:img-wink:

peki nasil bi kampanya bu? tam anliyamadim cünkü bende destek vermek isterim:happy0064 capsiz abidinsiz olmaz...ama görünüse bakilirsa abidinin yerini o deli almis hicte yakistiramadim konusmasi felan hic yakismamis kendisine umarim abidin geri dönerrrrr

abdullah_54
21-04-07, 04:40
Kurtlar Vadisi yine bir ilki gerçekleştiriyor yahu şu oyuncu kadrosuna bakın hangi dizide var böyle oyuncular?
Ragıp Savaş :img-wink:
her oynadığı rolün hakkını veren tam bir karakter oyuncusu kvdeki rolü de zengin ailenin şımarık çocuğu herhalde kız tavlama sanatına da çok meyilli bu anlaşıldı ilk bölümden :img-hyste (kızın babası ölmüş yasta onu partiye davet ediyor) ben onu istihbaratçı v.s. kilit rolde görmek isterdim ama olsun bu role de yakışır oyuncu kadrosu müthiş:good:

Hirotaro
21-04-07, 05:01
Kurtlar Vadisi yine bir ilki gerçekleştiriyor yahu şu oyuncu kadrosuna bakın hangi dizide var böyle oyuncular?
Ragıp Savaş :img-wink:
her oynadığı rolün hakkını veren tam bir karakter oyuncusu kvdeki rolü de zengin ailenin şımarık çocuğu herhalde kız tavlama sanatına da çok meyilli bu anlaşıldı ilk bölümden :img-hyste (kızın babası ölmüş yasta onu partiye davet ediyor) ben onu istihbaratçı v.s. kilit rolde görmek isterdim ama olsun bu role de yakışır oyuncu kadrosu müthiş:good:

kadroda bir Begüm Kütük eksik,bende taktım ne yapayım.Çok seviyordum onun oyunculuğunu.

KURTLAR VADİSİ PUSU---->ANASAYFAYA

refresh
21-04-07, 08:54
31 Ocak 1990 Prof. Dr. Muammer Aksoy evinin önünde vurularak öldürüldü
24 Ocak 1993 Araştırmacı Yazar Uğur Mumcu evinin önünde bombalı saldırı sonucu öldürüldü
7 Mart 1990 Genel Yayın yönetmeni Çetin Emeç arabasında şöförüyle birlikte öldürüldü
2 Temmuz 1993 Sivasta Madımak Oteli yakıldı 35 kişi hayatını kaybetti
17 Şubat 1993 Jandarma Komutanı Eşref Bitlisin uçağı teknik bir arızadan dolayı düştü
17 Nisan 1993 7. Cumhurbaşkanı Turgut Özal öldü, resmi açıklama koşu bandında kalp krizi geçirdiği şeklindeydi..
25 Ağustos 2001 İş adamı Üzeyir Garih Eyüp Sultan Kabristanında bıçaklanarak öldürüldü
................

diye başlıyo Kurtlar Vadisi Pusu, Yağmurdan Sonra ve Sağır Oda dizilerinin konseptleriyle her ne kadar benzerliklere sahipsede konuyu işleyiş tarzı olarak birbirlerinden ayrılıyorlar.. aslında KVP de anlatılan bu kısım Yağmurdan Önce oluyor diğer adıyla Şubat Soğuğu yani 90'lı yılların ortaları..
--------------
Ama bana oyunculuk olarak sanki yüzler eskidi gibi geliyor.. yani dizide bile herkes KV kadrosunu biliyo.. sonuç olarak bu sanki bi zayıflık olarak gözüküyor Polat açısından çünkü eskiden adamları öyle halk arasında pek bilinmezdi.. ama basınında sayesinde heryerde tanınır oldular..

yani yeni yüzler şart diyorum ben yoksa monoton olacak gibi geliyor..:img-cool2

RIZA_BABA
21-04-07, 09:45
Mematinin gazeteci ile arasında geçen konuşmalar gerçekten güzeldi hayelet gibi kızın arkasında belirdi o gazeteci dert olacak polat ların başına

papatya67
21-04-07, 10:09
Polat tek kurşunla işi bitirdi

Üstelik bu kez kurşunu doğru adrese gönderdi. Kurtlar Vadisi Terör, 8 Şubat günü yayınlanan ve RTÜK tarafından yasaklandıktan sonra Kurtlar Vadisi Pusu olarak baştan yazılıp tekrar ekrana sunulan haliyle, reytinglerin zirvesine oturdu. Terör konusunda gelen yasağı, dizinin bir sahnesinde Polat Alamdar kendi ağzından anlattı. KGT'nin Başkanı'yla bir araya gelen Polat, (Bilmeyenler için söyleyelim. KGT, Polat'ın da üyesi olduğu Kamu Güvenliği Teşkilatı'dır) şu sözlerle ifade etti durumu: "Malmunuz, terör meselesine bir şekilde müdahil olmak istedim. Ama müsaade edilmedi. Benim davamdan vazgeçmeye niyetim yok. Ben, bu vatana hizmet etmek için yetiştirildim. Bu mücadelenin içinde yer almak istiyorum. Terörle değil, arkasındakilerle... Teröristle değil, onu doğuran, besleyen ve kullanlarla savaşmak istiyorum." Odasında adeta 40 günlük bir inzivaya çekilmiş ve ülkemizde son yıllarda işlenmiş önemli suikastleri incelemişti. Muammer Aksoy, Uğur Mumcu, Çetin Emeç, Eşref Bitlis, Üzeyir Garih, Ahmet Taner Kışlalı cinayetlerini adeta ezberlemişti. Turgut Özal'ın da bir suikaste kurban gittiğine kanaat getirmişti. Tam da bu günlerde, elbette dizide, Özdemir Sabancı suikastini çağrıştıran bir cinayet işlendi. Vatansever iş adamı Çağrı Toros bir plazadaki ofisinde katledildi. Dizinin yeni versiyonunun kurşun sıkılan tek anı da işte bu sahnedeydi. Ve önce bu suikasti, ardından da diğerlerini çözmek için ekibiyle birlikte düğmeye bastı Polat Alemdar. Bu kez daha sakin, daha ağır başlı ve biraz daha olgunlaşmış olarak. Dizi, ilk bölümünden kendini belli etti, kadrosuna katılan yeni oyuncularıyla da ciddi bir ivme kazanacak. Ve yine belli oldu ki perşembe akşamları, "kendi gününde, kendi saatinde" yayınlanan Kurtlar Vadisi Pusu ekrana damgasını vuracak. Derin devletin dehlizlerinde dolaşan Sağır Oda, kurtlara rağmen reytinginden pek birşey kaybetmedi. Ancak kurtların vadiye inmesiyle, büyük umutlarla gösterime giren Özcan Deniz'in dizisi Kader, iyice tehlikeli sulara itildi. Son söz olarak Vadi ekibini tebrik ediyorum. Çünkü iki ay gibi kısa bir sürede, oturup bir diziyi oturup baştan aşağı yenileyerek çekmenin ne kadar zor bir iş olduğunu biliyorum.

Memet Güler (21.04.2007) VATAN

papatya67
21-04-07, 10:26
Kurtlar ve kuzular!

Kurtlar Vadisi yeni bölümüyle tekrar start aldı. Perşembe akşamı İstanbul'da yollar bomboştu. Taksi şoförleri “Kurtlar herkesi eve soktu” diyordu. Dizinin geçtiğimiz haftalarda yasaklanması “Acaba yeni bölümde ne olacak” beklentisine zemin hazırladı...

AB'de 15 reyting 40 share, totalde de 14 reyting 40 share ile birinci oldu. Önümüzdeki haftalarda bu rakamlar daha da yukarı taşınacaktır muhakkak.

Yeni senaryo ile karşımıza çıkan dizide benim en çok ilgimi çeken, başlangıcın Sabancı suikastını hatırlatan görüntülerle yapılmasıydı. İlginçtir suikast sonrası aile şirketleri akbaba gibi “Ödürülen işadamının mallarına nasıl konarız”ın hesabını yapıyordu. Bunlardan biri de çok sayıda şirketleri olan işadamının aynı zamanda medya patronu olmasıydı. Damadı Yalçın'a sık sık talimatlar yağdırıyor, “Biz sana boşuna mı kız verdik” diyordu.

Yalçın ismi bana hiç yabancı gelmedi... Uzun süre düşündüm ama çıkaramadım...

Sonuçta bu tamamen hayali bir senaryo olduğuna göre... Boşu boşuna beynimi yordum...

Nefise Karatay ilk bölümde sıcak gelmedi izleyiciye... Ancak düşündüğümde Kurtlar Vadisi ilk kez start aldığı günlerde de oyuncuların hiçbiri tanınmıyor, kimseye sıcak gelmiyordu. Zamanla hepsi şöhretin zirvesine çıktı... Öldürülüp, diziden çıkarılanlar bile o günden beri daha fazla ekmek yedi bu piyasada... Çakır Oktay Kaynarca, dizide olmamasına rağmen hala Kurtlar'ın rüzgarıyla sert esmiyor mu piyasada...

Daha öncesinde pek tanımıyorduk bile onu...

Nefise Karatay da bir süre sonra Kurtlar'ın tv dünyasına sunduğu yeni oyuncu Asena olarak çıkacak karşımıza... bunu tahmin etmek için tilki olmaya gerek yok...

Polat Alemdar en büyük darbeyi ne ülke düşmanlarına, ne de çıkarcılara vurdu... Asıl darbeyi alan Özcan Deniz oldu... Özcan'ın Star'daki dizisi Kader, Kurtlar'ın karşısında AB'de 2.70 reyting 7.20 share ile 15. olabilidi. Totalde ise 3 reyting, 8.50 share ile 16. sırada yer aldı.

Bu rakamlar bir dizi için tehlike çanlarıdır. 14 share'in altına düştün mü kaldırılırsın...

Asmalı Konak'ın Seymen Ağa'sı şimdilerde kuzu oldu...

Kurtlar Özcan'ı yiyecek galiba...

Kurtlar'ın yayınlandığı Perşembe gecesi zirvede ilk beşe girenlerden biri de Sağır Oda'ydı... Birbirine benzeyen iki erkek dizisi geceye damgasını vurdu. Perşembe geceleri kumandalar kadınların elinden gitti, hakimiyet erkeklerin ve çocukların eline geçti...

Bekir Hazar YENİŞAFAK

papatya67
21-04-07, 10:37
Kurtlar geri döndü birinciliğe kuruldu!
http://img389.imageshack.us/img389/6648/92594387ox9.jpg
Show TV'nin efsane dizisi ilk bölümünde 15 reyting ve 39 share ile uzak ara lider oldu
Kurtlar Vadisi'nin dönüşü muhteşem oldu! Önceki akşam 21.45'te başlayan dizi için Türkiye ekran başına kilitlendi. Daha önce yayınlandığı her bölümüyle reyting rekorları kıran Kurtlar Vadisi, ilk bölümünde de liderlik koltuğuna oturdu. Vadi, perşembe akşamı 15 reyting ve 39 share aldı.

NAL TOPLADI!
Gecenin ikinciliğinde de yine bir başka Show TV dizisi olan Doktorlar vardı. Ekrana geldiği günden beri sürekli gün değiştiren Kanal D'nin Sağır Odası ancak 6.5 reyting ve 16.4 share ile üçüncü olabildi. İlk bölüm olmasına rağmen rakiplerini katlayan Kurtlar Vadisi Pusu, önümüzdeki haftalar için olumlu sinyaller verdi.

Gerçek bir olayı hatırlattı
Yepyeni bir konseptle ekranlara gelen Kurtlar Vadisi Pusu, ilk bölümünde büyük bir heyecana sahne oldu. Bir plazada ünlü bir işadamına yasadışı sol bir örgütün gerçekleştirdiği suikastla başlayan dizi, adeta gerçek hayattan kesitler sundu. Özellikle Polat Alemdar'ın tetikçiyi sorguladığı sahne büyük ilgi topladı.

GÜNEŞ GAZETESİ

burçinn
21-04-07, 10:38
Polat ile Aras arasındaki 7 fark
1. Aras Dağlı canı istediği zaman Kuzey Irak'a gider. Polat Alemdar RTÜK'ten vize bekler.

2. Aras sarışınlardan hoşlanır. (Çağla Kubat) Polat'ın gözü esmerlerdedir. (Özgü Namal, Bergüzar Korel, Nefise Karatay)

3. Polat kafa keser, Aras racon...

4. Polat, Sharon Stone'u öper, Aras ise Ariel Sharon'u.

5. Polat'ın işi Kurtlar'ladır, Aras'ın Kürtler'le...

6. Polat "estetik" ile yüzünü değiştirmiştir, Aras "tetik" ile ellisini...

7. Aras dağa çıkar, Polat RTÜK zoruyla düz ovada siyaset yapar.
YÜKSEL AYTUĞ
yorumu benim hoşuma gitti en azından bazıları haksızlığı görebiliyor.

papatya67
21-04-07, 10:46
RTÜK’e rağmen çok iyi

Kurtlar Vadisi üçüncü uygulamasıyla ekran başı yaptı. Polat Alemdar, Güllü Erhan, Abdülhey, Memati ve Hallo tipleriyle devam ediliyor. Bayan unsurları değişti. Doğrusu, Pusuda için ilk izlenimleri aktarmak zor. Yine de senaryo grubunun, konuları bilenlere tanıdık gelen metinlerini açmakta yarar var. Yüzler uymasa bile ‘Özdemir Sabancı Suikastı’nı işlediler. İsimler değişse dahi cezaevinde ‘Karagümrüklüler Grubu’ tarafından infaz edilen tetikçi Mustafa Uyar’ı tanıdık. Anlayacağınız isimler değişip, görüntülerin farklı olması, bazı derin konuları örtmüyor. Tam tersi daha netleştiriyor.

Diyaloglarda çarpıcı tespitler vardı. Terör’ün malum grubun yangını sonucu RTÜK tarafından yayından kaldırılışına bile gönderme yapıldı. “Terörle mücadele etmek istedim, müdahale edildi” lafının Gizli Servis’in tepesindeki isme değil de, Zahid Akman’a yollandığını anladık. Dileriz RTÜK Başkanı kendini Emre Taner zannetmeye başlamaz. Bu da işin gırgırı. Çarpıcı söylevlerden ikisini daha buraya almak istiyoruz:

“. Hayırlı uğurlu olsun, üç silahşörler sahaya döndü’ -Güllü Erhan’ın lafı-.

. Artık ülkeler ordularla değil, yatırımcılarla işgal ediliyor -Polat Alemdar-.

Tepelerinde “Damokles’in kılıcı gibi ‘Yanlı denetim’ var. Üstüne üstlük, rakip ekranların düşmanlığı ortada. Bu olumsuzluklara bir de Osman Sınav gibi ‘Yerli Tarantino’nun olmayışını eklerseniz PANA Film’in işinin zorlaştığı anlaşılır. Oysa, Show TV ile birincilik mücadelesi yapan Kanal-D’nin Sağır Odası’nın maşallahı var. Rambo Aras, Kerkük’ü kurtardı, Musul’u da halletmek üzere.

Özetlersek, şartlar eşit değil. Bir tarafa at yarışı deyimiyle ‘Yürü oğlum kim geçer seni’ gazı verilmekte. Sıra Kurtlar Vadisi’ne geldi mi her taraftan ayak uzatıp, çelme takmaya uğraşıyorlar. Bu şartlarda sağlanan izlenme payı bile ayakta alkışlanmalıdır...

Burhan Ayeri - AKŞAM

burçinn
21-04-07, 10:57
31 Ocak 1990 Prof. Dr. Muammer Aksoy evinin önünde vurularak öldürüldü
24 Ocak 1993 Araştırmacı Yazar Uğur Mumcu evinin önünde bombalı saldırı sonucu öldürüldü
7 Mart 1990 Genel Yayın yönetmeni Çetin Emeç arabasında şöförüyle birlikte öldürüldü
2 Temmuz 1993 Sivasta Madımak Oteli yakıldı 35 kişi hayatını kaybetti
17 Şubat 1993 Jandarma Komutanı Eşref Bitlisin uçağı teknik bir arızadan dolayı düştü
17 Nisan 1993 7. Cumhurbaşkanı Turgut Özal öldü, resmi açıklama koşu bandında kalp krizi geçirdiği şeklindeydi..
25 Ağustos 2001 İş adamı Üzeyir Garih Eyüp Sultan Kabristanında bıçaklanarak öldürüldü
................

diye başlıyo Kurtlar Vadisi Pusu, Yağmurdan Sonra ve Sağır Oda dizilerinin konseptleriyle her ne kadar benzerliklere sahipsede konuyu işleyiş tarzı olarak birbirlerinden ayrılıyorlar.. aslında KVP de anlatılan bu kısım Yağmurdan Önce oluyor diğer adıyla Şubat Soğuğu yani 90'lı yılların ortaları..
--------------
Ama bana oyunculuk olarak sanki yüzler eskidi gibi geliyor.. yani dizide bile herkes KV kadrosunu biliyo.. sonuç olarak bu sanki bi zayıflık olarak gözüküyor Polat açısından çünkü eskiden adamları öyle halk arasında pek bilinmezdi.. ama basınında sayesinde heryerde tanınır oldular..

yani yeni yüzler şart diyorum ben yoksa monoton olacak gibi geliyor..:img-cool2

bu benim de dikkatimi çekmişti herkes polat ve ekibini tanıyor polatın işi bu yüzden çok daha zor olacak.ayrıca abidin kampanyasına ben de destek veririm yani çok seviyorum abidini ya yeni gelen adam da deli falan aslında eğlenceli zaten tuncayı normal biri bulmaz kendi de normal olmadığından dolayı sanırım:)ama abidinsiz olur mu ben tuncayı görünce direk abidinin olacağını düşünüp çok sevindim.bir de begüm kütük neden yok ve ona ne oldu bu konuda da kimse birşey demedi valla şüphelenbmeye başladım yoksa o da mı ölmüştü biz mi hatırlamıyoruz diye :)dizi 5-6 kişi hariç tamamiyle yeni yüz zaten ama hani şu nefise karatayı görmeseydik daha iyi olacaktı.bari ayrılık dizisinde şu yeşil gözlü kızı oynatsalardı meryemin gençliğini oynayan kızı.ne bileyim yani nefiseden başka kimse kalmadı mı?ama elif ve polat aşkına tapsam da bu dizide bir aşk olmalı diyorum sonuçta elif öldü adam ne yapsın sonsuza kadar elifin hayali ile mi yaşasın ama şundan eminim ahuyla polat aşk yaşasa bile burda kimsenin imzasında polat ve elifin yerine ahu ve polatı göreceğimi sanmıyorum.evet yeni aşk olsun ama elif ve polat farklıydı :img-wink: bir de dün dizinin yeni bölümünü gayet beğendiğimi ama aksiyon açısından hayal kırıklığına uğradığımı yazmıştım.hala da aynı şeyi düşünüyorum aslında ama bir yandan da seçtikleri konu zaten çok fazla silahlı çatışmaların yaşanacağı bir konu değil bu yüzden sanırım çok fazla mafyanın anlatıldığı kurtlar vadisiyle karşılaştırmak doğru olmayacak.mafya konusunda doğal olarak çok daha fazla çatışma ya da aksiyon olacaktı.biraz daha yeni konseptine uygun olarak izlememiz gerekebilir.gazetede okudum bir yazar kimdi şimdi unuttum ekibi 2 ayda bu diziyi sil baştan yapıp yeniden yarattıkları için tebrik etmiş bunun çok zor olduğunu yazmış gerçekten de tebrikler hırslı ve iddialı bir ekipler bunu bir kere daha ispatladılar:img-yes:

burçinn
21-04-07, 11:10
barbiee resimler çok güzel olmuş:)bu arada papatya haberler için çok sağol bu haberleri görünce çok seviniyorum demek ki haksızlığı görenler var ve susmuyorlar en azından yorum yapmaya başladılar.bu da sevindirici bir durum tabi:img-yes: bu arada bazı yazarlar gene kaşınıyorlar gibi geldi bana,daha önceki yazılarından bildiğim için üstü kapalı da olsa soner yalçına ve kurtlar vadisi ekibine laf atıyorlar gibi.ayrıca gene k.v düşmanı diye bildiğimiz bir gazete eskisi kadar yüklenmiyor diziye ama alttan alta kötülemeye çalışıyor gibi.yok neymiş efendim rtükün hazırladığı çocukların akıllı işaretler yarışmasında çocuklardan biri şiddeti polatla özdeştirip onun resmini çizmiş.o çocuğa bu ikisini özdeştirten kurtlar vadisi mi yoksa ülkede olan her kötü olayda bunun sorumlusu olarak bu diziyi gösteren çığırtkan medya mı?ha bu arada tabi o çocuk onu kendi başına mı çizdi orası da şüpheli baksanıza zahid akmanın yarışmasıymış hahaha...

papatya67
21-04-07, 11:11
NECATİ ŞAŞMAZ AKŞAM’A KONUŞTU:

‘Kurtlar Vadisi Terör’ yayından kaldırılınca milyonlarca hayranı büyük bir hayal kırıklığı yaşadı. O an içinizden hangi duygular geçti?

Bu iş bitti diye düşünmüştüm. Show TV’de dizinin yayına gelemeyeceğine dair ibare yayınlandığı anda telefonlarımız susmuyordu. Milyonlarca insan duruma tepki gösteriyordu. Ama o an bizim senaryo ekibi ne yapıyordu biliyor musunuz? O susmayan telefonların arasında oturup, bir komedi dizisi yazdılar. Henüz yayına girmedi ama yakında gösterilecek olan ‘Hayat Kavgam’ dizisinin senaryosunu. Aslında bu hayata karşı bir duruşun ifadesiydi. “Her şey bitmedi, yapacak daha çok şeyimiz var”ın bir göstergesiydi. Sonra Raci (Şaşmaz) geldi ve “Pusu’yu düşünüyorum” dedi. Kısa zamanda da kafasından geçen şey oluşturuldu. Kurtlar Vadisi Pusu’yu hayata geçiren şey işte bu kararlılıktır.

Bu kadar büyük bir ilgi görmek Necati Şaşmaz açısından nasıl bir duygu?

İnsanların izledikleri ben değilim, Kurtlar Vadisi. Bizim dizimizin bir tek starı vardır o da senaryo. Ben orada mekanizmanın önemli bir dişlisi, parçasıyım... Ama Polat Alemdar’ın seviliyor olması hoşuma gidiyor. Çünkü Necati Şaşmaz olarak ve bir Kurtlar Vadisi izleyicisi olarak ben de Polat’ı seviyorum.

Canlandırdığınız karakterin en çok hangi yönünü seviyorsunuz?

Polat’ın en çok namuslu oluşunu seviyorum. Bir de Polat, vatanını, milletini, devletini çok seven bir karakter. Ben de onun bu bitip tükenmeyen sevgisine aşığım.

Sizden sonra benzer projeler üretildi ama hiçbiri Kurtlar Vadisi kadar benimsenmedi. Bunun sırrı nedir?

Hiç bir zaman fotokopi aslının yerini tutmaz. Hele ki noterlik bir işiniz varsa, fotokopinin asla işe yaramadığını görürsünüz. Diğerlerini aşağılamak için söylemiyorum, sonuçta onların da emekleri vardır. Ama biz asıl olduğumuz için daha fazla sevilmemiz gayet normal.

BİR KALPTE İKİ AŞK OLMAZ

En merak edilen konulardan biri de dizideki aşkı Elif’ten sonra Polat’ın hayatına yeni bir aşk girip, girmeyeceğiydi. İlk bölümde Nefise Karatay’ın canlandırdığı Ahu Toros karakteriyle bir yakınlaşma olabileceğinin sinyalleri geldi. Polat’ın, büyük aşkı Elif’i bu kadar kolay unutması garipsenmez mi?

Polat’ın masasının üstünde hâlâ Elif’in resmi var. Elif kolay unutulmaz. Ama hiçbir hayat yoktur ki, çok büyük aşk yaşasın ve sadece o aşkla kalsın. Muhakkak sevgiler olur. Yine de ne yönde gelişmeler olacağını ileriki bölümlerde izleyip, göreceğiz.

Necati Şaşmaz’ın gerçek hayatında yaşadığı büyük bir aşk var mı?

Elif kadar sevebildiği birisi yok.

Bir röportajınızda hiç aşık olmadığınızı açıklamıştınız. Sizce böyle bir şey mümkün mü?

Mümkün. Şu ana kadar hiç aşık olmadım. Ama daha ölmedim. Öyle bir aşk yaşamak isterim...

O boşluğu nasıl doldurdunuz?

Ben aşktan ziyade sevgiye önem veren bir insanım. Aşk yaşamak güzel ama insan kimyasını bozan tarafları var. Çok zirvede yaşanan, sonra da döküntülere uğrayan bir şeydir aşk. Sevgi ise kalıcı ve çizgisi devam eden bir şey. Bu yüzden aşka değil sevgiye inanan biriyim.

Peki Polat’ın kalbinde hem Elif’i taşıyıp hem de Ahu’ya aşık olması mümkün mü? Şöyle sormak lazım bir kalpte iki aşk olur mu?

Bir kalpte iki aşk olmaz, ama birden çok sevgi olabilir. Polat ile Elif aşkı yaşamış ama Elif hayatını kaybetmiş. Aşk sevgiye dönüşür. Hayatında yeni bir aşk bulabilir. Bu da Polat’ın duygusunun başka bir kaba girmesi gibi algılanabilir.

--------------------------------------------------------------------------------

Polat’ın kahramanlığı halktan, gücü devletten

Bizim izleyicimizle aramızda özel bir bağ var. Herhangi bir olayı anlatırken, geçmiş sahnelere dönmemiz ve değişik vurgular yapmamız izleyiciyi şaşırtmıyor. Kurtlar Vadisi Pusu’da da önceki Vadi’nin 20. veya 30. bölümleriyle bağlantılar yapacağız. Ama seyircinin o olayları da hemen hatırlayacağına eminim. Örneğin Polat’ın içerisinde olduğu KGT diye bir kurum vardı. Bazı olaylar nedeniyle bu kurumla kavgası oldu ama Polat KGT’ye özünden bağlı. Şimdi de ajan olarak her zamanki gibi devleti için çalışacak. O yüzden Polat kahramanlığını milletten, gücünü devletten almaya devam edecek.

--------------------------------------------------------------------------------

Sözler küçük ama anlamları büyük

Kurtlar Vadisi Pusu’nun küresel çeteyi anlatan bir konusu var. Olayları yine Polat Alemdar’ın gözüyle anlatacağız. Çünkü o, olaya hem sıradan bir vatandaşın gözüyle hem de bir devlet görevlisinin gözüyle bakıyor. Hikayenin kurgusu onun üzerine. Anlatacağımız konu ise Avrasya’dan yönetilen bir küresel çetenin Türkiye uzantıları ve iç içe geçmiş kimi zaman birbirine tamamen zıt kuvvetler. Aslında yeni dönemde de seyircimizin yabancı olmadığı bir konsept üzerinden yürüyeceğiz. Küçük detaylar ve ufacık sözler üzerinden büyük şeyler anlatacağız.

Pusu’da bu kez konsey yok

İlk bölümde dikkati çeken şeylerden biri de geniş kadronuz oldu. Özellikle tiyatrocuların ağırlıkta olması özel bir tercih miydi?

Dün sizin gazetenizde yeni oyuncu kadrosunu görünce bir kez daha şaşırdım. 24 tane yeni isim var. Her biri birbirinden önemli ve usta isimler. Bizim jenerik aktıkça insanın ‘aaa bu da var, o da burada’ diyesi geliyor. Hani tiyatrolarda büyük bir sanatçı sahneye dahil olduğunda bir alkış kopar ya, bizim dizide de her usta ekrana çıktığında insanın alkışlayası geliyor. Bu kadar çok önemli isimle aynı projede yer almaktan dolayı mutluluk duyuyorum.

YARIN:

Necati Şaşmaz televizyonda hangi dizileri izliyor?

Nasıl meditasyon yapıyor?

En beğendiği oyuncular kim? Teknolojiyle arası nasıl?

Magazine nasıl bakıyor?

yakamoz16
21-04-07, 11:58
papatya abla haberler ve röportaj için çok sağol

burçinn sanada sanada YÜKSEL AYTUĞ yazısını eklediğin için çok sağol benimde hoşuma gitti gerçekten

deniz abla walpaperler süper ellerine sağlık:good:

merve d.
21-04-07, 12:43
barbiee çalışmaların çok güzel eline emeğine sağlık:img-wink:
burçinn haber için teşekkürler çok doğru bir yorum yapılmış
diziye karşı haksızlık en iyi böyle açıklanabilirdi çok güzell...:img-yes:
papatya röportaj için çok teşekkürler...:img-wink:

seker1
21-04-07, 13:26
ya arkadaşlar meaba ben geldim hoşgeldim

ya arkadaşlar walla artık yine kurtlar vadisi eskisi gibi çok izleniyor yine 1. sıraya geçti walla allahım yarabbim ben izleyemedim ama ne var ki bu kadar merak edicek ama anlıyorum eskiden bende hiç kaçırmadan izlerdim walla insan bir kere tutulunca tutuluyo napalım artık kurtlar vadicisi olduk:happy0064 :happy0064

papatya67
21-04-07, 13:35
bir de arkadaşlar ben daha kurtlar vadisi yeni çıktığı için fragmanı ne zaamn çıkıyo sesli fragmanı ne zaman çıkıyo hiç bilmiyorum eğer bilen varsas bana bu kurtlar vadisi ile ilgili ö.m atabilir mi lütfen

bir de arkadaşlar kurtlar vadisinde elif falan ver mı yani eski kadromu yoksa değişmişmi:good: :good:

şekerciğim fragman pazartesi günü çıkar...elif yok...öldü....artık yeni kızımız ahu...eski kadro birkaç kişi dışında var....ayrıca diziye yeni giren çok kaliteli tiyatro oyuncuları var...

Hilo
21-04-07, 13:43
Arkadaslar merhabaa Dizimiz tekrar ba$ladigi icinn cok mutluyum...
gelelim persembe aksami bölümüne...

1.bölüm cok ama cok hosuma gitti..polati mematiyi abdülheyi görmek cok güzeldi..cok özlemisim:)
dizinin baslangincdaki sahne cok güzeldi,yani cok iyi yapmislar bence,dizinin gidi$atinin bu cinayet ile baglantilarinin cok oldugunu gösteri ilk sahne...
dizinin son sahneside cok heyecanliydi...acaba o evin sirri ne..polati ve digerlerini acaba ne bekliyor...ben Polatin siyasi konusmalarini cok begeniyorum...özellikle $u sözü beni bitirdi:"Ben Bu Vatan´a Hizmet Etmek Icin YaratiLdim..."

aylince
21-04-07, 13:54
ama şundan eminim ahuyla polat aşk yaşasa bile burda kimsenin imzasında polat ve elifin yerine ahu ve polatı göreceğimi sanmıyorum.

burçin bana kırılmazsın umarım.biliyorsunuz onceden bakmadım diziye.nefise var diye bakmaya başladım süper dizi çok begendim.hiçbirinizi kırmak ve yanlış anlamanızı istemem.sizler de haklısınız ama ben kullanabilirim.ahu-polat sahneleri,diyalogları,bakışları çok tatlıydı.yakıştırdım:)

matraka
21-04-07, 13:55
Bence dün akşam NEcati oldukça iyiydi Polat Alemdar gibi bir adamın nasıl durmasını bekliyorsunuz eğilip bükülemez herhalde bence oldukça iyiydi

demek istediğim o kadar kasıntı hallerinin devamlılık arzetmesi ve olaylara karşı polat alemdar krakterinin ifadesini alamam etken olmuştur. umarım anlatabilmişimdir yoksa eleştiri yapmanın sakıncalı olduğunu düşünmeye başlıyacağım

kısacası bir krakter hiçmi birşeye şaşırmaz sahnede oyuncuların olayların karşısındaki tepkilerini görmek isterim kendi adıma eleştiri ne için yapılır daha iyisini görmek için bende buna uğraşıyorum sana göre polat alemdar karakteri herşeyiyle mükemmel bende bu mükemmelliyeti bozdum.bana göre değil

yakamoz16
21-04-07, 14:10
KURTLAR VADİSİ EKİBİNDEN AÇIKLAMA
20.04.2007 15:50

Pana Film'den, "Kurtlar Vadisi bu sefer Show TV'de krize yol açtı" haberine açıklama geldi.

Medyatava.com yetkililerine,

Kurtlar Vadisi Pusu’nun ilk bölümünün yayınlanmasıyla ilgili bazı teknik sorunlar yaşandığı iddiasını içeren “KURTLAR VADİSİ BU SEFER SHOW TV’DE KRİZE YOL AÇTI!” başlıklı haber gerçeği yansıtmamaktadır. Kurtlar Vadisi’nin HD teknolojisiyle çekildiği doğrudur. Ancak Pana Film, bu teknolojiyi kullanırken, Türkiye’de televizyon kanallarında henüz yerleşmemiş olan HD standartlarıyla ilgili bir mağduriyet yaşanmaması için, yayın bantlarını digital ve analog kaset olarak kanala teslim etmektedir. Üstelik bu durum sadece KVP için değil, Show TV’de gelecek hafta 6. bölümü yayınlanacak olan AYRILIK dizisi için de geçerlidir.

Bilgilerinize sunarız.

yakamoz16
21-04-07, 14:11
KURTLAR VADİSİ'NE EN ÇOK HANGİ MARKA REKLAM VERDİ?
20.04.2007 17:49

Dün akşam ekrana dönüş yapan Kurtlar Vadisi günün en çok reyting alan programı olurken diziye de 70 markanın 141 tane reklamı girdi. Peki, hangi marka en çok reklamı verdi, Sağır Oda kaç reklamda kaldı?

Yayından kaldırılışı büyük tartışmalara ve protestolara neden olan Kurtlar Vadisi-Terör, “Kurtlar Vadisi Pusu” adıyla Show TV ekranlarına geri döndü. “Aynı gün, aynı saatte” tanıtımıyla ekrana gelen dizi, günün en çok izlenen yapımı oldu.

MTM, ilk bölümü 19 Nisan’da ekranlara gelen ve en yüksek reytingi alan Kurtlar Vadisi Pusu’nun aldığı reklamları ölçtü. Buna göre diziye, 70 marka, toplam 141 adet reklam verdi ve bu reklamlar 44 dakikayı aşkın bir süre izleyicinin karşısına çıktı.

Kurtlar Vadisi Pusu’ya en çok reklam, Turkcell’den geldi. Diziye en çok reklam veren diğer markalar ise sırasıyla; Vodafone, Doğtaş Mobilya, First ve Mavi Medya Yayıncılık oldular.

Kanal D’de izleyicileri ile buluşan ve yine gündeme ilişkin çarpıcı hikayelere yer vermesiyle dikkat çeken Sağır Oda ise günün en çok izlenen dördüncü yapımı oldu ve toplam 69 reklam aldı.

papatya67
21-04-07, 14:18
Kurtlar Vadisi'nin senaristi konuştu

Türk televizyon tarihinin en çok izlenen ve tartışılan dizisi Kurtlar Vadisi, ‘Pusu’ adıyla yeniden ekranlara döndü.

Geçtiğimiz şubat ayında ilk bölümü yayınlandıktan sonra büyük tartışmalara yol açan dizinin yeni versiyonunda Muammer Aksoy, Eşref Bitlis, Uğur Mumcu, Özdemir Sabancı, Üzeyir Garih cinayetleri gibi yakın dönemin karanlık olaylarının arkasındaki güç ortaya çıkarılıyor. “Cinayetlerle Türkiye’yi karıştırmayı ve bölmeyi amaçlayan ‘derin çeteler’in röntgenini çektik.” diyen Kurtlar Vadisi’nin senaristi Bahadır Özdener ile Kurtlar Vadisi’ni, tartışmaları ve Pusu’yu konuştuk.
Tüm zamanların en çok izlenen dizisi yeni bir formatla izleyici karşısına çıkıyor. Türkiye’de malzeme konusunda hiç sıkıntısı çekmiyorsunuz anlaşılan...
Yok, hiç çekmiyorum. Yani hadiselere, cereyan eden olaylara olumlu tarafından bakan bir ekibiz. Bu ülkenin geçmişine baktığınızda anlatacak çok hikâye bulursunuz. Kurtlar Vadisi’nin en önemli noktalarından biri, olumsuzlukları olumlu yönüyle anlatması, insanlara umut vermesidir. Bence Türkiye’nin en çok ihtiyacı olan şey de budur.
Nereden baktığınıza bağlı yani...
Biz müspet yönden bakıyoruz. Bu ülkede yaratılan ayrımların çoğunun sahte, dış kaynaklı olduğuna; aslında çok kolay ortadan kalkabileceğine, bu ülkedeki çatışma alanlarının çoğunun ekonomik kaynaklı olduğuna inanıyoruz. Bu ülkenin çatışma alanlarının neredeyse tamamının düşman sevindirdiğini biliyoruz. Ama, “Türk’ün Türk’ten başka dostu yoktur” diyen kişiler de değiliz. Bin yıllık bir ülkenin mirasçılarıyız. Biz dostluklarla buraya geldik, düşmanlıklar da gördük. Kapalı, kendini kuma gömen değil; ileriye, ufka bakan, mağrur, geçmişinin ve geleceğinin ne olduğunu bilen bir tablo çizdik Kurtlar Vadisi’yle.
Pusu’da, terörün arka planına ve asıl kurgulayıcılarına mercek tutacaksınız o zaman...
Evet. Terör nedir? Terör mayındır. Terörün olduğu yerde siz ayağınızın altına bakarsınız. İleriye bakamazsınız. Kurtlar Vadisi Terör’den Pusu’ya çıktığımızda, ayağımızın altındaki mayına değil bu mayını döşetenlere bakıyoruz. Bu mayın insanların canını alan mayın değildir; ama mallarını, geleceklerini, kişiliklerini alan, hürriyetlerini alan bir mayındır.
“Bu dizi şiddete teşvik ediyor, okullara kadar indi” şeklinde iddialar var, bunlara ne diyorsunuz?
Biz Kurtlar Vadisi’ni yapan ekibiz, buna hiçbir zaman safdillikle bakmadık. Onların vermeye çalıştığı mesajı, yani bu kampanyaları yürütenlerin derdini ve karın ağrısını çok iyi biliyoruz. Gerçekleri haykırdık. Olan bitene gözümüzü kapasaydık bu eleştirilerin ve bu kampanyaların hiçbiri olmazdı. Bunları bir zihniyetin ürünü olarak görüyoruz. Bu ülkede iyi bir şey yapan, ülkenin insanını kucaklayan, dertlerini ve hikâyelerini anlatmaya çalışan bir ekibin başına gelebilecek en asgari şeydir bize yapılan. Tabiî ki şiddet kampanyası var derler. Siz kalkıp da bu ülkeyi soyuyorlar, çeteleştiriyorlar, bu ülkenin altını oyuyorlar dediğiniz zaman tabiî ki mafyanın -anlattığımız her türlü mafyanın- nasırına basmış olursunuz ve onlar da bunda size müsaade etmezler.
O zaman ucuz atlatmışsınız...
Evet, çok ucuz atlattık. Çok şanslıyız, çok seviliyoruz diye düşünüyoruz. O yüzden biz hiç felaket tellallığı yapmadık. Düşünün ki kampanyanın içerisinde biz vatan dedik, bayrak gösterdik diye suçlandık. Yani çok amiyane bir tabirle bu ülkede doğmuş, büyümüş, bu ülkenin çorbasını çayını içmiş hiç kimse bunu yemez.
Kampanyalar sonucunda dizi yayından kaldırıldı. Aynı tepki ya da kampanya Pusu için başlarsa ne yapacaksınız? Böyle bir şeyi öngörüyor musunuz?
Kurtlar Vadisi’ne sevgi de hücum da aynı anda olacaktır. Her zaman olacaktır. Kurtlar Vadisi, Türkiye’nin bütün kesimlerini kucaklamaya devam ettikçe bize taştan daha yumuşak bir şey atmayacaklardır.
Korkmuyorsunuz yani...
Bizim durumumuz çok net. Bunu ifade ettik, algılamadılar. Biz Amerika’ya da meydan okumadık. Biz kalkıp bilmem ne çetecilerine de meydan okumadık, biz kalkıp terör örgütüne de meydan okumadık. Biz sadece dedik ki, adalet var, hak var, hukuk var. ABD’nin Irak işgali ve oradaki insan hakları ihlalleri yanlıştır. Bu lafı söylemek meğer suçmuş. Biz ne ABD’ye ne Amerikan toplumuna karşı bir ekibiz. Ben onların icraatına karşıyım. Kim ister ki kan aksın?
Bu filmi çekerken bir devlet meselesi haline geleceğini düşünüyor muydunuz?
Tabiî ki düşünüyorduk, bunu biliyorduk. Biz ülkemizi ve dünyadaki güçleri çok daha iyi tanıyoruz. Bu yüzden başbakanımızı bilgilendirdik. Türkiye’de ilk defa bu yapıldı. Eğer siz bir film yapıyorsanız, bu filmin ses getireceğine inanıyorsanız ki böyle oldu. Bu filmle ilgili ABD dışişleri bakanı, NATO başkanı konuştu, ABD Kongresi’nde soru önergesi oldu.
Bundan dolayı da eleştirenler oldu.
Zannettiler ki, bir film şirketi hükümetin başıyla bir ilişki içinde. Evet, çok sevdiğimiz, çok değer verdiğimiz bu ülkeye hizmet eden bir insana tabiî ki saygı göstereceğiz. Bu ülkenin menfaatleri herkesin şahsi menfaatlerinden üstün olmalı. Bu film dünyanın yüz ülkesinde gösterildi. Filmi, Başbakan izledi, bakanlar izledi, memnuniyetlerini dile getirdiler. Sonra Terör yayınlanmaya başladığında, milliyetçilik damarında insanları tahrik ediyor diye sanki hükümet kanadından da bir baskı geldiği şeklinde bir iddia ortaya atıldı.
Terör dizisiyle ilgili de Başbakan’a bir bilgi verdiniz mi?
Tabii ki... Sayın Başbakan biz bu diziyi yapmak istediğimizde bizi kabul etti. Biz anlatacağımız konsepti, anlatmak istediğimiz değerleri ve doğruları söyledik.
Kurtlar Vadisi Terör’ün RTÜK tarafından yayından kaldırıldığına dair yaygın bir kanaat var. Pusu’nun içeriğiyle ilgili olarak RTÜK ile bir ön görüşme yaptınız mı?
RTÜK, Radyo Televizyon Üst Kurumu olarak adı üstünde, Türk televizyonlarının muhatabıdır, yapım firmalarının değil. Yani bu muhatap kelimesini önemsememek ya da küçümsemek anlamında kullanmıyorum. Tabii ki görüşmedik. Biz özgür bir şekilde fikir üreten, bu fikri de sinema diline çeviren, dizi yapan bir ekibiz. Biz hiçbir denetim mekanizmasıyla görüşmek durumunda değiliz.
Milliyetçilik duygularını körüklediğiniz söyleniyor...
Türkiye’de AK Parti iktidarda, ezici bir çoğunlukla iktidarda. AK Parti’nin tüzüğünde böyle bir söylem yok. Türkiye’de böyle bir durum yokken bir karalama ve kampanya var. Niye? Türkiye’de iyi şeyler oluyor çünkü... Bakın en son haberlere: “Türkiye ikiye bölündü”. Çok çok müjdeli bir şekilde bu haberleri veriyor basınımız. Yapılmak istenen tamamen bu. Türkiye’nin milliyetçilik değerleri böyle bir diziyle, bir yayınla, bir şarkıyla türküyle ya da bir partiyle yükselip inecek değerler değil. Tabiî ki kimse, “Yahu terörün arka platformunu anlatıyorlar ya biz çıkarsak ortaya!” demeyeceklerdi.
Kral çıplak durumu yani!
Keşke çıplak olan sadece kral olsa! Vezir çıplak, soytarılar çıplak. Çırılçıplak bir güruh var. Ve bu çıplaklar bize artık ne diyeceklerini şaşırdılar. Yani her konjonktüre göre şunu yükseltiyoruz, bunu indiriyoruz. Neymişiz biz be! Oynadıkları değerlere bakın. Bayrak, vatan, millet, din, demokrasi, laiklik, hukuk!
Yakın tarihte işlenen cinayetlerle ilgili bugüne kadar söylenmeyeni söyleyen, bilinmeyeni gösteren, yine kimsenin sormaya cesaret edemediği soruları soran bir içerikten bahsediyorsunuz yeni dizide. Elinizde bu konularla ilgili resmi görüşü değiştirecek bilgiler mi var?
Bilgi demeyelim biz ona. Neticede biz drama yapıyoruz, kurgu üretiyoruz. Senaryo yazıyoruz. Cambaza bak cambaza diyoruz. Bir panayırda yankesicilik yapan bir adam, cambaza bak cambaza diyerek diğerlerinin cüzdanlarını çalıyor. Bu ülkenin değerleri öldürülüyor. Bu ülkenin değerlerinin başına işler geliyor. Öyle ya da böyle… Sonra bir bakıyorsunuz, bir tetikçi yakalanıyor. Bir tane de bazen buluyoruz bazen bulamıyoruz. Sonra bu davaların içinde izler birbirine karışıyor. Biz bir iz takip etmeye çalışıyoruz. Ve Kurtlar Vadisi’nde de biz hüküm vermeyeceğiz. Soru soracağız. Soru işareti getireceğiz. Uğur Mumcu neden o tarihte öldürüldü? Neyi araştırıyordu? Neyi bulmuştu? Neden Turgut Özal’a bir suikast var ve bunun ardından gidilemedi?
Bir de bu ülkenin başbakanı...
Neden Cumhurbaşkanı Özal’ın ölümünün üstünde 14 yıl geçmesine rağmen öldü mü öldürüldü mü diye bir şüphe var? Biz sadece bunları ısrarla vurgulaya vurgulaya bir şeyi yadınlatmayı hedefliyoruz: Acaba cambaza bak cambaza mı oynanıyor tekrar Türkiye’de? Özdemir Sabancı niye öldürüldü? Sol bir terör örgütü mü öldürdü? Evet tetiği çeken onlar. Hiç şüphe yok. Hrant Dink’in faili Ogün Samast, hiçbir şüphe yok. Abdi İpekçi’yi Mehmet Ali Ağca öldürdü. Neden? Bu soruları bizim insanımız sordukça, onlara sunulan cevaplara inanmadıkça, şüphe ettikçe, araştırdıkça, düşündükçe bu menfur cinayetlerin olma olasılığı azalır. Eğer biz cambaza bak cambaza oyununu deşifre edersek kolaylıkla o yankesiciler cambaza bak cambaza oyununu uygulayamayacaklardır.
Zaten Abdi İpekçi çözülseydi…
Belki bunların hiçbiri olmayacaktı. Ama hiçbir kuruma ya da kişiye haksızlık etmek istemiyorum. Burada oturup böyle konuşmak, ahkam kesmek kolay. Ama izini sürmek izini takip etmek, inanın çok zor. Bu ülkenin canları ve değerleri yitiyor. Bu ülkenin gençliği ve geleceği yitiyor. Bizim bu suikastlarda, faili meçhul cinayetlerde tek anlatmak istediğimiz bu. Lütfen vatanımıza sahip çıkalım. Bunun yolu da çok basit. Ben bunu konuşuyorum. Mesleki olarak iyi senaryo yazmak zorundayız. Oyuncularımız iyi oynamak zorunda. Yönetmenimiz iyi çekmek zorunda. Bizim elimizden ancak bu kadarı gelir. Herkes işini en iyi yapmak zorunda.
Gerçekten hem evladının birini şehit vermiş diğeri terör örgütünün saflarına karışmış anne var mı?
İnanın var. Başvurun insan hakları derneklerine, sivil toplum kuruluşlarına görürsünüz. Orada biz bir şeyi sembolize etmeye çalıştık. Şimdi neticede zaman geçtikten sonra, tarih ilerledikten sonra, inanın bu ülkenin mezar taşlarını ayıklayamazsınız. Bu ülkenin mezar taşlarının kimlikleri yoktur. Bu ülkenin insanlarıdır ölenler. Öldükten sonra yan yana yatarlar. Orada biz bir şeyi sembolize etmeye çalıştık, “haddimizi aşarak”. Biz dedik ki, bu ülke aynı kalpte, aynı ruhta, aynı beyinde, aynı gende, aynı geçmişte; ne olur ayırmayın, bunun altından kalkamazsınız!
Neden haddinizi aştığınızı düşünüyorsunuz?
Neticesi itibarıyla! O kadar büyük bir plan kuruluyor ki, elimizdeki çomağı doğru bir yere soktuğumuzu gördük. O yüzden Kurtlar Vadisi Terör için o büyük, suni kampanya düzenlendi.
Kurtlar Vadisi Terör’ün yayınına ara verilmesi ya da yayından kaldırılması sırasında Başbakan ile hiç temasınız oldu mu? O aradı mı ya da?
Sayın Başbakan’ın bir diziden çok daha fazla ilgileneceği konular var. Kalkıp da bizim kapısını çalma durumumuz yok. Kalkıp da Sayın Başbakan’ı, şu oldu bu oldu demek, daha fazla ayrım yaratmaya, bu ülkede her anlamda çok hazır bir ortam varken bölücülük yapmaya niyetimiz olmadığı için aramadık. Mevcut durumu saygıyla ve anlayışla karşıladık.
Terör’den sonra diğer kanallardan herhangi bir teklif aldınız mı? Bundan sonraki dizinizi biz yayınlayalım, diye...
Buna Show TV dahil, pek çok kanal gerek genel müdür bazlı, gerek patronaj bazlı desteği verdiler. Bizim çalıştığımız, mesai paylaştığımız her grupla, her kişiyle çok sıcak bir ilişkimiz var. Yani bu da Türkiye’de çok alışılmış bir durum değil. Ama bizim bakış açımız, yapımız öyle. Bizim ilişkilerimiz bir projelik ya da “menfaat” bazlı değil. Sağolsunlar, çok sayıda şirket, çok sayıda insan bizi aradı, ellerinden gelen desteği vermek üzere hazır olduklarını söylediler. Bu dizinin yayınlanmasında bir risk var ise bu riski de almayı seve seve üstleneceklerini belirttiler.
Kurtlar Vadisi ne yaparsa yapsın artık izlenen bir dizi. Reklam dağılımlarını etkiliyorsunuz. Reklamdan kaynaklanan bir kampanya bekliyor musunuz?
Biz işin olumlu tarafına bakmayı düşünüyoruz. Türkiye’de reklam pastası giderek büyüyor. Ne güzel, demek ki tüketim artıyor. Umarız ki, üretim de artıyordur. Biz meseleye böyle bakarız. Kurtlar Vadisi Pusu bir diğerinin ekmeğini ya da pastasını çalmayacak. Yeni bir pasta getirip masaya koyacak. Böyle bir gücü vardır. Kurtlar Vadisi Pusu hiç reklam vermeyen, hiç bunun için para harcamayan, ortada olmayan firmaları ortaya çıkarmış ve değer yaratmış bir markadır. Biz çatışmanın böyle olmayacağını; aksine, Kurtlar Vadisi Pusu’nun yaratacağı, daha doğrusu genişleteceği pörtföyün diğer kuruluşları da memnun edeceğini düşünüyoruz. Kimse ötekinin nasibini yiyemez ki!
Polat Alemdar Pusu’da nasıl bir rol üstlenecek? Yine bir devlet görevlisi mi?
Polat Alemdar, çizgisi çok belli bir başkahraman... Halk kahramanı ve süper kahramandır. Üçü iç içedir. Polat Alemdar devlet tarafından yetiştirilmiş ve mafyanın içerisine, çökertmek için yerleştirilmiş ve bu görevini -ki bu operasyonun adı Kurtlar Vadisi’dir- başarıyla tamamlamış bir halk kahramanıdır. Polat Alemdar’ın devlet görevi biter, vatan görevi başlar. Resmen soruyorsanız, Polat Alemdar kamu güvenliği teşkilatının resmi olarak başıdır. Bu kamu güvenliği teşkilatı görünür bir teşkilat değildir. Yeraltında, ama devletin gerekli ve bilmesi gereken özel kişi ve kurumları tarafından bilinir ve faaliyetleri, işlemleri onaylanır, görevlendirilir. Aslında bu dediğim Kurtlar Vadisi’nin tamamında var olan. Kurtlar Vadisi Terör’ün ikinci bölümünde devlet irtibatının olduğu, ama bildiğimiz 657’ye tabi devlet memuru olmadığı bir halk kahramanıdır.
Bir kavram kargaşası vardı Kurtlar Vadisi’nin senaryosu için. Derin devleti anlatıyor. Polat Alemdar bu organizenin bir uzantısı gibi yorumlanıyor… Pusu’da ise konu yine derin devlete mal edilen birtakım eylemler, yine derin devletin adamı olduğu iddia edilen bir kişi aydınlatılacak. Burada bir çelişki yok mu?
Bir kavram kargaşası var. Yani eğer -içinde “devlet”in geçtiği- bir cümlede bir cinayet kelimesi var ise bir kere bu cümle yanlıştır. Eğer onu derin çete diye tanımlarsanız, evet derin çetenin işlediği cinayetler var. Körebe oynamanın bir anlamı yok. Biz bunu kabul etmiyoruz. Diyoruz ki, derin çete var. Derin çeteler zaman zaman birbiriyle de çatışıyor. Derin çetelerin çoğu zaman çatıştığı ülkenin insanlarıyız. Polat Alemdar bir devlet görevlisidir. Derin devlet görevlisi değildir. Günümüzde geçiyor her şey. Biz hüküm vermeyeceğiz. Biz soru sorduracağız. Eğer biz hüküm verseydik, bizim peşin hükümlerimiz olsaydı bu dizi ve film bu başarıyı elde edemezdi. Bu dizi sadece ayna vaziyeti görür. Bu dizi röntgen çeker, bir doktoru değiliz bu ülkenin, biz röntgenciyiz, biz filmi çekeriz sadece.
Ömer Baba karakteri var bir de dizide. Ömer Baba kimin duygularını yansıtıyor?
Ömer Baba, bu ülkenin değerler birliğini yansıtır. Ali Saydam’ın da köşe yazısında yazdığı gibi Ömer Baba kamu vicdanın yansıtır. Ömer Baba ütopik bir karakterdir. Bu ülkenin bilim adamları, siyasetçileri, düşünürleri, askerleri, köylüleri, çiftçileri, bu ülkenin insanları gibi değerler üretmiş Yunus Emre’lerin Hacı Bektaş-ı Veli’lerin yüzlerce ama yüzlerce büyük değerin izdüşümüdür. Ama buna ekstra bir manâ yüklemek de gereksiz. Çünkü her sinemacının, her senaristin bir imzası vardır. Deli Yürek’te Kuşçu vardır. Ekmek Teknesi’nde Nusret Baba vardır. Kurtlar Vadisi Irak’ta Kerküki vardır. Kurtlar Vadisi Terör’de ve Pusu’da Ömer Baba vardır. İnsanlara bu karanlık ve puslu vadinin içerisinde nasıl umut verirsiniz? Vicdanla umut verirsiniz. Ömer Baba kimseyi yargılamaz, kimseyle ilgili hüküm vermez, meselelere, “Eyvah, öldük bittik, perişan olduk!” diye bakmaz. Ömer Baba bu ülkede doğmuş, büyümüş, yaşamış her insanın içersindeki vicdan gibidir. Zaman zaman sızlar, çoğu zaman umut ve ufuk verir.
Kurtlar Vadisi’nin ortalarında medyada birtakım oyuncular “Artık bu dizide oynamak istemiyorum” şeklinde beyanlar vermişlerdi. Ancak Pusu’ya bakıyoruz, tiyatronun ve sinemanın çok önemli isimleri rol almaya başlamışlar. Bunu nasıl değerlendiriyorsunuz?
Kurtlar Vadisi yine kastettiğimiz şeye geliyor. Nereden bakıyorsanız Kurtlar Vadisi’ne... Eğer iyi bir şeyden bakıyorsanız yüzün üstünde karakterin ortaya çıkartıldığı, yüzün üstünde oyuncunun oynadığı, filmde bine yakın karakterin yaratıldığı ve bine yakın insanın oynadığı binlerce on binlerce insanın ekmek yediği, binlerce on binlerce sayfanın üretildiği bir sanayi gibi de bakabilirsiniz. Kurtlar Vadisi çok sayıda oyuncu kazandırmıştır Türkiye’ye, bu oyuncularının çoğunun da kariyeri parlaktır.
Çok sayıda usta tiyatrocuyu, oyuncuyu da ömürlerinin sonunda halka mal etti.
Bu güzel bir şey, bu anlamda Kurtlar Vadisi övülesi bir şeydir. Kurtlar Vadisi büyük bir takım çalışmasıdır. Raci Şaşmaz ile başlar, senaryosuyla devam eder, hemen oradan başrol oyuncusunun sırtına büyük sorumlulukla Necati Şaşmaz’a devredilir buradan bütün oyuncu kadrosuyla set ekibine gelir ve yönetmeniyle düğümlenir. Kanalıyla, seyircisiyle büyük bir takımın Türkiye’nin belki de en büyük takımının bir çalışmasıdır. Bu zenginlikler vadisinin, bu bir oyuncunun girip diğer oyuncunun çıktığı bayrak geçme yarışının olduğu, bayrak yarışının hiç bitmeden devam ettiği Kurtlar Vadisi’ne siz pozitif bakarsanız zaten Kurtlar Vadisi’nin kazandığını, oyuncularıyla senaristleriyle kazandığını tekrar onlara armağan ettiğini görürüz. Kurtlar Vadisi’ni, yapımcısı, senaristleri, oyuncuları, yönetmenleri var etmiştir; ama Kurtlar Vadisi de onları var etmiştir. Bakıyoruz Can Gürzap’ın kırk yılı var. Tamer Yiğit’in öyle. Bozkurt Kuruç var. Tiyatrolar genel müdürlüğü yapmış. Atsız Karaduman var, Zafer Algöz var, Selçuk Özel var. Var, var, var. Siz bir vadi anlatıyorsanız güçlü bir senaryo nasıl olmazsa olmaz, böyle güçlü bir kadro da olmazsa olmaz. Kurtlar Vadisi’nin yaptığı, yapacağı yine en büyüklerin vadisi oldu. En iyi oyuncularla, en iyi kameralarla, en iyi senaryoyla ve en iyi takımla şampiyonluk mücadelesi vereceğiz.

ZAMAN

abdullah_54
21-04-07, 14:41
haberler,röportajlar için tşk.

Bu arada abidin ile ilgili önemli bir haber: :sad53:

Vadide ben hariç herkes var !

'Kurtlar Vadisi Pusu' perşembe akşamı ilk bölümüyle çıktı izleyici karşısına. 'Kurtlar Vadisi'nin eski bölümlerinde ölmeyen oyuncuların tamama yakını yeni bölümlerde yer alırkan, Osman Wöber'in yardımcılığını yapan Abidin Yerebakan'ın olmayışı gözden kaçmadı.

Dizide Yerebakan'ın yerinde yine Karadeniz şiveli yeni bir oyuncu görev alıyor. Vadi'nin son bölümünde cezaevine giren Yerebakan, yeni bölümlerde neden yer almadığnı ise hâlâ anlayamamış. Dizi bittikten sonra kimsenin kendisini aramadığını da söyleyen Yerebakan, "Dizi biterken ölmemiş, cezaevine girmiştim. Neden aramadılar, neye kırıldılar bilmiyorum. Benden yana bir olumsuzluk olmadı. Ancak ararlar diye bekledim. Ölmeyen oyuncuların hepsine dizide görev verilmiş. Sadece ben yokum." diyor. Samanyolu'nda bu akşam final bölümüyle ekrana gelen 'Tarık ve Diğerleri'nde rol alan oyuncu, çeşitli projelerden teklif aldığını ve bunları değerlendireceğini söylüyor. 'Siz Pana Film'i neden aramadınız?' sorumuza ise şöyle cevap veriyor: "Benim aramam doğru olmazdı. Onlar da aramadı. Canları sağ olsun. Belki de bir sebepleri vardır. Bir de insanlar sadece çalışılacağı zaman aranmaz. Başka zamanlarda da arayıp görüşmek lazım. İşleri rast gelsin."

yakupoglu61
21-04-07, 14:48
bu bölümde HALOyu çok geç gördük gözlerim aradı; tam dedim nerde bu adam bi baktım polatın odasında oturuyo...!

4 YENİ baron var dediler ama onlar bizim bildiğimiz baronlardan değil sözde baronlar...!
tEK BARON Mehmet Karahanlıydı...!

blooming wood
21-04-07, 15:08
ya kv yi artık film tadında yapıyolar .bu yönünü sevmedim.ve terör olayını toparlamışlar en azından.önceden gözümü kırpmadan izlerken şimdi izlerken bi yandan telefonu karıştırdım bendemi sorun var yoksa dizidemi bilmiyorum

yakamoz16
21-04-07, 15:09
ee şimdi ne olacak abidini istiyorum ben yaa niye böyle bişey yapıyorlar ki baksanıza Abidin Yerebakan'ında kv pusuda oynamaya niyeti var biz en kısa zamanda kampanyaya başlasak alırlar yine...

Melal
21-04-07, 15:16
Demek Abidin Yerebakan KV'de yer almak istiyor.
O zaman iş bizlere düşüyor Pana filme mail atmak,telefon etmek lazım.
Biz Abidin'i istiyoruz diye hatta benim şahane benzetmemi bile kullanabiliriz.
Abidin'siz bir Tuncay kaymaksız ekmek kadayıfına benzer.:img-hyste :img-hyste

KARAMAY
21-04-07, 15:19
Evet yaa biz Abidini istiyoruz kim bilir o da gelir .. sonra bu yeni 46'lı yeni kalem müdürü ile aralarında çekişmeler başlar..

Alın size şamata ....

Abidin bunu evire çevire haşlar diyom ben size ...

yakamoz16
21-04-07, 15:21
melal abla yettin hemen ayrıca benzetmen süper :img-hyste

kesinlikle hemn başlıyalım ayrıca karamay hüsnü ve abidin beraber olurlarsada güzel olur baya güleriz:img-hyste

Melal
21-04-07, 15:22
Pana filmin mail adresini bilen var mı?
Yada nasıl bulabiliriz.Hemen çalışmalara başlayalım bence.
Ben şu benzetmemi de yazarım.Bahadır ve Raci anlar ne demek istediğimizi o zaman.:img-hyste

yakamoz16
21-04-07, 15:27
evet hemen başlıyalım...

melal abla amil adresleri benim bildiğim kadarıyla [email protected]
pana filmin telefonları ise...

02165501910
02165501914

pana filmin sitesinden aldım mutlaka doğrudurlar...

KARAMAY
21-04-07, 15:31
Pana filmin mail adresini bilen var mı?
Yada nasıl bulabiliriz.Hemen çalışmalara başlayalım bence.
Ben şu benzetmemi de yazarım.Bahadır ve Raci anlar ne demek istediğimizi o zaman.:img-hyste

[email protected]
[email protected]
[email protected]

daha yazıyımmı ???

bunlar yeterlimidir ... :) :)

Edit : patlatmayın ama adamların inboxlarını ... bide hep kopya mailler atmayın ...

Hasan Kaçan'ınki teyitlidir.. Birebir kendi verdi ...

Melal
21-04-07, 15:33
[email protected]
[email protected]
[email protected]

daha yazıyımmı ???

bunlar yeterlimidir ... :) :)

Sağol bacım yeterlidir.:)
Efenim pamuk eller çalışsın ve maillerimizi göndermeye başlayalım.
Abidin hakkımız söke söke alırız.:img-hyste :img-hyste

yakamoz16
21-04-07, 15:37
hepimiz ayrı ayrı mail atalım ama bence gerekirse patlatalım:img-hyste abidinin nekadar sevildiğini görsünler hem hepimiz bir mail atsak yeterli baya kalabalığız zaten...:img-yes:

KARAMAY
21-04-07, 15:39
Sağol bacım yeterlidir.:)
Efenim pamuk eller çalışsın ve maillerimizi göndermeye başlayalım.
Abidin hakkımız söke söke alırız.:img-hyste :img-hyste

yok yani cep falanda buluruz icabında .... siz isteyin yeter... :icon_whis :icon_whis
veriyom numarayı yazın 05323....

yaa zaten geleceği varsa oda gelir eminim .. ve bence 46lıkla bunu rakip yapacaklar .. daha büyük bir gırgır çıkacak ortaya ..
hadi bakalım ...

şaka bi yana ...
Aslında bende feci halde hüzün var
masanın üstündeki Elifin resmi gitmiyor aklımdan her düşündüğümde...
Nasıl kıydınız yaww o kısa...

bari oda ikizi olarak falan gelseydi ...

gelirmi acep ....

yaa bari mitçi , istihbaratçı bi kız bulsaydık buna ...

cookie
21-04-07, 15:52
beni en cok nefise karatayin performansi sasirdi. hic bu kadar iyi olabilicegini sanmazdim. birde galiba kendi sesini kulanmiyor. bence yerinde bir karar.
Katılıyorum çiçekçim.. Nefise'nin performansı çok süper olmasada emsallerine göre baya iyiydi.. Üstelik dediğin gibi kendi sesini kullanmaması çok yerinde olmuş.. Profesyonelliğini arttırmıştı..
Merve'cim İnci'nin kocası pek bir kılıbık birşeye benziyor.:)
Evet pek kılıbık.. Bir de kızın babası ezdi gıkını çıkartamadı.. Ama öyle bir ailede içgüveysi olmakta zor..
Arkadaşlar dünki bölümde Polat Alemdar rütüğe laf attı sanırım "Ben Terörle uğraşmak istedim ama birileri engel oldu" fark ettizmi
Aynen öyle... Çok yerinde edilen çok güzel bir laftı.. İsteyen istediği yere çekebilirdi. Direk bir suçlama yok anlayan anlar olarak bırakmışlardı..
Kv'nin replikleri çok doyurucu oluyor..
Benim gözüm dizi süresince Polat'in yaninda hep Elif'i aradi.Elif öldügünde Polat'in onun basucunda ona söyledigi sözler geldi aklima çok kötü oldum.Ahh keske Elif'im noktalanmasaydi..
Aynı hisse ben de kapıldım.. Masanın üzerinde Elif'in resmi olması çok hoş bir ayrıntıydı.. Bunu unutmamaları çok hoştu.
Abidin'siz bir Tuncay kaymaksız ekmek kadayıfına benzer.:img-hyste :img-hyste
:img-hyste :img-hyste Abidin'i çok aradı gözlerim..

aylince
21-04-07, 16:11
inci ahunun arkadaşı ama ailesinin ahu uzerinde planları var mı yoksa yanındalar mı.planları varsa inci de ahuyu kandıracak mı tam anlamadım.biriniz anlatır mısınız

**ŞEKERKIZ**
21-04-07, 16:49
yakamoz16,imzalar çok güsel olmuş.
Yeni bölümün fotoğrafları ne zaman eklenir.
İnci-sema şimşek oluyo dimi.ben jeneriği kaçırdım..böyle sorular soruyorum.kusura bakmayınbye

aylince
21-04-07, 16:50
yakamoz16,imzalar çok güsel olmuş.
Yeni bölümün fotoğrafları ne zaman eklenir.
İnci-sema şimşek oluyo dimi.ben jeneriği kaçırdım..böyle sorular soruyorum.kusura bakmayınbye

evet sema şimşek inci.onun ailesinin ahu uzerinde planları var galiba.inci de kandırıyor mu ahuyu o anlamda

yakamoz16
21-04-07, 16:52
şekerkız yorumun için çok sağol

daha kimse bölümü indirmediğinden resim çekememiş:(

ve evet inci şema şimşek oluyor canım

**ŞEKERKIZ**
21-04-07, 17:01
inci sadece arkadaşına yardım ediyor ailesinin planlarından haberi yok
evet,de ahunun durumu çok zor bir durum,
Öteki taraftan da,karadağ ailesi,planlar yapıyor.bakalım neler olacak.
Umarım amcasıda yanlız bırakmaz onubye

mc_merve
21-04-07, 17:03
HERKESE SLM

barbiee calismalar icin cok sagol
asli imzalar cok guzel tskrler

yazilanlarin hepsini okudum masallah sadece roportaj veya kvp haberi vaR:img-hyste

HERKES Kvp den konusuyo :happy0064

neyse

bu arada bolumu indirmeme az kaldi bir sorun cikmazsa resimler bugun gelecek ihsallah:img-wink:

arti abidin calismalarina baslayalim artik:img-polic :img-polic

mc_merve
21-04-07, 17:28
aylince esprin hala aKLIMDA :img-hyste
**ŞEKERKIZ** bolumu indireyim cekicem yani bekliyorum suan bu arada istekler bolumune multimedya acil,asini istediginizi yazarsaniz daha iyi olabilir:img-wink:

serseri_mayın90 resimleri bizlerle pAYLASTIGIN ICIN COK TSKRLER:good: :happy0064

aylince
21-04-07, 17:56
[B][FONT="Comic Sans MS"]aylince esprin hala aKLIMDA :img-hyste

begendigin için teşekkürler mc_merve:)

"mematiye pusu kurup evlendirebilirler" demiştim:) gazeteci kızla aşk falan diyorsunuz espri gerçek mi olacak ne:img-hyste

serseri_mayın fotolar süper teşekkürler:)

mc_merve
21-04-07, 18:02
begendigin için teşekkürler mc_merve:)

"mematiye pusu kurup evlendirebilirler" demiştim:) gazeteci kızla aşk falan diyorsunuz espri gerçek mi olacak ne:img-hyste

serseri_mayın fotolar süper teşekkürler:)

valla ben ilk eakstiramadi o kizla ama sonra dusununce uysuyolar aslinda:img-hyste

serseri_mayın90 resimler icin cok tskrler :good:

yakamoz16
21-04-07, 18:05
serseri_mayın90 eklediğin fotolar için çok sağol acaba elinde memati ve gazeteci kızın fotolarıda varmı?varsa ekliyebilirmisin?:img-in_lo

acem kızı
21-04-07, 18:10

bugünkü zaman gazetesinde kvp haberi olarak abidini almışlar
abidini kimse aramamış ya
sormamışlar dahi
demek ki dizide olmıyacak

ama olur inş.

ben zaten yeni adamı beğnmedim:icon_sorr

cumartesi ekinde de bahadır özdener ropörtajı var

kaçırmayıın

:img-wink:

acem kızı
21-04-07, 18:11
serseri_mayın90

resimleri için çok saolasın

mc_merve
21-04-07, 18:12
serseri_mayın90 resimler icin cok tskr ederiz ama tek tek ekledigin icin modlar uyari yapabilior hepsini birden eklersen daha iyi olabilir (tabi benim icin onemli degil sadece soylemek istedim ):img-wink:

mc_merve
21-04-07, 18:28
http://img244.imageshack.us/img244/4366/98651582bv9.png

bu kizin son gulusuydu:img-hyste :img-hyste

hehe resimler tekrar sagol :):happy0064

**ŞEKERKIZ**
21-04-07, 18:35
Serseri_mayın90 fotoğraflar için çokkk teşekkürler,
Nefisenin babasını oynayan oyuncunun fotoğraflarını çektiysen ekleyebilirmisin:img-yes:

**ŞEKERKIZ**
21-04-07, 18:39
1 takım(gifli avatarı kendim için yaptım kullanmak isteyen olabilir diye ekliyorum:)

http://img145.imageshack.us/img145/108/animation1bh0.gif http://img257.imageshack.us/img257/2519/81899081gh3.jpg

http://img145.imageshack.us/img145/5868/89544356gd4.jpg

http://img257.imageshack.us/img257/9348/69029954rs6.jpg

yakamoz elllrine sağlık çok süper olmuş.:img-yes:

yakamoz16
21-04-07, 18:39
serseri_mayın90 gerçekten çok sağol resimler için:)

**ŞEKERKIZ** beğendiğine çok sevindim,sağol

serseri_mayın90
21-04-07, 18:56
bnden şimdilik bukadar.sonra başka çekebilirsem eklerim.
yakamoz çalışmaların çok güzel olmuş:img-wink:

**ŞEKERKIZ**
21-04-07, 19:05
http://img409.imageshack.us/img409/5182/krwcw4.png

http://img339.imageshack.us/img339/8986/krrwfc6.png

http://img339.imageshack.us/img339/5998/kwij7.png

http://img409.imageshack.us/img409/6999/kurwwji7.png

http://img409.imageshack.us/img409/2909/kwwmj8.png

http://img409.imageshack.us/img409/1358/rkkretv5.png

ya arkadaşım çok teşkkürlerrr.
Yakamozcum bana bu resimlerden hareketli avartar ve imza yaparmısın:img-yes:

yakamoz16
21-04-07, 19:16
**ŞEKERKIZ** tabiki yapmaya çalışırım olursa eklerim...

merve çalışma süper güzelim elleerine sağlık:good:

**ŞEKERKIZ**
21-04-07, 19:56
**ŞEKERKIZ** istediğin takım:)

http://img386.imageshack.us/img386/9515/animation1zq9.gif

http://img232.imageshack.us/img232/6139/39311274kc5.jpg

yakomozcum arkadaşım harikasınnn yaa ellerine sağlıkk çokk teşekkür ederim:good:

acem kızı
21-04-07, 20:18
yakamoz16 imzaların süper olmuş

diğer tüm paylaşımcılara tşk ederim

tılsım16
21-04-07, 20:18
serseri_mayın90 resımler ıcın cok saol
yakamoz16 ımzaların ve avatarların her zamankı gıbı cok hos
mervecım ekledıgın resım cok hosuma gıttı..

mematı ve gazetecı kızın ile ahuyla polatın sahnesınden de ımza yapabılır mısınız??

tılsım16
21-04-07, 20:20
rica ederrim şekerkız güle güle kullan

evet K.V.P için 2 POLAT imzası:)
http://img366.imageshack.us/img366/9296/10418740fr4.jpg

http://img353.imageshack.us/img353/61/34119198zm2.jpg

bunlar cok guzel ben ımza olarak kullanmak ıstıyorum ama boyutu cok buyuk dıyor... biri bana yardım ettsın...

yakamoz16
yorumlarınız için çok sağolun;)

tılsım16 bende memati ve gazeteci kız için birşeyler yapmayı düşünüyordum yaparım yani..ama ahuya yapamam anti ahucuyum:img-hyste ama bol bol polat yaparım...

acem kızı
yakamoz16 bu fotolarımı istiyordun??

http://img352.imageshack.us/img352/8285/63692416fn0.png

http://img185.imageshack.us/img185/4738/87466341kp9.png

http://img95.imageshack.us/img95/1617/62456739rv8.png

resimleri için teşekkür ederim
çok güzeller
eline sağlık

bu kizin son gulusuydu:img-hyste :img-hyste

hehe resimler tekrar sagol :):happy0064

müthiş yorum

ama kız ikinci defa çekince de gülüyordu
her neyse:happy0064

tılsım16
21-04-07, 20:24
Memati ve Gazeteci kızla avatar yaptım umarım beğenirsiniz.:)
Efsane aşk.:img-hyste :img-hyste

http://img451.imageshack.us/img451/4082/mematiis0.gif (http://imageshack.us) http://img381.imageshack.us/img381/2931/memati2oo7.gif (http://imageshack.us)

cok hos:)
ya arkadasalar bu gazeteci kızın bı adı yok mu:img-hyste adı gazetecı kız kaldı

Melal
21-04-07, 20:30
Bu gazeteci kızın adı jenerikte geçtimi zaten ömrü uzun olmayacağa benziyor :img-hyste
KURTLAR VADİSİ PUSU---------------->ANASAYFA

Ya onu bende görmedim.
Jeneriğe bakmadığım için bilmiyorum.
İnşallah dizide kalıcı olur pek bir heveslendik biz.

Bahadır abi,Raci abi kırmayız biz garipleri.
Şu gazeteci kız olsun Memati'ye sevgili.
:img-hyste :img-hyste

Melal
21-04-07, 20:35
melal ayy öldümm efsane aşkkk:img-hyste :img-hyste :img-hyste :happy0064 :happy0064

Ölme canım.:)
İnşallah bizim efsane olmaz kestane.:)
Sevgili senaristlerimize sesleniyorum nolur kıymayın bu kıza.:img-hyste

elif-ela
21-04-07, 20:42
ben kurtlar vadisi pusuyu çok beğenmedim:icon_sorr :icon_sorr
bence kurtlar vadisi daha güzeldi çakırıyla elifiyle kılıçıyla aslanı ve diğerleriyle:happy0064 :happy0064
pusuda çok farklı şeyler var yani ne biliyim
keşke eski vadiyi devam ettirselerdi:icon_sorr :icon_sorr

yakamoz16
21-04-07, 20:46
melal abla avatarların çok hoş olmuş ellerine sağlık:good: ''İnşallah bizim efsane olmaz kestane'' ne komiksin be ablacım:img-hyste

tılsım16 yapabilmişin imzanı, güle güle kullan

aylince
21-04-07, 20:48
fotolar çalışmalar süper:)

memati ile gazetecinin bakışları çok komik ya:img-hyste

Melal
21-04-07, 20:50
melal abla avatarların çok hoş olmuş ellerine sağlık:good: ''İnşallah bizim efsane olmaz kestane'' ne komiksin be ablacım:img-hyste

tılsım16 yapabilmişin imzanı, güle güle kullan

Aslı'cım bugün formumdayım canım.:)
Senin yaptığın avatar ve imzaları şimdi gördüm şahane olmuş emeğine sağlık canım.:)

yakamoz16
21-04-07, 20:55
teşekkürler melal ablacım beğendiğine sevindim valla bende bugün formumdayım baya çalıştım yorulduğu farkettim gidip dinlensemiyi olucak

artık bende mematigazeteci kızın efsane aşkına:img-hyste yarın avatar yaparım:img-hyste

mc_merve
21-04-07, 20:58
ohh calismal;ar yapilmis gine
melal guldurdun beni ya ne ara efsane ask oldu:img-hyste :img-hyste cok guzel olmus ama sagol

aslicim imzalarda cok hos emeklerin icin cok tskrler
She7a imzalarin hepsi super cok tskrler paylastigin icin:happy0064
sanirim jenerikde gazeteci kizin adi yoktu varsa bile cok uzun surmez yakinda olur mematide aska kuser:img-hyste

aylince
21-04-07, 20:59
dizilerin anasayfaya geçmesi ratinglere baglı diye düşünmüştüm.ratingler süper ama kurtlar vadisi pusu geçmedi anlamadım neden biliyor musunuz

She7a
21-04-07, 21:03
gazeteci kızın gercek ismi konusuna gelirsek.
dizi'nin sonunda oyuncular diye kısım geciyor
15 kisinin ismi falan olur orada yazıyor olması
lazım.

**ŞEKERKIZ**
21-04-07, 21:05
http://img338.imageshack.us/img338/1572/untitled12ei6.jpg

http://img338.imageshack.us/img338/4336/untitled13zj3.jpg

http://img140.imageshack.us/img140/8817/untitled14je8.jpg

http://img140.imageshack.us/img140/6033/untitled15pw3.jpg

Çok güsel olmuş imzaların eline sağlıkbye

Melal
21-04-07, 21:07
Merve'cim bizim Memati ile gazeteci kızın aşkı şimdilik papucumun efsanesi.:img-hyste
İnşallah gerçek efsane olacak Raci ve Bahadır abiye sesleniyorum.
Siz Memati'yi begenmiyor musunuz yoksam hııı.:img-hyste

She7a
21-04-07, 21:07
tesekkur ederim begenmenize sevindim.
bende ana sayfa'ya gecmesi icin ratingler
iyi olması lazım diye biliyordum yoksa yanlıs
mı biliyorum. :icon_roll

mc_merve
21-04-07, 21:11
Melal diyorum ya onlarin aski efsane olsa bile kiz sonunda olucem mematide busefer kafasina filan sikar :)

arkadaslar anasayfaya gecmek reytingle alakasi yok sanirim cunku doktorlar kac haftadan beri birinciydiler hala ana sayfada deyiller ama keske raitinglere gore ana sayfaya gecilse simdiye kadare coktan gecmistik o zaman:img-yes:

Melal
21-04-07, 21:12
tesekkur ederim begenmenize sevindim.
bende ana sayfa'ya gecmesi icin ratingler
iyi olması lazım diye biliyordum yoksa yanlıs
mı biliyorum. :icon_roll

Sadece reytingler yetmiyor canım.
Forumun yoğunluğu,kaç kişinin görüntülediği,kurallara ne kadar uyulduğu,mesajlarda Türkçe'nin nasıl kullanıldığı falanda dikkate alınıyor sanırım.
O yüzden hemen ana sayfaya almazlar.
4-5 bölüm geçmesi lazım.

Melal
21-04-07, 21:15
Melal diyorum ya onlarin aski efsane olsa bile kiz sonunda olucem mematide busefer kafasina filan sikar :)

arkadaslar anasayfaya gecmek reytingle alakasi yok sanirim cunku doktorlar kac haftadan beri birinciydiler hala ana sayfada deyiller ama keske raitinglere gore ana sayfaya gecilse simdiye kadare coktan gecmistik o zaman:img-yes:

Kız ölmesin ya ölürse sıkar valla Memati ortalığı ayağa kaldırır.:)

Doktorlar'ın forumu çok kalabalık ama kural ihlali çok yapılıyor.
Tek satırlık mesaj ve Türkçe'yi kötü kullanan bir çok kişi var.
Ana sayfaya geçebilecek başka dizilerde var ama sanırım bu sezonda bitecek olan diziler bitince alınırız ana sayfaya.

mc_merve
21-04-07, 21:21
biz oyle hevesleniyozda kiz 2. bolumde cikcagi bile belli degil yani
bu arada kizin adi soylenmedi demi gazeteci kiz deyip duruyoz :img-hyste

gerci memati eger ogrenise kizin fotoraf cektigini kizi bulur kafasina SIKAR:)

yakamoz16
21-04-07, 21:32
She7a imzalar çok güzel ellerine sağlık

yani merve dediğin çok doğru bu mematini gülü 2,bölümde de varmı onu bile bilmiyoruzki ama kesin olur eğer olmayacak olsaydı memati onu son anda görmezdi gördüki bişey olucak demektir..inşallah olur..:img-wink:

mc_merve
21-04-07, 21:46
arkadaslar duyduguma gore bu hafta showda mac varmis kurtlar vadisi saat 20.00 da oynucakmis:img-yes: ondan sonrada mac olucak tabiki doktorlar yok sanirim

birde doktorlar carsamba gunune alinabilirmis sanirim kvp persembe gunu once tekrar olucak sonrada yeni bolum eskisi gibi:img-yes:
dogrulugunu tam olrak bilmiyorum ama
hayirlisi

acem kızı
21-04-07, 23:15
http://cumaertesi.zaman.com.tr/images/2007/04/21/kurtlar-vadisi.jpg

ABDULLAH KILIÇ
Türk televizyon tarihinin en çok izlenen ve tartışılan dizisi Kurtlar Vadisi, ‘Pusu’ adıyla yeniden ekranlara döndü. Geçtiğimiz şubat ayında ilk bölümü yayınlandıktan sonra büyük tartışmalara yol açan dizinin yeni versiyonunda Muammer Aksoy, Eşref Bitlis, Uğur Mumcu, Özdemir Sabancı, Üzeyir Garih cinayetleri gibi yakın dönemin karanlık olaylarının arkasındaki güç ortaya çıkarılıyor. “Cinayetlerle Türkiye’yi karıştırmayı ve bölmeyi amaçlayan ‘derin çeteler’in röntgenini çektik.” diyen Kurtlar Vadisi’nin senaristi Bahadır Özdener ile Kurtlar Vadisi’ni, tartışmaları ve Pusu’yu konuştuk.
Tüm zamanların en çok izlenen dizisi yeni bir formatla izleyici karşısına çıkıyor. Türkiye’de malzeme konusunda hiç sıkıntısı çekmiyorsunuz anlaşılan...

Yok, hiç çekmiyorum. Yani hadiselere, cereyan eden olaylara olumlu tarafından bakan bir ekibiz. Bu ülkenin geçmişine baktığınızda anlatacak çok hikâye bulursunuz. Kurtlar Vadisi’nin en önemli noktalarından biri, olumsuzlukları olumlu yönüyle anlatması, insanlara umut vermesidir. Bence Türkiye’nin en çok ihtiyacı olan şey de budur.

Nereden baktığınıza bağlı yani...

Biz müspet yönden bakıyoruz. Bu ülkede yaratılan ayrımların çoğunun sahte, dış kaynaklı olduğuna; aslında çok kolay ortadan kalkabileceğine, bu ülkedeki çatışma alanlarının çoğunun ekonomik kaynaklı olduğuna inanıyoruz. Bu ülkenin çatışma alanlarının neredeyse tamamının düşman sevindirdiğini biliyoruz. Ama, “Türk’ün Türk’ten başka dostu yoktur” diyen kişiler de değiliz. Bin yıllık bir ülkenin mirasçılarıyız. Biz dostluklarla buraya geldik, düşmanlıklar da gördük. Kapalı, kendini kuma gömen değil; ileriye, ufka bakan, mağrur, geçmişinin ve geleceğinin ne olduğunu bilen bir tablo çizdik Kurtlar Vadisi’yle.

Pusu’da, terörün arka planına ve asıl kurgulayıcılarına mercek tutacaksınız o zaman...

Evet. Terör nedir? Terör mayındır. Terörün olduğu yerde siz ayağınızın altına bakarsınız. İleriye bakamazsınız. Kurtlar Vadisi Terör’den Pusu’ya çıktığımızda, ayağımızın altındaki mayına değil bu mayını döşetenlere bakıyoruz. Bu mayın insanların canını alan mayın değildir; ama mallarını, geleceklerini, kişiliklerini alan, hürriyetlerini alan bir mayındır.

“Bu dizi şiddete teşvik ediyor, okullara kadar indi” şeklinde iddialar var, bunlara ne diyorsunuz?

Biz Kurtlar Vadisi’ni yapan ekibiz, buna hiçbir zaman safdillikle bakmadık. Onların vermeye çalıştığı mesajı, yani bu kampanyaları yürütenlerin derdini ve karın ağrısını çok iyi biliyoruz. Gerçekleri haykırdık. Olan bitene gözümüzü kapasaydık bu eleştirilerin ve bu kampanyaların hiçbiri olmazdı. Bunları bir zihniyetin ürünü olarak görüyoruz. Bu ülkede iyi bir şey yapan, ülkenin insanını kucaklayan, dertlerini ve hikâyelerini anlatmaya çalışan bir ekibin başına gelebilecek en asgari şeydir bize yapılan. Tabiî ki şiddet kampanyası var derler. Siz kalkıp da bu ülkeyi soyuyorlar, çeteleştiriyorlar, bu ülkenin altını oyuyorlar dediğiniz zaman tabiî ki mafyanın -anlattığımız her türlü mafyanın- nasırına basmış olursunuz ve onlar da bunda size müsaade etmezler.

O zaman ucuz atlatmışsınız...

Evet, çok ucuz atlattık. Çok şanslıyız, çok seviliyoruz diye düşünüyoruz. O yüzden biz hiç felaket tellallığı yapmadık. Düşünün ki kampanyanın içerisinde biz vatan dedik, bayrak gösterdik diye suçlandık. Yani çok amiyane bir tabirle bu ülkede doğmuş, büyümüş, bu ülkenin çorbasını çayını içmiş hiç kimse bunu yemez.

Kampanyalar sonucunda dizi yayından kaldırıldı. Aynı tepki ya da kampanya Pusu için başlarsa ne yapacaksınız? Böyle bir şeyi öngörüyor musunuz?

Kurtlar Vadisi’ne sevgi de hücum da aynı anda olacaktır. Her zaman olacaktır. Kurtlar Vadisi, Türkiye’nin bütün kesimlerini kucaklamaya devam ettikçe bize taştan daha yumuşak bir şey atmayacaklardır.

Korkmuyorsunuz yani...

Bizim durumumuz çok net. Bunu ifade ettik, algılamadılar. Biz Amerika’ya da meydan okumadık. Biz kalkıp bilmem ne çetecilerine de meydan okumadık, biz kalkıp terör örgütüne de meydan okumadık. Biz sadece dedik ki, adalet var, hak var, hukuk var. ABD’nin Irak işgali ve oradaki insan hakları ihlalleri yanlıştır. Bu lafı söylemek meğer suçmuş. Biz ne ABD’ye ne Amerikan toplumuna karşı bir ekibiz. Ben onların icraatına karşıyım. Kim ister ki kan aksın?

Bu filmi çekerken bir devlet meselesi haline geleceğini düşünüyor muydunuz?

Tabiî ki düşünüyorduk, bunu biliyorduk. Biz ülkemizi ve dünyadaki güçleri çok daha iyi tanıyoruz. Bu yüzden başbakanımızı bilgilendirdik. Türkiye’de ilk defa bu yapıldı. Eğer siz bir film yapıyorsanız, bu filmin ses getireceğine inanıyorsanız ki böyle oldu. Bu filmle ilgili ABD dışişleri bakanı, NATO başkanı konuştu, ABD Kongresi’nde soru önergesi oldu.

Bundan dolayı da eleştirenler oldu.

Zannettiler ki, bir film şirketi hükümetin başıyla bir ilişki içinde. Evet, çok sevdiğimiz, çok değer verdiğimiz bu ülkeye hizmet eden bir insana tabiî ki saygı göstereceğiz. Bu ülkenin menfaatleri herkesin şahsi menfaatlerinden üstün olmalı. Bu film dünyanın yüz ülkesinde gösterildi. Filmi, Başbakan izledi, bakanlar izledi, memnuniyetlerini dile getirdiler. Sonra Terör yayınlanmaya başladığında, milliyetçilik damarında insanları tahrik ediyor diye sanki hükümet kanadından da bir baskı geldiği şeklinde bir iddia ortaya atıldı.

Terör dizisiyle ilgili de Başbakan’a bir bilgi verdiniz mi?

Tabii ki... Sayın Başbakan biz bu diziyi yapmak istediğimizde bizi kabul etti. Biz anlatacağımız konsepti, anlatmak istediğimiz değerleri ve doğruları söyledik.

Kurtlar Vadisi Terör’ün RTÜK tarafından yayından kaldırıldığına dair yaygın bir kanaat var. Pusu’nun içeriğiyle ilgili olarak RTÜK ile bir ön görüşme yaptınız mı?

RTÜK, Radyo Televizyon Üst Kurumu olarak adı üstünde, Türk televizyonlarının muhatabıdır, yapım firmalarının değil. Yani bu muhatap kelimesini önemsememek ya da küçümsemek anlamında kullanmıyorum. Tabii ki görüşmedik. Biz özgür bir şekilde fikir üreten, bu fikri de sinema diline çeviren, dizi yapan bir ekibiz. Biz hiçbir denetim mekanizmasıyla görüşmek durumunda değiliz.

Milliyetçilik duygularını körüklediğiniz söyleniyor...

Türkiye’de AK Parti iktidarda, ezici bir çoğunlukla iktidarda. AK Parti’nin tüzüğünde böyle bir söylem yok. Türkiye’de böyle bir durum yokken bir karalama ve kampanya var. Niye? Türkiye’de iyi şeyler oluyor çünkü... Bakın en son haberlere: “Türkiye ikiye bölündü”. Çok çok müjdeli bir şekilde bu haberleri veriyor basınımız. Yapılmak istenen tamamen bu. Türkiye’nin milliyetçilik değerleri böyle bir diziyle, bir yayınla, bir şarkıyla türküyle ya da bir partiyle yükselip inecek değerler değil. Tabiî ki kimse, “Yahu terörün arka platformunu anlatıyorlar ya biz çıkarsak ortaya!” demeyeceklerdi.

Kral çıplak durumu yani!

Keşke çıplak olan sadece kral olsa! Vezir çıplak, soytarılar çıplak. Çırılçıplak bir güruh var. Ve bu çıplaklar bize artık ne diyeceklerini şaşırdılar. Yani her konjonktüre göre şunu yükseltiyoruz, bunu indiriyoruz. Neymişiz biz be! Oynadıkları değerlere bakın. Bayrak, vatan, millet, din, demokrasi, laiklik, hukuk!

Yakın tarihte işlenen cinayetlerle ilgili bugüne kadar söylenmeyeni söyleyen, bilinmeyeni gösteren, yine kimsenin sormaya cesaret edemediği soruları soran bir içerikten bahsediyorsunuz yeni dizide. Elinizde bu konularla ilgili resmi görüşü değiştirecek bilgiler mi var?

Bilgi demeyelim biz ona. Neticede biz drama yapıyoruz, kurgu üretiyoruz. Senaryo yazıyoruz. Cambaza bak cambaza diyoruz. Bir panayırda yankesicilik yapan bir adam, cambaza bak cambaza diyerek diğerlerinin cüzdanlarını çalıyor. Bu ülkenin değerleri öldürülüyor. Bu ülkenin değerlerinin başına işler geliyor. Öyle ya da böyle… Sonra bir bakıyorsunuz, bir tetikçi yakalanıyor. Bir tane de bazen buluyoruz bazen bulamıyoruz. Sonra bu davaların içinde izler birbirine karışıyor. Biz bir iz takip etmeye çalışıyoruz. Ve Kurtlar Vadisi’nde de biz hüküm vermeyeceğiz. Soru soracağız. Soru işareti getireceğiz. Uğur Mumcu neden o tarihte öldürüldü? Neyi araştırıyordu? Neyi bulmuştu? Neden Turgut Özal’a bir suikast var ve bunun ardından gidilemedi?

Bir de bu ülkenin başbakanı...

Neden Cumhurbaşkanı Özal’ın ölümünün üstünde 14 yıl geçmesine rağmen öldü mü öldürüldü mü diye bir şüphe var? Biz sadece bunları ısrarla vurgulaya vurgulaya bir şeyi yadınlatmayı hedefliyoruz: Acaba cambaza bak cambaza mı oynanıyor tekrar Türkiye’de? Özdemir Sabancı niye öldürüldü? Sol bir terör örgütü mü öldürdü? Evet tetiği çeken onlar. Hiç şüphe yok. Hrant Dink’in faili Ogün Samast, hiçbir şüphe yok. Abdi İpekçi’yi Mehmet Ali Ağca öldürdü. Neden? Bu soruları bizim insanımız sordukça, onlara sunulan cevaplara inanmadıkça, şüphe ettikçe, araştırdıkça, düşündükçe bu menfur cinayetlerin olma olasılığı azalır. Eğer biz cambaza bak cambaza oyununu deşifre edersek kolaylıkla o yankesiciler cambaza bak cambaza oyununu uygulayamayacaklardır.

Zaten Abdi İpekçi çözülseydi…

Belki bunların hiçbiri olmayacaktı. Ama hiçbir kuruma ya da kişiye haksızlık etmek istemiyorum. Burada oturup böyle konuşmak, ahkam kesmek kolay. Ama izini sürmek izini takip etmek, inanın çok zor. Bu ülkenin canları ve değerleri yitiyor. Bu ülkenin gençliği ve geleceği yitiyor. Bizim bu suikastlarda, faili meçhul cinayetlerde tek anlatmak istediğimiz bu. Lütfen vatanımıza sahip çıkalım. Bunun yolu da çok basit. Ben bunu konuşuyorum. Mesleki olarak iyi senaryo yazmak zorundayız. Oyuncularımız iyi oynamak zorunda. Yönetmenimiz iyi çekmek zorunda. Bizim elimizden ancak bu kadarı gelir. Herkes işini en iyi yapmak zorunda.

Gerçekten hem evladının birini şehit vermiş diğeri terör örgütünün saflarına karışmış anne var mı?

İnanın var. Başvurun insan hakları derneklerine, sivil toplum kuruluşlarına görürsünüz. Orada biz bir şeyi sembolize etmeye çalıştık. Şimdi neticede zaman geçtikten sonra, tarih ilerledikten sonra, inanın bu ülkenin mezar taşlarını ayıklayamazsınız. Bu ülkenin mezar taşlarının kimlikleri yoktur. Bu ülkenin insanlarıdır ölenler. Öldükten sonra yan yana yatarlar. Orada biz bir şeyi sembolize etmeye çalıştık, “haddimizi aşarak”. Biz dedik ki, bu ülke aynı kalpte, aynı ruhta, aynı beyinde, aynı gende, aynı geçmişte; ne olur ayırmayın, bunun altından kalkamazsınız!

Neden haddinizi aştığınızı düşünüyorsunuz?

Neticesi itibarıyla! O kadar büyük bir plan kuruluyor ki, elimizdeki çomağı doğru bir yere soktuğumuzu gördük. O yüzden Kurtlar Vadisi Terör için o büyük, suni kampanya düzenlendi.

Kurtlar Vadisi Terör’ün yayınına ara verilmesi ya da yayından kaldırılması sırasında Başbakan ile hiç temasınız oldu mu? O aradı mı ya da?

Sayın Başbakan’ın bir diziden çok daha fazla ilgileneceği konular var. Kalkıp da bizim kapısını çalma durumumuz yok. Kalkıp da Sayın Başbakan’ı, şu oldu bu oldu demek, daha fazla ayrım yaratmaya, bu ülkede her anlamda çok hazır bir ortam varken bölücülük yapmaya niyetimiz olmadığı için aramadık. Mevcut durumu saygıyla ve anlayışla karşıladık.

Terör’den sonra diğer kanallardan herhangi bir teklif aldınız mı? Bundan sonraki dizinizi biz yayınlayalım, diye...

Buna Show TV dahil, pek çok kanal gerek genel müdür bazlı, gerek patronaj bazlı desteği verdiler. Bizim çalıştığımız, mesai paylaştığımız her grupla, her kişiyle çok sıcak bir ilişkimiz var. Yani bu da Türkiye’de çok alışılmış bir durum değil. Ama bizim bakış açımız, yapımız öyle. Bizim ilişkilerimiz bir projelik ya da “menfaat” bazlı değil. Sağolsunlar, çok sayıda şirket, çok sayıda insan bizi aradı, ellerinden gelen desteği vermek üzere hazır olduklarını söylediler. Bu dizinin yayınlanmasında bir risk var ise bu riski de almayı seve seve üstleneceklerini belirttiler.

Kurtlar Vadisi ne yaparsa yapsın artık izlenen bir dizi. Reklam dağılımlarını etkiliyorsunuz. Reklamdan kaynaklanan bir kampanya bekliyor musunuz?

Biz işin olumlu tarafına bakmayı düşünüyoruz. Türkiye’de reklam pastası giderek büyüyor. Ne güzel, demek ki tüketim artıyor. Umarız ki, üretim de artıyordur. Biz meseleye böyle bakarız. Kurtlar Vadisi Pusu bir diğerinin ekmeğini ya da pastasını çalmayacak. Yeni bir pasta getirip masaya koyacak. Böyle bir gücü vardır. Kurtlar Vadisi Pusu hiç reklam vermeyen, hiç bunun için para harcamayan, ortada olmayan firmaları ortaya çıkarmış ve değer yaratmış bir markadır. Biz çatışmanın böyle olmayacağını; aksine, Kurtlar Vadisi Pusu’nun yaratacağı, daha doğrusu genişleteceği pörtföyün diğer kuruluşları da memnun edeceğini düşünüyoruz. Kimse ötekinin nasibini yiyemez ki!

Polat Alemdar Pusu’da nasıl bir rol üstlenecek? Yine bir devlet görevlisi mi?

Polat Alemdar, çizgisi çok belli bir başkahraman... Halk kahramanı ve süper kahramandır. Üçü iç içedir. Polat Alemdar devlet tarafından yetiştirilmiş ve mafyanın içerisine, çökertmek için yerleştirilmiş ve bu görevini -ki bu operasyonun adı Kurtlar Vadisi’dir- başarıyla tamamlamış bir halk kahramanıdır. Polat Alemdar’ın devlet görevi biter, vatan görevi başlar. Resmen soruyorsanız, Polat Alemdar kamu güvenliği teşkilatının resmi olarak başıdır. Bu kamu güvenliği teşkilatı görünür bir teşkilat değildir. Yeraltında, ama devletin gerekli ve bilmesi gereken özel kişi ve kurumları tarafından bilinir ve faaliyetleri, işlemleri onaylanır, görevlendirilir. Aslında bu dediğim Kurtlar Vadisi’nin tamamında var olan. Kurtlar Vadisi Terör’ün ikinci bölümünde devlet irtibatının olduğu, ama bildiğimiz 657’ye tabi devlet memuru olmadığı bir halk kahramanıdır.

Bir kavram kargaşası vardı Kurtlar Vadisi’nin senaryosu için. Derin devleti anlatıyor. Polat Alemdar bu organizenin bir uzantısı gibi yorumlanıyor… Pusu’da ise konu yine derin devlete mal edilen birtakım eylemler, yine derin devletin adamı olduğu iddia edilen bir kişi aydınlatılacak. Burada bir çelişki yok mu?

Bir kavram kargaşası var. Yani eğer -içinde “devlet”in geçtiği- bir cümlede bir cinayet kelimesi var ise bir kere bu cümle yanlıştır. Eğer onu derin çete diye tanımlarsanız, evet derin çetenin işlediği cinayetler var. Körebe oynamanın bir anlamı yok. Biz bunu kabul etmiyoruz. Diyoruz ki, derin çete var. Derin çeteler zaman zaman birbiriyle de çatışıyor. Derin çetelerin çoğu zaman çatıştığı ülkenin insanlarıyız. Polat Alemdar bir devlet görevlisidir. Derin devlet görevlisi değildir. Günümüzde geçiyor her şey. Biz hüküm vermeyeceğiz. Biz soru sorduracağız. Eğer biz hüküm verseydik, bizim peşin hükümlerimiz olsaydı bu dizi ve film bu başarıyı elde edemezdi. Bu dizi sadece ayna vaziyeti görür. Bu dizi röntgen çeker, bir doktoru değiliz bu ülkenin, biz röntgenciyiz, biz filmi çekeriz sadece.

Ömer Baba karakteri var bir de dizide. Ömer Baba kimin duygularını yansıtıyor?

Ömer Baba, bu ülkenin değerler birliğini yansıtır. Ali Saydam’ın da köşe yazısında yazdığı gibi Ömer Baba kamu vicdanın yansıtır. Ömer Baba ütopik bir karakterdir. Bu ülkenin bilim adamları, siyasetçileri, düşünürleri, askerleri, köylüleri, çiftçileri, bu ülkenin insanları gibi değerler üretmiş Yunus Emre’lerin Hacı Bektaş-ı Veli’lerin yüzlerce ama yüzlerce büyük değerin izdüşümüdür. Ama buna ekstra bir manâ yüklemek de gereksiz. Çünkü her sinemacının, her senaristin bir imzası vardır. Deli Yürek’te Kuşçu vardır. Ekmek Teknesi’nde Nusret Baba vardır. Kurtlar Vadisi Irak’ta Kerküki vardır. Kurtlar Vadisi Terör’de ve Pusu’da Ömer Baba vardır. İnsanlara bu karanlık ve puslu vadinin içerisinde nasıl umut verirsiniz? Vicdanla umut verirsiniz. Ömer Baba kimseyi yargılamaz, kimseyle ilgili hüküm vermez, meselelere, “Eyvah, öldük bittik, perişan olduk!” diye bakmaz. Ömer Baba bu ülkede doğmuş, büyümüş, yaşamış her insanın içersindeki vicdan gibidir. Zaman zaman sızlar, çoğu zaman umut ve ufuk verir.

Kurtlar Vadisi’nin ortalarında medyada birtakım oyuncular “Artık bu dizide oynamak istemiyorum” şeklinde beyanlar vermişlerdi. Ancak Pusu’ya bakıyoruz, tiyatronun ve sinemanın çok önemli isimleri rol almaya başlamışlar. Bunu nasıl değerlendiriyorsunuz?

Kurtlar Vadisi yine kastettiğimiz şeye geliyor. Nereden bakıyorsanız Kurtlar Vadisi’ne... Eğer iyi bir şeyden bakıyorsanız yüzün üstünde karakterin ortaya çıkartıldığı, yüzün üstünde oyuncunun oynadığı, filmde bine yakın karakterin yaratıldığı ve bine yakın insanın oynadığı binlerce on binlerce insanın ekmek yediği, binlerce on binlerce sayfanın üretildiği bir sanayi gibi de bakabilirsiniz. Kurtlar Vadisi çok sayıda oyuncu kazandırmıştır Türkiye’ye, bu oyuncularının çoğunun da kariyeri parlaktır.

Çok sayıda usta tiyatrocuyu, oyuncuyu da ömürlerinin sonunda halka mal etti.

Bu güzel bir şey, bu anlamda Kurtlar Vadisi övülesi bir şeydir. Kurtlar Vadisi büyük bir takım çalışmasıdır. Raci Şaşmaz ile başlar, senaryosuyla devam eder, hemen oradan başrol oyuncusunun sırtına büyük sorumlulukla Necati Şaşmaz’a devredilir buradan bütün oyuncu kadrosuyla set ekibine gelir ve yönetmeniyle düğümlenir. Kanalıyla, seyircisiyle büyük bir takımın Türkiye’nin belki de en büyük takımının bir çalışmasıdır. Bu zenginlikler vadisinin, bu bir oyuncunun girip diğer oyuncunun çıktığı bayrak geçme yarışının olduğu, bayrak yarışının hiç bitmeden devam ettiği Kurtlar Vadisi’ne siz pozitif bakarsanız zaten Kurtlar Vadisi’nin kazandığını, oyuncularıyla senaristleriyle kazandığını tekrar onlara armağan ettiğini görürüz. Kurtlar Vadisi’ni, yapımcısı, senaristleri, oyuncuları, yönetmenleri var etmiştir; ama Kurtlar Vadisi de onları var etmiştir. Bakıyoruz Can Gürzap’ın kırk yılı var. Tamer Yiğit’in öyle. Bozkurt Kuruç var. Tiyatrolar genel müdürlüğü yapmış. Atsız Karaduman var, Zafer Algöz var, Selçuk Özel var. Var, var, var. Siz bir vadi anlatıyorsanız güçlü bir senaryo nasıl olmazsa olmaz, böyle güçlü bir kadro da olmazsa olmaz. Kurtlar Vadisi’nin yaptığı, yapacağı yine en büyüklerin vadisi oldu. En iyi oyuncularla, en iyi kameralarla, en iyi senaryoyla ve en iyi takımla şampiyonluk mücadelesi vereceğiz.

Sayı: 73
Bölüm: Röportaj

acem kızı
21-04-07, 23:19
Kurtlar vadisi Özal suikastını çözecek
"Kurtlar Vadisi Pusu"nun ilk konusu, Cumhurbaşkanı Özal suikasti.

İlk bölümünün ardından yayından kaldırılan "Kurtlar Vadisi Terör"ün yerine başlayan "Kurtlar Vadisi Pusu" dizisinin ilk bölümünü fragmanı yayınlanmaya başladı. Necati Şaşmaz'ın canlandırdığı Polat Alemdar, 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın uğradığı silahlı suikastin ardındaki gerçeği araştırıyor. Dizinin yeni bölümlerinde, Nefise Karatay, Neco, Sema Şimşek ve Sema Öztürk ile ünlü oyuncu Can Gürzap da rol alıyor.

http://medya.zaman.com.tr/2007/04/17/suikast-vadi.jpg

Neco yazmışlar !!:)

acem kızı
21-04-07, 23:52
resimler için teşekkür ederim yalçınersönmez

yakupoglu61
22-04-07, 00:35
jenerikte gösterilen kişilerin çoğunu 1.bölümde göremedik...!
özellikle nafize anne ile ömer babayı ama kesn 2. bölümde ortaya çıkarlar...!

Melal
22-04-07, 00:44
Yaa jenerikte gazeteci kızın adı geçmiyiii.:icon_sorr
Memati gülsüz mü kalacak.:icon_sorr

yalcinersonmez
22-04-07, 00:46
Yaa jenerikte gazeteci kızın adı geçmiyiii.:icon_sorr
Memati gülsüz mü kalacak.:icon_sorr

ya o kıss 1 bölümlüktü yaa ben size dedim fazla kaptırmayın kendinizi die böle üzülürsünüz

m.alara
22-04-07, 00:55
ya o kıss 1 bölümlüktü yaa ben size dedim fazla kaptırmayın kendinizi die böle üzülürsünüz

olmaz olamaz... mematiye uygun kız bulmuşken bırakmayız pana filmin yakasını. elimize pankartları alır sokağa gökülürüz.
bu arada bu ne hız yaaa. 1 gün girmedim foruma eski başlığı bitirip yenisininde 16. sayfaya gelmişsiniz hepsini okuyamadım bile. jenerik fotoğrafları için teşekürler ben kaçırmıştım başını. ama 1. bölümden fotoğraf göremedim vadrıda benmi atladım neyse bir daha gözatayım.

yalcinersonmez
22-04-07, 00:58
olmaz olamaz... mematiye uygun kız bulmuşken bırakmayız pana filmin yakasını. elimize pankartları alır sokağa gökülürüz.
bu arada bu ne hız yaaa. 1 gün girmedim foruma eski başlığı bitirip yenisininde 16. sayfaya gelmişsiniz hepsini okuyamadım bile. jenerik fotoğrafları için teşekürler ben kaçırmıştım başını. ama 1. bölümden fotoğraf göremedim vadrıda benmi atladım neyse bir daha gözatayım.

walla siz giderseniz gidin ben gelmem zaten o kısı beğenmemiştim aslında mematiye aşkta istemiom ama.... zaten o kıss 6 numara gözlük takıo mematiye gitmez o kıs!!! şu anda bizim asıl konumuz ABİDİNİ GERİ İSTİYORUZ!!!

Melal
22-04-07, 01:04

Bak seni tenhada kıstırır çok pis dalarım deme öyle.:)
Biz ona yengemiz gözüyle bakıyorduk,bağrımıza basmıştık.:icon_sorr
Batsın bu dünyaa,bitsin bu rüyaa,ağlatıpda gülene yazıklar olsunn.:icon_sorr :icon_sorr
Bahadır abi,Raci abi lüften yengemizi geri verin.:)

abdullah_54
22-04-07, 01:05
walla siz giderseniz gidin ben gelmem zaten o kısı beğenmemiştim aslında mematiye aşkta istemiom ama.... zaten o kıss 6 numara gözlük takıo mematiye gitmez o kıs!!! şu anda bizim asıl konumuz ABİDİNİ GERİ İSTİYORUZ!!!
abidininde gönlü kvde zaten açıklamasından anlaşılıyor bir kıvılcım bekliyor pana film neden onu diğer kalan oyuncu kadrosundan ayrı tuttu anlamak mümkün değil tuncay varsa abidinde olmalı.
ABİDİNİ GERİ İSTİYORUZ!!!

Melal
22-04-07, 01:07
Abidin hakkımız,söke söke alırız.:img-hyste

Acıyın biz gariplere
Memati'ye sevgili istiyoruz diye
Dış kapının mandalı gibi davranmayın bizlere.
Ey pana film duy sesimizi bu gelen Mematiseverlerin sesi.

yalcinersonmez
22-04-07, 01:08
Bak seni tenhada kıstırır çok pis dalarım deme öyle.:)
Biz ona yengemiz gözüyle bakıyorduk,bağrımıza basmıştık.:icon_sorr
Batsın bu dünyaa,bitsin bu rüyaa,ağlatıpda gülene yazıklar olsunn.:icon_sorr :icon_sorr
Bahadır abi,Raci abi lüften yengemizi geri verin.:)

tmm melal abla ya ne kısıon tırstımsofa doğru sölosun o artık bizim yengemiz ona artık yenge diebilirmiyim:)

Şaka bi yana ABİDİNİ GERİ İSTİYORUM!!!:(

yakupoglu61
22-04-07, 01:09
yapmayın arkadaşlar mematinin aşk yaşaması bu diziyi bozar...!
Aşk dizisimi bu birilerini ayarlamaya çalışıyorsunuz...!

Melal
22-04-07, 01:13
tmm melal abla ya ne kısıon tırstımsofa doğru sölosun o artık bizim yengemiz ona artık yenge diebilirmiyim:)

Şaka bi yana ABİDİNİ GERİ İSTİYORUM!!!:(

Ha şöyle yola gel bakayım.:)
Bu arada senin yaşın kaç bana abla dedinde.:)

yapmayın arkadaşlar mematinin aşk yaşaması bu diziyi bozar...!
Aşk dizisimi bu birilerini ayarlamaya çalışıyorsunuz...!

Hayy Allahım deli edeceksiniz siz beni bir çok kişi bunu söylüyor.
Polat Elif'le aşk yaşadıda noldu dizi pembe dizimi oldu.
Polat'ın karizması mı çizildi.Memati'nin birisine aşık olması diziyi bozmaz.
O zaman bende Polat'ın Ahu'yla birşeyler yaşamasını istemiyorum sap gibi gezsin mümkünse.:)
Hayrett bişiyyy yaaa

yalcinersonmez
22-04-07, 01:18
Ha şöyle yola gel bakayım.:)
Bu arada senin yaşın kaç bana abla dedinde.:)

Hayy Allahım deli edeceksiniz siz beni bir çok kişi bunu söylüyor.
Polat Elif'le aşk yaşadıda noldu dizi pembe dizimi oldu.
Polat'ın karizması mı çizildi.Memati'nin birisine aşık olması diziyi bozmaz.
O zaman bende Polat'ın Ahu'yla birşeyler yaşamasını istemiyorum sap gibi gezsin mümkünse.:)
Hayrett bişiyyy yaaa

yaşımı boşver melal abla yaşlanıoz artık ama sen benim büyüğüm sayılırsın ver o mübarek elini öpim:)

yaw polat başka memati başka polat bi aşk adamıdır memati ise silahlara aşıktır...yani mematininde dediği gibi aşk beni bozar ustaaa...

ha bide şey war BEN SAFİYEYİDE GERİ İSTİYORUM!!!

Melal
22-04-07, 01:42
yaşımı boşver melal abla yaşlanıoz artık ama sen benim büyüğüm sayılırsın ver o mübarek elini öpim:)

yaw polat başka memati başka polat bi aşk adamıdır memati ise silahlara aşıktır...yani mematininde dediği gibi aşk beni bozar ustaaa...

ha bide şey war BEN SAFİYEYİDE GERİ İSTİYORUM!!!

Şimdi gördüm yaşını kardeşim.Abla diyebilirsin izin verdim.:img-hyste
Memati hem silahlarını hem sevdiceğini bir arada götürür merak etme sen.:)
Bende Safiye'yi geri istemiyorum.:)

nalan-k
22-04-07, 01:43
ha bide şey war BEN SAFİYEYİDE GERİ İSTİYORUM!!![/QUOTE]

masallah sizde ne cok sey istiyorsunuz böyle, bu dizi bize daha neler verecek neler, neler göstericek neler. kv herzaman bir numara.

yalcinersonmez
22-04-07, 01:48
Şimdi gördüm yaşını kardeşim.Abla diyebilirsin izin verdim.:img-hyste
Memati hem silahlarını hem sevdiceğini bir arada götürür merak etme sen.:)
Bende Safiye'yi geri istemiyorum.:)

bu arada sölemeyi unuttum profildeki yaş sallama
yok walla memati yapamaz ısrarlıım bu konuda olcaksa bare o kıs olmasın ıyy 6 no gözlük:(
peki safiyeyi nie istemion ne yanlışını gördün kızın ne güzel kıs:)

BEGÜM KÜTÜK VE ABİDİN YEREBAKAN'I GERİ İSTİYORUZ!!!

pinar15
22-04-07, 01:52
ya arkadaslar bende safiyeyi geri istiyorum yaaa safiye iyiydi ya seviyordum ben birde su annesiyle babsi fln ciksa cok iyi olucakta cikmiyolarki insaalah ileriki bolumlerde cikarlar birde ben polatin elifin mezarina gitmesini bekliyordum ilk bolumde ama gitmedi cook sacmaydi ya elifin yanina gidecegine ahunun yanina gitti bu neya hic olmazsa bari elifin resmine bakip ic cekseydi aglasaydi konussaydi yaaaaaaaaaaa ben dizinin basindan sonuna kadar bu sahneyi bekledim ama cikmadi insaalah obur bolumlerde yaparlar ama su ahu torosa asik fln olmasin elifi unutmasin delikanli adam bir kere sever sonuna kadar sever abdulhey memati gullu eren belki de deli hikmet sevsin asik olsun ama polat olmasin yaaaaaaaaa bu nedir ya asik olursa bu sefer gercekten izlemem once elifle polat askini beyinlere kalplee kazziii agla agla sonrada polat AHUUUU olmaz bence boyle bisey ben bu konulara yeniden dondum ama benim icin onemli yaaaaa polat gibi bir karakter bence bir kere asik olur bir kere sever tam sever sonuna kadar sever bu kadar asik fln olmasin noolcak sankii birde dizideki su ahunun sesini dinleyipte hemen ben bu kiza yardim etmeliyim lafi cook sacmaydi heheheh ama belkide kizz ben babamin yarim biraktigi isi tamamliycam demesiyle yada kizin korkusuz olmasini elife benzetmis olabilir ondan belkide yapmistir amma bana gore cook sacmaydi orasiii ama sunuda soylemeden gecemiycem

gulluye cok guldum yaaaaaaaaaaaa:img-hyste :img-hyste

Melal
22-04-07, 01:56
bu arada sölemeyi unuttum profildeki yaş sallama
yok walla memati yapamaz ısrarlıım bu konuda olcaksa bare o kıs olmasın ıyy 6 no gözlük:(
peki safiyeyi nie istemion ne yanlışını gördün kızın ne güzel kıs:)

BEGÜM KÜTÜK VE ABİDİN YEREBAKAN'I GERİ İSTİYORUZ!!!

Anladım senii.:)
Safiye'ye ısınamadım soğuk bir kız bende kimseyi beğenmiyormuşum gibi oldum ama napiyim içim ısınmadı kıza.:)

nalan-k
22-04-07, 01:57
sen bana ne bakıyosun ben aslında daha çok şey istiom ama gerçekleştiren yok :)[/QUOTE]

olur olur hersey olur, kvp bizlere daha neler gösterecek, en az önceki kadar güzel olucak. kvp yeri göyü inletir yine, gör de bak. ilk bölümden itibaren mesafesini nasil koydu öbür dizilere. bizde bu kv sevgisi varken.

papatya67
22-04-07, 02:18
pınarcığım imzan harika olmuş...kv pusudanda yapabilirmisin ...

tılsım16
22-04-07, 02:21
pınarcım ımzan cok hos:)
yalçinersönmez resımler ıcın saol jenerıgını gormemmıstım bu hafta bolumdede gormeyınce omer baba ve nazıfe anne dızıde ayrıldı sanmıstım onları gordugume cok sevındım

yalcinersonmez
22-04-07, 02:21
evt imzan güzel olmuş yapabildiğin kadar eline sağlık buarada benim yeni imza ve avatar nasıl???

papatya67
22-04-07, 02:29
evt imzan güzel olmuş yapabildiğin kadar eline sağlık buarada benim yeni imza ve avatar nasıl???

senin izman ve avatarında harika olmuş...:img-yes: ilerleeyen bölümlerde değişik imzalar yaparsınız artık...beğendiklerimden kullanabilirmiyim?

yalcinersonmez
22-04-07, 02:31
senin izman ve avatarında harika olmuş...:img-yes: ilerleeyen bölümlerde değişik imzalar yaparsınız artık...beğendiklerimden kullanabilirmiyim?

saol..walla bu forumda imzalar yakamoz16 ve barbie den sorulur bi onlara sor:img-wink:

papatya67
22-04-07, 02:34
saol..walla bu forumda imzalar yakamoz16 ve barbie den sorulur bi onlara sor:img-wink:

sendemi aslıdan araklıyorsun imzaları...:img-hyste merve ve aslıdan tam yetkim var. onlarınkini kullanabiliyorum....

yalcinersonmez
22-04-07, 02:36
bu arada forumun durumuda çok ii saat ilerledikçe azalıcağımıza artıoruz bide anasayfaya geçebilsek...

sendemi aslıdan araklıyorsun imzaları...:img-hyste merve ve aslıdan tam yetkim var. onlarınkini kullanabiliyorum....

yok ben onlarınkini kullanmıom onlarınkinin üstünde nickleri yazıo bende niksiz buluom başka sitelerden...:)

09Eylülüm09
22-04-07, 02:39
Simdi o gazeteci kiz resimleri adamlarin ellerine verdigine göre, o resimler eninde sonunda ortaya cikacak ve memati ne yapip edip o güllüyü bulacak:img-hyste ee o yüzden bence kizin rolü bir bölümlük olmamasi lazim.
Hem o kadar yakinlastiktan sonra aralarinda birsey gecmesi lazim:img-hyste
ama bu kurtlar vadisi yaa, karistiyorum hepp öbür ask dizileriyle:img-pilot
Onun icin bizim mematiye es olmaz:icon_whis hem kiza kiz diyerek bakmiyorki, insan biraz nazik olur demii, elinden gelse cikarip silahi vuracak:img-yes:

papatya67
22-04-07, 02:47
sizce polat o dört iş adamının içine nasıl girecek? bence ahu ile olacak...bir şekilde torosların ortağı olarak bu dört iş adamından sonra,beşinci işadamı polat olur diyorum. çağrı torosun bütün mal varlığı kızı ahuya geçti...polat bu kızı kendine aşık edip, şirketinde ortağı olur...belki ilerde bu iş adamlarının oğullarından ahuyu korumak için anlaşmalı evlilik bile yapabilirler...

**ŞEKERKIZ**
22-04-07, 02:52
Mematiseverler imzası yaparmısınız...
:img-hyste :good:
pinar15,imzan çok güsel olmuşbye

09Eylülüm09
sizce polat o dört iş adamının içine nasıl girecek? bence ahu ile olacak...bir şekilde torosların ortağı olarak bu dört iş adamından sonra,beşinci işadamı polat olur diyorum. çağrı torosun bütün mal varlığı kızı ahuya geçti...polat bu kızı kendine aşık edip, şirketinde ortağı olur...belki ilerde bu iş adamlarının oğullarından ahuyu korumak için anlaşmalı evlilik bile yapabilirler...

Yok ben polat öyle is icin kizla anlasmali evliklik yapmaz yada kizi kendine asik etmez. Ama o ahuyla is birligi yapabilir bence, cünkü o kiza yardim etmeliyim gibi birseyler demisti. Ama simdi benim düsündügüm su var, ahunun babasi gercekten kötü is yapmis olabilir mi ama iyi adam diye gösterdiler, abiside böyle birsey bilmedigini söyledi. Herkes iyi is adami rolünü oynuyor ama bakalim saman altindan su yürütüyor hepside:img-hyste

abdullah_54
Bence polat hiç öyle ince hesaplar içine girmeyip direkt aşık olacak :img-pilot ve bir taşta kuş katliamı olacak :img-hyste
KURTLAR VADİSİ PUSU-------->ANASAYFA

**ŞEKERKIZ**
22-04-07, 03:08
buyrun bir memeti&gazeteci kıs imazası...
http://img139.imageshack.us/img139/1605/mematifk5.png

yanlız forumda izma kuralı 600x110 ama bu resim 480x118 heralte 8 cmden bişi olmaz isteyen kullansın...

çok süperr olmuşş:character :bella :cheer: :)

mc_merve
22-04-07, 03:09
jenerik resimleri icin cok tskrl;er

1.bolumu indireyim bende resim cekicem
pinarcim imza cok guzel olmus tskrler
bu arada ne zAMAN BASLIYOZ gazeteci kiz icin plana:img-hyste

yalcinersonmez
22-04-07, 03:13
jenerik resimleri icin cok tskrl;er

1.bolumu indireyim bende resim cekicem
pinarcim imza cok guzel olmus tskrler
bu arada ne zAMAN BASLIYOZ gazeteci kiz icin plana:img-hyste

yaa sende 2 gündür 1. bölümü indiricen daha inmedimi şu blm:)

papatya67
22-04-07, 03:13
Yok ben polat öyle is icin kizla anlasmali evliklik yapmaz yada kizi kendine asik etmez. Ama o ahuyla is birligi yapabilir bence, cünkü o kiza yardim etmeliyim gibi birseyler demisti. Ama simdi benim düsündügüm su var, ahunun babasi gercekten kötü is yapmis olabilir mi ama iyi adam diye gösterdiler, abiside böyle birsey bilmedigini söyledi. Herkes iyi is adami rolünü oynuyor ama bakalim saman altindan su yürütüyor hepside:img-hyste

çağrı toros vatan sever işadamı,diğer dört rakipi onu ortadan kaldırarak mallarına çökme derdinde... adamlar oğullarını ahuyu ayarlamalarını, flört etmelerini istiyorlar...belki bu çakallardan korumak için kızı himayesine alabilir diye düşündüm...kızı dinlerken konuşmasından çok etkiledi ve bu kıza yardım etmeliyim dedi...

**ŞEKERKIZ**
22-04-07, 03:21
Çağrı toros'un gerçek adını bilen arki bana özel mesaj atsın.
Yalçınersönmez,jenerik resmi için teşekkürler.
papatya67 yorumlarına katılıyorum.bye

yalcinersonmez
22-04-07, 03:23
ve 2 tane çekim hatası....

1.Mahkemede duruşma var ken orda bilgisayarda yazı yazan kızın bilgisayarı kapalıydı.(Bana oyle gelmıs de olabılır ama bu kucuk bır oran)

2.memati lerin son sahnede geldıgı bmw nın camı aralıktı ama bırde baktık cam kendı kendıne kapanmıs.. ama bu tip hatalar olması normaldir.. 3-4 ayda cekılen sınema filmlerınde ne hatalar yapıyorlar nıhayetınde dizi dediginin 5-6 gunluk cekım suresı var..

09Eylülüm09
22-04-07, 03:26
çağrı toros vatan sever işadamı,diğer dört rakipi onu ortadan kaldırarak mallarına çökme derdinde... adamlar oğullarını ahuyu ayarlamalarını, flört etmelerini istiyorlar...belki bu çakallardan korumak için kızı himayesine alabilir diye düşündüm...kızı dinlerken konuşmasından çok etkiledi ve bu kıza yardım etmeliyim dedi...

cnm tekrar bi aciklama yaptigin icin cok sagol:good:
orda biraz kafam karismisti:icon_whis
Evet orda kizin konusmasindan etkilenmisti ondan ona yardim etmeliyim dedi.
Bakalim nasil olcak ama polatin masasinda elifin resmini görünce bi hos oldum:icon_sorr Hatta resime bakar bazi sahneleri hatirlar yada iste resimle konusur diye düsündüm ama olmadi, insallah oda olur:icon_sorr Zaten olursa artik her sahnede elifi ararim ben.

sunay
22-04-07, 03:43
Dinlerken kızın "ben bu davadan vazgeçmem" tarzı konuşmasından etkilendi biliyorsunuz polatta bir dava için nelerden vazgeçmişti ve bu yüzden ben bu kıza yardım etmeliyim dedi.

**ŞEKERKIZ**
22-04-07, 04:01
Rıza baba çokk teşekkürlerr ellerine sağlık:good:

ya ben photobuilder die bişi yükledim.imza yapmak için ama şifee gerekio galiba yaptıklarımı kaydedemiyorum.
Bilen varsa bana yardımcı olabilirmibye

mc_merve
22-04-07, 04:29
RIZA_BABA resimler super paylasim icin cok tskrler

bisey sorucaktim bolumu nerden indirdigini sorabilirmiyim

mc_merve
22-04-07, 04:42
yaa sende 2 gündür 1. bölümü indiricen daha inmedimi şu blm:)

innmcaksin ama iki gundur indirmeye calisiyorum sinir bir sekilde inmiyo en sondaha demin indirdim bu seferde calismiyo video

kisacasi ozurdilerim bolumu indirene kadar resim cekemicem:icon_sorr :icon_sorr

butun resimceken arkadaslara tskrler:good:

**ŞEKERKIZ**
22-04-07, 04:52
ya arkadaşlar sinir oldumm.
Shownette sorun var,Vadiyi tekrar islicem ama,kv pusuya tıklıom,Hataraporu gönder dio.başka nerden izleyebilirim:img-yes:

refresh
22-04-07, 09:33
Eeeee Kurtlar Vadisi bu dünyadaki sorunları bitirince gidilecek ilk yer:img-wink:

http://img204.imageshack.us/img204/7868/5150snapshot1sl21cf3ov3jl4.jpg

http://img341.imageshack.us/img341/9251/3134snapshot3ri21dp8qk2qi0.jpg

http://img204.imageshack.us/img204/3002/9460snapshot4gp01hw8ec7ox9.jpg

http://img204.imageshack.us/img204/8581/7756snapshot5lv41fc0ua8xq7.jpg

bu resimleri bi yerde görmüştüm hatırlamıyorum ama paylaşayım dedim :img-pilot mematiyi görünce koptum ya o fanusun içinde hheaheha :img-hyste :img-hyste

nalan-k
22-04-07, 10:34
RiZA_BABA resimler icin cok sagol, ellerine saglik.

RIZA_BABA
22-04-07, 10:40
RiZA_BABA resimler icin cok sagol, ellerine saglik.

Teşekkür ederim canım önemli değil arkadaşlar eklediğim resimlerden polat veya polat&ahu imzası yaparmısınız

nalan-k
22-04-07, 10:42
Teşekkür ederim canım önemli değil arkadaşlar eklediğim resimlerden polat veya polat&ahu imzası yaparmısınız

birsey degil canimda, bende isterem polat imzasi:img-yes: . insallah arkadaslar bol bol yüklerde bizde secip secip begeniriz.:img-wink:

yalcinersonmez
22-04-07, 11:28
Eeeee Kurtlar Vadisi bu dünyadaki sorunları bitirince gidilecek ilk yer:img-wink:

http://img204.imageshack.us/img204/7868/5150snapshot1sl21cf3ov3jl4.jpg

http://img341.imageshack.us/img341/9251/3134snapshot3ri21dp8qk2qi0.jpg

http://img204.imageshack.us/img204/3002/9460snapshot4gp01hw8ec7ox9.jpg

http://img204.imageshack.us/img204/8581/7756snapshot5lv41fc0ua8xq7.jpg

bu resimleri bi yerde görmüştüm hatırlamıyorum ama paylaşayım dedim :img-pilot mematiyi görünce koptum ya o fanusun içinde hheaheha :img-hyste :img-hyste

ooo arkadaşım sen nerde kaldın ben bu resimleri taa KV terör başlamadan ömce koymuştum :img-yes: yinede saol...

yalcinersonmez
22-04-07, 11:30
RIZA_BABA
resimler için çok çok teşekkür ederim..

RIZA_BABA
22-04-07, 11:33
RIZA_BABA
resimler için çok çok teşekkür ederim..

önemli değil arkadaşım

yalcinersonmez
22-04-07, 11:35
Birine kötü örnek olurum diye hız bile yapmıyorum
Eskiden sürat tutkunu olduğunu söyleyen Necati Şaşmaz, ‘Kurtlar Vadisi’nden sonra bu alışkanlıktan vazgeçmek zorunda kalmış. Şaşmaz: İnsanlar ‘bak Polat da hızlı gidiyor’ demesinler diye artık trafikte daha dikkatli ve kontrollüyüm

Fazla röportaj veren biri değilsiniz. Nasıl bir hayat sürüyorsunuz?

Hayranlarım beni yakından takip ediyor. Yıllar önce çıktığım bir TV programında ya da bir röportajımda söylediğim şeyler hakkında hatta minik detaylarla ilgili gelir, soru sorarlar. “Abi filanca kursa devam ediyordun, nasıl gidiyor” derler mesela. Ben bir röportajın satır aralarında söylemişimdir onu... Benim kişisel özelliklerimle ilgili şeyleri de biliyorlar. İsteyen benimle rahatlıkla iletişim kurar. İnsanlardan kaçan birisi olmadım hiç.

Peki ne yapıyorsunuz özel hayatınızda. Nelerle ilgileniyor, nasıl vakit geçiriyorsunuz?

Sıradan şeyler işte... Spor yapıyorum mesela. Günde 3-4 saat fitness ve vücut çalışıyorum. Daha rahat hareket edebilmek için kendimize özel bir spor salonu yaptırdık. Fizyoterapistimiz de var. Onun denetiminde çalıyoruz. İmkan buldukça yüzmeye gidiyorum. Evimin altında bir sinema var. Bu benim için iyi bir imkan. Arayıp hangi filmlerin oynadığını soruyorum. Arkadaşlarımla buluşur, sık sık o sinemeda film izleriz.

MEDİTASYON ARACIM NEY

Yemek konusundaki tercihiniz nedir?

Yemek için genelde Anadolu Yakası’nı tercih ediyorum. Bu yakada pek takip edilme şansım da yok. Sık sık gittiğim balıkçılar, restoranlar var. Et ve balık yerim. Vejetaryen mönüleri de tercih ederim. Suşi de severim. Eğer Avrupa Yakası’nda işimiz varsa genellikle Ulus 29 ve Reina’nın restoran bölümünü tercih ediyoruz.

Ney çaldığınızı da duyduk...

Ney benim meditasyon aracım diyebilirim. Bütün sıkıntınızı ona üflüyorsunuz. Siz rahatlıyorsunuz müziği duyan da rahatlıyor. Bazen çok erken kalktığımda penceremin kenarında üflediğim oluyor. Profesyonel değilim tabii, benimki amatör bir uğraş.

Ney çalınması kolay bir enstrüman mı?

Neyden ses çıkartabilmek için 6 ay gibi bir zaman gerekiyormuş. Ama ben ilk üflemede ses çıkartınca daha da sevdim. Sonradan biraz ders aldım.

MAGAZİNİ TAKİP ETMEYE ÇALIŞIYORUM

Gazeteleri düzenli olarak takip ediyor musunuz?

Gün içerisinde gazeteleri okurum. Bütün gazetelerin önce birinci sayfalarına sonra köşe yazarlarına bakıyorum. En son okuduğum yer ise 3. sayfa ve spor sayfasıdır.

Magazin sayfalarını takip eder misiniz?

Magazin okuyorum, şundan dolayı magazinde bazen çok sivri uçlu sorular oluyor. O sorulara nasıl cevap vermem gerektiğini öğreniyorum. Çünkü ona sorulan başka gün sana da soruluyor. Gözlem ve takip anlamında bakıyorum. Ama öyle içine dalıp gittiğim bir dünya değil magazin.

Ya futbol, ona karşı merakınız nasıl?

Aslında hiçbir zaman fanatik olmadım. Takım tutmam mesela. Ama Milli Takım’ın tüm maçlarını izlerim. Tanıdığım oyuncular da var. Muhabbet ediyoruz, onlar bizim diziyle ilgili beğenilerini paylaşıyor, ben de maçla ilgili kritiklerimi söylüyorum.

Arabalara karşı bir merakınız var mı?

Öyle bir merakım yok. Geçmişte hızlı araba kullanmayı severdim. Bunun içinde ‘Ferrari’ye bineyim gaza basayım’ gibi isteklerim vardı. Hızlı da araç kullanırdım. Ama artık her yere şoförle gittiğim için ‘aman dikkatli sür’ diyorum. Hızlı gitme kimseden azar işitmeyelim. Çünkü insanlar ‘bak Necati Şaşmaz hızlı gidiyor’ diyebilir. Buna fırsat vermemek lazım.

TV’de 24 ve Oz izleyip 3D ile ilgileniyorum

Sinemaya ilginiz olduğunuzu biliyoruz. Hangi tarz oyuncu ve filmleri beğenirsiniz?

Al Pacino, Robert De Niro, Dustin Hoffman, Jack Nicholson tabii ki vazgeçilmezlerim. Son dönemde animasyon filmlerine karşı daha fazla ilgiliyim. Sanırım gelecekte bu tarz filmler sinemada çok önemli yer alacak. Oyunculuk olarak da kendimi ona hazırlamak için çabalarım var. Boş zamanlarımı değerlendirmeyi biliyorum. Beni belki görmüyorsunuz ama zamanım çoğunu 3D (animasyon programları) yapan arkadaşlarımla geçiririm. Teknolojiye karşı merakım var ama kendi alanımla ilgili ya da işimle olan kısmı beni ilgilendiriyor.

İlgiyle takip ettiğiniz diziler var mı?

- Friends, 24, Oz’u sayabilirim.

Başarı huzur getiriyor

Yaşım henüz genç olmasına rağmen yer aldığım dizi en çok izlenen yapımlar arasında. İlk sinema filmimiz ise rekor kırdı. Bunları görünce insan başarının getirdiği huzuru hissediyor.

Biz mafyanın acımasız yüzünü gösterdik...

Yenİ konseptimizde konsey yok. Gri, puslu bir hava hakim. Eskiden Polat, ülkeyi sömüren bir mafya örgütünü çökertmek için mücadele ediyordu. Yeni konseptte ise tek bir odakla değil pek çok kişiyle uğraşmak ve savaşmak zorunda kalacak... Kurtlar Vadisi’nde kadromuzdaki pek çok insan senaryo gereği öldü. Bunun nedeni mafyanın ne kadar tehlikeli ve ilişkilerin ne kadar hassas olduğunu göstermekti. İnsanlara o dünyanın ne kadar acımasız ve kötü olduğunu gösterdik.

Yaş 35 olunca insan istemese bile değişiyor...

35 yaşındayım, yolun yarısı yani... Bu güne kadar hayatımda pek çok şey değişti. Yıllar önce ABD’ye gittiiğimde tek kelime İngilizce bilmiyordum. Ama geldiğim noktada Andy Garcia ve Sharon Stone ile birlikte kamera karşısına geçtim. Amerikan sinemasının B sınıfı aktörleriyle aynı filmde oynadım. Bu bir oyuncu için dönüm noktasıdır. İnsan ister istemez hayata bakışı ya da onu algılama biçimi de değişiyor, gelişiyor. Kardeşimle, arkadaşımla olan ilişkilerim de daha iyi ve olgun bir noktaya ulaştı.

nalan-k
22-04-07, 11:43
buraya koydugun reportaj icin cok sagol yalcinersönmez, biraz daha birseyler ögrenmis olduk necati hakkinda.

tılsım16
22-04-07, 11:57
RIZA_BABA resımler ıcın cok tesekkurler:good:
she7a imzaların cok guzel olmus:good:
yalcınersonmez mematı ımzan ve roportaj ıcın cok saol:good:
refresh kurtlar vadısı gorevımız mars mı cok guldum ya cok saol:img-hyste

EsmerNebis
22-04-07, 13:28
Resimler icin cok tesekkürler... Abdülhey cok karizma cikmis... cok yakisiyor bu rol ona iyiki o degismedi... hatta iyiki polat ve digerleri yine karsimiza ayni kisiler olarak ciktilar... gerci memati de sanki biraz degisiklikler var, eskiden olsa kimseyi yasatmazdi, ama belkide bu gazeteci kiz onun kaderi dir:img-hyste

She7a
22-04-07, 14:04
Memati imzalarımı begenenlere tesekkur ederim.
bende bir Memati sever olarak yaptım neyse
ilerleyen bolumlerde daha cok yapacagız insallah.:happy0064

bostepeli
22-04-07, 14:23
mrb arkadaşlar az önce bi sitede abidinin röportajını okudum ya onu aramamışlar dizi çekileceği zaman çok darılmış ona siz neden armadınız demiş benim aramam doğru olmaz demiş ya abidinin yerine gelen adam komik olmaya çalışıyo ama sadece replikleri komik deli hüsnü abidin isa başından beri doğal komik keşke geri gelse çünkü geçen sezon ölmemişti oda bunun için diziye niye çağırılmadım diye sitem etti:icon_sorr

mc_merve
22-04-07, 14:44
riza baba resimler super emegin icin cok tskrler

#She7a imzalar cok guzel eline saglik cok sagol

merve d.
22-04-07, 14:52
RIZA_BABA resimler için teşekkürler...
hepsi çok güzel...:img-yes:

yakamoz16
22-04-07, 14:58
yalcinersonmez necati şaşmaz röportajı için çok sağol benim gazete daha gelmedi...

pinar15 ,yalcinersonmez,She7a imzalarınız çok güzel ellerinize sağlık

yalcinersonmez ,RIZA_BABA eklediğiniz resimler için çok sağolun...

**ŞEKERKIZ** photobuilderin şifresini istemişsin buyur bende var elden tek tek gir.. 5493-0448-448D-0226

RIZA_BABA
22-04-07, 15:17
Sağolun arkadaşlar önemli değil resim eklemek benim için bir zevk ancak bide imza yapan olsa çok güzel olacak yaaa

tılsım16
22-04-07, 15:19
Kurtlar ovaya kan ve silah ile döndü!

Kurtlar Vadisi merakla beklenen yeni bölümüyle ekranlara geldi. Milyonlarca kişinin sabırsızlıkla beklediği dizi, beklenenin aksine yine silah sesleri ve kan görüntüleriyle başladı.

Söz konusu silah sesleri ve kan görüntüsü, işadamı Çağrı Toros’a yapılan suikastla sahnesinde yaşandı. Bu sahnedeki bazı detaylar, Sabancı Center Suikastıyla benzerlikleriyle dikkat çekti. Özellikle suikastçilerin sol bir terör örgütü adına cinayeti işlemeleri, "temizlikçi" olarak binaya rahatça girmeleri ve tetikçilerin başındaki kişinin Özdemir Sabancı'yı öldüren Mustafa Duyar ile benzer özellikler taşıması dikkatlerden kaçmadı.

SENARYODA ÖNEMLİ BİR HATAYA İMZA ATTILAR

Bu arada dizinin senaristleri kimileri için önemsiz görünse de son derece hayati bir hataya imza attı.

Polat Alemdar'ın izlediği televizyon kanalında yer alan cumhuriyet tarihindeki önemli suikast ve cinayetlerle ilgili haberde "Eşref Bitlis Paşa'nın uçağının düşürüldüğü" ifadesi yer aldı.

Halbuki Eşref Bitlis Paşa, uçağı değil helikopterinin düşmesi sonucu şehit olmuştu. Dizi hayranlarının büyük bir bölümünün Türkiye Cumhuriyeti'nin yakın tarihine hakim izleyicilerden oluştuğunu dikkate alırsak, bu önemli detayın büyük "gaf" olduğunu söylemek yanlış olmaz.

OYUNCU KADROSUNUN DİKKAT ÇEKEN İSİMLERİ

Diziyle ilgili bir diğer saptamamız ise oyuncu kanseptinin dışına çıkılmış olması. Çünkü Kurtlar Vadisi, Türk tiyatrosuna yıllarca emek vermiş ancak ekranlarda yer almamış çok değerli isimleri izleyiciyle buluşturarak, önemli bir çizgi yakalamıştı.

Oktay Kaynarca (Süleyman Çakır), Selçuk Yöntem (Aslan Bey), Zafer Ergin (Mehmet Karahanlı), Attila Olgaç (Kılıç), İstemi Betil (Laz Ziya), Tarık Ünlüoğlu (Testere Necmi), Baykal Saran (Hüsrev Ağa) bu isimlerden sadece bir kaçı idi...

Ancak dizinin yeni bölümünde Nefise Karatay gibi yüzü deşifre olmuş ve magazin dünyasının dedikodularıyla hep gündeme gelmiş birinin yer alması eminim ki bizim kadar dizinin hayranlarını da şaşırtmıştır.

Son dönemde eşinden boşanma olayı ile gündeme gelen ve bazı köşe yazarlarınca "azgın teke" sendromunun örnekleri arasında gösterilen şarkıcı Neco'nun da dizide rol alması, eminiz ki yadırganmıştır.

Tamer Yiğit gibi Türk sinamasına uzun yıllar emek vermiş birinin yıllar sonra Kurtlar Vadisi ile tekrar televizyon ekranlarında görünmesinin ise son derece isabetli olduğu inancındayım.

TÜRKİYE'NİN İLK TELEVİZYON FENOMENLERİ, 25 YIL ARADAN SONRA TEKRAR BİRARAYA GELDİLER

Bunun yanı sıra Türkiye’nin ilk televizyon fenomenlerinden olan 1983 tarihli “Kartallar Yüksek Uçar” dizisinin iki oyuncusu Can Gürzap ve Selçuk Özer'in de 25 yıl aradan sonra yine bir dizide bir araya gelmesi son derece önemli.

TRT, 1983 yılında Atilla İlhan imzalı Kartallar Yüksek Uçar’ı yayınladığında, bütün Türkiye o diziyi konuşuyordu. Olay yaratan dizide Mustafa Karabulut adlı karakteri Can Gürzap, Hasan Çolakefe karakterini ise Selçuk Özer canlandırıyordu.
İşte bu iki usta oyuncu, aradan geçen 25 yılın ardından, yine Türkiye’nin çok konuştuğu bir dizide, ekranların son fenomeni Kurtlar Vadisi’nde buluşması, genç izleyicileri olmasa da orta yaş ve üstü izleyici kitlesini heyecanlandırmıştır.

Kurtlar Vadisi Pusu’da Can Gürzap ve Selçuk Özer, dizideki 4 Baron’dan ikisini canlandırıyorlar. Gürzap, Tataroğlu ailesinin reisi Davut Tataroğlu karakterine hayat verirken, Selçuk Özer ise Kaçgar ailesi reisi Turan Kaçgar rolünü canlandırıyor.

Öte yandan Devlet Tiyatroları’nda 50 yıllık bir hizmet geçmişine sahip olan Ecder Akışık da Kurtlar Vadisi Pusu’da, Karacadağ ailesinin reisi Celal Karacadağ rolüyle izleyicinin karşısına çıktı.

DİZİNİN BEĞENİLEN SAHNELERİ

Dizinin ilk bölümünde gözümüzü çarpan ve beğendiğimiz sahneleri ise Memati'nin gazeteci kıza bakışları, tetikçinin cezaevi aracına bindirilişi ve Polat'ın cezaevi aracında tetikçiyi sorgulaması oldu.

Bu arada İstanbul'un havadan çekilmiş görüntüleri, teknik olarak son derece etkileyici ve büyüleyiciydi. Ancak cezaevi aracının havadan takip sahnesindeki kamera açıları ve hareketleri çok kötüydü.

"Pusu"ya düşürülen Polat'ın adamları diziye yine heyecan, hareket ve renk kattı.

Yeni bölümün başında Polat Alemdar'ın istihbarat başkanına giderek "Ben teröre dahil olmak istedim ama engellediler. Ancak bu işin peşini bırakmayacağım" sözleri, Kurtlar Vadisi-Terör'ün yayından kaldırılışına "ince bir mesaj" oldu.

Özetle, Kurtlar Vadisi yine eskisi gibi rakiplerini geride bırakacak bir senaryoyla hayranlarını sevindirdi.

Hiç şüphe yok ki aynı dakikalarda Kanal D'de yayınlanan Sağır Oda'ya bile önemli bir fark atacaktır.

SÜPERPOLİGON
20 Nisan 2007, 08:03

RIZA_BABA
22-04-07, 15:48
Kurtlar ovaya kan ve silah ile döndü!

Kurtlar Vadisi merakla beklenen yeni bölümüyle ekranlara geldi. Milyonlarca kişinin sabırsızlıkla beklediği dizi, beklenenin aksine yine silah sesleri ve kan görüntüleriyle başladı.

Söz konusu silah sesleri ve kan görüntüsü, işadamı Çağrı Toros’a yapılan suikastla sahnesinde yaşandı. Bu sahnedeki bazı detaylar, Sabancı Center Suikastıyla benzerlikleriyle dikkat çekti. Özellikle suikastçilerin sol bir terör örgütü adına cinayeti işlemeleri, "temizlikçi" olarak binaya rahatça girmeleri ve tetikçilerin başındaki kişinin Özdemir Sabancı'yı öldüren Mustafa Duyar ile benzer özellikler taşıması dikkatlerden kaçmadı.

SENARYODA ÖNEMLİ BİR HATAYA İMZA ATTILAR

Bu arada dizinin senaristleri kimileri için önemsiz görünse de son derece hayati bir hataya imza attı.

Polat Alemdar'ın izlediği televizyon kanalında yer alan cumhuriyet tarihindeki önemli suikast ve cinayetlerle ilgili haberde "Eşref Bitlis Paşa'nın uçağının düşürüldüğü" ifadesi yer aldı.

Halbuki Eşref Bitlis Paşa, uçağı değil helikopterinin düşmesi sonucu şehit olmuştu. Dizi hayranlarının büyük bir bölümünün Türkiye Cumhuriyeti'nin yakın tarihine hakim izleyicilerden oluştuğunu dikkate alırsak, bu önemli detayın büyük "gaf" olduğunu söylemek yanlış olmaz.

OYUNCU KADROSUNUN DİKKAT ÇEKEN İSİMLERİ

Diziyle ilgili bir diğer saptamamız ise oyuncu kanseptinin dışına çıkılmış olması. Çünkü Kurtlar Vadisi, Türk tiyatrosuna yıllarca emek vermiş ancak ekranlarda yer almamış çok değerli isimleri izleyiciyle buluşturarak, önemli bir çizgi yakalamıştı.

Oktay Kaynarca (Süleyman Çakır), Selçuk Yöntem (Aslan Bey), Zafer Ergin (Mehmet Karahanlı), Attila Olgaç (Kılıç), İstemi Betil (Laz Ziya), Tarık Ünlüoğlu (Testere Necmi), Baykal Saran (Hüsrev Ağa) bu isimlerden sadece bir kaçı idi...

Ancak dizinin yeni bölümünde Nefise Karatay gibi yüzü deşifre olmuş ve magazin dünyasının dedikodularıyla hep gündeme gelmiş birinin yer alması eminim ki bizim kadar dizinin hayranlarını da şaşırtmıştır.

Son dönemde eşinden boşanma olayı ile gündeme gelen ve bazı köşe yazarlarınca "azgın teke" sendromunun örnekleri arasında gösterilen şarkıcı Neco'nun da dizide rol alması, eminiz ki yadırganmıştır.

Tamer Yiğit gibi Türk sinamasına uzun yıllar emek vermiş birinin yıllar sonra Kurtlar Vadisi ile tekrar televizyon ekranlarında görünmesinin ise son derece isabetli olduğu inancındayım.

TÜRKİYE'NİN İLK TELEVİZYON FENOMENLERİ, 25 YIL ARADAN SONRA TEKRAR BİRARAYA GELDİLER

Bunun yanı sıra Türkiye’nin ilk televizyon fenomenlerinden olan 1983 tarihli “Kartallar Yüksek Uçar” dizisinin iki oyuncusu Can Gürzap ve Selçuk Özer'in de 25 yıl aradan sonra yine bir dizide bir araya gelmesi son derece önemli.

TRT, 1983 yılında Atilla İlhan imzalı Kartallar Yüksek Uçar’ı yayınladığında, bütün Türkiye o diziyi konuşuyordu. Olay yaratan dizide Mustafa Karabulut adlı karakteri Can Gürzap, Hasan Çolakefe karakterini ise Selçuk Özer canlandırıyordu.
İşte bu iki usta oyuncu, aradan geçen 25 yılın ardından, yine Türkiye’nin çok konuştuğu bir dizide, ekranların son fenomeni Kurtlar Vadisi’nde buluşması, genç izleyicileri olmasa da orta yaş ve üstü izleyici kitlesini heyecanlandırmıştır.

Kurtlar Vadisi Pusu’da Can Gürzap ve Selçuk Özer, dizideki 4 Baron’dan ikisini canlandırıyorlar. Gürzap, Tataroğlu ailesinin reisi Davut Tataroğlu karakterine hayat verirken, Selçuk Özer ise Kaçgar ailesi reisi Turan Kaçgar rolünü canlandırıyor.

Öte yandan Devlet Tiyatroları’nda 50 yıllık bir hizmet geçmişine sahip olan Ecder Akışık da Kurtlar Vadisi Pusu’da, Karacadağ ailesinin reisi Celal Karacadağ rolüyle izleyicinin karşısına çıktı.

DİZİNİN BEĞENİLEN SAHNELERİ

Dizinin ilk bölümünde gözümüzü çarpan ve beğendiğimiz sahneleri ise Memati'nin gazeteci kıza bakışları, tetikçinin cezaevi aracına bindirilişi ve Polat'ın cezaevi aracında tetikçiyi sorgulaması oldu.

Bu arada İstanbul'un havadan çekilmiş görüntüleri, teknik olarak son derece etkileyici ve büyüleyiciydi. Ancak cezaevi aracının havadan takip sahnesindeki kamera açıları ve hareketleri çok kötüydü.

"Pusu"ya düşürülen Polat'ın adamları diziye yine heyecan, hareket ve renk kattı.

Yeni bölümün başında Polat Alemdar'ın istihbarat başkanına giderek "Ben teröre dahil olmak istedim ama engellediler. Ancak bu işin peşini bırakmayacağım" sözleri, Kurtlar Vadisi-Terör'ün yayından kaldırılışına "ince bir mesaj" oldu.

Özetle, Kurtlar Vadisi yine eskisi gibi rakiplerini geride bırakacak bir senaryoyla hayranlarını sevindirdi.

Hiç şüphe yok ki aynı dakikalarda Kanal D'de yayınlanan Sağır Oda'ya bile önemli bir fark atacaktır.

SÜPERPOLİGON
20 Nisan 2007, 08:03

Dizi başlayınca eleştiri yağmurlarına tutulduk işiniz gücünüz ne ki zaten ama bu diziye rütük onay verdi kalkmaz artık kvp[/B]

acem kızı
22-04-07, 15:50
inşallah kalkmaz RIZA_BABA

biz de onu istiyoruz

bi de uzuun sürsün

upuzuun

:)

acem kızı
22-04-07, 15:53
RIZA_BABA resimler çok hoş hepsi için teek tek teşekkür ederim

papatya67
22-04-07, 16:39
Faili meçhuller tabii ki yakalanamaz

http://img412.imageshack.us/img412/5455/b2fbb5f5381acc4e8196de4lo9.jpg[

Kurtlar Vadisi, 90'lı yılların başından bu yana ülkemizin üzerine kâbus gibi çöken faili meçhul suikastları açıklığa kavuşturmak için yola çıktı. Ama ilk bölümde gördüm ki, bizim memlekette failler hep meçhul kalacak. Niye mi? Anlatayım: Efendim, dizide bir işadamı öldürüldü. Tetikçisi ele geçirilip, mahkemeye çıkartıldı. Ancak o da ne? Mahkeme katibesinin duruşma tutanaklarını kaydettiği bilgisayar kapalı! Hanım kızımız öylesine yazıyor... Eh, zaten balık hafızalı bir milletiz. Bir de mahkeme tutanakları "suya" yazılırsa, failleri nasıl yakalayabiliriz ki?.. Bu arada Malatya olaylarının, Kurtlar Vadisi başlamadan iki gün önce patlak vermesi de ilginç bir tesadüf. Vadi'ciler tonlarca para harcasalar, böyle "vurucu" bir tanıtım kampanyası hazırlayamazlardı. Memleket öyle bir hale geldi ki, derin devlet dizilerinin promosyonu artık "kendiliğinden" oluşuyor. Gel de kahrolma!.. Diğer taraftan dizide pek çok değişiklik de olmuş. Örneğin Deve Erdal'ın sağ kolu Çapsız Abidin -ki ben bu karakteri çok tutuyordum- yerini Özel Kalem Müdürü Hüsnü'ye bırakmış. Toprağa verdiği Avukat Elif' ile Arap kızı Leyla'yı pek çabuk unutan Polat Alemdar ise daha ilk bölümde Nefise Karatay'a yazılıverdi. Televizyon tamircisi Deli Emin ise sermayeyi katlayıp, telekulak işine girmiş. Polat, küresel ısınmanın önlenmesine katkı olarak cipini terk edip, binek otomobil kullanmaya başlamış. Bu arada her bölümde 10-15 kişiyi Hakkın rahmetine kavuşturan ve memlekette ölecek figüran bırakmayan Kurtlar Vadisi'nin bu bölümünde sadece 2 ölü olması, "RTÜK'ün çelik yeleği" olarak yorumlanabilir mi acaba? Oysa aynı saatlerde Kanal D ekranlarında yayınlanan Sağır Oda'da kan gövdeyi götürüyordu. Aras Dağlı ve arkadaşları bir ay daha Kuzey Irak'ta kalsa, bölgedeki ABD varlığı tamamen ortadan kalkacak gibi!.. Zaten iki dizi arasındaki "ölü skoru farkı" akıllı işaretlere de yansıdı. Kurtlar Vadisi artı 7 logosu ile yayınlanırken, Sağır Oda ise artı 13 ile ekranlara geldi. Diğer yandan Aras Dağlı, Oğuz Bey ve İmam Efendi, Kerkük ile Musul'u almadan Türkiye'ye dönmeyeceğe benziyorlar. Zaten bu kararlılıkları, dizideki bir diyalogla da belgelendi. Oğuz Bey, "Sen Profesör Yalçın Küçük'ü bilir misin? 'Musul'u almazsak, Diyarbakır'ı veririz' dedi. Yoksa sende mi onun kafadan çatlak olduğunu düşünenlerdensin?" Aras yanıtladı: "Zaten bu memlekette doğruyu söyleyenlere ya deli diyorlar ya da komplo teorisyeni..." Bu arada Amerikan askerlerinin Musul'da cami basıp, üzerinde Kur'an bulunan rahleyi tekmeledikleri sahne, giderek artan Amerikan karşıtlığının üzerine kat çıktı. E haydi öyleyse, gazamız mübarek olsun!..

MERAKLISINA NOT: Tüm izleyici grubunda Kurtlar Vadisi 14.0 izlenme oranı ve 39.9 izlenme payı ile birinci olurken, Sağır Oda 5.5 izlenme oranı ve 14.8 izlenme payı ile dördüncü oldu. AB grubunda ise Kurtlar Vadisi birinci (15.0 - 39.7) Sağır Oda ise (6.5 - 16.4) üçüncü sırayı aldı.

YÜKSEL ALTUĞ - SABAH

mc_merve
22-04-07, 17:03
:img-yes: papatya67
HBR ICIN TSKRLER:img-wink:

AYRICA sema ozturk dizide sanirim kotu kadini oynicak keske iyi bir rolde olsaydi neyse

merak ediyorum neler yapicak ozellikle AHUYU SEVMEYENLER SEMA OZTURKUN ROLUNU SEVCEkler sanirim cunku ahunun basina cok isler getirecek bence bu kadin:img-hyste :img-hyste :happy0064

Loweis_boy
22-04-07, 17:06

Polat artık yenibir sırla yaşıyor. Baron öldü Polatın baronun oğlu olduğunu bilen sadece ömer baba nazife anne ve kızkardeşi kaldı. Bunların haricinde başka bilen yok Polatın has ekibi bile bilmiyor. Yeni babalar o yuzden polatı şu anda tanımıyorlar konseyi polatın dağıtmış olduğundanda haberleri yok. Polatın baronun oğlu olduğunuda bilmiyorlar. Yeni baronlarlar nasıl oluştu yada nezamandan beri varlar? Eski baronla munasebetleri ilişkileri neydi? Polat bu adamları tanıyormuydu? bunlar muamma. Senaristlerin taktiği bu kağıtları dağıttılar ve biz kimin elinde nevar zamanla görücez.Eskiyle bağlantı mutlaka kurmak zorundalar çünkü işin sırrı burada aksi takdirde yeni senaryo havada kalır .Polatın büyük sırrı çok büyük olaylara gebe çoookkk bir 90 bölüm daha deviririz gibime geliyor.

papatya67
22-04-07, 17:16

Polat artık yenibir sırla yaşıyor. Baron öldü Polatın baronun oğlu olduğunu bilen sadece ömer baba nazife anne ve kızkardeşi kaldı. Bunların haricinde başka bilen yok Polatın has ekibi bile bilmiyor. Yeni babalar o yuzden polatı şu anda tanımıyorlar konseyi polatın dağıtmış olduğundanda haberleri yok. Polatın baronun oğlu olduğunuda bilmiyorlar. Yeni baronlarlar nasıl oluştu yada nezamandan beri varlar? Eski baronla munasebetleri ilişkileri neydi? Polat bu adamları tanıyormuydu? bunlar muamma. Senaristlerin taktiği bu kağıtları dağıttılar ve biz kimin elinde nevar zamanla görücez.Eskiyle bağlantı mutlaka kurmak zorundalar çünkü işin sırrı burada aksi takdirde yeni senaryo havada kalır .Polatın büyük sırrı çok büyük olaylara gebe çoookkk bir 90 bölüm daha deviririz gibime geliyor.

polat 94 bölümde bütün hikayesini ekibine anlattı...ayrıca mahkemedede anlattı... mahkeme basına kapalı olarak gizli yapıldıysa ailesi,adamları ve mahkemedekilerden başka bilen birde tapınakcılar vardı... polatı 88 bölümde tabuttan çıkarıp mabete getirdiler ve ona sana polat alemdar mı, ali candan mı, yoksa efe karahanlı mı olarak hitap edelim demişlerdi...kısacası kimliği deşifre oldu....sırrı falan kalmadı ama basın ve halk onu yine büyük mafya babası olarak görüyor...galiba artık kgt nin başınada polat geçti... kgt yeraltında bir kurum olduğu için ( aslan bey zamanında lav edildi.tüm kişi ve kurumlar tarafından kgt nin kaldırıldığı biliniyor)resmi bir devlet görevlisi kimliğide verilmemiştir herhalde?

**ŞEKERKIZ**
22-04-07, 17:23
RIZA_BABA,fotoğraflar için teşekkürlerrr.çok sağol,

Yalçınersönmez,röportaj için sana da teşekkürlerrrrrbye

**ŞEKERKIZ**
22-04-07, 17:56
eklenen resimlerden,bana necati şaşmaz hareketli avartarı ve imzası yaparmısınızz:happy0064

**ŞEKERKIZ**
22-04-07, 17:57
kvpusu ekibi:)
http://img183.imageshack.us/img183/6808/73595721by9.jpg http://img183.imageshack.us/img183/9783/29432771sf7.jpg http://img250.imageshack.us/img250/5996/58782824bd4.jpg

http://img337.imageshack.us/img337/9827/95467361aq9.jpg

çok güsel olmuş ellerine sağlıkk cnm

yakamoz16
22-04-07, 18:06
beğendiğine sevindim canım....

ama artık bir multimedya başlığımız olsa iyi olucak böyle olmuyor herşey aynı sayfada.....artık bir multimedya başlığı istiyoruzzzzzzzz

mc_merve
22-04-07, 18:19
asli cok guzel olmus bunlar hangisini kullansam diye dusunuyorum suan :icon_sorr :)

dedigin gibi artik multimedya bolumu acilsa iyi olur ben modlara ozel msg attim cvp gelmedi asli bide sen denesene istekler bolumune fazla bakilmiyo bakildigi zamanda baya bir zaman geciyo:img-polic

09Eylülüm09
22-04-07, 18:27
Ben istekler bölümüne hem ana sayfa hemde multimedya dedim :)
insallah cok istememisimdir :)
calismalar harikaa, haberleri ekleyen arkadaslarda cok sagolun.

mc_merve
22-04-07, 18:43
http://img293.imageshack.us/img293/8861/untitled1copysa9.png

http://img293.imageshack.us/img293/4159/untitled1copy3ur0.png

yakamoz16
22-04-07, 19:00
yorumlarınız için çok sağolun:D

ama gerçekten artık multimedya başlığımızı versinler:icon_sorr

merve istediğini kullan canım ama eğer mematiyi kullanmak istersen şimdiden söylüyeyim heran yeni memati imza+avatarı gelebilir:img-blush

ayrıca merve çalışmaların harika olmuş ellerine sağlık:good:

mc_merve
22-04-07, 19:11
tamam o zaman beklemedeyim ben :)

ben beklerken aradaki yaptigim calismalatida koyuyorum pek guzel olmuyo ama neyse :)

http://img337.imageshack.us/img337/5538/untitled1sr0.png

**ŞEKERKIZ**
22-04-07, 20:33
Mervecim çalışman çok güsel olmuş,eline sağlık.
Bölümü indirdin mibye

aylince
22-04-07, 20:50
forum çoşmuş:) çalışmalar,haberler..herkesin emegine teşekkürler:)

ahu sevenleri az biliyorum.ama yine de bir kaç mesajda ahu-polat çalışması yapabilir misiniz diyenler vardı.onlar için ekliyorum.arkadaşım Rabish yaptı:)

elif-polat aşkına hiç bakmasam da o aşka saygı duyarak bunu ekledigimi bilmenizi isterim.oncesini hiç bilmiyorum ama sizlerin yorumlarıyla anladıgım güzel bir aşk hikayesiymiş.sizler de haklısınız..

ahu-polat:)

http://img364.imageshack.us/img364/9669/untitled2pb4.gif

http://img341.imageshack.us/img341/4056/b4st6.jpg (http://imageshack.us)

Rabishe teşekkürler:)

tılsım16
22-04-07, 20:53
forum çoşmuş:) çalışmalar,haberler..herkesin emegine teşekkürler:)

ahu sevenleri az biliyorum.ama yine de bir kaç mesajda ahu-polat çalışması yapabilir misiniz diyenler vardı.onlar için ekliyorum.arkadaşım Rabish yaptı:)

elif-polat aşkına hiç bakmasam da o aşka saygı duyarak bunu eklediginizi bilmenizi isterim.oncesini hiç bilmiyorum ama sizlerin yorumlarıyla anladıgım güzel bir aşk hikayesiymiş.sizler de haklısınız..

ahu-polat:)

http://img364.imageshack.us/img364/9669/untitled2pb4.gif

http://img341.imageshack.us/img341/4056/b4st6.jpg (http://imageshack.us)

Rabishe teşekkürler:)

cok hosuma gıttı bunlar belkı sonra kullanırım bıraz daha su ahuya alısıyımda:img-hyste

tılsım16
22-04-07, 20:54
tamam o zaman beklemedeyim ben :)

ben beklerken aradaki yaptigim calismalatida koyuyorum pek guzel olmuyo ama neyse :)

http://img337.imageshack.us/img337/5538/untitled1sr0.png

merve bence cok guzel olmus bu:img-wink:

mc_merve
22-04-07, 21:05
aylince calisma cok guzel olmus gif cok hos duruyo sana ve yapan arkadasina cok tskrler
**ŞEKERKIZ** suan indirme cabalari icindeyim :0

tılsım16 bir mod a ozel msg bile attim ama hala acilmadi anlamadim

rana_aslan
22-04-07, 21:06
merhaba arkadaşlar
ben aranıza yeni katılıorum
bende kv nin çok sıkı takipçilerindenim. kv terörün kaldırılmasına da büyük tepkiliyim. biz işimize gelmeyen şeyden kurtulmanın her türlü yolunu buluyoruz. çok çabuk dolduruşa gelebiliyoruz. herkesin istediği programı izleme ya da izlememe özgürlüğü war. beğenmiyorsan eleştiriyorsan izleme arkadaş. ama nedense böyle eleştiren insanların her bölümden her türlü şeyden haberi oluyor. bunu da çözmüş deilim. kaldırılmasıyla da bizim izleme özgürlüğümüz engellendi. öyle değil mi. hemen tongaya getirildik. gerçeklerin ortaya çıkmasını istemeyen kesim isteklerine ulaştılar. onları da takdir etmek lazım. koskoca bi kitleyi istedikleri doğrultuda yönlendirebildiklerini gösterdiler.bizi kv terörden uzaklaştırdılar.
ama unutmayalım burası türkiye... olayların ardı arkası kesilmeyen, komploların it dalaşlarının, her türlü siyasetin, suikast ve prowakasyonların eksik olmadığı bi ülke...
birini engellerler birini anlatırız... biz de anlatılması gereken çok gerçek war... bu nedenle pana filme çok teşekkür ediyorum. engellendik yayından kaldırıldık deyip kenara çekilmediler. inatla dewam ediolar.
ben bu düşüncelerimi çok önce yazmak isterdim ama bu zamana kadar bir türlü fırsat bulamadım. o yüzden eskilere dönüp sizin de kafanızı şişirdim.
benim asıl konuşmak istediğim bi arkadaşımızn eklemiş olduğu yüksel aytuğ röportajıydı.her zamanki gibi daha ilk bölümden eleştiriler başladı. onların da işi bu. ama ilk bölümde yepyeni bi senaryo we karakterler. eski performansı hemen beklemek yanlış olur diye düşünüyorum. oyuncular noktasında da eski kv de pek tw yer almayan tiyatro oyuncuları wardı. ama burdaki oyuncuların da pek çoğu tiyatro kökenli. ayrıca kv den sonra pek çok tiyatro oyuncusu tw yöneldi. göz önünde olmayan tiayrocuların pek çoğu kullanıldı. o yüzden kadro yine güzel gibi gelio bana. ilk bölümden onlar hakkında da keskin yorum doğru olmaz bence.
neco konusunda bende aynı düşüncedeyim. yani spekülasyonlarla anılan birine gerek yoktu. fakat biraz önce söyledim keskin yorum doğru değil. aynı şey manken kökenliler için de geçerli olmasalar nasıl olurdu, olunca nasıl olur yorumu için erken.
benim takıldığım nokta şuydu. yüksel aytuğ pek çok noktayı eleştirmiş gafları bulmuş eğer ekleyen arkadaş yanlış yazmadıysa kendisi de gaf yapmış dewe erdal değil dewe tuncay,deli emin değil deli hikmet olacaktı.
ben dizimizin güzel olacağı çok güzel hale geleceğini umut ediyorum.inş hepimize hayırlı olur...
hepinize ii akşamlar diliyorum...

tılsım16
22-04-07, 21:17
rana_aslan aramıza hosgeldın oncelıkle ve evet yazdıklarına katılıyorum ılk bolumden elestırıler basladı atalarımız ne guzel demıs... meyve veren agacı taslarlar:)

rana_aslan
22-04-07, 21:20
rana_aslan aramıza hosgeldın oncelıkle ve evet yazdıklarına katılıyorum ılk bolumden elestırıler basladı atalarımız ne guzel demıs... meyve veren agacı taslarlar:)

teşekkür ederim hoşbulduk...
eet atalarımız çok güzel söylemiş meywe weren ağaç taşlanır.
bizim taşlamak aklımıza gelmese de aklımıza getiriolar. napalım düzen de bu değil mi..:img-yes:

Hirotaro
22-04-07, 21:21
KV PUSUNUN anasayfaya geçmesini istiyoruz ama,yönetim hala karar veremedi.Ben berna1'e pm attım.Yönetimin toplanmasını gerekir demişti.Bence Pusu'yu tepkilerimize göre ANASAYFAYA alacaktır.

KURTLAR VADİSİ PUSU------>ANASAYFAYA

mc_merve
22-04-07, 21:25
rana_aslan
hosgeldin oncelikle ben artik kvt nin sansurlenmesi ile ilgili bisey soylemek istemiyorum herkes herseyi biliyor zaten emin ol sansurleyen kisi bile senin daha deminyazdigin dusuncelere sahip

neyse

Hirotaro
ilgin icin tskrler bende ana sayfaya gecmesini cok istiyorum ama belli degil daha sanirim istek bolumune yazdim arti bir gorevliye ozel msg attim multimedya bomu icinde ondan cvp gelmedi
bekliyoruz

tılsım16
22-04-07, 21:34
bende multımedya ıcın bı sorumluya mesaj attım
admınler karar verıyor bu konuyu gorusuyorlar demıs
evet ya artık bızı anasayfaya alsalar..

KURTLAR VADİSİ ANASAYFAYA..

rana_aslan
22-04-07, 21:39
teşekkür ederim mc_merwe
biliorum biliorum ben uzun zamandır bu konuda yorum yapmak istiodum bi türlü olmamıştı. anca bu zamana kısmet oldu.

merve d.
22-04-07, 22:13
evet artık hakkımız geçelim ana sayfaya.:img-yes:
rana_aslan hoş geldin bye bye

ROTASIZ KAPTAN
22-04-07, 22:39
herkeste memeti'yi o gazeteci kıza yakıştırmış yaa.memati bence hiç aşık olmaz.unuttunuz mu? bi bölümde polat'a aşk bizi öldürür demişti.ama hani oldu diyelim...yaa bende çok merak ettim şimdi yaaa..bunu düşününce...

RIZA_BABA
22-04-07, 22:45
mc_merve

çalışmalar süper

tılsım16
22-04-07, 22:46
herkeste memeti'yi o gazeteci kıza yakıştırmış yaa.memati bence hiç aşık olmaz.unuttunuz mu? bi bölümde polat'a aşk bizi öldürür demişti.ama hani oldu diyelim...yaa bende çok merak ettim şimdi yaaa..bunu düşününce...

benımde aklım pek almıyor mematıyı ama taa kurtlar vadısının ılk bolumlerınde sankı derya karsı bısey vardı orda az da olsa nasıl bısey olacagını tahmın edebılıyorum.. hos orda ıtıraf etmemıstı sadece bız bakıslarından fılan oyle oldugunu dusunmustuk ama sımdı bıde karsılıklı olursa cok guzel olur yaa... bak aslında evlı olmasaydı ben incinin de olamsını ısterdım hazır ahunun arkadası dordu gezerdı..:img-hyste

mc_merve
22-04-07, 23:14
asik mematiyi herkes cok merak ediyo sanirim ama cidden oyle ne bileyim mematide hic asik olcak bir tip yok ama ginede bellli olmaz yani :)

anita
23-04-07, 00:32
polat tekrar asik olabiliyorsa memati niye olmasin ben bu yeni dönemde mematinin cok degisdigini düsünuyorum fiziki bakimdan cok cirkinlesmis zaten cirkindi abdulhey de degismis cok kendine güvenen bi yapi almis güllu herzamanki gibiydi polat ayni polatti ama arada ondada farklar var özeliklede ahuya bakislarinda :icon_whis ikinci bölum neler olacak merakla beklemekteyiz:icon_whis

anita
23-04-07, 00:37
iyi aksamlar anita.

bence polat ve aras kendi capinda cok iyiler, ikisidi isini cok güzel ve seviyeli yapiyorlar.

doruyu söylemem gerekirse ben sagir odayi bir bölum izledim sonra izlemedim ben bu haberi bir yerde okudum komik geldi yuksel aytu yazmis bunu bende paylasmak isdedim sagir odayla kurtlar vadisi arasinda zeten fark cok ayni kefeye koymalarida yanlis ama ayirimcilik yapiliyorsa buda haksizlik :icon_whis

nalan-k
23-04-07, 00:44
doruyu söylemem gerekirse ben sagir odayi bir bölum izledim sonra izlemedim ben bu haberi bir yerde okudum komik geldi yuksel aytu yazmis bunu bende paylasmak isdedim sagir odayla kurtlar vadisi arasinda zeten fark cok ayni kefeye koymalarida yanlis ama ayirimcilik yapiliyorsa buda haksizlik :icon_whis

yok zagten senin düsüncen olmadigini biliyorum, baska biryerden aldigini, maksat zagten sana gönderme yapmak degildi. ama ben basindan beri sagir odayi tek bir bölüm bile kacirmadim, cünkü bence cok güzel bir dizi, ve hic bir diziyede asla degismezdim ama isin icine kv girince akan sular duruyor gibi oluyor bende. sagir oda bana göre son derece cok güzel ve kalite halinde türkiyenin gerceklerini gösteren bir dizi tipki kv gibi.

refresh
23-04-07, 01:50
Abidin hakkımız,söke söke alırız.:img-hyste

Acıyın biz gariplere
Memati'ye sevgili istiyoruz diye
Dış kapının mandalı gibi davranmayın bizlere.
Ey pana film duy sesimizi bu gelen Mematiseverlerin sesi.

tabi yaaa abidinsiz olmaz.. gerçi o şimdi Tarık ve Diğreleri adlı dizide oynuyodu en son ama, gelir herhalde gelsin yaaaa onsuz Tuncay olmazki Deve Tuncay yani :img-hyste :img-hyste :img-hyste

abdullah_54
23-04-07, 02:52
Show Tvnin yayın akışına göre bu hafta Kurtlar Vadisi Pusunun yeni bölümü saat 20:00'de...

dilosh
23-04-07, 02:57
1. Aras Dağlı canı istediği zaman Kuzey Irak'a gider. Polat Alemdar RTÜK'ten vize bekler.

2. Aras sarışınlardan hoşlanır. (Çağla Kubat) Polat'ın gözü esmerlerdedir. (Özgü Namal, Bergüzar Korel, Nefise Karatay)

7. Aras dağa çıkar, Polat RTÜK zoruyla düz ovada siyaset yapar

bu haber eklendimi bilmiyorum ama eklemek isdedim :icon_whis

koptum yaLnız rtük mevzusuna...:img-hyste
rtükten vize bekLer:img-hyste :img-hyste

Hirotaro
23-04-07, 04:06
Arkadaşlar dizinin hastası olanlar,lütfen imza bölümüne "KURTLAR VADİSİ PUSU----->ANASAYFAYA" yazısını ekleyebilir mi acaba.
Anasayfaya geçmemiz lazım 2.bölüme kadar.Efsanemiz burada olmamalı

She7a
23-04-07, 05:12
50 share olayını gecmeyi kafaya koymuslar demek o zaman. :)
bugun giremedim kusura bakmayın arkadaslar malum hafta sonu
yegenimle birlikteydim kısmetse 2 haziran'da 1 yasında olacak.:img-in_lo

gecen hafta zaten 1.olmustuk ama hem pusu hem de sagır oda
izleyenler icin bu saat kanımca daha iyi oldu tabi eger cidden o
saate aldılarsa.valla Memati'nin asık halini bende merak ediyorum
acıkcası.imza kampanyası duzenleyip pana film'e mail atalım.asık
Memati istiyoruz diye.:img-hyste

Show Tvnin yayın akışına göre bu hafta Kurtlar Vadisi Pusunun yeni bölümü saat 20:00'de...

papatya67
23-04-07, 11:02
Kurtlar tüm dengeleri değiştirdi

Artık ben de sıkılmaya başlamıştım yerleri ufak tefek oynamaların dışında hiçbir ciddi değişiklik göstermeyen dizileri sıralamaktan her pazartesi. Kurtlar Vadisi Pusu gösterime girdi de, bizim top on listemize de şükürler olsun sonunda biraz hareket geldi, renk geldi. Gelin bugün bir değişiklik de biz yapalım. Reyting analizimize birazcık heyecan katalım. Haftanın ilk on dizisinin toplu listesini aşağıda verdik. Bu defa da gün gün ekranlara hangi dizilerin damga vurduklarını anlatalım. Pazartesi akşamlarının lideri, bol gözü nemli, vurdulu kırdılı, tabancalı, mermili, Mehmet’li Nermin’li Acı Hayat. Dizinin iki aşığı bir türlü kavuşamıyor. Eski Yeşilçam melodramlarını aratmayan Acı Hayat, belki de bu imkansız aşkın yarattığı hüzün bombardımanı yüzünden çok seviliyor. Bizim millet, acısı bol işleri seyretmeyi eskiden beri hep çok sevdi, hala da seviyor. İkincilik için Beyaz Gelincik ve Köprü mücadele veriyor. Haftanın ilk gecesinde aylardır en çok bu üç dizi izleniyor. Salı akşamları Türkiye’nin yarısı, ekranı Binbir Gece’ye terk ediyor. Ekranın bu rekortmen dizisini, Arka Sokaklar ve Ezo Gelin takip ediyor. Çarşamba akşamları, sezonun başından beri Yaprak Dökümü ile Avrupa Yakası’nın müthiş rekabetine sahne oluyor. Kimi hafta biri diğerini, kimi hafta öteki rakibini ardında bırakıyor. Bu iki dizinin arasındaki yarış gerçekten nefes kesiyor. Onların arkasından da kısa sürede ciddi bir başarı yakalayan Elveda Derken geliyor.

Dizilerin tutmasında kanallar da etkili
Perşembe günleri yine eskiden olduğu gibi Kurtlar Vadisi’nin günü olarak anılacak. İlk gününden belli oldu, Vadi’den kalan reytingi de Doktorlar, Sağır Oda ve Yersiz Yurtsuz paylaşacak. Cuma akşamlarının lideri, ekranların en gözde töre dizisi Sıla. Kanal D’nin iki dizisi Ihlamurlar Altında ve Yabancı Damat ile atv’nin Hatırla Sevgili’si rakip oluyorlar ona. Cumartesi akşamları de Selena ile Gümüş uğraşıyorlar liderlik koltuğuna tırmanmaya. AB Grubu’da önde giden Gümüş, Tüm Kişiler kategorisinde ise Selena. Pazar geceleri uzun zamandır yarışmalarla geçiyor. Haftanın bu son tatil gününde hiçbir dizi, ilk on yapımın arasına giremiyor. İşte diziler liginde bir hafta gördüğünüz gibi böyle şekilleniyor. Öne çıkan yapımlar listede yer almayı başarırken, Özcan Deniz’in Kader’i ve çok sağlam senaryolu, müthiş kadrolu Geniş Zamanlar bir türlü haftanın ilk on dizisinin içinde yer bulamıyor. İddia ediyorum bu diziler başka bir kanalda yayınlansaydı, bu liste tepeden tırnağa değişirdi. Dizilerin tutmasında, kalitelerinin yanı sıra yayınlandığı kanallar da çok önemli. Kanallar gösterime soktukları yapımların arkasında biraz daha durmuş olsalardı, hiç bu kadar çok dizi çöpe gider miydi? Şimdi artık gözler Kurtlar Vadisi Pusu’ya çevrildi. Bugünlerde herkesin aklındaki soru, sezonun sonlarına doğru gösterime girmiş olmasına rağmen Kurtlar, Binbir Gece’ye yetişip, önüne geçecek mi? Uzun tartışmaların ardından gösterime giren Kurtlar Vadisi Pusu’nun, her iki reyting kategorisinde de yüksek ve birbirine çok yakın puanlar almış olması, iddiasını ispat etmeye yetmez mi? Bakalım bu hafta da hepimizi heyecanlandıracak bir değişiklik yaşayacak mıyız? Yoksa sezonu, aylardır şahit olduğumuz ve artık alıştığımız gibi yine Binbir Gece’nin liderliğiyle mi kapatacağız? Hep beraber bekleyip göreceğiz. Sonuçları da, her fırsatta yine bütün açıklığıyla gözlerinizin önüne sermeye devam edeceğiz.

Memet GÜLER - VATAN

RIZA_BABA
23-04-07, 11:14
Dizi erkene alınırsa iyi olur bencede saat 10 da oldumu ben yarısına kadar izliyorum kalanını indirip izliyorum erkene alınırsa süer olur show tv de öle yazıyor

tılsım16
23-04-07, 11:45

o zaman bence ozet ve yenı bolum olarak yayınlayacaklar saat 20 de yenı bolumu baslamaz kurtlar vadısının cocukların da ızleyebılecegı bı saatte sıddet yayınlıyorlar dıye laf cıkar bu sefer acı hayatta da aynı taktıkı uyguluyorlar saat 20.00 de yenı bolum yazıyor 1 saat fılan ozetten sonra baslıyor reklamlarla fılan 21.30 u buluyor.. bence bunuda oyle yapacakalr doktorları alırlar ordan..

RIZA_BABA
23-04-07, 12:00
o zaman bence ozet ve yenı bolum olarak yayınlayacaklar saat 20 de yenı bolumu baslamaz kurtlar vadısının cocukların da ızleyebılecegı bı saatte sıddet yayınlıyorlar dıye laf cıkar bu sefer acı hayatta da aynı taktıkı uyguluyorlar saat 20.00 de yenı bolum yazıyor 1 saat fılan ozetten sonra baslıyor reklamlarla fılan 21.30 u buluyor.. bence bunuda oyle yapacakalr doktorları alırlar ordan..

Haklısın canım saat 20:00 da özet geçerler daha sonrada yeni bölüme geçerler sanırım eski Kurtlar Vadisi dede öle yapıyorlardı

papatya67
23-04-07, 12:10
kurtlar vadisi bu hafta saat 20.00 da... 21.45 de hemen arkasından UEFA yarı finalı var. maç olduğu için erken saate almışlar...

yakamoz16
23-04-07, 13:24
yine başladılar

'Racon değil, kafa kesiyorum'

Malatya'da misyonerlik faaliyetleriyle bilinen bir yayınevinde üç kişinin boğazlarının kesilerek öldürülmesi akıllarda bazı sorular uyandırdı.

Çünkü boğaz keserek öldürme, Çeçenler ve Irak'takiler dışında siyasi gruplar tarafından tercih edilen bir öldürme biçimi değil.

Siyasi cinayetlerde genel olarak silah, ya da bomba kullanılıyor.

Irak'taki grupların dışında ise Türkiye son zamanlarda boğaz keserek öldürme sahnelerine daha çok Kurtlar Vadisi'nde tanık oldu.

Özellikle Polat Alemdar'ın 'Racon kesmiyorum, kafa kesiyorum' dedikten sonra toplantı masasının etrafında oturanların gözlerinin önünde birisinin boğazını kesmesinin Türk toplumu üzerinde ne kadar etkili olduğunu görmek istiyorsanız YouTube'da 'kafa kesme' diye bir arama yapmanız yeterli.

Bu aramayı yaptığınızda YouTube'da sadece Polat Alemdar'ın Kurtlar Vadisi dizisinden kaydedilmiş onlarca kafa kesme videosunu değil, aynı zamanda 'racon değil kafa kesme' sahnesinin ortaokul ve lise öğrencileri, evlerde 4-10 yaşındaki çocuklar ve hatta tıpkı zanlılar gibi yurtlarda kalan bazı öğrenciler tarafından yeniden sahnelenip çekilmiş özel versiyonlarını da bulacaksınız.

Ve üzülecekseniz.

papatya67
23-04-07, 13:28
Necati Polat’tan Şaşmaz!

Necati Şaşmaz nam-ı diğer Polat Alemdar milyonlarca genci kendisine hayran bıraktı. Peki Şaşmaz gerçek hayatta nasıl bir insan?

"Sonunu düşünen kahraman olamaz" repliğiyle Türkiye'nin en çok tartışılan dizi kahramanı oldu. Dizinin devamı olan ve geçtiğimiz Şubat ayında yayınlanan Kurtlar Vadisi Terör ise "Şiddet duygularına" neden olduğu gerekçesiyle ilk bölümünden sonra RTÜK tarafından kaldırıldı. Adı Kurtlar Vadisi Pusu olarak değişen dizi yeni konusuyla geçtiğimiz perşembe akşamı televizyon ekranlarındaydı. Necati Şaşmaz yeni dizi için "Kan kırmızı devri kapandı, puslu gri devri başladı" diyor.

Vatan muhabirinin haberi;

Kurtlar Vadisi rating rekoru kırmıştı kırmasına da sayısız haber okumuştum Polat karakteri hakkında. Birçok genç şiddet eylemlerine gerekçe olarak "Polat'ı örnek alıyorum" diyordu. Bu haberleri her okuduğumda dehşete düşüyordum. Necati Şaşmaz'la buluşmak için Pana Film'den içeri girdiğimde dizi kahramanı Polat'ın sert rüzgarına ben de kapılmış olmalıyım ki karşılaştığımızda ilk sözüm "Size karşı önyargılarım var" oldu. Röportajın sonunda "Hâlâ önyargılı mısınız?" diye sorduğunda ise kafam karışmıştı. Çünkü Necati Şaşmaz Polat Alemdar'dan çok farklıydı. Her şey için mantıklı bir açıklaması vardı. O sert karakter hem gülüyordu hem de güldürüyordu.

"Kurtlar Vadisi Terör" yayından kaldırılalı 2 ay bile olmadı. "Pusu" baskı gelmesini düşünerek yazdığınız ve yedekte beklettiğiniz B planı mıydı?

Kurtlar Vadisi Terör, RTÜK'ün teknolojik sisteminin yetersizliği nedeniyle yayından kaldırıldı. Çünkü telefonları kilitlenmişti. Eğer "Devam etmesini istiyoruz" talepleri RTÜK'e ulaşsaydı yayından kaldırılmazdı. Pusu ise tamamen Raci Şaşmaz'ın "Böyle bir dizi yazmak istiyorum" demesiyle başladı ve bir ayda çekildi.

Bu defa izleyici söylendiği gibi "light" bir Kurtlar Vadisi mi izleyecek?

Polat'ın gözünden bu defa Avrasya'nın yönettiği bir küresel çeteyi anlatacağız. Önceden mafya dünyasının kötülüğünü kan kırmızısı ve silahla göstermeye çalıştık. Pusu'da ise "Hangi iyinin içerisinde kötülükler, hangi kötünün içinde iyilikler var?" bunu sorgulayacağız. Türkiye'ye kurulan tuzakları bir pusuya benzettiğimiz için bu defa rengimiz gri olacak. "Light" kelimesini kesinlikle kabul etmiyorum. Çünkü Polat daha sert, güçlü insanlar içerisinde olacak ve mücadele edeceği rakibi para. Uğur Mumcu, Muammer Aksoy gibi faili meçhul suikastleri de sorgulayacağız.

Polat neden kahraman oldu?

Vatanına, milletine, devletine duyduğu sevgi nedeniyle her şeyi göze aldığı için.

Ama pek çok genç de suç işleyip "Polat Alemdar'dan etkilendik" diyor. Bu nasıl bir çelişki?

Medya "Kurtlar Vadisi'nden etkilendim ve cinayet işledim" diyen kişileri haber yaptı. İçinde şiddet dürtüsü olan ve şöhret olmak isteyen birçok kişi de "Aaa ben de bunu söylersem gazeteye çıkabilirim" dedi. Gazeteler de bizim adımızı kullanarak haberi manşete taşıdılar. O dönemde bu iddialara cevap vermedik. Suskunluğumuzun edepten olduğunu düşünürken negatif bir şekilde kullanıldık. Çünkü mahkeme tutanaklarını avukatlarımız incelediğinde öyle ifadeler bulamadı. Medya bize destek olmadı. Kurtlar Vadisi yokken de cinayetler işleniyordu. İnsanlar o zaman "İlerde Kurtlar Vadisi diye bir dizi çıkacak ve ben bundan etkileneceğim" diye mi suç işliyordu.

Sizi kimler anladı?

Beni vatanı, milleti, devleti için her şeyi sevebilen insanlar anladı.

Ne yani Polat'ı sevmeyenler vatanını sevmiyor mu?

Öyle bir şey söylemiyorum. Çok izleyicimiz var. Türkiye'de her iki kişiden biri bizi izliyor. Yanlış anlayanlar olabilir. Ama doğru anlayan çok kişi var.

Kardeşimden torpilli değilim

Siz oyunculukta devam etmeye karar verdiniz galiba...

Oyunculuğu çok sevdim. Benim için "Kardeşinin torpiliyle bu yerlere geldi" diyorlardı. Bana bu teklif geldiğinde aileme ve sevdiklerime bu teklifi anlattım ve fikirlerini sordum. Kardeşim "Ben senaristim ve sen ağabeyimsin. Senin sahnelerini yazarken çok iyi tanıdığım için zorlanabilirim. O yüzden olmamanı tercih ederim. Ama istiyorsan "eyvallah" dedi. Sonra mesleğe girersem neler olabileceği konusunda bana tavsiyelerde bulundu.

Şöhret hiç korkuttu mu sizi?

Şöhret veya star olursam başıma gelebilecekleri ve eleştirilere nasıl bir tavır alacağımı gözden geçirdim. Sevdiklerime "Lütfen oyunculuk hayatımda bana yardım edin. Sizi dinlemesem bile beni uyarmaktan vazgeçmeyin" dedim. Şöhretten asla korkmadım. Zaten korksam bu işe girmezdim.

Peki sizi hep Polat Alemdar olarak mı izleyeceğiz?

Bir Polat karakteri yarattım. Mesela Al Pacino, Robert De Niro gibi aktörlere baktığım zaman kariyerlerini belli bir noktaya oturttuktan ve kırılmaz bir hayran kitlesine sahip olduktan sonra uç karakterlerde oynadıklarını görüyorum. Çünkü o zaman seyirci "Vay bu karakteri de oynamış ve ne güzel olmuş" diyor.

Ben sizi komedide hayal ettim...

Ben güldürebilme yetisine de sahibim. Polat duruş itibariyle çok karizmatik bir adam ama öyle espiriler yapıyor ki duruşundan da bir şey kaybetmiyor. Benden bir Erhan Güllü karakteri modellememi isterseniz bunun olması mümkün değil. Oynarım ama ben henüz onu oynamak istemiyorum.

Kimi oynamak istiyorsunuz peki?

Polat'ı. Ama bir gün bir senaryo okursam ve "Evet buymuş oynamak istediğim karakter" dersem size oyunumla cevap vermiş olurum. Kurtlar Vadisi epey uzun sürecek. O serüvenin sonunda muhakkak sinema filmlerim olacak. O zaman Necati Şaşmaz'ın Polat haricinde neler oynayacağını göreceksiniz.

Sokakta nasıl tepkiler alıyorsunuz?

Herkes yanıma gelip "Nasılsın? Göründüğünden daha yakışıklısın. Bir fotoğraf çektirebilir miyiz?" diyor. Ben bunlardan rahatsız olmuyorum. Kimseyi de kırmak istemiyorum çünkü... Ama sokakta istediğim kadar çok yürüsem etrafım bir mitinge veya imza gününe dönüşür. Ama insanların benimle konuşmak istemesi özgürlüğümü kısıtlamaz.

Yurtdışında da tanınıyorsunuz...

Filmden sonra her gittiğim yerde tanındım. Bir Türk oyuncusu olarak bir Türk filminin tanıtımında yer almaktan çok mutluyum. Hollywood'dan gelen oyunculara bir Türk yapımında rol verdik. Bu imrenilecek bir şeydi. Bir çok yapımcı dostlarımız da "Alkışlıyoruz" dediler. Hollywood'la ortak bir iş yapmadık, oraya oyuncu yollamadık. Biz onları getirip kendi firmamızda iş verdik.

Aşık değilim ama aşk şiirleri yazıyorum

Necati Şaşmaz, şiir yazıyor, ney çalıyor, kitap okuyor ve sürekli öğrenmek istiyor. Şaşmaz, "Herkesin bildiği bir Polat, ama bilinmez bir Necati var. Sıcak kanlı ve sosyal biriyim. Ney çalıyorum. Bana meditasyon yapmak gibi geliyor ama ilerletmeye başladığımda neyle olan ilişkimi kaybediyorum. Bunu amatörce kullanmak gerekiyor. Gün gelir Neyzen Tevfik'i oynarsam onu da kullanırım. Yani mükemmeliyetçiliğimi bu noktada sınırlıyorum. Müzik dinlemeyi, film izlemeyi ve Latin danslarını çok seviyorum. Dans etmeyi Amerika'da Kolombiyalı bir arkadaşım öğretmişti. Zaten ben dans etsem de ağırlığımdan bir şey kaybetmem. (Gülüyor) Bugüne kadar hiç aşık olmadım. İnşallah bir gün aşık olduğum kişiyle evlenirim. Aşk üzerine de şiir yazıyorum. Aşık olan bir insan ne yaşar diye düşünüp yazıyorum" diyor. "Siz doğuştan yetenekli misiniz?" diye sorduğumdaysa gülerek ve mütevazılığı elden bırakmadan "Estağfurullah. Kıyısından köşesinden sanata yeteneğim varmış" diyor.

Kaynak: Vatan

papatya67
23-04-07, 13:29
Polat Alemdar’ı sevenler, sevmeyenler

Necati Şaşmaz VATAN’ın Pazar ilavesinde kendisiyle yapılan röportajda Polat Alemdar’ı anlatıyordu.

Neden kahraman olmuş Polat Alemdar; “Vatanına, milletine, devletine duyduğu sevgi nedeniyle her şeyi göze aldığı için...”

Peki nasıl kahraman oluyor; kanun dışı çetelerde “vatan için” adam öldürerek... Necati Şaşmaz “Kurtlar Vadisi’nden önce de cinayet işleniyordu, bizi negatif şekilde kullandılar” diyor.

“Sokağa çıkıp yürüsem etraf miting alanına döner” diyor.

Doğrudur, özellikle gençler arasında büyük bir hayran kitlesi var. Ama yine gençler kendileriyle konuştuğumuzda veya gönderdikleri mektuplarda Polat Alemdar karakterinden olumsuz etkilendiklerini de söylüyorlar. Bazı meslek lisesi öğrencileriyle yaptığımız konuşmalarda “Kurtlar Vadisi” dizisinden ve filminden sonra hemen her erkek öğrencinin bir çeteye dahil olduğunu duyduk. Bu konuşmaları, yaptığım televizyon programlarında izleyici de dinledi.

“Vatan için” mazereti adam öldürmeye yeterliyse isteyen kendine göre bir düşmanı kolayca bulabilir. Kimi “vatan için”, kimi “din için” silahı kuşanır, çeker vurur. Türkiye öyle garip bir hale geldi, değerler öylesine altüst edildi ki Papa’ya suikast düzenleyen Mehmet Ali Ağca’yı bile “Türkiye seninle gurur duyuyor” diye alkışlayanlar çıkabiliyor.

Hrant Dink’in katillerinden birinin kod adının “Polat” olduğunu gazetelerden öğrenmiştik. Malatya cinayetlerinden sonra da katillerden bazılarının “Polat” gibi giyindiği, ona özendiği yine basında yer aldı.

Bence Necati Şaşmaz medyayı suçlayacağına tarafsız gözle bu dizilerle ilgili bir özeleştiri yapmaya çalışmalı. Getirisi bu kadar çok olan bir işi için zor ama madem ki “vatan sevgisi” ne önem veriyor, bu vatan sevgisinin ta kendisidir.

Ayrıca, oyuncu olarak başarısına bir şey demiyorum ama Kurtlar Vadisi nedeniyle kendisine sokakta gösterilen ilgiye de aldanmamalı. Bizim millet en çok tenkit ettiği programlara ve kişilere reyting patlaması yaşatır.

Şaşmaz keşke artık dediği gibi tarz değiştirse ve farklı karakterler oynasa. Hem kendisi gelişir hem de Türkiye “Polat Alemdar’lar ülkesi” olmaktan kurtulurdu belki!

RUHAT MENGİ - VATAN

bu vatan gazetesi doğan gurubunundu sanırım.. kv kendi patronunun kanalında yayınlandığı zaman niye sesleri çıkmıyordu... kanald yayınlanan sağıroda dizisinin arası çok mu iyi.... bu hafta yayınlanan bölümde kan gövdeyi götürüyordu... hanımefendi niye sağırodayı eleştişrmiyor acaba?... eleştiremez çünkü kendi kanallarının dizisi.kv yine reytinglerde birinci oldu ya, bazı gazeteci geçinenler, kendisini ön plana çıkarmak için yine necati şaşmazı, yine polat alemdarı kullanıyor...eğer gerçek gazeteci iseniz kalem sizin elinizde...böyle kaliteli dizilerle uğraşacağınıza, Türkiyeyi bu duruma düşürenlerle uğraşın...sanal kahramanlarla değil...eğer siz gazeteciler(hepsi için söylemiyorum) işinizi hakkıyla yapsaydınız, biz halk olarak gerçekleri dizilerden öğrenmek zorunda kalmazdık...hep polatı eleştirmeyin, birazda dizideki verilen mesajlara bakın...ama at gözlüğüyle değil!....

yakamoz16
23-04-07, 13:37
bende açılıyor...çok güzeller çeken arkadaşın ellerine sağlık:good: tılsım eklediğin için çok sağol:good:

tılsım16
23-04-07, 13:42
tamam canım açıldı. ilgin için teşekkürler.... ayrıca resimler harika....

rica ederim canım..ohh sevındım bende sılıp tekrar eklemıstım bı sorun varsa dıye..:)
sende ekledıgın haber ıcın cok saol canım..:img-wink:

Jale_
23-04-07, 13:51
barbie çalışman çok güzel olmuş, teşekkürler..;)

aylince
23-04-07, 13:57
tılsım 16 sana ve deniz_mx e teşekkürler:)

barbiee çalışman süper çok begendim:)

begümm888
23-04-07, 14:21
arkadaşlar çalışmalarınız çok güzel olmuş elinize sağlık:img-wink: ben özellikle imza kullanmak istiyorum bazı arkadaşlarımızın yaptıkları imzayı koymayı denedim ama büyük boyutmuş koyamadım:(bu arada kesinlikle multimedya bölümü olması lazım bu sayfada çok fazla resim ve imza çalışmaları yapılıyor ve hem yazılar hem resimler bir arada çok zor ilerliyor sayfayı takip etmeyi zorlaşıyor o yüzden lütfen moderatörlerimiz bu konuda birşeyler yapsınlar artık.ana sayfaya geçmek sadece reytingle alakalı değil zaten olsa kurtlar vadisi pusu daha başlamadan ana sayfaya alınırdı ordaki çoğu diziden daha fazla izleniyor bir tek binbir gece var reyting olarak(sadece reyting olarak) karşılaştırılabilecek.gündemdeki diziler başlığında birinci olan (yani geçen haftaya kadar:) ) başka diziler de var.doktorlar gibi.Kurallara uygunluk-Türkçe'yi kullanım gibi şeylere de dikkat ediyorlar demişsiniz ama bizim sayfamızda çok nadirdir uyarı yapıldığı.bir tek hatırlıyorum kvt yasaklandığında sakin olun tarzında bir mesaj yayınlanmıştı eh o zaman için o kadar tepki göstermemiz de normaldi yani olacak o kadar.yani diyorum ki neden hala ana sayfaya alınmıyoruz valla derdim kvp ana sayfayı hakediyor diye değil herkes biliyor o sayfadaki bütü dizilerden daha iyi bir dizi olduğunu ama şu fotoğraf ve imza çalışmalarını daha rahat yürütebilirdik.ayrıca birkaç başlığa ayrıldığı için yazıları çok daha rahat takip edebiliyoruz.

begümm888
23-04-07, 14:50
bir de neden 20de yayınlanacak kurtlar vadisi ne maçı var ki gene ya??hayır üstelik kurtlar vadisi 20de yayınlanırsa doktorlar dizisi yayınlanmayacakmış ben izlemiyorum, beni ilgilendirmiyor zaten birebir yabancı bir dizinin kopyası aslı varken taklidini ne yapayım ama seyircileri de haklı olarak o saat bizim saatimiz k.v yayınlanmasın diye show tvye mesaj atıyorlarmış.yani ben show tvnin çok takacağını sanmıyorum show tv seyirciyi hiçbir zaman takmaz biz deneyimliyiz bu konuda ama gene de eğer kurtlar vadisi yayınlanmazsa çok sinir olurum ben bekleyemem 1 hafta daha izlemek için!!!onlar da haklı ama madem böyle bir durum var reyting konusunda daha fazla getirisi olanın biraz önceliği olmalıdır dimi sonuçta daha fazla seyirci mağdur olacakbye en iyisi şu maçı hiç yayınlamasınlar ne gerek var aman Türk takımı da yok...zaten bence k.v için en iyi saat kendi saati 21.45...

papatya67
23-04-07, 15:02
bir de neden 20de yayınlanacak kurtlar vadisi ne maçı var ki gene ya??hayır üstelik kurtlar vadisi 20de yayınlanırsa doktorlar dizisi yayınlanmayacakmış ben izlemiyorum, beni ilgilendirmiyor zaten birebir yabancı bir dizinin kopyası aslı varken taklidini ne yapayım ama seyircileri de haklı olarak o saat bizim saatimiz k.v yayınlanmasın diye show tvye mesaj atıyorlarmış.yani ben show tvnin çok takacağını sanmıyorum show tv seyirciyi hiçbir zaman takmaz biz deneyimliyiz bu konuda ama gene de eğer kurtlar vadisi yayınlanmazsa çok sinir olurum ben bekleyemem 1 hafta daha izlemek için!!!onlar da haklı ama madem böyle bir durum var reyting konusunda daha fazla getirisi olanın biraz önceliği olmalıdır dimi sonuçta daha fazla seyirci mağdur olacakbye en iyisi şu maçı hiç yayınlamasınlar ne gerek var aman Türk takımı da yok...zaten bence k.v için en iyi saat kendi saati 21.45...

doktorlar zaten büyük ihtimalle başka güne alınacaktır.çünkü show tv kv deki eski geleneği sürdürecektir.20.00 özet verip,21.30 da da yeni bölümü yayınlayacaktır...doktorlar için en uygunu hafta sonu veya çarşamba olacaktır. çünkü izlenme oranlarıyla rakiplerini rahat geçer...

barbiee
23-04-07, 16:42
Yorum yazan herkese çok teşekkürler beğenmenize sevindim..

RODYA
23-04-07, 16:43
Arkadaşlar nerden çıktı bu maç şimdi? Ben önce doktorları mı,sonra K.V mi izlemek istiyorum. Bu saat değişikliği K.V ninde alehine olacaktır..

Hayır maç önemli olsa gam yemeyeceğim.İki yabancı saçma sapan takımın maçı ne alaka şimdi?Türk takımı oynasa,real madrid,barcelaona gibi takımların maçı olsa anlayacağım...Bu show bizi çok sinir edecek

begümm888
23-04-07, 16:47
Sokakta yürüsem etraf miting alanına döner

Kurtlar Vadisi 15 Ocak 2003’te ilk kez yayınlandığı günden itibaren milyonlarca kişiyi bağımlısı haline getirdi

Necati Şaşmaz nam-ı diğer Polat Alemdar ise milyonlarca genci kendisine hayran bıraktı. “Sonunu düşünen kahraman olamaz” repliğiyle Türkiye’nin en çok tartışılan dizi kahramanı oldu. Dizinin devamı olan ve geçtiğimiz Şubat ayında yayınlanan Kurtlar Vadisi Terör ise “Şiddet duygularına” neden olduğu gerekçesiyle ilk bölümünden sonra RTÜK tarafından kaldırıldı. Adı Kurtlar Vadisi Pusu olarak değişen dizi yeni konusuyla geçtiğimiz perşembe akşamı televizyon ekranlarındaydı. Necati Şaşmaz yeni dizi için “Kan kırmızı devri kapandı, puslu gri devri başladı” diyor.

Kurtlar Vadisi rating rekoru kırmıştı kırmasına da sayısız haber okumuştum Polat karakteri hakkında. Birçok genç şiddet eylemlerine gerekçe olarak “Polat’ı örnek alıyorum” diyordu. Bu haberleri her okuduğumda dehşete düşüyordum. Necati Şaşmaz’la buluşmak için Pana Film’den içeri girdiğimde dizi kahramanı Polat’ın sert rüzgarına ben de kapılmış olmalıyım ki karşılaştığımızda ilk sözüm “Size karşı önyargılarım var” oldu. Röportajın sonunda “Hâlâ önyargılı mısınız?” diye sorduğunda ise kafam karışmıştı. Çünkü Necati Şaşmaz Polat Alemdar’dan çok farklıydı. Her şey için mantıklı bir açıklaması vardı. O sert karakter hem gülüyordu hem de güldürüyordu.

“Kurtlar Vadisi Terör” yayından kaldırılalı 2 ay bile olmadı. “Pusu” baskı gelmesini düşünerek yazdığınız ve yedekte beklettiğiniz B planı mıydı?
Kurtlar Vadisi Terör, RTÜK’ün teknolojik sisteminin yetersizliği nedeniyle yayından kaldırıldı. Çünkü telefonları kilitlenmişti. Eğer “Devam etmesini istiyoruz” talepleri RTÜK’e ulaşsaydı yayından kaldırılmazdı. Pusu ise tamamen Raci Şaşmaz’ın “Böyle bir dizi yazmak istiyorum” demesiyle başladı ve bir ayda çekildi.

Bu defa izleyici söylendiği gibi “light” bir Kurtlar Vadisi mi izleyecek?
Polat’ın gözünden bu defa Avrasya’nın yönettiği bir küresel çeteyi anlatacağız. Önceden mafya dünyasının kötülüğünü kan kırmızısı ve silahla göstermeye çalıştık. Pusu’da ise “Hangi iyinin içerisinde kötülükler, hangi kötünün içinde iyilikler var?” bunu sorgulayacağız. Türkiye’ye kurulan tuzakları bir pusuya benzettiğimiz için bu defa rengimiz gri olacak. “Light” kelimesini kesinlikle kabul etmiyorum. Çünkü Polat daha sert, güçlü insanlar içerisinde olacak ve mücadele edeceği rakibi para. Uğur Mumcu, Muammer Aksoy gibi faili meçhul suikastleri de sorgulayacağız.

Polat neden kahraman oldu?
Vatanına, milletine, devletine duyduğu sevgi nedeniyle her şeyi göze aldığı için.

Ama pek çok genç de suç işleyip “Polat Alemdar’dan etkilendik” diyor. Bu nasıl bir çelişki?
Medya “Kurtlar Vadisi’nden etkilendim ve cinayet işledim” diyen kişileri haber yaptı. İçinde şiddet dürtüsü olan ve şöhret olmak isteyen birçok kişi de “Aaa ben de bunu söylersem gazeteye çıkabilirim” dedi. Gazeteler de bizim adımızı kullanarak haberi manşete taşıdılar. O dönemde bu iddialara cevap vermedik. Suskunluğumuzun edepten olduğunu düşünürken negatif bir şekilde kullanıldık. Çünkü mahkeme tutanaklarını avukatlarımız incelediğinde öyle ifadeler bulamadı. Medya bize destek olmadı. Kurtlar Vadisi yokken de cinayetler işleniyordu. İnsanlar o zaman “İlerde Kurtlar Vadisi diye bir dizi çıkacak ve ben bundan etkileneceğim” diye mi suç işliyordu.

Sizi kimler anladı?
Beni vatanı, milleti, devleti için her şeyi sevebilen insanlar anladı.

Ne yani Polat’ı sevmeyenler vatanını sevmiyor mu?
Öyle bir şey söylemiyorum. Çok izleyicimiz var. Türkiye’de her iki kişiden biri bizi izliyor. Yanlış anlayanlar olabilir. Ama doğru anlayan çok kişi var.

Kardeşimden torpilli değilim

Siz oyunculukta devam etmeye karar verdiniz galiba...
Oyunculuğu çok sevdim. Benim için “Kardeşinin torpiliyle bu yerlere geldi” diyorlardı. Bana bu teklif geldiğinde aileme ve sevdiklerime bu teklifi anlattım ve fikirlerini sordum. Kardeşim “Ben senaristim ve sen ağabeyimsin. Senin sahnelerini yazarken çok iyi tanıdığım için zorlanabilirim. O yüzden olmamanı tercih ederim. Ama istiyorsan “eyvallah” dedi. Sonra mesleğe girersem neler olabileceği konusunda bana tavsiyelerde bulundu.

Şöhret hiç korkuttu mu sizi?
Şöhret veya star olursam başıma gelebilecekleri ve eleştirilere nasıl bir tavır alacağımı gözden geçirdim. Sevdiklerime “Lütfen oyunculuk hayatımda bana yardım edin. Sizi dinlemesem bile beni uyarmaktan vazgeçmeyin” dedim. Şöhretten asla korkmadım. Zaten korksam bu işe girmezdim.

Peki sizi hep Polat Alemdar olarak mı izleyeceğiz?
Bir Polat karakteri yarattım. Mesela Al Pacino, Robert De Niro gibi aktörlere baktığım zaman kariyerlerini belli bir noktaya oturttuktan ve kırılmaz bir hayran kitlesine sahip olduktan sonra uç karakterlerde oynadıklarını görüyorum. Çünkü o zaman seyirci “Vay bu karakteri de oynamış ve ne güzel olmuş” diyor.

Ben sizi komedide hayal ettim...
Ben güldürebilme yetisine de sahibim. Polat duruş itibariyle çok karizmatik bir adam ama öyle espiriler yapıyor ki duruşundan da bir şey kaybetmiyor. Benden bir Erhan Güllü karakteri modellememi isterseniz bunun olması mümkün değil. Oynarım ama ben henüz onu oynamak istemiyorum.

Kimi oynamak istiyorsunuz peki?
Polat’ı. Ama bir gün bir senaryo okursam ve “Evet buymuş oynamak istediğim karakter” dersem size oyunumla cevap vermiş olurum. Kurtlar Vadisi epey uzun sürecek. O serüvenin sonunda muhakkak sinema filmlerim olacak. O zaman Necati Şaşmaz’ın Polat haricinde neler oynayacağını göreceksiniz.

Sokakta nasıl tepkiler alıyorsunuz?
Herkes yanıma gelip “Nasılsın? Göründüğünden daha yakışıklısın. Bir fotoğraf çektirebilir miyiz?” diyor. Ben bunlardan rahatsız olmuyorum. Kimseyi de kırmak istemiyorum çünkü... Ama sokakta istediğim kadar çok yürüsem etrafım bir mitinge veya imza gününe dönüşür. Ama insanların benimle konuşmak istemesi özgürlüğümü kısıtlamaz.

Yurtdışında da tanınıyorsunuz...
Filmden sonra her gittiğim yerde tanındım. Bir Türk oyuncusu olarak bir Türk filminin tanıtımında yer almaktan çok mutluyum. Hollywood’dan gelen oyunculara bir Türk yapımında rol verdik. Bu imrenilecek bir şeydi. Bir çok yapımcı dostlarımız da “Alkışlıyoruz” dediler. Hollywood’la ortak bir iş yapmadık, oraya oyuncu yollamadık. Biz onları getirip kendi firmamızda iş verdik.

Aşık değilim ama aşk şiirleri yazıyorum

Necati Şaşmaz, şiir yazıyor, ney çalıyor, kitap okuyor ve sürekli öğrenmek istiyor. Şaşmaz, “Herkesin bildiği bir Polat, ama bilinmez bir Necati var. Sıcak kanlı ve sosyal biriyim. Ney çalıyorum. Bana meditasyon yapmak gibi geliyor ama ilerletmeye başladığımda neyle olan ilişkimi kaybediyorum. Bunu amatörce kullanmak gerekiyor. Gün gelir Neyzen Tevfik’i oynarsam onu da kullanırım. Yani mükemmeliyetçiliğimi bu noktada sınırlıyorum. Müzik dinlemeyi, film izlemeyi ve Latin danslarını çok seviyorum. Dans etmeyi Amerika’da Kolombiyalı bir arkadaşım öğretmişti. Zaten ben dans etsem de ağırlığımdan bir şey kaybetmem. (Gülüyor) Bugüne kadar hiç aşık olmadım. İnşallah bir gün aşık olduğum kişiyle evlenirim. Aşk üzerine de şiir yazıyorum. Aşık olan bir insan ne yaşar diye düşünüp yazıyorum” diyor. “Siz doğuştan yetenekli misiniz?” diye sorduğumdaysa gülerek ve mütevazılığı elden bırakmadan “Estağfurullah. Kıyısından köşesinden sanata yeteneğim varmış” diyor.

22.04.2007
Haber: Oya Doğan

acem kızı
23-04-07, 16:52
ropörtaj, resim ve çalışmalar için sağ olun arkadaşalar

tılsım16 resimlerin çok hoş

begümm888
23-04-07, 16:54
Arkadaşlar nerden çıktı bu maç şimdi? Ben önce doktorları mı,sonra K.V mi izlemek istiyorum. Bu saat değişikliği K.V ninde alehine olacaktır..

Hayır maç önemli olsa gam yemeyeceğim.İki yabancı saçma sapan takımın maçı ne alaka şimdi?Türk takımı oynasa,real madrid,barcelaona gibi takımların maçı olsa anlayacağım...Bu show bizi çok sinir edecek

hah işte ben de tam bunu diyordum ne alaka hani Türk takımı olsa neyse bize ne, kime ne yahu elin takımlarının maçından alla alla!ayrıca senin o gün k.v ve doktorlar gibi iki tane kuvvetli dizin varken ne diye o güne maç alırsın ki bari banttan yayınla 12de falan.ben doktorları izlemiyorum açıkçası o açıdan beni pek etkilemiyor ama o dizinin seyircisi de bu durumda haklı ama biz de haklıyız zaten 1sene geçmiş,üstüne tekrar başlamış sansürü yemiş,üstüne gene 2 ay geçmiş tekrar başlamış nihayetinde diziye kavuşmuşuz şimdi bir hafta daha mı ara verecekler.o yüzden hiç yayınlanmayacağına 20de yayınlansın daha iyi.gene de saçma yani böyle birşey yapmaları.bu arada papatya bence bu sefer özet uygulaması yapmayacaklar çünkü özet uygulamasının amacı güçlü bir diziyse özetinin de reytinginden faydalanmak ama zaten show tvnin perşembe günü için bunu yapmasına gerek yok çünkü doktorlar dizisi zaten o işlevi görüyor k.vden sonra 2.sırayı kapıyor.ama tabi belli olmaz acı hayata da o kadar laf attık gerçi:)

caddys
23-04-07, 16:56
hah işte ben de tam bunu diyordum ne alaka hani Türk takımı olsa neyse bize ne, kime ne yahu elin takımlarının maçından alla alla!ayrıca senin o gün k.v ve doktorlar gibi iki tane kuvvetli dizin varken ne diye o güne maç alırsın ki bari banttan yayınla 12de falan.ben doktorları izlemiyorum açıkçası o açıdan beni pek etkilemiyor ama o dizinin seyircisi de bu durumda haklı ama biz de haklıyız zaten 1sene geçmiş,üstüne tekrar başlamış sansürü yemiş,üstüne gene 2 ay geçmiş tekrar başlamış nihayetinde diziye kavuşmuşuz şimdi bir hafta daha mı ara verecekler.o yüzden hiç yayınlanmayacağına 20de yayınlansın daha iyi.gene de saçma yani böyle birşey yapmaları.bu arada papatya bence bu sefer özet uygulaması yapmayacaklar çünkü özet uygulamasının amacı güçlü bir diziyse özetinin de reytinginden faydalanmak ama zaten show tvnin perşembe günü için bunu yapmasına gerek yok çünkü doktorlar dizisi zaten o işlevi görüyor k.vden sonra 2.sırayı kapıyor.ama tabi belli olmaz acı hayata da o kadar laf attık gerçi:)
eft bisde haklıyız doktorlar seyircisi olarak ben ayrıca kv yide isliorum
hop terelelli iki tane yabancı hiçte isimleri duyulmamıs takımların macını koyuyolar allaalla

acem kızı
23-04-07, 17:01
Arkadaşlar dizinin hastası olanlar,lütfen imza bölümüne "KURTLAR VADİSİ PUSU----->ANASAYFAYA" yazısını ekleyebilir mi acaba.
Anasayfaya geçmemiz lazım 2.bölüme kadar.Efsanemiz burada olmamalı

evet arkadaşlar bu konu önemlii

bastırın:)

7. Aras dağa çıkar, Polat RTÜK zoruyla düz ovada siyaset yapar

bu haber eklendimi bilmiyorum ama eklemek isdedim :icon_whis

her halukarda(veya nasıl yazılıyorsa) polat daha karizma bence

zaten öyle olmasa burda işimiz olmazdı

ama şu 4. madde çok komiiik

abdullah_54
23-04-07, 17:10
Multimedyadan ziyade Anasayfa isteği konusunda yoğunlaşılsa kanımca daha iyi olur zaten anasayfaya geçilirse multimedyada olur bir taşta kuş katliamı hesabı :img-pilot
Görüntülenme-başlık-reyting v.s. kriterler kanımca bu değil o zaman doktorlar dizisinin çoktan geçmesi lazımdı Türkçeyi doğru kullanma,chat tarzı mesajların olmaması,seviyeli muhabbet v.s...Kurtlar Vadisi Pusunun layık olduğu yere yani anasayfaya geçmesini istiyoruz lütfen duyun sesimizi :img-cool2
Bu arada 2.bölüm fragmanı da halen yayınlanmış değil :img-cool2

MoOnDaNcE-11
23-04-07, 17:21
Kurtlar Vadisi benim en cok sevdigim yerli diziydi . Derin devlet ve mafya iliskileri oldum olasi ilgimi ceken bir konudur ve bunlari TV'de kurgulanmis bir sekilde gormek KV'i benim favorim yapti .

1-45 arasi dizi mukemmeldi . Action hep on plandaydi. Ne zaman ki action azaldi ( Cakir'in olumu ) ve politik-guncel meselelere daha cok yogunlasildi dizi o eski havasini her bolumde yakalayamadi. ( tabii hala mukemmel bolumler izledik 74 gibi ... )

Kurtlar Vadisi Irak'i sadece cekim bazinda begendim . Konuyu pek tutmadim . KV Teror ne yazik ki sansure ugradi .

KV Pusu'yu daha ilk bolumunden epeyce tuttum , buyuk sirketlerin finansal iliskilerinin ele alinmasi beni ozellikle etkiledi,tabii ekonomist olmamin bunda onemli bir payi var . Action payi da fena degildi . Umarim daha iyi bolumleri izleleyebiliriz...

recosir
23-04-07, 18:01
arkadaslar sizde farkındamısınız bilmem ama ben bu kurtlar vadisini cok durağan bir bölümle basladığını düşünüyorum bilen bilir kurtlar vadisi ve yeni her dizi aktif bir bölümle baslar bu cok baygın ve sıkıcı oldu zaten ben eski bir kurtlar vadisi müptelası olarak bu farkı gördüm ama ne bilim eski tdı da yok ayrıca bölüm de cok mantık hatları vardı...

RIZA_BABA
23-04-07, 18:21
Arkadaşlar bilmem farkındamısınız ama polatın bürosunda polatın masasının arkasındaki duvarda dev gibi pana film logo su var reklam yapıyorlar :):)

blue ivy
23-04-07, 18:55
arkadaslar sizde farkındamısınız bilmem ama ben bu kurtlar vadisini cok durağan bir bölümle basladığını düşünüyorum bilen bilir kurtlar vadisi ve yeni her dizi aktif bir bölümle baslar bu cok baygın ve sıkıcı oldu zaten ben eski bir kurtlar vadisi müptelası olarak bu farkı gördüm ama ne bilim eski tdı da yok ayrıca bölüm de cok mantık hatları vardı...

birinci bölümler hep biraz durgun başlar zaten, evet eski bölümlerdeki gibi aksiyon yoktu çünkü yeni oyuncular katıldığı için anca onları bizlere tanıttılar.
fakat ilerleyen bölümlerde aksiyon bol olur merak etme:img-polic

burçinn
23-04-07, 18:56

evet aksiyon olarak daha kısıtlı bunu biz de tartıştık ben de aksiyon sahnelerinin artırılmasını tercih ederim.ama seçtikleri konu itibariyle de eskisi kadar çatışma sahnelerinin olamayacağı kesin zaten necati şaşmaz da eskiden kan kırmızısı rengindeydik şimdi gri-puslu bir renkteyiz falan demiş herhalde bu da bu anlama geliyordur.mantık hatası hatırlamıyorum ben dizide?

blue ivy
23-04-07, 18:57
Arkadaşlar bilmem farkındamısınız ama polatın bürosunda polatın masasının arkasındaki duvarda dev gibi pana film logo su var reklam yapıyorlar :):)

arkadaş o logo zaten eski bölümlerdede vardı yanılıyormuyum bilemem.
bencede reklam olabilir:icon_whis

blue ivy
23-04-07, 19:03
kurtlar vadisi pusunun anasayfaya geçmesini bende çok istiyorum.türkiyenin en çok reyting alan dizisi olmasına rağmen ana sayfayı hakediyoruz bence.
umarım sesimizi duyarlar:img-wink:

tılsım16
23-04-07, 19:07

evet o oncedende var acyıp buyuk bı reklam yapıyorlar:)

kv severlere duyurulur...salı günü ezo gelinden sonra kurtlar vadisi pusunun tekrarı var...

ben o saatte ayrılıgın yenı bolumu olur dıye umutlanmıstım neyse vadıyede razıyız tekrar ızleek guzel olacak saol canım haber verdıgın ıcın..

pinar15
23-04-07, 19:15
begum888 cim ben senin istedigin imzalari basliga koydumda necati sasmaz basligin akoymusum yalnislikla :img-hyste ben oraya saniyodum simdi ordan bu basliga koymak cok zamanimi alicak istersen oraya gir orda bak isteyen herkes ordan bakabilir canim ciklarim(bu lafta nerden agzima takildiysa frover senden olabilirmi :img-hyste canimcim )

karafirtina
23-04-07, 19:44
bence super olmusvadi ekranlara dondu 1.bolum gercektende hostu dogrusu
memati gulum dediya...:img-hyste daha once ic bu kelimeyi kullnadigini sanmiyorum hakksizsam duzeltin
bence o gazeteci kiz cok hos
sira nefise karataya gelince ben begemedim oyunculugunu ama belki yeni basladi ondandir
ama polat ve ekibi superdi gene erhanda koptum dogrsu hacker falan cok matrak ya:img-hyste :img-hyste

burçinn
23-04-07, 20:46
bence super olmusvadi ekranlara dondu 1.bolum gercektende hostu dogrusu
memati gulum dediya...:img-hyste daha once ic bu kelimeyi kullnadigini sanmiyorum hakksizsam duzeltin
bence o gazeteci kiz cok hos
sira nefise karataya gelince ben begemedim oyunculugunu ama belki yeni basladi ondandir
ama polat ve ekibi superdi gene erhanda koptum dogrsu hacker falan cok matrak ya:img-hyste :img-hyste
memati gülüm dedi ben ekran karşısında dona kaldım dedim memati hayatta gülüm mülüm demez:)zaten bu yüzden o laf bize bu kadar komik geldi onun kullanacağı tarzda bir laf olmadığı için:img-yes:
ahu karakterini sevmedim ama daha ilk bölümdü...
ben gene de ilk bölümü konu anlatılışı,oyuncu seçimleri olarak gayet iyi bulduysam da aksiyon olarak eksik buldum bunu da ilk bölüm olmasına bağlıyorum daha doğrusu bağlamak istiyorum.çünkü henüz tanıtım aşamasında o karakterleri bize tek tek tanıtmadan pat diye aksiyona geçemezlerdi.hatta bence bu 1-2 bölüm daha sürebilir.
memati ve o gazeteci kız çok yakışıyor.lütfen senaristler o ikilinin arasını yapıversinler çok mu zor canııımmm dümen onlarda değil mi:)ahu ve polatı seveceğimi sanmıyorum bari mematinin aşkını izleyeyim.
son olarak bu dizi neden ana sayfaya alınmıyor ve pınar çalışmaların çok çok güzel olmuş eline sağlık canım:)

karafirtina
23-04-07, 20:58
memati gülüm dedi ben ekran karşısında dona kaldım dedim memati hayatta gülüm mülüm demez:)zaten bu yüzden o laf bize bu kadar komik geldi onun kullanacağı tarzda bir laf olmadığı için:img-yes:
ahu karakterini sevmedim ama daha ilk bölümdü...
ben gene de ilk bölümü konu anlatılışı,oyuncu seçimleri olarak gayet iyi bulduysam da aksiyon olarak eksik buldum bunu da ilk bölüm olmasına bağlıyorum daha doğrusu bağlamak istiyorum.çünkü henüz tanıtım aşamasında o karakterleri bize tek tek tanıtmadan pat diye aksiyona geçemezlerdi.hatta bence bu 1-2 bölüm daha sürebilir.
memati ve o gazeteci kız çok yakışıyor.lütfen senaristler o ikilinin arasını yapıversinler çok mu zor canııımmm dümen onlarda değil mi:)ahu ve polatı seveceğimi sanmıyorum bari mematinin aşkını izleyeyim.
son olarak bu dizi neden ana sayfaya alınmıyor ve pınar çalışmaların çok çok güzel olmuş eline sağlık canım:)

dimi ya bende ahu karakterini sevmedim zaten nefise karatay oynuyacak denildiginde pek sevinmedim bide polatin sevgilisini oynayacak denildiginde hepten....
ben hic yakistiramadim... tabi haksizlik yapmiyim belki yakistiran arkadaslar veya sif nefise icin bakan arkadaslar vardir onu bilemem
bu benim sahsi fikrim:img-wink:

spdr
23-04-07, 21:15
arkadaşlar bence nefise karatay hakkında önyargılı düşünmeyelim...
ahu karakterini ne kadar kabullenebilirsek o kadar zevk alırız diziyi izlemekten:img-yes:
ben dizinin yeni halini çok sevdim..
ama öyle parlak yerlerden,şirketlerden sonra eski adamları görünce sıkılıyorum bennn:img-blush tabi hatırları var amaa...:icon_whis
hele veliaht fikri süperr:good:
ragıp savaşı çok severim deee diğerini pek sevmedim..
ahuyu tavlamaya çalışacak olanı haniii:img-yes:
neyse zaten iyi biri olarak oynamayacak...
sevmesem de olur dimii:img-wink:

nalan-k
23-04-07, 21:31
herkese iyi aksamlar, bu nefise karatay bence rolünü gayet iyi oynuyor, anlamadim neden bircok kisi ona karsi tepkili. sorun elifse, elifi malesef zagten kayip ettik, yapilacak birsey yok, illa bir bayan gelicekti oda nefise oldu. bence hic bir mahsuru yok.

istanbulspence
23-04-07, 22:17
arkadaşlar bence nefise karatay hakkında önyargılı düşünmeyelim...
ahu karakterini ne kadar kabullenebilirsek o kadar zevk alırız diziyi izlemekten:img-yes:
ben dizinin yeni halini çok sevdim..
ama öyle parlak yerlerden,şirketlerden sonra eski adamları görünce sıkılıyorum bennn:img-blush tabi hatırları var amaa...:icon_whis
hele veliaht fikri süperr:good:
ragıp savaşı çok severim deee diğerini pek sevmedim..
ahuyu tavlamaya çalışacak olanı haniii:img-yes:
neyse zaten iyi biri olarak oynamayacak...
sevmesem de olur dimii:img-wink:
bu veliaht fikri benim de ilgimi çekti ilerde yapım için iyi görüntüler verecek gibi geliyor bana ''' ragıp savaş o zaten benim izlerken çok keyif aldığım ayrı bir oyuncudur '''
bir zamanlar kendimin podyumdaki duruşunu çok hatta en başarılı bulduğum bir mankenin nefşse karatay ın bugün kurtlar vadisi gibi gündem teşkil eden bir yapımda yer alması ilginç gelse de ''' benim bakışım bu durum için farklı onun için tercihim farklı olurdu '''
yine de kendisi olarak çok başarılı bulduğum birinin yüzünü böyle bir yapımda görmek hoşuma gitti ama dediğin gibi spdr ahu karakteri çok yerinde seçilmiş bence gidişat açısından iyi bir karakter olacak
gödüğüm kadarıla memati karakteri değerlendirmeleri ''' benim en sevdiğim karakter ''' almış başını gitmiş iyi de olmuş orası başka : ] ama ilerde izleyebileceğimiz gazeteciyle beraber fazla görüntü olmayacak gibi geliyor bana ama bakalım

MoOnDaNcE-11
23-04-07, 22:32
Nefise Karatay o kadar da kotu bir secim degil . Gecen sene Necati Sasmaz'la bir giyim firmasinda ortak modellik yapmislardi sanirim ordan tanisikliklari. Elinden geleni de yapti ilk bolumde ve kotu bir oyun sergilemedi . Tabii ki Ozgu Namal'in oyunculugu tartisilmaz .

nalan-k
23-04-07, 22:35
ellerine emegine saglik charm, cok güzel olmuslar.

yalcinersonmez
23-04-07, 22:42
arkadaşlar daha yeni frsg. çıkmadımı ya bugün çıkması lazımdı resmi siteye baktım ama orasıda konsept değiştirdiği için hiç bişi anamadım neyse heralde yarın tekrarını verirken göstercekler fragmanı...

tarik_naz
23-04-07, 22:52
daha önce yazıldı mı bilmiyorum ama bu hafta kurtlar vadisi saat 20,00 da

perşembe
20:00 Yerli Dizi Kurtlar Vadisi
21:45 Spor Espanyol-Werder Bremen (Uefa Kupası Yarı Finali )CANLI

showtv nin yayın akışında böyle gözüküyo bilginize...