PDA

Tüm Versiyonu Göster : Komşu Köyün Delisi (TRT)

mxrxt
18-12-08, 13:20
"Komşu Köyün Delisi" Ocak'ta Ekranda

"Komşu Köyün Delisi" dizisi, çekimlerinin sürdüğü TRT Sefaretler Stüdyosu'nda tanıtıldı.

TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, kurum olarak özel televizyon kanallarıyla yarışmadıklarını belirterek, "Uluslararası büyüklükteki dev şirketlerle, televizyonlarla yarışmak istiyoruz" dedi.
TRT'nin Ocak ayında ekrana gelecek "Komşu Köyün Delisi" dizisi, çekimlerinin sürdüğü TRT Sefaretler Stüdyosu'nda tanıtıldı.

Tanıtımda konuşan Şahin, 8 farklı televizyon kanalını bünyesinde barındıran TRT'nin toplumun her kesiminden insana ulaşabildiğini söyledi.

"Komşu Köyün Delisi" isimli yapımın "Küçük Şeyler" isimli programın danışman-sunucusu Prof. Dr. Üstün Dökmen tarafından tiyatro eseri formunda kaleme alındığını anlatan Şahin, Dökmen'in eserini TRT ekranına getirmekten duyduğu mutluluğu dile getirdi.

TRT ekranlarında Ocak ayında izleyiciyle buluşacak "Komşu Köyün Delisi" adlı dizinin çekimleri, stüdyodaki 13 ayrı mekanda gerçekleştiriliyor.

Devlet Tiyatroları ile özel tiyatrolar tarafından 350'den fazla sahnelenerek önemli bir rekora imza atan "Komşu Köyün Delisi", televizyon tiyatrosu özelliğini taşıyor.

İlk olarak 1970'li yıllarda yapılan ve 30 yıllık aradan sonra yeniden başlatılan televizyon tiyatrosunun örneği olan yapım, üç kameralı reji tekniği ile çekiliyor.

Oyuncu kadrosu 40 kişiden oluşan yapımla köy halkı üç kuşak bir arada, kaybolmaya yüz tutan gelenekler ekrana taşınacak.

kissorkill
19-12-08, 00:03
Aaa Çok şaşırdımm...
Konusu ve senaryosu çok güzell bu oyunun.Dizi olması güzel olucak eminim..Okulda Bu oyuna çalışıoruz nisan gibi de oynucazz.Dizi olmasına çok sevindim..

onur29
19-12-08, 00:33
Çok şaşırdım gerçekten. Şu an belediye tiyatrosunda bu oyun u hazırlıyoruz. Gerçekten çok komik ve düşündüren bir oyun. Ama dizi olarak nasıl olur bilemiyorum.

amator_yazar
21-12-08, 00:02
bizde gecen sene oynadık harikaydı müthiş bir konusu varb üstelik bunlar ustalarla birleşince hiç sııkılmadan izleyebilirsiniz ben merakla bekliyorum absürt komediden iyidir bence:icon_whis:icon_whis

ben 4 yıldır uğraşıyorum kendim yazıp oynuyorum yazıyorum yada hazır oynuyorum herneyse o yüzden beni bundan mutlu edecek bişey yok baktım oyuncularda ustalar emeği gecenler belki çoğu tanımıyor ama asıl emektarlar oynuyor birde ben bunu haberlerde görmüştüm perşembeydi galiba herşey güzel olacak:good::img-yes:

mxrxt
24-12-08, 02:57
bunun bir tiyatro oyunu oldugunu daha önceden okumus ve duymustum ama yazilanlar gibi bu kadar eylenceli ve komit olacagni düsünmemistim dogrusu merak etmeye basladim...

dawsonjoey
11-01-09, 20:10
Ne zaman yayınlacak bu dizi? Kesin bir tarih belirtmişler mi? Oyuncular tiyatro kökenli olacak sanırım.

İbrahim_Deniz
12-01-09, 23:46
süper bizde nisan ayında canlandıracağız oyunda salih ağa rolündeyim:) en kısa zamanda bekliyoruz diziyi...

♪♪ IpeK ♪♪
13-01-09, 01:36
Çok şaşırdım gerçekten. Şu an belediye tiyatrosunda bu oyun u hazırlıyoruz. Gerçekten çok komik ve düşündüren bir oyun. Ama dizi olarak nasıl olur bilemiyorum.

edd bncede sasırtıcı ama buda bir ilk merakla bekliyom ilk televizyon tiyatrosunu
oyuncular belli oldu mu? neyse hadi hayrlısı olsun

kissorkill
17-01-09, 16:42
Arada Tanıtımları gösteriyo..
ikisini gördüm şu ana kadar..
Birincisinde Köyün kadınları vardı..
İkincisinde de Köyün erkekleri Kahvenin ordaydı.hiç ayrılmadıkları yerdee..
Yakında başlıomuş çok sevndim:D

can2366
17-01-09, 16:50
aa çok sevindim
biz de bu sene bu oyunu hazırlayacağız
en azından şive konusunda biraz daha fikir sahibi olabilirim :img-hyste
bu arada herkes de bu oyunu mu hazırlıyor yahu
bu kadar popüler bir oyun olduğunu bilmiyordum :img-tomat

onur29
18-01-09, 00:59
Ben de 4 yıldır tiyatro ile ilgileniyorum. Fakat Üstün Dökmen'in bu oyununun bu akdar popüler olduğunu bilmiyodum. Oyun gerçekten başarılı bir metne sahip. Dizisi nasıl olacak merak ediyorum. Sadece kahvedeki tanıtımı gördüm çok güzel olmuş. Merak ve sabırsızlıkla bekliyorum. Bu arada ben ilk Hamdi'yi oynayacaktım. Fakat derslerim nedeniyle provalara çok sık katılamadığım için rolü başka bir arkadaşa devrettim. Şu an Tırmıkçı Hüseyin Ağa'yı canlandırıyorum. Dizi sayesinde en azından karakterler hakkında bir kaç fikir edinebiliriz.

merihe
18-01-09, 02:10
Nasıl yanii!!!!!!! Komşu köyün delisi dizimi oluyor.. acaippp şaşırdımm yaww. ben 2 kere oyununu izledim. ama nasıl dizisini ypıcaklar gerçekten merak ettim şimdi.

aycan90
24-01-09, 01:11
bu akşam haberlerde gördüm ve çok şaşırdım..

bu tiyatronun provalarını yapıyoruz.çalışmalar biterse mart sonu bitmezse nisan başı sahnelicez inş.

herkeste bu tiyatroyımı oynayacak ya..bu kadar ünlü bir tiyatro olduğunu bilmiyordum.ama çok güzel bir tiyatro.komedi ve kalabalık kadrolu bir tiyatro.

diziyi izleyip şive ve hareketlerinden örnek alırım..merakla yarını bekliyorum..

iyiki bu akşam gördüm fragmanını önceden görseydim sabredemezdim başlayana kadar.bir an önce tv başına geçsem ve onu seyretsem..

aycan90
24-01-09, 20:33
evet dizimiz başladı.hayırlı uğurlu olsun.beklediğim kadar güzel değildi.daha güzel bekliyordum..yeni rollerde koyulmuş.modernleştirilmiş senaryo.

ama çok komikti..roller bizim çalıştığımız rollere hareketlere benziyodu ki benzemesi gerekiyor zaten..

hergün verecek mi dizi yoksa hafta sonlarımı sadece verecek bilen varmı??

:P:P:):):):P

onur29
25-01-09, 16:58
Bir tiyatro oyunun dizi senaryosu haline gelmesi için değişmesi çok normal. Yeni hikayeler ve karakterler eklenmiş sanırım. Mesela oyunda Gülfidan Hüseyin Ağa'nın kızıyken dizide Tahir ağa'nın kızı olmuş. Ama Tahir Ağa Oyundaki Hüseyin Ağa'nın aynısı. Babası var, Muhtarlığa aday. Onun dışında ben daha komik ve yaratıcı espiriler bekliyodum açıkçası. Yinede fena değildi. Oyuncular arasında Fatma Öney'i görmek te ayrı bir güzeldi. Dizi her cumartesi yayınlanacak sanırım. Bakalım ilerleyen bölümlerde neler olacak?

kissorkill
25-01-09, 18:34
Ben hiç beğenmedim diziyii..Sadece gerçek Senaryoyla aynı olan replikleri sahnlerei beğendim:D
Özellikle Merhaba kısımları..
Ayriyetten Fatma Öneyin olması benide çok sevindirdii..:)
Üstün Dökmende oynucakmışi ona çok şaşırdım.acaba hangi rolde..

dawsonjoey
26-01-09, 06:45
Arkadaşlar ben izleyemedim. Tekrarı var mı? Gününü saatini de bilmiyorum ama öğrenirim.

aycan90
27-01-09, 15:53
bende pek beğenmedim..tiyatro repliklerinde orhan psikiyatr bölümünü okuyan bir öğrenciydi.zeynep ve orhan da onun arkadaşlarıydı..Gülfidan'ın annesi yoktu..oyuncuları epey değişmiş..konusu pek değişmemiş ama..

dizi cumartesi günleri 16.50 de veriyor

ayseayse99
31-01-09, 12:02
Arkadaşlar tiyatro eseri "üstün dökmen" e ait ancak tv senaryoya uyarlayan senarist: "z.nilüfer özçelik" dir, bilginize...

askadami
31-01-09, 17:59
Arkadaslar anladigim kadariyla her bolumde unlu bir konuk oyuncu var .
Heralde trt ' nin resmi sitesindeki resimlere bakilirsa ole METIN SENTURK & Pamela Spence.

aycan90
31-01-09, 22:48
bu akşam ki bölümü ilk bölüm gibiydi.biraz daha iyi gibi diyebiliriz..

deli köye gelince daha da güzel olacak..delinin köye gelme sahnesi çok güzel..bu arada Üstün Dökmen hangi rolde oynuyo bileniniz var mı?..

tiyatrocu_kiz
01-02-09, 03:10
Muhteşemm!..:good:
Televizyona bakmıyordum fregmanı verildiğinde. "Komşu Köyün Delisi" diye duydum ve kulaklarıma inanamadım. Benim yıllar önce beğenerek sahnelediğim bir oyun. :) Ayrıca erkek oyuncumuz olmadığı için bayanlar topluluğu olarak sahnelenmişti. Üstelik "deli Hamdi" tiplemesini üstlenme şerefine ben nail olmuştum. :) Keşke daha evel ustalar tarafından izleme şansım olsaydı. Ama böylesi de çok güzel. Çok heyecanlandım şimdi... Öğrenilecek ve imrenilecek çok şey var burada...
Merakla bekliyorummm...:happy0064

Yanlız sanırım oynamış dizi. Benim okulda olduğum zamana denk gelmiş olmalı. İzleyemedim ne yazıkki :(
Ben hatırladıkça bir kaç replik yazmak istiyorum ölümsüz sahnelediğim oyundan. :)

"Hayatın özü yorgan ve bilinçaltındadır. Erkeklerin bilinçaltları müstehcen rüyalarla mücehhezdir. Ve iki dirhem bir çekirdek akıllarıyla erkekler dünyayı yönetirler."

Oldukça reaksiyon almıştı... :)
Çok seviyorum ben bu oyunu. Öyle ki; dizi demeye dilim varmıyor. Bu bi sanat eseri. :img-yes::img-wink:

roza54
08-02-09, 02:05
Komşu köyün delisi 3 bölümünüde izledim.gerçekten güzel bir dizi çok farklı bir senaryo inanın artık bıkmıştık dramlardan hep ölüm, ihanet,intikam ve buna benzer dizileri izlemekten komşu köyün delisi ailenin izleyebileceği mükemmel bir dizi olmuş emeği geçen tüm kadroya binlerce teşekkür.Başarılarınızın devamını dilerim.::happy0064

alada_derya
23-02-09, 11:49
http://i42.tinypic.com/63t3es.jpg

aycan90
30-03-09, 12:04
bu dizi halen daha veriyor mu?veriyorsa hangi gün saat kaçta veriyor?uzun süredir hiç izlemedim..

bizde bir kaç gün önce bu tiyatro ynunu oynadık ve çok beğenildi..Sayın Üstün Dökmen'e bu eseri yazmasından dolayı çok teşekkür ederim..süper bir oyun biz oynarken ve provalarda çok eğlendik..

0k3v1n0
23-02-11, 13:22
Bu diziyi hiç hatırlayamıyorum maalesef, kaç bölüm sürdü acaba bilgisi olan var mı ? :icon_sorr