PDA

Tüm Versiyonu Göster : Yetenek Sizsiniz Türkiye

Sayfalar : 1 2 [3]

ilkay_33
21-02-11, 14:48
arkadaşlar bir şey sormak istiyorum ; dün bir yarışmacının ardından acun ve hülya nın bir konuşması oldu acun hülya ya "sen de rakiplerini düşünsen aslında" gibi bir şey söyledi.hatta sonra tenis oyunu oynamışlar falan :) bu sohbet hangi yarışmacının gösteri bitişinde olmuştu hatırlayanınız var mı ?:icon_whis

Cem Arman'dan sonraydı
hülya hanım cemin mütevaziliğini kızına anlatmış

yesyesekmerve
21-02-11, 19:33
Areff süperr ya.Tüm gösteriyi ağzım acık izledim.HARİKAYDI.Kendine güveni cok güzel bir karizma katmıs.Çok hoştu.

devreden
22-02-11, 02:48
dün aref dısında program süperdi..
acun-hülya gercekten cok iyi sinerji yaratıyorlar birbirleri ile,süperler..

hekimoglu64
22-02-11, 03:12
Arkadaslar Aref hakkinda ilginc seyler okuyorum yani olulu olumsuz keza olumlu yorumlar daha fazla ama bu cocuk isini yapiyor hakkiylada yapiyor.
Yok neymis sirri ortaya cikmis yok gercek degilmis vsvs Ya bu adi üstünde zaten illizyon yani tabiki gercek olmayacak.david copperfieldinde sirlarini ortaya cikarmislardi yani ortadan ayrilan vücüt shovunun nasil yapildigini felan.Yani bu adam gercekten ortadan mi ayrilyiordu bu adam gercekten mi ucuyordu tabiki hayir bu onlarin isi.Yok cinlerle mi görüsüyor felan filan:) Tövbe yarabbim ya insan bu traji komik yorumlara ne diyecegini bilmiyor:)
Yapiklari gercek degil kandiriyor felan filan deniliyor ya yaptiklari zaten gercek degil bu sadece bir show dedigim gibi david coperfilen kendisini gercekten ortadan mi ayiriyor? Hayir:img-hysteYani insanlari anlamak gercekten zor ya:) Kim ne derse desin AREF SÜPERSIN:good:Bu arada Aref'in finalde daha müthis ve sürprizlerle dolu showlari olacak kendisi söyledi.Internet platformunda sevenleriyle görüsmekedir.Knedisinin simdiden 1.ligini kutluyorum ben:good:1.belli 2.kim?:)
-
Son olarak Ben Aref'i Sinan Tuzcuya cok benzetiyorum katilan var mi bilemem ama cok beziyorlar abi kardes olalar bu kadar benzerler.
sinan tuzcu

http://img370.yukle.tc/thumbs/2892mm.jpg (http://img370.yukle.tc/image.php?id=2892mm.jpg)

Aref

keni sitesinden alintirid

http://img373.yukle.tc/thumbs/3632168869_137654672961198_114220031971329_222955_ 8262189_n.jpg (http://img373.yukle.tc/image.php?id=3632168869_137654672961198_1142200319 71329_222955_8262189_n.jpg)

yani kardes olsalar gercekten bu kadar benzerler:)Cok benzyirolar ben cok benzettim sizleri bilemem:)
Ve yine böyle yazi yazanlari Allaha havale ediyorum bugün internet platofurmlairnda okudum yok Aref öldü gibi acimasiczca youmlar yazilmmis.Bu yorumlari yazanlari Allaha havala ediyorum.Arefe Allahdan uzun ömürler diliyorum Aref bizlerle irtibatta bu yorumlara gülüp gecmekte cok hakli.
Son olarak diyorum bir türlü sopn olmadi hehe:) Aref den yorumlar Aref bizlere onun destekligimiz icin tesekkürler ediyor.

Aref Ghafouri
bugun 1,063,877 izlenme oraniyla birinci olduk... tesekkurler :)

Aref Ghafouri
bugun dunyada en cok izlenen entertainment videosu olduk...herkese tesekkur ederim... :)

Aref Ghafouri
Beni destekleyen herkese tesekkur ederim... :)
-
Bizde Arefe tesekkür ediyoruz müthis sohwlariyla bizleri etkiledigi icin.
Aref kardesimize simdiden bol bol basarilar.

arda_gs_glcn
26-02-11, 16:44
Aref'in yaptığı şov çook güzeldi .Ayakta alkışlamak gerekir...:happy0064
Aref'in yaptığı sonuçta ilizyondu ve bunu bilerek zevkle izledik...Bunun nasıl yaptığını bulup ortaya çıkarmak yerine keyifle izlemek gerekir....

ekin_trkmn
28-02-11, 15:58
Aref Aref Aref :img-in_lo:img-in_lo
Yetenek olarak İlk ve tek Aref insanlığı etkisi altına aldı

Yarışma yaklaşık 2 yıldır ekranlarda ilk defa ''yetenek'' dediğim bir isim
Adam çıktı sahneye şovunu yaptı. Ama nasıl bir şov. Sıradan herkesin bildiği şapkadan tavşan çıkarmakar kart numaraları kulaktan burundan araç kaybetmeleri vs. böyle basit sıradan numaralar değil.İnsanlara soru soruyor o sorunun cevabını önceden bilip bunu evde dvd haline getiren üstelik inanılmaz bir sunumla o sunumdaki kurduğu cümleler vs. gibi durumlarla olayı iyice süslüyor.''Kaderi değiştirebilir miyim ? nasıl bir laf nasıl bir ses tonu fonda çalan müzik vs. inanılmaz yetenekli ve zeki.Dedim ya kötü bir sirk şovu değildi onunki adrenalin dolu ağızları açık bırakan bir yetenek.Mükemmeldi tebrik ediyorum.Zaten kendi de çok çalışmış 3 yıl çalışmış bu numaranın üstünde.Hani şöyle yaptı böyle yaptı diyenler çıksın yapsın bakalım madem o kadar kolay hileli vs. çocuk 3 yılını vermiş
Bütün Türkiye'yi tesiri altına alan Aref' 1 günde YouTub'da 3 milyon tıklandı Face'de 500.000 hayranı oldu Yok böyle rekor:happy0064.Herkes şoktaydı ya herkes ama herkes.Evde okulda gazetede televizyonda ana haberde bu çocuk konuşuluyor.Bu başka bir çocuk yaa :))
Çok da efendi mütevazı yakışıklı bir cool havası da var :)
Ya zaten ilüzyon gösterisi bu gerçek değil ama iş zaten çaktırmadan güzel ve etkileyici bir şekilde yapabilmek.Gösterinin temelinde bu var.Ama hani nerde madem bu kadar basit bir şey dünyada 6 milyar insan var neden Aref yapıyor konuşanlar . İçinde başka durumlar var diyenler Aref'in akılalmaz etkileyici sözlerine de bir kulp bulabilirler mi ? Hayır. Kader'i değiştirebilir miyim sözü de mi hileli o da mı orda burda bilinen herkesin yapabileceği bir meziyet.
Jürinin ağzı açık kaldı
Duruşu bakışı bile olay.Zeki de komediyi iyi biliyor uçuş 10 dk. rötarlı hepimizin aklını aldı.
Aref'ten sonra insanlığın hali.
Acun ayakta şokta
Hülya ağzı açık kendine gelme modunda
Ali Taran hayranlıkla Aref'ê bakıyor.Yüzünde kocaman gülümseme
Seyirciler ayakta ıslıklar alkışlar kriz geçirmeler bütün seyirciler ayakta alkışladı

Yarışmanın 1.'si kesinlikle Aref olacak zaten yarıfinalde de 1. 'ydi hiç şüphesiz diğer tüüüm rakiplerini cebinden çıkarır .Aref'in gösterisinin yanında onların böğürdükleri veya sırf küçük çocukların acıdıkları için alındıkları saçma dans grupları ne ki ?

Jüri de haklı Aref'ten sonrakilere ''bu ne ki '' diycez ve dedik bile.Gerçekten gözlerimizi alamadan seyrettiğimiz olağanüstü performansı jüri üyesinin de dediği gibi ''yok artık'' diyeceğimiz gönülden alkışlayacağımız bir genç arkadaşımız Aref.
Zaten şuraya bakıyorum bir Aref konuşulmuş hayran kalınmış ee göz gerçeği görüyor.

hekimoglu64
28-02-11, 16:15
Aref Aref Aref :img-in_lo:img-in_lo
Yetenek olarak İlk ve tek Aref insanlığı etkisi altına aldı

Yarışma yaklaşık 2 yıldır ekranlarda ilk defa ''yetenek'' dediğim bir isim
Adam çıktı sahneye şovunu yaptı. Ama nasıl bir şov. Sıradan herkesin bildiği şapkadan tavşan çıkarmakar kart numaraları kulaktan burundan araç kaybetmeleri vs. böyle basit sıradan numaralar değil.İnsanlara soru soruyor o sorunun cevabını önceden bilip bunu evde dvd haline getiren üstelik inanılmaz bir sunumla o sunumdaki kurduğu cümleler vs. gibi durumlarla olayı iyice süslüyor.''Kaderi değiştirebilir miyim ? nasıl bir laf nasıl bir ses tonu fonda çalan müzik vs. inanılmaz yetenekli ve zeki.Dedim ya kötü bir sirk şovu değildi onunki adrenalin dolu ağızları açık bırakan bir yetenek.Mükemmeldi tebrik ediyorum.Zaten kendi de çok çalışmış 3 yıl çalışmış bu numaranın üstünde.Hani şöyle yaptı böyle yaptı diyenler çıksın yapsın bakalım madem o kadar kolay hileli vs. çocuk 3 yılını vermiş
Bütün Türkiye'yi tesiri altına alan Aref' 1 günde YouTub'da 3 milyon tıklandı Face'de 500.000 hayranı oldu Yok böyle rekor:happy0064.Herkes şoktaydı ya herkes ama herkes.Evde okulda gazetede televizyonda ana haberde bu çocuk konuşuluyor.Bu başka bir çocuk yaa :))
Çok da efendi mütevazı yakışıklı bir cool havası da var :)
Ya zaten ilüzyon gösterisi bu gerçek değil ama iş zaten çaktırmadan güzel ve etkileyici bir şekilde yapabilmek.Gösterinin temelinde bu var.Ama hani nerde madem bu kadar basit bir şey dünyada 6 milyar insan var neden Aref yapıyor konuşanlar . İçinde başka durumlar var diyenler Aref'in akılalmaz etkileyici sözlerine de bir kulp bulabilirler mi ? Hayır. Kader'i değiştirebilir miyim sözü de mi hileli o da mı orda burda bilinen herkesin yapabileceği bir meziyet.
Jürinin ağzı açık kaldı
Duruşu bakışı bile olay.Zeki de komediyi iyi biliyor uçuş 10 dk. rötarlı hepimizin aklını aldı.
Aref'ten sonra insanlığın hali.
Acun ayakta şokta
Hülya ağzı açık kendine gelme modunda
Ali Taran hayranlıkla Aref'ê bakıyor.Yüzünde kocaman gülümseme
Seyirciler ayakta ıslıklar alkışlar kriz geçirmeler bütün seyirciler ayakta alkışladı

Yarışmanın 1.'si kesinlikle Aref olacak zaten yarıfinalde de 1. 'ydi hiç şüphesiz diğer tüüüm rakiplerini cebinden çıkarır .Aref'in gösterisinin yanında onların böğürdükleri veya sırf küçük çocukların acıdıkları için alındıkları saçma dans grupları ne ki ?

Jüri de haklı Aref'ten sonrakilere ''bu ne ki '' diycez ve dedik bile.Gerçekten gözlerimizi alamadan seyrettiğimiz olağanüstü performansı jüri üyesinin de dediği gibi ''yok artık'' diyeceğimiz gönülden alkışlayacağımız bir genç arkadaşımız Aref.
Zaten şuraya bakıyorum bir Aref konuşulmuş hayran kalınmış ee göz gerçeği görüyor.

Eee bu yorumun üstüne yorum yazilmaz normalde ama ben yinede bir cümlelik bir sey yazayim izninle:)
Yarismanin 1.belli AREF GHAOUFURI
2.kim?:)
Yorumuna aynen katiliyorum arkadasim.

aqualine
28-02-11, 17:00
Aref illüzyon yeteneği ile sınıfını şimdiye kadar rahatça geçebilirdi !

“Yetenek Sizsiniz Türkiye”deki performansıyla haftanın adamı olan Aref Ghafouri derslerinde aynı derecede başarılı değil. ODTÜ’deki arkadaşları sınavlarda yeteneğini kullanması için ısrar etmiş. Aref “Bu güçler kötüye kullanılırsa kaybolur” diyerek reddetmiş. Ayrıca, Aref'in kız arkadaşı da ODTÜ'de okuyor.

“Aref illüzyon yeteneği ile sınıfını şimdiye kadar rahatça geçebilirdi”

“Yetenek Sizsiniz Türkiye”deki performansıyla haftanın adamı olan Aref Ghafouri derslerinde aynı derecede başarılı değil. ODTÜ’deki arkadaşları sınavlarda yeteneğini kullanması için ısrar etmiş. Aref “Bu güçler kötüye kullanılırsa kaybolur” diyerek reddetmiş. Ayrıca, Aref'in kız arkadaşı da ODTÜ'de okuyor

ODTÜ (http://www.milliyet.com.tr/index/ODTU) kampüsünde Endüstriyel Tasarım bölümüne gidiyorum. Amacım, “Yetenek Sizsiniz Türkiye (http://www.milliyet.com.tr/index/Turkiye)” programındaki illüzyon şovuyla Türkiye’nin en çok konuşulan adamı olan Aref Ghafouri’nin sınıf arkadaşları ile tanışmak. Ne de olsa, hakkında bunca şey söylenen bu genç adam henüz 22 yaşında bir öğrenci.
Arkadaşları ikinci sınıfta ama Aref okula fazla gelmediği için geçemediği çok fazla dersi var. (Yani kağıt üzerinde ikinci sınıfta ama fiili olarak sınıfta kalmış durumda diye özetleyebiliriz). Geçen seneki derslerini tekrar etmek durumunda. Hocaları ondan oldukça şikayetçi: “İllüzyon yapacağına okuluna gelsin” diyorlar, devamsızlığından bahsediyorlar. Ama gizemli bir tarafı olduğunu da teslim ediyorlar elbette.

http://www.milliyet.com.tr/-aref-illuzyon-yetenegi-ile-sinifini-simdiye-kadar-rahatca-gecebilirdi-/pazar/haberdetayarsiv/27.02.2011/1357504/default.htm

arefçiyiz =D

devreden
28-02-11, 17:37
aref kesinlikle yarısmaya renk kattı birinciligi de kesin gibi..
umarım en son sovu da süper olur..
cok yakısıklı ayrıca..
bütün dünyanın konusması normal yok böyle bir yetenek..
katılıyorum..

devreden
02-03-11, 02:04
yok ya dün hayal kırıklıgına ugradım yarısmanın finalistleri acıklandıgında pes..
gitti yetenekler..acun hülya birinci tartısması güzeldi acun kazandı yine yeniden..

ekin_trkmn
02-03-11, 17:21
Eee bu yorumun üstüne yorum yazilmaz normalde ama ben yinede bir cümlelik bir sey yazayim izninle:)
Yarismanin 1.belli AREF GHAOUFURI
2.kim?:)
Yorumuna aynen katiliyorum arkadasim.

Teşekkür ederim güzel yorumun için.
Ya Aref 1. olacak tartışmasız diğer adaylara şans bile tanımıyorum dikkat ederseniz rakip demedim aday dedim rakip bile olamazlar Aref'e. Onun yeteneğinin yanında diğerleri çocuk oyuncağı geliyor.
Mesela eline mikrofon alıp böğürenler güzel sesli oluyor nedense ? Ne büyük yetenek (!) mikrofonda fare görmüş gibi bağır saçını başını salla böyle şov falan yap yetenek densin öyle mi yazık ! O zaman bugün bütün güzel sesli olanlar şarkıcılar vs. de yetenek sayılmaz mıydı bu bir şarkı yarışması değil yetenek yarışması ben kabul etmiyorum şarkı söyleyenleri jürinin kabul etmesini de anlamsız buluyorum.Ha çok başka bir ses olur büyüler vs. o ayrı ama cidden öyle kimse yoktu ki kimse sesiyle büyülemedi beni şahsen.
Kolbastı yapanlar çıkıyor jüriden ''evet'' bekliyor bu ne iş ya ? Türkiye'de binlerce dans kursları dans eğitim merkezleri var o zaman herkes salsa tango halay vs. envai çeşit dans yapsın bu da yetenek olsun ? Olmaz ki.Kolbastı zaten bütün Karadeniz'e özel geleneksel oyun.Hani zaten bilmeleri gereken ve bildikleri bir dans.Gidin Trabzon'a düğünlerde herkes kolbastı oynuyor şimdi bu kadar insanın kendiliğinden yapabildiği yapamayanların bile öğrenerek yapabileceği sıradan bir olay yetenek diye adlandırılmamalı.
Aref kesinlikle yetneğiyle zekasıyla duruşuyla bu yarışmayı 1. bitirir. Ha tek bir durumda 1. olmayabilir kıskananlar çekemeyenler giderler toplanıp başka yarışmacılara sms atarlar Türkiye'nin Yıldızları'nda Beren Saat'e olduğu gibi o şekilde 1. olamaz ama Aref her türlü kesimden insanların yetenek olarak kabul ettiği bir isim destekleyip 1. yaparlar diye düşünüyorum çünkü Aref kelimenin tam anlamıyla hak ediyor.

rain 1907
02-03-11, 17:54
ben aref in çok fazla abartıldığını düşünüyorum :img-yes: bu işi dünyada sadece aref yapmıyor ayrıca yaptığı da kendi zekasıyla bulduğu bir şey değil.Evet yeteneği var sunuş şekli güzel insanlar hilesini bilmedikleri için hayrete düşebiliyorlar.bana kalırsa pascal ve onun eğitmeni aref den daha çok hakediyor bu yarışmayı kazanmayı.onun emeğinin çok daha büyük olduğunu düşünüyorum.
ses konusunda yarışanlara ise yetenek gözüyle değil allah vergisi gözüyle baktığım için bu yarışmanın içinde bile olmamalılar.:img-yes:

hekimoglu64
02-03-11, 21:36
Teşekkür ederim güzel yorumun için.
Ya Aref 1. olacak tartışmasız diğer adaylara şans bile tanımıyorum dikkat ederseniz rakip demedim aday dedim rakip bile olamazlar Aref'e. Onun yeteneğinin yanında diğerleri çocuk oyuncağı geliyor.
Mesela eline mikrofon alıp böğürenler güzel sesli oluyor nedense ? Ne büyük yetenek (!) mikrofonda fare görmüş gibi bağır saçını başını salla böyle şov falan yap yetenek densin öyle mi yazık ! O zaman bugün bütün güzel sesli olanlar şarkıcılar vs. de yetenek sayılmaz mıydı bu bir şarkı yarışması değil yetenek yarışması ben kabul etmiyorum şarkı söyleyenleri jürinin kabul etmesini de anlamsız buluyorum.Ha çok başka bir ses olur büyüler vs. o ayrı ama cidden öyle kimse yoktu ki kimse sesiyle büyülemedi beni şahsen.
.

Arkadasim dogrulari yaziyorsun niye katilmayayim ki yine sonsuz katiliyorum cok cok haklisin.Bende bu yarismada Aref'e rakip görmüyorum rakipsiz.sirlari ortaya cikmis yok milleti kandirmis .Ya adi üstünde zaten illizyon tabiki gercek olmayacak bu bir show zaten.Ama showluktan öte de bu Aref'in yetenegei hic bir illizyon bu kadar dikat cekti mi hic diymi? Bu cocuk farkli:good:.Ona bakarsak cris angel de havuzda yürümuyordu ama yürüyorsu ona bakarsa david coperfiled ucmyuordu ama ucuyordu ortadan iki bölünmüyordu ama bölünüyordu.Yani bunlar gercekmiydi? Tabikide degil ama bu bir show.Aref icinde gecerli sevmeyenleri oldugu kadar sevenleride cok ya.Ins kazanacak ben his ediyorum.Baksa yetenek yok zaten bana görede bu bir yetenek yarismasiya tek yetenek o yarismada Aref!
-
Aynen bana göröede bagirmak sarki söylemek bir yetenek gelmiyor.Sesi güzel olan herkes zaten sarki söyler.Dedigin gibi cok farkli sira disi bir sesi olur dersin wuaaaow bu ses ne böyle tüylerim diken diken oldu vsvsv dersin ama böyle bir ses henüz yok yetenek yarismasinda.ingiliz talent show da Andrew Johnston vardi iste bu cocugun sesi o kadar farkliydi esi benzeri yoktu ve cok dikkat cekmisdi.yetenek Türkiye yarismasinda da böyle bir ses olsaydi bende zaten tartismasiz desteklerdim.Mesela Türkan icin cok güzel ses diyorlar.Bence degil ben objektif biri olarak her zaman dogrulari söyleyen kisiyim.Yani yanlisa dogru dogruya yanlis demem.Bunlari söyleyincede kiskanc oluyormusuz ne alakaysa.Bu kizin ses konusunda bence yetenegi yok özellikle yabacni sarki söyleme konusunda da.7 dil biliyorum fransizca ve ingilize söyledigi sarkilarinda cok eksikleri vardi aksani hatalayidi.Cok detone oldu.Yani bu tarz yarismacilari amerikan idol de degil final e yari final ilk elemede yolluyorlar hayir diyorlar :) Biz milleteck duygusal insan oldugumuz icin biraz duygusal tarafimiz agr basiyor her zaman:) Yani Türkan mehmet x kisi hic farkermet bencede yarismanin 1.belli 2.kim diyorum her zaman:)
-

Aref'e rakip degilde yakin olarak bir tek su karanlik show yapan grubu görüyorum onun disinda baska kimse yok.

filiz_blueeyes
06-03-11, 16:16
*Dünki bölümü izledikten sonra Arefin yeteneğinin ötesinde bir yetenek gördüm.Kaan:img-wink:Fazlasıyla beğendim..Çocuk sahneye tamamiyle hakim..1.olması güç...Aref ve Türkan varken..Ama bende yerini belirledi..Eminim ki ileriki zamanlarda adını dahada duyuracak..Gönlümün 1.si..
*Arefin tüm gizleri ortayada çıksa onun bir yetenek olduğunu düşünüyorum ben..Çünkü izlediğim o an bizi şaşırtıyorsa tamamdır bitmiştir..Zaten kimse adamın kırklara karıştığını söylemiyor..O da bizim gibi insan evladı sonuçta..Yaptıkları mucize değil,hile..Yani eğitim sonucunda kazandığı bazı özellikler..Onu izlemekten büyük zevk alıyorum..Gölümün 2.si..
Vee Türkan..Sesi çok başarılı..Şimdi sesi tam yerine oturmamış olsada ileriki zamanlarda dahada güzelleşeceğini düşünüyorum sesinin..Gönlümün 3.sü..

nisa 60
06-03-11, 18:41
*Dünki bölümü izledikten sonra Arefin yeteneğinin ötesinde bir yetenek gördüm.Kaan:img-wink:Fazlasıyla beğendim..Çocuk sahneye tamamiyle hakim..1.olması güç...Aref ve Türkan varken..Ama bende yerini belirledi..Eminim ki ileriki zamanlarda adını dahada duyuracak..Gönlümün 1.si..

*Arefin tüm gizleri ortayada çıksa onun bir yetenek olduğunu düşünüyorum ben..Çünkü izlediğim o an bizi şaşırtıyorsa tamamdır bitmiştir..Zaten kimse adamın kırklara karıştığını söylemiyor..O da bizim gibi insan evladı sonuçta..Yaptıkları mucize değil,hile..Yani eğitim sonucunda kazandığı bazı özellikler..Onu izlemekten büyük zevk alıyorum..Gölümün 2.si..

Vee Türkan..Sesi çok başarılı..Şimdi sesi tam yerine oturmamış olsada ileriki zamanlarda dahada güzelleşeceğini düşünüyorum sesinin..Gönlümün 3.sü..

kesinlikle katılıyorum yorumlarına:img-wink: açıkçası benim birincilik adayımda kaan bunu ilk elemeye geldiğindede dedim .bu çocukta kesinlikle star ışığı var bencede dünya çapında bir yetenek:whistle2 veee dün gece bir kez daha gördüm çok farklı sahneye çok hakim ,çok sempatik kendisini izlettiriyor:calis1.olmasına ayrıca çok sevindim.umarım finaldede birinci olur:happy0064olmazsada çok üzülmem çünkü eninde sonunda başarılı olacak ve adından çok söz ettircek hemde dünya çapında buna yürekten inanıyorum:whistle2 ayrıca ikinci favorimde sefa doğanay onuda çok başarılı buluyorum taklit konusunda bu akşamda o yarışacak heyecenla bekliyorum umarım oda finale çıkar.veee türkan oda çok başarılı:happy0064
benim ilk 3 adayım
1.kaan gülsoy
2.sefa doğanay
3.türkan kürşad yada sercan yenice ve pascal

kalpsiz_cadi
06-03-11, 19:08
Dunki bolumu izleyemedim malesef.
Ama bu aksam kesin izlicem.Dun aksam Kimler final'e kaldi arkadaslar??

gamze_elif
06-03-11, 19:56
Programda güzel yetenekler var ama bir o kadarda saçma kişilikler.
Bazılarını gerçekten sırf zaman ielrlesin diye çıkardıklarını düşünüyorum.
Yarı finallerin nerdeyse tamamını izledim.Bu akşam da izleyeceğim.
bence birinci ya Aref ya da şu taklitte bana göre bir numara olan çocuk olmalı.
Sanırım bu akşam ki yarı finalde çıkacak ismini hatırlayamadım.
Yıldız Tilbe,Nihat Doğan,Seda Sayan gibi ünlüleri taklit etmişti.
Çok büyük bir yetenek bence çok çalışmış bariz belli! Canlı yayına bağlansa ben ayırt edemezdim şahsen.
Şarkı yorumlayanlara yetenek olarak bakmıyorum en azından bu program içerisinde bakmıyorum.
Çok iyiler yok mu ? Var.Ama bence sesten daha iyi yeteneklerde var.
Elbette çalışılarak başarılabiliyor yine,yetenek işi de ama daha çok Allah vergisi olduğunu düşünüyorum.
Bir ses kötüyse istediğin kadar çalış yine kötüdür...:img-wink:
Aynı şekilde danslara da sıcak bakmıyorum.Çoğu dansçı veya grupları çok iyi ama o da yarısı yetenekse yarısıda çalışmayla olan bir şey!
Bunlar benim düşüncelerim tabii ikisinden biri birinci olursa kendi adıma çok sevinirim.
Onlar olmazsa ille bir şarkı söyleyen,dans eden olacaksa onlardan da çok iyisi var dediğim gibi.
İnşallah gerçekten hak eden kazanır.

devreden
07-03-11, 01:32
sefa birinci finalist oldu bu aksam ki..bunu ögrendim performansını kacırdım yaa..
en cok merak ettigim oydu yine cok güzel birseyler yapmıs
acun etkisinde kalmıstı belli oldu bu iyice..en son yıldız taklidi yine cok güzeldi..
süper ya o ya aref diyorum..

angel**
07-03-11, 22:43
dün aksam sefa cok basariliydi :img-in_lo
ve 1.finalist oldu
harika bi yetenek bence .. cok calismis belli

benim yarsimada favorim Aref ve Sefa :img-in_lo
hak eden kazansin diyelim =))

nisa 60
08-03-11, 14:17
sefada finale çıktı oda çok başarılı:happy0064 çok yetenekli uzun zaman sonra yaptığı taklitlerle beni güldüren tek kişi diyebilirim:img-hyste yolu çok açık birinciliğin en büyük adaylarından:good:
ama benim için bu sezon kesinlikle Kaan gülsoy 1. olmalı yeni rap star geliyor hemde dünya çapında:whistle2:whistle2:whistle2kaan:img-in_lo:img-in_lo:img-in_lo

angel78
12-03-11, 14:50
Taklit yapanları eh işte der izlerdim.Ama Sefa gerçekten çok yetenekli. Gözlerimi kapasam Sanki Yıldız Tilbe -Nihat Doğan konuşuyor.

Geçen seneye göre bu sene daha fazla rekabet olucak finalde.Birbirinden yetenekli ve değerli isimler var.Sefa birinci olmasa da show dünyasında yerini mutlaka alacaktır.

holydream
12-03-11, 14:55
Bence bu Yetenek Sizsiniz yarışmasında bazı insanları , yeteneksiz olmalarına rahmen seyirci eğlensin diye alıyorlar . Anıl Durmuş gibi büyük bir yetenek bu yarı finalden geçemediyse ben bu programı izlemem arkadaş. Geçen gün yarıfinal elemelerinde bir adam gelmiş Michael Jackson yapıyor , ilahi adamın kemikleri sızlayacak yazık değil mi :)[/I]

KübrArda
13-03-11, 18:26
bütün finalistler belli oldu sonunda.
Güçlü rakipler var. Gecen seneye oranla daha fazla rekabet olucak bu yıl. Arefi izledikten sonra kesin aref 1. diyodum ama bütün adaylar belli olduktan sonra o kadar emin değilim arefin 1. olacağına.
Ama bana kalırsa aref ya da sefa olmalı 1. bu ikisinden biri olursa sevinirim, ama aref ve sefa dururken türkan birinci olursa üzülürüm açıkçası. Çünkü ses yetenek mi, yetenek olsa bile türkanın sesi çok mu iyi? Bana göre tartışılır, zevke göre değişir ama ben çok farklı, çok güzel bulmuyorum türkanın sesini.
Onun dışında kum sanatı yapanlar, pascal, arefle beraber finale çıkan çocuk falan da çok iyi.
Hakeden kazanır umarım. Ama aref iyi bir şovla 1.liği kapar gibime geliyor. Umarım aref ya da sefa 1. olur:happy0064

hekimoglu64
13-03-11, 18:32
Favorim kesinlike Aref en basindan beri zaten.Fakat tüm finallistel belli olduktan sonra Aref e rakip degilde zorlayacak olan 3 isim var bence.
Sefa Doganay.
Kaan Gülsoy myudu sanirim böyle ismi rap yapan cocuk.
Sonra Kum sanati yapan arkadas.

Bu isimler Arefi belki biraz zorlayabilirler ama bence Aerf 1.olacak.

Gulden
13-03-11, 19:35
Kesinlikle Aref Gafouri kazanacak, Herkes onu konusuyor. Birinci olmazsa çok sasiririm sahsen.
ama ben yaptigi numaralarin nasil oldugunu ögrendikten sonra sevkim kaçti ... :icon_sorr keske izlemeseydim.

Arefe rakip olabilecek baska bir iluzyonist var, ismini hatirlayamadim ama kutularin için kizlari kaybetip geri getiriyordu :)

iyi olan kazansin. ( geçen seneki gibi olmasin Bilal'i hala unutamadim...)

sellgomez
17-03-11, 17:42
Türkan Kürşad ... 11 yaşında bir kız çocuğu , o asalet , o zerafet , o güzellik , o şirinlik insanı aşık eder yahu . Şarkı söylerkenki halleri , o asil duruşu , asıl yetenek . o yaşta o kalabalığın önünde , koskoca bir sahnede resmen dünyayı hayran bıraktı kendine . o ses nedir öyle ? kimde var nerde var bilen beri gelsin . yok ki ! gırtlağı müthiş , kulağı müthiş . bu işte eminim ki usta olacak o . şu hali bile usta dedirtir ya o ayrı mesele . kendinden emin oluşu , bir sesiyle bütün herkesi ağlatan bir kız çocuğu . ne gördüysek o ; hile yok , onun bunun yardımı yok , canlı kanlı sahnede gördük bir Türkanı . şüphe yok onun sesinden ! canlı canlı okudu ya , parçalar öldü resmen ezildi onun sesinin güzelliğinden . Hülay avşarın da dediği gibi '' Allah ' ım bu nasıl bişey '' insan düşünüyor ya , büyük insanlar bile bunu başaramzken genç de değil daha 11 yaşında bir kız çocuğu bir çocuk neler başardı böyle !!! sahnedeki halleri , el-kol hareketleri , mikrofonu tutuşu , duruşu , bakışı bi başka güzel ya ! kırk yıllık sanatçı gibi resmen . gerçekten de ayakta alkışlanacak kız , ki 2 performansında da öyle oldu , bütün salon seyirciler ayakta alkışladılar jüri dahil . herkes mükemmel yorumlar yaptı . hülya avşar '' birincim belli '' dedi . daha ne olsun . kızın maşAllah ' ı var . opera sanatçıları gibi okudu şarkıları . büyülendi herkes , şöyle bir durdu , kızın cesaretine ayrı sesine ayrı güzelliğine ayrı hayran kaldık . ses budur ya ! bu ses öyle herkeste yoktur . hatta milyonda bir düşer insanoğluna . türkanın ki gerçekten çok başka . kırmızı elbisesi giymiş , saçlar fönlü , üstüne güller yağıyor ; o asaleti hiçbir zaman unutamam ben acayip etkilendim yani , bir de o güzel sesi . gerçekten mütiş bir ses .

Türkan alnının akıyla yarışıyor .hilesiz , şüphesiz , yardımsız . İnsanların akıllarında soru işaretleri bırakmadan ayakta alkışlandı , ertesi gün de ortaya çıkan foyası değil büyük bir hayran kitlesi edindiğiydi .

şahsen arefi de başarılı ve yetenekli bulmuyorum . amerikada 4000 dolara satılan bir kutuyla Türk halkını kandırmaya çalıştı resmen . ama yemedik , ertesi günü bütün gazeteler yazdı neyin ne olduğunu . sıkıysa çıksın kutusuz yapsın şovunu aref .

devreden
19-03-11, 00:02
aref yarısmada ne yapar bilemiyorum ama ben onu 1. ilan ettim coktan..

umarım o alır parayı kazanmasını cok istiyorum..

yok olamayacaksa -ki cok zayıf bir ihtimal- sefa olsun..

cansel mania
19-03-11, 01:49
nihayet final günü geldi çattı. Aref ya da Sefa'nın 1. olmasını istiyorum. sonuna kadar hakediyorlar kesinlikle.
Sefa harika, çok güldürüyor beni:) bir Ramiz Dayı taklidi.. Burhan v.s mimiklerine kadar yapıyor. çok başarılı gerçekten:img-yes:
Aref'in yeteneği gün gibi ortada zaten:) kısacası ikisinden birisinin 1. olmasını çok isterim. eğer Aref olursa -ki bu çok yüksek ihtimal, Sefa bu piyasada yine de yerini alır, kaparlar bu çocuğu gibi geliyor bana:)
-kum sanatını da çok beğendim. ama çok güçlü rakipleri var.

filiz_blueeyes
19-03-11, 20:08
Aref,Türkan veya Kaan kazanacak..

Sefada fena sayılmaz..Ama diğerleri dahada üstün geliyor bana..

dvrm
20-03-11, 08:17
Bu seneki finale gerçekten hakeden yarışmacılar kalmış.Herşeyden önce hepsi yetenekli hepsi başarılı ve kendini izletiyor.

Dün akşam ben özellikle Oğuz u çok beğendim Kuzeyin Uşaklarını da çok beğendim.Asıl favorim kesinlikle Aref.İlizyonistlerin zaten hepimiz bir hile yaptığını bir katekülle çevirdiğini biliyoruz yani Aref in showunda kullandığı şu kadar dolar yani işin içinde iş varmış demek yanlış.Aref bir kere çok güzel sunuyor showunu ben çok beğeniyorum.Aynı şekilde kum sanatını yapanları da çok beğeniyorum.Maalesef şarkı söyleyen iki küçük çocuk için aynı şeyi söyleyemeyeceğim.Cem in sesi pek güzel değil ama aksanı çok iyi olduğu için dinlettiriyor.Türkan ında sesi çok fazla titriyor ve bağırarak daha doğrusu Zenci gırtlağı yaparak başarılı olacağını sanıyor ama benim gözümde pekde başarılı değil.Belki biraz daha ilerde Hülya Avşar ında dediği gibi sesi oturunca belki güzel söyleyebilirler.Jimnastik gösterilerini de çok başarılı buldum.

İLAYDA)))
20-03-11, 11:54
Bu yarışma yetenek yarışmasıysa yetenek kazanmalı bence.
Dün akşamki Oğuz Enginin Gösterisi Muhteşemdi.
Açıkçası Arefin kazanmasını istemiyorum yaptıklarınıda
bir yetenek olarak görmüyorum.Belli bir düzeneği kurduktan
sonra üzerinede biraz çalıştıktan sonra yapılabilir.
Benim Favorilerime gelince:Sefa Doğanay,Oğuz Engin,
Türkan Kürşad,Kaan Gürsoy.Kesinlikle Bu dört isimden biri kazanmalı.

-Bu yarışmadaki sahiden tek illuzyonist oğuz denen
sakallı alamancı adam. bildiğin şuyu buyu kaybediyor adam.
yok içinizden bir rakam söyleyin deyip orada kağıtta yazmıyor.
o illuzyon değil zaten. beni şaşırtmıyor. ama bu adamın
klasik bir manipülasyon oyunu daha etkili. süper olmuş.
sözlük.

cemotara
20-03-11, 13:24
Oğuz engin gerçekten süperdi...
Gösterine bayıldım ve nasıl yaptığınıda anlamadım...

cansel mania
20-03-11, 13:26
dün Oğuz'u çok beğendik ailecek. gerçekten gösterisi harikaydı. adam hem sempatik hem de sunumu çok güzel, yaptıkları zaten süper. Acun çok doğru söyledi, bir illüzyonistte olması gereken bütün özellikler var.

JeT-Lee
20-03-11, 22:43
Sefa Doğanay'ı izledikten sonra kesinlikle favorim o oldu.. İşte yetenek budur.. Aref filan hikaye.. Dün akşamki Oğuz'un gösterisi çok iyiydi ama Aref artık şaşırtmıyor..
Ayrıca kum sanatını yapanlar da bence çok başarılıydı..
Türkan Kürşad'ı ise beğenmiyorum pek.. Hele bağırması kanalı değiştirmeme sebep oluyor..

gamze_elif
20-03-11, 22:51
Kesinlikle harika bir final.
Ama ben gerçek yeteneğin kum sanatı olduğunu düşünüyorum.
Aref,Oğuz Ergin,Sefa Doğanay,Türkan gerçekten büyük yetenekler ama kum sanatı daha başka...
Hiç bitmeyecek bir durum çiz çiz bitmez bence eğer gerçekten bir yetenek aranıyorsa budur:img-wink:

asidemirim
20-03-11, 22:55
Bu Aref nasıl bir ilizyonist Bugün nabzını durdurdu... Bu da yetmezmiş gibi uyurken masa da seyircilere eşlik etti.Sandalyeleri attı. Bardağı kırdı.Masaya vurup ses çıkardı
Nasıl yapıyor en ufak bir fikrim bile yok.
Olan var mı onu da bilemiyorum ya
EDİT: Benimde favorim Kum sanatı...Beni çok dinlendiriyor.Hayranlıkla izliyorum

gamze_elif
20-03-11, 22:58
Bu Aref nasıl bir ilizyonist Bugün nabzını durdurdu... Bu da yetmezmiş gibi uyurken masa da seyircilere eşlik etti.Sandalyeleri attı. Bardağı kırdı.Masaya vurup ses çıkardı
Nasıl yapıyor en ufak bir fikrim bile yok.
Olan var mı onu da bilemiyorum ya
EDİT: Benimde favorim Kum sanatı...Beni çok dinlendiriyor.Hayranlıkla izliyorum

Kesinlikle katılıyorum ve şunu da eklemek istiyorum.
Evet büyük bir yetenek var bu bariz ortada izlemeside çok keyifli, hayret verici.
Ama kafa yormaktan sıkılıyor insan he otur keyfini çıkar,izle. ama olmuyor illa ki merak ediyorsun.
Aref kendiside söyledi ''bilmediğim bir şeyin nasıl olduğunu merak ederim'' dedi.
Aynı şekilde bende,bir çoğumuzda...
Ama kum sanatı kesinlikle dinlendiriyor insanı bu da bir gerçek :good:

cansel mania
20-03-11, 23:43
başından beri Sefa'yla Aref diyordum ve öyle de oldu. Sefa'ya yine hayran kaldım. çok beğeniyorum aynı şekilde Aref'i de. yaptıklarının hiçbir şekilde açıklaması yok. nabzını durdurdu ve gösteri sonunda yüzük ağzından çıktı. çok etkileyiciydi.
diğer 3 de hakediyordu aslında, onları da çok beğenmiştim -gerçi Türkan'ı fazla beğenmedim:)- ama 1 kazanan olmak zorunda:) sonuçta son 5te olmak da büyük bir şey.
bakalım sonucu merakla bekliyorum, hangisi kazanırsa kazansın çok sevinicem.

KübrArda
20-03-11, 23:59
öncelikle son ikiye kalanlardan dolayı cok mutluyum.
Baştan beri birinci olmasını istediğim 2 kişi. son ikide görmek istediğim favori yarışmacılarım. hangisi olursa olsun sevineceğim kesin. Aref ya da sefa birinci olsun diyemiyorum. yüzde 50 50 ler bende.
sefa daha yetenekli aref ise şovda daha iddialı.
ama şu kesinki hak eden kazanacak.
Dediğim gibi hangi olursa olsun farketmez benim için bu saatten sonra. türkanın son ikiye kalmamasına da sevindim açıkçası.

Bu arada belirtmeden geçemiycem. Finale uğurla bilalin gelmesini çok istiyodum. Benim için bu gecenin en güzel yanı onları tekrar görmek ve danslarını izlemek oldu. İkisini de çok özlemişim valla (:

asidemirim
21-03-11, 00:05
Bilali ve Uğuru çok özlemişim...Arada netten izliyorum gerçi....Gerçekten çok yetenekliler danslarıyla bu geceyi şenlendirdiler...
Acun konuşturmadı pek..Neyse seneye elemelerde üniversitelerde katılacaklarmış arada zannediyorum...Çok güzel enerjileri var...İnsanın izledikçe izleyesi geliyor...ALLAH nazarlardan korusun....

cansel mania
21-03-11, 00:27
vee Sefa şampiyonn:happy0064 çok sevindim. Aref adına üzüldüm ama son 2de olmak kesinlikle büyük bir başarı.
stüdyodakiler Sefa'yı konuşturmadılar bile:) o kadar seviliyor.. hem güzel konuşuyor hem sempatik hem de çok başarılı, haketti.
Bilal ve Uğur'un gelmesine de sevindim. dansları yine süperdi. ikisi de hafif kilo almış:)

JeT-Lee
21-03-11, 00:28
Sefa'nın adı açıklandığında nasıl sevindim anlatamam, zira Aref'in 1.liğine kendimi hazırlamıştım.. Halkımızdan hiç beklemediğim bir şekilde doğru karar geldi.. Sonuç olarak gerçek bir yetenek ortaya çıktı.. Tebrikler Sefa, sonuna kadar hakettin.. :good:

Ceren°Burak
21-03-11, 00:33
Aref cok hakli !
"Insanlar anlam veremedigi birseyi anlatmaya calisir" gibi birseyler diyordu tam hatirliyamiyorum.
Aref´in Kazanmasini cok istemistim, tamam Hilesi olabilir Illüzyon sonucta ama o Agzindan Yüzük ve Duman cikarmak.... hadi bunuda kanitlayin bakalim :img-wink:

Neyse hic beklemedigim bir sekilde Sefa 1. oldu..... Ne diyim yolu acik olsun :img-wink:

Umarim Aref´i Ekranlarda tekrar görebiliriz. Onu özliyecegim(z) :img-in_lo

Edit : Oylamada Azerbaycan´dan oy gönderiliyormuydu ? Ben görmedim :icon_whis

Fato_94
21-03-11, 01:01
Favorilerim Aref ve Sefa'ydı. Son 2'ye onların kalacağını tahmin ediyordum ama 1.lik
konusunda fikrim yoktu. Aref'in şovu güzeldi. Hilesi elbette olacak ama adam
izlettiriyor işte. :) O kazansa da savinecektim. Ama Sefa kazandığı için de çok
sevindim. :) Yetenek bu işte. Allah yolunu açık etsin. Ekranlarda da sık sık
görebiliriz umarım. Cüneyt de favorilerim arasındaydı ilk 5'e girememesine üzüldüm.
Kum sanatı yapanlar ve Pascal'ı da çok beğenmiştim. Onların da ilk 5'te yer almış
olmalarına sevindim.

gamze_elif
21-03-11, 01:06
Ben kendimi Aref'in birinci olacağına öyle bir kaptırmışım ki...
Sefa'nın adı söylenince şok oldum.Ama kum sanatını izlemeden önce favorilerim Aref ve Sefa'ydı.Her ne kadar Aref'i izlerken mantık yürütmeye çalışıp yorulsamda beğeniyordum.
Sefa zaten büyük bir yetenek hak etti.Bence Aref'te birinci Sefa da ikiside çok ayrı bir konumda yine de ben ikisinide başarılı buluyorum.
İkisininde yolu açık olsun ...
Benim tek üzüldüğüm kum sanatı! Oda bir yetenekti hem de büyük bir yetenek ama ilk 5'e girmiş olmaları bile güzel.:img-wink:

Aynur
21-03-11, 01:23
Sen aylarca Aref'le ilgili şeyler paylaş iş oy vermeye gelince verme Aref sahneyi yok etsen yeri birader akıllanmaz bu millet. sofa Aylar önceden adamı birinci ilan ettik o da öyle görüyordu kendisini bana da aynısını yapsalar var ya.. :865323

aLiDerya
21-03-11, 01:24
Güzel bir yarışmaydı ama benim gönlüm areften yanaydı...
Tamam sefada çok güzeldi hatta fevkaladenin fevkin de idi ama dediğim gibi bu beni üzdü ama .Aref neden hemen gitti anlayamadım
ama yinede sefayı tebri ediyorum güle güle kullansın hakketti.
Ama aref benim yeteneksizsinizdeki tek favorimsin..
Onun yaptıklarını yapmak kolay değilll
Seni burdan ayakta alkışlıyorum....
:happy0064:happy0064:happy0064:happy0064

beyaz_prenses
21-03-11, 01:24
Fovirilerim Aref ve Sefaydı ikisinide finalde görmek şahaneydi
Sefa adına çok sevindim gerçekten hakediyo birinciliği
Çok harika performanslar yaptı doğal yetenek çocuktaki
Aref te sonuna kadar hakediyord aslında ayrım yok ikiside birbirinden yetenekli
ama gönlümden geçen birinci Arefti:img-in_lo
Hele bu akşamki performansı muhteşem ötesiydi
İleride dahada geliştireceğinden eminim ben Arefin kendisini
Her ikisinide yürekten kutluyorum:happy0064

devreden
21-03-11, 01:25
sefaya üzülmem diyordum ama aref birinci olmadı diye cok üzüldüm..
arefi birinci yapmıstım ama maalesef olmadı nasip kısaca..
sefanın yolu acık olsun ama hülya cok güzel özetledi birinci olsanda olmasanda
sanat camiasında olacaksın..bu daha büyük bir basarı kesinlikle..
balina esprisi de süperdi bu arada divaya yakısır..

nisa 60
21-03-11, 01:28
çoook sevindim sefa kesinlikle haketti:happy0064:happy0064:happy0064benim 2 favorim vardı birisi sefa biriside rapçi kaan ikisi adınada çok mutluyum çok iyi yerlere geleceklerini düşünüyorum :happy0064ama bir konuda üzüldüm ben kaan'ın ilk 5'e kalacağını düşünüyordum bence kesinliklede hakediyordu:whistle2bu konuda biraz üzüldüm ama bir yapımcı onu çok beğenmiş ve eminim en kısa sürede albüm yapacak ve çok başarılı olacak dünya çapında bir yetenek:happy0064ayrıca pascal çok başarılıydı onuda unutmayayım:love01:veee son olarakta sefayı birkez daha kutluyorum :happy0064

rubimori
21-03-11, 02:15
Benim favorim pascal di ,ayy cooooook tatli ydi cok cok seker di:img-in_lo
sefa yi da cok seviyordum ,gercekten haketti:happy0064 arefe de uzuldum ,yani yari final performansi daha gzl di ,bu biraz korkutucu olmustu ,daha kolay cozulebiliyordi ,ama yari final deki daha guzel di
ben bir iranli olarak hep destekledim ama onu ,yine de cikardiklari yari final den sonra sirri falan haber leri ,biraz oylar da etkisi oldu:icon_sorr
Sefaaaa ,muhtesem di ,yari final e gore coooooooook daha iyidi:img-in_lo:happy0064
birde ben acun nin bahsetti proje yi merak ettim ,bilen var mi?

GuNaY&BaRiS
21-03-11, 03:26
Sefayı tebrik ediyorum,kesinlikle hakk etti :) Ayrıca favorilerinden biri de Fatih Jackson'du maalesef ilk 5'e giremedi,Arefe üzülmedim çünkü bu defa pek beğenmedim,gecen defa daha güzeldi,diğer favorilerim de Kum sanatıydi,bı de Kaan güzeldi neyse hepsine artık basarılar diliyorummm,sonunda hakk eden kazandı oleeeeyyyyyy ;-) :-) :-D

dvrm
21-03-11, 08:15
Benim dün akşamla ilgili şampiyonum başlarda Arefti.Sabırsızlıkla onu bekledim.Ama nedense gösterisinden pek hoşlanmadım.Bu tarz şeylerden korkan biri olarak biraz rahatsız oldum.Yani anlamlandıramadığım çok şey oldu üste bir de korkunca Aref in kazanmamasını istemeye başladım.

Dün akşamın kesinlikle en iyisi Sefaydı.Ben onu dün unutmuşum yazmayı ama Sefa cidden çok ama çok iyiydi.Gülmekten karnıma ağrılar girdi.Çok başarılıydı.Kaç kişiyi birden canlandırdı.Hiç zorlanmadı zorlanmadığı gibi de bizide sıkmadı.Yarattığı konsept harikaydı.Özellikle ben Yıldız Tilbe ye bayıldım bayıldım.Hakeden birinin kazanmasına çok sevindim.Umarım Sefanın yolu açık olur.Ata da böyle tiplemelerle meşhur olmuştu.Umarım sonları aynı olur.

Ceren°Burak
21-03-11, 09:22
Sen aylarca Aref'le ilgili şeyler paylaş iş oy vermeye gelince verme Aref sahneyi yok etsen yeri birader akıllanmaz bu millet. sofa Aylar önceden adamı birinci ilan ettik o da öyle görüyordu kendisini bana da aynısını yapsalar var ya.. :865323

Kesinlikle ya !! Cok sinir oldum daha birkac hafta öncesine Millet Aref diye kirilip gecerken herkes Sefaci olmasinmi ,anlam veremedim. :icon_whis Hele Seyircinin tavri, Aref´in yanina Sahneye cikmak icin birbirlerini ezerken, Sefa Sefa diye tezahürat yaptilar :img-tomat Arefin yüzünden belliydi zaten durgunlugu...

Aref fanlarinin yarisi Azerbaycan´li oldugu icin, ve Son 2 de Azerbaycan oy gönderemedigi icin, Aref kazanamadi bence. Bide Türklerin Aref Iranli diye Irk Ayrimciligi yaptigi yaziyordu.... :img-wink:

Aref gercekten "Yok artik" dedirtti yine Insana. Ben baya tirstim ama korkmadim.... Daha ne numaralari var kim bilir.... Daha öncede dedigim gibi. Insallah bu Arefi son görüsümüz olmaz. Zaten Arefin Sefadan daha cok konusulacigini düsünüyorum.

devreden
21-03-11, 09:45
bende arefe cok üzüldüm herkesin sefa sefa dedigi sahnelerde aref daha bi üzgündü haliyle...cok üzücü,adam kesinlikle birinci olmalıydı...neyse ki o gönüllerin birincisi artık, daha cok konusulacagına eminim...düsünüyorum ki sefadan coook...sefa da süperdi ama birinci yetenek arefti..

didou_didem
21-03-11, 10:32
Bence de Sefa inanılmaz başarılıydı..dünkü gösteriyi izlerken ben çok keyif aldım..ve inanılmaz güzel Yıldız Tilbe taklidi yaptı..ben kolay kolay oy göndermem çok nadirdir gönderdiğim de ama dün onu izledikten sonra hakediyor diye oy gönderdim.birinci olmasına da çok sevindim...

İLAYDA)))
21-03-11, 10:58
Dün Sefanın gösterisi muhteşemdi.
Özellikle Nihat-Burhan-Emrah diyologları harikaydı.:img-hyste
Yarışmayı sonuna kadar haketti ve kazandı.Tebrikler Sefa.:happy0064
Aref fazla abartılmıştı.Final geceside o balon söndü.
Ayrıca Bilal Ve Uğur'u tekrar izlemek çok keyifliydi.:img-blush

mkince
21-03-11, 11:56
Aref'in gösterisini nasıl yaptığı hakkında bilgisi ya da fikri olan var mı? Neden sadece bir kez yapacağım dedi.

sakowcik
21-03-11, 12:10
işte budur abicim:happy0064

5liden başliyim önce

Türkan performansını beğenmedim açıkcası finala göre sönüktü performansı. Wakka Wakka her kes söyleyemez ama final şarkısı değildi Listen gibi güçlü şarkılarla çıkmalıydı final. ama önü açık olur inşallah başarılar diliyorum

Pascal yine tatlıydı. her hareketi filan izlettirdi kendisini 5liye girmeyi sonuna kadar hakediyodu son sahne. pascal sarıl abine os arılış muhteşemdi

Veysel ve Ramazan
ben hayatımda hiç kum şovu izlememiştim. bu ilkti ama çooooooook güzeldi sinemadaydım sanki

Aref
yetenkli bri olduğu kesin. ama finaldeki şovu sıkıcıydı her kes sonuna kadar bekledi nolucağını hiç bi şey olmadı. yarı finalda şaşırttı finalde ürkütdü. çıkan hberlerden sonra Arefin işi zordu ama çok yazık ki başaramadı

Sefa Doğanay

yetnek abidesi!
Arefin evet bazı hileleri var ama onu yapmak ta yetenek ister ama sefa o hileler yoktu her şey göz önündeydi. Nihat Doğan Burhan Yıldız Tilbe Diva Emrah olmak kolay değil. dün gece gülmekten öldüm gülmekten resmen

ama Aref çok durgundu izleyiciler Sefa diyince kötü oldu üzüldü:icon_sorr
keşke bi sefa bi Aref deselerdi:icon_sorr

Arefi de görmeyi çok isterim çok güzel çovlar bekliyorum(z)
bide dün Aref azerice konuşmuş kaçırmışım orayı. ben onu tam iranlı biliyodum Cenubi Azerbaycanlıymış (güney Azerbaycan). keşke daha önceden bilseydim.

neyse her kese iyi yorumlar...

Gulden
21-03-11, 12:57
Aref'e kesin gözüyle bakiyorudum, sahsen sasirdim. Ama Sefa'nin yetenegi gerçekten "yetenek". Hilesiz dogal bir yetenek. Tebrik ediyorum kendisini. :happy0064

rain 1907
21-03-11, 13:10
bana göre hakeden kazandı.sefa bu yarışmada 1. olmayı sonuna kadar haketti.

aref in fazla abartıldığını her seferinde söyledim ve bunu finalde kanıtladı.yaptığı gösteri hiçkimsenin ilgisini çekmedi bence.Hülya ve acun da yorumlarıyla bunu belli ettiler.o sandalye nin masa nın oynayışının aref in doğa üstü güçleriyle yapılmadığını ve oradakilerinde en azından birinin aref in adamı olduğunu herkes tahmin etti.zayıf bir gösteriydi.keşke "uçuş 10 dk rötarlı" esprisini yaptığı gösteriyi finale saklasaymış.

ben birinciden memnun olsamda final organizasyonunu hiiiç beğenmedim.geçen seneyle kıyaslayınca çok sönük kaldı bu seneki final.yarışmacıların canlı yayında yarışmamaları heyecanı azalttı.en son bağlanılan bir canlı yayın ve bir telaş içinde seçilen birinci :bilmim

HtCeee
21-03-11, 13:37
Sefa'yı tebrik ediyorum bende...sonuna kadar hak etti.. :img-wink:
yolu açık zaten acun ve hülyanın dedigi gibi 1.olmasaydı da sanat camiasının içinde olucaktı,yer edicekti zaten...

evet taklit yaptı ama yarışmada bu zamana kadar çıkan taklit yapanlardan daha başarılıydı..özellikle akşam ki performansı güzeldi..

acundan önce nihat doğan'ı survıvor a götürdü :img-hyste :img-hyste
çok keyifliydi taklitleri.hepsi birbiri ile baglantılı ,konular birbirinden kopmadan yaptı taklitleri..

ilk 5.de olan yarışmacılara yapılacak süprizi sorulmuş..acun önümüzdeki sene ilk 5 deki yarışmacıları üniversitelere götürücekmiş oralarda ögrencilere gösteriler yapması için..bunu söyledi ama başka süprizleri var mı onuda ilerki zamanlarda görücez =)

ugur ve bilal'i görmek güzeldi yine....yanlız bende dün akşam tamamen canlı yayın olmasını isterdim..belkide 14 yarışmacı bi akşama sıgmaz diye 2'ye böldüler ve bant yayın çektiler ama geçen seneki gibi bi heyecan olmadı..
son 1.açıklanırkenin dışında....

bu sene geçen senedan çok daha iyiydi.ve finaldekilerin hemen hemen hepsi çok başarılıydı...hepsinin yolu açık olsun..pascal'aa nazar değmesinn :D :D

CmL®
21-03-11, 13:43
Aref'e haksızlık bence, Sefa da iyiydi ama Aref kadar değildi. Daha dün herkes Aref diye yıkılırken seyircilerin Sefa demesi de nedir? Oğuz Engin'in ilk 5 e girmemesi de ayrı bir şey bir de. Ben finale Aref'le ikisi kalırlar diye düşündüm çünkü Aref'i yetenek te geçebilecek kapasitede tek kişi oydu... Sefa Doğanay da iyiydi ama ayrı kulvarlar...

Pascal'ın performansı çok güzeldi. Aref ve Oğuz'dan sonra zaten favorim Pascal dı :)

Bilal ve Uğur dansları güzeldi ama bu yıl katılsalardı birinciliği alacaklarını zannetmiyorum.

İyi yorumlar

cemotara
21-03-11, 13:48
Çok başarılı bir finaldi...
İlk 5 te olanların hepside çok iyidi...
Benim kazanmasını istediğim aref ve sefaydı ve sefa kazandı...
Gerçekten müthiş bir yetenek,taklitler harikaydı...

Arefe ise hiçbirşey demiyeceğim...Bana göre olağanüstüydü...Hala nasıl yaptı anlamadım,kesinlikle çok başarılı birisi ve inş. tv den şovlarını izlemeye devam ederiz...

Nabzını durdurdu,burnundan dumanlar çıktı sonra çektiği videoda konuşurken nesneleri hareket ettirdi ve kahve içinde kalan yüzük arefin ağzından çıktı...
Kim ne derse desin bu baya baya yetenek...

magicalrose
21-03-11, 14:32
Sefanın kazanmasına çok sevindim.:happy0064:happy0064

Gün akşam twetter'daki ünlülerin çoğu da ona destek vermiş özgü namal, armağan çağlayan, ceyhun yılmaz , özlem yıldız, fulden uras ilk aklıma gelenler...:img-wink:

Gerçekten başarı ama her şeyden önemli yetenekli biri...

umarım yolu açık olur...

Aref'e gelince, fena değildi ama bence son olmamalıydı...

neyse kazanmasını istediğim kişi kazandı mutluluyum....

iLosh...
21-03-11, 15:01
Yetenek Sizsiniz baslıgına hep finalden finale yazıyorum :) :img-hyste
Ama finali begenmedim..Hayalim bu degildi :kahveSon 2'de terbiyesizlikten de öte davranıslar sergileyen seyircilere ve bu igrenc davranıs sırasında Aref'in moralinin nasıl bozuldugunu gözümüze sokan kameramana en derin sevgilerimi sunuyorum :kahve
Aref te Aref diye yırtınanlar,nerdeydiler dün aksam ? :img-hyste Ayıp ya..Sahneye Aref'in yanına cıkmak icin o topları tutucam diye yırtınırken iyiydi ama :icon_whis:img-hyste
Finalden önce ya Aref ya Sefa kazansın diyordum..Her ne kadar son 2 ' ye %95 Sefa ile Aref'in kalacagını bilsem de... Sefa da gösterisini yaptı,ben "Aref kazanmalı" dedim :) Cok da dogru dedim :img-hyste:icon_whis
Seyircileri yuuh'luyorum burdan son 2'deki rezil davranıslarından dolayı :img-tomat:icon_evil
Ne diyelim..Bir Yetenek Sizsiniz'in daha sonuna geldik.. Sefa'yı kac gunde unutucaz bakalım.. 1 ? Yoksa 2 mi ? :icon_whis

güzelim87
21-03-11, 15:18
Bende Sefanin kazanmasina coook sevindim. Kesinlikle hak etti. :happy0064
:happy0064 Güle Güle harcasin.

Arefi yari finalde cok begenmiszim, ama bu gösterisini hic ama hic begenmedim. Hem cok kötü hemde cok ürkütücü idi.

Bilal ve Uguru tekrar görmek beni de mutlu etti.

0k3v1n0
21-03-11, 16:41
Survivor'ın ünlüler versiyonunun taklitleri Yetenek Sizsiniz Türkiye'nin finaline damga vurdu.

Özellikle Bülent Ersoy, Yıldız Tilbe, Gönül Yazar ve Nihat Doğan taklitleriyle ünlülerin Survivor'daymış gibi taklitlerini yapan Sefa Doğanay, hem alkışları topladı hem de birinciliği kaptı...
Kaynak:http://televizyongazetesi.com/sefa-doganay-yetenek-sizsiniz-turkiyenin-birincisi--video_6_35594

zynpkoliq
21-03-11, 17:11
Haksızlık yapıldığını düşünüyorum Aref'e.
O kazanmalıydı.
Üzüldüm çok. :icon_sorr

-Sefa'ya da tebrikler. Ayrıca kendisi bana acayip itici geliyor. :icon_whis

GüVeNMiNe (:
21-03-11, 17:25
Ben anlamadım ya dün gece yaşananlar gerçekten gerçekmiydi. ?
Aylardır herkesin nabzını tutup beklediği Aref dün akşamda çıktı ve mükemmel bi şekilde şovunu yaptı. Herkesde ağzı 1 karış açık izledi. Seyirciler Arefin yanına çıkabilmek için(maksatşovdeğilArefinyanındaolabilmek) yırtındılar resmen. Yine izlerken kimse birşey anlamadı, herkes büyülendi -eminimki bundan snra birsürü sır çözmeye çalışan komik insan çıkacak.- Ya sonra?
Yarıfinalde Aref'i ayakta alkışlayan Acundan hiç ses çıkmadı. Hülyada sağolsun çok güzel etkiledi yok hile falan filan... Ama buna rağmen şov bitimindeki alkış çok iyiydi. Ondan sonra ilk 5 ler açıklandı sağolsun Ali Taran Arefi tuttuğunu azda olsa belirrtti (az ama öz konuşuyor gerçekten. ) Tamam buraya kadarıda biraz normal ya ilk 2 açıklandıktan sonrası?
Bu nedir arkadaş? Bu nası bi ikiyüzlülük? Orada sadece Sefa mı vardı? Şimdi bu nası bi terbiyesizliktr? Arefe yapılan size yapılsaydı hoşunuza gidermiydiki acaba? Türk izleyicisinden hiç böyle bişey beklemezdimki anlaşılan Arefte beklemiyodu yüzüne bi durgunluk, üzüntü geldi. O da şaşkın şaşkıne etrafa baıyor ve aradan seslerini duyurmaya çalışan AREFcilerin sesinin nereden geldiğine bakıyor. Hakmıydıki bu şimdi.? İyimi oldu şimdi Arefin dışlanması?
Ve tabi birde Sefa Doğanayın birinciliği açıklandıktan sonrası var.
Yüzündeki kırgınlığı belli etmemeye çalışan,gülümsemy çalışan bir Aref ve haliyle çok mutlu olan Sefa Doğanay. (Buarada yanlış anlaşılmasın Sefaya hiçbir garezim yok. ) Sefa Arefin yüzüne bakıyor tırsarak :img-hyste Sonra Aref ona sarılınca derin bir oh çekiyor (kisonundabenigüldürüyor.) ve Arefe hiçbişey söylenmeden hiçbirşekilde youm yapılmadan tabiri caizse salonu terk ediyor...
İyimi oldu şimdi, misafiri böyle ağırlamak yakıştımı bize?
Neyse bu sabah, sabah haberlerini izlyorum spker anlatıyor Türkiye yeteneklisini Sefa Doğanay seçti ama Arefin gösterisi yine büyüledi dedi ve başladı Arefi göstermeye haberin sonunda da 1 dakka falan Sefayı gösterdi bu da bana yetti aslında Aref gerçekten bir yetenekti...

Arefi tutuyordum hala da öyle ama birinci olan Sefa Doğanaya tebrikler.

Ceren°Burak
21-03-11, 17:45
Benimle ayni Fikirde olan bircok Arkadasimiz varmis. :img-wink:

Arefin Showu sIkIci filan degildi bence. Gayet enteresan Showdu Insanlar agzi acik izledi.
Adam Nabzini durdurdu! (Nasil yaptiysa yapti biz neden sadece izleyip keyif almasini bilmiyoruz ki ?? )
Varmi ötesi ?

Ben o Hile konusuna deginmek istiyorum: 1 Numarali bayanin Arefin ekibinden oldugunu düsünüyorsunuz. Ama Aref 3 Tane Mavi Kart koydu Toplara. Ama bircok Paylasim sitelerinde 2 oldugu söyleniyor. Bunun üsütne tekrar izledim gercektende 3 mavi Kartli top firlatiyor. Tamam hadi herseyi Hileyle yapti.
Peki o agzindan Yüzük ve Duman nasil cikti :icon_whis Bunun bir Hilesi oldugunu düsünmüyorum.... Anlam veremiyorum ama gercekten Hileyle Insan icinden nasil Yüzük cikarsin. :icon_whis

Ve gelelim o BÜYÜK TERBIYESIZLIGE !
O "Sefa, sefa" diye tezahürat yapanlarin arasinda Arefin yanina cikmak icin yirtinanlar vardi degilmi ? Yoksa benmi yanlis gördüm :icon_whis
Bütün salon 180 derece döndü. Sosyal Paylasim sitelerinde 2 gün öncesine kadar Arefi 1. ilan etmisken, ona olan sevgilerini söylerlerken. Bir baktimki herkes Sefa kazansin demeye baslamis ! Böyle kaldim resmen Ablamla ---> :O Ilaydanina dedigi gibi kameraman Zoomla dibine girdi Cocugun. Ben yerin dibine girdim utancimdan izlerken kim bilir Aref ne kadar kötü olmustur. Ama hakikatli Cocuk hic bozmadi kendini, efendiligini. Tebrik edip gitti onada bu yakisirdi zaten .
Bizim Halkimiz bukadar Bencil mi ?
Evet bencede haksizlik yapildi.... Arefinki Hileyse Sefaninkide Taklit :img-wink:

Hile yapiyor, Haketmiyor demek cok sacma. Illüzyon nedir ki ? Hileyle El cabukluguyla "Sihir" yapmak.
Ki ben yavas yavas Aref´in doga üstü gücleri oldugunu düsünmeye basladim :img-hyste:icon_whis

Neyse umarim Aref beyaz Showa katilir.
Cok istiyorum..... :img-blush

İLAYDA)))
21-03-11, 17:49
Bu bir Yetenek yarışmasıydı adı üstünde Yetenek?.
Kim daha karizmatik yada cool yarışması değil.
Arefin yaptıklarını herkes yapar belli bir düzeneği kurduktan sonra.
Ama Sefanın yaptıklarını kolay kolay herkes yapamaz yeteneği olmadıktan sonra.
Aref gösterisi yaparken düzmece olduğunu çok belli etti.Evet sihirbazlık
bir nevi hiledir ama bu hileyi belli etmemek asıl marifettir.
Aref kör gözüm parmağına misali herşeyi berbat etti.Ayrıca
çok ta itici buluyorum,cool olucam derken kasıldıda kasıldı.:img-beee:
Bir Arefe baktım bir Sefaya; Sefa yavrum nasılda mahçup
nasılda gözlerinin içi gülüyor.İnşallah bu mütevazılığını hiç kaybetmez.
Sefa silinip gidermi yoksa dahamı iyi yerlere gelir bilemeyiz.
Aynı şey diğer yarışmacılar içinde geçerli.Sonuçta burda
Aref'liğe soyunmanın bir manası yok.:img-hyste
(Arefe soralım belki bilir o bilir.:img-hyste)
Geleceği tahmin edemeyiz.Şunu hissediyorumki parada
hakeden birine gitti.Gönderdiğim oylar helali hoş olsun.

Edit:Aref çok merak ediyorum o kolye değilde cep
telefonu olsaydı nerden çıkıcaktı o??Hala nabzının gerçekten
durduğuna inanan insanlar var burdaya .Nabzı duran insanın
gözkapakları oynarmı yada ne biliyim yutkunurmu?Bir şirket kurmuş belli.
Herşey bir numaralı abla üzerinden yürüdü .
Neyse herşey ortada .Hayır tabiki bunlar gerçek olmayacak
ama en azından bu kadarda az önce söylediğim gibi kör gözüm parmağına olmasaydı.

=)idil=)
21-03-11, 17:57
Herkese merhabalar öncelikle...:love01: Bu sene programda yetenekler

konuştu kesinlikle. Bütün yarışmacılar çok yetenekliydi, ilk önce onu

söylemek

gerek. :happy0064

Hepsini emeklerinden, yarışmaya kattıklarından dolayı kutluyorum. Seçim

yapmak çok zordu doğrusu. Ben de sihirbaz arkadaşı çok beğendim. İşinin

ehli olduğu belli oluyor.Jimnastik gösterisi de çok başarılıydı. Elifnaz'a

bayıldım.:love01: Sefa da çok başarılıydı. Ki ben zaten onun

jürininde dediği gibi sanat dünyasında mutlaka yer edineceğini

düşünüyorum kazanmasaydı da öyle olacaktı bence.

Ve, Pascal. O nasıl bir şirinliktir öyle, ba-yıl-dım ona.:img-blush Onu

eğiten kişi de çok başarılı ve verdiği mesaj çok manidardı. Kesinlikle

katılıyorum, bütün

hayvanseverlerin de hislerine tercüman oldu.( Şahsen benim oldu.)

Hayvanlar, süs değil birer canlı ve bizim en yakın dostlarımız.

Hepsi çok emek vermişler

ve çok yetenekliler. Hepsini tebrik ediyorum tekrar.:happy0064 Fakat; bir

gösteri vardı ki bende çok ayrı bir yer edindi.

Ben, kum sanatı yapan arkadaşları tüm

kalbimle tebrik ediyorum. Ülkemizde, bu sanat ne yazık ki pek yaygın

değil ki onlar bence sevdirdiler bu sanatı. 'Yetenek bu.' dedim, izlerken.

Ayrıca gerçekleştirilen engelli arkadaşlarımızın yaptığı

inanılmaz gösteriye de dikkat çekmek istiyorum. En büyük alkışı bence

onlar hakediyor. Onlar, belki bizim kadar şanslı değil; ama azimleriyle

bize muhteşem bir gösteri sundular. Helal olsun hepsine! Aref için de şunu

söyleyebilirim, yetenekli gerçekten. Hilesi tabii olacak adam in mi cin mi?

Ama yaptığı gösterileri şahsen ben yapamam, bu yüzden de eleştirmem

çok yanlış olur. Ki başarılıydı da.

Neyse başarılı bir finaldi, umarım ileride hepsi çok iyi

yerlere gelirler. Sefa'yı da kutluyorum. Başarılıydı ve hakkını aldı.

İyi akşamlar herkese..:)

N.Şaşmazfan
21-03-11, 18:02
yorum yapmadan once yazilan yorumlari okudum
arefin yaptigini her kese yapa bilirmiydi?
yapamazdi arkadaslar kabul edelim bunu
sefa superdi cok yetenekli ama sefanin yapdigini yapabilecek kisi sayisi bence cok daha fazla
kaan da cok yetenekliydi diger yarismacilar da
onlarin yetenekleriyle arefin yaptiklarini kiyaslayamayiz bile

cemotara
21-03-11, 18:05
Bu bir Yetenek yarışmasıydı adı üstünde Yetenek?.
Kim daha karizmatik yada cool yarışması değil.
Arefin yaptıklarını herkes yapar belli bir düzeneği kurduktan sonra.
Ama Sefanın yaptıklarını kolay kolay herkes yapamaz yeteneği olmadıktan sonra.
Aref gösterisi yaparken düzmece olduğunu çok belli etti.Evet sihirbazlık
bir nevi hiledir ama bu hileyi belli etmemek asıl marifettir.
Aref kör gözüm parmağına misali herşeyi berbat etti.Ayrıca
çok ta itici buluyorum,cool olucam derken kasıldıda kasıldı.:img-beee:
Bir Arefe baktım bir Sefaya; Sefa yavrum nasılda mahçup
nasılda gözlerinin içi gülüyor.İnşallah bu mütevazılığını hiç kaybetmez.
Sefa silinip gidermi yoksa dahamı iyi yerlere gelir bilemeyiz.
Aynı şey diğer yarışmacılar içinde geçerli.Sonuçta burda
Aref'liğe soyunmanın bir manası yok.:img-hyste
(Arefe soralım belki bilir o bilir.:img-hyste)
Geleceği tahmin edemeyiz.Şunu hissediyorumki parada
hakeden birine gitti.Gönderdiğim oylar helali hoş olsun.

Edit:Aref çok merak ediyorum o kolye değilde cep
telefonu olsaydı nerden çıkıcaktı o??Hala nabzının gerçekten
durduğuna inanan insanlar var burdaya .Nabzı duran insanın
gözkapakları oynarmı yada ne biliyim yutkunurmu?Bir şirket kurmuş belli.
Herşey bir numaralı abla üzerinden yürüdü .
Neyse herşey ortada .Hayır tabiki bunlar gerçek olmayacak
ama en azından bu kadarda az önce söylediğim gibi kör gözüm parmağına olmasaydı.
Sevgili ilayda;
Sefa yetenekliydi ve ben ikisinden hangisi kazansaydı sevinecektim ve sefa kazandı...
Yalnız arefte baya baya yetenekli ve öyle herkesin yapacağı birşeyde değildi...

Siz anlamışsınız numaralarını ama ben anlamadım ve çok başarılı buldum...
Gerçekten çok iyi bir yetenek aref...:happy0064

dilara-1905
21-03-11, 18:17
Aref'e yapılan terbiyesizlikti. Hayır anlayamıyorum bütün sezon Aref diye sayıklayıp durmadı mı bu millet? Herkeste bi korku, bi şok vardı anahaberde bile Arefin gösterisini,Arefin okuluna yaptıkları ziyereti gösteriyorlardı.

Bir gecede- ki aynı gece Aref diye çıldırıyordu yine insanlar- ne değişti de birden Aref'in A'sı anılmadı son ikide. Tamam Sefa çok komikti,ben de çok güldüm. Yetenekliydi.Ama Arefe yapılan saygısızlıktı,o alkış tutanlar Arefin yerinde olsalardı ne hissedelerdi? Sahnede iki kişi var, birini 2-3 kişi alkışlıyo diğerini alkıştan konuşturmuyorlar bile!
Çok büyük saygısızlıktı şok geçirdim resmen TV karşısında!

Sefa'yı kutluyorum tabii ama Aref bir gecede böyle harcanmamalıydı! Arefin yaptıkları 2-3 alkışla geçiştirilecek bi yetenek değildi.
Hayır, Ali Taran'ın da yarıfinal gösterisinde dediği gibi, Aref bütün bunları gülmece bi şaşırtmayla sunabilirdi, ama adam resmen korkuttu. Yapılanların mutlaka bi hilesi var tabii, ama herkes bunun bilince olmasına rağmen, korktu! İşte bunu sağlatmak yetenektir! Bir çok sihirbaz izliyoruz,enteresan showlar izliyoruz ama beni hiçbiri Aref'inki kadar etkileyip,korkutmamıştı.Cidden işini biliyo,harika numaralar ve harika bi showdu onunki.

Son olarak,
- Sefa Doğanay'ı tebrik ediyorum...: ) Belki Tv'de kendi showunu yapar, iyi de olur. Yeni bir komedyenimiz oldu. :)
- Uğur ve Bilali görmek çok güzeldi. Gösterileri yine harikaydı. Özlemişim(z). :D

İLAYDA)))
21-03-11, 18:19
Sevgili ilayda;
Sefa yetenekliydi ve ben ikisinden hangisi kazansaydı sevinecektim ve sefa kazandı...
Yalnız arefte baya baya yetenekli ve öyle herkesin yapacağı birşeyde değildi...

Siz anlamışsınız numaralarını ama ben anlamadım ve çok başarılı buldum...
Gerçekten çok iyi bir yetenek aref...:happy0064

Sevgili cemotara;
Bizim millet biraz meraklıdır böyle şeyleri çözmeye zaten
Cem yılmazında bir esprisinde dediği gibi kesin ip var:img-hyste
Ama gerçekten dün o ip çok belli oluyordu.
Seçilmiş bir kadın bütün oyun onun üzerinden dönüyor.
Bir numara olan bayan iki numaraya kolyesini veriyor fincana koysun diye.
Arefin el hareketi bile kolye olduğunu belli ediyor eş zamanlı olan videoda.
Ben çok zekiyim çözdüm demiyorum Gösteriyi izleyen herkes
anlayabilicek kapasitede olduğunu düşünüyorum ortada bir şirket
olduğunun.Denk bir örnek olsun diye söylüyorum:Oğuz Enginde ise
tam tersi adam radyoyu kaybetti gerçektenmi kaybetti tabiki
hayır ama çıksın biri açıklasın ?
En azından adam el çabukluğuyla birşeyler yapıyor.
Yani kıssadan hisse:Sefa sonuçta allah vergisi bir yeteneği
ile kazandı öyle amerikadan bilmem kaç dolara kutu masa alıp kendini
bir videoya çekip bir tane adamını yanına alıp bunlarıda baya bi belli ederek insanları aptal yerine koymadı.

Fazla üzerinde durmaya gerekte yok zaten
Sefa yarışmayı kazanmıştır.
Haketmiştir.Şimdi Yok Arefin hakkıydı demenin bir
anlamıda yok.Burda akşama kadar konuşulsa para ve birincilik ünvanı
Sefanındır.Halkımız doğru bir karar vermiştir.

edit2:Sözlük yorumlarını okuyorumda şu yoruma gerçekten hak verdim:
aref iyi bir tesisatçı. sefa ise yetenekli.
hadi aref bize illuzyon yap desen çat diye yapamaz.
ama sefa'ya desen ki hadi bize x kişiyi taklit et eder.
yetenek budur sanırım.

hekimoglu64
21-03-11, 18:31
Aref'in gösterisini nasıl yaptığı hakkında bilgisi ya da fikri olan var mı? Neden sadece bir kez yapacağım dedi.

Denemiyecem derken sadece dünkü showunu kast etti o showu birdaha denemiyecek.

bide dün Aref azerice konuşmuş kaçırmışım orayı. ben onu tam iranlı biliyodum Cenubi Azerbaycanlıymış (güney Azerbaycan). keşke daha önceden bilseydim.

Tam iranli degil kendisi aynen dedigin gibi yari iranli yani azerbaycan käkenli.Geldigi segirde nüfüsün %85 i azei kökenlidir.Aref kardesimiz aslen azeridir.

Yetenek Sizsiniz baslıgına hep finalden finale yazıyorum

Ama finali begenmedim..Hayalim bu degildi Son 2'de terbiyesizlikten de öte davranıslar sergileyen seyircilere ve bu igrenc davranıs sırasında Aref'in moralinin nasıl bozuldugunu gözümüze sokan kameramana en derin sevgilerimi sunuyorum
Aref te Aref diye yırtınanlar,nerdeydiler dün aksam ? Ayıp ya..Sahneye Aref'in yanına cıkmak icin o topları tutucam diye yırtınırken iyiydi ama
Finalden önce ya Aref ya Sefa kazansın diyordum..Her ne kadar son 2 ' ye %95 Sefa ile Aref'in kalacagını bilsem de... Sefa da gösterisini yaptı,ben "Aref kazanmalı" dedim Cok da dogru dedim
Seyircileri yuuh'luyorum burdan son 2'deki rezil davranıslarından dolayı
Ne diyelim..Bir Yetenek Sizsiniz'in daha sonuna geldik.. Sefa'yı kac gunde unutucaz bakalım.. 1 ? Yoksa 2 mi ?

Bu yorum ayakta alkislansir ve sonuna kadar katiliyorum canim.
Detayli yorumum az sonra.

hekimoglu64
21-03-11, 18:59
Ali abi Azeri diyil Azerbaycan turku:img-wink:

Canim azeri kökenli sonucta.
iran in kuzeyinde yasiyor Aref.oranin halkininda %85'i azeri kökenlidir.

-

Gelelim yorumuma,

Sefayi yetenekli buluyorum ama herkesin yapabilecegi bir yetenek.Ayrica
Nihat Dogan Yildiz Tilbe ve özellikle Bülent Ersyo taklitlerini yapan onlarca insan var.Ve zaten bu isimlerle kisitli yaptigi taklitler daha fazlasi olsaydi o zaman yapardi illaki.Ayrica Hürrem taklitini hic gercekci bulmadim olmamis yapamais objektif olarak baksarsak gercekten yapamamis.Neyse Aref farkliydi .Acun la bir program sunacaklar cris angel gibi sokakra illizyon gösterileri yapacaklar show tv de.1.olacakti aslinda iste cocugun yok sirlari ortaya cikti yok su yok bu diye diye sonra stüyodaki seyircilerinde oylamayi etkiledikeleini düsünüyorum.Sefa sefa diye bagiriyorlar.Sefaya bir lafim yok cocuk gayet asil bir sekilde durup sonucu beklyior fakat o seyirciler yokmu ne büyük tebiryesizlik yaptilar misafire karsi ayip yahu biraz edep yahu diyorum!Oylamayi etkileme olmsasa bile orda bir yabanci var ayip ya cocuk gurbette.ama bizim halkimiz ne yapiyor aref in orda herkese sefa sefa derken ki yüz ifaesidini görmüssündür cocugun moralini bozuyorlar sonucta orda bir rakip var cok ayipt ettiler.Neyse daha hak ettigi yerlere gelecek ins. Aref kardesimiz gönüllerin 1.ne yazikki oylamaya yine irkcilik girdi ve neyazikki bu cocugun basarisi kiskanildi bu internette kendini bilmezler yok sirlari ortaya cikti vsvsv .istediklerini elde mi ettiklerini saniyorlar vicdanen rahatlar mi simdi? Yaziklar olsun.yok sirlari ortaya cikmis misda yok hilebazmisda bilmem ne vsvsv ya adi üstünde izlliyozson bu zaten tabiki gercek olmayacak hile olacak bu kendini bilmezler ciksinda o zaman cris angel in disarda nasil uctugunuda cözsünlar o zaman bakalim SIKYISA cözsünler gücleri Aref e mi yetiyor???show bu adi üstünde.Arfein hakkin a girenleri Allaha havale ediyorum.Delikanli durusuyla dik durusuyla yine kendinisi belli eti Aref yolu acik zaten 1.olamadi demiyorum zaten 1.Yoluda her zaman acik ins.

KübrArda
21-03-11, 19:06

1. kişi arefin asistanı. Zaten fark edersen aref herşeyi 1. kişiye yaptırıyor. Nabzını ona tutturuyor, oturma planı da birinci kişiye göre ayarlanıyor. Ve arefin ağzından cıkan yüzük de 1. kişiye ait.

arefin nabzı tabiki durmuyor, sadece 1. kişi durmuş gibi gösteriyor. 10 saniye sonra durdu deyip mikrofona vurmayı bırakıyor.

yüzük numarası şöyle; yüzük başından beri arefin ağzında. Ve yüzük özel bi yüzük. Sıcak bişeyin içinde kolayca eriyebiliyor. Kadın kahvenin içine soktugunda yüzük eriyo ve sonunda da başından beri arefin ağzında olan yüzük çıkıyor.

sandalyelere ve bardağa gelince;
ilizyonistlere özel olarak yapılmış. Uzaktan kumandası var ve bu yine 1. kişide. Zaten fark ettiyseniz 1. kişi kameraya dönük oturuyor ve de arefin düşürdüğü sandalyeler hep boş. Çünkü 1. kişi ona göre oturuyor.

ağzından çıkan dumanı bilmiyorum bi tek. Onun dışında numaraları bunlar.
ilizyonist sonuçta tabiki hileleri olacak, önemli olan o anda şok etkisi yaratabilmek, ki aref bunu cok iyi başarıyor.
ama dünkü gösterisini yarı finalde, yarı finaldekini ise dün yapsaydı, 1.liği aref kapardı.
ama nolursa olsun aref gercekten cok yetenekli bi insan. Bu yarışmanın zaten iki tane birincisi vardı benim için. Aref ve sefa. Dereceleri hiç önemli değil, ikisi de kulvarlarının en iyileri:good:

hekimoglu64
21-03-11, 19:16
Ya arkadaslar adi üstünde bu bir illizyon tabiki hile olacak ne yani Aref in orda gercekten de nabzinin durdugunu düsünelere ben asil ahyret ediyorum.Biz izlerken zaten eglenerek izledik hic bir sey gercek degil zaten bu her illizyonlar icin gecerli ama orda önemli olan bu cocuk showlarini bir film esaninsaymis gibi izlettiriyor.Cris Angelin havuzda yürüdügünü gercek mi saniyorsunuz havuzun altinda cam masa var sonra disarda gercek uctugunu mu saniyorsunuz diger evden dige eve ucusu? Bunlarin kendilerini göre hilelil var okuyorum yorumlarda iste yok cinleri var vsvsv diye ,varsada var bilemeyiz ama önemli olan yaptiklari showlari bizlere agzimiz acik sekilte izlettirmiyorlar mi? David coperfilen olsun cris angel olsun Aref olsun.Benim icin önemli olan sunumlari ve bunuda cok iyi yapiyorlar.

Ceren°Burak
21-03-11, 20:10
Show Tv´de canli yayina Sefa vardi :img-wink:

Arkadslarini gösterdiler vs..... Pek dikkatli dinlemedim.

Arefide azicik gösterdiler :img-blush
Oy canim ne seker öyle "Geldigimden beri kendimi hic gurbette hissetmedim. Aref senmisin diye yanima gelenler resim cektirmek isteyenler oldu" dedi :img-in_lo
Bide Arkasdalariyla hallerini gösterdiler nekadar tatlilar :img-blush
Arefin üstüne atliyorlar hepsi bi bakmislar Cocuk yok oluyo. ellerine Adamin Sapkasi kalmis "ah Aref yok" diyip gülüsüyorlardi :img-hyste

Ah bide Yas ini bir ögrenseydik :icon_sorr :img-hyste

Tüm bunlari izleyen ve gören Babam böyle dedi "Bu cocuk kesinlikle hakediyordu. Sefa da cok komik güldürdü ama siradisi birsey degil. Arefi sirf Türk degil diye yüz üstü biraktilar ayip..." :img-wink:

Minecim Resimler icin cok tesekkürler tatlim :love01:
Cok seker :img-blush

iLosh...
21-03-11, 20:15
Tüm bunlari izleyen ve gören Babam böyle dedi "Bu cocuk kesinlikle hakediyordu. Sefa da cok komik güldürdü ama siradisi birsey degil. Arefi sirf Türk degil diye yüz üstü biraktilar ayip..." :img-wink:

Benim babam da benzer seyler söyledi :)
Sefa'ya "Bu olağanüstü yeteneğini nasıl değerlendiriceksin ?" diye sorduklarında babam ve annem aynı anda "olağanüstü ? " dediler :img-hyste:img-hyste:img-hyste

Ya birde ben birsey sormak istiyorum..Su Aref'in son gösterisinin hilesinden adı gibi emin olanlar o gösteriyi canlı canlı izlediler mi ? :icon_whis:img-hyste

hekimoglu64
21-03-11, 20:20
Benim babam da benzer seyler söyledi :)

Sefa'ya "Bu olağanüstü yeteneğini nasıl değerlendiriceksin ?" diye sorduklarında babam ve annem aynı anda "olağanüstü ? " dediler :img-hyste:img-hyste:img-hyste

Ya birde ben birsey sormak istiyorum..Su Aref'in son gösterisinin hilesinden adı gibi emin olanlar o gösteriyi canlı canlı izlediler mi ? :icon_whis:img-hyste

:img-hyste:img-hyste:img-hyste süpersin canim aynen yahhahhahahhah:img-hyste

bu arada canim Aref in yasi 21.Aref 21 yasinda.ödtü de okuyor.

Ceren°Burak
21-03-11, 20:23
:img-hyste:img-hyste:img-hyste süpersin canim aynen yahhahhahahhah:img-hyste

bu arada canim Aref in yasi 21.Aref 21 yasinda.ödtü de okuyor.

Sagol Ali Abi :love01:

Iloshum 21 yasindaymis bak senle 3 benle 6 yas var ahaha :img-hyste
Boyu kac acaba merak ettim :img-hyste

Evet Ali Kirca gercekten cok abartti ama neyse yolu acik oolsun Sefa´nin.
Bu arada o 19 yasindaymis :icon_whis

Punq_qirL
21-03-11, 20:25
Hiç yorumlara bakmadan kendi düşüncelerimi yazmak istiyorum.

Ben sonuna kadar Arefi destekleyenlerdenim.
Bana kalırsa sefanın yaptığı şovu çalışan bi çok kişi yapabilir.
Ama arefinkisini çalışmak için bile nasıl yaptığını anlamak lazım :D

Morelim çok bozuldu gerçekten :(

iLosh...
21-03-11, 20:26
Suan 5353522.kez (:img-hyste) Aref'in 1.-2. ve son gösterisini izliyorum:img-hyste:img-hyste
İlk ikisi gercekten sok etkisi yaratmıs.. Millet nası alkıslamıs soka girmis :)
Son gösteri de en azından bi kısmımız icin sok etkisi yarattı :)
~Meyveli agac taslanırmıs diimi ? ~
Acun'un Aref icin bir program projesi vardı diye biliyordum..Daha detaylı bi bilgi elinde olan var mı ? :)

21 yasında mıymııs ? :O :img-blush

Punq_qirL
21-03-11, 20:31
Ya ben bu insanları hiç anlamıyorum her başarının altında bi hile aranıyor.

Hülya avşarda demişti yine ne uydurcaklar diyee.

Sırf hile yapıldı denmesin diye adam daha ne yapsın topları attı falan vs.

Ben olayda bir hile olduğuna inanmıyorum. Klasik her başarılı insana yapılan şeyler arefe yapılıyor.

Ceren°Burak
21-03-11, 20:38
Ya ben bu insanları hiç anlamıyorum her başarının altında bi hile aranıyor.

Hülya avşarda demişti yine ne uydurcaklar diyee.

Sırf hile yapıldı denmesin diye adam daha ne yapsın topları attı falan vs.

Ben olayda bir hile olduğuna inanmıyorum. Klasik her başarılı insana yapılan şeyler arefe yapılıyor.

kesinlike bu Top olayini bende anlamiyorum.

1.kadin onun ekibinden diyorlar ama Aref 3 tane top atti. 1 Tanesinide o Kadin yakaladi. Yani o olmayadabilirdi.
Egerki o top kadinda daha önceden vardi. Ozaman Sahneye 4 Kisinin cikmasi lazimdi 3 Tane Mavi Kartli Top atti cünkü.

Bide onun sirlarini cözmek bizim ne isimize yariyor ? Ödül mü aliyoruz ? ozaman cikipta kendimiz yapalim.... Cidden bu cekememezlik cok sacma ve anlamsiz....

Punq_qirL
21-03-11, 20:42
kesinlike bu Top olayini bende anlamiyorum.

1.kadin onun ekibinden diyorlar ama Aref 3 tane top atti. 1 Tanesinide o Kadin yakaladi. Yani o olmayadabilirdi.
Egerki o top kadinda daha önceden vardi. Ozaman Sahneye 4 Kisinin cikmasi lazimdi 3 Tane Mavi Kartli Top atti cünkü.

Bide onun sirlarini cözmek bizim ne isimize yariyor ? Ödül mü aliyoruz ? ozaman cikipta kendimiz yapalim.... Cidden bu cekememezlik cok sacma ve anlamsiz....

Evet bide yarı finaldaki şovunda acun ayakta alkışlamıştı.
Ama bu sefer doğru dürüst konuşmadıkları gibi herkeze girilen tanıtımlar Arefe girmedi. Arefin yanına sahneye çıkmak için kendini paralayanlar sefa sefa diye öldüler. Valla nolcak bu insanlığın hali bilmiyorum.

Ceren°Burak
21-03-11, 20:46
Ne olucak bende bilmiyorum. Ama o dünkü yapilan terbiyesizlikten sonra kendi Milletimden utandim. Ve benimle ayni fikirde olan bircok Kisi....

Aref ile olasılıksız arasındaki çizgi...

O'nun için, "Hile yapıyor" bile denildi. Türkiye'yi 'aldattığı' ileri sürüldü. Bunlara tek sebep ise, yetenekleriydi...

Yetenek Sizsiniz Türkiye'nin finalinde ikinci olan Aref Ghafouri, daha önce sergilediği performanslardan çok farklı bir tarz sergileyerek yine izleyenleri ekrana kilitledi.

Aref'in, nabzını yavaşlattıktan sonra bayılmış haldeyken devreye giren video görüntüsünün ardından yaşananlar izleyenleri bir kez daha şoke etti.

Kaynam - Milliyet
http://magazin.milliyet.com.tr/aref-ile-olasiliksiz-arasindaki-cizgi-/magazin/magazindetay/21.03.2011/1366955/default.htm?ref=fblike

Illüzyonistlere hilebaz demek Espiri gibi birsey bence :img-hyste

Punq_qirL
21-03-11, 20:49
Açıkcası bende utandım ne için çabalıyolar anlamıyorum.

İnsanları eğlendirmek güzel bir şey ama bi adam daha vardı yıldızlı bi ceketi vardı şarkı söylüyodu :D

Onuda insanları eğlendiriyor demişlerdi. Yapılamıcak şeyler değil. Sefaya saygım sozsuz ama yapılanın ayıp olduğunu düşünüyorum.

devreden
21-03-11, 21:26
arefin tek hatası yarı final icin yaptıgı sovu büyük finale saklamamasıydı..
eger o sovu finalde yapsaydı kesinlikle birinciydi..
strateji hatası yaptı..

acun ve digerleri o sovdan cok etkilendiler ama bu sefer istenilen olmadı ama bence
cok basarılıydı bu sovu da ve birincilik hakkıydı acık ara..
ama TM sefa dedi buna da saygımız sonsuz..

birde bunları acıklayınca ne olacak merak ediyorum hemen altında birsey arıyoruz..
sasırmamak mümkün degil..

0k3v1n0
21-03-11, 22:15
Show TV ekranlarında yayınlanan ?Yetenek Sizsiniz Türkiye?, final bölümüyle Türkiye?nin yeni yeteneğini seçti. Yarışmanın final bölümünde 14 finalistin performans sergilediği yarışmada, halk oylarıyla ilk 5?e girenler açıklandı. Daha sonra en çok sms?i alan Aref Ghafouri ve Sefa Doğanay arasında 2?nci etap oylama yapıldı. Gönderilen sms?lerle Türkiye?nin yeni yeteneği Sefa Doğanay seçildi.

İzleyenleri yaptığı Bülent Ersoy, Nihat Doğan ve Yıldız Tilbe taklitleriyle kırıp geçiren Marmara üniversitesi öğrencisi 19 yaşındaki Sefa Doğanay en çok sms?i alarak birinci oldu. Birinciliği kazanan Sefa Doğanay, 250 bin TL?lik büyük ödülün de sahibi oldu.

Yarışmanın birincisi olduğuna inanamadığını ve çok mutlu olduğunu söyleyen Sefa Doğanay, hedefinin ileride oyuncu olmak olduğunu söyledi:

?Ne diyeceğimi bilemiyorum. Acun Medya?ya ve tüm jüri üyelerine teşekkürler. İleride ünlü bir oyuncu ve komedyen olmak istiyorum. Kazandığım ödülü geleceğime ve kariyerime yatırmak istiyorum."

Kaynak:http://televizyongazetesi.com/yetenek-sizsiniz-turkiyenin-birincisinin-gozu-oyunculukta_6_35607

ByKubush
21-03-11, 22:17
Finalde 2 tane favorim vardı biri Sefa diğeri de Tokio Tekkan'dı.Areften çok dün gece Tokio Tekkan'ın hakkının yendiğini düşünüyorum en azından ilk 5'te olmayı hak eden bir dans grubuydu.Acun'un da dediği gibi kalabalık dans grupları arasında en iyisi onlardı.
Sefa'ya gelince bazı arkadaşlar taklidi bir çok kişi yapabiliyor dedi katılıyorum çok kişi yapabiliyor ama o taklidi mizahi bir duruma getirmek taklidini yaptığı kişinin mimiklerini kullanmak apayrı bir yetenektir.Şu an da taklit ben de yaparım diyen çoğu kişi ya olayları kurgulayamaz ya da mimiklerini yapamaz o kişinin.Ama Sefa bu yönden çok başarılıydı :img-in_lo Survivor ünlüler olayını çok iyi kurgulamıştı ve taklit ettiği kişilere esprileri ile kendisinden bir yorum kattı.Tahmin ediyorum ki önü çok açık çok yakın zamanda onu sit-com ve komedi filmlerinde izleyeceğiz gibi geliyor :img-blush Ata Demirer'in de dediği gibi sen gösteri yap Sefa ilk ben geleceğim :happy0064 Ayrıca para ödülünü onun kazanmasına çok sevindim.Evini gördüğümüz kadarı ile paraya ihtiyacı vardı.Geçen sene sıkı bir Uğur-Bilalci olmama rağmen o paraya ihtiyaçları olmadığını düşünüyordum çünkü kolejde okuyorlardı.Fakat Sefa öyle değildi evini yaşantısını TV'den izlediğimiz kadarı ile gördük umarım doya doya gönlünce harcar o parayı :icon_whis
Aref'e gelince yaptığı yetenek midir evet yetenektir.Buna katılıyorum fakat çoğu kişi benim gibi Aref'ten negatif bir enerji aldı.Bakışlarında ki donukluk ve cool takılma çabasına gülümsememesi ben dahil çoğu kişiye itici geldi.Biz Türk halkı gülmeyi seviyoruz korkmayı değil.Ki dün yaptığı numara yarı finalde ki numarasına göre daha basitti kafa yorduğumuz zaman nasıl bir düzenek olduğunu anlayabildik.
Sefa Doğanay'ı tekrardan kutluyorum umarım onu çok yakında bir sit-com'da kalıcı olarak izleriz ve en yakın zamanda gösterilerine başlar.Benimle yaşıt birinin bu derece yetenekli olması da beni apayrı sevindiriyor :img-in_lo :happy0064

ruyaddy
21-03-11, 22:35
Hakeden kazandı kesinlikle :img-wink:

Aref de yetenekli evet ama yaptıkları gerçek değil sonuçta.
Nabzını gerçekten durdurabilir mi bilmiyorum ama ruhlarla iletişime geçemeyeceğini ve ruhunu bedeninden çıkarıp eşyaları oynatamayacağını bilecek kadar akla ve mantığa sahibiz hepimiz.
Ama bu şovunu çok gerçekçi, inandırıcı ve ilgi çekici yaptığı gerçeğini değiştirmez.
Ama açıkçası ben finaldeki şovundan hiç etkilenmedim.
Kesinlikle yarı finalde yaptığı gösteriyi finale saklamalıydı. En büyük hatası bu oldu sanırım.

Milletimden utandım falan demeye de gerek yok.
Eğer o alkışlar Aref için olsaydı Sefa'ya yapılan haksızlık deyip utanmayacaktınız. Aref'i desteklediğiniz için öyle söylüyorsunuz.
Herkes taklit yapabiliyorsa o zaman Aref gibi de bir sürü ilizyonist var. Mesela bi tane adam vardı gösteri yapan. Ben onu da çok beğeniyordum.

Kesinlikle Sefa çok yetenekli.
Asıl yetenek budur!
Çok başarılıydı final performansı. Ben çok güldüm eğlendim.
Yaptığı taklitler herkesinkinden farklıydı. Bi senaryo kurgulamıştı yine kafasında ve sanki bir tiyatro oyunu oynar gibiydi. Zaten herkes ayakta alkışladı.
Çok mutluyum Sefa kazandığı için. Umarım çok iyi yerlere gelir :img-wink:

İyi Yorumlar Herkese :)

dante66
21-03-11, 22:46
Acun'u zengin eden programlar dizisinin bir halkası olan ve gerçek yeteneklerin elenip, başka insanların da yapabildiği şeyleri yapan arkadaşların finallere kaldığı yarışma programımız nihayet bitti. İnşallah bir daha başlamaz diye temenni etsem de, Acun doyana kadar devam edeceğinden şüphem yok.

Ceren°Burak
21-03-11, 22:51
Magic Necmi Aref´in Yari Final gösterisini yorumlamis yeni görüyorum :img-blush

Isterseniz netten izleyin gercekten cok güzel seyler söylüyorlar. Cok güzel övdü Meslektasini :love01:

hele bu Sözü benim cok hosuma gitti :
"Ben dis Ülkelerdede Sahne aldim ama bizim Türk Milletimiz okadar Tehlikeli ki isin eglenme boyutunu gecip, bugün oldugu gibi bütün internet sitelerinde 'Arefin sirrini cözdüük' diyorlar. Hepsini özellikle inceledim ama dürüstce konusan hicbiri cözememis" :)

Ve o Haberlerin hicbirinin dogru olmadigini söyledi :img-wink:

Buda Areften yeni bir mesaj :

Yarisma boyunca beni destekleyen tum sevenlerime tesekkur ederim...ayrica yarismada Birinci olan sefa doganayida tebrik ederim...yakinda buyuk suprizlerle karsinizda olmak uzere...simdilik hoscakalin :) (Aref Ghafouri)

sellgomez
21-03-11, 23:04
benim favorim Türkan idi , fakat sefanın 1. olmasına üzülmedim . öncelikle şunu söylemeliyim , Sefa öyle el-kol hareketleriyle , bir -iki kelimeyle yapmıyor taklidini . bugün bir yıldız tilbenin sesini yapıyor hem mizahi açıdan hem de ses olarak . delikanlımı söylerken resmen cd'de yıldız tilbe dinlediğimi hissettim , hele dayı taklidi hepimizi kopardı , tuncel kurtizin sesini yaptı adam , nihat doğan , fatih terim , emrah , seda sayan , metin akpınar vss.. isimler . ünlü isimlerin hareketlerini taklit etmek kolaydır ama seslerini hem de güçlü sesleri de söylemek yetenektir , bugün çalışılarak bir yıldız tilbe sesi yapamazsınız . o ses sizde varsa vardır , yoksa yoktur . kaldı ki aref 4 yıldır eğitimini aldığı bir işi yapıyor . bana da versinler illizyon kursu ben de yaparım . ama yıldız tilbe sesi eğitimi veren bir kurum yok .

yetenek eğitimle kazanılmaz aref gibi , sefa gibi varsa vardır yoksa yoktur .

ha benim favorim Türkan orası ayrı .

ipekada
21-03-11, 23:11
benim 3 favorim vardı.sefa,aref ve kumdan resimler yapan o iki arkadaş...
3de yetenekti bana göre.3ünden biri seçilse 1 hiç üzülmezdim.ama sefa yanım daha ağır basıyordu nedense...

aref harika bir ilüzyonist.yaptığı herşeyin bir açıklaması olduğunu biliyoruz.sunumuda harika.tek ayrımım şu olur.sefa sahnede o anda birşeyler yaptı.aref ise öncesinde kurguladıklarını sergiledi.yani sahnede pek bişey yapmadı aref.kesinlikle çok etkileyiciydi göstrei ama yarı finaldedki kadr deil.ama 1.liği hak etmezmiydi? kesinlikle ederdi:img-wink:

devreden
21-03-11, 23:13
vavvv aref birinci olamadı ama mesajını cok begendim..
umarım görüsürüz yakında..
merakla bekliyorum yapacaklarını..

SuyunGizemi
22-03-11, 01:54
Türkiye'nin Gercek Yeteneği SEFA DOĞANAY
Ben şahsen ilk gordüğümden cok beğendim dedim ilerle ve oylede oldu..Aref Sadece göz yanıltıyor.Sefa ise kendi yeteneğini,sesini,mimiğini,yüz şekillerini oynatıyor.Bundan daha büyük yetenek var mı ya..
Bayıldım ona inşallah televizyonlarda tiyatrolarda görücem onu.:img-in_lo
Tl'si olupta Sefaya Oy vermeyen olsaydı yazık olurdu gercekden.Ama Türk Halkı Gercek Yeteneği Secti :img-in_lo

Edit

Arkadaşlar Sefanın yaptığı şeyi basitce gorüyorsunuz herekes yapabilir diyorsunuz ya icinizden biri Bülent Ersoyun şarkısını kendi sesiyle ama ona benzeterek okusun ve yaptığı haraketleri yapsın aynı zamanda diğerlerinide bakalım zor mu kolay mı..Ayrıca komik skecte yazsın :img-wink:

Kim ne derse desin Sefa Bana Göre Gercek bir Yetenek

Gizli Özne
22-03-11, 07:31
Bende Sefa Doganay''ı destekledım hayatımda ılk defa bırıne oy attım :D:img-hyste

Aref'ıde beyenıyordum ama , yetenek olarak o gun en çok Sefa'ya gönlum gıttı hemde hemserımdı .:img-in_lo

Başarıların devamı olur ınşallah .:img-in_lo

raw_100
22-03-11, 13:52
sefa müthis bir performans sergiledi ve birinciligi aldi ... güzel bir finaldi ve hak eden kazandi ...

gercekten cok basariliydi, özellikle burhan altintop taklidini cok begendim

didou_didem
22-03-11, 14:17
benim favorim Türkan idi , fakat sefanın 1. olmasına üzülmedim . öncelikle şunu söylemeliyim , Sefa öyle el-kol hareketleriyle , bir -iki kelimeyle yapmıyor taklidini . bugün bir yıldız tilbenin sesini yapıyor hem mizahi açıdan hem de ses olarak . delikanlımı söylerken resmen cd'de yıldız tilbr dinlediğimi hissettim , hele dayı taklidi hepimizi kopardı , tuncel kurtizin sesini yaptı ada , nihat doan , fatih terim , emrah , seda sayan , metin akpınar vss.. isimler . ünlü isimlerin hareketlerini taklit etmek kolaydır ama seslerini hem de güçlü sesleri de söylemek yetenektir , bugün çalışılarak bir yıldız tilbe sesi yapamazsınız . o ses sizde varsa vardır , yoksa yoktur . kaldı ki aref 4 yıldır eğitimini aldığı bir işi yapıyor . bana da versinler illizyon kursu ben de yaparım . ama yıldız tilbe sesi eğitimi veren bir kurum yok .

yetenek eğitimle kazanılmaz aref gibi , sefa gibi varsa vardır yokta yoktur .

ha benim favorim Türkan orası ayrı .

yıldız tilbe taklidi ile söylediklerinize katılıyorum...ayrıca diğer sanatçıların taklidini öyle böyle yapanlar vardır ama yıldız tilbe sesini bu kadar iyi yapan birine rastlamadım ben..genelde yıldız tilbe'nin dansı yapılırdı o kadar..ama sefa inanılmaz güzel sesini taklit etti..tv'ye bakmadığım zaman o sesin bir taklit olduğunu inandırmak çok zordur...

hekimoglu64
22-03-11, 15:00
yıldız tilbe taklidi ile söylediklerinize katılıyorum...ayrıca diğer sanatçıların taklidini öyle böyle yapanlar vardır ama yıldız tilbe sesini bu kadar iyi yapan birine rastlamadım ben..genelde yıldız tilbe'nin dansı yapılırdı o kadar..ama sefa inanılmaz güzel sesini taklit etti..tv'ye bakmadığım zaman o sesin bir taklit olduğunu inandırmak çok zordur...

Sefa bu konuyu acikladi neden en iyi yildiz tilbe taklidi diye soruldugunda.
Sefa :Cocuklugumdan beri yildiz tilbe hayraniyim onun sarkilariyla büyüdüm dedi.
-
Yildiz Tilbeyi o yüzden en iyi sekilde yapiyor:)
Bu arada burdan Aref icin cinleri var vsvs diyenlere diyorum ya öyle bir sey olsaydi bu cocuk kesin 1.li alirdi derdi cinlerine oylamayi degistirin ben 1.olacagim:img-hyste:img-hyste:img-hysteTövbe yarabbim ya yani demek istedigim insanlar bu cocugun cok hakkina girdi.Allah büyüktür ama.

didou_didem
22-03-11, 15:08
Sefa bu konuyu acikladi neden en iyi yildiz tilbe taklidi diye soruldugunda.
Sefa :Cocuklugumdan beri yildiz tilbe hayraniyim onun sarkilariyla büyüdüm dedi.
-
Yildiz Tilbeyi o yüzden en iyi sekilde yapiyor:)
Bu arada burdan Aref icin cinleri var vsvs diyenlere diyorum ya öyle bir sey olsaydi bu cocuk kesin 1.li alirdi derdi cinlerine oylamayi degistirin ben 1.olacagim:img-hyste:img-hyste:img-hysteTövbe yarabbim ya yani demek istedigim insanlar bu cocugun cok hakkina girdi.Allah büyüktür ama.

Ben görmedim orayı teşekkürler :)
gerçekten diğerlerini geçtim hele de sesi inanılmaz yapıyor yaa..eee yetenek işte :)

Ceren°Burak
22-03-11, 15:09
yetenek eğitimle kazanılmaz aref gibi , sefa gibi varsa vardır yokta yoktur .

Gecen senenin Yetenekleri, yani 1.olan Bilal ve Ugur Dans ettiler. :img-wink:
Annesinin Karninda ögrenmediler ya.

Bu Cuma Sefa Beyaz Show´daymis.
Arefin cikmasini istiyordum. Ama 1.olan Sefa oldugu icin o Konuk.
Sefa ve Beyaz bir araya gelirse ne olur bilemiyorum. :)

Bora Yeter´in Twitterdaki Yorumu. Onun fikri tabi. Ayni Fikirde oldugumuz icin paylasiyorum :img-wink:
"aref'e %100 destek.. türkiye'de sefa doğanay'dan çok var. ama aref'le yarışacak başka birisini gösterin bana "

´Bide biseyi dile getirmek istiyorum. Aref Illüzyon gösterilerini birtek Hileyle yapmiyor.
Adam mentalizm okuyor bir yandan.
Mentalizm Pisikoloji ve Beyinle yapilan birsey. Arefin birsürü Gösterilerinden Videosu var. O herseyi hileyle yapiyor diyenler, bir izlesin lütfen :img-wink:

iLosh...
22-03-11, 15:17

Bora Yeter´in Twitterdaki Yorumu. Onun fikri tabi. Ayni Fikirde oldugumuz icin paylasiyorum :img-wink:
"aref'e %100 destek.. türkiye'de sefa doğanay'dan çok var. ama aref'le yarışacak başka birisini gösterin bana "

Korktugumuz basımıza geldi Emine :icon_sorr Ama hala mail konusunda ısrarcıyım !
Beyaz'ın programının bi mail adresi vs. bisey vardır herhalde ya :icon_sorr

Aaa bizim Bora :img-hyste :) Cok dogru söylemis..İkisi de baska bisey yapıyor ayrıca.. Hadi son ikiye Oguz'du galiba adı baska bi adam vardı onunla Aref kalsaydı da Oguz kazansaydı 'demek ki o daha cok begenilmis' derdim,ama Sefa baska birsey yapıyor Aref baska birsey :icon_whis

hekimoglu64
22-03-11, 15:24

´Bide biseyi dile getirmek istiyorum. Aref Illüzyon gösterilerini birtek Hileyle yapmiyor.

Mentalizm Pisikoloji ve Beyinle yapilan birsey. Arefin birsürü Gösterilerinden Videosu var. O herseyi hileyle yapiyor diyenler, bir izlesin lütfen :img-wink:

Sefa 1.oldu diye bu hafta katiliyor ama ileriki haftalar Arefinde illaki Beyaz Show'a cikacagindan eminim cünkü adini altin harflerle yazdirdi Aref.Beyaz ileriki haftalarda davet edecektir illaki:) Yani eminim cünkü ses getiren bir yarismaci oldu o yüzden konuk olmasi manidar.
Bu arada katiliyoum insan gercekten konsantre olursa
Allahin izniyle yapamayacagi sey yok.
Tabi bu her insan icin gecerli degil aslinda.
korkanlar tedirgin olanlar varsa diye spoiler icinde paylasiyorum.
Benim bir arkadasim dogayla konusuyor agaclarla hayvanlarla disardan bakilinca bildigimiz bir agac diyoruz agzi oslada konussa diyoruz aslinda her canli dillidir.Sadece insanoglunun önünde bir perde vardir bazi seyleri göremiyoruz iste:) Neyse devam edersem ben bile tirsicam simdid hehe:)
Yani demek istedigim Aref dogusdan yetenelki böyle doga üstü yetenegi olabilir ve bunu calisarakta daha basarili ale getirmisdir.Bu cocuga bilip bilmeden hileyle yapiyo dinyeler yanindamydiniz gördünüz mü? sirlari ortaya cikiyor mus vsvs olabilir cris angelinde david caporfildinde sirlari cikiyor.
Ben Aref i illizyonlugin disinda görüyorum cok basarili yolu acik ins.

ilayda12
22-03-11, 15:36
Arkadaşlar bence bu yarışmayı Aref kazanmalıydı. Tamam Sefa da çok yetenekli ama o dalında en çok yetenekli.. Aref ise bütün yarışmacılardan yetenekliydi. Bence Aref İranlı olduğu için en fazla oy onun olmadı.. Zaten kim istesin ki paranın yurt dışı ülkeye gitemesini....

hekimoglu64
22-03-11, 15:45
Arkadaşlar bence bu yarışmayı Aref kazanmalıydı. Tamam Sefa da çok yetenekli ama o dalında en çok yetenekli.. Aref ise bütün yarışmacılardan yetenekliydi. Bence Aref İranlı olduğu için en fazla oy onun olmadı.. Zaten kim istesin ki paranın yurt dışı ülkeye gitemesini....

iste ben bur irkciligi anlamiyorum.Ben almanyada yasiyorum burda da almanya nin pop star yarismalari oluyor vsvs.Bir cok Türk yarismayi 1.bitirmisdi ve ödüllerini aldilar.Simdi burda almanlar irkiclik yapsa yapardi yani anlamyiorum gercekten eger bu nedenle cocukun 1.ligine girdilerse Allaha havale ediyorum Allah büyük zaten yine final gösterisinin sirri ortaya cikmis diye paylasimlar yapyiorlar yine ya yaziklar olsund iyorum ya daha ne sitiyorsunuz bu cocuktan yarisma bitmis gitmis hála yok final sirrida cözüldü vsvsv.Yetmedi mi cocugun üzerinden prim yaptiginiz ey kendini bilmezler.
Cocugun hakkina kimler girdiyse verin hesapinizi Allah'a.Alma mazlumun ahini cikar aheste aheste demisler.
-
Edit:Arladaslar yanlis anlamyin yorumum sizlere degildir.

sellgomez
22-03-11, 15:51

bakın arefin yaptıklarının ertesi günü nasıl yapıldığını öğreniyoruz .:img-wink: arefin yaptıklarından etkilenmeyi iki dakka bırakın da bir görün , arefin yaptıkları resmen birilerinin de bildiği ama show dünyasına sunmadığı gösteriler . adamlar iki dakkada neyi nasıl yaptığını çözüyorlar ve işin bir gizemi , hayreti kalmıyor . mesela illüzyon oğuz engin var , kimse bu adamın hülya avşarın yüzüğünü nasıl kaybettiğini yazıp çizemedi dikkatinizi çekerim.

buyrun arefin bütün hileleri ;

bu final hilesinin anlatımı

Aref gösterisinin başında 3 kişiyi sahneye çıkarmak için seyircilere top atıyor. Attığı toplardan 3 tanesinin içinde mavi bir kart var. Seyircilerden bu mavi kartlı topların geldiği 3 kişi sahneye çıkıyor. Ve Aref gösterisine başlıyor. ,

Ancak gösteri videosu dikkatli izlendiğinde Aref'in 2 kutuya mavi kart koyduğu görülüyor. 1 numara olarak sahneye çıkan kişi aslında daha önce elinde mavi kartlı top olan Aref'in tanıdığı bir kişi.

Daha sonra Aref videoda masada bir yere oturmasını istiyor. Burada 1. numarali seyirci yine Aref'in videoda tahmin edeceği yere oturuyor.
En son bölümde de 1 numaranın yüzüğü Aref'in ağzından çıkıyor. Gösteri burdada yine 1 numaralı seyirci üzerinden ilerliyor.

Masanın sallanması sistemi ise uzaktan kumandalı elektronik bir sistemle yapılabiliyor.

Sonuç olarak Aref'in gösterisi aslında çok basit ve tüm gösteri 1 numaralı seyirci sayesinde oluyor.

Gösteriye katılan 1. bayan önceden ayarlanmış iki mavi top atıldı, diğer mavi 1. bayandaydı neden mi?
1- Bütün oyun hep bunun üzerinden yürüdü. Masaya ilk o oturdu ve Aref diğer numaraları önceden biliyor muş gibi onun etrafına oturturdu.
2- Nabzına o baktı
3- Sandalyeler düşerken ipleri hep masanın altından çekti en son sandalye düşerken elini masanın altında hareket ettirirken kamera yakalıyor.
4- Her şey 1 numaranın üzerinden oluyor. Devamlı ayaklarını oynatan 1 numara, gelen kartları karıp kart seçen 1 numara, 2 numaranın önüne gelen sıcak kahveye batırılan 1 numaranın kolyesi vb…
5- Isıya duyarlı kolyesini 2.kişiye verince incelemeye başlayan bayana müdahale ediyor.
6- Masadan kalktıkları anı iyice inceleyin 1.bayanın önünde masanın altında sarkan ipleri göreceksiniz.
7- Aref uyandığında ağzından çıkarttığı yine 1 numaranın yüzüğü (daha evvelden aynısı kendinde mevcut )Ve en önemlisi 1. bayan çok acemice hareket ediyor olması…

Bilal-Uğura gelince onlar 1 aylık bir gösteri salonunda eğitim aldıktan sonra bu hale gelmediler :img-hyste

SiLent ..
22-03-11, 16:13
Buraya yazmayacaktım, yazmak istemiyordum ama bazı arkadaşların yorumlarını görünce kendimi tutamadım.

Öncelikle, Sefa arkadaşımı yürekten kutlarım, kazandığı parayı güle güle harcasın.

"Irkçılık yüzünden Aref'in hakkını yediler / Sefa'nın yaptığını herkes yapar / Türk olsaydı Aref kazanırdı..." vb. yorumlara katılmıyorum. Bakın, "ırkçılık" dediğiniz şeyin ne olduğuna dikkat edin. Milliyetçilik ve ırkçılık ayrı şeyler, kimse kimseyi dil, din ve ırk ayrımından dolayı dışlamış değil.
Dediğiniz gibi ırkçılık olsaydı eğer Aref Ghafouri değil ilk 2'ye, ilk 5'e bile giremezdi. -ki bence Kum Sanatı yapan Veysel ve Ramazan gibi büyük yetenekler varken ilk 2'ye girmesi saçmalıktı. Aref'in yaptığı sadece hileydi fasa fiso diye saçmalamayacağım, Allah'ı var o da yetenekli ve zeki bir çocuk. Ama sırf o 1. oldu diye Sefa'nın 1.'liğine çamur atanları anlamıyorum. Hayır, çocuğun bu konuda ne suçu var ki? 1. olduğunu öğrendi anda ilk Aref'e sarıldı, Aref'se hiçbir şey olmamış gibi sahneyi terk etti. Aslında bir açıdan haklı çünkü Aref'in yerinde olsam ben hiç yokmuşum gibi "I Love You Sefa, Türkiye Seninle Gurur Duyuyor " tarzı tezahuratlar etmelerine üzülürdüm. Yine de yaptığını doğru bulmuyorum, Aref gibi birine yakıştıramadım.

Yanlış anlamayın, illüzyonistlerle bir sorunum yok. Hatta bence Aref'in konsepti ve sunumu her açıdan üstün de olsa yetenek açısından Oğuz Engin daha ön plandaydı diye düşünüyorum. Kesinlikle ilk 5'i hakedenlerden biriydi Oğuz.

Gelelim şu "Sefa'nın yaptığını herkes yapar" yorumlarına; yahu Sefa henüz 1992 doğumlu; 18 yaşında henüz toy sayılır. -Ata Demirer'le kıyaslayanlarınki de ayrı bir saçmalık. Sahneye alışık değil, buna rağmen yeteneğini çok güzel sergiledi, oysa taklit yeteneğine karşı böyle ön yargıyla yaklaşan bir ülkede bu bile güçtür. Herkes taklit yapar, diyenlere "Kalk yap sahnede o zaman" desek %70'i tabiri caizse sap gibi kalır ortada.

Ve madem Aref'in hakkı yendi, kusura bakmayın ama bunu oylama yapılırken düşünecektiniz. Girin Facebook gibi sosyal paylaşım sitelerine Sefa'nın hayranları Aref'inkilerin yanında devede kulak sayılır. O zaman bu hayranlar sms oylamasında hangi gezengendeydiler de Aref'e destek olmadılar? Buna rağmen hâlâ Aref hak ediyordu, Aref kazanmalıydı demekte ayrı bir absürd.

Son olarak ilk 5'e kalan, kalamayan bütün yetenekleri ve Sefa'yı kutlar ve başarılarının devamını dilerim...

raw_100
22-03-11, 16:16
bende diger illüzyonist yarismaciyi daha basarili buldum ( herseyi seyircinin tam önünde yapti )

aref'inkinde masada oturan 3 kisiden birisinin seyirciye arkasi dönük oturmasindan sonra isin büyüsü zaten gitmisti

hemen o kadin yapiyordur heralde diye tahmin etmistim , ve tahminim dogru cikti ...

illüzyonda tabikide herseyin bir aciklamasi vardir, ama olay illüzyonu cözememekte bitiyor !
ama aref'in gösterisi cözülemeyecek zor bir gösteri degildi , ki bircok seyirci anlamis , bu yüzdende birinci olamadi bence

Ceren°Burak
22-03-11, 16:19
bakın arefin yaptıklarının ertesi günü nasıl yapıldığını öğreniyoruz .:img-wink: arefin yaptıklarından etkilenmeyi iki dakka bırakın da bir görün , arefin yaptıkları resmen birilerinin de bildiği ama show dünyasına sunmadığı gösteriler . adamlar iki dakkada neyi nasıl yaptığını çözüyorlar ve işin bir gizemi , hayreti kalmıyor . mesela illüzyon oğuz engin var , kimse bu adamın hülya avşarın yüzüğünü nasıl kaybettiğini yazıp çizemedi dikkatinizi çekerim.

Sizce niye ögreniyoruz ? Insanlar sasiriyorda ondan.
Arefinde dedigi gibi "Insanlar anlam veremedigi birseyi cözmeye calisir"

Oguz Engin sadece Illüzyon yapiyor ve Arefden daha uzun süredir bu isle ugrasiyor. Insanlarin kafayi neden Arefe takmis bilmiyorum. Belki Acun onlari Ödüllendirir diye.

Aref ozaman keske Hilesiz yaptiklarini sergileseydi. Ozamanda kesin bu numaralar cok basit ve kisa diyeceklerdi. Arefde bu yüzden sasirticak bir Numara secti. Mentalizm hic yapmadi kasik egme haric.

Link vermek istemiyorum. Ama siz ozaman birde Magic Necmi´nin Aref hakkinda söylediklerini dinleyin. Sonra bu Videolari izleyin. :img-wink:

Hilelere gelince evet hepsini okudum. Okudukca Arefe sevgim daha cok artiyor. Ilk izleyiste caktirmadan bize nasil yapti diye. Ilerde Türkiyenin 1 Numalari Illüzyonisti ve Mentalisti olucak eminim :img-wink:

Oguz Enginin o Finaldeki Gösterisini begenmedim. Özellikle o Portakalin icinden Limon ve Yumurta cikarmasini. daha önceden icindeydi onlar. Bende hic arastirmadan bunu cözdüm. Basim göge mi erdi ? Hayir. Ödül´mü alacagim ? Hayir. Tebrik etmekten ve son 2 ye kalamamasindan dolayi üzgünlügümü söylemekten baska yapabilicegim bisey yok.

Adi üstünde Illüzyon. Eli cabuk olan, ilk anda kimsenin anlayamiyacagi bisey sergileyen iyi bir illüzyonisttir.

Neyse uzatmiycam daha fazla :img-wink:
Bu Konu hakkindaki son cevabim olucak.

Niyetim Aref bunlari "Sihirle yapiyor" demek degil, Illüzyonun Hileden ve El Cabuklugundan olusan birsey oldugunu anlatmak.
keske illüzyon yerine Mentalizimi daha cok öne cikarsaydida böyle olmasaydi. Kazanamadiysa sirf bu "Hileleri" ortaya cikaran aciz insanlar yüzünden.

ByKubush
22-03-11, 16:36
Sefa Doğanay'ı cuma günü tekrardan izleme fırsatımız olacak.Bu gece de kendisi saat 23:30 'da Saba Tümer'in konuğu.

Aref'in sırrını anlayabilmek için bence videoya gerek yok biraz düşündükten sonra her insan evladı anlayabilir ki daha ilk baştan sadece 2 topa mavi kart koyduğunu farketmiştim ama kamera 3. kartı koyarken onu göstermiyor heralde diye düşündüm.Aref'in gösterisi anlık olarak insanı etkiliyor ve bir süre sonra nasıl yaptığı anlaşılıyor.Oğuz Engin bana göre Mentalizm okuyan Aref'ten daha yeteneklidir.Çünkü Oğuz Engin'in yaptığı gösteriyi kavrayamıyorsunuz onun gösterisinde işin sırrı el çabukluğu ki adam bunu kendisi de itiraf ediyor.İlk ikiye illa ki bir ilizyonist kalması gerekiyorsa bu kişi Oğuz Engin olmalı idi.Kim diyebilir ki şu an da Aref'in ruhu aralarında gezdi bunları yaptı diye ben açıkçası böyle bir şey diyecek kimseyi tanımıyorum eğer böyle bir şey yapsaydı konuşulduğu gibi ben de Aref'e cinli derdim :D

Uğur Karameşe ve Bilal Avcı ikilisine gelince evet annelerinin karnından bu dansı öğrenerek çıkmadılar.Ama yaptıkları dansı Türkiye'de ve Dünya'da yapan sayısı çok az bu sene gördük onlara benzemeye çalışıp kendilerini halden hale sokanları.
Yaptıkları Poppin Dansı gerçekten yetenek isteyen bir danstır.Kursa gitmekle bile zor öğrenilebilecek bir danstır.

Sefa Doğanay'a tekrardan gelince Yıldız Tilbe ve Gönül Yazar taklitleri özellikle çok iyiydi.Her zaman düşündüğüm gibi evet Türkiye'de sadece taklit yapan bir çok insan var fakat önemli olan bunu mizah ve mimiklerle süslemektir.Bana göre Sefa'nın kazanmasına etken olan en büyük olay hem sesleri birebir taklit etmesi hem mimiklerini birebir yapması hem de olayları mizahi bir çizgi de ilerletmesidir.Çevremde Nihat Doğan taklidi yapan çok kişi var ama ben hiçbirinin mimiklerini kullanarak kendi cümlelerini kullanarak taklit yapanını görmedim.Ve Sefa Doğanay'ın yüzünden eksilmeyen o gülücüğü ve sempatik tavırları da Türk Halkının kalbinde yer etmesini sağlamıştır.Eğer finalde Aref kazansaydı işte o zaman gerçek bir yeteneğe haksızlık olacaktı.Show Dünyası,sit-com lar böyle bir yetenekten belki de mahrum kalacaktı.

Yolun açık olsun Sefa Doğanay :img-in_lo

ruyaddy
22-03-11, 16:40
Saygısızlık yapıyorsunuz bence!
Burda sizin Sefa'yı alkışlayanlara hakaret edip, Milletimden utandım deyip, sonra da Aref'in hilelerini ortaya çıkaranlara aciz deme hakkınız yok.
Böyle yaparak ne kadar düştüğünüzü bilmiyorsunuz sanırım.
Lütfen herkes fikirlerini sakince ve saygı çerçevesinde söylesin. Burda kimse birbirine br şey kanıtlamaya çalışmıyor.

sellgomez
22-03-11, 18:37
Sizce niye ögreniyoruz ? Insanlar sasiriyorda ondan.
Arefinde dedigi gibi "Insanlar anlam veremedigi birseyi cözmeye calisir"

Oguz Engin sadece Illüzyon yapiyor ve Arefden daha uzun süredir bu isle ugrasiyor. Insanlarin kafayi neden Arefe takmis bilmiyorum. Belki Acun onlari Ödüllendirir diye.

Aref ozaman keske Hilesiz yaptiklarini sergileseydi. Ozamanda kesin bu numaralar cok basit ve kisa diyeceklerdi. Arefde bu yüzden sasirticak bir Numara secti. Mentalizm hic yapmadi kasik egme haric.

Link vermek istemiyorum. Ama siz ozaman birde Magic Necmi´nin Aref hakkinda söylediklerini dinleyin. Sonra bu Videolari izleyin. :img-wink:

Hilelere gelince evet hepsini okudum. Okudukca Arefe sevgim daha cok artiyor. Ilk izleyiste caktirmadan bize nasil yapti diye. Ilerde Türkiyenin 1 Numalari Illüzyonisti ve Mentalisti olucak eminim :img-wink:

Oguz Enginin o Finaldeki Gösterisini begenmedim. Özellikle o Portakalin icinden Limon ve Yumurta cikarmasini. daha önceden icindeydi onlar. Bende hic arastirmadan bunu cözdüm. Basim göge mi erdi ? Hayir. Ödül´mü alacagim ? Hayir. Tebrik etmekten ve son 2 ye kalamamasindan dolayi üzgünlügümü söylemekten baska yapabilicegim bisey yok.

Adi üstünde Illüzyon. Eli cabuk olan, ilk anda kimsenin anlayamiyacagi bisey sergileyen iyi bir illüzyonisttir.

Neyse uzatmiycam daha fazla :img-wink:
Bu Konu hakkindaki son cevabim olucak.

Niyetim Aref bunlari "Sihirle yapiyor" demek degil, Illüzyonun Hileden ve El Cabuklugundan olusan birsey oldugunu anlatmak.
keske illüzyon yerine Mentalizimi daha cok öne cikarsaydida böyle olmasaydi. Kazanamadiysa sirf bu "Hileleri" ortaya cikaran aciz insanlar yüzünden.

illüzyon gerçek değil evet , ama 2 günde anlaşılacak birşeye de lütfen illüzyon demeyelim . aref seyirciyi kandırmaya çalışıyor , olay bu , çok bariz hatalarla yapıyor bunu , ve sanki dünyada eşi benzeri görülmemiş gibi destekleyip de diğer emekçilerin hakkı yenince bizler de açıklama gereği duyuyoruz . dediğim gibi arefin gösterileri ertesi günü anlatılıp duruyor . etkisi 24 saat bile değil . biz arefi 1. yapsaydık demek ki ertesi günü pişman olacakmışız :img-wink:

merveburak.
22-03-11, 21:17
Sefa Doganay hak etti ve kazandı. yüzü güldüren tek kişii:img-in_lofinal gösterisini defalarca izledimmm her defasında gülme krizlerine girdimmm. sefaa seninn eşin benzerin yok sen birtanesinnnn birtanee:img-in_lo sen kendii çok güzel gösterdinnn hak ettin kazandın digerlerine susmak düşer sonuç ortada bence fazla söze gerek yokk:img-wink:

Ceren°Burak
22-03-11, 23:55
Digerleri hakkinda Yorum yapmamisim onlarida unutmamak lazim :img-blush

Oguz Engin Kesinlikle cok basarili. Son 2ye kalmasini bekliyordum ama
olmadi. Umarim onun Showlarini izlemek nasip olur. :img-wink:

Jimnastik Gösterisi Harikaydi. Cocuklara bayildim :img-blush
Hele o Kücük Kiz okadar sevimli ve tatliki. Cok güzeldi performanslari.
Benim yasimda veya benden kücük Oglanlarin Kaslarina cok sasirdim :icon_whis Cok basarililar.

Pascal :img-blush Kardesimin kuskusuz en begendigi Show. Bidaha nerde görürüm onlari diye basimin etini yedi :img-hyste
Yetenek midir ? Kesinlikle ! Hayvanla iletisim kurmaktan tut ona o hareketleri ögretmeye kadar Yetenektir. :icon_whis
hatta Show´da zamaninda bir Yarisma vardi dimi ? Ünlüler Köpekleri egitmeye calisiyorlardi.

Cem Arman Yenel Hayran kaldim gercektende :icon_whis
Sesine, Showuna kendisine. Cok güzel sesi var. :img-wink:

Ve Türkan Güzel sesi var. Zor Sarkilari rahatlikla söyleyebiliyor.
Gerci Finaldeki performansini kacirdim.
Ama eminim cok güzel olmusdur :img-wink:
ilerde cok güclü bir Sanatci olabilir umutluyum yani :img-blush

Bu arada Aref Reklam Filminde oynamis :img-blush
Ama cocugum azicik bi gül be.
Gülmek cok yakisiyor sana :img-in_lo

aLiDerya
23-03-11, 00:14
Evet ya Aref reklam filminde oynamış ama replikler süper ben dedim bu adam UNUTULMAZ diye:happy0064:happy0064:happy0064:img-hyste

illüzyon gerçek değil evet , ama 2 günde anlaşılacak birşeye de lütfen illüzyon demeyelim . aref seyirciyi kandırmaya çalışıyor , olay bu , çok bariz hatalarla yapıyor bunu , ve sanki dünyada eşi benzeri görülmemiş gibi destekleyip de diğer emekçilerin hakkı yenince bizler de açıklama gereği duyuyoruz . dediğim gibi arefin gösterileri ertesi günü anlatılıp duruyor . etkisi 24 saat bile değil . biz arefi 1. yapsaydık demek ki ertesi günü pişman olacakmışız :img-wink:

Adamın yaptığı herşeye ama herşeye herkez kılıf uyduruyor.
Hile bile olsa son 2 e kalınca seyircinin tepkisinden ve acununda tepkisinden hem acundan hemde oradaki seyirciden soğudum.

Adam gösterisini yaparken yırttılar kendilerini top onlara gelsin diye.Adam son 2 ye kaldı aradan sadece 5-6 kişinin hatta daha azda olabilir aradan çok az insanın aref diye bağırmasını duyduk.Bu ne pehriz bu ne lahana turşusu türk insanı böyle mi daha doğrusu böyleler mi?

Ben böyle olmasını istemezdim özellikle acun çok soğuttu beni ve bazı izleyicileri kendinden

Edit: Sakın yanlış anlaşılmasın ben kimseye hitaben yazmadım bunu ben düşüncelerimi yazdım..Kimse üzerine alınmasın...

Hee bu arada söyliyim sefa sefa diyodunuz nerde aref reklamlarda oynamaya başladı.Bunun arkasıda gelir...

Ben sefayıda çok seviyorum:icon_sorr bi önceki yorumum dada belirttiğim gibi haksızlığa gelemem

hekimoglu64
23-03-11, 13:23
Evet arkadaslar Aref reklamlarda oynamaya baslamis :happy0064
Hemde reklamda birlikte oynadigi adam Kurtlar Vadisi Pusu'da savci Ferit rolünde görünce sok oldum.:img-hysteHehe biz yakinda Arefi kurtlar avdisine de aliriz:img-hysteEvet bunun devami gelecek yakinda show prograida sunacak.

Oo_esmer_kiz_Oo
23-03-11, 13:27
Aref'in birinciligini bekliyordum ve sefa birinci oldu sasirdim biraz tabiki sefa'da cok yetenekli tebrik ediyorum ama aref'i hep birinci gibi gosterdiler bide bazi yorumlar okudum FA....k'ta aref iran'li oldugu icin birinciligi kacirdi diye artik ne kadar dogru bilemiyecegim ehh Acun'beyi bazen anlamak zor oluyor sanirim :) yetenek sizsiniz "Turkiye"

devreden
23-03-11, 14:25
Hee bu arada söyliyim sefa sefa diyodunuz nerde aref reklamlarda oynamaya başladı.Bunun arkasıda gelir...

Ben sefayıda çok seviyorum:icon_sorr bi önceki yorumum dada belirttiğim gibi haksızlığa gelemem

cok süper bir yorum olmus tebrik ederim..arefi bir yerde gördüm ama nerde diye merak ederken cevabımı buldum bu yorumla..

Aref'in birinciligini bekliyordum ve sefa birinci oldu sasirdim biraz tabiki sefa'da cok yetenekli tebrik ediyorum ama aref'i hep birinci gibi gosterdiler bide bazi yorumlar okudum FA....k'ta aref iran'li oldugu icin birinciligi kacirdi diye artik ne kadar dogru bilemiyecegim ehh Acun'beyi bazen anlamak zor oluyor sanirim :) yetenek sizsiniz "Turkiye"

hemen hemen herkes bekliyordu ki olması en güclü adaydı aref..
evet bilemeyecegiz maalesef ki..
son olarak evet yetenek sizsiniz 'türkiye' süper:img-hyste

aLiDerya
23-03-11, 14:48
cok süper bir yorum olmus tebrik ederim..arefi bir yerde gördüm ama nerde diye merak ederken cevabımı buldum bu yorumla..

öncelikle tesekkürün ve yorumun adina teşekkür ediyorum.Yani bende arapım ama bir üyenin aref iranlı olduğu için 1.olmamış demiş alakası yok.Neyse ama haksızlığın daniskası yapıldı ben bunu bilir bunu söylerim.Özellikle acun trafından adam yarı finalde oturmadı sürekli ayaktaydı.Hatta tırstı ama finalde hiiiiççç tınlamadı..
Bu adamdaki yetenek çok ilerlicek ve çok büyûk ilizyonist olucak sibel dedi dersiniz...

Sefa unutulur bir iki haftaya tıpkı bilal ve uğur gibi...

hekimoglu64
23-03-11, 14:56
öncelikle tesekkürün ve yorumun adina teşekkür ediyorum.Yani bende arapım ama bir üyenin aref iranlı olduğu için 1.olmamış demiş alakası yok.Neyse ama haksızlığın daniskası yapıldı ben bunu bilir bunu söylerim.Özellikle acun trafından adam yarı finalde oturmadı sürekli ayaktaydı.Hatta tırstı ama finalde hiiiiççç tınlamadı..
Bu adamdaki yetenek çok ilerlicek ve çok büyûk ilizyonist olucak sibel dedi dersiniz...

Yorumuna katilyiorum Aref ismini altin harflerle yazdirdi bile.Ve Sefa icin Ata Demirer söyle demis buyrun;

"Mesele taklit yapabilmek değil yeğen... Mizah sepetinin içinde taklidin çiçeklerden sadece biri olarak var olmasıdır" dedi.

Ardından, "Yoksa her papağan komedyen olurdu!! Anladikos" yazdı.

Sefa icin böyle demis.Neyse benim icin farketmez herkesin yolu acik olsun ama Aref e gercekten haksizlik yapildi sonsuz katiliyorum.Ama Allah büyük bakin hemen bir reklam filminde oynadi böylelikle oyunculuk haytaina ilk adimini atmis oldu Aref.Aref bu piyasada hem oyuncu olarak hemde büyük bir illizyon olarak daha cok yer alacak ins.Bu arada bir cok yarismadan 1.cikamayip su an Türkiye nin zirvesinde olan isimler var.
-
Sefa da bu piyasaya birden sönen yildizlar gibi degilde yavas yavas adim adim dahil olacagini söylemisdi show haberde.Emin adimlarla.Neyse dedigim gibi herkesin yolu acik olsun ama Aref bu piyasada artik kalici.Internette binler on binler hep Aref üzerindne prim yapiyor yani onun üzerinden bir yere gelebilirmiyiz diye.Bu aslinda Aref in zararina degil faydasina oldu bir nevi acikcasi ,yani aslinda Aref kendisini böylece kanitladi.

Oo_esmer_kiz_Oo
23-03-11, 15:48

hahah kesinlikle :img-hyste :img-hyste :img-hyste
bir acun ilicali klasigiyle karsi karsiya kaldik yine :img-hyste
zaten hala gecen seneki srvivor finali icimde

devreden
23-03-11, 15:57

buraya birkac defa böyle yorumlar yazıldı bilemiyorum,belirttigim gibi olmus da olmamıs da olabilir ama ortada cok büyük bir haksızlıgın oldugu da bi gercek...yani bir taklit birinci olmamalıydı forum aref ve sefa adına ikiye bölünmüs durumda...bende kabullenemiyorum ama maalesef ki aref birinci olamadı..üzgünüm ama yolu acık bunun icin seviniyorum...

bu arada sefa bir yetenek degildir demiyorum o da cok basarılı benim takıldıgım nokta birinci olması sadece, yoksa onun da basarılı olmasını cok istiyorum onun da yolu acık olsun ki cok basarılı taklitte sadece 1.lik onunla kıyaslanınca arefin hakkıydı olmadı..

acunu severim ona hak veriyorum bu sovu da güzeldi arefin bende yarı finalde cok heyecanlanmıstım artı o sov kesinlikle finaldekinden daha basarılıydı..acunu bu nokta da anlarım..

aLiDerya
23-03-11, 16:33
buraya birkac defa böyle yorumlar yazıldı bilemiyorum,belirttigim gibi olmus da olmamıs da olabilir ama ortada cok büyük bir haksızlıgın oldugu da bi gercek...yani bir taklit birinci olmamalıydı forum aref ve sefa adına ikiye bölünmüs durumda...bende kabullenemiyorum ama maalesef ki aref birinci olamadı..üzgünüm ama yolu acık bunun icin seviniyorum...

bu arada sefa bir yetenek degildir demiyorum o da cok basarılı benim takıldıgım nokta birinci olması sadece, yoksa onun da basarılı olmasını cok istiyorum onun da yolu acık olsun ki cok basarılı taklitte sadece 1.lik onunla kıyaslanınca arefin hakkıydı olmadı..

acunu severim ona hak veriyorum bu sovu da güzeldi arefin bende yarı finalde cok heyecanlanmıstım artı o sov kesinlikle finaldekinden daha basarılıydı..acunu bu nokta da anlarım..

Arefin gösterisi bittikten sonra yorumu direkt hülyaya bıraktı birşey söylemeden aliye zaten birşey diyemiyorum adamın ağzından lafları cımbızla alıyoruz çünkü...

devreden
23-03-11, 16:53
Arefin gösterisi bittikten sonra yorumu direkt hülyaya bıraktı birşey söylemeden aliye zaten birşey diyemiyorum adamın ağzından lafları cımbızla alıyoruz çünkü...

arefin gösterisi bittikten sonra acun beklentinin yüksek oldugunu ve bunu karsıladıgını söyledi arefe hemen hülyaya bırakmadı zaten acunun böyle bir seyi cok sık yaptıgı söylenemez istisnalar haric..hatırladıgım kadarıyla..
eger böyle olmadıysa yaptıgı ayıptır tabii ki..

aLiDerya
23-03-11, 17:21
arefin gösterisi bittikten sonra acun beklentinin yüksek oldugunu ve bunu karsıladıgını söyledi arefe hemen hülyaya bırakmadı zaten acunun böyle bir seyi cok sık yaptıgı söylenemez istisnalar haric..hatırladıgım kadarıyla..
eger böyle olmadıysa yaptıgı ayıptır tabii ki..

Bilemem ya artık olan oldu geçmişe mazi geleceğe niyazi derler:img-beee::img-hyste

Ama gelecekte kim olucak kim olmayacak bence belli

AREF SEN GÖNLÜMÜZÜN 1.SİSİN..

_ceyo_
23-03-11, 19:08
Aref İranlı diye 1.liği kaçırmış, öyle söyleyenler olmuş sanırım. Böyle bir şey olabilir mi ya? Irkçı insanlar her ülkede vardır elbet ama bizim toplumumuzun genelinde böyle bir şey yok. Bu Aref'in 1. olup olmamasından daha önemli bir konu.

Ben Sefa'yı destekliyordum ve 1. oldu çok sevindim.

Aref'in yaptığı gösterilerde bir hile var doğal olarak. Püf noktaları var, biz bunu çözeriz veya çözemeyiz ama bunu biliriz. He gösterileri kötü mü? Hayır çok iyi.

Sefa'nın ki ise tam anlamıyla yetenek. Yeteneği olmayan hiç kimse o taklitleri yapamaz. Ayrıca Sefa sadece taklit yapmıyor ki, bir kurgu oluşturuyor ve onu sunuyor.

Ata Demirer o söylediklerini Sefa'ya eleştiri olarak söylemedi. Twitter sayfasına bakarsanız. Sefa gösteri yapsın, ilk ben giderim yazmış. Sefa'yı yermek için ünlülerin sözlerinden alıntı yapmaya gerek yok. Çünkü karar merci Ata Demirer veya bir başkası değil. Kaldı ki Ata Demirer beğenmeyebilir de gayet doğal.

Aref'in reklamını izledim ve beğenmedim. Sefa'da bir reklamda oynasa onu da beğenmem. Biraz ön plana çıkan herkes reklamda, dizide oynayınca soğuyorum ve iticileşiyor gözümde.

Acun ayrıca Aref'i gözden çıkarmış olsa onlarla Türkiye'de üniversitelere birlikte gitme kararı almazlardı. Aref'in kendi başına yaptığı gösteriler zaten var. Ama bu da onun için bir fırsat. Aref ileride çok ünlü bir illüzyonistte olabilir ama bu bizim ülkemizde popüler ya da çok ilgi çeken bir şey değil. Aref'in 1. olmamasının nedenleri arasında bu da var.

Neyse hepsinin haklarında hayırlısı neyse o olsun. İnşallah hepsi güzel yerlere gelirler, başarılı olurlar.:img-wink:

hekimoglu64
23-03-11, 19:17
Ata Demirer o söylediklerini Sefa'ya eleştiri olarak söylemedi. Twitter sayfasına bakarsanız. Sefa gösteri yapsın, ilk ben giderim yazmış. Sefa'yı yermek için ünlülerin sözlerinden alıntı yapmaya gerek yok.

Sefayi yermek icin yazdigimi nerden düsünüyorsun?
Bikere Sefayi bende basarili buluyorum yolu acik olsun diye yorumumda belirtmisdim zaten.Ben Ata Demirerin sunu demek istedigini kast ederek paylasdim yani taklit yetenegin var ama daha cok gelistirmelisin kendin bir seyler katmalisin demek istedigini belirtmek icin burda Ate beyin sözünü paylasdim.Kimsenin Sefa yi yerdigi felan yok.

_ceyo_
23-03-11, 19:31
Sefayi yermek icin yazdigimi nerden düsünüyorsun?
Bikere Sefayi bende basarili buluyorum yolu acik olsun diye yorumumda belirtmisdim zaten.Ben Ata Demirerin sunu demek istedigini kast ederek paylasdim yani taklit yetenegin var ama daha cok gelistirmelisin kendin bir seyler katmalisin demek istedigini belirtmek icin burda Ate beyin sözünü paylasdim.Kimsenin Sefa yi yerdigi felan yok.

Yorumu kimin yaptığına bakmadım. Sayfaya sadece göz gezdirdim. Açıkcası yorumunu okumadım da. Yermemiş olabilirsin, yerebilirsin de senin görüşün saygı duyarım.:img-wink:

Benim asıl söylemek istediğim. Yine söylüyorum herkesin kendi düşüncesi ama 1.liğin ardında bir şeyler aramaya gerek yok. Yani Aref İran'lıymış yok Acun şöyle yapmış böyle yapmış. Sonuçta oyları bizler attık. Kaldı ki stüdyodaki seyirci atmosferi de Sefa'nın 1. olacağını belli ediyordu.

Ata Demirer'in yazdıklarını biliyorum. Zaten benim de vurgulamak istediğim Ata Demirer'in Sefa'yı eleştirmediği aksine ona sadece düşüncesini söylediğiydi. Kaldı ki Sefa'nın adını kullanarak da yapmadı bunu.

Karar merci zaten ne Ata Demirer ne de bir başkası. Karar merci yine bizleriz. Bizler izlersek, desteklersek Sefa ekranlarda ya da şu piyasa dedikleri yerde var olur. Desteklemezsek en fazla bir iki zaman görünür ve kaybolur.

hekimoglu64
23-03-11, 19:46
Yorumu kimin yaptığına bakmadım. Sayfaya sadece göz gezdirdim. Açıkcası yorumunu okumadım da. Yermemiş olabilirsin, yerebilirsin de senin görüşün saygı duyarım.:img-wink:

Benim asıl söylemek istediğim. Yine söylüyorum herkesin kendi düşüncesi ama 1.liğin ardında bir şeyler aramaya gerek yok. Yani Aref İran'lıymış yok Acun şöyle yapmış böyle yapmış. Sonuçta oyları bizler attık. Kaldı ki stüdyodaki seyirci atmosferi de Sefa'nın 1. olacağını belli ediyordu.

Ata Demirer'in yazdıklarını biliyorum. Zaten benim de vurgulamak istediğim Ata Demirer'in Sefa'yı eleştirmediği aksine ona sadece düşüncesini söylediğiydi. Kaldı ki Sefa'nın adını kullanarak da yapmadı bunu.

Karar merci zaten ne Ata Demirer ne de bir başkası. Karar merci yine bizleriz. Bizler izlersek, desteklersek Sefa ekranlarda ya da şu piyasa dedikleri yerde var olur. Desteklemezsek en fazla bir iki zaman görünür ve kaybolur.

Saygi duydugun icin cok cok tsk ederim sagol.Aynen ben zaten kimsenin hakkina girmem Sefayla bir probmelim zaten yok basarili mi evet cocuk basarili dedigim gibi herkesin yolu acik olsun.Irkcilik oylamaya girdi mi derseniz bana bilemiyorum ama en azindan stüdyodaki duruma göre fikir yürütürsek ben ayip edilgiini düsünüyorum.Diyelim ki orda Aref 1.olsaydi ve seyirci aref aref diye bagirsaydi yine ayip olarak karsilardim.Cünkü karsisinda bir rakip var vsvsv....
Ben zaten Sefa ya bir sey demiyorum hatta saba tümerde izledim gülmekten koptuk saba tümeride baya güldürdü.
Bu arada Ebru gündesinde sarki söylerken ki sesini yapti yani gözlerinizi kapatin sanarsiniz erbu gündes var orda.
Neyse herkesin yolu acik olsun...
Yarisma bitmis gitmis zaten artik:)

_ceyo_
23-03-11, 19:52
Saygi duydugun icin cok cok tsk ederim sagol.Aynen ben zaten kimsenin hakkina girmem Sefayla bir probmelim zaten yok basarili mi evet cocuk basarili dedigim gibi herkesin yolu acik olsun.Irkcilik oylamaya girdi mi derseniz bana bilemiyorum ama en azindan stüdyodaki duruma göre fikir yürütürsek ben ayip edilgiini düsünüyorum.Diyelim ki orda Aref 1.olsaydi ve seyirci aref aref diye bagirsaydi yine ayip olarak karsilardim.Cünkü karsisinda bir rakip var vsvsv....
Ben zaten Sefa ya bir sey demiyorum hatta saba tümerde izledim gülmekten koptuk saba tümeride baya güldürdü.
Bu arada Ebru gündesinde sarki söylerken ki sesini yapti yani gözlerinizi kapatin sanarsiniz erbu gündes var orda.
Neyse herkesin yolu acik olsun...
Yarisma bitmis gitmis zaten artik:)

Rica ederim, teşekkür etmene gerek yok. Elbette saygı duyacağım. Herkesin kendi fikirleri var, saygı çerçevesinde konuşuldukça hiç bir sorun yok.:img-wink:

Ya çok güzel bir şey yakaladım ben programları izlerken. Sefa da Aref de bazı şeyleri aşmışlar. Aref ne güzel tebrik etti Sefa'yı. Eminim Aref 1. olsaydı Sefa da içten kutlardı. Hatta Aref twitterdan da tebrik etti Sefa'yı.:img-blush

Evet programı ben de izledim. Çok güldüm yine.:img-hyste Ebru Gündeş'e ben de oha dedim. Çok başarılıydı. Hani taklit yapanlar hep belli kişileri yaparlar ya o yoktu Sefa'da. Çok umumulmadık taklitler çıktı. En büyük örneği Ebru Gündeş'ti.:img-hyste

Dediğin gibi yarışma bitti. Hepsinin yolları açık olsun.

brk_crn
23-03-11, 19:56
Aref Ghafouri, en başında 1. olacağını düşünüyordum. Hileleri açıklandı, yine aynı kanıdaydım. Sevmiştim de..
Fakat Sefa'yı görene kadardı 1.lik düşüncem.

Aref çok başarılı evet, fakat o kadar. Gizemli oluşu onu bu kadar ilerletti. Final performansını sevemedim bir türlü. Yarı final çok daha iyiydi. Yetenek değil o tam olarak, çalışmak. Bir yeteneği varsa, bunu iyi sunmasıdır.

Ama Sefa, aynı dakika içinde 5 tane sesi kusursuz taklit ediyorsa bu yetenektir. Ona silinip, gidecek demek haksızlık olur. Ve de iyi ki o kazandı. :img-wink:

Buarada Türkan çok itici, içimde kalırdı söylemesem.:whistle2

hekimoglu64
23-03-11, 20:04
Rica ederim, teşekkür etmene gerek yok. Elbette saygı duyacağım. Herkesin kendi fikirleri var, saygı çerçevesinde konuşuldukça hiç bir sorun yok.:img-wink:

Ya çok güzel bir şey yakaladım ben programları izlerken. Sefa da Aref de bazı şeyleri aşmışlar. Aref ne güzel tebrik etti Sefa'yı. Eminim Aref 1. olsaydı Sefa da içten kutlardı. Hatta Aref twitterdan da tebrik etti Sefa'yı.:img-blush

Evet programı ben de izledim. Çok güldüm yine.:img-hyste Ebru Gündeş'e ben de oha dedim. Çok başarılıydı. Hani taklit yapanlar hep belli kişileri yaparlar ya o yoktu Sefa'da. Çok umumulmadık taklitler çıktı. En büyük örneği Ebru Gündeş'ti.:img-hyste

Dediğin gibi yarışma bitti. Hepsinin yolları açık olsun.

Aynen önce saygi cok haklisin arkadasim zaten zevk renk herkes herkesi sevmek begenmek zorunda degil elbette ama saygi cok öneli.Ki benim sefa ya bir sorunumda yok.Sadece bu yarismacilara yapilan ahksizliklara kiziyorum.
-
Evet Aref orda bir abi gibi kardes gibi tebrik etti Sefa yi ayni sekilde Sefada tebrik ederdi süphesz zaten yarismacilarin birbirleriyle sorunu da yokki.iste internette bazi kendini bilmezlerin yüzünden oluyor.Neyse.
Aynen ebru gündes takili basariliydi yolu acik olsun herkes gibi onunda.

merveburak.
23-03-11, 20:07
Dün izledim sefayıı yine çok güldümm:img-hyste yüzümü güldüren mükemmel kişi sefa doganay:img-in_lo hürremle küçük emrahı şehzadeyi yapışı ebru gündeşş çok komikti gül gül öldümm:img-hyste sabanın gözünden yaş geldi. ayrıca çok tatlı konuşuyor yaa yeriiim:img-in_lo evv alıcakmış yurtta yaşıyormuş kıyamam yerim aama ben bunu:img-in_lo beyazada çıkıcak cuma çok merak edyorum ordada doya doya izlemek istiyoruummm:img-in_lo sefa doganay hem tatlısın hem yetenekli uzaydanmı geldin dogru söyleeee:img-in_lo:img-blush

arda_gs_glcn
23-03-11, 21:18
''Yetenek Sizsiniz'' yarışmasında yaptığı inanılmaz taklitlerle Sefa Doğanay birinci oldu.Sefa çook başaralıydı ve gözlerini kapatıp dinleyende gerçekten Yıldız Tilbe,Nihat Doğan,Fatih Terim,Gönül Yazar vs. konuşuyormuş hissi yaratıyordu.Ayrıca taklit yeteneğinin yanı sıra kurguladığı diyalogla da son derce komik ve keyifliydi..Amaaaa.
Sefa'yı severek izlememe rağmen şampiyon Aref Ghafouri olmalıydı.Arkadaşlarımda benimle aynı fikirde.Zaten Aref,yaptığı bütün şovlarla hepimizin ağzını açık bıraktı,şoktan şoka girdik,Türkiye'nin en çok konuşulan isimlerinden biri haline geldi.Hele final şovunda yaptıkları kendisinden ciddi ciddi tırsmamıza sebep oldı! Benim şampiyonum Aref'tir ...:img-wink:

devreden
23-03-11, 22:19
aref gönlümüzün birincisi OK ama keske yarısmanın da birincisi olsaydı iyi olurdu..
neyse ya artık olan oldu gerisi cok da önemli degil..
önemli olan bundan sonrası o da aref icin simdiden cok basarılı
devamı da gelir de eksik kalmayız yüzünden ve kendisinden..

hülyam-hülyam
24-03-11, 19:14
Aref yarın (25 Mart Cuma) Hülya Avşar Show da...

Tnt 23:00 :img-wink:

benim favorim de Sefa Doğanay dı...:img-wink:

KübrArda
24-03-11, 19:27
öncelilke aref iranlı , ırkçılık yapıldı diyenler olmuş.
Fikrinize saygılıyım ama ırkçılık yapılsa arefin son 2de işi ne? ırkçılık yapılsa, kum sanatı yapanlar, türkan, kaan gibi yeteneklere rağmen halk oylamasıyla aref nasıl son 2ye kaldı?
Irkçılık yapılsaydı yarı finalde aref yarıştıgı akşam 1. olabilir miydi?
Türk milleti komediyi, gülmeyi seviyor ben bunu anladım. Arefin yarı finaldeki gösterisi finaldekine oranla niye daha çok beğenildi? Çünkü o gösteri insanları sadece hayretleri içinde bırakmadı ayrıca güldürdüde. Hala uçak 10 dk rötarlı aklıma gelince gülerim mesela.

Dediğim gibi aref yarı finaldeki gösterisini finalde yapsaydı 1.ydi.
Aref İranlı oldugu için değil, strateji hatası yaptığı için 2. oldu bana göre.

Ayrıca insanlar niye hileleri ortaya cıkarmaya calışıyo diye eleştiri yapanlar var. Çünkü insanlar merak ediyor, arefin de dediği gibi insan merak ettiği birşeyi araştırır hepsi bu. Ki bu arefin bi başarısıdır zaten, eksikliği değil.

Ayrıca hilesi olduguna inanmıyorum gibi yorumlar okudum, ona da değinmek istiyorum,
aref bi illizyonist, doğaüstü güçleri olan bi süperman değil, yani tabiki gösterilerinde hile olucak.
cinlere karışmış diye şeylerde çok duymuştum ve final gecesinden beri bunu diyen insanlara hep söylediğim şey şu oldu, madem bu çocuk karıştı niye oylamayı etkileyip birinci olmadı?:img-hyste

Ama bütün bunları bilerek arefi izlediğimizde bi şok etkisi yaratıyorsa gösterisi, o zaman bu çocuk yeteneklidir demektir. O yüzden bana göre aref cok yetenekli bir illüzyonist. Zaten bu konuda çok daha önemli ve iyi yerlere geleceğine inanıyorum ben.

Ama arefe yapılan bi haksızlık oldugunu düşünmüyorum ben. insanlar sefayı daha cok beğenmişlerdir ona oy vermişlerdir bu kadar basit. Ama tabiki 1. açıklanırken sefa diye yapılan tezahuratlar saygısızlıktı, orda arefin yüzündeki hayal kırıklığı yapılan terbiyesizliği çok iyi anlattı zaten.

Sefa ya gelirsek, gerçekten çok yetenekli. 1.liği kesinlikle haketti. yolu açık olsun, hedeflerine ulaşıp, iyi bir komedyen olur inşallah.

zaten başından beri söylüyorum, 2 tane favorim vardı. aref ve sefa. hangisi 1. oldu hangisi 2. hiç farketmez benim için. Gözümde hala 1. aref ve sefa. hiç biri daha ağır basmıyor gözümde çünkü ikiside cok yetenekli.
İkisininde yolu açık olsun (:

merveburak.
25-03-11, 13:51
Allahım Gül Gül öldümmm:img-hyste Sefa'mmmm sedadaydı... yaptıgı taklitler öldürdü bitirdi benii yaaaa. sedaya elini öptürmesi helee:img-hyste ne diyim yetenek yetenek işteeee:img-in_lo:img-wink: ablam ilk defa izledii hayran kaldıı yok böyle bir yetenek dedii:img-in_lo

HtCeee
25-03-11, 14:01
Yarın akşam yayınlanıcak olan minikler özel'i merakla bekliyorum ..:) hepsi birbirinden şeker..
fragmanın sonundaki; yasemin acun'un kızı büyük ihtimalle..ben ona benzettim izleyince görücez...:) çok şeker ama büyüyünce ne olucaksın? anne :D :D

ugurgamze
25-03-11, 15:17
sefanın kazanmasına çok seviyortum o hak ediyordu zaten hak edende kazandı. çocuk resmen yetegini konuşturuyor. çok sevindim. yolu açık bence:img-wink:

dvrm
25-03-11, 16:35
Hala hayırlatıkça kendi kendime gülüyorum.Sürekli izliyorum Sefanın görüntülerini.Sonuna kadar haketti Sefa birinciliği.Umarım Sefa hakettiği yere çok iyi yerlere gelir silinir gitmez...

N.Şaşmazfan
26-03-11, 11:17
Aref:img-in_lo
biri beni korkuttugu icin ona hayran olacagim
hic aklima gelmezdi
tekrar izleyip o ani yasamak cok guzel
hiyle varmis illuzyonmus aman bana ne
ben izlerken yetenegi gordum ya bana yeter
o nasil bir sunumdur....
kendine guven ve cool
harikasin Aref!!!
Reklam filmine de bayildim
Binayi yok etmeyi deneye bilirmis:img-in_lo
Seni hep izlemek surekli izlemek istiyorum

TuNaYY
26-03-11, 12:33
ben finali beğendim açıkçası
sadece Cem Armanın finale çıkamamasına üzüldüm
ilk 5 e girenler için farklı projeleri varmış
Cem onların içinde olamayacak

Ama Sefa süperdii:happy0064
taklite 1 numara çocuk maaşallah:img-wink:
Arefin 1. olacağını düşünmüştüm hep ama Sefanın olmasına çokk çokk sevindim

merveburak.
26-03-11, 13:12
İştee Benimmm Sefammmm:img-in_lo adamm beyazda resmen arefi övdü hiç kötü bişi demedi. demezde zaten oda kendi alanında çok iyi dedi daha neler seviyorum bu çocugu ya oturuşu konuşması gülüşü harika yaa:img-in_lo adam gibi adammm:img-in_lo yerim ben bu çocugu:img-in_lo herşey var tatlılık terbiye utangaçlık yetenekkk herşeyiyleee şampiyonn 1 numaraaaaaa:img-in_lo

sudemnaz
26-03-11, 16:08
programı takip etmedim ama Sefa ve Aref'in videolarını izlemiştim, ve Sefa'yı çok beğenmiştim birinci olmasına çok sevindim. :love01:

alicewonderlnd
26-03-11, 19:27
İnternette Facede Heryerde Arefi Karalama Kampanyaları Yapıldı Resmen. Hatta Gazetelerde Bile Aref Herkesi Kandırdı // Arefin Sırrı Çözüldü Gibisinden Yazılar Yazıldı.

Çocuğun Elbet Bir Sırrı Olacak. Ne Yani O Barbados Olayını Gerçektende Zihin Okuyarakmı Yaptığını Düşünüldü. O Zaman Aref Zihin Okuyorsa Neden Burada Olurki Düşünsenize Zihin Okuyorsunuz Fantastik Yetenekleriniz Var Ama Çokta Önemli Olmayan Bir Showa Katılıyorsunuz.

Sanki Aref Düzembaz İnsanları Kandırmış Kötü Biri Olarak Açıklandı Tanrımıda Aref Zihin Okuma Yetenekleri Olacak. Bence Arefin Kazanamasının Tek Nedeni Onun Hakkında Karalama Kampanyaları ve Irkçı İnsanlardır.

Sefada Süper Yaptı Onuda Tebrik Ediyorum. Özelliklede Burhan Tiplemesini

Ama Aref Bende Hep Daha Ağır Bastı.

KübrArda
26-03-11, 20:06
dün akşam hem arefin hem sefanın katıldığı programları izlemeye çalıştım. Ama arefin olduğu programı daha cok izledim, o ağır bastı biraz:img-in_lo bi de pascalın da konuk olması tabi programı izlememde büyük etken:img-in_lo:img-hyste
aref çok konuşmadı ama türk sevgilisi varmış bunu öğrenmiş olduk. Bi de cok taktir ettim, final gecesi inadına sefa diye bağırdı o kadar insan, ama Türk halkı çok misafirperver, kendimi yabancı bi ülkede gibi hissetmedim falan dedi:img-blush

onun dışışnda sefayı da izlemeye çalıştım. Nihat doğan, bülent ersoy taklidi falan yaptı. Beyaz sürekli aref dedi sefaya yanlışlıkla. ama o da aref kendi dalında yetenekli dedi. baya güzeldi (:

edit:
bu arada geçen gün istanbul gezisi olmuştu. Oraya gittiğimizde arkadaşlar arefi görmüş istiklal caddesinde, yanında kızlar fln varmış baya, acaba kız arkadaşı da var mıydı, güzel mi merak ettim:img-hyste

Ceren°Burak
26-03-11, 21:31
Aah Sefayla Arefin basliklari olsada ordan yazsaak :img-hyste

Aref ten ümidim yok acilmaz ama Sefanin yaptigi Oyunculuk olarak sayilir Baslik acarlar belki deneyn bi :img-wink:

Bende 2 Programi izlemeye calisdim :img-hyste

Evet Sevgilisi varmis ama Minenin de dedigi gibi "Pek uzun soluklu ilisikilerin Adami degil beyimiz " :img-hyste Hülya sordugunda sallanmasi cok komikti cevap bulamiyinca Türkce bilmiyorum demesi tüm Salonu kopardi :img-hyste :img-hyste

Sefa ve Aref birbirinden habersiz farkli Programlarda birbirleri hakkinda iyi seyler söyledi :icon_whis
Sefayi tekrar tebrik ediyorum gercekten cok güzel ve dogru seyler söyledi ama bizim Insamiz nedense anlamak istemiyor.
Aref ise Sefanin hakketigini ve Seyircinin hakettigi icin oy gönderdigini söyledi.

Cok fazla durmadilar konu üzerinde zaten hülya sorudan soruya atladi masallah:img-hyste

raw_100
26-03-11, 21:35
her ne kadar final gecesinde sefa'nin kazanmasini istemis olsamda
tabikide aref'te birinciligi en az onun kadar hak ediyordu ...

yari finalde yaptigi gösteriyi , finalde yapsaydi birinci olurdu bence...
cünkü yari finaldeki gösteri cok daha iyidi , finalde yaptigi gösteriyi yari finalde
yapsaydi yine finale kalirdi

ama yinede 2. olmakta büyük bir basari, gördügüm kadariyla reklam filminde falan da oynamis daha ne olsun

aslinda bu sene yetenek sizisniz'in 2 birincisi var bence: aref ve sefa ...
ikiside programlara falan cikiyor

zaten yetenek sizsiniz ilk 5'le de bir turne falan yapacakmis bu da iyi ...

ByKubush
26-03-11, 21:38
Sefa'yı programlarda haberlerde izlemek gerçekten çok güzel bir şey.Beyaz Show'da onu görmek için biraz beklemiş olsakta bana göre değdi.Hiç bir şekile mütevaziliğinden ödün vermiyor :) :img-in_lo Başına gelen o telefon olayında gerçekten çok güldüm :happy0064Tatlikteleri yine harikaydı ama ben bir Ebru Gündeş taklidi istiyordum ama olsun ne de olsa önü açık başka bir programda yapar :img-in_lo Show dünyasında yer almak istediğini söyledi bu tavırlarını hiç bozmazsa bu çizgiden ayrılmazsa show dünyasında ki yeri çoktan rezerve edilmiş durumda :D
Ata meselesine gelirsek neden bu kadar takıldı ki bu konuya Ata bunları isim belirtmeden yazmıştı ve arkasından da sözlrim Sefa'ya değil yanlış anlaşılmasın ve Sefa kardeş sen gösteri yap ilk ben geleceğim yazmıştı bunları neden kimse konuşmuyor olumsuz olanı çekip alıyor anlamıyorum.
Ata Demirer'e benzetilme konusuna gelirsekte evet alanları aynı ama Sefa'nın daha kat etmesi gereken çok yol var eğer önünde bir öncüsü olursa (Ata olabilir Yavuz olabilir) Ata'dan daha iyi bir yere bile geleblir bence çünkü o daha çok genç..Öğreneceği çok şey var :whistle2
Beyaz'ın Sefa'ya iki kez Aref demesi gerçekten komikti.Beyaz'ın aklı sorularda takılı kalmış :) Sefa'nın mikrofon tutma olayı ayrı bir faciaydı cümlenin yarısında mikrofonu çekiyordu her defasında kahkaha attım o hallerini..Üzerinde ki çekingenliği atamadım program boyunca üzerinden ama zamanla alışır o da Talk Show'lara :love01:

Beren1905AT
26-03-11, 22:05
Önecelikle Sefa yı tebrik ediyorum..
Aref daha iyidi kat kat ama Sefa da bayağı güldürdü beni..
Umarım Arefi televizyonda sık sık görürüz ikisinede başarılar......

qizemmm
26-03-11, 22:38
Bende Sefa Aref arasında gidip geldim. :img-hyste
Aref uzun ilişkilerin adamı değil belli :img-hyste
Türkçe bilmiyorum diye geçiştiriyo yerim onu :img-in_lo :img-hyste
Kavga edersen sevgilini puuf diye yok edersin dediğinde Hülya Aref'te olabilir dedi bide çok sempatik ya buu :img-hyste

Sefa Aref'e Aref Sefa'ya ne güzel laflar ettiler öyle. İkiside hakediyordu zaten birinciliği, ilk 2'yi çok doğru adamlar paylaşmış.

İkisinden başkası birinci olsaydı çok çok üzülürdüm.
İyi ki böylee olmuş.
Bu arada keşke Aref ve Sefa'nın sayfaları olsa.. :(

dilara-1905
26-03-11, 22:42
Sefanın Hürrem taklidini görmemiştim hiç,Saba'nın tekrarını izledim. Hürrem'e koptum yaa ''Oğlum nerde validem?'' :img-hyste:img-hyste
Çok komikti :img-hyste

devreden
27-03-11, 00:04
aref ve hülyayı izleyemedim en kısa zamanda netten bulup izleyecegim..
aref bastan sona sempatikti zaten..

merveburak.
27-03-11, 17:49
evett Sefaya Başlık açalımm:img-in_lo:happy0064buraya yazmak zorunda kalıyorum:) ama ben bu çocugu gerçekten çoook seviyorummmm:img-in_lo:img-blush bayan üzlü çok begenirim ama erkek ünlü sedim yoktu fazla tabiyki sefayı tanıyana kadarr:img-in_lo yerimm ben bunu yaa :img-in_lohem yetenekli tatlııı utangaçç varmı bundan tatlısı:img-in_lo aref içinde güzel şeyler dedi oda kendi dalında çok iyidi. onunda benim oldugu gibi bir çok seveni hayranı var dediii:img-wink::img-in_lo

devreden
28-03-11, 16:05
sefa her yönüyle gercekten iyi biri olsa da arefin hakkı bariz bir sekilde gasp edildi..
sefa diyemiyorum aref olmalıydı hala soktayım bu sonucu beklemiyordum sefa gibi..
arefin yanında ikinciydi sefa..

..Balım..
28-03-11, 19:28
sefa çok güzel taklit yapıyor evet ama bende sefanın birinci olmasına şaşırdım aref veya ismini unuttum veysel mi neydi kum sanatı gösterisi müthişti yaa bayıldım resmen izlerken onunda birinci olmasını istiyordum açıkcası..

Oo_esmer_kiz_Oo
29-03-11, 18:08
İnternette Facede Heryerde Arefi Karalama Kampanyaları Yapıldı Resmen. Hatta Gazetelerde Bile Aref Herkesi Kandırdı // Arefin Sırrı Çözüldü Gibisinden Yazılar Yazıldı.

Çocuğun Elbet Bir Sırrı Olacak. Ne Yani O Barbados Olayını Gerçektende Zihin Okuyarakmı Yaptığını Düşünüldü. O Zaman Aref Zihin Okuyorsa Neden Burada Olurki Düşünsenize Zihin Okuyorsunuz Fantastik Yetenekleriniz Var Ama Çokta Önemli Olmayan Bir Showa Katılıyorsunuz.

Sanki Aref Düzembaz İnsanları Kandırmış Kötü Biri Olarak Açıklandı Tanrımıda Aref Zihin Okuma Yetenekleri Olacak. Bence Arefin Kazanamasının Tek Nedeni Onun Hakkında Karalama Kampanyaları ve Irkçı İnsanlardır.

Sefada Süper Yaptı Onuda Tebrik Ediyorum. Özelliklede Burhan Tiplemesini

Ama Aref Bende Hep Daha Ağır Bastı.

bu haberle cidden cok uzucu :865323
bu kadar yargilamalari hic adil degil.. ama cidden anliyamiyorum ya Aref uzerinde bu kadar reklam yapti show tv ve ne olduu...

not/ konuyla alakasiz ama survivor unlerler unsuzler basligi yokmu benmi bulamadim yardimci olurmusunuz

ugurgamze
02-04-11, 01:53
Sefa doganay şapmiyon olmayı hak etti ve oldu.favorimdi kendisi taklitleri her haliyle çok tatli yenilesi insan sefaa:img-in_lo

devreden
02-04-11, 14:20
neyse reklamın iyisi kötüsü olmaz diye bir söz var
arefin de yolu acık bu bir sekilde olacak diye umutluyum bakalım..
birseyler oldu dahası da gelecek bence..

Despire_ER
02-04-11, 18:50
SefaDoğanay:happy0064
Gerçekten haketti.Çoçuğun tatlılığı,Sempatikliği bir yana yeteneği Muhteşem.Hak eden kazandı.Çünkü taklid bir yetenektir.
Herkes taklid yapamaz.Ama banada birkaç numara öğretseler Aref'in yaptıklarını bende yaparım(Tabiki bu uzun bir süreç)Ama bana Yıllar boyunca taklid dersleri verseler ben gene yapmam:img-hyste
Sefanın zaten duruşu çok farklı geleceğin büyük jönü olucak :happy0064
İyiki Sefa kazandı..Ama;
Kum Sanatı yapanlarıda çok beğenmiştim.Muhteşemdi..Onların amaçlarınn gerçekletiğini düşünüyorum.Tanıtmaktı tanıttılar..:img-wink:

Havvanurs
26-09-11, 18:06
Sefa Doğanay çok iyi bir taklitçi. zaten kazanmış olsa bile hakederek kazandı :img-wink:

hülyam-hülyam
08-10-11, 14:24
yetenek sizsiniz de bu akşam maltepe üniversi'nde çekilen bölümü yayınlanacak...
show tv 20:00...

kanaysece
03-01-12, 14:52
Artık çarşamba günleri mi yayınlanıcak ??
Bir bilgisi olan varsa aydınlatabilir mi?
Eğer çarşamba yayınlanıcaksa acaba cumartesi ne yayınlıyacak show ??

Ultio
08-01-12, 19:46
artık 2 gün olacak sanırım.hem çarşamba hemde cumartesi...
çarşamba my'ye rakip olmak için konuldu.

beyaz-angel
20-01-12, 19:33
Nurullah selim favorim. Harikaydı yaa çok temiz kalpli gerçekten :))
umarım o 1.olur

hekimoglu64
10-03-12, 22:11
iyi aksamlar demeyi cok isterdim ki ne yazikki iyi aksamlik bir durum kalmadi.
bu aksam yetenek sizsinizin yari finalini izlerken her sey yolundayken.su an yarisan tarcin ismi köpegiyle yarisan yarismaci.yaninda bir fare cinsi bir hayvan getirmis.buraya kadar her sey yolundayken taki hayvan in ismine tövbe yarabbim has yarabbim bu yaratiga yüce yaratanimizin Allah in 99 isminden olan Gafur ismini vermis!!!!!! bu ne edepsizliktir bu ne kendini bilmezliktir?!!! buna acilen bir cözüm gelmeli bir an önce bu yanlsi düzeltilemk zorunda!su anda acun medya ya tepki mailleri gidiyor buradan belirtmek istedim.böyle kendini bilmezlik olmaz!hic kimseninde bu yanlisa bir tepki vermemesi zaten aci ya.!bu durumu rütük e siakyet ediyoruz toplu tepki mail yoluyla ve acun medyya ya....

Gafur ismi Allah in 99 isminden biri! böyle saygisizlik olur mu????

ve anlami>Mağfiret eden, yarlığayan, affeden, bağışlayan, merhamet eden Allah. Allah'ın isimlerinden. (bkz. Gaffar).

yazacak cok sey varda...

rain 1907
11-03-12, 00:11
iyi aksamlar demeyi cok isterdim ki ne yazikki iyi aksamlik bir durum kalmadi.
bu aksam yetenek sizsinizin yari finalini izlerken her sey yolundayken.su an yarisan tarcin ismi köpegiyle yarisan yarismaci.yaninda bir fare cinsi bir hayvan getirmis.buraya kadar her sey yolundayken taki hayvan in ismine tövbe yarabbim has yarabbim bu yaratiga yüce yaratanimizin Allah in 99 isminden olan Gafur ismini vermis!!!!!! bu ne edepsizliktir bu ne kendini bilmezliktir?!!! buna acilen bir cözüm gelmeli bir an önce bu yanlsi düzeltilemk zorunda!su anda acun medya ya tepki mailleri gidiyor buradan belirtmek istedim.böyle kendini bilmezlik olmaz!hic kimseninde bu yanlisa bir tepki vermemesi zaten aci ya.!bu durumu rütük e siakyet ediyoruz toplu tepki mail yoluyla ve acun medyya ya....

Gafur ismi Allah in 99 isminden biri! böyle saygisizlik olur mu????

ve anlami>Mağfiret eden, yarlığayan, affeden, bağışlayan, merhamet eden Allah. Allah'ın isimlerinden. (bkz. Gaffar).

yazacak cok sey varda...

herkes Allah'ın 99 ismini biliyor mu sizce ? yarışmacının art niyetle bunu yaptığını hiç zannetmiyorum.Halk arasında çok fazla tanınmayan bir isim zaten,bir hayvana koyunca ilginç olacağını düşünmüş olmalı.Kimse bunu bile bile yapmaz !

btl.ozdmr
11-03-12, 01:15
herkes Allah'ın 99 ismini biliyor mu sizce ? yarışmacının art niyetle bunu yaptığını hiç zannetmiyorum.Halk arasında çok fazla tanınmayan bir isim zaten,bir hayvana koyunca ilginç olacağını düşünmüş olmalı.Kimse bunu bile bile yapmaz !

bilerek yapmış olmasına gerek yok. Köpeğe koyduğu ismin anlamını araştırabilir bu o kadar da zor bir iş değil.

papatya95
11-03-12, 13:20
bende bu yarışmayı çok seviyorum köpegiyle yarışan yarışmacının bir art niyeti oldugunu zannetmiyorum benimde favorim nurullah bu yarışma bitinci yeni yarışması başlıyacak sanırım acunun

Meh_Met
04-05-12, 13:33
Jüri üyeliğini Hülya Avşar (http://www.dizifilm.com/forum/showthread.php?t=123287), Acun Ilıcalı ve Sergen Yalıçın'ın yaptığı yarışma programı "Yetenek Sizsiniz Türkiye" (http://www.dizifilm.com/forum/forumdisplay.php?f=547)nin 4.Sezon bölümlerinin çekimleri başlamış.

Yetenek Sizsiniz Türkiye Seçmeleri Tüm Hızıyla Devam Ediyor

YETENEK SİZSİNİZ TÜRKİYE İSTANBUL SEÇMESİ;
(...)

Acunn
(http://www.acunn.com/haber/yetenek-sizsiniz-turkiye-secmeleri-tum-hiziyla-devam-ediyor/12083?utm_source=Facebook_yeteneksizsiniz)

Meh_Met
08-09-12, 19:45
Yetenek Sizsiniz Türkiye

Birbirinden ilginc yetenekleriyle "Yetenek Sizsiniz Türkiye" 15 Eylül Cumartesi akşamı Star'da başlıyor. Yepyeni yetenekleri ve sahne arkasında Alp Kırşan'ın sunumuyla "Yetenek Sizsiniz Türkiye" yeni sezonda da seyircisiyle buluşmaya hazır. Acun Ilıcalı Hülya Avşar ve Sergen Yalçın'ın juriligini yaptığı yarışma 15 Eylül Cumartesi Star'da başlıyor!

#StarTV (http://www.startv.com.tr/program/yetenek-sizsiniz-turkiye)

Meh_Met
16-09-12, 16:50
Alp Kırşan'ın sunumu ile "Yetenek Sizsiniz Türkiye" 4. Sezonda seyircisiyle buluşmaya Star TV'de devam ediyor.... Hülya Avşar, Acun Ilıcalı ve Sergen Yalçın'ın juriligini yaptığı yarışma her Cumartesi - Pazar akşamı 20.00'de Star'da!

Meh_Met
30-12-12, 11:18
Yeni fragman çok merak uyandırıcı. Sahne şovu için Hülya Avşar (http://forum.dizifilm.com/forum/showthread.php?t=128067&page=21)'ın gözlerini ödünç isteyen yarışmacının performansını gerçekten çok merak ettim....

Duyuru: Düzce Üniversitesi Medya Ödülleri 2012 Anketi başladı. "En İyi Yarışma Programı" dalında #Yetenek Sizsiniz (http://forum.dizifilm.com/forum/forumdisplay.php?f=547) ve #O Ses Türkiye (http://forum.dizifilm.com/forum/showthread.php?t=130028)aday.

stylist
22-02-13, 15:35
Yetenek Sizsiniz bu sezon muhteşem. Jüri üyesi olsun,yarışmacılar olsun, Alp kırşanıyla olsun herşeyiyle müthiş..
Bu sezonu şüphesiz Atalay Demirci kazanmalıdır. Adam müthiş ya. Bu sezon odur benim gözümde şampiyon. Ki Türkiyeninde onu şampiyon yapacağını düşünüyorum (inşallah). Otobüste bile onun esprileri anlatılıyor.

Onun dışında beğendiğim Kıvanç&Burak.
Kesinlikle finale kalmalılar. Kesinlikle. İlüzyonu komediyle birleştirmişler ve müthiş olmuş, yerlere yattım sahiden. Ölüyordum gülmekten:img-hyste

Meh_Met
22-02-13, 20:55
Gangnam Style Yetenek Sizsiniz Türkiye'de!

Güney Koreli şarkıcı PSY (Park Jae-Sang), “Yetenek Sizsiniz Türkiye”ye konuk oldu. “Gangnam Style” şarkısı ile Yetenek Sizsiniz Türkiye izleyicilerine keyifli anlar yaşatan PSY, Acun Ilıcalı, Hülya Avşar ve Sergen Yalçın ile birlikte jüri koltuğuna oturdu...
Yetenek Sizsiniz Türkiye yeni bölümü ile 23 şubat 20.00 star tivi'de...

Meh_Met
23-02-13, 22:29
Acun Ilıcalı iyice haddini aşmaya başladı. :fighting2:fighting2:fighting2 Avşar için kullandığı cümleler hiç hoş değil. Hepsinden önce karşısındaki bir kadın ve onun sayesinde buralara gelmiş bir isim...
Yeni sezon bölümlerinde umarım yer almaz...

Apresurate
23-02-13, 22:33
Hülya'nın ilk verdiği tepki (masadan kalkıp gitmesi...) belki biraz fazla tepki vermiş olabilir ama program içerisinde bizzat anı yaşayan ve ses tonu, ifadesi ile birebir muhatap olan o. Bir bakıma haklı da olabilir ama ikinci kurduğu cümle gerçekten beni çok şaşırttı. Hülya ise sadece ters ters bakmakla yetindi. Sırf Acun'un bu tavrı yüzünden bende Hülya'nın programda yer almasını istemiyorum.

jixues
24-02-13, 00:28
Acaba olayı paylaşabilir misiniz ? Çok merak ettim.

Meh_Met
24-02-13, 10:19
Acaba olayı paylaşabilir misiniz ? Çok merak ettim.

Bir yarışmacı gurubu farklı top çeşitleri ile hareketler sergiliyor, ellerinde topları döndürüyor. Ilıcalı'nın ilk hareketi. Avşar'ı yaptığı yorum üzerine küçümsüyor... Avşar bu yaklaşıma şakayla karışık masadan kalkarak tepki gösteriyor. (Keşke daha ciddi yaklaşsaymış...)
İkincisi Avşar'ın farklı bir yaışmacıya yorum yaparken... Ilıcalı "Hülya'nın ihtiyacı var" gibi bir cümle sarfetmesi ki beni asıl bu cümlesi sinirlendirdi... (Buna benzer imaları yapmaya devam etti)
Cümle ne üzerine kuruldu, Ilıcalı uslubunu anlamak için programı izlemen şart...

Apresurate
24-02-13, 13:06
Çok fazla yorum yazan birisi değilimdir ama bu durumdan gerçekten rahatsızım... Spot Haber'in konuyla ilgili haberinde; Hülya Avşar, Acun Ilıcalı'nın kendisini azarladığını söylediği ve yüzünü astığı yazılmış. Bunun üzerine Acun Ilıcalı azarlamadığını söylediği ve salona sordu azarladım mı diye. (Arkasına birilerini alarak iş yapmasa şaşırırım. Zorda kalınca bunu hep yapıyor.) Hülya Avşar ve Acun Ilıcalı'nın birlikte alttan alması ile polemik büyümedi... Deniliyor haberde ama bu kadar hafif yaşanan bir olay değil. Bazı haber başlıkları ise Acun'un Hülya'yı azarladığı yönünde net haberler yapmış...

hülyam-hülyam
24-02-13, 15:41
ilk iki sezon programı kaçıracağım diye korkardım o kadar seviyordum ama şu son iki sezon artık katlanamıyorum.. tamam eskiden hülya ile acunun atışması eğlenceli oluyordu ama acun iyice abarttı.. son olayı bilmiyorum bilmekte islemiyorum ama hülya tepki vermiş iyi etmiş.. maden hülyayı küçümseyeceksin neden jüri diye oraya oturtturuyorsun yada jüri yaptıysan yorumlarına saygı göstereceksin.. bugün sadece psy hülya ve alp'in gangnam dansı için izleyeceğim...

umarım gelecek sezon hülya avşar bu programda yer almaz...

sinemAvsar
24-02-13, 22:25
Yaşananlardan dolayı bende durumdan hoşnut değilim. Sinemacı olarak neden tvde bu kadar yer alıyor anlamış değilim. Hele ki acun projelerinde...

Meh_Met
24-02-13, 22:43
... bugün sadece psy hülya ve alp'in gangnam dansı için izleyeceğim...

umarım gelecek sezon hülya avşar bu programda yer almaz...

Programı izlememekle iyi yapmışsın. Sinirlerin gerilmemiş en azından... Bende sadece Hülya Avşar ve PSY performansı için izleyeceğim.
Konuyla ilgili atılan bazı başlıklar şöyle:
HaberTürk: Jüri masasını terk etti!
En Son Haber: Yetenek Sizsiniz'in dün akşam yayınlanan bölümüne Acun ile Hülya Avşar arasındaki diyaloglar damga vurdu.
gecce: Hülya Avşar Acun Ilıcalı'ya neden küsüp gitti?
Spot Haber: Acun Ilıcalı Hülya Avşar'ı Azarladı.
EnSonHaber: Hülya Avşar, Acun Ilıcalı'nın eleştirilerine daha fazla dayanamadı.
haber365Medya: Acun'dan Hülya'ya Azar!
Televizyon Gazetesi: Acun Ilıcalı, Hülya Avşar'ı küstürdü

Meh_Met
25-02-13, 00:31
Avşar'ın yeni albümü 2 ay sonra geliyormuş. (Muhtemelen uzayacaktır.) Avşar PSY ile konuşurken söyledi ve ondan yeni albümü için bir parça istedi... PSY ise dansını görmem gerek dedi ve Avşar bunun üzerine ciddi olduğunu ve albümü için kendi tarzında bir parça istediğini yineledi. :) Hadi hayırlısı. :img-heh:

>>efsunn<<
26-02-13, 02:07
bugünkü izlediğim programda en begendiğim atalay demirci
finale cok yakısıyor :)

мєяνє
01-03-13, 14:08
Yaa dünkü bölümde Cash'e bayıldım ya bayıldım resmen köpek müzikle kareografi sergiledi ya çok akıllı...

Meh_Met
02-03-13, 19:51
Bu akşam yayınlanacak olan 56. bölümde Melih Yazgan tasarımı Hülya Avşar kostümünü #130 (http://forum.dizifilm.com/forum/showpost.php?p=17952467&postcount=130) çok beğendim. :) :img-blush:img-blush
Bu program ne zaman bitecek!! :icon_whis

justinhenin
04-03-13, 23:23
baha çıktı çok seviyorum UFAK BATERİSTİ dilerim finale kalır allah ailesine bagışlasın
çok başarılı ve bence ilerde çok yetenekli bir baterist olcagı kesin

finale kaldı gibi baha oleyyy onu finaldede izlicez sanırımm

Meh_Met
09-03-13, 18:18
baha çıktı çok seviyorum UFAK BATERİSTİ dilerim finale kalır allah ailesine bagışlasın
çok başarılı ve bence ilerde çok yetenekli bir baterist olcagı kesin

finale kaldı gibi baha oleyyy onu finaldede izlicez sanırımm

Kesinlikle katılıyorum. Bende onun birinci olmasını çok isterim. Tüm performansları izlemiş değilim ama Baha finale kalabilecek yetenek ve birikime sahip...

chuckbass
10-03-13, 17:22
atalay ve kasıks kalsın istiyorum yürüsünler bence
cok sıkı takip edemedim ama ikisinin de
üstüne cıkan cok yok gibi gördüklerimde

berraksu-
12-03-13, 14:19
gönlüm baha dan yanaydı sevimli olması bir yana gerçekten yetenek dediğimiz şey onda fazlasıyla mevcuttu.
atalay demirci de iyiydi zaten ikisinden birinin birinci olacağına kesin gözle bakıyordum.

shut up
12-03-13, 15:32
baha ne biçim çocuk yaa büyümüş de küçülmüş :)
biraz ufaklığın vermiş olduğu bir yaramazlık var tabi. bazen fazla ilgiden kendini kaybedip şımarabiliyor :)
baha'nın atalay ile finale kalmış olması büyük şanstı aslında. atalay ile yetişkin biri kalmış olsaydı zor bir seçim olabilirdi ama bence baha kazanmalıydı. o yaşta çaldığı bateri gerçekten büyük bir yetenek bana göre. üstelik çok da kolay değildir çalması :img-wink: gönlüm baha'dan yanaydı ama olmadı. atalay bir şekilde kendini devam ettirebilir çünkü. oysa baha daha ufacık. kazanacağı ödül müzik anlamında baha'yı ilerletebilirdi. (eğitim vb. gibi sonuçta ailesinin durumunu bilmiyoruz :icon_whis )
tabi bu sonuç ile ilgili yorumumdu.
aslında son ikiye kalan isimden memnun değildim. güçlü yeteneler vardı elenen. baha'nın ilk 2ye gireceğini düşündüm zaten. atalay 'da beni pek güldürmüyor. 15-20 espiri yapıyorsa 5 tanesine anca gülüyorumdur.

ben hakan akdoğan ve Game Of Gölge'nin ilk 2ye kalmasını, ikisinden birinin kazanmasını isterdim.
verilen oylamadan hiiiiiiç memnun değilim.
hakkıyla yeteneğe verilmiş bir oy değil, duyguya dayalı bir oylama olduğunu düşünüyorum. yazık oldu!!!!!!

Feyzaes
12-03-13, 17:30
Baha yerine ben Hakan Akdoğan'ın ilk 2'ye kalmasını isterdim. Atalay'ın birinci olacağına ta en başından beri tahmin ediyordum ki tahminim de yanlış çıkmadı. Atalay çok iyi konuşuyor ve güldürüyor da. Dün akşam ona güleyim derken şekilden şekile girmişim haberim yok. En başta koltukta oturuyordum performans bitince kendimi halının üstüne serili biçimde buldum :D
Güzeldi dün akşam

stylist
12-03-13, 21:25
Atalay:happy0064:happy0064:happy0064
Haketti ve kazandı! :happy0064

Meh_Met
23-11-13, 22:52
HaHa Bu kadına bitiyorum. Hülya Avşar yine performansını beğendiği (ve kendisinden de etkilendi bence) bir yarışmacıya ayakkabısını fırlatıyor. :img-hyste:img-hyste Ayakkabıyı Alp Kırşan yakalıyor... :)

Sine-i Suzan
06-07-14, 00:42
Acun Ilıcalı Yetenek Sizsiniz için Meryem Uzerli'yle görüşüyormuş bugün O Ses jürisi için diye haberler vardı ama kuşlu sitede Yetenek Sizsiniz için diye okudum.
Ki zaten O Ses için Meryem'in jüri olması saçmalığın daniskası olurdu o vakit Yetenek Sizsiniz jürisinden ya Hülya ya Eser gidecek demektir acep hangisi gidecek.:img-blush
Eğer Meryem Uzerli jüriye katılırsa kesinlikle programa hareket katar ee bir de Murat Boz'da katıldı ikisi alıp, götürür gibime geliyor.:865323

cakocakmak11
06-07-14, 16:40
Acun Ilıcalı Yetenek Sizsiniz için Meryem Uzerli'yle görüşüyormuş bugün O Ses jürisi için diye haberler vardı ama kuşlu sitede Yetenek Sizsiniz için diye okudum.
Ki zaten O Ses için Meryem'in jüri olması saçmalığın daniskası olurdu o vakit Yetenek Sizsiniz jürisinden ya Hülya ya Eser gidecek demektir acep hangisi gidecek.:img-blush
Eğer Meryem Uzerli jüriye katılırsa kesinlikle programa hareket katar ee bir de Murat Boz'da katıldı ikisi alıp, götürür gibime geliyor.:865323

Eser devam ediyor Hülya Avşar'ın ayrılacağı söyleniyordu zaten bu sezon hem bir gece şovu yapacakmış hem de bir sitcom da oynayacakmış ayrıca Acun Ilıcalı bu sezon Yetenek Sizsiniz Jürisinin 4 kişiden oluşacağını söylemişti Acun ve Eser kaldılar Murat Boz geldi 1 yer boş kaldı oraya da Meryem gelecektir zaten aylardır Acun Meryem haberleri dolaşıyordu ortalıklarda bir ara O Ses haberleri çıkıyordu gerçekten saçmalıktı Meryem'in ses yarışmasın da ne işi var demek ki Acun Yetenek Sizsiniz için görüşmüş programı sadece ilk yılında izlemiştim sonra hiç izlemedim ama Murat,Meryem,Eser üçlüsü bu programı bana izlettirir