PDA

Tüm Versiyonu Göster : Aşk ve Ceza (Arşiv 8)

Sayfalar : 1 [2] 3 4 5

MİHRİMAH
16-01-10, 21:04
İnşallah ablacım..:img-yes: ama kendısı ogullarına bırsey olmasın yıne kan davası donusmesın dıye dusunse bıle..bu beyaz ısını onaylıyor mu bırde sırıtıyor mu ? yıne benım gozumden dustu..

Gözü dönmüş evet..ama fragmanda Savaş'a baş kaldırdılar orta yolu bulmak ıcın ellerınden gelenı yapacaklar bence..ki yapmalılarda..
Burda yıne bırı oldurulmedı ki kızını veresın..apacık adam uyusturucu ısını ıstemıyor..ıkna etmek ıcın cabalıcaklar..yıne dıcek kesın kan dokerız dıye ama dokemezler yoksa acık vermıs olurlar..:img-tomat,
Bencede sadece bu nedene dayanıyor..adam kullanıyor resmen..oh karsı taraf yapsın..baldarlar kendı kamyonlarında satsın..bı yakalansınlar ahmet ağa hıcbır sucu kabul etmez..malı satan o kamyonların ustune koskocaman baldarlar yazıyor..adam ıyı kurmus dümeni..

Savaş kızla evlenmeseydı bu ıste bozulcaktı..Şahnur hanıma hayırlı olsun dedı asıl hayırlı olsun lafı bu beyaz ısı ıcın soyledı..
Ben bu adamı bı elıme gecırırsem..bıde sayende damat demez mı..:img-tomat

Canım kesinlikle şurda söylediklerine çok katılıyorum .koyu ile gösterdiğim kısım varya bir açıdan evet Savaş'ı bu işe ikna etmek isteyecekler .

Çünkü bu işin elinde sonunda devam etmesi lazım .Ama sorun bu iş savaş devam ettirmeyeceğine göre savaş'ı nasıl ikna edecekler .

Bana bu ikna olayı daha çok tehdit ile olacakmış gibi geliyor .Yani adam Savaşı açık açık eğer çıkarsan ailden biri ölür ama işte bunu nasıl yapacakki ozaman bu işin kan davası yüzünden olmadığı ortaya çıkar .

Yani yeni bir cinayetin olması Polisi uyuşturucuya götürecektir .Bunuda Çiçeğin babası istemeyeceğine göre demekki bu tehditler havada kalacak.

Zaten bu tehditlerin Savaş üzerinde işe yarayacağını sanmıyorum .

Şöyle bir fikir geliyor aklıma Savaş işi ilk başta hemen kesmeyecek daha doğrusu kesemeyecek .

Ve bu işi polis yardımı ile halletmeye çalışacak .

Nasıl söyleyeyim hani diyelimki mal pazarlanacak Savaş bunun polisler tarafından ele geçirilmesine izin verecek bir nevi uyuşturucu işine bir darbe indirmiş olacak..

Allah çok da güzel olur gerçekten .Bu ahmetmi neydi onun ve Şahnur hanımın yüzünü görmek isterim ozaman..

Birde şu ikinci gösterdiğim kısımdada kesinlikle öyle adam çok zekice davranıyor şahnur hanımda kendisini akıllı sanıyor adam baya onları kullanıyor ..

Ama Savaş var artık hiç bir şey eskisi gibi olmayacak..:img-wink:

sudemnaz
16-01-10, 21:17
savaş yasemin olacak bu belli ama
benim gönlümdeki ses savaşçiçek diyor
zor ama güzel olabilirdi
çiçek kendi iradesiyle savasın abisiyle evlenmedi
birbirlerini tanıdıkça aşk olsa
ama arada abinin ruhu olsa :)
eyy ruh çekil aradan :)
ben onların bu aşka başlayışlarını görmek isterdim
bu olmazsa dostluklarıını da izlerim
ama lütfen çiçeki ikinci kadın yapmasınlar:(
platonik takılmasın...

gulozar
16-01-10, 21:24
savaş yasemin olacak bu belli ama
benim gönlümdeki ses savaşçiçek diyor
zor ama güzel olabilirdi
çiçek kendi iradesiyle savasın abisiyle evlenmedi
birbirlerini tanıdıkça aşk olsa
ama arada abinin ruhu olsa :)
eyy ruh çekil aradan :)
ben onların bu aşka başlayışlarını görmek isterdim
bu olmazsa dostluklarıını da izlerim
ama lütfen çiçeki ikinci kadın yapmasınlar:(
platonik takılmasın...

Ah sudemnaz'cim;biz seninle neden hep imkankiz olan aski istiyoruz:img-cray:burdada imkansiz gibi görünen Cicek ve Savas askini istiyoruz...ama malesef yine hayal kirikligina ugrayacagiz:img-cray:burda abinin ruhu araya girer:img-hystedigerinde iyyysan ve Can araya girer:img-hyste
bizim gelin adaylarimiz ,diger askin büyüklügü icin sadece bir arac olarak kullanilacak:img-cray:

MİHRİMAH
16-01-10, 21:33
Özetimiz gelmiş anlatılanlar zaten bildiğimiz şeyler .

Savaş'ın zaten rest çekeceğini biliyordum öyle bir adamdan başka bir davranış beklenemezdi..

Şahnur hanım ve Savaş'ın dayısı bu kadar büyük bir tepki beklemiyorlardı.

Aynı resti Ahmet denen adama da yaptıysa bu kişinin Savaşı 'ı tehdit etmesi normal tabi.

Adamın gözünü para bürümüş bırakın kızını hiç bir şeyi görmüyor .Böyle insanlardan korkulur.

Ama her tehdit her insanda işe yaramaz .Adam bunu anladığında farklı yollar deneyecektir..

En çok merak ettiğin sahne Ahmet denen kişinin Savaş'ı tehdit ettikten sonra buna nasıl bir karşılık alacağı...

Öyle görünüyorki Savaş ve Yasemin bu bölümde de karşılaşmayacaklar .

Merakla bekliyorum güzel ve heyecanlı olacağınıda düşünüyorum .

fuşya
16-01-10, 22:16
Ah sudemnaz'cim;biz seninle neden hep imkankiz olan aski istiyoruz:img-cray:burdada imkansiz gibi görünen Cicek ve Savas askini istiyoruz...ama malesef yine hayal kirikligina ugrayacagiz:img-cray:burda abinin ruhu araya girer:img-hystedigerinde iyyysan ve Can araya girer:img-hyste
bizim gelin adaylarimiz ,diger askin büyüklügü icin sadece bir arac olarak kullanilacak:img-cray:

bende sizler gibi savaş çiçek diyorum:good:uzun soluklu bir dizi olacak gibi ilerde senaryonun hangi yöne kayacağını bilemeyiz...ay yapım dizisi olsa savaş çiçek şansı olabilir derdim ama tmc dizilerininde senaryo başka oyuncuya pek dönmüyor...bu dizide sadece murat yıldırım ismi açıklanmışken bile çiçek karakterini çok merak ediyordum...dizi başladıktan sonrada bana en ilgi çekici karakter olarak çiçek geldi...yasemin karakterindense çiçek karakteri daha sıcak geliyo...onun çok şeyler başarmasını istiyorum....

fuşya
16-01-10, 22:20
platonik takınılan aşklarda izleyi çok etkiler ..kız aşık olur ya da erkek...o kişinin farkında bile değildir aşık olunan karakter...mesela hsde okan yalabığın aşkı beni cansel elçinin aşkından çok etkilemiştir...ama bir müddet sonra tek taraflı değil karşılıklı bir aşk izlemek istiyor insan ...bakalım dizide çiçeğin akıbeti ne olacak..

sinemyalcin89
16-01-10, 22:26
çiçek savaş isteyenleer bana kızmasınlar lütfen arkadaşlar bence çiçek savaş olmucak çiçekiçin illa biri olucaksa bence yeni biriolmalı zaten savaş ın da dedği gibi o abisinin karısı oldu bi kere öle yada böle asla o gözle birbirine bakıcaklarını sanmıyorum çok ii dost olabilirler hatta çiçek savaş ın yasemin le ilişkisine yardım da eder ama çiçek tarafından savaşa bir ilgi olucağına sanmıyorum
not:bölüm tüyoları gelmedi mi arkadaşlar

fuşya
16-01-10, 22:33
çiçek savaş isteyenleer bana kızmasınlar lütfen arkadaşlar bence çiçek savaş olmucak çiçekiçin illa biri olucaksa bence yeni biriolmalı zaten savaş ın da dedği gibi o abisinin karısı oldu bi kere öle yada böle asla o gözle birbirine bakıcaklarını sanmıyorum çok ii dost olabilirler hatta çiçek savaş ın yasemin le ilişkisine yardım da eder ama çiçek tarafından savaşa bir ilgi olucağına sanmıyorum
not:bölüm tüyoları gelmedi mi arkadaşlar

bence savaştan karşılık görmese bile çiçek tek taraflıda olsa aşık olacaktır savaşa...izleyici kağıt üstünde evli , iki iyi dost izlemek istemez...senaryoyu yazanlar bbg senaristleri ...karşılıksız aşk yazmaya bayılıyorlar..bbgdeki bennu ve tardunun oynadığı karakterleri hatırlatmak isterim...bakalım senaristler neler yazacaklar:kahve

bahar*
16-01-10, 22:35
bence savaştan karşılık görmese bile çiçek tek taraflıda olsa aşık olacaktır savaşa...izleyici kağıt üstünde evli , iki iyi dost izlemek istemez...senaryoyu yazanlar bbg senaristleri ...karşılıksız aşk yazmaya bayılıyorlar..bbgdeki bennu ve tardunun oynadığı karakterleri hatırlatmak isterim...bakalım senaristler neler yazacaklar:kahve

Bence de katılıyorum.. Belki Çiçek Savaş'ın iyi niyetini yanlış anlayabilir ama..

Savaş annesine "Çiçek benim yengem.. bacım.." derken gayet samimiydi..:good:

Ama ne yalan söyliyim ben de isterdim bu çifti..:img-yes:

sinemyalcin89
16-01-10, 22:40
bunları konuşmak için çokerken belki bakalım bölümlerin seyri nasıl ilerleyecek ?? şu savaş ve yasemin karşılaşsalar heyccan giderek artıyor bakalım bu bölümsonu karşılaşacaklar mı

doralaves
16-01-10, 22:45
dizinin ana sayfaya geçmesi için belli kriterler var mı? bilen varsa yazsın ben çok merak ettim.

GULE_HAVIN
16-01-10, 22:47
bunları konuşmak için çokerken belki bakalım bölümlerin seyri nasıl ilerleyecek ?? şu savaş ve yasemin karşılaşsalar heyccan giderek artıyor bakalım bu bölümsonu karşılaşacaklar mı

Katiliyorum daha dogru durust yan yana gormeden nasil karar veriyorsunuz.

sadece tekne sahnesinden mi yola cikarak uyumsuz deniliyor ilk sahneleri ilk bolum acikca soyluyorum ilk bolum murat savas olmamisken bir sahne.

cunku murat 2 bolumde olmus savas.

GULE_HAVIN
16-01-10, 22:51
dizinin ana sayfaya geçmesi için belli kriterler var mı? bilen varsa yazsın ben çok merak ettim.

Dizinin Reytingleri tutmus olma garantisi.

kurallara uymak. misal tek cumlelik mesajlar yasak :)

dizifilm reytingleri.

basligin aktif olmasi.

yorumlarin akli basinda olmasi (bazen Savasa fazla sulaniyoruz):img-hyste

bu tur seyler herhalde.

kanaryalı
16-01-10, 23:03
asinin yerini tutmasa da güzel dizi
muratım var ya o yeter zatennn :good:

offf offf çok yakışıklı :good:

vallaaa3. bölüme geldik hemencecikkk

güzel ilerliyor dizi
hep böyle devam ettsinnn... :img-wink:

bahar*
16-01-10, 23:13
aaah bir durdurabilsek kendimizi:img-hyste

bencede yakindir savas bari bu bolum dokturmesede bizde ana sayfaya gecsek :img-hyste sonra doktursun kopruyu gecene kadar :img-hyste sonra malum devam ederiz:img-hyste

Umarım bu bölümde.. bölüm yorumlarına döktürme şerefine nail olmaktan

geri kalmam..:img-hyste Her hafta bişi her hafta bişi bıktım yaa..:img-hyste

sudemnaz
16-01-10, 23:13

:) kader mi bu
bir kere de istediğimiz çiftin önünde engel olmasa en sağlam dişimi kırıcam :P:P
abinin ruhu yaseminin aşkı engel olacaktır, ya da savaş çiçeğe bir şey hissetmeyeceğinde hiç bişi olmayacak :bilmim
ama belli senaristler açık kapı bırakmıyor savaşla yaseminden başka ana aşka...

hikayede beni yasemin ve onun içinde bulunduğu çevre çekmedi
yani ben izlerken izlediklerimin içine giremiyorum yapay geliyor yani sevmedim işte.

ama çiçekte şahit olduğum gerçeklik var
o beni her bakışıyla etkiliyor :bilmim
çiçek savaşa tek taraflı aşık olmasın lütfen lütfen
sıkıldm böyle dizilerden
birinde de farklı olsun
ikinci kadın engel olmasın onları yan yana getirmek için çalışsın
ya da direkt savaşın kalbini kazansın :):):)

çiçeğin hayat mücadelesiyle de yetinirim yeterki onu güçlü göreyim...

GULE_HAVIN
16-01-10, 23:20
Umarım bu bölümde.. bölüm yorumlarına döktürme şerefine nail olmaktan

geri kalmam..:img-hyste Her hafta bişi her hafta bişi bıktım yaa..:img-hyste

:img-hyste:img-hyste yani biz akilanmayiz :img-hyste

ama teknedeki havlu hali olmasinda cunku en son o olay konusuldugunda uyari almistik:img-hyste( 35+ olmustu baslik):img-hyste

sevgi sihirbazı
16-01-10, 23:33
selam millet ben geldim...
yasemin yine fragmanlarda annesine adı bile bilmediğim bi adamın bebeği diye konuşuyorr
hayır anlamdım ki annenin neden üstüne gidiyosun:img-hyste
kendin baldarlı ağanın çekimine kapıldın teknenin yolları taştan diye seke seke gittin:img-hyste
kadın garibim doktorun elinden aldı
ben bakarım dedi,ama yok sanki kadının olayda bi suçu varmış gibi yapıyo:img-hyste
baldarlı ağanın çekimi demişken,bende çoktan kapıldım o çekime:img-hyste:img-hyste
gidiyorummmm:img-hyste

mirank
16-01-10, 23:42
yasemin yine fragmanlarda annesine adı bile bilmediğim bi adamın bebeği diye konuşuyorr
kendin baldarlı ağanın çekimine kapıldın teknenin yolları taştan diye seke seke gittin:img-hyste
ben bakarım dedi,ama yok sanki kadının olayda bi suçu varmış gibi yapıyo:img-hyste
baldarlı ağanın çekimi demişken,bende çoktan kapıldım o çekime:img-hyste:img-hyste

baldarların gücü.. baldarın çekim gücü..:img-hyste:img-hyste:img-hyste

bende geldim..
arzucum ayağını sürüdün kuzum..:img-wink:

hiç ya.. ikide birde annesine kızıyo.. o hamile kaldı sanki:img-hyste
atlamasaydın adamın üstüne o zaman..:img-hyste

xasidemirx
16-01-10, 23:42
aman´aman kimler var burda arzummm canim hos geldinn :love05:

aman aman dikat et arzucum yavas o cekime kapilmayanmi var sende herkez o cekimin etkisende gidiyor:img-hyste

ay ne yapasin yaso sende birisinden sinirini kaldirmak sorunda oda zavali anneyi secti kurban olarak bara duruken ya :img-hyste:img-hyste

purple rain
16-01-10, 23:48
:) kader mi bu
bir kere de istediğimiz çiftin önünde engel olmasa en sağlam dişimi kırıcam :P:P
abinin ruhu yaseminin aşkı engel olacaktır, ya da savaş çiçeğe bir şey hissetmeyeceğinde hiç bişi olmayacak :bilmim
ama belli senaristler açık kapı bırakmıyor savaşla yaseminden başka ana aşka...

hikayede beni yasemin ve onun içinde bulunduğu çevre çekmedi
yani ben izlerken izlediklerimin içine giremiyorum yapay geliyor yani sevmedim işte.

ama çiçekte şahit olduğum gerçeklik var
o beni her bakışıyla etkiliyor :bilmim
çiçek savaşa tek taraflı aşık olmasın lütfen lütfen
sıkıldm böyle dizilerden
birinde de farklı olsun
ikinci kadın engel olmasın onları yan yana getirmek için çalışsın
ya da direkt savaşın kalbini kazansın :):):)

çiçeğin hayat mücadelesiyle de yetinirim yeterki onu güçlü göreyim...

kaqtılıyorum, fragmanlarda çiçeğin savaşa mutlu bir şekilde sarıldığını görmek beni de mutlu etti. yakın zamanda aralarında bir aşk olmasını bekiliyorum tek taraflı da olabilir...

sevgi sihirbazı
16-01-10, 23:51
aman´aman kimler var burda arzummm canim hos geldinn :love05:

aman aman dikat et arzucum yavas o cekime kapilmayanmi var sende herkez o cekimin etkisende gidiyor:img-hyste

ay ne yapasin yaso sende birisinden sinirini kaldirmak sorunda oda zavali anneyi secti kurban olarak bara duruken ya
hoşbuldum sende hoşgeldin sevgim:love05:
aman yaso benim sinirimi kaldırmaya başladı artık:img-hyste
sanki tüp bebek yaptıkta baldarlı ağamızdan öyle hamile kaldı:img-hyste
bu bölüm karşılaşma ihtimalleri ne sence?
adını öğrenicek mi sence ağamızın:img-hyste
baldarların gücü.. baldarın çekim gücü..:img-hyste:img-hyste:img-hyste

bende geldim..
arzucum ayağını sürüdün kuzum..:img-wink:

hiç ya.. ikide birde annesine kızıyo.. o hamile kaldı sanki
ben geliyorum bakıyorum kimseler yokk
kuşum..her akşam burda bi toplanma saati koyalım:img-cray:
ama iyi oldu toplandık hemen yine:happy0064
hoşgeldin:love05:
ya annene neden çemkiriyosun sen demii
benim o doktorun odasındaki sahnede içim burkulmuştu
yazık kadında ben bodrumda bakarım diyo eve geldiklerinde de
kaçımız eve hamile gelsek annemiz doğur ben bakarım der:img-hyste
yasemin başına çıktı annesinin sopayı hak etti bu kız:fighting2
kadın sana destek oluyo sus bi otur demi:img-hyste
baldarlı ağanın çekimine o kadar alkole rağmen kapıldın
adamın adını sormadın bee:img-hyste
şimdi dolanırsın öyle ortalarda adını bile bilmediğim adamın çocuğu diyee:img-hyste
hadi söyle bakalım yasemin,leylekler mi getirdi o çocuğu:img-hyste

xasidemirx
16-01-10, 23:54
hoşbuldum sende hoşgeldin sevgim:love05:
aman yaso benim sinirimi kaldırmaya başladı artık:img-hyste
sanki tüp bebek yaptıkta baldarlı ağamızdan öyle hamile kaldı:img-hyste
bu bölüm karşılaşma ihtimalleri ne sence?
adını öğrenicek mi sence ağamızın:img-hyste

ben geliyorum bakıyorum kimseler yokk
kuşum..her akşam burda bi toplanma saati koyalım:img-cray:
ama iyi oldu toplandık hemen yine:happy0064
hoşgeldin:love05:
ya annene neden çemkiriyosun sen
benim o doktorun odasındaki sahnede içim burkulmuştu
yazık kadında ben bodrumda bakarım diyo eve geldiklerinde de
kaçımız eve hamile gelsek annemiz doğur ben bakarım der:img-hyste
yasemin başına çıktı annesinin sopayı hak etti bu kız:fighting2
kadın sana destek oluyo sus bi otur demi:img-hyste
baldarlı ağanın çekimine o kadar alkole rağmen kapıldın
adamın adını sormadın bee:img-hyste
şimdi dolanırsın öyle ortalarda adını bile bilmediğim adamın çocuğu diyee:img-hyste
hadi söyle bakalım yasemin,leylekler mi getirdi o çocuğu:img-hyste

simdi ARZUCUM
soyle soylim ben canim
ilk basta agam öpütü diye aglayan bir yasodan hic ama hic birsey beklmiyorum ben ya hic savas öptü diye aglanirmi ya hic anlmiyorum ben bu yasouyu

vallaha aman birak oda hala savasimiin Vsi etkisinden cikmadi sacmaliyor iste :img-hystemazur görmek lazim arzum ee nede olsa bu savasl baldar sücükta bir numara:img-hyste

Dilek!..
16-01-10, 23:55
Senaristlere çok kızıyorum ama ben...
Görünen o ki Savaş-Çiçek aşkını izleyemeyeceğiz..Bari onları böyle mutlu mutlu çok göstermesinler..İşkence gibi oluyor...
Birden bire Savaş-Çiçek'e okadar ısındım ki onların birlikte olamayacak olmaları çok üzüyor beni..Çiçek çok saf masum..Kıyamıyorum ona...

Bu arada Savaşın son resimlerine öldüm bittim desem yeridir..Adamın duruşu bakışı ayrı bi karizma...
Hele ki o şallı resim yok mu öl öl bit cinsten...

Bu arada bi sucuk muhabbetidir aldı başını gidiyor..İyi gülüyorum sizlere...Birde muhteşem replikler var tabi..

Bu arada Şahnur'a Sirkenur diyenler var...Ona daha fazla güldüm diyebilrim....
Ben Savaşın ablasının Çiçeğe olan tavırlarnın değişeceğini düşünüyorum..Onlarda farklı bir ilişki olucak...Birbirlerinin yaralı saracaklar gibi geliyor...

Birde bi resimde de bahselidyor...Yaseminin bebeğini annesine verdiği falan diye..Zaman atlaması oluyor sanırım...Ben göremedim yardımcı olan olursa sewinirim=))

st_tubi
16-01-10, 23:56
ben bakarım dedi,ama yok sanki kadının olayda bi suçu varmış gibi yapıyo
baldarlı ağanın çekimi demişken,bende çoktan kapıldım o çekime
gidiyorummmm

arzum hoşgeldin bacım:love05:
valla dediğin gibi seke seke gitti tekneye..:img-hyste
anasına çemkirip duruyo şimdi..dua etsin öle anaya:icon_whis
ne analar var bknz:şahnur hanım:kahve
şahnur hanım yaseminin anası olaydı sonu ne olurdu o kızın düşünemiyorum:img-hyste
baldarlı ağanın çekimine kim kapılmıyo bacımm:img-in_lo

baldarların gücü.. baldarın çekim gücü..:img-hyste

bende geldim..
arzucum ayağını sürüdün kuzum..

hiç ya.. ikide birde annesine kızıyo.. o hamile kaldı sanki

ahanda bir slogan daha:img-hyste
bu diziyi bize versinler miraç:img-hyste o dizi kesin reyting rekorları kırar:img-hyste
hem adamın üsütne atlayan kendisi hem hamile kalan kendisi bu işlerde suçu olmayan anasınada çemkiren kendisi:img-hyste
anasının ne suçu..:icon_whis
dediğin gibi atlamasaydın adamın üstüne:img-hyste

xasidemirx
16-01-10, 23:59
Görünen o ki Savaş-Çiçek aşkını izleyemeyeceğiz..Bari onları böyle mutlu mutlu çok göstermesinler..İşkence gibi oluyor...
Birden bire Savaş-Çiçek'e okadar ısındım ki onların birlikte olamayacak olmaları çok üzüyor beni..Çiçek çok saf masum..Kıyamıyorum ona...

Bu arada Savaşın son resimlerine öldüm bittim desem yeridir..Adamın duruşu bakışı ayrı bi karizma...

Bu arada bi sucuk muhabbetidir aldı başını gidiyor..İyi gülüyorum sizlere...Birde muhteşem replikler var tabi..

Ben Savaşın ablasının Çiçeğe olan tavırlarnın değişeceğini düşünüyorum..Onlarda farklı bir ilişki olucak...Birbirlerinin yaralı saracaklar gibi geliyor...

Birde bi resimde de bahselidyor...Yaseminin bebeğini annesine verdiği falan diye..Zaman atlaması oluyor sanırım...Ben göremedim yardımcı olan olursa sewinirim=))

iyi aksamlar dilegimm:img-wink::love05:
caim bende sana katiliyorum
savas ve cicek cok iyi ikili olabilirerdi eyer cicek savasin abisinin karsi olmasaydi ama artik cok ama cok gec
cicek ve savas iliskisi icin :img-wink:

canim sen yaseminle savasi cok kisa yan yana görüdügün icin savasla yasemine hala isinamadin dur savs ve yaso yanyana gelsin bak görüsün onara isinacaksin:love05:

Dilek!..
17-01-10, 00:06
iyi aksamlar dilegimm:img-wink::love05:
caim bende sana katiliyorum
savas ve cicek cok iyi ikili olabilirerdi eyer cicek savasin abisinin karsi olmasaydi ama artik cok ama cok gec
cicek ve savas iliskisi icin :img-wink:
canim sen yaseminle savasi cok kisa yan yana görüdügün icin savasla yasemine hala isinamadin dur savs ve yaso yanyana gelsin bak görüsün onara isinacaksin:love05:

Maalesef evet.. Abisinin karısı Çiçek.. Karakter olarak yakıştırdım ben...
Uyumları hoşuma giittii...Onlar sanrım iyi birer arkadaş olucaklar=))

Bende öyle düşünüyorum..Birbirlerine karşı bişeyler hissetmeye başladıkları..Karşıklı oynadıkları sahnelerden sonra eminim onlarında uyumları bana/bize hoş gelecektir...
O zaman kadar onlar hakkında olumlu yada olumsuz bişeyler yazmak benim için anlamsız oluyor...
İkiside iyi oyuncu ve rollerinin haklarını veriyorlar.....

Savaş zaten Külkedisini düşünmeden yapamıyor..O çoktan etkilendi bile..Birde konuşup görüşseler demek bizim Savaş dünyayı yıkıcak:img-in_lo:img-in_lo

Ama ben Biraz da Yaseminden bekliyorum bişeyler artık..
Yaşadığı hoş bişey olmayabilir şuan onun için..Ama savaş onu zorlamadı.. Teklif etti ve o da kabul etti..Savaşa kızmaya hakkı yok..Kızmıyorda zaten..Ama ben ondan Savaşı düşünmesini bekliyorumm..

Belkide ufak ufak bizim görmediğimiz o geceye ait flashbacklerle onu hatırlar...:bilmim:bilmim

sevgi sihirbazı
17-01-10, 00:07
arzum hoşgeldin bacım:love05:
valla dediğin gibi seke seke gitti tekneye..:img-hyste
anasına çemkirip duruyo şimdi..dua etsin öle anaya:icon_whis
ne analar var bknz:şahnur hanım:kahve
şahnur hanım yaseminin anası olaydı sonu ne olurdu o kızın düşünemiyorum:img-hyste
baldarlı ağanın çekimine kim kapılmıyo bacımm:img-in_lo

hoşbulduk canım,baktım sessizsiniz
bi mesaj yazdım anında geldiniz
baldarlı ağanın dışında benimde mi çekim gücüm var ne:img-hyste
ya yasemin anne kıymetini şahnurla yaşayınca anlayacakk
görücez töre meraklısı şahnurla,reklamcı kızımızın itişmelerini:img-hyste
çocuğun adını bile şahnur koyar be
baran olurmuş
baran baldarlı...:img-hyste
sloganımı sevmişsin itiraf et
hepimiz kapıldık baldarlı ağanın çekimine gidiyoruzz:img-hyste
simdi ARZUCUM
soyle soylim ben canim
ilk basta agam öpütü diye aglayan bir yasodan hic ama hic birsey beklmiyorum ben ya hic savas öptü diye aglanirmi ya hic anlmiyorum ben bu yasouyu

vallaha aman birak oda hala savasimiin Vsi etkisinden cikmadi sacmaliyor iste :img-hystemazur görmek lazim arzum ee nede olsa bu savasl baldar sücükta bir numara:img-hyste
ya savaş baldar sucukta bir numara haklısın:img-hyste
müdüre sen evinde bunu mu yiyosun diyo adam başını çeviriyo
aman bu bizim savaş en karzmatik haliyle dursun sucuk kimin umrunda
ölücü aç olsam bi lokma bişi yemem:img-hyste
ya savaş öptü diye ağlayan yasoya tek kelime çıkmıyo ağzımdan
şöyle kenarda ağam gelsinde bizide öpsün diyen kaç kişi var bilmio bu kız:img-hyste
şükretme felsefesi onda gelişmemiş:img-hyste

mirank
17-01-10, 00:09
bu diziyi bize versinler miraç:img-hyste o dizi kesin reyting rekorları kırar:img-hyste
hem adamın üsütne atlayan kendisi hem hamile kalan kendisi bu işlerde suçu olmayan anasınada çemkiren kendisi:img-hyste
anasının ne suçu..:icon_whis
dediğin gibi atlamasaydın adamın üstüne:img-hyste

dimi.. bize versinler biz forumcak yazarız.. hiç sorun değil..:img-hyste
sırf reytingler için.. dizi için yani.. yoksa Savaşla falan ilgimiz yok..:img-hyste
ama sevdim ben bu sloganı..:img-wink: Savaşa en uygunu..:img-in_lo adamda öyle bir çekim gücü var ki.. ben burdan kapıldım..:img-hyste

hiç.. sanki kadın dedi git iç iç.. sonra tekneye git.. sucukçular kralının üstüne atla..:img-hyste üstüne bide nezaketen bile olsa tanışma..:img-hyste
yazık.. sürekli kadına kızıyo..

xasidemirx
17-01-10, 00:13
hoşbulduk canım,baktım sessizsiniz
bi mesaj yazdım anında geldiniz
baldarlı ağanın dışında benimde mi çekim gücüm var ne:img-hyste
ya yasemin anne kıymetini şahnurla yaşayınca anlayacakk
görücez töre meraklısı şahnurla,reklamcı kızımızın itişmelerini:img-hyste
çocuğun adını bile şahnur koyar be
baran olurmuş
baran baldarlı...:img-hyste
sloganımı sevmişsin itiraf et
hepimiz kapıldık baldarlı ağanın çekimine gidiyoruzz:img-hyste

ya savaş baldar sucukta bir numara haklısın:img-hyste
müdüre sen evinde bunu mu yiyosun diyo adam başını çeviriyo
aman bu bizim savaş en karzmatik haliyle dursun sucuk kimin umrunda
ölücü aç olsam bi lokma bişi yemem:img-hyste
ya savaş öptü diye ağlayan yasoya tek kelime çıkmıyo ağzımdan
şöyle kenarda ağam gelsinde bizide öpsün diyen kaç kişi var bilmio bu kız:img-hyste
şükretme felsefesi onda gelişmemiş:img-hyste
arzummm canim bizim savasiizin hayali sücükta bir numara olmak :img-hyste
ay valaha o sucugu savas bana ye dese ben yerim vallaha

nadayada sen bana yer dersen yerim dedi ay kiz simdiden abayi yakti agamiza ya masallaha yaaaa kizim dur yeni gelldiiiinnn biraz yavas nedir bu sendenki savasss etkisi ya:img-hyste
masallaha savas kizlarda yildirim askina neden oluyor savasin yaninda bir yazi yazmasi lazim

DIKKATLI BAKIN YILDIRIM ASKI ETKISI VERBILIR DIYE:img-hyste

YASEMINE !zaten birsey demiyorum kizz varya bundukca buluyorr yaa agam öpüms git sen kucuk agamiz geliyorr:img-hyste

xasidemirx
17-01-10, 00:17
Maalesef evet.. Abisinin karısı Çiçek.. Karakter olarak yakıştırdım ben...
Uyumları hoşuma giittii...Onlar sanrım iyi birer arkadaş olucaklar=))

Bende öyle düşünüyorum..Birbirlerine karşı bişeyler hissetmeye başladıkları..Karşıklı oynadıkları sahnelerden sonra eminim onlarında uyumları bana/bize hoş gelecektir...
O zaman kadar onlar hakkında olumlu yada olumsuz bişeyler yazmak benim için anlamsız oluyor...
İkiside iyi oyuncu ve rollerinin haklarını veriyorlar.....

Savaş zaten Külkedisini düşünmeden yapamıyor..O çoktan etkilendi bile..Birde konuşup görüşseler demek bizim Savaş dünyayı yıkıcak:img-in_lo:img-in_lo

Ama ben Biraz da Yaseminden bekliyorum bişeyler artık..
Yaşadığı hoş bişey olmayabilir şuan onun için..Ama savaş onu zorlamadı.. Teklif etti ve o da kabul etti..Savaşa kızmaya hakkı yok..Kızmıyorda zaten..Ama ben ondan Savaşı düşünmesini bekliyorumm..

Belkide ufak ufak bizim görmediğimiz o geceye ait flashbacklerle onu hatırlar...:bilmim:bilmim
dilekcim yasonun hatirlamasi belki biraz sacma olurudu cunki kiz sevgilisi aladtmis diye bir bara gider orda sarhos olur ilk gördügü adamila iliski yasar:img-wink:
babasina evlenemeden kimseyle ilisiki yasmayacam diye söz vermisiken simdi yasonun kafasi biraz karsik

birde hamile oldugun ögrenince daha bir hayati karsti ask mesk hoslanma felan kaldiracka durumda degil simdi yasemin yasemin sadece simdi hamile sorunun cözmek istiyor :img-wink:

sevgi sihirbazı
17-01-10, 00:17

canımın içi hoşgeldinn:love05:
baldarların çekimine kapılanlar dyelim o zaman kısacaa hepimize:img-hyste
çiçek aslında çok iyi çok temiz bir kız
tek istediğide okumak
savaş onun özel bi üniversiteye geçiş işlemlerini bu bölümde yaptırınca nasılda mutlu olmuş,koşup boynuna atlıyo canım yaa:img-wink:
zaten ne çiçeğin ne de savaşın birbirilerinden aldıkları bi elektrik yok hayatım
ama ben çiçeğin platonik aşık olacağını düşünüyorum:img-wink:
diloşum bilen bilir ikimizin başlıklarda yaptıkları tahminler hep tutar...
sen ne diyosun bakalım bu konuda
çiçekle nazan konusuna da bakarsak...
nazan aslında tepkilerini uç noktalarda vermesine rağmen bi parça kendince haklı,evet çiçek hiç bişey yapmadı o masum
ama nazanın eşi ölmüş ve bir çocuğu var...
o çocuğa her baktığında,odasında o dvd leri izledikçe acısı tazeleniyo ve bu yaranın kolay kabuk bağlayacağını düşünmüyorum
ayrıca eskiden şahnurda çiçekten yanaydı,ama üniversite meselesi geçtiğinden beri kadın dondurucu gibi oldu:img-wink:

sevgi sihirbazı
17-01-10, 00:22
arzummm canim bizim savasiizin hayali sücükta bir numara olmak :img-hyste
ay valaha o sucugu savas bana ye dese ben yerim vallaha

nadayada sen bana yer dersen yerim dedi ay kiz simdiden abayi yakti agamiza ya masallaha yaaaa kizim dur yeni gelldiiiinnn biraz yavas nedir bu sendenki savasss etkisi ya:img-hyste
masallaha savas kizlarda yildirim askina neden oluyor savasin yaninda bir yazi yazmasi lazim

DIKKATLI BAKIN YILDIRIM ASKI ETKISI VERBILIR DIYE:img-hyste

YASEMINE !zaten birsey demiyorum kizz varya bundukca buluyorr yaa agam öpüms git sen kucuk agamiz geliyorr:img-hyste
ağanın eli tutulmazmış,olsun bakalım birincii:img-hyste
ya nadyaya frg de bi baktımda,bu kız harbiden savaşa aşıkk
arkadaş görüyorum seni ayağına yatıyo bence
evli olduğunuda öğrenmiş savaşın:img-hyste
birde yaseminin savaştan hamile olduğunu gelecek bölümlerde öğrenirse,kız arkasına bakmadan geldiği ülkeye geri döner:img-hyste
çekim gücü yüksek olan ağam her kesimden kendine harem kurmaya başladı çünküüü:img-hyste
şimdi orda o haremde olmak vardııı:love04::img-hyste

Dilek!..
17-01-10, 00:25
canımın içi hoşgeldinn:love05:
ama ben çiçeğin platonik aşık olacağını düşünüyorum:img-wink:
diloşum bilen bilir ikimizin başlıklarda yaptıkları tahminler hep tutar...
sen ne diyosun bakalım bu konuda

çiçekle nazan konusuna da bakarsak...
nazan aslında tepkilerini uç noktalarda vermesine rağmen bi parça kendince haklı,evet çiçek hiç bişey yapmadı o masum
ama nazanın eşi ölmüş ve bir çocuğu var...
o çocuğa her baktığında,odasında o dvd leri izledikçe acısı tazeleniyo ve bu yaranın kolay kabuk bağlayacağını düşünmüyorum
ayrıca eskiden şahnurda çiçekten yanaydı,ama üniversite meselesi geçtiğinden beri kadın dondurucu gibi oldu:img-wink:

Hoşbulduk canım:love05:
Evet maalesef yok olmayacakta..doğrusa budur...Yani Savaş gibi karakterin yengesiyle olması imkansız:img-yes:

Valla Arzum..bilmiyorum ki..Çiçekten en başından beri böyle bi tepki bekliyordum zaten.. Daha doğru ilk bölümde Çiçek'in istemeden evlenişinden sonra ilerde Savaşa karşı bişeyler hissediceğini düşünmeye başladım..Başta ben onların sewerek evleneckelerini düşünüyrdum çünkü....
Yani Çiçekten böyle bişey bekliyorum...Heleki Savaşın onun için yaptıkların ve yapacaklrından sonra:img-yes::img-yes:

Nazan için çok zor bi drum ama Çiçek bu olayda en suçsuz olan kişi..
Yani zamanla diyorum belki Nazan yumuşayabilir..Tabiki kolay kolay olmayacaktır...Çünkü Çiçek babasından dayak yerken nasılda yüzüne hüzün düşmüştü bi anlık da olsa Nazanın yüzüne!!
Gerçi bu vkitten sonra Nazan yumuşasa bile Şahnur Hanım onu wazgeçirecektir.. İlk bölümki tutumu ileikinci bölümdeki arasında bayağı fark var...
Çiçeğe yazık..Şimdi birde Şahnur hanımdan eziyet görecek..Ounkisi de nasıl babasya...:bilmim:bilmim

Nurcan_
17-01-10, 00:38
nurgülün resimlerine bayildim sacilari süper olmus.... o kirmizi ceketli hali süper yani fragmanda hep dikkatimi cekiyoru...

bu dizide cicek acilarin kadini oynayacak bu zaten basdan belliydi...

savas yasemine aklindan cikaramiyormus amma etkilenmis...

savas borayi bogar bence... cok kiskanacak...

savasda nadjami yaseminmi karar versin

sevgi sihirbazı
17-01-10, 00:40
Hoşbulduk canım:love05:
Evet maalesef yok olmayacakta..doğrusa budur...Yani Savaş gibi karakterin yengesiyle olması imkansız:img-yes:

Valla Arzum..bilmiyorum ki..Çiçekten en başından beri böyle bi tepki bekliyordum zaten.. Daha doğru ilk bölümde Çiçek'in istemeden evlenişinden sonra ilerde Savaşa karşı bişeyler hissediceğini düşünmeye başladım..Başta ben onların sewerek evleneckelerini düşünüyrdum çünkü....
Yani Çiçekten böyle bişey bekliyorum...Heleki Savaşın onun için yaptıkların ve yapacaklrından sonra:img-yes::img-yes:

Nazan için çok zor bi drum ama Çiçek bu olayda en suçsuz olan kişi..
Yani zamanla diyorum belki Nazan yumuşayabilir..Tabiki kolay kolay olmayacaktır...Çünkü Çiçek babasından dayak yerken nasılda yüzüne hüzün düşmüştü bi anlık da olsa Nazanın yüzüne!!
Gerçi bu vkitten sonra Nazan yumuşasa bile Şahnur Hanım onu wazgeçirecektir.. İlk bölümki tutumu ileikinci bölümdeki arasında bayağı fark var...
Çiçeğe yazık..Şimdi birde Şahnur hanımdan eziyet görecek..Ounkisi de nasıl babasya...:bilmim:bilmim
çiçeğin babası gibi kim bilir daha ne kadar çok adam var...
tabi sözün gelişi adam diyorum....:icon_whis
savaşın geçen bölüm çiçeğin babasına kızını ikinci defa sattın dediğinde,adamın pişkinliği çok sinir bozucuydu...
adama göre aslında yaptığı şey çok normal,o yüzden kılı kıpırdamıyor:img-tomat
çiçek canım ya öyle yerde sürünürken içim parçalandı
kız üniversite son sınıf öğrencisi,ve gördüğü muamele çok kötüydü
bende senin gibi nazanın o sahnede bi parça yumuşadığını sezdim
ama sonra öfkesi yine galip geldi,ve onda bu öfke oldukça birbirlerinin yaralarını sarmaları zor...
çiçek nazana her dakika gider,çünkü kin nedir bilmeyen biri
ama nazan her seferinde kapılarını kapıyor çiçeğe,hemde çok sert bi şekilde
ve uzun bi müddet aralarında bu çekişmenin olacağını düşünüyorum:img-wink:
çiçek ve nazan kavga ettikleri sırada da nazan bi ara durmuştu,düşünmüştü
ama kızda bi yerden sonra film kopuyo sanırım:kahve
aslında benim merak ettiğim diğer bi konu,o zihniyette bir adam kızını nasıl üniversiteye göndermiş,kocası bile çiçeğe okulda nasıl davranmıştı:icon_whis

Dilek!..
17-01-10, 00:46
Haklısın Arzumm..:love05:
diziyi izlerken o sahne benmde aklımı kurcaladı...
Gerçekten o adam Çiçeki nasıl okutmuş..Hemde üniv. kadar...Madem okuttun bırakta yarım dönem daha gitsin be adam...
Kızını bian bile düşünmeyen bi adam da mantık aramak saçmalık..Belkide o an başka fiklirleri vardı da okuttu bilinmez...
Ayrıca Çiçekin babasından korkuyorum ben...Sanki Savaşın başına bela olucak gibi.. Geçri Ağamız Savaş Baldar..Kukla değil ama bianlık boşlukta neler yapabilir o adam akıl sır ermez..
Çünkü adam da her yol var..Kaçakcılık..Uyuştucu satımı yani tam bi bela..Savaşımız dikkatli olmalıki kimsenin tuzağına düşmemeli!!!!

Nazannın yaşadıklarıda kolay değil...Ama diyoruz ya Çiçek çok saf ve o herşeyin dışında..Onun niyeti sadece okumakmuş..Başka hiç bişeylede ilgilenmemiş...
Dilerim Nazanda bunu farkına bian önce varır!!!

sevgi sihirbazı
17-01-10, 00:56
Haklısın Arzumm..:love05:
diziyi izlerken o sahne benmde aklımı kurcaladı...
Gerçekten o adam Çiçeki nasıl okutmuş..Hemde üniv. kadar...Madem okuttun bırakta yarım dönem daha gitsin be adam...
Kızını bian bile düşünmeyen bi adam da mantık aramak saçmalık..Belkide o an başka fiklirleri vardı da okuttu bilinmez...
Ayrıca Çiçekin babasından korkuyorum ben...Sanki Savaşın başına bela olucak gibi.. Geçri Ağamız Savaş Baldar..Kukla değil ama bianlık boşlukta neler yapabilir o adam akıl sır ermez..
Çünkü adam da her yol var..Kaçakcılık..Uyuştucu satımı yani tam bi bela..Savaşımız dikkatli olmalıki kimsenin tuzağına düşmemeli!!!!

Nazannın yaşadıklarıda kolay değil...Ama diyoruz ya Çiçek çok saf ve o herşeyin dışında..Onun niyeti sadece okumakmuş..Başka hiç bişeylede ilgilenmemiş...
Dilerim Nazanda bunu farkına bian önce varır!!!
senle ben diziyi cımbızlarızz:img-hyste
her dizide böyleyiz tatlım huy oldu bu:img-hyste
bak birde şu konuya takıldımm
savaş çiçeğin okuluna devam etmesi için özel üniversiteler ayarlıyorda,o işe yaramaz,boyu ufacık ama zihniyeti daha şimdiden dayısına çekmiş kardeşini neden bi kenara çekmiyor...
kahvaltı sofrasında bi iki kelime söyledi o kadar:icon_whis
savaş şimdi bu kayıt dışıların neden geldiğini anlamış oldu aslında tatlım
eğer bu kayıt dışı olaylar olmasaydı fabrikayı bırak evleri bile ellerinden gitmişti
onbin insan birleşip bunlara bakıcaktı:img-hyste
frg de gördüğümüz dayısıyla olan konuşmasıda buna istinaden olabilir şöyle ki...
aslında töre töre denen şeyin o uyuşturucu iş birliğini sağlamak için olduğunun farkına varıyor...:img-wink:
öfkeside kızgınlığıda hırçınlığıda aslında bu yüzden...
peki bi dükkandan baklava çalan çocuğa yıllarca ceza veren canım ülkem,neden kayıtsızlıklara göz yumuyor
hiç mi maliye denetlemesinden geçmedi o işletme yahu...
hiç mi vergileri incelenmedi pes doğrusu....?

Dilek!..
17-01-10, 01:06
senle ben diziyi cımbızlarızz:img-hyste
peki bi dükkandan baklava çalan çocuğa yıllarca ceza veren canım ülkem,neden kayıtsızlıklara göz yumuyor
hiç mi maliye denetlemesinden geçmedi o işletme yahu...
hiç mi vergileri incelenmedi pes doğrusu....?

:img-hyste:img-hyste:img-hyste:img-hyste:img-hyste
Ayy..Arzum niye dertlendin sn böyle....:img-hyste
Valla bu dizi! diyim konuyu geçiyorum...Malum bu konu toplumun kanayan yarası...Ufacık şeyleri büyütürler..Ama asıl önlenmesi gerek konular hep artar..

Valla aynen yaa..Savaş önce kardeşinin ayarını düzeltmeli...
Çocuğu bıraksalar onda bıracak okulu değil üniv. lise bile umrunda değil....
ama rehmetli babasına helal olsun..okuması için zorlamış..:good::good:
Her baba değil böyl o yörelerde

sevgi sihirbazı
17-01-10, 01:10
:img-hyste:img-hyste:img-hyste:img-hyste:img-hyste
Ayy..Arzum niye dertlendin sn böyle....:img-hyste
Valla bu dizi! diyim konuyu geçiyorum...Malum bu konu toplumun kanayan yarası...Ufacık şeyleri büyütürler..Ama asıl önlenmesi gerek konular hep artar..

Valla aynen yaa..Savaş önce kardeşinin ayarını düzeltmeli...
Çocuğu bıraksalar onda bıracak okulu değil üniv. lise bile umrunda değil....
ama rehmetli babasına helal olsun..okuması için zorlamış..:good::good:
Her baba değil böyl o yörelerde
belkide babasının amacı artık ordaki düzeni değiştirmektir
bu nedenle okutmuştur,
ama bu mantığı güden birininde uyuşturucu işine girmesi saçmaa:img-hyste
sorma kuzum be çok dertliyim,diziyi izlerken ayrıca bi deliriyorum zaten...
zaten işletme sağlık konusunda da baya hijyen!!!:img-hyste
şahanın bi skeci geldi aklımaaa:img-hyste:img-hyste
sen şu sıdıkayı biliyomusun,şahanın uğur dündar skecinde:img-hyste

Dilek!..
17-01-10, 01:20
belkide babasının amacı artık ordaki düzeni değiştirmektir
bu nedenle okutmuştur,
ama bu mantığı güden birininde uyuşturucu işine girmesi saçmaa:img-hyste
sorma kuzum be çok dertliyim,diziyi izlerken ayrıca bi deliriyorum zaten...
zaten işletme sağlık konusunda da baya hijyen!!!:img-hyste
şahanın bi skeci geldi aklımaaa:img-hyste:img-hyste
sen şu sıdıkayı biliyomusun,şahanın uğur dündar skecinde:img-hyste

Bilmiyorum:img-cray:..Geçri izlerdim eskiden ama hatrlayamadım bi ara netten abakarım

Valla ya hayran kaldım ben...At etimi eşşek etimi anlamadımki sucuklar..
Valla Savaş Baldar geldi olay bitti..Hremen el attı kurtarcak memleketi :img-hyste
Yalnız Uyuşturucuya bakarken ki hali çok komikti..İzlerkn "Ufo gören masum köylü "reliği geldi aklıma
Uyuşturucu gören masum Baldar":img-hyste:img-hyste:img-hyste:img-hyste

sevgi sihirbazı
17-01-10, 01:27
Bilmiyorum:img-cray:..Geçri izlerdim eskiden ama hatrlayamadım bi ara netten abakarım

Valla ya hayran kaldım ben...At etimi eşşek etimi anlamadımki sucuklar..
Valla Savaş Baldar geldi olay bitti..Hremen el attı kurtarcak memleketi :img-hyste
Yalnız Uyuşturucuya bakarken ki hali çok komikti..İzlerkn "Ufo gören masum köylü "reliği geldi aklıma
Uyuşturucu gören masum Baldar":img-hyste:img-hyste:img-hyste:img-hyste
ya benim kardeşim dedi onu dilek yaaa
ufo gören masum köylü koçum benim diyoo:img-hyste
o sahnede pek bi toy gibiydi
hani daha önce bi pisliğe ne kadar bulaşmamış olursa olsun,o sarılı paketlerin içinden sucuk çıkacağını mı sandı acabaa:img-hyste
bıçakla yandan yandan yanaşıyo paketleree,dırırım dırırım gerilim müziğide var:img-hyste
nadya ondan soğuk kanlıydı yahuu:img-hyste
senin şu uyuşturucu gören masum baldar sloganına bittim amaaa
süpersin şekerim ya

Dilek!..
17-01-10, 01:30
o sahnede pek bi toy gibiydi
hani daha önce bi pisliğe ne kadar bulaşmamış olursa olsun,o sarılı paketlerin içinden sucuk çıkacağını mı sandı acabaa:img-hyste
bıçakla yandan yandan yanaşıyo paketleree,dırırım dırırım gerilim müziğide var:img-hyste
nadya ondan soğuk kanlıydı yahuu:img-hyste
senin şu uyuşturucu gören masum baldar sloganına bittim amaaa
süpersin şekerim ya
Ne dmek canım...Sizinkilerin yanında lafı mı olur:img-in_lo
:img-hyste:img-hyste:img-hyste:img-hyste

Sarı paketten sucuk çıktığını düşünsene :img-hyste:img-hyste:img-hyste
O zaman biz şok olurduk...
Savaş: Bune lan?
adam: ağam böyle daha ucuz oluyor:img-hyste
Savaş: Nadya bizim bu etiket işini hemen halletmemiz lazım :img-hyste
Nadya zaten kopmuş :img-hyste

Vallahi ya tamam anladık yurtdışında yaşadın pis işlere hiç bulaşmadın ama hiç bi tv izlemedin yaw..Onasıl bakıştı..Bide her döküşünde daha da şaşırıyor :img-hyste

aylin_a.r.ş
17-01-10, 01:40
Ben de geldim konuşmaya ucundan köşesinden dahil olabilir myim acaba:icon_whis:img-hyste:img-hyste

uyuşturucuya bakma:img-blush

o nasıl bir bakıştır:img-in_lo

zaten ben bölmn başında da aynaya bakışlarından ayna çatlicak zannettim muratın:img-in_lo

Ah bu adamın gözleri:img-in_lo

kim kilitlenmiyor izlerken kiii:img-blush

sevgi sihirbazı
17-01-10, 01:44
Ben de geldim konuşmaya ucundan köşesinden dahil olabilir myim acaba:icon_whis:img-hyste:img-hyste

zaten ben bölmn başında da aynaya bakışlarından ayna çatlicak zannettim muratın:img-in_lo

tabiki dahil olabilirsinn hoşgeldin:love05:
benden başka kimse yok bak ne kadar sahiplendim başlığıı
biri gelsede yorumlaşsak diyorum:img-hyste
uyuşturucuya bakışı süperdide,hani en güzel kısmı kestikten sonra parça parça döküyo bide dökülenlere bakıyo yaa:img-hyste
anlayamadı ilk etapta:img-hyste
baldarlar sucuklarına bi yeni slogan daha
kafa yapan sucuk,baldarlar sucuk:img-hyste
sorma yahu açma o goz konusunuu
çekim gücü yüksek baldar o:img-hyste
kapıldık çekimine gidiyoruzz:img-hyste

GULE_HAVIN
17-01-10, 01:45
iyiki bulaştın konuya bi yerinden
iki kişi konuşuyoruz sadecee,bak masaya yatıracak konu bile kalmadıı:img-hyste
ya süper bakmış uyuşturucuya ama o yüzündeki paketten acaba ne çıkıcak şaşkınlığını görüyo musun
beni o bitirdi iştee:img-hyste
bide paketi açıp az az dökme sahneleri acayip komiktii:img-hyste
ben nadyayı acayip sevdim,özellikle şarap kültürü baya etkiledi benii
barmeni nasılda mat etti öylee:img-wink::happy0064

Nadyada ayni kankasi(savas) gibi ozguveni tavan yapmis :) superdi kiz.

Cem nasil bozuldu ama :img-hyste cem bu sacla zor tavlarsin nadyayi:img-hyste

barmen degil cnm o barin sahibi savasin kankasi:)

GULE_HAVIN
17-01-10, 01:47

Muratin bakislarina aliskinizda bu bolum mimikleride ayri olaydi cook tatliydi :img-in_lo hele alayci surat ifadelerine bayiliyorum.

ama daha onun soyle ask kokan sesine ask ve tutku kokan bakislarini gormedik oda yakindir.

aylin_a.r.ş
17-01-10, 01:48
tabiki dahil olabilirsinn hoşgeldin:love05:
benden başka kimse yok bak ne kadar sahiplendim başlığıı
biri gelsede yorumlaşsak diyorum:img-hyste
uyuşturucuya bakışı süperdide,hani en güzel kısmı kestikten sonra parça parça döküyo bide dökülenlere bakıyo yaa:img-hyste
anlayamadı ilk etapta:img-hyste
baldarlar sucuklarına bi yeni slogan daha
kafa yapan sucuk,baldarlar sucuk:img-hyste
sorma yahu açma o goz konusunuu
çekim gücü yüksek baldar o:img-hyste
kapıldık çekimine gidiyoruzz:img-hyste
hoşbulduk canım:love05:
o çekimden de kolay kolay çıkamayız:img-hyste

aha slogana bayıldım:img-hyste

bu bölüm savaş güzelce bir azarlayacak annesini ve dayısını:img-yes:
ağamız daha neler yapacak bakalım..Belki de toplar pılısını pırtısını gider:icon_whis:img-hyste
ama yok onun karısı var olmaz şimdi:icon_whis
ay bir yandan da çocuğunun anası var:img-hyste
ee nadyası da varki bu üç şıktan en çok sonuncu hoşuma gitti şimdiye kadar:img-blush

Çünkü Savaş ağamıza böyle bir hüzün yüklenmişti böyle ne bilim gülmedi ağamızın yüzü..
nadyanın sesini duymak bile gülümsetti onu:img-in_lo
çocuğunun anası daha adını bile bilmiyorum diyo..
yok cancağızım sen bırak nadya en iyisi:img-hyste

sevgi sihirbazı
17-01-10, 01:56
hoşbulduk canım:love05:
o çekimden de kolay kolay çıkamayız

aha slogana bayıldım:img-hyste

bu bölüm savaş güzelce bir azarlayacak annesini ve dayısını:img-yes:
ağamız daha neler yapacak bakalım..Belki de toplar pılısını pırtısını gider:icon_whis:img-hyste
ama yok onun karısı var olmaz şimdi:icon_whis
ay bir yandan da çocuğunun anası var:img-hyste
ee nadyası da varki bu üç şıktan en çok sonuncu hoşuma gitti şimdiye kadar:img-blush

Çünkü Savaş ağamıza böyle bir hüzün yüklenmişti böyle ne bilim gülmedi ağamızın yüzü..
nadyanın sesini duymak bile gülümsetti onu:img-in_lo
çocuğunun anası daha adını bile bilmiyorum diyo..
yok cancağızım sen bırak nadya en iyisi

canım nadya belki bi parça savaşa aşık olabilir ama savaşın aşık olduğunu düşünmüyorum ben,belki savaş onu çok yakın dostu olarak görüyodur,hani vardır ya öyle arkadaştanda öte gördüklerimiz:img-wink:
ama nadyada durum farklı sanki
ben nadyanın sucuklara bakışınıda unutamıycam:img-hyste
ya ayrıca savaş bıkmadı şu annesiyle dayısını azarlamaktan...
ama onlar azimli savaş bize benzicek diyolar sanırım:img-hyste
şimdi dışarıdan baktığımızda aslınsa savaşın ufak çapta bir haremi varmış gibi görünüyor,
evli ama karısıyla aynı odada kalmıyor
kendinden hamile olan biri var ve birbirlerinin adlarını bile bilmiyolar
bide köşede dost kontejyanından nadya var...
ağamızın tercihi belli,yasemin olacakta olay örgüsü bağlıyor bizi diziye

Nadyada ayni kankasi(savas) gibi ozguveni tavan yapmis :) superdi kiz.

Cem nasil bozuldu ama :img-hyste cem bu sacla zor tavlarsin nadyayi:img-hyste

barmen degil cnm o barin sahibi savasin kankasi:)

onun barın sahibi olduğunu biliyorum canımm
biz bölüm bittiğinden beri barmen diye takıldık öyle diyoruzz:img-hyste
elinde kadehle falan gelmiş bide ya,kız suratına baktı,sonra kadehe bakıyo:img-hyste
sahiden özgüvevi tam bir kız:img-wink:
ee baldarların ağasınada bu yakışır:img-hyste

GULE_HAVIN
17-01-10, 02:02
onun barın sahibi olduğunu biliyorum canımm
biz bölüm bittiğinden beri barmen diye takıldık öyle diyoruzz:img-hyste
elinde kadehle falan gelmiş bide ya,kız suratına baktı,sonra kadehe bakıyo:img-hyste
sahiden özgüvevi tam bir kız:img-wink:
ee baldarların ağasınada bu yakışır:img-hyste

Hm tamam cnm ozaman :)

Nadya eglenceli birisine benziyor saatle filan isi olmaz :) savas cagirdi kiz kosa kosa geldi. oooo benimde boyle kankam olsa ben ucarak gelirdim herhalde :img-hyste

ama marka filan fark etmez dedi yani alcak gonulu gibi herhalde ayni savas gibi oyle hava basan birisi degil.

bakalim uyusturucuyu gordukten sonra soklari gecince ne edicekler.

sevgi sihirbazı
17-01-10, 02:08
Hm tamam cnm ozaman :)

Nadya eglenceli birisine benziyor saatle filan isi olmaz :) savas cagirdi kiz kosa kosa geldi. oooo benimde boyle kankam olsa ben ucarak gelirdim herhalde :img-hyste

ama marka filan fark etmez dedi yani alcak gonulu gibi herhalde ayni savas gibi oyle hava basan birisi degil.

bakalim uyusturucuyu gordukten sonra soklari gecince ne edicekler.

benim öyle kankam olsa zaman durur ki
her çağırdığında damlarım,çağırmasada giderimm:img-hyste
nasıl olsa biz sadece arkadaşızz:img-hyste:icon_whis
yani şimdi böyle bi durumda ne denir ki
savaş ailesinin ne işle uğraştığını öğrenmiş,birde bunu ne kadar zamandır yaptıklarını düşünmeye başlamış...
savaş bu uyuşturucu trafiğini zor engeller bence
çünkü bak küçük bi gruptan bahsetmiyoruz,iki aşiret bu işin işinde:img-wink:
savaşta kendi et kamyonunu,kendi fabrikasını mı ihbar edicek
o zaman sucuklara yeni etiket bastırmak için değişimler içn çabalamasın hiç...
reklam direk çöp olacak çünkü
savaş bu yolu çözse çözse onları köşeye kıstırarak çözebilir...
nasıl çiçek ölmesin diye onunla evlendi,sonra onun üniversite işini bile çözdü
uyuşturucu işinde böyle çıkmalı bence:img-wink:

GULE_HAVIN
17-01-10, 02:14
benim öyle kankam olsa zaman durur ki
her çağırdığında damlarım,çağırmasada giderimm:img-hyste
nasıl olsa biz sadece arkadaşızz:img-hyste:icon_whis
yani şimdi böyle bi durumda ne denir ki
savaş ailesinin ne işle uğraştığını öğrenmiş,birde bunu ne kadar zamandır yaptıklarını düşünmeye başlamış...
savaş bu uyuşturucu trafiğini zor engeller bence
çünkü bak küçük bi gruptan bahsetmiyoruz,iki aşiret bu işin işinde:img-wink:
savaşta kendi et kamyonunu,kendi fabrikasını mı ihbar edicek
o zaman sucuklara yeni etiket bastırmak için değişimler içn çabalamasın hiç...
reklam direk çöp olacak çünkü
savaş bu yolu çözse çözse onları köşeye kıstırarak çözebilir...
nasıl çiçek ölmesin diye onunla evlendi,sonra onun üniversite işini bile çözdü
uyuşturucu işinde böyle çıkmalı bence:img-wink:

arkadaslar arkadaslar :) ama nadyanin eller savasin yuzunde geziyor :) iki sefer sarilmalar tamam normal diyelim bende boyle arkadasa raziyim:) :img-hyste

Savasin isi zor bakalim nadya yardim edicek gibi.

ama ellinde sonunda yapicak eee boruuu degil SAVAS BALDAR O.

Temiz ve modern bir hali getircek. belki dayisida yardim eder yani annesi veya ahmet aga gibi bir karakter degil sadece Savastaki cesaret yok adamda.

ikimiz kaldik herhalde :)

Adαηα
17-01-10, 08:57
Bu dizi gercekten cok guzel. Ama sadece 1. bolumunu izledim. Zamanim olunca 2. bolumude izleyecem... Konusu guzel oldugu icin tutar bu dizi.

MuraTubam
17-01-10, 11:23
hadi bakalım salıya az kaldı :happy0064 bu sefer reytinglerde 1. olacağımızı umuyorum 2.bölümden yakaladık zaten bu enerjiyi :img-yes:

GULE_HAVIN
17-01-10, 14:14
savas biran once deli divane asik olsun okadar ozledimki onun o delice bakislarini:img-in_lo ask dolu tutku dolu yutkunmasini :img-in_lo dudaklara bakmasini:img-hyste ama bir goremediki Kulkedisini :icon_sorr ozaman hersey basliycak.

ama bir yandanda yavas olmasi guzel.

elasi
17-01-10, 14:23
savas biran once deli divane asik olsun okadar ozledimki onun o delice bakislarini:img-in_lo ask dolu tutku dolu yutkunmasini :img-in_lo dudaklara bakmasini:img-hyste ama bir goremediki Kulkedisini :icon_sorr ozaman hersey basliycak.

ama bir yandanda yavas olmasi guzel.

Aman canıım bu anın zevkini çıkaralım bence o günlerde gelicek nasıl olsa :img-hyste
Gerçi o aşık bakışları izlemek için sabırsızlanıyorumm :img-in_lo
(Sanki bana bakıcak o kadar seviniyorum yani :img-hyste :img-hyste)

GULE_HAVIN
17-01-10, 14:36
Aman canıım bu anın zevkini çıkaralım bence o günlerde gelicek nasıl olsa :img-hyste
Gerçi o aşık bakışları izlemek için sabırsızlanıyorumm :img-in_lo
(Sanki bana bakıcak o kadar seviniyorum yani :img-hyste :img-hyste)

dogru aslinda cnm zaten demirde ilk bolumler oyleydi sonra bir acildi bir acildi adam:img-hyste herkes kapilip gitti.

Savas biraz serseri takiliyor :img-in_lo kendinden fazlasiyla emin havali Datlu:img-in_lo

Sorma sorma bende valla aaah aah bize baksa ne olur bilemem :img-hyste evde bir doksan yatarim herhalde :img-hyste

asidemirim
17-01-10, 14:37
2 gün kaldı yaşasın
bakalım yeni böllümde neler yaşıcaz
savaş:sen nediyorsun ahmet ağa diyordu
harikaydı orda:good:

elasi
17-01-10, 14:42
dogru aslinda cnm zaten demirde ilk bolumler oyleydi sonra bir acildi bir acildi adam:img-hyste herkes kapilip gitti.

Savas biraz serseri takiliyor :img-in_lo kendinden fazlasiyla emin havali Datlu:img-in_lo

Sorma sorma bende valla aaah aah bize baksa ne olur bilemem :img-hyste evde bir doksan yatarim herhalde :img-hyste

Ay sorma Meleğim :img-hyste hele ki öyle bir baksın artık ben benlikten çıkarım herhalde :img-hyste
Olsun siirrserii takılsıın :love05: Çok seviyorum onun bu hallerini
Gerçi Savaş aşık olunca başkaa...Savaşın bir bakış atması ise paha biçilemez :img-in_lo

Bu arada renkler falan kötü diyoruz ama birşey dikkatimi çekti..Geçen tekrarda AşkveCezanın Avrupadan gösterilen yayınına baktım ordaki renkler kötü..Normal Atv nin TR yayınında o kadarda berbat değil(evdekisahnelerhariç) :img-tomat

GULE_HAVIN
17-01-10, 14:50
Ay sorma Meleğim :img-hyste hele ki öyle bir baksın artık ben benlikten çıkarım herhalde :img-hyste
Olsun siirrserii takılsıın :love05: Çok seviyorum onun bu hallerini
Gerçi Savaş aşık olunca başkaa...Savaşın bir bakış atması ise paha biçilemez :img-in_lo

Bu arada renkler falan kötü diyoruz ama birşey dikkatimi çekti..Geçen tekrarda AşkveCezanın Avrupadan gösterilen yayınına baktım ordaki renkler kötü..Normal Atv nin TR yayınında o kadarda berbat değil(evdekisahnelerhariç) :img-tomat

su kaslarini oynatmasi yok mu coook datlu oluyor bir insan hem datlu hem karizma olur mu yaaa:img-in_lo her ozellik bir yere toplanmis :img-in_lo

her hali izlenilir yaa :img-in_lo asik sinirli herseyi:img-in_lo

ben valla calisma yapamadigimdan :img-hyste Savasin gordugumde renkleri pek goremiyorum :img-hyste

ama hakli olabilirsin :)

kartalsu
17-01-10, 14:51
3.Bölüm Tüyoları...Bisena'dan

Yasemin, Mehmet ile konuşur şimdi de üzülme sırası Mehmet'te...
Savaş, Çiçeğin okulunu bitirebilmesi için İstanbul’da bir üniversiteye geçiş yapmasını ister.
Şahnur Ana bu duruma bozulur.
Cem, Nadya’dan hoşlanmaya başlar. Ancak Nadya ve Savaş’ın ilişkilerini çözemez.
Yasemin sadece işinde yükselmeye ve kariyer yapmaya odaklanır.
Sevgi, Yasemin’i Bora konusunda uyarır.
Savaş değil ama Savaş’ın tanıdığı biri Yasemin ile karşılaşır. Acaba külkedisiyle kim karşılaşıyor ?

elasi
17-01-10, 15:01
su kaslarini oynatmasi yok mu coook datlu oluyor bir insan hem datlu hem karizma olur mu yaaa:img-in_lo her ozellik bir yere toplanmis :img-in_lo

her hali izlenilir yaa :img-in_lo asik sinirli herseyi:img-in_lo

ben valla calisma yapamadigimdan :img-hyste Savasin gordugumde renkleri pek goremiyorum :img-hyste

ama hakli olabilirsin :)

Evet canım her bir özellik var Savaşta
Tüyoyu getiren arkadasa tesekkürler
GULPEMBE72 ;Gif için tesekkürler..Nadya nın bakışa koptum yalnızz :img-hyste
Uyuşturucu gören masum Baldar değilmiş Nadya'ymış :img-hyste :img-hyste
Vovv Savaşın bakışlarda yakıyor yanii :img-in_lo Birde yakınlaştırmışlar tam süper olmuş :img-in_lo

st_tubi
17-01-10, 15:02

Savaş, Çiçeğin okulunu bitirebilmesi için İstanbul’da bir üniversiteye geçiş yapmasını ister.
Savaş değil ama Savaş’ın tanıdığı biri Yasemin ile karşılaşır. Acaba külkedisiyle kim karşılaşıyor ?

tüyolarmız gelmiş..teşekkürler kartalsu:)

o mehmet bu saman kafasıyla giderse daha çok üzülür:kahve
geçiş yapmasını istiyor ve geçiş yapıyor sanırsam..bu kadar kolay mı yav geçiş yapmak:icon_whis
şahnur hanım herşeye bozuluyor..bide buna bozulsun:hıh
cem zaten belliydi şarap getirmesinden:img-hyste valla bizde çözemedik o ikilinin ilişkisini:icon_whis sanırım arkadaşlar..ama bu arkadaşlığın boyutu nedir bilemiyoruz:kahve
zaten hep böle olur..önce bir hata yaparsın sonra ver kendini işe:kahve
arkasında bora bey varken yeterince kariyer yapar:img-hyste
ya cemdir ya nadyadır:bilmim ama büyük ihtimal cemdir diyorum çünkü o bara gittiyse yasemin cemle karşılaşması kaçınılmaz:icon_whis
ama nadyada karşılaşabilir:icon_whis

GULE_HAVIN
17-01-10, 15:03
GULPEMBE72 :) gifin harika Vay vay vay bakisa bakin:img-in_lo

Nadyanin bakistan haric surat ifadesi komik:img-hyste

bu sahnede ben Savasin ordakiler guzel bir bagircani dusunuyorum ne oluyor burda gibi bisey.

sonra kostur kostur eve sonra malum fragmandeki sahne :happy0064

GULPEMBE72
17-01-10, 15:24
Sevgili Elasi ve Sevgili Güle_Havin;Gif hakkındaki güzel yorumlarınız için
teşekkürler.Beğenmenize sevindim.
Nadya'nın bakışlar süper olmuş.Zeynep Beşerler'i tebrik etmek lazım.
Sanki hortlak falan görmüş gibi bakıyor ya.:img-hyste

asidemirim
17-01-10, 15:27

tüyo için teşekkürler acaba kiminle karşılaşıocak
ben cem diye tahmin ediyorum
bu arada samanyolundan sonra aşk ve cezanın takrarı var bugün:img-yes:
gülpembe72 gif için teşekkürler:good:

Gülnur92
17-01-10, 15:34

vayy tüyomuz gelmiş teşekkür ederiz
acaba kül kedisiyle kim karşılasacak
karşılasıcak tamamda bunun savaşla yasonun karşılaşmasına bi faydası olacakmı
kafam karıştı :) en iyisi salıyı beklemek :icon_whis

GULE_HAVIN
17-01-10, 15:38
Kizlar spoiler icin yazin tuyo yorumlarinizi :)

Bence Cemdir :) valla cem olursa kesin savasa der senin kulkesini gordum diye dalga gecer :img-hyste sonra savas istanbuldaymis diye dolanir ortalikta

nimoç
17-01-10, 15:46
Çiçek&Savaş Grubu

http://www.dizifilm.com/forum/group.php?groupid=8663

=)GöKkuSaGI=(
17-01-10, 15:46

tüyolar icin tesekkürler:img-wink:

bence yaseminle karsilasan nadyadir
sucuklar icin reklam sart... herseyiyle degismesi lazim o sucuklarin...
sahnur hanim zaten bozulmaya dünden razi,
ellinde olan kontrollüde savasa devretti simdi sadece bagrip cagriyor ama sonuc elde edemiyor sanirim...
yasemin sevgiye nasil bir tepki vericek bu uyari konusunda acaba...

calismalar cok güzel olmus ellerinize emeginize saglik :good:

ales
17-01-10, 15:51
güzel dizi... hikayesini ilk okuduğumda izlemeye karar vermiştim... ancak gerçekçi bir türk tv izleyicisi olarak bu durumun aylar içinde değişebileceğini biliyorum... aylar ilerledikçe izleyiciden, kanaldan gelen baskılar, zaman sınırlaması sebebiyle muhtemelen klasik türk dizisi bitişi görebiliriz... ilerleyen dönemlerde ya bütün bölüm bişey olmadan geçecek biz izlemeyen arkadaşlarımıza anlatacak bişey bulamayacağız ya da sürekli ana karakterler arasında yanlış anlaşılma, yan karakterlerin hepsinin bu ana karakterlere aşık olması gibi kolaycılıklar göreceğiz... bunun böyle olmaması için şimdiden ellerimi açtım duaya başlıyorum... :img-wink: ne olur bir dizide reyting aşkına devam etme yerine gerçekten anlatılacak olanlar için devam etsin...

yorumlara gelirsek bende görüyorum ki istisna değilim... savaş hayranlığınızı bütün kalbimle paylaşıyorum... :img-in_looyuncuya aşinalığım vardı ama bu kadar iyi olduğunu bilmiyordum... sanırım demirin yanlış anlamazsa ölecek hastalığına yakalanmış olmasından dolayı.... savaş süper olmuş... ismi de çok yakışmış... :img-in_loah ah....:img-in_lo

dizi sanırım iki ayrı ekip tarafından çekiliyor.... savaşın tarafı ne kadar iyi düşünülmüşse (replikler, oyunculuk) nurgül yeşilçayın tarafı o kadar saçma sapan... bize sanırım nurgülün ne kadar zor şartlar altında yaşadığı, çalıştığı anlatılmak isteniyor ama olmamış... zaten daha önce çokça yazılmıştı bu tekrar etmeye gerek yok... ayrıca benim bildiğim kadarı ile reytingler dakika dakika hesaplanıyor... yani programın neresi daha çok izlenmiş görülebiliyor... kanal sahipleri görüyor tabii... ben merak ediyorum acaba bu ajans tayfası sebebiyle kaç kişi kanalı değiştirdi?

GULE_HAVIN
17-01-10, 15:52
ooof gelen gecen Savasa sariliyor kiskaniyorum yaa :img-tomat

Gelsin artik sali yaaa sabirsizlaniyorum

Calismalar icin cok tskler hepsi cok hos

Gülnur92
17-01-10, 16:09
Cem oLabiLir Mi Acaba?!? :bilmim
Veya Nadya?!? Aklima ikiSi geLdi..
Ama Nadya'dir Diye Düsünüyorum Nedenseee...
diyelimki nadya karşılasacak ne değişicekki
ya biran önce Savasla yasemin karşılaşsa süper olur
fazla uzatınca insan sıkılıyo :icon_whis

Güçverir
17-01-10, 16:22
Kizlar spoiler icin yazin tuyo yorumlarinizi :)

Bence Cemdir :) valla cem olursa kesin savasa der senin kulkesini gordum diye dalga gecer :img-hyste sonra savas istanbuldaymis diye dolanir ortalikta[/SPOILER]

Cem olursa zaten nefes nefese yetiştirir ki, nadyayı savonun elinden kurtarsın:) Ama cem değildir, cem olursa olay bitmiştir cünkü. Nadya olduğunu tahmin etmekteyim, öyle görücek ama o kadar. Tanıması gibi bir durum olamayacağı icin, bu durum sadece Savo-Yaso buluşmasının ayak sesleri olur:img-wink:

elasi
17-01-10, 16:27
Güçverir tesekkürler canım :love05:

Benim tahminimde Nadya yönünde
Savaş etiketler için Nadya'dan yardım ister Nadya'da Yasemin'in çalıştığı reklam şirketine başvurur...Gibi gibi birşey olur diye tahmin ediyorum..Bakalım :icon_whis

semurla
17-01-10, 16:31
Bence ne kadar gec bulussalar ,o kadar guzel olur,Savasla Yasemin....Boyle ne zaman gorusecekler diye dusunub dururuz....

Güçverir
17-01-10, 16:36
Güçverir tesekkürler canım :love05:

Benim tahminimde Nadya yönünde
Savaş etiketler için Nadya'dan yardım ister Nadya'da Yasemin'in çalıştığı reklam şirketine başvurur...Gibi gibi birşey olur diye tahmin ediyorum..Bakalım :icon_whis

Ne demek canım benim her zaman:love05:

Ben de aynen böyle tahmin etmekteyim:img-yes: Hatta bi de Yaso ilgileniyomuş Baldarların reklamıyla, Savaş da Nadyaya soruyomuş nasıl diye:) İşinde cok iyi, cok da hoş bi bayan falan geciyomuş laf arasında:img-hyste Olursa cok gülerim vala:img-hyste

GULE_HAVIN
17-01-10, 16:39
aaa bak kizlar dediginiz guzel olur

evet evet nadya olabilir :) aslinda butun olaylar cozulsun ondan sonra karsilasinlar hem seyirci merak eder merak uyandirici olur 3 bolumdede birbirlerini gormuyorlar gibi

Güçverir
17-01-10, 16:45
aaa bak kizlar dediginiz guzel olur

evet evet nadya olabilir :) aslinda butun olaylar cozulsun ondan sonra karsilasinlar hem seyirci merak eder merak uyandirici olur 3 bolumdede birbirlerini gormuyorlar gibi

Zaten ben hemen karşılaşmalarını istemiyorum, sindire sindire ilerlesinler:img-yes: Aşık bakışları da şimdilik kolyeye göstersin yeter bize:) Zaman atlaması falan olursa var yaa ben o senaristleri evire cevire ...:)

ales
17-01-10, 16:50
savaşın durumu çok karışık üç sezon sürse yine çözülmeyebilir... evli ve boşanma ihtimali yok... başrol yasemin olduğu için ona aşık olacaktır... olsa boşansa bile hamile/çocuklu kadınla evlenmesine ailesi karşı çıkacaktır... evlense kendi çocuğu kimse tarafından kendi çocuğu gibi görülmeyecek bu durumda... zaten çiçekten boşansa ya da çiçek ölse bile başka biri ile evlendirirler... yabancıya gitmez yani...:img-wink: belki çiçeğin babası rahmetli olur kim bilir... o zaman zorlayamaz kimseyi:img-wink: o kadar düşündüm işin içinden çıkamadım ben... savaşın planı ne acaba?

şu durumda en güzeli nadya ve cem... ama cemin iş yerindeki sorunlar için nadya&savaş uğraşırken çok dahice fikirler bulmak, arada zekice ve komik şakalar yapmak, savaşa laf sokmak ve gerçek arkadaş gibi ona destek olmak suretiyle karizma skill'ini yükseltmesi gerekiyor... yoksa bu kız buna dönüp bakmaz ki haklı... bunlardan sonra da öyle hemen yelkenleri suya indirmesin... :love05:

GULE_HAVIN
17-01-10, 16:51
Zaten ben hemen karşılaşmalarını istemiyorum, sindire sindire ilerlesinler:img-yes: Aşık bakışları da şimdilik kolyeye göstersin yeter bize:) Zaman atlaması falan olursa var yaa ben o senaristleri evire cevire ...:)

olmaz gibime geliyor savasla yasemin cocuk dogmadan once karisilasiyorlar bakalim insallah olmaz.

arkadaslar dizinin tekrari var birazdan Samanyolundan sonra :) bakmak isteyenler.

elasi
17-01-10, 16:57
olmaz gibime geliyor savasla yasemin cocuk dogmadan once karisilasiyorlar bakalim insallah olmaz.

arkadaslar dizinin tekrari var birazdan Samanyolundan sonra :) bakmak isteyenler.

Umarım cocuk doğmadan önce karşılaşırlar..Çok zaman atlaması olur yoksa..Zaten banada öyle geliyor ki Yasemin ilgilenecek bu reklam işiyle..Sonuçtaa kosskocaa Baldarlar..:img-hyste (OnbinkişibesleyenBaldarlar :img-hyste)

GULE_HAVIN
17-01-10, 17:01
Umarım cocuk doğmadan önce karşılaşırlar..Çok zaman atlaması olur yoksa..Zaten banada öyle geliyor ki Yasemin ilgilenecek bu reklam işiyle..Sonuçtaa kosskocaa Baldarlar..:img-hyste (OnbinkişibesleyenBaldarlar :img-hyste)

oyle oyle senaryo degismemistir :) oyle diye biliyoruz Savas baldarimiz :) yaseminin sirketinde karsilascaklar.

bu yaseminde bir alem sadece isi ve kariyeri adiycakmis kendisini :) hanim aga duymasin kadin dedigin evde oturur:img-hyste

birde cocugu var herhalde yasemin cocuga bakmayi dusunmuyor annesine vericek herhalde ama bir gorsun kucuk savasi verir mi acaba:img-hyste

MuraTZede(:
17-01-10, 17:17
Valla Kariyer Yapan Bir geLini iStemez Hanim Ana!
Kiz kiSmi Evde Otururmus Ya.. :icon_whis
Savaş'n Cevabida Degismez Tabi..

'Karim Degil Mi iStedigimi Yaparim!'

:img-hyste :img-hyste :img-hyste

elasi
17-01-10, 17:17
oyle oyle senaryo degismemistir :) oyle diye biliyoruz Savas baldarimiz :) yaseminin sirketinde karsilascaklar.

bu yaseminde bir alem sadece isi ve kariyeri adiycakmis kendisini :) hanim aga duymasin kadin dedigin evde oturur:img-hyste

birde cocugu var herhalde yasemin cocuga bakmayi dusunmuyor annesine vericek herhalde ama bir gorsun kucuk savasi verir mi acaba:img-hyste

Evet canım..Yasemin de hiç düşünmüyor mu bu çocuk doğunca ne oluvericek diye :img-hyste
Direk annesine veriyor..İnsan hem çocuk hem kariyer yapar..(Çocukta yaparım kariyerde hesabı :img-hyste)
Annesinide tebrik etmek lazım koşulsuz şartsız ben bakarım dedi..Kimseyide takmadan :good:
Valla Şahnur hanım duymasın Junıor Savaş'ı..Yoksa düşünümeiyorum artık nasıl bir bakış atacağını..
Tırsmaktayım ŞahMat Hanımdan..:img-tomat

GULE_HAVIN
17-01-10, 17:19
Valla Kariyer Yapan Bir geLini iStemez Hanim Ana!
Kiz kiSmi Evde Otururmus Ya.. :icon_whis
Savaş'n Cevabida Degismez Tabi..

'Karim Degil Mi iStedigimi Yaparim!'

yok yok "kulkedim degil mi istedigimi yaparim":img-hyste

kizlar savas basladi ay pardon dizi basladi:img-hyste oooof jeenrik mukemmel yaa :img-in_lo
su bodrum sahnedeki rengler gayet cam gibi :) atv turkiyede

elasi
17-01-10, 17:21

kizlar savas basladi ay pardon dizi basladi:img-hyste oooof jeenrik mukemmel yaa :img-in_lo

Off kardeşim baska kanalda maç izliyor :img-cray: neyse ben atvye canlı bağlanim en iyisi :img-hyste

Gülnurcum çalışmalar cok güzel olmuş ellerine sağlıkk :love05:

Edit:evett bağlandım ve izliyorum :img-in_lo evet canım o sahneler özellikle dış mekan sahneleri net :icon_whis

MuraTZede(:
17-01-10, 17:25

Harbi Mükemmel.. :img-in_lo :img-in_lo :img-in_lo

Bu Dizideki Replikler Kalici oLabiLir aSLnda.. :img-hyste
Bir Kelime Degistirip Degistirip kuLLanabiLir Senaristler!
Zaten Replik Konusunda Cok Basarili oLdukLari SöyLenemez.. :icon_whis

Sadece Savaş Cooo..k Güzel Kullandigi iCin Sesini Bize Cooo..k güzeL geLiyor.. :img-in_lo

elasi
17-01-10, 17:27
Harbi Mükemmel.. :img-in_lo :img-in_lo :img-in_lo

Bu Dizideki Replikler Kalici oLabiLir aSLnda.. :img-hyste
Bir Kelime Degistirip Degistirip kuLLanabiLir Senaristler!
Zaten Replik Konusunda Cok Basarili oLdukLari SöyLenemez.. :icon_whis

Sadece Savaş Cooo..k Güzel Kullandigi iCin Sesini Bize Cooo..k güzeL geLiyor.. :img-in_lo

Katılıyorum canımm :img-in_lo
Yaseminin annesi poşetleri düşürdü şimdi Savaşta evine bırakıcak
Savaş'ım ne kadarda yardımsever :love05: :img-hyste

Güçverir
17-01-10, 17:30
Katılıyorum canımm :img-in_lo
Yaseminin annesi poşetleri düşürdü şimdi Savaşta evine bırakıcak
Savaş'ım ne kadarda yardımsever :love05: :img-hyste

Yardımseverliğni sevsinler yaa, bi de taşıyim içeri isterseniz diyo:img-in_lo Efendiliğine gurban olurum yaff:img-in_lo

Ahmet ağa çıktı meydane:img-tomat

elasi
17-01-10, 17:32
Yardımseverliğni sevsinler yaa, bi de taşıyim içeri isterseniz diyo:img-in_lo Efendiliğine gurban olurum yaff:img-in_lo

Ahmet ağa çıktı meydane:img-tomat

Evet..Çiçeği ağlatıyorlar :img-cray:
Okul mokul yoktur diyor ya Şahnur hanım desen ondan beter :img-tomat

Güçverir
17-01-10, 17:35
Evet..Çiçeği ağlatıyorlar :img-cray:
Okul mokul yoktur diyor ya Şahnur hanım desen ondan beter :img-tomat

Kız kısmının yeri bellidir:img-tomat

Yaa Savaş "aşirete sırtımı nasıl döneyim" derken o aşireti çok tuhaf söylüyo yaa, a harfi genizden geliyo böyle:img-hyste Ay çok şeker yaa sevsinler:img-in_lo Yok sevmesinler ben seveyim:icon_whis
Edit: Şahnur hanım "Ben konuşacağımı konuşmuşum gerisini siz aranızda halledin" diyo yaa, off öldürcem karıyı:img-tomat Gıcık ŞahMat:img-tomat

GULE_HAVIN
17-01-10, 17:35
aaay teknedeki savas nekadar masumcuk oyle :img-in_lo

Cemde tuzu kuru :) peeeh.

yasemin ve anne iliskisi bence guzel gercekci.

muhtesem 3lu bulustu:img-tomat

elasi
17-01-10, 17:37
Kız kısmının yeri bellidir:img-tomat

Yaa Savaş "aşirete sırtımı nasıl döneyim" derken o aşireti çok tuhaf söylüyo yaa, a harfi genizden geliyo böyle:img-hyste Ay çok şeker yaa sevsinler:img-in_lo Yok sevmesinler ben seveyim:icon_whis

:img-hyste :img-hyste
Aşiret maşiret hikayee..Onların asıl derdi şu uyuşturucu işi..Savaşıma güveniyorum..Bununda üstesinden gelicekk :icon_whis
Nazan ablada(abla oldu hemen:img-hyste) Çiçeğe çok katı davranıyor..Sanki onun suçu :kahve

editt:şimdi reklam arası oldu fragmanı gösterdi Savaşın''Birgün karşıma çıkacak..İçimden bir ses bulacaksın diyor'' demesi yok mu:img-in_lo

Gülnur92
17-01-10, 17:39
bu görüntü meselesi biraz kafa karıştırıcı
yani şuanda ben gayet net izliyorum diziyi
fotoğraf çekerkenmi bir şey oluyor acaba :bilmim

GULE_HAVIN
17-01-10, 17:42
bu görüntü meselesi biraz kafa karıştırıcı
yani şuanda ben gayet net izliyorum diziyi
fotoğraf çekerkenmi bir şey oluyor acaba :bilmim

cunku dizide kudret bey farkli rengler kulaniyor:)

bodrum sahneleri cok net.

van sahneleri biraz sarimsi tore dizisi renginde. savaslarin evide oyle.

ama istanbul sahneleri normal :)

MuraTZede(:
17-01-10, 17:44

iLginc Harbi Ama..
Güzel Düsünülmüsdeee, Imza Yaparken zorLuk Cikariyor.. :img-yes:

tuceny
17-01-10, 17:45
... savas tarafını ilk defa simdi izliyrm ...
o ne gaddar bi annedir
binbir gecedeki melek kadın gitmiş
gözlerinden ateş cıkıo resmen burda helal olsun :)

Güçverir
17-01-10, 17:45

E tabi böyle olunca da alışma yapmak imkansız hale geliyo malesef:icon_sorr Ancak aynı sahnedenresimler yan yana getiriliyo, farklı sahnelerden yapmak istediğinde cıkkk:icon_sorr Bakmayın eklediğim somut bir şey yok ana kendimi geliştirmeye çalışıyorum ordan biliyorum:)

Gülnur92
17-01-10, 17:51

ya yok öyle değil
bizim tv de şuan bütün renkler gayet normal
van sahnelerindede resimlerdeki kadar sarı değil :bilmim

edit: bizim tv öle hd plazma filanda değil gayett küçük ve uydusu olmayan bi tv :icon_whis

GULE_HAVIN
17-01-10, 17:53
ya yok öyle değil
bizim tv de şuan bütün renkler gayet normal
van sahnelerindede resimlerdeki kadar sarı değil :bilmim

bilmiyorum valla degistirdilermi acaba ben atv turkiyeden izliyorum renkler netten izledigimden daha guzel :)

simdi Savas ve cicek sahnesi var birazdan.

savas deleniyor birazdan.

su cicek ve savas sahnesindeki muzik ne guzel yaa hep onu calsalar :)

savas ne guzel "cicek" diyor :img-in_lo

Güçverir
17-01-10, 17:57
bilmiyorum valla degistirdilermi acaba ben atv turkiyeden izliyorum renkler netten izledigimden daha guzel :)

simdi Savas ve cicek sahnesi var birazdan.

savas deleniyor birazdan

Masada çiçeği sorması, kitli olduğunu duyunca hemen kalkması, kapının kolunu zorlaması çok hoş. Annesinin lafını tamamlamasına bile izin vermedi ohh:) Ve sevdiğim sahnelerden biri daha geldi:img-yes:
Bu sahnedeki müzik süper:img-in_lo

GULE_HAVIN
17-01-10, 18:00
"yazik degil mi sana ":img-in_lo gozlere dikkat :):img-in_lo

aaay cicege ellimi surmem dedim :img-in_lo

Güçverir
17-01-10, 18:03
"yazik degil mi sana ":img-in_lo gozlere dikkat :):img-in_lo

aaay cicege ellimi surmem dedim :img-in_lo

Yazık değil mi sana:img-blush Asıl bize yazık uleyyynn bakma öyle melül melül:icon_sorr

Ama müzik süper demi yaa:) Araya konuşmalar girmese çekip alıcam müziği:)

Gıcıklar cıktı. Şimdi ayar alıyo pişmiş kelleler:img-tomat

Güçverir
17-01-10, 18:07
Sen evinde bunu mu yiyosun?? Nerdeyse Savaş adamı yicek:)
-Bu ambalajla biz bu sucuğu satamayız
-Tamam evladım değiştiririz
-Bence değmez pala bey cok maliyet
-Ve savaşın bakışlar anemmm tırtım :)

Sana noluyo be adam sussana ağa var karşında:img-hyste

GULE_HAVIN
17-01-10, 18:07
Yazık değil mi sana:img-blush Asıl bize yazık uleyyynn bakma öyle melül melül:icon_sorr

Ama müzik süper demi yaa:) Araya konuşmalar girmese çekip alıcam müziği:)

Gıcıklar cıktı. Şimdi ayar alıyo pişmiş kelleler:img-tomat

ahaaa :) sucuk sahnesi cikti:img-hyste komedi bu sahne :img-hyste

yazik uleeen yazik bakisi gectim ses tonu bille yeter.

"bu ne yaa bu nekadar ucuz bisey"

"ama haklisiniz mal kotu olunca ":img-hyste

Aradaki bakislar koptuuum :)

Güçverir
17-01-10, 18:08
ahaaa :) sucuk sahnesi cikti:img-hyste komedi bu sahne :img-hyste

yazik uleeen yazik bakisi gectim ses tonu bille yeter.

"bu ne yaa bu nekadar ucuz bisey"

"ama haklisiniz mal kotu olunca ":img-hyste

Aradaki bakislar koptuuum :)

Ben de canım ben de yaa kopuyorum bu sahneyi izlerken:img-hyste
Bu ne kadar ucuz bir şey:img-hyste

Ay valla adamı sucuk niyetine yiycekti yaa off cok güldüm yine:img-hyste

GULE_HAVIN
17-01-10, 18:11
Ben de canım ben de yaa kopuyorum bu sahneyi izlerken:img-hyste
Bu ne kadar ucuz bir şey:img-hyste

Ay valla adamı sucuk niyetine yiycekti yaa off cok güldüm yine:img-hyste

birde yaaa eklesesi yokmu :img-hyste"bu ne yaa ":img-hyste
savas kendini sikmani seviyim :) cicek sahnesinde :img-in_lo

valla o muzik super iki tane var benim cook beyendigim.

savasin konusma tarzina hayranim. eklemeler cok dogal

asidemirim
17-01-10, 18:13
tekrarını veriyorlar :img-wink:
salı bakalım neler olacak:bilmim
başka fragmanda verilmedi:img-cray:
bana yasemin cemle karşılaşacak gibi geldi çünkü arkadaşları onun barında vede o da gidecek gibi sevgi isteyecek hemde:bilmim:img-yes:tabii tahmin

elasi
17-01-10, 18:23
Ay sucuk sahnesini kaçırdım tühh :img-hyste
Melekcim benimde beğendim bir müzik var hani Savas odasında hazırlanırken hani saatini taktığı sonrada Cicek'i kahvaltıya çağırdığı sahnede hareketli bir parça var o müzik çok hoşş :)

Güçverir
17-01-10, 18:27
"ettim, ettim, ettim"
Bu üc kelime nasıl da zor cıktı ağızdan, etinden et koparıyolar adamın sanki:icon_sorr

GULE_HAVIN
17-01-10, 18:27
nikah kiyilan sahne geldi

ooof savas ettim demesi beni bitiriyor.

bu sahnedeki 3 kisi cicek yasemin ve savasin ifadeleri beni olduruyor. cok guzel hazirlanmis kudret bey guzel dusunmus

asidemirim
17-01-10, 18:28
"ettim, ettim, ettim"
Bu üc kelime nasıl da zor cıktı ağızdan, etinden et koparıyolar adamın sanki:icon_sorr

çok zordu gerçekten
en sinir olduğum şey dinin geleneklere karıştırılmış olması
zorla bişey olmazki:img-yes:

GULBEYAZ76
17-01-10, 18:29
Yasemin Cemle karşılaşırsa Cem maden bulmuş gibi olur.:img-wink:
Savaşa haber verir artık kendisi akşamları erkenden evine gidip yatar onun yerine bara sabahlara kadar Savaş bakar.:img-hysteNadyanın durumuda açığa çıkar Cem tam rahatlar.:img-in_lo

Güçverir
17-01-10, 18:29
nikah kiyilan sahne geldi

ooof savas ettim demesi beni bitiriyor.

bu sahnedeki 3 kisi cicek yasemin ve savasin ifadeleri beni olduruyor. cok guzel hazirlanmis kudret bey guzel dusunmus

Hay ben bu kudretin...:) ellerinden öpeyim emi:)
Böyle hoş ayrıntıları düşünecek kapasite var da, kamera hareketleri ve rengi konusundaki berbatlığı görecek kapasite yok mu beyefendide? Midem bulanıyo izlerken yaa, bi kamera 1 dakika durmaz mı yerinde:img-tomat

asidemirim
17-01-10, 18:32
ben fragmandan anladım artık
nadya savaşın çok yakın arkadaşı
çünkü o gerçek aşkı bir gün umarım bulabilirimgibi bir cümle söylüyor ya

Güçverir
17-01-10, 18:34
Kızını mal gibi sattın bee, hem de iki kere...

Şu bee'ler, haa'lar falan hastasıyız demi Melekk?:img-wink:

GULE_HAVIN
17-01-10, 18:35
Hay ben bu kudretin...:) ellerinden öpeyim emi:)
Böyle hoş ayrıntıları düşünecek kapasite var da, kamera hareketleri ve rengi konusundaki berbatlığı görecek kapasite yok mu beyefendide? Midem bulanıyo izlerken yaa, bi kamera 1 dakika durmaz mı yerinde:img-tomat

Adam mahsus yapiyor bunu :) ben alistim birazcik, bakalim belki vazgecer ve normal cekim yapar.

sen ama anti-kudretcisin leeeen :)

Not: yaa lari unutma hastayiz :)

Savas forever diyelim ozaman.

GULPEMBE72
17-01-10, 18:37
Ben Savaş&Yasemin çiftinden yana da olsamda, Çiçek'in durumuna çok
üzülüyorum.Babası başlık parası karşılığı satar gibi istemediği halde
iki kez evlendirdi.Başına silah dayayıp,tehdit etti.Yerlerde sürükledi.
Eski kocası çok sevdiği halde okumasına engel oldu.Görümcesi
desen sanki kocasını kardeşleri değilde o öldürmüş gibi her fırsatta
kin kusuyor.Azarlayıp duruyor.Kaynanası desen üzerinde oterite kurup
kendi istediklerini yaptırmaya çalışıyor.Hepsi elbirliğiyle kıza hayatı
zindan edip duruyorlar.:img-cray:Ona iyi davranan bir tek Savaş var.Savaş
okula kaydettireceğim deyince bayağı sevindi.Ama yeni bölüm fotoğraf-
larından birinde gördüğüm kadarıyla,kaynanası sevincini gölgeleyecek
gibi sanki.Allah kimseye böyle baba,kaynana,görümce vermesin valla.:icon_sorr
Kızcağızın durumu bayağı bir zor.

Güçverir
17-01-10, 18:38
Adam mahsus yapiyor bunu :) ben alistim birazcik, bakalim belki vazgecer ve normal cekim yapar.

sen ama anti-kudretcisin leeeen :)

Savas forever diyelim ozaman.

Evet boşver kudreti falan, never kudret, forever savaş:)

Ben senin kuklan değilim sahnesi geldi:img-blush

asidemirim
17-01-10, 18:39
şarkılar daha kulağa hoş geliyor
yerli yerinde çok hoş olmuş bu bölümde daha iyi hissettim

GULE_HAVIN
17-01-10, 18:44
ooof benim sahnem var muzik coook hos yaa muzigi nerden bulacaz :)

dugme sahnesi.

kizlar fark ettiniz mi Hadi gel dedikten sonra Muratin bakisini bildigimiz bakislariyla geliceksin gibi bakmis :img-blush

GULBEYAZ76
17-01-10, 18:53
Hay Nurgül kadar taş düşsün kafanıza.:img-tomat
Gerçek hayatta 40-50 yaşındaki kadınlar 20-25 lik delikanlılarla bile beraberken bu kadar tepki görmüyor.:img-tomatFarzedin Yasemin Savaşdan büyük bu dünyanın sonu mu?:bilmimYasemin kız kurusuysa kime ne?:bilmimDakika bir gol bir hesabı tekne sever misin diyen adam mı bakireeeee?:img-hyste:img-hyste:img-hyste:img-hyste:img-hyste

Beğenmeyen izlemesin.:good:

Güçverir
17-01-10, 19:00
Ve yine o meşhuur bora bey sahnesi:img-hyste

Bu savaş nadyayla telefonda gercekten aşık gibi konuşuyo, gelince kanki ayağına dönüyo:)
Körüyü gecene kadar mıydı savaş bey, getirttin iş bitti demi:icon_whis:img-wink:

Güçverir
17-01-10, 19:07
3 oldu birinci bolum :img-hyste

Aptalmiyiz uleeen biz :) dermisim

aman izlemesinler ben izlerim Savasta bana kalir oooh ooh :)

İki grupta da mı 3? ben birinde 2 diye biliyodum yanlış biliyouşum:)

Savaş nadyayla buluştu, bana bi süre müsade:) Beyaz sahnesinden sonra görüşürüz:img-wink:

mirank
17-01-10, 19:15
Hay Nurgül kadar taş düşsün kafanıza.:img-tomat
Gerçek hayatta 40-50 yaşındaki kadınlar 20-25 lik delikanlılarla bile beraberken bu kadar tepki görmüyor.:img-tomatFarzedin Yasemin Savaşdan büyük bu dünyanın sonu mu?:bilmimYasemin kız kurusuysa kime ne?:bilmimDakika bir gol bir hesabı tekne sever misin diyen adam mı bakireeeee?:img-hyste:img-hyste:img-hyste:img-hyste:img-hyste

Beğenmeyen izlemesin.:good:

katılıyorum Valla.. kumanda denilen birşey icat edilmiş.. beğenmiyorsan basarsın düğmesine olur biter..:img-yes:
şu yorumlara hastayımdır.. diziyi izlemiyorum zaten bilmem ne sahnesi çok saçmaydı.. konusu saçmalık..
ilzemiyorsan nerden biliyorsun..?:img-hyste:img-hyste:img-hyste

Ayrıca millet ne kadar hasretmiş belden aşağı konuya.. sanane kardeşim kim bakireyse bakire..:img-hyste bakşa eleştirecek konu mu kalmadı ya..:img-tomat ayrıca 40 yaşında ki kadın bakire olamaz diye birşey mi var..

aaa nurgül büyük duruyo.. hemde bakımlı.. hiç bakire tipi yokmuş..:img-hyste
saçlarını iki yandan örüp yapıştırması mı gerekiyordu.. kadın reklamcı tabi ki havalı vre bakımlı olucak..

eleştiri yapmak güzelde sırf yapmak için yapmamak lazım..

GULPEMBE72
17-01-10, 19:15
Dizimiz hakkında neden bu kadar ağır eleştiriler yapılıyor anlamış değilim.
Dizimizin reytingleri çok iyi maşallah.Bu da demek oluyor ki;beğenip
izleyen çok.Beğenmeyenlerde olabilir tabi ki.O zaman izlemesinler.
Beğenmeyenler kadar,beğenip izleyenlerde düşünülmeli ama.
Bir de seyirci aptal değilmiş.Beğenmeyip,kusurlar bulanlar yani.Peki
bu durumda beğenip,izleyenler ne oluyor?Önceleri dizimize ve oyuncularına
hakaret ediliyordu.Şimdi de seyredenlere hakaret ediliyor.Bu kadarına da
pes artık.Biz hiç üstümüze alınmayalım.Kötü söz sahibine aittir.Ama artık
iyice hadlerini aşmaya başladılar.

Güçverir
17-01-10, 19:20
Bölüm yine bir çift güzel gözle sona erdi. Okula da gitmiyorum, bu 2 gün nasıl geçecek?? Off sabırsızlanıyorum hadi bakalım hayırlısı.:img-wink:
Bu arada beyaz sahnesinde yine Nadyanın bakışlar ve yandan geçen koyunlar yüzünden ben:img-hyste:img-hyste

Bu arada, ilk bölümden sonra "şimdiden eleştirmeyin" diyenlere kızıyodum, ama artık yanınızdayım arkadaşlar. Çünkü birileri sırf eleştirmiş olmak için eleştiriyo, çok ağır eleştiriliyo hem dizi, hem de bu saçma sapan yaş meselesi. Hadi diyelim Nurgül Murattan büyük görünüyo nolucak yani? Murat da Tubadan büyük görünüyodu ki öyle de. Erkek büyük olunca sorun yok, kadının aradaki 3 yaş farkı bu kadar büyütülüyo ben de bunu anlamıyorum.

asidemirim
17-01-10, 19:22
nadya ve savaşla ilgili gösterilen geçen haftaki fragmanların
bazı kısmı gösterilmedi ben mi yanlış hatırlıyorum
göremedimde:icon_whis:icon_sorr

mss.ecem
17-01-10, 19:28
Bu haberi yapanlar artık ısın dozunu kacırdılar..elestırının ıyısı yada kotusu olmaz ama..bunlar artık tat kacırmaya basladılar..

Genclık cagından cıkmıs ınsanlar yasta verelım 30-40 olsun..bu ınsanlar ılla kı bırıyle bırlıkte olmak mı zorundalar ?
Hayır o kadar cok benımsenmıs ki artık..bu yas ortalamalarında kı ınsanlar bakıre olunca artık sasırılıyor..ınanılamıyor..aa nasıl olur hayatta ınanmam muhakkak bırıkte olmustur bırıyle..böyle gerı kafalılıkta olmaz kı canım..
Düşünceye bakar mısınız ?

Bir insan meslegını elıne almıstır yuksek okul bıtırmıstır ve cok ıyı bır reklam ajansında calısıyordur..bakımlıdır ustune basına dıkkat eder..
Ve bakımlı oldu dıye sevgılısı var dıye ılla kı bırlıkte mı olmak zorunda..

Artık şöyle bır dusunce olusmus...
Bir insanın ıyı bır ısı varsa , bakımlıysa ve ılıskısı varsa asla bakıre olamaz..bunyeye ters..muhakkak bırlıkte olmustur..olmazsa olmaz..kısılıgıne ters..

Bu dusunceye ne denır acaba ?
Hele bunu bızım ulkemızde kı yazarlar yazıyr ya ben artık hıcbısı dıyemıyorum..
Demek ki bakıre olmak ayıp bırsey..bakırelıkten cıkmak ıse gurur duyucu bırsey...
Gercekten yazık..böyle dusunen ınsanlar bızım ınsanlarımız mı sasırıyorum...
Böyle yazar olmaz olsun...

GULE_HAVIN
17-01-10, 19:33
bosverin kusur bulan bulur zaten.

dizimiz hem Sanal aleminde hem reytingler bir numara gununde.

dizifilm reytinglerine bakilabilir.

televizyon reytinglere oyle.

beyenmeyen izlemez bukadar acik.

ve oyunculara laf edilcek son dizi hepsi hakkiyla oynuyor daha yeni basladi dizi onlarinda zamani ihtiyaci var.

INADINA ASK VE CEZA. (savas)

boyle daha bir zevkli oluyor dogruya dogru dizi gun gectikce yukselcek ve guclencek sonra o insanlarin yuzunu gormek hos oluyor.

valla savastan mahrum kalicak olanlar onlar :img-hyste:img-in_lo

neyse bosverin kizlar biz yine boranin repliklerini degistirelim sonra Savas hakinda yazalim.

asidemirim
17-01-10, 19:33
Bu haberi yapanlar artık ısın dozunu kacırdılar..elestırının ıyısı yada kotusu olmaz ama..bunlar artık tat kacırmaya basladılar..

Genclık cagından cıkmıs ınsanlar yasta verelım 30-40 olsun..bu ınsanlar ılla kı bırıyle bırlıkte olmak mı zorundalar ?
Hayır o kadar cok benımsenmıs ki artık..bu yas ortalamalarında kı ınsanlar bakıre olunca artık sasırılıyor..ınanılamıyor..aa nasıl olur hayatta ınanmam muhakkak bırıkte olmustur bırıyle..böyle gerı kafalılıkta olmaz kı canım..
Düşünceye bakar mısınız ?

Bir insan meslegını elıne almıstır yuksek okul bıtırmıstır ve cok ıyı bır reklam ajansında calısıyordur..bakımlıdır ustune basına dıkkat eder..
Ve bakımlı oldu dıye sevgılısı var dıye ılla kı bırlıkte mı olmak zorunda..

Artık şöyle bır dusunce olusmus...
Bir insanın ıyı bır ısı varsa , bakımlıysa ve ılıskısı varsa asla bakıre olamaz..bunyeye ters..muhakkak bırlıkte olmustur..olmazsa olmaz..kısılıgıne ters..

Bu dusunceye ne denır acaba ?
Hele bunu bızım ulkemızde kı yazarlar yazıyr ya ben artık hıcbısı dıyemıyorum..
Demek ki bakıre olmak ayıp bırsey..bakırelıkten cıkmak ıse gurur duyucu bırsey...
Gercekten yazık..böyle dusunen ınsanlar bızım ınsanlarımız mı sasırıyorum...
Böyle yazar olmaz olsun...

ecemcim katılıyorum namusluda olmak ayıp oldu ya
ne diyeyim artık:bilmim
yarın birgün savaş niye uyuşturuculara berdele engel oluyor derlersede
şaşırmayalım:icon_sorr
kötülüklerin iyi olduğu yerde yaşıyoruz biz ozaman

berfuöngörenci
17-01-10, 19:34
senaristler bence yanlış sularda geziyorlar daha önce de belirttim bir an önce savaş yasemin bir araya gelmeli ve onların karşılıklı sahnelerini izlemeliyiz yoksa çiçek karakteri oya gibi işleniyor izleyiciye tam da bizim izleyicimizin sevdiği şekilde okumaya çalışan töreye baş kaldıran (kaldırmaya çalışan) madur kadın birde buna karşılıksız aşk eklenicek o zaman bu sayfalarda yasemin&savaş ve savaş&çiçek tartışmaları görmeye başlarız insan ister istemez çiçeğe doğru kayıyor çünkü dizide yaseminle savaşın daha bir sahnesini izledik ama teorik olarak bence de savaş ve çiçek olmıycak

Güçverir
17-01-10, 19:36
ecemcim katılıyorum namusluda olmak ayıp oldu ya
ne diyeyim artık:bilmim
yarın birgün savaş niye uyuşturuculara berdele engel oluyor derlersede
şaşırmayalım:icon_sorr
kötülüklerin iyi olduğu yerde yaşıyoruz biz ozaman
Şimdi Allah bilir lafı evirip çevirip, namus bakirelik mi demeye başlarlar canım. İyisi mi hiç takmamak yoksa daha çokk sinirlerimizi zıplatırlar. Biz izliyo muyuz izliyoruz, insanlar izliyor mu izliyor (çevremde beğenmeyen bulamadım) gerisi faso fiso kulak asmayalım en iyisi...

ales
17-01-10, 19:36
bence gelen eleştirilere karşı bu kadar gözü kapalı olmayın... ''o zaman izlemesinler'' demek çözüm değil ki... karşıdaki de ''o zaman yazımı okuma'' derse ne olacak... önemli olan eleştirilerden yararlanmak... dizinin dünyanın en hatasız, en mükemmel dizisi, savaş ve yasemininde en süper çift olmadığını biliyoruz... umarım... .(savaş en mükemmel o ayrı:img-in_lo)

st_tubi
17-01-10, 19:44
katılıyorum Valla.. kumanda denilen birşey icat edilmiş.. beğenmiyorsan basarsın düğmesine olur biter..:img-yes:
şu yorumlara hastayımdır.. diziyi izlemiyorum zaten bilmem ne sahnesi çok saçmaydı.. konusu saçmalık..
ilzemiyorsan nerden biliyorsun..?:img-hyste:img-hyste:img-hyste

Ayrıca millet ne kadar hasretmiş belden aşağı konuya.. sanane kardeşim kim bakireyse bakire..:img-hyste bakşa eleştirecek konu mu kalmadı ya..:img-tomat ayrıca 40 yaşında ki kadın bakire olamaz diye birşey mi var..

aaa nurgül büyük duruyo.. hemde bakımlı.. hiç bakire tipi yokmuş..:img-hyste
saçlarını iki yandan örüp yapıştırması mı gerekiyordu.. kadın reklamcı tabi ki havalı vre bakımlı olucak..

eleştiri yapmak güzelde sırf yapmak için yapmamak lazım..

şimdi gelde bu yoruma katılma..:good:
bir kumanda var ve o kumandanın düğmelerine bastığında da karşına bi sürü kanal çıkıyor..yani alternatif başka bir dizi izleyebilir herkes..
ama izlemiyorum çok saçma diyip sonrada izlemedikleri dizi hakkında bizden bile fazla yorum yapıyorlar..:kahve

bide şu bakire konusu var..:kahve biz aslında dizide müjde vebora beyin konuşmasına kızıyorduk ama millette onlardan farksız değilmiş..:kahve
yok yaşı büyük,yok bakımlı yok bilmem ne..bakireliğin kriterlerimi varmış..
saçmalık..nerde yaşıyoruz biz yaa..hangi ülkedeyiz..değerlerimizi,örfümüzü adetimizi mi kaybediyoruz nedir sorun anlamadım?

hadi dizideki müjde ve bora ayrı bir olay..ama izleyicelerden ve köşe yazarlarından gelen bakire tipi yok,yaşı büyük uymuyor gibi yapılan saçma sapan yorumlara şaşırıyorum..:kahve

ne diyelim ki..izleyen otursun adam gibi izlesin ona göre yorum yapsın..yorum yaparkende bir düşünsün..izlemeyende gitsin başka bir dizi izlesinde o diziyle ilgili yorum yapsın..:kahve

ayy diziyi izledim gene keyifle şu yazıyı okuyunca gene hevesim kursağımda kaldı:kahve
öff neyse..kaçıncı kez izledim bilemiyorum..tv de3.kez izledim bir kaç kerede bilgisayarda izledim..ezberledim artık diziyi:img-blush
amaher izlediğimde bu savaş beni benden alıyor:img-in_lo şu gelcek olan 3.bölümü sabırsızlıkla bekliyorum..
ayrıca tahminime göre bu bölümdeki jenerikte savaşlı olacak..araya yaseminde girebilir:icon_whis en son ikisinde kaldı çünkü:icon_whis

ezgi su
17-01-10, 19:49
en sonunda pc tamirden cikti bende solugu burda aldim..

fragmani simdi izledimde bu cicegin babasi iyicene zivanadan cikti ya..ne adammis be..tek derdi parami bu adamin..savas o sahnede umarim agzinin payini güzel bir sekilde verir..yoksa benim icimde ukte kalir valla..

simdi bu savasin ablasi nazan neden cicege saldiriyor yine anlamadim..yani savasa sarildi diyemi gidip kiza saldirdi..bunun icin olamaz herhalde..bu nazan en sonunda bu cicegi delirtmesse iyidir.:img-yes:

gecen bölüm savas ve yasemin hic denk gelmediler resmen sinir oldum..fragmana bakilirsa bu bölümdede denk gelmicekler gibi...umarim öyle birsey olmaz..yani bir sahnede olsa en azindan karsi karsiya gelsinler.

nurgülün nisanlisina diyicek kelime bulamiyorum..birde utanmadan kizin karsisina gecmis nasil yaptin bunu diyor..lan denyo sen dügüne bir hafta kala baska kariyla basilmadin mi? sen nasil yaptiysan oda öyle yapti..hayir yani hala hangi yüzle kiza öyle bir soru sorabiliyorsunki?

Gülnur92
17-01-10, 20:02
ya sanki bu bakirelik mevzusu ask ve ceza dizisinden önce yoktu
hayrola kardeşim yenimi duyuyorsunn
birçok dizide birçok şekilde bu konu dile getiriliyor nedir yani şimdi derdin diziyi eleştirmekmi
yani eleştireceksende düzgün bişiler bul olmadı izleme yaaa
arkadaşlarımda demiş bak ne güzel kumanda diye bişi var
hem türk milleti ne çiftlere alıştı nurgülle muratamı alışamıcakk
senin gözün alışmak istemiyorsa alıştırma işte o kadar!!

neyse ben fragmanla ilgili yorum yapmak istiyorumm
bu nurgülün nişanlısı acaba hangi yüzle gelip hesap soruyo merak ettim
nasu yaparsınmı diyodu bişi diyodu
acaba hangi yüzle soracak onu :hıh

fuşya
17-01-10, 20:03
bu kadar çok yazı çıkıyorsa ve yakıştırmayan bir o kadar insan varsa bence burada bir yanlışlık var...izlemeyin demekte çözüm değil..yapımcı,yönetmen ,senarist bir şeyleri değiştirsin....çok reyting almakta harika bir dizi olduğunu göstermez...yaseminle -bora beyi,savaşlada çiçeği yapsınlar ortada tartışma felan kalmaz...sorun nurgül yeşilçayın murat yıldırımdan büyük olması değil ...kimyalarının uymaması...şimdi bir kere yanyana gördük diyeceksiniz ama görünen köyde kılavuz istemiyor..birde nurgül murat yakışmıyor dediğimizde hemen tepki geliyor bu da bizim fikrimiz...

aslı_su
17-01-10, 20:18
Vallahi şimdi nedesem yazılanlara bilmiyorum..:bilmim
Ben Çiçek ve Savaş olamasını istemiyorum..:img-yes:
Sorun ne Feride Çetin nede Nurgül Yeşilçay ....benim için :img-yes:
Üstelik Feride Çetini çokta severim bundan önce oynadıgı dizileri zevkle izlemişimdir... çok başarılı bulurum kendisini .....:good:
Nurgülüde aynı şekilde oda çok başarılı bir oyuncu..:good:
Benim istememe sebebim kesinlikle oyuncular degil..
Yasemini Feride ,Zeynep yada herhengi birisi oynasada isterdim...:img-yes:
Yasemin karakterini Feride Çiçek rolünü Nurgül oynasaymış..Acaba sorun çözülürmüydü..:bilmim
Bana göre olaya tarafsız bakmak gerekir diye düşünüyorum...
Çiçegi istememin sebebi Savaşın yengesi oldugu içindir..
İsteyerek yada istemeyerek olsada sonuş itibari ile Savaşın abisi ile bir evilik yapmıştır..Savaşla yaşaması olası bir aşk bana çok ters geliyor ..:img-fie:

GULE_HAVIN
17-01-10, 20:20
bu kadar çok yazı çıkıyorsa ve yakıştırmayan bir o kadar insan varsa bence burada bir yanlışlık var...izlemeyin demekte çözüm değil..yapımcı,yönetmen ,senarist bir şeyleri değiştirsin....çok reyting almakta harika bir dizi olduğunu göstermez...yaseminle -bora beyi,savaşlada çiçeği yapsınlar ortada tartışma felan kalmaz...sorun nurgül yeşilçayın murat yıldırımdan büyük olması değil ...kimyalarının uymaması...şimdi bir kere yanyana gördük diyeceksiniz ama görünen köyde kılavuz istemiyor..birde nurgül murat yakışmıyor dediğimizde hemen tepki geliyor bu da bizim fikrimiz...

nurgul ve murat basladilar yolla onlarla devam ederler.
beyenenler izler beyenmeyenler izlemez uyumlu bulduklari ciftleri izlerler.
veya ayri ayri oyunculari izlemekte isteyenler oyle izler.

Turk halki aaaa murat ve tuba cook yakisiyor onlari izleyelim demiyorlar yoksa Asi dizisi reyting rekorlari kirardi.

sadece sanal aleminde ortaya atilan bisey bu uyum yakisiyor yakismiyor olayi.

hem unutmayalimki bu goreceli bir kavram bazileri yakisdirir bazileri yakisdirmaz.

yazarlara takmamak lazim onlarin amaclari belli ilgi cekmek.

is senaryoya dusuyor saglam bir ask hikayesi yazarlarsa bu is olmustur. sonra gelsin yorumlar daha ask baslamadan ellesdirmek kolay.

aslı_su
17-01-10, 20:26
nurgul ve murat basladilar yolla onlarla devam ederler.
beyenenler izler beyenmeyenler izlemez uyumlu bulduklari ciftleri izlerler.
veya ayri ayri oyunculari izlemekte isteyenler oyle izler.

Turk halki aaaa murat ve tuba cook yakisiyor onlari izleyelim demiyorlar yoksa Asi dizisi reyting rekorlari kirardi.

sadece sanal aleminde ortaya atilan bisey bu uyum yakisiyor yakismiyor olayi.

hem unutmayalimki bu goreceli bir kavram bazileri yakisdirir bazileri yakisdirmaz.

yazarlara takmamak lazim onlarin amaclari belli ilgi cekmek.

is senaryoya dusuyor saglam bir ask hikayesi yazarlarsa bu is olmustur. sonra gelsin yorumlar daha ask baslamadan ellesdirmek kolay.

Analamdıgım konu acaba eleştirmek içinmi dizi eleştiriliyor yoksa altında başka şeylermi arayalım..:bilmim
Ayrıca Murat ve Nurgül yakışmamış diye birşey sözkonusu degil bana göre ..
Çok iyi bir ikili izleyecegimizi düşünüyorum ben ...
Ortada birde yaş farkı dönüyor buna ancak gülmek geliyor içimden ..:img-hyste

Na yani kadın erkekten büyük olunca aşk olmazmı ...çok saçma...
Benim halam dayımdan 4 yaş falan büyük ama okadar iyi anlaşıyorlarki insan onaların evligine gıpta ile bakıyor....

Birde ne çiftler gördük uyumsuz eger Yaso ve Savaşa uyumsuz diyorlarsa pes artık..

Nurcan_
17-01-10, 20:31
yakismiyorlar dene bilir ama suan bence erken tabi herkesin fikrine saygi duymak gerek tabiki ama bide bi yan yana sahneler görmek lazim. yasemin kendini toplamis ve bomba gibi ciksin bence fikirler belki degisebilir

zaten yasemin bitkin halde cikiyor karsimiza bölümlerde perisan, pisman ve yogrun olarak cikiyor karsimiza yaseminin cektikleri belli haliyle bölümlerde yorgun cikiyor.

fragmandaki son sahne kirmizi ceketli sahnese süper gözüküyor bence co hosusma gitti

resimler ilk geldiginde herkes begenmisti, yinede uymuslar diyenler cokdu ozaman olmamis diyenleri hic rastlamadim(tabi yaniladabilirim)

bugünde tekrarimiz var ne güzel sali gününü iple cekiyorum...

mss.ecem
17-01-10, 20:33
Bir dizi sadece partnerlerın uyumuyla efsane yada uzun ömürlü olmaz.
Bunu yazan kişi herhalde gözlerini sadece partnerlere endekslemıs.

Örnegin Aliye
Aliye izleyen kısıler basrol oyuncuların uyumlarına mı baktılar da bu dızıyı efsane yaptılar.
Dizinin konusu ve ıslenısı ve oyuncuları o kadar kalıtelı o kadar güzeldi ki adı efsane dıye anıldı hala daha anılmaya devam edıyor.
Zerda da ki uyum cok mu harıkaydı ? hayır.. ama konusu muzıklerı oyuncuları o kadar güzeldi ki hala daha efsane dıye adı anılıyor..

Yani bir diziyi sadece oyuncuların uyumlarıyla uzun omurlu olup olmadıgına karar verıyorsanız o bakış acısı ne kadar objektıf tartısılır..
böyle dızının kaderıne kımse karar veremez..
Bir dizi uzun omurlu ve efsane olucaksa herseyıyle olur konusuyla ıslenısıyle muzıklerıyle yonetmenıyle..oyuncularıyla..

Uzun omurlu olup olmayacagını ılk 2 bolumun reytıng sonuclarında gördük..

Eskıden uyum konusu on planda degıldı..hanı derler ya eskı fılmler dızıler gıbı yok dıye..
Ne zaman bu reytıng konusu gundeme geldı..ne zaman bu magazın artık ısın dozunu kacırdı..
O zaman basladı bu uyum konusu..eskıden uyuma baksalardı cok dızı heba olmustu yada o dızı hakkında bır cok haber cıkmıstı..
Ama ne varsa eskılerde var dıye bosuna dememısler..o zamanlar dızının butun unsurlarına bakıyorlardı..dızının konusuna , ıslenısıne , yonetmenıne , yapımcısına , kadrosuna ve muzıklerıne..

Ama sımdı dırek uyum yok ve bu dızı ızlenmez..
Böyle yazar anlayısı olmaz ve ben de anlamam..anlasılcak bırsey yok cunku..
Bır tek uyum ıcın o dızıde kı herseyı cope atıp heba edıyorsanız..yazarların objektıf olup olmadıgı tartısılır..

Bu da benım yorumumdur...
Uyum vardır yada yoktur..bu dızı herseyıyle kalıtelı..oyuncularıyla , konunun ıslenısıyle , yonetmenıyle yapımcısıyla..ve cok ıyı yerlere gelecek..ilk 2 bolumde de gucunu gosterdı..
O zaman neymıs gözünüzü sadece cıflere endekslemeyecekmıssınız bır dızı herseyıyle bır numara olur..sadece cift olmadı dıye yerle bır olmaz..

MuraTZede(:
17-01-10, 20:33
Ya Arkadaslar Allah Askina Ben Baska Bir Dizi mi izLiyorum 2 böLümdür?!?
Cok Merak Ediyorum Harbi He!!
Ya Bunlar Sadece 1 Defa YanYana geLmediLer Mi?
Ordada Yasemin Zaten Bitik Bir haLde degiLmiydi?
aLdatiLmisti Ve Oturup Kendine Makyaj Yapicak haLide Yoktu!
O HaLde Cikti Savaş'n Karsisina!
Savaş'la Birlikte oLdu Bitti Gitti Sahne!

Simdi Bunlar Yakismadi Falan Deniyor Ama Kac Defa Yan Yana gördüLer Bu ikiLiyi?!?
Yok Yok.. Ben Gercekten Baska Bir Dizi izLiyorum Sanirim..

Ayrica Gercek Hayatta Her birLikte oLan Birbirine Yakisiyor Mu?
Zamanla Yakistiriliyor.. Ayrica aSik oLdugu Zaman inSan Ay Bakim Yanima Uydu Mu Bu Diye Bakmiyor biLe!
Bu Dizidede öyLe iSte.. iLLa Bastan 'Ne UyumLu Cift oLduLar' Demeye Gerek Yok!
Biraz Zaman VersinLer! 1 Defa YanYana geLen Savaş&Yasemin'e 'Yakismadi oLmadi' Damgasini Koymak koLay!!

BöyLe Yazarlar Bizim üLkemizde Yasiyor Ya! Sasiriyorum Valla!
Ecem'inde Dedigi Gibi,
Bakire oLmak Suc oLdu! Yaziklar oLsun Bu inSanLara!!

Modern Bir Tarzi Var Kadinin iLLa Yatmasi Mi Lazim BiriyLe?
Birde söyLeniyor,
Babasina Söz Vermis Deniyor!
Daha Ne?!? AcikLamasida Var Dizide!
Hala Nedenini Soruyorlar!!

Begenmiyorsa izLemesin!
BegenmeyenLer Bizden Daha Dikkatli izLiyor Diziyi!
Bide Begenseler ne olucak biLmiyorum!!

Off!
SinirLendiriyorLar iNSani Durduk Yere Yaa!!

Neyseee..

RekLamin iyiSi Kötüsü oLmaz DemisLer!!

izLemeye Devam!
Biz Dizimizin Arkasindayiz! :good:

aslı_su
17-01-10, 20:39
Bir dizi sadece partnerlerın uyumuyla efsane yada uzun ömürlü olmaz.
Bunu yazan kişi herhalde gözlerini sadece partnerlere endekslemıs.

Örnegin Aliye
Aliye izleyen kısıler basrol oyuncuların uyumlarına mı baktılar da bu dızıyı efsane yaptılar.
Dizinin konusu ve ıslenısı ve oyuncuları o kadar kalıtelı o kadar güzeldi ki adı efsane dıye anıldı hala daha anılmaya devam edıyor.
Zerda da ki uyum cok mu harıkaydı ? hayır.. ama konusu muzıklerı oyuncuları o kadar güzeldi ki hala daha efsane dıye adı anılıyor..

Yani bir diziyi sadece oyuncuların uyumlarıyla uzun omurlu olup olmadıgına karar verıyorsanız o bakış acısı ne kadar objektıf tartısılır..
böyle dızının kaderıne kımse karar veremez..
Bir dizi uzun omurlu ve efsane olucaksa herseyıyle olur konusuyla ıslenısıyle muzıklerıyle yonetmenıyle..oyuncularıyla..

Uzun omurlu olup olmayacagını ılk 2 bolumun reytıng sonuclarında gördük..

Eskıden uyum konusu on planda degıldı..hanı derler ya eskı fılmler dızıler gıbı yok dıye..
Ne zaman bu reytıng konusu gundeme geldı..ne zaman bu magazın artık ısın dozunu kacırdı..
O zaman basladı bu uyum konusu..eskıden uyuma baksalardı cok dızı heba olmustu yada o dızı hakkında bır cok haber cıkmıstı..
Ama ne varsa eskılerde var dıye bosuna dememısler..o zamanlar dızının butun unsurlarına bakıyorlardı..dızının konusuna , ıslenısıne , yonetmenıne , yapımcısına , kadrosuna ve muzıklerıne..

Ama sımdı dırek uyum yok ve bu dızı ızlenmez..
Böyle yazar anlayısı olmaz ve ben de anlamam..anlasılcak bırsey yok cunku..
Bır tek uyum ıcın o dızıde kı herseyı cope atıp heba edıyorsanız..yazarların objektıf olup olmadıgı tartısılır..

Bu da benım yorumumdur...
Uyum vardır yada yoktur..bu dızı herseyıyle kalıtelı..oyuncularıyla , konunun ıslenısıyle , yonetmenıyle yapımcısıyla..ve cok ıyı yerlere gelecek..ilk 2 bolumde de gucunu gosterdı..
O zaman neymıs gözünüzü sadece cıflere endekslemeyecekmıssınız bır dızı herseyıyle bır numara olur..sadece cift olmadı dıye yerle bır olmaz..

Müsadenle canım şu yazdıklarının altına imzamı atmak istiyorum..:good:
Bende birkaç şey eklemek istiyorum..
Olmuş yada olmamış sözlerini ya Feride çetin hayranlarından yada Nurgülü sevmeyenlerden aldık bu benim çok dikkatimi çekti...:img-yes:
Ha şunuda tekrardan belirteyim ben ne Nurgül nede bir Feride çetin fanıyım iki oyuncuda benim gözümde aynı ..:img-yes:

GULPEMBE72
17-01-10, 20:41
Belki bazı arkadaşlar bana kızacaklar ama;eğer çift olarak en yakışan hangisi
diye sorulsa(görünüş açısından) ben;Savaş&Nadya derdim.
Ama bu ikilinin olması mümkün görünmediğinden Savaş&Yasemin diyorum.
Bence de Yasemin biraz daha olgun duruyor Savaş'tan.Ama bazı
arkadaşların da dediği gibi;erkek kadından büyük olunca sorun olmuyorda;
kadın daha büyük olunca neden sorun olsun ki.

Savaş&Çiçek çifti konusuna gelince;Tamamen Aslı_Su arkadaşa katılıyorum.
Çiçek Savaş'ın yengesi.Abisiyle evlilik yaptı sonuçta.Bu yüzden Savaş&Çiçek
ikilisi bana da ters geliyor.

Bu yüzden son kararım Savaş&Yasemin.:img-yes:

mss.ecem
17-01-10, 20:46
Olmuş yada olmamış sözlerini ya Feride çetin hayranlarından yada Nurgülü sevmeyenlerden aldık bu benim çok dikkatimi çekti...:img-yes:
Ha şunuda tekrardan belirteyim ben ne Nurgül nede bir Feride çetin fanıyım iki oyuncuda benim gözümde aynı ..:img-yes:
:img-yes::good:

Cift yorumu yapmak gerekırse;
Savaş&Nadya arkadas olarak cok tatlılar ve hep böyle kalmalarını ısterım..
Savaş&Cıcek arasında kı o uyumu bır tarafı asık ederek yapacaklar bu cok acık..ama bu ıkılıyı sevıyorum Savaş'ın Cıceg'e guven ermesı..Cıceg'ın Savaş'a sırtını dayaması bu sahnelerı beklıyorum..karsılıksız ask tarafını degıl..

Ve tabıkı Savaş&Yasemın.. :good:

ales (http://www.dizifilm.com/forum/member.php?u=77552) yorumum uyelere degıl o haberlerı yapan kısılere idi.
Ve aliye ornegı cok oturaklı bana göre..efsane olarak kaldıgını ve hala daha öyle anıldıgı ortada..
Hatalar , pürüzler her dızıde olur..hatası olmayan 4-4'lük bir dizi yoktur..
türk halkı efsane yaptı mı yaptı..
Dızıde kı konu pürüzlü olabılır bu efsane oldugunu gercegını degıstırmez..

Zor Aga
17-01-10, 20:47
Bu yüzden son kararım Savaş&Yasemin.:img-yes:

Son kararına saygı duyuyorum...:img-yes:

İzninle benim son kararımda Sevgili Feride Çetin...:img-hyste

Yanında Savaşta olursa ne ala, olmazsada umrumda bile değil..:bilmim

ales
17-01-10, 20:51

feride çetini tanımam -kusura bakmasın önemli bir tiyatro oyuncusu falansa- nergül yeşilçayı ise severim... gerçi hande ataizi ile saçma bir dizide oynamıştı... orada çok salak bir karakteri vardı... onu izleyememiştim tüm hayranlığıma rağmen... iki oyuncu benim gözümde aynı değil... nurgül yeşilçay 100 adım önde...

hemen etiketlemeyin ya...

GULE_HAVIN
17-01-10, 20:52
Zaman Zaman ve Zaman.

Savas ve Yaseminin en az 2 sahnesi daha olsun ozaman gorulur hersey.

ne olursa olsun cift olarak Savas ve Yaseminciyim:)

karakter olarak yerim herzaman belli Savas Baldar :good:

fuşya
17-01-10, 20:56
aliye dizisinin efsane olmasının nedeni oradaki aşk değildi..aliyenin 2 çocuğuyla yaptığı mücadeleydi...insanlar doktorla aliyenin aşkını izlemek için değil aliyenin eski kocası ve kaynanasına karşı verdiği haklı savaşı izlemekten hoşlanıyorlardı..orada kadın ezik olarak bir evliliği yürütmemiş..yeni bir hayata başlamıştı...o yüzden ana konu aşk olmadığı için uyumun önemi yoktu...ama bu dizide aşk önemli..dizinin adı aşk ve ceza...
ales yazdıklarına tamamen katılıyorum:good:

MuraTZede(:
17-01-10, 20:59
Zaman Zaman ve Zaman.

Savas ve Yaseminin en az 2 sahnesi daha olsun ozaman gorulur hersey.

ne olursa olsun cift olarak Savas ve Yaseminciyim:)

karakter olarak yerim herzaman belli Savas Baldar :good:

Canim Yakismasalar ne oLurki Zaten? - Ki Bence YakisiyorLar Yasemin&Savaş oLarak!

Gercek Hayatta Her Cift Yakisiyor Mu Sizce?
Örnek:
Meltem Cumbul & Kivanc Tatlitug BiLiyorsunuz birLikteLerdi..
Cok Mu YakisiyorLardi?!?
- Hayir!!

Ama SeviyorLardi birbirLerini!
'Bakim Yanima Yakisti Mi' Diyede BaktikLarini Sanmiyorum!
Önemli oLan Birbirlerini Sevmeleri Degil Mi Sonucta?

Askin Gözü Kördür!

Ve Her Cift Yakismak Zorunda degiL!
Dedigim Gibi Zamanla iSter iStemez Yakistiriyorsun Zaten!

Dizi HerseyiyLe Harika!
Bunu Reytinglerde Gösteriyor.. :good:
Dahada iyi oLacagiz! Sagolsun Yazarlarda boL boL RekLamimizi YapiyorLar!
Tabi Türk haLkinin Gözünde Kücük Düserek.. :icon_whis

BakireLik Diye Tutturdular Gittiler!
BöyLe YaziLara Karsida Saygi Falan Göstermemi Kimse bekLemesin!

iSteyen iStedigi Gibi Yasar!
Her SevgiLiyLe birLikte Olunucaksa Nerde kaLdi Bizim Türklügümüz Müslümanligimiz?
Bizim güzeL üLkemizin iNSanLarina YakistirdikLari Bu Mudur Yani?
Her Önüne geLenLe Birlikte oL!
EvLenmeyi Falan bekLeme! 20ni Gectin Artik Kadin oLmaLisin!!

- Hadi Be Ordan!!!!

ales
17-01-10, 21:14
Birşey olmayacak..:) ve en onemlısı ne bılıyor musunuz ? bu baslıkta kı yazılanlara göre konusuyorum..
Bu son 2 bolumdur..bu baslıkta neden savaş&yasemın karsılasmadı dıye tonlarca yazı okumadım..okudugum yazılar sayılı 1dir 2dir..
Yani insanlar bu ıkı ayrı yasamı benımsemısler abez kacmıyor..o yuzden her sekılde bu dızı ızlenır..İster yan yana gelsınler ıster gelmesınler..dızı her sekılde tat verıyor..
Uyum konusuna gelırsek bu herkesın kendı gorusudur..suan bu baslıgı takıp eden ve hergün yorum yapan arkadaşlarımız var..yakıstırmadıklarını dıle getırıyorlar ama cıft ıcın ızlemedıklerını ve efsane olmaya engel olmadıklarını..
Yani herkesın gorusu bu yonde degıl..kımımız cıft olmazsa ızlemez..kımımız ızler..bu kısıye kalmıs bırsey...

evet bende herhangi bir çift için izlemeyenlerdenim... sanmayın ben korkutmaya çalışıyorum izlenmez falan diye... aksine öyle bir niyetim hiç yok ve son iki bölümün karmaşıklığına rağmen aldığı reytinge göre her ne olursa olsun yayında kalır gibi duruyor... (yeter mi bilmem) ışık olmazsa ne olacak diye sormamın tek sebebi halen bunu göremeyenlere ne olacak anlamındaydı.. yani o zamanda yasemin olmamış desek ya da deseler?

işte o izleyici diye çıkarmasınlar bizi:icon_whis

Hayır cevap verebılırsınız tabıkıde ben tersını dıle getırmedım..bu dızıyı batırma gıbı bır ıfade de bulundugunuzu da dusunmuyorm..en azından ben dsunmuyorum..
Elestırının ıyısı yada kotusu olmaz..biz acıgız..

Bız bu baslıkta sert bır sekılde ıma ettıysek bu da kendını yazar sananlara idi..
Sız nasıl ki bu baslıkta olmamıs dıyorsanız..bızde yazarın yazısına olmamıs dıyoruz..sorun yok yani..

eh umarım aynı tavrı diğer arkadaşlardan da görmeye başlarım... :img-wink:

GULPEMBE72
17-01-10, 21:14
Ales Arkadaşım; Şu cümlene takıldım;Önemli olan eleştiriler karşısında soğukkanlı olmak... Elbette
eleştiri yapılacaktır.Elbette eleştiriler karşısında soğukkanlı olmamız lazım.Lazım da yapılanlar sırf eleştiri değil ki;oyuncuların oyunculuklarına laf edilse neyse;fiziksel görünüşleriyle ilgili hakarete varan yorumlar yapılıyor.Oyunculara hakaretten sonra
bu sefer sıra seyredenlere hakarete geliyor.Nurgül ve Murat'ın uyumsuzluklarını,
hakarete varan kusurlarını gören seyirciler aptal değilmiş?Peki bu ikiliyi yakıştıranlar ne oluyor bu durumda?Bu düpedüz Nurgül&Murat ikilisini beğenenlere yapılmış
büyük bir hakarettir.Eleştirinin de bir sınırı var.Eleştiriye evet.Ama hakarete
hayır.

Zor Aga
17-01-10, 21:15
feride çetini tanımam -kusura bakmasın önemli bir tiyatro oyuncusu falansa- nergül yeşilçayı ise severim... gerçi hande ataizi ile saçma bir dizide oynamıştı... orada çok salak bir karakteri vardı... onu izleyememiştim tüm hayranlığıma rağmen... iki oyuncu benim gözümde aynı değil... nurgül yeşilçay 100 adım önde...

Nergülü bende severim... özellikle Eğreti gelinde süper iş çıkarmıştı... ama bir oyuncu her oyunda süper olacak diye bir şey yok... bana göre Nurgül bu rolde olmamış... bence bu rolü kabul etmekle kendi profesyonel çizgisine zarar vermiş... Onu eleştiriyor olmam ona haksızlık yaptığım anlamına gelmez... onu hala takdir ediyorum... ancak bu diziyi tek başına taşıyabileceğine inanmıyorum... çünkü herşeyin bir zamanı var...:bilmimtabii bunlar benim görüşlerim... kimse katılmak zorunda değil... kimsenin fikrinide beklemiyorum zaten..

Sanatçıları elli adım geride yada yüz adım önde şeklinde bir görüşe katılmıyorum... doğruda bulmuyorum... Onlar sanatçıdır ve sanatlarının gereğini yaparlar... ayrıca Sevgili Nurgülüde birzamanlar kimse tanımazdı... :bilmim

Biz maalesef Sevgili Feride Çetinden etkilenmişiz bir kere.. artık iflah etmez...:img-yes:

Bu mesajı yazmamın esas sebebi, ben bu sayfayı hala Aşk ve Ceza sayfası sanıyorum... yoksa Nurgül severler sayfası olduda benimmi haberim olmadı...:bilmim

Saygı çerçevesinde , Kişiselliğe ve hakarete dönüşmediği sürece herkes burada dilediği gibi görüş bildirebilir ve dilediği eleştiriyi yapabilir...

Yanlışmıyım...:bilmim

aslı_su
17-01-10, 21:22

Feride Çetin gerçekten çok iyi bir oyuncu bana göre..:img-wink:
Burda onun oynadıgı karakteri Savaşla istemiyorum sadece ..:img-wink:
Bunun sebebinide yadım zaten...
Benim gözümde iki oyuncuda aynı herkesin görüşüne saygım var canım ..:img-wink:
Çünki ikisinede aynı uzaklıktayım ben ...

Ama ben gerçekten feride çetini begendigim için bu sözleri dile getirdim...

Çiçek karakteri ise çok başka ..oyuncu ve karakteri ayrı tutarım herzaman ..

mss.ecem
17-01-10, 21:23
Diziyi ve olayları konuşalım ..:img-grin2
Karkterleri yorumlayalım ..
Karakterlerı yorumlarsak ben yıne dırek olarak ağama damlarım..:img-hyste
En iyisi bir karakter söyle de ondan baslayalım..tabı her karakterın ucu ağama dokunuyor orası ayrı..:img-blush
Şalterlerımı attırmıcak suan ıcın bır tek Cıcek ve Savaş var..
Dıger karakterlere cok tepkılıyım..:hıh

Tüyo'da Yasemın ile Savaş'ın bır yakını karsılasacak yazıyordu..Şimdi Cem gördü Yasemın'ı o karsılasırsa bu dugum hemen cozulur..Cem hemen yetıstırır Savaş'a..bence Nadya görür..yani bu dugumun bıraz daha uzaması ıcın Cem'in görmemesi lazım..Yasemın Cem'ı hatırlamaz ama Cem hatırlar..ki o hangı kadını unutur ki..:img-hyste
Savaş atlamasaydı kesın Cem atlardı..:icon_whis

aslı_su
17-01-10, 21:27
Karakterlerı yorumlarsak ben yıne dırek olarak ağama damlarım..:img-hyste
En iyisi bir karakter söyle de ondan baslayalım..tabı her karakterın ucu ağama dokunuyor orası ayrı..:img-blush
Şalterlerımı attırmıcak suan ıcın bır tek Cıcek ve Savaş var..
Dıger karakterlere cok tepkılıyım..:hıh

Tüyo'da Yasemın ile Savaş'ın bır yakını karsılasacak yazıyordu..Şimdi Cem gördü Yasemın'ı o karsılasırsa bu dugum hemen cozulur..Cem hemen yetıstırır Savaş'a..bence Nadya görür..yani bu dugumun bıraz daha uzaması ıcın Cem'in görmemesi lazım..Yasemın Cem'ı hatırlamaz ama Cem hatırlar..ki o hangı kadını unutur ki..:img-hyste
Savaş atlamasaydı kesın Cem atlardı..:icon_whis

Bakıyorum boş gelmemişsin canım.....:img-wink:
Vallahi çok merak ettim şimdi..kimki acaba..:icon_whis
Ne olduda şalteller atam noktasına geldi şimdi..:img-grin2
Ağana dokunmayan konu yokki canım ..:img-hyste
Maşallah herkes onun etrafında harem kurarsa yakında şaşırmam...:img-hyste

GULE_HAVIN
17-01-10, 21:28
Sali gunu bir gelemedi Agami ozledim yaa:img-in_lo

onun yaaa demesini bee demesini haaa demesini ozledim:img-hyste

bu bolum kulkedesi hakinda konusucak gibi :img-blush bakalim neler diycek.

Zaten dizinin izliycisi belli kadinlar eee Dizide Murat gibi aktor var :img-in_lo kudret bey ne demisti Erkek hikayesi savas 3 farkli kadinin arasinda kalicak ve zorlu yasam mujdelesi tabi yasemininde hikayesinin agirligida var.

verin agirligi murata bizde zevkle izleyelim Savas agamizi :img-in_lo

mss.ecem
17-01-10, 21:32
Bakıyorum boş gelmemişsin canım.....:img-wink:
Vallahi çok merak ettim şimdi..kimki acaba..:icon_whis
Ne olduda şalteller atam noktasına geldi şimdi..:img-grin2
Ağana dokunmayan konu yokki canım ..:img-hyste
Maşallah herkes onun etrafında harem kurarsa yakında şaşırmam...:img-hyste
Ağama cekmısım boş gelmemısım..:)..:good:
Sımdı hepsını yorumlayamıcam ama..hangı bırı şalter attırmadı ki ?
Ahmet ağa desen artıst mısın dıyor ? en cok buna takıldım..yenı mı farkedıyorsun ahmet ağa ? kızını mal gıbı sattın ama ıyı adamla evlendırdın bunun farkında ve bılıncınde ol..:good:..:img-hyste

Şahnur hanım zaten gozumden dustu..ağa mı kesıldın basımıza dıyor..
ee adamı sız yapmadınız mı ağa..san ki ısteyerek aşiretin basına gectı..birde babasının yerıne oturttu..sen ıstedın sımdı ne dıye böyle konusuyorsun..
Adamı zorla oturttun o koltuga bı güzel evlendırdın..oh hersey oldu suyuna gıtmıyorlar ağa mı kesıldın..o sızın o dılınızı bı kesecek ki degmeyın keyfımıze şahnur hanım..:img-hyste:good:

aslı_su
17-01-10, 21:33
Sali gunu bir gelemedi Agami ozledim yaa:img-in_lo

onun yaaa demesini bee demesini haaa demesini ozledim:img-hyste

bu bolum kulkedesi hakinda konusucak gibi :img-blush bakalim neler diycek.

Salıya az kaldı canım biraz daha sabret..:img-hyste
Sende özleyecek başka şeymi bulamdın :img-hyste bakışlar dururken bak sen neleri özlermiş..:img-hyste
Külkesiyle karşılaşacagına inanıyor ..ağam:img-hyste
ee napsın umut fakirin ekmegi..:img-hyste
Bekle agam çok yakındır ..
sen bu arada şusucuk işlerini halletki reklam yapmaya başla yoksam çok zordur karşılaşaman...:img-hyste

ales
17-01-10, 21:35
Nergülü bende severim... özellikle Eğreti gelinde süper iş çıkarmıştı... ama bir oyuncu her oyunda süper olacak diye bir şey yok... bana göre Nurgül bu rolde olmamış... bence bu rolü kabul etmekle kendi profesyonel çizgisine zarar vermiş... Onu eleştiriyor olmam ona haksızlık yaptığım anlamına gelmez... onu hala takdir ediyorum... ancak bu diziyi tek başına taşıyabileceğine inanmıyorum... çünkü herşeyin bir zamanı var...:bilmimtabii bunlar benim görüşlerim... kimse katılmak zorunda değil... kimsenin fikrinide beklemiyorum zaten..

Sanatçıları elli adım geride yada yüz adım önde şeklinde bir görüşe katılmıyorum... doğruda bulmuyorum... Onlar sanatçıdır ve sanatlarının gereğini yaparlar... ayrıca Sevgili Nurgülüde birzamanlar kimse tanımazdı... :bilmim

Biz maalesef Sevgili Feride Çetinden etkilenmişiz bir kere.. artık iflah etmez...:img-yes:

Bu mesajı yazmamın esas sebebi, ben bu sayfayı hala Aşk ve Ceza sayfası sanıyorum... yoksa Nurgül severler sayfası olduda benimmi haberim olmadı...:bilmim

Saygı çerçevesinde , Kişiselliğe ve hakarete dönüşmediği sürece herkes burada dilediği gibi görüş bildirebilir ve dilediği eleştiriyi yapabilir...

Yanlışmıyım...:bilmim

100 adım önde derken yeteneğini değil gönlümdeki yerini söylemiştim... feride çetin belki iyi bir oyuncudur ama yeni tanımaya başladım kendisini...

nurgülü severim ama bende bu rolde kendini gösterebildiğini düşünmüyorum... gerçi duygusal sahnelerde doğum vs. gibi inanılmaz performans sergileyecektir inanıyorum... ama kendi kariyeri için ne düşünüyordu acaba bu rolü kabul ederken merak ettim... bir seveni olarak...

Ales Arkadaşım; Şu cümlene takıldım;Önemli olan eleştiriler karşısında soğukkanlı olmak... Elbette
eleştiri yapılacaktır.Elbette eleştiriler karşısında soğukkanlı olmamız lazım.Lazım da yapılanlar sırf eleştiri değil ki;oyuncuların oyunculuklarına laf edilse neyse;fiziksel görünüşleriyle ilgili hakarete varan yorumlar yapılıyor.Oyunculara hakaretten sonra
bu sefer sıra seyredenlere hakarete geliyor.Nurgül ve Murat'ın uyumsuzluklarını,
hakarete varan kusurlarını gören seyirciler aptal değilmiş?Peki bu ikiliyi yakıştıranlar ne oluyor bu durumda?Bu düpedüz Nurgül&Murat ikilisini beğenenlere yapılmış
büyük bir hakarettir.Eleştirinin de bir sınırı var.Eleştiriye evet.Ama hakarete
hayır.

gözaltı torbaları ve göbeğini belirtmenin hakaret olduğunu düşünmüyorum... hani yaşlı durduğu da bir gerçek... nurgül bence bunları okuyup önlem alsa daha iyi... bir oyuncu halen fiziksel özelliklerine göre seçiliyor... gerçi bilgisayar teknolojisi ilerledi ama... uzun boylu bir karakter için de vito'yu seçemeyeceğimiz gibi kendisine kısa boylu desek direkt hakaret davası açacağını sanmıyorum...

gerçi tvden azıcık onu tanıyabildiysem muhtemelen bu yazıdaki eleştirilere gülüyordur...:img-wink:

GULE_HAVIN
17-01-10, 21:39
Salıya az kaldı canım biraz daha sabret..:img-hyste
Sende özleyecek başka şeymi bulamdın :img-hyste bakışlar dururken bak sen neleri özlermiş..:img-hyste
Külkesiyle karşılaşacagına inanıyor ..ağam:img-hyste
ee napsın umut fakirin ekmegi..:img-hyste
Bekle agam çok yakındır ..
sen bu arada şusucuk işlerini halletki reklam yapmaya başla yoksam çok zordur karşılaşaman...:img-hyste

Savas agamin okadar ozeligi varki hangi birisini saysam :img-hyste

valla agamin ozguveni tavan yapmis :img-hysteeee olsun okadarcik aramaya filan gerek yok nasil olsa karsilascaklar demi ama:img-hyste

aslı_su
17-01-10, 21:41
Ağama cekmısım boş gelmemısım..:)..:good:
Sımdı hepsını yorumlayamıcam ama..hangı bırı şalter attırmadı ki ?
Ahmet ağa desen artıst mısın dıyor ? en cok buna takıldım..yenı mı farkedıyorsun ahmet ağa ? kızını mal gıbı sattın ama ıyı adamla evlendırdın bunun farkında ve bılıncınde ol..:good:..:img-hyste

Şahnur hanım zaten gozumden dustu..ağa mı kesıldın basımıza dıyor..
ee adamı sız yapmadınız mı ağa..san ki ısteyerek aşiretin basına gectı..birde babasının yerıne oturttu..sen ıstedın sımdı ne dıye böyle konusuyorsun..
Adamı zorla oturttun o koltuga bı güzel evlendırdın..oh hersey oldu suyuna gıtmıyorlar ağa mı kesıldın..o sızın o dılınızı bı kesecek ki degmeyın keyfımıze şahnur hanım..:img-hyste:good:

Ağamın boş iş yaptıgı nerde görülmüşki .........konuşurken bile dolu dolu konuşuyor...:img-grin2

Anam senin kızmadıgın kaldımiki ?..:img-hyste
Ben elime geçirsem hepsini bir kaşık suda bogacagım..:img-beee:
Olurmu hiç canım agam oynaya oynaya oturdu o koltuga...:hıh
EE artıkın Şahnur hanımın Şalterler attı
Agama çiçekle aynı oda kalcan dedi olmadı..
Ağama çocuk yapacan dedi olmadı..
Ağama çiçeGe boş ümit vermededi baktı boş degilmiş ..oda olmadı..
Son olarak beyaz işi olmaz dedi agam ŞAHnur da şalterler attı tabi.. artıkın ..

Bak sen birde ağama neler diyor Başımıza ağamı kesildin ...:img-hyste
Şahnur hanım unuttuysan hatırlatayım Savaşımızı sen ağa yaptın..:img-hyste

aslı_su
17-01-10, 21:46
Savas agamin okadar ozeligi varki hangi birisini saysam :img-hyste

valla agamin ozguveni tavan yapmis :img-hysteeee olsun okadarcik aramaya filan gerek yok nasil olsa karsilascaklar demi ama:img-hyste

Aslında sende haklısın Ağamın her özelligi ayrı bir olay..:img-grin2

Özgüven sorunumuz yok zaten tavan yapması normal..:img-grin2
Ağam Nadyaya bile yakışıklı oldugum içinmi diyor kendine bu kadar güvenir ağam ..:img-in_lo
Sonunda karşılaşacaklarını bildigi için hınzır zaten böyle rahat rahat bir yerde muhakkak karşılaşacagız eminim demezmi..:img-grin2
Bilseki burnunun dibinde ağam kalp krizi geçirir vallahi akıllara zarar..:img-hyste

GULE_HAVIN
17-01-10, 21:46
http://www.dizifilm.com/forum/group.php?groupid=8001

Savas grubu :)

Yakinda birtane daha kurmak lazim

muhur gozlu Savas aga diye :img-in_lo biraz daha isinalim biraz daha doktursun :img-in_lo

GULPEMBE72
17-01-10, 21:54
gözaltı torbaları ve göbeğini belirtmenin hakaret olduğunu düşünmüyorum... hani yaşlı durduğu da bir gerçek... nurgül bence bunları okuyup önlem alsa daha iyi... bir oyuncu halen fiziksel özelliklerine göre seçiliyor... gerçi bilgisayar teknolojisi ilerledi ama... uzun boylu bir karakter için de vito'yu seçemeyeceğimiz gibi kendisine kısa boylu desek direkt hakaret davası açacağını sanmıyorum...

gerçi tvden azıcık onu tanıyabildiysem muhtemelen bu yazıdaki eleştirilere gülüyordur...:img-wink:

O yazıyı dikkatlice okursan tek söylenenler bunlar değil.
Üstelik söylemekten söylemeye de fark var.Senin söylediğin
şekilde ağır değil mesela.Orada bayağı abartılarak çirkin bir
tarzda söylenen şeyler var.Murat için söylenende çirkin bence.
O çirkin sözleri buraya alıntı yapmak istemiyorum.İsteyen
baksın.Bence de Nurgül'ün Murat'tan büyük gösterdiğini
söylemiştim zaten.Bunu bu şekilde söylemek başka o yazıda
söylenenler gibi söylemek başka.Üstelik bir de Nurgül ve Murat'ı
yakıştıranlara yapılan hakaret var ortada.

mss.ecem
17-01-10, 22:00
Ağamın boş iş yaptıgı nerde görülmüşki .........konuşurken bile dolu dolu konuşuyor...:img-grin2

Anam senin kızmadıgın kaldımiki ?..:img-hyste
Ben elime geçirsem hepsini bir kaşık suda bogacagım..:img-beee:
Olurmu hiç canım agam oynaya oynaya oturdu o koltuga...:hıh
EE artıkın Şahnur hanımın Şalterler attı
Agama çiçekle aynı oda kalcan dedi olmadı..
Ağama çocuk yapacan dedi olmadı..
Ağama çiçeGe boş ümit vermededi baktı boş degilmiş ..oda olmadı..
Son olarak beyaz işi olmaz dedi agam ŞAHnur da şalterler attı tabi.. artıkın ..

Bak sen birde ağama neler diyor Başımıza ağamı kesildin ...:img-hyste
Şahnur hanım unuttuysan hatırlatayım Savaşımızı sen ağa yaptın..:img-hyste
dimi ama :img-beee:
Ne dediyse olmadı ogluna söz gecıremez su saatten sonra..
cunku artık oguldan cok o bir ağa o bır asıret ağası....o bir baba..:icon_whis:img-hyste
o bir....:img-yes::img-hyste

Babasının koltuguna oturtursan babası gıbı dedıgını yapar..sözünden dönmez bu olucak derse olur..
Vallahi ben pala ve sahnur hanımın yalancısıyım..ama babası gıbı herseyını annesıne sormaz..zaten babası annesıne danısınca karsı cıkıcak halı yok ıkısı de aynı kafadan..:img-hyste
Madem oturtturdun herseye hazır ol sahnur hanım..sah mat olmana cok az kaldı..HER BAKIMDAN..:):img-hyste

GULE_HAVIN
17-01-10, 22:04
Aslında sende haklısın Ağamın her özelligi ayrı bir olay..:img-grin2

Özgüven sorunumuz yok zaten tavan yapması normal..:img-grin2
Ağam Nadyaya bile yakışıklı oldugum içinmi diyor kendine bu kadar güvenir ağam ..:img-in_lo
Sonunda karşılaşacaklarını bildigi için hınzır zaten böyle rahat rahat bir yerde muhakkak karşılaşacagız eminim demezmi..:img-grin2
Bilseki burnunun dibinde ağam kalp krizi geçirir vallahi akıllara zarar..:img-hyste

Savas birtane :) ama soruyu soylerken cok sevimliydi utangac agam benim :img-in_lo

Savasin laflari haretketleri tam serseri:img-blush ama ayri seker konusmasi yurusu filan. bakalim bu bolum ne hinzirliklar yapacak

mirank
17-01-10, 22:14
şimdi gelde bu yoruma katılma..:good:
bir kumanda var ve o kumandanın düğmelerine bastığında da karşına bi sürü kanal çıkıyor..yani alternatif başka bir dizi izleyebilir herkes..
ama izlemiyorum çok saçma diyip sonrada izlemedikleri dizi hakkında bizden bile fazla yorum yapıyorlar..:kahve

bide şu bakire konusu var..:kahve biz aslında dizide müjde vebora beyin konuşmasına kızıyorduk ama millette onlardan farksız değilmiş..:kahve
yok yaşı büyük,yok bakımlı yok bilmem ne..bakireliğin kriterlerimi varmış..
saçmalık..nerde yaşıyoruz biz yaa..hangi ülkedeyiz..değerlerimizi,örfümüzü adetimizi mi kaybediyoruz nedir sorun anlamadım?

hadi dizideki müjde ve bora ayrı bir olay..ama izleyicelerden ve köşe yazarlarından gelen bakire tipi yok,yaşı büyük uymuyor gibi yapılan saçma sapan yorumlara şaşırıyorum..:kahve

ne diyelim ki..izleyen otursun adam gibi izlesin ona göre yorum yapsın..yorum yaparkende bir düşünsün..izlemeyende gitsin başka bir dizi izlesinde o diziyle ilgili yorum yapsın..:kahve

ayy diziyi izledim gene keyifle şu yazıyı okuyunca gene hevesim kursağımda kaldı:kahve
öff neyse..kaçıncı kez izledim bilemiyorum..tv de3.kez izledim bir kaç kerede bilgisayarda izledim..ezberledim artık diziyi:img-blush
amaher izlediğimde bu savaş beni benden alıyor:img-in_lo şu gelcek olan 3.bölümü sabırsızlıkla bekliyorum..
ayrıca tahminime göre bu bölümdeki jenerikte savaşlı olacak..araya yaseminde girebilir:icon_whis en son ikisinde kaldı çünkü:icon_whis

bende sana katılıyorum canım..
herşeyden önce şu bakirelik konusu çok uzadı.. bizim örfümüz adetimiz belli.. ama buna rağmen diğer insanların da düşüncelerine saygı duyarken şimdi bazı insanlar neden bir kutuplaşma oluşturmaya çalışıyor anlamış de-ği-limm..!

evlenmeden, adını bile bilmediği bir adamla yatması normal.. ama o yaşa kadar bakire kalması anormal..
hadi ordan..:img-hyste:img-hyste
dizide de buna yönelik bir gaf gelmişti ilk bölümde eleştirmiştik.. dizide ki gaf kesildi gibi.. yada müjde olmadığı için bana öyle geliyor...:img-hyste

birde gelelim şu uyumlu uyumsuz mevzusuna..
bu konu neden bu kadar uzadı anlayabilmiş değilim.. sonuçta herkes kendi fikrini belirtir orası tamam.. ama bu saatten sonra bunu tartışmak saçma..

dizi başladı, devam ediyor.. olsada olmasada (bana göre olmuş) Muratla Nurgül partner.. bu değişmeyecek bir gerçek.. bunun üzarine artık tartışmak insanı sadece yormaya yarar..
beğenirsin yada beğenmezsin orası değişir.. ama dizi devam ederken bu konuya takılı kalmak trajikomik oluyor onu da söylemek istedim..

herkesin görüşüne saygım vardım.. sakin bir ortam olmaya devam etmemizi diliyorum.. karşıt görüşlere yer olmayan sayfalara dönmeyelim lütfen..

aslı_su
17-01-10, 22:19
Savas birtane :) ama soruyu soylerken cok sevimliydi utangac agam benim :img-in_lo

Savasin laflari haretketleri tam serseri:img-blush ama ayri seker konusmasi yurusu filan. bakalim bu bolum ne hinzirliklar yapacak

Ben ağamın en çok o sinirli hallerini seviyorum..:img-in_lo
Şahnur hanıma hep bagırsın ağam..:img-hyste
Kaç kişin kanına girdik diye nerden bilsin ağam ..o sadece gelen parya bakar:hıh
Bak karşına geçip bu zaman kadar neyle okudun bu degirmenin suyu nerden geliyor sanıyordun derse hiş şaşırmam..:hıh

Maşallah dayıda pek aşagı degilmiş ağamıza da diklenirmiş ..:hıh

Ağam hepicinin defterini dürecek yakındır..:img-hyste

Aah birde külkedsini bulsa onu düşünmekten işlere konsantre olamıyor ağam..:img-hyste

Nurcan_
17-01-10, 22:21
ben artik partner olayini kapattim dizi ne güzel devame diyor...

gelecek bölüm savas malikanesinde baya bi isinacak gibi duruyor...

cicek icin seviniyorum okul ona iyi gelecek ama nazan onu rahat birakmaz... nazani anliyorum ama bu kadarda yüklenmemek gerek sonucta cicekmi vurfu kocasini.

bu arada nazanin kocasini vuran abi ortalikda hic yok?? oda cikarmi acaba ilerdeki bölümlerde

GULPEMBE72
17-01-10, 22:26
Çiçeğin babası Savaş'ı tehdit edecekmiş?Ne diyecek acaba?Çok kötü bir adam.
Öz kızına o kadar kötülük yapan adamdan herşey beklenir.Aman Savaş'a
bir şey yapmasın sakın.Allah korusun.

GULE_HAVIN
17-01-10, 22:29
Ben ağamın en çok o sinirli hallerini seviyorum..:img-in_lo
Şahnur hanıma hep bagırsın ağam..:img-hyste
Kaç kişin kanına girdik diye nerden bilsin ağam ..o sadece gelen parya bakar:hıh
Bak karşına geçip bu zaman kadar neyle okudun bu degirmenin suyu nerden geliyor sanıyordun derse hiş şaşırmam..:hıh

Maşallah dayıda pek aşagı degilmiş ağamıza da diklenirmiş ..:hıh

Ağam hepicinin defterini dürecek yakındır..:img-hyste

Aah birde külkedsini bulsa onu düşünmekten işlere konsantre olamıyor ağam..:img-hyste

Murati ben hem ali olarak hem demir olarak izledim tamam firtina dizisi komediydi daha fazla muzurdu orda ama Demirde bille 71 bolumde bukadar sinirlendigini gormedim. Savas ayri agresif:img-hyste o nasil bagirmaktir oylee tirstim yaaah ama murata helal olsun:happy0064
cunku Demir olarak yanak kaslarini ve dislerini sikardi kizdigi zaman.

ama savas olarak sesini ve beden dillini daha cok kulaniyor.
ama soylemeden gecemiycem yanak kasini ozlemedim degil belki ilerde goruruz.

valla oyle ama agam iki iside bir anda yapabilir (aklima demir geldi tiraktor sahnesi):img-hyste

baranelif
17-01-10, 22:40
3 bölümün replikleriş harika savaşaın
bagırması harika ses tonu maşallah
atv baya veriyor tanıtımı
devam etsin vermeye cicek güzel olmuş 3 bölümde
cicek ilerleyen bölümlerde aşık olacak savaşa
nurgulun uzun sacalkrı cok yaışmış atv
yeterki arkasında olsun

ezgi su
17-01-10, 22:49
ikinci bölümde en hosuma giden repligi yazmazsam catlarim..

savasin annesinin cicegin okuma olayi ile ilgili disarda savasa yaziktir yada günahtir oglum..böyle diyip heveslendirme gibi birseyler söylemisti..

iste o sahnede en begendigim replik savasin annesine dönüp niye benim karim degilmi? diye söylemesiydi..:good:

savasin annesinin o surat ifadesine bittim resmen.iyi oldu sana sahmuran(isimden emin degilim :)) hanim..evlendirmeye gelince o senin karin namusun demeyi biliyorsun..soyumuzun devami demesini biliyorsun..madem öyle okumasinada karisamazsin..:img-tomat

savasinda dedigi gibi kocasi o degilmi? karisiyla ilgili kararlarida ancak o alir:img-yes:

ab-ı çeşm
18-01-10, 00:28
Merhabalar aslında ben buna ilk bu dizide değil bir çok dizide takılırım. Hani şu bir çocuğa kavuşmak için doktor doktor gezen tanıdıklar var onları bir yapımcı bir bölümlük bile olsa başrol oynatsa şifa bulur mu? Doktorlara ödedikleri parayı direkt yapımcıya öderler.

Hadi onlardan geçtim başrolün kardeşi olduğu için Çiçeğin eşide biz garip seyircilere bir torun bırakmış mıdır?

sevgi sihirbazı
18-01-10, 01:04
hımm şöyle bi bakalım diziyle ilgili gelen tüyolara
*Yasemin, Mehmet ile konuşur şimdi de üzülme sırası Mehmet'te...
aşk eşitlenmekse şimdi eşitlendik demişti fragmanda yasemin mehmete,mehmette şimdi arpacık kumrusu gibi düşünsün dursun:img-tomat
insanda biraz yüz olur ya,yasemin resmen onları yatakta yakaladı adam hala pişkin pişkin geçmiş yaseminin karşısına pes diyorum:img-tomat
*Savaş, Çiçeğin okulunu bitirebilmesi için İstanbul’da bir üniversiteye geçiş yapmasını ister,Şahnur Ana bu duruma bozulur.
aslan baldar yürü be kim tutar seni:img-hyste
şahnur tabiki çiçeğin okul işine bozulmuştur,ee baktı ki savaşı idare edemeyecek,uyuşturucu gören masum baldar iplerini kimseye vermez,anladı kadın sonunda:img-hyste
*Cem, Nadya’dan hoşlanmaya başlar. Ancak Nadya ve Savaş’ın ilişkilerini çözemez.
cem zaten nadyayı ilk gördüğü anda saçmalamaya başlamıştı
hoşlanması süpriz olmadıda,nadya ve savaş arasındaki ilişkiyi çözerse acayip sevinicez bizde,bugün yine dizinin tekrarı verildiğinde savaşın nadyayla olan konuşmalarını izledim...
sonraki sahneleri bilmiyor olsam savaş sevgilisini çağırdı diyicem:icon_whis
*Yasemin sadece işinde yükselmeye ve kariyer yapmaya odaklanır.
aferin sana yasemin,arkanda bora gbi bi dev varken kariyer istemesende peşinden gelir senin:img-hyste
aktın olmadı,sen kenarda dur bora seni öylece yükseltir:img-hyste
*Sevgi, Yasemin’i Bora konusunda uyarır.
sevgi yasemini bora konusunda uyarsada bu bişey ifade etmez bence
çünkü yasemin zaten borayla öyle çok samimi değil ki,adamında ona ilgi duyması konusunda bişey yapamaz bence:img-wink:
bora bey benden uzak dur ben adını bile bilmediğim birinin bebeğini taşıyorum mu dicek:img-hyste
*Savaş değil ama Savaş’ın tanıdığı biri Yasemin ile karşılaşır. Acaba külkedisiyle kim karşılaşıyor ?
şimdi böyle bi haber geldiğinde aklıma direk cem geliyor...
çünkü cem o gece yasemini görmüştü...
büyük ihtimalle yasemin cemin barına gider ve cemde böylece yasemini görür,hatta diğer reklam ajansındakilerde ordaysa cem yasemininde o ajansta çalıştığını ve reklamcı olduğunu anlayabilir,
çünkü nadya bara geldiğinde gördük ki,aslında adam yabancı yüzleri bi çırpıda tanıyor,ee ajanstaki tiki takımınında sürekli oraya gittiğini düşünürsek kesin bişeyler çıkartır cem bu durumdan:img-hyste
bugün yine çekim gücü yüksek ağamı izledimm
ay yapışıcaktım ekranaa:img-hyste
o nasıl gülüştür bakıştır yaa
yasemininde şu adını bile bilmediğim adam diye başlayan cümleleri sıkıyo artıkk
daha üstünü kapatıp şirin olacağına neler yapıyo:img-hyste

mss.ecem
18-01-10, 01:08
Ask ve Ceza gurubu;
-
http://www.dizifilm.com/forum/group.php?groupid=7817

Savaş Baldar gurubu;
-
http://www.dizifilm.com/forum/group.php?groupid=8001

Aşk ve Ceza Reyting gurubu;
-
http://www.dizifilm.com/forum/group.php?groupid=8580

Savaş&Çiçek gurubu;
-

-
Savaş&Yasemın
Savaş&Nadya

guruplarını da acacak arkadaşları beklıyoruz..:img-yes: ben acamıyorum cok fazla acmısım duyurulur..:icon_whis

xasidemirx
18-01-10, 01:09
hımm şöyle bi bakalım diziyle ilgili gelen tüyolara
*Yasemin, Mehmet ile konuşur şimdi de üzülme sırası Mehmet'te...
aşk eşitlenmekse şimdi eşitlendik demişti fragmanda yasemin mehmete,mehmette şimdi arpacık kumrusu gibi düşünsün dursun:img-tomat
insanda biraz yüz olur ya,yasemin resmen onları yatakta yakaladı adam hala pişkin pişkin geçmiş yaseminin karşısına pes diyorum:img-tomat
*Savaş, Çiçeğin okulunu bitirebilmesi için İstanbul’da bir üniversiteye geçiş yapmasını ister,Şahnur Ana bu duruma bozulur.
aslan baldar yürü be kim tutar seni:img-hyste
şahnur tabiki çiçeğin okul işine bozulmuştur,ee baktı ki savaşı idare edemeyecek,uyuşturucu gören masum baldar iplerini kimseye vermez,anladı kadın sonunda:img-hyste
*Cem, Nadya’dan hoşlanmaya başlar. Ancak Nadya ve Savaş’ın ilişkilerini çözemez.
cem zaten nadyayı ilk gördüğü anda saçmalamaya başlamıştı
hoşlanması süpriz olmadıda,nadya ve savaş arasındaki ilişkiyi çözerse acayip sevinicez bizde,bugün yine dizinin tekrarı verildiğinde savaşın nadyayla olan konuşmalarını izledim...
sonraki sahneleri bilmiyor olsam savaş sevgilisini çağırdı diyicem:icon_whis
*Yasemin sadece işinde yükselmeye ve kariyer yapmaya odaklanır.
aferin sana yasemin,arkanda bora gbi bi dev varken kariyer istemesende peşinden gelir senin:img-hyste
aktın olmadı,sen kenarda dur bora seni öylece yükseltir:img-hyste
*Sevgi, Yasemin’i Bora konusunda uyarır.
sevgi yasemini bora konusunda uyarsada bu bişey ifade etmez bence
çünkü yasemin zaten borayla öyle çok samimi değil ki,adamında ona ilgi duyması konusunda bişey yapamaz bence:img-wink:
borabey benden uzak dur ben adını bile bilmediğim birinin bebeğini taşıyorum mu dicek:img-hyste
*Savaş değil ama Savaş’ın tanıdığı biri Yasemin ile karşılaşır. Acaba külkedisiyle kim karşılaşıyor ?
şimdi böyle bi haber geldiğinde aklıma direk cem geliyor...
çünkü cem o gece yasemini görmüştü...
büyük ihtimalle yasemin cemin barına gider ve cemde böylece yasemini görür,hatta diğer reklam ajansındakilerde ordaysa cem yasemininde o ajansta çalıştığını ve reklamcı olduğunu anlayabilir,
çünkü nadya bara geldiğinde gördük ki,aslında adam yabancı yüzleri bi çırpıda tanıyor
hos geldin arzummm

canim simdi bence cem yaemine görür banada oyle geliyor ama
ve yasemii takip eder ve yerini ögrenir pasamiza soyleki
pasamla nadyanin arasi olmasin diye cok akli adam ya ne ne diyim :img-hyste:img-hyste

mehemt zaten basli basina bir sorun admada yuz ve gurur denen birsey yokki anacim hic birsey yok adamda ee sen yaptin yaseminde yapar neo ldu zorundami gitti beyenfendi simdi nasil bir duygumus sende ögren :img-hyste:img-hyste

sevgi sihirbazı
18-01-10, 01:24
hos geldin arzummm

canim simdi bence cem yaemine görür banada oyle geliyor ama
ve yasemii takip eder ve yerini ögrenir pasamiza soyleki
pasamla nadyanin arasi olmasin diye cok akli adam ya ne ne diyim :img-hyste:img-hyste

mehemt zaten basli basina bir sorun admada yuz ve gurur denen birsey yokki anacim hic birsey yok adamda ee sen yaptin yaseminde yapar neo ldu zorundami gitti beyenfendi simdi nasil bir duygumus sende ögren :img-hyste:img-hyste
hoşbuldum sevgimm:love05:
şimdi çekim gücü yüksek ağam beni bugün yine çarptı
özellikle son sahnelerde uyuşturucuyu görünce bi çakı yardımıyla paketi kesiyor ve yere döküyor,o dökülen kısımlara bi bakışı var öldüm ben ya:img-hyste
hani savaş değilde,savaşın o zıpır kardeşi orda olsa aynı tepkiyi vermez,nadyanında gözleri büyüdü paketleri görünce:img-hyste
yok canım cem öyle takip işlerinden falan anlamaz
bana göre olay şöyle olur
cem büyük ihtmalle o tikilerin xl ajansta çalıştıklarını biliyodur
ee yaseminde onların yanında olunca burdan bi şimşek çakar cemde,unutmayalım ağamız sucukların etiketlerini değiştiricek,tabi aynı zamanda bi reklam stratejiside belirlenir diye düşünüyorum
tüm bunlarıda nadyayla beraber cemin yanında konuşursa,cemde xl reklam ajansını önerebilir savaşa...
ee çocuk daha ne yapsın
sen yaseminini al,nadyada bana kalsın diyo işte:img-hyste

xasidemirx
18-01-10, 01:29
hoşbuldum sevgimm:love05:
şimdi çekim gücü yüksek ağam beni bugün yine çarptı
özellikle son sahnelerde uyuşturucuyu görünce bi çakı yardımıyla paketi kesiyor ve yere döküyor,o dökülen kısımlara bi bakışı var öldüm ben ya:img-hyste
hani savaş değilde,savaşın o zıpır kardeşi orda olsa aynı tepkiyi vermez,nadyanında gözleri büyüdü paketleri görünce:img-hyste
yok canım cem öyle takip işlerinden falan anlamaz
bana göre olay şöyle olur
cem büyük ihtmalle o tikilerin xl ajansta çalıştıklarını biliyodur
ee yaseminde onların yanında olunca burdan bi şimşek çakar cemde,unutmayalım ağamız sucukların etiketlerini değiştiricek,tabi aynı zamanda bi reklam stratejiside belirlenir diye düşünüyorum
tüm bunlarıda nadyayla beraber cemin yanında konuşursa,cemde xl reklam ajansını önerebilir savaşa...
ee çocuk daha ne yapsın
sen yaseminini al,nadyada bana kalsın diyo işte:img-hyste
ARZUMM ay benim agam bir beyazlaer bakiyor yani o baksilara oldum bittim o ne bakislardir oyle ya aman bir sehire boyle bakan adam yaso kimbilir nasil bakar sen düsün:img-hyste:img-hysteartik ay birden sehir olasam gledi o sahnede arzum:img-hyste:img-hyste

aman yok yok oylede olmaz bence bence agam oyle istanbulda gezerken yasemii görecek onu takip edicek ve sonra xl ajansta calisitigini ögernecek ve oda reklamarini ona vericek ama yaseminde baya bir etkilenir bneiom agamin sucuklarindan:img-hyste:img-hyste

GULE_HAVIN
18-01-10, 01:35
kizlar bende geldim

Beyaz ve savas ikilisi konusuluyor yine :img-hyste valla super ikili o bakislara bayilmiycak insan yoktur :img-blush sok bakislari super oluyor Muratin:img-hyste hep sok olsun dizide :img-hyste valla boyle annesi olduktan sonra hep sok olur zaten eee birde aaaahmet aga var :img-hyste

ahmet aga ve savas aga diger ikilim benim:img-hyste sahnelerini keyifle izliyorum bakalim bu bolum neler gorucez.

amanin dizinin fragmani cikti

"icimden bir ses bulacaksin diyor :img-in_lo"

Gülnur92
18-01-10, 09:59
ohh be son bir gün kaldıı :happy0064
bu hafta bir tane fragman verdilerrr umarım haftaya 2 fragman olur

Zor Aga
18-01-10, 10:10
Diziyi daha çok Sevgili Feride Çetini ve sanatını izlemek için izliyorum.. Bence Savaş - Çiçek doku uyumu tam... bu dizi, bu ikili etrafında gerçekten bir efsane olabilirdi... Henüz böyle olduğundan emin değilim ama Dizinin ana karakterleri Savaş ve Yasemin olarak lanse ediliyor gibi... eğer böyleyse ATV nin dizi mezarlığına hoş geldiniz...

Yanlış anlaşılmasın... Sevgili Nurgül Yeşilçayı da seviyorum ve takdir ediyorum... Tıpkı Sevgili Feride Çetin gibi onuda zaman ayırıp zevkle izlemişimdir... buradada oyun olarak mutlaka sanatını konuşturacaktır... ama birde tazelik, görsellik ve ten uyumu denen bir şey var... bence olmayan yer burası... haydi her kadın mutlaka güzeldir... ama bazıları daha güzel ve caziptir diyelim de kimsenin kalbi kırılmasın...

İzleyicinin mantığının kırıldığı ve yerine dizinin mantığının enjekte sahneler tekne sahneleri... Sonuçta bekaretini hala muhafaza eden, eline erkek eli değmemiş bir kızın yine ipe sapa gelmez bir nedenle kafayı çekip önüne ilk çıkanla birlikte olması hiçte inandırıcı olmamış... Bu ana çizgi, izleyici mantığı tarafından kabullenilmemişse, yani maya tutmamışsa ve dizinin konusu da sadece Savaş - Yasemin ikilisi ise bu dizinin tutmasına imkan yok...

Oyunun bu bölümlerinde Savaş ayarında, yeterince bayan ve yol yordam görmüş bir adam (ki önüne gelen sarhoş kadına uçkurunu çözmeyen klas bir adam olarak bakıyoruz), sarhoş Yasemine "hadi kızım (yada ablacım) sen sarhoşsun... şimdi uyu hala istiyorsan sabaha bakarız" diyebilirdi... ve fırsattan istifade sarhoş bir bayana tecavüze kalkışmazdı... Sonrada gelsin kolye muhabbetleri...daha yazılacak çok şey varda can sıkmayalım...

Şu ana kadar dizinin özü yada ana çizgisi, çok uç bir feodal yapı ile çok özgür bir toplum yapısı arasında gelgitler... Her iki ucuda üstüste toplasanız bu toplumun çok küçük bir kitlesini temsil eder...

Aşk ve Cezanın Çekirdeğinde ve kimyasında Çiçek var, dallarında da Yasemin...:img-yes:

Herkes beğendiğini alsın...:img-yes:

Yapımcınında aklı varsa göle kaçsın...:img-hyste

sdc_ozge
18-01-10, 11:51
Selam arkadaşlar,büyük bir Nurgül y. hayranı olarak dizideki yasemın karakteri ile ilgili bazı eleştirilere bende (bızde) katılıyoruz.Nurgül'ü en son 7 Kocalı Hürmüz de izledik ve inanılmaz genc ve guzeldi. (tavsiye ederiz) yaşından en az 5 yas kucuk duruyordu. güzelliği zaten tartısılmaz her projede ve normal hayatındada oldugu gıbı.sonraa en son nihat odabası fotoğrafları ordada fecı genc ve guzeldi.bence bı dizide biraz telasa kapınılmıs. bence bunu kapatmak için gereksiz şeyLER yapılmış. halbukı son fılmı ve son fotoğraf cekımındekı halı mukemmeldi. yanı murat yıldırımdan cddı anlamda kucuk bıle duruyordu. sonucta bu 3-4 bölum eleştirilerden habersız kasım ayında baslandı cekımlere ve bence artık şu saatten sonra cekılecek dızılerde aynı sey gecerlı olmayacaktır. biz bunu ezo gelin dede yasamıstık. Nurgül ün güzeliiğini makyjla orataya cıkaracaklarını gdusunuyorlarkı yanılıyorlar. bunu bıkac bölum sonra kesfetmıstı dızı ekıbı.umuyoruzkı bırada oyle olucaktır. yoksa olabılecek en ıyı durum bu degıl. bunun bın katı ıyıı olucagına emınız..asmalı konakdakı aynıu halıne tıpkısına dfönebılecek yetenek ve degısken yüz guzellıgıne sahıp. ancak bunada aynı bahar olmus derdı herkes oda ayrı konu...

qanqam
18-01-10, 12:12
dün tekrar dikatimi birssey cekdi
annesi yaseminin kürtaj olmasini istemiyor birsey olur kanamadan fln gider diye ama insan dogumdada ölebilir yani bence fazla bu konuyun üstüne gitmesinler
bide bu bekaret yatdim babasini bile bilmiyorum sözleri neden bukadar cok kulaniyorlar anlamis degilim

xasidemirx
18-01-10, 12:22
dün tekrar dikatimi birssey cekdi
annesi yaseminin kürtaj olmasini istemiyor birsey olur kanamadan fln gider diye ama insan dogumdada ölebilir yani bence fazla bu konuyun üstüne gitmesinler
bide bu bekaret yatdim babasini bile bilmiyorum sözleri neden bukadar cok kulaniyorlar anlamis degilim
canim sonun yuzunden olabilir savas yasemin bakire oldugundan etkilenmis gibi görünüyor simdi

belki o yuzden bakirleigin özüerine gidiliyordur oylese bence cok normal

adini bilme biledigi bir adamin cocugunu tasiyor canim tabiki oyle diyecek :img-wink:
nekadar kötü birsey adini bile biledigini bir admadan hamile kalamak:img-wink:

e_lif
18-01-10, 12:30
Selam arkadaşlar,büyük bir Nurgül y. hayranı olarak dizideki yasemın karakteri ile ilgili bazı eleştirilere bende (bızde) katılıyoruz.Nurgül'ü en son 7 Kocalı Hürmüz de izledik ve inanılmaz genc ve guzeldi. (tavsiye ederiz) yaşından en az 5 yas kucuk duruyordu. güzelliği zaten tartısılmaz her projede ve normal hayatındada oldugu gıbı.sonraa en son nihat odabası fotoğrafları ordada fecı genc ve guzeldi.bence bı dizide biraz telasa kapınılmıs. bence bunu kapatmak için gereksiz şeyLER yapılmış. halbukı son fılmı ve son fotoğraf cekımındekı halı mukemmeldi. yanı murat yıldırımdan cddı anlamda kucuk bıle duruyordu. sonucta bu 3-4 bölum eleştirilerden habersız kasım ayında baslandı cekımlere ve bence artık şu saatten sonra cekılecek dızılerde aynı sey gecerlı olmayacaktır. biz bunu ezo gelin dede yasamıstık. Nurgül ün güzeliiğini makyjla orataya cıkaracaklarını gdusunuyorlarkı yanılıyorlar. bunu bıkac bölum sonra kesfetmıstı dızı ekıbı.umuyoruzkı bırada oyle olucaktır. yoksa olabılecek en ıyı durum bu degıl. bunun bın katı ıyıı olucagına emınız..asmalı konakdakı aynıu halıne tıpkısına dfönebılecek yetenek ve degısken yüz guzellıgıne sahıp. ancak bunada aynı bahar olmus derdı herkes oda ayrı konu...

kesinlikle katılıyorum yazdığın her satıra hani sevdiğim için değil tarafsız olarak izlediğimde bile ki bunu çok yazdım mali alaborayla yada sarp apakla olan uyumunu görebilseydi eleştirenler eminimki eleştirmeyeceklerdi yaseminde savaş karşılaşması olduktan ve aşkın ilk kıvılcımları yaşanmaya başlayınca pek çok arkadaşımız bizim şimdi söylediklerimizi onaylayacak ve ikisi arasındaki uyumu çok beğeneceklerdir

qanqam
18-01-10, 12:57
canim sonun yuzunden olabilir savas yasemin bakire oldugundan etkilenmis gibi görünüyor simdi

belki o yuzden bakirleigin özüerine gidiliyordur oylese bence cok normal

adini bilme biledigi bir adamin cocugunu tasiyor canim tabiki oyle diyecek :img-wink:
nekadar kötü birsey adini bile biledigini bir admadan hamile kalamak:img-wink:
senin dedigin gibi ise tamam ama ben acikcasi savasin yasemine bakire oldugu icin diye asik olmasini istemiyorum :icon_whis

xasidemirx
18-01-10, 13:10
senin dedigin gibi ise tamam ama ben acikcasi savasin yasemine bakire oldugu icin diye asik olmasini istemiyorum :icon_whis
canim tabiki savas yaso bakir diye asik olmayacak
savasinki simdi sadece bir hoslanma
savas yaso bakire oldugu icin simdilik yasodan etkilendiii:img-wink:
ask degil sadece bir etkilenme
birde bukadar kisa zamanda bir insan bir insanda nasil etkilenebilirki:img-wink:

GULPEMBE72
18-01-10, 13:27
Son kararına saygı duyuyorum...:img-yes:

İzninle benim son kararımda Sevgili Feride Çetin...:img-hyste

Yanında Savaşta olursa ne ala, olmazsada umrumda bile değil..:bilmim

Mesajını cevaplamayı unutmuşum.Pardon arkadaşım.

Sadece Feride Çetin'e saygı duyarım.Ama daha öncede söylediğim
gibi ölmüş abisinin karısı olduğu için Savaş ile bana ters geliyor.
Ama sen istediğin şekilde düşünebilirsin tabi ki.Herkes istediği çifti
destekleyebilir sonuçta.:img-yes:

gıdık
18-01-10, 14:02
Dün ve perşembe yayınlanan tekraeları 11 share almış ilk bölüm tekrarına göre düşük ama atv dizi tekrarlarına göre gayet iyi bir sonuç bu raklamlar diziyi 1.5-2 puan daha yukarı çeker gibi gözüküyor. tabi bu arada diğer kanallar dizimizi baltalamak için ellerinden geleni yapıyorlar bu kez show arog u karşımıza koymuş. bu showun yatacak yeri yok yani buna ragmen bu kez totalde de birinciklik bekliyorum dizimizinden. böylece atv de transfersiz yüksek ragting alınan bir dizi olduğunu alaleme göstermiş oluruz

asidemirim
18-01-10, 14:06
sayfalar hızla ilerliyor
yarını düşünemiyorum bile
buarada yaseminin annesi ona :bakirelik senin en önemli hazinenedi demişti
nekadar doğruydu ama yasemin yanlış bir zamanlama ve zaaflıkla elinden bunu yitirdi
şimdi çok pişman herşeyin bir bedeli var o da bunu ödeyecek

MMC
18-01-10, 15:16
Asi dizisinin arşivlerine bir gözattım az önce.İlk 9-10 bölümde Ihlamurlar Altında dizisinden gelen bir alışkanlıkla MY ve TB arasındaki uyum hiç iyi bulunmamış.MY'nin uyunculuğu eleştirilmiş, hafif kaldı denilmiş:img-tomat.Zaman ilerledikçe, Ihlamurlar Altındanın etkisi azaldıkça, çiftin paylaşdıkları arttıkça yorumlar çok çok değişmiş.Çift Efsane olarak nitelendirilmiş.Forum MY:img-in_lo funlarıyla dolmuş.İki yıl nasıl geçti kimseler bilememiş, forum coştukça coşmuş ve dizi bitmiş.
Umuyorum ki bu dizidede aynı şey olsun.Şuandaki uyumsuzluk Asiden gelen alışkanlıkla ilgili olsun.NY ve MY karşılaşıpta hikayeleri başlayınca herkes çok etkilensin.Savaş Demiri aratmasın, senaryodaki açıklar kapansın...

mss.ecem
18-01-10, 17:43
Arkadaşlar bugun dızımızın tekrarını koymus atv..Kapalıcarsı'dan hemen sonra ızleyebılırsınız..

Dızımızın tekrar bolumune oy vermek ıcın ;
-
http://www.dizifilm.com/forum/showthread.php?t=95678

nimoç
18-01-10, 20:37
Savaş&Çiçek

Savaş&Yasemin Grubu

http://www.dizifilm.com/forum/group.php?groupid=8669

Bir tek Savaş&Nadya kaldı grubunu açmadığım.Onuda açınca tamamdır.

nurgülfanı
18-01-10, 20:51
merhaba arkadaşlar ben yeni üye oldum sırf nurgül yeşilçay için kendisinin çok büyük hayranıyım bu diziyi sırf nurgül ve murat için izliyorum ve ikiside çok başarılı bir an önce ailce savaş ve yasemin aşkını istiyoruz

Brooke~~
18-01-10, 20:53
Çalışmalar çok güzel olmuş arkadaşlar ellerinize sağlık :img-yes:
Yarın bu saatlerde televizyon başında olucaz heyecandan yerimde duramıyorum :happy0064
UUmarım bu bçlümde karşılaşır ikisi yaaa :img-yes: :happy0064
Yoksa isyan edicem :img-hyste

Brooke~~
18-01-10, 20:54
merhaba arkadaşlar ben yeni üye oldum sırf nurgül yeşilçay için kendisinin çok büyük hayranıyım bu diziyi sırf nurgül ve murat için izliyorum ve ikiside çok başarılı bir an önce ailce savaş ve yasemin aşkını istiyoruz

Merhaba cnm hoşgeldin ben de Hümeyra :love05:
Biz de dizi de bu ikiliye bayılıyoruz ve yarın ki bölüm için sabırsızlanıyoruz :img-yes:

nurgülfanı
18-01-10, 21:09
merhaba arkadaşlar ben biraz geç üye oldum o yüzden diyeceklerim biraz eski dedigim gibi ben buraya sırf savaş ve yasemin aşkını desteklemek için kayıt oldum daha karşılıklı aşk sahneleri olmadan bazı arkadaşlar acımasızca eleştirmeye başlamışlar bence hala asinin etkisinde eleştiri yapan arkadaşlar bence zamanla bu çifte alışcaksınız bukalemun nurgülüm sevilmezmi murat yıldırımı bu dizi sayseinde ilk defa izliyorum ve tüm ekip çok başarılı tmc yi tebrik ederim ailce savaş ve yasemin aşkını bekliyoruz

duyme
18-01-10, 21:14
merhaba arkadaşlar sizce savaş ve yaso ne zaman karşılaşacaklar bence uzadıkça sıkılacak izleyiciler ve farklı yönlere ayrılacaklar. artık bir an önce karşılaşmalılar...

nurgülfanı
18-01-10, 21:19
savo ve yaso bir an önce karşılaşsınlar artık bu aşkı izlemek istiyoruz evde ailce ne zaman karşılaşcaklar diye konuşuyoruz yaso çok tatlı ve güzel savoda yakışıklı ikisi süper olacak yalnız ben o çiçek karakterini sevmedim bence yavaş yavaş savo ve yasonun arasını bozacak ama bu aşkın önüne kimse geçemez birde dizide en çok sevgiyi begeniyorum ayrıca dizideki en güzel sahne bence yasoyla annesi arasındaki diyologlar o kadar gerçekçiki insan izlerken gözleri doluyor yaso az kaldı beyaz atlı prensin savaş geliyor

GULE_HAVIN
18-01-10, 21:25
Yarin bu saatlerde dizimiz olucak.

gecsin son gun sabirsizlaniyorum.

bu hafta karsilasmasalarda Savas ve yasemin ask hakinda konusucaklar Savas yasemini anicaktir:img-in_lo fragmandeki gulusunden belli:img-in_lo

ve belki fragmande Savas ve yasonun karsilasmasini goruruz kimbilir:img-blush

Yarin gelsin hemen yaa Savasi gormek istiyorum:img-in_lo

GULE_HAVIN
18-01-10, 21:28
merhaba arkadaşlar sizce savaş ve yaso ne zaman karşılaşacaklar bence uzadıkça sıkılacak izleyiciler ve farklı yönlere ayrılacaklar. artık bir an önce karşılaşmalılar...

sikilmazlar bence dizide okadar olay oluyor :) hem boyle daha bir gizemli ve merak uyandirici olur.

bence 4 bolum karsilascaklar :)

yani yarinki bolum degil digeriki az kaldi.

belki fragmande goruruz bille.

duyme
18-01-10, 21:37
dilerim öyle olur nasıl karşılaşacaklar acaba büyük bir keyifle izleyeceğim :happy0064

Artık birazda aşk izleyelim diğer konular sıkıcı töreymiş kaçakçılık işi falan yoruyor beni :img-lazy:

ales
18-01-10, 21:44
birazda aşk mı izleyelim... daha dur ya kaç bölüm yayınlandı ki zaten... :img-wink: hemen sıkıldıysak işimiz var... üstelik hızlı geçen bu bölümlerde... hem eğer diğerinin görmediğini düşündüğü zaman aşık aşık bakmalar, aşık olmadığı numarası yapmalar, aşık olunca diğerlerini kıskandırmalar sonra yanlış anlamalar şeklinde klasik türk filmi aşkı olacaksa almayayım ben... :img-wink:

nurgül'ün etrafında eski nişanlısı, patronu savaşın etrafında zaten kaç kişi... herkes mi başrole aşık olur... :icon_whis

duyme
18-01-10, 21:49
bende onu diyorum başrollere kaç kişi aşık. Belli başrollerin birbirine aşık olacağı ama yok yengesiyle yok italyan kız patrona ne oluyo hiç anlamdım 2 gün önce kız sana davetiyesini getirdi o zaman bi şey yoktu noldu şimdi :)

Güçverir
18-01-10, 22:19
Nisanli yolcu :) yarin son gunu olma ihtimali cok yuksek.

Nadya insallah asik degildir :) ki bence degil :)

:img-hyste

Tosun pasam bu Aslinin lafiydi herhalde kiz Asli nerdesin :img-hyste

Burdayım kız burdayım:)
"Tosun paşam gıdığına gurban olurum" demiştim, o kırmızı perdeli resim gelince:img-hyste Ama yok bee resim öyle göstermiş, aslında paşam tosun felan değilmiş:icon_whis Ama resimde fena yiyiyo yaa:img-hyste

Nişanlıyı son görüşümüz olur İNŞALLAH!:icon_whis

Ama Caner beyi de görmek lazım nasıl olcek şimdi:bilmim

asidemirim
18-01-10, 22:20
bencede değil fragmanı daha iyi izleyince anladım
orda bir gün gerçek aşkını bulacağından falan bahsediyor
nadya varken niye böyle bişeyden bahsetsinki
eee bizim nadya ceme kalacak gibi:img-hyste:img-hyste:img-hyste
birde nadya savaşın evliliği karşısında sadece fragman soro sormak yetiniyor
eğer öyle bişey olsaydı yıkardı ortalığı:img-hyste

GULE_HAVIN
18-01-10, 22:27
Burdayım kız burdayım:)
"Tosun paşam gıdığına gurban olurum" demiştim, o kırmızı perdeli resim gelince:img-hyste Ama yok bee resim öyle göstermiş, aslında paşam tosun felan değilmiş:icon_whis Ama resimde fena yiyiyo yaa:img-hyste

Nişanlıyı son görüşümüz olur İNŞALLAH!:icon_whis

Ama Caner beyi de görmek lazım nasıl olcek şimdi:bilmim

ozamanlar ben zaten gidik filan olduguna inanmiyordum ama senin cosmus hallini gorunce pek bisey demiyordum:img-hyste

Resimde lopur lopur goturuyor :img-hyste sen onun kara koru bisey olduguna bakma goturuyor :img-hyste

Nisanli gider ama belki Caner beyi baska projede goruruz kimbilir.

Az kaldi gibi yarina

Güçverir
18-01-10, 22:35
ozamanlar ben zaten gidik filan olduguna inanmiyordum ama senin cosmus hallini gorunce pek bisey demiyordum:img-hyste

Resimde lopur lopur goturuyor :img-hyste sen onun kara koru bisey olduguna bakma goturuyor :img-hyste

Nisanli gider ama belki Caner beyi baska projede goruruz kimbilir.

Az kaldi gibi yarina

Ama olsa fena mı olurdu yaa nasıl yakışmıştı tosunuma:img-blush

Ben:Gıdığına gurban olurum ben onun yaa (x99...9 kez)
Melek: Hay senin gıdığın....:)

Caner beyi umarım başka projelerde görürüz de, burda da biraz kalaydı yaa:)
Aslında ben ilk bölümde canerle nurgülü yakıştırmıştım kızmayın napiym öyle:)

Nurcan_
18-01-10, 23:20
kapalicarsi dan sonra kendime gelmem zor mahmutda yien patlatti türküyü off nejat iskler off yaktin bizi...

simdi yine tekrarimiz var atv tekrar konusunda cok iyi masallah

MuraTZede(:
18-01-10, 23:31
baSLadiii Jenerikk.. Offf Savaş'ma Bakin Beee!!
Ayy Ayy.. Süper.. :img-in_lo :img-in_lo :img-in_lo

Edit: Ben En Cok Yarinki Jenerigi Merak Ediyorum!! :happy0064
Yine boL Savaş Baldar'li oLur Mu Acabaaa.. :img-blush

MuraTZede(:
18-01-10, 23:38
Jenerıge öl bit..:img-in_lo adam aynayı catlatcak nerdeyse o nasıl bır bakıstır yarabbim..gözlerin güzelligi anlatılabılemez..
Sakallar bıde yakın plandan ay ona bile ölürüm..:img-in_lo

Öf cıktı dede sakallı Cem.. :img-huh:

Savaş'n 'Cem' DiyiSine Bittim Yaaaaaaaa.. :img-in_lo

Ooo Yaso Cikti..
Efferim Yaso iS Yap! Hanim Ana Sevmez öyLe boS Duran geLini.. :icon_whis

Eee Bu 'Peynir Meynir' Yemeden Yata Geciyor..

Aha Gecemiyor - 'ay Ah' Sakar Kaynana Döktü HerSeyi.. :img-hyste :img-hyste

Nurcan_
18-01-10, 23:42

Savaş'n 'Cem' DiyiSine Bittim Yaaaaaaaa.. :img-in_lo

Ooo Yaso Cikti..
Efferim Yaso iS Yap! Hanim Ana Sevmez öyLe boS Duran geLini.. :icon_whis

Eee Bu 'Peynir Meynir' Yemeden Yata Geciyor..

Aha Gecemiyor - 'ay Ah' Sakar Kaynana Döktü HerSeyi.. :img-hyste :img-hyste

savsin cani kaynadi galiba kaynanasini:img-hyste:img-hyste

nede olsa arada bebek var...

atvde isi abartti bu kacinci tekrar yaa böyle:img-yes:

MuraTZede(:
18-01-10, 23:42
Ahaaa Cikti Öcüler!! :img-hyste :img-hyste :img-hyste

'Babanla Konusmussuz Kizim..' Konustugundanda Haberi Yok..! :img-hyste :img-hyste

mss.ecem
18-01-10, 23:48
ATV ne kadar tekrarını verse az..Bu sezon hıcbı dızısınden alamadıgı reytıngı ılk bolumden ask ve ceza'dan aldı..2.bolumde de zırveye oturdu..kanal d'ye fark attık atv ıcın bu cok onemlıydı bence..fark atmaya da devam edıcez..her bakımdan..:)
Ve buna alışsa ıyı olur kanal..her salı 1.lık devam edıcek ve gıt gıde de share oranları artacak..:good:

Ahmet ağa: kusura bakma sahnur hanım cok yuz vermısız buna..
Sahnur hanım : eh oluyor böyle..:img-tomat:img-tomat

Allah tependen baksın bıde kadın olcaksın tüh..:img-tomat

Gülnur92
18-01-10, 23:49
kaçıncı tekrarı bu dizinin yawww
az sonra bende gidip izlicemmm
biraz izlim kendime gelim :icon_whis

MuraTZede(:
18-01-10, 23:51
kaçıncı tekrarı bu dizinin yawww
az sonra bende gidip izlicemmm
biraz izlim kendime gelim :icon_whis

izLe Tabi güLommm...:img-blush

Cicek DeLirdi.. Gecmis oLsun!
Kiz Sessiz Sakin Cikmiyor Evdende Evi ayaga kaLdiriyor!! :icon_whis

Savaş'la EvLeniceksin Kiz!
Mustafa'yLa DegiL! Karistirdida Bu Kadar oLay Cikariyor Sanirim.. :icon_whis :img-hyste
inSan Savaş'la evLnicem Diye Bu Kadar Yaygara Koparir Mi??

Aha Ahmet Aga Bagriyor!! Uyuz Yaa.....

Nurcan_
18-01-10, 23:52
artik sahnelri ezebere biliyorum desem az atv adanali icinde cok tekrar vermisti...

ben simdi savasla cicek sahnesini bekliyorum cünkü arkadaki fon müzigi benim cok hosuma gidiyor...

st_tubi
18-01-10, 23:53
bi yayınlandı 3 de tekrar verildi..etti sana 4..
gifti imzaydı avatardı derken 2 kerede öle gitti etti sana 6..
bi kere de jeneriğe bekıp geçerim diyerek savaşa dalıp tüm bölümü bide öle izledim etti mi size 7..
bu 7 den 1 çıkın(gece tekrarını izlemedim)kaldı 6..
demek fazlasıyla sindirmişim bu bölümü..
kanal 7 günlük 1 haftada bir kez yayınlayıp 3 de tekrar verdi:icon_whis
yarın yeni bölüm var..tüm hafta aşk ve ceza ile geçti yavv..:icon_whis
kanal çıldırmış gibi dizinin tekrarını veriyor..ne diyelim hayırlı olur inşallah..

ama jenerik:img-in_loyarın ki jenerikte savaşla başlasın:icon_whis
onun sinirli bir şekilde eve gidişini görelim:img-in_lo
anasını ve dayı beyini paylasın:icon_whis

mss.ecem
18-01-10, 23:54
Cabuk reklam gırdı doyamadım Savaş ağama..:img-cray:
Dızımızın tekrar bolumune oy vermek ıcın;
-
http://www.dizifilm.com/forum/showthread.php?p=12684345#post12684345

Simdiden oyları verelım yarına alıstırma olur..:img-hyste
zaten o kadar cok tekrar verılıyo ki perşembe gunu de oy verelım dıye yazdım durdum..
haftanın 3 günü nöbetteyim atv sagolsun..:img-hyste

MuraTZede(:
18-01-10, 23:57
-

zaten o kadar cok tekrar verılıyo ki perşembe gunu de oy verelım dıye yazdım durdum..

ATV Bize Nefes aLdirmiyor Be..! :img-hyste :img-hyste :img-hyste
Ama Benim Bi Sikayetim Yok..
BoL boL Murat'mi izLiyorum Daha Ne iSterim.. :img-in_lo

Asi'de Kanal D Dizimizin Tekrarini Vermiyordu biLe.. :img-tomatO Efsanem Hak Ettigi iLgiyi Görememisti Bari Bu görSün!!

st_tubi
18-01-10, 23:57
-

Simdiden oyları verelım yarına alıstırma olur..:img-hyste zaten o kadar cok tekrar verılıyo ki perşembe gunu de oy verelım dıye yazdım durdum..

valla ecemcim sen oy verin diye yazıyorsun gidip oy veriyorum..
şimdi dikkat ettimde bir hafta boyunca hemen hemen her gün ben bu diziye oy vermişim..:img-hyste
amma çok tekrar verildi:img-hyste
yakında otomatiğe bağlıcaz:img-hyste siteye giricez oy durumlarına bakıp oy verip sonra buraya gelicez:img-hyste

GULE_HAVIN
18-01-10, 23:58
-

Ececim bu oy isini muduru sensin :img-hystepersembe kil payi gacirdik ama sali gunleri acik ara birinciyiz:)

ben izleyemiyorum ooof kacirdim guzelim jenerigi :img-hyste

mss.ecem
19-01-10, 00:00
valla ecemcim sen oy verin diye yazıyorsun gidip oy veriyorum..
şimdi dikkat ettimde bir hafta boyunca hemen hemen her gün ben bu diziye oy vermişim..:img-hyste
ama çok tekrar verildi:img-hyste
yakında otomatiğe bağlıcaz:img-hyste siteye giricez oy durumlarına bakıp oy verip sonra buraya gelicez:img-hyste
Öyle valla..:img-hyste
Perşembe gunu 1 oy ıle askı memnu'yu gecemedık..canımız sagolsun..salı günü 2 katına cıkarır acısını cıkartırız..:img-hyste

Ama perşembe gunlerı tekrarlarına alıstım artık oraya dızı gelene kadar hep ask ve ceza devam edeceklerı kesın..:)
Salı günü gece 3'te verıyolar tekrarını..:icon_whis
Gel keyfım gel..:img-hyste

MuraTZede(:
19-01-10, 00:01
'Biz Katil Miyiz Haaaa!!'

:img-in_lo :img-in_lo :img-in_lo

Ayy Cok Güzel Bagriyor Yaaa..
insAllah Jenerikte Yine Savaş'm oLur!!
:img-blush :img-blush :img-blush

asidemirim
19-01-10, 00:02
tekrarı yine var
atv fragmanlarda olduğu gibi tekrarlarındada rekor kırıcak:img-hyste
nasıl güzel bakmış savaş,mühür gözlüm:img-in_lo

mss.ecem
19-01-10, 00:03
Ececim bu oy isini muduru sensin :img-hystepersembe kil payi gacirdik ama sali gunleri acik ara birinciyiz:)

ben izleyemiyorum ooof kacirdim guzelim jenerigi :img-hyste

Herşey SAVAŞ için..:img-in_lo:img-hyste
Ay yanlıs anlasılcaz dıe korkuyorum..savaş derken dızıdekı savaş yanlıs anlasılmak ıstemeyız..:img-tomat
Ben memnunum halımden melek'cim oy işini sevdim..:)..savaş'ın maduru olayım can feda ona..:img-hyste

Yasemınde habıre aynı seyı soyluyor adını bıle bılmıyorum..bilme motor sesını bılıyosun o yeter..:img-hyste
Fragman verdıler..biz katıl mıyız ha..:img-in_lo senın o ses tonunu duymak ıcın o bakısını gormek ıcın katıl bıle olurum savaş..:img-in_lo:img-hyste

MuraTZede(:
19-01-10, 00:04
'Bu Bebegi aLdiricam'

'Hayir Aslaaaaaa'

Savaş'n Karisi, CocukLarinin Anasi oLacaksin!
Junior Baldar'i aLdiramazsin uLeeeynn!!

st_tubi
19-01-10, 00:06
atvye ne zaman baksam ya dizinin tekrarı ya da fragmanı:img-hyste

bu hafta güzel olacak dizi..içimden bir ses gene bol bol savaş izlicez diyo:img-in_lo
şu fragmanda biz katilmiyiz haa derken o kadar sinirli ki ben bilem tırstım olduğum yerde:icon_whis
nasıl bir sinirdir nasıl bir öfkedir bu:img-in_lo
ahmet ağaya nasıl davrancak acep..
anasına dayısına bunları diyen ahmede:img-hyste adama zaten kıl olmuş:img-hyste
çiçeğe yaptıklarından dolayı acayip öfkeli:icon_whis bide bu eklenince:icon_whis
uuu ahmet kaçacak delik ara sen..:img-hyste
zira savaş ağam seni o uyuşturucular gibi paket yapıp saman balyalarına saklayıp dünyanın tee öteki ucuna postalayacak:img-hyste

mss.ecem
19-01-10, 00:07
Yasemın'ın annesı kızının ısmını ne degısık söylüyor öyle..
İlk bölümde Yasemın kapının onune geldıgınde öyle bı yasemın dedı ki dedım bu kadın galıba yabancı yada azeri..gercekten cok degısık soyluyor..yoksa bana mı oyle geldı anlamadım..

Ama cok güzel kıvırıyor o telaşı kızını engellemesı korkuları sahıp cıkısı..sevdım bu bayanı..:img-blush

xasidemirx
19-01-10, 00:07
'Bu Bebegi aLdiricam'

'Hayir Aslaaaaaa'

Savaş'n Karisi, CocukLarinin Anasi oLacaksin!
Junior Baldar'i aLdiramazsin uLeeeynn!!

:img-hyste:img-hyste
canim sen cosmsun yaa masallaha

savasta asretimin prensesi olucaksin diyormus:img-hyste:img-hyste

MuraTZede(:
19-01-10, 00:09
Ay Ayyy..
Anahtari Kapisina Gurban.. :img-in_lo :img-in_lo :img-in_lo

Ayyy geLdi Cicek'n Yanina Koruma meLegi...:img-blush
'Cicek' Dedi Ayyy.. Ne güzeL söyLedi Yaaa...

GULE_HAVIN
[LEFT]
Herşey SAVAŞ için..:img-in_lo:img-hyste
Ay yanlıs anlasılcaz dıe korkuyorum..savaş derken dızıdekı savaş yanlıs anlasılmak ıstemeyız..:img-tomat
Ben memnunum halımden melek'cim oy işini sevdim..:)..savaş'ın maduru olayım can feda ona..:img-hyste

Yasemınde habıre aynı seyı soyluyor adını bıle bılmıyorum..bilme motor sesını bılıyosun o yeter..:img-hyste
Fragman verdıler..biz katıl mıyız ha..:img-in_lo senın o ses tonunu duymak ıcın o bakısını gormek ıcın katıl bıle olurum savaş..:img-in_lo:img-hyste

Savas baslasin diyorduk yaa :img-hyste o hesap hersey Savas muhur gozlumuz icin.

ooo onun icin ben pas pas olurum :img-hyste

yasemin yakinda ogrenir ismini cismini artik:img-hyste

:img-hyste bende bende olmiycagam bisey olamaz :img-hyste

mss.ecem
Tekrar soyluyorum o kızın moronlardan cıktı bu eve gırdı..o artık bızım namus....
ve savaş susturur..:good::img-heh::img-pilot
Sus be kadın 10 kere soyledın aynı seylerı ağamın kafasını ütüleyip duruyorsun san ki o bılmıyor..cocuga okuma yazma ogretır gıbı 10 kere tekrar..
Bide kahvaltı masasındakılerden cıkarıyo sınırını..:img-tomat

xasidemirx
Yasemın'ın annesı kızının ısmını ne degısık söylüyor öyle..
İlk bölümde Yasemın kapının onune geldıgınde öyle bı yasemın dedı ki dedım bu kadın galıba yabancı yada azeri..gercekten cok degısık soyluyor..yoksa bana mı oyle geldı anlamadım..

Ama cok güzel kıvırıyor o telaşı kızını engellemesı korkuları sahıp cıkısı..sevdım bu bayanı..:img-blush
canim simdi terkarini izledim gercekten taktir edilecek bir anne :img-yes:
kizina asil sayip cikiyor daha dogrusu toruna nasil sayip cikiyor
babasi belk olmayan kucuk baldar nasil sayip cikiyor helal olsun :img-wink:

ay birde tekrar izledim bizim savasimizin agamiz neka iyilik sever ya yermim ben onu nasilda yasemin annesine yardim ediyorr
sonra eve kadar birakimi diyorr ay kurban olurum ben sana ya :img-in_lo

Nurcan_
19-01-10, 00:10
acik konusmam gerekirse bugün oyum kapalicarsinin...:good:

yarin tabiki yine ask ve ceza icin oylamalar yapalim...:happy0064

bence en iyi tekrar veren kanal atv. :img-yes:hafta sonu tekrarlar cok var...

bide dizinin yarisini kaplayan reklamlari fazla yok...
diger kanallarda bazen oyuncular bile gözükmüyor:blink::blink:
alakasiz reklamlar birden asagdan sucuk peynir reklami cikiyor:img-hyste

MuraTZede(:
19-01-10, 00:12
'Yazik DegiL Mi Sana?'

Ay Bu Cicek'te Sinirini Savaş'tan Cikariyor..
Sanki O bayiLiyor SeninLe evLenmeye..

Melek Gibi deLikanLiyi buLmussun Daha ne iStiyorsun Be?
:icon_whis :icon_whis

Ayy..
'Sen Benim Abimin Karisisin Yaa..
Ben Sana naSiL eL Sürerim'

Yemin Etti Ahandaaa!!

mss.ecem
Töre mi alın size töre..sen ilel ebet benım bacımsın ve yemın edıyorum öyle kalacaksın..
Cıcek her bakımdan sanslı hem resmı olarak eşi hemde bacı gozuyle bakıyor..tabı ılerde bundan pısman olucak gıbı..:icon_whis

xasidemirx
acik konusmam gerekirse bugün oyum kapalicarsinin...:good:

yarin tabiki yine ask ve ceza icin oylamalar yapalim...:happy0064

bence en iyi tekrar veren kanal atv. :img-yes:hafta sonu tekrarlar cok var...

bide dizinin yarisini kaplayan reklamlari fazla yok...
diger kanallarda bazen oyuncular bile gözükmüyor:blink::blink:
alakasiz reklamlar birden asagdan sucuk peynir reklami cikiyor:img-hyste
canim ay yakinda bizim savasmizin sucuk reklamalari cikmasin:img-hyste:img-hyste
reklami yasemin yapiyor :img-hyste:img-hyste
merak ettim be bu reklami bakalimn yasemin hanim nasil bir reklam hazirlayacak agamin o mesur sucuklari icin:img-hyste:img-hyste

MuraTZede(:
19-01-10, 00:14
'Bu ambaLajLa Biz Bu Sucugu Satamayiz'
:img-yes:
Bakislar..
:img-in_lo
'Ama hakLisiniz.. maL Kötü oLunca!!'

Süper Yaa..
BayiLdim Ben Bu Fabrikayi Her böLüm Görmek ISterim!

O Adam Ve Savaş'm boL boL Muhabbet Etsin..
Bizde boL boL KopaLim!

BeR[K]e
19-01-10, 00:17
2.Bölümü izleyememiştim..
Pazar gnü tekrarı vardı oturdum hemen izledim :)
Diziyi sırf Murat için izliyorum..Sevmedim dyemiycem çok sevdim diziyi.
Ama dizide bana zıt gelen o kadar karakter var ki..
En baştada Çiçeğin babası...
Bir baba bunları yapabilir mi ya.Cidden inanamadım..
Adama hakaret ederk izledim:img-hyste
Ve sonra da Savaş'ın ablası..
Acaba çiçeği suçlamaktan ne zaman vazgeçicek..
Fragmanda katilin kardeşi diye yine hırpalıyordu..Sanki onun bir suçu varmış gibi..
En sevdiğim yerde savaş'ın çiçeğin odasının kilitli olduğunu öğrenince yerinden fırlayıp kapıyı açtırmasıydı..:')
Ve en güzel olan şeyde savaşın çiçeği tekrar okula göndermek istemesiydi..
Annessi mırın kırın edince..
Karım değilmi istediğimi yaparım lafı süper oturdu:happy0064
Tabi bide yasemin mevzusu var..Savaş yasemine aşık oldu..Ve şu an Çiçekle evli..Elbet bir gün karşılaşıcaklar ve olaylar arapsaçına döncek..
Umarım senaristler Çiçeği savaşa aşık etmezler..Şahsen hiç istemediğim bir durum..
3. Bölüm daha da güzel olacak..Reytinglerde güzel gidiyo..
Atv sanırım ilk defa bir dizisinin arkasında durucak..:img-wink:
İyi forumlar hepinize:img-wink:

Nurcan_
canim ay yakinda bizim savasmizin sucuk reklamalari cikmasin:img-hyste:img-hyste
reklami yasemin yapiyor :img-hyste:img-hyste
merak ettim be bu reklami bakalimn yasemin hanim nasil bir reklam hazirlayacak agamin o mesur sucuklari icin:img-hyste:img-hyste

:img-hyste:img-hyste vallaha bende merak ediyorum belki yasemin bastan sucuk icinmi reklam hazirlacam felan derse ben koparim bide zaten bizim kiz hamile asabi durumlari felan gel gitleri cok olur:img-hyste:img-hyste

saka bi yana canim vallaha heleki avrupa kanallarinda reklamlar okadar rezalet sekildeki resmen ekrani kapliyor yurtdisinda heleki benim oturdugum ülkede hayatta böyle reklamlar görmedim görmemde bu kesin...

allahtan bende türkiye atvsi var bende yoksa cekilmez bu avrupa kanallari

NOT savasi sucuklarin arasinda görünce aklima hemen kapaliarsidaki mustafa geliyor:img-hyste:img-hyste

nurgülfanı
şu çiçege sinir oluyorum ilerde yaseminin başına iş açacak gibi çekil aradan savaş yasemine aşık

st_tubi
19-01-10, 00:20
terbiyesiz adam ağamın lafına atlar:kahve
"yoo iyi aslında.."
ağam lafı yapıştırır..:img-in_lo
"sen evinde bunu mu yiyorsun" :hıh

seviyorum bu sahneyi yaa:img-in_lo o sucuklara bakışı adama laf sokuşu:img-in_lo
kimse bu adama öğretmemiş mi..savaş ağamın lafının üstüne laf olmaz:hıh

Gülnur92
19-01-10, 00:21
şu çiçege sinir oluyorum ilerde yaseminin başına iş açacak gibi çekil aradan savaş yasemine aşık

çiçeğin daha bişi yaptığı yok arkadaşımm derdi okuluu
ilerde belki mesele olabilirde şimdi bişi yok
ayrıca savaş daha yasemini kaç kere gördükü aşık biz ona hoşlanma etkilenme diyelim

GULE_HAVIN
19-01-10, 00:22
'Yazik DegiL Mi Sana?'

Ay Bu Cicek'te Sinirini Savaş'tan Cikariyor..
Sanki O bayiLiyor SeninLe evLenmeye..

Melek Gibi deLikanLiyi buLmussun Daha ne iStiyorsun Be?
:icon_whis :icon_whis

Ayy..
'Sen Benim Abimin Karisisin Yaa..
Ben Sana naSiL eL Sürerim'

Yemin Etti Ahandaaa!!

burdaki konusmasina bayiliyorum nasilda utanarak sikilarak soyluyor :img-in_lo

valla oyle cicek hanim yavas gel gorende Savas bayiliyor sanar :img-hyste

Savas kesinlikle oyle bisey yapmaz abisinin karisi :good: dusunmesi bille kotu :good: