2 sonuçtan 1 ile 2 arası

Konu: Forum ve Site Kuralları

 1. #1
  Durum:
  Çevrimdışı
  *Sultan* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  * V . I . P *
  Üyelik tarihi
  29.04.2006
  Yer
  Cehennem
  Mesajlar
  47,918
  Konular
  153
  Bahsedilme
  42 Mesaj

  Standart Forum ve Site Kuralları

  Forum Kuralları  1. Türkiye Cumhuriyeti tarafından yasaklanmış , Siyasi propaganda, din, dil, ırk ayrımına yönelik mesajlar, genel ahlaka aykırı küfürlü yazılar yazılamaz. Aynı şekilde, başka bir üyeyi ya da üçüncü bir şahsı küçültücü, hakaret içeren ya da kışkırtıcı yazılar yazılamaz. Gerek diğer üyelere gerekse yöneticilere karşı Laubali üslub kullanan üyeler forumdan uzaklaştırılır.

  2. MP3 ve Video sunmak kesinlikle yasaktir
  Bu uyarıya rağmen www.dizifilm.com sitesine müzik ve video paylaşım linki veya dosyası ekleyenler hakkında yasal işlem yapılacaktır.

  3. Tüm yazılanlardan, yazarın kendisi sorumludur.Kurallara uymayan mesajlar site yönetimi tarafından tesbit edildiği anda silinmektedir.Ayrıca yazılan mesajlardan şikayetçi olanlar , şikayetlerini bilgi@dizifilm.com mail adresine yazılı olarak iletirlerse konuyla ilgilenilecek ve gereken yaplacaktır.(Mesajın silinmesi gerekiyorsa silinecek ve üyeye uzaklaştırma cezası verilecektir)

  Silinmesi talep edilmemiş olan mesajlardan site yönetimi kesinlikle sorumlu değildir.

  4. Forum içerisinde ticari amaçlı herhangi bir web sitesinin, forum'un yada sitenin reklamının yapılması kesinlikle yasaktır. Bu konuya kullanılan Avatarlar,imzalarda ve resimlerde dahildir. Bu kuralı ihlal eden üyelerin ip adresleri bloklanacaktır.(Yönetimin izin verdiği internet adresleri hariç.)

  5. Başlık açarken, yazacağınız konuyu iyi ifade eden bir başlık yazın.Bu daha verimli olarak yanıt almanızı sağlayacaktır. Ayrıca tek bir konu altında (mesaj sayısını arttırmak amaçlı) ard arda mesaj atmak yasaktır! Eğer unuttuğunuz ve mesajınıza eklemek istediğiniz bir şey var ise, bunu ilk mesajınızı değiştirerek ilave edebilirsiniz.

  6. Konu başlığı açarken doğru yere açtığınıza emin olunuz.Aksi halde başlığınız silinebilir yada taşınabilir.

  7. Foruma gönderilen konular içinde yer alan ve üyelerce eklenen resim - link'ler yazan kişinin sorumluluğundadır.Çalışmadığı takdirde Yönetimimiz sorumlu tutulamaz.

  8.Mesaj yazarken büyük harf kullanmak bağırmak anlamına gelir ve bağırmak bir saygısızlık örneğidir, bu yüzden bu tür konular mesaj sahibine bildirilmeden düzenlenir veya ya silinir.


  9. İmza kuralları:

  - İmzadaki yazılar 5 satırı aşmamalıdır.
  - İmzada kullanılacak resimin 30kb yi aşmaması gerekli.
  - Imzadaki resmin pixel sayısı 600x110 aşmamalıdır.
  - İmzada resim kullanıldıysa, yazı. Yazı kullanıldıysa da resim olmamalı.
  - Sadece bir resime izin verilmektedir, daha fazla resim eklendiyse yöneticiler tarafindan silinecektir.
  - Ahlaka aykırı yazı ve resim yasaktır
  - Reklam içerikli materyaller yasaktır
  - Animasyonlu resimler yasaktır
  - Ticaret yapan sitelerin tanıtımını yapmak kesinlikle yasaktır

  10. İmzalardaki resimler veya yazilar kurallara uymadığı taktirde yöneticiler tarafindan silinir. Kuralların ikinci ihlali durumunda üye forumdan uzaklaştırılır ya da uygun bir ceza verilir.


  11.Yöneticilerden önce kurallara ayıkırı bir mesajla karşılaştığınızda, mesajın sol alt köşesindeki ikonunu tıklayarak mesajı bölüm yöneticilerine bildirebilirsiniz.

  12.Forumda ki her mesajı yöneticilerin görmesi mümkün olmayabilir bu yüzden yazılan her mesajdan, mesaj sahibi sorumlu tutulacaktır.

  13. Hiç bir üyeyi özel mesajla taciz,tehdit unsurlarına varan mesajlarla rahatsız etmeyin. Üyelere reklam amaçlı yazılar veya linkler yollanması yasaktır. Bu mesajlar istenildiğinde tarafımızdan takip edilir ve kişiler forumdan uzaklaştırılır.

  14. Açılan konuyla alakasız yazılar, sadece gülümseme, aşırıya kaçan görüş ifade edici uzatmalı harf kullanimi ve resimleri alıntı yapmak yasaktır.

  15. +18 içerik göndermek kesinlikle yasaktır.

  16.Yöneticiler, yazılan yazının konuyla ilgili olmayan bir bölümde yazıldığına ya da kurallara aykırı olduğuna karar verirlerse, yazıyı uygun bölüme taşır. Yöneticiler tarafından konunuz kilitlenmiş, taşınmış ya da silinmiş ise, konu altında gerekçesi yazılır. İtiraz amaçlı forum içinde herhangi bir bölümde kesinlikle konu açılamaz. Herhangi bir itirazınızı, Özel Mesaj yolu ile yöneticilere ilete bilirsiniz..

  17.Her ne konu da olursa olsun, tartışmalara ve eleştirilere yön veren konular açmak ,mesajlar göndermek yasaktır. Üyeler kendi aralarındaki tartışmalar için forumu kullanamaz. Tartışmalar ve kişisel konuşmalar sadece özel mesaj yolu ile yapılabilir. Site Adminleri özel durumlarda Özel Mesajları okumaya yetkilidir.

  18.Kuralları okumamak, uymamak için bahane sayılamaz. Burada bulunan her üye bu kuralları okumuş varsayılır.

  19.Site düzenini ya da yöneticileri eleştiren mesajlar yazmak yasaktır.

  20.Yöneticiler haricinde hiçbir üye bir diğerine uyarı yapamaz. Bir üyeyle ilgili şikayetiniz var ise yöneticilere bildirin.


  21. Forum içinde yeni bir konu açarken, bir konuya cevap yazarken kullanılacak karakter kalınlığı 1punto veya 2punto olmak zorundadır. (2 Punto standarttır, 3 ve 4 punto ile yazılmış mesajlar uyarılmadan silinecektir.).

  22. Konu için de mesajınızın başında başlık yazmak istiyorsanız görsel olarak düzgün gözükmesi için karakter kalınlığı 3punto veya 4punto olmalıdır. 2 Punto da olabilir ve standarttır.

  23. Yeni bir konu açılırken veya bir konuya cevap yazarken, üyeler mesajlarında;

  · İstedikleri yazı fontunu,

  · İstedikleri gülüşleri (Smile) kullanabilirler.


  24. Yazılarınızda vurgulamak istediğiniz yerlerde ve dikkat çekmek istediğiniz kelime veya cümlede Renkli Yazı ,Yazı Tipi (Kalın, İtalik, Altı Çizgili) kullanılabilir.


  25. Site yönetimi özel durumlarda tüm yazı da renk kullanabilir. (Duyurular, İkazlar gibi)

  26. Siteden üyeliğini sildirmek isteyenler admin ve süper modlara özel mesaj yolu ile bildirimde bulunabilirler.Site yöneticileri, kaydının silinmesini isteyen üyenin, mazeretinin geçerli olup olmadığını kontrol ettikten sonra üyeyi silebilir. Ancak üye nin yazmış olduğu mesajlar silinmez ve "Misafir" kullanıcı adı ile sitede yer almaya devam eder.(Üyeliğini sildiren üyelerimizin IP adresleri özel olarak kaydedilir ve kontrol edilir.Eğer üyeliğini sildirdikten sonra yeni bir üyelik almış ise, bu yeni üyelik derhal silinir)

  27. Yeni bir konu açmadan önce Arama bölümünü kullanınız.Eğer yazacağınız konu forumlarda varsa devamına yazabilirsiniz.

  28. Basliklara eklemek icin,i
  zin verilen resim boyutu 640*480 dır

  29. Çok geçerli sebepleriniz olmadığı sürece nick değişimi yapılmamaktadır.

  30. Oyuncuların özel hayatlarına ait resim/haber/döküman vs. paylaşmak ve bunların üzerine yorum yapmak yasaktir.
  Tekrarliyoruz :

  Özel hayatla ilgili haber eklemek yasaktır

  31. Yerli
  Dizi ve Oyuncular hakkında basından haber eklerken, haberin tamamı eklenemez, sadece bir kısmı , haberin linki de verilerek eklenebilir.

  32. Yabanci
  Dizi ve Oyuncular hakkinda (yabanci basin/site) , kaynak belirterek, haber eklenebilir.
  Izin almayi unutmayiniz !

  33. Yeni Üyelere 30 onaylanmis msj siniri + yeterli rep puani + 1 aylik üye olma mecburiyeti getirilmistir

  34. Site kuralları değiştirilebilir ya da yeni kurallar eklenebilir. Eklenen veya yenilenen her kural geriye dönük işleyebilir.

  ----------------
  Yasal Kurallar :

  *** T.C. Kanunlarına aykırı içerik
  - T.C. yasalarına aykırı içeriğe yer verilemez.

  *** Özel hayatın gizliliğine müdahale (T.C.K Madde 134)
  Madde 134 - (1) Kişilerin özel hayatının gizliliğini ihlal eden kimse, altı aydan iki yıla kadar hapis veya adlî para cezası ile cezalandırılır. Gizliliğin görüntü veya seslerin kayda alınması suretiyle ihlal edilmesi halinde, cezanın alt sınırı bir yıldan az olamaz.
  (2) Kişilerin özel hayatına ilişkin görüntü veya sesleri ifşa eden kimse, bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. Fiilin basın ve yayın yoluyla işlenmesi halinde, ceza yarı oranında artırılır.

  *** Halkın bir kesimini, sosyal sınıf, ırk, din, mezhep, cinsiyet veya bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılama veya düşmanlığa tahrik (T.C.K Madde 216)
  Madde 216 - (1) Halkın sosyal sınıf, ırk, din, mezhep veya bölge bakımından farklı özelliklere sahip bir kesimini, diğer bir kesimi aleyhine kin ve düşmanlığa alenen tahrik eden kimse, bu nedenle kamu güvenliği açısından açık ve yakın bir tehlikenin ortaya çıkması halinde, bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.
  (2) Halkın bir kesimini, sosyal sınıf, ırk, din, mezhep, cinsiyet veya bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılayan kişi, altı aydan bir yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.
  (3) Halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağılayan kişi, fiilin kamu barışını bozmaya elverişli olması halinde, altı aydan bir yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

  *** Hakaret (T.C.K Madde 125)
  Madde 125- (1) Bir kimseye onur, şeref ve saygınlığını rencide edebilecek nitelikte somut bir fiil veya olgu isnat eden (…) (1) veya sövmek suretiyle bir kimsenin onur, şeref ve saygınlığına saldıran kişi, üç aydan iki yıla kadar hapis veya adlî para cezası ile cezalandırılır. Mağdurun gıyabında hakaretin cezalandırılabilmesi için fiilin en az üç kişiyle ihtilat ederek işlenmesi gerekir.
  (2) Fiilin, mağduru muhatap alan sesli, yazılı veya görüntülü bir iletiyle işlenmesi halinde, yukarıdaki fıkrada belirtilen cezaya hükmolunur.
  (3) Hakaret suçunun;
  a) Kamu görevlisine karşı görevinden dolayı,
  b) Dini, siyasi, sosyal, felsefi inanç, düşünce ve kanaatlerini açıklamasından, değiştirmesinden, yaymaya çalışmasından, mensup olduğu dinin emir ve yasaklarına uygun davranmasından dolayı,
  c) Kişinin mensup bulunduğu dine göre kutsal sayılan değerlerden bahisle,
  İşlenmesi halinde, cezanın alt sınırı bir yıldan az olamaz.

  *** Tehdit / Şiddete davet (T.C.K Madde 106)
  Madde 106 - (1) Bir başkasını, kendisinin veya yakınının hayatına, vücut veya cinsel dokunulmazlığına yönelik bir saldırı gerçekleştireceğinden bahisle tehdit eden kişi, altı aydan iki yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. Malvarlığı itibarıyla büyük bir zarara uğratacağından veya sair bir kötülük edeceğinden bahisle tehditte ise, mağdurun şikayeti üzerine, altı aya kadar hapis veya adlî para cezasına hükmolunur.
  (2) Tehdidin;

  a) Silahla,
  b) Kişinin kendisini tanınmayacak bir hale koyması suretiyle, imzasız mektupla veya özel işaretlerle,
  c) Birden fazla kişi tarafından birlikte,
  d) Var olan veya var sayılan suç örgütlerinin oluşturdukları korkutucu güçten yararlanılarak,
  İşlenmesi halinde, fail hakkında iki yıldan beş yıla kadar hapis cezasına hükmolunur.
  (3) Tehdit amacıyla kasten öldürme, kasten yaralama veya malvarlığına zarar verme suçunun işlenmesi halinde, ayrıca bu suçlardan dolayı ceza verilir.
  ve şiddet içeren her türlü söylem.

  *** Taciz (T.C.K Madde 105)
  Madde 105 - (1) Bir kimseyi cinsel amaçlı olarak taciz eden kişi hakkında, mağdurun şikayeti üzerine, üç aydan iki yıla kadar hapis cezasına veya adlî para cezasına hükmolunur.

  *** Küfür, basında yasaklı terim ya da genel ahlâka mugayir söylem

  Bu kanunları ihlal ederek silinmiş bir mesajdan alıntı yapılarak yaratılan yeni
  mesaj veya cevaplar da silinir.Soru formatındaki mesajlar, olası cevapları göz önünde bulundurularak değerlendirilir.

  Yukarıda belirtilen kurallara doğrultusunda yasaklı mesajların moderatörler tarafından görülüp - silininceye kadar geçen süre içerisinde mesajdan yazan kişi sorumludur.Şikayet halinde, yasal mercilere mesajı yazan üyeye ait bilgiler verilir.

  * Bu kurallari bilerek, kasti sekilde ihlal eden her üye uyarilmadan siteden uzaklastirilacaktir.

  *Bütün Kurallar, profil sayfalarinda aynen gecerlidir !
  --------------------------

  Saygılarımızla
  DiziFilm.com
  Yönetimi

  Bu kuralları kabul etmeyen tüm üyeler forum yönetimine başvurarak üyeliklerini sildirebilirler.  Konu *Sultan* tarafından (11-04-14 Saat 23:36:07 ) değiştirilmiştir.

 2. #2
  Durum:
  Çevrimdışı
  mum
  mum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  DE081017
  Erimeye devam...
  Üyelik tarihi
  17.10.2015
  Yer
  Ankara
  Mesajlar
  854
  Konular
  128
  Bahsedilme
  81 Mesaj

  Standart Cevap: Forum ve Site Kuralları

  1-Türkiye Cumhuriyeti yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen hiçbir mesaj forumumuzda paylaşılamaz

  2-Forumda yazılan mesajlardan tamamen yazan şahıs sorumludur. Şahısların yazdıklarından dolayı forumumuz ya da yöneticileri hiçbir sorumluluk kabul etmez

  3-Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz. (Örneğin: Türk, Kürt, Ermeni, Yahudi, Çerkez, Zenci, Hint, Arap, Çingene, Roman, Rus, Göçmen gibi.)

  4-Tehdit edici, küfürlü, örf ve adetlere karşı ya da nefret dolu mesajlar göndermek yasaktır

  5-Din, dil, ırk ayrımına yönelik mesajlar göndermek ve materyaller kullanmak yasaktır

  6-Forumu, forum yöneticilerini ve kullanıcılarını küçümser davranışlar sergilemek yasaktır

  7-Propaganda amaçlı parti ve siyaset yazıları yasaktır. Ayrıca tarikat veya belli bir grubu açıkça desteklemek karşıt kişilerinde forumda yer alabilmesi nedeni ile yasaktır

  8-Forumda sitenizin ziyaret edilmesini istemeniz, sitenizin reklamını yapmanız yasaktır

  9-Telif hakkı ihlali içeren crack, mp3, warez, full içerikleri paylaşmak yasaktır

  10-Forum veritabanında sorunlara yol açtığı için hiçbir şartta üyelik silme işlemi yapılmamaktadır, dileyenler talep edip üyeliklerini banlatabilirler

  11-Forumda konu açmadan önce arama yapmak üyelerin sorumluluğundadır. Aynı konunun birden fazla açılması sonucu açılan konular yöneticiler tarafından kapatılabilir

  12-Flood yapmak yasaktır, Açtığınız konuya ya da yazdığınız mesaja 24 saat içinde cevap gelmez ise tekrar mesaj yazabilirsiniz

  13-Virüs, trojan gibi başka bilgisayarlara sızmayı sağlayan ya da zarar verebilecek dosyalar paylaşmak yasaktır

  14-Konu açmadan önce uygun bölümü bulmak üyenin sorumluluğundadır, Uygun bölüme açılmayan konular kapatılır veya kaldırılır

  15-Kilitlenen bir konuyu tekrar açmak ilgili bölümün moderatörü, yöneticiler ya da adminlerden onay alınmadığı sürece yasaktır

  16-Açtığınız konuların başlıkları içeriğini anlatmalıdır. "Ne olur yardım, yardım, imdat, help, acil, bi bakın arkadaşlar" gibi anlamsız konu başlıkları KİLİT'lenecektir

  17-Özel hayatın gizliliğini ihlal eden konular açmak yasaktır, ( Kişinin onayı olmadan fotoğraflarını yayınlamak vs )

  18-Bazı bölümlere özel farklı kurallar bulunabilir. Üyeler bu kurallara uymakla yükümlüdür

  19-Forum yönetiminde bulunan kişiler ile ilgili ya da forum yönetiminin verdiği kararlar ile ilgili şikayetlerinizi forum adminlerinden birine ÖZEL MESAJ ile yapmalısınız

  20-Forum hakkında önerilerinizi, sorularınızı, sorunlarınızı, eleştirilerinizi hakaret veya artniyetli olmadığı sürece Soru-Cevap bölümüne yapmalısınız

  21-Forumumuza bağlı ürün, hizmet ve kişiler ile ilgili artniyetli yazılar yazmak yasaktır,

  22-Forum kurallarında yazılı olmasa bile, forum yönetimi belirli durumlarda kendi insiyatifini kullanıp yaptırımlar uygulayabilir

  DiziFilm, Kurallarını Değiştirme Hakkını Saklı Tutar. Forum Kuralları Değiştikleri An İtibariyle Geçerlidir.


  Gizlilik ilkeleri

  Kisisel Bilgileriniz:
  Foruma üye olurken girdiğiniz kişisel bilgiler sadece forum adminleri tarafindan görülecektir. Girmiş olduğunuz bilgileri istediğiniz zaman degiştirebilirsiniz. (Belirli bilgilerin değiştirilmesi güvenlik amacı ile yasaklanmıştır.)

  Forum Kullanımı ve Çerez’ler:
  Çerez’ler, (cookie) tarafımızdan kişisel bilgi toplama aracı olarak kullanmayacaktır.


  Foruma üye olan herkes bu kuralları kabul etmiş sayılır.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. Başlık Kuralları
  By Seno in forum Şehir Tiyatroları
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 16-02-09, 17:53:29
 2. Site Geneli Üyeler Arası Bilgi Paylaşımı
  By İbrahim in forum Forum Hakkında
  Cevaplar: 2167
  Son Mesaj: 27-12-07, 21:01:32
 3. Yazım Kuralları
  By maviguvercin in forum Çizgi Diziler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 02-10-07, 16:45:21

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri

Yetkileriniz

 • Konu Açma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

vdcasino
vdcasino
vdcasino
betexper
fragmanlar
Yuregininsesi
juul
One Hit Wonder
grandpashapet
grandpashapet
eta saat
bahis forum
ilbet
bahis siteleri
güvenilir casino siteleri
canlı bahis siteleri
vdcasino giriş
Mobil Ödeme bahis
meritroyalbet
güvenilir casino siteleri
deneme bonusu
grandpashabet
casino siteleri
canlı rulet
bahis
escort ankara
izmit escort
izmir escort
deneme bonusu
vdcasino
ilbet giriş
ilbet
maltcasino giriş
cratosslot giriş