Yalnız Mesajı Göster
Eski 05-11-13, 19:55   #75
deren1970
Yönetmen

deren1970 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 09.05.2006
deren1970 has a reputation beyond reputederen1970 has a reputation beyond reputederen1970 has a reputation beyond reputederen1970 has a reputation beyond reputederen1970 has a reputation beyond reputederen1970 has a reputation beyond reputederen1970 has a reputation beyond reputederen1970 has a reputation beyond reputederen1970 has a reputation beyond reputederen1970 has a reputation beyond reputederen1970 has a reputation beyond repute

Yine Ben, Yine Ben.

Her ne kadar 10. bölüm özeti gelmiş olsa da daha 9. bölümü, o çok güzel bölümü hala konuşamadık farkında mısınız arkadaşlar bu çok çok güzel bölüm için ilk yorum benden olsun ne dersiniz

Vallahi bu bölüme bayıldım ben, o kadar güzeldi ki, her Neriman-Macit sahneleri ANLATILMAZ, YAŞANIR denir ya hah işte öyleydi

Sevgili datakan'ın Macit ve bakışları ile ilgili sözlerini tekrar masadenize sığınıp, kullanacağım bu yorumda ama, bu bölümde Macit;

...Hayranlık bakışları, sevgi bakışları, şaşkın ve mutlu, ayrılırken hüzünlü bakışlar, kaçamak bakışlar, dili söyleyemezken gözlerin saklayamadığı aşık bakışlar, dalgın bakışlar...

tüm bu bakışların hakkını verdi bana göre Bölümün ilk başında Neriman'ın SÖZLÜ olmadığını öğrenince nasıl sevindi, mutlu oldu. Neriman'ın Şinasi ve tavırlarına sinirlenip, üzülüp, gitmek istediğinde onu kolundan tutup durdurduğunda bakışlarıyla resmen yalvarıyordu Neriman'a ve o bakışlarıyla Neriman'ı sakinleştirip, davetten beraber çıkmalarını sağladı ki, MİHRİMAH sahnesi çok çok güzeldi

Ama sanırım bu bölüme beni en çok en çok etkileyen beraber TABLO yaptıkları sahneydi ki Macit'in bu sahnedeki her bakışını anlatmaya çalışsak ooooo 6. bölüm sonrasındaki Macit-Neriman'ın karşılıklı gelip, Macit'în derin nefes alıp Neriman'a bakışlarıyla CESARET verip, HADİ NERİMAN bakışı ile Neriman'ın konuşmasını sağlayan Macit sahnesini nasıl çok sevdim, 8. bölümdeki mahallede Cihan ile karşılaşıp BU DEFA SEN BANA BAK diyen Macit'in koluna dokunup;

Neriman: Macit lütfen

sözlerinden sonra o dokunuş üzerine bir koluna bir Neriman'a bakan Macit'i nasıl çok sevdim, bu bölümde de beraber TABLO yapan Macit-Neriman sahnsi harikaydı.

Özellikle ama özellikle Neriman saçındaki kalemi alıp, saçlarını dağıtırken Macit'in o bakışlarını nasıl ifade edebilirim inanın bilmiyorumGaliba o KALEMİN yerinde olmak isteyen bir Macit vardı değil mi

Keşke TABLO sahnesini tekrar izleyebilsek ama nasıl;

Neriman: Macit peki düşündün mü, nasıl bir TABLO çizmek istediğini

Macit: Bilmem düşünmedim

Neriman: Konusu nasıl olsun

Macit: Galiba buldum

diyerek o tabloya KONU olan AĞAÇ+GÜNEŞ+AY lı TABLO mu çıktı acaba. Macit eskilere dönüyor ya, flashback olarak keşke o sahnenin SÖZLÜ sünü duyup, izleyebilsek

Bu arada değinmeden geçemeyeceğim

Macit: Neriman Fahriye'ye selam söyle

dediğinde eve giren Neriman Fahriye'ye;

Neriman: Fahriye Macit'in selamı var

dediği o sahneler bayıldım Fahriye'nin söylediği gibi KİBAR ÇOCUK MACİT yahu

ertesi sabah Neriman'lara geldiğinde evin boş olduğunu öğrenen

Fahriye: Macit Macit Macit

demesine de bayıldım

Hatta hatta

Fahriye: Bu ne hal Neriman, Macit ile MAVİ PANJURLU EVİNİZİ Mİ BOYADINIZ

sahnesine bayıldığım gibi

Kısaca bölüme bayılmışım ben. Tekrar konuşmak üzere, şimdilik benden bu kadar.

Söz sırası sizde sevgili arkadaşlarım, umarım güzel yorumlarınız okuyabilirim