Yalnız Mesajı Göster
Eski 06-11-13, 20:15   #80
deren1970
Yönetmen

deren1970 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 09.05.2006
deren1970 has a reputation beyond reputederen1970 has a reputation beyond reputederen1970 has a reputation beyond reputederen1970 has a reputation beyond reputederen1970 has a reputation beyond reputederen1970 has a reputation beyond reputederen1970 has a reputation beyond reputederen1970 has a reputation beyond reputederen1970 has a reputation beyond reputederen1970 has a reputation beyond reputederen1970 has a reputation beyond repute

Alıntı:
Muratci tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
özellikle aslinin durumunu altini yaptim, cünkü macit-neriman ayri güzeller. Gelelim asliya. Evet bu kiz kücük bir mahallede dogup büyümüs, bir hata´da yapmis. Yaptigi hata´da az bucuk bisey degil annesinin ilk anda delirdigini felan anlayabiliyorum amaaaaa hic asliyi dinlemeden, aileyi arastirmadan sadece namus temizlemek icin bu kizi onlara verdi ya. hadi onu gectim abisi 7-8 yildir nerimanla birlikte kimsenin sesi cikmiyor, kimse neriman hakkinda dedikodu cikartmiyor. yani bu konuda annesinin ve abisinin cok hatasi var. hem abisi kardesi evlendiginden beri aramadi bile. sormadi bile, varsa yoksa kendisi.. bencilin teki oldugu burdan belli zaten. neriman icin her bir b.ku yapacak kabiliyette.

asliya´da kizdim bu hafta. annende ablanda gel gidelim dedi, istersen geri gel dedi yinede gitmedin ya. hem namusunda temizlenmisti. evlendim yapamadim diye ayrilirdin okuluna giderdin cokmu zor sanki? hem kaynananda kocanda seni seve seve geri verirlerdi
Sevgili arkadaşlar merhaba

Bugün çok istememe rağmen başlığa gelemedim, malum iş-güç ama sevgili Muratci yorumunu görünce, işten çıkmadan bu konu için en azından biraz da olsa duygularımı paylaşmak istiyorum ve koyulttuğum cümlelerin için derim ki KIZMA ASLI'ya aslında Aslı annesinden, ablasından çok daha güçlü bir kız ve nasıl geri dönsün evine sevgili arkadaşım nasıl

O ne demek Fatoş deme, kapılarına okuldaki arkadaşı geldiğinde Aslı kocasından dayak yiyor dediğinde Nezahat uyuzu (kusura bakmayın ama benim için öyle) ve Zehra denilen ANNE MÜSVEDDESİ (evet evet doğru okuyorsunuz benim gözümde aynen öyleler ) nasıl tepki verdiler arkadaşım sahne aklına gelsin. Anne müsveddesinin elindeki MENEKŞE düştü, ağlayarak onu tekrar saksıya koymaya çalıştı

Böyle bir şeyle kapıya gelen çocuk var, bunu duyan annen ayağına ayakkabısını giymeyi düşünmeden hemen evden koşarak kızının evine gitmeli miydi, gitmemeliydi soruyorum siz sevgili arkadaşlarıma

Sonra sabah oldu (sabah yapabildiler bir de, yatıp uyuyabildiler abla-anne) Nezahat hanım lütfedip kızkardeşini görmeye gitti ve gördüğü manzara belli değildi (Aslı'yı izlerken bir şey tıkıyor beni, burnumum direği sızlıyor öyle böyle değil) güya KADER denilen nefret edilesi KAYNANATÖR'e laf soktu ve diyor ki Aslı'ya benimle gel. Sanki kızın gelmesini sağlayacak destek oldunuz da ona, onun arkasında durdunuz da,

Kızın onca ağlaması, yalvarması zerre değer buldu mu Zehra denilen kadının gözündeAslı ablasının lafıyla nasıl gitsin sevgili arkadaşım. Sonra Zehra hanım Nezahat'in ona uydurduğu sözlere nasıl inandı, çünkü inanmak istediği şeyleri duydu. Sanki damadı Emre'yi çok iyi tanıyor da çocuğu damadını kötüleyen yaptı ki pesss cidden pes

Hadi bunları da geçtim Aslı'yı görmek için korkarak, aramadan, 40 çeşit bahane bulup evlenen kızının evine giden (ne kadar acı değil mi, çat kapı gidemiyor, onu geç bahane bulmaya çalışıyor) ve Kader denilen ZEHİRLİ YILAN'dan onca sözü duymasını geç, Aslı'nın o halini görünce kızının kolundan tutup, çekerek aldı mı o evden yoooo Gülter laf söyleyecek diye bir de kapatıyor, kapattı, alttan aldı, inanabiliyor musunuz

Bu mu annelik-ablalık arkadaşlar söyler misiniz, bu durumda ASLI nasıl dönsün söylesenize. Tek derdi NAMUS temizlensin olan Zehra hanım sonra gelip TİMSAH gözyaşı döküyor Aslı'nın odasında. Kızı önemli olacağına, millet ne deri düşüneceğine (ne derse desin, alırsın kızını başka semte taşınırsın yok mu çözüm) Zavallı Aslı, eziyetin en katmerlisini gördüğü, koca müsveddesi denilen, aaşağılık, iğrenç herifle o evde yaşamaya devam ediyor ki korkum kızın o aşağılık heriften hamile kalması. O zaman Zehra denilen anası ve Nezahat denilen ablası kına yaksınlar

Edit: Çok özür belki yorumum biraz sert olabilir ama Aslı ve yaşadıklarını izleyince kendimi tutamadım. BİR MUCİZE OLSA DA ASLI ŞU EZİYETTEN KURTULSA

Görüşmek üzere arkadaşlar