Arama 
ÜYE OL  |  Kayıp Şifre  |  Aktivasyon   
Ana Sayfa  |  Forum  |  Haberler  |  Video  |  Diziler  |  Fotoğraf Galerisi  |  Biyografi  |  Gruplar  |  Ratingler

Geri Git   DiziFilm.com Forum > Yerli DiziFilmler > Gündemdeki Diziler

Yanıtla

Gündemdeki Diziler kategorisinde Fatih Harbiye (Show TV) konusunu görüntülemektesiniz.

Konu Araçları Mod Seç
Eski 08-10-13, 21:10   #41
fatma-1721
Yardımcı Yönetmen

fatma-1721 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 04.02.2007
fatma-1721 has a reputation beyond reputefatma-1721 has a reputation beyond reputefatma-1721 has a reputation beyond reputefatma-1721 has a reputation beyond reputefatma-1721 has a reputation beyond reputefatma-1721 has a reputation beyond reputefatma-1721 has a reputation beyond reputefatma-1721 has a reputation beyond reputefatma-1721 has a reputation beyond reputefatma-1721 has a reputation beyond reputefatma-1721 has a reputation beyond repute

Alıntı:
deren1970 tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Herkese Merhabalar

Sevgili fatma-1721'ciğim daha önce değinmişti, dizideki her karakter birbirini seviyor, nasıl bir iş bu yahu

Pelin Macit'i sever, Onur Pelin'i sever, Pelin'in kız kardeşi, tek aklı başında dediğimiz Duygu başka adam kalmamış gibi ablasına aşık olan Onur'u sever Şinasi Neriman'ı sever, Özlem Şinasi'yi sever, Cihan Şahika'yı sever, Nezahat Cihan'ı sever aman allahım

Neyse tek beğendiğim diyeceğim (evet sormayın yahu beğendiğim oldu bölümde) bölümün son 4 dakikasında gördüğümüz, izlediğimiz Macit-Neriman sahnesi harikaydı

Neriman Macit'i görmeye gider ve sekreterin ;

Sekreter: Macit bey telefonu kapattı, sizi görmek istemiyor

şeklindeki cevabıyla fena bozulup, oradan ayrılırken dı dı dınnn bir baktı ki merdiven başında Macit (harikaydı o sahne) Macit'in yüzündeki sevinme gülümsemesi, gözlerinin içinin gülmesi, sonrasında ikisinin bakışmaları (Neriman'ın kaçamak bakması) Macit'in bakışlarıyla HADİ NERİMAN şeklinde konuşma cesareti vermesi, Neriman'ın söze başlaması, önce teşekkür ve ardından Macit'in beklemediği bir an şaşkınlık yaşasa da Neriman'ın dile getiremediği TOKAT kelimesini ilk söyleyip, konuşma cesaretini vermesi, Neriman'ın sözlerine devam etmesi ve ikisinin derin derin nefes alıp, vermeleri çok çok güzelmiş. (4 dakikalık sahnenin türkçe mealini böyle uzun uzun yazdım ya helal olsun bana)

Kısacası o 4 dakikadaki Macit-Neriman'ı izlemek, konuşmadan bakışlarıyla çok şey ifade eden Neriman-Macit'i izlemek çok çok güzeldi. Bu hafta da bayağı yoğun olacak yeni bölüm belli, Aslı'nın dramını izlemek istemesem de bölümü açıp sonuna kadar inşallah izleyebilirim. Bakalım nasıl dayanacağım Aslı ve dramına

Görüşmek üzere, yroumlarınızı okuyabilmek dileğiyle arkadaşlar
Güzel yorumunla hoşgeldin
Ben bu sayfalardayım da arka arkaya yorumlar yazmak yasak bildiğim kadarıyla o yüzden birilerinin yazmasını bekledim önce

Evet dizide aşk üçgenleri, dörtgenleri,.... baş döndürüyor.
Aslında böylesi aşk üçgenlerinin ...olduğu dizileri ben en fazla üç bölüm izlerim ama bu diziyi izliyorum ve izleyeceğim de.
Çünkü ilk bölümün son sahnesinden beri Neriman&Macit çiftini çok sevdim.
Senin de yazdığın gibi canım arkadaşım 6. bölümün son sahnesi mükemmeldi
Macit' in Neriman' a 'konuş canım' der gibi cesaret verici bakışları ,yoğun duygular içerisinde olduğunu belli eden iç çekişler .... Ve en çok beğendiğim sahne olan Neriman' ı dinledikten sonra ' Hoşgeldin Neriman' deyişi ve o el sıkışması Macit' in Neriman' a 'hoşgeldin hayatıma' demesiydi ve elini sıkı sıkı tutması da ' bu eli kolay kolay bırakmayacağım' diyordu sanki.

Bir aşk dizisinde en önemli olan sözler ve diyaloglardan ziyade bakışlar, iç çekişler...hareketler dir bence, birde ses tonu... az laf edersin ama sesinle duygunu verebilirsen o sahne bir öpüşme sahnesinden çok daha güzel yansıtır aşkını. Bu dizide , özellikle de bu çift' te(Macit&Neriman) işte bu var

Ben Macit' i günahlarıyla,sevaplarıyla seviyorum. Bu bölüm Pelin' i öptüğü için çok kızdım ona ama bir yönünü de takdir ettim : 'Neriman' ı sevmesine ve deli gibi kıskanmasına rağmen, tercihinin Şinasi olduğunu düsündüğü , Şinasi' yi evinde gördüğü halde Neriman' ın zarar görmemesi için verdiği çaba ve onun tercihine saygı göstererek ondan uzak durmaya karar verişi takdire şayandı. Bır kızın hayatında başka bir erkek olduğunu ve bu kızın tercihinin de ondan yana olduğunu bile bile ısrarla onu sevdiğinden ayırıp elde etmeye çalışan erkek ve kadın tarzından nefret ederim, böyle bir sevgiye de, aşk' a da inanmam zaten. 'Aşk' dediğin ,benim gözümde sevdiğinin mutluluğu icin gerektiğinde 'ondan vazgeçmektir', ama onun sana karşı duygular beslediğini anlarsan sonuna kadar yılmadan onun icin savaşmaktır.
Pelin' le yakınlaşarak Neriman' ı unutmaya çalıştı Macit ama nafile .
Hatasından çok şükür erken döndü ve bunu Pelin' le de paylaştı ama Pelin' Macit' in duygularını umursamıyor,inatla onun olmaya çalışıyor, ben buna ne aşk, ne de sevgi derim... bu benim gözümde sadece 'inatla elde etme hırsı'.

Ikınci fragmanı ,özeti , yeni bölüm resimlerini merakla beklemekteyim
Eski 09-10-13, 12:47   #42
deren1970
Yönetmen

deren1970 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 09.05.2006
deren1970 has a reputation beyond reputederen1970 has a reputation beyond reputederen1970 has a reputation beyond reputederen1970 has a reputation beyond reputederen1970 has a reputation beyond reputederen1970 has a reputation beyond reputederen1970 has a reputation beyond reputederen1970 has a reputation beyond reputederen1970 has a reputation beyond reputederen1970 has a reputation beyond reputederen1970 has a reputation beyond repute

Ben geldimmm

Sevgili fatma-1721'ciğim bak elim boş gelmedim, yeni bölümün özetini de getirdim

7. Bölüm Özeti

Neriman’ın, Arcaoğlu Şirketine gelmesi ile şaşkınlığını gizleyemeyen Macit, belli etmemeye çalışsa da durumdan son derece memnun kalmıştır. Neriman ve Şinasi arasında ipler iyice gerilirken, Şinasi, geleceğine yön veren kararlar almak üzeredir ve Neriman ile aralarının kötü olması da Şinasi’nin istemediği bir yolda yürümesine sebep olur. Aslı’nın gerçek yaşantısını öğrenen Zehra ve Nezahat, hayal kırıklığı ve üzüntü içinde ne yapacaklarını bilmez durumdadırlar. Şahika, geçmişinin sır perdesini aralarken, annesi Gülter hanım ve dayısı Faiz bey, duydukları ile sarsılacaklardır.

7. bölüm fragmanı nasıl dolu dolu idi, özet de fragman gibi pek bir dolu dolu ve koyulttuğum cümle beni çok ilgilendiriyor. Zehra hanım ve Nezahat nihayet Aslı'nın durumunu öğreniyorlarmış. Aslı'nın Emre denilen koca müsveddesiyle yaşama devam etmesi demek, maalesfe ki o evde ölmesi demek olacak kızcağızın çekmediği çile, şiddet yok ki maalesef ki ben sonunu iyi görmüyorum Aslı'nın. Bakar mısın anneciği ve ablacığı ne yapacaklarını bilemiyorlarmış. Yapılacak şey belli ama kime diyoruz ki senaristimiz Aslı'ya bunca reva yeter ne olur bir dur noktanız olsun artık

Macit Neriman'ın gelmesinden memnunmuş ki bunu fragmanda görüyoruz tabi, galiba Onur denilen sevimsizle konuşurken (onu bir dahaki yorumda konuşmak isterim) yüzünde güller açmış açmış da PELİN denilen psikopatı başına fena bela etti, bakalım ne yapacak, nasıl olacak bundan sonra Neriman-Macit ilişkisi Bu arada çok PEMBE TABLO mu olacak bilmiyorum ama ben Neriman'ın Ağcaoğlu şirketler grubu için MODEL olacağını bile düşünüyorum iyi mi Macit'in modelleri beğenmeyip, toplantıda;

Macit: Sokakta sağda solda 34 beden kadınlar yok

gibisinden açıklama yaptığı andan itibaren böyle bir beklenti oluştu kafamda iyi mi (pek bir yeşilçamvari oldu ama) bakalım öyle bir şey olur mu göreceğiz

Edit: Haklısın arkadaşım ard arda yorum yapamıyoruz, bunu hatırlatman iyi oldu. Eee yorum sırası sende artık
Eski 10-10-13, 17:48   #43
sevosboss
Asistan

sevosboss kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 18.04.2009
sevosboss has a reputation beyond reputesevosboss has a reputation beyond reputesevosboss has a reputation beyond reputesevosboss has a reputation beyond reputesevosboss has a reputation beyond reputesevosboss has a reputation beyond reputesevosboss has a reputation beyond reputesevosboss has a reputation beyond reputesevosboss has a reputation beyond reputesevosboss has a reputation beyond reputesevosboss has a reputation beyond repute

merhabalar merhabalar...

fatih harbiyi ben basladigi ilk bölümden itibaren izliyorum....

tanitim fragmanlari görünce oyuncularina ragmen nedense benim ilgimi cok cekmisti ve dizi baslayinca hissim beni yaniltmadigini gördüm...

uzu zamandir beni hic bir dizi böyle heycanlandirmadi hikaye oyuncular ve özelikle müsikleri harika ve macit neriman ciftine bayildim...

romanindan cok daha farkliymis dizinin hikayesi ama bence bu hikayede gayet güzel ve umarim macit be neriman sahneleri biran önce cogalir...bu uyumlu cifti sadece her bölümün sonunda görmek üzücü mütis elektirik var cünkü

not: bu baslik neden bukadar durgun...her hafta 2 veya 3 olan bir dizi icin gercekten tuaf bir durum...herkes izliyor birtek bu forumdakiler degil galiba
Eski 10-10-13, 18:32   #44
deren1970
Yönetmen

deren1970 has a reputation beyond reputederen1970 has a reputation beyond reputederen1970 has a reputation beyond reputederen1970 has a reputation beyond reputederen1970 has a reputation beyond reputederen1970 has a reputation beyond reputederen1970 has a reputation beyond reputederen1970 has a reputation beyond reputederen1970 has a reputation beyond reputederen1970 has a reputation beyond reputederen1970 has a reputation beyond repute

Alıntı:
sevosboss tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
merhabalar merhabalar...

fatih harbiyi ben basladigi ilk bölümden itibaren izliyorum....

Hoş geldin sevgili arkadaşım aramıza ailemiz gittikçe artıyor mu ne, umarım bu artış yorumlarımızda da olur

Bilin bakalım buraya gelmeden önce ne yapıyordum tamam tamam yormayayım sizi evet 6. bölümün son dört dakikasını izliyorum yine. Hergün bu dört dakikayı izlemek bana çok iyi geliyor, feci alışkanlık yaptı inşallah yeni bölümlerde de bu bölümdeki dört dakika gibi sahneler olurda benim TUTUKLU olduğum sahne sayısı artar

Bu arada Macit'i görmeye gelen

Neriman: Macit beye benim geldiğimi söylerseniz eğer MUTLAKA görüşmek isteyecektir

demesi ne kadar MANİDAR değil mi

Sonrasında sekreterden Macit bey görüşmek istemiyor cevabını duyduğunda yaşadığı üzüntü, hayal kırıklığı da keza öyle

Ama merdivenlerden inerken Macit'in iki eli pantolonunun cebinde onu hem de gülümseyerek beklemesi de MANİDAR. Macit Neriman2ın yaşadığı hayal kırıklığını düşünmüştür ve onu böyle şaşırttığı içinde pek bir mutlu değil mi

Bu arada Özlem denilen sevimsizin babasının kolundaki dövme Ş harfi mi bana mı öyle geldi o harfinin Şahika ile bağlantısı var mıdır acep yok yahu daha neler, saçmalıyorum galiba

Yeni bölüm fragmanında

Macit: Neriman bugün bana geldi

derken bunu annesine söylüyor galiba. Ben İnci hanıma benzettim o kısacık saç görüntüsünü de bakalım. Bir de İnci hanımın Neriman2ı tanımadan sevimsiz Pelin'in annesinin konuşmalarıyla görmediği, tanımadığı Neriman'a aldığı tavır beni hayal kırıklığına uğrattı maalesef Hoş dizide ÖNYARGILI olmayan pek kimse yok ama oğlunun mutluluğu için Neriman2la tanışmak isteyen ve onu gördüğünde kafasındaki önyargının hatalı olduğunu anlayacak bir ANNE izler miyiz acaba

Bu sorularım sayesinde kimbilir yorumlarınızı okurum, beni aydınlatırsınız belki arkadaşlar

Görüşmek üzere
deren1970 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-10-13, 20:15   #45
fatma-1721
Yardımcı Yönetmen

fatma-1721 has a reputation beyond reputefatma-1721 has a reputation beyond reputefatma-1721 has a reputation beyond reputefatma-1721 has a reputation beyond reputefatma-1721 has a reputation beyond reputefatma-1721 has a reputation beyond reputefatma-1721 has a reputation beyond reputefatma-1721 has a reputation beyond reputefatma-1721 has a reputation beyond reputefatma-1721 has a reputation beyond reputefatma-1721 has a reputation beyond repute

Alıntı:
Hoş geldin sevgili arkadaşım aramıza ailemiz gittikçe artıyor mu ne, umarım bu artış yorumlarımızda da olur

Bilin bakalım buraya gelmeden önce ne yapıyordum, tamam tamam yormayayım sizi evet 6. bölümün son dört dakikasını izliyorum yine. Hergün bu dört dakikayı izlemek bana çok iyi geliyor, feci alışkanlık yaptı inşallah yeni bölümlerde de bu bölümdeki dört dakika gibi sahneler olurda benim TUTUKLU olduğum sahne sayısı artar
Sende mi ? Bende kaç kez izlediğimi sayamıyorum inan ; internetten Neriman&Macit sahneleri videolarını indirdim, bilgisayara yükledim 6. bölüm' ün son dört dakikası ,3. bölümün son sahnesi,4. bölümün son sahnesi,2. bölümün ilk sahneleri ve tabiiki 1. bölüm Macit&Neriman sahneleri ... vaktim oldukça bu çifti izliyorum Ilk bölümün son sahnesinde öpülmekten korkup yüzme bilmeden denize atlayan Neriman ve onu kurtarmak için peşinden atlayan ve böylece ihtiyacı olan soğuk duşu almış olan Macit çifti beni büyüledi
Alıntı:

Neriman: Macit beye benim geldiğimi söylerseniz eğer MUTLAKA görüşmek isteyecektir

Sonrasında sekreterden Macit bey görüşmek istemiyor cevabını duyduğunda yaşadığı üzüntü, hayal kırıklığı da keza öyle

Ama merdivenlerden inerken Macit'in iki eli pantolonunun cebinde onu hem de gülümseyerek beklemesi de MANİDAR. Macit Neriman'ın yaşadığı hayal kırıklığını düşünmüştür ve onu böyle şaşırttığı içinde pek bir mutlu değil mi
Neriman' ımız çok emindi Macit' in kendisiyle görüşeceğinden... kızımız ısrarla istendiğinin farkında caaanım ama nasıl da dumura uğradı
Macit' in iki eli cebinde Neriman' ı beklediğini görünce aklıma Neriman' ın Fahriye' ye Macit' i nasıl tarif ettiği geldi : ' kibirden yapılmış robot gibi ' demişti
Macit bey zevkten dört köşe oldu . Neriman' ın gelişiyle gülüşü de geri geldi ... 7. bölüm fragmanında da Neriman' a doğru eğilerek ' hatırlanmak güzel' diyor . Kızımızı mahcup ediyor
Neriman Macit' in yüzüne ,arkasından söylediği gibi ' sen kibirden yapılmış robot gibisin' dese ne güzel olurdu
Alıntı:
Bu arada Özlem denilen sevimsizin babasının kolundaki dövme Ş harfi mi bana mı öyle geldi o harfinin Şahika ile bağlantısı var mıdır acep yok yahu daha neler, saçmalıyorum galiba
Olabilir vallahi Dizide herkesin herkesle bir şekilde bir bağı var.
7. bölümün 2. fragmanını izledim ve Şahika' ya çok üzüldüm Hem anneyim, hem evlat ama Şahika' nın yerinde olsam annemi kolay kolay affedemem. Bir çocuğu dünyaya getirirsen onu babasında bırakmak zorunda kalsan bile, en azından büyüyene kadar elin hep bir şekilde üzerinde olmalı , bunun için savaşmalısın. Kızcağız iki yaşındayken annesiz kaldı, allah bilir nasıl bir babayla ve anlaşılan kötü yola düştü. İnşallah bundan sonra iyi bir hayatı olur.

Alıntı:

Yeni bölüm fragmanında

derken bunu annesine söylüyor galiba. Ben İnci hanıma benzettim o kısacık saç görüntüsünü de bakalım. Bir de İnci hanımın Neriman ı tanımadan sevimsiz Pelin'in annesinin konuşmalarıyla görmediği, tanımadığı Neriman'a aldığı tavır beni hayal kırıklığına uğrattı maalesef. Hoş dizide ÖNYARGILI olmayan pek kimse yok ama oğlunun mutluluğu için Neriman'la tanışmak isteyen ve onu gördüğünde kafasındaki önyargının hatalı olduğunu anlayacak bir ANNE izler miyiz acaba
Bence Macit 'Neriman' ın ona geldiğini 'Duygu' ya söylüyor

Macit' in annesi 'İnci hanım'dizide büyük bir keyifle izlediğim bir karakter.
Oğlu onun biricik varlığı , çok sevdiği , aşık olduğu ama sevdiği gibi sevilmediğinin farkında olduğu kocasından olan,annesini gerçekten de çok seven ve ona değer veren bir evlat Macit.
İnci hanım oğlu için endişeleniyor. Neriman farklı , onun bilmediği bir dünyanın kızı ve bu onu endişelendiriyor ama buna rağmen oğlunun sevmeden Pelin' le evlenmesini de istemiyor, oğlunun duygularına değer veriyor, mutsuz olmasını istemiyor. Olması gerektiği gibi bir anne İnci hanım bence ve Neriman' ı tanıdıkça da çok seveceğinden eminim... Neriman resim çiziyor , İnci hanımın da zevki tablolar, ortak tarafları çok fazla ikisinin . Itır Esen' i tebrik ediyorum her sahnesi' nde inceliğiyle, zarafet akan oyunculuğuyla büyülüyor beni.

Sevgili sevosboss , yorumunla hoş geldin canım
Artık bol bol yorumlarını bekliyorum
fatma-1721 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-10-13, 21:05   #46
sevosboss
Asistan

sevosboss kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 18.04.2009
sevosboss has a reputation beyond reputesevosboss has a reputation beyond reputesevosboss has a reputation beyond reputesevosboss has a reputation beyond reputesevosboss has a reputation beyond reputesevosboss has a reputation beyond reputesevosboss has a reputation beyond reputesevosboss has a reputation beyond reputesevosboss has a reputation beyond reputesevosboss has a reputation beyond reputesevosboss has a reputation beyond repute

Alıntı:

Bilin bakalım buraya gelmeden önce ne yapıyordum tamam tamam yormayayım sizi evet 6. bölümün son dört dakikasını izliyorum yine. Hergün bu dört dakikayı izlemek bana çok iyi geliyor, feci alışkanlık yaptı inşallah yeni bölümlerde de bu bölümdeki dört dakika gibi sahneler olurda benim TUTUKLU olduğum sahne sayısı artar

Ama merdivenlerden inerken Macit'in iki eli pantolonunun cebinde onu hem de gülümseyerek beklemesi de MANİDAR. Macit Neriman2ın yaşadığı hayal kırıklığını düşünmüştür ve onu böyle şaşırttığı içinde pek bir mutlu değil mi

Yeni bölüm fragmanında

derken bunu annesine söylüyor galiba. Ben İnci hanıma benzettim o kısacık saç görüntüsünü de bakalım. Bir de İnci hanımın Neriman2ı tanımadan sevimsiz Pelin'in annesinin konuşmalarıyla görmediği, tanımadığı Neriman'a aldığı tavır beni hayal kırıklığına uğrattı maalesef Hoş dizide ÖNYARGILI olmayan pek kimse yok ama oğlunun mutluluğu için Neriman2la tanışmak isteyen ve onu gördüğünde kafasındaki önyargının hatalı olduğunu anlayacak bir ANNE izler miyiz acaba

Bu sorularım sayesinde kimbilir yorumlarınızı okurum, beni aydınlatırsınız belki arkadaşlar

Görüşmek üzere
o son 4 dakikayi sürekli izliyorsun cünkü macit neriman sahnesi cok az o durum bende de var acikcasi seni anliyorum yani

nerimanin kendiside farkinda macitin ona karsi ilgi duydugunu fakat kabulenemiyor bence

ve evet nerman icin süpriz oldu macitin merdivenin orda onun beklemesi...

bence macit neriman burya geldi sözünü duyguya söylüyor bana öyle geldi...

ve bu dizide ben baska birsey daha fark ettim karekterlerin nerdeyse hepsi askin ne oldugunu bilmiyor gibi özelikle macitle neriman...ikisininde durumu ayni ikiside cocukluk arkadaslari ile beraber...bakalim nezaman örenecekler gercek askin ne oldugunu
sevosboss Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-10-13, 17:50   #47
ZELİŞ K.
Set Görevlisi

Giriş Tarihi: 06.10.2010
ZELİŞ K. has a reputation beyond reputeZELİŞ K. has a reputation beyond reputeZELİŞ K. has a reputation beyond reputeZELİŞ K. has a reputation beyond reputeZELİŞ K. has a reputation beyond reputeZELİŞ K. has a reputation beyond reputeZELİŞ K. has a reputation beyond reputeZELİŞ K. has a reputation beyond reputeZELİŞ K. has a reputation beyond reputeZELİŞ K. has a reputation beyond reputeZELİŞ K. has a reputation beyond repute

Merhabalar efendim.... Dizi yoksunluğu çektiğim şu son aylarda Fatih_Harbiye beni ekrana bağlayan bir kaç diziden biri oldu(izlediğim 3 dizi oldu sayesinde) bir iki şey yazmak istiyorum sayın senarist hanım bu neriman macit sahneleri ne zaman dizi başı ve sonu olmaktan çıkacak acaba çoğaltın biraz ama olmuyor böyle zira ben pelinin dekoltesini izlemekten o cart sesiyle kalın dudaklarıyla niçin beni sevmiyorsun macit repliklerini sürekli duymaktan bıktım ayrıca şinasinin ekrandan bana melül melül bakmasına daha ne kadar dayanırım bilmiyorum seside kötü zaten birde şarkı söylettiler vallahi şahika da olmasa ne yaparım bilmiyorum cihanında dediği gibi kadının adı varmış yani duygu onur olmaz şahika onur yapalım biz onu Onurun peline olan aşkı yüzünden parislere kaçması falan inandırıcı değil bana göre pelin öyle yana yakıla aşık olunacak bir karakter çizmiyor ki yüzeysel biri asla derin bir karakter değil hikaye hızlansın biraz meriman macit sahneleri çoğalsın neriman ev kızı formundan kurtulsun bir işi olsun artık mesela resim yapıyor neriman macitin annesiyle karşılaşsın ortak yönleri nasılsa resim kaynaşsınlar yada bir şekilde nerimanda şirkete kapağı atsın dayısı ortak zaten ne o öyle sürekli fahriyeyle kolkola mahalle dolaşıyorlar neyse fatih harbiye dizisi hızlanalım biraz lütfen.
ZELİŞ K. Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-10-13, 23:05   #48
fatma-1721
Yardımcı Yönetmen

Varsayılan 7.bölüm yorumum

Geçen bölümün en güzel son 4 dakikasının devamı da benim için bölümün en güzel sahneleriydi.

Neriman' ın zorla elini Macit' in elinden çekişi ... Macit' in önce eline sonra da Neriman'ın gözlerine bakışı Neriman' ın 'özrümü dilediğime göre artık gidebiliriz' deyişine Macit' in 'birkaç dakikanız var herhalde, yoksa içtenliğinden şüphe edeceğim' cevabı tadına doyulmaz sahnelerdi.
Onur' un da dediği gibi heycanlı bir aşk oyunu oynuyor Macit&Neriman ikilisi, bazen golu atan Macit oluyor, bazen Neriman

Şahika' ya teşekkür ediyorum : Macit' e ' Neriman sizden çok söz etti ' diyerek duygularını görmezden gelmekte ısrar eden Neriman' ı ele vermesine sevindim. Neriman durumu yine iyi kurtardı ama Macit' in sevinçten ağzı kulaklarındaydı.
Macit Neriman' a fena halde aşık oldu ve Neriman' dan umud ışığı bekliyor zavallım Neriman' ın birşey içmek istemediğini ve bunun ziyaretinin süresini kısalttığını düşünerek yüzü döküldü ama Şahıka' nın kahve istemesiyle çocuklar gibi sevindi Macit
ve şansını deneyerek Neriman' ı akşam yemeğine davet etti ... 'ödeyececeğim borcum kalmadığını sanıyordum' diyen Neriman' dan şahane bir gol yedi.
Neriman' ın uzattığı eli öperek onu nasıl heycanlandırdığının farkında değil Macit. Neriman Macit' in öptüğü eli okşadı durdu, daha sonra da Şinasi ona elini uzattığında ,sanki bir hatırayı korumaya çalışır gibi elini ona uzatmak istemedi Neriman Macit' e çoktan aşık oldu da duygularından korktuğu için bunu kendine bile itiraf edemiyor.

Duygu - Neriman benzetmesi dizinin hikayesinin gidişatını belli etti bence : İki arkadaş(Macit ve Onur) ve iki kuzen (Neriman ve Duygu) .
Ben Duygu' yu da en az Neriman kadar çok seviyorum, Özü,sözü bir, hem zarif, hem çok güzel bi kız Duygu. Neriman hem görsel, hem karakter olarak annesine ...Duygu' da karakter olarak halasına benzemiş sanırım.
Duygu' nun Onur' a kayıtsız olmadığını 'bu yaşananlar sanki rüya gibi' diyerek , resmen söylemesi ama Onur tarafından tam öpülecek' ken rüya bozulacak korkusuyla ondan uzaklaşması Neriman' la çok benzer tarafları olduğunun ispatı.

Pelin ise gerçek anlamda 'yürüyen bir felaket'... Macit' i üzmek,arkadaşıyla arasını açmak için acaba Onur' a yaklaşır mı bunu da yapar mı bilmiyorum ama Duygu' yu da Neriman' ı da üzeceği kesin.

Onur Pelin' i gençlik yıllarında sevdi ama bu 5 yılın sonunda gördüğü Pelin Onur tarzında bir erkeğin sevebileceği biri değil, bence.

Şahika ' nın Onur'la bir ilişkisi olsun istemem ben , çünkü 7. bölümde
Onur& Duygu aşkı' nın temeli atıldı ve bu çok masumca başladı, o yüzden de bu çift benim bu dizideki Macit&Neriman çiftinden sonra ikinci favori çiftim.

Cihan ... karakter olarak beğendiğm biri ve tarz olarak da Şahika' ya uygun....Şahika Cihan için çok güzel olabilir ama ben yakıştırıyorum onları ve birbirlerini anlayabilecek bir çift olabileceklerini düşünüyorum.

Bu arada Pınar Dikici' ye tebrikler Anne&kız konuşmasında gösterdiği oyunculuk performansı tek kelimeyle mükemmeldi
Şahika yaşadıklarından sonra mutlu olmayı hakediyor ama bu zengin erkek avına çıkarak olmaz, olmamalı...onu gerçekten seven,anlayan biriyle mutlu olabilir...dizide şu an boy gösteren erkeklerin içerisinde de bence en uygun aday Cihan.

Şahika 'sekreterlik' başvurusunda Neriman' ın numerasını yazmış olmalı Macit Neriman' ın numerasını bilmiyordu sanırım

Bu arada 'Fatoş' cum, canım arkadaşım tahminin doğru çıktı, Macit bey' in konuştuğu kişi annesiymiş ve Macit o konuşmada Neriman' ın tabiriyle 'kibirden yapılmış' gibiydi, 'zor kadın şehir efsanesiymiş'....

Ve son sahne ... Macit&Neriman telefon görüşmesiyle bitti ve fragmandan anladığım kadarıyla da ikisiyle devam edecek ve yorumuyla aramıza yeni gelen arkadaşım' ızın da(hoşgeldin zeliş )yazdığı gibi artık daha fazla Macit&Neriman sahneleri izlemek istiyoruz.
fatma-1721 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-10-13, 23:08   #49
deren1970
Yönetmen

Alıntı:
fatma-1721 tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle

Geçen bölümün en güzel son 4 dakikasının devamı da benim için bölümün en güzel sahneleriydi.

.

Ben Geldimmmm

Tüm Fatih Harbiye ailesinin öncelikle Kurban Bayramı mübarek olsun ve

sevgili Fatma'cığım aynen, 6. bölümün son 4 dakikası ve 7. bölümün ilk 6-7 dakikası bölümün en güzel sahneleriydi bu durumda her bölüm Neriman-Macit sahnesi 2 şer dakika artıyorsa 8. bölümde bu durumda 10 dakika filan mı Macit-Neriman sahneleri izleyeceğiz, ne yapacağız

Şimdi bölüme geçmeden önce HOŞGELDİN NERİMAN diyerek elini uzatan Macit'le tokalaşan Neriman sahnesine dikkate edersek, Macit kızın kolunu kendine çekip, daha sonra elini sımsıkı sarıp tokalaşıyor eeee o 4 dakikayı benim gibi kaç kere izlerseniz böyle detayları yakalayıp, izlerken pek bir keyif alıyorsunuz. Uzan kolu kendine çek ve sıkıca kavrayıp tokalaş, iyiymiş

7. bölümün başına gelince Macit'e kalsa günlerce öyle kalabilirmiş kesin sevdiği, aşık olduğu kızla tokalaşmış, kızın eli elinde, gözleri kaçamak da olsa gözlerinde, daha ne istesin çocuk ama Neriman'ın elini çabucak çekmesiyle hem eline, hem de Neriman'a gülerek bakan bakışları pek bir feci yahu Macit ve onun bakışlarını izlemek harika.

Neriman'ın kaçar gibi uzaklaşmak istemesi, Macit'in ise orada bir kaç dakika daha kalmaları için konuşması Şahika'nın da bu davete atlaması ve buna çok sevinen Macit'i görmek pek bir güzeldi

Neriman'ın ise bakışlarıyla Şahika'ya ne yapıyorsun bakışı atması Şahika'nın ise önce HADİ, HADİSENE NERİMAN bakışı atması filan güzeldi. Bu bölümde Neriman-Şahika ve bakışlarla konuşmaları süperdi Macit'in Neriman'ı Onur ile tanıştırmasına gelince garibim nasıl heyecanlıydı, eee sevdiği kızı en yakın dostu, arkadaşıyla tanıştırıyor olay önemli. Yalnız Neriman'ın yanındaki Şahika hiç dikkatini filan da çekmemiş Macit'in. Eee Neriman var ya yetiyor ona hoş Şahika öhöm diyerek kendi varlığını gösterdi o başka

Bu arada Macit pek bir CENTİLMEN yahu, Neriman'ın sandalyesini çekmesi filan TEN PUAN POINT, Neriman otururken arkasından eğilerek ;

Macit: Hatırlanmak güzel

dediğinde Neriman da bir tuhaf oldu ya neyse Macit bir şey içermişiniz diye sorar Neriman her zamanki gibi yok gidiyoruz der ama Şahika BİR KAHVE ALIRIM diye olaya BAL-KAYMAK olur Neriman bakışlarıyla ne yapıyorsun der Şahika'ya, Şahika ise omuz hareketiyle Neriman'a karşılık verir

Neriman bu defa nasıl baktıysa Şahika kahvesini içemeden ayağa kalkan Neriman-Şahika ve

Neriman: Her şey için teşekkürler

diyerek bu defa elini Macit'e uzattığında o elin titremesini ben ekran karşında hissettim, bunu yaşayan Macit'i düşünemiyorum bile Fırsat bu fırsat diyerek (bu arada gülmeyin gerçekten ben anlamadım NERİMAN MACİT'TEN TOKAT İÇİN NİYE ÖZÜR DİLEDİ) yemeğe davet eden Macit kalesine atılan golü yedi Neriman'dan

Neriman: Her şey için teşekkürler, hoşça kalın

derken

Macit: Görüşürüz Neriman

der. Çocuk o kadar emin Neriman'ı bir daha göreceğinden

Veeee Neriman gidince Onur'un görüşlerini duymak isteyen ve duyduklarıyla mest olan Macit'i izlemek güzeldi. Dışarıya çıktığında elinin titremesi geçmeyen ve Macit'in imzası olan elini diğer eliyle okşayan Neriman'ı izlemek güzeldi. Yaniii kısaca Neriman-Macit'i izlemek çok çok güzeldi

Edit: Neriman Macit'ten neden özür diledi sorumu ve diğer şeyleri artık bir dahaki yorumda şey ettireceğim Görüşmek üzere arkadaşlar. Neriman-Macit'le kalın
deren1970 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-10-13, 14:09   #50
NATY&FACU
Bölüm Sorumlusu

NATY&FACU kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 01.08.2006
NATY&FACU has a reputation beyond reputeNATY&FACU has a reputation beyond reputeNATY&FACU has a reputation beyond reputeNATY&FACU has a reputation beyond reputeNATY&FACU has a reputation beyond reputeNATY&FACU has a reputation beyond reputeNATY&FACU has a reputation beyond reputeNATY&FACU has a reputation beyond reputeNATY&FACU has a reputation beyond reputeNATY&FACU has a reputation beyond reputeNATY&FACU has a reputation beyond repute

8. Bölüm Özeti
Bölüm Tarihi: 26/10/2013

Neriman’a gelen telefon ile Şinasi yeniden yıkılır. Aralarını düzeltmek için çaba gösteren ama bir türlü dengeyi kuramayan Şinasi ve Neriman için yeni bir karmaşa durumu söz konusudur. Saplantılı aşkı yüzünden sarsıcı günler geçiren Pelin, kendisi başta olmak üzere Macit’i de iyice bunaltmıştır. Yaşadığı bunalım sebebi ile Pelin’in beklenmedik kararı, herkesi şok edecektir. Şahika, bencilce düşünceleri ve kendi başına aldığı kararlar yüzünden zor durumda kalsa da bir yolunu bulup olayları lehine çevirmeyi başarır. Şahika, entrikalar peşinde koşarken, hiçbir şeyin farkında olmayan Neriman, kendisinin Şahika tarafından nasıl bir oyuna alet edildiğini öğrenebilecek mi? Sürprizlerle dolu Şahika’nın maceraları gün yüzüne çıkmak üzeredir.

Bookmarks

Etiketler
kadir doğulu

Şu an bu konuyu görüntüleyen kullanıcı sayısı: 1 (0 üye ve 1 misafir)

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Mesajlara cevap yazamazsınız
Mesajınıza eklenti ekleyemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
SimgelerAçık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu Kapalı

Hızlı Geçiş