Arama 
ÜYE OL  |  Kayıp Şifre  |  Aktivasyon   
Ana Sayfa  |  Forum  |  Haberler  |  Video  |  Diziler  |  Fotoğraf Galerisi  |  Biyografi  |  Gruplar  |  Ratingler

Geri Git   DiziFilm.com Forum > Yerli DiziFilmler > Gündemdeki Diziler

Yanıtla

Gündemdeki Diziler kategorisinde Fatih Harbiye (Show TV) konusunu görüntülemektesiniz.

Konu Araçları Mod Seç
Eski 01-11-13, 00:28   #61
Muratci
Oyuncu

Giriş Tarihi: 06.04.2010
Muratci has a reputation beyond reputeMuratci has a reputation beyond reputeMuratci has a reputation beyond reputeMuratci has a reputation beyond reputeMuratci has a reputation beyond reputeMuratci has a reputation beyond reputeMuratci has a reputation beyond reputeMuratci has a reputation beyond reputeMuratci has a reputation beyond reputeMuratci has a reputation beyond reputeMuratci has a reputation beyond repute

sabirsizlikla 9. bölümü bekliyorum.. 9 bölümdür bakiyorum ama nihayet neriman-macit sahneleri cogaliyor. diger karakterlerde güzel olmuslar ama insan ister istemez esas kiz ile esas oglani görmek istiyor.. bize ilk bölümde öyle sahneler verdilerki daha cok izleyesi geldi insanin..
Muratci Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01-11-13, 13:40   #62
deren1970
Yönetmen

deren1970 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 09.05.2006
deren1970 has a reputation beyond reputederen1970 has a reputation beyond reputederen1970 has a reputation beyond reputederen1970 has a reputation beyond reputederen1970 has a reputation beyond reputederen1970 has a reputation beyond reputederen1970 has a reputation beyond reputederen1970 has a reputation beyond reputederen1970 has a reputation beyond reputederen1970 has a reputation beyond reputederen1970 has a reputation beyond repute

Ben geldimmmmm

8. bölümle ilgili konuşmak istediklerim bitmemişti, naçizane bugün devam etmek istiyorum sözlerime ve işte geliyor yorumum

Ne diyorduk MACİT-NERİMAN ile AŞK güzel diyordum/k değil mi, evet gerçekten ikisine AŞK çok yakışacak ve onlardan önce Şinasi efendiyi konuşmak istiyorum. Bu Şinasi adamı öldürür gerçekten, onunla bir hayat sürer mi nasıl sürer inanın düşünmek istemiyorum. Şinasi gibi erkekler yok mu ÇOKKK var, her daim ilgi alaka sen göstereceksin, peşinden sen koşacaksın, sürekli sen özür dileyeceksin ama beyefendi seni dinlemeden, anlamadan zaten sürekli TRİP lere filan gireceği için, bir de çocuklar gibi küsüp, gider filan, offf daraldım vallahi onu yazarken

8. bölümde Neriman Şinasi efendiyle konuşurken ne demişti

Neriman: BEN ARTIK BANA İNANAN, GÜVENEN, YANIMDA OLAN BİRİSİNİ İSTİYORUM

demişti işte bunları yapan, yapacak olan Macit olacak, Şinasi gıcığı değil

Macit oyun filan oynamadan açık açık geçti kızın karşısına ve SENDEN UZAK DURAMIYORUM, İLK DEFA BİRİNE YENİLDİM, SENİ TANIMAK İSTİYORUM dedi mi DEDİ. Neriman kendisini anlatırken, o kadar tanımıyor olsa da hayır sen böyle biri değilsin dedi ki, tanıdıkça çok daha fazla sevip, aşık olacak Neriman'a. Hoş bundan daha fazla nasıl olur onu da bilemiyorum.7/24 Neriman her daim aklında.

Şinasi efendi ise sadece ŞİKAYET etsin Cihan'ın konuşman lazım, duygularını söyle gibisinden akıl vermesini dinlesin, yapıcam, edicem desin sonra sonrası yok. Hemen oyuncağı alınmış çocuklar gibi KÜSSÜN, TRİP atsın. AŞK ZOR'DUR Şinasi efendi sen Neriman ve aşkı için ne kadar savaştın, savaşıyor musun

Bu arada Macit harika bir annenin oğlu olduğu için çok şanslı ve maalesef ki annesinin aldatıldığını biliyor. İşte bunları yaşayan Macit, gören Macit asla bir kadını hele ki çok sevdiği Neriman'ı üzmez, üzmeyecektir diye düşünüyorum (inşallah yanılmam)

8. bölümün son sahnesi ŞİNASİ'YE KAPAK SAHNESİDİR ki bayıldım o sahneye. Ben senin neyinim diyen Neriman, üzülen Neriman işte o sırada arkasından gelen BEYAZ ATLI PRENS demiyorum Macit Arcaoğlu'nun elini omuzuna koyup ve elini oradan çekmemesiyle CEVABINI Şinasi efendiden değil, Macit'ten aldı ki o sahne

MACİT: NERİMAN BENİM SEVDİĞİM KADIN

intibasını da verdi Şinasi'ye. Açık açık, gözlerini Şinasi efendiye dikerek hem de

9. bölüm fragmanına gelince olaylar bayağı hızlanıyor galiba. İnci hanım nasıl hemen Neriman'ı KABUL ediyor inanın anlamadım. Çalışmaları gönderirken, daha öğrencim olacak kişi görmedm demişti. Neriman ne çabuk okula kabul edilip, çalışmaları İnci hanım tarafından görüldü anlayacağız bu bölüm. Zaten Macit ile şakalaşıp, birbirinin yüzüne boya sürmeleri süperrrrr

Bölüm başında arabada tartışan Neriman-Macit mi olacak Neriman artık ne dediyse, Macit pat diye arabayı durdurup, yine yanlış anlaşılacaksam hemen in diyor (vayyyy ağbimizin hafif MAÇO tarafı da var ha ) sonrasında yine kendisini tutamayıp, eli Neriman'ın saçlarına oradan yüzüne gidecek galiba ki Neriman'ı içi titreyecek bu hareketle. nasıl titremesin, heyecanlanmasın değil mi

Tüm bunların cevabını yarın akşam ki bölümde izleyeceğiz galiba. İnşallah ayrın olabildiğinde PELİN CADISINI az görürüz. O kıza dayanamıyorum. Bol bol Macit-Neriman sahneleri izleyebilmek dileğiyle
Eski 03-11-13, 00:07   #63
Muratci
Oyuncu

Giriş Tarihi: 06.04.2010
Muratci has a reputation beyond reputeMuratci has a reputation beyond reputeMuratci has a reputation beyond reputeMuratci has a reputation beyond reputeMuratci has a reputation beyond reputeMuratci has a reputation beyond reputeMuratci has a reputation beyond reputeMuratci has a reputation beyond reputeMuratci has a reputation beyond reputeMuratci has a reputation beyond reputeMuratci has a reputation beyond repute

bu bölümü dört gözle bekledim.. bekledigimede deydi sanki ama ben daha cok macit-neriman sahnesi bekliyordum (istiyordum). Gerci 9. bölümde bu konuda baya ilerleme katettiler ama insan daha cok görmek istiyor ikisini.. bide su sinasi yokmu. Yahu kiz sana davet gecesi gel gidelim diyorda sen kalkiyorsun sarki söylüyorsun, magdem o aksam nerimanin dedigi olacakti ozaman gitseydin ya.. bence sinasinin´de anlayamadigi biseyler var. Kendisini Nerimana asIk zannediyor ama özlemdende hoslaniyor. Sinasi koskoca 9 bölüm icersinde ilk kez 10. bölümde akilli ve adam gibi adam olarak bir adim atiyor. Neriman ve macitin karsisina gecip Nerimana herseyi soruyor.. böylelikle kimse biyere kacamadan herseyi anlatmak zorunda kalir.
Muratci Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-11-13, 01:32   #64
sude1
Asistan

sude1 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 17.11.2006
sude1 has a reputation beyond reputesude1 has a reputation beyond reputesude1 has a reputation beyond reputesude1 has a reputation beyond reputesude1 has a reputation beyond reputesude1 has a reputation beyond reputesude1 has a reputation beyond reputesude1 has a reputation beyond reputesude1 has a reputation beyond reputesude1 has a reputation beyond reputesude1 has a reputation beyond repute

slm herkese uzun zamadır ilk defa bir diziye yorum yazıyorum:icon_ whis fatih harbiye güzel dizi ama sanki eksik çok gibi izlerken insan takılıyor bazen örnegin dizidedki bakışmalar çok abartılı iki bakışma arası reklam arası gibi maşallah şinaasiyi kötü yapacagız diye iyice sıktılar yok yanlış anlamalar şahikanın özlemin yalanları dolduruşları oglanı salak ettiler öyleki adam kocaya giden kız kardeşini bile unuttu insan bir gider ziyaret eder adam nerimandan başka bi şey düşünmüyo
ama yinede kendini izlettirir bir havası var seviyorum bu diziyi
Eski 04-11-13, 00:53   #65
funda2
Yönetmen

funda2 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 26.11.2006
funda2 has a reputation beyond reputefunda2 has a reputation beyond reputefunda2 has a reputation beyond reputefunda2 has a reputation beyond reputefunda2 has a reputation beyond reputefunda2 has a reputation beyond reputefunda2 has a reputation beyond reputefunda2 has a reputation beyond reputefunda2 has a reputation beyond reputefunda2 has a reputation beyond reputefunda2 has a reputation beyond repute

TIKLAYIN...

Eski 04-11-13, 01:04   #66
vadikızı
Yönetmen

vadikızı kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 19.01.2009
vadikızı has a reputation beyond reputevadikızı has a reputation beyond reputevadikızı has a reputation beyond reputevadikızı has a reputation beyond reputevadikızı has a reputation beyond reputevadikızı has a reputation beyond reputevadikızı has a reputation beyond reputevadikızı has a reputation beyond reputevadikızı has a reputation beyond reputevadikızı has a reputation beyond reputevadikızı has a reputation beyond repute
vadikızı kullanıcısına Yahoo aracılığı ile mesaj yolla

Selam herkese
bölümü tekrar izlicem ama yazmadan edemedim nerimanla macitin
resim yaparken ki hali çok güzeldi neriman macite aşık olmaya başladı
ama bir yandanda şinasiyi düşünmeden edemiyor şinasiyide anlamıyorum
ben artık ya nerimana güvense sorun olmayacak ama nedense anlamak
istemyor nerimanı
Eski 04-11-13, 18:00   #67
Cansu*
Yönetmen

Cansu* kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 02.12.2007
Cansu* has a reputation beyond reputeCansu* has a reputation beyond reputeCansu* has a reputation beyond reputeCansu* has a reputation beyond reputeCansu* has a reputation beyond reputeCansu* has a reputation beyond reputeCansu* has a reputation beyond reputeCansu* has a reputation beyond reputeCansu* has a reputation beyond reputeCansu* has a reputation beyond reputeCansu* has a reputation beyond repute

Öncelikle merhabalar. Forum son zamanlarda fazlasıyla yavaş olduğu için epeydir uğramıyordum. Zaten asi dizisi biteli pek de ziyaret etmiyordum açıkçası. Asi demişken konuya da girmek isterim ki 2009 yılından beri doğru düzgün dizi takip etmiyordum. Kendimi kaptırabileceğim destekleyeceğimiz bir çift bir hikaye bulamamıştım. Sanırım biraz da yapay ve soğuk geliyordu son dönem oyuncuları. Açık ki senaryolar da giderek birbirine benziyor ve klişe bir hal alıyordu. Ta ki Fatih Harbiye'yi görene dek. İlk bölümlerinden tiryakisi oldum diyebilirim, gerçekten çok naif ve insanın ruhuna dokunan bir hikaye. Keza oyuncular da fazla ünlü olmayıp yüzlerini eskitmeyen kişiler oldukları için benimseyebildim bu diziyi. Neriman karakterini canlandıran oyuncu için genelde yaşı küçük duruyor,başrole yakışmamış gibi yorumlar görüyorum, nedense ben o oyuncuda ayrı bir hava, masumiyet görüyorum. Doğal kasılmadan oynuyor ve kendine has bir ses tonu üslubu var. Macit karakterindeki oyuncuyu doğruya doğru Pis Yedili'de pek sevmezdim, saç kesiminin bir insanı nasıl değiştirebileceğini bu diziyle anladım. Kadir Doğulu'nun bakışları harikulade ve inanılmaz etkileyici. Güldüğü zaman, nerimanı süzüp seyrettiği zaman tebessüm etmemek karşılık vermemek ekran karşısında imkansız. Şinasi beyin de oyunculuğu göze batmıyor,gayet sıcak samimi duruyor. Her haliyle bu diziyi çok beğendim, özellikle dediğim gibi senaryosu beni kendine çekti ve macit ile neriman arasındaki uyum ne olursa olsun bu diziyi izlememe sebep olacak en büyük etken. Dizinin başarısının devamını diliyorum umarım hep böyle düzgün gider. Ve bir de bu güzel dizinin bu kadar bölüm geçmesine rağmen yalnızca 7 sayfa ilerlemesi üzücü, hiç mi seveni yok forumumuzda
Eski 04-11-13, 18:15   #68
deren1970
Yönetmen

deren1970 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 09.05.2006
deren1970 has a reputation beyond reputederen1970 has a reputation beyond reputederen1970 has a reputation beyond reputederen1970 has a reputation beyond reputederen1970 has a reputation beyond reputederen1970 has a reputation beyond reputederen1970 has a reputation beyond reputederen1970 has a reputation beyond reputederen1970 has a reputation beyond reputederen1970 has a reputation beyond reputederen1970 has a reputation beyond repute

Alıntı:
Cansu* tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
.

Zaten asi dizisi biteli pek de ziyaret etmiyordum açıkçası. Asi demişken konuya da girmek isterim ki 2009 yılından beri doğru düzgün dizi takip etmiyordum.Kadir Doğulu'nun bakışları harikulade ve inanılmaz etkileyici. Güldüğü zaman, nerimanı süzüp seyrettiği zaman tebessüm etmemek karşılık vermemek ekran karşısında imkansız. macit ile neriman arasındaki uyum ne olursa olsun bu diziyi izlememe sebep olacak en büyük etken.

Sevgili Cansu* cuğum Asi başlığından sonra seninle bu başlıkta karşılaşmak ve güzel yorumunu okuyabilmek çok çok güzelyorumunun bazı cümlelerini aldım veee

Fatih-Harbiye başladığında bu diziye bu kadar bağlanacağımı inanın hiç bizlmezdim ama Macit-Neriman ikilisi, MÜTHİŞ KİMYA'ları beni bu diziye çok fena bağladı çok

Sadece bu diziyi değil başka bir kaç diziyi daha seyrediyorum. Ama açıp da bölümü, sahnelerini bir kaç kere izlediğim sadece FATİH-HARBİYE dizisi

Macit-Neriman ikilisini abartmıyorum sürekli ama sürekli izleyebilirim ki, Macit'in geçen hafta mahallede Neriman'ın koluna dokunduğu o sahne mesela, o sahne için uzun uzun yorum yapabilirim. O nasıl bir bakıştır hem koluna hem Neriman'a baktığı bakış Kadir Doğulu'yu ilk defa bu dizide sürekli izleyen bendeniz onun o bakışlarını GÖZLERİYLE KONUŞAN ADAM'lar listesine aldım gittihaklısın Neriman-Macit arasındaki müthiş uyum, kimya bu diziyi izlemem de en büyük etken

Evet sayfalar konusunda haklısın. Dizifilm de bir dizinin sayfaları o dizinin izlenip izlenmemesi konusunda fikir veriyor doğru. 7 sayfayı görünce insan bu dizi izlenmiyor diye düşünebilir ama yok yok çevremde bu diziyi izleyen bir sürü kişi var ve inşallah çok fazla KLİŞE sahneler-olaylar içinde boğulmayıp NERİMAN-MACİT aşkını doya doya izleyebiliriz

Dün akşam bölüm tekrar verdildiğinde Neriman-Macit sahnelerini izleyen bendeniz şimdi tekrar açıp onların o güzel sahnelerini izleyeceğim ve yine yorumlarla burada olacağım/z inşallah

Görüşmek üzere
deren1970 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-11-13, 20:07   #69
datakan
Set Görevlisi

datakan kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 07.01.2008
datakan has a reputation beyond reputedatakan has a reputation beyond reputedatakan has a reputation beyond reputedatakan has a reputation beyond reputedatakan has a reputation beyond reputedatakan has a reputation beyond reputedatakan has a reputation beyond reputedatakan has a reputation beyond reputedatakan has a reputation beyond reputedatakan has a reputation beyond reputedatakan has a reputation beyond repute

Bu kadar olur! Tam da foruma gelip ne hissettiğimi yazayım demiştim ki

benzer yorumları gördüm. Asi'den sonra başka dizi seyretmedim mi

seyrettim. Ama bakışların beni bu kadar etkilediği başka dizi olmadı desem

yeridir. Meğer Kadir Doğulu ne güzel bakabilen, karakterin hissettiklerini, ruh

halini bakışları ile geçirebilen bir oyuncu imiş. Hatta o bakış ve ifadelere

'seyirci' kendince de anlamlar yükleyebilirmiş...Hayranlık bakışları, sevgi

bakışları, şaşkın ve mutlu, ayrılırken hüzünlü bakışlar, kaçamak bakışlar, dili

söyleyemezken gözlerin saklayamadığı aşık bakışlar, dalgın bakışlar...Yani

Macit, Macit, Macit...Bu arada Neslihan Atagül'ün de asil bir güzelliği ve

duru bir oyunculuğu olduğunu düşünmekteyim. Yakışmışlar kuzum...
Eski 04-11-13, 20:18   #70
Cansu*
Yönetmen

Cansu* kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 02.12.2007
Cansu* has a reputation beyond reputeCansu* has a reputation beyond reputeCansu* has a reputation beyond reputeCansu* has a reputation beyond reputeCansu* has a reputation beyond reputeCansu* has a reputation beyond reputeCansu* has a reputation beyond reputeCansu* has a reputation beyond reputeCansu* has a reputation beyond reputeCansu* has a reputation beyond reputeCansu* has a reputation beyond repute

Alıntı:
deren1970 tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Sevgili Cansu* cuğum Asi başlığından sonra seninle bu başlıkta karşılaşmak ve güzel yorumunu okuyabilmek çok çok güzelyorumunun bazı cümlelerini aldım veee

Fatih-Harbiye başladığında bu diziye bu kadar bağlanacağımı inanın hiç bizlmezdim ama Macit-Neriman ikilisi, MÜTHİŞ KİMYA'ları beni bu diziye çok fena bağladı çok

Sadece bu diziyi değil başka bir kaç diziyi daha seyrediyorum. Ama açıp da bölümü, sahnelerini bir kaç kere izlediğim sadece FATİH-HARBİYE dizisi

Macit-Neriman ikilisini abartmıyorum sürekli ama sürekli izleyebilirim ki, Macit'in geçen hafta mahallede Neriman'ın koluna dokunduğu o sahne mesela, o sahne için uzun uzun yorum yapabilirim. O nasıl bir bakıştır hem koluna hem Neriman'a baktığı bakış Kadir Doğulu'yu ilk defa bu dizide sürekli izleyen bendeniz onun o bakışlarını GÖZLERİYLE KONUŞAN ADAM'lar listesine aldım gittihaklısın Neriman-Macit arasındaki müthiş uyum, kimya bu diziyi izlemem de en büyük etken

Evet sayfalar konusunda haklısın. Dizifilm de bir dizinin sayfaları o dizinin izlenip izlenmemesi konusunda fikir veriyor doğru. 7 sayfayı görünce insan bu dizi izlenmiyor diye düşünebilir ama yok yok çevremde bu diziyi izleyen bir sürü kişi var ve inşallah çok fazla KLİŞE sahneler-olaylar içinde boğulmayıp NERİMAN-MACİT aşkını doya doya izleyebiliriz

Dün akşam bölüm tekrar verdildiğinde Neriman-Macit sahnelerini izleyen bendeniz şimdi tekrar açıp onların o güzel sahnelerini izleyeceğim ve yine yorumlarla burada olacağım/z inşallah

Görüşmek üzere
Beni hatırladığınız için ben de çok hoşnut oldum. Funda hanımın da resim çalışmasını da görünce yine o zamanlar geldi aklıma ve seneler sonra sevindim sizlerle yine bir başlıkta karşılaştığımıza...

Murat Yıldırım'ın bakışlarındaki o manidarlık dillere destandı ve yorumlar yorumlar dururduk onun gibi Kadir Doğulu da pür dikkat izlenilmesi gereken sahneler çıkartıyor bu dizide. Denizdeyken yatta bilekliği almak için 2.kez dans ettikleri sahnede de macit nerimanın belini kavramıştı ve parmaklarını sürekli hareket ettirip gezdiriyordu, orası da beni acayip etkilemişti, tutkusunu, onu yanında istiyor oluşunu belli edişi gerçekten kendine has ve zarif. Nefes alışı da öyle, nerimanın özür dilediği sahnede hani. Nerimanın olumlu tavrı karşısında rahatlamanın belirtisi midir ya da bir kez daha karşılaşmanın verdiği heyecanla mıdır, derin soluk alması bile o sahnenin hassaslığını hissettiriyor. Bilmiyorum ben mi abartıyorum ama pis yedilide hiç de fark edilecek bir oyunculuğu yoktu,hatta beğenmiyordum bile diyebilirim. Bir şeyler olmuş yazın kendisine ama ne bilemiyorum

İyi seyirler diyeyim size, bu kadar içlenmişken ben de gideyim bir şinasi'nin şarkısını dinleyeyim di mi ama

Son Güncelleme ; NATY&FACU : 04-11-13 tarihinde saat 21:15
Cansu* Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Bookmarks

Etiketler
kadir doğulu

Şu an bu konuyu görüntüleyen kullanıcı sayısı: 1 (0 üye ve 1 misafir)

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Mesajlara cevap yazamazsınız
Mesajınıza eklenti ekleyemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
SimgelerAçık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu Kapalı

Hızlı Geçiş