Arama 
ÜYE OL  |  Kayıp Şifre  |  Aktivasyon   
Ana Sayfa  |  Forum  |  Haberler  |  Video  |  Diziler  |  Fotoğraf Galerisi  |  Biyografi  |  Gruplar  |  Ratingler

Geri Git   DiziFilm.com Forum > Arşiv > Yerli DiziFilm Arşivi > Çalıkuşu

Kapalı Konu

Çalıkuşu kategorisinde Çalıkuşu (Arşiv 8) konusunu görüntülemektesiniz.

Konu Araçları Mod Seç
Eski 11-01-14, 04:57   #111
odile
Yardımcı Yönetmen

odile kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 11.10.2006
odile has a reputation beyond reputeodile has a reputation beyond reputeodile has a reputation beyond reputeodile has a reputation beyond reputeodile has a reputation beyond reputeodile has a reputation beyond reputeodile has a reputation beyond reputeodile has a reputation beyond reputeodile has a reputation beyond reputeodile has a reputation beyond reputeodile has a reputation beyond repute

Alıntı:
eylemoz tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
o necmiye ve selimi siyahtan griye çevirceklerse alsınlar ellerine fırsat...yoksa ne duyan sessiz kalan (dedikoduyu kesin duyar)necmiyeyi ne de konağa ve feride&kamranın ve forumun hayatını kabusa çeviren selimi..nede oğlunu doldurup sonra pişman olan çorbayı affetmem...uyanık orda kamran (gözlerden belli )hayatta uyumaz önce feridemi uyutur o...ceketinin feridedeolduğu pozda şahane
Necmiye dedikoduları duyar ve ailesine söyler mi diyorsun ? hadi inşallahhhhYani Feride'ye borçları birikti bini aştı artık birşeyler yapmalı.Dedikoduları söylemese de belki çevresindekilere karşı Abisini ve Feride'yi korur Neriman'ı kötüler...unutmasın ki Nero cadısı Necmiye'yi haşlamıştı
Eski 11-01-14, 05:02   #112
eylemoz
Asistan

eylemoz kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 01.12.2010
eylemoz has a reputation beyond reputeeylemoz has a reputation beyond reputeeylemoz has a reputation beyond reputeeylemoz has a reputation beyond reputeeylemoz has a reputation beyond reputeeylemoz has a reputation beyond reputeeylemoz has a reputation beyond reputeeylemoz has a reputation beyond reputeeylemoz has a reputation beyond reputeeylemoz has a reputation beyond reputeeylemoz has a reputation beyond repute
eylemoz kullanıcısına MSN aracılığı ile mesaj yolla

Alıntı:
odile tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Necmiye dedikoduları duyar ve ailesine söyler mi diyorsun ? hadi inşallahhhhYani Feride'ye borçları birikti bini aştı artık birşeyler yapmalı.Dedikoduları söylemese de belki çevresindekilere karşı Abisini ve Feride'yi korur Neriman'ı kötüler...unutmasın ki Nero cadısı Necmiye'yi haşlamıştı
aile olduysa ailece ve forumca hepimize afaganları bastırmasın
fragman izlemiycem diyen ben arkaarkaya 2fragmanıda 4 kez izledim... 5dakikada bölüm tekrarlarından içim şişmemiş hala yapıyorum hatta hayatta izlemem dediğim selim sahnelerini bilee
insan en bisevdiğinin kıyafetlerini giymeye denemeye bayılır sabırsızlıkla beklyorum o sahneleri...tokat oturtursa izlerim yoksa kaçıcam geneenbaşında yoksa küserim kamrana feridemgibi kolaykolay barışmam
nerimanın o valez cadısının kredisi bitti artıkkk yeterrr

bu fragmanda rüya kısmı fazlaysa ferideye kabusve rüyayı yasaklıycam görmesin
Eski 11-01-14, 10:03   #113
Zuzinha
Oyuncu

Zuzinha kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 14.11.2013
Zuzinha has a reputation beyond reputeZuzinha has a reputation beyond reputeZuzinha has a reputation beyond reputeZuzinha has a reputation beyond reputeZuzinha has a reputation beyond reputeZuzinha has a reputation beyond reputeZuzinha has a reputation beyond reputeZuzinha has a reputation beyond reputeZuzinha has a reputation beyond reputeZuzinha has a reputation beyond reputeZuzinha has a reputation beyond repute

Alıntı:
Elaaya tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Başka bir şey sormak istiyorum

Feride niye ağlıyor ?..........?

Yalan söylediğini anladığı için mi ?

İtiraf edip oraya gittim evet dediği için mi ?

Niye sizce...

O anı soruyorum...

Kamran çok kederli...çok üzülmüş...
Acaba Kamran evde değildim deyince hemen gözyaşları mı süzüldü? Belki onu öyle görünce Neriman'ı söyleyemez Kamran. Öyle bir şey de olabilir. Feride'si ağlar da Kamran kederlenmez mi? Ağlatmayacağına söz verdiydi şerefi üzerine.

Feride'nin Kamran'ı Neriman'dan çıkarken görmüş olmasına pek ihtimal vermiyorum. Yoksa onu hiçbir kuvvet kulübeye götüremez. Benim tahminim okuldan çıkıp konağa gitti ve Kamran'ı gecenin bir vakti konağa girerken gördü. O yüzden çok şüpheli ama ne olduğunu tam bilmiyor.

Burada en stratejik soru şu, 16. bölümde nişanı öyle son 20 dakika mı yapacaklar? Çünkü eğer Kamran Feride'ye yalan söylediyse ve Feride ruj izini görünce gerçeği anlatırsa kolay kolay affetmez bizim kız onu. Aynı bölüm içinde uzun uzadıya nişan zor Ama Neriman'ı söyledi de iş sadece öpücüğü açıklamaya kaldıysa fazla uzamaz zaten. Yani aslında ruj hadisesi nişanı değil öpücüğü ertelemek için de yazılmış olabilir. Çok büyümeyebilir. Daha ne entrikalar göreceğiz Beni öper misin sahnesi rüya değil bence. Kızımız kulübede hızlandırılmış dersle geldi o noktaya. Ama işte o ruj!

Edit: Feride'nin hastalanması da bir sonraki bölüm, rujdan sonra olabilir. Valez bile insafa gelmiş sanki resimde. Senarist bence karakterleri bir kapkara bir de gri yazmakta sakinca görmüyor. Bir bölüm öyle bir bölüm böyle. Nasıl bir dünyada yaşıyorsa?

Edit2: Düşündüm düşündüm aklıma en kötüsü geldi. Bu bölüm Kamran'ın konağa girişiyle başlayabilir ve biz de Feride gibi tüm bölüm net cevap alamayabiliriz. Sonra öteki Salı'ya kadar çıldır dur. Oooof ne çilemiz varmış
Zuzinha Çevrimdışı  
Eski 11-01-14, 11:49   #114
lal08
Asistan

lal08 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 22.12.2010
lal08 has a reputation beyond reputelal08 has a reputation beyond reputelal08 has a reputation beyond reputelal08 has a reputation beyond reputelal08 has a reputation beyond reputelal08 has a reputation beyond reputelal08 has a reputation beyond reputelal08 has a reputation beyond reputelal08 has a reputation beyond reputelal08 has a reputation beyond reputelal08 has a reputation beyond repute

iyi haftasonlari...

15.bolumu merakla bekliyorum, entrikalari bilmeme ragmen, fazla uzamadan cozulecek olduklarini bilmek rahatlatiyo. Bir de karakter butunlugunu bozacak birsey yasanmamis olmasi, yani Kamran'in daha nisanlanmadan Feride'yi aldatmamis olmasi gibi, beni mutlu etti. O zaman senaryo zivanadan cikardi. Bir de Selim tecavuz entrikasina yeltense, heralde ben bu diziyi uzerine de yorum yazmayi da birakirdim.

Neyse... guzel konulara gecicek olursak... Kulube sahnesinin temize cekilmesi ve orda okunmus sahane siirisin Kamran tarafindan gercek sahibine iade edilmesini cok istiyordum. Burda defalarda dile getirdim. 15.bolumde o sahneleri merakla beklyorum simdi. Acaba o dergideki siirler konusu acilir mi tekrar?

Son olarak, dergi noldu? Ne guzel bir yan hikayeydi o dergide yazilan 'yasak' toplumsal siirler ve ayni zamanda da 'romantik' siirler... Keske bu yan hikaye devam etse... Mesela, Selim dergiden bi arkadasi ile karsilassa ve kac aydir unuttunuz bizi diye sitem etse arkadasi v.s. Ama bi sekilde o yan hikaye tekrar aktive olsa...

Son son son olarak, lutfennnn, Mujgan, Istanbul'da bi 'bey'le tanissin, mesela nisan esnasinda ve o sebeple sezon sonuna kadar koskte kalsin. Feride'yle de Kamran'la dertlesecek boyle guzel bir karakter daha onemli role cekilsin... Kotu cok dizi de zaten, bir zahmet iyilerde artsin...
lal08 Çevrimdışı  
Eski 11-01-14, 12:35   #115
bustedspii
Oyuncu

bustedspii kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 02.02.2005
bustedspii has a reputation beyond reputebustedspii has a reputation beyond reputebustedspii has a reputation beyond reputebustedspii has a reputation beyond reputebustedspii has a reputation beyond reputebustedspii has a reputation beyond reputebustedspii has a reputation beyond reputebustedspii has a reputation beyond reputebustedspii has a reputation beyond reputebustedspii has a reputation beyond reputebustedspii has a reputation beyond repute

Alıntı:
Zuzinha tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Acaba Kamran evde değildim deyince hemen gözyaşları mı süzüldü? Belki onu öyle görünce Neriman'ı söyleyemez Kamran. Öyle bir şey de olabilir. Feride'si ağlar da Kamran kederlenmez mi? Ağlatmayacağına söz verdiydi şerefi üzerine.

Feride'nin Kamran'ı Neriman'dan çıkarken görmüş olmasına pek ihtimal vermiyorum. Yoksa onu hiçbir kuvvet kulübeye götüremez. Benim tahminim okuldan çıkıp konağa gitti ve Kamran'ı gecenin bir vakti konağa girerken gördü. O yüzden çok şüpheli ama ne olduğunu tam bilmiyor.

Burada en stratejik soru şu, 16. bölümde nişanı öyle son 20 dakika mı yapacaklar? Çünkü eğer Kamran Feride'ye yalan söylediyse ve Feride ruj izini görünce gerçeği anlatırsa kolay kolay affetmez bizim kız onu. Aynı bölüm içinde uzun uzadıya nişan zor Ama Neriman'ı söyledi de iş sadece öpücüğü açıklamaya kaldıysa fazla uzamaz zaten. Yani aslında ruj hadisesi nişanı değil öpücüğü ertelemek için de yazılmış olabilir. Çok büyümeyebilir. Daha ne entrikalar göreceğiz Beni öper misin sahnesi rüya değil bence. Kızımız kulübede hızlandırılmış dersle geldi o noktaya. Ama işte o ruj!

Edit: Feride'nin hastalanması da bir sonraki bölüm, rujdan sonra olabilir. Valez bile insafa gelmiş sanki resimde. Senarist bence karakterleri bir kapkara bir de gri yazmakta sakinca görmüyor. Bir bölüm öyle bir bölüm böyle. Nasıl bir dünyada yaşıyorsa?

Edit2: Düşündüm düşündüm aklıma en kötüsü geldi. Bu bölüm Kamran'ın konağa girişiyle başlayabilir ve biz de Feride gibi tüm bölüm net cevap alamayabiliriz. Sonra öteki Salı'ya kadar çıldır dur. Oooof ne çilemiz varmış
En kötüsü diye düşündüğünüz kısım benim de aklıma geldi ve de böyle olucak bence, Neriman'ın evinde neler yaşandığını göstermeyebilirler, ve de nişan konusunda aynı şüphe bende de var acaba 16. bölümün neresine sıkıştırdılar nişanı? Ben tüm bölüm olucak diye umut etmiştim, vur patlasın çal oynasın

Dün gece konuşuluyordu Seyfettin Enişte nasıl öğrenicek diye, Kamran'ın söylemesi pek mantıklı gelmedi bana, Seyfettin Enişte'nin tavırları başkasından duymuş gibi, ve de muhtemelen yan bir karakter ya da ufak bir role sahip olan birinden öğrenecektir, hani Necmiye'nin Selim'in evine gidişinde bir bayan çıkmıştı ya ortaya sürekli sıkıştırıp durdu Besime'yi, o tarz bir şey olucak belli ki, ya da birisi Kamran'ı evden çıkarken görücek ama bu durum ancak geceyi Neriman'da geçirirse olabilir gündüz gözüyle. Feride'nin Mişel'le konuşmasına bakılırsa sanki gidiyor gibi Feride, ama ben de Neriman'dan çıkarken falan görmesine ihtimal vermiyorum, önce konağa gidecektir. Ya da hiç gitmemiştir. Konağa giderse de yatakhaneye geri dönüyor belli ki Kamran'ı göremeyip, ya da eve girerken görüp. "Dün gece neredeydin" sorusu bana sanki Feride Kamran'a güvenip de gitmemeyi seçtiğini düşündürdü, Feride'nin Kamran'a itimadının sonsuz olduğunu söylediği kısmı hatırlayarak.

edit: ruj olayının nişanı ertelemek için yazılmadığını düşünüyorum ben de, güven konularına değinerek, ileride gelecek olan sadakatsizlik ihtimaline karşı hazırlıyorlar seyirciyi, ve de kitaptaki kurgudan dolayı seyirciyi panikletmek için Ama dediğiniz gibi sebeplerden biri de öpücüğü dönme dolaba bırakmakmış o kısım da belli oldu. Ben öpücük hemen olur sanıyordum ama dönme dolaba kaldı, o da nişan sonrası olur gibi 17. bölüm sonu diyorum
Eski 11-01-14, 13:23   #116
Zuzinha
Oyuncu

Zuzinha kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 14.11.2013
Zuzinha has a reputation beyond reputeZuzinha has a reputation beyond reputeZuzinha has a reputation beyond reputeZuzinha has a reputation beyond reputeZuzinha has a reputation beyond reputeZuzinha has a reputation beyond reputeZuzinha has a reputation beyond reputeZuzinha has a reputation beyond reputeZuzinha has a reputation beyond reputeZuzinha has a reputation beyond reputeZuzinha has a reputation beyond repute

Alıntı:
bustedspii tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
En kötüsü diye düşündüğünüz kısım benim de aklıma geldi ve de böyle olucak bence, Neriman'ın evinde neler yaşandığını göstermeyebilirler, ve de nişan konusunda aynı şüphe bende de var acaba 16. bölümün neresine sıkıştırdılar nişanı? Ben tüm bölüm olucak diye umut etmiştim, vur patlasın çal oynasın

Dün gece konuşuluyordu Seyfettin Enişte nasıl öğrenicek diye, Kamran'ın söylemesi pek mantıklı gelmedi bana, Seyfettin Enişte'nin tavırları başkasından duymuş gibi, ve de muhtemelen yan bir karakter ya da ufak bir role sahip olan birinden öğrenecektir, hani Necmiye'nin Selim'in evine gidişinde bir bayan çıkmıştı ya ortaya sürekli sıkıştırıp durdu Besime'yi, o tarz bir şey olucak belli ki, ya da birisi Kamran'ı evden çıkarken görücek ama bu durum ancak geceyi Neriman'da geçirirse olabilir gündüz gözüyle. Feride'nin Mişel'le konuşmasına bakılırsa sanki gidiyor gibi Feride, ama ben de Neriman'dan çıkarken falan görmesine ihtimal vermiyorum, önce konağa gidecektir. Ya da hiç gitmemiştir. Konağa giderse de yatakhaneye geri dönüyor belli ki Kamran'ı göremeyip, ya da eve girerken görüp. "Dün gece neredeydin" sorusu bana sanki Feride Kamran'a güvenip de gitmemeyi seçtiğini düşündürdü, Feride'nin Kamran'a itimadının sonsuz olduğunu söylediği kısmı hatırlayarak.

edit: ruj olayının nişanı ertelemek için yazılmadığını düşünüyorum ben de, güven konularına değinerek, ileride gelecek olan sadakatsizlik ihtimaline karşı hazırlıyorlar seyirciyi, ve de kitaptaki kurgudan dolayı seyirciyi panikletmek için Ama dediğiniz gibi sebeplerden biri de öpücüğü dönme dolaba bırakmakmış o kısım da belli oldu. Ben öpücük hemen olur sanıyordum ama dönme dolaba kaldı, o da nişan sonrası olur gibi 17. bölüm sonu diyorum
Feride özellikle dün gece neredeydin diye soruyor. Yani bence dün gece evde olmadığını biliyor. Tahminim konağa gitti ama içeri girmedi çünkü gecenin o saati Kamran'ın konağa girdiğini gördü. İçini de bu kemirdi ondan soruyor dün gece neredeydin diye ve o yüzden sana yalan söylemek istemiyorum diyen Kamran ağlatıyor Feride'yi. Zaten panik ve kuşku halinde, sinirleri boşalıyor bebeğimin

Seyfettin enişte başkasından duyduysa Kamran'ın Neriman'a gittiğini, ölüm kalım yalanını bilmediğinden bunu direk aldatma adledebilir. Gece vakti niye gitsin Kamran? Açıkçası ben Seyfettin Bey'in istenmediğini düşünen Kamran Neriman'a teselliye gitti gibi bir düşünceye kapılıp, Neriman'ı uzaklaştırmak için para vermesini de bir senaryo ihaneti görürüm. Ama senarist yapar itimadım sıfır Ben yine de Kamran kendi anlattı demek istiyorum. Besime'ye de Kamran'ın anlattıklarını aktarıyor, bu Nerşman tehlikeli nişanı öne alalım diyor. Yani bizim Kamran çapkınlık yapıyor hızlandıralım nişanı diyecek hali yoktur di mi ya? Feride'nin nikah vesikasına inanmayan adam

Evet romanda aldatma olmasa ihtimal bile vermezdik Kamran'ın ihanetine. Şimdi tetikteyiz ve bunu kullanıyor hainler Bence Kamran sana yalan söylemek istemiyorum deyip nerede olduğunu söylemeyecek bu bölüm. Bir sonraki bölünde olaylar çözülür. Nişan'ın 16. Bölüm olacağına emin miyiz? Nişan bölümünü de bir skandal anında bitirir burnumuzdan getirirler vidansızlar o ayrı
Zuzinha Çevrimdışı  
Eski 11-01-14, 14:36   #117
Zor Aga
Oyuncu

Zor Aga kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 03.03.2012
Zor Aga has a reputation beyond reputeZor Aga has a reputation beyond reputeZor Aga has a reputation beyond reputeZor Aga has a reputation beyond reputeZor Aga has a reputation beyond reputeZor Aga has a reputation beyond reputeZor Aga has a reputation beyond reputeZor Aga has a reputation beyond reputeZor Aga has a reputation beyond reputeZor Aga has a reputation beyond reputeZor Aga has a reputation beyond repute

Tuzağa düşen Kamuranın Nerimanın oyununa gelmediğini düşünüyorum.. lakin o odadan ve evden çıkmaya çalışırken biraz gürültü patırtı olması ihtimal dahilinde... o ruj lekesi o gürültü patırtı esnasında olmuş olabilir ve ancak o zamandan kalmış olabilir... aksi takdirde o lekenin orada olmasının hiç bir izahı yok...

Ne var ki Kamuranın o akşam Nerimanın evine gittiğini Seyfettin Reisle beraber sağır sultan da duymuş, ya da duyurulmuş... Tabii Feride de... ve herşeyden habersiz Kamuran hala olayı örtmeye çalışıyor gibi... Bu durum da Feridenin canını acıtıyor ve ağlıyor...

Sonuçta Seyfettin Reis artık olayın tarafı... Sanırım Kamuran herşeyi herkese izah edip ikna etmek zorunda kalacak gibi.. Başta Feride olmak üzere...

Müjganın bu ikna da önemli bir işlevi olacağını düşünüyorum... ama esas kurtarıcı Necmiye olabilir... Nerimanın kirli planlarını annesine ya da Ferideye aktararak...

Ne diyeyim... bunun kadar da yeminine sadık doktor görülmemiştir hah..
Eski 11-01-14, 16:40   #118
Achelous
Asistan

Achelous kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 26.02.2011
Achelous has a reputation beyond reputeAchelous has a reputation beyond reputeAchelous has a reputation beyond reputeAchelous has a reputation beyond reputeAchelous has a reputation beyond reputeAchelous has a reputation beyond reputeAchelous has a reputation beyond reputeAchelous has a reputation beyond reputeAchelous has a reputation beyond reputeAchelous has a reputation beyond reputeAchelous has a reputation beyond repute

Ben onların bu dertlerini sevdim. Kamran'ın kaygıları da, Feride'nin kuşkuları da, Feride'nin gözünden akan ve içimi dağlayan o inci tanesi gibi yaşlar da, Kamran'ın ağlayan Feride'ye bakışları da "gerçek" geliyor bana, her ne kadar bu sıkıntılara sebep olan etmenler aynı dozda "gerçek" gelemeyecek kadar zorlama olsa da... Bence bu yaşadıkları, içinde yine entrika barındırmasına rağmen, temelde 9'dan da 12'den daha inandırıcı bir sıkıntı, ve ikisinin de kaygıları sevgilerinin ve kaybetme korkularının ne kadar büyük olduğunu gösteriyor. Güzel işlendiği takdirde, bu dert onlara da, aşklarına da daha bir derinlik, sağlamlık kazandıracak benim gözümde. Bölümdeki kurgu hakkında en ufak bir fikrim dahi yok, burayı okudukça kafam daha da çok karıştı hatta, çünkü tüm tahminler mantıklı ve olası geliyor. Dilerim bizi hayal kırıklığına uğratacak bir gidişat olmaz bölümde.

Diğer bir mesele de bölümlerdir bahsi geçen şu öpücük...

Biliyorsunuz, pek bir ayak diriyordum kız tarafı olarak bu öpücüğe razı gelmek hususunda.

Fakat şu son fragmandan sonra, artık gönül rahatlığıyla izin veriyorum ben de.

Kamran oğlum, Feride kızımı öpebilirsin...

Çünkü görüyorum ki ikinizin de çok ihtiyacı var buna. İçinizin kara bulutlarını defedecek, kuşkuları giderecek, ruhlarınızı birbiri içinde eritecek sıcacık bir öpücüğe çok ihtiyacınız var. İncinen yerlerinizi onarın, birbirinizin elini daha da bir sıkı tutun artık.

Yazacak çok şey var bu konuda lakin vakit yok. O yüzden benim yazmak istediklerimi, hem de bir ömür uğraşsam yazamayacağım güzellikte yazmış, çok sevdiğim bir şairden çoğu zaman yaptığım gibi yardım alacağım.

SENİ ÖPSEM

Seni öpsem, gülse bir halk.
Seni öpsem, yoksulluk
Utansa verdiği acılardan.
Kırılsa her türlü korkunun kanadı.
Seni öpsem, silinse
Alın çizgilerinden gam,
Yürek kuytularından akşam...
Bir sonsuz yağmur yağsa
Aşkın kardeş bulutlarından,
Aynı mutlulukla ıslansa dünya.
Ayrılığa kapanmasa kapılar,
Odalar üzgün durmasa.

Seni öpsem, buğulanmasa gözlerin...
Gülse yaz günleri gibi
İnsanların gölgeli yüzleri...
Kar yağmasa dar yoluna
Kardeşimi koynunda saklamış dağların
Çıkıp gelse alanlardan
Anılardan, duvarlardan
O gencecik ermişler...
Işısa yeniden annelerin yüreği
Çocuklar çoğalsa sevinçten
Çözülse babaların kaşlarındaki bulut...

Seni öpsem, boğulsa
Açtığı acının çukurunda
Yüzü kışlar kadar soğuk
O bilinçli kötülük...
Arınsa ömrümüzün kiri, kederi…
Donup kalmasa dudaklarımda
Bir suç gibi öpüşün
Bencilliği andıran o buruk tadı.
Mutluluk dokunmasa çoğul yanıma.

Seni öpsem ve dünya
Kurulsa yeniden
Sevgi kadar yumuşak, zengin ve ak...

ŞÜKRÜ ERBAŞ

KOCAMAN BİR ÇOCUĞU ÖPÜYORSUN

Sen bende neleri öpüyorsun bir bilsen
Herkesin perde perde çekildiği bir akşam
Siyah bir su gibi yollara akan yalnızlığı öpüyorsun
Ağzında eriklerin aceleci tadı
Elleri bulut, gözleri ot bürümüş ekin tarlası
Bir çocuğun düşlerine inen tokadı öpüyorsun.
Yağmur her zaman gökkuşağını getirmiyor
Aralık kapılarda bekleyişin çarpıntısı
Bir kadının eksildikçe ömrüme eklenen
Uzun gecelerini, solgun gövdesini öpüyorsun.
Uzak dağ köylerine vuran ay ışığı
Kerpiçlerden saraylar kuruyor yoksulluğa
Ne suların ibrişimi ne gökyüzü ne rüzgâr
Sen bende gittikçe kararan bir halkı öpüyorsun.

(...)

Yalnızlık her koşulda bir sığınak bulur, diyorum
Uzanıp dudağımdaki titremeyi öpüyorsun.
Örseler acıyla düştüğü yeri
Susarak büyüyen adamların sevgisi.
Ağzında pas tadıyla bir inceliği söylemek
Bir gülünç içtenliktir, gecikmiş ve ezik
Sen bende yanlış bir ömrün tortusunu öpüyorsun.
İnsanın zamana karşı biricik şansıdır aşk
Onca kapı onca duvar içinde bulur aynasını.
Sen bende neleri öpüyorsun biliyor musun
Herkesin simsiyah kesildiği bir akşam
Yıldızlarla yedirenk gökyüzünü öpüyorsun.

Sen bende, gözlerinin anne ışığıyla
Bir solgunluktan doğan kocaman bir çocuğu öpüyorsun....

ŞÜKRÜ ERBAŞ

Hepinize keyifli bir haftasonu diliyorum.
Achelous Çevrimdışı  
Eski 11-01-14, 18:54   #119
Elaaya
Yardımcı Yönetmen

Elaaya kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 23.12.2007
Elaaya has a reputation beyond reputeElaaya has a reputation beyond reputeElaaya has a reputation beyond reputeElaaya has a reputation beyond reputeElaaya has a reputation beyond reputeElaaya has a reputation beyond reputeElaaya has a reputation beyond reputeElaaya has a reputation beyond reputeElaaya has a reputation beyond reputeElaaya has a reputation beyond reputeElaaya has a reputation beyond repute

İyi bir hafta sonu diliyorum bende ...

Sevgili Achelous ellerine sağlık ,ben de hiç istemediğim kadar istiyorum o öpücüğü...
Çok ihtiyaçları var buna gerçekten ....
Her şeyin cevabını o öpücük verecek çünkü hemen olursa ne güzel olur ...
İçlerindeki tüm kuşkuların ,şüphelerin ,kızgınlıkların ve kırgınlıkların kilidini açan bir anahtar olacak ...Tüm halsizlikleri halledecek Tüy gibi hafifletecek yüreklerini..

Bu güzel aşıkların aşkları beklediğimiz olaylarla sınanacak olsa da Kamran ın beni istemiyorları son bulacak ,Feride nin dilini bilmediği bir ülkede hissettikleri,duydukları ,çaresizlikleri son bulacak....merhaba demeden elveda denir mi ?
Ne kadar sevselerde ,iyiki kavuştuk deselerde tüm bu yaşanacaklar onların aralarındaki azda olsa olan mesafeleri kaldıracak...

Sürekli ,saçma sapan sebeplerle sinir olacağımıza ikisinin duyguları arasında yaşanan hislerine dokunmak daha güzel ...

Seni ne çok sevdiğimi söylesem de bilemezsin
Hatıramdan hayalini istesende silemezsin
Öyle derin nakşetmiş ki felek seni şu gönlüme
Hatıramdan hayalini istesende silemezsin

Beste: Erol Sayan
Güfte: Neclâ Gürer

buda onların olsun...
Elaaya Çevrimdışı  
Eski 11-01-14, 20:10   #120
eylemoz
Asistan

eylemoz kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 01.12.2010
eylemoz has a reputation beyond reputeeylemoz has a reputation beyond reputeeylemoz has a reputation beyond reputeeylemoz has a reputation beyond reputeeylemoz has a reputation beyond reputeeylemoz has a reputation beyond reputeeylemoz has a reputation beyond reputeeylemoz has a reputation beyond reputeeylemoz has a reputation beyond reputeeylemoz has a reputation beyond reputeeylemoz has a reputation beyond repute
eylemoz kullanıcısına MSN aracılığı ile mesaj yolla
Varsayılan seyfettin reis

seyfettin reis önce nerimana gitse.... sonrada 9.bölümdeki gibi gene kamranla ve besimeyle konuşsa denge unsuru bi denge onda gerisinde hepten bir dengesizlik var...o rujda gene rüya olsa....
bölüm tekrarlarım siz olmasanız neyaparım
eylemoz Çevrimdışı  
Kapalı Konu

Bookmarks

Şu an bu konuyu görüntüleyen kullanıcı sayısı: 1 (0 üye ve 1 misafir)

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Mesajlara cevap yazamazsınız
Mesajınıza eklenti ekleyemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
SimgelerAçık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu Kapalı

Hızlı Geçiş