Arama 
ÜYE OL  |  Kayıp Şifre  |  Aktivasyon   
Ana Sayfa  |  Forum  |  Haberler  |  Video  |  Diziler  |  Fotoğraf Galerisi  |  Biyografi  |  Gruplar  |  Ratingler

Geri Git   DiziFilm.com Forum > Arşiv > Yerli DiziFilm Arşivi > Çalıkuşu

Kapalı Konu

Çalıkuşu kategorisinde Çalıkuşu (Arşiv 8) konusunu görüntülemektesiniz.

Konu Araçları Mod Seç
Eski 18-01-14, 15:11   #731
eylemoz
Asistan

eylemoz kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 01.12.2010
eylemoz has a reputation beyond reputeeylemoz has a reputation beyond reputeeylemoz has a reputation beyond reputeeylemoz has a reputation beyond reputeeylemoz has a reputation beyond reputeeylemoz has a reputation beyond reputeeylemoz has a reputation beyond reputeeylemoz has a reputation beyond reputeeylemoz has a reputation beyond reputeeylemoz has a reputation beyond reputeeylemoz has a reputation beyond repute
eylemoz kullanıcısına MSN aracılığı ile mesaj yolla

Kamran ve feride şahane dönüş yapacak onlarr tamam şimdi besimede sıra daha beter soğumayı istemiyorum bidaha söylüyorum...şimdi feridenin ençok ihtiyacı olduğu an besimeye 11deki gibi görmek istiyorum ben
Spoiler İçermektedir

.saçmalamayın senaryoyu yazarken senaristim...kamran ve feridede verdiğiniz ayar harika seyfettin reistede (vardır seyfettin babanın öyle konuşmasında bir neden takmıyorum)dolduruş sevgiyle huzurla mantıklı nasihatlarla olmalı besimenin adam aşık gözü hiçbişey görmüyo bianlık sinirle hem kendine hemferideye dünyayı dar ediyo bu da ferideye hata yaptırıyo...son bölüme kadar hergün bölüm tekrarları ve bol bol son fragman neolacak benim halim
Eski 18-01-14, 15:41   #732
notdefteri
Asistan

notdefteri kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 08.12.2013
notdefteri has a reputation beyond reputenotdefteri has a reputation beyond reputenotdefteri has a reputation beyond reputenotdefteri has a reputation beyond reputenotdefteri has a reputation beyond reputenotdefteri has a reputation beyond reputenotdefteri has a reputation beyond reputenotdefteri has a reputation beyond reputenotdefteri has a reputation beyond reputenotdefteri has a reputation beyond reputenotdefteri has a reputation beyond repute

Alıntı:
aysin tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
belki kamran ferideye orada kisa bir ask siiri okumustur sonundada tam seni.... derken feridede atlamistir

Ne sahane olur! ve hatta hani su 6. bolumde kulube de ellerini yuzunun arasina alarak okudugu, hani su Feride'nin yanlis anladigi, hani su seni taa develer tellal degilkenden beri seviyorum, bu ask icin Allah'a soz verdiim dedigi siiri okusa

Dusuncesi bile kalp atislarimi hizlandirdi
notdefteri Çevrimdışı  
Eski 18-01-14, 15:52   #733
e_lif
Yardımcı Yönetmen

e_lif kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 02.05.2009
e_lif has a reputation beyond reputee_lif has a reputation beyond reputee_lif has a reputation beyond reputee_lif has a reputation beyond reputee_lif has a reputation beyond reputee_lif has a reputation beyond reputee_lif has a reputation beyond reputee_lif has a reputation beyond reputee_lif has a reputation beyond reputee_lif has a reputation beyond reputee_lif has a reputation beyond repute

Alıntı:
bustedspii tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
1. Ormanda Feride&Kamran kavgası, geri dönüş
2. Feride'yi mektebe bırakıyor Kamran, orada da üzücü bir diyalog geçebilir Feride peşinden koşuyor faytonun.
3. Kamran Katina'nın meyhaneye gidiyor, gündüz vakti sanıyorum ki, kapalı çünkü mekan sandalyeler ters.
4. Seyfettin Enişte Besime Teyze'yle konuşup mektebin yolunu tutuyor Feridecikle konuşuyor önce.
5. Sonra Seyfettin Enişte Kamran'la konuşmaya gidiyor Feride'den ayrılıp. Feride hastalanıyor.
6. Apar topar hastaneye gidiliyor, Kamran'ın Selim'le bir sahnesi var orada belli. Muhtemelen nişanın olmadığı, hatta ayrıldıkları dedikodusu yayılmış olabilir.
7. Feride Kamran ona sarılmış bir biçimde uyuyor (bu Feride'nin hastalanması ve Kamran'ın ona bakması şeklinde geçicek sahnelerden çoook ümitliyim )
8. Sabahında konağa geri dönüyorlar Kamran getiriyor Feride'yi, 2. fragmandaki "ama en çok kanıma ne dokunuyor biliyor musun? Sen artık benim sevgilim değilsin" konuşması geçiyor...
9. Kamran'ın gri-beyaz takım elbisesinin olduğu fotoğraflara geçiliyor muhtemelen, Kamran üstünü değiştirmiş, eve de gelen-giden oluyor (o kısmı anlamış değilim ben de, neden eve gelen giden oluyor ) 2. fragmanda Kamran ve Feride'nin camdan bakıştığı sahne de buralarda bir yerlerde gerçekleşiyordur.
10. Kamran'ın üstü yine değişmiş, Kamran flashbackleri çıkarırsak son 2.5-3 bölümdür o Neriman'ın yanına gittiği kıyafetle geziyordu, kibarcık nasıl bıktıysa aynı kıyafetle gezmekten sürekli üzerini değiştiriyor olsa gerek
İşte Kamran'ın bu siyah kazaklı, bir kadınla gazete okuduğunda üzerinde bulunan kıyafeti, Feride'nin onu öptüğü sahnedeki kıyafetiyle aynı, ben hala bunun bölüm sonunda gerçekleşeceğini düşünüyorum ama umarım bölüm sonunda bizi merakta bırakmazlar, Kamran'ın öpücükten sonra suratını göremeyerek
Yani muhtemelen 9 ile 10 arasında, 9.5 diyelim; mektep sahnesi yerleştirilmiş olsa gerek. Eğer mektep sahnesi varsa, umarım şu Selim'in çiçek getirdiği sahne tüyosu, bu bölüm gerçekleşir... Feride'nin hastalığı için getiriyor belli ki, ama diğer bölüme sarkmasın bu çirkin sahne nolur
bence ilk kez zaman hızlı akacak kamran'ın kıyafetlerine bakınca bir iki günü değil bu kez daha uzun bir zaman dilimini izleriz diye düşünüyorum benim sıralamama gelince
1.ormandan dönüş ve feride okula inerken kamran'dan gelen artık sevgili değiliz cümlesi feride ağlar merdivenlerde son anda durur döner ve kamran gitmiş
2.konak da herkes gider besime hönkürmeye başlar ayılır bayılır ve bekler kamran'ı ve onu öyle görünce suçlamalarına başlar ve o kızgınlığı ile bir kaç laf eder
3.ertesi gün seyfettin enişte feride ile konuşur akşamına oğlu ile konuşur
4.ferideye öfkesi geçmeyen besime oğulcuğuna kız beğendirmek için eve kızlar çağırır
5.kamran okulda öğretmenliğe devam eder dedikodular artar kızların ilgisi de ve feride'nin kaldığı dersleri verdiğini öğrenir feride'nin yanına gider ve bununla ilgili bir şey söyler ve feride onu kızdıracak bir cümle kurar
6.kamran da bu kez artık sevgili değiliz der.bu sözden sonra feride yemeden içmeden kesilir ve ertesi sabah feride bayılır korkup hastaneye kaldırırlar kamran öğrenir ve önce feride ile sonra selim ile ilgilenir ve ferideyi yalnız bırakmaz sabah da okul yerine eve getirir
7.bir kaç günlük geçer besime feride kıskansın diye yeniden o kızı ve annesini çağırır feride iyice umutsuzluğa düşer ve konuşmak ister bu kez kamran artık seni sevmiyorum cümlesini kurar
8.feride yıkılır ertesi gece bu cümlenin gerçekliğini sorar ve ve karşılıklı itiraflardan sonra kamran'ı öper (cevap beklmeden korkup öpmesi pek içime sinmedi ama o olasılıkda var) ve bölüm sonu

benim tahminim bu yönde genelde %55 gibi tutuyor tahminlerim yinede çok sevemedim ben kamran çabalar diye beklerken feride çabalayacak gibi görünüyor
e_lif Çevrimdışı  
Eski 18-01-14, 16:07   #734
okyanuuss
Oyuncu

okyanuuss kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 20.12.2012
okyanuuss has a reputation beyond reputeokyanuuss has a reputation beyond reputeokyanuuss has a reputation beyond reputeokyanuuss has a reputation beyond reputeokyanuuss has a reputation beyond reputeokyanuuss has a reputation beyond reputeokyanuuss has a reputation beyond reputeokyanuuss has a reputation beyond reputeokyanuuss has a reputation beyond reputeokyanuuss has a reputation beyond reputeokyanuuss has a reputation beyond repute

Alıntı:
e_lif tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
bence ilk kez zaman hızlı akacak kamran'ın kıyafetlerine bakınca bir iki günü değil bu kez daha uzun bir zaman dilimini izleriz diye düşünüyorum benim sıralamama gelince
1.ormandan dönüş ve feride okula inerken kamran'dan gelen artık sevgili değiliz cümlesi feride ağlar merdivenlerde son anda durur döner ve kamran gitmiş
2.konak da herkes gider besime hönkürmeye başlar ayılır bayılır ve bekler kamran'ı ve onu öyle görünce suçlamalarına başlar ve o kızgınlığı ile bir kaç laf eder
4.ferideye öfkesi geçmeyen besime oğulcuğuna kız beğendirmek için eve kızlar çağırır
5.kamran okulda öğretmenliğe devam eder dedikodular artar kızların ilgisi de ve feride'nin kaldığı dersleri verdiğini öğrenir feride'nin yanına gider ve bununla ilgili bir şey söyler ve feride onu kızdıracak bir cümle kurar
6.kamran da bu kez artık sevgili değiliz der.bu sözden sonra feride yemeden içmeden kesilir ve ertesi sabah feride bayılır korkup hastaneye kaldırırlar kamran öğrenir ve önce feride ile sonra selim ile ilgilenir ve ferideyi yalnız bırakmaz sabah da okul yerine eve getirir
7.bir kaç günlük geçer besime feride kıskansın diye yeniden o kızı ve annesini çağırır feride iyice umutsuzluğa düşer ve konuşmak ister bu kez kamran artık seni sevmiyorum cümlesini kurar
8.feride yıkılır ertesi gece bu cümlenin gerçekliğini sorar ve ve karşılıklı itiraflardan sonra kamran'ı öper (cevap beklmeden korkup öpmesi pek içime sinmedi ama o olasılıkda var) ve bölüm sonu

benim tahminim bu yönde genelde %55 gibi tutuyor tahminlerim yinede çok sevemedim ben kamran çabalar diye beklerken feride çabalayacak gibi görünüyor
Besime'nin oğlu için eve kız getirme ihtimalini düşünmek bile istemiyorum. Öpücüğün sevimsizliğinden ( gerçi forumdaşlarımın dikkati sayesinde öpücük konusunda umutluyum) bile daha çok sinir eder beni. Tamam Besime'nin hataları oldu ama sinirlenip de oğlu için eve kız çağırması tutarsız olur. Yıllarca Kamran ve Feride'yi evlendirmenin hayalini kurmuş. Her seferinde Feride'ye çıtlattığında ters tepki almış ama yine de vazgeçmemiş. Şimdi oğlunun kendisini aldattığını düşünen Feride'ye kızıp gelin arayışlarına girmesi saçma olacak. Gidip Feride'yi ikna etme çabasında olması gerekir..Oğlum yapmaz Feride, tanımıyor musun onu demesi gerekir.. Feride'yi rahatlatmaya çalışması gerekir.. Feride dış kapının mandalı değil ki, yabancı biri değil ki hemen cephe alsın.. Şimdi içime kurt düştü, umarım senarist böyle bir şey yazmamıştır
okyanuuss Çevrimdışı  
Eski 18-01-14, 16:18   #735
eylemoz
Asistan

eylemoz kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 01.12.2010
eylemoz has a reputation beyond reputeeylemoz has a reputation beyond reputeeylemoz has a reputation beyond reputeeylemoz has a reputation beyond reputeeylemoz has a reputation beyond reputeeylemoz has a reputation beyond reputeeylemoz has a reputation beyond reputeeylemoz has a reputation beyond reputeeylemoz has a reputation beyond reputeeylemoz has a reputation beyond reputeeylemoz has a reputation beyond repute
eylemoz kullanıcısına MSN aracılığı ile mesaj yolla

o kızlar flash back gibime geldi umarım öyledir...bence Kamran sınavları öğrenecek....okul önündeki komuşmada oyüzden valez devesinin rolü yoktur umarım yada azdır....
eylemoz Çevrimdışı  
Eski 18-01-14, 16:19   #736
notdefteri
Asistan

notdefteri kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 08.12.2013
notdefteri has a reputation beyond reputenotdefteri has a reputation beyond reputenotdefteri has a reputation beyond reputenotdefteri has a reputation beyond reputenotdefteri has a reputation beyond reputenotdefteri has a reputation beyond reputenotdefteri has a reputation beyond reputenotdefteri has a reputation beyond reputenotdefteri has a reputation beyond reputenotdefteri has a reputation beyond reputenotdefteri has a reputation beyond repute

Alıntı:
e_lif tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle

ben cok tahmin yapamiyorum ama senin yukarida ki tahminlerinin biraz karamsar oldugunu dusunuyorum sevgili e_lif . Bence aralarinda sert, kirici bir konusma gececek. Kamran Feride'yi mektebe birakacak. Feride biraz pisman Kamran cok kirgin Katina'nin yaninda son bulacak.

zaten nisanimiza ya elele geliriz ya da gelmeyiz demisti Mujgan'a. konakta kimseler bi sey anlamayacak -Mujgan disinda- ve Mujgan enistesine biraz birseyler citlatacak belki. Seyfettin bey once mektebe Feride'ye gidecek sanki ama once gidip Kamran'i bulup konusabilir de. Ardindan sabah Feride'ye gider.

Sabah herkes okula donmustur ve nisan olmadigi duyulur. valez cirkefi vs konusur. Feride bayilir ve hastaneye kaldirilir. Kamran ya babasini dinleyip Feride'yle konusmak icin mektebe gelir ve ogrenir ki muhtemelen oyle olacak ya da konaga haber gelmistir eve dondugunde haberi alir ve direk hastaneye gider. o gun ve gece hastanede kalacaklar. ertesi sabah eve getirecek onu.

Dedikodu yayilir, bunu daha once de tahmin edip yazmistik. O gazetelerde muhtemelen nisan haberi icin elde dolaniyor. Malum eski zamanlarda onemli ailelerin cocuklarinin dunyaevine girmeleri cemiyee bu yolla duyurulurdu. Konaga gelip gidenlerde merakli, olayin ic yuzunu ogrenmek isteyen tipler. Aile muhtemelen Feride hastalandigi icin nisan henuz yapilamadi gibi bir tavir icinde.

Feride Misel ve muhtemelen Mujgan'la dertlesir. Sonra Kamran'la konusmalari olacak o en cok kanima ne dokunuyorlarin falan soylendigi. Ben tum bunalrin ilk bir saat icinde olacagini onun ustune opusmenin gelecegini -ki orada Kamran 6. bolumde kulubede okudugu siirir okusun cok ama cok istiyorum! - ve son yarim saatte de nisani izleyecegimizi dusunuyorum, hissediyorum arzuluyorum
notdefteri Çevrimdışı  
Eski 18-01-14, 16:25   #737
e_lif
Yardımcı Yönetmen

e_lif has a reputation beyond reputee_lif has a reputation beyond reputee_lif has a reputation beyond reputee_lif has a reputation beyond reputee_lif has a reputation beyond reputee_lif has a reputation beyond reputee_lif has a reputation beyond reputee_lif has a reputation beyond reputee_lif has a reputation beyond reputee_lif has a reputation beyond reputee_lif has a reputation beyond repute

Alıntı:
okyanuuss tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Besime'nin oğlu için eve kız getirme ihtimalini düşünmek bile istemiyorum. Öpücüğün sevimsizliğinden ( gerçi forumdaşlarımın dikkati sayesinde öpücük konusunda umutluyum) bile daha çok sinir eder beni. Tamam Besime'nin hataları oldu ama sinirlenip de oğlu için eve kız çağırması tutarsız olur. Yıllarca Kamran ve Feride'yi evlendirmenin hayalini kurmuş. Her seferinde Feride'ye çıtlattığında ters tepki almış ama yine de vazgeçmemiş. Şimdi oğlunun kendisini aldattığını düşünen Feride'ye kızıp gelin arayışlarına girmesi saçma olacak. Gidip Feride'yi ikna etme çabasında olması gerekir..Oğlum yapmaz Feride, tanımıyor musun onu demesi gerekir.. Feride'yi rahatlatmaya çalışması gerekir.. Feride dış kapının mandalı değil ki, yabancı biri değil ki hemen cephe alsın.. Şimdi içime kurt düştü, umarım senarist böyle bir şey yazmamıştır
feride suçluyormuş hani feride anlasın kıymetini oğlumun kıskandırayımda burnu sürtülsün demiş olabilir o düşünmese bile kalfalrı demiş bile olabilir hatırlarsanız 7 bölümde gülmisal bir tek feride savundu necmiyeyi deyince sütlü savunur tabi onun yüzü değil yere eğilen diye söylediğini 8.bölümde kalfaların nasıl besimeye yaşananları anlattıklarını yada 13 bölümde sende artık hanımımız sayılırsın laflarını ben beklerim o yüzden kazaktan belli beklediğiniz gibi bir flasback sahnesi değil eee besime çağırmadıysa kamran mı çağırdı ferideyi kıskandırmak için
e_lif Çevrimdışı  
Eski 18-01-14, 16:27   #738
ikarusey
Yardımcı Yönetmen

ikarusey kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 23.10.2008
ikarusey has a reputation beyond reputeikarusey has a reputation beyond reputeikarusey has a reputation beyond reputeikarusey has a reputation beyond reputeikarusey has a reputation beyond reputeikarusey has a reputation beyond reputeikarusey has a reputation beyond reputeikarusey has a reputation beyond reputeikarusey has a reputation beyond reputeikarusey has a reputation beyond reputeikarusey has a reputation beyond repute

Alıntı:
okyanuuss tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Resimleri görünce bu ihtimal de gelmişti aklıma ama Besime Kamran'la tanıştırmak için kız getirmemiştir eve..
Onlar laf ebesi hatunlarKötü lakırdılar etmeye, Besime'yi sinir etmeye gelmişler..Ettikleri lakırdılar ile Besime'yi Necmiye'den bile daha çok delirtmiş olmalılar ki Besime'nin gözleri pörtlemiş
O sahneler sonrası Kamran ve Feride pencere bakışması var ki ikisi de çok üzgün, endişeli..
Elif'cim ben Feride'nin hastalanmasının senin dediğin gibi okuldaki dedikodulardan falan sonra olduğunu sanmıyorum.Daha öncesinde oluyor bence..Şu faytonla Kamran'ın arkasından her ne sebeple koşturuyorsa artık o olayın ertesi günü belki de..Çünkü bayıldığı sahnede hala paltosu çamurlu..Yani o olay sonrası hastalanmıştır diyeceğim ama okulda kızlar yok o gün, o halde ertesi gün hastalanıyor olmalı..Dolayısıyla bence hastalık bölüm başlarında, ortalarda falan değil...
Eski 18-01-14, 16:32   #739
e_lif
Yardımcı Yönetmen

Alıntı:
notdefteri tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
ben cok tahmin yapamiyorum ama senin yukarida ki tahminlerinin biraz karamsar oldugunu dusunuyorum sevgili e_lif . Bence aralarinda sert, kirici bir konusma gececek. Kamran Feride'yi mektebe birakacak. Feride biraz pisman Kamran cok kirgin Katina'nin yaninda son bulacak.

zaten nisanimiza ya elele geliriz ya da gelmeyiz demisti Mujgan'a. konakta kimseler bi sey anlamayacak -Mujgan disinda- ve Mujgan enistesine biraz birseyler citlatacak belki. Seyfettin bey once mektebe Feride'ye gidecek sanki ama once gidip Kamran'i bulup konusabilir de. Ardindan sabah Feride'ye gider.

Sabah herkes okula donmustur ve nisan olmadigi duyulur. valez cirkefi vs konusur. Feride bayilir ve hastaneye kaldirilir. Kamran ya babasini dinleyip Feride'yle konusmak icin mektebe gelir ve ogrenir ki muhtemelen oyle olacak ya da konaga haber gelmistir eve dondugunde haberi alir ve direk hastaneye gider. o gun ve gece hastanede kalacaklar. ertesi sabah eve getirecek onu.

Dedikodu yayilir, bunu daha once de tahmin edip yazmistik. O gazetelerde muhtemelen nisan haberi icin elde dolaniyor. Malum eski zamanlarda onemli ailelerin cocuklarinin dunyaevine girmeleri cemiyee bu yolla duyurulurdu. Konaga gelip gidenlerde merakli, olayin ic yuzunu ogrenmek isteyen tipler. Aile muhtemelen Feride hastalandigi icin nisan henuz yapilamadi gibi bir tavir icinde.

Feride Misel ve muhtemelen Mujgan'la dertlesir. Sonra Kamran'la konusmalari olacak o en cok kanima ne dokunuyorlarin falan soylendigi. Ben tum bunalrin ilk bir saat icinde olacagini onun ustune opusmenin gelecegini -ki orada Kamran 6. bolumde kulubede okudugu siirir okusun cok ama cok istiyorum! - ve son yarim saatte de nisani izleyecegimizi dusunuyorum, hissediyorum arzuluyorum
son sahnedir öpüşme iddiasına bile girebilirim besime'nin tavırları feride'nin penceredeki bakışı seni sevmiyorum cümlesinden sonra okuldaki kamran feride konuşması ise hastane öncesi gerçekleşecektir ve muhtemelen bayılmasına sebeb olacaktır feride'nin tansiyonu düşmüş ve bayılmıştır ama ben yanılmak istiyorum hemde çok istiyorum dilerim sizin yazdığınız gibi olur
e_lif Çevrimdışı  
Eski 18-01-14, 16:34   #740
ikarusey
Yardımcı Yönetmen

ikarusey kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 23.10.2008
ikarusey has a reputation beyond reputeikarusey has a reputation beyond reputeikarusey has a reputation beyond reputeikarusey has a reputation beyond reputeikarusey has a reputation beyond reputeikarusey has a reputation beyond reputeikarusey has a reputation beyond reputeikarusey has a reputation beyond reputeikarusey has a reputation beyond reputeikarusey has a reputation beyond reputeikarusey has a reputation beyond repute

Alıntı:
eylemoz tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
o kızlar flash back gibime geldi umarım öyledir...bence Kamran sınavları öğrenecek....okul önündeki komuşmada oyüzden valez devesinin rolü yoktur umarım yada azdır....
Kesinlikle..Çünkü etrafına doluşmuş olan kızlar, Feride ile kurtarma sınavına girmiş olan kızlar..Kamran onlardan Feride'nin kurtarma sınavına girdiğini ve dolayısıyla onunla evlenebilmek ve ona verdiği 'mezun olacağım' sözünü tutabilmek için nişan kıyafet provalarına gelemediğini, yani aslında sınavım vardı diye doğru söylediğini öğrenecek..
Ondan Kamran'ın okul önünde ağzı kulaklarında bir fotosu mevcut Feride ile birlikte...
Şu 16 . bölüm nişan hikayesi doğru mu ya? Niyeyse ben 16. bölümde nişan göreceğimize pek ihtimal veremiyorum, bizi öpücük sonrası sıntır avare Kamran suratından mahrum edecekler gibi bir korkum var.Nişan 17 gibi geliyor bana
ikarusey Çevrimdışı  
Kapalı Konu

Bookmarks

Şu an bu konuyu görüntüleyen kullanıcı sayısı: 1 (0 üye ve 1 misafir)

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Mesajlara cevap yazamazsınız
Mesajınıza eklenti ekleyemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
SimgelerAçık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu Kapalı

Hızlı Geçiş