Arama 
ÜYE OL  |  Kayıp Şifre  |  Aktivasyon   
Ana Sayfa  |  Forum  |  Haberler  |  Video  |  Diziler  |  Fotoğraf Galerisi  |  Biyografi  |  Gruplar  |  Ratingler

Geri Git   DiziFilm.com Forum > Arşiv > Yerli DiziFilm Arşivi > Kayıp

Yanıtla

Kayıp kategorisinde Kayıp - Bölüm Yorumları konusunu görüntülemektesiniz.

Konu Araçları Mod Seç
Eski 18-01-14, 14:50   #691
gzmfe111
Asistan

gzmfe111 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 26.04.2006
gzmfe111 has a reputation beyond reputegzmfe111 has a reputation beyond reputegzmfe111 has a reputation beyond reputegzmfe111 has a reputation beyond reputegzmfe111 has a reputation beyond reputegzmfe111 has a reputation beyond reputegzmfe111 has a reputation beyond reputegzmfe111 has a reputation beyond reputegzmfe111 has a reputation beyond reputegzmfe111 has a reputation beyond reputegzmfe111 has a reputation beyond repute

Alıntı:
sinemim_g tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle

İncinin senaryosu olsun hepsi,
Aslında Özlem le Mehmet gerçek hayatta ya sevgili ya evli olsunlar.
Aklımda bi final var ama , ben onu dizi bittikden sonra senaryolar kısmında paylaşacağım.
Aslında çok da mantıklı olurdu. Hatta gerçek hayatta Özlem'in ilk evliliğinden olan bi oğlu vardır. Sonra Mehmet ile evlenmiştir. Hep birlikte yaşıyolardır. Çocuk meselesi de böyle bağlanabilir.
Eski 18-01-14, 15:15   #692
bblackwhite
Asistan

bblackwhite kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 01.01.2014
bblackwhite has a reputation beyond reputebblackwhite has a reputation beyond reputebblackwhite has a reputation beyond reputebblackwhite has a reputation beyond reputebblackwhite has a reputation beyond reputebblackwhite has a reputation beyond reputebblackwhite has a reputation beyond reputebblackwhite has a reputation beyond reputebblackwhite has a reputation beyond reputebblackwhite has a reputation beyond reputebblackwhite has a reputation beyond repute

Buradaki yorumlardan anladığım kadarıyla dizi bitiyor. Çok kaliteli bir diziydi ve yayında kalmasını umuyordum. 14. bölümden sonra olaylar biraz hızlı çözülmeye başlayınca şüphelenmiştim. Bu kanal d bu sezon tam bir fiyasko. İzlememiş olamama rağmen sayısız dizinin yayınlandığını 5-10 bölümde yayından kaldırıldığını gördüm. Bu sezon kanal gözümde çok prestij kaybetti. Artık bir dizi yayınlıyorlarsa 10-15 bölüm bekleyip yayından kaldırılacak mı devam edecek mi görmeden asla izlemeye başlamam.

Bu sezon zaten keyifle izlediğim iki dizi vardı. Biri de Kayıp'dı. Böyle kaliteli bir dizinin ekranlara erken veda etmesi maalesef büyük kayıp. Büyük bir şok oldu bugün benim için.
Kalan bölümleri biteceğini bilerek izlemek zor olacak...
Eski 18-01-14, 20:16   #693
sinemim_g
Yönetmen

sinemim_g kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 06.12.2005
sinemim_g has a reputation beyond reputesinemim_g has a reputation beyond reputesinemim_g has a reputation beyond reputesinemim_g has a reputation beyond reputesinemim_g has a reputation beyond reputesinemim_g has a reputation beyond reputesinemim_g has a reputation beyond reputesinemim_g has a reputation beyond reputesinemim_g has a reputation beyond reputesinemim_g has a reputation beyond reputesinemim_g has a reputation beyond repute

Alıntı:
gzmfe111 tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Aslında çok da mantıklı olurdu. Hatta gerçek hayatta Özlem'in ilk evliliğinden olan bi oğlu vardır. Sonra Mehmet ile evlenmiştir. Hep birlikte yaşıyolardır. Çocuk meselesi de böyle bağlanabilir.
İnci bi senaryo yazıyor.
Bunu ilk bölümlerden beri biliyoruz. Ve abisinin okumamasından yakınıyor sürekli.
Özlem'le tanışıyorlar. Özlem'e anlatıyor ben hikaye yazıyorum diye.
Hem içi de ısınıyor Özlem'e. Seviyor onu. Abisinede kaş göz yapıyor.

12-13 bölümde bize şöyle bi sahne gösteriliyor.
İnci telefonda abisine " finali yazacağım kapatıyorum " diyor.
İnci senaryo yazmaya devam ediyor ...

Son izlediğimiz bölümde, Mehmet İnci'nin bilgisayarına oturuyor.
Ve senaryoyu açıyor.
Bide ne görelim İnci'nin senaryosunun adı "Kayıp" mış ...
İzlediğimiz dizinin adını, dizideki karakterin yazdığı senaryonun adı yapmışlar.
Bunca şeyi bize boşuna mı verdiler ?

İnci senaryoda, abisini anlatmış. Uzun boylu, mavi gözlü.
Tuhaf ama güvenilir bir adam.
İnci senaryosunda, Özlem'i anlatmış. Soğuk bi kadın. Ama bi o kadar sıcak.
Görür görmez bu tuhaf adamda anlayamadığı bi güven hissediyor.

İnci bildiğiniz Mehmet-Özlem'i yazıyor.

Dolayısıyla, finalde bütün yaşananların İnci'nin senaryosu olması çok mantıklı olur.

Şöyle ki önce acı bi final izleriz ...
ağlarız falan.
Sonra İnci "nokta" yapar. kamera geniş açıyla yavaş yavaş bilgisayardan
profile geçer ... İnci gülümser.

sonrasını kendi yazacağım senaryoya saklıyorum
Eski 19-01-14, 02:31   #694
can90
Asistan

can90 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 14.01.2013
can90 has a reputation beyond reputecan90 has a reputation beyond reputecan90 has a reputation beyond reputecan90 has a reputation beyond reputecan90 has a reputation beyond reputecan90 has a reputation beyond reputecan90 has a reputation beyond reputecan90 has a reputation beyond reputecan90 has a reputation beyond reputecan90 has a reputation beyond reputecan90 has a reputation beyond repute

Fragman hakkında bi kelam edeceğim.
Falko'nun " ben bu belalara Özlem için bulaştım onu almadan hiç bi yere gitmiyorum"
cümlesini açıklayabilecek biri var mı bana ?

Özlem için bulaştıysan büyük patron ne ayak ?
Özlem için bulaştıysan o kadar insanı neden öldürdün ...
Özlem için bulaştıysan Özlem " bu oyun bitecek Kerem in yerine söyle bana,
daha fazla kimsenin canı yanmayacak" dediğinde neden durmadın Faik ?
Açıklasana ...
Sen bu pisliklere ÖZlem için falan bulaşmadın ...
Sen bu pisliklere kendinde bi pislik olduğun için bulaştın !
Zaten hapisten çıkar çıkmaz mafyalarla yat kalk ye iç haram para ye diyende Özlem'di dimi?
He he Faik. Tabi ... yersen !
Eski 19-01-14, 19:27   #695
ACABA
Yardımcı Yönetmen

Giriş Tarihi: 20.11.2013
ACABA has a reputation beyond reputeACABA has a reputation beyond reputeACABA has a reputation beyond reputeACABA has a reputation beyond reputeACABA has a reputation beyond reputeACABA has a reputation beyond reputeACABA has a reputation beyond reputeACABA has a reputation beyond reputeACABA has a reputation beyond reputeACABA has a reputation beyond reputeACABA has a reputation beyond repute

Arkadaşlar Kayıp dizisinin çekimleri bugün itibariyle bitti. İlk bölümü tam anlamı olmasada izlemiş biri olarak söylemek gerekirse,bu kadar erken bitirilmesine üzüldüğümü belirtmek isterim.
ACABA Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-01-14, 23:25   #696
>>miray<<
Yönetmen

>>miray<< kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 26.05.2007
>>miray<< has a reputation beyond repute>>miray<< has a reputation beyond repute>>miray<< has a reputation beyond repute>>miray<< has a reputation beyond repute>>miray<< has a reputation beyond repute>>miray<< has a reputation beyond repute>>miray<< has a reputation beyond repute>>miray<< has a reputation beyond repute>>miray<< has a reputation beyond repute>>miray<< has a reputation beyond repute>>miray<< has a reputation beyond repute

Alıntı:
sinemim_g tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle

-Önce "Özlem hanımın bahsettiği "cellatı" bulduk dedi gibi geldi,
Büyük patronu buldular herhalde dedim.
sonra ki izleyişimde " Özlem hanımın bahsettiği "cerrahı" bulduk." dedi gibi geldi.

-
Aslında Özlem'in intihar etmesini istiyordum ben finalde ama ,
18 bölüm boyunca vurulan Mehmet, İntihar eden Özlem ...
Hayır final de değişik bi şey olmalı. Beklemediğimiz bi şey.
Acı son bekliyoruz, kesin diyoruz ağlatcaklar.
Kayıp farklı bi şey yapsın, tahmin etmediğimiz bi şey.
Mesela, Özlem - Mehmet hiç kavuşamayacak gibi geliyor bize,
finalde bi bakalım onlar olsun.

Ne bileyim işte,
vedanın acısı var yüreğimizde, hiç olmazsa gülümseyeceğimiz bi final olsun.
2 acı birden ağır gelir bize ...

İncinin senaryosu olsun hepsi,
Aslında Özlem le Mehmet gerçek hayatta ya sevgili ya evli olsunlar.
Aklımda bi final var ama , ben onu dizi bittikden sonra senaryolar kısmında paylaşacağım.

incinin senaryosu cikmasi olasi birsey ama mehmet ve özlem evli cikip inci o arada bunlarla ilgili böyle bir senaryo yaziyorsada bana sacma gelicek...
mutlu bir sondanda yana degilim böyle bir dizi agir ve dramatik bir sonu kaldirir düsüncesindeyim neticede bu dizi pembe dizi degilki illa kavusmali bir son beklenilsin, benim tercihim ya falkonun yada özlemin ölmesi, digerininde ona göre hapise gitmesi....hatta bana göre asil süpriz mehmetin keremin cicibabasi olmasi falan olabilir yani kemalin sonu zaten asikar gibi

yoksa özlem ve mehmetin kavusmasi bana göre pembedizi finaline benzer bir son, ha yazmazlarmi yazabilirler ama bana göre bu dizi icin dramatik bir son gerekiyor
Eski 20-01-14, 00:45   #697
zonazom
Yönetmen

zonazom kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 21.07.2010
zonazom has a reputation beyond reputezonazom has a reputation beyond reputezonazom has a reputation beyond reputezonazom has a reputation beyond reputezonazom has a reputation beyond reputezonazom has a reputation beyond reputezonazom has a reputation beyond reputezonazom has a reputation beyond reputezonazom has a reputation beyond reputezonazom has a reputation beyond reputezonazom has a reputation beyond repute

39 bölüm sürseydi çok güzel final isteklerim vardı ama senaryo bu kadar yarımken olmasını istediğim final olmayacak gibi.
İnci'nin senaryosu bir nevi senaristin göndermesiydi. öyle bir şey olacağını çok sanmıyorum.
istediğim değil ama tahmini finalim Özlem ölebilir,Faik yüksek ihtimal kaçacak.
Kemal, Murat kodese,Leyla çocukları ile yurtdışına gidecektir.Mehmet İnci yaşıyorsa ailesi ile yola devam.
senarist ne yazsa zaten kabulum de bu kadını da işinden soğuttular.
saçmalasa bile artık anlayabilirim yani. ama yine de ne yazarsa karakterler senaristin istediğine dilediği sonu yazar.
istediğim son olsa bile 18 bölümlük bir iş için zaten mutlu olmayacağım.içimde ki öküzde uzun süre kalkmayacak sanırım
Eski 20-01-14, 22:58   #698
sinemim_g
Yönetmen

sinemim_g kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 06.12.2005
sinemim_g has a reputation beyond reputesinemim_g has a reputation beyond reputesinemim_g has a reputation beyond reputesinemim_g has a reputation beyond reputesinemim_g has a reputation beyond reputesinemim_g has a reputation beyond reputesinemim_g has a reputation beyond reputesinemim_g has a reputation beyond reputesinemim_g has a reputation beyond reputesinemim_g has a reputation beyond reputesinemim_g has a reputation beyond repute

Alıntı:
>>miray<< tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
incinin senaryosu cikmasi olasi birsey ama mehmet ve özlem evli cikip inci o arada bunlarla ilgili böyle bir senaryo yaziyorsada bana sacma gelicek...
mutlu bir sondanda yana degilim böyle bir dizi agir ve dramatik bir sonu kaldirir düsüncesindeyim neticede bu dizi pembe dizi degilki illa kavusmali bir son beklenilsin, benim tercihim ya falkonun yada özlemin ölmesi, digerininde ona göre hapise gitmesi....hatta bana göre asil süpriz mehmetin keremin cicibabasi olmasi falan olabilir yani kemalin sonu zaten asikar gibi

yoksa özlem ve mehmetin kavusmasi bana göre pembedizi finaline benzer bir son, ha yazmazlarmi yazabilirler ama bana göre bu dizi icin dramatik bir son gerekiyor
Mehmet'in Kerem'in cici babası çıkması mı ?
Uçsaydın ... Hatta uçmuşun sen, gel konalım

---

Bu bölümde beklediğim tek sahne Özlem-Mehmet sahneleri
Diğer karakterlerin hiçbir sahnesini merak etmiyorum.
Finalde Özlem-Mehmet göremeyceğiz anlaşılan,
bari bu bölümdeki nefret-aşk sahneleriyle avunalım
sinemim_g Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-01-14, 23:15   #699
Ateş
Yönetmen

Ateş kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 11.08.2005
Ateş has a reputation beyond reputeAteş has a reputation beyond reputeAteş has a reputation beyond reputeAteş has a reputation beyond reputeAteş has a reputation beyond reputeAteş has a reputation beyond reputeAteş has a reputation beyond reputeAteş has a reputation beyond reputeAteş has a reputation beyond reputeAteş has a reputation beyond reputeAteş has a reputation beyond repute

Finalden bir önceki bölümümüze saatler kala gelen resimlerden yola çıkarak final tahmininde bulunmak istiyorum...

Cezaevi resimleri gelmişti bu kısmın Murat ve Kemal için olduğunu düşünüyorum. Falko-Özlem arabada bir resim gelmişti şayet o sahneler başta değil ise korkulan olacak ve Falko nun yaptıkları yanına kar kalıp Özlem ile beraber gidecek bu da sanırsam Özlem e verilebilecek en büyük ceza olmuş olacak... Mehmet, Baran Bey in söylediği gibi arabası ile "meçhule" doğru yol alacak. Bir uçağımız vardı Cezaevinin üzerinde uçan bu sahnede Leyla ve çocukları için olacağını düşünüyorum. Yani Kemal ile Murat cezaevine girdiği an Leyla çocukları ile yurtdışına, Özlem-Falko ile giderken Mehmet meçhule gidecek ve herkes dağılmış bir vaziyette hiçbirinin birbiri ile bağlantısı kalmadan sonlanacak dizimiz...

Dağılmış hayatlar izleyeceğiz yeni bir sayfa açmak için yol alan... Ondan sonrası bizim hayal gücümüze bırakılan...
Ateş Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-01-14, 00:35   #700
lotus03
Asistan

lotus03 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 14.11.2013
lotus03 has a reputation beyond reputelotus03 has a reputation beyond reputelotus03 has a reputation beyond reputelotus03 has a reputation beyond reputelotus03 has a reputation beyond reputelotus03 has a reputation beyond reputelotus03 has a reputation beyond reputelotus03 has a reputation beyond reputelotus03 has a reputation beyond reputelotus03 has a reputation beyond reputelotus03 has a reputation beyond repute

Finale bir kala, hadi başlasın ama hiç bitmesin dediğim bölüm..
Çok can yakacak şimdiden belli oldu.

Bookmarks

Şu an bu konuyu görüntüleyen kullanıcı sayısı: 1 (0 üye ve 1 misafir)

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Mesajlara cevap yazamazsınız
Mesajınıza eklenti ekleyemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
SimgelerAçık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu Kapalı

Hızlı Geçiş