Arama 
ÜYE OL  |  Kayıp Şifre  |  Aktivasyon   
Ana Sayfa  |  Forum  |  Haberler  |  Video  |  Diziler  |  Fotoğraf Galerisi  |  Biyografi  |  Gruplar  |  Ratingler

Geri Git   DiziFilm.com Forum > Arşiv > Yerli DiziFilm Arşivi > Güneşi Beklerken

Kapalı Konu

Güneşi Beklerken kategorisinde Güneşi Beklerken (Arşiv 46) konusunu görüntülemektesiniz.

Konu Araçları Mod Seç
Eski 11-02-14, 15:01   #141
mcd
Asistan

Giriş Tarihi: 04.11.2013
mcd has a reputation beyond reputemcd has a reputation beyond reputemcd has a reputation beyond reputemcd has a reputation beyond reputemcd has a reputation beyond reputemcd has a reputation beyond reputemcd has a reputation beyond reputemcd has a reputation beyond reputemcd has a reputation beyond reputemcd has a reputation beyond reputemcd has a reputation beyond repute

Alıntı:
angel78 tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Güneş =Koray Sayer ise neden yıllarca öldü olarak biliniyor?ya da soruyu şöyle soralım bir insan kendini neden ölmüş olarak gösterir?

1) işlediği bir suçtan ötürü hapie girmek istemez kendini ölü gösterir
2) birileri onu öldürmek ister,bundan korkar ve kendini ölmüş gibi gösterir
3) ailesinden intikam almak,onların canını acıtmak için kendini ölmüş gibi gösterir
4) Koray geçirdiği kaza sonucu komaya girdi,Ahmet Sayer'den intikam almak isteyen düşmanları da Koray yerine başka birini öldü diye gösterip,yıllarca Koray'ı sakladı.Koray hafızasını kaybetti,ona Güneş olduğunu söylediler

Güneş=Koray Sayer denkleminde ilk şık geçerli değil.Çünkü Koray bir suç işlemiş olsa babası Ahmet Sayer oğlunun aklanması için elinden geleni yapar,gerekirse onu yurtdışına kaçırır,oğlunu korurdu.Birileri Ahmet Sayer’e duydukları düşmanlıktan ötürü oğlunu öldürmek istese Ahmet amcamız tedbirini alır,oğlunu yine korurdu.Ne yapar eder ailesine zarar gelmesin diye gereken tüm tedbirleri alırdı.Bu şık da eleniyor.Gelelim 3.şıkka.Koray babasının kirli geçmişine şahit olmuş olsa,babasının karanlık yüzünü görmüş olsa onları terk eder giderdi,neden kendini ölmüş olarak göstersin ki bu da mantıklı gelmiyor.4.şıkka yok artık dedirtecek cinsten.Tüm bunları düşündüğümde Güneş=Koray Sayer olmamalı diyorum.

Güneş,Ahmet Sayer'den nefret eden başka biri diye düşünüyorum.Dizi ilk lanse edildiğinde Barış'ın ailesinin ölümünden Ahmet Sayer sorumlu olacak ve Barış ailesinin intikamını alacak diye düşünülüyordu.Belki de İsmail Ege'nin oyunculuk performansı beğenilmediği için senaryoda değişiklik yapıldı ve Güneş karakterine bu misyon yüklenmiş olabilir.Güneş ,ailesinin intikamını almak için Sayer'lere yaklaşmaya çalışan biridir belki
Ben de böyle düşünüyordum hatta bu Güneş Jale ile Barış'ın hapisteki amcasının oğlu mu acaba diye bile düşündüm ..
intikam içinse eğer Barış tarafı olması mantıklıydı, ama bu Güneş Zeynep'e yardım edip bir de Kerem'e getiriyor onun endişeleneceğini düşünerek ona haber veriyor ...
bunlardan yola çıkarak Güneş Sayerlere düşman değil sanırsam hatta Jalenin bile Sayerlere düşman olduğunu düşünmüyorum Güneşle işbirliği içinde çünkü Mehmet'e oynuyor gibi geliyor... karışık valla bu konular
mcd Çevrimdışı  
Eski 11-02-14, 15:02   #142
volkan_ebru
Oyuncu

volkan_ebru kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 08.10.2009
volkan_ebru has a reputation beyond reputevolkan_ebru has a reputation beyond reputevolkan_ebru has a reputation beyond reputevolkan_ebru has a reputation beyond reputevolkan_ebru has a reputation beyond reputevolkan_ebru has a reputation beyond reputevolkan_ebru has a reputation beyond reputevolkan_ebru has a reputation beyond reputevolkan_ebru has a reputation beyond reputevolkan_ebru has a reputation beyond reputevolkan_ebru has a reputation beyond repute

GH ve ekibi yine herzaman ki gibi izleyiciyi şaşırttı...En büyük sürprizleri izleyicinin hiç beklemediği anda yapıyorlar..Kerem-Melis ayrılığında da öyle oldu...
Bu bölüm Sayerleri izlemek çok keyifliydi..
Kerem'in "keşke ben ölseydim" söylemi ne kadar ağır olsada ona cevap vermeyen "o nasıl söz sen olmasaydında biz mahvolurduk" demeyen anne-baba daha ağırdır..Paşam tüm bunları yaşıyor ve buna rağmen "sen ölme tamam m" diyip o babasının üzerini örtüp elini tutuyor
Birde Kerem ve Ahmet sarılmasında sanki ben babama sarılıyormuş gibi mutlu oldum..Çok güzel çok duygulu sahneydi
Kerem'in annesi sarılınca küçük bir çocuğa bürünen yüz ifadesi

Bu aileye daha çok yer verilmeli..

Cihan Efendi'nin sözde bilinçaltı çok çirkindi..Kızlarını gördüğünde oysa sevmiştim ama Demet işin içine girince çok çirkinleşti..Bilinçaltında olsa bile böyle birşeyi düşünmemesi gerekirdi..
Eski 11-02-14, 15:28   #143
meari
Set Görevlisi

meari kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 08.12.2013
meari has a reputation beyond reputemeari has a reputation beyond reputemeari has a reputation beyond reputemeari has a reputation beyond reputemeari has a reputation beyond reputemeari has a reputation beyond reputemeari has a reputation beyond reputemeari has a reputation beyond reputemeari has a reputation beyond reputemeari has a reputation beyond reputemeari has a reputation beyond repute

Alıntı:
volkan_ebru tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle

Cihan Efendi'nin sözde bilinçaltı çok çirkindi..Kızlarını gördüğünde oysa sevmiştim ama Demet işin içine girince çok çirkinleşti..Bilinçaltında olsa bile böyle birşeyi düşünmemesi gerekirdi..
Yorumunu beğendim ama gülümsememe yol açan son paragrafını alıntıladım izninle
Bilinçaltına nasıl müdahale edebilsin ki ama ne demek istediğini anlıyorum, bilinçaltında bile Demet olmamalı..Daha da kızdığım hastaneden çıkar çıkmaz kızlarla vakit geçirme adı altında Demet'i de planlarına dahil etmesi.. Tülin'in oyunculuğu,akşam eve geç gelmesi, ailesiyle yeterince ilgilenmemesi, Zeynep'e yaklaşmak için ve başka bahanelere sığınarak sürekli Demet'le yan yana geliyor ama ben Cihan'ın yaptığını doğru bulmuyorum..Son zamanlarda Tülin'in hırçınlaşmasıyla daha da yakınlaşacaklarını düşünüyorum bakalım nereye kadar..
Eski 11-02-14, 15:30   #144
asir5
Oyuncu

asir5 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 28.12.2007
asir5 has a reputation beyond reputeasir5 has a reputation beyond reputeasir5 has a reputation beyond reputeasir5 has a reputation beyond reputeasir5 has a reputation beyond reputeasir5 has a reputation beyond reputeasir5 has a reputation beyond reputeasir5 has a reputation beyond reputeasir5 has a reputation beyond reputeasir5 has a reputation beyond reputeasir5 has a reputation beyond repute

Hic beklemedigimiz anda gelen cok bekledigimiz bölüm hepimizin suskunluguna son verdi… Dünden beridir birbirinden güzel yorumlar yaziliyor… Herkesin yüregine, kalemine saglik… Demek ki o kadar da zor degilmis bizi mutlu etmek… Demek ki tek istedigimiz ask böcegi, sevgi cicegi Zeyker degilmis… Bölümde emegi gecen, senaristinden oyuncusuna, yönetmeninden set calisanlarina kadar herkese tesekkür ediyorum…

Melis yumurtluyor Keremin bildigini, ama nasil susturdugunu tam olarak anlatmiyor… Zeynep inanamiyor duyduguna… Daha bir gün önce "sen bilsen bana söylerdin, beni senden baska kimse önemsemiyor…“ "en büyük acimin babami bilmemek oldugunu biliyorsun, benim acima, bilsen son verirdin… Keske sen bilseydin de ben bu kadar zaman bu aciya katlanmamis olsaydim“ demisti Kereme… Kerem yanitsiz kalmisti… konusmak istesede yapamamisti… Zeynebini kirmaktan, üzmekten korkmustu…

Duyuyor Keremin bildigini, inanamiyor…Nefesi kesiliyor… Deli gibi seveni, deli gibi sevdigi hayatta en cok bilmek istedigi babasini biliyormus ve susmus… Üstelik kardesiyle cikiyor…Inanmak istemiyor bildigine…. "yalan dimi, Kerem yalan dimi… bilsen bana söylerdin…sen bana bunu yapmazdin, bilsen söylerdin dimi…. Kerem….. neden yaptin, neden bana söylemedin…“

Kerem inkar edemiyor… Kerem konusamiyor… Cok iyi biliyor, kaybettigi kisiyi kendiyle birlikte büyütmenin ne demek oldugunu…Cok iyi biliyor yoklugun acisini… O ölen agabeyisini büyürken kendisiyle birlikte büyütmüs… Onun abisini görme, bulma sansi yok… Ama Zeynebin var… Babasina kavusmaya adim atmis… haberi olmadigi kardesine de…

Kendisi gibi yarim kalmasin istiyor… Melis, Annen, Baban beni susturdu demiyor… Varsin beni kötü bilsin, onlara kizmasin…. Babasina kavusmak üzereyken, yarim yani, eksik yani tamamlanmak üzereyken, kirginliklara bulasmasin istiyor…

“Melis icin“ diyor, kendini feda ediyor…

“Ben vicdan azabindan ölüyorum, Melisin yüzüne bakamiyorum… Bilerek yaptin… Aci cekeyim diye yaptin… Beni birgün üzecegini biliyordum“…

Duyduklarinin agirligiyla ezilsede kiyamiyor Zeynebine…. Susuyor yine… Sevdiginin gözünde kötü olmayi, suclu olmayi seciyor … Kendine kizsin, yeterki yillar sonra buldugu kardesiyle iyi olsun….

Dinlemeliydin Vaktinde Aklı…

Ilk ögrendiginde söylemedi… söyleyemedi… Sonrasinda babasinin dedigi gibi, kalbi konusmaya basladi ve akli sagir oldu… Tahmin edemedi bastan Zeynebinde onu sevebilecegini… Tahmin edemedi herseyin arap sacina dönecegini…

Ne kadar olgun olursa olsun, o daha cocuk… Ilk kez asik oluyor… ilk kez seviliyor… tadina varamiyor bile sevilmenin.. alismis hep aci cekmeye.. baskalarini kendinden öncelikli görmeye…Kendinden, sevdasindan vazgececek kadar seviyor, deger veriyor etrafindakilere…Eli kolu baglaniyor… Kimseyi kirmayayim derken, kendini paramparca ediyor bile isteye… Dayanabilirim diyor…Herseye dayandim buna da dayanabilirim… Hayatinin en zor kararini vermis zaten… Gidecek… Yasamadigi, yok oldugu yere gidecek… Zeynep yoksa zaten yasayamaz ki… Zeynep yoksa zaten ölecek ki… bir kez daha ölmeye gidiyor, daha önce öldügü yere… Hem Zeynep ona kizarsa, kirilirsa daha kolay gidebilecegine inaniyor…Zeynebin, kizginlikla, kirginlikla onun gidisine daha az aci cekecegini düsünüyor… tesellisi bu olacak…

Kiriyor döküyor, yüregini hafifletmeye calisiyor ama ne care!!! Hicbir acisina benzemiyor Zeynebi kirmasi…. Onun iyiligi icin susmak zorunda kalmasi…Kanaya kanaya susuyor…

Nerede Aranacak Haklının Hakkı??

Zeynep kirgin… Zeynep inanamiyor… atiyor kendini sahile… Keremi hakli cikarmali… Bunu nasil yapacagini bilemiyor, ama kendiliginden geliyor….Yüregine bakiyor… hatirliyor Keremin susmus olsa bile, söylememis olsa bile bunu Melis icin degil, kendisi icin yaptigini…

Babasini daha baba bile diyemeden kaybedebilecegini ögreniyor sonra… Kosuyor… Hala kirgin, hala üzgün… Hala saskin… Bilinmezliklerle bogusuyor… Agir geliyor yüregine yillardir ögrenmek istedigi herseyin bir anda karsisina cikmasi….Savruluyor ordan oraya yasca kücücük ama acilariyla büyümüs yüregi..

Ögreniyor herkesin neden sustugunu…duyduklari yetiyor,affediyor herkesi…fazlasini beklemiyor, istemiyor bile… Bir kez daha hak veriyor Kereme yüreginde…

Seni Unutmaya Çalışmakta Varmış Malesef

Keremi unutmali artik… O sevmesede kardesiyle cikan biri… "Melis kardesim olmasaydi ben konusurdum onunla… ama degil… Kerdesim… Bunu ona yapamam.. Ona sevdigin adam beni seviyor diyemem…Ben unutmaliyim Keremi, ben vazgecmeliyim askimdan"… Keremle konusacagim derken, bir kez daha yüzlesiyor Keremin hakliligiyla…

Bana Bıraktıklarınla Teselli Avında

Keremin gidecegini duyuyor… oldugu yere yikiliyor… "gitsin" diyor… "gitsin"… "bana yalan söyledigini ögrenene kadar cok mutluydum ben"… Yalandan kastettigi aslinda Melis… Kardesim var aramizda… yapamam… yapamayiz … gitsin… Sonra yüregi basliyor konusmaya "Kerem gitse ben ne yaparim“… Teselli olur mu bana yasadiklarimiz??? Teselli olur mu, benim icin bizden, benden, kendinden vazgecisi….

Kerem Zeynebe, onu ne kadar cok sevdigini, hep cok sevecegini söylemeden gitmek istemiyor…Yüzüne söylese gidemez biliyor… Kendince veda ediyor Zeynebe…

Demek Ki Elleri Boş Dönmek De Varmış

Zeynep CD`yi dinlediginde zaten bildigini bir kez daha anliyor… O Kereme veda edemez… Eli bos dönüyor "git“ diyen dilinden… Yüregi izin vermiyor Keremin gidisine suskun kalmasina…

Bu Günleri Görmek De Varmış

Sen benim kaderimsin….Hicbirsey umurumda degil, senden baska… Ben seninle herseye varim… Böyle olmasini istemisse kaderimiz, senin icin Kardesimi bile karsima almaya varim…

Yarın Hatrımı Sorsan Ne Olur

Gitsen, iyi olmam ki ben…. Alisamam ki yokluguna, sensizlige… Iyi olamam ki hicbir zaman…

Bugün Hevesimi Kırdın Bir Kere

Bildigin gercegi benden sakladin, ama ben biliyorum neden sustugunu… anliyorum seni… Bilsen söylerdin demistim… sana olan inancim sarsildi belki ilk anda, kirildim… ama anladim… Benim icin yaptigini anladim…

Gitme Dememle Kalsan Ne Olur

Gitme demiyor… Ben gitme dedigim icin kalma, bizim icin kal … Ben varim seninle her zorluga, yeterki yanimda ol…

Gönlün Çoktan Yola Çıkmış Bir Kere

Sen vermissin kararini coktan… Yüregini öldürmeyi beni benden alarak gitmeyi secmissin… ama sen gittikten sonra hicbirsey kolay olmayacak, düsündügün gibi olmayacak…. „GIT“ kalacagini bilerek git… ölüme yolcu ettigin kalbin de biz variz… Git…
birlikte hayata tutunmak varken, öldür bizi…git…. me…

Şimdi Çatı Katında inziva Vakti

Kerem gitmekte kararli… Zeynebin yüregini, "Gitme" diye haykirisini duysada, gitmeyi istemese de gitmeli… kalip savasacak gücü yok.. cok yorgun… Kendini kaybetmeye gidiyor…Kendisine degil ama Zeynebe iyi gelecegine inaniyor gidisinin… Gözyaslariyla veda ederken, karanligina dogru atiyor adimini…Cati kati kadar basik, karanlik, sIkistirilmis bilinmezligine ilerliyor…

Gökhan Türkmenin Cati Kati sarkisi…. Elifim sagolsun… dürtükledi beni yine… dinlerken Zeykeri düsündüm… Zaten son zamanlarda dinledigim her sarkiyi onlara yoruyorum...Ortaya bu cikti…
asir5 Çevrimdışı  
Eski 11-02-14, 15:36   #145
selcuk0857
Oyuncu

selcuk0857 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 05.06.2012
selcuk0857 has a reputation beyond reputeselcuk0857 has a reputation beyond reputeselcuk0857 has a reputation beyond reputeselcuk0857 has a reputation beyond reputeselcuk0857 has a reputation beyond reputeselcuk0857 has a reputation beyond reputeselcuk0857 has a reputation beyond reputeselcuk0857 has a reputation beyond reputeselcuk0857 has a reputation beyond reputeselcuk0857 has a reputation beyond reputeselcuk0857 has a reputation beyond repute

Güneş'in Sayerlerle bir düşmanlığının olduğu bir sahne izlemedik henüz. Jale şirkete girdiğinde dosyalara ulaşmak isterken Güneş'le konuştu sandık ama Mehmet'le konuşmuş.. Döndüğünde ''senin için kaldım'' falan dedi ama bu da ''senin intikamın için kaldım'' manasında bir cümle olmayabilir. Jale nasıl bir planın, oyunun içindeyse plan ve oyundakilerin birbirlerinden haberi yok. yani Mehmet bence Güneş'ten haberdar değil Güneş'in de Mehmet'ten. Güneş=Koray'sa bile ailesine bir yere kadar zarar verebilir bir dur noktası olacaktır mutlaka.çünkü kardeşi ve annesinin bir suçu yok. zaten daha şimdiden kendi başına iş yapıp Jale'yi zor duruma soktu bile. bu sahnede de ben eğer Koray'sa bir süre sonra Jale ile yolları ayrılacak izlenimine kapıldım.
selcuk0857 Çevrimiçi  
Eski 11-02-14, 16:19   #146
afk2005
Yönetmen

afk2005 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 24.01.2012
afk2005 has a reputation beyond reputeafk2005 has a reputation beyond reputeafk2005 has a reputation beyond reputeafk2005 has a reputation beyond reputeafk2005 has a reputation beyond reputeafk2005 has a reputation beyond reputeafk2005 has a reputation beyond reputeafk2005 has a reputation beyond reputeafk2005 has a reputation beyond reputeafk2005 has a reputation beyond reputeafk2005 has a reputation beyond repute

Veda Sahnesi Bölüme Damgasını vuran Sahnelerden biri… İçinde Bol dram barındırdığı bol gözyaşı akıttığı oyuncuların duygularının konuştuğu sahnelerden biri daha…Bu sahneleri ayrı ayrı yorumlamak istedim sadece…Her iki sahnede benim için bölüme anlam katan ZeyKer sahneleri idi..

Zeynep ağır adımlarla kafasında bin bir tülü düşünceyle geliyor Kerem’in yanına..Ona ne söyleyecek… Vedasını nasıl yapacak….Kerem gidiyor ..Benim için gidiyor.Ben mutlu olayım diye gidiyor .Peki ben mutlu olabilecek mi yim?Kerem’siz..

Kerem derinden bir offf çekiyor gene.İçi sıkılıyor.Ruhu daralmış artık..Aklı git derken ,Kalbi hayır gitme kal diyor..Hangisine uysa oda bilmiyor..Ayakları geri geri gitme istiyır…Bakıyor evine son kez belki…Hiç aklında bile yok Zeynep’in onu görmeye geleceği.Ufuk’un sesiyle irkiliyor..İşaret ettiği yöne doğru bakıyor…Bir an inanamıyor..Sonra oda ağır adımlarla Son Kez Son vedası için Kalbinin sahibinin yanına doğru gidiyor…

Gözlerinin içine bakıyor Zeynep’in….

Şimdi anladım..

-Neden gittiğini çok iyi biliyorum..

Neyi?

-Artık bitmiş bir adam duruyor Zeynep’in karşısında..

Ne olursa olsun seni hep çok seveceğim demiştin..O zaman anlayamadım.Sorular sordum..

-Aramızda saklı bir şey yoktu ki…İkimizde birbirimize çok Aşığız…Ne oldu da bana böyle dedin…Aramızda bizi ayrı düşürecek ne olabilir ki?İleride ne ile karşılaşacağız..Hangi zorluklarla mücadele edeceğiz.Bana şimdi böyle diyorsun ama ben hiç bir şey anlamadım…

Sana bir şey söyliyeyim mi?

-Gerçekleri artık görebiliyorum.Neden gittiğini anlayabiliyorum..Sana başta çok kızdım çok kırıldım ama benim için sustuğunu çok iyi anladım…

Sen Gittikten sonra hayat hiçte öyle kolay olmayacak..

-Kerem sen gitsen de hayatımda ne değişecek ki?Senin olmadığın bir şehirde ben nasıl mutlu olabilirim.Sensiz ben nasıl gülebileceğim…Sen gidince her şey düzelecek mi sanıyorsun?

Hiç öyle düşündüğün gibi olmayacak.. Nerden biliyorsun deme sakın. Biliyorum. Ben senin ne düşündüğünü biliyorum.

-Sen Melis ile bizim aramıza girmedin ki.Biz zaten senin istediğin gibi bir kardeşlik yaşayamayacağız.Senin düşündüğün gibi birlikte hep gülemiyeceğiz.Mutlu bir Aile tablom olmayacak ki benim…Sen benim hayatımda yokken benim için kendini feda ederken mutlu olabileceğimi mi sandın...

Kerem…Ben sana gitme demeyeceğim..Git..Ama seni ne kadar çok sevdiğimi sakın unutma.Ne olursa olsun ben seni hep seveceğim.

Hem Kerem’in hem de Zeynep’in gözlerinden yaşlar süzülmeye başlar..

-Sana Gitme demiyorum ama Kalbim gitmeni istemiyor. Yanımda kal..Gene her zorluğu birlikte aşalım.Her engeli birlikte yok edelim….Biz bir birimizi bu kadar severken kim önümüzde engel olur..Her acıyı birlikte yaşayalım gene…Ama gideceksen de seni daima seveceğimi sakın unutma.Bir gün döndüğünde ben gene bıraktığın yerde ,bugun kalbim sana nasıl aitte gene öyle bulacaksın beni.Bekleyeceğim seni bir gün döneceksin…

Ve bundan sonrası kiss…Anlamlı bir Buse

Son bir Veda Busesi için sevdiğini çeker tutar boynundan..İşte bu sahnede en çok hoşuma giden O öpücükle birlikte Kerem’den akan o gözyaşı…..Sonrasında gelen alnına öpücük ve Zeynep’in gözyaşlarını son kez silmesi… Son bir kez aşık olduğu adamın yanaklarına dokunması…

Zeynep son vedadan sonra kendini gene sahile atar…Her sıkıntısında üzüntüsünde Sahile gittiği gibi gene kendini orada bulur.Son kez gördü kalbinin sahibi olan adamı.Son kez öptü onu .Son Kez dokundu.Elbet dönecekti bir gün ama o güne kadar nasıl yaşayacaktı onsuz?Gözyaşları içinde derin düşüncelerle yürüyor yürüyor…..Sonunu bilmiyor….

Kerem arabada oda Zeynep ile aynı duyguları yaşıyor ….Bu ayrılık içini acıtıyor.İlk defa aşık oldu sevdi sevildi…İlk defa beklide birinin yanında mutlu oldu…Arabada gene derin bir of çekiyor.Ufuk bakıyor ona neden bunu yapıyorsun der gibi bakıyor?Neden kendine acı çektiriyorsun .Dön geri tut sevdiğinin elinden bu aşkı doya doya yaşa diyor Ufuk….

Son kez Ufukla da vedalaşıyor….Sarılıyor…Son kez bakıyor ve içeriye giriyor.Ayakları gitmek istemiyor .Aslında o hiç gitmek istemiyorki….Buralardan uzaklaşmak..Arkasında Zeynep’i bırakmak hiç istemiyor…

Biniyor Uçağa çantasını bir yere kendisini başka bir yere bırakıyor…Kısa bir süre düşünüyor.Çantasını alıyor ve içinden geride bıraktığı sevdiğinin resimlerini çıkarıyor….ilk resme bakıyor sonra diğerine uzun uzun düşünüyor..Gitmek istemiyor bir bahane arıyor Önüne bir engel çıkmalı gitmemeli bırakmamalı Zeynep’i Onu bulmuşken kaybetmeyi göze almamalı düşünüyor düşünüyor bırakıyor resmi elinden gene almaya yelteniyor.Gözü cama ilişiyor ve Hayallerindeki abisini görüyor…Yok olamaz gene Hayal diye düşünüyor gözlerini kaçırıyor sonra gene bakıyor yok olamaz diyor tekrar yaslanıyor arkasına….Gitmemesi için bundan güzel bir tesadüf olamaz…….

(Her ne kadar bu oyunda olsa Kerem'in bir gün abisine kavuşmasını çok istiyorum)

Bir insan hiç replik yazılmadan bu kadar şahane oynar mı acaba?Her duyguyu geçirirmi karşı tarafa….Hem Hande hem Kerem’e replik yazmasalar bile işte böyle mimikleri o duruşları o bakışlarıyla çok şey anlatabiliyorlar bize.
Eski 11-02-14, 16:34   #147
volkan_ebru
Oyuncu

volkan_ebru kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 08.10.2009
volkan_ebru has a reputation beyond reputevolkan_ebru has a reputation beyond reputevolkan_ebru has a reputation beyond reputevolkan_ebru has a reputation beyond reputevolkan_ebru has a reputation beyond reputevolkan_ebru has a reputation beyond reputevolkan_ebru has a reputation beyond reputevolkan_ebru has a reputation beyond reputevolkan_ebru has a reputation beyond reputevolkan_ebru has a reputation beyond reputevolkan_ebru has a reputation beyond repute

Alıntı:
meari tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Yorumunu beğendim ama gülümsememe yol açan son paragrafını alıntıladım izninle
Bilinçaltına nasıl müdahale edebilsin ki ama ne demek istediğini anlıyorum, bilinçaltında bile Demet olmamalı..Daha da kızdığım hastaneden çıkar çıkmaz kızlarla vakit geçirme adı altında Demet'i de planlarına dahil etmesi.. Tülin'in oyunculuğu,akşam eve geç gelmesi, ailesiyle yeterince ilgilenmemesi, Zeynep'e yaklaşmak için ve başka bahanelere sığınarak sürekli Demet'le yan yana geliyor ama ben Cihan'ın yaptığını doğru bulmuyorum..Son zamanlarda Tülin'in hırçınlaşmasıyla daha da yakınlaşacaklarını düşünüyorum bakalım nereye kadar..

Hahahahahha ya bende farkettim çok komik olmuş biliyorum ama bilinçaltına başka biri olması çok çirkin..Resmen karısını aldatıyor..Sadece fiziksel aldatma aldatma değildir nezdimde
Birde dediğin gibi Demeti arayıp onuda dahil ederek bilinçaltındakini gerçeğe çevirmek istemesi dahada çirkin..Kızları ile vakit geçirmesi için Demet'e ihtiyacı yok ama fırsattan istifade etmeye çalışıyor..Madem kızlarınla vakit geçirmek istiyor Tülin'i ile bir organizasyon yap hem Zeynep ile yakınlaştırmayı dene hem de kızının hayatında olacağını net çizgilerle göster..Ama adamın aklı kızlarında değilki..
volkan_ebru Çevrimiçi  
Eski 11-02-14, 16:42   #148
sılam
Oyuncu

sılam kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 09.12.2005
sılam has a reputation beyond reputesılam has a reputation beyond reputesılam has a reputation beyond reputesılam has a reputation beyond reputesılam has a reputation beyond reputesılam has a reputation beyond reputesılam has a reputation beyond reputesılam has a reputation beyond reputesılam has a reputation beyond reputesılam has a reputation beyond reputesılam has a reputation beyond repute

Zeynep;

İçimi dağlayan küçük dev yürekli kızımız…Bu bölüm hem Kerem’e hem Zeynep’e ağladım durdum.İlk mekan sahnesin de Hande devleşti sanki..Hissettiği hayal kırıklığını o kadar güzel karşı tarafa geçirmeyi başardı ki her izlediğimde aynı duyguları hissediyorum..

Mekanda Zeynep o kadar çok hayal kırıklığı yaşadı ki..Hep diyordum Zeynep öğrendiğin de en çok Kerem canını yakacak diye.Çünkü Kerem hayatında en güvendiği,aşık olduğu, inandığı kişi.. İnsan en büyük hayal kırıklığına en çok güvendiği kişi tarafından uğrar.Zeynep o kadar çaresizce “ne olur bilmiyordum de” diyerek inanmayı hep red etti..Kerem bilse ona söylerdi onu incitmez en hassas noktası hakkında asla yalan söylemezdi.Zeynep buna o kadar çok canı gönülden kalbinden inanmış ki bu kadar kırılması incinmesi de sırf bu yüzdendi…

Kerem’e sordukça Kerem susuyor.Sustukça içinde ki ateş daha da alevleniyor kor haline geliyor…Kerem’i incitmeye canını yakmaya başlıyor..Ben de sevdiğim kişi tarafından kırıldıysam eğer karşımdakinin canını yakmaya çalışırım..Ben nasıl acı çekiyorsam onun da çekmesini isterim..Zeynep’te tıpkı böyle davrandı..Kerem’in sadece Melis için demesinden çıkan tüm anlamları birer birer sıraladı..Zeynep o kadar haklıydı ki orada söylediklerin de hiç yargılamadım hiç suçlamadım…Çünkü çıkan sonuç buydu..”Melis’e söz verdim…oldu biraz ve bilmiyorum” Kerem her şeyi önceden biliyordu bilerek çıktı ve söylemeyerek Zeynep’e Melis için vicdan azabı çekmesine sebep oldu..İşte Zeynep için çıkan tablo bundan ibaretti maalesef…

Zeynep aslında Kerem’e bağırırken onu ittirirken bile hala inanamamanın verdiği şok içerisindeydi..Kerem’e o kadar inanmış ki hala öyle olmamasını dileyerek Kerem’in üzerine gitti bir ümit öyle olmadığını duymak istedi ama olmadı..En sonunda da “beni bir gün üzeceğini biliyordum” diyerek kabullenip yüreğinin kırıklarıyla orayı terk etti…

Hastane sahnesinde ise yine içim gitti.. İnsan en acı çektiği zamanlara da en sevdiğinin yanında olmasını,elini tutmasını ve ona sarılmasını ister..Kerem’i Melis ile görünce yıkıldı..Orada kıskançlık değildi sadece onun sevgisine, onun varlığına,onun tesellisine ihtiyacı vardı ve bundan mahrum kaldığı için içi acıdı içi yandı..

Zeynep Jale konuşmasına gelirsek Zeynep’in tepkileri o kadar normaldi ki..Düşünsenize kız bunca yıl babasız büyümüş bir hayali babası bilmiş yıllarca kandırılmış ve bunun da sebebinin sadece bir gençlik aşkı olduğunu öğreniyor..Yazarken bile ne kadar fena ama Zeynep bunları bizzat yaşadı.Tokat atmasını da yadırgamadım o an ki bir anlık refleksti..Hatta kendi bile attıktan sonra ne yaptığına farkına varınca şaşırdı..O yüzleşmede ki tepkiler tam beklediğim gibiydi kesinlikle..

Melis’in kanatlarını çıkartıp Zeynep’e her şeyi anlatmasıyla Zeynep Kerem’i anladı..Gerçi Zeynep daha önce afetti Kerem’i..Duydukları karşısında ise Kerem’i hem anladı hem de afetti…

Kerem’in Amerika’ya gideceğini öğrendiği an dünyası yıkıldı..Yağmur’a sarılarak ağlaması yok muydu beni bitirdi..İlk önce umursamamayı kendini kandırmayı seçti giderse gitsin dedi dili ama yüreği avaz avaz yalan diye bağırıyordu…Sonra yüreği galip geldi ve yüreğinin sesi “giderse ben ne yaparım” çıktı hem ağzından hem de kalbinin en derinliklerinden… Minik Zeynep ile yatması da çok güzeldi..Kerem’i hatırlatan onun anısıyla uykuya daldı..

Kerem’in CD yi kırıp attığında hayırrr diye bağırsam da sonradan Yağmur’a verdiği CD yi görünce ohhh be dedim.. CD yi hemen izlemesi ve o anlamlı sözlerle hemen Kerem’in yanına gitti son kez son defa…

Zeynep her ne kadar affetse de halen kırgın..Affetmek daha kolaydır ama kırgınlıklar çok zor telafi edilir..Zeynep çok seviyor çok aşık..Yüreği gitme dese de git kelimesi çıkıyor..En çok hoşuma giden Zeynep’in Kerem’in neler düşündüğünü neden gitmek istediğini çok iyi bilmesi..Zeynep Kerem’i kendi kadar çok iyi tanıyor.Neler düşündüğünü neler hissettiğini nasıl davranacağını çok iyi biliyor…Onu çok sevdiğini ne olursa olsun çok seveceğini söyleyerek uğurluyor sevdiğini son bir buse alarak..Kerem’in o her anını kalbine işlediği öpücüğe kendisi de tüm benliğiyle karşılık veriyor..Tıpkı oda Kerem gibi her anı her saniyesini benliğine kazıyarak vedalaşıyor iki yaralı kalp…

Kerem de Zeynep de benim birer parçam haline geldiler..İkisini de o kadar çok benimsedim ki hatalarıyla sevaplarıyla onları o kadar çok sevdim ki onların üzüntüleri içimi acıttı onların sevinçleri benim yüzümü gülmemi sağladı.. Bu bölüm hiçbir şekilde kızılmaması gerekenler Zeynep ve Kerem’di benim için… İçinde ki bulundukları durum olsun birbirlerine duymuş oldukları sevgi aşk olsun ailelerle olan sorunları olsun her şartta bunlar artık birer bir bütün asla ayrılamayacak tek kalpler
Eski 11-02-14, 16:50   #149
Muratci
Oyuncu

Giriş Tarihi: 06.04.2010
Muratci has a reputation beyond reputeMuratci has a reputation beyond reputeMuratci has a reputation beyond reputeMuratci has a reputation beyond reputeMuratci has a reputation beyond reputeMuratci has a reputation beyond reputeMuratci has a reputation beyond reputeMuratci has a reputation beyond reputeMuratci has a reputation beyond reputeMuratci has a reputation beyond reputeMuratci has a reputation beyond repute

Alıntı:
volkan_ebru tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
cihanin bilincaltina neden bu kadar tepki verdiginizi anlayamadim. Cihanin yasantisina, yaptiklarina, demetle tatil planlarina hatta hal ve hareketlerine tepki verebiliriz ama bilincaltina nasil tepki verilir? zaten ismi üstünde BILINCALTI yani bu cihanin elinde degil. o gördügü rüyayi icten istedigi icin böyle bir rüya görüyor. asil hayatini öyle istiyor ve diliyor. bir insan baskasini düsündügüyle (yapmadigi sürece) nasil yargilar yada tepki verirki? Hepimizin kendine göre düsünceleri vardir hatta bircogu bunlari baskasi bilmesin diye icinde saklar ve kimseye söylemez.
aynisi cihan icinde gecerli o adam orda öyle rüya gördü diye yargilayamayiz. sadece tülinden ayrilmayip demetle bisey yasamak istemesine tepki verebiliriz
Muratci Çevrimdışı  
Eski 11-02-14, 16:55   #150
Riyankaa
Bölüm Sorumlusu

Riyankaa kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 12.05.2007
Riyankaa has a reputation beyond reputeRiyankaa has a reputation beyond reputeRiyankaa has a reputation beyond reputeRiyankaa has a reputation beyond reputeRiyankaa has a reputation beyond reputeRiyankaa has a reputation beyond reputeRiyankaa has a reputation beyond reputeRiyankaa has a reputation beyond reputeRiyankaa has a reputation beyond reputeRiyankaa has a reputation beyond reputeRiyankaa has a reputation beyond repute

Dün gece yazdığım yoruma repleriyle dönen arkadaşlarım, çok sağ olun.
Güzel olan şey, hepimizin aynı şeyleri hissetmesi ve beraber ağlamak sanırım.

Devir teknoloji devri kabul ama eğer Kerem, Zeynep’e bir mektup yazsaydı nasıl olurdu?
Bu mektup Dudaktan Kalbe – Cemil karakterinin mektubundan bir esinlenmedir.
Senaryolar kısmında paylaştığımız bir çalışmamız var.Okuyanlar bilirler.
Dün Ülviye o bölüme rep verince mektubu tekrar okudum ve işte giderken Kerem tam da böyle bir mektup yazardı dedim.

Zeynep... Hani filmlerde mektuplar sen bu satırları okurken ben çok uzaklarda olacağım diye başlar ya... Ben gerçekten çok uzaklarda olacağım. Evimden, kendimden, senden uzakta.... Devir teknoloji devri. Sana mektup yerine bir video hazırlamalıydım belki de ama cesaret edemedim. Konuşamazdım. Buna yüzüm yok. Yapamazdım. O nedenle mektup en iyi seçenekti. Senden af dilemeye bile yüzüm yok. Bunu hak etmiyorum biliyorum. Abim gittikten sonra siyah ve beyaza boyandı benim dünyam. Abim giderken götürdü bütün renkleri benden ve ailemden. Yeşil, mavi, pembe bilmezdim önceden, unutmuştum hepsini. Hepsini öfkemle siyaha boyamıştım. Bu en iyisiydi benim için. Ama sonra sen geldin. Siyahın üstünü örtmek istercesine renkleri getirdin dünyama. Siyahın altındaki renkleri bir bir ortaya çıkardın, gökkuşağıyla tanışırdın beni. Işık gibi sızdın içime Zeynep. Sen benim gözyaşlarıma sızan güneş ışığım oldun, sen benim gökkuşağım oldun. Seninle tanıdım bütün renkleri.
Yavaş yavaş aşık oldum sana. Anlayamadım bile ne zaman olduğunu.
Her saniyem seninle dolmaya başladı. Gittiğim her yerde sen oldun, yediğim her yemekte, okuduğum her kitapta, dinlediğim her şarkıda sen çıktın karşıma. Aldığım her nefeste sen oldun. Bir baktım her an özlüyorum seni, yanında olmak istiyorum, hep yakınında. Gözlerinin ta içinde olmak istiyorum, hep en derininde. Aşk bu amansız, imkansız...

Ne iyi bir adam oldum hayatta, ne iyi evlat ne de iyi bir kardeş.
Ama sonra sen çıktın işte karşıma. Hayatımdaki tüm kötülüklere inat bir güneş gibi aydınlattın dünyamı bir anda. Seninle iyileşmeye başladım ben.
Sen beni iyileştirdin, eğittin. Yepyeni bir dünyayla tanıştırdın beni, yepyeni duygularla. Bedeli çok büyük bir yalnızlık olsa da bana verdiklerin, bana kattıkların için teşekkür ediyorum sana. Seninle acı çekmek bile güzeldi.

Seni sevdiklerine,seni sevenlere bırakıyorum şimdi. Rengarenk kanatlarınla mutluluğa uçmanı istiyorum... Ben sırf düsünmeye hakkım olsun diye gidiyorum uzaklara. Her şeyimi burada bıraktım şimdilik. Siyah beyaz günlere gidiyorum yine. Bir tek kokunu aldim yanima... Seni seviyorum..

Kerem...

Bir mucizeydin hayatımda...Şimdi sana sahip olabilmem için bana mucize gerek...Hoşcakal...

Şimdi Kerem, Zeynep’i bıraktı gitti diyenlere soruyorum.Kerem kim için gitti?
Ne için gitti? Kolay mıydı onun için gitmek? Kaçıyor muydu gerçekten?
Kendi için gitti değil mi? Onca şeyle uğraşmamak için Zeynep’i bırakmayı göze aldı. Çok da sevmiyordu zaten, unuturdu birkaç güne değil mi?
Kolay olan bu çünkü, gitmek en kolayı. Ben de çok kızıyorum Kerem’e valla, nasıl olur da gitmeyi düşünür.(!)
Zeynep’i öyle bir başına bırakır, hayır sevmiyordun madem neden bu kadar umut verdin bu kıza değil mi? Ah Kerem, vah Kerem...

Gitmek kolay değildir arkadaşlar, gitmek zordur çünkü kalamamak çok koyar insana.
Kalamayacağını, o şekilde yaşayamacağını biliyorsa nefes alamaz insan.
Eğer sevdiği onun yüzünden bir damla yaş dökecekse, canı yanacaksa duramaz onun yakınında yöresinde..

Takdir sizin, ne dersek diyelim karakterin tam olarak özüne inilemiyorsa sürekli bir saydırma hali oluyor.
Ama yine de bu yorumu yazmadan edemedim.

Son Güncelleme ; Riyankaa : 11-02-14 tarihinde saat 17:19
Riyankaa Çevrimdışı  
Kapalı Konu

Bookmarks

Şu an bu konuyu görüntüleyen kullanıcı sayısı: 1 (0 üye ve 1 misafir)

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Mesajlara cevap yazamazsınız
Mesajınıza eklenti ekleyemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
SimgelerAçık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu Kapalı

Hızlı Geçiş