Arama 
ÜYE OL  |  Kayıp Şifre  |  Aktivasyon   
Ana Sayfa  |  Forum  |  Haberler  |  Video  |  Diziler  |  Fotoğraf Galerisi  |  Biyografi  |  Gruplar  |  Ratingler

Geri Git   DiziFilm.com Forum > Yerli DiziFilmler > Kurt Seyit ve Şura

Kapalı Konu

Kurt Seyit ve Şura kategorisinde Kurt Seyit ve Şura (Star TV) konusunu görüntülemektesiniz.

Konu Araçları Mod Seç
Eski 08-03-14, 16:41   #731
cemillover
Yönetmen

cemillover kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 04.09.2008
cemillover has a reputation beyond reputecemillover has a reputation beyond reputecemillover has a reputation beyond reputecemillover has a reputation beyond reputecemillover has a reputation beyond reputecemillover has a reputation beyond reputecemillover has a reputation beyond reputecemillover has a reputation beyond reputecemillover has a reputation beyond reputecemillover has a reputation beyond reputecemillover has a reputation beyond repute

öpücük iddaası bu diziye yakışmadı bence,ilk bölümden öpüşmelerine karşı değilim,oraya takılmadım ben ama o Seyit ve arkadaşlarının tikicanların ,barda kız düşürme tavırlarıyla sakil bi şekilde iddaaya girip,olayın en sonunda Şura'nın kulağına gitmesi ve herşeyi yanlış anlayıp,bundan dolayı tavır yapacak olması bildiğiniz yeşilçam klişesi ve bence bu diziye yakışmadı.

tamam Seyit ,çapkın bir adammış ama onun bu çapkınlığını vermek için ya da kadınlar konusunda kendine güvenini vermek için böyle ucuz bi olaya girmemeleri lazımdıy yani bence
Eski 08-03-14, 16:44   #732
ebrumm
Yönetmen

ebrumm kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 26.02.2007
ebrumm has a reputation beyond reputeebrumm has a reputation beyond reputeebrumm has a reputation beyond reputeebrumm has a reputation beyond reputeebrumm has a reputation beyond reputeebrumm has a reputation beyond reputeebrumm has a reputation beyond reputeebrumm has a reputation beyond reputeebrumm has a reputation beyond reputeebrumm has a reputation beyond reputeebrumm has a reputation beyond repute

Alıntı:
sinefil tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle

Göçmenlik zor iştir,hele de tek başına kalmışsanız...Rusyadaki kaç-göçsüz serbest hayattan işgal İstanbuluna yolu düşen ve kapalı bir aileden kız alan,askerlikten başka bir şey bilmeyen Kurt Seyit yeni koşullara ayak uyduramayıp yaşamı boyunca dengesiz ve yaralı bir adam olmuş.

.
Sevgili Sinefil,
Kitabı okumayan biri olarak Kurt Seyid karakterinin analizini yapmanızı istesem çok büyük bir şey mi istemiş olurum? Zira ben Kıvanç Tatlıtuğ'un dana önce canlandırdığı karakter Kuzey ile kıyaslanmasından çok kitaptaki Kurt Seyid ile kıyaslanmasını merak ediyorum..Bir kaç arkadaş az çok birşeyler paylaştılar lakin kafamda net oturan bir şey olmadı..Kurt Seyid böyle içine kapanık ve soru işaretleri ile dolu olan bir adam mıdır yoksa biz daha buz dağının görünmeyen kısmını görmedik mi? (Çok soru sordum sanırım )

Bir de notcuk 1 için; senaristlerin istekleri üzerine böyle bir yola gidilmiş olduğunu düşünüyordum ama görüyorum ki romanda da farklı değilmiş..Sanırım kitap yazarının yolundan gidilmek istenilmiş( ya da yazar istemiş )
Eski 08-03-14, 16:44   #733
cemotara
Yönetmen

cemotara kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 20.02.2006
cemotara has a reputation beyond reputecemotara has a reputation beyond reputecemotara has a reputation beyond reputecemotara has a reputation beyond reputecemotara has a reputation beyond reputecemotara has a reputation beyond reputecemotara has a reputation beyond reputecemotara has a reputation beyond reputecemotara has a reputation beyond reputecemotara has a reputation beyond reputecemotara has a reputation beyond repute

Diziyi baştan sona izleyebildim...

Ben sevdim diziyi ve çok hoşuma gitti...

Balo sahnelerin çokluğundan dolayı biraz sıkıldım ve o sahneleri pek sevmedim ama diğer sahneleri sevdim...

Karakterlerin içinde en çok petroyu sevdim ve en çok ona üzüldüm...

Evet askerde bir hata yaptı ve kendi askerini öldürdü ama yanlışlıkla olmuş bir olay ve savaş zamanıydı...

O yüzden her askerlikle ilgili konuşulanlardan sonra petronun yüz ifadeleri beni üzdü...

Birkan sokulluyu pek izlememiştim ama petro karakterini harika oynamış...

Seyite de niçin kızgın olduğu anlaşıldı...
İnş. karakteri salt kötü yapmazlar çünkü ben sevdim pedroyu ve inş. keyifle izlemeye devam ederim...
Eski 08-03-14, 17:20   #734
aliyeaynalar
Banned

aliyeaynalar kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 30.08.2004
aliyeaynalar has a reputation beyond reputealiyeaynalar has a reputation beyond reputealiyeaynalar has a reputation beyond reputealiyeaynalar has a reputation beyond reputealiyeaynalar has a reputation beyond reputealiyeaynalar has a reputation beyond reputealiyeaynalar has a reputation beyond reputealiyeaynalar has a reputation beyond reputealiyeaynalar has a reputation beyond reputealiyeaynalar has a reputation beyond reputealiyeaynalar has a reputation beyond repute

Arkadaşlar cevap gelmiş sevdiğim oyuncudan

Diziye şans verilmesi lazım
Büyük prodiksiyon, O yüzden beklentilerin büyük olması normal
Bu tarz olumsuz eleştiriler gelmesi normal
gelmelide

Senaristler ilgileniyordur, olumsuz eleştirilerle

şeklinde cevap gelmiş.

Yani uzun lafın kısası
diziye şans vermek lazım
aliyeaynalar Çevrimdışı  
Eski 08-03-14, 20:48   #735
ZeReNa
Asistan

ZeReNa kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 27.06.2006
ZeReNa has a reputation beyond reputeZeReNa has a reputation beyond reputeZeReNa has a reputation beyond reputeZeReNa has a reputation beyond reputeZeReNa has a reputation beyond reputeZeReNa has a reputation beyond reputeZeReNa has a reputation beyond reputeZeReNa has a reputation beyond reputeZeReNa has a reputation beyond reputeZeReNa has a reputation beyond reputeZeReNa has a reputation beyond repute

Dızıyı acıkcası ılk bolumden begenemedım..O kadar bekleyıp durdum,bumu cıktı dıye dusundum ama sonrakı bolumude ızleyıp oyle son kararımı verecegım...Hatta hemen bırakmaya karar vermeden once 3-4 bolum daha ızlemek gerekır dıye dusunuyorum,cunku bunun oyle kendını batıracak bır yapım olacagını sanmıyorum,malzemesı de zengın...Opusme sahnesı rekorlar kırdı.Ama ben ılk bolumde opusen cıftlerı sevemıyorum fazla.Sura karakterının Seyıt'le daha sevgı-nefret ılıskısı olmasını ısterdım...Kıtabı okumadım...
Eski 08-03-14, 21:45   #736
yeşim98
Oyuncu

yeşim98 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 16.01.2007
yeşim98 has a reputation beyond reputeyeşim98 has a reputation beyond reputeyeşim98 has a reputation beyond reputeyeşim98 has a reputation beyond reputeyeşim98 has a reputation beyond reputeyeşim98 has a reputation beyond reputeyeşim98 has a reputation beyond reputeyeşim98 has a reputation beyond reputeyeşim98 has a reputation beyond reputeyeşim98 has a reputation beyond reputeyeşim98 has a reputation beyond repute

Bende diziyi sonra netten tekrar izledim ve biraz daha beğendim.Renkler sanki bana netten izlerken daha canlı geldi.Dizi güzel olabilir belki ama sanırım ana karakteri sevmeyebiliriz.Yada ben öyle düşünüyorum.Biraz Behlülvari geldi bana Kurt Seyit....
yeşim98 Çevrimdışı  
Eski 08-03-14, 23:42   #737
_BehLüL_
Yönetmen

_BehLüL_ kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 22.05.2010
_BehLüL_ has a reputation beyond repute_BehLüL_ has a reputation beyond repute_BehLüL_ has a reputation beyond repute_BehLüL_ has a reputation beyond repute_BehLüL_ has a reputation beyond repute_BehLüL_ has a reputation beyond repute_BehLüL_ has a reputation beyond repute_BehLüL_ has a reputation beyond repute_BehLüL_ has a reputation beyond repute_BehLüL_ has a reputation beyond repute_BehLüL_ has a reputation beyond repute
Varsayılan 'Kurt Seyd & Shura'

Kararsız kalmıştım ama bugün buraya yorum yapmaya karar verdim
-Öncelikle dizimiz hayırlı olsun.Eleştirilere gelince,tüm olumsuz yorumları okudum.Eleştirilecek sahneler elbette var.Sonuçta ilk bölüm.Birkaç sene önce yeni başlayan dizi için birçok ayrıntıyı göremiyor,başrol oyunculara ve olaylara kitleniyorduk.Böyle bir dizi medyasında özellikle tarihi olan bir dizi için eleştiri bulmak ve yorumlamak çok kolay.

-Dizinin görüntü efektleri,ses tonlarını o kadar çok begendim ki.Rusya'yı bize tattırdılar.Soğuk,donuk,sessiz,sakin ve bir o kadar karanlık.Ukrayna'da yayınlanan 'Ukrayna tarihi projeleri'''de böyledir.En doğrusu da projelerin böyle olmasıdır.Konuda ki sahneyi unutmamak,hafızalarda kalması için sahne yanında gerçekleşiyormuş gibi canlandırmak ve Kurt Seyd & Shura ekip olarak bunu çok iyi değerlendirdi.

-Hilal Saral'ın sosyal paylaşım sitelerindeki resim ve yorumlarına eleştiri görmüyorum.Genel izleyiciler olarak bizleri küçümseyecek,aşağılayacak ve pasif bir izleyici göreceğini anlamdırmadım bu sözlerden.Mantıken çok doğru yorumlarda bulunmuş ama bakış açısı çok önemli.Oyuncu yorumu olacak belki ama ''Kıvanç Tatlıtuğ'' gibi Hollywood adayı değil de,Hollywood'a sıcak bakar mı dercesine bir oyuncunun yer aldığı proje desteklenmeli.Sürekli eleştirileri,köşe yazar eleştirilerini,ünlü eleştirilerini,sözlük yorumlarını(olumsuz yorumları) bir kenara bırakmak gerekiyor ki bizler sanki 1.bölümden yönetmeni cephe alır gibiyiz.Rusya'da ki o soğuk günleri ve neredeyse 100 günlük bir maceranın ardından 1.bölümde çok iyi sahneler izledim diyebilirim.Oyunular yorumlarıma daha sonra devam edeceğim ama ekip olarak başta Hilal Saral ve Ece & Melek'i tebrik ediyorum.Ve dizinin görüntü efektlerinin böyle devam etmesini diliyorum.

-Sadece Kıvanç için yorum yapmak istiyorum.Diğer forumlarda ve sitelerde ''Sakallı Kuzey Reis'' 'i izledik gibisinden yorumlar gördüm.'Kivokolik' bir şahıs olarak benim de Kuzey aklıma geldiğini söyleyebilirim.Bunun ama'sı var ama. Yoğun tempo,sakatlık,hastalık ve bir çok olumsuz şartların altında sette yer alan oyuncular zorlanabilir.Ama bir önceki canlandırdığı karekteri izledik demek saçma olur.Hafızamızda Kuzey kaldığı için öyle söylüyoruz.Bakarsanız bende 'Sekiz'i ve Behlül'ü gördüm' diyebilirim
-Kitap'ı ben yeni okumaya başladım.Daha Kurt Seyit'in çok macerası var. (Aşk,savaş,doludizgin) maceraları...Keyifle izleyelim.
2.Bölüm fragmanları da çıkmış.Dizi güzel ve hızlı ilerliyor.Gelecekte izleyeceğimiz sahneleri sabırsızlıkla bekliyorum...

Spoiler İçermektedir

İyi yorumlar..
Eski 09-03-14, 02:48   #738
ACABA
Oyuncu

Giriş Tarihi: 20.11.2013
ACABA has a reputation beyond reputeACABA has a reputation beyond reputeACABA has a reputation beyond reputeACABA has a reputation beyond reputeACABA has a reputation beyond reputeACABA has a reputation beyond reputeACABA has a reputation beyond reputeACABA has a reputation beyond reputeACABA has a reputation beyond reputeACABA has a reputation beyond reputeACABA has a reputation beyond repute

Dizinin 7 bölümü çekilmiş deniliyor bu demek ki en az bir 7 bölüm dizi ekranlar da kendine yer bulacak. Bakalım diğer bölümler nasıl olacak hep birlikte izleyip göreceğiz...
ACABA Çevrimdışı  
Eski 09-03-14, 05:02   #739
Makarin
Oyuncu

Makarin kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 02.04.2007
Makarin has a reputation beyond reputeMakarin has a reputation beyond reputeMakarin has a reputation beyond reputeMakarin has a reputation beyond reputeMakarin has a reputation beyond reputeMakarin has a reputation beyond reputeMakarin has a reputation beyond reputeMakarin has a reputation beyond reputeMakarin has a reputation beyond reputeMakarin has a reputation beyond reputeMakarin has a reputation beyond repute
Makarin kullanıcısına ICQ aracılığı ile mesaj yolla Makarin kullanıcısına AIM aracılığı ile mesaj yolla Makarin kullanıcısına MSN aracılığı ile mesaj yolla Makarin kullanıcısına Yahoo aracılığı ile mesaj yolla
Thumbs up İlk Bölüm

İlk bölümü biraz önce izledim ve diziyi hiç fena bulmadım, dışarıdan bakılınca savaş sahneleri yada o dönemin olayları izleyicinin gözünde daha ilgi çekici olması gerekirken herkes yaşanacak aşk'a odaklanmış vaziyette. Dizinin mantığı Kurt Seyitin hayatını ele almaksa savaş ve aşk'ı bir arada izleyeceğiz.

Farah Zeynep Abdullah ile ilgili baya ağır yorumlar yapılmış dış ve iç medyada, çok donuk yada ağlak gibi... Aksine o aşık olma, utanma, mahcup hallerini çok güzel oynadı, Şuranın o dönemde 15-16 yaşında olduğunu düşünürsek Farah Zeynep'in küçük gösterdiği aşikar yani karakter her haliyle cuk oturmuş eleştirileri anlamak güç, en çok o utangaç aşık hallerini o yaşta olabilecek bir kızın duygularını yansıttı, övgü alması gerekirken eleştiri gerçekten şaşırtıcı, belki art niyet vardır bilemeyiz.

İlk bölüme genel bir eleştiri var o da öpüşme olayının bu kadar hızlı olması, gerçekte o dönemin şartlarında bu kadar hızlı olması mümkün değil olduğunu açıkladılar, haksız da sayılmazlar açıkçası.
Eski 09-03-14, 15:36   #740
sinefil
Köşe Yazarı

sinefil kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 03.12.2006
sinefil has a reputation beyond reputesinefil has a reputation beyond reputesinefil has a reputation beyond reputesinefil has a reputation beyond reputesinefil has a reputation beyond reputesinefil has a reputation beyond reputesinefil has a reputation beyond reputesinefil has a reputation beyond reputesinefil has a reputation beyond reputesinefil has a reputation beyond reputesinefil has a reputation beyond repute

Alıntı:
ebrumm tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Sevgili Sinefil,
Kitabı okumayan biri olarak Kurt Seyid karakterinin analizini yapmanızı istesem çok büyük bir şey mi istemiş olurum? Zira ben Kıvanç Tatlıtuğ'un dana önce canlandırdığı karakter Kuzey ile kıyaslanmasından çok kitaptaki Kurt Seyid ile kıyaslanmasını merak ediyorum..Bir kaç arkadaş az çok birşeyler paylaştılar lakin kafamda net oturan bir şey olmadı..Kurt Seyid böyle içine kapanık ve soru işaretleri ile dolu olan bir adam mıdır yoksa biz daha buz dağının görünmeyen kısmını görmedik mi? (Çok soru sordum sanırım )

Bir de notcuk 1 için; senaristlerin istekleri üzerine böyle bir yola gidilmiş olduğunu düşünüyordum ama görüyorum ki romanda da farklı değilmiş..Sanırım kitap yazarının yolundan gidilmek istenilmiş( ya da yazar istemiş )
Sevgili ebrumm,Kurt Seyit karakterini öncelikle Nermin Bezmen'in Kurt Seyit&Şura romanına bakarak çözümlemek zor...
Romandaki Kurt Seyit'in ne kadar gerçek Kurt Seyit,ne kadar Nermin Bezmen'e göre Kurt Seyit olduğunu ayırdetmek imkansız.Yazarın Kurt Seyit ve Murka'sını ve asıl yeni çıkan Dedem Kurt Seyit ve Ben adlı kitaplarını okursam daha iyi bir fikrim olur diye düşünüyorum.Diziye konu olan roman Kurt Seyit'in iç dünyasını okur gözüyle irdeleyebilmek açısından yeterli veri içermiyor.Okur gözüyle diyorum, çünkü gerçeği o insanı yüzyüze tanımadan asla bilemeyiz (o zaman bile tam olarak değil zira 'insan gizledikleridir')
Gerçek'in ne olduğu da tartışmalıyken romanda sadece Nermin Bezmen'in gerçeğinden bahsedilebileceği kanısındayım.

Alıntıladığınız yorumumda Seyit için kullandığım 'dengesiz' sözcüğünü kafamda tarttığımda pek de uygun olmadığını düşünüyorum...dönüp bakınca kastetmek istediğimi tam olarak ifade edememişim dedirtiyor çünkü gündelik dilde dengesiz olma durumu çokça olumsuz bir ruh halini çağrıştıran bir ifadedir.Oysa ben Seyit'in başına gelen onca felaketin kendisini mutlaka duygusal anlamda etkilediğini,yaralamış olduğunu belirtmek istemiştim,yarı-deli ya da psikopat olduğunu değil...tabii bunlar benim çıkarımım

Sizin sorduğunuza dönecek olursam,dizinin birinci bölümünden edindiğim izlenim çerçevesinde,dizideki Kurt Seyitle romanın Kurt Seyit'inin ne kadar örtüştüğünü net olarak özümsemiş değilim ama en azından birebir örtüşeceğini sanmıyorum.Sonuçta bu bir biyografi değil,ikinci elden anlatılmış,romanlaştırılmış bir yaşam öyküsü...kaldı ki biyografi bile yüzde yüz objektif olur diyemeyiz.Üstüne üstlük üçüncü elden senaryolaştırılmış,dördüncü elden yönetilip ekrana taşınmış,beşinci elden oynanmış (böyle gider)...haliyle mesafe açıldıkça açılır
O nedenle diziyi bağımsız bir öykü gibi görmek galiba en iyisi.

Yine de tolerans payıyla değerlendirirsem-ve beklentilerimi de karşıladığından ki romanı okuduktan sonra bu yargım pekişti- Kurt Seyit 'olmuş gibi' gözüküyor.Bir kaç bölüm izledikten sonra daha iyi anlayabilirim sanıyorum.

Alıntı:
Makarin tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
İlk bölüme genel bir eleştiri var o da öpüşme olayının bu kadar hızlı olması, gerçekte o dönemin şartlarında bu kadar hızlı olması mümkün değil olduğunu açıkladılar, haksız da sayılmazlar açıkçası.
Şayet yazar burada hayal gücünü kullanmadıysa romanda da böyle,hatta dizidekinden bile daha hızlı

Hatta daha da şaşıracağınızın teminatını verebilirim

Spoiler İçermektedir

Bookmarks

Etiketler
ay yapım, farah zeynep abdullah, kıvanç tatlıtuğ

Şu an bu konuyu görüntüleyen kullanıcı sayısı: 1 (0 üye ve 1 misafir)

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Mesajlara cevap yazamazsınız
Mesajınıza eklenti ekleyemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
SimgelerAçık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu Kapalı

Hızlı Geçiş