Arama 
ÜYE OL  |  Kayıp Şifre  |  Aktivasyon   
Ana Sayfa  |  Forum  |  Haberler  |  Fragmanlar  |  Diziler  |  Fotoğraf Galerisi  |  Gruplar  |  Reytingler

Geri Git   DiziFilm.com Forum > Arşiv > Yerli DiziFilm Arşivi > Poyraz Karayel

Bilgilendirme Mesajı

Yanıtla

Poyraz Karayel kategorisinde Poyraz Karayel-Bölüm Yorumları konusunu görüntülemektesiniz.

Konu Araçları Mod Seç
Eski 06-03-17, 22:03   #801
cherry27
Asistan

Giriş Tarihi: 05.09.2009
cherry27 has a reputation beyond reputecherry27 has a reputation beyond reputecherry27 has a reputation beyond reputecherry27 has a reputation beyond reputecherry27 has a reputation beyond reputecherry27 has a reputation beyond reputecherry27 has a reputation beyond reputecherry27 has a reputation beyond reputecherry27 has a reputation beyond reputecherry27 has a reputation beyond reputecherry27 has a reputation beyond repute

Son uc bolumdur vedanin agirligi coktugu icin ustume elim varmadi girip bolumleri yorumlamaya. Sayfa arsive kaldirilir da yazamadiklarim icimde kalir diye geldim...
Ben dizinin hazirana kadar surmesi ve bu guzel ekibi doya doya daha bir 16 bolum izleme taraftari olanlardanim. Ki 3 sezonu keyifle izliyordum. Dizilerin final yapmasina degil de planlanandan once , erken ve sikistirilmis final yapmalarina karsi olanlardanim.

Son uc bolum ne kadar eglenceli olsa da icimde buruklukla izledim cunku bitecekti. Oysa Poyraz daha yeni basliyoruz dememis miydi surda 3 bolum once.
Hazirana kadar devam etse neler olacakti neler olmayacakti?

1- Intikam planlari yarim bolume sigmayacakti vaktinde veda etseydi dizimiz bize.

2- Eda ve Savas arasinda belki bir iliski baslayacakti.

3- Savas Biryol Bahri`nin kim oldugunu yarim bolumde ogrenip yarim bolumde oldurmeye kalkmayacakti.

4- Sadece bir iki bolumluk gorusmede Bahriden bu kadar etkilenen Savas Biryol intikam alma konusunda farkli davranacak miydi yoksa Bahri icin yine ayni intikam planini mi uygulayacakti.

5- Nevra`nin arabada yanmasiyla Aysegul`un olmesi arasinda gecen 6 aylik surede
(ki aradan gecen sureyi bebeklerin dogusundan geriye dogru hesaplayarak cikarabiliyoruz.)
Sinan`in Zulfikara eniste demesinden yola cikarak evlendikleri sonucunu cikardigimiz Zulfikar ve Meltem`in dugunlerini izleyecektik .

6- Aysegul ve Poyraz`a cok az yazilmis olan gercek mutluluk sahnelerini izleyecektik belki.

7- Poyraz`in evinde kuru fsaaulye pilav cacik uclusunu izleyecektik

8 - Duvar yazilarimiz terketmeyecekti bizi. O duvar bos kalmayacakti.

9- Intikam ekibi her hafta girisimin bir uyesini oldurecekti.Bahri baba da arkalarindaydi artik. Toplu katliam yapilmayacakti.

10- Eda`nin kizina yaklasmasini acilmasini izleyecektik.

11- Sadrettin ve Hasan Yagmuru baba ogul olarak izleyecektik daha cok.

12- Fatih`in olumu yerinde oldu. Bundan sonra Songul ve Sadrettin`i mutlu ve kacik bir cift olarak izlemeyecektik belki. En azindan birbirlerine tavirlarinin duygularinin degisimini ve birbirlerini yeniden sevmeye basladiklarini gorecektik.

13- Bu sezon az yazilan Poyraz -Albay sahnelerini cogu zaman hayali , ara ara da gercekte izleyecektik.

14- Yaz bakalim Isa diye baslayan Poyraz -Isa sahnelerini az da olsa izleyebilecektik belki.

15- Meltem`in Zulfikar`a yeniden asik olusunu izleyecektik.

Poyraz ve Zulfukar yine sesleriyle sarki turkuleriyle konuk olacaklardi evimize.

16- Sinan Poyraz`i baba ogul sahneleinde izleyecektik.

17- Bahri Poyraz sahneleri gorecektik.

18- Taskafa ailesini izleyecektik.

19- Poyraz ve Isa yine dertlesecekti belki.

Daha atladigim ayrintilar vardir belki ama ilk etapta aklima gelenler bunlar...

Veda bolumune gelirsek;

Bahri Baba`nin o depoda olmeyecegini ve ekip olarak Savas Biryol`dan intikam alinacagini biliyordum. Abartili bir intikam olmakla birlikte Savas olmeyi hak etmisti. Umman tayfasi sov yapti orda baya baya...

Poyraz`in girisimin pesine dusmesi , saticiyla konusmalari eglenceliydi. Oldurecegi adamlara yaptigi espriler keyifle izletti kendini her ne kadar katliam olsa da eglenceli bir katliamdi.

Nevra`nin orada olmesi gerekirdi tek puruz o kalmisti.

Poyraz sayesinde Eda da kahraman oldu ...

Meltem ve Zulfikar`in opusme ve hafiza muhabbeti guzeldi. Biz dudak dudaga mi dolasacaz diyen Zulfikar ne cok tatliydi.

Meltem`e kizdim Zulfikar`i aramadan neden Nevra`ya soyledi Poyraz`in yerini diye neyseki tayfa yetisti.. O sahnede Aysegul`e de kizdim Sinan`i birakip disari cikinca. Otur oturdugun yerde oleceksin dedim ama bu vukuatta olum`suz sonuclandi.

Gelelim Nevra`nin kaza sahnesine. OLdugune gercekten inandim orda.. Ilk icimden gecen Nevrayi arabadan kurtarip kafasina sIkmalarI oldu. Olumu garanti olmaliydi ama engellediler Poyraz`i. Poyraz herseye ragmen Nevra`ya yardim edecekti orada. Araba yanip da uzerine patlayinca tamam dedim kurtulduk Nevradan da.

Dag evinde Poyraz Sinan Aysegul sahnesi tabi ki cok guzeldi. Sinan`in somine hevesi , uyuyakalmasi, horlamasi, Poyraz`in onu yatirisi... Aysegul ve Poyraz`in basbasa kalisi. Konusmalari , icsesleri ve sonunda yolarin hasretiyle kavusmalari . O sahnede Poyraz`in yara izlerinin unutulmamasina sevindim.

Karavan sahnesinde Poyraz`in sesinden son kez elleri ellerime` yi dinledik. Cok guzel bir sahneydi, Bir an icin acaba dedim mutlu son mu izleyecegiz. Hemen ardindan dusundum ki yetiskin bir Poyraz Karayel izleyicisi bilir ki Poyraz Karayel`in mutlu olmasi tehlikeli ve yasaktir. Ayrica Ayseegulun dedigi gibi mutlu olacakmis gibi olduklarina felaketleri cagiran ciftimizin bu kadar mutlu olmasi hayra alamet degildi. Bu nedenle o sahneyi resmen diken ustunde gergin bir sekilde izledim. Arabanin freni mi patlayacak, girisimden kalan birileri arabaya bomba mi koydu, karsilarina kamyon cikacak da kaza mi yapacaklar diye binbir dusunce gecti aklimdan. Su yol bir an once bitsin de varsinlar gidecekleri yere derken benzin bitti iyi mi? Lavaboda Aysegul`un arkasindan Nevra cikinca biliyordum mutlu son olmayacagini diye hayiflanmaya basladim.

Ardindan Aysegulu`un ic sesiyle adim adim olume gidisi, Poyraz`in ic sesiyle adim adim delirisi... Kalbini cildiran ic adam olarak tarihe gecisi... Isa`ya ic sesiyle yazdirmaya calisip tamamlayamadigi son odevi...

Aysegul`e seni gelinlik icinde gorecegime kefenle gorsem icim bu kadar acimazdi diyen Poyraz`in degil Aysegulunu kefen icinde gormeye , cenazesine bile katilamadan cansiz bedenini tasirken kalan tek akil kirintisini da kaybedisini gorduk.

Aysegul`un olumun ne kadar zor oldugunun farkina varisini izledigimiz gibi. Once Poyraz gibi geri donusu olan bir olum degil , hakkini vererek oluyorum deyip bunun o kadar da kotu olmayacagini dusunen , anne ve kardesinin ozlemini ceken Aysegul`un , gozunun onunden hayatinin film seridi gecmemeiyle gercekten oluyor oldugunun bilincine kalan ve olumun korkusunu icinde hissedisini izledik.

Poyraz`in olumun soguk nefesini hissedip ,Aysegulunun kollarinda kalbinin durmasinin ardindan Aysegul`un deliligin sinirina gelisini izledikten sonra Aysegul`un Poyraz`inin kollarinda son nefesini verisini ve zaten kalbi zayif olan Poyraz`in bu aciya dayanamayisini icimiz yana yana izledik veda bolumunde.

Herkesin dedigi gibi Poyraz`a delirmek ne kadar yakistiysa , dunyanin en guzel Aysegulune olum o kadar yakismadi.

Poyraz`in hikayesinin mutlu bitmeyecegini bile bile bu sonu izlerken bu kadar uzulmek, etkilenmek kizmak da oyuncularin basarisi gercekten. Yurekten kutluyor ve alkisliyorum.

Bahri Baba`nin kizinin olumu ardindan yikilisi ve sadece 10 ay dayanabilmesi ayri aciydi. Bir babanin yasayabileceginin cok uzerinde aci yasamisti ve son darbe e kiymetlisi kizini kaybetmek oldu. Yasli yuregi bu aciyi kaldiramadi.

Meltem`in ucuzlerini huzun ve buruk bir gulumsmeyle izledim. Seferimiz Semamiz ve Aysegulumuz dunyaya hosgeldiler ama cok gec geldiler...

Zulfukar- Meltem , Taskafa Umran Isa ve Albayim , Sadrettin ve Songul mutlulugu yakalamisken,Eda da yeni ve mutlu olabilecek bir gelecege kavusmusken, Aysegul , Poyraz , Sinan ve Bahri baba Despina icin mutsuz son yazilmisti.

Bir babaya esini iki cogunu , kizi ve oglu gibi sevdigi adamlarini kaybetmeyi , oglunun olumun esiginde izlemeyi reva gormus senaristimize sesleniyorum. Bahriye evlat acisi , Poyraz `a sevdiginin acisini yasattin, bu acilari reva gordun Poyraz`a garezin var tamam da senarist Sinan`a ne garezin vardi???

Kucucuk cocuk, annesinden ayri , annesinin alkol mucadelsesine tanik olmus zamaninda, babasi hapse dusmus, ayri kalmislar, dede ve anneannesi ile babasi arasinda kalmis,
Aysegul ablasini annesi yerine koyup sevmis ve onun da olum acisini yasamis, hayatta en buyuk korkusu babasini kaybetmek olan bu cocugu delirmis bir babaya sahit edecek kadar ne garezin var... Poyraz madem delirecekti neden Sinan`i da oldurmedin de adama son darbeyi oyle vurmadin. O cocuk bunca aciyi yasadiktan sonra babasini bu halde gormeyi hak etmis miydi? Hayir haketmemisti.

Kendimi mutsuz sona hazirladigim halde son sahnede Poyraz`i hastane odasinda gozlerini acmis tum sevenleri yaninda, Aysegul olmemis, ucuncu sezonun hepsi Poyraz`in bilincaltinda yasananlarmis gibi bir sonla diziye veda etmeyi istedim. Hem mutsuz hem mutlu sonu bir arada gormeyi hak ediyorduk sanki.

Tarih mutsuzlari yazar dedik ve gercekten adina yarasir bir final izledik yine de gercekler bu kadar yuzumuze vurulmasa miydi acaba ? Her turlu felakete gogus germis ciftimiz mutlulugu hak etmemis miydi? Sonuna kadar haketmisti.

Tum ekibe , gelmis gecmis , dizide rolu olan tum oyunculara sonsuz tesekkurler... Ellerine emeklerine yureklerine saglik. 82 bolum boyunca bizi guldurup aglattiniz tum duygulari yasattiniz. Dostlugu, aski , aile olmayi , babaligi , evlatligi ogrettiniz. Iyilerle kotulerin ic ice gectigini , iyilikle kotuluk arasindai ince cizgiyi gosterdiniz.

Keske kotulerin kazanmadigi bir son yazilsaydi. Aysegul`un olumu Nevra`nin elinden olmasaydi. Iyiler kazansaydi bir kere. Benim hikayemde mutlu son yok diyen Poyrazcim Karayel inatla sonunu yazmaya niyetlendigi o mutlu sona kavussaydi.

Olmadi Poyraz`cim Karayel... Hersey icin tesekkurler... Yolunuz acik olsun. Unutulmayacaksiniz ve hayatimizda iz birakanlar arasinda ust sirada yerinizi alacaksiniz.
cherry27 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-03-17, 23:28   #802
A.Konak
Süper Moderatör

A.Konak kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 03.11.2005
A.Konak has a reputation beyond reputeA.Konak has a reputation beyond reputeA.Konak has a reputation beyond reputeA.Konak has a reputation beyond reputeA.Konak has a reputation beyond reputeA.Konak has a reputation beyond reputeA.Konak has a reputation beyond reputeA.Konak has a reputation beyond reputeA.Konak has a reputation beyond reputeA.Konak has a reputation beyond reputeA.Konak has a reputation beyond repute

Alıntı:
cherry27 tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle

Kendimi mutsuz sona hazirladigim halde son sahnede Poyraz`i hastane odasinda gozlerini acmis tum sevenleri yaninda, Aysegul olmemis, ucuncu sezonun hepsi Poyraz`in bilincaltinda yasananlarmis gibi bir sonla diziye veda etmeyi istedim. Hem mutsuz hem mutlu sonu bir arada gormeyi hak ediyorduk sanki.
Keşke bu şekilde bir final olsaydı. 2.sezon finalinde yaralanan Poyraz'ın yaşamla mücadele ederken hayalinde kurduğu bol aksiyonlu, kötü bir rüya olsaydı 3.sezon.

Poyraz'ın tüm delirmelerini hep sevdim. Ayşegül vurulduktan sonra Poyraz'ı terk ettiğinde 1.Poyraz, 2.Poyraz ve 3.Poyraz'ın çekişmeleri unutulmazdır mesela. Ama bu finalde delirmek ağır oldu be. Sosyal medyada hala o son sahnenin resimlerini, videolarını gördüğümde kendimi kötü hissediyorum. Benim finalimde bu sona yer yok. Mutsuzluğunda bir sınırı olmalı.

Bu çarşamba Poyraz'ım yok şimdi. Evlat kokusu diye bir dizi başlayacak. Evlat kokusu dediğin Poyraz'ımın Sinan'a karşı olan aşkıdır. Tutar mı yerini be? Çarşamba akşamı Poyraz'ımın ilk bölümünü açıp izleyeceğim. Yoksa kolay kolay bu boşluk dolmayacak.

Özlüyorum be albayım..
Eski 08-03-17, 18:07   #803
cherry27
Asistan

Giriş Tarihi: 05.09.2009
cherry27 has a reputation beyond reputecherry27 has a reputation beyond reputecherry27 has a reputation beyond reputecherry27 has a reputation beyond reputecherry27 has a reputation beyond reputecherry27 has a reputation beyond reputecherry27 has a reputation beyond reputecherry27 has a reputation beyond reputecherry27 has a reputation beyond reputecherry27 has a reputation beyond reputecherry27 has a reputation beyond repute

Alıntı:
A.Konak tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle

Bu çarşamba Poyraz'ım yok şimdi. Evlat kokusu diye bir dizi başlayacak. Evlat kokusu dediğin Poyraz'ımın Sinan'a karşı olan aşkıdır. Tutar mı yerini be? Çarşamba akşamı Poyraz'ımın ilk bölümünü açıp izleyeceğim. Yoksa kolay kolay bu boşluk dolmayacak.

Özlüyorum be albayım..
Bugun ben de Poyrazcim Karayeli ilk bolumden izleyeceklerdenim. Carsamba sabahi bugun Poyraz var diye uyanan insandim ben. Bugun kalkmak da zor geldi. Bu gun basli basina bir bosluk.

Kafamda replikler donuyor.

Her sabaha bahri babanin evinde patlamalarla uyaniyorum. Bir hafta boyle gecti. Poyraz Karayel etkisi nasil gecer, ne kadar surer bilmiyorum ama cok ozluyorum...
cherry27 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-03-17, 22:36   #804
Remember94
Asistan

Remember94 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 16.01.2017
Remember94 has a reputation beyond reputeRemember94 has a reputation beyond reputeRemember94 has a reputation beyond reputeRemember94 has a reputation beyond reputeRemember94 has a reputation beyond reputeRemember94 has a reputation beyond reputeRemember94 has a reputation beyond reputeRemember94 has a reputation beyond reputeRemember94 has a reputation beyond reputeRemember94 has a reputation beyond reputeRemember94 has a reputation beyond repute

Bugün Poyraz siz ikinci Carsamba. Hala aklima geldikce aglamak istiyorum.
Gecen Carsamba 1.Bölümden basladim.
Yarindan itibaren 2.bölümden devam edip hergün bir Bölüm izlemeye düsünüyorum.

Ama ilk bölümü izledigimde yine agladim cok güzel bölümlerdi 😭

Spoiler İçermektedir
Remember94 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-03-17, 23:16   #805
asmuti
Yardımcı Yönetmen

asmuti kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 10.10.2008
asmuti has a reputation beyond reputeasmuti has a reputation beyond reputeasmuti has a reputation beyond reputeasmuti has a reputation beyond reputeasmuti has a reputation beyond reputeasmuti has a reputation beyond reputeasmuti has a reputation beyond reputeasmuti has a reputation beyond reputeasmuti has a reputation beyond reputeasmuti has a reputation beyond reputeasmuti has a reputation beyond repute

Poyraz Karayel film oluyor diye çalkalanmış ortalık. Celil söylemiş.

Neyi işleyecekler acaba?
Eski 16-03-17, 20:23   #806
A.Konak
Süper Moderatör

A.Konak kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 03.11.2005
A.Konak has a reputation beyond reputeA.Konak has a reputation beyond reputeA.Konak has a reputation beyond reputeA.Konak has a reputation beyond reputeA.Konak has a reputation beyond reputeA.Konak has a reputation beyond reputeA.Konak has a reputation beyond reputeA.Konak has a reputation beyond reputeA.Konak has a reputation beyond reputeA.Konak has a reputation beyond reputeA.Konak has a reputation beyond repute

Alıntı:
asmuti tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Poyraz Karayel film oluyor diye çalkalanmış ortalık. Celil söylemiş.

Neyi işleyecekler acaba?
Çok saçma ve gereksiz olur. Ayşegül ölmüş, Bahri Baba ölmüş, Poyraz akıl hastanesinde. Eee kimin filmi olacak o zaman? Poyraz Karayel Ahiret olursa anlarım ama diğer türlü hiç bulaşmasınlar. Şimdi kalkıp da Poyraz'ı bir de iyileştirip başkasına aşık ederler, hiç olmaz.
A.Konak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-03-17, 19:43   #807
sxmiilena
Set Görevlisi

Giriş Tarihi: 21.09.2016
sxmiilena has a reputation beyond reputesxmiilena has a reputation beyond reputesxmiilena has a reputation beyond reputesxmiilena has a reputation beyond reputesxmiilena has a reputation beyond reputesxmiilena has a reputation beyond reputesxmiilena has a reputation beyond reputesxmiilena has a reputation beyond reputesxmiilena has a reputation beyond reputesxmiilena has a reputation beyond reputesxmiilena has a reputation beyond repute

Alıntı:
A.Konak tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Çok saçma ve gereksiz olur. Ayşegül ölmüş, Bahri Baba ölmüş, Poyraz akıl hastanesinde. Eee kimin filmi olacak o zaman? Poyraz Karayel Ahiret olursa anlarım ama diğer türlü hiç bulaşmasınlar. Şimdi kalkıp da Poyraz'ı bir de iyileştirip başkasına aşık ederler, hiç olmaz.

Asmalik konak gibi film'in diziden baglantisiz olabilecegini düsünüyorum. Belki mutlu final bile olabilir. Yoksa Bahri Baba hele de Aysegül'süz bi Poyraz Karayel düsünülemez bile. Ethem bey bunu düsüp ona göre yazacaktir bence.
sxmiilena Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-03-17, 12:11   #808
ebruberen
Oyuncu

ebruberen kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 17.09.2012
ebruberen has a reputation beyond reputeebruberen has a reputation beyond reputeebruberen has a reputation beyond reputeebruberen has a reputation beyond reputeebruberen has a reputation beyond reputeebruberen has a reputation beyond reputeebruberen has a reputation beyond reputeebruberen has a reputation beyond reputeebruberen has a reputation beyond reputeebruberen has a reputation beyond reputeebruberen has a reputation beyond repute

son sezonun ortasına kadar izleyip bıraktım diziyi. ayşegülün evlenmesi beni diziden soğuttu.

finali izleyemedim. ayşegülün, bahri babanın ölümü, poyrazın delirmesini izleyemem
içim dayanmaz.... ben onları hep ilk sezondaki gibi hatırlamak istiyorum..
Eski 13-05-17, 23:43   #809
hardi
Yönetmen

hardi kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 25.08.2009
hardi has a reputation beyond reputehardi has a reputation beyond reputehardi has a reputation beyond reputehardi has a reputation beyond reputehardi has a reputation beyond reputehardi has a reputation beyond reputehardi has a reputation beyond reputehardi has a reputation beyond reputehardi has a reputation beyond reputehardi has a reputation beyond reputehardi has a reputation beyond repute

Poyraz Karayel Soundtrack’i Apple Music'de Ön Satışta!
Ranini tv

Kanal D’nin üç sezon boyunca izleyicisi ile buluşan ve geçtiğimiz aylarda ekrana veda eden dizisi Poyraz Karayel şimdi de soundtracki ile adından söz ettiriyor. İlker Kaleli’den “Kaç Kadeh Kırıldı”, Celil Nalçakan’dan “Değmen benim gamlı yaslı gönlüme” gibi şarkıların yer aldığı albüm Apple Mucis de ön satışa çıktı, önünüzdeki günlerde de raflarda yerini almaya hazırlanıyor.

Oyuncuların söylediği şarkılar ve dizide yer alan etkileyici müzikler ile çokça konuşulan Poyraz Karayel, sevenlerine unutulmaz bir anı sunuyor, kaçırmak istemezsiniz.

Bookmarks

Şu an bu konuyu görüntüleyen kullanıcı sayısı: 1 (0 üye ve 1 misafir)

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Mesajlara cevap yazamazsınız
Mesajınıza eklenti ekleyemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
SimgelerAçık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu Kapalı

Hızlı Geçiş