Arama 
ÜYE OL  |  Kayıp Şifre  |  Aktivasyon   
Ana Sayfa  |  Forum  |  Haberler  |  Fragmanlar  |  Diziler  |  Fotoğraf Galerisi  |  Gruplar  |  Reytingler

Geri Git   DiziFilm.com Forum > Arşiv > Yerli DiziFilm Arşivi > Poyraz Karayel

Bilgilendirme Mesajı

Yanıtla

Poyraz Karayel kategorisinde Poyraz Karayel - Replikler konusunu görüntülemektesiniz.

Konu Araçları Mod Seç
Eski 06-11-15, 00:48   #21
asmuti
Yardımcı Yönetmen

asmuti kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 10.10.2008
asmuti has a reputation beyond reputeasmuti has a reputation beyond reputeasmuti has a reputation beyond reputeasmuti has a reputation beyond reputeasmuti has a reputation beyond reputeasmuti has a reputation beyond reputeasmuti has a reputation beyond reputeasmuti has a reputation beyond reputeasmuti has a reputation beyond reputeasmuti has a reputation beyond reputeasmuti has a reputation beyond repute

30

Ayşegül gelir, Poyraz'a arkasından sarılır.

A: Senin moralin mi bozuk?
P: Yoo düşünüyorum.
A: Ne düşünüyorsun?
P:Dün küçük bir kız gördüm saçları aynı sen. / Eve geldim şiir yazdım sözleri aynı sen. ( Birbirlerine dönerler.) Beni seviyorsun dimi?
A: Nefret etmediğim zamanlarda evet.
P:Nefret aşkın kayınçosudur, Ayşegül.
A:Poyraz... Mümkünse biz hiç ayrılmayalım olur mu?
P:Mümkünse benden bir daha hiç nefret etme.
A:Ben senden nefret etsem de sen beni sevmeye devam et. Çünkü sen bir başka seviyorsun.
P:Nasıl yani?
A:Yani... Böyle bir hissin, bir duygunun çok ötesinde. Elle tutsan tutulur, gözle görülür sanki. Başka yani...
P:Sana dünyanın en güzel şiirini yazıyım mı?
A:Dinliyorum.
P:Seni seviyorum.
asmuti Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-11-15, 14:48   #22
nuro
Yönetmen

nuro kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 31.10.2006
nuro has a reputation beyond reputenuro has a reputation beyond reputenuro has a reputation beyond reputenuro has a reputation beyond reputenuro has a reputation beyond reputenuro has a reputation beyond reputenuro has a reputation beyond reputenuro has a reputation beyond reputenuro has a reputation beyond reputenuro has a reputation beyond reputenuro has a reputation beyond repute

Ayşegül: Bazen ne düşünüyorum biliyor musun, şu yeryüzünde birbirine aşık olması gereken son çift bizmişiz gibi geliyor.
Poyraz: Ayşegül, biz seninle bir çift değiliz. Biz seninle tekiz, tek.

Sinan: İyi de babalar mutlu olmaz ki, onlar hep başkalarını düşünür.
Poyraz: Sen de haklısın, hem zaten mutluluk bana hiç yakışmıyor.
(Bu replik içimi çok acıtmıştı.. )

Çiğdem: Ne dersen de, yeter ki bir şey de Zülfikar.
Zülfikar: Bir maç düşün mesela, Sivas Spor- Real Madrid. Mesela, olmaz ya. Hadi oldu diyelim. İşte o Sivas Sporlu futbolcuların hepsi, o maça kazanmak için çıkar, neden biliyor musun? İnanmıştır çünkü. Çıkacak, aslan gibi topunu oynayacak, gerekirse tekmeye kafasını uzatacak, ama o formayı terletecek. Aslında hepsi biliyordur o maçta beş yiyeceğini, ama itiraf edemez kendine. İnanmak istemez, hayal kurar, umut eder. Adam nasıl arasın anasını, karısını, dua edin de beşten fazla yemeyelim nasıl desin?

ekranella'dan alıntıdır..
Eski 23-11-15, 00:19   #23
caglayan2623
Asistan

caglayan2623 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 31.03.2015
caglayan2623 has a reputation beyond reputecaglayan2623 has a reputation beyond reputecaglayan2623 has a reputation beyond reputecaglayan2623 has a reputation beyond reputecaglayan2623 has a reputation beyond reputecaglayan2623 has a reputation beyond reputecaglayan2623 has a reputation beyond reputecaglayan2623 has a reputation beyond reputecaglayan2623 has a reputation beyond reputecaglayan2623 has a reputation beyond reputecaglayan2623 has a reputation beyond repute

A:Her durumda herşeyle dalga geçebilmene hayranım gerçekten.
P:Ayşegül, bak bu aslında delirmeye karşı bir kalkan .Ben aslında hiçbirşeyle dalga geçmiyorum.Ben kendimi delirmeye karşı koruyorum.Ben bugüne kadar yaşadığım her şeyi ciddiye alsaydım ohooo çoktan delirmiştim.Benim çektiğim acıyla 4 tane akıl hastanesi yaptırılır.4.dört.
A:bi sus ya....bi sus...
P:bütün bunlar başımıza neden geliyor biliyor musun?
A:niye?
P:adam gibi deliremediğimiz için.bir kere bi delirsek.bi kere adam gibi delirsek.hepimiz rahatlıcaz . biticek gidicek.
Eski 10-12-15, 23:15   #24
cNs1
Yönetmen

cNs1 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 27.11.2008
cNs1 has a reputation beyond reputecNs1 has a reputation beyond reputecNs1 has a reputation beyond reputecNs1 has a reputation beyond reputecNs1 has a reputation beyond reputecNs1 has a reputation beyond reputecNs1 has a reputation beyond reputecNs1 has a reputation beyond reputecNs1 has a reputation beyond reputecNs1 has a reputation beyond reputecNs1 has a reputation beyond repute
Varsayılan sözlükten alıntıdır.

Deli: Arkadaşlar, o geldi!

Poyraz: Sevgili deli kardeşlerim! Maalesef, ben o değilim ama umudunuzu kaybetmeyin. Umudunuzu kaybetmeyin. Çünkü bi' gün, bi' gün o gelecek, sefil ruhlarımızın karanlığına bir güneş gibi doğacak. Evet gelecek. Ben o değilim ama o gelecek. Belki karlı bir gecenin ortasında, ya da serin bir ilkbahar sabahının ilk ışıklarında o gelecek! O gelecek, o gelecek! Önce inkar edecekler, onu yalnızca gerçek aşıklar tanıyacak. Binlerce, on binlerce aşık onun gelişiyle yeniden, bir kez daha aşka düşecek. Geceleri, geceleri evine ekmek götürmek için yol kenarında bekleyen hayat kadınlarını o kurtaracak. Ganyan bayilerinde bir umuda, bir hayale aldanmış umutsuzlara o umut olacak! Her gün aynı ruhsuz hayatı yaşayan insanlara bir tane hayatları olduğunu o hatırlatacak! İşte o, bize yeniden aşkı öğretecek! Aşkı bize yeniden öğretecek! İşte o gün, gecekondu mahallelerinin çamurlu sokaklarında misket oynayan çocuklar kafalarını kaldırıp gökyüzüne baktığında bambaşka bir aydınlık görecekler! Akıllılar, akıllılar... işte o gün akıllılar delirecek! Gerçek deliler itibar görecek! Haklıyla haksız o gelince anlaşılacak! Bekleyin, onun gelişini bekleyin! İşte o gün siz ve ben yeniden buluşacağız. İşte o zaman, siz beni takip edin. Hayır, ben o değilim. Hayır, ben o değilim ama sizi o'na ancak ben götürebilirim.

Hemşire: Beyefendi.

Poyraz:
Hşş... o geldiğinde beni susturamayacaklar. Beni unutmayın kardeşlerim. Beni unutmayın. O'nun gelişini bekleyin. O gelecek.

Hemşire:
Beyefendi, aşk olsun.

Poyraz:
Aşk olsun hanımefendi. Yeter ki aşk olsun.
Eski 25-12-15, 17:04   #25
cherry27
Asistan

Giriş Tarihi: 05.09.2009
cherry27 has a reputation beyond reputecherry27 has a reputation beyond reputecherry27 has a reputation beyond reputecherry27 has a reputation beyond reputecherry27 has a reputation beyond reputecherry27 has a reputation beyond reputecherry27 has a reputation beyond reputecherry27 has a reputation beyond reputecherry27 has a reputation beyond reputecherry27 has a reputation beyond reputecherry27 has a reputation beyond repute

Poyraz -Sinan

Sinan :- Bu ask meseleleri cok zor degil mi baba ?
Poyraz : Ask kolay oglum da kadinlar cok zor ya. Keske kendime asik olabilirsem. Bence gayet iyi anlasiriz.Hem hic uzmem kendimi bir kere , uzerime de gelmem.Hep alttan alirim.Tamam arada bir kizarim ama sonra hic uzatmam hemen affederim valla . Beni en iyi ben anlarim Sinan. Hem bir Mogol atasozu ne demis biliyor musun ?
-Poyraz`in Poyraz`dan baska dostu yoktur.
cherry27 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-02-16, 20:07   #26
caglayan2623
Asistan

caglayan2623 has a reputation beyond reputecaglayan2623 has a reputation beyond reputecaglayan2623 has a reputation beyond reputecaglayan2623 has a reputation beyond reputecaglayan2623 has a reputation beyond reputecaglayan2623 has a reputation beyond reputecaglayan2623 has a reputation beyond reputecaglayan2623 has a reputation beyond reputecaglayan2623 has a reputation beyond reputecaglayan2623 has a reputation beyond reputecaglayan2623 has a reputation beyond repute
Varsayılan dünyanın en güzel aysegülünden yüreğimizi dağlayan monolog

"Hayatım boyunca umut ettim... Açık söyliyim; bir aile kurmak, çocuk sahibi olmak hayallerimin arasında ilk sırada yer almıyordu.

Rahmetli annem derdi kızınca, "Anne olunca anlarsın..." Bir insanın anne olması için, sadece karnında küçük bir tohum olması yetiyormuş meğer...

Doğmamış olabilir ama ben yine de anne sayıyorum kendimi...

İşte bu dayak yiyen adam, benim sevdiğim adam... Bakmayın böyle perişan durduğuna, sıkı adamdır. Aşık olmayı biliyor bir kere... Başımıza on bin tane felaket geldi ama ben hiç bir zaman onu suçlamadım. Belki bir-iki kere...

Bence bu halde bile çok yakışıklı duruyor...

Bütün kız çocukları gibi, babamı ölesiye seviyorum... Çok kızdığım zamanlar da oldu; sorun değil... Yazık... Hep çocuğumun doğduğu günü onunla hayal etmiştim; kesin kucağına alır almaz göz yaşlarına boğulacaktı... Beni alnımdan öperdi kesin; Poyraz'a gururla bakardı... Belki benim pabucumu dama atmazdı ama torununu başka severdi kesin...

Ben de kesin kıskanırdım...

Hepimiz bazen hayâl kırıklığı yaşarız; hayat bu... Zaten onun amacı hayâllerimizi kırmak; bizimki hayata direnmek...

Bazen pes ederiz; şu an benim yaptığım gibi...

Karnımdaki bebeği, sevdiğim adam için feda ediyorum... Aşk için neleri feda ederiz, bilmiyorum... Şu an doğru bir şeyi mi seçtim, bilmiyorum...

Belki bir ömür boyu karnımda bir pişmanlıkla yaşayacağım...

Hadi şimdi ilahi bir mucize olsun! Poyraz taksinin önüne atsın kendini ya da kötü bir rüya olsun, uyanayım şimdi.. Hayır... Böyle şeyler sadece filmlerde olur! İşte gidiyorum... Az sonra tüm hayallerim ve tüm umudum, belki bir kan pıhtısıyla uçup gidecek...

Ben çok ağlıycam; Poyraz da çok ağlayacak...

Ürpermeye başladım... Üşüyorum... Kanım çekiliyor...

Birazdan Poyraz'ı görücem. Kalbim küt küt atıyor... Bütün hayatı boyunca kendini suçlayacak... Katlanması zor...

Ne olursa olsun, ondan nefret ettiğim zamanlar da bile onu sevmeye devam edicem... Napalım, aşk böyle bir şey işte... İnsan tam bir kukla gibi, her şeyden kolaylıkla vazgeçebiliyor..."
caglayan2623 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-02-16, 20:59   #27
caglayan2623
Asistan

P:masallar albayım, masallar... bu dünyada sonu mutlu biten tek şey onlar.
A:poyraz evladım, sık dişini. bak göreceksin senin hikayen mutlu bitecek.
P:yok albayım. benim hikayemde mutlu son falan yok. kendini alıştırsan iyi edersin.
A:öyle söyleme be evladım!
P:nefes aldığım her an, sanki daha büyük bir felakete sürükleniyormuşum gibi hissediyorum. sence bu normal mi albayım?
A:geçer. bu da geçer evladım.
P:yaşamak bir ağrı gibi girdi bedenime çıkmıyor. sana birtakım serzenişlerden bahsetmiyorum albayım. insan çekeceği acıya aşık olurmuş! ben de diyorum nerede yanlış yaptım!
A:poyraz evladım biliyor musun, acılar mutluluğun sadakasıdır.
P:yok albayım yok. hep yüzümün gülmesine kandılar. bu çocuğa bir şey olmaz dediler. bu da geçer dediler. bunu da atlatır hiçbir şey olmaz dediler, dediler... herkes bildi poyraz karayel'i. ama kimse tanımadı.
A:müsaadenle ben kalkayım artık evladım.
P:kalk! kalk albayım, kalk! kalk. gözyaşlarım üstüne sıçramasın. maazallah üniforman kirlenir, hakkında disiplin cezası vermesinler.
caglayan2623 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-02-16, 15:28   #28
(ESRA)
Yönetmen

(ESRA) kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 04.01.2008
(ESRA) has a reputation beyond repute(ESRA) has a reputation beyond repute(ESRA) has a reputation beyond repute(ESRA) has a reputation beyond repute(ESRA) has a reputation beyond repute(ESRA) has a reputation beyond repute(ESRA) has a reputation beyond repute(ESRA) has a reputation beyond repute(ESRA) has a reputation beyond repute(ESRA) has a reputation beyond repute(ESRA) has a reputation beyond repute
Varsayılan "Ben balık olmuşum. Kime ne!"

46. Bölüm, Sefer'in vedası

Kanbolat Görkem Aslan'ın sesinden Ahirim Sensin eşliğinde...

Sema ve Anıl'ın kaçacak yeri kalmamıştır, uçurumun kenarındadırlar artık. Ve Sefer, Sema ölmesin diye arabayı uçuruma sürer.

"Buraya kadarmış... O vardı. Bir de ben vardım. Sonra bir de sessizlik... Öylece oturduk. Sonra birden kaldırdı kafasını. Gözlerimin içine baktı. Ben de onunkilere baktım. Bir süre öylece bakıştık. Sonra dedi ki ' Eğer insan, canını sevdikleri için feda edemeyecekse bir gün; aldığı her nefes haramdır. ' Sonra kalktı gitti. Bense kaldım. Düşündüm. Haklıydı. Eğer hayat varsa, onun da bir anlamı varsa, ölümün de bir anlamı olmalıydı. Zaten hepimiz şu üç günlük dünyaya ölmek için doğmadık mı? Demek ki ölüm yaşamın ta kendisi! Benim de şu üç günlük dünyadan kârım sevdam olsun. Eskiler uçuruma boşuna yar dememişler. Şimdi yârim için şu derin yardan geçiyorum. Değersiz canım aşka feda olsun. Şimdi ölümüm, bütün hayatımı anlamlı kılacak. Unutmayın, ölüm haktır. Sevgi ise bâki. Hadi eyvallah. Sağlıcakla kalın. Soran eden olursa da ' Alemden bir Sefer geçtiydi. ' dersiniz."

Ve Sema'nın haykırışları, yıkılışı...

Çok üzgünüm... Çok eksiğim...
Eski 24-03-16, 23:59   #29
asmuti
Yardımcı Yönetmen

asmuti has a reputation beyond reputeasmuti has a reputation beyond reputeasmuti has a reputation beyond reputeasmuti has a reputation beyond reputeasmuti has a reputation beyond reputeasmuti has a reputation beyond reputeasmuti has a reputation beyond reputeasmuti has a reputation beyond reputeasmuti has a reputation beyond reputeasmuti has a reputation beyond reputeasmuti has a reputation beyond repute

Bölüm 50

GÖĞE BAKMA DURAĞI

Ayşegül: Oh be ağzımın tadı yerine geldi. Bak bak! Bak, ne zamandır delilik manyaklık yok. Şu anda kendimi normal insan gibi hissediyorum. (hafifçe göz kırpar.) Neye bakıyorsun?

Poyraz:
Sana bakıyorum.

Ayşegül: Niye?

Poyraz:Gözlerine bakıyorum. Gözlerin bana şiir olarak dönüyor biliyor musun?

Ayşegül:
Nasıl yani?

Poyraz: Şimdi ben sana burda böyle bakıyorum ya. Aklıma milyon tane şiir geliyor. Ama hiçbirini yakıştıramıyorum işte sana.

Ayşegül: Mesela? Birini söylesene.

Poyraz: İkimiz birden sevinebiliriz göğe bakalım
Şu kaçamak ışıklardan şu şeker kamışlarından
Bebe dişlerinden güneşlerden yaban otlarından
Durmadan harcadığım şu gözlerimi al kurtar

Ayşegül: Şu aranıp duran korkak ellerimi tut
Bu evleri atla bu evleri de bunları da
Göğe bakalım

Poyraz:
Vay alçak! Şiiri mi çaldın, he?

Ayşegül: Turgut Uyar bu, en sevdiğim şairlerden.

Poyraz:
Devamını bilmiyorsun ama tabi.

Ayşegül: Falanca durağa şimdi geliriz göğe bakalım
İnecek var deriz otobüs durur ineriz

Poyraz: Bu karanlık böyle iyi afferin Tanrıya
Herkes uyusun iyi oluyor hoşlanıyorum

Ayşegül: Hırsızlar polisler açlar toklar uyusun
Herkes uyusun bir seni uyutmam birde ben uyumam

Poyraz: Herkes yokken biz oluruz biz uyumayalım
Nasıl olsa sarhoşuz nasıl olsa öpüşürüz sokaklarda
Beni bırak göğe bakalım

Ayşegül:
Bakalım anasını satıyım.
asmuti Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-03-16, 00:45   #30
asmuti
Yardımcı Yönetmen

29. Bölümden

Ayşegül: Şimdi de bizi takip etmeye mi başladın?

Poyraz: Ben zaten burdaydım. Siz geç kaldınız. Güzel vakit geçiriyordun herhalde, ayrılmak zor oldu.

A: Evet süper eğlendik. Bir itirazın mı var?

P: Evine de geldi mi? Bu koltukta mı oturdunuz? Bu televizyonu mu izlediniz? Yoksa bahçede mi takıldınız? Hı?

A:Sanane! İstediğimle istediğim yerde takılırım, sanane. Senin bir oğlun var, bir karın var, git onlarla ilgilen.

(Poyraz ilk bulduğu şeyi alıp fırlatır.)

A: Kırıp döktüğün dağıtıp parçaladığın yetmedi mi? Şimdi de sıra evime mi geldi, burayı mı dağıtacaksın?

(Poyraz iyice delirip daha çok şey fırlatır.)

P: Aynen öyle. Aynen öyle.

A:Çık git bu evden. Ya istemiyorum seni hayatımda. Kabus gibi geldin çöktün üstüme. Git ben de mutlu olayım, git!

P: Bensiz mutlu olamazsın. Bensiz mutlu olmana izin vermiyorum.

A: Gider misin? Çık git şuradan.

P: (Ayşegül Poyraz'ı çekmeye çalışırken Poyraz Ayşegül'ü çeker.) Ayşegül! Bak beni delirtme.

A: Sen zaten delisin. Beni de delirttin sonunda.

P: Senin o herifle el ele göz göze ne işin var?

A: Sen her fırsatta Begüm'e koşmayı beklerken iyi ama?

P: Lan ne Begümü! Yemişim Begüm'ünü. Ne koşucam ben Begüm'e.

A: Ya sen gitsene. Git Begüm'le evleniyor musun napıyorsun git ya.

P: Sen de Mete'yle mutlu yarınlara koş. Tamam mı? Oldu mu?

A:Mis gibi oldu.

P: Hiç de olmadı Ayşegül. Ben de beni sevdiğini sanıyorum salak gibi.

A: Sen sevgiden mi bahsediyorsun? Bu dünyada sevgiden bahsedecek son insan sensin. Parmağında oynattın hepimizi be. Utanmadan bi de geldin sevgiden mi bahsediyorsun. Of... Anla artık ya. Biz ayrıldık.

P: Biz ayrılmadık. Sen beni terk ettin.

A: Haksız mıydım? Şu elini vicdanına koy da söyle. Ben haksız mıydım?

P: Ayşegül bunu bize neden yapıyorsun? ( Poyraz, Ayşegül'ün kadın haliyle kıskandığı ağlamalarından biriyle bizi de ağlatır. ) Tamam ben haksızım tamam. Haksızım ya tamam! Ama senin gidip o herifin kollarına mı atılman lazım. Ya insan bi üzülür bi acı çeker be.

A: ÇEKMEDİM Mİ? Ben aylarca uykularımdan ağlayarak uyandım. Ellerim titredi, gözlerim şişti, kalbim kanadı. Ben acı çekmedim mi sanıyorsun? Anla, bak çok zor değil. Biz birbirimiz için yaratılmamışız.

P: Tamam Ayşegül tamam. Sen de haklısın. Kaderimiz terk edilmek üzerine kurulu bizim napalım.

A: Sevdiklerini kaybetmek konusunda en az ben de senin kadar tecrübeliyim. İçin rahat olsun.

P: Tamam beni sevme. Sevme beni tamam. Ama başkasını da sevme. Nefret mi ediceksin benden et. Ben senin nefretine de razıyım, ben senin öfkene de razıyım, ben senden gelicek her şeye razıyım. Yeter ki başkasını sevme.

A: Git buradan.

P: Ayşegül şimdi bu kapıdan çıkıcam ve bir daha asla gelmiycem. Tamam?

A: Sakın gelme.

Ya şu sahneyi yazan, oynayan, yöneten herkesin emeğine sağlık ya. Her izlediğimde gözlerim doluyor. Benim için en efsane sahne bu galiba. Ayrılık da sevdaya dahildir, bu olsa gerek.
Yanıtla

Bookmarks

Şu an bu konuyu görüntüleyen kullanıcı sayısı: 1 (0 üye ve 1 misafir)

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Mesajlara cevap yazamazsınız
Mesajınıza eklenti ekleyemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
SimgelerAçık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu Kapalı

Hızlı Geçiş