Arama 
ÜYE OL  |  Kayıp Şifre  |  Aktivasyon   
Ana Sayfa  |  Forum  |  Haberler  |  Fragmanlar  |  Diziler  |  Fotoğraf Galerisi  |  Gruplar  |  Reytingler

Geri Git   DiziFilm.com Forum > Arşiv > Yerli DiziFilm Arşivi > Poyraz Karayel

Bilgilendirme Mesajı

Kapalı Konu

Poyraz Karayel kategorisinde Poyraz Karayel - Bölüm Yorumları konusunu görüntülemektesiniz.

Konu Araçları Mod Seç
Eski 11-02-16, 20:12   #991
deniz1907
Yönetmen

deniz1907 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 09.01.2006
deniz1907 has a reputation beyond reputedeniz1907 has a reputation beyond reputedeniz1907 has a reputation beyond reputedeniz1907 has a reputation beyond reputedeniz1907 has a reputation beyond reputedeniz1907 has a reputation beyond reputedeniz1907 has a reputation beyond reputedeniz1907 has a reputation beyond reputedeniz1907 has a reputation beyond reputedeniz1907 has a reputation beyond reputedeniz1907 has a reputation beyond repute

Geçen hafta bebek bu hafta da Sadrettin.... Yeter ama yahu içim şişti artık. Çok sevgili senaristimiz amacın ne? Ufak bir umudum var umarım Sadrettin ölmemiştir, umarım Ali İl diziden ayrılmamıştır. O kadar kurşuna ölmemesi mantık hatası olur evet ama sırf ölmesin diye bunu görmezden gelebilirim. Sado kırk yılın başında akıllılık arkamdan gelin diye adamları çağırdı adamlar 5 saat sonra geldi! Böyle sağlam bir mantık hatası olduktan sonra Sado'nun ölmemesini de yerim ben!

Sado ölürse diziyi izlemeyi bırakacağım. Zira dram kotam doldu. Dedem ekibini ayırmayacaktınız! Buna yüreğim dayanmaz hele şimdi hiç dayanmaz. Hiç hazır değilim böyle bir şeye.

Poyraz karanlık tarafa geçti denip duruyor lakin bu dizi salt iyi ya da salt kötü yok bence. Poyraz albino adamı ararken bir yere dalıp 4 adamı gözünü kırmadan öldürmedi mi? Polisti bunu yaparken. Zülfikar hiç düşünmeden adam öldürdüğü halde araba köpeği ezdi diye ağlamadı mı? O yüzden dizide iyi ya da kötü yok iyilikler ve kötülükler var. Bahri'ler falan da karanlık tarafta değil. Adil Topal'ın her hücresinden kötülük akıyor o ayrı. Bu hikaye de sadece Adil Topal karanlık tarafta bence. İstedikleri kadar Poyraz karanlık tarafa geçti, artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak desinler benim gözümde hiçte öyle değil.

Herkes gibi bende sormak istiyorum; "Daha ne kadar Adil Topal kazanacak?" Bahri hep konuşuyor hep atıp tutuyor ama icraat yok! Adil Topal'a yapılacak en büyük kötülük onu öldürmek. Adamın etrafında öldüğüne üzüleceği kimse yok, Adil Topal'ın canı yakmanın bir yolu yok. Karakter aramıza daha yeni katıldığı için bir süre daha ölmeyeceği için Bahri atıp tutmaya devam edecek. Biz de büyük heyecanla izleyeceğiz! Acaba????

Bu sezon resmen bir ileri beş geri ilerliyoruz. Diziye binbir hevesle sokulan karakter hızlıca diziden ayrılıyor. Çünkü hikayeye giremediler bir türlü. Adil Topal'ın muadili olma durumu falan bana saçma geldi açıkçası. En başından beri planlanan bu değildi bence. Sonradan değiştirildi. Bu sezon Ethem Bey'in kafası çok karışık sanırım. Ve ben bu durumdan çokça sıkıldım.

O değil de dedemleri ayırmayacaktınız!
deniz1907 Çevrimdışı  
Eski 11-02-16, 20:42   #992
A.Konak
Süper Moderatör

A.Konak kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 03.11.2005
A.Konak has a reputation beyond reputeA.Konak has a reputation beyond reputeA.Konak has a reputation beyond reputeA.Konak has a reputation beyond reputeA.Konak has a reputation beyond reputeA.Konak has a reputation beyond reputeA.Konak has a reputation beyond reputeA.Konak has a reputation beyond reputeA.Konak has a reputation beyond reputeA.Konak has a reputation beyond reputeA.Konak has a reputation beyond repute

Şu iki bölümdür dizi resmen yerlerde, sürünüyor. Poyraz bunca bölüme kadar güldüren, düşündüren, şaşırtan, üzen bir diziydi. Şimdi ise tamamen drama odaklanıp, izleyenlerin sinirini bozmaktan başka bir şey yapmıyor. Bebek olayında çok kızmıştım, şimdi bir de üstüne Sadrettin'in vurulması çıktı. Dün içimdeki öfke tag'ını iyi bulmuşlar. Lakin çok sevdiğim bir dizinin öyle hüsrana yolculuk yapması içimdeki öfkeyi körüklüyor.

Bahri Baba'da kendine güven sonsuz da biz de ona güven kalmadı. Adam iki evladına kıydı, torununa kıydı, kızına operasyon yaptı. Daha neyine güvenerek elini kolunu sallayarak yalnız başına gidiyorsun Adil'in yanına? Bir de Adil'e benden korkuyorsun sözleri komedi ötesiydi. Adam gözünü kırpmadan çocuklarını öldürüyor sen ne diyorsun Bahri? Despina'ya sahip çıkana kadar oğluna çıksaydın keşke. Sadrettin haketmedi bu sonu. Dizinin renkli ve olmazsa olmaz karakterlerinden biriydi. Daha Selçuk'u öğrenecekti. Daha Bahri baba Hasan'ın kendi torunu olmadığını öğrenecekti. Eee ne oldu?

Yeter artık Adil mevzusu çok sıktı. Zafer'i bile özledim ben. En azından izlemesi zevkli bir karakterdi. Adil gibi evlat düşmanı salt bir kötülük değil. İlk sezonki Poyraz'ı çok özlüyorum.
Eski 11-02-16, 22:44   #993
cherry27
Asistan

Giriş Tarihi: 05.09.2009
cherry27 has a reputation beyond reputecherry27 has a reputation beyond reputecherry27 has a reputation beyond reputecherry27 has a reputation beyond reputecherry27 has a reputation beyond reputecherry27 has a reputation beyond reputecherry27 has a reputation beyond reputecherry27 has a reputation beyond reputecherry27 has a reputation beyond reputecherry27 has a reputation beyond reputecherry27 has a reputation beyond repute

Hem gulduren 'hem duygulandiran , hem kizdiran hem de sok eden bir bolumu da geri biraktik.

Gecen haftaki agir dramin ardindan bu haftaki bolum ilac gibi gelmisti.

Aysegul`un Sema ve Bahri ile konustugu sahneler birbirinden guzeldi. Donuk gozleri , kaybolan ruhunun disa vurumuydu. Duygularini kaybetmisti , caninin acimamasina hayret ederken acinin mi buyuk , kendisinin mi aci karsisinda kucuk oldugunu anlayamiyordu. Elleriyle vazgectigi bebeginin yerini doldurmazdi ama diktigi o fidani kotuyacikti tum gucuyle.Soguktan degil kotulukten koruyacakti. Once agac olacakti o fidan ardindan umut.

Poyraz`in da dedigi gibi onlarin umut`unu calmisti o doktor , ihsan ve Adil Topal.

Aysegul ve Poyraz`la aciyi , caresizligi , huznu yasadik. Onlar hicbir sey olmamis gibi yemek yemege calisirken ve karsilikli sacmalarken yuzlestikleri ic sesleriyle biz de hissettik o duygulari.

Sinan sorusu ile birbirleriyle goz goze gelmemek icin cirpinan Aysegul ve Poyraz`in tekrar birbirlerine tutunuslarina tanik olduk.

Bahri Baba`nin destegi ve Aysegulle ilgili yaptigi o guzel tehdit sahnesi Poyraz`i durdurur mu acaba dedim ama Poyraz`in soz verirken ki bakislari normal degildi iste

Aysegulle olan bilet muhabbeti , Sinan ve Isa ile olan sahnelerde eski Poyraz ve Aysegul`den esintiler gorunce hem huzunlendim hem gulumsedim.

Isa ve Sinan`la Poyraz`in vedasinda burukuldu icim.

Poyraz ve Aysegul gitmemeliydi gidemezdi bu belliydi zaten. Yine de Meltem o adami bulup Poyraz`i aradiginda `eyvah`dedim. Sus Meltem dedim, sakin soyleme Meltem dedim. Abine bir yalan soyle hic mi ogrenmedin abinden yaalan soylemeyi dedim ama nafile...Doktorun adresini ogrenmesiyle bizim Poyraz`imiz gitti yerine gozu kararmis kaslari catilmis , intikam hirsi sarmis Poyraz geldi. Donecek ve bebeginin sevdigi kadinin hesabini soracak intikamini alacakti. Yapti da dondu ve o eve girdi , adama o silahi dogrulttu . Adamin o yalvarisini gormeye degerdi belki , Aysegul`deki cesaretin milyarda biri kadar bile olmayan bir zavalli gibiydi. 3.Poyraz devrini baslatacak o tetigi cekmekle cekmemek arasindaki ince cizgide gitti geldi Poyraz. Ardindan da Aysegul geldi. `Yap` dedi `cek tetigi` dedi ,`bosalt sarjoru` dedi ,`korkuyor musun` dedi. `Korkmuyorsun bilirim korkmazsin ama yapmazsin da` dedi.`Sen o adam degilsin `dedi. Evet Poyraz o adam degildi , belki o adam olmanin vaktidir dese de dolan gozleri, titreyen eli ve icindeki aciyla o hala iyi adamdi. Ayseguluyle birlikte cikti cikmasina ama cikisi da cikis degildi iste.

Iste o sahnede ` tamam bu Eskiya filmindeki Ugur Yucel cikisi` dedim. `Donecek ve vuracak` dedim.

Poyraz dondu ve bir sarjoru bosallti evet ama acaba adamin ustune mi yagdirdi o kadar mermiyi , yoksa sadece ofkesini bosalmak icin etrafa duvara falan mi ates etti. Oyle olsun lutfen . Adam ne kadar piskin piskin oh be iyi yirttim diye pismis kelle gibi siritarak olumu hak etmis olsa da Poyraz`in o adam olarak Adil Topal`a bir zafer daha yasatmasini istemiyorum ben. Poyraz`in gunesi batmasin istiyorum. Kabuslarindaki gibi elleri kana bulanmasin istiyorum. Damarlarinda Adil`in kani kaynamasin istiyorum.

Poyraz`i bu kadar ofkeli olarak bu ucuncu izleyisimiz.

Ilk olarak albinoyu almaya gittigi depodaki adamlari vurmustu ama albinoyu oldurup oglunun intikamini alacak kadar gozu donmemisti Poyraz`in. Oglu kurtulmustu cunku kaybetmemisti onu ama kaybetme korkusunu tum benligini sarmisti.

Ikincisi Aysegul kacirildigi zaman fabrikadaki adamlari oldurmustu Aysegul`u kurtarmak icin.

Bu sefer de dogmamis bebeginin ve Aysegulu`nun intikamini almak icin dondu yolundan aldi mi diger bolumde gorecegiz.

Bu seferki intikam duygusu cok daha buyuktu tabi. Aci , vicdan azabi , caresizlik , kabullenemeyis hepsi bir aradaydi . Disa vurumu da haliyle daha yakici ve yikici olacakti.

Korkum o ki eger Poyraz o adami oldurduyse o bir sarjoru adamin ustune bosalltiysa bunun sonucu yanan ve yikilan Aysegulle iliskileri olmasin. Aysegul`un tutundugu son dal da kirilmasin.
cherry27 Çevrimdışı  
Eski 11-02-16, 23:28   #994
cherry27
Asistan

Giriş Tarihi: 05.09.2009
cherry27 has a reputation beyond reputecherry27 has a reputation beyond reputecherry27 has a reputation beyond reputecherry27 has a reputation beyond reputecherry27 has a reputation beyond reputecherry27 has a reputation beyond reputecherry27 has a reputation beyond reputecherry27 has a reputation beyond reputecherry27 has a reputation beyond reputecherry27 has a reputation beyond reputecherry27 has a reputation beyond repute

Suphesiz ki dizinin en sok eden olayi Sadrettin`in vurulmasiydi. Ipek`i oldurecegini dusundum once ama Ihsan Ipek`e beni Sadrettin bey yolladi deyip silahi gostermesi ve kizin eve kacmasinin ardindan eyvah dedim hedef Ipek degil Sadrettin. Bu sahnenin ardindan mermer atolyesindeki Sadrettin Umman mezar tasi hic sasirmadi beni. Ama Sadrettin`in uzerine yagan mermiler ve adamlarin Ipek`ten sonra oraya varmalari sasirtti dogrusu. Sadrettin olmesin istiyorum. Sevmistim ben Sadrettin`i. Deli Sadrettin`i , asik Sadrettin`i , Songulle didisen Sadrettin`i, ufacik bir sevgi kirintisina ac Sadrettin`i. Sevgiyle iyi bir adama donusen Sadrettin`i. Bir arkadasin da yazdigi gibi Sadrettin olmesin , gerekirse yatalak kalsin. Songul de omrunu ona bakarak gecirmek zorunda kalsin. Sadrettin`in `sana kestigim ceza bu omrunun sonuna kadar benim yuzumu goreceksin` lafi bosa gitmesin

Poyraz`in da doktora ates ettigi sahne ikinci soktu ama Sadrettin olayi goz onune alininca daha gerceklesmesi olasi bir durumdu.

Kizdigim sahneler tum Adil Topal sahneleriydi.

Gulduren sahnelerimizin kahramani cicegi burnunda ciftimiz Zulfikar ve Meltem iyi ki varsiniz.

Ve Sefer Sema... Yetimhane sahnesi oncesindeki sahne ayri guzeldi , yetimhane sahnesi ayri guzel. Mudurun `sende bir sabika var 34 cilt ` lafi cok guldurdu. Sefer`in cocuk istegi karsinda duydugu sen de ideal baba degilsin lafi agirdi. Sefer`in bu konudaki isyani cok anlamli ve yerindeydi. Ardindan bagajda saklanarak eve gelen cocukla olan sahneleri tam yemelikti. Sefer`in belki de onu Allah gondermistir lafi uzerine `ben bagajda geldim` diyen kucuk sen ne tatli bir seysin. Anne istiyorum, baba istiyorum bir de bu evi istiyorum lafinin uzerine daha ne soylenir ki

Son olarak Poyraz`in mudurune deginmek istiyorum. Ilk bolumde endislendi mi o Poyraz icin yoksa benim gozum mu yanildi? Hos sonradan Poyraz saldiriya gecince sadece kendi icin endiselenmeye basladi o ayri .Ama asil konu Adil`in Adil ve kan bagi muhabbetinde mudurle Adil`in birbirine bakisiydi. Mudur Poyraz`in abisi cikabilir mi diye dusunmedim degil yani o sahnede.
cherry27 Çevrimdışı  
Eski 12-02-16, 21:19   #995
caglayan2623
Asistan

caglayan2623 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 31.03.2015
caglayan2623 has a reputation beyond reputecaglayan2623 has a reputation beyond reputecaglayan2623 has a reputation beyond reputecaglayan2623 has a reputation beyond reputecaglayan2623 has a reputation beyond reputecaglayan2623 has a reputation beyond reputecaglayan2623 has a reputation beyond reputecaglayan2623 has a reputation beyond reputecaglayan2623 has a reputation beyond reputecaglayan2623 has a reputation beyond reputecaglayan2623 has a reputation beyond repute

Fragman çıkmış millet sadrettinin vurulma haberi bahrinin tayfasi tarafından duyuluyor adil efendi keyiften 4 kose bahri eski dostlardan birine gidiyor sonunda kılını Kipirdatip adile haddini bildirmeye karar veriyor sanırım biraz erken oldu ya bu karar neyse elinde vurulcak ogul kalmadi torun kalmadi

Ha bu arada poyraz yine yeni yeniden satılıyor yakınları tarafindan sezon basindan beri bi türlü haz etmedigim salih salagi poyrazi satiyor mudure kesin poyraz öldürdü doktoru diyor ha bu arada aslının ben poyraz amirimi satmam lafida benim tarafimdan bütün takdirleri topladi
Eski 13-02-16, 01:55   #996
asmuti
Yardımcı Yönetmen

asmuti kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 10.10.2008
asmuti has a reputation beyond reputeasmuti has a reputation beyond reputeasmuti has a reputation beyond reputeasmuti has a reputation beyond reputeasmuti has a reputation beyond reputeasmuti has a reputation beyond reputeasmuti has a reputation beyond reputeasmuti has a reputation beyond reputeasmuti has a reputation beyond reputeasmuti has a reputation beyond reputeasmuti has a reputation beyond repute

Ya ben baya bayağı bizle dalga geçtiler diye düşünüyorum.

Sado ölmeyecek belli ki. Sahneleri az olur, bir ameliyattan diğer ameliyata girer, usta senin bedenin yeter diyerekten bir kafa tatiline çıkarılmış. Bak şimdi Çarşamba gecesi ilk fotoyu patlatıyorsun diye de tembihlenmiş. Ali İl instagramdan, diğerleri "dark side" vurgulamalarından bize bir Sadrettin'in cenaze namazını kıldırmadıkları kalmıştı.

Neyse Bahri Baba harekete geçmiş, eski dostları yokluyor. Bunlar bi ara yine patlar da hadi bakalım nereye kadar.

"Umut" ediyorum Poyrazcım Karayel dark side'e geçmesin. Yani iddia edilen dark side'a. Olmaktan korktuğu adam olmasın lütfen.
Eski 13-02-16, 02:17   #997
kardelen2086
Yönetmen

kardelen2086 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 19.06.2006
kardelen2086 has a reputation beyond reputekardelen2086 has a reputation beyond reputekardelen2086 has a reputation beyond reputekardelen2086 has a reputation beyond reputekardelen2086 has a reputation beyond reputekardelen2086 has a reputation beyond reputekardelen2086 has a reputation beyond reputekardelen2086 has a reputation beyond reputekardelen2086 has a reputation beyond reputekardelen2086 has a reputation beyond reputekardelen2086 has a reputation beyond repute

Fragman ilgi çekici olmuş sözde yani

Şimdi sado için üzülsem mi üzülmesem mi bilemedim

Bu durum şeye benzedi sanki..Hani ismail karayel ölmüştü ama meltem in haberi yoktu galiba sado için de bir dümen dönecek...DÖNMELİ....Ne olursa olsun sadrettin in hikayesinin yarım kalmasını istemiyorum Gerekirse yaşayan bir ölü olsun ama adil e bu yaptıklarının bedeli ödetilsin Adamın yaptıkları yanına kar kalmasın

Bookmarks

Şu an bu konuyu görüntüleyen kullanıcı sayısı: 1 (0 üye ve 1 misafir)

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Mesajlara cevap yazamazsınız
Mesajınıza eklenti ekleyemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
SimgelerAçık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu Kapalı

Hızlı Geçiş