Arama 
ÜYE OL  |  Kayıp Şifre  |  Aktivasyon   
Ana Sayfa  |  Forum  |  Haberler  |  Video  |  Diziler  |  Fotoğraf Galerisi  |  Biyografi  |  Gruplar  |  Ratingler

Geri Git   DiziFilm.com Forum > Uzak Doğu > Sinema > Güney Kore

Yanıtla

Güney Kore kategorisinde Train to Busan / 2016 / GK konusunu görüntülemektesiniz.

Konu Araçları Mod Seç
Eski 22-05-16, 14:49   #1
evangelina
Asistan

evangelina kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 12.12.2011
evangelina has a reputation beyond reputeevangelina has a reputation beyond reputeevangelina has a reputation beyond reputeevangelina has a reputation beyond reputeevangelina has a reputation beyond reputeevangelina has a reputation beyond reputeevangelina has a reputation beyond reputeevangelina has a reputation beyond reputeevangelina has a reputation beyond reputeevangelina has a reputation beyond reputeevangelina has a reputation beyond repute
Varsayılan Train to Busan / 2016 / GK

Adı: For Busan
Senaryo: Park Joo-Suk, Yeon Sang-Ho
Yapımcı: Lee Dong-Ha, Kim Yeon-Ho
Süresi: 118 Dakika
Yapım Yılı: 2015 - 2016
Gösterim Tarihi: 20 Temmuz 2016
Ülke: Güney Kore

OYUNCULAR

Gong Yoo - Seok Woo
Ma Dong Seok - Sang Hwa
Jung Yu Mi - Sung Gyeong (Gong Yoo'nun karısı)
Choi Woo *** - Young Gook
Ahn So Hee - Jin Hee
Kim Soo Ahn - Soo An (Gong Yoo'nun kızı)
Kim Eui Sung

KONUSU

Sok-woo ve kızı Soo-ahn, kendilerini Seul'den Busan'a götürecek hızlı bir trene binerler. Ancak yolculukları sırasında tren çoğu çalışanı ve yolcuyu öldüren zombilerin istilasına uğrar. Busan'a doğru hızla ilerleyen bu trende yolcular, zombilere karşı hayatlarına pahasına savaşmak zorundadır.

Son Güncelleme ; Şah-Rû : 03-01-17 tarihinde saat 16:34
evangelina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-01-17, 17:16   #2
Şah-Rû
Bölüm Sorumlusu

Şah-Rû kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 10.08.2006
Şah-Rû has a reputation beyond reputeŞah-Rû has a reputation beyond reputeŞah-Rû has a reputation beyond reputeŞah-Rû has a reputation beyond reputeŞah-Rû has a reputation beyond reputeŞah-Rû has a reputation beyond reputeŞah-Rû has a reputation beyond reputeŞah-Rû has a reputation beyond reputeŞah-Rû has a reputation beyond reputeŞah-Rû has a reputation beyond reputeŞah-Rû has a reputation beyond repute

Aslında konuyu hiç bilmeden açıp izleyip, geyiğin sahnesinde bi "hııaaaaa" olmak var ki bak sırf bunun için önce izleyin sonra okuyun derim. Valla çok lezzetli olacak.

Bir klasik olarak yine yapmışlar diyorum.
Spoiler İçermektedir

Klostrofobinin gücü adına trende geçmesi müthiş bir fikir. Aksiyon olmayan sahnelerde bile o sıkışmışlık duygusunun verdiği gerilim hiç geçmiyor. Ayrıca aktarma yapmaya çalıştıkları kısımdaki sahne de sağlam aksiyondu hani.

Oyunculuklarda niyeyse Gong Yoo donuk bulunmuş. İşkolikliğinden ailesini dağıtmış birine göre gayet makul geldi bana.
Spoiler İçermektedir
Diğer oyuncular da gayet kıvamındaydı. Daha çok üzüldüklerimiz oldu elbet. Bu arada Ma Dong Seok abimiz de döktürmüş hani. Karakterlerine göre duygusal ağırlıkları farklıydı. Misal o ceoyu meşe odunuyla tanıştırmak isteyenler yok mudur sorarım size?

Oyunculuklar kadar filmin renklerini de beğendim ben.

Dram ve adam harcama konusunda Güney Kore sinemasına alışkın olanlar karakterlerle duygusal bağ kurma konusunda yine de temkinli dursun, gerçekten acımıyorlar yani. Evet bir çok Hollywood klişesi de kullanılmış ama Hollywood'un artık unuttuğu bir şeyi, insani duyguları da kullanarak aile olmak, sorumluluk almak ve anın kıymetini bilmek gibi alt mesajları da güzel yedirmişler. Türünün efsanesi değilse de kesinlikle başarıyla anılacak bir film olmuş.
Keyfine bak en hoş dünyası olan sensin...
ÖMER HAYYAM
Şah-Rû Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-06-17, 15:44   #3
Abbey Dawn
Asistan

Abbey Dawn kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 06.07.2013
Abbey Dawn has a reputation beyond reputeAbbey Dawn has a reputation beyond reputeAbbey Dawn has a reputation beyond reputeAbbey Dawn has a reputation beyond reputeAbbey Dawn has a reputation beyond reputeAbbey Dawn has a reputation beyond reputeAbbey Dawn has a reputation beyond reputeAbbey Dawn has a reputation beyond reputeAbbey Dawn has a reputation beyond reputeAbbey Dawn has a reputation beyond reputeAbbey Dawn has a reputation beyond repute

Bir zombi filminin bu kadar duygusal olup ağlatması hiç beklemediğim bir şeydi. Filmde Gong Yoo oynuyor diye izleyeyim dedim, bitirdikten sonra iyiki izlemişim diyorum.

Çocuk oyuncusundan yetişkinine her şeyiyle mükemmeldi. Kesinlikle tavsiye ediyorum.

Bookmarks

Şu an bu konuyu görüntüleyen kullanıcı sayısı: 1 (0 üye ve 1 misafir)

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Mesajlara cevap yazamazsınız
Mesajınıza eklenti ekleyemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
SimgelerAçık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu Kapalı

Hızlı Geçiş