Arama 
ÜYE OL  |  Kayıp Şifre  |  Aktivasyon   
Ana Sayfa  |  Forum  |  Haberler  |  Video  |  Diziler  |  Fotoğraf Galerisi  |  Biyografi  |  Gruplar  |  Ratingler

Geri Git   DiziFilm.com Forum > Yerli DiziFilmler > Vatanım Sensin

Yanıtla

Vatanım Sensin kategorisinde Vatanım Sensin - Bölüm Yorumları konusunu görüntülemektesiniz.

Konu Araçları Mod Seç
Eski 12-08-17, 21:26   #421
*serap*
Yönetmen

*serap* kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 16.10.2008
*serap* has a reputation beyond repute*serap* has a reputation beyond repute*serap* has a reputation beyond repute*serap* has a reputation beyond repute*serap* has a reputation beyond repute*serap* has a reputation beyond repute*serap* has a reputation beyond repute*serap* has a reputation beyond repute*serap* has a reputation beyond repute*serap* has a reputation beyond repute*serap* has a reputation beyond repute

Alıntı:
halitberguzar tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Ayrıca buraya eklenmemis ama haberde cekimlerin önümüzdeki günlerde başlayacağı da yaziyor. Gelen gideni aratmaz umarim daha çok sac bas yolmayiz genelde duyduklarima göre hep dram ağırlıklı yazıyormuş bide dizilerinin finali hep kötü oluyormus ama yapacak bişey yok basa gelen çekilir dizinin finali kötüde bite bilir eger gerçek hikayedeki Cevdeti senarist yazarsa o zaman finalde Cevdet yaşamali ama yok hayal olarak yazarsa ve Cevdet şehit olursa bunu çok vurucu bir sahne yazarak uzun süre konusulan bir final olabilir tipki Azizenin gercekleri ögrendigi sahne gibi, asil onemli olan finale kadar neler izleyecegimiz yani karakterleri tutarlı yazmaları bide Azize ve Cevdet'i güzel yazmaları önceki senarist bunu pek başaramamıştı ta sezon finaline yakın güzel sahneler geldi her bölüm sinir olmaktansa tek finalde sinir oluruz bari
Canım zaten saç baş yolmuyormuyduk değişen pek birşey olmaz en kötü ihtimal ben izlediğim dizide gerek oyuncuların gerekse senarist gibi ekipten birilerinin ayrılmasını istemem fakat öyle batırdılar ki senaryoyu sinir harbi içinde izledik bölümleri o yüzden iyi Nuran gitti çok sevindim istiyordum da zaten bırakmasını gönlüme göre oldu Azize'yi başlarda kötü yazdığı için gıcıktım kendilerine yeni senaristler aklı başında insanlardır umarım kafaya göre hikayeyi başka yollara saptırmazlar onun dışında sorun yok dram yazıyormuş diyorlar hangi senarist yazmıyorki dizideki ana karakterlerin ve iyi karakterlerin kaderi bu mantıklı yaklaşmışsın olaya her hafta stres olmaktansa sonunda ağlarız Azize ve Cevdet'i güzel yazsında dram olsun aslında son olumsuz olursa daha vurucu olur etkisi uzun süre kalır güzelce yazılmış sahnelere bide bizimkilerin eşsiz oyunculuğu eklenirse hafızaladan silinmeyecek bir final olabilir
Eski 15-08-17, 17:06   #422
şehr-i aşk
Asistan

şehr-i aşk kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 12.08.2010
şehr-i aşk has a reputation beyond reputeşehr-i aşk has a reputation beyond reputeşehr-i aşk has a reputation beyond reputeşehr-i aşk has a reputation beyond reputeşehr-i aşk has a reputation beyond reputeşehr-i aşk has a reputation beyond reputeşehr-i aşk has a reputation beyond reputeşehr-i aşk has a reputation beyond reputeşehr-i aşk has a reputation beyond reputeşehr-i aşk has a reputation beyond reputeşehr-i aşk has a reputation beyond repute
Varsayılan 2. sezon neler olabilir?

Merhabalar
2. sezona çok az bir zaman kaldı. Bütün düğümleri çözülmüş şekilde bıraktığımız için yeni sezondaki olay örgüleri için bir takım tahminlerim var onları yazmak için buradayım:

Yeni sezonda çok büyük zaman atlaması olacağını sanmıyorum. Belki bir sene belki altı ay ileri atacaklar bence bizi.

Cevdet’in ölüm haberini alan Azize muhtemelen bebeği doğurmak için Anadolu’ya gidecek. Bebek Anadolu’da doğacak.

Cevdet’in Yunan ordusu tarafından iyileştirileceğini ama hafızasının kayıp olacağını düşünüyorum.
Ve muhtemelen Cevdet Lucy ile o konakta kalmaya başlayacak Lucy bırakıp gidemez hafiften bizimkine yanık çünkü. Tüm üst rütbeler öldüğü için yeni bir kumandana ihtiyacımız olacak. Bu kumandan Cevdet’i kendi çıkarı için kullanacaktır.

Yakup Cevdet’in durumundan haberdar olduğunda bunu Azize’ye bildirecek ve Azize Cevdet’ini geri alabilmek için İzmir’e geri dönecek. Ama çocuk sorun. Hem Tevfik hem de Cevdet vatan haini bilindiği için Azize orada barınabilsin diye muhtemelen çocuğun Hilal’in ya da Yıldız’ın olduğu öne sürülecek. Ben oyumu Hilal’den yana kullanıyorum. Kocası rolünde de Mehmet olacak muhtemelen. Çünkü neden olmasındı.

İzmir’e dönüp de karşılarında gerçekten Yunan’a hizmet eden bir Cevdet bulduklarında asıl olay başlayacak. Yakup Cevdet’le iletişim kuramayacağına göre Azize Cevdet’le bağ kurmaya çalışacak. Bu kez içerdeki Azize olmak durumunda kalacak. Cevdet’i yeniden elde etmesi gerekecek bence. Azize’nin yokluğunda Lucy ile kalmış olan Cevdet’in Eternal sunshine of the spotless mind’den hallice aklı iyice karışacak. Burada sağlam çatışma bekliyorum. Bakın Azcev aşkında merak unsurum hiç yok benim. Heyecanlanmıyorum ama bu şekilde olursa heyecanla takip ederim. Azize- Cevdet -Lucy cephesine bir de Hamilton katarız oh tadından yenmez. Kısacası ilk sezon Azize Cevdet’in içerde olduğunu ne zaman öğrenecek diye geçti ikinci sezonda muhtemelen Cevdet kendisinin içerde olduğunu ne zaman hatırlayacak diye geçecek. Evet, ben ikna oldum. Bayağı manyak bir senaryo oldu bu böyle. Hatta Yakup’u hatırlamayan Cevdet bir de Yakup’u öldürse işte ben orada ciğerimi bırakırım. Yaşansın bu. Unutulmaz olmaz mı sayın seyirciler? Zaten Behzat amirim yeniden ekranlara dönerse Yakup gidici.

Evvet gençler cephesine gelecek olursak eğer : Ali Kemal’in ve Leon’un Atina’dan dönmesi lazım ama nasıl? Şöyle : İzmir’e döndüklerinde içerde olduğundan bir haber olan Cevdet artık Yıldız’ı gizliden gizliye engellemeyeceği için Yıldız muhtemelen varlıklı bir Yunan ile izdivaç eşiğine gelecek. Tercihen yeni kumandanın oğlu olabilir bu yeni kısmet. Ali Kemal ise bunu haber alacak bir şekilde ve gelecek Atina’dan. Leon’da abisinin peşinden gelecek ama o da nesi? Hilal evli, hem de Mehmet’le. Leon bedbaht Leon çilekeş… Hilal aşağı tükürse sakal yukarı tükürse bıyık. Bizimkiler önce birbirine kanlı bıçaklı olacak, bir 2 buçuk bölüm bunu işlerler. Çok uzatmıyorlar malum Hileon çatışmalarını. Sonra yanlış anlaşılmalar düzeltilir falan derken Hileon yine gizli aşık modunda olacak. Bu şekilde seyretmese dahi Mehmet Hileon denkleminde mutlaka bir değişken olarak yer alacak. Bunu sezon sonunda varlığı şüpheli sonu bir yere bağlanmayan hayali bir Hilal’i kurtarma planı için iki erkeği karşı karşıya getirmelerinden, Mehmet’in Leon’u ele vermesinden ve Genco Özak’ın adının jenerikte öne çekilmesinden anlayabiliriz. İkinci sezon Hilal-Leon-Mehmet kaosu gümbür gümbür geliyor yani arkadaşlar. Şu senaryomun dayanağı tamamen hayal gücüm olsa da bu üçgene ben %100 gözüyle bakıyorum.

Ali Kemal Yıldız cephesinde ise Yıldız o evliliği yapar diyorum. Yıldız’ın evliliğine de %100 veriyorum. Ali kemal engel olmaya çalışırken Eleni’nin Ali kemal’den olma bebeği ortaya çıkar ya da Eleni ile ortalık karışır.

kısaca bol üçgenli ve beşgenli bir ikinci sezon bizi bekliyor. Felaket tellallığı yaptığıma göre gidiyorum.

herkese iyi yorumlar

Eski 15-08-17, 23:27   #423
zeynemus
Set Görevlisi

Giriş Tarihi: 25.02.2009
zeynemus has a reputation beyond reputezeynemus has a reputation beyond reputezeynemus has a reputation beyond reputezeynemus has a reputation beyond reputezeynemus has a reputation beyond reputezeynemus has a reputation beyond reputezeynemus has a reputation beyond reputezeynemus has a reputation beyond reputezeynemus has a reputation beyond reputezeynemus has a reputation beyond reputezeynemus has a reputation beyond repute

Açıkçası 1. Sezon eksikliklerinin kapatılacağı bir 2.sezon beklerken senarist kadrosunun değişmesi beni endişelendirdi..Umarım kısa sürede tüm karakterlere hakim olabilirler..31 bölümü senaryosu ile baştan çalışmak nereden baksanız 15 günlerini alacaktır..Senaryonun çıkıp sanat ekiplerinin çalışması vs.dizi tahminim ekimin ortalarına doğru başlayacaktır.Zaten hala ufacık bir hareket yok..Belki de Nuran Hnm'ın 2.sezon senaryosuna müdahale edildi ve bir kriz çıktı bilemiyorum..Ama biran önce senaryonun netleşip ufak da olsa bir haber duymak da fayda var.Yapım daha özenli olsa çok iyi olur.Diziye 2. Sezon bomba isimler kayılır diye bekledik,tüm oyuncuların hangi diziler ile anlaştıkları,Yeni sezon dizileri hızla belli olmaya başladı ama bizim diziden hala ne bir ses ne bir haber..
zeynemus Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-08-17, 00:21   #424
esmer_-ezel
Yardımcı Yönetmen

esmer_-ezel kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 29.07.2006
esmer_-ezel has a reputation beyond reputeesmer_-ezel has a reputation beyond reputeesmer_-ezel has a reputation beyond reputeesmer_-ezel has a reputation beyond reputeesmer_-ezel has a reputation beyond reputeesmer_-ezel has a reputation beyond reputeesmer_-ezel has a reputation beyond reputeesmer_-ezel has a reputation beyond reputeesmer_-ezel has a reputation beyond reputeesmer_-ezel has a reputation beyond reputeesmer_-ezel has a reputation beyond repute

Senarist grubu değişmiş bu iyi mi kötü mü bilmiyorum umarım iyi olur
Bir arkadaş düşüncelerini yazmış onu okuyunca bu kadar hengamede diziyi Yen'i sezon için izlemesem mi diyorum
Hilal Leon zaten çok ilgimi çekmiyor ben daha çok Mehmet'çiyim sanırım ama Hilal'in Mehmet ile evlenecek olması düşüncesini sevmedim Mehmet sadece vatan için çalışan olmaya devam etseydi keşke
Yıldız bu saatten sonra hala Yunan komutan derse hala gözü batıda ise diyecek birşey yok o Zaten hiç ilgimi çekmiyordu Ali Kemal keşke hiç onla olmasa
Ali Kemal'in de Eleni den bebeği olması düşüncesi fazla karmaşa değil mi ya
Beni asıl ilgilendiren Cevdet olacak ki hiç şüphesiz hafıza kaybı olacak ve Yunan'a hizmet edecek Yunan komutan kafasına göre yönlendirecek Cevdet'i gibi Azize gelip de gerçekten Cevdet'in Yunan'a çalıştığını görürse işte o zaman işler fena karışacak sanırım bu sefer savaşan Cevdet değil Azize olacak Cevdet'i almak için ve Yakup ile bir olup vatan için çalışacak
Ama umarım Cevdet hafızasını kaybetmişken saçma sapan birşey yapmaz Lucky ile olmak gibi bir saçmalıkta bulunmaz umarım
Neyse bakalım Yen'i sezon ne zaman başlayacak ama yazım ekibi değiştiyse bu dizinin geç başlamasına sebep olur gibi umarım çok batırmazlar
Eski 16-08-17, 16:17   #425
MeRvİsHh
Asistan

MeRvİsHh kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 05.01.2008
MeRvİsHh has a reputation beyond reputeMeRvİsHh has a reputation beyond reputeMeRvİsHh has a reputation beyond reputeMeRvİsHh has a reputation beyond reputeMeRvİsHh has a reputation beyond reputeMeRvİsHh has a reputation beyond reputeMeRvİsHh has a reputation beyond reputeMeRvİsHh has a reputation beyond reputeMeRvİsHh has a reputation beyond reputeMeRvİsHh has a reputation beyond reputeMeRvİsHh has a reputation beyond repute

Senaristlerin değişmesi iyi olmuş ama bakalım dizi umarım iyi başlar. Dizinin sezon finalini beğenmeyenlerdenim ben mesela.
Atatürk'ün gösterilmemesi konusuna çok kızmıştım. Sonda bir kaç fotoğrafla geçiştirmişler resmen.
Ayrıca Ali Kemal de saçma yazıldı sezon finalinde. Ne yani siz şimdi Yunan olduğunuzu öğrenseniz sizi büyüten ailenizi terk edip üstelik kuvvacılığa kendinizi adamışken terk edip Yunanistan'a mı giderdiniz?
Ben gitmezdim.
Türk'lük sadece soy değildir.
Ali Kemal kendisini öz evladı gibi gören Azize'yi bırakıp nasıl gidebildi? Üstelik savaş zamanı. Üstelik ailesinin başında bir erkeğe ihtiyaç duyulduğunu bile bile.
Çok saçmalıklar oluştu dizide son zamanlarda. Umarım yeni senaristlerle yeni sezon daha iyi olur.
Milli mücadele konusunu daha fazla görmek istiyorum. Daha doğru görmek istiyorum.
MUSTAFA KEMAL PAŞA'YI GÖRMEK İSTİYORUM.
SAHNELER UZATILACAK DİYE GEREKSİZ ŞEYLER İZLEMEK İSTEMİYORUM.
MeRvİsHh Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-08-17, 21:06   #426
Red Queen
Asistan

Red Queen kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 22.07.2017
Red Queen has a reputation beyond reputeRed Queen has a reputation beyond reputeRed Queen has a reputation beyond reputeRed Queen has a reputation beyond reputeRed Queen has a reputation beyond reputeRed Queen has a reputation beyond reputeRed Queen has a reputation beyond reputeRed Queen has a reputation beyond reputeRed Queen has a reputation beyond reputeRed Queen has a reputation beyond reputeRed Queen has a reputation beyond repute

Ben bu dizi, forum işleri için artık fazla yaşlandım diyordum. En son izleyip de fandomuna girdiğim dizi Hatırla Sevgili'ydi, artık siz düşünün Ama Vatanım Sensin'e başladım, tutamadım kendimi koskoca halimle account açtım sırf buradaki muhabbetlere katılabilmek için. İlk yorumum da haliyle buraya olsun.

Alıntı:
şehr-i aşk tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Evvet gençler cephesine gelecek olursak eğer : Ali Kemal’in ve Leon’un Atina’dan dönmesi lazım ama nasıl? Şöyle : İzmir’e döndüklerinde içerde olduğundan bir haber olan Cevdet artık Yıldız’ı gizliden gizliye engellemeyeceği için Yıldız muhtemelen varlıklı bir Yunan ile izdivaç eşiğine gelecek. Tercihen yeni kumandanın oğlu olabilir bu yeni kısmet. Ali Kemal ise bunu haber alacak bir şekilde ve gelecek Atina’dan. Leon’da abisinin peşinden gelecek ama o da nesi? Hilal evli, hem de Mehmet’le. Leon bedbaht Leon çilekeş… Hilal aşağı tükürse sakal yukarı tükürse bıyık. Bizimkiler önce birbirine kanlı bıçaklı olacak, bir 2 buçuk bölüm bunu işlerler. Çok uzatmıyorlar malum Hileon çatışmalarını. Sonra yanlış anlaşılmalar düzeltilir falan derken Hileon yine gizli aşık modunda olacak. Bu şekilde seyretmese dahi Mehmet Hileon denkleminde mutlaka bir değişken olarak yer alacak. Bunu sezon sonunda varlığı şüpheli sonu bir yere bağlanmayan hayali bir Hilal’i kurtarma planı için iki erkeği karşı karşıya getirmelerinden, Mehmet’in Leon’u ele vermesinden ve Genco Özak’ın adının jenerikte öne çekilmesinden anlayabiliriz. İkinci sezon Hilal-Leon-Mehmet kaosu gümbür gümbür geliyor yani arkadaşlar. Şu senaryomun dayanağı tamamen hayal gücüm olsa da bu üçgene ben %100 gözüyle bakıyorum.

Bu yorumu görünce ZÖNK diye kaldım yeminle, çünkü bu bebek-Mehmet-Hileon olayı benim de aklıma gelmişti. Team Atina'nın İzmir'e dönüşü 1 senenin üzerinde falan olursa bizim zavallı Leon kesin inanır. Gerçi o kadar zaman geçmesine de gerek olmayabilir. Malum, Cevdet Jr pek zaman kavramı, bilim, biyoloji falan dinlemiyor

Tam olarak nasıl olur bilmem ama, Mehmet yüzünden kesin bir üçgen ve gerginlik çıkacak. Keşke olmasa, ben Mehmet'i de seviyorum ama işte

Ben en çok Ali Kemal'in Atina'ya gitmesinden rahatsızım aslında. Tamam anlıyorum, Leon ve Veronika'yı hikayede tutmak için ve/veya İzmir'e geri getirmek için bir durum lazımdı ama bu çocuk 1 bölüm önce Kuvvacı takılıyordu? (O da zaten apayrı bir olay. Mücadeleye katılmasına lafım yok tabi ki, ama Ali Kemal'in değişimini iyi işleyemediler gibi geliyor.)

Söylemek, yazmak istediğim çok şey var (özellikle en sevdiğim zivziv Hilal hakkında) ama cidden çoooook uzar, kimseyi de 31 bölümdür içimde kalan her şey ile baymak istemiyorum

Şahsi olarak en çok istediğim şey, Hilal'i Milli Mücadele'de daha aktif olarak görmek. Direk Kuvvacıların içinde yani. Şu kızı Yakup'la bi tanıştırın yahu. Çok güzel bir dinamik ortaya çıkacağını düşünüyorum. Halit İkbal tabi ki yazmalı, yazmaya devam etmeli, ama casus!Hilal'e de hayır demem yani. En azından haberleşme konusunda büyük rol oynayabilir diye düşünüyorum. Zaten son birkaç bölümde matbaa grubundan ince ince dışlanması hoşuma gitmemişti. Spin-off falan yapsınlar, Yakup, Hilal ve Cevdet'in İstanbul'da İngiliz ajanlarına karşı maceraları. Dadından yinmez

Son Güncelleme ; Red Queen : 16-08-17 tarihinde saat 22:52 Neden: İmla hatası.
Red Queen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-08-17, 22:58   #427
hileonidas
Asistan

hileonidas kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 14.03.2017
hileonidas has a reputation beyond reputehileonidas has a reputation beyond reputehileonidas has a reputation beyond reputehileonidas has a reputation beyond reputehileonidas has a reputation beyond reputehileonidas has a reputation beyond reputehileonidas has a reputation beyond reputehileonidas has a reputation beyond reputehileonidas has a reputation beyond reputehileonidas has a reputation beyond reputehileonidas has a reputation beyond repute

Merhabalar,

Pek yorum yapmak istemiyorum çünkü 2. sezon için pek umutlanmıyorum, özellikle set başlayacak dendikten sonra gelen senarist takımının komple değişmiş olduğu haberini aldıktan sonra... Sadece yanılmayı diliyorum bu vakitten sonra.

MM kısmı daha düzgün işlensin, savaşları görelim, Cevdet'in daha planlı olduğunu görelim, HiLeon'un gerçek çatışmalarını ve her şeye herkese rağmen kopamayışlarını izleyelim, Halit İkbal ve Andreas Akis olarak daha dominant olsunlar isterdim. Ama sonra sevgili şehr-i aşk'ın yazmış olduğu 2. sezon senaryosunu okudum ve afakanlar geçirdim. Özellikle gayet olası bulduğum için. Böyle bir senaryoyu izleyeceğimi ise hiç zannetmiyorum. Bu diziye hiç yakıştıramıyorum hâlâ böyle üçgenli yanlış anlamalı aşk hikayelerini. HiLeon'un çatışmaları üçgen üzerine olmamalı özellikle, çok saçma geliyor bana. Hayatımda ilk kez yerli bir çifte bu kadar kapıldım, ne zamandır ilk kez yerli bir diziyi TV'de ve gününde saatinde kaçırmadan izliyordum. Bu kadar zengin bir hikayede 1. sezon klişeleri yeterince izledik, sinir harbini yeterince yaşadık, bazı şeyleri (karakterleri, hikayeleri) bam bam harcadılar, bitirdiler. Yine de ne kadar eleştirdiklerim olsa da zevkle heyecanla izlediğim de oldu. Ama şimdi 2. sezonun klişelerini çekebileceğimi hiç zannetmiyorum. Yapacağım şey bir süre müddet verip sonrasında uzaktan/internetten takip etmek olacaktır. Gerçekten 2. sezon için heyecanlı olmayı isterdim şu an, eleştirilerimizin dikkate alınarak daha özenli bir çalışma yapılıyor olduğunu duymak isterdim, ama işte sadece yanılmayı dileyerek bekliyorum.
Eski 17-08-17, 10:13   #428
elifk
Asistan

Giriş Tarihi: 10.04.2006
elifk has a reputation beyond reputeelifk has a reputation beyond reputeelifk has a reputation beyond reputeelifk has a reputation beyond reputeelifk has a reputation beyond reputeelifk has a reputation beyond reputeelifk has a reputation beyond reputeelifk has a reputation beyond reputeelifk has a reputation beyond reputeelifk has a reputation beyond reputeelifk has a reputation beyond repute

Alıntı:
Red Queen tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Ben bu dizi, forum işleri için artık fazla yaşlandım diyordum. En son izleyip de fandomuna girdiğim dizi Hatırla Sevgili'ydi, artık siz düşünün Ama Vatanım Sensin'e başladım, tutamadım kendimi koskoca halimle account açtım sırf buradaki muhabbetlere katılabilmek için. İlk yorumum da haliyle buraya olsun.

Bu yorumu görünce ZÖNK diye kaldım yeminle, çünkü bu bebek-Mehmet-Hileon olayı benim de aklıma gelmişti. Team Atina'nın İzmir'e dönüşü 1 senenin üzerinde falan olursa bizim zavallı Leon kesin inanır. Gerçi o kadar zaman geçmesine de gerek olmayabilir. Malum, Cevdet Jr pek zaman kavramı, bilim, biyoloji falan dinlemiyor

Tam olarak nasıl olur bilmem ama, Mehmet yüzünden kesin bir üçgen ve gerginlik çıkacak. Keşke olmasa, ben Mehmet'i de seviyorum ama işte

Ben en çok Ali Kemal'in Atina'ya gitmesinden rahatsızım aslında. Tamam anlıyorum, Leon ve Veronika'yı hikayede tutmak için ve/veya İzmir'e geri getirmek için bir durum lazımdı ama bu çocuk 1 bölüm önce Kuvvacı takılıyordu? (O da zaten apayrı bir olay. Mücadeleye katılmasına lafım yok tabi ki, ama Ali Kemal'in değişimini iyi işleyemediler gibi geliyor.)

Söylemek, yazmak istediğim çok şey var (özellikle en sevdiğim zivziv Hilal hakkında) ama cidden çoooook uzar, kimseyi de 31 bölümdür içimde kalan her şey ile baymak istemiyorum

Şahsi olarak en çok istediğim şey, Hilal'i Milli Mücadele'de daha aktif olarak görmek. Direk Kuvvacıların içinde yani. Şu kızı Yakup'la bi tanıştırın yahu. Çok güzel bir dinamik ortaya çıkacağını düşünüyorum. Halit İkbal tabi ki yazmalı, yazmaya devam etmeli, ama casus!Hilal'e de hayır demem yani. En azından haberleşme konusunda büyük rol oynayabilir diye düşünüyorum. Zaten son birkaç bölümde matbaa grubundan ince ince dışlanması hoşuma gitmemişti. Spin-off falan yapsınlar, Yakup, Hilal ve Cevdet'in İstanbul'da İngiliz ajanlarına karşı maceraları. Dadından yinmez
bence hilali kuva meselelerinden hem alıkemale yer açmak hemde leonla olan durumunu güçlendirmek için yaptı senaristler... oysa bencede cok guzel çalısabilirler yakup mehmet hılal ... bence bu yönü biraz daha güçlendirmeliler salt ask üzerinden degil de kurtuluş mücadelesi üzerinden gitmeli... bu saatten sonra alikemal gelir mi gelirse bunlkara katılır mı nekadar inandırıcı olur bilmiyorum? baştan beri kendini biryere ait hisstemeye çalışıyordu tam kuvacı oldu vatan millet sevdası benimsedi derken yunan anne babası oldugunu ogrendi birde ustune yunanistana gitti... ordan nasıl gelirler neolur? senarıst grubunun degiştigine uzuldum cok guzel ters koseler yapıyorlardı ozellikle konu cevdetse... tabii azizeyi az alık gibi göstermediler ama seyredip görücez
elifk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-08-17, 21:20   #429
Balıkçı_şevval
Yardımcı Yönetmen

Balıkçı_şevval kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 21.09.2009
Balıkçı_şevval has a reputation beyond reputeBalıkçı_şevval has a reputation beyond reputeBalıkçı_şevval has a reputation beyond reputeBalıkçı_şevval has a reputation beyond reputeBalıkçı_şevval has a reputation beyond reputeBalıkçı_şevval has a reputation beyond reputeBalıkçı_şevval has a reputation beyond reputeBalıkçı_şevval has a reputation beyond reputeBalıkçı_şevval has a reputation beyond reputeBalıkçı_şevval has a reputation beyond reputeBalıkçı_şevval has a reputation beyond repute

Q3 medya sana sesleniyorum madem yazar kadrodan memnun değilsin niye sezonun başına kadar değiştirmek için beklersin kafayı mı yediniz yaaa yeni gelenler çok daha muhteşem yazabilir evet ama ne ara beski bölümleri sindirip izleyip hikayeye alışıp yazacaklarda dizi çekilmeye başlanacak ben çok kaygılıyım en çokta HiLeon için kaygılıyım yalvarıyorum yeni gelenler şu güzelim çifti ziyan etmesinler Hilal ve Leon karakterlerine gereken özeni versinler Giden senaryo grubuna çok bayıldığım söylenemez malum bize mide bulandırıcı nişan izletmişlikleri var yeni gelenler umarım gidenleri aratmazlar ve HiLeon gibi büyüleyici aşkı ve gelmiş geçmiş en uyumlu oyuncu çifti (Miray&Boran) değerlendirirler hakettikleri değeri verirler...

Son olarak Q3 medya ve kanal d size minnak bir hatırlatma
Boran Kuzum ve Miray Daner jenerikte yanyana ve üst sıralarda olmalı lütfen lütfen azcıkta olsa şu oyuncuların emeğine saygı gösterin zaten bunu hakettikleri ortada tüm Türkiye HiLeon diye bağırıyorsa bunu sağlayan Boran ve Mirayın eşsiz oyunculuğudur

HiLeon özlendiniz hemde çoooooook
Balıkçı_şevval Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-08-17, 21:57   #430
Red Queen
Asistan

Red Queen kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 22.07.2017
Red Queen has a reputation beyond reputeRed Queen has a reputation beyond reputeRed Queen has a reputation beyond reputeRed Queen has a reputation beyond reputeRed Queen has a reputation beyond reputeRed Queen has a reputation beyond reputeRed Queen has a reputation beyond reputeRed Queen has a reputation beyond reputeRed Queen has a reputation beyond reputeRed Queen has a reputation beyond reputeRed Queen has a reputation beyond repute

Alıntı:
elifk tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
bence hilali kuva meselelerinden hem alıkemale yer açmak hemde leonla olan durumunu güçlendirmek için yaptı senaristler... oysa bencede cok guzel çalısabilirler yakup mehmet hılal ... bence bu yönü biraz daha güçlendirmeliler salt ask üzerinden degil de kurtuluş mücadelesi üzerinden gitmeli... bu saatten sonra alikemal gelir mi gelirse bunlkara katılır mı nekadar inandırıcı olur bilmiyorum? baştan beri kendini biryere ait hisstemeye çalışıyordu tam kuvacı oldu vatan millet sevdası benimsedi derken yunan anne babası oldugunu ogrendi birde ustune yunanistana gitti... ordan nasıl gelirler neolur? senarıst grubunun degiştigine uzuldum cok guzel ters koseler yapıyorlardı ozellikle konu cevdetse... tabii azizeyi az alık gibi göstermediler ama seyredip görücez
Aynen ben de öyle düşünüyorum. Tamam HiLeon'u hepimiz seviyoruz ama her bölüm olsa olsa zaten 3-4 dakikalık zaman veriyorlar, o da anca. Bunun Hilal'in Milli Mücadele'de geri kalma anlamına gelmemesi gerekiyordu bence. Ama neyse...

Benim bir tarafım acaba Ali Kemal özellikle mi gitti Atina'ya diye düşünmüyor değil. Malum, çok ani oldu ve yanlış hatırlamıyorsam Cevdet'in buna doğru düzgün tepki bile vermediğini gördük. Eğer Atina'da casusluk, malumat toplama gibi bir işe soyunursa güzel olur bence. Team Atina İzmir'e dönene kadar bir kaç bölüm idare eder bizi. Sadece öteki tarafın aile dramlarıyla fazla vakit geçirebileceklerini zannetmiyorum.

Bu arada, bu Cevdet olayından sonra sizce ailenin Ankara'ya gidiş işi yattı mı? İzmir de mi kalacaklar yoksa Ankara'ya gidecekler mi bilemedim. Azize, Cevdet'i bırakıp bir yere gider mi, hele vatan haini olmadığını öğrendikten sonra, pek bilemiyorum.

Cevdet konusunda ters köşelerde %100 katılıyorum. Vasili'nin tutuklanma sahnesini zevkten dört köşe izledim.
Red Queen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Bookmarks

Şu an bu konuyu görüntüleyen kullanıcı sayısı: 1 (0 üye ve 1 misafir)

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Mesajlara cevap yazamazsınız
Mesajınıza eklenti ekleyemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
SimgelerAçık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu Kapalı

Hızlı Geçiş