Arama 
ÜYE OL  |  Kayıp Şifre  |  Aktivasyon   
Ana Sayfa  |  Forum  |  Haberler  |  Video  |  Diziler  |  Fotoğraf Galerisi  |  Biyografi  |  Gruplar  |  Ratingler

Geri Git   DiziFilm.com Forum > Yerli DiziFilmler > Meryem

Kapalı Konu

Meryem kategorisinde Meryem - Bölüm Yorumları konusunu görüntülemektesiniz.

Konu Araçları Mod Seç
Eski 12-08-17, 19:23   #131
timim
Yönetmen

timim kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 24.07.2008
timim has a reputation beyond reputetimim has a reputation beyond reputetimim has a reputation beyond reputetimim has a reputation beyond reputetimim has a reputation beyond reputetimim has a reputation beyond reputetimim has a reputation beyond reputetimim has a reputation beyond reputetimim has a reputation beyond reputetimim has a reputation beyond reputetimim has a reputation beyond repute

2.fragman da çok güzel.Meryemle Savaş hesaplaşması güzel olacak.Savaş yavaş yavaş Meryemin içindeki güzellikleri görüp bu kazayı onun yapıp yapmadığı arasında kalacak.Fragmanda elini tutuyor ama orda ne oluyor acaba Savaş bence kendinden geçti baygın halde yatıyor ve onu Sevinç diye tutuyor.Yoksa daha ilk bölümlerden yakınlaşma ve Meryemi anlamış olamaz.

Meryem daha çok korur gibi geliyor Oktayı.Onun onu sevmediğini aldattığını öğrenene kadar.

Bu arada Meryem ve Savaş çok yakışıyor. Görsel olarak bayıldım bayıldım.Furkan Andıça Leyla Tuğutludan sonra yakışan bi partner oldu
Eski 13-08-17, 03:05   #132
elif1985
Yönetmen

elif1985 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 10.12.2006
elif1985 has a reputation beyond reputeelif1985 has a reputation beyond reputeelif1985 has a reputation beyond reputeelif1985 has a reputation beyond reputeelif1985 has a reputation beyond reputeelif1985 has a reputation beyond reputeelif1985 has a reputation beyond reputeelif1985 has a reputation beyond reputeelif1985 has a reputation beyond reputeelif1985 has a reputation beyond reputeelif1985 has a reputation beyond repute
elif1985 kullanıcısına MSN aracılığı ile mesaj yolla

O fragmanlar nedir abi ben şok .. mükemmel ötesi
..1.fragman yıkılıyor.savasin meryemi kendine çekmesi filan off diyorum yani
2.fragmnda ell tutmalar filan çok guzelll yaaaa

İnanılmaz etkileşim var aralarında çok güzeller
Ve artık çarşamba gelebilir mi gelsin artık. İyice sabirsizlaniyorum...
elif1985 Çevrimdışı  
Eski 13-08-17, 15:46   #133
antivirüs
Yönetmen

antivirüs kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 14.09.2010
antivirüs has a reputation beyond reputeantivirüs has a reputation beyond reputeantivirüs has a reputation beyond reputeantivirüs has a reputation beyond reputeantivirüs has a reputation beyond reputeantivirüs has a reputation beyond reputeantivirüs has a reputation beyond reputeantivirüs has a reputation beyond reputeantivirüs has a reputation beyond reputeantivirüs has a reputation beyond reputeantivirüs has a reputation beyond repute

Gece yarısı denk geldim diziye 2.bölümdü izlediğim.. Reklam da girmedi değiştirmedim de zaten su gibi akıp gitti dizi.. Meryem acıların kadını modun da gelen vuruyor, giden vuruyor, bir de üstüne vicdan eklenince, olduğu yerde dönüp duruyor. Herkes gibi ben de Savcı dan nefret ettim her iki kadını da kullanıyor ne kadar çirkin bir durum! Diğer kız Meryem gibi değil, oldukça dişli ve tuttuğunu koparan birine benziyor..
Meryem, çok sakin, naif ve alçak gönüllü bir kız sevdiklerini için her şeyi yapabilecek biri yaptı da, keşke suçu üstüne aldığına değen biri olsaydı yazık oldu kıza..

Savaş da Meryem gibi ama o daha çok atılgan ve tutkulu gözlerinden okunuyor tutkusu, sevgisi. Sevinç için çok ağladı.. bu kadar seven bir adam sevdiği kadını öldürdüğünü düşündüğü kadına nasıl aşık olacak cidden sabırsızlıkla bekliyorum.

Dizinin orjinal versiyonu'nu en kısa zaman da izleceğim..

Furkan ve Ayça sizi bir araya getiren cast sorumlusunu kocaman öpüyorum.
Ne güzel oldunuz siz öyle Sarışın-Esmer uyumu en sevdiğim. Ayça'nın mavi gözlerine bayılıyorum zaten maşallah çok ama çok güzel bir kız Savaş'cım Meryem'e daha fazla direnemezsin o mavi gözleri görüp de aşık olmaman imkansız geçmiş olsun Savaş'cım..

antivirüs Çevrimdışı  
Eski 14-08-17, 18:12   #134
Defne06
Yönetmen

Defne06 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 06.09.2011
Defne06 has a reputation beyond reputeDefne06 has a reputation beyond reputeDefne06 has a reputation beyond reputeDefne06 has a reputation beyond reputeDefne06 has a reputation beyond reputeDefne06 has a reputation beyond reputeDefne06 has a reputation beyond reputeDefne06 has a reputation beyond reputeDefne06 has a reputation beyond reputeDefne06 has a reputation beyond reputeDefne06 has a reputation beyond repute

3.Bölüm

Savaş, gerçekleri öğrenmek için Meryem'i konuşturmaya çalışıyor! Oktay, Savaş'ın gerçekleri öğrenmesini engelleyebilecek mi?

Meryem'in babasına söylediği sözlerden sonra Savaş, kazayı Meryem'in işlemediğini duyar. Tüm gerçeği öğrenmek için ise onu zorla kaçırarak mutlu gelecek hayalleri kurduğu dağ evine götürür. Savaş ve Meryem arasındaki itişme sonucu Savaş yaralanır. Meryem ise onu o halde bırakamayarak yardım etmeye çalışır.

Oktay, Savaş'ın Meryem'i kaçırdığını düşünerek telaşa kapılır. Yerlerini öğrenmek için Güçlü'yü sorguya çeker. İstediğini yanıtı alamayan Oktay, fiziki müdahale de kullanmaya başlar. Burcu, savcı Oktay'ı engellemeye çalışsa da başarılı olamaz. Oktay, Savaş'ın gerçekleri öğrenmesini engelleyebilecek mi?
Eski 14-08-17, 18:53   #135
aytmatov125
Asistan

aytmatov125 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 23.12.2016
aytmatov125 has a reputation beyond reputeaytmatov125 has a reputation beyond reputeaytmatov125 has a reputation beyond reputeaytmatov125 has a reputation beyond reputeaytmatov125 has a reputation beyond reputeaytmatov125 has a reputation beyond reputeaytmatov125 has a reputation beyond reputeaytmatov125 has a reputation beyond reputeaytmatov125 has a reputation beyond reputeaytmatov125 has a reputation beyond reputeaytmatov125 has a reputation beyond repute

Herkese keyifli forumlar.
Meryem’in 2.bölümü de izledim ve genel yorumumla buraya uğrayayım dedim.Öncelikle,dizinin kendini izlettiren,sürükleyici bir temposu var.Mantık hatalarını bir kenara koyduğumuzda,dizinin akıp gittiğini rahatlıkla söyleyebilirim. Dizi ve oyuncularla ilgili ilk yorumumda,şöyle bir şeyler karalamışım.

Alıntı:
Meryem’in uzun soluklu planlanışı eklenen hikayelerin ve karakterlerin temel sebebi.Daha fazla düğüm ve daha fazla karakterle,daha uzun sürmesi planlanan bir dizi var belli ki.Bunun diziye ne derece artı yada eksi getirdiğini de göreceğiz.Ama ben,Meryem’in Secret Love’la aynı çıkış noktasını paylaşıp,farklı hikayeleri anlatabilecek bir dizi olabileceğini düşünüyorum.
Ve 2.bölümde gördüm ki,hikaye tamda bu şekilde ilerleyecek.Ana hikayenin temeli üzerine,farklı bir işleyişle devam edecekler.Orijinali 16 bölüm olan bir diziyi,bu mantıkla uyarlamaları da doğru bir hamle olmuş.Senaryonun tıkanmasını önlemek için eklenen düğümler ve karakterler,dizinin bir noktadan sonrada kendi içinde bir planı olacağını gösteriyor.
Ama elbette,bazı vurucu sahneleri Meryem’de de izlettireceklerdir.Özellikle Savaş ve Meryem arasında kurulacak aşk denkleminde,orijinaldeki bazı sahnelere başvurulacaktır.

İlk iki bölümü karakter ve olay bazında şöyle yorumlayayım.
Meryem,toplumumuzdaki birçok kadının bir yansıması aslında.
Normal koşullarda daha dişli,tuttuğunu koparan,mücadele eden karakterleri izlemeyi severim. Ama Meryem’in naif,fedakar ve kötülük bilmeyen hali de beni rahatsız etmiyor.Aksine,dokunaklı bir havası olduğunu da düşünüyorum.Neredeyse çocukluğundan beri aynı adamı seven,küçük bir mahallenin kültürü ve iyiliği büyüyen bir kadın kahramanımız var.Yaşayışı,içinde bulunduğu çevre ve elbette karakterinin özü onu “Meryem” yapabilmiş.Sevmiş,sevildiğine inanmış,sevdikleri için kendinden ödün vermekten de hiç gocunmamış.Yani Meryem,aslında hayatın kendisiyle karşılaşmamış,insanların karanlık savaşlarının varlığından habersiz kalmış.
Ve Meryem’in asıl savaşı,gerçeklerle yüz yüze geldiği o anda başlayacak.
Hayatındaki doğruların yanlış olduğunu fark etmesi,kalbini adadığı adamın o kalbe ihanet edişi yıkacak Meryem’i.Hayır,onu fiziksel olarak aldatması değil,ruhsal olarak yaptığı sadakatsizlik mahvedecek.Ve Meryem,Oktay uğruna,hayır bir katil uğruna adaleti yanılttığını da anlayacak.(Ve evet,Meryem de bu açıdan masum değil.)O yağmurlu gecede,bile isteye iki kişinin ölümüne göz yuman bir adama kendini nasıl teslim ettiği,bilmeden de olsa buna nasıl göz yumduğu düşüncesiyle boğulacak.
Belki o zamana masumiyeti Savaş tarafından fark edilecek ama Meryem vicdan azabından asla kurtulamayacak.

Ve Savaş…
İlk iki bölümde Sevinç ve Savaş diyaloğu çok net verildi.Savaş’ın Sevinç’i kendince sevdiği,ona değer verdiği ortada.Ama Sevinç’ın Savaştaki asıl yeri “huzur.” Savaş,kendi cümleleriyle hiçbir zaman mutlu olamadığını anlattı bize.Kendi ailesinin karanlığı içinde ilerlerken,Sevinç ona ışık olmuş,huzurlu ve mutlu bir gelecek için bir kapı aralamış.
Yani Savaş,aslında aşkını değil,o mutlu geleceğini kaybetti.
Meryem’e öfkesinin temelinde de bu düşüncesi var.
Elbette Sevinç’i sevmiş,ama kara sevdaya tutulmamış,Sevinç için yanmamış.O mutlu,huzurlu,aydınlık geleceğin özlemi ve isteğiyle Sevinç için kalbi atmış.
Ve bir günde, Savaş’ın umduğu ve istediği o gelecek yok oluverdi.
Savaş’ın,nefret ettiği babası gibi hareket etmeye başlamasının temeli de bu.Çünkü aydınlığını kaybetti ve elindeki tek şey babasından gördüğü o karanlık.Ve Savaş şu anda hikayenin iyilerinden değil. Sahte dosyaya onay veren,hapisteki bir kadına eziyet eden ve keza çıktğında da onun cezasını devam ettirmek isteyen bir adam.Bir Cumhuriyet Savcısı’na(Elbette Oktay bunu zerre haketmiyor) soyadının gücüyle emirler buyuran,kendi arkadaşının bile üstüne giden bir adam.
Savaş şu anda nefret ettiği babası gibi davranan bir adam.
Ama…İçindeki bir parçası hala sağlam.

Meryem’le hapishanede görüştüğü sahne,Savaş’ın bocalayışının somut haliydi.
Meryem’e psikolojik olarak baskı uygulayan,onu tehdit etmekten de gocunmayan Savaş,Meryem’in gözleri gözlerine değince bocaladı.
“Bilseydim…Onun yanından bir saniye olsun ayrılmazdım.”
Onu sarsan bu cümleydi işte.Ve Meryem’in gözlerindeki o şeffaflıktı.Ve bu sahne,ikisinin diyaloglarında bir kırılma yarattı.Savaş bocaladı,duraksadı ama o hissi bastırmak istercesine sertleşti. “Ağlama!” sözcüğü,Meryem’e karşı zedelenen duvarlarını koruma isteğiyle ilgiliydi.Ve sonra,Meryem’in şeffaflığının etkisini kırmak istercesine daha da hırçınlaştı.Sesi yükseldi,keskinleşti,Meryem üzerindeki baskısı arttı.
“Ben yapmadım de,ben çarpmadım de!” İçten içe bunu istedi Savaş. Bunda hem kendisine bakan masum gözlerin,titreyen sesin hemde Meryem’in fiziksel olarak Sevinç’e benzemesinin etkisi vardı diye düşünüyorum.
Evet,iki kadın fiziksel olarak birbirine benziyor ve bunun bilinçli olarak seçildiği ortada.
Ama Meryem ürkek,naif ve sessiz bir karakter.Ve Sevinç’in heybetli halinden ziyade,daha farklı bir masumiyeti,kırılganlığı var.İki kadın ilk bakışta yüz olarak birbirine benziyor ama taban tabana farklı bir auraları da var.Keza,karakter olarak da çok zıt iki kadın portresi olduğunu düşünüyorum.Savaş’ın bunu fark edeceği,Meryem’de kendini bulacağı anları da çok merak ediyorum.

Savaş şu anda yıkmak,yok etmek,kendi geleceğini kaybetmenin acısını Meryem’den çıkarmak istiyor. Savaş,Meryem’de kendisi gibi yansın,kavrulsun istiyor.
Meryem’in babasının fırınını yakması da bunun ilk adımıydı.
Ama aynı sahne,Meryem’in masumiyetinin bir başka ispatı oldu.Ve bu masumiyet karşısında anlıkta olsa afallayan bir Savaş Sargun izledik. Sahneye dikkat:
Savaş fırını yakıp Meryem’i dışarı çıkardığında öfkeli ama Meryem’in sessizliği dolu dolu gözleri onu bir an duraksatıyor.Yine…Sonraysa tekrar bakışları sertleşiyor ama Meryem ona bakmıyor bile.Meryem ‘in gözleri yanan yuvasında,geçmişinde ve onun için canını veren bir kadının emanetinde...Savaş bunu bilmiyor ama Meryem’in gözünden akan yaş ve “Limon” adı Savaş’ın bocalamasını sağlıyor.Buna rağmen gözlerini Meryem’den ayırmıyor.Ta ki Meryem onun duraksamasından faydalanıp,kollarından kurtulana kadar...
Ve bu sahne,Savaş’ın Meryem konusundaki savrulmalarının küçük işaretlerinden birisiydi.Ardı da gelecektir.
Savaş Meryem’i tanıdıkça,ne düşüneceğini,nasıl hareket edeceğini bilemeyecek hale gelecek.
Hem nefret edecek,hem korumak isteyecek.
Hem zarar verecek hemde yarasını sarmak isteyecek.

Ama bir gün,kendi içindeki savaşı,intikamı Meryem’in güzel ruhunda son bulacak…Bir gün,kendi yaktığı ateşte zarar gören Meryem’in yarasını da kendi yarası kabul edecek.
Birgün…
aytmatov125 Çevrimdışı  
Eski 15-08-17, 21:12   #136
mimoza17
Oyuncu

mimoza17 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 21.02.2016
mimoza17 has a reputation beyond reputemimoza17 has a reputation beyond reputemimoza17 has a reputation beyond reputemimoza17 has a reputation beyond reputemimoza17 has a reputation beyond reputemimoza17 has a reputation beyond reputemimoza17 has a reputation beyond reputemimoza17 has a reputation beyond reputemimoza17 has a reputation beyond reputemimoza17 has a reputation beyond reputemimoza17 has a reputation beyond repute

Dizinin aslını ne yazık ki izlemedim.
Ama Meryem'i izlediğimde beni en çok şaşırtan şey Meryem'in ilk saniyeden polise yalan söylemeye başlaması oldu.
Bu kadar naif, çekingen gösterilmeye çalışılan bir kız kapıya gelen polislere o kadar rahat nasıl yalan söyleyebiliyor??
Ayrıca Savcı kızı her fırsatta azarlıyor, sert davranıyor.
Kaza sırasında kapıdan başını çıkarttırmıyor bile..
Kızın arabasına binmiş, sanki kendi arabası...
Üstelik görevine rağmen alkollü olarak direksiyona oturuyor, kızı konuşturmadan tersliyor..
Her haliyle hoyrat, her haliyle saygıdan uzak..
Bizim kız da romantik evlilik teklifi hayalleri kuruyor..
Cebinden düşen kol düğmesi kutusu ise 'Yok artık' dedirtti.
Hangi erkek ceket cebine o gün aldığı hediyenin kutusunu koyar??

Tuhafıma gidenleri sıraladıktan sonra aslında diziyi merakla izlediğimi itiraf ediyorum.
Oyuncuları da beğendim. Furkan'ı zaten beğenirim..
Ayçaya bu dizide ısındım..
Savcıyı oynayan oyuncuyu ise çok beğendim: Savcının ruhundaki ikiyüzlülüğü, kaypaklığı iyi yansıtıyor..

İnşallah uzatmak uğruna, dizinin ruhunu bozmazlar da hızla akıp giden keyifli bölümler izleyebiliriz..
mimoza17 Çevrimiçi  
Eski 16-08-17, 14:29   #137
mimoza17
Oyuncu

mimoza17 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 21.02.2016
mimoza17 has a reputation beyond reputemimoza17 has a reputation beyond reputemimoza17 has a reputation beyond reputemimoza17 has a reputation beyond reputemimoza17 has a reputation beyond reputemimoza17 has a reputation beyond reputemimoza17 has a reputation beyond reputemimoza17 has a reputation beyond reputemimoza17 has a reputation beyond reputemimoza17 has a reputation beyond reputemimoza17 has a reputation beyond repute

Elifçim, o ne güzel fotoğraf öyle..
Zaten fragman da çok güzel bir bölüm vadediyor..
Meryem'in cezaevinden çıkmış olmasına çok sevindim..
Haksız yere o kadar kötü muameleye maruz kalması içimi sıkmaya başlıyordu.
Annem de şu cezaevi sahnelerini atlayalım demeye başlamıştı..
Bakalım Savaş Meryem'in masum olduğunu nasıl öğrenecek??
Umarım babası ölmemiş olur..Ölecek gibiydi ama Allahtan ümit kesilmez..
Bu dizide beğenmediğim tek kişi Derin'i oynayan oyuncu..
O yüze gülüp arkadan iş çeviren hesapçılığı daha iyi yansıtabilir bence..
Olsun, fragmanları beğendim..
Heyecan dolu bir bölüm bizi bekliyor...
mimoza17 Çevrimiçi  
Eski 17-08-17, 00:02   #138
real madrid
Yönetmen

real madrid kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 26.07.2007
real madrid has a reputation beyond reputereal madrid has a reputation beyond reputereal madrid has a reputation beyond reputereal madrid has a reputation beyond reputereal madrid has a reputation beyond reputereal madrid has a reputation beyond reputereal madrid has a reputation beyond reputereal madrid has a reputation beyond reputereal madrid has a reputation beyond reputereal madrid has a reputation beyond reputereal madrid has a reputation beyond repute

Esas oğlanın babasını çok seviyorum.. Oğluyla didişmesi çok güzel Şu sözü: şimdi hakimin karşısına çıkar sevdiğim sevdiğim der
Valla saniye başı sevdiğim kadın demesi acayip irite ediyor..

Savcı ve avukatın öpüşüp birbirleri itmeleri de Birbirlerini bulmuşlar..
Eski 17-08-17, 00:20   #139
real madrid
Yönetmen

real madrid kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 26.07.2007
real madrid has a reputation beyond reputereal madrid has a reputation beyond reputereal madrid has a reputation beyond reputereal madrid has a reputation beyond reputereal madrid has a reputation beyond reputereal madrid has a reputation beyond reputereal madrid has a reputation beyond reputereal madrid has a reputation beyond reputereal madrid has a reputation beyond reputereal madrid has a reputation beyond reputereal madrid has a reputation beyond repute

Ugur çavusoğlu sanırım dizinin olmazsa olmazı.. Osmanlı tokadında da efsoydu ama burda acayip performans gösteriyor.. Esas oğlanı sollamış durumda..

Savcı ile olan sahnesinde gülmekten öldük ailecek.. O nasıl bir kahkaha atmaktır o nasıl bir ifadedir.. Bayıldım..

Keşke esas oğlan babasına çekseydi..
real madrid Çevrimdışı  
Eski 17-08-17, 01:40   #140
Saykos
Asistan

Saykos kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 16.11.2016
Saykos has a reputation beyond reputeSaykos has a reputation beyond reputeSaykos has a reputation beyond reputeSaykos has a reputation beyond reputeSaykos has a reputation beyond reputeSaykos has a reputation beyond reputeSaykos has a reputation beyond reputeSaykos has a reputation beyond reputeSaykos has a reputation beyond reputeSaykos has a reputation beyond reputeSaykos has a reputation beyond repute

Herkese merhaba. Dizinin bütün bölümlerini bugün bitiren biri olarak sıcağı sıcağına yazmak istedim. Değil 3 bölüm 10 bölüm olsa da bitirirdim.Malum Secret etkisi...

Esas oğlanın babası muhteşem. Karikatür gibi. Benim gibi genellikle kötü karakterleri seven birine aşırı iyi geldi. Tekrar ilk bölümdeki muhteşem takım elbisesine dönmesi dileğiyle. Dizi boyunca düşündüğüm bir başka şey de savcının muhteşem komik kötümüzün oğlu olma ihtimali. El sıkışma sahnesinde o elektriği aldım. Beklerim yani

Meryeme gelince fazla iyi. Kötü olmadığı için ilgimi çekmedi dermişim. Şaka. Zira Meryem ve Savaş uyumuna bayıldım. Savaşı oynayan oyuncu oyunculuğunu biraz daha ilerletebilirse olacak bu iş. Yalnız orjinali ile kıyasladığımda umduğumu bulamadım. Bazı sahneler harcanmış. Kalbim kırıldı. Bir yandan da sevindim. Senarist kendi yolunu seçmiş. Yalnız bu kadar çabuk ortaya çıkmaya başlaması her şeyin ne bileyim istemiyorum. Konu kalmayacak yoksa. Senaristlerimize güvenemiyorum.

Meryemin ateşler içinde yanan Savaşın ceketini çıkarmaması sinir etti. Dizinin süresi uzun olunca tabi normal.

Her şeyi düşünen çılgın savcı Oktay nasıl olur da Derine koz verir? Anlamadım. Ama Derin süründürür bunu. Meryeme dokunmasın da.

O nasıl fragmandır. Ben bir hafta nasıl beklicem?

Herkese keyifli forumlar.
Saykos Çevrimdışı  
Kapalı Konu

Bookmarks

Şu an bu konuyu görüntüleyen kullanıcı sayısı: 1 (0 üye ve 1 misafir)

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Mesajlara cevap yazamazsınız
Mesajınıza eklenti ekleyemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
SimgelerAçık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu Kapalı

Hızlı Geçiş