Arama 
ÜYE OL  |  Kayıp Şifre  |  Aktivasyon   
Ana Sayfa  |  Forum  |  Haberler  |  Video  |  Diziler  |  Fotoğraf Galerisi  |  Biyografi  |  Gruplar  |  Ratingler

Geri Git   DiziFilm.com Forum > Yerli DiziFilmler > Vatanım Sensin

Yanıtla

Vatanım Sensin kategorisinde Vatanım Sensin - Bölüm Yorumları konusunu görüntülemektesiniz.

Konu Araçları Mod Seç
Eski 12-12-17, 22:08   #141
serebra
Yönetmen

serebra kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 25.03.2009
serebra has a reputation beyond reputeserebra has a reputation beyond reputeserebra has a reputation beyond reputeserebra has a reputation beyond reputeserebra has a reputation beyond reputeserebra has a reputation beyond reputeserebra has a reputation beyond reputeserebra has a reputation beyond reputeserebra has a reputation beyond reputeserebra has a reputation beyond reputeserebra has a reputation beyond repute

Alıntı:
siyah-beyaz tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
LEON HILAL"IN HALVETi ICIN DE HAYAL GUCUNUZU KULLANIN GOSTERILMEMESI BIR EKSIKLIK DEGIL BENIM ICIN.
Mesele sadece sahnenin gösterilmemesi değil ki. İzleyici ile alay edercesine kesilmesi. Bilinmeyen bir sebepten dolayı sahne kesiliyor. Bölüm öncesi kanal sahnenin fotoğraflarını paylaşıyor.
Azize'ye tecavüz sahnesi gösterildi. Gerek var mıydı? Keşke o sahneyi bizim hayal gücümüze bıraksalardı. Ben o sahneyi sonuna kadar izleyemedim, gözlerimi kapattım.
Kerim'in uyuşturucu kullanıp kendinden geçmesini gösterdiler.
Hilal'i yerlerde sürüklemesini, işkence etmesini iki bölüm izledik.
Birbirini seven iki kişinin öpüşme, sevişme sahnesi kesiliyor.
Eski Dün, 00:17   #142
erendiz
Asistan

Giriş Tarihi: 16.01.2005
erendiz has a reputation beyond reputeerendiz has a reputation beyond reputeerendiz has a reputation beyond reputeerendiz has a reputation beyond reputeerendiz has a reputation beyond reputeerendiz has a reputation beyond reputeerendiz has a reputation beyond reputeerendiz has a reputation beyond reputeerendiz has a reputation beyond reputeerendiz has a reputation beyond reputeerendiz has a reputation beyond repute

Bölüm kopuk ve gereksiz sahnelerle doluydu, diyaloglar kötüydü demeyeyim ama tatsızdı. Güzelim HiLeon’umun sahnelerinde bile eski tadı alamadım, bir olmamışlık var ama elimizde kala kala Cevdet ve bebeklerim kaldığı için onlara da şükür diyorum. Azize’yi yine gölge kadın olarak izleyeceğiz, saçmalık diz boyu. Görmemeleri imkânsız, Cevdet peşini bırakmaz, nasıl kaçacak oradan, çok uzadı bu konu. Ama fragmanda çiftlikte olduğuna göre aynı tas aynı hamam.

İnşallah Azize Kerim’i güzelce deşmiştir de kurtulmuşuzdur o gereksizden. Aslında bu rolü pekâlâ izlenebilir kılabilirdi senaristler, fırsatı değerlendiremediler. Tabii botokslu tiki intikam peşinde birkaç bölüm gözümüzü kanatır ama olsun, bir eksildiler kâr kârdır. Umarım Seher de (bu bölümde de artık Azize öldüremeyeceğine göre), Yakup, Leon ya da bir Yunan askeri vd. tarafından eşek cennetine yollanır; inşallah, âmin. Oyuncu seçiminin yanlışlığının cezasını zaten geçen sene Ali Kemal’le çektik, bu da bu sezonun defosu oldu. Kerim rolündeki oyuncu fena değil ama harcandı. Lakin bu Seheri canlandıran kişi hem tip olarak hem de oyuncu olarak bu rol için çok kötü bir seçim.

MM kısmında gelince Polyannacılık yaparak, dizide bu sıralar özellikle düzenli ordu kurulması ve başına buyruk grupların isyanları ele alınıyor diye düşünüyorum -ki bu hem tarihi bir gerçek hem de MM açısından çok zorlu bir süreçtir. Bu aşamaları iyi kotarırlarsa Ankara hükümetini ve düzenli orduyu da daha ayrıntılı ve geniş bir şekilde izleyebiliriz umarım. Berbat Kelebek ödüllerinin en iyi birkaç anından biri de (diğerleri güzel Miray'ımızın ödül alması ve Eşref Kolçak’ın konuşması) dizinin yapımcısının konuşmasıydı, umarım diziye de konuşmanın içeriği gereğince yansıtılır.

Canım bebeklerime gelince, defalarca yazdım bunu: Leoncuğum maşallah krizleri fırsata çevirme konusunda bir üstat; bu sonuncusu artık pes dedirtti. Allem etti kallem etti, aşk konusunda çok tecrübesiz olan Hilalciğimi astral bir evliliğe ikna etti, artık sonra noldu, bilemem. Bu arada eğer birlikte olmuşlarsa -eminim bu sahneler tabii ki olabildiğince naif bir şekilde çekilmiştir, sahnenin fotoğrafları gösterip yayınlamamak çok ayıp, her şeyden önce de oyunculara ve yönetmenlere. Herhangi bir açıklama da yok galiba, seyretmek benim için önemli değil, eminim güzel sahnelerdir, ama yapılan dediğim gibi en başta yazana, çekene ve bilhassa da oynayana saygısızlık. Neyse, ben zaten ima edilse dahi birlikte olmadıklarını düşünüyorum, ama libidosu her daim tavan olan çakal Leon söz konusu olunca emin olamıyorum. Sarılıp uyusalar bile zaten bu Hilal’in utanması ve pembe bulutlarda gezmesi için yeterli. Leon içinse zaten sevdiceğiyle baş başa bir gece geçirmek bile, ertesi gün ağzını yüzünü toparlayamayıp sırıtması için kâfi (Bkz. Kalimera dayıııı). Zaten bu sezon hep öyle, çok mutlu biricik bebeğim, bakalım nasıl bir çakılma bekliyor bizi. Sabahki yürüyüş sahneleri olsun, akşamki yüzük vs. cilveleşmeler olsun, her zamanki gibi, çok ama çok tatlılardı. Aristo’dan sonra senaristlerin Sokrat’a yer vermeleri de güzeldi. Sokrat’ın karısı Ksantippe de en az kocası kadar meşhur bir tarihi kişiliktir; cadalozluğu ve Sokrat’ı canından bezdirmesiyle tanınmıştır; filozofumuz o lafı boşuna söylememiştir yani. Hilalciğimiz de kafası kızınca nasıldır, biliyoruz.

Yalnız evlilik sahnesi ve günümüz diliyle aşk ilan etmeler pek olmamış ama şahsen ben hem oyuncuları hem karakterleri çok sevdiğimden onu da öylece kabul ettim. Gerçekten benim açımdan seyir zevki çok yüksek bir çift. Fragmanda görüldüğü üzere, Bolşevik Leoncuğum ve Halit İkbal bebişim sahnelerde, Leoşumun başı çok kötü derde girecek gibi.

Bu arada Yıldız ve Yakup sahneleri ve Spiros’um da yoktu bu bölüm. Yakup’u çok sevdiğimden bu çifti de merakla bekliyorum. Aleksi hem Leon’a hem de Yıldız’a fena takmış vaziyette. Havva, Filippos ve Aleksi tarafı da çok karışık.

Son olarak Tevfikciğim ve Çarlz konusu hâlâ muallakta; bunların yedikleri haltların, yaptıkları caniliklerin yok sayılması çok sinir bozucu. Bunlardan olumlu bir şey çıkmaz, iyi adam da olmaz, bunu yazmasınlar lütfen. Tekrar yazacağım: Azize’nin olay yerinden (!) kaçıp yine hayalet gibi dolaşması yeter dedirtti. Sündürmeyin şu mevzuyu.

İyi akşamlar…
sevinci"
Rainer Maria RILKE
erendiz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski Dün, 03:02   #143
ACABA
Yönetmen

ACABA kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 20.11.2013
ACABA has a reputation beyond reputeACABA has a reputation beyond reputeACABA has a reputation beyond reputeACABA has a reputation beyond reputeACABA has a reputation beyond reputeACABA has a reputation beyond reputeACABA has a reputation beyond reputeACABA has a reputation beyond reputeACABA has a reputation beyond reputeACABA has a reputation beyond reputeACABA has a reputation beyond repute

Elbette Hilal ve Leon’un, evliliği İslam hukukuna göre yasal değil! Hatta Hilal ve Leon’un, birlikte olmaları o dönemin kanunlarına göre suç! Tabi bu suçun ispatı için şahitler de gerek! Her neyse konumuz bu değil… Konu , giriş - sonucu olan bir sahnenin gelişme kısmının bir neden gösterilmeden kesilmesi ve bu gelişmenin ima yoluyla anlatılmasıdır! Gerçi, bu bölüm de tepkileri dindirmek adına halvet yaşanmadı denilebilir. Perşembe gününden bu yana mantıklı bir açıklama bekliyoruz ama maalesef gelmiyor!... Bundan 4 bölüm önce Hilal ve Leon, orman da ilk kavuşma sahnesini yayınlanır iken, sorun yok iken, neden bu özel sahne kesildi anlamak mümkün değil…

ACABA Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski Dün, 06:22   #144
*serap*
Yönetmen

*serap* kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 16.10.2008
*serap* has a reputation beyond repute*serap* has a reputation beyond repute*serap* has a reputation beyond repute*serap* has a reputation beyond repute*serap* has a reputation beyond repute*serap* has a reputation beyond repute*serap* has a reputation beyond repute*serap* has a reputation beyond repute*serap* has a reputation beyond repute*serap* has a reputation beyond repute*serap* has a reputation beyond repute

Alıntı:
MeRvİsHh tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Dizi o kadar saçmaladı ki neresinden tutarsam tutayım elimde kalıyor.

Malum sahne verilmedi diye söylemiyorum bunları. O konu zerre umrumda değil.

Dizi iyice saçmalayan senaryosuyla bana NURAN EVREN ŞİT'İ mumla aratıyor.

İyice saçma sapan bir romantik diziye dönüştü.

Üzülüyorum çünkü seviyordum ben bu diziyi.

Mustafa Kemal Paşa artık neredeyse hiç yok.

Geçen sezon göğsümüzü kabartan sahnelerden eser yok.

2.sezonun ilk bölümü iyiydi ama kalite giderek düşüyor.

Fragman da saçma.

Savaşı durdurmak bir Yunana mı kaldı?

Maşallah Türk kızlarına aşık olan Yunanlar olmasa, baldızı öldü diye intikam almaya yemin etmiş İngilizler olmasa milli mücadele hiç kazanılmayacakmış.

Ayrıca Seher ne mana? Hayır kim yani bu kadın?

Diziyi merak etmeye devam ediyorum ama bunun tek nedeni artık nasıl daha fazla saçmalayabilir şeklinde.

Aman ne bilim o kadar tatsız bir dizi oldu ki. Umarım bir an önce biter.
Boşuna dememişler eteri gider beteri gelir diye bizimkide o hesap oldu, Nuran'ı eleştirenlerden biride bendim hatta gitti diye sevinende ama şimdi mumla arıyorum o bölümleri bunların kalemi çok daha dengesizmiş onda herşey dozundaydı Milli mücadele izliyorduk Atatürk'ü duyuyorduk istemsizce ağlıyorduk daha doğrusu o sahnelerin hepsini gözlerim dolarak izledim aşk ayağıda öyle o da dengeliydi sonuçta gerçekleri bilmesede Azize&Cevdet sahneleri vardı hileonda vardı yılkede vardı her ne kadar işleyememiş olsalarda ama bu sezon birtek hileon var başkada bişey halvetten sonrada bebek isteyecek fanlar hamilelik sahneleri falan olacak dahada romantikleşeceğiz yani azcevin kavuşamaması bir yana bari Milli mücadele ayağını sağlam yazsalar ama o da yok nerden tutsam olmuyor Cevdet'i bile güzel yazamıyorlar mesela kanald'nin sitesindeki bölümden gelen karelerde "Leon ile Yunan Ordusu karşı karşıya geliyor!" yazıyor bu ne yahu yunanlı asker bizim için savaşıyor bu nerde görülmüş şaka gibi geliyor kulağa Leonu bu kadar kahraman yapmanın ne alemi var biriside yazmış Azize'yide Leon bulacak diye aman öyle saçma sahneler istemiyorum ben çok basitçe olur Hilal'ide kurtaran leondu ne bu süpermanmı bulacaksa Cevdet takip etsin bulsun yahu saksımı bu adam onun tüm misyonunu Leona yüklemenin ne alemi var

Bende mesela bu bölümde en çok Azize'yi nasıl göremicekler orda nasıl saçmalanacak onu merakla bekliyorum düzelirmi umudum yok fanlara göre senaryo yazan bir senaristten ne hayır gelir zaten o istekler diziyi mahvetti ama burda en büyük suç senaristin burda hepimiz sahne isteriz ama sen sosyal medyaya göre hikayeyini değiştirirsen işte dizinin içine edersin burda kim ne isterse istesin sen kurduğun gibi ilerlet hikayeyi sanırım bizim senaristler haftada bir bölüm yazamıyorlar o kapasite yok ilk bölüm güzeldi ama bütün yaz uğraştılar o bölüm için 7 kez revize edildi ondan güzeldi zaten ordan bir huylanmıştım ya zaten

Halvet sahnesine gelince benimde umrumda değil ama ben o sahnenin bir şekilde geleceğini düşünüyorum neden dersen çünkü fanlar kafasına koymuş yılmadan yazıyorlar dizide bu kadar saçmalık varken sadece bu sahnelerin peşine düşülmüş protesto ediyorlar falan bir şekilde yapacaklardır bunu malum onlara oynuyorlar sosyal medyada sürekli olarak ve bizim dizide sadece primden ibaret olduğu için artık ben bekliyorum, kimbilir ne kadar sansürlenmiştir bizim dizi bu ille halvet sahnesinde olmaz belki Milli mücadele hatta Atatürk'lü sahnelerde bile kırpmışlardır merak ediyorum şimdi öğrensek onlarda da kırptıklarını şu halvet sahnesini verin kadar istenecekmi, sadece emek verilerek çekilen sahneler halvet sahneleri değil dizi tümüyle emekle çekiliyor
Eski Dün, 12:58   #145
elifk
Asistan

Giriş Tarihi: 10.04.2006
elifk has a reputation beyond reputeelifk has a reputation beyond reputeelifk has a reputation beyond reputeelifk has a reputation beyond reputeelifk has a reputation beyond reputeelifk has a reputation beyond reputeelifk has a reputation beyond reputeelifk has a reputation beyond reputeelifk has a reputation beyond reputeelifk has a reputation beyond reputeelifk has a reputation beyond repute

Turk tarafini biraz giclendirseler... hamilton olmasa leon olmasa yandik... bu sezon ceteciler geldi dedik onlarda nekadar iyi tutarli belli degil... yinede vatan icin savasiyorlar ama bunun disinda mehmetleri yakup kullansin bari biseyler yapalim diye ortada dolasicaklarina gercekten kostursalar... sonucta adam savas gazisi.. onlar disinda birileri daha gelebilir sonucta ozamanlar savastan donebilenler cetecilee hep birlikte kuvai milliye catisi altinda savasmis... biraz daha birlik lazim sanki... ayrica ataturku gostermliler bence neden gosterilmiyor buda sacma... yazmadan edemiycem yildiza katlanamiyordum bu sezon yakup sayesinde katlanir olacak insallah... ve azize de ortaya ciksin cok uzatmazlar umarim
elifk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski Dün, 23:57   #146
-Cansu91-
Yardımcı Yönetmen

-Cansu91- kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 05.11.2007
-Cansu91- has a reputation beyond repute-Cansu91- has a reputation beyond repute-Cansu91- has a reputation beyond repute-Cansu91- has a reputation beyond repute-Cansu91- has a reputation beyond repute-Cansu91- has a reputation beyond repute-Cansu91- has a reputation beyond repute-Cansu91- has a reputation beyond repute-Cansu91- has a reputation beyond repute-Cansu91- has a reputation beyond repute-Cansu91- has a reputation beyond repute

Nuran Hanım'ın ödül almasına çok sevindim, diziyi bırakma sebebini hala bilmiyoruz net olarak.. Neler döndü de dizi bu hallere düştü anlamak imkansız. Gerçekten çok üzücü bir durum söz konusu, senaristler bayağı kalkamadılar bu işin üstesinden. Şaka gibi belki ama ben bunu 2.bölümden anlamıştım, sabrettim, hatta buraya gelip yazdım ki okurlarsa birşeylerin bekleneni vermediğini anlasınlar diye.. Ama yok.
Şu Dağıstanlı mevzusu hiç ama hiç sarmıyor herkes aynı şeyden dert yanıyo sanırım. Ya neden tek bir karaktere odaklanılıp kalınıyor? Sürekli konu onun etrafında dönüyormuş gibi bir hava.. Yani gösterilsin ama 1 buçuk saat Dağıstanlı izliyoruz. Seher olmamış, Şükran Ovalı'yı sevmeme rağmen ol-mu-yor. Nuran Evren Şit, sen nasıl bırakırsın ilmek ilmek işlediğin diziyi? Her ne olursa olsun bırakmamalıydın..
Yıldız-Yakup evlendirildi, hikaye yazılmıyor. Geçen bölümde sahneleri bile yoktu. Dizinin tıkanması için daha çok erken, yazılacak o kadar çok şey varken..
Leon-Hilal neden evlilik yoluna girdi? Daha nerdeyse sezonun başındayız, bu evlilik mevzusunu beğenmedim, hiç gereği yoktu. Ama öyle seviyorum ki çifti, ne yapsa yakışıyor birşey de diyemiyorum ki.. Sadece böyle sahneler için erkendi, şu salak evlilik mevzusu baydı artık, başka sahneler yazılabilirdi neden böyle bi yola girdiler ki?
Sevişme sahnesininin verilmemesi baya olay oldu. Burda da olaylar olaylar Eğer Hilal ve Leon'un Hilal eve gitmeden o manalı bakışları olmasaydı,ya da Hilal babanesine öyle bi çıkış yapmasaydı, böyle bişey olduğundan haberimiz bile olmayacaktı. Yalnızca kulübedeki sahne kesilmiş denecekti, belki sarılma sahnesi denecekti. O manalı bakışlar verildiyse de sahnenin yazılmış olmaması anlamsız geliyor. Çekildiyse de neden verlmiyor? Çekilmiş olduğunu varsayarsak, çok açık seçik bir sahne değildir.
Ama benim şahsi fikrime gelirsek, Leon ve Hilal'den böyle birşey beklemiyordum henüz, onlara yakıştıramadığımdan değil sadece senarist bu çifte öyle oynuyor ki, eli ayağı karışıyor hangi sahne yazsam diye, bazı sahneler de çok derin sahneler olmayabiliyor.
Keşke ima sahnesi olmasaydı, o bakışmalar olmasaydı. Henüz böyle bişey olabilitesini de erken buluyorum. Ama şimdi sahne de verilmedi, imalar kaldı. Herşey çok havada, elle tutulmaz bi hal aldı..
-Cansu91- Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski Bugün, 00:16   #147
melek650
Set Görevlisi

Giriş Tarihi: 06.01.2012
melek650 has a reputation beyond reputemelek650 has a reputation beyond reputemelek650 has a reputation beyond reputemelek650 has a reputation beyond reputemelek650 has a reputation beyond reputemelek650 has a reputation beyond reputemelek650 has a reputation beyond reputemelek650 has a reputation beyond reputemelek650 has a reputation beyond reputemelek650 has a reputation beyond reputemelek650 has a reputation beyond repute

Kara Fatma'nın adı geçiyor ah keşke diziyede gelse geçen sezon o sahneler çok güzeldi ben Azize ile Kara Fatma sahneleri izlemek izliyorum dağıstanlı seher ortamından kurtulup Kara Fatma il ahbaplık etse daha iyi, hem Kara Fatma Cevdet ilede görüşür belki bu sayede Cevdet Azize'yi öğrenebilir, artık ne hallere düştük Kara Fatmadan medet umuyoruz

Spoiler İçermektedir
melek650 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Bookmarks

Şu an bu konuyu görüntüleyen kullanıcı sayısı: 6 (0 üye ve 6 misafir)

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Mesajlara cevap yazamazsınız
Mesajınıza eklenti ekleyemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
SimgelerAçık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu Kapalı

Hızlı Geçiş