Arama 
ÜYE OL  |  Kayıp Şifre  |  Aktivasyon   
Ana Sayfa  |  Forum  |  Haberler  |  Fragmanlar  |  Diziler  |  Fotoğraf Galerisi  |  Gruplar  |  Reytingler

Geri Git   DiziFilm.com Forum > Yerli DiziFilmler > Vatanım Sensin

Bilgilendirme Mesajı

Yanıtla

Vatanım Sensin kategorisinde Vatanım Sensin - Bölüm Yorumları konusunu görüntülemektesiniz.

Konu Araçları Mod Seç
Eski 14-01-18, 06:54   #331
melek650
Set Görevlisi

Giriş Tarihi: 06.01.2012
melek650 has a reputation beyond reputemelek650 has a reputation beyond reputemelek650 has a reputation beyond reputemelek650 has a reputation beyond reputemelek650 has a reputation beyond reputemelek650 has a reputation beyond reputemelek650 has a reputation beyond reputemelek650 has a reputation beyond reputemelek650 has a reputation beyond reputemelek650 has a reputation beyond reputemelek650 has a reputation beyond repute

Sürekli dile gelen ama doğru olmayan bir iddia var Hilal'in vasıflarının Azize ve Yıldız'a devredilmesi saçmalığı ben devredilmiş bişey göremiyorum geçen sezon Hilal nasıl çalgıcı tayfasıyla bişeyler yapıyorduysa, Halit İkbal yazılarını yazıyorduysa bu sezonda aynı şeyleri yapıyor Hilal'i alıp bir odaya kapayıp bu yaptıklarını Azize ve Yıldız'a yaptırmıyorlar bu sezon hastanede hemşirelik yapmıyor bu kez onun yerine yetimhanede görev yapıyor ne farkı var ama tabi orda Yıldız var sizleri rahatsız eden o, çünkü dizinin tek başarılı kadın oyuncusu ve vatanseveri Hilal olduğu için o olmalı yetimhanede Yıldız olamaz. Gelelim Azize'ye, şu anda Azize'nin olduğu konumda Hilal hiç olmadı geçen sezon dağda falan değildi hilal bildiğim kadarıyla onun başına annesinin başına gelen talihsizliklerde gelmedi doğal olarak iki karakterin yaptıkları farklıyken nasıl Azize Hilal'den rol çalmış oluyor onu hiç anlamıyorum yani şuanda Azize bu konumda olmasada Hilal aynı şeyleri yapmaya devam edecekti yani karakterlerin birbiriyle alakası ve bağlantısı yok bu bağlamda herkes hikayesinin gerektirdiğini oynuyor Hilal ne değişim yaşadı ki hayatında Azize gibi savaşabilsin şuan da veya o bunları yaşasaydı ondada farklı değişimler olurdu

Sizler Hilal karakterinin daha iyi yazılmasını isterken neden diğer kadın karakterlerin kötü yazılmasını arzuluyorsunuz bu şekilde oluncamı Milli mücadele tam anlamıyla işlenecek onu da izledik yine dizi eleştiri alıyordu sadece hileoncular memnundu ama herkes rahatsızdı Azize'nin pasif yazılmasından, sadece hemşirelik bir ana karakter için yetersiz malesef şuanda olması gerektiği gibi olmalıydı hep, heleki Azize bunları yaşamışken bir kenarda saksı gibi durması diziyi daha kötü etkiler yaşadıklarınında bir anlamı olmaz, keşke sizler sürekil hileon sahnesi istemeseydiniz hani şu hep hilalden çalınan sahneler varmış ya sizin o sahneler hileona gidiyor malesef geçen sezon hilalin leonla sahneleri çok kısaydı ama MM'deki sahneleri biraz daha uzundu yani sonuçta yine bu sezonki kadar dı rolü ama sizler hileon sahnesi istediğiniz için senaristlerde MM'den alıp leon sahnesine yazdılar ortaya bu sonuç çıktı hiç başka karakterlere suç bulmayın hem Hilal ayrıntılı işleyip hemde hileonu bol bol işleyemezler o yüzden birinden feragat etmeniz gerekiyor sonuçta ana karakter değiller ancak bu kadar oluyor
melek650 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-01-18, 14:41   #332
kırmızı su
Oyuncu

kırmızı su kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 21.06.2007
kırmızı su has a reputation beyond reputekırmızı su has a reputation beyond reputekırmızı su has a reputation beyond reputekırmızı su has a reputation beyond reputekırmızı su has a reputation beyond reputekırmızı su has a reputation beyond reputekırmızı su has a reputation beyond reputekırmızı su has a reputation beyond reputekırmızı su has a reputation beyond reputekırmızı su has a reputation beyond reputekırmızı su has a reputation beyond repute

Hilal umut , hilal güzel günlere duyulan özlem , Hilal kurtuluş mücadelesine olan inanç. Hilal cumhuriyetin ilk günleri gibi yüzüyle umut saçıyor. Kalemiyle var olma mücadelesi verirken bir yandan da en temiz en güzel aşkı buldu. Hilal ve leon beraber bütün zorlukların üstesinden gelecektir inanıyorum...
Keyifli yorumlar
Eski 15-01-18, 00:21   #333
esmer_-ezel
Yardımcı Yönetmen

esmer_-ezel kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 29.07.2006
esmer_-ezel has a reputation beyond reputeesmer_-ezel has a reputation beyond reputeesmer_-ezel has a reputation beyond reputeesmer_-ezel has a reputation beyond reputeesmer_-ezel has a reputation beyond reputeesmer_-ezel has a reputation beyond reputeesmer_-ezel has a reputation beyond reputeesmer_-ezel has a reputation beyond reputeesmer_-ezel has a reputation beyond reputeesmer_-ezel has a reputation beyond reputeesmer_-ezel has a reputation beyond repute

Tevfik diziden çıkmıyormuymuş şaşırdım iyi de çok görevi kalmamıştı ki şimdiki hikayesi ne olacak
Cevdet Tevfik’e güvenmemeli ama konunun Azize olması Cevdet’in tüm zekasını yerle bir edecek Tevfik’e güvenmeyi seçecek umarım önlemini almayı da unutmaz
Yıldız ve Yakup arasındaki kimyadan bahşedilmiş evet Ali Kemal ile olan o libido yok çünkü ikisi de birbirlerine çok yabancılar Ali Kemal sürekli çok güzelsin Yıldız deyip duruyordu çünkü Yıldız gözünün önünde büyüyüp serpilen bir kızdı ve Ali Kemal’in ilk başta vatan diye bir gayesi de yoktu ve erkek olmanın getirdiği durumun farkındaydı ama Yakup öyle değil Yıldız bir anda hayatına girdi evliliği de vatan için oldu en baştan beri bütün hayatı vatan olduğundan erkek olmanın getirdiği duygular geri planda kaldı henüz aşk başlamadı tamam Yıldız’da birşeyler var ama Yakup kendini aşık olmamaya sevmemeye ille de vatan demeye o kadar şartlamışki ne karşılık veriyor ne de olanların farkında adamın tüm hayatı vatan olmuş özel hayat diye birşeyi yok haliyle henüz o çekim hissedilmiyor aslında sağlan işlenirse o çekim de oluşur gibi
Bunun yanısıra mm ayağı daha sağlam olmalı geçen seZon ki o ters köşeler olmalı Hatta daha ileri ters köşeler olmalı umarım başlarlar Dağıstanlı’nın sonunun gelmesi yakın anlaşılan buna çok sevindim o saçma Dağıstanlı muhabbeti kapanırsa mm ayağı daha izlenilebilir olur gibi
Bakalım ne yapacaklar
Eski 15-01-18, 17:38   #334
fifi92
Asistan

fifi92 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 23.04.2016
fifi92 has a reputation beyond reputefifi92 has a reputation beyond reputefifi92 has a reputation beyond reputefifi92 has a reputation beyond reputefifi92 has a reputation beyond reputefifi92 has a reputation beyond reputefifi92 has a reputation beyond reputefifi92 has a reputation beyond reputefifi92 has a reputation beyond reputefifi92 has a reputation beyond reputefifi92 has a reputation beyond repute

Alıntı:
hardi tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Onur Saylak: ”Vatanım Sensin’den Ayrılmıyorum!

Kanal D’nin büyük ilgiyle izlenilen dizisi ”Vatanım Sensin”den ayrılacağı konuşulan Onur Saylak’tan açıklama geldi!

Onur Saylak, O3 Medya imzasıyla ekranlara gelen ve Kanal D’nin reyting rekortmeni dizisi Vatanım Sensin’den ayrılmayacağını duyurdu.

Ay Yapım’ın Cansu Dere ve Haluk Bilginer’in başrolünde yer aldığı ‘Şahsiyet’ dizisini yönetecek Onur Saylak, aynı zamanda dizinin başrol erkek oyuncusu olacağını duyurdu. Böylece Onur Saylak’ı iki dizide birden izlemiş olacağız.

fav10.net
Umarım OkanYalabık haberide yalan olur,çıkmaz diziden

Ve sahneleri biraz artsın ya lütfen ama
fifi92 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-01-18, 16:54   #335
*serap*
Yönetmen

*serap* kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 16.10.2008
*serap* has a reputation beyond repute*serap* has a reputation beyond repute*serap* has a reputation beyond repute*serap* has a reputation beyond repute*serap* has a reputation beyond repute*serap* has a reputation beyond repute*serap* has a reputation beyond repute*serap* has a reputation beyond repute*serap* has a reputation beyond repute*serap* has a reputation beyond repute*serap* has a reputation beyond repute

Özette Cevdet bundan sonra, Yanık Efe olarak Ankara'ya mı katılacağını yoksa gücü eline geçirip Miralay Tevfik günlerine mi döneceğini bilmediği eski dostuyla yüzleşecek ve öldü bildiği Azize hakkındaki gerçeğe ulaşacaktır. yazıyor burdan umutlansammı bilemedim cidden sevinsemmi üzülsemmi pusula olayındada böyle açıkça yazıyordu ama bişey olmadı, gerçi bölüm resimlerinde Azize yok bu beni daha da heyecanlandırdı açıkçası bizim sahneler fragmanda ve fotolarda olmuyor sürpriz geliyor geçen sezonda öyle olmuştu azcık umut ediyorum ama yinede
Eski 18-01-18, 15:26   #336
maviinci
Asistan

maviinci kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 02.04.2011
maviinci has a reputation beyond reputemaviinci has a reputation beyond reputemaviinci has a reputation beyond reputemaviinci has a reputation beyond reputemaviinci has a reputation beyond reputemaviinci has a reputation beyond reputemaviinci has a reputation beyond reputemaviinci has a reputation beyond reputemaviinci has a reputation beyond reputemaviinci has a reputation beyond reputemaviinci has a reputation beyond repute

merhaba,
izlenme oranlarını bilmem ama,forumu sürükleyen,hilal ve leon olmuş.
geçen sezon yoğun bir katılım varmış buraya sayfalarca yazılmış.
ali kemal-yıldız fanları da varmış.
başrol oyuncuları tabii ki dizinin lokomotifi.onlar da,bırakın kavuşmayı,aynı sahnede yan yana bile görünmedikçe,seyirci için bir cazibesi kalmamış sanki.
2 gündür tek satır yorum yazılmamış.
miili mücadeleyi zaten kazandığımızı biliyoruz.arada milli duygularımızın canlanması güzel oluyor ,lakin diziyi izleyen çoğunluk bir heyecan,bir romantizm bulamayınca,uzaklaşmıştır diye tahmin ediyorum.senarist değişmiş.bunu da anlayamıyorum.gayet güzel bir senaryo,iyi alınan sonuçlar da vardı sanırım.buna neden gerek duyuldu ki.,,bir bebeği doğur,büyüt ama eller atsın gitsin ,sen büyümesini karşıdan seyret gibi bir duygudur bu .

yazık oluyor oyunculara.halit bey,bergüzar hanım zaten marka isimler.onur saylak ve okan yalabık da öyle. boran ve miray başta olmak üzere diğer oyuncular da, hepsi çok başarılı ve çok emek veriyor.

kısacık,eskiye ve yeniye dair......

ali Kemal'in diziden ayrılışı saçma olmuş.özellikle de savaşın ortasında ailesi gibi sahiplendiği ve kendisini sahiplenen insanları bırakıp gitmesi ..kafada kalan soru işaretleri çok.izleyicinin ( forumda okuduğum kadarıyla) ,beklentisi,hayalleri tam karşılık bulamamış gibi. tabii,beklentilere kavuştuklarında da, su gibi akmış coşuk yorumlar...hasıl-ı kelam, forum ahalisi güzel günler görmüş.....görmüş de,şimdi onları buradan alıkoyan ne,kendilerine sormak lazım.....neticede,insan beklediğini bulamadığında uzaklaşır bir yerden,kesin olan tek şey bu.

hilal-leon ne kadar oya oya işlendiyse,ilk bölümlerde bir kaç dakikalık sahneleriyle ilgiyi üzerinde toplayabildiyse, yıldız ve yakup da o kadar aceleye getiriliyor sanki.hiç özel bir anları olmamış,hiç Yıldız'ı yakup için düşünürken,hayal ederken görmemişiz...sonra çocuklara şeker aldı diye o da kocasına börek mi yapacak,ne ara Yakup'a alaka duymaya başladı da kıskanacak onu..çok sığ yazılıyor senaryo.yıldız gibi kendini beğenmiş ve gözü yükseklerde bir kızın gönlünün kayması öyle kolay değil.hem de,ali kemal gibi yıllardır sevdalandığı biri varken.kadere boyun eğeyim,elimdekiyle mutlu olayım diyecek bir kız da değil o.yakup sadece askeri kimliğiyle değil,insani yönüyle de yazılmalı ve ortak paylaşımları olmalı ki,biz de aaa hoşlanmaya başladı,bak bir de kıskanıyor diyebilelim.aksi takdirde inandırıcılığı yok.

akşam hüzünlü bir bölüm olacak gibi
hilal ve leon önce ,öldü mü diye birbiri için endişelenecektir ama Hilal'in onu affetmesi kolay olmayacaktır...bir de, edebi repliklerine hasretiz artık..

iyi seyirler
Eski 18-01-18, 17:26   #337
erendiz
Asistan

Giriş Tarihi: 16.01.2005
erendiz has a reputation beyond reputeerendiz has a reputation beyond reputeerendiz has a reputation beyond reputeerendiz has a reputation beyond reputeerendiz has a reputation beyond reputeerendiz has a reputation beyond reputeerendiz has a reputation beyond reputeerendiz has a reputation beyond reputeerendiz has a reputation beyond reputeerendiz has a reputation beyond reputeerendiz has a reputation beyond repute

Merhaba,

Yeni bölümden önce bir şeyler yazayım dedim: Öncelikle seyredeceğimiz bölümde Azize ve Dağıstanlı meselesinin çözülmesini umut ediyorum. Dizinin gidişatı açısından çok önemli bence. Özellikle aynı güne konulan ve -seyretmeden bir şey demek yanlış ama görünen köy kılavuz istemez- buram buram hamaset kokan dizinin reytinglerinin AB grubunda VS’yi geçeceğini zannetmiyorum ama dizimiz Totalde daha da gerilere düşülebilir. Bu sezon son ise sorun değil, idare edilir ama hiç zannetmesem de 3. sezon olacaksa işler sarpa sarabilir. Dağıstanlı bir nebze de, son derece gereksiz Seher, Kerim, Havva karakterleri derken olan seyirci de yavaş yavaş kaçıyor. Umarım bu bölüm hiç değilse Seher’den kurtuluruz. Bunlar ailecek ilk gördüklerine saplantılı bir şekilde bağlanan şizoid tiplermiş meğer öğrendik, başımız göğe erdi. Azize’ye saldırması falan ne kadar berbat sahnelerdi, hele Dağıstanlı’ya silah çekmesi, te Allah’ım… Dağıstanlıya gelince kaçıp ya İstanbul hükümetine ya da, tarihi gerçekliğe sadık kalınacaksa eğer, Yunanlara sığınacaktır.

Bu iki ruh hastası bir yana, artık çakma kuvvacı Azize’den de çok sıkıldım. Hortlak gibi etrafta dolaşıyor, Dağıstanlının ne mal olduğunu anlamasına rağmen ondan medet umuyor, icazet alıp çete falan kuruyor, al işte, obur sıçanım sağolsun adamın ne mal olduğu ortaya çıktı. Cevdet’in de Azize’nin öncelikleri kendileri: Cevdet benim başıma gelenleri duyarsa neler yapar, bütün Yunanlıları kılıçtan geçirir, vatan vazifesini ihmal eder. Bu argümanları çok saçma bulduğumu yazmıştım. Hamilton da bu nedenle iğreti bir şekilde duruyor dizide (en azından Cevdet Spiro’yu öldürdüğünü anladı, hiç yüz vermiyor artık). Azize demiyor ki çocuğum ne oldu, öldüyse ölüsü nerede; onu hiç merak etmedi gibi gösterildi. Varsa yoksa Cevdet ne der, gözümden anlar vs. vs. Ayrıca senin oğlundan bile çok seven yaşlı bir kadın ve ikisi de başka başka açılardan terelelli iki çocuğun daha var. Onları hiç düşünmüyor, bir de Hamilton’a soruyor nasıllar diye. Allah bilir Yıldız’ın evlendiğini bile bilmiyor. Azize’nin şimdiye dek yaptığı tek faydalı iş Kerim’i öldürmesiydi. Senaryonun bu temele oturtulması saçma, bu kadar sündürülmesi ise saçma ötesi. Artık Cevdet öğrenirse on bölümde araması sürer, ee zaten sezon sonu gelir. Neyse, sonuçta ortaya çıksın ve Cevdet’le ve ailesiyle kozlarını paylaşsın: Ben onların yerinde olsam bizi bu kadar üzdüğü için suratına dahi bakmam.

Gelelim Memo meselesine. Yahu bizim bu saate kadar tanıdığımız Memo Leon’u da beraberinde sürüklerdi. Yıldız nasıl durup dururken eteği belinde ev kadını oldu, zorla evlendirildiği adamı kıskanıp börekler açmaya falan başladı, aynı hesap. Yapmayın, Yıldız aslında Aleksi’yi parmağında oynatırdı (bu arada kolye noldu Yıldız gözlü kısss?), Yakup’u çiğ çiğ yerdi, emdiği sütü burnundan getirirdi, bunlar habire kedi köpek gibi dalaşırdı; çok da seyri zevkli bir çift olurdu. Şimdi Yıldız böyle domestik bir hatuna evrilince ve habire Yakup’tan ayar yiyip susunca onların da bütün ilginçliği gitti. Memo’nun, abisinin katilini Hilal mutlu olsun diye salması çok yapmacık oldu. Evet, Leon benim biricik bebeğim ama Memo’nun yerinde olsam bu fırsatı kaçırmazdım. Ayrıca bu vesileyle Memo’nun Hilal’e çok âşık olduğunu da anladık!!! Yaptığı plan da çok acemiceydi; sen silahları düşmana ima edeceksin ve zannedeceksin ki oraya yalnızca bir- iki tane Yunan askeri gelecek, sen de onları haklayıp kaçacaksın. Sonuç ortada. Yakup niye bu işin içinde değildi, çünkü olsa böyle aptalca bir işe engel olurdu. Leon ve Yakup işbirliği yapsa Memo’yu oradan kaçırırlardı ama olmaz tabii. Neyse öldüğüne çok üzüldüm tabii, her ne kadar sinsi ve itici bulsam da. Sevgili Genco Özak’a başarılı bir kariyer dilerim, kendisi iyi bir oyuncu, daha iyi rollerde görürüz umarım.

Gelelim Hilal’e, yahu bu kızı neden yine bir anda çemkirme moduna soktunuz? Bebeklerim kavga etsinler etmesine de ama kızçemin hakikaten ağzından çıkanı kulağı duymuyor. Leoşum başını derde sokma dedikçe bu gidip bodoslama belaya dalıyor. Ne yani ikinizi birden mi teslim etseydi? Siz salak salak gidip Aleksi’nin meyhanesine zula yapın, sonra Leon suçlu olsun… Leoşum Hilal’in karşısında ensesine vur, ekmeğini ağzından al modunda oldukça daha çok azar yer… Sezonun ilk bölümlerinde en azından Leon ne diyecek diye bekliyordu. Sinemada mesela çok olgun davrandı; yine ilk bölümlerdeki ayarlarına döndürmüşler karakteri. Halbuki o zaman sevgili bile değillerdi, çok normaldi kavga etmeleri. Neyse anlaşılan Leon’u kaybetme korkusuyla Hilalciğim yelkenleri suya indirmiş. Umarım sen tutuklamasaydın Mehmet de bu işlere kalkışmazdı demez…

Bunun da atlattıklarına göre, Leon ile Hilal’in arası açılacaksa bunun için ciddi bir sebep daha bulunması gerek. Bu sefer çatışma konusu Leon tarafından gelmeli, benim en merakla beklediğim sahne Leon’un Cevdet’in asıl kimliğini öğreneceği sahne. Bu, Leon’a babasının (cani, mani, sonuçta adam vatan haini diye kurşuna dizildi, ayrıca Vasiliciğim, Veronika ve sen çok özlendiniz) esas katilinin kim olduğunu da gösterecek. O zaman Leon hem Cevdet ile hem de Hilal’le arayı bozmalı. Hilal mutluluktan havalara uçacaktır ama bu süreçte Leon’u da kaybetmeli. En azından bir süreliğine, zira Leoşumu tanıyoruz az çok. Bu konuya girilir umarım ama senaristlerden pek umutlu değilim açıkçası. Bakalım, göreceğiz…

Eğer Tevfik Azize’nin yaşadığını söylüyorsa o zaman Spiro neden erkenden öldü? O çocuk zaten eninde sonunda intihar edecek bir tipti, boşuna harcandı. Bu arada Tevfikciğim daha gitmiyormuş, çok mutluyum şu an. İyi de bu asılsız dedikoduları kim salıyor ortaya, niteliksiz ve habire yalan haber yapan birileri var sektörde; her yerde olduğu gibi.

İyi seyirler…

Edit: Önizleme çıkmış, Hilal gerçekten de yukarıda yazdığımı demiş, Mehmet senin yüzünden öldü diye,Ah Hilal ah, Leoşum yine bunalımlarda...
sevinci"
Rainer Maria RILKE
erendiz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski Dün, 00:55   #338
esmer_-ezel
Yardımcı Yönetmen

esmer_-ezel kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 29.07.2006
esmer_-ezel has a reputation beyond reputeesmer_-ezel has a reputation beyond reputeesmer_-ezel has a reputation beyond reputeesmer_-ezel has a reputation beyond reputeesmer_-ezel has a reputation beyond reputeesmer_-ezel has a reputation beyond reputeesmer_-ezel has a reputation beyond reputeesmer_-ezel has a reputation beyond reputeesmer_-ezel has a reputation beyond reputeesmer_-ezel has a reputation beyond reputeesmer_-ezel has a reputation beyond repute

Nihayet Dağıstanlı’nın sonu gelmeye başladı saçma sapan dağıstanlı sahneleri bitecek
Kısım kısım izlediğime göre Yakup ile Yıldız yavaş ama emin adımlarla gidiyor
Hilal leon birşey demeyeceğim ama Hilal’in Leon’u suçlamasına şaşırdım Mehmet senin yüzünden öldü vay be Hilal’in Mehmet için savaşını izlemek güzeldi
Azize’ye bu aralar uyuz olsam da Bergüzar hanım oyunculuğu etkilemeyi başarıyor
Cevdet nihayet oğlunu kucağına alabildi Halit bey yine döktürmüş
Mm ayağının hız kazanmasına sevindim nihayet birşeyler yapmaya başladılar ama bölüm yine de çok güzel değildi boş bir bölüm gibiydi
Azize ile Cevdet ne zaman kavuşur bilmem gerçi bu aralar kavuşacaklarına dair Ümit’lerde yok
Bakalım neler olacak
esmer_-ezel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Bookmarks

Şu an bu konuyu görüntüleyen kullanıcı sayısı: 3 (1 üye ve 2 misafir)
mermaid_86
Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Mesajlara cevap yazamazsınız
Mesajınıza eklenti ekleyemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
SimgelerAçık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu Kapalı