Arama 
ÜYE OL  |  Kayıp Şifre  |  Aktivasyon   
Ana Sayfa  |  Forum  |  Haberler  |  Video  |  Diziler  |  Fotoğraf Galerisi  |  Biyografi  |  Gruplar  |  Ratingler

Geri Git   DiziFilm.com Forum > Arşiv > Yerli DiziFilm Arşivi > Deniz Yıldızı

Yanıtla

Deniz Yıldızı kategorisinde Deniz Yıldızı - Senaryolar konusunu görüntülemektesiniz.

Konu Araçları Mod Seç
Eski 25-12-09, 17:47   #1
sugary
* GOLD*

sugary kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 15.09.2005
sugary has a reputation beyond reputesugary has a reputation beyond reputesugary has a reputation beyond reputesugary has a reputation beyond reputesugary has a reputation beyond reputesugary has a reputation beyond reputesugary has a reputation beyond reputesugary has a reputation beyond reputesugary has a reputation beyond reputesugary has a reputation beyond reputesugary has a reputation beyond repute
Varsayılan Deniz Yıldızı - Senaryolar

Senaryolarınızı bu başlıkda paylaşabilirsiniz.
Lütfen bu başlıkda yorum yazmayınız.
sugary Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-01-10, 18:47   #2
armagan_60
Oyuncu

armagan_60 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 26.10.2005
armagan_60 has a reputation beyond reputearmagan_60 has a reputation beyond reputearmagan_60 has a reputation beyond reputearmagan_60 has a reputation beyond reputearmagan_60 has a reputation beyond reputearmagan_60 has a reputation beyond reputearmagan_60 has a reputation beyond reputearmagan_60 has a reputation beyond reputearmagan_60 has a reputation beyond reputearmagan_60 has a reputation beyond reputearmagan_60 has a reputation beyond repute

siftah benden olsun başlıyorum
hikayemiz ozan ve banu genel bir giriş yapalım
Ozan ve banunun ayrılmasında sonra ozan bu duruma çok içerlemiş kahrolmuştur ve dayanamayıp evine gidip boynuna sarılacak ve herşeyi unutup yeniden başlamayı isteyecektir ve herzaman banuyu bıraktığı eve gider...

Ozan : Din Don
Hizmetçi : buyrun
Ozan : Banu hanım evedemi
Hizmetçi : Burada Öyle biri oturmuyor
Ozan : Nasıl olur banu taşındımı
Hizmetçi : Bakın beyefendi ben burada 10 yıldır çalıyorum ve evin sahipleride 20 yıldır burada yaşıyorlar anlayacağınız burada banu diye birisi yok
Ozan : ama nasıl olur daha geçen gün buraya bıraktım hani yanımda bir bey vardı babam olur kendisi
Hizmetçi : evet bir akşam gelmiştiniz yanınızda sarı saçlı bi kız vardı aniden içeri girdi ve..
Ozan : ve... ne
Hizmetçi : Bunu ona aslında söylemem gerekiyordu ama mademki başımdan gitmeyeceksiniz anlatmam lazım o gün anlamsız bir şekilde içeri daldı ve ağzımı kapattı aslında onu hiç görmemiştim o burada oturmuyordu sesimi çıkartmamamı söyledi ve siz gittikten 1 kaç dk sonra gitti
Ozan yıkılmış bir halde olan ozan ilk önce inanmak istemez ama dediklerinde doğruluk payı olabilme ihtimalinide düşünmek zorundadır ve oradan ayrılır telefon edip banudan hesp sormayı düşünür ama banunun inkar edeceğini düşünerek hizmetçinin dedikleini araştıemak ister aklına banuya çiçek yollamak için pelinden aldığı adres aklına gelir cve çiçekçiden adresi alır gittiği yer çok köhne gecekondu evleridir şaşırmahtadır adrete yazılı olan eve tam girecekken birilerinin geldiği görür ve saklanır gelenler kazım suna ve sabiahdor uzatamn konuşmaları dinler banunun adı geçmektedir doktorluktann falan bahsederler ozan şaşırır ve biraz sonra banu gelir ve anne baba abla diyerek okulda yatıklarını anlatır doktorluktan falan bahseder ozan şaşırır ve oradan gider

devamı gelecek
Eski 06-01-10, 19:01   #3
armagan_60
Oyuncu

armagan_60 kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 26.10.2005
armagan_60 has a reputation beyond reputearmagan_60 has a reputation beyond reputearmagan_60 has a reputation beyond reputearmagan_60 has a reputation beyond reputearmagan_60 has a reputation beyond reputearmagan_60 has a reputation beyond reputearmagan_60 has a reputation beyond reputearmagan_60 has a reputation beyond reputearmagan_60 has a reputation beyond reputearmagan_60 has a reputation beyond reputearmagan_60 has a reputation beyond repute

ozan babasını adamlarına banunun adresini verir eve o aileyi araştırmasını ister ve bir zaman sonra ozanın adamları geliler

Görevli : efendim araştırdık
ozan : anlat bakalım
Görevli : etrafta biraz bilgi topladık ve kimseye birşey söylememeleri konusunda tembih ettik

Ozan : tamam

Görevli: Kazım Türkoğlu banunun babası kendisi şoför uzun yolda çalıyordu taki babanızın yanında çalışana kadar
Ozan : Babamın yanındamı
Görevli : evet sabiha türkoğlu banunun annesi kendisi zarife diye bi kadına bakıyor sabiha türkoğlu annesi
ozan : çıkınnn !
ozan şakındır yıkılmıştır kendisini kadırımış hissetymektedir herşeyi yüzüne vurmak ister banunun ama sonradan ondan intikam almak ister onu yavaş yavaş öldürecektir ona büyük oyun oynamak için telefona sarılır

devamı tepkilere göre gelecektir
armagan_60 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-02-10, 14:28   #4
*sena*
Asistan

*sena* kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 08.08.2006
*sena* has a reputation beyond repute*sena* has a reputation beyond repute*sena* has a reputation beyond repute*sena* has a reputation beyond repute*sena* has a reputation beyond repute*sena* has a reputation beyond repute*sena* has a reputation beyond repute*sena* has a reputation beyond repute*sena* has a reputation beyond repute*sena* has a reputation beyond repute*sena* has a reputation beyond repute

120.bölüm Tahmini Senaryomm..Yorumlarınızı bekliyorumm

Ozan:
Melih kapı çalıyor.
Melih:Ya oğlum sen baksana..
Ozan:Benim işim var..
Melih:Başlarım senin işine beaa..(kapıya ilerler)
Melih kapıyı açar...
Melih:Hande..
Hande:Şeyyy..(hemen kız lafa girer)
Kız:Melih nerdesin yaa
Hande kötü olur..
Hande:Şey özür dilerim..Tekrar gelmeyecektim..Rahatsız ettiysem özür dilerim..
Hande arkasına döner koşarak dışarı çıkar..Melih hala şoktadır..Hande diye bağırarak arkasından ilerler..Hande ağlamaya başlar..
Hande:Beni sevdiğini düşündüm..Ama ben onu sevdim ya sevdim..Gördüm ben gidince hemen değiştiğini..Off hande kendine gel kendine
Melih handeye yetişir..
Melih:Hande dur Handeee..
Hande:Bırak melih..Sen beni kovdun ben sana geldim yine...
Melih:Ben çok pişman oldum sana git dediğim için..Yapma nolur...
Hande:Neden böyle konuşuyorsun he neden..
Melih:Şey..Hande..
Hande:ne melih ne..
Melih:içinden(seni seviyorum diyemem ki)
Hande:Gidiyorum melih..bi daha gelmeyecem....hayatına girmeyecem bir daha...
Hande hızlı hızlı ilerler..
Melih arkadan bağırır..

Melih:İlk defa birine aşık oldum..sadece sana aşık oldum..Seni seviyorum..Sana bişey olursa ölürüm..
Hande;Arkasına döner..
Hande:Bende seni seviyorum...
Birbirine doğru koşarlar..sarılırlar..Sonrada

*sena* Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-07-11, 22:13   #5
cinskopat
Asistan

cinskopat kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 26.06.2011
cinskopat has a reputation beyond reputecinskopat has a reputation beyond reputecinskopat has a reputation beyond reputecinskopat has a reputation beyond reputecinskopat has a reputation beyond reputecinskopat has a reputation beyond reputecinskopat has a reputation beyond reputecinskopat has a reputation beyond reputecinskopat has a reputation beyond reputecinskopat has a reputation beyond reputecinskopat has a reputation beyond repute

Yeni Sezonun İlk Bölümü Tahmini Senaryom (2011)

Deniz yavaş yavaş gözlerini açtı. Bir süre puslu gözlerle baktı etrafa. Hastanedeydi. Ellerinde bir sıcaklık hissetti. Mert'in ellerinin sıcaklığı. Yavaşça; ''Mert?'' dedi. Mert yaşlı gözlerini silerek kaldırdı başını ve Deniz'in ellerini bırakmadan, aksine daha da sıkarak gülümsedi :

''Deniz'im.''

Deniz : Mert...(Duraksadı.) Ne oldu?

Mert usulca gülümsedi ve gözlerinden bir damla damladı Deniz'in ellerine. Deniz korku dolu gözlerle, sorarcasına; ''Yiğit?'' dedi. Mert bir eli Deniz'in elinde, diğer elini Deniz'in saçlarına dokunarak; ''Herşey geçti Deniz'im. Herşey bitti.'' dedi ve Deniz'in elini öpüp o anı, o kabus gibi anı hatırladı.

ÖNCESİ

Tayfun : Yiğit, etrafın sarıldı. Bırak o silahı ve teslim ol!

Yiğit bir an annesinin sesini duydu. İşte yine o ses beyninde yankılanıyordu; ''Öldür onu, al intikamımızı oğlum. Mehmet'im öldür onu!'' Hayır hayır, beynindeki o korkunç ses susmayacaktı. Başının ağrıdığını hissetti yeniden.

Tayfun : Yiğit, etrafın sarıldı, teslim ol!

İşte bu son sözlerle kendini kaybetti Yiğit. Öfkeyle; ''Yeteeer!'' diye bağırarak elindeki silahı başına dayadı ve çekti tetiği. Kulakları sağır eden bir silah sesiyle gözlerini kapatarak nefesini tuttu Deniz. Vücudunu hissedemiyordu. Önce Yiğit düştü yere. Sonra da Deniz... Mert gözünden bir damla yaş gelerek haykırdı; ''Deniz!'' Volkan öylece bakakalmıştı. Tayfun'un sesiyle kendine geldi Mert de Volkan da; ''Yiğit! Yiğit kendini vurdu!'' Mert koşmaya başladı hızla yerde yatan Deniz'in yanına ve ağlayarak avuçlarının arasına aldı Deniz'in yüzünü; ''Deniz... Deniz'im aç gözlerini.''

ŞİMDİ

Deniz : Yani... (Duraksadı.) O... Öldü mü?
Mert : Evet Deniz'im... Evet.
Deniz : Mert... Annem... Annem nerde? Neden gelmedi?

Mert birden duraksadı. Deniz'e baktı ve yutkundu. Meryem ve Bahri kaza yapmışlardı ve Bahri'nin durumu ağırdı. Özgür, Pelin, İkbal Bahri'nin gözünü açması için bekliyorlardı. Meryem ise yoğun bakımdaydı. Volkan, Mert'den Deniz'e bu durumu söylememesini istemişti ama Mert yapamadı; ''Deniz... Meryem teyze ve Bahri hoca... Kaza yapmışlar.''

(YORULDUM, DEVAMI SONRA )

-DiziFilm Yönetim-
cinskopat Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-10-11, 15:21   #6
gülbeşeker
Yönetmen

gülbeşeker kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 27.11.2006
gülbeşeker has a reputation beyond reputegülbeşeker has a reputation beyond reputegülbeşeker has a reputation beyond reputegülbeşeker has a reputation beyond reputegülbeşeker has a reputation beyond reputegülbeşeker has a reputation beyond reputegülbeşeker has a reputation beyond reputegülbeşeker has a reputation beyond reputegülbeşeker has a reputation beyond reputegülbeşeker has a reputation beyond reputegülbeşeker has a reputation beyond repute

Bu sayfaya ilk kez giriyorum,birkaç arkadaş senaryo yazmış ama devamı gelmemiş,çok güzel yazmışsınız...Ben diziye uygun bir şarkı sözü buldum,nerde paylaşacağımı bilemedim,buraya yazıyorum mecburen...
Melih-Banuya uygun bir şarkı diye düşünüyorum
TEOMAN-BANA ÖYLE BAKMA

Bana öyle bakma
Anlayacaklar

İkimize karşı bu dünya
Bizi anlamayacaklar

Bana öyle yaklaşma
Bana öyle dokunma

İkimize karşı bu dünya
Bizi anlamayacaklar

Bu hayat da bizi böyle
yakamızdan tutacaksa
Hadi böyle yaşa
derken kalbimize sormuş mu ?

Benle böyle konuşma
Kapıları kapatma
İkimize karşı bu dünya
Bizi anlamayacaklar

Beni aşkla aldatma
Gerçeklere kapatma

Böyle kırık da bakma
Beni daha da ağlatma

Bu hayat da bizi böyle
yakamızdan tutacaksa
Hadi böyle yaşa
derken kalbimize sormuş mu ?

Bana öyle bakma
Anlayacaklar

İkimize karşı bu dünya
Bizi anlamayacaklar
Eski 13-05-12, 23:24   #7
miley_hannah_y
Asistan

miley_hannah_y kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 05.03.2010
miley_hannah_y has a reputation beyond reputemiley_hannah_y has a reputation beyond reputemiley_hannah_y has a reputation beyond reputemiley_hannah_y has a reputation beyond reputemiley_hannah_y has a reputation beyond reputemiley_hannah_y has a reputation beyond reputemiley_hannah_y has a reputation beyond reputemiley_hannah_y has a reputation beyond reputemiley_hannah_y has a reputation beyond reputemiley_hannah_y has a reputation beyond reputemiley_hannah_y has a reputation beyond repute

Aykut ve Efsun için senaryo yazmaya karar verdim umarım beğenirsiniz

Aykut, hastalığını öğrendikten sonra kahroldu. Annesini bu hastalık yüzünden kaybetmişti zaten. Kızarmış, sulu ve yorgun gözlerle bakıyordu doktora. Doktor, elini Aykut'un omzuna koydu.
''Tedavisi mümkün Aykut Bey. Kanserden kurtulabilirsiniz. Gerçi biraz geç kaldık ama ümit kesilmez. Pozitif düşünmelisiniz. Moral en büyük ilaç olacaktır sizin için. Kemoterapiye başlarız sonra ilaçlar ve...

Aykut, doktoru dinlemiyordu bile. Annesini düşündü. Annesini...her gece ona masal okuyan, saçlarını okşayıp dizinde uyutan, her sabah ''Canım oğlum hadi kalk kahvaltı hazır.'' diyen tatlı sesini.. Ne yazık ki genç yaşta kaybetti annesini. Kanserden. Üstelik kendi de bu hastalığa yakalanmıştı. Doktora sorabildiği tek şey..

Ne kadar? Kaç yıl? Kaç ay?

Aykut Bey bakın...

Size ne kadar dedim.

6 Ay. Ama bir umut, hiçbir şey için geç kalınmış değil. En azından kemoterapiyle zaman kazanabiliriz. Ameliyat olursanız kurtulursunuz. İyi düşünün.

Aykut kapıyı çarpıp çıktı. Koşa koşa hastaneden attı kendini arabasına. Başını direksiyona dayadı. Düşündü düşündü... Fırtına öncesi sessizlik hakimdi. Çalan telefon bu sessizliği bozdu. Efsun arıyordu. Aykut'un gözlerinden yaşlar süzülmeye başladı. Sessizdi gözyaşları.. Dışarıdaki sessizlik gibi.. Telefonu açtı.

Aykut neredesin ya? Arıyorum arıyorum açmıyorsun.?

Nasıl konuşabilirdi? Ne söyleyecekti? Nasıl söyleyecekti?... Sessizce Efsun'un meraklı sesini dinliyordu.

Ya Aykut kime diyorum ben konuşsana? Neler oluyor? Telefonu açtın konuşmuyorsun? Orda mısın sen?

B..b..burdayım Efsun. Ben g..geleceğim şimdi. Sen nerdesin?

Mehveşlerdeyim ben. Evde yoklar. Sesin iyi gelmiyor senin. Buraya gel konuşalım.

Tamam geliyorum ben..

Dedi ve telefonu kapattı. Anahtarı kontağa takıp uzaklaştı ordan..

Yarım saat sonra kapı çalındı. Efsun, Aykut diyerek kapıyı açtı. Gelen o'ydu gerçekten. Yorgundu, ayakta zor duruyordu. Gözleri kızarmıştı. Ağlamış belliki. Hani erkekler ağlamazdı? Aykut hep böyle söylemez miydi? Efsun'un bildiği Aykut güçlü bir adamdı. Asla ağlamazdı.

Aykut? Bu ne hal böyle? Geç içeri hadi. Çıkar montunu asayım.

Evet, anlat bakalım. N'oldu? Sesin hiç iyi değildi. Konuşmadın baştan zaten.

Efsun ben...yok bir şey. Yorgunum sadece. Hepsi bu.

Bunlar bana sökmez. Hadi anlat.

Nasıl anlatırdı? 6 ay sonra öleceğim ben diyemezdi. Efsun'a hiç söyleyemezdi. Çok üzülürdü. Çok... Ne yapacaktı şimdi? Duyguları ''Söyleme sakın Aykut'' derken mantığı söylemesi gerektiğini düşünüyordu. Efsun meraklı gözlerle Aykut'u izliyordu. Aykut her seferinde gözlerini kaçırmaya çalışsada olmuyordu işte. Ağzından zar zor cümleler çıkarabildi.

Efsun ben...çok yoruldum. Hayat yordu beni. Şimdi ne yaparım hiç bilmem...

Bilmece gibi konuşma.

Keşke öyle bir şey olsa. Kelimeler düğümleniyor. Konuşamıyorum. Ama senden saklayamam. Birbirimizden bir şey saklamayacaktık hiçbir zaman.

Beni korkutuyorsun. Neler oluyor söylesene?

Efsun ben...ben hastayım.

Ne! Nasıl yani?

Kanserim. 6 ay... dedi ve gözyaşları süzüldü yanaklarından...Efsun donakaldı oracıkta. Gözleri doldu. Konuşamadı bile doğru düzgün...

Böyle bir şakayı yapma bana. Şaka değil mi? Şaka. Sen güçlüsün. Sana bir şey olmaz. Sadece grip oldun değil mi? Sana bakarım ben. Çorba yaparım, ateşini ölçerim. Ayrılmam başından. Sen uyurken sürekli kontrol ederim seni...Aykut? Şaka olduğunu söyle n'olursun. Seni kandırdım Efsun de. Konuş benimle Aykut!

Aykut sadece ağlamakla yetindi. Efsun'un söyledikleri canını daha da acıtıyordu. Onu göremeyecekti. Efsun ise ağlamamak için kendini zor tutuyordu.

Bak şimdi ne yapalım biliyor musun, sen uzan şöyle ben sana battaniye getireyim, sana çay yapayım sıcak sıcak sonra televizyon izleriz he? İyileşirsin o zaman, istirahat önemli sonuçta. C vitamini de lazım sana. Ben hemen portakal getiriyorum.

Aykut tuttu Efsun'u.. Efsun'un gözleri dolmuştu. Titriyordu. İnanmak istemedi. Aykut kesin grip oldu ona bakmam için böyle yapıyor diye düşündü. Gerçekti maalesef. Aykut'un kanser olduğu, 6 aylık ömrünün kaldığı gerçekti. İnandırmadı kendini buna.

Efsun...gitme. Dur.. Keşke grip olsam, bana baksan. Ellerinle bana çorba içirsen. İyileşirim hemen. Öyle bir şey olsa keşke. Ben öldüğüm zaman...

Sus! Tamamlama cümleni sakın! Kullanma o kelimeyi! Ölüm kelimesini hiç sevmem. Önce annem, sonra babam. Ablam desen... Sen varsın ama. İyileşeceksin. Ben bakıcam sana. İlaç saatinde ilacını kendin kalkıp almayacaksın. Yormayacağım seni. Ben daha fazla çalışırım, masrafları karşılarız. Ama seni şu halde görmeye dayanamam ben...o zaman yaşarken öldürürsün beni.

Gerek yok. Daha gençsin. Benden sonra...

Hayır. Buna izin vermem. Senden sonrası olmayacak tamam mı? Senden sonra diye bir şeyde yok..

Dedi ve Aykut'a sarıldı. Tuttu onu sımsıkı. Bırakmayacak gibi..
miley_hannah_y Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-05-12, 23:21   #8
miley_hannah_y
Asistan

miley_hannah_y has a reputation beyond reputemiley_hannah_y has a reputation beyond reputemiley_hannah_y has a reputation beyond reputemiley_hannah_y has a reputation beyond reputemiley_hannah_y has a reputation beyond reputemiley_hannah_y has a reputation beyond reputemiley_hannah_y has a reputation beyond reputemiley_hannah_y has a reputation beyond reputemiley_hannah_y has a reputation beyond reputemiley_hannah_y has a reputation beyond reputemiley_hannah_y has a reputation beyond repute

Aykut & Efsun Senaryo ''İki Cümle''

Efsun...

Güzel bir Mayıs sabahı. Gözlerimi açtığımda saat 06:30'du. Günlük kıyafetlerimle uyumuşum. Kulağımda takılı kalan kulaklıkta ''İki Cümle'' şarkısı çalıyor kısık seste. Bu şarkı Aykut'u anlatır bana...

Gelsen yeter inan ki
Gülsen yeter,
Bu aşka ve sana inanmak,
Her şeye değer...

Sahi, Aykut ne yapıyor acaba? Uyanmış mıdır? En iyisi gidip bakmak. Belki üstü açılmıştır. Gidip örterim ben. Bütün battaniyeleri örterim ona. Üşümesin, hiç üşümesin... Üstüme çöken ağırlığa rağmen zar zor kalkıp terliklerimi giydim. Mehveş daha uyanmamış. Uyansaydı beni kaldırırdı mutlaka. Uyumuş muyum sanki... Koridorda çok sessiz ilerliyorum, ağır ağır. Belki Aykut uyuyordur, uyanmasın.
Aykut'un odasına yavaşça giriyorum. Tahminim doğru, uyuyor. Ama...ne güzel uyuyor öyle. Ömrümün sonuna kadar izleyebilirim...Yavaşça yanına çömeliyorum. Sakin sakin nefes alışını duyabiliyorum. İster istemez elim yanağına gidiyor. Bembeyaz teninde sıcaktan pembeleşmiş yanaklar bunlar. Tıpkı bir bebek gibi. Gözlerini yavaşça aralıyor..

Efsun? Ne zaman uyandın sen?

Şimdi. Yani hiç uyumadım ki...Seni de uyandırdım.

Uyumuyordum ki doğru düzgün. Bütün gece düşündüm. Seni görememek, senden ayrılmak...

Öyle bir şey olmayacak tamam mı? Ayrılmayacaksın benden. Benden senden ayrılmam. İyileşeceksin.

Aykut...

İçimde öyle şeyler kopuyor ki. Efsun'u görememek var. Arkamdan nasıl acı çeker kim bilir...Benim için çırpınışları canımı daha çok yakıyor. Çok umutlu. Hayal kırıklığı nedir, Efsun bunu öğrenmemeli. Yaşamamalı. Sahi, böyle yaşanır mı? Benim mutlu olduğumu görürse mutlu olur. Bu şekilde olmaz. Ben...ben Efsun'u böyle görmeye dayanamam ki. Kim bilir belki neler geçiyor aklından...

Aykut bak, güzel bir kahvaltı yapalım. Doktordan randevun hazır, ordan sonra doktorun izin verdiği kadar dışarıda dolaşalım ne dersin? Hem en sevdiğin kurabiyelerden alırız.

Doktora yalnız gitsem daha iyi olmaz mı? Çünkü ben...ben seni kahrolmuş bir şekilde görmeye dayanamam Efsun...

Efsun'un gözleri dolmuştu o an. Zaten 2 gündür ağlamamak için kendisini zor tutuyordu. Aykut'un yanında ağlamamalıydı. Dayanamaz Efsun'un ağlamasına. Sesi sürekli titriyordu. Boğazında bir şey varmış ve cümlelerini yutuyormuş gibiydi. ''Canı yanıyordu...''
O sırada Aykut küçük bir tebessümle Efsun'u izlemeye başlamıştı. O küçük tebessüm Efsun'un dünyasıydı işte. Yeniden doğmuş bir güneş gibi. Ne güzel gülüyordu öyle... Korkuyordu açıkcası, o gülücük sönecek bir gün diye...

Hadi Aykut, kahvaltı yapalım, ben acıktım. Sana yardım edeyim dur...

Efsun, Aykut'un koluna girdi ve odadan dışarı çıktılar. Aykut, elini yüzünü yıkamak için banyoya girdi. Efsun, kafasını uzatıp Mehveş'e baktı. Saat daha erkendi, hâlâ uyuyordu. En iyisi gidip kahvaltıyı hazırlamaktı. Mutfağa yöneldi. Çayın suyunu koydu ve ocağı yaktı. Tam o sırada uyanan Mehveş, mutfaktan gelen su sesine kulak verip Efsun'un yanına geldi.

Günaydın Efsun, erken mi kalktın?

Öyle oldu.

Ya Efsun, sende bir şeyler var belli. Aykut'ta iyi değil dünden beri. Kavga mı ettiniz?

Hayır etmedik. Sadece şey...Aykut.

[I]N'olmuş Aykut'a? Kötü bir şey varsa saklamayın benden./I]

Aykut hasta. Üşütmüş biraz. Ona canım sıkkın.

İyi de her insan üşütür. Tam mevsimi zaten. Hem iyileşir yani biraz istirahat eder, vitamin falan alır...

Ben bakarım ona. Hiç bıkmam. Hiç...

Efsun fazla kaynamasın, sonra içemiyorum. Neyse ben banyoya gideyim bir elimi yüzümü falan yıkayım.

Mehveş, Aykut banyoda.

Çıkmıştır belki üstünü giyiyordur.

Mehveş, odasına doğru yöneldi. Ordan banyoya girmek üzere kapıyı tıkladı, Aykut içerideydi. Efsun'un telefonu çaldı. Arayan sınıf arkadaşıydı.

Efsun kusura bakma tatlım bu saatte rahatsız ettim ama...

Ne demek, n'oldu?

Selçuk Hoca ek ders koymuş. Bu derse girilmezse kalınıyormuş. Benim okulda erkenden işim vardı beni görünce herkesi aramamı istedi. Gelmen gerekiyor. Yarım saat hatta 20 dk içinde burda olmalısın.

Hay Allah! Olana bak...neyse geliyorum ben. Görüşürüz.

Efsun telefonu kapattı. Aykut'u düşündü. Yalnız kalacaktı. Mehveş'in bugün dersi olmaması gerekiyordu. Ama Ögeday'la dışarı çıkabilirdi. Mehveş'in yanına koştu hemen...

Ya Mehveş, Selçuk Hoca ek ders koymuş. Kalırmışız girmezsek, gitmem gerek.

Ek ders ek ders bu ne ya?

Ama...Aykut ne olacak? Aklım kalır onda.

Sen merak etme ben bakarım ona. Beyefendiye güzel bir kahvaltı yaptırırım, sonra seni bekleriz.

Mehveş çok sağol ya...Ama Ögeday'la çıkmayacaksınız değil mi? Benim yüzümden...

Yok yok evdeydim zaten bugün. Hadi sen geç kalma.

Peki görüşürüz.

Efsun evden çıktı. Aklı ister istemez Aykut'ta kalmıştı. Mehveş, Aykut çıkınca elini yüzünü yıkadı ve üzerini değiştirip masaya oturdu. Aykut'ta geldi oturdu.

Günaydın Mehveş, Efsun yok mu?

Yok. Gelecek ama. Selçuk Hoca ek ders koymuş.

Sabah sabah ek ders? Neyse...

Aykut, Efsun hasta olduğunu söyledi. Kendine dikkat etsene biraz. Üşütmüşsün işte, ateşin var yanaklarından belli. Efsun seni bana emanet etti. 1-2 saat bakıcın olacağım. dedi Mehveş büyük bir gülümseme ile... Aykut sadece etrafına bakıyordu. Bu sabah bir garipti...

Efsun taksi bekliyordu. Aklı Aykut'ta kalmıştı..''Mehveş başında. Bir şey olsa arardı beni. Kahvaltı yapıyorlar kesin. Bırak artık, at kafandan kötü düşünceleri Efsun ya..'' Nihayet bir taksi geldi. Efsun hemen bindi ve uzaklaştı. Mehveş, Aykut'a garip garip bakıyordu.

Aykut? Neyin var? Neden bakıyorsun öyle, yesene bir şeyler.

İyiyim Mehveş bir şeyim yok. Canım istemiyor.

Tamam çözdüm seni ben, grip olmuşsun. İştahın kapandı bak. Ama yemen gerekiyor. Güçsüz düşersin.

Zaten tok hissediyorum kendimi. Çayım içiyorum ama, bak.

Moralinde bozuk. Efsun zaten dalgın dalgın geziyor. Sabah sordum bir şey yok dedi. İyi misiniz siz?

Aykut, Mehveş'i duymuyordu. Sadece çay bardağına bakıyordu. Mehveş'ten müsade isteyerek kalkacağını söyledi. Ama kalkmasıyla gözlerinin kararıp, yere yığılması bir oldu. Mehveş, elindeki çatalı düşürdü ve panikle Aykut'un yanaklarını tokatlamaya başladı...

Aykut! Aykut iyi misin? Aç gözlerini Aykut! Duyuyor musun beni? Nefes alıyor...n'oldu şimdi ya.. Aykut! Aç gözlerini! Allahım... ...
Eski 05-06-12, 00:04   #9
miley_hannah_y
Asistan

Aykut & Efsun Senaryo ''Ağlamak''

...

Ne yapacağımı düşünmenin çaresizliği uğruyor odama
Bir kuş konuyor penceremin demirlerine
Hüznün kokusu geliyor kapı aralığından
Nedenini bilmiyorum ama gözlerim doluyor birden
Nedensizce ağlamak istiyorum.

...

Efsun ne güzel okuyordu Özdemir Asaf'ın bu dizelerini. Ağlıyordu doğrusu. Tıpkı şiirin adı gibi ağlıyordu. Ne yapacağını bilememenin ve Aykut'un sanki ellerinin arasından kayıp gitmesinin verdiği çaresizlik ve acıyı yüreğinde yaşıyordu fazlasıyla...

Efsun...

Güzel bir Haziran sabahı. Hava yağmurlu olacak gibi. Saat daha 06:00 ve ben hiç uyumadım. Uyuyamadım ki...Sürekli Aykut'a baktım. Ona bir şey olmasın. Dayanamam ben. Gerekirse hiç uyumam, nöbet tutarım başında sabaha kadar. Ben uyumam, o uyusun. Sahi, şuan burdayım ama uyandı mı acaba? Gidip bakmalıyım, belki uyanır beni göremez. Belki üstü açıldı. Örterim ben. Hiç üşümesin, sıcak sıcak uyusun yatağında. Ben seyrederim onu hep.
Koridorda son derece sessiz adımlarla ilerliyorum. Ses yapmasın diye terliklerimi bile çıkardım. Mehveş uyuyor, uyandırmam doğru olmaz. Düşünüyorum, Mehveş'e söylemeli miyim? Ama çok üzülür Aykut'a. Dün bayıldığında bile hastanede başında beklemiş. Beni aramamış dersimden olmayayım diye. Olsun, telafisi olurdu elbet. Seneye geçerdim.
Aykut'un odasına giriyorum. Battaniyesi açılmış. Bir süre izliyorum onu öylece. Onu kaybedecek olmamın verdiği acıdan mıdır bilinmez ama ağlayasım var. Yo yo, yanında olmaz. Onu üzemem. Hem öyle bir şey olmayacak ki. Biraz olumlu düşünsene Efsun!
Sessizce Aykut'un yanına uzanıp battaniyeyi örttüm üstümüze. Sıcaklığı hemen yüzüme vurmuştu. Ateşi mi vardı? O zaman fazla örtmemeliyim battaniyeyi...Gece boyunca uyumadım ama Aykut'un yanında uyuyacağım gibi galiba...

Birkaç saat sonra Mehveş'in tatlı ve neşeli sesiyle gözlerimi açtım. Aykut yanımda yoktu. Ben uyurken uyanıp nereye giderdi ki?

Kalk bakalm Efsun Hanım! saat 10:30 oldu hâlâ uyuyorsun. Aykut'un başında beklemiş olmalısın. Bak, o iyi tamam mı? Tansiyonu düşmüş sadece hepsi bu. Hem fırına bile gitti hâli var yani meraklanma.

Fırına mı gitti? Ne zaman gitti?

15 dk falan oldu gelir şimdi. Hadi kalk elini yüzünü yıkadıktan sonra seninle çay yapalım yardım et bana.

Tamam canım sen mutfağa git ben geliyorum şimdi.

Mehveş mutfağa yöneldi. Efsun yatakta yavaşça doğruldu. Aslında kalkmak istemiyordu. Yastığa Aykut'unun kokusu sinmişti. Birkaç dakika boyunca yastık elindeydi Efsun'un. Kokusu çekiyordu içine...

Aykut zili çaldı. Mehveş kapıyı açtı.

Dur alayım ben ekmekleri. Nasıl? Temiz hava iyi geldi mi? İyi misin?

İyiyim Mehveş. Efsun uyandı mı?

Uyandı uyandı. Seni soracakken ben söyledim fırına gittiğini. İçerde, gelir şimdi.

Aykut, salona geçip kanepeye oturdu. Efsun geldi ve hemen sarıldı Aykut'a.

Efsun, iyi misin canım?

Aykut seni çok seviyorum ben unutma bunu sakın tamam mı?

Anlaşıldı, sen dün bayılmama taktın. Alt tarafı tansiyonum düşmüş. Hemen kendime geldim zaten. Üzülme artık tamam mı? Yapma böyle. Hem, çok şanslıyım bak sabah senin kokunla uyandım. Hangi ara yanıma yattın?

Efsun'un yüzünde Aykut'a sarılmanın ve onu görmenin verdiği bir tebessüm belirdi. Güzel bir ses tonuyla:

Şımarık n'olcak. dedi gülerek.

Efsun, Mehveş'in yanına geldi. Dolaptan yiyecekleri çıkarıp tepsiye koydu. Mehveş, çay suyu dolduruyordu.

Daha iyi misin Efsun? Bak Aykut geldi gayet iyiymiş beyefendi.

Öyle.

Ama senin bu dalgın hâllerine alışık değilim ben. Bir şey varsa anlat bana.

Yok Mehveş, her şey yolunda. Bu aralar yorgunum işte.

İyi, öyle diyorsan...

Neyse ben şunları götüreyim içeri.

Efsun elinde tepsiyle salona geldi ve tepsiyi masaya koydu. Aykut gazete okuyordu. Efsun bir süre Aykut'u inceledi ve yanına oturdu.

Aykut bir şey söyleyeceğim.

Söyle canım.

Bugün senin için doktordan randevu alacağım. İlaçların, tedavi her şey hallolsun. Bir an önce iyileşmelisin...

Mehveş çayı ocağa koydu. Masayı hazırlamasında Efsun'a yardım etmek için salona yöneldi.

Tamam Efsun. Merak etme, her şey güzel olacak. Ben iyileşeceğim. Ama sen yeter ki kendini üzme oldu mu? Dayanamam ben yoksa...senin gözünden bir damla yaş geldiğinde sanki içimden bir şeyler kopuyor gibi. Beni kaybetmeyeceksin Efsun...

Nasıl oldu bunlar?... Aklımın ucundan geçmezdi. Üstelik 6 ay kelimesi aklıma geldikçe seni kaybedeceğim korkusu içimi iyice kemiriyor. Ben...ben çok korkuyorum. Bırakma beni tamam mı? Ne olur bırakma beni. Sımsıkı sarıl bana, bırakma beni...

Böyle söyleme. Bırakmam seni ben. Yapamam ki...hem...hem sen dersin ölümden başka her şeyin çaresi vardır diye. Kanserden mutlaka kurtulacağım. Ama sen güçlü olmaya devam et. En büyük hayat kaynağım ve moralim sensin. Bu durumda asıl sen beni bırakma Efsun...

Aykut sımsıkı sarıldı Efsun'una. Bırakmayacak onu. Bırakamaz ki...Ama olur ya, Efsun'dan ayrılmak, ona doya doya sarılamadan, kokusunu çekmeden nasıl bırakıp gidecekti ki?...Hayır, öyle bir şey olmayacak. İyileşeceğim ben. Hem böyle düşünmemelisin Aykut. Kendine gel sen önce!...

Bunları konuşmak ikisinin de canını acıtıyordu ama gerçeklerdi bunlar. Belki olacak, belki olmayacak şeylerdi. En önemlisi gerçekti. Ama hesaba katmadıkları şey Mehveş'ti. Bütün konuşmalara kulak misafiri olmuştu ister istemez...Şaşkınlıktan dili damağı kurumuş, dili tutulmuş konuşamıyordu. Zar zor ve olabilecek en düşük ses tonuyla...

Aykut...Aykut k..kanser mi yani? N..nasıl ya?...
Eski 03-02-13, 17:44   #10
gülbeşeker
Yönetmen

gülbeşeker kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 27.11.2006
gülbeşeker has a reputation beyond reputegülbeşeker has a reputation beyond reputegülbeşeker has a reputation beyond reputegülbeşeker has a reputation beyond reputegülbeşeker has a reputation beyond reputegülbeşeker has a reputation beyond reputegülbeşeker has a reputation beyond reputegülbeşeker has a reputation beyond reputegülbeşeker has a reputation beyond reputegülbeşeker has a reputation beyond reputegülbeşeker has a reputation beyond repute

Sayfaya uzun zamandır uğrayan olmamış ilham geldi ,bir MB senaryosu yazayım dedim
Melih-Banu bebeklerine kavuşmuştur ama ya aşklarına?Küllenen aşk alevlense bile Can ve Gizemi bırakmak o kadar kolay mı?

Gizem:Bebek bulunduğunda beni bırakmayacaksın değil mi?
Melih:Hayır,Banu benim sadece çocuğumun annesi,hem o artık başkasını seviyor.
Can:Banu,ben iyileşitiğimde beni bırakmayacaksın değil mi?Bebek de bulundu ya Melih seni ve çocuğunu geri isterse?

Banu: Can,tabiki hayır,sen bunları düşünme bu hastalıkta moral çok önemli ,bunları sonra konuşuruz hem Melih başkasıyla beraber ,böyle bir düşüncesi yok.
Banu,Cihanla beraber Melih'in evine gelir:
Melih:Canı sevdiğini biliyorum ama çocuğuma asla babalık yapmayacak anladın mı?
Banu:Bana söyleyene bak,bebeğimizi geçen gün Gizemin kucağında gördüm ,bakıyorum da cici anne olmaya pek hevesli,ona söyle haddini bilsin.Zaten her gün senin evinde.
Melih:Ne oldu çok mu rahatsız oldun?
Banu:Saçmalama seninle ne yaptığı umrumda değil oğluma fazla yaklaşmasın yeter.
Melih:Emin misin?Banu:Ne demek istiyorsun,seni kıskanmıyorum tamam mı?
Melih:Ben bir şey demiyorum sen dedin
Tam o sırada Can arar.Banu telefonu açar.
Banu:Canım nasılsın?Tamam görüşürüz ben de çok özledim,öpüyorum....
Melih:Şu adamla benim yanımda konuşmasan çok iyi olur,sizin konuşmalarınızı dinlemek zorunda değilim.
Banu:Ne oldu rahatsız mı oldun?
Melih:Ne alakası var be,sonuçta çocuğumun annesisin,davranışlarına dikkat etmelisin.
Banu:Ne yapıyormuşum ben ya,bana laf söyleyeceğine kendine bak.
Melih:Yeter artık anlamıyor musun ya?
Banu:Neyi?
Melih: Cana kısa sürede nasıl bu kadar aşık olabildin ha?
Banu:Ben sana Gizemi soruyor muyum ?
Melih:Soramazsın,beni terk eden sendin hatırlatırım,bana hiçbir şey sormaya hakkın yok.Beni ittin,oysa bekle desen...
Banu:Sen de hemen vazgeçtin,pes ettin,belki peşimden ayrılmasaydınn...
Melih:Ayrılmasaydım ne olurdu,sen Cana gerçekten aşık mısın onu söyle?
Banu: BU ne saçma bir soru ,seni ilgilendirmez...
Melih:Beni gerçekten unutmadın değil mi?
Melih,Banuya yaklaşır ve kokusunu içine çekerek fısıldar ne olur gözlerime bak ve gerçeği söyle....
Banu tam Melihe olan sevgisini kelimelere dökecekken her ikisinin de telefonuna mesaj gelir.Can Banuya seni seviyorum demiştir,Gizem de Melihe...
Banu kendine gelir ve der ki:
-İşte gerçek bu,sen sadece çocuğumun babasısın ve biz başkalarıyla beraberiz,onlarla mutlu olmalıyız anladın mı???

To be continiued)
gülbeşeker Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Bookmarks

Şu an bu konuyu görüntüleyen kullanıcı sayısı: 1 (0 üye ve 1 misafir)

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Mesajlara cevap yazamazsınız
Mesajınıza eklenti ekleyemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
SimgelerAçık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu Kapalı

Hızlı Geçiş