Arama 
ÜYE OL  |  Kayıp Şifre  |  Aktivasyon   
Ana Sayfa  |  Forum  |  Haberler  |  Video  |  Diziler  |  Fotoğraf Galerisi  |  Biyografi  |  Gruplar  |  Ratingler

Geri Git   DiziFilm.com Forum > Anketler - Diziler Hakkında ... > Yerli Dizi Yersiz Uzun

Yanıtla

Yerli Dizi Yersiz Uzun kategorisinde İzleyici Ne Diyor? konusunu görüntülemektesiniz.

Konu Araçları Mod Seç
Eski 26-12-16, 20:12   #781
hazalayln
Asistan

hazalayln kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 25.12.2016
hazalayln has a reputation beyond reputehazalayln has a reputation beyond reputehazalayln has a reputation beyond reputehazalayln has a reputation beyond reputehazalayln has a reputation beyond reputehazalayln has a reputation beyond reputehazalayln has a reputation beyond reputehazalayln has a reputation beyond reputehazalayln has a reputation beyond reputehazalayln has a reputation beyond reputehazalayln has a reputation beyond repute

Başlık açıldığında diziler 90 dakika çok uzun kısaltılsın diye konuşuluyormuş yıllar sonra diziler kısalacağına yaklaşık 150 dakikaya çıktı. Şimdi düşününce 90 dakika ne kadar kısa geliyor. 150 dakikalık dizileri izlerken bölüm ne çabuk geçti diye düşünüyoruz ama bir yandan da o kadar uzun ki bir süre ki bu yüzden bir yerden sonra sahneler boş geçmeye başlıyor. En azından eskisi gibi 90 dakika olsa çok daha dolu senaryolar izleyebiliriz diye düşünüyorum açıkçası.
hazalayln Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-01-17, 13:14   #782
Lallorona
Asistan

Lallorona kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 04.01.2017
Lallorona has a reputation beyond reputeLallorona has a reputation beyond reputeLallorona has a reputation beyond reputeLallorona has a reputation beyond reputeLallorona has a reputation beyond reputeLallorona has a reputation beyond reputeLallorona has a reputation beyond reputeLallorona has a reputation beyond reputeLallorona has a reputation beyond reputeLallorona has a reputation beyond reputeLallorona has a reputation beyond repute

150 dk yapıp içini bomboş yapıyorlar bir de çoğunlukla. Yabancı diziler 45 dk bölüm çekip dopdolu senaryolarla ilerliyorlar bizim dizilerimizde ise, bol reklam alma kaygısıyla uzattıkça uzatıyorlar ne yazık ki. Topu topu izlediğim bir adet dizi var zaten, o bile bayıyor artık izlerken.. Upuzun bakışmalar, sonsuza kadar çalan müzik, slow motion hareketler ve tak! Bitiş. 30 dk anlamsız bir şekilde geçti.
Lallorona Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-01-17, 18:44   #783
-mine*-
Asistan

-mine*- kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 06.01.2009
-mine*- has a reputation beyond repute-mine*- has a reputation beyond repute-mine*- has a reputation beyond repute-mine*- has a reputation beyond repute-mine*- has a reputation beyond repute-mine*- has a reputation beyond repute-mine*- has a reputation beyond repute-mine*- has a reputation beyond repute-mine*- has a reputation beyond repute-mine*- has a reputation beyond repute-mine*- has a reputation beyond repute

Ben anlamiyorum Koreliler, Japonlar, Amerikalilar çok mu salakta 45 ile 60 dk arasi bolum çekiyorlar? biz mi akilli oluryoruz boyle? sezonu bitiremiyorsun, erken final yapiyorsun, yok ask besgenleri, yok tam kavusacakken bu sefer biri kaçiriliyor, yok komaya gidiyor....surekli ayni seyler bu sefer arakliyorlar uyarlama niyetine yine kendi "yanlis" bildiklerini okuyup kliseye çeviriyorlar..para mi kazaniyorsunuz? sanmam
kult bir ise mi imza atiyorsunuz? hayir.
ben goruyorum soyle yillar sonra bile hatirlanacak bize ozgu guzel bir dizi bir karakter yok simdi?
Kaygisizlarin Kultegin'i, yedi numaranin Vahit emmisi, ekmek teknesinin Bahtiyar'i, Isler Guçler'in Salih abisi, Cilgin Bedis....yahu izlerkeni birakin aklima geldi yazdim tebessum var yuzumde...yazik bu kadar korkak senaristler, oyuncular, yapimcilar hep bizde toplanmis zaten bizden hiçbirsey olmaz
Eski 31-03-17, 13:37   #784
bayşiir
Asistan

Giriş Tarihi: 09.06.2007
bayşiir has a reputation beyond reputebayşiir has a reputation beyond reputebayşiir has a reputation beyond reputebayşiir has a reputation beyond reputebayşiir has a reputation beyond reputebayşiir has a reputation beyond reputebayşiir has a reputation beyond reputebayşiir has a reputation beyond reputebayşiir has a reputation beyond reputebayşiir has a reputation beyond reputebayşiir has a reputation beyond repute

Yerli Dizi Yersiz Uzun Sloganıyla 97 Senarist 60 Dakikadan Uzun Dizi Yazmama Kararı Aldı
Ülkemizdeki dizilerin saçma sapan uzunluğu hepinizin malumu. Sonunda bu konu senaristlerin de canına tak etmiş ve bir bildiri yayınlamışlar.

Senaryo yazarları derneğinin konuyla ilgili açıklaması şöyle:

ilan ediyoruz: #yerlidiziyersizuzun

türkiye dizi sektöründe, senaryo yazarları olarak mutsuzuz. dünyanın hiçbir yerinde örneği olmayan, sadece hakkıyla üretme sürecini değil, izleme sürecini de imkansız kılan 120-150 dakikalık diziler yazmaktan dolayı şiddetli mutsuzluk içindeyiz...
140 dakika, çarpı 30 küsür hafta boyunca, hikâye anlatmaya çalışırken, dramanın gereği olan tüm temel ögelerden verdiğimiz tavizlerden ötürü, temposuz, akmayan, uzun bakışmalar, müzik-altılar ve flashbackerle şişirilmiş bölümler yazmaktan ötürü mutsuzuz.
her hafta 140 dakikalık metin üretmek için, hayatımızda başka hiçbir şey yapmaya fırsat vermeyecek şekilde çalışmaya mecbur olmaktan ötürü mutsuzuz.mesleğimize olan aşkımız, tutkumuz mevcut durumu devam ettirme gücünü bize verirken, bu tempoya ayak uyduramadığı ya da uydurmak istemediği için mesleği bırakmış pek çok ustamız, meslektaşımız adına mutsuzuz.
yazdığımız dizilerin her bir bölümünün, yurt dışına satılırken üçe bölünmesi ve çarpı 3 bölüm para kazandırması uğruna, sinema dilinden uzak, günlük hayat ritminde akan senaryolar yazdığımız için mutsuzuz.
bir hafta içinde 140 dakika, tempolu ve sürükleyici bir bölüm yazmanın imkansızlığına rağmen, arada hasbel kader iyi yazdığımız bölümlerin de zamansızlıktan ötürü deforme edilmesi ya da etkisiz çekilmesi yüzünden mutsuzuz...
dünyanın hiçbir yerinde bu sürelerde dizi yazılmaz ve üretilmezken; yıllar önce 90 dakikaya hayır dediğimiz ‘yerli dizi, yersiz uzun!’ eyleminden bu yana yayın süreleri 150 dakikalara çıkmış olduğu için; mesleğimiz, işimize olan saygımız, hikaye ve senaryo üretirken sahip olduğumuz profesyonel görüşler ve insani şartlarda çalışma arzumuz yok sayıldığı için mutsuzuz.
bu tempo yüzünden çok hızlı yıprandığımız, yıprandığımız için de, yapımcıların kolayca senarist değiştirebilme halinden ötürü mutsuzuz.
süreler yüzünden hikayelerimizi hızlı tükettiğimiz, sonrasında top çevirerek kendi hikaye ve karakterlerimize ihanet eder duruma düştüğümüz için mutsuzuz...
uzun süreler yüzünden hikayesini sezon finalinden önce tüketen, tükettiği için de sezon ortasında final yapan diziler ve işsiz kalan bütün dizi çalışanları adına mutsuzuz.
yapım şirketlerinin, aynı saatte diğer kanalda yayınlanan diziden daha uzun süre yayında kalma hırsı uğruna, daha uzun bölüm talep etmesinden; hikâye süresini, hikayenin kendisinin belirlemesi gerekirken, bu rekabetin mevcut süreyi belirler duruma gelmesi saçmalığından ötürü külliyen mutsuzuz!
dizi sürelerinin kısalmasının, türkiye dizi sektöründe çalışan her birim ve her birey için, daha insani şartlarda yazmak, üretmek, çekmek, oynamak ve daha evrensel, daha kaliteli işler yapabilmek için hayati olduğunun altını çizerek, biz aşağıda ismi bulunan senaryo yazarları olarak 60 dakikadan uzun süren diziler yazmamak için bir araya geldiğimizi, güç birliği oluşturduğumuzu ve görmezden gelinemeyecek, gözden çıkarılamayacak bir çoğunluğa ulaşmak için çalıştığımızı sektöre ve kamuoyuna ilan etmek isteriz.
dizilerin ve kanalların gelir kaynağı olan reklam bütçelerinin, bu sürelere göre revize edilmesini, tüm birimlerin bu konuda iş birliği içinde olmasını ve el birliğiyle, hızla bir batağa doğru giden türkiye dizi sektörünün intiharına mani olmak için bu karar ve eylemimizin desteklenmesini bütün oyuncu, set çalışanı, yönetmen arkadaşlarımız ile yapımcılarımıza rica ile beyan ederiz.

1. selcan özgür
2. ezgi özcan (seviyor sevmiyor)
3. zeynep küçükerciyes (adını sen koy)
4. nuran evren şit (vatanım sensin)
5. ali aydın (vatanım sensin)
6. funda alp
7. meriç demiray
8. cem görgeç
9. cenk boğatur
10. derem çıray (paramparça)
11. berfu ergenekon (anne)
12. ercan mehmet erdem (46 yok olan)
13. ceylan güleç (kiralık aşk)
14. sinan biçici (hayat bazen tatlıdır)
15. d. gülden çakır
16. melih çam (hayat şarkısı)
17. özlem elginöz (kırgın çiçekler, aşk ve mavi)
18. mahinur ergun (hayat şarkısı)
19. ozan yurdakul (arka sokaklar)
20. erkan birgören (kırlangıç fırtınası)
21. kerem deren
22. ilker arslan (tatlı intikam)
23. deniz akçay (bana sevmeyi anlat)
24. birol elginöz (kırgın çiçekler, aşk ve mavi)
25. ayça üzüm (paramparça)
26. özlem yılmaz (kara sevda)
27. burcu görgün (kara sevda)
28. pınar bulut
29. ethem özışık (poyraz karayel)
30. cüneyt bolak
31. barış erdoğan
32. ayşenur sıkı (vatanım sensin)
33. melek seven (poyraz karayel)
34. deniz gürlek (poyraz karayel)
35. melih özyılmaz (poyraz karayel)
36. gökhan horzum
37. cansu çoban (yüksek sosyete)
38. serap gazel (dayan yüreğim)
39. sinan yurdakul (arka sokaklar)
40. murat özdemir (adını sen koy)
41. deniz dargı (güneşin kızları, güneşi beklerken)
42. murat aras (seksenler)
43. güliz kucur
44. didem ayberkin
45. ilker barış(kiralık aşk)
46. gül abus (kırgın çiçekler, aşk ve mavi)
47. berrin tekdemir
48. nilgün öneş
49. neşe cehiz
50. elif usman ergüden (cesur ve güzel)
51. nergis otluoğlu akoğlu (vatanım sensin)
52. nuriye bilici (vatanım sensin)
53. sema ali erol
54. mahir erol
55. ercan durmuş
56. hakan bonomo
57. aksel bonfil
58. serdar soydan (cesur ve güzel)
59. alphan dikmen (hangimiz sevmedik)
60. başak angigün
61. hazan toma (adını sen koy)
62. teoman gök (adını sen koy)
63. münevver yıldız (adını sen koy)
64. inan güngören (adını sen koy)
65. eren azak (adını sen koy)
66. elif yılmaz (adını sen koy)
67. pınar ordu (tatlı intikam)
68. feza doğru
69. burcu över (kırgın çiçekler, aşk ve mavi)
70. deniz madanoğlu (bu şehir arkandan gelecek)
71. korcan derinsu (deli sevda)
72. cihan çalışkantürk (deli sevda)
73. yılmaz şahin
74. yeşim çıtak (kırgın çiçekler)
75. ozan aksungur
76. yelda açıkgöz
77. onur ünlü
78. orçun okşar
79. gözde baykara
80. sevgi saygı
81. sinan tuzcu
82. bilal babaoğlu
83. pınar uysal (seni kimler aldı)
84. betül yağsağan (karagül)
85. fikret bekler
86. şahika erkıran çakırca
87. ayşe günsu teker
88. sevgi yılmaz
89. aylin alıveren (istanbullu gelin)
90. ayşin akbulut (evlat kokusu)
91. gülsüm öz
92. gözde baykara
93. burak acar (elif)
94. atasay koç (evlat kokusu)
95. yekta torun (umuda kelepçe vurulmaz )
96. onay durgun (kardeş payı)
97. tufan bora (seni kimler aldı)
https://seyler.eksisozluk.com/yerli-...ma-karari-aldi

bugün internette böyle bir haber duydum.acaba doğru mu?inşallah doğru bir haberdir.çünkü herkes gibi ben de sıkıldım sinema filminden daha uzun dizi seyretmekten.
bayşiir Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-04-17, 16:21   #785
hileonidas
Asistan

hileonidas kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 14.03.2017
hileonidas has a reputation beyond reputehileonidas has a reputation beyond reputehileonidas has a reputation beyond reputehileonidas has a reputation beyond reputehileonidas has a reputation beyond reputehileonidas has a reputation beyond reputehileonidas has a reputation beyond reputehileonidas has a reputation beyond reputehileonidas has a reputation beyond reputehileonidas has a reputation beyond reputehileonidas has a reputation beyond repute

Dizi sürelerinin uzun olduğuna katılıyorum. Bu konuda da dizi senaristlerinden daha çok, dizi oyuncuları, yönetmen ve diğer set ekibinin, set işçilerinin haklı isyanı olacağını düşünüyorum. Kaliteli bir senaryo ekibiyle film tadında dizi yapılır, isterse 1 saat olsun isterse 3 saat olsun biz de izleriz. Benim şu an izlediğim tek bir yerli yapım var onu da maalesef bırakma durumuna geldim. Ancak hâlâ düzeleceğine yönelik umudumu yitirmiş değilim, bekliyoruz bakalım.

Yurt dışında film tadında mini-dizi olarak çekilen dizilerin bölüm süresi bile 1 saati geçmez ve bölüm sayısı da azdır. Kurgu her yönüyle çok sağlamdır. Kaliteye, hikayeye, karakterlerin ve olayların özgün gelişimine yer verilir. Zaten Netflix, Hulu gibi online ortamların öne çıktığı bir sektörden bahsediyoruz artık.

Ülkemizde ise haftada 2,5-3 saatten dizi değil filmler izleniyor, ancak bomboş bir ekrana bakılıyor resmen. Dolayısıyla sürenin muhakkak ki kaliteyi düşürdüğü aşikar. Fakat Türk dizilerindeki tek sorun uzunluğu değil. Kaliteli ve özgün yapımlar neredeyse bir elin parmaklarını bile geçmiyor. Henüz bu konuda yeterince yetkinleşmiş bir senaryo ekibinin olduğunu düşünmüyorum. Kaliteli dediğimiz bir yapımda bile muhakkak saçmalanan bir bölüm veya senaryo oluyor. Ekrana bomboş baktığımız ya da sinir harbiyle ekranı kapattığımız oluyor. Neden? Çünkü izleyici salak yerine koyuluyor. Her dizi aynı, yani hepsini izlemek bile gerekmiyor bir dizide ne olduğunu bilmek için. Klişelerle ve vıcık vıcık ilişkilerle dolu, şiddet ve yergi, nato mermer nato kafalarla, sanatın özünden uzak yapımlar dizi diye izleyicinin önüne koyuluyor.

Yine de bu sektör ülkemizin ayakta kalmaya devam eden çok önemli bir sektörü. Zannedersem dizi ihracatında ABD'den sonra ikinciyiz. ABD ile benzer şekilde sektörde her dönem yayından kaldırılan dizi de çok. Ancak ekonomimiz bu durumu kaldıracak kadar güçlü değil. Diğer başka sektörlere de can damarı olan dizi sektörümüzün iyileşmesini ve başarılı olmasını canı gönülden istiyorum. Ama düşündünüz mü dizilerimiz hangi ülkelere satılıyor? Yani hedef kitle çoğunlukla AB değil total, ve kültürümüzün uyuşmadığı yabancı ülkeler olabiliyor. Öte yandan, sadece dizinin uzunluğundan değil, dizilere sokuşturulan saçmalıklardan, klişelerden ve kötünün sürekli kazandığı, entrikanın-şiddetin prim yaptığı, masum ilişkilerin kirletildiği senaryolardan da uzak kalınmasını arzu ediyorum. Senaristler eğer bu kapasitede değilse, kendilerini geliştirmiyorlarsa, özgün bir kurgu kurmuyor ve karakterleri dizinin uzunluğunu bahane ederek harcıyorlarsa, yani 150 dakikayı aynı kaliteyle, klişelerden, boş bakışmalardan vs. uzak kurgulamaktan uzaklarsa dizilerin süresi ister 1 saat olsun ister 30 dk, sonucun değişeceğini zannetmiyorum.

Teee ne zaman önce daha orta okuldayken tarihimizin ve hikayelerimizin ne kadar zengin olduğundan dem vurup, bunların neden dizi ya da film yapılmadığını sorgulardım. Sonunda bu konuda güzel gelişmeler oldu ve ülkemiz güzel yapımlarını ihraç eder duruma geldi. Ama ben hâlâ dizilerimizden bir Tudors, The White Queen, The Crown tarzı kaliteyi göremiyorum. Sinematik olarak ve kurgusal anlamda güzel gelişmeler olduysa da yine de daha da fazla kendilerini geliştirmeye açık bir sektör görüyorum. Bu da sadece dizilerin uzunluğunun sonucu değil. Ve maalesef ülkemizde herşeyimizle siyasete odaklı olduğumuzu görüyor ve üzülüyorum.
Eski 02-04-17, 17:45   #786
itouch
Yardımcı Yönetmen

itouch kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 31.07.2007
itouch has a reputation beyond reputeitouch has a reputation beyond reputeitouch has a reputation beyond reputeitouch has a reputation beyond reputeitouch has a reputation beyond reputeitouch has a reputation beyond reputeitouch has a reputation beyond reputeitouch has a reputation beyond reputeitouch has a reputation beyond reputeitouch has a reputation beyond reputeitouch has a reputation beyond repute
itouch kullanıcısına MSN aracılığı ile mesaj yolla

Yapımcılar giderlerden şikayetçi reklam gelirlerinden ve giderlerden kanal şikayetçi oyuncular ise paradan şikayetçi çalışma sürelerinden şikayetçi bizler ise uzunluktan şikayetçi şikayeti olmayan yok,
Eski 13-04-17, 14:51   #787
esraZM
Oyuncu

esraZM kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 26.04.2011
esraZM has a reputation beyond reputeesraZM has a reputation beyond reputeesraZM has a reputation beyond reputeesraZM has a reputation beyond reputeesraZM has a reputation beyond reputeesraZM has a reputation beyond reputeesraZM has a reputation beyond reputeesraZM has a reputation beyond reputeesraZM has a reputation beyond reputeesraZM has a reputation beyond reputeesraZM has a reputation beyond repute

Dizi süreleri kesinlikle kısalmalı kesinlikle.
Bodrum Masalı dizisi 60 dakikaya çekti diye haberler çıktı açıkçası ben çok umutlanmıştım ama maalesef yalanmış set ekibi yine zorlanmış 3 bölüm çıkarmaya.
Ee ne anladım ben bu işten.
Nilgün Öneş Bizim için tek umut internet yayıncılığı demiş
Bakalım zaman neler gösterecek
Eski 13-04-17, 15:11   #788
itouch
Yardımcı Yönetmen

itouch kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 31.07.2007
itouch has a reputation beyond reputeitouch has a reputation beyond reputeitouch has a reputation beyond reputeitouch has a reputation beyond reputeitouch has a reputation beyond reputeitouch has a reputation beyond reputeitouch has a reputation beyond reputeitouch has a reputation beyond reputeitouch has a reputation beyond reputeitouch has a reputation beyond reputeitouch has a reputation beyond repute
itouch kullanıcısına MSN aracılığı ile mesaj yolla

izleyici ne diyecek izliyor sıkıla bozula izleyicinin elinde bir şey yok
elinde imkan olanlar kanallar kısa uzunlukta diziler sipariş yapabilmeleri için kaynaklarında bol bol gösterilebilecek nesneleri olması lazım
diğer yandan dizi şirketleri de oyunculara ben süreyi kısaltıyorum senin istediğin kadar ücret vermem diye diretecek
konu bu kadar basit aslında

netice olarak da maliyetler düşürülecek

ki istenilen elde olunabilsin
itouch Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-04-17, 20:11   #789
-mine*-
Asistan

-mine*- kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 06.01.2009
-mine*- has a reputation beyond repute-mine*- has a reputation beyond repute-mine*- has a reputation beyond repute-mine*- has a reputation beyond repute-mine*- has a reputation beyond repute-mine*- has a reputation beyond repute-mine*- has a reputation beyond repute-mine*- has a reputation beyond repute-mine*- has a reputation beyond repute-mine*- has a reputation beyond repute-mine*- has a reputation beyond repute

Bu televizyon sadece rant isi degilde kulturel sosyal olarak bir araç olarak gorulseydi devlet tarafindan o zaman zaten farkli olurdu is...sabahlari tekrar veriyorsunuz, oglen tek studyoda ahlaksal anlamda yozlasmis bes para etmez insanlarin konulari evlilik kurumunun birlikteligin kirletildigi ucuz canli programlari yayinliyorsunuz sonra habere bagliyorsunuz en son aksam elinizde bir doktugunuz paranin oldugu diziyi yayinliyorsunuz onuda zaten beceremiyorsunuz...

Birkere bu diziyi neden yapiyorsunuz para için...sirf para için...çok az is oyuncularin o hikayeyi anlatmaya yansitmaya çalistiklari gerçekten bir dertleri olan bir is...tamam atomu parçalayalim demiyorum ama herkesin herkese benzedigi surekli silah, ask uçgenleri, hastane koridorarli, zirlayan tipler...ya yazik degil mi bize, yok mu anlatacagimiz birseyler? kafa hasta birkere, ruh yok, zeka araniyor, duygu yalan ve taklitten ibaret...bir yandan fakirler ev temizlemeye gidiyor falan, bir yandan butun gun oturmus bir...yapamayan takma kirpikli masali saçlariyla zengin pazar teyzeleri...

Daha ne olsun uzun olmus keske tek uzun olmak olsa problem kalitesizlik dizboyu....samimiyete hiç deginmiyorum...oyuncular da ikiyuzlu...bak Kenan bile vazgeçmis geri donuyor hani guçlu oyunculardiniz nerde direnmek....çok mu parasiz kaldiniz...hadi canim sizde...
-mine*- Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-07-17, 23:37   #790
trueblue
Yönetmen

trueblue kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 02.02.2005
trueblue has a reputation beyond reputetrueblue has a reputation beyond reputetrueblue has a reputation beyond reputetrueblue has a reputation beyond reputetrueblue has a reputation beyond reputetrueblue has a reputation beyond reputetrueblue has a reputation beyond reputetrueblue has a reputation beyond reputetrueblue has a reputation beyond reputetrueblue has a reputation beyond reputetrueblue has a reputation beyond repute

Türk dizi sektörü anlatacak hikayesi verecek mesajı olmaya dizileri sündürerek 3-5 sezona yayma ve her bir bölümü 150 dakika çekme çabasıyla SIFIRI TÜKETTİ. Neden bölüm başı 150 dakika çekiliyor. Çünkü Araplara 30 dakikası bir bölüm diye satılıyor. 150 dakika 5 bölüm fiyatına veriliyor.

Sonuç ne oldu ?? Yerli izleyici dizi beğenmez hale getirildi. Araplarda bizim tatsız ve yavan dizileri izlemekten bıktılar. Olacağı buydu.

Bookmarks

Şu an bu konuyu görüntüleyen kullanıcı sayısı: 1 (0 üye ve 1 misafir)

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Mesajlara cevap yazamazsınız
Mesajınıza eklenti ekleyemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
SimgelerAçık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu Kapalı

Hızlı Geçiş