Arama 
ÜYE OL  |  Kayıp Şifre  |  Aktivasyon   
Ana Sayfa  |  Forum  |  Haberler  |  Video  |  Diziler  |  Fotoğraf Galerisi  |  Biyografi  |  Gruplar  |  Ratingler

Geri Git   DiziFilm.com Forum > Yerli DiziFilmler > Vatanım Sensin

Yanıtla

Vatanım Sensin kategorisinde Vatanım Sensin - Bölüm Yorumları konusunu görüntülemektesiniz.

Konu Araçları Mod Seç
Eski 19-05-17, 19:58   #391
hileonidas
Asistan

hileonidas kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 14.03.2017
hileonidas has a reputation beyond reputehileonidas has a reputation beyond reputehileonidas has a reputation beyond reputehileonidas has a reputation beyond reputehileonidas has a reputation beyond reputehileonidas has a reputation beyond reputehileonidas has a reputation beyond reputehileonidas has a reputation beyond reputehileonidas has a reputation beyond reputehileonidas has a reputation beyond reputehileonidas has a reputation beyond repute

Alıntı:
ayshe_yeshil tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
28. bölüm ve 18. bölüm Hilal - Leon gerginliği:

H: Bundan sonra sana itimat etmem kabil değil / L: İsyancı bir türk kızına his beslemem kabil değil

H: Yoksa sizi ihbar etmek mecburiyetinde kalırım / L: Yoksa seni kendi ellerimle tutuklarım.

Sevgili Yunik. Evet bu ikisi basbayağı kendisinin yansıması.
Evet Ben hep söylüyorum eşit karakterler ve eşit yazılıyorlar. Hilal'in Leon'u annesine anlatırken onun canıyla sınandığını söylemesi bile tesadüf değildi bence. Leon da sonuçta Hilal'in canıyla sınanıyor sürekli. O kadar aynılar ki, mektuplarının analizini yaptığımızda da görüyoruz aslında... Çalgıcıların Andreas Akis'i Halit İkbal'in Yunan müsveddesi olarak tanımlaması da... Of çok muazzamlar detaylarda kayboluyor insan, lütfen harcanmasınlar

Bir de ben Leon'un o süt dökmüş kedi gülümsemesine gömülmek istiyorum mümkünse. Yavrimu
Eski 19-05-17, 20:10   #392
algea
Asistan

Giriş Tarihi: 14.01.2017
algea has a reputation beyond reputealgea has a reputation beyond reputealgea has a reputation beyond reputealgea has a reputation beyond reputealgea has a reputation beyond reputealgea has a reputation beyond reputealgea has a reputation beyond reputealgea has a reputation beyond reputealgea has a reputation beyond reputealgea has a reputation beyond reputealgea has a reputation beyond repute

Alıntı:
esmer_-ezel tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Her bir kelimesine katılıyorum
Bende rahatsız olunacak bir durum görmedim o sahnelerde Azize ger seferinde Cevdet dedi Tevfik'e de bunu söyledi sadece göstermelik Tevfik beklerim dese de bile bekleme diye tavrını net bir şekilde koydu Azize
Ayrıca arada sekiz buçuk senenin özlemi var Canından çok sevdiği kocası vatanım sensin dediği adam geliyor özlemi bir yana bu sefer de düşmana aşık olması ile çelişip durdu Azize onların hasreti biter mi hiç gayet dozunda sahnelerdi o sahneler
Onun için Tevfik ile evli olmasının zerre bir engeli yok Azize hep Cevdet'in Azize'si idi öylede kaldı kimseye Ümit falan da vermedi
Selam,
Cok guldum, once Leon Yıldız'a umit verdi muhabbetleri dondu. Simdi de Azize Tevfik'e umit verdi muhabbetleri mi donecek..

Yok artık.. Bu dizide kimse sevdiginden baskasina umit vermiyor, soz de vermiyor, gelecek planı da yapmiyor. Bu dizide evlilikler sevda bagi ile kuruluyor. Kimin gonlu kimdeyse, o onunla evli.. Cevdet ve Azize evliler, Hilal ve Leon'da oyle. Yıldız ve Ali kemal evlenseler de benim gozumde evli olmayacaklar cunku aralarında bir sevgi bagi (yine benim gozumde) yok.

Sevgi iyilikti, dostluktu…
Sevgi emekti..

Bu dizide ciftler sevgi ile evliler.
Sevgilerimle
algea Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-05-17, 20:27   #393
primumnonocere
Asistan

Giriş Tarihi: 27.03.2017
primumnonocere has a reputation beyond reputeprimumnonocere has a reputation beyond reputeprimumnonocere has a reputation beyond reputeprimumnonocere has a reputation beyond reputeprimumnonocere has a reputation beyond reputeprimumnonocere has a reputation beyond reputeprimumnonocere has a reputation beyond reputeprimumnonocere has a reputation beyond reputeprimumnonocere has a reputation beyond reputeprimumnonocere has a reputation beyond reputeprimumnonocere has a reputation beyond repute

Leonu Leon yapan sey Hilal, dolayisiyla Hilale bir sey olursa ortada Leon diye bir sey de kalmaz,bize Leonu sevdiren sey Hilal aslinda biz Hilal effect'ini sevdik Leonun...Hilalle kendi gercek kimligine bürünen Leonu sevdik,Hilale duydugu aşka cok sey borclu bu yuzden ... Hilalle sekillendi onunla yeniden tanidi kendini,bir kimlik borclu ona...Hilali kaybetmesi demek kendi benligini kaybetmesi demek her seyden once, o yuzden de onun gozlerinde son bulmayacak bir ruyadan uyanmaktansa sonsuza kadar uyumayi diliyor.Cunku uyanmasiyla uyanmamasi arasinda bir sey farketmiyor.Ilk bolumler kacimiz sevdik ki Leonu,kendini sevmeyen Leonu biz de sevmedik,cunku bize hep olmaya calistigi kisi gosterildi aslinda oldugu kisiyi ise Hilalle tanidi...Bu cok onemli bir ayrinti cunku Hilalin pesinden kosarken aslinda kendi kimliginin de pesinden kosuyordu Leon...Hilale her bir adiminda kendine daha cok yaklasiyordu...Hilalle bu kadar basit empati kurabilmesi de bundandi,o zehir zemberek Halit Ikbal yazilarindan sonra solugu hastanede alisi bundandi,bunun gurursuzlukla falan ne ilgisi var cok güldüm gerçekten sosyal medyadaki yorumlara bu yalnizca karsinizdaki insani kendinizden cok tanimanizdan kaynaklanir...Ayni sey Hilal icin de gecerli nitekim Hilalin 'ben onu vurdugum vakit sanki kendime sıktım o kursunu canim hicbir vakit bu kadar yanmamisti' itirafi da bunu destekler nitelikte.Birbirlerine verdikleri zarardan en zararli kendileri cikiyorlar cunku onlar artik 'bir'ler.

Gelelim bolumdeki HiLeon sahnelerine ama oncesinde her ne olursa olsun Leonu kendi cizgisinden saptirmadan yazan senaristlere tesekkur ediyorum...Leon'u gercekten guzel yazdilar karakter cok guzel oturmus,gecen bolum 'Leon saklayamaz ki,yalan soyleyemez ki Hilale 'dedim ,bu bolum döküldü hemen (: Cunku Hilalin gozlerine bile rahat rahat bakamiyordu,o gozler ki onu hayal alemine surukluyor,hayalsiz daha fazla yasayamadi cocugum...Mahkeme salonunda da ayni telasi yasamistim,bu cocuk nasil inkar edecek dedim yalan soyleyemez ki orada da döküldü hemen...Bu yuzlesmenın olacağını biliyordu Leon er ya da gec,huzursuzlugu da bundandi,erken gelmesi olasi kliselerin ve daha ciddi malumat vermelerin onune gecti bana kalirsa,teslim olurum yoksa ben hala bu replikteyim sarip sarip izliyorum....Hilalin boyle bir tepki verecegini dahasi fazlasini bile verebilecegini Leon bizden once dusunmustur zaten musterih olun...Ama en sevdigim ayrintilardan biri de Hilal istemedikce asla dokundurtmuyor kendine ,ona dokunamamasiyla cezalandiriyor,ilerde cekecegi var Leonun daha bunlar iyi gunleri bence (: Bu konuda cok guzel seyler yazmissiniz bana yazacak pek bir sey kalmamis....

Ali Fuat Pasa'ya ulasmasi elzem olan bir pusulayi tasiyan elci Yunanlar tarafindan ölduruluyor ve haber gidemiyor,bunun sonucunda Afyona taarruza gecerler ve biz de elimiz kolumuz bagli izlersek biliniz ki Leon o uniformaya donmeyi fazlasiyla haketmistir o telgrafi bozarak...Ben en basindan sezon finalinden once uniformaya donecegini savundum hala da savunuyorum hatta gelecek bolum bile olabilir,Vasilinin elinde Hilal gibi bir koz varken istedigi her seyi yaptirabilir Leona ama Leon da farkettirmeden dahasi farketmeden Cevdetin oyunlariyla Vasiliye karsi buyuk bir tehdit olacakmis gibi hissediyorum...Ama oncesinde masanin uzerine basilmak uzere birakilmis bir adet Andreas yazisi ve telgrafin ignesini bulan bir Hilal bekliyorum...Bunlari birakacak ve o uniformayi giyinmeye gidecek Leon bu bolum ....Igneyi benim caldigimi anladilar artik bana guvenmiyorlar demesi de yeterli olacak gibi zaten kisa surecek demisti Vasili de...

NOT; Ben milletimi iyi tanirim ama senin babani taniyor oldugundan supheliyim diyen Hilalin,Vasiliyle konusmus olma olasiligi da gozumde artmis durumda...
primumnonocere Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-05-17, 21:17   #394
*serap*
Yönetmen

*serap* kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 16.10.2008
*serap* has a reputation beyond repute*serap* has a reputation beyond repute*serap* has a reputation beyond repute*serap* has a reputation beyond repute*serap* has a reputation beyond repute*serap* has a reputation beyond repute*serap* has a reputation beyond repute*serap* has a reputation beyond repute*serap* has a reputation beyond repute*serap* has a reputation beyond repute*serap* has a reputation beyond repute

Alıntı:
esmer_-ezel tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Her bir kelimesine katılıyorum
Bende rahatsız olunacak bir durum görmedim o sahnelerde Azize ger seferinde Cevdet dedi Tevfik'e de bunu söyledi sadece göstermelik Tevfik beklerim dese de bile bekleme diye tavrını net bir şekilde koydu Azize
Ayrıca arada sekiz buçuk senenin özlemi var Canından çok sevdiği kocası vatanım sensin dediği adam geliyor özlemi bir yana bu sefer de düşmana aşık olması ile çelişip durdu Azize onların hasreti biter mi hiç gayet dozunda sahnelerdi o sahneler
Onun için Tevfik ile evli olmasının zerre bir engeli yok Azize hep Cevdet'in Azize'si idi öylede kaldı kimseye Ümit falan da vermedi
Tevfik bile durumu biliyor aslında bir nebze Cevdet bebeği söylediğinde bir bozulmuştu sonrada mutluluktan seviniyor havalarına girmişti hatta Cevdet sen Azize'yle bunun içinmi evlendin deyince onaylamak zorunda kaldı

Zaten her bölüm bu şekilde olmaz bu hafta kavuşmaya özel sahnelerdi bunlar önemli olan bu sahneler değil karakterlerin esaslı oluşu Azize akıllandı mücadelede çok fazlasıyla etkin ve Cevdet'in gerçek kimliğini öğrendiya benim için başka şeye gerek yok bu sahneler olmayabilirde arada sırada olur yani Azize ve Cevdet artık beraber mücadele edecekler bu herşeyden önemli tek korkum bebek var onun başına bişey gelebilir bu zamana kadar pek sağlam durdu yerinde dilerim doğuma kadarda orda kalabilir
*serap* Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-05-17, 21:58   #395
Wamprnseshazal
Asistan

Wamprnseshazal kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 19.09.2011
Wamprnseshazal has a reputation beyond reputeWamprnseshazal has a reputation beyond reputeWamprnseshazal has a reputation beyond reputeWamprnseshazal has a reputation beyond reputeWamprnseshazal has a reputation beyond reputeWamprnseshazal has a reputation beyond reputeWamprnseshazal has a reputation beyond reputeWamprnseshazal has a reputation beyond reputeWamprnseshazal has a reputation beyond reputeWamprnseshazal has a reputation beyond reputeWamprnseshazal has a reputation beyond repute

Bölümle ilgili değil de jenerikle ilgili yazıcam..

7/8 yaşından beri ekranda olan birçok dizide rol alan güzel deneyimler kazanan Miray Daner'in jenerik de en sona yazılması beni üzüyor.. Şu an da başrol olan birçok oyuncudan üstün performans sergiliyor Miray, karekteri Hilal de dizinin en önemli karekteriyken bu kızın geriye düşmesine anlam veremiyorum..
18 yaşında olduğu için mi, en genç oyuncu o olduğu için mi geride? 18 yaşın da ama ben oyuncuyum diyen başrolere ders verir performansıyla..

Boran Kuzum, Miray Daner ve Genco Özak olarak geçse daha mantıklı.. Kubilay iyi bir oyuncu değil zaman zaman beğensem de genel olarak baktığım da iyi değil. Dimitri gibi derin bir karekterin duygularını nasıl aktaracak merak ediyorum.

Miray'ın adı Boran dan sonra yazılmalı bu kız bunu hak ediyor.. hem karekterlerin popülerliğinden yararlansınlar hem de karekteri canlandıran oyuncuyu jenerik de geri plana atsınlar çok sinir oldum. Umarım düzeltirler bu durumu..
Eski 19-05-17, 21:59   #396
stopwaitasec
Set Görevlisi

stopwaitasec kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 29.07.2016
stopwaitasec has a reputation beyond reputestopwaitasec has a reputation beyond reputestopwaitasec has a reputation beyond reputestopwaitasec has a reputation beyond reputestopwaitasec has a reputation beyond reputestopwaitasec has a reputation beyond reputestopwaitasec has a reputation beyond reputestopwaitasec has a reputation beyond reputestopwaitasec has a reputation beyond reputestopwaitasec has a reputation beyond reputestopwaitasec has a reputation beyond repute
Varsayılan Yildiz ve Ali Kemal'e dair

Cevdet&Azize
Hilal&Leon
Bu ciftleri cok konusuyoruz ben bu defa neden bu ciftlerin olurken Yilke diye bir ciftin oldugunu kabul etmedigimi yazmak istedim.

Vatanim Sensin evreninde benim icin cift olabilmis yalnizca bu karakterler var. Cunku karsilikli bir sevgi var! Diger bir cift Yilke gorulse de kesinlikle ne Yildiz Ali Kemal'i ne Ali Kemal Yildiz'i sevmiyor. Ve bu cifte inandirici bir ask hikayesi paslamak icin artik gec kalindi.
Yildiz cok bencil cokca takintili cok vurdumduymaz cok lukse duskun bi kiz evet ama bu birini sevip asik olmasina engel degildi. Senarist bence bu yolu secmek istemedi ve bu ciftten vazgecildi. Ben 2. Sezon daha fazla zorlama sahneler gorulecegini dusunmuyorum, ikisinin hayatlari da birbirleriyle karsilastiklari kavsaklardan baska yonlere sapacaktir.
Bir kere Yildiz Ali Kemale sevgi beslemiyor. Onun kendisini sevmesini istiyor ama kendisi Ali Kemali sevmeyi muhim bulmuyor. "Her gece basini yastiga koydugunda yasadiklari anlari dusunen bir Ali Kemal" hayal etmeyi seviyor, Ali Kemali tek basina hayal etmeyi ise hic denememis. Ikisi de cinsel olarak birbirinden etkileniyor olabilir bazen ama bu birini sevmek midir? Hic tanimadigin yolda gordugun insanlari begenip hoslanmaktan ne farki var bunun.
Hayal kurmuyorlar ya da yanlis bir hayale kapiliyorlar. Yildiz on yil sonra kendini bir kocayla goruyor evet, zengin itibarli kibar modern goruslu bir kocayla. Bu Ali Kemal olabilir ama olmasa da hic sorun etmem canim ne olacak dusuncesinde..Yani herkesin her kizin kucukken hayal ettigi o beyaz atli prensi istiyor hala, ancak daha sık eleyip dokuyor cunku donemin ozelligi geregi kadinlara kibar ve centilmen davranan adam bulmak hayli guc. Mustafa Samiyi ve Stavroyu bu nedenle hic gozune kestirip hayal kurmadi cunku itibarli hayat tarzlarina ragmen yeterli kibarlik ve ilgi alakayi bulamadi onlarda. Leonda ise butun bu ozellikler kombo yapmisti bir adim one cikiyordu. Ali Kemali de sakliyordu hep yedekte, olur da hic secenegim kalmassa ya da itibar kazanip zenginlesirse diye..Yildiz kurdugu duslerin ve kendi icinde yasadigi o muazzam acinin farkindaydi Ali Kemal'in hep. UMURSAMADI. Beni bekleyen bir yedek olsun da gonlu alinir bi ara nolucak dedi.
Simdi ise tam da o hicbir secenegim kalmassa diye derin dondurucuya attigi buzlanmis Ali Kemali cikarmaya karar verdi. Ama buzluktaki Ali Kemal'in bir kismiyla yemek yapmaya pisirmeye calisan bir Eleniye tosladi. Yine UMURSAMADI. Sevse kiskansa opustugumuzu biliyorsun diyen o Rum kizina o sekilde umursamazca bakamaz, ustune gidip bu laflari duymaya calismazdi. Tek yasadigi sey egosunun soyle bir sarsilmasiydi. AIi Kemalin yalnizca baska bir kizi arzulayabilme ihtimaline kizdi o. Yine ve yine kendine toz kondurmadan baskalarinda kusur bulmayi intikam almayi yine o cocugu uzmeyi istedi. Yildizi bu gune kadar etkilemeyen Ali Kemal ne bu saatten sonra Yildizin karakterine etki edebilir ne de kalbinde yer edebilir, uzgunum ama Ali Kemal mutlulugu bu karakterle bulamayacak.
Ali Kemal de aslinda asik degil. Yani asik ama GERCEK YILDIZA DEGIL ASKIYLA DONUSTUREBILECEGINI SANDIGI YENI YILDIZA ASIK. Yildizi kosulsuz sartsiz sevmiyor ama her kosulda guzel buluyor. On yil sonra kendini Yildizla birlikte gormek istiyor cunku neden olmasin? Diyor ki on yila ohoo onun akli basina gelir olgunlasir. Onun boyle biri sevemeyecegi biri oldugunu kabullenmiyor. Kendisini kosulsuz sevmeyecegini kabullenmis ama. Ergenlik travmasinin da yogun etkisiyle degisik hislerine ask adini verip aci cektigini dusunuyorum. Bu karakterler birbirine iyi gelmiyor ve diger genc cifte karismalarina ise fanlar hakli olarak izin vermiyor. Yani ya bu deveyi gudecekler ya bu diyardan gidecekler. Ya yeni karakterlerle aski tadacaklar ya da onlarin hikayesi ask yolunu teget gececek ve iki cift diziyi yurutecek yeni sezon. Ben dimitri olayi sonrasi dizi sakinlesene kadar kendi adima ikinci yolu yeglerim. Bu dizi Yilke olmadan guzel.
stopwaitasec Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-05-17, 22:19   #397
nelke
Yönetmen

nelke kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 17.03.2008
nelke has a reputation beyond reputenelke has a reputation beyond reputenelke has a reputation beyond reputenelke has a reputation beyond reputenelke has a reputation beyond reputenelke has a reputation beyond reputenelke has a reputation beyond reputenelke has a reputation beyond reputenelke has a reputation beyond reputenelke has a reputation beyond reputenelke has a reputation beyond repute

Yine agir bolumdu

Cevdet ve Azize sahnesi cok guzeldi

Hilal yine ispat etti vatansever oldugunu .Yildiza lafim yok
Alıntı:
7/8 yaşından beri ekranda olan birçok dizide rol alan güzel deneyimler kazanan Miray Daner'in jenerik de en sona yazılması beni üzüyor.. Şu an da başrol olan birçok oyuncudan üstün performans sergiliyor Miray, karekteri Hilal de dizinin en önemli karekteriyken bu kızın geriye düşmesine anlam veremiyorum..
18 yaşında olduğu için mi, en genç oyuncu o olduğu için mi geride? 18 yaşın da ama ben oyuncuyum diyen başrolere ders verir performansıyla..

Boran Kuzum, Miray Daner ve Genco Özak olarak geçse daha mantıklı.. Kubilay iyi bir oyuncu değil zaman zaman beğensem de genel olarak baktığım da iyi değil. Dimitri gibi derin bir karekterin duygularını nasıl aktaracak merak ediyorum.

Miray'ın adı Boran dan sonra yazılmalı bu kız bunu hak ediyor.. hem karekterlerin popülerliğinden yararlansınlar hem de karekteri canlandıran oyuncuyu jenerik de geri plana atsınlar çok sinir oldum. Umarım düzeltirler bu durumu..
2 ci sezonda belki duzeltirler.Hilalin bu kadar sevilecegini bilmiyordular
nelke Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-05-17, 22:44   #398
bornforthis
Yardımcı Yönetmen

bornforthis kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 29.06.2008
bornforthis has a reputation beyond reputebornforthis has a reputation beyond reputebornforthis has a reputation beyond reputebornforthis has a reputation beyond reputebornforthis has a reputation beyond reputebornforthis has a reputation beyond reputebornforthis has a reputation beyond reputebornforthis has a reputation beyond reputebornforthis has a reputation beyond reputebornforthis has a reputation beyond reputebornforthis has a reputation beyond repute

Alıntı:
Wamprnseshazal tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle

Bölümle ilgili değil de jenerikle ilgili yazıcam..

Kesinlikle katılıyorum. Miray çok genç bir oyuncu ama senelerdir bu sektörde. Ben Pınar Deniz'i daha önce hiç duymadım mesela, ondan da önde olması lazım. Miray gerçekten iyi oyuncu ya çok küçük falan ama üniversitede tiyatro falan da okursa çok iyi olur. Her şeyine bayılıyorum ekran aydınlanıyor onun her sahnesinde. Duru bir güzelliği de var. Yıldız'ın güzel olduğu söyleniyor ya karakterinin teması bu, dizinin başından beri Hilal'i çok daha güzel buluyorum. Umarım kötü ajanslarla devam etmez de sağlam insanlarla çalışır Miray Daner. Başka ajans bulması dileğiyle.
Eski 20-05-17, 00:40   #399
pır
Asistan

pır kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 17.10.2009
pır has a reputation beyond reputepır has a reputation beyond reputepır has a reputation beyond reputepır has a reputation beyond reputepır has a reputation beyond reputepır has a reputation beyond reputepır has a reputation beyond reputepır has a reputation beyond reputepır has a reputation beyond reputepır has a reputation beyond reputepır has a reputation beyond repute

Alıntı:
*serap* tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Genel olarak öpüşmeleremi karşısınız yoksa sadece Azize ve Cevdet'emi onu tam olarak anlayamadım sanki öpüşmenin ilk kez yaşandığı bir dizi gibi tepki vermişsiniz gerek tarihi gerekse normal dizilerde mutlaka öpüşme oluyor olmayan diziyi görmedim komedi sitcomlar hariç

Ben dediğiniz konuda rahatsız olmadım neden derseniz ortada gercek bir durum yok bu evlilik çakma daha evlenmeden Azize dediki Tevfiğe bu evlilik sadece göstermelik olacak o da ne dedi kabul etti yani Azize ona ümit vermedi gerçek bir evlilik olacağına dair hatta evlendiklerinde Tevfiğin ilan-i aşkına bile okey demedi Tevfik ısrarla ben beklerim demesine karşılık boşuna bekleme dedi bence öpüşmeden ziyade bundan da rahatsız olmanız gerekiyordu hal böyle olunca Azize Cevdet beni rahatsız etmez fakat Tevfiğe umut verseydi bana süre ver alışmam için sana deseydi yada aralarında bişey geçseydi çok rahatsız edebilirdi herkesi, bu konuda tepki görmedim hiçbir yerde zaten artık bu saatten sonra Tevfik'le evlide kalırlarmı orası tartışılır bu sayede evlilikte biter belki başka türlü Azize çok zor kurtulur bundan

Ayrıca Azize ve Cevdet sahnelerinde abartı yoktu onca geçen yılın özlemi vardı bırakalım da o kadar olsun yani sürekli bu moddalar gibi yorumlar yapılıyor çok etkileyici sahnelerdi o aşkı tutkuyu hissettiren sahnelerdi
hayır öpüşmelere karşı değilim sadece tarihi dizilerde fazla gerektiğini düşünmüyorum hele de daha birbirlerine aşkını yeni ilan etmiş iki karakterin( alikemal yıldız) aklının uçkurlarında olması beni rahatsız etti(alikemalin gözlerinin yıldızın dudaklarında olması)

gelelim esas meseleye eğer ortada bir evlilik varsa ister sahte olsun ister gerçek bir aldatma asla doğru kabul edilemez kaldı ki kim biliyor bu evliliğin sahte olduğunu? diyebilrisiniz ki elalemin bilmesi gerekmez madem bilinmesi gerekmez evlenirken neden şahide ihtiyaç duyulur

bu yüzden azizeyle cevdetin bu durumu bu gün için bir şey ifade etmese de o zaman için zina olarak kabul edilir

söz konusu evlilik ister sahte olsun ister gerçek farketmez
Eski 20-05-17, 03:17   #400
ACABA
Yönetmen

ACABA kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 20.11.2013
ACABA has a reputation beyond reputeACABA has a reputation beyond reputeACABA has a reputation beyond reputeACABA has a reputation beyond reputeACABA has a reputation beyond reputeACABA has a reputation beyond reputeACABA has a reputation beyond reputeACABA has a reputation beyond reputeACABA has a reputation beyond reputeACABA has a reputation beyond reputeACABA has a reputation beyond repute

Birbirinden kıymetli arkadaşlarımın, yine birbirinden değerli yorumlarını okumakla birlikte sanırım başlık da da bir yorgunluk varmış hissine kapıldım. Nerede bir gün de bir başlık kapatan Vatanım Sensin izleyicileri…
Yorumlar da en çok kim kimi daha çok seviyor fikir tartışması yapılmış. Aslında bu tartışmaların yapılmasının sebebi tüm yükün Leon’a yüklenmesi… Acaba Leon ile İsmail abi ( Leyla ile Mecnun ) akraba mı? Bu bölüm izlediğimiz Hilal ve Leon tartışma sahnelerini izler iken, o hissi ekran başında hisseden var mı? Hilal ve Leon ikilisine yazılan senaryo bence kötü sorunda buradan kaynaklanıyor… Ortada iyi bir senaryo yok maalesef Hilal ve Leon için. Sezon finali kaçıncı bölüm bilmiyorum ama senarist hızla konuları toparlamak istiyor ama toparlayım der iken, bazı konular ya gösterilmiyor ya da eksik gösteriliyor. Maddeler halinde örnek vermek gerekirse;

1 - 27. Bölüm de Leon’un aninde ortadan kaybolmuş idi. Bu durum Hilal, Ali Kemal, Mehmet, çalgı ekibi tarafından kuşku ile karşılanmış idi. Lakin, bu bölümün başında bakıyoruz ki, Leon, geri dönmüş ve kimse de Leon sen neredeydin diye sormamış? Peki neden insan bir sormaz mı, Leon, seni Yunan askerleri arar iken, sen neredeydi diye sormaz mı?

2 – 27. Bölüm de Vasili, Leon’dan telgrafın icabına bakmasını istiyor ama 28. Bölüm de Leon, telgrafın icabına bakıyor ama nasıl yaptığını biz göremiyoruz?

3 - Tahmin ettiğimiz gibi Vasili, Hilal’i, öldürmek tehdidiyle Leon’u ikna etmiş. Peki sadece bu kadar mı, Vasili, Hilal ile önceden görüştü mü? Ya da Leon, bu tehdidi duyunca teklifi hemen mi kabul etti yoksa babasıyla tartıştı mı, bilmiyoruz keşke bu sahneleri de izleseydik diye düşünüyorum…

İlk Hilal ve Leon tartışmalarına gelince, Hilal’in şunu kabul etmesi gerekir Leon bir Yunan vatandaşı ve düne kadar Yunan askeri üniformasını giymiş birisi hemen değişmesini bekleyemezsin. Ve Hilal’in, Leon’u tanıyamadığı aslında bu bölüm de ortaya çıktı. Ne dedi Hilal, Leon’a, daha baba bile diyemiyorsun. Halbuki, Leon’u tanısa idi Leon ile babası arasında bir sorun olduğunu bilir idi. İşte çiftler birbirini tanımadan, birbirleriyle konuşmadan aşık olurlarsa, sevgili olurlarsa bu tip sıkıntılar da olur. Halbuki hem geçen bölüm hem bu bölüm Hilal ile Leon’un konuşmasını isterdim, çünkü bu çiftin konuşmaya ihtiyacı var. Keşke bu bölüm de o ilk tartışma da Hilal ve Leon içindekilerini dökseler idi. Hasan Basri’nin, öldürülmesi ile ilgili konuşsalar idi bence güzel olur idi diye düşünüyorum.
Son tartışmalarına gelince, aslında Hilal’de, biliyor idi daha doğrusu tahmin ediyordu diyebiliriz ama konduramıyor idi ama gerçekler apaçık ortada idi ve daha da kendini kandıramazdı Hilal… Hilal ve Leon’un bu sahnesinde ben etkilenmedim replikler zayıf idi. Tamam Leon’un, anlatacak bir şeyi yok ama konuşamamasına anlamadığımı belirtmek isterim. Elbette sonun da Hilal ve Leon bir araya gelecek ama umarım bu ilişkinin arasında Mehmet girmez diye düşünüyorum.
ACABA Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Bookmarks

Şu an bu konuyu görüntüleyen kullanıcı sayısı: 11 (1 üye ve 10 misafir)
valentinee
Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Mesajlara cevap yazamazsınız
Mesajınıza eklenti ekleyemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
SimgelerAçık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu Kapalı