Arama 
ÜYE OL  |  Kayıp Şifre  |  Aktivasyon   
Ana Sayfa  |  Forum  |  Haberler  |  Fragmanlar  |  Diziler  |  Fotoğraf Galerisi  |  Gruplar  |  Reytingler

Geri Git   DiziFilm.com Forum > Arşiv > Yabancι DiziFilm Arşivi > Dexter

Bilgilendirme Mesajı

Yanıtla

Dexter kategorisinde Dexter konusunu görüntülemektesiniz.

Konu Araçları Mod Seç
Eski 06-11-12, 17:15   #771
litak
Yönetmen

litak kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 14.08.2008
litak has a reputation beyond reputelitak has a reputation beyond reputelitak has a reputation beyond reputelitak has a reputation beyond reputelitak has a reputation beyond reputelitak has a reputation beyond reputelitak has a reputation beyond reputelitak has a reputation beyond reputelitak has a reputation beyond reputelitak has a reputation beyond reputelitak has a reputation beyond repute

7x06

Spoiler İçermektedir
Eski 06-11-12, 17:31   #772
medsul
Yönetmen

medsul kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 22.11.2005
medsul has a reputation beyond reputemedsul has a reputation beyond reputemedsul has a reputation beyond reputemedsul has a reputation beyond reputemedsul has a reputation beyond reputemedsul has a reputation beyond reputemedsul has a reputation beyond reputemedsul has a reputation beyond reputemedsul has a reputation beyond reputemedsul has a reputation beyond reputemedsul has a reputation beyond repute

Alıntı:
ezgi_naz tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Kesinlikle katılıyorum.Resmen 6. sezona damgasını vuran Deb'in Dexter'a aşık olduğunu kabullenmesi 7. sezonda üzerinde hiç durulmayan bir konu haline geldi.Oysa ben de ne kadar çok 7. sezonun gelmesini beklemiştim 6. sezon finalinden sonra ancak şimdi o umutlarıma dair hiç bir belirti göremiyorum.
Tamam DExter salt Aşk için izlenecek bir dizi değil ama yine de bence bu tür dizilerde AŞK olduğu zaman daha izlenesi hale geliyor.En azından yayınlanır yayınlanmaz izleme isteği uyandırıyor belli bir heyecan katıyor.Tamam Dexter şu anda da oldukça heyecanlı ama aşk başka bir tad katıyor bütün dizilere özellikle de gerilim/polisiye olan bu tarz dizilere.

Bu başlıkta Debra'nın kıskançlığı yüzünden Hanna'yı öldüreceği konuşuldu 7. sezn finaline bence de böyle olsa çok güzel olurdu hemde son sezon olan 8. sezonda DEbra ile DExter ilişkisini hatta birlikte öldürme ilişkisini de görebilme imkanımız olurdu.

şimdi 6. bölümü izledim de Umarım DExter ve Hanna arasında bir aşk olmaz istemiyorum sürekli böyle birbirlerini öldürmeye çalışsınlar bunun üzerine kurulu bir ilişki olsun ama AŞk olmasın çünkü o zaman DEbra'nın aşkı cidden ortada sap gibi kalmış olacak.Madem ortaya bir konu atıyorsunuz devamını getirin.
Geçenlerde bir yerlerde yeni bölüm resimlerini görmüştüm... deb&hanna ikilisinin sahnesi vardı sanırım..büyük ihtimal deb yazardan öğrendiği şeylerden sonra sorgulamak isteyecektir..
adı geçen senaryoda oldukça mantıklı....sezon sonlarında çoğunlukla kıskançlıktan birazda dexteri kurtarma çabasından onu planlı bir şekilde olmasa bile öldürebilir..
ayrıca kesinlikle aynı fikirdeyiz.. dediğim gibi bu ilişki yürür mü bilmiyorum...
ama senaristler madem bunca şey söylettiler şimdi sanki hiç birşey olmamış gibi bu konunun yakınından bile geçmiyor olmaları komik duruyor...

hanı en azından deb kıskançlığını imalarını yada yine pisikolog ile konuşmalarını izlemeliydik....bak kaç bölüm oldu halan en ufak bir sahne bile olmadı... bu ne şimdi yani...onca zaman boşuna mı bekledik...
Eski 06-11-12, 22:42   #773
medsul
Yönetmen

medsul has a reputation beyond reputemedsul has a reputation beyond reputemedsul has a reputation beyond reputemedsul has a reputation beyond reputemedsul has a reputation beyond reputemedsul has a reputation beyond reputemedsul has a reputation beyond reputemedsul has a reputation beyond reputemedsul has a reputation beyond reputemedsul has a reputation beyond reputemedsul has a reputation beyond repute

Aslında Debra'nın Dexter'a aşık olması saçma değil...
Bana kalsa, debra'yı madem aşık edeceksiniz ve izleyiciyi şoka uğratma niyetindesiniz o zaman debra'yı birden bire aşık etmek yerine daha doğrusu bu hislerine bir pisikolog sırasında kabul edip farkına varmasındansa
yıllardır gizlice de olsa dexter'a aşık olduğunu fark etmesini tercih ederdim...

Bunun yerine ilk kez birisinin onun gerçek duygularını öğrenmiş olmasının korkusunu ve aynı zamanda bunu konuşabilecek birisini bulmanın verdiği rahatlığı duygu değişikliğini izlemek çok daha mantıklı ve anlamlı olurdu..
şimdi insan istemez kadın ile konuşma yapmasa kadın doğru sorular sormasa bu kız yıllarca kime aşık olduğunun farkına varamayacakmıydı...

Hanı abartıp geçmişe bir kaç dönüş sahnesi ekleyerek aslında izleyicinin görmediği fark etmediği izlemediği şeyleri gösterip "Vawww canına meğersem deb o an bunu yapmış "felan fıstık diyebilirdik....

ama işte tüm bunlar bu dizi kaldırabilirmiydi ondan emin değilim... benim dediğim klasik aşk dizilerine benzer olmaya başladı..
ama diyorum ya madem bir şeye başladınız adam gibi devam edinde keyfimiz yerine gelsin...EZGİ NAZ arkadaşında dediği gibi birazcık aşkın biraz duygusallığın kimseye zararı olmaz...
medsul Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-11-12, 23:52   #774
ezgi_naz
Oyuncu

ezgi_naz kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 28.11.2006
ezgi_naz has a reputation beyond reputeezgi_naz has a reputation beyond reputeezgi_naz has a reputation beyond reputeezgi_naz has a reputation beyond reputeezgi_naz has a reputation beyond reputeezgi_naz has a reputation beyond reputeezgi_naz has a reputation beyond reputeezgi_naz has a reputation beyond reputeezgi_naz has a reputation beyond reputeezgi_naz has a reputation beyond reputeezgi_naz has a reputation beyond repute

Alıntı:
medsul tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Geçenlerde bir yerlerde yeni bölüm resimlerini görmüştüm... deb&hanna ikilisinin sahnesi vardı sanırım..büyük ihtimal deb yazardan öğrendiği şeylerden sonra sorgulamak isteyecektir..
adı geçen senaryoda oldukça mantıklı....sezon sonlarında çoğunlukla kıskançlıktan birazda dexteri kurtarma çabasından onu planlı bir şekilde olmasa bile öldürebilir..
ayrıca kesinlikle aynı fikirdeyiz.. dediğim gibi bu ilişki yürür mü bilmiyorum...
ama senaristler madem bunca şey söylettiler şimdi sanki hiç birşey olmamış gibi bu konunun yakınından bile geçmiyor olmaları komik duruyor...

hanı en azından deb kıskançlığını imalarını yada yine pisikolog ile konuşmalarını izlemeliydik....bak kaç bölüm oldu halan en ufak bir sahne bile olmadı... bu ne şimdi yani...onca zaman boşuna mı bekledik...
Alıntı:
medsul tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Aslında Debra'nın Dexter'a aşık olması saçma değil...
Bana kalsa, debra'yı madem aşık edeceksiniz ve izleyiciyi şoka uğratma niyetindesiniz o zaman debra'yı birden bire aşık etmek yerine daha doğrusu bu hislerine bir pisikolog sırasında kabul edip farkına varmasındansa
yıllardır gizlice de olsa dexter'a aşık olduğunu fark etmesini tercih ederdim...

Bunun yerine ilk kez birisinin onun gerçek duygularını öğrenmiş olmasının korkusunu ve aynı zamanda bunu konuşabilecek birisini bulmanın verdiği rahatlığı duygu değişikliğini izlemek çok daha mantıklı ve anlamlı olurdu..
şimdi insan istemez kadın ile konuşma yapmasa kadın doğru sorular sormasa bu kız yıllarca kime aşık olduğunun farkına varamayacakmıydı...

Hanı abartıp geçmişe bir kaç dönüş sahnesi ekleyerek aslında izleyicinin görmediği fark etmediği izlemediği şeyleri gösterip "Vawww canına meğersem deb o an bunu yapmış "felan fıstık diyebilirdik....

ama işte tüm bunlar bu dizi kaldırabilirmiydi ondan emin değilim... benim dediğim klasik aşk dizilerine benzer olmaya başladı..
ama diyorum ya madem bir şeye başladınız adam gibi devam edinde keyfimiz yerine gelsin...EZGİ NAZ arkadaşında dediği gibi birazcık aşkın biraz duygusallığın kimseye zararı olmaz...
Ah ya keşke bizim düşündüğümüz gibi olsa ama anlamadığım bir nedenden ötürü bu aşk itelenip duruyor.

Belki de senaristler Debra'nın katil olduğunu öğrendikten hemen sonra Dexter ile Deb aşkını yapmak istememelerinin nedeni Dexter Debra ona yüzünü çevirmesin, onu ele vermesin diye hisleri olmadan DEbra'yı kullanmak için yaptı hissini bize uyandırmamak adına olabilir.Böyle olunca da uzatmak istemeleri çok normal.Belki de biz DEbra'nın aşkını anlamasına şahit olduk bir şekilde ama DExter'ınkini damdan düşer gibi aktarmak istemediler.

Kardeşlik konusuna gelince ben onları kardeş olarak görmüyorum nedense.Tamam birbirlerine sürekli abim kardeşim demiş olabilirler ama yine de aralarındaki bir şey ikisinin abi-kardeş olmadığı hissini bende uyandırıyor.Belki de oyuncular arasındaki o büyük çekimle de alakalı olabilir.

Ben 7. sezon başlamadan önce çok umutluydum hatta DExter'ın öldürmeye sırf Deb'e olan duyguları yüzünden hatta onu korumak için başladığı ortaya çıkacak diye hayal ediyordum. hiçbir zaman 6. bölüm oldu hala üstünün kapalı bir şekilde kalacağını ummamışım.Oysa Debra değil miydi o kiliseye DEx ile konuşmak için giden? Katil olduğunu öğrenince bir anda yok ben aşık değilmişim mi oldu?

Ben mi çok abartıyorum bilmiyorum ama 6 bölümdür yine de ben Debra'da aşk parıltılarını görüyorum.SAnki gözleri ile mimikleri ile birşeyler anlatıyo ama bu istenilerek mi yapılıyo yoksa ben mi bu ilişkiyi istediğimden umutlanıyorum bilmem.Özellikle bu 6. bölümde DExter hayatına bak sen kendini düşün sevgili yap kendine falan deyince çok bozuldu Debra.

Ben DEb-Dex ilişkini bir anda duygu patlaması ile olacağını düşünmüştüm hep ama umutlarım çok tükendi artık yine de Deb'in Hanna'yı öldürmesini istiyorum ama şimdi DExter Hanna'ya birşeyler hisseder de DEb öldürürse daha büyük bir çıkmaz olur o yüzden DEx'in Hanna'yı öldürmek istemesi gerekiyo onun yerine DEb bunu yapmalı.
Eski 09-11-12, 14:56   #775
cangemaseo
Asistan

Giriş Tarihi: 26.01.2010
cangemaseo has a reputation beyond reputecangemaseo has a reputation beyond reputecangemaseo has a reputation beyond reputecangemaseo has a reputation beyond reputecangemaseo has a reputation beyond reputecangemaseo has a reputation beyond reputecangemaseo has a reputation beyond reputecangemaseo has a reputation beyond reputecangemaseo has a reputation beyond reputecangemaseo has a reputation beyond reputecangemaseo has a reputation beyond repute

pekala öncelikle hepinize katılıyorum, her ne kadar Deb ve Dex istemesem de; Deb in aşkının mucizevi bi şekilde tüm belirtileriyle yok olması çok garip, umarım bi an önce düzgün bi kurguya oturturlar

ama bu yazının ana fikri başka

tamam Dexter la Hanna nın bi ilişkisi olucağı belliydi, tamam Hanna nın hemen ölmiyceği de barizdi ama Dexter ın bi anda cinayet masasında Hanna ile birlikte olması böyle bi etki yarattı bende

hiç Dexter tarzı diil, peki kabul ediyorum ne kadar zeki olursa olsun Dexter iç güdüleriyle yaşar bu yaptığına da hayvani içgüdü diyelim ama Dexter ın en güçlü içgüdüsü(bazen yaşamaktan da öte) öldürme diil mi

üstelik Hanna sürekli ona kur yaptı Dexter ın iç sesi sürekli ama sürekli cinayetten bahsetti, bi ara Dexter elden gidiyo dedim o an iç ses geldi ve Hanna dan etkilenmekten diil öldürmekten bahsetti

haa şok muydu evet tutkulu muydu evet dizi farklı bi yere mi gidiyo kesinlikle, sadece mantığıma oturtamadım

o masa neler gördü de bunu hiç görmediydi

ama çarpıcı bi bölümdü ne yalan söyliyim

Hanna nın zehirli çiçekleri kimin için kopardığını merak ediyorum ama

fragman dan çıkarabildiğim kadarıyla yazar işleri karıştırıcak ve Debra Hanna nın ölmesini istiycek(pek de emin diilim). Bu durumda Debra Hanna arası ilginç sahneler olucak ilerde, bence Hanna sonunda ölücek ama Debra ve Dexter bu işin içinde nerelerde olucak merakla bekliyorum
cangemaseo Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-11-12, 22:35   #776
medsul
Yönetmen

Varsayılan 7.Sezon 7.bölüm.....

Bölümü izledim de şok üstüne şok yaşadım..
öncelikle yazarın ölmesini hiç ama hiç beklemiyordum......Nedense bana kalıcı gibi gelmişti ama öldüğü iyi oldu..

Elbette bir diğer nokta var ki deb ilk defa görüğü birisine bir erkeğe atlamadı () hayretler içerisinde kaldığım gibi sevdim de aferim aferim...

deb'in dexteri katil olarak hemen kabul etmesini bir nevi aşkına yada bunca yıllık yaşanmışlıklarına bağlayıp anladım da kızı öldür demesine şaşırdım..
Hanı hanna o kadarda dehşet verici bir seri katil değil...

her şey bir yana fragmandan ki deb'in dextera söylediklerine üzüldüm yaw... artık beklediğimiz patlama anı yaklaşıyor gibi..
hanna'ya karşı bir şeyler hissetmiş olması onu onun istediği gibi sevmediği anlamına gelir ki kabul edemediği de tam olarak bu sanırım..

zaten oyuncu iyi..bu sahneyi'de güzel hisli oynamış..o ses tonu oldukça hüzünlü ve etkileyiciydi...

Neyse ki umduğumuz gibi deb&dexter olayını unutmamışlar...bırakın unutmayı bu aşkı yavaş yavaş yolunu bile yapmaya başlamışlar..

dexter'in deb ile yazarın dışarıda buluştuğunu öğrendiği de ki şaşkınlığına güldüm... sen dedin konuş diye şaşkoloz... birazda şaşırdım..oradaki yersiz tepkisine dexter'in ilk ışıkları diye kendimce adlandırdım...

Bence hanna deb'in dexter'a olan ilgisini fark edecek ve ufaktan dexter'in artık benim gibilerinden laf çarpacak..
belkide deb bakacakki bu kız dexterin başına bela açacak o zamanda öldürecek..
yada tam tersi hanna deb birşeyler yapacak ve dexter "yeter o kadarda değil diyecek" ve hannayı öldürecek..böylece deb&dexter ilişkisi başalayacak..

zaten hanna karakteri bir şekilde deb&dexter ikilisinin açılması için yazılmış birisi gibi geldi bana...sezon finalinde ben bu ilişkinin başlayacağını düşünüyorum...
Eski 13-11-12, 13:09   #777
ezgi_naz
Oyuncu

ezgi_naz has a reputation beyond reputeezgi_naz has a reputation beyond reputeezgi_naz has a reputation beyond reputeezgi_naz has a reputation beyond reputeezgi_naz has a reputation beyond reputeezgi_naz has a reputation beyond reputeezgi_naz has a reputation beyond reputeezgi_naz has a reputation beyond reputeezgi_naz has a reputation beyond reputeezgi_naz has a reputation beyond reputeezgi_naz has a reputation beyond repute

@Medsul

Ya keşke bende öyle düşünebilsem tüm umutlarım bu çift için tükenmek üzere neredeyse ancak ben de Debra'nın Hanna'yı öldüreceğini düşünenlerdenim ama Dexter'ın bu anlam veremediğim Hanna sevgisi (Aşkı) yüzünden korkuyorum.Ya Dexter çok kızarsa ne biliyim kontrolden çıkarsa?

DExter'a gerçekten anlam veremiyorum.Nasıl bir anda böyle aşık oluverdi ki?Adam Rita'ya bile bunları hissetmemişti evlendiği kadına.Lila ile ilişkilerini ben seviyordum ama onda da böyle duygu yoktu.Bu kadar yoğun.Belki de Hanna Dexter'a aşkı tutkuyu öğretti ki ilerde Debra ile işler daha kolay olsun sonuçta damdan düşer gibi ben Debra'yı seviyorum demesin diye ve de Her ne kadar Debra'nın öldüreceğini düşünsem de keşke Dexter Hanna'yı Debra için öldürse o zaman gerçekten çok güzel olur.En büyük korkumda eğer Hanna'da ölürse DExter'ın bütün kadınları ölmüş oluyo Lumen haricinde Debra'nın da böyle olmasından korkuyorm.Debra'nın da tüm erkekleri ölüyor tabi o zaman dizinin sonunda DEbra-Dexter belki de beraber bi sona giderler.

Bu sezonun sonunda ben de Debra'nın bu olayı iyice kabullenip Dexter ile işbirliği içine gireceğini düşünüyorum.Sezon finali çok çarpıcı olacak orası kesin sonra aylarca nasıl bekleyeceğiz hiçbir fikrim yok

Debra'nın bu bölümde Sal'ın üstüne atlamamasının nedenini de hala içinde Dexter'a karşı hislerinin olmasına bağlıyorum.Umarım DExter'da bir an önce bu duyguları su yüzüne çıkartır.Dexter daha ne istiyor anlamıyorum.Hayatta hep yanında olan bir kadın DEbra , katil olduğunu kabullendi hatta aslında Hanna için söyledikleri benim karanlık tarafımı da aydınlık tarafımı da kabul etti sözleri Debra için çoktan geçerliydi bence.

Yeni bölüm fragmanında Debra'nın sözlerine gerçekten benim de içim acıdı."Canımı öyle yaktın ki bunu bilemezsin" tarzı birşey söyledi.Büyük ihtimalle Hanna'yı öldürmek istememesinden kaynaklı olarak Debra çok alınacak bence haklı da.1 haftadır tanıdığı kadını geldi kaç yıllık Debra'ya üstelik onun kötü ve iyi taraflarını bilip kabullenen DEbra'ya hatta DExter için kendi mesleğini -ki bu iş onun tüm hayatı, var olma sebebi- tehlikeye atan Debra'yı Hanna'ya sattı.

Dexter son zamanlarda kesinlikle kontrolünü kaybetti.La Guerta'da peşinde zaten.La guerta'ya da anlam veremiyorum yıllardır otura otura terfi aldı şimdi bir anda bir çalışma aşkıdır gidiyor ki sormayın.O kadını hiç sevemedim zaten.DExter'ın aslında ilk onu öldürmesi lazımdı da prensipleri doğrultusunda birşey yapamıyor.
ezgi_naz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-11-12, 21:02   #778
medsul
Yönetmen

son iki bölümü ancak izleyebildim...
bölümü geç izleyince de bazı şeyleri izlemeden duydum malesef...
belkide bunun yüzünden son iki bölümü sevmedim..

Spoiler İçermektedir

oyuncunun o eşsiz karizmasının da büyük bir etkisi vardır kuşkusuz...
hemde o garip olaya rağmen...
o anda bile oyuncu o kadar içten o kadar iyi bir performans sergiledi ki bu bize göre absür olayı bile unuttum o an ona üzüldüm hatta aşkına inandım .....

diğer bir olaysa dexter'in hanna'ya karşı duyduğu bu saçma hisler...
tamam aklının karışmasını anlarım hatta onu öldürmek istememesini de anlarım ama bu kadar büyük büyük laflarına anlam veremediğim gibi bence sırıtıyor da...inandırıcı gelmiyor bir kere...inandırıcı gelmediği içinde sahnenin benim üzerimde bir etkisi kalmıyor...

en önemlisi de benim merakla beklediğim dexer&deb sahnesi..
ben ne o anı nede ondan sonrasını beğenmedim....
belkide sadece bizim buralarda bu olayın çok daha vahım demiyim de daha kabul edilmesi zor olduğundan sankı çok olağan bir şeymiş gibi söylenmesi akabınde herşeyin bir şekilde yok sayılıp yollarına devam edilmesine şaşırdım..başka türlü bir sahne bir itiraf bekliyordum..sevmedim ben yani..

Haaa bence yine hanna'Yı dexter öldürecek....

hanna illaki ölecek...ya deb ya dexter öldürecek....
ben inatla hanna deb başına bela oluyor dexteri yönlendiriyor diye öldürmeye kalkışacak belkide gizli gizli adam masum insanları öldürneye devam edecek deb öğrenecek hanna da deb öldürmeye çalışacak..bunu öğrenen dexter'da hannayı öldürür...

ya da tam tersi dexter hannayı öldürmeye çalışırken hanna dexter'ra zarar vermeye kalkar bunu hisseden öğrenen deb'de dexteri kurtarmak için hanna'yı öldürür..her şekilde haannanın ölümü deb&dexter ilişkisinin başlamasına vesile olacak...
Eski 27-11-12, 14:47   #779
ezgi_naz
Oyuncu

Ya yok arkadaş ya ben Bu Dex'i hiç anlamıyorum 7. sezonun başından beri.Hele hele bu son bölüm beni iyice çileden çıkarttı.

Kesinlikle duygularımı yani Debra ve Dexter'ın birlikte olmasını isteyen duygularımı bir kenara bırakarak yorum yapacağım.Taraflı olmak istemiyorum ama DExter biraz haksızlık etmiyor mu?

Hayatında iki kez korkmuşmuş.Birisi annesi ölürken birisi de Hanna Isaac'in elindeyken.Pehh güleyim.

Rita ölürken korkmadın mı? ya da Brain Debra'yı kaçırdığında kendini paralamadın mı? DEbra için öz abini öldürmedin mi sen? Ya da Lumen ile Debraya yakalandığınızda Debra'nın öğrenmesinden korkmadın mı? hadi hepsini geçtim 6. sezonun finalinde Debra öğrenince beni yargılar diye korkmadın mı?

Ne demekmiş bütün bunları yok sayıp varsa yoksa Hanna!
Büyük konuşuyorsun Dexter, sezon finalinde Hanna Debra'ya zarar vermeye kalkıştığında o büyük korkunu ki diğer saydığın iki korkudan da daha beter olacak Debraa'yı kaybetme korkusunu yaşayacaksın.

Dexter bi konuda haklıydı belki de sevgi dayanıklılıktır derken. medsul'un dediği gibi bence de sezon finalinde Hanna'nın ölümü-kimin elinden olursa olsun- Debra ve Dexter'ı yakınlaştıracak.

Dexter bence sürekli beni bir tek sen anladın derken DEbra'ya çok haksızlık yapıyor.Babası bile Dexter'ı o kadar destekledi ancak birisini öldürürken gördüğünde intihara kadar gitti.Debra belki duygularından belki de hayatta ki tek varlığının Dex olmasından ya da en önemlisi de çok güçlü olmasından dolayı tüm bunları kaldırabildi.Hanna kim ki? kaç haftadır tanıyorsun sen Hanna'yı da sen beni en iyi anlayan insansın diyorsun.

Yahu bir kere durumlar çok farklı.Hanna senin Katil dürtülerini hissetti ve seni tanıdı.Oysa Debra senin kaç yıllık en az 20 var kardeşin seni normal bi insan olarak tanımış sevmiş sen kalkıp seni böyle uzun süredir taıyan bir insana ben katilim dersen bu insandan hemen alışmasını ve seni bu konuda Hanna gibi rahatlatmasını bekleyemezsin.Yine bile bu şartlara göre DEbra oldukça iyi götürüyor işi.DExter durup bi Debraya teşekkür edeceğine beni bi Hanna anlıyo, hayatımda hiç bu kadar korkmadım diye ergen zırvalarına girişiyor.İşte bu da benim sinirimi bozuyor.

Bölüm yorumuna gelecek olursak.İsaac'in ölmesine çok üzüldüm ve anlamlandıramadığım bir olay oldu.İsaac vurulduğunda Dexter onu tekne ile Victor'u attığı yere götürürken insan bi demez mi tamam şimdi Jung'u ara ve Hanna'yı bırakmasını söyle, seni benim öldürdüğümü ya da izin verdiğimi düşünmesin falan.Hanna orada hiç DExter'ın aklına gelmedi yani ben olsam madem bu kadar korkup seviyorum aratırdım orada.

İsaac gerçekten bence 7 sezondur süregelen katillerin bence içinde en beni içine çeken karakterdi.Seviyordum ben onu. O heybetli duruşunun altındaki duygusallık hoştu yani

İsaac gitti şimdi DExter'ın başına bu kundaklama müfettişi mi nedir o sardı.Onu da öldürsün bakalım biraz rahatlasın malum bu aralar onu rahatlatan tek şey Hanna'ydı.Adam öldürme dürtüsünü bile unuttu kaç bölümdür Hanna yüzünden yahu.Olaya bak! Eski DExter'ı istiyorum.

Debra çok güzel dedi DExter duygular ve gerçeklikten bahsederken " sen hep böyle bir adamdın değil mi? ama işler Hanna'ya gelince öyle olmuyor".Neden acaba?

Son sahnede de DExter sarılırken Hanna'ya Hanna'da öyle bir duygu hissedemedim ben yahu.Sanki sonunda avucuma düştün Dexter diyormuş gibi.Ya da Hanna DExter'ı bi işi için kullanmak üzere kendine çekmiş gibime geldi.Sanki bu babası ile arasında bir problem var ve kendisi öldürürse yakalanırım etrafımdaki herkes ölüyor mantığı ile Dexter'a öldürtecekmiş gibi geldi.Hatta büyük ihtimalle de öyle olacak.

Hadi bakalım, DExter'ın güvendiği dağlarına kar yağmasını izlemek güzel olacak

Zaten kalmış son 3 bölüm
ezgi_naz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-11-12, 18:37   #780
chuckbass
Asistan

chuckbass kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 09.12.2009
chuckbass has a reputation beyond reputechuckbass has a reputation beyond reputechuckbass has a reputation beyond reputechuckbass has a reputation beyond reputechuckbass has a reputation beyond reputechuckbass has a reputation beyond reputechuckbass has a reputation beyond reputechuckbass has a reputation beyond reputechuckbass has a reputation beyond reputechuckbass has a reputation beyond reputechuckbass has a reputation beyond repute

yorumları okuyunca kendimi cok kötü hissediyorum
kac sezon oldu bırakalı diziyi
debra dex in unutulmasına sevindim sadece
zaten evliler dizideki kurguyu kaybediyorlar
simdi birde birliktelikleri konusuluyor dizide
eksik kalsın

Bookmarks

Etiketler
dexter, julie benz, michael c. hall

Şu an bu konuyu görüntüleyen kullanıcı sayısı: 1 (0 üye ve 1 misafir)

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Mesajlara cevap yazamazsınız
Mesajınıza eklenti ekleyemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
SimgelerAçık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu Kapalı

Hızlı Geçiş