Arama 
ÜYE OL  |  Kayıp Şifre  |  Aktivasyon   
Ana Sayfa  |  Forum  |  Haberler  |  Video  |  Diziler  |  Fotoğraf Galerisi  |  Biyografi  |  Gruplar  |  Ratingler

Geri Git   DiziFilm.com Forum > Yerli DiziFilmler > Vatanım Sensin

Yanıtla

Vatanım Sensin kategorisinde Vatanım Sensin - Bölüm Yorumları konusunu görüntülemektesiniz.

Konu Araçları Mod Seç
Eski 18-10-17, 17:41   #631
itouch
Yardımcı Yönetmen

itouch kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 31.07.2007
itouch has a reputation beyond reputeitouch has a reputation beyond reputeitouch has a reputation beyond reputeitouch has a reputation beyond reputeitouch has a reputation beyond reputeitouch has a reputation beyond reputeitouch has a reputation beyond reputeitouch has a reputation beyond reputeitouch has a reputation beyond reputeitouch has a reputation beyond reputeitouch has a reputation beyond repute
itouch kullanıcısına MSN aracılığı ile mesaj yolla

Bu dizi ne zaman başlıyor bir bileniniz varsa bildirsin lütfen ayrıca eskiden olduğu gibi perşembe günü değil mi?
Eski 18-10-17, 20:43   #632
MrsKitapKurdu
Set Görevlisi

Giriş Tarihi: 22.07.2017
MrsKitapKurdu has a reputation beyond reputeMrsKitapKurdu has a reputation beyond reputeMrsKitapKurdu has a reputation beyond reputeMrsKitapKurdu has a reputation beyond reputeMrsKitapKurdu has a reputation beyond reputeMrsKitapKurdu has a reputation beyond reputeMrsKitapKurdu has a reputation beyond reputeMrsKitapKurdu has a reputation beyond reputeMrsKitapKurdu has a reputation beyond reputeMrsKitapKurdu has a reputation beyond reputeMrsKitapKurdu has a reputation beyond repute

Alıntı:
prideee tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Ben de tanıtımı açıkçası beğenmeyenlerdenim.Cevdet'i göstermeyecekleri zaten kesindi de ama Hilal'den çok İzmir halkını görmek isterdim tanıtımda.Hoş dizide halkı korkak ve çekingen gösteriyorlar orası da ayrı bir mevzu.Bu sezon farklı bir senaryo izlemeyeceğiz gibi Cevdet yaralı ilk bölümlerde sonra yine dön Yunan sahasına,desen Hilal için dön üniformaya, bari babasının ölümüne sebep olanı bulmak için girse idi o derde ölmezdim ama mevzumuz Leon'un hikayesinde sadece Hilal gibi ki bu bir hikaye değildir.Senaristler göreceğiz ki Nuran'ın tırnağı etmeyecekler ve yapım biraz pişman da olacak.Neden:Sen benim önüme yine aynı senaryoyu koymuşsun, konu çok güzel MM ama işleyebilen yok,Cevdet ve ailesini izliyoruz dizide katılan oyuncular çok az yeterli değil,geçen sezon halkı gösterin istekleri kaideye alınmamış,siz totali bu kafayla alamazsınız ama, yani yeni sezondan hiç heyecanlı değilim.Galiba bu diziye en iyi senaryoyu Necati çıkartırdı,o da e dedi.Ayrıca Hilal Cevdet'in görevini öğrensin diye arkadaşlar var da, pardon eğer öyle bir durum olursa Hilal-Leon imkansızın imkansızı olur yüzde -%100000 yani, ve Cevdet-Leon arasında çatışmadan başka bir şey yazmamalılar,çünkü adamın babası onun yüzünden öldü.Şimdi Leon'da Hasan Basri'yi öldürdü,Hilal kabul etti kimse demesin.Hasan Basri o sahnede Vasili'yi öldürmek niyetindeydi,adam da babasını korumak istedi.Ama Cevdet'in bizzat yaptığı adamın zaafını kullanmaktı.Neyse Sevgiler...

Merhaba öncelikle.
Fikrinize saygı duyuyorum ancak bana kalırsa çok erken konuşuyorsunuz.Daha yalnızca bir fragman yayınlandı ki o da teaser gibiydi zaten.Daha bütün sezon ne işleyecekler,hangi konuda yürüyecekler kesin bir bilgi sahibi dahi değilken yorumunuz bana biraz haksızlık gibi geliyor açıkçası.

Bilmiyorum çoğu kişinin aksine ben tanıtımı beğendim.Bir kere kim nederse desin yıllar önce Yunanlıların öyle ya da böyle yaptığı bir zulüm var ortada ancak bu zulüm hiçbir zaman net,ayrıntılı verilmemişti.Ben tanıtımda yeni sezonda bunu daha ayrıntılı anlatacaklarını sezdim.Üstelik yalnızca Cevdet ve ailesi değil halka yapılan zulüm.Arkaya da vermişler İzmir Marşını...Ben sevdim tanıtımı bilmiyorum.

Ayrıca hadi Necati Bey neyse de Nuran Hanım senaryoyu ne derece iyileştirmiş Allah aşkına?Tamam sonuçta bir emek verdi 31 bölüm boyunca ancak birkaç güzel milli mücadele sahnesi dışında ne derece iyileştirdi senaryoyu?Kaç bölüm boyunca aşk üçgenleri,beşgenleri,Azize'nin alıklıkları,Tevfik'in oyunlarını sıkılarak,sırf oyunculuklar için izlediğimi biliyorum ben.O yüzden Nuran Hanım'ın dizinin vazgeçilmezi olduğunu düşünemiyorum kusura bakmayın.

Bu konuda çoğu kişi ön yargılı ancak ben Uygar Bey'e güveniyorum her nedense.Önceden de bir iki dizisini izlemiş bulunduğumdan iyi bir senarist olduğunu düşünüyorum.Sırf bu yüzden yeni sezon adına oldukça ümitliyim.Güzel şeyler ortaya çıkarabileceğini düşünüyorum.Ha güvenimi boşa çıkardı diyelim,o zaman onu zamanı gelince düşünürüz değil mi?Sizi bilmem ama daha yalnızca hiçbir şeyin belli olmadığı kısa bir tanıtım verilmiş ve elimizde yeni sezonda neler olacağına dair net,kesin bir bilgi dahi yokken bu kadar olumsuz ve kesin gibi konuşmak bana haksızlık gibi geliyor ama yine de siz bilirsiniz.

İyi günler.
MrsKitapKurdu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski Dün, 13:21   #633
hileonidas
Asistan

hileonidas kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 14.03.2017
hileonidas has a reputation beyond reputehileonidas has a reputation beyond reputehileonidas has a reputation beyond reputehileonidas has a reputation beyond reputehileonidas has a reputation beyond reputehileonidas has a reputation beyond reputehileonidas has a reputation beyond reputehileonidas has a reputation beyond reputehileonidas has a reputation beyond reputehileonidas has a reputation beyond reputehileonidas has a reputation beyond repute
Varsayılan 2. sezona doğru

Merhabalar,

Sonunda dizimiz çekilmeye başlandı, malumat gelmeye başladı. Gerçekten çok özlemişiz. Çok etkileyici bir teaser ile bizi heyecanlandırdılar. Görüntülerden içim dışıma geldi resmen. Bugün yeni bir teaser daha bekliyoruz bakalım. Hilal'e odaklanılmasına, İzmir marşı söylenmesine, MM'in işlenmesine çok sevindim. Sezon finalinden sonra uzun süreli bir atlama olmadan devam edeceğini tahmin edebiliriz. MM tarafı açısından en kilit karakterlerden biri olarak bu sezon Hilal ve Halit İkbal çok daha önde olmalı, sesi çok daha gür çıkabilmeli diye düşünüyorum. Umarım onu aktif izleyebiliriz yine geçen sezonun başlarındaki gibi. Yine onun rollerinin başkalarına verilmesi durumuyla karşılaşmayız umarım. Miraycığımın muazzamlığına zaten ne desem kelimeler kifayetsiz kalır. Muhteşem muhteşem muhteşem!

Borancığım da Leon saçına geri döndü geçenlerde. Gerçekten çok özlemişiz bu halini de Leon'u da. Ben gerçekten üniformaya dönmesini ve geçen sezon işlenenlerin silinmesini, 1. sezonun tekrarını izlemeyi hiç istemiyorum. Teaser'ı görüp Leon gel Hilal'i kurtar nidaları yükseldi, erkek tarafından kurtarılan kadın karakter hikayelerinden de haz etmiyorum açıkçası. Orijinal ve daha özgün senaryolar ve bakış açıları bekliyorum. Bu savaşta sıcak cehpe yanında siyaset çok büyük rol oynamıştır ancak dilimde tüy bitti dönemin detaylarını bize izletin demekten. Maalesef Türk dizi sektöründe orijinallikten uzak senaryolar yazılıyor, her dizi her karakter neredeyse birbirinin benzeri. Bir şey tuttu mu biz de yapalım furyası oluşuyor. Ki bu VS'de de yapılmaya çalışıldı ama onların tutmasını bekledikleri tutmadı işte... Bu nedenle de sanırım HiLeon'un başarısı ve bu kadar sevilmesi gerçekten şaşılacak bir durum oldu halbu ki hiç de şaşılacak bir durum yok. Uyum muhteşem, oyunculuk muhteşem, karakterler ve hikaye çok derin, çatışması bol ve ilgi çekici. Kimse kusura bakmasın ama VS'nin aşk ayağını çoğunluk için (tabiri caizse 7-70'e) HiLeon oluşturuyor ve bizler elbette az da olsa öz olan, özenilen sahneler bekliyoruz. VS Türk dizi sektöründe gerçekten hem konusuyla, hem saçma sapan gündemimize rağmen gösterilen cesaret ile (maalesef cesaret oluyor yani dürüst olunmasının anormal sayıldığı günümüzde Atamızdan bahsetmek, kurtuluşumuzdan gerçek tarihimizden bahsetmek cesaret oluyor) hem HiLeon ile (ayrı ayrı ve beraber) orijinal olmayı ve ilgi çekmeyi başarmıştı, Halit ve Bergüzar başta olmak üzere Onur, Senan, Baki, Okan, Celile Hanım gibi kocaman isimler dev kadro yanında ekranda devleşen Boran ve Miray ile gerçekten süperlig oluşturulmuştu ama böyle bir dizi bile klişelerden uzak kalamadı neticede. Tüm bunlardan 2. sezonda uzak kalınmış olmasını canı gönülden diliyorum. VS bir Türk dizisi olduğu için de maalesef ki yükselemiyorum

Hilalimi, Leonumu, Cevdetimi çok çok çok özledim.

Alıntı:
itouch tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Bu dizi ne zaman başlıyor bir bileniniz varsa bildirsin lütfen ayrıca eskiden olduğu gibi perşembe günü değil mi?
Bildiğime göre 2 Kasım denmişti en son ve gün olarak bir değişiklik belirtilmedi.

İyi forumlar.
Eski Bugün, 06:16   #634
*serap*
Yönetmen

*serap* kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 16.10.2008
*serap* has a reputation beyond repute*serap* has a reputation beyond repute*serap* has a reputation beyond repute*serap* has a reputation beyond repute*serap* has a reputation beyond repute*serap* has a reputation beyond repute*serap* has a reputation beyond repute*serap* has a reputation beyond repute*serap* has a reputation beyond repute*serap* has a reputation beyond repute*serap* has a reputation beyond repute

Diziye birde "Topal Osman" karakteri girmiş nasıl bir karakterdir umarım Cevdet'in yanında olan bir karakterdir Tevfiğin falan olmasında bu arada Yakup'da çıkmamış diziden buna çok sevindim

Spoiler İçermektedir

Diziye birde Londra'dan doktor gelmiş Cevdet için herhalde bakalım Cevdet'in yaşadığını aile ve Azize ne zaman öğrenecek bu kez aynı olmasın bir süre ölü bilsinler Cevdet'in adamları ona haber getirsin yaşadığını tek Azize bilsin şimdilik sonra diğer aile üyeleride öğrenir şuan gerçeği tek Azize bildiği için Cevdet ona kendini gösterir gibi geliyor bana bakalım Cevdet hafızasını falan kaybedecekmi nasıl bir şekilde çıkacak çok merak ediyorum
Eski Bugün, 12:00   #635
Blue dreams
Set Görevlisi

Giriş Tarihi: 07.06.2017
Blue dreams has a reputation beyond reputeBlue dreams has a reputation beyond reputeBlue dreams has a reputation beyond reputeBlue dreams has a reputation beyond reputeBlue dreams has a reputation beyond reputeBlue dreams has a reputation beyond reputeBlue dreams has a reputation beyond reputeBlue dreams has a reputation beyond reputeBlue dreams has a reputation beyond reputeBlue dreams has a reputation beyond reputeBlue dreams has a reputation beyond repute

FAV10 ÖZEL HABER

Kanal D’nin sevilen dizisi Vatanım Sensin nihayet sezonu açıyor.

Yapımcılığını O3 Medya’nın üstlendiği, başrollerini Halit Ergenç, Bergüzar Korel, Onur Saylak, Okan Yalabık, Celile Toyon, Boran Kuzum, Miray Daner, Pınar Deniz, Fatih Artman, Ufuk Bayraktar, Berker Güven ve Levent Can’ın paylaştığı yapımın merakla beklenen yeni bölümleri önümüzdeki ayla birlikte başlıyor.

Vatanım Sensin, yeni sezonuyla 2 Kasım Perşembe 20.00’de Kanal D’de!

Tabi kanaldan resmi açıklama gelmedi hala,İnşallah doğrudur.
Blue dreams Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski Bugün, 12:13   #636
hileonidas
Asistan

hileonidas has a reputation beyond reputehileonidas has a reputation beyond reputehileonidas has a reputation beyond reputehileonidas has a reputation beyond reputehileonidas has a reputation beyond reputehileonidas has a reputation beyond reputehileonidas has a reputation beyond reputehileonidas has a reputation beyond reputehileonidas has a reputation beyond reputehileonidas has a reputation beyond reputehileonidas has a reputation beyond repute

Topal Osman karakteri sezon finalinde MK Paşa'nın karargahında Tevfik'in çantası kontrol edilirken vardı. O zaman dikkat çekmişti. Karakter olarak devam edecek olmasını bazı nedenlerle ilginç buldum ama bakalım nereye kadar gösterecekler. Giresunludur ve Karadeniz bölgesinde savaşmıştır genelde. Alayı ile Sakarya ve Büyük Taaruz savaşlarına katılması, Koçgiri İsyanını bastırmasının yanı sıra MK Paşa'nın yaverliğini yapmıştır ve savaş sonrası adı Ali Şükrü Bey suikastine karışmıştır, öldürülmüştür. Yani MM kısmı haricinde anlatılacak durumları biraz çekinceli buldum açıkçası.

Heybeliada'daki Manastır'dan (çok güzel bir yerdir ben de gitmiştim) foto paylaşılmıştı, hastane olarak kullanılabilir. İngiliz doktor da Cevdet'i orada tedavi ediyor olabilir. Belki Atina olarak gösterirler. Neticede Yunan orduları'nın komutanı olarak yaralandı, sabotajı onun düzenlediğini görenler de öldü. Azizeler de belki Cevdet'in yaşadığı haberini alarak Anadolu'dan İzmir'e geri dönerler. (Sezon finalindeki fotoşoplardan Anadolu'ya hatta Ankara'ya gittiklerini düşünmüştük, gitmeyip kaldıklarını düşünmemiştim ama bakalım ne ettiler )

Haberler:
Alıntı:
Vatanım Sensin dizisinin ekibine katılan Mert Kurdal, "Yanık Efe" rolünü oynuyor
Alıntı:
Kanal D’nin sevilen dizisi Vatanım Sensin nihayet sezonu açıyor.

Yapımcılığını O3 Medya’nın üstlendiği, başrollerini Halit Ergenç, Bergüzar Korel, Onur Saylak, Okan Yalabık, Celile Toyon, Boran Kuzum, Miray Daner, Pınar Deniz, Fatih Artman, Ufuk Bayraktar, Berker Güven ve Levent Can’ın paylaştığı yapımın merakla beklenen yeni bölümleri önümüzdeki ayla birlikte başlıyor.

Vatanım Sensin, yeni sezonuyla 2 Kasım Perşembe 20.00’de Kanal D’de!
2 Kasım tarihi için kesin bilgi almışlardır umarım
Başrol olarak belirtilenler dışında () çalgıcı tayfa, Mehmet ve Eleni de devam ediyor diye biliyorum çünkü aksi bir bilgi gelmedi. Ayrıca Yüzbaşım Yakup'um canım Fatih'im de kalmış çok sevindim (behzat ç işi sarkmıştır haliyle). Ama Ayşe Hemşire ayrılmıştı. En son öhö öhö de ayrıldı.

Bu arada 32. bölüm çekimi henüz tamamlanmamış.

Birsen Hanım'dan
Alıntı:
Vatanım Sensin 2 Kasım, yetişmezse 9 Kasım'da ekranda deniliyor. Bakalım son durum ne olacak?
hileonidas Çevrimiçi   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski Bugün, 14:04   #637
*serap*
Yönetmen

*serap* kullanıcısının avatarı

Giriş Tarihi: 16.10.2008
*serap* has a reputation beyond repute*serap* has a reputation beyond repute*serap* has a reputation beyond repute*serap* has a reputation beyond repute*serap* has a reputation beyond repute*serap* has a reputation beyond repute*serap* has a reputation beyond repute*serap* has a reputation beyond repute*serap* has a reputation beyond repute*serap* has a reputation beyond repute*serap* has a reputation beyond repute

Allah'ın cezası Kanal D yeni dizide az bişey reyting gördü diye dizinin gününü bile değiştirmeyi düşünmüş bu haberi o zamanlar görünce yalan sanmıştım ama doğruymuş

Spoiler İçermektedir
*serap* Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski Bugün, 15:55   #638
hileonidas
Asistan

Altın Kelebek resmi adayları açıklandı. Pek taktığım bir ödül olmasa da bu sene VS ve HiLeon için çok heyecanla takip ediyorum Dizimiz en iyi dizide, Miray ve Boran da en iyi çiftte adaylar. Lütfen oy verin!!! Senarist ve yönetmenlerimiz de aday.

Halit ve Bergüzar'ın en iyi oyuncu adaylarından olmamasına çok şaşırdım ama liste zaten popi isimlerle doldurulmuş gibi (adayların hayranları varsa kusuruma bakmasın) Halit Bey bu sezona damga vurdu resmen, tüm ödüller onun hakkı bence. Azize karakteriyle sorunum var ama Bergüzar da kesinlikle ödülü hak ediyor. Miray da Boran da hak ediyor. Bu adaylar çok saçma olmuş :/ Neyse... Öte yandan Miray ve Boran'ın en iyi oyuncu aday adayları arasında gösterilmesine çok sevinmiştim. Hem karakter hem de çift olarak bu sezona onlar da damgalarını vurdular. Yılın değil asrın çifti HiLeon'dur. Nokta En iyi yardımcı oyuncu kategorisinin atlanması büyük saçmalık olmuş ayrıca. Ben oyumu Miray ve Boran'a verirdim o kategoride ama Onur Bey de harikalar yarattı. Yani asıl rekabet adeta başrol olan yardımcı oyuncu kategorisinde yaşanırdı benim için (Bu arada kendisini yönettiği film "Daha" ödüller almaya devam ediyor, buradan da kendisini tebrik ediyorum. Fatih de ödül aldı Adana film festivali'nde, başarılarının devamını diliyorum. İkisini de çok seviyorum. Nice ödüllere!) Hem en iyi komedi oyuncusu adayları da var orada da mükerrer isimler bulunuyor. Hem zaten ödül almış bitmiş dizilerin oyuncuları çiftleri var... Yani saçma salak bir durum var ortada ama yine de dizimize ve çiftimize oy verelim lütfen
hileonidas Çevrimiçi   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Bookmarks

Şu an bu konuyu görüntüleyen kullanıcı sayısı: 3 (1 üye ve 2 misafir)
hileonidas
Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu açamazsınız
Mesajlara cevap yazamazsınız
Mesajınıza eklenti ekleyemezsiniz
Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz

BB code is Açık
SimgelerAçık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu Kapalı